cyboy
M cyboy | 1.4.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Vynikajici. Rucka s Brubakerem jasne dokazuji, ze neusinaji na vavrinech a porad maji spoustu silnych pribehu k vypraveni. Tahle serie bude chybet. Vlastne nebude, protoze uz chybi. A doufat (tady u nas) ve vydani neceho podobneho, je nejspis pouze priznanim nepochopeni obecneho vkusu, ktery se realizuje v bezduchych mlatickach bez pribehu, ale za to s ultradrsnymi hlaskami.
90%

MEGA
MEGA | 1.4.2020 | Swamp Thing - Bažináč #05: V prach se obrátíš

Tohle se mi líbilo krapet víc, než předchozí kniha. Část v Gothamu mi prišla povedená, dobře se četla a líbilo se mi zahrnutí vedlejších postav z předchozích příběhů. Následují dva jednosešitové příběhy zaměřující se na Abby, kde první byl super a druhý byl zbytečný a nezajímavý. Poslední sešit je ale hlavní důvod, proč dávám 5*. Ten byl něco neskutečnýho. Myšlenka mě prostě dostala a kresba s barvami (či barvou?) to krásně podtrhla.

Moon
Moon | 1.4.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina

Velice zajímavá kniha o spidermanovi, která tak úplně není o spidermanovi.
Tento námět kdy pozorujeme příběhy jiných postav, kterým se spiderman jen připletl do života, je osvěžující a dost mě to bavilo. Nejvíc mě asi bavil pokec padouchů v hospodě u stolu o tom jak jim spiderman znepříjemňuje život.
Za mě velice povedené, jen tak dál.

Norri
M Norri | 31.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #001: Úhel pohledu

Úvodní část s Ghost Riderem je sice drsná, ale jinak je nic moc a má dost nepřehlednou kresbu. Zato hlavní příběh Úhel pohledu, to je maso! Tatarský biftek s chilli papričkami! Parádní drsný příběh z kanadských lesů a skvělá kresba, kde jsem byl nadšený skoro z každého druhého panelu. No a samozřejmě nezbytné Spideyho vtípky a špičkováním s Wolverinem. Dokonalost!
Úvodní část s Ghost Riderem je sice drsná, ale jinak je nic moc a má dost nepřehlednou kresbu. Zato hlavní příběh Úhel pohledu, to je maso! Tatarský biftek s chilli papričkami! Parádní drsný příběh z kanadských lesů a skvělá kresba, kde jsem byl nadšený skoro z každého druhého panelu. No a samozřejmě nezbytné Spideyho vtípky a špičkováním s Wolverinem. Dokonalost!

hroubek
hroubek | 31.3.2020 | DC komiksový komplet #085: Superman: Panika na obloze

Už teď vím, že budu v menšině, ale mě to sedlo. Je to dobrý komiks, protože ukazuje, jednu krásnou věc. Superman je opravdu super, ale jsou věci, na které nestačí ani on. A zvláště proti Brainiacovi. Ze začátku jsem dost tápal, jelikož je tu dost postav, a spoustu z nich jsem ani neznal. Ale po příběhové stránce to šlape, a čtení mě bavilo. Není to samozřejmě bez chyb, a vyžaduje to jít tomu trochu naproti a počítat s tunou dialogů. Ale pokud to uděláte, je velká šance, že vám příběh sedne a bude vás to bavit. Je tu dost akce, hodně hrdinů a vypadá to krásně. Znovu říkám, není bez chyb, ale mě to bavilo.

Moon
Moon | 31.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #082: Thunderbolts

Ukecané, průměrná kresba, nezajímavé postavy, ale akce ušla.

Moon
Moon | 31.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #081: Quasar (Wendell Vaughn)

Ukecané a utahané. Na můj vkus dost dlouhé, ale dalo se to.
Lepší dvě hvězdy.

RadimNemec
M RadimNemec | 31.3.2020 | Space Trashers

Mě se to strefilo do vkusu a nálady. Pěkně odvedená práce, místama se člověk musí snažit aby pochopil kde je, ale dá se. Zrovna tak se dá i orientace v postavách (orientace v kresbě / podobnost postav níže zmiňovaná) - označil bych to celkově jako "čtenářsky náročnější". A ano, bubliny jsou někde v opačném pořadí, než by člověch intuitivně tušil. Celkově určitě nadprůměr, škoda, že není něco dalšího od zainteresovaných tvůrců.

karl173
M karl173 | 31.3.2020 | DC komiksový komplet #028: JLA: Hřebík

Chtěl jsem se o tomto díle rozepsat, ale zjistil jsem, že to nemá smysl. Zkrátka další superhrdinská rádoby krize, která je plná klišé a šablonek a navíc si to o vás myslí, že jste v životě nečetli žádný jiný komiks. Čte se to ještě jakž takž dobře, ale to jen proto, že vás nemá co překvapit. Kresba také není kdo ví co, ale ještě to jde. Za mě je tento komiks totální průměr, který jede sice na jistotu, ale i přesto sem tam vykolejí, takže spíše za 2*

trudoš
trudoš | 31.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #015: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 1

Mé první setkání s Punisherem proběhlo v roce 2004 a hned jsem se zamiloval. Tedy ne že by mi Frank Catle nějak sexuálně imponoval, spíš šlo o tu nekompromisní náturu, s jakou se vypořádává se zločineckým šmejdem. Od dob Paula Kerseyho jsem s žádným samozvaným mstitelem necítil takové sympatie. Přičemž Garth Ennis šel ještě dál a dokázal celou tu myšlenku ukázat v jiném světle - přizpůsobenou Marvelovskému univerzu i morální dvojznačnosti. A ještě si u toho zachovat smysl pro humor.
O devět let - a několik dalších alb - později se mi prostřednictvím Ultimátního komiksového kompletu dostalo znovu do ruky tohle Punisherovo znovuzrození. A já zjistil, že pořád šlape famózně. Ennis, ještě ve vrcholné formě, baví neotřelými nápady, neopakuje se a občas dokáže i překvapit absurdními zvraty. Přitom ale paradoxně pracuje s šíleně obehranou premisou. Steve Dillon celému tomu masakru pak dává perfektní vizuální jednoduchost. Je to hodně vtipná a drsná jízda, končící vpravdě v tom nejlepším.

Norri
M Norri | 31.3.2020 | Asterix V-VIII (2. vydání)

Opět dobré. Většinu příběhů v knize jsem už viděl v animovaných filmech, ale i tak mě pobavily. Budu ale muset snížit intenzitu čtení, nebo se mi Asterix zají. Když dáte dvě knihy (8 příběhů) hned po sobě, pak to všechno začne splývat, vtípky se opakují a celkově pak začne být zřejmější, komu jsou ty příběhy primárně určené. To není kritika těch příběhů, ale mnou zvoleného čtenářského přístupu. Jediné, co můžu této knize vytkout, je absence překladu latinských hlášek.

Fry
A Fry | 30.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ (paperback)

Znovuzrození hrdinů DC: Flash #05: Negativ - Už jsem se začínal radovat, že se z obyčejného mainstreamu stává série kterou stojí za to sledovat, ale možná jsem to trochu uspěchal, protože s pátou knihou se vrací nejen obyčejné zápletky, ale také hromady nepotřebných dialogů. Nechápejte mě špatně, život Barryho Allena mi paradoxně přijde zajímavější než Flashovy rychlostní souboje, ale cítím z toho, že autor potřeboval pouze 'výplňkový příběh', který omezí Flashovy schopnosti, aby Barryho dostal tam, kde ho chtěl mít - v Iron Heights ... Za mě 3*!

tom173
tom173 | 30.3.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

pěkný úvod do světa green lanterna, který představí hlavní postavy a krásně odsípá. Vhodný pro začínající čtenáře, ale podle mě se musí líbit i těm co už mají něco z DC světa načteno. Líbilo se mi taky, že se komiks hodně věnuje civilní lince ať už vztahům v Halově rodině, nebo na Farris Airport.

louza
louza | 29.3.2020 | Conan z Cimmerie, svazek II. (varianta A)

Druhá Conanova kniha z evropských luhů a hájů startuje nejzbytečnější a nejtupější povídku povídkou Conanova kánonu Dcera pána mrazu. Verze Robina Rechta ale vytírá zrak. Rozšíření a mírná úprava původního děje o kontext skvěle sedí a jde dokonale ruku v ruce se zpracováním, které ač nepopírající evropské kořeny, vypadá spíš jako něco co vypadlo z Franka Millera v dobách jeho největší slávy. Překonává tak nejen všechny komiksové intrepretace, ale i předlohu samotnou. Bravo! To klasický kousek Stíny měsíční záře dokonale cituje skvělou předlohu a nedělá v nejmenším chybu. I tady je evropanství přiznané, ale základy zobrazení i romantiku příběhu si vybírá z Buscemova odkazu. I když se Augustionvá nevyhýbá karikatuře, je výsledek pěkný na pohled a některé scenérie ostrova dech beroucí. Jediným slabším příběhem je jak po příběhové i řemeslné stránce závěrečná povídka Šarlatová citadela, která v sobě nenese z Conana vůbec nic a je snadno zaměnitelná s libovolným rádoby historickým mírně nadprůměrným evropským plebsem. Zpracování knihy ve velkém formátu je velmi slušné a na některé příběhy skoro nutné. Ač jsem původně přistupoval k evropskému Conanovi s maximální skepsí, musím uznat, že jde opravdu o zajímavý projekt, kde napjatě očekávám pokračování.

