mearez
mearez 22.11.2017 Ultimátní komiksový komplet #120: Daredevil: Na černé listině

Po opáčku jsem nadšen. 4* nechávám, ale teď to bylo mnohem leší, než před tím. Fakticky super Daredevil. Jeden z mích nej komiksů! Rozhodně doporučuju, fakticky!

BadoXXII
BadoXXII 22.11.2017 Fatale #01: Smrt je mi v patách

Má to teda 5 kníh, tak snáď to BB/art znovu neSTOPne a dokončí to! Ešte stále mám na nich ťažké srdce za Amerického Upíra a stále som to nerozdýchal. Už som to chcel objednať v AJ jazyku viackrát, ale stále tak nejak v kútiku duše naivne dúfam, že pokračovania vydajú.

Norri
Norri 22.11.2017 Batman #01: Soví tribunál (pevná vazba)

Úplně jiný Batman, než jakého jsem čekal. Od Batmanova chování až po jeho nečekaně pozitivní vztah s policií (nebo spíše pozitivní vztah policie k Batmanovi). Příběh se sovami je skvěle budovaný. Sem tam vtípek na odlehčení. Nemůžu se dočkat, až si najdu čas na pokračování. Kresba je skvělá.

disclose
disclose 22.11.2017 Barbarella

obalka nic moc a to premahani abych ji vubec docetl nuda...nevim proc ale prvni pribeh byl docela fajn ale ten novejsi utrpeni....priste az se dostanu do problemu uz vim co udelat...ukazu prsa...ale asi mi nepomuze...

disclose
disclose 22.11.2017 Baltimore #01: Morové lodě

ale jo dalo se to jen nechapu proc cc vydalo zrovna baltimora a ne neco s hellboy universa witchfinder ,lobster atd... nikdo jiny to za ne neudela,

kaylin
kaylin 22.11.2017 Nejmocnější hrdinové Marvelu #032: Thor

Na jednu stranu se mi hlavní příběh v knize "Nejmocnější hrdinové Marvelu 32: Thor" líbil právě v tom, jak je mytologicky pojatý a jak má fatální následky, které jsou ale relativně domnělé. Na druhou stranu se mi nelíbí, že je to vyprávěno s menším citem pro příběh, spíše šlo o to zaznamenat epochální události, ke kterým v Asgardu došlo. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1573-nejmocnejsi-hrdinove-marvelu-32.html

choze
choze 21.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #02

Dvojka má trochu slabší rozjezd (dořešení Penbera), ale pak tasí dvě esa - scénu, v níž se L seznamuje s policejním týmem, a monumentální scénu, kdy Light ukecává Penberovu snoubenku, aby mu řekla svoje jméno a on ji mohl v tu chvíli zabít. A závěr s nasazením štěnic taky dobrý. K tomu pár hezkých momentů jako motivační hláška L nebo Light drze se ukazující svým obětem v okamžiku jejich smrti.

DEmnoG
M DEmnoG 21.11.2017 Technokněží (pevná vazba)

Čekal jsem hardcore sci-fi rodu Harkonnenů z Duny ve vesmíru Incalu. Nedočkal se. Nečekal jsem další příběh o vyvoleném. Dočkal jsem se. Čekal jsem promyšlený příběh, ve kterém vyvolený bude procházet těžkými zkouškami a volbami. Nedočkal se. Nečekal jsem soap operu. Dočkal jsem se. V knize jsem čekal úvod, doslov, který by mi příběh zasadil do kontextu, pár kreslířských studií nebo alespoň obálek . Nedočkal se. Nečekal jsem plátěnou záložku. Dočkal jsem se.

Zdá se, že stále nemohu mít všechno. I přesto jsem se bavil. Ne tolik, jak bych chtěl, ale za dva večery jsem Technokněží s potěšením přečetl.

karl173
karl173 21.11.2017 Batman #03: Smrt rodiny (paperback)

Tenhle komiks je pro mě prvním setkáním s Jokerem a jelikož čtu zatím jen hlavní sérii nového Batmana tak je to 3 komiks s Batmanem. První polovina komiksu byla pro mě rozporuplná. Začátek fajn, v dalším sešitě pak trocha nechápavosti a trošku pokles v příběhu. Poté se to začínalo zas vracet k lepšímu, aby to nakonec začalo vrcholit v něco skvělého a konec byl pro mě zatím to nejlepší co jsem od Batmana četl. Bylo to podobné jako konec Sovího tribunálu. Pocit že jsem dostal něco co jsem chtěl a že zároveň mohu přemýšlet o tom co bude dál.
Kresba byla opět skvělá a musím Capulla jen pochválit a kdykoliv od něj něco uvidím nejen o Batmanovi rád do toho půjdu.
Celkově bych komiks shrnul takto. Nebýt slabšího středu dal bych i vyšší hodnocení ale bohužel mě komiks nevtáhl na celou dobu čtení a tak bych ohodnotil 85%.

puolpm
puolpm 21.11.2017 Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu (2. vydání)

Veľmi zaujímavý štart série, u ktorej som už po dočítaní prvého dielu vedel, že ju chcem mať doma komplet. Joe Hill sa veru "potatil" a jeho hororový mix funguje výborne. Za čo môže i netypická (vzhľadom na žáner) až "rozprávková" kresba. Teším sa na jeho ďalšie diela.

kaylin
kaylin 21.11.2017 Kronika bolševismu

Historické knížky, které nejsou jen hrnutím dat a údajů se mi zamlouvají a bylo by fajn, kdyby se dostaly i k dětem. V případě knihy "Kronika bolševismu" to platí jednoznačně. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1570-kronika-bolsevismu-80.html

kaylin
kaylin 21.11.2017 World of WarCraft #03

Musím říct, že i když se mi první dvě knihy zamlouvaly trochu více, "World of Warcraft" nic neztrácí na docela dobrém rozvíjení příběhu, jsou zde postavy - i když je jich už trochu moc a vizuálně se dokážou celkem snadno splést, nejen u orků, al i u lidí - které vás dovedou zaujmout, a jsou zde zvraty, které nejsou špatné. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1572-world-of-warcraft-3-65.html

choze
choze 20.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #01

Ostrý start. Death Note vás hned na začátku omráčí a zahákuje ústředním nápadem se zabíjejícím zápisníkem a vizí, jak takovým způsobem zlepšit svět za cenu jeho nevyhnutelné deformace a toho, že se z vás stane bezprecedentní sériovo-masový vrah jako z hlavního antihrdiny. A pak se na scéně objeví L a přijdou první parádní zvraty (a trocha toho humoru) právě začínající mistrovské šachové partie.

BadoXXII
BadoXXII 20.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Ricarderon - čo vás vedie k vydávaniu tak neznámych a priemerných komiksov ako je Lady Mechanika, Cromwell Stone a Šílená ze Sacre Coeur? Veď je toľko skvelých, krásnych a omnoho zaujímavejších európskych komiksov. Nechápem.

BadoXXII
BadoXXII 20.11.2017 Moby Dick: Bílá velryba

Tak trochu sklamanie.

