disclose
disclose | 26.1.2020 | Providence (limitovaná obálka)

Ještě že Alan Moore není mrtvý jinak by za tohle vydání rotoval v hrobě a chodil strašit do arga

SNUFKIN
SNUFKIN | 26.1.2020 | Vei #01

Je to dobry, ne ze ne. Zvlast pro toho, kdo Sever zna.

Ozymandias
Ozymandias | 26.1.2020 | Cristiano Ronaldo: Striker Force 7

v pohodě... je skvělý, že má fotbalista vlastní komiks, který u nás vyjde a pár vtípků tam je... občas dětský, ale pobavilo.. je to Cristiano..

Syndrom
Syndrom | 25.1.2020 | Swamp Thing - Bažináč #02: Láska a smrt

Kdybych to neviděl před sebou, ani bych v první kapitole nevěděl, že je to komiks. Obraz zhroucené Abby v napůl submisivním, napůl prenatálním klubíčku, mi tu kdysi poprvé pochopitelněji ukázal zvláštní možnosti vyprávění. Reverzního a kolem (ne z) výchozího bodu. Pak nastoupí poctivě egomaniakální záporák (ARKÁÁÁÁN!) a o akci to není, zato parádní atmosféře. Před lety mě ta metafyzika fascinovala, dnes už to považuji za běžný pohádkový konstrukt, ačkoli s chytrými detaily (nebe je malé; otevírá oči;). Tajemství je jen pro tebe. Záhadu sdílíš. Literárně opět první jakost ořízlá pro potřeby komiksového sešítku. Sdělovat něco už tak zajímavého (Holland nebyl první Bažináč) takhle mnohovrstevnatě (podvědomí ve kterém řádí psychologické archetypy). Slovní equilibristika u malých mimozemšťánků a jako vždy kudos Janišovi za překlad. Moore byl vždycky patron ezo kultury, ale taky je to samozřejmě poplatné konceptu Bažináče. Na pátou to je kvůli hororu s Arkánem, ale klidně bych ji dal i za poslední kapitolu, psanou znalcem LSD. Tady jsem si taky výrazněji všiml jak dobře umí kreslíři Bažináče výrazy postav. Obzvlášť poslední kapitola ukazuje nutnost mít to v barvách. Hezké jak Alan píše s citem. Uctivě a decentně.

Mleako
M Mleako | 25.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

První čtyři sešity mi hodně sedly. Temněji laděná detektivka se Spideym a Daredevilem v hlavních rolích, která se ale v rámci možností drží při zemi a řeší uvěřitelný příběh. Poslední dva sešity s Electrem už byly slabší, ale ten Sin-Eaterův epilog to trochu zvedl. Za mě dobrý - 4*

disclose
disclose | 25.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

Tady vidím velký špatný

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.1.2020 | Děsivé radosti

těžko se mi hodnotí, mám rád horory a sci-fi, Neffa jakožto autora sci-fi znám, ale nečetl jsem od něj nic a ani nehodlám.... co se týče kresby, rooty to napsal výstižně, je "Dillonovskyfabryovská" , ale má své mouchy... btw. Suchoš se asi trochu i inspiroval svou přítelkyní Bětkou, která nosila účes s vyholenou půlkou hlavy, v jisté době moderní, mně se to líbilo jak reál, tak v komiksu... příběhy jsou vyprávěny jakoby starším jazykem, nebo jak to říct, nepůsobí moderně, spíš jak z 90.let, každopádně všechny příběhy mají originální pointu, která by před 20ti lety zapůsobila mnohem víc, i když si myslím, že poslední příběh o koncentráku zapůsobí výborně i teď... a proč se mi hodnotí těžko? protože ač to vlastně bylo výborný po všech směrech, tak mě to jakože ničím extra nenadchlo, což je zvláštní. Nejvíc zapůsobil poslední příběh... Dám 3* + 1* na podporu

GWB: "Vskutku jsem čuměl: Naštěstí, opakuji, se nikdy nepotkáme. Ledaže by ano. Ano, je to vytržené z kontextu, ale i tak se to nese celé v podobném duchu..." /// :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Všichni jsou z toho byli tak odvaření, že jsem čekal něco extra....
začnu pozitivy: komiks jako celek, rozuměj příběh funguje (má svoje mouchy-k těm se dostanu, třeba prozřetelnost J.J. byla fajn a ke konci se hezky pár věcí vysvětlilo) a baví, též je originální (myšleno oproti ostatním pavouk příběhům), kresba (viz níže, je to tak hnusné až je to pěkné + celostránky byly fajn a paradoxně skicy na konci), plusy v příběhu (vysvětlení ohledně M.J., líbil se mi Sandman, což byla hezky rozpolcená postava a kanadský vtip jisté Sally, Suzie, Stevie ... nebo jak se jmenovala :) )

negativa: kresba je hnusná, jako by to někdo kreslil v malování ve winech a výsledky hodil na pc renderované pozadí (ke komiksu ale pasuje a něco i tak hnusný je vlastně pěkný, trochu si to odporuje, ale někteří mě pochopí :))
nekonzistentnost jak zmiňuje cyboy (je tam více prvků, ale do očibijící je důchodce Parker, co dostane na držku a zlomí si zápěstí, aby vzápětí nasadil černou masku a byl superman - myslel jsem, že tam má venom oblek, čímž by se to vysvětlilo, ale ne)
psycho - chvílema mi to tak prostě přišlo, ty ujetý kecy, hlavně druhej a třetí sešit
vady v příběhu (ok, je tady nějaká budoucnost, kde teda nejsou superhrdinové ani padouši, ač se pak teda objeví, ale odpovědi na otázky, jak jsme se tam dostali, proč, atd., ty prostě nedostaneme, také mi vadil dětský odboj - úplně jsem tomu nevěřil, Dr. Octopus patří do psycho části příběhu, jak se objeví, zmizí, nic k tomu kromě toho, že ho někam vzal z nějakého důvodu samozřejmě)

jak jsem zmínil, nějakým záhadným způsobem to prostě funguje, pokud se podvolíme světu s nevysvětlenými prvky a najdeme krásu v originálním hnusu (kresba) a též neotřelých nápadech, takže to úplně do šedi průměru nespadá... normál 4*

karl173
M karl173 | 25.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #088: Cyclops

Brian Vaughan vzal obyčejnou šablonku superhrdinského komiksu, naházel do toho pár hloupostí, zamíchal to v nudné omáčce a naservíroval jako pokrm, který se podává jen případě, kdy už není co jíst. Tak nějak bych shrnul celou Odyseu. Kresba není špatná, ale také ani nenadchne. Origins na konec je už jen taková průměrná odychovka. Tudíž tato kniha zápasí, aby byla aspoň průměrná, ale bohužel ani na to nestačí. Slabé 2*

Spacecore
Spacecore | 25.1.2020 | Temné noci - Metal

Scott Snyder dostal vstupenku do elitního klubu scenáristů DC krizí a musím říct, že do něj vstupuje s vervou! Nejen, že tomu nechybí atributy každé velké krize (kromě červené oblohy, ale hádám, že by nezapadala do konceptu "temné" krize), nebojí se stavět na pevných základech krizí minulých, chrlit odkazy na jiné komiksy a prohlubovat nejen Multivesmírnou mytologii, ale i jeho vlastní Batmanovskou. Mimoto je dost sympatické vidět velkou událost soustředěnou okolo Batmana, dodává mu to ten punc nejsilnějšího člověka bez superschopností a jednoho z nejvýznamnějších hrdinů v DC spektru. Jedinou slabinu a důvod proč uděluji 4 hvězdy vidím klasicky v tie-inech. Závěrečný tie-in odboj byl spíš otravnou odbočkou, než plnohodnotným rozvíječem děje, ale nevadí, je to něco, bez čeho se jakejkoli event bohužel neobejde. Přítomnost Sandmana je třešničkou na dortu a kromě něj potěší i další skvěle zakomponované postavy (Dr. Fate, Plastic Man, Mr. Terrific). První díl se veze na atmosféře záhady a její vyšetřování a samotný ústřední motiv je příjemně horrorový, což je fresh, nevím, kdy to tu bylo naposledy. Zkrátka Snyder umí, hodně odkazuje na svého mentora Morrisona a to je dobře, je to totiž správně nabouchané a nařachané nápady! Těším se dál a pochybuju, že mě to zklame, ale to si tady povím až po přečtení třetího dílu!

rewkon
rewkon | 25.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Tenhle komiks trošku připomíná svou dětskou naivitou a stylem kresby komiksy ze zlatého věku ,ale bavil mně má hezkou kresbu a určitě patří mezi to lepší co vyšlo zatím v DC kolekci.

MEGA
MEGA | 25.1.2020 | DC komiksový komplet #059: Bažináč, kniha první

Moje první setkání s postavou Bažináče a musím říct, že je to skvělý. Moore tu krásně buduje napětí a atmosféru. Myšlenky a poselství jsou krásně podané a kresba napomáhá hororovým prvkům. Čtení jsem si naprosto užil i na podruhé a proto jasných 5*.

Kadin
Kadin | 25.1.2020 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

Skvělý, skvělý a skvělý. Příběh pokračuje a stále baví. Některé zvraty jsou sice předvídatelné, ale to mi vůbec nevadilo, protože jsem si užíval každou stránku tohoto komiksu. A jsem rád, že je to hodně odlišné od seriálu. 8/10

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

To byl ale závěr! Napínavý a masakrální. Zazvonil zvonec a hororové pohádky je konec. Poslední kniha potvrdila, jak skvělá a kompaktní celá série je. Závěr sice umožňuje, aby někdo pokračoval s novým příběhem, ale jinak bylo všechno vysvětleno, rozuzleno a uzavřeno. A to je skvělé! Pobavil Hillova pocta otci v podobě slavné scénky z Carrie.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #05: Časohrátky

Joe Hill před velkým finále odhaluje karty a popisuje celou historii kouzelných klíčů i zrození hlavního záporka. Soukolí celého příběhu se otáčí a všechny zoubky do sebe krásně zapadají. Série Zámek a klíč je krásně kompaktní, neroztahaná, a to je její obrovský benefit.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #04: Klíče království

Zpočátku jsem měl pocit, že se děj rozmělňuje představováním řady dalších klíčů, ale mělo to své opodstatnění. V závěru to pěkně vygradovalo. První kapitola v knize je zajímavě zpracovaná a stylizace do stripů Calvina a Hobbese pobavila. Konečně jsem přišel na slabinu jinak úžasné kresby Gabriela Rodrigueze - moc mu nejde kreslit postavám věk a tak i relativně starší lidi vypadají velmi mladě.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #03: Koruna stínů

Parádní! Má to skvělé tempo, dobré nápady a ty děcka jsem si fakt oblíbil. Chemie a vztahy mezi nimi fungují dobře. Skvěle k tomu sedí i Rodriguezova kresba.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Série má výbornou atmosféru. Je dobře, že série nepřešlapuje na místě a děj se doslova žene kupředu. Až jsem si říkal, jestli Joe Hill neodhaluje záhady příliš rychle. Ale zbývají ještě čtyři knihy, takže toho má k vyprávění asi ještě dost.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Zámek a klíč #01: Vítejte v Lovecraftu

Výborný rozjezd série. Karty jsou rozdány a vůbec není jasné, co bude dál. Je to krvavé i mysteriózní zároveň. Přesně tak to mám rád.

