karl173
karl173 | 16.2.2019 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Už první díl mě velice bavil a druhý díl není výjimkou, ale kdybych si měl vybrat, který z těchto dvou mě více nabudil na sledování filmu, řeknu rozhodně druhý díl. Druhý díl je totiž plný akce a to díky jistému sportu zvaný motorball. A tento sport a všechna akce kolem něho mě neskutečně chytla. Do toho se tu řeší i osobní problémy a Alita poznává sebe samu. Prostě paráda. Někomu může vadit, že se příběh o tolik neposune. Ale koho to zajímá, pokud dostanete skutečně živoucí svět, který je tak zajímavý. Za mě veliká spokojenost a těším se jak na film, tak na další díl mangy. 85%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Simpsonovi 2019/01 Bart Simpson: Kritický zásah

Překvapivě slušně napsané a místy zábavné a především dobře nakreslené. Za mě spokojenost. 60%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Musím se přiznat, že než jsem se pustil do čtení, dalo mi trochu práce vzpomenout si, co všechno se událo v první knize a raději jsem si ještě musel dopomoct prolistováním, a to i přesto, že první kniha se mi i celkem líbila. Ovšem stále se jednalo ale o klasický mainstream v lehce nadprůměrném poddání a to přeci jenom nejde v hlavě udržet dlouho. Ale jestli jsem si i tak něco málo pamatoval po dvou měsících, tak druhou knihu si nebudu pamatovat možná ani za dva dny. A nebo možná ano. Ale spíš jen to, že to bylo vážně špatné. Vše co vypadalo v první knize zajímavě, smetla v druhé části ze stolu v podstatě hned první stránka. A pak už to jelo. Akce, akce, akce, nelogické chování postav, blbost, blbost, blbost atd. atd. Jo, jenže tohle byla ještě ta lepší pasáž. Na rubanici superhrdinů totiž není nic špatného a byť to nemělo zrovna kdovýjakou zápletku, tak se na to pořád slušně koukalo a vše odsýpalo. Jenže co bylo nejhorší byla jakási dohra, která měla asi naznačovat co se bude dít dál? Možná. Ale upřímně vše co se tu poté řešilo bylo buď odfláknuté nebo absolutně nezajímavé. Takže rubanice za 50% a dohra tak za 30%. Celkově tedy hodnotím za 40% Příště prosím raději jen tu rubanici,

choze
choze | 16.2.2019 | El Borbah

El Borbah je sympaticky hlásící soukromé očko netradičního zjevu a se zálibou v mexické kuchyni, které nejde pro nadávku a ránu daleko a díky své zjevné fyzické převaze postupuje při řešení případů velmi rychle. Jenže zatímco hlavní postava mě bavila, její případy už méně - sice jsou plné bizarností, ale ty krátké byly moc jednoduché a i u těch delších mi bylo dost jedno, jak to dopadne a o nějakém napětí nemohlo být řeči. Za což ale může i samotná postava - o El Borbaha se prostě nebojíte, jen se těšíte, koho zase setře nebo zmlátí. Takže zatímco jeho si pamatovat budu, z jeho případů si už po pár dnech nepamatuju skoro nic. Kresebně se mi to líbilo.

louza
louza | 16.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #064: Red Hulk

Jeph Loeb je machr. Napsat zdánlivou stostránkovou marveloidní ultra fackovačku plně dostávající všem atributům fackoidní demence (přesvalení v hulky přeměnění Avengers mluvící v infinitivech jsou opravdu nápad při němž čtenáři-začátečníku nadšením popraskají uhry) a na jejím pozadí vyprávět naprosto perfektně pojatý origin Red Hulka, který má hlavu a patu a ještě se s tou přiblblou fackovačkou na popředí v kresbě ve styčných bodech prolíná, je dokonalá fucka všem facek a svalnatých koz chtivých fanouškům fádního Marvelu. Facka o které ani nebudou tušit, že přilítla. To začátek arabského Hulka je podstatně tvrdší oříšek, protože tam je to všechno myšleno vážně. Ale po dvou sešitech se situace s příchodem výborného Machine Mana stabilizuje a i Hulk ke konci celkem vtipně hláškuje, takže nakonec celkem dobrá kniha. 70%

louza
louza | 16.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Vaughan je komiksový G.R.R.Martin. Je mistr postav i mistr zvratů, ale taky mistr ploužení v ději. I přes perfektní premisu je to celé jen elegantně napsaná navoněná soap opera pro čtenáře co chtějí číst, aby četli. Není divu, že na to pak už nikdo nedokázal navázat. Kniha si jede hodně po své koleji a do Marvelu patří jen omylem. Vaughan pro mě nebude nikdy víc, než osmičková záležitost. Na špek mu neskáču a stejně jako u ságy mi první kniha pro představu celkem stačí, protože tohle je navržené tak, že se to může tempem postřelené invalidní stařeny vléci až do nekonečna (když se to bude prodávat). Dokonalý konzumní produkt.

cyboy
M cyboy | 15.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Mlaticka s pokusem o provedeni "ve velkem stylu". No nevim, uz minuly dil jsem nechtel kupovat a jedine co me presvedcilo, je fakt, ze pristim dilem tato serie konci. Pro me teda urcite, nehlede na to kolik uzasnych a dechberoucich navazujicich serii se objevi.
50%

cyboy
M cyboy | 15.2.2019 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Urcite lepsi nez prvni kniha, ale neda se rict, ze bych po precteni zacal patrit do tabora fanousku Doctora Who. Dalsi knihu ale asi koupim, abych zjistil jestli to ma stoupavou tendenci, nebo jestli slo o vyjimku.
Prvnimu dilu jsem sice dal tri hvezdy, ale tady se ctyrmi porad silne vaham a nakonec jeste zustanu u tri, i kdyz je to o chloupek. Snad priste.
60%

Sajmon
Sajmon | 15.2.2019 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (2. vydání)

Perfektní komiks. Mignolovi víc sedou tyhle krátké povídky. Nejlepší v tomhle komiksu je příběh Vlci ze Sv. Augusta. Kresba taky perfektní. Prostě 5/5

Lenny
M Lenny | 15.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Strašně nevyvážená věc, která se tváří jako nenápadná minisérie a vypráví příběh hodný eventu.

Ultimátní záporák kydlí přátelé/známé hrdinů, a část z nich se proto rozhodne být drsnější a proaktivnější. Prostě to temný DCčko, žejo, navíc v duchu tradice posledních dvou krizí. A tady mám první problém - ta snaha o realističnost + hrdinové co mučí záporáky mi neseděla. Fungovalo by to jako Elseworld, ale hádám, že JL po pár číslech spadla zase do statusu quo. Když si vzpomenu jaký haló bylo kolem vymazání mysli z Identity Crisis, tohle by supráci rozjdejchávali strašně dlouho. (resp. za rok přišel Flashpoint, takže následky asi moc nebyly).

Další problémy se pak nabalují - zbytečně moc postav, rozvleklý děj, střídání kreslířů... těch pár zajímavých momentů se ztrácí pod horou bullshitu (linka gorily a Starmana je strašná). Konec dostane trochu grády a zvažoval jsem 3*, ale ne... k tomuhle komiksu se patrně nikdy nevrátím.

rewkon
rewkon | 15.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Jedna z nejlepších týmovek co tu zatím vyšla v českém překladu navíc doplněna o užasnou kresbu a navíc z geniálním záporakem který nemá super schopnosti a je jen člověk co využívá svou mysl a technologie.

xflori01
xflori01 | 15.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Od NHM mám jen první čtyři svazky, ale jakmile jsem si všiml, že vyšly Runaways, musel jsem je mít. A vůbec nelituji. Scenáristicky je to super napsané, kresba to nesráží (ale nemůžu říct, že by to ještě vyzdvihovala). Jednoznačně doporučuji a mrzí mě, že se Runaways (vol. 1 od Vaughana) ještě žádné nakladatelství u nás nepokusilo vydat.