Komiks je to pekný, dobre sa na neho pozerá, ale zaujímavých pohľadov ponúka minimum. Takmer celý komiks vlastne obsahuje pohľady na tváre hlavných postáv a ich konverzáciu. Áno, je to vlastne prekreslená kniha, lenže kniha obsahuje množstvo zaujímavých popisov, veľa drobností a komiks obsahuje len nezaujímavé pohľady do stále tých istých tvárí postáv, ktoré majú takmer stále ten istý výraz.

Každopádne som sa nenudil a stále je to obsahovo omnoho lepší komiks ako Lady Mechanika.

BadoXXII
BadoXXII 20.11.2017 Baltimore #01: Morové lodě

Tak tento temný komiks som zhltol neskutočne rýchlo. Chutil mi a som zvedavý na ďalšie časti, ale je tu pár ALE!

ZÁPORY - Postavy nemajú poriadne čo hovoriť. Scenár je veľmi jednoduchý, predvídateľný a prázdny. Okrem hlavnej postavy Baltimora tu vlastne žiadna zaujímavá nie je.

KLADY - Kresba je celkovo fajn, dobre sa na to pozerá. Viacmenej sa stále niečo deje, komiks má zaujímavé zasadenie do 1. Svetovej vojny. Hlavná postava je niečo medzi Zaklínačom Geraltom a Solomonom Kaneom. Príjemná temná atmosféra.

Takže tentokrát to ešte hodnotím dobre, lebo som sa pri čítaní vôbec nenudil a sám som zvedavý, ako mi sadne ďalšia kniha.

BadoXXII
BadoXXII 20.11.2017 Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu

Dokonalý komiks.

A to som si s jeho kúpou dával riadne na čas. Z ukážok na mňa pôsobila divne kresba, ale niečo vo mne bolo stále viac a viac zvedavé a tak som tomu šancu dal. Vyliezol z toho najlepší komiks aký som v poslednej dobe čítal! Perfektný, napínavý príbeh, veľmi sympatické postavy a sadla mi napokon aj kresba, ktorá je pekná a plná detailov. Už som si objednal ďalšie dve knihy a veľmi sa teším :)

louza
louza 20.11.2017 Technokněží (pevná vazba)

Solidní kniha nedosahující ani dokonalosti ani hrůzy svých předchůdců. Příběh technokněze Albina je zasazen do vesmíru Incalu a Metabaronů, ale kromě společných reálií jde o dost odlišné knihy. Narozdíl od blábolového metafyzična Incalu i až anticky propracovaných Metabaronů, kde bylo sci-fi spíše jen kulisa, jde tady o čistý vědecko fikční žánrový konstrukt. Základní linie vyprávěná zestárlým vypravěčem Albinem je zpočátku spíše na pozadí o pozornost čtenáře se dělí rovným dílem mezi pirátskou historii jeho rodiny taženou sympatickou jodo myšlenkou "vykastruj si svého otce" a těžce technokratický životní vzestup hlavního hrdiny. Jestli je rodinná historie stejně jako Metabaroni založená hlavně na lidských příbězích, pak samotná Albinova cesta je výletem do Jodorowskyho stále ještě notně poťapené mysli. Novinkou je jakýsi druh světonázoru, který do Albinova příběhu autor vetknul. Ten je v přímém rozporu s technokratickým zaměřením knihy. Autor tu nabádá čtenáře k individualitě i k odvržení unifikovaného zábavního estabilišmentu a spíše než na technologiích jimiž byl fascinován v minulosti, staví do popředí lidského ducha, vztahy a lásku. Na můj vkus možná i trochu moc. Tipuju že s myším hippie koncem musely na hlavě známého woodstokmana páně Pavlovského vyrašit vlasy, aby mohly vstát hrůzou. Zpracování knihy je hodně moderní a jedovatý počítačový coloring i papundeklové postavy jsou na hony vzdáleny uměleckým malbám z Metabaronů. Na druhou stranu je tu dechberoucí detailnost pozadí a zvláštní čtivost kresby, která i přes neskutečné množstí detailů mezi řádky působí čistě a jde vstřebat jediným pohledem, stejně jako i dlouhodobě zkoumat pod lupou. Grafické ztvárnění jen potvrzuje vnitřní rozporuplnost knihy.

Ricarderon
M Ricarderon 20.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

@louza: Ano, takže ti přijde slabší, to je v pořádku. Započítejmě třeba i to, že nakladatel musí pracovat s podklady, které dostane.
Co se týče edice Argomiks - má velkou a malou řadu. Jejich soupis nám zatím kvůli počtu svazků přijde nadbytečný. Každopádně tam bude patřit i Cromwell Stone (vychází za týden), jako další pak Šílená ze Sacre Coeur, Svět edeny a Esmera. Další tituly oznámíme po uzavření smluv.

louza
louza 20.11.2017 Storm #10: Kroniky Pandarve - Piráti z Pandarve

Klasické pulpové sci-fi dobrodružství jaké známe například z Burroughsovského marsu. Hrdiný rek a lepá děva jsou uneseni zlotřilým panovníkem. Na svých cestách potkávají spoustu zajímavých postav a silou své pěsti se proderou až na vrchol. Pěkně šlapající příběh plný zvratů je poháněn realistickou kresbou, kterou ze soudobých malířů může dostihnout snad jedině Alex Ross. Kresba, nebo spíše v tomto případě malba odkazuje díky ročníku autora na solidní retro práci frazetovského charakteru. Je neuvěřitelné, že pro české čtenáře za téměř tři dekády dosud vyšlo pouze jedno a půl alba této nehynoucí klasiky.

S4TW
S4TW 20.11.2017 Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

Nejlepší série dost zpomalila své tempo, ale vůbec to není na škodu. Hned první sešit mě dostal svou naprostou obyčejností a dalo by se říct bezvýznamností. Ale je to tak skvěle napsáno, že jsem to i tak hltal. Příběh se Šunkou je to nejlepší, co tato kniha nabízí, dokonce bych řekl, že to je zatím jeden z nejlepších sešitů této série vůbec. No, další příběhy o moc nezaostávají a my tak dostáváme další obrovskou nálož výborného dramatu. Tentokrát se autor daleko více zaměřuje na obyčejná lidská dramata, ale i hlavní příběh se nám trochu posouvá, jelikož se například dozvídáme, kdo je Dashiellův otec, a že bude mít ještě velmi významnou roli. Tahle je komiksová série je prostě výborně napsaná a má neuvěřitelně uvěřitelné charaktery. Žeru to a těším se na pokračování. Jo a kresba je stále parádní, ale je prostě vidět, když má tužku v ruce Guéra, to je prostě lahoda…

Agent24
Agent24 20.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Jedna limitka se ještě včera válela v Kolíně u Kosmasu. Byla tak vzadu, že si jí nejspíš nikdo ani nevšimne. :-)

Norri
Norri 20.11.2017 Deadpool #04: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.

