Darth Raelchi
Darth Raelchi | 6.11.2019 | Umbrella Academy #01: Apokalyptická suita

To co je v seriálu jsem jaksi čekal tady, ale adaptace mi přišla daleko lepší než komiks. Moc rychlé a prostřižené. Jako trailer k filmu z 21. století. Strašnej chaos a zmatek. Kresba je docela ok, není to nic co by mi vyloženě vadilo, ale taky není nic co bych cíleně vyhledával. Nechápu smysl toho všeho. Aspoň z toho mám dobrej zážitek, že to byla akce a akce.

Walome
Walome | 6.11.2019 | Sykes

Tak tohle mi sedlo perfektně. Úžasná kresba, nádherný scenérie, postav málo, ale o to je příběh silnější a pointa mě potěšila. Opravdu jsem si tenhle komiks moc užil. Práce s panelama při akčních pasážích je úchvatná. Westerny mě nijak extra neberou, ale tohle jsem si skutečně užil. Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale kromě uspěchaného závěru mi na komiksu nic nevadilo, takže dávám pět a pořizuju do sbírky (původně půjčeno z knihovny).

karl173
karl173 | 6.11.2019 | Ultimátní komiksový komplet #055: Thunderbolts: Víra v monstra

Povedené UKK. Je tu velmi slušná práce s postavami, skvělá akce využívající velmi dobře komiks jako takový, což jde ruku v ruce s povedenou kresbou.
Po příběhové stránce to není špatné, sice se tady toho moc nevyřeší, ale čte se to opravdu velmi dobře. Jen škoda že nemáme možnost přečíst si předchozí události a zároveň i ty budoucí, pak by vše dávalo mnohem větší smysl. Takto můžeme pracovat jen s premisou, že neregistrovaní hrdinové jsou překážkou a Thunderbolts se je snaží pochytat. V praxi to zní velmi jednoduše, ale Ellisovi se daří z toho vymáčknout co nejvíce.
Celkově mi to přijde jako taková vylepšená verze Suicide Squad. Jak tu někteří poznamenávají, opravdu škoda, že u nás nevyšlo pokračování. Takhle samostatně je to sice fajn, ale rád bych věděl co bylo dál. Za mě poctivé 4*

Palebras
Palebras | 6.11.2019 | DC komiksový komplet #024: Robin: Rok jedna

Skvělá oddychovka... V poslední době jsem četl dost týmovek a řekl jsem si, že je čas dát si pauzu ... Chtěl jsem si dát něco na odlehčení... A přesně to, jsem v případě Robin: Rok jedna dostal .. Dva večery jsem se parádně bavil.. Příběh není kdovíjaký nářez, ale setkáme se v něm s partou klasických Gothamských záporáků a vše fajn odsýpá.. Do toho kresba parádně sedí k danému hrdinovi .. Je sice jednoduchá a dětská ale k Robinovi, jakožto dětskému partnerovi Batmana, perfektně pasuje .. Opravdu fajn výlet do Gothamu, který stál za to..

Liborius
Liborius | 6.11.2019 | Ms. Marvel #02: Generace proč

Generace proč Ms. Marvel posouvá. Rozhodně jde o podařenější komiks, než byla jednička. A to nejen kvůli zajímavým cameo rolím jiných hrdinů, ale i protože zkrátka funguje o něco lépe. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/ms-marvel-2-generace-proc/

Spacecore
Spacecore | 6.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Naprostá klasika, jeden z nejlepších Supermanovských příběhů, co zahřeje. Přidám sem svůj komentář z původního českého vydání (to je jeden z primárních problémů kompletu, že vydávají něco, co už tu vyšlo a v hojné míře) a k tomu doplním, že příběh s Mxyzptlkem (tady Mxyztplk) mě potěšil velice, je to jeden z mých oblíbených DC záporáků. Cituji svůj původní komentář:

"Toto spolu s All-Star Supermanem od Morrisona řadím mezi nejlepší Supermanovy komiksy. I když je All-Star Superman modernější, opírají se oba o ty až absurdní, cartoonové, "dětinské" prvky Supemana, které naspřádal za x desetiletí a v obou případech s nimi vychází ryze dospěle a ikonicky. První příběh o konci Supermana je naprosto perfektně postavený, kde snad každý panel má své místo a vše spěje do excelentního ukončení jedné Supermanovské éry, kde spolu jsou postavy jako Toyman, Brainiac i můj oblíbený Mr. Mxyzptlk. Vše funguje. Druhý příběh s Bažináčem je jedinečný právě propojením obou postav. No a třetí příběh je dnes již klasický, objevil se mimo jiné i jako epizoda Justice League seriálu."

Walome
Walome | 6.11.2019 | Českobudějovické pověsti

Na tehlech komiksech me nejvic bavi, ze to nejsou komiksy.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 6.11.2019 | Sláine: Rohatý bůh #03

Inu... právě jsem dočetl tento třetí závěrečný díl a mám z toho nakonec takovou trochu pachuť. Osobně nemám moc rád psycho, co nedává smysl...(pokud dává, tak to mám jako správnej úchyl rád :D) Když jsem psal, že Ennis je jak Tarantino, tak Mills je jak Lars von Trier a Bisleyho kresba se k tomuhle samozřejmě náramně hodí. To se prostě potkali dva úchyláci, kteří jsou talentování a dali do kupy tenhle komiks. :)

Zhodnotím všechny díly:
1) představení, úvod, vysvětlení všech postav a pojmů, počátek příběhu, dobře zakončený navznazením na daší díl obviněním ze zrady
2) takový to obecně líbivé putování, shánění, přípravy, osobně mám tohle třeba v rpg hrách nejradši, když se jakože připravujete nebo bušíte hrdinu.... opět dobře zakončený před nadcházející závěřečnou bitvou
3) bitva, závěr a zakončení příběhu.

První díl je zhruba do půlky psycho a třetí díl zase psycho zakončí v druhé půlce = 1 kniha je psycho. :) V úvodu to je těžko uchopitelný, představení všeho, jména, víry, atd., na konci to rozuzlení, zase víra, takový prostě kecy, jak jsem překonal úvod v první knize a rozjelo se to, tak jsem si řekl, že je to fajn a dobrý, což zase zkurvila kniha třetí....

Někdo na konci první knihy, na obálce napsal: Conan pro myslící čtenáře. Asi jo, něco jako filmy Triera pro náročného diváka. Conan je moje srdcovka od malička. Sláine prakticky taky od dob, kdy byl v crew a ty jeho Poklady Británie, z toho jsem byl unešenej, dávalo to smysl a ta kresba/malba Bisleyho byla luxusní. (Mám dojem, že stejné pocity jsem měl i u Sláine: Poklady Británie (paperback) - luxusní kresba, některý části super, jinak opět psycho jako tady, Modrou kref si už nepamatuju a Válečníkův úsvit jsem ještě nečetl). Tohle k příběhu, ten by byl za 3-4*, pominu-li tu ujetou část-náročný úvod a bláznivej závěr, tak to bylo dobrý, btw. Ukko je super. ;)

Kresba: Bisley je u mě borec, hlavně v první knize jsou ty malby luxusní, nicméně sem tam v rámci všech knih jakoby střídá styly, někdy se zdá, že to odfláknul, někdy, že si dal záležet - třeba přímo dvě stránky u sebe je patrné jak černá a bílá, nicméně on, i když odflákne, tak je to luxus, prostě se mi líbí, je to jeho styl. Za kresbu bych dal 4* (vemte si, že je to z roku 1989, tj. 30 let starý, ale prostě nadčasový)

Zpracování komiksu, to jsem nikdy nehodnotil, ale spousta lidí zde to hanila a já sám si všimnul hned rozdílné vazby první knihy oproti druhým dvěma a pak barev v první a tmavých barvách v druhý knize a ve třetí taky tmavý, ale asi už ne tak moc. Ten rozdíl je extrémení mezi první a druhou knihou. Je to fakt takový poloamaterský a malinko kazí dojem. MdS psal o americké verzi, tu jsem neviděl, nemůžu srovnat. Osobně jsem hodně rád, že to u nás vůbec vyšlo, nicémně za zpracování bych dal 1-2* (když srovnám s dnešním zpracováním třeba od CC, tak je tohle o dost horší)

První kniha nejhorší zpracování, nejlepší kresba, příběh půl na půl, druhá kniha nejlepší príběh, lepší zpracování, kresebně druhý nej.... třetí u mě zkazila dojem příběhem (snažím se to překonat a neshodit to celý....), zpracování nejlepší, kresba asi nejhorší? těžko říct, to je tak na stejno s druhou kresebně. Takže 1) 4*, 2)4* 3)3*

