VanTom
VanTom | 30.9.2020 | 100 nábojů #12: Špinavci

Pár (5) brutálně nelítostných střípků před velkým finále, kdy Graves pokračuje v systematické likvidaci hlav Trustu, stále ještě dovoluje Azzarellovi – krom vypilování strategického postavení a motivů několika špinavých hráčů – obhlédnout i náhodné "vedlejší ztráty", brilantně je doplňující. Nejtenčí a nejméně celistvá kniha série končí dříve, než se do ní začtete.

VanTom
VanTom | 30.9.2020 | Ultimátní komiksový komplet #112: Captain America a Falcon: Utajená říše

Rychlá diskreditace hrdiny (překrouceným televizním spotem a nahranou vraždou) v očích slepé veřejnosti působí celkem nevěrohodně, v supráckém žánru i obehraně, nicméně existenciální pochyby Captaina Ameriky o jeho údělu a poslání jako bojovníka za spravedlnost, a především symbolu (nevinnost a jednotu pozbývajících) USA, rozdmýchává pochopitelně. A kde si užít trochu (u)přím(n)ého patriotismu, než tady? Samozřejmě, celá zápletka se světovládnou Utajenou říší představuje totální naivní dobové béčko, které se mi ale dobře četlo a Buscemova kresba snad ani nemohla být více klasická ("mainstreamově" úhledná). Potěšilo dopovězení jedné linky z NKK #31: Beast.

VanTom
VanTom | 30.9.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Líbilo se mi více než první cyklus. Žádná zdržovačka s připomenutím (archetypálních) postav, rovnou neznámá hrozba, (zkratkovitá) okružní pouť po svébytných horských klášterech, odhalení tajného řádu a na závěr zoufalý boj s nemrtvou armádou na "poslední výspě". Zatímco autor příběh jako scénárista rozjíždí i posunuje někdy docela toporně a zbytečně se rozkecává, jako kreslíř se naopak ve vší té exotické architektuře / krajinách pořádně vyžívá. V akční rubanici (a ve zmenšeném vydání) skoro až na tu lupu.

VanTom
VanTom | 30.9.2020 | Usagi Yojimbo #23: Most slz

Jako již tradičně několik příhod z Usagiho bezcílného putování rámuje větší linka s na něj najatým nájemným vrahem a s (nechtěným) doprovodem mladé dívky toužící po novém, dobrodružném životě. Zároveň se připravuje půda pro další knihu a návrat známého superpadoucha. Zkrátka brilantní i emotivní. Humoristický speciál(ní banket) ke stému* číslu také pobavil. [*Není to doopravdy sté číslo Usagiho. :-)]

Norri
M Norri | 30.9.2020 | Incal (paperback)

V rámci dohánění restů ve vesmíru Incalu jsem si po letech dal znovu i samotný Incal. Z děje jsem si pamatoval jen útržky, ale zůstal ve mě pocit zmatenosti a nepochopení, které to ve mě zanechalo. Od nového čtení jsem čekal hlubší porozumění tomu, co chtěl velký Jodo sdělit. A myslím, že se mi to povedlo - nechtěl sdělit vůbec nic. Prostě si udělal hrubou osnovu příběhu o boji s temnotou a tu poté vyplnil tunami skvělých nápadů a vizí. A taky humoru. Když jsem se nesnažil v příběhu hledat něco víc, tak bylo všechno poměrně jednoduché a jasné a já jsem si to vyprávění užíval. Pak jsem ale došel na úplný závěr knihy, pár posledních stran, a opět jsem se nechal vmanipulovat do představy, že je v tom skryté nějaké poselství, vyžadující hlubší porozumění. Příště už se nenechám nachytat.

Norri
M Norri | 30.9.2020 | Před Incalem (pevná vazba)

Před Incalem jsem kdysi četl s pirátským překladem a nyní, po letech, jsem si ho dal znovu z knihy. A jak jsem očekával, líbil se mi i napodruhé. Příběh Před Incalem mám radši než samotný Incal. Není tak psychedelický a celkově je ten příběh kompaktnější. Mám rád Johna Difoola takového, jaký je v této knize. Mám rád jeho detektivní pátrání a mám rád tragičnost celého toho příběhu. Líbí se mi ten pocit zmaru, který se čtenářům na konci nutně dostaví. A v neposlední řadě se mi líbí, jak je vykreslená celá ta zdegenerovaná společnost. Lze v ní vypozorovat i nadčasovou kritiku dnešní konzumní společnosti.

Palebras
Palebras | 29.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.3

Po druhých archivech které mi svou kolísavou kvalitou, někdy divnou kresbou a hlavně příběhy spojenými s jinými sériemi trochu kazily zážitek z celé knihy, dostáváme archivy třetí a ty perfektně zvedají laťku o třídu výš. Tak jako v případě druhého dílu, tak i zde dostáváme více scénáristů a kreslířů, avšak vše je zvládnuto daleko lépe. Příběhy na sebe perfektně navazují, tudíž čtenář dostává ucelený zážitek a nemusí mít načteno spoustu dalších sérií. Jedině u Magdalény jsem absolutně neměl ponětí o koho se jedná, ale na příběh samotný to nemělo jakýkoliv vliv. Co se týče kresby, tak tady jsem neměl sebemenší problém a nikde jsem si neřekl, že by se mi vyloženě nelíbila. Některé z příběhu byly vyloženě perfektní a vyzdvihnout musím například Krvavou kletbu, který byl hororově laděný a skvěle atmosférický. Možná příběh Poslední sbohem byl mírně slabší, ale celkově se jedná o další perfektně nabušenou knihu s Larou, která mi rozhodně udělala radost. Plný počet!

Lenny
M Lenny | 28.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Hrdiny ve sračkách mám rád, a tady dostávám hned dvojitou porci. Líbí se mi, že Krul ukazuje, jak na stejnou událost reaguje víc postav (zainteresovaní hrdinové Star City i "vzdálenější" Liga) a emoce tu fungují skvěle. U prvních sešitů mě štvala kresba, v Rise of the Arsenal je naštěstí už dobrá.

MEGA
MEGA | 28.9.2020 | Punisher MAX #08: Vdovy

Tohle byla pecka. Punisher je středem příběhu i přesto, že se zde tak často nevyskytuje. To v tomto případě vůbec nevadí, protože vedlejší postavy jsou zajímavé a dialogy čtivé. Není zde tolik akce, ale stejně jsem se nenudil. Co bych vytknul je že jedna blondýna tam byla úplně postradatelná. Hlavní důvod, proč dávám 5* je finále, ze kterého mě mrazí ještě teď. Ten konec je prostě krásně nechutný. Zní to asi divně, ale nevím, jak jinak to popsat. Kresba je další velké plus. Je propracovaná, přehledná a k příběhu se hodila. Super příběh, super kresba. Co víc si přát?

karl173
M karl173 | 28.9.2020 | Fatale #04: Modlitba za déšť

Přijde mi že tuhle sérii by mohl Brubaker psát donekonečna. Ale jsem rád že už se blížíme ke konci. Hlavní pointa se totiž už příliš dlouho opakuje. Na druhou stranu styl jakým Brubaker píše mě neskutečně baví a navíc je tato série jedna z mála, které ani moc neubližují ty velké pauzy. Já například tuto knihu čtu přesně rok poté, co jsem četl třetí knihu a v ničem mi to nepřekáželo. Ta zápletka je tu totiž opravdu triviální. A jediné co se po čtenáři chce, "užít si" tu hutnou atmosféru a velmi krutý příběh. Byť je asi pravda, že k pospojování celého příběhu je lepší přečíst si to celé naráz.
Jinak kresba je prostě skvělá, ale to už se opakuji z předešlých knih. Celkově tedy spokojenost, ale moc jsme se v ději neposunuli a tak tedy toužebně vyhlížím poslední díl. 4*

Norri
M Norri | 28.9.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Tak tohle se povedlo! Jestli ne nejlepší, tak pro mě rozhodně jedna z nejlepších knih z vesmíru Incalu! Po dočtení jsem z ní stejně nadšený jako z Kasty Metabaronů, ale nejsem z ní tak zmatený jako z Incalu. Navnadila mě, abych si všechny knihy z tohoto vesmíru přečetl znova. Škoda, že jsme nedostali celý příběh najednou, ale vím, že ještě celý nevyšel ani v originále. Navíc tato kniha je v rámci možností uzavřená.
První část má úžasného záporáka Wilhelma-100, který v podstatě celé první části dominuje. Druhá část by si zasloužila podtitul Sexmise, ač s legendárním polským filmem nemá nic společného. Ani Sexmise nepostrádá slušného záporáka, ale také disponuje celými šiky homeoku*ev a jednou femme fatale. Parádní je i kresba obou částí. Zkrátka Metabaron je skvělý a já se těším na pokračování.

