karl173
karl173 | 23.6.2019 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

No... hodně těžko se mi hodnotí tento díl. Vezmu to od začátku. První polovina komiksu je jedno velké, dlouhé a napínavé nahánění zombíků. Má to dobré nápady, ale místy už to trošku nudilo. Nevím, ale zkrátka velká horda zombí už mě prostě moc nevytrhne. Jenže, ve správnou chvíli dostal komiks ten správný impulz a druhá polovina je zas úplně z jiného soudku. Je to emocionální bomba. Bohužel po dočtení jsem zjistil ale jednu nechtěnou věc. Ta velká dávka emocí co nám komiks dávkoval se u mě nějak nedostavila. Nevím čím to je, ale i když jsem při čtení hltal každé slovo, tak v průběhu a ani na konci to se mnou nic nedělalo. A to mě docela znepokojilo. Nevím jestli jsem prostě v tu chvíli nebyl připravený na něco tak emotivního a třeba se to dostaví až časem, a nebo jestli jsem právě zjistil, že mi jsou osudy postav v této série už lhostejné a tím pádem můj zájem u této série tak trochu uvadá? Těžko říct. Vím ale jistě, že je to stále dobré a na to, kolikátý je tohle díl, tak je to až neuvěřitelné, jakou si to pořád drží kvalitu. Ve čtení budu určitě pokračovat, ale možná už mě prostě neumí ničím Kirkman vysloveně posadit na zadek. Ale kdo ví?...

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 23.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Zajímavé, ale nekonzistentní. Poslední dobou mě u NHM vadí, že mám sice širší spektrum příběhů v jednom booku, ale ne vždy si to sedne. Tady máme dva rozdílné příběhy, které od sebe dělí i několik let vývoje. První se mi líbil víc, ale je to retro v budoucnosti. Ukecanost a utahanost byla někdy přespříliš a u třetího sešitu jsem si někdy říkal, kdy už to skončí. Nové pojetí a kresba mi paradoxně sedly víc, ale absolutně mě nebavil příběh. Nedokázal jsem se s ním ztotožnit a ani hlavní postava nebyla uvěřitelná svými motivy a pohnutky. Přišlo mi to stylem, tak to je, tak to tak dělej. Možná je to dáno i vytržením z kontextu, ale tak, jak to j v NHm edici, to prostě mate. Vcelku to bylo slušné počtení. Pobavilo na tři hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 23.6.2019 | Bezimena

Zajímavé, procítěné a emotivní. Chytal jsem se za hlavu, ale zároveň jsem kolikrát nevěděl kvůli čemu se za ni mám chytat. Když už jsem si říkal, že se chytám, tak jsem otočil na další dvoustranu a zase nic. Tohle se nedá pochopit na jeden zátah. Je to asi nový žánr komiksu, který se ve světě rodí, tzv. symbolický komiks (nebo komiks symbolismu). Kresba je nádherná a velmi realistická, co se proporcí a lokalit týče. Pro mě to bylo zase něco nového, ale jelikož jsem z toho takový perplex, a trochu mi i vadilo to ne-panelování, tak nevím, jestli dát 4 nebo 5. Nejradši 4,5, ale budu favorizovat kresbě, takže nakonec 5 ;-).

karl173
karl173 | 23.6.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Tento díl je akční jízda od začátku až do konce a je plná větších i menších příběhů. Kirkman zkrátka nepolevuje a je to pořád zábava to číst. Nicméně velký boom čekám, až v příštím díle. Jak řekl Rick " šlo to až moc jednoduše " .

GORERATED
GORERATED | 23.6.2019 | Gantz #23

Tohle byl hodně slabej díl. V podstatě jedna velká zmatená bojová scéna. Texty mají asi takovou náplň jako "je to kampáááň" proslov.

krvinka56
krvinka56 | 23.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Rozhodně bych nečekal že mne příběh s Bejnem bude bavit ale bavil mne. Čekal jsem jen tuctovou mlátičku kde o nic nepůjde, ale naštěstí ze začátku to je dobré. A hlavně pobavila scéna ve fasfůdu asi bych si taky nedal Jokerrizované hranolky. No finální bitka je fajn i když Bejn musí projít Arkhamovým ústavem a setkat se s místními ranaři jen škoda že nestanul proti Jokerovi. Závěr byl snad každému jasný i když to jak to Bat zvládne a díky čemu no nevím. Vlastně proč ty dva jdou proti sobě když jsou ve výsledku stejní stejný osud stejná motivace. Bylo by fajné kdyby spojily své síly. Kresba u toho příběhu je dobré i barvy.
Posléze nasledují tři krátké příběhy kde mne nejvíc zaujal ten s Bažináčem a nej hláška dle mého je: Bažináč na Batmbna: K čemu potřebuješ auto? načeš semu dostane povedené odpovědi Nevím. K čemu potřebuješ tělo? Kresbu má tento příběh horší ale ve spojení s barvami k němu dokonale sedne užil jsem si to.
Dalším na řadě je ten příběh se psem no tady vede jednoznačně Alfréd kresba je super a myslím si že barvy tomu to příběhu trochu škodí stačilo si s němi vyhrát a mělo by to lepší atmosféru na začátku bych ubral na barevnosti. A jo fajn tak takhle přišel k Batdogovi super :-)) ale jinak je to povedený příběh co mi sem zapadá.
Naposled dávám ten rozhovor s Gotham giirl není t úplně ono jak kresebně tak tím čím se to snaží být i tím co z toho nakonec vyleze. K Batmanovi mi to prostě nesedí má to být nabručený temný rytíř který žije osamělý život. Ale hádám že každý hrdina si zaslouží jiskřičku naděje. Ale v přídě Batmana dofám že mu ji někdo pořádně zadupe do zemeně.
Hlavní příběh by si nejspíš zasloužil tři hvězdy ale čte se to dobře plus dva přidané krátké příběhy se mi líbili hodně kor když mám fakt rád Bažináče. Jo a vyskytne se tu na moment Superman. a docela by mne zajímalo jak se Bat dostal do pevnosti osamění (a jo vždyť je to Batman nejlepší detektiv na světě). Na to kolik kniha stojí je zpracována dobře za mne spokojenost a jsem rád že tu znvuzrození vychází.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 23.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #02: Black Mantova pomsta (paperback)

Jednička má jisté výhrady, stran příběhotvornosti, ale nebýt ji, tak tenhle díl by si enmohl dovolit být takový, jaký je. Tady je opravdu vidět, že někdo píše s přemýšlením nad nějakým větším příběhem. Přitom to funguje samo o sobě, ale naprosto jasně je vidět, že Abnett něco chystá a tenhle "Rybíz" charakter mi prostě sedl. Opravdu. Aquaman přišel ve správný čas (myslím do Čech). Příběh je epičtější a krásně dokresluje jedničku. I kreslíři už se trochu vzpamatovali a působí to konzistentněji. Za mě suprová porce superhrdinského komiksu. Nemám co dodat. Nicméně, jelikož už nejsem úplně odvařený ze superhrdinů, tak dávám 4 z 5. Je to standard a naprostý mainstream, který mě pobavil, ale do očí bůhví jak zase nepraštil.

rewkon
rewkon | 23.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Velmi hezky nakreslená záležitost vhodná pro dětské čtenáře fakt jsem si bavil.Navíc dostanete dva uzavřené svazky každý po 4 sešitech.

trudoš
trudoš | 23.6.2019 | Gantz #23

To je tak obskurní, že to není možný. Nádhera.

trudoš
trudoš | 23.6.2019 | Ú.P.V.O. #08: Vražedné místo

Jak se mi předchozí díl líbil moc, tak tady jsem trochu narazil. A to z prostého důvodu - co, kdo, proč? Ke cti autorů dlužno podotknout, že v závěru se vše podstatné vysvětlí, ovšem je tu tolik návazností, že bez jejich připomenutí budete v ději lítat jak papoušek na tříkolce. Ale protože je znám (díky, můj milý čtenářský deníčku), byl jsem s obliga. Přesto mě zápletka občas dokázala zaskočit, jako třeba v případě náhlého zjevení Humra Johnsona.
Pořád si však stojím za tvrzením, že Ú.P.V.O. drží pohromadě daleko víc, než celý Hellboy. Jen pánové Mike Mignola a John Arcudi umějí špatně připomínat podstatné a na můj vkus rozjíždějí příliš mnoho linií, které se pak snaží spojit do jednoho celku. Člověk potom snadno zapomíná, na co se soustředit a co je jen umělecký plevel. Dost možná právě proto poslední album vůbec nefunguje samostatně a bez znalosti předchozích knih není šance se v ději orientovat. Na druhou stranu ta paranoidní atmosféra evokující prvního Vetřelce stojí rozhodně za to.

rewkon
rewkon | 22.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #069: Great Lakes Avengers

Kresba v pohodě pár vtipů ,ale není to můj styl ,ale fanoušci Deadpoola a podobných kravin to bude asi bavit.

