Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.3.2020 | The Amazing Spider-Man #05

:D tak tohle je v prdeli... Stejně jako jsem nechápal tenkrát, nechápu ani teď. Brutální změna stylu ve všem, jiná obálka, jinej symbol, jinej Spiderman, už to není amazing, ač před tím byl, ale stejně použili Spectacular komiksy, teď už je Spectacular opravdu a je to fakt spektakulární. Depresivní smutnej díl, kde jsou vlastně všichni mrtví. :) Napsaný je to pěkné, pěkně se to čte a vyvolává to otázky co bylo před tím a co bude po tom, což je důkaz kvality příběhu, bohužel se nedovíme nic. :) Na první straně obálky je něco o sérii rebirth v marvelu po onslaught, nic o tom nevím a ty info vlastně byly k hovnu ve spojení s tímto komiksem, takže super. :D kresba je fakt pěkná, líbí se mi... Příběhové se vlastně nic jakože nestane, ale líbilo se mi to. Jack O´Lanterna mám rád, ta postava a kostým, styl se mi líbí... Četl jsem o něm jen v UKK: venom. Škoda, nechám to v průměru... Dal bych 2*, ale protože mě to i tak bavilo a nalákalo na to, co bylo před a po... Tak 3* zaslouženě. Velká škoda promarnenyho potenciálu...

A jak píše Willis, jsou zde "marveloogove", kdyby někdo věděl co bylo před a po... Dejte prosím něco do diskuze nebo soukromě. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.3.2020 | The Amazing Spider-Man #04

Inu.. tímhle číslem jsem teď zpetne začal, protože mi kdysi chybělo a kámoš mi dal jeho verzi, poničenou, zmuchlanou, ale byl jsem z toho nadsenej, že ho mám. Teď po cca 20 letech jsem ho prvně viděl v antikvariátu za dobrou cenu 120,-kc a nahradil tím svoji verzi v horším stavu. Pak jsem si ho hned přečetl...podobně jak u Willise jsem si vzpomněl na díl s green goblinem, ale nebyl jsem si jistej kterej to byl. Teď už vím, když jsem ho komentoval před chvílí. Tohle je podobný schéma, ale s Ještěrem a přijde mi hůř provedené, každopádně opět psycho temnější dil. Kresba je fajn, pohoda, ale co mě dostalo je syn ještěra, u něhož se během pár stran/panelu změní vzhledově věk a zejména cca 3x-4x změní velmi výrazně účes.. nechápu, jak to mohl kreslíř udělat. ;) Koncept casaku zůstal s tim Marvel znakem a spideym spuštěným na pavučině, obalka má zelenej nádech s černou barvou, což se mi líbí, ale bohužel vybrali nějakou první verzi obrázku, co se v komiksu nachází v lepší verzi. Tohle je zatím nejhorší spidermanova unicorn obálka. V komiksu je jedna strana navíc, asi jich má 34, protože komiks nezačal, ani nekončil na obálce, ale na stárne 32 a pak je tam ještě jedna strana z dvěma celostránkovými obrázky, nj... To je to zpracování, sem tam se rapidně mění odstín barvy tisku. Každopádně příběh je prostě slabší... A objevují se v něm už klasické komiksove kecy...

Willis nedodal anamnézu: PP je ženatý s MJ, teta May v předešlém díle vystupovala poměrně dost jako prostředník mezi harrym a parkrovymi (GB přes ni posílal dárky a díky ;)) ,tady je okrajově a přijde ji nečekaná návštěva, Spidermanovi rodiče, kteří by měli mrtví... Bum, pokračování příště :D

Předešlý díl lepší průměr, tady horší... Nechám ještě 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.3.2020 | The Amazing Spider-Man #03

Shrnutí Willise je zde po všech směrem super. Náhled má příběh i do situace kolem Spidermana. ;) A jak píše hobgoblin, jedná se o psychologický souboj. Obálku bych dal na roveň druhému dílu. Tentokrát komiks rovnou i začíná a končí na vnitřní straně obálky, zřejmě museli dodržet počet stran. Každopádně je to škoda, protože první strana by měla být oddělená... Takhle horor psycho překvápko z kouzelné krabice ztrácí smysl. Kresba střídá silnější linku se slabou, která je určena na detaily a ce to celkem hranatej styl, není vůbec špatná. ;) Příběh je opět temnější, což osobně mám rád. Green goblin je správný psycho. Co mě zaujalo už tenkrát je postava zlatyho může. V komiksu nazýván Markem, švagrem green goblina, ale spidey o něm mluví jako o roxtonovi. ;) Zkoušel jsem vyhledat mark(c) Alla(e)n - což je původní prijmeni Liz a nakonec se mi nějak podařilo dohledat: http://www.postavy.cz/molten-man/ , takže se jmenuje Mark Roxton. ;)
Za mě celkově dobrý... Dávám 3*.

Tyfus
Tyfus | 1.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Má jediná předchozí zkušenost s Deathlokem pochází z UKK, takže jsem se přirozeně do dalšího Deathloka nehrnul... a překvapivě jsem to přečetl na jeden zátah a bavil jsem se. Příjemné překvapení.

SNUFKIN
SNUFKIN | 1.3.2020 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Je to jen hrozně nezajímavé, jinak nemám co vytknout. Ale pojďme si pro ceny, hop :)

SNUFKIN
SNUFKIN | 1.3.2020 | Zátopek

Nuda v Brne.

SNUFKIN
SNUFKIN | 1.3.2020 | Muminek #4

Genialni.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.3.2020 | Harley Quinn #01: Šílená odměna (paperback)

Četl jsem nejdříve HQ: rebirth 1 a 4, kde jsem viděl klesající kvalitu a uznávám, že tenhle bůk vede, ač koncept je stále stejný, čím novější kniha, tím vyčpělejší, viz koment u HQ:rebirth 4, poslední odstavec. :)

Tak klady: 1) hlavní nápad na příběh/y, ty jsou fajn - napr. první sešit a komunikace s autory v rámci konkurzu na kreslíře ... Někdy menší nápad na prvních 3-5 stranách///BEST v této knize:"láska je na nic", první 3 strany a průjezd domu hrůzy, představena monstra + závěr, to bylo fakt super
2) kresba, Chad hardin je borec, ale s ním i Alex Sinclair ... Pokud ale budete bystří, všimněte si, že sešit 1 extrémně vyniká nad ostatními a kvalita kresby poté pozvolna klesá, zejména tedy nastolené laťky ze sešitu 1, protože ten je kresebne luxusní! ;)
3) příběh o lásce, příběh o nízké míře návštěv babičky a 2 sešity s lovem seniorů/komousu (což byla jasná píčovina, ale mělo to i menší dobré nápady)

Mínusy: 1) autoři neumí psát, nevyužijí svůj nápad, sklouzávání k trapnosti (ač to vnímám jako nadsázku jak všichni vnucujete, když se to někomu nelíbí:)), tohle je asi zásadní
2) první sešit nultý, super nápad, opět trapné provedení a přijde mi, že kreslíři nic neukázali, styly vidím, ale to, co stvořili je většinou o ničem ... Vyniká Bonnie a Clyde / další strana s károu, "60.tkova" kresba = Joker boss a druhá bažina alias Sam Keith
3) zminene klesání kvality kresby... :)

A teď malá reakce:
Flash: Pro lidi kterým tohle nesedne, mám jediné doporučení, vyserte se na komiksy a jděte si přečíst psychologický román. //// Mám pro tebe taky doporučení, radši už nic nedoporučuj, prosím tě. ;)

P.G.: Dlouho jsem se u komiksu nenasmála tak, jako u tohoto! /// :D smutné...

Suma sumárum: kresba 95 %, scénář 85 %. Celkově 4,55*, ale kvůli atmosféře prostě musím dát za 5! /// Asi jsem tu atmosféru nějak nepochytil, možná poslední příběh o hovnech? To bylo ono?

Trudoš: V posledním desetiletí jsem rozhodně zábavnější jízdu ještě nezažil. //// :D smutné...

Buši, to srovnání s Maxem je hovadina ... Nadhled musíš mít téměř u všeho kromě dokumentů třeba :D ale tohle je úplně jinde než silenej max...

Každopádně já dávám 3* se mnou to nehlo, jestli jsem se 2x jakože pousmál během nárazového čtení, tak dejme tomu, ale já jsem starej mrzout a u čtení se nesmeju, obzvlášť, když to není vtipný :)))))))

Norri
M Norri | 29.2.2020 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Je to parádní! Hodně se mi líbí a baví mě kresba. Taky příběh není špatný a baví mě Kamalina osobnost. Její hlášky a sebekritický přístup je osvěžující. Je to napsané s nadhledem a humorem. Sedlo mi to!

Norri
M Norri | 29.2.2020 | Kapsy

Povídky Karla Čapka jsem nečetl. Ale z principu věci je jasné, že nápady a vypointované příběhy jdou za ním. Jonáš Ledecký s ním ve scénáři mohl přinejlepším srovnat krok. To se mu ne vždy podařilo. Některé adaptace jsou čtivé, ale jsou tam také méně povedené. Ať už jde o nečekané a neoznačené skoky v čase a místě, či nelogičnosti.
Líbí se mi, že se na výtvarné stránce podílelo více autorů. Asi nejvíce mi sedí Ledecký a Stan Solo. Kresba Matyáše Namaie je docela fajn, ale některé nelogičnosti v jeho kresbě mi prostě vadily. Kresbu Petra Straníka jsem si užil nejméně.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 29.2.2020 | The Amazing Spider-Man #02

Pokračuje se tam, kde se skončilo. Hororový nádech, zejména ve spojení s carnagem je stále přítomný (scéna s metal kapelou je slabší odvar soudce Smrtě z modré krve;)). Venom se spidermanem ho celou dobu nahání...všechno dává smysl, nemá.to vyloženě slabá místa, výborná tymovka. Kresba opět luxusní. Podobné jako u předešlého čísla se jede s příběhem až na poslední stranu, která je taky potiskla. :D objevuje se zde krátce F4. ;) A naopak MJ a May vůbec, co jsou zřejmě pro Willise otravné figurky, je fakt, že tohle by jen zdržovaly (Willis - díky za ty popisy, když tady ofiko nejsou) a jako otravnej srac je tady klasický JJ Jameson, to je takovej picusek, co je vždycky na ránu.