mearez
mearez | 28.9.2020 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

Konec Aaronova runu. Ale nezoufejme, po Tajný říši přijde další kvalitní éra Doctora Strange. Ale zpět k Aaronovi. Jeho Strange byl fakt dobrý, místy jsem prominul takový ty typický neduhy superhero komiksů. Ovšem nemůžu si pomoct, ale zakončení příběhu Mistera Miseryho je hrozně uspěchaný. Tohle ale možná pramení z toho, že jsem zvyklý číst na konci sérií obrovský spektakulární bitvy a eventy, takže klobouk dolů že Aaron dokázal důstojně ukočírovat konec svého působení na této sérii. Kniha ale je roztříštěná do několika příběhových bloků, takže jestli čekáte jeden souvislý příběh, od tohohle komiksu ruce pryč. Poslední Aaronovo sešit, kde už nebyl Misery, jsem si celkem užil a i Annual byl celkem solidní, takže se sice jedná o výplňovku, ale ničemu neuškodí. Musím říct, že jsem se celkem bavil při čtení tohohle komiksu. A už se jen těšim na pokračování. Kresba byla mimo Bachala průměrná, ale Bachalovu kresbu jsem si fakt užil (jako obvykle). Za mě 4*.

Fry
A Fry | 28.9.2020 | Pochmurný kraj #06: Hájení

Pochmurný kraj #06: Hájení - Na tuhle kapitolu jsem se docela těšil. Přece jenom, když se dva kamarádi, nebo v tomto případě kamarádky postaví proti sobě, má to takovou tu pachuť nevyhnutelnosti a zmaru, že nic nebude jako dřív. Nicméně mě to neuchvátilo a na vině je klasicky dělení příběhu do čtyř kapitol. Naštěstí za rok touto dobou už bude po všem ... Za mě 3*!

trudoš
trudoš | 28.9.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #01: Když blesk udeří dvakrát (pevná vazba)

Já mám prostě s Flashem ten problém, že mu nerozumím. Zatímco u jiných postav jsem s to - v mezích zákona - jejich schopnosti akceptovat, ta Barryho Allena je pro mě velkou neznámou. On si v podstatě může dělat, co chce, stačí jen nažhavit cvičky. Fajn ale je, že Joshua Williamson si nehraje na Geoffa Johnse, takže se člověk neztrácí v tisíci souvislostech. Určitou znalost postav ovšem vyžaduje, což by samozřejmě šlo vyřešit vysvětlující poznámkou od českého nakladatele, ale to už byste po těch našich chtěli vážně moc.
Zpočátku tu máme původního Wallyho Westa, který by teoreticky neměl existovat. Proč? Tak na to si budeme muset počkat, překvapivě to totiž není na programu dne. Mnohem závažnější je fakt, že superběžců je v Central City najednou nějak moc a Flash se tak musí vyrovnat se skutečností, že už není jedinečný… Celkově lepší standard pro deštivé dny. Jen doufám, že příště se omezí počet nových postav a další špekulace kolem Zdroje rychlosti; připadám si pak jak u Power Rangers.

karl173
M karl173 | 27.9.2020 | Flash #06: Když zamrzne peklo

Tato série zatím patří mezi mé nejoblíbenější co u nás z DC vychází a vždycky se na další díl velice těším. Teď jsem si dal se čtením trochu na čas, ale o to víc jsem se těšil. No a popravdě hned po prvním sešitě jsem tu mojí oblíbenou sérii nepoznával. Dialogy mi přišli hrozně fádní a předvídatelné od samého začátku. Postupem času se sice celkem solidně rozvíjel děj, ale stále to bylo takové nemastné, neslané. Nejvíc tuto knihu zachraňuje až poslední sešit s Wally Westem, avšak i tohle nebylo to, co bych očekával.
Nakonec to co vůbec nezklamalo byla kresba. Celý ten styl kresby a to především v akčních scénách si stále drží pro mě velmi pohlednou podobu a to i přesto, že se například v této knize vystřídalo hned několik kreslířů, což často bývá problém. Zde naštěstí ne.
Celkově je tato kniha pro mě poněkud zklamání. V příští knize už by to chtělo opět nějaký pořádný děj a hlavně přijít s něčím novým a neokoukaným. Dost bylo Captaina Colda, Godspeeda a dalších! Za mě 3*

Hanussen
Hanussen | 27.9.2020 | Watchmen - Strážci (4. vydání)

Po cca 10 letech jsem si dal reread, protože vyšla nová edice a dobře jsem udělal, protože Strážci jsou prostě nadčasová záležitost. Člověk v nich pokaždé najde něco nového, ať už v textu nebo v kresbě. Inu, nádhera.

MEGA
MEGA | 27.9.2020 | Punisher MAX #07: Muž z kamene

Další průměrný Punisher. Zasazení v Afghánistánu je super a Ennis z toho zvládl vytěžit pár myšlenek. Ne že by ty myšlenky byly zcela nové. Vlastně je to starý známý "válka je špatná", ale pořád to dokáže trochu obzvláštnit. Líbil se mi záporák Muž z kamene, který je prostě hajzl, ale stejně má k Punisherovi takovou zvrácenou úctu. O'Brienovou jsem nikdy moc neměl rád. Její postava se dá shrnout do dvou vět: "Chce pomstu" a "Je nadržená na Punishera". V této knize je napsaná o něco lépe, ale ten její konec je zase napsaný hrozně. Celý závěr knihy byl povětšinou zklamání. Kresba je místy nepřehledná, ale mimika a stínování je na úrovni. Problém jsem měl s barvami, které mnohokrát přesahovaly přes linky. V předchozích dílech mě to tak nevadilo, ale zde mě to bilo do očí.

Fry
A Fry | 27.9.2020 | Captain America - Steve Rogers #03: Budování impéria

Captain America - Steve Rogers #03: Budování impéria - Mě tahle série docela baví. Sice stále platí, že to nejdůležitější je třeba si u čtení domyslet, ale i když tady nevycházejí paralelní řady, tak to myslím funguje docela obstojně. Otázka je jak si vydavatel poradí s následujícím eventem 'Secret empire' (resp. 'Tajná říše'), popřípadě s dalšími sériemi s Capt. A ... Za mě 4*!

Dinik
Dinik | 27.9.2020 | Tankerka #01

Je jasne, ze ten kdo nadsene hykal u Alt Life asi nebude fanda Tankerky (nazev na hovno, ale co uz nadelame). Tankerka je silene ujeta, silene (ale povedene) nakreslena a verim, ze sve priznivce si najde. Me se jeji pribehy ve starych CREW libily, takze jsem s kniznim vydanim spokojen. A koupim si i druhou knihu.

disclose
disclose | 27.9.2020 | Tankerka #01

Predrazena sracka ktera nejde ani docist utrpeni...lituji casu i penez

trudoš
trudoš | 27.9.2020 | Ultimátní komiksový komplet #003: Thor: Poslední Viking

Jediné, co dokážu na komiksu pochválit, je kresba. Ta je navíc moderně kolorovaná a dotyčný odvedl skvělou práci. Příběh jinak spadá přesně do toho období, v němž postavy předříkávají nahlas všechno, co dělají, objevují se a mizí naprosto beze smyslu, přičemž zápletka staví na tom, že se hrdina postaví nějakému protivníkovi a postupně jej utluče kladivem, ať už jde o mimozemšťana, nebo draka. V případě Posledního vikinga pak opomíjím ústřední motiv kování meče tajemnou postavou, o níž se nakonec nic nedozvíme, čistě jen proto, že šest sešitů bylo autorovi (nebo spíš redakci) málo. Možná měl tehdy Thor našlápnuto k tomu stát se legendou, ale zrovna kvůli téhle ukázce nechápu proč. Nebyl vtipný, atypický, ani atraktivní – zkrátka bůh se srdcem Mirka Dušína a k tomu prakticky nezničitelný, čímž je řečeno vše.
Jako fanoušek ovšem oceňuji scénku, kdy se Thor coby Sigurd Jarlson na chodbě srazí s Clarkem Kentem a oba se vzájemně (díky brýlím na očích, nejlepší to masce ze všech) nepoznají.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.9.2020 | Tankerka #01

Hm. Tak jsem od Arga dostal klenot (Alt-Life), jen abych se pak mohl ponořit do této kolosální kraviny? Vy jste se hádali o překlad názvu, přitom to je to poslední. Vzdal jsem to někdy ve třetině, to se opravdu nedá...

