• Fry
  Měsíční tvář - Klasický Jodorowsky, několik zdánlivě nesouvisejících dějových linek, despotičtí záporáci, komplex mesiášského hrdiny, biblické texty, fantastika, sci-fi, prostituce a velkolepé scenérie. Jak už ale tady trefně poznamenali kolegové pode mnou, nejvíce to táhne Boucqova kresba, jelikož overall po téměř 260 stranách zbyde čtenáři jen takový ten 'meh' pocit ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin11:191984
  1984 - Předlohu jsem (až mě to vlastně samotného překvapuje) nikdy nečetl, takže přepis do komiksu nemohu hodnotit. Nicméně graficky je to čistá utopie kořeněná doplňkovými barvami a občasnými celostránkovými ilustracemi. Problém s knihou jsem však měl téměř před koncem, kde se změnil styl vyprávění a víc než s kresbou se pracovalo pouze se samotným textem ... Za mě 3*!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.9. 23:17Modrá Crew #19 - Dobyvatelé #1, 2
  Oceňuji velmi originální starověký námět, který sahá mimo klasickou římskou, egyptskou či řeckou oblast... v poslední době mám vůbec ve starověkém světě zalíbení a rád se do něj nořím. Jenže tady jsem tak trochu na půdě historické fantasy. A ač je to celkem napínavě vyprávěno a jsou tu věci, které ještě nebyly rozluštěny, jedná se víceméně "jen" o takovou akční válečnou rubačku...

  Celkový dojem: 50%
 • SomeOne
  SomeOne16.9. 21:57Batman: Svět
  Úplně nevím, jak tohoto Batmana hodnotit. Kvalita povídek je bohužel hodně kolísavá, hlavním problémem je podle mě počet stránek (každá povídka má přibližně 10–15 stránek); je jasné, že na takovémhle počtu stran nelze napsat nic přelomového. Pro mě je nejzajímavější to, jak různě autoři v příbězích pracují se svými zeměmi (a Batmanem/Brucem Waynem). Někdy Batman zůstane jen v hlavním městě, někde se podívá na více míst. Také se mi líbily nové obleky (hlavně ty z Asie), které připomínají stará válečnická brnění.

  Nápad je to rozhodně zajímavý a originální, ale jednotlivým povídkám měli věnovat dvakrát více stránek, to by tomu za mě mohlo pomoct.
 • hroubek
  Hodně povedený. Popravdě mi chvilku trvalo, než jsem si našel cestu ke stylu jakým Scott Snyder vypraví své příběhy. A prakticky to platí i pro jeho verzi Bruce/Batmana. Pro každého, kdo má načtené "pár komiksů s Batmanem" to bylo jiné. Naštěstí Snyder umí a dokázal pochopit podstatu toho, co Batman představuje a v druhé části Roku Nula to předvede na maximum. Příběh má zběsilé tempo, parádní zvraty, neokoukané prostředí Gothamu a zajímavý souboj s Riddlerem. A jako nový origin o Batmanovi to působí velmi dobře. Škoda, že Snyder občas tlačí moc pilu a některé věci jsou tam trochu na víc, klidně to místy mohlo být komornější a ne tak překombinované (Riddler je zde popsat skoro jako nejchytřejší muž na světě). Z mé strany spokojenost a těším se na další příběhy od Snydera, i na další díly v tomto komiksovém kompletu.
 • Marty_von_Shit
  Čteno kdysi dávno v dětství, včera jsem na to doma natrefil a jen se pousmál ..
 • delsemela
  Nevím, čekal jsem tedy o hodně víc ! Nádech hororu tam sice byl, ale pro mně to totálně zabila hrozná kresba. Knihu jsem dočetl se sebezapřením, prostě to nebavilo ikdyž námět byl určitě dobrý, ale celkově jsem to nějak prostě nepochopil. Trošku přešlap.
  celkový dojem: 45%
 • delsemela
  delsemela16.9. 14:29Banda #02: Nakládačka
  Po prvním díle šla kvalita trošku dolů, ale pořád to má šmrnc, humor a sprostotu ! První dějiství je spíše detektivka a ve druhém se mi ten výlet do Ruska docela zamlouval, tam už zasahovala Banda jako taková. Každopádně zjištění,že už další komiksy Bandy u nás nebudou vycházet mne obrovsky zklamalo !
  celkový dojem: 80%
 • delsemela
  delsemela16.9. 14:16Banda #01: Karty jsou rozdaný
  drsný, sexistický, humorný a správně ulítlý první díl , kde se odehrává výborná zápletka a dochází k seznámení s postavami.
