Crics
Crics | 13.1.2019 | Čtyřlístek #583: Pinďa straší

Mám s osobním podpisem pana Němečka z 30.5.2016 ze Zlína.

R3nd4
R3nd4 | 13.1.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Čte se dobře a rychle hodně rychle. Já mám celkem rád témata národnostních menšin a ruzných rasových problémů takže se mi to po téhle stránce dost líbilo ale opravdu chvilkami to bylo dost WTF. Moc nevím co si mám o tom myslet tak doufám že dostanem další díly a dozvíme se víc.

S4TW
S4TW | 13.1.2019 | DC komiksový komplet #021: The Brave and the Bold: Vládci štěstí

Několikrát jsem to zmiňoval, že s Waidem nejsem úplně kamarád. Já jsem jeho genialitu ještě neprokoukl. Nicméně nemohu říct, že bych si tento díl DCKK neužil. Jedná se o slušnou superhrdinskou přeháňku (po scénáristické stránce přehnané dílo). Nechápejte mě špatně, ale tohle má prostě všechno - cestování v čase, konečnou zbraň, Batmana, Loba, spoustu postav, detektivní zápletku a mnoho dalšího. Prostě se jedná o klasický superhrdinský mišmaš, který jako čtenáři tohohle žánru nejspíš vyhledáváme, ale jen jsem chtěl zdlouhavě říct, že by jste neměli čekat nějaké překvapení ve stylu Marvels či Millerova DD. Nicméně se jedná o velmi zábavnou a kvalitní suprárnu. Batman prostě táhne, ať je, kde je. To je taková DC sázka na jistotu. Týmovka s GL je trochu neobvyklá, ale vlastně zajímavá, jelikož sledujeme dva úplně jiné přístupy. Je zde zapojeno plno vedlejších, ale neméně zajímavých postav. Lobo je prostě fajn a vtipná záležitost. Supergirl je příjemné překvapení, které dokázalo, že i holka může mít koule. A další hostující hvězdičky také jen chválím - zdravím Beetleněco. Nakreslené je to velmi dobře, na můj vkus se jedná o lehce zastaralou kresbu (autor se nejspíš zastavil v devadesátkách), ale léta praxe na ní jsou znát. Retro bylo opět trochu větší wtf, ale co, je to přece jen bonus. S komiksem jsem spokojený, užil jsem si tuhle lehce bezhlavou jízdu. Rozjezd byl teda mnohem lepší, než konec, ale to u takových děl často bývá. Je to fajn věc, pokud chcete trochu vypnout po náročnějších věcech.

karl173
karl173 | 12.1.2019 | Kick-Ass: Nářez

Tak tohle byla paráda. Viděl jsem oba filmy. Jednička byla skvělá, dvojka už zas tak moc ne. Ale komiks to posouvá ještě o kus výš. Není divu, však to mají na svědomí velká jména komiksového světa. Ale také je to tím, že zkrátka to co vznikne jako komiks, málokdy dokáže předvést i film. A byť jak jsem psal se mi první film velmi líbil a dle mého názoru se opravdu povedl, tak i přesto zkrátka nesahá komiksu ani po kotníky. Spíš opodál kouká na tuhle krvelačnou jízdu, která si na nic nehraje a vypráví ten nejpravdivější nepravdiví superhrdinský příběh, který jsem dosud četl a která se s ničím rozhodně nemaže.

rewkon
rewkon | 12.1.2019 | Superman Action Comics #03: Na konci času (paperback)

Já ty supermany s těmi bytostmi s páté dimenze moc nemusím a navíc ještě se to dost zamotává s ovlivněním času prostě kolosální guláš jsou tam i světlé chvilky ,ale je jich sakra málo.

Spike
Spike | 12.1.2019 | Sebevražedný oddíl #02: Vzestup Baziliška (paperback)

První kniha se mi celkem dost líbila, ve své přímočárosti naprosto splnila svůj účel a cílovku nemohla zklamat. Jak je na tom ta druhá? Nooo...
Popořadě. Na začátku se vyrovnáváme se závěrem minulého dílu, zjišťujeme že v týmu je neznámý zrádce a vypadá to že se bude pokračovat v nejlepším duchu jedničky. Pak následuje zbrždění v podobě crossoveru s jakýmsi Ressurection Manem. Ne že by šlo o něco co nemáme šanci pochopit, ale přeci jen postav co neznáme - a ruku na srdce, asi nás ani moc nezajímají - je tu celkem dost a i příběh jako takový je podprůměr. Sebevražedný oddíl měl mnohem lepší mise, a tahle přetahovaná o postavu, která už se tu stejně řešit nebude a je nám celkem ukradená byla celkem slabota. Hlavní část komiksu, která se točí kolem organizace Bazilišek která se zběžně řešila už v prvním díle už je o něco lepší. Sice mám pocit že oproti tomu jak se první díl snažil být drsný a nekompromisní má tohle už blíž ke klasické superhrdinské týmovce, ale beru to, dejme tomu že tým se stmeluje, postavy se řekněme sbližují a více poznávají a začínají být sehranější. Některé ty zvraty a hry na dvojité agenty a zrádce mají něco do sebe, občas je to předvídatelné, občas to překvapí, ale prostě to baví. A nějaké ty cool a drsné scény se tu taky najdou. Jen některé situace mi přišly dost nevyužité, třeba epizoda s primitivním kmenem na ostrově mohla být dost zábavná a dal bych jí více prostoru, tohle by bylo přesně něco co chci s tímhle týmem číst, bohužel se to brzy stočí směrem k té hlavní dějové lince.
Proč bohužel? Dostávám se k největší slabině příběhu, a tím je hlavní záporák, jménem Regulus. To je jedno velké wtf. Od toho jména, přes vystupování až po vzhled, tohle je padouch který jako by vypadl z 60.-80. let minulého století. Působil tu jako pěst na oko a takováhle postava podle mě nemá v moderním současném komiksu co dělat. Jako ano, vím že se nacházíme v superhrdinském/superpadoušském comicsovém mainstreamu, kde často jsou postavy nad kterými lze kroutit hlavou, ale řekl bych že už mám něco načteno a tak pokud to není vyloženě do očí bijící, tak skousnu hodně, ale tohle prosímvás ne. Být komiks tak o 30 let starší, přimhouřím oči, ale brát dnes vážně takového vystrojeného kašpara co o sobě mluví ve třetí osobě a jehož každý dialog, nebo spíše monolog, trhá oči/uši, to opravdu ne. Normálně bych vyčetl že se v závěru vše vyřeší až moc narychlo a chybí pořádný závěrečný boj, ale tady jsem byl opravdu rád že ten samozvaný 'Regulus' nedostal ještě více prostoru než bylo nezbytně nutné. Jak jsem psal, v tomto žánru jsem schopen brát s vážnou tváří všelicos, ale něco takového co komiks shazuje o několik dekád zpátky na roveň úsměvného retra, to mi celý zážitek ze čtení hodně zkazilo. Kdyby to bylo alespoň koncipováno jako parodie, ale on se ten příběh bere docela vážně... No prostě Regulus nevermore.
Mohl bych se rozepsat třeba o tom že linka ohledně Harley a její současné (asi) schizofrenie není vůbec řešena (což se může a nemusí více rozvinout v dalších dílech takže počkám) nebo že nevím proč je tu zbytečně mnoho prostoru věnováno Amandě Wallerové, která jakožto postava zkrátka NENÍ zajímavá, a ať nám tvůrci budou nutit scén z její minulosti nebo soukromého života kolik chtějí, nic se na tom nezmění, protože my si přeci jen kupujeme komiks kvůli/o Sebevražedném oddílu. Mohl bych kritizovat i to že interakce mezi postavami by tu mohlo být o dost víc, protože jejich potenciál je dost nevyužit, nebo že ta motivace Amandy proč využívat Sebevražedný oddíl ("když ve válce bojují ti hodní, nebo ti které mám ráda, tak - nečekaně, a teď pozor spoiler - se může stát že mohou umřít! Aha, tak tam pošlu ty špatné na kterých mi nezáleží - a když si to odpracují, tak je pustím na svobodu") je zkrátka dost hloupá, možná kdyby se v tom tak nepitvalo a nechalo se to prostě jak to je, ale ta snaha ospravedlnit a pochopit pohnutky Wallerové je prostě otravná a nefunguje. Ale tohle beru jen jako drobné detaily které mi zážitek ze čtení už moc zkazit nemohly, protože REGULUS to zvládl bohatě sám i za ně. Jinak kresba standard, k příběhu se hodí, je hezká, ale není moc čím se kochat takže i díky rychlému tempu děje komiksem proletíte cobydup.
Takže druhý díl Sebevražedného oddílu určitě slabší než jednička, ale na další se stejně těším. Postavy jsem si oblíbil, baví mě, a celý koncept ještě zdaleka není vytěžen. Jen příště prosím víc se zaměřit na ty jednotlivé charaktery co jsou tu k dispozici a z nich i z dobrých nápadů zkusit vytěžit více, méně Wallerové, která opravdu nikoho nezajímá, žádné crossovery s postavami co nás také nezajímají, a hlavně nějaké záporáky co nebudou vyloženě trapní. Zdá se že jsem byl hodně kritický, ale i přes všechny nedostatky jsem si komiks docela užil a bavil mě. Jen ten záporák a ta Amanda byli dost tragičtí, takže ve trojce očekávám zlepšení. Komu se líbila jednička, bude se líbit i dvojka, i když počítám že méně (a ne každý taky musí sdílet problémy co jsem já osobně s některými věcmi měl).

Dinik
Dinik | 12.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Jediny dil, ktery stal za koupi z poslednich triceti cisel.