Celkový dojem: 20%

MEGA
MEGA | 26.9.2020 | Punisher MAX #06: Barracuda

Tato kniha má dva obrovské plusy: kresbu a Barracudu. Zbytek je buď nic nového, či nic zajímavého. Dobře, možná ani Barracuda není úplně nová či originální postava (viz. Rusák z původní série), ale je to ta správná hrozba, kterou Punisher potřebuje plus není úplně nesympatickej. Co se týče příběhu, nejlepší na něm je to tempo. Ani chvíli jsem se nenudil a celou knihu jsem přečetl jedním dechem i když musím přiznat, že zde jsou slabší momenty. Největší problém jsem měl se závěrem, kde se Dermont chová jako naprostý idiot (nebo aspoň víc jak předtím) a Punisher zabije přes tucet akcionářů, kteří vlastně za nic nemůžou. To mi přišlo přes čáru i na Punishera. Kresba, jak už jsem naznačil, je skvělá. Je sice jednoduchá, ale přesně ten styl mě k prostředí Miami sedl a akční scény jsou plynulé a přehledné. Celkově je tento díl průměrná, nenáročná zábava. Lepší 3*

tom173
tom173 | 26.9.2020 | DC komiksový komplet #056: Liga spravedlnosti: Volání po spravedlnosti

Tak jsem si v rámci přípravy na Vzestup a pád dal znovu tento komiks, protože jsem si z něj po prvním přečtení moc nepamatoval. Musím říct že napodruhé to byl pro mě mnohem silnější zážitek. Kresba je až na poslední sešit nádherná a je tu celá spousta opravdu silných momentů - nástup Supergirl, mučení dr. Atomem, nebo odhalení Promethea. Skvělě tu taky funguje dynamika mezi Green Arrowem a Lanternem. No a stojí to za přečtení už jen kvůli kostýmu Starfire :). Toto drsnější období DC comics se mi velice zamlouvá - silné 4*

perak
perak | 26.9.2020 | Harleen

Tak tohle se mi hodně líbilo. Výborný civilní origin postavy. HQ jinak moc nemusím, pojetí dané postavy mi moc nesedí, ale zde k tomuto nemám co vytknout. Propracovaný příběh má myšlenku, jsou v něm emoce, kterých rozhodně není málo. Je snadné vnímat pocity hlavní hrdinky a chápat její vnímání, pohnutky a finální přeměnu. Příběhem se mihne velké množství postav Batmanova univerza, ale všechny jsou do vyprávění zabudovány nenásilně a nerušivě. Jinak musím samozřejmě pochválit super kresbu a krásně zpracovanou obálku. Kniha prostě nemá chybu od prvního uchopení do odložení na čestné místo v knihovničce.

MEGA
MEGA | 25.9.2020 | Punisher MAX #05: Otrokáři

Velmi povedený Punisher. Téma je mnohem silnější, než v předchozích knihách a Ennis skvěle popisuje váhu té těžké situace. Ano, je tu pořád hromada akce a krveprolití, ale zde to působí účelně. Záporák je správný hajzl bez jediné kladné kvality. Vedlejší dějová linka s dvěma policajty začala úžasně a byl jsem zvědav, kam povede. Bohužel nakonec nějak vyšuměla a působila jaksi zbytečně. To je ale moje jediná výtka, protože komiks se četl rychle a kresba je propracovaná a atmosférická. Jde vidět, že se Fernandez hodně posunul od druhého dílu.

Hanussen
Hanussen | 25.9.2020 | Batman: Bílý rytíř

Z Bílého rytíře jsem trochu rozpačitý. Kresba je super, nápady taky, ale samotný příběh je občas trochu hloupoučký a nic extra zajímavého se ve výsledku vlastně nestane. Čekal jsem, že se z námětu "hodného Jokera a zlého Batmana" podaří vykřesat o dost víc. O představení skoro celého gothamského zločineckého universa a jeho nevyužití už asi ani nemá smysl mluvit.

mearez
mearez | 24.9.2020 | Astonishing X-Men #03: Rozervaní

Tenhle díl se mi líbil. Co říct, prostě pokračování Whedonovo runu. Čekejte podobný výstřední nápady. Mě se to hodně líbilo, za mě 4*.

louza
louza | 24.9.2020 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Chybějící dílek skládanky. Kéž by někdo mohl exaktně popsat jaký myšlenkový proces vedl BBart k vynechání právě této knihy. První půle s batmanovským nohsledy uzavřenými na ostrově je totálně skvělá a nenavazuje na nic Morrisonem řečeného. Kromě extra starých kořenů hlavní postavy. Ale to už je Morrison. Dá se to i ale bez přípravy a kontextu. Druhá půlka je dokončením příběhu se třemi podivnými batmany ale to už je....taky Morrison. V nejkrystaličtější formě. Pointu tohoto příběhu čtenář zadarmo prostě nedostane. Vyžaduje hlubokou znalost příběhů postavy stejně jako pozornost mezi panely. Přesto všechno dokonale sedí a je jasné co se na tom Morrisonovým fanouškům líbí. Mainstreamový komiks, který je ve skutečnosti underground komiksem jako prase. I to je Grant Morrison. Bravo.

mcleek
mcleek | 24.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #027: Svítá nový den

Tohle bylo moc dobrý - žádné zdlouhavé úvody do situace, vlítne se hned do akce, a ač začínají nové dějové linky, je zde spoustu odkazů na klasické momenty ze Spajdyho života. Je to také pěkně nahláškované, je zde pár božích momentů, které jsme si dosud asi nedokázali představit, a má to zajímavý závěr. Působí to dobře samostatně, ale pokud vyjde pokračování, jdu do toho. 85%

adevr
adevr | 24.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Tohle byl hodně jednoduchý příběh, ale i smutný... naštěstí je to součást něčeho většího... ale ty malby, to je nádhera. A jako bonus, některé z autorových příšer vytvořené po jiné publikace, takže mohu jen doporučit.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.9.2020 | Alt-Life

Wow. Sice se tam neustále souloží, ale pod tím vším se skrývá mnoho zajímavých existenciálních a jiných filosofických otázek. A upřímně řečeno, sex a mezilidské vztahy jsou zásadní lidská témata, ať už pro filosofii nebo pro umění. Já být v podobně "dokonalé" virtuální realitě, vyhledávám zhusta to samé. Kromě sexuálních orgií, jsou to ale i orgie vizuální, navíc vydání a vazba od Arga jsou nesmírně slušivé. A zkrátka, jak jsem naznačil, není to zdaleka jen o koitu... Nevím, kolik lidí bude moje superlativy sdílet, avšak tohle dílo mě nesmírně oslovilo, po celou dobu četby mě permanentně bavilo a bezesporu se tak zařadilo mezi má nejoblíbenější komiksová díla, které jsem kdy četl...

Celkový dojem: 100%

trudoš
trudoš | 24.9.2020 | Čtyřlístek #689-690: Zloděj úsměvů

Čtyřlístek u mě skončil někdy na konci roku 1996, kdy přešel z malého formátu na větší. Nabyl jsem dojmu, že kvalita obsahu mi už za to nestojí a sbírku uzavřel. Chyba, jak se po čase ukázalo, ovšem ne kvůli samotné čtveřici zvířecích přátel, ale spíš kvůli doplňkovým příběhům jiných autorů. Ale stalo se, člověk nemůže mít všechno. Když pak nedávno vyšla zpráva, že poprvé v historii časopisu na postu kreslíře Fifinky, Myšpulína, Pindi a Bobíka vystřídá Jaroslava Němečka někdo jiný, usoudil jsem, že je nejvyšší čas udělat výjimku a inkriminované číslo si zajistit. Tož, dobrá věc se podařila. Humor i styl kresby Dana Černého mám totiž moc rád a Čtyřlístek v jeho rukou získal nadhled, který jsem tak dlouho postrádal. Neurazili ani Morgavsa & Morgana Petra Kopla, Pazourek a Zoubek Filipa Škody či Nikkarinův Hubert & Hugo. Vlastně zklamala jen úvodní epizoda Čtyřlístku z pera Richarda Svitalského, který prostě jede v uzoufání nudné (pro mě) linii, jaká je nastavená už několik desítek let.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.9.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Nechutný dystopický svět plný psychopatů... ale opět pěkně vykreslen a - i když se domnívám, že by si fyzika možná občas poklepala na čelo - napínavě odvyprávěn a plný zajímavých nápadů. Epická podívaná.

