• SickNail
  SickNail mecenáš02:10Nimona
  Nimona je milý mix fantasy/sci-fi s nevšednou zápletkou, ktorý chytí za srdce hlavne mladších čitateľov. Tých starších síce tiež pobaví, ale príliš veľa od toho nečakajte.
  Prostorekú, impulzívnu a zábavne krutú Nimonu si človek hneď zamiluje. Čo sa mi ešte páčilo bol netypický príbeh. Zmes stredoveku a príšer, s vedou a technikou je tu namiešaná veľmi podareným spôsobom.
  Už podľa Nimoninho účesu som ale šípil aj nejakú pride zápletku a ono hop, z brnenia na mňa vyskočili dvaja bukvičáci. :) Nie že by mi buzny v komiksoch vadili, (je príma ukázať teenagerom lásku vo všetkých formách) len je toho už na mňa v komiksoch v poslednej dobe trochu priveľa.
  Čo by som ešte vytkol sú farby. Zemitá škála je super, ale nie všade. Človek má potom pocit, že mu za oknom začínajú padať gaštany, v horšom prípade 30 ročnú latrínu čo má na záhradke a nechce sa mu ju za boha vyčistiť. :) Ale aby som nebol také hovädo tak na to, že si robila Noelle všetko sama sa jedná o fajn knihu ktorá stojí za prečítanie.
 • Fort
  Fort14.8. 18:32Crueler than Dead 1/2
  Je to rychlovka, než se nadějete jste na konci knihy. Není tu prostor pro poznání postav, kresba je slušná, dějově je to podprůměr. Jedná se o autorovu prvotinu a bohužel jde to znát. V hodnocení mang se nachází aktuálně na 27979 místě a mě hlava nebere, proč u nás vychází právě tohle, když jsou mnohem lepší věcí k uvedení na náš trh.
 • hroubek
  hroubek14.8. 17:23Batman, který se směje
  Batman, který se směje navazuje na velkou eventovou událost se jménem Metal: Temné noci. Komiksová událost Metal: Temné noci se mi docela líbila, ale rozhodně jsem si jí neužil, tak jsem doufal, protože to není lehké čtení, a čtenář musí mít načteno, aby si to užil a v zásadě pochopil, co se děje a proč se to děje. A tohle se, tak trochu týká i Batmana, který se směje. Osobně si myslím, že se to dá v pohodě přečíst bez znalostí Metalu, aby čtenář pochopil, co děje. Nicméně znalost Metalu je rozhodně lepší, protože dokážeme mnohem lépe pochopit vnitřní pochody některých postav a užít si konkrétní věci. Scénárista Scott Snyder odvedl slušnou práci. Snyder posunul Batmanova dobrodružství zas o kousek dál a přišel s trochu jiným Brucem Waynem/Batmanem. Osobně hodně kvituji, že se Snyder drží víceméně při zemi, a celkový příběh připomíná hodně nepříjemnou detektivku, kde hlavní záporák, chce dohnat hlavního hrdinu k šílenství a zlomit ho. Sice nejde o nic originálního, protože v historii Temného rytíře se o tohle pokoušel nejeden záporák a vždy selhal. Snyder tohle samozřejmě ví, a proto přihazuje další proměnné, které to komplikují. Díky tomu, se komiks primárně věnuje Batmanovi a jeho vyšetřování, a na samotného Bruce Wayne zbyde minimum prostoru. Po příběhové stránce jsem ve výsledku spokojený, nicméně samotné finále pro mně bylo přeplácané a překombinované. Co se týče kresby, tak Jock odvedl parádní práci. Jeho kresba se k tomuto příběhu náramně hodí a výborně vystihuje šílenství, které se přibližuje. Jock celý příběh vypráví z dálky a málokdy se soustředí na velké detaily. To samé platí i pro nakreslení obličejů postav. Jock zde nemá potřebu dělat, co nejdetailnější kresbu. Díky této specifické kresbě na Vás dolehne samotná atmosféra komiksu, jenž je plná šílenství, strachu a bolesti. Samotný komiks je dobře vystavěný, má zajímavý příběh, u kterého nás zajímá co bude dít dál a jak to celé skončí. Asi největší problém je to, že je to místy přeplácané, překombinované, ukecané a pokud nemáme něco načteného, tak se můžeme velmi lehce ztratit v to co se děje a jaký to má význam, nebo nám to nemusí dávat smysl. Batman, který se směje je zajímavý a dobře nakreslený komiks, který rozšiřuje příběhu Metalu.
 • louza
  Do téhle knihy se mi moc nechtělo, protože s euro sci-fi nemám úplně dobré zkušenosti. Ve finále jsem ovšem docela mile překvapen. Téma hvězdných válek je tu uchopené vcelku realisticky, je dané politicky a je na hony vzdálené obvyklým fantasy blábolům ve sci-fi kulisách. Stejně tak dobrá je tu i práce s charaktery, které tvoří zajímavou speciální úderku z problematických osobností, jejichž komplexy vytváří v ději drobná dramata uvnitř dramat. Opravdu pěkně napsané a dobře zpracované. Oproti docela děsnýmu Orbitalu je tohle úplně jiná liga.
 • RR
  Doufal jsem, že celou sérii doklepu s alespoň milosrdným dvouhvězdičkovým hodnocení, ale je to čím dál blbější.
  Tohle už je čiré utrpení.
 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:49Minecraft: Třetí kniha příběhů
  Minecraft komiks: Třetí kniha příběhů a celá tato roztomilá knižní série určená pro děti nabízí sice jednoduchý, ale smysluplný příběh, který propojuje přátelství a dobrodružství počítačového světa se světem reálným a skýtá i různá ponaučení. Knihu lze doporučit i v případě, že hru neznáte, a naopak pro fanoušky Minecraftu se jedná o komiks, který by neměl ve sbírkách chybět.

