RadimNemec
M RadimNemec | 20.5.2019 | Netvora #01: Probuzení

za mě nutno číst minimálně 2x, postupně se to rozplétá a to mě baví

louza
louza | 20.5.2019 | Vei #01

Hodně pěkný příběh z prostředí severské mytologie, který zaujme svou čistotou a dechberoucí nádherou mýtických propriet. Autoři skvěle pracují s dynamikou vyprávění a svět i důvody toho co se děje poodhalují jak příběhově, tak vizuálně jen zvolna, čímž pomáhají dotvořit zvláštní magii knihy, která se místy trochu blíží k Thorgalovi a kterou podtrhuje zvláštní pro sever netypický, ale velmi efektní styl kresby. Není to sice typická Evropa, ale co je dnes typická Evropa? V knize je jen část příběhu, tak nezbývá doufat, že se brzy dozvíme jak to všechno skončí. Parádní křišťálově čistá kniha v níž je i přes cákance krve vtisknutá ženská něha, kterou u scénaristů postrádám.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.5.2019 | Mezi řádky #08: Orfeus v podsvětí

"Carey nedává nic zadarmo". Jo, to cyboy vystihl přesně. Je to místy až překombinované a přeintelektualizované, ale baví mě to sakra hodně. A ten konec? OMG, ten konec?! I want more, right now!

P. S. Pro milovníky Sandmana a Lucifera jasná volba, šup do obchodů kupovat tuhle sérii.

Celkový dojem: 90%

louza
louza | 20.5.2019 | Královská krev: Svatokrádežná svatba

Jodorowsky mile překvapil. Královská krev není historický komiks, ale jsou v něm králové a poddaní, není erotický, ale hodně se souloží, není to rubačka, ale hodně se zabíjí. Ale nic z toho není prvoplánové. Všechno to slouží k vyššímu cíli, kterým je alegorické teatrální drama v němž se Jodo úsměvně snaží přiblížit všemožným Shakespearům. A vcelku se mu to daří. Komu se líbila jeho pseudo tragidivadelnost v Metabaronech, tak si tohle užije. Výtvarné ztvárnění je skvělé, pokud kousnete špinavý středověk, kde i ten nejodpornější hrbatec v sobě skrývá půvab krasavce z obálky časopisu a i brutálně zmrzačení lidé vypadají elegantně a přitažlivě (a nebo jsem skrytý možná sadista). Práce s perspektivou je kažopádně perfektní a Liu dokazuje, že i přes jistou nepřiznanou mangoidnost své kresby, umí. Kniha, která je skvělá právě tím, jak je po všech stránkách přepálená. Technické zpracování knihy, stejně jako u Requiem, vede nad jakýmkoli MDEKem. Crew dokáže dělat fakt pěkný knížky když chce. Kéž by chtěla víc.

Mleako
M Mleako | 20.5.2019 | DC komiksový komplet #060: JSA: Zlatý věk

Příjemné překvapení, čekal jsem nějakou přiblblou rubačku s ne tolik známými hrdiny, ale nakonec se z toho vyklubal celkem napínavý thriller. Tísnivá atmosféra doby mccarthyismu a studené války z toho dýchá. Celková pointa je sice dosti brakovitá, ale předpokládám, že to byl záměr a další odkaz na komiksy z Golden Age. Jedinou výtku bych měl k tomu, že staří hrdinové u nás nejsou tolik známí a bez znalosti jejich historie mi místy unikaly některé spojitosti a zpočátku jsem měl dost hokej v tom, kdo je kdo. Ale jinak spokojenost.

rooty
rooty | 20.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Bestiálně skvělý závěr jedné z nejlepších vydaných sérií v ČR!!

perak
perak | 19.5.2019 | Banda #02: Nakládačka

Druhé pokračování se mi líbilo trochu méně než jednička. Ale pořád je to velká zábava a velká škoda, že další díly již nevyšly, protože byly načrtnuté některé dějové linky, jejichž dokončení se v češtině zřejmě nedočkáme.

perak
perak | 19.5.2019 | Banda #01: Karty jsou rozdaný

Ano, je to vulgární. Ano, je to úchylné. Ano, je to parodické. Ale kdo toto vše akceptuje, tak se bude královsky bavit. A když si odmyslím všechny ty karikatury rádobysuperhrdinů, tak si mne hodně získal Řezníkův pejsek Teror:).

karl173
karl173 | 19.5.2019 | Ú.P.V.O. #08: Vražedné místo

Ihned jak jsem dočetl Zahradu duší, jsem sáhl po Vražedném místu. A jak jsem byl z minulého dílu velmi spokojený, nestačil jsem se divit všemu co si pro nás páni Mignola, Acurdi, Davis přichystali dál. Tak skvělý a nečekaný vývoj událostí a práce s postavami zde totiž přinesla své ovoce a vytvořil se tím pro mě zatím nejlepší díl této série, navíc velkým očekáváním pro další díl, protože si autoři nechali zcela otevřený konec. Tudíž se nám již minulým dílem, rozjelo něco nového, velkého a parádního.

karl173
karl173 | 19.5.2019 | Ú.P.V.O. #07: Zahrada duší

Zahrada duší skvěle navazuje na události z dřívějších knih a jak sami autoři řekli, nechali příběh, aby se vymyslel tak nějak sám z přirozeného vývoje postav. A to je něco, co se mě na této sérii strašně líbí. Ubralo se totiž trochu na tempu a potřebě hnát každý příběh do epických výšin přidalo se více přirozenosti, byť přirozenost je v této sérii široký pojem. Díky tomu zde skvěle vygradovala linka s Abem, ale zároveň se připravovala půda pro pozdější události. Díky tomu jsem neváhal a musel jsem po dočtení sáhnout po dalším díle.

perak
perak | 19.5.2019 | Skalpy #09: Zatni pěsti

Další z pokojů pekla, kterými si musí Dashiel projít. Ale má výdrž a urputnost, se kterou jde za svým cílem, je nezlomná. I když stále jsem zvědav, zda cíl, který je ukázán na konci tohoto dílu, je skutečně ten cíl, za nímž se celou dobu žene. Svým peklem a očistcem si však v tomto díle musí projít i někteří další, především Šunka a šerif, přičemž především u Šunky je to skvěle napsaný příběh plný emocí, které byste u takového tvrďáka asi ani nečekali. Prostě skvělý začátek rovinky do finiše této jedinečné série.

marek zigmund stanko
marek zigmund stanko | 19.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Ta pravá katarze, přišla o sešit dřív (!) Konec cesty je spíš, takový ten, pozvolný dojezd -i když, pořád v krvi a drsném stylu- závěrečné titulky a zatmívačka

karl173
karl173 | 19.5.2019 | Spider-Man / Deadpool #03: Pavučinka

Určitě se dá říct, že po minulém velmi slabém dílu přišlo zlepšení, bohužel už se nedá říct, že je to nějaká pecka, kterou by jste si museli přečíst. Chaotický děj a nahodilé scény jsou v této sérii už denní rutina. Tentokrát se to tváří ale poměrně uceleně, ale to jen díky tomu jak to vyšlo. Kdyby jsme to četli po sešitech, tak potěš koště. Hlavní záporák této knihy není kdovíjak originální, ale ujde. Tak by se vlastně dal popsat i celý děj v komiksu. Kresba vypadá dobře, ale někdy jde ruku v ruce se zmatečností příběhu a panely jsou sem tam zbytečně překombinované. Celé bych to tedy zhodnotil asi tak, že se to snaží být strašně cool, ale je spíš naleštěný průměr.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.5.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Jak ten Thanos vždy po sobě nechal úhlednou kostřičku, když dojedl... a skoro to bylo dojemné. To je těžký. Nemůžu říct, že bych se úplně a totálně nebavil, leč já tyhle jednoduché prostinké věci nemůžu hodnotit vysoko už z principu. Jsem přesvědčen o tom, že o pár dekád dál se na tento typ komiksů bude shlížet se stejně shovívavým úsměvem jako se dnes leckdo kouká na ty vtipně "vtipné" naivní komiksy z poloviny 20. stol. i dál. Je to všechno v hrozně sexy moderním hávu a líbivé, ale je to pro mě v podstatě blbůstka. Souhlasím s Lennym, který na Goodreads poznamenal, že třeba ta zkouška byla dost "lame". No nic, vždycky si říkám, že už tyhle mainstreamy oželím a pak to stejně čtu a zbytečně ztrácím čas.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Na jednu stranu uzavřeno, na druhou se začal psát úplně jiný příběh s nově rozestavěnými figurkami a já si to budu muset asi jen domyslet. Něco mi říká, že poslední díl nepatřil úplně mezi ty nejlepší, ale celková série patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy v komiksovém rybníku četl. Klobouček.

