Spacecore
Spacecore | 23.7.2019 | Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)

V tomhle bych mouchy nehledal. Je to prostě prvoligový Batman. Máme tu Rok nula s mnoha parafrázemi na různé Batmanovy originy a na Rok jedna, ale pořád je to dost fresh a realistické. Takle jsem si představoval Batman začíná, bohužel to tak nebylo. Čte se to jedna báseň, Snyder to má pevně v rukou a užívá si to.

Spacecore
Spacecore | 23.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Tohle bylo naprosto v klidu oddychové čtení. Tak akorát zábavné a ne příliš složité. Samozřejmě je to opět vytrhnuto z kontextu Flashova brutálně komplikovaného světa, ale já se osobně orientoval a vlastně byl rád, protože v této fázi DC kontinuity často nebývám (na Infinite crisis se teprve chystám). Takže dávám tři hvězdičky s jednou navíc abych trošku zvedl tadyto sražené hodnocení.

Norri
M Norri | 22.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

Origin z budoucnosti má old-schoolovou kresbu i barvy, ale příběh je docela dobře odvyprávěný a bavil mě. Ale svoje mouchy samozřejmě má. A ta kresba nakonec taky není úplně marná.
Druhý příběh ze současnosti už má modernější kresbu, ale celé je to poněkud nudné. Ale i tohle má pár světlých chvilek, kdy mě to pobavilo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Aargh! #18

Ti Norové mají sympaticky obskurní dílka, to se mi líbilo. Tradičně skvělý a vtipný Kučerovský, Komárek stvořil roztomilé moudré dílko - ovšem i Taragelův Jánošík řeší podobné problémy, poučně a hezky nakreslila Karolik. Plachý slovy Ondřeje Trojana z Na Stojáka hezky "se satirou na komoru", dost mě zaujal komiks Vobořilové, a v neposlední řadě, začal jsem se těšit na dalšího Krále Šumavy, bude-li!

Celkový dojem: 70%

kaylin
kaylin | 22.7.2019 | Soudce Dredd: Sebrané soudní spisy 03

I když se mi líbilo, že je v knize "Soudce Dredd 3" dlouhý příběh rozdělení na mnoho částí, nakonec musím uznat, že Dreddovi více sedí údernější, krátké příběhy, nejlépe pak ty, kde se více projevuje jeho osobní kodex cti, který má něco ze samurajů, ale přitom je hodně specifický. Dredd by se rozhodně nesejmul, kdyby udělal nějakou chybu, napravil by jí. Ale on Dredd chyby nedělá a vždycky umře ten, kdo umřít má. Anebo se musí se ztrátami prostě počítat. Kromě dlouhého příběhu kniha "Soudce Dredd 3" nic zásadně nového nepřináší. Je to prostě Dredd takový, jakého ho máte rádi. Nenajdete zde velké odklonění od toho, co čekat. Takže pokud Dredda rádi nemáte, tohle nebude kniha, jež by na tom měla cokoli měnit. Pokud se chcete ale pobavit a sem tam u toho moc nepřemýšlet, "Soudce Dredd 3" je dobrou volbou. Jen mi přijde, že se někdy tvůrci na malý prostor snaží dát moc textu. Je to pak trochu ubíjející. Přitom některé ilustrace jsou parádní a méně textu by uvítaly.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Rytíři: První dobrodružství

Je to o něco vtipnější než vážná detektivka Unesená, kresba ála Kopl mě taky celkem baví, klasičtější "rytířsko-fantasy" kulisy mi také vyhovují, ale já už nemám na tyhle věci trpělivost, brzy mě to bohužel omrzí.

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Unesená

Komiksový gamebook je sice zajímavý koncept, ale pochybuji, že někdy něco překoná Nikarrina a jeho Spellsword Sagu VII. Když jsem chodil do nějaké druhé třetí čtvrté třídy ZŠ, gamebooky jsem naprosto zbožňoval, Jackson a Livingstone - hrál jsem leccos. Dnes (a vlastně vždy) mě více než rozhodování o vlastním osudu baví ty příběhy. Všechny ty body síly, obratnosti, vitality a kdovíčeho považuji za zlo a obtěžování a zbytečnost. To pisátko a papír, o kterém píše Kazumaki, jsem samozřejmě neměl, protože jsem si četl v tramvaji. Též obtěžující!:-) Měl jsem pocit, že polovinu hry jen chodím do nějakých dveří. Jinak spoiler))) jsem dceru našel velmi rychle a tak jsem neprochodil jiné lokace a nenašel patrně důležité předměty a tak i vždy rychle pochcípal (((spoiler, nebyl jsem ovšem tolik zaujat atmosférou a příběhem, abych se to snažil projít celé.

Celkový dojem: 50%

Drekorian
M Drekorian | 22.7.2019 | Dilbert #04: Na to, abyste přežili, nemáte dost pod čepicí

Moje první neútržkovité seznámení s Dilbertem. Překvapilo mě, nakolik samotný Dilbert se v knize vyskytuje méně než jeho pes Dogbert. Kvalitu kresby nelze hodnotit, protože Scott Adams snad ani neumí kreslit.

Samotné stripy na mě fungují asi v polovině případů. Útoky na levičáky a vegetariány, korporátní otročina a Dogbert mě baví, zbytek mě povětšinou míjí. Vzhledem k ceně si nemůžu stěžovat. Fomát a papír použitý CRWí je vynikající.

cyboy
M cyboy | 22.7.2019 | Mýty #15: Růženka

Myty jsou jako obvykle skvele. Ve svetle jinych skvostu z poslednich mesicu proste nejde nedat:
100%

Kadin
Kadin | 22.7.2019 | Punisher MAX #05: Otrokáři

Co k tomu říct ? Furt je to super krvavá temná akčňárna. Fernandezova kresba je stále skvělá. Snad si kvalitu udrží i u zbylých dílů. 7/10

Kazumaki
M Kazumaki | 22.7.2019 | Criminal: Každý je zločinec

S noirovkami jsem měl vždycky trochu problém, protože jsem se do nich nedokázal dostat. Nejsem ta správná cílovka. Criminal mi to potvrdil, ale přece jen jsem čekal podle ohlasů zábavné čtivo. Je to sice precizně provedené, ale celý komiks je pro mě staticky chladný a odtažitý. Není v něm nic, co by mě vyloženě zaujalo, vyjma obálek a ilustrací na konci. Četl jsem to s přemáháním asi rok. Nad těmi hlubokomyslnými monology mohu jedině s úsměvem kroutit hlavou.

mearez
mearez | 22.7.2019 | Rick a Morty #01

Zde mám trošku dilema. Jsem fanoušek seriálu, ale od tohohle komiksu jsem asi čekal něco trošku jinýho. Knihu jsem si užil, občas jsem se i zasmál, ale vzhledem k tomu, že na komiksu nepravoval nikdo z originálních tvůrců, tak z toho strašně smrdí jen výplňovej komiks pro fanoušky, který nechtěj čekat dva roky na novou sérii. Taky kvalita příběhů byla dost podivná, něco bylo skvělý, něco ne. Komiks hodně působil, jako kdyby se chtěli autoři neúspěšně přiblížit šílenosti seriálu. Za mě pěkný 3*, k zahození to není, ale pokud máte rádi seriál, a čekáte tohle i od komiksu, nejspíš budete zklamaní.

