deefha
deefha | 19.8.2020 | Simpsonovi 2020/08 Bart Simpson

Druhý příběh je i tentokrát zábavnější, než ten hlavní. A navíc se u něj naučíte pár životně důležitých frází ve španělštině :-)

louza
louza | 19.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Příběh přímo navazující na Metabarony staví proti sobě posledního žijícího metabarona a technologické kněžstvo. Z původního konfliktu boje o zdroje se nakonec nevyklube nic menšího než zoufalý boj o záchranu vesmíru, který je pentlený pěknými charakterovými zvraty. První půlka knihy pod realistickou taktovkou Séchera vypadá opravdu efektně, pokud kousnete digitální podstatu jeho artu. Metabaron je tak jednou z mála knih, která vypadá uvnitř stejně jako na obálce. Druhá půlka je poctivá ruční práce v komiksovějším duchu. Příběh není nijak komplikovaný a ze všech knih z tohoto vesmíru má nepřekvapivě nejvíce společného s metabarony, mnohem méně připomíná Technokněží a skoro vůbec ne Incal. Hodně solidní práce, která možná nedosahuje epičnosti svého předchůdce, ale ostudu mu určitě nedělá.

faster86
faster86 | 19.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #041: Elektra

dalo by se říct že jde o neoficiální origin Elektry, Miller tu ještě není na úrovni temného rytíře nebo sin city, ale už tady můžete vidět že k tomu spěje. přijde mi, že čím dál čtu tím je příběh lepší. Nejlepší sešity jsou ty z pohledu Bena Uricha a Bullseye,

faster86
faster86 | 19.8.2020 | Nezkrotný Berserkr #01

nejsem fanoušek fantasy ani conanovských příběhů, ale mám rád prázdné kecání Lemira, nápad není nijak originální (např. rudá sonja) ale zpracování je super, ať už po vizuální tak po scénaristické stránce, mile mě to překvapilo

karl173
M karl173 | 18.8.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

Byl jsem velmi zvědavý co v této knize dostanu a jestli mě nová série od CC chytne jako většina ostatních. Zprvu na mě naběhla smečka psů na každém panelu a každý pořád něco žvanil a začátek mi přišel takový kostrbatý. Postupně se to ale začalo zlepšovat ( byť se trošku divím, že po první povídce se to ihned chytlo ). Jak sám autor řekl v doslovu a čtenář to zjistí už při samém čtení, s každou povídkou se začali přidávat stránky a příběhy začínali být více propracované a autoři se nebáli tvořit čím dál více bláznivější zápletky. Což mě potěšilo. Bohužel stále to funguje na bázi povídek a tak každý příběh skončí pomalu dříve, než se tam stane něco zajímavého. To je také jedna z největších slabin. Dále je tak trochu dvojsečnou zbraní samé zakomponování zvířat jako hlavních postav. Sice je to vcelku nápadité a originální, tak zároveň alespoň pro mě, bylo těžké vytvořit si se všemi těmi pejsky a kocourem nějaký vztah. Vesměs většina z nich ničím moc nezaujme a jejich největší poznávací znak je jen jejich samotná podoba.
A tím se dostávám ke kresbě. Ta je rozhodně jedna z plusů této knihy. Akvarel se mi v komiksu velmi líbí a autorka má rozhodně talent. Sem tam méně detailní panel a občas mi přišla kresba zbytečně moc vesele barevná, čímž se tak trochu vytrácel ponurý prvek, ale jinak velká spokojenost.
Celkově první kniha z této série nebyla špatná, a byť jsem byl v jistých věcech poměrně kritický, tak jsem si její čtení přesto užil. Vidím v tom zatím slušný potenciál a jsem zvědav, kam nás autoři v další knize nasměřují. Hlavně doufám, že se pokusí opustit čistě povídkové vyprávění a naservírují nám i trochu delší příběh. Budu tedy k prvnímu dílu zatím mírný a udělím slabší 4*

Palebras
Palebras | 18.8.2020 | Scott Pilgrim #03: Nekonečný smutek

Třetí pokračování eskapád blbouna Scotta je sice mírně horší než díl předchozí, ale pořád drží laťku pěkně vysoko a stále se jedná o nabušenou šílenou jízdu s perfektní dávkou humoru. Někdy je možná trochu problém vyznat se v tom kdo je kdo díky černobílé kresbě, ale to tu bylo už mockrát řečeno a na konci knihy tohle autor vyřešil jakýmsi schématem postav a vztahy mezi nimi, takže za tohle palec nahoru. Všemu vévodí všemožné šílené situace, kdy vypíchnu například Kudlanku Čau a její nástup na scénu v megahustokrutopřísném skoku s kopačkou a následném naboření čelně do zdi. Takhle vytrženo z kontextu to člověku moc neřekne, takže je nutno přečíst osobně. Perfektní série u které si člověk odpočine a jsem zvěd, jak tohle bude pokračovat!

perak
perak | 18.8.2020 | Mýty #16: Supertým

Pominu-li crossover, tak asi zatím nejslabší díl. Celé to bylo takové sterilní bez napětí, emocí, překvapivých zvratů. Supertým se vlastně nekonal a neohrožený záporák byl přemožen nakonec až příliš lehce a příliš rychle. Tak snad další díl bude povedenější.

Norri
M Norri | 18.8.2020 | Inseminátor

Naprosto zběsilý sborník. Fejkové reklamy a zdůvodnění vzniku názvu Inseminátor prostě tuto knihu posouvá úplně někam jinam a dává to celému dílu patřičný nadhled. Super jsou i samotné komiksy. Skvělé jsou Vzlety a pády beze slov od Tomáše Prokůpka a Tomáše Kučerovského. Parádní jsou i komiksy kreslené Jirkou Grusem. Jenom z komiksu Jakuba Němečka a Karla Jerieho jsem měl pocit, že je poněkud uspěchaný a že ten scénář měl ještě trošku “dozrát”.

honza2457
honza2457 | 18.8.2020 | Scott Pilgrim #06: Hodina slávy

Konec byl pro mě takový mírný zklamání, né že by nebyl skvělý jen jsem měl asi až příliš velký očekávání a jinou představu. Jinak celkově tahle série je skvělá a patří mezi to nejlepší co u nás vyšlo.

honza2457
honza2457 | 18.8.2020 | Scott Pilgrim #05: Proti celému vesmíru

O něco slabší díl než minulý. Ubylo humoru a příběh byl na tuto série až příliš vážný. Celá kniha nás pomalu připravuje na poslední konečný díl.

Spacecore
Spacecore | 18.8.2020 | Thanos #03: Thanos vítězí

SPOILERY. Papírově je tohle přesně moje krevní skupina! Thanos na vrcholu moci, masakruje všechny včetně kosmických entit, Frank Castle se sílou Ghost Ridera coby Galactův herald nebo Silver Surfer s Thorovým kladivem - to jsou famózní nápady! Jenže psaní je tady trochu nezkušené, takové lehkovážné. Chyběla mi tomu větší váha, větší tíha na to o jakou látku se jedná. Možná mi vadil hláškující a vtipkující Ghost Raider... Nevím, každopádně nechávám 4 hvězdičky, jsem spokojený, ale brzo na to zapomenu a moc mě to nenalákalo, abych si vyhledal Ghostovu sólo řadu. Škoda.

trudoš
trudoš | 18.8.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Jak mě první vydání z roku 2011 nebavilo, tak tohle jsem si docela užil. Přeci jen, po těch letech jsem už o postavě i sérii nasbíral nějaké informace a díky tomu se trochu lépe orientoval. Jen mě mrzí, že jde očividně o prolog k dalším událostem spektakulárního charakteru, o nichž si u nás naneštěstí nepřečtu ani ťuk, neodehraje-li se na trhu zázrak. Ale zpět ke komiksu. Tentokrát se nakladatel kupodivu obtěžoval uvést čtenáře do děje, takže i když Green Lanterna neznáte, hned se chytíte ohledně toho kdo, co a proč. A přestože mi postava samotná příliš sympatická není – čistě proto, že všechny tyhle kosmický klauny já nemám příliš rád – pro jednou jsem se skutečně bavil.
Závěrečný bonus ve formě prvního sešitu bohužel nepřinese nic moc zajímavého, jen dvoustránkovou sekvenci, v níž Hal Jordan ke svému prstenu přijde. Zas ovšem hezky vynikne, jak Geoff Johns původní kánon moderně upravil, aniž by jej přitom nějak radikálně překopával. Úcta k práci předchozích tvůrců jej rozhodně ctí.

Big_Boss
Big_Boss | 18.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Tomuhle komiksu jsem se dlouho vyhýbal, jelikož je známí jak je klonová sága nekvalitní splácanina. No a když už jsem se k tomu konečně dokopal, tak jsem si uvědomil, že tohle není ta "slavná" klonová sága z 90. let, ale jeho předchůdce aka "Původní klonová sága. Tyhle retro komiksy se Spider-Manem mám rád už od té doby, co jsem je četl v komiksových legendách a jsem rád, že se našel nějaká jejich nástupce. Samozřejmě je komiks hodně naivní jak se na 60-80. letá patří, záporáci jsou neskuteně přehnaní a samosebou, že každý o sobě musí mluvit ve třetí osobě :D "PS: Nejlepší komentář má za mě Blackthunder - "Odhalení záporáka bylo trochu jak ze Scooby Doo"

perak
perak | 17.8.2020 | A zrodí se hvězdy...

