karl173
karl173 | 16.12.2018 | Plutona

Příjemně stravitelný komiks po všech stránkách. Postav je tam pár a díky tomu si na ně velmi rychlo zvyknete a zjistíte kdo je kdo. Na kresbu se příjemně kouká a stejně jako s postavami je zde lokací jen pár, tudíž i na lokace si člověk snadno zvykne. Příběh má dobrý nápad a skvělý spád. Bohužel po dočtení bych chtěl pokračování. Pokud má být jen jedna kniha, tak mi celý ten nápad přijde nevyužitý a nedokončený. Byť úvaha komiksu je jasná a kniha splňuje v tomhle smyslu svůj účel. Za mě tedy příjemné čtení, které mě bavilo, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybělo. 75%

mike731
mike731 | 16.12.2018 | Amulet #01: Paní kamene

Nemohl jsem se zbavit dojmu, že čtu jen načrtnutý storyboard nějakého ne moc originálního dětského seriálu, a ne komiks.

"Vystudoval filmovou vědu..." Aha.

trudoš
trudoš | 16.12.2018 | Garfield #37: Něco peče

„Sežral jsem k obědu stonožku. Když jsem ji polykal, kopala a kopala, kopala a kopala, kopala a...“

Fimi
Fimi | 16.12.2018 | Živí mrtví #24: Život a smrt

šeptači šeptači...už se to blíží a Kirkmane ty mi dáváš teda

Fimi
Fimi | 15.12.2018 | Živí mrtví #25: Není cesty zpět

No není ten Rick uplný Negan? tady se blíží něco fakt velkého, Alfa ukázala svou tvář a sílu a je jasný, že to neskončí dobře. Nepokoje v komunitách houstnou a hromadí se jak sračky po třech kafích, ale není nic, coby RIck nezvládl, stačí říct slovo válka a všichni se orosí jak puberťačka na koncertu One Direction....klid už skončil, jsem zvědav, kdo tohle přežije

Fimi
Fimi | 15.12.2018 | Živí mrtví #23: Šepot a řev

Tohle mě odrovnalo, Šeptači jsou představováni velmi pozvolna v poklidu a nové linky a motivace mají grády....nechtěl bych být Rickem a rozhodně ne Maggie. Carl nám dospěl a zamiluje do první, která mu dokáže vylízat oko....a ten konec? ten mě odrovnal, jestli na tom Michonne někdy mohla být hůř, bylo to teď. Posledních pár stran mě prostě odrovnalo, mysleli jste si že znáte Guvernéra, to jste ještě neviděli Negana, ale řeknu vám, mysleli jste si, že znáte Negana? Tak Alfa je uplně jiné kafe a pěkně silné a hořké.

Fimi
Fimi | 15.12.2018 | Živí mrtví #22: Nový začátek

Nový začátek, co na to říct, hromada nových postav k zapamatování, čtyři komunity a kdo kam patří, aby se prase vyznalo, ale sakra, jak to ten Kirkman dělá, že to prostě nenudí a pořád to člověka drží napjatého, protože když je u Kirkmana v této serii něco idylického, zákonitě se musí dostavit sračky a sakra....ty se dostavily, je tu totiž nový nepřítel.

Final
M Final | 15.12.2018 | Netvora #02: Krev

Netvora je skvělý projekt, který si díky nakladatelství Crew můžeme užít i v češtině. Nenapadá mě nic co by se této sérii mohlo tématicky blížit. Autorka se nebojí vytvořit komplikovaný svět intrik (bohové, nesmrtelní, míšenci, lidé a moji nejoblíbenější, inteligentní kočky). I v této druhé knize autorka poodhaluje střípky svého světa a zatím nemám strach, že by svou představivost vyčerpala. Co mě k této sérii ale přitáhlo napoprvé, byla kresba. Nádhera, radost prohlížet jednotlivé stránky. Celkově 90%.

Shpeckk
Shpeckk | 15.12.2018 | Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

Tak jsem pro dnešek odložil emerycké superhrdiny a mrknul se, co se vaří u nás. A nutno uznat, že jsem byl poměrně spokojen. Fanouškem nejen Rychlých šípů, ale i jiné Foglarovy tvorby jsem už od dětství, takže jsem byl přirozeně zvědav, jak se s Jestřábovým odkazem poprali současní tvůrci. Kniha je v základu rozdělena do tří (čtyř, ale o tom později) částí - jindy, která se odehrává v různých věkových období našich hrdinů, jinde - kdy se Šípáci dostanou například do vesmíru, a tehdy - kde se tvůrci snaží co nejlépe navázat na originální tvorbu. Zmiňovaná čtvrtá část se věnuje historii a vývoji nejen Rychlých šípů, ale "klubového" komiksu u nás. Po obsahové stránce se kvalita střídá. Jde o sborník, takže ne vždy musí daný tvůrce svým příspěvkem sednout do noty, ale nenarazil jsem na vyloženě špatný kousek. Pravda, některé příběhy (Červenáček v odboji, parodie na To) by zasloužily více prostoru, jiné možná méně. Co se týče provedení, tak to je na výbornou. Pevná vazba a její zpracování je perfektní a zvolený papír pro knižní blok je také příjemný na omak. Nejde sice o žádnou křídu, ale vůbec to nevadí. Celkově tak nakladatelství Akropolis připravilo pro čtenáře a fanoušky Šípáků skvělý dárek k jejich osmdesátinám :-)

Draco nobilis
A Draco nobilis | 15.12.2018 | Mrakobití

Prasan je san je pra je Sanpra. Bylo to fajn to aj aj to jnfa.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 15.12.2018 | Diosamante

Takový fantasy průměr. A překvapivě mě ani kresba moc nenadchla, myslím, že Galovi víc sluší černobílá. Navíc má ta holka fakt brutálně úzký boky! A všichni mají tak strašlivě hubený nohy (i když to i v Asterixovi a Obelixovi, že)!

james89
james89 | 15.12.2018 | Vzpoura mozků: Odysseus

Nějak nevím, jak tohle ohodnotit - prostě novodobé retro. Jednání, řeči, a situace působily, jako by to bylo vytvořený někdy v 70.-80. letech a celkově byl děj trochu jednoduchý. Na kresbu od J. Petráčka nejsem u této řady zvyklý a z celé trilogie se mi asi nejvíce líbila Galaxia. Dávám 4* za snahu a dokončení řady.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 15.12.2018 | Šinkl a jeho velká síla

Šinkl je bezvadný komiks a tam, kde to nejdřív působilo jako conanovská verze Pána prstenů, se z toho nakonec vyklubalo něco zcela naprosto odlišného. Ani se nedá říct, zda-li je to fantasy nebo "historický" příběh. Co my víme, jak to bylo tenkrát před "x" lety... Přesah na konci je vynikající a do poslední stránky by mě to nenapadlo. Příběh by byl tuctový, kdyby končil dobře, nebo kdyby to Šinkl přežil (sorry za spoiler). Jenže takhle to dostává úplně jiný rozměr a díky tomu je to nadčasový příběh k zamyšlení a hlavně na přemýšlení. Spousta lidí považuje Thorgala za pilíř Rosińského tvorby, díky Šinklovi si ale nejsem zcela jist. Kresba je mnohem propracovanější a možná za to může černobílá, díky které se kreslíř musel "víc snažit" - ne, že by to u jiných děl nedělal, ale asi mě chápete. Četl jsem i jeho rané příběhy z Relaxu a ten vývoj je až neuvěřitelný. Rosiński je jeden z mála kreslířů, u kterých vidíte vývoj a změnu stylu v průběhu jeho života. Klobou dolů.