  Minecraft komiks: Třetí kniha příběhů – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:47Zaklínač #05: Blednoucí vzpomínky
  Zaklínač: Blednoucí vzpomínky zachycuje pocit boje, napětí a měnícího se světa, kde už některé role postrádají smysl. Autor do zaklínačského světa vnáší něco zcela vlastního a grafici to umí na stránkách výborně zachytit. Příběh je dostatečně zajímavý a akční, abyste byli schopni jej slupnout na jeden zátah. Přece jen, celý komiks má pouhých 108 stran. Důraz je zde kladen na samotného zaklínače, žádné další známé postavy tu nečekejte. Barvy jsou převážně v chladných tónech šedé a modré. Teplé barvy jen občas naruší akční scény a několik klidných okamžiků. Zároveň je tento díl i dobře přístupný čtenářům, kteří jinak o zaklínačském světě neslyšeli.

  Celá recenze: Zaklínač: Blednoucí vzpomínky – recenze

 • Gaming Professors
  Jujutsu Kaisen – Prokleté války 1: Rjómen Sukuna svým netradičním zaměřením a osobitým stylem tajemného autora zaujme širokou škálu čtenářů. Manga vás pozorně seznámí s děním a staví na základech střídavého dětinského humoru s emočně vypjatými situacemi, řízlého hororovým podtextem. Postavy jsou osobité, velice sympatické a celkový příběh nabízí příjemné tempo s poutavým, i když trochu omílaným jádrem zápletky.

  Celá recenze: Jujutsu Kaisen – Prokleté války 1: Rjómen Sukuna – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:45One-Punch Man #01: Jednou ranou
  One-Punch Man 1: Jednou ranou se toho skutečně nebojí a tropí se žerty z klasických superhrdinských příběhů. První díl vás zábavně vtáhne do světa, kde se jeden znuděný podivín stal hrdinou jen tak pro zábavu. Zápletka by sama o sobě byla poměrně nudná, ale naštěstí je na Saitamovy každodenní příhody jeho jinak nudného života nahlíženo trochu jinačím způsobem. Nečekejte ovšem nic extra promyšleného, protože první díl je spíše jakousi vtipnou ochutnávkou, po které budete chtít víc. Hrdina, který JEDNOU RANOU porazí jakéhokoliv protivníka a až zoufale lační po vzrušení, ještě nemá ani to nejmenší tušení, co vše ho v budoucnu čeká.

  Celá recenze: One-Punch Man 1: Jednou ranou – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:44Loki: Bůh, který spadl na Zemi
  Loki: Bůh, který spadl na Zemi nahlíží na nepochopeného reformovaného boha lží, který se utápí ve vlastních psychologických stavech a hledá sám sebe. Nekonzistentnost vyprávění, nahodile začaté a nedokončené zápletky bez jakéhokoliv vysvětlení a pochmurná nálada hlavního hrdiny mi nepřijdou jako správný styl právě pro Lokiho. Komiksu chybí větší jiskra a humor ve velkolepém Lokiho stylu.

  Celá recenze: Loki: Bůh, který spadl na Zemi – recenze

 • Gaming Professors
  Jujutsu Kaisen - Prokleté války 2: Prokleté lůno i přes klasické šónen prvky pracuje s netradiční zápletkou, servíruje nám stále větší akci, parádní souboje a přidává porci jedinečných postav, které se ve vás svým charakterem hluboce zakoření. Rychlé tempo vyprávění nabírá vyšších obrátek, ale i přesto je věnována péče udržení čtenáře v obrazu skrze jednotlivé informační vsuvky. I nadále platí mé doporučení z minula pro úplné nováčky světa mangy, Jujutsu Kaisen je výbornou volbou pro naprosto všechny typy čtenářů.

