Norri
M Norri | 2.6.2020 | Batman #02: Soví město (pevná vazba)

Soví město uzavírá skvělé rozjetý příběh ze Sovího tribunálu. Druhý díl si ale nedokázal udržet vysoko nastavenou laťku. Moc hluboko ale neklesl. Jedním z problémů je závěrečný souboj a odhalení záhady. Celá zápletka, klasický odvyprávěná záporákem, je sice přitažená za vlasy, ale potom se s tím docela rozumně pracuje. Samotný souboj je ale přes čáru a zahazuje dříve vybudovanou atmosféru. Druhým problém je příběh Mr. Freeze, který je dost nešťastně vložený doprostřed děje a rozbíjí kompaktnost hlavního příběhu. Přitom ten Freezův příběh není špatný, ale konec knihy by mu slyšel více a byl by tam v dobré společnosti Alfrédova otce Jarvise a mladé Harper Row.

perak
perak | 2.6.2020 | Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Bez Stana Leeho by Marvel nebyl tím, čím byl a je, takže kniha není pouze životopisný příběh Stana Leeho , ale i historií Marvelu a vzniku jeho nejznámějších postav. Od knihy nelze čekat detailnější rozebrání některých historických okamžiků, ani nezaujaté vyprávění. Jde spíše o oslavu jednoho geniálního komiksového tvůrce a jeho pohled na proběhlé události. Pokud však k tomu takto přistoupíte, tak je to zábavné, poučné, se špetkou nostalgie.

Anton Whatever
Anton Whatever | 2.6.2020 | Nevyhnutelná opotřebovanost citů

Tuto knihu jsem si koupil náhodně, čistě ze zvědavosti - a nelituji jediné koruny. Téma stárnutí je zde uchopeno syrově a realisticky. Jedná se v první části o pohled do mysli stárnoucího člověka (x2), což poodkrývá lehce depresivní vyhlídky na toto období. Nicméně jak text na přebalu avizuje, i když se zdá, že život pomalu končí a nemůže přinést nic nového, přesně to se stane. Závěr je lehce bizarní, ale zvláštním explicitním způsobem tady až metaforicky podtrhuje celý příběh a jeho myšlenku. Krásná kresba, krásný formát a hlubká myšlenka. Za mě rozhodně kniha, kterou stojí za to si přečíst víc než jednou a připomenout si, že nikdy nevíme, co nám život přichystá.

mearez
mearez | 2.6.2020 | Holka z H.O.P.P.E.R.S.

Nemužu říct, že by se jednalo alespoň o zlepšení uvnitř těch dvou hvězd. Některé věci mi přisly mnohem lépe udělané, některé věci byly hůře udělané. Líbila se mi třeba práce s charakterama a jak celá kniha v podstatě stála na práci s charaktery. Na druhou stranu mě celkem mrzelo/přišlo mi zbytečné, že se Hernandez zbavil sci-fi světa, který byl představený v předchozí knize (krom pár zmínek). Na druhou stranu to asi bylo dobře, protože se do už tak kostrbatých dialogů alespoň nemíchaly pojmy, kterým čtenář nerozumí. A samozřejmě se mohl více soustředit na charaktery a ne na okolní svět. Problémy to má stejné jako předchozí kniha; zmatečné, místy nudné a ne zas tak zajímavé. Holt punkerky mě prostě netáhnou. Ale kresba je krásná a díky tomu si na tento komiks ještě někdy vzpomenu, možná si znovu přečtu některé pasáže v pro mě jinak zapomenutelné knize. Za mě 2*.

Anton Whatever
Anton Whatever | 2.6.2020 | Ragemoor

Na Ragemoor jsem se těšil (lákavá obálka, Corben) a musím říct, že jsem byl lehce zklamaný. Zvláštní příběh, zasazen do "živého" sídla, jakýsi šílený stařík, paviáni a červi. Od knihy, která slibovala parádní hororový zážitek bych čekal víc. Příběh plyne velice rychle, a proto není čas si najít cestu k jednotlivým charakterům. Zápletka téměř není (když nepočítáme náhodného podvodníka s najatou společnicí, kterou následně navštěvuje "Lotrando" z města). Kresba není až tak klasicky Corbenovská řekl bych, ale oko potěší, jako ostatní Corbenova práce- černobílá ke gotickému příběhu sedí více. Jestli někdo čekal, že mimozemští červi někoho vyděsí - ne. Konec je zvláštní a divně otevřený. Přes všechna negativa, tento komiks řadím mezi příjemné jednohubky na cesty MHD - ovšem nic z čeho bych si sedl na zadek.

JackOneil
JackOneil | 1.6.2020 | DC komiksový komplet #005: Superman: Utajený počátek

Velmi povedený počátek Supermana, který je znám ale stejně mě bavil od začátku do konce. Zaměřuje se na vztahy a vnitřní boje více než na protivníky.

ertefol
ertefol | 1.6.2020 | Ultimátní komiksový komplet #033: Ultimate Spider-Man: Moc a odpovědnost

Origin story rozvinuté do celkem sedmi sešitů, které dodávají lepší prokreslení všech charakterů. Pro mě se bohužel vytratilo kouzlo Amazing Spidermana a chybí mi i lepší vtípky Petera Parkera, na které jsem si zvykl v Amazing sérii. Takhle bohužel jen příjemný komiks, který ale pro mě ničím nevyčnívá.

Palebras
Palebras | 1.6.2020 | Transmetropolitan #09: Lék

Předposlední díl absolutně nezklamal a užil jsem si ho jako všechny předchozí díly. Nejvíc mě na tom ale mrzí, že se řítíme do nevyhnutelného finále. Strašně jsem si svět Transmetropolitanu užil. Všechen ten bordel, hnus a špínu a hlavě Spidera se svými asistentkami. Co se týče samotného dílu, tak zde dostáváme opět pořádnou nálož zábavy. Relativně hned ze startu mě rozsekali Trpasličí SEXYNÁCCI.. Kapitola Fajn pokec byla super. Strašně jsem si užil rozprávku mezi Spiderem spolu s židlí nohou pravdy a Fredem. Fred mě sral od začátku takže parádička. Potěšil i Drsňák šéfredaktor kdy dostal Royce více prostoru než v předchozích dílech. No a samotná koncovka parádní. Nezbývá nic jiného než se pustit do závěrečného dílu. Jsem zvědavý jak tohle Ellis zakončí. Snad to bude velkolepé finále ve Spiderově stylu. Každopádně ještě potěšila obálka se Spiderem na chrliči ala Batman!

hroubek
hroubek | 1.6.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #099: Silk

Kéž, by v Česku někdo vydal zkompletovaný Spider-Verse. Štve mě, že už nevychází omnibusy( pro český trh samozřejmě) a taky, že žádný nakladatel nechce vydávat ty velké a důležité eventy. Ale teď zpět k hrdince Silk. Za mě spokojenost. První příběh od Dana Slotta je pecka a mě jen mrzelo, že jsem nemohl číst více. Zbylá část komiksu šlape velmi dobře a hezky mě pobavila. Sice bych ocenil jednotnou kresbu, ale to už je takový detail. Komiks má super tempo, neurazí a opět splňuje to co má. Jsem spokojený a NHM má skvělé období.

cyboy
M cyboy | 1.6.2020 | Thanos #03: Thanos vítězí

Nevadilo mi to cist a pointa je asi jedina mozna, ale z ceho jsem se jeste nevzpamatoval, je Ghost Rider v podani Franka Castla, ktery se stal krizencem mezi Deadpoolem a Harley. Castle je vsechno mozny, ale rozhodne ne uzvanenej pubertak, kterej trousi radoby vtipny hlasky se stejnou kadenci jako DP. Asi byl doposud malo bozi. Ted uz bozi je a pro me tak umrela dalsi postava/serie.
Bozi!
60%

ertefol
ertefol | 1.6.2020 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

Nic, o čem chcete psát domů, ale zase perfektní oddechovka, kterou jsem zhltnul jedním dechem. Působí trochu jako sidequest ve hře a hráčům vynahradí to, že Ofier ve hrách přítomný nebyl.

