Venomslav12stars
Venomslav12stars | 18.8.2019 | Star Wars Omnibus: Zjevná hrozba

Tenhle omnibus byl dobrý Sing byl dobrý příběh

Himlik
Himlik | 18.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Lady Mechanika je postavena na jednoduchých dobrodružných příbězích s překrásnou kresbou. Kdo očekává víc, je na špatné adrese.

karl173
karl173 | 18.8.2019 | Mýty #10: Dobrý princ

Mýty opět zabodovali. Zpočátku se děj trochu vleče a sledujete jen spoustu zajímavých monologů mezi postavami. Ale druhá polovina mě dostala. Naprostá paráda, která sice skončila možná až moc růžově, ale za to překvapivě. Willingham mě tak zase dostal.
Stejně tak kresba, která se s každým dílem neustále zlepšuje. Tenhle asi nebude úplně ten nejlepší, ale přesto je to pořád neskutečná paráda a stále si to zaslouží plný počet. 5*

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Batman #05: Rok nula - Temné město (paperback)

Najlepší Batman od Snydera! Páčilo sa mi to ešte viac ako Soví tribunál a je to pre mňa dosť veľké prekvapenie, lebo predošlé Sovie mesto, Smrt rodiny a Tajné mesto ma nebavili a myslel som si, že sa to už nezlepší. Temné mesto však ponúka dobre vymyslený príbeh v ktorom vystupujú konečne len dvaja kvalitní záporáci (hlavne Dr. Smrť potešil) a nie polovica Arkhamu. Až na pár posledných strán kreslí celý príbeh skvelý Greg Capullo a tak som sa nemusel pozerať na nejaké nevydarené čmáranice slabších kresličov. Akcie je dostatok, Netopier dostane poriadne zabrať a konečne nemá okolo seba v akcii ďalších 10 smiešnych teen sidekickov! Po dlhom čase fakt dobrý Batman.

Multiverzum
Multiverzum | 18.8.2019 | Batman #03: Smrt rodiny (paperback)

Ak by bol koniec taký drastický, ako som čakal, určite by šlo o jednu z najzásadnejších komiksoviek. Takto je to „len“ špičkový nadpriemer.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/batman-3-smrt-rodiny/

Multiverzum
Multiverzum | 18.8.2019 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

Doctor Strange od Jasona Aarona je to najlepšie, čo tu mohlo vydavateľstvo Crew s touto postavou vydať. Je to komiks vhodný pre začiatočníkov, ale ani pokročilí fanúšikovia Marvelu sa nebudú nudiť.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/doctor-strange-cesta-podivnych/

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Asterixova dobrodružství #05: Asterix a cesta kolem Galie

Asterix a cesta kolem Galie je po predošlých veľmi vydarených dieloch trochu slabší. To cestovanie je síce veľkolepé a hrdinovia navštívia viaceré Francúzske mestá, ale vtípky tentokrát nie sú tak premakané. Najviac zaujímavé na tejto časti je, že sa tu prvýkrát objaví pes Idefix.

kaylin
kaylin | 18.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

John Byrne je rozhodně lepší kreslíř než scenárista, alespoň tedy v případě série "Alpha Flight". Jeho skoro až experimentální pojetí šestého sešitu série, je v mainstreamu skoro až zarážející a já se docela divím, že mu to prošlo. Ale proč ne, funguje to. A myslím, že by to fungovalo i bez těch zvukových efektů. Ve scénáři je Byrne mnohdy hodně ukecaný, což se dá ještě v první polovině 80. let pochopit, ale nic to nemění na tom, že z dnešního pohledu je tam těch řečí skutečně moc. Právě až v tom šestém sešitě to dává smysl, ale v ostatních číslech příliš ne. Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 78: Alpha Flight" se prezentuje skvělou kresbou postav, trochu slabšími scénáři, které ničím zásadně nevynikají, i když je vidět, že Byrneovi postavy docela sedli a celkem si tvoření jejich příběhů užíval. Alpha Flight ze začátku byl zajímavý tým s nezajímavým vývojem, ale třeba se to po těchto číslech trochu zlepšilo, když série vydržela tak dlouho. Docela fajn jsou krátké bonusové příběhy, kde se rozvíjí origin jednotlivých postav.

trudoš
trudoš | 18.8.2019 | Thorgal #01: Zrazená čarodějka

Možná ze mě mluví nostalgie, ale podle mého názoru jde o parádní rozjezd jedné z nejlepších fantasy sérií. Příběh možná není dokonalý a spíš než promyšlený scénář připomíná komiksovou adaptaci nějaké povídky Zlatého věku, ovšem v roce 1977 byl Thorgal ještě ve vývinu a jeho největší sláva měla teprve přijít, takže nejistá ruka spisovatelova je zcela pochopitelná. Přesto je znát, že do toho Jean Van Hamme dává všechno, pročež děj Zrazené čarodějky doslova hýří nápaditostí a odhadnout, co bude následovat za dalšími dvěma stranami je prakticky nemožné. Maličkým problémem je, že při zpětné rekapitulaci nedávají skutky některých postav až tak úplně smysl, to však klidně může být jen můj osobní dojem. No, a ačkoli se Grzegorz Rosinski v prvním albu teprve rozjíždí, lze už i tak snadno pochopit, proč po pár letech uhranul celé Evropě.
Epizoda Téměř v ráji je pak takovou třešničkou, která pěkně definuje charakter dalších Thorgalových dobrodružství - fantasie, zmar a nelehký to lidský úděl.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Asterixova dobrodružství #04: Asterix a Gótové

Môj prvý Asterix a vôbec moja prvá prečítaná kniha/komiks. Teraz po rokoch a hlavne po predošlej geniálnej časti je to slabšie, ako som si to pamätal, ale stále dostatočne príjemné.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 17.8.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #01

Milé prekvapenie. Bavil som sa veľmi dobre a nebyť prostredného príbehu o horníkoch ktorý bol na tú svoju triviálnu pointu zbytočne naťahovaný, tak dám 5*. Inak sú však bratia Elricovi veľkí sympaťáci, manga má dobré nápady, je dynamická, humorná, pekne kreslená a vážne sa teším na pokračovanie.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 17.8.2019 | Netvora #03: Azyl

