Ultimátní komiksový komplet #007: Daredevil: Zmrtvýchvstání

4.7 | Hachette Fascicoli | akční, superhrdinský | série Ultimátní komiksový komplet

Kingpin. Podlý muž, jehož zločinné impérium by bylo neohrozitelné - nebýt vytrvalých útoků jediného člověka, Matta Murdocka alias Daredevila. Stačí však pouhá hláška odhalující superhrdinovu utajovanou totožnost a všechno je jinak. Kingpin rozjíždí surovou kampaň, která slepému bojovníkovi zničí život a celý jeho svět roztříští na kusy.

Scénář:
Frank Miller
Kresba:
David Mazzucchelli
Lettering:
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad:
Martin D. Antonín

V české mutaci vyšel tento svazek jako devatenáctý v pořadí.

Každá kniha obsahuje exkluzivní rozhovory s autory a kreslíři, shrnutí minulých událostí, galerie postav, náčrtky, seznam zásadních knih a jiné zajímavé informace. Hřbety jednotlivých knih tvoří marvelovskou krajinu, jejímž autorem je výtvarník Gabriele Dell´Otto (Tajná válka). Vychází jednou za 14 dní.

Obsahuje sešity série Daredevil #227-233

Rok a měsíc vydání: září 2013 | ISBN: ISSN 2280-708X | Vydání: 1. | Vazba: vázaná v pevných deskách | Formát: 177 x 266 mm | Počet stran: 192 | Tisk: barevný | Cena v době vydání: 199 Kč | Název originálu: Daredevil: Born Again | Vydavatel originálu: Marvel

Obálka
Fry
A Fry 5.4.2016

"Ultimátní komiksový komplet #007: Daredevil: Zmrtvýchvstání" - Absolutní zničení Mattovy osobnosti ... Nebo ne? Vlastně jak jsem to vzal poprvé do ruky, docela mě překvapilo, že některé panely mi na první dobrou nedávaly úplně smysl a tak jsem se trochu začal bát. Ale s přibývajícími přečtenými stránkami jsem si konečně začal vychutnávat tento fenomenální souboj, ale hlavně tu luxusně propracovanou kresbu šedesátých let (1964). Ve výsledku tedy nemůžu hodnotit moc záporně, protože je vidět, že se Millerovi povedl vytvořit propracovaný krvavý příběh a já se konečně dozvěděl něco o Mattu Murdockovi ... Za mě 4*!

S4TW
S4TW 3.3.2016

Perfektní dílo po všech stránkách, jsem nadšený. Kostra příběhu není zcela originální, ale je originálně podaná a napsaná, Frank Miller je vážně borec a pád DD na dno a postupné zmrtvýchvstání vás vyloženě vtáhne do děje a vyplivne až na konci. A celou tuto super jízdu podporuje úžasná, ale fakt úžasná kresba, přesně tenhle styl zbožňuji. Na první pohled se může zdát kresba málo detailní, ale opak je pravdou. Co se mi na kresbě líbilo snad nejvíc byly barvy, inker a kolorista zaslouží poklonu až na zem. Vážně tady není vůbec nic k vytknutí, jedná se o perfektní dílo, u kterého vám je vlastně líto, že končí. Ještě bych dodal dvě věci. Za prvé dílo se zdá krapet ukecané s velkým množstvím textu, ale text má vždy smysl a vůbec se tam neplácají zbytečnosti, ba naopak, místy se jedná o umělecké vyprávění. A za druhé, Mazzucchelli a Miller jsou mistři oboru, o tom nemůžete po tomto dílu vůbec pochybovat.

p3tris
p3tris 7.6.2015

Můj druhý Daredevil. Znovu od Franka Millera a znovu téměř bez... Daredevila. A tak funguje nejlépe. Ve světě, kde může být superhrdinova identita prozrazena za dávku heroinu a kde se Matt Murdock dostane až na samé dno. Bohužel, v poslední třetině, kdy nastupují Avengers a na scénu se dostává agent Nuke trochu ztrácí dech i přehlednost. I přesto se ale jedná o nadprůměrné čtení.

jh666
jh666 28.4.2015

Výborně napsaný temný příběh o pádu a zmrtvýchvstání. Jedinou chybou je pro mě Nuke, který k docela komorní části moc neseděl.

firesnake
firesnake 8.3.2015

Naprosto úžasný, prvoligový komiks.

