perak
perak | 27.2.2019 | Vesmírný Usagi

Usagi a Hvězdné války - zdánlivě dvě nesourodá témata zakomponovaná do jednoho příběhu fungují lépe než jsem očekával. Oproti klasickému Usagimu je tu menší důraz na samurajský kodex, příběh je více akčnější, intrikami se nešetří a dojde i na souboje ala laserové meče. Klasického Usagiho mám radši, ale ani toto nebylo špatné.

Norri
M Norri | 26.2.2019 | Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství

Je to skvělé! Krásná přehlídka českých tvůrců. Mrzí mě, že jsem tam některé autory nenašel. V tomhle ohledu té knize špetka k dokonalosti schází. Nové příběhy mají vrchovatě humoru, ale přitom jsou stále poctou Rychlým šípům. Hodně mě to bavilo - hlavně první půlka knihy. Jsem rád, že jsem si napřed koupil a přečetl kompletní vydání Rychlých šípu a zopakoval si Záhadu hlavolamu a Stínadla se bouří. Bez toho by mi scházel kontext užil bych si sotva polovinu zábavy.

mearez
mearez | 26.2.2019 | Lucifer #01: Ďábel vchází do dveří (2. vydání)

Přesně ta, jak se mi nelíbil Sandman, tak se mi paradoxně líbí Lucifer. Vždycky mě kouzelná stránka populárních univerz velice přitahovala a Lucifer neni vyjímka. Mike Carey tady servíruje celkem zajímavou podívanou, která mě fakt zaujala, což jsem upřímně ani nečekal.
Otvírak je série Sandman Presents: Lucifer, kteru už jsem četl tak tři čtvrtě roku zpět a moc jsem si na ní nevzpomínal, ovšem vim, že se mi celkem líbila. Tady se nic nezměnilo a stále se jedná o velice kvalitní úvod do samostatné série této postavy, který je doplněn o překrásnou kresbu, a celkem mě mrzelo, že stejný kreslíř nekreslil i zbytek knihy.
Druhá část knihy je už začátek hlavní série Lucifer, která už se mi nelíbila tolik jako první část knihy, ale stále se jedná o kvalitní kousek, ve které mi trošku vadila Karlova linka, která byla místy zdlouhavá a nudná, naštěstí jí tam moc nebylo, takže příběh měl i přes svoji ukecanost celkem tempo. Kresba se oproti začátku knihy zhoršila, ovšem taky nebyla špatná, ale místy je trošku odfláknutá. Poslední sešit byl fajn zakončení, na kterém se mi nejvíce líbilo, jak rozšiřuje svět magie v univerzu Sandmana (které moc neznám) a zakončení sešitu je fakt dobrý, ovšem nejedná se o nějáký terno. Kresba se mi moc nelíbila, byla taková minimalistická, autorovi se moc nepovedly obličeje a barvy byly takové mdlé.
Vzato kolem a kolem, Lucifer se mi líbil mnohem víc než Sandman. Jedná se o fajn počin, ovšem taky to není nějáké převratné dílo. Komiks místy i překvapí, ale je předvídatelý a místy je tam trošku víc textu než by bylo vhodné. Ale kniha mě bavila a asi si v nějáké dohledné době snad přečtu další díl. Za mě 4*.

cyboy
M cyboy | 26.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing

Prakticky naprosty souhlas s Carnagem. Ja bych vynechal dva posledni sesity. Predposledni je fakt blbina a posledni uz jednou vysel. Prvnich sest sesitu se celkem dobre cte a je to holt poplatne dobe a ani tehdy to nebylo na Nobelovu cenu za literatruru.
60%

SHORTY
SHORTY | 26.2.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta C)

Jsem fanoušek Conana, takže byl pro mě tento komiks jasná "must have" záležitost. Už v knihkupectví jsem narazil na první problém a to volby obálky, jelikož komiks u nás vydalo Argo se třemi různými obálkami. Rozhodoval jsem se mezi zelenou a červenou. Nakonec jsem vybral tu zelenou, kde je Conan v pralese. Ta s hadem se mi moc nelíbila a nakonec i samotná povídka k této obálce byla nejhůře zpracovaná. Abych se zase moc nerozepisoval, tak po příběhové stránce komiksy v podstatě přesně kopírují povídky od Roberta E. Howarda. Liší se pak od sebe zejména po grafické stránce. Například je zajímavé jak se každý ilustrátor popral s podobou Conana. Velice zajímavý je například moderní look Conana v třetím příběhu. První příběh jsem si moc užil, krásně kreslený, velice zajímavě kolorovaný, prostě příběh s Conanem jak má být. Zahrnuje krásné ženy, mocné kouzelníky, velké bitvy atd. Na druhý příběh jsem se těšil asi nejvíc a byl pro mě jedním velkým zklamáním. Ta kresba se prostě ke Conanovi nehodí, hrozně to vypadalo dětinsky a jedním slovem divně....na konci je například smutná scéna s Belit a je to možná nejlepší obrázek z celého tohoto příběhu, ale zároveň za mě důkaz proč to nefunguje....celou dobu je to kresleno jak pro děti a pak je touto kresbou vyobrazena opravdu drsná scéna. Vlastně si říkám, že je to jako kdybych četl čtyřlístek, samá pohodička a pan najednou Fifinku přejelo auto. Navíc i po scénáristické stránce šlo z příběhu vytěžit více emocí. Třetí příběh je opět parádní, krásně kreslený, příběh odsípá. Potěší na konci bonus v podobě informací, kdy který příběh z pera Roberta E. Howarda originálně vyšel. Samotné provedení knížky - obal, papír, velikost, vůně :-) na jedničku.

Carnage
Carnage | 26.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #066: Thing

Na tuhle dobu bych očekával dost ukecaný komiks ale naštěstí Thing není hrdina mnoha slov a dokonce příběh docela dobře odsýpá. Poslední sešit bych klidně úplně vynechal z knihy nebo dal na začátek ten je vlastně jedinej kde Thing řeší svůj vzhled a celkově to kazí tempo předchozích sešitů a navíc už ten sešit vyšel u nás v některých F4 UKK mam pocit. Jinak průměrná kniha která nenudí ale ani ničím extra nenadchne.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.2.2019 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Jak si čtu tu oficiální anotaci... to píše někdo po lobotomii? :)) Pardon! Po lobotomii!

willis
willis | 25.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #006: Captain America

Že jsou scénáře špatné budiž, ale že se Cap musí živit jako ilustrátor aby měl na nájem a do rána něco smolí aby stihnul uzávěrku, to už je hodně wtf.

J.Connor
M J.Connor | 25.2.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta A)

Netušil jsem, že vyčůranost zavelela ke třem obálkám a bohužel si koupil zrovna tu nejošklivější. Byť jsem přečetl kompletního Howarda a většinu toho, co vyšlo v ČR komiksově, návrat do známých vod mi vůbec nevadil, naopak, první a třetí povídka jsou krásně zpracované po všech stránkách a opravdu jsem si je užil. Problém je ale ta prostřední. Nevadí mi odklon od tradičního znázornění hrdinů a nemyslím, že má každý jen kopírovat Buscemu, to bych si to ani nekoupil a nechválil 1. a 3. kus, ale ten 2. je vizuálně skutečně nepovedený. Chápu, že laické vnímání grafiky je subjektivní disciplína, ale tady je problém, že zpracování je infantilní a vůbec se k příběhu a obecně ke Conanovi nehodí. Nedaří se díky tomu vykreslit temnou a fatální atmosféru jedné z nejznámějších Howardových story, pro českého fanouška o to zásadnější, že příběhy s Belit vydával kdysi Semic. Takže jednu dolu, ale jinak krásný book se vším všudy včetně doslovu.

J.Connor
M J.Connor | 25.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #052: Cloak a Dagger

Sérii NHM nekupuju a k téhle knize mě přivedla, jako jistě mnohé pamětníky, nostalgie z počátku 90. let, kdy C&D vydával Semic v sešitech Spider-man. A paměť neklamala, v dětství mi jejich příběhy byly až nepříjemné a je to skutečně poněkud dospělejší čtení, minimálně v rámci Marvelu temné, místy až špinavé. Přesně takový New York, který je znám z Taxi drivera, Půlnočního kovboje a jiných filmových skvostů té doby. Odpadky na ulicích, nuzné bytovky, pasáci, děvky, dealeři, úchyláci a světlo a dobro nemá šanci, možná snad jen v podobě psychopatického vigilanta, který se vlastně záhy stává tím, proti čemu bojuje. Byť by takovému příběhu slušela větší katarze a vyvrcholení a tohle jde spíše klasicky do nikam v zájmu pokračování série, dám nakonec plný počet, v rámci "žánru" si to rozhodně zaslouží.

karl173
karl173 | 25.2.2019 | Usagi Yojimbo #07: Genův příběh

Zpočátku to vypadalo jako slabší kousek a říkal jsem si, že mě asi tahle série přestává bavit, ale druhá polovina mě přesvědčila že má Usagi stále co nabídnout. A celkově kniha není vyloženě nijak špatná. Stále je to dobře odvedený kousek komiksu, ale zkrátka Usagi svým mírným posouváním hlavního děje dokáže po několika dílech občas už i nudit. Naštěstí mu ale pak stačí i jeden či dvě povídky, aby jste byli opět v rauši. Tentokrát pro mě tedy mírně slabší, byť stále dobré. A především konec navnadil na pokračování. 75%

disclose
disclose | 25.2.2019 | Vei #01

Parádní přiběh ale Karla Johnssona at praští thor kladivem do palice za tu transvestiti kresbu.....

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.2.2019 | Nestor Burma: Mlha na mostě Tolbiac

"Vaše knihy mě nikdy nezaujaly. Musím se dokonce přiznat, že se mi nelíbily."

Aneb Tardi o Maletovi upřímně a asi trefně. Anarchistické prostředí, ze kterých se stejně a klasicky vyklubají kapitalisti a darebáci, Paříž 50. let, cigáro po sexu v posteli... Je to fajnové, ale celkově to je vskutku trochu nudný detektivní brak. Takový "Tintin pro dospělé", jen to není přes tu snahu tak vtipné. A ti, co se snažili doplnit české texty do kresby, se na to měli raději vykašlat, fujky.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.2.2019 | All Star Western #03: Černý diamant (paperback)

Dějová linie s Jekyllem a Hydem i kresba mě docela bavila, postavu Jonaha Hexe mám rád, ovšem indiánský závěr byl dost nudný.

