karl173
karl173 | 22.4.2018 | Strážci galaxie / All-New X-Men: Soud s Jean Greyovou

Ale jo, pořád mě ta série baví číst, byť ta zápletka nebyla bůh ví co. Ale Bendis psát prostě umí, a dokazuje to tady tím, že i z naprosto hloupého námětu udělá celkem zajímavý příběh. Akce trochu ubylo. V tomhle komiksu se spíše víc kecá, než tomu bylo v minulých dílech, ale ten pocit z putování vesmírem to má stále dobrý. Kresba je moc fajn, a moc dobře se na to kouká. A to i když se postavy jen baví. Práce s panely je hodně vydařená. Za mě tedy 70%

Koci
Koci | 22.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #044: Star-Lord

Já jsem z tohoto NHM maximálně nadšený. Výběr příběhů je naprosto super, člověk tady krásně pochopí, co se s touto postavou dělo, než se z ní stalo to co známe dnes z filmů. :) Retro je paráda, nedoufal jsem, že bych si něco takového přečetl v češtině někdy. Novější část je super akce s hláškama. Je to takový příslib toho co bude pak následovat ve Strážcích galaxie, ale zatím to pomalu vzniká a ještě se moc neví.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 22.4.2018 | Království tvé

Souhlasím zde s ostatními, že už kresba vydá za 5 hvězd. Četl jsem to celkem dvakrát a musím říct, že mě to pokaždé dokáže překvapit. Ve své podstatě je to zase DC superhrdinská záležitost a v podstatě je jasné jakým směrem se to bude ubírat. ALE, je tam velké ALE. Celý příběh je doprovázen jakousi polo-retrospektivou v podání Spectra a pana McCaye. Kolikrát si tak připadám já, že se na svět takto dívám, nebo jak bych se byl býval díval, kdybych mohl takto se dívat. Tento způsob vyprávění příběhů nás nutí vypadnout z běžného děje a jakoby se na něm nepodílet, což u beletrie moc nebývá. Většinou nás to nutí prožívat vše s postavami, jako bychom tam byli. Říkám většinou. I vypravěč nás nutí vtáhnout do děje svým vyprávěním v románu. Tady je to v podstatě zachované, akorát že soustředěná dějová linie se tak vlastně týká Normana McCaye a Spectra. V knize by to možná nebylo nic nového či zajímavého, ale v komiksu to nabízí úplně jiný rozměr a teprve díky takovým komiksům se pozná kvalita scénáristy. V tomto případě Mark Waid neselhal, ba naopak. To co předvedl ve 4 double-size sešitech je až neuvěřitelné. Svým způsobem to není až tak kontinuální, skoro po každé straně / dvoustranně dochází ke změně prostředí a působí to na mě dojmem překlikáváním televize dálkovým ovladačem - nechápejte mě tady špatně. Myslím to naopak dobře. Vždycky se to prostřihne jinam, pak zase vrátí. To není přitom moc typické pro mainstreamový, natož americký, komiks. Do toho ten Ross, Waid ho musel v podstatě uštvat svými "požadavky". Tolik práce musel do toho Alex Ross vynaložit, protože tam je tolik změn a skoků, až je to neuvěřitelné a opět se budu opakovat, ale každá stránka / dvoustránka je umělecké dílo. Píšu tady o hodně komiksech, ale ne moc o grafických románech, což tento komiks splňuje. Takových děl je málo a takových tvůrců snad ještě míň. Mainstream mám svým způsobem rád, ale občas jsem přejedený tou vší masáží a kolikrát je nemožné se v tom orientovat, není tudíž divu, že člověk otupí a nadává, o to víc ale si vážím, když v tom všem vyleze na povrch něco takového jako je Království tvé. I samotní superhrdinové jsou velmi netypičtí a je fakt sranda je sledovat, jak je dostalo to, čeho se báli nebo co by nikdo tzv. nečekal, že se jim stane a přitom to pak využijí ve svůj prospěch. Tady není nic blbě, snad jen to, že to končí, ale to každý příběh musí.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 22.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Dějově je to takové rozhozené, jinými slovy se v tom velmi zvláštně orientuje. Hledal jsem nějakou příběhovou linii a pak mi došlo, na konci samozřejmě, že tam v podstatě žádná není. Na druhou stranu jsem si říkal, že to tak asi má být a jakmile jsem ji přestal hledat a oprostil se od toho, došlo mi, že je to docela dobré. Doslova zábavně dobré. Příjemně drsné, pojaté ve stylu Heroes for Hire, takovej ten street style a opravdu proč ne. Dobře naservírovaná akce v 6 sešitech. Nehledat složitosti, nehledat vyšší smysl. Krásné a umné propojení snů a reality, opravdu proč ne. Čte se to dobře. Má to dobrý střih a nenudí to a stejně jsem čekal na další sešit po dočtení předchozího než spadla opona... a ... BONUSY. Tohle je slušná porce komiksu a slušná porce NHM. Za mě 80% - 4 hvězdy. PS: I ten origin story byl docela fajn a vrátil jsem se tak do dob Universalu and Hammeru. Radši budu číst old school marvel tohoto typu, než ty "nesmyslnosti kolikrát" o superhrdinech z dob 60.-70. let (až na výjimky samozřejmě).

mike731
mike731 | 22.4.2018 | Artur a zlaté lano

Hezká knížka pro děti, ale komiks je to jen stěží. Pěkná kresba, díky které bych si rád 'přečetl' i další díl. Jen bez profesora Brownstona (zdejší verze Crypt-Keepera) bych se obešel.

P.S. Díky Pasece a Zackovi za výhru v soutěži, jinak bych se ke knížce asi nedostal :)

Norri
Norri | 21.4.2018 | Velké dobrodružství Pepíka Střechy (2. vydání)

Předtím byla v popisu jiná velikost. Alespoň myslím...

Norri
Norri | 21.4.2018 | Plutona

Stejně úžasné a děsivé, jako když jsem to před časem četl poprvé v originále. Bál jsem se, že bez momentu překvapení to už nebude ono, ale znalost konce tomu moc neuškodila. Když si člověk domyslí všechno to, co nutně přijde po konci tohoto vyprávění, jaké dopady to bude mít na psychiku všech zúčastněných... Prostě paráda. Zvolené tempo a styl vyprávění mě prostě baví a kresba tomu celému dodává tu správnou atmosféru.

MEGA
MEGA | 21.4.2018 | Star Wars #01: Skywalker útočí, Zúčtování na pašeráckém měsíci

Má to cenu kupovat, pokud už mám časopisové vydání? Respektive má to nějakou přidanou hodnotu?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.4.2018 | Batman / Želvy nindža Adventures

Hm, kdybych byl menší, tak mě to možná baví. Pro děti to může být slušný exkurz do určité části popkultury s jejich populárními hrdiny, určitě se na mnoha místech zasmějí. Já jsem se k uzoufání nudil. S tím, že má být komiks "jízda" a "pro každý věk" moc nesouhlasím... kresba hrozná.

Celkový dojem: 20%

J.Connor
M J.Connor | 21.4.2018 | Thorgal #18: Sluneční meč

Jasně, že je to jeden ze slabších Thorgalů, nicméně v případě téhle série to stále znamená výtečné čtení, které mě vždy spolehlivě pohltí.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.4.2018 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

No, tohle už je o poznání lepší a klidně to mohlo začít tímto a první kniha mohla být v podobě flashbacku a reminiscencí, nebo snad i lamentování. Proč ne, ale i tak je to tady to drží pohromadě a teprve až tady vidím ten drsný pirátský život a jeho stinné stránky. Fakt, tady už to je to, co jsem si představoval, o čem má být Dlouhý John Silver. Kresba džungle a Guyanacapacu se povedla na výbornou. Dobrodružství je svižné a graduje až vygraduje a to velmi nečekaně. I ten závěr jsem čekal jiný a ne tak prozaický. A že to nebude nakonec o pokladu se dalo tak nějak tušit, přesto jste si pořád říkal, že ne, jde o poklad, a ono se to celé tak pokroutilo. To se fakt povedlo. To vše kolem. Každopádně k 5 hvězdám mi prostě něco chybí. Je to prostě kvalitní a slušný komiks. Má své místo v mé sbírce. Možná až si přečtu někdy jindy, budu to zase vidět jinak.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.4.2018 | Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2

Na první čtení zmatené a prostřihy mezi scénami jsem si musel kolikrát domýšlet, až to rušilo. ALE... na podruhé to dopadlo daleko lépe. Už to tak neruší a docela se v tom dá zorientovat. Kresba je pěkná a přesně vystihuje námořně-pirátský život a styl. Zkrátka takhle bych si to představoval. Náhled do jejich života je docela vkusně nastíněný a dostali jsme porci od všeho trochu. Pravda, začátek byl trochu natažený a místy jsem si už říkal, tak jdeme jdeme, pohni! přesto nějak to ve mně nechalo příjemný dojem, že to je docela dobré čtivo. Čekal jsem něco trochu jiného (asi více klasického - chápete ne, John Silver...), ale na druhou stranu proč ne takto. Je to drsné a nikdo se nikoho na nic neptá. Tvrdý a drsný život je docela vidět a kresba ho vystihuje. Kniha taková potřebuje pokračování, proto v celku by se to hodnotilo jinak. Nejsem vyloženě nadšený, natož zklamaný, ale prostě jsem vlastně rád, že jsem si to mohl přečíst. Zajímavé, moderní, francouzské, docela drsné a dobrodružné až na kost. Gradace a postupné odhalování reálií a děje je fakt vydařené, ale až na druhé čtení mě to chytlo.

willis
willis | 21.4.2018 | Velké dobrodružství Pepíka Střechy (2. vydání)

Myslím, že tohle vydání je menší. Pochybuji, že prodejní cena by byla nižší než před šesti lety. Navíc na seqoy.cz jsou rozměry 17 x 23cm.