Fry
A Fry | 1.6.2020 | Archkomix, vol. I

Archkomix, vol. I - Doufal jsem že mě tahle sbírka povídek bude bavit a třeba mi to i malinko rozšíří obzory mého studia, nicméně se tak úplně nestalo a některé příběhy jsem v průběhu čtení (kvůli formě vyprávění) měl nutkání dokonce i přeskočit. Jakožto urbanista a komiksový nadšenec v tom celém totiž vidím řadu negativ a rozhodně by neuškodilo kdyby do celé formy zasáhl někdo zkušenější v redakční úpravě. Přesto jsem však rád, že něco podobného vzniklo, jenom úplně nevím zdali má tato sbírka ambice zaujmout i laickou veřejnost ... Za mě 3*!

ertefol
ertefol | 1.6.2020 | Ultimátní komiksový komplet #034: Avengers: Rozpad

Čekal jsem revoluční komiks, ale i tím, že spoustu předchozích komiksů neznám mě tahle revoluce neokouzlila. Všechna odhalení a brnkání na temné stránky jednotlivých hrdinů jsou super, ale přijde mi, že na pilu se tlačí až příliš, že děj je místy hodně zmatený a i když by jednotlivé smrti a linky měly vyvolávat spoustu emocí, tak u mě to příliš dobře nefungovalo.

Norri
M Norri | 31.5.2020 | Hellboy: Neuvěřitelné příběhy

Na tuhle knihu jsem se těšil. Těšil jsem se na jiný přístup, nové nápady a na neotřelé pohledy na Hellboye. Trošku jsem při tom těšení zapomněl na fakt, nebo jsem ho spíše ignoroval, že jde o povídky, a ty já moc nemusím. Na povídkách jako takových není nic špatného, ale musí se povést. Autor povídky musí na pár stránkách vybudovat příběh a atmosféru a zakončit to musí nějakou dobrou pointou. A to se ne vždy povede. Tato kniha je toho důkazem. Jsou v ní povídky se skvělým příběhem i povídky se skvělou či neotřelou, silně osobitou, kresbou. Jsou zde i povídky, ve kterých se dobrý scénář i kresba snoubí. Jsou zde ovšem i kousky, které tak dobré nejsou. Není tam sice nic, co by bylo vyloženě urážející, ale některé jsou rádoby vtipné, jiné zase jenom omílají hellboyovské klišé, či servírují akci bez úvodu či bez závěrečné pointy. Je ale fakt, že toho dobrého tam je více. 3,5*

Fry
A Fry | 31.5.2020 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu - Dostal jsem se k tomu až teď (více než rok od dočtení třetího dílu), takže jsem ze začátku knihy musel trochu listovat předchozími díly, což zapříčinilo že jsem se první třetinou spíše trochu pronudil. Nicméně po dojemném setkání Ality s Idem přichází část věnovaná Barjackovu tažení na Salem a poté i k finálnímu střetnutí s Desty Novou, jež musím označit za absolutní vrchol této série. Náhlý závěr sice otevírá dveře k možnému pokračování, avšak věřím že ideální závěr lze nalézt i v této knize ... Za mě 5*!

JackOneil
JackOneil | 31.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #071: Hulk: Spálená země

Lehce nadprůměr. Velmi odlehčené příběhy Ricka Jonese byly příjemným zpestřením. Červený hulk mi tu nevadil, ale pro mě to není až tak zajímavá postava.

Skot
M Skot | 31.5.2020 | Vei #02

Musel jsem znovu přečíst první díl , abych se dostal do děje. Mně se druhý díl líbil více než první , především zvraty ve scénáři a dojemným závěrem. Zmiňovaných soubojů v aréně nebylo tolik a dostalo se i na pletichy v zákulisí. Škoda jen tolikrát zde zmíněné příliš barevné kresby a statického výrazu ve tváři. Velmi dobrý průměr s trochu jiným pohledem na severské ságy.

Palebras
Palebras | 31.5.2020 | Transmetropolitan #08: Žalozpěv

Zatím úplně bez debat nejlepší díl z celé série. Spider prošel od prvního dílu velkým přerodem, kdy se z naprosto bezpáteřního parchanta stává člověk, který dokáže projevit city. Celkově se mi líbí, jak pomalu Ellis buduje své universum kousek po kousku. Pak jsou totiž nejvíc patrné rozdíly mezi tím, co bylo na úplném začátku a co v pozdějších fázích. Co se týče příběhů samotných, tak Žalozpěv naprostá pecka. Bouře a následný všudepřítomný bordel byly naprosto skvělé. Už jen stopování taxíku, kdy Shannon vybalí své dva míče je prostě na plný počet. Poté už následují komornější příběhy, které ale skvěle ukazují jakou Spider prošel proměnou a následuje opět fantastické finále, které nás pomalu ale jistě láká na zakončení celé série, které se bohužel blíží.Nicméně nás čekají ještě dva díly na které se neskutečně těším. Takže plný počet. Skvělé!!

Skot
M Skot | 31.5.2020 | Svatá Barbora

Na tuzemské poměry výborný komiks po stránce výtvarné , včetně nejrůznějších a milých detailů. Po stránce scénáře pak přece jen závěr poněkud uspěchaný a laciný, jakoby si s ním autoři nevěděli úplně rady, jakmile opustili reálný příběh a začali trochu levně fabulovat. Ale to jsou jen pihy na kráse . Vše ostatní napsali již pánové pode mnou.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.5.2020 | Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození

Jsou to mnohdy jímavé příběhy z důležité doby, která nám už ale pomalu uniká mezi prsty, poslední pamětníci už z tohoto světa pomalu ale jistě bohužel odcházejí. Proto si práce Post Bellum nesmírně vážím, jejich snahy a metody orální historie jsou skvělé. Člověk se akorát ale zase naštve, že demarkační linie ležela takhle hloupě... mohl jsem se z okna koukat léta na Pattona a ne na Koněva. Který už tam teda není, hehe.

Práce studentů jsou kvalitativně různé, ale často zaujmou, ať už skvělou kresbou (L. Nguyen), obsahem (svým způsobem téměř všechny), uchopením (T. Pánek) nebo vtipem (P. Ward). Ač nejsem žádný angažovaný feminista, trochu se mi ulevilo, že přestože autorek komiksů je hodně, vzpomněli si alespoň i na jednu pamětnici a věnovali jí jeden příběh. Co je však značně příšerné, je lettering. Bohužel strašně fádní a trochu kazící výtvarný dojem.

Celkový dojem: 70%

hroubek
hroubek | 31.5.2020 | DC komiksový komplet #088: Království tvé, kniha první

Po pár slabších číslech v DCKK přichází konečně něco velké a zajímavého. Mark Waid mě už několikrát přesvědčil, že je jako scénárista výborný a parádně umí vyprávět příběhy. No a co se týče Alexe Rosse, tak to je kapitola sama o sobě. Jeho kresba je impozantní. Dá se na ní koukat desítky minut. Má v sobě něco okouzlujícího. Přesto jsem po příběhové stránce čekal trochu více. Jde zatím o první část, takže čekám, že se to ještě rozjede. Nicméně se moc těším jak to bude gradovat, jelikož mě příběh hodně baví a na kresbu se moc hezky kouká. Z mého pohledu spokojenost, a pro fanoušky komiksů povinnost.

Spike
Spike | 30.5.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Velice rozporuplný kousek. Ačkoli jsem si těsně předtím přečetl komiksy Muž z oceli a Krize karmínového kryptonitu které patří ke stejné sérii, přeci jen mezi těmito knihami co tu vyšly vždy dost sešitů chybí, a tak to v orientaci moc nepomůže. Alespoň zezačátku Paniky na obloze mi trvalo než jsem se dostal do obrazu, a to ačkoli úvodní 'stalo se v minulých dílech' jsem si přečetl rovnou dvakrát. Začátek je prostě dost zmatený a u spousty postav jsem nevěděl co jsou vůbec zač.

Naštěstí, po prvním lehce Wtf sešitu si to docela sedne, a pak už příběh jede docela přímočaře s postavami co známe. Pokud máte načtené Nové Bohy tím líp, i tyto postavy se zde vyskytují. Vyskytuje se jich zde dost. Tolik, až jsem si nebyl zcela jistý, zda nápis "Superman" na obálce není lehce závadějící, když je to v podstatě týmovka, a trochu i ano, ale Muž z oceli je tu přeci jen pořád hlavní postavou.
Je třeba zdůraznit, že pokud na Supermanovi (nebo komiksech obecně) máte rádi ty osobní linky, tady se jich moc nedočkáte, komiks je v podstatě jedna velká akce. S čímž problém nemám, ale občas to už přeci jen bylo trochu repetitivní. Ač je komiks z roku 1992, i během akce je pořád osmdesátkově ukecaný, což tempo prostě zpomaluje. Ale vždy se objeví něco, co zabrání v nudě. Například přítomnost Deathstrokea, jež tu byl zřejmě ještě takový antihrdina, nebo scény s Guyem Gardnerem. Na jednu stranu je tahle postava strašně otravná a protivná, na druhou když se interakce s ním správně podá, nahlas se směju ("To je tak vtipný, že jsem se zapomněl smát, Guyi." "Tu hlášku máš odkud, Suchare? Z repríz 'Kroku za krokem'?"). Nejlíp to asi vystihla jedna z postav: "Ta bytost jménem Guy Gardner se zdá být neobvykle jednoduchá..." Postav je tam dost a příliš z nich moc prostoru mít nemůže, jak jsem už psal, tohle je hlavně akční rubačka. Samotného Brainiaca jako hlavního záporáka vidím vždy rád ať už v jakékoli podobě, ale tady s pleší a bradkou a knírem a'la Oliver Queen vypadal jako pedofil. Jeho geniální plány se sice měnily každou chvíli, ale to už k žánru tak nějak patří, a celkově jsem za tohohle padoucha rád, jen jak říkám, čistě vizuálně preferuji jiné jeho podoby. Ani závěr mě nijak nezklamal, prostě taková superhrdinská klasika.

