Norri
M Norri | 4.11.2019 | Sága Valty

Sága Valty není příběh o vikinzích. Je to pocta ságám severského dávnověku a dobře zachycuje jejich atmosféru. Je to fantasy příběh o krvavých sporech mezi mocnými rody, o lásce, cti, touze a nenávisti. Napínavý příběh a úžasná kresba ve velkém formátu. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/valgar-valty-sila-starych-sag

sedw
sedw | 3.11.2019 | Witchblade Kompendium #01

Moc jsem od Witchblade neočekával, ale o to víc jsem byl překvapen. Oddechová akční jízda s krásnou kresbou. Nečekejte hluboký příběh, ale čisto zábavu. Určitě nedoporučuji číst bez Darkness, jinak se budete ztrácet (jak ostatně píšou i hodnotitelé níže). Silnější 3*

sedw
sedw | 3.11.2019 | Darkness Kompendium #01

Witchblade mě bavila až nečekaně, u Darkness jsem to, že mě bude bavit čekal a nespletl jsem se. Parádní, temná jízda, krásná kresba, která ve velkém formátu obzvláště vynikla. Uvažoval jsem, že v TopCow kolosálkách nebudu pokračovat, ale byl jsem vyveden z omylu.

Norri
M Norri | 3.11.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Skvěle nakreslená a nahláškovaná detektivka. Kresbu Terryho Dodsona mám rád, ale tady ho asi předčil scénář Kevina Smitha. Jako bohus pak dostanete origin Black Cat a osvětu ohledně sexuálního násilí. Nikdy jsem se touto problematikou do hloubky nezabýval, ale podle mě jsou zde psychické následky na obětech sexuálního násilí skvěle podány.

karl173
karl173 | 3.11.2019 | Punisher MAX #02: Bullseye

Druhý díl jede kvalitativně na stejné vlně jako ten první. Tentokrát je ale tento díl více o postavách a to především o Bullseye-ovi a Punisher-ovi. Akce tu je také, ale není jí zase až tolik, přichází spíše ve chvíli, kdy je potřeba. To rozhodně prospělo příběhu, který je tak více zaměřený na rozbor těchto dvou postav a vytváření celého příběhu, který se váže na předchozí díl a opět vytváří půdu pro ten další. Je tedy cítit jak Aaron měl od začátku vymyšlený jeden větší příběh. Zároveň to ale má jednu vadu, a tou je velmi otevřený konec. Tento díl se tak dá brát spíše jako příprava pro ten další a na odpovědi si budeme muset bohužel nějaký ten čas počkat.
Co se týče kresby, tak ta je typicky "Dillonovská", která mi sice nepřekáží, ale tentokrát jsem s ním měl jeden velký problém. Bullseye. V podání Dillona se mi tato postava příliš nelíbila a i když jsem si na ní už ke konci zvykl, tak to i tak nebylo úplně ono.
Celkově se tento díl povedl. Hodnocení strhává dolů především nedořešený děj, slabší kresba a celkově jsem z toho nebyl kdovíjak odvařený. Ale určitě si to zaslouží silné 4*

het2
het2 | 3.11.2019 | Baltimore #05: Apoštol a čarodějnice

Mám slabost pro příběhy s čarodějnicemi. A že je Mignola umí, dokázal už v Paskřivcovi. Tady proti čarodějnici nestojí Hellboy, ale Baltimore a pár jeho souputníků. A možná právě proto, že jsou to jen lidé, je příběh vpravdě mrazivý a čarodějnice děsivá. Některé obrázky jsou fantastické - Baltimore sedící na židli a hlídající "spící" Sofii, první zjevení čarodějnice nad městem a řada dalších. Užil jsem si to.
Druhý příběh o osudu soudce Ďuviče je taky fajn, ale možná by tomu stačil jeden sešit namísto dvou. Vlastně je to natahované hlavně likvidací jednotlivých postav a ukazuje se, že méně je někdy více. První obrázky znázorňující vlkovo řádění jsou drsné a znepokojující, jenže s každou další utrženou končetinou či vytrženým srdcem se dostavuje spíš nuda. Zvlášť, když je vlastně od začátku jasné, jak to skončí. Překvapením je pak vlastně až poslední stránka. Ta je skvělá.
Čarodějnice z Harju 5*, Vlk v rouše apoštolském 4*

mearez
mearez | 3.11.2019 | Comicsové legendy #18: Spider-Man #06

Stan Lee mě nikdy moc nechytal, ovšem ve Spider-manovi ho vyloženě žeru. Tento sedmdesátkový Spidey je prostě klasika, ne že ne. Skvělá, ale bohužel černobílá, kresba doplňuje sice ne moc propracovaný příběh, který je ale hodně zábavný a akcí nabitý. Sice Spideyho nemusím, ovšem tohle je prostě klasika, která obstojí i v dnešní době. Za mě 4*.

SomeOne
SomeOne | 3.11.2019 | Wonder Woman #01: Krev (paperback)

Ze začátku to je skvělé, zajímavě se to vyvíjí, ovšem po půlce tam přijde Lennox a celé to jde z kopce. Celkově to je ale docela povedené. Kresba se mi v tomto případě líbila jen trochu.

J.Connor
M J.Connor | 3.11.2019 | Tintinova dobrodružství #04: Faraonovy doutníky (dotisk 2. vydání)

Co se týče Tintina, tak mi nějak postačily tři díly vyšlé v 90. letech. Po letošní návštěvě Kodaně a obchodu Faraos Cigarer http://www.faraos.dk/, jsem zatoužil se seznámit s dílkem, po němž je pojmenován. Tento mega komiks (cosplay, games) krám doporučuju všem kolegům, podle mě to musí být jeden z největších shopů světa. Je to několik obchodů vedle sebe, které v podstatě zabírají celou jednu ulici v centru města. Jakékoliv jedno oddělení (Warhammer, manga apod.) je větší než klasický komiksový krám střihu CZ, Německa či vlastně čehokoliv, co jsem dosud navštívil, a že tu těch oddělení je... Co se týče samotného komiksu, tak jsem si musel dost zvykat na tu naivitu a "náhodovost" celého příběhu, ale musím říct, že postupem času jsem se díky vysokému tempu začal docela slušně bavit. Když navíc přihlédnu k datu vzniku, musela to být tehdy neskutečná bomba. Když si ale budu chtít někdy přečíst dílo podobného typu, přeci jen raději sáhnu zase po Asterixovi či Lukovi, kteří jsou přeci jen vyspělejší a pro dospělého tudíž zábavnější.

