• Norri
  Norri mecenáš14:12Válka s Mloky
  O tom, že Karel Čapek byl geniální, není pochyb. Jeho díla mají sílu i dnes. Stejně nadčasová se zdá být i Štěpánkova adaptace Války s mloky. Na první pohled vás zaujme parádní kresba. Při čtení však zjistíte, že román prošel radikální redukční dietou a zbyly z něj jen hesla a ikonické momenty. Pro nějaké pečlivější srovnání si budu muset znovu přečíst originál. Navzdory oné zkratkovitosti to hodnotím převážně kladně. I přes své stáří není komiksová Válka s mloky příliš ukecaná a těch 44 stran uteče hrozně rychle.
 • hroubek
  Tohle se mi hodně líbilo. Sedl mi Snyderův styl a jeho pojetí Batmana. Soví tribunál je dobré a napínavé čtení. Po delší době je zde tajemný záporák, který dokáže srazit Batmana na kole a to po stránce fyzické i psychické. Velmi oceňuji i tu tajemnost a nepředvídatelnost toho, co se bude v Gothamu dít. Velké plusové body má u mě Snyder za to, že v jeho podání Batman dělá chyby a ty chyby ho pak dost bolí. Navíc Snyderovi jde hezky od ruky i detektivní linie. Tím pádem komiks není jen rubačka, ale mnohem více připomíná temnou detektivku. A to se mi hodně líbí. Fakt malinko chybělo, abych dal plnou palbu.
 • faster86
  Přístav země
  překvapení, tohle jsem čekal že mě bavit nebude ale rozhodně je to ta lepší část knihy, myšlenka zajímavá, zpracování průměrné, za mě to táhne rozhovor moderátorky ve studiu, to je snad 2x lepší než řešení nějaké vraždy, konspirace.... i když se to celkem hezky doplňuje

  Zatmění
  asi bych to rozdělil na třetiny, první je super, jak nápad tak zpracování, ve druhé už nám příběh pokulhává, ale líbí se mi tu rozšiřování a vykreslení světa mimo město/pod městem, třetí část už je blbost kdy se to kaplanovi celé rozpadlo a on chudák se snaží všechno polepit ale nelepí mu to

  komplet
  zpracování vypadá celkem blbuvzdorně, v přístavu je pár bonusů, což je ok, k zatmění je bonusový průjem.... radši si strčte bonus do prdele a udělejte levnější knihu, nebo tam strčte další příběh za ty peníze, nemám nic proti bonusům, ale stačí 15 stran

  Když zprůměruju příběhy tak se motám kolem 3,5 hvězd, ale jelikož mě přístav překvapil mile mnohem víc než zatmění zklamalo tak to vytáhnu na 4 s těžkým srdcem.
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš20.10. 22:51Balónky oběšenců a další hororové příběhy
  Absolutní špica! Oproti Spirále je tohle jako nebe a dudy. Odporný, děsivý, zvrhlý! Dlouho jsem hledal něco, u čeho bych se fakt bál. Několik příběhů mi to dokonale splnilo (Modelka,..) a nevěřil jsem, že se mi může obracet žaludek při čtení…Tuk je absolutně nejnechutnější věc, co jsem kdy viděl…musel jsem knihu na chvilku zavřít a vydejchat to…masakr! Doporučuju všema 10!!!
 • Good Games
  Good Games20.10. 21:23Punisher: Svět sovětů
  Punisher: Svět sovětů je skvelým Ennisovým návratom ku svojmu obľúbenému hrdinovi. Jedná sa o perfektne napísaný a poriadne drsný príbeh, ktorý ma svojou kvalitou veľmi milo prekvapil. Nepatrím medzi veľkých Punisherových fanúšikov, ale toto som si maximálne užil. Naozaj odporúčam. =►Celá recenzia◄=
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.10. 19:47Piruety
  Hm, je to o krasobruslení, které mě tolik zase nebere, v podstatě se tam nic dobrodružného neděje, nebo myšleno alespoň něco, co by se vymykalo životu těch konvenčnějších z nás, vypointováno to taky podle mě není úplně dobře, ale přesto se mi to četlo náramně příjemně, knihu jsem nechtěl odložit a kresbu si více než užíval. A hlavní hrdince respekt za psychickou výdrž se vstáváním a nabitým programem... Asi stárnu, když jsem se u toho i jednou solidně dojal.