Norri
M Norri | 25.1.2020 | Hellboy: Kniha 2

V první Pěkné knižnici jsem se do Hellboye zamiloval. Možná až příliš. Po prvním i druhém přečtení první kolosálky jsem byl nadšený a proto jsem nadšení očekával i po přečtení druhé kolosálky. Euforie se ale nedostavila. Nejsem zklamaný z knihy, ta je dobrá a ty příběhy jsou pořád skvělé, ale mrzí mě absence nadšení, ke kterému mi nepomohlo ani druhé přečtení.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.1.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Mně na téhle sérii vadilo, že jsem se při tom rychlém střídání časových rovin cítil, jako když ocucávám různé bonbóny z pytlíku, ale za chvíli je zase musím vrátit, tedy že si je ani řádně nevychutnám. Měl jsem pak tendence trochu se ztratit a pražádnou vůli se soustředit pořádně na to, co se skutečně děje. A když už jsem nad příběhem téměř lámal hůl, finále se mi paradoxně docela líbilo.

Celkový dojem: 60%

cyboy
M cyboy | 24.1.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #02: Hledaný

Tahle serie asi vazne neni pro me. Prijde mi to pitome, plne spatnych klise a naprosto odtazite.
50%

cyboy
M cyboy | 24.1.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Souhlas s Killingjokem. "Epicka" bitva dvou bratru, ve ktere je vam uplne jedno kdo vyhraje.
50%

p3tris
p3tris | 24.1.2020 | Gantz #25

Bitva vrcholí a téměř všichni hrdinové jsou vyřazeni z boje. Oku už tolik nehýří fantazií při představování různých démonů, ale na konci konečně přichází zásadní dějový zvrat. A (nepřekvapivě) se vrátí i jedna z hlavních postav.

Fry
A Fry | 24.1.2020 | Gantz #25

Gantz #25 - Trvalo to sice dlouho, ale konečně se Ósacká mise dostala ke svému zdárnému konci. Proto není asi ani žádným spoilerem (!), že byl Nurarihjon poražen a ve finálním sčítání Kurono konečně (!) znovu oživen. Přece jen tahle série bez hlavního protagonisty těch posledních pět volumek trochu vázla, což se předpokládám možná i negativně projevilo na jejích prodejích. Každopádně Kurono je zpět, někteří hrdinové pomřeli, Nurarihjon vyčerpal všechna svá stádia proměny a blíží se 'katastrofa'. Nevím jak vy, ale já se docela těším ... Za mě 3*!

Killingjoke
M Killingjoke | 24.1.2020 | Modrá Crew #14 - Kroniky legie #3, 4

Tohle je společný komentář pro Modrou Crew 13 a 14… Fabien Nury jedním z mých nejoblíbenějších autorů evropských komiksů. Jeho díla, jako jsou: Jak vydělat jmění v červnu ´40, Zlato a krev, Silas Corey, Tyler Cross a nejnověji Katanga patří ke komiksům, ke kterým se rád vracím a vracet budu. Když tedy dala Crew do hlasování Kroniky Legie a tento komiks následně vyhrál, těšil jsem se na dalšího skvělého Nuryho, kterého jsem ještě nečetl. A bohužel, tohle je pro mne šlápnutí vedle! Nury mi prostě ve fantasy žánru moc nesedí a kvalita příběhu je na hony vzdálená výše jmenovaným komiksům. Po prvním dílu jsem si ještě říkal „OK“, tohle je jen rozestavení šachovnice a v dalším díle se to rozjede. Omyl, druhý díl postupuje přesně stejně jako ten první a když dospějeme k finále, měl jsem pocit obrovské prázdnoty. Problém nebyl ve skákání v časech a postavách, na to si brzy zvyknete i díky střídání kreslířů. Problém je, že mi všechny ty postavy a jejich osud byly naprosto ukradené. Pro mě tedy po scenáristické stránce nejhorší Nury, kterého jsem četl a trošku se obávám, že podobný názor bude mít více čtenářů a může to do budoucna zamezit vydání jeho dalších komiksů, které jsou do jednoho (tedy z těch co jsem četl) mnohem lepší než Kroniky Legie. Crew chtěla dát do hlasování fantasy, tak má fantasy, s tím nic nenadělám, ale jistou variabilitu nabídky žánrů mimo sci-fi a fantasy by to opravdu chtělo. Vždyť mimo ně vyšel jen výtečný westernový Hrobař… Tento komiks dost zachraňuje kresba, ač se mi tedy žádná krom úvodních stránek od Mathieu Lauffraye nijak zvlášť nelíbila. Škoda. Ale jak jsem řekl, budu doufat, že tohle nebude hřebík do Nuryho české komiksové rakve. Vážně by to k němu nebylo fér. Kroniky Legie si už ale nikdy nepřečtu…

Killingjoke
M Killingjoke | 24.1.2020 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Tohle je společný komentář pro Modrou Crew 13 a 14… Fabien Nury jedním z mých nejoblíbenějších autorů evropských komiksů. Jeho díla, jako jsou: Jak vydělat jmění v červnu ´40, Zlato a krev, Silas Corey, Tyler Cross a nejnověji Katanga patří ke komiksům, ke kterým se rád vracím a vracet budu. Když tedy dala Crew do hlasování Kroniky Legie a tento komiks následně vyhrál, těšil jsem se na dalšího skvělého Nuryho, kterého jsem ještě nečetl. A bohužel, tohle je pro mne šlápnutí vedle! Nury mi prostě ve fantasy žánru moc nesedí a kvalita příběhu je na hony vzdálená výše jmenovaným komiksům. Po prvním dílu jsem si ještě říkal „OK“, tohle je jen rozestavení šachovnice a v dalším díle se to rozjede. Omyl, druhý díl postupuje přesně stejně jako ten první a když dospějeme k finále, měl jsem pocit obrovské prázdnoty. Problém nebyl ve skákání v časech a postavách, na to si brzy zvyknete i díky střídání kreslířů. Problém je, že mi všechny ty postavy a jejich osud byly naprosto ukradené. Pro mě tedy po scenáristické stránce nejhorší Nury, kterého jsem četl a trošku se obávám, že podobný názor bude mít více čtenářů a může to do budoucna zamezit vydání jeho dalších komiksů, které jsou do jednoho (tedy z těch co jsem četl) mnohem lepší než Kroniky Legie. Crew chtěla dát do hlasování fantasy, tak má fantasy, s tím nic nenadělám, ale jistou variabilitu nabídky žánrů mimo sci-fi a fantasy by to opravdu chtělo. Vždyť mimo ně vyšel jen výtečný westernový Hrobař… Tento komiks dost zachraňuje kresba, ač se mi tedy žádná krom úvodních stránek od Mathieu Lauffraye nijak zvlášť nelíbila. Škoda. Ale jak jsem řekl, budu doufat, že tohle nebude hřebík do Nuryho české komiksové rakve. Vážně by to k němu nebylo fér. Kroniky Legie si už ale nikdy nepřečtu…

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 24.1.2020 | Ú.P.V.O. #01: Dutozem a další povídky (pevná vazba)

Dutozem byla skvělá, pak ta povídka s Humrem a potom s Abem je takovém průměr a to poslední se žraloky je strašná slátanina.

perak
perak | 24.1.2020 | Američtí bohové #01: Stíny

Nečetl jsem původní knihu, neviděl jsem seriál. Takže má očekávání se odvíjela spíše od znalosti Gaimanova stylu psaní. První kniha má pomalejší tempo, s mnohými odbočkami do historie a kromě příběhu hlavních protagonistů je zde spousta postav, které se zatím jen mihly dějem. Vyprávění má atmosféru, ale zatím je to spíše rozehrání určité hry, u níž dosud nebyla plně vysvětlena pravidla a nebyli představeni všichni hráči, tak uvidíme, co přinese pokračování.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.1.2020 | Singl

Jde bezesporu o zajímavé dílo z českých luhů a hájů. Jelikož snad nikde není explicitně řečeno, že se jedná o autobiografické zážitky, je čtenář i díky snovým sekvencím v permanentním napětí, kdy si není vůbec jistý, zdali jde o skutečné a reálné vzpomínky či o rafinovanou autorskou fabulaci a metafory. Franta pracuje s mnoha okénky a snaží se tvořit nekonvenční styl ala Chris Ware, ale musím říct, že často spíše vznikla zmatečná stránka. Natažení jedné scény mnohdy neposiluje atmosféru ani emoce, které by z toho měly vyplývat. Ostatně, mnoho věcí se mi v komiksu zdálo tak trochu nadbytečných. Tedy, ačkoli jsem se komiksem docela bavil, na pár místech jsem se začal chvílemi nudit - a to mě nikdo nemůže obvinit z toho, že prahnu po akci, ba naopak.

Avšak celkové vyznění příběhu, kdy zhrouceným vztahem zoufalý hrdina utápí v alkoholu a zajde si s kámoši na fotbal (hospody i fotbal jsou super, ale tady to působí značně depresivně a prázdně) dojde jakéhosi prozření, povedeně a překvapivě vygraduje a je silné. Syntéza někdy až banální každodennosti a vyprávění se symbolickými prostřihy tvoří skutečně zvláštní dílo. Zajímavá je i postupující cizelovanost kresby, jako by se autor během tvoření komiksu zlepšoval. Třeba to byl záměr. Ale kdoví.