Kazumaki
M Kazumaki | 15.12.2018 | Unesená

Unesená je temná, mysteriózní noir detektivka, žánrově trochu připomínající Fatale, a budete zase potřebovat pisátko a papír. Hrajete za otce, kterému unesli dceru Lili na nějaký zapomenutý zámek, kde až dosud měla bydlet početná rodina s různým zvířectvem, a přinést výkupné. V zámku se ukáže, že někdo se pokusil vyvraždit všechny původní obyvatele a během nalézaných stop to vypadá, že tu úřaduje jakýsi sektář. Hlavní hrdina tedy vypadá spíš jako bratr než otec, a hlavně nechápu motivy, proč by někdo dceru vůbec unášel a ještě taťkovi prozradil, kam si pro ni má dojít, když s ní chce provést to, co se (možná) dovíte na konci v knize.
Ale co. S kámošem se vydáváte na vlastní pěst ji osvobodit, a tak začíná celá peripetie. Prozkoumáváte prostředí zámku a jeho přilehlého okolí. Naštěstí je na vhodně opuštěném místě, takže nikdo nepřijde na pomoc.
Postavě opět musíte navolit nějaké skilly do vínku – tady sílu, obratnost a vůli. Máte danou hodnotu zdraví (vitalitu), která se bude postupem ve hře měnit.
Nabývá i hodnota času; ta však slouží jedině k rozhodovacím možnostem, což poznáte během vyprávění.
V rámci prozkoumávání na vás bude kdekdo a kdeco útočit, budete nalézat předměty a útržky stop vytvářející onu legendu místa (je možno se dočíst i o nějaké houbě, jejíž význam však ve výsledku úplně vymizel. Autoři se zřejmě rozhodli ubírat jiným směrem), a najdete i nějaké ty mrtvolky a pořešíte hádanky. Detektivka jako vyšitá. Oproti Rytířům je tohle kreslené stroze, ale efektně. I ztichlé interiéry zámku vypadají zlověstně a na každém panelu hledáte vodítko, co dalšího by se dalo prozkoumat.
Škoda však, že na první pokus jsem hru projel poměrně rychle (i když skoro mrtvý) a případ vyřešil i dílem náhody, aniž bych pochopil a zjistil, o co tu vůbec šlo.
Po druhé jsem se tedy už pohroužil do beztrestného prozkoumávání celého příběhu a konečně objevil všechny souvislosti, z nichž mě mnohé překvapily a udivilo mne, co všechno jsem napoprvé zmeškal, a to i na místech, kudy jsem předtím už prošel. Takže opět se vyplatí být bystrozraký, byť čísílka jsou tu vidět o něco lépe než v Rytířích.
Jinak je super, že tu vyšly game booky tak žánrově odlišné. Užil jsem si obě knihy.
Je těžké se tu v komentáři vyhýbat spoilerům a popisovat pouze obecně, takže to už utnu.
Jinak kniha není úplně pro děcka, spíš tak pro mládež.
Bavil jsem se.

karl173
karl173 | 15.12.2018 | Amazing Spider-Man: Rodinný podnik

Slušná jednohubka, která dobře odsýpá a má pěkný vizuál. V příběhu se najde pár zajímavostí, ale jinak jde spíš o něco, na co si brzo nevzpomenu. 60%

Kazumaki
M Kazumaki | 15.12.2018 | Rytíři: První dobrodružství

Tak nakonec jsem docela rád, že jsem si Rytíře koupil. Bál jsem se, že to bude hodně infantilní, ale nakonec to bylo infantilní jen v rozumných mezích. Stylem kresby i hojně přítomným humorem mi to silně připomnělo online hru Shakes a Fidget, která na mě kdysi všude vyskakovala po internetu. Před čtením si vezměte k ruce papír a pisátko, gamebook je hodně interaktivní.
Na začátku je pár stránek úvodem, kde se tři bratři vydávají ze zahnojené chajdy do města, kde se ucházejí o titul rytíře. Aby toho dosáhli, musí na cestách nasbírat 13 náramků chrabrosti za časový úsek jedné hry (jedna hra = 5 nocí. Občas se v panelu objeví kresbička Měsíce s hvězdami a to znamená, že nastala noc).
Tři bratři mají rozdílné základní vlastnosti jako v klasických RPG hrách (síla, obratnost, charisma, inteligence) a zvolíte si jednoho z nich, ale rozdíl je opravdu jen v číslech, které si musíte poznamenat a ty se mohou podle situací během hry měnit. Pak vyrážíte na misi za náramky a můžete si vybrat jeden ze šesti směrů z království, které je ve středu velké mapy.
Náramky jsou často někde poschovávané v obrázku, takže musíte hledat ostřížím zrakem. Můžete je získat i odměnou nebo úskokem, když někomu pomůžete nebo jej okradete. Řešení daných situací (bitky nebo rébusy) je však třeba důkladně promyslet, protože z více možností, jak reagovat, vás jich několik klidně přivede do záhuby, a musíte tak začít od začátku (tedy pokud nepodvádíte :) Někde je to vlastně jenom o štěstí (z močálu vede jen jedna cesta ze tří, na dvou z nich se utopíte).
Stane se, že sem tam vejdete do panelu a zdánlivě se jedná o slepou uličku, ale pokud chvíli hledáte, najdete další cestičku, které byste si normálně nevšimli, vedoucí na další tajné místo.
Hádanky a rébusy jsou povětšinou jednoduché, ale třeba hádankový úkol umýt horu nádobí mě zasekl na dost dlouho, než jsem přišel na to, jak rozluštit pokyny k dalšímu kroku. Nějaká nápověda nebo instrukce, o co vůbec jde, tu neexistuje a na všechno musíte přijít sami.
Ve hře taky sbíráte předměty (unesete jen omezené množství, takže si všechno poznamenávejte).
Abych ale nezapomněl zmínit to hlavní – přesuny mezi panely. Nejčastěji jsou na stránce dva až tři velké panely, kde buď procházíte postupně krajinou nebo interagujete s dalšími postavičkami. Každý panel je poctivě očíslován a vás obvykle dál vedou čísla zobrazená přímo v obraze panelu nebo případně v nějakém textu s možnostmi. Kolikrát je ale procházení krajinou únavné, protože je jí v knize až přespříliš a málokdy se na ní něco stane, takže prostě chodíte a listujete tam a zase zpátky. Mapa je totiž po celém obvodu kolem království propojena cestami. Nicméně se nestane, že skončíte ve slepé uličce.
I tak ale docela žasnu, co všechno dokázali autoři do knihy obsahově dostat.
Když to shrnu, tak mě gamebook bavil. Na první hru jsem se vydal směrem k vysoké hoře a dokázal sesbírat jen 12 náramků, což mě trochu naštvalo. Potom už se mi ale nechtělo moc hrát. Spíš jsem ze zábavy procházel zbytek lokací a prozkoumal i zbytek hry bez ohledu na herní poctivost, což mě bavilo mnohem víc :)
Takže nakonec jsem „jakoby“ prošel zkouškou, v epilogu byl pasován na rytíře a kniha se v samém závěru tváří, že bude pokračování… nuže, to jsem zvědav.
Na Spellsword Sagu nebo Pima Plekkera to nemá, ale i tak je to fajn zábavička na sólo interaktivní večer a nějaký čas to spolkne, tedy pokud taky budete chtít prozkoumat a vyřešit všechno; a vtípky v komiksu vám zpříjemní proces hraní. Pro děcka je to taky vhodné.
Taky mám po tom chuť si vytvořit vlastní komiksový game book.
Za mě fajn.

karl173
karl173 | 15.12.2018 | Fell #1 - Kruté město

Fell je zajímavá série, která rozhodně má slušný potenciál. Umí navodit tu správnou atmosféru a Ellis umí napsat velmi dobré dialogy. Jenže pro mě byl problém, že nemá žádný delší příběh, všechno to jsou jen takové krátké povídky, které jsou víceméně stále ve stejném stylu a celkový děj se nikam moc neposune. A vzhledem k tomu, že už je zcela jasné, že tuhle sérii Ellis poslal k ledu, tak je tahle kniha jen slušným rozjezdem. Zároveň kresba byla pro mě na hraně. Sice dokázala dobře vykreslit ten hnus ve kterém se tohle celé odehrává, ale zároveň jsem si musel zvykat na její styl, jak vypadají postavy a nebo akčnější pasáže. Rozhodně se jedná o dobré čtivo, ale mě tu zkrátka ještě něco chybělo. 75%

MrKulda
MrKulda | 15.12.2018 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #05

Tlačení na pilu není nikdy dobrá věc, tudíž vnucování humoru za každé situace trošku sráží celkový dojem, ovšem není to nic katastrofálního, vtipy i někdy fungují, a druhá polovina svazku, kde se začínáme dozvídat více o minulosti bratří Elriců, to vytahuje nahoru.

erik
erik | 15.12.2018 | Sherlock #01: Studie v růžové

Jéj, mám šľachtický titul! Som Erik z FB.