SomeOne
SomeOne | 22.6.2019 | JLA: Svoboda a spravedlnost

Toto je první komiks s kresbou od Alexe Rosse, který jsem četl. Ve většině komentářů na této stránce je jeho kresba vychvalována, avšak mně úplně nesedí. Některé panely sice jsou povedené, ale v celé knize jich je opravdu pár. Není to úplně špatná kresba, je docela dobrá, ale určitě by se na ní dalo něco vylepšit.
Jinak příběh je docela dobrý a jsem rád, že Liga se zde nepotýká s normálním záporákem, ale řeší také něco jiného, a zároveň se tu také dočkáme Ligy v trochu jiném světle, ovšem to si na konci obhajují.
Celkově je to dost povedené čtení a doporučuji to všem fanouškům Ligy spravedlnosti.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 22.6.2019 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 1

Ujetá jízda Indiho docela v pohodě je to takový Marvel kresba je super ,ale je tady pár drobných momentů např. Když zabíjí Dunna tak jeho sestře je to úplně jedno 3-5

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 22.6.2019 | Star Wars Omnibus: Boba Fett

Skvělé hlavně 1 příběh kde boba hledá nejdříve(najme ho Vader kvůli tenhle ne kvůli Abalovi) generála Abala Kordu,ale pak zjistí že má záhadnou truhlu ,která je vzácná tak se rozhodne jí vzít ,ale Vader jí chce taky tak se porvou zbytek je průměr 4-5

Fry
A Fry | 22.6.2019 | Lobo: Kontrakt na Boga

Lobo: Kontrakt na Boga - Čekal jsem propadák a o to víc jsem překvapen, že to vlastně až tak špatné nebylo. Celá ta náboženská zápletka je totiž hned od začátku velmi dobře pojata stylem všemohoucího a všudypřítomného stvořitele, jenž si vás najde opravdu všude. Obyvatele Háje jsou tudíž tak docela v háji, tedy až do chvíle, než se této práce ujímá samotný velký šéf, a to bez nároku na honorář. Akce pak střídá akci, přichází krev sající andělé, jazyky trhající démoni, hříšníci, čtyři Pepkové apokalypsy a na závěr i finální rozhřešení ... Za mě 4*!

P.G.
P.G. | 22.6.2019 | Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 03

Sebrané soudní spisy soudce Dredda nám vstoupily do osmdesátých let šestadvacetidílným příběhem Soudce dítě. Ve třetím svazku sebraných spisů je to nejdelší soubor, ostatní v knize jsou většinou jedno či dvou až čtyřaktovky. A právě ve srovnání s těmito krátkými (a většinou údernými) příběhy je dobře patrné, jak je Soudce dítě nevyvážený - jsou v něm parádní díly (jako tříaktovka s Farem) i nicneříkající vycpávky (jako je např. Příběh mimozemšťana nebo Hladová planeta). Proto musím brát tvrzení ze zadní strany obálky o "nadčasové klasice" příběhu Soudce dítě s velkou rezervou. Ano, je to klasika a svým pojetím v Dreddversu možná určitým způsobem nadčasová, ale ze zpětného pohledu mám dojem, že především proto, že je tak dlouhá a díky té délce se v ní zápletka a zjevné rozuzlení tak nějak ztratí. Prostě 26 dílů se spoustou vycpávek je moc. Ve zbylých příbězích sebraných spisů také postrádám více příběhů s Dreddovským filozofováním, které jsem si tak oblíbila ve druhém svazku. Máme tu sice příběhy jako Měsíc šílenců, Klepání na dveře, Chcete se někdo přiznat nebo Neamerické graffiti, které se mi hodně líbily, ale zbytek je mnohdy průměrná akce. Kresba je opět černobílá pérovka, v některých příbězích se mi ovšem nelíbila (na McMahona jsem si prostě nezvykla).
Shrnuto a podtrženo: Třetí svazek sebraných spisů má nejvíce stránek z u nás doposud vydaných svazků, ale je bohužel také nejvíce nevyvážený. Ale i tak jsem se při jeho čtení bavila a užívala si Dreddovskou atmosféru dystopické budoucnosti.

A nezapomeňte - přiznání získané lstí obstojí u kteréhokoliv soudu v Mega-City.

SomeOne
SomeOne | 22.6.2019 | Iron Man: Extremis

Kresba se v tomto případě docela povedla, je to spíše taková malba. Příběh to má také zajímavý, líbí se mi na tom, že Iron Man a Tony Stark jsou od celého světa vnímáni trochu odlišně, ale tak to je i v dalších komiksech, a také, že je zde více řešen jejich "vztah". Je to dobré čtení pro fanoušky Iron Mana.

SomeOne
SomeOne | 22.6.2019 | Joker

Výborný příběh pro ty, kteří chtějí více poznat Jokera. Jeho parťák mi výborně k němu sedl, takhle je to skvělá dvojka. Kresba se povedla, místy trochu hraničí s malbou.
Na konci se s Jonnym stalo to, co jsem čekal, ale to asi nejsem sám. Plus jsem rád za krátký výskyt Batmana.

S4TW
S4TW | 22.6.2019 | DC komiksový komplet #043: Batman: Podivná zjevení

Já byl spokojený, protože tohle retro se povedlo. Na jednu stranu to pořád obsahuje takovou tu retro hloupou naivitu, která je vlastně až skoro fajn. Na druhou stranu i dnešní optikou je to velmi slušně napsaný dramatický příběh, který hodně vychází z klasického Batmana, jak ho vnímáme dodnes. Místy to má dokonce až skoro hororovou atmosféru. Textu sice není málo, ale kupodivu se to celé dobře čte, navíc ze začátku, když to psal ještě Englehart, tak byla dynamika na opravdu vysoké úrovni a i ten text byl nějak rozumně redukovaný. Co je ovšem hlavní silou tohohle komiksu je kresba, ta je parádní, úžasná a krásná. Nejvýstižnější slovo, které mě napadá je - tvrdá. Což odpovídá mému pocitu z celé knihy - tvrdý, drsný, nekompromisní. Až mě mrzelo, že jsem v sérii nemohl pokračovat dále, neboť mě to nad očekávání chytlo. Taky jako pár lidí, jsem si všiml několika chyb překladu, chápu, že textu bylo mnoho, ale je škoda, když to takhle bije do očí. Povedl se i závěrečný retro (tentokrát teda starší retro než hlavní retro) kousek, který je ve stylu původní batmanovské klasiky - detektivní drama.

flipflop
flipflop | 22.6.2019 | Bezimena

Kresba je fakt propracovaná. Příběh zajímavý, ale těžko pochopitelný. Ani doslov mi to moc neulehčil, spíš naopak. Bohužel to pořád nějak nechápu. Jako nevšední raritka ale dobrý.

flipflop
flipflop | 22.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Čistá nádhera! Příběh je jak se patří hrdinský, dívky krásné. Kresba nebo malba, když je v tom ten rozdíl, úchvatná. Po předchozím hodnocení jsem se musel znovu podívat, kdeže tam byly ty citoslovce. Ani jsem je nejdřív nezaregistroval, takže v pohodě. Texty i font mi tam také sedí. Těším se na pokračování.

rewkon
rewkon | 22.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Bylo to divné všichni furt fňukali promarněný potencionál.