mearez
mearez | 22.7.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

Komiksového Spider-mana nemám moc rád, ovšem pořád se s ním tak něják setkávám, tu v retru, tu v Avengers, tak jsem si řekl, že si ongoing sérii Spideyho vyzkouším. Kniha mě příjemně překvapila, ať už ostatními superhrdiny, Peterovou sestrou, novými postavami a i příběhem. Iron Heart si v našich luzích a hájích odbyla svojí premiéru, a na to, jak na ní všichni hejtí, se mi tady celkem líbila. Poslední sešit byl skvělej, pro mě, jakožto fanouška JJJ, to byl naprostej skvost. Ale komiks není dokonalý, protože (možný spoiler) informace ukryté v krevním řečišti? To fakt ne, to je slušná hovadinka i na mě.
Ale jinak skvělá série, a budu rozhodně pokračovat dál. Za mě 4*.

mearez
mearez | 22.7.2019 | Modrá Crew #08 - Ekhö: Zrcadlový svět #5, 6

Můžu říct, že si tento komiks svojí kvalitu drží, ovšem kdybych já byl autorem tohoto díla, asi bych zůstal při zemi a nepouštěl se do historie tohoto fiktivního světa, protože pasáž, kde je vysvětlena historie Ekhö je asi nejslabší část knihy. Obecně příběh z Říma byl celkem slabý (až teda na Prikóny, konečně jsem se o nich něco dozvěděl), ale druhý příběh se mi líbil a celkové téma komiksu bylo pěkně zpracované. Kresba jako vždy úchvatná, tam není co vytknout. Za mě 4*.

sedw
sedw | 22.7.2019 | Usagi Yojimbo #28: Červený škorpion

Další parádní Usagi. Při rozumném dávkování se nemůže přejíst. V tomto případě se mi obzvláště líbilo, že byla kniha složena ze samostatných příběhů, které byly ale velmi umně propojeny hlavní linkou, která se v poslední části dočkala svého rozuzlení.

Mleako
M Mleako | 21.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Tohle se opravdu moc nepovedlo. První příběh má sice pěknou kresbu a námět, ale vylíhne se z toho taková nesmyslná splácanina. Druhý příběh je takový nemastný neslaný, ale jinak celkem ucházející. A třetí příběh zabíjí naprosto nepřehledná kresba. U poloviny panelů jsem měl problém rozeznat, co na nich vlastně je, případně byly tak odfláknuté, že to ani rozeznat nešlo. Roztřesená stylizovaná kresba mi nevadí, ale musí být přehledná, což tady není. Takže suma sumárum tři slabé povídky s nezajímavým Savagem.

trudoš
trudoš | 21.7.2019 | Dospělost je mýtus

Zábavné, ale kupodivu ne tolik, jak jsem se těšil. Asi už na mě leze stáří. Nejvíc tak u mě bodovaly stripy o oblbujícím internetu, mentálních sociálních sítích a pekelně cynických vaječnících (ta souvislost tu je, i když možná ne na první pohled zřejmá). Jinak ovšem standard. Ono ale při stovce stripů není možnost představit nějak velkou všestrannost, takže většina humoru je na jeden model a to o komické úzkostlivosti - motivu různě se opakujícího napříč celým albem. Zábavné je to poprvé i podruhé, pak (až na pár světlých výjimek) už jen úsměvné. Kresba je přitom stejně svéhlavá, jako sama Sarah Andersen a spousta vtipu spoléhá pouze na tuhle její jednoduchou karikaturu. Na druhou stranu, líbí se mi, že je jaká je a na nic si nehraje, rýpe do morálky na správných místech a má cit pro duši povzbuzující sarkasmus. Jen bych si v rámci ceny představoval trochu více muziky. Tady se však už projevuje stinná stránka komerce - ačkoli proti ní autorka „bojuje“, veze se zároveň na stejné vlně.

karl173
karl173 | 20.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #091: The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf

Je vždycky těžké hodnotit tyhle starší kousky. Svou zastaralostí ukazují, že kdyby dnes byl komiks stále takový jako kdysi, tak už to nikdo číst nebude. Na druhou stranu může stará věc za to, že je stará? Nicméně hloupé dialogy a primitivní a až poněkud komické zápletky jsou zkrátka součástí retra a musí se s nimi počítat. Na druhou stranu to tvůrce neopravňuje vytvářet neustále ty samé příběhy pořád dokola. A to je zdejší problém. U Hulka mi to tolik nevadilo, jelikož když se chce Hulk v každém čísle s někým porvat, tak to beru jako součást postavy a dokážu to přijmout. Ale to, že Iron Man v každém čísle dostane na budku a je na pokraji smrti, přičemž ho vždy zachrání dobití či poslední kapka energie, je už na defenestraci. Přitom minimálně první polovina knihy mě velmi bavila dokud se to zkrátka nezačalo až moc opakovat.
Co se týče kresby, tak by se dala hodnotit jako ucházející. Především velké panely jsou fajn, ale jinak to není nic výjimečného. Zkrátka standart.
Jak ohodnotit tuto knihu, to je jak jsem už napsal na začátku poněkud složité. Určitě bych ji ale zařadil někam k průměru. Teď otázka kolik dát hvězd. V dnešní době by to bylo tak maximálně za 2*, ale vzhledem k době kdy tento komiks vycházel a s úctou ke starým superhrdinským komiksům dám odřené 3*.

RadimNemec
M RadimNemec | 20.7.2019 | Zdobíme velikonoční vajíčka

Cca první třetina o vejci jako takovém, posléze o kraslicích. Obsahuje popis výzdoby kraslic - a) barvení barvivy (včetne přírodních), b) negativní otisk (částí rostlin), c) batikování včelím voskem (též vícebarevně), d) vyškrabování, e) zdobení slámou, f) výroba slepičky ze slámy, g) zdobení dužinou sítiny, h) výroba slepičky z papíru.
Byť je v úvodu uvedeno, že jsou vybrány způsoby zdobení praktikovatelné mladšímy čtenáři, jsou některé postupy (na dnešní dobu) náročnější. Celkově milé, edukativní - plní svůj účel.

lantan1
lantan1 | 20.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Potěšila mě narážka na Magic: the Gathering v sešitu Impulse. Někdo chtěl vyměnit 2 Shivan Dragony za Lord of the Pit :).

