cyboy
M cyboy | 11.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #011: Pomsta Sinister six

Dejove pitomost a kresebne se mi to nelibilo ani trochu.
40%

Spike
Spike | 11.2.2020 | DC komiksový komplet #058: Green Lantern / Green Arrow: Krušné cesty hrdinství

Tak na tohle jsem byl zvědavý, protože nepočítám li ty bonusové příběhy na konci, moc starých retro komiksů v DCKK nevyšlo. A když už jsem se pustil do Green Arrowa ze Znovuzrození, zajímalo mě porovnat to s jeho starší verzí. A jak z toho porovnání tento kus vychází?
Pro někoho překvapivě docela dobře. Na přelomu 60. a 70. let si DC řeklo že zkusí udělat superhrdinský komiks, co by zkoumal, odrážel a řešil sociální problémy té doby. Něco takového tu tehdy ještě nebylo. Nutno říct, že komiks vypadá tak o 10 let mladší než ve skutečnosti je, kresba Neala Adamse je na tu dobu opravdu propracovaná a vypadá dobře i dnes, oproti většině kreslířů 60. let jasně vyčnívá, opravdu detailní a kvalitní, takhle si představuji poctivou retro kresbu která odolá zubu času. I po stránce scénáře je to až překvapivě dobré, rozhodně to není tak ukecané a popisné jak by člověk čekal. Ano, dnes už jo, ale v tu dobu to muselo být opravdu svěží a moderní a ani dnes se to nečte špatně.
Jde tu o to, že Arrow a Lantern se tak úplně neshodují v tom co je a není správné, proto si oni a ještě jeden z Lanternových šéfů jakožto nestranný pozorovatel udělají road trip po Americe kde budou narážet na její tehdejší problémy a přicházet na to, jakým způsobem a jestli vůbec je lze vyřešit. A tohle civilnější pojetí mě kupodivu bavilo. Ano, pořád je to 50 let starý komiks, takže některé dialogy, situace a jejich řešení je poplatné své době, ale pořád platí že to je o krok napřed před tehdejší konkurencí. Problémy se tu nevyřeší jen ránou pěstí a slepým dodržováním zákona, sice je to pořád podáno zjednodušeně a naivně, ale to poselství tu je. Ať už jde o majitele domu a chudé nájemníky, majitele města v horách co dává lidem práci a proto si od něj musí nechat vše líbit, sektáře co vnucuje druhým svou vůli, Indiány co mají právo na své území, vše je řešeno ne moc do hloubky a závěr většinou uhodnete, ale přesah tu je. V tomto ohledu ale moderní komiksy nejsou o nic dál, řešení vážných témat třeba v současné řadě Green Arrowa vyznívá ještě směšněji. Výměny názorů a rozdílných úhlů pohledu hlavních postav je zajímavé a skutečně jsem měl pocit, že postupně se tahle road movie někam posouvá. I ten nestranný pozorovatel který si dle událostí na stav lidské společnosti a Ameriky dělal neovlivněný názor tam seděl. I ta Black Canary která tam byla naroubovaná trochu moc na sílu tam nevadila.
Jenže po dvou třetinách knihy přijdou poslední dva sešity a všechno jde do kopru. Autor se kdoví proč rozhodne pouť po Americe utnout a dej přesunout do vesmíru, nejdřív na nějakou základnu kde šílený vědec co nesnáší vše živé chce s pomocí svých superrobotů všechny nechat popravit, pak na nějakou jinou planetu kde jakási úchylná tlustá sci-fi babka v noční košili zavinila přelidnění. Wtf?! Jak sakra nějaká zapadlá planeta někde v prdeli vesmíru reflektuje sociální a morální stav tehdejší Ameriky? Proč témata jako korupce a přelidnění nemohla být zpracována ještě na Zemi aby se uzavřela dějová linka a postavy mohly dojít k nějakému pochopení, prozření, deziluzi, cokoli? Místo toho jsme hozeni někam mezi své době poplatné sci-fi kulisy a řešíme věci které si Lantern může řešit kdykoli jindy, a celá ta zápletka o poznání své země je smetena že stolu a zapomenuta. Co že kniha do té doby stála na konfrontaci hlavních postav, na poslední straně je prostě napsáno mimo záběr že Lantern se rozloučil, někam odletěl a hotovo. Jestli tohle není promarněný potenciál a nedotaženost, tak už nevím co.
Bonusový kraťas je klasické retro které neurazí, jako doklad své doby a první výskyt Green Lanterna vůbec, proč ne.
Celkový dojem je těžký. Na jednu stranu komiks myšlenkově, formálně i vizuálně předběhl svou dobu a krásně jde číst i dnes, na druhou stranu ke konci prudce přehodil výhybku na klasické šedesátkové sci-fi béčko. A to je dost škoda. I přesto za mě pořád o něco lepší než moderní Green Arrow, což je pro 50 let starý komiks jednoznačně pochvala. 7/10

karl173
karl173 | 11.2.2020 | Duchové mrtvých

Zas až takový expert na Poea nejsem, takže jak moc komiks zachycuje jeho povídky posuzovat nehodlám. Nicméně atmosféra je ponurá a tajemná a tak by to mělo podle mě být. Corben se kreslířsky vyřádil a patří to k jeho nejlepším výkonům. Vše to jsou krátké povídky a tak je sem tam problém se zkratkovitostí a opakování šablony. Čtení je to ale velmi čtivé a především díky zmíněné atmosféře a kresbě jsem si to celkem slušně užil. Příjemné, pochmurné 4*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 11.2.2020 | Knihy magie

Zřejmě nebudu fanoušek gaimana (nedávno jsem koupil sandmana komplet, tak jsem zvedavej). Připomíná mi to vránu, samozřejmě ne obsahem, ale určením pro intelektuály, apod. , Mezi než se očividně neřadím, já jsem z rodu Opů, a proto mi tyhle psychedelický nesmyslný kecy nic neříkají. Příběh je jasně definován,12ti letý kluk je zaučen do tajů magie prostřednictvím 4 kouzelnických postav, z nichž znám jen Johna Constantina, 2 okrajově: okult a cizinec a pana "E" vůbec ....ten mi přišel nejzajímavější. Jeden ukáže minulost, další magické postavy (to je asi nejlepší část knihy), třetí ukáže magický svět a poslední budoucnost s tím, ze mladej se má rozhodnout, zda bude v magii pokračovat nebo ne. Kluk se chová jakoby byl starší než 12, páč jinak by zcela jistě na všechno reagoval jinak. Když v úvodní knize začínají psycho kecy a on řekne, že je toho na něj moc a je mu na blití, tak jsem měl podobné pocity, které se sem tam dostavovaly po některých nesmyslných psycho výplodech gaimanova chorého mozku (asi svým způsobem teda geniální), jako např. Ty, co zmiňuje GW Bush o neexistenci, které jsou zakončeny tak, že to kluk nechápe, já taky ne, pochybuju, že někdo jo, nechápe je ani Gaiman. :D nerozporuju názory ostatních, co tohle dílo bezmezně obdivuji a co se týče příběhu, pokud pomineme nesmyslnosti, nepochopitelný věci, nebo náročný filosofický nesmysly, tak ok... ;) (Třeba sešit s budoucností, jak přejdou směrem za 15 let +, tak si Gaiman asi šlehnul a pak šel psát až po ten "osud" teda, opět neznám) v čem tohle dílo exceluje jsou ilustrace 4 malířů, které jsou v každém sešitu jiné a splňují přesně to, co maximálně oceňuji, každý má jiný styl, neobvyklý a specifický oproti klasickým komiksum, při čemž jsou všichni excelentní...P.S. zaujal mě baron Winter a pan E, pokud má někdo ze znalců (Lenny?) Bližší info, tak sem s nimi, případně do zpráv... ;) 2* za ilustrací, 1* za příběh bez psycha

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 11.2.2020 | Pochmurný kraj #04: Rodokmen

Začínám si myslet, že Bunn neví kam s touto sérií směřuje. Jsme v polovině a zatím tu není žádný hlavní příběh. Ale i tak mě kniha bavila a na pokračování se těším.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 11.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Mně se to četlo fakt dobře, má to fajn rozjezd a pořád se něco děje, což je fajn, protože jsem nepřemýšlel nad nelogičností (něco jsem i tak vnimal, ale přešel jsem, to je základ), nicméně ke konci to ztrácí dech... Zejména, jakmile se začnou objevovat obři, o nichž se vlastně nic nedozvíme a odkazem na něco, co způsobili, ale nevíme co :D a to je ten cliffhanger, co chybí karlovi173. ;) Každopádně je to překombinovaný, v podstatě přichází 3 zkázy lidstva, celý země, z nichž dvě chtějí zničením, vyhubením lidstva zabránit tě jedné, o žádný se nedozvíme, kde se vzala :D nedokážu si představit, že by po takovém zpustošení země řešila liga další zkázu... :D a za mě je Batman v lize navíc, k hovnu, viz poslední sešit a záběr na jeho xicht, kde říká, že na obry nestačí, ale není vidět, co dělá.. zřejmě proto, že prostě nic dělat nemůže, což se opakuje casto, záběr na xicht. Může tam jen stát a cumet, pokud nebude mít superschopnosti, tak to proste je. Nejvíc se mi líbil novej superman, o němž taky nic nevím. :D kde se vzal, co dělal, atd. Nevěděl jsem ani, že ten původní umřel :D ještě tip pro každýho!!!: První strana finálního sešitu, kde akvamen má monolog o kouzelných krystalech, co zpívají a zachrání svět :D je výbornej, prostě je to kurevsky nadnesený celý... :) Co se týče kresby, je dobrá, hezká... Ale u mě bodují osobité , zvláštní, jiné , atypické, neobvyklé, originální kresby, spíš malby... A na konci je fakt hodně bonusů ;) obálky, navrhy postav, koncepty.. ;) takže překombinivana zkáza, ale hezky se čte s hezkou kresbou s akcí od začátku temer až do konce, u GA jsem dal hvězdu navíc za kresbu, tady ji dám za libivost cteni, 4*

