Nakupujeme venku Nakupujete v zahraničí? Kde? Co? Jak?

Polské nakladatelství Lost in Time oznámilo další evropský historický komiks - Mémoire de Cendres. Tato desetidílná série se odehrává během hnutí Katarů ve XIII století. Kdysi jsem si první integrál pořídil ve francouzštině, protože jsem se o tohle téma zajímal. Kresba je už pravda postarší, ale děj to má zajímavý. Lost in Time vydají celou sérii ve dvou integrálech.
https://www.facebook.com/lostintimepl

https://www.bedetheque.com/serie-1500-BD-Memoire-de-Cendres.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Kataři
Takhle parádně vypadá integrál fantasy Excalibur: Kroniky. Kniha už je objednaná společně s Shane a CE od José Roosevelta.

https://www.youtube.com/watch?v=BllUXLucRmQ
Tak vikingové dorazili do přístavu.

https://imgbox.com/oj5CYVjG

Norri: vikingové s rohatými přilbami... Ale samozřejmě. Už slavný norský archeolog Bjorn Noohe ve svých průzkumech jasně dokázal, že vikingové měli přilby nejen s rohy, ale navíc měli tyto rohy dlouhé a do špičky. Z praktického důvodu, při bitvách si totiž právě na tyto rohy napichovali své nepřátele. Např. po památné bitvě u Stamford Bridge si dokonce jeden vikingský bojovník z bitvy odnášel na své přilbě dva normandské vojáky, jednoho koně a věnec buřtů. To je známý fakt.:)
V pondělí 3. června spustí Studio Lain předprodej dvou integrálu série CE od José Roosevelta. Obě knihy budou mít celkem 840 stran, cena bude 260,- PLN
Podle nakladatelství jde o jejich zatím největší projekt, jen redakční práce trvaly přes půl roku. Myslím, že tady se bude opakovat situace jako u Kronik barbarů
a komiks se vyprodá už během předprodeje. Všechny varianty obálek zde:
https://www.facebook.com/StudioLain

https://www.bedetheque.com/auteur-7392-BD-Roosevelt-Jose.html
Polští Lost In Time ještě v květnu vydají druhý a závěrečný integrál Hombre. Myslím, že lepší obálku vybrat nemohli.

https://www.facebook.com/lostintimepl/

https://www.megaknihy.cz/komiksy/4232788-hombre-ksiega-1.html
Vinland jsem nějak přestal číst právě po třináctém dílu (dvojknihy). Jak mě to bavilo, tak později to už bylo natahováno.
Gmork: hele za Serpent diem bych minimálně podle ukázek byl velice rád. O tom žádná
Já si to kupuji od Hanami, ti to vydávají jako dvojdílky, čili to mám zatím víceméně komplet, alespoň si dám od Ságy oddych, což mi jen prospěje.:)
Gmork: Série pořád jede. Má to 27 volumek.
seneke: Nemůžu si pomoct, Vinland ságu mám rád, ale teď u dvanácté knihy mám stále silnější dojem, že to autor zbytečně prodlužuje. Série prostě trpí tím, jako u podobných nekonečných manga sérií, že se autorovi nechce jeho svět opouštět. Koupím si ještě třináctou knihu, ale jestli mě i ona v mém názoru utvrdí, sérii opouštím. Kolik to má ještě vůbec dílů?
Faster86: Proto doufám, že to hlasování o novou mangu vyhraje Vinland Saga.
faster86: Kroniky barbarů jsem zatím nečetl, tak jsem na to zvědav, od Mittona mám doma římské Vae Victis!, což je nádherně nakreslená věc, ale příběhově slabší, hlavní hrdinky se tam někdy chovají jako naprosté trubky. Quetzalcoatl jsem taky četl a je to určitě lepší, tak jsem za něj rád. Ohledně Kronik barbarů v Čechách, pochybuji, že to tady někdo vydá. Kniha by měla 280 stran a ve velkém formátu by stála určitě přes tisícovku, to už je moc velký risk, pan Vybíral do toho určitě nepůjde. Ale přemlouvám ho u Hadího boha, což je taky severská mytologie
a fajn komiks. Tak uvidíme, třeba to klapne.:)
https://www.bedetheque.com/serie-63973-BD-Serpent-Dieu.html
Gmork: jen tak bokem... víc vikingským věcí bych bral i v češtině
Tak vikingské Kroniky barbarů téměř vyprodané, což není špatné na komiks, který včera vyjel z tiskárny. A nakladatelství Lain už se nechalo slyšet, že příští rok od Jean-Yvese Mittona vydá historickou sérii Quetzalcoatl. Přesně tuhle věc bych od něj vybral i já.