Zatím asi nejslabší díl této série. Rozdíl oproti předchozím knihám ale není propastný. Chybí jí nějaký výraznější a zajímavější motiv, jak tomu bylo u předchozích dílů. Tady nejsou žádní zombie prezidenti a není tady žádný dluh ďáblovi. Nejsou tady ani klony superhrdinů z mimořádně silného dílu ze Severní Koree. Tady je jenom cesta za pomstou a Deadpoolovy vtípky. Normálně by to stačilo, ale Duggan s Posehnem si předchozími díly nastavili příčku velmi vysoko a nejde nesrovnávat. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/deadpool-versus-s-h-i-e-l-d

kaylin
kaylin 20.11.2017 Klášter Nejsvětějšího srdce

Štěpánka Jislová převedla velmi dobrou práci a já jsem zvědavý, jak se jí bude dařit dál. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1571-klaster-nejsvetejsiho-srdce-70.html

Tyfus
Tyfus 20.11.2017 Watchmen - Strážci (3. vydání)

Od Strážců jsem měl velká očekávání a bál jsem se, že budu zklamaný. Nestalo se, komiks mě naprosto pohltil! Příběh, kresba, zpracování tohoto českého vydání... všechno je perfektní. Kniha opravdu není přeceňovaná, jedná se o naprostý skvost, který by měl mít čestné místo, v každé komiksové knihovně. Těším se, až si Strážce přečtu znovu.

Luigim
Luigim 19.11.2017 DC komiksový komplet #019: Lex Luthor: Muž z oceli

Naprosto perfektní! Lex si mě tímto získal. Je to nemesis a jako taková má nyní opravdovou hloubku. Byl to skvělý ikdyž dramatický a smutný pohled do Lexovy duše. Nikdy nic není tak černobílé jak se se to jeví. Lex není takový záporák a Superman zas takový dobrák. Vše je jen otázkou úhlu pohledu. Parádní kresba která podtrhuje super scénář. Škoda krátkého finále.

Luigim
Luigim 19.11.2017 Batman #08: Supertíha (paperback)

Jednoznačně ne ne a ještě jednou ne. Toto se opravdu nepovedlo. Jsou jiní vhodnější kandidáti pro převzetí otěží Batmana. ale Gordon? To už klidně mohli udělat z Alfréda. Jsou proste určité standardy, které by se neměli měnit. A když tak citlivě. Za každou cenu udělat něco extra se někdy nevyplácí. Z takové super série udělat toto....

Luigim
Luigim 19.11.2017 DC komiksový komplet #022: Superman: Supermanova smrt

Šlo z toho rozhodně udělat víc. Mělo to velký potenciál.

Luigim
Luigim 19.11.2017 Nejmocnější hrdinové Marvelu #032: Thor

Za mne velké plus. Severskou mytologii mám moc rád. Užil jsem si skvělou četbu.

cyboy
M cyboy 19.11.2017 Technokněží (paperback)

Jodorowskeho vyslovene muzu a na vydani Technoknezich jsem se vazne tesil, ale musim priznat, ze i mistr ma obcas slabsi chvilky. Graficky jsou to hotove evropske orgie. Scenaristicky s tim mam ale trochu problem. Prijde mi, ze do tohoto scenare zahrnul Jodorowsky mozna az moc vlastnich antipatii k technice a jeho poselstvi "zpatky na stromy" je v jeho podani az moc utopicke. Mozna ze by muj celkovy pocit byl o neco lepsi, kdyby si Jodo nepotreboval vytvorit vlastni technicky slovnik, ktery vede k tomu, ze spousta promluv se odehrava v podivnem argotu u ktereho je obtizne rozklicovat zda v sobe ona promluva vubec skryva nejake smysluplne sdeleni. Jeho hypertrofovane metafory fungovani herniho prumyslu a lidi obecne jsou misty opravdu dobre a trefne, jimymi slovy je Jodorowsky dobry pozorovatel, ale je take videt ze pocitacum a obecne technice prilis nerozumi, takze jeho technika je dost netechnicka, ale spis sakralni (asi tak jako moje a mozna i vase babicka vnima pocitac).
Posledni kapitola je hodne podivne cteni, kde se vynoruje mimozemsky zivot v podobe naivniho sedmdesatkoveho syzetu, ktery na jedne strance neco chce a na druhe uz ne apod.
Jsem rad ze to tady vyslo, jsem rad ze jsem to cetl, po dalsi Jodorowskeho knize skocim bez zavahani a i presto citim po docteni mirnou nespokojenost.
75%

GORERATED
GORERATED 19.11.2017 Bojový anděl Alita #01: Zrezivělý anděl

Příběh "červa" byl naprosto parádní. Po dlouhé době, kdy mě v komiksu něco opravdu dostalo a záporáka mi bylo i líto. Baví mě hodně propojení kybernetiky a lidské existence, a tohle podle mě zvládá trochu více než GitS. Baví mě ale oboje, proto doufám že dojde i na Akiru apod.
Hvězdu méně dávám jen kvůli občas chaotickým bitkám, kdy si opravdu nejsem kolikrát jistý co se má v "okénku" dít.

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.11.2017 Naruto #34: Shledání

Sympaticky zamotané.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.11.2017 Naruto #33: Přísně tajná mise

Souboj kolosálních rozměrů! Ale chápu, že v rámci této nekonečné série rozuzlení nemůže přijít jen tak...

Celkový dojem: 50%

Himlik
Himlik 19.11.2017 Maus (souborné vydání)

Povinnost pro všechny čtenáře komiksů a nejen je! http://himlik.blogspot.cz/2017/11/maus-souborne-vydani-recenze.html

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.11.2017 Barbarella

Nechci zpochybňovat jakýsi komiksově-historický význam a kontext, ve kterém Barbarella vycházela (viz předmluva a doslov). Nechci zpochybňovat kultovnost díla, relativně příjemnou kresbu, gejzír nápadů, který z Foresta někdy stříká, vtípky a sympatickou erotičnost. Ovšem ruku na srdce, jedná se o ptákovinku a naivní hloupost, byť roztomilou a rozkošnou. Zatímco Bible, Gargantua a Pantagruel nebo třeba Idiot k nám budou pravděpodobně promlouvat napříč generacemi a věky, tohle zestárlo rychle. Jak podotkl kamarád, který má jinak Barbarellu rád: Barbarella je přesně ten důvod, proč si lidé o komiksu často myslí, že se jedná o pokleslý žánr. Takže ve zkratce - respektuju vzhledem k době, ale dneska si to čtu a strašně se nudím.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.11.2017 Salvatore

Díky za info!

Kazumaki
Kazumaki 19.11.2017 Technokněží (pevná vazba)

Jako správné sci-fi od Jodorowského tu máme všechno možné. Putování vesmírem, mentální boje, psycho-síly, monstra, temnou entitu, osudovou ságu s důrazem na potomky, alegorii na Exodus a kdo ví co ještě. Kresba je velmi detailní, místy možná lehce nepřehledná – nevím, jak vypadá originál, ale zase mám pocit, že kniha by tím spíš užila větší formát. Četlo se mi to však dobře a celé je to pěkně příběhové. Zpracování se mi rovněž líbí. Podaný a Tejnická se opět sešli u dalšího špalku a jde jim to.
Hlavní postavou je tu vybledlý, zestárlý - avšak stále mladý Albíno, jenž putuje vesmírem ve snaze najít novou planetu pro svých 500 000 svěřenců a vybudovat svět, kde bude důraz na vztahy a ne na techniku. S biblickým Exodem o paleo-Mojžíšovi je tu poměrně hodně přiznaných podobností, ale nevadí to.
V každé kapitole bude muset překonat nějakou překážku (odkaz na egyptské rány?) a zároveň pokračuje ve vyprávění pamětí o sobě a své rodině, abychom pochopili, jak došlo k celému dění. Konverzačního společníka tu zastane podivně roztomilý hlodavec Tinigrifi. Zbytek by už byl o spoilerech, tak to raději utnu.
Za sebe mohu jenom doporučit.