  Mimochodem je to i místy dobře brutální a plné násilností což každému nemusí vonět čili takový docela kontroverzní komiks, který mne ale velmi zaujal ! Kresba je naprosto výtečná, autor scénáře Garth Ennis je mým oblíbencem, komiks se četl tzv sám a já se už těšil na další díly
  celkový dojem: 90%
 • Kapis
  Slabota, těžko uvěřitelná postava, moc oku nelahodící kresba, jeden ze špatných tipů CC, kdy knihu vydali před filmem a byl to propadák, že jsem to kupoval kdysi od MdS snad za stovku - a andulka mi sežrala hřbet, takže se nemůžu pokusit to ani prodat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:45Trollí války #04: Okultní oheň
  Slupl jsem to jak malinu, vtipné, precizně kreslení s různými narážkami. Ještě, že mám zbylých 8 dílů v češtině a můžu se na ně hned vrhnout, ale pšššttt….
 • Kapis
  Opět změna prostředí a zatím nejvtipnější díl. Vše funguje a jede jak po másle. Otevírám další díl.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:44Trollí války #02: Skalp plešatce
  Taškařice jede velice zběsilým tempem dále a je to velice příjemná oddychovka.
 • Kapis
  Klasická francouzská taškařice, kde všude něco lítá a spoře oděné krásky mají roztažené nohy vždy jen tak akurát a ve velmi zajímavém světě, ten nápad je fakt originální.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:40Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji
  Ale jo, myslím, že celou tu svoji milovanou ságu, která měla být nekonečná, dovedl Kirkman do smysluplného, i když trochu naivního (ve smyslu, že lidé jsou nějak lepší) konce. Jsem spokojen celkem a jsem rád, že to mám doma komplet - teda krom Negana, zas vše mít nemusím.
 • Kapis
  Je super, že to Kirkman dokázal dovést až takhle daleko a logicky rozvijí děj v dobách už jakžtakž zajištěné civilizace, kde začínají hlodat stejné problémy nerovnosti jako před tím, než to všechno začalo. A nerovností nemyslím přišlápnutí krku černého zfetovaného násilnického kriminálníka.
 • Kapis
  No podívejme, new world order v postapo světě, když v tom našem se přece nic podobného nikdy nechystalo a nechystá. Furt mě to bavilo číst, posouvá se to mílovými kroky a jde vidět, že to už chce autor bez větších zvratů a komplikací posunout do nějakého závěru, kde dokud nezemřeli, budou všichni šťastně žít až do skutečného konce světa.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:37Živí mrtví #29: Jak daleko zajdem
  Telenovela jede dál a zastavit ji může a zastaví - jen tvůrce - a asi se dá říct naštěstí že už. Homosexuální linky, naštěstí si aspoň kluci necpou jazyky navzájem do pusy jako v novém Star Treku, adorace utlačovaných nebohých menšin, uplakaný Negan, sžíraný výčitkami nad hrobem své bejsbolky. Asi to tam v redakci vzal do rukou pořádný neomarxistický kádr, už tam chybělo jen trochu gender a meetoo feminacismu, aby to splňovalo požadavky Krásného nového postfaktického zeleného světa. Naštěstí tam nejde naroubovat Trump ani Putin, jinak se vsadím, že by to schytali v plné parádě.

  Pokud Kirkman končí svou "nekonečnou" sérii právě kvůli těmto zásahům "shora" do jeho práce a výše zmíněné je jen úlitba pokrokářským pomatencům, aby si to mohl dopsat do nějakého pro sebe přijatelného konce, klobouk dolů. Jinak klobouk nahoru! Nicméně přečetl jsem to v kuse na jeden zátah a bavilo mě to. Už ale ten konec docela vyhlížím. Kdyby nebyl na obzoru, o koupi tohoto dílu bych už hodně uvažoval.
 • Kapis
  Nejsem žádný super znalec ani fanatik, ale Lovecrafta mám přečteného komplet v těch parádních sebraných spisech, které vyšly před pár lety. A musím teda říci, že tato adaptace je skvělá, ta kresba k té atmosféře dokonale sedí, moc se mi to líbilo. Jediná vada knihy je, že jsem si v batohu rozbil pivo a kniha to odnesla, i když to teda vlastně není úplně chyba té knihy. Takže jediná chyba vlastně je, že by mohla být delší.

