Palebras
Palebras | 28.5.2020 | Transmetropolitan #06: Někdy příště

Ellis ve svém již šestém pokračování dokáže držet laťku proklatě vysoko a já jsem si další díl opět užil. Hned ze začátku v kapitole Nikdo mě nemá rád, mě rozsekal Kouzelně pravdomluvný parchant Spidey či Redaktor z hor. Poté se vydáme na procházku ulicemi, kde Spider nasává atmosféru a motivaci pro psaní sloupku, aby nás následně ohavné asistentky vzaly na dámskou jízdu. Konkrétně sešit s asistentkami, nám dává pár střípků, co se týče vztahu se Spiderem a perfektně tak rozšiřuje dané universum. Jinak co se týče třídílného příběhu na samém konci, tak ten je opět perfektní. Jede na stejné vlně jako v případě Osamělého města a a opět roztáčí parádní centrifugu událostí. Jsem zvědav jak se s tímhle Ellis popasuje v sedmém díle, protože Spider na konci brutálně šlape na krk všem svým nepřátelům. Skvělý díl skvělé série. Plný počet !

tom173
tom173 | 28.5.2020 | Kasta metabaronů (2. vydání)

U paleoježíše! Co napsat k tomuhle veledílu? Šlo pro mě o první komiks Jodoversa a přemýšlím jestli jsem někdy četl lepší komiks a způsob práce s tímto médiem. Tak dlouho jsem v hlavě nosil snad jen Bažináče od Moorea. Už když poprvé vezmete do ruky těch monstrózních cca 550 stran, jde z toho respekt. A ať knihu otevřete kdekoliv, všude samé epické vesmírné výjevy z bitev, různých lodí, planet a ras. Kolik let muselo zabrat vymýšlení všech plavidel (která vypadají technicky opravdu promyšleně a tak že by mohla fungovat), zbraní, zbroje, kostýmů, kultur, zvířat, komunit (jeptiškurvy u mě vedou!) a architektonických stylů a motivů. No zkrátka jde o epos, který by každý fanoušek měl mít ve sbírce a já nechápu, že mi tak dlouho unikal. Co se týče děje jde o dokonalý mix space opery, antické tragédie a ano taky komedie - humor mi neuvěřitelně sedl. Asi budu v menšině, ale Tonto a Lothar mi přišli strašně zábavní, vtipní a všechny jejich vstupy do příběhu mi sedly ("požádej tří milionkrát o prominutí!"). I když poslední třetina knihy mi už přišla slabší a moc natahovaná (jakoby se Jodorowsky nedokázal se svými hrdiny rozloučit), jako celek je to prostě dokonalé. Tak a já jdu konečně na Incal :)

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | 100 nábojů #08: Posmrtné blues

Po stylovém představení Victora (a "mytologickém" exkursu do prehistorie Trustu) se v jednom soustředěném, emocemi nejen z vedlejších linek nabitém příběhu v New Orleans konečně probouzí minuteman Willie – s kocovinou, kufříkem, pistolí, fotkou Shepherda, zakrslým virtuózním trumpetistou, Shepherdem přivázaným k židli a ochranářskou Dizzy. A když už se zdá, že Graves kroužící okolo nedostane to, co plánoval, zkratový výstřel z naprosto nečekané ruky odstraňuje ze šachovnice veledůležitou figuru. „Josephe…“ :'(

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #109: Captain Marvel: Život a smrt Captaina Marvela, část 2.

Nepřeberná kvanta textu mě od čtení až odrazovala, on taky naivně hloupoučký příběh za ty kecy snad ani nestál, přestože Thanos hrozil v nejlepší formě. Holt klasický průměr té doby, ale nakonec ne zas nějaký zlý. Hlavní tahák knihy se pak samozřejmě skrýval pod prvním "Marvel grafickým románem", emotivním a civilním rozloučením s nevyhnutelně umírajícím hrdinou. Přiletěli snad všichni…

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Parádní historicko-dobrodružná kniha. INDIÁNSKÉ LÉTO velice lehce, bez plýtvání slovy, eskaluje (kvůli "nevinnému" znásilnění) konflikt indiánů a bílých usedlíků z pohledu jedné vyloučené rodiny, bohužel jej končí dosti bezradně, s pocitem celkové bezvýznamnosti události. EL GAUCHO již jak vyšší dramatickou, tak nízkou lidskou linku (včetně pocítěné bezmoci ve fatálním závěru) uchopuje přeci jen pevněji a Manarovu nádhernou kresbu vytahuje množstvím detailů do ještě "nebeštějších" výšin.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #20

Nerovná bitva se vyostřuje na 3 frontách, šance i naděje Průzkumníků se tenčí a já už si dost intenzivně přál, aby se jim konečně povedl aspoň jeden finální "kill". A vypadá to, že jsou (přes vysoké oběti) blízko.

VanTom
VanTom | 28.5.2020 | Útok titánů #19

Přestože plynulost (asi tak sedmé) bitvy, na které závisí přežití veškerého lidstva, neustále přerušují nějaké psychologizující flashbacky (dokonce i z nepřátelské strany), rozjede se nakonec slušně. Jen škoda, že se ničeho definitivního / zásadního nedosáhne – zatím.

TheLavk
TheLavk | 27.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Velice zábavné, přečetl jsem na jedno posezení.

trudoš
trudoš | 27.5.2020 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Takhle má vypadat konec, který přijde včas. K dokonalosti mi chyběla jen maličkost, detail, jenž se sérií táhne už od druhého dílu. Joe Hill totiž umí nápaditě pracovat s likvidováním postav, jenže věřil jsem mu pouze v albu Vítejte v Lovecraftu. Všichni další nebožtíci jako by se jen připisovali na účet. V poslední knize je to nejmarkantnější, protože se tu umírá jak na běžícím pásu a přestože emoce nádherně jiskří, vůbec to na mě nepůsobilo skutečně. Spíše románově, což je samozřejmě dost absurdní prohlášení, vzhledem k tomu, že o román jde, třebaže komiksový.
Jinak ovšem perfektní, autor se s tím nemaže a od první stránky drží nohu na plynu. Trochu okaté jsou sice dohrávky některých vztahových linií, protože jejich účelem je pouze podojit čtenáře o co nejvíce slz. Ale vždyť to je důvod, proč vlastně čteme. Takže jo, i když pan Hill hraje s obehranými kartami, hraje s nimi bezvadně. Ještě dlouho po závěru jsem celý cyklus v hlavě opakovaně převracel, třídil, zkoumal a vychutnával.

Fry
A Fry | 27.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Frankenstein v podzemí - Ještě pár let nazpět bych dal ruku do ohně za to že tato a mnohé jiné knihy Mignolversa tady nemají nejmenší šanci na vydání. Dneska je naštěstí náš trh už někde jinde a vedle hlavní linie knih Hellboye a Ú.P.V.O. dochází i na takové příběhy jako jak se z vedlejší postavy jedné nevýznamné povídky stane hlavní hrdina, jež zachrání podzemí před vlivem bohů Černé bohyně. Navíc jak píší kolegové pode mnou - pomrkává se zde po okolních sériích a navrací se i postavy, na které bychom jinak už asi zapomněli ... Za mě 4*!

