Pán rostlin
Pán rostlin | 16.1.2020 | Stalin: Krutý vládce Ruska

Anotace na obálce nelže, černý humor je tu vskutku mocně přítomen... Jak po výtvarné stránce, tak textově je komiks dobře zvládnut. Kniha mě přiměla pídit se po knihách o tomto mistrovi machiavellismu, a to není málo. 5 hvězdiček.

Spike
Spike | 16.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Ehm... Nerad to říkám, ale docela propad. Tenhle komiks má v sobě děr jak Oliverův cvičný terč. Po konci minulého dílu jsem byl docela zvědavý, to opadlo hned zkraje, kdy sledujeme nezajímavý příběh nezajímavé postavy Oliverovy sestry. Urovnání věcí s Jakuzou, to zní slibně, ale je to pojato tak jednoduše a debilně... Proč, pro Kristova játra, se tam někdo musí měnit do čínského draka?! Proč ve flashbacích padouch místo jednoduchého zabití chce zneškodnit Green Arrowa nějakým nástrojem jak ze Saw?! Aha, aby se k němu stihla dostat jeho sestra.. Ani kresba nezaujme, zbytečná a špatná odbočka...
Říkal jsem si že aspoň hlavní příběh bude lepší, ale ono ne. Místo survival story, která se nabízela, nějaká variace na Green Arrowův origin, tu máme jen levně obšlehnutou zápletku s výrobci drog. Nelogické chování postav, a strašně okaté a tím pádem i směšné řešení 'vážných a aktuálních' témat. Je sice hezké že tu máme pár hezkých výjevů Black Canary nalehko na pláži, ale její postava začíná být neskutečně protivná. Skoro se s Oliverem neznají, ale autor se to snaží podávat jako osudovou lásku, kdy si Oliver nechá všechno líbit a nechá se seřvávat a peskovat za každou kravinu.. Tohle dokonale rozbilo tu jakž takž chemii co spolu v první knize měli. Jo, chápu že ty postavy za sebou mají dlouhou historii kde prostě jsou spolu, ale tady, v téhle kontinuitě, se teprv seznámili, ten vztah se musí budovat, a ne přejít z fáze 'potkali jsme se a zakoukali jsme se' hned k fázi 'stáří manželé'. Plus otravná a napřesdržku postava indián co ví všechno nejlíp a přitom mění postoje jak ponožky. Hrůza.
Ani poslední část ve vlaku není dobrá. Canary má pořád blbé kecy, zápletka strašně naivně řešená, včetně konce, prostě slátanina. Navíc naprosto nefunkční hlášky. Jo, kresba je fajn, ale měl jsem pocit že čtu něco pro desetileté děti, kde je naprosto doslovně popsáno kdo a co je špatné, jak by se kdo měl chovat, atd. Prostě.... Tohle není ten Green Arrow kterého bych chtěl číst. Ani první kniha nebyla nic zázračného, ale proti tomuhle je to nesrovnatelné.
Ostrov starých ran přináší jedno z největších zklamání celého Znovuzrození. Fakt doufám že se to zvedne, protože mít při čtení pocit že ze mě autor dělá pitomce (nebo jen opravdu hodně neumí psát) to se mi už dlouho nestalo. 3,5/10

Walome
Walome | 16.1.2020 | Rváč

No tak hurá, konečně Lumír, kterej neni úplně zoufalej. Naopak mě bavil (i když jedno oko jsem přimhouřit musel). Jasně, pořád je to otravná melancholická pocitovka bez děje, postavy jsou stejný jako ve všech ostatních jeho věcech, ale to PANELOVÁNÍ!

Z toho jsem se skoro počůral. Geniální práce s panelama a komiksovým médiem obecně je na tomhle díle to nejlepší. A povedla se i atmosféra izolovaného zapadákova. Pochválit musím taky sfxka a překlad, existence slova seskveč pro mě byla překvapením!

A musím přiznat, že jsem bulel.

Mleako
M Mleako | 16.1.2020 | Batman: Evropa

Dost tuctový příběh a od Azzarella jsem taky čekal něco lepšího. Ale kresbu to má parádní a evropské kulisy tomu sluší. Už jsem dal tři hvězdy i větším blbostem, tak za mě slabší 4*

karl173
M karl173 | 16.1.2020 | Tomb Raider Archivy S.1

Konečně jsem se pustil do Tomb Raider archivů, tak nějak se mi totiž do té bichle nechtělo. Jsem ale rád, že jsem se k tomu konečně přinutil, jelikož jsem zjistil, že záda z toho nebolí, mírné posilování je vlastně fajn, ale především mě tento formát baví kvůli kresbě. Ostatně na tom jsou i tyto archivy založené. Krásná kresba s velkými panely a i jinými velkými objekty. S příběhem je to už krapet slabší. Poněkud jednoduché zápletky, které jsou povětšinou dost lacině a urychleně zakončené. Jedna šablonka podle které se jede v podstatě po celou dobu atd. Naštěstí tempo komiksu a akčnost dává za pravdu, že tohle je zkrátka o dobrém odreagování, při kterém můžete dobře vypnout a užívat si dobrodružnou jízdu alá Indiana Jones. Vcelku jsem si byl tedy spokojený a těším se až otevřu druhý díl. Slušná podívaná 4*

Spacecore
Spacecore | 16.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Moc dobrý! Obecně spojení Shazama a Supermana mám rád, např. v animáku Návrat Black Adama to funguje výborně! Tady se nám ke všemu mihli Sivana, Luthor a můj oblíbený Eclipso. Mimoto lidská rovina příběhu o superhrdinství a vlastní identitě je zde krásně popsaná, možná trochu naivně, ale hezky. Scéna, kdy Superman jde vynadat Shazamovi je úplnej vrchol příběhu. Super oddechovka!

komiksák007
komiksák007 | 16.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Lepší než poslední díly řady, ale definitivně jsem se rozhodnul, že s DCkk končím (jen si poslední knížkou dokončím logo na hřbetu)...

komiksák007
komiksák007 | 16.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #089: Invisible Woman

Akorát mi teda trošku vadí, že finále úvodního příběhu přeskočilo do jiné řady a tento sešit tady není. Na jednu stranu chápu, na druhou mě to mrzí.

Palebras
Palebras | 16.1.2020 | Batman #02: Soví město (paperback)

Důstojné pokračování Sovího tribunálu, které je o něco více akčnější než jeho předchůdce, ale vůbec to ničemu nevadí. Opět se na scénu vrací staří známí, nebude nouze o nějaké to překvapení a prostě se to celé čte moc dobře.. S tímhle člověk určitě nešlápne vedle.. Víc říct netřeba

hroubek
hroubek | 16.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #089: Invisible Woman

John Byrne prostě umí. Když, někde vidím jeho jméno, tak vím, že mě to bude bavit. Byrne nakopne příběh během dvou stran a jede se ve velmi svižném tempu, které nezpomalí. Jeho příběh je napínavý a celkem i drsný, když si uvědomíte čím si Sue projde. A Byrne to dokáže parádně napsat a ještě i nakreslit. Líbil se mi poslední sešit, který se dost věnuje She-Hulk, velmi rád jsem viděl Daredevila, který se na chvilku objeví, a v neposlední řadě se mě dost líbila celá dynamika týmu a jejich boj s daným problémem. Invisible Woman je hodně povedený komiks a jen málo chybělo k plnému hodnocení.

hroubek
hroubek | 16.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Už při čtení, každému musí být jasné, kde se tvůrci inspirovali(kdyby to někdo nepoznal, tak je to Návrat Temného rytíře). A z mého pohledu ten příběh a myšlenka jako celek funguje. Je to jiné, drsnější a některé postavy vidíme, tak jak je neznáme, přesto to stále má poetiku Spider-mana a pracuje to s tou nejzásadnější pointou a myšlenkou: s velkou mocí, přichází velká zodpovědnost. Nebudu a nechci tvrdit, že v tomto komiksu všechno funguje, protože bych lhal. Jsou tu dost divné momenty, příběh občas skřípe. Naštěstí komiks má zajímavou kresbu, výborně rozvržené panely, skvělé tempo vyprávění(nenudil jsem se a četlo se mi to dobře)a v neposlední řadě je to něco jiného. Komiks Padlé město je dobrý, ale budu rozumět všem komu sedne a nebo nesedne.

