trudoš
trudoš | 7.9.2020 | Berserk #01

Jako bych se vrátil do osmdesátých let a znovu koukal na dobové akční hity. Neříkám, že to nemá svoje kouzlo, ale člověk musí mít odpovídající věk a s tím i schopnost odpouštět neodpustitelné. Takže kdyby mi bylo dvanáct, moc bych neřešil, jak je možné, že se hrdina bez problémů ohání mečem, co je asi třikrát větší než on nebo jakým způsobem funguje samonabíjecí kuše, proti níž je rotační kulomet hračka pro děti. Jasně, bavíme se o blbostech, ale detaily dotvářejí atmosféru a na tu Berserk spoléhá nejvíc – temná až hororová fantasy plná násilí, monster a nějakého toho trudného rozjímání. To všechno bezvadně funguje jen do té doby, než člověk pochopí, že druhý Zaklínač se nekoná. Kentaró Miura hraje až příliš přímočarou hru, většinou založenou na bojích proti ukrutným přesilám a sadistickým příšerám. Tak snad v budoucnu potulný lovec démonů přestane dělat Zagorku a prozradí, co jej tak tíží na duši, abychom příště mohli vynechat všechny ty nic neříkající noční můry a významné pohledy.

tom173
tom173 | 7.9.2020 | Kůstek #01: Útěk z Kůstkova (barevné vydání)

Tak i já jsem na základě místních komentářů koupil a přečetl kůstka. Musím říct že jde o pohodový příběh s milým humorem, který hodně rychle uteče. Jen jsem si na to místy připadal starej, do dalšího dílu se možná pustím až se synem až trošku povyroste. I když poslední třetina knihy naznačuje, že v celém kůstkovi půjde o něco víc a děj dostane hloubku.

faster86
faster86 | 7.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

baltimore si prostě drží kvalitu po celou dobu série, chystačka na finále

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Scénář možná místy až moc uměle sešitý, ale napjatého mě to drží stále. Ta atmosféra! Možná kdyby se nosily během první světové války roušky, ten mor by se tolik nešířil...

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.9.2020 | Pochmurný kraj #06: Hájení

Mě tenhle díl naopak celkem bavil. Téma vztahu dvou čarodějek a "veřejného mínění", stejně jako otázka vypořádávání se s běsy a tím, co je jiné, bylo fajn.

Celkový dojem: 70%

Hawwwran
M Hawwwran | 6.9.2020 | Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu

Knihu jsem si i pres cetne chyby (nastesti ne fakticke, ale korektorske) neskutecne uzil.

Delphín
Delphín | 6.9.2020 | Usagi Yojimbo #08: Stíny smrti

Výskyt želváku mě na začátku dost zaskočil, k mému údivu se z toho vyklubalo dost kvalitní dílo. A to se obecně dá říct o celém tomto komiksu!

Norri
M Norri | 6.9.2020 | Batman Detective Comics #06: Ikarus (pevná vazba)

Boží! Tahle kniha se extra povedla. Luxusní kresba a barvy, v několika případech nestandardní (na tuto sérii) přesah kresby mezi panely a dobrý scénář. Líbil se mi i prequel na konci knihy, který má sice jinou a o něco horší kresbu, ale ani ta není sterilní mainstream. Za mě maximální spokojenost! 7*

Spacecore
Spacecore | 6.9.2020 | Diosamante

Je to klasický Jodorowsky a ne ten nejlepší. Vykrádá různé své tradiční motivy a míchá je se svými vlastními vykradenými nápady. Trefilo se mi to ale do nálady, protože jsem chtěl něco fakt jednoduchýho (na čtení do práce) a tohle je taková přímočará klasická Jodovina… Kresba je ale úplně jiný kafe, to je fakt extrémně dobrý! I ve srovnání s různými dalšími evropskými klasiky má tohle v sobě něco extra, vyzařuje z toho komplexní um a možná je tak dobře, že příběh ustupuje na vedlejší kolej. Taky si myslím, že kdyby to pokračovalo, rozjelo by se to do úplně jiných scenáristických rovin. Škoda.

Spacecore
Spacecore | 6.9.2020 | Batman: Návrat Temného Rytíře (2. vydání)

DKR jsem četl někdy ve 14 letech během roku 2007. Líbilo se mi to moc, ale přece jen jsem na to byl ještě trochu mál - zdálo se mi to ukecané. Ale chápal jsem, proč je to kult! Nyní jsem si to přečetl celé znovu a musím vytknout vynikající vlastnosti tohoto nadčasového díla. Přes všechnu tu temnotu, realističnost, brutalitu, sociální podtext a bombastičnost, která je zřejmá, vnímám hodnotu tohohle komiksu v jeho autorství! Je to originální pojetí Batmana jeho velikým fanouškem, nerdem, který je bystrý a talentovaný. A hladový! Frank Miller to píše a kreslí přesně tak, jak si přál Batman číst a to já moc oceňuju. Má to atmosféru, má to hloubku a je to stejnou mírou náročné, jako zábavné. Za neduhy by se dalo považovat stáří komiksu, kdy pro dnešního čtenáře jsou věci jako studená válka, absence počítačů apod. naprostým sci-fi, ale to je fakt maličkost, i přes občasnou naivitu to celé funguje i dnes. A společenský kontext nebyl snad nikdy opět aktuálnější. Pět z pěti, klasický dílo. Osobně se dále chci pustit do dalších pokračování, i přes to, že vím jak jsou strašné, protože tvoří malý Millerverse a patří k tomu nejujetějšímu a právě díky Návratu, i k tomu nejlepšímu, co nám kdy mainstreamový komiks naservíroval.

Lobok257
Lobok257 | 6.9.2020 | Záleskautky - Lumberjanes #02: Kámošky až za hrob

Oproti nemastnému neslanému prvnímu dílu se to dějově pohlo dále a překvapivě jsme se dočkali i finále příběhu. Pro mě Lumberjanes uzavřená kapitola. Otázka jak tohle může dostat tolik ocenění mi bude v hlavě vrtat hodně dlouho...

Palebras
Palebras | 6.9.2020 | Drákula (speciální obálka)

Komiksová adaptace stejnojmenného filmu na motivy knihy Brama Stokera. Po shlédnutí filmu a přečtení originálu v knižní podobě jsem se pustil i do adaptace komiksové a rozhodně se jedná o kvalitní počin dle filmu, což jak jsme se už mnohokrát přesvědčili, se vždy úplně nepovede. Velkou zásluhu na tom všem má Mike Mignola, protože jeho kresba k danému tématu sedí a je řádně temná, depresivní, melancholická a po celou dobu se na každou stránku dobře dívá a neměl jsem s ničím absolutně žádný problém. Co se týče scénáře samotného, tak ten se drží filmové předlohy ale naprosto souhlasím s názory již řečenými, že zkracování děje je zde spíše na škodu, protože pokud budete číst komiksovou adaptaci jako první, budete se zřejmě u některých panelů ztrácet. Proto je určitě lepší předlohu znát. Menší problém jsem měl i s některými úryvku z deníku, kdy jsem luštil, co je v nich vlastně napsáno. Ve finále se jedná o velice kvalitně zpracované komiksové ztvárnění, kdy zkracování děje a mírné problémy s čitelností některého textu brání, abych komiksu dal plný počet. I přes tyhle neduhy, ale rozhodně stojí za přečtení.

cyboy
M cyboy | 6.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Takove rozbehani pred finalnim zavodem. V serii uz byly silnejsi dily, ale stejne jsem na zaver zvedavy.
70%

karl173
M karl173 | 5.9.2020 | Harleen

Kresba Šejiće je už většině lidem známa. Tu tedy není třeba představovat. Buď se vám líbí a nebo ne. Na co jsem byl ale zvědavý je příběh. Už jen z pár obrázků, co jsou zde v databázi to na mě působilo jako Sunstone a bál jsem se, aby to nebyl i výsledek, protože v čem je dobrý Sunstone by tady nemuselo fungovat. Snadno by se z toho mohl stát romantický příběh pro náctileté dívky, které teď Harley tolik obdivují. Ale vždyť tohle je přece pořád ten temný Gotham a navíc se jedná o DC Black Label. Bohužel to ale nakonec mému předpokladu nezabránilo. Ono to je opravdu hodně jako Sunstone...jenže ono to kupodivu funguje. Sice mě ta podoba někdy dost štvala a stále si myslím, že namísto čtení pro dospělé je tohle stále spíš pro náctileté holky, tak na druhou stranu Šejić mě opět nezklamal v tom jak jsou jeho dialogy velmi čtivé, byť zároveň ukecané a někdy zbytečně rozvleklé. Nic to ale nemění na tom, že mě zkrátka čtení zase bavilo a i když tu stále zůstává ta velká podoba se Sunstone, tak zkrátka přečíst si jednou za čas něco takového není zas tak na škodu.
Kdybych to měl tedy celé shrnout. Kresba za mě super. Příběh moc nepřekvapí a možná je to zbytečně až moc romantické. Ale naštěstí se to čte stále dobře. Za mě tedy pořád dobrý, byť mohlo to být i lepší. Slabší 4*