Spike
Spike | 12.1.2019 | Sebevražedný oddíl #01: Kopanec do zubů (paperback)

Tak tohle je hodně pohodová záležitost. Jasně, je to "jen" oddychová, místy drsnější akční zábava bez větších ambic, ale čte se to opravdu příjemně. Postavy jsou tu docela dobře nahozené, tedy alespoň ty, u nichž se v rámci série počítá s větší životností. Deadshot je docela cool badass parchant, někdy mu fandíte, jindy byste ho nechali odprásknout. Harley je tu správně cáklá, roztomilá i nebezpečná, tahle verze mi sedne víc než ta z její vlastní série (a to je obojí New 52). Amanda Wallerová je pořád ta samá chladná mrcha, žádná změna. El Diablo je zajímavý charakter, snad se na něj série někdy v budoucnu zaměří víc. King Shark tu zastává brutální hrubou sílu, občas z toho komiks vytěží drsnou či zábavnou scénu, jindy je to moc nucené. Black Spider, ačkoli neznámá postava, stačil v rámci omezeného prostoru celkem zaujmout, mezi ostatními se neztratí. Captain Boomerang je prostě taková samolibá svině, buď ho pro to budete mít rádi, nebo nesnášet, to je na každém. Ostatní postavy už jsou hodně vedlejší, a ve většině případů slouží spíš jen jako maso do mlýnku.
Začátek se snaží působit hodně drsně, ale je to trochu takové tlačení na pilu, aby i pomalejší čtenář pochopil že tohle není superhrdinská týmovka, ale že tohle jsou padouši. Nicméně jsme celkem rychle hozeni do děje a sledujeme tu povedenější, tu méně povedené epizody a úkoly. Techno-zombíci ušli, útěk se zásilkou velmi dobrý, vsuvka s Baziliškem nic moc, asi nejslabší část knihy, vzpoura ve věznici OK a závěr s naháněním Harley Quinn super. Tempo zběsilé, a občasné flashbacky s Jokerem vynikající doplněk, takhle nějak bych si představoval její samostatnou sérii, ta se bohužel vydala poněkud odlehčenější cestou která mi tolik neseděla.
Kresba je standard, neurazí a k vyprávění příběhu bohatě stačí, ale příliš se u ní zastavovat nebudete, je vidět že v době vydávání tohle nebyla pro DC prioritní série a ti áčkoví kreslíři dělali na jiných věcech (teď už je situace jiná a v současném Rebirthu Sebevražedný oddíl rozjížděl sám Jim Lee). Scénář je svižný a akční, nikdy se nevleče. Občas bych sice místo další mise uvítal trochu zpomalit a víc se věnovat postavám, protože náznaky dobře fungující chemie mezi nimi tu jsou, ale tohle má být prostě nenáročné akční čtení, OK, beru to. Občas se tu najdou záblesky toho že série má i na víc, ale až čas ukáže kam a jestli se někam vyvine nebo bude pokračovat v rozjetém tempu. Najdou se tu logické kiksy, ale ty se dají prominout, tady komiksu slouží k dobru že na víc než akční béčko si nehraje takže to tak nebije do očí. I když věci jako naprosto zbytečný krátký románek Deadshota s Harley, který pro děj ani postavy nemá žádný smysl, si scénarista přeci jen mohl odpustit. Jako chápu, Harley je sexy tak to potřeboval nějakým způsobem zužitkovat a mít tam pár jakože-hot panelů, ale když komiks dočteme a zjistíme že to pro děj mělo nulový význam, působí to tam protlačené hodně samoúčelně a jaksi navíc.
Ve výsledku je tak Sebevražedný oddíl pohodovou oddychovkou kterou není problém přečíst na jedno posezení. Taková lehká alternativa k superhrdinskému mainstreamu, ale ne až tak moc velká. Je to drsnější, jsou tu padouši, ale pořád je to taky mainstream takže styčných kladů i neduhů třeba s takovou Ligou Spravedlnosti tu je povíc. Každopádně je dobře že to tu vychází a udrží-li si série úroveň, na každý nový díl se budu těšit.

Fry
A Fry | 12.1.2019 | Bojový anděl Alita #03: Cesta ke svobodě

Bojový anděl Alita #03: Cesta ke svobodě - V porovnání s předchozími dvěma díly je třetí svazek této nestárnoucí klasiky opravdu výrazně slabší. Na vině je samotný autor a možná trochu i vydavatel, jelikož nechávají příběh během jednoho svazku hned dvakrát poskočit výrazně vpřed v čase bez sebemenšího vysvětlení. Z těchto 'tří částí' za zmínku však stojí snad jen ta první, která přímo navazuje na předcházející knihu. Zbylé dvě části mi za A/ přišly docela uspěchané a za B/ mi v nich chyběla ta návaznost na předchozí dějové celky ... Za mě 3*!

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády | 12.1.2019 | Blacksad (paperback)

Nádherně namalované a skvěle napsané dílko.
John Blacksad je sympaťák,je to soukromé očko a láska mu nepřeje.
Kniha se skládá ze 4 velkých příběhů,které na sebe lehce navazují a 2 dvoustrankových,načež obě jsou též skvělé .
Víceméně jsou to všechny klasické detektivky,ale zase většinou končí netradičně.
Kresbu skvěle podtrhují barvy,které vždy dávají tu pravou atmosféru.
Jedná se o opravdu skvělý komiks,který jen doporučuju.95%

Spike
Spike | 12.1.2019 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Tak takhle pohromadě se to čte hodně dobře. Proč tohle, sakra, nemohlo vyjít v těsném závěsu za knihami Liga Spravedlnosti - Síť a Americká Liga Spravedlnosti - Nejnebezpečnější hrdinové světa, abychom na ten příběh nemuseli čekat tak dlouho a spoustu lidí (vlastně oprávněně) na zmiňované komiksy neprskalo že je nechápou, protože jim dávkují jen nahodilé střípky celistvého příběhu?
Ačkoli je Válka Velké Trojky docela špalek, čte se jedním dechem. Obával jsem se když se tahle událost prolínala v několika sériích, návaznost může být kostrbatá, ale ono se to čte hladce a návaznost krásně plyne i napříč všemi řadami. Ano, u Constantina, Phantom Strangera nebo Pandory poznáme v jaké sérii zrovna teď jsme, ale tyhle odbočky vůbec neruší a plynule a účelně doplňují příběh, který pak není tak přímočarý. Těšil jsem se až se do čtení pustím, ale samotného mě překvapilo že to skoro nikde neskřípe a nepůsobí to poslepovaně, ale prostě jako jeden celistvý příběh, který má sice začátek v jiných řadách (z nichž ty nejdůležitější u nás vyšly) a konec useknutý, ale takhle po kupě v jedné knize je zkrátka radost to číst. Bylo jen málo věcí, kde bych tápal nebo které by mi nedávaly smysl. I postavy ze série Justice League Dark, i když tu nevychází, skoro všechny známe, Constantina hlavně ze samostatné řady co tu vycházela a ostatní se objevují třeba v Swamp Thingovi, Gaimanovkách a různých dalších DC komiksech takže o žádné neznámé nejde. Postavy z Americké Ligy Spravedlnosti občas působí navíc, ale ty nám prostě nebyly tolik představeny a jsou tu hlavně aby nám tenhle velkolepý crossover řádně nabobtnal, a takhle po kupě to funguje.
Z čeho mám ale obavy, tak - abych moc nespoileroval - celou knihu žijeme v domnění že tu jde o něco, v závěru se dozvíme že tu jde vlastně o něco jiného, a já se bojím aby následně tvůrci celou tu rozehranou linku kolem Pandory a "jejích" hříchů nezahodili a nesoustředili se jenom čistě na následky toho závěrečného cliffhangeru. To by byla dost škoda a celý tenhle event by to zpětně dost shodilo. To ale zatím nevím, proto takhle samostatně tuto knihu hodnotím více než dobře. Já jen doufám že se zvýší rychlost vydávání, a knih Forever Evil, JL - Forever Heroes a Injustice League (a snad - i když o tom pochybuju - JLA - Survivors of Evil) se dočkáme co nejdříve a konečně se dočkáme dokončení toho velkého rozehraného příběhu, jelikož - i když se zdálo že vše směřuje sem - Válka Velké Trojky je jen prostředek, průsečník toho příběhu, a my bychom si zasloužili konečně dobrat se vyústění.
Závěrem? Velmi dobré čtení, ale jen pro ty co mají načtené série LS a ALS co tu vychází, v tom případě se jedná o jednu z nejlepších knih Ligy Spravedlnosti. Ale jako samostatné čtení to opravdu nefunguje, nic pro nováčky, pro ty jsou tu jiné knihy. Ale poté co si načtou a dostanou se k Válce Velké Trojky, můžu jen doporučit. Pro mě důkaz že americký superhrdinský mainstream nemusí být jen spotřební rutina, ale může opravdu bavit.

Spike
Spike | 11.1.2019 | Americká liga spravedlnosti #01: Nejnebezpečnější hrdinové světa (paperback)

Měl-li bych to shrnout, napíšu že se jedná prostě o slušný mainstream, tak stručný ale samozřejmě nebudu. Čte se to pěkně a odsýpá to, ale přišlo mi to spíš jako taková variace na Sebevražedný oddíl spíš než (Americká) Liga Spravedlnosti. Amanda Wallerová dá dohromady skupinu dysfunkčních tu více, tu méně známých postav, které jí podléhají a plní pro ni mise... OK, nápad možná neoriginální, ale co v superhrdinském středním proudu je dnes originální že... Takže záleží na zpracování a na postavách. Tady je hrozně vidět, že celou tuhle sérii Johns rozjížděl jen proto, aby tenhle tým mohl dostat do eventu Válka Velké Trojky. (celá série má pak dál už jen jednu další knihu) V prvních pěti sešitech nám tým představí, a pak hurá na velký crossover.
Je asi jasné, že za tak krátkou dobu nám postavy k srdci moc nepřirostou. Ne že by nebyly zajímavé, ale prostě je tu všechno hrozně z rychlíku. O většině z vystupujících bych si rád znovu přečetl, viděl jak se tým postupně stmeluje a tak dále... Ale na to by bylo třeba více knih a až potom se vrhnout na ten event, jako v případě klasické Ligy Spravedlnosti která tu vychází. Takže ano, tady se nám Hawkman, Catwoman, Stargirl, Vibe, Katana, Martian Manhunter a nový Green Lantern sice v týmu představí (Green Arrowa a Steva Trevora už aspoň známe z klasické řady New 52 LS) ale nemáme čas na to si k nim vytvořit nějaký hlubší vztah, takže když jsou hned po pěti sešitech vhozeni do toho velkého crossoveru, tak to má jediný účinek a to že těch postav je tam prostě víc a ostatní se mají s kým rubat. Takže když budu hodnotit pouze ty první sešity, vychází mi z toho takový lepší průměr. Je to čtivé, zábavné, rychle odsýpající, postavy zaujmou a rádi byste si o nich přečetli víc, na druhou stranu zápletka je takový standard, záporáci taky nic moc, a hlavně je to jen taková příprava na ten velký event. Což je asi můj největší problém s komiksem, měl potenciál být solidní a zábavnou sérií, něčím mezi Ligou Spravedlnosti a Sebevražedným oddílem, ale protože vznikl jen účelově tak ten potenciál zůstane nenaplněn, a to je docela škoda. O to víc když si přečtu závěrečné kraťasy o Martianovi a vidím, že tyhle postavy by prostě v dlouhotrvající sérii fungovat mohly. Kresba je na standartně dobré úrovni, Brett Booth odvádí slušné řemeslo, a David Finch je jako vždy super, toho můžeme znát i my ze sérií Batman - Temný rytíř, Batman z Rebirthu nebo Darkness, na jeho kresbu je vždy radost se dívat.
Sešity které jsou součástí zmíněného eventu schválně do hodnocení nezapočítávám, jsou to jen části většího celku a hodnotit je samostatně je nesmysl. BB Art vychází z amerického vydání takže s tímhle moc dělat nemohl, ale chybou naopak bylo nevydat tady knihy LS Síť, ALS Nejnebezpečnější hrdinové světa a Válka Velké Trojky co nejrychleji za sebou, byl by v tom pro čtenáře menší guláš. Závěrem tedy lehký nadprůměr, je to svižné, neurážející čtení, s dobrou kresbou, jen to prostě působí jen jako pilot který místo aby dále dostal vlastní seriál je hned na to hozen do velkého crossoveru, kde postavy - jakkoli můžou být zajímavé - prostě nemůžou rovnocenně obstát vedle těch co toho prostoru dostaly ve své sérii více.

