• karl173
  Velmi milé překvapení. Mé očekávání bylo, že dostanu mírně erotický komiks s antropomorfními zvířátky, kde hlavní roli bude hrát především kresba. To jsem sice dostal, ale k tomu přibyl zajímavý svět s prvky fantasy a velmi zajímavým drama příběhem.
  Jediná vada na kráse je tak délka knihy a silný cliffhanger, který knihu posunul vysoko v očekávání na druhý díl, což doufám že přijde co nejdříve. Nerad bych, aby můj zájem opadl kvůli dlouhému čekání.
  Nicméně já jsem s prvním dílem dosti spokojen. Tohle se Crwi povedlo. 4
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš08:26Včelka Mája #10
  Komiksová Včielka Maja v českej mutácii začala vychádzať až od čísla 10. V češtine vyšlo len 5 zošitov, keďže následne tento kultový detský komiks zanikol. V tomto zošite sa Maja a jej priatelia dostanú do futbalového súboja. Drobným bonusom je záverečná miniškola nemčiny. Ako o tejto časti, tak obecne o celej sérii sa dá povedať, že dokonale uspokojovala svoju fanúšikovskú vekovú kategóriu, bola oveľa menej hlúpa, než by jeden myslel a kresba je pekná.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš08:21Wonder Woman: Mrtvá Země
  No páni! To byla ale krasojízda. Vše super, vše zapadalo, velmi čtivé, ale mám jedno ALE. Co mi vždycky vadí na jakýchkoliv příbězích je, že hlavní hrdina ve finále zjistí, že je to všechno zase jeho vina. Tady by vůbec neškodilo to nechat být a ty potvory mohly zůstat potvorami. Prostě se mohly vyvinout vlivem problémů, které nastaly po těch výbuších. Netřeba tam cpát postupy typu "kruh se uzavírá". WW prostě mohla přijít do nového světa jako staronová hrdinka a v něm hledat své místo. Zase to cpát na sebe a pod sebe a pro sebe a do sebe a bůhví jak ještě, zkrátka zbytečné a předvídatelné.
  Nicméně je komiks ale dostatečně dlouhý/krátký, že to nestihne naštvat a je díky tomu dobře dávkovaný a funkční. Opravdu vše jak má být a i kresba, která není můj šálek na první dobrou zde sedí a je uvěřitelná. Poctivá dobrá Wonderka. Fakt paráda.
 • Darth Raelchi
  V podstatě je to kvalitativně srovnatelné s Casinem, až na pár ALE. Kresba je jiná a myslím si, že to tomu uškodilo. Nepřesvědčila mě natolik, jak v Casinu, že jsme v 50. letech. Jinak ale kreslíř umí, o tom žádná, jen to není ono, prostě je to běžná kresba, kterou dostanu od Dynamitu. Další velké mínus je ukecanost a rozvláčnost děje. Přerušování plynulosti děje popisky a myšlenkami byly na můj vkus někdy až přespříliš. Přitom ty černé bubliny s popisky v Casinu tak krásně seděly, tak proč jich tady nebylo víc... Třetí mínus, které mi přijde mimo, je celková jazyková stránka, nejen že se to nečte dostatečně plynule a čeština jaksi drhne, ale některé překlady jsou fakt mimo. Přeložit typ lodě jako paraván jen proto, že je v originále Paravane mi nepřijde dostatečně kvalitní překladatelská a korektorská práce. Já tohle nikdy moc neřešil v komiksech a přehlížel jsem to, ale tohle bylo na mě moc. Red Paravane není červený paraván, je to druh minolovky a i zde je ten překlad takový ošemetný, přesto mu je nejblíž. Jenže pod pojmem paraván si člověk vždy představí stěnu (zástěnu), za kterou se někdo převléká (pomineme-li krásné video s Izerem a jeho plzenštinou). Tak proč to někdo musí takto překládat? To mi zůstal rozum stát. Holt mnoho kuchařů zkazí polévku. Nicméně, pořád to jaksi šlo a Bond byl prostě Bond a vcelku se mi to líbilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš08:06Neználci
  Tohle můžu. Poctivé a ze života. Nemám k tomu co dodat. Velkou zajímavostí je, že to odsýpá, byť se přitom jedná o neustálé vysvětlování vinařství místy přerušované komiksáctvím. Uvěřitelné, milé, krásně namalované a hlavně čtivé. Opravdu dobrý komiks.