Fry
A Fry | 27.5.2020 | Bleach #22: Conquistadores

Bleach #22: Conquistadores - Až na tu změnu v pozici letterera a pomalé tempo vydávání ještě zpomalené COVIDovou epidemií, jsem moc rád za návrat této legendy na náš trh! Pár let nazpět jsem si tohle volume pořídil v originální japonštině (v Chinatownu za 2 libry) a ani jsem už nedoufal v nějaký ten restart vydávání. Přesto k tomu nakonec došlo, a ač asi nevydržím čekat dalších XY let na finální dokončení, tak každou jednotlivou knihu určitě podpořím svým zakoupením. Ještě aby ne, přicházejí Arrankaři a zápletka se už zase zamotává ... Za mě 5*!

perak
perak | 27.5.2020 | James Bond #03: Hammerhead

Příběh celkem ubíhá, Bond se zbytečně nevykecává, ale zas ani ničím nepřekvapí. Ono v tom rozsahu knihy asi není ani moc prostor pro nějaké dějové odbočky a velké zvraty, takže se vzaly všechny tradiční 007 ingredience a bez větší invence se z nich upekl chutný pokrm, který zasytí, ale nic více. Pokud jde o kresbu, tak u ní palec nahoru. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdami, ale nakonec dávám slabší 4 - kniha se mi líbilo k něco více, než předchozí dva díly.

Norri
M Norri | 26.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Frankenstein v podzemí je maličkým střípkem mozaiky, který přesně zapadne do malé mezery mezi několika většími dlaždicemi. Daří se mu propojovat zdánlivě nespojitelné a vesele mává na čtenáře, kteří už mají něco z Hellboyversa načteno. Navíc to není jen obyčejná rubačka, ale Mignola se zde tentokrát pouští i do psychologie hlavního hrdiny, což jej činí mnohem zajímavějším, než je celá řada jiných Mignolových postav. Doufám, že se s Frankensteinovým monstrem ještě někde setkáme. 4,5*

Good Games
Good Games | 26.5.2020 | Cagaster #06

Finále série sa vydarilo a je to príjemná rozlúčka s týmto svetom a postavami. Kniha obsahuje aj dve krátke poviedky, ktoré sa sem tentokrát hodia oveľa viac ako v predošlom diely. Je zaujímavé sledovať, akú cestu si prešla autorka Kachou Hashimoto s kresbou. Už v prvom diely bola kresba vydarená, ale v tých posledných dieloch nemá chybu a kto hľadá dobre kreslenú manga sériu, tak by mal Cagaster určite skúsiť. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 26.5.2020 | Cagaster #05

Štvrtý diel považujem za najlepší v tejto sérii. Ponúkol totiž poriadnu dávku vydarenej akcie a aj poriadnu dávku cagasterov. V tom najlepšom pokračuje aj piaty diel a jediné, čo sa mi nepáčilo bolo, že sa to po 122 stranách usekne a ten pútavý našlapaný dej nahradí poviedka, ktorá sa sem vôbec nehodí. =►Celá recenzia◄=

MEGA
MEGA | 26.5.2020 | Planetary #01: Do všech koutů světa a jiné povídky

Komiks obsahuje několik povídek s různými nápady i žánry a překvapivě to funguje. Archeologové záhad minulého století celou knihu propojují a zároveň jsou největší záhadou. Kresba skvěle vykreslila jak skryté divy světa, tak zajímavou plejádu postav. Série má velký potenciál a je opravdu škoda, že není vydaná komplet.

honza2457
honza2457 | 26.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman)

Ani vlastně nevím jak to hodnotit. Rozhodne lepší než úvodní díl, ale stále je vidět, že to je jen úvod k něčemu většímu. Bohužel se zase objevuje zmatečnost, které se u něčeho takového vyhnout nejspíš nejde. Na čtyři sešity toho je odvyprávěno opravdu hodně, ale já nejsem fanoušek cestování časem, takže krom prvního sešitu jsem to četl hlavně z povinnosti. Kresba byla velice dobrá, zvlášť se mi líbily stránky boje Batmana s Reversním Flashem a odpočítáváním času.

kaylin
kaylin | 26.5.2020 | Caravaggio (paperback)

Komiks "Caravaggio" je velmi příjemnou ukázkou toho, jak se Milo Manara jako autor vyvinul, jak je schopen oslnit nejen svou kresbou, ale i tím, co vypráví. a to se mu v tomhle případě skutečně podařilo. Není to jen nějaká blbina jako v případě komiksu "Klik" nebo "Vůně neviditelného", ale je to příběh, který má svou hloubku, je to příběh, který skvěle prezentuje jednoho velmi slavného umělce, jehož éru jsme nikdy zažít nemohli, ale jehož dílo je doteď oceňováno. Komiks "Caravaggio tuhle skutečnost prezentuje ve formě, která je velmi čitelná, je čtenářsky zajímavá, ale především je výtečným spojením ilustrace se scénářem. Milo Manara si jako scenárista sedl a jako kreslíř ze sebe vydal to nejlepší, nikoli už za každou cenu poplatný erotickému žánru, ale skutečně spíše umění. A to se musí v případě jeho díla ocenit.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Hehe, "Leonarda ne!" - to je celkem vtipné, též jsem na to pomyslel. Jinak je to parádně nakreslené, ale ostatní je typická Jodorowského šílená dějová jízda a... v podstatě klasicky a opět nuda. Už Borgia mě nebavila. Ke konci jsem si říkal, že budu subjektivně trochu uchlácholen jakýmsi pavlovským či ebenezerovským obratem, ale ne.

Celkový dojem: 40%

Ter
Ter | 26.5.2020 | Batman: Zatracení

Zhúlený výprd. Malba super, obsahovo sračka.

MEGA
MEGA | 25.5.2020 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (3. vydání)

Jo, povídky k Hellboyovi sednou. Mrtvola a poslední dvě delší povídky se mi líbily nejvíc. Mignola zde prezentuje mnoho skvělých nápadů a každá povídka má něco do sebe. Pořád mě to neposadilo na zadek, ale čtení mě bavilo. Kresba je prostě perfektní a tvoří nádherně temnou atmosféru.

Sajmon
Sajmon | 25.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Zcela jistě se jedná o skvělý komiks. Je to něco jako thriller s prvky komedie která tam decentně zasahuje a odlehčuje příběh. Kresba je skvělá a příběh je na tom stejně dobře. Mohu vytknout jedině to, že pokračování vyšlo až o 4 čísla později, tedy až za dva měsíce po tomto kousku, což je docela škoda.

Norri
M Norri | 25.5.2020 | Hellboy: V Mexiku

Moc jsem nečekal a přesně to jsem dostal. Průměr až lehký nadprůměr. Jak Corbena občas nemusím, tak u Hellboye mi jeho kresba sedí. Úvodní vyprávění Hellboy v Mexiku je mi už po několika přečteních důvěrně známé, ale následné Corbenovo pokračování Dům oživlých mrtvol pro mě bylo nové a celkem mě pobavilo. Docela zábavné byly i povídky o "Rakváři" a to i díky kresbě Fábio Moona a Gabriela Bá. Krátké povídky Aztécká mumie a Hellboy se žení neurazí, ale ani nenadchnou. 3,5*

Palebras
Palebras | 25.5.2020 | Transmetropolitan #05: Osamělé město

Takže jsme v polovině série a Spider klasicky pokračuje v nastoleném tempu. Opět jsem se parádně bavil. Strašně se mi libilo Spiderovo polemizování na téma Smrti...To bylo prostě moc fajn a parádně jsem se zasmál. Ostatně i 21 dní přineslo skvělý a místy hodně vtipný náhled do každodenní rutiny velkoměsta. A hlavně potěšilo Spiderovo nakupování. Třešničkou na dortu byl pak třídilný příběh Osamělé město, který byl opravdu skvělý a perfektně nalákal na pokračování.

