JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #17: Důvod se bát

Masakrální nástup Negana a pěkně brutální díl, kde o potoky slz a krve není nouze. Ten větší svět nějak nestojí za to, co Ricku? Tu nakládačku s Lucille jsem mel vyspoilerovanou seriálovou verzí, ale i tak to byla dobrá mozkomíšní kašička. A ten dobráček mi chybět nebude. To spíš vazoun, jehož kyklopí mrtvolka znamená pro Alexandrii v nadcházejících těžkých časech skutečnou ztrátu. Bylo jasný, že ho musel Kirkman odstranit, protože ten by se od Negana vohnout nenechal.

JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #16: Ten velký svět

Jo jo, jak se dalo po unylém minulém díle čekat, rozehrávka na velký potíže je tady. Rick má už barvitý vize úžasný budoucnosti v Hilltopu, ale ještě neví, že Negan nebude jen drobnou nepříjemností, ale pěkným šlápnutím do exkrementu. Jesus je slibná postavička, snad chvíli vydrží.

JohnyG
JohnyG | 25.8.2019 | Živí mrtví #15: Kým chceme být

Slabší výplňovka v jinak bezvadný sérii. Hlavně se sbírají zásoby, buduje se a fňuká nad Carlovým očičkem. Ta drobnost s Nicholasem skončila než začala a měla asi ukázat Rickovu znovu nalezenou příčetnost. Celkem se ale nestalo nic.

Fry
A Fry | 25.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr - Můj první Bat-Familly crossover a vlastně i vůbec první crossover, do kterého jsem se rozhodl pustit až po přečtení všech dílčích sérií které spojuje, včetně Nightwinga, aby mi náhodou neunikly nějaké ty podprahové narážky. Nicméně oproti ostatním si nepřijdu o moc ve výhodě, protože Orlando se v 90% stejně zaměřuje hlavně na přestarostlivého Batmana a zbytku Bat rodiny ani nedává moc šanci vyniknout. Z grafického hlediska je to paráda, tedy až na ten odfláknutý lettering názvů lokací ... Za mě 3*!

mearez
mearez | 25.8.2019 | Scott Pilgrim #03: Nekonečný smutek

Tahle série je každým dílem nadupanější a šílenější, a můžu říct, že tenhle díl byl žůžo. Nečekal bych, že by mě tahle série na jeden zátah bavila, ovšem tahle série se drží hlavně díky originalitě každého dílu. Tak trošku jsem totiž čekal, že až dojde na souboje, budou nudné a stejné, ovšem to jsem byl úplně vedle. Za mě 4*.

mearez
mearez | 25.8.2019 | Scott Pilgrim #02: Proti zbytku světa

Tak tento díl je lepší, energičtější, nabitější a zábavnější. Konečně se nám příběh začal lišit od filmu, takže jsem se jestě o trošku víc bavil. Skvělý pokračování. Za mě 4*.

Spacecore
Spacecore | 25.8.2019 | Temná věž #03: Zrada

Romantické linky jsou výborné, to já můžu a fungují tu parádně. Nicméně samotný děj kolísá a mám u čtení pocit, že některé kusy příběhu chybí a nedokážu se dostat do gró celého díla. Jakože o čem to je? Přijde mi to zatím jako mix různých jiných děl, se kterými jsem se už setkal, v čem je ta originalita?

Spacecore
Spacecore | 25.8.2019 | Temná věž #02: Dlouhá cesta domů

Do další knihy jsem se přece jen pustil a je to zcela něco jiného než první kniha. A to mě mate. Nevím teď vůbec která byla lepší, ale rozhodně je v této (pro mě) nejzajímavější zvrat a čte se lépe než první. Škoda, že Zrod pistolníka nebyl v podobném duchu a naopak. Celkově vzato má tato série pouze pár čísel a působí na mě už teď lehce pofidérním dojmem. Máme tu předlohu Stephena Kinga, kterou psal brutálně zkoksovanej (a vzápětí jsem si tuto informaci potvrdil googlem, ovšem jako bývalému feťákovi mi na to stačilo pouhé čtení), kresbu, která je všecko, jen ne košér a scénář, který asi pořádně neví jakým jít směrem a ač uznávám Petera Davida, tak tady to lepilo s redaktorama víc lidí a je to znát. Není to konzistentní. Zkrátka jo, zkusím to dočíst, jsou v tom silné momenty, které za to stojí, ale celkově mě to může pouze překvapit, nečekám nic kultovního.

trudoš
trudoš | 25.8.2019 | Garfield #48: Pupek ze zlata

„Potěšte své blízké tímto mimořádným dárkem, který jim zůstane navždy. Poskytujeme 30-denní záruku.“
„Navždy už není, co bývalo.“

Spacecore
Spacecore | 25.8.2019 | Temná věž #01: Zrození pistolníka

Nemůžu dát víc než tři. Než jsem otevřel komiks, netušil jsem o předloze nic a celou dobu mi to přišlo jako handicap, on je to ale handicap toho komiksu, ne můj. Místy je to opravdu skvělé, některé scény jsou famózní, ale celkově jsem se moc nechytal o co tam jde a přišlo mi to sice jako taková zajímavá temná variace na Pána prstenů, ale rozhodně není snadné se orientovat v celým ději a to je průser, nezlobte se na mě. Kresba je špatná. Samotná tužka nejspíš ne, ale ink a barvy jsou fakt hrozný, jak popisoval willis níže. Jakoby je to dost dobrý na to, abych byl zvědavý co dál, ale je to snad poprvý, co skutečně uvažuju zda si přečíst další knihu, nebo to pustit k ledu.

Spacecore
Spacecore | 25.8.2019 | DC komiksový komplet #069: Superman: Krize karmínového kryptonitu

Tohle bylo výborný. Číst to v roce 1990, tak si fakt chrochtám blahem. Jasně, je to starší, ale nebylo to otravné, četlo se to pěkně, Superman řeší to, že přišel o schopnosti a má to logiku. Chová se zde uvěřitelně a celkem odvážně, tak jak by Superman měl, je vidět, že ho hrdinou nedělají jen schopnosti a na to se tady klade důraz. Líbí se mi taky vedlejší dějové linie s Lexovým (Perryho) synem a zásnubama. Máme tu taky pěknou řádku céčkových superpadouchů a i superhrdinů, kteří nejsou moc známí, ale objevují se v DC komiksech dodnes. Vévodí tomu všemu můj oblíbený Mr. Mxyzptlk, který nezkazí žádnou zábavu a Starman, který ve svý době byl celkem významný (a pořád je v nových Justice League od Scotta Snydera). Takže za mě palec nahoru.