  Celá recenze: Jujutsu Kaisen – Prokleté války 2: Prokleté lůno – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:05Proti přírodě #03: Znovuzrození
  Proti přírodě 3: Znovuzrození je vynikajícím zakončením této trilogie. Čekal bych trochu jiný konec, ale i tak je to slušný závěr. Ilustrace Mirky Andolfové jsou stejně vynikající jako v předchozích dílech a zápletky jednotlivých postav vás stále dokážou plně vtáhnout do tohoto tajemného děje. Je mi docela líto, že tento příběh končí.

  Celá recenze: Proti přírodě 3: Znovuzrození – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 13:04Proti přírodě #02: Štvanice
  Proti přírodě 2: Štvanice je plnohodnotným pokračováním, které bohužel přináší určité negativní prvky. Ty kromě toho, že odhalují hlavního padoucha, nijak nenarušují kvalitně napsaný příběh. Ilustrace Mirky Andolfové jsou stejně skvělé jako v prvním díle a dějové linie jednotlivých postav vás dokážou plně vtáhnout do tajemného děje. Pokud od tohoto dílu očekáváte lehký nádech erotiky, nebudete zklamáni.

  Celá recenze: Proti přírodě 2: Štvanice – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 12:08Proti přírodě #01: Probuzení
  Proti přírodě 1: Probuzení je velmi příjemný komiks, nabízející přiměřeně akční podívanou a filozofické i psychologické otázky zasazené do dystopického světa. Díky dobře propracovaným postavám je mnohem snazší se do nich vcítit a prožít s nimi celé toto jedinečné dobrodružství.

  Celá recenze: Proti přírodě 1: Probuzení – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 12:06Chci sníst tvoji slinivku
  Chci sníst tvoji slinivku je spíše než romantický psychologický příběh o smrti, navazování vztahů, přátelství, vlastních volbách a hlavně o tom, co pro člověka znamená žít. I když se autor snaží všudypřítomné téma smrti přehlušit vtipnými scénami, stále vás bude doprovázet ten nepříjemný pocit blížícího se konce. Přesto ve mně tato jednohubka s hlubokou myšlenkou lidského bytí vyvolala několik morálních otázek a donutila mě na chvíli uvažovat nad vlastním životem a jeho volbami. Jako nutnou výbavu k posledním stránkám by měli společně s knihou prodávat také papírové kapesníčky.

  Celá recenze: Chci sníst tvoji slinivku – recenze

 • Gaming Professors
  Lobo versus Maska s bonusovým příběhem Lobo: Spoutaný je stále kvalitní komiks, který nabízí zábavu a velice kvalitní kresbu. Místy je zbytečně moc brutální a kresba moc perfekcionistická, takže vidíte i něco, co vážně vidět nechcete. Nicméně ostré hlášky a dynamika celého komiksu jenom posouvají vzhůru celý tento šílený příběh. Ale co já vím, „Lížu psí zadky.“

  Celá recenze: Lobo versus Maska a další řežba – nejkrutopřísnější dvojice ve vesmíru

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 12:02Zaklínač #06: Nářek čarodějnice
  Zaklínač: Nářek čarodějnice je tajemný příběh s psychologickým náhledem do Geraltova svědomí, které bude vystaveno tvrdé zkoušce. Do cesty se mu postaví čarodějnice hrající si s jeho myslí a pocitem viny. Příběh pozvolna graduje a odkrývá svá tajemství na pozadí (na můj vkus) až přehnaně skicovité kresby, která v určitých pasážích důsledkem přílišné stylizace nepůsobí zrovna dobře. Atmosféra se však titulu rozhodně upřít nedá.

  Celá recenze: Zaklínač: Nářek čarodějnice – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 12:00Carciphona #01
  Carciphona 1 nabízí jedinečný příběh a stejně tak jedinečné postavy, jejichž osudy jsou navzájem propleteny tak složitě, že si to čtenář ani nemusí uvědomit. Svět magie s přísným zákazem jejího užití v sobě ukrývá daleko více než trable mladé čarodějky, o jejíž život usiluje proslulá vražedkyně. Tato manga přeplněná akcí a dynamickou kresbou by možná mohla alespoň na chvíli zpomalit a nechat čtenáře se zorientovat… ale kdo ví, co nás čeká v dalších pokračováních. Jsme totiž teprve na začátku.