trudoš
trudoš 19.11.2017 Garfield #23: U lizu

„Už se vám někdy stalo, že jste si nebyli jisti, na které straně zrcadla stojíte?“

cyboy
M cyboy 19.11.2017 Bušidó: Duch samuraje

Tohle nejde hodnotit po komiksove strance, ktera pouze ilustruje text. Zasadni text v leccems podobny Umeni valky.
95%

louza
louza 18.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Kabukiman : to už bohužel opravdu ne. Takhle konec konců zněla odpověď prodavače krakatitu už před týdnem "Měli jsme asi dvě hodiny. Zkuste aukro."

steve
steve 18.11.2017 Marzi 1984-1987

Výborně vystižená atmosféra skomírajícího totalitního režimu. Přesně takto si 80. léta pamatuji - šeď života a fronty před obchody.

cyboy
M cyboy 18.11.2017 Salvatore

Trochu jsem googlil a nevypada to, ze bude pokracovani. Celeho Salvatora vydal v pruhehu peti let (2005, 2006, 2009, 2010) pricemz v te dobe vydaval i jina alba. Sedm let odstup od posledniho dilu je tudiz v ramci serie hodne vyjimecna pauza. Nasel jsem taky par rozhovoru s de Crecym, ale o pokracovani Salvatora nikde ani slovo.

George Walker Bush
A George Walker Bush 17.11.2017 Salvatore

Hm, to co říkáš, je klidně možné... mám z toho brouka v hlavě:)

Kabukiman
Kabukiman 17.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Hmmm...limitku už očividně neseženu....:( To zase budou na Aukru ceny...:(

cyboy
M cyboy 17.11.2017 Salvatore

To mas pravdu, ale u de Crecyho by me neprekvapilo, kdyby i to byla metafora. ;) Vsechny postavy spojuje jedna vec a to je hledani (lasky, matky, ditete, pratelstvi a cesty zivotem) a dotazeno ad absurdum v ramci umeleckeho konceptu, ktery by mi na de Crecyho sedel, tato hledani neskonci driv nez postavy zemrou. Pokud by to tak de Crecy skutecne myslel a nechal to tak, tak by se mi to asi libilo. Je to trochu masochisticke, ale je to tak.
Kazdopadne by bylo fajn, kdyby vazne nekdy nejake pokracovani vyslo.
On za muj pocit neukoncenosti muze sam autor - precetl jsem si znova jeho doslov a nemuzu si pomoct, ale mam z nej pocit, ze tim dela za Salvatorem tecku. Ale mozna jen zbytecne hledam mezi radky neco co tam neni.
Nicmene jak tak pisu tento komentar tak mi dochazi, ze mi Slavatore uviznul v hlave a musim o nem premyslet, cimz se jendoznacne dostava nad vetsinu komiksove produkce. Rozhodl jsem se proto ze mu zmenim hodnoceni a dam mu plny pocet. A jelikoz je to poprve co tak ucinim, tak to o Salvatorovi hodne vypovida.

Deckard
Deckard 17.11.2017 Watchmen - Strážci (3. vydání)

Větší formát, lepší obálka, než u druhého vydání. Pro mne jasná volba.

trudoš
trudoš 17.11.2017 Batman Detective comics #03: Imperátor Penguin (pevná vazba)

V rámci Detective Comics prozatím nejlepší kousek. Chce to ovšem mít načtenou Snyderovu Smrt rodiny, protože jinak čtenáři uniknou některé odkazy na události, které právě s tímto albem souvisí. Ovšem pro pochopení základního rozvržení příběhu se člověk obejde i bez toho.
Nejpodstatnější je, že John Layman na rozdíl od Tonyho Daniela dokáže odvyprávět souvislou dějovou linii, aniž by si přitom vypomáhal s paletou nových (čti divných) postav. Nejsilnější je v kraťasích, které umí velmi zručně vypointovat, ovšem neztrácí nit ani při větším rozsahu. A přestože neexceluje v akční rovině, výborně mu jdou psychologické zvraty, založené na starých dobrých emocích. Což ve zločineckém podsvětí znamená, že věřit se nedá ničemu a hlavně nikomu, jak na vlastní kůži pozná především Oswald Cobblepot alias Penguin.
Není to sice bůhvíjaká jízda, ale vše tu funguje tak, jak má a neškobrtá se pro inovativní přístup ke klasice. Takže kdyby v tomto duchu série pokračovala i nadále, vůbec bych se nezlobil.

George Walker Bush
A George Walker Bush 17.11.2017 Thea a Papouščí muž #02

Je to poměrně a místy překvapivě akční a napínavý možná až politický thriller, jehož závěr si rozhodně nechci nechat ujít.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush 17.11.2017 Thorgal #13: Mezí zemí a světlem

Thorgal se vždy příjemně čte, tentokrát jsem měl ovšem pocit, že šlo všechno až moc jednoduše a stávaly se tam až překvapivé "náhodičky". Nicméně snad se toho Egmont nezalekne a dovydá to.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 17.11.2017 Salvatore

Cyboy: Pokud se nemýlím, kniha končí textem "pokračování příště"... :-)

cyboy
M cyboy 16.11.2017 Salvatore

Po Bibendumovi jsem se toho silene bal a vyslovene jsem se tomu vyhybal. De Crecy me ale prekvapil a to veskrze pozitivne. Pribeh drzi pohromade, postavy mluvi srozumitelnym jazykem (vzpomente na Bibenduma) a celkove jde o prijemny zazitek. Vadi mi pouze naprosta absence zaveru byt jedine ze vsech dejovych linek. Prijde mi to jako by de Crecy ztratil chut to dal kreslit/vypravet a je to skoda, zajimalo by me jak je to dal. Neukonceni hlavni dejove linky se da chapat i metaforicky, ale u tech ostatnich linek ty metafory hledam opravdu tezko, resp. nenachazim je vubec. Proste napad prisel a po ceste se utopil v mnozstvi vedlejsich dejovych linii a pak uz nezbyl cas, prostor a chut to cele nejak alespon v naznaku uzavrit. Mozna de Crecymu krivdim a pise dalsi pokracovani, nevim.
Ale abych nebyl spatne pochopeny - jako celek se mi to libilo velmi, jen ta absence jakehokoliv konce je drtiva a jen kvuli tomu ubiram jednu hvezdu.
80%
Edit: s odstupem a v souvislosti s mym komentarem v Diskuzi jsem se rozhodl zmenit hodnoceni, tak aby bylo k autorovi i Salvatoremu spravedlive.
90%

sedw
sedw 16.11.2017 Deadpool: Drákulova výzva

Pro mě asi největší zklamání za poslední dobu. Začátek komiksu ještě šel a první 2 - 3 kapitoly pobavily, ale pak už to šlo z kopce a komiks jsem dočítal spíš z donucení, než že bych chtěl. Slátanina s nezajímavým příběhem, celé založené na nezajímavé akci.

