het2
het2 | 30.6.2019 | Lovec čarodějnic #02: Zatracen navěky

Druhé dobrodružství sira Edwarde Graye přináší celou řadu změn. Divoký západ střídá vikotoriánský Londýn. Nemignolovský Severin střídá na postu kreslíře Mignolovského Stenbecka. A v neposlední řadě vcelku nuda střídá vcelku zábavu prvního dílu:( Už ten sice nebyl žádná pecka, ale tady se tempo vleče a neustálé souboje a unikání nemrtvým kovbojům a zonbiím nějak nemají šťávu. Příběh by jinak ušel, ale slušel by mu tak jeden možná dva sešity. Tohle je natahovaná nuda. Nebýt tam postavy Izáka, která je fajn a sem tam vtipných hlášek ("Neměli bychom to ohlásit šerifovi?" "Šerifa jsi tam voddělal taky, zelenáči jeden"), je to průšvih. Takhle je to jenom takové nic na jedno přečtení. Skoro se začínám ptát, jak moc jsou příběhy sira Edwarda Graye skutečně nutné pro pochopení a vychutnání si závěru Ú.P.V.O. a Hellboye (které žeru) a jestli to ve skutečnosti není víc marketing, jak prodat průměrný comics. Budoucnost ukáže... 2,5*

Fry
A Fry | 30.6.2019 | Star Wars Magazín 2017/03

Star Wars Magazín 2017/03 - Aarona vystřídal Gillen, Deodato Jr. byl nahrazen Larrocou a na příběhu to jde docela poznat. Druhá část příběhu 'Vader sestřelen' totiž nemá takový tah na branku, jako tomu bylo právě u první části. Každopádně není to tak hrozné, aby se výsledek nějak citelně odrazil na finálním hodnocení. Příběh 'V utajení' je na tom naopak už od začátku poměrně hůř, a i když jsem naštěstí nestačil zápletku úplně zapomenout, nejedná se rozhodně o nic světoborného. Zkrátka výplňkový příběh, jenž za pár dní zapomenete ... Za mě 4*!

Murphy722
Murphy722 | 30.6.2019 | Princ z Persie

Po tomto comicsu se začnu shánět po perských legendách, ba dokonce i po knize Tisíce a jedné noci. Perskou a orientální kulturu mám rád už odmala, díky stejnojmenné hře. Kresba je perfektní, příběh kulhá - dějové linky matou a matou. Po dvou přečteních je stejný výsledek mého pocitu ohledně scénáře. Čtenář příliš rychle listuje, než aby se zastavil u jednotlivých panelů. Rychlá perská jízda.

Lobok257
Lobok257 | 30.6.2019 | Rick a Morty #01

Jsem veliký fanda seriálu, ale přeci jenom má ten "průjem" větší grády, když je na obrazovce. Možná zbytečně velké očekávání z mé strany. Těším se na další díly, co tihle dva úchylové předvedou...

Spacecore
Spacecore | 30.6.2019 | Zámek a klíč #03: Koruna stínů

Snažím se, ale pořád nechápu, proč je to taková pecka. Je to rozhodně příjemný čtení, ale je tam toho moc a já po třech knihách pořád nechápu motivaci padoucha, mytologii klíčů a souvislosti. Propojení fantasy, hororu a rodinného dramatu je mi velice sympatické, ale chybí tomu nějaká šťáva. která tam je, ale dosud nebyla vymáčknutá. Velice rád si počkám, co bude v dalších třech knihách, až se rozuzlí všechny zápletky, odpoví se na všechno, ale tady mi absence odpovědí už trochu vadí.

Spacecore
Spacecore | 30.6.2019 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Pan Hill je rozhodně literárně našláplý, to je znát (očividně silné geny), ale už po druhý si lámu hlavu s tím, co mi tady nesedí a asi tuším. Tempo série není standardně comicsové, respektive se liší od jiných podobných řad od ryze comicsových scénáristů. Jsem tak nějak podvědomě zvyklý na úplně jiný sled, zvraty a odhalování příběhu než je tomu tady. Je to více knižní. Není to na škodu, baví mě atmosféra a je to poměrně čtivé, ale nechce se mi spolupracovat s knihou :D Prostě od toho chci jinak podané otázky i odpovědi, vidět, to co se mi neukazuje. Jasně, je to záměr stavět zde příběh takle, ale mě to (zatím) nechytlo. Každopádně uvidím, co přinese další díl.

Spacecore
Spacecore | 30.6.2019 | Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu

Mám rozporuplné pocity. První book funguje scénaristicky dobře, má to takový filmový střih a vcelku příjemnou atmosféru a asi lákavý námět, jenže po dokončení první knihy vůbec nevím, co je podstatou. Jasně, asi mě to má navnadit na další díly, kde se to všechno rozejde, ale momentálně netuším, která bije. Rád si otevřu další knihy, abych se to dozvěděl, ale momentálně mi to kazí dojem. Nevím, jak hodnotit příběh, když mi přijde, že se sotva odrazil.

Spacecore
Spacecore | 30.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Johns je kvalitní autor, je škoda, že u nás nevyšly jeho nejlepší věci jako Blackest night, Infinite crisis nebo Darkseid War etc. Každopádně tohle je klasicky vytržený kus série a funguje i sám o sobě. Cestování časem a alternativní verze hrdinů jsou takový trochu kýč v celém DCčku, ale tady mě to přišlo dobrý. Možná až moc krátký a je škoda, že se první příběh neroztáhl na dva. Druhý příběh navazuje na Identity crisis, což je taky fajn, vlastně jsem netušil jak tehdy Dr. Light dopadl. Celkem vzato to není žádný terno, ale je zde celkem dost okamžiků, který jsou správně cool a celkově je to dobře napsaný.

Fry
A Fry | 29.6.2019 | Star Wars Magazín 2017/02

Star Wars Magazín 2017/02 - Už dlouho jsem si neužíval vesmírné souboje tak, jako tomu bylo právě při čtení první části epického příběhu psaného jedním z nejrenomovanějších autorů současného mainstreamu. 'Vader sestřelen' má od prvních panelů velmi slušný náběh na to stát se dosud nejlepším a zároveň nejlépe rozšiřujícím příběhem, jenž může směle konkurovat i původní filmové trojici. Nicméně, ani Gillenův výroční Annual s názvem 'V utajení' není úplně nejhorší, i když se mírně obávám, že do příště zápletku zcela zdárně zapomenu ... Za mě 5*!

Komiksum
Komiksum | 29.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Velká spokojenost. Díky bohu za film protože díky tomu u nás mohl vyjít tento překvapivě hodně dobrý book. Snad český čtenář pochopí že Aquaman je víc než terč vtipů, což mě svým způsobem překvapilo protože Abnett těchto posměšků skvěle využil. Zároveň tu máme postavy které jsou výborně napsané, což celému komiksu přidává bonusové body. Jedno mínus je určitě příliš mnoho kreslířů kteří až na pár panelů svou práci zvládli dobře. Krom ještě pár zvláštních dialogů nemám v podstatě co vytknout, velmi doporučuji.