https://www.bedetheque.com/serie-1119-BD-Quetzalcoatl.html
Nový Thorgal - Wendigo z řady Saga už na megaknihách. Příběh už mám přečtený a líbil se mi, stejně povedený jako předešlý díl Sbohem Aaricio.

https://www.megaknihy.cz/komiksy/4700138-thorgal-saga-wendigo-br.html

https://www.youtube.com/watch?v=H5lrLRq0Q6w
Právě odstartoval předprodej u historické Shane. Furt lavíruju mezi standart obálkou a limitkou A.

https://www.gildia.pl/szukaj/seria/shane
Hanami se konečně vytasili s předposledních dílem mé nejoblíbenější mangy 20th Century Boys. Ještě jedna kniha a máme to komplet.

https://www.gildia.pl/manga/602017-20th-century-boys-chlopaki-z-dwudziestego-wieku-10
K prolistování katalog polského Egmontu na celý rok 2024. Největší radost mi udělal třetí cyklus Cestujících s větrem, fantasy 5 zemí, nové Sandmanovské série od Black Label: Dead Boy Detectives, Dreaming - Waking Hours, nebo staré vertigovky jako Mystery Theatre. Na příští rok plánují např. Human Target od Petera Milligana.

https://issuu.com/epwn/docs/egmont_katalog_komiksy_2024_final.indd?fr=sMWY2OTcyOTc5Njk
Studio Lain nechává hlasovat o tři obálky k brzkému vydání historické série Shane. Doufám, že se do tisku probojuje obálka č. 1. Kniha by měla jít do předprodeje už teď v květnu.

https://www.facebook.com/StudioLain

https://www.bedetheque.com/serie-1033-BD-Shane.html
Tak artušovský Excalibur: Kroniky od polských Lost In Time už dostal konkrétní datum vydání - 24. května. Cena je pravda trochu vyšší, ale hlavně že kniha dostala formát 240 x 320cm.

https://lostintime.pl/sklep/komiksy/fantasy/excalibur-kroniki/
Jelikož mám celého Goona už přečteného, pořídil jsem si na megaknihách dalšího Erica Powella. Mám Hillbilly rozečteného a spokojenost, komu se líbí Goon, bude spokojený i u této série. Jinak megaknihy jedou, slevy jsou tam větší než na gildii, hlavně u věcí Egmontu, často 40% sleva.
https://www.megaknihy.cz/nezarazeno/4571103-hillbilly-tom-1.html

https://imgbox.com/lmFduMxf
https://imgbox.com/vW4sLAMz
Do vydání Kronik barbarů zbývá ještě 15 dní a už jsou obě limitky rozebrané, zbývá už jen standard obálka s pindíkem. Takže gratulace a doufám, že tenhle komerční úspěch přiměje nakladatele k další podobné knize od Mittona, např. Vae Victis! ze starého Říma, nebo ještě lépe Quetzalcoatl.

https://www.gildia.pl/szukaj/seria/kroniki-barbarzyncow

https://www.bedetheque.com/auteur-728-BD-Mitton-Jean-Yves.html
První a třetí kniha je od francouzských Urban Comics, koupil jsem si je před lety v Paříži. Ta dvojka mi chyběla, tak jsem si teď dokoupil u Poláků.
proc su ti prostredni vikingove v mensich rozmerech?
Jelikož jsem sviňa chlap (ale taky velký fanda Briana Wooda), tak vás potrápím dvěma obrázky.:) U té kolísavé kvality u příběhů Seveřanů se dá souhlasit tak napůl, některé příběhy jsou slabší, ale ty povedené rozhodně převažují.
https://imgbox.com/e2pH7I9O
https://imgbox.com/01iPKPzy
Četl jsem první dvě knihy Northlanders a je to super série pro fanoušky historických věcí. Řekl bych, že úvaha, že tu Brian Wood nefunguje, je dost lichá, spíš nefungovalo DMZ, neřekl bych, že se tu nějak zvlášť rozlišuje, od jakého to je autora, pokud to není někdo jako Mignola... Northlanders tu měli vyjít v době, kdy frčel seriál Vikingové, teď už by se to asi špatně chytalo...

