trudoš
trudoš | 9.12.2019 | Pupíky #02: Nad ošklivkami zataženo

Laťku kvality, nasazenou prvním albem, se frankofonní dvojici Maryse Dubucová a Delaf podařilo bez problémů udržet. Celostránkové stripy jsou i nadále zábavné, navíc dochází k různorodým zvratům, které mají dlouhodobý efekt. Což má kladný dopad především tím, že se dokola neopakuje stále stejný vtip, protože se scéna i aktéři průběžně proměňují. Nečekaně se tak třeba odhaluje sociální zázemí Jenny a Viki a obě namyšlené krásky najednou získávají zcela nový rozměr. Základní motiv je přitom pořád stejný - vztahy mezi moderními puberťáky. V tomhle ohledu musím ocenit pokračující absenci hrubých vulgarit. Tedy, ne že bych byl vzorem mravopočestnosti, ale mám rád, když se někdo umí vypořádat s podobným tématem a současně nesáhnout po praktikách primitivů. Autoři perfektně zvládají zachytit svět mladých a neklidných, přičemž jejich styl humoru je natolik nadčasový, že osloví kteroukoliv věkovou kategorii nad dvanáct let. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších řad pro mládež, která je na trhu.

Blackthunder
Blackthunder | 9.12.2019 | Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost

Asi jsem pořád duší děcko, ale mě se to líbilo.
Ano, je to všechno moc rychle vyřešené, trochu naivní, a prosté, ale na druhou stranu i vtipné, příjemné, dobře nakreslené. Je to prostě jen taková jednohubka, která snad nemůže ani nikoho urazit. Jako děcko bych z toho byl nadšený. A vzhledem k tomu, že je to určeno pro děti, tak to svůj účel naprosto splňuje.

Blackthunder
Blackthunder | 9.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

McFarlaneova kresba mi prostě nesedí. Spideyho sice kreslí skvěle, ale zbytek (hlavně lidé) mi přijdou ošklivé. A většina oken i velmi zmatečných.
Za to se mi líbí jeho styl vyprávění. Působí to více jako román. Ale to nemění nic na tom, že Utrpení je velmi podivné a vleklé. Pod městem mě zaujalo více.
Ale je fakt, že tahle kniha mi vydržela pěkně dlouho, protože mě moc nelákalo číst dál...
Hodně slabé 3 hvězdičky

TonyT
TonyT | 9.12.2019 | Providence

Doppelganger- asi tak jak říká Louza... Jinak si rozhodně nemyslím, že ti tolerantnější ( včetně mě) zobou Argu z ruky, dokonce i chápu argumenty nespokojených zákazníků a dávám jim za pravdu, ale osobně to jednoduše tolik NEŘEŠÍM a nevím proč bych se měl živit stejnou negativní energií jenom proto, že tebe nebo někoho jiného tady, tato politováníhodná událost sere. Nechceš nekupuj, neřeš. Kup si to v AJ ostatně na tu jsou tady všichni machři.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.12.2019 | Sin City / Město hříchu #07: Do srdce temnoty (pevná vazba)

Začnu kresbou, ta je úplně jiná než u všech předešlých knih (nesouhlasím s tvrzením, že tady je nejlepší), začíná to stylem sin City a pak to přejde do kombinace živých mrtvých, Káji Saudka, abc kreseb a karikatury... Přijde mi, že prostředních 50% knihy buď FM jel hodně rychle nebo odflakl, příklad: dříve představena Modroočko má povisly kozy, myslel jsem, že to byl záměr ji odlišit od všech dokonalých žen, ač v předešlém díle byla jednou z nich, ale pak zas byla dokonalá, takže buď byla kreslená na rychlo nebo odflakla... Všichni v té části mají velké, hranaté ruce a prsty, odflakej styl prostě, ty ruce jsou strašný ... Po tom prostředku to přejde zas do sin City stylu, hodně se mi líbilo zdrogovaný barevný intermezzo s popkulturnimi narážkami (Leonidas, Hellboy - na toho zřejmě odkazuje i rukama v rukavicích- ty vypadají jako helbojova kamenná ruka, ten dvounohéj robot z prvního robocopa, rambo a další ), ... Příběh je též řekněme "jinej" než ty klasický sin City, ale hodně čtivej, četlo se to samo a pěkně, rychle , odsypalo to... Wallace je hrdina, co je řekněme nakreslen jako Ježíš z Živých mrtvých a zároveň má jeho povahu (Ježíše z TWD, ale klidně i biblickýho Ježíše, páč já bych asi neodolal svodům Modroočko jak on, prostě světec:) ) v kombinaci s Miho schopnostmi, umi kung-fu, je extra super voják, bojovat, trochu Batman styl od snydera... Překlad je tentokrát od pana Dorta konečně ostřejší jako v předešlém povídkovém díle, ale stejně jako v předešlém díle je zde jedna pro mě doocibijici veta, a to: "noc už začíná vystydat" na str. 95 :)) btw. Mate recht, Walenquist a Manute žijou... :) Ale myslím, že pokračování už není, ne? (Jinak opět souhlasím s názorem S4TW, ale za mě 4*)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.12.2019 | Sin City / Město hříchu #06: Chlast děvky a bouchačky (pevná vazba)

Kresba klasika sincityovska, povídky různorodé (kresba se, co povídka, též mírně liší) nepřišlo mi, že by byla nějaká vyloženě slabá, mají rozdílnou tematiku a mně naopak (oproti ostatním) přišlo, že ty zbylé dvě s modroockem trochu ztrácí dech, .. překlad mnohem lepší, drsnější, což je potřeba ... Ale neodpustim si hnidopisskou poznámku: str.123 "...a ještě vyšetřit čas. A peníze? ...", U toho jsem se teda zasekl :) možná nějaká moravská hantýrka, u nás se v tomhle spojení používalo pouze : "ušetřit" ;) mám hodně rád povídkové knihy, tahle patří mezi ty lepší (např.hellboy neuvěřitelně příběhy patří mezi ty horsi), takže u mě za 4*

louza
louza | 8.12.2019 | Providence

Doppelganger : protože nemají jak jinak si to přečíst. Providence totiž není Lobo a vyžaduje poměrně dost pokročilou znalost jazyka. Běžně čtu komiksy v originále a i tohle jsem zkoušel ale prostě nedal. Proto jsem rád že to vyšlo aspoň takhle.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #006: Captain America