perak
perak | 29.3.2020 | Sin City / Město hříchu #04: Ten žlutej parchant (pevná vazba)

Jeden z vrcholů celého Sin City univerza. Jasně rozdělené role kladného a záporného hrdiny, přičemž především Hartigen je hodně propracovaná postava, které nelze nedržet všechny palce, které najdete. Na druhé straně žluťák je skvěle odporný, že byste si o něj ani kolo neopřeli a úplně cítíte ten nechutný smrad, který se z něj musí linout. Takže potěšení z jeho nepěkného konce jen žlutě stříká okolo vás. Kresba mi přijde díl od dílu lepší a lepší a využití další barvy je až překvapivě dobré. Naprostá čtenářská radost.

Skot
M Skot | 29.3.2020 | Počítání mrtvých

Komiks určený malé skupině fanoušků Johna Woo. Scénář plytký , náznak zápletky jen v závěru. Kresba typická pro Bisleyho , i když se Sláínem si dal určitě větší práci. Na Loba ale nemá, podruhé číst asi nebudu, ale poděkování patří Crwi za skvělou úpravu a bonusový materiál , jinak bych dal 2 hvězdičky.

Skot
M Skot | 29.3.2020 | Stalin: Krutý vládce Ruska

Ilustrované smutné dějiny bolševického Ruska. Věnováno zřejmě mladším čtenářům , přemíra faktů a postav, které se jen často mihnou. O vlastním charakteru jednoho z nejhorších diktátorů v historii lidstva je tu málo. Scénář průměrný, vtipné komentáře mi moc vtipné nepřipadaly, kresba průměrná často jen načrtnuté postavy a obličeje. Přesto má tato kniha význam pro ty ,kdo snad nevědí co to byl a je komunismus. Pro nás starší připomenutí v čem jsme byli nuceni žít .

perak
perak | 29.3.2020 | Sin City / Město hříchu #05: Rodinný hodnoty (pevná vazba)

Pointa příběhu mi přišla od začátku odhadnutelná a tak tentokráte pro mne bylo vyprávění bez větších zvratů. Jinak ale samozřejmé stále je to zábava ze Sin City se vším, co k tomu patří a setkání s Miho a Dwightem vždy potěší - tedy alespoň mne, například u některých jedinců z italské mafie na to asi bude panovat jiný názor.

rewkon
rewkon | 29.3.2020 | Wonder Woman #04: Válka (pevná vazba)

WW z 52 mně dost baví kdyby to tempo vycházení nebylo jeden díl ročně )-:

Norri
M Norri | 29.3.2020 | Baltimore #06: Kult Rudého krále

Dobrý díl, ale ne skvělý. Přestože jde o jeden souvislý příběh, nebo spíše dva příběhy běžící paralelně, tak se této knize nepodařilo to, co parádně fungovalo v předchozích dvou knihách. Tahle kniha nemá tak strašidelnou atmosféru jako ty předchozí dvě. Na této knize už nepracoval Ben Stenbeck, ale celou ji nakreslil Peter Bergting. Má trošku jiný styl, ale ta změna mi vůbec nevadí.

Norri
M Norri | 29.3.2020 | Pochmurný kraj #05: Znjetvořec

První dvě kapitoly - Znjetvořcovo vyprávění - jsou důkazem toho, že kresba Tylera Crooka je polovinou důvodů, proč je Pochmurný kraj úžasný a proč má tak famózní atmosféru. První dvě kapitoly totiž kreslila Carla Speedová McNeilová (barvy Ledová) a její kresba ve srovnání s Crookem prostě neobstojí. Dlouho jsem si ni zvykal a ke konci druhé kapitoly už to tolik nebolelo. Ale i tak jsou ony první dvě kapitoly zajímavé a na jejich konci mi spadla čelist. Všechny nejasnosti z předchozích dílů najednou začaly dávat smysl.
Druhou půlku knihy kreslil už zase Crook, takže paráda. Vypráví příběh o lovcích, kteří přijeli do lesa v Harrow County ulovit netvora. Tato povídka časově navazuje na první polovinu knihy a je předzvěstí zlých časů a znamením, že Emu čekají těžkosti.
Bonusy ukazují studie postav od Carly McNeilové. Jde ale jen o postavy, které se v komiksu jen mihnou. Zajímavější jsou komentované fotografie, na kterých Crook ukazuje, jak postupuje při kresbě obálky.
I přes nespokojenost s kresbou první poloviny knihy dávám plný počet hvězd.

ArmadOon
ArmadOon | 28.3.2020 | John Constantine, Hellblazer: Těžké časy

Prostě bomba, hezky surově napsaný, bezva dialogy, kresba mi k tomu sedí až na nějaký výjimky, kde není poznat ani co to je.

ArmadOon
ArmadOon | 28.3.2020 | John Constantine, Hellblazer: Těžké časy

Prostě bomba, hezky surově napsaný, bezva dialogy, kresba mi k tomu sedí až na nějaký výjimky, kde není poznat ani co to je.

karl173
M karl173 | 28.3.2020 | Goon #00: Drsný kšefty

Tohle byla vyloženě kraťoučká jednohubka, která mi měla ukázat, oč vlastně v této sérii jde a zda-li budu chtít s touto sérií naplno začít. No a já rovnou můžu jednoznačně napsat, že pokračovat rozhodně chci. Tohle byla přesně ta blbina, kterou jsem potřeboval a nevěděl jsem o tom. Jednou za čas je totiž potřeba si něco podobného přečíst, díky Goone. Na druhou stranu je to ještě takové neohrabané jak sám autor zmiňuje a tak zatím hodnotím za 4*

karl173
M karl173 | 28.3.2020 | Pochmurný kraj #05: Znjetvořec

Na Pochmurný kraj se vždycky těším, protože vím, že opět dostanu hezky nakreslené povídky s hororovým nádechem a další střípky tohoto temně magického světa a že to bude fajn příjemná jednohubka, která bohužel uteče raz dva. No a samozřejmě další díl není výjimkou. Tentokrát ale Cullen Bunn v prvních dvou sešitech slušně šlápl na plyn a zcela mě to pohltilo, abych na konci mohl spokojeně uložit knihu do knihovny. Jo a bonusy opět super. Tentokrát se neubrání plnému počtu. Spokojenost 5*

MEGA
MEGA | 28.3.2020 | Doctor Strange #05: Tajná říše

Výplňová kniha. Postavy se nikam neposunují a celej díl je mišmaš různých nápadů. V hlavním příběhu sledujeme poněkud bizarní týmovku. Čekal jsem, že vedlejší postavy budou využity lépe, když je to taková nečekaná sebranka, ale to mě zklamalo. Příběh je strašně jednoduchej a místy se vleče. První krátký příběh má zajímavej nápad, ale selhává ve zpracování. Poslední příběh byl bezesporu nejlepší. Kresba je největší plus této knihy. Je přehledná, stylová a sem se naprosto hodila.

xflori01
xflori01 | 28.3.2020 | Strážci galaxie - Noví strážci #02: Hledaní

U tohoto dílu zas já naopak zlepšení vidím. Po prvním velmi průměrném díle se vrací klasické zápletky s rozumným chováním postav a dobrými dialogy. Přesně za takovéhle díly bych byl rád. Na plný počet to sice není, ale komiks, ke kterému se rád vrátím, ano.

Kadin
M Kadin | 28.3.2020 | Živí mrtví #09: Smutek nás pozůstalých

Příběh se nám začíná ubírat jiným směrem, není tak akční ale spíše osobní a zase se nám vrací boj o přežití v nehostinném světě zombi. Je dobře, že se nám příběh uklidnil a představil, kam se bude ubírat dále. Také nám představil tři nové postavy, které jsou zásadní pro další dění příběhu. 8/10

xflori01
xflori01 | 28.3.2020 | Bleach #22: Conquistadores

Vrátil se nám skvělý Bleach, v což jsem popravdě už nedoufal. Na scéně se objevují tajemní Vizardi, jejichž motivy zatím nechápe a děsiví Arankaři, se kterými mají problém si poradit i sběrači kapitánské úrovně. Sběrače tak čekají těžké boje, ale jen je to bojová manga, takže silní protivníci jsou potřeba. Kromě soubojů se dočkáme i humoru, který mi v této sérii velmi sedí. Jediné mínus vidím ve změně letterera, který zvolil přímo příšerný font na jednopanelové příběhy na konci každé kapitoly - to máme tak malé a ozdobné písmo luštit pod lupou, nebo co?