Mitsuko
Mitsuko | 24.8.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Řekla bych, že úctyhodný závěr. Mým favoritem stále zůstává třetí díl, přesto se mi ale i tento moc líbil. Na plný počet hvězd to ale nevidím, protože místy se na čtenáře hrne obrovské množství informací, kterými je najednou zahlcen a které místy trochu zhoršují orientaci, snadno mu tak může něco důležitého uniknout - třeba si nejsem schopná vybavit, proč vlastně Salem dělá to, co je tím největším tajemstvím Salemčanů, ale možná tam ten důvod ani nebyl.
Co se mi ale rozhodně líbilo, byl ten souboj ideálů. Jestli je Salem dobrý, nebo špatný, jestli bojovat za jeho zničení, nebo za udržení. Díky těmto dilematům ani Kojomi nepůsobila se svým rozhodnutím nijak zle, protože čtenáři není naservírováno, které rozhodnutí by mělo být správné. Velice mě bavila také rozdvojená osobnost jedné z postav (kvůli spoileru nebudu zmiňovat které). A teda musím uznat, že na mě silně zapůsobil i ten konec, i když jsem si ho představovala úplně jinak, přišlo mi to velice odvážné, neotřelé a v tu chvíli i dost nečekané.
Tohle volume navíc obsahuje také bonusové kapitoly s tím, jak to mohlo být po oficiálním konci. Ty byly místy trochu šílené, přesto bych se ale nezlobila ani za konec vyobrazený v tomto bonusu.
Prostě mi to přijde opravdu super, tohle volume, i celá série.

Gmork
E Gmork | 24.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Čtyři krátké příběhy, každý z jiné doby a každý dobře napsaný. Holt Brubaker, záruka kvality. Přečtené to bylo v cuku letu, teď zas čekat rok na další díl. Ach jo.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Zaklínač #04: Z masa a ohně

No tohle teda ne, to nebyl Zaklínač, ale něco mezi. Kresbu jsem čekal úplně jinou, když jsem uviděl ona zvučná polská jména, ale nic moc. Postavy mdlé a toporné, naprosto nežijí, koloring je tak výrazný, že postavy jsou jak prapodivné pohádky. Konkrétně ta věž, na kterou přilétají v prvním sešitě, je úplně tristní. Geralt je Geralt, ale to je asi tak vše. Příběh mi přišel nechutně a prachsprostě účelový. Začátek přitom vypadal slibně a i ta původní mise, než to sklouzlo k nedorozumění - to bych ještě bral - ale pak takové ty příhodné zvraty, nenápadné že, mě už prostě dnes neosloví a na Zaklínače to je škoda. Sneslo by to ještě jeden sešit. Nevím nevím, jsem z toho perplex, aspoň se to rychle čte, ale jinak je to takový zaklínačský průměr a i tady dávám 3 hvězdy jenom proto, že to je další Zaklínač. Vazba mi přišla měkčí a stránky také, nevím proč to to nemůže být stejné jako předchozí 3 knihy, strašně se mi to krčilo a plandalo, když jsem to držel v ruce. Pro Dark Horse: tohle je uspěchaný Zaklínač, aby asi něco bylo, nebo já nevím + chybí bonusy a trochu péče. Úplně jiný ediční styl, než jak to mají knihy předtím.
Možná po čase si to sedne, kdoví...

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Nevím, jak to hodnotit, protože ve finále jsem z toho vlastně nic neměl, a jediné co mi utkvělo v hlavě jsou vize a představy Ledroita. Pat Mills se chtěl prostě vybít a vyřvat a je to znát. Příběh je takový divný, těžko uchopitelný a moc se skáče ze scény na scénu až najednou bum - konec. Nicméně, když si to tak srovnám v hlavě, tak lze říct, že rozšíření a pokračování bude. Hraje se velká partie. Samo za sebe kniha moc nefunguje a nebýt kresby, jde to do kategorie ultra-brak. Takhle to je pecka. Snad budou další díly lepší i v příběhu. Zatím 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Marvel 1602

Tak jsem si to teda znovu přečetl a co dodat. Je to pořád skvělé a nestárne to. Navíc ten formát a HC vysloveně ladí. Až na bílou barvu vazby, nemám rád bílé obaly, díky za přebal, který normálně nesnáším, ale tohle vše mi můj názor nezmění. Ta kniha je prostě skvost a je velmi dobré si dělat soukromé bádání mezi tím co už je a co už není fabulace či pastiche. Nemám co dodat. Vše drží pohromadě a kresba je víc než skvělá. Doufám, že Crew vydá další díly.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #12: Bouře a běsy

Je vidět, že Hellboy už toho má plné zuby a nechce bojovat. Ani se mu nedivím, vzhledem k tomu, co vlastně chce. Grandiózní finále. Krásná kresba, skvělé akční scény a dobře zmáknutý příběh a panely. Fakt ta návaznost a logika věcí je prostě Fegredovi víc než blízká. Za mě je prostě druhá trilogie vrchol Hellboye. Škoda, že šel Hellboy do Pekla. Zajímalo by mě, co by bylo na Zemi dál. No nic, uvidíme, co přinese Hellboy in Hell - ale to dá ještě práce se k tomu dopracovat.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #11: Ďáblova nevěsta a další příběhy

Tohle je fakt Hellboy úlet, ale jo, proč ne. Tady mi také Corben nevadí a je to fakt pastva a sranda. Ty hororové prvky mu prostě jdou, když je nějak dobře nakombinuje - pro mě :-). Je to zase náhled do Hellboyovi minulosti a je to asi nejvtipnější Hellboy co znám, ale zároveň i nejpatetičtější. Zde získává lidské prvky. Trochu mě štve ta odbočka, ale budiž, dá se to překousnout. Vše se vším souvisí. Takže za mě 5.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #10: Paskřivec a další příběhy

Tady to taky hraje skvěle. I když bych čekal spíš závěr trilogie č.2, tak mi to až tak nevadilo. Corbena buď stopro můžu nebo mi tam něco nesedí a tudíž ho nemůžu. Tady mi to paradoxně vše sedlo a díky jeho stylu kresby je to strašidelné fluidum přímo cítit z Paskřivce. Přitom i ta myšlenka mi sedla. Lodě a Moloch taky super, i když je v tuto chvíli Mignolova kresba trochu okoukaná u mě, pořád dobrý příběh. Židovské mýty a legendy nejsou u nás moc zastoupeny, nepočítáme-li Starý zákon, a já se rád zase něco nového dozvím. To je na Hellboyovi super, že mě to donutí vyhledávat ve zdrojích, jak moc a čím se nechal Mignola inspirovat. Za mě stopro 5 hvězd.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #09: Divoký hon

Divoký hon má jednu velkou výhodu oproti ostatním velkým příběhům, propojuje starší příběhy a používá je pro účely vyvrcholení v této trilogii. Opravdu je ten universe tady nejvíc cítit. Líbí se mi ta propojenost s Peklem a celkově to tu hraje. Najíždíme na Temnotu vábí a pokračujeme. Fegredo byl dar z nebes a on fakt umí. Hellboy mě vlastně dostal až díky novému filmu, který mě "donutil" se Hellboyem prokousat a právě až když jsem narazil na tu tzv. předlohu, teprve jsem Hellboye uznal.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #08: Temnota vábí (pevná vazba)

Temné, tvrdé a Fegredo - co víc dodat. K tomuto asi spěl Hellboy. Rozjezd druhé "trilogie". Prostě pecka. Celá kniha hraje a je čtivá. Konečně je to míň ukecané a odsýpá to. Dobře zmáknuté odkazy na legendy a historii. Za mě jeden z top Hellboyů.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #07: Pražský upír a další povídky (2. vydání)

