Vincent
Vincent 21.2.2018 100 nábojů #03: Hlas krve

Velká bomba, již třetí díl a stále si drží styl!
Myslím si, komu nevadí, nebo kdo si zvykl na tenhle příběh z pouličního nebo gangsterského prostředí, si jen mne ruce nad pokladem, který má v rukou.
Ve třetím díle se dokonce objevují stopy z dílu minulých, což čtenáře, jenž komiks čte postupně, velmi potěší. Nicméně, kdo čte jako první tenhle díl, nemusí mít strach, že by se v příběhu ztrácel. Skvělý první příběh vztah alá otec a syn v poměrech amerických gangsterů.
Risso opět parádní práce, která vás ještě víc uvede do atmosféry krimi prostředí. Netřeba se dále rozepisovat - 90%.

Vincent
Vincent 21.2.2018 100 nábojů #01: První výstřel, poslední šance

Z popisu komiksu čišela značná dávka tajemna a čekal jsem nevyzpytatelný příběh.
Komiks rozjížděl docela pomalu, ale tohle je prostě od Noire stylu potřeba očekávat. Avšak musím uznat, že první příběh mi připomínal spíše prolog. Sešit je hlavně velmi dobrý díky tomu, co přijde právě po tomto Latinsko-Americkém počátku..
Celé story pěkně odsýpá, a tak není problém si celý tenhle díl dát jako jednohubku po obědě.
Ani nevím, co bych mu vytkl.. Snad možná určitá nejistota scénáře v prvním příběhu, některé vazby a obsah mi přišly trošku zmatené a ty takřka tarantinovské dialogy, co na první pohled nemají svůj význam.. Ale ono to tak nějak dotváří celou kulisu příběhu.
Celé toto dílo potom podtrhuje kresba E. Rissa, nedovedu si ani představit lepší variantu k tomuto žánru.
Azzarello a Risso právě stvořili výborně žánrově zasazené dílo - 80%.

Vincent
Vincent 21.2.2018 Hitman #01

Anti-hrdinský super drsňák s černými brýlemi a kamenným výrazem, se vydává na krvavou cestu za odpočinkem. Po komiksu jsem sáhl zejména kvůli Tommyho negativnímu postoji k superhrdinům. G. Ennis totiž pošle Hitmana trošku jinou cestou, než je nám u hrdinů známo. Prostředí Arkhamu i s jeho známými postavami stylově zachytil J. McCrea (dnes už je to velký oldschool). Kdo čeká typicky drsnou temnou atmosféru, nemilosrdné zlo, silný závan střelného prachu a nekončící akci - určitě je na adrese Hitman správně.
(Tři a půl hvězdy dát nejde, přesto na 4 hvězdy to není - 70%) *BOOM-BADA, BOOM-BADA...*

Vincent
Vincent 21.2.2018 Terminátor Omnibus 1

Ke komiksu jsem se dostal coby fanda Terminátora. Zprvu jsem si myslel, že mi nejvíc bude vadit barevná grafika a relativně slunné prostředí, které mi k příběhu moc nesedí. Opak je pravdou, po nějaké chvíli si člověk na kresbu zvykne - akce, plameny, obličeje lidí a terminátoři jsou nakreslení opravdu parádně, scénář ale místy výrazně pokulhává. Chápu složitou tématiku cestování časem, takže jsem nad tím radši moc nepozastavoval, ale dějové trhliny které se odehrávají přímo v časové lince tohoto omnibusu, už jsem moc nedával. Tak stejně k závěru bohužel pokulhávala kresba kde se ne jedna chyba objevila. V celkovém shrnutí bych komiks ohodnotil spíše jako průměrný - oddychový a člověk by nad ním neměl moc přemýšlet.
Malou perličkou je příběh JEDNA RÁNA (J. Robinson a M. Wagner), kde je celý díl graficky odstřelený úplně jinou cestou.
pozn.: komiks jsem koupil za cenu 299,- v plné ceně - 899,- by mě koupě nejspíš mrzela

Fimi
Fimi 21.2.2018 Hellboy #05: Červ dobyvatel (2. vydání)

Jako tohle je zatím pro mě nejhorší díl...jak se vždy dobře bavím, tak tady jsem se celkem nudil...

Schramm
Schramm 21.2.2018 Hilda a kamenný les

Mírně slabší než předchozí, ale furt skvělé.

Schramm
Schramm 21.2.2018 Hilda se vrací

Hildu prostě nelze nemilovat.

Schramm
Schramm 21.2.2018 Hilda

Vůbec jsem to nečekal - ale Hilda mě totálně dostala. Tuhle holku by vzali do party i Calvin a Hobbes :)

George Walker Bush
A George Walker Bush 21.2.2018 Cromwell Stone

Velmi atmosférické a na českém trhu svým způsobem zcela unikátní dílo. Kresba a kompozice jsou místy naprosto fantastické, ačkoli člověk musí někdy déle přemýšlet, aby zjistil, co se vůbec děje. I scénáristicky není komiks úplně jednoduchý, ale obecně je to výborný počin a já jsem více než mile překvapen.

Celkový dojem: 80%

S4TW
S4TW 21.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #039: Wonder Man

Chtělo by se říct, další zbytečné NHM, ale tak to samozřejmě není, jelikož v téhle sérii jde o to, představit co nejvíc postav z MU. Řeknu to asi takhle, kdo není vyloženě Marvel fanboy a záleží mi spíše na kvalitním komiksu jako takovém, ať po tom raději nesahá, nic mu to nedá. Kdo je fanoušek do Marvelu, pro toho je to dobré doplnění historie postav a týmu Avengers. První sešit z pera Stana Leeho je klasická retro tragédie, je to velmi slabý komiks, plný žvatlání, trapné zápletky a hloupého chování postav. Avengers od Leeho je snad jeho nejslabší série a ani tento sešit není výjimkou. Pak přichází o dost lepší Avengers od Shootera, kde první a třetí sešit jsou velmi kvalitní lidská dramata mezi jednotlivými postavami. V tom prvním je to Vision vs. Wonder Man, v druhém pak Avengers vs Wonder Man vs Grim Reaper, vlastně se jedná o taková rodinná dramata, velmi zajímavá a určitě se jedná o nejlepší část celé knihy. Tyhle sešity vám totiž nejvíc řeknou o samotné postavě Wonder Mana. Navíc kresba dvojice Buscema & Peréz určitě patří k těm nadprůměrným. Závěrečná tři čísla, ve kterých se v hlavních rolích objevují Beast a Wonder Man jsou takové klasické průměrné komiksy z přelomu tisíciletí. Nevím, co k tomu víc říct, průměrná akce, průměrná zápletka, průměrní záporáci… A hrozná kresba, která byla bohužel v tomto období klasickým mainstreamem, strašné barvy, postavy vypadají jak z nějakého teen seriálu ze Supermaxu (každá správná žena má v pasu tak 40cm) a celé to působí tak nepříjemně vesele. Ale celkově se jedná o průměrné NHM, které mi vlastně ničím nějak nenaštvalo, ani neuchvátilo, aspoň ten Shooter přinesl zajímavé kousky…