Carnage
Carnage | 21.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #044: Star-Lord

První část je taková hodně naivní jak se na tu dobu sluší a patří ale četlo se to celkem dobře, druhá barevná část je dobrá v tom jak si je Peter vědom toho jak naivní byla ta doba kdy byl Ten Star-Lord, tým který dostanem a je asi nějakym předvojem Strážců má takovou chvílema klesající a chvílema zvyšující se kvalitu. Rocket je pořád Rocket a to stejný Star-Lord, Groot je teda dost otravnej a jeho modernější verze se mi zdá lepší, Mantis je celkem fajn, Deathcry se moc neohřála, Bug ničím kromě erotických vtípků neviniká a Captain Universe je za mě super a člověk moc tuhle entinu nepotkává v komiksech a spíš jen jako alternativní oblek toho a onoho hrdiny v alternativnim světě. Každopádně zápletka mě moc nebavila a pozdější Strážci Galaxie jsou rozhodně lepší ale nejsem si jsit jeslti se to zlomilo až vznikem filmu. Osobně bych si raději přečetl tu Anihilační válku, lepší 3.

cyboy
M cyboy | 20.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #044: Star-Lord

Celkem jsem tesil a jsem celkem zklamany. Prvni historicka cast je neskutecne ukecana, ale alespon se v ni neco dozvime, i kdyz je k nevydrzeni nabubrela. Moderni cast je ukecana jen o trochu min a pribehove mozna slabsi nez ta historicka. Celkove je to naprosto zapomenutelne a mnohdy vyslovene frustrujici.
60%

Norri
Norri | 20.4.2018 | Velké dobrodružství Pepíka Střechy (2. vydání)

Překvapuje mě, že udělali dotisk. Loni mi říkali, že chtějí tomu velkému vydání nechat určitou exkluzivitu a sběratelskou hodnotu. Ale myslím že je dobře, že ten dotisk udělali. Tohle má být pro děti a ne pro sběratele.

Draco nobilis
Draco nobilis | 20.4.2018 | Sága #06

Já už to kupuju asi jen ze setrvačnosti. To je zacyklení jak noha.

cyboy
M cyboy | 20.4.2018 | Táňa Ruskov - Stíny absolutna (promo verze)

Prakticky naprosty souhlas s Darth Raelchim. Ale bylo to zadarmo, tak mnourim oci.

autokineton
autokineton | 20.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Jeden z nejlepších a nejzábavnějších NHM. Inu Warren Ellis se nezapře :-) Zároveň jeden z důvodů, proč mají komiksové komplety (když si samozřejmě vybíráte) smysl, jinak bychom se v češtině s tímto marvelovským (anti)hrdinou asi sotva setkali... 85%

Lobok257
Lobok257 | 20.4.2018 | Svatá Barbora

Naprosto fascinující a šílené, že se něco takového mohlo stát ve skutečnosti... Dvoustrana s vylepenými důkazy a stopami v pátrání přímo vyzývala k tomu vzít si lupu a číst :) Provedení komiksu, na české poměry, dokonalé.

Walome
Walome | 20.4.2018 | Blacksad (pevná vazba)

Velká paráda. A to říkám jako člověk, který před lety přečetl první příběh a u druhého to odložil. Teď mi to sedlo do nálady mnohem víc. Primární je nádherná, úžasná, detailní kresba, protože scénář celkem pokulhává (hned 2x se opakuje klišé, kdy se detektiv dozví ty nejpodstatnější informace od umírajícího) a když nepokulhává, tak je to prostě detektivka, což už je natolik vyčerpanej žánr, že není moc co vymýšlet.

Ale samozřejmě atmosféra, NOÁROVKA, zvířecí charaktery, detaily atd., to vše funguje perfektně a já si čtení hrozně užil. Jednohubka se strýčkem Samem byla taky parádní.

filmator
filmator | 20.4.2018 | Dobrodružství pidilidí #01: Exodus

Vynikající kresba. To byste si mohli prohlížet a kroutit hlavou, jaký je Seron borec. Ale děj je tak jednoduchej, že tomu nemůžu dát ani průměrný hodnocení. Původní stripy neznám, takto bez návaznosti je to skutečně dost matoucí. Předpokládám,že po přestěhování - tedy od sešitu 2 - by příhody konečně mohly být něčím zajímavé. V případě prvního sešitu jen nad scénářem kroutím hlavou a říkám si, jak toto mohlo projít? Ale výtvarně super, černobílé by to možná mělo ještě o něco větší kouzlo. Takhle občas obrázek luštíte, protože linku znepřehlednily barvy.

trudoš
trudoš | 20.4.2018 | Ú.P.V.O. #04: Smrt

Rovnou zkraje se musím omluvit předchozímu dílu, protože až tady mi docvaklo, že tvůrci mají s žabím morem širší plány. Takže když jsem posledně vyčítal uspěchaný konec, od skutečnosti jsem byl tááááááákhle daleko. Tedy ne, že by Smrt s motivem nějak pohnula, ale jede se dál a to poměrně vynalézavě, přičemž budoucnost nevypadá vůbec růžově. Navíc je, kromě úvodní povídky, celé album tvořeno jedním příběhem, což sérii jenom prospívá. O to spíš, že se nehraje podle pravidel Hellboye - tedy monstrum, prohra, magický předmět, výhra. Nehledě na to, že nováček Benjamin Daimio je sympaťák, i když vypadá jako mrtvola (no, on vlastně je). Hezky také krystalizuje homunkulus Roger, jenž začíná být skutečně zábavný (etuda s kalhotami je dokonalá). Zápletka přitom zůstává věrná klasickému hororu a pro jednou mi při čtení dokonce běhal mráz po zádech. Což je pro mě známkou, že se série konečně dostává do formy. Paradoxně tomu ubližují pouze „žabáci“, protože kdo neví, nepochopí důležité souvislosti.

cyboy
M cyboy | 19.4.2018 | Simpsonovi: Přísně tajné

Klasicti Simpsonovi a dokonce i vtipni.
75%

Fimi
Fimi | 19.4.2018 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

ježiši on u nás vyšel Šejič?? to musím mít...sakra a proč ne Ravine? ááááá

cyboy
M cyboy | 19.4.2018 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

Koupeno spis ze zvedavosti, nez ze by me zaujala anotace. A prekvapive to neni hloupe. Sice se to snazi byt vtipne, ale skutecne vtipne momenty jsou tam tusim dva (tim druhym si nejsem jisty). Kazdopadne jde o celkem zajimavou knihu, na jejiz pokracovani jsem zvedavy. Vracet se k tomu (v dohledne dobe) asi nebudu, ale spatne to nebylo.
80%

cyboy
M cyboy | 19.4.2018 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

Tak tentokrat zklamany nejsem (jako jsem byl u Tretiho zakona). Sice prichazi ke slovu trocha toho nadprirozena a nabozenskeho tresteni, ale celkove to nevadi a pribeh drzi pohromade. A Silver? Silver je proste legenda. ;)
90%

Tormentr
M Tormentr | 19.4.2018 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

Nádherné překvapení :)

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (paperback)

Zajímavá sbírka nabízející určitý druh vývoje Moebiovy kresby. Takhle to na mě působí. Nevidím v tom jiný smysl, než tento. Pár příběhů je skvělých a velmi čtivých. Zrovna ten první, nebo Faragonescia jsou výborné. Oprava ženského robota, která se nevyvedla - zbývá masturbace v kokpitu... Ještě hon na člověka na tom velkém kvádru, opravdu jsem tam viděl Arzacha, což bylo pak i potvrzeno samotným guru. No a samozřejmě Druillet - to je fakt pán, doporučuji Salammbó od něj. Jo, a ještě Rimbaud variation je také skvělá, trochu Mucha...? Pak tam jsou příběhy zajímavé, "průměrné" a i neuchopitelné. U některých mě kresba fakt nebrala. Zvlášť ta retrospektiva, kde autor mluví o sobě je taková divná a moc jednoduchá na mistra, než jak ho znám. Major Grubert mě nechytil. Znám ho z Airtight Garage's Elsewhere Prince od Marvelu v podání našeho mistra a Erica Shanowera na postzu kreslíře. V tomto 6-ti dílném cyklu mě bavil, ale tady ty epizodky, no, divné. Spíš oceňuji, že mám možnost nahlédnout na mistrovu pestrost jeho tvorby. Takhle ho opravdu neznám a krom Arzacha, Drápků a Incalu jsem u nás v ČR jinou možnost neměl, takže velké plus, že to u nás vyšlo. Přesto není tato sbírka automatickou jedničkou. Věřím, že každý umělec v jakémkoliv odvětví má silné a slabé stránky své tvorby. Každý to vidí a vnímá jinak. Každý příběh má něco do sebe a vyžaduje další průběžné čtení. Možná číst dílčí příběh samostatně a ne za sebou je třeba klíč k objektivnějšímu hodnocení. U Moebia je naprosto jasně vidět vývoj a životní rozpoložení, proto je každý příběh odlišný. Dobře / špatně... na nás / vás.