NextOne
NextOne | 16.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Naprostá bomba. Příběh je skvělý a dobře zpracovaný, přičemž kresba celkem ujde. Jedná se o takový bonbónek ze světa Spider-mana, ale bacha není to základní svět Petera Parkera, jedná se o svět číslo 70237. V tomto světě známe Petera pouze jako důchodce, který trpí tím, že kvůli němu zemřela M. J. Tu zabila rakovina, kterou způsobilo radioaktivní sperma našeho "Babouka", celkem vtipné :D v jiných multiverzí však Spajdy radioaktivní sperma nemá, takže může být M. J. v klidu. Pokud Vás zajímá jestli je ještě nějaký příběh z tohodle světa, tak je, avšak jen scéna smrti Parkera, kterého zabije, v komiksu Spider-Verse, jeden z členů Inheritors, Daemos. Víc z tohoto světa nezískáte. Kdybych se měl vrátit k samostatnému komiksu, tak byl tajemný a zároveň smutný. Velice si mi líbilo zpracování Jonaha a celkové pojetí odporu proti šmejdskému systému, který řídí celé město. Komiks hodnotím solidní pětkou. :)

autokineton
autokineton | 16.1.2020 | Providence

Za mě jednoznačně komiks roku a o to víc mě mrzí nízké hodnocení, které má dva důvody - jednak kauzu bubliny a druhák, že se spousta lidí nechalo nalákat na Moora. Přitom to rozhodně není kniha pro každého... to je fakt. Pokud čtenář není milovníkem Lovecrafta, moc si komiks neužije a ztrácí spoustu souvislosti, proto je dobré se alespoň trochu připravit 😁 No a o kauze "bublin" už bylo řečeno a napsáno hodně - mě to netrápí (vlastně mi přijde, že se to naopak k Lovecraftovi hodí), a za tuto cenu máme nadstandardní vydání, které nevyšlo ani v zahraničí. Kdo nechce, nebo nemůže s fialovým sešitem žít, ať si prostě Providence nekupuje. Tím potrestá Argo myslím dostatečně 😉. Já děkuji a těším se na Necronomicon ❤️ 100%

autokineton
autokineton | 16.1.2020 | Bouncer

Drsná westernová jízda pod taktovkou Joda... byť mám raději jeho mystičtější polohu (která nicméně nechybí ani zde), za mě jeden z nejlepších komiksových westernu co znám... Papírový Sergio Leone 👍 85%

cyboy
M cyboy | 15.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Takovy Navrat temneho sitoleza. Neni to spatne, ale prijde mi to strasne nekonzistentni. Parker je starej a slabej, ale jakmile se navlikne do kostymu, tak lita jak camrda. Hm... Chvilemi to pripomina spis zajezd duchodcu, ale v celkovem vyzneni to neni uplne spatne. Az na to, ze neco podobneho uz tu bylo. Napsal to Miller a bylo to o hodne, ale opravdu o hodne lepsi.
Pan prekladatel s luxusni prezdivkou a korektor (pokud vubec nejaky existuje) by si alespon v knihkupectvi mohli prolistovat nejakou ucebnici ceskeho jazyka. Napsat totiz: "Ty baterky, co jste my dali...", to neni preklep, to se musi umet.
70%

cyboy
M cyboy | 15.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Ve svetle mnoha predchozich svazku DCKK jde vlastne o perlu, jejiz precteni vas nijak neurazi (ale ani neobohati). Sympaticky a svizne to plyne k pomerne jednoduchemu, ale funkcnimu zaveru.
Vzhledem ke konkurenci to na ctyri hvezdy neni (v ramci DCKK ano), ale na silne tri ano.
60%

cyboy
M cyboy | 15.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #089: Invisible Woman

Komiks, ktery ma z Invisible Girl udelat Invisible Woman a ukazat nam, jak strasne je nezavisla. Alespon to tvrdi ten generator slov, co pise uvodniky. Tak fakt ne. Spis je to trapne a logika tam selhava na vic mistech, nez se mi chtelo pocitat.
50%

Carnage
Carnage | 15.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Zajímavej náhled do začínajícího přátelství mezi Supermanem a Shazamem. Kresba neurazí a je schválně dělaná aby to vypadalo jak animovaný seriál takže se tam hraje celkem dost na grimasy postav. Co se týče děje a obsahu tak textu není moc a přelétnete to docela rychle a ve chvíli kdy se ze Supermana má stát jakýsi Billyho mentor knina bohužel končí.

Spike
Spike | 15.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

Určitě to není zlý start. Až na pár věcí které autor nevyřeší moc dobře by to jako nástupní můstek do světa Green Arrowa mohlo i fungovat, ale nepochopil jsem, jak se Oliver zná/nezná s Black Canary, nebo co proti sobě vůbec mají/nemají s Digglem...? Přitom pár vysvětlovacích rámečků by stačilo a bylo by to ok. Až na tohle jako start proč ne. Samotná zápletka je občas trochu zkratkovitá a předvídatelná, ale celkem fajn. Občas se na některé skutečnosti poukazuje až moc okatě, někdy by to chtělo nechat příběh plynout jaksi přirozeněji. Logické díry radši ignoruj, to bychom tu byli ještě dlouho... Jen by se asi hodilo slovo o záporácích. Vypadají dostatečně nechutně a tím pádem i cool, ale vzhledem k tomu že jsou to v podstatě bankéři a obchodníci co páchají zlo jaksi mimo dohled, nepřihde mi že by se mohli ukazovat mezi lidmi... Nebo že by normálně fungovali když jim kůže a maso pomalu visí a slézá z kostí, ale fajn, hlavně že vypadají zajímavě... Plus je, že do série můžou naskočit i ti co dosud jen sledovali seriál, většina postav je tu podobných, a 7.série Arrowa si z tohohle komiksu pár inspirací vzala. Kresba je pěkná, Otto Schmidt předvádí klasický, jednoduchý mainstream, zato Juan Ferreyra si víc hraje, s barvami, akcí, a hlavně dynamikou. Tady opravdu je na co se dívat a na mainstreamový komiks je tohohle člověka skoro škoda...
Ve výsledku tak je pro mě kniha sice startem neurážejícím a zábavným, ale nic moc navíc nepřináší. Chemie mezi postavami tu je, stačí vypilovat pár věcí a myslím že může být i lépe. 6,5/10

J.Connor
M J.Connor | 15.1.2020 | Mrtvej svět

Dokonalý. Vždycky obdivuju, když nějaký umělec takhle věrně, povědomě a autenticky dokáže zachytit nějaký fenomén či etapu života, v tomto případě vzpurné fáze adolescence. Film už si moc nepamatuju, víceméně kromě toho, že se mi líbil, ale i z toho mála je mi zřejmý, že se drží komiksu jen volně. Nevím, jestli na mě nedoléhala ta vědomost o jeho existenci, ale přišlo mi, že Ghost world ke zfilmování na poli amerického indie filmu přímo svádí. Po zklamání, které mi přinesla Patience je tohle reparát jako hrom.

puolpm
M puolpm | 15.1.2020 | Gotham Central #02: Šašci a blázni

Séria si stále drží vysokú úroveň prvej knihy, len tu už chýba taky "kulervoucí" príbeh ako bol Half a Life v jednotke. A súhlasím s názorom, že postáv detektívov je až príliš a občas sa v nich človek ťažšie orientuje. Tak 9/10.

Kazumaki
M Kazumaki | 15.1.2020 | Vei #02

Dvojka moje nadšení z jedničky trochu zchladila a uvrhla se do vod lepšího průměru. Přiznám se, že to bylo hlavně designem postav, kvůli kterým jsem měl dojem, že sleduju nějaké divadelní představení pouze s ženskými fousatými herečkami, což mě rušilo a odvádělo pozornost od děje. Už jsem někdy viděl komiksy, kde má autor problém nakreslit ženu tak, aby vypadala jako žena, ale tady je to přesně naopak. Dočetl jsem to před pár hodinami a už si pořádně nepamatuju, o čem to bylo. Ale jinak asi ok.

