louza
louza | 5.8.2020 | Murena #01: Cyklus matky

Téhle knize jsem dlouho vzdoroval, protože téma starověkého Říma absolutně není mým šálkem čaje. Nakonec jsem se donutil a musím uznat, že Dufaux je šikovný scenárista. Tvrdost s jakou neváhá zamést i s hlavními postavami, nebo špinavé triky, které tahá v jeho zákulisním boji z rukávu, opravdu berou dech. Přesto kniha není ničím jiným než vcelku povedenou politickou konverzačkou s příměsí násilí a sexu. Kresba je ryze evropská. Krásné exteriéry dokáže perfektně podtrhnout karikatura vysokých oválných obličejů a postav celkově, tak typických pro francouzskou školu. Zaujme ale coloring, který místy utáří velmi povedenou iluzi nočních scén. Řemeslně dobře udělaná kniha, která mi ale nepřijde jako výrazný majstštyk.

Netorack
Netorack | 5.8.2020 | Hloupý žert a jiné příběhy

Moje první seznámení s autorem, a asi jsme se úplně intelektuálně neprotli. Moc se mi líbila abeceda, z velké části kromě díla samotného díky výkonu překladatelky. Ostatní příběhy a "příběhy" mě až tak nezaujaly. Goreyho nezatracuji a zkusím vyhledat jeho dříve vydaná dílka, ale odvařený jsem z něj nebyl.

Netorack
Netorack | 5.8.2020 | Holmes (1854-1891?) 1. díl: Sbohem, Baker Street a 2. díl: Pokrevní svazky

O díle jsem vůbec nevěděl, narazil jsem na něj v knihovně. A až po svých rozpačitých pocitech z "nekonce" příběhu jsem zjistil, že to má ještě další díl. No, budu si muset doplnit. Jinak příběh asi zapadá do mé představy o světě kolem Sherlocka, dívá se na ni zase z jiného úhlu, což se mi líbilo; nečitelný dopis mě naštval, ale snad v něm nebylo nic tak zásadního. Kresba taková normální. Dávám za tři s možností posunout se na čtyři, uvidíme, co se mnou provede další kniha.

mearez
mearez | 5.8.2020 | Punisher MAX #02: Bullseye

Protože se považuju za diehard fanouška Ennisovo runu, tak se mi hrozně těžko tohle přiznává, ale Aaron dokázal v jedný knize vytvořit naprostej masterpiece, kterýmu nic od Ennise nesahá ani po paty. Z Bullseye běhá mráz po zádech, Punisher je tady úplně bravurně vykreslenej, Kingpin je tu jen v supporting roli, ne že by to něják vadilo, podle mě bylo dobře, že se zase stal vedlejší postavou. Nechci dělat unáhlený závěry, ale tohle je zatim asi vrchol Punishera. Za mě 5*.

honza2457
honza2457 | 4.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Zase skokový rozdíl v kvalitě oproti předchozímu dílu, ale tentokrát správným směrem. Příběh se soustředil na Alfrédovu minulost, což je vítaná změna. Navíc má kniha skvělou atmosféru a kresbu. Jediná má výtka je jen ke konci, který mě zklamal. Krátký příběh z Ruska byl skvělý a ten jsem si opravdu užil.

Good Games
Good Games | 4.8.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

Som rád, že druhý diel nič nepokazil a bol veľmi kvalitným zakončením. Pútavý príbeh, kvalitná kresba, sympatické postavy a silné emócie robia z mangy Zpráva pro Adolfa majstrovské dielo svetového komiksu. =►Celá recenzia◄=

Ter
Ter | 4.8.2020 | Wolverine: Zrození

Super, že toto konečne vyšlo v poriadnom spracovaní. Len ma zarazil prebal - mám ho akýsi volnejší a záhyby mi prídu dosť krátke. Inak samozrejme po všetkých stránkach skvelé. Snáď sa Crew odhodlá vydať aj pokračovanie tohto príbehu!

robur31
robur31 | 4.8.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Pomalejší rozjezd, stále mnoho neznámého, ale kniha je teprve druhou kapitolou velkého příběhu, jehož rozuzlení a pochopení všech nejasností se nachází až téměř na jeho konci. Zmenšený formát zde rozhodně není výhodou.

Hokejový_Svaz
Hokejový_Svaz | 4.8.2020 | Sin City #03: Velká tučná zabijačka (4. vydání)

Na rozdíl od minulého dílu, tady mi Dwight sednul víc, ale Marva zkrátka nikdo asi jen tak nenahradí. Tentokrát to spíš sází na akci a na pořádný masakr a i když se to pořád krásně čte a krásně se na to kouká, tak je to zatím nejslabší ze všech tří co jsem momentálně četl. Každopádně ostudu to rozhodně nedělá a dokáže to udržet krok se svýma předcůdcema.

Hokejový_Svaz
Hokejový_Svaz | 4.8.2020 | Sin City #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (4. vydání)

Frank Miller je prostě nejlepší. Kresba je prostě nádherná jako u minulého dílu. Zápletka dobře udělaná, atmosféru to má úžasnou, příběh jak by smet a menší role Marva a lehké propojení s předchozím dílem je úžasné. Trochu to zaskřípalo u mě u hlavního hrdiny Dwighta, který mě zkrátka nebavil tolik jako Marv.

Palebras
Palebras | 4.8.2020 | Batman: Kameňák a další příběhy

Batman: Kameňák a další příběhy rozhodně patří né k tomu nejlepšímu ale přímo do top výběru příběhů o Batmanovi a jeho rivalovi Jokerovi. Musím se přiznat, že Brubaker a Moore jsou jedni z mých nejoblíbenějších scénáristů, takže tady není co řešit. Kameňák je skvělý, ukazuje zrod největší nemesis Batmana a vykresluje jejich věčný boj, kdy ani jeden nechce přijít o toho druhého.. Perfektní záležitost, která jede ve skvělém tempu..Já ale musím vyzdvihnout příběh od Brubakera..To je naprostá lahůdka. Originální příběh česky vyšel tuším v Jokerově oslavě 75. výročí, takže čtenář může porovnat, jak se vše od dob vydání změnilo. Brubaker tomu dal vše ze sebe. Vše co na něm tak obdivuju. Skvělé noir provedení, výtečné charaktery a perfektně dávkovaná palba napětí, která nenechá čtenáře vydechnout. Strašně jsem si tohle užil. Celkově se jedná o jeden z nejlepších kousků, který jsem měl možnost přečíst. Neskutečná klasika a povinnost!

Palebras
Palebras | 4.8.2020 | Joker

Jokera jsem měl v knihovně už nějaký ten pátek a né se k němu dostat. Čas uzrál a dal jsem se do čtení. Vzhledem k počtu stran se jedná o jednohubku, avšak o kresbu se postaral Lee Bermejo, takže to zase tak rychle sfouknout nepůjde. Každopádně sledujeme návrat Jokera z Arkhamu a jeho následnou cestou za vydobytí si respektu, území a vlivu. Azzarello ukazuje Jokera v jeho nejzběsilejší podobě a jeho výbuchy vzteku eskalující v čisté šílenství jsou skvělé. Pokud jste milovali Jokera v Temném rytíři od Nolana, tak zde budete chrochtat blahem. Určitě je zajímavé podání příběhu očima Jokerova řidiče, které přináší jistý rozdílný pohled na všechno to šilenství páchané v ulicích Gothamu. Musím ale konstatovat, že příběhově se zase o tak silný zážitek nejedná. Je to takový komornější příběh o cestě přes desítky mrtvol za znovuzískáním vlivu a moci. Prostě mě to příběhově z bot nevystřelilo. Což ale určitě zvyšuje mé hodnocení je Bermejova kresba. Ta je opravdu fantastická a Batman v jeho podání je skvělý i když zde měl minimum prostoru. Ale tohle nebylo o Batmanovi.Kresba to vytáhla na perfektní 4*.

RadimNemec
M RadimNemec | 4.8.2020 | Photoman!

Připomíná mi to fotokomiks z časopisu Bravo. Nejsem cílová skupina, nehodnotím - pokud ano, pak extra body za Marii Retkovou! :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.8.2020 | Rick a Morty #04

No, bohužel se dostávám asi do fáze, kdy tohle čtu podobně jako Simpsony - jinými slovy miluji ten seriál a svět, proto se do něj rád nořím i v komiksové formě. Jenže nedostávám příliš zábavné a dobré příběhy, pouze kupu často velmi vtipných hlášek, které mě potěší znovu jen proto, že mám rád Ricka a Mortyho a že jsem si koupil minulý týden v Croppu další rickomortyovské tričko... neurazí, lehce pobaví, ale asi by se vůbec nic nestalo, kdybych to nečetl.