Monstress je séria, ktorá ma veľmi zaujala svojim prvým dielom, v ktorom sa celý príbeh sľubne rozbiehal, postavy boli sympatické, bol tam humor a celé to bolo príjemné čítanie sľubujúce do budúcna veľké veci. Od prvého dielu je to však stále horšie a úroveň nezastaviteľne klesá. Tretí diel už je úplne bez humoru, už sú tu všetky postavy dosť nesympatické, celý ten koncept posadnutia Maiky okatým bohom ma už dosť otravuje, smerovanie príbehu sa mi nepáči a kresba je na niektorých stranách (hlavne pri akcii) tak odfláknutá a bez detailov, že na tej machuli ani poriadne nevidno čo je tam vlastne nakreslené. Nebolo to úplne zlé, ale nečakal som, že sa mi táto sľubná séria tak rýchlo sprotiví.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.8.2019 | Svůdné touhy

Je to prostě sbírka, co dodat. Vždy bude ošemetné a do jisté míry i neobjektivní to hodnotit. Na jednu stranu dominuje kresba a na druhou stranu zase scénář u některých příběhů, pár jich má obé otřesné. Je vidět, že někteří kreslíři perfektně ovládají anatomii, ale zbytek se snaží jet na vlně umělecké licence a bohužel ne vždy to sedí. Za mě je hodně povedené Vánoční krůta - kresba, na kterou jsem u Francie zvyklý a zároveň tam je i příběh s poselstvím, i když nevím, zda-li je to příběh, který dokáže oslovit i ženy. Za mě přesto dobrý. Jinak kreslíři jako Prado, Altuna, Goetzingerová, Beltran, Gillon a Faure mě prostě svou kresbou pobavili a jsem jim ochoten odpustit "pitomý" příběh. Gibrat je mi znám a "jeho" prsa také. Zbytek už mě bavil buď napůl nebo vůbec. Přesto je to pro mě pořád zajímavá sbírka a líbí se mi ten přechod od mainstreamu přes underground až po erotiku u některých autorů. Takže za mě proč ne. Dávám 4 hvězdy. Edice a provedení se mi líbí také.

Johny87
Johny87 | 17.8.2019 | Arrow #01

Když jsem fanda seriálu, tak mě to sice nějak nenadchlo, ale příběhy byli v poho. Líbila se mi kresba, trošku mi to ty postavy připomínalo např. Detektiva Lance.
Takže 3 z 5 se na tento komiks úplně hodí.

karl173
karl173 | 17.8.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Příběh se tu jeví zpočátku velmi jednoduše. Nácek padne v Rusku, přijde do pekla a je z něj upír. Vzpomíná na svou milou a vypadá jako chrabrý rytíř, který jde proti všemu zlému. Jenže to by byla asi nuda, že? Takže Mills přihodí trochu té krve, divných oblečků, odporných stvoření, lascivních hrátek, politiky, nenávisti a mnoho dalšího a především peklo, bez kterého by to samozřejmě nešlo. To vše je navíc zabalené do dechberoucí a detailně propracované kresby, ve které se její autor Olivier Ledroit ničeho nebál a skloubil genialitu se zvráceností dohromady tak, že budete samou radostí otáček jednu stránku za druhou a díky zvětšenému evropskému formátu si ji užijete naplno.
No, a to je Reuqiem. V příběhu tomu sem tam něco chybí a možná se až moc řeší v co by se kdo proměnil, ale jinak je to velmi dobrá zábava. Nicméně ale tento komiks stojí dle mého názoru především na kresbě, která ho žene o jeden ne-li dva stupně výše a na druhý díl se každopádně těším. 4*

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Noooo, tak to mi pěkně sedlo. A to jsem ani nečetl znovu knihu 1 a 2, abych se tzv. chytil. Pěkné krátké příběhy doplňující svět Fatale. Vše fakt moc pěkné a umně provedené. Za mě nejvíc vede sešit dvojka a pak čtyřka (resp. 11 a 13). Jsem zvědavý, jak to pak celé dopadne, tak doufám že tato kniha nebude ta pro mě světlá výjimka ve zbytku šedi. Pořád nějak doufám, že se to nějak rozjede, resp. rozjede a zakončí. Dále doufám, že mi nadšení neopadne, protože čekat na zbývající dvě knihy další dva roky je docela dlouhá doba. Takže uvidíme no....

cyboy
M cyboy | 17.8.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #08

Prvni dil, ktery mi v prvni pulce prisel trochu gantzovate, ale nakonec to uslo. Zustalo jen tuseni, stin pochybnosti, zda to vazne totalne nezgantzovati. Snad ne.
70%

Mitsuko
Mitsuko | 16.8.2019 | Tokijský ghúl:re #01

Dost slibný rozjezd, vypadá to skvěle a mám z téhle série zase dobrý pocit. Quinxové mi přijdou jako skvělý nápad, navíc mi jejich postavy přijdou hrozně zajímavé. Trochu jsem ale popravdě doufala, že to s Kenem Kanekim dopadne jinak, ale nevadí.
Taky mi přijde, že se dost zlepšila Išidova kresba při bojích, což bude rozhodně jedině velké plus!

Norri
M Norri | 16.8.2019 | Arzach (pevná vazba)

Tak jsem se konečně dostal k Arzachovi. K legendárnímu komiksu beze slov, který mám už dlouho v knihovně a na který jsem se hodně těšil. No a teď jsem zklamaný… Já ty Moebiovy scénáře prostě nedávám. Některé nápady oceňuji, ne že ne, ale to mi zkrátka nestačí.

hroubek
hroubek | 16.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

Příjemné překvapení. Těch týmovek za poslední pár čísel bylo moc, přesto mě dokázal tým Alpha Flight překvapit. Komiks má velmi zajímavé postavy, dost dobré tempo, které nenudí. A hlavně Johna Byrnea. Byrne mě zde znovu dokazuje jak moc je talentovaný scénárista a perfektní kreslíř. Místy se nebojí být originální(sešit se Snowbird) a krásně propojovat svět postav Alpha Flight s marvelovským vesmírem. Za mě dost povedený komiks.