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 20.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Dckk jsem přestal číst po WW kruh pak jsem si po dlouhé době koupil Dckk Flash válka lotru a po přečtení jsem hodně věcí nechápal protože vydali poslední díl což byla hovadina ale dalo se to číst a líbilo se mi Flash univers tak jsem si chtěl koupit dalšího flashe kde jsou spíš vedlejší flashové tak jsem si koupil tohle…..raději koupím nějakého Batmana z 1řady

SomeOne
SomeOne | 20.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk (Petr Kopl)

Toto je vlastně pokračování Odznaku a je docela povedené. Jako u mnoha dalších komiksů, knížek a filmů je zajímavé vidět, jak si autor představuje svět o několik (desítek/stovek) let později, v tomto případě je to 25. století. Místy je to trochu zmatečné, ztrácel jsem se tam v příběhu, ale takových pasáží je pouze pár.
Kresba je průměrná, pro Flashovu řadu normální.
U této knihy jsou hezké obě obálky, jak ta americká, tak i ta česká od Petra Kopla.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 20.7.2019 | Živí mrtví #04: Touha je slepá

Kvalitný diel, ktorý predstavuje novú a zaujímavú postavu Michonne, obsahuje pár nečakaných udalostí a úmrtí, epickú bitku medzi hlavnými postavami a jeden dosť šokujúci blowjob. Bolo to teraz síce celé o niečo slabšie ako naposledy, ale bavil som sa dobre.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 20.7.2019 | Conan #00: Zrozen na bitevním poli a další povídky

Pre mňa dosť rozporuplný komiks ako kresbou tak aj scenárom. Greg Ruth má rozhodne zaujímavý štýl, to musím uznať, ale až tak úplne mi nesedí. Jeho kresba mi príde občas príliš chaotická a málo detailná, ale dokáže byť aj pekná a niektoré scény sa mu naozaj vydarili. Podobne je to aj so scenárom, ktorý mi prišiel občas zbytočne ukecaný a rozvláčny a potom zase príjemne dynamický. Nebolo to zlé, ale bavil som sa menej ako som čakal.

perak
perak | 19.7.2019 | Hellboy #03: Spoutaná rakev (2. vydání)

Tak tohle jsem si skutečně užil. Povídky, někdy opravdu krátké, rychle vtáhnou do děje, který rychle plyne, a vy nemůžete přestat, dokud nejste na konci. Má to atmosféru, má to emoce, je tam akce - prostě krásně nakreslená (a s výborně využitými barvami) lahůdka mnohdy vystavěná na starých legendách a pověstech. Některé povídky navazují a rozvíjejí děj, který byl v úvodních dvou knihách s Hellboyem, ale většina se dá číst bez nutnosti znalosti předchozích knih.

karl173
karl173 | 19.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #095: The Incredible Hulk: Nespoutané monstrum

Vcelku průměrné retro dílko, které neumí být moc nápadité a neustále točí stejný scénář pořád dokola. Na druhou stranu díky akci komiks nenudí a kresba také není špatná. Na retro se to četlo poměrně dobře. Nicméně tento komiks si už pravděpodobně nikdy nepřečtu.

Fimi
Fimi | 19.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk (paperback)

Lepší než předchozí díl, vrací se ikonický padouch a kdo nezná minulost Flashe, tak bude totálně v řiti, protože právě to se tu řeší. Kresba je moc fajn a závěrečný souboj je moc pěkný. Flash rozhodně patří mezi to nejlepší.ze znovuzrození, nenechte se ovšem mýlit, je to spíš jednooký král mezi slepími, každopádně je to fajn.

cyboy
M cyboy | 19.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Flash #04: Bezhlavý úprk (Petr Kopl)

Jako jiz nekolikrat driv, mi na tom nejlepsi prijde ta ceska obalka.
Zhruba stejne dobre/spatne jako minuly dil. Pro me asi posledni Flash obecne. Tahle figura je proste strasne divna a nedomyslena s vyslovene slabymi pribehy.
Dalsi komiks z kategorie "Kdybych vedel co dostanu, tak to nekoupim."
60%

Ozymandias
Ozymandias | 19.7.2019 | Fury: Mírotvůrce

Velmi dobrý.

hroubek
hroubek | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Je docela ironie, že v DCKK nevyšel žádný příběh s nejznámějším Flashem Barry Allenem. Na druhou stranu pokud budou vycházet takové příběhy jako je Zkrotit bouři, tak mě to tolik nevadí. Chápu proč Zkrotit bouři nesedne spoustě čtenářům. Opět to hodně vychází z toho, že nemáme načteno, je tam velká mytologie kolem běžců a propojení se Zdrojem rychlosti, a k tomu postava Barta Allena, na kterého je potřeba si zvyknout. Ale víte co?? Mě to sedlo a parádně jsem se bavil. Příběh má spád a líbil se mi. Ke konci se tam objeví trochu více linek, které by si zasloužily další pokrčovaní a nebo nějaké zakončení. Samotné vypořádání se záporákem mohlo být lepší a osudovější. Starší komiks s Impulsem byl hodně super, a moc dobře chápu proč měl takovou popularitu. Za mě tedy spokojenost.

perak
perak | 19.7.2019 | Doctor Strange #03: Krev v Éteru

Magie už moc na světě nezbylo, ale Doctor Strange i s tím málem, co má k dispozici, s pomocí svého důvtipu a s pomocí svých přátel dokáže odolat všem svým protivníkům - a že jich v této knize je nemálo. Tak trochu psychedelická jízda pokračuje a pořád baví.

perak
perak | 19.7.2019 | Sláine: Rohatý bůh #01

Výborná kresba, ve své době to musela být pecka (no vlatně i teď stále je), určitě kvůli kresbě stojí za to vzít knihu do ruky a kochat se celostránkovými fantaskními nápady autorů, avšak příběh byl rozvláčný a tak celkové vyznění je takové spíše neutrální.

jh666
jh666 | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Někde na FB jsem zahlídnul něco o podzimu.

lantan1
lantan1 | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

baatcha: datum spuštění kompletu se Spider-Manem jsem nikde nepostřehl. Zatím byl jen zkouškový prodej myslím někdy na přelomu březen/duben.

Mleako
M Mleako | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

NHM už jsem odpískal úplně a z DC jsem zatím bral všechno, ale opravdu za to stál jen druhej Swamp Thing, takže už budu taky filtrovat. Místo toho, aby vybrali pořádný pecky, který u nás zatím nevyšly (třeba Knightfall bych bral všema deseti), tak vydávají zaměnitelný filler příběhy. Je sice pozitivní, že to aspoň nejsou starý věci jako v druhý řadě UKK, ale stejně by se to dalo koncipovat výrazně líp. Předpokládám, že to brzy uvidí na klesajících prodejích, ale nejspíš ve vydavatelství nikomu nedojde, že to není tím, že by lidi neměli zájem, ale že jen nemají zájem o průměrný nemastný příběhy.

p3tris
p3tris | 19.7.2019 | Modrá Crew #01 - Ekhö: Zrcadlový svět #1, 2

Tahle kniha se mi dostala do ruky náhodou, když mi přišla jako bonus k předplatnému časopisu. Musím přiznat, že nejsem žádným znalcem francouzského komiksu a mé oko v knihkupectví spíš vždy padne na poličku s mangou. Ale třeba takový Šinkl je můj velký oblíbenec a zaujímá čestné místo ve sbírce. A Barbucciho kresba mi zrovna Rosinskiho Šinkla svou hravostí a lehkou erotičností v mnohém připomíná. Svět Ekhö je vtipně vymyšlený a po svém reflektuje některé události, které se staly v tom našem. A hlavní hrdinka Mravlena, kterou můžou posednout duše mrtvých lidí, se v něm musí naučit žít. Po prvních dvou povídkách jsem nadšen a těším se na pokračování.

baatcha
baatcha | 19.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Btw. neměla od července začít vycházet ta nová řada se Spider-Manem? :D

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 19.7.2019 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

Poriadne napínavý a zatiaľ najlepší diel. Veľmi pútavo napísané a vôbec nie je jasné ako sa ktorá postava zachová a tak tu bolo viacero prekvapivých momentov. Po predošlej slabšej časti som vôbec nečakal, že ma to tak veľmi bude baviť. Som zvedavý, čo bude ďalej.