Celkový dojem: 60%

trudoš
trudoš | 25.2.2019 | Vei #01

Tak tohle jsem si skutečně užil. Mám slabost pro severské legendy a zároveň se nebráním tvůrčím nápadům, jak celou věc pojmout jinak. A švédská spisovatelka Sara B. Elfgrenová se s tím skutečně nepáře. Rovnou spatra rozehrává originální hrdinskou fantasy, přičemž se jí sympaticky dlouho daří vyprávění držet v linii neodhadnutelného vývoje. Pouze ke konci, když dojde na gladiátorské zápasy, začnou být události krapet stereotypní, čistě proto, že se dějové možnosti zúží na prosté rubání jedněch s druhými. Ale i to ke Skandinávii neodmyslitelně patří.
Co mě však naprosto okouzlilo, je nápadité univerzum, ve kterém obři pěstují maličké lidičky, aby za ně bojovali, a Ásové podvádějí při každé příležitosti, protože jsou to jednoduše bohové. Drobné výhrady bych měl pouze ke kresbě Karla Johnssona, protože komiksu by dle mě slušela temnější, méně barevná rovina. Nemluvě o tom, že většina důležitých mužských postav má nepochopitelně ženské rysy. Lokiho chápu, ale u Dalea mi to vysloveně vadilo.

ertefol
ertefol | 25.2.2019 | Fax ze Sarajeva - Příběh o přežití

Perfektní a silný příběh protkaný spoustou detailů a lidských emocí, jež je zároveň úžasně nakreslený. Jsem strašně rád, že komiks vyšel v ČR a že jsem měl možnost si jej přečíst - ukazuje, jak komiksové médium umí i vážné příběhy. Vážně jsem moc vděčný za tenhle "jeden příběh ze Sarajeva", který mi trochu dokresluje pro mě už trochu nepředstavitelný konflikt na Balkáně (po němž ale dodnes zůstaly stopy).

ertefol
ertefol | 25.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #018: New X-Men: G jako Genocida

Na G jako Genocida jsem se hodně těšil, ale příběhově je to... přinejmenším zvláštní. Příběh pádí až moc kupředu, každou chvíli se zaměřuje na něco jiného a podivně tak kouskuje jinak docela zajímavou myšlenku. O nějaké poselství tady nicméně nejde, jde jenom o akci bez hlubšího podtextu a s kresbou, která mi ne úplně sedla. Větší smysl pak komiks dostává společně s Impériem, jež doporučuji nevynechat.

ertefol
ertefol | 25.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #064: Marvel Knights - Spider-man: Jed

Logicky pokračování příběhu Dolů mezi mrtvé, které nelogicky v UKK postrádá závěr. A je to škoda, protože příběh sám o sobě je velmi dobrý, jen mu škodí ono otevřené zakončení. Takhle je to jen fajn dialogové zpomalení před velkými bitvami, které ukazuje obrovský potenciál vyvrcholení příběhu - které si ale budu muset sehnat jinde. Bez této výtky jde o skvělou "střední" část dějové linky, jež je opět výborně nakreslená i napsaná.

ertefol
ertefol | 25.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #063: Marvel Knights Spider-Man: Dolů mezi mrtvé

Pěkné tempo vyprávění, další navázání na myšlenku "když jsem superhrdina, můžu chránit ty, které miluji" a celkově solidní příběh i dobré hlášky. Vedle toho ale i solidní atmosféra zmaru, výborné souboje a parádní kresba.

Ter
Ter | 24.2.2019 | Mjöllni

Famózna kresba. Perfektný príbeh. Kam sa na toto hrabe Marvel so svojimi výkalmi ... (?)

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 24.2.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Príbehom o zraniteľnosti samotného Boha ma to na pár strán zaujalo, ale veľké množstvo zbytočných postáv v tom spravilo bordel a nepáčili sa mi ani použité farby. Nebavil som sa.

S4TW
S4TW | 24.2.2019 | DC komiksový komplet #028: JLA: Hřebík

Čím víc mám načteno v superhrdinské žánru, tím méně mě baví tyhle mega superhrdinské crossovery. Často je to přeplácené, nepřehledné, se slabým příběhem. No, Davisovi se to naopak povedlo. Nehraje si to sice na nic jiného, než je klasický superhrdinský crossover z alternativního vesmíru, ale je to prostě zábavné, docela dost dobře přehledné, má to spád, skvělou akci a vcelku i velmi slušný příběh (teda konec mě opět trochu zklamal, ale jen trochu). V příběhu jsem se neztrácel, nepřišlo mi, že bych měl větší problém s velkým množstvím postav a celé to mělo hlavu a patu. Prostě slušná jízda z alternativní reality, jen bych se nebál na tu alternativu i víc přitlačit (především koncem si to na můj vkus autor trochu usnadnil). Kresba je slabší, ta mě teda hodně nebavila, hrozná tuctovka, strašně přesvětlené a takové až moc veseloučké barvičky (což je nejspíš problém doby, ze které příběh je). Jo a tenhle book má i super retro sešit, který mě hodně bavil, takže celkově jsem byl velmi spokojený, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybělo.

karl173
karl173 | 24.2.2019 | Kick-Ass: Nářez - Zabijačka

Trošku těžší čtení. Ne že by tenhle díl byl těžší na čtení, ale troubení oslavných písní, které zněli po celém baráku mi trochu to čtení ztížili. Když se vám totiž zažere do hlavy oslavná hudba a v té samé chvíli Zabijačka kydlí jednoho mafiána za druhým, tak to působí ještě více parodicky než tato série jinak svým způsobem je. Vždyť kdo by si chtěl hrát na Batmana a přitom chtěl pozabíjet x lidí. Jenže v této sérii je možné všechno, tak vlastně proč ne. Protože to co se v tomto komiksu zase událo za věci nebo spíše zvěrstva, to je opravdu něco. Všechnu tu krvelačnou řež jsem si opět naprosto užíval a je krásně vidět jak Romita taky. Už jsem to psal a napíšu to znova. Tohle je prostě Romita ve své životní formě a ti kdo ho stále nemůžou vystát mu musí alespoň zde přijít na chuť. Příběhově se jedná spíše jen o doplňující příběh, který ale má určitě své místo. Ale přesto by se svým způsobem dal vynechat. Což je věc kvůli které nemohu hodnotit jako v předešlých dílech. Je to stále dobré, ale zkrátka něco tomu chybělo. 80%
PS: Tato kniha má tu výhodu, že se může přečíst v podstatě kdykoliv. Kdo chce chronologii ať si tohle dá po prvnímu dílu, komu je to jedno, může si to přečíst kdy se mu bude chtít.

mearez
mearez | 24.2.2019 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Tak jsem se tenhle víkend vrhnul na komiksové resty. A náhoda tomu pomohla a přečetl jsem si hned za sebou dva komiksy (Watchmen a Black Hammer), které se snaží prakticky oto stejné; dekonstruovat superhrdinský žánr a napsat parodii na naše oblíbené superhrdiny. Jednomu se to povedlo. Ten druhý působí spíše jako by ho napsal (což i později v bonusovém materiálu přiznává i sám Lemire) jen fanda superhrdinů.
Nemůžu tomuto komiksu odepřít uměleckou hodnotu. Nejvíce v se mi z komiksu líbil marťan, jehož jméno si stále nemůžu zapamatovat a myslim si, že ta postava má velký potenciál. Ovšem Lemire si tu hraje s dost nebezpečnou hračkou. Hned v prvním sešitu se začnete ptát na otázky, v druhém přibudou, ale ty staré stále zůstanou nezodpovězené. Takže vlastně tahle knoha působí jen jako taková ukázka světa, vekterém se bude série odehrávat, Lemire nás seznámí s postavami, které budou figurovat v příběhu po zbytek série. Některé jsou zajímavé, některé ne. Zlatuška je hodně dobře zpracovaná postava, a i přes to, že podobnost se Shazamem nebo starým Captainem Marvel je hned na první pohled jasná, tak se odlišuje celkem dobrým nápadem, který bych asi neměl prozrazovat. Marťan je jedna z těch postav, které sice nejsou na první pohled zajímavé, ale jeho origin je stále otevřený a v budoucnu věřím, že se s touto postavou bude dál pracovat. Valda je naprosto, ale neskutečně očividná napodobenina Captaina Americy se vším všudy. Napodobenina říkám proto, že není vůbec, ale vůbec zajímavá. Vážka je celkem zajímavá postava, ale zase, bije tu do očí podobnost s různými již populárními postavami. Obecně se mi formát vztahovek nelíbí a nepřijde mi, že by tato kniha měla nějáký děj, spíš je to o vztazích mezi postavami. No a obecně tam moc nevidim nějákou parodii na mainstream, spíš nepovedený pokus o vtip nebo o parodii.
Kresba byla neskutečně ošklivá. Nemůžu si pomoct, ale tady fakt buď postavy vypadaly jako stromy, nebo jako prasata.
Já tyhle nekončící vztahovky nemám rád. To se taky odrazilo na mém hodnocení. Neberu vám to, a asi i chápu, proč se vám všem tento komiks líbí, ale mě nenadchl, i přes to, že jsem od něj nic nečekal. Za mě 3*.

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 24.2.2019 | Sunstone #01

chytlavě napsané, ale ..nejsem cílovka; všechny ty životní prohry, vítězství, citová vyhoření i vzplanutí, kloužou jen velmi jemně, po povrchu, realitu, holky sdílejí, přímo medovou (!) žádné drámo ..i když, dlužno dodat, že odstínů vzrušení, je tady mnohem víc, než šedi v tajném pokoji, pana Greye (jestli to stačí, nevím:)

Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Čarodějova nevěsta #06

Na tenhle díl jsem zaregistrovala trochu horší reakce, tak jsem čekala velký propad zpět, ale ten se tedy úplně nekonal. Jo, je to slabší než minulý díl, to rozhodně, ale oproti některým dílům předtím mi to pořád přišlo lepší (možná jsem ovlivněná tím, že mám zároveň rozečtenou beletrii, která mě totálně štve a nebaví, nevím).

