Norri
Norri | 20.1.2019 | DC komiksový komplet #007: Batman: Dlouhý Halloween, kniha druhá

Perfektní scénář i kresba. Tim Sale mistrem kompozice a hrátek se stíny. Zpočátku jsem byl nepříjemně překvapený kresbou, kdy některé obličeje vypadají jako maska natažená na neforemnou bramboru, ale na to jsem si poměrně rychle zvykl, a to i díky našlapanému scénáři. Jeph Loeb napsal fajný detektivní příběh se vším, co k tomu patří. Na konci mi sice zůstalo několik otazníků, ale vem to čert - celé jsem si to náramně užil!

Retro sešity: Původní origin Dvoj-Ksichta je sice z fanouškovského hlediska zajímavý, ale po dočtení Dlouhého Halloweenu nekonečně nudný.

Norri
Norri | 20.1.2019 | DC komiksový komplet #006: Batman: Dlouhý Halloween, kniha první

Perfektní scénář i kresba. Tim Sale mistrem kompozice a hrátek se stíny. Zpočátku jsem byl nepříjemně překvapený kresbou, kdy některé obličeje vypadají jako maska natažená na neforemnou bramboru, ale na to jsem si poměrně rychle zvykl, a to i díky našlapanému scénáři. Jeph Loeb napsal fajný detektivní příběh se vším, co k tomu patří. Na konci mi sice zůstalo několik otazníků, ale vem to čert - celé jsem si to náramně užil!

Retro sešity: Líbilo se mi, jak Robin neustále upozorňoval, že je nadrženec a že si má dávat po Poison Ivy pozor.

Fry
A Fry | 20.1.2019 | Naruto #37: Šikamaruův boj

Naruto #37: Šikamaruův boj - Do Konohy se dostává zpráva o Asumově smrti, Naruto stále trénuje novou techniku a Šikamaru s naprostým klidem a balíčkem cigaret vymýšlí plán na zabití dvou téměř nesmrtelných členů Akacuki. Nicméně ani sebelepší plán nemusí nutně znamenat úspěch, protože Hidan s Kakuzuem nejenom perfektně spolupracují, ale také skrývají nejedno smrtící tajemství. V každém případě bych ale tento díl doporučoval číst bezprostředně po tom předcházejícím pro ještě umocněnější prožitek z úvodních kapitol ... Za mě 4*!

Fimi
Fimi | 20.1.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Sakra tohle mě baví... Šeptači jsou výborní, Beta je nekompromisní a má plno es v rukávu. V Království a Útočišti rostou další sračky a akce je zde přehršel... výborný díl, Dwight začíná být oblíbená postava a Negan je prostě Negan... výborné. S Gabrielem se Kirkman teda nemazal

SiWeX
SiWeX | 20.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #01: Když blesk udeří dvakrát (paperback)

Flash ,nezklamal! Kresba super , příběh byl svižný v rámci komiksů, ne Flashe 😁 rozhodně doporučuji ✌️

Ricarderon
M Ricarderon | 19.1.2019 | Velká kniha komiksů - Miloš Novák

Skvělá kniha. Nováka miluju od dětství, aniž bych vlastně věděl, že miluju Nováka. Patří tak nějak ke komiksovým prazážitkům a tuhle publikaci si zasloužil. Lovec jelenů navíc ohromí provedením. Troskův Nemo je pořád stejně skvělý, Mahagonový hausbot jsem neznal, ale okamžitě si mě získal větami typu: "Teď bych si chtěl v klidu zakouřit marihuanu." A vůbec je to bájčná jízda.

R3nd4
R3nd4 | 19.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #027: Scarlet Witch

Těžko se mi to hodnotí přišlo mi to takové hodně zmatené. Ale asi co tady čtu dole tak to bylo ok no nevím za 3 hvězdy.

DegiCZ
DegiCZ | 19.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #004: Hawkeye

Hawkeye mě vůbec nebavil.

karl173
karl173 | 19.1.2019 | Kapsy

Tento komiks je souborem několika povídek. Některé jsou dobré, některé jsou slabší. Tak či tak každá má něco do sebe, ale bohužel někdy jsou zkrátka příliš zkratkovité a celkově krátké. To je asi největší slabina tohoto komiksu. Co se týče kresby, tak ta mě velmi překvapila. Sice jsem spíš radši, když je v komiksu jen jeden styl kresby, ale v tomto případě to dává jistý smysl a možnost prohlédnout si tvorbu hned několika českých výtvarníků je fajn. Nejvíce mě zaujala kresba Petra Straníka. Mnohdy na mě působila velmi obrazovým dojmem, myšleno, že téměř každý panel vypadá jako obraz, který by jste si ihned mohli pověsit někam na stěnu. K tomuto detektivnímu vyprávění navíc sedla náramně a určitě bych si uměl představit, že tato kresba bude v celé knize. Za mě tedy víceméně spokojenost, ale příště prosím jen jeden příběh na delší vyprávění. 70%

S4TW
S4TW | 19.1.2019 | DC komiksový komplet #023: Flash: Zrozen k běhu

Zase Waid? No, musím přiznat, že to byla celkem příjemná záležitost. Já osobně tyhle dětské side kicky a superhrdiny nemusím. Buď jsou otravní, přemoudřelí nebo rádoby drsní, ale vždy spíš působí komicky a vlastně je nemám rád. Nicméně Wally působil zatím nejpřirozeněji, co jsem zatím četl. Takový obyčejný kluk, uvěřitelný, trochu trhlý, ale vlastně normálním způsobem hrozně fajn. První čtyřsešitový příběh je nejsilnější část knihy. Nenáročné, hodně oddechové, podruhé už to sice číst nejspíš nebudete, ale na takové seznámení s postavou určitě doporučuji. Pak to šlo lehce z kopce, jednalo se o takové přehnanější jednorázovky, ale pořád mohu tvrdit, že mě postava Wallyho Westa baví, on i Barry tu působí velmi dobře. Kresba nevytrhne (devadesátky byly prostě slabé kreslířské období, ten přechod mezi klasickou retro kresbou a moderním pojetím, úplně nefungoval), osobně mi nejvíc sedla Aparova kresba s takovým undergroundovým feelingem. Retro závěr je příšerná blbost, nesmysl za nesmyslem i na retro špatný. Jako jo, je to lehce nadprůměrná jednohubka s fajn postavami, příjemně se to čte.

Spike
Spike | 19.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Tak na tohohle Batmana jsem byl zvědavý. Scott Snyder má za sebou příběhy skvělé (Soví sága, Smrt Rodiny), dobré (Rok nula, Konec hry) i průměrné (Supertíha, Květy Zla) a reakce na Mého nejhoršího nepřítele byly docela smíšené, takže jsem nevěděl co od toho pořádně čekat. Navíc Kingův Batman a hlavně Tynionův Detective Comics nejsou vůbec špatné, tak mě zajímalo jak se Snyder porve s konkurencí. Nakonec to bylo lepší než jsem čekal, stejně jako tam bylo i dost nešvárů.
Nejprve začnu u kresby. Proti Romitovi jr. rozhodně nic nemám, Spider-Mana budu mít asi navždy nejvíc spojeného s ním (vyrůstal jsem na jím kreslených příbězích) a Kick-Ass v kresbě někoho jiného si neumím představit. Jenže na Batmana se prostě nehodí. Že kreslíř umí je houby platné když se pustí do něčeho co k němu nesedne. Jeho záporací vypadají často divně a trvá to než si na kresbu zvyknu a přestane mě rušit. Umím si představit že dělat to takový Capullo, zážitek by se hned zvýšil. No a teď k příběhu. Ten výchozí nápad - Batman mimo Gotham - není vůbec špatný. Někdo může sice prskat že Batman vytržený ze svého přirozeného prostředí už není ono, ale když se to udělá správně, proč ne. Vidět ho na poli, venkově, horách nebo lese - je to něco jiného a tenhle kontrast mě zaujal. Jen škoda že nápad nebyl využit více. Prostředí je často jen kulisou a umím si představit že být příběh delší a koncipován víc jako road movie, kde by vždy prostředí hrálo větší roli a potenciál se vyždímal na max, mohlo to být skvělé a neotřelé. Takhle je to tak nějak na půli cesty a často nebýt pro Batmana netypických kulis v pozadí, bylo by jedno jestli se příběh odehrává v Gothamu nebo jinde. Ale vizuálně to občas nevypadá vůbec špatně, ačkoli nemůžu říct že bych se kresbou vysloveně kochal.
O co tu jde ale především, to je Batman a Two-Face. Nejprv musím říct že jsem rád že se zase někdo zaměřuje na tuhle postavu, protože pokud si správně pamatuju, kromě Jepha Loeba se jím nikdo nijak více nezaobíral (co se česky vydaných věcí týče) a v New 52 řadách se jen míhal. Harvey Dent je psychologicky zajímavou postavou a výzvou pro autory, pokud se uchopí správně, může vzniknout dobrý příběh který nebude jen bezduchou supráckou mlátičkou. A Snyderovi se tohle celkem povedlo, psychologický souboj Batmana a Two-Face o duši Harveyho Denta je sice zaobalen do spousty akčních scén kdy po nich jdou všemožní padouchové (kteří ale většinou nejsou důležití a je úplně jedno zda je znáte nebo ne) ale jinak jinak je napsán velmi dobře. Jeden věří v dobro, druhý ve zlo a na konci cesty - pokud se tam dostanou - se ukáže kdo měl pravdu. Samotný závěr je - jak jsme u Snydera zvyklí - lehce překombinovaný a ačkoli smysl má, mohlo to být uděláno přehledněji. Připomíná mi to sérii Saw, kdy vždy na konci je nám v rychlém sledu podána pointa i vysvětlení, ale je toho tolik najednou že i když smysl to asi dává, je problém se v tom všem zorientovat. Nastává tu podobný problém jaký ve svém závěru měla Smrt rodiny - Snyder dovedl příběh do bodu kde by se konečně mohl změnit status quo a mohlo by to být wow, parádní. Autor to ví, čtenáři to ví, ale Snyder si tak daleko prostě nemůže dovolit zajít a proto to obejde nějakou kličkou která sice jakž takž smysl dává a konec není vysloveně zkažený, ale pořád je to jen zamaskované přiznání toho, že věci se musí nechat tak jak byly a jsou. Autor ukáže kam až by chtěl zajít, ale pak stejně musí složit zbraně a nějak z toho vybruslit. Kdyby si Snyder vydupal aby tenhle komiks byl mimo kontinuitu a kánon klasických řad a on si tak mohl dělat co chce a dotáhnout to nekompromisně do konce, to by bylo teprve něco.
Jinak mi občas vadilo že celá ta premisa 'Batman mimo svou bezpečnou zónu' přímo vybízí k tomu aby zde byly situace kdy si neví rady nebo se dostane tak do úzkých že to prostě nezvládne protože tohle není Gotham. Jenže Snyder - jako vždy - prostě píše Batmana jako někoho kdo prostě zvládne vždy všechno, a okolní prostředí příliš nevyužívá. A flashbacky - i když zajímavé - zde jsou, nemůžu si pomoct, už takovou lacinou scénáristickou berličkou. Chcete udělat vztah hrdiny a záporáka osobnější a osudovější, není nic jednoduššího než najednou si vymyslet že se znali už odmala. Zvlášť když to jinak pro příběh nijak zásadní není. Další prvek co mi překážel je postava Dukea Thomase. Nejen že by bylo lepší kdyby se do příběhu necpal a Batman to prostě musel zvládnout sám, ale celá ta postava mi prostě vadí. Nevím proč si Snyder myslí, že i když je Bat-rodina už tak dost velká (a všech těch Robinů, Red Robinů, Nightwingů, Red Hoodů, Batwoman, Batgirl a všech dalších máme požehnaně), tak zrovna nějaký zbytečný nováček nás bude zajímat a tolik nám ho cpe. Závěrečný kratší příběh zaměřený právě na Dukea sice vůbec není špatně napsán, jenže by fungoval i s kýmkoli jiným a tahle postava je prostě v Batmanovi navíc a nechápu proč ji Snyder tak protlačuje. Snad to brzy vzdá a dojde mu že podobných a zajímavějších postav je tu dost.
První All-Star Batman mě nakonec potěšil a vedle jiných Bat-sérií z Rebirthu se stydět rozhodně nemusí. Je to Snyder se vším všudy, v dobrém (originální nápady, svižně ubíhající akční příběh, snaha o nějaký ten přesah a psychologickou rovinu) i zlém (příliš dokonalý Batman, nesmyslné protlačování Dukea, nedotažení těch nejlepších myšlenek a momentů do konce). Mohl si vybrat kreslíře který se k tomu hodí víc, ale u Romity jr. jsem vysloveně netrpěl. Při čtení jsem to dal na jeden zátah protože příběh prostě jede a baví, jakmile se ale člověk trochu zamyslí nad tím co právě četl, ty neduhy tam prostě vidí. Tedy klasický Snyder.