Fimi
Fimi | 11.1.2019 | Batman: Návrat Temného Rytíře (2. vydání)

Nejpřeceňovanější komiks vůbec...jako ano, základní myšlenka je dobrý a jistě má potenciál, ale ta forma ach ta forma, to je něco ubíjejícího. 90% příběhu vyprávěného skrze obrazovky televizních zpráv, ani ta kresba není zajímavá, tedy nejzajímavější věc na kresbě je, že je vyloženě odpudivá. Tady je opravdu animák mnohem lepší...Zase abych to uplně nehanil, tak některé věci to má samozřejmě dobré, linka s Jokerem je super a souboj se Supermanem také...ale to je sakra všechno, mutanti mě nebrali a Robin už vůbec ne...přijde mi že zákonitě Batman musí mít svého sidekicka vždy do 15 let, jinak mi to nejde do hlavy...takže za mě 40%

Sajmon
Sajmon | 11.1.2019 | Batman: Návrat Temného Rytíře (2. vydání)

Naprosto geniální komiks, nádherná kresba a sakra dobrej scénář Millera. Rozhodně se to dá srovnávat s Watchmeny. Jediný co mi občas vadilo byly ty "televizní" panely. Jinak mega dobrej komiks. 5/5

karl173
karl173 | 11.1.2019 | Alisik #02: Zima

Kvalita je na stejné úrovni a opět dostáváme velmi vkusný komiks se zajímavým nápadem. Ovšem jak stránek tak i děje je tentokrát velmi málo a i když se to čte dobře, tak vše je tak nějak hned jasné a komiks působí zbytečně jednoduše, když by přitom takový nemusel být. 65%

Azalin
M Azalin | 11.1.2019 | Usagi Yojimbo #30: Zloději a špehové

Je až neuvěřitelné, jakou si Usagi pořád udržuje kvalitu. Jen ta Chizu bývala hezčí...

karl173
karl173 | 10.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #026: Fantastic Four: Rozhodná akce

Není až tak zlé, ale čekal jsem to lepší. Po minulém vydařeném díle jsem byl zvědavý kam se děj posune. A ani ve snu by mě nenapadlo kam se Waid vydal. Píše to opět velmi čtivě a díky tomu vás to tolik nenudí, ale mohlo by, protože příběh je vážně nic moc. Přijde mi to jako retro převedené do moderního mainstreamu se vším všudy. Divné zápletky a divná rozhodnutí, ale co je nejhorší jsou ty divné konce, ty následky divných zápletek. Zkrátka příběh je celá podivnost, která vás na druhu stranu nenechá odpočívat a vy i přesto, že si říkáte " WTF " , tak musíte číst dál. Což je na druhou stranu fajn. Co se týče kresby, tak si drží stálou laťku už od předchozího dílu. Je to ta správná kresba, která se k FF hodí a která patří ke správnému mainstreamu. Za mě 60%

VanTom
VanTom | 10.1.2019 | Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech

Chytře mi Brubaker v předmluvě vysvětlil, že v noirovém žánru nejde o zápletky, ale o zk(r)oušené a do bahna neodvratitelně zabředávající postavy. Teď na Skalpy nahlížím trošku jinak a mistrnou, téměř bezeslovnou analýzu "eskapistického" sexuálního vztahu Dashiela s Carol v úvodním příběhu 'Rachot v budoáru' jsem si patřičně vychutnal. Zpytování svědomí Rudé vrány (další kraťoučké flashbacky) nad sáčkem s Gininou duší v 'Hryzání ve vnitřnostech' jeho samotného neuvěřitelně zplastičtilo, nicméně souběžné zaplétání mladého Dina se zločinem už takovou sílu nemělo (také nenabídlo nic neočekávaného).

VanTom
VanTom | 10.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #100: X-Men: Ve stínu Saurona

Nepatrně lepší scénáře než v první knize (ale pořád hloupé, ploché, s nepřirozenými, "nabobtnalými" dialogy) stále drží nad vodou úžasně dynamická a s panely inovativně pracující kresba Neala Adamse (i zaskakujícího Dona Hecka, naopak Sal Buscema výrazně ztrácí). Bonusový Beastův sešit pak představuje stravitelný průměr v obou disciplínách.

VanTom
VanTom | 10.1.2019 | Nick Cave, Mercy On Me

Jakožto člověk mimo cílovou skupinu, který od Nicka Cavea zná pár písniček z rádia, ještě méně soundtracků a jeden dokument (20 000 dní na Zemi), jsem dostal fascinující ponor do duše průměrnosti se vzpírajícího umělce, poháněného i ničeného potřebou tvořit a vynikat, rebelského, rozervaného. Faktografický životopis jsem neočekával, o to více musím vyzdvihnout práci Reinharda Kleista, který do promyšlené, vyspělé komiksové formy (výborná kresba, paneláž, zkratka, hodně se mi líbilo prolínání kapitol) vměstnal jak základní kariérní milníky, tak důležité myšlenky, touhy, obavy, sny, halucinace. Vzácný balanc se nepovedlo udržet snad jen v závěrečné 5. kapitole, komplet již odpoutané od reality; také mne ze čtení hodně vytrhávaly v bublinách nepřeložené texty písní (k nalezení na konci knihy, jak jsem zjistil cca v polovině).

VanTom
VanTom | 10.1.2019 | Usagi Yojimbo #16: Bezměsíčná noc

Výborné kratší příběhy, z nichž dva se dokonce úplně obejdou bez našeho ušáka, povyšuje na naprostou špičku zvýraznění rolí známých spřátelených postav (Chizu, Kitsune). Laskavé i humorné "parťácké" pošťuchování s Genem je pak přímo hřejivě prosvěcuje.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.1.2019 | Amulet #02: Prokletí kamene

Tentokrát to má rozhodně větší grády, ale o to více je to někdy dost přehnané. Kouzlo to má, ale geniální dílo to úplně není.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.1.2019 | Amulet #01: Paní kamene

Nemám rád mocné nedefinovatelné zbraně, které mají nedefinovatelnou supersílu, nemám rád scénáristické zkratky, kterých tu pár je, ale jinak je to příjemný komiks, slušně napsaný a dobře odsýpající. A jak píše Kazumaki, smrt tu působí reálně.

Celkový dojem: 60%

hroubek
hroubek | 10.1.2019 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

Chápu všechny, kterým tento komiks nesedl. On je to trochu podvod a vábí na něco co úplně, tak nepřijde. Nicméně to ale nic nemění na kvalitách, které komiks má. Alan Moore je komiksový bůh a zde se hezky baví. Curt Swan má nádhernou kresbu, na kterou se krásně kouká. A co se týče příběhů, tak ty jsou zajímavé, a i působivé. Moore se zbytečně nezdržuje a jeho texty jsou srozumitelné a stručné. Čte se to velmi příjemně a je to dobrý komiks. Čím menší očekávání, tím je to lepší.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

"Tě pic." Ano, silně průměrné. A kdybych neviděl film, který se mi dost líbil, asi bych vše tolik nechápal. Nebo možná ano, ale neměl bych k postavám takový vztah - jsem aquamanský panic. Na druhou stranu, v komiksu ten úžasný Aquamanův svět prostě nefunguje, rozhodně ne v této kresbě. Působí to trochu dětinsky. Stejně jako dávám přednost vizáži ala Jason Momoa nežli modrookému blonďáčkovi. Sice si trochu připadám jako dement, když vychvaluju film nad "literárním dílem", ale zápletka je značně podobná. Black Manta se řadí mezi nejšílenější kostýmy, co jsem kdy viděl. Ale tak... prostě lepší než drátem do oka, má to větší myšlenku než jakýkoli facebookový post Daniela Vávry.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.1.2019 | Simpsonovi: Supernova

Ale jo, proč ne. Mám rád delší příběhy, simpsonovské mikropovídky nebývají dobré. A vtipné to je. Jediné, co nechápu, je, že zde často tahle rodinka nedosáhne ani na celkové hodnocení, neb to tu skoro nikdo nečte. V takové Městské knihovně v Praze je to po Garfieldovi snad nejkupovanější a nejpůjčovanější komiks. Asi tu máme málo děcek! Mentálně jich tu je tedy dost, ale ani to nepomáhá... zajímavé.

Celkový dojem: 80%

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Mezi řádky #07: Rána

Komiksu Mezi řádky: Rána se v podstatě nedá nic vytknout. Přibrání nových postav sérii pouze prospívá a naznačuje, že stojíme před novým příběhem, který se bude rozvíjet po zbývajících šesti knihách. I odklon od zaběhnuté fantastiky (alespoň na chvíli) a opuštění nudného pročítání sáhodlouhých výstřižků z internetu a novin je vítanou změnou. Mezi řádky již nepotřebuje budovat atmosféru touto cestou. Tom Taylor si jí dokáže vyzískat již pouhým svým jménem.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/mezi-radky-rana

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Mladí Titáni do toho! #01: Párty! Párty!

Mladí titáni: Párty, párty! Je knihou, která si teprve musí vybudovat fanoškovskou základnu. Již dnes mají naše ratolesti na výběr dost osvědčených komiksových sérií. Vtipy v Mladých titánech pobaví děti, ale u dospělých stejný efekt nevyvolají. Škoda že autoři nenacpali do komiksu nějaké vějičky i pro starší čtenáře. Takhle nám zůstane jen kresba, která vás i přes čistou hravost bude jen těžko přesvědčovat ke koupi dalšího dílu.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/party-s-mladymi-titany

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Skrýš

Masasumi Kakizaki vytvořil komiks, který si rádi jednou, možná dvakrát přečtete. Ale ke kterému se budete ještě dlouho vracet kvůli výtvarné stránce díla. Díky precizní a detailní kresbě nevypadala deštivá noc nikdy tak děsivě, stejně jako podzemí s bubákem je tím posledním místem na světě, kde byste chtěli být. Bez Kakizakiho kresby by byla Skrýš jen průměrným komiksem. Takhle se z toho ale stává komiks, na který jen tak nezapomenete.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/skrys

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Green Arrow: Ostrov starých ran plní své jméno do puntíku. Rány otevírá v mysli čtenářově, díky svému starému Oliverovi Queenovi, kterého jsme již kdysi na ostrově viděli. Jedna z mála rybízových sérií, která měla drajv a nápad tak zapadla a moc nevěřím tomu, že byste tento komiks brali do ruky podruhé.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/green-arrow-ostrov-starych-ran