Celkový dojem: 60%

P.G.
P.G. | 3.8.2020 | Kůstek #05: Ostrozub, vládce východního pomezí (barevné vydání)

Velké zklamání oproti předchozím dílům. Příliš mnoho vedlejších postav a konec, který tak nějak vyšuměl do prázdna... A kočičák nic moc (na to, že má být vládce východního pomezí). Naštěstí kresba a barvičky stále fajn, takže je alespoň na co koukat :)

honza2457
honza2457 | 3.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #02: Konce světa (paperback)

Nuda, hrůza a děs běs. Nevím co k tomu víc napsat. Snad jen, že nepamatuji abych nějaký komiks tak často odkládal. Jediné co se dá kladné hodnotit je kresba.

karl173
M karl173 | 3.8.2020 | Doctor Strange #05: Tajná říše

Dosti slabá kniha, která předchozím od Aarona nesahá ani po kotníky. Hlavní příběh této knihy, který má na svědomí Dennis Hopeless, byl takový divný mišmaš, jehož hlavní devízou měla být nejspíš čistokrevná zábava. Možná že jo, ale cílová skupina musí být dle mého názoru hodně nízko. Kombinace akce, pubertálního humoru a bez hlubšího děje mi sedí spíš k Deadpool-ovi, ale v žádném případě ne k Doctoru Strange-ovi, minimálně ne po událostech z předchozích knih. A to jsem ani nezmínil ty podivné narážky na dračí doupě atd. Celkově jako oddychovka asi proč ne, ale místy to bylo zkrátka takové divné a ničím to moc nezaujalo.
Pak tu jsou ještě dva kratší příběhy, které neurazí, nenadchnou a upřímně už teď si z nich skoro nic nepamatuji, a to jsem to četl včera.
Nedá se nic dělat, holt občas má nějaká série i slabší místa. A Doctor Strange na takové slabší místo právě narazil. Ale já pevně věřím, že v příštím díle se opět dočkáme nějaké kvality. Zde to byl taktak průměr. 3*

tom173
tom173 | 3.8.2020 | Liga spravedlnosti #02: Zrození zla (paperback)

Skáčeme pět let dopředu a vztahy mezi hrdiny jsou už rozvinutější a Johns tak má s čím pracovat. Oproti jedničce tady postavy jenom nehláškují, ale skutečně něco řeší. Zajímavá linka je mezi Wonder woman a Stevem Trevorem, Záporáka jsem neznal, ale je dostatečně zajímavý a lize docela zatopí. Celkově pokrok od prvního dílu a série se vyvíjí skvěle.

Giskard
Giskard | 3.8.2020 | Berserk #01

Gutts, hrdo stojac po boku velikánov ako Skilgannon Hrozný a Drus Veliký...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 3.8.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

Říkal jsem si, že tohle musím prubnout, když to vydalo Comics Centrum. Po prvních stránkách a po první povídce jsem si naopak říkal: opravdu ztrácím čas čtením o mluvících psech, kteří "vyšetřují" mysteriozní jevy ve svém okolí? No, ale po přečtení celé knihy musím konstatovat, že mě to docela chytlo. Umí to být milé, vtipné, sem tam i celkem strašidelné (četl jsem to po půlnoci a u ztracených štěňátek mi tedy běhal mráz po zádech)... je to skvěle nakreslené... a jsou tam i kočky!

Celkový dojem: 70%

Matthew
Matthew | 3.8.2020 | Temné noci - Metal: Temný vesmír

Jak mě první 2 díly bavily, tak tady mi něco chybělo. Asi tomu dost ubírá, že člověk ví, že tyhle eventy prostě vždy skončí nakonec dobře.

choze
choze | 3.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Peter žádá MJ o ruku a chystá se veselka, ale oba mají své pochyby pramenící z jejich pohnutých minulostí, takže je to do poslední chvíle napínavé. Hodně se bloumá, vzpomíná, rekapituluje a kontempluje, a akce je až na třetí koleji. Velmi příjemné připomenutí romitovských sedmdesátkových a osmdesátkových Spider-manů, které jsem v první polovině devadesátek hltal od Semic Slovartu. A potěšilo mě i zkrácené připomenutí Spideyho souboje s Docem ockem v podmořské základně, kde Spideyho uvězní zhroucená mašina a on ji s vypětím všech sil zvedne a pak se zraněný probije přes Ockovy poskoky - moje oblíbená heroická scéna. Mám chuť napálit čtvrtou hvězdu z obrovské nostalgie, ale dokážu si svatební story těch dvou představit o dost dramatičtější.

choze
choze | 3.8.2020 | Agnes a sedmý host

Kresebně fajn, má to atmosféru, ale dějově je to okázale o ničem, takže jsem to někde v polovině vzdal.

rewkon
rewkon | 3.8.2020 | Harleen

Kresba je jako vždy u Šejiće vždy dokonalá příběh není špatný ,ale více méně ničím nepřekvapil.

faster86
faster86 | 3.8.2020 | 30 dní dlouhá noc

Scénáristicky je to jednoduché, rychlé, chytré. To co dodává hororovou atmosféru je kresba, přijde mi že se to neskutečně hodí na vykreslení města kde měsíc není slunce. Příjemná průměrná jednohubka.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 3.8.2020 | Green Blood - Zelená krev #02

Na sériu Green Blood som sa dlho tešil a som preto veľmi rád, že je aj druhý diel série veľmi fajn. Kakizakiho som si obľúbil už vďaka hororu Skrýš a som zatiaľ spokojný aj s jeho westernom.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 2.8.2020 | Berserk #01

Pecka! Perfektne kreslená, drsná, dynamická a úchylná manga! Takto nejak som si predstavoval moju obľúbenú hernú sériu Dark Souls v komiksovej podobe.

Good Games
Good Games | 2.8.2020 | Green Blood - Zelená krev #02

Westernová zábava pokračuje. Druhý diel si udržuje kvalitu toho prvého a okrem perfektnej kresby ponúka aj jeden veľmi vydarený súboj na viacerých stranách. Síce je príbeh jednoduchý, ale mne to takto jednoducho padne niekedy veľmi dobre. =►Celá recenzia◄=

karl173
M karl173 | 2.8.2020 | Zaslíbená Země Nezemě #06

Tento díl mi přišel poněkud slabší než ty předchozí, ale na druhou stranu se mi zase líbí že se příběh zajímavě posouvá a otevírá. S odřenýma ušima za 4*

DamianG
DamianG | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá

Dočítal som obe knihy super príbeh, super kresba, myslím že je to super začiatok pre začínajúcich čitateľov komiksov stačí ak aspoň niečo malo vedia o batmanovy.

DamianG
DamianG | 2.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

All-Star Batman: Můj nejhorší nepřítel je super komiks určite odporúčam, je to prvý komiks ktorý som čítal, no príbehovo ma nezaujal tak ako Batman Ticho. Prečítal som ho viackrát no niečo mi tam chýba.

Spacecore
Spacecore | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #092: Legendy

Legendy jsem měl zařazené dlouho do reading listu zkrátka proto, že si přeju jednou přečíst všechny větší crossovery DCčka. A i přes naivitu, zastaralost a fádnost toho scénáře jsem velice rád, že to mám v knihovně, třeba i proto, že si v budoucnu dovedu přestavit, že bych tohle dal přečíst svému dítěti a jemu by se to líbilo! Samozřejmě je komiks starší, ale v té době to mohl být hádám takový lehký nadpůrměr. Děj má poklidné tempo, všechno je nalinkované a u čtení jsem v podstatě vypnul. Bavil mě Darkseid tahající v pozadí za linky, bavila mě přítomnost Phantoma Strangera a představení moderní verze Suicide Squad! Kresba byla pak taky senzační, John Byrne je třída a jeho věci jsou pro mě nadčasové. Ovšem příběh zábavný nebyl. Ale neurazil, jak píše Lenny.