Spike
Spike | 18.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (paperback)

Druhý díl pokračuje v nejlepším duchu. Bez nějakého zdlouhavého úvodu se příběh rychle rozjede a chytí tak, že ho přečtete jedním dechem. Alespoň já to tak měl. Záporáci i samotný nápad syndikátu obětí je povedený, dobře zpracovaný, a vůbec nevadilo že zde nefiguruje žádný známý záporák. Možná celá ta myšlenka o obětech mohla být propracována více do hloubky, ale to je detail. Jen je tu opačný problém než u prvního dílu - tam se mi zdálo že zkrácení o sešit, dva, by mu možná prospělo protože příběh se ke konci přeci jen trochu táhnul, a zde bych ten sešit, dva zase klidně přidal. Ano, konec nebyl tak úplně o Syndikátu, přesto se to s nimi vyřešilo až příliš zkratkovitě a uspěchaně, po tak slibně rozehraném začátku bylo finále trošku zbytečně zklamáním, přitom jde vidět že Tynion hloupý autor není a příběh má pevně v rukou. Jakmile se začne polemizovat nad smyslem Batmanova počínání, má to až překvapivě myšlenku, hlavu a patu. Sice se obávám že se to nadále příliš rozvíjet nebude, každopádně Tynion tyhle linie zvládá lépe než Tom King, ten místy až moc samoúčelně mudruje, zde to do příběhu zapadá hladce, jen otázka zda se s tím bude pracovat do budoucna.
Postavy i vzájemná interakce zde opět fungují na jedničku. V prvním díle byl důraz kladen na Red Robina a Batwoman, zde se zaměřujeme na Stephanii a trochu i na Clayface. Ten se zdá být čím dál zajímavější postavou a doufám že v týmu vydrží. Oproti tomu Stephanie alias Spoiler se ukázala jako solidní kráva. Ano, lze ji chápat a možná s ní i cítit, ale u ní naopak doufám že se odklidí do ústranní a trochu si od ní i jejích výlevů odpočineme. Jinak ten finální zvrat týkající se právě jí dobrý. Tým nám rozšíří Luke Fox alias Batwing, a ačkoli podobné postavy mě většinou štvou, zrovna tahle je napsaná hodně sympaticky a nemám s ní problém. Fandy seriálu Gotham určitě trefí, že se tu vyskytuje i postava dr. Leslie "Lee" Thompkinsové, stejně jako v prvním díle. Hlavní záporák taky slušný, jeho návratu do budoucna bych se nebránil, navíc jeho totožnost zatím zůstává nejasná. I ten vzhled evokující Hellraisera vypadá prostě dobře. Tentokrát se kreslíř Eddy Barrows nepostaral o celý příběh, což je škoda, protože jeho kresba je opět lahůdková a z celé knihy jasně nejlepší. Alvaro Martinez je sice skoro stejně dobrý, jen ne takový hračička. Ostatní neurazí, nenadchnou. Po hlavním příběhu následuje ještě jeden kratší, točící se hlavně kolem Batwoman. Ten mě však už tolik nechytil. Odhlédnu-li od kresby která se mi příliš nelíbila, vracíme se zde k záporákům z prvního dílu, ze kterých jsem úplně nadšen taky nebyl. Navíc se zde zase jedná mimo jiné i o sérum zodpovědné za monstra z Noci nestvůr, která mě moc nebavila a bojím se že se k tomu do budoucna budeme vracet více. Navíc jde v podstatě o stejný princip který jsme viděli už u séra Man-Bata, kterého jsme si v New 52 užili celkem dost. Tuhle linii bych do budoucna klidně oželel. Flashbacky zajímavé, ale v podstatě se nedozvíme nic nového.
Hodnotil-li bych jen titulní příběh, tak nebýt moc rychlého konce, jedná se o kvalitativní posun od za mě už tak dobrého prvního dílu. Druhý příběh už tolik neoslovil, ale ve výsledku se jedná i tak o velice solidního Batmana. Kresba z většiny dobrá až skvělá, příběh i postavy jsou vedeny zručně. Ačkoli se jedná o v podstatě klasický akční superhrdinský komiks, občas je to i k zamyšlení a dalo by se mluvit o jistém lehkém přesahu v rámci žánru. Série Detective Comics je velice příjemným překvapením a pokud si minimálně udrží nastavenou laťku, budu si jí nadále rád kupovat a číst. Tohle je mainstream, který mě baví.

Spike
Spike | 18.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman: Noc nestvůr (paperback)

Z doposud vydaných Batmanů v rámci Rebirthu ten jednoznačně nejslabší. Když však vezmeme v úvahu že je to takový vedlejšák, dají se nad tím přivřít oči. Zase kdyby to tu nevyšlo, nedověděli bychom se jaký měl vůbec význam Hugo Strange který se mihnul v Já jsem Gotham. Noc nestvůr je crossoverem tří sérií, Kingův Batman, Detective Comics a Nightwing (který tu nevychází). Z Kingova Batmana tu máme dovršení pár podzápletek, z Detective Comicsu zase Batmanův tým. To je asi hlavní kámen úrazu - že co funguje v jednotlivých sériích, tady nefunguje. Já jsem Gotham mě sice vysloveně neoslnil, ale nebyla to jen jedna velká rubačka, nějakou myšlenku to mělo. V Detective Comicsu skvěle fungují postavy a týmová chemie, tady to drhne. Ovšem že když jde o nějaké eventy, větší či menší, lze čekat hlavně velkolepou akci. Ale aby to udrželo pozornost, chce to nějaké zvraty, zajímavé postavy a hlavně záporáky. Zde se však objevuje jen jedno hnusné monstum za druhým, což už někdy v polovině začne být únavné. Ne že by jejich design byl špatný, monstra jsou různá a místy opravdu správně nechutná, ale pořád je to jen neustávající rubačka. Postavy jsou zde oproti svým sériím nevýrazné, v horším případě otravné (ano, mám na mysli Dukea - ale ten je mi protivný všude, ne jen v tomto komiksu). Pokud jde o crossover větší, např. s celou Ligou Spravedlnosti, je to alespoň pestré, Noc nestvůr ale začíná být nebezpečně brzy monotónní. Ještě že je tu ten Clayface, který to trochu obzvláštňuje a baví. V závěru když se konečně setkáme se Strangem, je tu sice náběh na zajímavou psychologickou hru, ale je to hned narychlo utnuto. Možná že si Strange mohli nechat do jiného, komornějšího příběhu, umím si představit že tam by byl mnohem lépe využit. Noc nestvůr je prostě jako poslední díly Transformers, hromada akce, příšer a demolice na úkor zajímavých postav a příběhu. Nevadí mi jednodušší akční story, tady je ale osekaná až moc. Kresba taky žádný zázrak, s příšerami si kreslíři sice místy vyhráli, ale po Davidu Finchovi a Eddy Barrowsovi tohle prostě neobstojí.
Zním možná až moc kriticky, přitom o žádný velký fail se nejedná. Jen je to prostě trochu nuda. Sice se pořád něco děje a je to samá akce, přesto jsem to nepřečetl v kuse ale musel jsem jet na dvakrát, všeho moc prostě škodí. Přesto pokud kupujete Batmanovské série z Rebirthu, vyplatí se i tohle mít. Tenhle crossover je spíš takový speciál, takže dojem vám to nepokazí.

mearez
mearez | 18.1.2019 | Punisher MAX #05: Otrokáři

Čím víc Punishera čtu, tím větší pro něj mám slabost. Asi nebudu objektivní, ale to je mi fuk. Tahle série si prostě kvalitu drží, je super, nikde nezaostává a pořád mě hrozně baví. Snad to bude takhle dál pokračovat. Za mě 5*.

mearez
mearez | 18.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

Za mě absolutní pecka. Už dlouho jsem si chtěl přečíst první minisérii West Coast Avengers, a teď se mi dostalo té šance. První minisérie je naprosto skvělá, vystupují tam sice postavy, které nejsou tolik populární, ale o to je tento komiks lepší. Kresba byla super a obecně jsem si první čtyři sešity užil, už jen proto, že moje nejoblíbenější komiksůvá éra jsou 80s. Druhá část, tedy devadesátkový West Coast Avengers, jsou sice trošku horší, ale pořád mě to bavilo a až na kresbu, která místy ucházela, byl zbytek knihy taky super.
Pokud si chcete rozšířit obzory a poznat další část historie Avengers, tak tohle je přesně kniha pro vás. Ale nečekejte žádnou velkolepou bitku, tohle je spíš takové oddychnutí od normálních Avengers. Za mě 4*.