Mitsuko
Mitsuko 21.2.2018 Tokijský ghúl #08

Za mě skvělý díl, líbily se mi celkem časté flashbacky, kresba byla vyvedená. Je super odhalovat vztah mezi Tókou a jejím bratrem Ajatem, stejně tak dozvědět se historii obávané Jednooké sovy (ačkoli mi bylo už od konce minulého volume jasné, o koho půjde). Příběhu ale musím bohužel vytknout, že si v jedné věci protiřečil.
SPOILER Hned na začátku se dozvídáme, že Sovou bylo zabito několik inspektorů, na konci volume je ale řečeno, že vždy byli lidé jen zraněni, ale nikdo nezemřel...tohle se prostě navzájem vyvrací...po chvíli přemýšlení jsem si to vyložila tak, že nikdo z nich nezemřel přímo v boji, ale až na následky zranění (?), ale kdo ví... konec spoileru

Celkově na mě ale volume (až na výše zmíněnou nesrovnalost) působilo velmi dobře, hrozně se mi líbí Kanekiho hardcore mód! Tak jsem zvědavá, co se bude dít dál.

karl173
karl173 20.2.2018 Ultimate Spider-Man a spol. #18

Tak na závěr jsme dostali komiks plný zvratů, které se jistojistě dost projeví na vývoji dalších dílů těchto sérií. Bohužel to už jsi v češtině pravděpodobně nikdy nepřečteme, což je velká škoda. Spideyho poslední sešit mě velmi překvapil v tom jaký zvrat se tam stal. Ukázal znovu velmi dobrou propracovanost postav a dobré logické vyústění daných situací. Kresba je klasicky skvělá. X-Meni ty mě také trochu překvapili. Čekal jsem pořádnou řežbu a trochu jsem se jí i dočkal, ale na tak malém prostoru to zkrátka nemohlo být tak velké a taky že nebylo. Na druhou stranu nabídli ale i něco jiného, co se projeví v dalších číslech a byl bych velmi rád kdybych si to mohl někdy přečíst. Kresba stejně jako v předchozím díle je velmi povedená a byl jsem s ní spokojený. Za mě fajn rozloučení s touto sérií 85%

Landauer
Landauer 20.2.2018 Rumcajs se vrací #02

Začalo to jako blbinka, vypadá to jako blbinka, ale vylouplo se z toho překvapení roku! Rumcajs fakt mimořádně zaválcoval a podle mě se jedná o jeden z nejlepších scenáristických počinů v dějinách planety Čechy (včetně tuzemské televizní tvorby). V tomto sešitu se s nesníženou kvalitou pokračuje v napínavém příběhu, který by sváděl k laciné parodii, ale Michal jde mnohem dál. Nikdy jsem s Rumcajsem a Cipískem nesoucítil víc. Skvělé dialogy, prokreslené postavy, napínavý příběh a jako koření brutální akce... Už píšu oslavnou klaviaturu v F moll!

Fry
A Fry 20.2.2018 Naruto #34: Shledání

Naruto #34: Shledání - Další sled událostí se pomalu uzavírá ... Narutův tým, vedený jedním z nejvyšších představitelů elitních jednotek Anbu, Jamatem, konečně doráží k místu současného Sasukeho úkrytu. Ten však stále, i po třech letech, vytrvale odmítá myšlenku na možný návrat do rodné vesnice se svými přáteli. Do toho se navíc rozplétá i pravý důvod nasazení Saie do tohoto týmu, celá situace se začíná stále více zamotávat a nakonec to stejně vypadá, že celý tento rádoby zajímavý zvrat vyzní po pár dílech do ztracena ... Za mě 2*!

George Walker Bush
A George Walker Bush 20.2.2018 Čaromor #02: Obléhání Prahy

Mno. Nějaký ten obrázek zachytil mou pozornost, ale jinak... Chaos, zmatek, guláš.

Celkový dojem: 20%

Fry
A Fry 20.2.2018 Naruto #33: Přísně tajná mise

Naruto #33: Přísně tajná mise - Souboj, intriky a zrada ... I tak by se dal pojmenovat třiatřicátý díl této napínavé série, ve které se v aktuálním díle střetává Naruto, nebo spíše jeho přeměněná forma v Devítiocasého démona, se samotným Oročimaruem. Není tedy vůbec žádným překvapením, že tento epický střet si zabírá většinu knihy a zdárně se mu tak daří odpoutat pozornost od tajného úkolu, jenž dostal Sai od svého mistra. Intrikování a podrazy začínají vyplouvat na povrch a nám nezbývá nic jiného, než otevřít další knihu ... Za mě 3*!

George Walker Bush
A George Walker Bush 20.2.2018 Čaromor #01: Stíny nad Prahou

Bylo zde již mnoho řečeno. Já třeba nehodlám jinak hanět kresbu (sám kreslit koneckonců neumím), každý má řekněme "svůj styl" a upřímně, ačkoli to působí dosti dětinsky, je tohle možná poslední, co mi vadí. Naopak, místy mi jednoduchost a expozice připomněla nejoblíbenější večerníček Edudant a Francimor. Ale to byla spíše asociace, srovnávat to raději nebudu.

Z celé knihy čiší amatérismus (nic proti, kdyby šlo o nějaký smysluplný androš), lettering je úděsný. Po pár úvodních stránkách a expozici, kdy jsem tomu dával ještě šanci, přichází sled jednoduchých a hloupých zápletek, u kterých jsem si říkal, že autor má opravdu asi rád Dračí doupě, ale vypadá to jako hra osmiletých dětí. Ostatně, komiks působí jako by byl stvořen pro děti, dojem však kazí časté "do prdele!" a "kurva!". Ono to totiž není pro děti, ono to je jen infantilní, v negativním slova smyslu. A taky bohužel značně nevtipné.

Celkový dojem: 20%

George Walker Bush
A George Walker Bush 20.2.2018 Modrá Crew #05 - Třetí zákon #3, 4

[Hildegard von Bingen - Ave generosa] ♪♫

Tak k tomuhle komiksu mám docela ambivalentní postoj. Jak jsem psal u prvního dílu, mysteriózní duchovní záležitosti ze středověku mě rozhodně berou. Docela nápaditý, byť divoký příběh, co se narouboval na skutečné události a postavy dějin (Vilém z Beaujeu, Konrád z Marburku, hrabě ze Saynu), se dá přežvýkat, ovšem místy to začínalo připomínat nějakou šílenost od Dana Browna... a ta lovestory tam vůbec být nemusela. Ale někdy je to opravdu napínavé. Někdy zase jsem se v nějaký dějových nuancích ztrácel. Kresba dobrá.