Kazumaki
M Kazumaki | 14.12.2018 | Iko #1

Další tuctovka od nějaké populární autorky pro teenagerky. Přehršel textu, mluvících hlav, nezajímavé postavy, povrchní tlachy o módě a tom, kdo se komu líbí a příliš mnoho společenských plesů. Akce a opravdového dobrodružství je tu úplné minimum. Kresba neurazí. Pro náctileté holky možná dobré, já pokračovat nebudu.

Kazumaki
M Kazumaki | 14.12.2018 | Prsten Nibelungův

Hotová epická sága o tom, jak prsten moci pobláznil germánský svět bohů, lidí a reků. Vlastně mi přišlo, že čtu jinou variantu Pána prstenů a docela mě mrzelo zjištění, že Tolkien vlastně nebyl nijak originální. Ale jsem rád, že jsem i tohle dílo přečetl, a doplnil si tak literární vzdělání.
Nebudu se moc rozepisovat o ději. Je tu poměrně hodně postav se spletitými osudy obvykle reagující na kletbu prstenu, jenž rád všechny vede do záhuby, a to i přes všudypřítomnou touhu po hledání ryzí lásky. Nejprve víc sledujeme Wotana a motanice kolem prstenu, pak chvilku jeho syna Siegmunda, jenž stihne zplodit Siegfrieda, a ten nakonec uzavírá dějství dlouhým příběhem s Brunhildou.
Mám ovšem trošku problém s výtvarným pojetím. Russelova kresba samotná se mi víceméně líbí (i když velké terno to taky není), avšak příliš mi tu nesedí ty plošné počítačové barvy. Představoval bych si něco víc "poevropštělého," nebo snad víc stínování od někoho, kdo rozumí komiksovému vyprávění. Nebo bych nechal komiks černobílý. Kolikrát jsem si říkal, že by ten nebo onen panel dokázal vhodně volenými barvami vykouzlit pěknou atmosféru. Jinak ovšem Russelovi všechna čest za takový špalek; obdivuju tu trpělivost, kterou musel při tvorbě mít.

karl173
karl173 | 14.12.2018 | Smečka z Bagdádu (pevná vazba)

Smečka z Bagdádu má velmi silný příběh, který je rozhodně velmi zajímavý svým podáním. Nicméně je to především jen taková jednohubka s hořkým konce a s myšlenkou, kterou už víme asi všichni. Co se týče kresby, tak je velmi pěkná a její barvy jsou parádní. Tuto knihu vřele doporučuji. Jen je škoda, že je tak krátká. 80%

hroubek
hroubek | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

První věc, která je dost zvláštní je samotný název, protože o další hřebík nejde, ale tak nějak to beru, jelikož je potřeba lidem připomenout, že je to pokračování. Alan Davis mě v první díle udělal velkou radost. Bavilo mě to a užíval jsem si spoustu okamžiku a to co se postavám dělo. Další Hřebík má mnohem větší ambice a rozhodně je mnohem více epičtější, velkolepější a prostě je tam všeho více. Více postav, zápletek a taky hlouposti. Začátek komiksu je parádní, máme tu velkou kosmickou bitvu, kde jsou sbory Green Lanternů, Nový Bohové a Darksied s dalšími mimozemšťany. Je to trochu přeplácený, nicméně hodně efektivní začátek. Pak se pomalu rozjede příběh a já byl pořád spokojený. Někde v půlce se to Davisovi hodně vymkne z rukou, a stává se z toho "organizovaný chaos". Kde se dokáží problémy vyřešit během jedné stránky, postavy dělají nesmyslné věci, nehledě na logiku a další věci. A pak přijde hlavní zvrat a finále. A já nevěřícně koukal co se děje, protože jsem tomu moc nevěřil a zklamalo mě to. Příběh, který by se měl roztáhnout minimálně na 300 až 400 stránek je tady prezentovaný na nějakých 150, a to je velký problém. Komiks má spoustu dobrých momentů, ale ta přeplácanost příběhu komiks ubíjí. A plně chápu všechny, který budou z knihy zklamaný a nebo ještě hůře. Další Hřebík patří k tomu nejhoršímu co v DCKK vyšlo. Bohužel.

cyboy
M cyboy | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Naprosty souhlas s Lennym. Katastrofa.
20%

cyboy
M cyboy | 14.12.2018 | Sherlock #01: Studie v růžové

Ciste prepis serialoveho dilu do komiksu, takze vlastne adaptace adaptace. Proc se do neceho takoveho poustet (krome snahy podojit fanousky) nevim.
Prvni serie Sherlocka se mi obecne libila, kdezto tato "doslovna" adapatce moc ne, protoze neprinasi vubec nic noveho, takze se mi to dost tezce hodnoti, ale nakonec za celkovou zbytecnost: 65%

cyboy
M cyboy | 14.12.2018 | Alisik #02: Zima

Druhy dil je asi stejne dobry, jako prvni. Cekal bych trochu vic deje, ktery nebude na prvni dobrou a nebude tak moc predvidatelny. Nicmene tuhle "serii" asi dokoncim.
70%

Lenny
M Lenny | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Chaotická hrůza hrůz, nejhorší věc z DC kompletu. Díkybohu, že jsem nešel do deluxky.
Podrobněji na [url=https://www.youtube.com/watch?v=jdhksCMZ_oM]http://www.youtube.com/watch?v=jdhksCMZ_oM[/url]

Fimi
Fimi | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Nějak mi to nesedlo.. nepřehledné, přeplácaně chaotické a nezáživné...

Walome
Walome | 14.12.2018 | Sherlock #01: Studie v růžové

erik: pokud jsi Erik z fb tak musíš minimálně tušit :)

erik
erik | 14.12.2018 | Sherlock #01: Studie v růžové

Walome - čítam to spredu i zozadu a nie je mi jasné, či si pozitívne alebo negatívne naladený. :)

erik
erik | 14.12.2018 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Spotrebná záležitosť, je tam veľa hrdinov, aj super, bijú sa, skáču naprieč časom i dimenziami a dobro zvíťazí. Kreslí a píše to Alan Davis, ktorý si tváre nacvičoval na mongoloidných jedincoch, čo je poznať. Retro o Atomovi bolo jedno z tých čitateľnejších.

Dinik
Dinik | 14.12.2018 | Zatím dobrý

Z meho pohledu zlocinci a sprosti vrazi (s mozkem to nema co delat, ne kazdy clovek, co ma jiny nazor musi byt automaticky ten bez mozku... Ach to nalepkovani). Nechapu proc ma nekdo potrebu o nich tvorit a vydavat comics. Za me palec dolu.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 14.12.2018 | Daredevil: Rok jedna

Dobře napsané, svižně nakreslené, jako origin naprosto vyhovující.
Doporučuji a těším se na další transakci s tímto hrdinou.

Gmork
Gmork | 13.12.2018 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta B)

Mám sice radši jiný druh fantasy, komiksy/knihy kde je méně svalů a dvojmetrových mečů. Z komiksů třeba Servitude, Hvězdný zámek nebo Pláště a tesáky, z knížek Archiv Bouřné záře nebo Kronika Královraha apod., proto jsem u Conana dlouho otálel, pro mě je to dnes už přece jen fantasy důchodce. Ale nakonec mi ty přímočaré heroic příběhy přišly k duhu. Člověk si potřebuje občas odpočinout. Takže moc díky, Argo, tohle by tu nikdo jiný nevydal.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.12.2018 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta B)

<I>Civilizace je jen souhra náhod. Nakonec vždycky zvítězí barbarství.</I>

Píšu to k červené variantě, protože tu jsem četl, ale sáhl jsem po ní zcela náhodou. Kdybych si měl vybrat tu, která se mi nejvíce líbí, tak asi zelená (varianta C). Ale to je jedno. Louza se pustil do srovnání s Buscemou, ale mám pocit, že tady autoři nezaostávají. Tedy až na druhý příběh začínající tak trochu horymírovsko-šemíkovsky, který mě vůbec nebavil tím, jak byl napsán (zadaptován?), a už vůbec ne kresbou. Ne snad tím, že by se mi nelíbila, ona by se k jinému příběhu třeba hodila, ale ke Conanovi rozhodně ne.