Četl js před cca 6-9 měsíci s tím, že jsem nedocetl a zůstal mi poslední sešit, nějakej upraveném origin jak říkáte... Ten jsem přečetl teď. :) Jen jsem si to tak projel na osvěžení... Kresba je klasická z 80.tek (tehdejší mainstream asi, stejně jako je dnes mainstream kresba darkness, witchblade, tomb raidera... Podle toho, co jsem tu četl), na tehdejší dobu asi fajn, příběhy jsou lehce naivní, ale vůbec ne tak, jak jsem čekal... Škoda, že jsem komentář nepsal hned, páč si pamatuju, že jsem čekal zklamání, z důvodu stáří uvedených sešitu a též z důvodu toho, že CA nemám rád, ve filmech mi je bližší , stejně jako Batman od Snydera (BvsS)... mně přijde jako přihrádek blondýn v oblečku s křidýlka na hlavě, co hlásá patetický kecy a patriotismus, moralizuje a žije jak mnich (teď nevím kterej díl CA to byl, ale asi "Ultimátní komiksový komplet #048: Captain America: Vyvolení" jak v jeskyni je voják a musí se dostat ven, povídá si s duchem CA, tam bylo těch keců, že nechápu, že ta sracka má hodnocení 3,5 a zřejmě "Ultimátní komiksový komplet #014: Captain America: Nový úděl" má 3.0, to si nepamatuju vůbec, ale taky kecy , zda se ... A též myslím, že těmito komiksy se mi cap zhnusil, malý dodatek: totálně idiotský mi přijdou křidýlka namora :) ), zpátky k tomuto komiksu, čekal jsem velký zklamání a vím, že jsem zklamán nebyl, četlo se to pěkně, dalo by se říct, že záživné, souhlasím s prolínáním příběhů jak píše P.G. (ta snad obsehla koment cyboye :)))), ale za mě to ničemu nevadí, jak jsme to prolistoval, tak příběh o robotech, kandidatura , hyde a Francouz a poslední origin, každej příběh má skvělý zakončení, který ve vás nechá jakoby dobrej pocit, že ti nebyla píčovina :D což jsem extrémně očekával a myslel si celou dobu čtení příběhu "čáp prezidentem" nebo jak se to jmenuje, takových těch dřívějších naivit typu hodím drakovi do voka rukavici a tím se zachránit není moc, ani moc toho vykecavani, prostě za mě příjemně překvapeni ... Až na ten poslední příběh, origin, tam jede ty svoje debilni kecy ...NEJ příběh: horor s upírem, nejhorší: origin... Tak ještě za mě, rozhodoval jsem se mezi 3 a 4* , ale dám 3*, i když vlastně všechno bylo fajn a bylo to zábavné... Na tehdejší dobu bych dal 4* a nebo, pokud máte rádi Čápa, tak si též 1 hvězdu přidejte :) ale třeba teď hodně hanebný Quiksilver v rámci NHM mi přišel méně zábavný, tudíž horší a má 2* ode mě ;)

Alfi
Alfi | 8.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Tento komiks je temný. Taký temný, že by sa hodil do DC univerza (filmového). Temné postavy, temné myšlienky, patetické texty, málo zmyslu.
Ako ok, nebolo to najhoršie čo u nás vyšlo, kresba bola štýlová ale to je tak všetko pozitívne čo môžem povedať.

hroubek
hroubek | 8.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Opět velká spokojenost. Komiksový výběr zatím sazí na zajímavé a hlavně dobré příběhy. Jasně, u těch starší je znát zub času, ať už jde o dialogy, naivitu a nebo výstavbu příběhu. Nicméně musím uznat, že i po letech mě ty příběhy dost baví a je radost je číst. Smrt Jean DeWolffové má suprový začátek. Vůbec se se čtenářem nepáře, a odkryje nám novou stránku Petera/Spider-mana. Jeho postoj a celkový vývoj v tomto příběhu je lehce netradiční a o to osvěžující. Velmi mě potěšila přítomnost Daredevila, která povýšila celkovou pointu. A samotný Daredevil si ukradne konec hlavního příběhu. Jediné co mě mrzelo je to, že jako čtenář neznám Jean DeWolffovou. Její smrt pro mě znamenala jen rozjetí příběhu, a nijak mě emocionálně nezasáhla. Kdybych tu postavu znal, tak bych byl z komiksu mnohem více nadšenější. Smrt Jean DeWolffové je dobrý komiks a bavil mě hodně.

Blackmoor
Blackmoor | 8.12.2019 | Temné noci - Metal

Ona je tam nějak vyzobrazená metalová kapela LACUNA COIL ?? viz http://mlpnk72yciwc.i.optimole.com/w:600/h:475/q:auto/https://www.bleedingcool.com/wp-content/uploads/2019/11/s-l1600-2.jpg Jedná se o tuto knihu?

perak
perak | 8.12.2019 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Opět jsem knihu hltal se zvědavostí stránek a panelů příštích, ale asi o trošku méně dychtivě, než u knihy první. Už tady není takové to objevování zcela nového neznámého, ale je to spíše o vztahu dvou povahově protichůdných sester, k nimž se přidávají hejna běsů.
Konec mi přijde takový skutečně ukončený, jako by nemělo již býti pokračování, tak jsem zvědav, kam se příběh bude posouvat dále. Jinak kresba stále hodně dobrá

perak
perak | 8.12.2019 | Pochmurný kraj #01: Hejna běsů

Tak tady jsme litoval, že kniha obsahuje jen čtyři sešity. Byl jsme napjat, jak bude příběh pokračovat, takže jsem dychtivě otáčel stránku za stránkou a najednou byl konec. Resp. za koncem byla ještě velká kupa bonusů, které jsem si rovněž vychutnal.
Nejsou běsi jako běsi - někteří jsou hodní, někteří zlí, někdy jsou běsi v lidech horší než ti běsi skuteční. Rozhodně nejvíce mne zaujal chlapec bez kůže/kůže bez chlapce a největší běs hovořící s výrazným nářečím.
Jako rozjezd série to fungovalo dobře.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 8.12.2019 | Y: Poslední z mužů #04: Heslo

První půlka krásně rozvýjí Yorivkův charakter, ale druhá půlka je celkem nuda.

perak
perak | 8.12.2019 | Češi 1952 #05: Jak Gottwald zavraždil Slánského

Česká variace na "Revoluce požírá své děti". Člověku snad ani není líto Slánského, protože i on byl jedním z tvůrců této komunistické mord mašinérie, ale spíše je smutné, jaká doba tady panovala a že pohrobci takových lidí tady u nás mohou nyní spoluvládnout. Ze série Češi snad nejlepší kousek. Jen jsem měl občas problémy s obličeji, kdy jsem si ne vždy byl jist, o kterou postavu se jedná.

Moon
Moon | 8.12.2019 | Ú.P.V.O. #01: Dutozem a další povídky (2. vydání)

Tak první ú.p.v.o mě mile překvapilo. Povídky jsou super, až na tu se žraloky, která je nudná a kresba je nic moc. Z celé knihy je nejlepší Dutozem. Je fajn vidět vedlejší postavy jak fungují i bez Hellboye.

karl173
karl173 | 8.12.2019 | Legendy o Myší hlídce #02

Opět jsem se královsky bavil. Tyhle krátké příběhy můžu. Navíc oproti předchozí knize mi sedla kresba všude. Každá kresba a příběh má to svoje a je radost to číst. Nejedna kresba má navíc takovou kvalitu, že bych bral příběh na celou knížku. Legendy beru jako takové oddychové a příjemné čtení, které dobře doplňuje hlavní sérii. Povedené 4*

Norri
M Norri | 8.12.2019 | Essex County

Lemire dokáže tak neuvěřitelně lidsky a dojemně vyprávět o obyčejných lidských osudech, že to prostě musí každého chytit za srdce. Ve spojení s jeho kresbou, která je ve své zdánlivé jednoduchosti geniální, je Essex County dílo, které citlivějším povahám nedoporučuji číst na veřejnosti. Pokud teda nebrečíte veřejně rádi...

Fimi
Fimi | 8.12.2019 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

A teď si Vem je on píše Aaron ještě Avengers a war of realms což vyjde u nás příští rok což je docela hodně důležité... Mrkni když tak na nějaká má videa, Thorovi se tam věnuji po knihách a celkem i rekapitulacne..

karl173
karl173 | 8.12.2019 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Je toho fakt hodně. A jelikož si to píše Aaron už dlouhou dobu, tak je jasné, že to spolu bude všechno souviset. Kdyby tohle psal už někdo jiný a začal si to psát po svým od začátku, tak neřeknu, ale podle tohle Crew hodně podcenili. Fakt škoda...