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.5.2019 | Pelé: Král fotbalu

Pod fakt odpudivou obálkou (originál je fakt hezčí) se skrývá taková pohádka o nejslavnějším fotbalistovi všech dob. A já mám jakožto správný intelektuál fotbal moc rád, byť ho momentálně zastiňuje MS v hokeji. A jsem rád, že jsem se zase ledacos dověděl.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (pevná vazba)

Snyder umí psát originálně, tohle alfrédovské vyprávění s retrospektivní střídačkou bylo docela fajn.

Celkový dojem: 60%

Spike
Spike | 18.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #03: Já jsem zhouba (paperback)

Jak mi Tom King se svým Batmanem zatím k srdci zrovna nepřirostl a kdo ví jestli se to kdy změní, tady jsem se bavil.
Ano, výhrad bych měl spoustu. Třeba že ten až moc odlehčený začátek se ke zbytku příběhu vůbec nehodí, i když se člověk sem tam aspoň trochu pousměje. Že je tu hromada klišé, samoúčelností, logických děr a wtf momentů. Že ačkoli měl King rozehráno solidně, nepodařilo se mu z Banea vytvořit dostatečnou a zajímavou hrozbu. Jsou tu opravdu za uši tahající dialogy a monology, kdy na sebe protivníci řvou "Já jsem Bane!" "Já jsem Batman!" a místy se tomu člověk až usmívá. Zdejší uchopení Batmana jako všehoschopného nadčlověka se mi nezamlouvá. Flashbacky obou soupeřů mohly být mnohem lépe využity, pokud by se samotnému Baneovi věnovalo trochu více péče, navíc, kolikrát už jsme tu měli že autor nám cpe podobnost Batmana s nějakým protivníkem, a kolikrát to bylo opravdu smysluplné a dobré? A závěrečný sešit se Swamp Thingem, od kterého jsem si sliboval hodně, byl úplně o ničem.
ALE... Přes všechny výhrady se to čte opravdu svižně a já to dal na jeden zátah. Příběh odsýpá, akce je tu dost, a i když není zrovna nápaditá, tak baví. Dost to žene nahoru opravdu vynikající práce Davida Finche, který zde předvádí svou vrcholnou formu. Od první knihy se ještě zlepšil, pomáhá tomu zde i lepší koloring. S Banem i Batmanem má své zkušenosti už od Temných děsů z New 52, a evidentně mu sednou, protože koukat se na jeho kresbu zde, to je prostě paráda. A ty flashbacky, i když tam být asi nemusely nebo mohly být lépe využity, samy o sobě zajímavé jsou a oživují jinak dost přímočarý příběh. Snaha dělat z obyčejné akční mlátičky něco víc je občas křečovitá, ale na pár místech se nějaký ten dialog, monolog, myšlenka či její náznak povede. Co mě hodně naštvalo, už jsem si říkal že si autor nějak obhájí proč je pro Batmana postava Gotham Girl tak důležitá že kvůli ní v téhle i minulé knize tolik riskoval a málem obětoval, měl k tomu tak dobře nakročeno... ale pak to celé zabije. O stupidním ukončení samotného souboje nemluvě, u toho jsem opravdu s úsměvem kroutil hlavou. Ale to by nebyl Tom King. Co se ale podle mě stále vede, to je dějová a vztahová linka kolem Batmana a Catwoman, doufám že to King do budoucna nějak nezkazí. I minipříběh o tom psovi byl docela milý a potěšil, klidně víc takových.
Závěrem - sice jsem knihu hodně zkritizoval, ale nemůžu popřít že jsem se u ní opravdu bavil a přečetl na jeden zátah. Je to prostě zábavné akční béčko, které by si buď nemělo snažit hrát na něco víc, a nebo do toho jít naplno a tím 'něčím víc' opravdu být. Ten čistě zábavný faktor je tím hlavním důvodem proč nakonec dávám vyšší hodnocení, i když s odřenýma ušima. A především Finchova kresba, kreslit to někdo méně výrazný, neužiju si to rozhodně tolik. Ale příště už to Kingovi neprojde, a měl by máknout hlavně na dialozích a příběhu.

Spike
Spike | 18.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #03: Liga stínů (paperback)

Jsem rád že mohu napsat, že ani po třetím díle neztratila série Detective Comics nic ze svých kvalit. Pokračuje se v tradici soustředit se na méně známé postavy v týmu, tentokrát je na řadě Orphan. Částečně i kolem ní se točí celá zápletka s Ligou stínů, které je věnovaných celých 7 sešitů. Zatímco u prvního dílu jsem měl pocit že by to mohlo být kratší a u druhého zase že by to mohlo být i delší, zde je to přesně tak akorát. Orphan je zde zajímavou postavou, Lady Shiva a celá Liga stínů dostatečnou a dobře vykreslenou hrozbou, celý příběh má hlavu a patu a svižně odsýpá.
Tynion Batmana i další postavy vykresluje tak, že vás budou zajímat, a ačkoli se tu začínají tvořit základy pro něco zřejmě mnohem rozsáhlejšího, zatím se v tom čtenář pořád neztrácí a je to přehledné a smysluplné. Jen aby to takto vydrželo, pokud ano, má Tynion šanci na jednu z celkově nejlepším sérií co tu s Batmanem vyšly/vychází, z Rebirthu určitě. K plné palbě mi tu už chybí jen nějaký ten wow efekt, něco co by mě posadilo na zadek, a také střídající se kreslíři, z nichž někteří mi úplně nesedli. Každopádně pokud už máte za sebou všechny ty zásadní batmanovské příběhy a ty čistě mainstreamové co vychází v posledních letech vás spíše zklamaly, do téhle série klidně jděte, myslím že vás neurazí.

karl173
karl173 | 18.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Snyder je pan scénárista. Je to člověk, který zkrátka neumí vyprávět příběhy jako většina ostatních scénáristů. On zkrátka potřebuje své příběhy vytvářet jako ty zásadní, které ve vás mají zanechat stopu a jsou prošpikované různými odkazy. Jeho příběhy jsou strojově přesné, kdy ve správný moment přijde to, co má. Na jednu stranu je v tom stále dobrý, na druhou stranu mě to už bohužel neoslní. Snyder totiž i když píše komornější příběh, tak si neumí odpustit tu svojí velkolepost. A ta je samozřejmě i tady. A vzhledem k tomu jaký příběh se zde vypráví, mi to příliš nesedělo. Přišlo mi že Snyder až moc tlačí na to, aby jste cítili tu velkolepost a nepůsobilo to přirozeně. Jako jasný, je to pořád Batman, ale zkrátka nějak jsem to Snyderovi nežral. Ale přitom nápady má stále pořád skvělé. Pořád dokáže vytvořit zapamatovatelné scény. Ale ten způsob jak toho cílí a ta omáčka okolo mi už prostě neseděla. Kresba se povedla na jedničku. Krásné kontrasty barev a každá strana měla co nabídnout. Jen občas mi tam chybělo více detailů v pozadí, příliš často kreslíř používal jen barevný podtón. Kdybych shrnul hlavní děj této knihy, tak je to pořád nadprůměr, ale už jsem z toho nebyl tak hotoví jako ze Snyderovo runu z New 52, byť v posledním sešitě mě stejně zase dostal. Skvělý závěrečný monolog.
Jenže pak je tu ještě druhý příběh. Ten se nepouští do žádného velkolepého střihu a je pravdu jen komorní detektivka. Bohužel zajímavé zasazení scénárista nevyužil a přišel s nemastným neslaným příběhem, který se navíc v některých věcech příliš podobá tomu hlavnímu, jen v poněkud slabším provedení. Kresba je ale opět povedená.
Jako celek je tento komiks spíše jen lehký nadprůměr, ale za přečtení určitě stojí.

perak
perak | 18.5.2019 | Mýty #14: Čarodějnice

Po nepodařeném crossoveru se Mýty vrátily v plné síle a kvalitě. Kniha rozehrává několik dějových linií (boj o moc na farmě, retrospektivní příběh pečetníků promítající se do putování Frau Totenkinder, Baba Jaga versus Bufkin o ovládnutí lesíku, pan Temný a zbytky Mýtova, plus závěrečný poučný příběh z Azylu krále Ambrože), z nichž většina bude zřejmě pokračovat v dalších knihách. Nejvíce mne bavil Bufkin, což byla dosud hodně vedlejší postava, avšak jako už u mnoha jiných postav v této sérii se nyní chopil příležitosti a pořádně nepřátelům ukáže, že ani malá stvoření nelze podceňovat - a pozor - je nebezpečný, protože čte a čte všechno:).