  Celá recenze: Carciphona 1 – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 11:59Batman, který se směje
  Batman, který se směje je velmi dobrý, i když rozhodně ne dokonalý komiks. Hutná a temná atmosféra žene čtenáře příběhem kupředu a Snyderova práce s postavami z Gothamu je opravdu špičková. To vše podtrhuje skvělá Jockova kresba, která dokáže noční můry doslova vynést na světlo.

  Celá recenze: Batman, který se směje – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 11:57World of Warcraft: Šaman
  World of Warcraft: Šaman je skvělý a kvalitní komiks, který sráží spíše počeštěný překlad a klasický příběh plný klišé. Komiks je ale celkově více než povedený a kvalitní a máloco se mu dá vytknout, kromě těch pár nesmyslů, které jej sráží naprosto minimálně. Hrdinové jsou nadmíru sympatičtí a jsme zase v období, kde se všechno v tomto vesmíru lámalo a ničilo. Kdy se ale něco takového v Azerothu neděje?

  Celá recenze: World of Warcraft: Šaman – šamani a taurenky s velkými ňadry

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 11:55Crueler than Dead 1/2
  Přestože má Crueler than Dead 1 několik chyb, není to špatná manga. Pokud máte rádi ženské hrdinky, které zabíjejí nemrtvé, bez váhání doporučuji. Jen mě mrzí, že postavy nedostávají tolik prostoru, kolik by si zasloužily, protože samotná Maki je docela zajímavá osobnost. Jsem zvědavý, kam se posune druhá část, která má vyjít následující měsíc.

  Celá recenze: Crueler than Dead 1 – recenze

 • Gaming Professors
  Gaming Professors14.8. 11:45Carciphona #02
  Carciphona 2 plynule navazuje na první díl s tím rozdílem, že přidává více akce, humoru i zajímavých postav. Veloce se najednou dostane do dalších problémů, ze kterých nebude jen tak snadné vybruslit. Kvůli její slavné matce totiž nedokáže dostatečně skrýt svůj původ, a tak bude vždy magnetem na potíže. Po vzoru předešlého dílu zůstala kresba stále tolik dynamická a naplněná energií, ale autorka se nyní více věnovala oblečení, což krásně dokresluje charakter každé postavy. Škoda, že stejnou péči nevěnuje také více přehledným akčním scénám, protože se v nich stále snadno ztratíte. Druhý díl mě však dokázal daleko více nabudit a já už se nemohu dočkat toho třetího.

  Celá recenze: Carciphona 2 – recenze

 • Fort
  Nic podobného jsem ještě nečetl. Je to ulitlé, vtipné a vůbec nevím co si o tom mám myslet. Zatím to má 20 dílu a o čem všechny budou, je mi záhadou.
 • deefha
  deefha mecenáš14.8. 08:50Tomie
  Tenhle špalek (vzhledem malým k rozměrům a velké váze se špatně drží, ale buďme rádi, že to u nás vůbec vyšlo - a navíc takhle pěkně všechno pohromadě) jsem sice přečetl za pár hodin, ale rezonovat ve mě bude ještě hodně dlouho. O existenci mangy Tomie jsem měl povědomí vlastně díky jejím filmovým zpracováním, kterých je už asi osm a ani jedno z nich jsem zatím neviděl. Teď už si je pouštět nebudu, protože bych si asi jen zkazil vynikající dojem, který na mě kniha udělala.

  Úvodní a závěrečné části jsou masakrózní, povídky mezi nimi mají kvalitu trochu kolísavou, přičmž ale některé z nich (Schovanka, Chlapec, Vlasy, Malíček...) velmi výrazně vyčnívají. Nechci spoilovat, ale hlavní postava (zdráhám se použít označení "hrdinka") Tomie to vůbec nemá lehké a i když mě překvapilo, že série původně vycházela v šódžo manga magazínu (tedy pro dospívající holky), dle definice jsou všechny atributy vlastně naplněny:

  "Mangy a anime tohoto zaměření jsou převážně romantické, někdy obohacené o milostný mnohoúhelník. Hlavní postavou je zpravidla dospívající dívka čelící nejrůznějším konfliktům, ať už jsou to každodenní dilemata, romantické pletky, nebo se jen snaží zachránit svět. Šódžo nepostrádá akci a zaměřuje se také na tělesný vývoj jedince.