Je to na první pohled trochu svalnaté fantasy plné sexu, ale to je jen taková ozdoba okolo, ve skutečnosti mě nesmírně fascinují Howardovy světy a geografie, baví mě ji poznávat skrze příběhy a nořit se do ní. Je to skutečně tak půvabné, že chci skutečně zjistit, zdali jsou i knižní předlohy tak dobře napsané. Já si to snad i přečtu, to což mě v životě předtím nenapadlo.

Jinak fakt nepochopím, že ta pevná vazba, skoro netknutá, způsobuje, že jsou všechny růžky hned odřené a bílé. Ale to je jen taková malá vada na kráse.

Celkový dojem: 80%

cyboy
M cyboy | 13.12.2018 | Darkness Kompendium #02

Tentokrat je moje nadseni o poznani slabsi, nez u prvniho dilu. Je to totiz hodne rozpacita kniha. Prvnich cca 80 stran je dosti nespojitych, protoze "pribeh pokracuje v crossoveru na ktery nemame prava", "pribeh pokracuje v kompendiu I " apod. To me teda dost vytacelo. Pak nastoupi "hlavni" a hlavne uceleny pribeh, ktery neni spatny a pak nasleduji bonusove pribehy, jejichz kvalita je silne kolisava (opet se vyskytuji nedokoncene) a drtiva vetsina se jich nevyskarabe ani do slusneho prumeru. Hodne se mi libil ten posledni, ktery to pro me trochu zachranil. Diky nemu jsem tu knihu nezaviral s pocitem "ach jo", i kdyz jsem ten pocit zazival pri cteni opakovane - hlavne u nekonecnych dialogu a monologu, ktere by se daly hodne zkratit aniz by utrpel obsah.
Zkratka tentokrat to zadna velka slava neni.
Tezce se mi rozhoduje mezi tremi a ctyrmi hvezdami, ale nakonec se vzpominkou na prvni book a kvuli kresbe davam ctyri.
70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.12.2018 | Asgard

Povedená dobrodružná vikingská variace na Moby Dicka:) Ačkoli se Třetí zákon tolik nepovedl, musím říct, že Dorisona mám asi rád. Takovej John Silver byl taky super.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.12.2018 | Punisher MAX #01: Kingpin

Přímočarý, surový a brutální (někdy až moc) Punisher, přesně jak se na něj sluší. Kdybych ho četl poprvé, vystřelilo by mě to asi na měsíc. Teď je to jen dobře odvedená práce, kterou jsem si užil, ale nepřinesla mi žádné unikátní zážitky.

Celkový dojem: 80%

Azalin
M Azalin | 13.12.2018 | Star Wars Magazín 2017/04

Další skvělý díl!

Azalin
M Azalin | 13.12.2018 | Star Wars Magazín 2017/05

Další skvělý díl!

erik
erik | 13.12.2018 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Zábavné, čačano nakreslené (sem-tam niektoré tváre akoby vypadli z palety Romitu juniora) a farebnejšie než dúhový pochod. Mladá tínedžerka rebeluje voči zvykom, rodičom a vôbec, ešte aj získa superschopnosti. Milé prekvapenie.

erik
erik | 13.12.2018 | Asgard

Vynikajúca dobrodružná záležitosť z prostredia Vikingov. Jediný fantasy prvok je ten murénovitý prerastený had a jediná scenáristická barlička je skutočnosť, že bez ohľadu na počet kilometrov, ktoré ujdú hrdinovia po súši, vždy číha tam, kde sa priblížia k vode. Inak je to pomerne pri zemi sa držiace, čo kvitujem. Kresba "európska" a formát oku lahodiaci. Čo viac si priať? Pre mňa zatiaľ najlepší Dorison.

p3tris
p3tris | 13.12.2018 | Gantz #21

Kurono se mise v Ósace nezúčastní, protože je... mrtvý. Alespoň prozatím. Tak se do akce ostatní hrdinové vydávají pod vedením Kata. A nejen oni, přidávají se k nim i dva z upírů. Nepřáteli jsou tentokrát bůžkové a démoni z japonské mytologie. Problémem se stává i ósacká skupina, poněkud lehkovážná k okolí a závislá na drogách.

trudoš
trudoš | 13.12.2018 | Gantz #05

Přestože vrcholí druhé kolo honěné na emzáky, v důsledku působí páté album jen jako bezradné přešlapování na místě. Akce (tentokrát bohužel bez nechuťáren) trvá celých pět minut, nebo alespoň tolik času mi zabralo „pročíst se“ první polovinou. Ne že bych si stěžoval jakým způsobem Hiroya Oku kreslí - jeho stylizovaná dynamika má bezesporu něco do sebe. Jenže aby si člověk vyprávění skutečně užil, musel by být rozsah jednotlivých dílů minimálně pětinásobný. Každopádně poté, co je další zlej kápo ze hry, vrací se hrdinové do normálního života. Tady mi znovu haprovala logika pravidel pro civil, ale už jsem vzdal pokusy o jejich pochopení. Jen bych si tím zkazil den. Následuje Kuronovo pubertální fňukání nad neopětovaný chtíčem, a pak už Gantz potřetí zvoní na poplach. Takže naštěstí žádná složitá mezihra, ovšem také nic, co by nějak navnadilo na pokračování. Nepočítám-li tedy zvrácené představy, jakýmpak asi způsobem bude nová sestava nesympatických antihrdinů proměněna na karbanátky.

p3tris
p3tris | 12.12.2018 | Johnny Cash, I see a darkness

Musím se přiznat, že nepatřím k velkým fanouškům Johnnyho Cashe a country vůbec. K tomuto zpěvákovy jsem se dostal až díky skvělé předělávce Hurt od Trenta Reznora. A samozřejmě i díky filmu Walk The Line. Ale jsem obrovským fanouškem Nicka Cavea, jehož životopis od Reinharda Kleista mě doslova nadchnul. Takže jsem sáhl i po Cashovi. Jeho příběh tolik neodbíhá do snů a představ, takže je více srozumitelný. Ale podobně temný. K tomu napomáhá perfektní černobílá kresba. Občas mi (například ve ztvárnění kouře) připomínala mého oblíbeného Franka Millera nebo Mike Mignolu. Ale tomu srovnání se asi nikdo, kdo kreslí tuží, úplně nevyhne. Podle mě jde o dobrý způsob, jak se seznámit s tímto hudebním fenoménem i pro člověka, jehož šálkem kávy zrovna country není.

p3tris
p3tris | 12.12.2018 | Nick Cave, Mercy On Me

Tento grafický román jsem začal číst jedním dechem... a někde v půlce přestal. Ne, že by mě nebavil, nebo snad dokonce nudil. Ale začal jsem se v něm ztrácet. Proto jsem znovu vytáhl diskografii The Birthday Party, znovu přečetl Oslici a až pak se ke knize vrátil. Je stejně divná, jako samotná Caveova tvorba, plná citací, náznaků a snů. A stejně tak dokonalá.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 12.12.2018 | Rychlé šípy - Komiksové plakáty

Vysloveně sběratelská záležitost. A parádně vyvedená.

PKD
PKD | 12.12.2018 | Star Wars Magazín 2018/06

Stále vysoký standart. Kéž by to měli i nové filmy.

Mleako
M Mleako | 12.12.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)

Ten nápad se Syndikátem je fajn, ale jeho provedení je takové nešťastné. Ze super badass záporáku se až na výjimky vyklubou slabší kopie starých známých a ve finále je podstatné jen to, co se děje okolo Spoiler. Závěrečný cliffhanger zajímavý, ale v kontextu zbylých sešitů nic moc.