Walome
Walome 16.1.2015

Konečně UKK u kterýho nemám chuť se smát nebo brečet nudou a zoufalstvím. Miller se sice opakuje, jeho popisný rámečky soubojů by mohly být klidně v Sin City, ale je mi to jedno. Má to koule, děj je spíše noirovka než superhero a Kingpin je prostě skvělá postava, to tlustý prase mi nějak přirostlo k srdci, možná za to může i Aaronův Punisher :)

Xeelee
Xeelee 31.12.2014

Teprve když člověka totálně zničíte a doženete ho na okraj psychickýho zhroucení, teprve pak už nemá co ztratit. Třikrát destilovaná scénáristická perla v celé své syrovosti. A všimněte si narážky na náboženství v názvu knihy.

mr.des
mr.des 23.7.2014

Vynikajici zalezitost.

Kapis
M Kapis 24.6.2014

Hmmm....tak první setkání s DD mě bavilo moc. To musel být šok pro ty americké puberťáky, když po 226 sešitech, jejichž obsah si lze docela dobře představit nahlédnutím třeba do Comicsových legend, přišlo tady toto. A je to celé pod Comics code authority a přesto dokázal Miller i bez vulgarit vykou..řit, ale kuš, vykouzlit takový syrový a silný příběh a kolik tam bylo krve!! Na prvních pár sešitech se mi líbilo jak začínaly u hlavičky pohledem zhora jak DD spí - nejdřív v luxusní posteli, pak v levném hotelu, pak s houmlesákama, atd.., pěkný nápad. Ten šťastný konec a svobodně píšící novinář odhalující krále podsvětí v čirém světle to fakt trochu sráží, ale zase ten supervoják s vlajkou "svobody" na xichtu neměl jedinou chybu a jeho žužuhlášce "NAŠI CHLAPCI!" se chlamu jak kokos ještě teď. Jsem si původně myslel, že jak mu podávali modrou, bílou a rudou, že to jsou pastelky, kterými si dokresloval potem smytou vlajku "apoštolů demokracyje", ale ony to byly anabolbónky na hlavičku, vlajku měl zjevně nakérovanou (nebo nějakým sofistikovaným marvelzpůsobem vypálenou). No i tak dávám pět hvězd, ty vnitřní monology, Kingpin neseroucí se s ničím a kázající o mesiášství volného trhu svazovaného strašnými regulacemi, takové hromady mrtvých a celková dospělá úroveň, kterou bych nečekal ani po zdejších oslavných výstřících, mi nedávají jinou možnost. Zhltal jsem to!

jirin
jirin 16.6.2014

Bez řečí plný počet. Parádní děj a Mazzuccheli opravdu parádní kreslíř. Daredevila jsem doposud neznal, a nalákalo mě to na další četbu s ním. Výtku mám k poslednímu sešitu, Kapitán Amerika mi tam sice nevadil, ale to finále s Nukem bylo nějak moc uspěchané, nepřehledné, prostě divné...

Muž beze strachu
Muž beze strachu 4.5.2014

Sem rád, že má tady tentononc komiks tak vysoký vohodnocení. Kaluž má svatou pravdu. Miller byl prostě Bůh. Arci, i jeho Daredevil: Rok jedna je skvělej, ale tohle asi předčí všechno. Daredevila sem si zamiloval už dávno a mám s ním komiksy i v angličtině. Tu postavu prostě žeru. Kdo nadává na Mazzuchelliho kresbu u "Batman: Rok Jedna" ať si prolistuje tohlencto veledílo a musí mu spadnout čelist. Už jen vobálky a úvodní stránky sešitů jsou.. no prostě hotový komiksový porno. To si přečtete, ze scénáře se prostě zblázníte radostí a potom si to budete ještě tak deset dní pořád prohlížet, jako cvoci. Vážně návyková věc. A souhlas, že Cap tam byl zbytečnej a Ironman na tom jednom nebo dvou panelech byl taky jaksi.. ehmm... stejně by mu Matt Murdock nepěkně ublížil.. Nemá smysl tady psát víc, protože.. sice je pěkný si o tomhle komiksu s někým popovídat, ale ještě lepší je si ho číst.. A mimochodem - některý komiksy se daj tentononc.. běžně číst mhd nebo na gauči vedle ženský a puštěný televize.. ale tohle... to se fakt přátelé zavřete někam do svýho hnízda a dopřejte si k tomu klid, dobrý pití a dobrý cigára... nebo si třeba sedněte na lavičku v parku.. pokud tedy nebydlíte v Hell's Kitchen, tam park není zrovinka bezpečnej