Celkový dojem: 60%

deefha
deefha 20.2.2018 Rumcajs se vrací #02

Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush 20.2.2018 Rumcajs se vrací #02

A co zase v pdf, nebude?:)

Fry
A Fry 19.2.2018 Naruto #32: Výprava za Sasukem

Naruto #32: Výprava za Sasukem - Další z mnoha výprav za záchranou Sasukeho znovu začíná ... Po událostech z minulých dílů se Kakašiho tříčlenný tým vrací domů, aby nabral dva nové zastupující členy, kteří se spolu s Narutem a Sakurou vydají po stopách zběhlého stoupence Akacuki. Noví členové však vytváří spolu s hlavními dvěma hrdiny nesourodý tým, jenž zkrátka nemůže fungovat. Alespoň ne do té doby, dokud bude Sai urážet své parťáky hloupými poznámkami a současně také očumovat Naruta v horkých pramenech ... Za mě 3*!

Kapis
M Kapis 19.2.2018 Rumcajs se vrací #02

Už mi Michal psal že to dojde :) A dnes žena celý den doma s nemocnýma děckama a ve schránce lístek nezastižen. UÁÁÁÁ, už jsem to mohl mít kurva v prackách

karl173
karl173 19.2.2018 Ultimate Spider-Man a spol. #17

Tak po předchozím slabším čísle je tu opět nabušený díl. Spider-Man jede na plné obrátky a pěkně příběh graduje do finále. Jsem natěšený na závěr. Kresba klasicky super. X-Meni zařadili také na vyšší stupeň a po předchozím nemastným, neslaným příběhu přišel opět velmi napínavý děj, který dobře kombinuje Ultimates a X-Meny, vše je ale zatím ve velkém rozjezdu a i když se trochu bojím že dvě čísla nebudou pro tolik postav a tak velkou věc stačit, stejně se těším. Kresba v naprostém pořádku. Skvěle do toho pasuje. Za mě 90%

deefha
deefha 19.2.2018 Rumcajs se vrací #02

Koupit ne, jen získat :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.2.2018 Batman / Želvy nindža (paperback)

"Ty kokos. Batman mě zabije."

Celkem slušně nakreslený crossover. Želváci jsou samozřejmě občas docela vtipní.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.2.2018 Batman / Želvy nindža (pevná vazba)

"Ty kokos. Batman mě zabije."

Celkem slušně nakreslený crossover. Želváci jsou samozřejmě občas docela vtipní.

Celkový dojem: 60%

SimKane
SimKane 19.2.2018 Ultimátní komiksový komplet #022: Spider-Man: Smutek

Smutek... prostě smutek. Po dočtení tohohle komiksu nic jiného nečekejte. Sice mě to k slzám nedohnalo, ale moc tomu nechybělo :') Za mě rozhodně nejlepší komiks z celé série UKK a troufám si říct že i jeden z nejlepších komiksů vůbec...

mcleek
mcleek 19.2.2018 Rumcajs se vrací #02

Dá se to někde koupit???

Fry
A Fry 19.2.2018 Modrá Crew #05 - Třetí zákon #3, 4

Modrá Crew #05 - Třetí zákon #3, 4 - Epické dobrodružství za zakázaným textem pokračuje ... Nepřítel je sice stále několik kroků popředu, nicméně ani Marburk s Elizabeth nezahálejí a začínají odkrývat tajemství umístění tohoto zakázaného textu. Na svých cestách tak zavítají na chvíli i do Čech, celou komplikovanou situaci následně ještě více zkomplikují Templáři, jenž se míní také angažovat a závěrečné bitva patří k vrcholům této série. To vše doplňuje stále nádherná malba Alexe Alice, která celý komiks posouvá ještě o úroveň výše ... Za mě 4*!

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.2.2018 Thorgal #17: Strážkyně klíčů

Thorgal se mi pořád líbí, i když - opakuji se - už trochu nevím, kde na časové ose jsem a mnohé jsem zapomněl. Ale zde se jedná o samostatný příběh, tak to vůbec nevadí. Scénáristicky je to místy dost šílené, ve špatném, ale i v dobrém smyslu.

Celkový dojem: 70%

sedw
sedw 18.2.2018 Ú.P.V.O. #04: Smrt

Ještě o stupeň kvalitnější, než předchozí díl. Příběh pokračuje z části tam, kde skončil minulý díl, ale rozvine se tu (a zároveň uzavře) samostatný příběh, který má super atmosféru a velmi dobrý spád. Knize určitě prospěl příchod Arcudiho, který do série vnesl větší zaměření na postavy a častější humor. Velmi se těším na pokračování.

sedw
sedw 18.2.2018 Ú.P.V.O. #03: Žabí mor

Po předchozích dvou knihách kvalitativní posun nahoru, a to jak po stránce scénáře (ucelený příběh a atmosféra), tak po stránce kresby. Velmi kvalitní začátek delší série.

perak
perak 18.2.2018 DC komiksový komplet #018: Batman: Smrt v rodině

Příběh, který vstoupil do dějin komiksu či alespoň v rámcii batmanovského universa. Samozřejmě z dnešního pohledu již jde o velké retro, ale práce s psychologií postav, především pak Batmana, jeho vztah k Robinovi a Jokerovi, dilema pomsty, atd., určitě stojí za přečtení. Jako zajímavý bonus je v knize kopie strany, na základě níž se hlasovalo o smrti Robina. Trochu mi v obou příbězích (hlavně v tom staším) vadil politický podtext, které odrážejí dobu, v níž byly příběhy tvoženy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi 18.2.2018 DC komiksový komplet #027: Wonder Woman: Ztracený ráj

Když to srovnám s Kruhem, tak si nemůžu pomoct, ale tohle se mi prostě líbí více. A to z několika důvodů, kresba je prostě moje, není tam jenom Wonder Woman a občas jsou tam i vtipné pasáže. Každopádně je to pořád takové to stupidní hraní si s řeckou mytologií. Já fakt nevím, je to potřeba, musí to být?! Pořád se recykluje to samé, ale přitom na Petišku to nemá, natož na náš oblíbený seriál Herkules s Kevinem Sorbo. Dodatečný příběh s Donnou je paradoxně to lepší z nabízeného. Asi takto, Ztracený ráj není úplně hloupý, ale asi kdybych měl nějakých 12 let, tak bych to považoval za něco super, takhle je to jenom milé a úsměvné otočení se a jediný kdo vychází jako vítěz je George Pérez.

Skot
M Skot 18.2.2018 Šejch Músá aneb prof. Alois Musil

Čtu komentáře kolegů, které jsou spíše o panu Musilovi. Samotný komiks ustrnul scénářem i kresbou někde před 40 lety, jedná se spíše o ilustrovaný příběh , děj minimální, ke kresbě či malbě nenalézám ten správný vztah. Od opravdového komiksu bych čekal víc.

karl173
karl173 18.2.2018 Ultimate Spider-Man a spol. #16

Takže nejdřív Spider-man. Ten se nám pomalu rozjíždí v další skvělý příběh a zatím to vypadá nadějně. Ovšem zde je jen jeden sešit a je to opravdu jen stále rozjezd. Kresba stále špica. Teď X-Men. Zde se děj trošku zvrhl a rozrostl se do několika linek. Linka v divočině nemá až takový spád a čekal jsem od toho trochu víc. Linka profesora Xaviera, Jean a návštěva v Hellfire byla zajímavá, ale ve výsledku toho také moc nepřinesla než se mohlo zdát. No a linka s Beastem, který šel nevědomky na rande s bratrstvem mutantů dopadla tak, že se máme na co těšit. Kresba se opět rozdělila a první sešit má znovu dětský styl, který mi k X-Menům stále nesedí. Druhý sešit už měl naštěstí na starosti znovu Kubert, takže tam jsem byl už spokojenější. Celkově tedy celkem fajn, ale předchozí díly byli lepší.