R3nd4
R3nd4 | 12.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #023: Mockingbird

No jako Bobby mám moc rád má zajímavý příběh hodně si toho prožila a to je dobře popsáno v tom druhém příběhu, hvězdičku ubírám za ten první hodně zvláštní marvel Team-up tam divný příběh s ještě divnějším koncem 😕

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.12.2018 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Druhý díl mě nebavil tolik jako jednička, ale stále oceňuje kresbu, horůrkový svět a zejména atmosféru, kterou to všechno navazuje. Je vlastně děsivé, kterak ta milá dívka vládne paradoxně tolika silami a je schopná za sebou zanechat tolik brutálních věcí, i když stojí na straně "dobra".

Celkový dojem: 80%

S4TW
S4TW | 12.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #060: Young Avengers

Jak jsem již říkal, tyhlety složené komplety moc nemusím, kor když každý sešit píše úplně jiný tvůrčí tým. Kvality je totiž téměř vždy kolísavá, nemá to ucelený příběh, kniha nikam vlastně nesměřuje a netáhne vás to číst. Když k tomu přičtete velkou dávku teenage naivity a pár blbostí, dostanete průměrné NHM: Young Avengers. Asi takhle, první sešit mě docela chytnul, bohužel je to jen takový úvod a v příběhu se nepokračuje, což byla první chyba. Pak přijde ta kolísavost, celkem slušný první sešit od Brubakera vystřídá několik podprůměrných vat o ničem, pak ještě přijde slušný Fraction se svou verzí Hawkeye a to je asi tak všechno. Kresbu to má obecně celkem fajn, ale jinak se pro mě jednalo o zbytečnou knihu, bez které bych se obešel. Většina postav z týmu mě vlastně vůbec nezajímá, každá z nich má dospělejší verzi, která je zajímavější. Tohle by možná fungovalo jako čistá týmovka, která je v konfrontaci s dospělým týmem Avengers a světem Marvelu, to jsme bohužel téměř nedostali. Pro mě NHM (popřípadě UKK) tímto končí, škoda, že to nebylo nějakou lepší třešničkou, ale celkově tyto série chvílím, neboť mě vrhly do světa komiksu (především toho marvelovského).

S4TW
S4TW | 12.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #059: Winter Soldier

Příjemná špionážní záležitost. Prvně bych chtěl vychválit art style Boschiho, který zde parádně sedí. Kniha se nemálo inspiruje v klasických amerických akčňárnách ve stylu Mission Impossible, což u daného tématu není rozhodně na škodu a navíc to dělá velmi dobře. Je to jízda, která běží v jednom zátahu, má to napětí, zvraty a pár klasických akčních klišé, super. Já si tu užil, ač nemohu říct, že se jedná o něco víc, než velmi slušnou akční špionážní jízdu. První sešit od Brubakera je vynikající klasika, ale takto vytržená z kontextu tu působí úplně zbytečně. Ale jo, spokojenost byla veliká, akorát tomu chybí ještě trochu něco víc.

S4TW
S4TW | 12.12.2018 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Prostě nejlepší komiksová série, která u nás vychází. Je to pecka od začátku do konce, který opravdu stojí za to. Faktu tu je všechno perfektní, chválím to jako komplex, tak není důvod nic víc rozebírat. Teď už jen čekat na poslední díl a uzavřít tuhle epickou parádičku.

[url=http://www.comixzone.cz/view/2516-skalpy-09-zatni-pesti]http://www.comixzone.cz/view/2516-skalpy-09-zatni-pesti[/url]

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 11.12.2018 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Velmi zajímavé, velmi dobré, velmi napínavé a velmi přímočaré. Jedničku jsem dal znovu a je to fakt rychlost při četbě. Tak zajímavě dávkované napětí a v takovém sledu, přitom vnímáte i tu kresbu. To umí málokterý komiks. Dvojka není o nic horší, ba naopak. Naprosto jiné pozadí a tématika a z hlavní hrdinky se v podstatě stává vedlejší postava do doby, než... No přečtěte si to. Horor nebo pohádka - to ať každý posoudí sám. Každopádně přituhuje a běsů přibývá. Drsnější a epičtější. Více se nám poodkrývá a více se dozvídáme, kolik tam toho je a kolik toho vlastně (ne)víme. Najednou to není tak jednoznačné a vše je malinko jinak. Naprosto nemám páru, kdo Ema je a jak se bude nadále ubírat. V Knize 1 to šlo odhadnout, tady nikoliv. Jsem zvědav, jak to bude dál. Knížek není málo a celý vesmír Harrow County mě začíná moc a moc brát + Harrow County nápis na začátku každé kapitoly ve dvojstraně je prostě boží.

Final
M Final | 11.12.2018 | Vei #01

Čtenář musí s radostí kvitovat, když tu vyjdou takovéhle ambiciózní projekty. Severskou mytologii mám rád a tenhle příběh nabízí zajímavé využití známých postav. Kresba mi sedla a důležité postavy v příběhu jsou zajímavé a zapamatovatelné. Celkově jde o komiks na který jsem se těšil a který mě naštěstí nezklamal. 85%.

karl173
karl173 | 11.12.2018 | Punisher MAX #01: Kingpin

Naprosto parádní jednohubka, která má skvělé tempo, skvělý spád a velmi dobrý příběh, který se sice neobejde bez klišé, ale díky flashbackům a přípravě pro další díl má mnohem více než klasickou akční jízdu. Sice ano, je to stále akční jízda, ale v podání Aarona mi přijde na každém kroku velmi dobře propracovaná. Největší slabinou jsou zkrátka jen některé klišé bez kterých se to ale asi neobejde a faktem zůstává, že Punisher nikdy nebude tak propracovaný thrilerový akčňák jako třeba 100 nábojů. Ovšem to stále ještě neznamená, že to nemůže být více propracované a tady to k tomu zatím spěje. Co se týče kresby, tak už má něco zažito a je přeci jenom znát, že není nejmodernější. I přesto jsem ale zastáncem Dillona a musím říct, že k Punisher-ovi se stále hodí. Těším se na pokračování. Poctivých 80%

mearez
mearez | 11.12.2018 | Živí mrtví #01: Staré dobré časy

Tak jsem se konečně dostal k předloze jednoho z nejnudnějších seriálů,které jsem viděl. A musím říct, že se jedná o obrovské překvápko. Krásně nakreslený, atmoška super, opravdu není co bych vytknul. Za mě 5*.

Norri
Norri | 11.12.2018 | Netvora #02: Krev

Krev si drží laťku nastavenou prvním dílem. Je to pěkně nakreslené, pěkně kruté a zatraceně temné. Děj je hutný a vyprávění vyžaduje neustálou čtenářovu pozornost. Velmi kladně hodnotím fakt, že druhý díl jenom nepřidává nová tajemství, ale některá z nich odhaluje a dává odpovědi. Rozhodně chci vědět, co bude dále. Více zde: [url=http://vlcibouda.net/komiks/netvora-2-krev-kosti-mrtveho-boha]http://vlcibouda.net/komiks/netvora-2-krev-kosti-mrtveho-boha[/url]

cyboy
M cyboy | 10.12.2018 | Gimpl Bejmiš, dohazovač

Ja vlastne souhlasim se vsim jiz recenym. Ten koloring fakt probhehnout nemusel, prejmenovani na "Bejmise" uz vubec ne a veskere usili melo byt nasmerovano k restaurovani a "remasterovani" originalu. Jinak je to fajn zidovska taskarice, misty vtipna a misty jen usmevna, coz je ale po sto letech porad co rict.
65%

cyboy
M cyboy | 10.12.2018 | Gantz #21

Skoda, ze "zajimave" postavy nepreziji ani do konce dilu. Jinak je to hadam pouze velka priprava na navrat Keie.
60%

Draco nobilis
A Draco nobilis | 10.12.2018 | Zlá ovce II.