Ne každý den čtenář dostane do ruky tisícistránkovou knihu těchto rozměrů. Sice se s tím hůře manipuluje, ale i tak je to potěšení a kresba ve velkém formátu je vždy radostí. Původní příběh se mi hodně líbil, především začátek je skutečně výborný a napjatě a zvídavě jsem otáčel stránku za stránkou. Postupem spíše detektivní a vztahový příběh jednotlivých speciálů plný zajímavých postav sklouzává do otázek vztahu lidí ke všemu odlišnému, aby nakonec skončil poselstvím o velké odpovědnosti těch, co mají velkou moc a obětování se pro druhé za lepší budoucnost. Pro někoho mohou být takovéto postupné změny záporem, ale z mého pohledu právě tento posun byl zajímavý. Už ne tak mne zaujaly dodatečné příběhy. Ty se snaží doplňovat hlavní děj o příběhy některých speciálů, ale bylo to spíše trápení. Za to dávám jednu hvězdu dolů.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Skvělý art a příběh. Líbí se mi, že Jodorowsky už tolik nedrží otěže, takže k přehlednosti snad (doufám) přispěl větší mírou Frissen. Výtvarníci jsou opět topka a jsem rád za kvalitní české vydání s klasickým přispěním Podaného a Tejnické.
Myslím, že Kasta i navazující Metabaron patří mezi moje oblíbenější, tedy co se týče Jodorowského tvorby. Příběh se točí okolo potenciálně posledního metabarona. Ten, stíhaný vědomím ze své metabaronské kletby, se snaží zpřetrhat s ní všechna pouta, aby osudu unikl, ačkoliv to není lehký úkol. Kromě toho se na Marmolu, rodičovskou planetu metabaronů, snáší hrozba zániku, protože civilizace technotechnů z ní vytěžila skoro všechen epyfit – surovinu potřebnou k pohonu všech jejich prostředků. Aby toho nebylo málo, tak tyranský Wilhelm-100 se svým osobním otrokem vymyslí rafinovaný způsob, jak jednou provždy zlikvidovat metabarona, a zalíbit se tak technopapežovi. No a do toho všeho se blíží další katastrofa, na kterou je i metabaron krátký. Zanikne mnohovesmír v obrovském kolapsu?
Teď, když to po sobě čtu, tak mi to připadá docela jako blbost, ale v knize mě to udrželo od začátku do konce. Přijde mi taky fajn, že ubylo všech těch klasických Jodorowských ezo-blábolů a komiks přidal na všem ostatním. Ale určitě si před tímto přečtěte Kastu. Kniha se podle mne povedla.

Spacecore
Spacecore | 17.8.2020 | Thanos #02: Lom bohů

Nikdo neumí Thanose líp, než jeho stvořitel a duchovní otec Jim Starlin, nicméně Aaron a Lemire se připojili k lidem, kteří Thanosovi rozumí a snaží se být věrní jeho podstatě a zároveň přinést do jeho mýtu něco nového. Je to prosté. Thanos vždy usiluje o moc. Co největší a co nejultimátnější podobu moci. Vždy k ní dojde, načež jí ztratí, aby se poučil a šel do toho znovu. A u toho je ryze nihilistický. Vždy je to velká kosmická soap opera s filozofickým přesahem. Vždy se kolem něj motají staré známé tváře jako Mistress Death, Eros, Adam Warlock, Avengers, Strážci Galaxie, Gamora, Nebula, trol Pip a další velmi důležité figurky na šachovnici aktuální vesmírné hry. Tady to vše funguje a je to čerstvé. Bavil mě Thanosův vzestup ze samotného dna, bavily mě čarodějnice a bavilo mě, že to odsejpalo a za půl hodinku a něco málo k tomu, jsem to měl zfouknuté. Hvězdičku ubírám za jednu trochu odfláklou a zkratkovitou scénu, nicméně jsem už zapomněl jakou. Jinak to bylo parádní!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.8.2020 | Béowulf

No, je to vskutku víceméně jen "rubanice" a stejně jako filmová adaptace to úplné převyprávěné veledílo není. Navíc tady chybí Angelina Jolie. Ale Rubínova kresba mi vůbec nevadí a jako taková kochací jednohubka, proč ne...

Celkový dojem: 50%

louza
louza | 17.8.2020 | Conan Barbar #04

Dokončená linie sokolího města doplněná o krátký příběh po boku Rudé Sonji, kde je ovšem vynecháno pár stránek finálního souboje, aby se obojí vešlo do jednoho sešitu. V té době to ale nevadilo. Conan byl zjevením. Konkrétně tohle čtvrté číslo bylo moje úplně první a i když měla celá semicovská série vrcholy spíš v jejím konci, tak tohle byl začátek nádherného přátelství. V období kdy marvelovské překladové komiksy kromě semicu neexistovaly, originály se nedaly nikde koupit, kdo je měl je stejně nedokázal rozumě přečíst a o dnes zatracovaných kompletech za babku se nám ani nezdálo, bylo duo Thomas-Buscema tím nejlepším základním vzděláním, které jsme mohli dostat.

louza
louza | 17.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Pro mě osobně erbovní archetyp zábavného super a hrdinského komiksu. Příběhy o lidech, kteří sice nosí masku, ale pod ní stále zůstávají lidmi a řeší lidské problémy. Jeden problém zabere jeden až dva sešity, které se však prolínají a dávají tak dohromady uvěřitelný životní příběh hrdinů s neobyčejnými schopnostmi i bez nich. Mišelín je prostě klasa a pokud ho zezadu jistí člověk jako McFarlane, nemůže to dopadnout špatně. Ne. Tohle není legendární kniha. Není to monumentálně klenutá sága na tisíce stran. Jsou to "jen" čtivé příběhy vynikající svou civilností do níž se každý čtenář může dobře vžít. A to je pro mě víc než mají v sobě eposy hrdinů větších než život.

mcleek
mcleek | 17.8.2020 | Když se země chvěje: Příběh seismické vlny

Zajímavý nápad, ale vysvětlení není moc přehledné. Je dobré, že si komiks může každý stáhnout a udělat si na něj svůj názor sám...

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Wolverine: Zrození

Na to, že Marvel a DC už nečtu, tak tohle mě kupodivu bavilo. Dost možná nejlepší origin marvelovské postavy, co jsem četl. Dospělá kresba na úrovni, příběh obestřen tajemstvím, vývoj postav.

mearez
mearez | 17.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (Michal Suchánek)

Asi je to tím, že jsem třetí knihu četl před více jak rokem, ale tenhle díl na mě působil jen jako zmatek, Wonder Woman je odstavena na vedlejší kolej a příběh v podstatě skoro nedává smysl (jako wtf, sešit s aukcí byl naprostá dementní záležitost, celej působil jako něco pro děti). Tenhle díl byl neskutečná slabota a to i kresebně, protože střídání kreslířů je extrémně otravnej fenomén. Neskutečně zklamání, jen Suchánkovo skvělá obálka stojí za to. Za mě 2*.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.8.2020 | Béowulf

Nevím, proč, ale David Rubín mě nikdy moc nebavil. Jeho Béowulf se mi zatím líbil z jeho komiksů nejvíc díky slušné kresbě, ale z Grendela se stal nějaký zvrhlý úchyl a celkově mi přijde celý sled panelů hrozně roztříštěný kvůli neustálému překrývání malými obrázky. Řazení na některých stránkách taky není zrovna nejšťastnější. Příběh mi jinak nevadil, ale ne, že by to bylo něco extra.

Netorack
Netorack | 17.8.2020 | Zahrada ve zbrani a jiné příběhy

Objevil jsem zcela náhodou, asi jsem od toho čekal něco jiného, ale zklamán jsem nebyl, ani náhodou. Zajímavé příběhy nebo snad pověsti, malinko nečekaný pohled na husity z úplně jiného úhlu a odstupu, ke kterému se mi nikdy nemůžeme dostat; už jen proto stojí za to přečíst.
Kresba je trochu stylizovaná do středověkých dřevorytů nebo tapisérií, ale funguje to dobře. Za mě lepší čtyřka.

mearez
mearez | 17.8.2020 | Punisher MAX #03: Frank

Nebudu lhát, tohle byla fakt nálož. Punisherovo character studies jsou vždycky strašně zajímavý, ale tohle bylo fakt něco. Aaron se fakt předvedl a udělal z Punishera pořádně narušenýho člověka. Ne že by to byl nějákej originální koncept, ale Aaron úplně boří jakýkoliv zdání toho, že Frank kdy byl normální člověk. A to se mi strašně líbí. Nemůžu jinak. Za mě 5*.