Spacecore
Spacecore | 5.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Uff, no tak jsem nakonec rád, že jsem to nevzdal a dosáhl svého. Tohle je přesně to, co já chtěl číst. Něco, co jsem dosud nečetl, něco nového, nápaditého, emotivního, krásného. Bravo! Trvalo to pět knih a přitom se stačilo jen zaměřit na Selinu a Bruce! Ale samozřejmě chápu jak fungují editorialy a že prostě ty série musí jet s BUM BUM RAM TAM TAM, každopádně já jsem telenovelovej typ člověka a tohle se mi líbilo! Setkání s bejvalkou, setkání s nejlepším kámošem a sladké něžnůstky se špetkou sentimentu na konci. Párkrát jsem se pousmál a vůbec mi nechyběla absence větší akce, či padouchů. Akorát mi přijde, že to má Cat až moc podezřele lehký a jsem zvědavý jaké peripetie se jim vkloubí do cesty a jak bude vypadat obřad.. Těším se a jsem napjatý!

Spacecore
Spacecore | 5.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tady vidím velký špatný. Koncept, nebo nápad války Riddlera s Jokerem je fajn a pár věcí tu stojí za vypíchnutí, ale celé je to hrozně zbytečně rozmáchlé a hlavně nedává to smysl. Joker se nechová jak Joker, Riddler se nehcová jak Riddler a Batman je úplně nebatmanovskej. Všechno se děje proto, aby to udrželo hlavní dějovou linku, ale celkově to působí spíš jako nějaký alternativní stupidní Batman. Ne, prostě tohle bylo špatně.

Spacecore
Spacecore | 5.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

První dva díly mě nebavily a ke čtení dalších jsem se vrátil z jediného důvodu - Batmanovy zásnuby a svatba! To mě zajímá a to já můžu a na to se všechno těším! Jinak by se třetí díl dal shrnout jako další moderní parafráze na Knightfall. Naštěstí se to dobře čte jako celek, odsýpá to a vypadá to všechno cool a dobře (mám rád Finche), ale chybí tomu nějaká hloubka. Nezapamatovatelné. Každopádně mě bavily jednotlivé prvky celé knihy - Bat burgrárna, Bažináč, pes a hlavně jak se Batman vyslovil, to bylo super!

Gmork
E Gmork | 5.9.2020 | Až do posledního

Četlo se to skutečně rychle a je to western, který se svému žánru vymyká, zvlášť ten epilog čeká člověk úplně jiný. Příběh o tom, kterak banální nehoda zapříčinila velkou tragédii, víc se prozrazovat nesluší. Kresba je naprosto parádní a i díky ní zvedám své hodnocení ze čtyř na pět.

hroubek
hroubek | 5.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #105: Banshee

Další povedený komiks. Mám k tomu své výhrady, ale bavilo mě to. Rozhodně to bylo lepší, než jsem čekal. Banshee je zde velmi pěkně vykreslený. Funguje zápletka a vedlejší postavy. Problém jsem měl se záporáky, jelikož mi přišly až moc přepálený, ale to je v tomto případě jen můj problém. Celkově mě to sedlo a Banshee je zajímavá postava.

Spacecore
Spacecore | 5.9.2020 | DC komiksový komplet #094: Mladí Titáni: Návrat Donny Troyové

Když jsem se prodíral Infinity krizí a všema tie-inama s ní souvisejícíma, přesně tohle jsem vynechal. Protože jsem to četl anglicky a tohle mi přišlo až moc komplikované abych tomu věnoval svůj čas a energii. Navíc už jsem se chtěl pustit přímo na Infinity Crisis a tenhle book tomu přímo předcházel. No a pořídil jsem si to nyní v češtině a nelituju, že jsem se tomu vyhnul :D Příběh je fakt zamotanej, klišoidní a nudnej. Zachraňuje to pouze kresba, která je tak příjemně přeplácaná a je na co se dívat. Ale scénář je slabota no. Restart samotné Donny a její umístění do tehdejší podoby DC vesmíru funguje, ale jen chvíli, protože je to natolik nevýrazná a nezajímavá postava, že jí už v dalších krizích a eventech nikdo moc nebral. Tady je dá se říci její pomyslný vrchol v důležitosti, což je fajn, ale jinak je to fakt podprůměr. 2,5

maco
maco | 5.9.2020 | Jedno obyčejný léto

Pre mna nuda. Chyba mi tam zvrat. Necakane prekvapenie. Cely cas som čakal ze sa niečo stane. Ale aby som nekrivdil. Príbeh dobrý, taký zo života.

trudoš
trudoš | 4.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #103: Polaris

První část, skládající se z komiksů z roku 1968, pro mě byla docela peklem, stejně jako před časem v albu X-Men: Soumrak mutantů. Už tehdy mi to přišlo scenáristicky dost chaotické a jediné, co na první pohled zaujalo, byla specifická ruka výtvarníka Jima Steranka.
Ovšem vlastní řada All New X-Factor byla jinačí potěšení. Peter David prostě týmovky umí a člověk se baví čistě samotným čtením, třebaže hrdinové jen stojí a komentují situaci. Je to vtipné i napínavé, přičemž se ale nedá říct, že by autor přišel s nějakými novými postupy nebo nápady. Pouze mu fungují staré dobré mezilidské vztahy a to navíc pracuje pouze s hrdiny druhé kategorie. Tady mě vážně mrzí, že nedočkáme dalších dílů – a ne přitom kvůli tomu, abych se dozvěděl, jak to bude s týmem dál, tam jsou karty rozdané poměrně klasicky, ale pro perfektní dialogy a s nadhledem pojaté zápletky. Jenom je fakt, že příběh není moc o Polaris. Nebýt vzadu vsunutá stručná historie, člověk by ani netušil, že je kniha věnovaná právě jí.

trudoš
trudoš | 4.9.2020 | Mjöllni

Při čtení první části alba u mě převládal pocit naprostého okouzlení nad svérázným zpracováním severských legend. U druhého dílu už nadšení začalo opadávat, především kvůli neochotě autora držet vyprávění v rovině jednoduché bitkařiny, spolu se snahou dát eposu nějaký metafyzický přesah. Závěrečný příběh pak slibuje velkolepé finále, ale ve skutečnosti autor věc odflákne soubojem tří zmatkářů proti jednomu obrovi. Přitom všechno to handrkování bohů o světovou nadvládu mělo něco do sebe, jenže v okamžiku kdy došlo na lámání chleba, akce ustoupila nejjednodušším řešením, která však působila značně unáhleně, nekonzistentně a vlastně i maličko nesrozumitelně. V tomhle ohledu si myslím, že si vytvořený svět zasloužil víc, jenže tvůrcům došel dech už někde v polovině a další nápady se zkrátka nedostavily. A jak mě zpočátku postava načuřeného trpaslíka Tóra bavila, už po první knize se ukázalo, že skutečným hrdinou komiksu je tak akorát to jeho kladivo. To se pak jednomu špatně ztotožňuje.

picaccino
picaccino | 4.9.2020 | Ohníček s Barbánkem

mel jsem, dvakrat.. kde je tomu konec.. snad sezenu do tretice :)

cyboy
M cyboy | 4.9.2020 | Až do posledního

Spatne to neni, jen by tomu sluselo delsi zpracovani, aby mel ctenar sanci szit se s postavami. Takhle je to hodne zkratkovite, ale jinak souhlasim, ze pan Vybiral vybira dobre.
70%

cyboy
M cyboy | 4.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #03: Slavík ze Stepney

Podobne jako druhy dil, jen je tu vic Sherlocka, coz je fajn.
70%

cyboy
M cyboy | 4.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin

Pribeh celkem jednoduchy, kresba paradni.
70%

picaccino
picaccino | 4.9.2020 | Barbánek

zacatky Barbanka byly proste nejlepsi.. styl kresby, sirokouhly format me bavil vic jak novodobejsi pociny..
presto nostalgie a klasika..
PS: dodnes me mrzi ztraceny Ohnicek special, ktery byl plny JEN Barbanka..

