• Norri
  Jako vždy - je to napínavé, dobře vyprávěné a skvěle nakreslené. Každý díl vždy přečtu jedním dechem.
 • Norri
  Pořád je to skvěle vyprávěné a skvěle kreslené. Sherlock Holmes zemřel ve švýcarských vodopádech a zdá se, že spolu s ním zemře i parta jeho dětských pomocníků. Děcka z ulice, které dlouho držely spolu, se rozhádaly a ve zlém se rozešly. Každý z nich teď musí v chudinských čtvrtích Londýna čelit svým vlastním nesnázím sám. Ještě ke všemu utekl z vězení Bloody Percy a chce se každému jednomu z nich pomstít. Čtvrtý díl je opět jiný než předchozí tři díly, ale pořád je stejně napínavý. Pořád mě to hodně baví.
 • Good Games
  Good Games1.12. 20:46Nezkrotný Berserkr #01
  Nezkrotný Berserkr je trochu inou variáciou na Barbara Conana. Do popredia sa tu dostáva psychológia dvoch hlavných postáv na okraji spoločnosti, ktorých počiatočná nedôvera sa postupne mení na priateľstvo. Jeff Lemire napísal túto conanovku svojským štýlom. Aj keď to tak spočiatku nevypadá, akcia je odsunutá na druhú koľaj a v podstate sa jej dočkáme len v úvode a na konci. Dej je jednoduchý a v prostriedku stráca kniha výrazne tempo. Aj napriek tomu je však ako celok dostatočne pútavá. Vyzdvihnúť musím skvelú kresbu od Deodata. =►Celá recenzia◄=
 • p3tris
  Lesliin svět se zhroutil a ona musí utíkat za pomocí těch, kterým pravděpodobně vůbec nemůže věřit. Nebo může? Mocná organizace v čele s tajemným šamanem je jí stále v patách a nezastaví se před ničím. Ani před vraždou. A ještě navíc musí Leslie bojovat sama se sebou, protože na povrch se dere pradávné zlo, známé jako Albín, které se usadilo v ní samotné. Může tohle jedna mladá holka vůbec vydržet?
 • mcleek
  Vidím S-M a Wolverine a povídám si: to musím mít! Možná jsem se ale unáhlil...
  První příběh (cca 40% svazku) je retro (což nemusím), ale nebyla to až taková nuda, jak bych čekal. Vlastně fajn oddechovka. Druhý příběh měl šílenou kresbu, která se snažila být absolutně free-cool-in + totálkafaktickymegahustá, ale já si neustále ťukal na čelo, jestli to jako autoři myslí vážně. Tohle přece nemohlo působit ani ve své době a ani na teenagery! Ne že bych se nudil - chtěl jsem číst pořád dál a dozvědět se, kdo vlastně celou dobu S-M a Wolverina vyslýchá... a když jsem se to v úplném závěru dozvěděl, tak mě to dost dožralo.
  Za komiksy následuje ještě pár stránek informací, které shrnují, kdy a kde spolu tito dva zkřížili cesty (či drápy a pavučiny) a trochu jsem zatoužil, aby v tomto svazku byly použity raději některé z těchto příběhů a ne to, co jsem právě dočetl.
  Shrnuto podtrženo: průměr - 50%. Na jeden večer jsem se jakž takž zabavil, ale znovu to už asi číst nebudu...
 • hroubek
  Osobně jsem čekal trochu více. Příběh má parádní úvod. Věci se dají krásně rychle do pohybu a my jako čtenáři kloužeme očima po stránkách a napjatě čekáme, co se stane. Scénárista a kreslíř David Finch pak přináší zajímavé a místy i dobré nápady. A fakt mě mrzí, že se to ke konci rozpadne a finále je takové nijaké. Těšil jsem se na nějaké zajímavé vyústění, a ono přišlo to nejobyčejnější, nejnudnější a bohužel ještě uspěchané. Ten konec celý příběh dost sráží. Navíc jak se příběh žene dopředu, tak na nějakou detektivní část není moc čas, prakticky Batmanovi spadne skoro všechno do klína. Je to dobrý komiks s fajn atmosférou, škoda jen toho konce.