------ za celek bych i přes zpracování (což pro mě není tak důležitý) dal 4*, jinak zhodnotím dle výše uvedeného: 1) 4*, 2)4* 3)3*

louza
louza | 6.11.2019 | Rváč

Pokud je tohle váš první autorský Lemire, budete asi uneseni. Já osobně pokládám právě Rváče a v menší míře i sérii Royal City, ze stejného období, za mírný pokles jeho autorské tvorby, kde se už začal příběhově opakovat a i emoce, které jitří už nejsou tak bezprostřední. Na druhou stranu je v těchto dvou titulech výrazně lepší kreslíř a hlavně přidal opravdu úžasný ruční coloring z něhož ta vodovka doslova kape. Takhle se dělají barvy přátelé! Přesto po hvězdné trojici The Nobody, Essex Country a The Underwater Welder hodnotím naplno jen se skřípějícími zuby a pokud bych před pár dny nedočetl, nebo spíš neprohlédl Frogcatchers, kde mě pod dlouhé době od svářeče opět rozplakal, asi bych nad Lemirem začal pomalu ohýbat hůl přes koleno.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 6.11.2019 | Mera: Proti proudu

Tak tohle fakt ne. Když jsem to viděl u CRWE v edičáku, říkal jsem si, nesuď a buď otevřený. Dokonce jsem se i mrknul na kresbu a na první dobrou mě to i zaujalo. Podle mě DC restrukturalizuje svůj vydavatelský profil a tam kde je DC Black Label, tak asi u tohoto je to DC slaďák nebo DC Soapie :-). Nechápu vůbec smysl vzniku tohoto komiksu a co tím chtěl básník říct. Naprosto překopané pozadí nám známých postav za účelem říct co-o...? Přemýšlím koho by to tak mohlo bavit nebo zaujmout a napadají mě snad páťačky nebo šesťačky (kdo je vlastně cílová skupina - pro koho to je?). Hraje si to na strašnou dospěláckou a pořád dokola poslouchat, jak je někdo silný a skvělý se člověku přejí. Je to prostě ... už to mám ... DC Teenage Drama, ne vlastně DC Drama Queen! Na jednu stranu to chce říct, jak je žena silná, soběstačná a snad i emancipovaná, a na druhou stranu je to zase jen ta tátova malá holčička nebo tam malá princezna skákající na posteli (strašně si to protiřečí ve svých postojích a charakterových vlastnostech). Tohle by si zasloužilo tak 100 stran a ne 180. Vlastně se tam nic neděje, pořád se omílá dokola, jak někdo někoho zabije, úsměv, bum, a je všemu konec. Myslím si, že je to i na děcka dost pitomé a zaslouží si něco oduševnělejšího než takový prvoplánový rádoby genderově vyvážený příběh. Fakt ne. Ještě nedávám, že si scenáristka nedá ani práci stylizovat Xebel do originálnějších vod. Jsme pod vodou, jiný vývoj, jiná kultura, tak proč mi všechno připomíná to samé co je na Zemi. Takže o čem to vlastně bylo...?! Za kresbu dávám 2 hvězdy - ta mě bavila a kreslíř fakt umí. Zajímá mě jeho jiná tvorba.

Fimi
Fimi | 6.11.2019 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Klasika od Můra, prostě klasika, žádná sláva ani průser. Ono se Supermanem je to těžký, pořádnej příběh abys pohledal.

Fry
A Fry | 5.11.2019 | Essex County

Essex County - Rodinná sága o třech dějstvích napsaná tak, až mi i slza málem ukápla. Abych byl konkrétnější tak obzvláště prostřední část, zachycující život dvou bratrů spojených i rozdělených vzájemným osudem na pozadí hokejového snu, je naprosto perfektní ukázkou nepředvídatelnosti lidského života. Moje empatie si však získal i mladistvý Lester převlékající se do kostýmu superhrdiny. Není to asi nejlepší věc co jsem kdy četl, nejsem ani nijak posedlý kultem kolem Jeffa Lemira ale uznávám, že tohle by si měl přečíst opravdu každý ... Za mě 5*!

Walome
Walome | 5.11.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Furt stejný, furt zábavný. Scéna s bejsbolkou byla super. Negan mě baví. Tenhle díl skoro bez Ricka a ničemu to nevadilo. Trochu mě mrzí, že po Šeptačích už nic nebude, ale vše jednou končí.

Fimi
Fimi | 5.11.2019 | Rváč

Dva komiksy od Lemira a hned ty nejlepší roku 2019

cyboy
M cyboy | 5.11.2019 | Rváč

2x Lemire behem 24 hodin? Velky zazitek.
Rvac sice neni tak propracovany jako Essex, ale to neznamena, ze neni dobry, i kdyz ten konec je mirne predvidatelny.
Vyborna vec.
90%

Dalamar
Dalamar | 5.11.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Naprostý souhlas s Light, tahle edice je fantastická.

Moon
Moon | 5.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Nečekaně dospělý Spider-man. Super kresba, super příběh a hlavně hrozně dobrá chemie mezi Spider-manem a black cat.
První půlka velmi zábavná a super nahláškovaná. Druhá půlka velmi změní tón celého vyprávění, hodně zvážní a název comicsu přesně vystihuje to co se v comicsu děje. Hodně dobrá knížka a doporučuji všemi deseti.

Moon
Moon | 5.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

Super kresba a trochu horší příběh. Který chvílemi baví a druhou chvilku nudí.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 5.11.2019 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Líbí se mi, že jsou příběhy konzistentní i po 31 sešitech. V kvalitě se nekolísá, ale jak jsem psal u předchozích dvou knih, není to můj šálek. Ani 3. kniha to nezměnila jenom se mi líbí čtivost a hravost s nápady. Batmana ubylo a superpadouchů taky (víceméně). Jsem zvědavý jaká bude 4. kniha. Jedinou výtku mám narativu mezi jednotlivými příběhy. Cítil jsem, že se tam něco stalo mezi Batmanem a GCPD a že to jaksi patří do tie-inů, resp. do příběhů s hlavní batmanovskou linií. Trochu jsem se ztrácel v tom, co údajně Batman sboru udělal. Naštěstí to pro Gotham Central není, aspoň pro mě, nijak zásadní. Brubaker je jistě dobrej a své fandy si zaslouží, jen já mezi nimi nebudu. Jeho styl mi nesedí, ale respekt jemu. Kresba ok, už jsem si zvykl.

Moon
Moon | 5.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Fajn kresba a taková zajímavá hříčka.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 5.11.2019 | Gotham Central #02: Šašci a blázni

Jede to na stejné vlně jako kniha 1 s tím rozdílem, že mi příběhy v 1 přišly vyvážené, ale tady jsou dva slabší a dva velmi silné. První "oneshotek" měl krásný nostalgický nádech a četl se parádně. Pak mi hodně sednul Neuzavřený. Nevýhodou této série je, že se sice tváří, jak je lidská a míří na obyčejného gothamita, ale pouze vyměnila Batmana za GCPD. Opravdu jsem čekal obyčejné příběhy zasazené do Gothamu (něco ve stylu Zázraky či DC Legacies), ale zase je tam ten superpadouch. S Jokerem jsem prošoupal gatě. Asi jsem na něj už vysazený, ale mě ty nové příběhy s ním prostě nebaví. Ve své nepředvídatelnosti je předvídatelný. Celkově je to dobře napsaná sbírka příběhů, je opravdu nadstandardní, ale není to můj šálek. Přinejlepším se to aspoň dobře četlo a Neuzavřený je pro mě vrchol zatím všech 3 knih.

Lobok257
Lobok257 | 5.11.2019 | Avatar #01: Tsu'tejův příběh

Šmoulové na kouzelných houbách. Než jsem přečetl, tak náhodou dávali Avatara v televizi, a to mě zachránilo v tom, komiks neodsoudit jako navoněné modré nic. Spoustu věcí člověk zapomene. Nejlepší číst hned po shlédnutí filmu. Příjemné pestrobarevné malé rozšíření universa. Stejně jako bojovník Tsu’tej má spousta dalších postav potenciál něco sdělit a v přicházejících filmech, a komiksech, se zajisté dočkáme.

Walome
Walome | 5.11.2019 | Super Spellsword Sága: Legenda o Nekonečnu

Co si budeme povídat, u českého komiksu vždycky mám v hlavě takovéto "je to český komiks, budu shovívavější". A ačkoli je Spellsword Sága moc fajn, byla tato mantra potřeba. Děj byl na celém komiksu spíše do počtu, neobešel se bez jednoho obřího klišé, které čekáte od samého začátku a kresba má daleko k tomu, co vídáme v americkém komiksu. ALE u čtení Spellsword Ságy jsem se upřímně bavil. Hry s barvama jsou moc fajn. Hodně překvapilo, že na mě fungovala akce. Úžasné jsou pasáže, které prezentují zrychlené plynutí děje (například cestování po moři) a některé scenérie jsou vážně parádní.

Humor někdy funguje, někdy méně. Práce s jazykem mi přišla slabší, některé fráze připomínali spíše angličtinu. Ale nic, nad čím bych kroutil hlavou.