Skot
M Skot 18.2.2018 Green Arrow: Rok jedna

Standardní superhrdinský komiks , trochu uspěchaná kresba ,běžná kresba moderního stříhu, scénář trochu kulhá místo posunuje děj nelogicky zvláště v závěru je méně uvěřitelný. Průměr.

Skot
M Skot 18.2.2018 Tarzan: Éra Joea Kuberta 1

Stokrát zpracované téma. Těžko už se dá přinést něco nového , standartní retro kresba , průhledný scénář. Čtení na jedno odpoledne. A bohužel kniha první je i knihou poslední a pokračování se nedočkáme. Na rozdíl od jiných serií toho příliš nelituji .

mearez
mearez 18.2.2018 Opráski sčeskí historje #03

Lepší než minulý díl, ale stripy od začátku do 1800+ byly celkem trapný,až suchý. Dokonale se ukázalo, že autorům spíše jde ten komukńistický humor a nazi humor. Samozřejmě čest vyjímkám (gramatický křižák mě asi pobavil nejvíc). Kvalita samozřejmě na paperback 100%, vtípky na konci a nazačátku bybyly lepší v knize samotné a na přebal dát něco suššího. Celkově se jedná o nadprůměrný český komiks, a o průměrný stripový komiks z celosvětového hlediska (Garfield, Calvin a Hobbles jsou samozřejmě klasiky). Z mého hlediska jsou toto lepší stripy, než Kyanid. Zase ale čtyři hvězdy, některé vtipy to táhnou rapidně dolů.

mearez
mearez 18.2.2018 Opráski sčeskí historje #02

Opráski mám rád, tento díl zase nešetřil vtipnými kraťasy, ale našla se spousta stránek, kde vtip nebyl vtipný, a i běžné slovíčkaření autora/ů je zde slabé. Ale nemůžu jinak, protože tohle je český stripový internetovž komiks, taková naše české verze Kyanid a Štěstí, jenže v historickém kabátě s méně úchylnými vtipy. Za mě další super komiks z našich končin, tak tomu dávám čtyři hvězdy

mearez
mearez 18.2.2018 Star Wars Magazín 2018/01

Jak se vrátila práva na SW k Marvelu, je to furt jen o plochých postavách, dřív to bylo lepší, Marvel nám už bohužel nedokáže nabídnout příběhy jako Darklighter nebo Do posledního muže.

mearez
mearez 18.2.2018 Strážci galaxie #02: Angela

Co říct, je to prostě komiks, u kterýho se nepřemejšlí, jen jedete od začáku až na konec, potom si z toho nic nepamatujete, ale to je vám fuk, protože tohle je přesně účel tohoto komiksu. Absence ságy Nekonečno v našich končinách mi vadí, ale pokud u nás nevyjde UKK 3, tak s tím nic neudělám a budu si to muset přečíst v angličtině. Věk Ultrona tu taky chybí, ale Crew se asi bojí, že by si to nikdo nekoupil. Dávám čtyři hvězdy, ale s odřenýma ušima, ale upřímně se mi jednička líbila míň.

hroubek
hroubek 18.2.2018 DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Hodně jsem si oblíbil Wonder Woman a pro to jsem se moc těšil na Ztracený ráj. Ten mě hodně zklamal, naštěstí Kruh chyby z minula neopakuje a přináší nám velmi dobrý komiks s Wonder Woman. Pořád to není to co si od komiksu s Wonder Woman představuji, ale má k tomu zatraceně blízko, a za to jsem dost rád. Kruh má zajímavý pohled na život Amazonek, na jejich celkové vnímání Diany, a taky na samotnou a opuštěnou královnu Hippolytu. Dost mě překvapila změna, u Wonder Woman, která zas příběh o něco málo obohatila. Kresba je krásná a ocenil jsem, že je Diana mužnější a mnohem lépe uvěřitelnější, scénář má pár chyb, ale čte se to velmi dobře a zvraty fungují. Co se týče starých příběhu, tak jsou správě naivní a hloupoučké. Wonder Woman: Kruh je velmi dobrý komiks a velmi dobrý reparát za Ztracený ráj.

autokineton
autokineton 18.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #038: Ghost Rider

Fakt jsem se tesil a pro me tedy strasny zklamani... Nuda a navonena bida, kterou trochu zachranuje kresba... Halt Ennis to neni... 40%

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády 17.2.2018 Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine

Já celkově nejsem sběratel UKK,i když vím,že tam vyšla spousta skvělých komiksů.Zkrátka peníze jdou do jiných komiksů.Neříkám,sám bych chtěl některé komiksy mít(Civil war,Old man Logan,Zbraň x,Wolverine Origins či X-men schizma),ale doufám,že se snad nějaký vydavatel rozhodne je vydávat znova.Sice si připlatím,ale rád.

Wolverine je jedno ze 2 ukk,a u tohohle nelituju ani koruny.
Scénář je i na 80 léta skvěle napsaný,postavy docela propracovaný a skoro všechny mají i nějaké to charizma.
A zasazení do Japonska tomu sedlo jak hrnec na prdel.
I kresba je též výborná,zkrátka Frank Miller.
A koloring,ač působí zastarale,bych si jinak představit nedokázal.
za sebe můžu jen doporučit.
Dávám plnou palbu.

karl173
karl173 17.2.2018 Batman Detective comics #05: Gothtopie (paperback)

5. díl je o něco slabším dílem než předchozí. Začátek začíná slibně. Příběhy s Gordonem jsou zajímavé a dobře zpracované. Ty jsem si dost užil. Pak ale přijde opakování, které je jedním z důvodů proč je kniha slabším dílem. Nejprve opakování s Man-Batem, které je ale krátké a můžete ho brát jen jako malinké doplnění do série s Man-Batem. No a pak je tu Gothopie. Vcelku se jedná o dobrý příběh, který má zajímavé nápady. Kresba je taky dobrá a Loprestiho styl mi sedl, ale problém tohoto příběhu je to že už jsme tohle viděli. Je to zkrátka opakovačka. Je to již třetí setkání s jistým padouchem jako hlavním záporákem v DC 52. A taky je příběh docela krátký, což jen potvrzuje, že autoři už tak možná vyčerpali své nápady. Na závěr je pak několik krátkých příběhů, které mohou někomu vytvořit úsměv na tváři a nad posledním se můžete zamyslet. Jsou celkem fajn, ale není to už zkrátka něco, co by mi dalo nějakou větší hodnotu. Navíc některé z nich mi moc nesedli co se týče kresby. Celkově tedy knize dávám 70% a jen o fous 4 hvězdy.