 • SickNail
  SickNail1.12. 13:09Asgard
  POZOR SPOILER: Asgard je priamočiara márovačka o prerastenej muréne a bradatom hipsterovi so železnou nohou. Tú si ukoval celkom sám, lebo na invalidnom dôchodku toho človek nemá veľmi čo na práci. Lenže Asgard bol tak trochu blb, lebo použil namiesto titánu ťažké olovo, a tak sa začal popri intenzívnom otužovaní v morských vodách aj športovo potápať. Že nejaký honibrk múti vodu sa ale muréne nepáčilo, a tak vznikol tento neúprosný fight medzi krakenom so zapnutou nesmrtelnosťou a našim milým Asgardom vybaveným len hubárskym nožíkom. :)
 • Palebras
  Na západ od pekla obsahuje čtyři provázané příběhy, které přinášejí několik střípků do záhadné příběhové mozaiky a možná nejsou tak vyťukané jako dějová linie nastolená v předchozích dvou dílech, ale i tak se pořád jedná o kvalitní záležitost, která těmito příběhy mírně zbrzdí a zvolní tempo. Změna prostředí a posunutí se napříč stoletími jsou příjemnou změnou a i přes skutečnost, že padesátá léta v San Franciscu či sedmdesátky v Los Angeles sérii Fatale sluší daleko více než například divoký západ, celé to sérii ostudu rozhodně nedělá a jednalo se o příjemné zpestření. Nicméně se však těším na návrat k hlavní dějové linii, která je naprosto skvělá.
 • faster86
  Já tady u té série mám pochod pocitů při čtení pořád stejný -> ježiš proč tu pičovinu kupuješ -> no není to tak zlé -> pak se ukáže spodní polovina člověka i se střevama, vybuchující hlavy jenž způsobí psí magie, nějak se to rozjede, kniha končí a já si říkám, že je to vlastně příjemné čtení.
 • karl173
  karl173 mecenáš30.11. 21:37Barbar Conan #03: Labyrint smrti
  Solidní a poctiví Conan. Pokud máte rádi tohoto udatného cimeřana, tak zde nešlápnete vedle.
  Jediná nevýhoda je typická předvídatelnost a neoriginalita.
  Ale to v tomto případě mile rád odpustím, jelikož jsem se dobře bavil.
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11. 21:20Inseminátor
  ...a evidentně neumí. Takže mi odepsal celý dlouhý hodnotící komentář :/ Fcuk.
 • Lojza
  Lojza mecenáš30.11. 21:18Inseminátor
  S pocitem patriota dávám 4⭐️ (a zkouším, jestli ComicsDB umí emoji
 • PKD
  Comicsovy zaver, 1.knihy.
 • Palebras
  Ze San Francisca se v druhém díle Brubakerovy série Fatale přesouváme do Los Angeles o dvacet let později a opět se jedná o skvělou noirovou jízdu. Hollywoodská smetánka, sekty, vraždy, večírky, drogy a všudypřítomné stvůry opět dokonale rezonují na stránkách tohohle majstrštyku a velice pomalu dostáváme pouze letmý náhled za oponu všech zvěrstev, který je však tak krátký a letmý, že ve finále zavíráme Ďábelskou záležitost s pocitem mírné neukojenosti, protože tahle série je prostě tak dobrá, že čtenář nutně potřebuje odpovědi, které jsou v tomto případě silně nedostatkovým zbožím. I když je druhý díl ve všech ohledech velice podobný svému předchůdci, přeci jen se mi zdál ještě o kousek lepší. Značnou zásluhu na tom všem má opět Phillipsovo vykreslení Los Angeles, které opět hýří detaily a vy opět máte pocit, že jste ve středu dění. Nádhera. V Ďábelské záležitosti Brubaker s Phillipsem jasně dokazují, že mají tuhle sérii pevně v chapadlech a rozhodně nebudou utahující se smyčku povolovat. A to je jedině dobře!
 • Palebras
  Rozhodně naprosto skvělý start série, který má v sobě všechno co lze očekávat od velikána Brubakerova formátu. Opět tedy dostáváme řemeslně vypilovaný scénář říznutý Lovecraftem, který ve všech ohledech šlape jako hodinky a je radost otáčet stránku za stránkou a nechávat se pomalu ale jistě stahovat pomocí slizkých chapadel spletitého příběhu. Brubaker nám servíruje spoustu tajemství, krásných žen a drsných chlapíků a vše korunuje Phlillips, který svou kresbou celý příběh nádherně rámuje a přináší neskutečný pocit autenticity, kdy San Francisco doslova žije a dýchá opravdovou padesátkovou atmosférou. Brubaker chrlí spousty otázek, avšak vše dávkuje s naprostou precizností, aby zbytečně příliš nezahlcoval čtenářovu mysl. Celkově tedy opět vysoko nastavená laťka a jsem zvědav, jak bude celá tahle záhada ohledně Josephine pokračovat. Protože začátek je neskutečná paráda!
