Forum Všechny příspěvky pohromadě

@skepsi: proc? vsak to je cenova politika dobrovskeho a ne crwe ;)
Pět stovek je na můj vkus docela velkej rozdíl, ať už to je sleva nebo ne.
PS- Přidal jsem překlad pro ty, co nevládnou fráninou. Desku si hned pozítří objednávám, hudbu Alcest miluji.
https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/alcest/flamme-jumelle-1136910
když už špekulujeme tak stačí počkat u knizniho klubu na 20% slevu (poprosle sleeplese at to nahodi) a mas to za krasnych cca 1350, to ujde
To samé na https://www.knizniklub.cz/knihy/721285-preacher-kazatel-omnibus-1-zakladni-verze.html, teda je to o něco dražší, ale pořád levnější než přímo u Crew. Aspoň vím, kde to příště pořídit...
Na titul se prej nebudou vztahovat slevy... :-)
A proto už to všichni nabízejí za doporučenou cenu....
https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/preacher-kazatel-omnibus-1-zakladni-verze-688043866
SomeOne: Upraveno, jestli je to i na knize, tak to už neopravíme :)
Fort: Kdes to našel?
Mangisti se dočkali 20.11. vyjde The Apothecary Diaries a 6.11. Can’t Stop Cursing You.
Ještě si hold počkáme.
Comics point má zajímavé slevy 80% kdyby někdo doplňoval sbírku...
https://www.comicspoint.cz/komiksy-a-knihy/?dd=1&order=price
@komik.sx: hmmm, limitní manga, myslím, že toho se někdo chytne :)

Norri: cool.

Skot: a o co myslíš, že někomu jde, když má živnost? :) dělat to pro dobro světa a krmit se nadšením lidí kolem něj? Jasně, že to nedělá jen pro peníze, ale podobné injekce se určitě hodí.
Tady bych rekl, ze autori promarnili nekorektni stouchnuti do Jen Watersove, ale i tak tomu rozumim :)


@Zack: Super, diky. Jen si ale ted nemuzu zobrazit info uzivatele, zobrazuje se misto nej sbirka.
Upravy:
- V obou sbirkach jsou ted za nazvem popelnice, tim smazete cely radek primo.
- V profilu je ted defaultni Sbirka místo Infa.
To vyhledávání by mělo na hlavní záložce zobrazovat výsledky i z bibliografických údajů, nejenom z popisků. Tzn. že pokud není např. autor explicitně zmíněný v popisku, tak musí člověk ještě kliknout na záložku s autory a pak na konkrétního autora, jinak to žádné výsledky od něj nezobrazí. Zcela zbytečné dva kroky navíc.
komik.sx : mluvíš mi z duše, myslím si to samé. Věřím, že chlapci z Crwe si to vezmou k srdci a třeba se před finálním rozhodnutím o dalších podobných akcích se ještě obrátí na věrné čtenáře.
Walome : pokud chtěl vydavatel skutečně vydělat, tak nevydělal rozhodně tolik , kolik mohl a jako ukřičený jedinec se přiznávám, že já bych si býval velmi rád tu knihu koupil, nejen jako sběratel ale i kvůli těm bonusům. A věřím, že je nás víc a že Pavlovskému a spol. a nejde jen o to vydělat peníze. Takže tak.
Walome: Jo, až 25%, podle celkového součtu tvých objednávek. A to na vše, i to co není od Crwe. Kromě různých kolosálek a podobně.
V duchu jsem si říkal, kdo s tím přijde. Svět se točí nejenom kolem peněz, které jsou pouhý společensky domluvený prostředek pro směnu zboží a služeb. Někdo chce vydělat prachy a někdo chce vidět za svojí prací i spokojenost ostatních a dokonce stále ještě existují jedinci, kteří něco dělají pro ostatní a prachy za to nechtějí. Nejdříve tedy poděkujme těm, kdo se snaží komiksový obsah udělat dostupným. Neboli limitky jdou „v podstatě“ proti tomuto proudu. A pro změnu RÁDOBY elitní klub neuživí nakladatele. Chápu správně myšlenku, že když nemáš limitku jsi plebs? Takže lidičkové kolem „mangy“ (limitní mangu jsem, u nás nezaznamenal) jsou tím pádem rovnou aut?
Človíčkové na comicsdb, jsou lidé, kteří věnují svůj čas, více či méně, komiksům. Komiks je nejdříve obsah a až poté forma. A bohužel k obsahu se dostaneš někdy jen tím, že si musíš koupit nevhodnou formu, například finančně přepálenou limitku. Až budu dělat třeba do nějakých sběratelských kartiček, tak tam budu chápat rozsah a dosah pojmu limitní vydání, ale „tahat“ to komiksu je mi proti srsti, nicméně to nikomu nebrání založit si elitní klub, kde třeba platí čím větší tím lepší.
faster86: a ještě Ságu. Poláci (nejen) už nějakou dobu prodávají 11.dil
Ono u Bbartu sere pes na ty vaše dětské justice ligy.. Hlavní (a jediná) otázka je kdo převezme Brubakera
@Walome:
som šťastný to ako fakt bude chýbať posledná kniha :D
@Zack: perfektni! Moc diky; hned je to prijemnejsi.
Anebo to muze byt jak ve filmarene kde meli (mozna porad maji) elitni klub sberatelu - a ti maji prednostni sanci si koupit limitky. A kdyz to nerezeberou oni, zbude neco na plebs.