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády | 19.7.2019 | Baltimore #04: Kostnice

Kurva dobré čtení.

Norri
M Norri | 18.7.2019 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

Zajímavě vymyšlený svět a zábavný příběh, který je ale poměrně komplikovaný. Po dočtení můžu říct jediné - chci více! Celé to nese Šejićův rukopis - od kresby až po způsob, jakým jsou psané dialogy, vyprávění a vůbec všechno. A to mi sedí! Jeden postřeh na závěr - vidím tam podobný motiv jako v Netvoře a zajímalo by mě, nakolik se Marjorie Liu inspirovala u Stjepana Šejiće.

Lenny
M Lenny | 18.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Druhá řada DCKK se nějak nedaří :(

Fimi
Fimi | 18.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Karl přesně proto jsem e toho zbavil...1000 Kč měsíčně můžu dávat do něčeho co skutečně chci...a ti jsem v jeden okamžik sbíral Ukk 2, NHM a DCKK...

karl173
karl173 | 18.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Když na to tak koukám, tak už vážně dost uvažuji, že se na DCKK a NHM vykašlu. Jeden průměr za druhým a leze to zbytečně do peněz.

kaylin
kaylin | 18.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Kniha "DC komiksový komplet 67: Flash - Zkrotit bouři" obsahuje prostě superhrdinský příběh, který je zaměnitelný s mnoha dalšími, ničím nevyniká a není nijak zajímavý, vlastně ani nic nemění, i když by se tak chtěl tvářit. O to zajímavější pak je, že vás může pobavit retro sešit "Impulse 1", na němž je vidět, jak chce být odlehčený, jak nechce být komplikovaný, jak chce bavit. A navíc mě z nějakého důvodu baví postava Maxe Mercuryho, snad proto, že je to stará škola, podobně jako Jay Garrick. Tohle by měli být ti hlavní běžci, ti noví, modernější, jsou pro mě z nějakého důvodu nudní. Snad i proto, že nemohou přinést nic nového, i když se scenáristé jejich schopnosti snaží více a více zlepšovat až za únosnou mez. Bohužel i tohle kniha "DC komiksový komplet 67: Flash - Zkrotit bouři" tak trochu předvádí, kromě toho, že se nás snaží dostat tak neskutečně nudným záporákem. Ne, Flash v češtině zatím nemá dobré komiksy. A pochybuji, že se na tom něco změní.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.7.2019 | Rocket a Groot #01: Profíci v akci

Má to ako vždy pekné farby a hlavne na prvý príbeh sa dobre pozerá, ale scenáre ma nebavili. Chýbajú tomu vtipnejšie a zaujímavejšie nápady a mám pocit, že na hlášku I Am Groot som už alergický.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Pekne maľovaná inteligentná jednohubka. Myslel som si, že to bude len načančaná nuda ako JLA: Svoboda a spravedlnost, ale o to vačšie je moje prekvapenie, že aj bez akejkoľvek akcie to bolo príjemné čítanie. Hlbšie posolstvo komiksu a Supermanov plán, ako vyriešiť hladomor vo svete bolo pútavejšie ako hociktorá superhrdinská bitka. Spokojnosť.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 18.7.2019 | Sledgehammer 44

Prekvapivo dobré! Po slabom Lobsterovi Johnsonovi som niečo takto kvalitné ani nečakal. Hneď v úvode ponúkne komiks dobrú akciu a zasadenie deja na vojnové pole plné nacistov a už Wolfenstein alebo Indiana Jones ukázali, že zabíjanie náckov je veľká zábava a darí sa to aj tu. Hlavná postava a aj záporák sa vydarili, hláškujú, navzájom si dávajú do držky a síce mám ku kresbe výhrady a nemám úplne tento štýl kresby rád, pri čítaní ma nerušila. Bavil som sa.

Franta z Čokolády
Franta z Čokolády | 18.7.2019 | Hellboy: Půlnoční cirkus

Tento komiks kombinuje krásnou kresbu se skoro pohádkovým(a musím podotknout i dobrým) příběhem,ale s přepálenou cenou.
Comics Centrum mám rád,ale tohle bohužel podělali,ale mají štěstí,že jsem Mignola fan.
85%

lantan1
lantan1 | 18.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

GWB: Ano, tahle řada Conana od Kurta Busieka je znovuvydání obsahu 1. Kolosálního Conana od ComicsCentra

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Ještě jsem neměl šanci to pořádně prostudovat, ale možná mi to ulehčíte - tyhle příběhy už vyšly v kolosálce, je to tak, že? Nebo ne? Díky.

Walome
Walome | 18.7.2019 | Živí mrtví #25: Není cesty zpět

Tak tady se nic nestalo. Klasickej slabší díl, kde se jen pár lidí zhádá a proběhne neskutečně na sílu napsanej (a tradičně děsivě přeloženej) rozhovor s Neganem. Ale to je prostě daň za čtení telenovely. Jsem zvědavý na finále s Alfou, bohužel úplný finále mi už internet vykecal.

RaggamuffinSVK
RaggamuffinSVK | 18.7.2019 | Wendy mezi Zemí a Nezemí

Aj keď nie som cieľovka, komiks je výraznejšie zameraná na -násť ročné dievčatá, dej a hlavne ilustrácie sa mi veľmi páčili. Príbeh dievčaťa, vyrovnávajúceho sa so stratou, životom a dospievaním má veľmi pekné myšlienky a krásne momentky. Prelínanie čiernobielych kresieb v reálnom dospelom svete s farebnými v tom hravom, detskom, no fantazijnom, je výborne spracované. Avšak, komiks je veľmi krátky a chýba mu pár desiatok ďalších strán, v ktorých by sa viac venoval niektorým epizódam v živote Wendy.

kaylin
kaylin | 18.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Nevkládal jsem do knihy "Nejmocnější hrdinové Marvelu 76: Excalibur" nějak velká očekávání, ale Chris Claremont mě přesvědčil, že i s celkem tuctového a nijak skvělého nápadu dokáže vykřesat sérii, která bude fungovat, bude to akční, bude to zábavné, a i když to bude ukecané, nebudete mít vyloženě pocit, že vás to nudí. Asi bylo docela fajn, že se tým vyskytoval ve Velké Británii, zase to bylo trochu jiné, i když nutno přiznat, že tolik se v prvních sešitech to prostředí nepromítlo, snad jen v rámci několika vtipů ohledně počasí a chování místních policistů. Ale jo, stačilo to, aby kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 76: Excalibur" zabavila, i když je škoda, že toho nevyšlo víc, ten následný vývoj je zde důležitý a je moc vidět, že dění není ukončené a že je tu otevřeno ještě mnohé, mnohdy dokonce i to, co ještě nebylo pořádně započato. Kniha "Nejmocnější hrdinové Marvelu 76: Excalibur" dovede potěšit. Neříkám, že ohromí, ale jo, je to mainstream, který plní svou úlohu pobavit. A to je u superhrdinského komiksu mnohdy to, co vám bude stačit. Lepší než nedostat ani to.

p3tris
p3tris | 18.7.2019 | Tokijský ghúl:re #01

ÚPG má novou tajnou zbraň. Quinxy, holubice s implementovaným ghúlým drápem. Jsou rychlí a mocní, ale také je to banda zelenáčů. Akira Mado pověřuje jejich velením Haise Sasakiho. První úkol, který tým tohoto amnézií trpícího inspektora dostává, je vypátrat ghúla, který zanechává na místě činu končetiny a hlavy, přezdívaného "Torzo". A cestu jim překříží nejen konkurenční tým, ale i několik starých známých. Mimochodem, vysvětlení toho tajemného "Re" v názvu se dozvíme až na posledních stránkách tohoto sešitu.