V konfrontaci se Zlomyslným prasátkem prohrává o celé rouno. Ze začátku jsem se nad těmi stripy usmívala, ale brzo se okoukaly a za stranou 56 již opakující se vtip není vtipem... Ale možná je to lepší než jednička...?

karl173
karl173 | 10.12.2018 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Tahle série mě i nadále baví a určitě se těším na její pokračování. Problém ale je, že čekání na čtyři sešity je dlouhé. A ty čtyři sešity ke všemu přečtete během chvilky a sotva se stihne příběh pořádně rozjet, tak už je konec. Je to škoda. Ale jinak jsem s příběhem zatím spokojený. Nejvíc jsem však spokojený s atmosférou a kresbou, která má své kouzlo a umí být velmi pohledná. 80%

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 10.12.2018 | Poslední Incal (paperback)

Fakt bída. Přijde mi to koncepčně jako Incal, ale jakoby / rádoby v novém hávu pro nové čtenáře - prostě moderně. To, co fungovalo v Incalu, tady nefunguje. Přidat logiku věcem a postavám v Incalu precizně funguje, tady je to nedotažené a nedopracované, zkrátka nárys a nástřel čehosi, ale pak chybí ona pomyslná koncovka. V podstatě nevím o čem to je. Z ničeho nic jakýsi virus, to ještě chápu, ale pobírat logiku věcí v ději po mě chce Jodorowsky nějak moc rychle. Přitom se tam pomalu nic neděje a spousta sekvencí je mezi sebou propletena jen, abychom věděli, že tam nějaká je. Po Incalu je příběhově docela dobře rozjetá, ale konec prostě chybí a je to teda jeden z mnoha vesmírů - budiž. Kresba se mi ale fakt nelíbila. Moebius to je, ale ten koloring je fakt děsnej a upírá mí od zážitku. Jakoby někdo vyfotil nebo nakreslil, že vidí plátno s pozadím a dalšími věcmi a postavy jsou jakoby před tím plátnem v 3D. Strašně nepřirozeně to působí. Poslední Incal, pravda, má lepší kresbu a daleko více propracovanou a detailnější. Svět se lépe chápe a orientuje v něm, ale stylem, jakým chce Jodo, abychom četli mi nedovolí si to pořádně vychutnat a hází mě z jedné scény do druhé. Nejsem teleman a nepotřebuji to takhle. Chci se nechat lépe vést. Poslední Incal mi nesedl a snad to spraví další čtení a to doufám bude v době, kdy už vyjde i Před Incalem. CRWI děkuji za to, že to nakonec vydali. Do Před Incalu půjdu tak jako tak a ničeho nelituji. Aspoň mám dalšího Ladrönna. Přesto průměr 3 hvězdy.

R3nd4
R3nd4 | 10.12.2018 | Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (paperback)

Takové zmatené čtení za pár dnu si na to ani nevzpomenu

puolpm
puolpm | 10.12.2018 | DC komiksový komplet #042: Flash: Válka Lotrů

Verím tomu, že keby som čítal predošlé diely, tak dám hodnotenie vyššie. Takto je len prehliadka Flashov a rôznych členov galerie lotrov, ktorí do seba vzájomne búšia z pre čitatela DCKK nie úplne zrejmých dôvodov.

jankie
jankie | 10.12.2018 | Asgard

Přímočaré příjemné pohlazení, v rámci žánru za plný počet. ERB řada zatím super :)

Kapis
M Kapis | 10.12.2018 | Jacob a Wilhelm Grimmové: Kreslené pohádky

Pět francouzek, pět stylů kresby a všechny dost povedené, pět klasických pohádek. Leží nám to na stole a malý se furt dožaduje, ať mu z toho čteme - tak mu z toho čteme. Opravdu vyvedená a nenápadná knížečka, která je řekl bych neprávem zapomenutá.

louza
louza | 10.12.2018 | Asgard

Výborná věc. Příběh jednoho trochu specifického hrdiny lovícího severské nestvůry. Jeho schopnosti prověří tajemný kraken, ale i lidská společnost, která ho na cestě za nemesis doprovází. Skvěle napsané, skvěle nakreslené. Příběh je stejně jako kresba naprosto čistý, charaktery přirozeně prokreslené, děj dynamický. Všechno má hlavu a patu. Při čtení má čtenář pocit, že se dívá spíš na dobře udělaný blockbuster. Asgard je opravdu jen drobný krůček za nedostižným Silverem. Trošku zamrzí, že právě toho Silvera nedělal Vybíral, protože jeho knihy jsou plnohodnotná (byť pravda i za hlediska ceny) evropská alba v pevné vazbě, plné velikosti a maximální kvalitě papíru. Parádní kniha po všech stránkách.

louza
louza | 10.12.2018 | Kniha komiksů - Miloslav Havlíček

Havlíček patří k trochu upozaděným autorům české komiksové retro scény a tato sbírka jasně ukazuje proč. Ač je zarážejícně dobrým kreslířem, má své limity v oblasti scenáristiky, takže většina jeho prací není přes nesporné grafické i tématické kvality moc chytlavá. Je to škoda, protože autor nabízí mnoho různých témat od historické rekonstrukce, noir, detektivku, fantastiku, indiánku až po interpretaci pověstí. A každé téma má unikátní grafické zpracování. Chybí jen ten pomyslný ždibíček průraznosti a mainstreamovitosi, který by Havlíčkovu práci přiblížil masám. Obávám se, že tahle sbírka je spíš pro fanšmejkry.

louza
louza | 10.12.2018 | Kultovní komiksy

Tři klasické komiksy z nichž úvodní automobilový vychází v této knize kompletní poprvé a kdyby nevyšel vůbec, nic moc by se nestalo. Evoluce autorů je v knize jasně patrná. 10 000 mil je vyloženě začátečnická práce navíc poznamená dobou vzniku a jako taková už dnes takřka nečitelná. Potěší snad jen historiky a archivátory. Profesor Dugan je velký skok tím správným kvalitativním směrem. Kresba je více méně v pohodě, jen scénář občas hapruje a řeší se věci, které nejsou pro příběh až tak důležité, čímž místy nudí. Pro autory nicméně důležitý milník jejich ekvilibristiky. Závěrečný Pavouk nephila je velmi povedeným dílem po všech stránkách snesoucí srovnání i se zahraniční konkurencí. Příběh, který je zábavný a čtivý i dnes. Byť s lehkým retro podtónem. Vybíral má hodně zkušeností díky své práci na verneovkách, takže umí dělat opravdu pěkné knihy. I jeho Klutovní komiksy jsou po technické stránce kousek oku lahodící.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 9.12.2018 | Černá palice #02: Zvrat

Dobré to bolo. Už prvá časť sa mi páčila, no vadilo mi, že je to celé tak veľmi pomalé a takmer nič sa nedeje, ale tá prepracovanosť postáv je úchvatná a v druhej časti je možno ešte lepšia. Každá jedna postava je sympatická a každá jedna príbehová linka ma bavila a zaujímala. Scenár je znovu veľmi dobrý, každá jedna postava si prežíva svoje útrapy a emócie fungujú. Síce je tempo stále pomalé, ale tentokrát je to pútavejšie ako naposledy. Kresba je veľmi špecifická a síce by som ju neoznačil za peknú a ako taká sa mi nepáči, ale zvykol som si na ňu a celkom sa k tomu príbehu hodí. Podobne ako v prípade Pochmúrneho kraja od CC, aj tentokrát hodnotím druhú časť komiksu lepšie ako prvú. Som zvedavý na pokračovanie.

karl173
karl173 | 9.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #055: Spider-Girl

Něco na tom bylo. Jisté nápady mi přišli fajn. Ale přišlo mi, že se to až moc zbytečně snaží napodobit starší komiksy se Spider-manem. Díky tomu jsme vlastně dostali jen co už tu dávno bylo. Čekal bych že se autoři pokusí všechno to opakování udělat alespoň trochu svěže, ale místo toho nám naservírovali hromadu textu jako z retra a nic moc kresbu, na kterou jsem si sice postupem času zvykl, ale i tak na mě nepůsobila moc dobře. Šlo to udělat lépe. 55%

