P.G.
P.G. | 20.4.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Jedním slovem - paráda! Kniha má úctyhodných 244 stran, ale všech pět alb jsem doslova slupla jako malinu. A když jsem dospěla na stranu 245, jen jsem si povzdychla - já chci další!
Teď trochu vážněji. Ke Kronikám Pandarve je dle mého názoru vhodné přistoupit takříkajíc s "prázdnou myslí", protože svět Pandarve je doslova "mimózní". Zapomeňte, že znáte nějaké fyzikální zákony, logiku a podobně. Tady je všechno jinak. Nepřemýšlejte co, proč a jak, protože jinak si budete klepat na čelo, co že to ten scénarista vymyslel. Bohužel, tu a tam se v bublinách vyskytují "vysvětlení", resp. zdůraznění že je to či ono opravdu jinak - to mi v celé knize přišlo opravdu otravné a zbytečné. Scénárista prostě měl bouchnout do stolu: Tohle je můj svět, podle mých pravidel a ty, čtenáři, se snaž! Žádné berličky nebudou! No, bohužel, nestalo se. Ale dá se to přežít, já to od druhého alba prostě ignorovala. Jednotlivá alba jsou příběhově uzavřená, za což dávám plus, a navázání je nenásilné a logické (i když mezi čtvrtým a pátým albem mi to moc smyslu tedy nedává). Příběh je opravdu jednoduchý a průhledný jako čiré sklo, a v zásadě o něj ani moc nejde. Při jeho čtení se mi vybavily příběhy Conana nebo Kroniky Protizemě, které jsou v mnoha ohledech k Pandarve ekvivalentní. Stejně jako Conan a Tarl Cabot, i Storm se drží kánonu, což na jednu stranu činí příběhy extrémně předvídatelnými, na stranu druhou umožňuje scénáristovi klást Stormovi a jeho druhům do cesty kdejaké bizarnosti (protože Storm je vždy překoná). Stinnou stránkou takovéhoto způsobu vedení děje je ovšem značné množství textu a sem tam i opakování nebo zdůrazňování zjevných skutečností.
Vizuální stránka všech pěti alb je opravdu nádherná a k tomuto typu příběhu pasuje naprosto dokonale.
Za sebe proto mohu říct - naprostá spokojenost, neboť jsem dostala přesně to, co jsem očekávala. Pravdou ovšem je, že mám v tomto kánonu načteno opravdu hodně a tak některé jeho nedokonalosti a chyby (které prostě z principu má) rovnou ignoruji.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 20.4.2019 | Nový český komiks (2000–2012)

Výborná připomínka toho, co si má člověk po letech znovu přečíst. Fajn trojjazyčná propagační publikace.

Fry
A Fry | 20.4.2019 | Cromwell Stone

Cromwell Stone - Patrně jeden z nejlepších evropských komiksů na našem trhu. Tak úchvatně nakreslený a scenáristicky promyšlený příběh, jakým Cromwell Stone disponuje se totiž nepovede napsat každému. Andreas zde vytahuje ty nejlepší metafyzické scénáře, ve kterých se Jodorowsky už nějakou dobu topí, a zároveň čtenáře vtahuje do děje pomocí naprosto nadčasové 'dřevorytové' kresby. Sice mě ze všech tří částí naprosto uchvátila jen ta první, ale i zbylé dvě jsou daleko lepší, než 90% evropských komiksů na našem trhu ... Za mě 5*!

Spike
Spike | 20.4.2019 | Batman: Temný rytíř #01: Temné děsy (paperback)

Měl-li bych stručně popsat tento komiks, nazvu jej takovým jednodušším Tichem – je menší rozsahem, a detektivní pátraní je podáno méně komplikovaně, nedrží nás tolik v napětí. Vlastně se s Batmanem přesouváme z jednoho bodu ke druhému a pak k dalšímu, přičemž v každém bodě se s někým známým setkáme/utkáme, a víme, že na závěr si necháváme toho hlavního padoucha, který za vším byl. Předvídatelné? Jistě. Nudné? Ani náhodou.
Pravda, po prvních sedmi číslech které tvoří hlavní příběh to trochu upadne, story s Mad Hatterem považuji za nejslabší část knihy a závěrečný příběh funguje jen v souvislosti se soví ságou. Ale ten hlavní, nejdelší příběh je přeci jen nejdůležitější. Předvídatelnost se vyvažuje tím, že se pořád něco děje. Komiks je opravdu hodně akční, ač ty nejlepší scény (bitka s Deathstrokem a Supermanem) jsou zároveň pro samotný děj nejvíce postradatelné. Takové cameo roličky, včetně Flashe. Co potěšilo hodně, jsou občasné (i když ne zas tak moc časté) brutálnější a drastičtější výjevy. Přeci jen, když se série jmenuje Temný rytíř, tak nějak očekávám něco krapet drsnějšího než ostatní netopýří série. Další velká pochvala patří za postavu Banea, se kterým jsme se tady v komiksové podobě setkali u nás poprvé, ač z filmů už jsmeho znali. Myslím, že zdejším výstupem se uvedl rozhodně dobře.
Mám-li chválit dál, přejdu ke kresbě. Je vidět, že David Finch se učil u samotného Marca Silvestriho, všechny jeho panely jsou parádní, vzhledem k tomu kolik komiks obsahuje akce se mohl náležitě předvést. Jste-li milovníky detailní mainstreamové kresby, nemusíte jen čekat až zase vyjde další Jim Lee, Finch je jedním z těch co ho v pauze mohou v klidu zastoupit. Co zaslouží chválu tak napůl, jsou některé zajímavé vedlejší linie, které však nejsou něják využívány (Bruceova nová známost, osina v zadku jménem Forbes) a působí dojmem naplno nevyužité šance. Když však sečteme klady i zápory, vychází z toho Temně děsy přeci jen celkem dobře. Takových 70% mi osobně přijde naprosto adekvátních.

rewkon
rewkon | 20.4.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Poprvé mně bavilo kde se vyskytují superhrdinové ze zlaté éry.Lehce uchopitelný příběh který je výborně napsán doplněný o hezkou kresbu.Jedno z DCKK od kterého nikdo nic nečekal a nakonec ho mužů zařadit mezi ty nejlepší.

karl173
karl173 | 20.4.2019 | DC komiksový komplet #013: Superman / Batman: Nepřátelé státu

Superhrdinkský mišmaš. Má to i světlé stránky a některé pasáže byli fajn, ale povětšinou je to jen rubanice, která s vnitřními monology dohromady působí spíše směšně. Navíc chování většiny postav jsem naprosto nepochopil. Kdyby byl komiks založený čistě jen na rubačce a nesnažil si hrát na něco víc, tak bych se možná bavil více. Loeb mě zkrátka tentokrát zklamal. Kresba neurazí, nenadchne.

Hannibal
Hannibal | 20.4.2019 | 1602

Konečně tenhle legendární komiks vyšel v důstojném vydání :)

Fimi
Fimi | 20.4.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Děkuji za nedoporučení, tohle asi vynechám

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 20.4.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Na jednu stranu je Storm vizuálne veľmi vydarený komiks, má krásne farby a určite si ho v budúcnosti ešte párkrát len tak prelistujem.

Na druhej strane je po scenáristickej stránke dosť ťažkopádny, zbytočne ukecaný, obsahuje príliš veľa otravných bublín, ktoré vysvetľujú čo sa deje na obrázku. Načo preboha? Veď preto je to nakreslené, aby tam nemusel byť opis situácie. Ďalej veľa opakujúcich sa slov, v príbehu Mardukovi psi je slovo ANOMÁLIA snáď v každej tretej bubline.

Je to pekný komiks, má veľa zaujímavých nápadov, ale ukecaný scenár ma dosť vyčerpával a tak som bol nútený vždy po pár stranách komiks odložiť, inak by som zaspal.

Fimi
Fimi | 19.4.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #02

Tyhle hry na kočku a myš miluju. Výborné, prostě jak se to postupně stupňuje a graduje a přibývá nových otázek a problémů a komplikací...dost možná nejlepší nová sere za poslední dobu z řad mangy. Maximální spokojenost

cyboy
M cyboy | 19.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Takhle ma vypadat komiks, ktery muzete bez zavahani dat i detem!
Pobavilo.
70%

karl173
karl173 | 19.4.2019 | Hellboy #09: Divoký hon

Výborné pokračování 8. dílu a i když jsem tak nějak čekal, že v této knize dojde k vyvrcholení a ono se tak nestalo, tak přesto jsem spokojený, jelikož to po příběhové stránce šlape jako hodinky a po kresebné stránce je to ještě lepší. Mignola + Fegredo = Naprostá spokojenost.