  Celkový dojem: 90%
 • hroubek
  Velká pecka. Tohle je opravdu moc povedený komiks. J. M. Straczynski chápe Petera a MJ jako málokterý scénárista. Navíc Straczynski pokračuje v tom, co naznačil v přechozích sešitech a rozjíždí úplně novou kapitolu ve Spideyho životě. Nové hrozby, nové nepřátele a i otázku původu. Je to výborné čtení, zvláště pokud máte načtené Návrat, Odhalení a Dokud hvězdy nezhasnou. Doporučuji, jelikož Straczynskiho run patří k tomu nejlepšímu, co bylo vytvořeno se Spider-manem.
 • krvinka56
  krvinka5620.10. 01:15Němý hlas #02
  Ale jo dá se to a popravdě mne to zaujalo . A vcelku dobře to hraje na city. A opravdu začínám být zvědavý kam se to bude ubírat. A nejspíš si tuhle sérii pořídím
 • karl173
  Druhý díl Iron-Mana už není tak špatný. Díky ucelenému ději, ubráním humoru a rozjetí několika zápletek vzájemně na sobě závislých se nám vyklubalo zajímavé superhrdinské drama. Leč již mnohokrát viděné a tak trochu vystřižené jak z 80. let. I tak ale musím uznat, že mě tento díl bavil a skrze naprosto nulové očekávání, vlastně i překvapil.
  Stále tu však zůstává spoustu průměrnosti, ať už od nezajímavého záporáka, mnohokrát viděné zápletky a tuctový závěr.
  Kresba se naštěstí zlepšila alespoň do současného standartu Marvelu.
  I přes mnohá zlepšení je tak druhý díl Iron-Mana spíše lehce nadprůměrným komiksem, byť vcelku zábavným. 3*
 • Fort
  Nadějný komunikační začátek se zvrhne v melu, která díky filipínské chirurgii, známé i z našich obrazovek, nejde vyhrát a tak začíná natahovaná. Následuje zdlouhavé informování o novinkách většiny postav příběhu a natahovaná pokračuje dál.
 • Palebras
  Palebras19.10. 09:44Rower Hogan / Tři kluci
  Opět skvělá sbírka příběhů kterou jsem si užil a vrátil se do dětských let. Rower Hogan přináší až akčně laděné dobrodružné příběhy, které hlavně ve druhé části nabírají opravdu divočejší tempo, samozřejmě poplatné době a v době vydání čtenáři museli trnout hrůzou, jestli si vůbec ústřední parta poradí s komandem záporáků. Dnes to působí dozajista úsměvně, ale já mám prostě rád tu naivitu kterou tyto komiksy oplývají. Tři kluci jsou taky velice příjemná záležitost a přinášejí lehce detektivní zápletku, která sice uteče velice rychle, ale určitě nenudí. Čermákova kresba jako vždy skvělá. Rozhodně další záležitost u které jsem velice rád, že je v mé knihovně.
 • Palebras
  Palebras19.10. 09:27Bůh krys (limitovaná edice)
  S Corbenem nemám zatím žádné zkušenosti, takže nemám srovnání jestli se jedná o jeho lepší či horší počin, ale ve své podstatě se mi Bůh krys líbil. Lovecrafta mám načteného, takže potěšily různé větší či menší narážky a pomrkávání směrem k tomuto autorovi a vlastně celková atmosféra byla velice dobrá. 144 stran uteče velmi rychle, takže příběhově je Bůh krys svižné počtení, které nemá hluchá místa a čte se velice dobře. Přiznám se, že po dočtení jsem docela dlouze přemýšlel nad některými událostmi, které mi nepřišly v první chvíli dost dobře očividné a vlastně jsem se možná lehce ztrácel v souvislostech. Následně jsem se však dobral k nějakému vysvětlení, více či méně smysluplnému, takže ve finále vše dobře dopadlo. Co se kresby týče, tak tady jsem problém prakticky nezaznamenal a neměl jsem sebemenší problém. Jednoduše mě bavila právě svou jednoduchostí. Bohužel se však neubráním lehkému zklamání, protože jsem očekával něco trochu více hororovějšího, nebo možná spíše šokujícího a drsnějšího. I tak se ale jedná o nadprůměrnou záležitost říznutou Lovecraftem, která rozhodně není k zahození.
 • Fort
  Už názvy kapitol dopředu prozrazují o čem to tentokrát bude. První dvě super. Třetí vystihuje citace jedné z postav, taková otrava... Poslední posune děj vpřed.
 • faster86
  faster8619.10. 07:43Punisher: Svět sovětů
  On Ennis Punishera umí, umí i válečné věci a tady je dostatek od obojího, a sadisti si taky najdou svoje. Asi 2x se mi stalo že sem se nějak ztratil v myšlenkových bublinách, ale je potřeba nepanikařit, po asi dvou stranách sem se chytnul. Možná bych to viděl na umístění mezi nejlepšíma Punisherama co v čr vyšlo.
 • Norri
  Norri mecenáš18.10. 23:35Bůh krys (limitovaná edice)
  K Corbenovi si stále ještě hledám cestu. Myslím si ale, že směr mám správný. Rozhodně nemám problém s jeho scénáři. Ty mají vždy svoji velmi specifickou atmosféru. Scénář “Boha krys” mě chytil prakticky už od začátku. Je příjemně odlehčený a jeho děj odsýpá velmi rychle. Těch 144 stran uteče jako nic, jako by to byla krátká povídka. Jedna věc mi však neseděla. Jak se hlavní hrdina, bílý árijský aristokrat lovecraftovskými hrůzami dosud nepolíbený, může už od začátku při klení dovolávat starých božstev a Cthulhu? Navíc když později odsuzuje rouhačské, krvežíznivé a pohanské divochy. Ale to je jen drobnost. Jinak scénář funguje.