Olwen
Olwen | 17.8.2020 | Fatale #04: Modlitba za déšť

Ani po čtvrté knize netuším o co jde.

Moon
Moon | 16.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #094: Nova (Sam Alexander)

Překvapivě mě to dost bavilo. Asi nejlepší Nova o které jsem četl.
Někdy moc uspěchané a hloupé, ale ve výsledku velice příjemné počtení.

Moon
Moon | 16.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Je to docela dost blbé a hloupé, ale mám rád moon knighta.

sedw
sedw | 16.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #01: Smrt a život Olivera Queena (paperback)

Poměrně příjemný komiks, který se dobře a rychle četl. První polovina byla slabší a poměrně zmatená, ale potom příběh nabral obrátky a byl i celkem napínavý. I tak jde ale spíše o průměr, rozhodně mě Green Arrow nechytl tak, abych byl přesvědčený, že v této sérii budu dlouhodobě pokračovat. Jako všemu u znovuzrození mu dám 3 čísla a pak se uvidí, po tomto prvním je to 50:50.

Dinik
Dinik | 16.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (Jiří Grus)

Napsat, ze tohle bylo hrozne, tak to jeste prehnane chvalim.

Gustik5
Gustik5 | 16.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #05: Operace Zásnuby (paperback)

Tom King konečně udělal něco, okolo čeho se dlouhá léta našlapávalo. Zásnuby Batmana a Catwoman jsou nesmírně příjemným superhrdinským (a přece lidským) příběhem, který nelze než doporučit všemi deseti. Scénárista zde konečně ukazuje svou největší sílu, a tou jsou interakce mezi postavami a velmi uvěřitelné vykreslení jejich vztahů. Hlavním motivem knihy je Batman, který je méně akční, civilnější a přitom skvělý. Po smrtelně (místy až doslova) vážném Snyderovi se Temnému rytíři vrací něco, co mu už pěkně dlouhou dobu chybělo – nadhled.

Protože když se nad tím zamyslíme, jak jinak, než s uvědomělým humorným nadhledem máme brát detektiva, který se převléká za netopýra? Těch k smrti vážných, do sebe zahleděných příběhů je koneckonců nepřeberné množství – nedávno vydaný Batman: Zatracení je toho ostatně důkazem. S touto knihou se mi konečně dostává důvěry v Toma Kinga a vůbec poprvé se opravdu těším na další knihu jeho runu. Škoda toho, s jak pozvolným tempem svůj příběh buduje…

Více zde: http://nafilmu.cz/2020/05/batman-operace-zasnuby-jak-se-batman-zasnoubil-s-catwoman/

Gustik5
Gustik5 | 16.8.2020 | Harleen

Harleen je dost možná jedním z nejlepších komiksových originů, jaké jsem kdy četl. Tragikomické figurce Harley Quinn nejen že vdechuje duši, ale i něco mnohem podstatnějšího – důstojnost. A to je něco, co této antihrdince po čertech chybělo. Na stránkách nádherně nakresleného komiksu se nám rozebíhá nepříliš akční, psychologický thriller. Thriller, který je příběhem o šílenství, posedlosti a lásce. Tento komiks je cudný, a přitom sexy ve všech možných významech toho slova. Je to vlastně definice mainstreamu v nejlepší možné formě, kterou je radost číst, nebo jí jen listovat a kochat se kresbou v úctyhodném formátu. Zároveň je to dokonale zvrácená a drsná romance, v níž žena, která ač je psychiatrička má sama tolik problémů, že podlehne šílenci a manipulátorovi až příliš snadno. Což pro mne stále zůstává problémem, který mi brání najít si k Harley Quinn cestu. To, že tomu příběhu prostě moc nevěřím. Ani všechny narážky na užívání Jokerova plynu a časté úrazy hlavy to příliš nezachraňují. Ale i přesto se objektivně jedná o výborný komiks, který rozhodně stojí za to si přečíst. Jak fanouškům postavy, tak prostě fanouškům DC Comics. Je důkazem toho, že i se zavedenými postavami se dá vytvořit něco, co sice neboří pevně dané mantinely, ale zároveň je to dostatečně jiné a zajímavé. Tohle se zkrátka povedlo…

Více zde: http://nafilmu.cz/2020/08/harleen-nejlepsi-komiks-s-jokerovou-femme-fatale/

hroubek
hroubek | 16.8.2020 | DC komiksový komplet #092: Legendy

Vím, že asi budu v menšině, ale mě to bavilo. Jasně, je to místy dost naivní, některé momenty byly i v té době dost přepálené, nicméně mě to sedlo. Neříkám, že je to nějaký zázrak, ale vůbec mě to neuráželo. Naštěstí pro mě to byl velmi slušný a zábavný komiks, který jsem si užil. Oprostil jsem se od toho, že je to místy hloupé a svým způsobem jsem si to užil.

Moon
Moon | 16.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

Můj problém (nejspíš) s touto knihou je, že jsem jí četl po filmech a jelikož film miluji tak si pamatuji skoro každou scénu. Tímpádem pro mě nezbylo žádné překvapení a četl to tak trochu z povinnosti. Ještě k tomu když film je skoro stejný každou scénou(což smekám klobouček). Nejspíš tentýž problém budu mít s některými dalšimi knihami, které se objevily ve filmu. Nicméně pořád musím uznat kvalitní práci hlavně kresba a ta černobílá nálada prosákla celou knihou je super.
Malý problém jsem akorát měl se zpracováním knihy od comicscentrum. Vadil mi tvrdý papír stránek, špatně se mi otácěli stránky a blbě se to drží.

Moon
Moon | 16.8.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

Nečekal jsem nic a dostal hodně. Knihu Burdenské bestie jsem vyhrál na Fcb vydavatele a mohu konstatovat, že by byla velká škoda jí minout. Neměl jsem vůbec plánu jí kupovat, nicméně teď jestli u nás vyjde pokračování tak do něj jdu.
Burdenské bestie jsou super změna po všech komiksech, které mám a ta kresba!

trudoš
trudoš | 16.8.2020 | Garfield #05: Se užírá

„To by mě zajímalo, co je za den.“
„Dneska zase začneš držet dietu, Garfielde.“
„Ahóóój, pondělí.“

Palebras
Palebras | 16.8.2020 | Scott Pilgrim #02: Proti zbytku světa

Druhý díl navazuje tam kde předchozí skončil a opět dostáváme parádní porci zábavy a šílené akce. Dozvěděli jsme se něco málo ze Scottovy minulosti, seznámili jsem se s dalšími postavami z jeho života a opět jsme také dostali spoustu otázek, na které snad najdeme odpovědi v dalších dílech. Rozhodně se jedná o super pohodovku na večer, u které se člověk odreaguje a taky se hlasitě zasměje. Jsem zvědavý jak budou Scottovy eskapády pokračovat, protože rozjeté to má slibně.

perak
perak | 16.8.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

První Okko se mi líbilo, tak jsem byl rad, ze se MC k této sérii vrátila. Cyklus vody se ,i určitě líbil více, zde mi přišel cíl cesty hlavních hrdinů, jakožto i některé dějové situace, hůře uchopitelné, strastiplné putování mezi kláštery byl trochu natahované, ale přesto přese vše mne čtení celkem bavilo. Historické Japonsko je pro mne atraktivní námět a trocha tajemna je ta správná přísada. Slabší 4 hvězdy.

cyboy
M cyboy | 16.8.2020 | Béowulf

Horsi sluzbu Beowulfovi snad ani neslo prokazat. Radeji si kupte nove vydani eposu, ktere nedavno vyslo. Splash! Snikt!

Big_Boss
Big_Boss | 15.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir

Se Spider-Manem Noir jsem se poprvé setkal skrz videohru Spider-Man Shattered Dimensions a následně přes film Spider-Man: Into The Spider-Verse s hlasem Nicolase Cage, ale tohle je jiné kafe. Rozhodně nejoriginálnější a nejlepší Spider-Man z jiného světa.

louza
louza | 15.8.2020 | Conan Barbar #03

Rozmáchlejší příběh, kde se Conan dostává do sokolího města, které nezapře šikovně načrtnuté pozadí v podobě vlády dvou různých vůdců i mini příběhu vysvětlující odkud se vzali obří ptáci na nichž městští vojáci létají. V místech kde Thomasovi dochází dech nastupuje génius Buscema jehož lety na sokolovi, nebo bitka s krokodýlem berou dech. Dlouho jsem nemohl pochopit proč všechny komiksy nevypadají jako Conan. Po dekádách sledování komiksového média se nabízí myšlenka, že to nejde. Protože John byl prostě nejlepší.

louza
louza | 15.8.2020 | Conan Barbar #02

Conanova galéra se při úprku před pronásledovateli dostane na tajemný ostrov kde kdysi zmizel jeden z obávanývh pirátů a Conan s Belit po boku bude muset změřit síly s tajemným zlem, které ho přemohlo. První povídka rozhodně křísí nejlepší z conanova kánonu a ukazuje, že na rozdíl od super hrdinů má Thomas barbarského svalnatce dobře zvládnutého. Následující příběh o Conanově šmelnině s nedůvěryhodným obchodníkem už není tak hvězdný, ale i tak by mezi původní Howardovy práce zapadl minimálně pěknou pointou finálního boje. Škoda, že příběh není dokončený. Slušný sešit, který si své hodnocení zaslouží i soudobým pohledem.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.8.2020 | Střeva a já: Jak jsme se rozešli

Autorovo srdce a mozek občas na internetu potkávám. Co se týče této knihy, některé případy mě celkem dost zaujaly (např. hned ten první, plž v noze), místy to bylo i celkem vtipné. Jindy to bylo ale celkem nudné a nezajímavá kresba na požitku úplně nepřidává.