Spike
Spike | 19.4.2019 | Nikdykde (2. vydání)

Tak po přečtení mám hodně smíšené pocity. Gaiman je můj oblíbený autor, Carey též, Fabryho kresba je super a příběh je taky zajímavý. Tak kde je potom chyba?
Ač věřím že Carey udělal to nejlepší co mohl, přeci jen je tu vidět že Nikdykde nebylo určeno pro komiks. Můžete do tohoto média převést cokoli, tu více tu méně povedeně podle toho jak jste zdatní, ale jsou prostě příběhy u kterých i když uděláte maximum, stejně bude znát že tohle původně komiks být neměl. Ač provedení je naprosto profesionální, nedokázal jsem se do toho nějak opravdu dostat, ačkoli objektivně vzato příběh k tomu všechny předpoklady má. Knihu jsem nečetl takže neporovnávám, ale asi si ji seženu, protože chci být vtažen a opravdu si Nikdykde užít, u komiksu se to bohužel nepovedlo. Je mi jasné že se leccos muselo krátit a přizpůsobovat, a ne že by tempo komiksu bylo nějak zběsilé, ale prostě jsem to jen četl a nedokázal se do toho nějak vcítit a prožít to. Jak už jsem psal, příběh se mi líbí a Gaimanova vina to tudíž není, a nemyslím ani že by něco udělali špatně zbylí tvůrci. Jen asi Nikdykde není ten pravý materiál pro komiksové médium. Přitom Fabryho kresba je krásně detailní a je opravdu radost se na ni koukat, co všechno tam dokázal dostat a ztvárnit, klobouk dolů. Vadí mi jen jede detail, a sice že se mu zřejmě nechce kreslit u postav stíny a občas když někdo jde, vypadá to že visí ve vzduchu. Možná bych si zrovna pro tuhle látku dokázal představit i jiné kreslíře, ale ani ti by nic nezmohli s faktem že Nikdykde je jistě výborná kniha, ale jako komiks je to jen profesionální a řemeslně zvládnutý nadstandard. Když porovnám s tématicky podobnou Krajinou půlnočních stínů, ta vychází rozhodně jako vítěz, už jen kvůli tomu že ten příběh byl od počátku koncipován jako komiks a už jen díky tomu funguje lépe. Myslel jsem že když jsem nečetl knihu užiju si Nikdykde více protože nemusím porovnávat, jako tomu bylo u Koralíny nebo Knihy hřbitovní, ale teď je mi jasné že pokud si to chci opravdu užít, nezbyde než po knize stejně sáhnout. Nebo že by to bylo tím že P. Craig Russel je zručnější adaptátor než Mike Carey? Bůh suď, to se nedozvíme...
Byla by chyba taky zapomenout na pochvalu českého vydání, úprava a zpracování je perfektní a není zde co vytknout. Dokonce kluci z Crwe konečně překonali svou averzi k záložkám, které mi tolik chyběly u pevné vazby např. u Lucifera, takže tady obrovská pochvala. Nikdykde je komikskterý by každý fanoušek Gaimana jistě měl mít, čtení je to kvalitní, jen je to zároveň důkaz toho že i sebelepší adaptace ne vždy dokáže přenést ducha předlohy do jiného média.

mcleek
mcleek | 19.4.2019 | Zatím dobrý

Mám rád styl Jaromíra99, zhruba znám příběh Mašínů, líbili se mi Tři králové, líbil se mi Zátopek. Ale tenhle komiks moc ne - spoustu věcí jsem v něm nepochopil, nerozuměl jsem, jak zapadají do příběhu, musel jsem se k nim vracet a číst je znova. Tentokráte jen 60% - škoda...

karl173
karl173 | 19.4.2019 | Hellboy #08: Temnota vábí (pevná vazba)

Tak tohle byla paráda. Na tohle jsem se těšil, na jeden velký epický ucelený příběh, který skvěle připravuje půdu i pro další díl(y). Fegredova kresba se mi neskutečně líbí a rozhodně prospěla. Tam kde je Mignola se svojí kresbou jednodušší, ale zároveň temný a ponurý, tak Fegredo kreslí mnohem detailněji, víc si s tím vyhrává, ale zároveň tam stále nechává Mignolův rukopis. Co se týče příběhu, tak tam mi přišlo, že Mignola díky tomu, že se nemusel věnovat kresbě si s ním více pohrál a nemám mu co vytknout. Zkrátka epický příběh.

karl173
karl173 | 18.4.2019 | Hellboy #07: Pražský upír a další povídky (2. vydání)

Další povídkový díl od kterého jsem moc nečekal a už vůbec ne dějový posun. Ve výsledku mě ale příjemně překvapil. Povídky mají skvělou atmosféru a nápady a kresba se povedla všem autorům. Nejvíc mě ale překvapil Corben, jelikož jeho kresbu moc nemusím a tudíž jsem z ní měl obavy, ale naopak se mi velmi líbila. Dějově jsou příběhy klasicky Hellboyovské a byť zde už Mignola neumí moc překvapit, tak přesto mě některé povídky dokázali doslova pohltit. Nejvíce se mi líbily povídky Trollí čarodějka a Makoma, ale Pražský upír zase oslovil pěkným ztvárněním Prahy. Za mě tedy spokojenost, ale v dalším díle už by to chtělo odkrýt další dílek skládačky v hlavní dějové lince.

karl173
karl173 | 18.4.2019 | Hellboy #06: Podivná místa (2. vydání)

Hellboy se vydal na svou vlastní cestu a já byl zvědavý kam se děj bude posouvat dál a jak moc. V této knize jsou dva příběhy, jeden se odehrává pod vodou a druhý na ostrově a oba spojuje navíc Afrika. Oba příběhy jsou fajn. Opět se jedná o klasického Hellboye, který někam přijde a nějaké prastaré zlo se ho pokusí zabít nebo zmocnit. Navíc se zde dozvídáme další střípky z celého příběhu. Příběhy mají opět tu svojí správnou atmosféru a jsou zajímavé svými nápady a čtou se velmi dobře, přičemž jsou doprovázené Mignolovou typickou kresbou. Má to ale jeden háček. Vše co se dozvíme jsme tak nějak už buď tušili nebo věděli jelikož se spoustu věcí pořád opakuje. A v tomhle mám jistý problém. V 6. knize bych čekal už větší posun vpřed, jenže Mignola celou sérii posouvá malými krůčky. Za mě tedy dobré, ale čekal jsem víc.

S4TW
S4TW | 18.4.2019 | DC komiksový komplet #039: Catwoman: Po stopách Catwoman

Brubaker je prostě ten typ autora, který vás baví kdykoliv a v čemkoliv. Tohle bych sice zařadil mezi to průměrnější, co tento autor napsal, ale i tak jsem si to velmi užíval. Zápletka je takové to standardní krimi, žádné velké převraty nebo nečekané události, ale velmi kvalitně odvyprávění, obyčejný příběh jedné známé zlodějky. Selina tu je hodně sympatická, kresba je neskutečně fajn. Tomuhle říkám - v jednoduchosti je síla. Cooke má neuvěřitelně sexy kresbu a ačkoliv je Rader slabší, pořád mě dost bavil. Poměrně obyčejná kniha, ale když se pod tím podepíší výborní tvůrci, tak i z ho... ničeho upletou bič. Retro je OK, naštěstí to má jen pár stránek, ale přišlo mi, jak kdybych četl dva klasické sešity...

perak
perak | 18.4.2019 | 100 nábojů #13: Smůla

Po téhle sérii se mi bude stýskat. Klobouk dolů před těmi, kdo to četli postupně, jak vycházeli jednotlivé díly. Jak se série blížila ke konci, tak jsem zrychloval čtení jednotlivých knih. Zpočátku jsem četl hodně pomalu, snažil se pochytit co nejvíce detailů, odkazů, skrytých narážek, ale ke konci už jsem nemohl vydržet, abych se nedozvěděl konec, který v počtu mrtvol nezklamal. Takže nevím, kolik mi toho uteklo nebo kolik toho nebylo vyřčeno, protože otázky bych měl, ale na druhou stranu, tady bych mohl parafrázovat slovy klasika "Radime, docela bych si to rád znovu přečetl, až bude klid. Vidíš, každej si to chce znovu přečíst.".