Palebras
Palebras | 15.1.2020 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Špinavý a kriminálními živly prolezlý Gotham, k tomu zlomený Batman, se kterým si zahrává někdo, v koho z počátku vůbec nevěří. Toto patří k vůbec tomu nejlepšímu co u nás vyšlo. Musím se přiznat, že Snyder je pro mě někdy dost chaotický, hlavně například v All Star Batman, ale tady to je jiná káva. Vše do sebe krásně zapadá a děj plynule běží kupředu vstříc šokujícímu odhalení a naláká na pokračování. Tohle se opravdu povedlo

S4TW
S4TW | 15.1.2020 | DC komiksový komplet #052: Wonder Woman: Bohové a smrtelníci

Asi nejlepší WW, co jsem četl (zase tolik jsem jich nečetl, tak řekněme nejlepší v DCKK). S gustem se tu propojuje klasický DC superhrdinský svět s antickou mytologií. Samozřejmě je to superhrdinsky přehnané, má to své berličky, ale zároveň to nikdy nepřekročí nějakou mez. Antická mytologie je nepřekvapivě dosti ohnutá, ale v tomto případě se to povedlo. Jako origin to funguje slušně, určitě se jedná o výborný odrazový můstek k této postavě. Navíc to má skvělou kresbu. Jednoduše se mi to četlo velmi dobře a pro mě docela nezajímavá postava se najednou stala více než snesitelnou. Závěrečný bonus je opět na velké pousmání, je to naivní a hloupé, není to tak hrozně jako komiksy z té doby obecně, ale jsem rád, že tahle doba komiksů už je dávno za námi.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #14

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.
// ke 14. dílu //
No, co k tomu říci. Chtělo to podle mě aspoň trochu zakončit osud několik postav (smrtí nebo klidně i jinak), takhle se zase skoro nikomu nic nestalo, je to znova a znova válečný film od Disneyho nebo pětistý díl komiksu Spidermana, hlavně, aby žádná z hlavních postav nedejbože nezemřela. Všichni odtažení na marodku. Takže tady sice máme doslova válku v ulicích, které se zúčastní všechno, co v tom městě je, ale umírají v ní jenom bezejmení pěšáci. A jedeme dál, tímhle tempem klidně dalších padesát knih.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #13

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #12

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #11

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #10

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #09

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #08

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #07

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #06

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #05

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #04

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #03

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #02

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Netorack
Netorack | 15.1.2020 | Tokijský ghúl #01

// Společný komentář ke všem dílům. Obsahuje lehounké SPOILERY //
Na sérii jsem se vcelku těšil (námět super, prvotní zápletka taky) a vcelku to i vypadalo dobře, ale podle mě se to zase dostalo do té typické mangové rozplizlosti, kdy se kupí stránky, kapitoly a celé knihy a zas tak moc se toho neuděje. Pořád souboje na život a na smrt, ale nakonec se stejně oba válečníci rozlezou každý do své zotavovny. Komentáře zde na comicsdb jsem si četl až po přečtení celé série, takže ten názor, že souboje jsou strašně nepřehledné, jsem si vytvořil sám. Šlo to až tak daleko, že některé kratší souboje jsem prostě přeletěl očima a až na konci jsem se z bublin snažil vydedukovat, co kdo komu udělal. Úplně to křičí třeba v porovnání s Gantz, kde jsou klidně za kapitolu dvě citoslovce a tři výkřiky, ale člověk prostě ví, co se komu stalo.
Další věc, co mě žrala, jsou ty betlémy postav, chvílemi to vypadá, že se autor rozkračuje k sáze minimálně rozsahu Hry o trůny. A ten konec nekonec... aspoň trochu zakončení si těch čtrnáct knih zasloužilo. Dávám všem dílům tři hvězdy, těm, které mě zaujaly trochu více (1, 7, 8) pak čtyři.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 15.1.2020 | Indián Umpa-Pa v souborném vydání

Tohle byla parádička na závěr, jak se říká. Nikdy by mě ani ve snu nenapadlo, že to vyjde v kompletu a ani tenkrát mě v mých nácti nenapadlo, že Uderzo a Goscinny udělali něco jiného než Asterixe. Tenkrát jsem byl z Umpa-py totálně vyřízený. Dnes už je ten humor na mě trochu už úsměvný, za to ale jsem se mohl mnohem více soustředit na kresbu, inside jokes a reálie. To naopak vnímám kladně, i přes evidentní stylizaci a karikaturizaci. Jejich podání mi prostě sedí. Co mě mrzí je, že se dál nepokračovalo a série skončila po 5 příbězích. I přesto jsem ale z této kolekce nadšený a pořád mě baví číst. První díl je skvělý, ale je prostě rozjíždějící. Nejvíc mě bavily druhý a třetí příběh. Další byly také dobré, ale už neměli ten náboj a trochu se vlekly. Naštěstí to nestihne vadit či nudit, protože je prostor 30 stran na příběh a vše tím pádem funguje. Navíc to všechno se v podstatě děje v jednom sledu, takže máme dlouhý příběh o tzv. kapitolách a vcelku to prostě sedí lépe a proto se nakonec snižuji k hodnocení 4 hvězdy jako k celku, nejen vydavatelskému. Vše je krásné a potěšující a já se opravdu bavil, a i když už to není pro mě takové terno jako kdysi, pořád je toto velmi kvalitní dílo. Bonusy jsou skvělé a já znám další rovinu tvůrčího dua. Škoda, že něco takového nemá i Asterix ve svých integrálech. Je naprosto evidentní, co nastartovalo Asterixe a Obelixe. To co tady funguje, u nich v Galii funguje o to více.

trudoš
trudoš | 15.1.2020 | Kannonina ruka #01

Kannonina ruka je pro mě krásnou ukázkou toho, co mi na japonském komiksu vyhovuje i vadí. Spousta neotřelých nápadů, originální přístup, plejáda rozporuplných postav, zkázonosné kosmické artefakty - to vše pak bojuje s pomalým tempem vyprávění, hromadou náctiletých hrdinů, komplikovanými střihy mezi scénami a nesmyslně odhalenými děvami. Zkrátka atraktivní čtení, ve kterém je občas problém se vyznat.
Ani mangaka Masakazu Yamaguch není jiný a právě proto mi jeho série zas až tak moc nezaimponovala, ačkoli ta hororová atmosféra se mi líbila maximálně. Za což může smutný fakt, že komiksových hororů je ještě míň, než těch knižních. Jenže - i když v příběhu není o dramatické situace nouze a ne každá z hlavních postav si může být jista životem, pořád je to vlastně takový divno průměr. Chápu, že se časem vše vyjasní... ale na druhou stranu, při mých stávajících zkušenostech s asijskými komiksy, je klidně možné, že se nakonec vysvětlovat nic nebude. Tak s tím raději skončím dřív, než později.

Walome
Walome | 14.1.2020 | Ú.P.V.O. #09: 1946

Tak tohle je naprostá láska. Hororová, parádně napsaná a úžasně nakreslená láska. Miluju Hellboyverse.

Spike
Spike | 14.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #05: Život v osamění (paperback)

S touhle sérií je to těžké. Má své nepopiratelné kvality, ale zároveň pořád dost mezer. Většinu knihy se opět soustředíme na jednu určitou postavu, Tima Drakea, který se po delší době vrací do hry. A je to čtivé a zábavné, o tom žádná. Plus se aspoň na dva sešity vrátil i Eddy Barrows, nejlepší kreslíř téhle série. Ale... Pořád je tu víc otázek než odpovědí, a v už páté knize bych očekával nějaký posun, ne jen samé vršení cliffhangerů. To se ukazuje v závěru, který je prostě utnutý a zahraný do outu, a celý předchozí příběh, který mě bavil, to docela sráží. Hodně velké wtf je i mihnutí Doomsdaye a "Jor-Ela". Vážně zrovna do téhle série se musí cpát camea úplně odjinud, jen aby to bylo "zajímavější"? Vůbec mi to neseděl a nehodilo se to sem.
Poslední dva sešity už se soustředí na jiné postavy. Linka kolem Basila/Clayface mě baví, tahle postava se v téhle sérii povedla. Pak tu máme linku ohledně Spoiler/Stephanie (postava kterou nemám rád) a Anarkyho. Nevím jestli je tohle nějaký extra zajímavý příběh co se tu buduje, ale zase tu je zajímavý cliffhanger, nezapomnělo se na Syndikát obětí, což je fajn. Vůbec Tyniona musím pochválit, že se mu počasí celé série daří držet napětí co dál a čtenář je prostě zvědavý, příběhy nejsou úplně uzavřené a prostě někam směřují. Jen někdy moc pomalu. Poznámka: je vtipné, jak je BB Art pozadu s Detective comicsem New 52. Zde nás popis na zadní straně láká na návrat Anarkyho, a přitom díl kde se představil tu vyšel teprve nedávno.... Kdybych si ho nepřečetl, vůbec nevím kdo to je a některé věci v tomhle komiksu bych moc nechápal. To je problém toho že tu vycházejí paralelně dvě řady Detective Comics zároveň, člověk pak může mít trochu bordel v tom.
Celkově to nebylo zlé. Hlavní příběh až na pár Wtf momentů a do ztracena vyšumělý závěr dobrý, druhý příběh takový průměr, kresba vyvedená, a čtenáře pořád zajímá co bude dál. Jen už necítím ten tah na branku jako v prvních dílech, a už by to chtělo aby ty 'velké' události, o kterých se tu furt mluví že k nim směřuje, nastaly, protože to začíná být trochu natahované. 6,5/10

karl173
M karl173 | 14.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #079: Miles Morales, Ultimátní Spider-Man