RaptoR
M RaptoR | 10.1.2019 | Prsten Nibelungův

Prsten Nibelungův. Co dodat? Je to kniha, která působí na naše základní instinkty. Kniha, která svou spletitostí a rozmachem právem nosí přízvisko epická. Kniha která vyžaduje vaši plnou pozornost. Protože komiks jako Prsten Nibelungův se zde objeví jednou za život. Pro mě rozhodně top komiks roku!
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/prsten-nibelunguv

karl173
karl173 | 9.1.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Není to vůbec špatné, čte se to dobře. Postava i jakožto hrdinka řeší všední věci a ano velmi se to snaží být jako Spider-man. Ovšem zatím se řeší jen pocity a nic víc. Moc se toho nestane. A nejvíc mi vadilo, že na to jak se komiks snaží být co nejvíce reálný zde není vůbec žádné vysvětlení jak získala schopnosti. To jako vážně chtěla být skvělá, pak přišla mlha a hned byla superhdinka? Jako chápu, že v superhrdinském komiksu se musí jisté věci brát s nadsázkou, ale tohle mi trochu kazí dojem. Pokud mi něco uniklo, tak se rád poučím. S kresbou naopak problém nemám asi žádný. Vypadá dobře a k této superhrdince sedí. Takže jako celek musím říct, že to není špatné, ale něco tomu chybělo. 60%

Fimi
Fimi | 9.1.2019 | Sandman #01: Preludia a nokturna

Já mám nejradši asi čtyřku a sedmičku

George Walker Bush
A George Walker Bush | 9.1.2019 | Opilý námořník: Život básníka Arthura Rimbauda jeho vlastními slovy

Jak jsem psal např. u Plesu oběšenců, adaptovat slavná díla je těžké. Navíc konkrétně poezie plus obrázky podle mě moc nefungují. Stejný problém mám i tady - těžko se soustředím nějak komplexně na obě složky komiksu, když text plyne pomalu mezi tolika ilustracemi. Nicméně báseň je to, jak všeobecně známo, krásná a vizuální stránka knihy je velmi působivá.

Celkový dojem: 70%

baatcha
baatcha | 9.1.2019 | Sandman #01: Preludia a nokturna

No, přiznejme si, že jednička má dost kostrbatý rozjezd, násilné začlenění postav z DC univerza mi při čtení hrubě vadilo a při dalším studiu Gaimana jsem dospěl k závěru, že kvalita jeho textů je velmi kolísavá. Časem jsem Gaimana začal považovat za jednoho z nejpřeceňovanějších komiksových autorů, takže dokážu docela pochopit, že se někomu Sandman nelíbí. Ale ano, další díly jsou lepší.

erik
erik | 9.1.2019 | Sandman #01: Preludia a nokturna

mearez - Áno, ďalšie knihy sú lepšie. A je úplne v pohode, že sa ti to nepáčilo. Sandman je presne ten typ komiksu, ktorý sa mi absolútne neosvedčil pri šírení komiksovej osvety. Mnohí komiksom nepobozkaní sa nevedeli orientovať ani len v následnosti panelov... Ak by si si chcel urobiť názor sám, skús prípadne ešte tretiu knihu Krajina snů, vyšla nedávno farebne. Sú to len štyri samostatné poviedky. Ak ťa oslovia, môžeš to risknúť ďalej. Ak nie, tak by som to ďalej nesilil.

Lenny
M Lenny | 9.1.2019 | DC komiksový komplet #052: Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

Skvělej origin, v určitých částech by prospělo zvýšit tempo.
Víc na http://www.youtube.com/watch?v=aybTlxqTJHI

Lenny
M Lenny | 9.1.2019 | Umbrella Academy #02: Dallas

Bizarní, místy zbytečně zkratkovité, zábavné.
Více na http://www.youtube.com/watch?v=4DHiPXRgg9Y

Norri
Norri | 9.1.2019 | Děti z Montmartru

Když se mi tato kniha dostala do rukou, tak jsem vůbec nevěděl, co od ní mám čekat. Věděl jsem, že je to příběh o chudých dětech a očekával jsem něco ve stylu Rychlých šípů. Dostal jsem ale francouzskou verzi románu Bylo nás pět. Dostal jsem nostalgické ohlédnutí doprovázené trpkým pousmáním. Fiktivní vzpomínku na staré kamarády z dětství, z nichž se někteří nevrátili ze zákopů první světové války, a na atmosféru “špinavé” části Paříže ze začátku dvacátého století. Děti z Montmartru můžu s klidným srdcem zařadit do knihovny vedle knih Pavla Čecha – společného toho mají dost. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/deti-montmartru

Fimi
Fimi | 9.1.2019 | Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)

Radek to si užiješ druhý díl s Riddlerem...to je nejtlustší díl a poslední tak nějak čitelný

trudoš
trudoš | 9.1.2019 | Joker

Namalované je to skvěle, Lee Bermejo odvedl perfektní práci a ansábl Gothamského podsvětí je v jeho podání jednoduše dokonalý. Takový mix gangsterské reality s Batmanovským kánonem, aniž by jedno bylo proti druhému. Vážně moc pěkná práce.
K zápletce už takhle pozitivně přistupovat nedokážu. Přestože mám Briana Azzarella hodně rád, tohle je taková ta oslava extrémistické anarchie, kde se ztrácím v myšlenkách i postojích. Což ještě znesnadňuje samotná postava Jokera, který mění charakter častěji než chameleon barvy na diskotéce, takže těžko říct, kdy se mluví vážně a kdy s nadsázkou. Nebo obráceně. Výsledná pointa, že věčné souboje mezi Netopýrem a Klaunem mají takřka vždy nějaké oběti, jež na první pohled nejsou vidět, je fajn, ale formát povídky by možná úplně stačil. Jenže u Azzarella se to má vždycky tak, že po dočtení kteréhokoliv jeho alba ve vás zůstane pocit, že chybí nějaký kousek skládačky, aby člověku docvaklo to podstatné. Takže je klidně možné, že mi uniklo něco mezi řádky.

rewkon
rewkon | 9.1.2019 | DC komiksový komplet #052: Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

Na dnešní dobu to může být pro někoho trochu ukecané ,ale mně to nevadilo jako origin wonder woman fakt není špatný na to ,že to vyšlo v roce co jsem se narodil :-D .

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 8.1.2019 | Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)

Tak Snyderova scenáristická mizéria pokračuje. Zatiaľ sa mi od neho z tejto série páčil len Soví tribunál. Rok nula má znovu dosť ťažkopádny, ukecaný, nudný scenár, málo dobrej akcie a nezaujímavý príbeh. No, nebavil som sa.

Komiksum
Komiksum | 8.1.2019 | Punisher MAX #02: Irská kuchyně

Fajn čtení, místy překvapivě ukecané a komplikované ale vyvrcholení zápletky je moc fajn. Krev a sprosťárny lítají všude kolem, jen tak akce chybí. Každopádně příjemné čtení.

mearez
mearez | 8.1.2019 | Sandman #01: Preludia a nokturna

Po přečtení komentářů zde na comicsdb jsem po tomhle komiksu sáhnul ihned, jak byl v knihovně volný. Ale asi jsem čekal něják moc. Po předmluvě (o které budu ještě hovořit) jsem si myslel, jaký tohle bude přelomový komiks, který mi změní pohled na žánr. Ovšem nic takového se nekonalo. Bohužel. Předem varuju lidi, kteří nesnesou rozdílné názory, že tenhle komentář se jim líbit nebude.
Takže. Začnu asi prvním sešitem. Kdybych si tento komiks koupil, tak bych ho asi po dočtení prvního sešitu vrátil. Změť úplně nesmyslnejch postav, celkem jsem se i cítil, jako kdybych už naskočil do série, která vychází deset let a ne, že čtu první sešit. Chápal bych, kdyby jsem začal číst prostředek nějáké komiksové série, ovšem já jsem se místy ztrácel v ději. Druhý sešit představý naprosto nezajímavé a zbytečné postavy, ještě ke všemu je nudný a šíleně ukecaný, místy jsem si říkal, že to už vážně zavřu. Třetí sešit je o poznání lepší a bavil mě mnohem víc. Constantine je skvělý doplněk, bavil mě tam a já jsem si u druhého sešitu začal říkat, že vesměs to neni tak zlý. Ovšem pak nastal naprostý nonsens. Čtvrtý sešit byl absolutní hovadina (vlastně takový rap battle mezi démony, ale u tohohle sešitu už jsem si začal vážně říkat, jesli neni celá předmluva myšlena ironicky). Pátý sešit mě bavil, linka s doktorem Destiny začíná oonečně být zajímavá (aspoň něco) a Sandamn zažije konečně nějákou tu prohru, jestli se tomu dá tak říkat. Šestý sešit mi přišel jako naprostá výplň bez jakéhokoliv smyslu, ve kterém jenom Gaiman potvrdil, že je doktor Destiny jen nezajímavá postava, což mě trošku zklamalo. Sedmý sešit je jen vyvrcholení celkem jednoduchého a ne moc zajímavého příběhu. Osmý sešit byl, aspoň tedy pro mě, dost zajímavý a celkem se mi i líbil. Bylo to takové slaďoučké zakončení dost podivného komiksu.
Kresba se mi líbila, ani mě upřímně nemrzelo, že u čtu černobílou verzi. Obálky ale byly strašně ošklivé, jejich styl se mi moc nelíbil.
Určitě je to skutečně převratné a úžasné dílo, nikomu neberu, že se mu to líbí (dobře pro něj), ale mě se tento komiks prostě nelíbil. Plusem byly tři sešity (třetí, pátý a osmý), ovšem to moc nemělo vliv na celkové zklamání z komiksu, protože příběh jako takový nebyl moc zajímavý. No, tak už aspoň vim, do jakého komiksu rozhodně nikdy nedám peníze, ale pokud jsou zbylé díly nějáké razantní zlepšení oproti první knize, rozhodně mi to někdo napište. Ovšem v tuto chvíli za mě 2*.
A teď k předmluvě, po který jsem byl dost zmatený. Možná kdyby se mi komiks líbil, by jsem nad tím jenom mávl rukou, ovšem to nic nemění na tom, že si F. Paul Wilson v předmluvě slušně řečeno dost protiřečí. Můj první problém s předmluvou je, že pan Wilson řeší popírání fyzikálních zákonů v raném superhrdinském komiksu. Už jen to je na pořádný facepalm, protože je to jako řešit, že by Gandalf nemohl vstát z mrtvých, protože by nepřežil pád do vody. Obecně mi vrtání se ve fantasy a sci-fi žánru a následném aplikování klasické fyziky přijde naprosto hloupé. Tím ovšem předmluva nekončí. Autor kritizuje staré superhrdinské komiksy za to, že v nich nefunguje hybnost, atd. v předmluvě, a teď se podržte, ke komiksu, který je o pánovi snů s pytlíkem plným kouzelného prášku, který bojuje se záporákem, který vlastní kouzelný amulet a částí jeho přezdívky je slovo doktor, a aby toho nebylo málo, součástí jeho výbavy je plášť. To je jak říct ,,Nemám rád sýry ale miluju ementál." Ale to je jen tak na okraj...