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Vei #01

Nu, dobrá, i když vyjádření ironie si představuju trochu jinak.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.4.2019 | Vei #01

Spíše bych to viděl jen na nějakou zbytečně prasklou žilku:))

choze
choze | 18.4.2019 | Vzpoura mozků: Odysseus

SPOJLERY! Vzpoura mozků mě nikdy nebrala, ale Galaxii jsem měl rád hodně. A Odysseus je... zbytečný. Na začátku Šorel zremakuje svého Hlídače na Ikaru - opět se letí červí dírou a opět rozdíl v hmotnosti způsobí vynoření se ve středověku, kde opět hrdina maskovaný za ovčáka zachrání dívku před upálením... Dokonce se ta dívka taky jmenuje Johanka! A i další dění působí jen jako variace na Galaxii (prolézání vraku Odyssea) a Vzpouru mozků (Země v područí klonů). Kromě toho příběh nepůsobí ani nijak zvlášť kompaktně - prostě se skáče sem a tam červí dírou, jednou je na Zemi středověk, podruhé daleká budoucnost, mezitím se objeví Odysseus... a závěrečný útěk ze Země je přímo antihollywoodsky nedramatický. Jak je u Šorela zvykem, postavy jsou ploché a zaměnitelné a dialogy nezáživné až otravné - přemírou technické hantýrky, vysvětlování, jakože dramatického dohadování se, rozčilování a zbytečného okřikování ("Nešaškuj!", "Přestaň šaškovat!"). A pokud byste si dali panáka pokaždé, když Honza řekne "Rozkaz, šéfe.", budete ještě před dočtením jako dělo. Co se kresby týče, je tam lehký posun, ale v zásadě je to to, na co jsme od Petráčka zvyklí. A rozpanelovaní si tentokrát vystačí jen s 4 pásy panelů, oproti 5 pásům Vzpoury mozků a Galaxie. Kolem a kolem je to závan nostalgie, který ale nepřináší nic moc zajímavého ani zábavného.

trudoš
trudoš | 18.4.2019 | Vei #01

Ono s tímhle opatrně, sarkasmus, ironie a cynismus už dneska nejsou, co bývaly. Jakmile jeden nepoužije smajlíka, už je oheň na střeše. Ale možná Kapis použil dvojitou ironii a v tu chvíli - touché.

baatcha
baatcha | 18.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Darker: Jo, já to pak taky trochu googlil a zjistil jsem, že je to všechno jinak a že ve skutečnosti (spoiler-spoiler-spoiler-spoiler-spoiler). A po tomhle mým elaborátu jsem se úplně zastyděl, když mi došlo, že bych si to vlastně celé rád přečetl. :D

Anton
Anton | 18.4.2019 | Shazam!: Monstrózní společenství zla

Hodně fajn počteníčko. Krásná kresba a celkem zajímavý příběh. Četlo se to hrozně rychle a tento komiks jsem si užil. Doporučuji. 90%

louza
louza | 18.4.2019 | Otčina

Vcelku zajímavý příběh jedné jugoslávské rodiny posazený do kontextu dobové politické situace, který je celkem zručně odvyprávěný. Autorka pro zvýšení dramatičnosti přistupuje k asynchronnímu přednesu a rytinový vzhled perokreseb i jednoduchá práce s komiksovým médiem dává celému snažení zvláštní archaickou patinu. Čtenář si z knihy odnese nejen nevšední příběh několika lidí, ale i stručný výcuc z politických dějin Jugoslávie se sympatickou snahou zasazení všeho do hlubšího kontextu. Přesto mám pocit, že je to tak trochu zkratkou brané a obě části historie by šlo zpracovat detailněji, tak aby si čtenář pak už nemusel nic dohledávat. Jinak ale fajn kniha.

louza
louza | 18.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #069: Great Lakes Avengers

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Možná jako přehled o tom co je vůbec u Marvelu možné je to nedocenitelná kniha. Ale. Příběh frakce Avangers, kde si jeden z protagonistů v rámci dosažení cíle systematicky prostřeluje hlavu, druhej útočí veverčí silou, třetí je placatej a blbej, čtvrtej tlustej, pátej bolestně normální a šestej opravdu konstantně mrtvej... zní zajímavě. Výsledek však vyzní podivně úchylně. Problém je v tom, že tahle frakce Avangers není opravdu dobrej team. I přes nesporné řemeslné kvality, kniha není vtipná ani zábavná, ale spíš depresivní a ve své funkčnosti děsivě nefunkční. Nejsem zavilým zástupcem super hrdinů, ale mám je celkem rád a jestli něco fakt rád nemám, pak knihy kde se z nich dělají retardi. Tady se jde ještě o krok dál, protože tahle partička hrdinů retardi přímo jsou.

louza
louza | 18.4.2019 | 1602

Já WildBearovi rozumím. Kdybych sušil několik těch knih doma v igelitu, taky bych byl naštvanej, že mi kvůli zpropadený crwi, která si to vydá klidně ještě jednou padají akcie. A comicsdb je jeden z mála nástrojů jak tomu můžu učinit přítrž a ovlivnit veřejný mínění nad tou nespravedlností.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.4.2019 | Vei #01

Být Kapisem, nalistoval bych si ve slovníku nejdříve heslo "ironie".

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.4.2019 | Sherlock Frankenstein a legie zla

Jůůů. Já nechci přeanalyzovávat kresbu, jistou dětinskost, naivitu či scénáristické berličky... protože se mi to prostě a jednoduše strašně líbilo a hezky se mi to četlo. Lemirovi jde více dekonstruovat žánr a konstruovat vlastní světy, nežli dejme tomu psát Thanose, a já jsem ze světa Černé palice pomalu ale jistě lehce odvařený. Gimme more, pls.

Celkový dojem: 90%

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

Zdá se mi, že to celé trochu ztratilo tempo, jak jsem byl nadržený po předchozím dílu, ale rozhodně se to celé zase posunulo někam dále. S dalšími díly počkám a pak buď koupím až jich bude více - v návaznosti na reakce čtenářů - nebo s tímhle dílem končím. Uvidíme.

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Fuzz a Pluck

No, nebavilo od začátku. Chvilku mě zaujala pasáž s halucinacemi u meditující opice, ale asi to bylo tím co jsem zhulil těsně před tím. Od nikud nikam, jak to vypadalo poutavě a zajímavě po vydání, tak to nenaplnilo žádné očekávání. Škoda.

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | O půlnoci zemřu

Divoká groteska ve zběsilém tempu, která za dva týdny pravděpodobně sejde z mysli.

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Candide #03: Eldorádo

Velkolepé zakončení divoké adaptace Voltairova díla. Ani jsem nečekal, že to bude taková jízda, plná vizuálních nápadů, vtipných situací a nenápadných poct ikonám komiksové historie - nejvíc mě pobavila místnost s postavami ze Saudkova Arnala a Tintin. Co více říct, skvělá kresba i scénář, velký formát, dokončilo se to!! Za to díky BBArte a možná by se to mohlo zkusit vydat i v zahraničí, to by se mohlo chytnout.

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Včelař Ignát a poklad pralesa

Velice pěkná, dalo by se říci staromilská kniha , která nenásilně učí něco z dějepravy, starých řemesel, ekologie i o nezměnitelném chamtivém lidském charakteru ale i o čisté lásce k přírodě. Jsem zastáncem toho, abychom navrátili přírodě co jak nejvíc prostoru, kde si bude panovat sama a my jí do toho nebudeme zasahovat. Nechápu, kde se v nás pořád bere ta dutá arogance, že to zvládneme lépe než příroda. Proto mě třeba kácení v Bělověžském pralese hodně rozesmutnilo. Stejně tak mě serou všichni, kteří by nejradši všechno vykáceli, na všem hospodařili (rozuměj káceli) a ještě mají tu drzost křičet cosi o tom, že za stávající kůrovcovou katastrofu mohou ekologičtí aktivisté. Šumava je dostatečným důkazem toho, že pokud necháme přírodu být, poradí si se vším nejlépe sama, i když někteří - ať už z hlouposti nebo z zištnosti - to nikdy nepřiznají.