Kaluž
M Kaluž 21.2.2014

Totální labůžo, Miller byl tenkrát něco jako bůh a Mazzucchelli mu úspěšně sekundoval (viz Batman: Rok jedna). Prvních šest sešitů jede na hyperkreativní vlně nejvyššího stupně, to je scénář jako víno! Bohužel, závěrečný sešit to bez skrupulí sráží na kolena, čímž se rázem ocitáme někde ve vodách průměru. Ano, mám na mysli tu superhrdinskou "výpomoc" souseda od vedle. Skoro jako kdyby tehdy někdo z vedení Marvelu zařval: „Tak to ne, kurva, co si ten Miller o sobě myslí?! My tady disponujem suprčupr portfoliem vysvalených übertatarů a on si furt jede tu svou emo polívčičku se slepým právníkem. Zavolejte mu někdo, ať tam připrcne Kapitána Ameriku a kdyby se cukal, tak mu tam nasolte i Spider-Mana, však ony ho ty humory přejdou...“ Jsem rád, že se Frank na toho Spíďu vysral. Vedle Hulkových Tichých výkřiků zatím to nejlepší z UKK... ale všechno jsem nečetl, takový masochista zase nejsem. Prokousávat se všema těma absurditama, to už chce pořádné koule ve spandexu.

Flash
M Flash 16.2.2014

Začátek dobrej,kde vidíme Daredevila v pěkné šlamatice,ta feťanda to taky pěkně zahrála.Navíc je zde Kingpin,to je vždycky velké plus.Chtělo by to i pokračování.

Flash
M Flash 9.2.2014

Hodně dobrý komiks. Takové zhození Daredevila.

RaptoR
M RaptoR 29.1.2014

Tohle je pecka! Těžko uvěřit, že tahle noirová záležitost z rukou Franka Millera vyšla v roce 1986 (!). Kingpin je tu opravdový macho, který se s ničím nepáře, Murdockova bejvalka zase fetka, která v mexickém zapadákově prodává své tělo za dávku a sám Murdock se může těšit na pořádné peklo... Už od první strany.
Kresbu Davida Mazzucchelliho lze označit jedním slovem: dokonalá. Pop artové vyznění skvěle sedí k příběhu a díky nadčasovosti vypadá parádně i dnes. Tomuto dílu rozhodně nelze nic vytknout :)

sedw
sedw 27.1.2014

Parádní temný příběh, přesně tak, jak se mi to líbí. Murdock si sáhne až na úplné dno a je to napsáno opravdu náramně. I kresba se mi, přes své stáří, velmi líbila. Pouze to finále mi úplně k příběhu nesedlo, snesl bych ho komornější. Nicméně to nic neubírá na tom, že je tento komiks za jasných 5*.

ClimbVibe
M ClimbVibe 13.12.2013

Výborný příběh, který mi chvílemi připomínal i Dark knight returns. A přitom mě postava Daredevila nikdy nebavila.

Drekorian
M Drekorian 28.10.2013

Frank Miller si naplánoval kompletní rekonstrukci muže beze strachu. Vyškubnul ho z jeho vily, právnické praxe, odtrhnul jej od přátel a vrátil ho zpátky ke skromným začátkům -- k onomu klukovi z mizerné čtvrti, který sice přišel o zrak, ale sní a bojuje za lepší budoucnost.