Spacecore
Spacecore | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #093: Flash: Smrtící rychlost

Ach jo, tohle mě nebavilo. Není to špatné, ale nedokázalo si to udržet mojí pozornost. Příběh je celkem klišé, padouch je slabý a je zde moc nezajímavých postav, ale v rámci rozšíření Flashova mýtu a úvodu do Speed force to samozřejmě funguje. Jinak ale slabota, nečetlo se mi to příliš dobře.

mAGiic
mAGiic | 2.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Spider-manovské sedmdesátky, hodně ukecané, záporáci se předvádějí, mluví o sobě ve třetí osobě, nezapomenou vždy říct kam zrovna kopnou a jaké mají plány. Tenhle příběh napsaný Conwayem byl zkrátka super, trvá několik sešitů, než se celý příběh rozmotá a dojde k šokujícímu odhalení. I závěrečné rozuzlení je jednoznačné, bez jakýchkoliv náznaků mindfucku. Přeci jen mi tu ale přišel trochu skok ve stylu psaní oproti číslům z 60. let, kde hrála prim hlavně naivita, ta je i zde, ale od smrti Gwen je ve Spider-Manovi přítomna i osudovost a s ním spojená tragédie. V příběhu se mihne i celkem dost klasických záporáků, takže nudit se čtenář nebude. Komu nevadí ukecané retro, tomu se to bude líbit. 4*

trudoš
trudoš | 2.8.2020 | Modrá Crew #01 - Ekhö: Zrcadlový svět #1, 2

Sympatický popík, který je kresebně neuvěřitelně vynalézavý. Christophe Arleston se schválně nemontuje do příliš komplikovaných zápletek a v některých momentech je i znát, že děj schválně natahuje, aby se vešel do předepsaného počtu stran. Ovšem s tím co má, si bohatě dokáže vystačit, hlavně díky výtvarnému zpracování Alessandra Barbucciho. Ten si zas fantasticky vyhrává s živočišně-technickými detaily dopravních, stavebních či užitkových strojů. Nejzábavnější je pak při čtení společně s hrdiny odhalovat záhady kolem zrcadlového světa, s čímž souvisí i fakt, že každá z ústředních postav má dost kuráže pro nejeden šibeniční kousek a díky tomu má gradace po celých osmačtyřicet stran každého z obou příběhů neuvěřitelný drajv. A pak jsou tu samozřejmě holky, jež jsou v Barbucciho podání neuvěřitelně sexy.
Suma sumárum – humoristická fantasy v duchu těch nejlepších francouzských komedií, jejichž humor je občas černější než noc a podprahová erotika smyslně lechtivá. Chci víc a to co nejdřív.

trudoš
trudoš | 2.8.2020 | DC komiksový komplet #043: Batman: Podivná zjevení

Podivná zjevení nádherně ilustrují, jak se starý styl vyprávění přizpůsoboval nové době. Zůstala upovídanost a naivní zobrazování hrdinů, také se však už začala budovat hlubší psychologie postav a tvořit komplexnější zápletky. Pořád sice zůstaly nešvary v podobně textu, který předříkává dění na obrázku, ale zároveň přichází sekvence bez dialogů, jež působí nečekaně svěže. Malé plus má pak album ode mne za to, že obsahuje celou historku se smějícími se rybami, na jejíž výřez jsem narazil v souboru Joker: Oslava 75. výročí. Co naopak zamrzelo, je slabší informační doprovod – vysloveně chybí vysvětlení motivací některých figur. Což je důsledek skutečnosti, že nejde o souvislý příběh, ale o sbírku sešitů, které se rámcově drží jedné zápletky. V důsledku tedy pouze ukázka toho, co se s Batmanem dělo v 70. letech, nic víc, nic míň. Ale minimálně pro kresbu Marshalla Rogerse to stojí za to.
Bonus z roku 1940 tentokrát příjemně překvapil skvělou atmosférou a v rámci možností i rozumným dějem.

Alfi
Alfi | 1.8.2020 | Kapsy

Päť krátkych jednoduchých príbehov, prekvapivo dobrá kresba ale samotné poviedky sú veľmi skratkovité, buď s pointou jasnou od začiatku, prípadne ako posledný Oplatkov príbeh, úplne zmätené - tam som si musel prečítať poviedku nevh zistím, ‘vo co gou’. Nie je to katastrova ale k dokonalosti to má ďaleko.

SomeOne
SomeOne | 1.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Vypadá to, že tato série se již ubírá dobrým směrem. King se již dostal z toho psychologického šťourání se postavám v hlavě, což je jedině dobře. Kdyby takto pokračovaly další díly, mohla by to být docela dobrá série.

sedw
sedw | 1.8.2020 | Punisher MAX #10: Valley Forge, Valley Forge

Pro mě velmi příjemná rozlučka se sérií, u které jsem se vždy příjemně odreagoval a bavil. Není to nejlepší díl, ale já jsem byl spokojen, úryvky z knížky dodávaly příběhu něco navíc a vůbec mi nevadily.

Spacecore
Spacecore | 1.8.2020 | DC komiksový komplet #087: JSA: Budiž spravedlnost

Je to typický restart superhrdinského týmu, kdy nějaká událost spojí hrdiny dohromady, přijde padouch nebo krize, kterou vyřeší a na základě toho se rozhodnou obnovit tým. Nic extra, ale žádnej průser, bylo to důstojný. Děj se motal okolo Dr. Fatea, což je jeden z nejzajímavějších členů JSA a obecně DC univerza, takže tam je to spokojenost. Přítomnost Mordru a Wotana ve starém komiksu na konci potěšila taky.

Spacecore
Spacecore | 1.8.2020 | Thanos #01: Thanos se vrací

Luxusní scénář! Kresba samozřejmě taky, ale scénář je krásně decentní, plynulý a člověk to zblajzne s chutí! Takže jsem spíš přemýšlel, co mi chybělo k plnému počtu a ve finále nechci dát plný počet na začátku série, kdy cítím, že to pravý ořechový nás ještě čeká, nicméně parádně zvládnutý start! Šachovnice rozestavěná, děj je jasný, postavy povědomé, ale ne nutně očekávané, předchozí události narýsovány.. vše funguje! Těším se na další.

mearez
mearez | 1.8.2020 | Punisher MAX #01: Kingpin

Kvalitní Punisher, ovšem na můj v kus ho tam bylo málo. Fiskův charakter tam je ale vykreslen velice znamenitě, a i když Aaron neni Ennis, tak tuhle knihu považuju za kvalitní začátek novýho runu. Za mě 4*.

cyboy
M cyboy | 31.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Konecne neco v kompletech, co se opravdu da cist. A nejspis i opakovane.
70%

Palebras
Palebras | 31.7.2020 | Lobo versus Maska a další řežba

S Lobem jsem něco málo četl ale byly to příběhy, kde hrál víceméně druhé housle. I když i ty druhé housle proměnil v brutální řežbu. Takže toto je má prvotina co se týče Loba v hlavní roli. Hned v úvodu musím konstatovat, že se jedná o jednu velkou brutální řežbu, kde se prakticky rezignuje na jakoukoliv snahu přinést čtenáři smysluplný příběh. Na tohle se zde nehraje a proto dostáváme od začátku až do konce tuny sraček, utržených údů a létajících očních bulv. Lobo s Maskou sází hlášky jako o život, avšak v některých případech co se týče českého překladu, nejde o kdovíjak vtipné a kulervoucí špeky. Příběh Lobo vs Maska bych hodnotil tak třemi hvězdami. Neurazí, má to pár vtipných hlášek a kresba k tomu sedí jako rozmašírovaná prdel na urvané záchodové prkýnko. Co ale u mně zvyšuje hodnocení je příběh Lobo Spoutaný. To byla prostě lahůdka, kterou dokazuje i přítomnost Mansona se sekáčkem v ruce s typickým hákovým křížem na čele, kdy si ho vzápětí vezme Lobo do parády, aby mu urval ruku vlastníma zubama. Prostě parádička kterou jinde neuvidíte a ve finále si to ty čtyři hvězdy zaslouží!

PKD
PKD | 31.7.2020 | Maus (souborné vydání)

Total top!

Delphín
Delphín | 31.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Dlouho jsem byl přesvědčen, že nejlepší díl tohoto kompletu je Noir. Vážení, je sesazen z trůnu tímto kouskem. Jedná se o naprostou TOPku. Spidey se tady zdravě nasral, čímž se z celého díla udělal temný a místy brutální skvost. Čte se opravdu dobře, žádná hluchá místa, spousta akce, děj nepostrádá spád, ani akci, rovněž se nepotýká s kolísavou kvalitou. V stanoveném tempu to jede od začátku, až do konce, leč se vlastně jedná o příběh bez začátku a konce :-)
Souboj s Kingpinem byl opravdu výborný, skvěle byl do celého děje vložen i Eddie Brock, další ukazatel lidské víry ale zároveň i beznaděje. A pokud máte alespoň základní znalosti/máte něco načteného co se Občanské války týče, celý tento komiks si opravdu užijete.
Kresba byla úžasná po celou dobu. Ale ta úžasná a až děsivě detailní na konci? Byla radost se tím kochat!

Good Games
Good Games | 31.7.2020 | Berserk #01

Priamočiary, nekompromisný a brutálny. Taký je prvý Berserk a ja dúfam, že bude podobná celá séria. Samozrejme budem rád, ak sa postupne rozbehne zmysluplný a napínavý príbeh a nebude to len o akčných poviedkach. Mňa to však veľmi bavilo aj takto jednoducho krvavo. A kresba, že je v prvých dieloch slabšia a autor sa ešte len rozkresľuje? Ja ku kresbe nemám najmenšie výhrady a to si na kvalitnú kresbu potrpím. Veľmi sa teším na ďalší diel. =►Celá recenzia◄=

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.7.2020 | Zbláznění: Mánie, deprese, Michelangelo a já

Já nemohu hodnotit z pozic psychologických, neb v tomto ohledu vzdělán nejsem. Co se týče samotného stylu vyprávění a vystavění kapitol, zde odvedla Forney podle mě dobrou práci, čte se to celkem hezky, kresba je přiměřeně příjemná. Sem tam jsem se něco dověděl. Poklona zároveň pro redakci a sazeče, neb museli překládat a přemalovávat strašně moc stránek, a udělali to skvěle.