Vzkaz pro CREW: jestli to čtěte, jsem opravdu rád, že tomu tak je. Moc vám děkuji za váš ediční plán. MDEK a Modrá Crew je podle mě to, co ČR dlouho potřebovala. Samozřejmě nejste jediní, abych se nedotknul dalších vydavatelů, ale vaše pestrost při výběru děl k vydání je až neuvěřitelná. Moebia zbožňuji a jeho tvorbu vždy vítám a kupovat ji budu. Pro mě to není jenom komiksové vzdělání, pro mě je to život. Děkuji!!! Dobrá práce!

willis
willis | 19.4.2018 | Artur a zlaté lano

Knížka je pěkně udělaná ale chtělo by to více propracovat... 48 stránek není málo na to rozehrát příběh ve větším stylu, ale pokud v knížce převažují stránkové a dvoustránkové ilustrace pak tam není prostor pro vytvoření hlubšího příběhu s nějakým přesahem.

choze
choze | 19.4.2018 | Dívka jménem Patience

Osudová romance o záchraně životní lásky, jejíž hrdina kráčí za svou druhou šancí s až terminátorovskou umanutostí, chladnokrevností a věcností a s cynickými komentáři a nadávkami na rtech. Nijak zvlášť originální nebo složitý příběh, ale se sympatickými hrdiny i humorem a s dostatečně zajímavým dějem a výtvarnem.

Tormentr
M Tormentr | 19.4.2018 | Umbrella Academy #01: Apokalyptická suita

Strašně zkratkovité, uspěchané a z mého pohledu špatně stravitelné sousto, které mě nenadchlo a ani neurazilo, prostě mnou prošlo naprosto s nezájmem. Další chod si nechám ujít.

rewkon
rewkon | 19.4.2018 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

Zajímavá kresba a i příběh není vůbec špatný zatím asi nejlepší Doctor Strange v ČR těším se na pokračovaní.

choze
choze | 19.4.2018 | Druuna (paperback)

Z parádně nakresleného erotického čtiva o nepříliš chytré ani akční hrdince, která polonahá a kypící zdravím vyrazí ze své komůrky na dlouhou cestu okázale se rozkládajícím světem plným vědátorů, vojáků, mutantů a robotů, co si s ní chtějí užít, záhy vyklíčí epický ponurý sci-fi příběh. Navíc v mém oblíbeném subžánru, do kterého se to definitivně překlopí v poslední a nejzajímavější části. Postavy jsou sice zapomenutelné, dialogy bez náboje a tempo vyprávění není nejsvižnější (mj. kvůli snovým pasážím), ale příběh jako celek překvapit i zaujmout dokáže a kresebně si Serpieri vyhrál s bezútěšným industriálním prostředím i výjevy z body horroru, takže výsledkem je hodně fyzický zážitek, přičemž sexuální scény jsou jen jedním z jeho zdrojů.

Vrenn
Vrenn | 19.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (pevná vazba)

Trochu navážu na první hodnocení, které jsem si přečetl u paperbacku a lehce mě rozmrzelo. Pořídit si knížku plnou kraťasů a pak mrmlat, že tam není žádný delší příběh, mi přijde opravdu trochu schizofrenní. Nicméně - přišel jsem, koupil jsem, přečetl jsem a uslintnul si blahem... prostě pecka, Moebius je skvělej. Popis knihy naprosto odpovídá tomu, co člověk dostane, takže mé očekávání bylo naplněno. Ideální kniha do čekáren :)

Fr3d_K
Fr3d_K | 19.4.2018 | Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace

Příběhově ještě obstojné, ale ta kresba mě osobně vůbec nesedla. Doslova mi knihu zkazila.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Tak, kde začít... Alex Ross se u nás poměrně rychle etabloval, slyším ze všech koutů, že má vyjít Alex Ross a to dokonce od DCUK a pak si s tím ještě přijde Crew... Není důvod se netěšit. Z polic oprašujeme Království tvé a prozíravci si ponechali Zázraky, buď první verzi nebo tu z Marvel UKK. Tak proč mi to nevyrazilo dech?! Kresba je naprosto úchvatná, to fakt nejde jinak než prostě WOW, každou stránku a panel jsem si vychutnával. I když postavy místy působí jako ze zlaté/stříbrné éry, nevadilo mi to, naopak mi přišli jakoby lidské, ne tak plastické a v podstatě do našeho světa nepatřící. Tady klobouk dolů.

Co se příběhu týče, tak první kniha má opravdu výborné a svižné tempo a jednotlivé prostřihy mezi lokacemi, tudíž superhrdiny, mi přišly vždy ve správný čas jiné. Prostě to sedělo. Příběh graduje a je plný tajemna a opravdu věříte, že se děje něco co se dít nemá, ale... je to dobře nebo ne... Asi do 7-8. sešitu tomu zhruba věříte, resp. po dobu první knihy ano. Nevíte, co se děje a kdo za tím stojí. Máte pouze úlomky grandióznějšího plánu. Chvílemi si i říkáte, že oni superpadouši se asi fakt dali na pokání. Ano, jsme v DC světě a do jisté míry jsou hranice dané.
A tady nastupuje kniha druhá. Opravdu se to začne lámat někdy v 7.-8. sešitu. Najednou to do sebe začíná sice zapadat, ale na druhou stranu zjistíme, že to celé je zase to pořád dokola. Asi je těžké vymanit se z okovů DC omezení, ale to pořád nezavdává, aby člověk miloval vše co nám předhodí. Tím nechci říct, že tady není důvod nemít tento komiks mít rád, ale přesto mi to najednou všechno přišlo takové vágní. Plus musím teda nechat, že celou zápletku výborně vypiplali a cizelovali do posledního detailu. Ale zase Brainiac?! Potažmo Luthor?! Zase, opravdu?! Chvílemi jsem opravdu čekal nějakého sociálního padoucha, takový ten spasitel lidu, který to vlastně myslí dobře, ale mine se to účinkem a i sami hrdinové neví, kam se postavit. To by bylo něco, rozkol mezi nimi. Budiž, DC Civil War :-D. Ne, teď vážně. Ten DC-čkovský ráz (v rozuzlení děje) to podle mě celé rozbil. Snížil mu tak pomyslné hodnocení a komiksovou kvalitu, udělal z toho komiksovou tuctovku, čili nepovýšil se na úroveň nesuperhrdinských komiksů, i když se ale usilovně snaží. PŘESTO POZOR, aspoň se jedná o velmi, velmi kvalitní komiksovou tuctovku. Alex Ross opravdu umí a já mu vzdávám hold. Milerád si tento komiks přečtu znovu a pak zase znovu, ale musí být nálada na hrdiny. Nemám problém tento komiks číst, jenom se nečekal moc toho superhrdinství na konci, nevím, nějak jsem si říkal, že u Rosse to bude jen okrajové. Na druhou stranu, pro fanoušky DC světa je toto dobrý způsob, jak je vzdělat něčím opravdu ryze kvalitním. Jedno malé mínus: šrámy Wonder Woman v některých záběrech působily moc uměle, jako by tam nepatřily a byly tam nevkusně dokresleny. Působilo to fakt nekvalitně - že by chyba tisku, ale už tam??? Hodnocení: Za ten konec a rozuzlení děje nemůžu jinak než 4 (celek by byl samozřejmě 5).

Captain Marvel: jednoduchá a uchopitelná kresba. Asi chápu, proč se to stalo populární, ale dnes je to fakt těžký old school. Zde je opravdu vidět, že cílová skupina byly hlavně děti. Nic proti tomu, jenom konstatování. Snad co se mi líbilo bylo občasné srovnání obličejů s francouzskou školu, viz Tintin. Někdy je ta podobnost opravdu evidentní. Takže je vidět, že zámoří dostalo svou evropskou porci včas. Příběh mi přijde ještě dětinštější než u Aqua Mana a kresba tím pádem také. Na druhou stranu, textu tam není tak moc a číst se to docela dá.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 19.4.2018 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Tak, kde začít... Alex Ross se u nás poměrně rychle etabloval, slyším ze všech koutů, že má vyjít Alex Ross a to dokonce od DCUK a pak si s tím ještě přijde Crew... Není důvod se netěšit. Z polic oprašujeme Království tvé a prozíravci si ponechali Zázraky, buď první verzi nebo tu z Marvel UKK. Tak proč mi to nevyrazilo dech?! Kresba je naprosto úchvatná, to fakt nejde jinak než prostě WOW, každou stránku a panel jsem si vychutnával. I když postavy místy působí jako ze zlaté/stříbrné éry, nevadilo mi to, naopak mi přišli jakoby lidské, ne tak plastické a v podstatě do našeho světa nepatřící. Tady klobouk dolů.