Kadin
Kadin 17.2.2018 Ultimátní komiksový komplet #022: Spider-Man: Smutek

Skvělý příběh pod trhnut dokonalou kresbou Tima Saleho. Nejraději bych si dal příběh jen o Petrovi a jeho dvou osudových ženách a linku spidermana bych nepotřeboval. Poprvé se mi u komisku stalo, že jsem měl husí kůži. 10/10.

S4TW
S4TW 17.2.2018 Sága #01

Jedná se o velmi zajímavý mix žánrů, ale i nálad či atmosféry. Komiks se nechal velmi inspirovat ve fantasy a scifi a místy se snažil o takovou parodii. Na jednu stranu tu jsou velmi vtipné, komické okamžiky a vzápětí nás autoři šokují něčím drsným, po čemž máte skutečně zvláštní a nepříjemný pocit. Opravdu mě udivilo, na jaké hraně to balancuje, že v jednu chvíli se řeší absurdní a ulítlá věc a vzápětí se nadhodí vážné téma. Ale dvojici se to povedlo skvěle ukočírovat a mi tak dostávám parádní vesmírnou soap operu. Je to především o rodině a válce. postavy jsou skvěle napsané, dialogy jsou správně úderné a vy vlastně nenajdete chvilku, kdy by jste se nudili. Kresba je taktéž velmi solidní, ač bych jí nezařadil do nějaké své topky. Zatím mě série stoprocentně nepřesvědčila o své výjimečnosti, ač jsem se kvalitně bavil. Pořád je to takový zvláštní mix, který přináší jednotlivé části, které už jinde byly, ač dohromady snad nikdy. Asi takhle, úplně odvařený jsem z toho nebyl, tak uvidíme jak se to posune dále.

Lenny
Lenny 17.2.2018 Knihy magie

Magický trip s Neilem Gaimanem
http://www.youtube.com/watch?v=IkCL5AM2Ncg

trudoš
trudoš 16.2.2018 Goon #03: Samej průšvih

Výtvarné zpracování opět famózní, přičemž příběhy jsou tentokrát výrazně ucelenější. A i když se stále může zdát, že jde o bohapusté ujeťárny, tentokrát mi nějak záhadně dávaly smysl. Vrcholem alba je samozřejmě crossover s Hellboyem, který je přesně tak skvělý, jak jsem si představoval, hlavně kvůli špičkování mezi chlápkem s kamennou rukou a výbušným prckem s pleší.
Snad jen, že by si Eric Powell mohl odpustit etudy s kálejícími mentály, ale beru to jako úlitbu tvůrčímu pocitu o vlastní umělecké nezávislosti. Kromě téhle „zábavné“ vložky je ovšem humor příjemně na hraně mezi parodií a hororem. Cit pro karikaturu má autor v sobě, přičemž v krátkých i delších povídkách dokáže odehrát přesně to, co potřebuje a necpat tam nic navíc. Děj se díky tomu netříští a zároveň nevadí stylizační změny ve vyprávění, které se schválně přizpůsobují charakteristice daného příběhu. Takže jednou komedie, jindy rubačka a někdy prostě naprostý úlet. Proto má i španělsky mluvící obří ještěrka něco do sebe.

p3tris
p3tris 16.2.2018 Tokijský ghúl #08

Děj je tentokrát poněkud akčnější, čímž trpí trochu nepřehledná kresba. Přesto však dostaneme hlubší náhled do života sourozenců Tóky a Ajata, což nám trochu osvětlí jejich chování. Kaneki nakonec přijímá svou ghúlí podstatu, čímž se uzavírá jedna část příběhu.

Darth Raelchi
Darth Raelchi 16.2.2018 DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Že by další ultimátní komplet šel zase kvalitou dolů po určitém čísle... Souhlasím s Doppelganger ohledně hlavního příběhu. Lépe bych to napsat asi nedokázal - výstižněji. Mám takový pocit, že to je takový divný příběh, na to, že to má být v podstatě seznamovák s Wonder Woman, pomineme-li Ztracený ráj, kde to není jen o ní, tak vlastně seznamovák se zas tak moc nekoná. Příběh projede po 4 sešitech jak pájka máslem. Spoustu událostí a detailů absolutně nechápu, i přes vyčerpávající předmluvu a úvod do příběhu. Poslední 2 příběhy jsou, aspoň z mého pohledu, naprostá katastrofa. Těšil jsem se na úplně první Wonder Woman příběh, jen ze zájmu a zase tam je nějaká slátanina pro americkou verzi Junáka - ne že bych proti tomu něco měl, ale Rychlé šípy to zkrátka nepřebije. Velké plus jsou krásné záběry a kresby celého těla Wonder Woman. V převleku je sexy a s krásným zadkem.

mearez
mearez 16.2.2018 Deadpool #05: Deadpool se žení

karl173: To neni pravda, Strážci 2 stáli 369

George Walker Bush
A George Walker Bush 16.2.2018 Simpsonovi: Komiksový výbuch

"Vzdal jsem se spánku poté, co mě během jedněch Vánoc navštívili tři duchové a obelstili mě, abych koupil jednomu zaměstnanci k večeři husu! Spánek? Pchá, humbuk!"

Tenhle odkaz na Dickense z úst Montgomeryho Burnse je jen střípek. Lenny to sice na goodreads zkritizoval, ale pro mě je tohle výborný díl, řachanda nacpaná spousta vtipy. Ráj nonstop nákupů patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem v komiksových Simpsonech četl...

Celkový dojem: 80%

cyboy
M cyboy 16.2.2018 Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #02

Priznavam, ze ac je to manga, tak se mi to celkem libi. Alespon zatim to vypada, ze to ma nejaky zamer a neni to jen placani odnikud nikam.
70%

Fry
A Fry 16.2.2018 Modrá Crew #04 - Třetí zákon #1, 2

Modrá Crew #04 - Třetí zákon #1, 2 - Dobrodružný historický komiksový román o cestě za zakázaným textem, jenž odsoudila i sama církev ... Třetí zákon je zkrátka perfektní poutavý příběh s historickým feelingem, jenž dává dohromady bývalého inkvizitora Konráda z Marburku a krásnou Elisabeth, kteří jsou tak nuceni cestovat napříč Evropou, aby tento text získali ze spárů zla a ochránili tak současnou podobu církve. Celý příběh doprovází úchvatná malba plná epických scenérií, nádherných lokací, starověkých hradů a pevností na skalách ... Za mě 4*!