 • Draco nobilis
  Draco nobilis admin30.11. 15:02Hellblazer: Vzlety a pády
  Dost jsem se bála, že to bude hodně soft oproti Hellblazerovi od Azarella, ale bylo to celkem koukatelný porno.
  Duch postavy zůstal zachován a krom slabšího startu (ach ty zasrané roky dětství a jak je scénáristé mrví) je to pořád ten starej dobrej anglán s hovnoužroutským úšklebkem.
  Na závěr si dovolím citovat Kouř: "Satánek je prostě boží!"
 • louza
  Méně než vidláci z amerického jihu a než americký fotbal mě zajímají už jen vidláci z amerického jihu hrající americký fotbal. Ale tohle je fakt dokonale super. Spolu s Kriminálem a Skalpy jedno z nejnoirovějších novodobých děl, i když jako noir vůbec nevypadá a vůbec není o tom o čem se zdá být. Aaronovi se povedlo napsat knihu plnou amerického fotbalu, která vůbec není o americkém fotbale, ale o lidech z jednoho velmi svérázného regionu v USA na němž zdánlivě není na první pohled nic zajímavého. S hloubkovým vhledem ale autor odkrývá opravdu zajímavé lidské osudy jenž ve čtenáři vydrží rezonovat opravdu dlouho. Špičková kniha. Crew zdatně plní dlouhodobé resty a dělá mi opravdu radost.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš30.11. 07:57Criminal: Každý je zločinec (2. vydání)
  „Život je samý kdyby.“ Obrovská pecka. Hoci nemám noir nejako extra v láske (nikdy som nemal), Criminal by som určite nemal problém pasovať za jeden z 50 najlepších komiksov, aké som v živote čítal. Premyslené. Detailné. Najviac si to užijete pri repríze. Ulicami tečie nezmyselne preliata krv a k dispozícii vám budú zločinci, ktorí majú ďaleko k noblesným gangsterom á la Mario Puzo. Skôr sú to, česť výnimkám, idioti a lúzri. Nevedia nič iné, než do policajta prevážajúceho hotovosť z banky napáliť plnú dávku z brokovnice a potom dúfať, že ich samých niekto nezastrelí. Samotní policajti sú pritom často skorumpovaní, čiže si ani nič lepšie nezaslúžia. Synovia opovrhujú vlastnými otcami, ale napokon robia buď rovnaké chyby, ako oni, alebo iné, nové, ale v konečnom efekte taktiež smrteľné. Napriek všadeprítomnej beznádeji a temnote sa špičkovému Brubakerovi darí nachádzať svetlo i v temnote (láska, snaha zachovať si aspoň posledné kúsky cti atď.). K tomu okolo 70 (!!!) strán špičkových bonusov. Hodnotím vydanie z r. 2021 (predtým v ČR Criminal vyšiel v r. 2012). Viac v mojej recenzii: https://www.fandom.sk/clanok/recenzia-criminal-kazdy-je-zlocinec-komiks
 • Delphín
  Excelentní kousek. Straczynski zde oblékl pavouka do v té době zcela nového kabátu, který mu opravdu sluší. Rozjíždí se nám zde mystično, filozofování a dospělejší témata plná vztahů či drog. Přitom si to ale nechává to jedinečné kouzlo a důvtip, jenž kolem Spideyho panuje.