Celkový dojem: 60%

perak
perak | 24.1.2020 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Příběh není nijak převratný (ale co byste chtěli na pár desítkách stran třináctidílné série), avšak na druhou stranu neurazí a pobaví. takže tu máme prostředí dvou světů, nahé krasavice, které je nutno nasazením vlastního života zachránit, draky, s jejichž pomocí (případně s pomocí částí jejich mrtvých těl) se dá překonat nejedna obtíž, intriky, tajemný kult, … Když to takto vypíšu, tak si říkám, že toho nakonec nebylo málo. K tomu všemu jako bonus dlouhý doslov autora. A především nádherná kresba - tady jsem se kochal každým panelem. Moc jsem nečekal (i s ohledem na stáří komiksu), ale nakonec jsem byl hodně spokojen.

S4TW
S4TW | 24.1.2020 | DC komiksový komplet #054: JLA: Nový světový řád

Ale tak, ona to není špatná superhrdinská akce, ale je to přesně ten typ, který vás dnes již ničím nepřekvapí. Absolutně tuctová zápletka, tuctově napsané postavy, tuctové zvraty, tuctový souboje… Je to dobře napsané, má to takový ten filmový spád, ale zároveň to zapadne mezi dalších X podobných záležitostí. Kresba je na tom obdobně. Ona je po technické stránce krásná, precizní, ale dnes působí až směšně, jak jsou všichni muskulární, ženské oblečky jsou fakt směšné… jako WW na Antarktidě, že jí chybí fakt jen 0.5 cm k pořádnému fópá… působí to jako záležitost pro uslintané nerdy. Ale zároveň kreslíř zvládá výborně detaily, dynamiku a působí to jako výborně odvedená práce, jen prostě to co kreslí, vypadá dnes již velmi směšně. Celkově to na mě působilo jako fajn záležitost na jedno přečtení, něco, co už jsem x krát viděl, sic mě to neuráží. Millarova část byla už úplná tuctovka o ničem. A historická speciálka… tam už se jen bavím tím, jak moc hloupé to je a vlastně přemýšlím, jak tohle mohl číst někdo starší 12 let a brát to vážně (jak jsem to mohl já číst ještě poměrně nedávno a docela si to užívat?).

Doppelganger
Doppelganger | 24.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #01

tady absolutně nemám, co vytknout. Při čtení poslední kapitoly této knihy jsem napětím ani nedýchal, ač bylo jasné, co přijde. Dokonalost.

Fimi
M Fimi | 24.1.2020 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

Zakončení jsem čekal v poradně akčním magickém drsném stylu, když už se vše vrací a vrcholí s Mr. Miserym, který nás doprovází celou sérií, voz je super a není to tedy ten jeden padouch co se objeví v jednom sešitu, jen aby byl rázem během dalšího sešitu poražen. Poslední dva sešity jsou vyloženě lákadla na další knihu a poslední sešit s Cleou mě vyloženě nebavil. Každopádně super série, Aaron pláštěnky psát umí.

Fimi
M Fimi | 24.1.2020 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

O trochu horší než předešlé díly, ale pořád čtivé, originální a zábavné. Každý sešit se věnuje nějakému protivníkovi a mně zdaleka nejzajímavější přišel ten s Orbem. Konečně se taky vrací Mordo a růžky vystrčil i Dormammu. Aaronovi to neskutečně sedne.

Karel Sec
Karel Sec | 24.1.2020 | Žoldnéř #03: Zkoušky

Scénář je hodně slabý, ale myslím že o něj ani nejde. Jde o tu malbu a ta je úžasná. Asi si koupím nějaký jeho tričko :-)
http://www.segrelles.com/

karl173
M karl173 | 23.1.2020 | Abe Sapien #02: S ďáblem nejsou žerty a další příběhy

Druhý díl Aba Sapiena se opět drží spíše při zemi a na pořádný rozjezd tak tato série stále čeká. Nicméně tak jako u předchozího dílu jsem se vlastně přesto bavil. Asi už se ze mě stal Hellboyofil či jak to nazvat a hold beru každý střípek s nadšením i když třeba zrovna kniha neoplývá kdovíjak oslnivými příběhy. První a třetí povídka jsou dobré. Mají dobré tempo, atmosféru a takový ten jednoduchý a jednhubkový příběh, který vždycky potěší. Druhá povídka je ale vyloženě výplň, která nepřináší téměř nic. Kresba je tu dobrá a do Hellboy universa velmi dobře zapadá. Je to na hraně, ale jelikož mě většina knihy bavila, tak se nakonec přeci jenom s odřenýma ušima přikláním ke 4* Příště už to ale chce plnohodnotný příběh jako sůl.

rewkon
rewkon | 23.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ (paperback)

Flashe mám opravdu rád ,ale tenhle díl mi přišel takový nijaký nebýt toho ,že se Barry vypořádával z následky negativ speed force tak jsem se i docela nudil.

karl173
M karl173 | 23.1.2020 | Tajná válka

Zde jednoznačně vyhrává forma příběhu nad obsahem. Když pominu zajímavě pojaté bonusy, které jsem ale přejel jen tak letem světem, abych si nenarušil tempo příběhu, tak zde dostaneme od začátku lehce zamotaný příběh, který jakmile se začne rozmotávat, se ukáže jako prachbídný kousek myšlenky, která je navíc nedokončená. Při čtení se člověk sice nenudí, ale bohužel po dočtení jsem cítil poměrně hořkosladkou příchuť zklamání. Onu sladkost tomu dodává především kresba, která má svojí kvalitu a pár slušně napsaných scén, které mají snahu vrýt se vám do paměti. Jinak musím tento komiks hodnotit, jako poněkud zapomenutelnou záležitost od které jsem čekal trochu víc. Lehký nadprůměr 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 23.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #03: Koruna Atlantidy (paperback)

Vlastním první díl akvamena, ale četl jsem jen pár stránek s despektem jak k postavě, tak k řadě znovuzrození... Vzápětí jsem díky okolnostem musel přestat, aniž bych začal číst sešit 1, začíná to nulou , myslím. Pak jsem si v knihovně půjčil tenhle díl s tím, že ostatní nemají (někdy je u nich nakupování tiskovin dost zvláštní:D) ... A zacal jsem číst hezky cestou domů ve vlaku po 12ce noční s tím, že akvamena moc nemusím :) a rebirth je na hovno :)) a upřímně ... Nejdřív jsem si myslel, že pokud se dostanu na 3*, tak to bude dobrý... První příběh je totiž nic extra. Skládá se ze tří sešitu a první spočívá v odklízení bordelu po předešlé bitvě, kresba je taková holcickovska s těma řasama. :D pak to pokračuje s warheadem (jenž je ukázán na konci prvního sešitu), proběhnou nějaký kecy, ale není to nic objevnyho. Jak říkám, průměr. Btw. Minispoiler: Arthur poskytne vorhedovi politický azyl, ale to, co způsobil se neřeší? A že se kvůli němu zabil clovek, atd.? Nic, nevadí... Malinko pachuť a další příběh se k tomuto prvnímu už nevrací...

Druhý příběh!!! H2O je složený ze 4 sešitů a zde se začíná můj dojem hodně měnit... Kresba je o level výše (Philippe Briones), příběh je temnější stejně jako kresba, svízelný, tíživá atmosféra s prvky hororu v beckovskem duchu, pro mě ideální... Něco jako třeba film doom s rockem a Urbanem ;) a úvaha Mery na jedné stránce před koncem vyzněla fakt dobře... Kecy scavengera byly dobrý... Následný cliffhanger k dalšímu příběhu ve mně opět vyvolal dojem, že spadneme do průměru a víc jak 3* nedám, ALE!!!!

Třetí příběh složený ze dvou sešitů, z nichž první je jmenovcem knihy a druhý po vzoru Ježíše "koruna z trní" :D rozehrává politické drama pod vodou a to mě fakt hodně bavilo... Se zakončením, že bych si nejradši koupil 4.dil (ač je to klišé, na mě to zafungovalo)

První příběh 3* (řasenka kresba:D)
Druhý příběh 4* (nej kresba)
Třetí nejkratší 5* (druhá nej kresba)

Ještě dodám nějaký hlášky, co mě zaujaly:
"Ricochova... To je mrtvá voda. Žije!"
-- "Ne na dlouho! Huaaa!" :D

"Vy Američané máte ve zvyku ničit věci jen proto, že je neznáte." - velmi trefne, platí na celé lidstvo s USA na piedestalu

"Ďas tě sper, Rathe! Toho tvého extremismu mám dost ...." A "...povstává rod Rathův!" : Rath na hrad... :) Jen mi to jméno připomnělo naseho, zajisté všemi oblibeneho, politika ... :)

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády | 23.1.2020 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #01: Izuku Midorija: Počátek

Prostě další shonen.
Opět tu máme hrdinu, co začíná od ničeho,ale pak se i tam z něj stane nejmocnější hrdina ze všech.
Alespoň kresba se mi tu líbila,že se autor pokouší o svůj vlastní styl(To jak kreslí Allmighta,to je prostě 👌).
I tak tomu nemohu dát víc jak 3*, protože to má stejné mouchy jako většina shonenů.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.1.2020 | Komiksová učebnice komiksu: Od prvních nápadů po komiksovou knihu

Patřím dlouhodobě mezi fanoušky tvorby Toy_Box, zejména co se týče jejího výtvarného projevu, ale i jejích námětů. Tentokrát i nám kreslířsky nepolíbeným laikům nabízí relativně čtivou publikaci, kde nabízí své přiznaně subjektivní rady a řadu zajímavých postřehů. Na jednu stranu navzdory samotné tloušťce knihy Toy_Box informacemi příliš nezahlcuje, což je příjemné, ale ke konci mi to bylo možná až trochu líto - přecejenom komiksů mám načteno dost, teoretické práce McClouda aj. také znám, takže místy to příliš objevné nebylo. Nicméně poznatky filmové, psychologické či ilustrátorsko-pracovní mě mnohdy zaujaly, stejně jako jsem celou dobu napjatě čekal, jak to skončí mezi Adélkou a Radimem. Kniha je to příjemná a hezká.