Všichni u Batmana tvrdili jak jde kvalita s dalšími čísly nahoru, nejde, je to naopak... Příběhy se horší a zpracování taky. Zde určitě překlad více hapruje a mám dojem, že byla dvě místa asi, kde je přeloženo vyloženě špatně nebo tomu nejde rozumět. Lettering má silnější "Bold" písmo, sem tam se tiskne světlejším/tmavším odstínem. ;) Obálka horší. Podle mě Unicorn zvolil výborně první čísla obou řad a pak už neměli šťastnou ruku.

Upozornění: Sešit je číslovaný jako 1/98, celkově je ale v sérii druhý! //// Ne, sesit je číslovaný jako "II", až od dalšího se jede 2/98 a v pořadí je třetí ;)

Původní název: savage alliance! Za mě výborný 4*.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 29.2.2020 | The Amazing Spider-Man #01

Výborně zvolena obálka prvního čísla, hodně lákavá, tenhle spidey se mi líbil hodně tenkrát a líbí se mi i teď. V úvodu jsou na jedné straně shrnuté info o spidemanovi a jeho debutu, výborný text má tehdejší dobu. Pak začíná první sešit, který je silně hororový a první přechod čelistí/kotle je vyloženě jak filmový střih. Tenhle sešit by klidně mohli zfilmovat. Carnage je brutální psycho a scéna/boj z vyhořelého sirotčince je úžasná. dovíme se i behem jedné stránky jak spiderman detektivně patrá, jak se symbiont dostal na zem a jeho Story též na jedné strane. Prostě luxus. Kresba je super. Já jsem z toho byl extrémně nadsenej a přesně tohle je důvod proč byl Spiderman můj nejoblíbenější hrdina. Tenhle sešit (pominu-li semic:;)). Bohužel se horor s koncem prvního sešitu vytratí a styl se úplně změní, spidey vyrazí s human torchem na ostrov pro venoma a v půlce se konci, pokračování v dalším čísle. ;) Nicméně carnage na pozadí tohoto putování, resp. Boje na ostrově s venomem, pořád vraždí a brutálně. Teď mi celkem přijde, že to je spíš pro náctiletý než pro děcka. ;)

Willis - není to jeho klon, ani to netvrdí ;) a myslím, že jen jednou zmíní mstitele místo avengers, jinak si všichni drží daně pojmenování, např. Carnage, venom, atd. Zas to neprehnaj :)

První sešit se jmenuje: savage Genesis a český carnage: část první.

Jeden vtip carnage do teď nechápu: co žlutý tisk žere! Tabloidy?

Možná to je taky špatně přeložený? Každopádně překlad je celkem ok, sem tam drobnost. Barvy jsou občas přetazeny, lettering napsán jako slabě, někde se hůř čte, ale přečíst jde vždycky. Mně osobně se tenhle tenhle lettering líbí.

Tohle číslo pro mě má jasnych 5* a na zpracování vám prdim. :P "vůně" toho papíru ne super :D

SNUFKIN
SNUFKIN | 29.2.2020 | Jack Wolfgang

Popravde mam uz tech komiksu se zvirecima hlavama, kde jsou ty hlavy jen proto, aby nebylo tak zretelny, ze to o nicem neni, docela dost.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 29.2.2020 | DC komiksový komplet #008: Green Arrow: Rok jedna

S4TW=karl173=já jako shoda při hodnocení tohoto komiksu. Teď už chápu spojitost s GA: rebirth 1 ;) byl jsem celkem překvapenej jak se to fajnove čte a jak příběh odsýpá, nicméně podobně jako říkají kluci říkám i ja: cca po 3/5 dojde ke zlomu a začne přepálená akce, kdy se z Olýho stane superman a je schopnej trefit za letu usti hlavně ákáčka před zmáčknutím spoustě :D všechny hlášky a scény jsou pak totální klišé. Samozřejmě celý ten origin je jedno velký klišé, plejboj, zrada, sám bez všeho, pustý ostrov, přerod, superhrdina, ale sepsany je do uvedené části pěkně, čtivě, zábavně... Uvedená změna nastává, když vyleze Olý po detoxu z Kvýn lodi - to je zlom. ;) Co se týče kresby, Jock se mi hodně líbil v batman all-star: rebirth 1, kde využíval bílý barvy v arktickým prostředí, a to mu slušelo víc než zelená ;) (potažmo fialova, hnědá)... Určitě bych jeho kresbu nenazýval pěknou, naopak patří ke kreslířům, co mají hnusnou "odflaklou" kresbu, až je to nakonec hezký, určitě je originalni a k příběhu sedí, ale úplně odvarenej jsem z ní nebyl. Ještě bych dodal, že to jeho celkem brutální zranění se vyléčilo za neurčitý počet dní. ;) Což zní líp než v rebirthu, kde to snad byl tejden a měl těch zranění víc. Nicméně souhlas, že takovy věci kurví dojem, když si chtěj autoři hrát na vážnost, superman přerod a vše kolem na konci, to už je jen další extrém. V úvodu se mi líbila jedna věta chlápka přes aukce, resp. Její konec: "všichni drogové závislí jsou ti praví hrdinové" :D nebo tak něco, vracet se k tomu nebudu...

+ Retro: :D to je vyloženě píčovina ... Ale když se vám to líbí, tak ok... :) (Mně se teda líbilo jak je chlápek s zeleznyma podrážkama nějak neurčitě zabit elektřinou se slovy cituji : "au" :D )

Karl rika 3,5*, s tím se by se dalo souhlasit, ale drhne to víc než by mělo, takže on dal 4*, já dám ty 3*

SNUFKIN
SNUFKIN | 29.2.2020 | Naposled

Skvělý. Mrazivý. Sára je asi vůbec nejlepší komiksová hrdinka.

SomeOne
SomeOne | 29.2.2020 | DC komiksový komplet #075: Superman: Co se stalo s mužem zítřka?

Komiks jsem si hodně užil, i když Superman není moje oblíbená postava a nemám s ním téměř nic načteno.

SomeOne
SomeOne | 29.2.2020 | Doctor Strange #05: Tajná říše

Kniha, ve které je jedna (velká) bitva, plus dva výplňové příběhy. Nic víc od toho nečekejte.
Po přečtení úvodního textu jsem se lekl, že v tom bude Captain mít velkou roli, naštěstí to tak není.
Bitva je jeden dlouhý čtyřsešitový příběh, možná by tomu nevadilo zkrátit to na tři sešity, ale jinak je to docela dobře napsané. Výplň je čistý průměr. S kresbou celé knihy jsem neměl problém.
Jedinou výtku mám k českému překladu, protože výrok "díky Captainovi Americe", to bych nejradši blil...

SomeOne
SomeOne | 29.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Tato kniha je spíše takový sborník několika povídek, jak se Bat a Cat připravují na svatbu, není to jeden dlouhý souvislý příběh, což je nakonec asi i dobře.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 29.2.2020 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

Hodně věcí se zde vysvětluje a už se nemůžu dočkat příštího dílu.

rewkon
rewkon | 29.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #05: Dědictví (paperback)

Zatím asi nejlepší Liga Spravedlnosti co tu vyšla v znovuzrození hrdinů DC svoje chyby to má ,ale aspoň tenhle díl funguje samostatně a děcka z budoucnosti mi přišla v pohodě a bavili mě reakce členů ligy :-D .

Fry
A Fry | 29.2.2020 | Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů (pevná vazba)

Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů - Éra Detective Comics se v rámci New 52 dlouhou dobu hledala a viděno zpětně, duo Buccellato / Manapul bylo vůbec to nejlepší, co sérii v tomto tažení dlouhém dvaapadesát sešitů potkalo. Ani jejich poslední příběh 'Krev hrdinů' není výjimkou a i přes změnu na postu Batmana, kterého nahradil Jim Gordon zápletka neubírá na zajímavosti a perfektně se zde pracuje s dialogy. Následné předání štafety Tomasimu už však tak úžasné není a k 'Robin War' tady zase všem fanouškům bude chybět kontext ... Za mě 4*!

trudoš
trudoš | 29.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #008: The Amazing Spider-man: Kravenův poslední lov

Teď už to vím najisto - přijdu do komiksového pekla, kde ze mě Obelix uvaří paštiku, Daredevil si namaže na chleba a Pinďa... no, já vlastně ani nechci vědět, co se mnou udělá Pinďa.
Ani druhé čtení Kravenova posledního lovu ve mě nevyvolalo jiné emoce, než: „Ech?“ Uznávám, že v rámci Spider-Manovského kánonu šlo o revoluční krok, který vyšel na jedničku - tedy nebýt toho, že Marvel celou věc později devalvoval padouchovým znovuzrozením. Ale asi jsem na tyhle věci moc mladej, protože jsem se při vší té hutné atmosféře a metaforické symbolice nudil podobně jako při nedělní bohoslužbě. Přitom ústřední motiv je perfektní. Zároveň nemůžu říct, že by J. M. DeMatteis nějak plýtval slovy, celé to staví spíše na pochmurné kresbě, o níž se postaral skvělý Mike Zeck. Jen to na mě zkrátka nezapůsobilo v tom nejdůležitějším - vcítěním se do psychologie jednotlivých protagonistů. Každopádně díky úvodu do děje, jsem zápletce alespoň nelítal tolik, jako poprvé v roce 2009. A že to nejde, říkala Crew.

trudoš
trudoš | 29.2.2020 | Fanouš: Po záhadných stopách tajuplna

Do třetice všeho dobrého. A tak je pro mě Po záhadných stopách tajuplna bez debat nejlepší díl celé Fanoušovské série. Dan Černý hýří humornými odkazy na slavná díla záhadologické literatury, přičemž nezapomíná držet zápletku pěkně na uzdě a plynulým tempem ji nechává doklusat do předem promyšleného cíle. Jak jsem, mimo jiné, dříve vytýkal přílišnou zběsilost v nápadech nebo ne zcela konzistentní osnovu, tady všechno pěkně a s přehledem zapadá na své místo, aniž by se však absurdní stylizace nějak zásadně lišila od předchozích dobrodružství. Prostě parodie, která má hlavu i patu (ačkoliv občas lítají vzduchem), je perfektně nakreslená a umí pobavit za každých okolností.
Autor v úvodu nostalgicky vysvětluje pozadí vzniku celého příběhu, jež pak zpětně přímo charakterizuje jeho podstatu - to nadšení ze všech těch tajemství na celém světě, které v mládí prožíváme s otevřenou myslí a v dospělosti už jen přecházíme s čím dál pragmatičtějším despektem. Až mi to slzičky dojetí vehnalo do očí.