Celkový dojem: 50%

Kouzelnik7
Kouzelnik7 | 15.8.2020 | John Constantine, Hellblazer: Těžké časy

Příběh supr i když trochu jednoduchý. Ale ta kresba se nepovedla, řekl bych, že je až hnusná. Místy mi přišlo, že si kreslíř spletl žánr a kreslil parodii. Škoda, že nebyl celý komiks nakreslen jako obálky, ty jsou super.

Big_Boss
Big_Boss | 15.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Naposledy jsem zde byl příhlášení před 6ti lety, ale po přečtení tohohle komiksu jsem se musel vrátit a ohodnotit ho nejvyšší známkou. Upřímně ani nevím proč jsem ho tak dlouho odkládal, ale jelikož jsem se sám nedávno ženil, tak mi přišlo vhod konečně přečíst tenhle kousek. A jsem rád, že jsem se k němu konečně dokopal. Tenhle komiks mi neskutečně přirost k srdci, už jenom kvůli tomu, že jsem se snoubenkou stejně jako Petr a MJ řešil v posledních dnech podobné problémy nastávajících novomaželů. Kdybych tenhle komiks četl třeba v 15ti letech, tak bych si asi stěžoval na nedostatek akce, ale o tomhle tenhle příběh není. Stejně jako Petr, tak i já jsem dospěl a uvědomil si, že tyhle osudové příběhy "obyčejných" lidí, mi jsou polsední dobou mnohem bližší než generická superhrdinská akce, kterou v dnešním světě vidíte na každém rohu (ale i tak díky MCU). Akce se tu samozřejmě taky dočkáte, hlavně na začátku, kdy si to Spider-Man rozdá s Pavoukobijcem Alystera Smythe, ale skutečný klenot této knihy byl pro mě třídílný příběh Paralelní životy (taky si někdo myslel, že tohle kreslil John romita Sr.?), kdy mě zaujal backstory Mary Jane, která nakonec odhalila, že celé ty roky večírků a extroverní povahy jsou vlastně jenom maska, která má skrýt její bolest. Bolest o sblížení, bolest o obětování se pro rodinu a dalších neduhů, které vyrostly ze špatného dětství a rozvrácené rodiny. MJ nosila masku stejně Petr a to mě na tomhle příběhu nejvíc zaujalo. Zjištění, že celou dobu věděla, že Petr je Spider-Man už od toho osudného dne už byla jenom třešnička na dortu. Na to, že je tenhle příběh starý cca 30 let, tak dokýže zaujmout i dnešní čtenáře, což není nic lehkého, když si uvědomím, že těch komiksů jsem přečetl víc než je zdrávo. Příběh ohledně svatby je samozřejmě lehce naivní, stejně jako všechny příběhy z konce 80 let. ale v tom tkví jejich kouzlo. Většinou dám přednost těmto starším příběhům než novějším kouskům. Spider-Man je vedle Batmana můj nejoblíbenější hrdina a i když je tenhle komplet pro mě takový hit-and-miss, tak Svatba je vedle komiksu Noir to nejlepší co jsem zatím četl.

louza
louza | 14.8.2020 | Kůstek #05: Ostrozub, vládce východního pomezí (barevné vydání)

Pátá kniha kůstka je dobrodružná odbočka z hlavní linie, kdy se Švanda s Ferdou snaží udat zatoulané krysácké mládě a najdou si při tom pár kamarádů. Potkají jednu poměrně mocnou postavu s diskutabilními záměry a místy čtenáře v kombinaci myšími kluky a kryasáckým duem královsky pobaví. Nádavkem pak odhalí několik dalších střípků z historie údolí. Jako vždy skvělý kůstek v dokonalém provedení. Cítím, že bych měl ordovat za černobílou underground verzi, ale ve skutečnosti si barvu i pevnou vazbu královsky užívám.

Hawwwran
M Hawwwran | 14.8.2020 | Orange #01

Příjemně překvapilo. Četl jsem to s chutí, postavy jsem si oblíbil a těším se na pokračování. V rámci žánru přesně to co jsem chtěl. Super.

honza2457
honza2457 | 14.8.2020 | Scott Pilgrim #04: Na vlastních nohou

Tak tohle byl zatím nejlepší díl. Prostě skvělé.

trudoš
trudoš | 14.8.2020 | Teorie rozpadu (pevná vazba)

Tím nejsilnějším na obou v albu obsažených komiksech je atmosférická kresba Enkiho Bilala, která příběhům dává neodolatelný šmrnc marnosti. A to říkám jako člověk, který nepatří mezi jeho skalní fanoušky. Co se mu ovšem upřít nedá, je cit pro zachycení depresivní melancholie, jež v tomto případě skvěle doplňuje scénáře Pierre Christina. Ty samotné nejsou nějak zásadně originální, přestože ústřední myšlenku mají vpravdě nadčasovou – rozpad starého řádu a bezvýznamnost idejí, pro které lidé umírají. Jenže ta spousta slov kolem děj maličko rozmělňuje, takže když v obou případech přijde ke slovu finále, byl jsem spíš rád, že to martýrium marnosti už končí, než že bych se chytal za srdce nad fantasticky vygradovanou zápletkou. Falangy černého řádu i Na lovu se tak proviňují především množstvím postav a jejich skrytými motivacemi, jež si musíte nejednou domýšlet. Samozřejmě se přitom lépe zorientuje ten, kdo má lepší než jen základní povědomí o historii občanských válek dvacátého století.

Toe
A Toe | 14.8.2020 | Béowulf

Nádherná kresba. Škoda, že Béowulfa znám skoro i pozpátku, takže za mě 4 hvězdičky za kresbu a rozvržení panelů...

Delphín
Delphín | 14.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Když jsem četl úvodní sešit, měl jsem dost blbé pocity. Začátek byl nudný, nezáživný a nelogický. Když ale překonáte slabší úvod, dostanete docela povedené dílo! Moc se mi líbilo psaní života Petera mimo pavoučí kostým, leč některé dialogy provázející nás tímto komiksem byly takové křečovité. Chameleon i onen únosce jsou ale psáni naprosto dokonale. U obou zápletek s těmito záporáky je ale škoda zbytečně uspěchaného konce.
Komiks nemá moc pohlednou kresbu, ale je to dobré dílo, byť si neodpustím poznámku, že z toho mohl autor vykřesat ještě více.

RadimNemec
M RadimNemec | 13.8.2020 | Sexuela

Osobně mi ani nevadí, že to nemá pokračování - funguje i takto, bez ohledu na "pokračování příště" na konci.

SNUFKIN
SNUFKIN | 13.8.2020 | Béowulf

Hrozna kresba. Beowulfa znam skoro i pozpatku, takze me to dost mrzi a radsi ani nehodnotim.

tom173
tom173 | 13.8.2020 | Liga spravedlnosti #04: Síť (paperback)

Bohužel si tohle nezaslouží více než dvě hvězdy protože jde o jeden velký vydavatelský fail. První tři sešity jsou ještě v pořádku i když se střídají kreslíři a scénář není nijak vyjímečný. Potom bohužel následují sešity, které u nás už vyšly ve Válce velké trojky, kterou jsem četl jako první komiks téhle série a kvůli ní jsem si chtěl všechny díly doplnit. Nechápu že takové vydavatelství jako BB art si tohle nepohlídá a nemá vypracovaný nějaký dlouhodobý plán. Podle místních recenzí jsem věděl že je tady nějaký problém, ale já jsem si říkal že by to přece nevydali takhle blbě. Ano vydali.

karl173
M karl173 | 13.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

Je těžké hodnotit něco, co je pro tolik lidí skvostem a co jsem zároveň viděl už xkrát jako film. Příběh je skvělý pořád. Ten se naštěstí nikam nevytratil. Bohužel překvapení už se vytratilo. Téměř žádná změna oproti filmu a tak jsem jen četl to, co už znám. Co ale neznám je provedení, tedy kresba. A ta mě bohužel moc nezaujala. Chápu, že pro spoustu lidí je to skvost. Pro mě je to místy spíš nepřehledná čmáranice, která se snaží působit umělecky. A taky že to nejspíš je umělecké dílo, ale já jsem asi jen barbar, který neumí toto dílo pořádně ocenit. Některé pasáže jsou skvělé, některé právě kvůli kresbě mi moc nesedli a já si raději vybavil film, kde bylo všechno krásně detailní.
Tento komiks tedy nemohu hodnotit na plný počet hvězd jenom proto, že si to nejspíš zaslouží. Sice mě čtení bavilo a jsem rád, že jsem se do této série konečně pustil, ale minimálně tento příběh jsem si užil více ve filmu. 4*