  To, s čím mám stále trošku problém, je Corbenova kresba. Hlavně tedy jeho kresba obličejů. Možná mám problém s tím, že je často hutný hororový děj vyprávěn směšně až hloupě působícími obličeji. Ale protože zde je ten děj trošku odlehčen humorem, tak to pro mě bylo celé mnohem stravitelnější. Ba co víc, když jsem si na ten styl zvyknul, tak mě ta kresba docela bavila.
 • perak
  Povedený závěr této krátké série. Napínavý děj odehrávající se na obou stranách hranice. Kladně hodnotím i osobní příběhy obou hlavních hrdinů dotvářející stísněnou atmosféru tehdejší doby. Díky tomu, že tentokráte se vše točí kolem dvou postav, tak jsme neměl porblém jako v minulých dílech s rozpoznáváním jednotlivých postav.
 • karl173
  Iron-Man je v komiksu pro mě jeden z tich horších a nudnějších Avengerů. A bohužel ani Dan Slott to v tomto komiksu nedokázal změnit.
  Když to shrnu, bylo to nudné, mnohdy přeplácané a kresba na mě působila příliš dětsky. Nakonec se asi nejvíce povedl poslední sešit, ve kterém Tony Stark ani nefiguruje, byť je tam v podstatě jeho kopie.
  Snad se to příště aspoň trochu zlepší, ale moc na to nesázím. 2*
 • karl173
  karl173 mecenáš18.10. 19:51Thanos: Svatyně nuly
  Tento komiks dokonale spadá do kolonky - neurazí, nenadchne.
  Děj je poměrně svižný, ale nemá dostatečnou hloubku a ve výsledku působí tento komiks zbytečným dojmem.
  Pořád se ale u čtení dá pobavit a neurazí ani svojí kresbou.
  Zkrátka klasický průměrný Marvel. 3*
 • Skot
  Skot mecenáš18.10. 18:33Odvaha je volba
  Chvályhodná snaha pomocí komisku připomenout dějiny skautu i naší republiky. V praxi přece jen pokuhává jednak na nevyrovnaném a někdy lehce nepřehledném scénaři, jednak na ne vždy dobrém kresleném zvládnutí , především ve směru nepřehlednosti . Žádný z příběhů nevyčnívá nad ostatní.
 • Ivan Kucera
  Čakal som viac. Oveľa viac. Nerád by som znevažoval nápad s Dr. Octopusom v (doslova) Spider-Manovej koži. Možno som len nemal šťastie na dostatočne pútavé príbehy z tohto rangu. Tento ním totiž fakt nebol. A to som sa tak tešil! Veď už obálka so špecifickým Spajdym (kedy pri bližšom preskúmaní zistíte, že vyzerá ako mutant Spajdyho a práve Dr. Oca) vyzerá báječne. Nanešťastie, v samotnom komikse nič také nenájdete. Po dočítaní som dospel k záveru, že z toho, že sa v tele Petra Parkera ukrýva Otto Octavius, nič nevyplýva. Zostal som v šoku a prečítal som si to celé ešte raz a... iba som sa v tom utvrdil. Takže hoci je námet o „novom“ Sieťomilovi skvelý, v praxi nový pohľad nerozpoznáte, lebo skrátka neexistuje žiadny zásadný rozdiel medzi týmto a akýmkoľvek ľubovoľným dobrodružstvom, kde je pod maskou Peter. Tvorcovia