willis
willis | 18.5.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Při pohledu na obálku jsem si vzpomněl na to, že Marvel kdysi vydával komiks ve kterém jsou hlavními hrdiny členové skupiny Kiss. Takže o čem tohle bude? O tom jak Kissáci propagují svůj singl "Hotter than Hell" ze sedmdesátek? Ne tak úplně i když nějaké paralely tady jsou. Vizuálně pekelně působivé a i celkově komiks, stejně jako hudba Kiss, balancuje na hranici mezi kýčem a genialitou. Na rozdíl od hudby Gena Simmonse a spol. se v tomhle případě přikláním k té druhé variantě... zatím...

cyboy
M cyboy | 17.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #03: Bezčasí (paperback)

To je vec... Strihove a vlastne i dejove silenstvi. Muj dojem z toho shrnuje sam Hitch v jednom z rozhovoru, ktery tam zazni:
"Nejsem si jista, na co se divam."
"No, to bys nepochopila bez toho, abys proskenovala muj mozek."
40%

cyboy
M cyboy | 17.5.2019 | Fullmetal Alchemist - Ocelový alchymista #07

Asi meknu nebo co, ale normalne me tenhle dil trikrat rozesmal. Jsem zvedavy co bude dal.
70%

Fimi
Fimi | 17.5.2019 | Liga spravedlnosti #03: Trůn Atlantidy (paperback)

Za mě perfektní Liga...takhle si ji představuji. Jestli se něco v New 52 povedlo, je to Liga spravedlnosti...kresba, a ta kresba... výborné

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 17.5.2019 | Liga spravedlnosti #02: Zrození zla (paperback)

Opět si povzhdechnu, že čtu až teď. Protože tady se s tím nemažou a hutně budujou dopředu. Do další série. A spousta věcí mi začala dávat smysl! No, co, popojedeme. Byla jsem dost zmatená z děje. Tady se lítá z jedné scény do druhé, takže mi to nesedělo slepené v celku. Ale to nemění nic na tom, že jsem se bavila (a nebyl to proto dostačující důvod ke snížení hodnocení). Děj od poloviny začne dávat větší smysl, takže se to vážně zlepší. A další problém je, že se děj odehrává v dlouhé časové době a ještě k tomu dlouho po prvním dílu. Takže to působí skoro jako epizody, které tvoří něco jako celek. Co mi nevadí je Trevor na takovém prostoru (což v tomhle dílu dává smysl). Mám pro něj slabost. A že tady chudák hodně dostane. A tím nemyslím dárky k narozeninám.

Jenom to nebylo zase až tak moc napínavé a nebyla jsem vtažená do děje. Ale užila jsem si údolí duší. Na 386%. Druhý díl nejsou barevné orgie jako první a já vážně nevím, zda jsem za to ráda nebo ne. Že bych se rozhodla ve trojce? Hmm. Kresbou jsme stále v mainstreamu, který prostě prodává. A jo, já se nechala koupit bez keců.

("Jednoho chlápka, co nic neumí, už máme. Jestli si Batman zvrtne kotník, tak ti zavoláme...Jenom kecám. Nezavoláme mu." ... "Díky.")

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 17.5.2019 | Liga spravedlnosti #01: Počátek (paperback)

("Jaké máš ty vlastně schopnosti? Lítat neumíš." "Ne." "Nadlidská síla?" "Ne." "No tak moment...neříkej mi, že jsi jenom nějaký chlápek kostýmu netopýra! Děláš si ze mě legraci?")

Úvodní scéna musí být akční! I když vám nedává smysl, na tom nezáleží. Prostě být musí. A musí obsahovat dialogy typu "vypadni z mého pískoviště", proto černej a zelenej se chovaj jako malý děti. Ale je sranda to pozorovat. Stále jsem čekala, až jeden zakopne, druhej se začne smát, ale u toho zakopne sám, a oba zachrání někdo další (pravděpodobně omylem, než mu dojde, že se vlastně taky chce prát). Ale teď vážně. Ještě se k nim přidá červenej a červenomodrej. Já mám začátky ráda. Když se ty dobrý rubou mezi sebou, když to jde vyřešit i jinak. Třeba si sednout a v klidu to probrat. Což by ale nebyla taková sranda a taky je tam moc kohoutů na najednou, takže by to asi nevyšlo. A aby to nebylo nudné, přiskočí princezna a jako vždy to rozčísne delfín. Jak už víme, Aquaman není trubka, ale je to řízek, jehož příchody vždy stojí za to.

("Kdo tady tomu velí? Hlasuji pro sebe.")

Jo, a děj. Invaze, nově formovaná liga se tomu snaží zabránit, jedna rubanice za druhou. Nó...a to je tak nějak všechno. Ono by toho asi na jednoho bylo moc, je mi to jasný. Protože, o čem asi tak může být kniha, která má ve svém názvu slovo "počátek"? Hmm. Jo, bingo, další z dalších startů ligy. A víte co? Mě to bavilo. Machýrek a megaloman v jedné osobě Johns mě baví. Kdekoliv, kdykoliv. A k tomu kresba, která sice není ničím odlišná, ale zároveň je prostě dobrá. Jednu stránku budete číst dlouho. A potom se budete kochat. A všechno si to vychutnávat. Aby jste zvládli pochytat všechny vjemy. Je to barevný, občas mi oči předcházely (třeba 3D kresba. Tady jsem zjistila, že mi vadí ještě víc než 3D v pohybu), ale i tak nádherný. Nebo to prostě přečtěte s tím, že "dobrý a hezký". Já když se pro něco nadchnu jsem v tom svém pozitivizmu otravná.

Co mě mrzelo a u prvních dílu bude mrzet vždy je prostě ten "faktor prvního dílu". Sice se něco dozvíte o postavách (proto si nemyslím, že je to zase tak úplně pro nové čtenáře, jak se píše zezadu knihy, protože origin si tady odbyde jenom Victor), ale nic víc. Takže pokud jste z jiné planety a nevíte nic o nikom z nich, udělejte mi radost a tohle nečtěte. Nejdřív si dejte něco jiného, ok? Protože tady není prostor na rozjímání. Tady se dávají dohromady. Takže vážně filozofický rozbor duše nečekejte. Není na to čas. Uvidíme v druhém dílu :)

Začnu pár fakty. Mrzí mě, že jsem sérii nečetla před Válkou velké trojky. Bohužel. Ale plakat kvůli tomu nebudu. Budu plakat, pokud u nás nevyjdou další díly, protože v nich je moje vyvzdychané pokračování Války velké trojky. No, nějak mi datumy vydání nepřidávají víru :(
Nebudu porovnávat s filmem, a přemýšlet nad tím, jestli je film podle komiksu nebo jestli to Geoff napsal "na zakázku", když vezmu v potaz velkou změnu v jeho kariéře v loňském roce. Dnes chci číst dobrý komiks místo řešení konspiračních teorií.

Ale ještě trochu toho, co se nepovedlo...
Počátek má (opět) problém s neokraji a přestože si (opět) chcete užít barevnou mainstreamovou kresbu, kvůli které jste si komiks koupili v tušení, že tam budou (opět) celostránkové a (opět) dvojstrankové kresby, kvůli vazbě (opět) utřete. Já vím, chytráci z vydavatelství asi jedou v teorii, že co nestojí přes litr, to nestojí za námahu vymazlit, že jo? To mě (opět) vážně naštvalo. A dost to snižuje kvalitu komiksu po technické stránce. Protože v komiksu si nekupujete jenom příběh, ale i ty blbý obrázky. A o okrajích by mohly vyprávět třeba Mýty. To jsou další a další detaily, které signalizují, že tohle je pro sice pro čtenáře náročného, aby v tom hnedal mouchy, ale zároveň pro konzumenta, který se chce jenom pobavit.

Na konci je jako vždy pár alternativních obálek, přepis výslechu, skic, složky zaměstnanců a trochu záhadna ohledně díla Davida Gravese. Trochu nepřehledně poskládané, ale ok.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 17.5.2019 | Liga spravedlnosti #04: Síť (paperback)

Velká převelká škoda, že Síť je "díl bez kontextu k tomu dál". Protože u nás nevychází všechny ty ostatní série (což nádherně ukázala Válka velké trojky). Čili v tomhle díle jsou sešity, kterými končí VVT, které jsme už četli jinde, ale že by vyšlo pokračování? Ne. Proč? Začínám mít obavy, že o Zločineckém syndikátu se nedozvíme. Nějak se mi nezdá, že vyjde Forever Heroes, natož Forever Evil o syndikátu. Ach jo :(

Ale zpátky k Síti.

Začátek je klasika, která už byla napsaná na hodně místech. Liga pořádá nábor na nové členy. Takže to skončí, jak čekáte. Rubanice každého s každým. A potom cvak dějí se věci. Další cvak a hele, dějí se zase věci. Naprosto chápu, že pro normálního českého čtenáře má kniha nulový přínos, ale se nedá nic dělat.