SNUFKIN
SNUFKIN | 28.3.2020 | Ghost Rider: Cesta slz

Parada. Vytvarne i charaktery. Jen bych cekal lepsi hlasky.

james89
james89 | 28.3.2020 | Skalpy #01: Země Indiánů

Okomentuju tady celou řadu hromadně, protože jsem jí přečetl na jeden zátah. Super, drsný, chytlavý, je potřeba dávat pozor kvůli skokům v čase. Co mi možná trochu vadilo, tak určitá nespravedlnost a zrada některých postav...

james89
james89 | 28.3.2020 | Pochmurný kraj #05: Znjetvořec

Co bych vytknul, tak kombinaci kreslířů. Kapitola 1 a 2 mě moc nezaujala kresbou. 3 a 4 byla příjemná změna, tato kresba se mi velice líbí už od začátku a slušela by celé řadě. Dějově kniha není moc plná zvratů. Něco se dozvíme, ale žádný velký posun. Trochu si říkám, jaký má být smysl této řady a kam to má pokračovat. Je to jak nějaká sbírka povídek. I tak se mi to líbí, asi to dělá ta kresba...

SomeOne
SomeOne | 28.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Největší chyba tohoto komiksu je, že pokračování vyjde až za necelé dva měsíce.

Palebras
Palebras | 28.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #01 (Black edice)

Hodně povedený crossover. Zápletka není kdo ví jak rafinovaná, ale určitě dokáže zaujmout množstvím více či méně známých postav. Celá dějová linka kolem hlavního záporáka perfektně odsýpá a není prostor na to, aby se čtenář nudil. Jasně že je to celé postavené na pořádném nonstop mlácení klaďasů a záporáků, ale to už k tomu prostě patří. Pobavily místy vtipné narážky mezi všemi zúčastněnými. Moc jsem od tohohle neočekával, ale dostal jsem fajn akční jízdu s kupou postav, které dávaly smysl a nejednalo se o bordel jako v jiných případech. Hodnotím za 4*.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 28.3.2020 | Baltimore #06: Kult Rudého krále

Mám to dost podobně jako kluci dole, měl jsem problém se chytnout co předcházelo, resp. mi přišlo, že nás hodili do nějakého děje, který už ale dávno začal. Postupně nám sice odkrývá co vedlo obě expedice na cestu, ale to mi právě bránilo se do toho příběhu víc ponořit a užít si to, jak dřív. Kresba je dobrá, dokonce detailnější a prokreslenější, ale Stenbeck mi tam sedí víc, protože byla taková představivost podněcující. Navíc mi přišlo, že má Baltimore v menších záběrech jako by dělící čáru na obličeji. Nakonec jsem se tím krásně prokousal, četlo se to pořád dobře a ke konci mi to secvaklo víc a je evidentní, že je to rozjezd nového story arcu.
Proč Bergting nahradil Stenbecka se asi nedozvíme, možná to někdo vyštrachá, ale pro nový story arc to zase logiku má. Vizuálně je komiks pořád povedený a hltal jsem ty detaily kolem toho světa, ty mýty, legendy a tajné spolky. Kniha 6 je dobrá, ale asi mi to zapadne až vcelku nebo až to dám celé komplet rázem, přesto je to ale pořád poctivý, dobrý komiks, který stojí za to číst.

Palebras
Palebras | 28.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #02: Já jsem sebevražda (Black edice)

Pokračování Já jsem Gotham dopadlo dobře. Dobře se to četlo a ještě lépe se na to celé dívalo. Chemie mezi Batmanem a Catwoman fungovala dokonale. Dostaneme zde pár postaviček méně viděných. Zamilované šišlání zamilovaného párečku Batmanových pomocníků mě pěkně štvalo, ale nic co by se nedalo zvládnout. Janinova kresba byla výborná. Co se týče příběhu Batse s Cat, tak ten byl super. Moc fajn noční romance, na střechách špínou prohnilého Gothamu. Já jsem si to opět užil a těším se na další pokračování.

cyboy
M cyboy | 28.3.2020 | Baltimore #06: Kult Rudého krále

Prakticky bez vyhrad souhlasim s Karlem. Je to takovy rozjezdovy dil a predpokladam, ze priste se to zahusti.
70%

Fry
A Fry | 27.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk (paperback)

Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk - Velké překvapení. Po řadě průměrných eskapád z minulých knih jsem nečekal vůbec nic a ač mě civilní linka bavila už od začátku, akční zápletky byly důvodem k odkládání této série na neurčito. Tady se však něco změnilo, protože jsem za jedno knihu přečetl na své poměry velmi rychle a za druhé jsem vydržel číst bez přestávky až do konce. Velké odhalení motivací Reverse Flashe je sice trochu 'meh' a autor v podstatě jen recykluje nápady jiných, výsledek však působí velmi nadstandardně ... Za mě 5*!

karl173
M karl173 | 27.3.2020 | Baltimore #06: Kult Rudého krále

Asi první díl Baltimora, který mě zas až tolik nedostal. Ale bavil jsem se tak jako tak. Pořád to má krásnou detailní kresbu, byť Ben Stenbeck už dělá jen obálky a kresby se ujal čistě Peter Bergting, který ale vykonává svojí práce víc než dobře. Poněkud jiné je to s dějem. Ten se tentokrát více rozvrstvil a sledujeme hned několik různých dění, přičemž ani jedno mě nedokázalo tak vtáhnout jako předchozí příběhy. Pořád je to dobré a zajímavé, ale prostě jsem z toho necítil to pravé potěšení. Nicméně jsem dosti zvědavý jak to dopadne dál a tak netrpělivě vyhlížím další knihu. Pořád dobré 4*

MEGA
MEGA | 27.3.2020 | Captain America - Steve Rogers #02: Maria Hillová před soudem

Pořád mně na některých místech chyběl kontext, jelikož komiksy, na které se odkazuje v ČR nevyšli a s největší pravděpodobností nevyjdou, ale je to o dost lepší než v předchozím díle. Tento díl je téměř bez akčních scén. Když se zde nějaká objeví, není nijak zvlášť výjimečná. Síla tohoto komiksu je v dialozích a v politických intrikách jednotlivých postav a to mě strašně bavilo. Nick Spencer hodně buduje a staví jednotlivé postavy na svá místa, tak snad se mu to povede uspokojivě zakončit. Kresba je parádní.

trudoš
trudoš | 27.3.2020 | Hitman #07: Stará páka

Zase starý ujetý Tommy Monaghan a jeho parta bizarních přátel, což v praxi znamená ohňostroj absurdního humoru, drsňáckých hlášek a především skvělých gagů. O krvelačných dinosaurech či interdimenzionálních bytostech nemluvě. To platí především o prvním příběhu - Čerstvé maso - nad nímž snad žádná duše komiksového fanouška nemůže nepookřát blahem. Na zbylých dvou (Stará páka a Úžasňák) se už maličko promítá fakt, že Garth Ennis míří se sérií do cílové rovinky a tak řady hrdinů začínají nenápadně řídnout. Opětovně se tak dočkáme nostalgického hloubání nad osudovostí a neodvratitelností, které ovšem i tak působí sympaticky, protože někam směřuje, namísto toho aby přešlapovalo na místě jako ve čtvrtém a pátém albu. Navíc to tentokrát není žádná fňukárna, ale příjemně chlapácká akčňárna, precizně vyvážená nepředstavitelně bláznivými zvraty a ukrutnou spoustou vystřílených kulek. Prostě další skvělý Hitman, který sice nedosahuje kvalit prvních knih, ale rozhodně je návratem k tomu lepšímu.

trudoš
trudoš | 27.3.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Perfektní finále perfektní řady. Ne že by si pánové Greg Rucka a Ed Brubaker nechali na závěr nějaké extra překvapení, ale dotáhli sérii právě do takového konce, aby po dočtení měl člověk chuť se z trudomyslnosti opít do němoty. Prostě kriminálka podle mého gusta, zbytečně se neohánějící moderními technologiemi nebo explicitní bestialitou. Gotham Central pracuje primárně s charakterními postavami a dialogy, které dávají vyniknout lidské podlosti, stejně jako výjimečnosti. Snad kromě sedmatřicátého sešitu si série navíc zachovává vnitřní samostatnost, kdy vůbec nepotřebujete znát, co se děje všude kolem v celém tom okostýmovaném DC vesmíru, protože Gothamští detektivové si bohatě vystačí s obyčejnou kriminální lúzou. A vzhledem k tomu, že i z nás si život občas krutě utahuje, nejsou ani jejich osudy ušetřeny osobních tragédií, kariérních pádů a vnitřní vyhořelosti. Ano, na konci slza ukápla, ale nemůžu říct, že kvůli citovému vydírání, ale pro reálné emoce, dokonale graficky zachycené.