Fimi
Fimi | 8.12.2019 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Karl máš pravdu tento thor je skutečně velký skok do rozjeteho vlaku. Proč nemá thor ruku, co je s asgardem? Co je to asgardia? Co je válka světů? Co dělá malekith. Kdo je thori a kde se vzal? Proč je thor unworthy? Proč je Volstag zmrzaceny? Proč Loki bodnul svou matku? Co je necro meč? Proč se příběh také točí kolem starého Thora a Ega? V čem má Gorr pravdu a kdo to je Řezník bohů? Jak zemřeli Karnila a hromada bytosti co je v Říši mrtvých, Niflheimu... Mohl bych pokračovat

karl173
karl173 | 8.12.2019 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Na Thora od Aarona jsem se velice těšil, a když ho Crew oznámili, tak jsem jásal, ale náhle se zděsil zároveň, jelikož to byl trochu jiný Thor než jsem měl na mysli. Crew se totiž rozhodli, že budou vydávat Thora až od určité fáze, což mne nejenže trochu zklamalo, ale především jsem měl obavy jak se to bude číst bez znalostí z předchozích událostí, kterých není zrovna málo. No a mé obavy se myslím naplnili. Postavy jsou totiž v místech, kterým příliš nerozumím, baví se mezi sebou o událostech, které neznám a do toho to Aaron píše velmi zkratkovitě a zmatečně. Navíc tomu všemu ani nepomáhá kresba, která se mi nezdála už zprvu, ale při čtení jsem poznal její hlavní problém. Někdy je totiž poněkud těžké vyznat se v dané situaci a především v první polovině knihy to pro mě nebylo zrovna příjemné čtení. V té druhé se to už sice zlepšilo a kresba Christiana Warda se mi zamlouvala mnohem více, ale bohužel příběh stále skřípal. Nejsem si jistý zda byl pro mne větší problém to, že jsem neznal předchozí události nebo, že zkrátka Aaron nebyl zrovna v nejlepší formě, ale bohužel tuto knihu jsem si příliš neužil. Uvidíme co nabídne druhá kniha, ale musím říct, že je zkrátka velká škoda, že Crew se nepustili do Aaronova Thora od samého začátku, opravdu velká škoda. Poněkud skřípějící 3*

Doppelganger
Doppelganger | 8.12.2019 | Providence

já o knihu zájem mám, ale za plnou (nemalou!) cenu ji rozhodně kupovat nebudu. Tohle není levný Usagi Yojimbo s přelepenou jednou stranou, kde nad tím šlo mávnout rukou. Tohle je velká a sakra drahá kniha. Pokud za to může Argo, tak prostě bad luck, měli si to pohlídat. Pokud za to může tiskárna, tak mají vymáhat škodu na ní. Ale nechápu, jak můžou prodávat zmetek za plnou cenu a už opravdu nechápu, že se najdou zákazníci, kteří jim to s radostí zobou z ruky s obhajujícími a sebekonejšivými argumenty jak z půlky devadesátek.

perak
perak | 8.12.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Skvěle vykreslený postapo Marvel svět, který si rozparcelovalo několik postav a kde lidský život nemá zas až tak velkou cenu. Logan už není Wolverine a vlastně nikdo, koho z Marvelu známe, již není tím, čím býval. Cesta Logana tam a zase zpět je plná zvratů, napětí, hlášek, mrtvol a celkového rozkladu světa. Přitom to má ale celé skvělé tempo, kde se ani chvíli nenudíte. Vše podtrhují krásné velké akční panely. Millar opět nezklamal a já se královsky bavil.

Fimi
Fimi | 8.12.2019 | Providence

Třeba to kontrolou ani neprošlo

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 7.12.2019 | Star Wars Omnibus: Stíny Impéria

Tohle jsem četl před asi rokem a půl ... Upřímně řečeno, moc si toho nepamatuju ... Ale vím, že jako většině se mi líbil jeden příběh, a to císařovou rukou. V tom posledním se snad někdo vydával na planetu, kde nějakej vědec dělal androidu nebo co, to bylo s tou kozatou blonckou, jak píšete. Průměr, nadprůměr, podprůměr, tak šly příběhy za sebou. To srovnání je v rámci star wars komiksu. Tohle není úplně tak úžasný, jak tu všichni píšou, alespon pro mě ne. Udivuje mě, že někdo napíše, že to vlastně nebylo moc dobrý a pak vidím 5 hvězd. :) Četl jsem z knihovny, netuším , zda kdy budu číst znovu, abych se mohl lépe vyjádřit ... Za mě takhle zpětné je to průměr = 3*. Ale jako chápu, že fandové star wars by si mohli dát 4*...

P.G.
P.G. | 7.12.2019 | Star Wars Omnibus: Stíny Impéria

První příběh mě nijak zvlášť neuchvátil (nevím proč, ale vadila mi přílišná barevnost), ovšem zbývající dva, to už byla parádní jízda. A to jak příběhovou linkou (zejména v Mara Jade: Císařovou rukou), postavami (jak Mara Jade, tak Guri mi připomínají Black Widow), tak i kresbou. Na obou příbězích se mi líbí, že jak Mara i Guri, jež jsou de facto "superhrdinky", mají poměrně podstatné slabiny a právě jich je využito v zápletce. Ano, dá se očekávat, jak to nakonec dopadne a ano, je to průhledné, ale všechno to dění okolo je právě to, co se mi na obou příbězích líbí nejvíce.

Hawwwran
Hawwwran | 7.12.2019 | Sykes

Kvalitní western. Edice ERB má zřejmě stabilně vysokou kvalitu.

P.G.
P.G. | 7.12.2019 | Star Wars Omnibus: Boba Fett

Boba Fett ve filmu je pro mě velmi nesympatická postava a komiks na tom bohužel nic nezměnil. Spíše naopak. Prokousat se omnibusem bylo utrpení a kolikrát jsem si při objevení se tohoto maníka s anténkou ve skrytu duše přála, aby ho o pár panelů dál (třeba na následující stránce) už někdo konečně sejmul. Leč nestalo se, neboť všechny příběhy jsou jako přes kopírák - nezastavitelný a nepřemožitelný SuperFett vyřeší cokoliv. A to že se při tom ve scénáři tu a tam přiohne logika (a že někdy opravdu pořádně), to přeci nevadí, ne? Při některých scénách jsem jen zírala... Navíc, příběhy nemají žádnou zajímavou pointu, která by utkvěla v mysli, žádné postavy hodné zapamatování či obdivu. V některých příbězích jsem vůbec netušila o co jde a proč je to tak důležitý příběh, aby byl v tomto omnibusu (namátkou Yavinská vasilika). Kresba (pozdní devadesátky) mi vůbec ke SW nesedí (např. opět vasilika - pokud postavy neznáte, nevadí! z kresby je prakticky nepoznáte).
Shrnuto podtrženo - pro mě zatím nejhorší ze SW omnibusů. Ta jedna hvězdička je i za to, že jsem se nedočkala příběhu, jenž jsem po Nepříteli Impéria tak nějak očekávala...

P.G.
P.G. | 7.12.2019 | Providence

Já hlavně nechápu, jak něco takového mohlo projít přes kontrolu. A rovnou celý náklad. To mi hlava nebere...

Darker
M Darker | 7.12.2019 | Providence

Ať si Argo s tím komiksem dělá, co chce, ale kdybych měl o tento komiks zájem (jako že naštěstí nemám), tak bych do toho nešel. Chcete moje peníze, tak to udělejte pořádně. Že jste to posrali, váš problém, proč by mě to mělo zajímat, co za tím je. Že zkrachují? Smůla, za chyby se platí. Že to nemají pojištěné, někdo, kdo to podělal nemá pojistku na blbost, že nefunguje kontrola před tiskem... absolutně nezájem. Je to obchod, tak to bohužel funguje.

james89
james89 | 7.12.2019 | Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách

Pořád přemýšlím, jestli do té knihy jít, když mám rád Čtyřlístek cca do č. 100 ... Není zrovna levná, tak abych nebyl zklamán. Díval jsem se na Lennyho povedený unboxing, ale stejně dumám. :-)

Kadin
Kadin | 7.12.2019 | Živí mrtví #01: Staré dobré časy

Parádní oddychová série. Příběh je čtiví, má spád a je dobře napsaný, postavy jsou dobře napsané a některé události se odehrají úplně jinak než v seriálu, což mě potěšilo. Kresba je parádní a černobílá barva má své kouzlo. První díl má skvěle našlápnuto a z netrpělivostí se těším na další díly. 8.5/10

Carnage
Carnage | 7.12.2019 | Providence

Tak sešit je free tak proč ne.