Tony TwoDee
Tony TwoDee | 18.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Celkem fajn průměr. Děj odsýpá, není vyloženě debilní a chvílema jste dokonce zvědaví, co se bude dít dál. Jenže...nakonec vás vlastně nic nepřekvapí, protože je to silně schematický, sešit se Supermanem je strašně meh - už mi leze na nervy, jak se potkaji dva supráci, co se jinak kámošej, začnou se mlátit hlava nehlava a u toho si něco mimochodem vysvětlujou. To pak máte pocit, že jsou to spíš násilnický hovada a bylo by bez nich fakt líp. Hláška: "Naprav to, nebo uvidíš" je pak vyloženě úsměvná v negativní smyslu. Sice se střídá víc kreslířů, ale rozdíly mezi nima v hlavě neutkví (zvlášť když jste si den předtim užívali Templesmithe), je to prostě mainstream, alespoň obstojně dynamickej. Akorát mě lezlo na nervy, že Kari vypadal chvílema jak patnáctiletej klouček, což působí dost divně...sečteno a podtrženo průměr, kterej neurazí, nenadchne...

Fry
A Fry | 18.1.2019 | DC komiksový komplet #046: Wonder Woman: Oči Gorgony

DC komiksový komplet #046: Wonder Woman: Oči Gorgony - Velmi příjemná záležitost jak pro příznivce Wonder Woman, tak i pro nadšence do starověkých bájí, pověstí a antické mytologie. Ze začátku jsem měl sice malinko problém se začíst, jelikož bez sebevětšího vysvětlení je čtenář vhozen do nespočtu dějových linií křížících se napříč celou knihou, nicméně po chvíli se dá bez problému začít orientovat a domyslet si předcházející události. V každém případě mě to ale zaujalo natolik, že přemýšlím nad koupí dalších dílů v originále ... Za mě 5*!

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #038: Ghost Rider: Cesta do zatracení

Moc pěkně nakreslená krávovina. Bohužel to na mě nepůsobilo tak moc temně, jak asi autoři zamýšleli. Průměrný komiks, který neurazí, ale asi ani příliš nenadchne.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #042: Občanská válka

Komiks, který bude podle mě nejvíc trpět srovnáváním. A to konkrétně s filmovou adaptací, která je však proti tomuhle dílu hodně slabým odvarem už jen proto, kolik ve filmu chybí postav, které se na Občanské válce podílely. Ono co se příběhu týče, tak komiks má svoje mouchy, ale je to obrovský milník ve světě Marvelu, od kterého se odvíjí spousta dalších příběhů a musím říct, že mě rozhodně nezklamal ale ani vyloženě nenadchl.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #029: Tajná válka

Jedno z nejlépe nakreslených UKK. Dlouho jsem neviděl vizuálně takhle krásný komiks, takže už jen kvůli kresbě rozhodně stojí za to jej vlastnit. Příběh je celkem OK, hodně mě bavil vulgární a přidrzlý Wolverine. Mohu jedině doporučit.

Tony TwoDee
Tony TwoDee | 17.1.2019 | DC komiksový komplet #051: JLA: Další hřebík

mnoho povyku pro nic, tak bych shrnul děj...miliarda postav, z nichž je většina nepodstatná (vede asi Jonah Hex, to je fakt výsměch), pravděpodobně nějaká forma marketingu, aneb hele kolik máme postav, pojďte si koupit jejich úžasná dobrodružství...přeplácaný, přeskakuje to odnikud nikam a vy doufáte, že to má nějaký geniální rozuzlení...pár stran před koncem už jen doufáte, že to nebude úplnej provar a pak přijde závěr a máte chuť to celý spálit a dát si radši panáka...strašná bída...ale kresba mě u toho nějakym zázrakem udržela až do konce a tenokrát jsem přežil i retro, takže nakonec dvě hvězdy a hurá na dalšího dickka...

hroubek
hroubek | 17.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

Spokojenost. Podle názvu jsem čekal, že půjde o výplňový komiks, ale nakonec mě to dost sedlo. Oba příběhy mají dobré tempo, fajn dialogy a čtou se moc dobře. Akce je povedená, postavy jsou dobře vykreslený, i ty které moc dobře neznám. Takže spokojenost.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | DC komiksový komplet #023: Flash: Zrozen k běhu

První komiks DCKK s Flashem a dočkáme se otravnýho Wallyho. Pět minut po dočtení knihy jsem si nemohl vzpomenout, o čem že to pořádně bylo. Co příběh, to jiný kreslíř a výsledek je skoro stejný jako když Láďa Hruška peče bábovku v mikrovlnce . Podprůměr. Doufám že Wallyho (společně s Jar Jar Binksem) čeká do budoucna krutá a pomalá smrt.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #023: Wolverine: Zrození

Tak jsme se konečně dočkali a máme tady Wolverinův Origin. A jsem rád, že to dopadlo takhle. Na komiksu je hrozně vidět, jak moc si autoři dali na vývoji jednotlivých postav záležet. Těžko říct, jestli nad nimi v případě neúspěchu nevisela hrozba v podobě pomalé a bolestivé smrti, ale na tom už tak moc nezáleží. Důležité je, že pohled do minulosti tak zásadní postavy, jako je Wolverine v Marvelu neodflákli a dali nám fanouškům přesně to, co jsme očekávali. Dalším příjemným bonusem je fakt, že navíc nevykvákali o hlavním hrdinovi úplně všechno, a tak je Logan stále ještě zastřen spoustou dalších tajemství.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #003: Thor: Poslední Viking

Povedený komiks s Thorem, který navíc uvádí na scénu další zajímavou postavu, a sice Beta Ray Billa. Dějová linka kdy se Thor s Billem řežou o Mjolnir a pak se dozvíme o původu Stormbreakeru mě rozhodně bavila víc, než závěr komiksu, který byl podstatně nudnější. Trošku mínus je to, že komiks je místy šíleně ukecanej. Po chvíli čtení jsem občas čekal, že Thor nepřítele začne poučovat o jeho právech, povypráví, co zrovna dělal minulý čtvrtek po obědě a nakonec mu vyžvaní PIN kod ke kartě, než mu třískne po hlavě kladivem. Ale to byl holt nešvar tehdejší doby, takže v celkovém součtu se to dá odpustit.

matty87
matty87 | 17.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #056: Wolverine: Starej dobrej Logan

Mistrovské dílo. Jednoznačně nejlepší komiks ze série UKK. Wolverine se s nikým moc nepáře, s Hulkovým gangem se řeže hlava nehlava a je z toho famózní jízda, která ani chvilku nenudí.

JohnyG
JohnyG | 17.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (paperback)

Lepší než jednička, ale stejně je to na zábavometru pod průměrem. Za nahackovaním top hrdinů a laternovského prstenu jsem čekal epičtější pozadí než /spoiler/ dětskej domácí úkol zneužitej ještě menším děckem /konec spoileru/. Liga spravedlonosti málem vypustí duši, ale jen tam pak slušně zazvoní a objedná si kafe. Superkrátké použití méně známých záporáků s ustřiženým final fightem je škoda, protože jinak se vlastně kvůli epidemii i nahackovaní mlátili ligáči jen mezi sebou. Krom několika akčních scén, které v mainstreamové kresbě neurazí, není vlastně proč tenhle book otevřít.

Carnage
Carnage | 17.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

Nakonec lepší než jsem čekal, poslední 3 sešity byli z mého pohledu lepší protože mam raději ty 90. léta a tam to docela rychle odsýpalo a o akci nebyla nouze a celkově jsem se bavil.