T3ss
T3ss | 11.2.2020 | Batman: Zatracení

Od kresby jsem se nemohla odtrhnout, prostě paráda. Od příběhu jsem čekala něco úplně jiného, ale jak napsal karl173 - Azzarello se tady věnuje hlavně myšlenkám a vyprávění příběhu odstrkuje do pozadí. A mně osobně Azzarello teda velice sedl jak v Talk show, tak i při podpisu komiksu.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 11.2.2020 | Zpráva pro Adolfa #01

Co je na této knize opravdu úctyhodné, je délka. Ta se však lehce může proměnit, jak zmínil Lenny na Goodreads, v utahanost. Nad zápletkou přimhouřím obě oči, neb zavdala důvodu všem peripetiím, komediím, dramatům a tragédiím celého příběhu. Tezuka má jinak též celkem úctyhodný rozhled v evropských dějinách, byť některým věcem jsem příliš nerozuměl - např. německá armáda po dobytí Polska směřovala do Finska? A ač byla finální scéna skutečně hodně drsná (dobrá), trochu pochybuji, že by se jí účastnil zrovna Adolf Eichmann, jinak válečný zločinec a morální zrůda. Moje výtky též směřují ke scénáři, kde je na můj vkus až příliš umělých "náhodných" setkání a náhlých zjevení postav. Jinak se to ale čte docela dobře, přes závažnost tématu nechybí ani humor, který umocňuje manga kresba, či jiné milé vedlejší zápletky. A respekt Anně Křivánkové, tu Muriel si asi zasloužila.

Celkový dojem: 70%

Moon
Moon | 11.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

Další dost průměrná kniha.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 11.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Kniha obsahuje 2 příběhy a ten první (vedlejší) s Hob Goblinem byl úžasnej (celkově miluju, když se hrdinové pletou), ale Úhel pohledu už byl trochu horší.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 11.2.2020 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Příběh je tu vážně takový plochý (v celé knize byl asi jenom 1 zajímavý zvrat), ale jinak kresba byla super.

SNUFKIN
SNUFKIN | 11.2.2020 | Batman: Zatracení

Skvělá kresba. Vynikající zpracování (ten přebal, který jsem hned natrhl). Takže přežiju i někdy zbytečné filozofovani a fakt, ze Azzarello mi byl na Conu osobně hodne nesympaticky (na rozdíl treba od Mccrey).

trudoš
trudoš | 11.2.2020 | Planetary #02: Čtvrtý muž

O chlup lepší než první album, především proto, že příběhy jsou o trošku ucelenější a souvislosti konečně začínávají nabývat smyslu. Z tohoto pohledu je jasné, že po dočtení celé série Planetary bude kniha Do všech koutů světa viděna ve zcela novém světle. Ovšem pouze v případě, že se toho někdy dočkáme. A třebaže ubral Warren Ellis na drsňáckém humoru, pořád sestava „archeologů nemožného“ baví už jen svým stylizovaným chováním, záporáky nevyjímaje. Scénář pak výrazně posouvá hranice toho, co člověk v dobrodružném komiksu považuje za možné.
Jak už jsem naznačil na začátku, dějová osnova drží víc pohromadě, a i když vyprávění nedisponuje předimenzovanou akcí, jakou by člověk u superhrdinského komiksu čekal, bohatě to vynahrazuje hutnou atmosférou a neotřelými nápady. Chvílemi ze všech těch záhad běhá až mráz po zádech, přičemž očekávání hrůz příštích je naprosto pohlcující. Ostatně ono celé to žonglování s nadpřirozenem a moderními technologiemi je ohromně strhující i zábavné zároveň.

cyboy
M cyboy | 10.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Po Valce vtipu a hadanek jsem byl pomerne zvedavy co nam King naserviruje dal a popravde nazev te knihy me vyslovene odpuzoval. Nemohl jsem se vic plest. Jde o skvelou a vlastne i uzavrenou knihu, kterou lze cist i bez znalosti predchozich knih. King me vyslovene prekvapil a musim uznat, ze tento dil se mi opravdu libil. A to jsem s tou serii chtel po treti knize seknout. Existuje hromada lepsich komiksu, ktere stoji za precteni, ale ve svetle produkce (minimalne) za posledni rok, si to poctive ctyri hvezdy zaslouzi.
70%

cyboy
M cyboy | 10.2.2020 | Deadpool - Miláček publika #01: Užvaněný milionář

Tak jsem si to nakonec prece jen koupil a zadne zasadni zlepseni se nekona. Je to trochu min ukecane nez predchozi serie, coz je urcite plus, ale jinak zadna slava.
Nevim, jestli pujdu do dalsiho dilu, ale v tuhle chvili mam pocit, ze o nic neprijdu, kdyz pokracovani vynecham.
50%

cyboy
M cyboy | 10.2.2020 | Batman: Zatracení

Ja vlastne souhlasim s obema kolegy pode mnou, ale vic se priklanim k Fimiho nazoru a to i presto, ze jsem velky fanousek Azzarella.
60%

perak
perak | 10.2.2020 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Nějak úplně nevím, co si o tom myslet. Je to zatím jen v polovině, tak se mi hůře hodnotí. Má to být bratrovražedný souboj, ale zatím k žádnému boji nedošlo. Dějové linky probíhají v několika časových obdobích, ale přesný důvod, proč tomu tak je (pokud pominu, že to ukazuje bratry, jak přežívají v různých tělesných schránkách), jsem zatím nepochytil. Základní nápad mi přijde dobrý, tak jsem zvědav, zda potenciál bude využit, v první knize tomu tak nebylo, ale to ještě nemusí nic znamenat.

perak
perak | 10.2.2020 | Městské legendy

Povídání k jednotlivým "legendám" mi přišlo špatné. Ne moc vysvětlující a propracované, spíše snůška všelijakých všude možně pochycených zpráv - to je snad i škoda číst, protože moc informací z toho nedostanete. Alespoň některé komiksové příběhy měly na konci pointu či vtipné zakončení, ale nejsou schopny zachránit celkové vyznění knihy.

Fry
A Fry | 10.2.2020 | Naruto #42: Tajemství Kaleidoskopu

Naruto #42: Tajemství Kaleidoskopu - Painův střet s Džiraijou vrcholí, nicméně je to souboj Sasukeho s Itačim, který si z dlouhodobého hlediska vybírá mou veškerou pozornost a nakonec mě i nutí hodnotit maximálním počtem. Střet těchto dvou bratří je totiž suverénně asi tou největší událostí vůbec a ani všechny ostatní dějové linie dohromady ho nemají šanci jakýmkoliv způsobem překonat. Zkrátka ani za polovinou tato série neztrácí dech, vlastně má spíše stále vzestupnou tendenci, což u mnoha jiných příběhů nebývá zvykem ... Za mě 5*!

karl173
karl173 | 10.2.2020 | Batman: Zatracení

Je to takový ten typický hlubokomyslný Batman. Ano nepřináší nic nového a příběh tu je jen do počtu. Azzarello se spíš více hrabe v temných myšlenkách a jde mu to skvěle. Kresba je správně ponurá a svíravá. Je to celkem podobné Jokerovi od stejného týmu, ale tady mě to nějak víc dokázalo upoutat a užil jsem si to. Není to nejlepší Batman, ale za přečtení to rozhodně stojí. Vcelku slušné 4*

Fimi
M Fimi | 10.2.2020 | Batman: Zatracení

Mám to v originále, takže hodnotím obsah nikoliv české vydání. Za mě krásně kreslený nic. Jak já říkám, nevadí že je to hovno, ale hlavně, že krásně voní... Prostě Azzarello mi na Batmana nějak nepasuje, to už se mi líbí více Noel, který Bermejo dělal komplet, tam mi přijde, že pro to má větší cit než Azzarello. V porovnání s např Luthorem od stejné dvojice je to diametrálně horší... Na druhou stranu ovšem lepší než Batman Já jsem todlecto a Já jsem tamhlecto

Joker189
Joker189 | 10.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #011: Fantastic Four

Totální jednohvězcičkový odpad, kterému se jeho špatný příběh (jestli se tomu vůbec dá říkat příběh) nedá prominout i když se díváme na jeho stáří.