Spacecore
Spacecore | 18.7.2019 | Batman #03: Smrt rodiny (paperback)

Nejlepší komiks s Jokerem, co jsem doposud četl? Možná. Osobně jsem nikdy nepodlehl Jokerovu kouzlu a mám radši jiné Batmanovy padouchy, ale tady na mě zapůsobil silně. Od začátku Snyder šlápne na plyn a nepustí až do konce. Akční psychologický drama s až hororovou atmosférou. Jasně, nic zásadního se nestane, ale ani nemusí, superhrdinské komiksy jsou seriál a jako takový se nemůže neustále měnit, jde o jiný úhel pohledu, který autor předloží a zábavu a to tady působí opravdu silně. Líbilo se mi to víc než tribunál, bylo to fakt perfektní.

Po přečtení třech knih je vidět, že Snyder Batmanovi rozumí, má ho rád a umně umí zkloubit vše, čím Batmanem je, od nočního rytíře, přes hi-tech stratéga až po symbol gotického městského hororu. Můžete si vybrat, co baví zrovna Vás víc a to tu je. Špica.

Spacecore
Spacecore | 18.7.2019 | Batman #02: Soví město (pevná vazba)

Přímé pokračování Sovího tribunálu mělo od začátku akční drajv a finální dramatickou pointu a mě se to líbilo. Je to správně filmový a ač je to trochu klišé, bylo to napsaný tak dobře, že to vůbec nevadilo ničemu.

Mitsuko
Mitsuko | 18.7.2019 | Carciphona #02

Pořád je to na 3*, ale oproti prvnímu dílu došlo určitě ke zlepšení. V příběhu se lépe orientuje, Veloce není tolik nepříjemná. Pořád ale nebyly vysvětleny záměry Blackbird (proč Veloce opakovaně napadá, ale přitom ji nechce dorazit), u které mi také trochu vadí, že se vždycky vynoří úplně zničehonic, jako by snad procházela nějakými portály (třeba z toho nakonec opravdu bude něco takového, nevím). Pořád je co zlepšovat, ale nové prostředí i nové postavy mi přijdou super, kresba je pořád krásná a tento svazek byl docela dost zajímavě zakončený.

Spacecore
Spacecore | 18.7.2019 | Batman #01: Soví tribunál (paperback)

Zrovna jsem dočetl 28 čísel Snyderova runu Justice League a i vzhledem k provázanosti i s tímto Batmanem, jsem otočkou začal zpracovávat tento můj rest. Až ho dočtu pustím se do Dark Nights Metal a No future a linie se uzavře.

To jen tak mimochodem, každopádně Soví tribunál jsem tak nějak znal z animovaných filmů a různých referencí, takže děj nebyl nečekaný, ale to zpracování bylo fakt bombastické. Temný thriller, detektivní story o odhalování konspirace, které vlastně Batman ani nevěří ... páni, bylo to podaný fakt skvěle, hltal jsem každou stránku a to se mi dlouho nestalo. Nedivím se všem těm chvalozpěvům na tuto sérii, protože začátek měl koule.

Norri
M Norri | 17.7.2019 | Pšššt!

Krátké skeče ze života kosáka - některé smutné a jiné smutnější. Skoro se chce napsat, že mi to kromě pocitu marnosti nic nedalo, ale má to i pár vtipných momentů a najde se i závan naděje. Nemůžu říct, že tu knihu přímo doporučuji, ale za tu cenu, za jakou se prodává, se ji vyplatí koupit i kdyby jenom na zkoušku.

Norri
M Norri | 17.7.2019 | Sága #09

Další dobrý díl, ale nějak ve mě nedokázal vzbudit tak silné emoce jako předchozí knihy. Což je překvapující, vzhledem k tomu, co všechno se tam stalo. Ale tentokrát je tady více akce než obvykle a je to právě na úkor emocí. V podstatě celá druhá polovina knihy graduje k velkému závěru a i když jsou jisté momenty překvapující, či nečekané, tak to nemá tu správnou sílu. Doufám, že si Vaughan během oznámené pauzy odpočine a v desáté knize mi opět nejen vystřelí mozek z hlavy, ale že mi zase zastaví i srdce.

cyboy
M cyboy | 17.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

A dalsi slabota. DCKK i NHM uz prakticky prestaly plnit svou roli. Tohle neni o predstavovani postav, ale proste jen o tom prodat znovu neco, co se puvodne spatne prodavalo. Scenariste televizniho serialu, ktery nemel dlouheho trvani (proc asi), tady dostavaji dalsi sanci a ze se ji chopili! Onehda jsem dostal na sekeru jeden komiks a kdyz jsem ho pak druhy den (pote co jsem ho mel precteny) sel zaplatit, tak se mi vazne nechtelo (protoze to byla strasna slabota) a doslo mi, ze to je pomerne zajimave kriterium. Takze kdyz si ted polozim otazku - koupil bych si znovu tuto knihu, resp. zaplatil bych za ni, kdybych vedel co dostanu? Ani nahodou.
40%

karl173
karl173 | 17.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #012: X-Men

První příběh této knihy je jednoduchý a končí ve chvíli kdy to začíná být zajímavé. Nicméně četlo se to ale hezky svižně, kresba na mě působila také dobře a líbilo se mi fungování postav mezi sebou.
Druhý příběh už je, ale z jiného soudku. Má velmi zajímavou kresbu a mnohem složitější scénář než měl první příběh. Claremont ukazuje, že je pán X-menů. Bohužel také používá na můj vkus až zbytečně moc textu a své zajímavé nápady tím pak někdy zavalí.
Celkově se mi to tak nějak líbilo, ale jsou tu dva naprosto odlišné příběhy, což může oběma kazit dojem navzájem a já ani z jednoho neměl ten správný pocit.

Kazumaki
M Kazumaki | 17.7.2019 | Smečka z Bagdádu (pevná vazba)

Smečka z Bagdádu je vlastně můj nejčtenější komiks o zvířátkách a je s podivem, že jsem jej doposud neokomentoval, zvláště když tomu bude brzy 10 let od českého vydání.
Je těžké dodávat něco víc. Příběh je volně inspirovaný skutečnou událostí o uprchlých lvech během bombardování Bagdádu, při němž tragicky zahyne i mnoho jiných zvířat. Konec příběhu je velmi smutný a emotivní.
Jelikož mám rád želvy, tak musím zmínit jednu faktickou nepřesnost. Lvi během průzkumu okolí dojdou k řece Tigris, kde potkají divokou mořskou želvu (tipuji, že jde o karetu obrovskou, ale možná je to také kareta obecná; z kresby je to těžké určit). Mořské želvy ale ve sladké říční vodě Tigridu nežijí. Tím spíš, že Bagdád leží asi 600 km od Perského zálivu.
Jinak jsem ale za vydání tohoto komiksu vděčný, kresba mě pořád hodně baví.