Lenny
Lenny 16.11.2017 Rocket #01: Chlupatý a nebezpečný

Velmi příjemná akční oddychovka, Skottie válí
http://bit.ly/2in6uZM

Fry
A Fry 16.11.2017 Živí mrtví #23: Šepot a řev

Živí mrtví #23: Šepot a řev - V minulé knize nás sice čekal menší restart série, nicméně už nyní se nám to tedy pěkně rozběhlo ... Pomalu se nám představuje nová hrozba, která naprosto dokonale sžila s mrtvými a mezitím se Hilltop stává novým hlavním středobodem dění, jelikož to zde začíná pořádně jiskřit mezi původními obyvateli a pubertálním Carlem Grimesem.
Navíc je tohle snad konečně první díl, který nestojí a padá pouze na postavě Ricka Grimese a zároveň přináší novou svěží zápletku do této zdánlivě nekonečné série ... Za mě 4*!

salamandr
salamandr 16.11.2017 Zaklínač #03: Prokletí vran

slušný, ale předchozí díly mě nadchly víc

andre
M andre 16.11.2017 47 Róninů

I když mám s knihou pár problémů, jako je množství jmen a postav (které se špatně od sebe odlišují), nebo (snad nebudu spoilerovat) nechápu proč si vzal "hlavní hrdina" s sebou na smrt syna, tak musím uznat, že je kniha velice dobře čtivá. Dostal jsem to co jsem očekával a nebyl jsem zklamán. Takže tak.

kaylin
kaylin 16.11.2017 DC komiksový komplet #023: Flash: Zrozen k běhu

"DC komiksový komplet 23: Flash - Zrozen k běhu" si přečtěte kvůli titulnímu příběhu, ten vůbec není zlý. Zbytek je výplň. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1569-dc-komiksovy-komplet-23-flash.html

Fimi
Fimi 15.11.2017 Mýty #11: Válka a střepy

Čekal jsem velkou válku a umírání ve stylu kratkého příběhu z jedné v prvních knih o útěku Modráka a pseudo Karkulky, nebo o válce s dřevěnými panáčky, která byla fakt epická. Nic z toho jsem nedostal. Nepřítel padal jak mouchy a vůbec nepůsobil jako nějakej dobyvatel a krvelačnej císař podmaňující si stovky světů. Prostě jsem čekal víc. Práce s postavami na tradiční maximální úrovni, pořád je to velmi kvalitní a skvělé čtení, ale bohužel, mě to zklamalo. Mýtov zabíjel nepřátelské vřavy s lehkostí a ladností a nikomu se nic nestalo....tedy kromě jedné postavy, ale mám tušení, že se vrátí dalších knihách, takhle odejít by bylo hrozně laciné.

cyboy
M cyboy 15.11.2017 Duchové

Usmev i Zuby se mi libily, ale nemuzu rict, ze bych je dnes dokazal odvypravet. S Duchy to bude hadam jiny pribeh. Na te knize je videt jak Raina autorsky roste. Nejen, ze je to cim dal tim lip nakreslene (mozna ze ve skutecnosti se Raina trapi s kazdym obrazkem, nicmene vysledek dycha lehkou rukou), ale ani scenaristicky ji nelze skoro nic vytknout. Naopak, ta stavba deje je tak dobra, ten pomer mezi dojetim a radosti tak vybalovancovany a ta potreba mluvit s duchy tak uveritelna, az jsem z toho nesvuj, ze jsem tak nadseny z knihy pro deti. Nekdy me mrzi, ze nejsem mladsi a ze znam vetsinu dejovych vzorcu, ktere autori pouzivaji, protoze byt mladsi a neznat je, tak by Duchove byli jeste silnejsim zazitkem.
95%

VanTom
VanTom 15.11.2017 Vycházející hvězdy #02: Síla

Jednodušší akční příběh zároveň znamenal přímější sprint do cílové rovinky, přičemž se karty (= strany) zdály tentokrát být rozdány jasně a přehledně. Asi proto mě "Síla" bavila o něco více než "Zrozeni z ohně". Znovu ovšem nemůžu pochválit generickou bezpohlavní "top-cow" kresbu, i na třetí pohled evokující "Darkness".

VanTom
VanTom 15.11.2017 Ultimátní komiksový komplet #092: Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u, část 1.

Skoro se ta kvanta popisných žvástů nedala učíst a na totálně béčkové, dětinsky slaboduché a době zcela poplatné špiónské superhrdinské (vytrénovaný veterán Nick i s Capem ubojuje remízu) nesmysly - zápletky i udělátka - jsem se tentokrát nenaladil. Nicméně bylo patrné, že Steranko se po chvatném dokončení Leeho linek teprve rozjíždí, čili druhou knihu otevřu s mírným optimizmem.

Walome
Walome 15.11.2017 Zen žen

GWB: hehe.

louza
louza 15.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Richarde, nechci nějak moc zabředávat do offtopicu, ale limitka Mechanicy byla ze třetí knihy, která jak známo už na rozdíl od jedničky (regulérní verze) sérii neprodává a ze všech možných mechanických obálek (google potvrdí) je opravdu nejslabší a není to jen můj názor. Snad je to vidět i na prodejích, které musí být u limitky fakt jen spekulativního rázu. Narozdíl od Barbarelly, kterou si stihli za ty dvě hodniny koupit snad i nějakcí fanoušci a ne jen samí aukro boys.

Zpět k tématu. Mechanica je značená jako první kniha v sérii. Barbarella dvojka. Mají stejný formát i podobně řešený layout hřbetu. Mezi tím vyšel Moby Dick a před tím třeba Sojčák, které jsou taky komiksy od arga...všechno se to váří jako Argo komiks. Jsem tím poněkud zmaten. Je někde přehledný popis těch řad, jejich koncepce a výčet toho co obsahují?

George Walker Bush
A George Walker Bush 15.11.2017 Zen žen

Walome: Přidat to do databáze bylo úplně stejné jako u jakéhokoliv jiného komiksu. Ovšem když jsem viděl, co to udělalo s grafikou přehledu nových komiksů, říkal jsem si, že mě Zack zabije. Naštěstí chce zabít nakladatele, takže dobrý... :D

Tormentr
M Tormentr 14.11.2017 Thorgal #13: Mezí zemí a světlem

cyboy: Jestli myslíš díly 14, 15, tak už vyšly a pokud máš na mysli 17, 18, tak ty jsou slíbené na příští rok. Je to i v 13 Thorgalovy napsáno (připravujeme). Jen bych se moc neradoval, protože 17 je samostaný příběh a 18 je první díl 6 dílného cyklu Nediditelná Pevnost. Tak doufám, že pak to zase neskončí jak u cyklu Země Qaa, kde jsme čekali na dokončení několik let.

Walome
Walome 14.11.2017 Zen žen

Tohle muselo být peklo :D jak po tiskařské stránce tak po stránce zadat to do databáze :)

3DD!3
3DD!3 14.11.2017 Deadpool #04: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.