SomeOne
SomeOne | 29.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman)

Flashpoint ani Watchmeny jsem nečetl, pouze jsem viděl filmy a to pro pochopení tohoto komiksu bohatě stačí. Jsem rád za návaznost na úvodní díl celého Znovuzrození, jediné, co mi zde vadí, je, že příběh se o moc neposune, ale i tak je to docela zajímavé. Dále je nutné číst Flashovu řadu, docela dost se na ni odkazuje.
Já jsem si to užil a už se těším na další pokračování tohoto příběhu.

xflori01
xflori01 | 29.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Já proti Johnsovi nic nemám. Je to zapálený fanoušek superhrdinů a jde to na jeho komiksech vidět. Často zmiňuje bývalé události, vždy do příběhů zakomponovává velké množství postav... A pokud to zvládne do přijatelné míry, že mě to nemate a neruší ve čtení, tak si jeho komiksy užívám. Z tohohle komiksu mám podobný pocit, jak hroubek pode mnou, komplikovaný příběh, který se čte dobře, ale asi ho plně nedokážu docenit, a zpětně si nebudu pamatovat, o čem díl byl. Akorát dám komiksu 4*, ať vím, že mě bavil a že si ho s chutí můžu přečíst později znova.

trudoš
trudoš | 28.6.2019 | Gantz #08

Achtung: Spoiler! Právě hodlám vyzradit obsah celého dílu v jedné větě a tak se omlouvám všem čtenářům, kteří od Gantzu čekají něco víc než zabíjení, zabíjení, souložení a zase zabíjení.
Hiroya Oku se konečně vykašlal na nějaká melodramata (jež mu vůbec nejdou) a jednoduše všechny vykostil (což mu naopak jde, že až). Ani se mi tomu nechtělo věřit, protože v mnoha drobnostech rozjel vedlejší linie, které teď luftují do prázdna. Přitom je v předchozích svazcích vyhrotil do extrémů, evidentně ale jen proto, aby zahrál na čtenářovy city. Nebo že by v tom bylo něco víc? Jisté je, že čekat se dá už prakticky cokoliv.
Každopádně je fakt, že jakmile dojde na akční sekvence, užívám si explicitní „vyprávění“ maximálně. Jenže žádné krvavé posvícení netrvá věčně a tak se brzy vracíme do reálného života a tady jsem se opětovně nechytal - především živou Kišimoto mi hlava nebrala. A přestože oťukávání mytologie Gantzu se zajímavě zamotává, jde bohužel pouze o takové nic neříkající výstřely do prázdna.

Ricky Gervais
Ricky Gervais | 28.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Naprosto famózní kresba, nebo spíš malba.

Ricky Gervais
Ricky Gervais | 28.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Kresba je bomba.

Ricky Gervais
Ricky Gervais | 28.6.2019 | Komiksodějky

Většina docela amatéřina.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Rick a Morty #01

Doppelganger: Já vím, že si ze mě děláš prdel, ale pobavilo. Cením! :-)

Doppelganger
Doppelganger | 28.6.2019 | Rick a Morty #01

GWB: To be fair, you have to have a very high IQ to understand Rick and Morty. The humour is extremely subtle, and without a solid grasp of theoretical physics most of the jokes will go over a typical viewer's head. There's also Rick's nihilistic outlook, which is deftly woven into his characterisation- his personal philosophy draws heavily from Narodnaya Volya literature, for instance. The fans understand this stuff; they have the intellectual capacity to truly appreciate the depths of these jokes, to realise that they're not just funny- they say something deep about LIFE. As a consequence people who dislike Rick & Morty truly ARE idiots- of course they wouldn't appreciate, for instance, the humour in Rick's existential catchphrase "Wubba Lubba Dub Dub," which itself is a cryptic reference to Turgenev's Russian epic Fathers and Sons. I'm smirking right now just imagining one of those addlepated simpletons scratching their heads in confusion as Dan Harmon's genius wit unfolds itself on their television screens. What fools.. how I pity them. 😂

And yes, by the way, i DO have a Rick & Morty tattoo. And no, you cannot see it. It's for the ladies' eyes only- and even then they have to demonstrate that they're within 5 IQ points of my own (preferably lower) beforehand. Nothin personnel kid 😎

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Mám zcela totožný náhled a názor jako u předchozí JLA, tedy že na onu kresbu zase tolik s nadšením neskáču, ale že chápu poselství díla a kvituji ho s porozuměním. Kontext konce 90. let je jasný - to nebylo jenom naše Nagano, hitparáda Eso, opoziční smlouva dvou dneska nenávistných dědků, ale též hladomory v Etiopii, Kongu, Súdánu a jistě byly v podvědomí stále katastrofy somálské či severokorejské. Řešení světového hladu je enormně závažné téma, podobně jako dezinformace či manipulace davem (JLA), ale v tomto podání je to prostě takové "přepatosované", unylé, přes veškeré snahy o emoce, etické apely a mentorství vlastně dokonale "americky sterilní". A trochu nudné.

Celkový dojem: 40%

Liborius
Liborius | 28.6.2019 | Stranger Things #01: Druhá strana

Jako milovník Stranger things pociťuji velké zklamání z toho, že ze všech možných témat a způsobů, kterými se dal seriál rozvíjet to dopadlo takto. Tedy nudným dovyprávěním toho, jak se Will schovával na druhé straně. Čímž se dá shrnout celý děj tohoto komiksu, který má jediný smysl. Krapet podojit výnosnou značku. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/stranger-things-druha-strana/

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Po úvodním dílu této podivné série mohu konstatovat, že mezi tři největší devizy tohoto komiksu patří:
- slušná malba
- zajímavě vykreslený svět
- prsa všech ženských hrdinek (a že jich není málo)

Jinak je to hloupoučký dobrodružný příběh, kde výrazně maskulinní hrdina zachraňuje lepé děvy, hned po sobě dvě, obě unesené a visící ve vzduchu, což je poněkud zvláštní, ale ten svět je tak trochu vertikální, no. Očividně jdu proti proudu, ale žádný zázrak se tady podle mě nekonal.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Rick a Morty #01

Tak tady samozřejmě platí, že pokud jste vzdělanější a máte rádi sofistikovanější a inteligentnější humor plný totálních absurdit - a úplně nejlépe (téměř je to základní předpoklad, bohužel), jste-li nekritický fanoušek tohoto seriálu jako já -, mělo by se vám to líbit. Máte-li nakoukáno každý díl (#mamnakoukano), nemůže vás překvapit ani žádná postava, natož zápletka. Velmi pomůže také fakt, jste-li totální nerd. To sice úplně nejsem, ale i tak ten seriál miluju. Stejně jako moje oblíbená herečka Madison Ivy (neplést s Poison Ivy).

Co však musím konstatovat je, že seriálu komiks nesahá ani po kotníky, je to dost slabý odvar a vtipné to je taky méně.

Celkový dojem: 70%

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 28.6.2019 | Sunstone #01

Tak prvá polovica komiksu ma dosť pozitívne prekvapila a naozaj ma bavila. Sympatické postavy, dostatok vtipných dialógov, originalita príbehu a asi najvzrušujúcejšie erotické scény, aké som kedy v komikse videl. Druhá zbytočne vážna polovica mi však pokazila veľmi dobrý dojem. Takmer úplne zmizol vtip, ukecanosť sa zvýšila, pribudli nové postavy, ktoré sú však oproti hlavnej dvojke dosť nudné a hlavne sa výrazne ubralo na erotike. Celkovo sa však jedná o zaujímavú skúsenosť, čakal som to horšie.