karl173
karl173 | 8.1.2019 | Hra o trůny - Grafický román, svazek 1

Slušně nabitý komiks, do kterého se autoři snažili nacpat co nejvíce. A dle mého názoru to může dost ublížit. Znám sice jen seriál, ale kdybych neznal ani ten, tak se budu ztrácet. Je tu hodně jmen a lidí o kterých se mluví, které já sám už jsem zapomněl nebo o nich ani nevěděl. Do toho aby si čtenář mohl oblíbit nějaké postavy je to často celkem zkratkovité a jen se v rychlosti jede podle šablony a svým způsobem se odškrtávají důležité události jedna za druhou, která se navíc pro neznalé čtenáře můžou jevit jako nezáživné nebo nedůležité. A upřímně i pro mě v komiksové podobě nedokázali vyvolat tak silné pocity jako v seriálu. Těžko soudit jaké bych měl pocity z knižní předlohy, ale doufám že lepší. Kresba není špatná, ale přeci jenom by mohla být více akční, byť chápu ,že tenhle díl je hodně o dialozích a celkově Hra o trůny si na dialozích vždy zakládala. Ale stačilo by panelům vnést více života a postavám možná více emocí. Někdy se stane, že jedna postava reaguje na výraz druhé postavy, který my ale nevidíme. Ztrácí to pak tu živost světa a někdy to vypadá trochu jako, když si hrajete s figurkami a přeříkáváte za ně dialogy. Díky tomu, že znám alespoň seriál mě ale čtení přeci jenom i bavilo, ale spíše se těším na další díly, jelikož vím co nás čeká. Snad ze čtení budu mít už ale lepší pocity. 60%

Killingjoke
M Killingjoke | 8.1.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)

Je to už dávno, co jsem četl nějakého Conana. Ten semicovský patří k mému dětství, od Comics Centra jsem kdysi četl jen tu první knihu, protože ty jejich kolosálně těžké bichle vesele ignoruji. Nu a teď je tady Conan v evropském kabátku a já jsem se do Conana po letech asi zamiloval. To evropské pojetí mu vyloženě sedí! Scénáře sic mají pointy šité trošku horkou jehlou, ale celkově jsou příběhy krásně zpracovány a navíc v úžasném překladu! Už si ani nepamatuji, kdy mě překlad u komiksu takto pohladil po duši. Co se týče kresby, nemám problém ani s jednou zde použitých. Nejvíc se mi líbila hlavně ta v první povídce, kde jsem měl pocit, že nečtu fantasy, ale historický příběh (já tu poušť prostě miluju). O kresbě ze třetí povídky není třeba debatovat, ale i ta v povídce druhé má rozhodně něco do sebe. Naopak, stále více si mne získává evropská, osobitá kresba a čím dál tím míň se mi líbí generická a bezpohlavní kresba amerického, převážně superhrdinského mainstreamu... Tenhle evropský Conan prostě zahrál na tu správnou strunu a budu se těšit na zbývající 3 knihy, snad autoři zamakají a další povídky budou brzy! Parádní komiks!

willis
willis | 8.1.2019 | DC komiksový komplet #047: Plastic Man: Na útěku

Plastic Man to je pro mě takový wtf hrdina. Groteska je asi jediný způsob jak tuto postavu uchopit tak, aby to dávalo nějaký smysl a málokdo by tohle zvládl lépe než K. Baker. Jasně přebal spíš odrazuje, ale uvnitř je příběh který odsýpá a i když si po týdnu už příběh skoro nepamatuji, tak minimálně kresba je to co mně utkví v hlavě. Člověk přitom zavzpomíná na devadesátky kdy četl Clevera a Smarta nebo Čoláka a Doláče.

willis
willis | 8.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #057: Sentry

Geniální nápad jak dostat nového hrdinu do již desetiletí fungujícího vesmíru Marvelu. Další věc z NHM která má smysl, tohle je kompletně uzavřený Sentryho příběh takže nemusíte vyhlížet co a jak bylo dál. Schizofrenní hrdina a celý svět s amnézií, co víc byste chtěli? :)

willis
willis | 8.1.2019 | Pochmurný kraj #01: Hejna běsů

Atmosférické věci já můžu a tohle je pro mě překvapení minulého roku. Přesně takové příběhy mám rád. Více než gore scény jde tady o budování nějakého tajemství, záhady. Akvarely a barevné ladění je super, možná by kresbě prospělo trochu méně červené na tváře, většina lidí tady trpí nějakým druhem neléčeného ekzému. První díl jsem zkusil ze zvědavosti a komiks se zařadil na můj seznam sérií které budu v dalších několika letech netrpělivě vyhlížet.

willis
willis | 8.1.2019 | DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna

Pro šedého vlka jako jsem já je tohle taková svěží teenegerovka. Některé myšlenkové pochody hrdinky vyloudily úsměv na mé tváři. Ke konci možná dochází Barbaře dech, ale knížka není tak dlouhá aby začala nudit.

hroubek
hroubek | 8.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Pro spoustu z nás tohle bude, jedno z nejvzácnějších čísel DCKK. A taky určitě pro spoustu z nás bude patřit k tomu nejlepšímu co v DCKK vyšlo nebo vyjde. A já osobně jsem dost spokojený, jelikož jsem dostal tři příběhy, které se od sebe nemohou lišit více. Příběh od Brubakera jsem už četl, ale na poprvé mě to tolik nesedlo. Na podruhé je to hodně dobré, a škoda toho uspěchaného konce. Arkham od Morrisona je hlavním tahákem komiksu, a tady není o čem. Psychedelická jízda plná šílenství, brutality a černého humoru. Komiks má pohlcující kresbu na kterou jsem se nemohl vynadívat, zajímavé dialogy a zvraty a k tomu zajímavé vrcholení. Poslední příběh od Lena Weina je dobrý a zábavný a mě pobavil. Takže ve výsledku je tento díl DCKK jednoznačná trefa do černého, a mohu všem jen doporučit.

rajot
rajot | 8.1.2019 | Kobane Calling

Souhlas s GWB. Osobně mě ani tak nepřekvapila nějaká nová informační hodnota (přeci jen jsem o Rojavě, YPG/YPJ, atd. už něco načetl / nakoukal / naposlouchal; nějaké základní info je ve zkratce nastíněno v úvodním textu), ani jednoduchá, ale příjemná a sympatická kresba, překvapila mě ale ta obrovská - byť občas trochu neurotická - dávka humoru (kterej si autor dělá hlavně sám ze sebe) a nadhledu, přítomná v každym druhym panelu. Přeci jen člověk nečeká, že se zrovna tady bude chlámat na každý stránce.... a zrovna v momentě, kdy jsem si začal říkat, jestli to není vtipný až trochu moc (situace v Rojavě je všechno jen ne komická), tvář poněkud zvážní a nenuceně se protlačí k finále, který nutí k zamyšlení. Škoda, že je to tak krátké, ale možná i díky tomu to neztratí na údernosti. Doufám v další díly.

willis
willis | 8.1.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Mám Cookea rád, především tedy jeho kresbu. V tomto příběhu si ovšem scenáristicky ukousl až příliš velké sousto.Nápad dobrý.. od padesátých let sledovat osudy jednotlivých členů JLA do jejich první velké společné akce na pozadí začátku studené války. Postav je ale tolik, že by Cooke potřeboval dvojnásobek stránek aby každý hrdina dostal odpovídající podíl v knize. Takhle se rozmáchl k epickému příběhu, ale postupně mu docházely stránky, čas, nápady i síly. S tím souvisí i další problém, ačkoli kresba se mně líbí, tak především mužské postavy jsem měl problém rozlišit. Snaha o epické dílo zůstala tak někdo na půli cesty.
Poznámka: Nová Hranice 1 a 2 se musí číst dohromady, je to jeden příběh.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 8.1.2019 | Van Gogh 21. století

Zprvu jsem se těšil, že se bude jednat o vtipnou parafrázi Van Goghova životního příběhu, ale nakonec je to něco jiného, měrkovsky ulítlejšího. Jak jinak. Což o to, Měrka je autor bezesporu inteligentní a místy i značně vtipný. Mnoho narážek, zjevů jiných umělců i zakomponovaných životních mouder mě bavilo. Jenže Měrka se na tak velkém prostoru točí neustále ve svém perverzním kruhu psychopatických postav obývajících značně nemilý a depresivní svět, což tak objevné a zábavné (minimálně pro mě) není. Mimochodem sem tam by to chtělo lepší redakční práci v bublinách, jsou tam chybky.

Celkový dojem: 50%

RaptoR
M RaptoR | 8.1.2019 | Amulet #02: Prokletí kamene

Amulet je série, kterou byste měli pořídit pro své děti. Uděláte radost nejenom jim, ale také sobě. Dobrodružství Emily a jejího bratra rozhodně zůstanou dlouho ve vaší mysli. A jsem si jist, že i po čase se budete ke komiksu rádi vracet.
Více zde: http://geekcave.cz/comics/recenze/amulet

RaptoR
M RaptoR | 8.1.2019 | Amulet #01: Paní kamene

Amulet je série, kterou byste měli pořídit pro své děti. Uděláte radost nejenom jim, ale také sobě. Dobrodružství Emily a jejího bratra rozhodně zůstanou dlouho ve vaší mysli. A jsem si jist, že i po čase se budete ke komiksu rádi vracet.
Více zde: http://geekcave.cz/comics/recenze/amulet

RaptoR
M RaptoR | 8.1.2019 | Poslední Incal (pevná vazba)

Poslední Incal je Jodorowského rozloučením se s artefaktem, který autora postavil na piedestal. Původní Incal je filozofickou a metafyzickou hříčkou, kterou okořenil vizionářský Moebius. U této knihy to bohužel neplatí. Příběh je přímočarý a ačkoliv nám nějakou tu hloubku a místo k zamyšlení nabízí, je to José Ladrönn, který díky své moderní kresbě podporuje Poslední Incal víc než jak jsme z původního předobrazu zvyklí. Poslední Incal je nedílnou součástí Jodoversa a neměl by chybět v knihovně žádného milovníka Alejandra Jodorowského. Ale abych ukončil tuto recenzi po incalovsku, musím si položit stejnou otázku jako na začátku: Potřebuje Incal nové finále?
Více zde: http://geekcave.cz/comics/recenze/posledni-incal

RaptoR
M RaptoR | 8.1.2019 | Bojový anděl Alita #03: Cesta ke svobodě

Bojový anděl Alita: Cesta ke svobodě je zatím nejslabším článkem. Přesto nezoufejte - i přes nejednoznačné směřování děje, i přes časovou zmatečnost, dokonce i přes okrouhání hlubšího sdělení na minimum je Alita stále velmi kvalitní mangou, kterou budete pročítat nejen pro potěchu oka z precizní kresby Jukita Kišira. Faktem totiž zůstává, že Alita je sympaťačkou každým šroubkem.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/alita-a-cesta-ke-svobode