Kreslířů se vystřídalo více, a kresba mi sedne tu víc, tu trochu míň, ale rozdíly jsou víceméně minimální. Taková klasika přelom 80's/90's. S čím mám problém, jsou hrozně vybledlé barvy. V retro komiksu který je o 9 let starší, jsou syté normálně, obálky taky, a ta matnost trochu shazuje kresbu která tak nevyniká. Když už jsme byli u toho retra, to je zajímavé z hlediska vývoje Brainiacovy postavy, ale opravdu neuvěřitelně ukecané, a to jakože vážně moc.

Celkově je to jeden z těch slabších Supermanů co tu vyšli, ale do nadprůměru se pořád snadno dostane. Mínusy jsou absence civilních linek, někdy ne moc dynamické tempo a barvami zkažený vizuál, naopak se mi líbí že tu máme hezky gradovanou akci která není rychle utnutá jako jinde, Superman je tu takový jakého mám rád, ostatní postavy když už dostanou trochu prostoru ho dokáží využít, i ty emoce fungují, a to zrovna u postavy kterou jsem doteď neznal, což je jen plus. Takže jestli trochu víte co očekávat, myslím že tato kniha nezklame, jen se nenechat odradit tím začátkem, který je trochu zmatečný. 7/10

Jason2808
Jason2808 | 30.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #003: Wolverine

Klasický retro s Hulkem potěšilo.. A 'Hon na Mystique' je především po vizuální stránce boží. Jak Logan tak Mystique vypadají hrozně "badass" :). Prostě styl kresby, který mi absolutně sedí.. Příběh sice jednoduchý, ale s poměrně překvapivým vyústěním.

Kadin
M Kadin | 30.5.2020 | Živí mrtví #18: Co přijde pak

V tomto díle dostává větší prostor Negan a Zachránci, což je pochopitelné, jestliže autor chce udržet tyto postavy delší dobu v příběhu. Také poznáváme další komunitu a spolu s ní i krále Ezekiela, velmi důležitého spojence pro nadcházející válku. Kvalita se stále drží vysoko a i po tolika dílech mě tato série stále baví. 8/10

Palebras
Palebras | 30.5.2020 | Transmetropolitan #07: Všechno, nebo nic

Pomalu ale jistě se blížíme do finální rovinky a dostáváme civilněji podaný díl ve kterém se mírně šlape na brzdu. Ale neměl jsem s tím problém. První třídilný příběh Návrat ke kořenům je fajn a místy jsem se pekelně bavil..Kšeftík ukazuje syrovost a nelehký život děcek žijících na ulici a považuji ho za dost emitivní čtení...Pak se dozvíme pár konspiračních teorií, kdy některá jsou fakt skvělá...No a poté nám Spider udělá menší exkurzi po městě...Celkově opravdu komornější díl, kdy Spider netlačí na pilu ale i tak je to pořád skvělá zábava.

james89
james89 | 30.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Na další díl jsem se těšil, protože mě Černá palice baví. Tento díl mě moc nezaujal. Hlavně u povídky s detektivem mi moc neseděla umělecká kresba, která by se hodila spíš do jiného komiksu. Beru to spíš jak nějaký doplňkový díl. Snad budou další díly jak ty předchozí. U některých stránek jsem měl vadu tisku (rozostření), tak to budu reklamovat. Hodím otázku do diskuze.

trudoš
trudoš | 30.5.2020 | Calvin a Hobbes #05: Pomsta hlídaných

„Myslel jsem, že když člověk dospěje, automaticky pak ví, co má v každé situaci dělat. Nejspíš bych se do dospělosti tak nehnal, kdybych tušil, kolik je v tom improvizace.“
Tohle je zkrátka nadčasová série, která zdaleka není jen o tom, jak malý kluk ve městě vnímá svět dospělých a do běla rozpaluje všechny kolem sebe. Tuhle verzi už předvedl francouzský génius René Goscinny. Oproti tomu Bill Watterson s chlapeckým sarkasmem a odzbrojující naivitou sehrává nádhernou poemu o dětství na americkém venkově. Calvin a Hobbes tvoří dokonale sehranou dvojku, v níž raubíř Calvin představuje horkokrevnou touhu po všem novém a naopak imaginární tygr Hobbes je klidným zastáncem prostého života. Ta bezprostřední nostalgie z toho přitom čiší výtvarně i scenáristicky, až je jednomu málem smutno, že žije tady a ne tam.
Geniální na tom je, že před deseti lety jsem se „pouze“ bavil absurdností jednotlivých skečů. Dnes si je sám prožívám naplno, když se s jedním takovým malým rozumbradou pokouším vyjít.

Delphín
Delphín | 30.5.2020 | Strážci galaxie #03: Rozpad Strážců

Tak tenhle díl mi teda sednul! Příběh dost kvalitní, tentokrát každá postava dostala svou fér porci prostoru. Kresba ujde, parádní ale byla u sešitu s Captain Marvel, na to byla radost koukat.
I přes lehce zavádějící název mě tenhle komiks fakt bavil

cyboy
M cyboy | 29.5.2020 | Zóna

Zajimava vec a misty i opravdu vtipna.
70%

trudoš
trudoš | 29.5.2020 | Zóna

Jmenuje se to jinak, vypadá to jinak, ale pořád je to Rudo. Daniel Majling sice maličko změnil charakter vyprávění, ovšem jádro je stále stejné. Tady bych na každý pád nerad strašil, protože Zóna zdaleka není tak anarchistická, jak by se mohlo zdát. Dobrodružství se rozvíjí ve správně konspiračním duchu, kdy společně s hrdinou odhalujeme tajuplnou záhadu, před kterou by podklesla kolena i Danu Brownovi. Atmosféra je v tomhle ohledu perfektní, autor si z žánru záměrně utahuje, stejně jako jej využívá k zvýšení napětí. Největší předností pak zůstává nekorektní humor, operující s vytříbenými metaforami: „Bola chytrá, milá, vtipná, vzdelaná, a hoci jej prsia bagatelizovali pokrok, ktorý na poli miniaturizácie dosiahli Japonci, bola aj neskutočně priťažlivá.“ Překvapivě ubylo vulgarit a to na úkor děje, avšak existenciální monology si nadále udržují komediální syrovost. Prostě nelze neobdivovat stylistiku, s níž autor dokáže pourážet člověka do třetího kolene pomocí spisovné slovenčiny.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 29.5.2020 | Královská hra #03

Jakože málokdy se mi stane, aby něco bylo zároveň tak trochu střídavě nudný a hloupý, ale i neskonale napínavý. Jo, chci vědět, jak to dopadne. Chcípá to tam dosti solidně, skoro bych řekl, že brutálně.

Celkový dojem: 40%

perak
perak | 29.5.2020 | Rumcajs se vrací #03

My, co jsme na Rumcajsovi a na dalších postavách z reklam vyrůstali (a v mládí pak i s Vetřelci a Predátory), máme pro tyto hrdiny zvláštní slabost, takže s nimi moc rádi prožíváme všechna možná i nemožná dobrodružství. Pro mne je to návrat ke kořenům v plné palbě žaludů.

trudoš
trudoš | 29.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #101: The Invincible Iron Man: Začátek konce

Možná jsem byl zrovna v přechodu, ale tentokrát mi tahle vykopávka sedla. Je to bezesporu zdlouhavé vyprávění (dvakrát jsem u toho usnul), ovšem když si to člověk rozumně rozvrhne, není scénář Archie Goodwina zdaleka tak hrozný, jak se zpočátku může zdát. Autor nešetří energií ani nápady, takže ten věk osmačtyřiceti let vnímáte jen pro žánrovou naivitu nespoutaného dobrodružství. A třebaže kresba není tolik inovativní, jako u jiných tvůrců, George Tuska se plně podřizuje tempu příběhu a dokonale zachycuje dobovou superhrdinskou atmosféru. Krása po všech stránkách.
Sic mi zařazení do Ultimátního kompletu trochu uniká, protože výjimečného není na komiksu nic, neznamená to však, že jsem si ho neužil se vším všudy. Celkově jsou v příbězích geniální především všichni ti padouši se superjmény a superkostýmy, které by netrumfnul ani ten sebenamachrovanější transvestita. Mimo jiné jsem si poprvé všiml Iron Manových ocelových bradavek a popravdě řečeno... do teď mě straší jejich ničivé možnosti.

perak
perak | 29.5.2020 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Hailující Cap se často nevidí. Dobrý nápad na zápletku, která je celkem uvěřitelná, takže v rámci Capova univerza poměrně osvěžující prvek. Retrospektivní děj všemu dává trochu větší hloubku. Jen je to o maličko více upovídané, a tudíž se tempo vyprávění občas zadrhne. Bohužel neznám příběhy, které tomuto předcházely a na něž je ve vyprávění občas odkazováno. S nimi bych asi pochytil více souvislostí, ale i tak to nebylo špatné.