Spike
Spike | 15.2.2019 | Lucifer #03: Flirtování se zatracenými (2. vydání)

Třetí knihu bych popsal jako takové vydechnutí po bouřlivých předchozích událostech, a nadechnutí před věcmi příštími. První část knihy, trojdílný Triptych, vlastně není celistvý příběh, respektive jeho tři části jsou skrze některé události provázány jen velmi volně a vzájemně se doplňují a obohacují perspektivu z jiných pohledů. První sešit je soutředěn na Mazikeen, za což jsem rád, protože zrovna její další osud mě po druhé knize dost zajímal. Objevují se i další postavy z první knihy a já jsem jen rád že v této sérii se na nic a na nikoho nezapomíná a vše co se zde objeví bude mít později nějaký důvod či rozvoj (alespoň to zatím tak působí). Sešit druhý se točí kolem Elaine, kterou jsem si postupně dost oblíbil, a její role v příběhu mě zajímá čím dál víc. Zároveň je to tak trochu příprava pro další dění v této knize a sandmanovská camea vždy potěší. A třetí sešit je plně soustředěn na samotného Lucifera a jeho tvoření nového světa. Dost možná nejlepší pasáž celé knihy. Všechno dohromady se krásně doplňuje a připravuje nás na to co bude dál.
Tím je hlavní část knihy, trojdílné Flirtování se zatracenými. Zde se soustředíme především na úplně nové postavy a mocenské machinace v Pekle. Je mi jasné že do budoucna tohle všechno bude hrát svou roli a zpětně to docením jako nedílný dílek skládačky, ale takhle samostatně mě to nijak extra nevzalo, alespoň v porovnání s dalšími příběhy. Hodně zdejších postav pravděpodobně neřeklo poslední slovo a promluví do děje ještě později, ale sám o sobě je tento příběh v rámci Lucifera jen průměr. Totéž by lze šlo říct i o závěrečné části Kázání hromu, kdyby se tam děj v závěru nečekaně nepohnul dopředu a nedonutil mě ihned otevřít další díl.
V konečném součtu slabší než nadupaný druhý díl, ale je to pochopitelné. Série jako je tato potřebuje své klidnější chvilky aby nás mohla připravit na další úžasnou jízdu, a třetí kniha nám tu staví bohaté základy o kterých nepochybuju že je zpětně doceníme. Spíš než na hlavní příběh odbočuje k jednotlivým postavám a rozvíjí samostatně jejich příběhy, které příště zase řádně proplete. A ten konec, tomu říkám cliffhanger jak má být.

Sajmon
Sajmon | 14.2.2019 | DC komiksový komplet #013: Superman / Batman: Nepřátelé státu

Po druhém přečtení jsem změnil názor. Je to zajmavý komiks, Loeb umí psát a tohle mě v tom utvrdilo. Co se mi však nelíbilo byla kresba, tenhle styl se mi moc nelíbí, ale dalo se to..

Final
M Final | 14.2.2019 | Lady Mechanika 2: Tabule osudů (sběratelská verze obálky)

Scenáristicky to sice není žádný masterpiece, ale ani pohroma. Navíc tématickým zasazením a kresbou celou krásně provedenou publikaci posunuje do výrazně kladných procent. 82%.

Walome
Walome | 14.2.2019 | James Bond #01: Vargr

Vždycky, když se mi nelíbí komiks od Comics Centra, umře štěňátko. A tady jsem se bohužel zoufale nudil. Postava Bonda mi přišla neskutečně nudná a prkenná, a to ostatní mě vlastně nezajímalo.

Kresba je něco mezi masterpiecem a výplodem grafického oddělení random realitky. Art trošku komiksu pomáhá, ale nedočetl jsem.

JohnyG
JohnyG | 14.2.2019 | Baltimore #01: Morové lodě

Kresba je vyborná a k jednoduchému atmosférickému příběhu se dobře hodí. Prostředí kombinuje steampunkovou estetiku s hororovými upíry, zlovolnými kletbami, tragickými osudy a něčím tajemným a nevysvětleným v pozadí (houby, medúzy...), což vytváří atmosféru povídek E. A. Poa nebo H. P. Lovecrafta či R. Bradburyho. Výsledkem je čtivé a téměř hrůzostrašné dobrodružství. Každopádně potěší i ty bonusy na konci.

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Tomb Raider Archivy S.4

Jak už bylo řečeno níže tak tu najdeme jak dobré sešity tak i špatné ze všech archivů je ,ale čtvrtý díl nejslabší. Celkově kroniky nabízejí za solidní cenu dobré čtení na mnoho večerů .

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Akční scifi jízda a ke konci zatracený cliffhanger. Přísahám jestli tu nevyjde další díl jdu číst francouzsky :-D

JohnyG
JohnyG | 14.2.2019 | Živí mrtví #11: Střez se lovců

Opět se ukazuje, že jiný lidi jsou horší než kousáci, kteří tvoří jen kulisu nového uspořádání světa a zvyšují vnější tlak. Nicméně je fajn, že k stereotypní situaci nedošlo: zaprvé se cizí skupinka liší svým zaměřením a jednak je tam krásnej moment, kdy toho Rick a ostatní zažili zkrátka už tolik, že prostě odmítají být zase lovnou zvěří. Silácký řeči vůdce lovců rychle vystřídá škemrání a pocit, že alespoň projednou naši snadno vyhráli. Plus rozvíjení dalších osobních dramat, jak je to v téhle sérii dobrým zvykem.

rewkon
rewkon | 14.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Teda nečekal jsem až takový propad od první knihy. Celkově slabší záporak a komiks šablonka jak vyšitá ani kresba nenadchne ani neurazí jediný co zachránilo druhou hvězdu je poslední sešit.

PKD
PKD | 14.2.2019 | Star Wars Magazín 2018/06

Pořád paráda. I když kresba je občas dětinská.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.2.2019 | Štěky Broka Špindíry: Psí kusy v cirkusy

Vím, že se mezi některými "komiksovými intelektuály" jméno Petr Kopl moc nenosí, ale smysl pro groteskno se mu upřít nedá. Nikdy jsem nebyl zklamaný a i tentokrát, ač kočkomil, jsem se pobavil parádně.

Celkový dojem: 90%

PKD
PKD | 14.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Tento book znám již od doby premiéry v originále,ale až cz verze,mi skoro,vyrazila dech. Moc často se mi nestává,že mi až česká verze přijde díky překladu,lepší,jak US orig. To tedy ne. Ale tohle je přesně,tento případ. Vizualita,parádní,ostatně...na to nemá žádný překlad vliv,atmosféra,dosti drsná (paráda) až temná. A hlavní zas.hajzl je na konci oddělán (to je u mě Green Arrow! a ne ten šašek z tv cw),a to si např.v poklidně mainstreamovém rebirthu,vůbec nedokáži,představiti. Jojo,tenkráte,před new52,mělo ještě DC koule! A nebálo se jíti s nimi na trh.:) A pro mě,jako parádní bonus (což byl před 8 lety důvod pořízení oné 7dílné série),je special quest star- Kara.;-) I když se kreslíř nemůže rozhodnouti,jak má vypadat její obličej,takže máte u ní docela časté změny podoby.:))) Což ale zase tak moc nevadí.

SiWeX
SiWeX | 14.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Super komiks , škoda že asi nebude další book....ale mohl by ;)

p3tris
p3tris | 14.2.2019 | Svět podle Snoopyho

První ze Snopyho výběrů, který u nás vychází. A jelikož je to bezesporu kult (mimochodem, věděli jste, že kódová označení Snoopy a Charles Brown byly použity i v programu Apollo při přípravě letu na Měsíc?), muselo být pro editora sakra těžké z těch 18 000 stripů vybrat ty nejlepší. I proto se soustředil na "zlaté období", tedy éru let 1970-1990. Podle mě se mu to celkem povedlo. Jako bonus pro neznalé pak je představení hlavních postav. A mimochodem, je normální, že si člověk dávkuje ve čtyřiceti letech čtení "od velkého obrázku k velkému obrázku"?

p3tris
p3tris | 14.2.2019 | Láska podle Snoopyho

Dnes je svatého Valentýna. A i když patřím do generace, co tento "svátek" neslaví, knihu jsem si patřičně užil. Ta je totiž valentýnek a lásky - i když většinou neopětované - plná. Budeme svědky platonického vztahu Charlieho Browna s nikdy nenakreslenou Zrzečkou i jeho (snad jedinému oboustrannému) románku na táboře. Uvidíme trápení Lucy s Shroederem a Sally s Linusem, či prazvláštní Woodstockovi lásky. A samozřejmě milovníka z největších - Snoopyho. Mnozí z nás se v tomto povedeném výběru určitě najdou.

cyboy
M cyboy | 13.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Celkem prekvapeni. Syndikat obeti nebyl nic svetoborneho a ani tohle neni, ale rozhodne je to lepsi a se zajimavym cliffhangerem.
70%

cyboy
M cyboy | 13.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Celou dobu se to tvari desne osudove a samozrejme je to skvele nakreslene, ale to asi tak vsechno. Jako ano, zaver neni uplne spatny, ale celkove to neplni dojem, ktery to od zacatku vyvolava. A pokusy o temnejsi pristup z toho dobre dilo neudelaji, kdyz logika trochu kulha.
60%

karl173
karl173 | 13.2.2019 | Amazing Spider-Man #04: Příčiny a následky

Pořád mě to bavilo a určitě se jedná o slušný mainstreamový superhrdinksý komiks, avšak není to tak dobré jako předešlé díly. Civilní stránka je tentokrát trošku o ničem, ale pořád se to dobře čte. Superhrdinská strana má zase sice zajímavého záporáka, ale přišlo mi že scénárista moc nevyužil jeho potenciálu. Akce tu moc není a když přijde tak to také není žádné terno. A popravdě i kresba se mi zdála krapet slabší krom některých skvělých momentů v bitvě se zelenou obludou. Doctor Doom mi ale připomínal přerostlou pračku. Zkrátka tentokrát mi to přišlo všechno o něco slabší, ale pořád je to dobré a svižně se to čte. 60%