Netorack
Netorack | 13.8.2020 | Octárna a jiné příběhy

O něco lepší než Hloupý žert, který jsem četl předtím. Abeceda, Host i Hmyzáci se mi líbili hodně, zbytek už tak moc ne, zrovna jsem na to nebyl naladěn.

trudoš
trudoš | 13.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #013: The Mighty Thor: Hledání bohů

Fešácký rozjezd nové série s hrdinou, který mě paradoxně nikdy nezaujal. Já jsem zkrátka spíš na tu severskou klasiku. Pravdou ale je, že v Hledání bohů funguje vše, co od marvelovského komiksu čekáte - Thor coby bájná postava disponuje správnou dávkou patosu a zároveň řeší trable, nad kterými by zlomil hůl sebevětší bohatýr, což mu ještě znesnadňuje příchod Temných bohů. Jde o příjemný přelom mezi starým způsobem vyprávění a moderními postupy, se kterými přišla devadesátá léta.
Takže spokojenost, oprostí-li se člověk od skutečnosti, že kniha obsahuje sedm sešitů z celkových pětaosmdesáti. Naštěstí se nehraje vyloženě o čtení na pokračování, většina dílů je čistě epizodních a zpočátku se řeší jen Thorovo znovuzrození a jeho spojení s tělem Jakea Olsona. A třebaže ani zdaleka nejde o geniální koncepci, série si mě získala natolik, že bych v ní rád pokračoval, abych se dozvěděl, jak to dál bylo s pádem Asgardu a rozepří s Olympijskými bohy. Čehož se bohužel u nás nejspíše nikdy nedočkáme.

Fry
A Fry | 13.8.2020 | Wonder Woman #02: Odvaha (pevná vazba)

Wonder Woman #02: Odvaha - Po příznivém startu této božské kolize, místy až velmi připomínající o třídu lepšího Sandmana, přichází mírné zklamání a další konverzační drama, které ale ani nemá ambice na to být něčím víc než by mohlo. Wonder Woman zde rozhodně nereprezentuje symbol ženské nezávislosti, ale dobrovolně se pasuje do role tvrdohlavé zachránkyně nenarozeného boha, který by však nemusel být ničím menším než uchvatitelem opuštěného Diova trůnu. Kolizi tak pomalu střídá velká krize a to jsme teprv na začátku ... Za mě 3*!

Netorack
Netorack | 13.8.2020 | Holmes (1854-1891?) 3. díl: Stín pochybnosti a 4. díl: Paní ze Scutari

Prvnímu dílu jsem dal tři s potenciálem růstu, ale ten mi nepřišel využitý, takže za tři i zde. Je to hezky nakreslené a odvyprávěné tak, jak by se od klasického sherlockovského příběhu asi dalo čekat.

Sajmon
Sajmon | 13.8.2020 | DC komiksový komplet #025: Superman / Batman: Supergirl

Jedná se zcela jistě o povedený komiks. Jepha Loeba mám opravdu rád jelikož umí psát, a jeho podání batmana a supermana se mi líbílo. Kresba je taky dobrá, co však musím vytknout je že postavy někdy vypadaj dost wtf, obzvláště tedy star girl a ženy. Truner jim má tendenci kreslit dlouhý ruce a tělo. Občas mě to tedy rušilo ale není to nic opravdu špatného. Je to taková fajn jednohubka jak už to tu ostatně řekl komentující podemnou.

Hodnocení: 7,5/10

Dinik
Dinik | 13.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Tohohle Spidera uz jsem kdysi cetl v originale a byla to pecka. Ted po docteni po nekolika letech v cestine nezbyva nez konstatovat, ze je to stale pecka a libi se mi to mozna jeste vice, nez pri prvnim cteni. Je fajn, ze velmi rychle nasleduje i One more day a pote zacne Slottuv run, ktery povazuji ve SM historii za nadprumerny.

Gmork
E Gmork | 13.8.2020 | Načmáranec

Tak tohle mi vyloženě sedlo, pro Peeterse mám slabost, když kluci ze Sýpky zabalili Lupuse v půlce, nemohl jsem jinak a dočetl jsem to v polštině. Stejně dobrá je i jeho sci-fi série Aama nebo thriller RG. S Lehmanem si u tohoto komiksu náramně padli do noty. Kniha se i přes velký počet stran četla svižně, díky dobře napsaným postavám a novým nápadům. Ne vždy se mi Argo trefí do vkusu, ale tady se to povedlo na výtečnou. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Přesně takové komiksy chci číst.

honza2457
honza2457 | 12.8.2020 | Scott Pilgrim #03: Nekonečný smutek

Oproti druhému dílu bylo mírné zhoršení kvality, ale jinak zase skvělé, šílené a ujeté. Veganské schopnosti a veganská policie snad mluví za vše.

Palebras
Palebras | 12.8.2020 | Scott Pilgrim #01: Vypečený život flákače

Scott Pilgrim je perfektní odreagovačkou. Pokud potřebujete vypnout a pobavit se je tohle tou správnou volbou. Film jsem neviděl, takže nemohu posuzovat co je a není lepší, ale já byl nadmíru spokojen. Dobře se to čte, kresba k tomu sedí perfektně a celé to člověka naladí na další pokračování, protože jednička přináší hodně otázek a pramálo odpovědí. Jedinou výtku bych měl k vazbě a to konkrétně k lepidlu, protože kniha vydržela dvě ty nejšetrnější přečtení a začala se rozpadat. Každopádně to nic neubírá na kvalitně samotného příběhového zpracování a rozhodně se těším na pokračování.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Tom King je prostě... king. Můj oblíbený king. King rafinovaně stavěných scénářů, king podivností. První povídka se mi líbila moc, pak přišly na řadu zase jeho totální úlety, což konstatuji jako neutrální fakt.

Celkový dojem: 60%

NextOne
NextOne | 12.8.2020 | Záhadný Spider-Man #31

Hon na lišku je ucházející díl. Je to spíš taková oddechovka pokud nemáte zrovna nic jiného po ruce. Usmíření bylo to nejzajímavější v celém komiksu. Celkem ušla hláška Spider-Čáp :D

krvinka56
krvinka56 | 12.8.2020 | Sunstone #03

Sice slabší díl ale to je dané tím jak se autor soustředí čistě na hlavní hrdinky a jejich psychiku vztahu.Ale jako celek jsem si to opravdu užil ač tu nefiguruje moc šílených nápadů ale kresba ta je úchvatná hlavně jak se v průběhu příběhu vyvíjí.A bacha vedlejší postavy z minulých dílů tu mají podstatně menší prostor. Ač tu vlastně vynikne hlavně ta tatérka Anne bez které by to dopadlo velmi špatně. Tohle je vlastně první romantická série kterou jsem zvládl dočíst a která mne fakt bavila . A netuším čím to je . Dokonce jsem ji po zkompletování znova přečetl a jako jeden celek je to fakt paráda. No snad vyjde pokračování.Tomuto dílu sice dávám 4plus ale jako celek včetně bonusů si to zaslouží 5z5 hvězd.Pokud jste romantici tuhle trilogii nesmíte minout.

Fry
A Fry | 12.8.2020 | Wonder Woman #01: Krev (pevná vazba)

Wonder Woman #01: Krev - Zcela nekriticky mám tento NEW 52 run Wonder Woman od Azzarella s Chiangem hodně rád, přestože začátek této série může působit na nové čtenáře značně urychleným dojmem bez snahy cokoliv vysvětlovat. Tohle není totiž příběh Diany z Themysciry, která se vydala do světa lidí bojovat proti zlu, ale příběh 'bohyně' Wonder Woman, která v kruté božské hře pomáhá přežít smrtelnici Zole, jež má na svět přivést dalšího syna všemocného Dia. Velkolepý příběh tak může začít. A ta kresba, ta KRESBA !! ... Za mě 4*!

Netorack
Netorack | 12.8.2020 | Dospělost je mýtus

Mám tyhle cartoons rád, často se na ně dá narazit na internetu, a to i na místech, kde by je člověk nečekal. A jakožto izolované stripy fungují perfektně. A zítra si člověk přečte další a zase se pousměje nebo zasměje. Jenže sebrané v knize je to podobné jako u všech sebraných stripů, prostě je toho moc. Takže bych doporučil knihu položit na noční stolek, před spaním si vždycky přečíst třeba pět stránek a zbytek nechat na příště. Já to dal na jeden zátah v tramvaji cestou do práce a ke konci jsem byl velmi přesarahován.

Netorack
Netorack | 12.8.2020 | Batman R.I.P.