Znova opakuju ze limitky neexistujou proto, aby clovickove z comicsdb meli tepla briska z pocitu, ze je svet spravedlivy, ale proto, aby nakladatel vydelal penize. A pokud mu ty penize da hardcore fan nebo smelinar mu muze byt uplne fuk.

To ze jim to neni fuk a pokousi se o nejaky damage control je obrovsky vstricny krok smerem k ukricenym jedincum (kteri by si tu limitku stejne nekoupili). Vic od nich nikdo nemuze chtit.

@deefha: Ony jsou na nejich eshopu nejake slevy za vernost?
@Denis: jelikoz nemaj ani aktualni web necekal bych zazraky
@Zack: Dik. Na mobilu uz funguje a text se spravne lame.
Workaround je přepnout se na tmavý režim :-)
To trvalé přihlášení jsem vskutku přehlédl, takže to je moje chyba.
Ale to přelévání textu se fakt nedá/nebude řešit?
Zajímavá debata na téma limitek.
Ale co vlastně kromě omezeného nákladu by člověk chtěl? U nákladu je to v českých podmínkách stejně dost relativní, limitka je skoro vše :-) Já si vzpomínám, jak jsem ještě jako chudý student, zíral na nabídku prvního dílu Hellboye, kde byla i verze v kůži. Na ni jsem tenkrát neměl, ale kniha v kůži, to je něco extra. Tipuji, že Sandman v kůži může být pro mnohé opravdou specialitou a to se strhne mela o těch cca 30ks. Ale třeba různé bonusy ve formě malůvek mě už nepřipadají zajímavé, ale to je o osobní preferenci. Na druhou stranu třeba podpis autora by byl pěkný. Takže pokud to čtou nakladatelé, inspirujte se :-)
Trip: ...anebo to bude naopak. Šmelináři zaútočí na 2.dil a pak budou ti,co mají 1.díl, nuceni vysolit pěknou částku,aby to zkompletovali. O 3. dílu ani nemluvě. To si nevyberes. Já bych se přikláněl k té opci a navýšení počtu 2.dilu na cca 250 ks. Oni z toho mají pánové z CRWE asi už pěkně nafouklou hlavu. A Sandman v kůži? To bude teprve rvačka...
Jsme v pindárně a budu otravný.
Kniha rovná se v prvé řadě obsah, přečíst/prohlédnout: V jiném jazyce či elektronicky… Vypůjčit… Koupit (paperback)

Další varianty koupě/prodeje považuji za „NADSTAVBU“: Pevná či Limitka (nákladem) či Kolosálka či Varianta (obálky, sběratelská) a zde už i rozdíly v obsahu (bonusy) a zpracování (velikost, kůže…), atd. Do tohoto naopak nezahrnuji sešity versus sebrané vydání třeba omnibus…

Limitka v dostupném množství není limitka, na druhou stranu, proč nedopřát koupěchtivým lidem produkt po kterém baží a jsou ochotni si za toto i připlatit?
Začarovaný kruh nepřekvapivě olemován financemi. Zastávám názor, že hodnotu (knihy/komiksu) by měl ukázat až čas (nepočítám vliv dotisků), a dále mířím na to, že sběratelství se komercializovalo, včetně vlivu koupě za účelem budoucího prodeje. A píši to proto, že jestliže je sběratelů určité množství a vydáno podlimitní množství (což se může lehko stát) považuji to za škodu (nic proti nikomu).
Osobně se přikláním k tomu, že jestliže titul x má vyjít v nadstavbové variantě, tak považuji za lepší možnost (určitou) dostupnost než podlimitní/nízkonákladovou variantu. Každý sběratel chce mít sbírku, aby taktéž vyjadřovala nějakou hodnotu (až v poslední řadě by měla být ta hodnota prodejní), radši uspokojit kupující (třeba předkupem). I v dostatečné předkupní variantě je vidět, že některé tituly (a to i velmi rychle) se stanou sběratelsky cenné a nastává tak správně vliv času.
@Trip: Tohle je celkem dobrý nápad. Já jsem toho u Crwe nakoupil už tolik, že mám takovou tu nejvyšší slevu na e-shopu, takže chci výhody a ideálně i nášivku na džísku :-) Ne, vážně. Věrné zákazníky by nějak zprioritizovat mohli, co se týče různých speciálních vydání. To mi fakt přijde celkem win-win na obě strany.
@Zack:
ano, jistě - nelze jim říkat limitky. FOMO je jak u sběratelek, variant, limitek - na to se dycky hraje. Ve finále se po jistém čase stávaj sběratelským artiklem i klasické verze, které už nikdy nevyjde (nebo kde je třeba nějaký sport - viz třeba Saudek)... nechtěl jsem motat hrušky a jabka, ale v tom základním si rozumíme a máš pravd, je tam dost zásadní rozdíl.