Norri
M Norri | 22.6.2019 | Skalpy #04: Hryzání ve vnitřnostech

První třetina (Rachot v budoáru) je nezáživná depka, ale pro pochopení postav je pravděpodobně důležitá. Ale ten zbytek (Hryzání ve vnitřnostech), tam zase Aaron rozjíždí bomby. Hlavní příběh je tentokrát věnovaný Dinovi Zakrslému medvědovi a náčelníkovi Rudé vráně, který se pomalu, ale jistě, stává mojí nejoblíbenější postavou. Ani tentokrát se naštěstí neopakuje zběsilé skákání v čase, jako tomu bylo v druhé knize, a Aaron nám servíruje další dávku marnosti, beznaděje a nevyhnutelnosti. Ale také adrenalinu a sladké chuti pomsty.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Justina a Julietta

Za mě super. Co jiného také čekat od de Sadeho. Drsnost a drsnost a klidně bych se nebál i přitvrdit. Komiksu bych vytkl hlavně jeho zkratkovitost v ději. Jelikož je rozdělen do určitých kapitol - většinou podle vyprávění, o kom zrovna je a kde se ten daný člověk zrovna nachází - děj dané kapitoly nevyplyne tak jednoznačně, resp. je moc zkratkovitý až útržkovitý. Tím pádem to pak může svádět k tomu si myslet, že Cáceres chtěl hlavně vykreslit jen sex a fetish. Což si přímo nemyslím, že byl jeho záměr, aspoň ne tak okatě. Proporce těl a kresba se mi moc líbily a je to velmi kvalitně adaptované. Číst se to už dnes fakt nedá, možná tak fajnšmekři ocení. Navíc dnes je de Sade v podstatě překonán. Nikdy by už nemohlo něco takového zaujmout pozici v dnešní době. Posunuli jsme se a úchylky a chtíč v dnešním světě vnímáme jinak a také akcentujeme úplně jiné prvky v realizaci naší sexuality (viz ochlupení, holit se, tvary boků, apod.). De Sade je v podstatě už sexuální dějepis, ale to neznamená, že nemůže pobavit a díky barvitému ztvárnění Cácerese jsem aspoň na chvíli mohl nahlédnout do historie a říct si, fuj, tohle teda ne. Takhle žít nechci a přece si pak uvědomím, že se to dělo a nic s tím nenaděláme.

Fry
A Fry | 21.6.2019 | Sága #09

Sága #09 - Poslední kniha, tedy alespoň prozatím, oficiálně jsme totiž teprve v polovině. Opět se posouváme v čase, stále se většinu příběhu debatuje o ničem a zase někdo umře ... Šablona podle které Vaughan vypráví údajně 'jednu z nejlepších komiksových sérií nového tisíciletí' ale už před pár díly ztratila na svém kouzle. Upřímně, v této sérii pokračuji spíše ze setrvačnosti, jelikož se občas objeví i nějaká ta dobrá myšlenka, jíž nastavená šablona následně bohužel zlikviduje. Hvězdičku přidávám za Alanino ejakulační vyvrcholení ... Za mě 3*!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Poslední jednorožec

Nebavilo. Jen ta kresba stojí za to. Pořád prostě nechápu o co tam jde. Děj mi uniká a nechytám se. Proč proč proč to všechno.... Aspoň to bylo stravitelnější než ten animák. Od něj jsem asi moc čekal a nakonec nic. Jestli mi někdo trochu pomůže celou kauzu Posledního jednorožce osvětlit, klidně mě kontaktujte. Já se fakt snažím, ale mě to fakt nebavilo a pro mě byl komiks jen změť sekvencí a prostřihů mezi scénami.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #072: New Mutants

Trochu chaos. Můj první dojem. Nevím, jak to celé brát a co mi chce tím vším básník říct. Marvel Graphic Novel dobře představí nové hrdiny a dá jim nový směr. To sedlo a je to pro mě dobový ekvivalent Giant-Size X-Men z roku 1975. Kresba už jeví jist dávky stáří, ale pro ty účely seznamováku to šlo nějak přežít, ale místy prostě ukecané a zbytečně utahané mezi panely. Naopak jsem rád, že už další story arc kreslil někdo jiný a trochu jsme se i posunuli v časové linii. Postavy jsou etablované s vlastními cíli, ale to je asi tak vše co jsem vnímal. První sešit ještě dobrý, druhý už pokulhával, ale zbytek už byl fakt chaos a už se mi pozornost rozjela na všechny světové strany. Snad jen kresba a akční scény to trochu zachránily. Věřím, že mít větší znalosti nebo zkrátka mít víc načteno, hodnocení by bylo asi lepší. Takhle s tím medvědem to prostě necvaklo a já se fakt ztrácel a do toho Warlock na závěr. Nějak moc nahuštěné a matoucí a komiks jsem si moc neužil, i když ta látka je velmi dobrá.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #069: Great Lakes Avengers

Hmm... mě to moc nebavilo. Postavy mi nesedly a nejsou můj styl. Příběh je docela slušný, ale to provedení a způsob superhrdinizace není úplně pro mě v tomto komiksu. Chápu proč se to lidem líbí, jde o vnitřní nastavení a co máte rádi (respekt). Není to blbé a špatné, ale mě to prostě nebavilo. Moderní komiks mi sedl o poznání lépe, ale byl krátký. Za mě střed.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #070: Pet Avengers

Nemám co dodat. Zajímavý projekt a sranda. Proč ne, logiku si to nějakou našlo a je uvěřitelná. Příběh není vyloženě pitomý a jelikož to má plnit účel jisté dávky komedie, tak se to hodí. Kresba je dobrá a čtivá. První story arc je dobrý seznamovák, ale druhý mě fakt bavil o poznání lépe. Tohle je fakt slušný a věřím, že pokud si toto získá své fanoušky, tak ti to budou vyloženě milovat - není nic mezi. Buď dobrý ok nebo bezmezně milovat.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

Solidní komiks. Pobavil a potěšil, takový standardní Claremont a Byrne (a další). X-meny a jejich dílčí story arcy mám vyloženě rád tak, že je kupuju anebo je aspoň beru, že jo dobrý, ale doma je nepotřebuju. Tohle je bohužel ta druhá možnost, ale pořád jsem se bavil a na přečtení doporučuji. Slušné a solidní příběhy, akorát přes svou roztříštěnost mezi sešity mi to už trochu splývá. Přesto ale jak říkám, pořád slušný.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | DC komiksový komplet #063: Green Lantern: Hledaný: Hal Jordan

Jedná velká splácanina a ještě vytržená z kontextu. Další komiks z DCKK, který bohužel padl kvůli tomu na hubu a upadl tak v nelibost. DCKK apod. mají výhodu seznámit široký okruh lidí v podstatě bez rozdílu a za dobré peníze. Nevýhodou je, když vyjde něco, co prostě nezapadá už ani komiksákovi. Co teprv běžný čtenář, pro něj maximálně splněná čárka nebo obrázek v knihovničce. Tohle není vyloženě katastrofa, ale není to nic, k čemu bych se měl v budoucnu vracet a prostě to mnou projelo. Už ani nevím, o čem to bylo a co tam vlastně bylo. Kresba obyč, nic závratného. Scénář standard. Prostě spotřební komiks na entou. Nic víc.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Mrtvej svět

Spousta lidí mi o tomhle komiksu řekla, že to je nutnost, že to prostě musím přečíst. Nedalo mi to a komiks jsem upaloval koupit a už dočteno. Opravdu nevím, co se na tom každému z mých známých líbilo, já to tam asi nevidím. Možná je to profesní deformace, ale kecy teenagerů a brblání lidí mám v práci každej den. Pro mě nic nového a asi jsem otupělý vůči dialogům v Mrtvém světě. Nicméně to ve finále, a to je potřeba zdůraznit, že ve finále si to sedlo a komiks hodnotím vcelku kladně a musím říct, že už jsem aspoň trochu pochopil, co na tom lidi vidí. Kresba je specifická a jistá dávka zvyku je vyžadována, ale nic dramatického. Odstín modro-zelené dodal komiksu jistý ráz, který byl ctěn po celou dobu a tím pádem to mělo nějaký směr (asi reminiscence, odtažitost od reality, nevím, to je na každém z nás). Často se v komentářích opakuje zkrácený konec, protáhnout, apod. Ten pocit jsem neměl. Spíš jsem si říkal, co bylo dál, no co je sakra dál, ale naopak mi to sedlo přesně tak, jak to mělo. Konec to celé uvedl na úplně jinou rovinu. Jdeme pomalu do kopce a pak strmý pád, tzv. plot twist se povedl. Opravdu je to prostě změť pubertálních výroků a nespokojeností, které až ale ve finále dostanou patřičný rámec a troufám si říct i pochopení.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.6.2019 | Rick a Morty #01

Pro mě střed. Je to to klasické, co si představím pod pojmem franšíza či licence. Karl173 píše dobře, že se komiks tváří plnohodnotněji než u jiných adaptací / rozšíření nám známých seriálů - oproti takovým Simpsonovým či Futuramě asi jo. Nicméně, když si to v hlavě přeberu, není to prostě nic k čemu bych se vracel. Paradoxem je, že u seriálu ten problém nemám. Čím to je? Ne to co platí u seriálu, musí totiž automaticky platit u komiksu či jiné adaptace. Víc k tomu nemám - pro mě to prostě není. Je to dobrý, slušně napsaný, dobře namalovaný, jede to v duchu seriálu, ale dál prostě nic. Mám to asi jak cyboy, četl jsem dnes (taky v pátek) a už nevím o čem to bylo.