doplatili na to, že Peter a Otto sú si v skutočnosti veľmi podobní. Z Petra pokojne za istých okolností mohlo vyrásť to, čo vyrástlo z Otta a z Otta sa za istých okolností nemusel stať záporák, ale v podstate Spider-Man. No aj kebyže sa povznesieme na to, že z prítomnosti Dr. Oca pre dej nič svieže nevyplýva, stále zostane priemerný, neveľmi pútavý scenár Dana Slotta (Amazing Spider-Man: Pavoučí ostrov, She-Hulk: Svobodná, úspěšná, zelená), či Christophera Yosta (Válečné jizvy). Našťastie nie je úplne zlý, to vonkoncom nie. Naopak: je dynamický, svižný a občas dokáže ponúknuť niečo fajn. Ale nie je to Udalosť, ani udalosť, ale len priemer. Naopak, určite treba vyzdvihnúť masívnu, modernú, atraktívnu kresbu.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš18.10. 01:06Krajina půlnočních stínů (4. vydání)
  Tohle mě potěšilo. Příběh plný tajemna, filosofických úvah o životě a naději. Kapitol tak akorát (ne jako ve Hvězdách). Kresba je víceméně mainstream, ale má plno zajímavých momentů.
 • Fry
  Fry admin17.10. 20:31Orange #06
  Orange #06 - Finální volume, respektive 'budoucnost' je tady... Oproti zbytku série tahle kniha vznikla lehce s odstupem, a spíše než pokračováním jde o čistý fan service. Autorka se tak mohla vrátit ke své nejúspěšnější sérii, zaexperimentovat si s příběhem z jiného pohledu a také dovyprávět některé nedořešené dějové linky. Slabší než obvykle, ale jsem rád, že to tu vyšlo ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin17.10. 20:11Gantz #30
  Gantz #30 - Dramaticky se nám mění situace, lidstvo pochytané mimozemskou civilizací se z minuty na minutu stává lovnou zvěří a odloučení Keie s Tae se stále více prohlubuje. Přitom Hiroya Oku nadále přiostřuje, 'obyčejné postavy' zbavuje nejen důstojnosti, ale také veškerého oblečení a míra nechutnosti některých výjevů překonává vše, co jsme zde doposud mohli vidět ... Za mě 5*!
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10. 19:20Moby Dick: Bílá velryba
  Skvělá adaptace této literární klasiky. Kresba je detailní, kombinace černé a bílé dodává kýžený pocit svíravé atmosféry, která na všechny členy posádky působí ze všech stran.
  Tento výlet na širé moře jsem si neskutečně užil. 5*
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.10. 17:19Bůh krys (limitovaná edice)
  Musím se přiznat, že jsem komiksem nakonec celkem zklamán. Na mého oblíbence Corbena jsem se převelice těšil a on mě jako kreslíř samozřejmě nezklamal. Nezklamala mě ani strašidelná atmosféra, lehce surreálně laděná, stejně jako náznaky humoru, které se zčistajasna zjevovaly. Ale celkové vyznění této lovecraftovské jednorázovky mě trochu minulo...