Sir_Pete
Sir_Pete | 17.1.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Příběh byl docela průměr a mohlo tam být víc superhrdinské akce (místo dívčích útrap pákistánské dívky, ale holt je cílené trochu jinde). Co mi to vynahradilo byla pěkná kresba, která mi fakt sedla a sem tam vtipné situace. Velké plus davám letteringu a jejich upravě, kde si dali vydavatelé fakt záležet.

trudoš
trudoš | 17.1.2019 | Muriel a oranžová smrt

Jednoduše geniální. Nevím, jestli je to tím, že mě Muriel a andělé po třetím čtení už tolik nebralo, ale přijde mi, že druhý díl je výrazně lepší. Děj je sevřenější, točí se kolem jediné zápletky a zbytečně se netříští na epizody. Humor je vpravdě třeskutý, jak je u Miloše Macourka ostatně zvykem, a z pohledu soudobých dějin, i poměrně odvážný. Obsazení planety Země je pak katastrofické v takové míře, že by se za to nemuseli stydět ani v Hollywoodu.
Největším plusem je ovšem kresba Káji Saudka, která je prostě fantastická a v mnoha ohledech nadčasová - bráno z pohledu človíčka, k němuž světové komiksy začaly promlouvat až po revoluci. Ilustrované žertíky v pozadí jsou neodolatelné a odkazy na různé západní ikony lehce rozeznatelné. Tohle je rozhodně dílko, ke kterému se budu ještě s láskou vracet, a vůbec přitom nevadí těch pár chybějících stránek, jež zahučely někde někam. Přičemž nakladatelství Plus se opravdu vytáhlo, protože Muriel se dostalo i odpovídajícího technického zpracování.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #038: Mladá spravedlnost: Jejich vlastní liga

Skupina přiblblých puberťáků v čele s nejvíc napřesdržku namachrovaným Superboyem, kteří se snaží zachránit svět a vyrovnat se legendární Justice League, které však nesahají ani po kotníky. Kdyby si místo toho raději doma zalezli pod peřinu a spořádaně drátovali netopejrka (tím nemám na mysli fyzické mučení Batmana) a příběh raději přenechali zkušenějším, mohlo by mě to bavit víc. Na tohle jsem vážně starej.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #041: Green Arrow: Prázdný toulec, kniha druhá

Druhá kniha mě rozhodně nezklamala, byť pro lepší pochopení událostí je nutné znát trošku lépe DC univerzum. Těch odkazů na další příběhy je tam celkem dost a o dost lépe se komiks čte, když víte, co se kdy stalo a vůbec která zrovna bije. Finále je trošku kýčovité, ale dá se odpustit. Rozhodně to patří k tomu zajímavějšímu z DCKK.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #040: Green Arrow: Prázdný toulec, kniha první

Po průseru s knihou GA:Rok jedna jsem se třásl hrůzou, co si na mojí nervovou soustavu soudruzi z Eaglemossu zase vymysleli, když do kompletu zařadili další komiks s Green Arrowem. Aby to nebylo špatně pochopeno, já mám Arrowa rád a komiksy s ním mě baví, ale jak které. Ale kupodivu se tohle celkem dá, příběh odsýpá a je správně tajemný.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #045: Superman: Odkaz, kniha druhá

Je to to samé, jako jsem psal u první knihy. Opět si to jede svou a opět to funguje. Konečně další dvoudíl, který lze přečíst na jeden zátah.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #044: Superman: Odkaz, kniha první

Hodně odvážný Origin Supermana, který vybočuje z té léta zaryté šablony. Teda né, že by uplně vybočoval, ty hlavní milníky tam znázorněny samozřejmě jsou, ale není to zas a znovu natahované a znovu vyprávěné, protože když to čte člověk po 1001, tak už ho to prostě nebaví. Tady je to ale vyřešeno dost elegantně a vyloženě mě baví, jak je v komiksu znázorněn vztah Clarka s Lexem. Takhle by to šlo.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet Speciál #01: Krize na nekonečnu zemí

Tohle bylo taaak dloooouhý, taaak ubíjející....Fakt mi to nesedlo, nebavilo mě to. Je v tom hroznej madlajz, skáče se z místa na místo a prostě mi to přijde celé hrozně moc pitomé. Jako joooo, pár postav tam umře, nikdo si není až do konce jistej, jestli si pro něj nepřijde zubatá, to je sakra málo. A to jsem prosím pěkně zarytej DCčkář, ten vesmír mám načtený daleko víc než MARVEL a to vč. komiksů v angličtině, ale tohle mě prostě za srdce nechytlo. Moc tomu nepřidala ani kresba George Péreze, kterého já osobně moc nemusím. Korunu tomu nasadila dvojice Monitor a Antimonitor aneb sázka nýmandů z DC, kdo vymyslí blbější jméno. Na to, kolik jsem od toho čekal, jsem dost zklamaný.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #004: Batman a syn

Tak já vám nevím. Batman v roli fotříka mi teda moc nesedí a Damianovo chování mě při čtení pěkně lezlo na nervy. Já se přiznám, že nejsem úplně zastáncem liberální výchovy a čistě ze svého úhlu pohledu - to bych raději nastavil na bankovním účtu trvalej příkaz a dojil téměř bezednej účet placením alimentů, než se nervově hroutil z fracka, zřejmě trpícího ADHD, kterej by mě vytáčel už při vchodu do jeskyně. Jako já mám Morrisona rád a jako delší a ucelený příběh by to mohlo fungovat, ale takhle vytržený z kontextu to fakt není můj šálek čaje. Takhle to holt dopadá, když se strká nos (?) tam, kam nemá.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #034: JLA: Spravedlnost, kniha druhá

Oproti prvnímu dílu je to o něco málo slabší. Já jsem spíše pro temnou stranu Síly a tak by mi nevadilo, kdyby pár hrdinů v komiksu muselo obětovat svůj život pro dobro lidstva. Komiksu by to dodalo temnější a pochmurnější atmosféru a mohla by to být větší zábava. Tady u toho už poměrně rychle pochopíte, že ono to těm chudákům v čele s Luthorem zase nevyjde a to už nemá ten ,,drajv" jako měla první kniha. I tak ale komiks jede na správné vlně, opět tomu dodává šťávu Alex Ross a jako celek jsou obě knihy parádními kousky v DC kompletu.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #033: JLA: Spravedlnost, kniha první

Skvost. Příběh mě bavil od začátku, do konce. Je tajemný, záporáci válejí a (kupodivu) celkem spolupracují a ono to funguje. Navíc vzhledem k tomu, co udělají pro obyčejné lidi, vás to donutí se nad jejich činy trošku se zamyslet. Všechno krásně zapadá, komiks funguje a kresba (nebo spíš malba?) Alexe Rosse je samostatná kapitola. Tohle se vážně povedlo od A do Z, jednoznačně doporučuji.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #050: Flash: Návrat Barryho Allena

Tohle je pro mě oříšek. Ze všech rychlíků mám nejraději právě Barryho Allena. Naopak ze všeho nejvíc mě vytáčí Wally, nevím proč, ale nebaví mě ani jako Kid Flash a jako Flash mě vyloženě štve. Svět okolo rychlíků a jejich záporáků celkem znám, a když jsem se dozvěděl, že vyjde v kompletu Návrat BA, tak jsem se nemohl dočkat. Dokážete si představit můj výraz, když se BA vrátil hned na první stránce a nazdar bazar, jsem zpátky doma. Asi půl komiksu jsem si říkal, jak je tohle další věc, kterou v DC pohnojili až na půdu, vždyť se přece vrací postava, která měla jednu z hlavních úloh v první Krizi a oni to opět odflákli. Naštěstí je tu druhá půlka komiksu, která mě trošičku uklidnila a i když samotné rozuzlení bylo opět maličko na hlavu, nakonec jsem si oddychl, že z toho neudělali definitivní průser.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #031: Superman: Brainiac

Superman : Brainiac je další poměrně fajn komiks u kterého mi sedlo znázornění Brainiaca. Ono se to možná čte tak dobře právě díky kresbě, jinak jako příběh je to docela tuctovka. Ale jako celek je to to lepší, co v DCKK vyšlo.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #029: Batman: Zkáza, jež postihla Gotham

Na začátek se musím přiznat, že s Mignolou jsem se díky tomuto komiksu setkal vůbec poprvé. Jeho tvorbu jsem sice znal, ale nikdy jsem se nedokopal k tomu si něco od něj přečíst. O to větší to pak pro mě byl zážitek. Alternativní realita, zapracovaná do 30tých let a je to opravdu trefa do černého. Komiks má správně temný nádech, postavy umírají a mě to baví. I přes tu hnusnou obálku.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #022: Superman: Supermanova smrt

Hovadina na entou. Teda né, že by smrt Supermana byla dementní nápad, dementní je bohužel styl, jakým k tomu došlo. Na to, že tehdejší hlavouni DC chtěli nějakou pecku, která zahýbe jejich komiksovým světem, tak to se teda mohli pochlapit a Supermanovi dopřát důstojnější odchod. Ono by to vážně stálo za to, kdyby se toho chopil někdo, kdo z toho dokáže opravdu udělat kulervoucí drama, u kterého budou čtenáři hltat každou stránku a na konci je to totálně sejme. Mě to bohužel taky sejmulo, ale uplně jinak, než bych chtěl. Další nenaplněný potenciál.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #025: Superman / Batman: Supergirl

Tak tohle mi vážně sedlo hned na první pokus. Na jednu stranu se dokážu ztotožnit s pocity Clarka, který konečně našel někoho z jeho vlastního rodu, což ho částečně zaslepilo a také podle toho jedná. Mnohem bližší mi byl ale opět postoj neustále skeptického Bruce, který to všechno tak jednoduše nevidí, což nás dostává do zajímavé názorové rozepře mezi těmito přáteli. Přidejte k tomu totálně bad-ass záporáka Darkseida a taky fakt, že slabší povahy u této kresby dost možná slepí pár stránek k sobě, vyjde vám z toho celkem fajn knížka.

Spike
Spike | 16.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #01: Ve stínu netopýrů (paperback)