Olwen
Olwen | 21.6.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

DiscLose přehodnotil?

Norri
M Norri | 21.6.2019 | Skalpy #03: Mrtvé matky

Paráda! Ačkoliv byly první dva díly super, tak tenhle mě bavil ještě víc. Bavilo mě, jak je tento díl vyprávěný krásně lineárně, bez skákání v čase, a bavili mě i jiní kreslíři v prvním a posledním sešitě. Dál a hlouběji se prohlubují charaktery protagonistů a dál je to napínavé a kulervoucí.

Scarface
Scarface | 21.6.2019 | Američtí bohové #02: Já, Ainsel

Ne, tu jsme dělali jen k první knize.

Fimi
Fimi | 21.6.2019 | Američtí bohové #02: Já, Ainsel

Deckard: nevím

Deckard
Deckard | 21.6.2019 | Američtí bohové #02: Já, Ainsel

Nevíte, jestli bude i u tohoto dílu alternativní obálka?

Fry
A Fry | 21.6.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #04

Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #04 - Trvalo to celé čtyři knihy, ale konečně se do toho začínám dostávat a snad poprvé jsem opravdu zvědavý, kam se bude celý příběh v následujících knihách vyvíjet. Možná je to tím, že se v tomhle díle prakticky vůbec nebojuje, nebo za to může fakt, že autorka nechává umřít jednu z mých oblíbených postav, každopádně jsem spokojený. Uznávám sice, že Alovo osobní dilema bylo trochu off topic a tak trochu zbytečné, ale pořád mě tyhle konverzační dramata baví víc, než akcí nabité souboje ... Za mě 4*!

Liborius
Liborius | 21.6.2019 | Lobo #03: Soukromý očko (2. vydání)

Soukromý očko má sem tam dobrý nápady, ale má taky svý chyby. Především vypravěčské, takže Lobo v tomhle případě nabízí vcelku průměrnou oddechovku. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/lobo-soukromy-ocko/

lantan1
lantan1 | 21.6.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

Mohli si nějak sjednotit jak psát jméno kreslíře Tomá(a)se Giorella. S tím dlouhým a krátkým "a" to tam je tak napůl. Několikrát dokonce na jednom sešitu pracoval na kresbě s krátkým a obálku dělal s douhým :(

Lenny
M Lenny | 20.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Netuším, ale ani si neopravili anotaci - Legie ani Fatální pětistovka v knize nejsou.

karl173
karl173 | 20.6.2019 | Superman Action Comics #02: Neprůstřelný (paperback)

Hned na začátek by se slušelo uvést na pravou míru, že na této knize v roli scénáristy dělal ve velkém Sholly Fisch. Na hřbetu ani na obálce to neuvidíte, ale v sešitě toto jméno uvidíte více jak Morrisona. To samé platí o kreslíři, který zde nakreslil opravdu jen něco málo. Nechápu, když se čtenář tímto stylem tak trochu obelhává. No nic, teď už přijde na řadu shrnutí této knihy a pokusím se být struční.
Morrison si stále jede svojí fantasmagorickou ligu, která mi není po chuti. V této knize se navíc jen tak naťukává a tudíž mě osobně to moc nedalo. Ovšem mnohem lepší práci zde odvádí již zmínění Fisch. Ten svými prostými příběhy a zcela srozumitelným vyprávěním příběhu opět rozšiřuje vše kolem Supermana, tak jako v první knize, přičemž zde na to má mnohem více prostoru a pomohlo to k tomu, že já si tyto menší příběhy mnohem více užil než Morrisonovo mišmaš.
Kresba je tentokrát hodně na střídačku, ale to mi u kratších příběhů zas až tolik nevadí. Nicméně zde není žádná kresba z které bych si sedl na zadek, ale taky žádná z které bych si chtěl vydrápat oči, takže něco mezi.
Jako celek knihu hodnotím kladněji než tu předchozí a to hlavně díky Fischovi. Slabší čtyři hvězdy s odřenýma ušima.

cyboy
M cyboy | 20.6.2019 | Sága #09

Posledni dil pred ohlasenou pauzou, ktera jeste neskoncila, takze dalsi dil je zatim v nedohlednu. A to je teda prusvih. V tomhle dilu se toho stane hodne a snad nebudu moc prozrazovat, kdyz reknu, ze taky pomerne hodne figur umre. Jako jo, je to strasne dobry a ten zlom musel prijit, ale klidne mohla byt par booku jeste idylka. Teprve az kdyz odejdou, zjistite, ze vas Vaughan dostal a neco jste k tem postavam citili. Ach jo.
90%

cyboy
M cyboy | 20.6.2019 | Američtí bohové #02: Já, Ainsel

Skvele, stejne jako prvni dil.
100%

puolpm
puolpm | 20.6.2019 | Batman Detective Comics #06: Ikarus (paperback)

V tejto knihe sa Batman drží pri zemi (drogové gangy, vražda) a nemusí riešiť žiadnu ďalšiu apokalyptickú pohromu v Gothame ako v hlavnej Batmanovskej rade S.Snydera. Harvey Bullock je zaujímavá postava a tento krát dostal dosť priestoru. Tvorcovia sa opäť zmenili, čo je znakom toho že séria Detective Comics sa v rámci New 52 tak trochu hľadala. Dokonca už veľa nechýba a tak sa hádam pribudne ďalšia dokončená série z New 52. 7/10

jh666
jh666 | 20.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Tuší někdo, proč v české verzi chybí sešity 16 a 20 a Teen Titans/Legion Special?

Anton
Anton | 20.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Hodně kvalitní počtečníčko. 9/10
Více se dozvíte již brzy v mé recenzi na kanále Amazing Anton.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #10: Epilog (paperback)

Něco dobrý. Něco míň. Nenavazující sešity.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #09: Květy zla (paperback)

Bloom mě nějak sral. Nápad s Gordonem už se vyčerpal. Nevim no.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #08: Supertíha (paperback)

Zajímavý nápady. Jim Gordon jako Batman je dost fajnový zpestření.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #07: Konec hry (paperback)

Druhej story arch s Jokerem už mě tolik nebavil upřímně.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #05: Rok nula - Temné město (paperback)

Docela zajímavej origin. Oceňuju odkazy a nápady. Jako fialový rukavice.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)

Docela zajímavej origin. Oceňuju odkazy a nápady. Jako fialový rukavice.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #03: Smrt rodiny (paperback)

Tenhle horor já můžu.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #02: Soví město (paperback)

Sovy jsou instant classic.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Sovy jsou instant classic.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Mě ten King baví. I když se hodně motivů opakuje stále dokola.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Pro mě osobně zklamání. Spousta postav a hodně fragmentovaný děj. Chce to pozornost. Záběr je ještě zběsilejší, než jsem si představoval.

kotouczech
kotouczech | 20.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Flash)

Se znalostí Flashpointu určitě oceníte více. Za mě dobrá jednohubka a nažhavení na Doomsday Clock.

louza
louza | 20.6.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Že je pan Lórenc fachman, bez něhož dobrý komiks nepostavíte se ví už dávno. A to i když jde jen o (s)prostý pup jehož předobrazem jsou Burroughsovi hrdinové a Flash Gordon. Úžas nad Stormem ale nepřivádí jen jeho zpracování, ale i jeho zábavovková pravověrnost a gejzíry poťapaných nápadů jdoucí tak dalece před hranici absurdity, že přetáčí ciferník do kladných čísel. Storm je zkrátka dokonale ujetá old school lahůdka. A to i v MDEK vydání. Na tomto místě se většinou rozčiluji nad absurdní velikostí mistrovského evropského formátu, ale zrovna v případě Stroma musím uznat, že jeho malbokresba je spíš víc efektní než extra řemeslná a při bližším zkoumání je nezpochybnitelné, že by jí větší formát asi nijak výrazně nepomohl. Vymodlená kniha z doby, kdy byla masová komiksová fantastika i něco víc, než jen steroidoví borci v latexu. Totální paráda. Doufám v pokračování.