Těšil jsem se na dospělejší zážitek, tohle je opět "jen" dětský komiks (možná teen komiks), ale jsem moc spokojen. Zamrzí snad jen, že celá tahle sranda byla dotovaná hned dvěma subjekty, ale jinak to u nás asi (zatím) nejde. Já nelituju ani koruny a klidně bych dal i víc, aby tam ta dvě loga nemusela být.

Mleako
M Mleako | 5.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Starého Spider-Mana a jeho klasické záporáky mám rád a tohle je retro, které člověka i po letech dokáže pobavit. Na to, že jsou to sedmdesátá léta, to není nijak přehnaně ukecané, má to fajn kresbu a prostě se to i po letech dobře čte. Je to samozřejmě plné vědeckých nesmyslů, klišé a deus ex machina, ale to k těm starým příběhům patří.

Mleako
M Mleako | 5.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Má to super kresbu, ale děj a styl humoru je určený pro mladší ročníky. Staré fotry už to moc nenadchne.

Spacecore
Spacecore | 5.11.2019 | Spirála #03

Došli jsme až do středu spirály a závěr měl vše, co měl mít. Propojení s předchozíma dílama, plno skvělých nápadů, prohloubení mytologie, sci-fi mysticko filozofický tón, jak nadpřirozený, tak jednoduše lidský horor, není co vytknout. Akorát po celou dobu mi vadila naivita obyvatel, stejně jako píše George Walker Bush. Proč odtud neutekl aspoň Šuiči, který to věděl už jako první? To je jen malá vada na kráse (blbě řečeno) téhle série, jinak bych dal plný počet.

Spacecore
Spacecore | 5.11.2019 | Spirála #02

Ito je magor a ví to i jeho terapeut. Každopádně je dobře, že svoje nechutný nápady zformoval do skvělé hororové série a nezačal třeba zabíjet, nebo tak něco. Tenhle díl mi přišel konzistnější, než jednička, která ale lépe otevřela záhadu spirál, tady jenom vidíme další formy a podoby, které na sebe ta proklatá spirála bere, ale příběh se nikam zatím moc nevyvíjí. Místo toho tu máme sérii brutálních povídek, kterým vévodí šnečci a upírské matky, to bylo fakt dost fucked up.

Spacecore
Spacecore | 5.11.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Já mám horory rád, respektive jsem s nima srostlý. Už od tří jsem sledoval telku dlouho do noci (zanedbaná výchova, ano) a setkal se s prvníma hororama, poté jsem je v jednom depresivním období v životě sledoval opravdu často, až jsem toho musel zas na nějakou dobu nechat, nicméně sleduju pořád nějaké horory s manželkou a není téměř nic, co mě v moderní kinematografii nebo i komiksech vyděsí. Ne že bych tady byl zděšený, to ne, ale Junji Ito umí útočit na lidské povědomé strachy. A např. moje tripofóbie (strach z mnoha děr u sebe, vygooglete si to, možná to máte taky) dostávala zabrat u povídek s hmyzem a tukem a měl jsem opravdu odpornou husinu. Takže klobouk dolů, takle mě dostat. Každá povídka tady měla něco do sebe, některé se mi líbly víc (dlouhé sny), některé míň (modelka), ale výsledek je skvělý! Tolik bizarností, nechutností, creepovitosti a děsu v jednom balení, to asi dovedou jen japonci a Ito nám to servíruje s lehkostí, že to my, lidé ze západu zvládneme strávit a ještě nám chutná. Vím, že mangy a obzvlášť hororové můžou bejt dost přes čáru, ale tady je to vždy ještě tak akorát a přitom stále dost heavy.

Carnage
Carnage | 5.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #084: Squirrel Girl

Náhodou bylo to takový praštěný osvěžení, osobně mě nebavila NHM Pet Avengers a tady to bylo dost vychvalovaný. Co se týče kresby je opravdu zvláštní ale člověk se do toho dostane, spíš prostě obličej a design samotné hrdinky je downgrade oproti tomu jak vypadala v Great Lakes Avengers na to už jsem kdysi poukazoval ale v dnešní době kdy podle autora mění každej druhej hrdina vzhled to není nic překvapujícího a určitě se zase objeví v "hezčí" verzi. Každopádně co mě dostalo do kolen byl odlétající Galactus se slovy "čest" :D

Spike
Spike | 4.11.2019 | Criminal: Každý je zločinec

Stálo to sice hodně úsilí a lehce přemrštěné ceny, než jsem se dostal k tomuto dnes již běžně nesehnatelnému a vyprodanému titulu, ale nakonec se povedlo. Stačilo jen si tu bichli potěžkat a zběžně prolistovat a hned jsem věděl, že to stálo za to. Udělal jsem si klid a náladu, odpovídající hudební kulisu, kafe, pivo, s pravidelnými přestávkami na cigáro, a pustil se do toho všude chváleného skvostu. Přiznám se, zezačátku mi trochu trvalo se do toho pořádně dostat a nechat se tím strhnout, ale brzy jsem i tak byl lapen a už jen hltal stránku za stránkou. Autor využívá všech žánrových propiet, ale s lehkostí a nenuceností, necpe nám násilně pod nos že 'prostě tohle je noir, tady máš tohle klišé a tady tohle, ať je jasno'. Jsem opravdu rád, že něco takového tu vyšlo. Krimi je žánr se kterým se v televizi a filmu setkáváme běžně, ale čistě kriminální komiks, alespoň co se týče vydávání u nás, je pořád docela unikát. A Criminal patří rovnou ke špičce. Ne že by se jednalo o něco geniálního či převratného, je to jen krystalicky čistě a poctivě provedená žánrovka, ale vynikající. Přesně načasované i dávkované dialogy a monology, nečekané zvraty, výborně vykreslené postavy...A vyhýbání se klišé, ke kterým žánr přímo vybízí. Celou působivou atmosféru ještě podtrhuje skvělá a přesná kresba Seana Phillipse, neumím si představit jinou a lepší k danému komiksu.
Zbabělec měl, jak už jsem naznačil, takový volnější rozjezd, ale jen co přišel první zvrat, už mě Brubaker měl a já to nemohl odložit dokud nedočtu. Napětí by se dalo skutečně krájet. To samé jde říci i o příběhu Lawless který z celé knihy řadím možná nejvýš. Jak zimní a předvánoční prostředí a atmosféra, která je v této kresbě a barvách pastvou pro oči, tak solidně vystavěný příběh s místy přeházenou časovou posloupností na kterou se ale neupozorňuje, a čtenář proto musí být ve střehu a soustředit se. Ne, Criminal není odpočinkové čtení v pravém slova smyslu, člověk si ho nejlépe užije a vychutná když je správně naladěn. Poslední příběh Mrtví a umírající jsou vlastně tři oddělené příběhy, které se pokaždé očima jiné postavy dívají na tu samou situaci. Je to pěkné zpestření a funguje to, přesto se mi delší příběhy líbily více, byly vygradovanější a propracovanější.
Zpracování knihy je luxusní, ještě aby ne, za tu cenu... Po dlouhé době jsem četl předmluvu, která má opravdu hlavu a patu a hodí se ke knize. I bonusy na konci stojí za to - spousta krásných obálek, nějaké ty doprovodné texty a eseje, a náhled pod ruku kreslíře kterak probíhala práce na komiksu. Jedná se tak o reprezentativní vydání, jehož kvalita je na úrovni komiksu samotného. Já jsem spokojen, ba nadšen, a jen mě mrzí že už mě čeká pouze jeden další Criminal. Tahle série totiž patří k těm, které bych mohl číst pořád.

louza
louza | 4.11.2019 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Killingjoke : Máš pravdu, jedna kniha. Tím lépe. I když...po téhle sérii se mi bude opravdu stýskat.

cyboy
M cyboy | 4.11.2019 | Mera: Proti proudu

Hodne teen zalezitost, kde desne cool a nezavisla Mera udela naprostou a zcela bezduchou kravinu, ktera skoro zapricini valku, o ktere se ale vic mluvi, nez ze by se konala. Jinak je to hlavne o tom, jak je silna, nezavisla, ma svuj nazor a chce si jit svou cestou (aby spadla do nejtrapnejsiho klise a zamilovala se do prince) a taky si pak hodne vyleva srdicko s Arthurem.
Tohle fakt neni pro me. Neni mi -nact, tupa a modni klise nesnasim a trpim genderovym handicapem.
60%

cyboy
M cyboy | 4.11.2019 | Essex County

Komiksova symfonie a krasna literatura v jednom. Nemam slov. Pro me jednoznacne komiks roku.
105%

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 4.11.2019 | Y: Poslední z mužů #01: Jako jeden muž

Zatím takový pomalý rozjezd, jsem zvědavý kam se příběh nakonec upne.

