Sběratelský klub Diskuze pro sběratele comicsů.

faster86: a ještě Ságu. Poláci (nejen) už nějakou dobu prodávají 11.dil
Ono u Bbartu sere pes na ty vaše dětské justice ligy.. Hlavní (a jediná) otázka je kdo převezme Brubakera
@Walome:
som šťastný to ako fakt bude chýbať posledná kniha :D
@Denis: jelikoz nemaj ani aktualni web necekal bych zazraky
Denis: Dotaz a odpověď z jejich FB z 22.5.2024
"Dobrý den, měl bych dotaz, zda letos vydáte nějaké komiksy od DC. Jmenovitě mě nejvíce zajímá Liga spravedlnosti: Válka s Darkseidem 2. Předem děkuji za odpověď."

Nakladatelství BBart
"Dobrý den, bohužel to není jisté. Máme pauzu."
BB art bude niečo vydávať či čo sa deje? Lebo Válka s Darkseidem 2 by to chcelo :D. Ďakujem
Že já to psal blbec hned v noci z postele tady. Měl jsem Štěpánovi napsat ráno pouze email, bez toho, abych tu dával munici zas některým. Takže to zklidníme, asi je to výjimečná chyba, která se jistě stane, podle toho, že tu jsou už komentáře ke komplet přečtené knize a podle toho, co tu píšou kluci pode mnou. Kniha mi bude obratem vyměněna! Takže Mighty Boys rozhodně přeju nekazit si vydavatelské nadšení pár prudičama a vydávej dál! Jistě je každého volba od nich nic nekupovat a tímto bych rád toto téma, které jsem tu blbec bezelstně a nepromyšleně rozjel, ukončil. Díky.

Jinak Agent strachu je fakt pecka, užívám si to.
Kapis: Také jsem kontroloval a to jak ve sběratelském, tak běžném vydání a na zmíněný problém jsem nenarazil...
Jo a vyjadřoval jsem se k Agentovi strachu a Kapisovu dotazu :-)
Já to mám v pořádku. Jsem za půlkou a musim říct, že super!
@ŠťastaV: jo tak oni si lidi u nás rádi nechají srát na hlavu a ještě u toho jásají, takže Argo z toho vyšlo na pohodu. Jen u mě skončili (což je jistě nepoloží).
Je to případ od případu, u Arga se mi už párkrát stalo, že mi chybovou knihu nebo poškozený přebal bez problému vyměnili, resp. zaslali zdarma novou, přestože již skoro všude byla vyprodaná (Daniil Charms - Čtyřnohá Vrána a jiné), a vždy všichni oslovení redaktoři byli milí, pohotoví a ochotní. Takže případ “Fialový piják” mi přijde jako ojedinělé špatné rozhodnutí nebo momentální zkrat. Který bohužel vyvrcholil ve vydání ultimátního Providence Omnibusu, který byla pro některé asi pomyslným plivnutím na hrob původního Neonomiconu.
@damacon: jo však já to chápu. Já bych MB nedal ani korunu :)

U Arga nešlo o to, že udělali průser. Tam šlo o to, že udělali průser, kterej dál prodávali, udělali podvod na kupujícího, protože ten nemohl tušit do čeho jde a pak udělali podvod na fanoušky, protože tvrdili, že nové vydání nebude - a ejhle, bylo. To je cílené klamání spotřebitele, podvod a lež, a to je mnohem horší než tisková chyba, i když to bylo jen u jedné knihy.