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Thanos: Lom bohů titulní charakter zachycuje z úhlu, v jakém ho možná ještě neznáte, příznivci tohoto marvelovského záporáka by tedy tuto knihu rozhodně neměli opomíjet.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/thanos-2-lom-bohu/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Netvora #02: Krev

Ponárame sa hlbšie do fantasy sveta Netvory a s ňou aj hlbšie do jej problémov. Pomaly sa nám odhaľujú niektoré jej tajomstvá, no to prináša len ďalšie nezodpovedané otázky. Vysoká kvalita vizuálu sa zachovala, nezostáva nič iné, ako sa tešiť na tretiu knihu!
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/netvora-2-krev/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Po nie úplne uspokojivej jednotke vidím stúpajúcu tendenciu.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/batman-2-ja-jsem-sebevrazda/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

Krev v éteru je zaujímavá jazda plná magických eskapád a nechutných nápadov. Škoda, že dianie začne byť postupne trochu nudné a že sa vytratil ten globálny ráz prvých dvoch kníh. Napriek tomu ide o kvalitné čítanie.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/doctor-strange-krev-v-eteru/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Thanos se vrací a celý vesmír se otřásá v základech. Tato kniha ukazuje, že nezáleží na tom, jak mocnou bytostí jste, svému osudu a rodinným hádkám prostě neuniknete.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/thanos-thanos-se-vraci/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Sunstone #01

Romantická komédia, ktorá sa viacmenej drží žánrových mantinelov a okoreňuje to slušnou dávkou erotiky a BDSM. Výborná kresba Stjepana Šejića drží komiks nad vodou, aj keď sa na stránkach práve nedeje nič zásadného. Ako väčšina romantických komédii, stojí najmä na postavách a dialógoch. Pokiaľ vám sadnú, budete tento komiks pravdepodobne mať radi. Pokiaľ ale nie, budete sa pri čítaní zrejme nudiť, nakoľko hlavným motívom je práve vzťah medzi dvoma hlavnými hrdinkami.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/sunstone-stjepan-sejic/

Multiverzum
Multiverzum | 20.6.2019 | Pac & Pussy

Nihilisti, pozor! S Pacom & Pussy si budete rozumieť. A ak sa na ničotnosti vesmíru radi zasmejete, toto je niečo pre vás. Občas silené vtipy dopĺňajú tie, na ktorých sa budete nahlas a úprimne smiať. Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/pac-pussy-albrecht-smuten/

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.6.2019 | Putování s dinosaury

No je to hezky nakreslené, ale nějak mi nejde uchopit celý smysl této publikace (jak tenkrát, tak i dnes). Co tím chtěl vlastně autor říci. Jestli si řekl, jo udělám si epické dinosauří bitvy a různé pózy, tak asi by to stačilo na vysvětlení. Přesto, pro mě to už ani není málo, nebo tak něco. Prostě nejsem cílová skupina a nebavilo mě to. Ať to má příběh, prosím, ale ty dialogy byly prostě otřesné a byly přímo rušivé. Kontinualita děje se mi tak rozbíjela až na úroveň, že bych kolikrát knížku zahodil, navíc princip určitých dinosaurů a jejich myšlenkových pohnutek byl prakticky stejný - žrát, žrát, žrát. Tak proč to psát. Kdyby se to pojalo více encyklopedicky s tím, že tam máme zachycení života dinosaurů komiksem, tak to je něco úplně jiného. Možná to v 80. letech mělo větší váhu a lidé tento způsob vítali, ale v této době je to už překonané podle mého názoru. Navíc BBC odvedlo dobrou práci s dokumenty a místy jsem si připadal, že se dívám na totéž, byť komiks vlastně předchází. Každopádně to je ten problém, vyšlo to u nás v době, kdy to může zajímat opravdu úzký okruh čtenářů (sběratelů). Mně se líbí jen kresba a barva (neřeším chyby a jak moc se posunula paleontologie od roku 1988). Dávám 2 hvězdy za uměleckou stránku a jako pochvalu Zaniru. Jsem rád, že vydávají, jen tohle prostě není pro mě. Věřím, že si to ale cestu ke svým čtenářům najde.

Norri
M Norri | 19.6.2019 | Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie

Druhý díl se postupně zaměřuje na jednotlivé postavy a dodává jejich charakterům hloubku. Dozvídáme se, co všechno se dělo v den a noc během slavnostního otevření indiánského casina a to z pohledu několika lidí. A nechybí samozřejmě také flashbacky. Tím, jak scénář brutálně skáče v čase sem a tam, a jak se příběhy jednotlivých postav kříží, tak mi tento díl připomíná film Pulp Fiction. Říkám si, jestli je to nutné, aby tam bylo tolik skoků v čase, jestli to není jenom scenáristická berlička k tomu, aby scénář vypadal zajímavě? Jestli by to bez těch skoků nebylo lepší, protože je to občas fakt nepřehledné? Kdysi mi někdo říkal, že viděl Pulp Fiction sestříhány tak, aby scény byly ve správném pořadí. A prý to byla dost nuda. Takže to beru tak, že to prostě nutné je a díky tomu ani druhý díl Skalpů není nuda.

cyboy
M cyboy | 19.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Jo jo, upsal jsem se. Obcanku vratim hned zitra.

perak
perak | 19.6.2019 | Hitman #04: Odvážným štěstí přeje

Kniha začíná úsměvným vánočním příběhem - před Vánoci si ho přečtu znovu, abych se naladil na tu správnou atmosféru. Dokonce je to ve verších. A pak už je to celkem na vážno vyprávěný příběh, kdy Tommyho s Nattem dohání hříchy minulosti v podobě party z SAS. Samozřejmě nechybí vtip, hlášky, nadsázka a kupa rozstřílených mafiánů, ale v tomto příběhu to není ten hlavní atribut - alespoň pro mne nebyl. A zase nechybí pár nových nezapomenutelných postaviček - tentokrát předevím Pánský WC Louie. No a ještě bych chtěl zmínit, že je vidět láska autorů k hospodám - to, jak si vyhrají s různými postavičkami a občas na pozadí hodí nějaký ten vtípek, opravdu pobaví.

P.G.
P.G. | 19.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Vypadá to jako Storm a přitom to není Storm... Na tuto knihu jsem poprvé narazila na Crweconu a po prolistování si řekla - nádhera, to chci! A tak se také stalo. Jenže, jak se říká, dojmy a pojmy mnohdy nejsou totéž. Nejprve tedy k dojmům - velký formát (větší než MDEK), plnobarevná malba (ano, malba) a bonusy dělají z útlé knihy "must have" záležitost. Jenže ony pojmy (tedy když se do knihy začtete) bohužel přináší do dojmů tu a tam povážlivé stíny. Prvním stínem jsou pro mě bubliny, které svojí ostrou geometrickou konturou působí v malbě hodně násilně. Představtre si, jak by asi vypadala Mona Lisa, k jejímž ústům bychom přilepili takový ten lepicí papírek s textem... Situace je o to horší, že na velkém formátu jsou bubliny - velké. O těch děsivých citoslovcích (zejména jak vypadají) se raději zmiňovat nebudu... Druhým stínem je pro mě absence děje. No, sice tu něco jako děj je, ale to jen proto, že bez bublin by to nebyl komiks, ale něco ve stylu artbooku. Což by bylo možná lepší, protože by a) bubliny nerušily malbu a b) to bylo stejně jedno, neboť kresba je natolik detailní a scény natolik podrobné a rozfázované, že děj jasně vyplývá z kompozice. A třetím stínem pro mě je to, že postavy (ono jich tu vlastně moc není, takže především hlavní hrdina) nemají žádný vývoj. Je to prostě ve stylu přišel jsem-záchránil jsem (krásku v nesnázích). Proč? Proto. Mohl jsem ji nezachránit? Ne. Mohl jsem udělat něco jiného? Ne. Chápu, že autor drží určitý fantasy kánon, ale v tomto případě je onen kánon až moc jednoduchý a příliš striktní.
Když tedy shrnu výsledné hodnocení: Malba je opravdu pastvou pro oči, o tom není pochyb. Jenže bubliny a zejména ta citoslovce působí ve srovnání s malbou tragicky. Scénář - tedy pokud bych odmyslela text a hodnotila jen sled panelů - je prostý, jednoduchý, bez odboček a zápletek. Pokud k tomu přidám text, bohužel se vůbec nic nezmění. Na druhou stranu, album má pouhých 48 stran, takže to až tak moc nevadí, protože malba významně převyšuje příběh. Bonusy, které jsou součátí knihy, jsou fajn a čtenář se z nich dozví spoustu zajímavých věcí.