 • Darth Raelchi
  Pořád je to na bázi Conan někam přijde a ratatabum ratatabum, je po bitce, je konec, je to Conan. Přes to všechno to ale není žádný průšvih. Conan od Marvelu (Aarona) je čtivý a snaží se nekopírovat to, co už bylo, tj. postupy a vypravěčský styl. Zkrátka mi to připomíná DH Conana, ale není to jeho mladší kopie. A to je dobře! Je to předvídatelné, ano! Je to neoriginální, ano! Jenže to je každému ukradené, když ví, že čte Conana. O tom to prostě je, to jiné nebude a tohle vždy potěší fanoušky a skalní fans. Vrchol pulpové fikce tkví v tom, že dostane dobrý formát a provedení, tady je mise splněna. Aaron mě nikdy moc nebral, Conanem si to u mě polepšil.
 • trudoš
  „Pýcha je náhražkou za luxus pro střední vrstvu.“
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.5. 22:50Žoldnéř #05: Pevnost
  Já prostě nevím... je to tak krásně namalované... a tak krásně přiblblé. A autor je buď totální blázen, nebo génius, nebo oboje. Já prostě nevím. Chvílemi jsem si říkal, já to snad začnu číst jako parodii, mnoho věcí mi pak přišlo čtenářsky schůdnější. Tentokrát tři hvězdy za napínavost a bizarně zajímavý doslov.

  Celkový dojem: 50%
 • mcleek
  Myslím, že znám antickou filozofii, literaturu a umění vůbec, spoustu citovaných děl jsem už dříve četl. A mám ji rád. Přesto ve mně komiks vyvolal rozpaky - nápad je to rozhodně originální, ale kresby jsou takové podivně neurčité a citované pasáže ne vždy reagují na to, co se v "příběhu vzniku" děje.
  Komiks bych doporučil jen těm, kteří už mají v tomto médiu hodně načteno a hledají nové originální způsoby přístupu. Kdo ještě nemá načteno alespoň 1000 komiksů, bude mít asi spíše zvednuté obočí a neodbytný WTF pocit...
 • suricattaontheway
  suricattaontheway13.5. 13:11Nevyhnutelná opotřebovanost citů
  Neuvěřitelné pohlazení duše. // Skvělá kresba i příběh.
 • faster86
  faster8613.5. 11:36Ragemoor
  dlouho sem Ragemoor oddaloval... a ono zbytečně, je to příjemný hororový kousek, dokonce musím říct, že jak nemám rád Corbenovu kresbu tak tady mi tam seděla a nevadila mi
 • trudoš
  trudoš admin13.5. 07:48Théseus
  Tohle je přesně ten typ komiksu, u něhož je velká škoda, že tvůrci nedostali větší prostor na rozpracování zápletky. Mýtus o Théseovi by si to nejen že zasloužil, ale pod rukama Pavla Augusta a Františka Honzáka mohl klidně přerůst i v kultovní dílo. Ovšem šestatřicet stran nemá moc šancí pojmout komplexní příběh a tak se soustředí jen na klíčové události, vrcholící nechvalně proslulou smrtí Théseova otce. Alespoň že v závěru jsou stručně nastíněny další hrdinovy osudy, jež by suše vydaly na celou ságu. Tihle řečtí rekové vážně neměli jednoduchý život.