Celkový dojem: 80%

trudoš
trudoš | 23.1.2020 | Liberty Meadows 01: Ráj

Tohle bylo tak báječné, až se mi nedostává slov. Strip Liberty Meadows je v mnoha ohledech jiný, než oblíbené ikony tohoto komiksového subžánru a přitom je v jádru stejně vynikající; právě jako ty nejlepší z nich. Kromě toho, že má Frank Cho dar od pánaboha kreslit rozkošné ženy, umí skvěle pracovat i s humornou nadsázkou, vytvářet nádherně potřeštěné charaktery (prase na detoxu mě prostě nepřestane bavit nikdy) a celku dát kouzelnou atmosféru přirozeného neskutečna. Takže nakonec ani moc neřešíte absurdnost celého toho bláznivého útulku, kde zvířata se suverénní samozřejmostí komunikují s lidmi. No a zamilovanost lékaře Franka do krásné psycholožky Brandy musí oslovit každého alespoň trochu příčetného nerda. Komika je přitom založená primárně na jednoduchém situačním humoru, jemuž grády dodávají právě věčně se pošťuchující hrdinové. Nic v zásadě humpoláckého nebo naopak zbytečně sofistikovaného. Zkrátka lidskost ve zvířecí podobě.
Jedním slovem - dokonalost. A já chci víc. Prosím.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.1.2020 | Dobrodružství Jeronýma Moucherota (paperback)

Kdybych tohle dal číst své ženě, tak to zahodí, že je to pitchovina a že jsem dement s tím, že ctu kraviny. :)))
Je to chaos, psycho a divný... Absurdita a nepředvídatelno, no... :)
Nejvíc se mi líbil první delší příběh se žralokem, kde je hodně nápadůa fajn vedlejší postava Leonardo Da Vinci ... úplně best z celé knihy je podle mě začátek tohoto příběhu než přijde tygr bengálský domu, zakončení příběhu naopak vypadá, že autor nevěděl kudy kam a nepředvídatelno + absurdita mu pomohla.
Kratší příběhy jsou ve druhém albu, za mě dobrý:
Manga-dzitsu, Poluce, tygr bengalsky proti ženske sexualitě, Stín pochybnosti, Můj přítel fantom bengalsky, suchý list padá na tlamu...Takže vlastně skoro všechny :D ale jen "dobrý"
Třetí kniha, delší příběh mi přišel nejhorší a paradoxně nejlépe promyšlený včetně závěru. ;)
Hodnotím takto:
1* - nápady + originalita (šmoulové vést)
1* - kresba, která ač je luxusni, neobsahuje pro mě osobně žádný extra líbivý motiv (např. Zvěř v restauraci na str.7 je pro mě jeden z nejlibivejsich panelu)
1* - pro crew, že to vůbec vyšlo... Velmi atypicke dílo...

Btw. Škoda , že do souboru nebyla přidána i poslední kniha z 90.let....

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (Miroslav Schönberg)

Trochu nezvyk číst Šejiče po předchozích kresebně diametrálně odlišných knihách, ale pak to šlo. Navíc vzhledem k tomu, že se nacházíme v 9. kruhu, který má být temný a ponurý, se to k sobě hodí. Nevýhodou je častá zaměnitelnost postav. V Sunstonu to není moc vidět, protože máme většinou pár lidí v jedné situaci, většinou dva a sem tam i o trošku víc. Aquaman obecně nabízí širší paletu postav a opravdu jsem měl problém je rozeznávat. Příběh ze začátku působí moc DC-čkovsky, ale ve finále se to začne probouzet, až mě mrzelo, že to skončilo po 6 sešitech. Těším se na rozuzlení v další knize. Tohle je jedna z těch silnějších knih s Aquamanem. Dávám 4 hvězdy.

cyboy
M cyboy | 22.1.2020 | Článek II.

Takhle ma vypadat "dokumentarni" komiks, narozdil od cistokrevneho fabulovani, ktere se vydava za pravdu (Wannsee)!
Vynikajici prace, ktera ctenari priblizuje nejen samotny akt, ale i atmosferu doby a casto opomijene osoby, bez jejichz odhodlani by vse mohlo dopadnout uplne jinak. Za co jsem tvurcum opravdu vdecny, je nastaveni zrcadla cechum, kteri se sice radi ohaneji vlastenectvim, ale (mimo jine) deseti- az statisicove demostrace na podporu Treti rise jim nikdo neodpare.
100%

cyboy
M cyboy | 22.1.2020 | Abe Sapien #02: S ďáblem nejsou žerty a další příběhy

Pro me teda vazne zklamani. Po skvelem prvnim dilu dostavame do rukou sbirku tri povidek, ktere jsou maximalne prumerne, ale spis podprumerne. Atmosfera zadna a pointy slaboucke. Dam tomu sanci jeste v pristi knize, ale byt tohle prvni dil serie, tak me ke koupi druheho nikdo nepresvedci.
50%

krvinka56
krvinka56 | 22.1.2020 | Batman v černé a bílé

Tak na tohle jsem se opravdu těšil a jsem rád že , jsem si tohle souborné vydání pořídil. Dost komiksů vyšlo kdysi v legedárních magazínech Crew . Některé příběhy zubu času neodolali a udrželi si kvalitu do dneška a jiné zub času pořádně poškodil. Navíc některé příběhy mají fakt otřesnou kresbu ale naštěstí převažují ty které mají super kresbu a zajímavý příběh. Dokonce se tu najde pár pekelných šíleností. Ale i ty mne dokázali zaujmout. Nejvíc se mi líbily ty to příběhy: Věčné truchlení, Dokonalý pár, Drobné zločiny, Černý a bílý svět ač Bisleyho kresbu moc nemusím tady se opravdu vytáhl, Ve snech, Dobrý člověk ještě žije, Obludy ve skříni, Případová studie, Batsman no tady jsem dlouho váhal ale nakonec je to tak střelené že se mi to zalíbilo a dočetl jsem to. Schovávaná ten konec hmm..., Peníze na hraní, Sázka : nu tohle patří k mým oblíbeným už z dávna ač blbina prostě srdcovka, Bouřlivé podsvětí no snad nejlepší příběh se Scarecrowem.

Toto souborné vydání má perfektní zpracování jak bonusy pevnou vazbu. Je vidět že Crew si na téhle knize dala opravdu záležet a patří k tomu nej co tu s Batmanem vyšlo a neměla by chybět v našich sbírkách . Jsem spokojen.

krvinka56
krvinka56 | 22.1.2020 | Sunstone #02

Tak a máme tu druhý díl této ukecané trojdílné sérky . A za mne spokojenost i když mi trochu začala vadit autorova kresba kde střídá styly kresby a hlavně ženský jsou v základu hodně podobné. Příběh hlavních protagonistek se trochu posune ne moc ono je to fakt strašně ukecaný ale to mi u tohoto tipu komiksu kupodivu nevadilo. Stále je tu lehce erotično a to je fakt kvalitně nakresleno. Vztahy se zde poněkud zašmodrchají. Odhalí se pozadí některých postav a objeví se další.No v pár případech by řekl ,že ty pstavy jsou zde zbytečné protože se jen mihnou. Ale uvidíme u třetího dílu . Na který se fakt těší.
Opravdu jsem nečekal že mne vztahový a velmi ukecaný komiks s podobným tématem chytne, za mne asi nejlepší lehce erotický komiks od Crwe co tu vyšli teda pokud nepočítám Borgiu ale ten tak trochu řadím jinam. Takže nebojte se a jděte do tohoto komiksy já si to opravdu užil

krvinka56
krvinka56 | 22.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Tak jo tohle jsem s užil. Ač jsem nikdy nemusel Hádankáře protože to byla jen taková nic moc komická figurka tak zde je to pořádný magor na úrovni Jokera. A to se mi na něm fakt líbilo. I jeho nový vzhled mi vyhovuje víc. Co mne nejvíc dostalo tak byla strana 39 kdy je hádankář u doktora ten odkaz na Butronova Batman je super . Ač je to jen přímočaré tak to funguje suprově a jedete na jeden zátah super oddychovka s příjemnou a pohodovou kresbou. A hlavně Joker který se furt mračí je parádní to je snad jediný super nápad s tímto charakterem který se obvykle nikam neposune.
Za mne spokojenost. Není to zas tak typický Batman .

kaylin
kaylin | 22.1.2020 | Zpráva pro Adolfa #02

Komiks "Zpráva pro Adolfa 2" ukazuje sílu autora, který nejenže dokázal zaujmout první knihou a prezentovat nám silný příběh se skvělými postavami, ale právě druhou knihou potvrdil, že zvládne příběh od začátku do konce a prezentuje nám rozuzlení a zakončení osudů postav tak, že nám to možná vyrazí dech, ale pokud ne, rozhodně ani s poslední stránkou nebudeme odcházet nijak zklamáni. Síla příběhu v nás bude rezonovat, o to více, že v knize "Zpráva pro Adolfa 2" se objevují stránky, kde skutečně cítíte, jak obyvatelé Japonska, ale i Německa strádali, jak byli jen loutkami, na které si mocnosti klidně házely bomby, protože to mělo pomoct vyššímu cíli, tedy ukončení války. A pomohlo, vlka sočila, ale ty nevinné životy, které válku ani nechtěly, to prostě nevrátí. Silné je pak uvědomění si toho, že jedna strašná válka sice skončila, ale hned nato začala další, která ještě pořádně neskončila a nevyřešila se. Poučením z příběhu je tedy vlastně to, že lidstvo je nepoučitelné. Člověk o tom nesmí moc přemýšlet, protože pak si uvědomí, že za takového stavu nejsou ty vyhlídky moc jásavé.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 22.1.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #089: Invisible Woman

Konečně F4, která mě zaujala, ale zklamala mě délka a vytrženost z kontextu. 5 sešitů a do toho crossover se Secret Wars II, navíc spousta okolností je v prvních dvou sešitech shrnuta poznámkou pod čarou, až si říkám, že zrovna předchozí 3 sešity tam dát mohli a taky tam mohli dát nějaký list shrnující událost v Secret Wars II. Nechápu koncepci NHM, jednou tak, a podruhé onak... Když tohle všechno pominu, tak jsem byl spokojený. Byrne mě v Marvelu opravdu baví a čte se velmi dobře. Jsem rád, že mu nechali i scenáristickou sesli, dobře buduje charaktery a snaží se je propojovat s každodenními záležitostmi. Paradoxně se ty suprácký věci zdají jako doplněk běžného života F4. Čili je vlastně jedno co se děje, prostě se pořád něco děje, F4 to jde řešit, ale jedou si přitom svůj perný život. Za kresbu dám ještě 4.