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 17.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

tak tohle je zklamání hlavní příběh byl špatný hrozná kresba a podprůměrný scénář jediný co bylo čitelné byl sešit Impulse kde řeší problém s divnými průmyslníky kde je Bart sympatický

hroubek
hroubek | 17.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Další týmovka a k tomu jeden z nejvýraznější komiksových tvůrců Chris Claremont. Claremont je hodně zkušený a umí vyprávět a zaujmout. Což, je cítit a vidět po prvních pár stránkách. Příběh je vtipnější a trochu přepálenější, a z mého pohledu to není vůbec na škodu. Na škodu pak podle mě je to, že ze začátku jsou první sešity takové nijaké a hledají se a pak taky, že jsou neskutečně ukecané. Je to ukecané až hanba, a místy mě to kazilo zážitek ze čtení, protože číst na každé stránce to co vidím je po čase otravné a únavné. Excalibur je velmi slušný komiks, a nebýt těch dialogů, tak s chutí dám čtyři hvězdy, takhle je to jen za tři.

Doppelganger
Doppelganger | 17.7.2019 | DC komiksový komplet #067: Flash: Zkrotit bouři

Zamrzelo mě, že hlavním příběhem nebyla místo průměrného Flashe větší porce “retro” sešitů Impulse, který mě bavil víc.

Carnage
Carnage | 17.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #076: Excalibur

Celkem ukecaný ale docela zábavný výběr komiksů, síla těchto komiksů je rozhodně v sympatických hl. postavách bohužel se to stejný nedá říct o záporácích kde je opravdu dobrý jen Arcade. Každopádně celkem překvapilo.

lantan1
lantan1 | 17.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

karl173: to bude asi chybka. Normálně ty sešity na sebe navazují, nic mezi nimi nechybí (podle wikiny). Takže správně by mělo být kapitola čtvrtá a kapitola pátá. Každopádně dobrý postřeh, já si toho při čtení nevšiml.

trudoš
trudoš | 17.7.2019 | Batman: Deset nocí KGBeasta

Příjemné retro z konce osmdesátých let, kdy grázlové ještě mívali dlouhé vlasy a Batman jezdil v komicky hranatém Batmobilu. Přičemž přímá účast prezidenta Reagana jako komiksové postavy pro mě byla takovým malým vrcholem popkulturní geniality, která se nebojí ničeho. Samotného Temného rytíře pak zastihujeme při postupně se měnící image, kdy je ještě stále tím superhrdinou ve starém netopýřím kostýmu, stíhajícím zločince v absurdních maskách, ale zároveň se na povrch dere nekompromisní mstitel, co se rozhodl vzít na bedra odpovědnost za bezpečí celého Gothamu a je proto ochoten riskovat všechno. Perfektně to přitom ilustrují obě dějové linie, kde v první stíhá Batman sériového vraha a ve druhé bojuje s KGBeastem. A ačkoli oba motivy lákají drsnou kriminální zápletkou, množství textu nejedenkrát všechnu atraktivitu neúmyslně rozmělňuje. Pořád je to ale kus dobrého řemesla, podmalovaného parádně noirovou atmosférou a stylizovanými monology, jimž ani všechny ty roky neubraly nic na kráse.

Mitsuko
Mitsuko | 17.7.2019 | Carciphona #01

Rereading: kdysi jsem dala 4*, ale teď jednu srážím. Není to špatné, má to pěknou a proporčně vyváženou kresbu, ale příběhově 1. svazek trochu ztrácí.
Zápletka zatím nic moc hlubokého, všechno se odehrává strašně rychle a skokovitě. Asi je to prostě takový rozjezd, uvedení čtenáře do situace, ale na to, jak je svazek tenký, je tam těch věcí nacpaných poměrně dost. Možná kdyby jednotlivé situace byly trochu víc rozpracované, bylo by to lepší. Ale špatné to není, tak doufám, že kvalita bude stoupat.
Celkově hodnotím jako takový průměr.

Norri
M Norri | 16.7.2019 | Dívka jménem Patience

Jsem nadšený! Jsem rád, že jsem si tu knihu nakonec pořídil, protože je skvělá. Clowese jsem si kdysi kvůli “Rukavici” zařadil mezi autory, od kterých už nikdy nic nechci číst. Potom jsem ale dal šanci “Mrtvému světu” a to mě přivedlo k Patience. Čekal jsem psychedelickou šílenost, ale dostal jsem promyšlený a kompaktní příběh o cestování v čase. Příběh s uvěřitelnými postavami a skvělým rozuzlením na konci. Příběh, který je přes to všechno pořád ještě dostatečně šílený. Líbila se mi dokonce i Clowesova kresba, kterou jsem dříve neměl rád, a užíval jsem si i barvy, na kterých si Trystero dalo záležet.

karl173
karl173 | 16.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Mohl by mi někdo vysvětlit proč je v knize skok z čtvrté kapitoly na šestou? Děkuji.

karl173
karl173 | 16.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Znovu se jedná o velmi dobře odvyprávěného Conana s pěknou kresbou, která se mi zamlouvá čím dál více. Navíc jsou zde skvělé bonusy. Nicméně tentokrát mi příběh přišel až příliš jednoduchý, byť měl svoje kouzlo.

kaylin
kaylin | 16.7.2019 | Indiánské léto / El Gaucho (paperback)

Není divu, že byla kniha "Indiánské léto / El Gaucho" zařazena do série "Mistrovská díla evropského komiksu". Je to naprosto oprávněné, protože tohle je mistrovské dílo, ať už z hlediska kresby nebo scénáře. Ano, místy jsou zde hlušší momenty, kdy se trochu víc konverzuje, což je patrné hlavně v příběhu "El Gaucho", což je pak ale vyváženo skvělou akční scénou, kdy Milo Manara ukazuje, že jeho síla je i ve scénách beze slov. A to nemusí být ani scén erotické, i když jedna taková zde také je. Ale tam se vlastně trochu mluví. Hugo Pratt a Milo Manara se dobře znali a na jejich společných dílech je to krásně vidět. Jasně, nemusí vám žánrově sednout, ale pokud vás dobrodružné příběhy baví, najdete zde dost, abyste jen žasli, ať už z hlediska historického nebo vypravěčského.

kaylin
kaylin | 16.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Kniha "DC komiksový komplet 66: Batman - Dynastie Temného rytíře" je pro mě promarněným potenciál, který sám o sobě ale měl nejistou pozici. Tohle prostě nejsou příběhy, které by mohly být skutečně výstavní. Alespoň se to tak tváří. Batman ve středověku, Batman v současnosti a Batman v budoucnosti nejsou Batmani, o nichž byste chtěli více číst. Vlastně to ani není něco, co by mělo jakkoli zajímavě rozšířit batmanovský mýtus. Prostě je to něco, co jelo vedle, autor si to zkusil, a naštěstí to s tímhle skončilo. A my jsme se ještě dověděli o záporákovi, který je snad nesmrtelný, ale v Barrově podání tak nezajímavý, že není moc o co stát. Vandal Savage patří do zlatého věku a tam mohl možná zůstat. V knize "DC komiksový komplet 66: Batman - Dynastie Temného rytíře" pak ještě najdete bonusový příběh právě s Vandalem Savagem, ale díky jeho stáří ("The Flash 137" z roku 1963) můžete počítat s tím, že to bude naivně přihlouplé. Popravdě, zas v tak velkém kontrastu s hlavním příběhem to není.