RadimNemec
M RadimNemec | 7.12.2019 | William & Meriwether #02: Neočekávaný robotí exodus

Krásné pokračování jedničky. Milé a vtipné.

farnhajt
farnhajt | 7.12.2019 | Providence

jsem celkem rád, že mám tu původní verzi. ta nová (předělaná) vypadá podle fotek jako slušnej šit.

celkem závažím, jestli vůbec budu chtít ten sólo sešit...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 7.12.2019 | Sin City / Město hříchu #05: Rodinný hodnoty (pevná vazba)

Myslel jsem, že Miho má na hlavě kartonovou krabici. :) A též mi úplně hned nedošlo, že jediná je "bílá" postava. :) Malá Asiatka s malými ňadérky, sympatická slečna a jakožto nejmenší postava a ještě žena je tím největší zabijákem. FM má rád silný ženský charaktery. Tohle je delší povídka o Miho. Příběh má dobré tempo, pěkně se čte, béčkový styl - to mám rád, kresba FM standart, ač trochu vyhlazenější nebo vypiplanejsi, rekneme. (Paradoxně jsem myslel, že postavu Miho odflakl, ale asi to byl záměr a dvoulist v autě, kdy Miho domnělé spi, je fajn:) )Souhlasím s fasterem (těm mumlající nespokojenej dozorce mě taky zaujal, čekal jsem, že se to s ním nějak rozvine, škoda :))) ) a s S4TW, až na to, že Faster dal 5*, S4TW dal 3*. Za mě to budou hvězdy 4.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 7.12.2019 | Providence

Fimi - no, ale aby to bylo presny, tak by ti je musela ještě nasypat na tu pizzu :D

Fimi
Fimi | 6.12.2019 | Providence

Je to jako když jsem byl před lety v pizzerii a chtěl na pizzu navíc olivy. Dostal jsem základ, říkám kde mám olivy? Servírka mi přinesla čerstvé olivy v misce...

TonyT
TonyT | 6.12.2019 | Providence

Lenny to řekl přesně co k tomu víc dodat.
Já byl doteď s Argem spokojený, holt stalo se, znovuvydání pro ten náš mini rybníček je zjevně nesmysl, takže nakonec jsem s výsledkem spokojený. Navíc nikdo nikoho nenutí to kupovat, já osobně se na knihu těším. Mimochodem mnohem více mě štvou rozpadající se vazby po jednom přečtení, ovšem to nikoho nezajímá jelikož se to týká jednotlivce, tohle se týká všech tak si z toho každý může cvrknout do kalhot. Na druhou stranu čtu komiksy od dob Komety, takže to že tady komiksy vůbec vychází je pro mě stále svátek :-))

S4TW
S4TW | 6.12.2019 | Providence

Jako to vydání je shit, o tom žádná, ale co jsem pochytil, tak každý má možnost vrátit zboží a dostat zpěz peníze nebo ne? Jestli ne, tak pak ano, je něco špatně...

Dalamar
Dalamar | 6.12.2019 | Providence

Darth: Myslím, že je hodně těch co se otevřeně ozvalo, že se jim výsledek nelíbí. Každý ať si na výsledek udělá svůj názor a buď to koupí nebo ne. Asi bych nehledal za názorem "s tímto výsledkem jsem spokojený" nějaké lezení do zadku, nevím jaký profit by z toho zákazník měl mít. Jak psal už Lenny, skvělá paralela k Providence je vydání Corto Maltese, kde je to daleko horší a vydavatel se k tomu myslím ani veřejné nijak nevyjádřil. A zákazník? Více méně ticho po pěšině a to beru v potaz rozdílný "hype" na oba tituly. Chápu obavy z toho, aby se podobné řešení neopakovalo, ale Argo už tak bude na Providence počítat ztráty a doufám, že příště se podobných chyb vyvarují. V posledních letech se mi zákazníci učíme využívat našich práv jako spotřebitele a kdyby tu Providence vyšlo 10-20 let zpět, tak by většina lidí mlčela a byla ráda že to tu vyšlo aspoň v tomto vydání. V tomhle opravdu vidím pozitivní posun vpřed, ačkoli já jsem ten "jsem rád že to tu vyšlo aspoň takto" 😉

Azalin
M Azalin | 6.12.2019 | Sunstone #01

Nakladatelství CREW, které se, jak už z názvu vyplývá, specializuje na lesbické BDSM comicsy, přineslo další lahůdku. Nelze nehýkat blahem!

Liborius
Liborius | 6.12.2019 | Lobo #05: Dědička a další příběhy

Když číšnice Darlen zdědí mafiánské impérium, po kterém pasou i další členové rodiny a ostatní gangsteři, je třeba zavolat ochránce Loba. Nadržený bodyguard vše vyřeší s noblesou sobě vlastní. Těšte se tedy tradičně na hromady mrtvol, hektolitry krve a tucty vynalézavých nadávek. To vše s lehkostí a šarmem, jaké může nabídnout jenom Velkej šéf. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/lobo-dedicka-a-dalsi-pribehy/

VanTom
VanTom | 6.12.2019 | Sága #09

Přímořská idylka samozřejmě nevydrží a pořádně zhoustne, ovšem i přes zásadní smrti se nedá mluvit o nějakém zlomu. Očekávané jaksi pozbývá moment překvapení, že? Sága se stále výborně čte a bezkonkurenčně vyobrazuje (zejména ty nejvšednější) pocity postav, jenže zároveň nikam neroste.

VanTom
VanTom | 6.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #010: Captain Marvel

"Céčkovým" scénářům Roye Thomase dodala energii aspoň v netradičních úhlech a rozházených panelech rozmáchlá kresba Gila Kanea, na kterou se pěkně koukalo. Také nezvyklé vypravování–oslovování ve 2. osobě mělo něco podivného do sebe. Díly 22 a 23 po Kree-Skrullské válce od jiných autorů však představovaly sešup skoro k odpadu, ze kterého se jakžtakž vyhrabaly závěrečné 2 sešity Marvel Spotlight – sice bez kontextu a podobně hloupé, ale v nádherné drobnokresbě Pata Brodericka se konečně vydávající ke hvězdám (resp. na Saturn a Titan). Dohromady stěží retroprůměr.

VanTom
VanTom | 6.12.2019 | Golden City #02: Banks proti Banksovi

Zápletka se nám zamotává (dvojníci, roboti) a svižné tempo se ztrácí v množství strojených dialogů. Druhý díl mne na rozdíl od prvního nepřesvědčil, když i prostředí "ztuctovatělo".

VanTom
VanTom | 6.12.2019 | Usagi Yojimbo #20: Záblesky smrti

Svět Usagiho se už stal tak bohatým, že si může dovolit samostatné povídky o (známých a oblíbených) vedlejších postavách. Za mne by jich nemusela být jen troška, klidně příště celou knihu, protože standardně kvalitní, tentokrát spíš odlehčené a nenásilné, putování ušatého samuraje příjemně oživují. A také připravují půdu pro něco většího ("event"? :-)).