Delphín
Delphín | 16.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #001: Avengers

Jakožto úvod do série NHM jsem od toho čekal víc, kor když scénář psal Lee. Ano, Kirbyho kresba byla vcelku dobrá a zároveň bylo fajn přečíst si, jak to všechno začalo. Bohužel ale jinak vcelku jednoduchý příběh s trochu uspěchaným koncem. Ani ukecanost Avengerů mi moc sympatická nebyla, to se týká hlavně Thora toho jsem tam měl chuť zabít XD !! Závěrem nebylo to nic špatného ale ani žádný zázrak. Více jak 75% dát nemůžu, škoda, čekal jsem od toho více...

mearez
mearez | 16.8.2019 | Scott Pilgrim #01: Vypečený život flákače

No tak jsem se konečně dostal ke Scottu Pilgrimovi. I přes to, že se mi film od Edgara Wrighta moc líbil, tak bych si komiks nekoupil, kdybych v knihkupectví nenašel balení všech šesti dílů za pěti kilo. No a to by byla chyba, protože tenhle komiks je přesně jako film; energickej a zábavnej. Sice nejsem hráč videoher, ale i přes to jsem si komiks užil. Kresba je skvělá, ovšem se mi místy dělal bordel v postavách, protože všichni jsou si hrozně podobný. A taky je škoda, že je komiks černobílý. Za mě 4* a hned jdu na další díl.

Kazumaki
M Kazumaki | 16.8.2019 | Lady Mechanika 3

Po pěkném druhém díle přešla Mechanika do vlažnějšího režimu a přinesla dva příběhy s motivy oživování neživých věcí a s mexickým svátkem mrtvých, jehož tématika mě nikdy nebavila. Z obou ale pořád trochu čpí Tomb Raider.

karl173
karl173 | 16.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Ono to má fakt tak málo stran? Rok čekání na 4 sešity...

karl173
karl173 | 16.8.2019 | DC komiksový komplet #027: Wonder Woman: Ztracený ráj

Další z řady slabších kusů DCKK. Chaotický děj a nuda, takhle snadno se dá popsat modernější část. Nevím zda za to mohl nejvíc Jimenez, celkově tvůrčí tým zde nebyl zrovna ve formě. Bohužel i kresba není zrovna kdovíjaká. Respektive pod nánosem textu v obrovských bublinách skoro nebyla ani vidět. A dva nebo tři větší panely to opravdu nezachrání.
Co kupodivu komiks zachraňuje je poslední sešit z New Teen Titans a snad poprvé se retro v DCKK dalo číst a je možná škoda, že sem nedali raději více sešitů z této řady.
Celkově tedy dosti slabé a trochu jsem se při čtení trápil. 2*

Blackmoor
Blackmoor | 16.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #007: Hulk

Psychologická část a boj v hlavě se mi moc líbíl, různé verze Hulků také, ovšem akční scény nebyli zrovna nic moc. Kresba pěkná, mnohdy velké panely, do kterých se vejde Hulk, proto taky je knížka o něco větší než jiné NHM.

trudoš
trudoš | 16.8.2019 | Sedmikráskov

„Ze mne se vždycky stane dobrák, co rád pomůže druhým, když jde o peníze. A přitom se říká, že peníze kazí charakter.“
Richard Svitalský překvapil a nakladatelství Fragment také. U prvně jmenovaného jsem tak trochu věděl, do čeho jdu, protože Sedmikráskov patří mezi to lepší, co Čtyřlístek svým čtenářům už léta nabízí. Ty druhé pak chválím za skutečnost, že do toho vůbec šli a zároveň že umožnili autorovi publikovat nové věci. Deset epizod tak seskupuje celistvý příběh, který má začátek, prostředek i konec. Přičemž by mě docela zajímalo, jestli motiv zakletého prince tu byl od začátku nebo přišel až s touhle knihou; jelikož těch pár povídek, co si ze Čtyřlístku pamatuji, s žádnou takovou legendou neoperovalo. Ale dobrý, alespoň se díky tomu zvyšuje přidaná hodnota a plusem je i skutečnost, že ty historky zkrátka fungují. Je v tom špetka humoru, decentní kapka napětí a celé to pak rámuje jednoduchá pohádková karikatura. Teď bych si jen přál, abychom se v budoucnu dočkali dalších alb.

RadimNemec
M RadimNemec | 16.8.2019 | Lovecká sezona

Komiksy: Příhody lovce Silvestra, Poslední leč a Pátý jezdec jednostránkové, Čtyřlístek vrací úder devítistránkový - s ohledem na formát publikace tištěno po dvou stránkách vedle sebe. Zbytek tvoří bohatá dokumentace obrazů a rozhodně zajímavé komentáře / odborné texty. Vřele doporučuji!

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 16.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Taková, řekněme příprava na větší, věci příští. Druhý a třetí příběh slabší, hold, pokud se udělá krok stranou -od noiru- ještě v takhle výrazných, časových skocích, můj zájem, na okamžik poleví. Mezihra, pře závěrečným aktem

Spacecore
Spacecore | 16.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #01 (paperback)

Potenciál na velký pěkný event tu byl, ale samozřejmě byl promarněn. Dá se to, ale není to nic než povrchní "povinná" mainstermovka bez duše jakých je v Rebirthu hafo. No, každopádně tu máme alespoň zajímavé postavy jako Maxwella Lorda nebo Loba, což příběh osvěžuje, ale jinak je to fakt tuctovka.

Spacecore
Spacecore | 16.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (paperback)

To, že jsou skoro všechny Rebirth komiksy, co u nás vyšly (z těch, co jsem četl) slabé, to už vím. To, že je Wonder Woman série slaboučká taky, to vím též. Vlastně mě ze čtyř dílů bavil jenom jediný (Rok jedna). To, že je ale tady Wonder Woman pouze jakási hloupoučká vedlejší postava, kterou si scenárista jenom dosazuje aby se neřeklo, zatímco vypráví jakýsi příběh, který zajímá očividně jen jeho, to už nedávám. Jasně vím, že číslování téhle řady je pofidérní, vůbec nevím koho to napadlo takle udělat, možná to je tím, že Rucka přinesl opravdu jebnutou verzi scénáře a editoři si řekli, že to tím rozkouskováním zachrání, nebo fakt nevím, ale číst se to moc nedá.