cyboy
M cyboy | 19.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Johns suverene potvrzuje status nejprecenovanejsiho autora komiksu. Jako vazne nejde napsat neco, co se neshodi, hned na prvnich strankach? Johns pise o cestovani v case a hned zkraje souboje celou dalsi zapletku, vcetne navazujicich sesitu, shodi hlaskou o vzpominkach na souboj pred deseti lety? Chape ten clovek vubec co je casovej paradox? A ze kdyz se nestane A, tak se nestane B a tezko si pak nekdo bude moct vzpomenout na A? To to fakt lip nejde?
Druhy pribeh je tak blby, ze uz to snad ani vic nejde. Holky si div nedelaj manikuru zatimco se mlatej s tou chodici baterkou (co kurna vlastne umi tak uzasnyho, ze mu nestaci jeden jedinej clen Titanu?) a cela horda "hrdinu" ho nezvladne zhasnout? Strasny.
Ale jako chapu, ze je to "zase vytrzeny z kontextu" a "ceskemu ctenari chybi souvislosti" a ja nevim jaky jeste argumenty jeste kdo vytahne. Fakt je, ze Johns je totalni babrak a tohle je derivatem jeho babrakovstvi.
A historicky sesit? Tam me malem sundala ze zidle horici slza (jako fakt) a krasna hlaska, jak mladi titani resi problemy vsech deti. Zavolejte nekdo Titany, odrel jsem si kolinko! Jesteze Separated Man nemusel dostat tu injekci do zadku...
40%

Mitsuko
Mitsuko | 19.6.2019 | Čarodějova nevěsta #07

Tohle volume mi přišlo zase trochu slabší a roztříštěné. Skok mezi prvními dvěma kapitolami, kdy se Čise s Eliasem vrátí domů na konci jedné a najednou se Elias nemůže vzbudit na začátku druhé, mi přišel takový nepřirozený, i když nám Čise později vypráví, jak se to stalo a tak (fakt jsem nebyla nadšená z toho, že spolu spali v jedné posteli, stále nepodléhám žádnému nadšení z jejich rozvíjejícího se vztahu), pořád mi přišlo, že to bylo hrozně skokové. Navíc mi přijde, že je Čise vykreslovaná jako čím dál slabší a křehčí a to její neustálé omdlívání mě už trochu štve.

Líbil se mi ale Čisiin sen a návrat ke kořenům v podobě návratu na aukci. Poslední tři kapitoly obecně považuji za lepší v kontextu tohoto volume, protože na sebe navazovaly a konečně jsme zase po dlouhé době sledovali nějakou ucelenější dějovou linku. A končí to vcelku napínavě, i když je nám všem pravděpodobně jasné, že Elias zase vše vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku...

louza
louza | 19.6.2019 | Před Strážci: Sůva / Dr. Manhattan (pevná vazba)

Straczynski docela vládne. Sůva je zpracování a pozicí asi nejblíž k původním Strážcům, čemuž skvěle sekunduje duo Kubertů za kreslícím prknem. Výtečná věc neomezující se pouze na hlavní postavu rozpracovává i ostatní figurky universa a dokonale lícuje se začátkem Strážců, k nimž je jako jeden z mála příběhů v tomto runu dokonalou kapitolou nula. Paráda. 5/5

Dr.Manhattan je komplikovaná postava a hodně těžká látka už jen z důvodu jeho stále postupujícího se odcizení od lidské rasy, které se projevuje zejména většinou pouze zanícením čuměním do blba. Autor ale hodně zdařile plní právě tyto zdánlivé mezery a ukazuje kvantovou podstatu hrdiny postupně zcela ztraceného ve světech, kde mimo zraky všech svádí bitvu proti kolapsu světa do té z nejhorších možných realit. Příběh je to zcela jiný, než ten Sůvův, ale dokonale vystihl podstatu postavy jíž je věnován. Něco takového dokáží jen top autoři a Straczynski nezklamal. Respekt. 5/5

Molochvů příběh je spíš bonusem a dovyprávěnkou o ošklivém kačátku a otloukánku z něhož se stal nebezpečný protivník, který se nemůže vyrovnat s tíhou světa. Příjemný dobře udělaný bonus, který se ale hlavnímu tématu nevyrovná. 4/5 Tak či tak jde o knihu, kterou by asi ani sám Moore nezvládl lépe.

cyboy
M cyboy | 19.6.2019 | Rick a Morty #01

Za me teda zadna slava. Jednou jsem se pousmal, ale jinak je tam hrozne citit tlak na to, aby to bylo vtipne a to az tak, ze se to miji ucinkem. Cetl jsem v patek a uz prakticky nevim o cem to bylo.
60%

karl173
karl173 | 19.6.2019 | Superman Action Comics #01: Superman a lidé z oceli (paperback)

Superman a Morrison. Dvě jména, kterým jsem zatím nepřišel z většiny případů, tak úplně na chuť. Ale hned po prvním sešitě mě tyto dvě jména vyvedli z omylu. Velmi povedený start mi dal naději, že teď už to konečně vyjde. Jenže to bohužel trvalo asi jen tak do poloviny knihy, kde se to už postupně začalo opět celé bortit. Příběh ztrácel na dynamičnosti a začal sklouzávat k nepřehlednému mišmaši, z kterého by byl nejeden čtenář zmatený, a jak tak koukám do komentářů, tak mi spousta z vás dá za pravdu. Ono to možná bude dávat větší smysl až po přečtení dalších knih, ale to na zmateně vyprávěném příběhu nic nemění. Morrison to zkrátka zase překombinoval.
Co se týče kresby, tak splňuje veškeré parametry mainstreamového komiksu a tak se na ní kouká hezky. Je to už takový ten standart, kdy už se ani nezaobírám přílišnými detaily, ale zkrátka si tu kresbu užívám.
Ještě bych chtěl zmínit krátké příběhy. Ty velmi dobře fungují pro doplnění příběhu a dokonce jsem kvůli nim uvažoval i o větším hodnocení, protože se mi zkrátka líbilo, jak čtenáře dobře přiblížili k jistým událostem. Navíc až na ten poslední měli i fajn kresbu, ta poslední mi už moc nesedla, respektive se mi sem moc nehodila.
Za mě tedy až na jistou překombinovanost a zmatenost v druhé polovině příběhu, tak víceméně spokojenost, ale pořád je co dohánět. Takové lepší 3 hvězdy.

kaylin
kaylin | 19.6.2019 | Justina

Na komiksu "Justina" je trochu škoda to, že některé postavy jsou nerozeznatelné. Přiznám se, že v některých scénách mi vizuální podoba nestačila k tomu, abych poznal, která z žen je Justina. Naštěstí z děje se to dalo celkem pochopit. Příběh je pak vyprávěn celkem chronologicky, kromě začátku. Pak je to ale slet jednotlivých scén a událostí, které jako kdyby Justinu vrhaly do stále horší a horší situace, jako kdyby sama byla magnetem na lidské průsery. A tohle dokáže Crepax skvěle zachytit. Jako kdyby se Justina neměnila, ale psychicky je na tom stále hůře a hůře. A do toho je součástí skutečně krásně nakreslených erotických scén. Myslím si, že komiksové zpracování legendárního díla Markýze de Sade je celkově stravitelnější, ale s tím, že myšlenky, jež měl Markýz ve svém prozaickém díle, zde zůstaly zachovány. Docela by mě zajímalo, jestli by v dnešní době, pokud by byla "Justina" napsána nyní, byla stále brána jako tak kontroverzní, či nikoli.

kaylin
kaylin | 19.6.2019 | Stranger Things #01: Druhá strana

Ke kresbě bych měl také výhrady. Stefano Martino se za každou cenu snaží o to, aby se jeho postavy co nejvíce podobaly seriálovým, což se mu dle mého daří jen s částečným úspěchem, ale problém je ještě v tom, že se kompletně zaměřuje na postavu a její okolí je někdy podružné, což je škoda. Vypadá to pak, že neměl chuť vykreslovat detaily nikoli jako nástroj, který měl umocnit atmosféru nebo nějaký způsobem zvýraznit postavu v panelu. Mnohdy se tak děje ve scénách, kde "o nic nejde", což jen podtrhává pocit, že asi opravdu nejsou tak důležité. Přitom třeba linie s hraním Dračího doupěte je celkem fajn, ale získává smysl až ve chvíli, kdy Will vidí skutečný hrad, i když to je halucinace. Tohle halucinování se mělo prolínat celým příběhem, nemělo být jen na konci. Mělo by to pak silnější efekt a dávalo by to větší smysl než jen pár panelů v závěru. Pro fanoušky seriálu je to fajn jednohubka, pro ostatní pokus o horor, který v děsivosti neuspěl.