  Užívejme si tuto a podobné knihy, než poblázněná nová progresivní "levice", která vede celou západní civilizaci ke kolapsu a která není tou levicí, jak ji rozumím já, tohoto autora zakáže jako rasistického antiekošovinistického homo a transfoba a jeho knihy budou zakázány a páleny na hranici. Je třeba si takové poklady schovat.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:28Mýty #16: Supertým
  Trochu moc strojené, čelí se konci světa a puf, z panelu na panel hotovo, trochu slabší díl v celé této úžasné sérii. Věřím, že zbylých 6 dílů přinese ještě něco zajímavého.
 • Kapis
  Kapis mecenáš16.9. 12:28Mýty #15: Růženka
  Konstantně výborná série, pomineme-li ten tragický crossouver. Stý sešit pořádný macek a je zajímavé vidět, jak celá kresba vyzní úplně jinak, když chytne inkoust do ruky někdo jiný. Celé to působilo pak více "umělecky." Po hlavním souboji jsem si hned říkal, proč ho nezalili rovnou do zlaté krychle, když tam měli toho zlata tolik, určitě by vydržela déle. Nicméně kdyby to i teď skončilo hned vítězně, tak už by to bylo pro hrdiny až nezábavně jednoduché. Takže klasicky mohu jen říct, už ať je tu další díl!!!
 • delsemela
  delsemela16.9. 11:29Zatmívačka
  Výborný scénář, který je skvěle propracovaný do nejmenšího detailu, k tomu opravdu skvělá kresba s perfektními barvami. Příběh vtáhne, postavy jsou uvěřitelné, místy jsem si opravdu připadal jako kdysi dávno v Hollywoodu na konci 50 let. Každou novou kapitolu jsem doslova hltal. Na konci jsem ale pořád čekal na nějaký velký zvrat, něco velkolepého, na nějakou nečekanou zápletku. Happyend sice nenastal ,ale i tak dopadla další spolupráce mých velkých oblíbenců Eda Brubakera a Seana Phillipse na jedničku !
  celkový dojem: 90%
 • Marty_von_Shit
  Tak tady jsem se hodně bavil, koncem knihy šla kvalita příběhů dolů
 • Marty_von_Shit
  Marty_von_Shit16.9. 09:46Mimozemšťané
  Nostalgie, a to mě Sedmička pionýrů nikdy moc nebrala
 • karl173
  karl173 mecenáš15.9. 22:23Rocket a Groot #02: Občasná válka
  Od tohoto komiksu jsem moc nečekal. Rocket s Grootem zatím povětšinou plnili roli jen jakési průměrné nenáročné akční komedie. A není tomu jinak ani teď.
  První sešit nebyl nic moc. Slabší děj a ještě slabší kresba. Naštěstí poté se to vcelku zvedlo. Příchod Gwenpool vše oživil a příběh mě kupodivu i poměrně bavil. Kdyby takto vypadala celá knížka, zřejmě bych šel s hodnocením i výše.
  Poslední sešit je spíše do počtu a nějak nechápu jeho výskyt. Tento sešit byl k vidění už v NHM s Mývalem Rocketem a jedná se o blbost s velmi slabou kresbou.
  Celkově tak další díl Rocketa s Grootem je opět spíše průměr, byť v rámci předchozích dílů se jedná o zlepšení. Za mě 3*
 • Killingjoke
  Killingjoke mecenáš15.9. 20:32Batman: Svět
  Do tohoto Batmana se mi moc jít nechtělo. Ale nakonec zvítězila zvědavost a sbírku jsem si přečetl... 14 povídek s velmi kolísavou kvalitou scénářů a kresby, kdy většinou je takové to "nenadchne, neurazí". Tak např. Azzarellův otvírák stojí na parádní kresbě Leeho Bermeja, jinak se jedna o tisíckrát omletou netopýří legendu. Nějak nechápu, proč Azzarella k tomu Batmanovi neustále pouštějí, protože z toho fakt vylízají jen podprůměry stojící na kresbě. Povídka, která se mi líbila naopak nejvíc byla ta z Ruska, která propojila "batmanovskou" realitu s fantazií dítěte a jala se zkoumat batmanovskou legendu z netradičního hlediska. Takových povídek mělo být ve sbírce víc a méně těch "klasických" ke kterým lze bohužel zařadit i český počin od dua Kopřiva/Suchánek, jenž sice přenesla Batmana do komunistické Prahy a vtipně využila odkazů na Bobíka, jinak se ale jedna o naprosto obyčejný a zapomenutelný příběh. Škoda... No prostě, potenciál na "něco netradičního" tu byl. A mohlo to být opravdu velké. Takhle mi to přijde jen jako komerční projekt, kterému jako vějička slouží jména světových a ve valné většině málo známých autorů, kteří však svou šanci šíře se zapsat do čtenářského podvědomí nevyužili. Bohužel...