  Celkový dojem: 60%
 • Moon
  Kratší a komornější příběh z města hříchů.
  Rozhodně si to pořád drží laťku hodně vysoko, nicméně o trošinku klesla oproti předchozí tvorbě.
 • Moon
  Těšil jsem se na souboj s Kingpinem a dostal jsem 10 sešitů nezajímavého a poslepovaného příběhu s haldou různých protivníků a zmiňovaná stéla předků tu nehraje snad skoro žádnou roli a je tam jen proto, aby o něco zase šlo.
  Počtení bylo dost průměrné a musel jsem si dát i pauzu.
 • Moon
  Krom nového záporáka tak nějak nic co by vyčnívalo. Kniha se četla dobře, ale vykouřila se mi hned z hlavy.
 • bat62
  bat6217.10. 11:17Spider-Man #16
  Jakože Carnage ve venomovi nice
 • SickNail
  Farebná kresba mi celkom sadla a záporaci boli cool, no s predvídateľným príbehom som spokojný až tak nebol... Vlastne sa jedná len o akúsi ukážku dalších postáv zabalenú do detektívneho kabáta, no nejaký vplyv na vývoj hlavného príbehu to nemá. Síce pekne nakreslené, ale tak trochu zbytočné.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš16.10. 23:28Shi #1, 2
  Je to divný komiks, ale nějak mě to docela bavilo. Co mi trochu nesedlo je konec, je evidentní, že se vše řekne až v další knize. Prostě je to napínavé natolik, že do poslední strany této knihy nevím nic. Za mě prostě dobrý, i když je to žánr místy trochu vyčpělý. Proč ne a kresba je famózní!
 • sedw
  Jak zde někteří kritizují rozdělení příběhů do dvou rovin, které mezi sebou přeskakují, tak já tento aspekt naopak musím pochválit. Jelikož oba příběhy měly super spád, celou dobu jsem se bavil a právě prolínání dvou velmi odlišných částí bylo osvěžující a dodalo příběhu na zajímavosti. Za mě jeden z nejlepších dílů.
 • sedw
  Začátek nového arcu, změna kreslíře a dva samostatné příběhy, které nám představily dvě nové postavy. Více se mi líbil první příběh, ale jen o chlup, oba příběhy byly super a zábava z předchozích dílů pokračuje.
 • Skot
  Skot mecenáš16.10. 19:12Pérák: Oko budoucnosti
  Průměrný scénář s dějovými zvraty a zkratkami . Snaha o vytěžení tvz české mytologie dle Aloise Jiráska bez hlubší logiky , zasazené do obvyklých klišé průměrných superhrdinských sešitů. Jeskyně, souboje ve vlaku atd. Koplova kresba blížící se cartoonovému stylu . Oceňuji dodatek a vysvětlení za příběhem , ale rozhodně to není žádné mimořádné dílo. Třeba pokračování překvapí .
 • adevr
  Smutné loučení... ale snad ne tak úplně.
 • Anton Whatever
  Anton Whatever mecenáš16.10. 01:00Spirála
  Wtf…podle slov chvály jsem čekal pecku, ze který budu mít husí kůži ještě týden. Je to rozvleklost..mohlo by to být o půlku kratší. Pár povídek cca uprostřed je peckovních..nemocnice, čertík atd..ale pak to zas spadne do wtf divnopovídek, který na sebe sice navazujou, ale žádná hitparáda to není..možná moje hodnocení ovlivnilo naprosto stupidní chování VŠECH postav…hned od začátku se ve městě dějou divný věci, ale nikdo to neřeší..NIKDO…všechno ok..proč?! Nehledě na to, že spirála je dost divnej “záporák”, kterej neni ani pořádně vysvětlenej…sice vás to nutí číst dál, ale je tam tolik otravných věcí, že absolutně nechápu, proč je to kult…
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10. 14:53Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Sice to měl být jakoby závěrečný díl, ale ve skutečnosti se jedná o konečnou přípravu pro Hell on Earth. Jinak je to Ú.P.V.O standard, který potěší, ale nepřináší ani nic úplně velkolepého.
 • SickNail
  SickNail15.10. 09:18Potápěč
  Skvelý príbeh ktorý mi sadol o hviezdičku viac než Rváč. Lemireova neotesaná kresba je úžasná a tak som sa do príbehu vedel úplne ponoriť. Parádny počin ktorý už zostane v mojej knihovničke nafurt.
 • Spacecore
  Sherlocka jsem nikdy nečetl, neviděl film ani seriál. Chystám se na to, je to klasická postava, o které povědomí mám. Mangu jsem si pořídil jen díky příloze v Pevnosti a nadšený z toho nejsem. Na mě to bylo příliš "moderní". Samé pípání telefonů, nic moc humor a Sherlock je navíc přiteplený (ne že by to vadilo, ale tady se to vnucuje až moc okatě a otravně). Zkrátka nic pro mě.
 • Hanussen
  Hanussen mecenáš15.10. 00:41Batman: Černé zrcadlo
  Povedený batmanovský příběh s velmi temnou atmosférou. Velmi kvituju, že se tu neobjevila celá plejáda padouchů a Joker tu byl jen na chviličku, jinak se vše točí kolem nových/méně známých postav. Kresba je taky dobrá, neuhlazená, pěkně koresponduje se stylem vyprávění.
 • SomeOne
  Mám originální vydání, takže nemůžu posoudit kvalitu českého vydání, ale předpokládám, že jako u dalších SW komiksů od Egmontu je tato sbírka dobře zpracovaná. Teď ale k samotným příběhům. Máme zde tři minisérie odehrávající se v období sequelové trilogie.