picaccino
picaccino | 4.9.2020 | Mimozemšťané

srdcovka uz od dob 7 pionyru.. zvlast letni dvojcisla 7P s dvojnásobnou náloží a tím formátem.. nezapomenu :)

picaccino
picaccino | 4.9.2020 | Asterix XXIX-XXXII

+ souborne vydani jako celek
× neprelozene bubliny v nemcine (v tirazi 'prelozeno z francouzskeho originalu')
× chyby v kolorovani zenskych postav (oblicej a rty)..
.. jde o souborne vydani potykajici se s temito neduhy..

picaccino
picaccino | 4.9.2020 | Asterix XXV-XXVIII

+ souborne vydani jako celek
× neprelozene bubliny v nemcine (v tirazi prelozeno z francouzskeho originalu)
.. jde o dalsi souborne vydani potykajici se s temito neduhy.. tady to Egmont znovu nezvladnul

cyboy
M cyboy | 4.9.2020 | Pochmurný kraj #06: Hájení

Koupeno ze setrvacnosti. Kvalita setrvale klesajici. Jsme kamaradky, nevime jestli jsme kamaradky, nejsme kamaradky, jsme kamaradky.
60%

Mleako
M Mleako | 4.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Není to žádný velký dějový oblouk, ale sympatické menší příběhy se Spideym, které se zabývají i osobním životem a příjemně se čtou. Za mě lepší 3*

Norri
M Norri | 4.9.2020 | Batman Detective Comics #04: Trest (limitovaná edice 52ks)

Detective Comics je krásná ukázka průběžně vycházející série, kdy se po sobě jdoucí příběhy postupně prolínají. A myslím si, že tady to funguje moc hezky. Je to dobře napsané i nakreslené a já jsem se u toho dobře bavil. Jak jsem zmínil už u předchozí knihy, chybí mi odkazy na další série, abych si některé věci správně spojil a nebo připomněl. Ale jinak spokojenost.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 3.9.2020 | Až do posledního

Western, ktorý vo Francúzsku v roku 2019 skončil na 2. mieste spomedzi všetkých komiksov v tom samom roku a predbehol aj Undertakera. Síce mám Undertakera veľmi rád, ale Až do posledního je jednoducho skvelý komiks a vôbec sa tomu umiestneniu nečudujem. Krásna kresba, úchvatné farby a aj scenár sa vydaril. Postavy nám neukazuje čiernobielo a každá má vlastný dôvod na svoje konanie. Vybíral vybírá výborne!

hroubek
hroubek | 3.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #104: Iceman

Příjemné překvapení. Tady jsem opravdu nic moc nečekal, a možná právě proto jsem byl dost překvapený. Příběh je svižný, zábavný a nabídne i něco jiného. Bobby/Iceman je zde parádně napsaný, a totéž platí i pro zbytek postav. Komiks šlape velmi dobře, dialogy jsou dobré a moje jediná výtka se vztahuje na finále, které mi prošla takové "odfláknuté". Nicméně Iceman je dobrý a zábavný komiks.

Good Games
Good Games | 3.9.2020 | Až do posledního

Až do posledního je skvelá westernová jednohubka. Realistický, drsný, krásne kreslený a dobre napísaný komiks, ktorý ide viacerými scénami proti čitateľovým očakávaniam. =►Celá recenzia◄= V recenzii nájdete aj ktorá hláška ma najviac dostala a ktorá strana sa mi najviac páčila kresbou.

Gmork
E Gmork | 3.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #03: Slavík ze Stepney

V tomto díle se autoři inspirovali povídkou Skandál v Čechách a jde určitě o nejlepší díl z toho, co tu zatím vyšlo. Tak přeji klukům, Charlie a Watsonovi čtenářský zájem, ať tu můžu příští rok pochválit díly 4 a 5, které jsou taky výborné. V dalších dílech se série stále více vzdaluje dětskému čtenáři a cílí na dospěláky. Ve čtvrtém díle už o sobě dá vědět i ďábelský Moriarty.

Gmork
E Gmork | 3.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin

Oproti prvnímu dílu má dvojka už dospělejší zápletku a k mé radosti míří spíše na starší čtenáře. A David Etien kreslí jako bůh, někomu může připadat jeho paleta barev na viktoriánský Londýn až moc veselá, ale patří to prostě k jeho rukopisu. Ne nadarmo dnes s Régisem Loisem spolupracuje na aktuálních dílech Ptáka času. Nějak takhle má vypadat inteligentní komerční komiks.

faster86
faster86 | 3.9.2020 | DC komiksový komplet #029: Batman: Zkáza, jež postihla Gotham

pokud máte rádi hellboye tak tady není nad čím přemýšlet, je to mnohem víc hellboyovské než batmanovské, a mně se to hodně líbílo

faster86
faster86 | 3.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #016: Vision

ono je to jakýsi mix transformerů a terminátora... a stojí to za vyliž p*del

faster86
faster86 | 3.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #003: Wolverine

Aaron v marvel komiksech co u nás vyšly se mi moc nelíbí (až na punishera samozřejmě, ten je perfektní), ale tento wolverine se mu hodně hodně povedl

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2020 | Čtyřlístek #220: Koráb v nouzi

Bohužel jsem kdysi svou strycovu sbirku čtyřlístku, včetně prvních čísel prodal do antikvariátu (já kreten) a teď po dlouhé době jsem pár 4listků nakoupil a začal tímto...
1) koráb v nouzi - nic moc, J.N. kresba se mi nikdy extra nelíbila a tenhle příběh od Ljuby se mi též nelíbil..
2) Anča a pepik - jako malej jsem se jim vyhýbal, teď za mě nejlepší komiks v sešitu, kresba lákavá hned na první pohled, příběh fajn...
3) Karajda - ok kresba a pro děcka příběh taky ok, průměr
4) Rexík - ten mě taky nikdy moc nebral... Opět Němeček kresba a příběh ve stylu, že prostě čtu věty jak hesla bez obsahu, jak krátké věty ražené pod sebou, co mě nezajímají ...
Což jsem měl i příběhu 1 a snad i u 3 částečně...
Za mě slabší číslo, co tahá nahoru Anča s Pepíkem...(Lucka Lomovae hodně zaujala)
+ Bonus křížovky na konci: v mém čísle částečně vyplnene a jedna křížovka , co není , tak bych nedal ani teď, brutální :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2020 | Čtyřlístek #223: Není Pinďa jako Pinďa

Koukám, že 220tka byla hodnocena vysoko, zatímco tohle číslo 3* od každého, takže jsem zřejmě mimo... :)
Za mě je tenhle sešit konzistentní:
1) není pinda jako pinda: pominu-li nějaký (ne)logicky otázky, tak výbornej příběh, vtipnej...sourozenci Lamkovi umí
2) tlamáč a Klofáč - sestry Krohnovy umí, T a K se mi líbili i jako malému, příběh pěknej, lehce poucnej (termiti) a kresba správně priblba
3) 7kraskof - Svitalsky brothers, moje srdcovka ... Stylové kreslené, vymyšlené a fajn s dobrým humorem
4) Rexík - bubliny s textem opět jak sada hesel psaných pod sebou... K.Ladsilav nebyl pro mě jako pro dítě , ani jako pro dospleleho :D
Obejdnavka knih: všechny jsem měl... Strašný, teď nemám žádnou:/
Reklama komiks na malabar - ty jsem dřív také měl a úplně zapomněl, že vůbec existovaly, pěkné :)
--- pro mě nostalgické číslo, protože jsem ho jako malý četl a líbilo se mi a líbí se mi i teď... Dávám 5*

mearez
mearez | 2.9.2020 | Avengers #02: Světové turné

První díl mě znechutil a zklamal. Neplánoval jsem si koupit další díl. Ale přesto jsem si ho z nějákého důvodu koupil. A musím říct, že Aaron mě v tomto díle získal, sežral jsem mu to všechno s navijákem. Uznávám, tenhle díl byl strašně ukecanej, tak musím říct, že i přes to se mi strašně líbilo (a budou následovat menší spoilery), jak v podstatě Black Panther vytvořil znovu tu velkolepou síť Avengers, kterou tato organizace bývala před několika dekádami. Ano, Avengerů je jen sedm, ale v záloze je tolik skvělých a zajímavých postav, že se prostě těšim, co se z toho vyklube. Squadron Supreme mě zatim asi z toho všeho rajcuje nejvíc. Ale jinka chápu rozhorčení, který zde panuje, protože kdybych nebyl cílovka, tak bych z toho taky moc unešenej nebyl. Ovšem za mě 3*, budu pokračovat.