První polovina dílu byla taková vánočně naladěná a prostě milá a příjemná, dokonce obohacená o mírnou moralistickou vložku. Musím říct, že v kontextu příběhu mě opravdu rozesmála otázka: „Jaké je to brát drogy? Je to fajn?" Ačkoli to asi nebyl její účel.
V druhé polovině poté linka o hledání chlapce, který zmizel ze vzpomínek rodičů, i ta se mi líbila. Chválím použití principu výměny něco za něco, který známe již z Alchymisty. A opravdu mě potěšil návrat k motivu liščí kůže, který se objevil o 2 volume zpět a byl ihned zašlapán. Tohle provázání se mi líbilo.

Čise působila tak nějak uceleněji a je mi teď mnohem příjemnější než na začátku série, stále ale nepřicházím na chuť jejímu vztahu k Eliasovi, stále mi přijde, že by se víc hodilo, kdyby měli takový ten vztah typu otec - dcera. Svět, kresba i obálka zůstávají pořád úžasné samozřejmě.

Viděla bych to tak na pomezí 3-4 hvězdy, doufám, že se nějakým dalších propojení a návazností (jako s tou kůží) dočkáme i v budoucnu.

Norri
M Norri | 24.2.2019 | Arnal a dva dračí zuby & jiné příběhy

Arnal prasáckým vybavením nic nezískal, ale hodně ztratil. Jedna stránka byla dokonce otočena a došlo k lehké změně jejího obsahu - úplně zbytečně. Krátké povídky, které Arnala doplňují, mě nezaujaly scénářem ani kresbou (možná kvůli tomu koloringu). Je mi líto, že musím knihu hodnotit takto nízko, a nemůže ani Arnal a ani Saudek. Původní Arnal je geniální.

Norri
M Norri | 24.2.2019 | 3x Kája Saudek

Moje první “erotika” a “dospělácký” komiks. Bylo mi 12, když jsem si to koupil v trafice a potom jsem tím listoval stále dokola. Všechny tři příběhy nejsou nijak komplikované, ale mají zajímavý nápad. Nutnost zakomponovat do nich speleologii je dnes už úsměvná. Legendu z těchto příběhů dělá až Kájova kresba. Příběh “Po stopách sněžného muže” mě nikdy moc nebral a je to tak i dnes. “Peruánský deník” zaujme hlavně mimozemskou technikou a Kájovým ztvárněním čerpání geotermální energie. “Arnal” je dokonalost sama. Humor, a to ve scénáři i v kresbě, s jakým je zde podán postapokaliptický svět, je kouzelný. Snad se někdy dočkám důstojného znovu vydání těchto příběhů.

Norri
M Norri | 24.2.2019 | Záhada hlavolamu/Stínadla se bouří

Tak tenhle návrat byl fajn. U tohoto u mě zafungovala nostalgie a taky si myslím, že delší příběh sedí Rychlým šípům více než jednostránkové díly seriálu. Tady vynikne vyprávění více, než v těch kraťasech plných poučování a moralizování. Navíc Stínadla prostě mají své kouzlo. Ale abych jenom nechválil - textu je tam hrozně moc a ve Stínadla se bouří jsem měl občas pocit, jako kdybych přeskočil několik panelů.

karl173
karl173 | 24.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Slušná týmovka, která je především parádně nakreslená. Bohužel nedokáže se vyhnout jistým žánrovým klišé a nabízí tolik postav ( pro mě mnoha neznámých ), které děj nedokáže zkrátka utáhnout. Přesto to ale je po nějakém čase kdy si to konečně sedne celkem slušná jízda, kde se autor snaží rozbít jisté mantinely pokouší se tým supráků dohnat na samí okraj. V něčem se to povedlo, v něčem zase moc ne. Každopádně jedná se určitě u slušný mainstream, ale k dokonalosti to mělo dost chyb. 60%

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 24.2.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Scarface - tak to rád čítam! Nemám totiž v láske, keď sa príbeh dlho nikam neposúva a to je vlastne aj jediný mínus Skalpov, že sa to tam občas až zbytočne naťahovalo, ale je to tak výnimočne dobre napísané, že mi to až tak nevadilo :) Tak som zvedavý na druhú časť série Zaslíbená Země Nezemě, rozbehlo sa to naozaj kvalitne a má to podla mňa u nás veľkú šancu na post najpredávanejšej série za rok 2019.

mearez
mearez | 24.2.2019 | Watchmen - Strážci (2. vydání)

Tonhle komiks je jeden z těch, kterým jsem se dlouho vyhýbal. A vzhledem k tomu, že se mi nelíbily komiksy, které mají vysoké hodnocení, tak jsem byl dost skeptický ohledně Watchmenů. A tak mě tedy nakonec komiks Watchmen překvapil.
Asi tu neřeknu nic, co by nebylo napsáno přede mnou. Jestli se jedná o nejlepší komiks, co kdy vyšel? Nevím. Jestli je tento komiks v mých top komiksech? Ne. Ale tenhle komiks je sakra kvalitní. Nejvíc z celého komiksu mě dostaly fiktivní publikace. Ovšem ne všechny. Podle mě je třeba článek/kapitola o sovách naprosto k ničemu a stejně tak rozhovor s Ozymandiasem. Oproti tomu třeba kniha prvního Sůvy nebo Doctor Manhattan: Superschopnosti a Supervelmoci naprosto skvělá vyprávěcí technika, prootže místo toho, aby Moore napsal všechno o světě Watchmenů do dialogů mezi superhrdiny, tak využije těchto fiktivních publikací, aby nás seznámil se světem, historií postav a charakterem postav, aby měl potom v komiksu víc místa na příběh. Nejvíc se mi ale líbí asi největší prkotina, kterou bych mohl vytáhnou a se kterou neumějí superhero komiksy pořádně pracovat dodnes; dopad superherdinů na svět. Ať už to jsou nové technologie vynalezené díky Doktoru Manhattanovi, vítězství Vietnamské války nebo i třeba vědecké publikace na toto téma a obecně propracovanost celého tohoto světa je naprosto úžasná. A i kdyby se to z prvu nezdálo, tak tenhle komiks dává perfektní smysl, vše do sebe zapadá. Krásně ukazuje, že superhrdinové s můžou stát alkoholiky nebo šílenci (nebo už šílenci dávno jsou). A ve všem tom je zamíchaná spousta otázek, komentářů na společnost, lidi samotné a hlavně na superhrdiny.
Oproti tomu (a nejsem sám) mě štvala linka afroameričana, co si čte komiks o pirátech. Chápu, proč tam Moore zasadil linku prodavače z novinového stánku, ale nechápu, k čemu tam autor cpal výňatky z komiksu.
Kresba je v tomto komiksu neskutečná! Ale hlavně barvy. Kresba sice na pár panelech uchází, ale barvy jsou neskutečně kvalitně provedené úplně všude. Každá část příběhu je stylizovaná do určitého odstínu, což se mi neskutečně líbilo. A vesměs je tam i pár panelů, na které bych se mohl dívat celý den a které jsou překrásně nakreslené.
Asi z mého komentáře muselo vyplynout, jaké hodnoovení tomuto komiksu dávám. A myslím si, že oprávněně, protože tenhle komiks je minimálně přelomový. Ale radši nebudu číst Doomsday Clock. Za mě 5*.

Mitsuko
Mitsuko | 24.2.2019 | Útok titánů #18

Tenhle díl se mi moc líbil, ani jsem si nevšimla. jak rychle mi stránky mizely pod rukama. Byl protkaný emocemi, sentimentem a ještě k tomu se nám konečně odhaluje něco z minulosti Erenova otce, na což čekáme velmi velmi dlouho. Cesta ke Zdi Maria s sebou nese také vzpomínky na události prvních dílů, díky kterým jsem se dokázala dobře vžít do pocitů postav. Atmosféra celého volume je velmi vážná, i čtenář z něj může cítit, že se blíží opravdu důležitý moment pro všechny hrdiny příběhu, zároveň ovšem autor našel i možnost, jak příběh obohatit o vtipnou složku v podobě Sashiny euforie z masa. A ten konec...v příštím volume se opravdu máme na co těšit. Navíc obálka opět skvělá. Prostě nemám co vytknout.

Scarface
Scarface | 24.2.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Radek Blacksad: Nechci moc prozrazovat, ale jednou z věcí, která nás na téhle sérii zaujala, je to, že moc na místě nepřešlapuje.

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 23.2.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Prvý diel zaujal a vlastne ma aj celkom milo prekvapil. Ukázal veľký potenciál do budúcna, ale bojím sa toho, že budú nasledujúce časti príliš prešlapovať na jednom mieste a príbeh sa veľmi posúvať nebude. Uvidíme.