honza2457
honza2457 | 25.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Tak tohle byl zatím nejslabší díl série. Jen a jen mlátička bez nějakého hlubšího významu a několik střípků z minulosti to nezachránilo. Musím říci, že kresba je stále na vysoké úrovni a díky tomu jsem to přečetl na jeden zátah. Krátký příběh s Catwoman byl takový nemastný, neslaný a nebýt konce tak i snadno zapomenutelný. Poslední dvě krátké povídky byly příjemným zpestřením, ale knihu už zachránit nemohli. Snad bych ještě vypíchnul scénu z fastfoodu, která mě opravdu pobavila.

karl173
M karl173 | 25.5.2020 | Grandville #01 (2. vydání)

Zajímavý komiks. Talbot tu velmi zručně střídá jak tempo tak kresbu podle toho zda se zrovna jedná o akční nebo detektivní pasáž. Chvíli mi ale trvalo, než jsem se dokázal správně naladit a bohužel ve chvíli kdy mě to chytlo naplno už detektiv inspektor LeBrock sprintoval finální rovinkou. Na druhou stranu tahle jednohubka mě slušně připravila na další knihy a já jsem velmi zvědavý jak bude tato série pokračovat. 4*

TonyT
TonyT | 25.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Jodo má za a) od samého počátku své komiksové kariéry ten dar, že si umí vybrat opravdu skvěle kreslíře, za b) umí psát poutavě a jedno jestli je to filozofické scifi, western nebo historický příběh.
Přesto loňský Bouncer je nepřekonatelný a i samotná Borgia mi přišla také o stupínek zábavnější, jinak ale spokojenost, mě to bavilo a samotná kniha od Arga je opravdu parádní.
Ps: nevím na co máme monopol jak zmiňuje Darth Raelchi, ale je bohužel český naturel si neustále na něco stěžovat. Nicméně je super doba, že tohle můžou dnešní komiksový čtenáři napsat. Já jsem na spoustu věcí od konce devadesátých let dlouze čekal a na hodně věcí přišla řada až v posledních letech, ono si už dnešní čtenáři asi neuvědomují, že jsme tady měly kur. a skluz, takže díky nakladatelům za jejich práci a díky že tady všichni ti jmenování vycházeli a vycházejí.

Kadin
M Kadin | 25.5.2020 | Živí mrtví #17: Důvod se bát

Parádní představení a nástup záporáka, který nám ukazuje, jak bude tato série probíhat dále, ale upřímně, oproti serialu to nemělo tak skvělou atmosféru, pocit bezmoci a úzkosti. 8.5/10

Spacecore
Spacecore | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #086: Legie superhrdinů: Sága velké temnoty

Legion of Super-Heroes mám rád, ale tohle bylo starý, vytržený z kontextu, zamotaný, nezajímavý a nudný. Škoda mluvit. Čtení jsem si vyloženě protrpěl. Potěšil mě snad jen závěr se samotným Darkseidem, jinak je to bída.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Ano, je to poněkud slabší kniha. Při čtení encyklopedie v poslední části knihy jsem si říkal, zdali Lemirovy ambice tvořit takové rozlehlé komiksové univerzum nejsou poněkud přehnané. Dal bych přednost komornějšímu vyznění.

Celkový dojem: 60%

honza2457
honza2457 | 25.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Sice o něco horší než první díl, ale přesto velice dobry komiks. Příběh s Banem se výtvarně povedl, ale poslední dva sešity byly přímo pastva pro oči. I přes akční jízdu jsme se zase více dozvěděli o minulosti tentokrát o vztahu Batmana s Catwoman a hlavně ta skvělá chemie mezi nimi. Minusem bylo, že Batman leží skoro mrtvý a během pěti minut je jak znovuzrozený. O něco lepší bylo přepráni asi dvou set vojáků se zbraněmi přičemž ho samozřejmě minula každá kulka.

Alfi
Alfi | 25.5.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

Netuším, prečo všetci očakávajú pokračovanie. Ako áno, šlo by to, ale nemyslím, že je to nutné. Dostávame úplný a uzavretý príbeh vzniku priateľstva.
Ak ste si kupovali Berserkra a čakali Conana, budete veľmi sklamaný. Lemire si hrá so žánrovými klišé a tam kde by ste čakali akčný príbeh ponúka niečo výrazne iné (ale to nie je na škodu). Miesto epiky poetika. Super.

Fr3d_K
Fr3d_K | 25.5.2020 | Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený

Jediné co mi na Thorovi vadí je, že nás hodili do vody a plavte. Chtělo by to vědět trošku víc souvislostí aby jsme při čtení tak často netápali v ději a narážkách na čísla předcházející, které bohužel Crew nevydala. Jinak scénář je ok. Takový Aaronův průměr takže momentalní nadstandart v mainstream comicsu. Kresba skvělá. Za mě největší plus. Zatím 3/5 a uvidíme dál.

cyboy
M cyboy | 25.5.2020 | Dogman #03: Peťulka čili život kotěte

Porad dobre. Detem se to libilo hodne a i ja jsem se asi trikrat zasmal.
70% (hodnotim podle nazoru deti, ja bych v ramci svym peti hvezd nesel na vic, nez na tri)

trudoš
trudoš | 25.5.2020 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Třináct let, které uplynuly od okamžiku, kdy jsem komiks četl poprvé, moje dojmy z něj vlastně ani moc nezměnily. Za tu dobu se mi sice rozšířily obzory ohledně DC univerza, takže zdejší plejáda hrdinů a záporáků už pro mě nebyla tak nepřehledná, ale ono to pro dějovou linku v důsledku ani není moc podstatné. Scenárista Jeph Loeb si stejně jen připravuje půdu pro finální odhalení a Batmana nechává pouze zmateně pobíhat z jednoho konce Gothamu na druhý. Přesto má první část Ticha výbornou atmosféru a perfektní tah na bránu. Ale to je asi tak všechno. Podobně to mám s kresbou - ačkoli Jim Lee předvádí perfektní řemeslo, už to zkrátka není tak ohromující jako tehdy. Dost možná proto, že mi ty drobné superhrdinské stereotypy začaly postupně lézt krkem. Kostým Huntress je toho potvrzením.
Skvělým bonusem je ovšem první výskyt Batmana v Detective Comics. Je to tak úžasně trapně naivňoučké, až je v tom kus geniality. Především při srovnání tehdy a teď. Tu osmdesátku Netopejrek prostě nezapře.

SomeOne
SomeOne | 25.5.2020 | Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba

Krásně to propojuje první a druhou epizodu Hvězdných válek. Je škoda, že to jsou Legends a za chvíli to asi Disney nahradí něčím o dost "kvalitnějším".
Je to můj první omnibus z této kolekce ze Star Wars. Viděl jsem ho ve slevě za 300 Kč, takže jsem ho hned popadl a nelituji toho.

Carnage
Carnage | 25.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Černá Palice mě prostě baví a mám chuť číst další komiksy z tohoto světa ale tento komiks bohužel musím ohodnotit průměrem. Chápu že se jedná asi o nějaký vyplnění času nebo co ale kromě roztomilé Cthu-lojzičky a slibného úvodu do knihy to nestálo za moc. Encyklopedie je zajímavý nápad ale zabrala příliš mnoho z knihy a zmenšila tudíž místo pro další příběh nebo pro ucelenější pokračování knih přechozích.

MEGA
MEGA | 24.5.2020 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (3. vydání)

Celkem zklamání. To, že je zde strašně moc nápadů a všelijakých potvor by nevadilo, kdyby to bylo nějak elegantně promyšlený, ale na konec toho většina vyšumí do prázdna. Mignola vytvořil úžasný, originální svět, o tom není pochyb. Jeho osobitý styl jde cítit z každé stránky, ale chtěl bych strávit více času poznáváním postav. Stejně jako minule je nejlepší část komiksu kresba, která je naprosto prvotřídní.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Neřekl bych, že je to jen rubanice, je to zabalené v trochu komplikovanějším hávu. Jak poznamenal karl173 pode mnou, je to "standartní Mignola", mě to celkem bavilo.