Tomeek
Tomeek | 27.3.2020 | Lips Tullian: Další dobrodružství

Agónie talentu v přímém přenosu. Duševní impotenti, kteří v roce 1972 zařízli Lipse Tulliana v Mlaďáku, by zasloužili srdečné rozloučení á la Sahrberg. Předloha je stejná, Weigelovy scénáře mají v podstatě pořád stejnou úroveň, jediné, co vyprchává, je jiskra ze Saudkovy kresby.

Norri
M Norri | 26.3.2020 | Asterix I-IV (2. vydání)

Když jsem tuhle knihu začínal číst, tak jsem si říkal, jestli to už není pozdě, začínat číst Asterixe ve 42 letech. A víte co? Není! Pořád je to fajn legrace. Sice Albatros hodně odflákl české texty v obrázcích (mimo bubliny), ale překlad se jim povedl a hlášky prostě baví. Jednom mě trošku mrzelo, že animované filmy jsou tak věrné své komiksové předloze. Připravily mě tak o několik překvapení. Ale i tak jsem si Asterixe užil. RIP mistře Uderzo...

NextOne
NextOne | 26.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Série Marvel Knights Spider-man mě vyloženě nadchla. Tenhle typ kresby mi sedí, baví mě, není to nic přeplácaného, ale zároveň to má šmrnc. Celý příběh je dobře pojatý. Spajdy to má vyloženě těžké a zatím mu nic pořádně nevychází. Pohybuje se zde spousta záporáků a hlavně naše kočanda. Těším se na 18. díl této série, který tento příběh zakončí.

karl173
M karl173 | 26.3.2020 | Vei #01

Konečně jsem se dostal k dalšímu komiksovému střípku o severské mytologii. Nutno ale dodat, že si jdou autoři svojí cestou a tak například Loki, který vypadá jako žena mě nijak neznepokojuje, byť bych byl samozřejmě radši, kdyby vypadal trochu více podle mích představ ( jako z Marvelu? ). Nicméně děj se rozbíhá už od samého začátku zajímavě a musím říct, že tohle byla pro mě zábavná jednohubka, která končí v tom nejzajímavějším. Tudíž na konečné závěry o tomto dílu si musím ještě počkat. Tohle je ale každopádně slušný začátek a na druhý díl se těším. 4*

MEGA
MEGA | 26.3.2020 | Černá palice #03: Vzdor osudu - část první

Černá Palice je u mě pořád jedna z nejlepších sérii, co zrovna vychází. Záhady se odhalují a celkový příběh se velmi rychle posunuje. Postavy a svět jsem si zamiloval a tak jsem to přečetl jedním dechem. Jsem zvědav na další knihu.

hroubek
hroubek | 26.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #094: Nova (Sam Alexander)

Dobře napsaný komiks, který se čte opravdu pěkně. A jediný jeho problém je v tom, že v nás toho tolik nenechá. V komiksu jsou dva příběhy, a každý mě bavil, a jeho čtení mě nikdy nenudilo. Jen je to takové bez hloubky. Loeb a ani Duggan nedokáží nového Novu, Sama Alexandera, dostat do situace, aby si sáhl na dno sil, abychom se o něho báli, a nebo aby nás začalo výrazněji zajímat co se s ním bude dít dále. A je to škoda. Protože, autoři čerpali inspiraci od postav, které se prošli zajímavým vývojem a taky se musely naučit, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Hodnocení je mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale jelikož se komiks četl dobře, tak nakonec za slušné čtyři.

hroubek
hroubek | 26.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #014: Dolů mezi mrtvé

Už jsem to četl, když to vyšlo před pár lety v UKK. Moc mi to nesedlo, hlavně kvůli tomu hloupému rozdělení na dvě knihy, a nedokončení příběhu. Teď po pár letech je to mnohem lepší, a více mě to baví. Je vidět, že tento příběh funguje mnohem lépe, když si ho můžete přečíst vkuse. Mark Millar se s tím nepáře a je to správně akční a i zběsilý. Čte se to dobře a má to moc hezkou kresbu. Takže jsem teď spokojenější, než na poprvé.

trudoš
trudoš | 26.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #021: Amazing Spider-Man: Návrat

Dal jsem si po deseti letech repete a pořád stejně vynikající. J. Michael Straczynski byl zkrátka tím nejlepším, co kdy Spider-Mana potkalo. Dokázal z něj udělat civilní postavu a zároveň mu ponechat punc nadčlověka, přičemž pořád je to někdo, s kým nemáte problém se ztotožnit. Navíc do univerza zakomponoval pár nových skutečností, jako je třeba totemová magie, čímž nepřímo zvrátil původní tezi, že Peter Parker přišel ke svým schopnostem díky kousnutí radioaktivního pavouka. No a závěrečný cliffhanger, kdy tetička May odhalí synovcovu identitu superhrdiny, je parádním zlomem i s odstupem celé té jedné dekády.
Protivník je jinak důstojný, ačkoli v důsledku nijak nepřekračuje hranice toho, čemu už v minulosti musel babouk čelit. Ale to je ostatně problém každého dalšího padoucha, který má být ještě zlejší, než všichni ti poraženci před ním. Daleko zajímavější je tak linie Parkerova nového života coby středoškolského učitele a samozřejmě počínající těžkosti ve vztahu s krásnou Mary Jane.

mcleek
mcleek | 26.3.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Pecka! Tahle série snad neměla slabé místo, Brubaker a Rucka fakt umí. Ke komentáři RaptoRa - aktuálně se chystám na seriál The Wire, který mé pozornosti unikal - tvé přirovnání mě potěšilo.

RaptoR
M RaptoR | 26.3.2020 | Gotham Central #04: Corrigan

Výborné zakončení výborné série. Za mě vrcholem knihy jednoznačně příběh Corrigan II, který si právem zaslouží přirovnání s legendárním seriálem The Wire. Povinnost pro všechny milovníky detektivek, noiru a vůbec krutosti nespravedlivého světa.
http://geekcave.cz/front/comics/recenze/776

MEGA
MEGA | 25.3.2020 | Sherlock Frankenstein a legie zla

Tento díl, či spin-off, slouží hlavně k rozšíření světa Černé Palice a v tom si vede skvěle. Celý svět je čím dál zajímavější a z každé postavy čiší nápaditost a láska k superhrdinům. Dialogy jsou napsány báječně, takže jsem se nikdy nenudil. Příběh je místy předvídatelný, ale mě to nevadilo, vždycky jsem byl ohromen tím, co na mě Lemire a Rubín zrovna vrhli. Kresba se mi líbila už v druhé knize a tady to není jinak. Výrazné barvy a propracovaný vzhled postav je přesně to, co tato kniha potřebuje. Musím ale říct, že jsem byl u některých dvoustránék poněkud zmaten. Těch 5* si to ale zaslouží!

Fry
A Fry | 25.3.2020 | Bleach #07: The Broken Coda

Bleach #07: The Broken Coda - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela na místě. Nastává přelom, sedmá kniha totiž tvoří jakýsi můstek mezi úvodem a prvním story arcem, Ičigo je poražen a nezbývá než začít pořádně trénovat. Rány jsou ale hluboké a není času nazbyt. Naštěstí se však mezitím pomalu tvoří Ičigova podpůrná jednotka ... Za mě 5*!

cyboy
M cyboy | 25.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #094: Nova (Sam Alexander)

Tohle mi vazne nevadilo cist. Kdyby vyslo pokracovani, tak po nem asi sahnu.
Solidni prumer.
70% (s odrenyma usima)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.3.2020 | Batman #02: Soví město (paperback)