Čtvrtá kniha konečně vytrhne Prestonovou Deadpoolovi z paty a stihne také uzavřít příběhovou linku táhnoucí se od Mrtvých prezidentů. Skvělé hlášky, krev a dojemné rozloučení s černým pasažérem. Jinak úvodní tripová cesta časem a Wakandou patří k nejlepším Deadpoolovým začátkům.

cyboy
M cyboy 14.11.2017 Thorgal #13: Mezí zemí a světlem

Sympaticke. Dalsi dva dily by byly fajn.
80%

Koci
Koci 14.11.2017 DC komiksový komplet #022: Superman: Supermanova smrt

"Legendární smrt ikonického superhrdiny." Vůbec jsem však nepobral, kde se Doomsday vzal a proč to vlastně všechno dělá. Na takovou událost bych čekal trochu důmyslnější zápletku.

salamandr
salamandr 14.11.2017 Zaklínač #02: Liščí děti

Druhý zaklínačský příbeh sem znal z knih a i tak mě to stále překvapovalo. Adario krásně narušuje vážnou atmosferu a temný vizuál podtrhne bídnou situaci v močálu. Skvělí comics

salamandr
salamandr 14.11.2017 Zaklínač #01: Skleněný dům

Škoda, že zaklínačů není víc, kdyby svět ubral na supermanech a přidal na zaklínačích,tak bych byl rád

Ricarderon
M Ricarderon 14.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

@Darth Raelchi: Barbarella se prodává i v běžné verzi velmi slušně. S nelimitní obálkou (obal kniha nikdy neměla). Tolik k uvedení na pravou míru a hodnocení prodejů po týdnu na trhu. A ještě tedy: "edice od Arga není až tak zmršená"... To je taky radost číst.:)

Ricarderon
M Ricarderon 14.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Hele, louza, mě tohle fascinuje: "hnusnější než řadovka". Děláš, jako by byly "hnusné"! To, že ti jedna přijde lepší než druhá, nedělá z té druhé ještě hnusnou.

louza
louza 14.11.2017 Temnými hvozdy

Kniha má své kvality, ačkoli takovou pecku bych v ní rozhodně neviděl. Nesedí rádoby dětské a zároveň rádoby umělecké grafické zpracování i když chápu autorčin záměr. Rozhodně bych dal v tomto případě přednost čisté, byť třeba retro stylizované perokresbě. Příběhy samy o sobě oscilují od zmatených (příběh dívky která vidí duchy) přes spíše mírně nadprůměrnější (rozřezená navěsta, nebo titulní práce) až po totálně dech beroucí (první povídka o mizejících sestrách a hlavně geniální práce bratři v lese). 70%

S4TW
S4TW 14.11.2017 Rocket #01: Chlupatý a nebezpečný

Komiks, který velmi dobře vystihuje podstatu postavy Rocket Raccoona (a vlastně i Groota). Kniha je totiž jedna velká nadsázka, bláznovina, prostě obrovská ulítlost. Počínaje ztřeštěným scénářem, kdy se autor snaží o vtip pomalu na každé stránce. Bohužel mě tento styl humoru dost míjí, ale těžko to vyčítat, jelikož vím, že je značná základna lidí, co po téhle srandě jde. Humor je totiž podobný Lobovi a mě přijde mírně trapný, jsem spíš fanoušek Deadpoola, ale jak říkám, to už je o chuti. Naopak výborný mi přišel sešit, kde Groot vypráví příběh, to mě upřímně pobavilo a je to to nejlepší, co tato kniha nabízí. Obrovsky silnou stránkou knihy je kresba. Naprosto parádní karikaturistická, zábavná, vtipná, veselá kresba. Výborně to podtrhují i samotná veselé a zářivé barvy. Dohromady se jedná o skvělý psychedelický zážitek plný nepravděpodobných a snových výjevů. Dále chválím úžasné “zvukové efekty“, které jsou výborně přeloženy. Ale jo, váhal jsem mezi 3 a 4, ale tenhle komiks je prostě povedená oddychovka, ač mě humor docela míjí. Navíc když kresbu považuji za perfektní, tak přeci nedám průměrné hodnocení (zajímavé je, že často dost přimhouříme oko u kresby, když je příběh skvělý, ale naopak to nebývá moc obvyklé).

kaylin
kaylin 14.11.2017 Velký mokrý balónek

"Velký mokrý balónek" je malý příběh. Není velký, možná není velký ani pro ta děvčata, která ho prožívají, ale stejně je to příběh, který vás dovede hezky pohladit po duši. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1567-velky-mokry-balonek-70.html

Ter
Ter 13.11.2017 Disney Zlatá klasika #02: Romano Scarpa

Pre mňa lepšie než prvá kniha od Rosu

cyboy
M cyboy 13.11.2017 Strážci galaxie #02: Angela

Prvni svazek se mi libil vic, tady to zacina byt ve druhe pulce az moc hekticke, ale jako jednoducha zabava na jeden vecer je to fajn.
75%

cyboy
M cyboy 13.11.2017 Živí mrtví #23: Šepot a řev

Rozjezd pokracuje, i kdyz tady uz vykukuji ruzky pravdepodobnych budoucich problemu.
85%

Kapis
M Kapis 13.11.2017 Dobrodružství Jeronýma Moucherota (pevná vazba)

Tak, ještě že jsem si to nechal ke čtení až po sklizni :) Pokud člověk přistoupí na autorovu hru, že nic není nemožné, tak si to parádně užije. Aspoň tedy já si to užil. A parádně i přesto, že jsme celá rodina lehli s angínou a já se obával jaké to nebude psycho - dva dospělí nemocní s horečkou a mandlema jak býčí koule, olezlé hnisem, po nichž skákají dvě hladové děcka se zelenýma nudlema u nosu - a ejhle nepozabíjeli jsme se, pěkně jsme si odpočinuli, hráli jsme hry, no nádhera. Jo a k té knize - je to fakt jazda pane gazda! Plná rétoriky, filozofie a syrového surreálna v perfektní evropské kresbě. Podle doslovu vyšly ještě další dva díly - vůbec bych se nezlobil, kdyby aspoň jeden byl součástí tohoto alba. Ale zase chápu, že ne každý kupuje komplet všechny díly MDEK (což vlastně nechápu) a pak by ta cena vyšplhala možná až moc vysoko a neprodávalo by se to.

james89
james89 13.11.2017 Dobrodružství Jo, Zefky a Žoko: Kompletní vydání #1-5

Opět hezky udělaný, stejně jako Tintin a opět tisk v Číně.

james89
james89 13.11.2017 Tintinova dobrodružství: Kompletní vydání #13-24

Původně jsem myslel, že to bude vázaná kniha, ale je to v boxu druhých 12 brožovaných sešitů, což mi nevadí. Poslední sešit není komiks, ale ukázky kreseb atd... Hezky udělaný, jen mě překvapuje tisk v Číně.

james89
james89 13.11.2017 Tintinova dobrodružství: Kompletní vydání #1-12

Původně jsem myslel, že to bude vázaná kniha, ale je to v boxu prvních 12 brožovaných jednotlivých sešitů, což mi nevadí. Hezky udělaný, jen mě překvapuje tisk v Číně.

Thurin
Thurin 13.11.2017 Mýty #12: Doba temna

Pro mě zatím asi nejslabší knížka celé série. Ale věřím, že na ní zvládne Willingham vystavět další epický příběh. A třeba jej později docením více, než nyní. Myslím, že by mi vlastně stačilo, kdyby kniha byla jen epilogem vypořádávajícím se se závěrečnou bitvou. Zrození nového záporáka je pro mě zatím velkým zklamáním působícím, jako první nejjednodušší nápad.

George Walker Bush
A George Walker Bush 13.11.2017 Tři králové

"Věřím v Boha a ve své pistole!"