Fanda
Fanda | 13.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Ten to komiks má tak krásnou kresbu, že už jen to je důvod si komiks pořídit. Příběh je ze začátku zajímavý a bude vás zajímat kam se bude zaobírat dále, bohužel začne být docela ukecaný a kromě pár momentů to začne být zajímavé až ke konci kdy hlavní záporák bojuje s JL. Ten to komiks nekončí žádným happy endem a bývá někdy krvavý a brutální až morbidní. Ten to komiks doporučuji, když už ne skrz příběh tak rozhodně skrz kresbu, která je podle mě fantastická.

mearez
mearez | 13.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Lenny: Ok, já se řídil tim, co jsem našel na comicspriceguide.com, tam to končí osmou knihou...

baatcha
baatcha | 13.2.2019 | Valašský komiks: Hornolidečsko

Draco nobilis: Tož esi k temu čtení není třeba dát si taky po štamprle. Možná že komiksy z Valašska sa bez toho číst nedajú... No a hento má být akože nová komiksová séryja?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #03: Pravda (paperback)

Greg Rucka mě v téhle sérii docela baví, Sharpova kresba taky.

Celkový dojem: 60%

Lenny
M Lenny | 13.2.2019 | Deadpool #07: Osa

mearez: Pozor, "jedna kniha". Ta série jede dál snad dalších 10 booků, jen se přejmenovala (a změní se trochu status quo).

Draco nobilis
A Draco nobilis | 13.2.2019 | Valašský komiks: Hornolidečsko

Jak tohle mohlo dostat pevné desky, je mi záhadou. Vypadá to jako nadšenecký samizdat, co by zapadl do sešitu. Kresba je zmatečná, disproporční a dětská, ale ta největší hrůza je lettering komentářů pod panely. Nářečím se prokousáte docela snadno, ne už tak rukopisem autora... K obsahu - kdyby se na Valašsku tolik nechlastalo, nebylo by v téhle knížce co psát. Buď se ožerou zbojníci a vyvedou nějakou blbost nebo jde někdo ožratý z hodpody a obluzují ho nadpřirozené bytosti, tolik k základním syžetům.

JohnyG
JohnyG | 13.2.2019 | Cesta meče #02: Uhlíky vzdělání

Opět krásně zpracované a s kapkou té samurajské moudrosti, ale tentokrát se příběh z uvěřitelné roviny zcela zbytečně překlopil do absurdna. Čtrnáctiletý chlapec se musí prosouložit sedmy patry nevěstince, aby byl dobrým bojovníkem? A ty obří ještěři byli sice hezcí, ale vůbec tam neseděli a jejich význam v opuštěné stodole jsem úplně nepochopil plus ten bleskomág. Možná to měli víc vysvětlit, místo skoku k mnichům. No pak to, že kluk fikne hlavu generálovi a deset tisíc vojáků okamžitě roboticky poslechne jít proti svejm souputníkům. Mno... škoda.

JohnyG
JohnyG | 13.2.2019 | Živí mrtví #10: Čím se stáváme

Silné emoce, vývoj charakterů a neustálý pohyb vpřed. Kirkman vždycky překvapí, zde třeba tím, jak chtějí ublížit Carlovi a i Abrahamova minulost je dost, dost drsná. Vždycky, když to začne být trochu ukecaný, tak na druhý stránce je akční zvrat. Řekne nám tak něco důležitého pro budování postav, ale nenechá klesnout tempo. Je to prostě výborný.

mearez
mearez | 12.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Tahle série už prostě jde dolů. Poslední knihy sice nebyly špatné, ovšem jednalo se o těžký průměr. A tahle kniha není vyjímkou.
Na začátku jsem si říkal, že tohle může být nejlepší Deadpool od čtvrtého dílu a tenhle pocit jsem měl i téměř ke konci knihy. Ovšem asi poprvý za dobu, co čtu komiksy mi vyloženě u nějákého tie-inu k eventu chyběla hlavní série eventu. Poslední sešit je prostě jen chaos, ve kterém se nemůže orientovat čtenář, který nečetl Axis. Samozřejmě, něco jde odvodit, ale tie-in by měl stát příběhově sám o sobě (skvělej příklad samostatně fungujícího tie-inu k eventu je třeba NHM Strážci Galaxie nebo Válečné Jizvy). Ovšem Deadpool se se čtenářem nemaže, a servíruje nám jenom výplň, která se asi odehrává mezi scénami ze sešitů hlavní řady. Ale po dočtení se nemohu zbavit pocitu, že si Axis musim jednou přečíst, i když na to Lenny nadával. Poslední sešit totální nonsenc, nebylo to ani vtipné, ani zábavné a jako zakončení knihy naprosto příšerné.
Kresba je po celou knihu (až tedy na poslední sešit) průměrná, kvalita se nemění a kresba není ničím zajímavá.
Pokud by Deadpool měl ještě dalších pět knih, tak bych už se na tuhle sérii vykašlal, ale naštěstí nás čeká už jen jedna kniha, takže asi Deadpoola dokončím. Ale jinak žádná sláva. 3*

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Opět - zprvu jsem se docela bavil, nakonec jsem tu slátaninu skoro neměl sílu dočíst.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.2.2019 | Mjöllni

Tyjo, ten lettering a sazba jsou někdy velmi zajímavé... poskládat a dělit někdy ta slova takovým zajímavým způsobem v bublinách by nedokázal ani náčelník všech Hotentotů. Jinak stal jsem se svědkem toho, kterak se suprově nakreslený komiks s mimořádně zajímavým příběhem za pět hvězdiček stává postupně lehce nudnou překombinovanou průměrnou záležitostí. Škoda!

Celkový dojem: 60%

Tyfus
Tyfus | 11.2.2019 | Batman R.I.P.

Tohle se mi opravdu nelíbilo. Příběh je tak chaotický, že jsem si při čtení vzpoměl na Semic Slovart a jejich zpřeházené stránky. Grant Morrison mi očividně nesedí... nelíbili se mi jeho X-meni a jeho Batman je snad ještě horší.

karl173
karl173 | 11.2.2019 | DC komiksový komplet #024: Robin: Rok jedna

Velmi dobré čtení u kterého jsem se bavil od začátku až do konce. Zpočátku jen taková jednohubka, postupně se příběh propracovává k lepšímu nadprůměru avšak na samém konci to trošku uklouzne. Pořád ale velmi dobré. Kresba má svůj styl a naštěstí se sem dobře hodí. V jiném příběhu by ale tak dobře zafungovat nemusela. Retro je fakt retro a nebudu započítávat do celkového hodnocení. Ale musím alespoň zmínit, že na svou dobu je to čtivé a vůbec mi nevadila naivnost hrdinů. Možná je to tím ale, že je zde jen jeden krátký sešit. 75%

karl173
karl173 | 11.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Parádní komiks na který jsem se těšil a dostal jsem to, co jsem očekával. Jelikož jsem jako první viděl seriál, tak mě už moc věcí nepřekvapilo, ale i tak mě pár změn, které jsou v originále potěšilo. Tempo je dobré a kresba byť sem tam neoplývá zrovna detaily, i tak skvěle pasuje do tohoto teenagerovsky laděného komiksu. Se vším jsem tedy spokojený, avšak nemohu se zbavit dojmu, že zkrátka jelikož dostáváme jen začátek, tak tohle ještě nebude vrchol této série, tudíž musím hodnotit zatím " jen " jako povedený start nové série. 80%

Alex´s
Alex´s | 11.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #083: Avengers vs. X-Men, část 2.

Celkově se mi druhý díl líbil víc než ten první. Čte se to pomaleji, narozdíl od prvního, ale má to méně stran. Dialogům je někdy těžko porozumět. Kresba je ještě lepší než u prvního dílu. Za mě 4,2 hvězdičky * * * *

Alex´s
Alex´s | 11.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #082: Avengers vs. X-Men, část 1.