flipflop
flipflop | 16.7.2019 | Prcek Chlupino #1: Žravá mořská panna

ke koupi na megaknihách v němčině, no a protože je to bezeslov.... ;-)

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Inseminátor

Super sbírka. Při dočtení mě napadlo "Would you like to know more?". Prostě Starship Troopers na druhou (svým vzezřením, nikoliv obsahem!). Příběhy jsou super jednohubky. Pohladí. Logika jim je vlastní a chápu směr, kterým se pak daní tvůrci vydali, viz Nitro a Aargh magazín. je to zároveň dobrá pocta klasikům - Moebius, Bisley, Fabry aj. Takhle měl u nás vycházet nějaký nám sobě si vlastní český komiksový magazín, tzv. Comicszin nebo Komikzin :-) a mělo bychom možná podobnou tradici a styl jako 2000 AD. Bohužel máme jenom toto a nic potom, ale i tak jsem rád, že to tu máme. Fakt nadšenost a vysoká spokojenost. PS: Díky moc panu Kučerovskému za podpis a krásný doplněk ve formě kresby u svého komiksu Vzlety a pády!

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | 130 #02: Hodní, zlí a oškliví

Jedeme na podobné vlně jako jednička, ale už jsem se víc ztrácel. Bavilo mě to méně a někdy jsem už šoupal nohama, protože to bylo utahané. Splývalo mi občas pozadí a postavy.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Comicsové legendy #17: Wolverine #05

Wolverine na Madropooru - úžasná věc. Každý příběh co jsem četl s touto tématikou mě bavil. Černobílá mě tu štve, ale přišla mi tu aspoň čitelnější. Asi se zlepšila kvalita výtisku. Celá série mě prostě bavila a je taková středová. Mít to koherentní a vcelku, resp. to číst po sobě v jednom sledu, pokud možno v nějakém omnibusu, by mé hodnocení jistě zvýšilo. Takhle je to střed.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Comicsové legendy #13: Wolverine #04

Přituhuje, drsníme a jedeme na drsné vlně. Je to jenom koncepčně ucelenější než dvojka (trojku jsem nečetl - nesehnal jsem ji) a líbí se mi, že Wolverine tenkrát na začátku měl takové pěkné ucelené příběhy, ale prostě mě ta černobílá sere.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Comicsové legendy #07: Wolverine #02

Černobílej Wolverine, no... jaký to asi může být. Tahle věc se prostě nosí v barvě a sedí to tam. Nicméně obsahově je to krásné retro. Pobavilo.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Alisik #03: Jaro

Tohle je už aliskovský zákys a ustrnuli jsme. Možná kdyby Alisik vyšel vcelku a já ho tak i přečetl, hodnotil bych to možná jinak, ale když si probírám v hlavě vocogou tak mi to hlavou prošlo a uniká mi to. Budu se opakovat, jen ta kresba aspoň trochu za něco stojí, ale nápadnost s Burtonem asi není čistě náhodná. Je to holt pro jinou cílovou skupinu.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Alisik #02: Zima

Co dodat, stejný jako jednička. Příběh tu aspoň graduje a něco tam je, ale prostě mě to nebaví. Žánrově jsem jinde.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Alisik #01: Podzim

Kresba je snad to jediné co mě bavilo, ale jinak prostě ne. Pro mě to je naprosto nezajímavé. Prostě se mi to celkově nelíbilo a nebavilo mě to. Vše mi splývalo a nedokázalo mě to udržet u čtení. Prosil jsem každou stránku ať už je konec a to utrpení skončí.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | 130 #03: Čas hvězdoplavců

Velký špatný. Chaos a chaos. Myšlenka a smysl příběhu mi už zapadaly a cestovačky v čase a všelijaký cokdybytory umí snad jen Futurama dobře. Tady mě to prostě splývalo mnohem víc než u předchozích dílů. Ztrácel jsem se a už se nechytil. Strašně špatně se mi to četlo. To, co nastavil první díl, potažmo Bunkr kraťas, tady propadlo.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | 130 #01: Odysea (2. vydání)

Arzach s Incalem na druhou ale po Česku. Kresba je až nápadně podobná, ale v prvním díle mě to nevadilo a příběh mi přišel nějak smysluplný. Snové variace a scifi pasáže jsou ok a nebilo se to do očí. Dobrý komiks, ale nic k čemu bych se vrátil.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Justina

Ale jo, to ušlo. Markýz de Sade je podle mě nevděčné téma. Píše o něčem, co už je dnes překonané, viz celosvětová zásoba pornografie, a z hlediska uměleckého to není žádné terno. Neřeším dobový kontext. Takže co s tím. Je to dnes už klasika a tak s ní zacházet, nebo je to nadčasová věc, která se ale už dnes míjí účinkem... Cáceres mě víc bavil kresbou, ale bylo to strašně zkratkovité a navíc spojil dvě díla v jedno. Tohle je pravda komplexnější a necítím tak potřebu číst Justinu. Domnívám se, že to, jak to adaptoval Crepax je dostatečné. Je to velmi detailní a vytknul bych mu snad jen málo erotiky a sexu. Buď kecy o ctnosti anebo bičování. Pak z toho mám jen chlupaté kromaňonce a záběry na ženské přirození a zadek. Pravda, dobově je tam rozdíl 30 let, mezi Crepaxem a Cáceresem, a dnes si zkrátka víc dovolit. Nebo jinak, těžko říct, jestli to byl záměr od Crepaxe být takto eroticky "skromný" nebo ho tlačila doba do umírněnějších vod. Buď jak buď pro mě je toto krásná sonda do určité části tehdejší francouzské společnosti a do jisté míry i evropské. Cáceres nám ukazoval sexuální choutky ve všech možných směrech, Crepax nám ukazoval krutost doby. Kresba do toho není úplně něco, co by mé oko bralo. Strašně rušivá kresba a připadal jsem si, jak kdyby někdo reprodukoval sny. Stylizace postav do určitých archetypů beru a sedělo to. Celkově je to dobrý počin, který drží pohromadě a je uchopitelný, ale místy je tam určitých prvků moc, resp. se moc opakují a není to tak rozmanité (mluvíme-li o sexu a erotice). Přesto je to pořád kvalita a ty 4 hvězdy mi tam sedí.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 16.7.2019 | Nitro těžkne glycerínem

Jednohubka. Není vždy nutné vydávat něco dlouhého a kolosálního. Znám spoustu evropských i amerických děl, které jsou někdy i kratší než Nitro a funguje to. Marvel a DC to umí sem tam taky, takže proč ne. Jediné co se mi doneslo o Nitru bylo, že to dělal Grus a že to je náser. Byl. Jak sviňa. Klasický heavymetalovský příběh. Ten tam patří a docela by mě zajímalo, jaké byly reakce v zahraničí. Úplně mě dostalo, že v podstatě pitomej příběh, fakt pitomej a triviální, dá se říct i nesmyslnej, drží tak perfektně pohromadě a ani by mě ve snu nenapadlo, že to bude takto čtivé. Bavil jsem se od začátku do konce a je vidět, že kluci jeli už tenkrát na moderní vlně, protože naprosto neřešili ztotožnění se s hlavními postavami. Umírali jak na běžícím páse. Velmi zajímavé a jsem rád, že jsem nakonec komiks sehnal.