Další skvělá antologie, ale už mi přijde méně konzistentní. Do toho se tam objevuje Corben a Russell a bohužel mi ten první moc nesedl - navzdory tomu Upír se povedl, hodně mi to připomnělo Šimečkovou a její Rusalku (holt Praha je Praha). Příběhy jsou elkově dobré a vyvážené, ale nepasují mi do časové osy, resp. mohly vyjít o knihu před. Zvlášť když se má schylovat k Fegredovu runu - prostě to tak nekliklo jak předtím. Nicméně tu je víc mytologie a narážky na ni, což je super, ale už to tak nedrží pohromadě. Každopádně pořád se prohlubuje Hellboy mýtus. Proto 4 hvězdy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #06: Podivná místa (2. vydání)

Mystický a mysteriozní a duchařský Hellboy. Něco naprosto úplně jiného než jsme byli doposud zvyklí. Je to v podstatě road movie, ale za poznáním. Hellboy prochází "světem" a připravujeme se le grand finale. Hellboy hledá sám sebe a svůj úděl. Tvrdý pekelnický režim vs. hellboyova osobnost. Tohle mě bavilo, škoda že tam není třetí část od Gary Gianniho.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #05: Červ dobyvatel (2. vydání)

Tak tohle bylo sakra hustý. Závěr rasputinské "trilogie", náckové, Lobster, Lovecraft, Baba Yaga, no prostě Hellboy v tom nejlepším. Tenhle dlouhý příběh mi sedl asi nejvíc, z těch co Mignola nakreslil a napsal. Bavil mě ten historicko-fiktivní přesah a bylo to i hezky napsané a už ne tak ukecané. Za mě 5 hvězd.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #04: Pravá ruka zkázy

Další antologie co drží pohromadě, ale na rozdíl od předchozí mi přijde příběhově velmi vyvážená a silná. Příběhy jsou emotivní a dokáží čtenáře vtáhnout do děje. Tohle je pro mě Hellboy a přitom ty narážky a vtípky ohledně jeho údělu jsou fakt super. Kresba je pro mě něco, na co je potřeba si zvyknout, ostatně jako u předchozích příběhů, ale nějak to jde a s tím co Mignola předvádí, se na to dá zvyknout. Mladá léta jsou za mě top. Ale další dvě části jsou taky super. Prostě to hraje a dostáváme se Hellboyovi víc pod kůži. Konečně 5 hvězd :-).

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (3. vydání)

Tohle mě už bavilo o poznání lépe než předchozí 2 knihy. Málokdy se povede povídková sbírka v komiksu, která prostě vcelku hraje. Mrtvola byla vtipná a příběhově velmi konzistentní. Baba Yaga a vše kolem ní mě prostě baví. Zajímavá postava a příběh mi sedl. Je to docela smutný příběh. Stejně tak Vánoce v podzemí. Příběhy s Hellboyem prostě nejsou moc veselé a jsou velmi ponuré. Vlci a Kolos jsou taky super - tohle už je ten Mignolaverse, o kterém mi v CC říkali, tady to začíná. Už mě ten Hellboy prostě začíná zase po letech brát a kratičké příběhy se mi líbí, že to je vždycky ve stylu mementa a vizí o původu a údělu Hellboye. Tohle mě baví.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy #02: Probuzení ďábla (3. vydání)

Za mě další dobrý příběh s Hellboyem. Pokračujeme v rasputinské "trilogii" a je to o dost tvrdší, míň ukecanější a celkově je to takové drsné. Tady už je to pro mě ten Hellboy, na kterého jsem zvyklý, i z filmů. Už si pomalu začínám zvykat na toho Hellboye, který je ten "bystander". Přesto všechno už tenhle příběh trochu zestárl.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy: Půlnoční cirkus

Tady jsem byl úplně odepsanej. Hellboye jsem tou dobou už nějak začal brát a když jsem se skoro na samotný závěr mého hellboyovského čtení dostal k tomuto, nevěděl jsem, co si o tom myslet. Pak si říkám, to dělal jeden kreslíř? Pak to je jako celý? Takhle je to krátký? O co tam jako vlastně šlo? Pak to ve mě dozrávalo, sem tam nějaká narážka v dalších příbězích a já si tak říkám, ty brďo to je mazec. Mrknu znovu na kresbu a jsem prostě unešen. Tady to kliklo - v hlavě mi projížděli ty pasaže, prostředí, detaily a celá ta kresba a ten přesah nad rámec jednoho příběhu. Takže ve finále jsem zjistil, že mě tento příběh naprosto baví a jsem z něho vyřízený. Fakt velmi dobré. Vše zapadá a jak má být.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Hellboy: Neuvěřitelné příběhy

Ach zas ta antologie... Těžké hodnotit. Jako celek a celkový námět samozřejmě 100% - pokud jste fanoušci Hellboye pochopitelně. Dílčí příběhy už jsou potíž, až na dva (ty první) je zbytek nekanonický. Néé, že by to nějak vadilo, ale je to prostě škoda, že když už, tak už.Každopádně první dva od Guye Davise jsou fakt maso. Musel jsem to číst min. 2x, aby mi nic neuteklo, ale ve finále, super, kresba též. Lobster Johnson byl fajn, ale poctu Golden či Silver Age mám raději v retconningu, než v kopírování stylu. Každopádně to bylo fajn a i vtipné. Horko ála úplně první Man-Thing byl naprosto boží. No a takhle bych mohl jít dál a dál. Některé příběhy byly celkově moc dobré, až je škoda je nezařadit, a některé byly takové výstřelky fantazie daných tvůrců. Někdy mě kresba nebavila, ale zase to nerušilo. Celkově, je tato kniha prostě krásná a povedená a já se opravdu bavil. Do toho mě, nevím proč, poslední dobou baví koukat na obálky a tady jsem se úplně pozastavoval. Skvělé.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Pochmurný kraj #03: Hadilovka

Holt velké série musí prokládat i menší či kratší příběhy. Kdyby byla Hadilovka delší, resp. 2. a 3. byly prodlouženy, možná by to čtení dopadlo lépe. Takhle je to moc zkratkovité a jen doufám, že v budoucnu se s tím ještě setkáme. Lývie si zkrátka zasloužila více, graficky je to ale pastva. První a čtvrtý příběh byly opravdu zajímavé a věřím, že to je most mezi tím co bylo a co bude ještě následovat. Je to takový nástin. Hraje to dobře, předpokládáme-li další sešity, jinak samozřejmě ne. Z hlediska vypravěčského je to už jiná. Jako obvykle Tyler Crook umí, ale bezďák a vlak je klišé jako kráva (jako kráva) a už ne prosím. Aspoň, že to graficky bylo super. Poslední příběh mi trochu přišel "out of the blue", ale číst předchozí dvě knihy znovu, tak bych se asi lépe chytil, že Ema pomáhá lidem. Jinými slovy je to trochu nekonzistentní samo za sebe, ale v rámci universa Harrow County to patrně funguje (věřím tomu). Kresba mi navíc evokovola Temnými hvozdy (rovněž od CC). Jak to ti borci tam sakra vybírají... hmm... Nakonec, vše super, jak jinak, bonusy a bonusové příběhy rovněž, ale jen ta roztříštěnost mi bránila si to užít nadoraz. Proto 4, resp. 4,5 hvězdy. Pro mě je Harrow County pořád komiks, který mě zaujal, zajímá a baví.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Dobyvačné armády