Celkový dojem: 70%

mearez
mearez | 24.5.2020 | Mechanická Maggie

Po dlouhém snažení dočteno. Nápad neni špatný, ovšem řekl bych, že se jedná o dospělejšího Archieho. Něják mě to nevzalo, prostě jen zmatečná sbírka povídek. Hrozně ukecaný komiks ještě doplňují místy naprosto nudné příběhy, místy naprosto nevtipné frky, které nakonec tvoří mozajku komiksu, který sice pracuje s nápadem, ovšem tento nápad není tolik originální, jen zabalený do župánku osmdesátkového punku. Rozhodně se nejedná o nic stěžejního. Za mě 2*.

honza2457
honza2457 | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (paperback)

Obyčejný, tohle slovo to podle mě přesně vystihuje. Klasická mlátička, která vám nedá nic víc. Kresba chvílemi vázne, ale na některých nestvůrách jsem mohl oči nechat.

JackOneil
JackOneil | 24.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #070: Avengers: Dětská křížová výprava

Akční i vztahové pasáže dobře plynou a jsou dobře napsané. Velmi se mi líbila i kresba. K příběhu nemám co bych vytknul.

Fr3d_K
Fr3d_K | 24.5.2020 | Parker: Lovec

Asi za ty 3 hvězdičky může i velké očekávání. Každopádně je u Parkera hlavním kamenem úrazu scénář. Vše ostatní je naprosto úchvatné. Jak ilustrace tak formát vydání! Za to 5/5 ale ten příběh je prostě tak strašně obyčejný 1000x převyprávěný a naprosto předvídatelný. Škoda. Každopádně ve sbírce mi zůstane protože po grafické stránce je to pro mě fakt klenot!

hroubek
hroubek | 24.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Jsem moc rád, že jsme dostali možnost, dozvědět se jak příběh o únosu tety May dopadl. Mark Millar rozehrál zajímavý příběh a náš oblíbený pavouk to nebude mít lehké. Millar tlačí Spidey na jistou morální hranu a je zajímavé číst jak se s tím Peter vyrovnává. Příběh má spád a je dost akční a neustále se v něm něco děje. Ocenil jsem několik věcí, se kterýma příběh pracuje a i jisté detaily. Výsledný dojem pak velmi upravuje poslední sešit, jenž je velmi dobrý a poslední stránky jsou parádní. Opět je to mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale za ten konec si to zaslouží vyšší hodnocení.

maco
maco | 24.5.2020 | Belzebubové

Sklamanie nastalo na konci ked som zatváral knihu... Už je koniec? Akurát ked to zacalo byt dobre. Cim skôr ďalších belzebubov.

JohnyG
JohnyG | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

Pro Green Arrowa mám slabost, lučištník bez superschopností jen s techno-šípy a kondičkou uprostřed velkoměsta. Jenže aura Robina Hooda a anamnéza napraveného zbohatlíka nějak nutí Percyho interpretovat v celém tomto runu jeho příběhy o ochraně slabších a nemajetných v konfliktech politické levice a pravice, které jsou v této sérii totální fraškou. Na jedné straně jsou hodní levičáci a s nimi bezdomovci, squatteři, feťáci, rasové menšiny a přistěhovalci, na druhé zlí pravičáci a s nimi fašisti, rasisti, lobbisti, libertariáni, militantní zparchantělí rowdies, byznysmeni a vyšší střední třída, zkorumpovaní policisté, stavbaři, dělníci v dřevozpracujícím průmyslu a rafinériích. Mno... kdyby to nebylo alespoň podané tak naivně, černobíle a expresivně. Proč se nemůže držet Devátého kruhu? Boj proti zločinecké korporaci financující všechny ostatní zločince je pro Arrowa přece úplně super téma. Proč tam musí Percy cpát humry a bezdomovce nebo indiány a ropaře a mlátit čtenáře do ksichtu svou ideologickou nalejvárnou? 3 hvězdy za kresbu, barvy a panelování.

honza2457
honza2457 | 24.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Povedený začátek série, kde dostáváme uzavřený příběh, který se čte velice dobře a rychle. S kresbou není nejmenší problém. Bylo fajn, že se autor soustředil i na minulost Gotham a Gotham girl.

louza
louza | 24.5.2020 | DC komiksový komplet #073: Batman / Huntress: Volání po krvi

Rucka zase jednou dokazuje, že při správném úchopu a technice je možné ze superhrdinského komiksu udělat pravověrnou gangsterku zdatně následující úhelné kameny typu kmotra. Helenin příběh zdržuje jen občasný výskyt netopýřího prudiče a trošku šmahem braný konec, který určitě chtělo více rozvést do detailu. Jinak ale skvěle napsaný a vizuálně vyvedený komiks, který vzhledem pěkně odkáže na letitou Batmanovskou klasiku, jenž se nestydí za superhrdinské kořeny, ale nebojí se je poslat k šípku, když jde o udržení kvality vyprávění. Víc! Víc takových.

Fry
A Fry | 24.5.2020 | Bleach #21: Be My Family or Not

Bleach #21: Be My Family or Not - Dokážu pochopit, že velké množství konzumentů mangy, nebo komiksů obecně nemá rádo dlouhé série. Nicméně ať už patříte k jakémukoliv táboru a obáváte se naskočit do sedmdesáti čtyř svazkové série - prvních dvacet knih Bleache byste ani tak neměli minout. Záměrně píšu dvacet, protože tato kniha funguje už spíše jako intermezzo a je roztříštěna mezi uvolněný závěr v Soul Society a pomalu nabíhající story arc s Vizardy a Arankary. Tak na co ještě čekáte? Lepší shōnen sérii na našem trhu neseženete ... Za mě 4*!

MEGA
MEGA | 23.5.2020 | Hellboy #01: Sémě zkázy (4. vydání)

Skvělý úvod do série. Představí se nám zde naprosto originální svět plný pestrých postaviček i děsivých monster. Příběh je poměrně jednoduchý, ale na druhou stranu efektivně buduje napětí a atmosféru. O postavách zde moc nezjistíme, dostaneme zde hlavně náznaky a trochu historie. Hlavní postava je Hellboy, ale příběh ovlivňuje překvapivě málo. Hlavním plusem tohoto komiksu je kresba. Mike Mignola má osobitý styl plný velkých ploch stínů, který jsem si naprosto zamiloval a k příběhu se naprosto hodí. Barvy této knize taky velmi pomohli, spolu s kresbou je to pastva pro oči.

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Něco tak špatného jsem už dlouho nečetl. Špatné scénáře a většinou škaredá kresba. Snad jenom kresba sešitů #18 (David Aja) a #19 (Michael Lark) mě bavila.