Mleako
M Mleako | 9.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #050: Ant-Man (Scott Lang)

První příběh fajn seznámení se Scottem. Z druhého příběhu máme jen část a je to část, která je dost chaotická a nedává moc smysl. Jsou tam zábavné momenty (ti malí emzáci byli celkem vtipní), ale jak se tam vzal Johnny Storm a co bude s Doomem už se nedovíme. Škoda.

hroubek
hroubek | 9.12.2018 | John Constantine, Hellblazer: Syn člověka

Nejlepší příběh s Constantinem, který u nás vyšel. Garth Ennis má hodně ujeté nápady, a jeho nekompromisnost nezná meze. A tohle se mě na komiksu hodně moc líbilo. Constantine je zde sarkastický, cynický, a s ničím se nemazlí. Před pár lety něco dost pokálel, a teď ten svinčík musí uklidit, bohužel mu přerostl pěkně přes hlavu, a bude se muset pořádně zašpinit, aby se z toho vůbec dostal. A Ennis v tom Johna pěkně vymáchá. Je to hodně zábavné, ujeté a plné černého humoru, a do toho to má skvělé dialogy, kde je jedna perla vedle druhé. Jediné co mě trochu nesedlo byl poslední sešit, který byl i na mě trochu moc ujetý. Nicméně, i tak jsem hodně spokojený.

hroubek
hroubek | 9.12.2018 | DC komiksový komplet #050: Flash: Návrat Barryho Allena

Chápu, že mnohým styl psaní Marka Waida nesedne, ale já jsem si ho oblíbil. A mám dost rád i Flashe, a to myslím všechny jeho jmenovce. Velkou zásluhu na mém pozitivní vztahu ke Flashovi má seriál, díky kterému se místy dost chytám. Waid napsal zajímavý příběh, a mě to dost bavilo. Má to super akci, dobré zvraty a ikonického záporáka, a parádní tempo. Je tu spoustu dialogů, ale pořád se něco děje, takže to nestíhá nudit a závěrečné dvojčíslo je výborné. Flash: Návrat Barryho Allena mě sedl a já jsem spokojený.

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 9.12.2018 | Criminal: Každý je zločinec

..brát fakt, že je příběh přímočarý, nikterak šokantní (rozuměj: všechno jsme to už někde viděli) jako výtku -jak tady často zazní- příliš neobstojí, ve světle toho, že takhle a nijak jinak, žánr ´drsné školy´ funguje, pokud to někomu nesedí, je to v pořádku, pravděpodobně, jen není fanoušek.. já si tento trip se špatnýma chlápkama, co dělaj špatný věci a sexy kočkama, co špatnost, těch špatných chlápků přitahuje, užil vrchovatě (včetně úžasných bonusů) ..silně návykové, brilantní dílo !!!

Hunter
Hunter | 9.12.2018 | Joker: Oslava 75. výročí

Parádní kniha. Byl zachován původní formát což je samozřejmě paráda a za to palec nahoru. Upřímně musím říct že část s retro příběhy byla o hodně lepší než ta pozdější. 70s Batman mě moc nebavil. Ale pro fanoušky Jokera paráda.

karl173
karl173 | 9.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #060: Young Avengers

Není to zas tak špatné. Je to poměrně čtivé. Kresba sice není kdovíjaká, ale hodí se k tomu a je celkem fajn. Jenže problém této knihy je, že se zde v každém sešitě opakuje téměř furt to samé dokola a zároveň ani jeden sešit nemá pořádný příběh. Jako oddychovka fajn, ale jinak zde není nic navíc. 60%

Saylees
Saylees | 9.12.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Já jsem sebevražda patří k těm horším komiksům, co u nás vyšly v rámci Znovuzrození. První půlka komiksu byla taková nijaká, padouch Bane mě nebavil a vytváření atmosféry naprosto selhalo. Druhou půlku nečekaně táhla Catwoman, kterou jsem popravdě nikdy neměl moc rád. Zde však byla docela sympatická. Komiks jako takový je docela nezáživný, ne že by nějak extra nudil, ale jsem si jist, že za pár dnů již nebudu vědět, o čem vlastně Já jsem sebevražda byla. Spíše nedoporučuji.

Kjon
Kjon | 9.12.2018 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Příjemný standardní rozjezd nové hrdinky, o které osobně nic moc nevím, takže jsem rád, že můžu startovat společně s ní a nemám pocit, že mi něco zásadního uniká.
Kresba (pencil+ink) dělaná jedním člověkem může být osobitější (je) a dobře slouží vyprávění. Autor si dal práci s miliónem nápisů a popisů v pozadí a klobouk dolů českému vydavateli, že se postaral o kompletní překlad a ruční lettering, který nepůsobí jako pěst na oko. Kéž by to bylo častější, lidí, co umí psát písmenka, je tu dost a výsledek je nesrovnatelně lepší..
(Mimochodem, ledvinky jsou zase v kurzu, stačí zvednout hlavu a rozhlídnout se kolem sebe.)

perak
perak | 9.12.2018 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Je bych opakoval předchozí komentáře - výborná kresba a tentokráte za ní nezaostává ani samotný scénář. Sice možná trochu pomalejší rozjezd, ale celkově super příběh. S druhou částí nebudu moc otálet.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 8.12.2018 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

O niečo kvalitnejšie ako prvý diel hlavne vďaka výraznej postave dvojičky Kami a lepšiemu scenáru. Napísané je to oproti jednotke viac nepredvídatelne a tak ma viacero udalostí prekvapilo. Škoda len tej prvej polovici knihy, ktorá sa rozbieha až príliš pomaly. Inak však príjemne kreslený hororový komiks a som zvedavý na ďalšiu časť.

flipflop
flipflop | 8.12.2018 | Kšaft

Za mě spokojenost, kresba je super a básně dobově ponuré. Děti měli oči navrch hlavy.

flipflop
flipflop | 8.12.2018 | Krakatit

Velice slabý příběh s nesmyslným jednáním hlavního hrdiny, kterej se zamilovává do všeho, co má čárku.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 8.12.2018 | Fanouš: Po záhadných stopách tajuplna

Veľmi slabé. Po predošlých vtipných častiach, v ktorých bolo množstvo dobrých nápadov je toto veľké sklamanie. Nová postava spisovateľky je nudná a nezaujímavá, Fanouš je tu otravný malý fracek, ktorý v tomto komikse len dokola opakuje aby mu všetci vykali alebo mudruje o hovne. Celkovo je tento diel po scenáristickej stránke veľmi ťažkopádny a nevtipný. Toto Danovi nevyšlo a dosť ma to prekvapuje, lebo predošlé Fanoušove príhody boli veľmi fajn.

karl173
karl173 | 8.12.2018 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Tak konečně jsem se dostal i k této sérii. Od Černé palice jsem čekal hodně a možná jsem si tím očekáváním dost ztížil čtení. Už od začátku jsem si totiž nebyl jistý tím co čtu. Bylo to zajímavé a mělo to už od začátku hromadu odkazů na jiné hrdiny, což může být sice fajn, ale tady to na mě zprvu působilo dojmem, že se jedná jen o nějakou parodii. Příběh se v tom hledal dost těžko a já se neměl čeho chytit. Velké očekávání mi tak trochu pokazilo vstup do této série. Jenže postupem času, jak jsem otáčel jednu stranu za druhou, tak jsem se do toho začínal dostávat. Postavy si ke mě postupně prosekali cestu. Jenže horší to bylo s příběhem. Ten byl pořád jen někde v dáli a trochu mi tu scházel. Nakonec po dočtení knihy musím ale uznat, že jen malá míra hlavního příběhu v této knize dopomohla přiblížit se blíž k postavám, což je dobře. Na druhou stranu konec ukázal, že se máme na co těšit a já tak doufám, že v příští knize už se to rozjede více a chytne mě to už od samého začátku. Jinak kresba je parádní, k té nemám v podstatě co dodat. 75%

Carnage
Carnage | 8.12.2018 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Z počátku trochu slabší jak první kniha ale po příchodu Kami se to celkem rozjede a člověk se těší na to co bude dál. Akorát konec nebyl pro mě dost uspokojující a jsem zvědavej co se bude dít dál protože tahle kniha mi přijde jako uzavřená kapitola a člověk se nedočká takovýho toho "pokračování příště". Jako u první knihy žeru tu kresbu a určitě koupím další.