Budu opakovat, co zaznělo už mockrát níže (a můžu si půjčit i ze svého hodnocení Batman a syn), ta kniha je především zmatená jak lesní včela. Možná, že někdo, kdo má načtených tisíc sešitů Batmana z různých sérií, si v tom libuje, já načteno nemám, soudím book samostatně a ten je wtf a nefunguje. Velice se mi líbí ten koment níže, že to je, jako kdyby tam někdo vytrhal stránky. Jestli to byl scénáristův záměr, tak se povedl, ale mě se to nelíbilo. Ještě po dočtení hlavního příběhu jsem si říkal, že tomu dám tři hvězdy, jakože průměrná kniha, ve které něco nechápu jakožto nefanoušek, a pak jsem si dal ještě ten epilog, který jsem nedočetl. A je to za dva.

trudoš
trudoš | 11.8.2020 | Před strážci: Komediant / Rorschach (pevná vazba)

Malinko zklamání, od scenáristy i titulních postav jsem si sliboval mnohem víc. Ovšem pořád jsou oba komiksy o chlup lepší než předchozí Hedvábný přízrak, ačkoliv kvalit Minutemanů nedosahují ani náhodou.
Brian Azzarello rozehrává dva komorní příběhy: první se točí kolem opakujícího se tématu, aniž by do problematiky přinesl něco nového, a ten druhý zas přichází s očekávatelnou pointou, navíc spíchnutou podivně narychlo. Nic to však nemění na faktu, že pominu-li nenaplněná očekávání, pořád je jádro historek přesně podle mého gusta - cynické, syrové a skrznaskrz lidské. Přitom děj ani na moment neztrácí eleganci, již Watchmenům vložil do vínku Alan Moore. Jen se autor znatelně drží v jeho stínu, namísto toho, aby se jej pokusil překročit. Což je trochu škoda, protože jestli budou takhle bázliví všichni tvůrci, celý projekt pak pozbývá smyslu. Pochvalu před nastoupenou jednotkou si každopádně zaslouží oba výtvarníci – J. G. Jones i Lee Bermejo nezklamali, byť třebas jen jediným okénkem.

trudoš
trudoš | 11.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #004: Hawkeye

Ač se scenáristé snažili, Hawkeye pro mě nadále zůstal nezajímavou postavou, s hloupým kostýmem a dost uboze propracovanou logikou. To mám jako věřit, že u sebe nosí milion šest udělátek na šípy pro každou příležitost a k tomu má ještě bezedný toulec? Ani epizody v albu obsažené můj pohled na věc nevylepšily – on totiž šmrnc civilnosti, který se do hrdinova života pokusili vsunout jak Stan Lee, tak Mark Gruenwald, působí vyloženě komicky. Podobně absurdně jsou na tom i padouši v devadesátkových kostýmech, obzvláště pak Oddball, který své kulečníkové koule evidentně tahá z ... já vlastně ani nechci vědět odkud. A i když se oprostím od archaické patiny, která příběhy věkem zasáhla, přesto nemohu říci, že by mě to jako celek bavilo. Zvraty jsou přitroublé, stejně jako jednání postav, a celý ten přemrštěný patriotismus Avengers mi byl akorát k smíchu.
Ale zas oceňuji, jakým stylem kniha postavu představila. Jen víc a houšť, ať se v tom cirkusu zvaném Marvel člověk konečně začne orientovat.

Mleako
M Mleako | 11.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #021: Černé kočky nosí smůlu

Fajn Spideyho 70s příběhy. Tyhle klasické záporáky mám rád a vyrůstal jsem na nich, ale po letech už mě to tolik nevzalo a je to dost naivní a místy přiblblé. Holt cílová skupina byli náctiletí chlapci a já už jsem na to moc starej, ale nostalgie je potvora, takže za mě lepší 3 hvězdy.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 11.8.2020 | Načmáranec

Mně malý formát nevadí, ba naopak. O chloupek větší by to mohlo být, ale ne o moc, mám raději tyhle "knižní" formáty nežli super těžké tlusté cihly - u Mobyho Dicka jsem to vnímal stejně.

Jinak takové super komiksy a příběhy u nás vycházejí tak jeden dva tři do roka. Četbu, kresbu, všechno jsem si užíval až do konce. Samotné vyústění možná nepatří k těm nejlepším, ale scenáristicky a obrazově je to napínavé a svěží dílo.

Celkový dojem: 90%

cyboy
M cyboy | 11.8.2020 | Wonder Woman #06: Děti bohů

Setrvale klesajici kvalita. Sice pomalu, ale jiste. Nejprumernejsi mainstream bez ambice byt cimkoliv vic, nez je v ramci sablony nezbytne, navic s podivnymi dejovymi prvky (setkani WW a Iasona, objimacka s otcovrahem apod.). Pozitivni je, ze se to cte opravdu rychle a take potvrzeni toho, ze Poirot byl buh.
Nejsem jeste uplne rozhodnuty, ale do dalsich pokracovani nejspis nepujdu.
60%

Lobok257
Lobok257 | 11.8.2020 | Caravaggio (pevná vazba)

Mistrovské dílo o mistrovském díle... Tohle mělo vyjít ve větším formátu od Arga :(

Fry
A Fry | 10.8.2020 | Tokijský ghúl #10

Tokijský ghúl #10 - Co tak koukám na komentáře pode mnou, tak asi půjdu proti proudu, jelikož mi aktuální vývoj série přijde více než jen uspokojivý. Oproti první části série totiž zápletku sledujeme hned ze tří různých pohledů, vedle čehož má každá postava za sebou schované ještě nějaké to tajemství k jehož odhalení teprve dojde. Navíc ono zachování dějové kontinuity propojené právě se střídáním pohledů stále zvyšuje na mém zájmu a ač přeji Kenu Kanekimu uspokojivé vítězství, své sympatie u mě má i Amonův vyšetřovací tým z ÚPG ... Za mě 5*!

Hawwwran
M Hawwwran | 10.8.2020 | Šílená ze Sacré-Coeur

Nečekal jsem, že mne to bude tolik bavit. Míň sexu, víc příběhu a víc mystična než jsem čekal. Paráda.

Spike
Spike | 10.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Můžu spokojeně říct, že série pokračuje dobrým směrem. Struktura je podobná jako u minulého dílu, nemáme jeden velký příběh, ale spíš několik kratších povídek. Díky tomu je kniha pestrá, a já se po dočtení až divil jak to může držet pohromadě, ale i přes ten široký záběr, ono to nějak funguje.

Začínáme takovým klasickým jednosešitovým detektivním příběhem. Ačkoli je to jednohubka a na tak malém prostoru se napínavá detektivní zápletka vybuduje těžko, pár překvapení, správná atmosféra a zneklidňující pocit na závěr tomu upřít nelze.
Pak se nám trochu změní žánr, Batman v brnění se spolu s Wonder Woman vydává do jiné dimenze válčit s démony. Zní to jako šílenost co se sem ani nehodí, ale ta epická zápletka je jen obal pro příběh o odloučení a obětech, a zapůsobí to jak má.
Nejdelší příběh je o tom že si Poison Ivy pokusí dělat ze světa dokonalou utopii. Hezky to navazuje na Válku vtipů a hádanek a je to pojato z civilnějšího pohledu, ale zápletka mi už přijde Xkrát viděná. Z hlavy si vzpomenu třeba na Gothtopii. Ivy tu je vylíčena zajímavě a příběh je fajn, jen je to takové už ohrané. Naštěstí spíš než na samotnou utopii se King soustředí na postavy takže to pořád baví.
Na závěr je tu též jednohubka o tom jak se Catwoman 'připravuje' na svatbu, a Tom King si tu opět zajímavě hraje s minulostí obou postav a čím víc máte načteno, tím víc si ty odkazy užijete. Na závěr moc pěkné.

Kresba je taky prima, i když žádného svého oblíbence tu ani tentokrát nemám. Holt tu není žádná pořádná mlátička aby si sem zaskočil zařádit David Finch. Ale vypadá to dobře, moderní mainstream jak má být. Tón vyprávění je velmi podobný jako minule, hodně dialogů, hodně nenásilného humoru, cílí se dost na postavy a akce je tu spíš v pozadí. Mě tohle vyhovuje, a pokud si série udrží tento styl, jen dobře. Nejsem tak nadšený jako minule, možná je to tím příběhem s Ivy, možná že Mikel Janín kreslí na můj vkus moc chladně, neosobně a bezemočně takže se do toho nemůžu úplně dostat. Ale pořád jsem toho názoru že tahle řada se číst vyplatí a má před sebou ještě velké věci, další díl opět slupnu i s navijákem. 8/10

faster86
faster86 | 10.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #049: Spider-Woman

Maleev má krasnou kresbu, Bendis je dobrý spisovatel. Tady bych to vzal jako lehce nadprůměrny superhrdinský komiks. Stejně jako jiná bendisova postava (jessica jones) má i tahle ženská život celkem ve sračkách. Objeví se zelenovlasá paní v autobuse a dá ji aspoň jakýž-takýž směr. Hledání skrulla a upouštění páry je hlavní nit příběhu, který ale šedne v porovnáním s vnitřníma monologama jessicy drew, ty jsou to, čím je komiks nadprůměrný.