trudoš
trudoš | 3.11.2019 | SpongeBob komiks #01: Praštěné podmořské příběhy

Neznám televizní seriál, takže mi spousta základních vtipů asi unikla, ale účel byl splněn - bavil jsem se. Postavy jsou správně střelené, charaktery snadno čitelné, a jakmile se člověk zorientuje v tom, kdo je kdo, už se jen veze na vlně groteskního humoru. Ten přitom cílí jak na dětského čtenáře, tak i na toho dospělého a právě to mě na celé věci bavilo nejvíc - SpongeBobovy nesnáze v zaměstnání jsou natolik ze života, že se jim prostě nejde nesmát. Snad jen, že absurdní stylizace může čtenáře odradit, ale má to svoje kouzlo a informace o podmořském životě dávají publikaci jednu hvězdu navíc.
Pravdou ale je, že pro velké množství příběhů se komika občas vytrácí. Někteří autoři se snaží být natolik vtipní, až jednoduše nejsou. Kupodivu se ale za každou cenu nepodbízejí cílové skupině, jako je tomu třeba u komiksu Bart Simpson, takže i když je etuda třeba i slabší, je prostě jenom slabší - ne trapně slabší. Tedy až na stripy Jamese Kochalky, které v drtivé většině trapné skutečně jsou.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 3.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #04: Boží hlídka (paperback)

Tato kniha sama o sobě nedává smysl, ale musí se číst společně se třetím dílem a máte super komiks.

SomeOne
SomeOne | 3.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #05: Srdce Amazonky (paperback)

Průměrný komiks, moc nemá čím urazit. Konečně se to už tak silně neváže s dalšími díly jako to bylo, to tomu hodně pomáhá. Kresba je tentokrát trochu slabší.

lenochod2002
lenochod2002 | 2.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #002: Spider-Man

Retro ušlo. Hlavní příběh ušel. - ale nic víc! Od Spideyho jsem čekal hlavně potyčky se zloději v NY a místo toho jsem (bohužel) dostal fantasy kravinu. Na konci knihy se sice tvůrci vrátili nohama na zem a závěr se mi líbil, ale na 4 hvězdy už to nedotáhli.

lenochod2002
lenochod2002 | 2.11.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #047: Nova

Retro poněkud slabé - origin jako když smícháte Spider-mana s Green Lanternem (oba tyto hrdiny mám rád, ale umírající mimozemšťan, který svou moc odkáže šikanovanému dítěti, které se ji rozhodne používat pro dobro a tluče lupiče v NY s přitroublýma hláškama - to už tady všechno bylo, ne?). Na druhou stranu hlavní příběh mě přímo nadchnul. Kresba je super a příběh je v zajímavém kontrastu s retrem, když si uvědomíte, jak výrazně se hrdina změnil z "přátelského Novy ze sousedství" na "vesmírného policajta Nova Corps". :D

Komiksum
Komiksum | 2.11.2019 | Temné noci - Metal

Po prvních pár sešitech jsem si řekl "No super Snyderovský bordel pokračuje", jenže jak se příběh postupně rozplétá jde vlastně o dost fajn wtf knihu. Začátek je úplně šílenej, kdy se dějí nějaké věci a i když se to tváří jak je to hrozně promyšlený a inovativní tak vlastně není. Co čtenáře může dost velkou měrou odradit je fakt, že k plnému docenění či lepšímu pochopení některých událostí potřebujeme znát věci které tady prostě nevyšli což je problém drtivé většiny pláštěnek co tady vychází. Naštěstí tato kniha obsahuje i pár sešitů z jiných řad které Scotty nepsal, a paradoxně jsou to nejlepší a nejzajímavější na celé knize.

Když to shrnu, tak autoři nam namixovali zajímavý koktejl akce a punkových postav a vizí. Díky sešitům z Resistance je kniha opravdu dobrá, kdyby obsahovala jen prvních pár sešitů hodnocení by bylo horší.

Spike
Spike | 2.11.2019 | Blacksad (paperback)