Grafické porno. Co víc dodat. Až jsem i rád, že to vyšlo až teď a i dodatečně kolorovaně. Ano ano, už to není to původní a co by řekl GAL... V předmluvě se píše, že to i chtěl kolorovaně, ale nějak to nešlo. Takhle, černobílý komiks mi vůbec nevadí. Na konci jeden je a je super. Takhle, když srovnám např. Hermetickou garaž a tohle, tak je jasné, že tam jsou sakra rozdíly a přitom ani jeden z komiksů není blbě udělanej. Oba hrají, akorát jsou každý vytvořený jinou technikou a s jinou precizností. Buď jak buď, Gal byl detailista a za to mu velké dík, že po sobě zanechal skvosty. Ať barevné nebo ne. Dobyvačné armády jsem pravda čekal, že budou zcela jiné. Nakonec t byla série mikro příběhů poukazující na hrůzy války. To je škoda, že tam nebylo něco dějové delšího. Přesto jsem to ale hltal každičkou minutu. Ta preciznost a detaily!!! Nádhera. Pak přišel Arn. No pecka. Z ryze válečného komiksu tu nakonec máme duchovní. Rovněž se to povedlo a jsem rád, že takové příběhy neumí psát jen Jodo, ale i další. Nemám co dodat. Příběh konzistentní a funguje. Jen mě mrzí, že první díl není o druhého oddělený nějakou obálkou. Je to škoda. Aspoň to ale máme navazující na sebe. Poslední příběh Katedrála byl úplně boží a to to ještě dělal Bill Mantlo. Nic proti němu, jen mě šoklo to jméno, protože by mě ani ve snu nenapadlo, že Hulkista bude dělat s Galem, a ještě takhle dobře. Celá edice se prostě naprosto povedla. Toto je pro mě prostě komiksová špička i na úkor toho, že už se do toho dělaly moderní zásahy (kolorování). Prostě to jako celek funguje, ať si říká, kdo chce co chce.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4

Tak tohle bylo heavy. Čekal jsem dohru z 1. a 2. dílu, ale v podstatě tam, až na jednu zmínku, nebylo nic. Teď vyvstává otázka, je to dobře nebo špatně. Ze začátku jsem si říkal, že spíš to druhé, ale čím víc jsem četl, tím jsem se víc přikláněl k tomu prvnímu. Kdyby to bylo pokračování. Tak by to prostě bylo osekané na hranice toho nastaveného příběhu a pouze každý sešit by to mohl zbytečně natahovat, až by to bylo nečitelné. Jelikož tomu tak ale není, zaměřujeme se vlastně na Hrobaře, což je dobré v tom, že se poodkrývá víc a víc z jeho minulosti a chování. Najednou je ten Hrobař důležitý. Předtím to byl pouze důležitý doplněk, který hrál důležitou roli v misi mrtvého muže. Tady je to o něm. Do toho to pronásledování toho doktora. Můžu říct s naprostým klidem, že jsem chtěl, aby ho fakt dopadli a zabili. V mých představách se zobrazovali ty nejhorší kreatury v dějinách lidstva, ale s postupem čtení se to naopak měnilo. Doktor vypadal mile, hezky mluvil a teď najednou, kdo je sakra ten špatný. Nebo mě někdo mate a on je opravdu špatný a já to jen nevidím. Toto dovedlo komiks do té vyšší třídy komiksové. Kresba je dobrá a vždy bude, i když to není můj evropský top, přesto zde to sedělo a bez výhrad jsem si ji užíval. Hrobař je hustej komiks. Western si vybírám, a tento bych si rozhodně vybral. Tohle se Modré Crwi naprosto povedlo a to jsem to původně ani nechtěl v této edici!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Arzach / Hermetická garáž

Dát 4 nebo 5.... Tak jsem si to zpětně procházel a došel jsem k názoru, že mě to vlastně bavilo víc než bych očekával. Konkrétně se nebavím o Arzakovi, který je jasný. Být to na něm, tak se o 5 hvězdách ani nebavíme, zvlášť na takovém formátu. Řeč je tu ale o Garáži. Když si to člověk projede krok za krokem, zjistí, že ho to vlastně může i bavit, a ještě se něco dozví, resp. ten příběh i přes to všechno, že má být absurdní a nelineární, je vlastně uchopitelný. I ty projevy a změny stylu kresby a následného stylu vyprávění tomu všemu dodávají na věrohodnosti díla. Zkrátka to do sebe zapadá, i když to má působit dojmem, že ne. Ano, chvílemi jsem se ztrácel na začátku v té změní černé a bílé, ale při dalším čtení už tomu bylo obráceně, ztrácel jsem se méně, a to i na úkor toho, že mě chtěl Moebius pořád oblbovat svými kreacemi. Za mě nakonec plných 5.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Mistr meče

Trochu utahané a místy nepochopitelné pasáže v příběhu, ale jinak dobrý. Kresba je sice od pohledu francouzská, ale je opravdu vymakaná. Parnotte racuje s barvami opravdu překrásně a jednotlivé záběry, zvlášť ty velké, doslova překypují životem. Kdyby to nebylo tak utahané a i ukecané, dal bych 4 hvězdy. Jinak to za mě funguje, historický přesah také, kresba také. Takže proč ne.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Lady Mechanika 3 (sběratelská verze obálky)

Asi to dělá americký komiks obecně, ale ten systém "le grand universum" prokládaný dílčími story arcy a oneshoty nebo oddychovkami či odbočkami, se může leckomu vymstít. Naštěstí u Lady Mechaniky (LM) tomu tak není, přesto ale právě ta soudržnost, která je podle mého názoru u LM nutná, mě nutí dát 4 hvězdy, resp. 4,5. Velkou nevýhodou LM byla její první kniha, která nás za 1) hodila do víru vášně a událostí, za 2) nám naservírovala výhradně akci - prostě se chtěl Benitez předvést. Což mu nevytýkám, ale je pak o to "horší" mu uvěřit, když to s námi tzv myslí vážně. Už od 2. knihy je LM ve vážnějším tónu. Tady je tomu jakbysmet. Kresba, zvláště lokace, je úchvatná. LM jako postava je vlastně co? Nebo kdo? To se mi opravdu líbí, jak se pozvolna dostáváme pod povrch. Této vážné až suchopárné postavy. Pak střih a máme tu Mexiko. Už jsme trochu víc pod povrchem. Těším se rozhodně na další knihy. LM boduje. Jiný pohled na naše dějiny, nebo ubírání se světem, zde ála steampunk nebo dieselpunk, mi víc než sedl. LM je v podstatě takový komiksový Tomb Raider, až na to, že to nepůsobí, aspoň prozatím, jako série misí doprovázené akčními scénami. LM na mě působí, že tu jde zkrátka o víc.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Mjöllni