+ Plusy +
Príbeh zaujme, viaceré scény majú príjemne hororovú atmosféru, dobre dávkované odhalenia/prekvapenia/tajnosti

- Mínusy -
Kladné postavy zatiaľ výraznejšie nezaujali a sú dosť zameniteľné, kresba je občas až zbytočne detská/jednoduchá

Norri
M Norri | 23.2.2019 | Rychlé šípy (4. kompletní vydání)

K Rychlým šípům mě nepoutá žádná nostalgie. V dětství jsem se potkal jenom s komiksem Záhada hlavolamu a Stínadla se bouří, ale tohle mě minulo. A bez té nostalgie, či dětského věku, to prostě nefunguje. Alespoň u mě ne. Ale rozumím tomu, že to malé kluky může pořád bavit. Je tam dobrodružství, je tam osvěta, je tam “dobro” a vzhledem k době, kdy to vzniklo, je to úžasně nakreslené. Je ale pravda, že pár jejich dobrodružství bavilo i mě a trošku jsem jim ty jejich výpravy záviděl. Některé jejich dobrodružství mi připomínaly moje zážitky z dětství. Oceňuji také to, že jsou ty příběhy svým způsobem také výletem do historie. Ukazují, jak se tenkrát žilo očima dětí - to mě asi bavilo nejvic. Trošku mě naopak štvalo pár ideologicky zabarvených dílů a taky ty díly, kdy měly Rychlé šípy neodbytnou potřebu montovat se někomu do života. A taky tam je nečekaně hodně mrtvol :-D

karl173
karl173 | 23.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Tenhle díl může být pro mnohé už slabým odvarem prvních dílů a nebo jen zmateným kouskem. A ano, ten kdo k této postavě nahlížel jako k humorné prvoplánové postavě poblázněný Deadpool horečkou, už ho možná postava přestala bavit. Mě ale baví pořád a doceňuji snahu autorů jí neustále někam posouvat. Deadpool nemusí za každou cenu v každém díle jen pořád hláškovat. Pro mě osobně by to bylo spíš horší. Co se týče té zmatenosti, která má za důvod to, že u nás nevyšlo vše co se v tomto díle řeší, tak mne osobně vše i tak stačilo a dávalo smysl. Nepřišlo mi zkrátka, že abych se bavil, potřeboval bych dovysvětlující sešity. Takže za mě ok, a byť se nejedná o kdovíjakou průlomovou zápletku, tak především její druhá polovina mě bavila. A na závěr grakovací speciál. Ten mě vyloženě nadchl. Za mě tedy další pohodový Deadpool. 70%

JohnyG
JohnyG | 23.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Ze začátku jsem měl z pomalejšího a upovídanějšího rozjezdu obavu, ale nakonec to bylo celkem akční a druhá půlka odsýpala. Black Manta je sympaticky sebevědomý záporák, ovšem Arthur je správňák, trochu nudař a pro suchozemce jen rybofilní outsider, k němuž tak lze spíš cítit soucit než obdiv. Bod plus Abnettovi za ironizující vystihnutí Američanů a jejich diplomacie z pozice síly. Vůbec scénář je poměrně slušný. Co naopak počítám k mínusu je poručík Joanna Stubbsová se svým neustálým "Tě pic" a hlavně to, jak po sobě naoko Aquáč a Manta tvrdě jdou, když pak ale mají šanci skutečně to s tím druhým skoncovat, tak vycouvou - jako štěkající čivavy. Kresba mainstream (jak jinak), ale barvy jsou děsně křiklavé. Dohromady lepší průměr s hrdinou, který mě nějak zvlášť nezaujal.

Lenny
M Lenny | 23.2.2019 | Mickey na Dunaji

Tak v LK už je to za 29 Kč.
2 český rodiny jedou v létě 1968 do Rumunska, aby je přepadly srpnový události.
Scénář je někde na úrovni fanzinu, vůbec neví, co chce vyprávět. Postavy jsou strašně jednoduché, druhá rodina má minimum prostoru a děj je až příliš zkratkovitý, aby něco sdělil. 64 stran o ničem, druhá hvězda za docela zajímavou kresbu.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 22.2.2019 | Morgavsa a Morgana: Dračí chůvy

Jo, to vypadá fakt pěkně.

ClimbVibe
M ClimbVibe | 22.2.2019 | Jirka #34

Jejky, Jirkovi se už dělá bříško!

MrKulda
MrKulda | 22.2.2019 | Tokijský ghúl #13

Po dlouhé době mě Ghoul bavil. Protože i přesto, jak vás všichni málem umlátí do bezvědomí po zjištění, že vám anime verze nepřipadá tak špatná, a cpou vám mangu za každou cenu, poslední díly to bylo fakt meh. Nepřehledná teen rubačka o hovně... ok, oproti anime to jakž takž alespoň dává smysl... ale jak říkám, od nějakého devátého svazku pěkná bída.
A proto jsem rád, že alespoň ty poslední dva finální svazky jde kvalita opět nahoru. Ono se to vpodstatě nese úplně ve stejném duchu jako všechny poslední svazky. Ale má to styl, který jsem si naposledy užíval v osmém svazku. Postavy a jejich hlášky nejsou trapné (nebo rozhodně ne tak jako předtím), vizuální stránka je taky jedna z nejlepších v sérii, a prostě to bavilo. Už se těším na :re, které si rozhodně zaslouží dát šanci. Tak už jenom ať je ten poslední, 14. svazek alespoň v podobné kvalitě jako tento, a Tokyo Ghoul se mohl uzavřít s úctou.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 22.2.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Tak tohle byla slabota. Doslova a do písmene to vystihuje pojem nadstavená vata. Jednička byla na své poměry a v rámci vydavatelských limitů skvělá a naprosto bezkonkurenční. Tajně jsem doufal, že se tvůrci budou snažit to pojmout nějak v duchu kvalit jedničky, ale paradoxně jeli na stejné vlně a přichystali nám fakt smysl pobírající volovinu. Naprosto účelové. Fajn Donatello se spletl a udělal chybu, ok... ale Bane jakoby na to čekal a hned mu vše hrálo do karet. Do toho se to celé točí jenom kolem Banea. Postavy nerostou a nevyvíjí se. Název se jmenuje Batman / Želvy Ninja - kde je Batman? Ten tam vlastně ani být nemusel. Spíš by se to mělo jmenovat Želvy Ninja vs. DC Universe. Kresba je pořád skvělá a čím dál víc mi připomíná ty první želvy od Eastmana, ale už ty kolorované. Je tam jakási paralela, podobnost apod. Jenže to vše nelze vyměnit za to, že příběh je vlastně tuctový až to bolí. To vše ale lze ještě nějak překousnout, kdyby tam nebyly tak stupidní dialogy. Už dlouho jsem neviděl v superhrdinském komiksu tak toporné a svým způsobem i žánru odporné dialogy. Přijde mi to jako jakýsi pamflet či příručka pro WWE před zápasem. Doslova a do písmene si tam furt někdo přeměřuje kdo ho má většího. Tolik keců co kdo umí a kdo je vlastně lepší. Jestli se autoři snažili komiks odlehčit kvůli želvám, tak to přehnali. Změna na postu scénáristy, resp. další člen do týmu a ještě k tomu na post tvůrce dialogů, je vidět na sto honů a komiksu to strašně uškodilo. Kdyby to nebylo tak úchvatně nakreslené, což má i za následek, že se to docela dobře (chápej: rychle) čte, tak bych s tím asi šlahl o zeď po dočtení. Díky kresbě dávám 3 hvězdy. Teď se už bojím říct, aby byl další díl. Jestli to půjde takhle dál.... tak.... už prostě nevím.

Fimi
Fimi | 22.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Cyboy další díl je celkem fajn akce, objeví se velký nepřítel, rozvíjí se vztahy..asi nejlepší díl http://www.youtube.com/watch?v=d2XMdyOWwgQ

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Dalo by se rict, ze v jednoduchosti je sila. Nejde o komiksovou udalost roku, ale o komiks mirne vybocujici z kanonu ano. Pokud to spravne chapu, tak Lemire napsal jen dvanact cisel, nicmene fakt, ze jsem kdesi zahlednul trinacte cislo mi napovida jak to asi dopadne. ;)
Kazdopadne si pokracovani nenecham ujit.
70%

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #03: Ranaři vracejí úder (paperback)

Jako uznavam, ze to bylo lepsi nez prechozi knihy, ale stejne mam s tim Flashem porad problem. Litaji z nej hlasky jako "musim se rozvibrovat na 10.000 vibraci za sekundu" a me neni jasny a) proc zrovna 10.000, b) proc maji pomoct zrovna vibrace. Jeste tomu dam jednou sanci, ale pokud se to vyrazne nezlepsi, tak s Flashem asi seknu.
60%

Draco nobilis
A Draco nobilis | 22.2.2019 | Otazníky detektiva Štiky

Nádherná kresba. Ale jsem vážně ráda, že mi v tiráži osvětlili, proč se mnoho komiksů doslovně opakuje. Neb jsem detektiva Štiku, kterého jsem jako dítě měla docela ráda, začala po 120 stranách komiksu pokládat za syfilitického paralytika zajatého ve světě vlastních představ, naplněném zdánlivě ambiciozními potomky s vášní pro květiny, kteří si vymýšlí megalomanské výmluvy kvůli šoustačce, nepříliš bystrými cyklodvojčaty, nespolehlivými, prolhanými kolegy a sousedy a sbírkou kriminálníčků, již číhají div ne v každé okapové díře. Lov na slony v Brazílii byl značným osvěžením. Uf.

karl173
karl173 | 22.2.2019 | Živí mrtví #22: Nový začátek

Posun v čase a velký pokrok ve vývoji světa ( komunit ) je skvělá věc a Kirkman to nemohl snad zvládnout lépe. A udivuje mě jak moc mě bavilo číst si o tom, že např. upekli várku chleba atd. A i když je tento díl z 80 % " jen " klidná konverzačka, tak mě i přesto tento díl neskutečně bavil. Navíc nový svět, postavy a otázky, které přibili mě skutečně nutí sáhnout co nejdříve po dalším díle. Plus nový problém, který je již na obzoru vypadá přímo geniálně. 90%

perak
perak | 22.2.2019 | Y: Poslední z mužů #04: Heslo

Hlavní hrdina se konečně začíná nějak vyvíjet a tím celý příběh dostává na vyšší úroveň, za což palec nahoru, na druhou stranu mi trochu vadí stále se opakující schémata v příběhu používaná
- ozbrojená skupina žen prosazujících své zájmy za každou cenu bez ochoty k jakémukoliv dialogu a
- smrt postavy, s níž se putující trojice potká a blíže seznámí.

S4TW
S4TW | 22.2.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Tak to, že v téhle sérii nevyjde špatný díl, s tím už jsem se tak nějak smířil. Je to prostě pořád super, skvělé, parádní, famfárové, bombové… No, tentokrát je to především o akci. Jedná se o jednu velkou, vlastně dvě velké bitvy. Musím říct, že ta první na mě tolik nezapůsobila, ani nedokáži říct proč. Tak nějak mi tam chyběli větší emoce, taková ta beznaděj… vlastně to byla jen čistá, ale pěkná akce. Soupeř spojených komunit se na můj vkus také nechal převézt nějak jednoduše, ale co už, to je jen detail. Nicméně druhá bitva je daleko parádnější a přesně vystihla to, co od této série čekám, čili výtrysk lidských emocí, především těch negativnějších. Jako celkově se jedná o slušnou jízdu, plnou všemožného násilí, kdy vám z některých panelů může přejet i mráz po zádech (já prostě Adlardovu kresbu žeru). Slušný díl, ale osobně mě začínají víc bavit ty “klidnější“. Nicméně konec opět slibuje velké věci, takže se je zase na co těšit.