Tak tady prostě musím jít s davem a přidat se k zástupům adorujících. Tady není za co strhávat body dolů. Nápad udělat celý komiks antropomorfní, tzv. se zvířaty místo lidí, které mnohdy odrážejí jejich vlastnosti, stejně jako kresba, která je ve spojení s koloringem opravdu nádherná to obojí je už samo o sobě skvělé. Ale k čemu by to bylo, kdyby to nedržel pohromadě nějaký smysluplný příběh. Což se naštěstí povedlo a scénář funguje sám o sobě i bez toho, i když až když se všechno promíchá dohromady, vznikne ten jedinečný mix zvaný Blacksad. Ač žánry jako noir a detektivka se můžou zdát jako přežité, stačí aby se jich chopil někdo schopný a vznikne z toho takovýhle majstrštyk. Ne že by autor přišel s něčím originálním či geniálním, pořád je to 'jen' skvělá žánrovka, ale někdy člověk nepotřebuje nic víc. Když příběh baví, překvapuje zvraty, skvěle se čte a je napínavý, má životaschopné postavy, a po přečtení nemáte chuť cokoli vytýkat, neboť jste si prostě to čtení užili se vším všudy, je tu něco dobře. Kapitolou sama o sobě je kresba ve spojení s barvami, která je prostě úžasná. Jak postavy, tak veškeré prostředí jsou prostě tak detailně prokreslené, že úplně cítíte jak ten svět žije vlastním životem. Hra světel a stínů, tak naprosto lidské výrazy ve zvířecích tvářích že k vyjádření emocí ani není potřeba textu, tomu já říkám vynikající práce. Kresba prostě chtě nechtě tahá komiks k pěti hvězdám, naprosto vás upoutá a pohltí, aniž by na sebe nějak okatě upozorňovala, nejen že přesně slouží příběhu, ale celý zážitek pozvedává na novou úroveň. Kolikrát jsem chtěl prostě číst dál, ale musel jsem se skoro u každého panelu zastavovat, prohlížet si ho, zkoumat ho, a prostě obdivovat tu práci... Co se samotných zápletek týče, narazíme tu samozřejmě na klasická rámcová schémata, ale nikdy nejsou tak jednoduchá jak se zprvu zdá a pokaždé vás něčím překvapí a příběh málokdy skončí tak jak čekáte, aniž by byl nějak nelogicky a samoúčelně překombinován aby se autor mohl plácat po ramenou, jaký že je to chytrý chlapák. Atmosféru vždy vhodně odlehčí nějaká hláška nebo vtípek, někdy naopak umí být příběh docela mrazivý. Je vidět že tvůrci mají vše pevně v rukou a nikdy nic nepůsobí nemístně, vše do sebe přesně zapadá a je tam, kde být má. K vrcholu knihy podle mě patří první dva příběhy, hlavně kvůli prostředí, které se prostě k žánru hodí nejvíc a obzvlášť Národ ledu je vizuální pastvou pro oči. Další dvě kapitoly nejsou o nic méně propracované, a chytře mění prostředí abychom náhodou neupadli do stereotypu a kreslíř dostal další výzvu se vyřádit. Poslední dvě kratičké jednohubky jsou už jen taková příjemná třešnička na dortu.
Co říci závěrem? Rozhodně doporučuji všem, kdo netrpí vysloveným odporem k detektivnímu žánru, příběhy strhnou a nepustí a kresba vysloveně ohromí. Možná škoda že komiksů s Blacksadem je jen tak málo, na druhou stranu o to je nám tahle kniha vzácnější, a nádherně doplňuje a zdobí naše komiksové sbírky.

louza
louza | 2.11.2019 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Celková premisa i zápletka v podobě souboje dvou bratrů asynchronně popsaného na ploše několika staletí v několika různých prostředích (s využitím různých kreslířů) je hodně fajn a jediné co zaráží je fakt, že se do poloviny příběhu jen rozmisťují figurky na šachonici a ušlapává půda. Ale už rozvržení scénáře napovídá, že autor možná tuší kam by se chtěl dostat a pokud se mu na konci podaří jedním mistrovským tahem propojit všechny rozjeté linie do mohutného epického finále, byla by Legie majstrštyk, které se v modré může postavit tak jedině Silver. Hodnocení je trochu sázka do loterie, ale já chci věřit že to autor zvládne. Má k tomu nakročeno velmi pěkně.

louza
louza | 2.11.2019 | Essex County

Lemirovo opus magnum. Etalon moderního grafického románu, který i přes vlající pláštěnku a comicové médium nemá aboslutně nic společného s mainstreamem. Geniální zpracování několika naprosto běžných lidských osudů a jejich propletení bere dech svou emociálí hloubkou a pravdivostí autorova sdělení i elegencí a úsporností s jakou jsou jednotlivé příběhy podané. Nečekejte nic konvenčního jako Thanos. Nečekejte ani nic méně konvenčního ve stylu Black Hammeru, nebo Plutony. Tohle je čistá, někdy bolestná, realita o lidských osudech. Osudech, které mohl prožít, nebo dokonce prožil, každý z nás. Osudech, které dokážeme intuitivně cítit, ale jen málokdo z nás je dokáže TAKHLE vyjádřit. Spolu s The Underwater Welderem a zcela čerstvým jen tužkou lehce načrtnutým Frogcatchers, kde Lemire zpracovává téma z nejvážnějších, jednoznačný vrchol autorovy tvorby.

cyboy
M cyboy | 2.11.2019 | Obři, bacha!

Dosti prumerna vec s pomerne protivnou hlavni hrdinkou, nicmene pro deti je to nezavadne.
60%

Kadin
Kadin | 2.11.2019 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Grandiózní finále jak má být. Postavy umírají, příběh se šponuje a graduje až do samého konce. O postavy se bojíte a nevíte kdo z nich zemře a emoce fungují na jedničku. Během příběhu si říkáte, že to nakonec vše dobře dopadne a dostaví se happyend a on se dostaví, ale ne takový jaký byste očekávaly. Kresba je vyšperkovaná k dokonalosti (dvojstránky). Tahle série bude určitě patřit mezi moji top 5 a tímto bych zde chtěl poděkovat ComicsCentru, že zde vydává takovéhle skvělé série. 9/10


Série Zámek a Klíč: I když nejsem velkým fanouškem fantasy, či hororu tak tuhle sérii jsem si opravdu užil. Celá série má užasnou atmosféru, skvělé postavy, originální nápady a parádní kresbu. Scénář je skvěle napsány, temný, krvavý a dospělejší. Po této sérii mam v hledáčku Joeovi Horns a NOS4A2. Dále doufám, že se s Rodriguezovou kresbou ještě někde setkám. Teď jen doufám, že Netflixu adaptace této úžasné a nápady překypující série vyjde a franšíza Zámek a Klíč tady s námi bude ještě několik let. 9/10

SomeOne
SomeOne | 2.11.2019 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Příběh je jednoduchý, neztrácel jsem se v něm. Kresba je stejná jako u prvního dílu, je docela hezká. Celkově se mi to líbilo více než první díl. Hlavně to strašně zajímavě skončilo.

filemon
filemon | 2.11.2019 | Příběh O

První část je ok, má to spád a hlavně i lechtivý náboj :). Ale ten druhý oddíl, to je naprostá šílenost. Hemží se to samým panem Penbrokem, řeší se snad nějaký byznys a vydírání zkrz fotky. Říkám snad, protože jsem to po 15 stranách jen letmo prolítl, nuda.