Netorack
Netorack | 2.9.2020 | Kuriózní lenoška a jiné příběhy

Ke knize jsem se dostal bohužel až po Octárně a Hloupém žertu a od počátku čtení Lenošky mi bylo jasné, že jsem do říše pana Goreyho vstoupil špatným vchodem. Tahle kniha je minimálně o stupeň lepší než obě později vydané. Za mě 4,5 hvězdy, pokud by sbírka obsahovala nějakou povedenou abecedu (což je můj neoblíbenější útvar páně autora), bylo by to jasných pět. Dávám nakonec pět i tak, je to prostě lepší než ta Octárna.

Gmork
E Gmork | 2.9.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Tak dočteno a dostal jsem, co jsem očekával - důstojné finále předlouhé série. Patřím k těm čtenářům, kteří oceňují, že to skončilo v podstatě na vrcholu a série se nezačala rozmělňovat. Pár dílů mi do kompletu chybí, ty si ještě dokoupím, ať to mám komplet. Jsem i velký fanda TV seriálu, tuhle škatuli jsem si loni přivezl z Paříže.
http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead02.jpg

http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead01.jpg

http://imgup.cz/images/2019/07/21/komiksy01.jpg

cyboy
M cyboy | 1.9.2020 | Tony Stark - Iron Man #01: Muž, který stvořil sám sebe

Predne je to uplne prazdne a cele si to jen hraje na obsah. Pak je tam nekolik totalnich uletu, ktere ukazuji jak moc aktivisticky pristup selhava na urovni logiky a nakonec je tam moderni humor bez humoru, ktery je stejne jako nektera temata, tlaceny na silu.
Jestlize toto ma byt standard moderniho superhrdinskeho komiksu, pak neverim, ze ma budoucnost.
40%

Moon
Moon | 1.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #096: Agent Coulson

Coulson není špatná postava, ale příběhy ve kterých zde vystupuje jsou hodně průměrný až podprůměrný mainstream.
Musíte u toho vypnout mozek a i tak to není zaručená zábava.

flipflop
flipflop | 1.9.2020 | Královská krev #02: Pomsta a vykoupení

Oproti předchozímu dílu ještě o porci tesáků zábavnější.

puolpm
M puolpm | 1.9.2020 | Kasta metabaronů (2. vydání)

Monumentálne sci-fi dielo s nádhernou kresbou, kde skutočne vidno inšpiráciu Dunou. A na Jodorowskeho aj vcelku uchopiteľné, kde som sa nestrácal a veľmi ma čítanie bavilo. Bohužiaľ pri posledných príbehoch s Ocelohlavom sa už Jodo opäť "urval z reťaze". Úctu vzbudzuje aj samotné prevedenie knihy. Takže až na prepálený záver, inak spokojnosť.

trudoš
trudoš | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #090: Batman: Odysea, kniha první

Tak tohle bylo vážně divný. Neal Adams se sice pokouší vyprávět jakýsi příběh, ale skáče z jedné scény do druhé, že si člověk brzy není pořádně jist, co vlastně sleduje. A zdali se autor k nakousnutým motivům vrátí, nebo je prostě zanechá pohozené na zemi, jako obaly od cukrátek. Zpočátku jsem byl ještě pln očekávání, co vývoj událostí přinese, protože se to vlastně ani nečetlo špatně, když tedy člověk přijal ten přitrouble teatrální způsob vyjadřování jednotlivých postav. S každým dalším sešitem jsem se však začal vzdávat veškeré naděje, že z toho nakonec bude něco smysluplného. Je samozřejmě otázkou, co Odysea přinese v druhém dějství, ovšem už teď mám strach, že Adamsovo úsilí o vytvoření novodobého Fausta vyjde zcela naprázdno. Ne kvůli tomu, že na to Batman nemá, ale že na to jednoduše nemá sám autor. To už i ten bonusový příběh z roku 1939 má v sobě víc logiky a komiksové nostalgie. Pro tentokrát tedy stařičká naivita jasně zvítězila nad mladickou snahou něco umělecky sdělit.

Norri
M Norri | 1.9.2020 | Batman Detective Comics #03: Imperátor Penguin (pevná vazba)

Je až fascinující, jak se celou knihou docela komplikovaně proplétá několik příběhů a přitom to stále drží pohromadě. Kniha má řadu odboček a spoustu skákání v čase, ale kupodivu jsem u žádné části neměl pocit, že je tam navíc a zbytečná. Bohužel mi tam ale něco chybělo. V prvé řadě mi chyběla nějaká synchronizace se Snyderovou řadou. Dost těžko si jednotlivé události z této knihy dávám do správné časové posloupnosti s událostmi ze Smrti rodiny a z Hřbitovní směny. Navíc je tady, stejně jako ve Hřbitovní směně, zmíněna smrt Batmanova syna, o které nic nevíme. Zasloužilo by si to alespoň poznámku (vysvětlivku) na konci knihy, když už to u nás nevyšlo. Kresba je opět prvotřídní mainstream a bavila mě od všech zúčastněných kreslířů. 3,5*

Delphín
Delphín | 31.8.2020 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Oproti minulému dílu dost odpadla ona hororová část komiksu. Tento originální nápad doprovázen skvělou kresbou a výborným panelováním, ale nadále funguje. Fungování klíčů zde už jede ve velkém stylu, v průběhu děje se dozvídáme více z minulosti a tudíž i více záhad, mnohá nám ale budou definitivně vyjasněna až později. A jelikož v této sérii ještě zbývá relativně dost knih, jsem zvědavý s čím vším na nás Hill ještě vyrukuje. Rozjeté to ale zatím má dobře, to nelze popřít. Jediné co mohu komiksu vytknout je chování některých postav, které mi mnohdy nepřišlo zrovna rozumné/logické.

Lobok257
Lobok257 | 31.8.2020 | Záleskautky - Lumberjanes #01: Střez se svaté kočičky

Nejni mi 12let a nejsem holka, ale proč by to mělo vadit? Zvědavost mi nedala a cože to jsou ty Lumberjanes za "fenomén", samá skvělá komiksová cena? A nestačím se divit. Je to celé takové nijaké, ploché a nevtipné, snad jen prostředí skautského tábora originální, trocha té černé magie neuškodí. Nejsem holka a není mi 12, proč jsem se ale třeba u komiksu Pupíky skvěle bavil? Jde to, ale tady to nehledejte.

hroubek
hroubek | 31.8.2020 | DC komiksový komplet #094: Mladí Titáni: Návrat Donny Troyové

Špatenka. Je smutné, že je tento komiks dost tenký a mě jeho přečtení trvalo tak dlouho. Nemohl jsem se opět začíst a nebavilo mě to. Příběh je překombinovaný plný nezáživných dialogů a má divné tempo. Nebavilo mě to. Ke konci to bylo o dost lepší, jelikož přišla akce a vysvětlování co a jak. Ale i tak velké zklamání.

louza
louza | 31.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Velmi nečekané vyústění Straczynskiho runu, kterým Marvel připomenul, že je stále Marvelem. A pokud to snad vypadalo, že jejich vlajkový komiks pod Michaelovou taktovkou poslední desítky čísel zaváněl něčím jako je hodnotnější literatura, tak to se čtenáři rozhodně nemuseli bát, že by to tak mohlo zůstat. Management team Marvelu v čele Quesadou, který si svůj plán pro jistotu pohlídal i výtvarně vymyslel korporátní solušn nambr van a klód damme k tomu. Už předchozí sešity nesly výraznou pečeť kolektivního brainstromingu, ale to co se povedlo chytrým hlavám na meetingu vymyslet tentokrát opravdu předčí i Bobbyho Ewinga ve sprše. Tohle není jen tak nějaký fail, ale architektonicky dokonale zkonstruovaný shitty end, který udělal definitivní tečku za několika dekádami série The Amazing Spider-Man tím, že je prostě smáznul - a udělal ze čtenářů kteří ji tak dlouho kupovali kapitální voly. Je to třináct let, ale stále si pamatuji ten sžíravý bezmocný vztek. Quesada má samozřejmě pravdu, když tvrdí že tenhle krok nalajnuje cestu Marvelu dlouho dopředu, protože tím po kaze klonů, kterou Straczynski částečně napravil přivodil komunitě trauma jaké se nezhojilo ani za více než dekádu. A Marvel tím definitivně přišel o poslední zbytky důvěryhodnosti. Hodnocení? Jiné než čistý průstřel lebky je nepřípustné.