NextOne
NextOne | 23.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #016: V kůži vetřelce

Nějaké části jsem již četl v Záhadném Spider-Manovi od Semicu a jsem rád, za toto doplnění. Příběh potěšil, ačkoliv se zde příliš velká akce neodehrává.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Co se mi honilo hlavou po celou dobu četby, byla otázka proč to všechno. Ano, někdo by mohl namítat, že něco podobného jak Borgia, jenže Borgiové jsou opředeny pikantostmi obecně a za druhé jednou stačí, tak proč tu mít něco podobného. Navíc, co mi tím chtěl autor říct? Jestli to je o odmítání kultu vyvoleného, nebo smíření se svou podstatou, je opravdu nutné touto formou? To mi právě nedá. Vizuálně je to skvělé, poměr drsných scén mi přijde vyvážený, i když jistá účelovost se nabízí. Do toho to je zase o jiné postavě, historický následující, ale proč to všechno. Proč Della Rovere? Proč ukazovat, že ohnul vše co má pindíka? Proč tam rvát Michelangela, Raphaella. Proč tam ukazovat Macchiavelliho obklopeného macatými ženami? Jestli nám chce Jodo zase ukázat variaci na úpadek a prohnilosti katolické církve a jejího úřadu, tak znovu, už tu byla Borgia a ta byla někde úplně jinde, než toto, tak proč toto a proč teď? Jedná se o poměrně aktuální komiks a to je snad jediné, co v tom vidím. Krásná moderní kresba, velmi zajímavě a poutavě znázorněná dobová Itálie, ale to je všechno. Motivy, děj, téma už je provařené a nezajímá mě to, jak kdysi. Do toho mám pocit, že Jodo už se tu okoukal. Přijde mi, že vše, co poslední dobou od něj vychází má pořád stejný ráz a já se nedovídám nic nového. Plus je, že se obecně obklopuje kvalitními kreslíři a to je snad důvod, proč ho beru. To je asi ta přidaná hodnota. Nicméně dalšího Joda už budu fakt zvažovat. Přesto všechno, dávám 4 hvězdy. Na 5 mi k tomu něco chybí.
PS: nevím, jak je to v jiných zemích, ale přijde mi, že to je asi český monopol, když se u nás něco chytne tak se to sem rve horem spodem, až se to přejí. Takhle dopadl Moore, Miller, Mignola, Moebius, a teď Jodo. Chtělo by to nabízet širší paletu. Na každého Joda se nabízí další zajímavá Francie, např. ta o které tu často píše Gmork.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 23.5.2020 | Velká kniha komiksů z časopisů Větrník a Pionýr

Vcelku jsem spokojený s danou sbírkou, ale je to prostě cílené na děti a mám k tomu už dospěláckou optiku, proto z toho nebudu nikdy nijak zvlášť odvařený, nicméně se mi to coby komiksákovi moc líbí a ta komiksová historie u nás je velmi zajímavá. První tří příběhy mě moc nechytly a opravdu vévodí Nemo, který už je ale novějším čtenářům znám ze sbírky Miloše Nováka a tam je daleko lépe zmáknutá. Kresba mi paradoxně ale zase více sedla od Hrdiny, byla taková čitelnější. Bohužel příběhy dostávají na zadek od textového balastu, nevím doteď proč je to prokládané panely s čistým textem, kresba pak nedostane pořádně vyniknout. Gorgony mi sedl, ale Novák mi tu přijde slabší a navíc nechápu, proč nebyl v nové sbírce. Ty klubácké a dobrodružné dětské komiksy mě vcelku bavily a jednoznačně vévodí Schek. Černý vlk byl zase solidní western, ale kresbou mě nijak zvlášť neoslovil, nicméně je fakt vidět ta Francie. No a nakonec tu máme Sherlocka Holmese. Za mě paráda, i když mi obecně Bornova kresba nesedí, zvlášť v komiksu, ale nějakou záhadou mi to prostě sedlo a já dostal solidní příběhy, zkratkovité, nicméně dostačující. Takže, za mě velká spokojenost, ale není to pro mě totální terno. Proto dávám 4 hvězdy.

karl173
M karl173 | 23.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Tady musím souhlasit, že tohle je opravdu nejslabší kniha z Černé palice. Ale kdo čekal opak? Pár krátkých sešitů a encyklopedie světa, ze kterého ještě není tolik komiksů, aby byla nutně potřeba. Zkrátka očekávání nebylo příliš velké. Na druhou stranu jsem doufal v alespoň povedené povídky. A těch jsem se naštěstí dočkal.
Povídky se povedly. Jsou zábavné, dobře se čtou a především jsou parádně nakreslené s velmi působivými barvami. Nicméně příběhově toho zase tolik nepřinesli a tak je to spíš jen taková fajn jednohubka.
No a pak je tu již zmíněná encyklopedie. Osobně si nemyslím, že by byla nějak třeba, ale budiž. Provedení je slušné s pěknými obrázky a pro nováčky to může být fajn seznámení s universem. Pro mě to ale nebylo a spíš jsem si jen prohlížel kresbu.
Tato kniha je tak celkově spíše slabší odvar z hlavní řady a její pořízení by si měl každý zvážit podle toho, jak moc chce mít veškeré střípky z Černé palice. Já osobně jsem ve výsledku za její pořízení rád, ale přiznám se, že já si už hold koupím od Comics Centra téměř všechno.

karl173
M karl173 | 23.5.2020 | Frankenstein v podzemí

Po scénáristické stránce standartní Mignolova práce, která se už místy možná opakuje, ale stále udivuje a pořád má čím zaujmout. Příběh sem tam lehce drhne, ale rozhodně to nenudí a zase něco málo se nám poodhalí.
Kresba je jednoduše parádní s tou správnou Hellboyovskou atmosférou. Ben Stenbeck a Dave Stewart je opravdu silné duo, které mě ještě nikdy nezklamalo.
No a shrnutí? Pravda, celkově se nejedná o nejlepší dílo z tohoto univerza a upřímně si nemyslím, že by tato kniha byla nějak životně důležitá, ale na druhou stranu se rozhodně nedá říct, že by tento díl Mignolovy skládačky byl špatný. Pořád mě to bavilo číst, s chutí jsem otáčel jednu stránku za druhou a i když jsem čekal možná něco krapet komornějšího, tak jsem knihu zavíral s tím známým hřejivým pocitem spokojenosti z dobrého čtení. Tudíž zas tak špatné to být nemůže. 4*

MEGA
MEGA | 23.5.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Gotham Central mi bude chybět. Poslední díl se stal mým oblíbeným (ale co si budem, všechny jsou úžasný). Opravdovost a surovost jde cítit z každé stránky. Máme zde hned několik příběhů a jeden je lepší, než druhý. Konec mě dostal do kolen. Originální nápady, mrazivý styl vyprávění a uvěřitelné postavy zůstali konzistentní skrz celou sérii. Každému fanouškovi Noir příběhů tohle vřele doporučuju. Geniální.

Fry
A Fry | 23.5.2020 | Bleach #20: End of Hypnosis

Bleach #20: End of Hypnosis - Komplexně to možná vypadá malinko překombinovaně, ale celkově je dvacátá kniha nejspíše absolutním vrcholem této série. Je zde prostor k dořešení smrti kapitána Aizena, rozbourají se snad všechny dosud zavedené standardy a co víc odhalení finálního bosse překvapí snad úplně každého. Velmi pozitivně navíc hodnotím i to, že měl autor vizi postupného vývoje zápletky už od začátku dobře připravenou a v příběhu tudíž nebyl prostor pro výraznější odbočky bokem. Bleach se zkrátka čte jedním dechem ... Za mě 5*!

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Zajímavý díl. Děje se tam toho hrozně moc a propojuje to hodně událostí z historie série Ú.P.V.O. Zároveň jsem měl ale pocit, že je to hrozný guláš, ze kterého si čtenář nic rozumného neodnese. Ale asi to tak má být. Je to totiž úvodní díl trilogie a tato kniha je pouze předzvěstí věcí budoucích. Jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.