Celkový dojem: 70%

hroubek
hroubek | 24.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #027: Svítá nový den

Pokračování příběhu Jen o den víc, kde se změnil status quo. Tým scénáristů okolo Dana Slotta přichází s trochu jiným Peterem, než si ho pamatujeme, ale jinak je skoro všechno při starém. Peter nemá práci, peníze, nic nestíhá, nedaří se mu v soukromém životě, má své "štěstí" a do toho se městě objevili nový záporáci, na které nově registrovaný superhrdinové nestačí. Ještě, že má tetu May, kamaráda Harryho a svůj humor. Slott a spol pojali Spider-mana trochu jinak. Berou si to, co fungovalo po celou dobu, oprášili to, dali tomu nový kabátek a přišli s několika změny, které udělaly příběh dynamičtější. Z mé strany spokojenost a moc rád bych si tuto sérii přečetl celou.

hroubek
hroubek | 24.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #107: Human Torch (Johnny Storm)

Velmi příjemný a dobrý komiks. Sedl mi styl a způsob jakým je zde příběh vyprávěn. Karl Kesel se nesnaží o nic převratného a je to jenom dobře. O to více funguje interakce mezi postavy, pár zvratu a vykreslení Johnnyho Stroma. Vše je podpořeno velmi trefnou kresbou od Scottie Younga. Chtěl jsem jít s hodnocením výše, ale jedna věc mi v tom bránila. Neslaný a nemastný konec plus hlavní záporák. Zde jsem čekal něco zajímavějšího a chytřejší. Human Torch je dobrý a zábavný komiks, který určitě zkuste.

deefha
deefha | 24.9.2020 | Simpsonovi 2020/09 Bart Simpson

Tak tentokrát se povedly všechny čtyři příběhy, doslova jeden lepší než druhý :-) Aragonés válí, jako ostatně vždycky.

MEGA
MEGA | 23.9.2020 | Punisher MAX #04: Dole je nahoře, černá je bílá

Tohle je možná ten nejúchylnější Punisher. Bohužel to je možná i ten nejslabší. Komiks přitom začíná zajímavě. Punishera někdo nasere do takové míry, že se málem utrhne ze řetězů. Byl bych moc rád, kdyby to v takovém duchu pokračovalo, ale někde v půlce se to zlomí a ze všech postav se stanou nadržení idioti a všechen potenciál se hodí z okna. Tento díl mě prostě nebavil.

Ricarderon
M Ricarderon | 23.9.2020 | Punisher MAX #04: Bez domova

A máme to za sebou. Aaron se celou dobu snažil překonat Ennise, což je jediná drobná chyba téhle zběsilosti. Dopadlo to výborně, i když ta tečka je u autora vždycky o trošku slabší než všechno ostatní. Ale zase tolik hezkých mrtvol z Marvelova světa v jedné knize se jen tak nevidí!

trudoš
trudoš | 23.9.2020 | Béowulf

„Ty pláčeš, Ragnere? Proč?“
„Pláču, protože dnes v noci zemřu a ani neuvidím svoji ženu. Zemřu daleko od domova v útrobách služebníka pekel.“
„Mysli na to, že Hróthgár zahrne tvou rodinu bohatstvím. A že tvé jméno bude žít ve věčné slávě příští staletí, vždy když budou bardové opěvovat naše hrdinné skutky.“
„Já vím, Ulfe. Pláču štěstím.“
David Rubín umí. Rozevlátá kresba, rozvržení panelů a roztříštěná kompozice náhodných detailů umocňují tempo vyprávění a přehnané chlapáctví severských válečníků zas pěkně vystihuje charakter hrdinské rubanice. Přičemž Santiago Garcia coby scenárista taky nezklamal, ovšem to říkám jako člověk, co nikdy nelpěl na doslovných adaptacích. Tedy - ne že by v případě staroanglického eposu došlo k nějakým zásadním dějovým změnám - monstrum natrhne šos Dánům, udatný rek pak jemu, následně se věci zkomplikují a všechno to skončí slavnou smrtí. Žádné velké vykecávačky. A snad jen kromě záběru na Grendelovu ejakulaci do Béowulfova klína jsem si to užil se vším všudy.

mearez
mearez | 23.9.2020 | Tony Stark - Iron Man #01: Muž, který stvořil sám sebe

Tady mám menší dilema. Rozhodně budu hodnotit výše, než zbytek databáze, protože se mi komiks celkem líbil. Ovšem rozumim rozhořčení, které tento díl v některých lidech budí. Víc než kvalitu komiksu, kterej prezentuje celkem kvalitní nápady (i když moc nechápu, proč Slott udělal z umělý inteligence další X-meny když v Marvelu už existujou... no X-meni, který celou problematiku diskriminace ve společnosti zládaj líp), ale humor, na kterym komiks stojí, je bohužel jen pro určitou skupinu lidí. Nejvíc wtf mi ale přišlo, že Marvel udělal ze stěžejní série v podstatě Deadpoola pro děti a boomer-friendly vztahovku. Zlatej Bendisovo Iron Man. Ale i přes všechno tohle mě komiks bavil. Nenudil jsem se a to je hlavní a od Iron Mana jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, tedy hodně obleků a vychytávek a nenáročnou akci. Ale Slott by dle mého měl ubrat na humoru a tento post nechat sériím jako je Deadpool. Pokračovat budu. Za mě lepší 3*.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 22.9.2020 | Strážci galaxie - Noví strážci #02: Hledaní

V anotaci se píše, že když Bendis píše o Skrullech nevzejde z toho nic dobrého a já s tím souhlasím. Byla to fakt hrůza.

Norri
M Norri | 22.9.2020 | Béowulf

Při otevření knihy jsem si hned vzpomněl, proč David Rubín nepatří mezi mé oblíbené autory. Jeho kresba je velmi specifická. Ale už po sedmi stranách jsem musel uznat, že to má něco do sebe. Nechci spekulovat, jestli je to více zásluha Rubína jako výtvarníka nebo Santiaga García coby scenáristy. Ten komiks má úžasnou atmosféru a až po chvilce prohlížení začnete odhalovat detaily v kresbě a oceňovat chytrou práci s panely. Je to krásně temné, krvavé a brutální. A rozhodně tomu nechybí akce a napětí. Je to velmi svérázný komiks, ale jedno vím jistě - určitě se k němu v budoucnu ještě vrátím!

Palebras
Palebras | 22.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.2

Druhé pokračování Lary Croft přináší více stran než jeho předchůdce, ale taky podstatně více scénáristů a kreslířů. Kdo si zvykl v prvních archivech na skvělou kresbu Andyho Parka a jeho ztvárnění Lary, bude v pokračování mírně rozčarován. Někdy je Lara vyobrazena jako cartoonová postavička, aby za pár stránek změnila vizáž v anorektickou dívku s třímetrovým copem. Každopádně nebylo to nic hrozného a vzhledem ke kratším povídkám, které tuto kresbu obsahovaly se to dalo přežít. Co však považuji za slabinu druhého dílu, jsou určitě příběhy psané Johnem Ney Rieberem, protože se mi do nich poměrně těžce dostávalo. Problém totiž je, že jeho příběhy jsou propojeny se sérií Witchblade a jelikož třeba já osobně s touto sérií žádné zkušenosti nemám, byl jsem občas mírně ztracený. Jasně, tohle je moje chyba že nemám načteno. ale mírně mi to kazilo zážitek z celkového dojmu knihy. Každopádně se ale jedná opět o perfektní špalek napěchovaný akcí, dobrodružstvím a sexy Larou. Osobně mě nejvíce zaujal příběh Anděl Temnoty s kresbou Tonyho S. Daniela, která se mi k Laře perfektně hodila. Dva mini příběhy sborníku Tales of Lara Croft na konci byly skvělé a potěšily. Jako v případě prvního dílu už to není na plný počet, ale pořád je to skvělá zábava a pro fanouška Lary, jsou tyhle archivy prostě povinnost.

Walome
Walome | 22.9.2020 | Ze života knihomolky

Knihomolové jsou nejnudnější lidi na světě, stejně nudní, jako jsou tyhle "stripy", které snad ani nemají snahu být vtipné. Je děsivý, kolik podobných knih produkuje současná generace dospělých introvertů, ale to je holt taková doba.

Dinik
Dinik | 22.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #027: Svítá nový den

Perfektni restart Spidermana po One more day. Slott se chopil teto serie opravdu vyborne a v kvalite temer nepolevil po celou dobu, co u Amazing SM byl (coz je pocitaje i Superiora temer 300 cisel). V tomto comicsovem vyberu se dockame i docela dost navazujicich knih, takze je se na co tesit.