Docela fajn začátek, kresba se mi líbila taky. Potěšili mě komiksi avx. Na to, že na tom pracovalo tolik lidí to není úplně nejlepší, ale fajn. Rychle se čte a škoda, že se vision objevil jen na začátku. 3,9-4,1 hvězdiček * * * *

rewkon
rewkon | 11.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Runaways ve své době nedoceněný a ted je to opěvovaný poklad nic lepšího v NHM nenajdete už čtu na netu další booky ,protože tady se toho asi nedočkáme.

cyboy
M cyboy | 11.2.2019 | Sunstone #01

Kupoval jsem s mirnymi rozpaky, nicmene musim uznat, ze to nebylo spatne. Je to vztahovka, takze spousta dialogu je tam proste jen proto, aby tam neco bylo a nikam to dej neposouva a ani se tam neresi nic moc zajimaveho, ale kdyz na to pristoupite, tak je to celkem fajn.
75%

JohnyG
JohnyG | 11.2.2019 | Daredevil: Muž beze strachu #01

Kvalitní kresba i scénář, ale nějak mě to nechytlo. Z drtivé většiny šlo o konverzační krimi nebo detektivní drama s minimem akce, které superhrdinu vůbec nepotřebovalo. I když je to napsané dobře, tak víc než 400 stran povídání mě spíš nebavilo než bavilo. Asi jsem čekal něco jiného. Za vyzdvihnutí stojí odvážné umělecké pojetí prvního příběhu.

Gmork
Gmork | 11.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Po velmi dlouhé době jsem si koupil book z NHM, naposledy to byl tuším Daredevil. Runaways sice čtu v polštině, tam jsem nedávno potrestal druhý omnibus, a musím konstatovat, že celá řada psaná Vaughanem je skvělá. Takže jo, dal jsem si Runaways znovu v češtině, přeci jen, rodný jazyk je rodný jazyk a Vaughan je Vaughan.

Sajmon
Sajmon | 11.2.2019 | DC komiksový komplet #006: Batman: Dlouhý Halloween, kniha první

Naprosto parádní komiks se skvělým scénářem a skvělou kresbou. Nedokázal jsem se odtrhnout od čtení, 5/5

cyboy
M cyboy | 11.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Po dlouhe dobe se mi neco v NHM opravdu libilo a stal bych o pokracovani. Vaughan proste psat umi. Tak treba pridaji i dalsi book, i kdyz o tom pochybuju.
85%

Fry
A Fry | 11.2.2019 | Deadpool #06: Prvotní hřích

Deadpool #06: Prvotní hřích - Docela bída, a to jak po scenáristické, tak i po kreslířské stránce. Jedinou výjimku tohoto tvrzení už klasicky zastupuje velmi povedený 'retro' sešit, který nás tentokrát zavádí do temných devadesátých let minulého století. Zbytek příběhu, odehrávajícího se v přítomnosti, totiž trpí obzvláště velkou překombinovaností, kdy zabíjení upírů střídá smrt Watchera, aby se následně robotická Prestonová utkala s vraždícím komandem, načež se vracíme k veselému zabíjení upírů. A to ani nemluvím o té katastrofální kresbě ... Za mě 2*!

Spike
Spike | 11.2.2019 | Lucifer #02: Děti a monstra (2. vydání)

Tak po přečtení druhé knihy se přesně vyplnilo mé podezření, že jednička byla jen takový rozjezd. Podobně jako v případě Sandmana se vše začalo naplno rozvíjet a zamotávat až druhým dílem, zde je to dost podobně.
Kniha je celkem rovnoměrně rozdělena na dvě části. V prvním příběhu hned na začátku potěší menší démonské cameo, a bez nějakých průtahů rovnou navazujeme tam kde jsme minule skončili. A tempo to nasadí hned zpočátku parádní, střídavě sledujeme Luciferovu pouť za svými 'ztracenými' křídly a obranu jeho brány do nicoty kterou střeží hlavně věrná Mazikeen. Jak se tempo stupňuje a přeskakujeme z jedné linie do druhé, je takřka nemožné se odtrhnout. Tady je vidět, že Mike Carey už zahodil poslední zbytky ostychu a šlape do toho naplno. Lucifer je tu stejně tak arogantní jako okouzlující parchant, kterému prostě nejde nefandit. Navíc se na scénu alespoň na chvíli vrací 'kartářka' Jill z prvního dílu, jsem rád že vedlejší postavy z prvního dílu nebyly jen do počtu a pracuje se s nimi i nadále. A jak se to bude dál ubírat s Mazikeen, na to jsem sakra zvědavý.
Druhý příběh začíná poetickým a smutným úvodem, kde Lucifer je jen vedlejší postavou. Budu se opakovat a asi to několikrát zopakuju i v budoucnu, ale tyhle syrové 'lidské' příběhy (i když o lidi nutně jít nemusí) jsou prostě důvodem proč tyhle série mám tak rád, dokážu se do příběhu vcítit a opravdu to se mnou něco dělá. Hlavní část příběhu už se nebojí ničeho a rozpíná se do epické šíře. Pokračuje v osudech dalších postav z první knihy, přihazuje spoustu nových, pokračuje v rozjetých linkách od kterých se odvíjí další... Chvílemi v tom byl možná trochu nepořádek, ale to jen díky tomu že tempo mě nutilo líta ze stránky na stránku, jakmile jsem trochu zvolnil, naštěstí jsem se v pohdě dokázal ve všem orientovat, i když toho tady bylo opravdu dost. Ale všechno tu dává smysl a není to samoúčelně přeplácané, na některé otázky jsme dostali odpovědi, spousta dalších byla nastolena... Takhle si představuji kvalitní sérii na pokračování.
Druhý díl Lucifera už mě tedy dostal naplno a já tak musím zvednout hodnocení na maximum. Kresba k příběhu seděla perfektně, podtrhovala ho a zbytečně na sebe neupozorňovala, přesto byla místy krásná a já se jen kochal, v rychlejších pasážích zase hltal panel po panelu. Lucifer se nám pořádně rozjel, rozvíjí vše podstatné z první knihy a přidává mnoho dalšího (camea např. Constantina a Sandmanových služebníků jsou už jen příslovečné pomrknutí a třešničky na dortu, které potěší znalce). Jediná nevýhoda je, že tohle je opravdu série kterou je nejlépe číst v celku, protože pokud bych mezi jednotlvými díly nechával delší odstupy, zcela jistě bych se začal ztrácet. Lucifer je tak propracovaný a komplexní, že se vyplatí udržet v hlavě co nejvíce detailů a číst další díly co nejdříve, zážitek je hned lepší. Teď jen doufat, že si série podobnou úroveň udrží až do konce. Jinak vydání je podařené, pevná vazba s přebalem i krásný papír (proč, sakra, takhle nemohl vyjít i Sandman?!) a tak jediné detaily co zamrzí je opět ne moc vzhledný hřbet, absence záložky a nečíslování stránek. Kéž by bylo více knih kde jediné výhrady spočívají v tomto...

perak
perak | 10.2.2019 | 100 nábojů #01: První výstřel, poslední šance

Dlouho jsem odkládal a doufal, že budou dovydány všechny díly. Tak konečně jsem se do toho mohl pustit:). Zatím jsou to pouze střípky, ale podle ohlasů by se z těch střípků v dalších dílech mohl složit hodně zářivý drahokam. Takže kniha bavila, ale zatím se to ještě pořádně nerozjelo.

S4TW
S4TW | 10.2.2019 | DC komiksový komplet #027: Wonder Woman: Ztracený ráj

První příběh - Bohové Gothamu - to bylo strašné čtenářské utrpení. Vůbec to nemělo tempo, hrozně špatně to odsýpalo, je tam opravdu přemrštěné množství textu, kresba sama o sobě byla nepřehledná a když k tomu připočtete obrovské bubliny na každém panelu, tak je to vskutku hrozně unavující čtivo. K tomu tu máte zamotaný příběh, který mi přišel až téměř blbý, ono totiž nestačí tam prostě prdnout Batmana a celou jeho famílii a doufat v úspěch. Zaporáci byli celkem meh, na to, že se jedná o Bohy, tak to celé byla taková střelba do prázdna. No hrůza, snad nejhorší čtenářský zážitek v rámci DCKK. Naštěstí to trochu zachraňuje druhý příběh o krizi na Rajském ostrově, ten měl hodně chytlavý děj, ačkoliv všechny neduhy první části zůstávají (mraky, mraky, mraky textu, kam se hrabou šedesátky), jelikož to obstarával stejný tvůrčí tým. Ale aspoň mě to bavilo číst. Celou novější WW strčí do kapsy bonusový sešit z roku 1984, který zkusil komornější a obyčejnější zápletku a hle, je to mnohem lepší, ač se teda taky o úplnou bombu nejedná, ale po tom táhlém zážitku to byla vlastně celkem lahoda, navíc velmi pěkně nakreslené. No, celkově se pořád jednalo o nejslabší DCKK, poslední tři sešity jsou takový lehčí nadprůměr, ale ta první část... rozhodně nebudu mít nikdy potřebu se k tomu vracet (snad).

