Syndrom
Syndrom | 23.6.2020 | John Constantine, Hellblazer: Syn člověka

Druhé přečtení: Na to jak si Ennis rád dává pověstně záležet na vedlejších liniích a epizodkách, jak má scénáře detailní, mi přijde i podruhý divný jak neumí konce. Překombinovaná šaráda s bohem v Preacherovi, z prstu vycucanej záporák v Bandě, i tady: Za prvé a slabší námitka: Proč už Roník dávno Constantina neodkrouh? A za druhé silná námitka: Pekelnej Supermrdák přece i přes ten neobratnej Constantinův twist ho mohl bez problému zabít. Přišel by o dítě, ale vyřídil by soupeře, co ho do toho mimochodem i dostal. Heist (You Son Of A Bitch Im In) ve flashbacích se mi líbil a jak je Hellblazer normálně slabej bezcharakter taky.

trudoš
trudoš | 23.6.2020 | Ultimátní komiksový komplet #104: Avengers: Kree-Skrullská Válka

Upovídaná nuda, která vlastně o žádné válce nevypráví. Ono k ní samozřejmě dojde, ale až v závěrečných sešitech, a spíš, než že by skutečně probíhal konflikt, poskakují Avengers sem tam a snaží se zachránit krky sobě i ostatním. Ale prakticky osmdesát procent příběhu se motá kolem dílčích dějových linií, do nichž občas vstoupí nějaký ten souboj s neurčitým padouchem a složitou návazností, pročež Roy Thomas může dělat ramena, jak má starý Marvel v malíku. Jenže k čemu bylo všechno to machrování, když se nakonec žádný velký bengál nekonal? Navíc valná většina hlavních postav pro mě spadá do ranku nezajímavých hrdinů jako Scarlet Witch, Vision, Captain Marvel, Rick Jones, Giant Man a podobně. Prostě nuda.
Čím mi však komiks uhranul - a v tomhle ohledu musím dát zapravdu předmluvě Marca M. Lupoie - je kresba Neala Adamse, který jakmile se chopí tužky, vyprávění alespoň vizuálně začne působit mnohem sympatičtěji. Taková cesta do nitra Visionova těla má jen díky němu tu správnou atmosféru.

trudoš
trudoš | 23.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Velká kniha o malých lidech aneb Historie superhrdinského patosu v kostce. Scénárista J. M. Straczynski opět dokazuje, že se jako dramatik už narodil. Má cit pro atraktivní náměty, umí perfektně rozehrát psychologii postav a hlavně si dokáže naplánovat sérii tak, aby měla začátek, prostředek i konec. V tomhle případě má tedy kolosální vydání Rising Stars svou váhu (obrazně i reálně), protože vyprávění funguje především jako jeden celek.
Třebaže hlavním bodem programu jsou fantastičtí rekové, primárně je příběh o lidské malosti - o neschopnosti přijmout fakt, že by se někdo mohl obětovat za druhé, aniž by za tím byl postraní úmysl. A že velká moc rovná se velká odpovědnost, etc, etc. Zápletka přitom obsahuje všechna žánrová klišé, kterými se dějiny okostýmovaných crossoverů vyznačují a shrnuje je do jednoduché tragédie o třech dějstvích, zakončené krásnou poetickou tečkou. Moje klukovská duše fanouška proto jásá nadšením a tajně doufá, že podobných kompletů bude v budoucnu na trhu víc.

Palebras
Palebras | 23.6.2020 | Zaklínač #03: Prokletí vran

Ač musím říct, že zatím u mně vede první díl s podtitulem Skleněný dům, tak ani v tomto případě, nešlápne čtenář vedle. Příběhově se mi Prokletí vran líbilo. Do příběhu je naroubována dnes již několikrát, jak ve hře tak i seriálu, použitá část se Strigou a Foltestem, což vůbec nevadilo. Určitě jsem ocenil přítomnost Ciri s Yennefer. Rodinka byla konečně pohromadě. Kresba byla fajn a dobře se na ni dívalo. Hodně pohodový díl ze světa Zaklínače, který v určitých chvílích dokázal poměrně dost rozesmát. Například náběh ušišlané kapsářky hlavou proti zdi byl skvělý. Takže za 4*!

mearez
mearez | 22.6.2020 | Flash: Znovuzrození

V podstatě hrozně fajn komiks. Rozhodně neni dokonalej, určitě se v něm lidi budou ztrácet. Já jsem člověk, jehož první komiks byl sešit z prostředku série, tudíž mi nevadily drobné nedostatky v historii DC. Johns se mi tu nečekaně fakt líbil, komiks je celkem zajímavej, fajn postavy, hodně mi to vysvětlilo Flashovo lore. Mínus za konec, kterej mi už přišel prostě zkratkovitej, plus Flashovo velká nevýhoda (nezajímavý souboje) je tu ve velký míře. Taky na mě dost působí, že Flash řeší svoje problémy jen během, což mi přijde místama fakt strašně debilní. Kresba jako celek ušla, ale místy jsem se teda divil, nic horznýho to ovšem nebylo. Za mě 4*.

Gocek
Gocek | 22.6.2020 | Harleen

Je to sice zajímavě nakreslené ale jinak je to strašná hovnařina.

J.Connor
M J.Connor | 22.6.2020 | Caravaggio (paperback)

Skvost

Netorack
Netorack | 22.6.2020 | James Bond #03: Hammerhead

Předchozí knihy 007 jsem nečetl, takže začínáme z čisté vody. A byla to taková akční jednohubka, na kterou si asi za rok nevzpomenu - takže takový klasický Bondův příběh. Jako proč ne, komiks nemusí být jenom umění. Za mě tak tři až čtyři hvězdy.

Netorack
Netorack | 22.6.2020 | Moby Dick: Bílá velryba

Adaptace je to poměrně zdařilá, nejvýznačnějším prvkem jsou ty pohledy do konsternovaných tváří (takový "fadeout" na konci spousty kapitol), to podle mě poměrně přesně odpovídá pocitům při dočtení nějaké pasáže v knize. Co bych vytknul jsou ty hrozně podobné výrazy všech tváří. Ale třeba to takhle po dvou letech na palubě opravdu na lodi vypadá, co já vím... Další můj (osobní) zážitek bylo, jak mi při čtení probleskovaly před očima výjevy z Divokého Dicka z ABC.