RaptoR
M RaptoR | 8.1.2019 | Punisher MAX #01: Kingpin

Punisher MAX: Kingpin je první kapitolou, kterou nám nabízí mistr drsného komiksu Jason Aaron. Je to akční jízda, kterou přečtete jedním dechem. Autorovo vykreslení Wilsona Fiska je skvělé, právě díky tomu je to asi první Punisher, kde vás Castle bude zajímat až na druhém místě. Steve Dillon vrací Punishera zpět ke kořenům svým stylem, který se za ta léta v podstatě nezměnil. S jedinou vyjímkou: Frank Castle má chudák pár vrásek navíc.
Více zde http://geekcave.cz/comics/recenze/punisher-max-kingpin

S4TW
S4TW | 8.1.2019 | DC komiksový komplet #020: JLA: Země 2

Poslední čísla DCKK je jedno lepší než druhé. Ono není divu, když se podíváme na autory jednotlivých kousků. Tentokrát mě čekal složitý a často velmi těžko pochopitelný Morrison. U tohohle autora musíte mít NAČTENO a někdy ani to nemusí stačit. Já osobně nemám moc problém s tím, že bych nechápal jednotlivé propojenosti s historickými kousky, když mě něco zajímá, tak si to dohledám. Ovšem horší to je s tím, že mi často uniká význam v přechodu mezi jednotlivými panely, to se mi u jiných autorů tolik nestává. Prostě jakoby další (navazující) panel úplně přeskočil nějaký úsek, jako kdyby tam chyběl mezipanel. Nevím čím to je, jestli slabší překlad, moje dlouhé vedení, a nebo styl psaní Morrisona, ale místy mě to trochu rušilo. Nicméně i tak jsem byl poměrně dost nadšený. Je fajn vidět, jak by vypadali největší superhrdinové na té druhé straně. Navíc to má i celkem slušný cliffhanger. Příběhově jsem byl spokojený, styl psaní lehce rozhozený, ale mám rád, když musím trochu zapojit mozek a přemýšlet. No a kresba? Ta je hrozně zvláštní. Quitely má prostě svůj styl, toho autora hned poznáte, jakmile uvidíte jeho obrázek, to je opět vlastnost, kterou si na kreslířích cením. Nicméně některé jeho obrázky / scény působí vyloženě hnusně, ale pak přijde nějaký vesmírný výjev a ten je zase naprosto parádní. Prostě hodně kontroverzní kreslíř, ale je zajímavý, to bezpochyby. A aby toho nebylo málo, tak lehce kontroverzně na mě působilo i samotné retro, opět super nápad se scénářem, na retro to má příjemný šmrnc a nápad, ale pak je to spousta vyloženě hloupých scénáristických berliček, které dnes působí vyloženě směšně, ale i tak hodnotím lehce nadprůměrně. Celkově se jedná o velmi zajímavou knihu, ke které mám pár výhrad, ale svým zvláštním způsobem jsem za tyto výhrady rád, protože v tomto případě oba hlavní autory docela dobře definují.

Fimi
Fimi | 8.1.2019 | Hellboy #06: Podivná místa (2. vydání)

Už trochu jiný Hellboy ale rozhodně mě bavil více než Červ. Linka pod mořem pěkná a Ostrov povedený a konečně se teď začne odehrávat linka s Gruagachem, skvělý díl

Fimi
Fimi | 8.1.2019 | Pochmurný kraj #02: Zrcadlení

Bylo to super, krásně se to čte ale přišlo mi že tam tak jeden dva sešity chyběli. Od příjezdu Kami bylo vše nějaké rychlé...určitě u toho zůstanu, je to výborná série s krásnou podmanivou kresbou

trudoš
trudoš | 7.1.2019 | Komiksová Kytice

Ach jo.

karl173
karl173 | 7.1.2019 | Sherlock #01: Studie v růžové

Lobok257: A není to podle seriálu?

karl173
karl173 | 7.1.2019 | Z neznámého světa a další příběhy

Tohle se mi líbilo. Takovouto tématiku mám rád a bral bych více těchto povídek v komiksu i od stejného autora. Bohužel je toho málo a navíc jak je zvykem, když je něco povídkového tak se často stává, že kvalita je dosti kolísavá. I zde je tentýž problém, kdy především kratší povídky po sobě nezanechají dlouhotrvající požitek. I tak lze ale ve výsledku říci, že vlastně ani jedna povídka není vůbec špatná. Nejvíce jsem si užil ty nejdelší povídky. Barva z kosmu a Stín nad Innsmouthem táhnou celou knížku výš. Zbytek je bohužel jen takové malé ohlédnutí po nějakou hrůznou událostí a v dnešní době už to nedokáže tak přitáhnout jako kdysi, kdy stačila i krátká povídka. Dnes už jsme bohužel náročnější čtenáři. Kresba je po celou dobu velmi povedená a černobílá jí sluší. Povedli se detaily a navodit slušnou atmosféru. Celkově 75%

Abstinent
M Abstinent | 7.1.2019 | Komiksová Kytice

RIP Delarock

George Walker Bush
A George Walker Bush | 7.1.2019 | Kobane Calling

Já tomu Kabukimanově klasickému výžbleptu nerozumím - má něco proti NErasismu? Je snad na straně Daesh? Co to má co společného s objektivitou? A proč (opět) suverénně komentuje něco, co nečetl?

Mně jsou obecně Kurdové nesmírně blízcí a jejich boj je přes veškerou mediální zkratku bojem heroickým, bojem za svobodu a bojem v neposlední řadě spravedlivým. Je to boj proti Turkům a ISIS, je to boj, nad kterým Západ bohužel přes veškeré bombardování USA zavírá oči. Stejně tak jsou mi blízké autonomně-sociální myšlenky, anarchismus, antifašismus, zejména ve smyslu objektu mého zájmu a studia. Trochu jsem se zprvu bál nějaké ultralevicové agitky, ale dostal jsem do ruky nesmírně zábavný a především lidský komiks, který zároveň řeší závažné společenské-geopolitické téma: aneb italský levicový aktivista jedoucí na syrskou hranici, ale stýská se mu po mámině bublanině. Není to žádný grafický román ala Sacco, není to cestopisný dokument ala Delisle, je to krátká, ale velmi zdařilá reportáž z jednoho výletu do světa, který většina z nás pozná jenom z televizní obrazovky či novin.

Celkový dojem: 90%

trudoš
trudoš | 7.1.2019 | Garfield #38: Lepší vrabec v tlamě

„V životě je mnoho věcí, které nikdy nepochopím. A všechno jsou to ženy.“

rewkon
rewkon | 7.1.2019 | Batman: Temné vítězství #2

Podle mně nejlepší kousek kde dostanete origin robina.

Lobok257
Lobok257 | 7.1.2019 | Sherlock #01: Studie v růžové

Skvělé komiksové zpracování skvělé filmové série. Doporučuji raději číst s delším časovým odstupem od shlédnutí filmu.

JohnyG
JohnyG | 7.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #02: Joker miluje Harley (paperback)

Podobně jako v NEW52 zábavnost od prvního dílu nějak klesla. S ničím novým to moc nepřichází, úsměvné je to jen místy a zbytek je prostě divnojízda pro teenage cílovku. Největší ránu tomu zasadilo zklamání, že ty hlavní sešity s Jokerem vyústí v ostudnej podfuk.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 6.1.2019 | IKS: Strážci času

Tady jsem se hodně pozastavil. Jako kdybych dostal do ruky něco úplně jiného, než se na první pohled zdálo - Toman, Strážci, Kocián - vše by mělo zapadat, tak proč ne... Scenáristicky to není úplně marné a oceňuji historický přesah a jistá dávka naivity tomu nevadí, protože cílová skupina je mládež. Budiž. Co mě ale zarazilo je panelování v rámci čtení. Otřes a hrůza - co to Kociána napadlo. Bican ještě šel číst, ale kresba je taková nezapamatovatelná. Hlavně když byly někde dva menší panely pod sebou a vedle, buď vpravo nebo vlevo, byl vetší panel, tak se to tak blbě četlo až mi to nedávalo smysl. Odpoutávalo mě to od plynulosti četby. Kresba je Kocián a ujde to, na to už jsem si zvykl a spíš patří mezi ty dobré, narozdíl od Kruana a Služebníci zla. Úplně nejhorší ze všeho ale bylo celé vydání. Měkkou vazbu bych ještě přežil, to je věc vydavatele a můžeme být rádi, že to vyšlo vcelku (jen by to hezky vypadalo vedle Vybíralovy verze Strážců). Ale nedávám celou tu práci za tím. Nevím, jak jsou na tom originály a jak se přitom pracovalo, ale úplně bije do očí, jak jsou kraje u některých stran ufiklé, že chybí část bubliny, textu, nebo i obrázku / panelu. Dále bije do očí proměnlivá kvalita určitých stran - viz první strana poslední kapitoly - tam je to do očí bijící, ale bylo to víckrát. Ještě nechápu, že nikdo si nedal práci opravit gramatické chyby - Ztrážci, Iupiter, pak už Jupiter, nebo s tím Keckou, jak tam je to "Je jde..." atd. Věřím, že pan Toman za to nemůže, jeho část práce je v pořádku, ale kreslíř mohl mít jednotný lettering, hlavně ty popisky narozdíl od bublin jsou někdy takové a někdy makové. Text psal nejspíš také on, ale že si toho nevšimnul korektor, nota bene že si toho nevšiml někdo při znovu vydání, mě zaráží. I kdybych chtěl nechat autenticitu, tak stačí dát redakční poznámku, že se to tak nechává schválně kvůli dobovému kontextu vydání, anebo naopak opatřit to opravami a přiznat je, kdyby náhodou někdo viděl moc velký zásah do originálu. Docela si nejsem jist, zda-li byl u původních IKS Strážců modrý podklad - to ještě jde, ale nezapadá mi tam ta poznámka pod čarou ála rychle to udělat ve Wordu. Papír je měkkej, až mám strach to potrhat a za celou dobu co vnímám práci nakladatelství Olympie, jsem se nesetkal s tak "fušerskou prací". Naprosto odfláklé a přijde mi to nedůstojné pana Tomana. Opravdu váhám, jaké hodnocení dát, ale z úcty k panu Tomanovi dávám 3. Z celého komiksu moc nemám a blbě se mi to četlo. Nejlepší asi první 3 kapitoly, pak už mě to nebavilo a dávám to hlavně za vinu špatnému rozvržení panelů a kolísavé kvality jednotlivých stran. Plus je, že se to dá opravdu využít s jistou dávkou nadsázky i ve škole. Jsou tam věci, s kterými se dá dobře pracovat. Toman ANO, kreslíři OK, ale vydavatel NE!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 6.1.2019 | Zatím dobrý

"Nechapu proc ma nekdo potrebu o nich tvorit a vydavat comics." Já zase nechápu, že planckova délka je fyzikálně ta nejmenší délka, o kterém můžeme cokoli říct. Každý má něco.