  The Rise of Kylo Ren – Příběh o tom, jak se Ben Solo (Kylo Ren), podle mého názoru trapný záporák ze sequelů, přidá k bandě válečníků, které vede Sith verze Lite, o kterém jsme dosud vůbec neslyšeli. Také sledujeme, co se stalo po vypálení Lukova chrámu Jediů, ale i nějakou tu misi, na kterou Ben doprovází Luka. Jo a taky tady je zahradník Snoke, z čehož jsem se pořádně nevzpamatoval od posledního přečtení, což bylo před několika měsíci. Takže nic moc.

  Allegiance – Příběh odehrávající se na Mon Cale před epizodou IX. Asi nejméně zajímavý příběh z této sbírky.

  Galaxy’s Edge – V každém sešitu je krátká povídka z předchozích období se starými známými (Han Solo, Chewbacca, Greedo, Hondo) i novými (Aphra, Chirrut Imwe) postavami a ještě se samozřejmě napříč sešity táhne jeden delší story arc. Ty povídky jsou docela dobré, ten delší příběh už tak dobrý není.

  Za mě toto patří k nejméně povedeným novodobým SW komiksům, které u nás vyšly, což může být dáno mým ne úplně nejvřelejším vztahem k sequelům. Fanoušci sequelů si to asi užijou, což bohužel není můj případ.
 • MindReader
  MindReader14.10. 16:04Bůh krys (limitovaná edice)
  Ke Corbenově stylu musíte dozrát. Jako malej jsem ho nesnášel a teď je to nejspíš můj nejoblíbenější komiksový umělec.
 • louza
  Divné věci se dějí ve světě DC. Noční můry o konci světa, kteří mají všichni superhrdinové i padouši se přetavují ve skutečnost, kdy nedopatřením uniknou data s identitami ligy spravedlnosti. A zlouni to tentokrát vezmou pořádně do ruky. Nejen že začnou likvidovat klaďasy oni ještě navíc začnou páchat dobro. Příběh tedy rozhodně zraky nevytře i když je fakt, že na Rossovy knihy je to spíš nadprůměrná báchorka. Přesto se ze zjevných důvodů nedá dát Spravedlnosti jiné hodnocení, protože vypadá prostě božsky. Zobrazuje hrdiny i padouchy větší než život v příběhu větším než život, kde se na nikoho nezapomíná a každý má svůj díl skládanky. Stránky jsou tak monumentální a bombastické, že tohle prostě musí potřít i každého jediného odpůrce patosu, jehož je kniha plná. Dokonalá hrdinská čistota. Etalon supráctví.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.10. 10:35Sidonie
  Vrchotovy Janovice, rodné sídlo Sidonie Nádherné (celým jménem Sidonie Amalie Wilhelmine Caroline Julie Maria Nádherná z Borutína), další z mých milovaných míst, v covidovém roce 2020 jsem je navštívil hned několikrát.

