• mcleek
  mcleek23.11. 15:26Noční chodci
  Milé. Jednoduše silné a silně jednoduché. Obyčejné. Veselé až k slzám a smutné až k úsměvu.
 • mcleek
  Na první pohled to nevypadá nic moc, ale je to moc pěkné retro.
 • mcleek
  Smysl publikace mi pořád trochu uniká...
 • mcleek
  Mighty Boys nahlédli za hranice sci-fu a hororu a dopadlo to skvěle. Jen houšť a větší kapky!
 • mcleek
  Tak se mi zdá, že tahle série jde dost do kopru. Dnes 50% a je to stejně jako minulý díl scénáristicky dost WTF. Jen ta malba je pořád nádherná... Ach jo...
 • mcleek
  Tak tady jsou ty bonusy super! Většinou bonusy v knížkách jen tak prolétnu, ale to bylo setsakra poučné. Čtyři * za obsah a pátá * za bonusy! ;-)
 • mcleek
  Za mě je to jen opakování nápadů z prvního dílu a opadávající originalita.
 • mcleek
  Před čtyřmi měsíci jsem četl Příběhy z Krkonoš v komiksech, teď došlo i na Šumavu. Mám k ní blíže, nějaký čas jsem bydlel v Srní a často na ni jezdím. Témata komiksů jsou dobře vybrána, scénáristicky je to docela dobré a příběhy jsou vyprávěny přehledně. Také je to plné drobných vtípků, díky čemuž si komiks užijí nejen děti, ale i dospělí. Kresba a volba barev mi ale trochu vadí. Oproti kresbě Tomáše Chluda mně zde především vadilo, jak jsou nakresleny postavičky a hlavně jejich obličeje. Přesto je vidět, že ilustrátor je jinak schopný - zvlášť pěkné jsou třeba jeho obrázky měst. S lehce přimhouřenýma očima však nakonec můžu dát opět čtyři hvězdy.
 • mcleek
  Příjemná jednohubečka, která trochu pokulhává svou formou. Ale zdá se mi, že se kreslíř od prvního příběhu k poslednímu alespoň posouvá správným směrem.
 • mcleek
  Platí zde totéž, co jsem psal o prvním dílu: několik folklorních pověstí v nářečí na malém prostoru v minimalistické formě. Kresba se od minule nezlepšila ani o fous, lettering je fakt hnus a originality ubývá. 40%
 • mcleek
  Jojo, Danův scénář a kresba nemá chybu. :-)
 • mcleek
  Za mě asi druhý nejlepší Brubaker v češtině (hned po první knize Criminalu). Dokončení se nemohu dočkat...
 • mcleek
  Jednoduché, zábavné a poměrně vtipné.
 • mcleek
  mcleek27.1. 16:24Jágr, legenda
  Nejsem žádný hokejový fanda, ale příběh ctí komiksové médium a čte se jedním dechem. Paráda!
 • mcleek
  mcleek23.1. 21:19Naprostá šílenost
  Něco takhle dobrého z českých luhů a hájů jsem dlouho nečetl! Pěkný příběh, zajímavě nakresleno s výrazným použitím barev, četlo se to prakticky samo. Váhal jsem mezi 4-5 hvězdičkami, ale nakonec dávám plný počet.
 • mcleek
  Prvnímu dílu jsem dal tři hvězdy, ale tady mohu s klidným svědomím zdvihnout palec nahoru a dát plný počet. Gangsterské prostředí a atmosféra mě bavily mnohem více. Boj proti obřím nestvůrám vystřídal boj proti chlápkům s klobouky a tomíky, čímž příběh zcivilněl (i když jsou zde nepřátelé i z hororových krajin). Knížka se četla téměř sama, nemohl jsem ji odložit a jít spát, dokud jsem ji nepřelouskal celou. Jen houšť a větší kapky!
 • mcleek
  Vidím S-M a Wolverine a povídám si: to musím mít! Možná jsem se ale unáhlil...