Co se příběhu týče, tak první kniha má opravdu výborné a svižné tempo a jednotlivé prostřihy mezi lokacemi, tudíž superhrdiny, mi přišly vždy ve správný čas jiné. Prostě to sedělo. Příběh graduje a je plný tajemna a opravdu věříte, že se děje něco co se dít nemá, ale... je to dobře nebo ne... Asi do 7-8. sešitu tomu zhruba věříte, resp. po dobu první knihy ano. Nevíte, co se děje a kdo za tím stojí. Máte pouze úlomky grandióznějšího plánu. Chvílemi si i říkáte, že oni superpadouši se asi fakt dali na pokání. Ano, jsme v DC světě a do jisté míry jsou hranice dané.
A tady nastupuje kniha druhá. Opravdu se to začne lámat někdy v 7.-8. sešitu. Najednou to do sebe začíná sice zapadat, ale na druhou stranu zjistíme, že to celé je zase to pořád dokola. Asi je těžké vymanit se z okovů DC omezení, ale to pořád nezavdává, aby člověk miloval vše co nám předhodí. Tím nechci říct, že tady není důvod nemít tento komiks mít rád, ale přesto mi to najednou všechno přišlo takové vágní. Plus musím teda nechat, že celou zápletku výborně vypiplali a cizelovali do posledního detailu. Ale zase Brainiac?! Potažmo Luthor?! Zase, opravdu?! Chvílemi jsem opravdu čekal nějakého sociálního padoucha, takový ten spasitel lidu, který to vlastně myslí dobře, ale mine se to účinkem a i sami hrdinové neví, kam se postavit. To by bylo něco, rozkol mezi nimi. Budiž, DC Civil War :-D. Ne, teď vážně. Ten DC-čkovský ráz (v rozuzlení děje) to podle mě celé rozbil. Snížil mu tak pomyslné hodnocení a komiksovou kvalitu, udělal z toho komiksovou tuctovku, čili nepovýšil se na úroveň nesuperhrdinských komiksů, i když se ale usilovně snaží. PŘESTO POZOR, aspoň se jedná o velmi, velmi kvalitní komiksovou tuctovku. Alex Ross opravdu umí a já mu vzdávám hold. Milerád si tento komiks přečtu znovu a pak zase znovu, ale musí být nálada na hrdiny. Nemám problém tento komiks číst, jenom se nečekal moc toho superhrdinství na konci, nevím, nějak jsem si říkal, že u Rosse to bude jen okrajové. Na druhou stranu, pro fanoušky DC světa je toto dobrý způsob, jak je vzdělat něčím opravdu ryze kvalitním. Jedno malé mínus: šrámy Wonder Woman v některých záběrech působily moc uměle, jako by tam nepatřily a byly tam nevkusně dokresleny. Působilo to fakt nekvalitně - že by chyba tisku, ale už tam??? Hodnocení: Za skvělý začátek a gradaci děje musí být 5 (celek by byl samozřejmě 5).

Aqua Man: kresba docela pěkná, na to, že jsou to 41. léta. Když to srovnám s Captainem Marvelem ve Whiz Comics, je to opravdu rozdíl. Jinak je příběh klasický a poplatný své době. Nicméně, kresba je fakt zajímavá. Docela detailní, když se nad tím člověk zamyslí.

Norri
Norri | 18.4.2018 | Harley Quinn #01: Šílená odměna (paperback)

Zcela jistě nejsem cílovka. Ale na druhou stranu nemůžu říct, že bych se vůbec nesmál. Vtipné mi připadaly spíše některé situace než pointy příběhů. Jednoduché to není ani s kresbou. Někde vypadá Harley pěkně a někde jak vyžilá herečka po létech fetování a pěti nepovedených plastických operacích. O chlup se mi to zdálo lepší než následující druhý díl, ale i tak to sotva stačí na tři hvězdičky. Nejlepší na celé knize je první sešit, ve kterém se s každou stránkou střídají výtvarníci. Je to úžasná galerie výtvarných stylů.

karl173
karl173 | 18.4.2018 | John Constantine, Hellblazer: Syn člověka

Klasický Ennis v plné ráži. Tak bych asi jednou větou nazval tuhle knihu. Hellblazer je série kterou jsem si chtěl vždycky přečíst a konečně jsem se k ní dostal. V téhle knize se to celkem dost podobá Hitmanovi, ale jen v tom nejlepším. Příběh v podstatě ničím nepřekvapí, ale i tak jsem se po celou dobu skvěle bavil. Výborné dialogy a zábavné hlášky a k tomu trochu té akce. To vše podávané v typickém surovém stylu Gartha Ennise. Navíc to má i velmi dobrou kresbu, která mi dost sedla. Doufám že zbylé knihy co u nás vyšli a které píše Azzarello pojedou na stejné vlně, protože to by byla paráda. 85 %

3DD!3
3DD!3 | 18.4.2018 | Hellboy #06: Podivná místa (2. vydání)

Psychadelická jízda od začátku do konce. U prvních dílů Hellboye mi malinko začala vadit jistá schematičnost příběhů. Podivná místa jsou diametrálně odlišná. Spíše vysvětlují pohnutky hlavního hrdiny, osvětlují čtenáři co se stalo kdysi a proč je rudý ďáběl tak nebezpečný světu. Vizuálně jde asi nejlepšího Mignolu. Především kombinace se žlutou barvou vypadá výborně. Navíc jde o poslední větší příběhy, které sám ilustroval. Za mě jeden z nejlepších dílů.

3DD!3
3DD!3 | 18.4.2018 | Batman #07: Konec hry (paperback)

Hihi hi. Snyder se ve finále utrhl ze řetězu pomáhá mu v tom smějící se démon, srandista s tváří albína, ten který se na každý úkol vrhá s úsměvem na rtech. Batman je zde neustále tlačen do rohu, ať jde o bitku s rádoby kamarády z Ligy spravedlnosti, Sovím tribunále nebo samotným Jokerem, jde do toho tvůrčí duo na plno a užívá si tohle au revoir. Nápad přesunout hlavního padoucha do mystické roviny je drzý, ale o to lépe funguje. Vrcholová mainstreamová tvorba. P.S: Capullo se v kresléní rozmláceného bílého úsměvu přímo vyžívá.

3DD!3
3DD!3 | 18.4.2018 | Deadpool #05: Deadpool se žení

Sbírka krátkých příběhů vždy s nějakou sličnou děvou ve vedlejší roli. Deadpoolova svatební veselka přinesla spoustu vzpomínek a ať je to úd drtící a nohy trhající kráska nebo holka zralá na sebevraždu, vždycky je to úlet. Střídají se jak kreslíři tak scénáristi takže kvalita je proměnlivá. Pokud něco stojí za vypíchnutí je to Hitler cestující časem a jeho destruktivní pochod prostorem.

Doppelganger
Doppelganger | 18.4.2018 | Star Wars Magazín 2018/02

PKD: já ti nevím, ale ty obkreslené fotky od Salvadora Larrocy bych za výhru rozhodně nepovažoval :)

PKD
PKD | 18.4.2018 | Star Wars Magazín 2018/02

Aaron jede!!! A je snad čím dál lepší! To,co neumí Disney dělat u hl.filmů,tak tady to jede na 100%. Jen ta kresba je čím dál hnusnější. Salvadore Larroco,kdepak jsi??? Ještě,že tu je záchrana v podobě (vždy) výborného Mikea ´Vampirella´ Mayhewa.

doomista
doomista | 18.4.2018 | Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace

Na komiksu mě nejvíc zklamala kresba, ve které jsem měl občas problém identifikovat postavy, které se jen málokdy podobají své předloze. V knize jsou dva příběhy, ten první je takový zbrklý, nic moc zajímavého se v něm nestane, spíš prohlubuje postavu Clary, což taky není na škodu. Druhý příběh je delší a scénárista si tam víc vyhrál s Doktorovou schopností pohybovat se v čase a také s indickou mytologií. Prvnímu příběhu bych dal tak 70%, druhému 90%.
Koupě vhodná pro fanoušky DW. Pro nefandu DW tohle není ten správný start. Především proto, že na ten typ humoru si člověk musí zvyknout a taky to chce mít aspoň nějaký přehled o mytologii seriálu, o které se zde nedozvíte v podstatě nic.

S4TW
S4TW | 18.4.2018 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Tohle byl jeden z prvních komiksů, jaké jsem četl (pokud pominu Kačery a Čtyřlístek z dětství). Už je to víc jak 4.5 roku, co jsem ho četl a tak mě zajímalo, jak na mě bude působit s takovým odstupem času a světe div se, užil jsem si to víc, než tehdy (což je pro mě velké překvapení, čekal jsem opak). Ano, jedná se o klasický příklad konzumního komiksu pro masy, což není s podivem, když si vezmeme, že to píše Geoff Johns, který je tím proslulí a za posledních 10-15 let byl hlavní tváří DC. Nicméně on to prostě umí, psát takové komiksy. Sakra, to musíme pořád hledat hloubku v takovém žánru, jakým je superhrdinský komiks? To je samo o sobě absurdní. Tohle je ideální komiks do řady, jako je DC komiksový komplet. Parádně představuje postavu, dává nám moderní origin, který je stravitelný i pro zaryté odpůrce retro komiksů. Ba dokonce se mu daří nažhavit i na další dobrodružství této postavy. Scénář je spíš uvádějící a rozehrává několik her, které zdaleka nejsou po dočtení posledního sešitu dohrány. Navíc přináší origin, který je většině fanouškům DC (či supehrdinů) velmi dobře známý a tak nás nečekají nějaká závratná překvapení, ale to, jak to podává, je prostě velmi dobrá, zábavná a čtivá forma. Opět další super komiks na příjemný, akční večer, kdy chcete lehce vypnout a jen si užít kosmickou jízdu. Navíc mě dostala parádní kresba Ivana Reise, líbivá, se spousto jedno-dvojstran, které opět pomáhají s akčním a rychlým tempem. Retro sešit je jen příjemný bonus. To, co tento komiks dělá, dělá na výbornou a že nedělá něco jiného? Tak si přečtěte Jodorowského nebo jinou hypsteřinu… Navíc větší věci si v této knize Johns teprve připravuje.