Anton Whatever
M Anton Whatever | 22.9.2020 | Baltimore #07: Prázdné hroby

Abych nemusel psát jednotlivě pod každý díl, shrnu to tady. Baltimore mě bavil, byť nám ještě chybí jeden díl (velké finále předpokládám). Mignola je moje srdcovka a proto jsem možná lehce zaujatý - objektivně je ale celá série svižná, s klasicky Mignolovskou temnou a ponurou atmosférou, příběh funguje a napíná po celou dobu - oproti třeba Hellboy sérii mi bylo sympatické, že pokud se nepletu, v celé sérii byla pouze jedna kniha s povídkami - a to ještě jednotlivé povídky slušně korespondovaly s hlavní dějovou linkou. Trošku jsem si musel zvykat na změnu kreslíře, ale rozhodně to není žádný krok vedle a čtenář si na to po chvilce navykne a i druhý kreslíř dokáže s atmosférou pracovat a parádně ji vykreslit.Těším se na velké finále, které doufám, přijde brzo.
Jako všechno to má nudnější pasáže, ale není to nic, co by vás mělo odriadit od čtení.
Kolem a kolem - Parádní temná série z neobvyklého prostředí, se slušnou zápletkou a postavami, které fungují (byť je ke konci trošku těžší se v nich zorientovat).
Možná mi malinko vadilo, že hlavní postava časem zjistí, resp. se to ukáže, že je v podstatě nesmrtelná a pak už se řeže hlava nehlava nedbajíc na nůž v krku atd. atd...to ubírá dost takového zdravého napětí, ale uvidíme, co přinese finále :)

ClimbVibe
M ClimbVibe | 22.9.2020 | Essex County

Mám rád dojemné lidské příběhy, mám rád hokej, mám rád komiks...
Tento příběh ve mně nenechal moc pocitů.

trudoš
trudoš | 22.9.2020 | Rváč

Pro mě o hvězdu lepší než Essex County a to hlavně proto, že Rváč má silnější dějový oblouk. Neříkám, že Essex County žádný nemá, jen pro mě nebyl tak výrazný. Tam šlo o čtvero propojených povídek, které se různými způsoby ohlížely za uplynulými životy a špatnými rozhodnutími, tady o jeden komplexní příběh, kde je jasně definovaný začátek, prostředek a konec. Jinak byste od sebe oba komiksy těžko odlišili, protože kulisy i postavy jsou prakticky stejné. Jeff Lemire znovu dokonale pracuje s maloměšťáckým prostředím, kde každý zná každého a soukromí je de facto veřejným majetkem. Jednotliví protagonisté nejsou výkvětem společenské smetánky, ale ti nejvšednější z všedních, kteří se den co den perou se svými vnitřními démony. A vy jim držíte palce, přestože víte, že s největší pravděpodobností selžou. Libí se mi přitom, že autor nežongluje s traumaty minulosti jako definitivou, proti které nelze nic dělat. Možnost změnit se tu je – jen není zadarmo. Perfektní lidské drama o pěti figurách.

Good Games
Good Games | 21.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #03: Slavík ze Stepney

Zatiaľ najlepší diel série! Pestré prostredia, viac akcie, zákerný protivník a dostatok priestoru tu tentokrát dostane aj Sherlock Holmes a doktor Watson. Inteligentná dobrodružno-detektívna zábava. =►Celá recenzia◄=

sedw
sedw | 21.9.2020 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

Další výborný díl, který uzavírá další kapitolu série. Jak píše Walome, příliš mnoho emocí, ale v tomto případě to nevnímám negativně, díl nebyl patetický a emoce byly velmi uvěřitelné.

TonyT
TonyT | 21.9.2020 | Druuna 3 (paperback)

Za mě nejlepší díl. Četl jsem všechny tři svazky naráz a subjektivně mám pocit, že tady přeci jen Serpiery trochu upustil od nekonečných a zbytečných canců hlavní hrdinky. Co mě ale naprosto ohromilo byl třetí příběh Anima. Ani ne tak příběhem, ale formou. Po tom textovým maratonu neskutečná úleva a Serpiery jasně dokazuje v čem je Mistr a že slova k vyprávění příběhu vlastně ani nepotřebuje. Já osobně jsem si pustil muziku a ty parádní obrazy jsem si vyloženě vychutnal. Vlastně mě tak napadá, že beze slov mohla být možná celá Druuna :-))

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.9.2020 | Hawking - Geniální fyzik v grafickém románu

Nojo, občas redakci něco uteklo. Navíc mě tady vůbec nebaví Myrickova kresba, nebavil mě lettering, nebyl jsem úplně nadšený z mozaikového stylu vyprávění... ale příběh je to velký, osobnost Hawkinga více než fascinující. I vzhledem k teoretickým výkladům z fyziky tohle není komiks na jeden večer.

Celkový dojem: 70%

Carnage
Carnage | 21.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Pro mě celkem překvapení po horších komiksech v DCKK přišla studená sprcha ve formě ztráty a utrpení hlavního hrdiny a tím myslím Green Arrowova sidekicka Arsenala. Kniha hlavně velmi dobře ukazuje že i hrdina co bojuje mezi polobohy dokáže padnout až na samé dno, psychicky a fyzicky. Žádný jsem hrdina nesmím dělat to co záporák protože pak bych nebyl lepší než oni, ne... Green Arrow ani Arsenal se s tim vůbec nemazlí.

Carnage
Carnage | 21.9.2020 | DC komiksový komplet #097: Páni času: Na konci času

Téma cestování časem mě většinou baví ale tady je to takovej bezúčelnej guláš že to nemůže bavit snad nikoho. Na začátku nám řeknou proč tým cestuje časem a když už teda Batmana najdou je to úplně mimo příběh komiksu a prostě na konci jen tak v jednom malém rámečku řeknou něco ve smyslu "když ho našli a bla bla bla" ale celá kniha se tomu vyhýbá a prostě tým Batmana v knize nenajde. Pán času Rip Hunter je nám popisovanej jako fakt frajer a profík ale pokaždý když se má s týmem přesunout se něco pokazí a téma hledání Batmana je odsunuto na druhou nebo až třetí kolej a místo toho se plácáme kolem nějakýho kouzelníka kterýho nenapadlo nic lepšího než ukrást starou atomovou bombu.

Gmork
E Gmork | 21.9.2020 | Jasmína lovkyně záhad - Deník I.: Zkamenělá zoo

Musím se přiznat, že i já, starý komiksový kořen, mám pro tuhle malou rozumbradu slabost. Cerise - Jasmínu jsem si vždy přivážel ze svých cest po Francii. Její dobrodružství mají velký díl hravosti, špetku roztomilosti, ale hlavně myšlenku a na závěr nějaké to morální ponaučení, vždy ale v zábavné formě. Musím taky Fragmentu pochválit, kterak si poradili s náročnou editací, musela s tím být fůra práce. Držím malé Jasmíně všechny palce, ať se tu uchytí, další čtyři díly jsou taky výborné. Kéž by takhle vypadaly všechny dětské komiksy.

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #03: Matička Rus

Tohle mi neskutečně sedlo. Ennis zde dokonale kombinuje béčkovou premisu, tvrďácké postavy a kritiku militarismu. Špionážní příběh je pro Punishera nezvyklý, ale ani na chvíli nebyl nijak out-of-character. Díky jeho vztahu s malou holčičkou dostaneme pohled na jeho lidskou část bez toho, aby to přehnaně hrálo na city. Všechny vedlejší postavy měli svůj účel. Zejména Nick Fury tady byl skvělý. Kresba je taky na místě. Je přehledná a při akčních scénách má správnej říz. Jeden z nejlepších Punisherů!

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #02: Irská kuchyně

Punisher zde hraje druhé housle a hlavní pozornost je soustředěna na přehnané množství vedlejších postav. Buhužel většina nedostane dostatek prostoru a celá kniha se strašně vleče, protože čtete o lidech, kteří vás vlastně nezajímají. Abych jen nehanil, jsou zde i výjimky jako Houdini, který si krade každou scénu. Ke konci komiks nabere rychlost, ale nemůžu říct, že by to vyvrcholení bylo bůhví jak uspokojivé. Celý příběh nakonec komentuje stav Irska, a to Ennisovi, jakožto irskému rodákovi, jde v dialozích skvěle. Kresba je funkční. Příběh nijak neruší, ale působí uměle a ploše.