Cabal
Cabal | 22.2.2019 | Americký upír #02

Slušná série, která pro mě v druhé polovině (díly 5-8) už hodně kvalitou kolísá k průměru a dost se vaří z vody. Navíc to zatím není ukončeno ani v anglickém vydání....

cyboy
M cyboy | 22.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Do toho asi nepujdu. Predne jsem to cetl a tohle vypada jako kdyz autor v obraze vypravi uplne neco jineho. Ono hlavne neni co vypravet. Umeni valky nema vubec zadny dej, pouze jednotliva hesla, ktera se tady objevuji v bublinach. Jeste to prolistuju na krame, ale takhle to pusobi jako komiksova verze telefonniho seznamu, nebo letaku do tesca. A ano, lettering je priserny.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.2.2019 | Sunstone #01

Hodně ujetý komiks. Ani nevím, proč jsem do toho šel. Asi ten humbuk kolem toho a taky přijít na kloub Šejićovi. To bylo furt Šejić sem a Šejić tam, a on je jako dobrej. Všichni ho chválí. Death Vigil!! WTF?! pak bum prásk skvělá Aphrodite IX! Prej dělal i Witchblade, ale ten mě moc neba, i když respekt. Tak proč jsem do toho vlastně šel, když až na jeden komiks, nevypadal Sunstone pro mé komiksové choutky vůbec lákavě. Po prvním otevření, zrovna vidím evidentní čuňačinky mezi dvěma ženami. To bude zase nějaká erotika, nebo dokonce porno komiks.
JAK JSEM SE MÝLIL! (po dočtení).
Tenhle komiks se tváří prvoplánově, ale opravdu takový není a i když jsou sexuální scény explicitní, není jich tam tolik a rozhodně nepůsobí lacině. Celé je to zakryto v hávu objevování vlastní sexuality a vlastních tužeb. Co vlastně chceme. Masky, přetvářka, faleš, lži a konzum. Ne, nechci tu obhajovat erotický komiks a hledat tam něco, jen abych všem dokázal, že tam je něco skrytého a on je to ve finále vlastně pořád ten stejnej erotickej / porno komiks. Tohle stojí za zmínku si přečíst už jen z principu a logiky věci. Kdo takhle píše z mainstreamových autorů a kdo takhle kreslí z mainstreamových kreslířů? Kdybych řekl, že jich je na prstech obou ruk, asi bych nepřeháněl (napadá mě snad Howard Chaykin a sem tam někdo z Heavy Metalu). Teď Evropu stranou, i když je Šejić z Chorvatska, bavíme se tu o něčem americkém. Tohle je na tom to zajímavé. Vnímat práci, doslova mravenčí práci, jednoho z našich předních moderních tvůrců, jak uvažoval a jak se k celé látce postavil. Je to docela odvážné, přijít s takovým příběhem a kresbou mezi lidi a na mainstreamovém komiksovém poli- Top Cow je docela známý pojem a Image samozřejmě jakbysmet. Pravda je, že komiks je trochu ukecaný, ale úplně se mi vybavují ty nekonečné rozhovory s kamarády z VŠ, kdy jsme posedávali všude možně a podobné věci námi procházeli. Neříkám přímo BDSM apod. ale řešili jsme taky vlastní identitu a kam zapadnout a hledat si své místo na zemi, sociální záležitosti, budoucnost, studia, rodinný život ANO/NE, atd. Chápu ten pocit frustrace a beznaděje obou dívek a vskutku se Šejić dobře napojil na ženské vědomí, jak sám také píše, díky své ženě. Za mě je to velmi zajímavý počin a velmi zajímavý komiks s velmi zajímavým příběhem. Nemám co dodat. Bavil jsem se od začátku do konce a ukecanost jsem ani neřešil, je to totiž velmi čtivé a opravdu oceňuji, jak nenásilně nás autor vhodil do tématu sexu, BDSM, erotiky a soužití mezi lidmi. Zatím dávám 4 hvězdy, protože je to pořád odlehčené téma a přece jen je tam spousta věcí nedořešených a celkově je to takové pořád jaksi nedotažené. Končí to zrovna v zajímavé části a věřím, že další tři části (snad vyjdou v celku v Knize 2) budou natolik intenzivní, že své hodnocení dám nahoru i o tu další hvězdičku. Zkrátka nejsem z toho úplně odvařený, ale rozhodně se mi to líbilo a dobře četlo. Kdybych mohl dát 4,5, dám 4,5 hvězdy.

Walome
Walome | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

ohoho ten lettering

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 21.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Lenny: diky ale to chapu, ja si jenom rikam, ze to vsechno prece neni JLA ne? Vsechno je to Justice League ne? Prijde mi to nejake zmatene, jednou je to justice league, pak jeto jla, pak je to liga spravedlnosti, zmatek a zmatek. Nejsem pitomej, muzu si to najit na dc wikia, ale jenom mi to postrada veskerou logiku... To je cele 🙂 jen si tak premyslim nahlas, nejsem uplne nepolibenej, teda doufam. Spis se v tom uz prestavam orientovat.

cyboy
M cyboy | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

To by bylo na hodne dlouhou serii. ;) Umeni valky je rozsahem neco jako predmluva ke Clausewitzovi.

cyboy
M cyboy | 21.2.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Slabsi nez prvni dil a temer bez humoru, ale porad jeste uchazejici.
70%

karl173
karl173 | 21.2.2019 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Parádní akční řežba, která sice možná lehce ubrala na originalitě, ale zato přidala na brutalitě. Rychlé a svižné tempo navíc dopomáhá k tomu, že komiks co má přes 200 stran prolistujete raz, dva. Velmi svěží čtení, ale zahrnuje i slušný příběh, který sice není tak vymazlený jako v prvním dílu, ale pořád mě bavil. Navíc kresba vypadá skvěle. Velké panely a filmoví střih jsou dalším důvodem, proč tento komiks přečtete tak rychle. Romita tu odvádí skutečně skvělou práci a když porovnám jeho kresbu zde oproti Amazing Spider-man, kterého momentálně také čtu, tak vidět velký rozdíl. Tato série mu neskutečně sedne. A pár přerostlých hlav mu dokážu s klidem prominout. Celkově 85%

Fimi
Fimi | 21.2.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Teď ještě O válce od Clausewitze.

trudoš
trudoš | 21.2.2019 | Garfield #40: Starší a širší

„Ty jsi pro mě víc než domácí zvíře, Garfielde. Jsi jako můj syn. Tlustý, líný, neschopný syn.“

Alex´s
Alex´s | 21.2.2019 | Ultimátní komiksový komplet #084: Avengers vs. X-Men, část 3.

Nejvíce se mi líbil konec, scarlet witch a Hope tam nejvíce zazářily, je vidět, že scarlet witch je pořád silná. Kresba je lepší, než u prvního dílu. Kdyby někoho zajímalo, co pokračuje, tak je to all new x-men 1-6 (což v ukk bohužel není). 4,4-4,5 hvězdiček * * * * *.

Walome
Walome | 21.2.2019 | Morgavsa a Morgana: Dračí chůvy

Jéé tohle vypadá hezky. Kvůli Zázrakovi skoro člověk zapomněl jak umí Kopl hezky kreslit.

Lenny
M Lenny | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Darth Raelchi: Jsou to tuším různé řady - JLA (Justice League of America) je JLA, Justice League je Liga spravedlnosti.

karl173
karl173 | 20.2.2019 | Amazing Spider-Man #05: Šťastné narozeniny

Upřímně slabota. Civilní stránku jsem si tentokrát vůbec neužíval, protože nebylo moc co. Straczynski se v příběhu s holčičkou hledajícího bratra šíleně opakoval. Jako kdyby tohle nepoužil o pár čísel nazpět. Romita navíc v kresbě moc nezářil. Pak přišla zčistajasna akce. Její příchod byl veskrze průměrný, ale i tak jsem byl za ní rád. Romita navíc zvládá akci lépe než civilní panely, takže v tomhle ohledu v pohodě. Jenže z akce se najednou stala jen ubohá opakovačka historie, kterou autoři rádi používají když si chtějí šetřit nápady. A tady ta opakovačka funguje opravdu velmi špatně. Závěrečný sešit už byl jen takový výkřik do tmy. Sice to nebylo tak špatné, ale ani za nic to nedokázalo pozvednout kvalitu knihy výše. Budu se opakovat, slabota. 50%

MickeyStuma
MickeyStuma | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #008: Green Arrow: Rok jedna

Minimalismus v kresbě, minimalismus v textu a přesto svižný a napínavý dobrodružný děj. I zde bylo potvrzeno, že i málo znamená hodně. Při porovnání s klasickým komiksem tradičně na konci knihy, tentokrát z roku 1941, výrazný posun kupředu je až monstrózní. Dobrá práce.