Darker
M Darker | 21.1.2020 | Vei #02

Přiznám se, že severskou mytologii neznám detailně, ale podání Ragnaroku v tomhle komiksu mi přišlo velmi povedené. Taky jsem čekal trochu jiný děj, přesto mě to nezklamalo, právě naopak. Vei mi svým koncem trochu připomněla nedávno přečtený Mjollni. Jediné co můžu vytknout je kresba a již vícekrát zmiňované kreslení postav žen a mužů.

karl173
M karl173 | 21.1.2020 | Netvora #03: Azyl

Tak zajímavý a zároveň tak nepřehledně napsaný příběh jsem snad ještě nečetl. Je to tak kostrbaté, že se vůbec divím, že se v tom někdo vyzná. Přijde mi, že i sama autorka si musí pomáhat nějakými pomůckami, aby vůbec věděla co právě tvoří za příběh. Některé její cíle, které chce zahrnout do svého příběhu sem až příliš násilně tlačí na úkor srozumitelnějšímu ději. Kresba má své kouzlo, ale jde ruku v ruce s příběhem a je také dosti zmatečná. Chjo, chjo...tak nadějná to byla série, ale já už to s ní nejspíš vzdávám. Jsem z toho čím dál více zmatený. Pokud na to bude čas a chuť, tak někdy zkusím přečíst všechny tři díly rychle po sobě a pokud ani to nepomůže, tak jednoznačně s touto sérií končím. Zmatené 2*

kaylin
kaylin | 21.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Kniha "Komiksový výběr Spider-Man 9: Padlé město" představuje hodně jiný a hodně dobrý příběh o Spider-Manovi. Jen má z mého pohledu tu slabinu, že má nehezkou kresbu. A také tu, že se hodně podobá komiksu "Návrat Temného rytíře". Ten svět, který sledujeme, je hodně podobný, svět, který není v pořádku a který potřebuje znovu svého hrdinu, aby byl napraven. V tomhle ohledu se komik "Komiksový výběr Spider-Man 9: Padlé město" jeví trochu neoriginální, ale pokud se na něj budete dívat jako na příběh o Spider-Manovi, budete pořád zírat na to, jak se to s touhle postavou mohlo zvrtnout a jak vás dovede překvapit. Mimochodem, docela zajímavé na knize "Komiksový výběr Spider-Man 9: Padlé město" je, že Spider-Man sám o sobě se tu objevuje na relativně malém prostoru. Většinou jde o jiné postavy, ať už je to odboj, děti, které se k němu přidají, anebo druhá strana – ti, co hlídají v ulicích, a ti, co na všechno dohlíží. Devátá kniha série rozhodně stojí za pozornost.

trudoš
trudoš | 21.1.2020 | Superman #01: Cena zítřka (paperback)

Nebylo to zlé - což je, uznávám, naprosto nicneříkající hodnocení. Jenže já si nemůžu pomoct. Zpočátku mě bavil přístup George Péreze i to, jakým způsobem navázal na tvorbu Granta Morrisona, ale ono je otázkou, co všechno nás mezi oběma řadami minulo. Takže těžko posuzovat kvality. Potíž jsem měl navíc se zápletkou. Ta se rozjíždí k uzoufání pomalu, aby pak zběsile vyvrcholila v nekonzistentním finále. Tady se autor pokouší o jakýsi filozofický přesah, jenže přitom nevymyslí nic, co by Lex Luthor neřešil už dávno před Cenou zítřka. Nehledě na to, že mi téma, jak za všechny zlouny světa může sám Superman, přijde neskutečně slabomyslné a hlavně obehrané. Pak už jenom ryc pic a Země je zachráněna, hrdinova pověst také a my se můžeme směle těšit na další dobrodružství. Fajn každopádně je, že jde o uzavřený příběh, vyprávěný v šesti sešitech. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že v týmovkách funguje Suprák mnohem lépe, než v sólovkách, kde mu chybí jakákoli inteligenční i fyzická protiváha.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.1.2020 | Pan Jezevec a paní Liška #03: Správný tým

Stále takové miloučké.

Celkový dojem: 70%

S4TW
S4TW | 21.1.2020 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Tentokrát má kniha tři části. První část od Brubakera považuji za lehký nadprůměr, je to čtivé, ale od autora tohoto formátu čekáte něco silnějšího, nějakou detektivní pecku, to se ovšem nekoná. Nejspíš to způsobilo i to, že prostoru na nějaký silnější příběh tu bylo málo. Taky to má docela hnusnou kresbu. Prostřední část je absolutní mind blown. Na pochopení všech myšlenek to je hodně náročné dílo, u kterého jedno přečtení nemůže stačit. Je zde ukryta spousta zajímavých myšlenek, odkazů a náznaků. Má to absolutně geniální kresbu, Sienkiewicz hadr. Tohle halucigeno můžu pořád. Stejně jako v příběhu můžete i v kresbě u každého rereadu najít něco nového. Originální a zábavná práce s panely, místy lehce nepřehledná, ale opravdu jen lehce. K tomu přičtěte velmi tíživou, hororově halucinogenní atmosféru, výborné prolínání současnosti s minulostí a dostanete skvělé dílo, které si vždy rád znovu přečtu. Závěrečný příběh se proti tomuhle jeví jaksi úsměvně, ale na klasický DCKK bonus se jedná o slušnou záležitost. Je velká škoda, že první část trochu knihu stahuje do průměru, kdybych měl hodnotit jen Arkham, tak je to za plný počet…

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 21.1.2020 | Kick-Ass: Nářez - Zabijačka (limitovaná edice)

Opět se podepisuji pod koment karla173... Dobry to je, ale ne tak jako původní série, zřejmě tomu chybí kyk-és pohled nebo co. Nějak jsem až později zjistil, že jsem koupil limitku, co má obálku od šinkijeviče, která vypadá famózně. :) Myslel jsem, že na konci nějak nestihnou sejmout toho strejdu z lochu, ale poslední sešit to vzal pěkně zgruntu a vraždící dvoustrana s "filmovým" střihem a rozličnými způsoby zabití je hustá. .. :) btw. Zkouknul jsem znova po letech kickasss 1 movie a myslím, že komiks je lepší a zároveň jsem z toho filmu nebylo tak vydrenej jako za mlada, ale je to dobrý, to samozřejmě jo. Před čtením třetího dílu zkoknu druhej film. :)

Zabijačka je za 4*.

rewkon
rewkon | 21.1.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

I když je většina toho to dílu založena na originu každého Batmana z temného vesmíru tak mně to bavilo a kresebně to bylo taky super .Celkem tenhle díl fungoval lépe než první .

Palebras
Palebras | 21.1.2020 | Batman #06: Hřbitovní směna (paperback)

Po pěti plnohodnotných dílech přichází na řadu samostatně stojící příběhy. Je fajn, že některé vyplňují nějakou tu mezeru týkající se událostí Roku nula, ale je zde také spoustu příběhů, které odkazují na série, které u nás ani doposud nevyšly. Ale já se bavil. Jedná se o zajímavé jednohubky, které mají dobrou atmosféru a docela obstojí i v tom případě, pokud o dané sérii nemáte potuchy. Ale rozhodně se jedná o fajn nahlédnutí. Já jsem to zhltnul na jedno posezení, což je pro mě důkaz kvality. 4*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 20.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Musím říct, že tohle je dobrý spidermanovský komiks, ale bohužel se moc nehodí pro ostřílené komiksové matadory. Asi během pár stránek jsem hned trefil Dark Knighta od Millera a kdo to zná, nebude z tohoto komiksu nikdy nijak zvlášť odvařený. Na jednu stranu, je to předvídatelné od 3. sešitu, ale zase nám známé se tu předkládá velmi zajímavě a neotřele - Venom a spol. Komiks se četl dobře a nic proti němu nemám. Číst ho v jinou dobu a v jiném věku, jsem hotovej a na zemi. Takhle jsem jenom příjemně vzdělán a obohacen o další dobrou komiksovou historii. Kresba mi sedla a nevím, jestli je to cíleně stylizované do Dark Knighta, nebo jestli tak Andrews fakt kreslí. Za mě 4,5 hvězdy.

Palebras
Palebras | 20.1.2020 | Batman #05: Rok nula - Temné město (paperback)

Tak na rozdíl od Tajného Města, kde jsem hodnotil za 4, zde Snyder zase šlape brutálně na plyn a přináší Temné Město s pořádně nařáchlým Riddlerem a zdecimovaným Gothamem, kde rozehrává šílenou partii mezi místními padouchy a Temným rytířem. Snyder jede od začátku až do konce ve zběsilém tempu a čtenáře nenechá vydechnout až do posledního listu. Musím říct, že se mi hodně líbil Doktor Smrt, který působil přímo hrůzostrašně. I sám Riddler dokazuje, že patří mezi elitu Gothamských šílenců a jde vidět, že si pustošení a zabíjení vyloženě užívá. Jedná se až o filmovou jízdu, kterou si určitě zaručeně užije každý správný fanda Batmana.

Palebras
Palebras | 20.1.2020 | Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)

Rok Nula - Tajné Město je dle mého o stupínek horší než předchozí 3 díly, ale pořád se kvalitativně drží na špici.. Scott Snyder, zde představuje svou vizi o začátku Temného rytíře. Kdo četl předchozí díly, tak ví do čeho jde a asi nemá moc cenu se rozepisovat. Rozhodně pořád hodně kvalitní počtení které stojí za to.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 20.1.2020 | Umbrella Academy #03: Hotel zapomnění

Z této série je toto zatím nejhorší, ale pořád to jde.

hroubek
hroubek | 20.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Superman/Shazam: První zahřmění je pohodový, ničím neurážející komiks. Jen je na něj potřeba koukat dětskou optikou a nebrat to tak úplně vážně. Příběh je zábavný, rychlý, má spád a oba hrdinové se dobře předvedou. Fungují dialogy, akce a i ta kresba, která není úplně nejhezčí. Osobně bych radši četl samostatný příběh o Shazamovi, ale co už. Mě komiks bavil a sedl mě konec, nicméně jsem si dost vědom chyb i zbytečností, které komiks má, a které by šlo udělat lépe. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, takže jsem se přiklonil ke slabším čtyřem.