Negan
Negan | 10.2.2020 | DC komiksový komplet #058: Green Lantern / Green Arrow: Krušné cesty hrdinství

Retro.Pokud máte rádi retro třeba tolik trpět nebudete.Narozdíl od vás milovníků retra jsem kapku zklamán

cyboy
M cyboy | 10.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #091: Multiple Man (Jamie Madrox)

Ale jo, tohle celkem uslo. Minimalne je to dalsi seznamovacka, takze svoji roli to plni.
EDIT: Znovu jsem to prolistoval a i kdyz jsem to cetl v patek, tak uz prakticky nevim o cem to bylo. Nakreslene je to ale pekne.
60%

trudoš
trudoš | 10.2.2020 | Darebák

Je mi jasný, že si koleduju o ukamenování pro umělecký nevkus, ale tohle byla vážně bída. Za pět set padesát kaček jsem dostal osmačtyřicet stran sice výtvarně i technicky vymazleného komiksu, ale s obsahem pro kočku. Sice hard 'n' heavy metal punk rock kočku, ale pořád kočku. Jako jo, individualita je důležitá věc, stejně jako mít vlastní názor na život, vesmír a vůbec, přičemž jakýkoliv zákaz ve jménu dobra nemusí být nutně dobrý zákaz. Tohle všechno vám ovšem nadhodí v podstatě až poslední stránka příběhu. Všechno před ní vypráví - napůl v metaforách, napůl v krvi - o boji malého nezbedy, co se snaží utéct z područí svých rodičů. Nutno podotknout, že hodně podezřelých rodičů, co dost možná ani nejsou jeho. Konec, tečka. To se přiznám, že jsem už utratil daleko menší peníze za mnohem více zábavy se stejným, ne-li lepším výsledkem. Asi holt nejsem správný anarchista. Každopádně vyvstává otázka, jestli ten by za něco takového dal peníze. Spíš to vidím na basu dobře vychlazených piv.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.2.2020 | Otto Nonchalangelo

Na tuto knihu jsem narazil díky náhodné nabídce z hlavní stránky ComicsDB. Stripy jsou to bezesporu originální a nápadité, někdy i milé, ovšem u většiny postrádám to základní - vtip. Druhou půlku této útlé knížečky jsem už jen proletěl.

Celkový dojem: 40%

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 10.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

no, hoši :) tohle mi přijde trochu přeceněný. Obvykle se podepisuji pod karla, což udělám i nyní, ale jeho nadšení pro věc nesdílím, tentokrát sdílím i spikův názor, jehož komenty jsem četl průběžně (jak se objevovaly nové) ke všem dílům eroua a dost mě ovlivnil :D sakra :D (byl jsem dost zaujetej vůči blek kenery, spajku, takže jsem jí hned bral jako krávu, nu což... :))) ), každopádně kresba je dobrá, první ilustrátor kreslí, druhej maluje, Chuan je určitě lepší :) příběh jasnej průměr, klišoidní.... hrdina sražen k zemi, příjde o všechno a vrací se zpět, sem tam nějaká zrada (rok jedna jsem nečetl zatím, tak nemůžu porovnat), některé logické díry, jak píše spike, mi úplně ignorovat nešly (spoiler! např. když se Kvýn po svých zraněních za 14 dní dá do kupy :D to už samo o sobě je píčovina, tak blek kanary vlastně začne ze stejnýho bodu jako uzdravenej kvýn, takže 14 dní asi ležela a čekala až se probere nebo co, nebo jak ten jeho kámoš ho nejdřív zachrání, 14 dní mu leží u lůžka a pak, když chce pomoct, tak ho pošle do prdele, že už ho nemá čím platit, tak čus :D ), ještě SPOILER: první sešit, asi rebirth nula? rozjede zápletku s horor bosem, kterej pak jde do pozadí, jako vlastně celá zápletka o aukcích s lidmi a změní se to na sbírání lidí jednou za měsíc, aby je ponořili do vařící vody, co jim sežehne maso z těla, aby se díky tomu stali těma (v)ohořelýma... (což teda přežijou, no.... :D) a ten ghůl bos je pryč... nepamatuju si jak se jmenovali ti ghůlové a ti shořelí. Vztah Black Canary s Queenem je záhada (kecy, píchání, kecy, záchrana, líbání...), co se asi pak objasní nějak (je fakt, že vysvětlení jak se znají a jak se zná GA s Digglem by se hodilo, zkámoší se ale rychle, takže asi to zabití někoho nebylo tak vážný :D), BC je taková umravňující kravka (což se teda pak dle spika asi rozjede víc a věřím, že bude otravná) a její schopnosti v podobě řevu jsou trapný, stejně jako nějaký hlášky v komiksu typu: "vždycky si pamatuj, šíp pracuje v souladu s lukem, ne proti němu", "ano, mami" :D ještě trapnější je, když to říká mega assasin dalšímu asasinovi.. :) nejlepší panel se nachází ke konci, jak se celá rodinka rozeběhne s úsměvem ve tvářích zabíjet ohořelý ghůly. Komiks má dost podobných úsměvných momentů,..... ten IT kámos má dobrej bejvák plnej různých easter eggů, třeba vetřelec na kompu, to zkuste zapátrat :) každopádně, příběh je průměr, hlavní téma je obvyklé, bězné...spočívající v návratu ze dna, kam byl před tím hrdina uvržen, což je fajn... zápletka je taky fajn a vše kolem, je to i dobře vymyšlený (skoro) a různé zrady jsou okořeňující :D příběh 3* , kresba komiks vyzdvihuje výš, to jest na 4*, výše uvedené budiž tedy odpuštěno, protože GA čte hezky a je to vlastně jakoby fajn, nicméně ač je konec řekněme polootevřený (hlavní zápletka se podle mě ve všech směrech uzavře a kniha funguje samostatně), tak mě vůbec nenalákal na pokračování, prostě mě to nezajímá ;) bude v knihovně, ok, půjčím, přečtu, ale kupovat? a dopadnout jak spike? :D to ne.... díky

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 10.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

celkem bych zas souhlasil s karlem173 a norri (btw. pro cyboye... vysvětlení pohnutek spidermana by asi přišlo v dalších sešitech, na konci v historii máš, že se rozhodně konat dobro, protože je v budoucnosti samá korupce, zlo a další hovna :D).... mám pár svých poznatků, "retro".... 90.tky už jsou retro, jsem starej :D píšu koment s odstupem pár dní a první 90.tkovej příběh si celkem pamatuju, fakt se mi líbil, ale kresba, resp. barvy byly fakt tragický, spektrum barev bylo asi zvoleno schválně (připomíná mi to myslim vetřelce omnibus 1, kde taky měli snad 4 barvy jen :D) kvůli sci-fi nebo co... každopádně se mi líbilo jak Migel jedná arogantně s arogantníma sráčema, aroganci nemám rád a když proti ní někdo sebevědomě inteligentně bojuje arogancí, tak má mé sympatie :))))) Ventura jako záporák alias Kraven sice mele hovna, ale sem tam si nějak odůvodní: "moc kecám, jinak bych se bojem s tebou unudil", apod. :D koncept spidermana 2099 se mi celkem líbí, ty jeho spárky :D oblek taky, jak si vybíral novou holografickou výpomoc, tak vybíral ze tří, první nevím, nějaká rocková žena myslím, druhej vypadal jak alfréd hitchcock a třetí??? teta May, kterou vyfakoval :D pěkná narážka.... i ten jeho otočenej styl, že jako spidey moc nemluví.... příběh má i dobrej humor, když už tak bych bral celou knihu z devadesátek :)
no, ale ten moderní, ač jakože líp nakreslenej samozřejmě (zapojení kompu je mnohdy hodně patrné), je podle mě horší... hrátky s budoucností většinou bejvaj průser, ale to pominu. Humoru bylo ubráno, příběh průměr, ve spidey úvodu, kde spidermanovi nadává zachráněná černoška, to mě dostalo, na facku :) každopádně obálky jsou super, hlavně ta poslední se škorpikem... ač mám pýtra dejvida rád (viz ukk11 hulk) a jeho styl humoru, tak tady se budeme držet v průměru, 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 10.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina

Zaujala mě obálka, Glen Farby je borec, v knize jsem si je pak předem prohlédl, což byla chyba, protože jsem odhalil totožnost chlápka v kabátu z hospody předem. :) 4 příběhy týkající se zejména vedlejších postav ve spideyho životě - viz co píše mcleek, hezky je shrnul.... v knize mi vadilo, že nevím, kdo jaký příběh napsal, kdo ilustroval a kdo kreslil obálky (pokud se nepodepíše nebo nemá jasný styl)
příběh 1: na konci ho hodnotí a odhalí, kdo ho psal a kreslil, což jsem si myslel. Ennis a McCrea, s tím hodnocením souhlasím, kresba je jak z animovanýho filmu a k hororovému příběhu se nehodí, nemám rád, když někdo neustále něco opakuje, což v tomhle nejdelším příběhu knihy činí hlavní záporák (viz třeba poslední strana příběhu), nejslabší Ennis, co jsem četl.... nápad dobrej, zápletka klišé....
příběh 2: hospoda (to bych řekl, že by měl být klasický Ennis), nicméně asi to psal někdo jinej nebo nevim, záporáci v baru... neznámý muž (spoiler!!, jeho narážky na zelenou barvu a zrzavý vlasy mi byly hned jasné, protože jsem viděl poslední stranu příběhu) kecá s vulturem a mladým Kravenem, kterej si dost vultura dobírá - celkem prdel, ale větší je, když si vultura s pleší dobírá spiderman, to jsem se fakt zasmál...
příběh 3: vrchol knihy z prostředí wrestlingu, výborný zakončení... kresba taky dobrá celkem
příběh 4: trochu nepřehledná kresba, ale mně se fakt líbila, i přes nízký počet barev :D závěr jsem absolutně nepochopil, ale co čtu vaše komenty, tak nejsem sám a bylo by fajn, kdyby nám to tady nějaký znalec odtajnil ;)

povídkové knihy mám rád, stejně jako mám rád různé narážky (ýstr egy na něco, např. příběh 1: narážka na Ditka - u JJ panelu "Ditko photo paper", příběh 4: "Ditko Avenue" první strana a pak kluk s tričkem "Kirby 1"), v této knize je nejlepší příběh z prostředí wrestlingu a nej kresba je z hospoda příběhu.... oběma bych se nebál dát 5*, zbylé dva za 3*, 16/4 = 4*, ale dal bych 3*, je to na pomezí..... lepší 3*, horší 4* :D

Johny87
Johny87 | 9.2.2020 | Tintinova dobrodružství #09: Krab se zlatými klepety (2. vydání)

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem kdy četl.