karl173
karl173 | 10.2.2019 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Pro mě nejlepší Morrisonův Batman co u nás vyšel a určitě nejsem jediný kdo si to myslí. Ono to má vlastně jednoduché vysvětlení. Zde totiž začínáme od začátku a tudíž je vše zcela pochopitelné. Morrison zde navíc šel více do klasického akčního mainstreamu a ten pokud má zajímavý děj, dobré postavy a pera se chytne schopný scénárista, nemělo by se nic zkazit. A schopným scénáristou Morrison určitě je, ale zkrátka jeho tvorba u nás vychází povětšinou poněkud nešťastně. Tentokrát tomu je jinak a každopádně se tato kniha čte velmi svižně a má perfektní dynamiku postav a kresbu. Ostatně postavy pro mě v této knize byli vůbec to nejlepší. Zajímavý záporáci, Dick Grayson v roli Batman velmi dobrý a osvěžující, i Damian se tentokrát nechová na přesdržku a hlavně Red Hood a jeho parťačka Scarlet. Veliká škoda že u nás nevyšlo pokračování. V Gothamu běhá tolik zajímavých postav a je vážně škoda, že českému čtenáři se dostává do rukou především jen klasický Batman. A i přestože je to můj nejoblíbenější superhrdina, tak jsem jím už tak trochu přejedený. Tudíž tato kniha pro mě byla svěžím vánkem. Podobně jako tomu je série Detective comics ze Znovuzrození DC. 75%

adevr
adevr | 10.2.2019 | Asgard

Nemá to chybu.

perak
perak | 9.2.2019 | Nemo: Srdce z ledu

Tak toto už není Liga výjimečných - sice tam nějaké styčné body jsou, ale už tam není žádná z postav LV, už to není ta skvělá týmovka s výbornou interakcí mezi jednotlivými postavami, které známe z dobrodružné a sci-fi literatury a s dobře zvolenými odkazy tak, že vše zapadalo do smysluplného čtivého příběhu. Tak jako se Nemova dcera snažila vyrovnat svému otci a navázat na jeho odkaz, tak se zřejmě Moore těmito příběhy snažil vyrovnat Lize výjimečných a navázat na ni, ale tady to nějak nefunguje. Vše je postaveno pouze na jedné postavě a různé odkazy a alternativní historie již nemají tu údernost. Možná je to krátkostí příběhů, takže autor více nerozvinul všechny nápady a musel vše rychle uzavřít. První příběh hodnotím jako nejslabší, , naopak nejpovedenější byl příběh poslední. A pak mi vadilo hodně bublin německého textu, kde jsem neměl sílu vše prohánět překladačem.

Spike
Spike | 9.2.2019 | Lucifer #01: Ďábel vchází do dveří (2. vydání)

Jelikož Sandman je jednou z mých nejoblíbenějších sérií, na Lucifera jsem se hodně těšil, i když jsem samozřejmě počítal s tím že to dost dobře může být něco úplně v jiném duchu. No... je i není. Ten Gaiman z toho místy hodně dýchá, což je pro mě jedině dobře, a přestože se pohybujeme ve stejném světě, tyhle postavy a tím pádem jejich příběhy jsou jim přizpůsobeny.
Začněme s úvodním příběhem. Jeho kresba mi sice sedla asi ze všech nejmíň, což nutně neznamená že je špatná. Ze Sandmana jsem už zvyklý na časté střídání kreslířů a vím že tohle je typ komiksu který stojí především na příběhu, takže se nenechávám negativně ovlivnit. Celkem rychle jsme hozeni do děje, který může působit dost přímočaře (Luciferovi je nbídnud kšeft, který se snaží splnit a začíná tím road movie ve dvojici s dívkou jež neví která bije a jejichž vzájemná chemie je po celou dobu dostatečně zajímavá a zábavná) ale je tu spousta drobných odboček a myšlenek které se budou řešit až později, a tím pádem i takováto jednoduchá story má svoji hloubku. Navíc příběh se ubíhá celkem rychle dopředu a ve svých třech sešitech nestihne nudit, jako úvod do série parádní.
U druhého příběhu 'Šest vyložených karet' se mi kresba naopak zamlouvá velmi. Pro někoho sice možná moc mainstream, oproti zbytku knihy, ale krásně detailní a já jsem se docela často zastavoval jen abych se kochal. Co se příběhu týče, ten je sám o sobě velmi povedený, ale zdá se že spoustu linek co se zde nakously se budou řešit až v jiných knihách a hodně věcí tak doceníme až zpětně, takže i když je to docela uzavřené, pořád je tu spoustu otevřených vrátek. Nejsilnější jsou zde podle mě ty 'obyčejné' lidské příběhy, mnohdy jen letmo nakousnuté a docela vedlejší, ale přesně tohle mě bavilo i u Sandmana, díky tomu jsou i ty sebevíc fantasmagorické příběhy dost upřímné a lidské a vyplatí se nad nimi při čtení přemýšlet.
Závěrečný sešit je taková třešnička na dortu. Kresba sice dost jednoduchá, ale k vyprávění příběhu postačí a vlastně k němu i sedí. Tohle je takový ten typ sandmanovského kraťasu kdy hlavní postava je jen ve vedlejší roličce, ale jinak se vše točí kolem 'normálních' lidských postav (pokudže za normální považujete holčičku co umí komunikovat s mrtvými a její kamarádku - ducha). Je to napínavé, je to dojemné a krásně to završuje celou knihu.
Celkový dojem je asi takový, že jsem nadšený z toho že jsem se konečně dostal k další sérii která už od začátku působí skvěle a jsem si jist že ji budu číst rád, taky se ale sluší říct že po první knize se nekoná žádný vyloženě wow efekt ze kterého budu odvařený. Tohle je jen úvod, kdy často je to takové roztříštěné protože se počítá s tím že příběhy budou pokračovat a rozvíjet se v dalších knihách a takhle je to jen takové první sousto něčeho většího. I samotná hlavní postava, i když skvělá, zde ještě nedostala tolik prostoru abych si ji skutečně naplno zamiloval. To jsou ale asi jediné zápory, které navíc nejspíš po přečtení dalších knih vymizí až se na sérii budu dívat jako na celek. Jinak celé je to takové hořkosladké, poetické, místy zamyšlené, občas temné, brutální, někdy i posmutnělé... přesně ten typ příběhů který mám tak rád, po kterých ve mě něco zůstane a budu nad nimi rozjímat i po přečtení. Přesně takové, po kterých sáhnu když už si potřebuju odpočinout od klasického mainstreamu, který mám jinak rád, ale všeho moc najednou škodí a komiksy jako Sandman, Swamp Thing nebo právě Lucifer jsou takové ty srdcovky které si opravdu vychutnám. Je to hodně o náladě a o pocitech, ale pokud jste naladěni a do příběhu se ponoříte, nemůžete být zklamáni. Čekám, že po tomhle povedeném rozjezdu už mě příště Lucifer dostane naplno. A před Mikem Careyem smekám, na Gaimana navázal jak nejlépe mohl aniž by trapně kopíroval nebo jen parazitoval.

JohnyG
JohnyG | 9.2.2019 | Daredevil: Rok jedna

Povedený origin, kde se seznámíme se všemi důležitými postavami. Tempo i atmosféra jsou fajn a Matt je sympaťák. Dobově podmíněná polopatičnost vysvětlujících rámečků je jen drobnost, která výsledný dojem nekazí. Navnadilo na další příběhy, takže fajn.

JohnyG
JohnyG | 9.2.2019 | Kick-Ass 3: Nářez 3

Poměrně tlustej třetí book Kick-assa jsem stejně sjel najednou. Zabijačka je rozhodně nejlepší postava, tak je škoda, že je většinu času mimo dění. Na druhou stranu jsou i ty její badass pasáže z vězení totální nářez. Snaží se to tu rozvíjet mafiánskej příběh jak z Punishera, což nevím, zda tomuhle parodickýmu a nadsázkovýmu komiksu úplně sedí. Suma sumárum sice pro mě pořád zůstal první díl tím nejlepším kouskem série, ale číst se to rozhodně dalo a má to i opravdu zábavný místa, takže fajn.