Zase po nějaké době povedené NHM. Je to čtivé, zábavné a hezky nakreslené. Co dodat, zkrátka dobrý mainstream. Jediné co tomu chybí je pořádný příběh, protože co si budeme, tohle byla spíš jen taková chuťovka, byť zábavná a dobře převyprávěná. Nicméně já se i tak zkrátka bavil. Pěkné 4*

baatcha
baatcha | 14.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

To pozitivní co jsem ovšem nenapsal je, že tohle je totální mazec. Velký kus popkultury, která ujížděla na MTv, tanečních drogách a housu. Ohluší vás to. A některé panely jsou fakt úžasné, i od toho Liefelda. A Larsen tu svoji charakteristickou šílenou pózu kreslil od té doby hodně často a po prvních nepovedených pokusech ji pak pokaždé už zvládal libově.

lukascus
lukascus | 14.1.2020 | Murena #01: Cyklus matky

To to mě naprosto odrovnalo, takové parádní vtažení do antických kulis jsem nečekal. Delaby věnoval kresbě opravdu všechno, ve tvářích postav se zračí momentální emocionální vypětí, pozadí zase přesně vykresluje lokaci a scenérii. Rovněž Dufaux nenechá svým scénářem čtenáře ani na chvíli vydechnout. Lahoda, akorát teď zbývá dlouhé čekání na další cyklus...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.1.2020 | Batman v černé a bílé

Průkopník, revolucionář, klasik, nejlepší, legenda, talent, ověnčený tvůrce... ony medailonky autorů jsou někdy opravdu úsměvné. Nijak neshazuji tvůrce a jejich um, pouze jich je nějak moc skutečně nejlepších!:-)

Co se týče samotných příběhů, je to dosti tlustý sborník, takže ačkoli byli vybráni ti "nejlepší", některé mikropovídky stojí za starou bačkoru a některé jsou normální, průměrné, méně zajímavé. Proto jsem se jakožto velký Báťův fanoušek zaměřil spíše na kresbu, která je mnohdy zajímavá a je kde se kochat. Některé styly mi sedly hodně. A abych nebyl nespravedlivý, najde se i celá řádka komiksů, které jsou skutečným klenotem i po stránce scénáristické - buď jsou zábavné, nebo jsou opravdu dobře vypointované. Není jich moc, ale není jich ani úplně málo.

Celkový dojem: 60%

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 14.1.2020 | Kick-Ass: Nářez

Oprava autokorekce telefonu, kterou občas musím korigovat:
Bohužel jsem též film
Že to tam plácal schválně
resp. To zjištěni, že nekecal..
takovej nářez na konci + ty koule
oka a i zde a dám

Musel jsem odeslat a zmizet, evidentně chyba, píšu jen z telefonun a musím korigovat text, jinak je to tragicky.

Příběh je super, vtipný momenty jsou výborný (2*stejně slovo krátce za sebou nemám rád:) )

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 14.1.2020 | Kick-Ass: Nářez

Fakt by me zajímalo, jestli se romitova jr. Kresba někomu líbí...:) Všude čtu jen, že se nelíbí... Nicméně podle mě, stejně jako podle většiny tady, v tomhle komiksu je v pohodě. Bohužel jsem teď viděl dříve film, podobně jako u sin City a stejně jako v předešlém případě sin City, mám pocit, že mi to ubralo že zážitku, jenž ale i tak byl velmi pozitivní. Překlad je v pohodě a nepřišlo mi počeštění jmen a názvu rušivé. Vulgarismy mi naprosto nevadí, ba naopak. :))) Co se týče příběhu, tak ten je prostě super, čte se velmi svižně a má spoustu vtipných momentů, který jsou super , včetně různých narážek a zesměšňování plastenek. Já osobně mám rád, když něco skončí jinak, než chce většina jako třeba SPOILER! : Tatulda byl ve filmu fakt fizl, co mu zabili ženu (což bych si pamatoval velmi okrajově, kdyby to tu někdo nezminil) a v komiksu je to Komiksák a ta Story byla pravda, ...já právě myslel, že to tam plaval schválně... Na jednu stranu mi to přišlo hodně debilni, na druhou je to what the fuck moment, resp. Zjištěn, že nekecal... někdy mě takové věci dost naserou, ale i tak je mám rád :) jeste dodám, že jsem zároveň i rád, že ve filmu je druhá verze :D konec SPOILERU! Každopádně i ten perfektní scénář má mouchy a vytváří paradox pokrytectvi, když je vlastně proti superhrdinskej, ale Spoiler! Zabijačka vydrží ránu po hlave palickou na maso, pád z okna, střelbu - ano s vestou a jako 10ti léta udělá tohle, co udela... nářez vydrží takovej nářez na noční + ty koule , je to prostě přepálený konec SPOILERU! To mne vadilo...byl jsem po úvodu téměř rozhodlej dat 5*, ale po tomhle jsem si zas říkal, že dám 4* a teď tedy vaham... ale vzhledem k faktu, že u plastenek mnohdy přehlédneme spoustu nelogičnosti a fyzikálních nesmyslů , učiním tedy prihmoureni oka i zde a dám 5* (btw. Romita jr. Se mi taky úplně nelíbí, ma sice svůj styl,.ale nepatří mezi mé topy )

hroubek
hroubek | 13.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #077: Venom (Flash Thompson)

Eddie Brock mě jako Venom nikdy nebral, ale zmrzačený válečný veterán Eugene "Flash Thompson je jiná káva. Flash je jako Venom mnohem zajímavější a hlavně komplexnější postava, než by se na první pohled mohlo zdá. A je jen dobře, že to scénáristé umějí využít. Thompson si prošel pěkný vývoj a jeho Venom je díky tomu lepší a smysluplnější postava. Škoda, že v této knize nevyšel delší nebo o trochu zajímavější příběh. Venom(Flash Thompson) je dobrý komiks a mě se líbil.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.1.2020 | Bouncer

Wow, ostřejší a drsnější než šmirglpapír. Nečekal bych, že něco takového napíše Jodorowsky. Povedený western s permanentní tématikou pomsty, který se dobře četl, jen člověku po nějaké době dojde, že osoby (nikoli Bouncer samotný) jsou takové jednoznačně černobílé. Respektive skoro všichni černé jak dehet. Nehostinné místo ten Divoký západ.

Celkový dojem: 80%

Spike
Spike | 13.1.2020 | Fatale #03: Na západ od pekla

S Fatale je to těžké. Ačkoli si každý díl užiju a scénář i kresbu si patřičně vychutnám, něco tomu pořád chybí. Pořád zůstává spoustu otázek a já jen doufám že až si v posledních dílech do sebe všechno sedne, že sérii naplno docením. Máme tu proti minulým knihám změnu, nemáme souvislý příběh ale čtyři kraťasy s různými postavami i z jiných časových období. Některé věci se vyjasní, spoustu dalších otázek zase naskočí. Těžké hodnotit to komplet, ale příběhy si drží svou úroveň po celou dobu. Jen je každý úplně jiný, prostředím i atmosférou. Ten první je ještě docela v duchu minulých knih, ze druhého co se odehrává ve 13. století cítím hodně Gaimana, třetí je do westernu a poslední z 2. světové zas jakoby z pera vypadl Mignolovi. Není to moc soudržné, ale je to pestré a doplňuje to celou tu mozaiku tohohle světa. Ač kresba pořád stejně skvělá, logicky tenhle díl díky žánrové rozvětvenosti už postrádá tu noir atmosféru jako předtím. To nic nemění na tom, že se těším na zbylé knihy a že jsem zvědavý jak to do sebe ke konci vše zapadne. 7/10

Spike
Spike | 13.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ (paperback)

Můžu s potěšením říct, že série si i pátým dílem drží svou laťku. Na minulý díl s Reverse Flashem sice nemá, ale popořadě. Zde nejvíce prostoru dostává civilní rovina, a komiksu to opravdu sluší. Je to čtivé, máte vztah k postavám, a oproti podobným komiksům kde jsou ty osobní linky hrdinů dost zredukované je to prostě fajn. Barry se pere se svými novými schopnostmi, svou prací, osobním životem... tohle mě prostě bavilo. Iris tentokrát absentuje, ale Barryho kolegyně Kristen má dostatek prostoru a dobrou interakci a chemii s ním, takže to nevadí. Černý Wally West opět dokazuje jak zbytečnou postavou je a že série by se bez něj krásně obešla, zde je opravdu jen aby se neřeklo. Jediné minus je slabší a nevyužitý záporák. Bloodworka znám z Flashova TV seriálu a ani zde není dvakrát zajímavý. Prostě epizodní padouch se zajímavými schopnostmi, ale strašně plochý, odříkávajíc hrdinovi svůj origin a své plány jak v 60. letech. Kratší příběh z věznice Iron Heights představuje zajímavou změnu a možné další směřování do budoucna, minimálně na další knihu, a závěrečný vánoční kraťas je takovou milou jednohubkou. Kreslíři jsou průměr, o něco líp na tom byl snad jen Christian Duce.
Já jsem i s pátým dílem spokojený, pokud se série bude držet více té civilní roviny jako zde a třeba ještě přidá lepší padouch, tak nemám problém. 8/10