Gmork
E Gmork | 22.6.2020 | Harleen

Prostě naprosto dokonalé, dalších slov netřeba. Víc takových komiksů.

trudoš
trudoš | 22.6.2020 | Oskar Ed #01

Dějově drobně zmatené, atmosféra ovšem dokonalá. Líbil se mi především ústřední motiv hrdiny, hledajícího sebe sama ve světě, který se řídí prapodivnými pravidly (z jeho úhlu pohledu). Podobně si mě získala i kresba, protože Branko Jelinek předvádí neskutečnou tvůrčí představivost a výtvarně přitom zůstává jednoznačně svůj. A nápad na filozofující předměty běžné potřeby je naprosto dokonalý, přičemž mluvící rohlík mě zcela odrovnal. Co tady navíc funguje bez problémů, jsou přirozené dialogy, kámen úrazu většiny undergroundových komiksů.
Strach mám akorát z rozvíjející se zápletky, jež prozatím působí trochu psychedelicky. Některé drobnosti nechápu vůbec, jiné mi přijdou jako divoká autorská stylizace a další postrádají konkrétní souvislosti. Je to ovšem úvod a vzhledem k tomu, že na následující díl nemusím čekat nijak dlouho, jsem rozhodně zvědav, co pokračování přinese. Tajně se ale modlím, aby nedošlo na metafyzický přesah, protože v tomhle ohledu má mysl i fantazie výrazně selhávají.

faster86
faster86 | 22.6.2020 | Nesnáším Pohádkov #01: A jestli neumřela, vyšiluje dodnes

Oddychovka na sobotní upršené odpoledne. 4x jsem se nahlas zasmál a 3x jsem se uchychtnul. Spousta vtipů je předvídatelných, ale i tak se na tom zasmějete.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 21.6.2020 | Harleen

Harleen je dokonalá komiksová zábava. Prvotriedna kresba, sympatická hlavná hrdinka a veľmi vydarený príbeh. Síce to má minimum akcie, ale tie dialógy tu majú toľko napätia, že som si na akciu ani nespomenul. Prečítané na jeden záťah a zatiaľ komiks roka.

Norri
M Norri | 21.6.2020 | Batman #08: Supertíha (pevná vazba)

Myslím, že Supertíha má skvělý nápad, děj i spád. I nový záporák Mr. Bloom je docela zajímavý a jsem zvědavý, jak to bude pokračovat. Jediné, co se mi nelíbilo, byl vložený příběh z minulosti (po roce nula). Sice má své opodstatnění, ale rozbíjí plynulost vyprávění i atmosféru. Kresba opět parádní.

Norri
M Norri | 21.6.2020 | Batman #09: Květy zla (pevná vazba)

Starý Batman je zpátky a je v lepší kondici než kdy dřív. Mr. Bloom si zcela bez skrupulí napichuje lidi Gothamu na větvičky a je příliš velkým soustem i pro robotizovaného Jima Gordona. Nový Bruce Wayne musí zemřít, aby se znovu zrodil jako Batman. Trošku jsem se Batmanova návratu bál. Bál jsem se, že to bude příliš kýčovité a že zbytečně ukrojí prostor Gordonovi. Snyder to ale zvládl poměrně dobře a Květy zla jsou skvělým dokončením příběhu ze Supertíhy. Je pravda, že mi bylo líto, že Bruce Wayne musel zahodit normální šťastný život. Bylo mi líto i všech jeho blízkých. Ale taky jsem byl rád, že je Batman zpátky. Kresba je pořád parádní.

Good Games
Good Games | 21.6.2020 | Batman: Zatracení

Zatracení dokáže určite zaujať svojím drsným až hororovým scenárom a má aj pár fajn momentov, ale ten príbeh ako celok sa až tak úplne nevydaril a v niektorých momentoch ho zachraňuje hlavne luxusná kresba. =►Celá recenzia◄=

Delphín
Delphín | 21.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #020: Ten druhý, 2. část

,,Jsi sám sebou, nebo jsi mnou? Jsi člověk, který snil o tom stát se pavoukem, nebo pavouk, který snil o tom stát se člověkem?“
Pokračování první části pokračuje v opravdu hodně velkém tempu. Zatím co první půlka je více filozofická a depresivní, od druhé poloviny dostaneme zpět toho hláskujícího Spider-Mana, leč samozřejmě prvotní nádech nevymizí, naopak, skvěle se s ním po celý komiks pracuje. Je velká škoda, že se více neřešilo Peterovo záhadné smrtelné onemocnění. Tato dějová linka tím tak byla vesměs pohřbena, svůj smysl ale rozhodně měla. Ať už máte více rádi toho temnějšího Petera, nebo naopak toho hláškujícího, zde si užijete oboje. A jedná se geniální kombinaci!

mearez
mearez | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Tak tohle se mi ale maximálně líbilo. Od Batburgeru po crossover se Swap-thingem. Bane je úplně překrásnej charakter a já si s ním užíval každičkou stránku. Finchovo pojetí Banea, kterej vypadá skoro jako oholená gorila je zlověstný a já jako čtenář ho respektoval i když stanul před Batmanem. Ta postava mě hlavně ale překvapila proto, že jsem jí doteď považoval jen za mlátičku, ovšem King jí dal skvělý backstory. Konec byl samozřejmě pro čtenáře strašně uspokojivý, těšim se, jak se to dál vyvine. Finch je zde ve svojí vrcholný formě, tak jak se mi nelíbil v New Avengers, tak tady jsem žral každou jeho stránku. Za mě 4*.

mearez
mearez | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

No, všeho je tu na můj vkus strašně málo, ale rozhodně zlepšení proti tomu zbytku, co jsem zatim četl z Rebirthu. Konečně jsem dostal kvalitní akční komiks s Batmanem, kterého se mi nedostávalo v předchozích komiksech. Jedniný mínus bylo málo Banea a podle mě byla romance Catwoman a Batmana uspěchaná. Kresba byla průměrnej mainstream. Za mě 4*.

mearez
mearez | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (paperback)

Prostě event. Jak podle šablony. V sázce neni nic důležitýho, mihne se tam spousta i neznámých postav, Batmana je tam ukrutně málo... No prostě nuda. Nic zajímavýho, žádnej build-up, tomuhle se můžete vyhnout. Jen kresba se mi líbila, ovšem zase, vzhledem k tomu, že se crossover odehrává napříč třemi sériemi, neměl jsem dost času na to užít si pořádně každého kreslíře. Za mě 2*.