JohnyG
JohnyG | 9.2.2019 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Tentokrát možná až moc brutální na úkor mírně slabšího humoru. Pár dobrejch zápichů to samozřejmě má a jako celek to patří k jasně nadprůměrný zábavě, ale je to ukecanější a ta nezávaznost a blbnutí se teď podřizují příběhu. Hrdinskou i záporáckou týmovku tvoří slušnej bizár.

karl173
karl173 | 9.2.2019 | Amazing Spider-Man #03: Dokud hvězdy nezhasnou

Další povedený Straczynskiho Spider-man. Jeho Spider-man mě zatím dost baví a i když tomu stále chybí malý kousek k absolutní špici, tak tuto nastavenou laťku si i tak nechám líbit. Jsem zvědavý kam se bude děj posouvat dál. 80%

Komiksum
Komiksum | 9.2.2019 | Batman: Temné vítězství #1

Velká spokojenost, dost jsem se obávám toho, že Loeb bude vykrádat sebe sama a udělá "Dlouhý Halloween 3". To se naštěstí z větší části nestalo, ano je zde mnoho podobností ale místy se mi to líbí víc než právě Halloween. Kresba je naprosto fantastická o tom není pochyb, i když pár nepěkných věcí se najde tak Saleovi dvojstránky jsou naprosto boží. Osobně mi akorát vadí přílišná propagace Robina, Sale o něm mluví v předmluvě jako kdyby byl stěžejní bod celého příběhu (což není pravda) a je dokonce na coveru první knihy (kde se ani vůbec nevyskytuje). Každopádně tohle určitě stojí za přečtení, rozhodně lepší než příliš oslavované Ticho.

trudoš
trudoš | 9.2.2019 | Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari

Přestože druhé album dějově zvolnilo, a přehledně se rozdělilo na dvě dějové linie, souvislostí kdo je kdo a co s čím jak souvisí, začínají tvůrcům přerůstat přes hlavu, takže člověk přestává tušit, kam to celé vlastně směřuje. Navíc Sherlock a jeho bratr Mycroft zde mají roli prakticky nulovou, až je otázkou zda u nich autoři vůbec hodlají zůstat, nebo přesedlali na zcela jiný charakter příběhu. Pořád je to ale fajn, Luc Brunschwig je totiž podmanivý vypravěč a Christophe Coronas fascinující výtvarník. Jen se vytratilo původní kouzlo tajuplnosti a spíš se vysvětluje, co kdo dělal tehdy a tehdy a v jaké životní situaci se právě nacházel. Dokonce by to chvílemi zasloužilo nějakou stručnou rešerši dosavadních zjištění, protože není v lidské moci je průběžně nosit v hlavě. Jen se začínám bát, aby všechny ty záhady nesměřovaly k mocenskému komplotu za prosazení feminizace.
Po redakční a technické stránce mimo jiné jeden z nejlépe vyvedených komiksů, co se mi v roce 2016 dostal do rukou.

karl173
karl173 | 8.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #010: Wolverine: Projekt X

Velmi povedená ukázka toho jak Logan k adamantiu přišel. Skvělé vizuální zpracování, velmi dobře vystavěný děj s pompézním vrcholením, které bohužel trošku na samém konci ztrácí kvůli jistému zvratu, který tu možná být nemusel, jelikož tak trošku sráží předešlé události, ale i tak pecka. Jako vždy jsem se u Wolverina skutečně bavil. 90%

perak
perak | 8.2.2019 | Svatá Barbora

Zajímavé proplétání fikce s realitou - těžko oddělit, kde končí fakta a kde nastupuje poue fantazie autorů. Možná, že komiks dokonce více ocení ti, kteří reálné základy kauzy neznají. Každopádně vyprávění příběhu z pohledu novinářky s retrospektivními jí zjištěnými informacemi mi přišlo jako dobrý nápad, jen se tam neměly zamotávat problémy samotné novinářky, to mne úplně nebavilo a při rychlém stylu vyprávění rušilo. Pokud si toto odmyslíme, tak je to výborná kniha.

perak
perak | 8.2.2019 | Y: Poslední z mužů #02: Cykly

Oproti prvnímu dílu k velkému posunu nedošlo (v ději samozřejmě ano, ale ve schématu vyprávění moc ne), pořád si říkám, o čem chce autor psát deset knih, aby se děj nějak vyvíjel a nezačal nudit. Jak už je Vaughana obvyklé, nemá problém hodit do děje pár nových zajímavých postav, pár se jich bez mrknutí oka zbavit (což u něj oceňuji), občas přidat vtip, do toho zamíchat sem tam nějakou hlubší myšlenku. Celkem to baví, ale jak už jsem, jestli nepřijde s něčím překvapivým, tak by to mohlo začít nudit. A poslední stránky tohoto dílu naznačily, že by to překvapení přijít mohlo.

JohnyG
JohnyG | 8.2.2019 | Kick-Ass: Nářez - Zabijačka

Kick-assácká jednička se mi líbila o krapet víc, i když je to pořád výborný a ta malá trhloňa má furt šťávu. Řeže hňupy hlava nehlava, nadává jak polskej kamioňák a ještě u toho zvládne bejt roztomilá. Baví mě, jak si to dělá srandu z jinejch komiksů i popkultury a nebojí se to jít až do absurdna. Tentokrát trochu tenčí, ale zas moc zábavný nekorektní počtení.

Fry
A Fry | 8.2.2019 | Naruto #38: Výsledek tréninku

Naruto #38: Výsledek tréninku - Ač se to ze začátku úplně nezdá, tak se tato kniha ve výsledku velmi povedla. Zajímavé souboje střídají podstatné události, které celou sérii posouvají značně kupředu a hlavně zde nechybí ani humor, jenž poslední díly značně postrádaly. Občas si totiž říkám, jestli už nejsem na Naruta trochu starý, ale pak se naštěstí objeví scéna jako 'technika sexy kocourků' a mé pochyby jsou ty tam. A co je hlavní, postavy, a stejně tak i já, se od prvního dílu značně posunuly, zestárly a řeší už trochu zajímavější problémy ... Za mě 4*!

DEmnoG
M DEmnoG | 8.2.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Stále platí, že mne u fantasy Thorgala baví přesah do mytologie, historie a i filozofie. Stále platí, že jde o bohatý vesmír, který není postavený na hrdinství, ale na lidskosti. Dobře se mi čte a ještě lépe se mi na Thorgala kouká. A za zmínku stojí, že Thorgala konečně vohnula Kriss. Jen škoda, že u toho Thorgal pořád skuhrá:).

Libí se mi, že tentokrát Egmont vydal čtyři alba najednou a tím se příběh uzavřel. Nu, ještě zbývá šest alb, které napsal Van Hamme, tak snad též vyjdou u stejného vydavatele a pěkně pohromadě nebo v horším případě jako dva sešity a následně jedna kniha (Barbar).

erik
erik | 8.2.2019 | Mjöllni

Som dosť sklamaný. Celý čas som sa do čítania nútil a nie a nie ma to chytiť. Pritom všetky ingrediencie sú zvolené správne. Variácia fantasy rás kombinovaná s bohmi z Asgardu, draci, bitky, ríša mŕtvych, zánik bohov, obri, do toho trpaslík, ktorý chce mať iba pokoj, ale namiesto toho má jedno kúzelné kladivo... Škoda, že je to celé nemastné-neslané. Kresba je pekná, ale z mnohých tvárí som mal podobný dojem ako z nedávneho Conana - Kráľovna čierneho pobrežia. Miestami mi doslova narúšali atmosféru.

Prevedenie je tradičné, tvrdá väzba je mäkká ako potrava pre batoľatá, navyše, oliata nejakými tými vystupujúcimi písmenami a kresbou, celé to tečie až za okraje, takže pri držaní to driape ruky. V kníhkupectve som vyberal z viacerých kusov, všetky mali dosky značne odstávajúce od knižného bloku strán. A ešte jeden technický detail., na viacerých miestach sú v bublinách delené slová tak, akoby slabiky neexistovali. Normálne som po čase čakal, kedy rozdelia slovo aj v nejakej dvojhláske, ale napokon som sa nedočkal.

Nie je to zlé, ale k uzúfaniu nezaujímavé dielo. A to som sa tak tešil!

erik
erik | 8.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Bavilo ma to, najmä dievča s cigou v ústach, to už sa dnes v komikse nevidí. Tiež som predtým videl animák, ktorý mám rád. Zrada priamo z vlastných rád, navyše, konečne som v priamom prenose videl, ako sa z Robina stal Nightwing. Historik vo mne si prišiel na svoje.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 8.2.2019 | Štěky Broka Špindíry: Psí kusy v cirkusy

Je to fajn, stejně jako první díl.

Komiksum
Komiksum | 8.2.2019 | Batman R.I.P.

Namítejte si co chcete, Grant Morrison je zkrátka génius (ale i magor zároveň). Udělat takhle psychologicky vážného Batmana s použitím věcí které lze znát např. ze Silver Age je neskutečná práce a Morrison si za mě zaslouží potlesk ve stoje, bohužel místy to přehání až moc a vůbec by nevadilo kdyby zpomalil. Kresba Tonyho Daniela skvělá, další kreslíři v závěrečných sešitech průměr. Pokud chcete akčního Batmana sáhněte po Snyderovi, pokud chcete na půl chytrého a na půl úplně šíleného Batmana tak Morrisonův run je přesně pro vás, ale bacha je to náročné čtení a nedá vám rozhodně nic zadarmo. Jen škoda jak to tu vše vyšlo.