Co mi však dosti vadilo, je osoba samotné autorky neboli hlavní hrdinky. Dejme tomu, člověk může být nemocný, a to nechci nikterak znevažovat. Jenže. Třeba jsem až moc útlocitný, ale tak egocentrický komiks jsem dlouho nečetl. Jasně, je to žánr autobiografický, ale ze všech stran jsem cítil, jak Ellen Forney touží po uznání; naprosto vše, co se v komiksu vyskytuje je vztahováno výhradně k ní a její subjektivitě; její nenápadné naznačování o tom, jak je v normálním stavu děsně free (sexuálně, drogově, konverzačně, intelektuálně), bylo unavující. Její neustálé přemýšlení nad kreativitou není bez zajímavosti, ale neustále opakování, kterak slavní umělci byli též bipolární, byli blázni a páchali sebevraždy, bylo zase takovým přemýšlením nad tím, že Ellen mezi ně chce patřit a snad si i dokonce myslí, že mezi ně patří. Veškeré byť sebeupřímnější odhalování vlastní slabosti a pláč na mě působil opět jen jako snaha o pozornost, snaha o to říct, jak moc je ilustrátorka zajímavá, ale celkově rozervaná, což je vlastně též děsně zajímavé, žejo. Také vzlykajíc (neumím přechodníky) objímala strom v arboretu a vlezla si v šatech do studeného moře - so crazy!

Shrnuto, kniha mi celkem sympatická byla, hlavní protagonistka moc ne.

Celkový dojem: 60%

Tyfus
Tyfus | 31.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Parádní zakončení pro mě dosud nejlepší Spider-manovské éry (sorry ale OMD je prostě shit). Naprosto skvělý příběh, který nám ukazuje jak Petr dospěl. Navíc... žeru černý kostým.

Matthew
Matthew | 30.7.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

Co by kdyby....musim rict ze ty originy me bavily. Sice dej posouvaji vpred minimalne, ale nudit se u toho clovek nebude.
Snad nektery BadBatman prezije do budoucna. Jako padouch do serie by byl urcite fajn

Lenny
M Lenny | 30.7.2020 | DC komiksový komplet #092: Legendy

Takové hodně zředěné God Loves, Man Kills. Legendy sjednocují DC vesmír po první Krizi, zamýšlí se nad podstatou hrdinství a představují nové postavy. Proti hrdinům stojí Darkseidův populista, naštvaní lidé vyráží do ulic a bohužel to opět musí sklouznout do té roviny, že ve finále potřebujeme protivníka, do kterého jde praštit.

Je to přesně čtení "neurazí/nenadchne", zpracování vážnějších myšlenek tu skřípe (resp. je podáno hodně jednoduše).
EDIT: Ne, musím jít na 2*. Čím víc nad tím přemýšlím, tím víc to nefunguje.

cyboy
M cyboy | 30.7.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Prekvapive se mi to porad libi, i kdyz uz je to hrozne natahovana telenovela. At uz se proboha vezmou a muzeme jit dal. :) Kvalit prechozi knihy to nedosahuje, ale pohodova zabava to je.
70%

Delphín
Delphín | 30.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #022: Štvanice

Takhle má vypadat skvěle napsaný komiks, který neztrácí svižné tempo a řadu napínavých momentů, které Vás prostě nutí číst dál a dál. Příběh fungoval i z hlediska postav naprosto na jedničku. Kresba je taková ta stará dobrá klasika, proti které nelze mnoho namítat.
Green Goblina jsme si bohužel moc neužili. Trochu zbytečná se jevila i prvotní zápletka, kdo zabil Joeyho Z. Ale celkově to ničemu nevadí, příběh jsem si i tak moc užil! Škoda, že pokračování se asi v dohledné době nedočkáme...

spagr
spagr | 30.7.2020 | Bouncer

Kasta metabaronu, Posledni Incal, Technoknezi, Oci kocky - boze, to bylo utrpeni! Jak ja Jodorovskiho nemam rad. Nulovej dej, bez zapletky, rozplizle na 400 stranek.
Sakra- kdo psal Bouncera? To je proste pravej opak vsech jeho predchozich knizek! Charaktery vypiplane do posledniho pismenka, atmosfera vam neumozni prestat cist, zvraty vloudi slivo "kuuu*va" do pusy. A to vse na standardnim oldschool divokem zapade.
Pet z peti.

trudoš
trudoš | 29.7.2020 | Hitman #08: Zavíračka

Začalo to jako akční střílečka v režii Quentina Tarantina a končí stejně efektně jako legendární Butch Cassidy a Sundance Kid. Osmé album přináší finále, které se někomu bude možná zdát kýčovité, ale sedne k atmosféře celé série jako ulité.
Ačkoliv se jedná o takřka nejobsažnější knihu, příběh moc komplikovaný není a přestože hlavní linie často odbočí do slepé uličky, o chvíli později se vrátí zpět na původní schůdnou cestu. Člověk se alespoň může bavit vzpomínkami na Natta a Tommyho a na to, čím vším si jejich přátelství prošlo. Garth Ennis vysloveně hraje na city, ovšem na takové ty chlapácké city, které dívky nikdy nepochopí a skuteční muži o nich nemluví. Vyprávění se tak nevyhne hrdinskému patosu, ale vzhledem k tomu, že zde nedochází k hloubavým výlevům a celé je to víc o legraci, neměl jsem problém na hru přistoupit. A i když konec působí snad až zbytečně urychleně, je stejně definitivní jako sama realita - ostatně příliš mnoho dojemných scén by zrovna tenhle komiks zničilo.

NextOne
NextOne | 29.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Správně drsný, kresba úžasná a celý příběh mě neskutečně bavil. Žádný uplakaný Spider-man, ale drsňák, který si jde tvrdě za svým. Kingpin dostal krásně naložíno před padouchama a závěr s Eddiem byl taky dost zajímavý. Asi nejrychleji přečtený komiks tohoto komiksového výběru, ale přiznám se, že si ho brzy přečtu znova.

louza
louza | 29.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Tenhle komiks byl už v době svého vydání velký hit a asi největší důsledek Civil War, která řádně zamíchala kartami Marvelu. Všichni víme jak to nakonec dopadlo, ale i tak můžu říct, že já tu za hranu natlačenou Petrovu odhalenou polohu Straczynskimu prostě věřím. Děj je sice extrémně teatrální a exponovaný, ale J.Michael je prostě až moc dobrý řemeslník. Přiznám se upřímně, i když je to trochu vostuda, že jsem celou knížku přečetl jedním dechem a zcela nepokrytě autorovi zobal z ruky. A to s vědomím, že je to celé scénaristická architektonika a marvelovská produktová tisíci meetingy ověřená chytristika jako prase. Prostě mě dostal. Škoda jen, že neměli koule to v tomhle gardu táhnout dál, když už to takhle skvěle rozehráli. Kniha je to nicméně jen pro pokročilé. Nemá začátek ani konec a je defakto vyvrcholením, ale ne pointou jednoho velkého celku, takže je na místě si o celé kauze něco nastudovat dopředu.

Moon
Moon | 29.7.2020 | Ú.P.V.O. #08: Vražedné místo

Další skvělá kniha ze série a další rozvinutí příběhu okolo postav a kapitána Daimio. Nicméně kniha je určena pro ty co vlastní předchozí díly, všechno tu už na něco navazuje a vše tu má své opodstatnění, které pochopíte jen jestli máte vše načtené.

hroubek
hroubek | 29.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Velká pecka. V první řadě, než se pustíte do tohoto komiksu, tak je potřeba znát a nebo ještě lépe si přečíst komiks Občanská válka(vyšla v sérii UKK). A teď k samotnému příběhu. Jakmile se sáhne Peterovi na rodinu(teta May a MJ), tak je zle. A v tuto chvíli moc nepomáhá, že všichni znají vaši identitu a tvář. Peter je zde událostmi zatlačen do kouta takovým nepředstavitelným způsobem, že se rozhodne pro jisté kroky, které pro něho nejsou příjemné. Ale jsou potřeba udělat. A něco to bude stát. Tento komiks výborně funguje. Má spád, dynamiku a ukazuje, že když se vše začne hroutit, tak se některé pravidla musí porušit. Zpátky v černém je velmi povedený komiks a já mám z něho radost.