Fimi
M Fimi | 20.1.2020 | Doctor Strange #02: Poslední dny magie

Aaron tady fakt válí, poznáváme 100+1 dalších kouzelníků Marvelu, kresba velmi zajímavá, padouch výbornej a celkově velmi čtivé. Aaron zřejmě ujíždí na vzití hrdinům jejich schopnosti a jejich následné vypořádání se s tím, viz Strange bez magie, unworthy Thor.

Blackthunder
Blackthunder | 19.1.2020 | Ultimátní komiksový komplet #022: Spider-Man: Smutek

Kdybych měl shrnout pocity které u tohoto čísla převážení... je asi smutek.

Pro citlivé a romanticky založené lidi jako jsem já, tento příběh velmi chytne za srdce. Je to v podstatě milostný dopis pro Gwen Stacyovou, kterou Petr stále drží v srdci. Jak se říká stará láska nerezavý, obzvlášť když ti byla taková láska uzmuta násilím...

Tohle není ani příběh o Spideym, ale spíš příběh o Parkerovi a jaký to příběh je!
Tenhle komiks je prostě velká paráda, ať už kresbou, scénářem nebo dialogy...
Prostě komiks který ve mě opravdu něco zanechal... Smekám pomyslný klobouk

Fry
A Fry | 19.1.2020 | Abe Sapien #02: S ďáblem nejsou žerty a další příběhy

Abe Sapien #02: S ďáblem nejsou žerty a další příběhy - Sbírka tří povídek, z níž zcela nejpovedenější je ta úplně nejkratší. 'Posedlý' je totiž tak trochu mix toho nejlepšího z Akt X doplněného neodmyslitelným Mignolovským tajemnem s děsivým závěrečným vyústěním. 'Pohřbený slib' je trošku slabší, jelikož ač příběh postupně graduje, zápletka ke konci vyšumí tak nějak úplně do ztracena. No a povídka 'S ďáblem nejsou žerty' sice do ztracena nevyšuměla, nicméně kde chyběla logika, tam si autoři vypomohli zdrogováním hlavních postav ... Za mě 3*!

sedw
sedw | 19.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #03: Červené maso (paperback)

V případě Znovuzrození jsem si dal na každou sérii limit 3 čísel, abych zjistil, jestli mě bude bavit. A Harley je bohužel první, která odpadla. Třetí díl byl o třídu lepší, než dva předchozí, ale pořád to nebylo čtení, které by mě kdovíjak bavilo (ale alespoň mě tentokrát neštvalo). V třetím díle jde o příjemnou oddechovku, která však nenabídne nic navíc. Naprostý průměr.

Blackthunder
Blackthunder | 19.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Temná budoucnost ve které jsou vyhubeni všichni superpadouchové? A starý Peter Parker už dávno není Spiderman a všichni maskování jedinci jsou lovnou zvěří? Ten námět zní skvěle, ale to co mě bapadlo, co by se tam mohlo dít bylo zajímavější než skutečnost.
Tedy pořád je to skvělý komiks, ale z tohohle by se dalo podle mě vytřískat ještě mnohem víc. Možná by to mohlo dát i na celou sérii v pochmurné budoucnosti ... musím omrknout Spidermana 2099, třeba to bude přesně pro mě.
A i přesto že říkám, že by se z toho dalo vytáhnout víc, tak mě to velmi bavilo. rozhodně víc jak předchozí dvě čísla komiksového výběru

mearez
mearez | 19.1.2020 | Daredevil: Muž beze strachu #04

Závěr a tak dále. Jo a mimochodem, otvírák je asi nejlepší Daredevil co jsem kdy četl. Fakt. Nejlepší by asi bylo udržet to stále civilnější, ale musim říct, že teda první polovina Desatera je teda fakt silnej nářez, kde Bendis vzal můj asi úplně nejoblíbenější styl vyprávění superhero komiksů, tedy pohled obyčejných lidí, a nechal je, ať popisují Daredevilův vliv na jejich život. Nehorší bylo, že jsem všechny ty příběhy jejich vypravěčům skoro věřil. Trochu škoda, že se z toho vyklubalo to, co se z toho vyklubalo.
Zbytek Bendisova runu je taky neskutečně skvělej, o tom žádná, ale už to Bendis nedokáže vytáhnout na úrověň Desatera. Závěr byl hrozně silnej a celej run obecně má strašně konzistentní kvalitu, kterou čtenář Marvelu zaznamenal asi jen u Claremontových X-menů a u Capa od Brubakera. Hned mám chuť přečíst si pokračování.
Zbylé příběhy navíc, takovej zákusek, jsou jen takové menší odrazy Bendisovo éry. What if je milej příběh, ale odráží se na něm problémy, který s takovejhlema příběhama mám; jsou hrozně uspěchaný, ukecaný a nic moc nepřidávaj, a jen se na nich autoři ještě dodatečně vyřádí, aby se neřeklo. Ultimate Team-up byl celkem milý překvapení, kde mě teda nejvíc zajímal Punisher, ovšem Spideyho role byla... No byla přesně taková, jakou bych mu v takovym příběhu dal.
Kresba hlavní série je skvělá, to už všichni ví, ovšem Team-up měl kresbu spíše artovou, tudíž někdy by mohl mít čtenář pocit, že se ztrácí, potažmo občas fakt zmatečná byla.
Skvělej konec, jedný z nejlepších komiksových sérií od Marvelu. Za mě 5*.

MEGA
MEGA | 19.1.2020 | Deadpool #08: Všechno dobré...

Velmi rozporuplný "konec". Největší plus celé série je práce s postavou Deadpoola a to zde není výjimkou. Komiks začal fajn a první čtyři sešity mě bavili, ale to finále... Nápad skvělej, ale provedení je slabý. Kratší příběhy na konci jsou různé kvality. Po tomto díle vážně nevím, jestli budu pokračovat s druhou sérií.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 19.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Za mě průměrný komiks. Je na jednu stranou něčím zajímavý, ale na druhou stranu sklouzává v klišé, např. dobře rozpracuje postavy a jejich pohnutky a i když 1000x omílané o Supermanovi a Shazamovi, tak přesto si to jede na své vlně a dokáže to zachytit - a to klišé je právě v tom, že to nedotáhne do konce, z Shazama se stává tak hláškující šašek ve spandexu a Superman se stává skautík. Takže být to pro mladší, asi by mi to stačilo a byl bych spokojený. Je to prostě průměrný čtivý komiks s krásnou kresbou, jak z animáku. Práce s pozadím a prostředím je na výbornou a příběh působí velmi živě a uvěřitelně. Co jsem jako nedával je ten 40-ový nádech v podání Dr. Sivana. Ty kecy o nadvládě a pak ty kecy vůči Luthorovi. To je jak ze staré školy - prostě fuj. Nevím, jestli to byl záměr, ale pokud chtěli autoři znemožnit postavu Dr. Sivany, rozhodně bych zvolil uvěřitelnější přístup. K bonusu na závěr: pobavil, ale nenadchl. Kdyby byla jednotná kresba u obou příběhu v tomto DCKK a nikdo mi neřekl dobu vzniku, klidně bych řekl, že se oba komiksy vytvořily ve stejnou dobu.

karl173
M karl173 | 19.1.2020 | Tomb Raider Archivy S.2

Druhý díl je takový chudší bratříček toho prvního. Vše jede vlastně stále ve stejných kolejích, ale prostřední část knihy je o level až dva horší než v předchozí knize a to téměř po všech stránkách. Začátek a závěr je ale ok. Stále se to čte dobře a na oddych je to pořád fajn, ale prostě to místy drhne a tolik jsem se u toho nebavil jako u prvního dílu. Dobré 3*

mearez
mearez | 19.1.2020 | Indiana Jones Omnibus: Další dobrodružství 1

Ale jo, šlo to. Přijde mi, že je tento komiks velice dobře hodnocen jen kvůli nostalgii, protože v nějákých scénách vidíme Indianu řídit sajdkáru, běhat po lanových mostech nebo bojovat s obrovskou převahou ať už v podobě siláka ze Španělska, nebo arabský ninji. Všechno v komiksu je strašně fajn, je z toho chvílema fakt cítit Indiana Jones, ovšem chvílema mi už přišlo trošičku otravný, jak se Indy ocitá stále ve stejných situacích, potažmo že vždycky vytáhne svůj býkovec a zhoupne se do bezpečí.
Taky se mi k Indymu upřímně moc nesedl styl klasické ongoing série, působilo to na mě trochu superhrdinsky. Místy taky byl komiks trochu víc ukecanej.
Kresba byla obecně celekm ok, ovšem v jednom příběhu byla celkem špatná. Taky jsem si všimnul, že ze začátku v prvních asi 5-ti sešitech, se autoři snažili trochu pracovat s panelama, což mi přišlo celkem pěkný.
Profanoušky Indiho povinnost, pro zbytek neuškodí, protože tahle série je kvalitní oddechovka, takže by si jí měl užít každej, kdo má rád dobrodružství a/nebo Indianu Jonese. Za mě 4*

trudoš
trudoš | 19.1.2020 | Garfield #53: Slaví večeři

„Jak by vypadal svět, kdyby mu vládly kočky?“
„‚Kdyby‘?!“

trudoš
trudoš | 19.1.2020 | Sandman: Věčné noci

Krásný komiks, o to víc, užije-li vás na snovou poetiku Neila Gaimana. Jenže já na Sandmanovi od počátku obdivoval především to spojení originálního děje a neobyčejné fantazie. Časem stoupl kultovní post série natolik, že člověk aby pomalu zkoumal každé napsané slovo, jestli v něm není ukrytý nějaký dvojsmysl, trojsmysl a jiný vícesmysl. Jistě, Pán snů je bezesporu legendou a zcela zaslouženou - ale prostě mi chybí ten gejzír nápadů, které první dvě alba vychrstla do světa. Věčným nocím se tuhle mezeru zaplnit nepodařilo. Jsou tím, čím jsou - doplňkem k celé řadě, příjemným návratem do rodiny Věčných; hrstí střípků, které si fanoušci s láskou zasadí na ta správná místa. Domeček pro panenky to není, ale Sandman je to pořád.
Kromě Gaimanova spisovatelského umění můžete obdivovat nádhernou kresbu/malbu mistrů jako je Frank Quitely, Milo Manara, Glenn Fabry, P. Craig Russell či Miguelanxo Prado. Pro ty náročnější pak avantgardní Barron Storey a Bill Sienkiewicz. Na své si přijde každý.