  Nebyl by to ale Džundži Itó, kdyby to všechno nebylo podané tak trochu jinak :-D S krásnýma holkama jsou prostě jen problémy a tak si dávejte bacha, do koho se zabouchnete. Pro všechny případy každopádně doporučuju nosit s sebou dobře nabroušený nůž. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit...
 • mkolar
  můj první SW komiks, naprostá pecka
 • mkolar
  můj první SW komiks, naprostá pecka
 • mkolar
  Kresba se mi nelíbí, nevím jestli to je tím že jsem komiksový nováček ale je to strašně nepřehledné. Z této série mě bavily první dva i když sem nebyl 100% fanda jejich kresby, preferuji tu kresbu z dílu 3/4..
 • Dave4.3
  Dave4.312.8. 11:05Hellblazer: Vzlety a pády
  Docela fajn jednohubka se zajímavými nápady. Občas jsem se zasmál, občas mi z toho bylo trochu nevolno, ale o tom Hellblazer zkrátka a dobře je. Je to hodně přímočaré a jednoduché, ale to nemusi být klad ani zápor. Rozhodně doporučuji pro někoho, kdo s komixy začíná a hledá něco nenáročného, k čemu nemusí mít načteno x dalších knih.
 • mcleek
  Za mě je to jen opakování nápadů z prvního dílu a opadávající originalita.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš12.8. 07:05Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost
  Čo môže byť pre dieťa lepšie ako prvý komiks, ak nie komiks so Spider-Manom? Toto mal byť pôvodne darček pre malé dieťa, ale nakoniec to nedopadlo a komiks mi skysol doma. Je jasné, že sa v hodnotení naň nedajú aplikovať bežné recenzentské postupy pri komiksoch určených dospelému čitateľovi. Takže, čo napísať? Milo ma prekvapilo, že to vyzerá lepšie, než som čakal. CREW komiks do sveta vyslalo v tvrdej väzbe a na kvalitnom papieri. Čo sa príbehov týka, je to skôr poviedková zbierka s uzavretými koncami. Je to také, nuž, detské. Hravé, plné farieb, nedeje sa tu nič vážne, „len“ plno akcie a humoru. Pokúšal som sa vcítiť do kože povedzme 10-ročného chlapca a myslím si, že by sa za istých okolností mohol cítiť podobne, ako ja, keď mi ako malému rodičia v 90. rokoch kupovali Záhadného Spider-Mana od Semic Slovartu. Lenže kým ten (česť výnimkám) beh s časom plus-mínus relatívne vyhral a ešte i dnes sa jedná o skvelé, vzrušujúce, napínavé a dobre napísané (a nakreslené) príbehy, z nich niektoré dnes už patria medzi regulárnu klasiku, toto je jednorázová spotrebiteľská záležitosť, v ktorej Sandmana síce posadia za mreže, ale následne odtiaľ utečie a na otázku, ako sa mu to podarilo utiecť odpovie, že je Sandman, žiadne väzenie ho nezadrží. Aha, super, tak super brácho. Ak dané dieťa vie, kto je kto a o čo ide, asi si to užije, s nadšením tomu flákne 5* z 10, v škole o tom bude rozprávať celý týždeň a na meniny, narodeniny alebo pod stromček (ideálne všade) bude chcieť ďalší komiks. Ak to ale bude jeho skutočne prvý komiks v živote, pochybujem, že sa bude vedieť orientovať. Kresba sa sústredí samozrejme takisto na detského čitateľ, ale i ako štyridsiatnikovi sa mi páčila, podobný štýl sa k pánovi Pavúkovi proste hodí (až na jeden katastrofálny záber v okne, kde vyzerá ako keby mal nafúknutú hlavu). Hodnotenie z pohľadu dospelého čitateľa, pretože Spajdy v Anglicku stretávajúci dinosaurov je predsa len už príliš... príliš... no skrátka príliš. Ale ak máte k dispozícii malé dieťa a neviete, aký mu kúpiť darček, riskol by som to byť na vašom mieste.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš12.8. 07:00Sebevražedný oddíl #07: Vymýtit zlo
  „Nejmenují se Sebevražedný oddíl pro nic za nic.“ Prekvapivo hrubý komiks, ktorý síce neponúka nič viac (ale ani nič menej), než čoho je schopná súčasná mainstreamová komiksová tvorba. Ponúka skvelú postavu Juana, ktorý nič nedokáže (?), napriek tomu bol naverbovaný do Samovražedného oddielu. Je mu jasné, že takí ako on, bezmenní nešťastníci, ktorých nikto nepozná, predstavujú v podobných príbehoch povinné krovie, ktoré je tu len preto, aby mal kto umierať. Alebo je všetko inak? Žiaľ, príbeh s Juanom je najlepší, ale i najkratší. V nasledujúcom deji sa už postava nevyskytuje. Najmohutnejší priestor obsadil príbeh, ktorý je takou klasickou akčnou (veľko) jazdou, čo je trochu otravné, našťastie to však v poslednej chvíli zachraňuje jednak sebareflexia nie úplne bežná u amerických superhrdinských scenáristov a jednak do popredia z úzadia vystupujúca masívna Amanda Waller. Kým bola predtým, než sa z nej stala chladná beštia? Komiks sa pokúsi dostať sa jej pod kožu a vysvetliť nám jej (áno, nejeden raz vskutku kontroverzné) rozhodnutia. Darí sa mu to, ale opäť: i toto má len pomerne malý priestor, čo je fakt škoda. Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-sebevrazedny-oddil-7-vymytit-zlo-komiks
 • MEGA
  Velmi povedený Batman. Jsou zde prvky, které Scott Snyder rozvíjí v New 52 sérii, ale celkově mně to přišlo mnohem osobnější než jeho ostatní Batmani. Atmosféra je mrazivá. Dlouho jsem se u komiksu necítil takto nepříjemně. Všechny charaktery mě zajímaly, ale hlavní hvězdou této knihy je samotné město Gotham, které působí beznadějně zkažené. Oba kreslíři odvedli skvělou práci a ke svým částem se hodili perfektně.
 • Qvestor
  Qvestor11.8. 22:35Tomie
  Komentář se spoilerem.