Palebras
Palebras | 28.7.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Birds of Prey #02: Zdrojový kód

Pokračování Birds of Prey s podtitulem Zdrojový kód je opravdu velice příjemným překvapením. Už v případě prvního dílu jsem zmiňoval že se jedná o fajn oddychovou zábavu, která rozhodně stojí za přečtení. V prvním díle zůstalo několik nezodpovězených otázek, na které najdeme odpovědi právě ve Zdrojovém kódu. Celkově mi toto pokračování přišlo o dost rozmáchlejší než u předchůdce, který působil komornějším dojmem. Rozhodně potěší přítomnost hostujících postav jako Green Arrow, Nightwing, Catwoman a dalších, více či méně známých postav. Důrazněji se zde řeší minulost nového Oraclea, která zamíchá kartami a osudy všech členů Birds of Prey. Jednotlivé příběhy jsou dobře namixované a nemají hluchá místa. Kresba je totožná s předchůdcem a k této ženské týmovce prostě sedí. Celkově se opět jedná o fajn počin, který slušně odsýpá a jsem zvědav co nám přinese třetí pokračování.

Tyfus
Tyfus | 28.7.2020 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Příběh super, kresba taky. Bohužel to troí klasickým nešvarem, stejně jako veškerý Marvel co tady Crew v poslední době vydává ... bez googlování se to neobejde. Škoda, že nedávají před samotný komiks třeba jednu stránku s úvodem do souvislostí.

faster86
faster86 | 28.7.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #059: Winter Soldier

james bond od mattela, teda od marvela. on je to spíš příběh agenta shieldu než winter soldiera. napsané je to dobře o tom žádná, jen ten název je zavádějící.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.7.2020 | Andy Warhol: Život v komiksu

Všechno, jen ne vyčerpávající biografie nesmírně zajímavé postavy a umělce druhé poloviny dvacátého století, neboť zachytit komiksovou formou vše, co se odehrálo v životě Andyho Warhola, by vydalo na knihu biblických rozměrů. Samotná postava výtvarníka v komiksu říká: "Přesný životopis by měl být dlouhý přesně jako život." Mám pocit, že české redakci sem tam něco uniklo, ale jinak je to po formální i obsahové stránce zajímavě odvyprávěný příběh, který - je-li člověk nekonečně zvídavý jako já - otevírá celou řadu dalších otázek. Čím více se chcete o Andym dovědět, tím více se stává postavou záhadnější. Kresba je skvělá, s formou si neustále trochu hraje.

Celkový dojem: 80%

louza
louza | 28.7.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Hub začátky prostě neumí. Problém cyklu země je rozhodně v první knize, která zmatenější být nemůže. Mistru Okko umírá v náručí muž, který po něm posílá varovný vzkaz "někomu někam" a stejně tak jako naše skupina i čtenář zoufale tápe v tom co by měl být děj a zmateně se ptá co má tohle všechno sakra znamenat? Bezcílné putování za dějem je úmorné a do knihy jsem se včítal snad na pětkrát. Naštěstí druhá kniha přináší kromě pointy i nějaký vývoj situace, což zachraňuje příběh z naprostého plebsu jímž je úplně zbytečný natahovaný úvod. Ale ani tak to není úplná hitparáda.

hroubek
hroubek | 27.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #022: Štvanice

Jsem rád, že to vychází v jednom svazku. Kupovat tento příběh po sešitech, tak bych byl hodně naštvaný. Z mé strany velká spokojenost. Je to zábavný a dost napínavý komiks, který neztrácí tempo, i přestože je zde dost dialogů. Scénáristé odvádí parádní práci a je vidět, že všichni moc dobře vědí co dělají a dokáží nám prodat vnitřní dilema Petera Parkera. Trochu zamrzí, že některé věci a zápletky jsou díky příběhu a tempu nedotažené a nebo nevyužité. Naštěstí je to moc dobře napsané a nakreslené, že se přesto dá přenést. Jsem hodně spokojený.

Blackthunder
Blackthunder | 27.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Hodnoceno společně s číslem 14:
Dobře, páni, tak to byla jízda. Cíleně jsem si ty dva měsíce počkal, abych si mohl celý příběh přečíst najednou a udělal jsme dobře.
Někdo se dozvěděl Spideyho tajnou identitu a unesl tetičku May… a to je jenom první problém s který, všechno toto odstartuje. Příběh impozantní, nádherná kresba, super easter eggy (Louigi a Mario vlastnící pizzerii, Komiksák ze Simpsonových v New Yorku), napětí, akce a trochu drsnější než obvykle. Tenhle komiks je prostě jedna velká jízda, která vás nenechá nadechnout. Chytí vás jak klíště a nepustí do chvíle, než se dostanete na konec. Člověk má dokonce i o postavy strach, protože tady se autoři rozhodně nemazlili a zapojující větší svět Marvelu s všemožnými hostujícími postavami, má člověk pocit, jako kdyby koukal na velkolepý film z MCU. Doporučuji všemi dvaceti!

trudoš
trudoš | 27.7.2020 | Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool: Válka Wadea Wilsona

Jak nemám psychedelické komiksy moc v lásce, tak tenhle jsem si užil naplno. Hlavně proto, že album poměrně smysluplně vysvětluje, kdo je Deadpool zač a že není radno věřit všemu, co vypustí z úst, což mi přijde jako skvělý nápad, srovnatelný snad jen s Maxxem od Billa Loebse. Abych však nestrašil, ta potřeštěnost vůbec příběhu neubírá na srozumitelnosti. Je to sranda, která má sice až hysterický podtext, ale právě ten dává postavě zajímavý rozměr. Komika je navíc nápaditá a chytrá, například celý ten v kresbách představený proces před senátním výborem je ve své pompéznosti nádherně jízlivý. Bohužel, legrace zaostává občas na úkor logiky, lépe řečeno přesně do okamžiku, kdy na scénu nastoupí prďácké slovní hříčky, dobré tak akorát pro puberťáky.
Rozhodně bych ale uvítal větší rozsah, protože spoustu věcí si člověk musí domyslet. Nic to ovšem nemění na faktu, že editoři postavu zvládli perfektně představit. Člověk začne mnohem lépe chápat proč je užvaněný degenerát takový, jaký je.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 27.7.2020 | Jedno obyčejný léto

Ono se tam jen zdánlivě "nic neděje". Problémy dospívání a psychologické pnutí ve vztazích řady účinkujících probublávají celou dobu - byť zprvu mírně - na povrch, abych ke konci vygradovaly v jakousi katarzi. Kresba je úžasná.

Celkový dojem: 80%

perak
perak | 27.7.2020 | Ú.P.V.O. #03: Žabí mor (2. vydání)

Dlouhý příběh UPVO sluší. Oproti předchozím povídkovým sbírkám se mi to líbilo mnohem více. Ačkoliv se zde Hellboy nevyskytuje, tak se setkáváme s mnoha odkazy na první knihy s Hellboyem a tak je určitě výhoda mít alespoň první dva díly načtené. Jinak tu máme klasického Mignolu - kupa příšer lovecraftovského stylu, trochu nadpřirozena, pořádný záporák a k tomu naši hrdinové, kteří zprvu dostávají řádně na prdel, aby však nakonec vše se k dobrému obrátilo a přitom nechalo dosattek prostoru pro možné pokračování. Líbilo se mi i finální vyprávění o původu Abe Sapiena, které jsem pochopil až po dočtení a musel si to projít ještě jednou. Jen kresba, ačkoliv pěkná, není Mignola, a musel jsem si na ni trochu zvykat - Mignola je v tomto směru nepřekonatelný a každý jiný kreslíř vstupuje do arény s určitým hendikepem.

faster86
faster86 | 27.7.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

celá knížka vás v ději nikam neposune, ale rozšíří vám to svět černé palice víc než udělali dosavadní 3 komiksy

perak
perak | 26.7.2020 | Sabrina

Hodně zajímavé a vymykající se běžné komiksové produkci. Neradostný pohled na část dnešní společnosti, moc médií, samozvané šiřitelé pravd a konspiračních teorií. Vyznění příběhu je celkem depresivní, na druhou stranu žádná postava mi nepřirostla k srdci takovým způsobem, že by mne příběh naplno zasáhnul. Možná je to zapříčiněno i zakončením, které z mého pohledu bylo trochu do ztracena. Každopádně kniha určitě stojí za přečtení.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.7.2020 | Zaslíbená Země Nezemě #07

Kdybych do toho chtěl rejpat, najdu pár věcí, ale dělat to nebudu, protože mě ta série furt baví a je napínavá. Na rozdíl od jiných manga sérií se stále někam ubírá; ono tajemství, které je třeba rozklíčovat, se pomalu odkrývá, ale zároveň vznikají nenásilně další otázky. Zatím je to scenáristicky koherentní. Kaiu Shirai, opět slovy Huga Toxxxe: "sypu to po špetkách". Kéž se to nepokazí.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.7.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Cyboy má v mnohém pravdu - já sice oceňuji prostředí a lokace, ve kterém se děj odehrává, dosti oceňuji i kresbu, ale též jsem měl někdy problém pochopit, co se na daném okénku vlastně děje. A putování po všech klášterech (aby měl autor šanci všechny zkratkovitě představit) není bez zajímavosti, ale scenáristicky a logicky je to trochu ubíjející. Jinými slovy, má to dobré nápady, ale je to značně béčkově zpracované.