+ Plusy +
Kresba, vzrušujúca erotika, hlavné postavy, prvá polovica knihy, humor

- Mínusy -
Druhá polovica knihy je až príliš vážna a rieši sa tam divná tragická zápletka, takmer všetky vedľajšie postavy sú oproti hlavnej dvojke nezaujímavé

S4TW
S4TW | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Tak záleží jak na to nahlížíš... V případě špatné kresby a výborného čtenáře se opít rohlíkem nechají...

louza
louza | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Tak je to ale podle mě správně, že se čtenáři nenechají opít rohlíkem.

karl173
karl173 | 27.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí (paperback)

Třetí díl Ligy se nese v podobném duchu jako ty předchozí. Jedná se opět o průměrný superhrdinský komiks, který nejvíc vystihuje slovo " zapomenutelný " . Nejedná se přímo o brak a ani o zázrak. Prostě průměr na který si za pár dnů ani nevzpomenete. Komiks tahá dolů především nelogičnost některých zvratů, nijaká chemie mezi postavami, postrádá to emoce a nemáte o hrdiny žádný a strach a prostě jen sledujete co se bude dít dál a mnoho dalších špatností. Naopak komiks drží nad vodou kresba, děj slušně odsýpá a stále se to vlastně dobře čte, má to i pár fajn momentů a v příběhu se dá orientovat.
Bryan Hitch s Ligou spravedlnosti předvádí nemastné neslané komiksy, které se tak nějak stále dají číst a pěkně se na ně kouká, ale jedná se spíše o komiksy, při kterých vypnete mozek a budete jen zvědavě otáčet jednu stránku za druhou a doufat, že to někam povede.

rewkon
rewkon | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Zde není důležitá užasna kresba nebo trošku naivní příběh jestli se tomu dá tak úplně říkat jediné co je důležité je poselství který tento komiks v sobě nese pro to dávám plný počet.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 27.6.2019 | Královská krev: Svatokrádežná svatba

Také komiksové Game Of Thrones, len je to celé asi ešte o úroveň zvrhlejšie. Scenár je síce trochu prekombinovaný, ale patrí aj tak k tomu lepšiemu, čo Jodo napísal a má to aj dobrú kresbu. K tomu si pripočítajte plusový bod za veľký formát komiksu a na svete je jeden z najlepších komiksov tohoto roku.

baatcha
baatcha | 27.6.2019 | Čtyřlístek #669-670: Čertovské tetování

SPOILEEEERY!!! Čtyřlístek jede kupředu a jede si velice libově. Tady máme další dvojčíslo, který nám servíruje dvojitou dávku příběhů delších, než si můžete v klasickém čísle dovolit. Jako první tu máme čtyřlístkovský příběh s peklem. Napsal jej Richard Svitalský, který už od 90. let zásobuje Čtyřlístek vysoce čtivým Sedmikráskovem. A příběh jede ve stylu dua Lamkových devadesátých let: Čtyřlístek se vydá na jarmark a narazí na problém v podobě záhadného věštce. A funguje to velice dobře. Panu Němečkovi se tu povedlo taky pár pěkných kousků, kresby přírody má tradičně parádní. Co jediné mě zarazilo je ztvárnění postavy mystika, oblečeného do tradičního hábitu á la 16. století, jakože "The Return of Omyl velkého mága". Jako proč? Asi to má znamenat, že pan Věštec tu pobíhá už od 16. století, což je v příběhu nenápadně naznačeno, ale explicitně to nikde řečeno není. Příběh také nabízí kánonickou ukázku toho, jak to mají ve Čtyřlístku vyřešené se spaním. Někdy je totiž vidíme v oddělených postelích, tady klasicky spí všichni v jedné společné megaposteli. Dostaneme i pár fajn detailů, jakože kam si Fifinka odkládá na noc mašli.
Následuje Pazourek a Zoubek Filipa Škody, kterého si můžete pamatovat jako mistra politických a popových karikatur. A je to další profík - jeho kresba šlape jako dobře promazaný stroj a práce s koloringem je jednoduše úžasná. Příběh sice neohromí a je jako vždy u P&Z řešený nenápaditým deus ex machina, ale nedostatky vám bez potíží vynahradí kresba. Teď na to koukám znovu a ty barvy jsou prostě neuvěřitelné.
Následuje druhý komiks od Richarda Svitalského v tomhle čísle, Sedmikráskov. Hodně mě překvapila míra cynického sarkasmu ve vyprávění, ale pak jsem si vzpomněl, že ten byl v Sedmikráskovu přítomný od počátku, a vlastně mě tu i dost pobavil. Co jediné bije do očí je příběhový zvrat, která se v tomto čísle objevil už u Čtyřlístku, tedy v příběhu od toho samého autora. Dvakrát stejný dramatický postup v jednom magazínu, na to jsou citliví i malí čtenáři. Sami vám to možná neřeknou, ale i jim to přijde jako recyklování nápadů. :D
A chybí mi tu zásadní scéna návratu duše do těla a napadá mě, že nám tu v příběhu vznikla jedna mrtvola, kterou ovšem (zřejmě v zájmu zachování přístupnosti pro dětské čtenáře) vůbec neuvidíme.

A je tady druhé číslo dvojčísla, a himlhergot, to se opravdu nikdo nikdy nenaučí správně psát Valpuržina noc? ValPURgis! Žádná "val-PRUžina"!!! Není to o přeskakování filipojakubských valů pomocí pružin, drazí autoři! Co mi v příběhu vyrazilo dech, je téměř úspěšný pokus o brutální upálení Fifinky, to na mě bylo fakt trochu moc. Ale Lamkovi vždycky psali ten svůj Čtyřlístek o dost tvrdším stylem. Jaroslav Němeček a jeho krajinky jsou opět (skoro) bezvadné, a na titulce je dokonce Ještěd!!! Krajinky si Jarda Němeček opravdu užívá. A zdá se mi to, nebo je pan starosta Třeskoprsk nápadně podobný autorovi? :) Co mě ale zarazilo, je ta halucinace, která nám tu, opět na obálce, vznikla z hasičského žebříku a za kterou by se nemusel stydět ani M. C. Escher. Viděl jsem teď Trhlinu a docela by to odpovídalo jejímu konceptu rozbití času a prostoru!
A máme tu totální bombu čísla, Morganu a Morgavsu Petra Kopla. A děti mi prominou, ale KURVÁÁÁ!!! To, co předvádí Petr dlouhodobě, je totální bomba, a tady nám naservíruje příběh jak z kroniky fantasy. Propracovaný, prokreslený (to jako na ty mraky má software?) a dech vyrážející epos. Příběhy Morganky jsou fantasy čtivo pro dospělé, za tím si naprosto stojím. Jejich morální poselství dopadají jako kovadlina na vaši hlavu a zní tam ještě pěkných pár dní.
A jako bonus nová reklama na Spider-Manův film a nějaké obrázky dinosaurů, co víc si přát?
Čtyřlístek sviští dopředu solidní rychlostí a na kvalitě neupadá. Ano, nejsou to zlaté časy Ljuby Štíplové, ale už dávno to není marast z přelomu tisíciletí. Kreslí a píše do něho česká profesionální špička, která se často nebojí jít za hranu čtenářovy pohodlnosti a jejíž příběhy si užijí děti stejně jako dospělí. Totální vrchol je samozřejmě Peťa Kopl, který letí za hranice čtyř galaxií jako raketa s pohonem z hmoty a antihmoty. A nebo možná jako pořádně promazané čarodějné koště!