  Ani nevím, s jakým očekáváním jsem ke komiksu přistupoval, ale musím říct, že mě T. Srbová celkem mile překvapila, jak se ujala scénáře, stejně jako P. J. Stibitzová, která se se svým výtvarným pojetím vykreslila k velmi pěknému grafickému zpracování a atmosféře. Pokud někdo očekával, že se dočká nějakého naučného a informativního nánosu, který by mu přiblížil postavu Sidonie z hlediska historického, nebo hlouběji životopisného, musím ho trochu zklamat. Tohle je spíše taková pohádka, celkem vydařená pohádka, která věci a okolnosti z bohatého života této vzdělané aristokratky tak různě a skokově pouze naznačuje, zastavuje se déle jen u některých. Čtenář tohoto komiksu už by tedy měl být trochu člověkem poučeným, ale možná to není třeba...

  Ona pohádka je zároveň příběhem o klasické femme fatale, která může být tou pravou femme fatale jen proto, že je sofistikovaná, vzdělaná, že vyznává svobodu a láme srdce hned několika mužům najednou. A nakonec je to i tragická výpověď o děsivém století 20., kdy všechny životní sny pohřbilo barbarství nacismu a komunismu. Majetek a gloriolu dámy, avantury, laškování, estetiku, nuance aspektů, krásu, observaci - ledacos (vše?) je třeba si užívat plnými doušky, dokud to lze.

  Celkový dojem: 70%
 • Tyfus
  Pro mě byl tento příběh velkým překvapením. Po dlouhé době jednoduchý a přímočarý příběh s Batmanem, bez zbytečně hlubokého příběhu. Více podobných věcí.
 • instageek_cz
  instageek_cz13.10. 21:58Batman v černé a bílé
  Vynikající omnibus pro fanoušky temného rytíře!

  Ačkoliv je celá kniha opravdu „jen“ v černých a bílých barvách, jedná se o neskutečně pestrou sbírku komiksových povídek. Je jich celkem 40, každá má plus/mínus 10 stran a nikdy nevíte, co přijde příště. Jestli to bude epizoda ponurá nebo humorná, kreslená klasicky nebo experimentálně.

  Na jednotlivých kouscích je znát, že pro autory (většinou velikány v oboru) šlo často o osobní záležitost, o jejich vlastní malý příběh, který si s Batmanem v hlavní roli přáli odvyprávět. Samozřejmě ne všechno jsou to úplné skvosty a některé povídky vyzní do ztracena. Jenže jiné ve vás budou rezonovat ještě dlouho.

  V mém případě to tak bylo např. hned u té úplně první, nazvané Věčné truchlení, kde Batman na pitevně odhaluje smutný osud jedné zavražděné ženy... V knize zkrátka najdete momenty bláznivě ujeté i bolestivě realistické. Celkově jde o úžasnou přehlídku nadání mnoha komiksových tvůrců a já jsem se těšil na každou další povídku, v očekávání, že to bude zase něco úplně jiného, nového.