Opravdu pěkná, milá knížka, kterou zařazuji do dětské poličky v naší velké knihovně, ať si to můžou děti kdykoli vytáhnout a přečíst.

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Utečte z krysího závodu - Nauč se, jak peníze pracují a staň se bohatým dítětem

Opravdu pěkně a srozumitelně vysvětlená rozvaha a výsledovka. Může to být poměrně motivační pro některé děti (ale i rodiče!). Ale cpát to děckám zatím určitě nebudu, protože nevidím smysl v tom, aby četly někdy před - chm, těžko říct... desátým, dejme tomu - rokem, něco o nakupování aktiv, když mají ve své pokladničce s beránkem Timmym nasbíraných 350 korun. A taky aby to děti nevzaly příliš vážně a nestaly se z nich malé vychcané kurvy, které nedají zadara ani "sveza." Pravda, kniha vede spíše k "hledání příležitosti" a rozumnému nakládání s prostředky, ale stejně.

Celkově je to ale velice pěkně uděláno, až nečekaně mě to bavilo a musel jsem, chudák, místo činností, naplánovaných mi ženou, si sednout do hospody, vypít tři piva a dočíst to do konce:) Akorát se na mě zase číšnice dívala tak schovívavě, když viděla na obálce napsáno....a staň se bohatým dítětem. Druhá a třetí část, kdy autor vykrádá sám sebe z jiné knihy, je kreslená hodnotněji než zbytek, jehož ukázku jde vidět na obálce. Za 39 kaček z Levné knihy není vůbec o čem uvažovat, ať už chcete k finanční gramotnosti nějaké děti vést nebo ne. Nicméně, ještě mám vlastně poslední výhradu - kniha oslavuje "vlastní podnikání" a tvrdí, že být zaměstnancem se rovná být skoro otrokem - nějak mi tam chybí aspoň zmíněno, že i to podnikání sebou nese jistá rizika a ne každý se super nápady dopadl jako superboháč. Že to klidně může dopadnout i naopak.

baatcha
baatcha | 18.4.2019 | Vei #01

A není to náhodou tím, že autorka je žena? http://www.sarabelfgren.com/about :DDD

Kapis
M Kapis | 18.4.2019 | Vei #01

Nechci si vysloužit nějaký feministický odsudek za genderovou stereotypizaci....
šmárjapanno, s tebou je to ještě horší, než jsem si myslel - co je proboha špatně na tom z něčeho cítit "ženskou ruku"??? A nezasluhuješ si náhodou už odsudek za to, že jsi napsal "ženskou"? Tak strašná stereotypizace!! Doufám, že nezatěžuješ svou matku a přítele nějakými šovinistickými stereotypy a oslovuješ je pěkně korektně TO.
Fakt, co někteří lidi jsou schopni předvést a nasrat si na hlavu, to zdravý rozum už dávno přestal pobírat.

Norri
M Norri | 18.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #068: Akademie Avengers

Heh... Tuhle knihu jsem koupil omylem. Chtěl jsem koupit Great Lakes Avengers, ale víc jsem se soustředil na fyzický stav knihy, než na to, co je na ní napsané. Ale nelituju toho, protože mě to bavilo. Líbí se mi, jak jsou všechny postavy rozepsané a mají svoji hloubku. Líbí se mi, jak postupně odhalují nejen svoje schopnosti, ale i sami sebe. Bavily mě jejich vzájemné vztahy a dialogy. No a nakonec kresba taky není špatná.

mearez
mearez | 17.4.2019 | Usagi Yojimbo #04: Spiknutí draka

Tak tohle mi tedy sedlo. Spiknutí draka byl asi nejlepší Usagi, jakého jsem zatim četl. Sedl mi formát dlouhého příběhu, protože osobně nemám rád jednosešitové epizodické příběhy, a líbil se mi koncept takového ,,crossoveru", kde se setkají všechny doposud představené postavy. Oproti tomu mě moc nebavila Genova linka a místy mi přišel děj dost jednoduchý až zkratkovitý. Ale ať chci jak chci, nemůžu na tomto kousku najít žádné další chyby a přiznám se, že se mi tento díl fakt líbil, i přes to, že děj je tak jednoduchý.
Kresba je klasicky skvělá, prostě klasickej Sakai ve svojí nejlepší formě, jak scénáristicky, tak výtvarně.
Jak už jsem zmiňoval, jedná se o nejlepšího Usagiho, kterého jsem dosud četl. Pokud máte rádi Usagiho, tohle je povinnost, pokud se vám první díly moc nelíbily, tento komiks se vám určitě líbit bude. Za mě 5*.

karl173
karl173 | 17.4.2019 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát

Za mě naprostá spokojenost. Komiks mi v několika bodech připomínal Novou hranici, byť zde nešlo o tak rozsáhlou věc. Příběh svým způsobem jednoduchý, ale podaný tím nejlepším způsobem. Kresba jednoduchá, ale tvořená s veškerou péčí a smyslem pro detail. Nejedná se v měřítku o nic velkolepého, ale někdy zkrátka stačí, aby vše náramně sedlo. Retro smáznu jedním slovem - blbost. PS: Retro bych z DCKK dal klidně pryč. Vím že se jedná jen o pár stran, ale přesto mám chuť ho vždy přeskočit, jelikož tam jsou pokaždé tak stupidní příběhy, že to snad není ani možné. V té době Marvel vytvářel mnohem lepší komiksy.

p3tris
p3tris | 17.4.2019 | V hlavní roli Snoopy

Byla to temná bouřlivá noc...
Říká se to nejlepší na konec. A stejně tak to platí i se souhrnnými výběry Peanuts. Ten poslední se totiž věnuje pouze jediné postavě. Postavě, která nejdříve vznikla tak trochu do počtu, ale nakonec si získala kultovní status popkulturní ikony. Věnuje se bíglovi Snoopymu. Psovi, která je neskutečně vtipný a má neutuchající fantazii. Postupně se vtělíte do všech jeho druhých já. Do šéfbígla, spisovatele, hokejisty, kondora, leteckého esa, skauta, advokáta, tenisty, legionáře a nakonec i astronauta. A budete ho milovat.

JohnyG
JohnyG | 17.4.2019 | Star Wars - Darth Vader #01: Vader, Stíny a tajemství

Do ruky pěkně padnoucí kniha o 250 komiksových stranách o lordu Vaderovi plyne pomalu, ale je moc příjemným čtením. A krom nejprovařenějšího sitha má i další sympatické postavy, ať už jde o zabijáckého droida s kamufláží astrobota nebo post-tarkinovský mučící protokolární protipól k C3PO. Zapomenout nemůžeme ani na Aphru, která sice Darthu Vaderovi pomáhá, ale celkem dobře si uvědomuje, že jde o tanec nad propastí. Vader se ukazuje jako mazaný hráč v politicky nestabilním klání mezi špičkami impéria, znervózněného zničením Hvězdy smrti a nechává za sebou také natěšené konkurenty v boji o přízeň u svého mistra. Prostě povedená záležitost vydaná konečně v důstojném provedení.

Spacecore
Spacecore | 17.4.2019 | Batman R.I.P.

Četl jsem to 2x, jednou česky a jednou anglicky a jako celý run od Batman a syn a i potom přes Final Crisis až po The return of Bruce Wayne a je to mistrovské dílo. Pro Morrisona mám obecně slabost a co neberu drogy je jeho komiksová hyper sci-fi psychedelie naprosto moje gusto, ale tady to dovedl do tak perfektní roviny, že se nejspíše jedná dost možná o nejlepšího Batmana vůbec. Rozhodně u mě vede o chlup i před Návratem Temného rytíře a dalšími věcmi. Zur-En-Arrh !

louza
louza | 17.4.2019 | Kůstek #03: Oči bouře (barevné vydání)

Kůstkův příběh temní a nabírá širších kontur. Začíná se odhalovat mocenské pozadí příběhu, ale dojde samozřejmě i na klasické vtípky a legrácky. A zase - underground jako hezký, ale Kůstek v barvě je prostě po všech stránkách boží. Jeden z raritních případu, kdy dodatečný koloring věci výrazně prospěl.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Sice tlustý (což mě děsilo), ale celkově docela napínavý a relativně dobře napsaný díl. A dlouho jsem neviděl Batmana tak bezmocného.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.4.2019 | Zatím dobrý

choze: Tři králové jako prequel k Mašínům? Moc hezky, to se mi líbí.