  První příběh (cca 40% svazku) je retro (což nemusím), ale nebyla to až taková nuda, jak bych čekal. Vlastně fajn oddechovka. Druhý příběh měl šílenou kresbu, která se snažila být absolutně free-cool-in + totálkafaktickymegahustá, ale já si neustále ťukal na čelo, jestli to jako autoři myslí vážně. Tohle přece nemohlo působit ani ve své době a ani na teenagery! Ne že bych se nudil - chtěl jsem číst pořád dál a dozvědět se, kdo vlastně celou dobu S-M a Wolverina vyslýchá... a když jsem se to v úplném závěru dozvěděl, tak mě to dost dožralo.
  Za komiksy následuje ještě pár stránek informací, které shrnují, kdy a kde spolu tito dva zkřížili cesty (či drápy a pavučiny) a trochu jsem zatoužil, aby v tomto svazku byly použity raději některé z těchto příběhů a ne to, co jsem právě dočetl.
  Shrnuto podtrženo: průměr - 50%. Na jeden večer jsem se jakž takž zabavil, ale znovu to už asi číst nebudu...
 • mcleek
  mcleek27.11.2021 10:05Siegfried
  Dějem jsem byl občas trochu zmatený, ale graficky je to úžasné. Místy jsem prohlížel nádherné stránky a zapomínal číst text v bublinách. To se mi snad ještě nikdy jindy u ničeho jiného nestalo.
 • mcleek
  mcleek21.10.2021 17:01Orlové Říma, kniha III. & IV.
  Kulisy starověkého Říma vystřídala nelítostná Germánie a příběh začal gradovat. Tím pádem je to ještě větší pecka, než byl první díl. Z nějakého důvodu jsem si myslel, že zde bude příběh i ukončený, ale po dočtení koukám, že se teď rozjede na plné obrátky... :-)
 • mcleek
  Komiks jsem si koupil kvůli příběhu Briana K. Vaughana a trochu jsem se bál... ale úplně zbytečně. Tenhle scénárista mě opět nezklamal. Druhý příběh je opravdu přinejlepším průměrný. Celkově 75%.
 • mcleek
  Příběh Čtyřlístku Dana Černého mě zanesl o 30 let zpět... :-)
 • mcleek
  mcleek5.9.2021 09:20Bomba
  Tak tohle je opravdu bomba! Široce pojaté a přitom čtivé, perfektně nakreslené (ač černobílé), plné velkých i malých příběhů. Já jen čekal, že bude dovyprávěn i příběh ze stránky 90 ("Za tisíc jeřábů máš právo na přání.") a ten na konci nebyl (kdo ví, pochopil, kdo neví, dostuduje si).
 • mcleek
  mcleek31.8.2021 13:57Štefánik: Komiksový román
  Chtěl jsem dát čtyři hvězdy, ale pár hodin po přečtení zvyšuji na plný počet. Tohle se moc povedlo!
 • mcleek
  mcleek16.8.2021 12:19Linka
  Koukám, že reakce jsou tu zcela rozdílné a každý by si měl udělat představu sám. Za mě hodně nabušený čtyři hvězdy - scénáristicky jeden z nejlepších počinů na české scéně v poslední době, grafické znázornění mi ale příliš nesedlo a mám k němu hromadu výhrad. Pana scénáristu budu nadále sledovat, protože tohle byl opravdu silný zážitek...
 • mcleek
  mcleek15.6.2021 20:12Neználci
  Škoda, že Richard nezkusil vytvořit alespoň nějaký krátký komiks... :-)
 • mcleek
  Dane! Paráda! ;-)
 • mcleek
  mcleek14.5.2021 15:33Kosmogoniály zpívá Silénus
  Myslím, že znám antickou filozofii, literaturu a umění vůbec, spoustu citovaných děl jsem už dříve četl. A mám ji rád. Přesto ve mně komiks vyvolal rozpaky - nápad je to rozhodně originální, ale kresby jsou takové podivně neurčité a citované pasáže ne vždy reagují na to, co se v "příběhu vzniku" děje.
  Komiks bych doporučil jen těm, kteří už mají v tomto médiu hodně načteno a hledají nové originální způsoby přístupu. Kdo ještě nemá načteno alespoň 1000 komiksů, bude mít asi spíše zvednuté obočí a neodbytný WTF pocit...