Fry
A Fry | 9.2.2020 | Naruto #41: Džiraijova volba

Naruto #41: Džiraijova volba - Velké události se dávají do pohybu a Džiraija se ve Skryté deštné střetává s Painem a Konan. Jenže kdo, nebo co je vlastně Pain? Vůdce Akacuki, nositel Rinnenganu, kluk který chtěl za každou cenu ochránit své kamarády a zároveň jeden z prvních Džiraijových učňů. Jenže něco tady nesedí, něco je špatně a od začátku je jasné, že z tohoto souboje odejde po svých pouze jeden z nich. Právě začíná nejzásadnější kapitola celé této sedmdesáti dvoudílné série a tato kniha má rozhodně tu nejpovedenější obálku ... Za mě 4*!

karl173
karl173 | 9.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #01: Kdo je Oracle (Comic Con Prague)

Začátek je slibný, ale jakmile se holky začali pokoušet rozvíjet zápletku, všechno šlo do kytek. Nejlépe jim tak vlastně šlo papouškovat události z minulosti. Čte se to sice svižně, ale to je na druhou stranu už dnes standard moderního komiksu a pokud má komiks jen pobavit a nepřináší nic navíc, tak to vždy bude maximálně průměr. A tady to přesně tak platí.
Kresbu bych hodnotil podobně. Sem tam umí zaujmout, ale jinak je to takový standardní průměr s kterým jsem neměl víceméně problém, až na občasné přetvoření Black Canary do muskulaturního transvestity s neoholenýma nohama, to bohužel kreslíři několikrát celkem ujelo.
Za mě tedy průměrné 3*

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Temné noci - Metal: Temný vesmír

Musím říct, že třetí díl Metalu fakt není čtení pro každého. V prvním dílu přišlo jakési seznamování s tím, o co jakože půjde. V druhém dílu jsem se seznámili s Temnými rytíři, kteří dostali prostor skoro v celé knize. No a poté přišel na řadu díl třetí. A musím říct, že sám nevím, jestli v tom nějakou logiku viděli třeba jen sami autoři. Ono to začíná poměrně dobře, ale poté se to zvrhne v nahodilé události, které náš čtenář který nemá načteno, absolutně nemůže pochopit. Ono i ti Temní rytíři kteří v druhém díle dostali tolik prostoru, zde hrají druhé housle a objevují se minimálně. Ale pokud přistoupíte na hru scénáristů a necháte se vtáhnout do kolotoče událostí a ještě přitom přestanete hledat nějakou logiku, tak dostanete poměrně svižnou, divokou a hlavně megalomanskou jízdu po vesmíru. Já jsem taky přestal asi v půlce uvažovat nad souvislostmi, protože prostě nemám páru o tuně událostí ze světa DC. Nechal jsem se jen vtáhnout příběh a musím říct, že to poměrně zafungovalo. Celkově se mi všechny tři díly líbily. I když mi třetí díl přišel jako nejslabší právě asi onou přemírou různých událostí tak hodnotím za 4*. Prostě jako komplet to na mě zafungovalo a zase jsem si trochu rozšířil obzory.

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

Skoro celý druhý díl pojednává o vzniku Temných rytířů. Já musím říct, že mi tohle absolutně nevadilo. Není potřeba znát tunu věcí okolo. Což je pro našince jen a jen dobře. V normálním případě bych hodnotil plným počtem, protože tenhle díl z trilogie mi přijde jako nejlepší, ale tohle téma týkající se všech možných a nemožných vesmírných peripetií v lásce úplně nemám. Proto jednu hvězdu dolů. Každopádně se jedná o opravdu kvalitní kousek, který jsem přečetl snad za jeden večer a fakt jsem se bavil.

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Temné noci - Metal

Po Snyderově 52 jsem jím byl fakt přesycen.. Když jsem začínal číst Metal, měl jsem mírné obavy.. Naštěstí jsem se mýlil.. Jasně, on sám začátek vypadá jako solidní zmatek, ale poté se to rozjede a musím říct, že jsem byl velice mile překvapen. Střídají se zde scénáristé i kreslíři, takže každý sešit je okořeněn něčím novým a neotřelým. Je to prostě velká bláznivá jízda a ač jsem spíše zastáncem Batmana který bojuje se zločinem v temném Gothamu, tak takhle cesta napříč multivesmírem se mi hodně líbila .. Slibný rozjezd

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Comicsové legendy #07 - Batman: Temný rytíř, temné město #03

Poslední díl z trilogie Temné město..Pokračuje se v nastavených standardech a kvalita je pořád na úrovni předchozích dvou dílů..Vyvrcholení příběhu považuji za uspokojivé, ale čekal bych trochu více rozvedení tématu s Barbathosem. Ale chápu, že tohle byl spíše příběh točící se kolem Riddlera a na další věci už jaksi nezbylo místo. Český čtenář má díky této trilogii možnost seznámení se s Barbathosem, který je hlavním záporákem ve skoro o 30 let starším Metalu od Scotta Snydera. Vzpomínka na obřad k vyvolání Barbathose je dokonce v Metalu obsažena. Celou trilogii hodnotím velice pozitivně. Jedná se o super oldschool, který potěší každého fanouška Batmana.

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Comicsové legendy #06 - Batman: Temný rytíř, temné město #02

Druhý díl pokračuje v tempu které nasadil jeho předchůdce.. Dále se rozplétá tajemství kolem obřadu za vyvolání Barbathose a pokračuje šílená jízda Riddlera.. Opět kvalitní počtení.. Jedinou vadou na kráse je tuna reklam uvnitř.. Ale chápu, že v devadesátých letech bylo vydávání komiksů u nás poměrně v plenkách a peníze z reklamy přišly vhod. Reklamy působí poměrně rušivě a odvádí pozornost od příběhu.. Ale to každopádně neubírá na kvalitě originálu takže za 4*.

Palebras
Palebras | 9.2.2020 | Comicsové legendy #05 - Batman: Temný rytíř, temné město #01

Strašná pohodovka.. Jedná se o příběh ze začátku devadesátých let. Nicméně, to vůbec nic neubírá na kvalitě příběhu. Kresba je poplatná době, avšak hlavně font písma ve Stockmanově deníku je někdy dost nečitelný a člověk často tápe o jaké se vlastně jedná písmeno ve slově.. Ale to je každopádně malá vada na kráse. Jinak dostáváme první díl příběhu, točícího se kolem obřadu k vyvolání Barbathose a Riddlerova tažení za zničení Batmana. Jedná se o příjemnou jednohubku, která má svou kvalitu!

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 9.2.2020 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Skvěle to představuje Huntress, akorát bych do názvu určitě nedával Batmana, který tam byl spíše kvůli lepšímu prodeji a Nightwing by vpohodě stačil.

J.Connor
M J.Connor | 8.2.2020 | Traum: Maják 1

Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.

J.Connor
M J.Connor | 8.2.2020 | Traum: Plod

Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.

J.Connor
M J.Connor | 8.2.2020 | Traum: Na konci cesty křížový

Tomáše považuji za zakuklenou hvězdu českého komiksu už léta a po letošních Murielách doufám, že teď už bude každému jasné, že z tohohle kokonu se vylíhl náramný motý(a)l. Vizuálně hraje minimálně v ČR naprostou extraligu, sebevědomé dílo, žádný underground, který touhle škatulkou jen maskuje grafické nedostatky, jak tomu v našich luzích a hájích často bývá. Osobitá a svébytná vize, která dle mě splňuje ty nejvyšší standardy vizuální stránky grafických románů. S ohledem na dosavadní formát a stádium si nechám zatím jednu hvězdičku v záloze, jak se vyklube scénář.

J.Connor
M J.Connor | 8.2.2020 | Asterixova dobrodružství #31: Asterix a La Traviata

Přiznám se, že ke zcela odpovědnému hodnocení nemám dostatečné podklady a už ani znalosti, protože jsem Asterixe nečetl mnoho let a předtím až na jedinou výjimku jen ty klasické staré díly od G&U. Po tomhle sešitu jsem sáhl z rozmaru někde před časem v nějakém výprodeji a teď se k němu konečně dostal. A náramně se pobavil. Takže s ohledem na výše uvedené přiznávám, že je celé mé pozitivní hodnocení možná způsobené dlouhým odloučením od oblíbeného hrdiny, ale já žádný zásadní deficit oproti těm starým dílům a všemu, čeho jsme si na nich vždy cenili, necítím.

Spacecore
Spacecore | 8.2.2020 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Po třetím přečtení stále super! Fresh restart nové Batmanovské série, které předchází Batman RIP, Final Crisis a Boj o kuklu. Škoda, že nevyšly další díly, zároveň ale nevím jak by český čtenář chápal kontext druhé knihy v souvislosti s u nás nevydanou Final crisis. Každopádně zde vše funguje, chemie postav, atmosféra Gothamu, psychopatičtí padouši a vyrovnání se se ztrátou Bruce. Frank Quitely je takový dvorní Morrisonův kreslíř a spolu jim to sluší nejvíc, takže kresba je dynamická, nápaditá, hravá a vyzrálá. Odkaz na Princovo Purple Rain je pro fajnšmekry!