RadimNemec
M RadimNemec | 17.4.2019 | Grandville #05: Force Majeure

Závěr potěšil, stále laťka hodně vysoko, podepisuju se pod cyboy

Norri
M Norri | 16.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Na tuhle knížku jsem se těšil - koupil jsem ji na základě hodnocení tady. Po přečtení úvodníku jsem se na ten příběh těšil ještě víc. Po dočtení mám trošku rozpačité pocity. Rozhodně to má zajímavý nápad a dialogy jsou dobře napsané. Ty děcka jsou celkově dobře napsané, funguje mezi nimi chemie a tak. Ale ten svět a lidi okolo mi moc nesedí. Zklamalo mě, že jejich rodiče jsou opravdu super padouši - čekal jsem na konci nějaký twist, který by to celé hodil někam jinam. Taky mě překvapilo, jak rodiče a jejich děti proti sobě šli bez skrupulí, když už na to došlo. No a úplně nejvíc mě naštvalo to, v jakém momentu to skončilo. Chtěl jsem pokračování, u kterého jsem věděl, že ho v češtině nikdy nedostanu, ale zároveň se mi nelíbilo, že mi povídání na konci vyzradilo veškerý následující děj. Kresba je fajn a Karolina je nejlepší.

choze
choze | 16.4.2019 | Zatím dobrý

První polovina informačně nabitá a zajímavá, v druhé se to ale zvrhne v nekonečný a poněkud únavný útěk lesy, schovávání ve stodolách a přestřelky. Kresebně dobré, atmosférické. Ale celkově mi víc seděl mainstreamovější, heroičtější a akčnější styl Tří králů od Ležáka a Kociána, které lze brát jako prequel.

karl173
karl173 | 16.4.2019 | DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna

Tak tohle mě bavilo. Je to vlastně retro přetvořené do modernějšího kabátu. Děj se rozjíždí pozvolna, ale postupně nabírá na tempu a dokáže dobře vtáhnout do děje. Má to dobrou akci, humor a vlastně i fajn záporáky, kteří se výborně doplňují. Jeden je moula a druhý krutý žhář a oba spojuje touha ukázat Gothamu, že by si na ně měli všichni dávat pozor. Především Firefly mi udělal radost, jelikož na nějaký komiks kde bude hrát větší roli jsem čekal dlouho. Potěšily ale výstupy i jiných postav a samozřejmě Batgirl, která je sympatická. Jen její výcvik a přijetí mezi Batfamily bylo právě dosti naivně retrovské a kazí celkový dojem. Kresba je jednodušší, ale zato pěkná a jednoznačně zapadá do stylu příběhu. Celkově jsem byl tedy spokojený, jednalo se o fajn oddychový komiks se slušným příběhem. Retro klasicky nehodnotím, ale jen zmíním. Tentokrát se jednalo o slušnou naivní blbost.

hroubek
hroubek | 16.4.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Když jsem poprvé viděl obálku a název, tak jsem se bál, že to bude starý komiks, který bude hodně retro. Prostě takový ten komiks, který je vždy na konci DCKK. O to více jsem byl překvapený po otevření. Krásný retro příběh, kde je cítit velká inspirace Strážci od Alana Moora, a taky tím co se v USA opravdu dělo(hon na komunisty a všechny, kteří smýšleli trochu jinak). Scénárista James Robinson si ukousl hodně velké sousto a já jsem rád, že mohu napsat, že to zvládl. Stačilo málo a celý příběh se mohl rozsypat jako domeček z karet. Robinson má zde hodně moc postav, a místy děj dost uhání a orientace v něm není úplně nejjednodušší. Přesto o to lepší je pak výsledná odměna. Parádní a zajímavý příběh, s opravdu dobrými zvraty, a postavy, které většina čtenářů moc nezná. Bohužel tento komiks není bezchybný. Tempo je díky počtu postav místy pomalejší, a nebo zbytečně zběsilé. Některé postavy nedostanou tolik prostoru kolik by si zasloužily. A samotný finální souboj je velmi pěkný, ale dovedl bych si ho představit lépe. JSA: Zlatý věk je hodně dobrý a povedený komiks a rozhodně se vyplatí si ho přečíst.

Abstinent
M Abstinent | 16.4.2019 | 1602

V poslední době je tu docela veselo :)

Fimi
Fimi | 16.4.2019 | Černá palice #02: Zvrat

Tomket pokud máš rád pláštěnky od Lemira, doporučuji Moon Knight od Marvelu, Old man Logan od Marvelu nebo Bloodshot Reborn od Valiantu

cyboy
M cyboy | 16.4.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (paperback)

Nejak mi to nesedlo. Kresba je skvela, i kdyz uplne nerozumim tomu, co na druhe strane vesmiru delaji kone a Benatky, ale budiz. Pribeh je hodne trivialni a poplatny sve dobe. Jako seznameni se Stormem je to fajn a jsem rad, ze jsem si to mohl precist, ale jsem si temer jisty, ze uz se k tomu nevratim, maximalne se obcas pokocham nekterymi panely.
60%

perak
perak | 16.4.2019 | 100 nábojů #12: Špinavci

Tak tady se hodně přitlačilo na pilu a ta to kosí hlava nehlava a nezastaví se ani před dětmi. Z hracího plánu ubylo pár figurek, z nichž některých je opravdu škoda a v jednom případě jsem nevěděl, o koho se jedná (takže mi buď něco uniklo nebo bude teprve vysvětleno:)), ale ono to možná i tak bylo jen předtančení před závěrečným krvavým bálem. Tak jsem hodně zvědav komu byly rozdány jaké noty a jak kdo dosud hrál falešně, nějak to pořád nemohu poznat.

Tomket.Tom
Tomket.Tom | 16.4.2019 | Černá palice #02: Zvrat

Lemire miluje pláštěnky. Já taky miluju pláštěnky a tak to má se mnou Lemire snazší. Upřímně jsem nečekal, že se do toho CC pustí, ale rozhodně palec hore a doufám, že prodeje nám to nezadusí.

Tomket.Tom
Tomket.Tom | 16.4.2019 | Conan #00: Zrozen na bitevním poli a další povídky

Nikdy jsem Conana nečetl, ale první setkání je pozitivní a náležitě jsem si tento zrod legendy užil. Kreba s coloringem je skvělá a pomlaskávat si bude snad každý. Scénář je celkem prostý a nemá smysl v něm hledat nějaké složitosti. Jako celek to ovšem funguje dobře a je to čistá radost.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.4.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Já se do téhle vesmírné části a postav Marvela dostávám jen velmi pomalu, ale i s tímto vědomím konstatuji, že mě to moc nebavilo.

Celkový dojem: 50%

HEX
HEX | 16.4.2019 | The Ghost in the Shell

Nikdy se nesnazte potkat svoje detske idoly! Tady jsem se tohoto porekadla nedrzel a bohuzel se konecne potkal se svym detskym manga idolem. Byl to trapas! Jo s tema poznamka pod carou se asi posral a varovani na konci knihy, at je radsi nectu je taky dobry.