Spacecore
Spacecore | 16.8.2019 | DC komiksový komplet #068: Mezinárodní Liga spravedlnosti, kniha druhá

Lepší než první díl. Už jsem do toho šel s tím, že to bude mít iritující humor, tak jsem mu nevěnoval přílišnou pozornost a vyšlo to, vlastně mi to tady ani nevadilo. Kniha nemá jednotnou zápletku, ale více různých menších, kde se pohybujeme celkem zajímavým spektrem přes DC universe, kde navštívíme zem Manhunterů, potkáme se s Constructem a mým oblíbencem Metronem (yes!!!). Takže OK, tahle týmovka je svým způsobem dost zásadní a měla vliv na různé události jako Millenium, Infinite Crisis a další, takže jsem opět rád, že jsem si je načetl, abych byl ready. Je to povinná DC četba.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 15.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Nevim, a nechapu to, ale me ta LM neuveritelne chytla uz prvni den co se objevila na crweconu dva rok nazpet. Vizual super, format super, a ze to je obcas pritazene... Neresim, prijde mi to jak top cow tomb raider akorat steampunkovejsi. Uplne se tesim co prinesou dalsi dily. Ten universe a cela mytologie toho sveta. Fakt me to cele zakulisi zajima. Tohle byla trefa docerneho.

Spacecore
Spacecore | 15.8.2019 | 100 nábojů #13: Smůla

Jsem zklamaný. Asi nejsem dospělý komiksový čtenář, tudíž jsem rád, že jsem si nehlídal detaily, protože kdybych tušil, že 100 čísel, 13 knih povede k tomuto a celé to bude pouze o intrikách v rodinách vládnoucích illuminátů a jejich policajtů, to bych se na to vysral od začátku. Myslel jsem, že to povede k něčemu lepšímu. První půlka série mě bavila, ale jak se vytratil kufřík, začala natahovanost, otravnost a komplikovanost, na kterou nejsem zvědavý, já se chci bavit a pokud chci vstřebat genialitu, nestačí mi prostě jenom ohromný spletenec, který je nutno rozmotávat, abyste zjistili, že je uvnitř jen spoustu chlastání, kouření, sexu a zabíjení. Nechci sérii křivdit, určitě je skvělá, ale nebyla pro mě. Jasně, bavil jsem se, Azzarello umí psát, Risso umí kreslit, ale poslední polovinu mě hnalo pouze to zjistit o co jde a ve finále jsem čekal mnohem mnohem víc. Možná, kdyby to bylo o půlku kratší .. Tohle je jeden z nejkomplikovanějších komiksů, co znám a já nejsem trpělivý. Mám dokonce rád složitější věci (Morrison je můj oblíbenec), ale ne ve smyslu, že si to musím přečíst dvakrát, abych se vůbec orientoval v nekonečném kolotoči toho kdo, s kým a proč. Respektive bych si to klidně přečetl po druhý, abych to celý spojil, ale nemám chuť. U většiny postav a dějů mám pachuť toho, že to bylo mnoho povyku pro nic. Postavy toho víc nakecali, než ve skutečnosti provedli. Škoda, že jsem ztratil nadšení.

Spacecore
Spacecore | 15.8.2019 | 100 nábojů #12: Špinavci

Konec série mě rozhodně lehce zklamal. Celé to mohlo být ukončené dřív, ty poslední knihy jsou utahané, složité a bojím se, že mě poslední kniha nepřesvědčí o opaku. Uvidíme, on je celkově problém i ten, že hodnotit jednotlivou knihu nemá naprosto smysl, musí se to brát jako celek a to je jak pozitivní, tak negativní stránka celé série. Nedovedu si představit, jak se musel cítit někdo, kdo si koupil např. jenom tento díl, protože zmatený jsem i já a to to čtu už po dvanácté.

Spacecore
Spacecore | 15.8.2019 | 100 nábojů #11: Začátek konce

Pořád mě ubíjí dezorientace, ale tenhle díl mě bavil víc než předchozí. Já absolutně nepochybuju o tom, že celý příběh je geniální a až si přečtu poslední knihu, dostane mě to, ale číst si neustále dokola dialogy, které znějí sice výborně, ale netušíte o čem jsou, to je už trochu otrava. Každopádně se blížíme do konce a to je dobrá vyhlídka na pořádnou řežbu, která už je třeba.

Delphín
Delphín | 15.8.2019 | Ultimate Spider-Man (časopis) 2015/05

Ne moc záživný příběh s rychlošípáckým koncem. Meh...

Delphín
Delphín | 15.8.2019 | Velkolepý Spider-Man 2010/11

Velkolepý Spider-man byla jediná sešitovka která mě fakt bavila a na kterou budu vždy rád vzpomínat. Za 50 Kč plno akce a srandy a parádně vypsaný osud rodičů Petera Parkera

Delphín
Delphín | 15.8.2019 | Ultimate Spider-Man (časopis) 2015/01

Nuže, kresba je OK ale obecně příběh je takový prazvláštní. Oživí ho Prowler kterého ale Spidey a Power Man zlikvidují během minutky a to bylo podle mě dost na škodu. A to nemluvim o tom že z 30 stran je příběh jenom na 9. A jako sorry za tohle bych 73 Kč opravdu nedal.

Spacecore
Spacecore | 15.8.2019 | 100 nábojů #10: Dekadence

Tak tady poprvé půjdu na pouhé tři hvězdy. Navázal jsem tímto dílem asi po dvou týdnech od přečtení posledního (což je nic v porovnání s čekáním na jednotlivé booky během vydávání) a opravdu mi dalo zabrat se orientovat. Ne že by to byl předtím med, ale tentokrát mě to ani nebavilo dost na to, abych to hodil za hlavu. Bylo to složité, mnoho postav a to, že nechápeme pořád o co komu jde je značně unavující a doufám, že to v dalších dílech půjde lépe.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 14.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Ešte prvé strany, kde vytiahol Batman aj motorovku ma zaujali a dúfal som v dobrú zábavu, ale každou ďalšou stranou som sa bavil menej až to išlo celé na samé dno. Príbehom je to obrovský chaos v ktorom je veľký počet všemožných záporákov a takýto bordel ja rád nemám. Postavy sú všetky nesmrteľné a prežijú úplne všetko a ešte je to aj blbo kreslené. Romitu veru nemusím, ale ten druhý no name kreslič je ešte horší. Jeden z najhoršie kreslených Batmanov, akých som videl a podobne zlý je aj scenárom. Veľmi slabé.