SNUFKIN
SNUFKIN | 29.2.2020 | El Borbah

Nejlepsi detektiv ever.

SNUFKIN
SNUFKIN | 29.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Kdyz si zvyknete na ta bizarni citoslovce, jsou to hodne fajn Gangy v NY. Hlavne atmosferou.

Ozymandias
Ozymandias | 29.2.2020 | Živí mrtví #31: Skrz naskrz prohnilé

achjo, nechci konec

karl173
M karl173 | 28.2.2020 | Strážci galaxie - Noví strážci #01: Císař Quill

Asi takhle, Bendise už to u Marvelu nebavilo a tuhle sérii psal vyloženě z donucení. Pomáhal si vším co šlo a snažil se veškeré zápletky vyřešit co nejtriviálněji. Výsledkem je tak duchaprázdný komiks, který se ale na druhou stranu čte hezky svižně a díky všudypřítomné akci vás to neuspí. Navíc díky filmům je tohle ideální komiks pro filmového fanouška, který si užije hezkou kresbu, hlášky a akci. Pro ostříleného komiksáka to ale je buď blbost a nebo ok jednohubka na odreagování. Já to četl ve chvíli, kdy jsem znavený neměl na nic intelektuálního sílu a tak mi tento komiks přišel vcelku vhod. Ale i tak, žádná sláva. Prostě ryzí průměr, který mě ani nenalákal na pokračování. Ale jak se znám, tak do toho zřejmě stejně půjdu. 3*

Walome
Walome | 28.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Tohle je hrozně hloupá věc. Ale potřeba říct, že nejsem úplně cílovka, hádám, že ve 13 bych si to užil. Máme tady jakéhosi drsného týpka, který chodí městem a zabíjí lidi... nic jiného se tu prakticky neděje. Týpek je samozřejmě drsnej a tajemnej jak hrad v Karpatech, má mladšího brášku, kterého nevzbudí, když jeho brácha vstane z vedlejší postele uprostřed noci a vrací se nad ránem. Celé je to jakože zasazený do historického kontextu divokého západu, ale působí to děsně na sílu. Samozřejmě všude štětky, násilí a tak dále a tak dále, jak říkám, ve 13 bych asi hýkal nadšením.

Nicméně kresba je super, za tu to má ty dvě hvězdičky. Citoslovce zajímavý, sfx nula, slovo "target" na fotce mě trošku bolelo v srdíčku. Říkal jsem si, že překlad je nějakej divnej, a že na to měla Anna Křivánková asi málo času, a teď koukám, že překlad dělal někdo jiný, tak to mnohé vysvětluje.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 28.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

První sešit vyšel už v UKK, který je první sešit s deathlockem. Druhý příběh mi vůbec nasedl.

karl173
M karl173 | 27.2.2020 | Captain America - Steve Rogers #02: Maria Hillová před soudem

První díl měl problém se zmatečností a bohužel druhý díl začíná ještě zmateněji. Nick Spencer tu rozjíždí až příliš mnoho dějových linií a každou využívá jak se mu zachce. Jenže odhadem v polovině se to začne náhle hezky propojovat a spousta věcí začne dávat mnohem větší smysl. Ba co víc, některé dějové linky jsou přímo výborné a sám sem byl překvapený jak mě to pohltilo a začalo bavit. Teď jsem velmi napnutý jak se povede díl třetí, protože jestli bude pokračovat ve stejném duchu, tak to bude ještě velmi zajímavé. Překombinované, ale překvapivě dobré 4*

Fry
A Fry | 27.2.2020 | Manžel and Watashi

Manžel and Watashi - Parádní věc! Na to, že se jedná o komiksovou prvotinu, tak autorka skvěle zvládá vyprávět jakýkoliv příběh zábavnou formou stripu a vedle obyčejných příběhů ze života přidává i všemožné tipy a fotky produktů, které sama doporučuje. Navíc je to kresleno takovým tím typicky milým jednoduchým stylem a líbí se mi i, že z obličeje postavy dokážu při čtení hned pochytit její emoce. Fakt parádní sbírka, přečetl jsem to cestou v metru do školy, pořád jsem se u toho tak potěšeně usmíval až mi bylo líto že toho nevyšlo více ... Za mě 5*!

perak
perak | 27.2.2020 | Punisher MAX #02: Bullseye

Aaron plynule navazuje na první knihu a z nastoleného trendu neustupuje ani o píď, možná naopak ještě přitvrzuje. Z Bullseye je psychopat, že by mu Joker mohl závidět a ani Frank se nechová jako někdo, podle něhož by bylo možno psát příručku pro mladé gentlemany - dokonce i mrtví či zranění policisté již nejsou pro Franka tabu. A vypadá to, že to hlavní nás teprve čeká. Ennisovu sérii jsem zatím nečetl, takže pro má očekávání dosud laťka není možná tak vysoko, a proto jsem s tímto pojetím Punishera spokojen. Ale musím souhlasit s jinými recenzenty - i mne kresba, která mi v prvním díle nevadila, tentokráte rušila a maličko snižovala nadšení z knihy.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 27.2.2020 | Batman #03

Obálka zaručeně lepší než ty dvě předešlé. :) Na scénu se vrací Alan Grant a opět kratší příběh (v Batman 1 měl též 24ti stránkový příběh pagan). Takže stránky ubyly, jak Unicorn psal v předešlém prohlášení s tím, že nenacne žádný další příběh jako v Batman 1. Za mě je teda kvalita zpracování horší, ne lepší jak v předešlých dílech. Mám dojem, že tenhle Batman se mi nelíbil ani, když jsem ho četl prvně, zatímco ten první jo. To znamená jen dvě věci: buď se můj vkus zásadně nezměnil od mladých let nebo jsem mentálně zamrzl ve věku cca 12 let :D (všichni víme, jak ti chlapi máj:D) četl jsem v 1 ránu ve stavu "X", takovej ten blackout jak vypnete mozek a jedete na uspornej režim. Nemyslim si, že by to nějak ovlivnilo můj úsudek. Kresba je obdobná jako minule, batmanuv plast je jak od spawna obrovskej. Všechno, co se mi líbilo na prvním dílu mi tady nefunguje.... slabej dil, 2*

Bohužel nemám 4.dil, ale tuším, že jsem měl a četl... Díky anotaci od Willise , díky, že to píšeš ;) - díky ní mě ten 4.dil i nejvíc láká ... :/

RadimNemec
M RadimNemec | 27.2.2020 | Pokoj

Mě se to líbilo, vzpomněl jsem si na film Cube - tohle je taková "ultra Cube". Možná mě to zastihlo ve správném rozpoložení. Poctivě odvyprávěné (byť úsečně) a vypointované.

RadimNemec
M RadimNemec | 27.2.2020 | Sadida v nebezpečí

Obsahuje dva příběhy - jeden erotický / pornografický a druhý, zobrazující akční / bojovou scénu. Kresba neurazí, příběh obou jednoduchý - přímočarý. Online hru, na kterou se zde odkazuje neznám a "českou mangu" načtenou nemám, přesto nadprůměr.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 27.2.2020 | Jack Wolfgang

Cyboy má pravdu a samotného mě to hned napadlo - Grandville, ani Blacksad to opravdu není. Nicméně nějaké napětí, příběh, humor a satira reagující na současné společenské otázky (politická korektnost ad.) se tam v tomto vtipně-divném "pozvířetělém" světě dá nalézt.

Celkový dojem: 60%

perak
perak | 27.2.2020 | O Červenáčkovi

Pro mne byla kniha hlavně nostalgií za něčím, co už se nikdy nemůže vrátit. Červeňákovi vzpomínky na různé okamžiky, které prožil s Rychlými šípy, moje vzpomínky, kdy jsem se dostal k prvním hodně osahaným sešitům, které na mne působily jako zjevení, kdy jsem jednotlivá dobrodružství hltal s očima navrch hlavy a záviděl, že takové příběh neprožívám sám. A jak autor v doslovu zcela vystihnul "Je mi smutno. Snad z Červenáčkova příběhu, snad že už si nikdy nepřečtu Rychlé šípy dětskýma očima a poprvé. Snad že je knížka opravdu hotová, snad že něco skončilo, snad že ta bílá oblaka na obloze plují rychleji a rychleji.". Nakonec si toto pomalu musí uvědomit i Červenáček.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 27.2.2020 | Batman #02

Tenhle díl je horší než první, který jsem tedy subjektivně hodnotil za 4*, nicméně pořád ho nechávám v průměru, ač jsem tedy vypozoroval, že autor tohoto komiksu je autor i více hanenych komiksu, třeba i aktuálního deathloka :) trochu je zde Batman degradován na dementa, když přemýšlí nad vyřešením jedné stěžejní hádanky a vlastně probděl celou noc, pracuje na tom celý den a nemůže na to přijít... :))) Pak kolem projde robin v "céčku" (v civilu) a jen tak báj d vej mu to vyřeší a zas jde do pryč. :D jinak se jedná opet o komorní příběh, detektivka s prvky keců o božstvech od šílený psycho ženský alias harpyje. Kvalitu zpracování neřeším, u Semic slovartu nebyla taky kdovijaka a nikdo jejich komiksy tak hodně neshazoval jako tady. ;)

Velkej šéf | 17.3.2008 | Batman #02 |
Strašný překlad (jednou je tam v pozadí vidět nápis HEEELP) a o papíru radši ani nemluvim. //// Tak to je strašný, kámo... To se teď v komiksech fakt nikde neobjevuje ;) ten papír mi strašně voní, jsem uchylnej fetišista :)))