MarvelLover
MarvelLover | 18.4.2018 | Deadpool: Drákulova výzva

Super komiks, krásně se mi to četlo a líbilo se mi kolik antihrdinských postav se tam objevilo. 100%

Fimi
Fimi | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Upřímně? No právě ta absolutní pompéznost, monumentálnost, epičnost a velkolepost je největší kámen úrazu, jelikož od půlky mě to fakt přestalo bavit a já už si jen užíval tu kresbu místy až chaotickou. Samozřejmě je to skvělý a nejlepší kniha DCKK doposud a možná celkově. Ale jde vidět, že samotná forma s obsahem to svou velikostí prostě sráží....

karl173
karl173 | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #032: Catwoman: Selinina velká loupež

Dobrá jednohubka, která se vždycky hodí. Hlavní příběh Selenina velká loupež, je klasická jízda holywoodského střihu. Nepřináší co se týče příběhu moc nového a místy vypadá trošku moc uspěchaně a kdy některé věci jsem nedokázal ani vstřebat a už se dělo zase něco jiného. Ale i tak je to fajn. Díky druhému příběhu, který krásně doplní ten hlavní se to ale jako celek skvěle promíchá, a dokonce jsem si druhý příběh užil asi i o krapet víc. Má to trochu pomalejší tempo, ale díky tomu že se to zaměřuje spíše jen na jednu postavu mi to sedlo víc. Co se týče kresby tak ta má svůj styl a musel jsem si na ní chvíli zvykat, ale nakonec jsem v ní našel jisté kouzlo a zalíbila se mi. Pochopil bych ale pokud se najdou tací, kterým nebude po chuti. Poslední retro příběh je už jen takovou fajn ukázkou jak vypadali komiksy na začátku 40. let a navíc se zde poprvé objeví postava Catwoman. Za mě tedy povedených 80%

Thurin
Thurin | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #032: Catwoman: Selinina velká loupež

Skvělá žánrovka a Darwyn Cooke. Pro milovníky Parkera povinnost.

willis
willis | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Co se mně nelíbilo, to je scénář. Možná pocta šedesátkám jak tady někteří zmiňují, ale je to tisící variace na další hloupý příběh. Freakshow postav z DC, třeba Joker je tam jen proto aby se zúčastnil. Samozřejmě díky za každého Alexe Rosse, tady není třeba váhat. Ale plný počet prostě nejde dát.

willis
willis | 17.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Co se mně nelíbilo, to je scénář. Možná pocta šedesátkám jak tady někteří zmiňují, ale je to tisící variace na další hloupý příběh. Freakshow postav z DC, třeba Joker je tam jen proto aby se zúčastnil. Samozřejmě díky za každého Alexe Rosse, tady není třeba váhat. Ale plný počet prostě nejde dát.

cyboy
M cyboy | 17.4.2018 | Pro Tebe

To je zase pohlazeni po dusi na hrane geniality. Krasne mikropribehy, ktere maji hloubku a hlavne pointu, ktera misty i rozesmeje (Pribeh s dobrym koncem). Autor tentokrat zcela neprokryte obsadil i sam sebe (poznal jsem vas pane Cechu! :)).
Jednim slovem parada!
95%

louza
louza | 17.4.2018 | Ultimátní komiksový komplet #097: The Mighty Thor: Ragnarok

Legendární dvojka Lee-Kirby drtí čtenáře Thorovou palicí. Kniha je po všech stránkách poplatná své době. Klasická (celkem hezká) Kirbyho kresba je podpořená trochu méně klasickým příběhovým podkresem, který je přece jen na Leeho poměry na slovo skoupý. Čili občas přes bubliny uvidíte i obrázky. I tak je kniha bohužel poměrně nudná a a nejúžasnější na ní je fakt, že vůbec dokázali dojít k číslu 150 a někdo jim to kupoval. Dnes už má hodnotu pouze jako doklad doby.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Hellboy: Kniha 1

Mě to fakt nebavilo a na tak velkém formátu mě to doslova rušilo. Zbytečně to na mě působilo okázale a až moc pohádkově. Barevnost daných příběhů mi na tak velkém formátu má svým způsobem obrácený účinek, než Hellboy a Mignola patrně zamýšleli. Moc pohádkové a moc barevné. Temnota je ta tam. Blbě se to čte a je to těžké jak kráva. Pro sběratele je to asi jiná, ale já do toho nejdu. Měl jsem tuto edici půjčenou a to mi bohatě stačilo. Snad jsem jen rád, že jsem dokončil jisté pemzum příběhů ze světa Hellboye a díky tomu už vím, že Hellboy v komiksu už ne-e. Filmy nema problema, ale komiksy ne. Mignola je pro mě nezajímavá kapitola a pouze určité dílčí kusy mají pro mě nějaký význam, např. Batman nebo Baltimore, občas nějaká hostovačka. Fajn, jinak ne.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | BubbleGun #06

Fakt průměr, protože MIX. Půl ok, půl ne. Důvod proč jsem tuto sbírku koupil je kvůli Šimečkové. Jinak bych o to nejspíš nezavadil. Pár komiksů se fakt povedlo, ale jinak je to těžká vata. Doslova od druhé půlky knížky to začíná být zajímavější. Čili, jo, ok. 3 hvězdy. Šimečková opět nezklamala, proto 3.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Xerox volume 3

Tohle už je o poznání lepší a sbírka působí daleko kompaktněji. Nabízí už ucelené příběhy a ne alternativní pokusy o jiný vypravěčský styl - to nemusím, teda sem tam ano, ale jinak ne. Troutman super, Lubošova smrt velmi vtipná a Gun Fight prostě epický. Už za to to stálo tento výtisk koupit, mám komplet Gun Fight! Dobrá práce.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Xerox volume 2

Začínáme a je to vidět. Tedy, začínáme vol. 2. Není to špatné a na začátek dobré, ale je vidět, že se tvůrci časopisu hledají a spíš se jedná o sbírku ryze zajímavou, nabízející spíš jehlu / jehly v kupce sena. Pár vtipných momentů, zvláště Sedlák pobavil a i Hurikán. Jinak, jsme na začátku, 2 hvězdy.

karl173
karl173 | 16.4.2018 | Ultimate Fantastic Four #01: Zrod

Povedený origin, který se s ničím moc nezdržuje a naservíruje vám zrod F4 poměrně snadno a rychle. Příběh je jasný a ničím vás ani nepřekvapí, ale o tom originy vlastně často jsou. Komiks je ale svižný a skvěle se čte. Navíc sem tam padne i nějaký ten fór. Kresba je parádní a dobře se na ní kouká, tady nemám absolutně co vytknout. Za mě 80%

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Teror ve jménu víry

Tohle mi fakt nesedlo. Čím je Miller starší, tím mě víc jeho kresba nebaví. Zbytečně expresivní a cíleně vyhrocené a až moc viditelné detaily - jak postav, tak i pozadí. Někdy to na mě působí dojmem, že to kreslilo 5-ti leté děcko. Příběh mi přijde účelový, zvlášť ve stylu nahromaděných emocí a pocitů, které musí ven, pokud možno, co nejzajímavější formou. No, tak to se teda nepovedlo. Zbytečně a až přehnaně paranoidní. Za nitky tahá někdo jiný, ne lidé na konci, ať muslimové či ne. Přijde mi to zbytečně popuzující a to nepatřím mezi sluníčkáře. To s tím nesouvisí. Pokud šlo o satyru, tak tohle je na míle vzdálené. Pokud to mělo být varování a jakási parodie, tak se minula účinkem. Jestli chtěl Miller udělat osvětu a otevírače očí, rozhodně bych zvolil vhodnější způsob vyjadřování a ne pouštění se do stereotypů, které asi platí v USA, ale ne ve zbytku světa, patrně to tak asi má působit. Promiňte, ale my jsme Evropané, potažmo Češi, a myslím si, že není až tak nutné chovat se po vzoru USA - takhle to na mě totiž působí. Na závěr, co zbývá dál, nepoužitý koncept pro Batmana, možná by se to tam hodilo více. Místo islamistických teroristů tam mohl dát Ra'ase a trochu to okořenit, a ok. Fakt ne. Zbytečné a nudné. Moderní Miller jde dolů - naštěstí to jakž takž napravil The Dark Knightem 3.

karl173
karl173 | 16.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #011: Fantastic Four

Bohužel tohle mi nesedlo. V první polovině se mi líbil nejvíc asi druhý sešit s Thingem, jinak mi ostatní přišli dost laciné a o ničem nebo s nehorázně hloupým dějem. Četlo se to ale povětšinou celkem dobře. Pak když se na scénu objevil Doom tak se to sice zvedlo i příběhově, ale jen na chvíli protože velmi brzy se vše začne dokola opakovat. Kdybych si dal někdy v polovině sešitů s Doomem pauzu a vrátil se k tomu tak za týden či dva tak bych to možná skousl více, ale takhle na jeden zátah mě to už ke konci zkrátka začalo nudit a musel jsem se vyloženě přemlouvat k dočtení. Kresba je ale každopádně po celou tu dobu velmi povedená a tak díky ní a tomu že komiks mi začal nudit vlastně až ke konci dávám průmerných 50%