Daredevil bojuje, prohrává, padá na samotné dno, ale nevzdává se a nakonec, jak jinak, vítězí. Závěr mi přišel už trochu překombinovaný (s ne příliš nutným přesahem do dalších linií Marvelu), ale přesto pořád dostatečně zajímavý, aby člověk hltal barvy retro panelů takříkajíc jedním dechem.

erik
erik 23.10.2013

Ten Daredevil ma fakt štve! Nemám ho rád, ale jeho komiksové príbehy sú fakt skvelé. Bendis je kráľ, ale Miller tiež, v Hre o tróny by sa určite posekali.

Temné a zlé veci sa dejú v tejto knihe. Daredevil sa tu prakticky nezjavuje, Murdock sa zblázni a mafia má prsty všade. Nikto nie je v bezpečí, hrozba číha z každého panelu, ktoré vynikajúco predostiera Mazzucchelli (ktorý v Roku jedna až tak nežiaril).

Jediné, čo chýba (bacha, SPOILER), je finálny stret s Kingpinom, ale to je daň za komiksovú sériovosť, a preto kašľať na to.

Smrteľne vážny komiks, ktorý sa číta jedným dychom. Bravó!

choze
choze 14.10.2013

Ještě před Batmanem uvrhl Miller do hodně drsné depky Daredevila. Hrdina připravený o všechno tvrdě dopadá na dno svých fyzických i psychických možností a s ním se v drtící mašině poháněné ledovou krutostí bezskrupulózních i vyšinutých zločinců ocitají i jeho nejbližší. A temnotě příběhu ani v nejmenším neubírá Mazzucchelliho echt osmdesátková, jásavě barvičková kresba, kterou rozhodně můžu. Výborný černohumorný moment bylo setkání několika zabijáků před Foggyho domem. Finále s Avengers (připomínající finále Návratu Temného rytíře se Supermanem) mi tam moc nesedělo.

Murphy722
Murphy722 7.10.2013

Daredevil je jedna z mých nejobl. postav Marvel universa. Jen mne dlouho mrzelo, že nedostal u Nás v ČR prostor. Ale konečně svitla naděje a moje srdéčko zaplesalo v podobě omnibusů, Roku jedna aj. Frank Miller hold Daredevilem žije a dýchá, čili nemůže napsat něco mylného z jeho života! Výborný příběh, napětí a akce!!! Za mne není co řešit!

J.Connor
M J.Connor 30.9.2013

Hutné, rozhodně jedna z nejlepších dosavadních UKK knih a žánrová perla. Miller DD svrhl z výsluní a vymetl s ním všechny temné kouty s mimořádnou intenzitou, která čtenáře až chlapecky nutí toužit po pomstě, upřímně Kingpina nenávidět a identifikovat se s hrdinou, což je teprv pořádné retro. Po většinu času je navíc příběh oproštěn od superhrdinského povlaku a všechny jeho propriety příznačně nasazuje až v grandiózním finále v ulicích města. Tam, kde se Mary Jane trápí, že Parker už zas někde lítá a dlouho nebylo rande, holka Millerova Murdocka natáčí porno, aby měla na herák a přitom si vyčítá fatální zradu svého milého. Feel the difference. :D

Mleako
M Mleako 29.9.2013

Tak tohle je parádní záležitost. Frank Miller je prostě borec a pere to do vás plnou palbou hned od začátku. A i když používá spoustu vnitřních monologů a myšlenek, nikdy tam není nic zbytečně a všechno má své místo a smysl. To všechno celé zabalil Mazzucchelli do svojí poměrně civilní kresby, která celý ten povedený scénář skvěle převádí do obrazů. Pro mě spolu s Kravenovým posledním lovem zatím nejlepší UKK.

Kabukiman
Kabukiman 25.9.2013

Kresba super. Příběh super. Příjemné překvápko.