Jo a v čem ta minulá obálka v jednoduchosti vynikala, tahle je fakt o ničem :/

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 27.2.2020 | Sochař

Viděl jsem tu bichli v levných knihách, nakouknul, kresba nic pro mě, odložil jsem. Pak jsem viděl komenty tady a všichni z toho hotový a že cena je super. Tak jsem si to na vaše doporučení za těch stopade koupil. :) Začnu číst... První 3 strany nechápu, ok. :D čtu dál, pokec v bistru, 20 stran... Nic moc, pokec, sebelitost. Bum, str. 27 zlom!!! ;))) Pak byla celá první kapitola super na jasných 5*, to se mi fakt líbilo a tenhle styl je pro mě. Jenže pak začíná ubulena limonada... A dostáváme se do průměru. Doporučuju téměř totožný film "Listopadová romance" s keanu reevsem a Charlie Theron riznuty filmem "seznamte se, Joe Black" :). David Smith je ztracená ubrecena existence snažíc se vymanit z běžného života a proslavit své jméno, traged prostě (malej spoiler: pozdeji zjistíme, že je panic, což mnohé vysvětluje včetně nabídky od smrti člověku, co je v depce a nic nezažil, nesmocil - to je doslova podpasovka:D), Meg je typická slunickarka se snahou zachraňovat všechno kolem, zejména lidi z okraje společnosti, co si tahá do bytu, začleňuje do svého života, apod., chodit s ní musí bejt peklo, cokoliv s ní musí bejt peklo, je totálně jebla. Pak ten póvl točí jako svy partnery, krasny. Myšlenka obětování/zkrácení života pro úspěch/slávu je dobrá, naposledy jsem videl v dokumentu o novodobé kulturistice "Generation iron" (hodně doporučuju i necvicim). Ještě se mi líbilo polemizovalni nad smysluplným využití zbývajícího času života a nezaplacavanim si ho hovnama, připomnělo mi to zdejšího uplakánka cyboye. :D (:*) Každopádně nikdo pořádně nezmiňuje , že se jedná zejména o romantický drama určeny spíš pro ženský a filozofy ;) se špetkou breceni a psycha. :))) Něco by se dalo vynechat, zkrácení o 100-150 stran by nebylo naskodu, naopak by to příběhu pomohlo (ale je fakt, že čtení probíhá svižně, já jen moc nemusím tu kombinaci breceni, psycha, romantiky). Kniha je sice předvídatelná, ale někdy i překvapující, takže vlastně vyvážená. :D Klišé obsahuje samozřejmě taky. Polemizovani a filosovani nad smrtí by mohlo být pro leckoho deprimující, se mnou to nijak už nehlo... Nejfilozofictejsi větu řekla šáhlá Meg: "na každýho se zapomene, na někoho dřív, na někoho pozdeji" - ne takhle doslova, ale v tomhle duchu, což vede k myšlence, že je všechno jedno, na ničem nezáleží a jak už někdo psal "carpe diem". Každopádně Harry je nejlepší postava z knihy a David při hraní šachu s ním pronese dobrou větu: "Hele, kdybych vyhrál, můžu žít navěky a říkat, že jsem "porazil smrt"?". Kresba je všední, taková jednoduchá, mě na první pohled nezaujala, má nádech modré barvy, ale dalo by se říct, že je fajn, někdy kupodivu dost detailní. Nic převratnýho, ale originalni, a to já oceňuji. ;) Řekněme, že ke konci jsem měl dva momenty, které lehce hnuly s mým gej srdíčkem, a to SPOILER!!!!! smrt ty jebly Meg a pak doslov, resp. Zejména odkaz na jméno Meg. ;)

Souhlasím s komenty: PAK, cyboy, brkowycz, ale i carlita ;) kazdopadne, když tuto knihu srovnám s Harley Quin a 60.tkama Marvel, co teď čtu :D tak tady dám jasné 4*, na 5* to není... Hlavně díky natahovanosti, balastu, atd. Viz výše ..

netuším, zda budu podobně jako někteří intelektualove dále ke knize vracet, ať už vědomě nebo podvědomě, neb jsem barbar (Lenny :*) a Norri - ten vtip s filmem režírovaný Švédem nechápu ani teď :D

hroubek
hroubek | 27.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Deathlok není moje oblíbená postava. První komiks, který jsem s ním četl, byl takový malý očistec. Zajímavý příběh, u kterého byla snad tuna dialogů, jenž ho naprosto ubily. Samotná postava Deathloka mě k srdci vůbec nepřirostla. A proto jsem se na nejnovější číslo NHM vůbec netěšil. A o to více jsem sám překvapený, že komiks není vůbec špatný. A nejvíce za to může fakt, že tento Deathlok není ta samá postava, se kterou jsem se poprvé seznámil. Tento Deathlok(jde o třetí verzi, podle textu na konci komiksu) je mnohem zajímavější postava. Jeho motivace, postoj a i příběh jsou zajímavější, propracovanější a v neposlední řadě i lepší. Je to správně drsné a místy nekompromisní. Má to propracovaného hlavního hrdinu, se kterým se lze ztotožnit(otec od rodiny, který chtěl udělat správnou věc). Na druhou stranu, bych byl nerad, abyste si myslely, že je komiks bez chyb, a že se čte dobře. Těch chyb a nelogických věcí je tam mraky. Samotné sešity jsou dlouhé a místy nepřehledné, naštěstí to má dobré tempo, takže to nenudí. Deathlok je příjemné překvapení a určitě se nejedná o špatný komiks.

hroubek
hroubek | 27.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #113: Deathlok: Počátek

Deathlok rozhodně není špatný komiks, jen se čte těžce a taky není, tak zábavný jak by se na první pohled zdálo. Autoři mají jasnou vizi a podle toho je příběh, taky vyprávěn. To, že to většině čtenářům nedává smysl a že těch dialogů jsou tam tuny, je vůbec netrápí. A díky tomu komiks hodně ztrácí. Má silné momenty, které nedokáže naplno využít. Má velmi dobrou kresbu, kterou si nelze tolik vychutnat, jelikož jsou tam pořád samé dialogy. Má zajímavého hrdinu, jehož boj mě pak přestal bavit, a zas za to mohli dialogy. Dialogy, ve kterých mlátí sláma a vše se v nich opakuje a nudí svojí komplikovaností. Je to škoda.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 27.2.2020 | Lips Tullian: Další dobrodružství

No, i na podruhé to nedopadlo moc dobře. Četlo se mi to fakt blbě a pořád nevím o co jde v příbehu/zích. Prostě jedno velké DIVNÝ. První a kolorovaný příběh ještě šel, ale ty další už moc ne, hlavně ten návrat k Lipsovi v roce 1994 byl porod, jako by to Káju nebavilo. Celkově je ta edice parádní a vše kolem toho je prostě na výbornou, ale dějově i kresbou je to průměr až podprůměr. Bohužel musím dát 3 hvězdy.

Fry
A Fry | 27.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman / Flash)

Batman / The Flash: The Button - Četl jsem zároveň anglickou verzi v pevné vazbě s českou verzí v paperbacku a největší rozdíl kromě provedení nevnímám ani tak u překladu, jako spíše u letteringu, který mi místy přišel malinko odfláklý a krásně se to ukazuje u dopisu Bruceova otce z Flashpointu. Jinak je to v podstatě prostý příběh, ve kterém hlavní hrdinové cestují časem sem a tam, aby na konci zjistili, že vlastně nic nezjistili. Samotný 'Odznak' je zde pouze na efekt a celý ten crossover uvozující Doomsday Clock zatím spíše přešlapuje na místě ... Za mě 2*!

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 26.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Ja som sa na túto manga sériu veľmi tešil. Westerny patria k môjmu obľúbenému žánru a Kakizakiho Skrýš je pre mňa dokonalá jednohubka. Našťastie nie som sklamaný a síce som možno čakal trochu zaujímavejší príbeh a postavy, aj napriek tomu som sa dobre bavil. Je to pekne kreslené a hlavne ku koncu to naberie aj správne grády. Teším sa na ďalšiu časť.

MEGA
MEGA | 26.2.2020 | Deník Anne Frankové

Krásná adaptace klasického díla. Kresba je nádherná a vydání Triády jakbysmet. Z obsahu jsem zcela ohromen. Autorům se povedlo propojit formát deníku s komiksovým médiem způsobem, který při čtení moc neruší, je čtivý a při tom nemáte pocit, že vám něco chybí. Samotné zápisky jsou něco úžasného. Jde mi hlava kolem, jak Anne zvládla zapsat své myšlenky zralým a upřímným způsobem.

karl173
M karl173 | 26.2.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #02: Hledaný

Z Marvelu je tento hrdina pro mnohé už dlouhodobě No. 1 a i po takové době je to stále pravda. Tak jak se mi některé moderní Marvel komiksy zdají být poněkud průměrné, tak Spider-Man se statečně drží stále v popředí a atakuje přední příčky. Až na pár věcí, které spadají pod hlavičku " stereotypní novodobý mainstream " je tento komiks fajn jízda, kterou jsem si s chutí užil. Velmi vydařená oddychovka 4*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 26.2.2020 | Před Incalem (paperback)

Tohle mě moc nebavilo. Asi jako Poslední Incal to má díry v příběhu a hlavně je to takové zmatené a těžko uchopitelné. Celou dobu jsem měl při čtení pocit, že nevím o co jde a strašně mě to znervózňovalo. První kapitola byla ještě fajn, druhá taky šla, ale zbytek mi tam přišel takový násilný, aby tam něco bylo prostě. Poslední kapitola mi přišla nejzajímavější, ale spíš by tahle měla být na 6 kapitol. Před Incalem si představím co bylo před událostmi vedoucí k ději v Incalu, ale nečekal jsem vlastně cokoliv před Incalem. Do toho ta kresba. Moebius na druhou a to, že to Zoran i přiznal z toho omluvu nedělá. Je to hodně špatný Moebius a způsob, jak ztvárňoval určité pasáže byly přehnaně minimalistické (působící odfláknutě či nedotaženě). Ksicht Difoola se v průběhu stran měnil až to nebylo hezké. Z tohohle jsem neměl dobrý pocit a na 300 stran jsem se spíš těšil na konec, než jak to dopadne. To je špatně. Prostě mi to celé nedávalo smysl.

cyboy
M cyboy | 26.2.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Co cekat od komiksu, kde je to sama hromdira a hromkyj a kde smrtelne vazne zaznivaji vety jako:
"Zvuk se da stejne jako teplo prenaset skrze laserovy paprsek! Existuje kosmicky zvuk, ktery jste nikdy neslyseli - ale da se prenaset paprskem, ktery nikdy neuvidite!"
Nebo dalsi perla:
"Kam uderi paprsky Omega, neni misto pro zivot - pro smrt - pro stopu predchozi existence! Deaad nemel ani cas vykriknout!"