mearez
mearez | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #02: Konce světa (paperback)

Jedná se o jeden z největších pádů kvality v rámci série jen během jednoho booku. Hrozně nudný, vlečící se pokus o další konec světa (ach jo), ještě ke všemu příšerně rozkouskovaný (místy mi přišlo, jako by jednotlivé části psal někdo jiný), absolutně špatnej twist, no prostě hrůza. Plus byl jen příběh s Ivy a Jockova kresba, jinak hrůza a děs. Za mě 2*.

mearez
mearez | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Nápad mě lákal. Konečně pořádná řežbička s Batmanem. Ne. Prostě se do toho muselo zamíchat nějáký to osudový cosi, backstory, prostě nepotřebná výplň. Já jsem fakt tomu chtěl dát pět hvězd, v první půlce jsem si i myslel, že to tak bude, ale druhá půlka už je hrozně nudná a hůř napsaná. Kresba tomu vůbec nepomáhá, protože Romita zase jede svůj svět alá Minecraft. No, ovšem Beast, Two-face, nová postava Duke mě bavili, nápad taky celkem dobrej. Za mě 4*.

Walome
Walome | 21.6.2020 | Frankenstein v podzemí

Očekávání nebyla vysoká, nakonec Miňola příjemně překvapil. Hrabe se v mytologii, Frankie je sympoš a Stenbeckova kresba je klasicky parádní. Jsem rád, že to tady vyšlo, neměl bych potřebu si to shánět v originále.

SNUFKIN
SNUFKIN | 21.6.2020 | Batman: Ticho II

Takhle ma vypadat dokonaly mainstream. Cetl jsem to ponekolikate a porad vyborne. Kresba i dialogy.

honza2457
honza2457 | 21.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Akční jízda kde se objeví mnoho záporáků. Bohužel mi to přišlo chvílemi zmatené a ukecané, ale vyjma toho jsem se bavil. Plusem byla i kresba a vychytávky jako repelent na žraloky a Bat-boxer, který mě rozesmál.

Good Games
Good Games | 20.6.2020 | Harleen

Veľké prekvapenie. Či už je to prevedenie knihy, príbeh, dialógy, postavy, kresba, farby…to všetko je na výbornú a milujem ten pocit, keď mám po dočítaní komiksu úplne jasný názor, že to bola pecka! =►Celá recenzia◄=

MEGA
MEGA | 20.6.2020 | Daredevil: Rok jedna

Toto je naprosto ideální start pro nové čtenáře Daredevila. Nejen, že zde dostaneme úžasný origin, ale také je zde plno narážek a odkazů na Millerův run z osmdesátek, takže si na své přijdou opravdu všichni. Sledujeme mladého Matta Murdocka už jako nezkušeného mladíka, přes jeho setkání s Elektrou, až k jeho první bitvě se zločinem jako Daredevil. Nejvíce se mi líbila ta prostřední část. Miller zde skvěle znázorňuje pokušení, které Elektra představuje. Co mě dále naprosto dostalo byly textové/vysvětlovací rámečky které normálně nemusím. Miller skrz ně popisuje, jak fungují vylepšené smysly a funguje to skvěle. Příběhu také nechybí rychlé tempo a napětí. Nejsem fanda Romitovy moderní kresby, ale tady je ještě kvalitní a dynamická. Nemám moc co vytknout, tohle je bomba.

MEGA
MEGA | 20.6.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #025: Daredevil

Toto je naprosto ideální start pro nové čtenáře Daredevila. Nejen, že zde dostaneme úžasný origin, ale také je zde plno narážek a odkazů na Millerův run z osmdesátek, takže si na své přijdou opravdu všichni. Sledujeme mladého Matta Murdocka už jako nezkušeného mladíka, přes jeho setkání s Elektrou, až k jeho první bitvě se zločinem jako Daredevil. Nejvíce se mi líbila ta prostřední část. Miller zde skvěle znázorňuje pokušení, které Elektra představuje. Co mě dále naprosto dostalo byly textové/vysvětlovací rámečky které normálně nemusím. Miller skrz ně popisuje, jak fungují vylepšené smysly a funguje to skvěle. Příběhu také nechybí rychlé tempo a napětí. Nejsem fanda Romitovy moderní kresby, ale tady je ještě kvalitní a dynamická. Kniha také obsahuje sešit s původním originem, takže můžeme porovnat. Nemám moc co vytknout, tohle je bomba.

Palebras
Palebras | 20.6.2020 | Zaklínač #02: Liščí děti

Co se týče druhého dílu Geraltových eskapád, tak zde se pokračuje na kvalitativně stejné vlně a ono se není čemu divit, když se o scénář i kresbu postarali stejní autoři jako v případě předchozího Skleněného domu. Geralt v tomto příběhu cestuje s trpaslíkem Addariem, který hláškuje jako o život a společně s Geraltovými sarkastickými poznámkami, dostává čtenář parádně zábavný konverzační mix. Na scéně přibývá více různorodých postav a dojde taky na změnu prostředí, z temných hvozdů do špinavých močálů..Tak jak se mi velice líbil Lešij a Hrobice v prvním dílu, tak zde se s nějakou výraznější stvůrou nesetkáme, což samozřejmě neplatí v případě samotné Vixeny - antihrdinky tohoto dílu..Ta je vykreslena naprosto skvěle a čtenář z jejích schopností cítí, že zde bude mít i Řezník z Blavikenu co dělat. Tahle výprava se mi líbila srovnatelně s předchozí, tudíž zasloužené 4*.

Kadin
M Kadin | 20.6.2020 | Živí mrtví #22: Nový začátek

Přichází dvouletý timeskip a s ním i doba míru, rozvoje a civilizace. Timeskip této sérii opravdu pomohl, protože autor se začínal místy hodně opakovat a proto jsem tento čerstvý závan uvítal. Také se nám představuje, za doprovodu parádní atmosféry, nová skupina záporáků. 8/10

0jurapert1
0jurapert1 | 20.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Osobně jsem s vydáním kolosáljy od CC spokojený, před koupí jsem si prošel international reviews (dělávám to tak i u jiných komiksů) a rozhodl se na základě vlastního úsudku, s přihlédnutím k torzu předchozího českého vydání, které vlastním.