Doppelganger
Doppelganger 15.2.2018 DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Nevím, čím si tenhle komiks zasloužil místo v DCKK - není to úplně špatné, a čte se to dobře, ale za pár hodin už ani nevíte, o čem to bylo, prostě průměr.

při čtení historických sešitů (nejenom v tomto čísle) se mi nechce věřit, že tehdejším čtenářům některé zvraty připadaly přijatelné. Konkrétně stavba mostu ve Wonder Woman #105 hravě přebíjí neuvěřitelnost i tak kreativních nápadů, jako byla maska z bláta v jednom starém Captainu Americovi, anebo gumová tvář ze starého Beasta. Nevím, jestli autoři tenkrát tvorbou mířili vyloženě na malé děti, nebo se při psaní posilňovali drogami, nebo jak si to jinak vysvětlit :)

cyboy
M cyboy 15.2.2018 Objekt Julek

Tady obsah jednoznacne vitezi nad formou, ktera mnohdy prilis nenadchne (Matyska). Kazdopadne kvituju, ze tento komiks vubec vzniknul, protoze vypravet podobne osudy je nam cim dal tim vic treba. V relativne kratke dobe tri knihy - Tri kralove, Totalni nasazeni a Objekt Julek. Ze by si cesky komiks konecne nachazel misto v ceske kulture?
80%

cyboy
M cyboy 15.2.2018 Bublifuk #08: Namydlené vynálezy

Tentokrat trochu slabsi cislo.

karl173
karl173 15.2.2018 Ultimátní komiksový komplet #035: Black Panther: Kdo je Black Panther?

Skvělá akční jednohubka s Black Pantherem, která ukazuje něco málo o kultuře i historii Wakandy. Škoda že to v tomhle směru nešlo více do hloubky a nakonec se z toho stala klasická akční věc, která ale na druhou stranu dokáže zaujmout a vtáhne vás do děje. Děj má několik stran které se začnou postupně proplétat. Ačkoliv na některé strany se tu až moc nedostane. Největší prostor zde dostane skupina záporáků. Záporáci jsou zajímavým mixem, ale přišlo mi že je autor jejich profily moc dobře nepodchytil, i když i oni v některých pasážích dokážou zaujmout. Tedy až na nemastného neslaného Black Knighta, u kterého mi sice potěšila jeho přítomnost, ale jeho vystoupení jsem čekal trochu větší, když už se tam objevil jako jeden z týmu záporáků. A také se mi moc nezdál Rhino, který tu jen pobíhá v příšerném převleku. Nicméně i tak se to velice příjemně četlo mile rád se k tomu komiksu někdy klidně vrátím. Ostatně je to čtivo, které projedete dost svižně. Dopomáhá tomu i přehledná a celkem povedená kresba, které nemám v podstatě nic co vytýkat. Za mě 80%

SimKane
SimKane 15.2.2018 Rumcajs se vrací #01

Jó, byla to krásná oddechovka. Přečtená do půl hodinky, krásná kresba, zajímavě zkomolené dva příběhy do sebe....proč ne :D

Lenny
Lenny 15.2.2018 DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Zajímavé téma mateřství Amazonek vyšumělo do ztracena, zbytek je tuctová superhero věc
více na: http://www.youtube.com/watch?v=T-8qZRpBCiw&t

Mitsuko
Mitsuko 15.2.2018 Útok titánů #14

Příběh se vyvinul do rovin, které by mě u 1. svazku ani nenapadly. Karty se míchají a obrací, člověk si není jistý, komu má věřit. Dobro a zlo se tak nějak prolínají. Tenhle svazek se mi moc líbil, jsem velmi příjemně překvapená. A chci víc! Už aby vyšel další díl.

hroubek
hroubek 15.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #039: Wonder Man

Wonder Man je typický komiks, který v této sérii vychází a nabízí nám seznámí s danou postavu. Komiks svůj účel splní, takže v tomhle problém není. Problém komiksu je pak ten, že nenabízí nic převratného a zapamatovatelného. Staré příběhy nejsou špatné a první setkání s Wonder Manem není vůbec zlé. To samé platí i o příběhu s Beastem, který se čte docela v pohodě, krom toho neustálého odkazování na stará a předešlá čísla. Jenže po dočtení jsem si uvědomil, že jsem si z komiksu nic neodnesl, a co je hlavní, vůbec mě to neláká nic dalšího s Wonder Manem číst. A to je prostě škoda. Wonder Man je prostě průměrný komiks v této sérii.

Kapis
M Kapis 15.2.2018 Objekt Julek

GWB: ty vole ty jsi i petentní "katolický laik?" nebo si to zhnědnutí myslel, že má hnědku pod sutanou;)?

cyboy
M cyboy 15.2.2018 Gotham Central #02: Šašci a blázni

Paradni pokracovani zajimave serie. Co mi vyslovene vadilo byl Batmanuv zasah, ale i tak se tesim na dalsi dil.
85%

Fimi
Fimi 14.2.2018 Americký upír #01

Gregory tak to si přečti Wytches nebo Swamp Thing nebo After Death od Snydera...skutečně je lepší v hororu než v hrdinech

cyboy
M cyboy 14.2.2018 DC komiksový komplet #030: Wonder Woman: Kruh

Dost zklamani. Jeden prumerny, az podprumerny pribeh a dva historicke sesity, ktere v naivite hrave strkaji do kapsy vetsinu Marvelovske klasiky.
60%

Gregory47
Gregory47 14.2.2018 Americký upír #01

Sice mě to asi zhruba v polovině přestávalo bavit a místama i začalo nudit. Tak byl konec excelentní, né velkolepý, excelentní tenhle příběh žádný nadupaný konec neměl, ale i tak to bylo neskutečně super už jenom to že to z poloviny napsal podle mě nejlepší autor románů současnosti a i Snyder který je známý hlavně pro New 52 Batmana se ukazuje že umí psát i něco jiného než superhrdiny(vím že psal Batmana až po American Vampire ale to je jedno :D).

Gregory47
Gregory47 14.2.2018 Ultimátní komiksový komplet #096: Avengers - Zrození Ultrona

Sice mě to hrozně nebavilo a místama to bylo hrozně stupidní tak jsem se u toho náramně bavil a nemůžu dát méně jak 4 hvězdičky.

S4TW
S4TW 14.2.2018 Swamp Thing - Bažináč #02: Láska a smrt

Tohle je prostě hrozně husté dílo. Možná jsem to úplně (nebo vůbec) nepochopil. Možná si myslím, že je to úplně o něčem jiném, než autor původně zamýšlel. Ale i tak jsem byl unesen, unesen do jiného světa, nadpřirozeného světa, světa fantazie. Místy jsem si skutečně přišel jak v nějakém snu. Moore se nebojí psát velmi filozoficky, pro čtenáře místy až komplikovaně, někdy se to skutečně četlo velmi náročně, ale celé to působí hrozně kouzelně, neustále máte pocit nad každým panelem a větou přemýšlet, Tohle je přesně ten komiks, který byste měli přečíst víckrát. Pravdou je, že do hororu to máte u mě ještě dost daleko (možná prostě na mě tenhle žánr v komiksu obecně nefunguje), ale na druhou stranu to má z jiných žánrů hrozně moc a tam to na mě funguje skvěle – existencionální, psychologické, snové drama i s přesahem do ekologie či až náboženství. Ani nevím, jak přesně se vyjádřit, abych vám sdělil svůj pocit, ale věřte, že jsem nadšený. Navíc ta kresba! To je opět parádní práce. Práce s panely na té nejvyšší úrovni. Poslední sešit mě dostal asi nejvíc, to bylo až lyrické dílo. Je to prostě takový “vyšší“ komiks, u kterého musíte přemýšlet daleko víc než obvykle a to mě baví!