Spike
Spike | 20.2.2019 | Černá orchidej

Tak po Vraždách a houslích další raný Gaiman. Čili záležitost nijak moc dějová, ale spíše pocitová a více umělecká (záměrně nepíšu 'rádoby'). A opět s McKeanem, což je člověk který k těmto příběhům možná pasuje a já ho dovedu ocenit, zároveň to ale není můj šálek čaje a jeho kresba/malba nebude tím, za co budu přidávat plusové body. Řeknu to rovnou - Černá orchidej mě celkově nijak zvlášť nedostala.
Rozhodně je to atmosférické a má to nezpochybnitelné klady. V určitých pasážích to má takový gangsterský nádech, některé dialogy pěkně odsýpají, a nejlepší jsou pro mě části kdy se vypráví minulost postav - jinými slovy, zaujaly mě ty části, ve kterých se něco děje. Tam jsem komiks hltal a hned bych mu dal pět hvězd. Jenže ta hlavní linka ze současnosti, kdy se znovuzrozená Černá orchidej snaží najít sama sebe či jak to nazvat, která zabírá většinu knihy, je bohužel tou slabší částí. Je to takové bezdějové, jistě atmosférické, ale tak nějak toho ve mě moc nezůstávalo, oproti těm výborným vedlejším pasážím. Ale tohle je ta hlavní část komiksu, ta by mě měla nějak strhnout nebo pocitově chytnout, bohužel se nestalo. Vedlejší účinkování několika DC postav určitě potěší, ale minimálně půlka z nich tu být nemusela a objevují se jen na efekt.
Vraždy a housle byly taky pocitová záležitost kde se nic moc nedělo, ale to byla knížečka tenounká. Po přečtení Černé orchideje která je tak třikrát delší to vadí o dost víc. Jak už jsem psal, své kvality to má a některé části pro mě byly dokonce výborné, ale celek ve mě nic moc nezanechal. Být to o půlku kratší, budiž, ale od komiksu který má 150 stran jsem přeci jen čekal víc. Holt nemůže mi stoprocentně sednout všechno.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 20.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Naprosto skvělé! Nemám co dodat. Takhle, lze na to nahlížet dvěma způsoby. Buď chcete znát pozadí, abyste věděli, kam zařadit tento příběh a v takovém případě si to nejspíš užijete na 3 hvězdy (+/-). Když se ale oprostíte od toho všeho a budete brát tento příběh tak, jak je podaný zde, bez ničeho, pouze s nějakým shrnutím před první stranou, tak si myslím, že tento příběh vezmete v potaz a bude se vám líbit. Já marně hledám, kde je chyba, ale nikde ji nevidím. Záporák je známý tím, že je vlastně neznámý a takřka o něm nic nevíme. Dokonce i ten konec je takovej no.... opravdu to skončilo?! Já se tak necítím a kdyby bylo pokračování (jako že možná je, nebo já nevím - je mi to fakt jedno), tak si myslím, že se zde rozehrála pouze první partie. Úplně z toho číší, že nejsme u konce. Buď jak buď, krize se tu mísí s akčními sekvencemi a "detektivní" prací. Tempo mezi jednotlivými se dobře prostřihává i s odbočkami typu rodinné a přátelské záležitosti. Do toho se jedná o další komiks, který propojuje Golden Age superhrdiny a to si užívám čím dál víc. Těšte se na Robinsonovu JSA: The Golden Age. Chápu určité výtky viz dole, ale mně to tak nepřijde. Kolikrát si sám říkám, co bych dělal být zahnaný do kouta. Oprostit superhrdiny od všeho lidského a udělat z nich pilíře ryzího dobra nebo je polidštit? Pokud to druhé tak jak a do jaké míry? Pokud to první tak se vracíme do éry amerických Rychlých šípů (nic proti - miluji je, ale je to prostě už dobová záležitost). Určitě by se tomuto komiksu dalo spoustu vytknout, ale mně je to vážně jedno. Já se bavil od začátku do konce a netrpělivě jsem čekal na každou stránku co bude dál a nakonec to nedopadlo tak tuctově. Kresba super a chybějící inkering tomu udělal dobrou službu. Pouze poslední sešit, kde byl Ibraim Roberson, mi to nesedělo. Nechápu, proč tam byl jiný kreslíř. Nechápu ani změnu na Scotta Clarka, ale ten se aspoň držel a bylo to kresebně jednotné. Roberson, ač ho mám rád z Old Man Logana vol 2, tak mi tam neseděl a říkám si proč. Jinak je v DCKK v úvodu Ibraim Robertson, tak ne, je to ROBERSON, kdyby náhodou... To ke kresbě a kreslířům. Ještě poslední k tomu, dvojstrany, i jejich vyšší počet, než je normálně na komiks zdrávo, mi až tak nevadil, akorát občas se v tom blbě orientuje, ale to je drobná vada na kráse. Celkově jsem z této verze DCKK nadšený a mám sto chutí si to sehnat v originále i s nějakým tie-inem. Fakt skvělé, fakt výborné. Nemám co dodat.

PS: Proč se najednou změnil zaběhlý název JLA v DCKK na Ligu spravedlnosti...?! Chjo...Může mi to někdo osvětlit, oč tady jde? Nechci tu zase vinit překladatele a redakci UKK a DCKK. Vím, že dělají dobrou práci a snaží se. Vám pořád dík holky a kluci ;-).

J.Connor
M J.Connor | 20.2.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

No tak já mýtus o genialitě Thorgala udržuji rozhodně dál, protože v rámci žánru (odpočinkové čtení, fantasy komiks) nic moc lepšího zkrátka stále neznám a docela by mě tedy zajímaly ty první příčky, pokud je Thorgal pro některé komentující průměr. Kresba zůstává i přes jistý minimální vývoj na vysoké úrovni, scénář je sice už trochu repetitivní a hlavní motiv zápletky už poněkud absurdně vychtěný, ale stejně mě ten svět dokáže vtáhnout jako málokterý jiný. A možnost si konečně vychutnat celistvě několik "sešitů" najednou je prostě báječná, prosím, už nikdy nijak!

erik
erik | 20.2.2019 | Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost

Thorgal je tradične priemerná fantasy, ktorá si svoj vrchol odbila v dieloch 14-16 (Aaricie, Vládce hor a Vlčice) a možno ešte v Alinoë. Pozornejší z vás si isto všimli, že až na jeden prípad ide vždy o príbehy, kde sa Thorgal takmer nevyskytuje. Aj v tejto súbornej knihe je jeden taký príbeh a je skvelý. Hlavný dej je však tradične "obyčajný" a púť od zabudnutia cez časové paradoxy je "thorgalovsky" mdlá. Každopádne som rád, že je u ďalší pokus o vydávanie európskej klasiky.

erik
erik | 20.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Po čase ma Deadpool zasa bavil. Pravda, je to skôr doplnenie udalosti Axis, ktorá v ČR nevyšla a verím, že sa preto tým, čo to nečítali, môže zdať dej skôr epizódny a podivne roztrieštený. Ekologická story je zatiaľ vrcholom dua Duggan-Posehn.

erik
erik | 20.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Z celého českého Rebirthu mi Detective Comics sedí najviac (Wonder Woman je až druhá). Iste, Batman je tu príliš ľudský a prakticky každý ho premôže (!!!), zato ten tím okoloidúcich postáv je fajn. Jasné, opäť tu máme zameranie na pomerne neznámu postavu a jej rodičovské komplexy, vôbec mi to neprekáža. Lady Shiva je pôsobivá ako vždy. Príbeh drží v rámci noriem, kresba sa vidí v takých tých ostrých drsňákoch ako R. M. Guéra, S. G. Murphy a pod., čo je rovnako klad. Tretia kniha Detective Comics skrátka (zdlha, obsahuje 7 zošitov) núka výborný superhrdinský maistream. Čo dodať.

JohnyG
JohnyG | 19.2.2019 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (2. vydání)

Opět stylová podívaná a chlapec z pekla vypustí pár suchých poznámek tváří v tvář smrtelnému nebezpečí, ale ta směska byla už moc a na smysluplnosti příběhu to bylo dost znát. Ingredience pro tento mytologický fantasy eintopf: Upír z Transylvánie, nacisti včetně hlavy von Klempta v láhvi, okultista a guru Rasputin, bohyně Hekaté, čarodějky z Tesálie, homunkulus, Baba Jaga, Ragna Rok, železná pana hraběnky Bathory, Yggdrasil, sedminásobný drak chaosu Ogdru Jahad a k tomu vyšetřovatelé Ú.P.V.O. rudý čert Hellboy, pyrokinetička a žabák. Kdyby toho byla čtvrtina, fungovalo by to.

karl173
karl173 | 19.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Tak se nám kvalita opět zvedla nahoru. Tento díl je kvalitou podobný tomu prvnímu. Akce se tu dobře střídá s konverzací odhalující minulost a hlavní děj. Tynion opět prokazuje, že umí slušně psát dialogy a že dokáže pracovat s vícero postavami. Oproti předchozímu dílu se tu navíc děje mnohem více věcí a Gotham zase jednou dostává slušně zabrat. A jistá osudovost u Batman, která zde je není nikdy na škodu. Co se nezměnilo je opět větší důraz na " vedlejší " postavy přičemž tentokrát je příběh nejvíc zaměřený na Orphan. Jsem rád že tímto způsobem se postupně víc a víc dozvídáme něco o všech postavách Bat-teamu. Samotná Orphan je velmi zajímavou a sympatickou postavou, ovšem celkový dojem mi kazila její přemrštěná síla, což je zvyk jakým chtějí autoři upoutat co největší pozornost k relativně nové postavě nebo k postavě, které se příběh týká nejvíc. Je to už takové klišé, které není zrovna dobré a spíše mě štve. Výsledek knihy je ale přesto dosti uspokojiví a i přes lehce vlažnější začátek i konec musím hodnotit za pěkných 75%
PS: Málem jsem zapomněl pochválit velmi pěknou kresbu, která má několik opravdu parádních panelů.

JohnyG
JohnyG | 19.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Pěkně nakreslený, ale místy podivně nelogický kousek, který zanechává spíš prázdný pocit nenáročné výpravy. Nahý Bane a rádoby Suicide Squad tým s Batmanem v čele se střetnou, aby se ukázalo, kdo komu vlastně zlomí záda. Ke konci se ještě dočkáme zajímavého zintenzivnění Bat-Cat vztahu, ale nakonec opět vyústí do nezměněného statu quo, kdy Kočičí žena bude prchat po střechách a Netopýr ji bude honit. Ve výsledku průměr, který je zajímavý především širším pozadím Catwoman, ale jinak bohužel nezanechá příliš silný dojem.