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Plutona

Napoprvé nemá absolutně čím zaujmout. Promo v podstatě žádné a nebýt mého kamaráda z Krakatitu (ty víš, kdo jsi ;-) ), tak ani nevím, že Plutona existuje. Nicméně, při bližším pozorování mi utkvělo v hlavě jedno jméno - Jeff Lemire. Toho asi znám. No jasně!!!! Old Man Logan a Černá palice. To je on....??? No jasně, že jo, a jsem opravdu moc a moc rád, že jsem se do komiksu podíval, posléze koupil a ve finále i přečetl. Co přečetl, zhltnul!! Nemám k tomu co dál dodat. Je to velmi zajímavý příběh s velmi zajímavým světem. Snad jedinou nevýhodou, vlastně dvěma nevýhodami, jsou jistá povrchnost při prozkoumávání světa (jak na poli psychologickém, tak i na sociologickém a povrchnost chápejte ve stylu povrchového prozkoumávání, zkrátka nejde se moc do hloubky), a dále kresba dětí. Ty nohy jsou fakt jak kopýtka a zahnuté do špičky fakt ne-e. Přesto tento nedostatek budiž kreslířce odpuštěn a její kresba potom i nadále působila vkusně, neokázale a vlastně i popisně. Naprosto jsem se orientoval v postavách a prostředí. Profily a emoce dětí byly dobře zachycené a každá změna nálady byla jasně rozpoznatelná. Zrada a podraz byly asi nejlépe ztvárněné. Vážně jsem si tento komiks užil a snad jediné, co bych vytknul, je závěr. Že je neukončený mi ani nevadí, aspoň to dodává na autentičnosti, ale mám na mysli závěr kolem superhrdinky Plutony (nechci spoilerovat - takže si to přečtěte). Jo a kontrast mezi matkou samoživitelkou a "v noci" superhrdinkou je fakt zábavný, i když v podstatě víc než reálný. Spousta matek žije kolikrát dvojí život, i když ten druhý život není být superhrdinkou - I KDYŽ... věřím, že naše mámy jsou v podstatě takové naše superhrdinky. Pro mě aspoň ano. Děkuji Plutoně, že mi připomněla, kdo je má máma a dále si pak připomenout, jaké to bylo být dítětem v kritickém období.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Batman #10: Epilog (paperback)

Velké zklamání a velká zbytečnost. Tahle kniha má opravdu smysl jen jako poslední a ukončující kniha celé série Batman The New 52. To je ale málo. Vím, že za to vydavatelé nemohou a pouze dokončili to, co si předsevzali a co nám fanouškům slíbili. Tímto jim chci vyjádřit velké dík, že nám po dobu nějakých 4 let servírovali nového Batmana, který je opravdu jiný a odlišný. Kniha samotná není hloupá, ale je hloupě koncipována. Příběhy jsou v podstatě výseky a mají pomyslně ukončovat celou sérii. Toho se mi jaksi nedostalo a nebýt tzv. pokračování z Květů zla, konkrétně příběh Dvacet sedm, tak by mi to celé projelo hlavou jako pájka máslem. Příběh z doby Brucovi amnézie mi přijde zbytečný a opravdu měl být obsažen v Supertíze nebo Květech zla. Celá série ještě byla ochuzena o jeden Annual 3, přitom je to součástí Konce hry (tie-in chcete-li), takže nechápu. Kresba dalších příběhů je krásná a nabízí další paletu kreslířů. Opravdu jsem si užíval obálky. Co ale nechápu je Rebirth Batman #1. Proč tam k sakru je? Takhle, chápal bych jeho začlenění, kdyby nám DC vysvětlilo jakousi souvislost mezi New 52 a Rebirthem. Jenže tam nic není, jen že je to jakási ochutnávka. Zbytečná, zvlášť když má Rebirth u nás vyjít a v době, kdy to vyšlo v USA, ať mi nikdo netvrdí, že Rebirh už nebyl na světě. Proč tam nedat nějaký příběh ve stylu #0, který právě přemostí obě univerza (dobře, kresba je docela dobrá). Opravdu tomu nerozumím a jediné, co z celé sbírky Epilog mám je, že je kompletní a že tam jsou zajímaví kreslíři a zajímavé obálky (+ budoucnost a klonování Batmana je prostě SUPER). Prostě nic víc. Crwi přesto ještě jednou děkuji - to není vaše chyba. Jsem pořád rád, že mám sérii kompletní. Nedávno jsem ji přečetl celou od 1 a je to opravdu slušná a příjemná jízda.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.4.2018 | Batman / Želvy nindža Adventures

No, nevím. Když vyšla první kniha (NE díl), tak jsem si říkal, že další zářez musí být stejně dobrý. Hmmm, není a nebude. První a potažmo i druhá kapitola se ještě dá a docela slušně uvádí čtenáře do děje. Karikaturní a až přehnaně dětinská kresba to docela dobře doplňuje a zkrátka očekáváme dobrou porci humoru, byť spíš pro děti. Budiž, to mi nevadí, ale co mě dostalo, je naprostý a totální zmatek, který nastupuje od 3. kapitoly. Absolutně, i na podruhé, jsem se ztrácel, co mi chce vlastně scénárista říct. Přišlo mi to jako změť nahodilých shotů doplněné o nějakou frázi, hlášku, apod. a to je vše. Děj se jakoby rozplynul a sestává pouze z dílčích záběrů. Dokonce to přestalo být i vtipné a kouzelná atmosféra Batman TAS byla ta tam. Nicklodeon TMNT nebudu komentovat, pro účely komiksu jsem byl schopen to akceptovat a brát to v potaz, ale to prostě nešlo. Pro mě je toto naprosto zbytečná kniha a může snad pobavit jen skalní fanoušky, i když i zde pochybuji, a nebo mládež, což zase chápu. Dnešní tvorba pro mládež je ve stylu rychlého prostřihávání mezi jednotlivými sekvencemi a tento příběh mi přijde přesně takový. Ve finále je tam jakýsi epilog, který mi tam ale vůbec nepasoval, a celá kniha mi přišla jako promo video k předávání Oskarů, kdy pak netrpělivě čekám na South Park verzi Brooke Shieldsové, která nám pak poví, jak si uprdla při natáčení Modré laguny.

Asi největší pecka z toho všeho je předělávka Batman TAS intra v podání Michaelangela - koho jiného, že asi. Ten je asi na tom všem nejzábavnější a tím to taky celé končí. I přes počáteční nostalgii mě to prostě nebavilo a nudilo. První kniha a právě vycházející její druhý díl (zatím v USA a v sešitech) je něco čemu říkám - MEZI DVĚMA SVĚTY - a přesně to sedí. Tady NE!

Hawwwran
Hawwwran | 16.4.2018 | Modrá Crew #02 - Ekhö: Zrcadlový svět #3, 4

Koupil jsem si to abych měl co číst při kafi na terase a tenhle účel byl splněn, příjemná kresba, fajn příběh. Fakt parádní oddychovka.

Hawwwran
Hawwwran | 16.4.2018 | Batman: Kameňák a další příběhy

Četbu tohohle komixu jsem si fakt užil, hlavně druhý příběh. Ta kresba druhého příběhu je naprosto skvostná. Tím myslím tu verzi kterou koloroval ilustrátor. Krátký příběh na konci jen zapečetil dobrý pocit z celé knihy. Fakt paráda.

Hawwwran
Hawwwran | 16.4.2018 | Sandman #01: Preludia a nokturna (barevné vydání)

Super úvod do série. Další díl už leží na poličce a já se těším na další příbéhy. Pecka

Hawwwran
Hawwwran | 16.4.2018 | V jako Vendeta

Kresba a lettering mne trochu rušily od toho abych si to užil.

Hawwwran
Hawwwran | 16.4.2018 | Watchmen - Strážci (3. vydání)

Pro mne srdcovka. Po dlouhých letech od Sincity ve mne vzbudil zájem o komiksy. Skvělý příběh, postavy, kresba.

Draco nobilis
Draco nobilis | 16.4.2018 | Rikki-tikki-tavi

Na začínajícího autora velice slušný nadprůměr, krásný coloring, vodovky indické atmosféře svědčí. Dobrá gradace příběhu, jenom zvířátka jdou autorovi kreslit o dost lépe než lidé...

perak
perak | 16.4.2018 | Candide #02: Velký inkvizitor

Stejně jako u prvního dílu musím ocenit odvahu pustit se do takové předlohy a především pak skutečnost, jak to autor skvěle zvládnul. Příběh nepostrádá vtip, ale i kupu nadčasových tezí, poukazujících na určitá klišé v chování lidstva v průběhu historie (především v otázce války, revoluce, …). Kresba šmrncnutá Kájou Saudkem a steampunkem pak podtrhuje čtenářovu radost z knihy. A třetí díl se blíží. Hurá

Mitsuko
Mitsuko | 16.4.2018 | Tokijský ghúl #04

Re-reading: Už jsem sice věděla, jak záležitost dopadne, i tak je ovšem volume 4 dost napínavé a drsné. Nevím, co víc říct bez vyspoilování děje, každopádně se mi líbí náznak toho, že někteří lidé by byli schopní s ghúly koexistovat. Taky se mi líbilo poodhalení Jomovy a Utovy minulosti...a samozřejmě samotná restaurace je dost zajímavým zážitkem.

Draco nobilis
Draco nobilis | 15.4.2018 | Želvy Ninja: Menu číslo #01: Jedinečný originál

Děsná kresba, naštěstí se zlepšuje. Příběh je dost slabý, ale což, každý začátek je krušný...

Draco nobilis
Draco nobilis | 15.4.2018 | Želvy Ninja: Menu číslo #02

Lepší než jednička, ale dialogy jsou dost neobratné (možná vina překladu?), chutnalo, ale znám lepší.