40%

cyboy
M cyboy | 26.2.2020 | Jack Wolfgang

Na prvni pohled to samozrejme pripomina Blacksada a Grandville, ale fakt je, ze tohle je spis takovej slabej a neduzivej bratricek. Dostavame tri pribehy, jejichz kvalita je dost kolisava a behem cteni jsem mel opakovane pocit, ze ctu trochu dospelejsi Zootropolis. Nebyt tam pomerne dost sexualnich narazek, tak bych to videl jako skvelou zabavu pro deti. Koupi pripadneho pokracovani zvazim. Tesne pod ctyrmi hvezdami.
60%

Netorack
Netorack | 26.2.2020 | Superman: Poslední syn

Zas tak moc se mi to nelíbilo. Nejsem znalec Supermana, ale prostě u něj mám raději takové ty "přízemní" příběhy typu rozjetého vlaku, padající zeměkoule ze střechy nebo Luthorových pletich, ale tyhlety epické skoroapokalyptické příběhy, kdy něco přiletí z vesmíru, hrozí to zničit Zemi a pak to spráskané zase někam odletí mě moc neberou. Jinak nakreslené a napsané je to snad pěkně.

Netorack
Netorack | 26.2.2020 | Vykopávka

Tak já nevím. Pixy a Kontejner jsou pro mě pecky největší. Ale s touto knihou jsem se nějak nepotkal, vůbec mě nevtáhla a v podstatě mě nezajímalo, co se stane dál. A nepomáhá, že se dějové linky objevují a zase mizejí (což je tedy asi záměr autora). Takže bych z knihy vypíchl takových pět šest zvratů nebo neotřelých nápadů, které mě pobavily hodně, ale to znamená stovky stránek, které jsem prostě proletěl. Dám tři hvězdy a jdu vzpomínat, kde mám Pixyho.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 26.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Příjemný western, který se snaží pojmout víc témat najednou a na to, že se jedná o první knihu, se to docela daří. Kresba je výtečná, ale pro mou westernovskou estetiku, je to přece jen bijící do očí. Přesto zajímavě rozhozené partie, celostránky parádní. Jsem zvědavej, jak to dopadne dál.

Carnage
Carnage | 26.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Deathlok #1-4 je o něco stravitelnější pro dnešního čtenáře než jeho verze která vyšla v UKK jejíž ochutnávku máme v podobě prvního výskytu tohohle kyborga v prvním sešitu knihy. Největší plus knihy je rozhodně kresba, protože nepůsobí tak sterilně a hlavně se střídají autoři. Zápletka je klasické klišé antihrdinů kteří se proti své vůli nebo pod nátlakem stali strojem/monstrem na zabíjení, v příběhu už jen chybělo že si hl. hrdina dobrovolně nechá tělo kyborga aby zachránil svět, národ nebo něco jinýho a přijde tak o šanci na spásu. To se ale nekoná a musíme se spokojit s tím že Michael Collins prostě bude pokračovat v práci dobráka a bude hledat své původní tělo, výskyt "nového" Deathloka v Larsenovo Spider-manovi teď dává o něco větší smysl, vůbec sem netušil že tělo Deathloka střídalo víc lidí.

james89
james89 | 25.2.2020 | Bouncer

Drsné, čtivé. Stylově trochu jak Hrobař. Hodně zvratů, které vždy nedopadly dobře. Trochu jinej western, než známe z tv, kde slušní kovbojové běhají v nažehlených, bílých košilích :-)

Norri
M Norri | 25.2.2020 | World of WarCraft #01

WoW jsem nikdy nehrál a nemám k tomu žádný vztah. Tuhle knihu jsem koupil s Pevností a to hlavně proto, že mám rád Waltera Simonsona. Mám rád jeho Thora a taky jeho autorskou sérii Ragnarök. Přesto jsem se do čtení pouštěl s jistým odporem, který mám k herním adaptacím. I zde se mi potvrdilo, že tyhle komiksy jsou určené hlavně pro hráče, protože ti ten svět mají rádi, znají odkazy na všechna jména a místa a hlavně se hned od začátku chytají. Zároveň ale musím říct, že to není takový průser jako první kniha Assassin's Creed. Hlavní postavy jsou dobře napsané a funguje mezi nimi chemie, takže jsem si je poměrně rychle oblíbil. Problém jsem měl s tím, jak rychle byly některé události ukončené. Také kresba se mi moc nelíbila. Připadala mi nepřehledná a hlavně v soubojích jsem se dost ztrácel. Líbily se mi náhledy obálek od Samwise Didiera, škoda jen, že jsou tak malé. Suma sumárum - bavil jsem se, ale další díl už nepotřebuju. Někdo by mi ale mohl odvyprávět, jak to bude pokračovat...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #04: Překvápko (paperback)

Začnu tím, že knihu jsem četl po téměř probnene noci v odpoledním vlaku z prahy domu, kdy jsem celej den lítaly jak magor (v noci rýma, kasilek, hlava jak střep, otočený režim po 24ce a noční, idealni kombinace, spal jsem asi 4 hodky). Začnu číst...a jsem v trochu mimoznim stavu, v kupecku kecá nějakej pubescenti pár, chvíli mi oči sjíždí na ňadra mladé dívky naproti a poslouchám jejich debilni kecy... U toho tedy čtu a nějak se přistihnou, že ti moc nevnímám. Nejen, že to nejde, ale není pořádně co vnímat...je to nudný příběh o ničem, jakoby se vám před barákem sešla skupinka babek a kecaly by o cestě do kramu a vy na to koukáte z okna, jak sledovat ulici na nově, o ničem... Jediný zajímavý úryvek byl 3strankovy spoonsdale ;) to bylo fakt dobrý. Nacházel se v prvním sešitě, ve druhém navázaly další 3 strany, ve tretim.nic a pak už taky nic. Jinak se příběh točí okolo návštěvy rodičů prostě, sem tam hodí fotrik nebo mamča vtípek, cca 1-2 jsou dobry, sem tam je tam linka s Harley Síň - trapna linka. Tak to jsou 3 sesity "rodinné kruhy", následuje 2sesitovka "překvápko", vrací se Chad hardin, jehož kresba je ale teď srovnatelná s John timmsem, ktery kreslí zbytek knihy a jeho (timmse) kresba je fakt kvalitní. To je největší plus knihy. Tohle už jsem četl doma jako zachodovku: Začíná se opět nudné, ale od zatmění=jedna černá strana v komiksu a následným ambushem startuje akce a zabíjení, u toho jsem se fakt bavil a zábava konci nejlepšími stránkami knihy, tj. Boj s ženskou z 25tky a obrem z 25tky, pak opět začne nuda o ničem....škoda. poslední příběh z hlavní linky "paní svého panství" píše někdo jiný než hlavní duo, kreslí nějaká ženská, hororově nakreslenej tučňák je fajn, příběh a kresba tuctovka, zakončení telefonátem zmíněnému duu conner pamliotti s tím, že další sešit nakreli a napíše někdo jinej: 25th anniversary, 4 příběhy, 4 kreslíři/scenáristi...1) píše zmíněné duo :) party v las Vegas, správná šílenost, jednoduchá kresba, docela dobrý 2) oslava narozenin HQ, příběh s Jokerem, kreslí Chad, nepoznal bych ... Ale něj příběh, jak příběhem, tak kresbou , 3) příběh o zelení v čele s Ivy a Swamp thingem, hovadina, kresba nic extra, 4) příběh o sidekicich, Batman+Robin, Joker+Harley, není špatný, závěr je úsměvný :) kresba tragédie ... Příběhy mají zajímavé obálky...

Celkově je kniha fakt slabota... 3ma to tady 3,7? To snad ne :))))
+ Kresba timmse je fakt pěkná
+ Spoonsdale v úvodu
+2 příběhy z anniversary
2* s odřenýma ušima, chlapci a děvčata ... :)

DODATEK!!!!: Četl jsem paralelně s HQ: šílená odměna a konstatuji: příběhy jsou založeny na obcasnem obnažení HQ či sexy oblečku (nikdy není nic vidět), HQ žere jak prase a pak se jí chce nebo jde srat - vtipný, hahaha, HQ mele o svým bobrovi (asi nějaká mechanická hračka ohorela, co mluví) - vtipný , hahaha, HQ opakuje dokola jak krava "SVATÁ NĚCOTO!" - vtipný, asi... Sem tam vyhrožuje+nadává ujetyma nadávkáma bez vulgarit a naplneni výhrůžek :) //// Tohle vše dokola, vtip se ztratí po jedné přečtené knize, je to vycpely a trapný...

SPOILER: v šílený odměně syborg zabil Zenu, tady je jeho stará s neprůstřelnou kůži, jak k tomu došlo netuším, ale ok :) + ta první kniha mi odhalila všechny ty kreatury, co pak vystupují dal v rebirthu, změna žádná...

SNUFKIN
SNUFKIN | 25.2.2020 | Obrázky z českých dějin a pověstí

Všichni, kdo studovali něco pribuzneho s historii, tak učinili diky přečteni téhle bible. Bacha, sutraky!

Azalin
M Azalin | 25.2.2020 | Essex County

Ach, to je tak dojemné, něžné, lidské, prvoplánové...

karl173
M karl173 | 25.2.2020 | Deadpool - Miláček publika #01: Užvaněný milionář

Tak co tohle bylo? Nevím, těžko říct, ale první věta zcela vystihuje mé prvotní dojmy po dočtení. Začíná to slibně, pak je to trochu nuda, potom se to začne nějak zamotávat a pak se to zničehonic rozmotá a je konec. Hledá se vtipný a hláškující Deadpool, neviděli jste ho? Když si vzpomenu na první díl z Marvel Now, tak to byl naprosto odlišný zážitek. Příběh se tam jen tak mihotal a byla to slušně ulítlá hovadina. Ale mě to bavilo, smál jsem se jako blázen. Ale teď jsem se ani jednou nezasmál. Maximálně jsem lehce pohnul koutkem. Zároveň to není ani ten depresivní Deadpool, kterého pánové Duggan a Posehn uměli na jedničku. Prostě tohle je pro mě momentálně Deadpool bez charakteru a je bohužel poněkud nudný. Úplná hovadina to nebyla, na to tu máme kombo Spidey/Deadpool a nebo Harley Quinn, ale jestli se příští díl nezlepší, tak si asi dám s tímto užvaněným žoldákem raději dlouhou pauzu. Odřené 3*

p3tris
p3tris | 25.2.2020 | Tokijský ghúl:re #04

Do popředí se dostává Labužník se svojí závislostí na Kanekim. Tentokrát je příběh okořeněn zápisky z deníků ghúlů, což je velmi zajímavé. Vůbec nevadí, že se k nějaké akci dostaneme až na konci knihy. Jediné, co mi dělalo trochu problém na soustředění, jsou rychlé střihy v ději na různá místa a postavy.

p3tris
p3tris | 25.2.2020 | Tokijský ghúl:re #03

Poprvé jsem z "Ghúla" celkem rozpačitý. Kresba je znovu parádní, ale celý děj je vlastně jedna velká bitka. Což je trochu kámen úrazu, protože panely skáčou z místa na místo a já se brzo začal v postavách ztrácet. Není to tak úplně oddychovka, jak by člověk čekal, ale čtení paradoxně potřebuje zvýšenou pozornost. Přesto se některé linky pohnou dál a já jsem na další Kanekiho osudy pořád zvědavý.