 • Good Games
  Čtyřka z Baker Street 5: Moriartyho nástupci je znovu pútavo napísaným dielom, v ktorom sa na scéne objaví niekoľko nových postáv a na scénu sa vracia aj samotný Sherlock Holmes. Tentokrát nás čaká prípad únosu dieťaťa bohatej rodine a naši malí hrdinovia majú pozorne sledovať podozrivé postavy, zachytiť čo najviac informácií a pokúsiť sa vypátrať skrýš. Čtyřka z Baker Street ma baví a dúfam, že si táto kvalitná séria nájde stále viac a viac spokojných čitateľov, zaslúži si to. =►Celá recenzia◄=
 • Gmork
  Gmork15.9. 18:50Shi #1, 2
  Na Zidroua poměrně temná záležitost, nejdrsnější věc, co jsem od něj četl. Homsova kresba k tak temnému příběhu vyloženě sedne, některé scény jsou jak z viktoriánského hororu o Jacku Rozparovači. Každopádně Zidrou opět dokazuje, že je mistrem zajímavých charakterů a dobře načasovaných a emocemi nabitých scén. I v tomto komiksu dostál své pověsti mistra vypravěče. Víc takových komiksů a ve formátu 1:1, samozřejmě.
 • hroubek
  Dobrý začátek komiksového výběru o Batmanovi. Jsem rád, že Scott Snyder Batmanův origin pojal po svém, protože tohle není klasický Batman. Tady ještě není Batman tím geniálním detektivem a bojovníkem. Zde se učí jak přežít v Gotham, věřit lidem kolem sebe a ustát těžký nakládačky. Dlouho jsem nečetl komiks, kde by dostával Bruce/Batman, tak často přes hubu a krvácel o sto šest. Snyder některé věci drží v realistické rovině, a někdy se naprosto utrhne ze řetězu. Je to svým způsobem velmi příjemná kombinace. Styl vyprávění mi moc nesedl, protože je místy dost chaotický. Chápu, že si Snyder připravuje půdu na další části příběhu, jen mi to přišlo hodně zběsilé a na sílu. I přes mé výtky jsem celkem spokojený, jelikož čtu něco jiného, než jen klasický Batmanův origin.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.9. 09:55Maxmilián Kolbe: Světec v Osvětimi
  Celkem konvenční a průměrně zpracovaný komiks o naprosto nekonvenčním a nadprůměrném muži. Příběh tohoto světce je fascinující, a to nejen ona tragická tečka, která mě vždy nesmírně silně zasáhne...

  Celkový dojem: 60%
 • Walome
  Ačkoli agitka a samoúčelnost prýští z každé stránky, příběh mě bavil. A to i přesto, že je to šííííleně levičacký. Protože ti chudí jsou slušní a hodní a ti bohatí jsou krutí a zlí. Nevím co si z toho odnese mladší generace (pro kterou je to určeno, což jsem při začátku čtení nevěděl), ale já si z toho odnesl fajn zábavu při koukání na vizuál, při sledování hysterické Poison Ivy a při sledování rozjívené HQ. Sice nevím, jak moc to sedí do DC kánonu, ale ani mě to moc nezajímá.

  Nicméně problém vidím v tom, že ten příběh nemá nic navíc, kromě těch agitek. Je tam jakože boj dobra (levičáci) proti zlu (kapitalisti), ale to málokdy stačí. Zároveň se tam HQ dopouští doslova kriminálních činů, spolupracuje se zločinci a to je jí nějakých 16 let... tak já úplně nevim, esli je tohle přesně ta doktrína, kterou chtějí soudruzi ze SJW šířit (ale asi ano). Předpokládám, že děti víc baví nějaké dobrodrůžu, než agitační pseudodrama, ale kdoví.