baatcha
baatcha | 16.4.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

To jako fakt? Takhle vypadá současný superhrdinský mainstream? Tak díky, tímhle Batmanem jsem s ním skončil. Je to prázdné, je to nudné, je to k uzoufání repetitivní. Batmana ohrožuje jeho dávný nepřítel? Je to tam! Jde k němu přes jeho pomocníky? Je to tam! Je tu celá galérka batmanovských záporáků? Je to tam! A co Arkham? Je to tam! A nechybí ani vzpomínání na mrtvé rodiče a spousta dojemných flashbacků? Je to tam! Bože, vždyť je to furt dokola! Tohle fakt někoho baví číst? Jako by autoři psali všechny ty příběhy podle jednoho mustru! Ticho, Smrt rodiny, Já jsem zhouba a ještě tak milion dalších booků o Batmanovi se točí kolem toho samého motivu. Ve výsledku se tak z Batmana stala prázdná, odlidštěná a naprosto nezajímavá figurína, která pevně trčí ve stereotypní škatulce, ze setrvačnosti trousí tvrďácké hlášky a zírá přitom z cimbuří. Ne proto, že by to nějak posouvalo příběh nebo sloužilo k umocnění atmosféry, ale protože autoří vědí, že tak prostě vypadá cool. Že to není plytké? Tak schválně, jaký je Batmanův plán kromě toho, porvat se s Banem? A jaký plán má Bane, kromě rvačky s Batmanem a řvaní: "Ty jako nevíš, kdo jsem? Tak já ti ukážu, hošánku!"? A bohužel ani scénárista žádný plán nemá. Nic v příběhu totiž nedává ani ten nejmenší logický smysl.
Batman je totiž zoufale zacyklený. Už léta recykluje stokrát použité nápady, aniž by se posouval dopředu. Měl jsem ten dojem už dlouho a tímhle bookem jsem si jej potvrdil. Tohle totiž není nic jiného, než návrat do Batmanova světa 50. let. Tehdy byl Batman obklopený absurdní hordou poskoků a v příbězích na hranici scénáristické demence bojoval se záporáky z říše science fiction. Tohle je to samé v bleděmodrém. Nevěříte? V těch 50. letech mu zdárně pomáhal věrný Ace the Bathound. A právě tenhle chlupatý kamarád na nás vyskočí v jednom ze závěrečných příběhů. Včetně své psí Bat-masky. Ach jo.
Jedna nebo dvě dobré scény by se tam našly, ale celkově je současný Batman v těžkých sračkách.

Jo a Tim Drake je teď mrtvý, jo? Kdopak ho zabil? V rámci neutuchající originality autorů bych si tipnul, že nejspíš Joker, co?

perak
perak | 16.4.2019 | 100 nábojů #11: Začátek konce

První půlka knihy byla lepší než druhá, která mi přišla méně akční a hodně retrospektivní, spíše vysvětlující. Na druhou stranu musím ocenit tyto potůčky - vedlejší přítoky, bez nichž by hlavní řeka nebyla tak silnou a krásnou. Minipříběhy vyprávěné jakoby jen tak mimochodem souběžně s hlavním příběhem dávají vyniknout skvělým dialogům, po nichž se mi při čtení dalších komiksů asi bude stýskat.

Lobok257
Lobok257 | 16.4.2019 | Ultimátní komiksový komplet #094: Nelidé

Musí se číst s velkým nadhledem a zájmen o klasiku „stříbrného věku komiksů“. Zájem nechyběl, však nadhled jsem nedokázal udržet. Naivní prkenné dialogy a popisy situací k té době krásně patří, ale po pár stranách je to ubíjející. Jedna hvězda navíc z respektu ke klasice.

erik
erik | 16.4.2019 | Grandville #05: Force Majeure

Grandville došiel do finále. A úrovňou sa vrátil kamsi k prvej knihe. Ide o detektívku, v ktorej sú všetky zvraty jasné dávno pred ich odhalením, našťastie to Talbot vie a v podstate to neustále s nadhľadom glosuje. Priaznivci Sherlocka Holmesa budú nadšení. Ja si myslím, že predchádzajúce dve knihy boli podstatne lepšie. Každopádne som rád, že Grandville vyšiel.
P.S. Najzábavnejšia formálna blbinka bola čierna fólia na posledných stranách komiksu prelepená nálepkou - ochrana pred spoilermi.

trudoš
trudoš | 16.4.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Měl-li bych hodnotit alba samostatně, asi bych do plného počtu hvězd u každého zvlášť nešel, ale takhle v celku mají i ty slabší díly dějové uplatnění. Především Neviditelná pevnost lépe vyznívá jako úvod k širšímu dramatu, než plně samostatná epizoda. Jakmile se však stanoví hranice ústřední zápletky, začnou se události zamotávat velmi nápaditým způsobem, přičemž Jean Van Hamme neopomíjí ani původní prvky science fiction, které tuhle fantasy sérii tolik proslavily.
Takže jako celek naprosto dokonalé, snad jen, že po ukončení všech těch peripetií si čtenář uvědomí, jak moc to bylo všechno nucené - tedy Thorgalovo rozhodnutí opustit své blízké, aby je neohrozil svou přítomností. Paradoxně přitom způsobí pravý opak. Ovšem jednotlivé dílčí zvraty jsou perfektní a opět dokazují, že autoři jsou schopni udělat prakticky cokoliv jen proto, aby svým postavám znepříjemnili život. A zase jednou jsem si uvědomil, co mi na této sérii vyhovuje nejvíc - není to epos o hrdinství, ale epos o lidství.

karl173
karl173 | 15.4.2019 | DC komiksový komplet #057: Batman: Pod maskou

Jak již ostatní zmínili, určitě se kdysi jednalo o velkou věc, ale dnes už zkrátka nemůže nikoho překvapit. Tudíž je to pak otázka, zda budete hodnotit automaticky horší známkou za předvidatelný děj a nebo se budete soustředit na to, jak k tomu autoři kdysi přistoupili. Já osobně jsem tak nějak na obou stranách. Na jednu stranu největší tahák tohoto komiksu mě překvapit nemůže, ale stále je tam ta cesta, kterou se autoři vydali a já byl na ní dost zvědavý. No a musím říct, že nevím co si o tom mám myslet. Je to svižné čtení, které neztrácí moc času textem, ale i ani dějem. Je tam sice několik příběhových linek, ale jediná zakončená je v podstatě jen ta s Red Hoodem a Batmanem, přičemž je to ale jen vyvrcholení odhalení, reakce na toto odhalení chybí. Zbytek buď vyšumí do ztracena a nebo je to nedořešené a já už mohu jen hádat jak to dál pokračovalo. Po příběhové stránce tedy komiks moc nenabídl, jelikož to hlavní už zkrátka víme, že? Pak je tu atmosféra komiksu, kterou bych čekal, že bude mnohem hutnější a napínavější, ale na mě zkrátka ta atmosféra nějak nedolehla. A velkým důvodem je podle mě kresba. Ta je sice na pohled pěkná, to určitě jo, ale zkrátka je taková bez citu. Nepřináší nic nového a ty nejzásadnější momenty přináší v takovém nemastném neslaném provedení. Takže co na to říct? Určitě se jedná o fajn superhrdinský komiks, který se dobře čte a má i slušnou kresbu, ale zkrátka nezdálo se mi, že by na něm bylo cosi výjimečného a jak již někteří zmínili, tak tento příběh si možná více užijete v animáku, což je dosti neobvyklé. Retro hodnotit nebudu, to byla opět jen historická vsuvka. Za mě lehoučký nadprůměr ( 60% )

cyboy
M cyboy | 15.4.2019 | Grandville #05: Force Majeure

Perfektni zakonceni serie. Skoda jen trochu predvidatelneho hlavniho zvratu, ale ve finale se bez LeBrockova vysvetleni stejne neobejdete.
Skvela serie.
90%

erik
erik | 15.4.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Jedna z najlepších kníh, čo v DCKK vyšla. Človek sa skoro prichytil pri tom, že číta Alana Moorea. Akcie je minimum, pocitov a úvah hromada. Ako úvod do superhrdinov to nefunguje, kto má k nim trvalejší vzťah, ten tento komiks ocení viac. A vôbec neprekáža, že polovica účinkujúcich u nás nemá prakticky žiadnych fanúšikov a málokto tuší, čo sú zač.

Retro zošit je kapitola sama o sebe. Tak absurdné situácie a riešenia bojov superhrdinov so superzločincami sa len tak nevidí. Wonder Woman ako vývrtka? Huslista útočiaci vypchatým klokanom? Akože neskutočná záležitosť!

Fakt pecka.