Palebras
Palebras | 25.2.2020 | Batman Detective Comics #06: Ikarus (paperback)

Ikarus je slabší než posledních pár dílů, ale přináší fajn story, které se opírá o motorkářské gangy, drogy a všemožné problémy z toho ústící. Určitě mi tohle vyhovuje daleko více než všechny ty apokalypsy, kterým byl Gotham a Batman vystaven například Snyderem. Jedná se tedy o komornější příběh, který je ale poměrně zapeklitý a mírně komplikovaný. Ale myslím, že není moc velký problém se zorientovat. Ale nemůžu se ubránit pocitu že tomu něco chybělo. Každopádně tento díl svým předchůdcům ostudu nedělá a pořád se jedná o kvalitní čtení.

trudoš
trudoš | 25.2.2020 | John Constantine, Hellblazer: Popel a prach

Trochu jsem se bál, že opět nepochopím pointu, jako se mi to poštěstilo u předchozích dvou alb. Příběhová linie je naopak křišťálově jasná a konečně se i něco osvětlilo. Například jak to vlastně bylo s Klikařovou sebevraždou, díky čemuž se ozubená kolečka mé mysli konečně začala točit správným směrem. Jistě, stále mi chybí komplexní znalost jednotlivých příčin a následků, ale pro jednou mě to kupodivu zas až tolik netrápilo - hlavní je, že vím kdo, co, proč a jak. Alespoň v rámci alb vydaných Crwí.
Marcelo Frusin je jako obyčejně dokonalý a jeho atmosférická kresba skvěle koresponduje s temným scénářem Briana Azzarella, jenž by bez ní zdaleka nebyl tak působivý. Akorát na řízném humoru výrazně ubylo. Jak se přiblížil konec jedné etapy, je to najednou víc o černočerném cynismu a prohnilé lidské špíně. Ale ono se to k postavě Johna Constantina zkrátka hodí. Takže po všech stránkách spokojenost - teď ještě vydat zbývajících kolik, dvacet knih? Vážně bych chtěl žít ve světě splněných přání.

Jonathan Arbuckle
Jonathan Arbuckle | 25.2.2020 | Krysí královny #01: Šmrncem a magií

Pubertální teen komiks, ve kterém se hláškuje, jak v deadpoolovi, mluví vybraným jazykem, jak v southparku. Kde muži jsou parodii na všechny subkultury a módní trendy, kde se svět podobá na dračímu doupěti na tripu, ale i přes to všechno si nejsem jist, jestli mě to bavilo, první třetina je docela dost zábavná a celkově se dost dobře rozjíždí, ale od doby kdy začíná pátrání, až po závěrečnou bitvu, kde byl ten moment, kdy jsem si začal říkat ,,páni, že by to začalo mít ten dospělý nádech, jako u třetího Deadpoola'' to nemá žádný drive... Jsem rád, že jsem si mohl půjčit komiks v knihovně, než bych si zbytečně koupil deluxku. Z ústředních postav, se mi líbila asi nejvíce Betty, která ukázala aspoň více než 2 emoce.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.2.2020 | Před Incalem (pevná vazba)

Je to zase pěkně nakreslené, srší to nápady, zpočátku je to docela i satirické. V podstatě je to ale zase jenom Jodorowsky, "jenom" takové bláznivé sem tam psychedelicko-surreálné dobrodružství ve vesmíru, jehož svět je sice vskutku originální, ale vůbec mě nezajímá.

Celkový dojem: 60%

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #088: Fantastic Four: Příchod Galactuse

Tak jsem ten epos dočetl... :) Klasický jako zachodovku, kterou jsem odkládal, což je paradox, páč se mi to celkem líbilo. Kvůli dočtení jsem si pak 2 sešity prelouskal i mimo WC. :D Každopádně jsem to proložil i jinými věcmi, abych přežil. :) Trochu odkažu na komenty ostatních: jh666, P.G., Karl opět, ale i mearez... S těmi souhlasím, co se týče slovech o UKK88. ;) Odkazy jinam - ne. Mně se např. Předešlý dr.strange líbil podobně jako tohle (ukk 87).

První sešit svatba annual je naivní a přeplácanej, považuji ho za nejhorší část knihy.... S dobrým "ftipkem" na konci ;)
Pak se rozjede příběh o Inhumans, je dobrej, průměr, který u mě tahal nahoru Thing svýma hláškama a vtipem... Ke konci už mě nudil, bohužel (ale četl jsem na fáze, jako celou knihu)
Další příběh vyloženě začíná v půlce čísla ukončení Inhumans a je vlastně taky zakončený v půlce čísla pak, kde naváže takovej guláš o vysoký, kam jde Johny a takova ubrecena procházka thinga, jenž zhruba v půlce knihy přejde od vtipných hlášek k sebelítosti nad svoji hnusnou drzkou a hází pořád extrémně trapnou bojovou větu "dáme drzkovou" :/
Poslední sešit je ok, jednohubka o dvojnikovi...
Nejsem z toho úplně odvarenej jako někteří, celý se mi to drží v průměru (kromě annual čísla všechny příběhy průměr prostě), ale líbilo se mi to, za což jsem u nějakých komiksu dál 1* navíc, což zde neučiním - kresba tehdejší mainstream, ale trpí neduhy, který mearez krásně sepsal a obecně mainstream dané doby - jakékoliv beru za standart :) a co se týče scénáře ... Naivita a idiocie je patrná v cele knize, stejně jako nějaký rychle uzavřený linky nebo náhody, či WTF momenty... To bude asi ve všech retrodilech.

Za všechny můžeme jmenovat: vzplanutí (:)) lásky torche ke crystal do takové míry, že je až fanatický zblazněn - love Story vznikla na pár panelech a na pár dalších ke konci na ni zapomněl :D
Silver surfer a jeho prozření/objevení svědomí a lítosti po šahnuti slepý ženský na xicht = 1-2 panely :D
SPOILER: Dvojník thinga vidí, že MrFantastic dělá něco pro dobro lidstva a celoživotní nenávist se změní v tak bezmezný obdiv, že je hoden sebeobětování v zapomenutí = 1-2 panely :D

Btw. Darth raelchi - ty 1*, cyboy 2*, já 3*

Myšlenka ohledně galactuse se mi hodně líbila: entita stojící nad dobrém a zlem, to nějž jsou lidé jen mravenci a my děláme to samý, co on... s nižšími formami života, jako když zereme a zabijime kuřata třeba, pak to jde udělat on a nám se to samozřejmě nelíbí :D prostě fajn... :)

cyboy
M cyboy | 25.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

No, asi nejsem takovy basnik abych z toho vydestiloval nejaka moudra. Po dost trapnem zacatku, kdy je Peter znepokojen kvuli mikroskopu, dostavame jakoze svatebni pribeh, kde Peter i Mary tezce pochybuji zda si toho druheho maji vzit, az z toho ma clovek pocit, ze je nekdo nuti a oni voli mensi zlo. Nepochopitelne a v dusledku i neverohodne, nicmene precteni ve finale neurazi (ale ani nenadchne).
Posledni pribeh jde uplne mimo me. Proc byl vlastne napsan? Aby po tristapadesateosme odvypravel Spider-Manuv puvod? A dal? Nic. Proste nic, maximalne se dozvime, ze Mary ma samozrejme taky trapenicko, ale to uz vime. Takze proste proto.
50%

sedw
sedw | 25.2.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Ale jo, toto mě bavilo. Velmi příjemná oddechovka od Johnse, která obstojí i sama o sobě a člověk tak nemusí číst žádného dalšího Lanterna, aby se bavil. Výborně napsaný origin.

cyboy
M cyboy | 25.2.2020 | Doctor Strange #05: Tajná říše

Ac jsem v zaveru predchoziho runu brblal, tak fakt je, ze to bylo lepsi nez tohle. Jeste jednu sanci tomu asi dam, ale neochotne.
60%

sedw
sedw | 24.2.2020 | DC komiksový komplet #007: Batman: Dlouhý Halloween, kniha druhá

Druhý díl u mě rozhodně překonal ten první. Atmosféra příjemně zhoustla, děj dostal ke konci velmi rychlý spád a úplný závěr mi také velmi sedl, přesně tento typ nejasných konců mi velmi sedí. Takže druhý díl jednoznačně 5*, celkově oba díly rozhodně doporučuji. Retro v podání Two-Face bylo velmi příjemné a líbilo se mi více, než v předchozím díle.

sedw
sedw | 24.2.2020 | DC komiksový komplet #006: Batman: Dlouhý Halloween, kniha první

Kvalitní detektivní příběh, kresba k němu maximálně sedí, musím říct, že prvnímu dílu pro mě něco chybělo, něco, co by mě přinutilo přidat poslední hvězdu. Rozhodně se však jedná o výjimečný komiks s Batmanem, pro mě však byl druhý díl lepší a proto tady můžu jen za 4*. Počátky Riddlera a Poison Ivy byly zajímavé, ale jednou číst stačilo, na dnešní dobu jde opravdu o naivní příběhy.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.2.2020 | Batman #01