 • mcleek
  mcleek12.5.2021 08:26Husovi na stopě
  Komiks zachycuje období roku 1412, ačkoliv se vrací i do období před tímto rokem i ukazuje v závěru vyvrcholení dramatu. Scénář je poměrně přesný, i když pár drobných chyb by se našlo (ne, Karlovo náměstí se opravdu tak ve středověku nejmenovalo, název zněl Dobytčí trh), ale jeho kvality klesají v momentech, kdy se snaží něco moralisticky vysvětlovat (nezávazný sex, emancipace apod.). V ten moment se příběh "ředí" a tyto momenty působí navíc nepatřičně a jako pěst na oko. Kresba je taková ... rustikální a bubliny jsou často mnohem větší, než by bylo potřeba. Přesto komiks není špatný a myslím si, že čtenářům školního věku v ničem neuškodí.
 • mcleek
  Souhlasím s předchozími dvěma kolegy ohledně hodnocení obsahu knihy, ačkoliv bych byl na Přístav Země ještě přísnější - podprůměr a 2*.
  Zatmění je naopak nadprůměr a má vše, co Přístavu Země chybí - atmosféru, zajímavé postavy, o které jsem se chvílemi bál, a originální práci s kresbou a panely. Na některé obrázky plné desítek různých postaviček a dalších detailů jsem zůstal doslova zírat... - 4*
  Bonusy jsou rozsáhlé, ale já nejsem ten typ čtenáře, který si na to potrpí a patřičně to ocení.
  Za co musím pochválit a přidat ke třem hvězdám za obsah ještě čtvrtou, to je zpracování. Papír, na který je komiks vytištěn, se bezvadně otáčí (nemusím se bát, že vezmu dvě stránky a rušit své čtení sledováním čísel stránek) a nezůstávají na něm otisky prstů. Knihy má skvělou vazbu a ač je to pašík, dobře se s ním při čtení zachází. Nemám rád "kolosální" edice a tady jsem se toho trochu bál, ale dopadlo to na výbornou. Další komiksy už budu číst v tričku Mighty Boys... :-)
 • mcleek
  Za mě moc hezký počin - plhodnotné 4 hvězdy. Publikace obsahuje spoustu zajímavých informací, ale trochu mi vadilo, že málokde se jde do hloubky a není zde více informací o jednotlivých důležitých postavách dějin lékařství. Na českém vydání mě trochu mrzí měkká vazba (zvláště u knihy v tomto formátu a s takovým množstvím stránek), neodpovídající poznámky pod čarou a drobné přešlapy překladu proti české stylistice a pravopisu. Ale na druhou stranu asi nebylo snadné pro překladatele najít odpovídající české variace na text plný drobných vtípků...
 • mcleek
  mcleek23.3.2021 10:12Apokalypsa svatého Jana
  Neudržel jsem svou zvědavost/zvídavost a knihu jsem si koupil. Kombinace barev dopadla nad očekávání dobře, text Apokalypsy je doplněn výjevy, které odkazují na výzdobu kostelů a středověkých rukopisů. Výtky bych měl tytéž jako GWB ve druhém odstavci jeho recenze (když je mezi "ty zlé" zařazen i člověk s vytetovaným symbolem jin a jang, je to už hodně přes čáru). Přesto konečně zajímavý křesťanský komiks.
 • mcleek
  mcleek22.3.2021 16:51Čáslavská
  Za mě ještě trošku lepší, než je Zátopek... a o hodně fousů barevnější. :-)
 • mcleek
  Velká dávka nostalgie... Mladé generaci to bude asi připadat naivní.
 • mcleek
  mcleek21.3.2021 07:54Dobrou noc, Planetko
  Taková jednohubka zcela srovnatelná s předchozím komiksem Velký mokrý balonek.
 • mcleek
  Svazek se skládá ze tří různých typů příběhů. První je jednosešitovka a jedná se spíše o jakousi anekdotku o záchraně děcka. Pak čtyřsešitový superhrdinský příběh se všemi klady i zápory tohoto žánru. A poslední jednosešitový příběh s mafiánskou tematikou, ve kterém SM a DD vlastně nevystupují, ale který byl pro mě rozhodně vrcholem svazku.