Blackthunder
Blackthunder | 19.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

Mutantský faktor skrývá několik příběhů hlavně tedy s X-menama, tak jsem se rozhodl je probrat trochu zvlášť.

první příběh s Beastem se mi celkem líbil, hlavně ta myšlenka, kvůli které vlastně Spidey vyrazil do ulic. Osobně si myslím, že by ten nápad by mohl fungovat i jako dlouhodobý arc... proto je škoda, že to bylo sbaleno jen do jednoho čísla.

Sabotáž s X-Force a Juggernautem, mě kromě mrazivého obrázku připomínají 11. září v poctatě nepřineslo nic, Spidey tam hrál jen třetí housle, ošklivá zmatečná kresba při bojích... no prostě Todd McFarlane nikdy nebude mým oblíbencem... doufám, že už toho moc nenakreslil a a ní nenapsal... navíc tentokrát ani příběh zajímavý není...

Ale další příběh s Thanosem je úplně jiná liga. Mrazivý příběh s nádhernou kresbou a úžasným poselstvím, že se člověk nikdy nemá vzdávat. Tohle bylo naprosto výborné a rozhodně se k tomu budu velmi rád vracet. Úplně jsem se do něj zamiloval.

No a poslední příběh s Wolverinem byl ucházející. Bylo to fajn, ale nebylo to zas něco z čeho bych se postavil na zadek... no prostě ten příběh v této knize tak nějak je...

Když to teda vezmu kolem a kolem, docela průměrný komiks, který vyniká nejvíc s příběhem kde nejsou žádný mutanti...

SNUFKIN
SNUFKIN | 18.1.2020 | Providence

Pekna obalka, nekvalitni zpracovani a fakt oskliva kresba. Skoda.

perak
perak | 18.1.2020 | Pochmurný kraj #03: Hadilovka

Tentokrát jde spíše o povídky, které alespoň prozatím nemají velký význam k hlavnímu dění, ale jsou zde určité náznaky, že by tomu tak být ve všech případech nemuselo být. Nejvíce se mi líbil sešit dvě a tři, věnující se Berenice a Hadilovce. Naopak hodně se mi nelíbil poslední sešit - ošklivě nakresleno a ani příběh nezaujal. Tím se hodně sráží potěšení z celé knihy.
Ještě bych ocenil krátké příběhy na konci. Vypointovat jednostránkový příběh bývá obtížné a zde se to vesměs podařilo.
Přesto si říkám, jestli za čtyři sešity a bonusy není za hodně peněz málo muziky. Ještě, že kupuji knihy od CC v akci, to se pak ještě dá snést.

Spike
Spike | 18.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #03: Smaragdový psanec (paperback)

Měl jsem docela strach se do toho pustit, protože druhý díl bylo docela bahno... S potěšením můžu říct že zde je kvalitativní skok nahoru, zhruba na úroveň dílu prvního.
Kresba je pořád takový průměr až lehký nadprůměr, ale má své skvělé momenty a hodně dělá zajímavé panelování. Black Canary je zde čím dál tím víc sexy, myslím že nerdi si přijdou na své. Konečně je zde i pořádný padouch, znalcům seriálu dobře známý. Příběh na rozdíl od toho v druhém dílu má hlavu a patu a navíc je rozprostřen přes celou knihu, a tentokrát mě to bavilo číst. Tolik k pozitivům.
Co mi vadilo - Oliver se neustále nechává od někoho komandovat, ať už od Canary, své sestry, a tak bych mohl pokračovat. Opravdu, když už třetí knihu čteme jak je hlavní hrdina fackovací panák pro všechny, trochu mi to vadí, některé postavy jsou tu vyloženě protivné. Hlavní zápletka o očernění Green Arrowa je sice provařená až běda a žádné výrazné inovace oproti tomu co jsme četli a viděli už milionkrát se nedočkáme, ale jinak to celkem funguje. Je hezké že se pořád buduje linka ohledně Devátého kruhu, ale už by to chtělo s tím trochu pohnout. Záporáky tu máme vlastně dva, přičemž samotný závěr s tím hlavním byl dost odbytý a trochu mi to tak celou knihu shodilo. Co se týká druhého záporáka a vlastně všech záporných postav v téhle sérii - jsou hrozně přehnané. Benjamin Percy podle mě prostě není příliš dobrý scénárista, protože každou zápornou figuru dělá až do karikatury, nechává je vypouštět z úst ta největší padoušská klišé a promluvy, aby prostě i pětiletému dítěti bylo jasné že tenhle je ten zlý, a tohle je špatné atd.. Zbytečná doslovnost je problém i u ne zrovna povedených a přirozených dialogů. Každý problém se prostě musí přímo pojmenovat a ukázat na něj prstem radši rovnou třikrát. Pokud chce komiks řešit vážná témata, musí se to umět, tady to občas působí až směšně naivně. Neřeknu kdyby se jednalo o komiks vyloženě pro mladší čtenáře, ale vzhledem k tomu že tu máme scény jako otevřená zlomenina, šíp do oka nebo cejchování, pochybuju že je hlavní cílovkou čtenář pod 15 let, a občas mi přijde že autor ze mě buď dělá blba, nebo opravdu neumí něco popsat jinak než absolutně doslovně.
Takže celkem takový průměr, nebýt stylu psaní které mi prostě nesedne a myslím že jinak zajímavá témata co se zde řeší jdou pojmout mnohem šikovněji, byl by to možná nejlepší díl. Takhle je to aspoň na úrovni toho prvního, což neznamená skvělý komiks, ale oproti tomu blábolu kterým byl díl druhý je to pořád pochvala. Důkaz, že nemá cenu lámat nad nějakou sérií hůl jen proto, že jeden díl se opravdu nepovedl. 6,5/10

Spacecore
Spacecore | 18.1.2020 | Úžasný, fantastický, neuvěřitelný Stan Lee

Moc komiksových životopisů o komiksových tvůrcích jsem nečetl a tak přítomnost jednoho o Stanu "The Man" Leem je potěšující! Je to obecný průřez jak historií Marvelu tak Stanovým životem a obojí se to dost často propojuje, takže pokud reálie znáte, moc Vás toho nepřekvapí, nicméně pár zajímavých střípků to je. A taky pár nezajímavých. Nicméně Peter David a Colleen Doranová tomu dávají přesně to, co to chce a kapánek nostalgie a emocí tu je a působí to dobře. Ke konci to bylo dojemné.

MEGA
MEGA | 18.1.2020 | Černá palice #01: Tajemství počátků

Tímto komiksem si mě Lemire získal. Lituju že jsem na tuto sérii nenaskočil dříve. Dysfunkční rodinu superhrdinů jsem si zamiloval s každým šesitem víc a víc. Je tady tolik skvělých nápadů a všechny spolu překvapivě fungují. Nemám co vytknout.

Moon
Moon | 18.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

S velkou mocí je série sešitů, které dle mého názoru neměli nikdy vzniknout. Zbytečný příběh kde jsou stupidní charaktery a spider-man , který se vám nejspíš ani nebude líbit. Zatím nejhorší kniha z kolekce. A jak už tu někdo psal níže, rozumný důvod ke koupi je jen jeden a to mít celý obrázek na hřbetu knih.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 18.1.2020 | Kick-Ass 2: Nářez 2

Začnu nejvíc negativním ... Předmluva. Asi měla být vtipná ve stylu komiksu, ale začít pozdravem "čau, zmrde" , a pak napsat odstavec o tom, jak si komiksu budu honit pero a tuna vulgárních rádoby vtipných keců kolem... Minulo se to účinkem. Napsat pořádnou předmluvu je kumšt, tahle je opak (někomu se evidentně líbit může: demnogovi třeba, ale tomu jedinymu se nelíbil komiks, viz 1* hodnocení + koment, takže asi tak)...
A teď k pozitivum... Předně musím říct, že se podepisuju pod koment blonďáka (karla173 :*) ... Myslím, že JR jr. Kresba/malba je v kyk-és úžasná, sedí ke komiksu, ale taky myslím, že velkou roli hrají ostatní tvůrci (barvy, stíny, atd. ,Viz poslední strany knihy), tudíž se sešel výbornej tým... (V první knize nebyly žádný obálky, tady jsou a jsou pěkný=>škoda absence v první knize, stejně jako celostránkový obrázky, romita jr. Se mi líbí, zde určitě a hrdě to přiznám :P) Zabijačka byla v prvním díle nejlepší, ve druhým je taky (ač se objevuje málo, ve druhý akčnější půlce si kráse knihu pro sebe), proto evidentně dostala svoji sólo knihu, samozřejmě je přepálená stejně jako tenhle druhej díl je prepalenej, a to víc než první, ubylo humoru na úkor akce... Brutalita mi nevadila jako ostatním, naopak konečně se s tím někdo nesere..., Ze "zuřivce" se stal "curak" :D někdo nadával na překlad jmen superhrdinů, u curaka je to dobrý ,ne? ;)
Spoliers!!!: V komiksu se pro mě objevily 3+1 WTF momenty, díky nimž nakonec dám 5*, a to: 1!!)když curak postřílí na ulici malý dečka, 2!!) když zabijou narezovi otce v krimu a 3) na ten si nemůžu vzpomenout :D (jo, asi jak uřízli hlavu psa a dali ji na tělo toho vojáka a nebo! Jak znásilnili narezovu "přítelkyni", no...silný byly ty první dva momenty) +1) nápis na zdi "zurivec je mrtvej, ať žije curak" :D nebo tak něco... Btw. Konecne jsem ještě neviděl film před tím, než jsem četl komiks... Což v nejbližší době napravím :)
5*

Kadin
Kadin | 18.1.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Vím, že se budu opakovat, ale tento book je zatím nejlepší ze série. Kingovo psaní mi stále nesedí, ale v tomto díle to bylo aspoň čtivé. scénář byl ok, ničím převratný, ale za to nenudil. Ano, myšlenka ve které se střetne Joker proti Riddlerovi zní skvěle a provedení už pokulhává. Co zde musím vyzdvihnout je dějová linka o Kitemanovi, která skvěle představuje jeho origin tak i směšnost tohoto padoucha. Další plus komiksu je jeho panelování a jeho kresba. Panelování a stylizace okýnek má King zmáknuté na jedničku kupříkladu u scény s Ivy, Večeře či Deathstroke vs Deadshot. Samotná kresba je parádní, která má své světle i stinné stránky. Kupříkladu dvojstránky jsou perfektní a dialogové scény u večeře, kreslíř skvěle zvládá mimiku postav a jejich emoce, ale co mne bylo do očí byly panely kde postavy staly v místnosti. Tyto obrázky vypadaly jako kdyby je dotyčný vymodeloval v 3D programu a posléze je do místnosti naházel v malování. Fajn nadprůměr, který ničím neurazí ani nenadchne. 7/10