Spike
Spike | 7.2.2019 | Vražedná tajemství a další příběhy

Tak jsem zase dostal chuť na Gaimana a pustil se tedy i do jeho Vražedných tajemství. Čekal jsem cosi ve stylu Sandmanovských kraťasů, tedy uzavřené, kratší poetické povídky. Víceméně to sedí, i když bych přeci jen řekl že v Sandmanovi si autor vybral ty nejlepší chvilky, ale popořadě.
Titulní a nejdelší příběh Vražedná tajemství představuje bezesporu vrchol knihy. Je to velice příjemný bonus k Luciferovi/Sandmanovi a pokud jste fanoušek těchto sérií, tak už jen kvůli tomuto příběhu stojí za to knihu koupit. I díky kresbě P. Craig Russella jsem měl po celou dobu ten příjemný pocit, že čtu něco zvláštně povědomého a přitom nového. Tohle je skvělý doplněk. Jediné co bych vytknul, je trochu odbyté vyústění, respektive jeho vysvětlení. Nepovažuju se za člověka kterému by všechno muselo být servírováno polopaticky (což je jeden z důvodů proč mám Gaimana rád) ale kdybych dostal víc indícií a nemusel je v tom hledat, zážitek by byl lepší a celý příběh rázem údernější, ale to je jen takový detail který mi zážitek moc zkazit nemohl.
Následující dva kraťasy Cena a Dcera sov jsou docela příjemné dobře psané jednohubky, jen tomu schází nějaká pointa nebo cokoli co by je nějak povýšilo, takhle ve mě z nich zanedlouho už moc nezůstane. Kresba Michaela Zulliho neurazí, ale i on si už vybral lepší chvilky (Poslední pokušení, Sandman). Pak je tu Harlekýnův Valentýn, kde mi sice moc nesedí kresba, ale to je jen osobní stanovisko. Alespoň se to četlo rychleji protože jsem se nemusel kochat panely. Příběh začínal zajímavě a skutečně mě bavil, bylo tam hodně zajímavě nahozených nápadů, ale závěr nedostál očekáváním. Zážitek byl tedy takový polovičatý, a dle 'bonusů' k příběhu se s tím přitom dalo dělat tolik... Knihu uzavírá storka Fakta v případě zmizení slečny Finchové. Ani tady se nedočkáme nějaké pointy kvůli které bych si na to do budoucna lépe pamatoval, ale po celou dobu to příjemně bavilo. Všechny ty filmové odkazy v průběhu představení byla radost objevovat, tohle se četlo dobře. Kresba opět Zulli.
Nemá moc cenu hodnotit jako celek, neb je to opravdu jen sbírka náhodně sebraných povídek které spojuje jméno autora, o nějaké koncepci tedy mluvit nelze. Každý si tu může najít to své, ale řekl bych že většina také nejvíce docení titulní příběh a ty ostatní zůstanou tak na půli cesty. Nicméně dojmy zůstávají pozitivní, bylo příjemné se zase na chvíli vrátit do Gaimanova světa, byť jsou to opravdu jen jednohubky a žádnou čtenářskou euforii jako v případě jeho vrcholných děl čekat nelze.

Alex´s
Alex´s | 7.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #070: Avengers: Dětská křížová výprava

Nejlepší komiks který jsem kdy četl! Kresba je úžasná a scénář ještě lepší! Scarlet witch a doctor doom byli hvězdy! Young avengers jsou užasná skupina. Jenom bych vynechal iron lada, ten to jen pohoršil. X-meni tu vystupovali úžasně. Další pochvala by měla být pro Emmu Frost a captaina americu. Trošku mě tu štvalo chování cyclopse, moc dobře ho neznám,ale něco o něm vím. Po tomhle komiksu jsem se dozvěděl, že ho fakt moc nemusim. Kresba +,scénář +,postavy +,dialogy +. Zaslouží si to 5 hvězdiček, prostě nejlepší komiks,určitě doporučuji !! * * * * *

karl173
karl173 | 7.2.2019 | Amazing Spider-Man #02: Odhalení

Tento díl má dvě odlišné strany. První polovina je jednoznačně za 5 hvězd, ale ta druhá tak za 3 nebo 3 a půl. První polovina se stará o tu civilnější stránku Petera Parkera, kterou leckdy, pokud to umí autor dobře napsat mám někdy i radši než klasického hláškujícího Spider-mana. A vzhledem k tomu jaká je druhá půlka knihy, to tento komiks jednoznačně potvrzuje. V druhé polovině se totiž přidal nějak ten záporák a trocha té akce, aby se neřeklo, a aby nikdo nemohl namítat, že je tento Spider-man jen o kecání. Ono na jednu stránku to dává smysl. Přece si na pár sešitů nebudou plácat nějaký velký souboj, ale na druhou stranu to také nemuseli tak odfláknout jako tady. Záporák je jen taková jednohubka co se objeví a záhy zmizí. Vyřešení celého problému je až triviální. Zachraňuje to jen přebývající civilní stránka a fakt, že postavy bez masek zde mají uvěřitelnost, své trable a svojí hloubku a baví vás to číst. Mě tedy určitě. Co se týče kresby, tak ta jede na stejné vlně jako v předchozím díle a líbí se mi. Ať si o Romitovi Jr. lidi říkají co chtějí, tak mě zkrátka ke Spider-manovi sedí a rozhodně si nemyslím, že je to jen nějaký čmáral s konexemi. Celkově tedy hodnotím za 80% a těším se na pokračování.

hroubek
hroubek | 7.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Byl jsem přesvědčený, že dám tři hvězdy. A taky to do tři čtvrtě komiksu, taky vypadalo. Jenže pak přišly poslední dva sešity a mě padla huba pěkně dolů. A to nepřeháním. Příběh začal krásně gradovat, přišly zajímavé zvraty, skvělý origin jedné postavy, díky kterému spousta věci začala dávat smysl, a velmi příjemně mě překvapilo, že jsem z toho začal i něco cítit. Začátek komiksu není špatný, jen je hodně ukecaný, a než se do toho začteme, tak to trvá, ale jak už jsem zmínil, to nejlepší si tvůrci nechaly na konec, který parádní. Wolfman ukazuje, že umí výborně pracovat s postavy a dokáže je velmi dobře psát, Pérezova kresba je opět skvělá a přehledná a velmi dobře se na ní kouká. Není to ultimátní pecka, ale kvůli těm dvěma posledním sešitům stojí za přečtení, a jasně dokazuje, že si zaslouží tento komiks být v tomto kompletu.

RadimNemec
M RadimNemec | 7.2.2019 | Chtěl bych sbírat kousky tvého srdce až ti jednou pro někoho pukne

Je to Divus. Náhlý dějový zvrat překvapil.

JohnyG
JohnyG | 7.2.2019 | Kick-Ass: Nářez

Totální paráda. Nekorektní, brutální, sprostá a zábavná jízda s uvěřitelnými vnitřními pochody hlavních hrdinů. Není to ukecané a přitom to říká víc, než jiní. Formát, pravidelné panely i jednoduchá kresba s realistickými barvami k tomu výborně pasovali a nezdržovali tuhle popkornovou jízdu.

JohnyG
JohnyG | 7.2.2019 | Cesta meče #01: Zbytky dětství (vázaný zvětšený formát)

Nemůžu říct, že bych mentalitu starého Japonska moc chápal, ale bylo to moc pěkné na pohled a nakonec i nějaká moudra senseiů z toho vzešla. Líbil se mi odlišný vizuální styl při retrospektivních vyprávěních a celkově harmonie barev, stylové kresby a příběhu. Celkově krásný kraťas ve velkém formátu. Rozjezd byl trochu zmatený, kdo je kdo a co je co, ale od scény čajového dýchánku pod stromem už je to mnohem jasnější a přímočařejší.