Vedle takové bitvy u Thermopyl, obrácení sv. Augustina, Churchillových výroků či příletu von Greima do Berlína v dubnu 1945, patří připálení si Morávkovy cigarety od Oskara Fleischera k mým absolutně top oblíbeným "historickým historkám". Tři králové byli neskuteční frajeři a hrdinové, kterých Čechy vyprodukovali ve své době mnohem méně než třeba sousední Poláci, ovšem i tak jich bylo mnoho a patří jim můj neskonalý obdiv a úcta. V dnešní době, kdy se takový Ivan Bartoš musí zpovídat z toho, že je antifašista (protože by to snad mělo být něco ošklivého), je dobré si připomenout, jak se s nácky nakládá. Dnes mají "slušní Češi" osypky z toho, že občas nějaký ten plešoun či nevzdělaný rasista dostane po čuni, že je to prý násilné, že antifa je "extremistická". Ovšem kdysi se to dělalo jinak a trochu drsněji, neumím si představit, že by se s hitlerovci mělo jednat s kopretinou v ruce a s pochopením v srdci.

Nechci hodnotit komiks příliš po formální stránce (nakreslený typicky ucházejícně až slušně, jak to od Kociána známe), ale je dobře akčně napsaný. Nicméně vyhrává zde na celé čáře obsah a téma. Člověk si připomene osudy hlavních aktérů, ale dozví se ledaskdy i spousta nových a zajímavých věcí. O pokusu o atentát na Himmlera v Praze jsem třeba doteď nikdy neslyšel. A tak člověk se zaujetím čte finální medailonky, brouzdá opět po internetech a wikipediích a hledá, čte si, proklikává... manželé Krupkovi, Jan Smudek, agent A-54, gilotina v pankrácké věznici, atd., atd. A nakonec z toho dostává slušnou depresi, když si uvědomí, kolik lidí bylo během krátké doby popraveno a kolik hajzlů uteklo, či změnilo kabát, neb od Gestapa k NKVD/KGB nebylo nikdy daleko...

Celkový dojem: 90%

louza
louza 13.11.2017 Jonáš Fink #02: Dospívání

Druhá Jonášova kniha skrývá přímé pokračování příběhu a to dokonce ve dvou částech na sobě plynule navazujích. Toto vydání totiž obsahuje druhé a třetí album, které původně vyšly rozděleně. Druhá část příběhu ilustruje posun společnosti k naprosté letargii a utrpení mladého chlapce a jeho čím dál více zkoušené matky. Třetí pak první Jonášovu lásku, které však nepřeje třídní odlišnost. Giardino vyniká v konstrukci různorodých charakterů čítajících švejkovské postavy, mladé disidenty či staré pamětníky první republiky, ale i dobových detailů. Hodně scén se odehrává v zašlých kulisách dávné nádhery secesní Prahy, které autor vnímá a jen tak mezi řádky čtenáři přednáší. První album i toto druhé dvojalbum sice čas spláchl do stoupy, ale autor sám nelení a podle črtů na internetových stránkách připravuje další Jonášova pokračování zasazená až do roku 68.

louza
louza 13.11.2017 Jonáš Fink #01: Dětství

Jonáš Fink je syn židovského doktora odsouzeného během procesů 50. let minulého století k žaláři. Jonáš žije s matkou, která situaci zvládá jen velmi težce. Giardino v první knize zpracovává zejména útlé dětství chlapce a šok z kulturního i sociálního převratu, který v české společnosti nastává. Zachycuje pád kdysi vážené rodiny až na samotné dno společnosti. Autor se snaží podchytit dobu a mentalitu tehdy žijící lidí. A na to, že je pozoruje venkovní optikou se mu to daří obdivuhodně. Je skoro ostudné, že příběh zásadního období českých dějin musel zpracovat ital. Po příběhové i výtvarné stráce kvalitní kniha.

Darth Raelchi
Darth Raelchi 13.11.2017 Barbarella (Limitovaná edice)

Mé předpovědi se bohužel naplnily, a krom rekordních prodejů Barbarelly se Saudkovým obalem, se tento komiks moc (spíš vůbec) neprodává. Nechápu ale proč. Tento komiks má všechno. Je v podstatě pro všechny generace, nemyslím ale obsahem, ale svou existencí. Nechápu ty tehdy mladé ábíčkáře, ohníčkáře či mladosvěťáky, že po tomhle nehrábnou, možná ano ale se Saudkem, v tom případě těmhle velké pardon. Tento komiks je ikonou! Už jenom to, že avizovali že vyjde, jsem věděl, že ho musím mít! Jenom abych věděl, jak to tenkrát bylo a co na tom všichni mají. Je to dobová záležitost, to se prostě musí vidět, v rámci všeobecného vzdělání. Tento komiks si určitě ještě jednou přečtu v krátké chvíli. Normálně mám delší odstup. Prostě mě to zajímá. Chci zachytit každý detail, aby mi nic neuniklo a konečně se podívat na film. Jako bych na to čekal, jak prozaické by někdo mohl říct. U mě se z Barbarelly stal rituál. Pozitivum: úchvatná a na tu dobu nadčasová kresba. Náznaky ženských ňader a odhalení určitých částí těla, opět v náznacích, dělá z Barbarelly skutečného člověka, který má příběh a své postavení. Není to laciná ukázka nahé "baby". Celkově ta kresba je velmi dobře udělaná, taková vystihující, detailní, ale vše v náznacích, nic není přímo naservírované. Negativum: je vidět, že čistě černobílé to nebylo. Občas to působí novinově až zastarale. Chybí tam to stínování - viz bonus se slovenským překladem, nebo jak to má Frnacie v novém vydání v modré či růžové. Ničemu to nevadí, ale někdy je poznat, že to působí plytce až levně. Škoda. Další negativum je příběh. Občas jsem se ztrácel. Moc se skáče z jedné linie do druhé a občas jsem měl pocit, že to na sebe navazuje jen formálně. Proto to další čtení co nejdřív! Nicméně celkově je to pastva pro oč a edice od Arga, na rozdíl od Moby Dicka není až tak zmršená. Tady vše je dokonale vyvážené a ta cena!! Fakt levné na můj vkus a Saudkova verze jen o 100 kč dražší, taky mi to nevadí, ba naopak. Klidně mohla být celá edice v Saudkově, ale tam jde určitě o práva. Doporučuji a podpořte tento komiks. Je to ikona, je to nádhera, je to sexy, je to sci-fi a je to hlavně klasika posouvající žánr. Dobrá práce ARGO!

kaylin
kaylin 13.11.2017 Dechberoucí Zázrak #24: Krysař

Jsem hodně zvědavý, jestli se to pánům podaří dovést do dalšího finále opět se ctí. A doufám, že přibudou další skvělé dvojstránky, které Petr Kopl prostě umí. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/11/1566-dechberouci-zazrak-24-krysar-70.html

krvinka56
krvinka56 13.11.2017 Útok titánů #01

Zakoupeno i s Pevností byl sem rozhodnut tomu dát šanci. Ale je to horší než anime . Nesimpatičtí hrdinové hnusná a nepřehledná kresba a velice nezáživné. Monstra nenadchnou. První díly mají navnadit a nadchnut tohle vás odpudí. Jednoznačně nejhorší manga co tu vychází.