Liborius
Liborius | 6.12.2019 | Spider-Man / Deadpool #04: Žádná sranda

Tyhle jednorázové blbinky Spideymu a Deadpoolovi asi prostě sluší víc. Oproti Pavučince mnohem větší zábava, ale zase na až taková, taky je to přehlednější, a tak nějak celkově prostě lépe uchopené. Přesto jde o naprostou jednohubku, která moc nevyniká a brzy se vám vykouří z hlavy. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/spider-man-deadpool-zadna-sranda/

Carnage
Carnage | 6.12.2019 | Providence

Kdyby ten sešit ale aspoň byl černobílí a ve stejnym formátu, ale je menší a fialovo bílej vypadá to jak kdyby jim došlo že černá barva je drahá nebo už nebyla.

cyboy
M cyboy | 6.12.2019 | Providence

Cele to silenstvi kolem Providence me celkem nechavalo v klidu, ale nakonec se ozvat musim. Predne kniha je produkt jako kazdy jiny a asi vsichni jsme ho koupili jako koncovi zakaznici, takze je i s dvouletou zarukou. A pokud je produkt z vyroby vadny a neopravitelny, tak mame pravo zadat vyrobek bezvadny anebo odstoupit od kupni smlouvy (chybejici text v 1/12 knihy errata nevyresi). Argo se vydava klasickou ceskou cestou - klickovani mezi zakony. Ale ok, jsme v cechach a jsme jen blbi spotrebitele. Na celem tom problemu se krasne ukazuje jak vydavatele porad ziji ve stavu polobozskych entit, ktere nam serviruji zazraky a ocekavaji pouze nas uzas. Darth ma ve svem postoji naprostou pravdu a uvedomovat si sva prava neni zadny hon na carodejnice. Kdyz si koupite auto a na palubnim displeji nebudou texty, tak to asi budete resit. A kdyz vam v automobilce reknou, ze vam misto opravy/vymeny namontuji druhy, cernobily displej, tak s tim asi v pohode nebudete. Argo jde jeste dal - dokonce nam radi, ze si mame vystrihnout a dolepit chybejici bublinu na strane 15 a smajlik k tomu. Ha ha ha. Vazne vtipne. Cesta a reseni, ktere zvolilo Argo je vyslovene komicke. Podelali jeden ze svych nejdrazsich projektu za rok a resenim je co? Cernobily sesit a vystrihovanky? Jako vazne? Proc to neni v barve stejne jako original? Asi by to take bylo moc drahe. Je fascinujici sledovat, jak staci kdyz nakladatel rekne, ze oprava by byla moc draha a uz by nemohl vydavat zadne komiksy (v pripade Arga je to dost diskutabilni vymluva s tim poctem knih, ktere vydavaji) a ctenari zacnou pokorne soupat nohama a navzajem se prekrikovat s tim, ze se vlastne nic nestalo. Dart zcela trefne uvadi svou obavu, aby ze z toho nestal precedent, protoze si to o to uplne rika a s timhle pristupem si ani nezaslouzime nic jineho.

krvinka56
krvinka56 | 6.12.2019 | Sunstone #01

Komiksy a knihy či filmy o vztazíh a romantice obvykle nesleduji ale tady jsem udělal výjimku z pravidla. A to z i ze zvědavosti vzhledem k tématu toho to komiksu. A musím říci za mne spokojenost. Nečekal jsem že mne to pohltí a opravdu pohltilo jak kresbou tak i příběhem. Je to atypická romance a hlavně je to strašně ukecaný ale kupodivu mi to rozhodně nevadilo užíval jsem si to. A zhltl to na jeden zátah. Ano místy mi to přišlo přehnaný a některé ty oblečky byly magořina ale i tak je to zábavné čtení. Ústřední trio postav je fakt parádní obvykle mi něco na dané postavě nesedne ale tady spokojenost.
A hlavně ty bonusy a nákresy jsou super skvěle doplňují knihu jedinou podstatnou výtku mám že kniha není v pevné vazbě. Ale i tak za mne spokojenost a těším se až tuto sérku dočtu.

krvinka56
krvinka56 | 6.12.2019 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #02: Vzpoura otravného šprta

V druhém dílu se nám představí další část školních hrdinů se kterými bude autor pracovat. Kacu má sice super dyzajn ale je to fakt parchant na přesdržku. Příběh se nám mírně posouvá díky zkouškám šitým na míru dvoum hlavním hrdinům aby se střeli a pár drobných odhalení. A pomalu se zde objeví záporácká skvadra. Tato série navíc vyniká i nadále dobrou a přehlednou kresbou. Pro mne pohodové a oddychové čtení.

Fry
A Fry | 6.12.2019 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #02: Vzpoura otravného šprta

My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #02: Vzpoura otravného šprta - Cesta k tomu stát se superhrdinou pokračuje. Výcvik na U.A. se ale s nikým nemaže a tak na čerstvé středoškoláky čekají další dva náročné tréninky jejich schopností. Ten první má čtenáře nejspíše asi šokovat střetnutím Izukua s Bakugóu, které mi ale přijde více účelové než nezbytné. Naopak druhý trénink zavádí nové hrdiny do 'haly nehod a katastrof', kde svůj prostor získávají i vedlejší postavy a děj se tak nezaměřuje pouze na ústřední dvojici rivalů ... Za mě 3*!

Lenny
M Lenny | 6.12.2019 | Providence

Já cením, že Argo jedná otevřeně (narozdíl třeba od Egmontu a rozpixelovanýho Corto Maltese). Jasně, pokazili to a je to fail. Jasně, nejlepší řešení by bylo vytisknout celej komiks znovu, ale naprosto chápu argument, že by je to ekonomicky položilo. Čekal jsem na výsledek a podle fotek se mi vloženej sešit líbí.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.12.2019 | Providence

Dalamar: já to myslel ironicky s tou změnou a zákazníkem. Hon na čarodějnice samozřejmě nechci :-), tos mě špatně pochopil, ale opravdu mě fascinuje, že to nikomu nevadí, že nikdo neřekne na Argo fb, jak to není ok. Přijde mi to jako lezení do zadku. Snad se z tohohle řešení nestane precedent pro další vydavatele.

cyboy
M cyboy | 5.12.2019 | Howard P. Lovecraft - Ten, kdo psal v temnotách

Prakticky naprosty souhlas s baatchou. Jen kvuli te zkratkovitosti nepujdu na plny pocet.
70%

Dalamar
Dalamar | 5.12.2019 | Providence

Darth Raelchi:Myslím, že s tím názorem, že se doba změnila a s ním i zákazník jsi hodně mimo. Stačí zapátrat v minulosti jakým způsobem se zde vydávaly knihy či komiksy. A jestli tě překvapuje, že lidi jsou v klidu....to by jsi byl radši za nějaký "hon na čarodějnice"? Tvůj názor ti neberu, respektují ho, ale já to vidím jinak 😉

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 5.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Na základě doporučení (:D) jsem si tento skvost přečetl přednostně. Musím říct, že vůbec nelituji , bylo to úžasné... :))) Není to tak zly, jak jsem čekal, ale není to nic extra... Kresba dynamická průměrná, nic svetoborneho, asi jak říká "Karnydž", příběh mi přišel dost infantilní... Dětský. Takový ty kecy ve stylu: hahaha, dám ti pěsti... Ne, nedáš, protože ji vykreju svým xichtem z ocele ... Nastesti mám izotop E, co z tebe udělá opici... :)))) Žena krava Bova, nejrozumnější , nejstatečnější , nejchytřejší ... Mě zaujala právě tím, že díky tomu, že je krava vlastně získala post toho nejlepšího "člověka" . ;) Souhlasím s hroubkem, že poslední příběh navíc jako bonus je nejlepší , ale : "Za mě tedy číst jen poslední sešit, který je fakt velmi dobrý." To si nemyslím, je jen zajímavý, ale pořád tak nějaká zapadá do šedi průměru jako celá kniha (navíc myslim, že je malinko v rozkolu s historií Pietra, když tam píšou jinej průběh jeho dětství - nicméně i s prvky zmíněnými v tom sešitu). Vzhledem ke srovnání těch 100UKK (20 zbývá) a 5tu prvnimi NMH (cca 90 zbývá , omg :D), co jsem zatím četl bych dal 2*, ale.jinak klasika průměr. Zůstanu u 2*...