Docela příjemné překvapení. Jelikož Detective Comics z New 52 byly převážně takové výplňové epizody které se většinou držely v průměru, moje očekávání nebyla největší. Místo toho nám v téhle sérii v rámci Rebirthu James Tynion IV přichystal slušně fungující týmovku. Hostovačky někoho z Bat-rodiny v dřívějších sériích většinou moc nezaujaly, proto jsem k nim nikdy neměl nějaký bližší vztah, ale takhle když je na ně soustředěná celá kniha, to působí o dost lépe. Někteří sice mají více prostoru, jiní méně, ale ani jedna postava mě neiritovala, což je rozhodně - překvapivé - plus. Batwoman na kterou je upřena největší pozornost není vůbec špatná tahounka, na to že jsem předtím o postavě mnoho nevěděl, tak tohle je solidní představovačka. Navíc se to hodí, jelikož se chystá její samostatný TV seriál a nikdy není na škodu o postavě předtím něco vědět. Red Robin alias Tim Drake se už v pár zde vydaných komiksech objevil, z hlavy si vybavím Ticho nebo Batman a syn. Ten je tu možná nejzajímavější postavou, jen škod že teď bude na nějaký čas odklizen stranou. O Orphan se toho v první knize moc nedozvíme, ale potenciál tam je tak snad se na ní v budoucnu série zaměří více. Spoiler se zatím také moc neprojevila, ale něco mi říká že po závěru knihy se to změní. Potěšil mě Clayface, býval to jeden z těch méně zajímavých záporáků, ale takhle když kope za tým dobráků krade si pro sebe každou scénu a po celou knihu baví, doufám že v týmu nějakou dobu vydrží. A konečně samotný Batman tu taky není psán jako takový ten všehoschopný ubermachr, když pracuje v týmu a musí si občas nechat pomoct, hned je o něco zajímavější.
Ne snad že by to nebylo bez chyb. Přes fungující postavy i jejich chemii a dobře plynoucí příběh, zápletka s další tajnou organizací není nejoriginálnější a pár hlušších míst se najde. Odhalení se hl. padoucha je dopředu předvídatelné a ke konci už se to trochu táhne. Nějaký známý gothamský zlosyn by příště možná přišel vhod. Ve stínu netopýrů se sice nezapíše do Batmanovské historie, je to prostě jen další příběh s Batmanem, ale na jednu stranu je sympatické že Tynion - na rozdíl od Snydera nebo Kinga - si tu nehraje na nic víc a chápe že na obyčejném akčním a fungujícím příběhu nemusí být nic špatného. To je sympatické a oproti výše zmíněným pánům osvěžující. Co komiks táhne ještě víc nahoru je kresba. Eddy Barrows si s tím místy neskutečně vyhrává, nejen že postavy i prostředí vypadají hodně dobře a prokresleně, ale práce s panely je také skvělá (sice jsem měl občas trochu problém jakým směrem to číst ale to je moje chyba) a když se občas změní styl do jakési malby, připomíná to postup např. Lee Bermeja který tohle taky dělá. A když tam máme nějaké panely kde se ještě prohání sníh, a obrázky vypadají jako kombinace klasické kresby a malby, to je opravdu pastva pro oči. Vynikající mainstreamová kresba, a Barrowsovi by slušely i nějaké atmosféričtější příběhy, talent na to rozhodně má.
Ve výsledku tu tak máme příjemné překvapení. Netopýří týmovka s dobře napsanými postavami, dobře odsýpajícím a neurážejícím příběhem, plus skvělá mainstreamová kresba. Nic víc, nic míň. Každopádně je sympatické když si u Batmana jednou za čas autor nehoní ego a nehraje si na něco víc. Nemůžu ručit že se vám tenhle komiks udrží v paměti dlouho, samotné čtení je ale více než příjemnou záležitostí.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #019: Lex Luthor: Muž z oceli

Trošku nechápu zdejší hodnocení tohoto komiksu. Vždyť to není klasická superhrdinská řežba. Není to ani klasický mainstream, naopak se podíváme na Supermana pohledem jeho úhlavního nepřítele, což nám dává možnost pochopit Luthorovy pocity a jeho vztah s mužem z oceli. Za mě tedy výborný nápad a hlavně kresba Lee Bermeja tomu propůjčuje správnou atmosféru. Jedna z nejlepších věcí, co v DCKK vyšly.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #018: Batman: Smrt v rodině

Klasika a obrovský milník ve světe Batmana. Když pominu fakt, že Temný rytíř pobíhá po poušti za denního světla v obleku s pláštěm a že se mi znázornění šedo-modrého Batmana vyloženě nelíbí, tak jako celek je komiks prostě skvělý a hlavně konečně v DC našli koule a nebáli se zariskovat smrtí jedné z hlavních postav. Jedna hvězda navíc za to, že smrt Jasona dala vzniknout jedné z mých nejoblíbenějších postav DC univerza - Red Hoodovi.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #016: Harley Quinn: Preludia a nokurňa

Co tohle sakra bylo? Poprvé se mi stalo, že jsem se ke komiksu 4x vracel, abych pokračoval tam, kde jsem skončil. Tak moc mě to nebavilo. Harley byla šíleně trapná, Joker totéž a celý to bylo nezajímavý a jednoduše dementní. Nezachrání to ani kresba, která sice není kdoví co, ale aspoň neurazí. Fakt hovadina, kterou mám ve sbírce jen proto, aby Supermanovi v uceleném obrázku DCKK nechyběla půlka xichtu.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #013: Superman / Batman: Nepřátelé státu

Jeph Loeb umí a opět mě o tom dokonale přesvědčil. Bavilo mě číst vnitřní monology jak Supermana tak Batmana. Navíc pokaždé, když na scénu přišel nějaký záporák, který si na tyhle dva brousil zuby, tak jsem chrochtal blahem a komiks jsem si vyloženě užíval.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #011: JLA: Babylonská věž

Ale jo, mě tohle docela bavilo. Resp. mě bavila ta myšlenka, že Brucova nedůvěřivost a podezíravost může zlikvidovat celou JLA. A styl, kterým Ra´s dostane na kolena samotného Batmana mě překvapil a vůbec jsem Rasovi jako záporákovi celkem fandil, protože s jeho názorem se částečně ztotožnuji a chápu ho. Jako jooo, šlo to udělat i lépe, ale jako jednohubka je to OK.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #008: Green Arrow: Rok jedna

Origin Green Arrowa šel udělat daleko lépe, než odfláknout na pár stránkách příběh fracka, který ztroskotá na pustém ostrově a ze dne na den se z něj stane mistr lukostřelby. Průměrný komiks, který měl potenciál na víc.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Musím přiznat, že ohledně vesmíru Green Lantern mám poměrně přísná měřítka a když jsem poprvé viděl film Green Lantern s Reynoldsem, málem to se mnou seklo. To ale neplatí o tomto komiksu, který je jako origin Hala Jordana velmi dobrý, příjemně se čte a má hezkou kresbu. Krásné 4*.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá

Ticho kniha druhá směle pokračuje tam, kde ta první skončila a nutno podotknout, že je to pořád dost slušná jízda. Místy je komiks lehce zamotaný ale chce to vydržet číst a na konci vše bude dávat smysl. Jeden z mých oblíbených komiksů z Batmanem.

matty87
matty87 | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #001: Batman: Ticho, kniha první

Moje první setkání s komiksovým Batmanem nemohlo dopadnout lépe, hlavně díky fenomenální kresbě Jima Lee. První kniha DCKK a dost slušný začátek.

perak
perak | 16.1.2019 | Tajná válka

Zajímavý nápad na týmovku - zdánlivě nesourodý tým vyslaný do cizí země za neznámým úkolem a následky, které přijdou po roce a jež teprve přináší tu pravou řež. Celé je to vyprávěno ve více časových rovinách, takže občas jsem se musel vrátit do již přečtených pasáží, ale celkově toot pojetí bylo fajn. A přestože jde o týmovku, tak hlavním hrdinou je jednoznačně Nick Fury tahající někde vzadu za nitky a manipulující s jednotlivými superhrdiny. Toto je pak podepřeno dodatečnými materiály z archivů SHIELDu, které ještě více ozřejmují Furyho roli v celé akci. V příběhu mi chyběl především větší popis akce v Latveře a trochu propracovanější zakončení. Celkově však spokojenost.

karl173
karl173 | 16.1.2019 | Živí mrtví #21: Totální válka - část druhá

Stejně jako spousta lidí pode mnou jsem z tohohle dílu tak trochu v rozpacích. Nemyslím si, že by Kirkman nějak vyměkl a ani mi nevadí zvolené pomalejší tempo. Ale spostě po minulém díle jsem ani čekal trochu moc a nejsem tak úplně spokojený s jistými příběhovými zvraty. Stále mě to bavilo číst, ale tak nějak jsem si často říkal " wtf " a to v tom horším slova smyslu. Nicméně pořád je to pecka a pořád se na to hezky kouká. Ale i tak skvělá hláška na konci mě nedokázala přesvědčit, o tom že tenhle díl je tak trochu zklamáním. I když se musím smát, když to píšu jelikož i přesto je tenhle díl daleko lepší než většina komiksů co u nás vychází. 80%

cyboy
M cyboy | 16.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

S odrenyma usima prumer. Ve svetle ostatnich svazku to ale porad patri mezi to lepsi.
V ramci NHM: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.1.2019 | Labyrint světa a ráj srdce

Ta výtvarná stránka knihy je opravdu veleúsměvná, formát knihy a zpracování ještě více. Když už prodávám knihu za více než tisíc korun, zkusím zaplatit redaktora, který vychytá takové hrubky jako "vzívat".

Ale ke komiksu - jsme-li svědky komerčního znásilnění a převyprávění klasického díla, nezbývá než doufat, že si to některé z dítek či jeho rodičů třeba koupí a povede to k jakési osvětě. Myšlenky Jana Amose Komenského jsou často a bezesporu nadčasové a zajímavé, sám jsem si četbu z tohoto pohledu užíval. Pro největší zájemce je i ke konci celé dílo normálně přiloženo tak, jak bylo sepsáno. Škoda jen, že ta kniha celkově vypadá tak idiotsky. Komenský za nic nemůže.

Celkový dojem: 40%

Tyfus
Tyfus | 16.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #063: West Coast Avengers

Já se bavil, 80ky mám rád!