Ricarderon
M Ricarderon | 23.5.2020 | Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození

Třetí kniha Post Bella. Stejný formát jako Ještě jsme ve válce (jen rovný hřbet u třetí knihy do série nedává smysl), stejný koncept, osm stránek na příběh, jen výtvarníci jsou tu o generaci mladší. Úroveň zpracování povídek je pochopitelně rozkolísaná, ale ostudu si ze zúčastněných neudělal nikdo. Kresba všech zúčastněných vypadá, jako by studovali ve Francii, žádná amerika se nekoná. Ale i té je tam dost díky obsahu. Zábavná intertextovost - hned v prvním komiksu o Pavlu Hauznerovi se mihne originál sešitu Superman č. 35, který hlavní hrdina našel v odpadní jámě amerického tábora. Komiks má dodnes! První náklad byl 300 kusů.

Matthew
Matthew | 23.5.2020 | Mezi řádky #01: Tommy Taylor a falešná identita

Tohle bylo velký dobrý! Nastínění světa, kde příběhy jsou něco víc než jen slova na papíře a mystická skupina zloduchů slibuje parádní příběh do dalších dílů. Jak je možný, že to v naší republice prodejově propadlo!

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Velice průměrný komiks, kde se dál rozvíjí příběh Barryho Allena. Příběh s Ranaři se četl dobře a bavil mě. Druhý příběh Po stopách otce byl o poznání horší, přesto byl stále lepší než poslední sešit, který sice připomíná události prvního dílu, ale kvalita je u něho opravdu špatná.

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #02: Rychlost temnoty (paperback)

Velice slabý příběh oproti prvnímu dílu, který zachraňuje kresba. Líbí se mi, že se autor soustředí i na osobní životy postav.

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #01: Když blesk udeří dvakrát (paperback)

Takhle kniha mě velice bavila, hlavně kresba. Líbilo se mi, že se příběh soustředí i na život Barryho Allena. Skvělá je i tloušťka knihy.

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4

Tak to byla jízda! Pokračování Hrobaře rozhodně netrpí syndromem druhých dílů. Nejsem si jistý, jestli je to lepší než první kniha, ale rozhodně to není horší. Příběhy Hrobaře jsou pro mě nové a neokoukané, což je hrozně super. Dorison rozjíždí se stejným triem hrdinů úplně nový příběh, který nijak nevykrádá příběh předchozí. A je to zatraceně zábavné a napínavé. Ze začátku jsem se ještě chechtal vtípkům, zato ve druhé půlce už jsem téměř nedýchal. Děj se hnal dopředu jako splašené dvojspřeží a nemilosrdně mě s sebou vláčel. Paráda!

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #04

Perfektní závěr příběhu a jen škoda, že u nás nevyšlo další pokračování. Příběh Desatera mě bavil a jen mě mrzí jeho zakončení. Bonusové příběhy byly slabší, ale to ničemu nevadilo.

Norri
M Norri | 23.5.2020 | Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2

Skvělý příběh a dobře napsaný scénář. Stírá se v něm rozdíl mezi zlem a dobrem, a ukazuje, že dobro i zlo jsou velmi relativní pojmy. Hrobař má dobře vymyšlené postavy a výborně namíchaný tým hlavních hrdinů. Nechybí tomu humor a hlavním kašpárkem je tady sup. Zapomněl jsem na něco? Jo, na parádní dynamickou kresbu a pěkně udělané české SFX. Tenhle western mi vážně sedl!

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #03

Tento díl je slabší než předchozí dva díly, ale stále je to výborný komiks. Zase skvělá kresba, zvlášť v jiných časových linií. Příběh byl velice dobrý, jen škoda těch krátkých příběhu uprostřed, které byly velice slabé.

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #02

Snad ještě lepší než první díl. Život Matta Murdocka mě neskutečně baví a jen se těším co bude dál. Jinak se budu opakovat, skvělý příběh a nádherná kresba.

honza2457
honza2457 | 23.5.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #01

Skvělý začátek příběhu a hlavně nádherná kresba. Samotný Matt Murdock mě bavil více než Daredevil. Celá kniha je čtivá a nemohl jsem se od ní odtrhnout.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 23.5.2020 | Lady Mechanika

Kresba super, ale příběh byl občas trochu hloupý a hlavně ta pasáž v cirkuse mě opravdu nebavila.

perak
perak | 23.5.2020 | Batman: Evropa

Tak toto že napsal autor 100 nábojů? Příběh je spíše nuda a tentokráte to nezachránila ani kresba.

MEGA
MEGA | 23.5.2020 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Autoři mají silný smysl pro realismus a to ke Gothamu skvěle sedne. Příběhy nejsou dramatické, akcí nabité policejní honičky, ale drží se při zemi a soustředí se na jednotlivé postavy a na jejich vztah k šílenému světu kolem nich. Předchozí dva díly se mi v tomto ohledu líbily více, ale nemůžu říct, že by kvalita nějak závažně klesla. První příběh má skvělý nápad a originálním způsobem ukazuje, jak prohnilý celý Gotham je. Sešit soustředěný na odříznutí Batmana od policie je můj oblíbený z celé knihy. Sice nám chybí úplné pozadí k příběhu, ale čtení mi to nijak nerušilo. Případ zahrnující Catwoman je taky úžasnej. Poslední příběh byl mírné zklamání. Zakončení je dechberoucí a práce s postavami je stále geniální, ale mohlo to být celé více promyšlené. To mi ale nebrání dát 5*

perak
perak | 23.5.2020 | Poslední jednorožec

Asi nejsem ta správná cílová skupina. Příběh není zas až tak špatný, ale přesto mi chybělo něco, čím by mne čtení více bavilo. Občas mi vyprávění přišlo zkratkovité, kdy se děj pohnulo hodně dopředu v pár sekvencích. Nečetl jsem předlohu, tak nemohu porovnávat, ale prostě mi přišlo, že si autoři komiksu z původního díla vybrali jen některé pasáže, na něž dali větší důraz a zbytek jen rychle nadhodili.

Walome
Walome | 23.5.2020 | Ú.P.V.O. #10: Výstraha

Neskutečný, jak se Mignolovi daří propojovat Hellboyversum do něčeho, co má smysl a pořád umí překvapit. Ono to celé působí, jakože se jedná o malou epizodku z dojčlandu a vyklube se z toho začátek epič parády (aspoň předpokládám). Hodně se mi líbí ta odbočka s Abem, který se snaží hledat toho šmudlu s jizvou, ale je odvolán. Tady je jasně vidět, o jak velký průšvih jde.

GWB se samozřejmě mýlí - je evidentní, že hellboyversum vzniká za pochodu, ale Mignola ho pořád dokáže utáhnout a dát mu mantinely. Pejsek s kočičkou to není ani náhodou. Je naopak super, že se Mignola vrátí k událostem z prvního dílu, které už tehdy působily nedokončeně. A jestli to má vymyšlený dvacet let nebo dvacet minut je úplně jedno. Je to zábava pro masy, ne filozofická pohoňka od Paseky pro pár hipsterů z pražský náplavky.

trudoš
trudoš | 23.5.2020 | Dobrodružství Jeronýma Moucherota (pevná vazba)

Chvála bláznivosti - jestli tím Erasmus Rotterdamský neměl na mysli Dobrodružství Jeronýma Moucherota, tak je něco prohnilého v historii nizozemské. Tahle čirá radost z absurdnosti přináší neskutečný zážitek, kterému se vyrovná pouze opakované čtení Tooleova Spolčení hlupců. S aristokratickou ješitností si spektakulární pojišťovák vykračuje světem a dává za uši nepředvídatelnu, jež může nabýt podoby žraloků ve zdech, žárlivých goril či pepitových vzorů. Přitom nedokážu říct, zdali je autor lepší v delších epizodách, nebo dvoustránkových kraťasech. V prvním případě ohromuje rozpustilostí, v druhém zase dává k dobru odzbrojující pointy. Jestli ale hledáte scenáristickou příčetnost, jste na špatné adrese. Prim tu hraje slovní humor, surrealistická abstraktnost a milé šílenství infantilního výtvarníka. S čímž souvisí dokonalá kresba - groteskní v detailech, fantastická v kompozici a neodolatelná v nápadech.
Do toho můj Bengálský tygře, jdi a ukaž světu, že ty, na rozdíl ode mne, na to máš!