Fry
A Fry 14.2.2018 Modrá Crew #03 - Okko: Cyklus vody

Modrá Crew #03 - Okko: Cyklus vody - Ve srovnání s předchozími dvěma čísly Modré Crwe se kvalita obsahu rozhodně zlepšila ... Okko je totiž velmi příjemně laděný samurajský komiks, jenž ctí pradávnou mytologii, která mi místy připomínala Usagiho Yojimba, a zároveň přichází s něčím úplně novým. Hlavní trojice, nebo bych měl spíše říci čtveřice hrdinů, totiž mezi sebou vytváří určitý kontrast směsice různých charakterů, které ale spojuje jeden společný cíl. První ze čtyř cyklů tak hodnotím velmi kladně a doufám v brzké pokračování této série ... Za mě 4*!

3DD!3
3DD!3 14.2.2018 Joker

Co čekat od Azzarella jiného než pěkně ponuré čtení. Ještě když sleduje návrat jednoho z největších magorů komiksového univerza. Vypravěčem ani tentokrát není usměvavý gauner, ale jistý Johny Johny Frost, člověk, který se mu chce podobat a možná to, jak zjišťuje, nebylo to pravé ořechové. Bermejova kresba je pastvou pro oči. "Udělali jsme z Gothamu záchod, a Joker si na něj sedl."

3DD!3
3DD!3 14.2.2018 James Bond #01: Vargr

Vargr nese obvyklé Ellisovy úlitby nebezpečí moderních technologií, ale nic navíc. Příběh má spíše znaky Flemingovy školy než filmových dobrodružství. Mastersův vizuál hodně minimalistický, akce nápaditá. Bond vypadá jako Brosman křížený Lazenbym.

Draco nobilis
Draco nobilis 13.2.2018 Objekt Julek

Fajn životopisný komiks, který se neutápí v patosu, i když by k tomu téma mohlo svádět. Víc takových!

karl173
karl173 13.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #007: Hulk

Velice povedená kniha a pro mě překvapení v tom, jakým způsobem autoři pojali Hulka. Kniha díky svým devíti sešitům v řadě dokáže skvěle držet konzistentnost příběhu, který má dobré nápady a myšlenky jak Bruce Banner funguje uvnitř své mysli společně s Hulkem. Vše jede od samého začátku na skvělých otáčkách a výborně se to čte. Tím že se zde autoři nesnaží vehementně o nějaké epické bitvy nebo o neuvěřitelné zvraty v příběhu dostává kniha skvěle hladký průběh a to je asi její největší plus. Sice zde nedostaneme toho typického hloupého Hulka a ani jeho první výskyt, ale to mi vůbec nevadilo, protože tohle je zase jiný pohled, který jsem si dost užil. Kresba je navíc tím typem kresby kterou mám velice rád. Za mě příjemných 85%

mearez
mearez 13.2.2018 Želvy Ninja: Menu číslo #01: Jedinečný originál

Na tomhle menu jsem si pochutnal jako nikdy na ničem jiném a předčilo to má očekávání. Akce super, příběh super, správnej zvrat na konci hlavního příběhu, origin Caseyho... Mlask, takhle si představuju super ne-pláštěnkářskou oddechovku, kterou si budu pamatovat ještě dlouho.
Recenze na: http://www.facebook.com/mearezscomics/

mearez
mearez 13.2.2018 Rumcajs se vrací #01

Super, jako obrovskej fanda Aliena jsem si to užil naplno.

Pán rostlin
Pán rostlin 13.2.2018 Thorgal #13: Mezí zemí a světlem

Tímhle svazkem jsem se vrátil po 25 letech k Thorgalovi. Zaujal mne odkaz na peyotl, takže je jasné, že si nejméně sérijku Země Qaa budu muset přečíst... :)

Pán rostlin
Pán rostlin 13.2.2018 Thorgal #01: Zrazená čarodějka

Není to alespoň pro mně taková bomba jak Dítě z hvězd (Kov, který nikdy neexistoval je děsnej doják, já vim...:), ale dá se to. Ne, já to zlehčuju, ale co se mi tady líbilo byla kresba, dva příběhy v jednom svazku, a proč vlastně Thorgal nezabil toho krále Vikingů? Je to holt charakter...

Kapis
M Kapis 13.2.2018 Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (pevná vazba)

Ach má drahá Kloakino!!

Scénáristicky to není vůbec špatné, ale chybí tomu ta atmosférická kresba, která toto univerzum odlišovala od jiných a která dělala z první knihy zajímavější a temnější počteníčko.

Tyfus
Tyfus 13.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #039: Wonder Man

Pro mě úplně zbytečná kniha. První dva retro příběhy se ještě daly, škoda že více nerozvinuly ten z osmdesátek. Poslední příběh nějak postrádal děj, kresba se mi vůbec nelíbila a celé to nikam nevedlo.

George Walker Bush
A George Walker Bush 13.2.2018 Bojový anděl Alita #01: Zrezivělý anděl

Tak zase jako:)) Jde o vyloženě průměrnou záležitost, byť na mangu velmi zábavnou, akční a čtivou. 400 stran uteče jako nic a mně se to v podstatě docela líbilo. Ale dělat z toho komiksové veledílo nechci:) Jinak souhlasím - pro začátečníky s mangou, případně pro ty, co mangou opovrhují, je toto asi ideální start.

Celkový dojem: 60%

andre
M andre 13.2.2018 Ú.P.V.O. #02: Duše Benátek a další povídky (pevná vazba)

Hodnotím přísněji, ale nemohu si pomoct. Poměr ceny a kvality ( v tomto případě spíše kvantity) je dost přestřelený. Příběhy nejsou špatné, to nemohu říct, ale zase to není nic z čeho by se člověk posadil na zadek. Adekvátní cena by byla někde kolem 200-300,-Kč ( a je jedno zda za TPB či HC), nebo dvojnásobný obsah. Nejvíce by mi vyhovoval formát "pekelné knižnice", sice by to na počet stran patrně vyšlo dráž, ale mě by to uspokojilo:) ... Takže tak

Tormentr
M Tormentr 13.2.2018 Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

Tak si to nech u Crwe vyměnit

radek
radek 12.2.2018 Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

tak dnes mi přišly moje Skalpy. vypadají takhle:

karl173
karl173 12.2.2018 Deadpool #05: Deadpool se žení

Cena je podle počtu stran.

karl173
karl173 12.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #031: Beast