 • Norri
  Norri mecenáš29.11. 22:38Velký vezír Iznougud (pevná vazba)
  Tahle kniha je bezesporu zábavná. Často jsem se nahlas chechtal. Má skvělý situační humor, dobré hlášky a povedené slovní hříčky. Překlad se tedy evidentně povedl. Jenže je to lehce únavné. A ano, vím že je to čistě můj subjektivní problém. Kniha se skládá z krátkých, převážně osmistránkových příběhů. Všechny mají stejnou strukturu - Iznougud dostane nápad, otestuje to na sluhovi, první pokus nevyjde, druhý pokus nevyjde a při třetím pokusu se mu to celé vymstí. Navíc se vtípky na téma příběhu často opakují až do omrzení. Ideální by bylo přečíst si jeden příběh týdně. Jenže já jsem tu knihu postupně za týden přečetl celou. Takže jsem ji vlastně špatně užíval…
 • trudoš
  Vyhovoval mi uzavřený příběh v rámci jednoho alba, jen je škoda, že v základě kopíruje předchozí knihu. Pouze se vyměnila tvář padoucha, ovšem výsledek je stejný – jedna ze stálic netopýřího univerza kuje pikle a Temný rytíř jí v tom musí zabránit, přičemž u toho samozřejmě umře spousta lidí a znovu máme možnost nahlédnout do zlounova nitra, o minulosti nemluvě. Na konci se všichni pobijí a pohádky je konec. Ne že by to nebylo působivé, ale šablona je to už průhledná, včetně různých scenáristických klišé, jako je smrt nové „známosti“ a podobně. Navíc se nemohu zbavit pocitu, že množství mrtvých tentokrát překročilo standard, což je skoro na pováženou, zvláště v případě druhořadého zločince, jakým Mad Hatter je. Až se divím, že z toho Batmanovi nerupla žilka a Jokerovi neztuhl úsměv na tváři.
  Závěrečný kraťas opět povedený, tyhle jednohubky se sérii daří na výbornou. Na krátkém prostoru odehrají pomalu vypointovanější drama, než co se předchozím událostem mělo podařit v šesti sešitech.
 • trudoš
  Pan Neporazitelný je prvním opravdovým komiksovým hrdinou, na kterého jsem u barevného čtení kdy narazil. Nebojí se přelézat z panelu na panel, plně využívat možností výtvarné kompozice a bez pardonu bojovat se zločinem všemi ilustrovanými prostředky, které jsou častokrát mimo chápání jeho oponentů z podsvětí. Ostatně i zde se občas najde protivník, jenž dokáže skutky nečekané, jako procházet skrze stránky, či popírat zákonitosti perspektivy. Ovšem neexistuje nic, co by Pana Neporazitelného mohlo zaskočit na déle než pár sekund. Div, že se ještě najdou takoví, co si myslí, že ho porazí...
  Francouzský komiksový umělec Pascal Jousselin vytvořil nevšední čtenářský zážitek, jehož nejsilnější zbraní je především láska k „devátému“ umění. Pohrává si s nepsanými pravidly žánru a s nadsázkou boří zákonitosti juxtapozice. Jedinou slabinou je pouze skutečnost, že styl humoru se brzy okouká a nové nápady chodí pozvolna, což je ale v rámci složitosti ústředního motivu vlastně docela pochopitelné.
 • Daw8ID
  Daw8ID29.11. 20:14Akira #01
  Akira je samozřejmě kult a já jsem si ji na základě toho pořídil, nechtěl jsem si české vydání nechat ujít. Je to teprve druhá manga, kterou jsem přečetl a začínám zjišťovat, že to zřejmě není nic pro mě. Určitě musím jako první vyzdvihnout neskutečně detailní kresbu, proti které nemám co vytknout, opravdu se mi hodně líbí. Stejně tak pochvalu zaslouží příběh, který není těžkopádný, ale zároveň není ani předvídatelný. Čtenář je udržován v napětí, některé kusy informací se v rámci příběhů dozví, zbylé však čekají na rozuzlení v dalších dílech, které určitě minout nechci. Ale zatím mi úplně nesedly postavy (i když oceňuji, že v úvodní knize vlastně ještě vůbec nevím, komu fandit), jediná výjimka je Tecuo s pořádným bolehlavem, na který zabere jen Ibalgin 600 000. Dialogy mě také příliš neohromily a svérázný humor mě nějak míjí...jsem zvědavý, jakým směrem se rozjede další díl a přes nižší hodnocení se na něj těším. Čekání si mezitím zřejmě zkrátím čtením předělávky Bartkira a filmovou adaptací, se kterou jsem také ještě neměl čest.
 • Fort
  Fort29.11. 18:33Orange #05
  Přál jsem si, aby to skončilo jinak než smrtí nebo záchranou Kakeru. Na druhou stranu, kdyby to skončilo dle mého, tak by to bylo pro jinou věkovou skupinu. Nemohu mít vše i tak parádní manga.