Kazumaki
M Kazumaki | 14.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Výborná sbírka Itóových prapodivností. Některé příběhy jsou víc psycho, jiné spíš nechutné, ale všechny mají neotřelý nápad. Líbilo se mi i využití Tomie v jedné z povídek. Doufám, že u nás její série taky někdy vyjde, četl jsem ji už před nějakou dobou a moc už si toho nepamatuji. Netradiční modelka je docela bizár, ale nejvíc se mi líbily povídky se sny a s hmyzem.
Spokojenost dosáhla sto procent.

karl173
karl173 | 14.8.2019 | DC komiksový komplet #025: Superman / Batman: Supergirl

V porovnání s Nepřátelé státu byl tenhle komiks rozhodně lepší. Příběh je velmi dobře poskládaný a svou přímočarostí je zcela pochopitelný. Moderní přerod Kary Zol-El do Supergirl je za mě příjemné jednohubkové počtení, které má navíc i velmi podařenou mainstreamovou kresbu. Pro mě značka ideál. 4*

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 14.8.2019 | Asterixova dobrodružství #03: Asterix gladiátorem

Môj najobľúbenejší diel Asterixa a celkovo sa jedná o jeden z najvtipnejších komiksov aké kedy vznikli. Veľa príjemného uvoľneného humoru, dobré nápady a smial som sa viackrát nahlas. Padlo mi to veľmi dobre po rokoch znovu.

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Pro Brubakera mam proste slabost a s chuti bych si od nej precetl i nakupni seznam. Jsem hodne zvedavy co bude dal, protoze tech indicii a nezodpovezenych otazek uz je opravdu hodne a zatim ani naznak rozuzleni. Teda, jak znam Brubakera, tak ono tam je, ale proste ho nevidite, kdyz nevite na co mate koukat.
Jestli to ted BBart zarizne, tak tam asi zajedu a nekoho zariznu taky.
90%

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | DC komiksový komplet #069: Superman: Krize karmínového kryptonitu

Temer bez vyhrady souhlasim s Kaylinem. Na me to cele pusobilo tak, ze to ma byt nejaka "pocta" ultrauzvanenym a supernaivnim sedesatkovym komiksum.
50%

Olwen
Olwen | 14.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

...a klidně rychleji. :)

kaylin
kaylin | 14.8.2019 | Mýty #15: Růženka

Kniha "Mýty 15: Růženka" rozhodně ukázala, že série ještě nepatří do starého železa a že má co přinést.

Ricarderon
M Ricarderon | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Taková perlička... Ten druhý příběh je jiná verze, než vyšla sešitově. V sešitech Mechanika mnoho mluvila o pomstě. Tady v té verzi neříká vůbec nic - což zvedá kvalitu příběhu asi o 100 %.:)

Hawwwran
Hawwwran | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Ja si druhou uzil o dost vic nez prvni. Take jsem si vsiml, ze se neco zmenilo a pribeh je lepsi. Treti ted ctu, tak jeste nevim

kaylin
kaylin | 14.8.2019 | DC komiksový komplet #069: Superman: Krize karmínového kryptonitu

Zápletka komiksu "DC komiksový komplet 69: Superman - Krize karmínového kryptonitu" stojí na divném základu červeného kryptonitu, který se jeví jako zbytečností. Ale dobře, Superman přišel o schopnosti, ale místo toho, aby tvůrci ukázali, jak se bez nich obejde, jak svou sílu namíří způsobem, který mu jde, tedy jako reportér, kde nepotřebuje tolik superschopností, chtěli se autoři zaměřit na to, jak strádá. A tak mu vymysleli divné obleky, přidali podivné padouchy, s nimiž se setkal, ale kteří jsou bizarnosti sami o sobě, aby nakonec všechno zapadlo do starých kolejí, i když pravda, se skvělým koncem, jenž je v této knize prezentován. To je světlý bod, u něhož ale víte, že nebude mít dlouhého trvání. A to je skoro škoda. Pak už vás jen čeká příběh o tom, jak Superman zjistil, že mu zelený světélkující kámen vadí. A i to je příběh, který je sakra divný. Ale jemu odpustíte, protož eje fakt starý, v případě hlavního příběhu knihy "DC komiksový komplet 69: Superman - Krize karmínového kryptonitu" ale moc důvodů pro shovívavost neexistuje. Tohle zas tak staré není, ale přesto máte pocit, že se scenáristé plácali v banalitách a divných příběhových kličkách. Jak říkám, dobrých příběhů se Supermanem je jako šafránu. A tohle byl asi jen pepř. A pořádně vyčáchlý.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

No mne prišla druhá Lady Mechanika ešte horšia ako tá prvá a to som si myslel, že to už horšie byť nemôže :)

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Ta limitovana obalka je prave z toho posledniho pribehu, ktery je sice primocary a rychly a od zacatku je jasne, jak to skonci, ale stejne je to jeden z nejlepsich pribehu s Mechanikou.

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Kazumaki: To bohuzel nevim, ale kdyz cekali 1000, tak bych si tipnul ze vydali alespon 1200.

Ale jinak je fakt, ze Thorgal je v cechach proste prokletej, na cemz se samozrejme podili tech x vydavatelu, neskutecne dlouhe rozestupy vydavani a nesehnatelnost starsich dilu. Takova pecka, aby nekdo porad vydaval dotisky a slo sehnat vsechny dily, to zase neni, resp. ctenarska zakladna evidentne neni a nebyla takova, aby to davalo smysl. Ale fakt je, ze je to skoda, protoze ve srovnani s nekterymi angloamerickymi komiksy co u nas za poslednich par let vysly (a evidentne se prodavaji), je Thorgal vyslovena perla.

Fimi
Fimi | 14.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

on to snad BB art vydá celé...vydrž Brťka vydrž, už jen dvě knihy a bude to komplet.

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Tak to je lahudka. Nerikam, ze je to pro kazdeho, ale fakt je, ze Itovi nechybi predstavivost a originalita. Asi dva pribehy mi prisly trochu slabsi, ale jinak hodnotim vysoko. Takovou mangu si dam libit!
90%

cyboy
M cyboy | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Mechanika je jako obvykle vyborna. Jsou to jednoduche pribehy, ale jednoduche tim spravnym zpusobem. A ten posledni pribeh v kombinaci s tou kresbou...
80%

andre
M andre | 14.8.2019 | Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4

Hodnotím přísněji. Asi jsem byl příliš namlsán prvním dílem, tento byl pro mne lehkým zklamáním. Westernovost se kamsi vytratila, což by normálně ani tolik nevadilo, ale já se těšil právě na ni. ... Plus občasné tvrdé střihy - skoky v ději. Nemohl jsem se zbavit pocitu, že se autoři občas prali s tím, aby se vešli do předepsaného počtu stran a je to dost znát. ... Nebýt tak famózního prvního dílu asi bych hodnotil lépe, ale bohužel nemohu. Takže tak.