Spacecore četl a hodnotil tuto řadu od 5.cisla dal, což mě spolu se sepisováním nových komiksu a dělání pořádku přivedlo k znovuprecteni starýho Batmana s tím, že celou řadu vyřadím a opět jsem se mýlil. :) Jako malej jsem z tohoto Batmana byl hotovej a vím, že dřív jsem nechtěl číst čb komiksy, takže jsem jinýho Batmana ani neznal (crew Kameňák kupříkladu), ale budu to hodnotit bez nostalgie, kterou to ve mně nevyvolává (jediný, co jsem si už vícekrát říkal, i v minulosti - ta obalka je strašná, obsah bude strasnej ;)), nicméně vzhledem k okolnostem : čtu teď jen HQ a 60.tky... ;) zkrátka dobře budu plavat proti proudu, Alan Grant mi jako autor sedí už dlouho, kresba se mi líbí, odsuzovaný lettering, zřejmě psaný ručně, se mi líbí :) nakonec i ta retro obálka má něco do sebe, ale k příběhům uvnitř se nehodí. Jedná se o detektivku, žádnej velkej rozmach, žádný velkohuby prohlášení, žádný mezigalaktický sracky, žádnej supermanskej Batman, krátká rychlá detektivka s fajn zápletkou, co by snesla delší rozsah...+ Začátek druhýho příběhu, na stejné bázi s mytologickým přídavkem z arkhamu... Nároční čtenáři budou zřejmě u vytržení, ale já jsem prostoduchý, tudíž za mě 4* bez jakýchkoliv výčitek nebo trapných narážek na zpracování :* (btw. Když cyboy může dát HQ 4*, potažmo další i víc... tak s o to větší radostí je dám sem)

P.S. kdysi jsem si Batmana předplatil a pak nějak Unicorn skončil, už nevím kolik to stálo, snad pětikilo, nepřišlo mi nic a prachy mi nevrátili, tak snad díky tomuto komentáři, si někdo z dřívější redakce všimne a řekne, že by nebylo od věci mi to, v přepočtu s mírou inflace, vrátit včetně nějakého odškodnění , děkuji :)))) (datum plateb dohledám díky čtenářskému deníku ze základky *thumbs up* :))) )

spagr
spagr | 24.2.2020 | Barma - Na cestách s Lékaři bez hranic po Myanmaru

Miluju cestovatelské komiksy. Miluju pohled autora na běžný život v jiných zemí, běžné problémy a s tím spojené lokální příběhy. Goražde, Palestina, třeba i Fotograf všechno mé očekávání splňuje.
Ale čas od času se mi do ruky dostane do ruky knížka od Guy Delisle. A pokaždé, když pro ni sahám, tak se mi promítne pachuť získaná při posledním čtení jeho knihy - "nebylo to úplně o ničem?"
A po deseti stránkách vím, že jeho knihy jsou úplně o ničem! Bože! Popisovat na 15 obrázků, jak objel s kočárkem blok a nic neviděl, nic se nestalo. Hlavní a jediné téma kapitoly kroužit okolo toho, že klimatizace fouká studený vzduch. Tři kapitoly věnovat bezduchému hledání kavárny.
Nulové ponaučení, nulový zážitek, prostě nic. Jedno velké nic, které mi tento autor dal.
Možná je to skutečností, že jsem popisované země navštívil a za 14-21 dnů jsem zažil stokrát víc zážitků než Guy Delisle za rok. A laťku tak nastavuji vysoko.

Ale už nemám sílu dávat panu Delisle další šanci. Barmu odkládám po 35 stránkách.

karl173
M karl173 | 24.2.2020 | Punisher MAX: Vánoce na odstřel

Jako žádná blbost to není a Punisher Vánoce přežil v " dobrém ". Zkrátka tenhle drsňák si dovolenou nebere a mafiáni tak nemají chvíli klidu. Na druhou stranu příběhy nic moc ničím nepřekvapí a jedná se tak o klasickou vyvražďovačku. A asi už jsem tím celkem přejedený, takže to na mě nijak extra nezapůsobilo. Nicméně na druhou stranu cením poselství, které příběhy skrývají a tak jsem po dočtení vcelku spokojen. Určitě si to přečtu někdy znovu. Lepší 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 24.2.2020 | Dechberoucí Zázrak #22: 1591

Viděl jsem zazraka kdysi v trafice a odsoudil to předem jako sracku. :) později jsem si koupil tohle číslo (pritahla mě obálka evokující ukk 1602. ;)) a uložil do teď na 2,5 roku k dalším komiksům :D které jsem dával teď do kupy s tím, že něco vyřadím, třeba... Přečetl jsem tedy tento pocin. Neznám předešlé příběhy, ani jak vypadaly kresebně. Tenhle je na české poměry výborně nakreslen, Kopla mám rád (ta holka na začátku s průhledným tričkem je sexy:D). Scénář mě úplně nebral, bohužel vyžaduje mít další pokračování, znát předešlé, znát trochu historii, české reálie... A já neznám/nemám nic. Thumbs up :) takze jsem se ztracel. očekával jsem jednosesitovy pribeh...věřím, že jako celá série by to nemuselo být špatný. Jako jeden sešit to nemá moc smysl, a dodatek: čtu čtu a najednou ke konci bum, 2 strany reklama. To jsem fakt čuměl a přišel si jak u telky :D 2* samo o sobě + 1*bonusová za český počin, obálku, sérii, apod. ;)

rewkon
rewkon | 24.2.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Docela mě překvapuje ,ale King mně díl oddílu baví více a více. Vtipné milé a hezky nakreslené i dobře napsané. King to píše více jako vztahovku a jde mu to a funguje mu to.

louza
louza | 24.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Tato kniha je esenciální odpověď na otázku, proč je Spider-Man nejpopulárnější hrdina Marvelu. Michelinie tu stejně jako ve Zrození Venoma tlačí spíš na důraz Petrovy složky osobnosti a prostředí jeho rodiny, což hrdinu polidšťuje a přibližuje ho ke čtenáři mnohem víc, než fackovačky v elasťákách, které jsou tu jen nutným zlem, jimž se osobním životem zmítaný Petr snaží spíše vyhnout. Je úplně jedno jestli jde o řadové sešity, kde Romita Jr. postupně boří léta zažitý marvelovský drawing style počátky svých karikatur (Petrovo háro je vážně boží), nebo závěrečnou grafickou novelu na konci dojímající každého znalce skvělé kresby. Poselství tvůrců knihy je jasné - hrdinové jsou taky lidi. Bystří čtenáři pak mezi řádky čtou - a nejsme vlastně všichni hrdinové?

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 24.2.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Tohle mi přišlo o level lepší než předchozí dvě alba. Fakt se mi to lépe četlo, i se mi v tom lépe orientovalo. Přitom jsem si nedal předchozí dvě alba znovu, takže klobouk dolů. Rozuzlení a vyústění bylo zajímavé a docela se mi líbilo. Třetí album byla fakt paráda a to se mi líbilo nejvíc z celé série. Bohužel to snažení ve třetím albu, ke kterému (trošku šoupavě) spěly předchozí dvě alba, dostalo na zadek od alba 4. Moc chaotické a zbytečné prostoje pomocí akčních scén. Asi snaha to nějak ukončit ve vymezeném prostoru. Zajímalo by mě, co by tito Francouzi dělali v Americe, kde je jiný vydávací způsob... Přesto ta hlavní myšlenka a reálie zůstaly zachovány a byl jsem nakonec spokojen. Kresbu jsem si dokonce také užil mnohem více.

cyboy
M cyboy | 24.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Trivialni pribeh s neverohodnym koncem, doprovazeny festivalem zbytecneho textu, ktery demaskuje Deathlokovy koncepcni problemy. Napr. situace - Deathlok bezi rovnou chodbou a pocitac mu rika, ze ma pokracovat jeste 4,61 metru (nebo tak nejak) rovne. Nejen, ze nez by to dorekl, tak by ty ctyri metry urcite uz ubehl, ale taky je na rovne chodbe ta informace zcela zbytecna a pouze demostruje autorovu potrebu udelat to strasne technicke, ale ve skutecnosti je to spis hloupe. V zaveru uz to evidentne doslo i autorovi a snazil se to vyresit tim, ze Deathlokovi zacal vkladat do ust hlasky o zbytecnych informacich, ktere dostava, ale to je po cca 150 stranach docela pozde, navic to stejne k zadne zmene nevedlo.
Takze stejne jako predchozi Deathlokova kniha - nuda a slabota.
40%

DegiCZ
DegiCZ | 23.2.2020 | DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá

Za mě úžasný dvojdíl. Nedokázal jsem se odtrhnout a dal celou knihu na jeden zápřah. Krásná malba, super zápletka, užasné souboje. Doufám, že dalsí DCKK budou alespoň z poloviny tak dobré.

mearez
mearez | 23.2.2020 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

Kvalitní výlet do normálního pracovního týdne nejvyššího čaroděje. Tenhle pohled na Strange se mi prostě líbí. Taxíky, bary, newyorkské ulice, no prostě pravej street level superhero jak má bejt. Hlavně po výtvarné stránce je tenhle komiks vyjímečný, protože Bachalo si pořádně vyhrál s designem všech příšer a záporáků, no prostě paráda. Lehčí mínus za slabší konec, ale neni to nic hroznýho. Za mě 4*.

perak
perak | 23.2.2020 | Sykes

Koncept příběhu není nikterak originální, ale i tak se zde najdou atributy, které vyprávění posunují přece jen na jinou kolej. Jednotlivé postavy si v celé knize moc radosti neužijí, takže vyznění je takové neradostné odcházení. Velkým plusem je krásná kresba, která o to více vyzní díky velkému formátu knihy, takže i když kniha nemá moc stránek, strávil jsme s ní dost času právě užíváním si jednotlivých obrázků.

karl173
M karl173 | 23.2.2020 | Kosmo knedlíci

Craig Thompson odvedl neskutečně velkou porci práce, jelikož je to vidět na každé stránce. Baví se teď především o zpracování, jelikož ta kresba, ty nápady a ten vybudovaný vesmír překupuje detaily. S příběhem už je to krapet horší, jelikož jde přeci jenom spíše o dětský komiks a tak tu už tolik nápadů není. Ale aby to nevyznělo špatně, stále si na tom autor dal záležet. Především prostřední část je plná napětí a příběh jsem neskutečně hltal. Bohužel konec se už tolik nevyvedl. Přišel poněkud uspěchaný a triviální. Přesto ve mě převládá spokojenost. Určitě se jedná o povedený komiks, jen na plný počet tomu něco málo chybělo. 4*

trudoš
trudoš | 23.2.2020 | DMZ #06: Krvavé volby

V demilitarizovaném pásmu, táhnoucím se napříč Manhattanem, se chystají volby. To se samozřejmě neobejde bez drsných politických intrik, které by Američanům záviděl leckterý římský císař. A milý čtenář má tak zase jednou na co koukat...
Po předchozích umělecko-expresivních povídkách se jedná o návrat k tomu přímočařejšímu. Ačkoli mi přijde, že Brian Wood trošičku přešlapuje na místě a uměle vyvolává samoúčelné konflikty, otázkou je, jak se vývoj tohoto dílu podepíše na dalších událostech. Jinak, opětovně dramatické až do posledního okamžiku, přičemž tomu hodně napomáhá ucelená dějová linka. Jen se tentokrát musíme obejít bez šokujícího odhalení, ale ono těch konspirací přeci jen bylo doposud poměrně hodně, takže změna nezaškodí. Mrzí mě pouze jediné, že zcela zanikla myšlenka objektivního novináře, posuzujícího stejnou měrou obě strany konfliktu, protože pomyslné zlo se přemístilo za jednu konkrétní barikádu. Pořád se však ještě může v budoucnu všechno otočit, DMZ je na to chytrá dost.