Blackthunder
Blackthunder | 23.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir

No tuto knihu jsem se těšil už od odhlášení série komiksové výběru, jelikož jsem se poprvé s Noir Spíder-manem setkat před pár lety ve hře Shattered Dimensions, kde mě naprosto uchvátil. A musím říct, že mé očekávání ještě ještě předčil.
Děj s překvapivými zvraty, temná atmosféra, detektivní příběh... no prostě Noir. potřebuju z tohohle alternativního vesmíru víc! ještě, že v září vychází v Americe další kniha. A do té doby asi budu muset přečíst nějaké Noir romány

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.5.2020 | Černá palice: Z temných koutů Spiral City

Jednoznačně nejslabší kniha ze série (z těch co vyšly u nás). Příběhy, ač milé a dobře napsané a nakreslené, jsou opravdu zkratkovité a přijde mi to spíš jako rozehrávka na něco většího v dalších knihách - doufám, že se nemýlím. Cthu-lojzička pobavila, ale chtělo by to větší prostor, tak i tady opět doufám ve větší roli v dalších příbězích. Kresbě nemůžu nic vytknout, ale to nestačí na něco pořádného v hodnocení. 76 stran komiksu a zbytek encyklopedie postav, bez které bych se klidně obešel. Nicméně, máme to tu a holt, kdo chce číst Černou palici komplet, musí si projít i těmito kraťasy a antologiemi. S knihou jsem spokojený opravdu napůl.

Delphín
Delphín | 22.5.2020 | Usagi Yojimbo #04: Spiknutí draka

Rozhodně nejlepší Usagi, ze čtyř "úvodních" knih. Zde jsme se dočkali jednoho velkého příběhu, kde se nám rozvíjí osudy Usagiho a dalších důležitých postav, které jsme zatím za tu dobu měli tu čest poznat. A když se cesty těchto postav spojí, vznikne geniální chemie. Celý příběh se fajn čte, je propracovaný plný zápletek a neskutečně zajímavých dialogů, kdy se od komiksu prostě neodtrhnete.

hroubek
hroubek | 22.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #098: Ms. Marvel (Kamala Khanová)

Příjemná komiksová oddychovka. Ms. Marvel jako postavu znám, ale tohle je můj první větší komiks s ní. A splnil to co splnit měl. Bavilo mě to a ocenil jsem přesah, který do toho scénáristé dali. Sedla mě i kresba, jenž se k tomuto příběhu dost hodila. A celkově jde o sympatický komiks co se ve výsledku nebere tak moc vážně. Hlavní hrdinka Kamala je zajímavá a bez problémů si získala moje sympatie. Trošku mě mrzelo, že nemá nějakého normálního záporáka, nicméně to k danému příběhu to jakžtakž sedlo. Osobně doporučuji neočekávat nic průlomového. Ms. Marvel je velmi příjemná oddychovka, a ty čtyři hvězdy si nakonec s odřenými uši zaslouží.

Good Games
Good Games | 22.5.2020 | Cagaster #04

Nečakal som, že ma po predošlom miernom sklamaní bude pokračovanie tak veľmi baviť. Prvým dielom som vyčítal, že majú síce zaujímavú tému nákazy a všade naokolo je prerastený ľudožravý hmyz, no ukazovali ho len zriedka a síce to bolo celé veľmi sympatické, akcie bolo málo. Tu to celé buchlo a akcia je takmer na každej strane, cagasterov tu autorka tiež ukazuje požehnane a je to celé aj perfektne nakreslené a pútavo napísané. Toto bola jazda! Som zvedavý na finále série. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 22.5.2020 | Cagaster #03

Tretí Cagaster je po tom druhom prekvapivo pomalý a možno až príliš konverzačný, ale na druhú stranu dokáže poriadne prekvapiť odhalením, ktoré som vôbec nečakal. Zatiaľ je to však najslabší diel série a som veľmi rád, že štvrtý diel ma maximálne potešil. =►Celá recenzia◄=

Fry
A Fry | 22.5.2020 | Sebevražedný oddíl #03: Smrt je jen pro pitomce (pevná vazba)

Sebevražedný oddíl #03: Smrt je jen pro pitomce - Po vcelku dobrém prvním a poněkud horším druhém dílu je třetí kniha opět propadem o level níže. Vlastně se ani nic moc nemění, pořád se hraje hodně na postradatelnost, objevují se postavy, které v předchozích knihách umřely a nějak tomu chybí nějaká ta hlavní myšlenka. Navíc jsem popravdě tak trochu doufal že se nám dostane alespoň nějakého částečného zakončení, avšak realita je tak trochu jinde a finální cliffhanger nás vrací opět na začátek tohoto zbytečného (?) dobrodružství ... Za mě 2*!

Alfi
Alfi | 22.5.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Neviem, či to je mojím vekom, ale tie príbehy sú strašný blábol. Mesto vybudované kilometer pod Cincinatty len preto, aby ho mohlo teleportovat v case a priestore, a to este ako mesto, teda velka jaskyna s normálnymi domami... Som zvyknutý, že motívy superzloduchov nedávajú zmysel, logocký, emočný, finančný, ale toto je horšie na eN-tú. OK kresba, ale nič svetoborné.

Palebras
Palebras | 22.5.2020 | Transmetropolitan #04: Nová lůza

Čtvrtý díl této bláznivé série se nese v kvalitativním duchu předchozího dílu. Je to jakési dovysvětlení předchozích událostí. Nic moc zásadního se v tomto díle nedozvíme ale pár střípků a zasvěcení do věcí budoucích tu nalezneme. Čtvrté pokračování se nese v poklidném tempu a není zde moc prostoru na šílenosti obsažené v prvních dvou dílech. Mě to vsak nikterak nevadilo. I tak zde Ellis narouboval pár vypečených vtípků a situací, které vykouzlí úsměv na tváři. Viz například banda okolo Rekřesťanizace, delfíní hlavy a placenty a spoustu dalších kravin. Sice se tedy lehce přibrzdilo, protože rozjezd u prvích dvou dilů byl sakra rychlý ale doufám v to, že v dalších dílech se sešlápne plyn až na podlahu. V případě tohoto dílu bych hodnotil asi za 4*. Ale tím, že tento díl obsahuje dvě vánočně laděné jednohubky si mě Ellis získal a dávám plnou palbu.

Kazumaki
M Kazumaki | 22.5.2020 | Papež ukrutný

Nakreslené je to hezky, ale mám silný pocit, že jsem toho viděl víc, než jsem kdy potřeboval vidět.

Daw8ID
Daw8ID | 22.5.2020 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

Bohužel nejslabší přírůstek v této povedené sérii. Příběh je plochý podobně jako kresba samotná. Prvních pár stránek má přitom správný zaklínačský nádech a atmosféru, dokonce se v tomto díle objeví i Marigold, což mě potěšilo. Bohužel co se příběh přenese do jiných krajin, ztrácí se atmosféra a příběh spadne do zvláštního klišé, kresba do zvláštně prázdných panelů a detailních záběrů na grimasy hrdinů. Nechci tím říct, že autorka kreslí špatně, ale spíš by její kresba seděla víc do nějakého teen fantasy komiksu pro mladé dívky, protože tahle zvláštní uhlazenost světu Zaklínače nesluší. Pro mladší, Zaklínačem nepolíbené čtenáře by to mohl být alespoň zajímavý start do tohoto světa, ale ostatním nemá vlastně co nabídnout. Nerad dávám čemukoliv ze světa Zaklínače tak malé hodnocení, ale tohle se opravdu nepovedlo a po Prokletí vran je zklamání ještě větší. Snad se po vlně popularity seriálového ztvárnění dočkáme nějaké nového, drsnějšího komiksového ztvárnění. Snad.