Jinak já se teď vrátil asi po 4 letech ke sbírání a zjistil jsem, kolik sérií mi uteklo a už je neseženu ve formátu, ve kterém jsem to rozjel (třeba Goon Library, Fables Deluxe, etc.). Teď se snažím dotáhnout si co nejvíc Lemireho v HC/Deluxe verzích... Tam mi zase utekl první díl Gideo Falls :(
Ja se na comic conu loni nebo mozna predloni ptal Kličníka/pana Klíčníka, estli to nechcou, že by se to tam k nim aj hodilo a prej to ma kolísavou kvalitu a je to nic moc.... a pak vydajů Psanca, který je z toho prostředí a nesaha severanom ani kurva po kolena.....
Jo, DMZ byla výborná série... koukám, že k dovydání chybí celá půlka:(
Jo, Seveřané tu asi moc nehrozí, taky jsem se na ně u Crwe kdysi ptal. Holt to tu má Brian Wood po neúspěchu DMZ rozlitý. Já spíš doufám, že u Poláků někdo šlápne do jeho historické
série Rebels, to je dobrá série. Taky se mi od něj hodně líbí civilní The New York Four a Local.
Gmork - ježiš jak mně kurva sere, že tu nikdo nechce udělat vikingy (northlanders)... to bych se posral
U Kronik Barbarů už se spustil předprodej, vybral jsem si limitku s tou souloží.:)

https://www.gildia.pl/szukaj/wydawnictwo/studio-lain
Gmork: A jeje, vikingové s rohatými přilbami...
Studio Lain spustí předprodej vikingských Kronik barbarů od Jean-Yvese Mittona na začátku května. Kniha bude mít 280 stran a bude stát 145,- zl.
Ukázkové stránky zde:
https://www.facebook.com/StudioLain
Nevím, jak v Británii, ale ve Francii slaví fantasy Suzume úspěch: v první prodejní desítce na FNACu se umístila v různých edicích hned třikrát, stejné je to na amazonu. Takže gratulace.
Taky potěšilo, že hodili do slev můj oblíbený horor La Main (Talk to me). Jako filmového fanouška mě těší, že takové filmy dostávají tu nejlepší péči. O to víc, když se zdejší trh s blu-ray nosiči momentálně nachází ve stavu klinické smrti.
https://www.fnac.com/l6484/Meilleures-ventes-DVD-et-Blu-Ray#bl=MMvi
Polští Lost In Time odtajnili další evropskou novinku, Les royaumes muets, vypadají hodně zajímavě. A jsem rád, že u integrálu Excalibur Chroniques zvolili tu obálku s Morganou,
je kulervoucí, tohle bude nádherná kniha.
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-lost-in-time/1815/
Polský Egmont odtajnil novinky na červen. Největší radost mi udělali fantasy ságou 5 zemí, bude to vycházet v brožovaných sešitech, což je pro tuhle dlouhou sérii ideální formát.

https://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-czerwiec-2024-roku-od-egmontu-batman-asteriks-punisher-i-inne

https://www.bedetheque.com/serie-66657-BD-5-Terres.html
Tohle mi udělalo velkou radost, polští Lost In Time vydají v květnu artušovskou sérii Excalibur Chroniques. Jsem fanoušek Jean-Luc Istina a potažmo celé divize Soleil Celtic. Doufám, že Lost vydají knihu v původním formátu, kresba Alaina Briona si to rozhodně zaslouží.
Snad se v budoucnu dočkáme i věcí jako Brocéliande, Lancelot, Souvenirs d´un Elficologue a dalších. Všechno jsou to moc fajn věci, kterým by slovanský překlad slušel.