Jako naprostý TOP! považuji povídku o Jasperu Pennyworthovi, ať už atmosférou, luxusní kresbou (Rafael Abobukverte nebo tak nějak je borec) nebo hororovým scénářem (začínám věřit, že horory snyderovi jdou). To je jasných 5*. Ostatní krátké povídky jsou vrcholem knihy: Mr. Freeze (Robin dokáže být na malém prostoru velmi otravný:)) a Harper. Hodně dobre. Hlavní příběh sov je opět prepalenej, ale je v této knize silnější, takže se dalo hodně věcí přeskočit. Nosná myšlenka o SPOILER! bráchovi Thomasovi Wayneovi Jr. se mi hodně líbí, včetně propojení s kratasem (křižovatka ulic Lincoln a March), zároveň je fajn, že zaporaka zmizel pro další použití a rozuzlení nepadlo, takže pořád fakt může být jeho bráchou. Zároveň sovy nejsou úplně ukončeny ve smyslu jejich tribunálu. Zkrátka zadní vrátka pro další příběhy se sovami a rodinou. Kresba capulla je super, ale díky mainstreamovosti pak vynikají další odlišné kresby kratasu, vrchol je pro mě výše uvedený Rafael. V příběhu mi vadily podobný věci jak v minulém čísle: bruci, krvacejí ti oči - na další straně už má ty svoje super čočky. Časový odstup od minulého dílu? Hodilo by se nahodit, že je to 14 dní třeba aspoň, aby se Batman zotavil, ale ono je to asi okamžitě, což je trošku problém (tohle jsem tenkrát četl jako prvni a v knize je strana vysvětlující předešlý dej - při prvním čtení jsem časový odstup neznal a to považuji zpětné za plus;)). Pak vše ok, až na prepaleny scény s letadlem a turbinou, pádem z mega výšky, výbuchem budovy... Ale jak říkám, jsem ochoten to odpustit, protože vše se dá i nějak dovysvetlit se zavřením obou očí. :D ale beru, že i hlavní příběh je silnej... V podstatě mi nedělá problém dát této knize 5*. A teď , kdybych vzal sovy jako celek, tak bych mohl dát pěkný 4* i přes dejme tomu mou pachuť u první knihy. Btw. U prvního bůku někteří nadávali na kresbu, že jsou si třeba Lincoln a Bruce podobní - myslím, že tahle kniha podobnost xichtu vysvětlila... :)

U mě teda tenhle díl vede... O doporučuji komentář brkowycze že 3.4.2014 ;) souhlasím s ním

Btw. Díky Frájovi za info, je fakt škoda toho specialu. Věřím, že v dané době by se hodně prodával. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 25.3.2020 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Vrátím se malinko do minulosti... Mám dojem, že díky sovám 2 jsem se začal dívat na comicsdb (a později se i registroval), protože jsem nevedel, kolik vychází batmanu, jak jsou propojení, apod. (New52: Snyder, Temný rytíř, detective comics). Myslel jsem, ze co kniha, to samostatný příběh, max dva dily. :) První jsem si půjčil sovy 2 z knihovny a mam dojem, že se mi to celkem líbilo, což se úplně o jedničce říct nedá a paradoxně mi zpětné sovy 2 znelibila. Před tím jsem nevěděl jsem, že je to druhy díl (vedel - už mám dvojku přečtenou a je tam rekapitulace) a též jsem četl další Snyder batmany nehledě na pořadí (resp.7+10 jsem je poporade) - kromě konec rodiny, rok nula - tajné město a hřbitovní směna...ted jedu snyder Batmana znova komplet, páč to mám doma a hned první věc, co mi vadí je neustálé mletí o gothamu, Gotham město tohle a Gotham tamhleto...mám dojem, že je to napříč celou jeho řadou, včetně toho jak je Batman prepalenej. Zjišťuju (ujišťuji se), že Snyder není autor pro mě. Mám po opětovném dočtení prvního dílu takovou pachuť z toho. Všichni davaj 5*, asi za přesah a námět v podobě sov. Ok, chápu. To je vlastně super nápad. Capullova kresba je výborná a některý panely jsou slast, ale nemá jakoby nic navíc, nevím. A příběh? Fajn se rozjíždí ... Pak Batmanovi vyjede z prstu pinzeta nebo co, vloží si kus kůže z podnehtu obeti do rukavice... Ok, v duchu si říkám: musíš akceptovat, že je Batman od Snydera Iron man DCcka...pak scan mrtvoly do jeskyně. Snažím se, ale v duchu to nemůžu přemoct, nesedí mi takový Batman. Později pád po prohození nezničitelným sklem z 30.patra s noži zabodlymi do paznich tepen a jeden v předloktí...po cca 15.patrech se chytí wayne bez batobleku Chrlice, jehož před tím nezmínil (v popisu budovy) - což je nemožné a zároveň se mu nic nestane (později nemá na místech po nožich ani náplast, zatímco pan Lincoln po noži v bříšku leží v nemocnici a žere želé , což sám říká), ale pořád jsem si říkal v duchu, musíš akceptovat, že Snyder Batman je Wolverine. Ok ok... Pak přichází to, čeho jsem se bál - sovy a jejich bludiště, kde je teda tejden, je nakreslenej brutálně K.O. jak nosferatu. Nezral, asi jen pil (?), tejden tam běhá, hrabe mu, pak ho probodne nožem skrz naskrz sova, krve jak z vola (rýmuju :)). Mlátí ho, prohazuje mramor zdmi, on se nasere a zmlátí sovu (andrenalin?), pak ho najednou napadne výbuch díky látce, co si mohl vzít první den, výbuch přímo u něj, jako by držel granát, skočí do (zmrzle) řeky, led, nemůže ven, tma, najednou: vytahne ho baba (resp. Už ho má v dodávce), kde mu s baterkou z dodávky nahodí srdce, on ji vypicuje a jde v mrazu do jeskyně... Vzápětí je ok a už zas jede, flakne pěsti Dickovi, vyrazí mu jeden konkrétní zub. Akceptuj, že Snyder Batman je superman, nejde to prostě....pachuť. Pachuť, co mi nedovolí dát víc než 3* tomuto precenenemu komiksu. Úvodní sešit považuji za nejlepší v této knize. Grafická stránka vede, např. Když je wayne kluk a má jeho první detektivní misi. To je fajn - kresebné. Reálně patra Batman celej život a nenajde nic, teď najednou objeví všechno, včetně vlastně mega komplexu někde v kanálech? Má to silný mouchy, až masařky. ;) A vy chvalite bezchybný scénář? Velkej minus přináší i vážnost - žádný odlehčení... Můj otec kdysi říkal, že má radši pravdivé lži se Švácou než Ramba 2 se stalonnem, protože obojí je sice picovina, ale Rambo se bere strašně vážně...

Vzhledem k výše uvedenému mě poté překvapí komentáře typu: ". V této knize jsem si více než kde jinde uvědomoval, že Batman je pouhý člověk, nikoliv všemocný ocelový hrdina." Felis

karl173
M karl173 | 25.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #060: Astonishing Thor

Tohle bylo takové zvláštní. Po dočtení se nemohu zbavit dojmu, že jsem právě přečetl retro ze 70. let v moderním hávu a nevím jak k tomu mám přistupovat. Kdyby to opravdu bylo retro ze 70. let, tak by to mohlo být fajn. Představuji si nějakou krásnou kresbu od Adamse, Kirbyho nebo Johna Buscemi. Jenže když ono to je už moderní a tudíž to působí spíš divně. Postavy se tu chovají děsně hloupě a příběh je strašně nedotažený. Obecně pro tento komiks platí, že je takový nemastný, neslaný a pěkná kresba to zkrátka nezachrání. Ale jo, jako jednohubka to asi i funguje. Dávám za 3*

VanTom
VanTom | 25.3.2020 | 100 nábojů #05: Nezabiješ

V pátrání zafačovaného soukromého očka po ukradeném obrazu, pro který stojí za to zabíjet, Azzarello tentokrát vyloženě brousí do (možná až parafráze) noirového žánru: zamotaný případ, osudově krásné ženy, květnaté hlášky a monology barvitě líčící depresivní pocity i prohnilé město (což mistrovsky vykresluje i Risso). Známé postavy do něj zasahují spíše okrajově a bez větších návazností či důsledků na celkový příběh (nejspíš – vzhledem k fatálnímu uzavření). Rvavý, cynický, jak šmirglpapír drsný detektiv Milo s ohebnou morálkou mi nicméně k srdci dvakrát nepřirostl.

VanTom
VanTom | 25.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #031: Beast

Klasicky pitomoučký a ukecaný scénář s unáhlenými činy i emocemi pod směšnými záminkami v průměrné kresbě – asi už si na ty superhrdinské retrokomiksy zvykám, holt je to historie a při dávkování 1 sešit denně se dá. Pro postavu Beasta se jedná, vzhledem k jeho odchodu od X-Menů a změně podoby, o zásadní počin, byť to neznamená sevřenou minisérii, jen standardní epizodky nelogického boje s tímto obskurním tady a tamtím dementním támhle; mnoho linek pak zůstává neukončených a zapomenutých (Baxterovo vyšetřování, tajná zlá agentka Linda, tč. Hankova přítelkyně). Jinak první sešit vyšel také v UKK 100.

VanTom
VanTom | 25.3.2020 | Modrá Crew #12 - Hrobař #3, 4

Poutavý (a hezky nakreslený) western povyšuje nad 1. knihu vynikající, nejednoznačná postava záporáka: brilantní, arogantní sadistický lékař stižený božským komplexem, který ale kromě mrtvých, na kterých experimentuje, za sebou zanechává i mnoho vyléčených živých. Nevykompenzovává tím své brutální činy (ve jménu vědy a pokroku)?