  Tomie je atraktivní mladá dívka, která přitahuje muže jako cukřenka mravence - a probouzí v nich takovou žárlivost a takové šílenství, jež oni nešťastníci mohou utišit pouze tak, že Tomii rozsekají na kusy! Jenže Tomie nemůže zemřít. Vždycky se vrátí, vždy vyroste odznova třeba ze svého torza či ze štěpu v mase hostitele.

  Tady odbočím a podotknu, že na mne každá Itova kniha působí docela jiným dojmem. Ryby jsou temná groteska, nechutné, bizarní, nelze je brát ani trochu vážně. Spirála je snová, melancholická. A Tomie? To je černá noční můra. Pro celou mangu je příznačný pocit prokletí, bezvýchodnosti. Tomie je jako bytost z městské legendy, víte, že s každým, kdo se jí přichomýtne do cesty to špatně skončí. Ničí celé rodiny. A co víc, je cítit, že je to její účel. Tomie je jako zlý duch, proti kterému není možné se bránit, natož s ním pak bojovat.

  Příběhy v tomto souborném vydání jsou dokonale funkční, mnohdy skvěle vypointované. Líbí se mi většina z nich. Vypíchnu alespoň tyto povídky: Fotky, Pomsta, Vražda, Schovanka, Chlapec. Mým favoritem je možná Schovanka, ale těžko vybrat. Při čtení crwáckého vydání jsem se musel často usmívat nadšením z umělecké práce, nádherných kreseb, přesně zachycených scén interakce mezi hrdiny, ale musím se přiznat, že při prvním online čtení Tomie v angličtině mi do smíchu dvakrát nebylo a manga na mne těžce dolehla svoji intenzitou a depresivností. Teď si ji však užívám. Tomie je úctyhodná, představuje vysoký standard kvality Itóových prací, jemuž se nevyrovná leckterý beletristický titul.
 • Fort
  Textu tu moc není, čtení tím pádem rychle uteče. Chtěl bych si ihned přečíst další díl.
 • martin28
  Finale grande! Emotivní nápaditá akční jízda plná osudových zvratů, lásky i nenávisti. Perfektní postavy, skvělý lore a především ultradémonický génius - profesor Desty Nova. Vlastně tu máme ještě jednoho génia: Jukita Kišira. Neuvěřitelně skvělý příběh s ještě neuvěřitelnější kresbou. Tady není o čem. 100%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš11.8. 07:43DC komiksový komplet #026: Triumvirát
  „Život není rakovina.“ – „Ale civilizace ano.“ Ľahký nadpriemer, ale 4* tomu nedám (lebo nudná Artemis a nezáživný Bizarro). Triumvirát pojednáva o historicky prvom stretnutí Supermana, Wonder Woman a Batmana alias „najlepšieho tímu sveta“. Práve chémia medzi nimi je najväčšou devízou komiksovej knihy. Sú tak rozdielni, až to vytvára nielen napätie, ale i humorné okamihy. Ra´s al Ghula mám rád, ale tu je divný. Naopak, skvelá je kresba Matta Wagnera (Batman 8: Chladné dny), zároveň scenáristu Triumvirátu. Wagnerovi s farbami pomohol slávny Dave Stewart (Baltimore, DC: Nová hranice). Wagner si užíva, že mu komiks umožnil predstaviť nielen rôznorodé postavy (mystický Ra´s, temný Batman, optimistický Superman), ale tiež prostredia, ktoré už azda viac odlišnejšie byť nemohli (Metropolis, Gotham, Themyscira). Mattova kresba je veľmi príjemná a sympatická. Lahodí oku, je čistá a hladká. Nenachádza sa v nej nič navyše, ale nie je odlfáknutá, skôr naopak; osobne som si ju veľmi vychutnal. Scenár je pochopiteľný a priamočiary. Treba pri ňom dávať pozor, ale na jeho pochopene nepotrebujete mať načítané dve tony starých materiálov, ako u niektorých iných vecí od DC. Napriek tomu nie je žiadny zázrak. Zápletka ma nebavila; možno by som pri historicky prvom stretnutí troch osobností uvítal paradoxne čosi komornejšie a nie „len“ ďalší koniec sveta. Ak by to poňali ako komédiu stavajúcu na