TonyT
TonyT | 20.9.2020 | Druuna 2 (paperback)

Hmm, jak hodnotit Druunu nevím. Prasárničky na každé druhé stránce bych si asi užil víc v mladším věku, navíc v dnešní době, už to asi také nepůsobí tak, jako když to Serpiery psal ve své době. Nicméně mě přeci jenom zajímá mnohem víc než dřív příběh a text samotný a v Druuně je to bída. Na jedné straně je tady parádní kresba a skvělá atmosféra, něco jako mix The Thing, Event Horizon a Dead space a díky tomu moje sci-fi srdce plesá, na druhé straně je tady samotná Druuna, která neustále plácá věty typu:,, to je šílené, co se to děje, ne já nechci", chaotický děj a do toho prožívá ještě nesmyslnější erotické příhody. Možná kdyby autor alespoň vyškrtal z každé knihy polovinu textů a nechal za sebe mluvit jen tu kresbu, tak by udělal lépe, minimálně by to bylo méně úmorné. Za mě je Druuna nejvíc rozporuplná kniha, která v MDEKu vyšla. Je tam mnoho věci, které se mi líbí a mnoho jiných, které mě nehorázně štvou,ale jelikož chci mít MDEK pěkně kompletní tak jí ve sbírce mám, ovšem kdyby v MDEKu nebyla asi bych se nezlobil.

hroubek
hroubek | 20.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Velká pecka. Parádní komiks, který mi velmi sedl a jen maličkost ho dělila od plné palby. Vzestup a pád je výborné pokračování po příběhu Volání po spravedlnosti. Krásně je zde ukázáno, že některé vítězství jsou krvavě vybojované. A někdy je pomsta silnější, než spravedlnost. Vzestup a pád je svým způsobem docela temný komiks, jelikož nám ukazuje, že někteří hrdinové jsou jen lidé plný chyb a dokáží dělat dost nepříjemné věci, aby dosáhli svého. Naštěstí je to parádně napsané, dává to smysl, celý příběh funguje od začátku až do konce a jeho vyústění je stejně tragické jako nevyhnutelné. A v tom je síla tohoto komiksu. Rozhodně doporučuji si přečíst. Jedno z nejlepší DCKK za poslední měsíce.

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #01: Na začátku

Jako první musím říct, že kniha má skvělé tempo a čte se jedním dechem. Nejlepší částí je Clint Eastwood, ehm, teda Punisher. Ten je správně nekompromisní, ale i přes to Ennis zvládne najít hloubku v jeho černobílém vidění světa. Bohužel všechny vedlejší postavy kromě Micra jsou naprosto ploché a slouží pouze jako křoví nebo vtip. Humor celkově mně k tomuto zdánlivě vážnejšímu příběhu většinou nesedl. Kresba se mi moc líbila a dodávala celé knize dynamiku a vždy potřebnou atmosféru. Slabší 4*

tom173
tom173 | 19.9.2020 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

Oproti prvnímu dílu jsme rychle hozeni do akce, které je tu opravdu spousta. Celkově je to mnohem méně ukecané a máme tu i více epických celostránek. Příběh samotný se vyvíjí velice nepředvídatelně a dá se přečíst jedním dechem, během čtení mě několikrát napadlo že by si to zasloužilo filmové zpracování. Kdo má rád džungli jako prostředí děje, si tady přijde na své. Je tu vykreslená správně temná a plná neznámého nebezpečí. Hlavní hrdinové už mi nebyli tak nějak ukradení jako v jedničce a musel jsem jim fandit. Co bych ještě vypíchnul - styl vyprávění očima doktora Liveseyho je parádní a Dorison to celé píše poutavě a s myšlenkou. Poslední dvě stránky mají opravdu něco do sebe a vlastně vystihují jak romantický svět plný dobrodružství postupně mizí. Jako celek je John Silver skvělé pirátské dobrodružství, které si v blízké době dám rád znovu.

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu

Velmi vydařená sbírka příběhů, které nám dohromady nabízí psychologickou analýzu Punishera. První příběh je pro mě rozpoluplný. Jsou v něm nejlepší momenty knihy, ale také jsou tam věci, které k Punisherovi nepasují jako například ten vnitřní hlas, který Franka doprovází po celý příběh. Na druhou stranu dialogy mezi vojáky byly úžasné a ani na chvíli jsme se nenudil... "Tygr" je moje oblíbená část, protože je odlišný od jiných Punisherovských příběhů. Dozvíme se zde, co Franka jako malého formovalo a že za Punisherovým zrodem není jen Vietnam. Násilí je v tomto příběhu méně než obvykle, ale to vůbec nevadí. Staromódní kresba vytváří úžasnou atmosféru a komiks by bez ní o hodně přišel... "Cela" je klasická řezničina, jak jsme u Punishera zvyklí s tím, že tentokrát je to osobní. Kresba v tomto příběhu byla taky skvělá a množství černé vytvářelo správný pocit neklidu... Poslední příběh je neméně povedený. Příběh a kresba se doplňují a z výsledku mrazí v zádech. Punisher je nekompromisní i při konci světa... Jako celek této knize neváhám dát 5*. Ať jste nováčci nebo oddaní fanoušci, tak si tohoto Punishera užijete.

Good Games
Good Games | 19.9.2020 | Čtyřka z Baker Street #02: Aféra Rabukin

Druhý diel len potvrdzuje, že tu máme dočinenia s kvalitnou dobrodružno detektívnou sériou, ktorá má pútavé príbehy, perfektnú kresbu a sympatických hrdinov. =►Celá recenzia◄=

Palebras
Palebras | 18.9.2020 | Tomb Raider Archivy S.1

Vzpomínám na druhou polovinu devadesátých let, kdy jsme u nás doma s kamarády na Playstationu, pařili první díl Tomb Raidera. Mohli jsme oči nechat na brutálně hranatém bujném poprsí Lary Croft, aniž jsme tušili, jaký kult se z tého mladé archeoložky stane. Následovaly další hry, filmy a když vyšly u nás Tomb Raider Archivy S.1 věděl jsem, že tohle je přesně to co potřebuju. Nicméně tři dlouhé roky mi všechny čtyři bichle archivů ležely v knihovně aby uzrál čas a já se konečně pustil do čtení. A hned v úvodu musím říct, že jsem dostal přesně to co jsem očekával. Pořádnou dávku akce a všemožných i nemožných šíleností v podání té nejvíc sexy archeoložky na světě. Hned v úvodu na mě dýchla ta stará známá atmosféra z her a já si užíval každou stránku. Zásluhou na tom všem má samozřejmě kolosální formát, díky kterému je každá stránka a panel pastvou pro oči. Andy Park odvádí sakra skvělou práci a Lara v jeho podání je prostě k sežrání. Scénáře jsou někdy úsměvné a nelogické, ale u Lary jsem logiku nikdy moc nehledal. Prostě jen vypnu a skvěle se bavím. Archivy jednoznačně doporučuju, protože se jedná o nádherný špalek protkaný parádní kresbou, exkurzí kolem světa za pár stovek a hlavně sexy Larou, která tomu všemu dominuje. Bezkonkurenční plná palba za 5*.

MEGA
MEGA | 18.9.2020 | Načmáranec

Komiks si dáva na čas, ale to není vůbec na škodu. S každou stránkou se totiž sbližujeme s postavami víc a víc. Všechny tak působí jako skuteční lidé a naopak záhadná figura z obálky nahání hrůzu. Líbila se mi atmosféra v celé knize a i když záhada a celkově finále mohlo být vyřešeno o něco lépe, tak jsem si komiks opravdu užil. Silné 4*

nocs
nocs | 18.9.2020 | Batman: Můj temný princ

Překlad občas pokulhává, jinak skvělé.

Olwen
Olwen | 18.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

S příběhem problém nemám. Někdy jednoduchost není na škodu. Sin City má taky primitivní příběhy a je to paráda.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Souhlas s cyboyem. Malba parádní...

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2020 | Dneska jsem vyšla z domu!

Problém tohodle komiksu je, že introvertek s (mnohdy rádoby) úzkostmi, které se rozhodly nakreslit komiks, je už celkem dost... a já nechci rozsuzovat, která byla první a která je originálnější. Ale i Cassandra umí být často vtipná a umí moc pěkné grimasy.

Celkový dojem: 60%

Fry
A Fry | 18.9.2020 | Pokémon - Red a Blue #01

Pokémon - Red a Blue #01 - Ač se ve stádiích Pokémonů jakž takž orientuji, nikdy jsem se nepovažoval za PokeHuntera, nebo jakékoliv jiné označení reprezentující komunitu tohoto celosvětového fandomu. Nicméně jako konzument mangy jsem neodolal trochu prozkoumat tento svět, a ač mě to vyloženě neurazilo, tak se necítím jako cílová skupina ... Za mě 3*!