Více na http://www.batmankomiks.cz/batman-ja-jsem-sebevrazda/

Fry
A Fry | 19.2.2019 | Deadpool #07: Osa

Deadpool #07: Osa - Ale jo, tentokrát jsem více méně, na rozdíl od předchozích dvou knih, po dočtení docela spokojený. Stále se jedná pouze o mainstream, takže od toho nečekám žádné životní moudra, ale třeba takový poslední sešit o f(g)rakování břidlicového plynu je dle mého docela přínosný a navíc i zajímavě pojatý. Události Osy jsou pak kapitolou samy o sobě a vůbec by mi nevadilo vídat Zenpoola častěji. Jedinou výtku tak opět mířím k scenáristům, kteří splácávají jednotlivé události až moc do sebe, čímž příběh dost ztrácí na přirozenosti ... Za mě 4*!

louza
louza | 19.2.2019 | Batman: Temné vítězství #2

Dokončení příběhu o vrahovi policistů rozvíjející původní myšlenku dlouhého helloweenu, který vede do opravdu zajímavých konsekvencí, kde vrahem může být kromě původních podezřelých defakto kdokoli, kdo v Gothamu něco znamená. Nebyla vynechána jediná zásadní postava a příběh víc zapadá do klasických DC kontur. Přestože Loeb hází v jedné chvíli čtenáři celkem jasnou vějičku, přesto není do poslední chvíle jasné kdo je zahradník. Temné vítězství je v očích fanoušků ve stínu Halloweenu, ale podle mého názoru jde o hodnotnější knihu, kdy muselo být mnohem náročnější napsat ten samý příběh, jehož pointu všichni znají, úplně jiným způsobem, při zachování všech mechanismů, které původně fungovaly a překvapit čtenáře úplně stejnou fintou z naprosto jiné strany. Temné vítězství je triumf Loeba nad sebou samým.

louza
louza | 19.2.2019 | Batman: Temné vítězství #1

Příběh přímo navazující na Dlouhý Halloween stejného autora je celkem zajímavou ukázkou jak se dá vstoupit do jedné řeky dvakrát. Původní takřka čistá kriminálka jen náhodou v intencích super hrdinského střihu je tady přetavená do klasického Batmanovského kánonu a ačkoli jde o reminiscenci původní premisy, je to celé pojaté úplně jinak. Dlouhé gangsterské noir vsuvky z Halloweenu jsou tu nahrazeny klasickými baťovskými záporáky, z nichž vrah může být kdokoli...

Doppelganger
Doppelganger | 19.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

krásně nakreslená ukecaná nuda plná nezapamatovatelných plochých postav, které ze všeho nejradši s vážným výrazem ve tváři pronášejí papírem šustící mini-monology, zatímco jejich nezapamatovatelní ploší kolegové dramaticky postávají kolem a čekají na svou šanci dramaticky si zašustit papírem.

louza
louza | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #035: Batgirl: Rok jedna

První rok Batgirl zastihuje Batmana s už etablovaným Robinem po boku. Zajeté duo původně nechce novou společnici přijmout, ta se ale ve své přesvědčovací taktice nenechá jen tak odradit. Na rozdíl od prvního Robinova roku stejných autorů je tahle kniha stylizovaná v trošku jiném půltónu. Jde defakto o omnibus nasekaný na části po devíti sešitech, kde se Barbara Gordon postupně staví na cestu proti zločinu. Příběh není tak poplatný Batmanovskému kánonu a spíš než klasiku připomíná moderní pojetí batmanovek Jepha Loeba. Mimo jiné i velmi svérázným humorem, který zajišťuje zejména ústřední záporák Killer Moth. Autoři se s tím nepářou a je s podivem, že se něco takového dostalo do hlavní řady DCčka. Fakt jsem měl chvílemi pocit, že čtu Ennisova Hitmana. Postrach všech fastfoodů - Král ochucovač, který paralyzuje oběti svojí smrtící dijonskou omáčkou dokáže čtenáře naprosto odrovnat. Oproti očekávání zábavné perfektně odvyprávěné řemeslo. Kniha šlape ještě lépe než předchozí Robin. Fakt skvělá věc. 95%

louza
louza | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #024: Robin: Rok jedna

Robinův moderní origin zapadá do formátu roku jedna podle Franka Millera, protože jde o čtyři delší sešity tvořící dohromady homegení příběh, který jako by z oka vypadl opěvovanému Darwynu Cookeovi. Příběh je vzhledem k podstatě postavy správně oldschoolový a je kreslený klasickou Cookeovskou cartoon kresbou. Na druhou stranu řeší opravu zásadní otázky z Robinovy a Batmanovy podstaty. A samozřejmě se do toho zamíchají klasičtí záporáci. Napsané je to parádně a čte se to perfektně. Výtečná kniha. 85%

hroubek
hroubek | 19.2.2019 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Ligu spravedlnosti mám rád, a vždy se těším na další příběhy, který si s Ligou přečtu. Volání po spravedlnosti má zajímavou myšlenku, a proto jsem byl hodně zvědaví na samotný komiks a jeho pojetí. Hned první věc co mě zaujala po otevření byla fantastická kresba, která se mi velmi moc líbila, a já jsem z ní byl nadšený. Jenže o kresbě to celé není. James Robinson nadhodil zajímavý příběh, jenž mě bavil, přesto nemohu tvrdit, že bych s ním byl úplně spokojený. Problém je v tom, že je tady až moc postav, a tempo je zběsilé. Komiks nás místy nenechá vydechnout a pere to do nás. Díky tomu, některé věci nefungují tak jak by měly. Nicméně, komiks získává hodně plusových bodů za konec, který mě překvapil a nečekal jsem ho. Potěšilo mě, že někteří hrdinové nejsou úplně v pohodě a jejich jednání je jiné. Ve výsledku mě Volání po spravedlnosti sedlo a je to v pohodě komiks.

hroubek
hroubek | 19.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Runaways je komiks, kde se může stát cokoliv. Je to příjemné, trochu netradiční a hodně ulítlé. Titulní šestice je krásně různorodá a výborně prokreslená a Brian K. Vaughan si s nimi vyhrál. Vaughan sází na teenagerovskou stránku, a přitom se nebojí být uvědomělý. Moc dobře ví co tvoří, a pro koho to tvoří. A díky tomu komiks moc dobře funguje a krásně baví. Je to zábavný komiks, který se čte opravdu moc dobře a ani na chvilku nenudí. O to více zamrzí, že dostaneme jen šest sešitů. Vůbec bych se nezlobil za více sešitů, protože mě tahle parta sedla. Runaways je velmi dobrý komiks, který rád doporučím.

Norri
M Norri | 19.2.2019 | Mjöllni

Výsledný dojem je velmi rozporuplný. Olivier Peru evidentně psát umí a navíc pro svůj scénář dostal nadaného kreslíře Pierre-Denise Gouxe. Zkazil mu to ale jeho přístup ke klasice. Těžko říci, co bylo jeho motivací. Zda se skutečně snažil udělat nápaditou variaci severské mytologie, zda se snažil o její dekonstrukci, či zda se jen chtěl svézt na současné vlně její popularity. Přesto nechci komiks Mjöllni zcela zatracovat, protože jako fantasy to funguje dobře. Čtenáři, kteří nemají tak vysokou citlivost na násilí páchané na severské mytologii, si příběh jistě užijí, aniž by při čtení propadali zoufalství a hněvu. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/mjollni-napadita-variace-ci-znasilneni-mytu

cyboy
M cyboy | 18.2.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #06

Z vetsi casti retrospektivni dil, coz je celkem fajn, protoze to postavam dodava na plasticnosti. Na druhou stranu se to ale da povazovat za skoro cistou vycpavku. No, at tak, nebo tak, porad jeste jsem zvedavy co bude dal.
70%

JohnyG
JohnyG | 18.2.2019 | Hellboy #01: Sémě zkázy (2. vydání)

Originální Mignolova kresba ve spojení s jednoduchým coloringem a prostým panelováním funguje v tomto malém formátu opravdu dobře. Scénář mi sice přišel místy lehce matoucí a celé to stojí na zvláštním mišmaši okultismu, mystiky a fantastiky, ale s atmosférou tolik zmiňovaného Lovecrafta ten paranormální vyšetřovatel z pekla opravdu něco společného měl. Čtení Hellboye je nenáročná nadprůměrná kratochvíle.

Komiksum
Komiksum | 18.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Koupil jsem jen na základě dobrých reakcí a s pozitivním hodnocením se přidám k ostatním. Na první pohled se zdá, že půjde o komiks pro mladší publikum ale Vaughan to píše jako zajímavé drama a celková dynamika postav je opravdu povedená. Jediné co mě mrzí - kresba. Alphona prostě není pro mě ale stejně jako u Ms. Marvel uznávám že to k tomu příběhu sedí.
V tomhle hodlám pokračovat protože mě příběh velmi zaujal.

mcleek
mcleek | 18.2.2019 | Pod dekou (2. vydání)

Knížka, která mě už několikrát potěšila, vyšla v druhém vydání, takže pro mě jasná volba! Párkrát jsem si ji někde půjčil, ale byla tady poměrně dlouho k nesehnání... Už jsem ji udělal místo v poličce a těším se, jak si opět připomenu pocity, které mě vrátí do dob dospívání, nevinnosti, malin nezralých a končin neprobádaných... ;-)

Kazumaki
M Kazumaki | 18.2.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Četlo se mi to mnohem lépe než první dva díly a cením i zábavnější pasáže a "záporáka," ale stejně to v závěru působí dost vyčpěle.

Fimi
Fimi | 18.2.2019 | Muži hněvu

Asi nejhorší nehrdinský Aaron, násilí je zde tak nějak klasicky na Aarona akorát a příběh je tupoučký, ale krásně se to četlo, taková příjemná krvavá jednohubka. Aaron prostě umí, ale četl jsem od něj lepší věci, ovšem co se mi velmi líbilo je průnik do historie rodinky Rathův od pra pra dědy až po Iru a jeho syna....