Tohle by bylo super, kdyby to nebylo tak utahané a ukecané. Jinak vše zapadá a i ta myšlenka se nakonec projeví jako nadčasová. Začátek působí strašně nuceně pohádkově. "...Prostě, tady přece museli být ve středověku trpaslíci a spol., jen to tehdejší doba vymazala z kronik...". Pak se paradoxně dostáváme do severského klišé a zase se jede na vlně Thor vs. Loki. Jako kdyby to zas o ničem jiném být nemohlo. Nicméně severské prvky, s kterými se zde pracuje, nejsou ty, nám běžné předkládané. Jsou upgradované a pozměněné. Už jen samotný Hel a boj v Asgardu. Třetí díl tomu nakonec dá úplnou korunu, kdy jsem čekal úplně jiné pokračování a nakonec bum, změna jako "prase". Tohle NE! Jenže ta třetí část paradoxně fungovala mnohem víc, než jak jsem si ji představoval já. Ten nečekaný zvrat byl velmi zajímavý. Navíc je vidět ta moderní snaha polidštit Bohy a obráceně zbožštět smrtelníky. Kresba má francouzský touch, ale není to to ryze klasické. Práce s prostředím, výrazy postav (v hlavě mám dlouho škálu grimas a mimik Thora coby trpsalíka), akční scény a prolínání mezi nimi, pak prostřihy mezi sekvencemi. Je to velmi kompaktní a soudržné. Přesto dlouhé a místy i ukecané. Proto 4.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Asgard

Super příběh, odsýpá, zajímavý pohled na Vikingy. Poctivý akční béčko s historickým přesahem a i ta délka tomu odpovídá. Nic světoborného se tu prostě řešit nebude - zkrátka starý svět se střetává s tím novým. Jormungandr se povedl na výbornou a kresba je pro mě evropský standard, který zde naprosto funguje. Není to můj komiksový top, ale pořád se setkáváme s velmi kvalitním komiksem. Edice a formát mi naprosto vyhovuje.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 24.8.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Ach Manara, Manara, Manara... Je to génius nebo rutinní kreslíř? Jednu dobu jsem se na Manaru nemohl vynadívat a pak zase přišla doba, kdy mi přijde, že nemá co nabídnout. První věc je, že by nebylo na škodu u nás Manaru vydávat po delších pauzách. Druhá, Manara s nebo bez erotiky a tím pádem co je "lepší"? Tohle je pro mě takový střed. Celkově se mi to nijak zvlášť nelíbilo a pouze kresba mi to celé vynahradila, ale také ne celkově. V Indiánském létě mě kresba učarovala a sedělo mi to k příběhu. I ta erotika mi tam nechyběla a příběh westernového typu toto i uvítá. Scénář má hlavu a patu a i když recykluje motivy již známé z dobývání Západu, mě to bavilo a jsem i dokonce rád, že se to zase jenom netočilo kolem Angličanů. A indiánský pohled na věc taky super. El gaucho mě pravda moc nebavilo. Nejlepší záběry podle mě byly na začátku a na konci u toho "stařešiny". Pak byly dobré záběry v Argentině na té haciendě. Jinak mi lodní prostředí moc nesedělo, do toho to bylo takové zmatené a moc jsem se nechytal. Strašně se skákalo. Erotika a sexuální scény mi tam velmi chyběli. Takhle je to jako ty kecy o tom, jak hrozné to bylo, vždyť ta žena má odhalený kotníček. Kresba jako taková byla dobrá. Prostě Manara. On umí. Celkově mě docela bavila kresba i přes určité výtky, ale moc nedávám ty scénáře. Léto bylo slušné a odsýpalo, ale je to v podstatě takové na strávení a Gaucho mi přišlo jako zmatek. Historický přesah beru a mám to vždy moc rád, ale tady to bylo spíš jako kulisa, než jako hlavní postava.

Lojza
M Lojza | 24.8.2019 | Sunstone #02

Spoiler alert. Za mě výborná, přehledná kresba, která mi velmi vyhovuje (atmosféra, barvy, hravé bubliny, backgroundy u flashbacků). V příběhu je možné se ztratit, pokud si člověk neuvědomí, co je flashback a co současnost (lze to poměrně rychle vysledovat právě díky pozadím stránek s určitou grafikou nebo vzorem). K BDSM/LGBT mám kladný vztah, takže tématicky je to můj šálek kávy (což ale každému samozřejmě sednout nemusí) a troufám si říct, že reálie BDSM vztahů jsou zde zachyceny velmi zkušeně. Konečně vztahy a emoce vůbec jsou to hlavní (vedle skvělých a pro mnohé určitě vzrušujících fetish / pinup kreseb), na čem tenhle komiks stojí. Chvíli se s hrdinkami i hrdiny smějete (scéna s chrápáním, Allanova "nová tapeta" a politá Ally, scéna, kdy Allan přijme Harperovu žádost o ruku...), chvilku jste napnutí, jak se to vyvrbí (rozhovory s "nezkaženou" Anne, žádost Ally o sestěhování, večírek v Karmínu...) a do jakého průšvihu si naběhnou. Každopádně toto umí autor velmi dobře dávkovat a prostřídávat. Dialogy i monology dávají smysl, není tam žádná zbytečná vata, obraty typu "tetička z Červené Lhoty konečně odjela" jsou k nezaplacení. Přečteno za dva večery a těším se na další. 80 %.

rewkon
rewkon | 23.8.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

S prvním sešitem jsem měl chuť praštit pak se kvalita dalšími zlepšovala a poslední sešit si vybojoval čtvrtou hvězdu ten byl fakt skvělý a zachránil tento komiks od tří hvězd.

Fimi
Fimi | 23.8.2019 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Tohle je tak blbý a v mnoha věcech reálný až je to skvělý a zábavný... Millar prostě umí. K tomu všemu násilí, vulgaritám a zábavě to má i děj, který nenudí a drží na pozornosti. Perfektní

robur31
robur31 | 23.8.2019 | Dobyvačné armády

Povedené dílo. Nádherná kresba, příběhy postupně gradují. Katedrála je prostě skvost. Pokud by Dobyvačné armády nebyly tak snové a roztrhané, bylo by to na pět.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 23.8.2019 | Živí mrtví #29: Jak daleko zajdem

Četl jsem již loni v angličtině.
Po několika velice dramatických dílech je toto opět ,,klid před bouří".
Stále mě to baví, ale toto je slabší díl. 80%

perak
perak | 23.8.2019 | Zatím dobrý

Kresba výborná, té jsem neměl co vytknout, jak už je u autora zvykem, Ale scénáristicky je to horší. Občas se jde do zbytečného detailu, aby se následně naopak některé události vzaly velmi stroze či se jen naznačily. Určitě je dobré znát alespoň základní rámec příběhu, jinak se můžete v některých pasážích trochu ztrácet.

Fimi
Fimi | 22.8.2019 | Sin City / Město hříchu #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (3. vydání)

Tohle je ryzí akční noir jako prase..asi to není lepší než jednička ale stejně... nejlepší série od Millera, originální a ta kresba je fantastická, alespoň mně dostala...