cyboy
M cyboy | 2.11.2019 | Scratch Wars: Legenda Overcorneru

Michal Opitz a Dan cerny v jednom projektu? No tesil jsem se velmi, i kdyz Scratch Wars vubec neznam. Mozna, ze kdybych je znal, tak by se mi to libilo a nebyl bych po docteni mirne zmateny a nespokojeny. Je tam par vtipku (vcetne odkazu na Arzacha), ale jinak nic moc. K pribehu nejak nevim co napsat. Ocividne ani dobri autori nedokazi stavet na spatnych zakladech.
50%

perak
perak | 1.11.2019 | Conan #00: Zrozen na bitevním poli

Origin Conana je pojat celkem civilně a ačkoliv Conan hned od počátku vyčnívá nad svými vrstevníky (a vlastně nejen nad nimi), tak jeho cesta k velkým činům je poměrně trnitá a pro začlenění do společnosti jsou Conanovi schopnosti spíše na překážku. Vyprávění Conanových osudů není až tak přímočaré a zisků a ztrát Conan hned na začátku zažije nemálo a emocí je v příběhu daleko více než jsem očekával.
A rozhodně bych nechtěl opominout kresbu, která se ke stylu vyprávění skvěle hodila. Podle toho, jak jsme nahlédnul do další knihy, tak tato je rozhodně lepší.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Dopp dle mě jakýkoliv lanterni by byly super, new 52, rebirth i aktuální Morrison, teď mě hodně zajímá ten nový Ultraviolet spektrum...

perak
perak | 1.11.2019 | Marvel 1602

Zasazení superhrdinů do reálií konce alžbětinské doby se mi líbilo hodně. Využití charakteristických rysů jednotlivých postav se někde povedlo hodně (např. Fury, Daredevil), někde moc využito nebylo (především Spiderman), někde bylo celkem překvapivé (Cap - ale nakonec mi přišlo jeho pojetí výborné). Kdyby ale bylo na mé volbě, tak bych příběh nepropojoval s naší dobou. Každopádně se jedná o originální vyprávění se skvělou kresbou, kdy rytinový styl jednotlivých obálek navozuje tehdejší dobu. Za mne spokojenost.

Doppelganger
Doppelganger | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Green Lanterns z Rebirthu mě bavili, ale jestli bych tu vydal nějakého GL, tak aktuální The Green Lantern, kterého píše Grant Morrison.

Fry
A Fry | 1.11.2019 | Pochmurný kraj #01: Hejna běsů

Pochmurný kraj #01: Hejna běsů - 'Tychs na mi zapomila? Tychs na mi zapomila!!' a já na to možná taky za pár dní zapomenu. Každopádně polsky mluvící Mínotaurus je opravdu naprostá laskomina a zároveň ona pomyslná třešnička, která celý koncept pozvedá na čtvrtou hvězdu. Přesto budu hodnotit o hvězdu méně. Bunn je dobrý vypravěč, závěrečný scénář s Madi mě dokonce vytrhl z reality natolik, až se mi naprosto povedlo ztratit pojem o čase. Avšak něco mi v tom zkrátka během čtení chybělo. Uvidíme co přinesou další díly ... Za mě 3*!

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Tak warner chystá na hbo Green lanterny, třeba se zadari alespoň ti...

ondra kenway
ondra kenway | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Tak on by snad nebyl takovej problém vydat tady nejdřív Graysona, spíš mě zajímá, jestli se před Graysonem musí číst Nightwing New 52? Jako aspoň ti Titans by vyjít mohli, ale bohužel to nevypadá, že by nad tím Crew uvažovala

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Jh666 vidíš a tam jsem se nedostal, četl jsem snad jen první dvě volume

jh666
jh666 | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Zrovna s Nightwingem je ta svízel, že za prvé hodně navazuje na sérii Grayson z New 52. A za druhé to vzalo sešup. Dokud to psal Seeley bylo to hodně povedené, ale pak začali další autoři a začalo to jít přes průměr až do neuvěřitelných sraček, kdy má Dick amnézii a říká si Ric Grayson.

Ricarderon
M Ricarderon | 1.11.2019 | Essex County

Jestli si právě tuto knihu Kanaďané zvolili za tu nejlepší za celé desetiletí, můžeme jen konstatovat, že toho o Kanadě moc nevíme. Essex County nám toho prozradí v popisu prakticky celého 20. století možná víc, než chceme vědět. Ale to nejdůležitější jsme minimálně tušili – hokej je pro Kanaďany vším a je to možná právě jenom led, co je drží nad vodou.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Cyboy podle mě je to spojené s tím že tu vychází tyto série i new 52, navic teď je warner s harley k uvytrzeni, je film ssq a teď birds, kromě vycházejících new ještě navíc celkem polulat i je seriál Flash a arrow, navic liga jako tým je jasná a Batman letí nejvíce... Aquaman byl risk nejspíše na základě úspěšného filmu a to samé shazam i když ne rebirth... Podle mě až bude ten seriál Green lantern a nejspíš i film superman tak možná něco vyjde, každopádně seriál Titans je s Doom patrol to nejlepší co DC má v televizi, tak bych to klidně vydal nebo minimálně Nightwinga...

cyboy
M cyboy | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Doppelganger: obecne mas pravdu, ale fakt je, ze pokud by tohle nekoho zlakalo ke kupovani komiksu, tak by musel byt minimalne slaby na duchu.

Fimi: s tvym hodnocenim rebirthu nelze nez souhlasit, akorat si nemyslim, ze by byl problem zacit s novou serii, protoze nevidim problem v tom "dohaneni" ostatnich serii. Me by spis zajimalo podle jakeho klice byly vybirany ty u nas vychazejici rebirthy. Pokud to bylo podle kvalitativniho klice (i kdyz o tom pochybuju), tak snad at radeji nic dalsiho nevychazi.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Dopp no nejsou vyloženě špatní, ale je tu seriál tak proč nevydá ne úplně dobré ani špatné Titany když tu vychází tragická harley, nic moc zábavný podprůměrný sebevražedný oddíl, průměrná Liga spravedlnosti nebo slabej All star Batman

Doppelganger
Doppelganger | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

já tady ty speciály moc v lásce nemám, ale tak třeba někoho nalákají ke kupování komiksů, což je ostatně jejich účelem.