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 17.2.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #065: Runaways

Zase něco nového, nemyslím jen tady, ale i tenkrát v Americe! Tady to dobře hraje dohromady. Autor nás dobře vhodí do děje a postupně ho graduje. Kresba není můj šálek, ale zaměření komiksu tomu sedí a drží to. Zajímavé je, že cílená skupina je mladší publikum, tak jsem se v době čtení necítil, že by to bylo pro mládež. Je to umně napsané, Vaughan psát umí a Runaways je opravdu něco neotřelého, co asi tenkrát ten komiksový průmysl potřeboval. Nevýhodou této sbírky je délka, resp. je kratší provedení. I když máme ucelený příběh, je naprosto jasně vidět, že jsme dostali konec NHM v prostřed hlavní partie. Další skvělé proporce komiksu jsou postavy, které jsou dobře napsané a vyprofilované. na hraně klišé, budiž, ale ono zase až tak něco nového nelze vždy vytvořit. Vše tu svým způsobem bylo a v dnešní době si myslím je důležité, jak to vše hraje dohromady a co z toho lze ve finále udělat. Není to komiksové terno, ale je to dobře napsaný komiks, jak se píše na konci bonusů. Prostě dobrá práce a zábava.

S4TW
S4TW | 17.2.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Slušná první kniha, naopak já jsem za neobvyklé zasazení rád (myslím do muslimské rodinky), to je totiž něco, čeho se Marvel nikdy nebál a my jsme díky tomu dostali mnoho zajímavých postav. Vůbec to tu není nějak násilně vsazené, nepokouší se to o nějaké přesvědčování či agitku (sakra, kde to tam někteří z vás vidí?). Naopak je zde spousta situací, které ukazují islám v ne úplně ideální světle či, že i Pákistánci mohou mít spoustu předsudků vůči Američanům. No, osobně jsem si tu lidštější rovinu dost užíval, mělo to takový ten parkerovský nádech, autorka se zřejmě u Spider-Mana dost inspirovala. Přeci jen vsazení hrdiny do těla puberťáka fungovalo dříve a funguje i dnes. Je to vtipné, čtivé, má to pár zajímavých nápadů, ale něco mi i přesto trochu chybělo. Nějaký takový ten absolutní boom-wow efekt. Příjemně se to četlo, ale něco (co to sakra bylo) se nedostavilo. Vůbec akčnější pasáže byly zatím slabší, hrdinka se sice oťukávala (i tak mi přišlo, že na to vlítla docela zhurta), ale chyběl tomu jakýsi náboj, který třeba u Spideyho byl. Kresba asi fajn, já tomuhle stylu neholduji, tak nedokážu moc posoudit. Osobně nemám moc rád střídání detailnějšího záběru se záběrem, kde postavy nemají obličeje, ale nějaká ta nápaditost se jí upřít nedá (především spousta vtipných popisků). Na první knihu velmi slušné, pokud se ovšem tempo trochu nenakopne, tak se bojím, že by mohl můj zájem o tuto sérii začít lehce upadat, ale zatím jí věřím. Lehce ušmudlaných 70%.

karl173
karl173 | 17.2.2019 | Asgard

Dobře se to čte a ještě lépe se na to kouká. Správná vikingská dobrodružná jízda, kterou si mile rád někdy pro oddych přečtu znovu. 80%

trudoš
trudoš | 17.2.2019 | Fanouš: Tři úkoly pro Klytoru

Jestliže jste s Fanoušem ještě nikdy neměli tu čest, vězte, že jeho krátké epizody se objevují v různých podobách na českém trhu už od roku 2001, ovšem delších příběhů v samostatných albech jsme se dočkali teprve teď (tedy 2012). A právě Tři úkoly jsou druhým z nich.
Tento jedenáctiletý hypergénius likvidující paranormální sajrajt je odpovědí na všechny superhrdiny ze zahraniční konkurence, kteří v tom ovšem zdaleka neumí chodit s takovou grácií, jako on. Podobně jako v předchozím díle, ani zde nelze moc pátrat po konkrétní dějové lince, především proto, že se jí sám autor snaží persekučně natrhnout anál. Zápletka jednoduše běží samospádem, dokud jí stačí dech. Přičemž Dan Černý si nebere servítky a nebojí se parodovat všeho a všechny. Jeho humor je prost jemných narážek, ale zároveň nesklouzává do fekální roviny a bláznivou estrádu podtrhuje hravá kresba, která dokáže rozesmát za každé situace. Fanouš je prostě bezkonkurenčně svůj, a komu se to nelíbí, koleduje si o motorovku do hlavy.

karl173
karl173 | 17.2.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #03: Pravda (paperback)

Jedna věc se musí nechat. Rucka si drží stále svojí kvalitu a nedopouští se výraznějších výkyvů kvality. Navíc ve Znovuzrození ho zatím doprovází opravdu krásná kresba. Příběh je tu zajímavý a baví mě to číst. Byť pravdou je, že i když svižnost čtivu nechybí, tak přesto se v tom člověk občas snadno ztratí. A to máme ještě štěstí že to nevychází sešit po sešitě, jelikož střídání dvou dějových linek by byl hřebíček do rakve. Zkrátka čtenář musí čtení dávat občas trochu větší pozornost, aby neztratil přehled o postavách, kterých tu není zrovna málo. Bohužel přijde mi, že i pokud tomu dá čtenář všechno nemusí dostat ty nejlepší odpovědi. Ne vše mi tu příběhově sedlo a řešení jistých událostí ztrácelo na síle a po první knize jsem čekal o trochu více. I tak je to ale stále dobrý mainstream a určitě budu pokračovat ve čtení. 70%

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec

deefha: ať se to klidně dozví. U simpsonů po tich letech zkrátka chci něco co se co nejvíce podobá seriálu. O nic taky u tohoto čtení nejde .

deefha
deefha | 16.2.2019 | Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec

Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!

Spike
Spike | 16.2.2019 | Lucifer #04: Božská komedie

Tak po trochu pomalejší třetí knize se zde opět pořádně šláplo na plyn a děj skáče vpřed mílovými skoky. Začneme takovou rekapitulací předchozího dění, ujistíme se že s postavou Michaela se do budoucna musí počítat, a pak se vracíme k Jill a Basanos, kteří zde dostávají hlavní slovo. Hodně se zaměříme i na Elaine která potká nového společníka, a nutno říct že Gaudium se rýsuje být jednou z nejlepších/nejzábavnějších postav v sérii. Překvapivě se vrací i Cestis, své si řekne i Mazikeen a vůbec se vrací a v příběhu účinkuje hodně postav, což je jedině dobře. Žádná tam není navíc a vše dohromady krásně funguje, zpětně do sebe všechno zapadá a dává dohromady dosti komplexní příběh, v jehož středu tentokrát není nic menšího než boj o Luciferův nový vesmír. Navíc první část knihy, Ráj, končí dalším výborným cliffhangerem, takže tady je spokojenost maximální. Následuje další z řady na pohled méně podstatných dějových odboček soustředící se na na postavu kentaurské čarodějky, ale i to zde má své místo a sám o sobě příběh funguje skvěle a má nezanedbatelnou emocionální rovinu.
V příběhu Očistec nám to všechno hezky vygraduje, všechny linky vedou do finále a já se nemohl odtrhnout dokud jsem to nedočetl. Musím říct že jsem rád že linka s Basanos je (zdánlivě?) ukončena, Mike Carey zbytečně nic nenatahuje a ke slovu se průběžně dostávají všechny dějové linky z minula, některé končí, jiné pokračují, nové zase začínají... pořád se něco děje a přitom je to stále přehledné a rovnou měrou se střídavě soustředíme na všechno a na všechny kdo tu mají nějakou úlohu. Je vidět že autor má sérii pevně v rukou, nikdo mu do toho nekecá a ví přesně jak a kam jí chce směřovat. Nejpříjemnějším překvapením pak pro mě byla hostovačka Smrti a vůbec celá její úloha zde. Já si nejdřív vážně myslel, že jen čeká na Lucifera... Ale ten závěr sešitu mě dostal. Tady Carey Gaimanovi ostudu rozhodně neudělal a dokázal že s jeho postavami umí nakládat stejně dobře jako on sám.
Poslední sešit se nám zase soustřeďuje na vedlejší postavy a je vítaným odlehčením. Ke kresbě nemám co bych vytknul. Peter Gross a Ryan Kelly nadále skvěle vedou hlavní příběh, a na jejich kresbu jakožto stěžejní u této série jsem si už zvykl a naprosto mi sedí a vyhovuje. Stejně tak Dean Ormston který kreslí vedlejší příběhy a 'odbočky', tenhle poměr rozložení sil tvůrci zatím drží a funguje to. Čtvrtý díl si podle mě zaslouží plný počet, tohle je něco co mě po celou dobu neskutečně bavilo a drželo a navíc v duchu Gaimana (i když trochu jinak) je zde určitý přesah, něco myšlenkově podněcujícího, co na mě prostě působí a takových děl já si cením.

Final
M Final | 16.2.2019 | Mjöllni

Další návštěva u Ódina a spol. v krátké době. Tentokrát příběh se zajímavou premisou týkající se Tóra a Lokiho. Bavil mě svět Midgardu z pohledu trpaslíků, momentálně značně přehlížené rasy, která přesto kdysi spolu s lidmi a elfy notně přispěla k současnému světa. Kresbou se jedná o dílo na které je radost pohledět. Scénář mě bavil od začátku do konce, byl čtivý a ztrácení se v ději dvakrát nehrozilo. Četl jsem Mjollni po dva velmi příjemné večery, takže bych si přál víc podobných komiksových překvapení během roku. Jediné co mě negativně překvapilo u takto pěkně zpracované publikace bylo opravdu nešťastné rozdělování slov v bublinách - nečekané. Celkové hodnocení 90%.

karl173
karl173 | 16.2.2019 | Bojový anděl Alita #02: Smrtící anděl

Už první díl mě velice bavil a druhý díl není výjimkou, ale kdybych si měl vybrat, který z těchto dvou mě více nabudil na sledování filmu, řeknu rozhodně druhý díl. Druhý díl je totiž plný akce a to díky jistému sportu zvaný motorball. A tento sport a všechna akce kolem něho mě neskutečně chytla. Do toho se tu řeší i osobní problémy a Alita poznává sebe samu. Prostě paráda. Někomu může vadit, že se příběh o tolik neposune. Ale koho to zajímá, pokud dostanete skutečně živoucí svět, který je tak zajímavý. Za mě veliká spokojenost a těším se jak na film, tak na další díl mangy. 85%