Kadin
Kadin | 8.2.2020 | Živí mrtví #05: Nejlepší obrana

Tak se nám konečně představuje Guvernér v celé své kráse, příběh nám pokračuje a hrdinové dostávají zabrat, jak fyzicky, tak psychicky. Postavy se vyvíjí před očima a to hlavně Rick. Každým dílem je tato série lepší a lepší. Nemůžu se dočkat dalších dílů. 9/10

kaylin
kaylin | 6.2.2020 | Gantz #25

Kniha "Gantz 25" nijak zásadně nevybočuje ze standardu, na nějž jsme v této sérii poslední díly zvyklí. Jednoduše je to akční řežba, kde se víc mluví až ke konci, když je potřeba něco vymyslet, případně počkat na to, až Gantz rozhodí body. A v rámci série to docela funguje. Je zde nějaký dějový posun, což je fajn, dokonce i budete tak nějak chápat, jak to do sebe zapadá. A třeba je v tom skutečně nějaký hlubší smysl, který se konečně začíná projevovat, to by bylo hodně fajn. Jinak se ale jede na to, že je zde plno akce, naštěstí se ale daří souboje vygradovat, a to i přesto, že máte pocit, že záporáka tu stejně není možné zabít. Nakonec to konec má, což je hodně fajn. Kdyby se i tenhle souboj ještě natahoval, už to bude pro čtenáře naprosto neúnosné. Takhle dočtete knihu "Gantz 25" s pocitem, že to ještě má smysl a dá se to. Tedy pokud jste na sérii už dávno nezanevřeli.

DegiCZ
DegiCZ | 6.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #002: Spider-Man

Spider man mě nikdy moc nebavil. Zde se dozvídáme základy o Spider-manovi. Ale je to klasický příběh jak ho známe z filmů.

DegiCZ
DegiCZ | 6.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #001: Avengers

Úvod do NHM. Byl to můj první komiks, který jsem dostal od ženy k vánocům. Na zkoušku jestli mě komiksy budou bavit. Retro kresba, člověk hned zjistí že obrázek o Marvelu jak si ho uděláte z filmů je úplně jinak. Avangers vznikli jinak a s jinými postavami. Spousta odkazů na něco co jsem neznal a v dalších dílech postupně objevoval. Klasicky jsem se trochu ztrácel, ale příběhy vybrané dobře a byly zajímavé.

Spacecore
Spacecore | 6.2.2020 | DC komiksový komplet Speciál #01: Krize na nekonečnu zemí

Poprvý jsem to četl asi před pěti lety v neoficiálním překladu a teď jsem dával re-reading formou čtení na záchodě. :-) Takže jsem několik měsíců četl pár stránek denně :-) Každopádně když se oprostím od toho, že jde o velezásadní legendární event, tak i tak má své neduhy, ale hlavně kvality a hodnocení 4 hvězd si zaslouží! Při prvním čtení bylo samozřejmě náročné prodírat se množstvím (v té době pro mě neznámých) postav, přehršelí bublin a textů. Obecně je tady kresba velice nadčasová a baví mě i dnes, ale scénář se hrozně zabrdzil v old school době, kdy už to takle dneska díky bohu nefunguje. Takže jo, je to velice náročný špalek co se týče orientace v postavách a zastaralostí scénáře, jinak je to ale super. Při druhém re-readingu jsem zkušenější a vím přesně kdo je kdo a jaké jsou mezi nimi vztahy. Orientuju se i v různých Zemích, takže mám celkem radost, když se na stránce objeví někdo, kdo není až tak populární, ale má svojí maličkou roličku. Ono asi proto i ta Krize vznikla, je to snad poprvý, co se v jednom komiksu objevili snad VŠICHNI z DC stáje a to je úlet! Tady vzniká ta soudružnost celého vesmíru a pocit skutečného propojení a nevím, jestli další Krize tohle dokázali tak čistě. On ten koncept tomu napomohl, že se stránku co stránku střídaly scény s různými postavami. Na jednu stranu to chvílema byla úmorná nuda, na druhou je to takový překrásný katalog celého univerza a to je cool! Takže jako DC fandu mě to při druhém čtení bavilo víc a to je rozhodně parametr kvalitního komiksu, že funguje na více čtení a pokaždé v něm můžete objevit něco jiného, s tím jak Vaše znalosti stoupají.

DegiCZ
DegiCZ | 6.2.2020 | Captain America #01

Konečně jsem si sehnal tuto trilogii Omnibusů. Všude možně chváleno, tak jsem si říkal že to prostě musím mít. I když Captain Amerika není z mých nejoblíbenějších. Nakonec mě první díl mile překvapil a navnadil na další. Cape má docela slušný halušky, ale příběh má spád a bavilo mě to. Retrospektiva k začátkům Capa a Buckyho je velice zábavná. Fury přesně takový jak ho mám rád, šéf od rány, všichni jste bábovky. Kresba super, tam nemám co vytknout. Moc mě bavila. Těším se na další díl.

VanTom
VanTom | 6.2.2020 | 100 nábojů #03: Hlas krve

Zatímco se naštvaný syn sbližuje s gangsterským otcem, který jej a jeho matku v raném dětství opustil, agent Graves zjevně sleduje své jiné, dalekosáhlé zájmy, v nichž důkazní kufřík nehraje vůbec hlavní roli. K výborně napsanému, dramaticky uzavřenému příběhu (nicméně propletenému s minulostí i předchozími knihami) dokonale sedí neurvalá, kontrastní kresba Eduarda Rissa, od minula propracovanějším koloringem výrazně "zplastičtěná".

VanTom
VanTom | 6.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #105: Marvel: Horory

První sešity Ghost Riderovy vlastní řady (spolu s navazujícím Satanovým synem) sice ani s retro přimhouřenýma očima nevylezly nad průměr, ale nepředstavovaly zas takové peklo (ehm :-)). V porovnání s nimi lepší origin Morbia bohužel skončil vysloveně v půlce, naštěstí jsem ho nedávno dočetl v Comicsových legendách #23: Spider-Man #07. No a pak přišlo marvelovské převyprávění klasických hororů (vlkodlak, Drákula, Frankensteinovo monstrum, oživlá mumie), které celkem překvapilo, ten dobový komiksový styl k němu totiž sednul a oplýval i slušnou atmosférou. Také jsem jej nejspíš čekal výrazně horší. Jelikož i úvodní díly Man-Thinga (nádherná černobílá kresba) a Bratra Vúdú se daly, jedná se za mě o jedno z těch "hodnotnějších" UKKček.

VanTom
VanTom | 6.2.2020 | Cagaster #02

Nyní už se ukazuje, že jest cosi shnilého (tedy shnilejšího než mrtvoly lidí Cagasterem zmutovaných ve hmyz) ve světě postapokalyptickém. Naše hlavní hrdiny to zatím neovlivňuje přímo, takže se věnují svému "normálnímu" živobytí, zahrnujícímu také nějaké ty bojůvky s brouky. Kresba se mi fest zamlouvá, ovšem v akci přehledností opravdu neoplývá.

VanTom
VanTom | 6.2.2020 | Golden City #04: Goldy

Scénář 4. dílu sice (přes poněkud toporné dialogy a ledabylé zvraty) svádí partu kladných postav dohromady, ale globální zápletku posouvá dál minimálně, resp. vůbec. V rozjasněné líbivé kresbě vypadá všechno upraveně, až sterilně – konečně se mi také potvrdilo, že se nenacházíme v žádném katastrofickém "postapu" (jen se zvedly hladiny moří a zatopily části souše), ale sluníčkové budoucnosti, kde se holt více rozevřely nůžky mezi bohatými a chudými. PS: Ve Francii v roce 2017 vyšla již 12. kniha.

VanTom
VanTom | 6.2.2020 | Cagaster #01

Autorovi se daří krásně (ehm) vykreslit zničený postapo svět stižený globální zabijáckou nemocí. Zatím příliš neodhaluje pozadí ani nenaznačuje nějakou větší zápletku, spíše jen nenuceně (s dětinským "japan" humorem) zaznamenává běžné žití a práci sympatických (dospívajících) postav. Což se mi dost líbilo.

trudoš
trudoš | 6.2.2020 | Batman a syn

V rámci velkého očekávání stran jména Granta Morrisona nakonec pasivně agresivní zklamání. Hlavní příběh sice zachraňuje kresba Andyho Kuberta, ovšem scénář je tvořen čistě pro ty jedince, kteří se v řadě už nějaký čas pohybují. Ona je zápletka v jádru jednoduchá, jenže autor ji nechává prostoupit notnou dávkou mystiky, což z ní v některých momentech dělá rébus pro pokročilé. No, a když pak člověk dojde k polootevřenému závěru a pochopí, že běh není na sto metrů, ale minimálně na osm tisíc, není se čemu divit, že se to podepíše na jeho finálním podráždění. To podtrhuje i povídka Klaun o půlnoci o nové Jokerově mánii, která si však víc hraje se slovy, než že by něco smysluplně vyprávěla. Láska versus šílenství - proč ne, jen mi přijde tohle téma u pana J a doktorky Quinzelové drobet obehrané. Ale abych neházel všechna rajčata na hlavu Morrisonovu; kdyby nakladatel nabídl stručný úvod, jenž by mi umožnil se v aktuálním dění orientovat, pravděpodobně bych celek vnímal výrazně pozitivněji.

Matthew
Matthew | 5.2.2020 | Temná věž #02: Dlouhá cesta domů

Zajímavá cesta domů, která se v knize vyskytuje jen náznakem a Rolandovo setkání s úhlavním badguyem značně pikantní? Druhou cestu k Temné věži si velmi užívám a doufám, že tady vyjde až do úplného konce... i když do konce... Ka je kolo a kolo se otáčí 😁

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 5.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tohle mě chytli hned na začátku a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Tom King tu konečně ukázal co umí.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 5.2.2020 | Star Wars - Darth Maul: Darth Maul, Syn Dathomiru

Skvělý příběh z mládí maula a druhý příběh taky dobrý

RadimNemec
M RadimNemec | 5.2.2020 | Nevyžádaný příspěvek

Básničky dobrý, jednostránkový komiksy na protějších stranách taky. V rámci undergroundu hodně "učesané" a profi provedené.