S4TW
S4TW | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Zajímavé je, že scénář dokáže kresbu často přebít a čtenáři jsou ochotni přimhouřit oko, když je výborný scénář a průměrná kresba, ale naopak to dost často nefunguje. :-)

S4TW
S4TW | 27.6.2019 | DC komiksový komplet #044: Superman: Odkaz, kniha první

Když jsem viděl Supermana v kombinaci s Waidem, tak jsem si říkal ajajajaj... A jak moc jsem se zmýlil. Tohle je ten nejlepší Superman, kterého jsem četl a je úplně jedno, že to je stokrát omílaný origin, neboť tento je prostě parádní, čtivý a výborně napsaný. Už jsem četl pár skvělých knih se Supermanem, ale ještě nikdy jsem neměl tak dobrý pocit z postavy samotné, jako tady. Tady se totiž povedl 100% vystihnout jeho odkaz, přínos lidem a Zemi, ale zároveň je napsaný tak, že to nepůsobí hloupě, otravně a strašně přehnaně. Opravdu jsem hodně nadšený a možná je to dokonce nejlepší komiks od Waida, co jsem zatím četl. Díky téhle knize se povedly zlepšit hned dvě moje osobní statistiky - scénáristy Waida a postavy Supermana. Dvě menší slabiny vidím jednak v retro sešitu, který je padesátkově tupý a úplně mi nesedla kresba, což vnímám spíš jako svůj osobní pocit, než že by byla nějak špatná. Ale tentokrát to dokáže vynikající scénář suverénně přebít.

Fimi
Fimi | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Tohle je přesně ten typ Rosse, kdy hraje prim kresba a příběh je v pozadí někde v poslední řadě. Za mě jednoznačně nejslabší Ross, jako ano je to fajn a už jsem četl horší Červenoslipáky, ale i lepší...kdyby tohle nedělal Ross, zapadlo by to někde v propadlišti dějin. Takže ne, nemůžu hodnotit stejně jako u Marvels, Kingdom come nebo Justice, nejde to a dokonce i ta Liga Svoboda a spravedlnost byla lepší...

Fimi
Fimi | 27.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Štekl by po tomto pes, kdyby se o kresbu/malbu nepostaral Ross? Můj názor, ani omylem.

rewkon
rewkon | 27.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (Michal Suchánek)

Přijde mi jako bych ,už tenhle příběh v nějaké podobě četl neříkám ,že to je vysloveně špatné ,ale žádný vodvaz to nebyl.

Multiverzum
Multiverzum | 27.6.2019 | Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí

Koľko vrstiev má príbeh? A čo sa stane, keď sa všetky rozplynú? Tom prešiel dlhou cestou a stáva sa z neho sebavedomý rozprávač. Každá kniha - a ani ôsma nie je výnimkou - ma vie šokovať originálnymi motívmi. Stále najlepšia séria v hre.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/mezi-radky-8-orfeus-v-podsveti/

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 27.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Za prvé som veľmi rád, že sa túto kultovú sériu v Crew vôbec rozhodli vydať a za druhé ma pozitívne prekvapilo, že to bude originálny veľký formát s bonusmi. Dúfam, že sa to tu bude predávať a do budúcna bude Crew vydávať podobne veľkých kníh viac, ale podľa aktuálnej situácie k tomu v mojej obľúbenej redakcii smerujú - Requiem, Kráľovská krev...

Žoldnier je nádherný komiks. Čo si budeme klamať, je to hlavne o tej maľbe a tá je naozaj luxusná. Neurazil ma ale ani príbeh, je síce veľmi jednoduchý, ale niekedy je v jednoduchosti krása. Čo ma však na knihe zamrzelo je to, že prvých pár strán má veľa akcie, drakov a poriadne rýchle tempo. To ma nalákalo a druhá polovica knihy ma preto mierne sklamala. Je to už celé pomalšie a nemá to už tak zaujímavé pasáže. Ako celok ma to však bavilo a teším sa na ďalšiu časť.

karl173
karl173 | 26.6.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #03

Především druhá polovina knihy mě opět velice překvapila a zatím mě to neskutečně baví.

MrKulda
MrKulda | 26.6.2019 | Rick a Morty #01

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.
Jak mě první stránky dokázaly rozesmát, poslední už docela nudily.
Kraťasy byly fajn.
Rick a Morty je tak komiksem, který rozhodně stojí za to si koupit, pokud se vám líbí stejnojmenný seriál, ovšem ke své škodě se tak nějak zastaví v polovině. Je to velmi slušně odvedená práce, protože seriálové předloze vůbec nedělá žádnou ostudu a s klidem by se zdejší příběhy mohly objevit i na obrazovkách. I tak si ale počkám, co přinese druhá kniha, na kterou se těším, a doufám, že autoři se v ní trochu víc rozjedou.

VanTom
VanTom | 26.6.2019 | Skalpy #06: Hlodání

Přeřazujeme na vyšší rychlost, několik nitek se vyostřuje a sbíhá k nekompromisní (zčásti "gangsterské") konfrontaci, v níž se kulkami ani podpásovými údery nešetří. Pořád však zůstávají v popředí postavy, které brilantní scénář s perfektně sednoucí kresbou posunuje o pořádný kus dál. Tohle se čte samo.

VanTom
VanTom | 26.6.2019 | Comicsové legendy #14: Spider-Man #05

Míra naivity a ukecanosti / popisnosti / repetitivnosti mi tentokrát připadala více než snesitelná a příjemně jsem se bavil. Vztahové kolotoče s Gwen a dlouhé bitky s klasickými protivníky (Kingpin, Dr. Octopus, trošku popletená Černá vdova) zaštítil jako "třešnička na dortu" 40stránkový speciál o osudu Petrových rodičů (tak špióni, hmm :-)).

VanTom
VanTom | 26.6.2019 | Usagi Yojimbo #18: Na cestách s Jotarem

Standardní (= kvalitně napsané a úžasně nakreslené) příhody z cest strýčka Usagiho element mladého, zbrklého, nezkušeného souputníka Jotara neosvěžil nijak výrazně, zdaleka ne tolik, jak jsem čekal. Vždycky tak nejvíc potěšilo, když narazili na staré známé.

VanTom
VanTom | 26.6.2019 | Comicsové legendy #05: Barbar Conan #02

Je potěšitelné, že se autoři nedrželi pouze povídek R. E. Howarda, ale pustili se i do vlastní tvorby (resp. častěji adaptace zápletek jiných spisovatelů). Ta na druhou stranu kvalit předlohy nedosahuje, striktně naplňuje (a dokola omílá) zajeté formule a je také výrazně ukecanější, typicky pro komiksy té doby. Ovšem do okouzlujícího světa S&S stále dokonale zapadá (a čtenáře přenáší).