Norri
M Norri | 30.8.2020 | Batman Detective Comics #02: Zastrašovací taktiky (pevná vazba)

Těžko na tom najít něco pozitivního. Ale pokusím se. Nemám moc rád knihy složené z krátkých povídek a tahle kniha je jejich velmi nesourodý mix. Některé si už teď po dočtení ani nepamatuju a některé bohůmžel ještě jo. Nejlepší na celé knize je kresba. Vystřídalo se zde více autorů a některé stránky byly opravdu parádní. Špatný nebyl Bruce Wayne v Tibetu. Docela zajímavý byl i Two Face, ale u toho mě spíše zaujala kresba a práce se stínem.

Delphín
Delphín | 30.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

,,Osud není psán velkým písmem. Tvoří ho drobné detaily.“
Slabší, ale stále velmi kvalitní pokračování ,,Spider-Man: Back to black“. Jen ten závěr asi v mnoha čtenářích zanechá smíšené pocity. Dle mého měli May rozhodně nechat zemřít. Nic zásadního by se přeci nezměnilo, jako v tomto případě. Dále se tu nebudu rozepisovat, protože bych výtkami vyspoileroval celý děj…
Amazing Spider-Man #42 – Solidní suprácký průměr.
Kluk od vedle – Odsunout Spideyho na vedlejší kolej a dát kratší příběh, kde hlavní roli plní M.J. a její pohledy na Petera a její život, je velice fajn čtivo, které mě mile překvapilo.

NextOne
NextOne | 30.8.2020 | Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost

Komiks jsem si kupovat nechtěl, ale měl jsem to štěstí, že jsem ho vyhrál u Drackuly na FB. Určitě bych to nenazýval "Můj první komiks". Čekal bych nějaký úvod do světa Spider-mana, ale v komiksu jsou pouze příběhy pro nenáročné čtenáře (vek 15-), kteří toho nemají moc načteného. Na druhou stranu, ty příběhy nebyly zas až tak špatný. Není to nic, u čeho bych podřimoval, ale myslím si, že komiks z knihovny jentak v budoucnu nevytahnu :)

NextOne
NextOne | 30.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Líbilo se mi to, nebylo to sice nic strhujícího, ale určitě to byl lepší průměr. Postava Prowlera vždycky potěší a příběh se Silver Sable byl dobrej.

sedw
sedw | 30.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk

Ze začátku mě komiks příliš nebavil a chvíli trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění. Ale od třetího sešitu (Ropušáci) to začalo být lepší a plně jsem se chytil v sešitě se Stilt-manem. Pak už to to byla parádní zábava až do konce, podpořená skvělou kresbou. Opravdu svěží komiks.

Norri
M Norri | 30.8.2020 | Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (pevná vazba)

První část s Dollmakerem je krásně temná a brutální! Druhá část s Pinguinovým Icebergem už je slabší a měl jsem trošku problém se do toho děje dostat. Místy jsou fajn hlášky. Kresba je dobrý mainstream. Vyšší hodnocení dávám kvůli první části. Ta mě potěšila.

tom173
tom173 | 30.8.2020 | Modrá Crew #01 - Ekhö: Zrcadlový svět #1, 2

Super jednohubka s nádhernou kresbou, nepředvídatelným dějem, sexy ženskýma a sympatickým humorem. Svěží vítr do našich komiksových vod. Do druhého dílu určitě půjdu. Čaaajíííčeek!

trudoš
trudoš | 30.8.2020 | Dragonero

Kresba je úžasná, ale obsah mě o kvalitách nepřesvědčil. Jedno zaběhnuté klišé za druhým, až mi bylo chvílemi za autory málem stydno. Přitom se nedá říct, že by měli o nápady nouzi, akorát že všechny zvraty rádi řeší cestou nejmenšího odporu. Ve finále tak Dragonero nepředstavuje nic víc, než jednoduchou fantasy putovačku v duchu Dungeons & Dragons. Tomu odpovídají také postavy, pro žánr nejtypičtější figury, jaké si jen lze představit - mág, válečník, kráska a zlobr. Kdyby tak tvůrci nalili víc energie do pilování jejich charakterů, než do všech těch promakaných map a vymazlené mytologie, hned by se to celé lépe četlo.
Ostatně ani finále nenaplnilo potenciál - neustále jsem čekal co se jako stane a ono nakonec nic. Smrt jedné s ústředních postav tak působí spíš jako povinná úlitba bohům, než že by v epickém příběhu o něco skutečně šlo. Za mě tedy docela zklamání, doufal jsem v propracovanější záležitost. Tedy dějově, co se kresby týče, tam Giuseppe Matteoni odvedl parádní kus práce.

Fry
A Fry | 29.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji - Tak je to za námi ... a ač mě trochu mrzí, že to neskončilo tak jak Kirkman původně zamýšlel, budu na tuhle sérii vzpomínat v dobrém. Všechno se tak nějak uzavřelo a nemám pocit, že bych potřeboval nějaké sequely, prequely, nebo vlastně cokoliv navíc z tohoto světa. Ale když si vezmu že tuhle sérii čtu vlastně téměř od začátku co jsem začal sbírat komiksy (což už je skoro před deseti lety), tak mě z toho trochu pojímá děs a hrůza. První sešit vyšel před téměř šestnácti lety a zombie apokalypsa pořád nikde ... Za mě 4*!

mAGiic
mAGiic | 29.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

První sešit s Beastem ještě celkem ušel, akorát kresba Larsena je ještě horší než ta McFarlaneho. Co ale přišlo potom - sešity Spider-Man #16 a X-Force #4, to bylo to nejhorší co jste mohli od McFarlane a Liefelda v řadě Komiksový výběr Spider-Man číst. Nepřehledná a samoúčelná akce od první do poslední strany. Vyloženě odpad. Další sešit (Spider-Man #17) s Thanosem byl takovou zajímavou jednohubkou a poslední 3 velmi krátké sešity z řady Marvel Comics Presents, kde byl Spidey z Wolverinem, taky nijak zvlášť nenadchly. Podstatné na téhle knize je to, že po neshodách u čísla Spider-Man #16 McFarlane od Marvelu odešel a když si v závěru knihy máte možnost přečíst jeho plány co se sérií měl, tak se mu podařil v podstatě jen Torment a na příběhy s Green Goblinem a Venomem nikdy nedošlo. Zbytek knihy jsou hrozně generic 90's příběhy. 2*

Carnage
Carnage | 29.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Všechno dobrý, Straczynski a jeho run je prostě skvělý dokud se nedostaneme k "One More Day". Nakreslený je to krásně o tom žádná a předcházející komiksy jsou skvělé jenže řešení Petrova skoro neřešitelnéhé problému je tak vycucaný z prstu až to není hezký. Měli Tetu May nechat umřít a tečka...

Carnage
Carnage | 29.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #105: Banshee

Vlastně prequel k výborné Generation X která u nás už vyšla a vzhledem k tomu že se mi hodně líbila jsem byl s touto knihou spokojen. Phalanxové jsou pěkně tuhý a když na to přijde i nechutní bastardi! Banshee jako hrdina moc nikomu asi po filmech a tak nějak dle popisu nemusí připadat jako moc silný nebo zajímavý hrdina, ale vše záleží na autorovi a tady stejně jako v Gen. X se mu to povedlo a když Banshee svojí schopností dokáže pomalu roztrhat budovu to je pak něco.

mcleek
mcleek | 29.8.2020 | Jedno obyčejný léto

Moc dobré! Připomnělo mi to jeden z mých nejoblíbenějších komiksů - Pod dekou. A má to vtipná SFXka... ;-)

karl173
M karl173 | 28.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Co dodat. Prostě je konec. Byla to skvělá série. Jen se bojím, že jestli se někdy dostanu k druhému čtení už to nebude prostě ono. Ale asi je vážně dobře, že už to skončilo a nedošlo na zbytečnou vatu. Toto zakončení bylo opravdu skvělé. 5*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Sandman #04: Údobí mlh (barevné vydání)

Psal jsem 20.6.20, nyní zveřejnil:
Předmluva mě celkem nudila a pak zaujala, když jsem myslel, že si autor ukaji své ego, coz byl asi vtip. Předmluva o ničem, nemám podobný styly rád. Takový přehnaný vlezdoprdelcovstvi spolu s aroganci a sebestřednosti. To s tím dohledanim si historického faktu nebo zajímavosti a její použití v díle pro vytvoření dojmu inteligence se mi libi. :) Dočetl jsem království tvé od DCCK, kde se Sandman vyskytuje a autor předmluvy k němu odkazuje, dobrá shoda náhod, že vím o koho jde. Komická figurka - asi proto ta psycho maska z vetřelce, která dříve byla plynová.