ArmadOon
ArmadOon | 5.2.2020 | Superman: Co se stalo s Mužem zítřka?

První příběh mně bavil, ale zbytek ? Těsil jsem se až to dočtu....

rewkon
rewkon | 5.2.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #02: Hledaný

Tohle je asi pro děcka. Příběh je plný samých klišé nudné postavy i kresba mi přišla nudná i v devadesátkách měl Todd McFarlane mnoho násobně hezčí kresbu než tady Kubert. Dám to mu ještě jeden díl ,ale asi to bude ve skrze průměr.

MerkatTV
MerkatTV | 5.2.2020 | Deadpool #03: Hodný, zlý a ošklivý

Asi druhý najlepší Deadpool ktorého som čítal. Prvý retro komiks je super a príbeh o odseknutých Deadpoolovych častiach tela je super. Páči sa mi akú má komiks temnú atmosféru. U Deadpoola to je nezvyk. Fakt super. Odporúčam si to prečítať.

MerkatTV
MerkatTV | 5.2.2020 | Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka

Konečne pokračovanie s príbehom. Spider-man a Deadpool bojujú proti nejakému mutantovi ktorý je vytvorený z ich krvy a je to celkom blbosť. Pavučinka je strašne blbý názov pre vražednú bytosť a zlý Spider-man bol tiež od veci. Navyše stále nechápem prečo je v niektorých zošitoch Deadpool normálny a v iných vyzerá ako znásilnené avokádo. Ak vás bavili minulé knihy, bude vás baviť aj táto ale zatiaľ je to najslabší diel série.

Netorack
Netorack | 5.2.2020 | Alisik #04: Smrt

Tak je to rozhodně zase něco jiného, určitě nejsem cílovka (naopak si myslím, že se tohle bude za rok za dva líbit mé náctileté neteři), ale některé vtípky či možná spíše šťouchance mířily i na mě. Přečetl jsem celou sérii za jeden večer. Kresba je asi na tomto počinu opravdu to nejzajímavější, k tomu možná plus za námět a rozuzlení celé té postmortem situace v níž naši hrdinové uvázli, které se zrovna mě vcelku libilo, a romantiku jsem tedy holt zkousl s tím, že není určena pro mě :) Dávám slabší čtyři.

Netorack
Netorack | 5.2.2020 | Alisik #03: Jaro

Tak je to rozhodně zase něco jiného, určitě nejsem cílovka (naopak si myslím, že se tohle bude za rok za dva líbit mé náctileté neteři), ale některé vtípky či možná spíše šťouchance mířily i na mě. Přečetl jsem celou sérii za jeden večer. Kresba je asi na tomto počinu opravdu to nejzajímavější, k tomu možná plus za námět a rozuzlení celé té postmortem situace v níž naši hrdinové uvázli, které se zrovna mě vcelku libilo, a romantiku jsem tedy holt zkousl s tím, že není určena pro mě :) Dávám slabší čtyři.

Netorack
Netorack | 5.2.2020 | Alisik #02: Zima

Tak je to rozhodně zase něco jiného, určitě nejsem cílovka (naopak si myslím, že se tohle bude za rok za dva líbit mé náctileté neteři), ale některé vtípky či možná spíše šťouchance mířily i na mě. Přečetl jsem celou sérii za jeden večer. Kresba je asi na tomto počinu opravdu to nejzajímavější, k tomu možná plus za námět a rozuzlení celé té postmortem situace v níž naši hrdinové uvázli, které se zrovna mě vcelku libilo, a romantiku jsem tedy holt zkousl s tím, že není určena pro mě :) Dávám slabší čtyři.

Netorack
Netorack | 5.2.2020 | Alisik #01: Podzim

Tak je to rozhodně zase něco jiného, určitě nejsem cílovka (naopak si myslím, že se tohle bude za rok za dva líbit mé náctileté neteři), ale některé vtípky či možná spíše šťouchance mířily i na mě. Přečetl jsem celou sérii za jeden večer. Kresba je asi na tomto počinu opravdu to nejzajímavější, k tomu možná plus za námět a rozuzlení celé té postmortem situace v níž naši hrdinové uvázli, které se zrovna mě vcelku libilo, a romantiku jsem tedy holt zkousl s tím, že není určena pro mě :) Dávám slabší čtyři.

MerkatTV
MerkatTV | 5.2.2020 | Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky

Táto kniha je zložená z výplňových príbehov takže nič z príbehu tu neuvidíte. Príbehy nie sú dlhé a sú vtipné. Chémia medzi postavami je super. Ak sa vám páčila minulá kniha, tak sa vám bude páčiť aj táto.

Netorack
Netorack | 5.2.2020 | Šitíčko

My jsme si s touto knihou úplně nesedli. Přečetl jsem to tedy na jeden zátah, ale pořád jsem měl nějaký pocit, že něco nehraje... možná se tak ale má cítit muž, který zaslechne důvěrné rozhovory iránských žen. Každopádně zajímavá sonda do jiné kultury a myšlení, přestože tyto dámy jsou z, řekněme, vyšší íránské společnosti a jejich problémy se blíží těm evropským.

S4TW
S4TW | 5.2.2020 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Velmi povedená záležitost, která si neklade zbytečně velké ambice, ale to, co dělá, dělá velmi dobře. Hlavní výhodou je již to, že je zde opravdu kvalitní záporák. Celý děj má hlavu a patu, logický vývoj, pár hezkých zvratů a nikdy netlačí na pilu přespříliš. Navíc je zde výborná chemie mezi jednotlivými členy. Velkou výhodu spatřuji i v tom, že se jedná o puberťáky, čili v podstatě o nevyzrálé osobnosti, takže když se chovají trochu mimo normální hranice, tak je to vlastně zcela logické a nepůsobí to hloupě, jako když se takhle chovají členové JLA. Tohle je takový ten příjemný vhled do retra, kdy čtivost knihy neklesá exponenciálně. Tahle kniha je především o postavách a sledování jejich přechodu z něčeho na něco. Většinou se jedná o přechod od puberťáků k dospělákům, ačkoliv zatím velmi pozvolný. Jsou zde velmi dobře rozpracované pohnutky postav a jejich psychologie. Navíc to je celé podtrženo kvalitní kresbou Peréze, který patřil ve své době k tomu nejlepšímu. A jak tady kolega zmiňoval, vidět v mainstream komiksu šestnáctku s cígem, navíc jako milenku asi padesátiletého? chlapa, to se musí taky ocenit.

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 5.2.2020 | Spider-Man / Deadpool #01: Parťácká romance

Jako obrovský fanoušek Spider-mana jsem po tomto hned sáhl a nelitoval jsem. Chemie mezi síťolezem a Regenerujícím degenerátem je absolutně skvělá. A sešit s dvojitým rande je k popukání. Samozřejmě humor funguje všude ale v tomto konkrétním sešitu vyniká. Tohle se fakt povedlo.

Tyfus
Tyfus | 4.2.2020 | DC komiksový komplet #081: Superman / Batman: Generace

Klasicky jsem čekal další devadesátkovou týmovku Supermana s Batmanem, jakých vyšlo už v DCKK asi dvacet a na kterou bych ihned po přečtení zapomněl... a opak byl pravdou! Super alternativní příběh, plný skvělých a originálních nápadů a zvratů. Hodně mi to připomnělo o dvacet let mladší Spider-man: Life story, ale tady jsem z toho měl mnohem lepší pocit.

Kazumaki
M Kazumaki | 4.2.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Líbila se mi kresba, ale zbytek jenom prošuměl. Ve výsledku mě nebavil ani příběh, ani postavy. V půlce už jsem dokonce přestal vnímat, co se tam děje a četl jsem to nějak naprázdno.