  Za mě každopádně cajk, já si to užil.

  A mimochodem - změny rasy u PI je úplně jedno, ta postava nemá žádnou historii, která by měla předurčit, že je bílá.
 • yardaformi
  yardaformi15.9. 02:56Spirála
  Masterpiece
 • ondra kenway
  Tohle je naprosto skvěle zvládnutý mainstream, ničím moc originální, ale velmi zábavné, navíc s tak dokonalou kresbou, že už kvůli ní dám 5 hvězd. Jen škoda, že Šejic kreslil jen tento díl a dál dělá už jen obálky.
 • Kamoš
  Kamoš14.9. 22:25Tráva
  Když mi došla tahle bichla, říkal jsem si no potěš. Hrubý vysokogramážni papír nesoucí skvělou černobílou kresbu mě celkem uchvátil. Co mě zase neuchvátilo tolik, byl samotný příběh, tedy spíše samotné pojetí. Děj odyspává svižně a celkem zábavnou formou i když se jedná o smutnou historii Japonského národa, ke které se logicky moc nehlásí. Na konci, mi to přišlo nějak líto. Akorát se nemohu rozhodnout, jestli to bylo blížícím se koncem nebo velmi letmým dotykem daného tématu. Tak nějak jsem očekával od daného tématu více...
 • davefa
  Vizuální stránka knih je fantastická a k celému příběhu náramně sedí. Atmosféra všech osmi knih je příjemně mrazivá a čtenáři nabízí opravdu zajímavý zážitek z četby. Příběh je celkově zajímavý, napínavý, s několika většími či menšími zvraty. Umím si představit, že by vyšlo i souborné vydání, protože takhle jsem odkládal jednu knihu za druhou a najednou byl konec :-).
 • Fort
  Tenhle svazek čtu po dvouroční pauze od série. Nahromadilo se mi doma 7 dílu, tak jdeme na to. Úvodní kapitola je vyloženě opakovací, která shrnuje dění z minula. Normálně bych nebyl nadšen, ale tady to vyloženě vítám. Dále je dosti politiky, věcí co moc nedávají smysl, trochu boje a všudy přítomný humor. Taky mám pocit, že mě tady někdo tahá za fusekli a očekávám budoucí obrat.
 • Palebras
  Skvělé příběhy ze světa Star Wars, které dokáží patřičně vtáhnout a drží si kvalitativní laťku pořádně vysoko. Jasně, některý z příběhu je lepší, některý horší ale celkově tvoří perfektně vyváženou směsici. Detektivní vyšetřování ve společnosti Qui-Gon Jinna a Obi-Wana Kenobiho, hledání ztracené dcery a výcvik v podání Ki-Adi-Mundiho nebo snad nastražená past slovutnou lovkyní lidí Aurrou Sing. Celou sbírku příběhů uzavírá Darth Maul, který to roztočí ve velkým stylu a přináší pomyslnou třešničku na konec. Samotný název Vzestup Sithů zde není příliš zavádějící, jelikož celá kniha, ač příběhově na sebe jednotlivé kapitoly příliš nenavazují, je protkaná všemožnými náznaky, plány a intrikami samotných Sithů a postava Darth Maula se objeví ve více příbězích, než pouze v posledním, avšak třeba jen na jedné či dvou stranách. Kresba různorodá, v prvních dvou příbězích se jednalo o poměrně cartoonovou záležitost, která se střídala s temněji laděnou kresbou ale perfektně dotvářela atmosféru samotných příběhů. Nejvíc samozřejmě zaujal svým temně pojatým zpracováním Darth Maul. Vzestup Sithů je vynikající záležitost, která potěší všechny fanoušky Star Wars.
 • Dinik
  Skvele, jeste mnohem lepsi nez prvni kniha a ja doufam, ze pokracovani se dockame co nejdrive.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 23:48Černá palice 1945
  Nejhorší Lemire, kterého jsem kdy četl a nejhorší Lemire v Palici-verzu. Smysl postrádající a naprosto zbytečný příběh. Je to vyloženě dojička a pračka peněz. Kresba jak z prdele a to přitom Matt Kindt, ať je sebespecifičtější, je aspoň obecně nějak čitelný - viz Revolver a MIND MGMT, ale tohle? No hnus fialovej. Děj prakticky nula, jednoduchá mlátička a honička (bug hunt, že Hudsone). Tak plytké a nerozvinuté postavy jsem neviděl ani nepamatuji a ještě jsem se v tom ztrácel. Fakt ne.