Delphín
Delphín | 29.5.2020 | Strážci galaxie #02: Angela

První polovina byla naprosto super, potom ale začal mít děj hrozně kolísavou kvalitu. Jediné, co se mi na tomhle komiksu vyloženě nelíbilo, bylo panelování. Kreslíři schopní, ale jejich panely byly až moc velký pokus o akci, který mě teda vůbec neseděl. Co mě naopak bavilo byly hlášky, kterých tady bylo řečeno dost kvalitních. Rozdával je hlavně Rocket, který si získal mé sympatie. Jen škoda, že Groot s Draxem zatím nedostávají tolik prostoru. Ale to nevadí, na všechny se prostě dostat nemůže.
Názor na to mám takřka totožný, jako na první díl Strážců - čistý superhrdinský průměr, který potěší, ale zároveň nijak extra neoslní.

cyboy
M cyboy | 28.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #099: Silk

Podobne prazdne, jako Kamala. Misty jsem mel pocit, ze ctu Kamalu, protoze je to desne zamenitelne. Bylo by hrozne fajn dostat neco, co se alespon snazi byt originalni. Tohle je jen holcici verze Spider-Mana, krizena s Kamalou.
Jameson evidentne zamestnava vsechny pavouci hrdiny ve meste, zaporaci na ni skacou odnikud, az mate pocit, ze ani nedojde domu apod. Zalostne nedostatecne, ale evidentne to dnes k uspechu staci.

Strasne slabe, prazdne, jedouci podle ocividne modni sablony, ktera privedla na svet i parady jako New New Warriors.
50%

honza2457
honza2457 | 28.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tohle je opravdu povedený díl, moc jsem od toho nečekal, ale dostal toho hodně. Skvělý nápad na příběh kde se utkají proti sobě Joker a Hádankář. Jsem rád, že to King pojal ve stylu války gangů, kde byli civilní oběti a výbuchy budov, ale nemuselo se zničit celé město. Příběh byl jednoduchý ( to i motivace záporáků) s krásnými souboji, zajímavými dialogy, velkým množstvím postav a dokonce jsme dostali i zrození padoucha. Kresba jak už je u této série zvykem byla výtečná a kniha se četla sama.

Murphy722
Murphy722 | 28.5.2020 | Svůdné touhy

Líbí se mi na tom ta zkratkovitost. Pár stránek a hotovo. Perfektní konvolut příběhů od světových kreslířů. Akorát si tak říkám, jestli některé kreslíře lze považovat za "opravdové" umělce. Párkrát to byl docela perfektní a přestřelený úlet.

Mr. Baboon
Mr. Baboon | 28.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #017: Zrození Venoma

Já nikdy moc nemusel ten zastaralý styl kresby z 80' a ještě pozdějších let, většinou se mu obloukem vyhýbám. Nicméně jsem si řekl, že by bylo fajn vědět jak, kdy a proč Venom vlastně vznikl a tak jsem v trafice sáhnul po tomhle kousku a řekl jsem si, že to nějak zvládnu.

Můj přístup 'nic nečekej a možná budeš mile překvapen' se vyplatil. Překvapivě mi kresba nevadila a příběh mě zajímal a bavil. Paradoxně, a to je za mě škoda, se s Venomem jako takovým setkáme pouze v jednom z asi pěti sešitů, které toto číslo obsahuje. Dvě poslední s Venomem nesouvisí už vůbec (máme zde Silver Sable).

To je hlavní důvod, proč ubírám jednu hvězdu. Poslední dva sešity sice přímo na ty předchozí navazují, ale o Venomovi ani zmínka... a to jsem se na něj opravdu těšil. Kresbu zde hodnotit nebudu, i když mi není kdovíjak po chuti, v té době takhle kreslil skoro každý a byla by škoda snižovat hodnocení na základě předpojatosti.

Palebras
Palebras | 28.5.2020 | Transmetropolitan #06: Někdy příště

Ellis ve svém již šestém pokračování dokáže držet laťku proklatě vysoko a já jsem si další díl opět užil. Hned ze začátku v kapitole Nikdo mě nemá rád, mě rozsekal Kouzelně pravdomluvný parchant Spidey či Redaktor z hor. Poté se vydáme na procházku ulicemi, kde Spider nasává atmosféru a motivaci pro psaní sloupku, aby nás následně ohavné asistentky vzaly na dámskou jízdu. Konkrétně sešit s asistentkami, nám dává pár střípků, co se týče vztahu se Spiderem a perfektně tak rozšiřuje dané universum. Jinak co se týče třídílného příběhu na samém konci, tak ten je opět perfektní. Jede na stejné vlně jako v případě Osamělého města a a opět roztáčí parádní centrifugu událostí. Jsem zvědav jak se s tímhle Ellis popasuje v sedmém díle, protože Spider na konci brutálně šlape na krk všem svým nepřátelům. Skvělý díl skvělé série. Plný počet !

tom173
tom173 | 28.5.2020 | Kasta metabaronů (2. vydání)

U paleoježíše! Co napsat k tomuhle veledílu? Šlo pro mě o první komiks Jodoversa a přemýšlím jestli jsem někdy četl lepší komiks a způsob práce s tímto médiem. Tak dlouho jsem v hlavě nosil snad jen Bažináče od Moorea. Už když poprvé vezmete do ruky těch monstrózních cca 550 stran, jde z toho respekt. A ať knihu otevřete kdekoliv, všude samé epické vesmírné výjevy z bitev, různých lodí, planet a ras. Kolik let muselo zabrat vymýšlení všech plavidel (která vypadají technicky opravdu promyšleně a tak že by mohla fungovat), zbraní, zbroje, kostýmů, kultur, zvířat, komunit (jeptiškurvy u mě vedou!) a architektonických stylů a motivů. No zkrátka jde o epos, který by každý fanoušek měl mít ve sbírce a já nechápu, že mi tak dlouho unikal. Co se týče děje jde o dokonalý mix space opery, antické tragédie a ano taky komedie - humor mi neuvěřitelně sedl. Asi budu v menšině, ale Tonto a Lothar mi přišli strašně zábavní, vtipní a všechny jejich vstupy do příběhu mi sedly ("požádej tří milionkrát o prominutí!"). I když poslední třetina knihy mi už přišla slabší a moc natahovaná (jakoby se Jodorowsky nedokázal se svými hrdiny rozloučit), jako celek je to prostě dokonalé. Tak a já jdu konečně na Incal :)

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | 100 nábojů #08: Posmrtné blues

Po stylovém představení Victora (a "mytologickém" exkursu do prehistorie Trustu) se v jednom soustředěném, emocemi nejen z vedlejších linek nabitém příběhu v New Orleans konečně probouzí minuteman Willie – s kocovinou, kufříkem, pistolí, fotkou Shepherda, zakrslým virtuózním trumpetistou, Shepherdem přivázaným k židli a ochranářskou Dizzy. A když už se zdá, že Graves kroužící okolo nedostane to, co plánoval, zkratový výstřel z naprosto nečekané ruky odstraňuje ze šachovnice veledůležitou figuru. „Josephe…“ :'(

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #109: Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela, část 2.