Landauer
Landauer 25.9.2013

Skvělý! Skvělý! Skvělý! DD jsem moc nemusel.... teda líbilo se mi, jak vypadá, ale nepřišel mi jako postava nijak zajímavej.... Ale co s ním udělal Frank Miller je prostě neuvěřitelný! DD se teď řadí k mým nejoblíbenějším superhrdinům made in USA! Jo a padouch Kingpin... no tak toho jsem měl rád vždycky!

luky.kuky10
luky.kuky10 24.9.2013

Jeden z nejlepsich comicsu ktere jsem kdy cetl. Zacinam objevovat kouzlo starsi kresby, na kterou je uzasny pohled. Pribeh sam o sobe je vyborne stvoreny, a videt Matta Murdocka dostat se az takhle na kolena je neco hodne pusobiveho. Ma to skvely dej, a nebyla kapitola kde bych se nudil. I na tech par chvil, kdy se do pribehu zaplete Captain America je pribeh strhujici. Kdyz jsem se docetl az k posledni strance, napadla me myslenka - " chci jeste vic...".

xflori01
xflori01 24.9.2013

Knížka je z roku 86, takže nemůžete čekat nijak uhlazenou kresbu. Ale i tak krásně podtrhává vynikající scénář. Nesmí chybět ve vašich knihovničkách.

kaylin
kaylin 24.9.2013

Na komiksu je bohužel trochu vidět, že je staršího data a technologie tisku, respektive kolorování tehdy nebyla dokonalá - některé barvy prostě vytekly ze svých linek, ale to vůbec nevadí, protože i tak ta kresba prostě sedí. Jak příběhu, tak i prostředí. Tohle je Hell's Kitchen. Bezútěšná, nebezpečná. Snad jen ten konec a nástup dalších maskovaných, je trochu zbytečný, ale celkový dojem z příběhu to nedokáže zhatit. Každá strana zde utrpěla ránu, a tak to má být. Daredevil není hrdinou proto, že to měl jednoduché, ale protože trpěl. A hodně. "Zmrtvýchvstání" je další ukázka toho, že mainstream má smysl a že jsou zde příběhy, které prostě ohromí. Tohle je jeden z nich. Více: http://www.comics-blog.cz/2013/09/292-ultimatni-komiksovy-komplet-7.html

Kaluž
M Kaluž 23.9.2013

Spiderman. spiDerMAN. SpyderMan. Špilas-Man. Mám pokračovat? :)

Lenny
Lenny 23.9.2013

Pro mě zatím nejlepší UKK. Jen bych klepnul přes prsty člověka, co překládal bonusové články za to, že neumí správně napsat slovo "Spider-Man".