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 16.7.2019 | Deadpool #01: Mrtví prezidenti

Deadpoola mám rád, ale tohle mi moc nesedlo. Dostalo se mi velkého zklamání. DP zde chodí jen od prezidenta k prezidentovi a zabíjí je. Zábavné to není, hlášky jsou vtipné jen někdy a jediný plus je celkem pěkná kresba. Ale četl jsem i horší komiksy. 50%

Cinema Ranger
Cinema Ranger | 16.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #074: Spider-Man 2099

První příběh je nudný a celkově špatný, druhý příběh je fajn, ale oba dva jsou hrozně ukecaný. Jako seznámení s postavou to taky nefunguje. 60%

Doppelganger
Doppelganger | 16.7.2019 | 100 nábojů #13: Smůla

při čtení jedenáctky a dvanáctky jsem se skoro nechytal, takže před třináctkou jsem si řekl, že si musím přečíst celou sérii znovu a pěkně v jednom kuse. Ležela mi na hromadě knížek na čtení hodně dlouho a minulý týden jsem se konečně odhodlal a během tří dnů jsem celou sérii zhltnul. Jsem rád, že jsem to přečetl takhle najednou, ale i tak jsem se občas v příběhu musel vracet a nakonec jsem i začal litovat, že jsem si po vzoru Kapise nevedl záznamy kdo s kým proti komu a proč, a když budu 100 nábojů číst podruhé, myslím, že si nějaký výpisek i udělám, abych některé zvraty pochopil a docenil. Azzarello čtenáři nedá nic zadarmo a je třeba opravdu pečlivého a pozorného čtení, které je občas těžké udržet, protože příběh má spád a nutí vás číst dál a dál a dál co nejrychleji.
Úplný závěr ve mně zanechal lehounce rozpačitý pocit, ale jde spíše o můj vnitřní konflikt mezi tím co jsem čekal, a tím, co jsem dostal. I tak si ale celá série zaslouží absolutní hodnocení a rozhodně patří do top 10 sérií, co u nás vyšly.
Velké díky BBArtu, že to nevzdal a dotáhl sérii až do konce. Možná se báli, že jinak by čtenáře navštívil záhadný pán v obleku s kufříkem obsahujícím fotku loga BBArtu? :)

Liborius
Liborius | 16.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Jedinečný Alex Ross namaloval další unikátní dílo, které ale vázne příběhem, respektive takřka jeho absencí. Mír na Zemi totiž místo scénáře přináší lehkou agitku a přímočarou morální úvahu, která ale klouže po povrchu a ani úplně nesedí superhrdinskému žánru, navzdory tomu, že pasuje Supermanovu charakteru. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/superman-mir-na-zemi/

sala
sala | 16.7.2019 | Mrtvej svět

Hlavní postava je tak úžasně překomplikovaná že si to brzo přečtu znova.

Norri
M Norri | 16.7.2019 | The Number 73304-23-4153-6-96-8

Fantastické, strhující a silně znepokojivé. Doufám, že ty čísla z příběhu rychle zapomenu. Výtvarná stránka je skvělá - depresivní, stejně jako téma knihy, ale skvělá.

Norri
M Norri | 16.7.2019 | R.I.P. Best of 1985 - 2004

Spousta krátkých, masakrálních, vypointovaných a hlavně skvěle vyškrábaných příběhů. Přesto mi to tak úplně nesedlo. Často mi pointa nepřišla nijak úžasná a příběh moc nepobavil. Občas jsem se divil, že se mu s takovou “blbostí” chtělo škrábat. Mám prostě radši delší příběhy. Musím ale také říct, že některé příběhy jsou skvělé a rád se k nim vrátím.

Mitsuko
Mitsuko | 16.7.2019 | Vějíř 2019 - Sborník české mangy

Vějíře většinou nekomentuji, protože povídky se hodnotí těžko, jak je známo, a ve Vějíři je jich navíc opravdu hodně, u tohohle svazku ale udělám výjimku. Tentokrát jsem totiž byla opravdu velmi mile překvapená, protože většina povídek byla super, pracovaly se zajímavými tématy a nápady, a navíc i spousta z autorů, kteří publikovali ve Vějíři poprvé, měli zajímavý a pěkně nakreslení příběh. Jasně, vždycky se najdou i slabší kousky, ale přišlo mi, že letos jich bylo pomálu. Celkově mi tohle přijde jako zatím nejlepší svazek Vějíře, a tak i přimhouřím oči a poprvé mu hodím těch 5*, protože jsem se skvěle bavila a mám pocit, že si to zaslouží.

Za sebe bych mezi pomyslnou top 5 vyzdvihla třeba hned první příběh o mahó šódžó holubech (kdo by to byl řekl, že kraťoučký komiks o holubech bude tak vtipně podaný, super práce a pro mě velké překvapení); Budoucnost patří lidem; Ve tmě dál, cesto má; Res Cogitans a Cesta na Geekcon. Ale jak jsem psala, i zbytek je super.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 16.7.2019 | Stranger Things #01: Druhá strana

Som fanúšik seriálu, ale toto je pre mňa úplne zbytočný komiks, ktorý sa zameriava na nudnú pasáž Willa, ktorý sa celú dobu hrá na skrývačku a naháňačku s neškodným monštrom, neobsahuje žiadne zaujímavé nápady a je nadovšetko jasné, ako to skončí.

Tyfus
Tyfus | 15.7.2019 | Ms. Marvel #01: (Ne)normální

Tohle teda rozhodně nebyl můj šálek kávy. Za mě jde vyloženě o feministicko multikulturní agitku. Neberte mě prosím nikdo špatně, nic proti muslimům, stejně tak by mi vadilo, kdyby středobodem děje bylo křesťanství, judaismus nebo svědkové Jehovovi... spíš mám prostě radši obrovské dvoustránky, kde se superhrdinové rubou se zloduchy za zvuku KRAK-A-THOOOM. Až budu mít náladu na něco hlubšího, přečtu si Nietzscheho.

JohnyG
JohnyG | 15.7.2019 | Pérák: Oko budoucnosti

Dynamické pojetí panelů a samotných scén je skvělé. Vzhledem k poměrně drsnému ději i pozadí by mi víc seděla realističtější kresba, kterou ale Kopl tahá víc do cartooningu. Tím někdy komiks působí opravdu až příliš Ábíčkovsky, přitom pro děti dvakrát není. Téma je dobré, jen ten Pérák nějak nedal čtenáři šanci, aby si ho oblíbil a fandil mu. Celkově pěkný počin s originál českým hrdinou, kterému by slušela větší hloubka osobnosti.