 • jankie
  První Usagi mimo základní sérii, který se mi líbil. A to rovnou za plný počet.
 • p3tris
  p3tris29.11. 15:57Tokijský ghúl:re #11
  Kniha, ve které je znovu upozaděna akce, aby jsme se posunuli zase někam dále. Což znamená, že jako u podobně laděných dílu, je potřeba věnovat čtení větší pozornost. Protože děj skáče sem tam nejen v místě, ale i v čase. Konečně se nám v sérii vyprofilovala hlavní záporná postava. A budete jí opravdu nenávidět, protože zneužívá nejen svoje postavení, ale díky novodobému "doktoru Mengele" i tvoří nové poloviční ghúly. Z dětí. O to více to bude mít Ken Keneki těžké, ještě navíc, když se konečně se svými city vyslovil Tóce.
 • jankie
  jankie29.11. 15:56Punisher: Svět sovětů
  Kniha výborná, vytkl bych pouze malou dávku politicky nekorektní toxické maskulinity a řezničiny. Kupujte, ať co nejdřív vyjde další :)
 • jankie
  Pár týdnů zpět jsem měl úžasný nápad na komiks. Bohužel jsem neměl buňky to dotáhnout a zůstal jen koncept. Víceméně náhodně se mi dostal do ruky tento komiks. který v první třetině přesně zpracoval mé myšlenky, a to lépe, než bych kdy dokázal já sám.
  Hrdina (respektive autor) plně využívá možností, že žije v komiksu v našem reálném "3D světě". Může tedy cestovat z obrázku do obrázku i mimo pořadí, procházet skrz stránky apod. Krátké příběhy jsou neuvěřitelně nápadité a vtipné. Hodnotil bych šest a půl pračky Whirlpool z pěti. Bohužel časem jsou příběhy delší a delší, ohňostroj nápadů se zmírní a lehce ustoupí normálnímu komiksu. Takže hodnocené lehce mírním, ale nemůžu se dočkat dalšího dílu. Však se podívejte na ukázky zde na databázi a bude jasné, ;-)
 • jankie
  Obě hvězdy jsou za kresbu, ta mi opravdu sedla. Příběh nemá cenu komentovat, byl jsem zklamán. A nemyslím si, že je to jen kulturní "bariérou". Děkuji páně Bushovi, že varování ohledně řazení stran, asi bych byl první polovinu příběhu dost zmatený :D
 • jankie
  Mé hodnocení zcela a přesně odpovídá názorům Lijem24. Tímto děkuji za ušetřenou práci. ;-)
  (guma mi taky nesedla a v hlavní sérii se nevyskytuje; jen v tomto "pilotu" a údajně i na Netflixu)
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.11. 13:16Chlad
  Pěkné, bizarní, znepokojující...kresba výborná a líbí se mi i práce s panely, svět šílenství bravurně zpracován a Nible Jack jako jeden z nejlepších záporáků. Sice je to tak na jedno čtení a pak se už jen člověk kochá kresbou, ale i tak skvělé...
 • Karel Sec
  Moc mě to bavilo, chtěl bych to vidět jako televizní seriál. Někdy je tam těch prsou až moc, což je věta kterou jsem myslel že nikdy neřeknu....
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš29.11. 10:27Batman & Robin
  Ako polievka zo sáčku - hlad trochu zaženie, ale naozaj nejde o jedlo roka. Vyložene komerčná jednorázová bokovka. Komiksová adaptácia očakávaného filmového hitu, z ktorého sa napokon vykľul jedna z najhorších komiksových hollywoodskych frašiek desaťročia.
 • Shpeckk
  Shpeckk29.11. 10:20Hellblazer: Vzlety a pády
  Kdo hledá, najde a kdo nehledá, tak si aspoň užije příběh. Má sice své pády, ale i vrcholy, které ale perfektně vystihuje skvělá kresba. Za sebe osobně přidávám jednu hvězdu za ten závěr. Věřím, že spoustě lidem nesedne, ale pro mě byl parádní. V rámci česky vydaných věcí mají Vzlety a pády stylově blíže k Synovi člověka (který ale nadále zůstává nepřekonán), než k Azzarellově runu.