S4TW
S4TW | 8.12.2018 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #03: Červené maso (paperback)

Oproti minulému dílu došlo ke zlepšení. Najednou to zase docela dobře funguje a čtenář se může bavit. Jo, vtípky mě u téhle série poměrně často minou velkým obloukem, ale jako párkrát jsem se i zasmál. Ovšem daleko víc mě bavilo, jak se snažila Harley hrát víc na vážnou notu, trochu morálně i poučit či aspoň zahýbat s city čtenářů. Především úsek s řešením krize bezdomovců byl to pravé ořechové a jednalo se o téměř parádní záležitost. Dost se mi líbilo, že zde byly rozehrány (pokud dobře počítám) čtyři příběhové linie, které se vyvíjeli tak nějak zároveň. Ta první s týpkem z podzemí byla asi nejslabší, ale ostatní už byly dost fajn a především výše zmiňovaná s bezdomovci a kanibaly mě dostala. Navíc je to skvěle nakreslené a to se také počítá, škoda, že to tomu TImmsovi do toho zbytečně hrabou další, vystačil by si sám.

S4TW
S4TW | 8.12.2018 | Usagi Yojimbo #30: Zloději a špehové

Pořád je to starý dobrý Usagi. Ona vlastně největší výhoda může být pro někoho i největší nevýhodou této série. Ono je prostě jedno po jaké knize a v jakém pořadí sáhnete (minimálně posledních 6 knih to tak je). Něco jako hlavní linie už ani nevěřím, že tu je. Sakai je velmi silný v povídkách a tak se mu nedá moc vyčítat, že na nějakou vyšší zápletku se docela vykašlal. Každý díl přináší nové poznatky o Japonsku, což je další neskutečná síla této série. Je to pěkně nakreslené. Bitky jsou už hrozná nuda, jedna jako druhá, absolutně bez nějakého dramatu. Což vlastně trochu popírá jedno číslo, kde se objevuje Evropan - Smrt čajového mistra. Tady se totiž objevuje nejlepší souboj, jaký jsem s Usagim viděl. Najednou to má neskutečný náboj a kouzlo, bohužel se hned po něm další souboje vlastní do svých nudných, zajetých kolejí. Ale jinak se jedná o skvělou sérii a vlastně ani nevím, co víc bych si od ní měl přát, ale pociťuji, že něco by to chtělo...

S4TW
S4TW | 8.12.2018 | Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky

Mišmaš scénáristů a kreslířů, což odpovídá i nestabilní kvalitě. Něco je extrémně slabé, jako hned úvodní číslo (špatný začátek se vždy horko těžko napravuje), naštěstí následující retro sešit vše dost spravuje. Pak je tam něco o kouzelnících od kouzelníků, což je velký špatný. No, závěrečný sešit byl asi vrchol (v nejlepším slova smyslu), který ovšem výsledný pocit úplně zachránit nedokázal. Jako vzít dvě nejoblíbenější postavy své stáje (dobře, tak minimálně Spidey tam určitě patří) a doufat, že projde všechno, není úplně zaručený recept. Osobně moc tyhle "sebrané spisy" několika autorů nemusím, jelikož se špatně hodnotí výsledný pocit. No, úplná bída to není, dva sešity jsem si užil náramně, což už je skoro polovina, slušný průměr to prostě je.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 8.12.2018 | Vei #01

Vei som sa dosť obával, či ma bude vôbec baviť, ale páčila sa mi téma a zaujala ma na obrázkoch aj kresba a spravil som dobre, že som tomu dal šancu. Komiks má krásne farby a naozaj veľmi peknú kresbu. Po vizuálnej stránke je to úžasné a tešil som sa na každú novú stranu. Scenár je našťastie tiež dostatočne pútavý. Kto má rád severskú mytológiu, určite si príde na svoje a má tu v krátkom časovom úseku hneď dva skvelé komiksy. Asgard je klasický dobrodružný survival, Vei má zase viac zamotanejší príbeh plný intríg a bolo to nakoniec lepšie ako som čakal, spokojnosť a teším sa na druhú časť.

karl173
karl173 | 7.12.2018 | Baltimore #03: Tajemný poutník a další příběhy

Atmosférická honba za upíry a jinými zvěrstvy pokračuje. Myslel jsem si že v tomhle díle, který je zaměřený spíše na kratší povídky už této sérii malinko dojde dech a i místní hodnocení tomu může nasvědčovat. Opak je však pravdou. Baltimore je stále tou skvěle vyprávějící sérií s velmi působivým vizuálem plným atmosférou nabitých scenérií a hrůzostrašných nestvůr. Pokud to tak bude vypadat dál, tak ať si jednookého upíra nahání Baltimore klidně donekonečna. 90%

Fry
A Fry | 7.12.2018 | DC komiksový komplet #045: Superman: Odkaz, kniha druhá

<STRONG>DC komiksový komplet #045: Superman: Odkaz, kniha druhá</STRONG> - Navzdory téměř nulovému očekávání se kterým jsem k druhému dílu přistupoval mě to asi v půlce knihy začalo bavit a dokonce jsem si i začal zvykat na <I>Yuovu</I> kresbu, nicméně samotný závěr příběhu mě nakonec opět mírně řečeno zklamal. Možná je to způsobeno tím, že už mám se Supermanem něco načteno a považuji jej za symbol superhrdinského komiksu jako takového, ale takhle nudný, neskutečně ukecaný a nevěrohodný origin rozhodně nikomu nedoporučuji ... <STRONG>Za mě 2*!</STRONG>

hroubek
hroubek | 7.12.2018 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #060: Young Avengers

Young Avengers se nám pořádně představili v Dětské křížové výpravě. A teď se dozvíme něco o nich a jak se dali dohromady. Na komiks jsem se nějak extra netěšil, a to více mě překvapilo jak fajn čtení to bylo. Ne všechny příběhy postav mě sedly, ale ty které mě sedly jsou opravdu moc povedené a zajímavě(Patriot, Stature, Hawkeye). Autorům se krásně povedlo vystihnout hrdiny, jejich motivace a zasadit je to celého universa. Komiks krásně splňuje co si dal za úkol, a ke všemu je to neurážející zábavné počtení. Nic světoborné, přesto dobrý a zábavný komiks.

M4rsellino
M4rsellino | 7.12.2018 | Rocket #02: Tahání za ocas

Slabší než první díl. Jedna povídka vyšla úplně do ztracena, nebo jsem nějak nezachytil pointu.
Fajn je galerie náhledů skic a stránek před kolorováním.

M4rsellino
M4rsellino | 7.12.2018 | Rocket #02: Tahání za ocas

Trivia: V jednom z pozadí je možné zahlédnout Missile Mouse (J.Parker) a Ewoka.

Kazumaki
M Kazumaki | 7.12.2018 | Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře

Krásně nakreslená kniha pro všechny, koho zajímá kvalitní komiks. Karel umí nádherně zachytit pochmurnou atmosféru šumavských hvozdů v nešťastném období našich dějin; dynamiku postav a panelování. V pracovním táboře se člověk sice trochu ztratí, ale s trochou přemýšlení se na to dá zvyknout. Celý příběh neznám, ale první díl mě dokázal vtáhnout, a tak jsem velmi zvědav na další díly. Josef Hasil si to přihasil v komiksu a i když je to trochu nevěrný hajzlík, je to dobré - i díky dalším postavám.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.12.2018 | Oprásgy slovenckej historje

Hm. Nevím, jestli chtěl jaz jenom ovládnout i slovenský trh, ale nějak se mi to nepáčí. Nejen, že je velká část vtipů tak trochu násilně přivtělená do sbírky, aby to vypadalo, že se to týká "slovenské historie", ale mnohdy mě to ani moc nebavilo. A zprasená slovenština, to je něco, co se mi nechce číst tuplem.

Celkový dojem: 40%