Nepřeberná kvanta textu mě od čtení až odrazovala, on taky naivně hloupoučký příběh za ty kecy snad ani nestál, přestože Thanos hrozil v nejlepší formě. Holt klasický průměr té doby, ale nakonec ne zas nějaký zlý. Hlavní tahák knihy se pak samozřejmě skrýval pod prvním "Marvel grafickým románem", emotivním a civilním rozloučením s nevyhnutelně umírajícím hrdinou. Přiletěli snad všichni…

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Parádní historicko-dobrodružná kniha. INDIÁNSKÉ LÉTO velice lehce, bez plýtvání slovy, eskaluje (kvůli "nevinnému" znásilnění) konflikt indiánů a bílých usedlíků z pohledu jedné vyloučené rodiny, bohužel jej končí dosti bezradně, s pocitem celkové bezvýznamnosti události. EL GAUCHO již jak vyšší dramatickou, tak nízkou lidskou linku (včetně pocítěné bezmoci ve fatálním závěru) uchopuje přeci jen pevněji a Manarovu nádhernou kresbu vytahuje množstvím detailů do ještě "nebeštějších" výšin.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #20

Nerovná bitva se vyostřuje na 3 frontách, šance i naděje Průzkumníků se tenčí a já už si dost intenzivně přál, aby se jim konečně povedl aspoň jeden finální "kill". A vypadá to, že jsou (přes vysoké oběti) blízko.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #19

Přestože plynulost (asi tak sedmé) bitvy, na které závisí přežití veškerého lidstva, neustále přerušují nějaké psychologizující flashbacky (dokonce i z nepřátelské strany), rozjede se nakonec slušně. Jen škoda, že se ničeho definitivního / zásadního nedosáhne – zatím.

TheLavk
TheLavk | 27.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Velice zábavné, přečetl jsem na jedno posezení.

trudoš
trudoš | 27.5.2020 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Takhle má vypadat konec, který přijde včas. K dokonalosti mi chyběla jen maličkost, detail, jenž se sérií táhne už od druhého dílu. Joe Hill totiž umí nápaditě pracovat s likvidováním postav, jenže věřil jsem mu pouze v albu Vítejte v Lovecraftu. Všichni další nebožtíci jako by se jen připisovali na účet. V poslední knize je to nejmarkantnější, protože se tu umírá jak na běžícím pásu a přestože emoce nádherně jiskří, vůbec to na mě nepůsobilo skutečně. Spíše románově, což je samozřejmě dost absurdní prohlášení, vzhledem k tomu, že o román jde, třebaže komiksový.
Jinak ovšem perfektní, autor se s tím nemaže a od první stránky drží nohu na plynu. Trochu okaté jsou sice dohrávky některých vztahových linií, protože jejich účelem je pouze podojit čtenáře o co nejvíce slz. Ale vždyť to je důvod, proč vlastně čteme. Takže jo, i když pan Hill hraje s obehranými kartami, hraje s nimi bezvadně. Ještě dlouho po závěru jsem celý cyklus v hlavě opakovaně převracel, třídil, zkoumal a vychutnával.

Fry
A Fry | 27.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Frankenstein v podzemí - Ještě pár let nazpět bych dal ruku do ohně za to že tato a mnohé jiné knihy Mignolversa tady nemají nejmenší šanci na vydání. Dneska je naštěstí náš trh už někde jinde a vedle hlavní linie knih Hellboye a Ú.P.V.O. dochází i na takové příběhy jako jak se z vedlejší postavy jedné nevýznamné povídky stane hlavní hrdina, jež zachrání podzemí před vlivem bohů Černé bohyně. Navíc jak píší kolegové pode mnou - pomrkává se zde po okolních sériích a navrací se i postavy, na které bychom jinak už asi zapomněli ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 27.5.2020 | Bleach #22: Conquistadores

Bleach #22: Conquistadores - Až na tu změnu v pozici letterera a pomalé tempo vydávání ještě zpomalené COVIDovou epidemií, jsem moc rád za návrat této legendy na náš trh! Pár let nazpět jsem si tohle volume pořídil v originální japonštině (v Chinatownu za 2 libry) a ani jsem už nedoufal v nějaký ten restart vydávání. Přesto k tomu nakonec došlo, a ač asi nevydržím čekat dalších XY let na finální dokončení, tak každou jednotlivou knihu určitě podpořím svým zakoupením. Ještě aby ne, přicházejí Arrankaři a zápletka se už zase zamotává ... Za mě 5*!

perak
perak | 27.5.2020 | James Bond #03: Hammerhead

Příběh celkem ubíhá, Bond se zbytečně nevykecává, ale zas ani ničím nepřekvapí. Ono v tom rozsahu knihy asi není ani moc prostor pro nějaké dějové odbočky a velké zvraty, takže se vzaly všechny tradiční 007 ingredience a bez větší invence se z nich upekl chutný pokrm, který zasytí, ale nic více. Pokud jde o kresbu, tak u ní palec nahoru. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec dávám slabší 4 - kniha se mi líbilo k něco více, než předchozí dva díly.

Norri
M Norri | 26.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Frankenstein v podzemí je maličkým střípkem mozaiky, který přesně zapadne do malé mezery mezi několika většími dlaždicemi. Daří se mu propojovat zdánlivě nespojitelné a vesele mává na čtenáře, kteří už mají něco z Hellboyversa načteno. Navíc to není jen obyčejná rubačka, ale Mignola se zde tentokrát pouští i do psychologie hlavního hrdiny, což jej činí mnohem zajímavějším, než je celá řada jiných Mignolových postav. Doufám, že se s Frankensteinovým monstrem ještě někde setkáme. 4,5*

Good Games
Good Games | 26.5.2020 | Cagaster #06

Finále série sa vydarilo a je to príjemná rozlúčka s týmto svetom a postavami. Kniha obsahuje aj dve krátke poviedky, ktoré sa sem tentokrát hodia oveľa viac ako v predošlom diely. Je zaujímavé sledovať, akú cestu si prešla autorka Kachou Hashimoto s kresbou. Už v prvom diely bola kresba vydarená, ale v tých posledných dieloch nemá chybu a kto hľadá dobre kreslenú manga sériu, tak by mal Cagaster určite skúsiť. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 26.5.2020 | Cagaster #05

Štvrtý diel považujem za najlepší v tejto sérii. Ponúkol totiž poriadnu dávku vydarenej akcie a aj poriadnu dávku cagasterov. V tom najlepšom pokračuje aj piaty diel a jediné, čo sa mi nepáčilo bolo, že sa to po 122 stranách usekne a ten pútavý našlapaný dej nahradí poviedka, ktorá sa sem vôbec nehodí. =►Celá recenzia◄=

MEGA
MEGA | 26.5.2020 | Planetary #01: Do všech koutů světa a jiné povídky

Komiks obsahuje několik povídek s různými nápady i žánry a překvapivě to funguje. Archeologové záhad minulého století celou knihu propojují a zároveň jsou největší záhadou. Kresba skvěle vykreslila jak skryté divy světa, tak zajímavou plejádu postav. Série má velký potenciál a je opravdu škoda, že není vydaná komplet.

honza2457
honza2457 | 26.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman)

Ani vlastně nevím jak to hodnotit. Rozhodne lepší než úvodní díl, ale stále je vidět, že to je jen úvod k něčemu většímu. Bohužel se zase objevuje zmatečnost, které se u něčeho takového vyhnout nejspíš nejde. Na čtyři sešity toho je odvyprávěno opravdu hodně, ale já nejsem fanoušek cestování časem, takže krom prvního sešitu jsem to četl hlavně z povinnosti. Kresba byla velice dobrá, zvlášť se mi líbily stránky boje Batmana s Reversním Flashem a odpočítáváním času.

kaylin
kaylin | 26.5.2020 | Caravaggio (paperback)

Komiks "Caravaggio" je velmi příjemnou ukázkou toho, jak se Milo Manara jako autor vyvinul, jak je schopen oslnit nejen svou kresbou, ale i tím, co vypráví. a to se mu v tomhle případě skutečně podařilo. Není to jen nějaká blbina jako v případě komiksu "Klik" nebo "Vůně neviditelného", ale je to příběh, který má svou hloubku, je to příběh, který skvěle prezentuje jednoho velmi slavného umělce, jehož éru jsme nikdy zažít nemohli, ale jehož dílo je doteď oceňováno. Komiks "Caravaggio tuhle skutečnost prezentuje ve formě, která je velmi čitelná, je čtenářsky zajímavá, ale především je výtečným spojením ilustrace se scénářem. Milo Manara si jako scenárista sedl a jako kreslíř ze sebe vydal to nejlepší, nikoli už za každou cenu poplatný erotickému žánru, ale skutečně spíše umění. A to se musí v případě jeho díla ocenit.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Hehe, "Leonarda ne!" - to je celkem vtipné, též jsem na to pomyslel. Jinak je to parádně nakreslené, ale ostatní je typická Jodorowského šílená dějová jízda a... v podstatě klasicky a opět nuda. Už Borgia mě nebavila. Ke konci jsem si říkal, že budu subjektivně trochu uchlácholen jakýmsi pavlovským či ebenezerovským obratem, ale ne.