PKD
PKD | 20.6.2020 | Liga spravedlnosti #05: Věční hrdinové (paperback)

Jj. Pohoda. První pol. je sice o něco zajímavější (díky zaměření se hl. na Zločinecký Syndikát) a zejména flashbacky jsou super. Viděti zvrácenou (byť z pohledu realisty a cynika, v podstatě jako na našem světě) verzi Kentových, byl nářez.;-) 2.pol. se zaměřením na Cyborga a Metal Men, je sice drobínek slabší, ale jak jsem se bál, že mě Dr.Magnus a jeho roboti nebudou moc baviti, tak jsem se příjemně bavil a nenudil. P.s. pro nováčky, rozhodně doporučuji čísti napřed Věčné Zlo a pak tohle. Odehrává se to sice současně, ale fakt je to lepší čísti v pořadí, jaké jsem uvedl. Takže tu vlastně máme takovou pro mě, velmi dobrou trilogii: 1.Válka Velké Trojky, 2.Věčné Zlo a 3. Věční Hrdinové. Dobrá práce. Hned jak bude nálada, dám si je všechny 3 po sobě. Není to sice na plný počet, u Věčného Zla, se Johns více rozjel, ale na 4, jo.

Dinik
Dinik | 20.6.2020 | Čtyřlístek #689-690: Zloděj úsměvů

Ony ty novodobe scenare Ctyrlistku uz nejsou nijak slavne, ale to, co predvedl po scenaristicke strance Dan Cerny, to je trapnost nejvetsiho kalibru. Kladne hodnotim jen jeho kresbu.

hroubek
hroubek | 20.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #020: Ten druhý, 2. část

Jsem hodně spokojený. Trochu jsem se oprostil od toho, jak je to vyhnané do extrému a užil jsem si to naplno. Scénáristé to dobře rozehráli a taky i zakončili. Nepůsobí to křečovitě a svým způsobem jsou tam naznačené věci co budou mít v budoucnu význam. Velmi mi sedla civilní rovina. To jak všechno vnímá MJ a May je výborně napsané. Dobře se do příběhu zapojují Avengers, pro které je to zas jiná zkušenost. Tento komiks se četl dobře. Má spád, napětí, vtipy a posouvá Spider-man někam dál. Jsem rád, že tvůrci zkusili vymyslet něco nového, nečekaného a zajímavého. Za mě rozhodně palec nahoru.

Palebras
Palebras | 19.6.2020 | Zaklínač #01: Skleněný dům

Všechny čtyři u nás vydané Zaklínače mám již nějaký ten pátek v knihovně a jelikož vlastním i celou knižní sérii plus tu herní tak nechápu, že jsem s přečtením tak dlouho otálel. A hned ze začátku musím konstatovat, že to byla velká chyba. Hned první díl s podtitulem Skleněný dům mě opět vrhl do Zaklínačova světa a musím říct, že jsem si tuhle komorní výpravu opravdu užil. Jelikož příběh není kdo ví jak dlouhý, tak oceňuji, že není roztříštěný mezi tisíci postavami, ale více méně si vystačíme s Geraltem a lovcem a později s párem švarných dam, kterým nakopávají zadky staré dobré monstra jako je topivec, hrobice v čele s lešijem a to vše zabalené do kresby chlapíka jménem Joe Querio. Ze začátku jsem měl s kresbou menší problém, protože například ani s Mignolou nemám kdo ví jaké zkušenosti, ale ve finále mi tenhle styl kresby neskutečně sedl. Jak jsem psal již výše, příběhově se zde hraje na komornější notu, ale ve spojení s celkovou atmosférou lesa a všemožných příšer, kdy všemu dominuje Geralt ruku v ruce s karafou vína a svými dvěma meči, tak já jsem byl nadmíru spokojen. Kdyby se jednalo o jeden díl, tak bych hodnotil za 5*. Jelikož mě čekají ještě tři Geraltovy výpravy, tak si nechám menší rezervu. Pro fanoušky povinnost. Pro začátečníky kteří chtějí se zaklínačem začít, perfektní příležitost.

Gmork
E Gmork | 19.6.2020 | Jedno obyčejný léto

Český překlad moc hodnotit nemůžu, komiks mám v polštině, ale Paseka to určitě neodflákla a ten příběh se mi hodně líbil. Příjemná věc, obě hrdinky jsou sympaťačky a naštěstí každá je charakterově odlišná. Nezbývá než doporučit.

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Malý Mikuláš: Původní komiks

vůbec jsem nevěděl že něco takového existuje

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

ze začátku člověk neví co se děje ale nakonec na to příjde

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Simpsonovi: Supernova

zajímavý název

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

francouzké scifi je super škoda že vyšli jenom dva díly

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Štěky Broka Špindíry: Psí kusy v cirkusy

fakt zábava petr kopl ví co dělá

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Sherlock Frankenstein a legie zla

doporučuji vysvětluje mnoho o světě černé palici

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Dogman #01

zábava ale trochu dětinská

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Strážci galaxie #04: Prvotní hřích

super akorát jsem se v tom trochu neorientoval

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Čtyřlístek #664-665: Slavíme narozeniny

super propojení universů

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Avengers: Rukavice nekonečna

super nájezd pro nové čtenáře člověk u toho vydrží ostatní komiksy od marvelu(ty noví) vetšinou nedočtu protože mě nudí

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Pelé: Král fotbalu

málo zaměřeno na jeho dětství film byl lepší

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Pérák: Oko budoucnosti

magický zvrat se mi nelíbil ale bylo to super

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Rackomix (modrá)

je to super

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

zajímavý název který leckoho zaujme

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

zajímavé

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Lapka - Poklad tří králů #01

super fantasy komiks co má budoucnost

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Hilda se vrací

bylo to výborné

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Hilda

super fantasy bez nechutných polonahých trolý

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Lapka - Poklad tří králů #02

super i když v jednu chvíli to bylo nechutný

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Tintinova dobrodružství #24: Tintin a alf-art (2. vydání)

konečně se můžu podívat jak Hergé rozkresloval postavy díky němu mi už lépe jdou ruce
mimochodem jde o opravdu zajímavý příběh