Hodnotila bych jinak mít v ruce všechny související knihy. Takže dnes je všechno o kresbě. Ještě dodám, že jsem se bavila, ale jenom na začátku knihy. Potom už ne.

Ale co dál? Nervózně koukám kolem a nevím. Škoda.

Takže ve výsledku jsem i přes to všechno moc ráda, že jsem Síť četla až po Válce velké trojky a po Americké lize spravedlnosti. Jinak bych knihu a Bbart proklínala mnohem víc!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka | 17.5.2019 | Liga spravedlnosti #03: Trůn Atlantidy (paperback)

Nechci tvrdit, že jsem se nebavila. To bych se neodvážila. Jenom jsme se nemohla zbavit dojmu, že je to nějak divně poskládané. Strašně dlouho (za mě zbytečně) se řeší Cheetah. A to jenom proto, aby...no spoiler..., protože podle názvu knihy je jasné, že tady se budou hodně řešit kamarádi Arhtura. Přesněji jeho bráška a to, že chce pokořit souš. Konečně dostal záminku, tak toho s radostí využil.

Kdo tedy získá nadvládu nad trůnem Atlantidy?
(Protože zjištění, kdo a proč to všechno spunktoval, je vážně smutné. Ale nepochopila jsem to s Cheetah. A s tím, co udělala, když se dostala, kam se dostala. Myslela jsem, že se tam tedy ON ještě zjeví, ale nic. Třeba příště?)

Tématem je ovšem zaručeno, že se člověk vynadívá. Všechna ta voda, blesky, víry, vlny, stvůry, bylo to nádherný. A jelikož je zbytek ligy mimo hru, přijdou na pomoc ostatní (bohužel jenom minimálně na to, s jakou pompou je přivítali na scéně). Hlavně dvoustranné kresby jsou naprosto luxusní a slintnete si.

("Atlantida? Já myslel, že ta je vymyšlená."..."Vymyšlená?"..."Mad Hatter přece taky není ze světa divů, nebo jo?")

Fajn, možná zvítězila forma nad obsahem, ale s@&e pes! Já se ráda nechám koupit :) Trůn Atlantidy je skvělý akční komiks, u kterého se budete bavit.

PS: díky za tuhle sérii. Protože Aquaman není trubka!

choze
choze | 16.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

Vyvrcholení scenáristicky i kresebně špičkové série, která stihla naservírovat spoustu silných postav i momentů. Finále je sice pořádný masakr, ale na první přečtení mě nesejmulo, jak bych si přál.

Carnage
Carnage | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

maerez: O nic nejde, uvidí se ale pořád si myslim že to rozešlou až bude offiko prodej.

sedw
sedw | 16.5.2019 | Aargh! #12

Výborná Argh. Publicistika byla jako vždy velmi dobrá, tentokrát ale bavila i většina komiksů. Baba Jaga měla hezkou kresbu, ale příběh jsem úplně nepochopil. Fanouš, Úsměv, Cirkus Taxidermis, Podzim, Hvězdy jsou lilie, Kwietoslaw a Blátivý muž, toto vše byly super krátké komiksy, které si v budoucnu opět rád přečtu. A kdyby u nás stripy na poslední stránce někdy vyšly sebraně, tak bych se vůbec nezlobil.

sedw
sedw | 16.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti #02: Epidemie (paperback)

Rozhodně lepší, než první díl, ale pokud se třetí výrazně nezlepší, tak s touto partičkou skončím. Příběh už dával smysl, nebylo to celé jen o akci, ale mělo to hlavu a patu (tedy v intencích komiksového světa, logiku příběh příliš neměl). Příjemné na jedno přečtení, ale ke komiksu už se asi nevrátím, nevypadá to, že by zde Hitch rozjížděl nějaký větší příběh (jako je tomu například u Batmana z Rebirthu). Slabší 3*.

sedw
sedw | 16.5.2019 | Muži hněvu

Velmi solidní drsný komiks. Příběh měl celou dobu pád a nebyl zbytečně natahovaný, což mu velmi prospělo. Celou dobu jsem se velmi dobře bavil a potěšil i konec, který jsem tak úplně nečekal. Solidní 4*.

karl173
karl173 | 16.5.2019 | Ú.P.V.O. #06: Univerzální stroj

Je to zvláštní. Tento díl nabízí víceméně přesně to, co mě v této sérii zatím baví nejvíce. Řešení osobních problémů, hororové scény, zajímavé dějové zvraty a spoustu dalšího skvělého. Ale přesto to nebylo úplně ono. Respektive příběh je zajímavý a bavil mě, styl vyprávění příběhů z minulosti také, kresba má stále svojí parádní kvalitu, ale zkrátka nedokázalo mi to pořádně posadit na zadek. Jednoduše jsem se po celou dobu bavil, ale až poslední pár stránek ve mě vyvolalo ty správné emoce. Ale co, nemůže být všechno nejlepší pod sluncem. Stačí když vás to bude příjemně bavit.

cyboy
M cyboy | 16.5.2019 | Oči kočky

Souhlas s GWB.
60%

mearez
mearez | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Carnage: Teď jsem se podíval a máš pravdu, zatim to nikomu nedošlo. Omlouvám se

Carnage
Carnage | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

mearez: Já zatím čtu na facebooku akorát jak si lidi stěžujou že jim to právě nepřišlo a nikdo tam zatim nenapsal že by mu to dorazilo. A někteří si i naivně myslí že SEND bude pak ještě rozesílat jedničku.

kaylin
kaylin | 16.5.2019 | Oči kočky

Kompozice komiksu "Oči kočky" je vlastně jednoduchá. Na levé stránce je obraz, který je téměř neměnný, na stránce pravé je panel, kde je scéna proměnlivá. Při čtení to funguje skvěle. Díváte se na jednoduchý příběh různýma očima. Je zde dynamika, která je dána pohybem orla, je zde statika, která je prezentována neměnností chlapcovy pozice. I tak jednoduchá kompozice umožňuje ale skvělou gradaci. Při čtení máte pocit, že rytmus příběhu je nějaký takový. Tam. Tam. Tam-tam. Tam-tam. Tam-tam-tam. Tam-tam-tam. Tam-tam-tam-tam. Tam-tam-tam-tam-tam. TAM. Tempo se neskutečně zrychluje až k oné poslední větě, která to rozsekne a udělá z vizuálně krutého příběhu příběh krutý celkově. "Oči kočky" ve vás pak budou ještě hodnou chvíli rezonovat. A to je dobře, tohle by skvělé umělecké dílo mělo umět. Nemám potřebu si věšet na zeď plakáty, ale když jsem knihu "Oči kočky" dočetl, řekl jsem si, že by bylo super mít stěnu pokrytou celý tímhle komiksem. Akorát nevím, jak by se to udělalo, aby to vypadalo dobře i z hlediska čtenosti.

Fimi
Fimi | 16.5.2019 | Lex Luthor: Muž z oceli

Tyhle příběhy, kde se nic neděje, ale stejně to zaujme a baví, mám radši než pláštěnky nabušené akcí od začátku do konce bez špetky s tunou postav...kresba vynikající. Navíc konečně zjišťujeme motivaci Lexe a musím říct, že mu po tomto maximálně rozumím

louza
louza | 16.5.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

Devadesátkový Marvel neproslul špičkovou kvalitou, ale tohle nebylo až tak úplně strašný. Pokud se člověk přenese přes rozmáchlou Mcarlaneovskou kresbu pro devítkové období tak typickou a ty šílený barvy, jedná se vlastně o celkem šlapavý byť nijak zásadně invenční příběh o tom, jak se jeden z dávné minulosti recyklovaný zloun zase jednou pokusí rozložit zmutovanou partičku. Ta si zavolá na pomoc druhou zmutovanou partičku a společně ho obě party kopnou každá do jedné strany hýždí. Nic moc objevného, ale dalo se to celkem hezky číst, pokud čtenář přijme pravidla žánru, z nichž si v jednom momentě utahuje i sám prof X.

hroubek
hroubek | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Mám rád Kevina Smitha, a to ať už jde o komiksového scénáristu nebo filmového režiséra(jeho nejnovější filmy ignoruji, a v hlavě si uchovávám vzpomínky na filmy z Jersey). Smith v tomto komiksu dokazuje, že má výborný cit pro vyprávění, gradaci a lidskost. Hned ze začátku se to parádně rozjede, hlášky střídají hlášky, do toho skvěle dialogy a fajn nápaditá akce s humore. Postupem příběh dost ztemní, a to se v něm děje není vůbec hezké, ale Smith to dokáže vykreslit a podat výborně, takže to co se v komiksu stane má nějaký emocionální dopad. Do příběhu se zapojí i Ďábel z Hell's Kitchen a celé se to stočí jiným směrem, než jsem čekal. Hodně mě sedla kresba manželského páru Dodsonových, která je moc pěkná a hezký se na ní kouká(zvláště na Black Cat). Co se týče samotného hodnocení, tak je to mezi čtyřmi a pěti, ale za to jak se Smith popral s vážnější částí příběhu, se nakonec přikloním k nejvyššímu hodnocení.

mearez
mearez | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Carnage: Já mám pocit, že se to už předplatitelům poslalo, někdo to dokonce už i dostal mám pocit.