Draco nobilis
Draco nobilis | 15.4.2018 | Želvy Ninja: Menu číslo #03

Za mě nejlepší díl, který jsem jako jediný zblajzla na jedno posezení. Kraťasy mi u Želv Ninja sedí o dost víc než rozsáhlá epika.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 15.4.2018 | Baltimore #02: Prokleté zvony

Konečně ten druhý díl vyšel, a už chci zase třetí!!! A hned prosím!!! Tohle je přesně to, co má daná série dostat. Rozšíření univerza, více poznat postavy a více se zaobírat jednotlivými reáliemi daného světa. To jsme zde dostali. Navíc příběh je v podstatě pokračováním, ale není to takové to začínáme přesně tam kde jsme skončili v předchozím. Je evidentní, že mezitím se něco odehrávalo, což celkovému vyznění dodá na jakési časovosti, resp. časové důvěryhodnosti. pro upřesnění to lze vypozorovat většinou z filmů, že určitý postup a gradace v daných filmech v nás zpravidla vzbuzují dojem, že se vše odehrává v jednom prodlouženém víkendu - vybavuje se mi film Thor 1. Kresba si pořád drží svůj vysoko nastavený standard a není důvod jej měnit. Zvlášť bych vyzdvihl, že se Steinbeck v podstatě neopakuje, má nastavený svůj rukopis, ale povaha dílčích prvků, konkrétně prostředí kostela a jeptišek má zase jiný projev než u předchozí knihy prostředí vesnice a ostrova. Rozumějte, že jeho tvorba není zaměnitelná, např. v postavách nebo, že temno a temnota nemá stejný typ atmosférické kresby. Cítím jakousi snahu, aby každá postava, detail a pozadí měly svůj unikátní rukopis, že daný prvek si vyžaduje něco, co by jiný prvek nezvládl nebo by působil jako pěst na oko. Do toho to hraní si a přeskupení dobových reálií pro účely vyprávění našeho příběhu vždy potěší a pokud je to uděláno poctivě a zkrátka dobře od tvůrčího týmu, nikdy to nebude působit jako rušivý element. Obzvlášť je to vidět v hospodě, když se Lord Baltimore seznámí s tím pisálkem. Svět je hnusný a poválečný, resp. post-epidemický a je krásný. Tenhle typ projevu já mám rád, taková "oxymoronizace" dílčích prvků - nabízí se srovnání s Timem Burtonem, např. Mrtvá nevěsta. Skvělé a skvělé, doporučuji.

Kazumaki
M Kazumaki | 15.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (pevná vazba)

„K dostání u všech dobrých, polodobrých i nedobrých knihtupců.“
Mám takový dojem, že tohle všechno překládat bylo docela peklo a výkon pana Podaného mne nepřestává fascinovat (už Salvatore byl docela úlet – samozřejmě v dobrém). Tímto bych ho chtěl nominovat na komiksového překladatele století. V knize je ohromná spousta vymyšlených názvů a termínů, pro které schválně neexistuje vysvětlení a sám autor často nejspíš vůbec nevěděl, o čem vlastně píše, ale zato tím věrně dodržoval směrnice své bujné fantazie.
Krátké komiksy jsou pak vlastně Moebiovým experimentálním prostorem pro tvorbu, takže mnohokrát se stane, že jako čtenáři navyklí na příběhová schémata opustíme komiks neukojeni. Osobně mě kniha bavila více v druhé polovině, kde se začínají objevovat trochu delší komiksové útvary, ačkoliv pochybuji, že kromě vizuálu si z nich budu za týden ještě něco pamatovat.
Líbí se mi však přítomnost P. Druilleta jako jednoho ze scenáristů a každopádně jsem rád, že kniha vyšla. Na některé stránky je radost pohledět.
Vždy po několika epizodkách následuje stručný komentář Girauda ke každému komiksu a na konci knihy se můžeme dočíst i něco o autorovi samotném a neméně zajímavě o jeho vlivu na českou komiksovou scénu z pera (či klávesnice) Tomáše Prokůpka. Paní Tejnická se pak opět postarala o moc hezkou úpravu knihy.

MickeyStuma
MickeyStuma | 15.4.2018 | DMZ #05: Skrytá válka

Pátá kniha přináší změnu a to v podobě vyprávění několika samostatných ukončených povídek, které svým způsobem ukazují, že v každém zákoutí se něco děje a že v podstatě u všeho Matt být prostě nemůže. Jsou tu postavy nové, i z předchozích knih známé. Máme tu drama, akci i metaforu. Kniha tak ukazuje, že na dlouhém jednotném příběhu pro každou knihu série stavěná vůbec být nemusí. Ve světě komiksu nic neobvyklého.

S4TW
S4TW | 15.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Asi nejlepší akční komiks, jaký jsem zatím četl. Tady ta kniha totiž neskutečně odsýpá a funguje jako několik akčních scének, které vám místy skutečně budou evokovat hollywoodský trhák. Když budete číst druhý sešit hlavního příběhu, tak budete vědět, o čem mluvím. Absolutně bezchybně napsaná akce. Hltal jsem to jako blázen. Ostatně celou knihu máte přečtenou během chvíle, neboť autorům se povedlo využít komiksové médium na maximum, čili nepotřebovali mnoho slov, ale i přesto dokázali vyprávět několik historek, které dávaly hlavu a patu. Navíc co sešit, to originální pojetí. Nejdřív máme detektivku, pak nastupuje zmiňovaná akcička, následovaná duchařinou, poté přijde psychedelický snová jízda, poté zase trochu jiná akce, kde jsem si přišel jak ve videohře a nakonec souboj se zakomplexovaným magorem. Ellis je autor, který se nebojí vnášet nové nebo vylepšovat zaběhlé pořádky a bezesporu se jedná o moderně uvažujícího scénáristu. Jeho Moon Knight je akční špica. Navíc je doplněn skvělým kreslířem, s kterým si vyloženě sedl a tak dokáží příběh vyprávět v absolutní symbióze. Krásná, lehce undergroundová kresba, které se daří vystihnout noční atmosféru lehce temného New Yorku. To se prostě neokouká. Navíc i retro hodnotím silně nadprůměrně. Moench je autor, který asi nesedne všem, ale jak je Ellis dnešní moderní autor, tak ve své době takový musel být Moench. Celkově velká spokojenost, komiks, který lehce za večer přečtete a rádi se k němu vrátíte.

Mitsuko
Mitsuko | 15.4.2018 | Tokijský ghúl #03

Re-reading: Tenhle díl byl super. Hodně se mi líbil, když jsem ho četla poprvé a hodně se mi líbil i teď, když jsem ho četla podruhé. Boje byly přehledné, což velmi oceňuji. Více se zde taky prohlubuje ta morální otázka věci...je zajímavé nad tímto příběhem přemýšlet a jsem zvědavá, jak celý příběh skončí.

Mitsuko
Mitsuko | 15.4.2018 | Tokijský ghúl #02

Re-reading po roce: Objevují se nám tu „záporáci". Líbí se mi, že opět dostáváme trochu jiný pohled na dobro a zlo (jako třeba u Death note, ačkoli tam se to prolíná ještě víc). Představují se nám nové postavy, které vypadají sympaticky a jsou od sebe dobře rozeznatelné. Kresba stále skvělá.

MarvelLover
MarvelLover | 15.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Super komiks, krásně a rychle se čte.

Mitsuko
Mitsuko | 15.4.2018 | Tokijský ghúl #01

Re-reading po asi roce a půl: Na 1. volume se toho, řekla bych, stalo docela dost. Můžeme vidět silný potenciál příběhu o tom, jak se mladému studentovi bez jeho souhlasu naprosto změní svět a je nucen se přizpůsobovat novým skutečnostem, očekává se od něj, že bude dělat věci, které by nikdy dělat nechtěl (trochu jako metafora na dospívání). Kresba v tomto svazku je nádherná a oproti jiným mangám můžeme vidět vcelku netradičním grafickým stylem vyvedenou obálku.

cyboy
M cyboy | 14.4.2018 | Dlouhý zítřek a další příběhy (paperback)

Sbrirka kratkych pribehu, ktere puvodne vychazely v rozlicnych periodicich. A to je taky slabina tohoto svazku. Porad jsem vyhlizel nejaky poradny pribeh, neco vic, nez jen epizodku, pripadne ilustrovany napad a jak zadny neprichazel, tak jsem byl cim dal vic nespokojeny. Cist to sem tam, jeden, dva pribehy za sebou, tak by se mi to asi libilo vic, ale takhle zretezene to bylo trochu frustrujici. Asi se k tomu nevratim, ale jsem rad, ze jsem to cetl a koupe nelituji, jen jsem nedostal to, co jsem ocekaval.
70%

Fry
A Fry | 14.4.2018 | Sandman #06: Báje a odlesky II.

Sandman #06: Báje a odlesky II. - Klasika svého žánru a jedna z nejlepších komiksových sérií vůbec ... Sice moc nechápu proč byla tato sbírka v našich končinách rozdělena do dvou svazků a stejně tak nechápu ani proč jsou jednotlivé příběhy za sebou chaoticky uspořádány, ale dejme tomu, sbírky to jsou kvalitní a tato druhá část navíc netrpí vyloženě slabými příběhy. 'Orfeus' je perfektní labutí písní o lásce, 'Havraní sněm' mi byl až nezvykle povědomý, jako bych ho už někdy četl a 'Ramadán' sice nenadchl, ale vlastně ani nijak nezklamal ... Za mě 4*!

MickeyStuma
MickeyStuma | 14.4.2018 | DMZ #04: Palba do vlastních

Další velice silný příběh mající dokonce hodně společné s realitou. Masakr 204. dne je na pořadu soudního dne. Dvě pravdy a následná zpravedlnost podle dané politické situace. Autor postavil vyprávění na výpovědích obou stran a pohledu novináře Rotha, takže čtenář dostává plné informace o průběhu všeho dění. Vlastně si tak může udělat i svůj vlastní názor, jakoby to byla skutečná realita a schválit či odsoudit soudní výrok a následné chování veřejnosti. Příběh má značnou výpovědní hodnotu, což nebývá zase až tak často.