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.6.2019 | Justina

Za mě totální nuda. Co jiného také čekat od de Sadeho - abych parafrázoval jiného uživatele naší databáze. Přesto je to o mnoho lépe odvyprávěné a o mnoho lépe nakreslené, nežli Cacéresova Justina a Julietta.

Celkový dojem: 40%

Tomket.Tom
Tomket.Tom | 26.6.2019 | Hellboy #09: Divoký hon

Žádné povídky, ale konzistentní příběh. To je to co mám u Hellboye nejraději a tady sem to dostal v plné nahotě. Kresba Fegreda je skvělá a pořád si zachovává drobnej Mignolův styl. Na konci knihy jsem měl chuť Hellboye i obejmout a už chápu, proč ho má tolik lidí rádo.

rewkon
rewkon | 26.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman / Flash: Odznak (Batman)

Výborná záležitost nažhavý na Doomsday Clock.

rewkon
rewkon | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí (paperback)

V tomhle komiksů vás napadne mnoho otázek, ale nedostanete skoro žádné odpovědi jediné co se defakto dozvíte, že se blíží nový průšvih s kterého mají v gatich i super vesmírné entity.Doufejme ,že v následujících dílech dozvíme více a ,že se příběh někam posune.

Abstinent
M Abstinent | 25.6.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

No předtím to ani neměl v Mám, což právě bylo to co mě zarazilo, ale nevermind, už bych to neřešil.

Norri
M Norri | 25.6.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Poslední rozloučení a závěrečná tečka. Je pravda, že to po konci devátého dílu nějaký závěr chtělo, ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že je to nastavovaná kaše. Ani to zabíjení už není co bývalo. Možná je to naopak příliš uspěchané a chybělo tomu pár (desítek) stránek navíc. No jo, to je tak, když si autoři své čtenáře příliš rozmazlí… Nicméně pořád jde o skvěle napsaný díl a Aaron se postaral o to, aby se nikdo nedočkal úplného happyendu. Díky za tuhle skvělou sérii!

cyboy
M cyboy | 25.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Superman krmi svet. No,… nebudu rozebirat logiku (Superman se supersluchem neslysi, ze na nej vystrelej raketu a co vic najednou ji nedokaze spalit ocima, odfouknout apod., ale proste nemuze nic delat? Jako vazne?) a pokusim se tvarit, ze jsem si to uzil. Vizual je samozrejme skvely.
60%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 25.6.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Jeden z nejlepších komiksů, co jsem četl. Velká akční jízda, kterou přečtete během chvíle, plná úžasné kresby. Kurevsky zábavné.
Nemám, co vytknout. 100%

Fry
A Fry | 25.6.2019 | All You Need is Kill - Stačí jen zabíjet

All You Need is Kill - Stačí jen zabíjet - No, když pominu fakt, že to mohlo mít klidně i o dvě stě stran méně, tak se rozhodně jedná o slušné akční sci-fi. Kdo mě totiž zná už delší dobu, jistě ví, že si libuji v časových smyčkách, a proto vidět hlavního hrdinu vracet se stále na začátek příběhu bylo alespoň pro mě příjemným zpestřením. Problém nastává cca za půlkou, kdy se dozvídáme životní příběh Rity Vrataski, jelikož se pak dá lehce předpovědět, jak kniha nakonec dopadne. Fanoušci Death Note navíc jistě ocení i Obatovu precizní kresbu ... Za mě 4*!

louza
louza | 25.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Superman bojuje s celosvětovým hladem. Mír na zemi má jednoduchý i na tak útlou knihu ne moc dostačující scénář o tom jak Superman páchá nadnárodní dobro a o tom jak jen tento pojem relativní. Dinni dokáže dobře vychytat podstatu věci, takže spíš než o superhrdinský komiks je o filosofický manifest humanismu. Tentokrát ani ne nějak výrazně dobře namalovaný. I když je malířova patina stále zachována, Ross je tu v detailech snad nejhorší za svou éru, což paradoxně velký formát spíše zvýrazní. Kniha je příjemná jednohubka, ale jinak nic výrazně zásadního. 65%

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | DC Superhrdinky #01: Zkouškové peklo

Jednoduché a priame posolstvá, jasná kresba, zoznámenie sa s charaktermi v mladšom, nevinnejšom vydaní. Pekná jednohubka a štart do univerza pre tých najmenších.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/dc-superhrdinky-zkouskove-peklo/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Nesadne to každému, ale nie preto, že by to bolo zlé, ale preto, že je to trochu komplikovanejšie, než sme možno naučení. Na strane druhej, pohnúť mozgovými závitmi je niekedy tiež fajn. U mňa nie je sci-fi žiadna srdcovka, ale Orbital ma bavil.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/modra-crew-9-orbital-1-2/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Nadupaný testosterón, ktorému pomáha fakt, že ide o predposlednú návštevu pekelne drsnej indiánskej rezervácie. Vďaka tomu sa niektoré postavy a dejové linky dočkajú svojho konca už tu.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/skalpy-9-zatni-pesti/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Válka s Mloky

Možno trošku statické, ale i tak pôsobivé spracovanie kultového románu. Koho nebavila knižka, pretože určite sú na svete aj takí ľudia, sám sa k nim hlásim, toho by prekvapivo mohol baviť komiks.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/karel-capek-valka-s-mloky-komiks/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Dlouhý zítřek a další příběhy (paperback)

Obsáhlá a velmi pestrá sbírka tvorby jednoho z nejvýznamnějších evropských komiksových autorů. Nahlédněte do fascinujících světů Jean Girauda plných bizarních charakterů, odpudivých monster, svérázného humoru a místy těžce stravitelných příběhů s absurdními pointami. Moebiovy příběhy díky osobitému stylu vyprávění nesednou každému, jako důkladná sonda do mysli tohoto autora ale kniha Dlouhý zítřek a další příběhy slouží takřka dokonale. Pro skalní fanoušky nutnost.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/moebius-dlouhy-zitrek-a-dalsi-pribehy/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #02: Rok jedna (paperback)

Origin story veľmi podobný tomu filmovému, no postavy sú poňaté hlbšie a dostávame aj bonus v podobe vedľajších postáv. Príjemná, no ničím neprekvapujúca chuťovka.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/wonder-woman-rok-jedna/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Skvelý vizuál a veľmi dobrý začiatok v močiaroch, ale v druhej polovici to úplne stratí dych. Kým jednotku zachraňoval fakt, že to bolo prvý raz a čitateľ s úžasom vnikal do nového sveta, v pokračovaní zisťujeme, že ten svet možno nakoniec nie je až taký pútavý.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/modra-crew-10-orbital-3-4/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Vlastne sa mi to páčilo ešte viac ako jednotka a úplne v pohode a bez výčitiek pizze, pardon, svedomia udeľujem 8 bodov. Cowabunga a nazdar pri trojke.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/batman-zelvy-nindza-2/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #01 (paperback)