Zack
A Zack | 15.4.2019 | 1602

WildBear: Tvuj svobodny nazor v dizkuzi odstranen nebyl, jen byl presunut z hodnoceni do diskuze, kam patri. Prisels o hodnoceni, protoze hodnotis neco jinyho nez comics. Jediny, koho tu vidim kvicet, jsi ty.
A ted me omluv, jdu si zaplavat v tech hromadach penez, co nam plati vydavatele, abychom mazali spatne hodnoceni jejich comicsu.

trudoš
trudoš | 15.4.2019 | 1602

Navíc reprodukce ve stánku se suvenýry je za babku, takže proč přeceňovat originál.

massilia
massilia | 15.4.2019 | 1602

I já mám svobodný názor říct: Víte Rembrandtova Noční hlídka je pěkný obraz, o tom žádná, ale je trochu drahý. Takže jedna hvězdička mu stačí, taky proto, že jsem ho vlastně ve skutečnosti nikdy neviděl... :D

WildBear
WildBear | 15.4.2019 | 1602

Čtyři hvězdy jsem dal tomuhle komiksu, když vyšel u UKK. Byla to moje svobodná vůle, můj názor na který mám právo a zohlednil jsem u něj i moje oblíbené hodnotící kritérium poměr cena/výkon.
Dvě hvězdy jsem dal tomuhle komiksu, když vyšel teď u Crwe. Byla to moje svobodná vůle, můj názor na který mám právo a opět jsem zohlednil moje oblíbené hodnotící kritérium poměr cena/výkon.
Odstranění jakéhokoliv svobodného názoru ve volné diskuzi (pokud neporušuje zákon a nikoho neuráží) je ubohost.
Odstranění svobodného hodnocení umístěného na portál, určený právě pro hodnocení produktů na sto honů smrdí účelovostí.
Podmínka, podle níž by měl být podmínkou hodnocení na tomto portále pouze nákup komiksu (dokonce snad i nákup veškerých dostupných vydání a mutací hodnoceného komiksu) je absurdní a přispívající Fry ho snad ani nemůže myslet vážně.
V řadě hodnocení různých komiksů je tady uvedeno, že jejich autor si recenzované dílko rozhodně nekoupí, dal jednu hvězdu a nikdo kvůli tomu nekvičel.
Docela by mě zajímalo komu jsem tady svojí recenzí nevědomky šáhl na bolavý zoubek.

Check Six!
!

Fry
A Fry | 15.4.2019 | 1602

ad. WildBearovo hodnocení: Na základě podezření, že se opravdu jedná o hodnocení pouze za účelem zdiskreditování nového vydání bylo hodnocení odstraněno.
Pokud se však WildBearovi přestalo 1602 líbit a z původních 4* u UKK verze chce nyní hodnotit 2* má na to plné právo.
Nicméně by neměl hodnotit verzi, kterou nemá a ani vlastnit nechce, jak sám ve svém příspěvku zmiňuje.

Fimi
Fimi | 15.4.2019 | 1602

SF za X-Meny též děkuji, X-Meni tu prostě u nás chybí, i kdyby jen solovka Wolverina a vy hned uděláte dva tituly...OML se jistě chytí a pokračování snad bude, slyšel jsem že je to skvělé a jestli je to alespoň z poloviny tak dobré jako Lemiruv Bloodshot Reborn, tak se máme na co těšit

JohnyG
JohnyG | 15.4.2019 | Solomon Kane: Ďáblův hrad (paperback)

Temný fantasy příběh s originální kresbou a pěkným coloringem. Líbily se mi doprovodné texty a celkové ladění. I kraťas na konci dokázal na pár stranách udělat velkou parádu. Za mě spokojenost. Jen baron s manželkou se chovali trochu zvláštně a nesedělo mi to moc, ale jinak taková parádní atmosféra á la Zaklínač.

Davidos402
Davidos402 | 15.4.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Nemá to s kvalitou komiksu nic společného, ale můj výtisk má na začátku kapitoly 23 místo toho číslo 18...

Jonathan Arbuckle
Jonathan Arbuckle | 14.4.2019 | DC komiksový komplet #057: Batman: Pod maskou

Komiks, na který se těšil snad každý, i přesto, že snad všichni věděli co se bude dít. Co k tomuhle říct, kresba je úžasná, myšlenky Red Hooda jsou v zásadě dosti pokrokové a přinášejí nový vítr do série Batmana. Jediné co mi tam nějak nesedělo, byla ta scéna s Jokerem, osobně mi přišla taková bez emocí, bez toho nádechu pro pomstu, která se projevuje po celou dobu. Nejsem si jistý, ale tohle je snad poprvé za dlouhou kdy lze vidět tu velkou provázanost DCUKK s jinými knihami, které vyšly předtím a možná proto mě to tak bavilo.

perak
perak | 14.4.2019 | 100 nábojů #10: Dekadence

Tak tu máme konečně do skládačky zasazené všechny Minutemany, ale ne všichni jsou na stejné straně skládaného obrazu. Nebo to tak alespoň v současné chvíli vypadá - což samozřejmě nic neznamená, protože dějových obratů u některých postav již bylo vícero. A naopak ze současného obrazu pomalu vypadávají některé rodiny Trustu. Ne všichni si mohou dovolit ten přepych zemřít stářím. Mám pocit, že v této sérii si to nakonec bude moci dovolit málokdo.

Fimi
Fimi | 14.4.2019 | 1602

Taky za to děkuji, ještě vydat např hulkovu planetu jako celek a Wolverine zrození a budu šťastný..

Matio
Matio | 14.4.2019 | 1602

Jsem moc rád, že se do toho Crew pustila. Původní UKK vyprodané, na bazaru za palbu. Obdobně Old man Logan. Takže Crwi velký dík. Každopádně 1602 považuji za velmi neotřelé dílo, které má výtečný příběh a lepší kresbu.

Scarface
Scarface | 14.4.2019 | 1602

Přiznám se, že tohle mě taky zamrzelo. Jasně, pokud se někomu komiks nelíbí, má právo dát mu málo procent... ale srážet ho na základě toho, že už jednou vyšel? To podle mě o kvalitě díla nic nevypovídá. Jinak, původní komiks je beznadějně vyprodaný - kdyby nebyl, tak ho fakt znova nevydáváme. A cena... bohužel je to fakt špalek a UKK stojí na tom, že jsou dělané v soutisku několika států, takže fakt v obřím nákladu, díky čemuž jsou ceny za tisk pak nižší (a to nemluvíme ani o cenách za podklady a práva). Čemuž nemáme šanci se vyrovnat. Upřímně, sami jsme taky zvědaví, už kvůli dalším věcem (Whedonovi X-Meni), jestli a jak se dá na věci vyšlé v UKK navázat.

Fimi
Fimi | 14.4.2019 | 1602

Chápu, čili komplex a zhrzelost...já to uvítám jelikož jsem celou Ukk prodal..

Carnage
Carnage | 14.4.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Hned pro začátek, nemám moc rád éru Golden Age DC. Prostě kdykoliv se v nějakym crossoveru novějších komiksů objeví tihle hrdinové prostě mě to nebaví a nezajímají mě a co si budeme povídat v DCKK vyšlo hned několik příběhů který údajně "revolučně zakomponovali hrdiny z golden age do moderního komiksu" (fakt už mě nebaví ani číst další předmluvu na stejný téma po Xté) a já u toho vždycky zývám. Ale tentokrát, tentokrát jsem byl mile překvapen protože právě čtu něco co má pěknou kresbu a má místo právě jen pro ty hrdiny Zlatého Věku na místo toho aby hostovali v příběhu JL. Celej příběh má na mě takovej Watchmen feel, hrdinové v pestrobarevných trikotech řešící že už jich není potřeba a každý má svoje vlastní a většinou normální problémy. Každý z hlavních aktérů má svůj prostor a všechno je propojený a na pozadí celýho příběhu se řeší poválečná doba a krize paranoii z komunismu a rudých agentů. Ano řeší se tam hodně americké vlastenectví což mi není moc po chuti ale v rámci příběhu je to důležitý. Po dlouhý době dávám DCKK plný počet, protože je to napínavý, postavy uvěřitelný, kresba je místy hodně dobrá (drogový rauš, noční můry) nikdo tam není nesmrtelný a ani první ani druhý twist jsem nečekal. Hodně dobrý!

Zack
A Zack | 14.4.2019 | Tokijský ghúl #14

Ono ma duvod, ze to vetsina autoru nedovoluje prekladat.