kaylin
kaylin | 4.11.2019 | Kultovní komiksy

Kniha "Kultovní komiksy" je krásnou ukázkou toho, jací umělci se u nás na komiksu také podíleli a že po sobě rozhodně zanechali zajímavou stopu. Theodor Pištěk nakreslil komiksy, kdy se minimálně u prvního nezdálo tolik, že by byl jako komiks zajímavě podán, ale následně se ve dvojici s Ivem Pechar více s médiem sžili a v případě komiksů "Profesor Dugan" a "Pavouk Nephila" už je možné mluvit o pochopení média a jeho odlišení od ilustrovaného příběhu. Je škoda, že se skončilo u tří komiksů, protože ten čtvrtý už by skutečně mohl být špičkou, jak se oba tvůrci zdokonalovali, ať už v technice, přístupu anebo snaze vyprávět příběh, který bude dávat smysl a bude zábavný i logický, ale především srozumitelný. I když se mi komiks "10 000 mil na vzdorujících strojích" tolik nezamlouval, další dva – snad i svým žánrovým zařazením – mi zážitek vynahradily. Několik krátkých povídek Iva Pechara jsou pak jen takovým milým bonusem, kdy více dá čtenáři, který se o komiks zajímá, medailonek autorů a menší nahlédnutí do toho, jak jejich spolupráce vlastně vznikala.

karl173
karl173 | 4.11.2019 | Mera: Proti proudu

Ani jsem netušil, že to vyšlo teprve v dubnu. Tož hezky se na to kouká, že u nás máme čím dál více aktuálního čtení ze světa. Jen tak dál. :)

karl173
karl173 | 4.11.2019 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Tento komiks by mohl být opravdu skvělý, a věřím že pro mnoha lidí i třeba je, ale pro mne tu jsou jistá ALE. Zaprvé komiks se sice snaží řešit jisté globální problémy, ale vše jen nadhodí a pak jakoby zapomněl, že se něco takového řešilo. Zhruba v polovině se komiks překlopí do úplně jiné roviny a řeší se tu události, které u nás nevyšli. Spencer navíc příběh skládá tak nešťastně, že je ke konci poměrně složité se v tom pořádně orientovat a ke všemu vás sem tam zahltí spoustou textu. Komiks tak působí dosti neuceleně jak po příběhové stránce, tak tempem, které se neustále mění. Ke konci už jsem se poměrně slušně začetl, ale je třeba podotknout, že jsem se mu musel komiksu zcela podvolit a přistoupit na jeho hru. Český čtenář má tak tedy dvě možnosti jak komiks číst, buďto se podvolí a nebo bude s komiksem zápasit až do konce. Nicméně i přesto, že si čtenář vybere první možnost, tak nemusí dostat to pravé ořechové jelikož se ve finále v tomto díle nic moc nevyřeší. Avšak jakýsi potenciál tu rozhodně je a na příští díl jsem hodně zvědavý. Zatím však bohužel za lepší 3*

Kazumaki
M Kazumaki | 4.11.2019 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #01: Izuku Midorija: Počátek

Rozjezd nové série ze světa, kde jsou téměř všichni obdařeni nějakou superschopností nebo aspoň anomálií. Izuku Midorija žádnou superschopnost nemá, ale přesto se snaží dostat na prestižní školu pro oficiální výcvik superhrdinů. Manga je zatím příjemně ztřeštěná, Kóhei Horikoši občas kreslí vtipné grimasy a dokáže i vymyslet nějaké ty situační vtípky, takže za mne zatím pohoda. Neříkám, že mě to chytlo, ale dám tomu ještě šanci a očekávám, že moje hodnocení půjde časem výš.

kaylin
kaylin | 4.11.2019 | Aargh! #14

Revue "Aargh! 14" rozhodně splňuje to, co byste od něj očekávali - je to soubor zajímavých a skvělých publicistických článků a stejně tak je to soubor různorodých komiksů, které nám ukazují, jak to s komiksem vypadá u nás i v zahraničí. A není to špatné srovnání.

kaylin
kaylin | 4.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #084: Squirrel Girl

Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 84: Squirrel Girl" rozhodně není takovou, která by sedla každému. Nejsou zde komiksy, které nějak více ocení zastánci klasických superhrdinů, kteří jedou mainstream, chtějí akci a rádoby dějové posuny. Ne. Squirrel Girl je tu hlavně pro ty, kdo se chtějí trochu pobavit a jsou smíření s tím, že to nebude vždy zábava vyloženě inteligentní. To prostě místy není. Ani kresba nemusí sednout každému. Erica Henderson používá kresbu zaměřenou na postavy, kterou jsou ale mnohdy karikovány, což v případě Squirrel Girl může místy znamenat i to, že je i trochu směšná a ne v tom nejlepší smyslu slova. Ale karikatura se k sérii celkově hodí, a když si na ni zvyknete, bude vám komiks celkově sedět. Pokud si nezvyknete, už tu další komiksy s touhle postavou stejně nebudou. jako zajímavost v tom smyslu, kdo všechno je součástí Marvel Universe, ale kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 84: Squirrel Girl" funguje dostatečně.

hroubek
hroubek | 4.11.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #04

To byla jízda. Celý Bendisův run je neskutečně silný příběh o tom, co obnáší být hrdinou. Se vším tím dobrým a i tím špatným. A je to podáno velmi realisticky. Žádné zachraňování světa. Zde se se zachraňuje jedna čtvrť v New Yorku kde žiji obyčejní lidé se svými obyčejnými problémy, kterou chrání sám Ďábel strážný, Muž beze strachu, Daredevil. A Bendis znovu dokazuje, že Matta chápe jako jako málo kdo. Opět dostáváme zajímavý pohled na to proč je Daredevil, tak skvělá postava jakou je. Bendis a Maleev odvedli na celém runu luxusní práci a byla radost jejich příběh číst. A tohle zakončení je parádní, silné a i dojemné a já bych si přál abych si mohl přečíst jak to bude pokračovat. I čtvrtý omnibus s Daredevilem je luxusní komiks, a kdo ho nečetl, tak mu ho můžu jen a jen doporučit. PS: Bonusové příběhy jsou také dobré.

cyboy
M cyboy | 4.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #084: Squirrel Girl

Je z toho citit silny, az krecovity, tlak na to, aby to bylo vtipne a bohuzel se uplne miji ucinkem. Pribehove je to pak jeste zajimavejsi. Chlapec v uvodu pise kolika zaporakum uz dala SG pres hubu a to neni pravda ani pri zavreni obou oci, protoze ona sereze maximalne tak poulicni grazliky a se zaporaky si pokeca a spis funguje jako poletujici veverci psychiatricka poradna, pripadne jako distrubutor skorapkovych plodu. Kresebne je kniha celkem v pohode, az na oblicej SG. Ona neni mutantka jen schopnostmi, ale i v obliceji vypada jako kdyby na ni zadelali v Cernobylu.
Vazne slabe.
40%

PKD
PKD | 4.11.2019 | Věčné zlo (paperback)

Dosti dobrá záležitost se zajímavým a ne moc často používaným úhlem pohledu,totiž z pohledu a činů tzv. padouchů. Nemám moc DC booků,kde je z 90% děj zalněn záporáky.;) Přečteno v době vyjití orig. sešitů a mohu jen dodati,že cz verze není nejhorší,byť mám jisté výhrady k překladu,což jest logicky dáno tím,že když už roky znáte orig. tak si to v hlavě automaticky překládáte po svém.:) Rozhodně povinnost pro ty,co mají a líbila se jim Trinity War. A jsem hodně zvědav na další book v této sérii,Věční Hrdinové,které jsem již v orig. tehdy nečetl,takže budu aspoň trochu napjatý z děje.;-) Takže...tento book,mohu jen doporučiti. Ovšem pro ty,co nečetli Trinity War,to bude pravděpodobně mimo mísu.

Norri
M Norri | 4.11.2019 | Sága Valty

Sága Valty není příběh o vikinzích. Je to pocta ságám severského dávnověku a dobře zachycuje jejich atmosféru. Je to fantasy příběh o krvavých sporech mezi mocnými rody, o lásce, cti, touze a nenávisti. Napínavý příběh a úžasná kresba ve velkém formátu. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/valgar-valty-sila-starych-sag

sedw
sedw | 3.11.2019 | Witchblade Kompendium #01

Moc jsem od Witchblade neočekával, ale o to víc jsem byl překvapen. Oddechová akční jízda s krásnou kresbou. Nečekejte hluboký příběh, ale čisto zábavu. Určitě nedoporučuji číst bez Darkness, jinak se budete ztrácet (jak ostatně píšou i hodnotitelé níže). Silnější 3*

sedw
sedw | 3.11.2019 | Darkness Kompendium #01

Witchblade mě bavila až nečekaně, u Darkness jsem to, že mě bude bavit čekal a nespletl jsem se. Parádní, temná jízda, krásná kresba, která ve velkém formátu obzvláště vynikla. Uvažoval jsem, že v TopCow kolosálkách nebudu pokračovat, ale byl jsem vyveden z omylu.