Fimi: a je u těch Titánů opravdu o co stát? Mně nepřišli jako kdovíjak zábavná série. A navíc nedávno skončili.

cyboy
M cyboy | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (paperback)

Beng.D: Tak precist to samozrejme lze, ale budes plavat, protoze to primo navazuje na predchozi dil, kde se Rath dostane k moci. Ony ty knihy navazuji vsechny, ale treti a ctvrty (a nejspis i paty) dil, se daji opravdu povazovat za kontinualni pribeh, takze skocis zhruba do pulky.

Fimi
Fimi | 1.11.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

tak hlavně že tahle hovadina tu vychází, ale Lanterni, Action Comics, Titans nikde...a to se vyplatí, Titans má seriál, to si jistě zaslouží vydávat....ale je mi jasný že žádná nová serie Rebirthu nejspíš nebude protože by nedohnali aktuální 4 -5 dílů stávajících...


do tohoto jistě nepůjdu

Beng.D
Beng.D | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (paperback)

Je možný tento díl číst samostatně ?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Punisher MAX #06: Barracuda

Mně se líbí, jak někdo hodnotí ve stylu, že je to stejný, že se to opakuje, apod. Samozřejmě , že šablona je a bude stejná, ale prvky okolo se mění. Co kniha, to jiný ústřední téma. 0-vietnam, zrození, 1-za mě ukázka, že se pojede jinak a odprosti se od minulosti, gangsteři, 2-ira problém, teroristi , 3- studená válka, drsný Rusko, 4- dokončení gangsteři , násravaci prvek, 5- Ukrajina, únosy, prostituce, obchod s bílým masem, 6-korporatni problém, firemní zlo ...dal zatím nejsem, kostra příběhu stejná, zbytek se mění a má to něco do sebe...

U tohoto pribehu mi ke konci fakt přišlo, že je fakt Ennis Tarantino komiksu. Někdo v hodnocení psal, že je ennis pokrytec, páč nemá rád superhrdiny a punisher je superhrdina, páč vydrží a přežije všechno (souhlasím s tím). ALE! Je to přehnaný, nicmene pořád je to takový trochu uvěřitelný. :))) Za mě je ennis za poslední cca 2 roky asi best. Líbí se mi jeho styl. Četl jsem bandu (2knihy, jiný jakoby už byl fakt vycpelej , ale pořád dobry), hitmana komplet (super), punishera komplet (tahle série je taková ujeta, 1-2 ok), teď zatím Pmax do 6.dilu, darkness (tam je úvod od něj nejlepší, pak to jde dolů), preachera první díl(to se mi líbilo hodně), Thor vikingy (to nebylo myslím nic moc, přečtu znova, když se mi teď poslední dva roky fakt líbí ;)), dal ani nevím, co tu od něj máme...

Nehodnotil jsem zatim nic, většinou komiks přečtu a hodnocení odkládám a pak už se k tomu nedostanu, jen čtu recenze/hodnocení ostatnich. Teď ve vaně jsem si řekl, že něco napíšu :D (i když na mobu se mi píše blbe)

Za mě je punisher celkové na vysoke úrovni, kresba best u 3.tiho dilu - ten ruskej, ale celkově dobrá u každýho 1-6 (dobrá, jakože dejme tomu ok, ale není to něco, co by mělo pro mě uměleckéj ráz) , příběh je vysokéj level, pokud se vám ennis líbí, pokud ne, tak snad i tak se vymyká z šedí průměru...

Mně se nejvíc líbily 3. A 5.dil, Rusko a otrokáři... Ale hodnotím tímhle celek a tomu dám 4hvezdy, chtěl jsem 5, ale za řekněme průměr kresbu (je taková řekněme běžná) dám o hvězdu min. Být všechno ve stylu obálek (bradstreet ke stylovéj), tak je to 5 hvězd. :) A víte co, jako celek dám 5 a hotovo. :)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Silent Hill: V nitru hynoucí

Černá krysa:
"Kresba toho druhýho výtvarníka je skvělá a to že občas není poznat co je na obrázku mi ani moc nevadilo, mám dost silnou představivost, takže nebyl problém si vymyslet, co tam je." :D tohle mě rozesmalo... můžeš si vymyslet celej komiks a necist tenhle :)))

Souhlasím s nize uvedenými. Ve stručnosti: Sešit 1-2 příběh celkem ok, nečekal jsem, že mě to i zaujme, výtvarné takovej ujetej hnus, hnusny až je to hezký :D
3-5, to je prostě psycho, jak příběh, tak kresba (ale souhlasím s tvrzením, že dělat tento umělec obrazy na nějakou depka tematiku, tak by to mohlo být super, napadlo mě to několikrát během četby ;)) , prostě jsem fakt mockrát zkoumal co kde kdo je nebo řekl a smysl mi uniká, ať si to kdo chce jak chce obhajuje - řekněme, že jsem to pochopil po svém (SPOILER! - holka se asi vrátila domů a jedině tam může být spokojená a psychicky fpoho, asi)

1-2: 3*
3-5: 2*
Průměr je 2,5*, ale jako celkem to shodim na 2*
Yuichiro:
"Na závěr bych to ještě nepatrně shrnul: milujete-li moderní horory, jste fanoušky Silent Hillu nebo přinejmenším jeho specifické armosféry a nepotřebujete, aby Vás autoři vedli za ručičku jasně definovaným dějem, je tohle komiks přesně pro Vás." - mám rád SH i styl, i atmosféru, horory obecně, ale tenhle komiks není pro mě, leda bych jel na fetu... :) (Sešit 1-2 ano)

kaylin
kaylin | 31.10.2019 | Zpráva pro Adolfa #01

Kniha "Zpráva pro Adolfa 1" je skvělou ukázkou toho, jak je i manga styl vhodný v podstatě pro jakýkoli žánr. Je zde komedie, je zde velké drama, jsou zde historické události v některých chvílích až s dokumentární přesností. Ale hlavně je tu skvělý příběh, jenž hltáte od začátku do konce. Nezbývá pak než doufat, že těch knih od Osamua Tezuky, které budeme moct číst česky, bude více. Kniha "Zpráva pro Adolfa 1" má rozhodně ambice, aby čtenáře přilákala, a to nejen ty, kteří na Tezuku v češtině čekají dlouho, ale i nové, kdo se s ním teprve seznámí. A jsem si jistý, že to bude setkání, jež je dovede uchvátit.