Hawwwran
Hawwwran | 5.12.2019 | Mrtvej svět

Já to prostě nepochopil. Četl jsem originál a doufal jsem že mi něco uniklo. Po přečtení české verze jsem zjistil, že to byla celá myšlenka příběhu. Mebylo to ale jazykem, protože s českou verzí mám uplně stejný provlém.

Tyfus
Tyfus | 5.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Moc příjemné čtení. Jsem rád, že jsem si konečně mohl v češtině přečíst jeden z nejlepších Spider-manových příběhů! 80s detektivní scénář i kresba supr!

Hawwwran
Hawwwran | 5.12.2019 | Sága Valty

Tohle mne bavilo víc než jsem čekal. Kresba i formát luxusní. Příběh mi přišel pro tohle téma super. Fakt jsem se bavil.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 5.12.2019 | Providence

http://www.facebook.com/1647196305307827/posts/3113784901982286/

Za mě dobré řešení... Ale vizuálně je to znát a nakonec souhlasím s P.G., že následky by to mít mohlo, kdyby byla kniha zatížena větší váhou... :/

- lepší by bylo to dát jen ke knize formou časopisu jako bonus a třeba to s tím zatavit ;)

Lenny
M Lenny | 5.12.2019 | James Bond - Agent 007 #01: Casino Royale

A já na e-shopu pana Dorta neměl, tak jsem to nevzal :(

kaylin
kaylin | 5.12.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" nemá nijak komplikovaný děj, nepřekvapí nějakou nečekanou pointou, ale na druhou stranu velmi potěší hravostí, úžasnou fantazií, kdy některé panely jsou v tomhle směru skutečně úchvatné, a také si budete užívat různé narážky, které autor v komiksu má, a to i třeba takové, kdy vám předkládá jakou píseň si máte při čtení některých pasáží pustit. Pokud ji znáte a začne vám hrát v hlavě, jen to umocní prožitek. A pokud ji neznáte, můžete si ji pustit. Nebudu tvrdit, že komiks "Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu" je skvěle originální, je to přelomové dílo, takový prostě není. Ale je to zábavný komiks, který bude bavit děti i dospělé. A to je na jedno komiksové dílo víc než fajn. A vzhledem k tomu, že je to české dílo, je to ještě příjemnější.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.12.2019 | Providence

No, koukal jsem na FB Argomiksu a nepřesvědčilo mě to ani za mák a docela koukám, jak jsou lidé klidní a ještě jsou ochotni si to i vlepovat - do komiksu za 1300!!! Doba se asi změnila a zákazník s ním. Asi nepatřím do této doby, když tvrdím, že je něco špatně. Dál už se ke kauze Argo a zmrvená Providence vyjadřovat nebudu. Kupovat to nebudu a pokud, tak v originále i s The Courtyard a Neonomicon. Mezitím snad stihnu aspoň přečíst pár lovecrafťáren - Louza v tomhle trochu pravdu. Pokud z toho něco mám mít, tak pořádně.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.12.2019 | James Bond - Agent 007 #01: Casino Royale

GWB: do mě "hustil" taky! :-D - ale ne, sranda, o tomhle si myslím, že bude pecka a těším se na to. Díky za supr komentář!

kaylin
kaylin | 5.12.2019 | Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Komiksu "Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee" se ale musí nechat, že není jen zlatým a nablýskaným pomníkem Stanova života a díla, přece jen se věnuje i temnějším stránkám anebo se o ně minimálně trochu otře, ať už to jsou některé konce jeho přátelství a tvůrčího partnerství, rodinné problémy anebo i problémy v podnikání, které si i Stan Lee zažil. Ať tak, nebo tak, kniha "Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee" je pořád ale především zábava, která přináší dostatek informací o Stanovi a Marvelu, takže vás bude čtení od začátku dokonce bavit, tedy alespoň v případě, pokud vás Marvel zajímavá a nezlomili jste nad ním ruku. A jelikož sám Stan Lee měl na tomhle komiksu také podíl, dá se tušit, že jsou zde skutečně zachyceny jeho vzpomínky, takže minimálně jeho pohled na věc. A jo, je to chlapík, který se vám prostě musel zamlouvat. A pro superhrdinský komiks udělal hodně.

karl173
karl173 | 5.12.2019 | Drákula

Tak tohle se vážně povedlo. Dobrá atmosféra, dobré dialogy a skvěle podaný příběh. Na svojí dobu je to velice svižné čtení. Roy Thomas mě mile překvapil. Mike Mignola naopak jen potvrdil své kvality. Parádní počin. 5*

cyboy
M cyboy | 5.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Celkem prekvapive docela dobry dil. Tentokrat se hraje na vaznejsi notu a to Spider-Manovi svedci. Jedine co tam pusobi anorganicky jsou ti superhrdinove/padousi a misty se zbytecne zvani. Tak snad bude podobne dobrych dilu vic.
70%

P.G.
P.G. | 5.12.2019 | Prsten Nibelungův

Dlouho jsem je tomuto vyhýbala, protože Wagnera zrovna nemusím, ale komiksová adaptace je tedy opravdu famózní. Dala jsem ji také na první dobrou a určitě se k ní ještě vrátím. Akorát z těch dodatků mám pocit, že kdyby byl tento komiks jen černobílý, byla by atmosféra celého díla ještě lepší.

Kazumaki
M Kazumaki | 5.12.2019 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #02: Vzpoura otravného šprta

Studium pokračuje, představují se nějaké schopnosti postav, z rivala se stává zaujatý nepřítel a asi se konečně objevují větší záporáci.

krvinka56
krvinka56 | 5.12.2019 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #01: Izuku Midorija: Počátek

A máme tu novou sérku bral jsem že to bude podobné Naruttovi. Tak jsem si dohledal anime a s Narutem bych to opravdu nesrovnával. Je tu lepší práce s hlavními hrdiny i těmi vedlejšími . A hlavně je to hodně odvozené od amerických hrdinů ze kterých si bere jen to nejlepší a upravuje si to pro japonský styl smýšlení. Hlavní hrdina není zas tak špatný a liší se od typických hrdinů jako je Naruto či blbeček Lufy. Co mne zde opravdu překvapilo je přehlednost jednotlivých panelů , díky kterým jsou i bitvy a jednotlivé akce dobře rozeznatelné. Jediná postava která mi v této sérii vadí je Bakugo ale i ten se postupem času vyvíjí . První kniha je rychlá seznamovačka se všemi hrdiny a světem. I když postupem času bude postav přibývat. Já si tuto sérku užívám i když je to zas manga pro mladší generaci.

Lobok257
Lobok257 | 5.12.2019 | Srdce draka

To není paperback, ale "vazba kroužková"! Samo o sobě podivné, malba/ kresba podivná.... Prapodivná podivnost která prosakuje i celou knihou a dějem. Toto dílko tak nějak vybočuje a určitě to nemyslím negativně.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.12.2019 | James Bond - Agent 007 #01: Casino Royale

"Cigaretu - ne, dnes už jsem jich vykouřil 70."