kaylin
kaylin | 19.6.2019 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Kniha "Živí mrtví: Teď poznáte Negana!" obsahuje výplňový příběh, něco navíc, bez čeho by se klidně hlavní linie obešla, ale zároveň je to něco pro fanoušky, kteří si tak užijí menší bonus. A proč ne. Když to zapadá, když to vlastně jen rozvíjí to, co celou dobu víme, není to špatné, je to docela fajn. Je hlavně dobře, že "Živí mrtví: Teď poznáte Negana!" Neganovu postavu nějak nekazí, že tu nejsou prvky, které by se ho snažily měnit. On je prostě takový, ale i když je to hovado, pořád je to jen člověk, který se snaží přežít. Někdy je to holt za každou cenu. Mimochodem zrovna z pohledu té snahy přežít je kniha "Živí mrtví: Teď poznáte Negana!" asi nejzajímavější. Je tu několik velmi povedených scén, které souvisí právě s tím, že si Negan chce za každou cenu udržet život. Ale ne nutně na úkor druhých. Naopak, on se snaží pomáhat, ale je to právě skutečnost, jak jsou ostatní neopatrní, co ho psychicky sráží, co ho nahlodává, ale zároveň to, co ho dělá odolnějším a umožňuje mu dojít dál než ostatním. "Živí mrtví: Teď poznáte Negana!" je jednohubka a nic víc ani být neměla.

kaylin
kaylin | 19.6.2019 | Gantz #23

Komiks "Gantz 23" ukázal, že série už se opravdu plácá na místě. akce je natahována tak, že se příběh v podstatě nepohne, a místo toho, aby se Hiroja Oku soustředil na to hlavní, tedy postavy, které jste si stačili oblíbit, věnuje se více těm novým, u nichž vidí potenciál toho, že jejich souboje by mohly čtenáře dostat. A jo, nejsou zde špatné momenty v boji, ale to už je strašně málo. Nestačí to. Hiroja Oku se roto místy snaží i o to, aby byl hodně krvavý, ale ani to už nějak není ono, ani to nestačí. Najednou je to brutalita pro samotnou brutalitu, není to proto, abychom i emočně trpěli spolu s tím, kdo dostává na frak, nebo jsou mu rovnou trhány končetiny. Jsem trochu smutný z toho, že se série takto vyvinula. Pořád bych jí přál, aby se zvedla, aby tu najednou byl zlomový díl, ono to získal zase nějaký děj, ale bojím se, že to nepřijde. Těch možností ale ještě bude dost. Sice jsme za půlkou, ale ještě nás dost dílů čeká. Však je těch svazků dohromady 37.

kaylin
kaylin | 19.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Kniha "DC komiksový komplet 65: Mladí titáni: Budoucnost je teď" navíc ještě obsahuje bonusový retro komiks "The Brave and the Bold 60", který ukazuje druhý příběh Mladých titánů, kde už nebyli jen Robin, Aqualad a Kid Flash, ale přidala se k nim i Wonder Girl. Sestava k nezaplacení, alespoň podle jmen. Ale co si budeme namlouvat, ten příběh je stejně směšný jako ty nové, které nám prezentoval Geoff Johns. Jen jsou směšné trochu jiným způsobem. Geoff Johns v knize "DC komiksový komplet 65: Mladí titáni: Budoucnost je teď" opět dokázal jen to, že má o DC universe skvělý přehled, že dokáže napsat příběh, ale už ne to, že jsou jeho příběhy dobré. A tady bohužel nejsou. Jasně, nemám rád cestování v čase, to je jedna věc, ale tady je použito hloupě, jen pro to, aby Johns zaplácal tři sešity. A druhý příběh je jen soubojem s někým, kdo není pro čtenáře extra zajímavý, ale Johns z toho udělal skoro až epochální akci s ubohým soubojem dvacet na jednoho. Jestli dvacet týpků nezvládne jednoho a potřebují ještě někoho, možná by měli spandex pověsit na hřebík.

karl173
karl173 | 19.6.2019 | Rick a Morty #01

Výborný komiks co se týče rozšíření R&M světa do komiksu. V tomto ohledu nemám absolutně žádné výhrady a pro ty, kteří mají rádi tenhle skvělý seriál, mohu na 100% doporučit.
Celá kniha je jako jedno velké dobrodružství, které se různě větví a rozvíjí, ale počkám si na druhý svazek, co se z toho vyklube. Ale zatím jsem v tomto ohledu víceméně spokojený.
To samé se dá říct o kresbě, která působí občas trochu jednoduše, ale ve výsledku to vůbec nevadí, jelikož se na ní stále dobře kouká, je přehledná a drží ten správný styl, který je v seriálu.
Jsem rád, že se zatím komiksový R&M tváří, že přinese zcela nové plnohodnotné příběhy a nebude se jen snažit vyždímat z lidí peníze skrze popularitu.

Norri
M Norri | 18.6.2019 | Skalpy #01: Země Indiánů

Drsné nakopnutí série! Měl jsem celkem strach, abych po všech těch kladných referencích a dlouhodobém natěšení nebyl zklamaný. Musím říct, že Země indiánů mě vůbec nezklamala. Scénář nás po hlavě hodí do hnusného světa tak moc pokřivených charakterů a vztahů, že je už nenarovná asi ani smrt. Najednou jste v těch sračkách až po uši, zhnusení i fascinováni zároveň, a scénář vám začne pomalu odhalovat skryté smyčky a dávné křivdy, a vy si postupně na ten svět začínáte zvykat a jste zvědaví, jak to bude dál. Navíc je k tomu výborně zvolená kresba. Žádné přeslazené líbivé obrázky - pěkně ostrý, místy lehce nepřehledný, ale vždy velmi promyšlený art.

hroubek
hroubek | 18.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Mé první setkání se Spider-manem z budoucnosti. A vůbec to není špatné. Peter David odvedl hodně dobrou práci a jeho příběh je dobře vystavěný a prodaný. Líbilo se mi jakým způsobem pracuje s budoucností, nápady a taky se samotným hrdinou, který vždy bude porovnáván s Peterem Parkerem. David nám zde představí hrdinu, který je po pár číslech naprosto kompletní a zajímavou postavou. Starý i nový příběh funguje v pohodě, i přes drobné chybičky dobře pobaví. Spider-man 2099 je moc fajn komiks, a čím méně očekáváte, tím je větší šance, že bude překvapený.

Kazumaki
M Kazumaki | 18.6.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (pevná vazba)

Když jsem knihu kupoval, ani jsem nevěděl, že se jedná o další z edice MDEK. Ale na obalu jsem zahlédl jméno Hugo Pratt, načež jsem zajásal, protože to je v češtině jeho premiéra! Po otevření však nastalo mírné zklamání, neboť tu figuruje pouze jako scenárista. Manarova kresba ale samozřejmě nijak nezaostává.
Indiánské léto sleduje jednu „prokletou“ rodinku žijící u lesa, daleko od osady New Canaan. Na jedné straně jsou indiáni z kmene Squando, na druhé přistěhovalci. Rodinka se skládá z ocejchované matky, několika synů a pohledné dcery. A jak už to tak bývá, konflikt na sebe nenechá dlouho čekat. Jeden hřích vede k pomstě, pomsta k potyčce a potyčka k válce. Příběh je na světě a prý je inspirován Šarlatovým písmenem od Nathaniela Hawthorna.
El Gaucho sleduje pohnutý osud mladého anglického bubeníka Toma Browna, stejně jako několik dalších postav včetně vnadné Molly a její skupiny irských prostitutek, nebo obětavého hrbáče, či slitovné seňority Aureliany. Tom se s pár dalšími dostává výsadkem z lodi na pobřeží Latinské Ameriky, které je zamořeno Španěly a schyluje se ke střetu. Na pozadí této historické události je však důležitější osobní příběh zúčastněných postav, ale dopředu úplně nevíme, kolik z nich se dožije konce a s jakým průběhem.
Oba příběhy nejsou nijak epické, spíše působí komornějším dojmem, nicméně Pratt i Manara jsou špičkoví tvůrci, a proto jsem si čtení užil. Manarovy kresebné kvality spočívají tradičně v dynamické, detailně rozkreslené akci (přestřelky, bitvy) i v zobrazení dráždivých scén s vnadnými dívkami. Sice ukáže hodně odhalených těl, ale žádná explicitní erotika tu kupodivu není.
Doufám, že Hugo Pratt se tu jednou objeví i v důstojném vydání jako kreslíř.