Palebras
Palebras | 18.1.2020 | Batman #03: Smrt rodiny (paperback)

Batman vs Joker…Na scénu vstupuje maniakální šílenec, který se svým umem, bude pokoušet srazit Temného rytíře na kolena.. Ústřední zápletka týkající se smrti rodiny, slibuje pořádnou dávku emocí a beznaděje. A tohle taky čtenář dostane Příběh a jeho samotné vykreslení působí dost hororově, což určitě přidává na celkové atmosféře. Tento komiks se rozhodně řadí mezi to úplně nejlepší, co u nás od Snydera vyšlo.. Má všechno co má mít. Joker je zde vyobrazen jako ultra super psychopat, který si ostatní psychopaty maže na chleba. Šílenost z tohoto komiksu přímo přetéká, ale to je jen a jen dobře. Určitě bych řekl že se jedná o jedno z nejlepších a nejšílenějších střetnutí mezi Batmanem a Joker.. Jasný plný počet

Blackthunder
Blackthunder | 18.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

Origin Story soustředící se hlavně na Spideyho dny u Wrestlingu? No proč by asi ne.
Zajímavé zpestření, soustředící se spíš na Petera. Docela solidní kresba... Ale něco tomu chybělo... A Peter se choval jako idiot

perak
perak | 17.1.2020 | Vei #01

Příběh by sám o sobě nebyl zas až tak špatný, ale ta kresba byla pro mne tak rušivá, že jsem si těžko budoval nějaký vztah k jednotlivým postavám a bez toho se vývoj děje hůře prožívá. Ze zvědavosti dám i pokračování, ale i při sebelepším druhém díle při stejné kresbě z toho pro mne bude větší čtenářský zážitek.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.1.2020 | Pan Jezevec a paní Liška #02: Rušná domácnost

I u druhého dílu jsem byl nadšený kresbou a roztomilostí, ovšem tentokrát mě trochu iritovala ona latentní či někdy spíše explicitní "výchovná" nota...

Celkový dojem: 70%

trudoš
trudoš | 17.1.2020 | Batman: Temné vítězství #1

Temné vítězství začíná tam, kde skončil Dlouhý Halloween a je stejně tak bravurní, snad jen možná dějově až příliš podobné. Zároveň ale o špetku pochmurnější, což je dané především tím, že tentokrát umírají lidé dobří i špatní, přičemž dopadení vraha nebo alespoň odhalení jeho totožnosti, se zdá být opět v nedohlednu. Perfektně tu přitom vyniká rozdíl mezi starými gangstery s jejich zločineckou ctí a nově příchozími padouchy, monstry a šílenci, kteří představují novou tvář městského podsvětí. Takže to, co zpočátku začne jako jednoduchá mafiánská gangsterka, se rychle mění v boj o další budoucnost Batmana i jeho města. A aby bylo kánonu učiněno zadost, neobejde se to bez přehlídky ikonických postav, které se tím, či oním způsobem významně podepsaly na Netopýrově minulosti. Tim Sale pak znovu exceluje a jeho rozmáchlá kresba, pracující se světlem i stíny, dokonale ilustruje noirovou atmosféru života v Gothamu, což se ke scénáři Jepha Loeba hodí mnohem víc, než stylizovaný realismus.

Blackthunder
Blackthunder | 17.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Smrt Jean DeWolffové byla skvělá. Temnější pojetí Spideymu sedí, mám rád příběhy, kde mají události své následky. Ale teda chování Petera bylo docela wtf. Viním z toho černý oblek... sice nevím jestli to je jako v TASce, ale počítám, že ano.
Každopádně víc těchto příběhů.

Lenny
M Lenny | 17.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

První setkání Supermana a Shazama. Čte se dobře, ale ničím neoslní. Zajímavý náběh ze závěru bohužel zůstává nerozpracován.

Moon
Moon | 17.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Asi nejlepší retro co jsem kdy četl. Skvělá práce s postavami, fajn přiběh s temnějším námětem než je u spideyho zvykem. Daredevil, který do děje krásně sedne a tak trochu agresivnější spidey. Rozhodně doporučuji.

kaylin
kaylin | 17.1.2020 | DC komiksový komplet #080: Superman / Shazam: První zahřmění

Kniha "DC komiksový komplet 80: Superman/Shazam - První zahřmění" nepřináší nijak objevný příběh, je to prostě jen o tom, že jsou zde dva hrdinové, kteří si navzájem mohou pomoct. Když si sdělí něco osobního, možná z nich budou i přátelé. Nemůžu si ale pomoct, tohle je spíše příběh pro děti, který jim má říct, že se sice dějí zlé věci, někdy hodně zlé, ale že všechno bude v pořádku, když se o tom bude mluvit a budou se dodržovat zákony, které jsou jediné správné. A vůbec nevadí, že jste osoba s nadpřirozenými schopnostmi a na vaše ničení a přehnané využívání síly se vlastně žádné zákony nevztahují. Ale tak musíte přece nějak porazit magii, že jo. Hlavní komiks v knize "DC komiksový komplet 80: Superman/Shazam - První zahřmění" má docela zajímavou kresbu, opravdu hodně připomíná akční film, ale čím víc o příběhu přemýšlím, tím víc mi přijde hloupoučký.

kaylin
kaylin | 17.1.2020 | Žoldnéř #03: Zkoušky

Komiks "Žoldnéř 3: Zkoušky" pokračuje v duchu předchozích dílů, kdy základní stavebním kamenem série je naprosto úchvatná malba, na níž se nic nezměnilo, tedy snad kromě toho, že se sám autor vyvíjel, zkoušel mnohé techniky a to se do série také trochu promítlo. Vůbec to není na škodu, naopak. Mimochodem, o technikách, které používal, se Vicente sám rozepisuje v bonusovém závěru, kde jsou i ukázky různých maleb a kreseb, které těmito technikami vytvořil. Rozhodně zajímavé čtení, kdy tyhle bonusy nikdy nevynechávám. Je to něco jiného než příběh, ale rozhodně to na mě dělá dojem. Asi mám rád, když autor povídá o tom, jak tvoří. Komiks "Žoldnéř 3: Zkoušky" samotný pak obstojí z hlediska výtvarné stránky, tam prostě není co vytknout, scénář je bohužel opět slabší a oceníte hlavně skutečnost, že autor nemá problém se zobrazováním nahých žen, naopak, v jeho podání je to skutečně krása pohledět. Třeba se někde nakopne i scenáristicky a konečně uchvátí i po této stránce.

Carnage
Carnage | 17.1.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Temný, surový, smutný, tragický a chvílema dost předvídatelý. Knihu hodnotím hodně kladně protože překvapila (vůbec jsem nevěděl do čeho jdu) a protože tenhle sice už trochu otřepaný nápad se starým hrdinou mě prostě baví ať se jedná o skoro kohokoliv natož Spideyho. Nedokážu k tomu říct víc než kolik už je napsáno pode mnou snad jen že jediný negativum knihy jse místama horší kresba, postavy jsou dobré ale jak jde o prostředí je to docela tragický a několikrát je tam v pozadí vidět 3D auto nebo 3D renderovaná zeď a trochu to kazí dojem. Old man Spidey!

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 16.1.2020 | Druuna (paperback)

Akční sci-fi béčko porno s nádechem hororu... Ideální kombinace. :D mám rád horory, scifi, dobrý béčka a jako správnej uchylak i porno. Tenhle komiks obsahuje vsechno výše uvedené, hezky a ladně se čte, příběh je dobré promyslenej a je pěkně namalovan, druuna samozřejmě vévodí povětšinou zelenějšímu pozadí, zakončení prvního příběhu je béčkové, ale mě překvapilo - samozřejmě je konec navozující k pokračování, ale fungoval by i sám o sobě, druhý příběh se mi líbil nejvíc a má vyloženě otevřený konec a navnadil mě na dalsi, přičemž navazani na třetí je dost špatný, jakoby se jeden příběh úplně vynechal a třetí začíná novou sérii s tím, že končí podobně jako první, tj. Že by fungoval sám o sobě, ale je může pokračovat a měl by. ;)

A teď k něčemu dalšímu, všichni tady píšete, že Druuna není zrovna intelektuálka, je naivní, hloupá, husička (to se mi líbí :D), proste, že je dement. Osobně si myslím, že uvažuje celkem normálně a že bohužel její v každém díle jednou zmíněné: "Otázka, otázka, otázka - kdy, jak, proč??...to je sileny, nechci na to myslet, zamýslím se zítra ..." (:D) ji na husičku ve vašich očích degraduje, v mých teda taky... ale jak říkám, není blbá.

Nejsem žádnej puritán, na naopak a tez mám trochu násilí v sexu i rád. :))) Ale co se týče mého pohledu na druunu v tomhle: chce to něžně, někdo přitvrdi a jí se to pak líbí... To je opakující se schéma, které si autor asi myslí, jako i spousta chlapů,... Že to vlastně ženská chce tvrdě a má to tak ráda. Trochu mi to vadilo a ve spojení s tim, co psal kaluž: Znásilňování, ponižování a podobné sexuální praktiky nejsou zrovna mým šálkem erotična... Mám to stejně, a chlapů v tomhle ohledu vykresleným jako neadrtalci, co chtěj jen sukat , znásilňovat a jsou sadisti... Vyloženě mě to sralo a tenhle náhled mě vytáčel. Prostě chlap svine jde zbít a znásilnit ženskou, která to vlastně chce. Jo, hele, klidně je to možný.. u někoho. ;)

Nejlepší postava z mého pohledu byl malej zabiják s nožem, viz hlaska: "Máš asi nějakou alergii na oblečení, co? Hi hi hi"

Str. 184 je skutečně rozmazaná...;)

Věřím, že v 80.letech muselo jít o něco extra, z pohledu scénáře, nápadů, kresby... Z půvabu Druuna po všech stránkách nic neztratila...za mě velice solidní 4*

Demnog: Dal bych dve hvezdy, ale protoze objektivne musim konstatovat, ze u posledniho alba se mi postavil, tak davam o hvezdu navic. //// :D