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

Jedno z těch nejlepších NHM, co tady vyšlo. Škoda, že tato série tady nevychází, protože bych si ji moc rád přečetl celou. Kupte, je to skvělý čtení. 95%

Suši
Suši | 22.8.2019 | Mrtvej svět

Komiks, dle mého, určen výhradně pro nenáročné puberťačky. Ačkoli se přece jen nějaké myšlence dosáhne, celý průběh vyprávění je naprosto o ničem, a jen představuje hlavní hrdinky. Nejspíš nemám smýšlení pubertální dívky, abych měl pochopení pro otravné komentování okolního světa. Přehršel jmen a postav bez nějakého propojení se minul účinkem. Problém vidím také v náhlé změně časových linií, jako by bylo moc náročné, přikreslit 3 políčka pro lepší uvedení do jiné situace. Kresba a vydání zachraňují komiks od nálepky laciného čůča.
Neoslovilo.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Ultimátní komiksový komplet #067: Deadpool: Válka Wadea Wilsona

Narozdíl od Drákulovy výzvy tady máme opět něco podobného jako je NHM o Deadpoolovi - jen lehce nadprůměrný komiks ve kterém se nachází dva vzájemně se odporující Originy o Deadpoolovi. Nic moc. Slabota. 60%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #018: Deadpool

Nevim, no. Není to, co jsem očekával. Neznám důvod takového povyku okolo tohoto NHM. První sešit byl fajn, ale druhý příběh Suicide Kings byl jen lehký nadprůměr.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool: Drákulova výzva

Asi nejlepší DP, kterého jsem četl. Svižné, čtivé, fóry jsou fajn. Celkově lepší než celá Deadpoolovská sérka, co tu vyšla a nedávno jsem ji též četl. Kupujte, vyplatí se to. 95%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Poslední Deadpool dopadl velice dobře.
Vyvrcholení série se [POZOR SPOILER!] smrtí hlavního antihrdiny - Deadpoola je druhý nejlepší díl této série. Paráda. 80%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool #07: Osa

Od posledních dvou bloků je to zlepšení, ale stále to není ten starý dobrý DP ze třetího a čtvrtého dílu. Snad příští - poslední díl dopadne lépe. 75%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool #06: Prvotní hřích

Jen o trošičku lepší než předchozí díl. Jinak DP je zde opět Blade a zase zabíjí nějaké ty nemrtvé a do toho má dceru. Do dalších dílů určitě půjdu, protože se u toho dobře odreaguju. 65%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool #05: Deadpool se žení

Opět pokles kvality. S touhle sérií je to jako na houpačce. Nejdřív je to nudný, pak náhle úžasný díl a pak to zas jde pomalu dolu. Přesto to nemá na špatnost prvních dvou booků, takže se mi to i tak trošku líbilo. Nejlepší je sešit s Hitlerem. 65%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.8.2019 | Deadpool #04: Deadpool versus S.H.I.E.L.D.

Slabší od posledního dílu, ale i tak je to stále lepší než první dva. Uzavřela se tady dějová linka z Mrtvých prezidentů a Deadpool kupodivu sází dobré vtipy. Už je to zas ta komediální blbina, tentokrát ale v dobrém smyslu. 75%

rewkon
rewkon | 22.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (paperback)

Nevím co si mám myslet o příběhu ovládnutí města pomocí chaosu destrukce a ekonomiky bylo v pohodě, ale neseděli mi tam ty blbosti z siločarama a pak ty levičácský kecy jedinou silnou zbraní je hezká kresba na kterou se dá koukat zbytek je dost zmatený no uvidíme jak se rozvine pokračování.

S4TW
S4TW | 22.8.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Souhlasím s většinovým názorem, že se zatím jedná o nejlepší DCKK. To, co chválím u první části lze aplikovat i na pokračování, jen k tomu přidejte víc akce, svižné tempo a takovou tu pompézní filmovost. Paradoxem ovšem je, že to ve finále dělá trochu slabší dojem, neboť to sklouzává k takové té klasičtější superhrdinské rubačce, ale je tu krásná kresba + výborně napsaný příběh.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 21.8.2019 | Strážci galaxie #04: Prvotní hřích

Hmm...
Po minulém díle jsem si myslel, že bude další buď kvalitně stejný nebo lepší a ono ne. Finále těchto Strážců tedy nic moc. 60%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 21.8.2019 | Strážci galaxie #03: Rozpad Strážců

Konečně parádní díl. Tentokrát 70%.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 21.8.2019 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Odľahlo mi! Po prvom geniálnom diely úroveň série stále jemne klesala, aj keď stále to bolo ešte oveľa lepšie ako mnoho iných sérií, po predposlednej najslabšej časti som sa však zľakol, že bude mať Zámok a kľúč slabé aj finále. Našťastie sa to nestalo a kvalita išla razantne hore. Poriadne napínavé a veľmi uspokojivé finále v skvelej kresbe Rodrigueza, ktorý tu odviedol zatiaľ svoju najlepšiu prácu. Hill to scenárom po predošlých niekedy zbytočne naťahovacích dieloch tiež rozbalil na plné pecky. Maximálna spokojnosť.

Fimi
Fimi | 21.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Kadin: pokud ti třetí díl přijde nejlepší a dáš tomu tři hvězdy, tak ne, nezlepší se to

karl173
karl173 | 21.8.2019 | DC komiksový komplet #045: Superman: Odkaz, kniha druhá

Druhý díl se mi líbil o něco více. Přidalo se na tempu a také Waid přidal pár slušných nápadu, které jinak poměrně předvidatelnou dějovou linku oživily. Kresba byla na stejné a dobré úrovni jako v prvním díle. Suma sumárum druhý díl je na tom dosti podobně jako ten první, slušně odvedená práce, ale tentokrát jsem se bavil o něco více.

karl173
karl173 | 21.8.2019 | DC komiksový komplet #044: Superman: Odkaz, kniha první

Sice je to celkem slušně napsané a hezky nakreslené, ale až na pár maličkostí to je zkrátka již známí origin, který nemá absolutně ničím zaujmout. Alespoň ne mne. Kdyby v DCKK byl tento origin jako jediný, tak bych ho asi hodnotil jinak, ale bohužel je jich už zbytečně moc. Tudíž zpracování hodnotím pozitivně, ale obsahově mi kniha dala minimum. Navíc tempo komiksu není zrovna záživné a jak zmiňuje Fry, Utajený počátek mě také nadchnul více.

Zack
A Zack | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Hawwwran: Nejaky stranky navic = NE. Pokud by nejaky comics byl vytisteny cely do modra, prodalo se jich pred stazenim 50 a ty by kolovaly svetem - MOZNA.

Kadin
Kadin | 21.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Batman #3 - Já jsem zhouba je za mě asi zatím nejlepší díl série, ale i tak to není žádná sláva. Kinguv styl psaní mi moc nesedí a samotný scénář je čistě průměrný. Co tento komiks zachraňuje je kresba. Ano je to mainstream jako kráva, ale například souboj v dešti byl naprosto skvělý a atmosférický. Zatím je tato série o několik levelu niž, něž ta od Snydera, ale co jsem slyšel, tak se to má zlepšit (a doufám v to). 6/10

rajot
rajot | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Scarface: mě to nějak extra nevadí, když tam žádný stránky naopak nechybí.