Norri
M Norri | 3.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Skvěle nakreslená a nahláškovaná detektivka. Kresbu Terryho Dodsona mám rád, ale tady ho asi předčil scénář Kevina Smitha. Jako bohus pak dostanete origin Black Cat a osvětu ohledně sexuálního násilí. Nikdy jsem se touto problematikou do hloubky nezabýval, ale podle mě jsou zde psychické následky na obětech sexuálního násilí skvěle podány.

karl173
karl173 | 3.11.2019 | Punisher MAX #02: Bullseye

Druhý díl jede kvalitativně na stejné vlně jako ten první. Tentokrát je ale tento díl více o postavách a to především o Bullseye-ovi a Punisher-ovi. Akce tu je také, ale není jí zase až tolik, přichází spíše ve chvíli, kdy je potřeba. To rozhodně prospělo příběhu, který je tak více zaměřený na rozbor těchto dvou postav a vytváření celého příběhu, který se váže na předchozí díl a opět vytváří půdu pro ten další. Je tedy cítit jak Aaron měl od začátku vymyšlený jeden větší příběh. Zároveň to ale má jednu vadu, a tou je velmi otevřený konec. Tento díl se tak dá brát spíše jako příprava pro ten další a na odpovědi si budeme muset bohužel nějaký ten čas počkat.
Co se týče kresby, tak ta je typicky "Dillonovská", která mi sice nepřekáží, ale tentokrát jsem s ním měl jeden velký problém. Bullseye. V podání Dillona se mi tato postava příliš nelíbila a i když jsem si na ní už ke konci zvykl, tak to i tak nebylo úplně ono.
Celkově se tento díl povedl. Hodnocení strhává dolů především nedořešený děj, slabší kresba a celkově jsem z toho nebyl kdovíjak odvařený. Ale určitě si to zaslouží silné 4*

het2
het2 | 3.11.2019 | Baltimore #05: Apoštol a čarodějnice

Mám slabost pro příběhy s čarodějnicemi. A že je Mignola umí, dokázal už v Paskřivcovi. Tady proti čarodějnici nestojí Hellboy, ale Baltimore a pár jeho souputníků. A možná právě proto, že jsou to jen lidé, je příběh vpravdě mrazivý a čarodějnice děsivá. Některé obrázky jsou fantastické - Baltimore sedící na židli a hlídající "spící" Sofii, první zjevení čarodějnice nad městem a řada dalších. Užil jsem si to.
Druhý příběh o osudu soudce Ďuviče je taky fajn, ale možná by tomu stačil jeden sešit namísto dvou. Vlastně je to natahované hlavně likvidací jednotlivých postav a ukazuje se, že méně je někdy více. První obrázky znázorňující vlkovo řádění jsou drsné a znepokojující, jenže s každou další utrženou končetinou či vytrženým srdcem se dostavuje spíš nuda. Zvlášť, když je vlastně od začátku jasné, jak to skončí. Překvapením je pak vlastně až poslední stránka. Ta je skvělá.
Čarodějnice z Harju 5*, Vlk v rouše apoštolském 4*

mearez
mearez | 3.11.2019 | Comicsové legendy #18: Spider-Man #06

Stan Lee mě nikdy moc nechytal, ovšem ve Spider-manovi ho vyloženě žeru. Tento sedmdesátkový Spidey je prostě klasika, ne že ne. Skvělá, ale bohužel černobílá, kresba doplňuje sice ne moc propracovaný příběh, který je ale hodně zábavný a akcí nabitý. Sice Spideyho nemusím, ovšem tohle je prostě klasika, která obstojí i v dnešní době. Za mě 4*.

SomeOne
SomeOne | 3.11.2019 | Wonder Woman #01: Krev (paperback)

Ze začátku to je skvělé, zajímavě se to vyvíjí, ovšem po půlce tam přijde Lennox a celé to jde z kopce. Celkově to je ale docela povedené. Kresba se mi v tomto případě líbila jen trochu.

J.Connor
M J.Connor | 3.11.2019 | Tintinova dobrodružství #04: Faraonovy doutníky (dotisk 2. vydání)

Co se týče Tintina, tak mi nějak postačily tři díly vyšlé v 90. letech. Po letošní návštěvě Kodaně a obchodu Faraos Cigarer http://www.faraos.dk/, jsem zatoužil se seznámit s dílkem, po němž je pojmenován. Tento mega komiks (cosplay, games) krám doporučuju všem kolegům, podle mě to musí být jeden z největších shopů světa. Je to několik obchodů vedle sebe, které v podstatě zabírají celou jednu ulici v centru města. Jakékoliv jedno oddělení (Warhammer, manga apod.) je větší než klasický komiksový krám střihu CZ, Německa či vlastně čehokoliv, co jsem dosud navštívil, a že tu těch oddělení je... Co se týče samotného komiksu, tak jsem si musel dost zvykat na tu naivitu a "náhodovost" celého příběhu, ale musím říct, že postupem času jsem se díky vysokému tempu začal docela slušně bavit. Když navíc přihlédnu k datu vzniku, musela to být tehdy neskutečná bomba. Když si ale budu chtít někdy přečíst dílo podobného typu, přeci jen raději sáhnu zase po Asterixovi či Lukovi, kteří jsou přeci jen vyspělejší a pro dospělého tudíž zábavnější.

trudoš
trudoš | 3.11.2019 | SpongeBob komiks #01: Praštěné podmořské příběhy

Neznám televizní seriál, takže mi spousta základních vtipů asi unikla, ale účel byl splněn - bavil jsem se. Postavy jsou správně střelené, charaktery snadno čitelné, a jakmile se člověk zorientuje v tom, kdo je kdo, už se jen veze na vlně groteskního humoru. Ten přitom cílí jak na dětského čtenáře, tak i na toho dospělého a právě to mě na celé věci bavilo nejvíc - SpongeBobovy nesnáze v zaměstnání jsou natolik ze života, že se jim prostě nejde nesmát. Snad jen, že absurdní stylizace může čtenáře odradit, ale má to svoje kouzlo a informace o podmořském životě dávají publikaci jednu hvězdu navíc.
Pravdou ale je, že pro velké množství příběhů se komika občas vytrácí. Někteří autoři se snaží být natolik vtipní, až jednoduše nejsou. Kupodivu se ale za každou cenu nepodbízejí cílové skupině, jako je tomu třeba u komiksu Bart Simpson, takže i když je etuda třeba i slabší, je prostě jenom slabší - ne trapně slabší. Tedy až na stripy Jamese Kochalky, které v drtivé většině trapné skutečně jsou.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 3.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (paperback)

Tato kniha sama o sobě nedává smysl, ale musí se číst společně se třetím dílem a máte super komiks.

SomeOne
SomeOne | 3.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #05: Srdce Amazonky (paperback)

Průměrný komiks, moc nemá čím urazit. Konečně se to už tak silně neváže s dalšími díly jako to bylo, to tomu hodně pomáhá. Kresba je tentokrát trochu slabší.

lenochod2002
lenochod2002 | 2.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #002: Spider-Man

Retro ušlo. Hlavní příběh ušel. - ale nic víc! Od Spideyho jsem čekal hlavně potyčky se zloději v NY a místo toho jsem (bohužel) dostal fantasy kravinu. Na konci knihy se sice tvůrci vrátili nohama na zem a závěr se mi líbil, ale na 4 hvězdy už to nedotáhli.

lenochod2002
lenochod2002 | 2.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #047: Nova

Retro poněkud slabé - origin jako když smícháte Spider-mana s Green Lanternem (oba tyto hrdiny mám rád, ale umírající mimozemšťan, který svou moc odkáže šikanovanému dítěti, které se ji rozhodne používat pro dobro a tluče lupiče v NY s přitroublýma hláškama - to už tady všechno bylo, ne?). Na druhou stranu hlavní příběh mě přímo nadchnul. Kresba je super a příběh je v zajímavém kontrastu s retrem, když si uvědomíte, jak výrazně se hrdina změnil z "přátelského Novy ze sousedství" na "vesmírného policajta Nova Corps". :D

Komiksum
Komiksum | 2.11.2019 | Temné noci - Metal

Po prvních pár sešitech jsem si řekl "No super Snyderovský bordel pokračuje", jenže jak se příběh postupně rozplétá jde vlastně o dost fajn wtf knihu. Začátek je úplně šílenej, kdy se dějí nějaké věci a i když se to tváří jak je to hrozně promyšlený a inovativní tak vlastně není. Co čtenáře může dost velkou měrou odradit je fakt, že k plnému docenění či lepšímu pochopení některých událostí potřebujeme znát věci které tady prostě nevyšli což je problém drtivé většiny pláštěnek co tady vychází. Naštěstí tato kniha obsahuje i pár sešitů z jiných řad které Scotty nepsal, a paradoxně jsou to nejlepší a nejzajímavější na celé knize.

Když to shrnu, tak autoři nam namixovali zajímavý koktejl akce a punkových postav a vizí. Díky sešitům z Resistance je kniha opravdu dobrá, kdyby obsahovala jen prvních pár sešitů hodnocení by bylo horší.