Bronn
Bronn 13.1.2018

mcleek
mcleek 30.11.2017

punisher
punisher 10.9.2017

lantan1
lantan1 21.8.2017

Maty48
Maty48 12.8.2017

BreakingAway
BreakingAway 12.8.2017

Symbi
Symbi 19.7.2017

Killingjoke
Killingjoke 8.7.2017

Salien
Salien 24.6.2017

dajik
dajik 11.6.2017

Paldini
Paldini 4.4.2017

autokineton
autokineton 2.4.2017

mgeralt
mgeralt 24.3.2017

szajter
szajter 11.1.2017

Tyfus
Tyfus 8.1.2017

MonsterGyre
MonsterGyre 25.11.2016

Raul
Raul 20.11.2016

Koci
Koci 30.10.2016

monte walsh
monte walsh 21.9.2016

mackin
mackin 18.9.2016

Honzin
Honzin 17.7.2016

hakunamatata
hakunamatata 30.5.2016

RodRoder
RodRoder 13.5.2016

Gustik5
Gustik5 13.5.2016

Olesh
Olesh 12.5.2016

Tabasco
Tabasco 18.4.2016

vlkodlak
vlkodlak 13.4.2016

MEGA
MEGA 10.4.2016

Fry
Fry 5.4.2016

Golem
Golem 1.4.2016

barthez
barthez 1.4.2016

mttra
mttra 25.3.2016

Fimi
Fimi 21.3.2016

S4TW
S4TW 3.3.2016

rafannn1
rafannn1 18.2.2016

JohnnyRocker
JohnnyRocker 8.1.2016

Ter
Ter 26.12.2015

Kokuun
Kokuun 19.11.2015

Bart
Bart 18.11.2015

ConanVJ
ConanVJ 11.11.2015

Dinik
Dinik 11.11.2015

cyboy
cyboy 15.10.2015

Babany
Babany 18.8.2015

Azalin
Azalin 17.8.2015

samuelo12
samuelo12 10.8.2015

CJFlip
CJFlip 6.8.2015

Scaleo1
Scaleo1 31.7.2015

dr_benway
dr_benway 27.7.2015

oru
oru 24.7.2015

baatcha
baatcha 22.7.2015

Houbař
Houbař 16.7.2015

Hlavac
Hlavac 6.7.2015

Alfi
Alfi 18.6.2015

p3tris
p3tris 7.6.2015

Abstinent
Abstinent 7.6.2015

Caiiiczech
Caiiiczech 22.5.2015

ertefol
ertefol 22.5.2015

Erich
Erich 11.5.2015

jh666
jh666 18.4.2015

Remi LeBo
Remi LeBo 5.4.2015

dhrotek
dhrotek 28.3.2015

Kaaos
Kaaos 27.3.2015

OldaB
OldaB 23.3.2015

hellblazer
hellblazer 5.3.2015

Toren
Toren 3.3.2015

tukak
tukak 26.2.2015

mart.in
mart.in 25.2.2015

Qee
Qee 15.2.2015

Filip123
Filip123 12.2.2015

ebbe_voe
ebbe_voe 26.1.2015

Walome
Walome 16.1.2015

José
José 14.1.2015

lutrix
lutrix 11.1.2015

Quintana
Quintana 8.1.2015

Xeelee
Xeelee 31.12.2014

firesnake
firesnake 28.12.2014

Doppelganger
Doppelganger 26.12.2014

Kurt Cocaine
Kurt Cocaine 23.11.2014

konous
konous 6.10.2014

daredevil99
daredevil99 17.9.2014

bzklmnf
bzklmnf 15.9.2014

Bubsy
Bubsy 14.9.2014

oleav
oleav 12.9.2014

Spideyy
Spideyy 28.8.2014

Strokes
Strokes 27.8.2014

kinak
kinak 23.8.2014

AxusNalim
AxusNalim 16.8.2014

DoctorWho
DoctorWho 9.8.2014

zdoog
zdoog 3.8.2014

mr.des
mr.des 23.7.2014

Kapis
Kapis 24.6.2014

terrordemon
terrordemon 21.6.2014

jirin
jirin 16.6.2014

Light
Light 7.6.2014

Mikko
Mikko 6.6.2014

trudoš
trudoš 1.6.2014

dracula
dracula 23.5.2014

Pán rostlin
Pán rostlin 20.5.2014

Vojtěch 393
Vojtěch 393 18.5.2014

SHORTY