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Metabaron (paperback)

Boli tu isté obavy, ale pokračovanie kultovej Kasty metabaronov sa vydarilo. Metabaron je síce po scenáristickej stránke priamočiarejší a jednoduchší, ale je dostatočne kvalitne napísaný a po vizuálnej stránke sa jedná taktiež o prekvapivo dobre odvedenú robotu. Dúfam, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Astonishing X-Men #01: Nadaní

V rámci superhrdisnkých komiksov sa jedná o prvú ligu. Asi najlepší X-Menovský komiks, ktorý má kvalitné a svižné dialógy, pútavý príbeh a vystupujú v ňom sympatickí hrdinovia. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Kůstek #02: Velké kraví dostihy (barevné vydání)

Kůstek mieša humor s napínavými scénami a robí to veľmi dobre. Je to jednoducho kultová séria, ktorá je zaslúžene vo svete tak obľúbená. Druhý diel je plný vtipných momentov a je veľmi dobre, že sa to v Crew rozhodli vydať znovu a s farbou. Kůstkovi sa tá farba naozaj veľmi hodí. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Wolverine: Zrození

Silný a drsný príbeh o vzniku jednej z najobľúbenejších komiksových postáv. Svižný scenár, príjemná kresba a jedná sa celkovo o komiks, ktorý by si žiadny fanúšik dobre napísaných superhrdinských komiksov nemal nechať ujsť. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Modrá Crew #15 - Okko: Cyklus země

Pokračovanie Okka sa veľmi vydarilo, zavedie nás do zaujímavých oblastí siedmich kláštorov v horách a k hlavnej partičke sa pridajú nové postavy. Aj vďaka nim je to ešte o úroveň lepšie ako prvý Cyklus vody. =►Celá recenzia◄=

Good Games
Good Games | 18.9.2020 | Avengers #01: Poslední návštěva

Avengers 1: Poslední návštěva určite dokáže potešiť fanúšikov, ktorí hľadajú jednoduchú a nahláškovanú akciu, ale od slávneho scenáristického mena som čakal lepší príbeh a aj zaujímavejšie akčné scény. =►Celá recenzia◄=

trudoš
trudoš | 18.9.2020 | DC komiksový komplet #096: Liga spravedlnosti: Vzestup a pád

Divím se, že nakladatel s vydáním přímého pokračování Volání po spravedlnosti tak dlouho otálel, protože jde o velmi sugestivní příběh ztráty a zoufalství, kde orientace v postavách může být trošičku náročnější. Ta časová prodleva se prostě projeví. Redakce to navíc příliš neusnadnila, když shrnula jen konec boje s Prometheem. Že Flash je Barry Allen i Wally West, že Batman je momentálně Dick Grayson a že Oliver Queen má s rodinnými závazky docela problém, to už si čtenář musí domyslet sám.
Když ale pominu fakt, že jde o výsek ze dvou sérií a tedy ne tak úplně samostatný příběh, pořád se nemohu zbavit dojmu, že hrdinové DC poprvé (co já je čtu) dostali pořádně do těla. A vyrovnali se s tím zajímavě. Scenárista J. T. Krul nikomu nemaže med kolem pusy a nechává své postavy pěkně kopat kolem sebe, vyslovovat jedovaté urážky a propadat absolutní beznaději, již následně každý řeší po svém – a prakticky pokaždé špatně. Za mě moc dobrá ochutnávka syrové trudomyslnosti před letošním podzimem.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 18.9.2020 | Mickey Mouse 1993/01

Zkusil jsem, zda se mě zmocní nostalgie, ale já nikdy ducktales, Mickey mouse, kačer Donald nečetl všechny, pouze pár čísel, takže mě silné ovlivňují pouze obálky a opet mám dojem, že i jako malému se mi nelíbily všechny příběhy, paradoxně možná nejhorší byly Mickeyho příběhy a asi vedl skrblik. Graficky mě toto číslo zaujal hned, protože první příběh je situován do středověku, což se mi líbí a u goofyho se mi libily obrazky s deštěm. :D

Mickey Mouse: Paleček - variace na Artusovske legendy, kde jsou jisté změny jako třeba, že Guinevera je Artušova dcera
3*
Strýček Skrblík: Vlak - nepovedené LEVNE cestování skrblika a donalda vlakem
4*
Goofy: Mokré trampoty - protéká střecha, ale gůfy volí prachy využít na dofču, kde naopak není voda vůbec...
4*
Babička Kačerová: Tučňák - babča dostane lednici, tučňák je rasisticky šikanován ostatním zvířectvem, lednice / tučňák = výsledek je jasný
2*
Pluto: Problém s kočkou - 1str příběh, jak Pluto vyřeší mňoukajici kočku
1*
Čekal jsem, že mě to zaujme mnohem víc... Hodnotím v rámci dětského komiksu: takové pěkné 3*

Sajmon
Sajmon | 17.9.2020 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Jeden z nejlepších komiksů s temným rytířem co jsem měl tu čest číst. Scénář je takřka dokonalý a kresba není o nic horší, a Capullo mě dokázal svou úžasnou kresbou překvapit. Nemohu se dočkat dalších dílů.
95/100

Fry
A Fry | 17.9.2020 | Tokijský ghúl #12

Tokijský ghúl #12 - Obsahově velmi nabitý díl, který sráží na kolena až poslední dvě kapitoly s absolutně zbytečným vyústěním, které pohřbívá nějaký větší smysl hned tří předchozích knih. Kaneki svým pátráním v tajemné minulosti svých přátel a známých totiž zjišťuje, že jeho cíl vlastně nikoho až tak nezajímá a v pozadí událostí jde všem o někoho úplně jiného ... Za mě 3*!

hroubek
hroubek | 16.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #106: Storm

Hodně povedený komiks. Je to velmi dobré a kvalitní čtení. Z těch komiksů co jsem četl, tak Storm nikdy nedostala tolik prostoru na vykreslení její postavy, emocí a dalších věcí s tím spojených. Tento komiks nám to vynahradí. Starší příběh od Chrise Claremonta jsou parádní a je vidět, že Claremont X-Meny miluje a chápe jako nikdo. Hlavní příběh má velmi dobré tempo, krásnou kresbu a dynamiku. Čte se to krásně a nenudí to. Z mé strany spokojenost.

hroubek
hroubek | 16.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Poctivé retro. Roger Stern byl Spideyho velký fanda a přistupoval k jeho příběhům s respektem a taky tím, že chce něco předvést a dokázat. To se mu zde povedlo. Jeho příběhy mají šmrnc a neztratily kouzlo ani po letech. Velkou zásluhu na tom taky má skvělá kresba od Johna Romity Jr., který si zde začal pilovat svůj styl. Samotné příběhy nejsou přelomové, ale takové sešity s Black Cat nebo Juggernautem stojí za to. Je to fajn komiks, který mě sedl.

trudoš
trudoš | 16.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #106: Storm

Sympatické na albu je, že se primárně soustředí na postavu mutantky Storm a nabízí dvojici uzavřených příběhů přímo s ní spojených. Takže jako představení postavy super. Obsahově už je to z mého pohledu slabší - první sešity pracují s motivem psychologického rozboru, jak je důležité umět se po pádu znovu postavit. Typický Chris Claremont, typické osmdesátky. Druhý hlavní příběh pak nabízí zajímavou zápletku, kdy musí hrdinka bojovat prakticky proti všem svým blízkým a kolegům, protože ti se ocitnou v moci zákeřného zloducha. Jenže v důsledku nenabízí Christopher Yost nic jiného, než klasickou fackařinu, ve které si postavy dávají tak dlouho přes pusu, dokud některá z nich nepadne, čímž se usvědčí z prohry. Celkově je to ale fajn čtení, pěkná kresba a svižný text, ovšem vlastně nic, k čemu bych cítil potřebu se někdy vrátit – to už se mi do paměti mnohem víc zapsal příběh z Wakandy když na ni zaútočili skrullští válečníci (viz album Nejmocnější hrdinové Marvelu 22: Black Panther).