Příběh bratří Mašínů, to je něco. To je totální hollywood. Vždy zůstávám s ústy dokořán, když čtu, co všechno spolu s Milanem Paumerem prožili, aby se dostali na vysněný západ (Janata a nebohý Švéda to odskákali bohužel příliš brzy). Se stejným respektem sleduji historii jiných zemí - Poláci ve statisících pokládali život jak v boji proti náckům, tak proti bolševikům; v Pobaltí Lesní bratři neustávali v odporu vůči Sovětům, konkrétně v Estonsku jejich odboj oficiálně přestal až sklonkem 70. let (!); v Maďarsku vykrváceli v roce 1956 pod koly sovětských tanků, kterým velel Koněv, jehož socha mi bohužel stále stojí takřka pod okny. I na tom Slovensku v roce 1944 povstali, jen aby zažili mnohonásobné "Lidice". My? Též máme mnoho hrdinů. Ale většinou jde o činy statečných jednotlivců, nikoli masové akce, nepočítáme-li některé demonstrace. A i když pár úžasných Čechoslováků dokázalo v porovnání s celou Evropou odkráglovat nejvýše postaveného muže Říše, najde se dnes mnoho jejich spoluobčanů sedících na gauči, kteří polemizují nad tím, že to za to nestálo. Stejně tak budou tvrdit o bratrech Mašínech a jejich skupině, že to byli sprostí vrazi, nic víc. Úsměvné zejména v porovnání s tím, že jejich otec, člen největších frajerů jménem Tří králové, dělal velmi podobné věci za časů totality předešlé (např. bomby do vlaků). V takovém případě panuje konsenzus v tom, že šlo o záslužnou odbojovou činnost. Tvrdím, že tato naše prapodivná mentalita, která se táhne od Mnichova a byla posílena srpnem 1968, jež se projevuje pliváním po Mašínech, zesměšňováním Havlových zásluh atd., je jen potvrzením toho, že naše národní morální páteř je značně nalomená. Což potvrzuje i to, že může na Hradě sedět takový prolhaný arcikokot, jako který tam v současnosti sedí, není-li "sedět" trochu nadnesené slovo.

Ale ke komiksu - těšil jsem se na něj, ale z výsledku jsem trochu v rozpacích. Námět je samozřejmě skvělý, Jaromírova kresba též - tu přímo miluju. A téma plus výtvarná stránka, to je hlavní kvalita tohoto díla. Problém mám trochu se scénářem. Myslím, že kdybych neměl tzv. načteno o Mašínech odjinud, asi bych se trochu ztrácel ve vyprávění. Troufám si říct, že bych mnohé možná ani nepochopil. A tak tedy s přimhouřenýma očima plus s vědomím, že negativní i pozitivní ohlasy na tento komiks budou vždy v menší či větší míře ideologicky zabarvené, "verdiktuju":

Celkový dojem: 70%

karl173
karl173 | 6.1.2019 | Plášť - edice deluxe

Tak jak jsem měl problém číst hlubokomyslný dialog Lexe Luthora a nedokázal se vžít do jeho pocitů. Tak mě až děsivě zarazilo jak daleko snazší bylo, vžít se do pocitů jiného sociopata, který se svou zlobou zašel ještě o kus dál. A přitom i zde je příběh zaměřený přímo na zlou postavu, kterou čtenář zkrátka nemůže mít rád. Tohohle parchanta fakt ne. Co mě ale na tom bavilo víc je to, jak je to podáno. Žádné zbytečné hluboké myšlenky, nýbrž surový děj, který je podávaný pěkně zostra. A to nesmím zapomínat na příběh z Vietnamu, který je na tom podobně. Ano jsou zde jisté nelogičnosti a příběh někdy krapet ztrácí pointu. Ale faktem zůstává, že to nejlepší je svižnost jakým se komiks čte. A to především díky kresbě, která se opravdu povedla. Dle mého názoru je tohle skvělá jednohubka, která i přes větší počet stran se přečte velmi rychle, byť je třeba zmínit, že se zde nachází i velké množství bonusů. Za mě velmi slušný komiks. 80%

Fry
A Fry | 6.1.2019 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl - Od Hugovy smrti a Alitina útěku z domova uplynul již celý měsíc a my sledujeme ztrápeného Ida potloukajícího se skrz vrakoviště za účelem nalezení Ality a současnému dovedení ji zpět domů. Nicméně Alita mezitím naprosto propadla brutálnímu sportu zvanému 'motorball' a z nováčků z třetí ligy má jako jediná ambice dostat se až do prvoligového zápasu s nepřekonatelným Džašuganem. Nevím jak to ten Kishiro dělá, ale tahle série je dle mého vrcholem novodobé sci-fi počátku devadesátých let ... Za mě 5*!

hroubek
hroubek | 6.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #062: Invaders

Roy Thomas je komiksová legenda, a pro Marvel toho udělal spoustu, a to nemluvím jen o komiksech, ale i o vedení, přístupu a celkové budoucnosti společnosti. Invaders je dobrý komiks. Má spoustu parádní momentů, krásnou kresbu, výbornou atmosféru války a další věci. Bohužel pro mě má komiks taky pár chyb. Jednou z chyb jsou dialogy a tuny textu. Já vím, že se tak komiksy dříve psaly, ale mě to místy dost uspávalo. A další věc, která mě hodně vadila je postava Namora. Ještě jsem asi nečetl komiks, kde by se Namor choval normálně. V každým komiksu se chová jako totální vocas, a mě ty jeho dialogy opravdu nebaví. Díky těmto důvodu je mé hodnocení takové jaké je, i přestože by mohlo být o hvězdičku lepší.

mearez
mearez | 6.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #004: Hawkeye

Na to, jak moc tohle Lenny vychvaloval, tak jsem čekal něco trochu jinýho. Ovšem i tenhle komiks mě něčím dokázal překvapit.
První dva retro sešity mě bavili a jsem rád, že jsem si mohl konečně přečíst slavný sešit Avengers 16, kde se změnila sestava týmu. Za to palec nahoru.
Hlavní příběh nebyl špatný. Poznal jsem nové postavy včetně Mockingbird a nějákých těch ,,céčkových'' záporáků. První sešit mě moc nebavil, ale od druhého to byla slušná jízda, hlavně třetí sešit, ten byl asi nejlepší.
Kresba byla místy pěkná, místy ošklivá. Gruenwald dost podivně kreslil postavy a celá anatomie postav v komiksu byla podivná.
Na seznámení s postavou Hawkeye je to super, ale na osmdesátky se jedná o průměr. Za mě 4*, jen díky výše zmiňovanému sešitu Avengers.

mearez
mearez | 6.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine

Wolverina mám hodně rád a už dlouho jsem sháněl tento komiks. Pak jsem si uvědomil, že se jedná jen o čtyři sešity, čehož jsem se bál. Jak se ale nakonec ukázalo, moje obavy byly naprosto zbytečné.
Oba dva titulní tvůrce mám hodně rád. Stvořili naprosté klasiky superhrdinského žánru a jak se píše v bonusovém materiálu, tohle je absolutně ultimátní kombinace. A tohle duo vůbec nezklamalo. Na první pohled se můžou čtyři sešity zdát jako extrémně málo prostoru pro nějákej super příběh. Ovšem zdání může klamat a je chyba podceňovat tyto slavné tvůrce. Asi tady už nenapíšu nic, co by podemnou nebylo již zmíněno. Japonské prostředí se k tomuhle komiksu naprosto neskutečně dobře hodilo, všechny události v komiksu mají význam, komiks nemá žádná hluchá místa, prostě naprosto neskutečnej úlet.
Komiks je skvěle nakreslenej, tady snad neni, co vytknout, snad jen to, že občas Frankovi nešli obličeje.
Tohle je prostě jedna z největších X-menovských klasik, kterou nejde nemít rád. Za mě rozhodně 5*.

Komiksum
Komiksum | 6.1.2019 | Batman a syn

Samozřejmě, že můžeme namítat kolik tam je chyb atd. Nelze tomuto komiksu upřít fakt, že se Grantovi povedl. Líbí se mi dualita Bruce a Damiana i Damiana a Tima. Kresba pěkná. Celkově jde o dobré čtení s fajn příběhem.

Komiksum
Komiksum | 6.1.2019 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Fajnové čtení, Morrison tu perfektně vytváří dynamiku mezi novým Batmanem a staronovým Robinem. První část knihy která představuje nového záporáka Mr. Pyga je perfektní. Bohužel mi to kazí druhá část kniha která je o Red Hoodovi a je výrazně slabší, další mínus je změna kreslíře k horšímu. Je to ale Morrison, nemusí to sednout každému, ovšem mě se to líbí.

Alex´s
Alex´s | 5.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #031: New Avengers: Útěk

Miluji,když má kresbu na starost David Finch, umí ukázat komiks z nové doby a pracuje na těch nejlepších komiksech. Tenhle komiks je z eventu klan m, a je tu ukázáno, co se dělo po něm. Sice není důležitý pro event (důležitý pro event je hlavně avengers: rozpad a klan m), takže když z tohohle eventu chcete číst jen to opravdu podstatné, tak si tenhle komiks nemusíte číst. Když vynecháme začátek, tak je tenhle komiks prostě chill. Dávám tomu 3,9-4 hvězdičky. Škoda, že ukk neudělalo pokračování.

Michigan
Michigan | 5.1.2019 | Modrá Crew #06 - Thorgal #09: Lukostřelci

Hm, no nevím, kde se všechna ta zdejší chvála na tenhle díl bere. Kriss je ženská napřesdržku, to chápu, ale proč za ní Thorgal s Thjallem furt lezou a snaží se jí zachraňovat, to mi rozum nebere - ani jeden evidentně nemá pud sebezáchovy, což je zrovna v Thorgalově případě do očí bijící (a ať mi nikdo netrvdí, že ten bitchslap je u vikingů jen namlouvací rituál). Navíc je tu dost nelogických jednání a rozporů i v samotných postavách, nejdřív Kriss pomstychtivě nechá pozabíjet všechny bandity, co jí znásilnili, aby nám bylo ukázáno, jak je nemilosrdná, aby následně jen tak mimochodem dala naopak milost jednomu ze soutěžících, kteří přepadli Thorgala. Snaha riskovat zdraví svých blízkých v nesmyslné soutěži o pár peněz mi zas vůbec neseděla do charakteru toho výrobce šípů. Nebyla to úplně špatná epizoda a na zkratkovité rozhodování postav jsem si v téhle sérii už celkem zvykl, ale neměla žádný přesah jako někteří jiní Thorgalové a pět hvězdiček si rozhodně nezaslouží.