Moon
Moon | 13.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #077: Venom (Flash Thompson)

Fajn knížka, dobře se na ní kouká a dobře se čte. Akční jednohubka.
Bohužel se ale za pár dní vypaří z hlavy.

baatcha
baatcha | 13.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Kuuurva to je jízda! Pravé dynamické devadesátky! A s nimi nálož trojice výtvarníků, co založili legendární nakladatelství Image - Larsena, McFarlanea a Liefelda! A tihle borci vám dokážou, že pokud je vaše kresba dostatečně cool, nemusíte vědět vůbec nic o lidské anatomii, natož o psaní scénáře! A to myslím naprosto vážně. McFarlane z nich kreslí nejlíp, ovšem jakým způsobem takový Larsen překroutil hned v prvním čísle na celostránkové kresbě s Beastem Spideyho nohu o 180 stupňů, to fakt nechápu. To není pavoučí mrštnost ani hypermobilita - to je prostě kreslířova ignorance, frajersky vydávaná za "osobitý styl". Stejně tak jsem se - podobně jako v mangách - často nedokázal u jednotlivých pánů zorientovat v akčních scénách. Ona je to totiž téměř detektivní práce, když máte z nevýrazné kresby špičky chodidla v roku obrázku dedukovat, že před hrdinou právě kdosi uskočil. Liefeld je pak kapitola sama pro sebe, neboť ten nedokáže nakreslit ani osově symetrický obličej. Ale zkuste mu to zmínit na jeho Facebooku - okamžitě vás zabanuje a před svými patolízalskými fanoušky zepsuje, jaká jste životní nula, když neoceníte jeho velkolepé umění.
Nejvíc se mi nakonec líbil ten příběh s Thanosem, na kterém se nepodílel ani jeden z těchto velmistrů, a to je co říct. Proč tedy hodnotím tak vysoko? Není to kvůli scénářům, které jsou blbé jak příslovečná štoudev a přímočaré tak, že by je mohl psát i páťák. Je to zásadní kus historie a jsem moc rád, že u nás vyšel. A tahle kniha přes všechny mínusy, kterými oplývá, nabízí vizuálně nejdynamičtějšího Spider-Mana, jaký kdy existoval.

* Jo a taky tu dostaneme Liefeldovu scénu s oslepením Juggernauta, která byla v originále naprosto detailní a naturalisticky krvavá. Tady je otištěna finální cenzurovaná verze, jak ji šéfredaktor nechal upravit a zveřejnit bez vědomí výtvarníka.

S4TW
S4TW | 13.1.2020 | Essex County

Patrně to nejlepší, co jsem v českém vydání za hodně dlouhou dobu četl. Je vidět, že vůbec není potřeba nějaká super superhrdinská zápletka, sci-fi romanťárna, mezigalaktické války či pořádně drsná noirová detektivka. Stačí vzít obyčejné lidi z té nejzakopanější farmy, dát jim obyčejné, lidské příběhy a už stačí to jen výborně napsat. Tady se opět hodí říct to, že se to fakt krásně čte. Sice to nemá moc veselý nádech, naopak je to dost melancholické, až depresivní, ale i tak jsem měl takový zvláštní úšklebek na tváři. Navíc ta kresba… řeknu to trochu neomaleně, ale Lemire je jeden z mála, který má fakt krásnou kresbu, která na první dobrou působí, jak když se teprve učí kreslit, ale u jeho příběhů to tak neskutečně ladí s jeho psaním, že by jste tam ani jinou nechtěli. No a už zbývá jen pochválit perfektní české vydání, krásná vazba, spousta stránek, hezký bonus, povedený překlad a velmi solidní cena.

trudoš
trudoš | 13.1.2020 | Green Lantern: Pomsta Green lanternů

S Green Lanternem je ten problém, že když vám nikdo nevysvětlí aktuální stav věcí a nedá do kontextu vyskytující se postavy, budete v tom plavat jak kovadlina ve Štrbském Plesu. Takže ačkoliv Pomstu Green Lanternů vnímám se stejnou vstřícností, jako předchozí album Žádný strach, nemůžu se zbavit pocitu zklamání, jak moc má BB art (potažmo i Crew) čtenáře na salámu. Nějaké shrnutí předchozích událostí nebo alespoň výcuc toho nejpodstatnějšího pro pochopení se zkrátka nekoná. Pakliže tedy neznáte historii nebo alespoň nesledujete nejnovější dění v DC univerzu, pravděpodobně vám unikne nejedna souvislost, o to spíš, že dějem mimo jiné prosviští i tzv. Krize Nekonečna.
Naštěstí Geoff Johns dokáže tvořit zábavné příběhy, kterým se - když vyprávění odpustíte všechen ten okostýmovaný patos - nedá upřít podmanivý charakter. V tomhle ohledu se to dá číst i samostatně, přičemž to nejhorší co vás může potkat je, že nepochopíte hlavní dějovou linii. Ale ty vedlejší si užijete za všech okolností.

sedw
sedw | 12.1.2020 | Skalpy #03: Mrtvé matky

I když jsem to neočekával, tento díl ještě o třídu překonal předchozí. Škoda, že už s hodnocením nelze jít výše, protože toto byla paráda. Uvěřitelné chování všech postav, dokonale zachycené emoce všech protagonistů... Pro mě jedna z top sérií poslední doby.

sedw
sedw | 12.1.2020 | Skalpy #02: Kasino v rytmu boogie

Oproti minulému dílu zvolnění tempa, celý příběh se odehrává v rámci jednoho večera a celkem dost se skáče v čase. Jelikož ale tento styl vyprávění mám rád a Aaron ho zvládl na jedničku, byl jsem nadšen.

sedw
sedw | 12.1.2020 | Skalpy #01: Země Indiánů

Začátek série, který se s ničím nepáře. Čtenář je vhozen do drsného děje, který v prvním díle ani na chvíli nezpomalí. Kresba k příběhu sedí naprosto dokonale.

Norri
M Norri | 12.1.2020 | Calvin a Hobbes #10: Všude je spousta pokladů

Tenhle humor mi prostě sedí. Je to chytré a zábavné.

Sv1hl1k
Sv1hl1k | 12.1.2020 | Fanouš: Továrna zkázy

nejhorší na tom je že 11letý kluk je chytřejší jak vy!

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 12.1.2020 | Rick a Morty #01

Seriál se mi líbí moc, komiks jsem dostal od bráchy (k narozkám nebo čemu), kterej je velkej fanoušek seriálu a paradoxně komiks asi nema...
byl jsem mile prekvapen, čekal jsem šit a myslím, že komiks funguje sám o sobě a jsou to nové příběhy (které by klidně fungovaly i na obrazovce), zcela souhlasím s G.W.Bush a karl173...
Až na to, že to seriálu sahá minimálně k tem kotníkům... A ke Karlovi bych dodal, že ucelený příběh tvoří sesit 1-4. Pátý je samostatný a pak jsou kraťasy. ;)
Komiks je jiný medium a v tomhle případě přechod z tv vyšel hodně dobře, kupodivu i čeština byla v pohodě až na nějaký výrazy, u nichz jsem se vždycky pozastavil : "do prkvancic", "jakože cože?" A to "Ježíš...bla bla" je taky fajn :D
Kresba je taková jeta, což je v těchto Anim seriálech běžných (americký táta, Griffinovi, Brickleberry, ale i ti simpsni a Futurama), prostě jednoduchá a v případě ricka a mortyhi ještě taková odflakla, ale jasná a přehledná, takže o kresbu tady prvoplánově nejde, jde o vtip, o příběh... A to se komiksu povedlo. 4.sesit je nejlepší... Bejt celá kniha ve stejném duchu, dám 5*, ale tohle je na 4*, nalákalo mě to na další knihy :)

Moon
Moon | 12.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Celkem zajímavá knížka, hlavně díky postavám.
A mnohem lepší kniha než předchozí u které jsem trpěl. Chvílema jsem přemýšlel i nad 4 hvězdama, ale poslední dva sešity rozhodli.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 12.1.2020 | Modrá Crew #03 - Batman vs Soudce Dredd: Rozsudek nad Gothamem

Tohle mě pobavilo. I po těch letech to má furt šťávu a jsem i rád, že se mi podařilo sehnat kompletní svazek všech 4 příběhů. Takhle to působí úplně jinak a i vyzní jinak. Kresba paráda a tohle je ten Bisley, kterého můžu. Spoustu věcí má náznakem, ale prostředí a vše v něm je docela dost uchopitelné. Když si vybavím Počítání mrtvých, kdekdo by mohl říct, proč mi tohle sedlo a tamto ne. Nevím, ale tady to není úplně bezmyšlenkovité střílení a zabíjení. A ten Batman je fakt boží, pěkně drsnej panečku. Příběh taky není marnej a když to zase srovnám s Judge Dredd: The Dark Judges antologií, tak to tam i pěkně zapadá v rámci Soudce Smrt příběhů. Za mě plnej počet.

lenochod2002
lenochod2002 | 12.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #007: Hulk

Tak tohle jsem četl snad jenom kvůli tomu, abych to už dočetl.. :(

MEGA
MEGA | 12.1.2020 | Captain America - Steve Rogers #01: Hail Hydra

Skvělej nápad. Človek musí počítat s tím že je to začátek série, ne uzavřený příběh, pak to funguje super. Jsem zvědavý co se stane dál.