Fry
A Fry | 31.10.2019 | Tokijský ghúl #05

Tokijský ghúl #05 - O trochu slabší než předchozí kniha, nicméně pořád si to udržuje svou stabilně vysokou úroveň. Souboj s Labužníkem je roztahaný na cca 90% knihy, do boje se kromě Tóky, která jako vždy odvede všechnu práci za Kanekiho, dává také Nišio a celé to vede až k docela zajímavým dějovým zvratům. Ve zbytku knihy se na scénu vrací ÚPG a dojde i na krátký flashback k Rize, kterým si Ishida šikovně rozehrává na další dějovou linku do budoucna. Netvrdím, že to nemá své chyby, ale zcela nekriticky mi tato série jednoduše sedla ... Za mě 5*!

trudoš
trudoš | 31.10.2019 | Y: Poslední z mužů #03: Malý krok pro lidstvo

S třetím albem začínám sérii definitivně přicházet na chuť. Už mi ani nevadí, že není příliš postkatastrofická, ačkoli ústřední motiv naznačuje něco jiného. Vymření všech mužů mělo sice pro světový řád fatální účinky, ale svět se nakonec otřepal a točí se dál. Brian K. Vaughan má tak prostor k rozehrání interních emocí a vztahů, ať už stran Yoricka nebo jeho průvodkyň. Navíc se trochu vybarvují skutečné úmysly agentky 355, která evidentně skrývá víc, než přiznává. A přestože by se mohlo zdát, že všechny tyhle kličky jsou pro autory pouhým materiálem, jak zápletku co nejvíce natáhnout, není tomu tak - rychle se totiž uzavírá další dějová linie a hlavní příběh může zdárně pokračovat za svým cílem. Těžko jsem ovšem skousával osudový zvrat, kdy se hrdinové čirou náhodou přichomýtnou k nouzovému přistání vesmírného modulu. Naštěstí hned následující epizoda pojmenovaná jednoduše Komedie & tragédie je natolik skvělou alegorií na lidstvo, že mi předchozí kalkul okamžitě vyšuměl z hlavy.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Baltimore #01: Morové lodě

Lord je správný hunter, s ničím se nemaže a pěkně mu to jde od ruky. Mignola je z toho cítit, i když to tentokráte není kresba, ale je to podobná stylizace a určitě není překážkou.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Cromwell Stone

Libovost, co jiného dodat. Velké překvapení je hlavně ta spektakulární kresba s neuvěřitelně sugestivní šrafurou. Až jsem si to musel dát jako pozadí na mobil. Příběh je nečekaný, hutný, tajemný, neobvyklý. Takže kdo by váhal, ať neváhá!

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Dvanáctý Doctor Who #01: Terorformace

Konečně dorazil slavný Doktor i do našich končin. Byl jsem fakt zvědavej, jaký příběhy tu tahle klasika naservíruje a není to špatný začátek, jeden rychle pochopí o co tu jde a vo tom to tak nějak přece je... Kresba neurazí, nečekal bych, že tou bude nějak voslňovat, ale ta jeho vosobnost jednoho fakt pobaví. Mám asi slabost pro tyhle vševědoucí týpky, ale jako solidní počtení.

Lawer de Sanctis
Lawer de Sanctis | 31.10.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Občas vážně pochybuji, že některé knihy jsou předělatelné pro film u komiksů méně, ale zrovna toto dílo není příliš povedenou komiksovou konverzí jedné z nejznámějších nestárnoucích knih v dějinách. Snaha o přiblížení tématu širšímu a mladšímu publiku je plus, provedení průměr, kresba sterilní a brzy to celé tak nějak nudí.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 31.10.2019 | Modrá Crew #13 - Kroniky legie #1, 2

Nečakal som, že bude nejaká Modrá Crew horšie hodnotená ako Orbital 3,4 a je to tu a dosť rýchlo.

Walome
Walome | 31.10.2019 | Srdcerváči

Ženský pohled na romanci dvou gayů. Jeden z nich to o sobě ví, pro druhého je jeho homosexualismus překvapením. Komiks vlastně popisuje běžný začátek vztahu, kdy se lidé poznají, postupně se do sebe zakoukají a pak... to vše v prostředí americké/britské/nevim střední školy, kde dochází k tradičním tématům jako jsou šikana, párty, chování na soc. sítích atd.
Kresba je naprosto v pohodě, často poměrně kouzelně pracuje s mimikou. Vtipnej je i lettering, kdy místo slov a písmen jsou například jen smajlíky nebo symboly. Pro cílovku ideální.

Mě osobně to spíše nudilo, protože je to celé hrozně roztahané, ale být mi 13 a nebýt homofobní heterosexuální bílý muž, tak si to užiju. Myslím, že nebýt těch sprostých slovíček, tak tenhle komiks dám do rukou i svým dětem.

cyboy
M cyboy | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

GWB: Ne, je to uplne zbytecne, nevtipne, nezazivne, nesmyslne ukacene a s podivnou predstavou o vanocni pohode. Jako uznavam, ze ma neco do sebe dat si, ve jmenu Jeziska, na Stedry den rano po drzce se sousedem prevlecenym za Santu, ale jak clovek vyroste z puberty, tak to rychle zacne ztracet kouzlo (tento pribeh samozrejme neni soucasti knihy ;), ale rebirthove vanocni ladeni myslim vystihuje skvele).
Kvalitativne je asi nejblizsi primer k rebirtove Harley Quinn a ani to uplne nesedi, protoze tam se alespon autori snazi o nejaky pribeh (ze pri tom selhavaji je druha vec), kdezto tohle jsou jen par stranek dlouhe jednohubky poslepovane vystupy desne cool a bozi Harley.