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Čtyřlístek: Na nebezpečném ostrově (paperback)

čtyřlístek si nic jiného než 5 hvězd nezaslouží

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

konečný díl na který jsme všichni čekali kam se na to bere DC či Marvel i když pro DC jeff lemire pracoval a právě tam ho napadla černá palice takže děkujme DC

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Černá palice #02: Zvrat

pokračování superhrdinů z farmy.
tohle je jedna kniha z náloži komiksů co musíte přečíst

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Černá palice #01: Tajemství počátků

konečně superhrdinskej outsider miluju ho

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 18.6.2020 | Čtyřlístek #689-690: Zloděj úsměvů

výborný výběr komiksů
u čtyřlístku Dana Černého je jasně vidět odkaz na Němečka který nedělal nikdy jedno barevné pozadí ale vždy zde byli pouze postavy bez rámečku

Toe
A Toe | 18.6.2020 | Zóna

Výborná věcička, jak píše trudoš, ve stejném duchu jako Rudo, jen tohle mě bavilo více asi díky menšímu objemu existencionální omáčky, přidanému konspiračnímu thriller koření a povedené pointě na konci. Úderná hláška na každé stránce a Dan touhle knihou potvrzuje, že patří k naprosté česko-slovenské komiksové scenáristické špičce.
V kresbě se ale neposunul vůbec. Ne že by kresba snižovala u tak dobrého scénáře zážitek, některé scény se k tomu hodí i tak, stísněnou atmosféru a mrazení dokáže Dan udržet bravurně, ale pořád nepoznáte kdo je kdo a pořád to působí trochu jako storyboard připravený na vytažení lepším kreslířem.
U mě zatím nej pro rok 2020 z česko-slovenských luhů a hájů.

trudoš
trudoš | 18.6.2020 | DC komiksový komplet #027: Wonder Woman: Ztracený ráj

Ztracený ráj pracuje s podobnou premisou jako konkurenční Herkules, avšak zdaleka ne tak zábavně. Zase je ale znát úsilí o výrazně propracovanější scénář, který směřuje k nějakému cíli. Problém je, že vyprávění vyžaduje znalost souvislostí s tím, co se stalo dříve nebo jinde, jinak tvůrčí snaha o finální osudovost vychází naprázdno. Ono kromě dvou zázračných Amazonek je tu také několik podobně se jmenujících Spolků spravedlnosti a tenhle mišmaš vám nikdo jasně nevysvětlí. Nejvýraznější slabinou pro mě ale byla morální ukecanost a to i na poměry devadesátých let. Ať je situace sebevypjatější, hrdinové - od Huntress s Artemis, přes Batmana a Wonder Woman, až po Nightwinga s Donnou Troy - si pokaždé najdou chvilku na mudrování a polemizování o životě, vesmíru a vůbec.
Přesto nemůžu říct, že by mě kniha jako celek nebavila. Bohové Gothamu mají perfektní nápad, Rajský ostrov zase šlape v akční rovině a závěrečný bonus s Robinem a Wonder Girl „dojal“ svou upřímnou snahou o pohnuté drama.

faster86
faster86 | 17.6.2020 | Swamp Thing - Bažináč #06: Shledání

Poslední Moorova kniha bažináče je rozdělena na dvě části a pro mě na dvě kvality. Jedna část je vesmír kdy je Moore na drogách a já mu nestíhám a mám problém se tím prokousat. Druhá část je na zemi kdy už je to Moore ve stylu předeslých bažináčů i když už mírně slabší.

Když bych se na sérii měl podívat jako na celek, tak je to dobrá série z doby autorovi nejlepší éry, ale je potřeba se pročíst rūznýma druhama komiksů aby to člověk pobral. Před deseti lety bych šel za komplet na 2⭐ teď tomu dávám jasné 4⭐

NextOne
NextOne | 17.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #019: Ten druhý, 1. část

I přesto, že se tu kresby různé kresby prolínají jak na běžícím páse a střídají se tu různé komiksy, tak hlavní dějová linka tu stále zůstává a je vskutku zajímá. Opravdu mě to bavilo číst, člověk chvílemi nedutal, jak byl do toho zabranej. Za mě opravdu povedený a těším se na druhý díl.

tom173
tom173 | 17.6.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Fajn příběhy od mistra Moorea. I když řazení moc nedává smysl, aspoň mi přišlo že mají takto vzestupnou kvalitu. První mi přišel jako hrozný retro a vlastně už si moc ani nepamatuju o čem to celý bylo, ale jako seznámení s Mytxpltkem (nebo jak :D) asi dobrý. Druhý příběh už je o dost lepší, na scénu přichází můj oblíbený Bažináč. Kupodivu mix těchto dvou hrdinů nepůsobí nijak násilně a rád jsem se zase vrátil do Louisiany, i když jen na pár stránkách. Poslední část je nejlepší, vidíme jak by asi vypadal Krypton kdyby nedošlo k žádné katastrofě (mimochodem architektura je krásně prokreselná) a taky vše skončí klasickou bitkou. Na to jak je to jako celek staré je to docela výjimečný komiks, i když jde vidět že se Moore ještě formoval, anebo se tady možná nemohl tak utrhnout ze řetězu. Úplně super je coloring, knížka je krásně barevná a je radost si i jen tak listovat. Co mě trochu zklamalo tak obálka, chápu že vydavatel chtěl mít obálku titulního "co se stalo s mužem zítřka" (i vzhledem k prvnímu českému vydání), ale obálky vzadu jako bonus jsou o hodně hezčí - hlavně ta s Bažináčem. A nebo jsem mimo a DC komplet musí mít ve všech zemích stejnou obálku? Každopádně doporučuji koupit.

hroubek
hroubek | 17.6.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

Spider-Gwen se stala velmi rychle populární hrdinkou. A já tomu naprosto rozumím. Je to změna status quo a navíc je to dobrý a zajímavý nápad. Hodně jsem se na tento komiks těšil. A zvláště, když teď v NHM vyšly komiksy se Silk, Superior Spider-man či Miles Morales. Bohužel i zde se ukáže jeden z největší problémů NHM. Ve Spider-Gwen není moc Spider-Gwen. Po úvodním sešitu, dostaneme příběh Web-Warriors. Je to hodně dobré a čte se to parádně. A s touto partičkou bych si klidně pár komiksů přečetl. Jenže, v tomto komiksu mělo jít o Gwen a o její příběh. Opět je tu velká návaznost na Spider-Verse, který nevyšel v češtině. Za mě je Spider-Gwen povedený komiks, jen je škoda, že to není více o Gwen.