rozdielnosti tria, asi by som šiel na 4*. Žiaľ, nestalo sa a tieto (fakt vtipné a vynaliezavé) momenty sú zadupané do zeme klasickým superhrdinským klišé. Túto moju domnienku potvrdzuje finále, ktoré je veľkolepé a akčné, ale paradoxne to nie je ono, kebyže postavy sedia v reštaurácii a rozprávajú sa, bavilo ma to viac. Na strane druhej, istý okultno-mystický nádych sa mi páčil, pripomenul mi Batmana Mikea Mignoly alebo Prázdný toulec Green Arrowa. Proste, ak sa aj objavil nejaký plus, a ten sa dozaista objavil, prakticky okamžite prišlo rozčarovanie napr. v podobe, že komiks občas pôsobí dojmom, ako keby chýbalo pár panelov, alebo rovno strán (WW je spútaná, Batman nedostupný, na WW strieľa týpek zo samopalu a na ďalšom paneli po týpkovi ani stopa a Netopier oslobodzuje WW).
 • SteveCZ
  SteveCZ11.8. 00:02Hellboy #12: Bouře a běsy
  Zakončení jak se patří. Teda skoro. Moje dojmy celkem pěkně shrnul kaylin. "Bouře a běsy" je bezpochyby výborný komiks, a pořádné epické vyvrcholení, které snad nemá jedinou vadu... kromě jedné věci. Tohle mi moc nesedlo. Hellboy mi prostě sedne víc v poloze paranormálního vyšetřovatele z hororových příběhů, než nějaký mýtický hrdina bojující o osud světa z epického fantasy. Beru-li to ovšem tak jak to je (ono to koneckonců přesně k tomuhle směřovalo), tak se Mignolovi povedlo zakončit jak nejlépe to je jde. A tak i přes mé krapet negativní dojmy tomuhle komiksu ty kvality uznám. 8,5/10.
 • SteveCZ
  Hodně povedená, a místy dost ujetá, sbírka povídek. Corben, který měl na starosti 3 povídky, se tu opravdu předvedl. Kdybych měl vypíchnout nejpovedenější povídky, pravděpodobně bych vytáhl "Dvojprogram zla" a "Whittierův odkaz". "Ďáblova nevěsta" se taky povedla. Nejvíc jsem si zde ale oblíbil povídku "Spící mrtvý" kreslenou Scottem Hamptonem, právě kvůli kresbě. No a "Busteru Oakleymu se splní přání" už je hodně ujetá záležitost, která mi taky celkem sedla. Suma sumárum 8/10.
 • Good Games
  Good Games mecenáš10.8. 21:382000 CREW (varianta A)
  2000 CREW je návrat v čase do roku 1997, kedy začal vychádzať kultový komiksový magazín Crew a viacerým z nás vtedy ukázal svetové komiksy, ktoré sme dovtedy ani nepoznali. Crew oslavuje 25 rokov tento rok a vydali si naozaj parádny darček plný drsných humorných príbehov s postavami ako Sudca Dredd, Sinister a Dexter či Devlin Waugh. Až na posledný príbeh s Devlinom som sa perfektne bavil a dúfam, že tu niečo podobné ešte vydajú. Musím dať plné hodnotenie, urobilo mi to totiž radosť. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games mecenáš10.8. 21:37Perverzní páprda
  Perverzní páprda je veľmi špecifický komiks plný perverzného drzého humoru. Rozhodne to každému nesadne a veľa čitateľom to nepríde vôbec vtipné, to však neznamená, že to nie je dobre vymyslené. Na viacerých epizódach som sa usmial, ale asi polovica so mnou ani nepohla. Odporúčam však všetkým, ktorí hľadajú nekorektný humor, taký už v dnešnej dobe veľmi nevidno. =►Celá recenzia◄=
 • karl173
  karl173 mecenáš10.8. 19:50Zarov
  Krásné prostředí a hutná atmosféra dodávají komiksu něco zapamatovatelného.
  I přes menší počet stran tu je dobře fungující příběh.
  A v neposlední řadě se jedná o dobrodružství a survival v jedné podobě.
  To vše v jednohubce, která vám v krátkém časovém intervalu dá víc než přespříliš dlouhé blockbustery.
 • Fort
  Podstata štěstí je vyřešena. Máme tu konec knihy, kterou jsem si moc užil. Žádné natahovaní, každá stránka má smysl, všechno do sebe krásně zapadne. Jsem šťastný. Příběh mě navnadil k dalšímu tvůrčímu dílu a koupi Chci sníst tvoji slinivku.