 • Norri
  Norri mecenáš28.11. 22:36Generace 89
  Kniha obsahuje příběhy, které jsou více či méně relikty své doby. Asi nejzábavnější je Bofova Sheila. Pobíhající polonahá prostitutka, kolem které umírají mafiáni, je prostě skvělá. Zajímavý a správně šílený je také Duryan Hyperman.
  Celkově jsou v téhle sbírce povedené sci-fi povídky. Parádní, ale bohům žel krátký, je dänikenovský příběh Jana Gibka a úžasného Miroslava Schönberga. Zajímavě minimalistická je sci-fi povídka Ondřeje Neffa. No a závěrečné sci-fi Dračí let je 34 stránková paráda od Ladislava Kubice a Vladimíra Hanuše.
  Čistě pro porovnání s jinými verzemi je zajímavé zpracování Conanovské povídky Dcera pána mrazu, která se zde jmenuje Návrat.
  Knihu uvádí skvělá předmluva Tomáše Prokůpka, která tuhle sbírku zasazuje do kontextu doby.
 • Norri
  Norri mecenáš28.11. 22:29Traum: Maják 1
  Začátek něčeho... První díl nemá samostatně žádný smysl, ale alespoň nastínil atmosféru. Ta je podpořena i výtvarným stylem, který vypadá jako kombinace kresby a sprejovaných barev. Samotná kresba postav se mi nelíbí, ale budovy, jeřáby a sochy v tomto výtvarném stylu vypadají vážně dobře.
 • perak
  No pokud bych po dočtení měl příběh krátce shrnout, tak bych musel dospět k závěru, že to scénársticky zas až takové terno není. Soupeřící strany, frakce s různými zájmy v rámci jedné strany, rodinný propletenec, zrada a vykoupení, ... Ale vše je tak výborně nakreslené (pro mne tedy především různá bojová zvířata a bitvy) a styl vyprávění má takový spád, že nemáte moc času nad uvedenými "nedostatky" moc přemýšlet a jen si užíváte čtení. Za mne tedy hodně povedený kus Modré Crwe.
 • Skot
  Skot mecenáš28.11. 17:39Space Trashers
  O obálce se napsalo dost. Komiks se nijak nepřetvařuje a chce pobavit obvyklou akční sci-fi. Mohlo to být lepší , kdyby se lépe oddělily jednotlivé linie a umožnily lepší orientaci ve spojujících se dějových linikách. Kresba je pěkná ale bohužel poněkud opakující se typy zhoršují výše zmíněnou orientaci. Na české poměry nadprůměr a podle mě velmi velmi vtipné . Beru to jako parodii na žánr .
 • house192
  house19228.11. 17:35Klece
  Hodnotím vysoko jako fanda McKeana, ale chápu, že pro každého to není. Je to trochu víc psycho než obvykle, ale osobně jsem se velice bavil a zhltl to na jeden zátah. Technické zpracování knihy je na vynikající úrovni.
 • house192
  house19228.11. 17:30Azimut I.
  Fantastická fantazie!
 • house192
  Tohle mi udělalo opravdu radost, i když mám předchozí čb vydání. Barvy jsou skvělé, překlad určitě lepší, a potěšily i bonusy na závěr. Menší formát mi vůbec nevadil.
 • house192
  house19228.11. 17:24Siegfried
  Nad tímhle kusem jsem chvíli váhal, neb z ukázek zde to vypadalo jako takový průměr. V knihkupectví jsem zalistoval a byl ztracen. U některých stran mi klesala čelist, a velký formát též udělal své. Opravdu povedená práce!
 • Fort
  Fort28.11. 15:42Orange #04
  U tohoto dílu jsem se poprvé zamyslel nad tím, proč všichni mají stejný cíl? Když někdo umře, tak se zrodí něco nového a změnou o to přece přijde. Na můj vkus dostalo dopis příliš mnoho lidí a snaží se o totéž.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.11. 12:13Černý a bílý: Vzestup a pád Bobbyho Fischera
  Vždy, když hraji partii šachu a náhle mám dojem skvělého tahu, mám tendenci ho označit jako "bobby-fischerovský". Tento člověk je u mě zakódován jako skutečný génius, i když jsem o jeho "vedlejších" vlastnostech vždy věděl a nevydržel bych s ním v jedné místnosti asi ani půl minuty. A tento komiks je takovým celkem civilním příběhem o tom, jak se z nadaného dítěte stává zprvu arogantní nepřemožitelný velmistr, poté naprostý blázen a antisemitský, antiruský a antiamerický magor oslavující 11. září či inklinující k těm nejdivočejším konspiračním teoriím. Člověk si musí klepat na čelo, částečně ho však podobné historky baví (nehraješ šachy? nedostaneš autogram).