trudoš
trudoš | 23.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #007: Daredevil: Zmrtvýchvstání

Některé věci prostě fungují věčně. Daredevilovo zmrtvýchvstání z roku 1986 patří k nim. Obří zásluhu na tom má samozřejmě scénář Franka Millera, který ponechal výtvarnou stránku v rukou Davida Mazzucchelliho a soustředil se čistě na to, jak vygradovat nesnáze Matta Murdocka na absolutní maximum. A že odvedl pořádný kus práce. Wilson Fisk alias Kingpin se do slepého právníka pouští se vší vervou a během několika dní jej připraví prakticky o všechno. Proč? Protože si jedna malá feťačka pustila pusu na špacír, pročež hrdinova tajná identita vzala za své...
Tohle byla skutečně radost číst i po těch letech. Především rozjezd je naprosto uhrančivý, ať už jde o kompozice stránek nebo zádumčivé monology. Je to přitom hodně osobní a o postavě Dardevila vám toho řekne víc, než o něco známější Rok nula. Pouze závěr se na můj vkus úplně nepovedl. Přišlo mi, jako by autor poslední dva sešity vařil z vody, netuše, jak dějovou linii civilně ukončit a zároveň se logicky vrátit k původnímu statu quo.

trudoš
trudoš | 23.2.2020 | Garfield #13: Polyká pýchu

„Musím si nějak zpestřit život. Přesunu odpolední zdřímnutí na ráno a ranní zdřímnutí na odpoledne. Garfielde, ty jeden nespoutaný živle!“

trudoš
trudoš | 23.2.2020 | Batman: Temné vítězství #2

Další kapitola z minulosti Temného rytíře v atraktivním podání. Tentokrát dojde na lámání chleba a Batman musí vzít zavděk mladým sidekickem, protože ve dvou se ten boj proti zločinu lépe táhne. Ovšem nemusíte se bát žádného zdlouhavého seznamování, Jeph Loeb zbytečně neplýtvá místem a události hrotí ráz na ráz. Samotná zápletka je pak oproti Dlouhému Halloweenu uzavřená poměrně smysluplně, ačkoli bez několika hluchých míst se to neobejde. Za což si ale může autor sám, protože tak dlouho se snaží zmást čtenáře, až se krapet zamotá do vnitřní logiky. Přesto patří Temné vítězství k tomu nejlepšímu, co náš trh s Batmanem nabízí, protože když už nic jiného, v průběhu dvou alb je řečeno vše podstatné a na konci se člověk nedočká obligátního „Pokračování příště…“ Navíc Tim Sale je prostě skvělý výtvarník, dokonale souznící s pochmurnou atmosférou vyprávění. Zároveň příběh zapadá do klasického kánonu, takže i neznalec se může ve společnosti blýsknout znalostmi, aniž by ze sebe udělal trotla.

trudoš
trudoš | 23.2.2020 | Ultimátní komiksový komplet #009: The Amazing Spider-Man: Zrození Venoma

Sice chybí ucelenější dějová linka, protože jde o soubor sešitů mapujících zrození Spider-Manovy Nemesis, ale nijak to albu neubírá na čtivosti. Až musím před redakčním týmem smeknout klobouk, jak pěkně to nakombinovali - z dlouholeté historie Venoma se jim povedlo vybrat ty díly, které mají hlavu a patu, přičemž počátky budoucí ikony Marvelu popisují přehledně a zábavně. Nevyhne se to samozřejmě několika odbočkám, jež postrádají uzavření, ale v závěrečných doslovech je alespoň vysvětleno, co s čím jak souvisí, takže i tady spokojenost. Pravdou ovšem je, že většina obsahu je věnována baboukově peripetiím s novým kostýmem (čtenáři Semicu jistě propadnou líbezné nostalgii) a skutečného Venoma se dočkáme až v závěru. Tam je, mimo jiné, docela legrace sledovat vyvíjející se kresbu Todda McFarlanea, který z Parkera udělal pořádného svalovce.
Pro každého fanouška tak prakticky povinnost. Pro ty ostatní alespoň stručné shrnutí historie jednoho z největších padouchů Spider-Manova univerza.

DegiCZ
DegiCZ | 23.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #024: Defenders

Zábava od začátku do konce. Špičkující se Namor s Bannerem a Strangem. Silver surfer jak když na něčem frčí s ostatními surfaři. Hulk si konečně štrejchne a bitva ve Strangově stylu. Za mě fajnové.

Palebras
Palebras | 23.2.2020 | Batman Detective Comics #05: Gothtopie (paperback)

Gothtopie je v pořadí pátým dílem ze série a musím říct, že mě kniha nezaujala tak jako předchozí Trest, avšak stále se jedná o kvalitní kousek, který přináší zajímavé momenty a pár neotřelých nápadů .. Samostatně stojící příběh, který nese název knihy je fajn a ukazuje nám Gotham z druhé a né moc často vídané stránky...Potěší taky příběhy jako Případ chemického syndikátu či Stará škola a Oběť..Opět tedy dostaneme pořádnou komiksovou porci která stojí za přečtení a ačkoliv jsou příběhy uzavřené, tak kniha dokáže nalákat na další pokračování.

Killingjoke
M Killingjoke | 23.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Manze jsem nikdy nepřišel na chuť, ale loni mě mile překvapila Zpráva pro Adolfa. A tak jsem se po letech rozhodl, že dám manze znovu šanci (kdysi jsem četl a prostě nedokázal dočíst Freemana), že vyzkouším i něco dalšího. Z české produkce to mohla být pouze novinka Green Blood - historie, gangy a western v jednom, to bych mohl milovat. No ale po dočtení jsem si jist, že ten Adolf byl pro mne ojedinělý manga zářez, který budu mít rád v knihovně. Neříkám, že je Green Blood nějak moc špatná věc a čtenáři mangy si jistě přijdou na své. Na mě je to šíleně přepálené ve své povrchní drsnosti, nekorespondující s až romantickým smýšlením hlavních postav. Po příběhové stránce navíc neuvěřitelné klišé a ta kresba je sice pěkná, ale vypadá mnohem lépe v digitální podobě než takto na papíře. Na western v prvním díle zatím nedošlo, ale jak jsem si zjistil, to vše se změní až v dílech následujících. Já už u toho asi nebudu, mám mangy zase na pár let dost. Vyzkoušel jsem, ale bohužel manga příběhy fakt nejsou pro mě.

DegiCZ
DegiCZ | 23.2.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #023: Mockingbird

Hrozná nuda, neustálé fňukání a Hawkaye.

DegiCZ
DegiCZ | 23.2.2020 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Prostě pekcka na úvod serie. Bavila mě každý stránka. Spousta záporáků, spousta bitek, krásná kresba. Za mě rozhodně doporučuji.

Palebras
Palebras | 23.2.2020 | Batman Detective Comics #04: Trest (paperback)

U minulého dílu jsem kladně hodnotil jak jde série každým dílem kvalitativně nahoru. Což v tomto případě mohu jen a jen potvrdit. Čtvrtý díl je větší než jeho předchůdci, což je určitě dobře. Je zde prostor na ústřední příběhovou linku, plus několik doplňujících příběhů, které tvoří skvělý a hlavně zábavný mix. Komiks jsem si totálně užil a nebýt toho, že jsem ho četl pozdě večer, tak bych ho zvládl na jeden zátah. Což se mi často nestává. V mém případě, se určitě u Detective Comics bavím více, než u série od Snydera.. Tento díl si zaslouží plný počet!

Palebras
Palebras | 23.2.2020 | Batman Detective Comics #03: Imperátor Penguin (paperback)

Po minulém díle který byl rozkouskován na jednotlivé příběhy, zde dostáváme ucelenější příběh, který dokáže zaujmout.. Dostáváme zde kvalitní záporáky i pořádnou dávku akce.Batman Detective Comics jde kvalitativně nahoru, což je jen a jen dobře. Doporučuji !

rewkon
rewkon | 23.2.2020 | Captain America - Steve Rogers #02: Maria Hillová před soudem

Jak píše cyboy prostě to byla ukecaná nuda jedině co je fakt hezký je kresba .

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 22.2.2020 | Green Blood - Zelená krev #01

Rodinná pouta (a Velmi křehké vztahy) po gangstersku (!) s nepříliš komplikovaným příběhem -sic- za to, tradičně asijsky emotivním ( všechno je takové osudové ) A v nádherném grafickém kabátku, dlužno dodat.

Fry
A Fry | 22.2.2020 | Tokijský ghúl #06

Tokijský ghúl #06 - Život v Anteiku se pomalu vrací do normálu, když v tom se v kavárně objeví ghúlové z 11. okrsku a jejich cílem není nikdo jiný než Ken Kaneki. Ve velmi krátké době tak autor znovu pracuje se stejnou šablonou a ač závěr knihy slibuje trochu jiný průběh než u epizody s Labužníkem, tak je z toho cítit letmé přešlapování na místě. Aby se ale neřeklo, tak nám v mezipauzách, formou několika rozhovorů inspektorů ÚPG, alespoň představí jednotlivé ghúlí drápy a pronikneme i do kastovního systému v rámci ghúlí organizace Aogiri ... Za mě 3*!

sedw
sedw | 22.2.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina

Super sbírka příběhů ze Spider-manova světa. Suverénně nejslabší byl první příběh, což mě překvapilo, jelikož ho psal Ennis. Další už ale byly parádní a kdybych měl volit mezi číslem 13 a 14, tak bych si nedokázal vybrat, který mě bavil víc. Příjemné jednohubky a těším se na další avizované části tohoto projektu