Nulty díl: silné jsem si uvědomoval o jakou hovadina vlastně jde, když se scházeli rádoby věční u osudu doma. Čekal jsem jich celkové víc, ale jsou tedy všichni, celkem 6 a mají to byt nějake personifikované entity a ony si vlastně povídají jak v telenovele.

No, pak jsem čekal od pekla nějakej brutal a vlastně se nic nedělo, Lucifer konci a začíná jeho vlastní série mimo (teď máme se ženou zkoukle 3 díly seriálu, komiksy nemam.. aspoň vím, kde se vzala ta jeho maze). Každopádně nápad odchodu z pekla je zajimavej. Nejvíce mě zaujal Breschau, což je asi fiktivní postava (jakože zapomenutá).

Poté se mi líbily postavy ze severské mytologie, velmi odlišné oproti Marvelu. :) Thor s obr tělem, malými nožičkami a miniaturním kladívkem je vyloženě smesnej.

Díl 4 jsem asi četl v krvi, tenhle horor příběh by mohl dost dobře fungovat jako hororový film.

Zřejmě jsem to nedopsal, měl jsem u textu doplňené tyto poznámky:
Mytologie se mi líbí
Retro Sandman přinesen odinem
Poetičnost nevím, nemám rád, jsem neandrtálec, žádnej intos jako zdejší smetanka...
Maze v seriálu, samozrejme je to jiny.
Peklo chodí se dobrovolně trestat za své hříchy?
Celý ty světy jsou nějaký divný...

- nebudu ty poznamky dál rozebírat... Od té doby jsem zatím další díl Sandmana nečetl... Tato kniha za 4*.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Simpsonovi 2015/07 Bart Simpson: Nejlepší z kovbojů

moje první číslo bárta, jež jsem si kdysi vypůjčil z kadeřnického salonu, kde jsem byl vzápětí stříhán, válelo se to na stole asi jako čtení pro děti :) pamatuju si, že mě komiks tenkrát zaujal a říkal jsem si, že je lepší než jsem si myslel, tenkrát klidně za 4*, nedávno jsem četl znova a nyní: 6 příběhů, z nichž jsou 4 od Pejera a 2 od Bejtse. Mně osobně Pejer seděl tenkrát a sedí i teď, umí celkem držet simpsons humor i na papíře a Bejts vlastně taky není úplně špatnej. V kresbě se točí více ilustrátorů, ale drží simpsons standart, za mě ok.
Teď tím tak listuju a Příběhy:
Bart versus škola jednoho muže 4*
Bart Simpson vysvětluje "Jak se hodit marod" - 4*
Zvláštní zásilka - 3*
Kvik-e-Bart - 4*
Důchodce Bart - 2*
Očkování - 2*
listárnu jsem nečetl, ale DžejPý to vede pro děcka dobře....což je fajn a pro děti celkově je minimálně tohle číslo na 4* a když koukám na hodnocení jednotlivých příběhu, tak za mě 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #099: X-Men: Soumrak mutantů

začal jsem tenhle epos číst v poalkoholovém opojení předevčírem, tudíž s posilněnou bystrou myslí se superspozorovací schopností, kdy jsem si uvědomil, že jinak asi mozek u 60.tek nepoužívám a čtu v úsporném režimu bez přemýšlení nad demencí, nelogičností, apod., pokud samozřejmě není extra výrazná, ale zde jsem si všiml
poměrně dost věcí na krátkém úseku... z toho usuzuji, že je soumrak asi extra blbej nebo já po chlastu extra chytrej :) zkrátka musím víc chlastat, abych byl bystřejší. :) ALE! Jakmile se chopí otěží duo Thomas a Adams, tak jde kvalita rapidně nahoru, jak scénaristicky, tak kresebně a tahá knihu z šedi podprůměru do nadprůměru dané doby, kresba je fakt o dvě třídy výš a scénař taky... poslední sešit teda padá scénářem trochu dolu a rozuzlení mě úplně nedostalo, ale sešit před tím a jeho zvrat byl super :)

tady si neodpustím pár postřehů:
-kresba: Steranko je určitě zajímavej, Heck a Roth (Roth je lepší) klasickej průměr, Smith je opravdu nejhorší (nejdětinštější), Addams bestofka... (iceman vypadá jak hybrid mezi krytonem a silver surferem, kdy se tam má z někoho víc či míň)
-scénář od Drejka fakt blbej (k tomu se vrátím níže), na konci Thomas uvedl, že nevěděl, kam Drejk směřoval s tou zápletkou... nedivím se, páč je to sračka
-název UKK je zavádějící, žádnej soumrak se nekoná, je to téma jednoho sešitu myšlené v pozitivním smyslu slova, takže trochu podraz....
-úvod: mám dojem, že v úvodu uzná sám ten plešoun, že je to sračka, vydali to pouze kvůli Sterankovi a dojeli až k Addamsovi, na konci knihy jsem si říkal, že mohli vydat jen Thomase a Addamse, abych měl pokračování nebo uzavření příběhu, což nakonec vyjde hned v následující knize, ale Addams nejede až do konce, ač na obálce je uveden jako kreslíř pouze on...
-STYL MARVELU: tohle je pro mě zajímavý poznatek, který už jsem četl vícekrát, ale až teď mi došlo, že když vlastně všechno navrhl kreslíř a dle kreslíře pak scénárista doplňoval text, tak to někomu (Standa Lýjů) nedá, aby popsal, co vidí.... takže ten styl šel sám proti sobě, asi

zde vypíšu pár nelogických debilit, co mě zaujaly (pozor, minispoilery :)):
50) beast: "jasná zpráva, ó chrabrý mistře optických umění!" :D býstova mluva je téma samo o sobě, Drejkovi se to líbilo a sám na to párkrát naráží, ale je to většinou směšný.... Thomas nahozenej standart opustil ;)
zásadní epický moment: Mesmero: ájsmene, pokud zkusíš utéct, tak se to vězení (skleněná koule) samo zničí.. (:D), za chvíli iceman skutečně uteče tak, že skleněnou kouli zničí...
51) angel: "no výborně! statický terče! Tak vzhůru do nich!"
zásadní epický moment: vojáci záporaci dají cyclopsovi "nepropustnou kovovou helmu, kterou ani tvé schopnosti nepronikonou...", na stánce vedle "počkat! použil proti helmě své schopnosti!..." (a je osvobozen :D)
epický bonus: beaste, udělej nám dveře! - býst tedy prorazí hlavou kovovou stěnu (čímž udělá dveře :D) s tím, že si pak dá koňskou dávku aspirinu :D
52) Eric the Red :D a jeho schopnosti, jak se objevil, jeho kecy ... omg
no.... v tomto duchu se prostě táhne, dokud je Drejk u kormidla... např. iceman uděla svoje zmrzlé kopie, které marvel girl ROZHÝBE k útoku, nebo Living Prahaoh veze kluky Samrsovi do Egypta, aby je utopil s tím, že jde o smrt hodnou jejich rodu, ale naštěstí je Scott prozíravý a hlavou rozbije sarkofág Alexe :D ticho! marvel girl teď vycítí myšlenky lidí, co tuto místnost opustili :D

za mě na 2* první půlka, druhá za 4* (tady byl příběh natolik zajímavý, že jsem případně debility přehlédl - až na poslední sešit, ale dejme tomu), tudíž celkově za 3*

perak
perak | 28.8.2020 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Některé povídky byly výborné, některé průměrné, ale díky originálním nápadům, kterých má autor zřejmě na rozdávání, je většina příběhů nezapomenutelných. Vyprávění je mnohdy stísněné až surreální, občas nechutné - prostě to, co bych od správného hororu očekával. Vizualizace nápadů pak k celkovému vyznění napomáhá - těžko se bude zapomínat na bizardní modelku, všudypřítomný tuk ve stejnojmenné povídce či balónky poseté nebe. Toto byl příjemně strávený čas:).