  Čím si mě ale vyprávění získalo naprosto, byla kouzelná souhra s výtvarníkem Václavem Kabátem. Ten nejenže pojal komiksové rozvržení panelů takřka avantgardním způsobem, ale téměř geniálně si poradil i s množstvím gagů, které mu scenáristé v textu rozeseli – anebo si jimi kreslířskou práci okořenil sám, těžko říct. Výsledkem já zábavná epopej, plná skrytých vtípků pro malé i velké čtenáře, ke které se s radostí budete opakovaně vracet.
 • trudoš
  trudoš admin13.5. 07:47Punisher MAX #05: Otrokáři
  Jeden z lepších dílů, tentokrát dospělejší především v tom smyslu, že nakousnuté téma není moc legrační a příběh samotný komiku postrádá zcela. Je tu sice trochu střelená záporná postava, ale z té jde paradoxně víc strachu než humoru. A i když Garth Ennis zpracovává problematiku obchodování s ženami okružní jízdou, dokáže trefně uhodit hřebíček na hlavičku, když poukazuje na ignorování reality ze strany mužské části politického spektra. Jinak je to ale klasika, Punisher narazí na partu grázlů a tu vystřílí do posledního kreténa. Tohle je snad jediná vada na kráse – stavba zápletky postrádá jakoukoliv obměnu oproti předchozím eskapádám. Čím si mě však Otrokáři získali bezpečně, je depresivní zakončení, které má k happy endu hodně daleko. Tady budete optimismus hledat marně.
  Přestože snahu Marvelu upozorňovat na hnusné skutečnosti kvituji s povděkem, těžko je, bohužel, mohu brát vážně v případě kteréhokoliv z ikonických superbijců. Tohle si zasloužilo samostatný příběh s vlastním hrdinou.
 • mAGiic
  mAGiic12.5. 20:57Terminátor Omnibus 2
  Lovci a zabijáci - první příběh z tohoto Omnibusu se komplet odehrává v budoucnosti během války lidí a strojů. Scénáristé Toren Smith, Adam Warren (oba velká neznámá) a Chris Warner (Aliens: Colonial Marines nebo The Terminator: Tempest ) na to šli jinak a vystavěli příběh založený na mocenském boji dvou umělých inteligencí v budoucnosti (starý dobrý Skynet a jemu podřízený ruský systém MIR). Příběh je post-apo rutina s několika zajímavými nápady (pokusy na lidech, nové syntetické modely TS-300) s docela divným koncem. Art obstaral Bill Jaaska. Nebýt toho podivného konce, dal bych tři, takhle jenom 2*
  Konec hry - zakončení příběhů z prvního Omnibusu o vojandě Mary, kyborgovi Dudleym a detektivu Sloanovi. Scénář je neskutečná slabota, opakující stejný motiv - další terminátor z budoucnosti, který chce zabránit porodu Johna Connora. Aby toho nebylo málo, je tam přidaná detektivní dějová rovina o pátrání po vrahovi žen s přezdívkou Sumec. Tohle nudné béčko je napsané Jamesem Robinsonem (Terminator: One Shot, Terminator: Secondary Objectives z předchozí knihy) nakresleném Jacksonem Guicem (Aliens vs. Predator: Deadliest of the Species) a definitivně uzavírá natahovaný příběh z první knihy. 2*
  Sebevražedná mise je kraťas publikovaný v časopise Dark Horse Presents napsaný Alanem Grantem (série Lobo) nakreslený Frankem Teranem. Líčí příběh o sebevražedné misi rebelů v budoucnosti. Z příběhu si vybavuji akorát odpornou kresbu. 1*
  Údolí smrti je druhým příběhem z pera scénáristy Alana Granta v této knize. Děj se točí kolem dvou T-800, kteří mají zlikvidovat Sarah a Johna Connorovi v době, kdy je John dítě v nevadské poušti, kde se Sarah se synem schovávají před dalšími útoky T-800. Originální příběh, že? První sešit kreslil Guy David (neskutečná mazanice) a zbylé sešity měl na starosti Steve Pugh, s nímž se kresba zlepšila. Až na akci opět nijak zajímavý příběh, který by rozvíjel Terminator universe. 2*