faster86
faster86 | 10.8.2020 | Minecraft: Chodí Wither okolo

Pokud jste minecrafťák tak asi není co řešit, pokud nejste, tak se mějte na pozoru - je tu velká šance že vás komiks vtáhne do svého světa a už nikdy neuvidíte denní světlo.

honza2457
honza2457 | 9.8.2020 | Scott Pilgrim #02: Proti zbytku světa

Nejde než jen napsat, že komiks pokračuje v kvalitě jedničky. Skvěle jsem se bavil a několikrát se i nahlas rozesmál. Jediná výtka je snad jen občasná podobnost postav.

morbn
morbn | 9.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Klasický Spidey ako sme ho mali radi za starších čias od Semicu. A kto si všimol odkaz na DEATH WISH a Charlesa Bronsona? :)

tom173
tom173 | 9.8.2020 | Liga spravedlnosti #03: Trůn Atlantidy (paperback)

Další skvělé pokračování ligy od Johnse, s kresbou Reise který tu důstojně nahrazuje Jima Lee a možná se mi k tomuto příběhu hodí ještě více. Nejdříve nás čeká malá odbočka na dva sešity do krásně vykreslené džungle, kde řádí Cheetah. Pokud se nemýlím, tak tu toho o téhle postavě moc nevyšlo a je to škoda, protože jako Dianina nemesis funguje skvěle. Moc se mi líbí její origin a nápad o posednutí bohyní lovu. Potom už se konečně dostáváme k titulnímu trůnu Atlantidy což je jedna velká řežba mezi atlantskou armádou vedenou Ocean master a ligou spravedlnosti. Akční celostránky a dvoustránky jsou zase nádherné a je radost knihu pročítat a otáčet listy. Orm, Ocean master jako "záporák" funguje parádně a má uvěřitelnou motivaci skoncovat se souší. Mezi ním a Aquamanem je správné napětí. Dialogy mají jiskru, není to jen prázdné plkání jak někdy bývá u superhrdinského mainstreamu zvykem. Samotný Aquaman, na kterého se tento díl soustředí, je charakterově stejně vykreslený jako ve Znovuzrození a je super že si i český čtenář může o této postavě tolik načíst. Takže sečteno, máme tu další ligu s nádhernou kresbou, smysluplným dějem a příběhem který dále rozvíjí vesmír new 52

mAGiic
mAGiic | 9.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #005: Utrpení

Torment jsem četl už kdysi od Crwe a nijak extra mi nezaujal, protože je to po scénáristické stránce vcelku slabota. Jde totiž o jeden z komiksů, kde forma převládá nad obsahem. Tím se dostávám ke kresbě McFarlaneho, která byla svým způsobem určitou revolucí v evoluci komiksů Spider-Mana, velké oči, jiné zobrazení pavučin, odlišná anatomie Spideyho, dlouhé a uzké panely. Bohužel oba příběhy (Torment, Sub-City) obsažené v této knize jsou průměrné. Oba mají super atmosféru i akci, ale finále obou příběhů a jejich rozuzlení je prostě slabé. 3*

honza2457
honza2457 | 9.8.2020 | Scott Pilgrim #01: Vypečený život flákače

Pohodové nenáročné čtení, stejně tak i zábavné a energetické. Těším se na další díl.

perak
perak | 7.8.2020 | Baltimore #06: Kult Rudého krále

Bavil jsem se, jako už u Baltimora obvykle, ale něco tomu chybělo. Přestože kniha sleduje dvě dějové linie, z nichž ta v Kartágu bez Baltimora mi dokonce přišla lepší než petrohradská dobrodružství Baltimorova, a i když v obou městech dojde ke krvavým bojům, tak možná i tím skákáním z jednoho místa na druhé, mne vyprávění úplně nevtáhlo a spíše jsem to cítil jako nějaké intermezzo před něčím větším. Kresba jaké obvykle výborná. Mozkomoři lepší než u Harryho Pottera:).

Fry
A Fry | 7.8.2020 | Tokijský ghúl #09

Tokijský ghúl #09 - Posouvání v čase obecně u jakýchkoliv sérií moc rád nemám, nicméně zrovna zde mi to paradoxně naprosto vyhovuje. Je to možná i tím, že se autor nerad zdržuje nad zbytečnými dialogy, i když konkrétně v této knize je jich i tak víc než dost. Všechno to ale nějakým způsobem dává smysl, jsou nám představeny nové charaktery, Kaneki už nepůsobí jako ustrašená rybička a získáváme prostor k nahlédnutí do dějové perspektivy i ze strany ÚPG. Popravdě jsem čekal nějaký propad v kvalitě, každopádně zatím se tak nestalo ... Za mě 5*!

mAGiic
mAGiic | 7.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #004: Zvířecí instinkt

"Feral" má hrozně zajímavou premisu, že bájný kámen dokáže generovat ve zvířatech zuřivost a pudovost, takhle na papíře to zní strašně super a v první půlce toho scénárista Aguirre-Sacasa využívá naplno, protože komiks je krvavý, umírají zde lidé a všichni Spideyho zvířecí foes lační po krvi. A není jich málo, jsou tu Vulture, Lizard, Man-Wolf, Vermin, Puma. Bohužel se však příběh vyvine do basic rutiny *SPOILER* o šíleném vědci se zálibou v plazech, který chce z New Yorku udělat takový Jurský park. Finále je uspěchané a takové zklamavší. Co je na tomhle příběhu zajímavé je, že sešity 23-25 a 27 kreslí Angel Medina a Mary jane tu vypadá hrozně divně. V sešitu č. 26 obohatil tento příběh svou zajímavou plastickou kresbou Clayton Crain, kterého český čtenář zná z Ghost Riderů, co tu vyšly od BBartu. 3*

luky.kuky10
luky.kuky10 | 7.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #023: Zpátky v černé

Naprosto skvela zalezitost! Vic slov asi netreba. Jeden z nejlepsich Spider-man komiksu, ktery u nas vysel ;-)

Palebras
Palebras | 6.8.2020 | Batman: Můj temný princ

Opravdu velké překvapení! Nic moc jsem od Batman: Můj temný princ nečekal a s přečtením jsem dlouho otálel. Každopádně hned ze startu konstatuji, že se jedná o skvělou jízdu od začátku až do konce. Marini dokázal příběh a celkové vyznění vytáhnout až do filmového zpracování, kdy všechno perfektně plyne a čtenář hltá každý panel a nepřestane dokud není konec. Kresba je fantastická a osobně jsem z ní byl nadšen. Marini se nechal zcela jistě inspirovat Benem Affleckem a jeho ztvárněním Batmana, ale to mě absolutně nevadilo, protože mi ničím Affleck nevadil. Celkově Batman tak jak ho ztvárnil Marini mi je hodně blízký a po celou dobu čtení kdy byl na scéně, jsem na něm mohl oči nechat. To se však úplně netýkalo Jokera. U něj jsem měl trochu problém uvěřit, že se jedná o tu největší Batmanovu nemesis. Každopádně svou roli sehrál dobře a dokázal Batmana řádně zaměstnat a dohánět k nepříčetnosti. Hodně se mi líbilo jak Marini Batmana nebo spíše samotného Bruce dokázal vykreslit jako člověka z masa a kostí, který pokud se jedná o někoho blízkého dokáže vyvinout neskutečné úsilí a odhodlání, aby dotyčného našel. Opravdu se pro mě jedná o veliké překvapení, kdy jsem se po celou dobu náramně bavil a rozhodně bych si nechal líbit nějaké pokračování. Tohle si plný počet zaslouží!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 6.8.2020 | Mýtus Cthulhu

Znovu opakuji, že nejsem žádným lovecraftologem jako jiní zdejší komentátoři (byť už jsem přečetl tolik adaptací, že na amatérskou verzi trochu aspiruji). A z této pozice konstatuji, že se mi hororové povídky (a řadu z nich již z komiksů znám a mohu porovnat) dost líbily. Ona černobílá barva a kresba, která si hraje s děsivou a tajemnou atmosférou, pohybuje se od realistických tahů až k těm abstraktně expresionistickým, kolážovitým, rozpitým atd. je úchvatná. Stejně jako v případě příběhu, kdy nemůžete ono skryté "nahmatat", podobně obtížně to rozpoznáváte v kresbě. Řekl bych: dosti "poctivá" práce. Pěkné.