Lobodlak
Lobodlak | 17.6.2020 | Papež ukrutný

Jodorowského alternativní papežské historie mě opravdu chytly. Líbí se mi jak míchá fakta s fikcí a nebojí se zajít až do absurdností. A ta kresba! Vedle Theovo kresby vypadá Manara jako začátečník.... ale tý homoerotiky je tam fakt až příliš. Už jsem pak ani nevěděl jestli chce šokovat, nebo se prostě v tom jen vyžívá.

MEGA
MEGA | 16.6.2020 | Skalpy #10: Konec cesty

Zazvonil zvonec a pohádky byl konec. A že to byla roztomilá pohádka. Sledujeme zde mluvící koně, vrány, medvědy a další zvířátka, jak pátrají po ztraceném pokladu indiánů. V posledním díle zjišťujeme, že pravý poklad byli přátelé, které potkali po cestě.

Radši už přestanu, nechci, aby nějaké malé nevinné dítě mělo mylnou představu o tomto komiksu. To by vedlo k vážným psychickým následkům. Ale teď už ke komiksu. Byla to jízda. Bez sebemenšího zaváhání můžu říct, že se jedná o jednu z nejlepších sérií, co jsem kdy četl. Top 3 určitě. Přesto mám chuť dát 1* z prostého důvodu a to je, že ta série končí. Mám chuť dát 1*, protože ty postavy, co tak strašně nesnáším a zároveň miluju, už (nejspíš) nikdy neuvidím. To hodnocení ale nedávám ze strachu, že by na to Aaron přišel, vykopl mi dveře od baráku a jebnul mě za to nunčkama přes palici. Musím se tedy přenést přes to, že je konec. A i to zakončení bylo dokonalé. Všechny postavy dostali svůj vhodný send-off a celá série opravdu působí jako jeden velkej příběh. Samozřejmě zde nechybí přiměřená dávka akce a násilí, jak to to u Skalpům chodí. Všiml jsem si, že při hodnocení předchozích dílů jsem ani jednou nezmínil kresbu a to je sakra velkej hřích. Zejména Guéra odvádí na této sérii excelentní práci a díky své hrubé, neučesané lince vykresluje tu správnou atmosféru. Je krásný vidět jeho vývoj skrz celou sérii. Jde vidět, že se od prvního opravdu zdokonalil a v této knize odvádí nejlepší práci. Myslím, že bych se o genialitě této série mohl rozepsat mnohem víc, ale už tak kvůli mým chabým pokusům o humor je tento komentář dlouhý jak diskuze v "A zrodí se hvězdy", tak to radši ukončím.

Díky Crwi za vydání a hlavně díky celému skalpovskému týmu za tento klenot. Bravo a ještě jednou bravo.

Dinik
Dinik | 16.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Naprosto podprumerne a nicim uzasne dilo.

MEGA
MEGA | 16.6.2020 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Tento díl se dá popsat jedním slovem: kulervoucí. A vzhledem k tomu, co všechno se zde stihlo odehrát, bych se nedivil, kdyby nějaký koule v komiksu urvány byly. Aaron se s ničím nezdržuje a příběh má neskutečnej drajv. Všechno do sebe krásně zapadne a na konci jsem si jen s otevřenou hubou říkal, co za umělecké dílo jsem to právě zkonzumoval. Pro mě je to jeden z těch čtenářských zážitků, kdy už nevnímám, že čtu, ale prostě prožívám vše, co na mě tento hnusnej komiks vrhne. Ano, tento komiks je hnusnej. Vlastně celá tato série je hnusná. Aaron, Guéra a další výtvarníci vás v tom hnusu vyvalí a při tom vás možná jednou či dvakrát znásilní. Ale vám se to bude líbit. Nebo aspoň mně ano.

honza2457
honza2457 | 16.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ (paperback)

V téhle sérii mě začíná více zajímat soukromý život Barryho Allena než postava Flashe. Tato kniha je lepší než minulý časoprostorový díl. Příběh nebyl nějaký zázrak, ale bavila mě ta jednoduchost, kde vznikl nový soupeř a o pár stránek dál byl poražen. Kapitola sama o sobě je pak postava Kid Flashe, který je s každou další knihou otravnější a zbytečný. Jsem velice zvědavý na další díl z věznice.

cyboy
M cyboy | 16.6.2020 | Dobrodruh Timo

Jako cteni pro deti do deseti let to asi neurazi (pokud pominu "navod" na utek z domova z duvodu, ze kluka rodice miluji a chteji pro nej evidentne udelat mozne i nemozne - velke WTF), ale jde o typicky produkt, kdy mate potrebu vychovavat a tak kolem sveho vychovneho motivu postavite dej, ktery navic musite dovysvetlovat v denikovych zaznamech (kde take nasledne moralni a vychovne ponauceni pro deti nalezite shrnete a znovu ho detem prezvykate). Az si to prectou deti, tak to mozna jeste prehodnim podle jejich nazoru, ale za me slabota a neverim, ze se k tomu budou vracet, jako se vraci ke Kustkovi nebo Amuletu (mozna proto, ze tam je kladen duraz hlavne na pribeh a ne na vychovu).
50%

cyboy
M cyboy | 16.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #020: Ten druhý, 2. část

Druha kniha je trochu lepsi, nez prvni, ale fakt je, ze se v ni dohromady nic nevyresi a zustava vic otazek, nez odpovedi. Mozna za to muze to roztristeni deje do tri ruznych serii, ale pohromade to moc nedrzi. Treba cela ta linka s Peterovou nemoci je vlastne uplne zbytecna a skoro to vypada, ze ani Straczynski si s ni nevedel rady.
60%

mearez
mearez | 16.6.2020 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Prostě speciál jako každý jiný. Spousta postav (i těch, který jsem neznal), spousta umělců a hlavně spousta krátkých příběhů. Tenhle typ vyprávění mi moc nesedí, radši mám souvislejší příběh s jedním kreslířem a jedním scénáristou. I přes to, že kniha je plná krátkých příběhů, upřímně jsem nezaznamenal žádný vyloženě špatný příběh, ale taky jsem nenarazil na žádný geniální. Prostě krátký vánoční příběhy. Kresba ovšem se mění a to dost, takže kresebně se tato kniha ani nedá hodnotit. Vtipy mi teda vtipný nepřišly.
Je to hodně podobný Deadpool se žení, takže pokud se vám líbí něco podobnýho, tak sáhněte po Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce. Já se k tomu asi nikdy nevrátim. Vypíchnu jen příběh s Constantinem a potom Tichá noc. Na chvíli zabavilo. Za mě 3*.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.6.2020 | Milada Horáková