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Papež ukrutný (limitovaná edice)

Kresba 5 a příběh tak maximálně 3. Očekával jsem více, přišlo mi to takové nechytlavé. Borgia (pokud má Papež alespoň lehce navazovat) byla scénáristicky o level výše. A souhlasím, že je tu snaha šokovat, ale moc to nefunguje. Možná je to tím, že ta snaha nastartuje hned od začátku a jede svým brutal/homo/zákeřno/psychopatostylem až do konce v neměnném tempu.. V rámci dílka to prostě nastaví jistý standard, kde na další stránce už vážně nemá co překvapit (buď se tam klátěj, nebo podřezávaj, je to tak 50:50) a ve výsledku nic moc. Komiks s větší náloží všelijakých homoscének u nás prostě nenajdete. Někdo to ocení, někdo ne, mě to bylo asi jako většině celkem fu(c)k, nicméně (a nerad bych urazil nějaké zdejší členy minority) tady podezřívám autora z čiré účelnosti, protože krom snahy o šok to je pro adekvátní vnímání charakteru hlavní postavy heteročtenářem/čtenářkou použito celkem trefně. Ale staví to na tom až zbytečně moc a ve výsledku to průměrnost celku bohužel nevytrhne.
Btw schválně kdy už Argo provede něco s deskami... stačí se na ně jen křivě podívat a hned jsou odrbané rohy! Edena atd., pořád stejný problém. Bych vám dosadil do managementu nějakého papeže a to by byl fofr! :)

Vrenn
Vrenn | 16.9.2020 | Sláine: Rohatý bůh #01

Tak nějak jsem sem náhodně zabrousil... Sláina jsem kupoval kdysi když vycházel (koukám, že už je to přes 15 let) a byl jsem z něj nadšený. A jsem dodnes, sem tam ho znovu vezmu do ruky a popravdě mi přijde ze všech Sláinů nejlepší. Za mě rozhodně 5*. ALE!!! - české vydání má sice adekvátní formát, ale bohužel výrazně zmršené a vyblité barvy, to se tuším přetřásalo už když to vycházelo a jak koukám na letité recenze níže, dost lidí na to poukazovalo, takže s tím rozhodně počítat! To byl taky důvod proč jsem ho před pár lety nakonec střelil za tučný měšec zlaťáků a koupil běžně dostupnou anglickou verzi, kde jsou všechny tři díly komplet (v bohužel trochu menším formátu, který odpovídá např. MDEK od Crwe). Pokud vám nevadí english a Sláina chcete, rozhodně doporučuji jít touto cestou a cz vydání vynechat, protože rozdíl v barvách je celkem drastický a pozvedne dílko opravdu na 5* level. Jestli víte jaký je rozdíl v barvách mezi 1. (meh) a 2. (very najs) cz vydáními Batmana - Návratu temného rytíře, které jsem taky z tohoto důvodu měnil první za druhé, tak tady to násobte deseti.

luky.kuky10
luky.kuky10 | 16.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Z tohoto díla jsem byl trošku zklamán. Čekal jsem větší rozvinutí hlavního příběhu, ale půlka knihy je "de facto navíc". Ale tak se dřív psalo - nacpat co nejvíce příběhů do co nejméně sešitů. Co se týče hlavní zápletky, tak s tou jsem byl spokojen. Setkáváme se s něčím, co jsme u Petra ještě neviděli. Líbilo se mi zabřednutí do lidských trápení postav, kde Spidey hrál až druhé housle. Celkově kniha neurazí, ale že bych si z toho sedl na zadek, to říct nemůžu. 3 hvězdy

cyboy
M cyboy | 16.9.2020 | Batman: Bílý rytíř

Harley je "rozdvojena", Joker neni zlocinec, ale levicovy vudce, ktery bojuje proti "tem nahore", vcetne Batmana, ktery jede ve sdilene ekonomice. Samozrejme je potreba najit neco, cim se Batman provinil, takze vedle obvykleho "samozvaneho strazce", se taha i karta: "Libi se mi mlatit grazly."
Zlo je dobro, dobro je zlo, zlo je asi zlo, dobro je asi dobro, za vsim stoji figura, ktera je dobro i zlo atd.
Genialita z toho primo strika.
60%

cyboy
M cyboy | 16.9.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #03: Návrat do minulosti

Zdarskyho DD se mi celkem libi (alespon co jsem cetl), ale jeho Spider-Man mi prijde vazne slaby. Chtel jsem tomu dat jeste jednu sanci, jestli se to nezlepsi a bohuzel ne. Spider-Man si tak nejak skace casem, jak se mu zlibi, cimz to cele dava smysl jeste min (proc si teda neskoci v case pred nejakou udalost a nevyresi to, kdyz uz se uplne ignoruji casove paradoxy?). Do dalsich dilu uz asi nepujdu.
50%

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Děti z Montmartru

Můžeš si sáhnout na prsa naší Manon!
Bylo nás pět po francouzsku.

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Batman: Zatracení

Moc fajn jednorázovka z Netopýrova chorého mozku podpořená naprosto úžasnou kresbou!

Matthew
Matthew | 15.9.2020 | Mýtus Cthulhu

Velmi zajímavé podívaní do Lovecraftova světa. A zase mě o kousek blíže posunulo k tomu, že si tyjeho magořiny přečtu. Jednotlivé příběhy jsou sami o sobě fajn, ikdyž místy je znat, že se to psalo před skoro 50 lety. Jen mi místy vadila kresba, která pro ztvárnění nepředstavitelného je super, ale někdy je to jako koláž malého děcka.

mearez
mearez | 14.9.2020 | Avengers #03: Válka upírů

Avengers jako celku je tu v podstatě hrozně málo, protože Aaron si rozjíždí několik komplikovanějších linek jako je jedna s Ghost Riderem, Rudou vdovou nebo s upíry, a Avengers se vždycky jen dostaví na rubanici. Blade mě velice bavil a celkové rozuzlení, ač předvídatelné, nebylo zas tak špatné. Rozhodně doposud nejlepší kniha tohohle runu. Komiks mě bavil, což jsem upřímně tolik nečekal a těšim se pro změnu na další díl. Za mě 4*.

hroubek
hroubek | 14.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Tento komiks a jeho příběh bude patřit k tomu nejkontroverznějšímu co se Spideyumu za posledních pár let stalo. V tomto komiksu se bude přepisovat status quo. A rozhodně to nesedne všem. Spoustu fanoušku to doslova naštve. Já jsem to zkusil moc nevnímat a užít poslední představení J. M. Straczynskiho u Spider-mana. Příběh se mi líbil. Jelikož to skvěle navazuje na komiks Zpátky v černé, který je luxusní. A pak to přijde. Hodně emocionální a smutné zakončení. Bolí to, protože přijdeme o desítky skvělých příběhů. Přesto někde uvnitř vím, že to není konečná pro Petera a MJ. Staré příběhy nejsou špatné, ale jsou hrozně ukecané a obdivuji čtenáře co to četli a nezbláznili se. Jen o den víc je zajímavý a dobrý komiks a pro všechny fanoušky Spider-mana povinnost s velkým P.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Po předchozích dílech, které byly o něco klidnější přišla zase pořádná akce, ve které Kirkman překvapil svými nápady a nápaditými řešeními. Konec navnadil na další díl

sedw
sedw | 14.9.2020 | Živí mrtví #26: Volání do zbraně

Negan se pro mě stal nejlepší postavou série. Pořád nechápu, jak Kirkman dokáže napsat někoho, koho nesnášíte, ale zároveň zbožňujete. Konec pro mě byl velmi povedený a překvapivý, vážně nechápu, jak to, že se vždy nechám nachytat a skočím Kirkmanovi na ty jeho hry.

Dinik
Dinik | 14.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Perfektni klasicky Spidey, doplneni dalsich sesitu do obdobi, ktere tady kdysi pokryl Semic, takze parada.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Žoldnéř #02: Tajemná formule

U druhého dílu mě vše bavilo více. Příběh byl lepší o 100%, i malba mi přišla o něco lepší, než v prvním díle a seděla mi ke komiksu parádně. Jsem zvědavý na další díly.

sedw
sedw | 14.9.2020 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Je vidět, že tento komiks byl původně zamýšlen jako jediný díl, protože je to opravdu jen o výtvarné stránce, a příběh je jen k tomu, aby tuto unikátní malbu něco drželo pohromadě. Co se týče malby, nelze jí upřít kvality, ale obecně mě v komiksu tato realistická grafika tolik nebaví. Stejný problém mám i u Rosse, řemeslně nádherně malované, ale ke komiksu mi to prostě tolik nesedí.

Fry
A Fry | 14.9.2020 | Tokijský ghúl #11

Tokijský ghúl #11 - Na to jak byly poslední dva díly ukázkově našlapané po akční, ale i dialogové stránce, tak jedenáctá kniha nepřináší kromě smutného osudu Kuro a Širo vlastně ani nic zapamatovatelného. Všechny postavy jakoby zde vycházely ze svých rolí, Kaneki nedokáže ustát vlastní příčetnost a Kótaró Amon se neohlíží za možnými následky svých činů ... Za mě 3*!