mAGiic
mAGiic | 28.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

Minisérie Spider-Man: With Great Power je příběh, který má rozšířit Parkerův příběh z dob, kdy byl wrestlerem a odmítal převzít zodpovědnost za svoje schopnosti. Problémem příběhu od scénáristy Davida Laphama je, že prostě nezapadá do Spideyho příběhu jak ho známe, Parker je tu po získání schopností namyšlený, sobecký douchebag, který chce slávu a holky a ostatní charaktery v příběhu jsou ploché a nic se o nich nedozvíme. Spider-Man je tu wrestlerský miláček davů, což je prostě hloupost, protože nikdy nebyl zámým wrestlerem a skutečně "známým" se stal až jako maskovaný ochránce New Yorku. Kresba byla průměr.

rewkon
rewkon | 28.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Ty vado on ten king nějak funguje i baví víceméně mně bavili v tomto booku všechny příběhy určitě ,ale nejvíc ten s Wonder Woman.

rewkon
rewkon | 28.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #05: Zlomená koruna (paperback)

Hlavní příběh ničím nepřekvapil ani nezklame solidní kresba. Annual má fakt odpornou kresbu ať si každý říká co chce.

trudoš
trudoš | 28.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #044: Captain America: Zimní voják, část 1

Jak jsem postavu Captaina Ameriky nikdy moc nemusel, v poslední době se mi do rukou dostávají komiksy, které můj vztah k němu kompletně překopávají. Z ikonického atributu přebujelého ega hvězd a pruhů se stal archetyp hrdinství, bojujícího za správnou věc v nesprávných časech. Zimní voják, poprvé vydaný v omnibusu u nakladatelství BB art v roce 2011, je toho zářným příkladem. Příběh plný zvratů a změn v životě Steva Rogerse je psán rukou člověka, který chápe podstatu politického thrilleru a namísto nacionalistické propagandy se zaměřuje na charakterní vývoj člověka, jenž po přímočarém boji s nacisty najednou bojuje v době, kdy se černá stává bílou a dole je někdy nahoře.
Velkým plusem je pak ucelenost příběhu, protože nechybí základní uvedení do děje, přičemž jediné co začátečník nedocení, jsou drobné odkazy na souvislosti a samozřejmě samotné odhalení identity Zimního vojáka - pro letité fanoušky to v době uvedení musel být šok, ale pro mě jako neznalce to bylo jediné logické vyústění.

trudoš
trudoš | 28.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #023: Mockingbird

Další povedené album, tematicky těžící z obliby snímků jako Mr. & Mrs. Smith. Škoda jen, že mě vztah mezi Hawkeyem a Mockingbird nikdy moc nebral. Tedy - ne že by kvůli tomu dějová linka přestala fungovat, jen ty slzy dojetí se nedostavily, protože k páru nemám patřičně vybudovaný vztah. Pořád ale příběhově lepší, než samostatná kniha s panem Lučištníkem. Což je ale dost pravděpodobně zapříčiněno výrazně modernějším obsahem. Navíc ty špionážní věci Marvelu neskutečně sluší, jen kdyby i z těch nejobyčejnějších zápletek nedělali šílené kovbojky s coververzí Jamese Bonda v hlavní roli. Držet se víc při zemi a nezachraňovat nutně svět každé ráno ještě před snídaní, vždyť zas až tak složité to být nemůže. Ale bavil jsem se, to je hlavní. Ještě vyškrtnout tu krizi manželství a byl bych spokojen čtyřhvězdičkově.
Kresba příjemně dynamická, odpovídající charakteru vyprávění, jež samo o sobě je předehrou (nebo spíš dohrou) dalšího dobrodružství. Aneb: jak z Tajné invaze Skrullů vydojit maximum.

Joker189
Joker189 | 28.8.2020 | Vetřelci vs. Predator Omnibus 2

První příběh je podle mě velmi slabý a bohužel zabírá skoro celou knihu. Ostatní jsou příjemné jednohubky. Dle mého názoro nejlepší příběhy bych vyzvedl Neústupní a Kořist. Ale jak jsem již řekl většínu knihy zabírá velmi slábí příběh a nějákých 40 stran jednohubek to nemůže zachránit. Za mě tři hvězdy a to díky těmhle dvou příběhům, které mě velmi zaujali.

Fry
A Fry | 27.8.2020 | Orange #02

Orange #02 - Upřímně řečeno, tahle série si zaslouží pozornost (!) každého fanouška japonské mangy. Spolu s komiksovou adaptací 'Kimi no Na wa.' (To bylo tvé jméno.) se totiž jedná o mistrovsky vyprávěný romantický příběh doplněný skvěle vypointovanými sci-fi prvky. Oproti první knize se děj tentokrát točí převážně v přítomnosti a vztahový trojúhelník hlavní trojice hrdinů se začíná pěkně zamotávat. Jediné mínus se tak skrývá v místy až přehnané naivnosti téměř všech postav, které jakoby ani neuměly používat svůj zdravý rozum ... Za mě 4*!

Sajmon
Sajmon | 27.8.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Ačkoliv jsme nikdy GL rád neměl, tak toto mě překvapivě hodně bavilo. Kresba je dost solidní a mě osobně opravdu sedla. Scénář není o nic horší a při čtení jsem se bavil.
Za mě tedy 8/10

Delphín
Delphín | 27.8.2020 | Usagi Yojimbo #07: Genův příběh

Začátek mě moc nebavil, v příbězích jsem cítil, že Sakai má na víc. A od příchodu Gena to ukázal, a vše zapadlo do starých dobrých kolejí, které jsou úchvatné a neomrzí. Chemie mezi Usagim a Genem se dala do absolutní špičky, dozvědět se Genův origin bylo též skvělé. A když se ti dva znovu setkali s Inem? Famózní zakončení skvělého komiksu!

tom173
tom173 | 27.8.2020 | Liga spravedlnosti #05: Věční hrdinové (paperback)

Zase je to hodně dobrý. Sledujeme události Věčného zla z jiné perspektivy a jsou nám představeny originy záporáků ze země tři. Opět se to svižně čte a krásně vypadá. Naprosto kouzelní jsou kovoví lidé, kteří jsou perfektně napsaní a mají opravdu zábavné charaktery. Celá tahle série má prostě kvalitu, jen bych chtěl aby vycházela rychleji a já už měl v rukou Darkseid war. Snad se někdy dočkáme i vydání dalších Johnsových sérií, tenhle autor si to jednoduše zaslouží protože se čte (a doufám že i prodává) skvěle.

cyboy
M cyboy | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Debilus ex machina. Jeden z nejhorsich. Ty Untold Tales mely radsi zustat neodvypravene.
A to jsem doted povazoval Straczynskeho run S-M za jeden z tech lepsich. :(
20%

Spacecore
Spacecore | 26.8.2020 | Mýty #16: Supertým

Po přečtení patnáctého dílu jsem celé Mýty přelouskal v originále a rád si je celé ještě jednou dám přeložené, nicméně nemohu než celou sérii jako komplet, i díl po dílu hodnotit pěti hvězdami. Tady se mi líbil supertým, líbilo se mi i finální rozuzlení s panem Temným. Ano, Willingham dělá přesně to, že nás napíná a dlouze vede k očekávanému konfliktu, který je nakonec vyřešen "až příliš" jednoduše (a bude to dělat i nadále), jenže tím vždy připraví půdu pro další děj, který je ještě osudovější, než předchozí. Osobně mám slabost pro OP postavy v jakýchkoli komiksech a tady se mi toho taky dostává hojně. A takové OP postavy nemůžou jinak, než bojovat rychle a definitivně. Každopádně, co všechno se stalo odtud do konce bylo -teď už- pro mě nostalgické a sentimentální. Krásná série, skvělý díl!

Spacecore
Spacecore | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Já ten komiks v době vydání dost hejtoval a už se nikdy posléze ke Spider-Manově nevrátil (možná právě kvůli One More Day), protože Straczynskiho run řadím spolu s Morrisonovým Batmanem mezi nejlepší runy vůbec a One More Day bylo něco naprosto odporného. Každopádně po letech (přesně 12) kdy se na to dívám dospělýma očima, tak už vnímám One More Day jako nevyhnutelnost. Stejně jako smrt. Nedá se nic dělat. Takto skvělý run s naprosto zlomovým chodem Peterova života by nemohl jít do nekonečna. Bylo to krásné a skvělé, ale nešlo by to držet pořád. Dřív nebo později by to skončilo. Skončilo to hnusně, utnutím, nelogickým deus ex machine zásahem a Spider-Man byl v podstatě retconován na osobním životě bez přihlédnutí k Občanské válce a událostem tehdejšího Marvelu. Ale taková je podstata superhrdinských seriálových komiksů - status quo musí být zachován a čím větší progres postavy, tím bolestivější je jeho restart. Bohužel. Takže jsem se s tím smířil, že výborný run nemohl být ukončen jinak, než naprostým fuck upem, protože cokoli jiného by možná celou tu Straczynskiho jízdu postupem času oslabilo. Doufám, že chápete, co tím myslím.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.8.2020 | Green Blood - Zelená krev #02

Normální svižná jednohubka, jejíž pokračování asi bez žádné větší lítosti dočtu...