Výborná adaptace snad největšího špionážního klasika všech dob. James Bond rozhodně není žádný feminista, ale přesto (nebo spíše právě proto) mě jeho postava tolik baví. Má styl, smůlu i štěstí, super ženský, vtip, eleganci, o věcech a své práci přes veškeré rozkazy neustále přemýšlí. Asi jako byl Fleming skvělým "literárním řemeslníkem", je i toto komiksové převyprávění řemeslně bravurně a napínavě ztvárněno. Přitom zatímco slabší bondovská série od Comics Centra sází na akci a přestřelky, čímž se stává nudnou, tento Flemingův debut umí být vícevrstevný a nervy drásající i v jiných ohledech. Spojení řekněme nechudého vypravěčského stylu, u kterého jsem si však neříkal, že je zbytečně ukecaný, a parádní kontrastní kresby se povedlo. Mně se to moc líbilo. Musím tak dát za pravdu Václavu Dortovi, který do mě během Black Friday hustil, jak je to skvělé...

Celkový dojem: 90%

S4TW
S4TW | 5.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Paráda, jsem nadšený. První zásah nastal, když jsem viděl kresbu. Naprosto parádička, jedna z mála devadesátkových kreseb, která mě dostala. Syrová, drsná, muskulární, nádherné celostránky… snad jen ta MJ mi nesedla. No a v podobném ražení se nese i scénář. První příběh se nese v lehkém duchu mystična, druhý je naopak výborná detektivní záležitost. Navíc oba příběhy doplňují super hosti – Ghost Rider, Wolverine, kteří oba Spideyho trochu upozaďují. Obecně celá tahle kniha působí na poměry Spider-Mana mnohem dospěleji, drsněji, temněji… no, za mě slušná onanie. Jako kdyby se Spider-Man na chvíli objevil v kůži Batmana, tak to na mě působilo (mám pocit, že tam i jedna narážka na Báťu byla…).

trudoš
trudoš | 5.12.2019 | Thorgal #17: Strážkyně klíčů

Samostatné album, atmosférou připomínající můj oblíbený sedmý díl Dítě z hvězd, kdy Thorgal putuje s trpaslíkem Tjahzim kouzelnou zemí. V rámci návaznosti to vyžaduje trochu orientaci v předchozích událostech, čistě proto, aby důležité skutky doznaly své váhy. Jinak mi ale přišlo, že je to takové odpočinkové dobrodružství, ve kterém si Jean Van Hamme pouze připravuje půdu pro další trudomyslný maratón. Hezky se vysvětluje téma Thorgalova prokletí, kdy jej bohové pro jeho původ prostě nemohou nechat na pokoji, ovšem v rámci jiných dílů je znát, jak jdou události účelově dle plánu. Co by tedy normálně šlo rozehrát v komplikované drama, s tím se scénář tentokrát moc nepáře a v průběhu pár okýnek je odehráno hned několik zásadních zvratů. Jenže se nemůžu zbavit pocitu, že reakce a chování ústředních postav byla v některých momentech maličko strojená. Vlastně to celé má jen jediný účel - aby měl hrdina důvod k opuštění rodiny a všechno kolem je jen omáčka. Fantastická, ale pořád omáčka.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 5.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Cyboy: ja nhm podobně jako ty kupuju všechny, ale četl jsem asi jen prvnich 5 :D a ty se mi líbily... ;) Tohle je tak krásně hodnocené , že už jsem to dnes začal předběžné číst - zatím úvod a první sešit ... A ZATIM to "ujde" :O zajímá mě jak dopadne "žena - krava" :))) ale díky za varování... Když ti bude špatný ,jak říkáš, tak vytisknu tvůj varující text a nalepim to přes kviksilvruv xicht :)

Fimi
Fimi | 4.12.2019 | Temné noci - Metal

Snyder to bere skutečně hodně ze široka, vrací se ke svému Batmanovi a ukazuje nám, jak to měl nejspíš promyšlené od začátku, už od dob Sovího Tribunálu. akorát mi přijde, že je zde vše možné a vše nějak hrozně lehce lacině jednoduché a vysvětlené. Hromada okecávání ukazující, že jde skutečně o hodně. Ty kruhy labyrintu Odboje mě už tolik nebavily, spíš ta hlavní linka Metalu, nějakého kovu, o kterém nám na každé stránce Snyder řekne tak desetkrát, abychom jó už konečně pochopili, že za vše může kov a průzkum a ejhle už od počátku věků bylo všem temným silám jasné, že jednou vznikne nějaký Batman, který bude klíčem všeho....no, nějak to vše zapadá dohromady, je to lepší než Snderův Batman, než celý Rebirth, než Snderův All star...vlastně jsem za to rád, protože právě na toto naváže později Snyderova Liga

Pán rostlin
Pán rostlin | 4.12.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Milo manara je génius erotického komiksu! A Hugo Pratt taky umí napsat dobrej příběh... Já snad už nečtu špatný komiksy... 2 příběhy, se znásilněním a všemi logickými, neúprosnými zakončeními. Ach Molly,... :( Ach, ty druhá heroino... Zanechalo to ve mně mocnou emocionální brázdu... Dojemné. A nejhorší na tom je, jak by řekli Anglosasové, Based on a true story. Jinak s MDEK je to jako v tom skeči od Monty Pythonů: Váš příchod nás nechává navnaděné na víc...

karl173
karl173 | 4.12.2019 | Zámek a klíč #04: Klíče království (2. vydání)

Nějakou chvíli jsem nad tímto dílem přemýšlel, jak bych ho zhodnotil, a co mě u téhle série vlastně stále drží, jelikož jsem jí nepřišel ještě pořád na chuť. A zjistil jsem, že už tuto sérii čtu vyloženě proto, abych zjistil jak to skončí a zda se mi na konci rozsvítí kontrolka a konečně to na mě začne fungovat. Tento díl jinak povětšinou funguje jako konverzačka, což by mi nijak nevadilo. Ovšem pokud jsou mi postavy vcelku lhostejné a nějak se mi nedokážou dostat pod kůži, tak je to pak horší. Vlastně až na pár momentů a vcelku slibně rozjetý konec, tu nebylo nic, co by mě nějak oslovilo. A to je zkrátka na 6 sešitů málo. Snad poslední dva díly budou stát za to. Prozatím lepší 3*

kaylin
kaylin | 4.12.2019 | Generace 89

Kniha "Generace 89" ukazuje, že jsme zde měli skvělé tvůrce - naštěstí někteří se stále drží a sem tam komiks ještě tvoří – ale především v oblasti kresby, co se týká scénářů, i v té době jsme tápali. Není divu, že si kreslíři často brali na pomoc povídky. Někdy to zafungovalo, někdy méně. Kniha "Generace 89" je skvělý editorský počin, který ukazuje, že rok 1989 byl zlomem pro český komiks, který tenkrát dokázal přijít se zajímavými kusy, stejně jako s těmi velmi slabými.

kaylin
kaylin | 4.12.2019 | Plants vs. Zombies #06: Explozivní houba

Kniha "Plants vs. Zombies: Železná jízda" je prostě parádní jednohubka, je zábavná, je ujetá, je dobrá, a přesto se vám vůbec nemusí líbit. Možná to není humor, který vám sedne, možná to není humor, který vás baví, ale pokud je tohle typ komična, který vám sedí, tak se budete bavit. A dáte si knihu do sbírky a možná se k ní ještě někdy vrátíte. Popravdě si skoro myslím, že jestliže vám sedne humor, budete se u komiksu nejspíš bavit víc než vaše děti, pro které by měl být komiks asi spíše primárně určen. Na tohle ale vůbec nekoukejte a užijte si praštěnou jízdu, která jede od začátku až do konce. Není to náročné čtení, ale je to zábavné čtení, a to je prostě na komiksu "Plants vs. Zombies: Železná jízda" super.

hroubek
hroubek | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Quiksilver je postava, kterou jsem nikdy moc nemusel. Prostě takový ten arogantní floutek, který sežral všechnu moudrost světa. A jsem rád, že díky tomuto komiksu se můj pohled na něj malinko změní. Řeknu to na rovinu, to nejlepší a nejzajímavější přijde v posledním sešitě. Ten je z celého komiksu jednoznačně nejlepší, věnuje se Pietrovi, a dá nám nahlédnou do je způsobu myšlení a projdeme si sním celý jeho život, a pak některé věci pochopím a budeme na ně koukat jinak. Co se týče hlavního příběhu, tak ten nebyl špatný, ale žádný zázrak to taky nebyl. A je to dáno tím, že nemám žádný vztah k Mistru Evoluce, rytířům z Wundagore atd. Pro mě to byla jedna velká, a bohužel místy nudná rubačka. Naštěstí se to četlo celkem dost rychle. Za mě tedy číst jen poslední sešit, který je fakt velmi dobrý.