SNUFKIN
SNUFKIN | 12.1.2020 | Lips Tullian: Další dobrodružství

Tatinek mi to poridil uz v roce 1990 (stalo to 15 Kcs), ale nemohl jsem odolat.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 11.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #009: Bratři ve zbrani

Dost souhlasím s komenty: S4TW, trudoš a Darth Raelchi...
Severská mytologie mi je také hodně blízká, spolu s dalšími mytologiemi a fantasy světy, ač mé znalosti budou určitě skromnější než zdejších odborníků (bez ironie)

Byl jsem na vážkách, když jsem viděl bratry ve zbrani tvořeny vedlejšími postavami... Ale předem musím dodat, že samotný odklon od klasických superhero komiksu mi udělal radost, obzvlášť ve spojení s mýtickým fantasy světem. Zacina se moderním příběhem od toho jmenovaného Willinghama, kterýho neznám, takže jsem měl výhodu (mýty jo, ale nečetl jsem ještě), jenž vypráví o vlku Fenrisovi z pohledu ženský od AIMU. Není špatnej, má spád a tempo a dobrou kresbu, zpracování historie postav spolu s fenrisem bylo zajímavý a příběh má světlejší chvilky, zkrátka za horší 4*.

Druhý příběh ... Z něj přímo čiší krásná příjemná atmosféra pohádek vyvolávající příjemný poklidný fajn pocit... (To zní jak pocit po sexu :D) , prostě je to hodně fajn, má to vtip, který je vtipný (v prvním příběhu byly možná tak dva momenty k pousmání), první část s volfstaggem byla zaručeně to nejlepší v knize (6*), celkove mi druhy příběh připomíná rodinné pohádky od Disney, co jsou trochu řízlé naturalismem a hororem... Kresba je nádherná. Pohádková prostě, trochu podobná třeba Asterixovi. Další části se týkají hoguna a fandrala, aby se na konci spojily ve finále s Thorem. Vyprávění se mění spolu s charakterem postavy, kresba a vtip zůstává... Pokud již tohle je retro, jakože asi jo, když je to 33 let starý, tak u me je zaručeně nejlepší napříč všemi, co jsem doposud četl a vévodí knize. Zde bych volil 5*.

Bonusy na konci převypráví historii postav každého zvlášť, ale ve výsledku se týkají všech, mají historii společnou. ;) + Vznik díla a inspirace pro vzhled hrdinů je super. Všechno sedí... A jsem osobně rád za vývoj Volfstagga (viz můj koment u příběhů z asgardu, kde bohužel působil jako komická figurka na úkor smyšleného chvástání, což v reálným světě nesnáším, je mi takových lidí líto, směšný total), tady první příběh nadhodí jeho novou historii a v pohádce je komická figurka, ale není ubohej, ba naopak. :)

V konečném součtu , i pro povýšení knihy výše, dám 5*. Snad jí to pomůže ke 4* v součtu...

Btw. Norri - tohle retro určitě nepatří ke standartu ;)

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 11.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #088: Cyclops

Příjemné počtení a docela to i pobavilo. První příběh mě docela chytl a příjemně se četl. Docela zajímavý případ na dovolené se z toho vyklubal a je to i uvěřitelné. Kresba mě bavila sedělo to k té dynamické atmosféře. Jen mi vadil 3. sešit v Savage Landu. Naprosto zbytečný a od příběhu odpoutávající sešit. Madripoor tam seděl, jak prdel na hrnec a závěr byl x-menovský. Cyclops mě jako postava baví. Poslední příběh (origin story) byl divnej a uspěchanej a přišel mi tam fakt navíc. I kresba mě nebavila. Jinak ale poctivé standardní počtení, které ani neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Můžu doporučit jako pobavení, když už nemáte co číst.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 11.1.2020 | DC komiksový komplet #079: Green Lantern: Pomsta Green Lanternů

Nebavilo mě to. Nedokážu se prostě ztotožnit s celým tím příběhem. Prostě to nekliklo a já se ušoupal nudou při čtení. Nezáživné a nudné. Už ani ta kresba mě neuchvátila. Nějak mě ten Green Lantern čím dál víc nebere v samostatných příbězích.

karl173
M karl173 | 11.1.2020 | Ultimátní komiksový komplet #073: Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana

Tohle je hodně čtiví komiks. Proletíte jím v cuku letu a možná si ani neuvědomíte k čemu všemu zde došlo. Od chvíle kdy nastoupí příběh s názvem Smrt Spider-mana je to neskutečný sešup plný ne kdovíjakých nápadů, ale naopak velmi realisticky vypadajících událostí, které superhrdinskému komiksu tak chybí. Kdyby superhrdinský komiks fungoval takto všude, byl by to úplně jiný žánr. Už by to nebylo jen o akci a superhrdinství, ale bylo by to přímočaré drama. Což je něco, co se v tomto žánru dost často ukazuje jen jako nafouknutá bublina. Tady je to ale upřímné a proto tento komiks chválím. Skvělé čtivo 5*

karl173
M karl173 | 11.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #05: Život v osamění (paperback)

Tato kniha přináší jednu zajímavou myšlenku, dva zajímavé nápady a téměř nulový příběh. Čte se to sice dobře a osudy postav vás stále zajímavý, ale nedozvíte se tu téměř nic. A vše se snaží jen o status quo. Nic víc tu není. Jo a ještě hezká kresba, ale ta se dá už brát jako standart. Průměrné 3*

Kadin
Kadin | 11.1.2020 | DC komiksový komplet #072: Flashpoint

Jedna z největších novodobých klasik DC je konečně dostupná v českém vydání. Komiks, který by se dal svojí originalitou a nápadem přirovnat k Old Man Loganovi. Bohužel jsem nedokázal odolat a viděl jsem animovanou adaptaci tohoto komiksu před přečtením a kvůli ní jsem vše znal a věděl jak příběh dopadne, ale to vůbec neubírá na kvalitě tohoto komiksu. Příběh odsýpá, má skvělé nápady a postavy. Kubertova kresba je čistý mainstream a ničím jiným nevyniká, snad jen designem postav. Je skvělé, že tu konečně tento komiks vyšel, protože lidé kteří se ztráceli a nechápali Batman / Flash: The Button, tak si konečně mohou vše pospojovat a pochopit. Stejně jako u Old Man Logana, tak i tento komiks by měl mít doma v polici každý fanoušek superhrdinských komisků. 8,5/10

Palebras
Palebras | 11.1.2020 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Možná o stupínek horší, než druhý díl, který byl naprosto skvělý. Ale i tak kvalitativně to nejlepší v žánru, co se dá u nás sehnat.. Opět se setkáváme se starou partou poldů a zažíváme nové příběhy, které se prolínají se starými událostmi.. Dále se rozvíjí příběhy postav a pořád se jedná o skvělé dílo mistrů v oboru. Tady se prostě nemá cenu moc rozepisovat. Už předchozí díly dokazují, že tihle pánové sakra umí, takže čekat nějaké zklamání nelze.. Určitě se těším na další díl protože Gotham Central je prostě bomba.. Jo a já jsem rozhodně spíš rád, že se zde Batman vyskytuje pouze sporadicky. Je to přece o příbězích poldů a o tom, jak musejí čelit všemu tomu bordelu po eskapádách temného rytíře.. Příběhů o Batmanovi zde vychází bezpočet, takže zde v Gotham Central hrají hlavní roli jiní...

trudoš
trudoš | 11.1.2020 | 100 nábojů #04: Rozčtvrcený zítřek

Tahle série je jedním slovem skvělá, přičemž k absolutní dokonalosti jí chybí pouze maličkost - musí se číst v kuse, jinak se v tom gangsterském mišmaši lautr nijak nevyznáte. Američan Brian Azzarello hraje hodně vysokou hru a při čtení čtvrtého dílu jsem pochopil, že roční rozestupy mezi jednotlivými alby jsou fakt extrémně špatnej nápad. Ne, že by dějové linie nedávaly smysl, ale člověk se ochuzuje o důmyslnou provázanost, spojující všechno se vším. V tomhle ohledu se scenárista skutečně vyšvihl, až si skoro myslím, že je to i jeho osobní opus magnum, které jen těžko překoná něčím dalším. Nadchnou dovedně rozpracované figury, intenzivní emoce a ve finále i morální přesah, jenž je ústředním motivem celého vyprávění. Eduardo Risso svou příznačnou kresbou pak kultovní dojem pouze umocňuje. Kdyby George P. Pelecanos vytvářel komiksy, vypadaly by přesně takhle.
Což mě vede k jedinému závěru - začíst číst 100 nábojů pěkně celé od začátku. A až s ní skončím, dám si ji k dobru ještě jednou.