VanTom
VanTom | 16.5.2019 | Sága #08

Opět nová, bizarní planetka, podivní obyvatelé a prazvláštní problémy, až mi to přišlo takové vykonstruované a v původnosti přehnané, stále podle stejného mustru. Vaughan však umí vtáhnout i překvapit, když v nejnapínavějším momentu změní scénu a jeho vyústění klidně přeskočí.

VanTom
VanTom | 16.5.2019 | Comicsové legendy #11: Spider-Man #04

Úvodní repetitivní souboj s Lizardem, v němž Spidey asi tak 100x zopakuje, že mu nesmí ublížit, jsem si protrpěl. Podobně hloupý, ovšem už nějak odlehčeně zábavný, mi přišel i speciál s Human Torchem v Hollywoodu, no a pak už se to vyloženě zlepšilo na dobový Leeův standard: Prowler, Chameleon, Kangaroo i Electro, neustávající trable s penězi, JJJ, Gwen a karikovaně vetchou, úzkostlivou tetičkou May - prostě klasika.

Ricarderon
M Ricarderon | 16.5.2019 | Arzach / Hermetická garáž

Smál jsem se nahlas u každé druhé stránky. Oproti očekávání - rozuměj žádná očekávání jsem k dějové lince neměl - se příběh sklenul velice dobře do klasického moebiovského závěru s nadbytostmi, ale celý ten svět funguje lépe, než to zpočátku vypadá.

trudoš
trudoš | 16.5.2019 | Zpátky na zem aneb Opravdový život

Roztomilá série stripů, která se mi trefila přesně do vkusu. Má to sympatickou kresbu a mně blízké téma měšťáka, co odjede žít na venkov. Ten se pak nestává jeho krajinou zaslíbenou, ale noční můrou, kde je třeba každý den bojovat o přežití. Nejde o nic hlubokomyslného, ale ani primitivního, přičemž nejpovedenější jsou ty vtipy, které se táhnou napříč vícero stranami. A tak scénka se zvěrolékařem, etuda s kácením kaštanů, nebo cokoliv s paní Zdechláčkovou, to všechno mi rozjasnilo den na několik hodin a moc se těším, že se k tomu jednou vrátím. Jean-Yves Ferri a Manu Larcenet mají dar vytvářet nezapomenutelné figurky, vycházející ze skutečnosti, že stejní lidé se nacházejí ve vašem blízkém okolí nebo že problémy, jež dotyční řeší, nemají daleko k těm, před kterými dennodenně stojíte vy sami. Neříkám, že je to bůhvíjak originální, protože téma je staré stejně jako venkov sám, ale autorská souhra dala vzniknout něčemu, co funguje na té nejbanálnější premise - životních zkušenostech.

VanTom
VanTom | 16.5.2019 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Navzdory doslova galaktické "masseffectovské" premise zůstává lehce kostrbatý scénář spíše za očekáváním a vůbec nevzbuzuje ve čtenáři pocit něčeho většího, než rutinní lokální půtky kohosi s kýmsi kvůli čemusi. Ovšem zjevně se jedná teprve o úvod, rozjezd, který navíc zaštiťuje fenomenální, neskutečně detailní "bilalovská" kresba.

VanTom
VanTom | 16.5.2019 | Útok titánů #16

Nuž očekávané se opět oddaluje, 16. svazek se věnuje víc dilematu Historie, než Erenovi. Nicméně dynamická akce Průzkumníci vs. Vojenská policie v obří jeskyni do toho šlape, záhada kolem stoleté minulosti stále ponouká zvědavost a končí se akorát před boss fightem. Jinak se mi častěji než obvykle zdálo, že hapruje překlad.

VanTom
VanTom | 16.5.2019 | Útok titánů #15

Absenci titánů i akce dokáže ještě jakž takž nahradit plánování Průzkumníků a jejich realizace celospolečenského převratu, nikoliv však matná politika či vnitřní rozhodování (jinak skvělá kresba si v dlouhých sebezpytujících "mono-dialozích" neví rady). Ale Erenovi se konečně vrací (jeho?) vzpomínky, tak uvidíme.

Draco nobilis
A Draco nobilis | 16.5.2019 | Oči kočky

Pointa pobavila. Příjemné "gore" na závěr.

Carnage
Carnage | 16.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Dinik: Send začne posílat pravděpodobně až to bude officiálně v prodeji někdy v létě. Dává to smysl protože těžko budou předplatitelům posílat už teď komiksy aby je pak posílali od jedničky znova dalším lidem. Všichni to budou mít ve stejnou chvíli aby se nestalo že někdo bude v létě o 15 čísel napřed. V testovacím prodeji jsou snad jen 3-4 knihy ve vybraných trafikách.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.5.2019 | Oči kočky

Jednohubka, která opět nadchne Moebiem a jeho estetikou, ale nad Jodorowského scénářem - s vědomím toho, že jde o experiment, prvotinu autorské dvojice a mikropovídku - říkám opět lehké "meh".

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.5.2019 | Pochmurný kraj #03: Hadilovka

No, řeknu vám, že v tomhle kraji bych nechtěl žít ani za nic. Neustále se ohlížet, co na mě kde vykoukne, co mě zakleje, nebo jakého pošuka potkám. Atmosféra je fajnová, ale celkové vyznění trochu připomíná Goona - fajn svět, ale nic moc se neděje.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.5.2019 | Berlín #03: Město světla

Velká poklona (nebo spíše poděkování) BBartu, že to dovydal. Kvalitních komiksů není nikdy dost. Po těch letech jsem si již pramálo pamatoval ohledně vystupujících postav, nicméně celkovou tísnivou atmosféru střetu rudých a hnědých v metropoli Výmarské republiky jsem si pamatoval velmi dobře. Lutes i ve třetím díle předkládá téměř až akčním střihem působivé vyprávění velkých i malých dějin meziválečného Německa. Škoda, že ona jakási neukotvenost a otevřenost celého díla s náhlým koncem - dějiny samozřejmě plují dál, ono ticho před bouří v samotné knize nevygraduje, nic více se nedozvíme o osudech hlavních postav atp. - volá po dalším dílu. Jinými slovy, je to fajn a legitimní autorův koncept, ale moje čtenářská zvědavost je trochu neukojena! Jinak samozřejmě výborná a "důležitá" trilogie.

Celkový dojem: 80%

kaylin
kaylin | 16.5.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 71: Profesor X" ukazuje osobnost Charlese Xaviera jen skutečně povšechně, i když jsou zde naznačeny určité chyby, které udělal. Víc je toho pak řečeno v závěrečném bonusovém materiálu, který je tentokrát celkem obsáhlý, ne že by to bylo něco až tak zásadního, ale aspoň zde i poznáte různé kreslířské přístupy k postavě Charlese Xaviera. Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 71: Profesor X" tak nakonec jen ukazuje dva příběhy, které se sice jeví jako zásadní, ale o těch zásadních okamžicích se spíše mluví, než aby byly skutečně prožívány a dobře napsány, což je škoda. Důležité okamžiky jsou zde zdůrazňovány v řeči, než aby byly zdůrazněny samotnou akcí. Je to navíc celé neskutečně ukecané. Chris Claremont a John Byrne jsou legendy X-Menů, ale bohužel příběh v knize "Nejmocnější hrdinové Marvelu 71: Profesor X" toho není rozhodně důkazem. Spíše podprůměrný příběh, který zachraňuje to, že tu jsou fajn momenty některých postav.

kaylin
kaylin | 16.5.2019 | DC komiksový komplet #062: Bažináč, kniha druhá

Příběh v knize "DC komiksový komplet 62: Bažináč, kniha druhá" je ale stále primárně hororový, což je celkem patrné po celou dobu, kdy nejen, že zde dochází k úmrtím, jsou zde úžasně vykreslená monstra a démoni, ale postavy se dostávají i do pekla, takže Alan Moore splnil i potřebu toho, aby se zde objevily další DC postavy a celé to tak zapadlo do DC univerza. Hororové scény jsou tu skutečně parádní, a i na tom papíře na vás dovedou zapůsobit. Netvrdím, že vás komiks vyděsí, ale zapůsobit dovede, a to i na vaše emoce. Musím říct, že čím častěji "Bažináče" čtu, tím mám pocit, že je lepší a lepší. I to je ukázka toho, o jak skvělý komiks se jedná. A to i přesto - anebo právě proto - že zde není žádný superhrdina, tedy ne ten klasický, jak ho většinou vnímáme. Nepotřebuje spandex, nepotřebuje neustále někoho mlátit, o to je příběh zajímavější, niternější, ale přitom má přesah mnohem větší. Jsem rád, že v rámci série "DC komiksový komplet"" vyšla i kniha "DC komiksový komplet 62: Bažináč, kniha druhá". Čím více Bažináče, tím lépe.

choze
choze | 15.5.2019 | Pérák: Oko budoucnosti

Od prvního, až hororového dílu, kde Žiletkář řeže Libušku do tváře a huhlá, že “si spolu užijí”, se mi to na komiks pro Ábíčko jevilo nečekaně temné. Ale já bych děcka nepodceňoval, takže za mě ok. Za zařazení Žiletkáře palec nahoru, jen je trochu škoda, že je využitý jen na začátku a na konci a mezitím jen statuje.