 • Delphín
  Průměr jsem očekával a taky jsem jej dostal. Kreslíř odvádí relativně dobrou práci, leč některé panely byly zbytečně velké.
  Scénář bohužel drhne. Základní nápad je opravdu dobrý, nicméně vydává se zcela nezajímavým směrem. V druhé polovině jsem byl už lehce znuděný, páč se toho moc nedělo. Oceňuji finální rozuzlení, ale cesta k němu byla zbytečně zdlouhavá..
 • SteveCZ
  Opět povídky. Tentokrát skoro bez Mignoly (kresebně, samozřejmě stále píše). "Paskřivec" byl skvělý, a Corben si u mě napravil reputaci z "Makomy". "Ti, kteří se vydávají na lodích na moře" byla povedená povídka, tady mi ale moc nesedla kresebně. No a pak tu je "V kapli Molochově", která se za mě nejpovedenější z této knihy, a nejen kvůli tomu, že to kreslí Mignola. A co se týče "Mateřského znaménka", nic proti, ale tahle povídka je tu spíš do počtu. Jinak super. 8/10.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš10.8. 07:25Jířa
  Další skvělá věc od Lucie Lučanské poklidno - hektický děj popisující, co Jířa zažívá po práci. Žvot v pestrobarevně osídlené zahrádkářské kolonii s až hippie nádechem. A má to hepík!
  Nápaditá vazba a charakteristický risotisk , k tomu pěkně nakreslený, svižný příběh - co víc si přát...
 • faster86
  Tak tady se ukázalo, že mě na star wars baví jen příběhy s Vaderem. První krátký příběh o hledání meče je nejlepší čast knihy a i to je průměr. Smrt naděje je obrovská, nepřehledná bitka ve vesmíru, díky které je předešlá kniha vlastně zbytečnost. Ztrestání Shu-Torunu jsou slabí starwarští Dannyho partáci. Na začatku seženeme skupinu lidí kde má každý jiný skill (co tomu náhoda nechtěla jsou to všichni na lodi +1), nastíní plán, hladce ho provedou a na konci je jakože velké překvapivé vyvrcholení, které je vlastně uplně o ničem. Předešlé knihy jsou ok, ale tato a předchozí (popel jedhy) už jsou asi jen pro zarputilého fanouška SW... Jakože si extrémistický partyzán, Leia ti řekne v 5ti bublinách klišé jak hovado a najednou se ti uplně zmení pohled na věc.... jako to fakt ne.
 • DANT3_
  Jeden z nejlepších Punisherovských příběhu, konečně má Punisher , pořádného záporáka a Barracuda je pořádně ujetej hajzlík
 • RR
  RR9.8. 23:54Rudo
  Výborná věc, která trpí (jak již tradičně) nedobrým (jak by řekl arcinarcis VK) překladem a taktéž výslednou grafickou úpravou. Je sice pěkně to mít na polici v knihovně, ale i tak je původní internetová podoba podstatně lepší (přestože trpí pro změnu chybami v textu).
 • RR
  Nechápu ten hype okolo. Nejen že to má hnusně nakreslené extrémně nesympatické postavy, ale ještě ke všemu to má scénář děravý jak cedník. Navíc se celý děj posouvá jen díky tomu, že se tam všichni chovají jak úplní dementi, což je neskonale úmorné sledovat. Ale možná jsem jen zbytečně náročný... je to přece jenom obrázková kniha s bublinami, tak proč tam hledat nějakou logiku, že... Ovšem nejhorší na tom celém je, že jsem si neuvážlivě pořídil celou sérii a teď to budu muset dočíst.
 • Good Games
  Good Games mecenáš9.8. 15:08Star Wars: Moře v plamenech, Pevnost Vader
  Ďalší vydarený komiks z obľúbeného Star Wars univerza. Tentokrát je v hlavnej úlohe Darth Vader a príbehy s ním sú poriadne akčné, plné súbojov a výbuchov. Na svoje si prídu hlavne jeho fanúšikovia, ale samozrejme scenáre aj vkusne dotvárajú už známe príbehy z filmov či seriálov. Ak máte radi Star Wars, určite nebudete sklamaní. =►Celá recenzia◄=