VanTom
VanTom | 25.3.2020 | Usagi Yojimbo #21: Matka hor

Konečně se zase vyskytl dlouhý, kontinuální příběh přes celou knihu. Přestože tedy nebyl nijak objevný ani zásadní (maximálně pro Tomoe), napsaný byl jako tradičně graciózně. Obzvlášť poslední, atmosférický snový(?) sešit ze zasypaného dolu.

Mleako
M Mleako | 25.3.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

Je to přitažené za vlasy a je to jen další způsob, jak vytvořit zlé verze členů Justice League, ale temní rytíří jsou cool a jejich originy mě bavily a celkově to má lepší tempo než první kniha.

Mleako
M Mleako | 25.3.2020 | Temné noci - Metal

Líbí se mi, že tentokrát nemůže za DC megaprůser zase Flash, který si zaběhl někam do minulosti a něco tam podělal. Začátek je pomalejší a působí trochu moc strojeně a zmateně, ale pak se to rozjede a nabere to slušné grády. Ale ve srovnání s Flashpointem (které se samo nabízí) je to zatím slabší. Za mě 3,5*.

perak
perak | 25.3.2020 | Sin City / Město hříchu #03: Velká tučná zabijačka (2. vydání)

Slabší než předchozí díly, ale pořád je to Sin City se vším, co mám rád - depresivní, krvavé, plné soubojů a krásných holek, s kterými si není radno zahrávat a přesto originální v zápletce. Dwight je ten správný chlap na šikmé ploše, který má stále jednu nohu v hrobě. A pak je nutno zmínit nezapomenutelnou Jackieho "hlavu Medúzy" s částí pistole zaseknuté na čele , stejně jako jeho návštěvu záchodu a první seznámení se s Dwightem.

Norri
M Norri | 25.3.2020 | Příběh O

Já to nechápu. Předmluva sice poměrně zajímavě vysvětluje symboliku sadismu a násilí, ale tu snahu o kritiku tyranie jsem v tom komiksu prostě nenašel. Rozumím tomu, že se tyto praktiky někomu líbí a vzrušují ho. Nikomu to neberu. Celý Příběh O je postavený na dobrovolnosti a z tohoto pohledu je to v pořádku. Nechápu hlavně tu údajnou masovou oblibu toho románu. Na mě je tohle až příliš přes čáru a nelíbí se mi. Co se týče kresby a její kompozice, tak ta je opravdu pěkná. Měl jsem ale problém v určování pořadí panelů. Crepax si sice občas pomáhal šipkami, ale i tak to byl problém. Navíc jsem měl pocit, že se občas někde ztratila jedna strana, protože děj byl najednou jinde a já jsem marně otáčel stránku zpátky, abych zjistil co se děje. I přes pěknou kresbu jsem se k dočtení musel přemlouvat a doufal jsem, že už bude konec.

cyboy
M cyboy | 25.3.2020 | Aargh! #19

Jako obvykle kvalitni texty a velmi kolisava kvalita komiksu. Vyslovene se mi libily jen dva (oba kratke) a dalsi dva beru na milost jako takove autorske cviceni.
70% (ale prakticky jen diky textum).

cyboy
M cyboy | 25.3.2020 | Pochmurný kraj #05: Znjetvořec

Ja si nemuzu pomoct, ale neco tomu k dokonalosti porad chybi. Ono se to tvari osudove a snazi se to pracovat s atmosferou, ale naprosto chybi vtazeni do deje. Eminy osudy sleduju jako nejakeho mravence pod lupou. Jako je to zajimave, ale je mi uplne jedno co se s nim stane, az mi zmizi z dohledu. Co se tyka Bunnovy prace s dejem, tak tam zacinam mit cim dal vaznejsi vyhrady. Jedno klise vedle druheho. Ona neni tim za co se povazovala, nikdo neni mrtvy a vsichni se vrati a to, co se delo doted, je tudiz prakticky zbycne. Mozna to nefunguje proto, ze Ema ma svoji zoo a jediny posun tak muze nastat jen diky nejakemu vnejskovemu vlivu, coz z jejich eskapad po Harrow County dela jen takove prazdne cviceni. Vazne porad nevim co si o tom myslet a jestli to dal chci cist. Alespon mam o cem premyslet.
60%
P.S.: Jak se z "Abandoned" stane "Znjetvorec" mi tedy neni moc jasne. Ona ta divnocestina je vubec kapitola sama pro sebe.

cyboy
M cyboy | 25.3.2020 | Conan z Cimmerie, svazek II. (varianta B)

Ackoliv jde dnes jiz o notoricky zname pribehy, tak musim uznat, ze jde o jejich asi nejzdarilejsi adaptace. Dcera pana mrazu je skvela, perfektne nakreslena i napsana. Zbyle dve adaptace pak maji mirne sestupnou tendenci respektujici poradi v knize, nicmene i tak musim uznat, ze se mi toto zpracovani libi vic, nez CC Conan.
70%

cyboy
M cyboy | 25.3.2020 | Strážci galaxie - Noví strážci #02: Hledaní

Tak bohuzel, zadne zlepseni se nekona. U prvnich dvou sesitu mi v hlave porad naskakovalo jedine slovo (ktere se me teda nepustilo az do konce). To slovo bylo - telenovela. Prvni sesity fakt nejsou nic jinyho, nez vylejvani srdicek a uplne prazdne zvlatlani, kde se resi i pitomosti jako oblekani. Pak se to trochu zlepsi, ale jen proto, ze vylevani srdicek nahradi cista prazdnota (az takova, ze automaticky prechazite do ticheho rezimu, protoze z knihy se vraci ozvena), ktera ani nemuze urazit, protoze nema cim. Nelogicnosti, jako Angela, ktera doslova sedi na zadku a ceka, az ji prijdou zachranit pred neschoopama, teda pardon Badoonama, uplne pomijim.
Dalsich pokracovani se asi nezucastnim, i presto, ze ma jit o "Obcankovou valku II". Hadam, ze si vsichni zacnou navzajem trhat obcanky a behem vylejvani srdicek a laskyplnejch pestovek do xichtu si budou prepisovat gender z M na F, AM, FM, 0/0.5/1, nebo co se tam dneska pise.
40%

karl173
M karl173 | 24.3.2020 | Amulet #02: Prokletí kamene

Amulet je epická fantasy zjednodušená, aby jí pochopili i ti mladší a je to vlastně taková light verze Kůstka se vší počestností samozřejmě. Ale o tom už jsem mluvil i minule. Mrzí mě, že jsem si dal s touto sérií takovou dlouhou pauzu, protože tohle si žádá po častějším čtení. Byť se nejedná o nejoriginálnější výtvor, tak se autorovi daří podávat děj co možná nejzajímavěji a dává si hodně záležet na svižnosti vyprávění a překrásnou jednodušší kresbu, která je ale zpracovaná do detailů a působí živě. Zkrátka děti to bude bavit a nebudou se nudit a to samé platí i pro dospělé čtenáře. Ale to už se vážně jen opakuji z minula. Za mě pohodová fantasy jednohubka. 4*

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 24.3.2020 | Pochmurný kraj #05: Znjetvořec

Pořád dobré čtení. Pochmurný kraj se dobře etabloval a rozjíždí svou dráhu do prostoru. Lineární příběh zde nehledejte. Série ho patrně má, ale snad se ho dozvíme na konci. Tohle je prostě dobrá série, která každou knihou ukazuje, co všechno se děje v Harrow County. Prohlubuje se mytologie univerza a dostáváme se víc pod povrch. Co kniha to další část mozaiky. Reálie a vše s nimi související jsou temnější a pochmurnější. Hlavně se to dobře čte, až mi vadí, že jsem s každou knihou "hned" hotov a už vyhlížím další. Musím rovněž pochválit překladatelku, která si opravdu dala práci s jazykem Znjetvořce. Originál neznám, a i když mě to láká si to přečíst, dost si vystačím s českou verzí. Jedná se o vysokou kvalitu a péči, kterou CC ke svým titulům chová a je to sakra znát. Kdo s touto sérií chce začít, rozhodně by se do toho měl ponořit po hlavě a neřešit nic, nechat se prostě unášet a plout na vlnách pochmurna. Mě to zkrátka baví a je to příjemné zpestření mého komiksového bádání. Za mě 5 plných.

kaylin
kaylin | 24.3.2020 | Komiksová historie moderního světa #1: Od Kolumba až po americkou revoluci