karl173
karl173 | 5.1.2019 | Netvora #01: Probuzení

Netvora je jedna z těch sérií, která v sobě skrývá svůj vlastní svět. Má svojí vlastní historii, své vlastní národy a řády. Prostě vše co má správný živoucí svět mít. A teď si představte, že jste do takového světa najednou vhozeni a nemáte o tomto světě vůbec žádné informace. Chvíli to trvá než začnete vše chápat a než se do toho dostanete. Přesně o tom je tento první díl. Příběh a vše kolem je zajímavé a zatím mě baví to všechno objevovat. Ale faktem zůstává, že zatím vím úplné prd. Teda vím už toho poměrně dost, ale zpočátku jsem byl každopádně zmatený a chápu, že kdo to vzdá už začátku a nebude se na čtení dostatečně soustředit, tak ho to přestane bavit hned po prvním dílu. Já zatím zůstávám a těším se na další díl, ale pravdou je, že tento díl zatím musím hodnotit nižší známkou, než by si komiks možná zasloužil jelikož jsem se zkrátka do půlky komiksu až moc ztrácel. Jinak co se týče kresby, tak ta je velmi vkusná a mě osobně se líbí. 75%

mcleek
mcleek | 5.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Pecka! Příběh Muž, který se směje mám už v českém vydání Kameňáku, ale opět jsem se při čtení bavil. Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě jsem dosud nečetl, ale taky mě dostal. A tentokráte se mi líbil i retro příběh Batmana, pátrajícího v Arkhamu. Patrně opravdu nejlepší svazek DCKK...

perak
perak | 5.1.2019 | Sága #08

Ačkoliv se Sága ve svých pokračováních drží stále stejného základního schématu, tak mne nepřestává překvapovat nápaditostí - ať už některými dialogy či postavami - v této knize například nápad s imaginárním bratrem či rodinka "kentaurů". Méně mne bavily poslední dvě kapitoly, které od hlavní dějové linie odbočily a já se přistihnul, že si po delší době od předchozích knih všechny detaily z těchto "vedlejších" linek nepamatuji, ale to neznamená, že by byly špatné a je jasné, že i tyto části budou hrát důležitou roli v hlavní linii.

perak
perak | 5.1.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Zpočátku je hodně postav, které mají různé zájmy a cíle a tak se v tom trochu hůře orientuje kdo s kým a proč, ale v průběhu si vše začíná sedat a může z toho být celkem poutavé sci-fi vyprávění. Trochu hůře se hodnotí pouze polovina příběhu, kdy tato část nabídla celkem dost věcí, které zatím nebyly vysvětleny, ale po dočtení jsme zklamán nebyl a jsem zvědav na dokončení.

karl173
karl173 | 5.1.2019 | Lex Luthor: Muž z oceli

Přemýšlel jsem už vlastně při čtení co si o tomto díle mám myslet. A pravdou je, že si stále nejsem jistý. Je dost možné, že se můj názor bude v budoucnu měnit, ale už jen z důvodu, že si nejsem jistý teď , je logické že nemohu hodnotit vysokým počtem hvězd. U kresby se to pravděpodobně nezmění. Ta sice není úplně podle mého gusta, avšak musím ji pochválit, jelikož panely a detaily jsou vážně parádní. Horší je to u příběhu. Pochopil jsem totiž už od začátku kam Azzarello směřuje a jeden či dva příběhové zvraty v celém příběhu, které vlastně jen umocnili tu počáteční myšlenku mi nestačili k tomu, abych si nemyslel, že zkrátka od prvního sešitu jsem četl to samé až do konce. Chápu, že se zde autor snaží o to, aby čtenář měl co největší pocit z toho jak si Lex Luthor opodstatňuje nenávidění Supermana. Ale na mě to nějak nepůsobilo. Spíše to ve mě vyvolalo pocit, že Lex je jen malé děcko, které chce být v očích obyvatel Metropolis na prvním místě a nikdo nesmí být uznávanější, a už vůbec ne někdo kdo není přeci člověk, jelikož Superman má přeci výhodu, když je mimozemšťan. To ostatní mi přišlo jako hloupé kecy jednoho sociopata. Takže na jednu stranu to Azzarello vlastně píše moc dobře. Na druhou stranu asi nejsem zrovna ten typ, který by si o tom chtěl číst 5 sešitů. Proto jak říkám, možná v budoucnu budu na toto dílo nahlížet jinak. Teď 60%

Komiksum
Komiksum | 5.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Jeden z nejcennějších svazků kompletu. Za zmínku stojí hlavně Arkham který je zkrátka neskutečně (Morrisonovské) WTF.

Komiksum
Komiksum | 5.1.2019 | Lex Luthor: Muž z oceli

Nádhera, čte se to dobře (a to Azzarela nemusím) a hlavně se na to krásně kouká. O proti Jokerovi tvůrčí dvojici naprosto naplno využívá potenciál Lexe Luthora a velmi dobře nám ukazuje že není záporák a jeho motivy jsou velmi opodstatněné. Velmi povedené oproti již jednou zmíněnému Jokerovi.

Tony TwoDee
Tony TwoDee | 4.1.2019 | DC komiksový komplet #046: Wonder Woman: Oči Gorgony

úmorná záležitost...tragicky předvídatelný, naivní děj, nudná kresba, není se čeho chytit...bonusový příběh už je úplnej bizár, svojí kvalitou a porno feelingem připomíná Manaru, jen jsem čekal, kdy vyšpulí prdel i některá z harpyjí...DCKK se pro mě pozvolna mění v utrpení a vyhlížim jeho konec...

S4TW
S4TW | 4.1.2019 | DC komiksový komplet #019: Lex Luthor: Muž z oceli

Opět vynikající záležitost. Jak je pro mě Superman jako postava špatný, tak naopak Lex Luthor je vynikající záporák. V tomhle komiksu je podán úplně geniálně. Má jasný, logický motiv, který dává smysl a vlastně ho naprosto chápete. Je chytrý, vynalézavý, podlý, tvrdý, jednoduše geniální. Hrozně mě to bavilo, mám rád tyhle lidštější superhrdinské komiksy, navíc zde velmi dobře působí i samotný Supák (a za mě dostal tak akorát prostoru). Příběh má hutnou atmosféru, je to psané očima (Luthorovýma) normálního člověka. Chvíli ho obdivujete, pak nenávidíte, pak mu fandíte a nakonec ho chápete... Skutečný mix silných emocí. Styl vyprávění formou monologů je také super, je zde pár hlubších a filozofičtějších myšlenek, takže i lehce náročnější čtenáři si přijdou na své. No a ta kresba? Lahoda pro oko, přesně atmosférická, jak si to vyžadoval příběh, výborné barvy. Tohle kandiduje (zatím) na jeden z nejlepších DCKK komiksů. A retro byl příjemným bonusem.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 4.1.2019 | Goon #09: Pohroma jménem svědomí

Zatiaľ jeden z najlepších Goonov a dosť ma to prekvapilo, lebo posledné časti ma až tak nebavili. Pohroma jménem svědomí je však plná brutálnej akcie, hlášok a má veľmi rýchly spád. Podarená vyvražďovačka.

Michigan
Michigan | 4.1.2019 | Thorgal #10: Země Qaa

Po spoustě předchozích dílů zas jeden opravdu skvělej Thorgal - skloubení aztécko/mayské mytologie s Thorgalovými předky byla sázka na jistotu a i dějově všechno pěkně gradovalo. Jen Aarcie s krátkými vlasy... proč? (i když ta scéna aspoň dala prosto vývoji její postavy a ony jí časem snad zase narostou). Zatím to je rozpracované dobře, hraje se o hodně, syn hvězd se zase bude muset postavit sobě rovným, jen doufám, že to nezabije nějaký stupidní zvrat v příštím sešitě.

karl173
karl173 | 4.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #025: Fantastic Four: Nemyslitelné

Fantastickou čtyřku mám rád a někdy trochu nechápu co proti ní místní čtenáři mají. Je to prostě klasická týmovka jako X-meni či Inhumans a tyhle dva další týmy jsem schválně zmínili, kvůli jedné společné věci, a tím je rodina ( Avengers se mění tak často, že už mi to jako rodina moc nepřijde ). I když u Fantastické čtyřky to platí dvojnásob. Navíc díky menšímu počtu členů se tento tým snáz rozvíjel a lépe se na něj zvyká. A já osobně jsem si už dávno zvykl a těšil se na další čtení. No a FF mě nezklamala. Příběh se povedl a ačkoliv může sem tam zaskřípat a objeví se tuctovost, tak akční scény a svižný děj rozhodně pomohli. Co jsem si ale užil nejvíc byli dialogy a dva závěrečné sešity, které na předešlé události dobře reagovali. Ne že by souboj s Doomem byl špatný, ale to už jsme tu přeci jenom měli několikrát. Tam jsem si tedy užíval nejvíc akci. Poslední sešity, ale přinesli něco jiného. Traumatický stav Franklina, to bylo něco, co mi v superhrdinských komiksech chybí. Většinou totiž hrdinové reagují hrozně divně a nelogicky a tady mi to konečně přišlo přirozený a ne hloupý. Co se týče kresby, tak ta splnila mainstreamové standarty do puntíku a kouká se na ní moc hezky. Za mě moc příjemné čtivo. 75%

karl173
karl173 | 4.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #100: X-Men: Ve stínu Saurona

Po předchozím díle, který se na poměry retra povedl jsem byl celkem natěšený na pokračování. A už jenom proto, že zůstal scénárista i kreslíř. U retra se to stává často že kvalita klesá či stoupá v každém sešitě a největší mírou se pod tím podepisuje střídání hlavních tvůrců. Ovšem jelikož co sešit to příběh a tudíž se může stát že kvalita se bude měnit i se stejným týmem. Tedy hlavně co se týče příběhu. A tady tomu přesně je. Neil Adams jako kreslíř kvalitu stále ještě drží a opravdu se na to kouká hezky. Jakmile se ale o kresbu stará někdo jiný, tak jde kvalita komiksu znatelně dolů. A vzhledem k tomu, že příběhy jsou v této knize tentokrát často nic moc, tak při výměně kreslíře je daný sešit sotva průměrný. A to se stávalo především od poloviny knihy, kdy kvalita klesala postupně dolů až nakonec skončila u velmi slabé série jménem Amazing Adventure s podtitulem Beast. Tento hokus pokus jsem četl už v NHM a stačil mi jeden jediný sešit, abych si vzpomněl co mi na této sérii tehdy nejvíc vadilo. Hnusná kresba, slabý scénář, tuna zbytečného textu a jeden z nejtrapnějších originů, který jsem četl. I přes tu pachuť z posledního sešitu si ale dokážu vzpomenout na to lepší, co ještě v první polovině kniha nabízela, což byla především kresba pár slušných sešitů, byť slovo pár je možná naprosto přesný počet a díky tomu dávám 55%

rewkon
rewkon | 4.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Kdo nemá původní vydaní tak jasná koupě .

perak
perak | 4.1.2019 | Dvanáctý Doctor Who #02: Trhliny

První kniha s DW se mne líbila více - ani v této sice nechybí vtip a akce, ale tak nějak mi zde oba příběhy přišly méně zajímavé a propracované a při určitém zjednodušen podle stejného formátu, ale to se v případě knihy s DW možná dá očekávat. Fanoušci seriálového fanouška (já seriál neznám) asi ocení knihu více.