https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
Na polské gildii je slev. akce na komiksy Egmontu. Hodně knih je tam i ve 40% slevě. Akce trvá do 27. března.

https://www.gildia.pl/promocje/494
Studio Lain už vybírá obálky pro vikingské Kroniky barbarů, nejvíc se mi líbí 2 a 4. Kniha vyjde v dubnu a bude mít 300 stran.
https://www.facebook.com/StudioLain

https://www.bedetheque.com/serie-1153-BD-Chroniques-Barbares.html
Po komerčním úspěchu pirátského Černovouse (komiks je víceméně vyprodaný) vydá polské nakl. Scream Comics další pirátskou dvojdílku od Jean-Yvese Delittea - La Buse.
https://www.bedetheque.com/serie-81368-BD-Buse.html

Na gildii ještě pár kousků Černovouse zbývá, už ale jen v dražší limitce.
https://imgbox.com/ejW5cb5W
seneke: Ze stejného důvodu, proč si francouzské komiksy kupuji v polštině - lepší zpracování, daleko lepší cena, lepší dostupnost. Taky polštinu dnes vnímám jako češtinu. Zrovna dnes si budeme objednávat tu Acriboreu. Takže jestli se mě ptáš, proč si ji kupuji v "češtině" celou v jedné knize, místo ve Francii po jednotlivých dílech za mnohem větší peníze, tak čistě z praktických důvodů. Navíc z mangy čtu jen opravdu malý zlomeček produkce, věci jako Vlk samotář a štěně nebo Meč nesmrtelného. 95% manga produkce mě nezajímá, už takhle to všechno sotva stíhám číst.:)
https://www.gildia.pl/komiksy/595648-acriborea-okladka-limitowana-a
Gmork: Jedna věc mi pořád vrtá hlavou. Umíš francouzsky, tak proč mangu kupuješ primárně v polštině? Ve francouzštině máš několikanásobně větší výběr včetně hromady věcí, které nikdy nevyšli/nevyjdou v angličtině.
Super, to tam nějakou tu palacinku pustíme. Děkuju
2scha: Ještě jsem si vzpomněl, jestli půjdete po Bd Saint-Michel nahoru k Lucemburské zahradě, tak cestou je Le Fournil, kde dělají jedny z nejlepších crepes v Paříži, jak na sladko,
tak na slano. Bylo mi to taky doporučeno a můžu to potvrdit. Je i v top výběru nejlepších palačinkáren ve městě. Je to kousek od vstupu do zahrady v rue Monsieur Prince.:)

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187147-d4473267-Reviews-Le_Fournil-Paris_Ile_de_France.html
Žena může jít s tebou, ono to není jen tak na skok, u takových Gibertů zevluju kolikrát přes hodinu i déle. Po Saint-Michel nejspíš stejně půjdete, jde se tudy k Lucemburské zahradě.
Našel jsem v počítači pár starých fotek úlovků právě z Gibert Joseph.
https://imgbox.com/ajzQ3uXL
https://imgbox.com/TRtAEY7g
https://imgbox.com/5jyQ3yex
https://imgbox.com/2CakYEv3
Gmorku, děkuji, určitě někam zajdu (až se žena bude dívat jinam
V Paříži do Latinské čtvrti, tam je hodně knihkupectví, pro fanouška US komiksu bych doporučil obchod Album na Bd Saint - Germain, ten je čistě o americkém komiksu + figurky, speciální edice apod. Nebo nějaký FNAC, to jsou velké obchody na veškerá média, včetně komiksů, velký FNAC je třeba na Champs - Elysées, kudy nejspíš stejně půjdeš. Můj nejoblíbenější krám
v Paříži je ale Gibert Joseph na Bd Saint - Michel, prodávají se tam jak nové věci, tak bazarovky u knih, komiksů, filmů, hudby... Giberti totiž i vykupují. Vždy si odtud odnesu spoustu hudby,
filmů, seriálů na Blu-ray a komiksů. Za hudbou tam musíš po schodech dolů.
https://imgbox.com/SRWSjML5
Nemá někdo tip na komikshop v Paříži(spíš centrum), který by stál za to navštívit?