Celkový dojem: 60%

Carnage
Carnage | 26.7.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #103: Polaris

Přijde mi že kniha se víc zaměřuje na postavu Gambita než na Polaris ale není to vůbec na škodu, příběh je přímočarý a nový členové týmu jsou sympatiční tak akorát aby to člověka nenudilo. Kresba je taky v pohodě. Musim říct že návrat k postavám z řad X-menů kompletu prospívá.

Spike
Spike | 26.7.2020 | DC komiksový komplet #026: Triumvirát

Triumvirát vypráví o prvním setkání Batmana a Supermana s Wonder Woman, a zformování této Trojice, hlavním pilíři Ligy Spravedlnosti. Takže se vlastně vyplatí přečíst si tohle před knihami JLA: Rok jedna které naopak mapují vznik zbytku Ligy, bez hlavní Trojice. Takhle v celku to pak je kompletní origin JLA a působí v podstatě sevřeně a dobře.

Všechny tři hlavní postavy mají v podstatě vyváženě stejně prostoru, takže ať už jste fanda kohokoli, přijdete si na své. Máme tu i tři padouchy, za každého hrdinu jednoho. Ra's Al Ghul, Bizarro a odpadlická Amazonka Artemis. Je to vcelku vyvážená týmovka, s pár zajímavými zvraty a vcelku fungující chemií. Ačkoli postavy jsou tu po většinu času napsány dobře, vždy po čase přijde nějaký Wtf moment kdy si říkám jestli autor chtěl překvapit, být vtipný, nebo jenom nevěděl co či koho píše. Pro příklad - Superman schválně coby Clark Kent pravidelně nestíhající vlak je super nápad, jak si postava uměle udržuje svou ňoumovitost v civilu a já si říkal že tyhle dílčí detaily, to je něco co mě baví a autor svým charakterům asi rozumí. Ale pak za pár stránek přijde moment kdy Superman chytá padající vlak a stěžuje si "Uch, je to těžké jako kráva!" Takové věci, i když jde o detaily, to občas docela shazují. To platí i o Batmanovi a Wonder Woman, kteří jsou napsáni taky dobře, odpovídajíc svým charakterům, ale pak přijdou scény jako hádka na střeše, která je psána jako v dobách komiksů z 50. let. Občas ty dialogy hodně zaskřípou… Nebo scéna koupající se Diany, k níž se Batman připlíží a prostě jí políbí, načež dostane právem ránu. Aniž by se vztah mezi nimi jakkoli změnil, o pár stránek později mu pak zase Diana slibuje, že už ho nehodí…Proč? I plány Ra'se jakoby se měnily jak se to zrovna hodí. Řekněme že ve scénáři je pár děr co se nepodařilo tak úplně vychytat. Třeba i to, že postava Artemis je tu ve výsledku celkem navíc, nebo problém s myšlenkovými rámečky jednotlivých postav, které od sebe nejsou nijak vizuálně odlišeny a občas se mi stalo že mi chvíli úplně nedošlo ke komu který panel zrovna patří.

Vyvažuje to ale spousta kladných věcí. Někdy jsou dialogy a monology vskutku sedící a povedené, 'vztah' Ra'se a Bizarra též. Potěší též kratičké cameo Aquamana. Akční scény též nejsou zlé a je fajn že si hrdinové občas 'vymění' protivníky a nebojuje každý jen proti tomu svému. I vzájemné interakce postav jsou povedené a čtenář i věří že takhle by nějak první setkání a spolupráce Trojice mohla vypadat… dokud tedy autor nepřijde s nějakou blbinou, kterou to zase shodí. Matt Wagner dělal zároveň i kresbu. Ta je velmi jednoduchá, na druhou stranu i přehledná. Přímo můj šálek kávy to není, ale nic proti. Jen obličeje a mimika by občas chtěly vylepšit. Barvy Davea Stewarta jsou ovšem skvělé, prostředí Metropolis, Gothamu i Themisciry díky nim mají každé své vlastní ladění i atmosféru.

Závěrečný retro sešit už je jen taková třešnička, mě to bavilo. Superman a Batman si opět musí vyměnit role v kostýmu, aby setřásli podezření Lois ohledně svých tajných identit. Dnes je to velmi úsměvné, ale vzhledem k tomu že v těch dobách byly tyto komiksy určeny primárně pro děti, já jako malý bych z toho byl nadšen. I dnes mě to baví.
Takže jak Triumvirát shrnout? Je to čtivý, svižný, nenudící mainstream s fajn akcí, postavami i příběhem. Na druhou stranu nic co by vás zvedlo ze židle a nějak dlouho jste si to pamatovali, taky se musí počítat s tím že při čtení občas hodně povytáhnete obočí nad určitými scénami. Ale třeba je to tak schválně a je to záměrná pocta těm starým komiksům… I když se mi to nezdá. Každopádně je to fajn záležitost a jako nenáročná jednohubka ideální. 7/10

tom173
tom173 | 26.7.2020 | Liga spravedlnosti #01: Počátek (paperback)

Hlavně v tom nehledat nic složitého. Mainstream nejhrubšího zrna a jedna velká akční jízda. Jim Lee je superstar a temhle komiks je prostě pouze jeho krasojízda. Scénář je tu opravdu jenom proto aby Lee věděl v jakých pozicích vystavět své velkolepé kresby. Vím že jde o origin a Johns tady chtěl zdůraznit jak byli všichni hrdinové před JLA egoističtí a neuměli pracovat v týmu, ale třeba takový Green Lantern tu působí vyloženě jako kretén a docela out of character - přeci jenom je to pořád elitní pilot a ne jen bijec s 50 IQ, to mi trošku vadilo, stejně jako celkové klišé, že aby se hrdinové k něčemu dopracovali tak se nejdřív musí servat mezi sebou. V tomhle žánru by to asi ale nebylo fér řešit, komiks skvěle šlape a funguje jako perfektní úvod série.

NextOne
NextOne | 26.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #021: Černé kočky nosí smůlu

Počátky černé kočky byly dobře udělané, kdežto souboj s Kingpinem byl otřes. Dost se mi nelíbilo chování vůči Betty, ačkoliv to bylo napsáno tak, jakože to myslí dobře, tak stylem jakým to bylo podané se mi to fakt nelíbilo. Celá dějová linka s Mysteriem byla skvěle napsaná, bavilo mě to. No a závěr příběhu byl též velmi dobrý. Kvůli Kingpinovi a Betty dávám 4*

trudoš
trudoš | 26.7.2020 | Lobo: Kostěj nesmrtelný

Soubor otevírá jeden z prvních Lobů, co u nás kdy vyšel a je to prostě zdravá dávka nostalgie. Jednoduché, přímočaré a ve své násilnické zvrácenosti zábavné. Následuje historie hrdinova zrodu a opět není o čem diskutovat – ono je těžké nemít rád postavu, která vyhladí celou planetu, jen aby si zajistila statut jedinečnosti. Poté máme možnost zavítat s Lobem do Hollywoodu a tady už jsem trochu narazil. Většina komiky je totiž založená na hurónských gestech, provázených nějakou tou pěstí do ciferníku a vytrhnutou páteří. Možná, že kdybych více ujížděl na filmových odkazech akčních snímků, byl bych si příběh mnohem více užil, ale moc tomu nevěřím. Ono totiž nejde o nějak sofistikovaný humor, pouze nějaká ta prostinká slovní hříčka a vtip je na světě. Závěrečný Kostěj nesmrtelný však úbytek nadšení smazává – přestože to po těch patnácti letech nemá takový říz jako kdysi, pořád je to drsně rozmarná jízda se spoustou divokých nápadů, které pro svůj heavymetalový svéráz fungují přímo báječně.

trudoš
trudoš | 26.7.2020 | DC komiksový komplet #021: The Brave and the Bold: Vládci štěstí

Týmovka, v jádru podobná komiksu Avengers: Na věky věků Kurta Busieka, ale přehlednější, zábavnější a pochopitelnější. Přes množství postav, které pro mě byly často neznámé, jsem neměl problém s jejich zařazením do univerza, přičemž se tu tlučou ikony jako Lobo, Osud, Supergirl či Blue Beetley. Všechno tu ovšem má svoje místo, každá odbočka smysl a zároveň toho není tolik, aby se v tom jeden ztratil a to i navzdory nějakému tomu putování časem. Snad jediným nepěkným jevem je závěrečná čtveřice hrdinů, tzv. Vyzyvatelů neznáma, kteří rozhodnou o všem, přestože o nich český čtenář ví nula nula prd. Batman jinak perfektní a skvěle mu přitom sekundují Green Lantern i Blue Beetley. A opomenout nemohu ani etudu s Lobem a Supergirl. Možná právě kvůli tomu řemeslně zvládnutému humoru mě to celé tolik bavilo.
Bonusový příběh je ale docela bída, první spolupráce Green Arrowa a Martian Manhuntera je právě tak hloupoučká, jak už rok vzniku naznačuje. Na to člověk potřebuje dětský věk, aby se tešil.