Akční scény jsou správně cool, ať už Pérák sundá vykolejenou tramvají nacistický náklaďák, prohání se přestřelkou na bagru, skáče se samopalem v ruce z motorky na vlak a s rozbitými brýlemi dramaticky křičí na padoucha, nebo seskakuje z vybuchujícího vlaku, přičemž se mu rozpadají skákací boty a zůstává ležet na kolejích končících v propasti.

Pérák je tu za zaťatého, drsného, hláškujícího suveréna a pro mě ve výsledku za dost nesympatickou postavu. Působí tak vykořeněně, plný (oprávněného) vzteku, nenávisti, ale i samolibosti, že mi byl sympatičtější rovněž samolibý, ale “vyklidněnější” nacista Verner. Pérákovy hlášky jsou spidermanovsky jalové, ale dvakrát, třikrát za celý komiks jsem se upřímně uchechtl. Žiletkář je správně groteskní (včetně závěrečné proměny do variace Dr. Octopuse), jeho zavalitá postava a otravně huhlavý projev kontrastují s drobností a zářivou elegancí jeho břitev a zároveň jeho korpulentnost kontrastuje s hubeným a výrazně pohyblivějším Pérákem.

Kresba je dynamická, jak rozpanelováním, tak zvolenými perspektivami, a cool.

Celkově se to na můj vkus až moc zhlédlo v Indianu Jonesovi a s tím souvisejícím oprašování a romantickým rozvíjením české mytologie. V prvním případě by to nemělo až tak okatě opisovat a v druhém by to chtělo trochu míň přednášek z historie. Celkově ale tvůrci dokázali uspět tam, kde jiní před nimi ne a sice v Pérákově ucházejícím komiksovém oživení v rámci české popkultury. A mezi současnými ábíčkovskými komiksy je to výrazný a atraktivní počin, kterých by to tam chtělo víc.

perak
perak | 15.5.2019 | Baltimore #04: Kostnice

Tak tu máme dva finální souboje s Duvicem a Haigusem a ani jeden nedopadne tak, jak bych očekával a ani jeden nevyzní zcela jednoznačně. Což je však velké plus celého příběhu a otevírá možnosti dalšího pokračování této skvělé série a rovněž nutí čtenáře podívat ce na celé putování lorda Baltimora z jiného pohledu.

karl173
karl173 | 15.5.2019 | Ú.P.V.O. #05: Černý plamen

Ú.P.V.O. je pro mě série, která má jedny z nejzajímavějších postav a umí s nimi velmi dobře pracovat. Nejvíce si tak užívám dialogy mezi nimi a řešení osobních problémů. Akce naopak v této sérii začíná být pro mě čím dál více nezajímavá a bohužel zde jí je na poměry až až. Na druhou stranu to dopomáhá svižnému tempu, ale zároveň to ubírá na atmosféře. Nechápejte mě špatně. Souboje vypadají skvěle a je v nich stále znát epičnost, především když se týmu do cesty postaví ta největší obluda. Ale přeci jenom více si užívám hororově laděné scény, kde by se atmosféra dala krájet, komornější akci a již zmíněné řešení osobních problémů. Tam je pro mě největší síla Ú.P.V.O. Tento díl se povedl v tom že nabízí dostatek od obojího a stále je to velmi dobrá série, která jede na plný plyn. Ale trojka je pro mě stále top.

Dinik
Dinik | 15.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

To uz je venku trojka? Ja to objednal u Sendu, ale zatim mi prislo velke kulove.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.5.2019 | Mistr meče

Námět i pointa velmi dobrá, místy napínavé, místy až dojemné. Ale souhlasím s tím, že Dorison umí lépe. Už v předmluvě tak trochu opomíná Wycleffa, Husa a všechna historicky předcházející "schizmata", ale snaží se navnadit na zajímavý historický příběh s reformační tématikou. Jenže nakonec předkládá spíše takovou klasickou dobrodružnou rubačku v typickém frankofonně-komiksovém hávu. Škoda!

Nicméně Vybíral se vytasil se skutečně dobrými či zajímavými komiksy v poslední době. Jen tak dál.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.5.2019 | Pac & Pussy

Na tyhle kočky už jsem párkrát na internetu narazil, na zemi jsem se však smíchy z nich nikdy neválel. Jako spolubydlící dvou čtyřnohých koček jsem se ale nad vtipy, které vycházely z kočičího života, upřímně zasmál. Zbytek je strašná nuda. Existenciálně-nihilistické fóry nejsou příliš originální - my co sledujeme všechny možné memy na tohle téma v tom nic moc nenajdou. Rádoby filosofické vtípky se svou triviální a neustále opakující se antináboženskou notou degradují tyto frky na obyčejné hospodské tlachání. Autor si tyto názory očividně ventiluje na stránkách Reformované satanovy církve, což je celkem vtipný nápad, ale po nějaké době taky dost omrzí.

Začínám být trochu skeptický k těm stripům s recyklovanými nebo extrémně jednoduchými statickými obrázky, kde se pouze opakují "moudra" autorů (Zlá ovce, Ždibřich), začíná to být zívačka. Přesto existují i podobné a zároveň výborné české stripy, to nechci tvrdit, že ne.

Celkový dojem: 40%

louza
louza | 15.5.2019 | Mistr meče

Čisté historické drama. Dorison se pouští do náboženské tématiky v historických konotacích. Příběh je v podstatě jedna velká, přehledně zpracovaná honička mezi jejími řádky prosvítají myšlenky cti a vyšších hodnot. Premisy příběhu jsou skvělé. Samotné vyprávění má i přes svojí jednoduchost spád a někdy jsou dopady autorova meče opravdu drtivé. A je to zase něco trochu jiného. Kniha není tak fantaskní jako třeba Asgard a jediné přímé srovnání snese s Třetím zákonem, který však není zdaleka tak povedený a nemá takový tah na branku. Přesto i samotný Dorison umí lépe.

louza
louza | 15.5.2019 | Lobo: Kontrakt na Boha (2. vydání)

Lobo masí v nebi. Ne v tom hlavním, ale v soukromém nebi dvou puberťáků hrající si na Boga. Hodně masení, hodně narážek na náboženství, hodně vyhřezlých střev. Skvělý překlad. Čtyři pepkové z apokalypsy a tak. Ale už to tak nějak nemá ty správný grády, jako Sedm zbytečných. Není to tím, že by čtenáři stárli. Je to prostě tím, že Lobo obecně (a snad nedostanu hákem) neni tak dobrej jak ho Crew zpočátku vykreslila.

cyboy
M cyboy | 15.5.2019 | Mistr meče

Jako nakreslene je to pekne, ale jinak nevim. Mozna je to tematem, nebo tim, ze je to takove odtazite, takze jsem si k nikomu vztah nevytvoril, kazdopadne jsem si z toho na zadek nesednul. Dokonce bych rekl, ze se mi vic libila i druha polovina Tretiho zakona.
60%

Destiny666
Destiny666 | 15.5.2019 | Marvel 1602

Já jsem strašně rád že to Crew vydala a že se jim to povedlo. Párkrát už jsem to chtěl koupit předraženě bazarově. A WOLVERINE: STAREJ DOBREJ LOGAN bude můj první Wolverine a asi poslední a i když to bude brož už teď má 5 hvězd :-)

Radek Blacksad
Radek Blacksad | 15.5.2019 | Mistr meče

Jedná sa o prekvapivo priamočiary survival. Príbehom je podobne jednoduchý ako Asgard, obsahuje znovu málo postáv a vlastne sa všetko odohrá v jednom lese. Akcie je dosť, hlavný hrdina má charizmu na rozdávanie, no má to jednu zbytočne prehnanú akciu na skalách, ktorá mi pokazila spolu s nevydareným záverom dobrý dojem z celého komiksu. Pre mňa zatiaľ najhorší Dorison, ktorý u nás vyšiel, ale aj napriek tomu je to stále kvalitný komiks.