Kazumaki
M Kazumaki | 14.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

A je známo, jaký byl náklad? Nikde jsem to nenašel.

Ricarderon
M Ricarderon | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Tak snad nezbývá než dodat, že první díl byl prostě fanart, od druhé knihy už si autor vzal k ruce scenáristku, která se taky díl od dílu vylepšuje.

rajot
rajot | 14.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Z pohledu zvenčí, a nemá těch "minimálně 1.000 prodaných kusů" trochu velký voči? Vzhledem k tomu, jaký jsou prodejní čísla jinejch komiksů když to čas od času pronikne ven, tohle číslo mě dost zarazilo teda. Ale třeba mě někdo opraví ... Osobně jsem do toho nešel z podobných důvodů jako Light nebo lantan1, začínat s nějakou sérii od prostředka mi nedává smysl.

Gmork
E Gmork | 14.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Darker: Já patřím k těm fanouškům, kteří mají Thorgala hodně rádi, čili jsem si ho kdysi zkompletoval od polského Egmontu, i ty vedlejší série. To české vydávání by umořilo i vola, takhle už to mám vyřešené. Tuhle českou knihu už jsem si pochopitelně nekoupil.

http://imgup.cz/images/2019/08/14/P1010012.jpg

Fimi
Fimi | 14.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

ta obálka vypadá úžasně..ale bohužel, já snad nedočetl při té vší nudě a balastu ani první knihu, nebo ano, ale druhý den jsem to vše zapomněl....

Kazumaki
M Kazumaki | 14.8.2019 | Star Wars: Vader sestřelen, Věznice povstalců

Lehké déja vu; předchozí knihy mě kvůli tomu možná bavily krapet víc, ale takto sebrané příběhy působí oproti sešitům přece jen výsostně. Málokdy si kupuji komiksy s princeznami na obálce.

mufon
mufon | 14.8.2019 | DC Superhrdinky #01: Zkouškové peklo

Vhodnost je podle vyspělosti dítěte, ale asi tak od sedmi let věku. Horní hranice není.

mufon
mufon | 14.8.2019 | DC Superhrdinky #02: Hity a mýty

Perfektní komiks pro děti, Ale co se na tom líbilo mně, to je že je to legrace i pro dospělé. Ty co znají Sebevražedný oddíl a další dospělejší DC komiksy. Kdo to zná, toho pobaví narážky.

karl173
karl173 | 13.8.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Slabota. Hlavní příběh této knihy, který psal Geoff Johns byl pro mě jeden velký mišmaš ve kterém jsem se prakticky téměř nevyznal. Přiznávám, že jsem pro tuto látku neměl pravděpodobně načteno dostatek materiálu, ale to DCKK neobhajuje. Navíc zde bylo takové velké množství postav, že jsem si prakticky nedokázal s některou z nich vytvořit nějaké pouto. Zkrátka byl to pro mě blázinec.
Kresba také příliš neoslnila. Sice se na to dá v pohodě koukat, ale žádný velký zázrak to není.
Tentokrát jsem si přečetl i retro, které v DCKK už jinak poslední dobou přeskakuji, ale tady jsem vzhledem k většímu počtu stránek a k více času, který jsem měl ve vlaku, udělal výjimku. No a musím konstatovat, že jsem to měl raději přeskočit. Děj je sice narozdíl od modernější části přehlednější, ale jde o takovou blbost, že to snad není ani možný.
Tato kniha byla pro mě jedna z nejhorších co jsem v DCKK doposud četl a sotva si zaslouží 2*

karl173
karl173 | 13.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Teď už název vem čert. Hlavně ať je dobrý obsah.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 13.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

No nevim, balonky ve mne vzbuzuji infantilni narazky, tak nevim nevim, ale jestli to jinak neslo, tak co uz....

Lenny
M Lenny | 13.8.2019 | Vei #01

Příběh moc ničím nezaujal (totožnou zápletku božského turnaje má Brubaker v Iron Fistovi), kresba se mi nelíbila - na drsnej sever je to moc barevný a mangoidní. Všechny postavy vypadaj jako ženský, ledoví obři potom jako navijáci z Avatara.
2,5*

Fimi
Fimi | 13.8.2019 | Ryby - Útok z hlubin

Důvod vzniku těch noh, kdo a proč to sestrojil, původ a účel...

Doppelganger
Doppelganger | 13.8.2019 | Ryby - Útok z hlubin

Fimi: k čemu přesně potřebuješ znát původ a motivaci ryb?

Fimi
Fimi | 13.8.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

No tohle mi hodně připomnělo situaci Alexe Rosse, kde je příběh triviálně debilní a obyčejný, ale všichni stříkaj a rosí se z malby. Mám silný pocit, že zde je to totožné. Příběh je skutečně prosťounký, obyčejný a tuctový, ovšem malba úžasná a dechberoucí. Bohužel ale ne natolik, abych na úkor malby ignoroval příběh. Je to fajn fantasy s monumentálním vizuálem a do další knihy půjdu, ale mě Segrelles rohlíkem neopije.

Fimi
Fimi | 13.8.2019 | Ryby - Útok z hlubin

No, není to Spirála ani Tomie, ale pořád je to ten Ito. Příběh je trochu obyčejný, jak je to vlastně zvykem, ale ta kresba a znázornění bizarností je absolutně odporně úžasná, i když to nejlepší od Ita Ryby jistě nejsou. Když už příběh konečně nabírá spád a nějaké tempo a cítíte posun ke konci a nějakému vysvětlení, příběh bohužel končí a my se o původu ryb, jejich motivaci nedozvíme absolutně nic a to je to hlavní co mě štve a za co dávám bod dolů. Příběhy na konci byly sice zajímavé, ale totálně k ničemu, radši bych ty stránky vyplnil příběhem Ryb.