  Komiks má sice ucházející tempo, velmi dobré téma, prima zašifrované vtípky (Travolta, Rasputin ad.), ale tak nějak nejde do hloubky, náhle končí, jako by jen z povinnosti převyprávěl, ale nic nechtěl řešit a více přiblížit, vysvětlit. Jo a nějaké zapsané slavné šachové partie bych taky ocenil, abych si to doma přehrál na šachovnici:) Šachová publikace bez šachových úloh, zápisů či ukázek (jo, jedna tam je) je neúplná!

  Celkový dojem: 60%
 • choze
  choze28.11. 11:40Bušidó: Duch samuraje
  Tak tohle bylo tak nudné, že jsem to po pár kapitolách vzdal.
 • trudoš
  trudoš admin27.11. 19:41Azimut I.
  Fenomenální jízda scenáristovou fantazií, kdy sice netušíte co se kolem vás děje, ale přesto to přijímáte s nadšením z netušených možností vypravěčského umění. Wilfrid Lupano v podstatě od první strany sype jednu nejasnost za druhou a jen občas se nad čtenářem ustrne a něco málo mu vysvětlí. Ono naštěstí není nutné přesně se orientovat v tom, kdo je kdo a jakou má jeho konání návaznost na děj. Tady se prostě bavíte nádherou okamžiku, který se mění stejně rychle, jako se rozvíjí komplikovaná zápletka. Všechna ta imaginace může být někomu prosti srsti, protože jen málokdy má konkrétní význam, ovšem výtvarník Jean-Baptiste Andréae předvádí na papíře tak ohromující kousky, že jeho nápadům prostě nelze odolat. Jsou to detaily, ale i obří scény, které vás nadchnou jak svou propracovaností, tak citem pro věcný surrealismus. Zároveň budete nadšeni nezpochybnitelnou nadsázkou, jež se skrývá za každou postavou, tvorem či předmětem. Teď si jen přeji, aby se sérii povedlo dovést do zdárného konce.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11. 16:33Zaslíbená Země Nezemě #12
  No, pojď mi hop. Kromě uřvaných patetických dětí tu máme konečně zase zajímavé záhadno i akci, která není samoúčelná, ale celkem napínavá.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11. 16:28Mimoňka
  Už jsem to přečetl tak ze setrvačnosti, ale mám pro tu holku, byť je to takové furt samé dokola, značnou slabost.

  Celkový dojem: 80%
 • tom173
  Do Sandmana se mi nikdy moc nechtělo. Odrazovala mě obálka, Gaiman v mých očích nebyl Moore jehož run Swamp Thinga mě fascinuje dodnes. Teď po dočtení je mi docela líto, že jsem Sandmana nečetl právě okolo dvaceti let, protože by pro mě byl určitě tím čím je pro mě Bažináč a měl bych zase větší rozhled ve Vertigo/DC dark univerzu. Celá kniha má krásně temnou atmosféru. Putování za znovuzískáním třech mocných artefaktů je napínavé a zase se dostaneme do mého oblíbeného pekla (Etrigan!). Je tu taky skvělý John Constantine (ta postava na stránkách komiksu prostě dýchá!) a potěšili mě i staří známí Kain a Ábel. Na kresbu Sama Keitha jsem si chvíli zvykal. Je spíše stylizovaná, ale k prostředí snů, démonů a všeobecného šílenství se hodí. Dnes je Sandman samozřejmě kult a já si jdu doplňovat vzdělání dalšími díly. Pokud je tohle, jak píše Gaiman v doslovu, pouze začátek a ještě tu neměl vše ideální, tak se těším na to co předvedl v dalších dílech.
 • mcleek
  mcleek27.11. 10:05Siegfried
  Dějem jsem byl občas trochu zmatený, ale graficky je to úžasné. Místy jsem prohlížel nádherné stránky a zapomínal číst text v bublinách. To se mi snad ještě nikdy jindy u ničeho jiného nestalo.