Spike
Spike | 2.11.2019 | Blacksad (paperback)

Tak tady prostě musím jít s davem a přidat se k zástupům adorujících. Tady není za co strhávat body dolů. Nápad udělat celý komiks antropomorfní, tzv. se zvířaty místo lidí, které mnohdy odrážejí jejich vlastnosti, stejně jako kresba, která je ve spojení s koloringem opravdu nádherná to obojí je už samo o sobě skvělé. Ale k čemu by to bylo, kdyby to nedržel pohromadě nějaký smysluplný příběh. Což se naštěstí povedlo a scénář funguje sám o sobě i bez toho, i když až když se všechno promíchá dohromady, vznikne ten jedinečný mix zvaný Blacksad. Ač žánry jako noir a detektivka se můžou zdát jako přežité, stačí aby se jich chopil někdo schopný a vznikne z toho takovýhle majstrštyk. Ne že by autor přišel s něčím originálním či geniálním, pořád je to 'jen' skvělá žánrovka, ale někdy člověk nepotřebuje nic víc. Když příběh baví, překvapuje zvraty, skvěle se čte a je napínavý, má životaschopné postavy, a po přečtení nemáte chuť cokoli vytýkat, neboť jste si prostě to čtení užili se vším všudy, je tu něco dobře. Kapitolou sama o sobě je kresba ve spojení s barvami, která je prostě úžasná. Jak postavy, tak veškeré prostředí jsou prostě tak detailně prokreslené, že úplně cítíte jak ten svět žije vlastním životem. Hra světel a stínů, tak naprosto lidské výrazy ve zvířecích tvářích že k vyjádření emocí ani není potřeba textu, tomu já říkám vynikající práce. Kresba prostě chtě nechtě tahá komiks k pěti hvězdám, naprosto vás upoutá a pohltí, aniž by na sebe nějak okatě upozorňovala, nejen že přesně slouží příběhu, ale celý zážitek pozvedává na novou úroveň. Kolikrát jsem chtěl prostě číst dál, ale musel jsem se skoro u každého panelu zastavovat, prohlížet si ho, zkoumat ho, a prostě obdivovat tu práci... Co se samotných zápletek týče, narazíme tu samozřejmě na klasická rámcová schémata, ale nikdy nejsou tak jednoduchá jak se zprvu zdá a pokaždé vás něčím překvapí a příběh málokdy skončí tak jak čekáte, aniž by byl nějak nelogicky a samoúčelně překombinován aby se autor mohl plácat po ramenou, jaký že je to chytrý chlapák. Atmosféru vždy vhodně odlehčí nějaká hláška nebo vtípek, někdy naopak umí být příběh docela mrazivý. Je vidět že tvůrci mají vše pevně v rukou a nikdy nic nepůsobí nemístně, vše do sebe přesně zapadá a je tam, kde být má. K vrcholu knihy podle mě patří první dva příběhy, hlavně kvůli prostředí, které se prostě k žánru hodí nejvíc a obzvlášť Národ ledu je vizuální pastvou pro oči. Další dvě kapitoly nejsou o nic méně propracované, a chytře mění prostředí abychom náhodou neupadli do stereotypu a kreslíř dostal další výzvu se vyřádit. Poslední dvě kratičké jednohubky jsou už jen taková příjemná třešnička na dortu.
Co říci závěrem? Rozhodně doporučuji všem, kdo netrpí vysloveným odporem k detektivnímu žánru, příběhy strhnou a nepustí a kresba vysloveně ohromí. Možná škoda že komiksů s Blacksadem je jen tak málo, na druhou stranu o to je nám tahle kniha vzácnější, a nádherně doplňuje a zdobí naše komiksové sbírky.

louza
louza | 2.11.2019 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Celková premisa i zápletka v podobě souboje dvou bratrů asynchronně popsaného na ploše několika staletí v několika různých prostředích (s využitím různých kreslířů) je hodně fajn a jediné co zaráží je fakt, že se do poloviny příběhu jen rozmisťují figurky na šachonici a ušlapává půda. Ale už rozvržení scénáře napovídá, že autor možná tuší kam by se chtěl dostat a pokud se mu na konci podaří jedním mistrovským tahem propojit všechny rozjeté linie do mohutného epického finále, byla by Legie majstrštyk, které se v modré může postavit tak jedině Silver. Hodnocení je trochu sázka do loterie, ale já chci věřit že to autor zvládne. Má k tomu nakročeno velmi pěkně.

louza
louza | 2.11.2019 | Essex County

Lemirovo opus magnum. Etalon moderního grafického románu, který i přes vlající pláštěnku a comicové médium nemá aboslutně nic společného s mainstreamem. Geniální zpracování několika naprosto běžných lidských osudů a jejich propletení bere dech svou emociálí hloubkou a pravdivostí autorova sdělení i elegencí a úsporností s jakou jsou jednotlivé příběhy podané. Nečekejte nic konvenčního jako Thanos. Nečekejte ani nic méně konvenčního ve stylu Black Hammeru, nebo Plutony. Tohle je čistá, někdy bolestná, realita o lidských osudech. Osudech, které mohl prožít, nebo dokonce prožil, každý z nás. Osudech, které dokážeme intuitivně cítit, ale jen málokdo z nás je dokáže TAKHLE vyjádřit. Spolu s The Underwater Welderem a zcela čerstvým jen tužkou lehce načrtnutým Frogcatchers, kde Lemire zpracovává téma z nejvážnějších, jednoznačný vrchol autorovy tvorby.

cyboy
M cyboy | 2.11.2019 | Obři, bacha!

Dosti prumerna vec s pomerne protivnou hlavni hrdinkou, nicmene pro deti je to nezavadne.
60%

Kadin
Kadin | 2.11.2019 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Grandiózní finále jak má být. Postavy umírají, příběh se šponuje a graduje až do samého konce. O postavy se bojíte a nevíte kdo z nich zemře a emoce fungují na jedničku. Během příběhu si říkáte, že to nakonec vše dobře dopadne a dostaví se happyend a on se dostaví, ale ne takový jaký byste očekávaly. Kresba je vyšperkovaná k dokonalosti (dvojstránky). Tahle série bude určitě patřit mezi moji top 5 a tímto bych zde chtěl poděkovat ComicsCentru, že zde vydává takovéhle skvělé série. 9/10


Série Zámek a Klíč: I když nejsem velkým fanouškem fantasy, či hororu tak tuhle sérii jsem si opravdu užil. Celá série má užasnou atmosféru, skvělé postavy, originální nápady a parádní kresbu. Scénář je skvěle napsány, temný, krvavý a dospělejší. Po této sérii mam v hledáčku Joeovi Horns a NOS4A2. Dále doufám, že se s Rodriguezovou kresbou ještě někde setkám. Teď jen doufám, že Netflixu adaptace této úžasné a nápady překypující série vyjde a franšíza Zámek a Klíč tady s námi bude ještě několik let. 9/10

SomeOne
SomeOne | 2.11.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Příběh je jednoduchý, neztrácel jsem se v něm. Kresba je stejná jako u prvního dílu, je docela hezká. Celkově se mi to líbilo více než první díl. Hlavně to strašně zajímavě skončilo.

filemon
filemon | 2.11.2019 | Příběh O

První část je ok, má to spád a hlavně i lechtivý náboj :). Ale ten druhý oddíl, to je naprostá šílenost. Hemží se to samým panem Penbrokem, řeší se snad nějaký byznys a vydírání zkrz fotky. Říkám snad, protože jsem to po 15 stranách jen letmo prolítl, nuda.

cyboy
M cyboy | 2.11.2019 | Scratch Wars: Legenda Overcorneru

Michal Opitz a Dan cerny v jednom projektu? No tesil jsem se velmi, i kdyz Scratch Wars vubec neznam. Mozna, ze kdybych je znal, tak by se mi to libilo a nebyl bych po docteni mirne zmateny a nespokojeny. Je tam par vtipku (vcetne odkazu na Arzacha), ale jinak nic moc. K pribehu nejak nevim co napsat. Ocividne ani dobri autori nedokazi stavet na spatnych zakladech.
50%

perak
perak | 1.11.2019 | Conan #00: Zrozen na bitevním poli

Origin Conana je pojat celkem civilně a ačkoliv Conan hned od počátku vyčnívá nad svými vrstevníky (a vlastně nejen nad nimi), tak jeho cesta k velkým činům je poměrně trnitá a pro začlenění do společnosti jsou Conanovi schopnosti spíše na překážku. Vyprávění Conanových osudů není až tak přímočaré a zisků a ztrát Conan hned na začátku zažije nemálo a emocí je v příběhu daleko více než jsem očekával.
A rozhodně bych nechtěl opominout kresbu, která se ke stylu vyprávění skvěle hodila. Podle toho, jak jsme nahlédnul do další knihy, tak tato je rozhodně lepší.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Dopp dle mě jakýkoliv lanterni by byly super, new 52, rebirth i aktuální Morrison, teď mě hodně zajímá ten nový Ultraviolet spektrum...

perak
perak | 1.11.2019 | Marvel 1602

Zasazení superhrdinů do reálií konce alžbětinské doby se mi líbilo hodně. Využití charakteristických rysů jednotlivých postav se někde povedlo hodně (např. Fury, Daredevil), někde moc využito nebylo (především Spiderman), někde bylo celkem překvapivé (Cap - ale nakonec mi přišlo jeho pojetí výborné). Kdyby ale bylo na mé volbě, tak bych příběh nepropojoval s naší dobou. Každopádně se jedná o originální vyprávění se skvělou kresbou, kdy rytinový styl jednotlivých obálek navozuje tehdejší dobu. Za mne spokojenost.