Crossover dvou naprosto protikladných týmů z univerza DC Comics podepřený solidním příběhem, zajímavými postavami a kvalitní vizuální stránkou. Pokud jste někdy toužili po tom vidět Ligu Spravedlnosti v dosti netradiční pozici, neváhejte.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/liga-spravedlnosti-vs-sebevrazedny-oddil-1/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Bojovat v blátem a krví nasáklých zákopech první světové války není nic příjemného, když se ale v okolí začnou objevovat kamenní andělé zakrývající si vlastní tvář, velmi rychle se z tohoto místa stane hotové peklo na zemi. Další povedené komiksové dobrodružství ze ságy Doctor Who, které sází především na hrůzu nahánějící protivníky. Fanouškům nelze nedoporučit.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/doctor-who-placici-andele-z-monsu/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Členové Ligy spravedlnosti se opět setkávají s nechvalně proslulým Sebevražedným Oddílem, buďte si tedy jisti, že půjde o život(y). I druhý díl této série je zábavným a dobře provedeným superhrdinským komiksem, kterému by možná prospěl o něco méně komplikovaný příběh.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/liga-spravedlnosti-versus-sebevrazedny-oddil-2/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #02: Konce světa (paperback)

Veľmi nevyrovnaná séria. Druhá kniha pokračuje v priemerných vodách, čo sa týka príbehu, ale kresba je o niekoľko levelov vyššie.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/all-star-batman-1-2/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Veľmi nevyrovnaná séria. Scenár je priemerný a v prvej knihe celkové vyznenie ťahá nadol aj kresba.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/all-star-batman-1-2/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | DC Superhrdinky #02: Hity a mýty

Druhé číslo prekvapilo literárnym presahom v príbehu o pyžamovej párty, mladý čitateľ by mohol dať šancu starej gréckej mytológii, aj keď nemá učiteľa-démona. 🙂
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/dc-superhrdinky-2-hity-a-myty/

Multiverzum
Multiverzum | 25.6.2019 | Doctor Strange #02: Poslední dny magie

Ak sa vám páčil prvý diel, tak tento si jednoducho musíte prečítať tiež. Jason Aaron sa predvádza vo skvelej forme a prináša nám Strangea v bezvýchodiskovej situácii.
Viac na webe Multiverzum.sk => http://multiverzum.sk/doctor-strange-posledni-dny-magie/

lantan1
lantan1 | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (paperback)

Samostatně se to číst nedá. Opravdu je třeba číst celý run po sesšitech popořadě, jinak to nedává smysl. DC a jeho styl vydávání v sebraných boocích mi nedává smysl (viz např. Válka Velké trojky v NEW52)

louza
louza | 25.6.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (pevná vazba)

Dva indiánské příběhy. První ze severní Ameriky, kde se řeší indiánské kmeny a jejich soužití s indiány. Druhý pak z jižní Ameriky v době okupace brity. Jak už je Manarovým zvykem, jde tu hodně o sex, ale nejde vyloženě o erotický komiks. Dějové linky nejsou nijak výrazně geniální, ale jsou čtivé. První příběh drží i přes svou cimrmanovitost lépe pohromadě, druhý El Gaucho je trochu političtější a ukecanější, obsahuje ale méně klišé a má výraznější tah na branku v konci. Celkově příjemné čtení. 75%

Murphy722
Murphy722 | 25.6.2019 | Justina a Julietta

Kresba je to první na co si vzpomenu u tohoto comicsu, kladena na první místo a naprosto vystihující těžkost doby. Ono už ale mnoho chvály nezbývá. Z některých pasáží mě bylo "relativně" blbě, neboť nejsem přívrženec nějakého mlácení v sexu, i když vím co jsem se chystal číst. Nějak mě to obchází. Další, co by se dalo vytknout, je ultimátně pixelovaná předsádka comicsu, kdy bych v tuhle chvíli grafikovi nejradši urval ruce.

louza
louza | 25.6.2019 | Před Strážci: Ozymandias / Karmínový korzár (pevná vazba)

Ozymandias je hrdina velký jako svět a čtenář to autorovi docela věří. Na příběhu je hezky vidět vývoj postavy i její čím dál více se naklánějící motivace, kdy chladný intelekt převáží city a účel začne světit prostředky. Len Wein zkrátka umí a i když v rámci série proběhly i větší pecky (Minutemani) a náročnější témata (Dr.Manhattan), vypořádal se s postavou se ctí. Tam kde mu dochází dech ho čtenáři jistě sebere skvělé Leeho výtvarno. 4/5

Bonusový příběh s korzárem je skvěle nakreslený a colorovaný v hodně přesvědčivém retro stylu, ale je taky dost na hranici smyslu a vcelku hodně a zbytečně násilný. Ani původní karmínový korzár nebyl kdovíjaké dílo, ale unikátnost mu zajistilo jeho vložení do komiksu. Tohle jsou jen bonusové separované sešity. Bonus dobrý, ale jinak vcelku zbytečné. 3/5

Tím pravým bonusem je skvěle sednoucí příběh dolarového billa, který překonává i Molocha. Škoda že se nepodařilo těchto One shotů více. V původní knize by se Našlo pár postav, které by si to zasloužily. 5/5

Série Před strážci byla ve své době napadána jako komerční a zbytečný projekt, ale zpětným pohledem je to soubor velmi kvalitních děl z per renomovaných tvůrců jako je Kubert, Cooke, Wein, kteří na ní odvedli skvělou práci a už nejsou mezi námi...tak na co se mělo ještě čekat?

Karlito_69
Karlito_69 | 25.6.2019 | Kolosální Conan z Cimerie

Třeba se jen překlikl předtím

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (paperback)

Rucka mě najednou přestal bavit. Ale myslím si, že největší zásluhu na tom bude mít totálně mamlasoidní editorské rozhodnutí týkající se vydání (v tomto díle každé sudé číslo). Jako wtf.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.6.2019 | Sága #09

Pakliže má cyboy problém s Gantzem, že se to vlastně nikam nevyvíjí, já mám tento stejný problém se Ságou, a to dlouhodobě. Jasně, stalo se toho v devátém díle docela dost na první pohled, ale celkově to celé přešlapuje na místě. Všech devět dílů je meziplanetární či mezirasový pár na útěku. A někdo je honí. Toť vše. Roztomilé scény střídají krvavé, tempo je udržováno. A proto je to místy čtivé. Ale štve mě to, je to podfuk.