Dosti mrazivé čtení. Není rozhodně od věci si podobné bolševické zrůdnosti připomínat (zvlášť v době, kdy komunistická prasátka opět vystrkují svoje rypáky), stejně jako odvahu a morální kvality popravené ženy, včetně jejich spolupracovníků, kteří mnohdy také zaplatili svým životem. Co nestačili udělat nacisté, dodělali komunisté. Ležákův scénář je ležákovsky životopisně standardní, kresba Štěpánky tomu sluší (až na Hitlera, toho neumí). Oceňuji opět medailonky osob na konci knihy.

Celkový dojem: 70%

trudoš
trudoš | 16.6.2020 | Parker: Lovec

Darwyn Cooke má dokonalý cit pro zachycení charakteru drsných historek z podsvětí a excelentní komiksová adaptace stejnojmenného románu Richarda Starka, u nás vydaného pod názvem Odplata, je to jasným důkazem. Obdivovat musím především jeho sekvence bez textu, které doslovně přepisují děj a nepotřebují k tomu ani špetku písmenek. Vyprávění navíc oproti původní knize výrazně lépe graduje, což vzhledem k tomu, že předloha má nějakých sto čtyřicet stran, je docela co říct. Třeba tam, kde Starkovy retrospektivní scény působí maličko zbytečně, Cooke je dokáže koncepčně využít tak, že v ději neruší vůbec a ještě jej plnohodnotně doplňují.
Lovec je poctivá ukázka drsné školy, v níž nikdo není bez viny a sám hrdina ze všech nejmíň. Navzdory hyperkorektní době zachoval autor Parkerův amorální způsob jednání, přičemž jej nepřikrášluje lacinými hláškami ani milosrdnými skutky, takže je to přesně ten suchý zločinecký parchant, jak ho mám rád. Škoda, že v tomhle zpracování nemůže vyjít série celá.

trudoš
trudoš | 16.6.2020 | Garfield #03: Váží slova (2. vydání)

„Měl jsi někdy doma kočku, Lymane?“
„Vyrůstal jsem se čtyřma kočkama.“
„Jak se jmenovaly?“
„No vlastně... Číča, Číča, Číča a Číča.“
„Neměly jména?“
„K čemu dávat jméno zvířeti, které neposlechne, kdy na něj zavoláš?“

PKD
PKD | 16.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Síla!! Takto to má vypadati. Samoz., že to na rozdíl od jiných znám už dlouhé roky, tudíž jsem pochopitelně věděl, do čeho jdu. A že to tady nikdo neocení? Pchá, a co jako? Rada pro ostatní váhače...pokud ty 2 dříve vydané (ve 2. předraženém a následně se rozpadajícím booku chybí! dokonce 2 kapitoly, dobrý ne?, classická Crew co se týče PB) booky nemáte/neznáte, vykašlete se na to. Pokud dáte na ony tajemné (hahaha!!!) varovné signály na fóru. Tohle není Marvel ani DC. Tohle je pan scénárista M.J. Straczynski. Spin offy od jeho žačky, jsou v poho. Není to sice on, ale k ničemu to tedy není. Byť si dokáži představiti, že by tam byla jen ta jeho hl. série. A jelikož to znám (jak jsem výše naznačil) už dlouho, byť jsem si z pochopitelných důvodů musel 3.book přečísti kdysi na netu (nesnáším digicomicsy, papír je prostě papír!) tak s plným počtem, nemusím váhati ani vteřinu. Vskutku plnohodnotná (to není jen můj názor) konkurence, Watchmen. Sic!

MEGA
MEGA | 16.6.2020 | Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit

Připravuje se zde plocha pro velkolepé finále, ale zároveň to vůbec neztrácí tempo a postavy neustále musí čelit těžkým rozhodnutím či nevyspytatelému osudu. Dva krátké příběhy na začátku více propracovali vedlejší postavy. Hlavně ta s Nitzem mě neskutečně bavila, byla překvapivá a napínavá až do konce. Hlavní příběh má několik dějových linek, ale ani na chvíli mi to nepřišlo nepřehledné. Komplexní postavy si už zdánlivě žijí svým vlastním životem a příběh mě vtáhl a nepustil. Skalpy jsou zkrátka něco geniálního a já nemůžu uvěřit, jak si to po osmém dílů stále drží tak vysokou laťku.

faster86
faster86 | 15.6.2020 | Swamp Thing - Bažináč #05: V prach se obrátíš

Velký boj ustal, přeživší se vracejí do klidných domovů, nebo aspoņ to si bažináč představuje. Gotham, batman, ukázka síly, truchlení. V tomto díle se vystřídá spousta emocí. Druhá půlka je o chlup lepší než ta první. Pořád ještě dobře napsané a i když "vyvrcholení" bylo v minulém díle, tak mi to nepřijde přehnaně natahované.

SNUFKIN
SNUFKIN | 15.6.2020 | Harleen

Silene ukecany, ale originalne obrazove reseny a vylozene pekne udelany.

Delphín
Delphín | 15.6.2020 | Čtyřlístek #689-690: Zloděj úsměvů

Na Čtyřlístku vyrůstala řada komiksových nadšenců. A leč už to není co to bývávalo, trocha nostalgie nikdy není na škodu :)

MEGA
MEGA | 15.6.2020 | Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

Tento díl není sice tak napínavý, jako předchozí, ale to mu vůbec nevadí. Více se tu pracuje s postavami a celkově to na mě mělo větší emocionální dopad. První příběh je úžasnej kraťas se skvělou myšlenkou a dokonalou závěrečnou pointou. Příběh se Šunkou mě naprosto překvapil. Aaron tady zvládne mistrně začlenit sociální problémy do příběhu bez toho, aby to vyznělo nuceně, či zbytečně. To stejné platí pro nejdelší příběh "Nechtěné". Lidi dělají chyby, ve Skalpech to platí dvojnásob, ale všichni jsou napsáni tak realisticky a upřímně, že jsem s nimi soucítil a na konci i slzička ukápla.