Celkový dojem: 40%

Ter
Ter | 26.5.2020 | Batman: Zatracení

Zhúlený výprd. Malba super, obsahovo sračka.

MEGA
MEGA | 25.5.2020 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (3. vydání)

Jo, povídky k Hellboyovi sednou. Mrtvola a poslední dvě delší povídky se mi líbily nejvíc. Mignola zde prezentuje mnoho skvělých nápadů a každá povídka má něco do sebe. Pořád mě to neposadilo na zadek, ale čtení mě bavilo. Kresba je prostě perfektní a tvoří nádherně temnou atmosféru.

Sajmon
Sajmon | 25.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Zcela jistě se jedná o skvělý komiks. Je to něco jako thriller s prvky komedie která tam decentně zasahuje a odlehčuje příběh. Kresba je skvělá a příběh je na tom stejně dobře. Mohu vytknout jedině to, že pokračování vyšlo až o 4 čísla později, tedy až za dva měsíce po tomto kousku, což je docela škoda.

Norri
M Norri | 25.5.2020 | Hellboy: V Mexiku

Moc jsem nečekal a přesně to jsem dostal. Průměr až lehký nadprůměr. Jak Corbena občas nemusím, tak u Hellboye mi jeho kresba sedí. Úvodní vyprávění Hellboy v Mexiku je mi už po několika přečteních důvěrně známé, ale následné Corbenovo pokračování Dům oživlých mrtvol pro mě bylo nové a celkem mě pobavilo. Docela zábavné byly i povídky o "Rakváři" a to i díky kresbě Fábio Moona a Gabriela Bá. Krátké povídky Aztécká mumie a Hellboy se žení neurazí, ale ani nenadchnou. 3,5*

Palebras
Palebras | 25.5.2020 | Transmetropolitan #05: Osamělé město

Takže jsme v polovině série a Spider klasicky pokračuje v nastoleném tempu. Opět jsem se parádně bavil. Strašně se mi libilo Spiderovo polemizování na téma Smrti...To bylo prostě moc fajn a parádně jsem se zasmál. Ostatně i 21 dní přineslo skvělý a místy hodně vtipný náhled do každodenní rutiny velkoměsta. A hlavně potěšilo Spiderovo nakupování. Třešničkou na dortu byl pak třídilný příběh Osamělé město, který byl opravdu skvělý a perfektně nalákal na pokračování.

honza2457
honza2457 | 25.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Tak tohle byl zatím nejslabší díl série. Jen a jen mlátička bez nějakého hlubšího významu a několik střípků z minulosti to nezachránilo. Musím říci, že kresba je stále na vysoké úrovni a díky tomu jsem to přečetl na jeden zátah. Krátký příběh s Catwoman byl takový nemastný, neslaný a nebýt konce tak i snadno zapomenutelný. Poslední dvě krátké povídky byly příjemným zpestřením, ale knihu už zachránit nemohli. Snad bych ještě vypíchnul scénu z fastfoodu, která mě opravdu pobavila.

karl173
M karl173 | 25.5.2020 | Grandville #01 (2. vydání)

Zajímavý komiks. Talbot tu velmi zručně střídá jak tempo tak kresbu podle toho zda se zrovna jedná o akční nebo detektivní pasáž. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se dokázal správně naladit a bohužel ve chvíli kdy mě to chytlo naplno už detektiv inspektor LeBrock sprintoval finální rovinkou. Na druhou stranu tahle jednohubka mě slušně připravila na další knihy a já jsem velmi zvědavý jak bude tato série pokračovat. 4*

TonyT
TonyT | 25.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Jodo má za a) od samého počátku své komiksové kariéry ten dar, že si umí vybrat opravdu skvěle kreslíře, za b) umí psát poutavě a jedno jestli je to filozofické scifi, western nebo historický příběh.
Přesto loňský Bouncer je nepřekonatelný a i samotná Borgia mi přišla také o stupínek zábavnější, jinak ale spokojenost, mě to bavilo a samotná kniha od Arga je opravdu parádní.
Ps: nevím na co máme monopol jak zmiňuje Darth Raelchi, ale je bohužel český naturel si neustále na něco stěžovat. Nicméně je super doba, že tohle můžou dnešní komiksový čtenáři napsat. Já jsem na spoustu věcí od konce devadesátých let dlouze čekal a na hodně věcí přišla řada až v posledních letech, ono si už dnešní čtenáři asi neuvědomují, že jsme tady měly kur. a skluz, takže díky nakladatelům za jejich práci a díky že tady všichni ti jmenování vycházeli a vycházejí.

Kadin
M Kadin | 25.5.2020 | Živí mrtví #17: Důvod se bát

Parádní představení a nástup záporáka, který nám ukazuje, jak bude tato série probíhat dále, ale upřímně, oproti serialu to nemělo tak skvělou atmosféru, pocit bezmoci a úzkosti. 8.5/10

Spacecore
Spacecore | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Legion of Super-Heroes mám rád, ale tohle bylo starý, vytržený z kontextu, zamotaný, nezajímavý a nudný. Škoda mluvit. Čtení jsem si vyloženě protrpěl. Potěšil mě snad jen závěr se samotným Darkseidem, jinak je to bída.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Ano, je to poněkud slabší kniha. Při čtení encyklopedie v poslední části knihy jsem si říkal, zdali Lemirovy ambice tvořit takové rozlehlé komiksové univerzum nejsou poněkud přehnané. Dal bych přednost komornějšímu vyznění.

Celkový dojem: 60%

honza2457
honza2457 | 25.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Sice o něco horší než první díl, ale přesto velice dobry komiks. Příběh s Banem se výtvarně povedl, ale poslední dva sešity byly přímo pastva pro oči. I přes akční jízdu jsme se zase více dozvěděli o minulosti tentokrát o vztahu Batmana s Catwoman a hlavně ta skvělá chemie mezi nimi. Minusem bylo, že Batman leží skoro mrtvý a během pěti minut je jak znovuzrozený. O něco lepší bylo přepráni asi dvou set vojáků se zbraněmi přičemž ho samozřejmě minula každá kulka.

Alfi
Alfi | 25.5.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

Netuším, prečo všetci očakávajú pokračovanie. Ako áno, šlo by to, ale nemyslím, že je to nutné. Dostávame úplný a uzavretý príbeh vzniku priateľstva.
Ak ste si kupovali Berserkra a čakali Conana, budete veľmi sklamaný. Lemire si hrá so žánrovými klišé a tam kde by ste čakali akčný príbeh ponúka niečo výrazne iné (ale to nie je na škodu). Miesto epiky poetika. Super.

Fr3d_K
Fr3d_K | 25.5.2020 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Jediné co mi na Thorovi vadí je, že nás hodili do vody a plavte. Chtělo by to vědět trošku víc souvislostí aby jsme při čtení tak často netápali v ději a narážkách na čísla předcházející, které bohužel Crew nevydala. Jinak scénář je ok. Takový Aaronův průměr takže momentalní nadstandart v mainstream comicsu. Kresba skvělá. Za mě největší plus. Zatím 3/5 a uvidíme dál.

cyboy
M cyboy | 25.5.2020 | Dogman #03: Peťulka čili život kotěte

Porad dobre. Detem se to libilo hodne a i ja jsem se asi trikrat zasmal.
70% (hodnotim podle nazoru deti, ja bych v ramci svym peti hvezd nesel na vic, nez na tri)

trudoš
trudoš | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Třináct let, které uplynuly od okamžiku, kdy jsem komiks četl poprvé, moje dojmy z něj vlastně ani moc nezměnily. Za tu dobu se mi sice rozšířily obzory ohledně DC univerza, takže zdejší plejáda hrdinů a záporáků už pro mě nebyla tak nepřehledná, ale ono to pro dějovou linku v důsledku ani není moc podstatné. Scenárista Jeph Loeb si stejně jen připravuje půdu pro finální odhalení a Batmana nechává pouze zmateně pobíhat z jednoho konce Gothamu na druhý. Přesto má první část Ticha výbornou atmosféru a perfektní tah na bránu. Ale to je asi tak všechno. Podobně to mám s kresbou - ačkoli Jim Lee předvádí perfektní řemeslo, už to zkrátka není tak ohromující jako tehdy. Dost možná proto, že mi ty drobné superhrdinské stereotypy začaly postupně lézt krkem. Kostým Huntress je toho potvrzením.
Skvělým bonusem je ovšem první výskyt Batmana v Detective Comics. Je to tak úžasně trapně naivňoučké, až je v tom kus geniality. Především při srovnání tehdy a teď. Tu osmdesátku Netopejrek prostě nezapře.