Darker
M Darker | 11.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

6 z 5, jinak to nejde.

Domino612
Domino612 | 10.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Tento komiks se vi velice líbil, sice jsem si myslel, že Wolverinovi prasknou nervy a asi něco Spidermanovi udělá, ale jinak si myslín, že je to dobrá dvojice

NextOne
NextOne | 10.1.2020 | Ultimate Spider-Man a spol. #02

Druhé dílo, povedené dílo. Jsem rád, že v roce 2020 už ta cena není 199,- Kč, ale dá se pořídit ve slevě za 120,- Kč. To už bych řekl, že odpovídá skutečnosti. Jak zde již bylo psáno, tak 199,- Kč bych si představil u UKK či NHM. Každopádně povedené čtivo, bavilo mě to a postupem onoho čtení zjišťuji, že asi bude větší fanda F4 než jsem si myslel. :D

NextOne
NextOne | 10.1.2020 | Ultimate Spider-Man a spol. #01

Nový moderní Spider-man? Proč ne, své kouzlo to má. Vše je na novo a my se můžeme těšit na nové, avšak podobné příběhy. Pro nové generace rozhodně dobrý komiks. Pro starší zase něco co můžou číst od znova. Za mě kvalitní dílo s kvalitní kresbou. K tomu bonbonek v podobě F4, který potěší.

NextOne
NextOne | 10.1.2020 | Záhadný Spider-Man #03

Dorazil mi třetí díl a jsem za něj rád, je to jeden z těch lepších dílů. Zajímavý souboj se Submarinerem, který by dal Spajdymu na frak, kdyby byl ve svém. Každopádně bylo vidět, že jsou oba chytří a rozumní a vše se vyřešilo. No a pak vtipná dodatková scéna s Benem. Za mě kvalitní počtení. :)

NextOne
NextOne | 10.1.2020 | Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka

Nechápu proč tolik negativních hodnocení. Komiks měl spád a už jsem chtěl být na další stránce. Každý Spajdyho zná, ví jaký je, ale proč na nějakou chvíli mu nezkusit hodit drsnější charakter? Přeci víme, že to není trvalá změna, ale jen dočasná. S hlášky v tomto díle jednoznačně zabodovala pavučinka. To překombinování komiksů bylo někdy trošku moc, ale celkově se mi ten příběh hezky četl. Za mně slabá čtyřka.

VanTom
VanTom | 10.1.2020 | 100 nábojů #02: Záblesk druhé šance

Azzarello do toho šlápl a v tomto nabušeném albu pokládá mnoho otázek na fungování tajemného kufříku, které zatím ještě nezamotává všemocným Trustem v pozadí. Zvlášť při druhém čtení (jsem v sérii už skoro u konce) do sebe dost dílků z několika skládaček krásně zapadá. A přestože je vše provázané, nechybí ani srdceryvná dramata zločinu & "spravedlnosti stovky nevystopovatelných nábojů".

VanTom
VanTom | 10.1.2020 | Ultimátní komiksový komplet #104: Avengers: Kree-Skrullská Válka

Dějově roztěkané, příšerně (a zbytečně) ukecané retro nedrží jako "event" příliš pohromadě, hrozba války mez Kree a Skrully i role Avengers v ní totiž zůstávají nejasné, resp. světelné roky vzdálené. Ve všech těch fantasmagorických zvratech se zásadní rozhodnutí, emoce a psychologické pochody postav vlezou klidně do tří bublin – někdy je to zkrátka stupidní, až to bolí (naštěstí na konci se něco málo vysvětlí). Ovšem kresba Neala Adamse si zaslouží každý superlativ, co mě (ne)napadne, ta svou rozmáchlou dynamičností téměř nezestárla.

VanTom
VanTom | 10.1.2020 | Golden City #03: Polární noc

Epizoda z polárního vězení se hezky čte, ovšem uplyne možná až příliš rychle a neškodně – že by mne k zápletce či k postavám nějak připoutala, to se říct nedá.

VanTom
VanTom | 10.1.2020 | Zaslíbená Země Nezemě #02

Další textová nálož zevrubných úvah, domněnek a předpokladů, které vyvozují 3 geniální děti z útržků informací či vzorců chování a pomalu tak krystalizuje plán útěku. Opravdu dost (tedy až na některé obličeje) se mi zamlouvala živá, veselá, jasná kresba. Zatím ale stále tak napůl.

VanTom
VanTom | 10.1.2020 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Co mají Japonci pořád s tím žraním lidí? :-) Do záhadného (a nebezpečného, nejspíš k nepoznání proměněného) světa mimo sirotčinec / farmu se bude asi mnoho (a mnoho) kapitol utíkat, prozatím se tak hodně (a hodně) dedukuje, předpokládá a plánuje – naštěstí celkem logicky, zároveň hrozně podrobně a detailně. Dětská kresba (kontrastující s drsnějším námětem) se mi líbí, ale tou spoustou "úvahového" textu jsem se neprodíral úplně lehce.

Norri
M Norri | 10.1.2020 | Superman: Rudá hvězda

Už samotný nápad, že by loď se Supermanem spadla do Sovětského svazu je úžasný. Millar s tím nápadem dobře pracuje a rozvádí ho. Neubránil se ale určité nekonzistenci v Supermanových morálních zásadách a to je škoda. To by se ten příběh musel ubírat jinudy. Stejně tak mě moc nepotěšilo konečné vyvrcholení celé rivality mezi Supermanem a Luthorem, respektive mezi SSSR a USA, a vysvětlení toho, kdo za finální krizi může. To mi tam vůbec nesedělo a celý příběh to degradovalo. Úplný závěr je pak zajímavou úvahou. Těšil jsem se na to, ale nakonec nejsem tak nadšený, jak jsem očekával, že budu. Někdy při dalším čtení to možná ocením více.

RobinZdidlo
RobinZdidlo | 9.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Opět smíšené pocity. První sešit je absolutně geniální a moc mě bavil, ale týmovka s X-Force proti Juggernautovi se nedala číst. Tupá, špatně nakreslená rubačka s postavama, který vám jsou úplně jedno a Juggernautem, který pořád opakuje ,,Mě nezastavíte pitomci´´ atd. Sešit s Thanosem je průměr ale crossover s Wolwerinem se mi opět moc líbil. Sice zase jen rubačka ale tentokrát aspoň s nějakou přidanou hodnotou plus ten mišmaš co má Spidey v hlavě se taky příjemně čte.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 9.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #008: Power Man

Odskočil jsem si od 60.tek v ukk s tím, že půjdu do něčeho moderního tady a vybafly na mě 70.tky :D číslo 50 má stejnej styl jak 60.tky, jak kresbou, tak kecama... 51-53 rozjíždí detektivku, veskrze průměr liznuty afrem a roboty, poměrně dobře se to čte, svižně, jakože líp než ty ukk F4, co mám rozectenou (tu s se svatbou reeda a Sue), některý věci jsou zas takový overmind, např. Pokus o zabití hozením auta do řeky a vlastně i ta scéna pak s autem pod vodou. Cageov "kostým" je jeden z nejhorsich, co kdy vymysleli, ta čelenka je trapná a tepla :) iron fist jako kungfu mistr má límec, co mu znemožňuje vidět za sebe, což mi nikdy nedošlo :D Osobně se mi líbila víc kresba Mike Zecka (má lepší linku jak byrne), ale je styl je stejnej...

Druhej příběh modernější s novým vzhledem Cage je taková krátká jednohubka nebo lépe (myslím, že to psal S4TW nedavno) "zachodovka" , to je super výraz. :) rychle odsýpá, kresba je odlišná, osobitá s nádechem karikatury, není to žádný narocny čtení, ač to má tak působit. Trochu mi připadlo, že je malinko patrná i návaznost na předchozí retro, díky retrospektivě. Čekal jsem crossover díky první obálce , ale spidey a Robin jsou jen na pár stránkách v uvodu a pak jede Cage solo. Vcelku to nepůsobilo vůbec špatně, není to klasický superhrdinský komiks, ač v něm superhrdinové jsou, jedna se spíš o detektivku, thriller ve spojení s okrajem společnosti, mafii, drogami, apod. Modernější příběh se mi líbil, oddechovka byla fajn.