 • mcleek
  mcleek28.2.2021 16:14Nezkrotný Berserkr #01
  Říkal jsem si, že by to mohlo být fajn... ale že to bude tak dobrý, to jsme nečekal.
  Jediná chyba je to, že je to krátký, člověk to zhltne za hodinku a je zvědavý, jak se bude příběh vyvíjet dál...
 • mcleek
  V rámci runu Brand new day lehký vzestup, ale celkově spíše průměr. 60%
 • mcleek
  Taky jsem byl natěšený po filmu Logan a teď jsem zklamaný. Komiks je strašně sterilní, dost málo pracuje s emocemi, což je možná záměr (chce ukázat, že Laura byla vycvičena jako zbraň bez lidské osobnosti), ale tím příběh přichází o to, co ho dělá příběhem. Navíc jsem vůbec nepochopil, proč se Laura v klíčovém místě příběhu zachovala proti svému výcviku. Že by chvilkový úlet? Zbytek děje je pak předvídatelný a čtenář už jen čeká, aby se stalo tohle a pak tohle a aby se to posunulo ke konci. Kresba pomocí nízkých dlouhých panelů působí také dost divně. Možná by celý příběh šesti sešitů mohl být v sešitě jediném, kde by formou flashbacků zachycoval to podstatné. Takhle to vidím na 30%.
 • mcleek
  Zdá se mi, že celý Brand New Day začíná být slabší a slabší. Paparazzimu jsem dal tři hvězdy a považuji za průměr, tohle je ještě o něco slabší. První sešity byly takové uspěchané a jdoucí po povrchu. Ten pátý nebyl o moc lepší, byla to jen taková miniepizoda. Šestý byl opravdu nejlepší, ale také jen takové lehké osvětlení trochu záhadné postavy. Počátek runu Brand New Day mě fakt bavil, tohle spíš jen tak prošumí...
 • mcleek
  Znám Doktora Dooma a nijak zvlášť mě nebaví a znám Iron Mana a nijak zvlášť mě nebaví. To, co mě zajímalo, byl Alex Maleev a další spolupráce Bendise a Maleeva. Tak jsem tomu dal šanci. A byl jsem vlastně velmi spokojený. Opravdu zamrzí jen to, že příběh negraduje dál, ale jen se rozvine a skončí. NHM představí unikátní postavu v jejím mikropříběhu, který není ukončen, a zase pádí k další postavě. Áchjóó!
 • mcleek
  mcleek27.12.2020 10:13Měsíční stín
  Chtěl jsem jen dát hvězdičky, všichni už to maj a nikoho k nákupu nepřiměju, ani ho od něj neodradím. Ale koukám, že tu moc reakcí není a já půjdu spíš proti proudu. Tak na vysvětlení přihazuji pár vět komentáře.
  Namalovaný je to úchvatně. To nezpochybňuji ani omylem. Často jsem otočil na novou dvoustránku a chvíli se kochal jen obrázky, než jsem se pustil do čtení textu.
  To, s čím mám problém, je příběh. Nevím, jestli autor při psaní požíval nějaké drogy, nebo se jen rozhodl plout absolutně na vlnách své fantazie. Úplně nejvíc mi to připomínalo proudy volných asociací (viz například Vítězslav Nezval a další básníci poetismu ve 20. letech 20. století).
  Trošku jsem čekal (ale to je moje chyba) mnohem civilnější příběh a dostal jsem velkolepou space operu. Mnou očekávaný příběh byl až v bonusu Sbohem, Stíne.
  Navíc jsem si opět ověřil, že obří publikace opravdu nejsou můj šálek čaje. Nedá se to vzít na cestu do vlaku a při čtení večer v posteli není několikakilová kniha také příliš vhodná.
  Jsem rád, že jsem si knihu přečetl, ale asi se k ní už nikdy nevrátím. 60%
 • mcleek
  mcleek9.12.2020 17:52The School Trip
  Mikrohubka! ;-)
 • mcleek
  mcleek9.12.2020 17:51Jak žijí dnes?
  Mě nejvíce potěšily otazníky inspektora Štiky. ;-) Retro jaxfiň! Snažím se sledovat český komiksový overground a tohle potěšilo moc...