SomeOne
SomeOne | 22.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Přijde mi to o trochu slabší než první díl, ale pořád je to dost dobré dokončení příběhu.

SomeOne
SomeOne | 22.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #021: Amazing Spider-Man: Návrat

Na tomto komiksu se mi opravdu líbí, že Spider-Man je zde pojat trochu jinak (podle mě). Musí si sáhnout na úplné dno svých sil, dokonce i vyzkoušet nové možnosti, aby porazil Morluna.
Kresba mi úplně nesedla, ale přežít se to dá a ten příběh to docela dost kompenzuje.
Rozhodně to doporučuji k přečtení.

trudoš
trudoš | 22.5.2020 | Ultimátní komiksový komplet #066: Secret Avengers: Mise na Mars

Okouzlila mě nová sestava týmu tvořená nápaditě nesourodou skupinou hrdinů, stejně jako správně pulpová zápletka, s tajnou těžební základnou na Marsu. Jenže - i když příběh skvěle začne, jeho gradace je poměrně zmatená a finále pak v duchu komiksového „U zvednuté pravice Sochy Svobody, já jsem větší frajer než ty a proto vyhraju!“, přičemž samozřejmě nechybí ohrožení celého vesmíru zlem, o kterém slyšíme de facto poprvé v životě. Prostě Marvel.
Platí tu však jedno velké ale - Ed Brubaker nepíše obyčejné superhrdinské fackovačky, jeho styl má blíže ke špionážním thrillerům, ve kterých se snadno stírá hranice mezi dobrem a zlem. Omnibusy Captain America vydané nakladatelstvím BB art jsou toho jasným důkazem. Takže to, co zpočátku působí notně nedotaženě, dává v širším kontextu mnohem větší smysl a při druhém čtení už jednotlivé střípky do sebe zapadají snadno. Za mne: rozhodně vykročení správným směrem. Škoda jen, že do prázdna, protože u nás se přímého pokračování téhle série nedočkáme.

Blackthunder
Blackthunder | 21.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Srdečně vás zveme na svatbu Petera Parkera a Mary Jane Watsonové. Takovou událost jsem si přeci nemohl nechat ujít.

Tahle kresba mi sedí mnohem víc jak z 90 let, takže spokojenost. co se týče příběhu tak se mi líbil i přesto že si myslím, že se z toho dalo vytáhnout víc, trochu mě mrzely ty pochyby jestli dělají správnou věc... ale asi se to dá pochopit. ale poslední sešit "Paralerní životy" byl skvělý naprosto skvělý ☺️

MEGA
MEGA | 21.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Zatím nejlepší Kingův Batman. První polovina sice není nic zvláštního, ale máme zde super momenty mezi Robiny, které mě s překvapením bavili víc, než dějová linka s Batmanem. Druhá polovina knihy je naprosto skvělá. Ještě než začnu něco psát, musím dodat, že jsem měl z předchozích dílů rozpačité pocity. Chápu, že King se snaží dát Batmanovi hloubku a lidskost, ale nikde se mu to nepovedlo tak jako tady. Příběhy se Supermanem byli originální a občas jsem se i zasmál. Pro Batmana je tento lehčí tón nevšední, ale v krátkém, samostatném příběhu to funguje perfektně. Poslední sešit je neméně povedený. Vztah s Catwoman je napsán skvěle a těším se, kam to povede dál.

sedw
sedw | 21.5.2020 | Tintinova dobrodružství #15: Tintin v zemi černého zlata (2. vydání)

Výborný díl, na který jsem se zpočátku příliš netěšil (zápletka mě nelákala), ale o to více jsem se bavil. Druhá polovina byla ještě zábavnější, než první a i při množství humoru bylo pořád přítomné napětí.

sedw
sedw | 21.5.2020 | Tintinova dobrodružství #05: Modrý lotos (dotisk 2. vydání)

Mírně lepší, než Faranovi doutníky, na které navazuje. Líbilo se mi vykreslení země ve válečném stavu a i zápletka byla příjemně napínavá.

sedw
sedw | 21.5.2020 | Tintinova dobrodružství #04: Faraonovy doutníky (dotisk 2. vydání)

Další z příjemných Tintinů. Nedosahuje kvalit pozdějších čísel, ale je to příjemná oddechovka.

hroubek
hroubek | 21.5.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Po každé, když vidím nápis "Ideální start pro nové čtenáře!", tak si klepu na čelo. Tohle fakt ideální start není. A to je asi největší problém. Ideálním startem byl první příběh z New 52, kde bylo vše hezky popsáno kdo je kdo a co kdo umí. Zde funguje spoustu věcí, od akce, postav, kresby, týmové práce až po samotnou velkolepost a jistou originalitu. Jen ten záporák a lehké zmatení v příběhu pokulhávají. Je to dobrý a zábavný komiks, ale je vidět a znát, že bez určitých znalostí to prostě nepůjde. A to mě trochu mrzí. Určitě se nebudu bránit dalším dílům, jen je škoda, že Crew tady nevydává i jiné hrdiny(Superman, Justice League Dark, Green Lantern atd.)

Agent24
Agent24 | 21.5.2020 | Rumcajs se vrací #03

Rumcajs se vrací 3 díl je takové dvojčíslo. To čekání se vyplatilo a Rumcajs si to s Vetřelcem pořádně rozdal a nakonec i ten Cipísek se zachoval jako opravdový syn a všechno dobře dopadlo. Michal si musel splnit svůj sen a tady je ta kresba snad ještě hezčí. Budu se těšit na další komiks i kdybych měl čekat roky! Bude to zase velká pecka!!! 100%

mcleek
mcleek | 21.5.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #018: Poslední vzdor

Dokončení mě bavilo stejně jako první půlka - takhle podle by měl podle mě vypadat kvalitní mainstream. 85%

Kazumaki
M Kazumaki | 21.5.2020 | Usagi Yojimbo #33: Skrytí

Přiznám se, že mě tento Usagi dokázal v mnohém překvapit, jelikož jsem nečekal, že by se Sakai pustil do této části temné historie Japonska, ale stalo se a příběh je vyprávěn dobrodružně a zároveň natolik citlivě, aby snad nikoho neurazil. V důsledku šíření zakázané kirishitanské ("křesťanské," nebo přesněji katolické) víry v Japonsku totiž zaplatilo životem mnoho nevinných lidí mnohdy ošklivým způsobem. Něco by mohl napovědět film Mlčení (2016).

perak
perak | 21.5.2020 | Sin City / Město hříchu #07: Do srdce temnoty (pevná vazba)

Není to úplné top ze Sin City, ale pořád je to skvělé čtivo, které nezklame. Setkáváme se tu s pár postavami z minulých dílů, ale kniha se dá číst i bez znalosti předchozích knih. Je zbytečné se rozepisovat o kvalitách této série, které obsahuje i toto závěrečné dějství, takže jen povzdech nad tím, že už je konec tohoto báječného vyprávění. Ale já se do uliček Sin City zase někdy vrátím, budu si dávat pozor na malou Miho, těšit se na panáka s Marvem, na setkání s Dwightem, přičemž kolem nás projde Hartigen a já budu po očku koukat po všech těch krásných ženských, které je možno v Sin City potkat.