Cabal
Cabal | 15.5.2019 | Bojový anděl Alita #04: Dobytí Salemu

Solidní, zábavná manga, jejíž čtení mě hodně bavilo.

Killingjoke
M Killingjoke | 15.5.2019 | Královská krev: Svatokrádežná svatba

Tak a já půjdu proti proudu, protože mi tenhle příběh přišel až neuvěřitelně hloupý. Napasovat na 100 stránek takovou spoustu klišé, to vážně vyžaduje umění psát, což Jodorowskému neupírám. Ale v tomhle příběhu snad není jediná postava, která není padla na hlavu. U některých dějových zvratů jsem si musel vážně ťukat na čelo a u některých rozhovorů postav už vyloženě smát. Trošku to zachraňuje kresba, líbilo se mi vyobrazení bitev z perspektivy, jakmile však dojde na detaily manganoidních tvářiček a dlouhé blond vlasy, věděl jsem, že tohle není nic pro mě... S mistrem Jodorowským jsem se hold doposud myšlenkově nepotkal, tak snad to napraví avizovaný western Bouncer od Arga. No a u Královské krve jsem vážně rád, že jsem to nekupoval, ale měl možnost si přečíst u kamaráda. U mě vážně nezabodovala :(

Killingjoke
M Killingjoke | 15.5.2019 | Pérák: Oko budoucnosti

Zázraka jsem nikdy nečetl, zato legendu o Pérákovi, který vždy vyskočil ze stínů, aby nakopal náckům znám už nějaký ten pátek. No a tohle pojetí Péráka mi prostě moc nesedí. Ono je to vážně přetavení české městské legendy do superhrdinského žánru západního střihu a podle mě to právě ztrácí kouzlo našich specifických podmínek. Neříkám, že je komiks vyloženě špatný, ale je jasné, že je určen spíše mladšímu čtenáři, který je již v současnosti zvyklý na trošku té krve a násilí...

Doppelganger
Doppelganger | 15.5.2019 | Medikomiks: Hemofilie

Design postav se až nápadně moc podobá postavám z Byl jednou jeden život...

Fimi
Fimi | 14.5.2019 | Mjöllni

Tyhle příběhy miluju, hrozně příjemné severské fantasy s úžasnou kresbou....za mě perfektní a maximální spokojenost a ta vazba....výborné

Fry
A Fry | 14.5.2019 | Star Wars - Darth Maul: Darth Maul, Syn Dathomiru

Star Wars - Darth Maul: Darth Maul, Syn Dathomiru - Přestože se považuji za jednoho z velkých příznivců Star Wars, docela dlouho jsem se rozhodoval nad koupí tohoto zvláštního kompletu, dvou nesouvisejících sérií, napříč vydavatelstvími. 'Darth Maul' je nádherně nakreslený, skvěle kolorovaný a vcelku i, až na místy otravné Maulovy myšlenky, dobře napsaný. Naopak 'Syn Dathomiru' se dá po všech stránkách označit za docela zdařilý průměr. Vydání v pevné vazbě je perfektní, jen bych do příště navíc uvítal i galerii obálek ... Za mě 3*!

hroubek
hroubek | 14.5.2019 | DC komiksový komplet #062: Bažináč, kniha druhá

Lepší, než první kniha. Alan Moore zde dokazuje proč patří k nejlepším komiksovým scénáristům. To co zde předvádí je prostě nádherné. Práce se slovy, vygradování příběhů, dojemnost. Velkou zásluhu na tom mají samozřejmě kreslíři, kteří dokáží zobrazit Mooreovi myšlenky. Tolik nádherný kreseb, dvojstránek a přechodů mezi panely jsem dlouho neviděl. Opravdu moc povedený komiks. Jediné co mě nesedlo, byl jeden sešit, který na mě působil, že tam nepatří a byl takový zvláštní, i přesto že jeho pointa byla dost výstižná. Bažináč: Kniha druhá je velmi povedený komiks, který mohu jen a jen doporučit.

Fimi
Fimi | 14.5.2019 | Superman: Rudá hvězda

Nevím proč ale sólo Superman se mi líbí nejvíce ten alternativní... skutečně dobré

Spacecore
Spacecore | 14.5.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #002: Klonová sága

Je to sedmdesátkové, takže plné zbytečných monologů/dialogů a trochu zdlouhavé a naivní, nicméně jsem si to přečetl rád. Původní klonovou ságu je třeba znát. Gerry Conway přistupuje ke Spider-Maní látce s úctou a defakto je to pořád ten samý Peter Parker jakým byl když ho psal Stan, ale zároveň se nebojí přidávat něco svého, což je tady zrovna mytologie kolem Jackala a klonu Gwen Stacy. Potěšila přítomnost Punishera, Scorpiona a toho doktora co vyrábí roboty, jinak ale padouši jako Tarantula, Cyclone a i samotný Jackal jsou bohužel béčkoví až céčkoví.

Spacecore
Spacecore | 14.5.2019 | DC komiksový komplet #062: Bažináč, kniha druhá

Po první knize, kde se Moore rozkoukával a vytvářel nový status quo je toto svěží, bombastická a nápadami nadupaná kniha, kde mě nejvíce fascinuje to, jak Moore nakopnul celý komiksový průmysl a jak jsou stopy Bažináče patrné v pozdějších kultovních komiksech jako Sandman, Animal Man nebo samozřejmě Hellblazer. Celá kniha má perfektní osnovu, kde je každý sešit přesně zapadajícím dílkem a příběh kráčí po ose k perfektnímu rozuzlení. Potěšila mě přítomnost mého oblíbence Spectreho, stejně tak Phantoma Strangera, Deadmana a Etrigana, kteří musejí mít prsty v každé magické události DC vesmíru. No a rostlinný sex, nebo splynutí na konci bylo tak perfektně psychonautické, že podezřívám Moora z nadměrného užívání LSD, či DMT během psaní. Well done !

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 13.5.2019 | Kacířův kancionál aneb Insania mezi nebem a peklem

Tak jsem mel sanci nahlednout do tohoto "komiksu" a musim rict, ze me to docela zklamalo. Pres 300 stran je tam tak 20-30 stran s ilustracemi zdanlive pripominajici komiks. Zbytek je text a to jeste v duchu FB diskuse. Pokud mate radi andros v ryzim stylu, tak do toho jdete. Hlavne si to projdete v klidu v obchode nebo tam, kde to hodlate kupovat, at malem neberete zajice v pytli jako ja. Proti teto praci nic nemam, jen v tom nevidim komiks a zde se to tvari moc hezky, pritom je to uplne jine.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.5.2019 | Bezimena

Po dlouhé době konečně dobrý erotický příběh. A velmi silný doslov, který to celé skutečně posouvá kamsi dále.

Celkový dojem: 70%

cyboy
M cyboy | 13.5.2019 | Bezimena

Zajimave. Ten doslov tomu dava smysl, ale obstalo by to i bez nej, i kdyz by to asi vyznelo jinak.
70%

RadimNemec
M RadimNemec | 13.5.2019 | Bezimena

Asi je třeba, aby tyhle věci vznikaly. Silné, emotivní, krásná kresba. Závěrem zatrne...

mcleek
mcleek | 13.5.2019 | Komiksová filozofie

Zajímavý úvod do problematiky pro absolutní laiky i lehce poučené čtenáře. Coby absolvent filozofické fakulty publikaci doporučuji. 90%

kotouczech
kotouczech | 13.5.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Celkem zajímavý příběh. Kresba a barvy povyšují komiks na top.

louza
louza | 13.5.2019 | Marvel 1602

Koukal jsem na to tuhle v knihkupectví a musím říct, že Crwi se finální úprava dost povedla. Skoro jsem měl svrbění koupit si to ještě jednou.

choze
choze | 13.5.2019 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta B)

Nejsem fanda Conana ani jeho žánru a o to jsem překvapenější, že mě to scenáristicky bavilo, snad jen poslední příběh mírně nudil. A kresebně mě to bavilo ještě víc.