Light
Light | 31.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Jen takovej výkřik, ale fakt přeji Vybíralovi úspěch. Vše co jsem zatím četl bylo skvělý, super provedení knížek, fajnovej překlad... Jop, tenhle koncept mi u nás fakt chyběl. Držím palce.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Já to číst nechci, ale zase miluju Vánoce! Je to pro mě?:D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Psal jsem cyboyovi, že čekám na jeho koment... Páč mě podobné povídkové knihy lákají, nicméně poslední byla zklamání (Hellboy neuvěřitelné příběhy ) a tahle mě námětem zaujala, ale nějak nevím. Pořád mě to láká ze zvědavosti...:D

p3tris
p3tris | 31.10.2019 | Usagi Yojimbo #32: Záhady

Jak už název napovídá, v této knize půjde hlavně o vyšetřování. Usagi se spolu s inspektorem Ishidou pustí do pátrání v několika spolu souvisejících případech. Do cesty se mu tentokrát připletou zlodějky Kitsune a Kiyoko a nová postava, japonský "Robin Hood", nindža Nezumi. Jako bonus a nenásilné seznámení s manga kulturou jsou zde dva chibi příběhy, které Stan napsal se svojí ženou. Jde o krátké komiksy s "roztomilými" verzemi postaviček pro děti.

Fimi
Fimi | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

Cyboy naprosto úžasný komentář, citovat budu nejspíš já tebe

Spacecore
Spacecore | 31.10.2019 | Arzach / Hermetická garáž

Asi bych ani neměl komentovat, protože se přiznám, že jsem Hermetickou garáž ani nedočetl. To nešlo. Já chápu, že se v 60. a 70. dost bralo LSD a ti autoři ty zážitky a pohled na realitu chtěli rvát do těch děl chtě nechtě, v tomhle ale u mně vítězí Robert Crumb. Moebius je velký umělec, je geniální a když se potkal s dobrým scenáristou, tak vytvářeli kulty. Tohle je moc hezká knížka, ale bral bych to spíš jako uměleckou expozici, než jako funkční komiks. I když jako jasně, když bych to bral v historickém kontextu a přidané hodnotě, zaslouží si to hvězd pět, ukazuje nám to jak je komiks (ostatně jako každé jiné umění) naprosto svobodný a otevřený všem tvůrčím způsobům a bořením konvencí (které se ale opět vytvářely volně umělci samotnými) a bla bla, jenže to teď nestačí. Tehdy to bylo něco, teď je to nuda. Každopádně Arzach je príma a rád jsem si ho po letech připomenul. Ovšem i tam to stojí a padá na výtvarné stránce. Takže suma sumárum potkat se s tímhle je povinnost, ale zda se budete bavit, to bych nezaručoval.

Spike
Spike | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Tak do tohohle jsem se musel hodně dlouho nutit. Batmana i Snydera mám rád, ale po druhé knize, která spolu s Nocí nestvůr patří k tomu nejhoršímu Batmanovi z Rebirthu, jsem v sobě nějak nemohl najít chuť pustit se do další. Něják jsem se k tomu nakonec dokopal, a pokud někoho stejně jako mě Konce světa docela znechutily, tak můžu s klidným svědomím říct - První spojenec je o dost lepší. Ne, rozhodně se nevyrovná těm nejlepším Snyderovým momentům z New 52 Batmana, a z mého skromného pohledu o něco málo zaostává i za první knihou Můj nejhorší nepřítel, ale pořád je to něco co neurazí a čte se příjemně, což o Koncích světa rozhodně říct nemůžu.
Hlavní příběh se soustředí primárně na Alfreda a jeho minulost a události sledujeme zejména z jeho pohledu. A ten příběh docela funguje, má slušné tempo, odsýpá, a dá se slupnout na jeden zátah. Ačkoli něco podobného jsme viděli už mockrát, a na to aby šlo hrozbu opravdu vybudovat, je to moc krátké. Takhle tu máte dalšího protivníka co působí neporazitelně, ale vzhledem ke stručnosti příběhu je jasné že rozuzlení bude zkratkovité. On to ale není protivník který by podle mého zasloužil kdovíjaký prostor... Ale příběh prostě baví a čte se dobře, pokud umíte přivřít oči nad spoustou nesmyslů a situací které Batman (samozřejmě) vždy přežije a ze všeho se zázračně dostane... to už ke Snyderovskému pojetí bohužel tak nějak patří. Ač vyprávění z Alfredovy perspektivy je zajímavý a osvěžující prvek a flashbacky samy o sobě nejsou vůbec špatné, nějak mám problém s tím tuhle verzi jeho minulosti opravdu brát na velkou váhu. Skutečně je nutné, aby Alfred kdysi (málem) byl taky svého druhu 'Batmanem'? Nemůže zůstat prostě komorníkem s armádními zkušenostmi? Tohle mi přišlo dost přitažené za vlasy. Když Snyder buduje nějakou vlastní mytologii, jako se sovami, jde mu to dobře, ale když se pokouší násilně naroubovat něco na již existující, působí to dost kostrbatě. Co ale byl zajímavý prvek, to byla celým příběhem prostupující paralela s pirátskými příběhy. Za to palec nahoru, to mě bavilo. Co nemůžu pochválit ani shodit, to je kresba Rafaela Albuquerqueho. Třeba u Amerického upíra ho můžu hodně, ale k Batmanovi nevím nevím, jestli se mi hodí... Takže kresba ok, jen bych si pro tenhle příběh asi představil spíš jinou. Příjemně mě překvapilo, že ve vedlejší úloze zde figuruje Hush (pamatujete na Ticho?). Sice nikdy nebude patřit k těm úplně prvoligovým záporákům, ale jsem za sebe rád že se k němu nějaký příběh čas od času vrátí a nebyl to tak jen padouch na jedno použití. Co se týče druhého, krátkého příběhu, tak ten se mi líbil. Pěkná kresba, a i když je to místy hodně zkratkovité, vlastně tomu nemám co vytknout, je to napínavé (tím víc že se to odehrává v době kdy Batman byl ještě chybující a ne vše mu vycházelo podle plánu) a změna prostředí je v tomhle případě vítaná. Na závěr příjemné překvapení, o to víc, že v celé knize nikdo ani nezmíní Duka, od téhle postavy jsem si alespoň na jednu Snyderovu knihu velmi rád odpočinul.
Takže resumé: ačkoli se nejedná o nic světoborného, za přečtení První spojenec stojí. Jen se pořád vkrádá pocit, že tohle všechno už nám Snyder předvedl dřív a lépe, a tedy nic nového nebo něco z čeho by nám spadla čelist nečekejme. Ale po Koncích světa je to i tak balzám na duši... Jelikož první kniha All-Star série podle mě stále o něco vede, dám jen lepší ***. Může se to zdát málo protože celkově je to opravdu docela fajn, ale jak Snyder, tak především Batman už tady toho mají vydáno tolik knih, mezi nimi skutečné skvosty, že chtě nechtě musím nastavit přísnější měřítko. Na jednu stranu jsem rád že se jedná o poslední knihu téhle série, protože pořád věřím že když si Snyder dá chvíli pauzu a načerpá autorských sil, může nám ještě přinést dalšího opravdu skvělého Batmana, pořád to v něm je. Metal mě teprve čeká, tak jsem zvědavý co předvedl tam. 6,5/10