Kniha "Komiksová historie moderního světa 1: Od Kolumba až po americkou revoluci" skvěle navazuje na své tři předchůdce a Larry Gonick dál pokračuje v díle, které je až obdivuhodné. Kolik toho asi musel načíst, aby vytvořil dílo, které bude dávat smysl, i když bude okleštěné, kolik musel přečíst, aby mohl podávat souvislosti tak smysluplně, jak jsou zde prezentovány. To je prostě něco, co se musí ocenit. Je velká škoda, že kniha - a vlastně i celá série - šla nakonec do slev, protože si myslím, že historie podávaná touto formou je historie mnohem zajímavější, než jak je předávána žákům standardně ve škole. Ale třeba jednou zjistíme, že suchopárná prezentace dějin není jediný způsob a je možné to udělat i jinak. nezbývá se těšit na dobu, kdy to přijde. To bych se pak znovu rád učil.

trudoš
trudoš | 24.3.2020 | Planeta Xindlu

Stává se vám také, že po dočtení nějakého komiksu či knihy máte nejasný dojem, jako kdyby si z vás někdo vystřelil? No, v mém případě se právě Planeta Xindlu stala zhmotnělou esencí tohoto nepříjemného pocitu.
Neberu teď v potaz cenu versus výkon, přeci jen, v první řadě šlo o dar předplatitelům za věrné služby, takže na zuby nehodno koukat. Jenže kromě pestrobarevné kresby Karla Jerieho tady vlastně není co chválit. Scénář Vlastislava Tomana se na osmistránkovém prostoru snaží rozehrát málem space operu, aby z toho nakonec vylezl nejapný vtip. Či snad možná prolog k většímu celku, záleží na úhlu pohledu a čtenářově humoristické nátuře. Jako celek je to ale hrozně zmatené, nekonzistentní a vyžadující znalost předchozí autorovy tvorby. Alespoň myslím, protože jinak mi zcela uniká smysl toho všeho.
Nuže, obávám se, že ani při desátém listování jsem neodhalil nuance skryté geniality. Takže se tímto s komiksem loučím a posílám jej kamarádovi do antikvariátu. Snad se na mě nebude moc zlobit.

trudoš
trudoš | 24.3.2020 | Profesorova dcera

Máte-li rádi francouzský smysl pro nesmysl, s Joannem Sfarem nikdy chybu neuděláte. Profesorova dcera navíc nabízí zcela uzavřený příběh, který svou kresbou vyšperkoval Emmanuel Guibert.
Na mě osobně bylo jen té absurdity chvílemi zbytečně moc. Nejde ani tak o to, že by byla nepřehledná zápletka, spíš mi chybělo pochopení souvislostí, abych se trochu lépe orientoval v jednání těch kterých postav. Ono v jádru nejde o nic komplikovaného, střelená komedie o zamilované mumii v kulisách viktoriánského Londýna moc vysvětlování vlastně nepotřebuje, jenže v okamžiku, kdy tvůrci zcela opomíjejí charakterizaci postav, všechny ty humorné eskapády na mě působily málem až samoúčelně. Nic to však nemění na faktu, že jde o hrozně milé a zábavné vyprávění. A ačkoliv jsem hned po dočtení usoudil, že se ke komiksu nikdy nevrátím a zůstane zapomenut, ta bláznivá atmosféra a dokonalé výtvarné zpracování mě i po letech neustále přitahují. Okénko po okénku by stálo za to mít ho doma jako zarámované obrázky.

Norri
M Norri | 24.3.2020 | Hellboy: Půlnoční cirkus

Celkem fajn kraťas. U malého Hellboye jeden lehce zapomene, že je téměř nezničitelný, a tak má o má o toho malého klučinu v tom ďábelském cirkusu strach.

SomeOne
SomeOne | 23.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir

Skvělá detektivka, výborně to vystihuje věta z rozhovoru s autorem: "Je to Spidey, ale ne tak, jak ho znáte!". A to je i pravda. Spider-Man je zde detektiv, a ne superhrdina. Kresba se velmi povedla, má to nádech této doby.

Moon
Moon | 23.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #009: Padlé město

Temné a depresivní. Tohle jsem od spideyho nečekal. A ve výskedku mě to hrozně bavilo. Malinko, ale opravdu hodně malinko, celou atmosféru kazí poslední sešit kdy se to z depresivního nádechu trochu odkloní. Jinak za mě super.

Palebras
Palebras | 23.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (Black edice)

Poměrně chápu hodnocení tohoto dílu. Je fakt, že příběh opravdu za moc nestojí a nelogických událostí je v něm až až. Ale asi půjdu proti proudu když napíšu, že mě se to poměrně líbilo. Při čtení jsem absolutně neměl náladu na nic komplikovanějšího, ani na nějaký bordel typu All-Star Batman: Konce světa... Když si na to vzpomenu, ještě teď se mi točí hlava. Co se tedy týče Epidemie, tak zde příběh dává hlavu a patu i když rozuzlení, kdo vlastně za tím vším stojí, působilo dost úsměvně. Konečný souboj je taky přiblble utnutý. Ale já se prostě bavil.. Přesně tohle se mi stalo i s Nocí nestvůr.. Vypl jsem hlavu a jen se bavil. A zafungovalo to. A to přitom ani nejsem kdo ví jaký fanoušek týmovek. Já tomu ty 4* prostě dám.

MEGA
MEGA | 23.3.2020 | Wolverine: Ještě žiju

Ellis a Yu. V tom, co dělají, jsou nejlepší. Ale to, co udělali tady, není nic hezkýho.

Palebras
Palebras | 23.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (Black edice)

Pokračování velice dobrého prvního dílu se veze na kvalitativně srovnatelné vlně. Já mám obecně hodně rád sérii Detective Comics, takže o to více jsem rád, že tendence není nijak sestupná. Opět se zde setkáváme se starými známými z předchozího dílu, kteří řeší další z problémů v temném Gothamu. Na scénu přichází tajuplný Syndikát, který chce Batmanovi a jeho přátelům řádně zatopit. Co se záporáků týče, zde panuje spokojenost. Jedná se o různorodou partu, která působí díky hlavnímu kápovi poněkud temně. Mimo hlavní story dostane čtenář ještě kratší příběh Batwoman začíná, kde bych vyzdvihl pro mě skvělou kresbu Bena Olivera. Další velice dobrý díl který určitě naláká na díly příští. 4*

Moon
Moon | 23.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #080: Ben Reilly, Scarlet Spider

Knihu bych tak úplně nenazval scarlet spiderman, protože Ben tu celou dobu vystupuje jako klasický spiderman. Nicméně je tu vše zásadní a nenudí to, jen se mi to už druhý den vykouřilo z hlavy.

Delphín
Delphín | 23.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir

Je to temné, brutální. Příběh si na nic nehraje, působí dost uvěřitelně. O to víc je ale tento díl geniální a o to víc si jej užijete. Je to fakt bomba! Kresba mi sice moc neseděla, ale výtečný příběh s šíleným Octaviusem či nácky mi to nepokazilo. 5* si tento komiks zaslouží bez debat

Norri
M Norri | 22.3.2020 | Výprava za ptákem času (pevná vazba)

Děj tohoto fantasy příběhu začíná docela tuctově. Družina charakterově nesourodých lidí jde za úkolem, aby zachránili svět. Třenice mezi nimi jsou, ale trvá docela dlouho, než se jejich vzájemné vztahy “vykrystalizují” a než celé vyprávění začne správně fungovat. Scénář nepostrádá ani humor, ale není ho mnoho - tak akorát aby vyvažoval poměrně temný příběh. Docela dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetl, ale jakmile mě to chytlo, tak jsem se docela bavil. Měl jsem taky trošku problém se jmény. Když jsou v družině tři chlapi, co se jmenují Bragon, Bodias a Bulrog, tak se mi prostě pletou.
Co se týká kresby, tak tam jsem si Jsem si poměrně jistý, že ji uškodil menší formát MDEKu oproti evropskému albu. Některé panely se mi zdály dost tmavé, ale některé bych chtěl vidět ve velkém. Celkově jsem ale s kresbou spokojený.

MEGA
MEGA | 22.3.2020 | Comicsové legendy #24: Wolverine #06

Příběh celkem pokulhává. Nejlepší část je bezesporu malá holčička "LCD", zbytek mě, oproti předchozí knize, přišel trochu jako slátanina. Ke zde plno zbytečných postav jen na mlácení a všichni jsou strašně drsní a cool. Devadesátky se na této knize fakt podepsali. Jednosešitové příběhy jsou různé kvality. Kresba je stále krásná a dělá z mého hodnocení velmi silné 3*

MEGA
MEGA | 22.3.2020 | Comicsové legendy #17: Wolverine #05

Kresba je tahoun tohohle komiksu. Všechno prostě vypadá skvěle a i přes černobílou je vše přehledné. Možná je lepší, že je to černobílé, kresba tak víc vynikne. Příběh je taky ale dobrej. Čte se to dobře, je zde velké množství akce, ale vše má hlavu a patu. Pro mě je toto srdcovka.