SomeOne
SomeOne | 25.5.2020 | Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba

Krásně to propojuje první a druhou epizodu Hvězdných válek. Je škoda, že to jsou Legends a za chvíli to asi Disney nahradí něčím o dost "kvalitnějším".
Je to můj první omnibus z této kolekce ze Star Wars. Viděl jsem ho ve slevě za 300 Kč, takže jsem ho hned popadl a nelituji toho.

Carnage
Carnage | 25.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Černá Palice mě prostě baví a mám chuť číst další komiksy z tohoto světa ale tento komiks bohužel musím ohodnotit průměrem. Chápu že se jedná asi o nějaký vyplnění času nebo co ale kromě roztomilé Cthu-lojzičky a slibného úvodu do knihy to nestálo za moc. Encyklopedie je zajímavý nápad ale zabrala příliš mnoho z knihy a zmenšila tudíž místo pro další příběh nebo pro ucelenější pokračování knih přechozích.

MEGA
MEGA | 24.5.2020 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (3. vydání)

Celkem zklamání. To, že je zde strašně moc nápadů a všelijakých potvor by nevadilo, kdyby to bylo nějak elegantně promyšlený, ale na konec toho většina vyšumí do prázdna. Mignola vytvořil úžasný, originální svět, o tom není pochyb. Jeho osobitý styl jde cítit z každé stránky, ale chtěl bych strávit více času poznáváním postav. Stejně jako minule je nejlepší část komiksu kresba, která je naprosto prvotřídní.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Neřekl bych, že je to jen rubanice, je to zabalené v trochu komplikovanějším hávu. Jak poznamenal karl173 pode mnou, je to "standartní Mignola", mě to celkem bavilo.

Celkový dojem: 70%

mearez
mearez | 24.5.2020 | Mechanická Maggie

Po dlouhém snažení dočteno. Nápad neni špatný, ovšem řekl bych, že se jedná o dospělejšího Archieho. Něják mě to nevzalo, prostě jen zmatečná sbírka povídek. Hrozně ukecaný komiks ještě doplňují místy naprosto nudné příběhy, místy naprosto nevtipné frky, které nakonec tvoří mozajku komiksu, který sice pracuje s nápadem, ovšem tento nápad není tolik originální, jen zabalený do župánku osmdesátkového punku. Rozhodně se nejedná o nic stěžejního. Za mě 2*.

honza2457
honza2457 | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (paperback)

Obyčejný, tohle slovo to podle mě přesně vystihuje. Klasická mlátička, která vám nedá nic víc. Kresba chvílemi vázne, ale na některých nestvůrách jsem mohl oči nechat.

JackOneil
JackOneil | 24.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #070: Avengers: Dětská křížová výprava

Akční i vztahové pasáže dobře plynou a jsou dobře napsané. Velmi se mi líbila i kresba. K příběhu nemám co bych vytknul.

Fr3d_K
Fr3d_K | 24.5.2020 | Parker: Lovec

Asi za ty 3 hvězdičky může i velké očekávání. Každopádně je u Parkera hlavním kamenem úrazu scénář. Vše ostatní je naprosto úchvatné. Jak ilustrace tak formát vydání! Za to 5/5 ale ten příběh je prostě tak strašně obyčejný 1000x převyprávěný a naprosto předvídatelný. Škoda. Každopádně ve sbírce mi zůstane protože po grafické stránce je to pro mě fakt klenot!

hroubek
hroubek | 24.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Jsem moc rád, že jsme dostali možnost, dozvědět se jak příběh o únosu tety May dopadl. Mark Millar rozehrál zajímavý příběh a náš oblíbený pavouk to nebude mít lehké. Millar tlačí Spidey na jistou morální hranu a je zajímavé číst jak se s tím Peter vyrovnává. Příběh má spád a je dost akční a neustále se v něm něco děje. Ocenil jsem několik věcí, se kterýma příběh pracuje a i jisté detaily. Výsledný dojem pak velmi upravuje poslední sešit, jenž je velmi dobrý a poslední stránky jsou parádní. Opět je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale za ten konec si to zaslouží vyšší hodnocení.

maco
maco | 24.5.2020 | Belzebubové

Sklamanie nastalo na konci ked som zatváral knihu... Už je koniec? Akurát ked to zacalo byt dobre. Cim skôr ďalších belzebubov.

JohnyG
JohnyG | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

Pro Green Arrowa mám slabost, lučištník bez superschopností jen s techno-šípy a kondičkou uprostřed velkoměsta. Jenže aura Robina Hooda a anamnéza napraveného zbohatlíka nějak nutí Percyho interpretovat v celém tomto runu jeho příběhy o ochraně slabších a nemajetných v konfliktech politické levice a pravice, které jsou v této sérii totální fraškou. Na jedné straně jsou hodní levičáci a s nimi bezdomovci, squatteři, feťáci, rasové menšiny a přistěhovalci, na druhé zlí pravičáci a s nimi fašisti, rasisti, lobbisti, libertariáni, militantní zparchantělí rowdies, byznysmeni a vyšší střední třída, zkorumpovaní policisté, stavbaři, dělníci v dřevozpracujícím průmyslu a rafinériích. Mno... kdyby to nebylo alespoň podané tak naivně, černobíle a expresivně. Proč se nemůže držet Devátého kruhu? Boj proti zločinecké korporaci financující všechny ostatní zločince je pro Arrowa přece úplně super téma. Proč tam musí Percy cpát humry a bezdomovce nebo indiány a ropaře a mlátit čtenáře do ksichtu svou ideologickou nalejvárnou? 3 hvězdy za kresbu, barvy a panelování.

honza2457
honza2457 | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Povedený začátek série, kde dostáváme uzavřený příběh, který se čte velice dobře a rychle. S kresbou není nejmenší problém. Bylo fajn, že se autor soustředil i na minulost Gotham a Gotham girl.

louza
louza | 24.5.2020 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Rucka zase jednou dokazuje, že při správném úchopu a technice je možné ze superhrdinského komiksu udělat pravověrnou gangsterku zdatně následující úhelné kameny typu kmotra. Helenin příběh zdržuje jen občasný výskyt netopýřího prudiče a trošku šmahem braný konec, který určitě chtělo více rozvést do detailu. Jinak ale skvěle napsaný a vizuálně vyvedený komiks, který vzhledem pěkně odkáže na letitou Batmanovskou klasiku, jenž se nestydí za superhrdinské kořeny, ale nebojí se je poslat k šípku, když jde o udržení kvality vyprávění. Víc! Víc takových.

Fry
A Fry | 24.5.2020 | Bleach #21: Be My Family or Not

Bleach #21: Be My Family or Not - Dokážu pochopit, že velké množství konzumentů mangy, nebo komiksů obecně nemá rádo dlouhé série. Nicméně ať už patříte k jakémukoliv táboru a obáváte se naskočit do sedmdesáti čtyř svazkové série - prvních dvacet knih Bleache byste ani tak neměli minout. Záměrně píšu dvacet, protože tato kniha funguje už spíše jako intermezzo a je roztříštěna mezi uvolněný závěr v Soul Society a pomalu nabíhající story arc s Vizardy a Arankary. Tak na co ještě čekáte? Lepší shōnen sérii na našem trhu neseženete ... Za mě 4*!

MEGA
MEGA | 23.5.2020 | Hellboy #01: Sémě zkázy (4. vydání)

Skvělý úvod do série. Představí se nám zde naprosto originální svět plný pestrých postaviček i děsivých monster. Příběh je poměrně jednoduchý, ale na druhou stranu efektivně buduje napětí a atmosféru. O postavách zde moc nezjistíme, dostaneme zde hlavně náznaky a trochu historie. Hlavní postava je Hellboy, ale příběh ovlivňuje překvapivě málo. Hlavním plusem tohoto komiksu je kresba. Mike Mignola má osobitý styl plný velkých ploch stínů, který jsem si naprosto zamiloval a k příběhu se naprosto hodí. Barvy této knize taky velmi pomohli, spolu s kresbou je to pastva pro oči.

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Něco tak špatného jsem už dlouho nečetl. Špatné scénáře a většinou škaredá kresba. Snad jenom kresba sešitů #18 (David Aja) a #19 (Michael Lark) mě bavila.