  Posledním příběhem je Temná doba, tu rovněž psal Alan Grant a art měl na starosti mnou neoblíbený Mel Rubi (Predator: Xenogenesis). Story má dvě dějové linky, v jedné loví T-800 Johna Connora během oslav příchodu nového milénia (Silvestr 2000) v NY a v té druhé se v roce 2030 povstalci vedení Connorem snaží bojovat proti lidem-infiltrátorům, kteří s vymytým mozkem slouží Skynetu. Bohužel i tenhle příběh je jen rutinou umocněnou karikaturní kresbou Mela Rubiho, která se nehodí ani do AvP, ani do Terminátora. 2*

  Celkově se mi ani jeden z Terminátor Omnibusů příliš nelíbil, protože příběhy vůbec nerozšiřují ten universe, akorát na sebe nabalují víc cestování v čase, víc T-800 a víc mrtvol, ale příběhově ty time paradoxy nedávají smysl a je to nekonečná recyklace stejné zápletky. 2*
 • hroubek
  Další parádní kousek v tomto kompletu. I přestože, to bylo trochu více ukecanější, než bych si přál, tak to byla dobrá a zábavná jízda, která měla jedinou chybu - nedozvíme se, kdo je Hobgoblin. Příběhy mají spád, čtou se dost dobře a je to kvalitně napsané a parádně nakreslené. Z mé strany opět velká spokojenost a poslední díly mi dělají velkou radost.
 • davefa
  davefa12.5. 18:07Bezimena
  Zajímavý počin, který se na prvních stránkách vůbec netváří tak vážně, jak tématem nakonec je. Kresba je nevšední, ale nekazí v žádném případě požitek z četby. Jediné mínus, ale to je spíše můj obsesivní problém, je velikost knihy. Mrzí mě, že není stejný formát jako ostatní knihy z velké řady Argomiksu :-(. Když má člověk všechny vydané tituly z tého řady, zrovna tahle kniha je stále trnem v oku :-)
 • davefa
  davefa12.5. 18:01Dracula
  Kresba je fenomenální, naprosto sedí k temnému příběhu a dokresluje tak celkovou atmosféru. Protože znám knižní předlohu, musím říci, že v některých místech mě odchýlení trochu zaskočilo, ale jsou to spíše drobnosti. Určitě by adaptace takového díla snesla i více stránek, nicméně na tento rozsah klobouk dolu, že se tam všechno podstatné vešlo :-). Tahle kniha se opravdu moc povedla.
 • Sawyer
  Tak tohle mě vůbec nebavilo. Na seriálu mám rád to, že je to normální rodinka, který se dějí normální věci. V prvním příběhu jim kolem domu postaví nákupní centrum za noc. Ve druhém příběhu si jen tak normální rodinka vyrazí do vesmíru. Jasně že se to má brát s humorem, ale ani ten mě neoslovil. Všechno je to dlouhé a nudné. Do dalších dílů už nejdu.

  Celkem-30%
 • Sawyer
  Něco bylo zábavné, něco zase nudné. Nějaký příběh jsem měl problém dočíst, ale celkově to nebylo zas tak špatné. Ať nejsem zlý, tak dám 50%.

  Celkem-50%
 • mcleek
  mcleek12.5. 08:26Husovi na stopě
  Komiks zachycuje období roku 1412, ačkoliv se vrací i do období před tímto rokem i ukazuje v závěru vyvrcholení dramatu. Scénář je poměrně přesný, i když pár drobných chyb by se našlo (ne, Karlovo náměstí se opravdu tak ve středověku nejmenovalo, název zněl Dobytčí trh), ale jeho kvality klesají v momentech, kdy se snaží něco moralisticky vysvětlovat (nezávazný sex, emancipace apod.). V ten moment se příběh "ředí" a tyto momenty působí navíc nepatřičně a jako pěst na oko. Kresba je taková ... rustikální a bubliny jsou často mnohem větší, než by bylo potřeba. Přesto komiks není špatný a myslím si, že čtenářům školního věku v ničem neuškodí.