SHORTY 6.5.2014

chuckboris
chuckboris 21.3.2014

novass
novass 21.3.2014

thorrg
thorrg 6.3.2014

mrkirby
mrkirby 26.2.2014

Kaluž
Kaluž 21.2.2014

Flash
Flash 16.2.2014

mrsk
mrsk 9.2.2014

81splinter
81splinter 30.1.2014

namdnas
namdnas 29.1.2014

RaptoR
RaptoR 29.1.2014

sedw
sedw 27.1.2014

morbn
morbn 24.1.2014

Lachvos
Lachvos 23.1.2014

Matyeos
Matyeos 11.1.2014

Schramm
Schramm 5.1.2014

kariholik
kariholik 2.1.2014

ClimbVibe
ClimbVibe 13.12.2013

pearlxjam
pearlxjam 19.11.2013

calvin10
calvin10 18.11.2013

disclose
disclose 17.11.2013

Zeebonk
Zeebonk 14.11.2013

Shpeckk
Shpeckk 13.11.2013

NecRoman
NecRoman 5.11.2013

obitus
obitus 31.10.2013

rooty
rooty 30.10.2013

Wiruss
Wiruss 28.10.2013

Final
Final 28.10.2013

blackJag
blackJag 28.10.2013

Drekorian
Drekorian 28.10.2013

erik
erik 23.10.2013

yojimbo
yojimbo 23.10.2013

willis
willis 21.10.2013

t0mas
t0mas 21.10.2013

choze
choze 14.10.2013

2scha
2scha 12.10.2013

dbar
dbar 8.10.2013

Murphy722
Murphy722 7.10.2013

Karolín78
Karolín78 5.10.2013

SASAN_KING
SASAN_KING 4.10.2013

Baffman
Baffman 4.10.2013

mineralk
mineralk 2.10.2013

invape
invape 1.10.2013

J.Connor
J.Connor 30.9.2013

Jerdas91
Jerdas91 30.9.2013

Mleako
Mleako 29.9.2013

Const.ex
Const.ex 26.9.2013

J.T.honza
J.T.honza 25.9.2013

Kabukiman
Kabukiman 25.9.2013

KdG
KdG 25.9.2013

Landauer
Landauer 25.9.2013

Madmax
Madmax 25.9.2013

luky.kuky10
luky.kuky10 24.9.2013

xflori01
xflori01 24.9.2013

kaylin
kaylin 24.9.2013

Nightmare
Nightmare 24.9.2013

Joshua_T
Joshua_T 23.9.2013

Fox01
Fox01 23.9.2013

xspeed
xspeed 23.9.2013

sleepless
sleepless 23.9.2013

The Genius
The Genius 23.9.2013

Lenny
Lenny 23.9.2013

Doly
Doly 23.9.2013

formi123.
formi123. 23.9.2013

zdennanek
zdennanek 23.9.2013

MikeZ
MikeZ 23.9.2013

Četli:
2scha, 3DD!3, Abstinent, Alikkk, autokineton, Babany, Bart, blackJag, Caiiiczech, calvin10, Carnage, ConanVJ, Const.ex, cyboy, dajik, Darth Raelchi, davidek, Doly, Don_Canagliume, Doppelganger, emanek, Final, flipflop, Fox01, Fry, Glumal, Golem, guseppe, Gustik5, gwen666, hellblazer, Houbař, J.Connor, James, james dixon, jiskra, kallenved, Kaluž, Kapis, kaylin, KdG, Keno, Killingjoke, Knuckless, Koci, Kokuun, Lachvos, lantan1, Light, Loks19, louza, luky.kuky10, mackin, Mariohurbanek, mart.in, Maty48, MEGA, mgeralt, MichalR, mineralk, MonsterGyre, mstefl, namdnas, Norri, oleav, Olesh, p3tris, Paldini, Petrisko911 , punisher, rafannn1, RaptoR, Rinter, S4TW, samuelo12, Schramm, seneke, Shin, start05, Strokes, Symbi, terrordemon, Thurin, Tommar, Tony TwoDee, trudoš, tukak, VanTom, Velkej šéf, vita, Vojtěch 393, xflori01, Zbysek2410, Zeebonk