Carnage
Carnage | 12.5.2019 | Pochmurný kraj #03: Hadilovka

Taky musim dát 3 hvězdy protože jsem se na další Pochmurný Kraj těšil a byl jsem mírně zklamán... první příběh působí strašně uzavřeně a bez návaznosti na cokoliv budoucí že kdybych si nepřečetl na konci knihy ve skicáři že se nová postava co se tam objevila ještě vrátí tak bych si myslel že šlo opravdu jen o jednohubku bez širšího napojení na děj. Druhej příběh trochu lepší ale působí stejně jako první i třetí a to tak že události jsou hodně mimo Emu a působí opět jako uzavřený příběh až na konci menší twist který teda očekávám bude mít vliv na budoucnost a to stejný i třetí příběh tam mi bohužel moc nesedla kresba jak jsem byl zvyklej jen na Crooka ale konečně se nám do děje vrátila Ema a jen cliffhanger na konci to vytáhnul. Snad to příště bude lepší.

Lenny
M Lenny | 12.5.2019 | Avengers #01: Poslední návštěva

Tohle je takové pěkné klučičí čtení - od začátku do konce je to obrovská mlátička s velkými vesmírnými paňáky, chvílemi jsem měl nostalgický pocit, že koukám na Power Rangers a bitku megazordů. Aaron bohužel strašně tlačí na nótu osudovosti a vážnosti celé stiuace, aby se to nakonec vyřešilo docela jednoduše + by příběh mohl být kratší (6 sešitů mlácení je strašně moc). Spokojenost, jen úplně nevím, čím chce po tomhle úvodu zvednout laťku.

P.G.
P.G. | 12.5.2019 | Mýty #13: Velký Mýtický crossover

Úúúú... To tedy byla hrůza. 9 sešitů a z pohledu příběhu Mýtů se v nich vlastně vůbec nic nestane. Kdyby to bylo alespoň vtipné - jenže ono není. Postavy mají spoustu řečí, ale vlastně vůbec nic podstatného neřeknou. Jack je neskutečně otravný, vlezlý jako podomní prodejce teplé vody a vtipný zhruba stejně tak. Nápady a překvapení (kterých je jinak v Mýtech spousta) - skoro žádné. Akce ve stylu Přišel jsem - Viděl jsem - Deus ex machina. WTF?? Pokud má být tento crossover jakousi vějičkou na sérii JoF, tak v mém případě naopak funguje jako jednoznačné varování "Ruce pryč!" Tento díl není mytickou srážkou, jak nám sděluje zadní strana obálky, ale spíše něčím úplně jiným, ovšem též mytickým...

karl173
karl173 | 12.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

No a je to. Konec podle mě nejlepší komiksové série co u nás máme. Skalpy mi ukázali to, o co se mnoho dalších skvělých sérií jen snaží. Aaron vytvořil vskutku mistrovské dílo a Guéra ho mistrovsky nakreslil. Teď už jenom stačí dát si to brzy celé hezky znovu během jednoho víkendu.

mearez
mearez | 12.5.2019 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Za mě je tohle skvělý pokračování. Nejhorší na tomhle díle je asi to, že rozjíždí další linky a vyvstává tu ještě více otázek, takže čtenář chce přirozeně další díl. Pro mě je tahle série zatim jeden z nejlepších objevů za tento rok. Za mě 5*.

Spike
Spike | 12.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #01: Pád do hlubin (paperback)

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení. V rámci týmovek nám byl Aquaman v minulosti představen dost, ale zajímalo mě jak bude vypadat jeho sólový komiks. A musím říct, že ho utáhl více než důstojně. Sice co se týče kresby ocenil bych aby se v rámci jedné knihy tolik nestřídali kreslíři, kde bych vypíchl hlavně obstojného Scota Eatona, ale není to nic vyloženě do očí bijícího. Tak nějak to co od superhrdinského mainstreamu čekáte. K příběhu, musím pochválit úvod, který i naprostého nováčka seznámí se vším podstatným co potřebuje vědět a díky tomu se v komiksu bude orientovat i naprostý začátečník. Líbí se mi jak se tu pracuje s tím jak lidé, ať už v komiksovém nebo skutečném světě, Aquamana vnímají a jeho postava se tak snaží zbourat předsudky v obou případech. A za mě se to docela daří, ani bych neřekl že by se tu nějak extra tlačilo na pilu, takže palec nahoru.Začátek se čte úplně sám, hned zkraje na nás vyrazí Black Manta který mě tu dost baví, je vidět odkud brali inspiraci filmového Aquamana. Poté co Black Manta z hlavního dění zmizí se tempo trochu zbrzdí a prohlubující se konflikt mezi souší a mořem již není tak vtahující, ale to je tím že je děj useknut v půli a dořeší se až v další knize. Hostovačka Supermana vždy potěší, ale přeci jen by se bez něj příběh obešel, je tam nacpán trochu na sílu ale nějak moc to nevadí. Za mě tedy rozhodně úspěch, na dalšího Aquamana jsem zvědavý a budu číst a kupovat dál. 7/10

mAGiic
mAGiic | 12.5.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #020: Punisher

Punisherovská retro řezničina, kde je násilí zobrazeno téměř na minimum, nechybí 80's feeling a Punisherovy vnitřní monology a úvahy nad jeho vlastním konáním. V Circle of blood Frank bojuje s organizací Trust, která rovněž potírá zločin v USA. Rovněž jsem narazil na prvního Punishera v češtině, kde byl Jigsaw. Určitě nadprůměr. 4*

baatcha
baatcha | 12.5.2019 | My Little Pony - Komiksové příběhy #01: Návrat královny Chrysalis

Poníci mě neskutečně překvapili! Je to sice komiks pro děti, ale pobaví se u něj i rodiče. Skrývá totiž spoustu popkulturních odkazů a meta-vtípků, které dětem nezkomplikují čtení, ale dospělý čtenář se u nich bude pochechtávat (viz. třeba odkaz na "Invazi zlodějů těl (1978)" tady v ukázce). Navíc je vidět, že Andy Price si kreslení ohromně užíval. Moc dobře se na to kouká, kresba je příjemně svěží a - stejně jako scénář - vtipná. A ten koloring je naprosto libový! Tak se toho nebojte, dejte si pár pivek, smotněte brčko a užijte si to!

karl173
karl173 | 12.5.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Svižné, čtivé, akční, s parádní kresbou a slušným dějem. Za mě spokojenost. Takhle by měl vypadat mainstream.

Ter
Ter | 11.5.2019 | Život a doba Skrblíka McKváka

Takže vyšlo to neskôr aj v slovenskej verzii a s tými istými (neopravenými) chybami ako napr s prehodenymi nazvami 11 a 12 kapitoly :D fušeri sa nezaprú...

xflori01
xflori01 | 11.5.2019 | DC komiksový komplet #061: Mezinárodní Liga spravedlnosti, kniha první

Po nepříznivých ohlasech jsem se tohoto dílu docela bál, ale nebylo vůbec proč. Četlo se mi to dobře; na to že je to z 80. let, tak nebyl příběh v kapitolách triviální, a autoři dokonce rozvíjeli více linek současně. Seznámili jsme se s méně známými superhrdiny, hlavně se mi líbil Blue Beetle a Captain Marvel. Guy byl na facku, což bylo ale účelem autorů; a jeho přeměna na konci byla fakt humorná. Veledílo to není, ale klidně bych si to za pár let přečetl znovu (což se nedá říct o spoustě retro dílů z 2. řady UKK).

xflori01
xflori01 | 11.5.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (paperback)

Po delší době jsem si pořídil další díl z MDEKu. Kdysi jsem si koupil to jediné album Storma (Piráti z Pandarve), které u nás vyšlo a dost se mi líbilo. Takže po oznámení, že vyjdou souborně další díly, mi bylo jasné, že si knihu koupím. A rozhodně nelituji. Příběh je sice jednodušší, ale na scénaristovi jde vidět, že ho svět baví a má úžasné nápady, takže se čtenář těší, co za šílenou věc vymyslí příště. No a kresba, spíš malba, je nádherná; člověk se kochá každým panelem. Na to, že je to skoro 40 let starý komiks, jde vidět, že si ho užije i současný čtenář, takže nelze dát nic jiného než plné hodnocení.

Spacecore
Spacecore | 11.5.2019 | Z pekla (2. vydání)

Tak tato knížka mi explodovala v hlavě a rezonovala ještě nejméně týden. Takle se mnou pohnulo jen málo knih obecně. Čítával jsem to pozorně asi během tří nočních směn v práci a byl to silně znepokojivé a velice čtivé. Moore je génius a toto je fenomenální dílo.

Spacecore
Spacecore | 11.5.2019 | Watchmen - Strážci (3. vydání)

Měl jsem kdysi první vydání, teď mám toto třetí a mě se re-coloring a větší formát rozhodně zamlouvá. Toto je samozřejmě jedno z nejlepších děl superhrdinského, potažmo celého komiksu, potažmo celé literatury všech dob a každé další čtení odkrývá další a další vrstvy tohoto intelektuálně zábavného špalku. Není co dodat.