 • faster86
  faster8611.5. 23:23Odkaz rodu Blacků
  Vcelku zajímavě rozjetý příběh o kouzlení s cliffhangerem na konci. Pro fanoušky pochmurného kraje jasná volba.
 • faster86
  Tohle je Bond ještě před Connerym. Žádná divoká akce ani ženy skákající do postele. Ona už předloha je celkem nudná, to v komiksu nijak nevylepšíte. Ale adaptace je to ůžasná. Tohle by se mělo dávat jako vzorový příklad adaptace knihy do komiksu. Russel tiše závidí.
 • faster86
  tohle fakt záložku nepotřebuje, 15ti minutovka, nezaplní žádné chybějící místo v mignolaverse, za 399 je to hodně málo muziky, ale jakožto epizodní příběh to je dobrý, to zas ne že ne
 • faster86
  faster8611.5. 23:13Načmáranec
  napřed lehce hororový feeling, pak road movie a nakonec mi to přišlo nějak pohádkové. špatné to není, ale na vychvalování taky ne
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:13WildC.A.T.s – Návrat domů
  Co mi na tom vždycky vadilo byla vytrženost z kontextu a opravdu jsem měl problém se chytat, oč jde. Přesto všechno to nějak šlo a na podruhé mi to sedlo víc, nota bene, že jsem si něco málo pozjišťoval. Moore je v sedle a docela mu to jde. Nakonec mě to bavilo, kresba super. Proč ne.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:11Solomon Kane: Ďáblův hrad (paperback)
  Další dobrá howardovina. Škoda, že se dál nepokračovalo. Slušně našlápnutá série. Tohle CC nedávám k dobru. Solomon Kane je fakt slušná jízda. A ty přesahy a narážky na křesťanství a pověry, no paráda. Solomon Kane mě baví, jak ve starém, tak i v novém hábitu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:09Liberty Meadows #01: Ráj
  Příjemné a místy i vtipné stripy. Proč ne. Občas i pobavilo, kresba dobrá. Takže tak.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:08Kuře na švestkách
  Skvělé rodinné a životní drama. Krásně popsané dilema muže, kterému sny mizí pod rukama zatímco stárne. Krásná introspekce muže z pohledu ženy. Satrapi fakt umí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:07KomiksFest! revue #02
  Slušná porce komiksů, ale ne všechny za to stojí. Prostě střed.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:06Kája Saudek (2. vydání)
  Tohle je prostě dobrý a pro fanoušky nutnost. I když už jsem Saudka přestal řešit a jsem jinde, tohle je pořád solidní a já to dokážu ocenit. Parádní kniha.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:05Jonah Hex: Tvář plná násilí (paperback)
  Slušná westernovská jízda s přidanou hodnotou. Tohle pobavilo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:04James Bond 007: Dr. No
  Další super bondovský zářez. Já retro můžu a i přes notnou dávku ukecanosti to šlo a bavilo mě to. Pěkná připomínka románových předloh. Prostě dobré. Jen škoda, že se nepokračovalo.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:03James Bond 007: Casino Royale
  Mě tohle prostě baví a užíval jsem si to plnými doušky. Snad jediné co mi na tom vadí, že to nevyšlo ve větším kompletu a hlavně, že nevyšlo "všechno", aspoň z těch adaptací Flemingových děl.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:02Hellboy: Zlatá armáda
  Slušná jednohubka. Proč ne, neurazí a nijak zvlášť nepotěší, pokud nejste fanouškem.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:01Gotham Central #04: Corrigan
  Slušné zakončení série a jsem moc rád, že to tak i bylo. Žádné natahovačky a cokdybytory. Prostě A až Z. Tak to mám rád a tak to má být. Jedna z mála věcí z poslední DC stáje, která za něco stojí a to nejsem fanoušek Brubakera, spíš naopak. Právě proto jsem mile překvapen, že tahle série dobře drží pohromadě. Třeba si to dám někdy znovu. Paráda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:00Gantz #01