Celkový dojem: 90%

mAGiic
mAGiic | 6.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Od Kevina Smithe mám rád hlavně jeho starší filmové kousky, jeho novější tvorba mi přijde spíš weird. Nicméně žádný komiks s jeho scénářem jsem dosud nečetl. Nějak jsem nevěděl, co vlastně od tohoto komiksu dostanu, ale od prvních stránek mi bylo jasné, že to nebudou rozsáhlé fighty s ikonickými záporáky, tolik typické pro Spideyho, ale spíš detektivně laděný příběh. Ze scénáře je patrné, že Smith psal ty první tři sešity v rychlém sledu za sebou a pak se na 3 roky odmlčel, aby dovydal zbylá tři čísla. První tři sešity jsou totiž detektivně laděné s tajemným záporákem, a v tom nejlepším, když se příběh lámal, přišla dlouhá pauza, během které pracoval na filmech. Od čtvrtého sešitu nastoupila docela násilně naroubovaná dějová linka s osvětou proti sexuálnímu násilí. Příběh je hodně dospělý, spíš civilní, zabývá se pocity postav, akce není mnoho. Smith v podstatě za ty 3 roky dopsal úplně jinou minisérii než asi původně plánoval. Jestli je to dobře nebo špatně, to je na osobním vkusu, mě se to takhle líbilo. Výtku mám pouze ke kreslíři Terry Dodsonovi, jehož typická mainstreamová kresba se pro tuhle depresivněji laděnou minisérii moc nehodí. 4*

trudoš
trudoš | 6.8.2020 | Na odstřel

Úsměvné dílko, jehož jedinou vadou na kráse je to, že se až příliš nevyhraněně pohybuje na pomezí grotesky a vážné detektivky. Legrace působí trošku strojeně, než aby se člověk jednoznačně přiklonil k první variantě, ale zároveň je to dějově hrozně naivní, takže brát komiks jako seriózní pokus o kriminálku nejde. Což ještě podtrhuje kresba Lucie Lomové, která u mě už navždy zůstane synonymem pro Anču a Pepíka. A právě její ztvárnění mezilidských vztahů v reálném životě k dobrodružným příhodám zmiňovaných myšek vyzněním moc daleko nemá.
Koncepce zápletky je ovšem povedená, tenhle způsob vyšetřování já rád. Snad jen finální rozřešení působí zbytečně melodramaticky, ale to počítám, že byl v rámci stylizace i autorský záměr. Celkově tak musím počin hodnotit kladně, protože tu hodinu čtení jsem si užil se vším všudy, až je skoro škoda, že se výtvarnice neodvážila zajít trochu dál a nepředstavila čtenářům něco komplexnějšího. Tohle jsou právě ty případy, kdy by mi víc stránek vůbec nevadilo.

trudoš
trudoš | 6.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #116: Captain America a Falcon: Mentabomba

Mentabomba je komiks napsaný a vydaný k dvoustému výročí vyhlášení nezávislosti USA a s tímhle je k tomu třeba přistupovat. Takže ta nacionalistická tónina je pochopitelná, ale stejnou měrou příšerná, přesně ten patos o tom, jak jsou Američané ti úplně nejvíc nejlepší, kterým na světě není rovno. A ty předkusy, jimiž Jack Kirby obdarovává většinu postav, tomu vážně moc nepřidávají, protože díky nim i ikoničtí hrdinové vypadají jako zdegenerovaní šílenci. Dějově je pak dobrodružství na hraně parodie, až člověk chvílemi získává dojem, že to snad ani sám autor nemyslel tak úplně vážně, ale psal podle zavedené představy toho, co je třeba v příběhu vyzdvihnout. Navíc je znát, že zápletka byla rozvržená jen šablonovitě, pročež je tu spousta naprosto zbytečných scének, potřebných jen k tomu, aby se vyplnila jednotlivá čísla. Nejlépe z toho vychází bodré hlášky, které - když budete ignorovat jejich vážnou tóninu - jsou v pravdě geniální. Jinak ale slabota, zdárně poplatná době svého vzniku.

Fry
A Fry | 5.8.2020 | Jedno obyčejný léto

Jedno obyčejný léto - Velmi příjemná věc mixující problémy dospělých, teenagerů a hlavních dvou protagonistek, které spolu pravidelně tráví letní prázdniny na Awago Beach. Souhlasím s tím, že se tam celou dobu zdánlivě 'nic neděje' jak trefně píše GWB a až v samotném závěru dojde k docela zajímavému vyvrcholení. To celé sledujeme na paletě krásných modro-fialových odstínů a spolu s perfektním zpracováním předělů jednotlivých dějových odboček. Jediné mínus vnímám v papírové vazbě, která rozhodně není vhodná pro letní čtení k vodě ... Za mě 4*!

mearez
mearez | 5.8.2020 | Krysí královny #02: Do dáli se vinoucí chapadla N'Rygothova

Ok tak tohle jsem nečekal. Mnohem horší než předchozí díl. Mnohem míň energie a zábavy, mnohem víc nudnejch dialogů a naprosto nepotřebných flashbacků. Kniha je buď o sešit dva delší, nebo by se autor měl distancovat od komplexních dialogů. Jinak ale akce je slušná a bavil mě i záporák, kterej teda byl celkem nezajímavej a v podstatě bez motivace, ale aspoň se mi ho komiks nesnažil prodat jako dalšího Dooma. Postavy a svět mě taky fakt bavili.
Je to škoda, už jsem si myslel, že se mi fakt bude konečně něco od Image líbit tak abych v tom pokračoval. Koupi dalšího dílu dlouze promyslím. Za mě 3*.

hroubek
hroubek | 5.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #103: Polaris

Fajn komiks. Starý příběhy mě nesedly a trvalo mě, než jsem je přečetl. S novějšími příběhy je to o dost lepší, jen jsem měl celou dobu pocit, že hlavním hrdinou tohoto příběhu je Gambit a ne Polaris. Škoda, že poslední dva sešity nejsou, tak dobré jako ty na začátku. Polaris je slušný komiks, ale nic extra od toho nečekejte.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.8.2020 | Dobrodruh Timo

Motivaci hlavního protagonisty, ani kdovíjakou výchovnost komiksu (snad malé náznaky, proti kterým nemůže nikdo nic mít) neřeším, nepřišlo mi na tom totiž nic zarážejícího, zavádějícího, či špatného. Přikláním se tedy v mnohém k hodnocení trudoše. Jinak onen seversky laděný svět a kresba je moc příjemná a užil jsem si to. Jediné, co jako starší čtenář mohu vytknout - přesněji řečeno již tak neprožívat -, je dětsky naivní a relativně přímočarý příběh.

Celkový dojem: 60%

louza
louza | 5.8.2020 | Tarzan se vrací #1

Jeden z totálně zazděných komiksových klenotů devadesátých let. Tarzan se vrací přišel na trh v době, kdy porevoluční trh krátce zažíval Tarzanovskou obrodu. Jen dva roky před ním dorazily pod hlavičkou Magnet Pressu dlouho nereprodukované psané sešity s Burianovými ilustracemi, následované zcela novými příběhy pod Fibigerovou taktovkou. Kometa přinesla Krumův návrat (obarvený?#!$$! - kurňa šopa, Gustave...) a Semic kontroval Thomasem Yeatesem, což je kalibr obřího Tarzanovského formátu. A podle toho komiks vypadá jak po grafické i barevné stránce - samozřejmě bez debat špičkově, tak překvapivě i po stránce scénáře. Malíř a zde i scenárista Yeates je velkým tarzanovcem, takže téma uchopil nanejvýš citlivě, použil striktně všechny (ano - bohužel všechny - i ty nepříliš funkční) mistrovy propriety, převedl hrdinu do současnosti a to beze ztráty kytičky. Tarzan - The Beckoning je poměrně zásadní novodobé dílo, které mi jako malému čtenáři neuniklo, ale pojmul jsem ho bezezbytku až více než dvě dekády poté.

Důvodů pro pozdní docenění bylo vícero. Jednak to není komiks úplně pro děti, protože ústřední téma s pašováním slonoviny a celkové uchopení příběhu je spíš pro dospělejší čtenáře, kteří navíc ještě mají načteného kompletního Tarzana, cože je metr knížek místy opravdu rozmanité kvality. A pak tady byl Semic se svojí typickou produkční kvalitou. Překlad by ještě šel, operace, která měla být asi lettering, kde se začínající český Todd Klein kolikrát ani netrefil do bubliny je o dost horší. Největší prasárna ale bylo sloučení dvou originálních sešitů do jednoho Semicovského. Stránkově to samozřejmě nevyšlo, takže Semic některé strany úplně vyhodil, jinde přehodil pořadí, aby příběh dával vůbec smysl. Největší jobovkou však je, že původní sérii čítající sedm sešitů Semic vydal ve čtyřech dvojsešitech, tedy celkem na rozsahu osmi standardních sešitů a stejně se mu povedlo sérii nevydat celou!! Sedmý sešit úplně chybí. To je absolutní rekord, kterému nemůže konkurovat ani oblíbené české zařezávání sérií dvě knihy před koncem.

Přes to všechno byl Tarzan - The Beckoning úkazovou sérií, byť třeba mini, která v čechách vycházela s jen minimálním zpožděním za západním světem. Byla kvalitní a byla z pera už tehdy renomované hvězdy Kuertovy školy. Tehdejším čtenářům se odvíjela před očima komiksová současnost v přímém přenosu a to v nejesenciálnější na lokálním trhu pak už zcela nerealizovatelné sešitové formě. Něco takového se nikdy před tím ani potom nestalo.