Upřímně po přečtení všech recenzí a celkovému hodnocení se mi do toho moc ani nechtělo. Bohužel to že jsem si nejdřív přečetl recenze mi ale spíše nepomohlo. Při vědomí že se jedná o brak se mi to totiž hůř četlo a i hůř se mi to teď hodnotí. Vezmu to ale od začátku. Příběhy v těchto sešitech převládají nelogičnostmi, ale zase na druhou stranu v těchto starých komiksech se jen těžko hledají kousky kde velí logika. V tom bych tedy problém ani neviděl. Dokonce se autorům v několika případech povedlo příběh dostat do lepších míst, jenže často se jim pak nějakou blbou myšlenkou nebo zvratem vše zase rozpadlo v rukou. Ke konci jakoby si toho autoři už i všimli začalo se jim dařit skládat příběh lépe, jenže to zase neměli žádnou pořádnou zápletku která by dokázala držet konzistentní děj. Navíc museli pro každý sešit vymyslet něco dalšího aby se pokusili šokovat čtenáře. Jak jsem již zmínil ke konci už se to v některých ohledech i zlepšovalo a nečetlo se to nějak špatně, ale bylo to už bohužel celkem nudné čtení. Stejně na tom je i kresba, která místy je za mě i dobrá a nedívá se na ní zle, ale často pak tyto místa nahradí mdlá šeď. Poslední příběh sice dokázal dojít ke konci jisté záhadné zápletky z předchozích sešitů a Hulk lehce přidá, ale stále se jedná o průměrnou zápletku s průměrnou kresbou. Komiks bych tedy celkově zhodnotil jako něco co nemusí být vždy až tak vyloženě špatné a dá se to přečíst, ale bohužel to nedokáže vytvořit nic nadprůměrného a zapamatovatelného. 45%

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Objekt Julek

"Chtěl bych upozornit na nebezpečnou myšlenku, která už několik generací hypnotizuje náš národ. Je zhuštěna v jedné tezi: ideály marx-leninismu jsou krásné, ale lidi to kazí, praxe je špatná. (...) Je to veliká lež."

Zprvu lehce mrazivý (umocňováno kresbou), posléze však spíše dojemný příběh člověka, o kterém jsem doposud nic nevěděl a jsem rád, že jsem si k němu (pomocí komiksu!) našel cestu. Dobrosrdečný a vzdělaný člověk upoutaný k vozíku v kontrastu s bolševiky, kteří mu onen život chtěli ztrpčit ještě víc. Jakási křesťanská láska, která byla v té době vlastní i Dukovi, u kterého se v poslední době poněkud vytrácí a hnědne. Škoda.

V příběhu se prakticky vlastně toho tolik nestane (sám jsem zvědavý, jak by vypadala původně plánovaná divadelní hra), ale je to příběh natolik zajímavý i silný, že mě zaujal. Vynucené střídání stylů je zajímavé - snad jen Matyskova kresba působí trochu jako skicář a je místy nepřehledná, a to proti alternativnímu výtvarnému projevu nic nemám, ba naopak. A možná část Venduly Chalánkové, samotný konec, je až příliš karikaturní a přitažený za vlasy, tentokrát mám však na mysli scénář.

Celkový dojem: 80%

mcleek
mcleek 12.2.2018 Čaromor #02: Obléhání Prahy

Tomu říkám odvaha... ;-)

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Divočina II.: Exodus

"To vážně chcete, aby lidé začali zase šukat?"

Problémem tohoto komiksu - nebo alespoň klasicky pro mě - je ten, že celkový námět je de facto pohádkový: mluvící zvířátka se vzepřou lidské nadvládě. Všudypřítomná nadsázka a humor pak spolu s tímto námětem naráží na velmi vážná témata ohledně klasického sci-fi, (anti)utopického uspořádání společnosti, ekologie, biologie, konspiračních teorií, totality, propagandy nebo třeba genderu, a to v mnoha případech s aktuálním přesahem. Je to všechno fajn, některé vtipy jsou výborné, ale ten kontrast mě opět trochu ruší. Také se musím přiznat, že nemám rád, když (kdekoli a kdykoli) umírají zvířátka, to mám trochu na krajíčku. Zde se konají celé masakry. Také mě zaráží, že nejhloupějšími zvířaty jsou zde, oproti všem ostatním inteligentně ztvárněným zvířatům, opice, které rozhodně nepůsobí jako nejvyvinutější zvířata nejbližší lidem, ale spíše jako elektorát Strany přímé demokracie. Když nad tím ale déle přemýšlím, možná to dává smysl.

Jinak obdivuji tu práci, kterou musel autor do celého komiksu vložit. Scénář je také celkem zajímavý, ale hlavně ta kresba, těch okýnek! Inu, přejme Mikulášovi, aby na své kreslení nezanevřel a dílo nějak uzavřel. Já se na třetí díl (stejně jako jsem psal u prvního o druhém) těším.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Čaromor #02: Obléhání Prahy

U jedničky je tak výživná diskuse, že si to musím oboje přečíst:))

3DD!3
3DD!3 12.2.2018 Baltimore #01: Morové lodě

Schematicky Baltimore velice podobný Mignolovu Hellboyovi (místo dřevěné nohy kamenná ruka), detektivní prvky, putování na opuštěná místa, boj s Německou armádou takže i co se týče příběhu, nejde mluvit o čemkoliv překvapivém. Přesto je Baltimore svou atmosférou specifický. Nemá nikoho na koho by se mohl spolehnout, chybí mu přátelé a hnacím motorem je spíše vina než pomsta. Výborné.

3DD!3
3DD!3 12.2.2018 Myší hlídka #02: Zima 1152

Osudový díl, s fantastickou bitkou ve sněhu. Pasáže s výrem jsou úžasně nakreslené. Průzkum podzemních katakomb a procházka městem mrtvol (myšiček) může směle konkurovat průlezem Morie z Pána Prstenů. Vynikající série, plná ponaučení funguje skvěle jak pro děti tak pro dospělé.

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády 11.2.2018 Deadpool: Drákulova výzva

Na začátku roku 2016,co to vyšlo,pokud se nepletu,začly moje druhé vánoce.
Od komiksu jsem měl docela velké nároky, protože film byl( je) boží.
A nebyl jsem zklamaný.
Kresba,až na pár vyjímek,se mi hodně líbila,je detailní,stejně tak coloring,kdy všechno září barvama,když Deadpool hláškuje.
A k samotné zápletce,jedná se o jednoduchý road trip,který vyvrcholí ve vtipné Urban fantasy.
Ale ta cesta je tak super.
Užil jsem si to jak tehdy,tak si to někdy užiju i teď.
Hlášky jsou skvělé,postavy zapamatovatelné a zkrátka je to taková chutná polévka.
Za sebe doporučuju.

james89
james89 11.2.2018 Nejmocnější hrdinové Marvelu #020: Punisher

Lenny: Díky za odpověď, trochu mě to štve, protože jsem myslel, že to bude pouze jiné NHM vydání a nezajímal se o něj. Budu to teď muset někde zbytečně složitě sehnat :-)

BadoXXII
BadoXXII 11.2.2018 Parker: Lovec

Zo začiatku som s tým trochu bojoval. Payback s Gibsonom ako Parkerom mám veľmi rád, ale tá úvodná uťahanosť komiksu ma uspávala. Potom sa to rozbehne, pribúdajú zabitia, drsné hlášky a celkovo je to celé dynamickejšie. Bavil som sa, ale mám výhrady ku kresbe. Je síce štýlová, ale takto drsnému komiksu by sa hodila výraznejšia a menej cartoonovská.

flipflop
flipflop 11.2.2018 O Robůtkovi

Kresba roztomilá, příběh rychlý, ale docela nuda. Děti to moc nechytlo.