Ale tak aspoň má člověk nějakej filtr od koho nekupovat, i tak toho vychází až až :)
Nejsem nakladatel, nevím jak se to hlídá jinde. Mám doma pár stovek komiksů v čj a nevšiml jsem si nikdy, že by se tohle dělo. Snad jen u CC mám u jednoho dílu Conana špatně číslovanou kapitolu. To jsou nakladatelé, co vydají desítky knih ročně. MB vydalo 14 knih za celou několikaletou existenci, tak mi to poměrově zmetky:vypadé kusy vychází jako absolutně nejhorší bilance a budí to alespoň ve mě nedůvěru. A poslední dobou fakt s každou jejich knihou, co se mi dostane do ruky, jsem spokojenej až když vim, že je všechno jak má. U jinýho nakladatelství tuhle nedůvěru nemám. U Arga jsem zaznamenal pouze Providence, ano byl to průser, ale byl to JEDEN titul a všichni o tom věděli a všichni to měli špatně uplně stejně. Hodil jsem ji do koše, koupil tu následnou s Neonomikonem dohromady a je to vyřešený. U Crwe bbyla blbě stránka u Zázraků, po x letech vyměnili, rpotože dodělali dotisk bez chyby. To u MB nehrozí, je to teď nebo nikdy. MB skladový zásoby nemá, nikdo mi to za rok nevymnění u vyprodanýho titulu, což je kromě Kletby momentálně každej. A u MB je to hledání jehly v kupce sena. Jeden má přeházený stránky, jeden nemá stránky, druhej má zdvojený stránky, další otočenou předsádku.... Je to moc velká loterie na ty titěrný počty kusů a vydaný tituly obecně. Ta bilance zmetků je poměrově extremní.
@damacon: jo to chápu, ale pokud MB budou fungovat i za 10 let tak ti to třeba i za těch 10 let vyměněj :) když dneska přijdeš do Arkhamu s blbým parciálním lakem na Gantzovi, tak ti ho taky vyměněj.

Zmetek je to, co vydalo Argo. Že ti chybí celej sešet a pak ti tam naserou fialovej piják a dál to prodávaj za plnou cenu. To, že tam máš nějakou tu stránku navíc je tisková chyba, která by se dít neměla, ale může a pořád je čas k nápravě :)
@damacon: Jenže to se stává všem vydavatelům a žádný z nich to nemůže nijak ovlivnit. Jak by to podle tebe měli hlídat? Rozbalit každou knihu, prohlídnout každou stránku a zase zatavit do igelitu?
Oni se zachovají dobře, vymění dokud mají...pokud tu chybu objevíš teď po vydání. Já narážím na to, že ne každý si hned čte 1000ci stránkovou knihu, nebo ji alespoň neprohledává stránku za stránkou "jestli někde není chyba". Což mi nepřijde jako dobrá vizitka. Ač se mi jejich komplety líbí a koupil jsem zatím všechno, ale bohužel nestačil vše přečíst, musím se zachovat tak, jako, přijde mi knížka od MB, dáme si listovací večer, že je vše košér. Takže moje vnímání MB je, že mě jejich komplety baví, ale je to i zároveň otročina a po každym oznámení, že to a ono vydali, jen obrocavím oči v sloup, že zase budu muset listovat x set stranami a dělat testera, jestli nemám zmetek. Protože ne hned všechno učtu, zvlášť ted v létě. A abych si k tomu sednul v zimě a zjistil že mi chybí kus kapitoly a už nemají titul na skladě, by mě moc šťastnym neudělalo.

A znova řikám, tohle není první případ, je to napříč vícero tituly a prostě už nevěřim tomu, že mám ok kus, když ho vybalim, dokud ho neprolezu stránku po stránce.
@damacon: já to myslel tak, že se už v minulosti stalo, že se třeba vracel, předělával a měnil náklad. Nemyslel jsem to tak, že se chyba stala v jednom exempláři, to se většinou stane ve více, páč chyba je třeba v celém tom setu který může být v několika knihách.

Takže teď bych počkal za to, jestli se MB zachová jako Argo, nebo jako CC/Crew a pak bych případně soudil / nadával.
Walome: může, ale z vydaných 14ti knih měl chybu Kaplan, Pošťák, Agent. Spíš bych zapracoval na maximalizaci eliminace zmetků, co pouští ven, než na barvičkách na boxu. Jsou lidi, co se k tomu, co se čtení týče dostanou až za rok a déle a mají smůlu, knížka bude k h***u.