 • Alfi
  Otec: - Sme poctiví remeslníci, ktorí tesajú len tie najkvalitnejšie kamene ktoré pretrvajú veky a držia Atlantídu pokope.
  Syn: kameň mu pod vodou vypadne z ruky na morské dno a rozbije sa.

  Tak zhruba taká je to kniha. Kvalitné remeslo, len sa nesmiete hlbšie zamyslieť nad tým, čo sa vlastne udialo. Ale ako mainstream fajn a kreslené je to pekne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 23:02Aquaman #06: Smrt krále
  Kresba dobrá, kreslíři mě pobavili jak si hrají s látkou podmořského světa a jejich pojetí temnoty se mi docela líbilo, bohužel tohle jsou jediná pozitiva v knize, hodna i 4 hvězd! Příběh je čiré "rozuzlení" a taky to tak vypadá. Aby Aquaman nemusel dělat tvrdá rozhodnutí, vždycky mu do toho někdo hodí "vidle". Zajímalo by mě, kdyby i taková postava musela opravdu dělat politická rozhodnutí hodna krále. Toho se ale asi nikdy nedočkáme. Když tohle smetu ze stolu, tak samotná dějová linka je prostá, uzavírající a nijak zvlášť svět nerozšiřující. Dobře, konec je jakési pomyslné vytržení z rutiny, ale to je asi vše. Pro mě prostě průměr. Číst se to dá, ale je to prostě suprákovina.
 • karl173
  Jako jednohubka na odreagování to stále funguje. Plno akce, hlášky a děj dobře táhne dopředu. Nic vás už ale nepřekvapí. Vše je příliš tuctové. Bendis má rozhodně na víc.
  Kresba je na mainstream ok a kouká se na ní dobře, ale dech vám zřejmě nevyrazí. Dokonce se tu najde i pár chyb v koloringu.
  Za mě tedy čistý průměr v rámci superhrdinských komiksů. 3*
 • Fry
  Fry admin12.9. 20:59Tokijský ghúl:re #02
  Tokijský ghúl:re #02 - Rozjíždí se to velmi slušně a oproti původní sérii to nemá (prozatím) ani žádné výkyvy v kvalitě vyprávění. Ale tak abych jenom nechválil - zápletka s dražbou mi přijde částečně repetitivní a trochu se obávám dějové linky s Kanae von R. Nicméně zase hodně oceňuji že se v tomto sequelu některé známé charaktery prezentují v trochu jiném světle ... Za mě 4*!
 • Norri
  Hlavním příběhem této knihy je ‘Poslední příběh’ od scénáristů Eda Brubakera a Matta Fractiona, a celé řady kreslířů. Příběh se nevěnuje jen nejznámějšímu Iron Fistovi Dannymu Randovi, ale také jeho předchůdcům. Je nám zde ukázán nejen origin Dannyho, ale také je zde poodhalená komplikovaná mytologie a historie Iron Fistů a jejich světa. Právě ta komplikovanost Iron Fistovy historie je největší slabinou příběhu, protože komplikuje jinak velmi povedené vyprávění. Velmi silnou stránkou tohoto komiksu je kresba. Každá časová linka je kreslená jiným kreslířem, ale ta hlavní a nejdelší část je kreslená úžasným Davidem Ajou.
  Kniha obsahuje také retro origin ‘Iron Fistův hněv’, který taky není vůbec špatně nakreslený, ale je ukecaný tak, jak retro komiksy bývají.
 • Norri
  Ačkoliv jsem si komiks o Shang-chim chtěl přečíst před návštěvou kina, tak jsem to nezvládl. Před čtením jsem tedy už byl svázaný očekáváním po povedeném stejnojmenném filmu. Když jsem si ale přečetl anotaci, tak jsem byl zklamaný, že to nebude ani o Mandarinovi, ani o deseti “náramcích”. Potom jsem to ale otevřel, viděl jsem kresbu 'Pavoučího ostrova' a věděl jsem, že ani špatný příběh už můj dojem nezkazí. Ta kresba a barvy jsou úžasné a mě bavilo si jednotlivé panely prohlížet. Děj je velmi krátký, lehce hororový a má docela dobrou atmosféru. Příběh jako takový je docela slabý a je to jenom takové vykousnutí odjinud. Ale ta kresba…

  Druhá část 'Přízraky minulosti' je taková, jak je popsaná v předmluvě - kombinace Bondovek a Bruce Leeho. Jenomže je to zkratkovité a vytratila se z toho ta správná atmosféra pokorného kung-fu mistra. Navíc zapojením černé magie do děje se z toho stalo něco, co není ani kočka, ani pes. Kresba zde také nestojí za nic.