NextOne
NextOne | 23.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Nějaké části jsem již četl v Záhadném Spider-Manovi od Semicu a jsem rád, za toto doplnění. Příběh potěšil, ačkoliv se zde příliš velká akce neodehrává.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Co se mi honilo hlavou po celou dobu četby, byla otázka proč to všechno. Ano, někdo by mohl namítat, že něco podobného jak Borgia, jenže Borgiové jsou opředeny pikantostmi obecně a za druhé jednou stačí, tak proč tu mít něco podobného. Navíc, co mi tím chtěl autor říct? Jestli to je o odmítání kultu vyvoleného, nebo smíření se svou podstatou, je opravdu nutné touto formou? To mi právě nedá. Vizuálně je to skvělé, poměr drsných scén mi přijde vyvážený, i když jistá účelovost se nabízí. Do toho to je zase o jiné postavě, historický následující, ale proč to všechno. Proč Della Rovere? Proč ukazovat, že ohnul vše co má pindíka? Proč tam rvát Michelangela, Raphaella. Proč tam ukazovat Macchiavelliho obklopeného macatými ženami? Jestli nám chce Jodo zase ukázat variaci na úpadek a prohnilosti katolické církve a jejího úřadu, tak znovu, už tu byla Borgia a ta byla někde úplně jinde, než toto, tak proč toto a proč teď? Jedná se o poměrně aktuální komiks a to je snad jediné, co v tom vidím. Krásná moderní kresba, velmi zajímavě a poutavě znázorněná dobová Itálie, ale to je všechno. Motivy, děj, téma už je provařené a nezajímá mě to, jak kdysi. Do toho mám pocit, že Jodo už se tu okoukal. Přijde mi, že vše, co poslední dobou od něj vychází má pořád stejný ráz a já se nedovídám nic nového. Plus je, že se obecně obklopuje kvalitními kreslíři a to je snad důvod, proč ho beru. To je asi ta přidaná hodnota. Nicméně dalšího Joda už budu fakt zvažovat. Přesto všechno, dávám 4 hvězdy. Na 5 mi k tomu něco chybí.
PS: nevím, jak je to v jiných zemích, ale přijde mi, že to je asi český monopol, když se u nás něco chytne tak se to sem rve horem spodem, až se to přejí. Takhle dopadl Moore, Miller, Mignola, Moebius, a teď Jodo. Chtělo by to nabízet širší paletu. Na každého Joda se nabízí další zajímavá Francie, např. ta o které tu často píše Gmork.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Velká kniha komiksů z časopisů Větrník a Pionýr

Vcelku jsem spokojený s danou sbírkou, ale je to prostě cílené na děti a mám k tomu už dospěláckou optiku, proto z toho nebudu nikdy nijak zvlášť odvařený, nicméně se mi to coby komiksákovi moc líbí a ta komiksová historie u nás je velmi zajímavá. První tří příběhy mě moc nechytly a opravdu vévodí Nemo, který už je ale novějším čtenářům znám ze sbírky Miloše Nováka a tam je daleko lépe zmáknutá. Kresba mi paradoxně ale zase více sedla od Hrdiny, byla taková čitelnější. Bohužel příběhy dostávají na zadek od textového balastu, nevím doteď proč je to prokládané panely s čistým textem, kresba pak nedostane pořádně vyniknout. Gorgony mi sedl, ale Novák mi tu přijde slabší a navíc nechápu, proč nebyl v nové sbírce. Ty klubácké a dobrodružné dětské komiksy mě vcelku bavily a jednoznačně vévodí Schek. Černý vlk byl zase solidní western, ale kresbou mě nijak zvlášť neoslovil, nicméně je fakt vidět ta Francie. No a nakonec tu máme Sherlocka Holmese. Za mě paráda, i když mi obecně Bornova kresba nesedí, zvlášť v komiksu, ale nějakou záhadou mi to prostě sedlo a já dostal solidní příběhy, zkratkovité, nicméně dostačující. Takže, za mě velká spokojenost, ale není to pro mě totální terno. Proto dávám 4 hvězdy.

karl173
M karl173 | 23.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Tady musím souhlasit, že tohle je opravdu nejslabší kniha z Černé palice. Ale kdo čekal opak? Pár krátkých sešitů a encyklopedie světa, ze kterého ještě není tolik komiksů, aby byla nutně potřeba. Zkrátka očekávání nebylo příliš velké. Na druhou stranu jsem doufal v alespoň povedené povídky. A těch jsem se naštěstí dočkal.
Povídky se povedly. Jsou zábavné, dobře se čtou a především jsou parádně nakreslené s velmi působivými barvami. Nicméně příběhově toho zase tolik nepřinesli a tak je to spíš jen taková fajn jednohubka.
No a pak je tu již zmíněná encyklopedie. Osobně si nemyslím, že by byla nějak třeba, ale budiž. Provedení je slušné, má dobré kresby a pro nováčky to může být fajn seznámení s universem. Pro mě to ale nebylo a spíš jsem si jen prohlížel obrázky.
Tato kniha tak celkově je opravdu slabší odvar z hlavní řady a její pořízení by si měl každý zvážit podle toho, jak moc chce mít veškeré střípky z Černé palice. Já osobně jsem ve výsledku za její pořízení rád, ale přiznám se, že já si už hold koupím od Comics Centra téměř všechno.

karl173
M karl173 | 23.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Po scénáristické stránce standartní Mignolova práce, která se už místy možná opakuje, ale stále udivuje a pořád má čím zaujmout. Příběh sem tam lehce drhne, ale rozhodně to nenudí a zase něco málo se nám poodhalí.
Kresba je jednoduše parádní s tou správnou Hellboyovskou atmosférou. Ben Stenbeck a Dave Stewart je opravdu silné duo, které mě ještě nikdy nezklamalo.
No a shrnutí? Pravda, celkově se nejedná o nejlepší dílo z tohoto univerza a upřímně si nemyslím, že by tato kniha byla nějak životně důležitá, ale na druhou stranu se rozhodně nedá říct, že by tento díl Mignolovy skládačky byl špatný. Pořád mě to bavilo číst, s chutí jsem otáčel jednu stránku za druhou a i když jsem čekal možná něco krapet komornějšího, tak jsem knihu zavíral s tím známým hřejivým pocitem spokojenosti z dobrého čtení. Tudíž zas tak špatné to být nemůže. 4*

MEGA
MEGA | 23.5.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Gotham Central mi bude chybět. Poslední díl se stal mým oblíbeným (ale co si budem, všechny jsou úžasný). Opravdovost a surovost jde cítit z každé stránky. Máme zde hned několik příběhů a jeden je lepší, než druhý. Konec mě dostal do kolen. Originální nápady, mrazivý styl vyprávění a uvěřitelné postavy zůstali konzistentní skrz celou sérii. Každému fanouškovi Noir příběhů tohle vřele doporučuju. Geniální.

Fry
A Fry | 23.5.2020 | Bleach #20: End of Hypnosis

Bleach #20: End of Hypnosis - Komplexně to možná vypadá malinko překombinovaně, ale celkově je dvacátá kniha nejspíše absolutním vrcholem této série. Je zde prostor k dořešení smrti kapitána Aizena, rozbourají se snad všechny dosud zavedené standardy a co víc odhalení finálního bosse překvapí snad úplně každého. Velmi pozitivně navíc hodnotím i to, že měl autor vizi postupného vývoje zápletky už od začátku dobře připravenou a v příběhu tudíž nebyl prostor pro výraznější odbočky bokem. Bleach se zkrátka čte jedním dechem ... Za mě 5*!

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Zajímavý díl. Děje se tam toho hrozně moc a propojuje to hodně událostí z historie série Ú.P.V.O. Zároveň jsem měl ale pocit, že je to hrozný guláš, ze kterého si čtenář nic rozumného neodnese. Ale asi to tak má být. Je to totiž úvodní díl trilogie a tato kniha je pouze předzvěstí věcí budoucích. Jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.

Ricarderon
M Ricarderon | 23.5.2020 | Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození

Třetí kniha Post Bella. Stejný formát jako Ještě jsme ve válce (jen rovný hřbet u třetí knihy do série nedává smysl), stejný koncept, osm stránek na příběh, jen výtvarníci jsou tu o generaci mladší. Úroveň zpracování povídek je pochopitelně rozkolísaná, ale ostudu si ze zúčastněných neudělal nikdo. Kresba všech zúčastněných vypadá, jako by studovali ve Francii, žádná amerika se nekoná. Ale i té je tam dost díky obsahu. Zábavná intertextovost - hned v prvním komiksu o Pavlu Hauznerovi se mihne originál sešitu Superman č. 35, který hlavní hrdina našel v odpadní jámě amerického tábora. Komiks má dodnes! První náklad byl 300 kusů.

Matthew
Matthew | 23.5.2020 | Mezi řádky #01: Tommy Taylor a falešná identita

Tohle bylo velký dobrý! Nastínění světa, kde příběhy jsou něco víc než jen slova na papíře a mystická skupina zloduchů slibuje parádní příběh do dalších dílů. Jak je možný, že to v naší republice prodejově propadlo!