Spike
Spike | 4.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

Po čtvrtém díle už si asi můžu dovolit mít na nějakou sérii ucelený názor. Musím tedy říct - Benjamin Percy podle mě neumí psát. Některé příběhy sice nejsou špatné, ale podává nám je pořád hrozně začátečnicky, podle mě tohle je autor který by se měl držet sérií pro mladší čtenáře. Kniha je docela macek, má 8 sešitů, přičemž první příběh zabírá 3 a ten druhý zbytek. Takže postupně. Ten první je jednoduše špatný, jako by vypadl z druhé knihy která byla jednoznačně nejhorší z celé řady. Vrací se nám do dění postava Roye Harpera, bývalého Oliverova sidekicka, a je dokonalým ztělesněním všeho co je na tomto typu postav špatné. Neuvěřitelně otravný, protivný, alkoholik, feťák, a stejně vše dává za vinu jiným a už po X-té vidíme jak postava co má vlastních chyb a prohřešků až nad hlavu dělá z Olivera toho nejhoršího pod sluncem. K tomu zápletka se stávkujícími indiány, která má asi zase být aktuální a odrážet nejaké vážné společenské téma, ale zas a znovu je zpracována jen jako naivní pitomá agitka se špatnými hláškami, dialogy i postavami, situacemi řešenými stylem deus ex-machina a doslovný ukazováním prstem na všechno a všechny co je dle autora špatné (ano, tohle slovo se tu objevuje nějak často a není to náhodou). Po tomhle jsem si musel dát na čas pauzu než jsem se donutil přečíst si zbytek.
Naštěstí, druhá polovina knihy už je lepší. Zápletka s Devátým kruhem nám tu nabírá na obrátkách, a příběh konečně o něčem je. Ano, spoustu zvratů a událostí je tu vycucaných z prstu, ale jak už jsem psal, to je Percyho styl. Celé je to možná až moc přehnané a megalomanské, ale to už je problém dnešního mainstreamu obecně. Black Canary se definitivně stává otravnou postavou která vše co vypouští z pusy slouží jen k tomu aby Oliverovi určovala co je a není správné a argumenty se nepřipouští. Veškerá chemie mezi nimi která se mi v jedničce celkem líbila, je fuč. Najde se tu i pár celkem povedených akčních scén, jímž přidává kresba. Opět jak je u série zvykem je tu zajímavé panelování. Všichni jsou tu sice pojati dost černobíle a zas je to agitka, ale díky příběhu to tolik nebije do očí jako v první části. Je fajn že to není narychlo ukončené ale protentokrát ti 'zlí' vyhráli a tak jsem celkem zvědavý na pokračování, oceňuji že dlouho budovaný příběh není ukončen nějak debilně narychlo, tentokrát. I díky překvapivému (i když dost wtf) twistu na konci jsem zvědav co bude dál. Ano, tenhle příběh se docela povedl, i když pořád obsahuje dost pitomostí. Třeba pořád naprosto nevysvětlená zrada jednoho člena týmu v závěru minulé knihy, se kterou si tu ale nikdo moc hlavu neláme. Green Arrow shodí na padoucha spoustu žhavého olova či co to je, ale když ho vidíme v další scéně, má jen rukavičky a poznámku že se 'dával dohromady' (asi se zázračně vyléčil ale na ručičkách mu zůstalo pár puchýřků, to zamrzí).
A asi nejvtipnější scéna knihy, která má asi znázorňovat autorovu představu spravedlnosti: Postarší obyčejný pár si jde z restaurace a baví se spolu o tom, že žena nedojedla svého humra, tak ho muž vzal s sebou domů aby ho dal psovi, ať si pochutná. Za rohem už na ně čeká Green Arrow, výhrůžně se na ně podívá a ukáže na opodál stojícího bezdomovce, kterého si pár ve tmě a z té dálky nejspíš ani nevšiml. Pár se tedy vyděsí a dá tedy humra k jídlu bezdomovci, který slušně poděkuje. Načež se na ně Green Arrow znovu zamračí a řekne: "Určitě byste nemohli postrádat ještě NĚCO?!" Pár tedy vyhodí z peněženek všechny bankovky co má a vyděšeně uteče. Možná jsem divný, ale zastrašování sice zjevně zajištěných, ale nevinných manželů co si jdou z večeře a donutit je dát vše co u sebe mají nějakému bezdomovci, mi nepřijde jako něco s čím bych se mohl ztotožnit a Green Arrowa za to oslavovat. Být na jejich místě někdo, o kom víme že je špatný atd a trochu ho oškubat, ok, ale takhle bafnout na dva postarší kolemjdoucí lidi a donutit je odevzdat vše co u sebe mají, tomu se snad říká loupež, ne? Bohatým brát a chudým dávat, i když ti 'bohatí' si nejspíš ty peníze poctivě vydělali, nebo nám tu tedy alespoň není ani naznačen opak? Podobných scén kdy někdo někomu takto "pomáhá" ale zcela očividně na úkor jiných, je v celé sérii kupa, ale zrovna tahle mě opravdu dostala.
Dokud bude u kormidla Benjamin Percy, nemyslím že se série dostane ze svého standardu který si povětšinou drží, a výhrady co mám už od první knihy zjevně budou trvat. Zde to táhne nejdelší hlavní příběh který není špatný, ale sráží ten první co je prostě pitomý, a spoustu ne dobře napsaných situací, scén a dialogů. Můžu znít moc kriticky, ale jen jsem se trochu rozepsal o tom co mi zde vadí, přičemž na hlavní linku co bude pokračovat v dalších dílech jsem celkem zvědavý. Takže celkem, o nic lepší ani horší než minule. 6,5/10

Alfi
Alfi | 4.2.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Kreslené je to fajn, ale ako Crew v predmluve priznáva, príbeh je prológom k nie moc podarenému komiksu Legie odohrávajúcemu sa počas druhej svetovej vojny. Týmto spoilerom nám hneď v úvode prezradili, že nič moc zásadné sa na konci nestane a je to naozaj tak. Pekne nakreslená nuda.

Carnage
Carnage | 4.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #090: Killraven

Zajímavá volba postavy do kompletu když vezmeme v úvahu že ho skoro nikdo nezná a musel nahradit jiného hrdinu protože v cizině Killraven vůbec nevyšel. U knihy jsem se nenudil a je hodně zajímavý že Marvel využil Války Světu k tomu aby vytvořil pokračování ve svém stylu. Jak je psáno už v úvodu Killraven docela dost připomíná Conana ať už vzhledem nebo motivacemi. Je sice pravda že komiks vyloženě nenudil ale víc jak 3 hvězdy si podle mě nezaslouží, první dva sešity jsou opravdu nejvíc protože černobílá a protože je to prostě dobrý. Hlavní série o 6 sešitech má sice líbivější vizuál a trochu přepracovaný origin ale už je to prostě průměr. Killraven je prostě neporazitelný, nejsilnější a nejlepší ze všech a po třetím sešitě už se to trochu přejídá.

het2
het2 | 4.2.2020 | Ú.P.V.O. #09: 1946

Tak nevím, tohle je vlastně celkem špatné a potvrzuje se mi, že až na výjimku v podobě Sledgehammera a částečně Humra jsou tyhle spin-offy z Hellboy universa jen dojením úspěšné značky. Pro hlavní příběh Hellboye a Ú.P.V.O. to nepřináší vůbec nic. Posun vpřed nula. Rozvoj světa skoro nula. Tohle je poslepovaný mišmaš několika nápadů, z nich řada je celkem fajn (zasazení do Berlína '46, spolupráce amíků a sovětů a nechci spoilerovat, tak jen napíšu, že poslední kapitola) a řada (včetně toho ústředního o Vampire Sturm) je neoriginální a nudná. Pohromadě to vlastně ani moc nedrží. Dysart v závěru píše, že jde o pulpovou historku a že je spokojený, jak se mu to s Mignolou povedlo. Já bych byl spokojený, kdyby to byla povídka polovičního rozsahu. Možná. Ale pár panelů je tam skoro dokonalých, to zas ano (poslední čtyři stránky první kapitoly, začátek třetí). Závěrečná jednohubka (Oleksandrův ďábel) se mi líbila mnohem víc. Stejně jako Dysart mám slabost pro M.R.Jamese.

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 4.2.2020 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

Asi nemám důvod nedat 5*. Hezký úvod do série, skvěle napsané postavy a pěkně chaotická kresba která k tomuto komiksu perfektně sedí. Navíc nemusíte o Strangeovi nic vědět a nebudete vůbec zmatení. Jen tak dál

MerkatTV
MerkatTV | 4.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #012: X-Men

Prvý komiks je fajn zoznámenie s pôvodnými X-menmi. Kresba je celkom fajn a je tam hlavne ich osobný život čo je super. Druhý komiks je o tom čo bolo vo filme X-men 2. X-meni sa snažia dokázať svetu že sú super a Stryker im to chce prekaziť. kresba je fajn a príbeh tiež. Toto NHM odporúčam.

MerkatTV
MerkatTV | 4.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #015: Human Torch (Jim Hammond)

Toto je asi najkrajšie nakreslený komiks aký som kedy čítal. Príbeh bol fajn. Vždy som si myslel, že existuje iba jeden Human Torch a to Johny Storm. Tu som zistil, že pred ním bol jeden android Torch. Síce príbeh je viac o postave Tora ako o Torchovi ale je to veľmi fajn. Vrelo odporúčam!

MerkatTV
MerkatTV | 4.2.2020 | Rick a Morty #03

Konečne dobrý diel. Príbeh je konečne na úrovni seriálu. Kresba je zlá a čeština sa tam nehodí ale zatiaľ je to najlepší diel zo série.

MerkatTV
MerkatTV | 4.2.2020 | Rick a Morty #02

Zase to nie je na úrovni seriálu a bavili ma iba krátke príbehy. Ak by boli knihy postavené iba z nich bolo by to fajn. Kresba sa mi veľmi nepáči. Aspoň trochu dobrá je vo vianočnom zošite.

trudoš
trudoš | 4.2.2020 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Přesně jak slibuje anotace, je to ještě větší nářez, než první díl. Rozhodně není nouze o nečekané zvraty ani brutální scény. V tomhle ohledu komiks plní svůj účel na jedničku, včetně zábavné nadsázky. Horší už je to s prací ohledně postav. Přestože Mark Millar vytvořil několik opravdu děsivých momentů, často se nezdá, že by na protagonisty nějak zapůsobily - zhanobení mrtvoly Plukovníka Pravdy tým „superborců“ příliš neřeší, vyvraždění množství sousedů Kick-Assovy tajné lásky sám hrdina ani nekomentuje, a závěrečné škemrání Čuráka o život působí absurdně ve světle jeho předchozích činů. Jistě, je to nevycválaný puberťák, který neví co s hormony, ale taky člověk, jenž neměl nejmenší problém střílet do nevinných lidí či dětí. Ovšem uznávám, že tahle série tu není od toho, aby se brala vážně. Navíc nutno přiznat, že autor neopomíjí pracovat se skutečnými životy hrdinů a právě zde dochází k hodně pozoruhodným komplikacím, které slibují velmi zajímavý vývoj do příště. Máme se na co těšit.