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 25.7.2020 | Darwin: Plavba na lodi Beagle

super kresba spojení aquarelu a tužky na stíny mě dostalo

Moon
Moon | 25.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek

Začátek spidermana by měl mít asi každý fanoušek. Nicméně je to dneska už pořádné retro se všemi jeho nešvary.

tom173
tom173 | 25.7.2020 | Thanos #01: Thanos se vrací

Takhle si představuju moderní superhrdinský komiks, jen málo tomu chybí k dokonalosti. Perfektně vykreslené charaktery s uvěřitelnými motivacemi jak už jsme u Lemira zvyklí. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, našlápnuto je tu perfektně. Škoda že jde o takovou brožurku kterou máte za hodinu přečtenou. Obálky jednotlivých sešitů jsou nádherné.

Ter
Ter | 24.7.2020 | Conan #06: Nergalova paže

Super finále!

Palebras
Palebras | 24.7.2020 | Batman: Temné vítězství #2

Druhá část Temného vítězství pokračuje ve zběsilém tempu a nikdo si není jistý, kdo že je onen Šibeniční vrah. Mimo pátrání Batman dostává nového parťáka Robina, se kterým se již klasicky snaží rozkrýt vraždu chlapcových rodičů. Jak jsem psal již v případě první dílu, tak ani zde nedostává čtenář absolutně nic nového, ale Loeb prostě psát umí, takže vír událostí dokáže pořádně vtáhnout do děje a nepustit. Mám strašně rád příběhy tohoto typu, kdy se hraje na noirovou notu, mafiánské klany se navzájem vraždí hlava nehlava a všemu kraluje neznámý vrah který obchází nočním Gothamem a nikdo si nemůže být ničím jistý. Loeb perfektně buduje atmosféru a Sale tohle všechno podtrhuje svou kresbou. Ještě nesmím zapomenout zmínit úsměvný moment v českém překladu, kdy se Batman ptá Robina jestli nemůže chvíli postát. A Robin odpovídá. To mi povídej. Máma mi říkala ,,Robin´´ páč jsem furt něco ,,robil´´... Takovou volovinu fakt nevymyslíte ale já se zasmál .. S Dlouhým Halloweenem se jedná o naprosto parádní záležitost a jednoznačně Temné vítězství doporučuji. Plus jako příjemný bonus bude čtenáři odtajněno, odkud pochází přezdívka Robin. Takže určitě stojí za přečtení :D !

adevr
adevr | 24.7.2020 | Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

Někteří výtvarníci dělají sbírce jenom ostudu, jiní ji zdobí. Ale jako počin si to zaslouží chválu.

cyboy
M cyboy | 24.7.2020 | Inspektor Hopkins zasahuje

Skvela vec pro deti ve veku tak od osmi let.
70% (v ramci tvorby pro deti).
EDIT: Já to musím přehodnotit. V rámci tvorby pro děti, resp. dětské zábavy jde o špičku. Já sice četl ty mikropříběhy a říkal jsem si: "OK, pěkné, jednoduché historické seznamovačky s historií pro děti", ale rébusy jsem samozřejmě neřešil. A teď, jak za mnou děti chodí a pořád se ptají, co by mohlo být tohle a jak se jmenuje támhleto, tak musím uznat, že je to fantastický počin a přistihnul jsem se, že s chutí řeším s nimi, protože je to fakt zábava a děti se něco dozvědí a hlavně si to zapamatují, jak se musí látkou zabývat déle.
Vážne skvělé, víc takových věcí!
90% (v rámci tvorby/zábavy pro děti)

cyboy
M cyboy | 24.7.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Slabsi nez prvni dil (nebo alespon to, co si z nej jeste pamatuju). Putovani mezi klastery, mezi klastery, mezi klastery. Jedno divnoodhalenicko a dosti zkratkovita a zmatecna rubanice na zaver. Na jedno precteni to jde, ale vracet se k tomu asi nikdy nebudu.
Misty jsem mel chut si brat lupu, abych lepe chapal obsah jednotlivych panelu.
60%

adevr
adevr | 24.7.2020 | Modrá Crew #03 - Okko: Cyklus vody

Vůbec mne to nebavilo... další díl už nekoupím.

faster86
faster86 | 24.7.2020 | Frankenstein v podzemí

tak jak je to skoro u všech dílů mignolaverse ja to doplňování kousků skládačky. Je fakt, že příběhy z historie jsou zajímavější než samotný příběh, který tu slouží jenom jako pojivo mezi jednotlivýma historkama, takže to nemám mignolovi za zlé. Klidně bych tady těch jednohubkových spinoffů zvládli víc ročně.

Moon
Moon | 23.7.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Nečekal jsem nic a nakonec mě to i zabavilo. Takový robocop marvelu, rychle se to četlo ,ale rychle to vyprchávalo z hlavy.

MEGA
MEGA | 23.7.2020 | Ultimates 2 #02: Jak ukrást Ameriku

Tady není moc, co hodnotit. Celý komiks je jen kupa šokujících zvratů a monumentálních akčních scén. Nic víc, nic míň. Na scéně se v polovině objeví tým záporáků, kteří nemají žádnou osobnost, takže celá mlátička je opravdu jen pro efekt. Zachraňuje to jako vždy kresba, která je naprosto úžasná a na akční scény se aspoň dobře dívá. Ultimates pro mě zůstává zklamáním. V sérii jsou zajímavé nápady, ale Millar je utopil v množství rádoby cool vtipů a nelíbivých postav.

Fry
A Fry | 23.7.2020 | Bludiště

Bludiště - Velká paráda a krásná pocta brakovým 60 mm filmům s banální pointou a znepokojující atmosférou. Upřímně doufám, že v tomto stylu se ponesou i další dvě (??) části, protože chci víc a to nejlépe co nejdříve, i když počítám s tím, že se dokončení dočkáme až tak někdy kolem roku 2024. Do té doby si to nejspíše ale ještě několikrát prolistuji, protože hledání paralel a utápění se v obyčejných dialozích mě zkrátka baví. Navíc typický underground mě v posledních letech baví čím dál víc, takže nemám důvod nehodnotit maximálním počtem ... Za mě 5*!

hroubek
hroubek | 23.7.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #102: Angel

Nic proti ničemu. Obyčejný komiks, který neurazí, ale nijak zvláště nenadchne. Čte se to dobře, děj má spád a je fajn číst nějaký komiks s Psylocke a Angelem. Největší problém je to, že mi celý příběh byl ukradený. Nevěřil jsem tomu, chyběla mě návaznost a prostě to bylo takové echt.

Palebras
Palebras | 23.7.2020 | Batman: Temné vítězství #1

Temné vítězství navazuje tam, kde jsme v Dlouhém Halloweenu skončili. A hned ze začátku musím konstatovat, že je to pokračování stejně kvalitní jako v případě DH. Vracíme se na místa která čtenář DH důvěrně zná a dokonce zápletka je velice podobná. Každopádně se však nedostavuje stereotyp či rozčarování z toho, že tohle jsem již někde viděl. Opět se na scéně objevuje spoustu Batmanových nepřátel a všemu samozřejmě dominuje Šibeniční vrah, který vraždí policisty. Ústřední zápletka je zajímavá a dokáže čtenáře vtáhnout a nepustit, dokud nedojde k rozřešení tohoto zapeklitého případu. A jelikož je kniha opět rozdělena na dva díly, tak v případě této knihy se konce nedobereme. Každopádně se však jedná o skvělou první část prvotřídního příběhu, která spolu s Dlouhým Halloweenem patří mezi nejlepší příběhy týkající se Batmana!

Anton Whatever
M Anton Whatever | 23.7.2020 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

Jedním slovem - zklamání. ,,zatím" poslední komiksový Zaklínač. A trhal nervy už od začátku..kresba vypadá jak z pohádky - atmosféra je úplně pryč, žádné temno ani strach..Geralt se od začátku usmívá jako pitomec (???). Příběh? Pokud se tomu dá říkat příběh..krátký, předvídatelný, bez jakýchkoliv zásadních zvratů s nejslabším a nejrychlejším finále, co jsem viděl za dlouhou dobu. Konec je zkrátka utnutý a celkově celá kniha působí prvoplánově, uspěchaně a nedotaženě. Prvních pár stran je super (Geralt jedoucí s natrženou rukou lesem), ale pak jde atmosféra do kopru. Kniha stojí tolik, jako ostatní, ale hodnotou je úplně v pekle. Kresba nepatřičná, příběh pekelný a nedotažený a..Geralt dělající vtípky a usmívající se jako pitomec. Fakt ne..