Hawwwran
Hawwwran | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Je mozne, ze se takova chyba stane sberatelskou raritou, jako u znamek?

Scarface
Scarface | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Tohle je technická závada a prostě se v tiskárnách stává. Nechte si knížku vyměnit, mělo by to být bez problémů.

rajot
rajot | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Sir_Pete: já měl tohle u Skrýše (nebo u Ryb?), akorát jich myslím nebylo tolik. Že by to obrácení u mangy dělalo tiskárně problém?

Doppelganger
Doppelganger | 21.8.2019 | Tintinova dobrodružství #01: Tintin v zemi Sovětů

Radek Blacksad: u Tintina je nejlepší přeskočit první tři díly a začít číst až od Faraonových doutníků (4. díl) a předchozí díly pak přečíst až dodatečně pro zajímavost. Případně můžeš skočit až na Kraba se zlatými klepety (9. díl), kde na scénu přichází Haddock a začíná "ten pravý Tintin"

Sir_Pete
Sir_Pete | 21.8.2019 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Konečně jsem se k tomuhle dostal a chtěl bych se zeptat zdali měl někdo stejný problém jako já.
Některé stránky (A není jich málo) jsou v komiksu duplikované. Během kapitoly prostě narazite na několik stran, které jste už četli. Stalo se mi to u dvou storek (Tuším že u příběhu s Balonkama a pak s Modelkou tuším). Stranky jakože nechybí, jenom je tam prostě takovych 20+- stranek duplicit a docela to dojebalo dojem při čtení.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 21.8.2019 | Tintinova dobrodružství #01: Tintin v zemi Sovětů

Od Tintina som čakal teda viac, ale dám mu ešte do budúcna šancu, aj keď prvý diel je neuveriteľne úmorný a to sa prosím pekne furt dačo deje, je to dynamické, ale chýbajú tomu lepšie pointy a vtípky. Nezasmial som sa ani raz.

trudoš
trudoš | 21.8.2019 | Batman: Temný rytíř #01: Temné děsy (pevná vazba)

Podobné dojmy jako z alba Tváře smrti, kdy člověk naskakuje do rozjetého vlaku. Ale dá se to, ačkoli nakladatel nic neusnadňuje. Čtenář je tak opětovně zahlcen přehlídkou padouchů, ovšem vývoj událostí má protentokrát perfektní tah na bránu - do Gothamu je vypuštěna droga, která zbavuje strachu a dodává nadlidskou sílu. Jenže epizodní styl vyprávění, kdy se Batman stereotypně potýká s jedním zločincem za druhým, brzdí ústřední motiv, takže finální odhalení, kdo za komplotem stojí, pak příliš neohromí. O to spíš, že dotyčný uniká a jeho dopadení bude evidentně běh na dlouhou trať. Tedy jestli se k tomu David Finch a Paul Jenkins ještě vůbec vrátí. Přesto má zápletka správně pochmurnou atmosféru, která se k netopýrovi hodí, a i když se neustále dokola omílá stejné téma, celek příjemně šlape. Není to taková jízda jako Rok jedna, Dlouhý Halloween nebo Můj nejhorší nepřítel, ale rozhodně to patří k těm smysluplnějším a drsnějším příběhům hlavního proudu. Uvidíme, co přinesou další díly.

libormatejka
libormatejka | 20.8.2019 | Batman / Želvy nindža (paperback)

Dobré, zábavné a osvěžující crossover.

libormatejka
libormatejka | 20.8.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Klasické pokračování - více postav, více akce, ale méně zábavy :-( První díl byl docela dobrý crossover, tady už to bylo místy nudné a hlavně repetetivní.

mearez
mearez | 20.8.2019 | Ultimátní komiksový komplet #076: X-Men: Schizma

Je to celkem ukecaný, místy nudný, akce přijde až opravdu pozdě, ale na začátku je pár skvělých nápadů, které nelze zavrhnout. Taky to není jen bezduchý komiks, krásně ukazuje vývoj postav Wolverina a Cyka. Za mě 3*.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 20.8.2019 | Naruto #01: Naruto Uzumaki

Uff! Tak toto som nečakal! Z prvého dielu Naruta som úplne nadšený a je to pre mňa jedno z najpozitívnejších komiksových prekvapení. Je to vtipné (dvakrát som vybuchol smiechom), napínavé, dobre kreslené, sympatické, premyslené a celkovo veľmi príjemné čítanie. Ak si to takúto úroveň udrží aj ďalšie časti, tak budem vážne ľutovať, že som Naruta tak dlho ignoroval.

hroubek
hroubek | 20.8.2019 | DC komiksový komplet #069: Superman: Krize karmínového kryptonitu

Po přečtení zápletky jsem byl docela zvědavý na to, jakým způsobem bude Superman vyobrazen, a jak se s touto krizi vyrovná. Na druhou stranu jsem byl z té zápletky mírně nervózní, protože stačí málo a rozpadne se jako domeček z karet. Sám jsem byl překvapený, že Krize karmínového kryptonitu funguje, není zbytečně hloupá a větší část příběhu mě bavila. Sedlo mi jakým způsobem Kal-El uvažuje, a co pro něj znamená pomáhat a být statečný. Sešit s Green Lanterny mě udělal velkou radost, a poslední sešit má zajímavý zvrat. Na čisté čtyři hvězdy to není, ale tři jsou málo.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 20.8.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Páčilo sa mi to viac ako prvý diel. Bude to asi tým, že mi viac sadla kresba a scenár mi prišiel zaujímavejší tiež. Thanos je hlavne v druhej polovici nekompromisný a aj jeho súboj so synom je dobre vymyslený. Nenudil som sa, ale ak by som sa už k ďalšej časti nedostal, vôbec by ma to nemrzelo.

rewkon
rewkon | 20.8.2019 | Sága #09

Teda Vaugh je teda sadista fakt mně nasral .

karl173
karl173 | 20.8.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #077: Venom (Flash Thompson)

Velmi povedená akční jednohubka, která má svižný a solidní děj a velmi pěknou kresbu. Sešity jsou poskládány dobře a po dlouhé době tu máme komiks NHM, který zcela splňuje účel této sběratelské série. Navíc Eddie Brock aka Toxic je naprosto parádní. Za mě určitě spokojenost.

J.Connor
M J.Connor | 20.8.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (paperback)

Moc děkuji MDEK, že jsem mohl napotřetí zjistit, jak to tenkrát s tím Stormem na Pandarve dopadlo. Nabízí se zejména srovnání se skoro současně vyšlým Žoldnéřem a u mě zatím Storm jednoznačně vede. Je pravdou, že dostal mnohem více prostoru, ale fantazie autorů je v případě Storma (zatím) ještě více uchvacující. Parádní space opera trash.