Mají:
-spacilost-, 2scha, 7eleven, 81splinter, Abstinent, adam.ra, adevr, Agent24, Alfi, Alfonzo, Alikkk, andik007, asgardpepa, Ash Pointak, autokineton, Awakener, AxusNalim, Azalin, Azbest, Babany, Baffman, Bart, barthez, batoo, Bellatrix, Benji, blackJag, Blair, bmc75, bobo666_2005, BreakingAway, bronxik, Bubsy, burzum, bzklmnf, Caiiiczech, calvin10, calviti, camper, Carnage, Chaolinek, Charlie1203, choze, chuckboris, CJFlip, ClimbVibe, Cody, ConanVJ, Const.ex, Corvus, CoupeC, Cr4sh, CSE_AC/DC, Cute_Unicorn, cybern, cyboy, D.K.Logic, dajik, Dali, daniel.cermak, daredevil99, davidek, davidrynes, DAxik, dbar, Deckard, deefha, delta11, dhrotek, Dinik, disclose, DoctorWho, Doly, Doncek4321, Don_Canagliume, doophy, Doppelganger, Dov, DracoAn, dracula, Drekorian, dr_benway, duri, ebbe_voe, Elhonzo , eliera, emanek, Erich, erik, ertefol, fel68, felda, felis, filemon, Filip123, filosh, Fimi, Final, firesnake, firesnake1, Fives, flashpoint, flipflop, folkemon77, formi123., Fox01, Fréza, Fry, gezic, Gibby, Glumal, Golem, goodspeed, Grebenda, grinder, guseppe, Gustik5, gwen666, hahahoho, Hamichal, Hannibal92, Hauzina, Hebled, hellblazer, herrman, Hlavac, hlavathor, holubdema, Honzin, horaczhlinska, Houbař, hovad2, Hulik, Hurvy, hypermlok, I.am.geek, ikshorm, Indy, Infarkt, invape, iob, IV, J.Connor, J.T.honza, Jack043, James, james dixon, jardoom, jedy357, Jerdas91, jerry67, Jestrab2, jh666, Jimbeam90, jirin, jiskra, jmenujiseradekbouril, joehot, johx, jones1240, José, Joshua_T, K-Os, Kaaos, Kabukiman, KadetJaina, Kadin, kallenved, kamil, Kapis, karl173, kaylin, KdG, kendor007, Keno, Killingjoke, kinak, KINIMODUS, Knuckless, Koci, Kokuun, kolik111, komik.sx, komiksák007, koniklec, konous, Krenzi, kronoss, krupan, krvinka56, kucik, Kunden, kybl, Lachvos, Landauer, lantan1, Le Porello, Leland, Librarian, Light, listr, Loks19, LookAss, LordFlash, Lord_Arthas, Lucifer, luky.kuky10, maara, Madmax, mankoo, Mariohurbanek, markic, Marthy76, Martin Buchal, Martin D. Antonín, MartinV, Marvin, Masinfira, Matej-29, matohan, Maty48, Matyeos, Mauzr, MB, mcleek, meffis, MEGA, merhyx, mgeralt, Michael Jarkovský, MichalR, MickeyStuma, mikado, Mikei, MIKER65, MikeZ, mikki.maser, Mikko, mimo_provoz, mineralk, mirror, Mitthrawnuruodo, Mleako, moiqpiom, MonsterGyre, monte walsh, monty.cl, morbi, moris.cz, MP, mr.des, Mr.Filch, mrkirby, mrsk, mttra, namdnas, NecRoman, Niaz, Nightmare, noMster, Norri, novass, nx, o2t2, obitus, Odal , OldaB, oleav, Olesh, Ondraseeek, oru, p3tris, Paldini, palo, Pán rostlin, pavel, pearlxjam, peposek, Petr, Petrisko911 , petrsimcik, PH79, pk123x, podzimator, POLAKST, Poseidon1978, pršiplášť, punisher, pusta, Qee, Quintana, R3d, Radkos, raenius, rafannn1, Raijin, Raikou, raimi, RaptoR, Remi LeBo, restepik, Rety, Ricarderon, Rinter, robertsedmik, RodRoder, Rowan, Rudá Táňa, RudyRod, S313, S4TW, Saiffer, saja, Salien, samuelo12, SASAN_KING, Scaleo1, Schramm, sedw, seneke, Sesta, Shin, SHORTY, Shpeckk, Sivič, Skot, sleepless, SmoothNCool, smrtihlav7, smtxx, Sněhurka, spagr, Spideyy, stanleystar, Stara.kryta, start05, stepan.tichy, Strokes, Symbi, szajter, t0mas, T3ss, Tabasco, tacmud, terrordemon, tertr556, The Genius, Thongard, thorrg, Thurin, Tialster, Tomasino79, Tombal, Tominos, Tommar, Tommy Monaghan, TommyBOYER, tomned, Tony TwoDee, Toren, Traum, trudoš, tukak, tulipstros, Tyfus, VanTom, Velkej šéf, Viking, vita, Vítek, vlkodlak, Vojtěch 393, vranakx, vrazdinek, willis, Wiruss, wolfinov@seznam.cz, xai, xflori01, xintax, xspeed, xxaannddeerr, yarda, yogi, yojimbo, z-e-d, Zajo original, Zbysek2410, Zdendy, zdennanek, zdoog, Zíďas, zlejzmrd

Chtějí:
Braindead, CaptainL, carlmichael, FatMonster, Fricki, jackie, Matthew, Tomek, Xeelee

Shání:
FatMonster, gobers, MarvelLover

Nabízí:
firesnake1, flipflop, Kreatik, Mitthrawnuruodo, Pán rostlin, Tommar