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 16.1.2019 | Star Wars Omnibus: Vyslanci a zabijáci

Nejvíce se mi líbil příběh o qui gon jinnovi

Norri
Norri | 16.1.2019 | Asgard

Mám rád mytologie a jejich příběhy. Tu severskou mám ze všeho nejraději. Jsem citlivý na to, jak autor s bohy a hrdiny příběhů zachází. Naprosto nesnáším, když někdo jenom použije cool jména a pak celou tu mytologii znásilní. To ale, bohům dík, není případ komiksu Asgard. Ten je na úplně opačné straně. Dorison ukázal, že severskou mytologii zná a napsal příběh, který se na slavné příběhy z Eddy odkazuje. Je to komiks s vikingy a se severskou mytologií, ale přitom je stále o obyčejných lidech. Asgarda jsem přečetl jedním dechem a chrochtal si spokojeností. Povedená je i Meyerova kresba. Tady je jasné maximální hodnocení. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/asgard-bohum-navzdory

S4TW
S4TW | 16.1.2019 | DC komiksový komplet #022: Superman: Supermanova smrt

Dobře, tak to mám potvrzené… Ač nějakou postavu nemohu téměř vystát, tak to neznamená, že bych si nemohl užívat jeho příběhy ba dokonce je považovat za výborné. Tohle byl super akční komiks s parádně emotivním vyvrcholením. Jen je škoda, že když jste předem upozorňováni na to, že někdo zemře (vždyť je to už v nadpisu), tak ten emocionální efekt je dost utlumen. Nicméně se jedná snad o nejdelší superhrdinskou bitku, jakou jsem v komiksu četl. A světe div se, celou dobu je to zábavné, napínavé a vy si jen užíváte totální devastaci prostředí kolem (vždyť spolu bojují dva, co mají sílu ničit planety). Až na první sešit a závěrečné retro se jedná o nepřetržitou bitku, což je nějakých 150 stránek? Vše vygraduje posledním sešitem příběhu, který je kreslen formou jednostran, což akční efekt umocňuje, tady je ovšem škoda, že to do rukou nedostal lepší kreslíř, než je Jurgens (jehož kresba mi přijde až moc průměrná – vzdáleně mi připomínal Millerův styl, ale bez té upuštěné uzdy, takže to spíš vypadalo, jako něco ne příliš povedeného). Retro bylo fajn, Superman dostal trochu detektivnější roli, je zde pár malých scénáristických úletů, ale na svou dobu a vlastně i dobu dvacet let poté se jedná o nadprůměrný kousek. Lehce přímočaré, možná by čtenář čekal něco, co víc tlačí na emoce, ale já si především užil to, jak to celé působí jako jedna velká akční scéna (a ono to funguje).

Alex´s
Alex´s | 15.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #039: Syn klanu M

Quicksilver... Mně nikdy nevadil, spíše mi přišel jako cool postava. Tenhle komiks mi to nepotvrdil! Kromě konce mně tu nic nezaujalo. Kresba se mi ani moc nelíbila.
Děj se točí spíše okolo inhumans, já se tak těšil na komiks o quicksilvrovi, ale po tomhle lituji toho že jsem ho přečetl. Aspoň že u konce se nezachoval jako idiot a přijal správné řešení pro svou dceru Lunu. 2,3-2,4 hvězdiček * *

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 15.1.2019 | Prsten Nibelungův

Nebudu se rozepisovat, nemá to smysl a podstatu bych stejně nevystihl. Je to pecka. Dal jsem to na jeden zátah a četlo se to samo, i když je to jazykově velmi pestré a místy i náročné k pochopení celkového sledu událostí a informací. Je to krásně napsané, nakreslené a provedené. Tohle stojí za investici. Skvělé, skvělé a skvělé! Komiks roku v ČR.

karl173
karl173 | 15.1.2019 | Superman: Země jedna #1

Není špatné, ale obsahuje to jen překopírované a stokrát viděné. Nepřináší to nic nového. Vše je dost zkratkovité a vlastně se autor pokoušel psát jen co nejvíce stručněji. Clark Kent tady během pár stránek dokáže milion věcí a ani se u toho nezadýchá. Chápu, že je to SUPERMAN, ale tohle zkrátka nemá žádnou hloubku a nedokázalo to ve mě vyvolat téměř žádné emoce vůči této postavě. Jediné co tento komiks zachraňuje je to, že se to alespoň dobře čte a dá se to brát jako akční jednohubka. Kresba se také povedla, ale na zadek si nesednete. Celkem zklamání. 55%

Alex´s
Alex´s | 15.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #032: Klan M

Nejdůležitější komiks eventu House of M (klan m), nejlepší scénarista Brian Bendis vytvořil jeden z nejlepších komiksů na světě, škoda, že to nenakreslil David Finch, oni dva jsou prostě pecka. Tenhle komiks by měl znát každý, kdo čte komiksy. Kdyby to zfilmovali, tak by to byl jeden z nejlepších filmů, podle komiksu. U avengers: Rozpad zazářila scarlet witch, tady se přesuneme k wolverinovi. Wanda už nepůsobí ani jako záporák, je zoufalá z toho co provedla a polovina suprhrdinů ji chce zabít. Po tomto komikse následuje hlavně avengers: Dětská křížová výprava (a taky syn klanu m,new avengers ......To není moc důležité).4,7 - 5 hvězdiček * * * * *

JohnyG
JohnyG | 15.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #01: Vyhlazovací stroje (paperback)

Obří ploštice nad Manhattanem, zpívající gigantický teletubbies složený z lidí, ohnivý uzliny v zemským jádru do kterých boxuje Superman a k tomu děsně hecující hlášky Green Laternů a dalších. Kresba byla celkem fajn, ale scénář teda bíííída. Tohle bezduchý pobíhání kostýmovaných divnolidí mezi apokalyptickými chobotničkami je prostě to, proč si všichni ťukaj na čelo, když jim řekněte, že čtete superhrdinský komiksy. Zlatej Suicide Squad.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 15.1.2019 | Modré pilulky

Nejlepší edukační materiál o HIV, co znám

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.1.2019 | Zatím dobrý

*/irony*

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.1.2019 | Zatím dobrý

Abstinent: To se tady nemůže stát...

Daredrvil Orgasm Fan
Daredrvil Orgasm Fan | 15.1.2019 | Watchmen - Strážci (3. vydání)

Treba niečo dodať?Po tomto komikse je každý ďalší sklamanie.Filozofická nálož dekonštrukcie superhrdinského žánru z geniálnym scenárom Alana Moora a kresbou Davea Gibonnsa.Nebudem sa tu rozpisovať o tom ake je to geniálne lebo sa nechcem opakovať po iných.Tak či tak zhrnul som to v mojom videu na YouTube http://youtu.be/43Ax-Pk9294 tak isto Honza Potměšil...Naozaj ľudia,najlepší komiks!

Mleako
M Mleako | 15.1.2019 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

O fous slabší oproti prvnímu dílu, ale je to dáno spíš superhrdinským žánrem jako takovým. Člověku je jasné, že musí přijít ta megahrozba a že se všichni dají dohromady a tu potvoru pošlou zpátky kam patří. Hodnotím jako celek, takže 5* a opět chválím, že DCKK vychází rozdělené knihy hned po sobě a člověk nemusí čekat čtvrt roku, než vyjde druhý díl jako u UKKM.

Mleako
M Mleako | 15.1.2019 | DC komiksový komplet #048: DC: Nová hranice, kniha první

Chce to základní znalost DC univerza a jeho postav, aby si to člověk pořádně užil. Styl je opravdu takový watchmenovský a to epizodické skákání může nezasvěcené odradit od dalšího čtení. Ale jinak je to boží, s Cookeovou kresbou nemám problém a po scénáristické stránce je to jedna z nejlepších věcí z DCKK, co zatím vyšly.

Abstinent
M Abstinent | 15.1.2019 | Zatím dobrý

Doufám, že se tu neděje, že by někdo hodnotil komiks aniž by ho přečetl, ale jen napálil jednu *, protože se mu nelíbí námět...

R3nd4
R3nd4 | 15.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #026: Doctor Strange

Taková zajímavá četba ze začátku strašně ukecaná nuda ale v polovině se to o dost lepší. Ale podprůměrný díl řady.

tom99
tom99 | 14.1.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #018: Deadpool

Tak toto mi vůbec nesedlo. Úvod se starým sešitem New Mutants byl totálně o ničem, nemělo to žádný příběh a pointu. Pak už to bylo o něco lepší, ale v hlavním příběhu mi něco chybělo. Deadpool byl suchý a vlastně jednou z nejtrapnějších postav v celém komiksu. Sice tam byl Spider-Man, Daredevil či Punisher, ale ani jeden z nich jakoby nebyl ve své kůži. Byly to naše postavy, ale mluvily jinak. Ne, tento komiks se fakt nepovedl

perak
perak | 14.1.2019 | Asgard

Zase jedna kniha, u níž je radost ji jen dostat do rukou - velký formát, tvrdé desky, pěkná kresba. A k tomu i napínavý vikingský příběh, kde boj s nestvůrou je pouze jedna z linií vyprávění. Děj plyne rychle, nemá naštěstí žádné velké logické zaškobrtnutí a hlavní postavy jsou dobře vystižené, takže se svými chybami a pochybami čtenáři nezbývá než jim od začátku držet palce. Zamlouvalo se mi i ukončení, které nemělo žádných epických rozměrů, ale o to více bylo uvěřitelnější a zapadající do kontextu celé knihy. Dorisonova Třetím zákonem trochu padlá hvězda byla Johnem Silverem opět pozvednuta na nebe a Asgard ji vyleštil, že opět jen září.

karl173
karl173 | 14.1.2019 | Živí mrtví #20: Totální válka - část první

Neskutečná řež se proměnila v asi nejnapínavější díl celé série. Prostě pecka! Není třeba dodávat více.

Fimi
Fimi | 14.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Spike tak to jsi ještě nečetl třetí knihu, to co popisuješ je tak nějak v bledě modrém i v další knize.

baatcha
baatcha | 14.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Spike: Co se kontinuity DC týče, mám pocit, že přes neustálé "restarty" pořád platí sakumprásk všechno už od toho konce 30. let. :D

JohnyG
JohnyG | 14.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Oproti jedničce ubrali na drsnosti, závažnosti a realističnosti. Prostě to sklouzlo k nenáročný popkornový akční jízdě, která není ničím moc výjimečná. S nějakou velkou logikou si to tak moc hlavu nelámalo, prostě indiáni dělají robotické medvědy a nejlepší způsob, jak přepravit opium je vybudovat obří tunel a shodit celej vagón na jedoucí rychlovlak. Hrdinská záchrana od pár padouchů tady znamená zničení podmořského tunelu za miliardy a havárie plně obsazené soupravy. To mě trochu mrzí, protože vizuálně to je fajn. Kopíruje to styl animovaných filmů a je to zkrátka líbivě udělané. Jako fanda Arrowa jsem se ale pořád celkem bavil a rychle to plynulo, ale uvítal bych návrat na zem.