J.Connor
M J.Connor | 20.8.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Klik jsem ani napodruhé nedočetl a třeba Gulliveriana a Zlatý Osel mě také příliš neuchvátily, hvězda Mila Manary u mě tudíž začala notně upadat a tenhle MDEK pošramocenou pověst zase trochu poupravil. Scenáristicky to sice opět není úplně veledílo, když tedy nejsem zcela schopen docenit to pátrání autorů po zapomenutých malých figurkách velkých historických událostí. Ale nejen toto je pak zajímavostí, také samotné nahlédnutí do ne úplně probádaných (minimálně komiksem) koutů světa a dějin, navíc svým pojetím vcelku originální. Manara nesoustředíc se jen na erotiku pak uchvacuje některými scenériemi a tradičně bezchybnou anatomií figur. Opakovaný motiv znásilnění včetně krutých následků pro jeho pachatele by si pak zasloužil samostatný rozbor, zejména vtipným by byl z feministického hlediska, když je přesným opakem mnoha revenge movies, kdy jako démon pomsty za neschopnou a slabou ženu musí zasáhnout muž, zatímco její soudružky akt znásilnění opakovaně bagatelizují či zlehčují a jeho následky vždy během chvíle odstraní bába kořenářka nějakou kopřivou.

Liborius
Liborius | 20.8.2019 | Star Wars: Vader sestřelen, Věznice povstalců

Po předchozím dílu jsem se trochu bál, že vysokou úroveň Vader nezopakuje. Zbytečně. Kdo vládne takovouto mocí, má vždycky Sílu posunout laťku ještě výš. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/star-wars-vader-sestrelen-veznice-povstalcu/

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 20.8.2019 | James Bond #02: Fantom

Nechápem. Naozaj nechápem ako môže vzniknúť tak nudná komiksová séria na tému James Bond? Veď každý jeden film je preplnený krásnymi exotickými lokáciami, v každom jednom sú nádherné ženy, poriadne hnusní záporáci a nápaditá akcia. Čo obsahuje komiks? Škaredé a nudné lokácie, hnusné ženy a nezaujímavú akciu. Kresba sa mi nepáči a farby to má príšerné. Druhý diel mal ale aspoň oproti tomu prvému lepšiu zápletku, preto hodnotím o jeden stupeň lepšie, ale výhra to teda nie je žiadna, stále sa totiž jedná o fakt slabý komiks, ktorý má s Bondom spoločné len názvy postáv a organizácií.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 19.8.2019 | Johnny Cash, I see a darkness

Kvalitný a pekne kreslený komiksový životopis veľkej hudobnej legendy. Jeho hudbu mám rád a páčil sa mi aj film Walk The Line. Komiks zachytáva zaujímavé etapy Johnnyho života a tak to bolo dostatočne pútavé čítanie.

Mitsuko
Mitsuko | 19.8.2019 | Čarodějova nevěsta #08

Pořád tomu k dokonalosti příběhově dost chybí, ale mně se tohle volume moc líbilo. Mám pocit, že z těch, co zatím vyšly, i nejvíc. Líbí se mi, že na sebe příběh konečně pěkně navazuje, máme tady zápletku, která je na scéně déle než půlku jednoho volume (a konečně problém popisovaný jako hrozně závažný není vyřízený za tři kapitoly), a dokonce začínám konečně vidět i nějakou větší provázanost (snad to teď nezakřiknu).

Příští díl by podle popisku na konci měl být nějaký velký předěl, tak jsem opravdu zvědavá, čeho se dočkáme.

PS: Stejně si ale pořád nějak nemůžu najít vztah k Čise, ale to asi i klidně přežiju...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.8.2019 | Fatale #03: Na západ od pekla

Na Fatale se vždycky těším jako kdyby to byla moje oblíbená série, ale ona vlastně tak úplně není. Kresba mě baví, první tři povídky ze čtyř jsou opět dobře odvyprávěny a jsou napínavé, ale celková hororová tématika na mě tady příliš nepůsobí, celkový obraz a vyústění mě nějak přestává zajímat. Noir se tentokrát taky jako by někam úplně ztratil.

Celkový dojem: 60%

rewkon
rewkon | 19.8.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk (paperback)

Za mně nejlepší série co tu v znovuzrození hrdinů dc vychází a tenhle díl to dokazuje :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.8.2019 | Trikolora

baatcha: :D :D

baatcha
baatcha | 19.8.2019 | Trikolora

Díky bohu, že je to o komunismu. Já se lekl, že Václav Klaus mladší se s propagací své nové strany nasral už i do komiksů.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.8.2019 | Mýty #15: Růženka

Je to zatraceně natahovaná telenovela. K mé smůle je ale jakžtakž slušně napsaná a hlavně mě neskutečně baví onen svět a postavy. Třeba vyprávění o Růže a Sněhurce bylo více než fajn.

Celkový dojem: 80%

Plechy
Plechy | 19.8.2019 | Sochař

Dojemný příběh který vás chytne a nepustí. Kresba je zajímavá a mně osobně se líbila. Komiksu bych vytkl přílišný počet stran, což mělo za následek, že jsem se občas při čtení nudil.

deefha
deefha | 19.8.2019 | Trikolora

Ano, komunismus byl (resp. pořád je) skutečně vyčerpávající. Tahle studnice bohužel nikdy nevyschne. A je potřeba, aby se na to nezapomínalo. Jinak těch procent bude pořád málo.

Olwen
Olwen | 19.8.2019 | Trikolora

Komunismus, komunismus, komunismus...furt dokola. Zajímalo by mě kolik procent českých komiksů se věnuje komunismu. Opravdu vyčerpávající.

Plechy
Plechy | 19.8.2019 | Batman: Můj temný princ

Jednohubka která je nádherně nakreslena a zábavná od začátku do konce. Není co bych vytkl.

Blackmoor
Blackmoor | 19.8.2019 | Swamp Thing - Bažináč #03: Prokletí

Opět za pět hvězd, jak jinak taky. Constantina jsem nečekal a je to milé překvapení, to jak se snaží našeho elementála posunout na další lvl. Nebýt seriálu Swamp Thing tak na tohle asi ani nenarazím, jakožto začátečník ve světě komiksů. Tohle je ale daleko lepší jízda než seroš, bezkonkurenčně....

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Hitman #01

Myslel som si, že ma Hitman nebude baviť a tak som sa mu dlho vyhýbal, ale napokon ten scenár, drsný, ale ľudský hlavný hrdina, nápady, čierny humor... nie je to také zlé. Aspoň prvý diel teda zaujal a síce to kresbou nie je úplne môj štýl, dalo sa na to aj pozerať.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Modrá Crew #01 - Lobo: Kostěj nesmrtelný

Čítal som to v roku 1998 ako 11-ročný a požičal mi to vtedy učiteľ výtvarnej spolu s ďalšími časopismi Crew. Ležal som týždeň doma s teplotou a vďaka časopisu Crew a Lobovi to bol jeden z najkrajších týždňov aké som zažil. Teraz po 20 rokoch som si tohoto Loba prečítal znovu, ale pri čítaní už taká dobrá zábava nebola, pamätal som si to celé vtipnejšie. Aj tak však díky za pekné spomienky na jeden veľmi príjemný týždeň.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.8.2019 | Asterixova dobrodružství #06: Asterix a Kleopatra

Asi najznámejší Asterix. Prostredie Egypta je oproti okukaným galským lesom svieže, pekne vypadá a je plné nápadov a všemožných tematických vtípkov. Určite to patrí k tým najlepším dielom.