  Fakt ne, tohle jsem zkoušel a nechytlo a nebavilo mě to. Nejsem asi cílovka. Druhá hvězda za kresbu.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:59Futurama #04: (P)ohyby v čase
  Slušná jízda v duchu seriálu. Tohle je dobré a proč ne. Bavilo mě to víc než Simpsonovi.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:59Fury: Bůh ochraňuj válku
  Čekal jsem něco v duchu Mírotvůrce, ale tohle bylo na mě moc suprácké. Moc konspirační a komplotové. Není to špatné, neurazí to, ale není to ani terno. Ale jinak docela dobrý.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:58Fury: Mírotvůrce
  Slušná akční jízda, Druhá světová je tu hezky ukázaná z pohledu (super)hrdiny Nicka Furyho. Tohle je opravdu zajímavé a taky se to i se zájmem dobře četlo. Bavilo mě to od začátku do konce a to nejsem vyloženě na tyto příběhy. Super!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:56Fell #1 - Kruté město
  Hmm, tak ne. Nakonec to nezapadlo. Snaha byla, ale prostě mě to ve finále nechalo chladným a snad jediné co mě bavilo byla kresba. Warrena Ellise zkouším dlouho a prostě ne a ne. Neklikne to.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:55Fantomas se zlobí
  Nebavilo mě to tak, jak jsem čekal. Hodně doporučení, ale tohle mi vyloženě nesedlo. Příběhově to docela jde a nějak to odsýpá, ale je to strašně zmatené a dost špatně se čtenář orientuje v postavách a kdo co komu jak. Kresba je vyloženě protivná a odpoutávala mě od plynulého čtení. Přesto to nějak šlo a nějak to přelouskat taky šlo. Prostě průměr. Vyložený průser to není.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:54Epizody z Auschwitz #01: Láska ve stínu strachu
  Slušně naservírovaná tematika o holocaustu, ale příběh působí zbytečně akčně, jako by ve stylu superhrdinů, do čehož se stylizuje i kresba. Dobré, moderní, ale jinak nic moc.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:49Čajovna u malajského medvěda
  Nebavilo mě to a nechápu smysl toho všeho. Prostě nuda. Kresba docela ujde, ale ani tenhle Rubín mi není nijak zvlášť blízký.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:48Belzebubové
  Správně ulítlé a správně nadávkované. Humor je solidní, někdy jsem se smál, někdy pousmál, někdy WTF obličej, ale jinak dobrý. Prostě solidní strip, který dnes obstojí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:36Alisik #04: Smrt
  Hmm, nebavilo a nudilo. Velký špatný. Nejsem cílovka, ale kdybych to aspoň dokázal nějak ocenit, ale fakt nemůžu. Pro mě je to prostě blbost.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:33Sága #09
  Konec dobrý, všechno dobrý, oops, zase cliffhanger. Solidní rozjezd v této knize, solidní pokus to zdárně ukončit, ALE... Trochu zklamání. Čekal jsem od Ságy prostě víc. Nápad dobrý, universe taky, ale celé to jde do kopru tou rozmělněností a cliffhangery a pokusy o umělé zastavení děje. Snad to tvůrci dokončí.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:32Sága #08
  Jo, tak to byla solidní jízda a zase to pěkně graduje. Hluché místo v druhé "trilogii" střída slušná jízda, ale už mě nebaví ty cliffhangery!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:31Sága #07
  Už to zase začíná trochu gradovat a nabírat lepší obrátky. Rodinná tematika dobrá a dochází k zajímavým zvratům. Už lepší.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:30Sága #06
  Je to strašně rozmělněné, když to čte člověk na jednu dobrou. Mé nadšení střída lhostejnost a zase ty cliffhangery...
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 21:30Sága #05
  Už se to více rozmělňuje a začínám se trochu ztrácet. Do toho ty cliffhangery...