louza
louza | 14.1.2019 | Zatím dobrý

Příběh bratří Mašínů a jejich diverzantské skupiny, která nesmí projet za žádnou cenu. Výborný Jaromír 99 jehož kresba se knihu od knihy mírně mění, ale kvalitativně jde bezpochyby nahoru s opět trochu diskutabilním Novákem. Scénář trpí stejně jako Zátopek rychlými skoky v ději, které nejsou nijak explicitně vysvětlené. Autor zřejmě přecenil moji inteligenci, protože události v ročním rozmezí uprostřed příběhu si fakt nedokážu domyslet a kdybych nebyl líný si je dohledat, nečetl bych to jako komiks. Škoda. Neškodilo by rozdělit knihu do kapitol a každou opatřit faktografickým uvozením, které by nepolíbení čtenáři zcela jistě ocenili. Po částech ale kniha šlape slušně a dá se ocenit i reportážní nadhled, kdy autor nepodsouvá čtenáři žádný z politických pohledů na věc a nechává ho si udělat názor sám. Takže zatím dobrý.

louza
louza | 14.1.2019 | 30 dní dlouhá noc

Banda upírů si vyhlédne malé městečko na Aljašce pro krvavou párty po západu slunce. V popelu města se jim postaví místní šerif, který na poslední chvíli zjistí způsob jak s nimi bojovat a zlejšky po zásluze vyplatí na holou. Triviální příběh, který nezaujme ničím jiným než emotivními detaily. Pokud vás navíc nezaujme Templesmithova atmosférická kresba, jste ztraceni. Sama o sobě je třísešitová kniha je jen lepším tříhvězdným průměrem. Velká škoda, že fanoušci nevydrželi a kniha se u nás neprodala, protože jde v podstatě jen o předehru a to hlavní se děje v přímo navazujících výborných Dark Days, nebo regulérní dvojce Return to Barrow. Kde se laťka 30 dní dlouhé noci podstatně zvedá.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 14.1.2019 | DC komiksový komplet #053: Batman: Muž, který se směje & Arkham

Toto je jedno z mála DCKK, které by si měl koupit každý, který čte komiksy! Dva nejlepší příběhy s Jokerem v jednom balení...

Norri
Norri | 13.1.2019 | Nový svět

Krásná kniha. Už delší dobu jsem po ní pokukoval na zahraničním eshopu a že vyšla i česky jsem zjistil čistě náhodou tady na comicsdb. Autor perfektně využil potenciál "němého" komiksu a skrze stránky plné fantastických výjevů nechává pracovat čtenářovu fantazii. Jeho kresba je velmi precizní a silně evokuje staré černobílé fotografie, zrovna takové, jaké jsou ty z New Yorku z 19. století. Tenkrát to muselo být hodně drsné. To v Tanově Novém světě není. Jeho Nový svět je utopistický, plný přátelských, usměvavých lidí a zcela prostý jakéhokoliv zla. V příběhu o emigraci bych očekával spoustu deprese, hladu a ztrát iluzí. Tanova kniha je ale plná naděje a je příjemným pohlazením na duši.

perak
perak | 13.1.2019 | Snění

Tak jak je kresba velkým plusem knihy, tak je příběh mínusem. Ale ono u knih tohoto typu asi až tak o ten příběh nejde. Takže vypněte logiku a jen se kochejte obrázky, pak budete s knihou spokojeni.

Skot
M Skot | 13.1.2019 | Černá díra

Pro mě jeden z nejlepších komiksů , který jsem kdy četl. Vynikající černobílá kresba, řazení panelů. Scénář výborný s postupnou gradací děje a zároveň ponecháním prostoru k úvahám jak to vlastně dopadlo. Psychologický komiks pro dospělé , o tom jak je těžké dospět bez ohledu zda jste v Americe nebo kdekoli jinde. Obrazové podobenství dávající zároveň naději alespoň některým. Dal bych 6 hvězd, kdyby to šlo.

karl173
karl173 | 13.1.2019 | Usagi Yojimbo #06: Kruhy

Je neskutečné jak se Stan Sakai dokáže skvěle poprat jak s kresbou, tak s příběhem. Ono to má své výhody, když autor ví kdy vyprávět více slovy a kdy obrazem, ale především jak přenést chtěnou atmosféru na stránky. Je skvělé jak je Sakai pracovitý a vše dělá na plno a propracovává do všech detailů. I přesto, že je Usagi povídkový, tak tomu skutečně moc není. Vše je totiž navzájem propojené a opět jsme svědky jak se minulé události protnou do tich přítomných a můžeme jen čekat kdy se objeví v tich budoucích.

Spike
Spike | 13.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (paperback)

Za mě jednoznačně lepší než první díl. Jen pořád dost věcí je tu buď nejasných, nebo nedomyšlených, to ukážou až další díly jestli např. role Psycho Pirata je jen účelová, nebo bude mít nějaký větší smysl. Banea vidíme zase v trochu jiném světle (naštěstí ne moc NA světle - jelikož si tam celý komiks chodí nahý) a těším se jak se to s ním vyvrbí dál. Kresba se mi nelíbila tolik jako v prvním díle, obličeje jsou takové umělé, ale akce nebo větší celky vypadají parádně, stejně tak skladba panelů a stránek. Příběh chytil už zezačátku, a celou knihu jsem si docela užil. No samozřejmě jsou tu nějaká "ale".
V první řadě je to samotná postava Batmana. Nejen že se vlastně dobrovolně nechá zlomit, protože ví - stejně jako všichni ostatní - že se z toho zase dostane a zázračně vyléčí, nebo že i ty nejšílenější a nejnepravděpodobnější plány mu vždycky vyjdou. Na to už jsme chtě nechtě zvyklí. Ale třeba mě štval ten jeho neustále opakovaný monolog o tom jak Baneovi přerazí páteř jestli mu nedá to co chce. Jako... chápu že ti dva spolu nemají nejlepší zkušenosti a přátelsky by se spolu asi nedomluvili, ale když místo jakékoli komunikace Batman odpoví jen znovu tím svým asi 5x opakovaným proslovem... no, už mě to štvalo. Batman se tu vůbec občas chová dost zvláštně. On už vůbec celý ten koncept tohohle komiksu je takový podivný. Postava, kterou Batman skoro nezná, a vlastně je nám celkém volná, má nějaké problémy, které může napravit jen Psycho Pirat, kterého má momentálně v držení Bane. Tak Batman vezme pár vězňů z Arkhamu, jaksi automaticky počítá s tím že budou spolupracovat a táhnout za jeden provaz, jelikož tohle asi nejsou ti nejhorší z nejhorších. Pak je vezme na, jak je nám předkládáno, sebevražednou misi, riskovat několik životů včetně drahé Catwoman kvůli duševnímu zdraví jedné osoby. Buď je tedy hodně hloupý, nebo hodně arogantní a věří si. A vlastně proč ne, vždyť je to Batman a tomu vždycky všechno vyjde. Ve chvíli, kdy dojdeme k závěru hlavního příběhu, a zjistíme že nejen že nikdo na téhle sebevražedné misi nezemřel a nikomu se nic nestalo (až na Batmana který je ale stejně za pár minut v cajku) ale vlastně šlo všechno podle plánu bez nějakých neočekávaných problémů, trochu to jinak dobrý příběh shodí. Chybělo tady nějaké drama kdy se plán opravdu pokazí (a ne, tu naoko 'zradu' jsem Catwoman nevěřil). Takhle to bylo akční, čtivé, napínavé, ale bez nějakého opravdu nečekaného zvratu, dramatu, konfliktu.
Co se mi ale líbilo napříč celou knihou, byl Batmanův vztah s Catwoman, jejich vzájemná psaníčka, dialogy... No i když u těch bych se zastavil, ty tu občas docela drhnou. Tom King se snaží psát jakože hrozně chytře, několikrát opakovat ty samé věty a podobně, ale většinou mu to moc nevychází. Tahle snaha působit chytřeji než to ve skutečnosti je mi dost připomínala Azzarella, který občas taky neskutečně plácá. Jestliže v první knize mi Kingův styl připomínal Snydera, tady je to spíš laděné do Azzarella. No ale zpět k té Catwoman. Kromě Jepha Loeba se mi nevybavuje jiný autor co tu vyšel který by nějak hlouběji pracoval se vtahem Batman-Catwoman. Musím říct že ten jejich vztah a chemie mě tu baví, a těším se jak se s tím King vypořádá dál. Ty jejich dopisy byly velmi dobré, jak je v této knize Batman občas divně napsaný, ten jeho dopis byly jediné momenty kdy jsem k němu mohl trochu proniknout a pochopit. Ano, nebyl by to King aby to občas nesklouzlo k té nabubřelé rádoby přemýšlivosti, ale jinak tyhle části se mi velmi líbily. Jako třešnička na dortu ke konci je vzpomínání na jejich první setkání v kostýmu i bez něj, odkazující na první výskyt Catwoman v komiksu vůbec a Millerův Rok Jedna, to mě potěšilo velmi. Sice pak přemýšlím jak to DC má s tou kontinuitou, když - co vím - momentálně pro Batmana platí ten Snyderův origin, ale tady postavy vzpomínají na ten Millerův i na události v komiksech ze 40. let... já osobně se v tom nějak zorientuju, jen novější čtenáři budou mít možná v tomhle přeskakování trochu bordel. Nicméně, s postavou Holly to je velmi pěkné provázání/navázání s Rokem Jedna. K té Holly se ale váže i jeden wtf moment co na mě vybafl - u Banea si Batman sám podá doslova armádu profi vojáků. OK, je to přeci Batman, to skousnu. Ale aby se následně jeden nebo dva sešity poté nechal takhle hloupě překvapit a pořezat obyčejnou holkou a následně skoro vykrvácet... Ano, můžete namítat že Holly měla jakýs-takýs výcvik od Seliny, která je rychlá a bojovat umí, ale když někoho vidíme před chvílí samotného dát si několik desítek namakaných ozbrojených vojínů a pak tohle... Bez takovýchhle lapsů by se King mohl pro příště obejít.
Takže - Já jsem sebevražda je za mě určitě krok správným směrem, oproti prvnímu dílu zlepšení, bavilo mě to číst, záporák super, kresba ok, vztah Batse a Cat to táhne. Na druhou stranu tu máme nepříliš dobře napsanou hlavní postavu, sebevražednou misi bez jediného úmrtí, občas za uši/oči tahající dialogy, a pár do očí bijících logických lapsů. Ale pokud se bude série nadále takto zlepšovat z dílu na díl, příště už to budou čisté 4 hvězdy a pak i možná víc.

karl173
karl173 | 13.1.2019 | Záleskautky - Lumberjanes #02: Kámošky až za hrob

Druhý díl se nese ve stejném duchu jako tep první. Opět se jedná o velmi jednoduchá dobrodružství, která jsou zaměřená na jednoduchý humor a vše se vždy vyřeší skoro samo. To je asi ten největší problém, který s tímto komiksem mám. V šesté kapitole kdy to vypadá, že se děj konečně trochu víc rozjede se vše opět vyřeší příliš snadno a komedii, kterou se z toho autorky snaží udělat moc neberu. Čte se to ale jinak opět dobře a svižně a kresba je stejně jako příběh jednoduchá, ale i líbivá a dobře pasuje k celému pojetí. 60%

Skot
M Skot | 13.1.2019 | Motolkomix: Komiks o studiu medicíny

Typická sbírka stripů. Po výtvarné stránce na hranici průměru , počítačová grafika. Deníček studenta medicíny , forma psychohygieny.
Jako bývalému studentovi mi však situace a vtipy velmi připomínaly situace , které jsem před lety zažíval sám. A jak se bohužel zdá , nic k lepšímu se nezměnilo .
Ale ani tak z protekce nemůžu dát více jak 50 =.