 • tom173
  Těžko si lze představit, že by Star wars komiks mohl být lepší. Scénář ždímá univerzum do maxima a přitom citlivě rozvíjí to co známe z filmů.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 14:01Kačeří příběhy: Cesty za dobrodružstvím #02
  Tohle už bylo slabší než jednička. Snaha o další ucelený příběh se tu bohužel nevyvedla na takovou úroveň, jak v předešlém díle. Moc dějových linek a strašně se skáče a pak to na mě působí nedotaženým dojmem, že se jede z lokace do lokace, akce střídá akci. Možná je to účel, aby to dětský čtenář mohl lépe hltat a ne se moc soustředit na rozpitvanou dějovou linku, přesto je to pro mě pořád špatně čitelné a z komiksu nic nemám. Navíc je tam poslední kapitola úplně zbytečná a jen rozmělňuje v podsgtatě již dokončenou dějovou linku. Zkrátka, není to vyloženě špatné, ale už mě to tak nebavilo. Pár překladatelských oříšků pobavilo, z Rampy bude rampouch, tomu říkám pořádný cashflow, atd. Za mě dobré, kresba pořád standard, ale to je asi tak vše. O redakční práci se nemá smysl bavit a že tam mají dvakrát kapitolu 6 jen zamrzí. Pro mě je to celkově na balanci středu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.9. 10:36Negalyod: Božský had
  Vizuálně lahodící žánrový eintopf, který by se ale jako by trochu bál, co nám chce vlastně sdělit. Záhadný dystopický svět, který bohužel nerozvíjí příliš myšlenek; člověk se může jen kochat, aby skončil u celkem konvenční akčně-dobrodružné zábavy. A to je škoda.

  Celkový dojem: 60%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš12.9. 09:58Zaklínač #05: Blednoucí vzpomínky
  Vše je v pořádku, v podstatě se nedá nic vytnkout, akorát délka. Motivy a pohnutky postav, rozvinutí děje, si zaslouží víc prostoru. Tady se s tou látkou dalo opravdu lépe pracovat. Bohužel, ať je to sebelíp napsané, tak to ve finále prosšumí a na tak krátkém prostoru to dvě nosné dějové linky neunese, proto jedna bude upozaděna, ale zároveň ta druhá nedostane dostatek prostoru. S těmi Sirénami se dalo více vyhrát a s Woartheem jít zase víc pod povrch. Trochu to rozšiřovat. Je jasné, že tvůrci dostali nějaké zadání a to buď splní nebo ne. Rozhodně to je to lepší ze Zaklínače, ale co mi obecně už začíná vadit, že Geralt vlastně nebojuje s příšerami, ja kse všude ohání tím, že brzo budou vyhynulé, tak je to vlastně nepochopený člověk ze starého světa peroucí se s lidmi a sem tam s nějakým potrhlým mágem a iluzemi. Nicméně tento komiks vnímám jako jakýsi předěl k tomu lepšímu, co má následovat. Už trojkou se něco začalo dít, pokus ve čtverce se moc nepovedl, ale v pětce dobrý. Uvidíme co další komiksy.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.9. 21:01Bomba
  Ok, vtip o tom, že to byla fakt bomba, nepoužiji, už bych asi originalitou příliš neoplýval. Tak jenom řeknu, že jde o velmi povedený historický thriller. Personifikovaná bomba? To bude průšvih, říkal jsem si. Ale naštěstí mluví jen málo a člověk to její vypravěčství přežije. Jediné, co nikdy neujde mému ušklíbnutí je snaha o jakousi expozici a vysvětlení situace čtenáři (kdo je kdo, co je co atp.) v rámci jakýchsi dialogů či scén, které na mě i tady občas působily trochu škrobeně, uměle... ale jinak se to četlo jedna báseň.

  Celkový dojem: 90%