Fimi
Fimi | 7.2.2019 | Myší hlídka #01: Podzim 1152

Bylo to takové příjemné pohodové čtení, krásný výlet do fantasy světa myšiček a jejich boj o přežití až jsem z toho měl takový pocit pohody jako dlouho ne z žádného komiksu. Moc pěkná kresba to jen podtrhuje, velmi povedené... sahám po další knize

RadimNemec
M RadimNemec | 7.2.2019 | Oneironautilus

Dle popisu jsem se bál, ale upodivu to má usledovatelný děj, přesto je něco jen započnuto, nerozvinuto..
(stále k dostání u autora)

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 7.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Spokojenost. Dobové kostýmy, dobová atmosféra, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Na tyhle komiksy by se mělo dívat z pohledu již historického a když člověk trochu zná dobu, ve které to vznikalo, daleko lépe si užije dané reálie. A pak že komiks nemůže vzdělat... je paradoxem, že jsem se na to těšil právě díky animáku ze série- DC Universe Animated Original Movies a přitom jak jsem četl tento komiks, nijak jsem si nedokázal vybavit, zda-li a jak to spolu souvisí. Prostě si ten film vůbec nepamatuji, jen to, že se mi to líbilo a že chci komiks. Nicméně, tady jsem asi něco čekal, vlastně ani nevím co, ale celé to bylo takové jiné. Osmdesátky číší na každém kroku, ale je to fakt jiné. Líbí se mi ten přesah z pubertálního do dospěláckého. Wolfman to docela vystihl, to jak se mladí můžou cítit a chovat v dané situaci. Přesto je to už dnes neztotožnitelné s našimi puboši. Když se na to tak celkově dívám, tak se mi vlastně líbilo celé to vyznění a ta síla odhodlání. Dějově se tam vlastně nic neděje, je to takové "ukecané", chápejte, není akce, ne ukecané jak šedesátky. Takže najednou jsem si říkal, je to vůbec dobré, líbí se mi to vlastně, neměl jsem přehnaná očekávání? Sám nevím, ale jakmile jsem dočetl FINALE, tak jsem si řekl, že o tom to vlastně je. Vyváženost. První 3 sešity nás jen uvádí, abychom se chytli hlavního příběhu, jde tam hlavně o Nightwinga. Další sešity pak vlastně slouží jako sešity "mezi" story arcy, ale přitom to celé je vlastně story arc. Jestli takhle začala celá nová série, nemohla začít lépe. Příjemně se to četlo a je to méně ukecanější než jiné komiksy té doby (vybavuje se mi Wonder Woman: Bohové a smrtelníci). Přitom oba komiksy se mi líbí a může za to výhradně Perézova kresba. Suma sumárum, jsem spokojenej, příjemnej příběh, bavilo mě to, přijatelně akční, přijatelně ukecané, rozhodně to zůstává doma a určitě se do toho ještě jednou ponořím. K vydání mám jen jednu výtku, některé kusy mají rozpatlanou kresbu jako kdyby od prstů, nebo jsou tam čáry, které narušují text. Pohlídejte si to.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 7.2.2019 | Lips Tullian: Stříbrný poklad, Konec Sahrbergovy bandy (4. vydání)

Nezlobte se nikdo na mě, al tohle byla fakt pičovina. Nedalo se to číst, nuda a nuda, panely na sebe nenavazovaly a vůbec mi to celé dějově uniklo. Cpát Lipse kamkoliv, jen abych ho měl, nevím zda-li správná volba. Vydání taky nic moc, vybledlé a někde je dokonce i useklý text. To si nemohl vydavatel dát trochu péči?! Tohle mě fakt nebavilo a Lipsovi Tullianovi to nesahá ani po kotníky. Nadstavená vata, která ani nepřinesla nic nového. Chtěl jsem tohle mít, abych měl kompletního Lipse, ale jsem možná i rád, že původní Lips Tullian má svůj (ne)konec (mám na mysli knihu, vím, že to končí nedokončeným Černým Filipem). Tohle je pro mě zbytečnost.

Murphy722
Murphy722 | 7.2.2019 | Sandman: Lovci snů

Něco tak milého a krásného, co čtenáře chytí za duši, může napsat jedině Gaiman. Povedená záležitost po všech stránkách.

Doppelganger
Doppelganger | 7.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

Pro mě jeden z vrcholů DCKK a konečně už chápu, proč tehdy byli Teen Titans jedním z nejpopulárnějších titulů DC.

Tyfus
Tyfus | 7.2.2019 | DC komiksový komplet #050: Flash: Návrat Barryho Allena

Já jsem velmi spokojený. Z toho co u nás s Flashem vyšlo, se mi toto asi líbilo nejvíc.

Tyfus
Tyfus | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Skvělé, rozsáhlé, neuvěřitelně napsané. Žeru kresbu Darwyna Cooka a uzasení děje do padesátých let. Hrozně se mi líbila propojenost osudů jednotlivých postav.

VanTom
VanTom | 6.2.2019 | 100 nábojů #01: První výstřel, poslední šance

Dva výborné (druhý je lepší), ucelené "noirové" příběhy zahrnující tajuplný kufřík (s důkazy, pistolí a stovkou nevystopovatelných nábojů) zároveň jasně předestírají, že tady se rozehrává (nebo již dlouho hraje) něco hodně velkého na pozadí. Což vynikne při znalosti pozdějších dílů, protože postavy jako Dizzy Cordova či Megan Dietrichová opravdu nelze nazvat epizodními. Promyšleně prokombinovaný scénář se skvělými dialogy podtrhuje perfektní neučesaná, v krkolomných úhlech záběrů si libující kresba.

VanTom
VanTom | 6.2.2019 | Comicsové legendy #04: Spider-Man #02

Prostě esenciální, klasický a bezelstně zábavný Spider-Man, v jehož bublinami narvaném scénáři Stan Lee sází jeden fórek za druhým a Romita parádně vykresluje ikonické záporáky - Kingpina, Vultureho, Mysteria. „- Myslel jsem, žes na něj měl vztek? - Jo, ale nehodlám si na něm založit životní kariéru.“

VanTom
VanTom | 6.2.2019 | Snění

Díky opravdu nádherné kresbě okořeněné lehounkou erotikou jsem si tuto rychle odsýpající jednohubku užíval, jelikož se především snažila o co nejrajcovnější vyobrazení půvabné (prsaté) vychovatelky Coralíny v různých poloodhalujících kostýmech a situacích (kolikrát se tu koupala?), a ona sama svá sexy dobrodružství ve snech pěkně ironicky komentovala. Nicméně pointa scénáře mi zpětně vůbec nedávala smysl.

VanTom
VanTom | 6.2.2019 | Gantz #20

Přimíchání krvavých soubojů s upíry do rozkoukávání se po minulém "dějetřesení" hned pomohlo, i když mi vymazání paměti stále přišlo spíš jako laciná berlička (a chování Izumiho holky jsem pro jistotu nepobral vůbec). Cliffhanger na konci už nemohl být masivnější.

VanTom
VanTom | 6.2.2019 | Gantz #19

Největší boss z minula to měl spočítáno na prvních 6 stránkách, pak se již řešilo bodování, odměňování a důsledky výběru. Zajímavé i slibné (mnoho starých zabitých bylo oživeno), ovšem kresbě a jejímu fázování sluší víc akce, v civilním dění má rezervy.

Tyfus
Tyfus | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Skvělé, rozsáhlé, neuvěřitelně napsané. Žeru kresbu Darwyna Cooka a uzasení děje do padesátých let. Hrozně se mi líbila propojenost osudů jednotlivých postav.

zlejzmrd
zlejzmrd | 6.2.2019 | Diosamante

Feministky všech zemí spojte se. Ano, taková slova mě napadla, když jsem daný komiks začal číst a nemohl si nevšimnou, že komiks vypráví o pekelně silné, bojovně odhodlané hrdince, která by Conana strčila do kapsy. Aby si někdo nedělal špatné závěry. Já rozhodně nemám nic proti rovnoprávnosti mužů a žen, stejně jako o povinnosti druhého pohlaví zvedat prkénko, když odejde ze záchodu, stejně jako já ho musím dávat dolů, když odejdu. Co rozhodně nezapomenu je kresba. Dlouho jsem se tolik nezahleděl do propracovanosti fantasy světa, který mě opravdu pohladil po duši. Každou chvilku jsem čekal, že tam vyskočí Conan nebo Slaine a rozsekají vše, co tam žije. Jediná škoda, že komiks není dokončen. Myslím si, že tam bylo ještě co vyprávět. Jedná se tedy za mě o rychlou jednohubku, kterou si celou přečtete a na delší dobu odložíte Pokud studujete kresbu, tak je to povinné dílo. Doufám, že ARGO bude pokračovat v takových komiksech a zkusí třeba i polské komiksy jako Zaklínače, Ekspedycja nebo Funky Kovala od Bogusław Polch. (M.K.)

jh666
jh666 | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

To mě to, na to, že jsou to osmdesátky uteklo dost rychle. Lepší než většina JLA z DCKK. 90 %

cyboy
M cyboy | 6.2.2019 | DC komiksový komplet #055: Noví Mladí Titáni: Smlouva s Jidášem

K neucteni, ale ve vysledku a ve srovnani s jinymi "skvosty", to az takova katastrofa nebyla.
60%