Spike
Spike | 13.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Nejprve, než začnu o samotném komiksu, bych chtěl ventilovat svůj pohled na současného Batmana celkově, který se netýká jen tohoto hodnoceného, ale všeobecně, takže pokud někoho zajímá můj názor čistě na komikks Já jsem Gotham, následující odstavec nechť klidně přeskočí.
Batman je v současnosti možná vůbec nejoblíbenějším superhrdinou. Můžeme s tím souhlasit nebo ne, ale to je tak všechno, fakta jsou fakta. Pro mě osobně jím na dlouhou dobu byl také, protože mě fascinovala ta temnota, vnitřní rozpolcenost, a vůbec celý ten svět kolem Gotham City. To už ale nějakou dobu neplatí. Stručně a přesně to shrnul samotný Alan Moore, který před pár lety prohlásil že Batman se podle něj stal pouhou atrakcí a již není tou temnou komiksovou ikonou, kterou byl v osmdesátých letech minulého století. Současný Batman se tváří pořád temně a na první pohled vychází právě z toho osmdesátkového, ale ve skutečnosti je to jen obdoba toho čím byl ještě před tím. Asi mu uškodila ta čím dál větší popularita, ale zkrátka a dobře současný Batman není tím, kterého jsem si kdysi zamiloval. Většina kritizuje postavu Supermana za to, že je až moc silná, že není skoro nic a nikdo co by ho mohlo porazit, a proto ho nemá rádo, pro tu přílišnou dokonalost. Naopak Batman je jen člověk, a proto je ze všech hrdinů zdaleka nejzajímavější. Jenže v tom je problém, Batman o kterém se píše dnes už není 'jen člověk'. Dnešní Batman zvládne cokoli, vyřeší cokoli, přemůže kohokoli, na každou situaci je plně připraven, nic ho nerozhodí, na všechno má plán, je bezchybný. Jako krásný příklad scéna v tomto komiksu, kdy dvě postavy se schopnostmi Supermana bojují proti Solomonu Grundymu kdoví jak dlouho, a pak přijde Batman, tohoto obra vezme do jedné ruky a jednou ranou ho složí. A většina čtenářů to určitě žere, protože tohle je jejich oblíbený Batman, a zvládl to přestože je jen člověk (což je nejčastější argumentace na otázku proč ho mají nejvíce v oblibě). Prosímvás, tohle ale není Batman o kterém bych si chtěl číst. Batman kterého jsem měl rád já, byl silný, prudce inteligentní, deduktivní a připravený na všelicos, ale byl i chybující, znal své meze a proto jeho příběhy měly svoji váhu. Nevím přesně v jakých letech se to zlomilo, ale minimálně většina komiksů v novém tisíciletí co jsem četl s postavou pracuje tím stylem, že ať Batman udělá a dokáže cokoli, fandové to sežerou protože ho milují právě proto, že nemá žádné schopnosti. Já chápu že v superhrdinském komiksu je to podobně u většiny postav, u Batmana je ten rozdíl ale dost markantní. Proto mám dnes raději Supermana, protože i ten má své meze jasněji vymezené, a jako s postavou se s ním pracuje lépe a zajímavěji. Paradoxně, právě proto že je 'lidštější' než Batman. U jeho komiksů už mi dnes chybí to napětí, protože ať se cokoli zdá jakkoli nemožné i pro nadčlověka, víme že Batman to zvládne, a třebas si u toho ještě zahláškuje... u jiného hrdiny proč ne, ale tohle má být TEN Temný rytíř, pokud se s ním pracuje stejným způsobem jako s libovolným schopnostmi obdařeným hrdinou, je něco špatně. Zpětně si vybavuju že ten Batman kterého jsem měl rád, většinou opravdu vznikal hlavně v 80.-90. letech, tam se většina jeho příběhů držela v rámci možností ještě sympaticky při zemi. Dnešní Batmanovi autoři jako Scott Snyder, Grant Morrisson nebo Tom King, jakkoli dobré příběhy můžou napsat, s postavou už z principu pracují tí zbožštělím stylem, že Batman dokáže cokoli protože je prostě Batman, a to je něco co už jde prostě mimo mě. Dokonalý a všemohoucí Batman = špatný Batman.
A teď už konečně k samotnému komiksu. Byl jsem hodně zvědav co nám po Snyderovi předvede King, ale po přečtení mám pocit jako bych zase četl toho Snydera. Nevím, možná je to jen tím že se King ze začátku snaží plynule navázat na svého předchůdce, ale zatím se mi zdá že oba mají hodně podobný styl psaní. Což není výtka, některé Snyderovy knihy jsou výborné. Ale kniha Já jsem Gotham... no, ta zrovna výborná není. První sešit známe už z Epilogu, je to do jisté míry zajímavé díky Calendar Manovi, ale jinak dost o ničem. Četl jsem to tedy už podruhé a pozorně, aby mi nic neuniklo, ale buď mi uniká nějaká skvělá pointa mezi řádky, nebo tam vážně žádná nebyla. A to Batmanovo plnění té podvodní Mission Impossible... No comment.
Začátek hlavního příběhu už je lepší, celá ta scéna s pádem a záchranou letadla je sice místy dost přehnaná, ale jisté napětí nepostrádá. Nové postavy které se nám tu představí jsou ok, byl jsem zvědavý co se ze spolupráce s nimi vyvrbí. Role Huga Strange a Psycho Pirata se nám snad více vyjasní v dalších knihách, takhle tu fungují jako taková deus ex machina. Celé to pak působí trochu moc narychlo, nějak jsem se do příběhu nemohl pořádně dostat. Vzhledem k tomu že za vším byl někdo v pozadí, kdo se ale v komiksu skoro neobjeví a my sledujeme jen ty následky, byl dojem ze čtení takový polovičatý. Ale tak je to jen rozjezd a doufám že další knihy vše vysvětlí a dojem napraví. A poslední sešit který nastíní možný další průběh, není také špatný, jen ta pološílená a vyholená Gotham Girl je dost protivná. Co mi taky občas nesedlo byly pokusy o humor. Batmanův průnik do tajné základny nebo jeho nenadálé mizení byly dost na hraně, naopak některé Alfredovy hlášky celkem pobavily, nicméně by se toho King mohl pro příště vyvarovat, humor jemu ani Batmanovi moc nesluší. Co komiksu naopak slušelo, byla kresba Davida Finche, na něho je vždy radost se dívat. Ačkoli se mi zdá, že oproti dřívějšku se svoji kresbu snažil trochu uhladit, schválně porovnejte třeba s jeho prací na sérii Batman - Temný rytíř, tam se mi zdál takový rozevlátější, tady je zase takový umírněnější, ale pořád je to David Finch, takže kresba paráda. Zato barvy se mi zdály takové matné, kresba v nich občas trochu zanikala.
Závěrem? Nemůžu říct že bych byl nadšen ani vyloženě zklamán, beru to jako že se King teprve rozjíždí a hledá, a první díl že tomu odpovídá. Některé části super, jiné trochu wtf, nicméně je to docela svižné a jako mainstream ok. Kresba super, jak jsem si zvykl na Capulla, tak proti Finchovi nemůžu říct půl slova a kdyby u série zůstal nastálo nezlobil bych se. Řekněme takový Batmanovský průměr - což většině fanoušků asi stačí.

Alex´s
Alex´s | 13.1.2019 | Ultimátní komiksový komplet #062: Avengers: Na věky věků, část 2

Druhá část je slabší, text je nelogický (aspoň pro mě). Narozdíl od první části, která byla o dost lepší, tu humor už nenajdete. Druhá řada ukk (61-120) je prostě slabá. Zaujal mě kang/immortus a škoda, že se tu nezmínili víc o vztahu mezi captainem marvelem a songbird. 3,3 - 3,45 hvězdiček.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.1.2019 | Živí mrtví #27: Válka šeptem

Tentokrát musím trochu pozvednout obočí, protože nevěřím jedné scéně v boji proti šeptačům jejich vlastní medicínou. Zdá se mi to trochu "nerealistické", ale... furt je to kurwa dobře napsané.

Celkový dojem: 80%

Crics
Crics | 13.1.2019 | DC komiksový komplet #009: Superman: Pro zítřek, kniha první

Super. a podpis Jima Leeho to dovedl k dokonalosti.

Crics
Crics | 13.1.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Sebevražedný oddíl #01: Černá sféra (paperback)

Mám s podpisem Jima Leeho z Prahy ze special comics festáku.

Crics
Crics | 13.1.2019 | Crew #04

Mám a nechal jsem signovat Patem Millsem v Praze.

Crics
Crics | 13.1.2019 | Muriel a andělé

Mám přílohu z roku 1969 s prvním ořezaným příběhem Muriel z Mladého světa.

Crics
Crics | 13.1.2019 | Čtyřlístek #608: Zlatý sen

Mám s osobním podpisem pana Němečka 30.5.2016 ze Zlína z Filmového festivalu 2016.