Delphín
Delphín | 15.6.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #019: Ten druhý, 1. část

Úžasný počin, který nám ukazuje spíš filozofickou stránku Spideyho, což je hrozně fajn. Příběh je totiž suprově pojat, leč obsahuje menší momenty, které jsou zcela zbytečné. Dost se tady dbá na vztah Petera s jeho blízkými, což průběhu dost dodává porci lidskosti a utrpení, které Pavouk za svůj život zkusil. Velmi se mi líbil náhled do minulosti tety May. Byl sice velmi krátký, ale i tak si jej dost užijete. Kresba se tady mění opravdu dost často, ale neměl jsem problém si zvyknout. Konec Vás opravdu nutí, těšit se na pokračování. A já jsem na něj sakra zvědavý.

MEGA
MEGA | 14.6.2020 | Skalpy #06: Hlodání

Wow. Prostě wow.

mearez
mearez | 14.6.2020 | Star Wars: Aphra, Citadela hrůzy

Aphra je obstojná postava, ale tady už mi to zase připadalo lehce přes čáru, respektive tento problém mám hlavně s druhou částí. Zábavný čtení, ale Citadela hrůzy už nebyla tak kvalitní jako první polovina, kde jsme se dozvěděli něco o Aphřině backstory, prořízlý zajímavou zápletkou, rozvíjením nového kánonu a mým oblíbeným Impériem. Citadela hrůzy ještě ke všemu netrpěla jenom lehce nudným scénářem, ale i horší kresbou, respektive hodně nekonzistentní kresbou. Mohli si vybrat alespoň jednoho kreslíře, takhle to byl v celku zmatek. Za mě 4*.

trudoš
trudoš | 14.6.2020 | Ultimátní komiksový komplet #073: Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana

Nakonec spokojenost. Kdyby si Brian Michael Bendis víc pohrál se závěrečným soubojem, kde mi pár detailů moc nesedělo, byla by spokojenost maximální. Jde o to, že autor si s postavami nakládá, jak zrovna potřebuje, takže má-li někdo dostat do frňáku, dostane, přestože o okénko dvě dříve to byl právě on, kdo měl v dané situaci jasně navrch. Ale v superhrdinském komiksu to asi jinak nejde.
Co jsem však kvitoval jako nejvýraznější plus, byla výměna na postu kreslířů. Nechci Marku Bagleyovi ubírat na zásluhách, přeci jen, dělal na sérii od samého počátku, ale mně osobně nikdy jeho styl nesedl. Chris Samnee a Sara Pichelli se k teenagerskému Spider-Manovi perfektně hodí a každý z nich dal vyprávění zase jiný rozměr. V rámci celého alba mi ovšem uniká smysl prvních dvou příběhů, které se finální smrti nijak zásadně netýkají. Na druhou stranu, krátké hostovačky Iron Mana a Captaina Ameriky mě jen utvrdily v přesvědčení, jak velká je škoda, že Ultimátní Marvel tady nikdy nevycházel komplexněji.

MEGA
MEGA | 14.6.2020 | Skalpy #05: Úplně sám

Nechápu, jak se to Aaronovi povedlo. Nechápu, jak dal pomalu každé postavě backstory bez toho, aby bylo jedeno slabší než druhé. Každý příběh je originální a jako tradičně nekompromisní a drsný. Dostaneme pár odpovědí, odhalí se motivace Nitze a celá série připadá po tomto dílu mnohem bohatší.

libormatejka
libormatejka | 14.6.2020 | Batman: Rok jedna

Dobrý komiks, bavilo mě to.

libormatejka
libormatejka | 14.6.2020 | DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna

Celkem fajn záležitost, která je spíše zábavnější než akčnější, což není na škodu. Na druhou stranu místy kresba ne úplně přehledná a i přijetí mez BatRodinu mohlo být lepší...

MEGA
MEGA | 14.6.2020 | Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech

Prostě Skalpy. Má cenu ještě něco psát? Nejspíš ne, ale já stejně něco málo napíšu. Oba příběhy v tomto dílu jsou dokonalé. Je zde geniální práce s postavami a čte se to jedním dechem. Dozvíme se něco více o Carol a jak je u Skalpů zvykem, není to nic pěkného. Díky tomu dostal její vztah s Dashem tak nehoraznou hloubku, že mě konec prvního příběhu emočně dostal. Proto mě tak překvapilo, že druhý příběh v kvalitě vůbec nepoklesl. Rudá vrána se zde vydává na spirituální pouť a Dino podléhá nespravedlivému světu. Komiks šlape jak správně promazaný stroj a přesto neselhává v budování uvěřitelných a komplexních postav.

Kadin
M Kadin | 14.6.2020 | Živí mrtví #21: Totální válka - část druhá

Může obsahovat spoilery: Válka skončila a tím i jeden z nejlepších arcu této série. Konec mne uspokojil a navnadil na to, co bude následovat. Neganův "konec" mě nijak nepřekvapil, protože autor si je vědom toho jak je tato postava oblíbená a chce ji podojit, co nejvíce to jde. 8/10

Kadin
M Kadin | 14.6.2020 | Živí mrtví #20: Totální válka - část první

Tato série si stále drží kvalitu a napětí, ale místy už se začíná dosti opakovat. Myšlenkové pochody některých postav nedávají moc smysl, ale jinak velmi povedený díl s parádní atmosférou. 8/10

MEGA
MEGA | 14.6.2020 | Skalpy #03: Mrtvé matky

Skalpy dokazují, že se patří mezi to nejlepší, co u nás vyšlo. Množství špíny, nemilosrdnosti a deprese se nahromadilo a postavy se s tím musí nějakým způsobem vypořádat. Nejvíce mě zasáhly "tiché" momenty, které o Dashovi řekli více, než jakýkoli dialog. Kapitola na konci knihy nám dáva trochu naděje, že v rezervaci žije nějaký slušný člověk. Všichni kreslíři jsou parádní a jejich linka tvoří potřebnou atmosféru. Tady není o čem váhat. Dávám 5*