krvinka56
krvinka56 13.11.2017 Bojový anděl Alita #01: Zrezivělý anděl

Tak tohle se povedlo je to podle mne nejlepší techno manga co u nás vyšla. U mne vede jednoznačně i nad Ghost in the Shell který má taktéž roboty a odehrává se v budoucnosti , ale Alita rozhodně vede jak v ucelenosti příběhu citech nebo uvěřitelnosti světa. Rozehrává se tu velice emotivní příběh jedné dívky která se ve futuristickém světě snaží najít své místo lásku i původ. Ty které baví souboje si taktéž přijdou na své. Manga je perfektně nakreslena a nehrozí že si nebudete jistí na co se vlastně díváte. Kresbu si opravdu užijete místy opravdu detailně promakaná. A postava samotné Ality vám hned od začátku přiroste k srdci. Je zde přehršle perfektních nápadů a dobře vykreslený svět se kterým autor umí pracovat ale i s postavami které tento svět obývají. Rozhodně se nejedná o žádnou tupou akční mangu. Opravdu si ji užijete a bude se těšit na další díly.

Vojtěch 393
Vojtěch 393 12.11.2017 Tintinova dobrodružství: Kompletní vydání #1-12

Albatrosu patří za tenhle nápad se sběratelskými pouzdry velkej dík..

goldschmidchen
goldschmidchen 12.11.2017 Thorgal #13: Mezí zemí a světlem

Thorgal se stal v posledních dvou letech mou oblíbenou sérií. Takže kupujde, ať má Egmont dobrý důvod v sérii pokračovat.

Gustik5
Gustik5 12.11.2017 Rocket #01: Chlupatý a nebezpečný

Tohle je zkrátka perfektní definice toho, jak má vypadat spin off a povedená sólovka. Rocket: Chlupatý a nebezpečný nejen že funguje sám o sobě, ale je i perfektní volbou pro ty, co nemají moc načteno, líbily se jim filmy a chtěli by se o svých oblíbených postavách dovědět o něco víc. Ostatně právě těmto čtenářům je komiks určen, ačkoli nenásilně buduje půdu pro pokračování (na která se těším) a je především neskutečně zábavnou taškařicí, která se čte jednoduše sama. Pokud tedy chcete sáhnout po nějaké oddechovce, jež se nese přesně v duchu Strážců galaxie, tohle je nejlepší možná volba. A jelikož Crew chystá pokračování (což je jedině dobře), máme tu vedle již stávajících hlavních Strážců galaxie od scénáristy Bendise výbornou vedlejší řadu, která má už ve svém počátku slušný potenciál stát se zábavnou, vyvíjející se stálicí, jež si bere to nejlepší z obou světů (tedy jak komiksového, tak filmového), a přetváří to v nenáročný, ale o to zábavnější funkční celek. A takový počin nelze než vítat a kvitovat. Více zde: http://nafilmu.cz/2017/11/komiks-rocket-chlupaty-nebezpecny-2017-oddychova-jizda-dvema-milovanymi-strazci-galaxie/

Scaleo1
Scaleo1 12.11.2017 47 Róninů

jako sorry, ale tohle to nejhorší, co tady od Sakaie vyšlo. což zároveň vypovídá o jeho talentu, když tomu dávám stejně tři hvězdy. ve skutečnosti je to ale spíš dvě a půl. působí to na mě jako rychle převyprávěný známý příběh. něco jako ty komiksové adaptace klasických literárních děl od Grada Publishing. příběhů o samurajích, kteří jsou pro čest udělat cokoliv, je hromada. jistě, pro někoho, kdo nezná tyhle příběhy, to může působit exoticky a zajímavě. přeci jen to je úplně jiná kultura. jenže já jsem takových příběhů četl už dost v manze, komiksu a literatuře. je vidět, že Richardson si reálie a samotnou historickou událost dobře nastudoval. ale to je asi tak všechno, co s tím udělal. na rozdíl od Sakaie nepřinesl prakticky nic zajímavého do samurajského žánru. kdyby scénář dělal Sakai, bylo by to mnohem lepší. dal by do toho více emocí, což je něco, co tomuhle komiksu hrozně chybělo.

Fry
A Fry 12.11.2017 Sága #05

Sága #05 - Na jedné straně sledujeme Marka zoufale toužícího najít svou ženu a dítě, na straně druhé zase Alanu, která se zoufale snaží ochránit svou rodinu proti odbojové skupině která si nechává říkat "Poslední revoluce" a na straně třetí skupinku odpadlíků na epické výpravě pro dračí sperma. Ano, tohle je přesně ta Sága o které se v poslední době docela dost mluví a stále sklízí hromadu komiksových ocenění. Snad jen zbývá podotknout že pátý díl je na poměry celé série značně přelomový a máme se ještě rozhodně na co těšit ... Za mě 4*!

Tormentr
M Tormentr 12.11.2017 Transmetropolitan #03: Rok parchanta

Tohle se čte samo a není to hezké čtení, to kurva ani omylem, ona pravda není nikdy hezká, je syrová, občas špatně stravitelné, ale určitě není hezká. Tohle je čtení pro každého, kdo zná politiku, kdo o tom někdy uvažoval, kdo ... no prostě každý, kdo aspoň byl vhodit ten zkurvený lítek do té posrané urny a myslel si, že dělá dobře, že ho někdo spasí, že ten někdo udělá svou práci za něj a on má po starostech. Politici jsou moci-chtivé svině a Ellis to ví a tak vám to pěkně v pálí do držky, tak jak to asi umí jen on. Tohle by si měl přečíst každý. A po vzoru Spidera Jerusalema musím znovu vyřknout pravdu: BBart už dotiskni ten první díl!

jardoom
jardoom 12.11.2017 Gantz #17

Konečně mám prostě pocit, že série opět někam vede i když zatím vlastně vůbec nevím kam. Hiroja mě prostě příjemně překvapil a konečně jsem Gantz nečetl z donucení ale pro radost. Slovy Forresta Gumpa bych řekl: Gantz je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš... a to je tak asi všechno… více na
[url]www.comixzone.cz/view/2332-gantz-17[/url]

Kabukiman
Kabukiman 12.11.2017 Dechberoucí Zázrak #14: Poslední procitnutí

Jsem velkej fanda komiksů Petra Kopla, ale Zázrak není tak uplně moje krevní skupina, takže ho čtu jen když někde seženu nějaké levné číslo z druhé ruky a neodolám. Takže moje nízké hodnocení je možná taky z důvodů neznalosti předchozího děje...Každopádně jsem při čtení tohodle čísla do rozjetého vlaku nenaskočil a moc se neorientoval. Co se mi teda vysloveně nelíbilo byla kresba. Chvilkama bych v ní ani Petra Kopla nepoznal. Nerad Zázraka hodnotím nízko,nerad...Ale fakt prostě nějak vejš nemůžu...Neni to prostě ono...

mearez
mearez 12.11.2017 Punisher MAX #02: Irská kuchyně

Tenhle kus je po Warzone asi ,,nejhorší'' Punisher, kterého jsem četl. Ale jinak pohodka, Frank je furt Frankem a Ennis si tu zachovává typický znaky svýho stylu. Jo, stojí to za to, ale jak říkám jeden z nejslabších Punisherů.