Celkový dojem: 60%

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | 100 nábojů #11: Začátek konce

Tak už známe všechny Minutemany, ovšem nejednotné ve třech skupinkách (s, mezi, anebo proti Trustu/Gravesovi), tím pádem dochází i k prvním ztrátám. Ojedinělou koncentrovanost dějové linky neudržel druhý, návazný příběh, který kromě vzpomínání na naverbování Shepherda do organizace sleduje i (opět veleklasicky "noirové") podrazy při koupi/prodeji jednoho nám dobře známého obrazu. Přestože Azzarello občas šroubuje nejednoznačné dialogy přehnaně na sílu (nebo se mi tentokrát nečetly úplně plynule kvůli kostrbatějšímu překladu?), spolu s Rissem vysoko položenou laťku s přehledem dorovnávají.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #111: Black Panther: Pantherův hněv

Zkraje musím přiznat, že se tato bichle nečetla dobře: ohromné množství slov vyplýtvaných na téměř lyrické líčení či odtažité, nekorespondující dialogy "s hloubkou"; nesouvislé střihy, opakující se, béčkové situace. Přesto má rozmáchlá panteří sága rozhodně něco do sebe, ať už výstavbou a progresem celé story (války s Killmongerem a obnovování důvěry v krále, "zaprodavšího" se moderním způsobům) i vedlejších postav, téměř až poetičností, případně skvělou kresbou, progresivně si hrající s rozmístěním a velikostí panelů. Kvůli zasazení mi pak připomínala spíše Conana (nebo Tarzana, kdybych znal nějaké jeho komiksy), nežli superhrdinský Marvel. A hitový MCU film se jí inspiroval výrazně.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Před Incalem (paperback)

Komplikovaný metafyzický příběh Jodorowsky tentokrát vyměnil za relativně přímočarou detektivku, a především za poznávací jízdu zvrhlým, dystopickým Šachtoměstem s jeho zvrácenými, důsledně třídně rozdělenými obyvateli – mutanty, telemaniaky či aristy. Tímto odporným bordelem se brodí zamilovaný plebejec John Difool při vyšetřování zásadního tajemství (co se děje s dětmi homeokurev?). Jako vždy absurdně zajímavý svět (pečlivě a detailně vykreslený přesně v moebiovském stylu) a celkem i příběh a "humor" (baví-li vás třeba představa, že centrální superpočítač kleje a uráží jako nejvulgárnější dlaždič) se uzavře v 5. albu, to 6. slouží čistě jako příprava a aranže figurek do pozic před Incalem.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Cagaster #06

Povedené "romantické", vtahující, přestože nijak překvapivé uzavření příběhu dává dostatečný prostor všem linkám a vyznívá vlastně optimisticky, přestože zdevastovaný svět se rozhodně nestal lepším místem k životu, byť byla akutní hrozba zažehnána. Možná mám takový pocit i proto, že autorka zjevně neměla srdce na to, aby své oblíbené děti (postavy) dokázala ve velkém (nebo aspoň v malém) "protřídit". :-)

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Cagaster #05

Předposlední kniha již představuje velké akční, přímočaré finále – zejména z hnízda, s jen několika krátkými náhledy do decimovaného E-05. I když se najdou střihy a panely / detaily, které se mi rozluštit nepodařilo, je poutavě napsané a fakt pěkně nakreslené. Po useknutí (To be continued…) hlavního příběhu dostáváme ještě vedlejší, "vystřiženou" epizodku z dřívějška a skici se zajímavými autorčinými poznámkami.

Moon
Moon | 26.8.2020 | Sin City #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (4. vydání)

Opět skvělá kniha, skvělá kresba, drsný svět plný násilí a krásných žen. A tentokrát jsem neměl problém jako s první knihou, kde mi to trochu kazilo, že jsem viděl nejdřív film. Zde jsem také viděl nejdřív film nicméně kniha je natolik poutavá, aby vás chytla a nepustila.
Všude kde chodím budu jen doporučovat. Jediný co mi zas vadilo jsou tvrdé stránky, ale to mi bude vadit asi u celé sbírky, kterou mám v plánu dokupovat, až vyjde.

jh666
jh666 | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Bože, jak já tenhle komiks nenávidím. Plně souhlasí s Tyfem pode mnou, tohle nemělo nikdy vzniknout. Všechna čest JMS, že to dokázal napsat aspoň čitelné. On by to nakonec mohl být i dobrý komiks, kdyby nedopadl tak, jak dopadl. Ale tak spláchnout 20 let historie do hajzlu je čisté zlo a neúcta. Rozhovor s Quesadou na konci je pak jen pomyslná "třešnička" na dortu. Z těch keců mi bylo na zvracení. Opravdu doufám, že Nick Spencer ve svém runu spěje k tomu, aby One More Day zvrátil.

Tyfus
Tyfus | 25.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Napsané je to pěkně, nakreslené je to parádně. Hodnotit to však dobře nemůžu, protože tento příběh vůbec neměl vzniknout. Nejhorší deus ex machina všech dob. Smutná tečka za nejlepším Spideyho runem.

mAGiic
mAGiic | 25.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Jean Dewolffová pro mě byla velká neznámá, popravdě jsem vůbec nevěděl, že někdo takovej někdy byl. Pravdou je, že příběh o její smrti je hrozně super napsaný a je z něho cítit, že série Peter Parker Spectacular Spider-Man byla v té době dospěleji zaměřená oproti sérii Amazing. Úspěch téhle minisérie je o to překvapivý, že jej psal tehdy nezkušený Peter David, který jak v doslovu zmiňuje ani sám nepovažoval a nepovažuje tenhle příběh jako extra zásadní pro budoucí vývoj Spider-Mana. Myslím, že svoji práci v tomhle trochu David podceňuje, protože prakticky všechno tu funguje na výbornou. Vnitřní monology Petera nejsou rušivým elementem příběhu, ale od určitého momentu skvěle dokreslují jeho výčitky, je tu zábavná detektivní linka, velký, i když předvídatelný zvrat a v závěru je tu i klasický záporák a akce v podobě Electra. Nečekal jsem, že Sin-Eater bude ve skutečnosti tak zajímavá postava, která se po nějakých 24 sešitech opět vrátí do hry, aby odehrála své poslední vystoupení. Hrozně mi to připomnělo Spideyho od Semicu, kde se dlouho táhla ta sága s identitou Hobgoblina, který si chtěl podmanit podsvětí v NY. V rámci Komiksového výběru bychom se tohoto příběhu měli rovněž dočkat. Paradoxní na komiksu o Jean Dewolffové je, že to je spíš příběh o Sin-Eaterovi a ona tu má jen vedlejší i když podstatnou roli. 5*
* v textu mi pobavila zmíňka o "Vrchním plánovači", tak jsem googlil originál a zjistil jsem že tím byl myšlen Master Planner a.k.a. Doctor Octopus. Pobavilo :D
To morbn: Taky jsem si všiml, jak čte Bronson noviny a zjistil jsem, že se předtím prý mihl i ve Fantastic Four. :D

MEGA
MEGA | 25.8.2020 | Sin City #03: Velká tučná zabijačka (4. vydání)

Tento díl mě zatím bavil z celé série nejvíc. Drsný Sbohem mělo skvělého Marva, ale tato kniha má skvělé tempo. Příběh si na nic nehraje a hlavní účel je zabavit a to se daří na výbornou. Jak skončí druhá kapitola, komiks chytne tu správnou vlnu a je napínavý až do konce. Výtku bych měl ohledně záporáků, kteří nebyli bůhví jak zajímavý a sloužili zde pouze jako překážky pro hlavního hrdinu. Kresba je tradičně stylová a tvoří jedinečnou atmosféru. I když nechápu to velké množství celostránkových kreseb v první kapitole. Frank Miller asi chtěl komiks natáhnout co nejvíc, protože je pravda, že by to mohlo být o něco kratší. I přes ty výtky si komiks 4* rozhodně zaslouží.