Takže...:
Jh666 - v úvodních jevech píšou, že bendis Cage proslavil a psal něj příběhy nebo tak něco.. NE, že psal tento příběh, takže jim malinko krivdis... :)

Doppelganger - první obalka Hellboy (podle mě je tahle obálka to nejlepší na celý knize :D ), druhá asi teda fables jak říkáš, třetí budila nejprve dojem cyborga, ale mám dojem, že vypadá jak plakát z robocopa ;) toho starýho prvního :)

Filozof - asi bych si toho nebýt tebe nevšiml, ale zmíním to tedy pro ostatní... "Hlavní" padouch v retro komiksu odkazuje díky inicialum svého jména k R.U.R. (btw. Je robot;) )

A co se týče celkoveho hodnocení, Cage mám rád, novej vzhled se mi líbí, i jeho styl a odlišnost od hlavního směru, tato kniha mě hlavně dík, historii postavy nalákala k sérii MAX a Noir, kde by mohl být Cage super, mám dojem, že u nás nevyšlo ani jedno, tak škoda... A též je škoda, že nadáli nějaký příběh z těchto sérii místo retra :)

Za mě vcelku 3*

Draco nobilis
A Draco nobilis | 9.1.2020 | Ze života knihomolky

Ještě mě v životě žádná kniha tak dobře nevystihla. 95 procent stripů bylo vytrženo z mého každodenního života.

perak
perak | 9.1.2020 | V jako Vendeta

Hlavní hrdina jako režisér a herec v hlavní roli divadelní hry, v níž má od začátku promyšlené role jednotlivých postav a využívá je spolu s jím vytvořenými kulisami k vytvoření příběhu vedoucímu k závěru antických rozměrů. Autor se nebojí na svou inspiraci divadlem poukázat a jako už tradičně u Moorea jsem určitě nepochytil všechny odkazy. Pomsta zde není cílem, ale pouze nutným mezikrokem v cestě za vyššími metami. Totalitní Anglie (ale mohl to být i jakýkoliv jiný stát), jež k tomuto řádu dospěla z počátku možná dobrými úmysly, které se však změnily ve snahu o udržení moci za každou cenu a likvidující každého, kdo neplave v hlavním proudu. Sice občas až moc vysvětlující, ale pořád nadčasové. I když především v době vzniku to musela být skutečná pecka.

Domino612
Domino612 | 9.1.2020 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Jediné, co mi chybí je, aby se trochu víc objevoval batman. Jinak asi nejlepší komiks, co jsem zatím četl.

Lenny
M Lenny | 8.1.2020 | Jirka: Výběr toho nejlepšího z komiksů Jirky Krále

"Kéž bych takhle uměl psát komiksy." - Alan Moore
"Pro jeho fantazii bych vraždil." - Neil Gaiman

Jirka Král, nenápadný komiksový časopis, který vychází už 3 roky a vypráví příběhy na první pohled obyčejného chlapce. Dětský čtenář však nemá šanci pochopit všechny nuance a skryté významy Jirkova světa a jeho propracovaných (až lemireovských) postavy. Vždyť kolik lidské tragédie v sobě nese postava opilce, který se v McDonaldu dožaduje svíčkové! Tento muž si prožil těžký den a chce se prostě najíst...Jeho srdceryvná replika "Máte svíčkovou?" dojme i toho největšího drsňáka. Jirka (bohatý Youtuber) pak enšpíglovsky pokrm koupí ve vedlejším podniku a na opilci vydělá 200 Kč. Mistrná kritika kapitalistické společnosti zabalená do komiksu pro děti! Bravo!

V knize je 35 příběhů a bohužel se nemohu rozepsat o každém z nich. Jirka je však přelomový v mnoha ohledech. Znáte japonský žánr "slice of life"? Tyhle příběhy jsou mnohem dál a často postrádají jakoukoliv pointu nebo katarzi! Jirka hraje Pokémon GO!; Jirka má drona; Jirka venčí psa. Dokonalá reflexe všednosti a prázdnoty našich životů.

Autor dále boří klasické schéma vyprávění. Po expozici a kolizi totiž nepřichází krize, nýbrž příběh zničehonic končí. Jaký to výsměch všem literárním snobům! Jirka se třeba dozví, že jede do Mexika. Ano, on tam nejede! Celý 5stránkový příběh je pouze o tom, že se DOZVÍ, že jede do Mexika a nejdřív tomu nevěří, a pak věří. Těšíte se na exotické dobodružství? V letadle je konec! V Londýně na youtuberské akci se Jirka touží setkat s Drogbou a je z rozhovoru strašně nervozní. Jakmile fotbalista přichází, příběh opět končí. Tolik prostoru pro rozvoj dětské fantazie, krása.

Knihu ILUSTROVALA Pavla Navrátilová, velmi skromná paní, protože její jméno je schované až úplně vzadu.

S4TW
S4TW | 8.1.2020 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

Celkem bída. Jako na jednu stranu to je taková ta klasická megalomanská superhrdinská záležitost, kam nacpete všechno, ať to dává smysl či nedává. Všechny možné hrdiny, klidně i ty, které nikdo nezná, hlavně, ať je na každé stránce někdo jiný… ale tohle bylo ještě krapítek hloupější, zbytečnější, nepřehlednější. Strašně postav, fakt moc, většina vám ani nebude nic říkat. Skákání v příběhu co dvě stránky, spousta příběhových linek tu je úplně zbytečná (třeba Flash a Atom), jako bordel je to neskutečný a kdo nemá hodně dobrý přehled v charakterech DC, tak bude dost plavat. Příběh je klasicky pitomý, jak u těchto crosseverů tak nějak očekáváme, zase tolik mě to neuráželo, ale už mě to ani nebaví. Ničím to nepřekvapí, je to bez nějakého zajímavého nápadu. Má to naprosto průměrnou kresbu, ničím není originální. Celkově je to taková záchodovka na jedno přečtení. A ještě je to zbytečně ukecané, jako ze sedmdesátek. Na druhou stranu, kdo má rád akci a zářivé bitvičky mezi týpky ve spandexu… Asi fakt nejslabší DCKK. Tentokrát to musel zachránit bonusový brak, který je sice podobně hloupý, ale tak nějak mile.

louza
louza | 8.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Nebudu hodnotit protože, jsem to jen prolistoval a odmítám si zaplevelovat hlavu tím co jsem viděl. Viděl jsem toho ale dost na to, aby mě šokovalo jak špatná kresba na McFarlena je. Nápad s Juggernautem kresleným naležato je jen třešničkou na dortu demence. Odpad.

petrsimcik
petrsimcik | 8.1.2020 | Spider-Man / Deadpool #02: Bokovky

Recenze na Bokovky se mi psala fakt špatně - respektive poprvé. Dlouho jsem se do toho nemohl nějak zažrat, ale podle mě to bylo tím že jsem byl Deadpoola přesycen protože když jsem si dal delší pauzu, neříkám že je to perfektní, ale na každém příběhu se dá najít něco pozitivního a bavily mě víc než první knížka i než spousta samostatných Deadpoolů.

Walome
Walome | 8.1.2020 | Živí mrtví #29: Jak daleko zajdem

Po emoční ždímačce z minulého dílu přichází trochu klid. Číst tohle po sešitech, tak mě asi jebne (smí se tu psát sprostě, nebo budu smazán?), ale takhle po boocích a v tempu, které si sám určím, je to fajn. Ale už jsem rád, že se blíží konec.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 8.1.2020 | Živí mrtví #30: Nový světový řád

Příliš mnoho emocí. (©Walome)

Ale bavilo. Čekal jsem, že teď nastoupí postava Princezny, ale vlastně jsem rád, že ani ne. Znovu a opět jsem přemýšlel nad tím, že jsem otrokem série psané lehce bez konce jako nějaká uměle natahovaná manga, ale přesto Kirkman vždy něčím překvapí a nějakým záhadným způsobem neomrzí.

Celkový dojem: 90%

Walome
Walome | 8.1.2020 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

Příliš mnoho emocí.

Norri
M Norri | 8.1.2020 | Vei #01

Pro mě obrovské zklamání. Národnost obou autorů pro mě byla příslibem, že k severské mytologii budou přistupovat s respektem, nebo přinejmenším alespoň s nadsázkou vycházející ze znalosti příběhů Eddy. Více jsem se mýlit nemohl a jsem z toho slušně řečeno rozčarovaný. Buďto autoři o severské mytologii četli maximálně v komiksech od Marvelu a nebo s ní vědomě a pro mě nepochopitelně naložili hůře než s kusem hadru. Co se týče kresby, tak Karl Johnsson je sice šikovný, ale mužské obličeje mu teda vůbec nejdou a všichni vypadají jako ženské. Udatný vikingský bijec a obličejem vousaté zpěvačky Conchity Wurst vypadá směšně. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/vei-mytologicky-prejt