Spacecore
Spacecore | 18.6.2019 | Wonder Woman #03: Vůle (paperback)

Tady je vidět, že je Wonder Woman v dobrých rukách a Azzarella baví psát. Diana je svá, taková jak má být a tradiční propojení s řeckými mýty je boží :-) Zápletka super a dokonce se chytám i po dlouhých pauzách mezi jednotlivými booky. Akorát mi přišlo, že kreslíř ke konci trochu spěchal, nebo ho to už nebavilo.

Kazumaki
M Kazumaki | 18.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Nádherná malba, hned mě to vtáhlo. Líbí se mi gradace scén i fázování; poměr mezi bublinami a panely je v rovnováze. Sedí mi ten tajemný svět s okřídlenými tvory. Bonusy taky chuťovka. Teď hodně doufám, že vyjde ten 12. díl, abych zjistil, co se stalo - a vlastně vůbec všechny díly!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.6.2019 | Gantz #23

To je tak obskurní, že to není možný:-)

Celkový dojem: 30%

willis
willis | 18.6.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Ta tříletá pauza po třetím dílu je znát. To vypadá jakoby mezitím začal spolupracovat s nějakou neziskovkou zabývající se sexuálním zneužitím, protože tahle linka je tam teda dost na sílu a nějak neodpovídá předchozímu vyznění. Už chybělo jenom aby se i Parker vybrečel jak ho tetička May odmala zneužívala. Jinak příběh celkem dobrý, kresba je líbivá, anatomicky občas ujede a přijde mně nekonzistentní, ale to je jen laický pohled. Klasická týmovka ve které je jiskření mezi hrdiny fajn, jen je tam na mě až moc pubertálních narážek. Celkově takový slušný průměr.

S4TW
S4TW | 18.6.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Dost možná nejslabší díl nejlepší série, která u nás vychází (vycházela). Já si nemohu pomoct, ale za mě se jednalo o takovou lehce zbytečnou nadstavbu. V minulém díle se to pěkně všechno uzavřelo, něco zůstalo pootevřené, ale já byl spokojený. Nevím, jestli to měl autor v plánu od začátku, nebo dostal nějakou novou múzu, ale přišlo mi, jako když prostě potřebuje všechno znovu otevřít a dát tomu pořádně akční finále, které je dost předvídatelné a jakoby bylo třeba to všechno vyřešit finální řeží. No, přičtěte k tomu, že to je psané vytříbeným scénáristickým umem a nádhernou kresbou a máte knihu, která prostě baví, ale já mám pocit, že to už bylo něco trochu zbytečně navíc, klidně mohl desátý díl dojet v poklidnějším tempu a nemusel se za každou cenu všechno trumfnout (ač se mu to stejně nepovedlo). Ale celou sérii budu nosit v srdéčku jako svůj první dosažený komiksový vrchol z pohledu čtenáře.

S4TW
S4TW | 18.6.2019 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

Aaron si prostě předefinoval Doctora Strange a jelikož patří mezi ty vůbec nejlepší scénáristy, tak proč ne. Tohle je dost ulítlé dílo, plné mystiky, halušek, magie a docela velmi slušné dávky humoru. Jak mě omrzel Deadpool, po kterém jsem rád sahal, když jsem se chtěl prostě pobavit, tak ho v tomto ohledu DS dokázal nahradit a ještě k tomu přidává i trochu něco víc. Líbí se mi, že si autor jede to svoje, sám si nadefinoval, jak funguje magii, ale zároveň jí násilně nevytrhl ze zavedeného pořádku. To podobné provedl i s postavou. Třetí díl je možná zatím nejlepší z celé série. Strange tu potkává své největší soupeře a vtipně se s nimi vypořádává, ač mu chybí jeho největší zbraň… magie (teda její část). Kresba je neméně super.

S4TW
S4TW | 18.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #03: Vypálit do základů (paperback)

Velmi dobré oddychové čtivo, narvané zábavou, drsným humorem a ještě drsnější akcí. Tentokrát se i povedl příběh, který nesází jen na jednoduchou akční zábavu, ale dělá nám z toho pěkně zamotané dílo, kdy nevíme, kde kdo stojí, na čí je straně a komu příště vrazí nůž do zad. Po stránce scénáře hodnotím dost slabě bonusový sešit (na konci knihy), který z toho udělal takovou tu klasickou tuctovku, ale do té doby to bylo velmi povedené. Úplným vrcholem je pro mě ovšem kresba. Já patří do týmu Romity, ač přiznávám, že jeden čas, kdy toho kreslil fakt hodně, jeho kvalita silně pokulhávala, nicméně zrovna tady dává vzpomenout svému silnému období, kdy kreslil třeba Daredevila. Výborné je i to, že se střídá s druhým kreslířem, který má úplně jiný styl, ale neméně chytlavý, navíc tohle střídání do knihy zapadá i koncepčně. Za mě spokojenost.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 18.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (Michal Suchánek)

Tak tohle bylo už slabší oproti předchozím dílům. Celá Božská hlídka by se měla jmenovat Veronica Cale a ne Wonder Woman. Dobrý, tak hraje druhé housle, ale když už to tak je, měli bychom se o WW něco dozvědět přes ostatní charaktery a to zde není. Do toho ty prostřihy mezi jednotlivými sešity spíš ruší než napomáhají plynulému čtení. Osobně jsem zmatený a nechápu celou koncepci WW Rebirth. Tím pádem proč jsou sešity vydávány na přeskačku, ergo proč pak máme vydávání jednotlivých tpb stejné... Kontinualita mi touto knihou přijde opravdu ztracená a už se nechytám. Už se fakt ztrácím a nevím co se po mně jako čtenáři vlastně chce. Kupoval jsem to výhradně kvůli vizuálu a Liamu Sharpovi a ze začátku netradičním pojetím děje, který se ale postupně mění v chaos. Zatím ještě vydržím, protože předchozí knihy byly dobré a hezky nakreslené. Třeba se to ještě nějak urovná. A Suchánek rulez!

Kaluž
M Kaluž | 18.6.2019 | Mrtvej svět

Titul, který mám dlouhodobě ve svém osobním žebříčku nejoblíbenějších (a nejčtenějších) komiksů umístěný na jedné z předních příček. Taková ta láska na celý život...

Před pár lety jsem se o tom vztahu trochu rozepsal zde: http://edblok.blogspot.com/2013/11/ghost-world.html

louza
louza | 18.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Ty jo. Nejdřív mi připadalo, že má Žoldnéř 30 let skluz, ale když tak koukám na hodnocení a komentáře, kde ho hodnotí fanoušci komiksu kteří, ač s nosem neustále namočeným v obrázcích, nepoznají rozdíl mezi kresbou a malbou. Tak to vypadá, že Crew zase jednou předběhla dobu.

Norri
M Norri | 17.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Scareface: OK, to jsem nevěděl. V bonusu autor píše: "Nejpraktičtější bylo vrhnout se do světa fantasy a všechno si to vymyslet ". Já jenom že jsem pořád čekal, kdy se ukáže ta sci-fi stránka, a ono pořád nic. Možná v dalších dílech. :-) Jinak nakreslené je to opravdu pěkně a i přes všechny mé výtky jsem zvědavý na pokračování. :-)

Scarface
Scarface | 17.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Norri: Proč o to Crew tak dlouho usilovala, na to je celkem jednoduchá odpověď. Protože se nám to líbilo. A v době, kdy Žoldnéř vycházel, se klasické fantasy moc nepsalo, obvykle to sice byly fantasy světy, ale postavené na sci-fi základech. Byly to jiné planety, Země po katastrofě... prostě vždycky to byla nějaká ta sci-fi berlička - viz kupříkladu Storm či Den, romány Jacka Vance.... Ale to je na delší rozbor... a jde i o to, že to za sci-fi považuje autor. A kdo jsme my, abychom mu tvrdili, co napsal?

Carnage
Carnage | 17.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Nakonec mě víc bavilo retro a byl bych radši kdyby celá kniha byla jen z té doby. Miguel je sympaťák ale bohužel kniha trpí tím čím spousta dalších NHM nastíní rozsáhlejší zápletku a pak skončí. Tak jako tak, já se bavil.