Netorack
Netorack | 4.12.2019 | Poslední Čech

Jako taková, řekněme, úvaha, to vcelku funguje. Rozsah je velmi malý, půjčil jsem si to v knihovně a přečetl v tramvaji než jsem dojel domů :) ale líbilo se mi to, hlavně vizuální podoba, kdy jsou postavy a pozadí jenom načrtnuté, ve stínech, nebo v obrysech. Některé panely jsou opravdu pecka.

Moon
Moon | 4.12.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Průměr ve všech ohledech, kromě kresby, která je povedená.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.12.2019 | Punisher MAX: Vánoce na odstřel

Sice je to vánoční díl, ale jinak je to teda pekelně drsný.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.12.2019 | Opráski: Noví povjězťi čezkí

krvinka56: se stim smiř!

cyboy
M cyboy | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

Milo: Devet z deseti neurochirurgu pred tim varuje. To radsi zacni kourit. ;)
Ne, fakt je to spatny. Pokud ti to nekdo daruje a budes se chtit za neco potrestat, tak prosim, ale kupovat to, to je jak koupit si listky na ty babovresky.

Fimi
Fimi | 4.12.2019 | Essex County

Jsme prostě borci, malý trh a přesto jsme jedineční...i Bunn byl orosenej nad naším vydáním Horrow County a ted Essex County...tak snad příští rok ten Underwater Velder nebo Trillium...díky bohu za Paseku. Koukal jsem taky že zahraniční vydání Roughneck (Rváč) je dražší než to od CC a to se vsadím že CC to má v lepším provedení, vazba, papír...takže díky bohu i za ně, i když někdy mají za 600 kč 140 stran tak ty větší špalky mají o to lepší a přijatelnější v rámci ceny, viz Tomb Rider, ty opery, Rvář, Sin city, Krajina PS...

Carnage
Carnage | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

No ani nevim co o tom říct, příběh se motá furt kolem toho stejného... bitka, přemístění, bitka, přemístění. Nezajímavé postavy zvířecích rytířů a jeden nebo dva cáknutý záporáci. Kresba je přesně z té doby kdy někdo v Marvelu řekl "rok 2000 se blíží, musíme to trochu oživit" upřímně jsem čekal bídu už kvůli tomu roku... 60. a 70. jsou pro mě většinou utrpení ale spíš jen ukecaností a 90. jsou ve většině případů fakt luxus ať už je to kresba nebo příběh ale rok 2000 je prostě zase pro změnu úplně hloupej... ne nadarmo pro mě bylo utrpení číst NHM 1 Avengers vždyť je to rok 2001 a zase ta divná " na tu dobu moderní kresba" se spoustou nepřehledné akce pro efekt, tam aspoň byli dobrý postavy ale tady? Heroes for Hire hrajou tak třetí housle, Wundagorští Rytíři jsou něco za co by se měl člověk se jménem Mistr Evoluce spíš stydět no a Magnetovo poskoci jsou křoví v pozadí a do toho je zapletenej ukecanej Quicksilver kterej v jednu chvíli zachraňuje svět a přátele a ve chvíli druhé ho vlastně nic z toho nezajímá. Špatný.

rajot
rajot | 4.12.2019 | Essex County

Fimi: sice ne přímo "kdokoliv", ale jinak jsem si říkal to samý :)

Kazumaki
M Kazumaki | 4.12.2019 | Zpráva pro Adolfa #02

Další monumentální dílo mistra Tezuky z řady mnoha monumentálních děl je zakončeno a je opravdu co číst. Nemá smysl snažit se popisovat všechno, co se v knize stane, je to prostě mazec narativně i emocionálně. Baví mě sledovat, jak se autorovy postavy mění a procházejí peklem, jak se jednotlivé osudy propojují a je vyloženě poučné vidět, že všechny hříchy rodičů se podepisují na dětech. Tezuka měl navíc všechno nastudované, takže dovedně propojil fakta s fabulací, zatímco čtenář zůstává ohromen a nasycen. Takhle má vypadat poctivé komiksové umění. Těším se na další a doufám, že ještě něco z mistrovy tvorby stihnu přečíst v češtině, než tady dožiju.

Kazumaki
M Kazumaki | 4.12.2019 | To bylo tvé jméno. #02

Druhý díl fascinující podívané navazuje na ono šokující zjištění, že záměna už se neděje, a navíc se Taki nedokáže se svým protějškem spojit, takže začíná pátrání, aby se dostavilo další šokující zjištění. Bohužel to, co v barvičkovém filmu ještě relativně funguje za pomoci pohyblivého obrazu a zvuku, je tady poněkud rozplizlé do nepříliš uchvacující vaty. Šínkai je mistr monologů a atmosféry, ale tady jsem byl zklamán. Komiksové médium je lepší uchopit víc komiksově a nespoléhat příliš na filmovou předlohu. Dostat to pod ruku Tezuka, tak by z toho bylo epické a vytěžené dílo. Nicméně na zakončení příběhu bude ještě potřeba chvíli počkat.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.12.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #086: Quicksilver

když vidím ty komentáře a hodnocení, tak mám chuť si to přečíst :D je to jak filmy Zdeňka Trošky.... kameňák, babovřesky, apod. prostě vás to donutí se podívat :D (btw. ještě jsem je neviděl :D)

krvinka56
krvinka56 | 4.12.2019 | Opráski: Noví povjězťi čezkí

George Walker Bush ha chlape cos to zplodil. Ale pobavilo.

cyboy
M cyboy | 3.12.2019 | Zpráva pro Adolfa #02

Tohle me fakt posadilo na zadek. Skvele vypointovane a zakomponovane do skutecnych udalosti. Navic je z toho uplne citit ta prima zkusenost, zpoved skutecneho pametnika. Jestli nad timhle vahate s tim, ze mangu nectete apod., tak na chvili zapomente na predsudky (bohuzel tezce nabyte z naseho trhu) a dejte tomu sanci.
100%

Hawwwran
Hawwwran | 3.12.2019 | Essex County

Da kniha je nadstandardni. Ani v zahranici jsem nenasel podobne vydani. Skoro to vypada ze jako jedini mame hardback. Moc pekne.

Hawwwran
Hawwwran | 3.12.2019 | Essex County

Tyjo! Nevěděl jsem co od toho čekat a vo to asi bude, když to sbírá samou chválu. Přemýšlel jsem čím mne to tak zaujalo. Asi mne Lemire vtáhl do děje. Svým stylem vyprávění kdy střídá různé časové vrstvy a čteme stylem od větví ke kořenům. To bude asi ono, tím si mne získal. A ten příběh je takový opravdový a plyne parádně. Úžasný.

A ještě ke kresbě. Nevím čím to je, ale Lemirova kresba mi sedla už dříve. Z nějakého důvodu mi prostě sedí.

Fimi
Fimi | 3.12.2019 | Essex County

Proč mám pocit že kdyby toto vydal kdokoliv jiný, stojí to litr