U toho MB to bohužel neumím posoudit, ale taky to šacuju tak, že těch sběratelek může být více než těch "běžných" - jinak čistě subjektivně mám za to, že když už se něco objeví na druhotném trhu, ať už na aurku či jinde, pak ta cena je mimozní proto, že se těch sběratelek právě moc neprodává a jsou fakt u ty komunity. U některých limitek mám zase naopak pocit, že přitahájí daleko vice spekulanty... nicméně nemám data a je to jen moje dojmologie.
@zack: hele taky si myslim ze v predprodeji se proda vic nez po tom
K tomu Preacherovi - "..a u druheho Preachera budou mit majitele prvni limitky opci na dalsi." - čiže ak "šmelinári" kúpili prvý diel, budú mať šancu si zabezpečiť aj druhý :) Ja ako pravidelný zákazník by som pre seba ale nejaké zvýhodnenie uvítal.
@peterxpeter: Grafický list to nebude, mezitím jsem od dobře informovaného zdroje zjistil, že Talbotova kresba bude vyražená na obálce.
@soulbringer: Jsou tisice comicsu, ktere uz nikdy nevyjdou, asi bych jim nerikal limitky. Varianty taky hrajou na FOMO, limitky jsou defacto vsechno varianty, ale ten primarni rozdil je o tom ucelu. Varianta dava vic moznosti u jednoho titulu, limitka umele vytvari sberatelsky artikl. Ja si o obojim myslim svy (cti mrda oboji), ale citim tam zasadni rozdil.

By me docela zajimalo, kolik procent nakladu MB proda v predprodeji a vzhledem k tomu, ze to jede pres spokojene zakazniky/fandy/komunitu, vubec by me neprekvapilo, kdyby bylo tech predprodejovych variant vic jak tech po :)
@Zack:
Ok, to je samozřejmě férový point a sémenticky i fakticky jsem jinde :) to máš pravdu.
Ve finále, ale i ta sběratelka je nakonec omezená také nějakým počtem a také ti už nikdy nevyjde (teda třeba u těch MB).
@Zack:
Já chápu ten paradox a samozřejmě máš pravdu v tom, že to nemusí být limitka v pravém slova smyslu (byť je stejně takhle tagujeme / pojmenováváme v databázi). Ano č*rakovina to je. Aby bylo jasno, plně respektuju způsob toho, že si to ten vydavatel udělá klasicky - udělá 100 kusů a to je opravdu limitka (jen limitka není pouze o tom, že je to omezený počet, pojí se to s dalšími věcmi a limitní vydání je dnes právě o tom propojení unikátního obsahu a omezeného počtu).

Já se pokouším mluvit za spotřebitele a říkám, že je to pro mě uživatelský hell. Chápu, že se na MS v hokeji nemusím dostat, že těch míst k sezení je tam omezený počet a stejně tak chápu, že když se vydavatel rozhodne dodat na trh jen 100 kusů, že to prostě na mě nemusí výjít. Rozumím tomu. Jen si vydavatele mohou řezat vlastní větvi a i ekonomicky se mohou sami poškozovat, když to právě blbě odhadnou. Ostatně viz ten Preacher:

Poptávka > nabídka a výsledek:
= naštvaní uživatelé, ochotni si připlatit
= zklamaný vydvatatel, pač mohl vydělat o zlatku více

Já si prostě myslím, že uvažovat nad prodejem speciální verzí se může v dnešní době uvažovat v širších kontextech než jen klasickým "LIMITEM" v počtu vydání.
soulbringer: MB nedela limitky, ale sberatelsky varianty v predprodeji, to je to same asi jako Japonec a Laponec :)
Limitka s nelimitnim nakladem je curakovina stoleti, nejen logisticky, ale tak nejak celkove. Preachera vysvetlovali, nikoho z nich nenapadlo, ze o to bude takovy zajem, ted vedi, jsou chytrejsi a bude k tomu system a vcasna komunikace a u druheho Preachera budou mit majitele prvni limitky opci na dalsi. Z nekterych lidi mam pocit, ze na ne spiknuti vyskakuje i kdyz otevrou jogurt.