Netorack
Netorack | 3.2.2020 | Prcek Chlupino #1: Žravá mořská panna

Potvrzuji, že je to snad nejlepší komiks pro velmi malé děti (takový, který si přelouskají samy). Moje 3,5letá dcera si knížku "přečetla" sama a velmi dobře jí porozuměla. Za to dávám plnou palbu. Nevýhodou je, že i pro takové prtě je to akce tak na pět minut. Ale zase jsme to jeli ten večer třikrát :)

Mleako
M Mleako | 3.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Rozmýšlím se mezi dvěma a třemi hvězdami. První sešit měl fajn myšlenku, která by zasloužila víc rozvinout, ale pak se to zvrhlo v random setkání s Beastem. Setkání s Wolverinem bylo taky ok, ale nic převratného. Sešit s Thanosem je jednoznačně nejlepší část tohohle kompletu a hlavní důvod, proč uvažuji nad vyšším hodnocením. Zajímavá myšlenka i provedení a povedený příběh, který funguje skvěle i sám o sobě. No, a nakonec přepálený 90s srossover s X-Force - výmaz s obrovskými svaly, ale žádným obsahem. Náhodná bitka, kde stříká testosteron na všechny strany, ale do druhého dne ji zapomenete.

Mleako
M Mleako | 3.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Co se týče vizuálu, tak kresby postav mi přišly v pohodě, ale ty renderovaný pozadí jsou v mnoha případech dost příšerný a nevím, co autora vedlo k tomu je použít. Možná nerad kreslí cihly/budovy? Tematicky je to sice vykradený Dark Knight, ale na Spideyho je to naroubované celkem zdařile. Jsou tam samozřejmě dějový nesmysly (viz zlomená ruka a power boost po převlečení do kostýmu), ale zároveň jsou tam fajn motivy (JJJ, MJ, mrtvola Dr. Octopuse) a dobře to vystihuje tu osudovost posledního boje. Akorát jsem teda čekal trochu definitivnější závěr. Celkově je to zdařilý book a ty 4 hvězdy si to zaslouží, ale víc ne, protože už jsme něco podobného viděli a Miller to zvládl mnohem líp.

hroubek
hroubek | 3.2.2020 | DC komiksový komplet #081: Superman / Batman: Generace

Když, jsem viděl obálku, tak jsem si říkal, další komiks se Supermanem a Batmanem v tomto kompletu, který určitě nepotřebuji, a zabírá místo pro jiné hrdiny. A zrovna u tohoto komiksu sedí přísloví, nesuď knihu(komiks) podle obalu. John Byrne zde rozehraje velmi zajímavý a parádně napsaný příběh dvou nejslavnějších hrdinů od DC. Byrne si hraje s naším očekáváním, upravuje příběhy, a nebojí se být tvrdý na hrdiny. Jelikož, se příběh odehraje na ploše skoro celého století, tak se mění stylizace a i tempo samotných příběhů. Byrne výborně pracuje s tím jak dané komiksy v určitých letech fungovaly, a zde tomu skládá poctu(naivita, odlehčenost, temnost atd). Superman/Batman: Generace je hodně povedený komiks, který v sobě skrývá mnohem více, než se na první pohled zdá.

Spider-man
Spider-man | 3.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Depresivní, temný, to všechno ano. Zestárlej Spíďa s dojebama, super, jen odhalení padoucha mě zklamalo...měli tam nechat jen týpka, co chce megalomansky ovládnout New York. Věřím, že starej Péťa a starej jásavej JJJ mají potenciál na lepší příběh.

Darker
M Darker | 3.2.2020 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Výborné, ale krátké, chtělo by to hned další díl. Nebo by to mohl vydavatel vydávat klidně po dvou dílech, když je to takový "sešitek" :)

Norri
M Norri | 2.2.2020 | Lex Luthor: Muž z oceli

Parádní komiks se skvělým příběhem a famózní kresbou. Užíval jsem si každou stránku.

MEGA
MEGA | 2.2.2020 | Swamp Thing - Bažináč #04: Hejno vran

Další skvělý díl Bažináče. Musím ale přiznat, že mám trochu smíšené pocity. První dva sešity jsou jedny z nejlepších v této sérii, třetí je slabší a zbytek i přes změnu zasazení a měřítka, jsem si užil. Místama mně to však přišlo strašně zdlouhavé kvůli neustálému vysvětlování a představování postav. Sešit s Krizí tomu také nepomohl. Ovšem samotný konec byl něco úžasného. Pořád dávam 5*, ale tentokrát s odřenýma ušima.

SomeOne
SomeOne | 2.2.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #02: Hledaný

První dva sešity jsou skvělé, výborně navazují na předchozí knihu. Ovšem u dalších dvou sešitů mi přijde, že Zdarsky tam najednou chce nacpat obrovské množství věcí, což ve většině případů nedopadne dobře, tato kniha bohužel není výjimkou. Doufám, že něco podobného nebude ve třetím dílu.
Konec tohoto dílu je také lehce zmatečný, najednou se tam děje něco, co vůbec nesouvisí s předchozím dějem této knihy.
Abych ale nepsal jen negativa, musím pochválit kresbu, která se povedla.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 2.2.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Nebavilo. Vlastne som si to dosť pretrpel. Biedny scenár, slabá kresba, nezaujímavé a nesympatické postavy. To všetko mi vadilo a po predošlej knihe, kde ma to ku koncu bavilo viac, tu som to ledva vedel celé dočítať. Najhoršia Modrá Crew.

sedw
sedw | 2.2.2020 | Skalpy #06: Hlodání

Zatím rozhodně nejdrsnější a nejpřekvapivější díl. Nebudu ani naznačovat, co vše se zde událo, ale byla to jízda, kterou jsem přečetl na jeden zátah. Vždy, když mám pocit, že už mě Aaron nemůže ničím překvapit, v dalším díle mě vyvede z omylu. Silné dílo a jedna z nejlepších sérií, co u nás vychází.

sedw
sedw | 2.2.2020 | Skalpy #05: Úplně sám

Nechápu, jak to Aaron dělá, že drží takto vysokou laťku. V rezervaci nám přibývá nová postava, která může velmi zamíchat kartami. Zároveň je však v tomto díle rozkryta minulost dalších hlavních postav, díky které se hlouběji dozvídáme o jejich motivaci dělat to, co nyní dělají, zároveň nám je odhaleno jedno z hlavních tajemství, které se táhne již od začátku série.

SNUFKIN
SNUFKIN | 2.2.2020 | O Červenáčkovi

Takovy tisnivy.

sedw
sedw | 2.2.2020 | Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech

Naprosto parádní díl zaměřený na osudy jednotlivých postav. Dozvíme se více z minulosti Carol, posune se děj ohledně Dina a zásadně se posune linie ohledně Hmongů. Drsný, syrový díl, který, ač neposune hlavní děj, řadím zatím jako nejlepší.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #085: Jean Greyová

Díky komentum zde jsem taky neměl kdovijake očekávání... Ale opět to není tak strašný. :) Tři příběhy:
1) zajímavý námět o tom, jak puberťačka nebyla připravená na své schopnosti, obzvlášť se slyšením všech myšlenek kolem by mohl mít problém kdokoliv a zbláznit se z toho nebo se uzavřít do sebe, myšlenka se mi líbí, provedení také, malba dost dobrá ve stylu alexe rosse, ale nemá jakoby co nabídnout (prostě puberťačka a lidi, no) = 1 sešit

2) svatba Jean a Scotta, ukecany, dlouhý, odkazy na všechno možný, zápletky v pozadí, nakonec to nebylo špatný, paradoxně mě nejvíc zaujal asi Sabretooth(?), Co je v pozadí uvězněn kovy na rukou a držce a sleduje všechny z povzdálí = 1 strana :D ... Kresba mi připomíná "bratři ve zbrani" (nhm 8x9?) , Ale tisk v knize je takovej jetej, jakoby sken starýho papíru.... = 1 sešit

3) sci-fi apokalypsa příběh (volně navazuje na svatbu) opět se spoustou odkazů na komiksy/události, co neznám a nečetl jsem, začátek je prekombinovanej... Tenhle příběh, co ostatní haní, mě bavil až téměř do zkratkovitého konce... Každopádně je fakt, že by tam mohl být místo kyklopa a féniksky kdokoliv a podle mě je to spíš příběh o Cableovi, který mě jako postava dost zaujal a vůbec jsem netušil, že je synem těchto dvou, odeslán do budoucnosti nakažen Terminátor virem a že na konci z něj bude takovej Brutus... :D myslel jsem, že je to voják uzdravenej tím železem bez spojitosti k těm dvěma, bez psycho schopnosti ... Každopádně zajímá mě, stejně jako stryfe, chytar nebo jak se jmenoval ten prerostlej, páč mám dojem, že jsem kdysi měl en komiks , kde byli oni jako kámoši tvořící nějaký tym :D kresba je fajn, určitě šla kreslíři lip technika než lidi, jejichž xichty jsou nekdy řekněme nevzhledné, některý 2stranky mi připomněly "Drsnou školu" = 4 sesity

Určitě je to zajímavější než Quiksilver, co dostal 2* a kresba má i co nabídnout, účel to plní jen v 1 sešitě, jinak o Džín neřekne nic až na tu mega historii plnou šílenosti, to mě vždycky dostává .... Takže 3* zasloužené

Fry
A Fry | 2.2.2020 | Živí mrtví #30: Nový světový řád

Živí mrtví #30: Nový světový řád - Finále je za dveřmi a hrdinové mají před sebou poslední story arc. Po všech útrapách a problémech se průzkumný tým setkává se zcela obnovenou civilizací se všemi klady i zápory z dob ještě před apokalypsou. Ne všichni však apelují k tomu souhlasit s jejich způsobem života a 'nový světový řád' ještě přece nemusí znamenat návrat k starému kastovnímu systému, kde si nejsou všichni rovni. Nechci předjímat, ale tohle vypadá na nejdůležitější a zcela nejzásadnější zlom celé série, tak uvidíme jak to dopadne ... Za mě 4*!