  Parádním bonusem jsou i galerie překrásných obálek, které k těmhle Black nad White sešitům zřejmě původně byly. Takže ono není moc co vytýkat, pro fandy Batmana se jedná o vydatnou nálož gothamské temnoty, a někdy i jejích jasnějších odstínů!

  Hodnocení: 10/10

  PS: Další nejen komiksové tipy a recenze čtěte na Instagramu, profil instageek_cz , díky!:)
 • Palebras
  Temný rytíř - Historie Batmana a zrod nerdů je velice dobře provedená kniha mapující bohatou historii Batmana. Já osobně jsem jeho fanouškem, dost informací z jeho historie znám, ale rozhodně nejsem žádný odborník či znalec. To v žádném případě. Čtu pouze česká komiksová vydání, rád se podívám na jeho filmy a doma se mi válí spoustu věcí s jeho tématikou. Když měla tahle kniha u nás vyjít, měl jsem velkou radost, protože pokud se nepletu v našich končinách zatím žádná podobná kniha takového rozsahu o historii Temného rytíře nevyšla. Po přečtení mám jako ,,Batmanův fanoušek - amatér´´ z knihy opravdu dobrý pocit a jsem rád, že jsem si rozšířil obzory. Kniha se čte naprosto skvěle. Není to jen pouhá snůška faktů a historických reálií, ale vše je napsáno velice čtivě a po celou dobu jsem se nejen vzdělával v oblasti historie Batmana, ale hlavně jsem se skvěle bavil. Otázkou zůstává jestli kniha dokáže zaujmout někoho, kdo má historii Batmana v malíku, protože ač obsahuje velké množství informací, jedná se spíše o informace obecné a nejde se příliš do hloubky. Kniha taky mimo historické informace jak k Batmanově zrodu, tak například k různým filmovým zpracováním obsahuje pár stránek s ukázkami ze starších komiksů a jsou zde spíše pouze na ukázku a nic zásadního nepřináší. Knihu určitě doporučuju spíše čtenářům kteří mají Batmana v oblibě, ale co se jeho historie týče nejsou úplně znalí a rádi by se dozvěděli něco nového. Starým matadorům kteří mají historii Batmana nabiflovanou, kniha asi moc nenabídne. Já jsem rozhodně rád, že kniha u nás vyšla a mohl jsem se takhle souborně začíst do historie Temného rytíře. Glen Weldon rozhodně odvedl dobrou práci.
 • MindReader
  MindReader13.10. 18:11One-Punch Man #01: Jednou ranou
  Strašná pecka :D
 • Good Games
  Good Games12.10. 23:09Batman: Černé zrcadlo
  Batman: Černé zrcadlo je poriadne temný až hororový detektívny príbeh v hlavnej úlohe s Batmanom, za ktorého je prezlečený celý čas Dick Grayson (Robin). Príbeh je prepracovaný a na Scottovi Snyderovi vidno, že má bohaté skúsenosti s hororovými komiksami, čo už vidno hneď na prvej scéne, kde zmutované decko odhryzne staršiemu dieťaťu ruku. Drsný príbeh v ktorom je síce málo akcie, no na druhú stranu to má perfektnú temnú atmosféru. =►Celá recenzia◄=
 • Good Games
  Good Games12.10. 21:56Paper Girls #01
  Paper Girls 1 nám predstavuje 4 hlavné sympatické hrdinky a úvod má veľmi vydarenú nostalgickú atmosféru. Po nájdení stroja času to začne byť ale riadne bizarná divočina a občas budete neveriacky pozerať a pýtať sa, čo sa vlastne deje? Scenárista Brian K. Vaughan rozhodne dokáže prekvapovať svojimi nápadmi, čo dokázal už aj v sérii Sága a celé to síce nedáva v prvom diely poriadne zmysel, no pútavosť tomu nechýba a aj dialógy sú veľmi dobre napísané. Naozaj je to také dievčenské Stranger Things a ak máte radi sci-fi príbehy a nevadia vám dievčatá v hlavnej úlohe, určite sa budete baviť. =►Celá recenzia◄=