Na fb byl člověk, co měl u Agenta zase obráceně nalepenou předsádku. Já nevím, ale u těch pár stovek kusů mít několik chyb a studov at každou knihu, jestli je v pohodě mi přijde na hlavu.
@damacon: ačkoliv mám o MB to nejnižší mínění, chyba se prostě může stát. Otázkou je, jak se vypořádají s případnou reklamací. Ale chyba se fakt může stát kdykoliv, já nevim, jestlis byl někdy v tiskárně, ale to je takovej fičák... :)
Kapis: to by mě jeblo, vysolit tolik peněz za komplet a ještě doufat v to, že tam nebude nikde chyba tisku. S timhle ať jdou fakt doprdele. Hlavně že na boxu je 150 milionů barviček, ale poskládat dobře stránky, to ne.
Máte někdo v Agentovi strachu opakující se stránky nebo jen já mám takové štěstí? V casti Poslední sbohem V prvni kapitole několikrát se opakující různé 3 strany, začátek 2. kapitoly není a je rovnou třetí, dál jsem už nečetl.
@Gmork: jo tohle už vypadá líp, byť mám tisíce poznámek... hlavně teda bych řekl, že máš zbytečně moc kalhot a mikin, který zabíraj zbytečně moc místa knihám (ale to se brzy asi vyřeší :)
@Gmork: Nádhera! Taky bych někdy rád měl všechny knihy pohromadě. Mám to roztahané v několika patrech v několika knihovnách a skoro se v tom nevyznám :-)
Tak jsem to ještě trochu překopal, takhle mi to už ale vyhovuje. No a zase jsem podcenil množství evropských komiksů, co mám doma, měl jsem do výkresu přidat ještě jednu poličku na formát 33cm. Ještěže už nejezdím tolik do té Francie.
https://imgbox.com/RtCvz0Al
https://imgbox.com/GYnelohn
https://imgbox.com/WsohOatS
https://imgbox.com/W27hZZFZ
https://imgbox.com/1esN5iQb
fort: to máš vyhrazeno přesně o 10 metrů víc jak já
Osobně mám na mangu vyhraněno 10m v knihovně a když něco chci koupit něco musím prodat.
Komiksů už mám víc než dost, teď bylo třeba je někam dát. Naštěstí nekupuju mangu, docela rád bych viděl nějakou knihovnu mangisty, který kupuje většinu zdejší produkce.:)
Týjo, skoro třicet tisíc... To by bylo komiksů! :-D
Zrovna tomu dávám nějaký řád, až to bude mít nějakou formu, udělám snímeček. Pokud někdo nad něčím takovým přemýšlí a neví, na kolik dnes taková knihovna přijde, tak tahle mě stála necelých 28 tisíc. Na druhou stranu jsem si tam navymýšlel spoustu poliček, čili více materiálu.
Moje OCD:
“Shor v pekle Gmorku! Krvacej mi oci a pory”

(Ale samozrejme sem dej finalni vysledek :)
Pěkný police. Polic není nikdy dost, obzvlášť těch pěkných! :⁠-⁠)
No tak to je jak kdybys ukazoval novou koupelnu a nesplachnul!
Zack: Dneska bylo stěhování, vybalování z krabic, naházel jsem to tam bez ladu skladu, zítra v tom začnu dělat pořádek, dnes jsem úplně vyšťavenej.:)
Taky mate nekdo chut mu to prerovnat, protoze to ma uplne blbe? Ne? Jen ja? Ok...
Jelikož se knihy, komiksy, filmy a hudba kupí a kupí, bylo třeba nové knihovny, rozměry: 360x265x35cm odstín třešeň. Tak snad chvíli vydržím.:)
https://imgbox.com/ISncaVpv
https://imgbox.com/PieA0Xce
https://imgbox.com/WTOFbpLg
https://imgbox.com/S0uZO0vf
https://imgbox.com/mq83xQUJ
wolfgang: Ono to je origo takhle "namnožené". Ten člověk normálně komiksy vůbec nedělá, tohle je úlet. Nebylo určeno do prodeje - distribuovalo se to mezi známými, tak mě zaujalo, že se to někde vyrojilo.
Alfi: tak třetina ze 64 je 21, tak to cca sedí, ne?

Jo aha o dve tretiny o:)
Zdražilo všechno, tohle už nemá cenu řešit.
“ Bludiště 3 jsou tady a jsou o 1/3 delší!” Z 64 ide na 88 strán.
Taky píšou, že je o dvě třetiny delší.
jak to neni ve folii, tak bych to nekupoval :)
Faster86: Před lety když se tisknulo první vydání Prvních dvanácti příběhů Čtyřlístku, tak Němeček půjčil tiskárně ze své vlastní sbírky první svázané Čtyřlístky, aby to měli z čeho tisknout. No, a nějaký dobrák mu to tam štípnul. To bylo 20 zpátky.
MP81: no a pak, že v česku není komiksový trh :D
Mimo dve cisla, stejny uzivatel v cene cca 400 000 Kč
Mnoho cisel silne preceneno, neni to divne / podezrele? :-D