MickeyStuma
MickeyStuma | 14.4.2018 | DMZ #03: Veřejné práce

Silný příběh nahlížející do jiných oblastí válečného konfliktu, především mezi obyčejné civilisty, kde taktéž nemůže být nikdo s ničím jist. Ale je tu i firma pod názvem Trustwel, která má stavebně rekonstruovat poničený ostrov. Opravdu? Napínavé vyprávění plného hrozeb a přesvědčení, kde nic není jak vypadá. Skutečně silný scénář nenechávající nic náhodě. Kresba už jen doplňuje myšlenku autora a skvělý střih vyprávění. Třetí díl popostrčilo svou laťku hodně nahoru.

xflori01
xflori01 | 14.4.2018 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

Na Doctora Strange jsem byl zvědavý, ale nic jsem od toho neočekával. Aarona mám ze Skalpů rád. Zde ale odvádí rutinní práci, takže příběh je dobrý, ale nijak nevybočuje z klasického superhrdinského mainstreamu. Bachalovu kresbu jsem nikdy extra nemusel. Celkově zhodnoceno: Dostal jsem do ruky průměrnou knížku, kterou jsem si rád přečetl, nenudil se, ale unešený jsem z ní nebyl (Deadpool je jednoznačně mnohem lepší a Strážce jsem ještě nečetl). Ale další díl si koupím, Marvel mám rád a má to, myslím, jen 5 knih, takže pohodička.

Mitsuko
Mitsuko | 14.4.2018 | Naruto #37: Šikamaruův boj

Za mě naprosto skvělý díl. Bylo uchvacující vidět, jak důmyslný je Šikamaruův plán, ačkoli soupeři jsou tentokrát opravdu velmi silní. Možná je to hezkým počasím, ale u tohohle dílu mě opět chytlo nadšení z Naruta, dokonce téměř tak silné, jako jsem měla v pubertě, když jsem koukala na anime. Skvělý díl. :-)

hroubek
hroubek | 14.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Díky za takovéhle komiksy. Další parádní zářez DCKK, jenž vydává čím dál lepší kousky, které umí překvapit, jak kresbou, stylizací a nebo příběhem. A tady je všechno. Úžasná kresba od Alexe Rosse, na které jsem mohl oči nechat. Parádně napsaný příběh se známými postavy, jenž jsou dohnány, do velmi nepěkných situací. Funkční záporáci, zvraty, pocity nejistoty. Pocta stříbrnému věku DC. Jsem z tohoto komiksu hodně nadšený a opravdu jsem si moc užil. Líbilo se mi, že zde dostali prostor snad všichni hrdinové z Ligy, od Batmana, přes Flashe, k Aquamanovi. Líbila se mi linka s Green Lanternem, zvrat s Wonder Woman. Užil jsem si Shazama, Supermana, Martian Manhuntera a Zatannu. Souboje jsou parádní, chytré a mají spoustu nápadu, a krásných pomrknutí. Pro fanoušky DC je to radost číst. K tomu ještě velmi slušná stará čísla. Takže tady není o čem. Jeden nejlepší a nejsilnějších příběhu, který zatím v DCKK vyšel.

PS: Oba díly jsem četl za sebou a hodnotím je jako celek, takže tento komentář platí i pro první díl.

hroubek
hroubek | 14.4.2018 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Díky za takovéhle komiksy. Další parádní zářez DCKK, jenž vydává čím dál lepší kousky, které umí překvapit, jak kresbou, stylizací a nebo příběhem. A tady je všechno. Úžasná kresba od Alexe Rosse, na které jsem mohl oči nechat. Parádně napsaný příběh se známými postavy, jenž jsou dohnány, do velmi nepěkných situací. Funkční záporáci, zvraty, pocity nejistoty. Pocta stříbrnému věku DC. Jsem z tohoto komiksu hodně nadšený a opravdu jsem si moc užil. Líbilo se mi, že zde dostali prostor snad všichni hrdinové z Ligy, od Batmana, přes Flashe, k Aquamanovi. Líbila se mi linka s Green Lanternem, zvrat s Wonder Woman. Užil jsem si Shazama, Supermana, Martian Manhuntera a Zatannu. Souboje jsou parádní, chytré a mají spoustu nápadu, a krásných pomrknutí. Pro fanoušky DC je to radost číst. K tomu ještě velmi slušná stará čísla. Takže tady není o čem. Jeden nejlepší a nejsilnějších příběhu, který zatím v DCKK vyšel.

PS: Oba díly jsem četl za sebou a hodnotím je jako celek, takže tento komentář platí i pro druhý díl.

3DD!3
3DD!3 | 13.4.2018 | Batman / Želvy nindža (pevná vazba)

Naprosto boží týmovka! Želváci patřili k mému dětství stejně jako banány a pizza, vidět je v týmovce s Batmanem v českém dabingu je prostě splnění sen. Příběh má navíc hlavu a patu (v rámci možností) a je jak želvákovsky vtipný tak Baťovsky vážný s úlitbou rodičům a počátkům celého poslání. Překvapilo mě že to kamarádství funguje stejně tak využití mutagenu v závěrečné řeži je hodně zajímavé. Srdcovka.

3DD!3
3DD!3 | 13.4.2018 | Andělské drápky

Spíše kontroverzní než výjmečné. Jodorowsky ve smyčce prazvláštní poezie prostě tolik nevynikne. Mám radši příběhy. Obrovské vydání činí z Andělských drápků spíše výstavní kus a díky vkusnému provedení od Arga se tak bude tyčit na čestném místě knihovniček největších fajnšmekrů. Někde vysoko, nedej Bůh aby si to děti spletli s omalovánkou...

karl173
karl173 | 13.4.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Recenze nelhali. Tenhle komiks je vážně skvělý. První ochutnávka v takovém tak trochu retru je sice celkem zmatečná, protože jste vhozeni do něčeho o čem víte kuloví a navíc to po tomhle sešitu dále pokračuje, takže z toho nedostanete skoro nic. Sešit slouží čistě jen pro ukázku prvního výskytu, který ale vypadá celkem zajímavě a má i fajn kresbu. Pak už ale přichází Warren Ellis a jeho neskutečně přímočaře ražená, ale zároveň bravurně napsaná jízda s parádní kresbou Declana Shalveyho, kterého odteď budu vždy vyhledávat ( Deadpol: Hodný, zlý a ošklivý ). Každý sešit je v podstatě taková samostatná povídka a každý má svůj vlastní příběh. Takový styl mi prostě náramně sedl a je vážně škoda že sešitů není v této knize více. Skvěle se na to kouká a v podstatě v každém sešitě je něco parádního a nového. Za mě 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.4.2018 | Svatá Barbora

Wow. Tak tady hlavně poklona Marku Pokornému, protože takhle podobně nadaného komiksového kreslíře v ČR v současnosti budete těžko hledat. Už od komiksu "Nejisté domovy: Silnější než někdo" si myslím, že je to nesmírně šikovný výtvarník, který si umí s panely hrát jak Chris Ware. A mám pocit, že tento člověk by dokázal ze sebebanálnějšího příběhu (není zrovna tento případ) udělat pomalu masterpiece.

K samotnému příběhu - kauze jsem nikdy do hloubky úplně nerozuměl, ale je to popravdě zajímavá a mrazivá story. V tomto komiksovém případně zdařile vyprávěná, což o to. Ač je to zcela legitimní přístup, trochu mě mrzí, že se autoři uchýlili k fikci. Nejen, že mi udělali v hlavě o to větší zmatek v souvislosti ke skutečným událostem, ale tím, že vlastně spousta věcí je vyprávěna podle toho, jak se asi pravdivě udály, ale mnoho detailů je naopak jinak či nejsou zmíněny, vzniká pro mě hrozně nepříjemná diskrepance mezi realitou a onou stvořenou fikcí. A také hlavní hrdinka, případem posedlá novinářka, do které si autoři prý projektovali svůj vlastní "voyeurismus", je nesympatická nána.

P.S. Pasáž z Městské knihovny pobavila.

Celkový dojem: 80%

cyboy
M cyboy | 13.4.2018 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Opet se mi libila manga. Alita ma hlavu a patu, i kdyz tady je zcasti hlavne dejova vata v podobe toho motorballu a hlavni pribeh se posune jen trochu. Ale i tak to bavi.
Vzhledem k tomu, ze Alita vychazela v 90. letech, tak se nabizi prime srovnani s Ghost in the shell a tady Alita vyhrava na cele care. Ma to dej, ktery plyne od A do B, autor nemoralizuje, neoblazuje nas uvahami o likvidaci zdravotnickeho odpadu apod. a hlavne ta technika tady dava pomerne smysl a celkem slusne obstoji i dnes.
Jinymi slovy - Alita prezila zmenu poroty, GIT ne.
80%

erik
erik | 13.4.2018 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Totálne sklamanie. Kresba je super, ale aj v nej sa občas stráca to, čo by malo byť zrejmé. Scenár... Keby aspoň toho Aquamana poriadne zr(i)asili...

erik
erik | 13.4.2018 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Nie je to zlé, kresba je od Rossa, takže orgie. Úvodná apokalypsa, odstavovanie Ligy, všetko je to napínavé a človek odpustí aj občasnú neprehľadnosť..

Zack
A Zack | 13.4.2018 | Plutona

Ne a doufám, že to nebudu muset zavádět.