Delphín
Delphín | 23.7.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #021: Černé kočky nosí smůlu

Skvělé příběhové linie, proti kterým ale stojí dosti křecovitá scénáristika. Komiks provází dost podivných dialogů, pár postav zde prostě nefunguje, a Spidey natropí tolik nelogických věcí, že jen nevěřícně koukáte, a říkáte si W T F!
Souboj s Kingpinem byla docela tragédie, Mysterio už byl relativně fajn.
Co se ale opravdu povedlo, byl závěr. A i díky němu celému komiksu nakonec dávám 4*

Spike
Spike | 22.7.2020 | DC komiksový komplet Speciál #01: Krize na nekonečnu zemí

Tak jsem si zopakoval i toto veledílo (bez nadsázky) DC comicsu, a bavilo mě možná ještě víc. Tohle je prostě legenda, klasika, přelomová událost, a to platí nehledě na to jaký vztah k tomuhle komiksu kdo má. Jeho důležitost mu už nikdy nikdo neodpáře a ještě dlouho se k němu autoři budou vracet a vycházet z něj. A to je Krize na Nekonečnu Zemí už prosím krásných 35 let stará. Jen tahle skutečnost z ní ale samozřejmě automaticky nedělá dobrý komiks. Co tedy ano?

Především, jako jeden z prvních eventů svého druhu, to funguje. Ten obrovský crossover tuny známých i neznámých, důležitých i nedůležitých postav, je v jádru přehledný a má jasnou, až jednoduchou dějovou linku. Těch opravdu pro příběh důležitých postav tu může být tak cca jen tucet, ty ostatní (včetně takových jmen jako Batman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman…) jsou tu jen takové křoví. To je pozitivní v tom, že i když většinu postav neznáte, nijak zásadně vám to nesníží srozumitelnost. Ačkoli samozřejmě platí že čím víc se orientujete, máte načteno a vyznáte se v DC, tím víc odkazů pochytíte a budete mít radost vidět svou oblíbenou postavu třeba i jen na pár okénkách. Negativní na tom je, že to příběh zbytečně zdržuje. Vím že aby tenhle event který měl zahrnout opravdu všechno a všechny z DC univerza mohl splnit svou funkci, tak tam všechny nacpat musel. Neříkám že by tomu prospělo zkrácení (i když by prospělo) protože pak by rozmach a dopad Krize nemohl být a nebyl takový, absolutně chápu proč je to podáno tak jak je. Nicméně, faktem taky je, že první polovina knihy se díky tomu dost táhne. Různé postavy z různých verzí minulosti i budoucnosti, béčkoví a céčkoví hrdinové i padouši, všichni tam jsou aby tam aspoň na chvíli byli, ač význam pro děj mají pramalý až žádný. Postupně se dozvídáme o co jde, sledujeme boje na různých místech, zničení jedné Země za druhou… Ale protože příběh se moc nehýbe kupředu, musel jsem si mezi jednotlivými kapitolami dávat pauzy a neměl potřebu číst to na jeden zátah abych nahned musel vědět co se stane dál.

Naštěstí, zhruba od poloviny knihy a prvního střetu s Antimonitorem a první zásadnější smrti to nabere tempo, už se tak moc nelítá z postavy na postavu a z místa na místo a příběh nabere přímočařejší a ucelenější charakter. Dozvíme se i vše o původu onoho zla co ničí vesmír za vesmírem i dalších klíčových postav, a už se to čte rychleji. Pro děj možná nepříliš důležitá, ale zábavná část je ta, kdy všichni padouši chtějí využít situace a zasadit oslabeným hrdinům ránu když mají zrovna starosti s něčím horším. Pak se musí všichni spojit, zasáhne Spectre, a když už se zdá že je konec a už jen zjišťujeme následky a nové skutečnosti a změny jež Krize nastolila, pak teprve přichází to pravé finále. Když to nabralo pořádné tempo, četlo se to úplně samo, v tom nejlepším duchu DCčkovských eventů.

Celému dojmu rozhodně pomáhá kresba George Péreze, která nejen že vypadá dobře i dnes, ale je neskutečně detailní. Tohle není komiks kde by bylo spousta velkých panelů, naopak se jich na každou stranu snaží nacpat co nejvíc. Proto je obdivuhodné, jak je kresba po celou dobu přehledná a i když se zdálky díváte na všechny ty pidipostavičky na malém obrázku, vždy bez problémů poznáte kdo je kdo. Kreslit to někdo méně pečlivý, snadno se čtení změní v nepřehledný chaos, ale díky Pérezovi jsem se v tom jedinkrát neztratil, za což mu patří uznání. Pochválit musím i barvy, nevím jestli se časem koloring nějak modernizoval nebo ne, faktem je že barvy jsou hezky syté a ne vybledlé jako u mnohých starších komiksů. Taky oceňuji tu práci aby každá postavička na malém obrázku byla vybarvena správně, zní to jako samozřejmost, ale tady to muselo zabrat opravdu hodně času a jedinkrát se mi nestalo že bych si všiml chyby, což nemalou měrou přispělo k tomu že tenhle crossover se stovkami postav byl pořád v rámci možností přehledný, což je malý zázrak a bez schopných a pečlivých výtvarníků by to jednoduše nešlo.

Tady není o čem mluvit, pokud to s DC myslíte byť jen trochu vážně, tohle je povinnost. Možná se místy budete ztrácet, okének je hodně, do toho spoustu textu, a zkrátka tohle JE osmdesátkový komiks, to nezapře. Ale i přes svou dobovost je příběh (hlavně druhá polovina) čtivý superhrdinský mainstream který do velké míry určil pravidla pro to jak tenhle žánr vypadá dnes. Já se bavil, užíval si to, občas vyskočila i nějaká ta emoce a ten kdo ví, na jakých principech superhrdinský žánr funguje (tedy neočekává od toho něco co to být ani nemá), ten v podstatě nemá moc co kritizovat. Ten pomalejší rozjezd a pro děj "zbytečné" odbočky (pokud neznáte kontext proč tam jsou) jsem už zmínil, jinak jsem nadmíru spokojen. Pokud čtete i ty novější DC komiksy ve kterých se stále odkazuje k této Krizi, aspoň po přečtení získáte lepší pocit znalostí kontinuity. Tohle prostě je něco co by fanoušek měl mít doma.
A pro toho kdo má rád Supermana, když si přečte Krizi a hned potom Mooreovo Co se stalo s mužem zítřka?, je to takhle jako komplet krásné rozloučení s touhle postavou předtím, než si hned poté prošla restartem. Asi by pro neznalého bylo matoucí když napíšu, že zde se rozloučíme se starým Supermanem ze Zlatého věku/Golden Age, a Moore se loučí s tím ze Stříbrného věku/Silver Age. Nicméně co se týče událostí se Supergirl, Moore odkazuje právě ke zdejšímu ději, takže jako taková rozlučka se starou verzí/verzemi této postavy je to skvělá kombinace.

Eaglemoss bohužel další speciály, další Krize a velké DC eventy nevydá. Prý že tenhle neměl takový úspěch aby se jim to vyplatilo. Upřímně, vzhledem k ceně, ne že bych se divil. Kniha sice tlustá je, ale vzhledem ke zpracování stejně tradičnímu jako u všech ostatních čísel DCKK, kolem pětistovky by cena byla optimální. Za 790 Kč už bych si přeci jen představoval buď o dost tlustší bichli, nebo nějak luxusněji zpracovanou. Neříkám, já byl ohromně rád že to tu vychází takže za možnost mít tuhle knihu konečně v češtině jsem nelitoval ani koruny. Nicméně, pro cílovku co si DCKK kupuje kvůli poměru cena/obsah+ucházející zpracování, co není tak zanícená jako já, chápu že místo tradičních 250 dát za speciál najednou 800, to bylo trochu odrazující. Doufám tedy že další významné eventy, nejlépe v nějakých omnibusech, komplet a včetně všech tie-inů, tu někdy vydá Crew či BB Art. Z toho co tu vychází, vždy nám z bohaté historie DC bude něco unikat. Ale tyhle velké eventy jsou takové záchytné body, kde se odehraje značná část důležitých událostí ke kterým se pak odkazuje a co mají dopad i do budoucna. Takže kdyby se tu postupně vydaly ty, přehlednosti v DC univerzu pro českého čtenáře by to neskutečně prospělo. 8/10

Good Games
Good Games | 22.7.2020 | Královská krev #02: Pomsta a vykoupení

Královská krev sa vydarila a ak máte chuť na poriadne krutý príbeh plný sexu, krvi a brutality, tak ste na správnom mieste. Síce je občas trochu prekombinovaný, ale je to príjemné čítanie pre dospelých. Hlavnou hviezdou komiksu je Dongzi Liu, ktorého kresba vypadá famózne. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 22.7.2020 | Zpráva pro Adolfa #01

Zpráva pro Adolfa 01 sa veľmi vydarila a nemám k nej ani jednu jedinú výhradu. Príjemná kresba, dobre napísaný a pútavý príbeh, sympatické postavy a občas aj ten humor. Pre mňa je to zatiaľ dokonalosť a snáď mi to moje nadšenie druhý diel nepokazí. Určite odporúčam všetkým fanúšikom kvalitného čítania.=►Celá recenzia◄=