Scarface
Scarface | 13.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Právě proto, že Shivers čili Chvění bylo použité v anglické verzi, nemohlo být použité v české. Otázka copyrightu. Taky nás to překvapilo, ale dějou se divnější věci.

Fry
A Fry | 13.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů - Nejsem z toho tak nadšený, jako v případě první knihy Kingovy řady, nicméně jako rozjezd nové koncepce celé této Batmanovy áčkové série to myslím funguje dokonale. Je vidět, že Tynion IV má s touto sérií už od začátku velké plány, tudíž představování jednotlivých postav odbyde prakticky jednou větou a spíš než jim, dává v knize prostor armádním záporákům. Plusové body přidávám za odkazy na The Dark Knight Returns a cameo Renee z Gotham Centralu ... Za mě 4*!

krvinka56
krvinka56 | 13.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Dle mého lepší nežli to chvění vždy jsem si vzpoměl na jeden film s červy. A navíc redakce vysvětlila že název Chvění nesmí dát že na to má už někdo práva.

Light
Light | 13.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Ať to začnou vydávat od jedničky, pak dostanou moje prašulky. Nechce se mi začínat 19. dílem série.

Hawwwran
Hawwwran | 13.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Zvláštní, že název knihy si bere název jiného příběhu, než anglická verze. Červená barva textu na coveru mi vadí. Byl bych radši za "Chvění" černým písmem.

Darker
M Darker | 13.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Já jsem rád za každý díl, ať to má jakýkoliv formát. Ale Thorgal je prostě prokletý, ten tu celý nikdy nevyjde. Někteří to chtějí mít v jednom formátu, další to chtějí číst od začátku a skončí u třetího vyprodaného dílu z bývalé Modré Crwe. A ti, co to fakt nevydrželi, tak už to mají doma komplet v polštině nebo jiné jazykové verzi. Ani se těm prodejům nedivím.

Carnage
Carnage | 13.8.2019 | DC komiksový komplet #068: Mezinárodní Liga spravedlnosti, kniha druhá

Slabota ale přesto komiks docela pobavil místama, ale pákrát to bylo už dost na sílu a já jen čekal na další vtip protože jsem věděl že určitě přijde. Přišlo mi že menší ucelenost příběhu jak u první knihy tady byla spíš na škodu.

Norri
M Norri | 12.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

A čemu se diví? Spousta lidí určitě stejně jako já čeká, jestli to tentokrát myslí vážně a nebo to je zase jenom další nekoncepční pokus. Ať ukážou, že to myslí vážně a potom ať začnou počítat.

p3tris
p3tris | 12.8.2019 | Máme holé ruce

Mám rád Zelenýho Raoula, potažmo Štěpána Mareše. Tahle kniha je něco takového, jako "co se do Raoula nevešlo, aneb nástřely nápadů". V každém případě mi připadne, že dnes už by taková sbírka kreseb nevyšla, protože by byla pro většina vydavatelů "za hranou". A, bohužel, některé z vtipů se staly realitou, z čehož až mrazí.

lantan1
lantan1 | 12.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

U mě je třeba ten problém, že jsem se o čtení/sbírání komiksů začal zajímat teprve před 3 roky. Thorgal mě sice zajímá, a tohle bych i koupil. Ale nemám předchozí díly. A vadí mi jak to vycházelo u různých vydavatelů, některé už se nedají sehnat (jsem tak trochu kompletista, pokud tu sérii nemůžu mít celou, tak mě to dost odrazuje).
Kdyby se rozhodli to dělat od jedničky formou těchle omnibusů, to by byla pecka.

Blackmoor
Blackmoor | 12.8.2019 | Zaklínač #03: Prokletí vran

Příběh se táhne v jiném duchu než předešlé dva díly, ale je to svěží odbočka od příšer a temných míst. Někdy i tak koupel a plné břicho na cestě zaklínače je potřeba.

cyboy
M cyboy | 12.8.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Z jednoho nejmenovaneho zdroje - Thorgala se dosud prodalo pry jen nejakych 850 kusu a Egmont s nim pravdepodobne nebude pokracovat, protoze minimalne chteli prodat 1000 kusu. Tak nevim, 150kusu zas neni tolik, mozna kdybychom si to koupili podruhe...

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (paperback)

Stejně špatný jako předchozí díl. Tohle nemá cenu kupovat. I samostatná série Harley Quinn je o dost lepší.

karl173
karl173 | 12.8.2019 | Gotham Central #01: Při výkonu služby

Měl jsem rozepsaný sloh a když jsem ho konečně po všech úpravách chtěl pustit do světa, tak stránka řekla ne. Své dojmy tedy raději shrnu pár slovy.
Na Gotham Central jsem se těšil a měl velká očekávání. Ta se bohužel naplnila jen napůl, jelikož mě první polovina knihy příliš nebavila. Začátek nebyl marný, ale byl krátký a nevyužitý. Brubakerův příběh z noční šichty mi přišel bez šťávy a nudný. Konverzace postav je sice napsaná pěkně, ale tím to končí. Nejlepší byl pro mě příběh od Rucky. Dost za to mohlo nejspíš i to, že to mělo o dva sešity více, než příběh od Brubakera, ale předně se mi více líbil děj. Přišel mi zajímavější, více propletený a postavy mě také bavili více.
Kresba se mi moc nezamlouvala. Je taková nemastná neslaná. Pro kancelářské tlachání je možná dostačující, ale např. Batman a Two- Face jsou nakreslení příšerně.
Jako celek je to stále dobré čtivo především se skvělým nápadem. Ale první díl byl pro mě lehkým zklamáním. Na druhý díl se ale těším a věřím, že bude lepší. S odřenýma ušima 4*.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Horší komiks jsem v životě nečetl. To snad byl i záměr - napsat to, jak nejhůř to jde.
No, prostě je to s*áčka. 10%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí (paperback)

Musím říct, že je to lepší než první dva, ale i tak je to blbost. 35%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #04: Nekonečno (paperback)

Opět se jedná o slabý a dosti špatný komiks. Nicméně tento a předchozí díl je lepší než první dva.
Četl jsem v angličtině. 35%

Fimi
Fimi | 12.8.2019 | Královská krev: Svatokrádežná svatba

Teda tohle mě celkem vzalo. Když už si člověk myslí, jak je Alvar kladná postava, tak se ukáže v tom nejtypičtějším Jodorowském stylu a najednou je tu každej sráč. Incest, brutalita, násilí, sex, vše tu je a do toho naprosto ohromující kresba....zde platí jedno pravidlo, které se potvrdí hned několikrát a sice, že na každou svini se vaří voda a že tu těch sviní je.