Kazumaki
M Kazumaki | 14.4.2019 | Tokijský ghúl #14

Nenarážel cyboy spíš na ta onomatopoiea, která doopravdy nedělají žádný zvuk? Ono Japonsko si dokáže ozvučit kdeco, to jen my to nedokážeme, a proto si musíme vypomáhat slovesy. Třeba to "zdvih." Taky jsem nad tím kdysi při výuce japonštiny kroutil hlavou...

karl173
karl173 | 14.4.2019 | Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (2. vydání)

Dalším dílem Ú.P.V.O. jsou opět povídky a tudíž jak je zvykem, tak kvalita je místy kolísavá a příběhy málokdy rozjedou nějaký hlubší a velký příběh. Příběhy tudíž končí velmi rychle a tak jde spíše jen o nápady a tentokrát i o změny kreseb, jelikož se zde s kresbou experimentovalo zatím nejvíce co se Hellboy universa týče. Co se týče příběhů, tak tam je to takové to " OK " přičemž nejvíce mě bavily Temné vody a Duše Benátek, ale i ostatní nejsou úplně k zahození. Nejvíce mi v paměti utkvěli, ale právě ty první dvě. Co se týče kresby, tak tam je to pro tuto knihu podle mě rozhodující faktor. Ten komu změna kresby nesedne nebo kdo nemá rád různé střídání kreslířů a jejich stylů, tak může mít s touto knihou problém. Mě se naopak líbila víceméně každá kresba. Jen bych u některých měl pár výtek co se týče vzhledů hlavních postav. Například v povídce " Někdo je pod mojí postelí " se mi moc nelíbil vzhled Aba, přičemž má zde největší roli, tudíž jsem si to příliš neužíval. Zároveň to pro mě byla i nejslabší povídka, byť její začátek byl možná nejzajímavější. Jako celek se každopádně jedná opět o zajímavý počin, který určitě stojí za přečtení, ale zkrátka oba první díly Ú.P.V.O. nebudou tím nejlepším co toto universum nabízí. Každopádně od příštího dílu už se má rozjet plnohodnotný děj, takže jsem velmi zvědavý a natěšený.

baatcha
baatcha | 14.4.2019 | Tokijský ghúl #14

Cyboy: Citoslovce resp. vyjádření zvuku přece patří ke komiksu od začátku a je jedno, jestli jsou v bublinách nebo mimo ně, no ne? Když si vzpomenu, jak kreativně s nima pracoval třeba Kája Saudek, tak fakt nevím, co tě dere.

baatcha
baatcha | 14.4.2019 | 1602

Fimi: Řekl bych, že to znamená: "Nasrali mě, že to vydali tak krátce po UKK, v luxusnější verzi s lepším tiskem a chtějí za to tolik, takže svou nelibost vyjádřím hodnocením."

RadimNemec
M RadimNemec | 14.4.2019 | Motolkomix: Komiks o studiu medicíny

Asi opravdu nejvíce docení bývalí medici.

Fimi
Fimi | 14.4.2019 | 1602

Wildbear tomu rozumím a chápu ale co to má společného s hodnocením dvěmi hvězdami?

P.G.
P.G. | 14.4.2019 | Tokijský ghúl #14

Cyboy: Reaguji na komentář ohledně citoslovcí. Nevím, jak je tomu nyní v současné manze (co do rozšíření a stylu), ale tebou zmiňované "bubliny" s "citoslovci" se v manze používají nejspíše již od počátků. Záměrně píši oboje v uvozovkách, protože ne vždy jsou to pravé bubliny a ne vždy pravá citoslovce. Ověřovala jsem si to v manze, kterou vlastním a je fakt, že v nich se podobnými prvky šetří a používají se střídmě k dokreslení atmosféry. A důsledně se dbá na grafické odlišení, což v ukázkách výše k této manze mi nepřijde. Právě ono grafické odlišení je důležité - např. ...! nebo !!, ??, !? a podobné je obvykle v jiném typu bubliny a značí v podstatě záblesk myšlenky. Takže např. klasický mluvený projev je v hladké bublině, souvislá myšlenka v graficky odlišné bublině (třeba dvojité) a ten záblesk myšlenky zase v jiné (třeba zubaté). A našla jsem i bubliny s citoslovci, ale většinou v případech, kdy je to pro příběh důležité (např. u strojů nebo vetřelců). Má to většinou čtenáře na něco upozornit. Je rozdíl, když přístroj vrčí (klasické vrrr v panelu) a zavrčí, i když je celá budova odpojená od proudu (třeba separátní panel s detailem přístroje a vrrrr v bublině u něj). Právě toto se mi na manze velmi líbí.
Ostatně i v Asterixovi se používala citoslovce v bublinách v podobě obrázků (vzpomínám si na blesky, spirály a podobně) k dokreslení atmosféry.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.4.2019 | Vei #01

Nechci si vysloužit nějaký feministický odsudek za genderovou stereotypizaci, nicméně jsem z celého díla cítil "ženskou ruku". Neumím to příliš vysvětlit, ale ten latentní feminní pocit ze scénáře byl poměrně silný. A to konstatuji zcela neutrálně.

Je to již několikátý severskou mytologií inspirovaný komiks, který jsem v poslední krátké době četl (Mjöllni, Asgard, Prsten Nibelngův... čeká mě ještě Thorgal) a opět se docela vyvedl.Ta hezká původní zápletka a celkově dobře scénáristicky vykreslený mýtický svět je pro mě lehce změkčován "dětskou" kresbou a posledními kapitolami, které se věnují turnaji, což mě příliš nebere, ale i tak si rád přečtu další díl, vyjde-li.

Celkový dojem: 70%

karl173
karl173 | 14.4.2019 | Ú.P.V.O. #01: Dutozem a další povídky (2. vydání)

Tak jsem si po mém skoku do Hellboy universa přečetl tuto knihu znovu, a jelikož jsem prvně knihu četl s předstihem jak jsem již kdysi psal ( a to poněkud nesrozumitelně ), tak tentokrát se k této knize dostávám až po 5. dílu Hellboye, tak jak by to mělo být správně. Díky tomu jsem už plně chápal o čem se postavy baví a mnohem lépe jsem chápal jejich chování. Nicméně i tak se hodnocení po roce v zásadě téměř nemění. To co se mi líbilo nejvíce je stále pravdou, a stejně tak i to co se mi líbilo nejméně. Dutozem je stále tím nejlepším, byť teď jsem si ji užil o něco více a největší změny jsem si všiml u krátkých povídek. Už jsem si totiž nějak nepamatoval výskyt Humra Johnsona a ani se nedivím proč, jeho povídka se dá zkrátka zapomenout snadno, jelikož se tam toho moc nestane. Naopak o to více mě bavila povídka s Abem Sapienem a Rogerem. Z té jsem si odnesl více než třeba z mnohem delší povídky se žraloky, která znovu moc nenadchla, a to jak příběhem, tak kresbou. Za mě tedy fajn rozjezd a já jdu pokračovat ve zběsilé jízdě Hellboy universem.

WildBear
WildBear | 14.4.2019 | 1602

Kdo nemá UKK (kde kompletnî příběh už jednou vyšel) a chce tenhle komiks mít v češtině,určitě zajásá. Netroufám odhadovat kolik potenciálních kupců tato kritéria splňuje,leč já(a to jsem komiksový sběratel a magor)do toho fakt nejdu. Šestikílo za pár bonusových náčrtků a místo v knihovně zaplněné něčím co už mám,sorry ale ne-e.

Scarface
Scarface | 14.4.2019 | 1602

Ano, je to přes 30 stran bonusů. Doslov, ukázky ze scénáře, nákresy postav, rozbor obálek, náčrtky stránek a tak dále.

Lenny
M Lenny | 14.4.2019 | 1602

Komiks v UKK je kompletní, to spíš budou bonusy

Carnage
Carnage | 13.4.2019 | 1602

Podle všeho to má o 28 stránek víc, takže asi jo.

Jonathan Arbuckle
Jonathan Arbuckle | 13.4.2019 | DC komiksový komplet #043: Batman: Podivná zjevení

Dobový užvaněný sedmdesátkový Batman, nemůžu si pomoct, ale mě to nějak nebavilo. Některé zápletky byly skvělé zvláště ta s Clayfacem a Jokerem, ale zbytek mi vysloveně neseděl. Ta zápletka s Jokerem se mi líbila nejvíce, prostě takový krásně švihlý Joker se svým pitomým (geniálním) nápadem na podnikání.