Celkový dojem: 70%

JohnyG
JohnyG | 25.6.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Pozitivní závěr téhle předčasně ukončené a značně průměrné All-star řady. Hlavní příběh od Snydera nás vrací do Alfrédovy minulosti a působí rozhodně neokoukaně. Hledání paralel s jeho vztahem s Brucem dávalo smysl, na závěr umí i překvapit a tentokrát se Snyderova touha po velkoleposti všeho ještě snesla. Druhý příběh "Vory v zakone" od dvou Rafaelů byla prostě svižná ruská krimi akčňárna, která nic zásadního nepřináší, ale také si na nic nehraje, takže jí nejde vlastně nic vytknout a svou jednoduchostí prostě baví. Kresba slabší, ale dalo se to. Book tedy za mě plní svůj účel na jedničku.

lantan1
lantan1 | 25.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

rewkon: teď jsem nepochopil jestli souhlasíš s kaylinem a komiks je zbztečný, nebo jestli je kaylinovo hodnocení zbytečné :D

Murphy722
Murphy722 | 25.6.2019 | Truchlivý amoret pražský

Matička Praha je vlastně jedna velká epizoda. Ať už to člověk bere po stránce historické, lidské, osudové či z jiného konce. Báje a pověsti Prahy autor spojil do jednoho velice zajímavého celku a já bych si dal i další nášup. Čtenář se střetává s rozzuřeným Janíčkem z Pomuka, který mlátí svým atributickým křížem amorka do hlavy, díky jedné roztržce, zatímco Golem rabiho Löwa v utajení posrkává škopek v hospodě "U Černého vola". Co víc by si milovník Prahy, legend a historie mohl více přát?

Norri
M Norri | 24.6.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

No do prdele… Tohle mě fakt dostalo! Absolutně boží díl. Víc k tomu neřeknu. Prostě běžte a kupte si celou sérii, abyste se mohli dočíst až k tomuhle dílu. Tahle kniha vám naservíruje zatraceně intenzivní zážitek!

Norri
M Norri | 24.6.2019 | Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit

Huh… Já vlastně ani nevím, co k tomu napsat. Snad jenom to, že je to další skvělý díl. Tam se stalo tolik věcí, že nejde něco vypíchnout. Snad jenom zmíním, že Aaron píše své postavy tak, že prostě nejde odhadnout, jak se zachovají, a neustále čtenáře jejích rozhodnutími překvapuje. Do konce zbývají už jen dvě knihy a já si nedokážu tipnout, jak to celé skončí. Já dokonce ani nevím, jaký konec bych si přál. Ale pořád mě to hrozně baví!

sedw
sedw | 24.6.2019 | Crying Freeman - Plačící drak #05

Hodně jsem váhal mezi 3 a 4*, ale nakonec s ohledem na celou sérii přikročím ke 4*. Problém s tímto dílem byl, že závěr byl v podstatě stejný, jako celý komiks. Žádné překvapení, žádný vývoj, až do poslední stránky jel autor stejnou šablonu. Ale i tak mě komiks nezačal nudit a opravdu s radostí jsem ho dočetl. Nevím, jestli se k němu ještě někdy vrátím, ale tohoto jednoho přečtení rozhodně nelituji.

sedw
sedw | 24.6.2019 | Crying Freeman - Plačící drak #04

Asi nejlepší díl. Dokončení příběhu s Tógukem, "Medvědí Bratrstvo" a začátek Granátových jablek, tady jsem se opravdu nenudil.

sedw
sedw | 24.6.2019 | Crying Freeman - Plačící drak #03

Tento díl byl trochu slabší, než předchozí, ale v závěru započatý Tóguku Ošu navnadil na pokračování, ve kterém se měl tento příběh uzavřít.

sedw
sedw | 24.6.2019 | Crying Freeman - Plačící drak #02

Druhý díl pokračuje v podobném duchu, jako první. Objevují se nové postavy (Paj Šan) a pořád je to příjemná akční jízda.

rewkon
rewkon | 24.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Souhlasím hodnocení Kaylin je též zbytečné.

hroubek
hroubek | 24.6.2019 | DC komiksový komplet #065: Mladí Titáni: Budoucnost je teď

Komiks není špatný, jen se u něho ukazuje to, že Geoff Johns občas neumí napsat jednoduché příběhy. Johns je jako dítě v cukrárně s hodně penězi. Chce ochutnat všechno co nezná, a toho co zná, toho si chce dát vrchovatou extra porci navíc. A já ho chápu. Mě ty příběhy bavily, ale nezanechaly ve mě nic. Jsou to fajn příběhy, přesto bez kontextu nemají možnost a ani sílu si nás získat. A to je velká škoda. Mladí Titáni: Budoucnost je teď není špatný komiks, ale nelze si ho naplno užít.

Kazumaki
M Kazumaki | 24.6.2019 | Nevyhnutelná opotřebovanost citů

Na stará kolena jsem si pořídil tento komiks, jenž je pro mě s každým dalším dnem stále více hrozivě aktuální, a je to velmi krásný zážitek, to mohu říct. Dva osamělí lidé pokročilého mládí se seznámí a začíná jim další vztah. Dál bych musel psát jenom spoilery, takže si to přečtěte taky. Kresba je famózní a velmi příjemná.

kaylin
kaylin | 24.6.2019 | Psychologie: Komiksový úvod

Kniha "Psychologie: Komiksový úvod" se rozhodně dá doporučit jako úvod do psychologie, do pochopení toho, jak naše psychika funguje a především, jak fungujeme sami. Když si knihu "Psychologie: Komiksový úvod" přečtete, ani omylem se nestanete psychologem, ale nějaké to základní poznání, které má vědecké podklady, dostanete. A to je dobře. Hlavně proto, že je to podáno formou, která člověka nebude nudit, neurazí ho. Samozřejmě, je jasné, že se tímhle způsobem nedá jít moc do hloubky, ale to ani není cíl knihy. Jako každá úvodní kapitola k něčemu, ani ona nemůže zasahovat příliš do hloubky, a tak se spokojíme s tím, že je to jen otevření nějakého mnohem komplexnějšího tématu. Jen je trochu škoda, že si české vydání nezasloužilo lepší práci s některými obrazovými a textovými částmi, kdy zde zůstává angličtina, protože bylo jednodušší na ní vysvětlit problém, než to přeložit do všem srozumitelné češtiny. Tohle mi přišlo trochu zvláštní.

JohnyG
JohnyG | 24.6.2019 | Netvora #01: Probuzení

První Netvora zanechává rozporuplný dojem, který se mírně zlepšuje po druhém přečtení. Zaprvé je neodpustitelné, jakým způsobem je čtenář seznamován se světem, v němž se vše odehrává. První dvě třetiny knihy jsme naprosto bez vodítek, kdo je kdo a na čí straně stojí, kdo jsou čaromnišky, kdo šamanská císařovna a kdo kočky, co je lilium apod., aby pak tyto informace autorka načrtla až ke konci knihy vždy jednostránkovým školním výkladem kočičího profesora. Takže z víc než poloviny příběhu nedokáže čtenář zachytit skoro nic, přičemž si pak madam Liu rychle vypomůže takovou deus ex machina informační vsuvkou naprosto mimo příběh. Je k zlosti, že bez druhého přečtení tak nemá šanci příběh smysluplně prožít. Ten sám má jistě potenciál a děsivost ukrytou pod krásným vzhledem kombinujícím steampunk, art deco a manga. Manga přitom nejsou jediným asijským podnětem, ale celý příběh má jakousi východní mentalitu a vyprávěcí styl. Jde o tu všudypřítomnou osudovost, obřadnost, moudrost básníků a emocionalitu. Velkolepou zlatavou ozdobnost střídá démonický chlad modrých barev a právě emocionální vizuál je to, co si na masivním prostoru 190 stran užije čtenář nejvíc. Překvapivě to není hlavně přítomnost výhradně ženských postav, co z Netvory činí spíš young adult dívčí komiks, jako celé to hledání sebe sama, křehkost krásy, nimrání se v historii rodiných vztahů a ubližování roztomilým arkaňáčkům, vlkohlavé a jinak zvířátkové prastaré a mnohaocasé kočky, přičemž geopolitika (i mapa samotná) působí celkem uměle. Nakonec si ale svým rozsahem, neobvyklým grafickým pojetím a fantasy tématikou stojí Netvora nadprůměrně, což ještě buď potvrdí nebo vyvrátí dalšími díly.

lantan1
lantan1 | 24.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Kaylin: Co ho podle tebe dělá zbytečným? Já se seznámil s novou postavou, kterou jsem doteď neznal v komiksu s jeho prvním výskytem. A pak jsem dostal moderní příběh, který byl sice vytržený z kontextu, ale mě bavil. Účel NHM je čtenáře seznámit s novými postavami, tak nevím proč "zbytečný".