Doppelganger
Doppelganger | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Green Lanterns z Rebirthu mě bavili, ale jestli bych tu vydal nějakého GL, tak aktuální The Green Lantern, kterého píše Grant Morrison.

Fry
A Fry | 1.11.2019 | Pochmurný kraj #01: Hejna běsů

Pochmurný kraj #01: Hejna běsů - 'Tychs na mi zapomila? Tychs na mi zapomila!!' a já na to možná taky za pár dní zapomenu. Každopádně polsky mluvící Mínotaurus je opravdu naprostá laskomina a zároveň ona pomyslná třešnička, která celý koncept pozvedá na čtvrtou hvězdu. Přesto budu hodnotit o hvězdu méně. Bunn je dobrý vypravěč, závěrečný scénář s Madi mě dokonce vytrhl z reality natolik, až se mi naprosto povedlo ztratit pojem o čase. Avšak něco mi v tom zkrátka během čtení chybělo. Uvidíme co přinesou další díly ... Za mě 3*!

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Tak warner chystá na hbo Green lanterny, třeba se zadari alespoň ti...

ondra kenway
ondra kenway | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Tak on by snad nebyl takovej problém vydat tady nejdřív Graysona, spíš mě zajímá, jestli se před Graysonem musí číst Nightwing New 52? Jako aspoň ti Titans by vyjít mohli, ale bohužel to nevypadá, že by nad tím Crew uvažovala

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Jh666 vidíš a tam jsem se nedostal, četl jsem snad jen první dvě volume

jh666
jh666 | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Zrovna s Nightwingem je ta svízel, že za prvé hodně navazuje na sérii Grayson z New 52. A za druhé to vzalo sešup. Dokud to psal Seeley bylo to hodně povedené, ale pak začali další autoři a začalo to jít přes průměr až do neuvěřitelných sraček, kdy má Dick amnézii a říká si Ric Grayson.

Ricarderon
M Ricarderon | 1.11.2019 | Essex County

Jestli si právě tuto knihu Kanaďané zvolili za tu nejlepší za celé desetiletí, můžeme jen konstatovat, že toho o Kanadě moc nevíme. Essex County nám toho prozradí v popisu prakticky celého 20. století možná víc, než chceme vědět. Ale to nejdůležitější jsme minimálně tušili – hokej je pro Kanaďany vším a je to možná právě jenom led, co je drží nad vodou.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Cyboy podle mě je to spojené s tím že tu vychází tyto série i new 52, navic teď je warner s harley k uvytrzeni, je film ssq a teď birds, kromě vycházejících new ještě navíc celkem polulat i je seriál Flash a arrow, navic liga jako tým je jasná a Batman letí nejvíce... Aquaman byl risk nejspíše na základě úspěšného filmu a to samé shazam i když ne rebirth... Podle mě až bude ten seriál Green lantern a nejspíš i film superman tak možná něco vyjde, každopádně seriál Titans je s Doom patrol to nejlepší co DC má v televizi, tak bych to klidně vydal nebo minimálně Nightwinga...

cyboy
M cyboy | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Doppelganger: obecne mas pravdu, ale fakt je, ze pokud by tohle nekoho zlakalo ke kupovani komiksu, tak by musel byt minimalne slaby na duchu.

Fimi: s tvym hodnocenim rebirthu nelze nez souhlasit, akorat si nemyslim, ze by byl problem zacit s novou serii, protoze nevidim problem v tom "dohaneni" ostatnich serii. Me by spis zajimalo podle jakeho klice byly vybirany ty u nas vychazejici rebirthy. Pokud to bylo podle kvalitativniho klice (i kdyz o tom pochybuju), tak snad at radeji nic dalsiho nevychazi.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Dopp no nejsou vyloženě špatní, ale je tu seriál tak proč nevydá ne úplně dobré ani špatné Titany když tu vychází tragická harley, nic moc zábavný podprůměrný sebevražedný oddíl, průměrná Liga spravedlnosti nebo slabej All star Batman

Doppelganger
Doppelganger | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

já tady ty speciály moc v lásce nemám, ale tak třeba někoho nalákají ke kupování komiksů, což je ostatně jejich účelem.

Fimi: a je u těch Titánů opravdu o co stát? Mně nepřišli jako kdovíjak zábavná série. A navíc nedávno skončili.

cyboy
M cyboy | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (paperback)

Beng.D: Tak precist to samozrejme lze, ale budes plavat, protoze to primo navazuje na predchozi dil, kde se Rath dostane k moci. Ony ty knihy navazuji vsechny, ale treti a ctvrty (a nejspis i paty) dil, se daji opravdu povazovat za kontinualni pribeh, takze skocis zhruba do pulky.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

tak hlavně že tahle hovadina tu vychází, ale Lanterni, Action Comics, Titans nikde...a to se vyplatí, Titans má seriál, to si jistě zaslouží vydávat....ale je mi jasný že žádná nová serie Rebirthu nejspíš nebude protože by nedohnali aktuální 4 -5 dílů stávajících...


do tohoto jistě nepůjdu

Beng.D
Beng.D | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (paperback)

Je možný tento díl číst samostatně ?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Punisher MAX #06: Barracuda

Mně se líbí, jak někdo hodnotí ve stylu, že je to stejný, že se to opakuje, apod. Samozřejmě , že šablona je a bude stejná, ale prvky okolo se mění. Co kniha, to jiný ústřední téma. 0-vietnam, zrození, 1-za mě ukázka, že se pojede jinak a odprosti se od minulosti, gangsteři, 2-ira problém, teroristi , 3- studená válka, drsný Rusko, 4- dokončení gangsteři , násravaci prvek, 5- Ukrajina, únosy, prostituce, obchod s bílým masem, 6-korporatni problém, firemní zlo ...dal zatím nejsem, kostra příběhu stejná, zbytek se mění a má to něco do sebe...

U tohoto pribehu mi ke konci fakt přišlo, že je fakt Ennis Tarantino komiksu. Někdo v hodnocení psal, že je ennis pokrytec, páč nemá rád superhrdiny a punisher je superhrdina, páč vydrží a přežije všechno (souhlasím s tím). ALE! Je to přehnaný, nicmene pořád je to takový trochu uvěřitelný. :))) Za mě je ennis za poslední cca 2 roky asi best. Líbí se mi jeho styl. Četl jsem bandu (2knihy, jiný jakoby už byl fakt vycpelej , ale pořád dobry), hitmana komplet (super), punishera komplet (tahle série je taková ujeta, 1-2 ok), teď zatím Pmax do 6.dilu, darkness (tam je úvod od něj nejlepší, pak to jde dolů), preachera první díl(to se mi líbilo hodně), Thor vikingy (to nebylo myslím nic moc, přečtu znova, když se mi teď poslední dva roky fakt líbí ;)), dal ani nevím, co tu od něj máme...

Nehodnotil jsem zatim nic, většinou komiks přečtu a hodnocení odkládám a pak už se k tomu nedostanu, jen čtu recenze/hodnocení ostatnich. Teď ve vaně jsem si řekl, že něco napíšu :D (i když na mobu se mi píše blbe)

Za mě je punisher celkové na vysoke úrovni, kresba best u 3.tiho dilu - ten ruskej, ale celkově dobrá u každýho 1-6 (dobrá, jakože dejme tomu ok, ale není to něco, co by mělo pro mě uměleckéj ráz) , příběh je vysokéj level, pokud se vám ennis líbí, pokud ne, tak snad i tak se vymyká z šedí průměru...