ArmadOon
ArmadOon | 22.3.2020 | Joker

Super Noirovka každým coulem, to Azzarello umí. Podtrženo parádní kresbou, která tomu dodá super atmosféru.Užil jsem si to.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.3.2020 | Střet králů - Grafický román, svazek 1

Inu... Četl jsem hru o trůny,4knihy a super(příběh i kresba), vydal egmont, bonusy fajn. Pak rytíř 1-2 pod krvi, první byl super, druhej a nic moc, ale obojí mělo bonusy. Třetí vyšel (nejhorší z těch 3) pod Dobrovským a ten převzal i tuto knihu, stejně jako se měnilo zahraniční vydavatelství. Toto vydání stejně jako poslední rytíř nemá žádné bonusy. To je dost škoda. A první minus. Celkem mě zaráží, že v úvodu je obsah odkazující na stránky, ale kniha není číslovaná. ;) Na hřbetu knihy se nachází pod korunkou nápis "FOBOS", což je nazev edice, celkem fajn. Obálka, ač se jeví nic moc při prvním pohledu, je ,při bližším zkoumání, super. Zkuste. K samotnému komiksu, neubránil jsem se srovnání se 4mi knihami hry i trůny a podíval se do nich. Tam bonusy luxus, tady nic. Tam krev, tady nic. Tam nahota, tady nic. Evokuje to snahu přiblížit komiks více lidem, což je pro mě na škodu. Obálky jednotlivých sešitu kreslí někdo jinej než kreslíř knihy, nebo ten samej jiným stylem, jsou dobrý, stejně jako kresba
..ta je luxusní. V knihách o rytíři bylo těžký se vyznat v rodech a jménech. Zejména pro nectenare knih. Zde se, díky seriálu a nižšímu počtu jmen, orientují mnohem snadněji a lip, rychle si to všechno sedlo. Myslím, že by to tak bylo, i kdybych seriál neviděl - přece jenom druhou sérii jsem viděl před pár lety (série 1-3 považuji za geniální). Intriky jsou v příběhu na denním pořádku a oproti předešlým knihám hry o trůny se příběh dělí jako knihy, tj..podle jmen a osud daně postavy sledujeme. Mne osobně to chytlo hned ze začátku a chvílemi tedy pustilo, ale o tak je super. Hlavně ! Komiks rozšiřuje obzory, já knihy nečetl, seriál jsem viděl a myslím, že se dozvíme věci, co v seriálu nebyly (to bylo fajn i na hrách komiksech), např.: Info mistrovi Cressenovi a jeho osudu , info o séru Davosovi a počtu jeho synů :D, historii joraha mormonta, o azor ahaiovi a jeho rudém meci hrdinů... Atd. Možná se mýlím, ale mám dojem, že v seriálu to nebylo. ;) Za mě výborný komiks s vybornou kresbou, který trpí výše zmíněnými neduhy (napr.abswnce bonusů) a chvílemi prehrselem intrik malinko ztrácí tempo - některé linky k tomu inklinují... ;) Dávám pěkně 4* (pro milovníky seriálu je to jasných 5*)

perak
perak | 22.3.2020 | Sin City / Město hříchu #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (3. vydání)

Super noirová záležitost. I když mám asi Drsné sbohem radši (prostě Marv:)), tak zde je propracovanější kresba i psychologie postav. Ava je ta pravá femme fatale, která si s chlapy jen hraje a ti jsou pro ni schopni udělat cokoliv a oddělat kohokoliv. Dwight pak přes svou drsnost zakrývá citlivá zranitelná místečka, kterých samozřejmě Ava využije. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se bouchačka neudrží v klidu. No jo, prostě Sin City.

perak
perak | 22.3.2020 | 130 #01: Odysea

Zpočátku mne kniha moc neoslovila. Poměrně surrealistické, aniž bych se chytal, jaký je smysl vyprávění. Ale postupně se příběh stával ucelenějším a čtivějším, takže se celkem těším na pokračování.

Fry
A Fry | 22.3.2020 | Bleach #06: The Death Trilogy Overture

Bleach #06: The Death Trilogy Overture - RE-READING po letech, přece jen už je to nějaký pátek, co jsem první kapitoly četl naposled a vzhledem k tomu, že Bleach považuji celkově za jednu z nejlepších manga sérií ever, možná osobně vůbec nejoblíbenější, tak je re-reading docela na místě. Rozebíhá se to docela pomalu a ani při prvním čtení mě celá ta aféra ohledně soutěže kdo polapí víc Hollow moc nechytla. Jenže (!) v momentě kdy se scéně zjeví 'Menos Grande' se situace zcela mění a zbytek volume vynahrazuje nevýrazný začátek ... Za mě 4*!

hroubek
hroubek | 22.3.2020 | DC komiksový komplet #084: Mladí Titáni: Zrození Titánů

Ze začátku jsem nebyl z komiksu moc nadšený. Prvními sešity jsem se dost prokousával a tak nějak jsem nechápal, proč to před čtyřiceti lety byl tak obrovských hit. Jenže s přibývajícími sešity je to lepší a lepší. Mnohem lépe chápeme postavy, dialogy mají co říci, a i tempo je hodně dobré. Funguje setkání s Ligou spravedlnosti, a i závěrečný souboj. Hlavní padouch se s tím nemazlí, a nemá problém zabíjet děti, takže o to více jsem si užíval, když dostával do huby. Komiks má hodně dialogů, ze začátku je to tempo pomalejší. Ale má dobrý scénář a kresba je fajn. Mě to bavilo.

karl173
M karl173 | 22.3.2020 | Mýty #13: Velký Mýtický crossover

S tímto dílem je to trochu složitější. Mnoho lidí tento díl odsoudila k totálnímu ho*nu a já chápu jejich pocity. Tohle totiž nejsou ty Mýty jak je známe. A ano děj vyvrcholí úplně debilně jako klasická Deus Ex Machina a člověk tak zjistí, že pro budoucí dění, tento díl neměl téměř žádný smysl. Jenže ono to má i ty světlejší stránky. A upřímně si myslím, že jich je mnohem víc. Tak především furt tu máme ty staré dobré postavy, které nikterak nevybočují ze svých rolí a jen máme tu možnost vidět je zase v trochu odlišných situacích. Spousty z nich jsou teatrální a to také nemusí být někomu po chuti, ale já osobně jsem se u tohoto dílu zasmál a některé situace si rozhodně budu chtít zapamatovat ( viz. Wolfi ). Tento díl jistojistě nepatří k těm nejlepším, ale zároveň si dovoluji říct, že si nezaslouží být označován a hodnocený jako naprostý brak. Já se u toho pořád dokázal bavit a pořád jsem v tom viděl kvalitní komiks, kterému se například dnešní Marvel a DC málokdy vyrovnají ( ano vím, že to je odlišné a nedá se to příliš srovnávat, ale stejně... ). Takže za mě solidní odbočka a jak napsal Cyboy, teď se zase s chutí vrátíme k dalšímu pokračování hlavní řady. Slabší 4*

Ricarderon
M Ricarderon | 22.3.2020 | Zpátky na zem aneb Opravdový život

Vzhledem k vyvstalému volnému času jsem se dostal i k tomuhle. Nu, jednou jsem se zasmál. Proč to vlastně vyšlo, netuším.

ArmadOon
ArmadOon | 22.3.2020 | Batman: Zatracení

4* kvůli formátu a kresbě. Trochu jsem se ztrácel, ale bavilo mě to. Doufám, že bude nějaké pokračování a následné vysvětlení.

ArmadOon
ArmadOon | 22.3.2020 | Lex Luthor: Muž z oceli

Super kresba, scénář, který je suprově propracovanej. Bitky a režba mi vůbec nechyběla.

SNUFKIN
SNUFKIN | 22.3.2020 | Mlžný ostrov zbarvený do ruda

Pro Kelty mam slabost. A tihle jsou na ceske pomery i solidne nakresleni :)

Norri
M Norri | 21.3.2020 | Hellboy: Kniha 3

Přesně takhle mám Hellboye rád. Povídky, které jsou lehce strašidelné a mají skvělou atmosféru. A celý ten dlouhý příběh? Wow! Žůžo labůžo! Mám rád dlouhé příběhy. Tenhle byl parádní a vyvrcholil naprosto epicky. Navíc mi to pomohlo urovnat si nějaké věci z Podivných míst, za což jsem rád. Ani ke kresbě nemám co vytknout a líbila se mi práce všech zúčastněných autorů.

MEGA
MEGA | 21.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #004: Wolverine

Tato kniha definovala postavu Wolverina a zároveň nám naservírovala úžasnej příběh z japonského prostředí. Komiks vzdává hold japonské kultuře, ale nebojí se kritizovat, nebo aspoň poukazovat na její stinné stránky. Millera bych zde ani nepoznal. Jeho kresba je učesanější, než je u něj zvykem. S tímto příběhem ale funguje skvěle. Nakonec nemám ani co vytknout. Dávám čistých 5*