 • mcleek
  Včera večer jsem si knihu přečet a chtěl napsat recenzi, ale koukám, že louza to tu napsal dost trefně. Opravdu absolutně přesně. Nesouhlasím jen s jeho tvrzením, že "má kniha větší požadavky na znalost historie", spíše bych řekl, že kdo historii zná podrobněji, diví se, jak k ní Miller přistupuje: něco zjednodušuje, něco si zcela vymýšlí po svém a poměrně dost zajímavých událostí vynechává. Za mě 40 % a ani o fous víc.
 • mcleek
  mcleek6.11.2020 06:52Nervy
  Raina vytvořila další knihu pro děti i dospělé a zaměřuje se na další problém dospívajících. Tentokráte mi to přišlo vážnější a méně zábavné než její ostatní knihy (mám vše, co vyšlo v češtině). Nejsem si ovšem jist, zda je tento pocit objektivní, nebo zcela subjektivní, neboť sám mám podobné zážitky (u mě dané potravinovými alergiemi) jako hrdinka knihy. Problémy jejích hrdinek v předchozích knihách se mě netýkaly osobně, tady jsem jim však přesně rozuměl.
 • mcleek
  Nightcrawler mi vždycky přišel jako zajímavá postava a po několika dobrých reakcích jsem se rozhodl si komiks pořídit, i když sleduji sérii NHM už spíše zpovzdálí. A nebyl jsem zklamán, ačkoliv žádná pecka se také nekonala. První příběh hezky ukazuje Nightcrawlerův původ před nástupem k X-menům a další dva příběhy hrají na notu okultních hororů (ačkoliv trochu béčkových). Celá kniha je jednohubkou, která zabaví a neurazí. 70% - váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami... ale co, dám čtyři... ;-)
 • mcleek
  mcleek5.11.2020 07:35Zatmívačka
  Hodně jsem se těšil a má očekávání byla naplněna. Navíc vydání coby deluxe edice je opravdu krásné a bonusy stojí za to (škoda, že jsou uveřejněny jen dvě eseje, bral bych další). Criminal je pro mě pořád o fous výš, ale tohle je také skvělé.
 • mcleek
  Dan Černý si vybral ve scénáři svou slabší chvilku. V Tryskošnekovi si napravil reputaci. ;-)
 • mcleek
  Přímé pokračování Svítá nový den trochu ztrácí dech, chybí další eastereggy a překvapení (druhá "líbací" scéna už není originální). Přesto to pořád ještě baví a jedná se o lehký nadprůměr. Za mě 65 % a příběh budu sledovat i nadále.
 • mcleek
  Tohle bylo moc dobrý - žádné zdlouhavé úvody do situace, vlítne se hned do akce, a ač začínají nové dějové linky, je zde spoustu odkazů na klasické momenty ze Spajdyho života. Je to také pěkně nahláškované, je zde pár božích momentů, které jsme si dosud asi nedokázali představit, a má to zajímavý závěr. Působí to dobře samostatně, ale pokud vyjde pokračování, jdu do toho. 85%
 • mcleek
  mcleek26.11. 08:20Slevy, výprodeje, bazary
  Hlásím se také do fanklubu!
 • mcleek
  mcleek25.11. 09:17Slevy, výprodeje, bazary
  Dinik: Já ji právě koupil. Už ji netrpělivě očekávám. Ale ještě mám zálusk na dalších pár titulů, které mi zatím unikaly...
 • mcleek
  mcleek25.11. 07:16Slevy, výprodeje, bazary
  Tak to vypadá, že letos Vybíral na Černý pátek nehraje... :-(
 • mcleek
  mcleek22.3. 16:54Pindárna
  To je dobře, ne? "Crewní retro" publikace překvapily a potěšily... :-)
 • mcleek
  mcleek1.12.2021 16:51Slevy, výprodeje, bazary
  Milo: Jojo, já od něj beru pravidelně, takže jsem to dostal do e-mailu. Bohužel všechno aktuálně mám, takže jsem BF nevyužil... snad příště...