Mně se nejvíc líbily 3. A 5.dil, Rusko a otrokáři... Ale hodnotím tímhle celek a tomu dám 4hvezdy, chtěl jsem 5, ale za řekněme průměr kresbu (je taková řekněme běžná) dám o hvězdu min. Být všechno ve stylu obálek (bradstreet ke stylovéj), tak je to 5 hvězd. :) A víte co, jako celek dám 5 a hotovo. :)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Silent Hill: V nitru hynoucí

Černá krysa:
"Kresba toho druhýho výtvarníka je skvělá a to že občas není poznat co je na obrázku mi ani moc nevadilo, mám dost silnou představivost, takže nebyl problém si vymyslet, co tam je." :D tohle mě rozesmalo... můžeš si vymyslet celej komiks a necist tenhle :)))

Souhlasím s nize uvedenými. Ve stručnosti: Sešit 1-2 příběh celkem ok, nečekal jsem, že mě to i zaujme, výtvarné takovej ujetej hnus, hnusny až je to hezký :D
3-5, to je prostě psycho, jak příběh, tak kresba (ale souhlasím s tvrzením, že dělat tento umělec obrazy na nějakou depka tematiku, tak by to mohlo být super, napadlo mě to několikrát během četby ;)) , prostě jsem fakt mockrát zkoumal co kde kdo je nebo řekl a smysl mi uniká, ať si to kdo chce jak chce obhajuje - řekněme, že jsem to pochopil po svém (SPOILER! - holka se asi vrátila domů a jedině tam může být spokojená a psychicky fpoho, asi)

1-2: 3*
3-5: 2*
Průměr je 2,5*, ale jako celkem to shodim na 2*
Yuichiro:
"Na závěr bych to ještě nepatrně shrnul: milujete-li moderní horory, jste fanoušky Silent Hillu nebo přinejmenším jeho specifické armosféry a nepotřebujete, aby Vás autoři vedli za ručičku jasně definovaným dějem, je tohle komiks přesně pro Vás." - mám rád SH i styl, i atmosféru, horory obecně, ale tenhle komiks není pro mě, leda bych jel na fetu... :) (Sešit 1-2 ano)

kaylin
kaylin | 31.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Kniha "Zpráva pro Adolfa 1" je skvělou ukázkou toho, jak je i manga styl vhodný v podstatě pro jakýkoli žánr. Je zde komedie, je zde velké drama, jsou zde historické události v některých chvílích až s dokumentární přesností. Ale hlavně je tu skvělý příběh, jenž hltáte od začátku do konce. Nezbývá pak než doufat, že těch knih od Osamua Tezuky, které budeme moct číst česky, bude více. Kniha "Zpráva pro Adolfa 1" má rozhodně ambice, aby čtenáře přilákala, a to nejen ty, kteří na Tezuku v češtině čekají dlouho, ale i nové, kdo se s ním teprve seznámí. A jsem si jistý, že to bude setkání, jež je dovede uchvátit.

Fry
A Fry | 31.10.2019 | Tokijský ghúl #05

Tokijský ghúl #05 - O trochu slabší než předchozí kniha, nicméně pořád si to udržuje svou stabilně vysokou úroveň. Souboj s Labužníkem je roztahaný na cca 90% knihy, do boje se kromě Tóky, která jako vždy odvede všechnu práci za Kanekiho, dává také Nišio a celé to vede až k docela zajímavým dějovým zvratům. Ve zbytku knihy se na scénu vrací ÚPG a dojde i na krátký flashback k Rize, kterým si Ishida šikovně rozehrává na další dějovou linku do budoucna. Netvrdím, že to nemá své chyby, ale zcela nekriticky mi tato série jednoduše sedla ... Za mě 5*!

trudoš
trudoš | 31.10.2019 | Y: Poslední z mužů #03: Malý krok pro lidstvo

S třetím albem začínám sérii definitivně přicházet na chuť. Už mi ani nevadí, že není příliš postkatastrofická, ačkoli ústřední motiv naznačuje něco jiného. Vymření všech mužů mělo sice pro světový řád fatální účinky, ale svět se nakonec otřepal a točí se dál. Brian K. Vaughan má tak prostor k rozehrání interních emocí a vztahů, ať už stran Yoricka nebo jeho průvodkyň. Navíc se trochu vybarvují skutečné úmysly agentky 355, která evidentně skrývá víc, než přiznává. A přestože by se mohlo zdát, že všechny tyhle kličky jsou pro autory pouhým materiálem, jak zápletku co nejvíce natáhnout, není tomu tak - rychle se totiž uzavírá další dějová linie a hlavní příběh může zdárně pokračovat za svým cílem. Těžko jsem ovšem skousával osudový zvrat, kdy se hrdinové čirou náhodou přichomýtnou k nouzovému přistání vesmírného modulu. Naštěstí hned následující epizoda pojmenovaná jednoduše Komedie & tragédie je natolik skvělou alegorií na lidstvo, že mi předchozí kalkul okamžitě vyšuměl z hlavy.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Baltimore #01: Morové lodě

Lord je správný hunter, s ničím se nemaže a pěkně mu to jde od ruky. Mignola je z toho cítit, i když to tentokráte není kresba, ale je to podobná stylizace a určitě není překážkou.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Cromwell Stone

Libovost, co jiného dodat. Velké překvapení je hlavně ta spektakulární kresba s neuvěřitelně sugestivní šrafurou. Až jsem si to musel dát jako pozadí na mobil. Příběh je nečekaný, hutný, tajemný, neobvyklý. Takže kdo by váhal, ať neváhá!

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace

Konečně dorazil slavný Doktor i do našich končin. Byl jsem fakt zvědavej, jaký příběhy tu tahle klasika naservíruje a není to špatný začátek, jeden rychle pochopí o co tu jde a vo tom to tak nějak přece je... Kresba neurazí, nečekal bych, že tou bude nějak voslňovat, ale ta jeho vosobnost jednoho fakt pobaví. Mám asi slabost pro tyhle vševědoucí týpky, ale jako solidní počtení.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Občas vážně pochybuji, že některé knihy jsou předělatelné pro film u komiksů méně, ale zrovna toto dílo není příliš povedenou komiksovou konverzí jedné z nejznámějších nestárnoucích knih v dějinách. Snaha o přiblížení tématu širšímu a mladšímu publiku je plus, provedení průměr, kresba sterilní a brzy to celé tak nějak nudí.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 31.10.2019 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Nečakal som, že bude nejaká Modrá Crew horšie hodnotená ako Orbital 3,4 a je to tu a dosť rýchlo.

Walome
Walome | 31.10.2019 | Srdcerváči

Ženský pohled na romanci dvou gayů. Jeden z nich to o sobě ví, pro druhého je jeho homosexualismus překvapením. Komiks vlastně popisuje běžný začátek vztahu, kdy se lidé poznají, postupně se do sebe zakoukají a pak... to vše v prostředí americké/britské/nevim střední školy, kde dochází k tradičním tématům jako jsou šikana, párty, chování na soc. sítích atd.
Kresba je naprosto v pohodě, často poměrně kouzelně pracuje s mimikou. Vtipnej je i lettering, kdy místo slov a písmen jsou například jen smajlíky nebo symboly. Pro cílovku ideální.

Mě osobně to spíše nudilo, protože je to celé hrozně roztahané, ale být mi 13 a nebýt homofobní heterosexuální bílý muž, tak si to užiju. Myslím, že nebýt těch sprostých slovíček, tak tenhle komiks dám do rukou i svým dětem.

cyboy
M cyboy | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

GWB: Ne, je to uplne zbytecne, nevtipne, nezazivne, nesmyslne ukacene a s podivnou predstavou o vanocni pohode. Jako uznavam, ze ma neco do sebe dat si, ve jmenu Jeziska, na Stedry den rano po drzce se sousedem prevlecenym za Santu, ale jak clovek vyroste z puberty, tak to rychle zacne ztracet kouzlo (tento pribeh samozrejme neni soucasti knihy ;), ale rebirthove vanocni ladeni myslim vystihuje skvele).
Kvalitativne je asi nejblizsi primer k rebirtove Harley Quinn a ani to uplne nesedi, protoze tam se alespon autori snazi o nejaky pribeh (ze pri tom selhavaji je druha vec), kdezto tohle jsou jen par stranek dlouhe jednohubky poslepovane vystupy desne cool a bozi Harley.

Light
Light | 31.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Jen takovej výkřik, ale fakt přeji Vybíralovi úspěch. Vše co jsem zatím četl bylo skvělý, super provedení knížek, fajnovej překlad... Jop, tenhle koncept mi u nás fakt chyběl. Držím palce.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Já to číst nechci, ale zase miluju Vánoce! Je to pro mě?:D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Psal jsem cyboyovi, že čekám na jeho koment... Páč mě podobné povídkové knihy lákají, nicméně poslední byla zklamání (Hellboy neuvěřitelné příběhy ) a tahle mě námětem zaujala, ale nějak nevím. Pořád mě to láká ze zvědavosti...:D

p3tris
p3tris | 31.10.2019 | Usagi Yojimbo #32: Záhady

Jak už název napovídá, v této knize půjde hlavně o vyšetřování. Usagi se spolu s inspektorem Ishidou pustí do pátrání v několika spolu souvisejících případech. Do cesty se mu tentokrát připletou zlodějky Kitsune a Kiyoko a nová postava, japonský "Robin Hood", nindža Nezumi. Jako bonus a nenásilné seznámení s manga kulturou jsou zde dva chibi příběhy, které Stan napsal se svojí ženou. Jde o krátké komiksy s "roztomilými" verzemi postaviček pro děti.