Fimi
Fimi | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #04: Nekonečno (Jonáš Ledecký)

jinými slovy počkej si do 2021 a pak začne Liga Snydera...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.8.2019 | Svůdné touhy

Hodnotím zhruba jako předchozí vydání. Místy pěkné erotické malůvky s méně či ještě méně zajímavými zápletkami, které si zítra už nebudu pamatovat, i když někdy mě cosi zaujalo více.Tak třeba paradoxně nerealistická, avšak jakási kubistická kresba Bertranda byla skvostná, byť jsem příběh absolutně nepochopil. Pobavil Varenne a jeho Spartakus nebo Caza a jeho Piknik. Jako nejlepší příběh hodnotím Frémondův O několika létech, tam byl totiž i jakýsi příjemný intelektuální vklad, řekl bych. Zbytek už leda tak na fapilicous představy, si myslím.

Celkový dojem: 60%

Doppelganger
Doppelganger | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #04: Nekonečno (Jonáš Ledecký)

cyboy: vydrž. Rebirthová Justice League je taková všelijaká, ale příště bude kniha o tom, jak se JL střetne s hrdiny, kteří o sobě tvrdí, že jsou jejich potomky z budoucnosti (ta mě osobně dost bavila), a pak dostal sérii na dvě knihy na starost Priest, který ji zase pojal trochu z jiného úhlu, než je obvyklé. A pak Rebirth skončil a po eventu No Justice s JL začal provádět psí kusy Snyder, Tynion, a spol. :)

cyboy
M cyboy | 12.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #04: Nekonečno (Jonáš Ledecký)

O chlup lepsi nez treti kniha, takze uz to neni totalni prusvih, ale porad je to dost slabe a misty to moc nedava smysl. Dalsi dil si hodne rozmyslim.
60%

cyboy
M cyboy | 12.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #078: Alpha Flight

Nebylo by to tak spatne, kdyby se to neutapelo v balastnim textu. Kazdopadne neverim, ze v Marvelu nemaji lepsi pribeh s Alpha Fight.
Tohle "predstavovani" starych komiksu nove generaci mi proste nedava smysl. Davno zapomenuta logika stary/novy pribeh v jedne knize by daval vetsi smysl. Po docteni rozhodne nemam potrebu jit shanet dalsi komiksy s AF.
60%

baatcha
baatcha | 11.8.2019 | Putování s dinosaury

Naprosto famózní kniha a nutnost pro každého milovníka paleontologie. Dostanete tu příběhy, ve kterých se život s dinosaury rozhodně nemazlí. Putování s dinosaury nabízí bohatou škálu dobrodružství, od rozmáchlých eposů až po strhující komorní dramata. Dinosauři tu mluví pomocí myšlenkových bublin a ačkoliv jim autor přičítá určité rozumové schopnosti, nečekejte žádné filozofické disputace. Jejich komentáře ale dávají příběhům úžasnou dynamiku, i když dinosauří osobní jména mi leckde přišla rušivá.

Na manze je vidět, že vznikala v 80. letech minulého století a že prezentuje 30 let staré vědecké poznatky z doby, kdy se pohled na dinosaury začínal radikálně měnit. Po vizuální stránce tu máme sauropody, kteří stále pracně vláčí svůj ocas po zemi, vzpřímené karnosaury, rozcapeného zpomaleného stegosaura a další relikty dávných dob. Zároveň ale příběhy často pracují s faktem, že dinosauři byla rychlá a dynamická zvířata se značnou mozkovou kapacitou. Osmdesátá léta se kromě vzhledu dinosaurů odrazila i na prezentované teorii jejich zániku, která si vypomáhá zjevně nelogickými argumenty, když se na dinosaury dívá jako na omyl přírody.

Výtvarno je ovšem totální bomba! Okej, autor při práci s dinosauří anatomií používá dost volný přístup, ale na druhou stranu je řada jeho zobrazení naprosto famózní. To, co se nám dostává do ruky, je barevná verze téhle mangy, která původně vycházela černobíle, respektive dvojbarevně. A tohle barevné zpracování je naprosto kulervoucí! Za příběh "Hrom a Zobalka" by měl autor dostat nějakou cenu, ovšem tím, co mě přesvědčilo ke koupi komiksu, jsou jeho podmořské scény. Mají totiž tu nejkrásnější sytou modrou, jakou jsem kdy v komiksu viděl. To vše říznuté klasickým komiksovým rastrem, který prozrazuje dobu vzniku mangy a zároveň parádně k výtvarnu sedí. Při kresbě autor často vycházel z klasických předloh a tak tu najdeme ozvěny Zdeňka Buriana, Charlese Knighta i Johna Sibbicka s výjevy, inspirovanými jeho slavnou encyklopedií.

Za mě naprostá spokojenost. Přistupoval jsem ke knížce se skepsí a dočetl ji s nadšením. Ohromně jsem si užil výtvarno i příběhy, které se pohybují někde mezi dokumentem a brutálně krvavým akčním filmem. Jediné, nad čím lehce zvedám obočí, je přepis jména autora (a jeden zanedbatelný překlep v terminologii). Jak jsem pochopil, japonská jména se v češtině píšou foneticky. Když jsou tedy v jednom z příběhů dinosauříci Ičiro a Džiro, proč zůstalo autorovo jméno ve své anglické podobě - Daimurou Kishi?

Fry
A Fry | 11.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham - Nemám k tomu jedinou výtku, jsem nadšený a chci víc takovýchto komorních příběhů. King je zkrátka ve všech ohledech lepší než Snyder, příběh není zbytečně přeplácaný všemožnými wau momenty a z každého sešitu mám po jeho dočtení pocit chtíče po další dávce této série. Gotham a Gotham Girl jsou pak absolutní špičkou celého ledovce a při odkrývání jejich minulosti z toho lze cítit velký fanservis pro dlouhodobé čtenáře. Šestou hvězdu bych byl přidal za Finchovu kresbu ... Za mě 5*!