Kazumaki
M Kazumaki | 24.6.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Nádherně malovaný retro komiks. Mám radost, že Storm vyšel v takové větší knize. Zpočátku jsem moc nevěděl, která bije, ale postupně jsem se do toho pohroužil a na konci už jsem věděl, že budu chtít víc. Jediné, co nějak víc překáží, jsou ty časté vysvětlující bubliny a občas není jasné, jak jdou některé promluvové bubliny za sebou. Ale jinak je to ten styl dobrodružství s myriádami nápadů, jenž mi sedne. Crew je jako bílá díra!

JohnyG
JohnyG | 24.6.2019 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Přehledná kresba, umírněná paleta barev a jednoduché tradiční panelování přispívá k snadnému čtení a po všech těch digitálně mázlých akčních mainstreamovkách byl návrat k retro vizuálu a obyčejnému pomalému komiksovému vyprávění docela příjemný. Minioriginy jednotlivých postav byly asi to nejzajímavější z celé knihy, protože jinak toho zas tak moc nenabízí. Je to takové komorní farmářské drama o ponorkové nemoci zapomenutých supráků a drobných depkách v jejich zbytečných uvězněných životech.

JohnyG
JohnyG | 24.6.2019 | Mjöllni

Výpravný severský epos vydaný v obřím formátu, který přeje epickému příběhu i ilustracím. Po stránce fantasy materiálu může být čtenář spokojený: národy trpaslíků, lidí i elfů, obři, trollové, draci, sktřeti, bohové a kouzelné zbraně... Poměrně jednoduchou a přímočarou kresbu doplňují ponurejší barvy. Samotný příběh je poplatný mytologii, která se hodně odvolává na osud a zamotané vztahy, což může být náročnější na pochopení pro ty, kterým Ásgard a celé staroseverské bájesloví není moc povědomé, Ale nakonec jde hlavně o intriky mezi Lokim a Thorem a dalšími rodinnými příslušníky včetně otce Odina a všechny ty bleskem prodchnuté bojové scény. Obsáhlou knihu tak ve výsledku hodnotím nadprůměrně, i když jsem se místy trochu ztrácel.

kaylin
kaylin | 24.6.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Za mě je komiks "Nejmocnější hrdinové Marvelu 74: Spider-Man 2099" jedním z nejzbytečnějších a tím i nejhorších v rámci série "Nejmocnější hrdinové Marvelu".

Norri
M Norri | 23.6.2019 | Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

Během čtení jsem pořád čekal na příběh, který dal název této knize - Rezervace v rytmu blues. Ten ale stále nepřicházel a na konci mi došlo, že pomalé, smutné a melancholické blues je sjednocující metaforou ke všem příběhům v knize. Ačkoliv jde o nejtlustší knihu v sérii, tak přesto příliš neposunuje děj kupředu. Spíše je takovým tanečním přešlápnutím na místě, aby mohl následovat další důležitý krok. Přesto to není díl zbytečný a přináší spoustu momentů k zamyšlení a rozjímání.

Norri
M Norri | 23.6.2019 | Skalpy #06: Hlodání

Jako když z kopce spustíte k$&@%&#! velké kameny, ty se řítí dolů a zcela nemilosrdně ničí všechno, co jim stojí v cestě. Představovačka skončila a skalpování začalo. Je skvělé, že Aaron po tom, co v předchozím díle odkryl karty, změnil tempo vyprávění a nedopustil, aby celý příběh byť na okamžik klesl pod vysoko nastavenou laťku.
Tentokrát se musím zmínit také o úvodníku. Slyšeli jste už o Alabamské úžovce červené? Po přečtení úvodníku od Matta Fractiona jsem se asi minutu nahlas smál. Je úžasné, když někdo umí takto vypointovat i obyčejný úvodník. :-)

Norri
M Norri | 23.6.2019 | Skalpy #05: Úplně sám

No do pr#%@&! Po předchozích čtyřech dílech mě to už na zadek neposadilo, ale pořád je to megahustý nářez. Aaron odkrývá karty minulosti, kolem které se pořád jenom našlapovalo, a rozšiřuje kořeny příběhu. Nyní už víme, co se tenkrát v pětasedmdesátém přesně stalo, kdo koho zabil a co koho žene vpřed. Dozvíme se, proč je agent Nitz tak zarputilý a otravný jako osina v prdeli a také proč je Diesel takový zmrd. Je to sakra dobře rozehrané a jsem zvědavý, jak to bude dál.

mearez
mearez | 23.6.2019 | Batman: Temný rytíř #01: Temné děsy (paperback)

Kdybych tenhle komiks nečetl, nic by se tím nezměnilo, asi by jsem nebyl tolik utvrzený v tom, že je Batman pro mě nezajímavá postava. Ovšem měli to v knihovně tak jsem si to půjčil, a musim říct, že ač to neni špatný, tak o nějákou hitparádu se taky nejedná. Je extrémně průměrný mainstream, u kterého mě ale trošku mrzelo, že v určité chvíli utli příěběh a následovaly výplňový sešity a tie-in k Sovímu Tribunálu. Příběh jako takový je dost na styl New Avengers: Útěk a kresba je teda místy fakt ošklivá. Prostě jen další nepotřebná věc na českém trhu. Do další knihy ne nehrnu, jen kdyby jí měli v knihovně. Za mě 3*.

mearez
mearez | 23.6.2019 | Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit

Sešit o Nitzovi je skvělá věc a je to jedna z nejlepších věcí, co jsem v rámci Skalpů četl. Zbytek jsou standardní Skalpy, tudíž skvělá věc, která neustále překvapuje svými zvraty, komplexností postav a hlavně samotným vývojem příběhu. Jsem rád, že si tato série stále drží kvalitu. Za mě 5*.

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 23.6.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Indiánské léto je takový incestní vichr z hor ´se mnou nemůžeš nic mít, jseš můj bratr´ ´ne, nejsem, že jo, mámo´ ´já nejsem tvá máma´ scenáristicky, fakt neskutečně prostinké a i když se pár historických faktů, dozvíme aspoň z druhého alba El Gaucho jeden pořád stejně čeká, kdy přijde povinné znásilnění, koho a kým a jak to zas, bude pro děj naprosto nepodstatné ..inu, Evropa