 • mcleek
  mcleek8.11.2021 20:05Slevy, výprodeje, bazary
  deefka: Já taky kolosálky nekupuju (nedá se to normálně číst, sorryjako, je to velký a těžký jaxfiň), ale tady do toho asi půjdu...
 • mcleek
  mcleek29.10.2021 11:07Slevy, výprodeje, bazary
  radek: Aha, tak to jsem totálně pomotal, myslel jsem, že se to vztahuje k Černému pátku na Wall Streetu na konci října 1929. Teď jsem tomu snad už porozuměl...
 • mcleek
  mcleek28.10.2021 23:14Slevy, výprodeje, bazary
  Omlouvám se, mea culpa... teď si vybavuju, že CC má Black Friday vždy o měsíc déle než zbytek světa... ;-)
 • mcleek
  mcleek28.10.2021 17:56Slevy, výprodeje, bazary
  Neměl by být zítra v Comicscentru Black Friday? Žádné informace nikde nenacházím...
 • mcleek
  mcleek23.10.2021 14:42Slevy, výprodeje, bazary
  Tak Luxor píše v reakci na moji dva týdny starou objednávku Criminalu 3, že půjde do tisku až 20. 1. 2022. O ceně nepíší nic...
 • mcleek
  mcleek22.10.2021 16:26Slevy, výprodeje, bazary
  Někdo musí na Zahradu a někdo musí na zahradu... ;-)
 • mcleek
  mcleek22.8.2021 08:32Sběratelský klub
  Batman komplet - jojo, taky plánuju koupit jen občas nějaký kousek, který mi přijde zajímavý a hlavně ho ještě nemám. Přemýšlím jen, jaký komplet vymyslí příště... ;-)
 • mcleek
  mcleek20.10.2020 18:29Sběratelský klub
  Tak kucí z Mighty Boys skončili na 125%. Gratulka! A už se těším na nadílku pod stromečkem... ;-)
 • mcleek
  mcleek16.10.2020 13:37Sběratelský klub
  Gmork: Ano, jsem taky zvědavý... a s námi dalších 350 předplatitelů. :-)
 • mcleek
  mcleek12.10.2020 19:40Sběratelský klub
  No jasný, teď kolem patnáctýho všem přijde vejplata a projekt podpoří... :-)
 • mcleek
  mcleek17.4.2020 16:22Slevy, výprodeje, bazary
  Jojo, tohle je moc dobrý, doplnil jsem sbírku Erbů do kompletní podoby... ;-)
 • mcleek
  mcleek16.4.2020 14:03Slevy, výprodeje, bazary
  Jojo, něco takového si také myslím, ačkoliv úplně přesně jejich vztahy neznám...
  Pro mě je škoda jen to, že skoro všechny zlevněné knihy už doma mám...
 • mcleek
  mcleek25.6.2019 08:44Slevy, výprodeje, bazary
  Toe: tak už jsou zlevnění u Brubakerovi CaptainAmericové a Bendisovi Daredevilové... kam ten svět spěje... ;-)
 • mcleek
  mcleek7.9.2018 16:34Slevy, výprodeje, bazary
  George Walker Bush: Díky za upozornění, právě jsem si z Meanderu objednal 18 komiksů... Očekávám dlouhé podzimní večery... :-)
 • mcleek
  mcleek26.6.2018 19:30* Připomínky a návrhy
  V databázi mám trochu problém s dvěma knihami Pavla Čecha, které jsem právě přečetl: druhé vydání knihy Velké dobrodružství Pepíka Střechy v sobě má rok vydání 2016 a tady ho máte s rokem 2018, druhé vydání Tajemství ostrova za prkennou ohradou v databázi zcela chybí.
 • mcleek
  mcleek10.4.2018 08:19Fabula Rasa
  Ahoj, zcela mi tam chybí Gotham central - dal bych ho do sérií... ;-)
 • mcleek
  mcleek3.6.2012 09:34* Připomínky a návrhy
  Ahoj, v db chybí komiks Max a Móric z roku 2011 od nakl. Deus, ISBN 978-80-87408-07-0. Prosím doplnit. Díky!
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 12 (cca 1036 Kč)
Mám: 1191 (cca 397275 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0