Spacecore
Spacecore | 31.10.2019 | Mezi řádky #09: Mýty mezi řádky

Po přečtení celých Mýtů jsem se vrhnul na tento díl a po něm jdu anglicky dočíst Mezi řádky. Jako crossover to funguje skvěle, propojení obou světů sedí jako prdel na hrnec. I tématicky tyto série spolu souvisí, nicméně prim tu hrají Mýty a jejich alternativní linie boje s Temným pánem. Příběh je přímočarý a nechytl mě tolik jako samostatné Mýty, ale i tak to byl příjemný návrat do jejich světa a kupodivu konce některých postav byly možná ještě lepší, než jak je zakončil Willingham na konci Mýtů. Bavilo mě vidět konečně v akci malého Tommyho.

cyboy
M cyboy | 31.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce

To se takhle sejdou autori, kteri si o sobe (vetsinou jen) mysli, ze umi psat a dojdou k zaveru, ze jsou navic strasne vtipni a tudiz je nemuze napadnout nic mensiho, nez vanocni spatlanina (cti special). A pak uz je to snadne jako facka. Vezmete klasicke figury a hodite je do spatne vypointovanych situaci, ktere maji mnohdy s Vanoci spolecneho jen to, ze se tam o nich mluvi a cele to silne prekorenite Harley, ktere muzete do ust vlozit naprosto cokoliv, protoze to prece vzdycky bude desne bozi a cool.
Jedinou pozitivni vec, kterou na tom vidim, je fakt, ze komiksovy trh uz je tak rozjety, ze si nakladatele muzou dovolit vydavat podobne soboviny (kde sob je surogatem kravy) a nepolozi je to.
Ale jinak nepochybuju, ze si to najde spoustu fanousku, kteri z toho budou dlouze a procitene citovat.
30%

Lenny
M Lenny | 30.10.2019 | Věčné zlo (pevná vazba)

Je to součást 52, odehrává se to hned po Válce velké trojky - prakticky nutné číst, pokud sleduješ Johnsovu Ligu

Karlito_69
Karlito_69 | 30.10.2019 | Věčné zlo (pevná vazba)

Čau. Dotaz. Je tohle součástí rebirthu, 52, nebo si to stojí z větší části nebo úplně jako samostatnej příběh? Dík za info.

Norri
M Norri | 30.10.2019 | Pochmurný kraj #04: Rodokmen

Tak tenhle díl byl opět boží! Dlouhý souvislý příběh, který odhaluje více z Emina původu. Sice není tak mrazivý jako první díl, ale pořád má úžasnou atmosféru a zvládá být skvělý bez vykrádání předchozích dílů. A navíc ta úžasná kresba a barvy Tylera Crooka… Parádní je i bohus o Emině zlé ségře Kami. Jo, jsem spokojený!

karl173
karl173 | 30.10.2019 | Rick a Morty #02

Tak jak mne minulý díl mile překvapil, tak druhý díl mě bohužel zklamal. První příběh celkem ujde, ale jeho potenciál mi přišel dost promarněný. A zbytek už bylo na horské dráze mezi průměrem a blbostí. Navíc mi přišla strašně slabá kresba. A na závěr, bohužel jsem se při čtení moc nebavil, humor mě tentokrát minul. Čistý průměr s odřenýma ušima 3*

Palebras
Palebras | 30.10.2019 | DC komiksový komplet Speciál #01: Krize na nekonečnu zemí

Musím se přiznat, že jsem měl celkem hrůzu se do tohohle komiksu pustit ... I když doma vlastním poměrně velkou sbírku s Batmanem a postavami motajícími se kolem něj, tak co se týče ostatních postav, mám načteno poměrně málo .. Snad jen nějaké základy .. Ale neodolal jsem, knihu koupil když u nás vyšla v češtině a pustil se do ní ... A musím hned přiznat, že mě to chytlo a opravdu fakt hodně bavilo ... Co na tom, že o většině postav jsem v životě neslyšel .. Ono našinec absolutně nemá šanci znát všechny postavy, když tady u nás vychází komiksy s minimem postav .. Příběh je tak dobře vyprávěný, že prakticky nemusíte znát mnoho a v základu příběhu se orientujete a vůbec nevadí, že prostě absolutně nemůžete rozumět všem narážkám a odbočkám atd... Já jsem to možná i pojal jako takové nahlédnutí do světa postav DC a jen jsem koukal, co vůbec za stupidní postavy se dají například vymyslet..Někdy jsem se fakt zasmál a pobavil.. Jako jasně, ten příběh je jedna velká akce, všechno vybuchuje, všechno padá a lítá a já nevím co všechno, ale prostě i ta atmosféra osmdesátkového komiksu je tak skvělá že to člověka chytne a nepustí... Já tohle považuji za prostě skvělou věc a legendární komiks takže dávám plný počet ;)

J.Connor
M J.Connor | 30.10.2019 | Počítání mrtvých

Komiks, o kterém se před 20 lety mluvilo se zatajeným dechem. Souhlasím, že tenkrát, kdy se všichni dojímali nad Lobem, by to byla pecka, ale ona je to docela pecka i dnes. Je to sice tupej akčňák, ale zabalenej v úžasný formě, a to někdy úplně stačí. Jde o to se srovnat se žánrem a nechtít po každém kusu, aby posouval hranice vnímání umění a měl emociální či psychický dopad na léta. Právě jako pocta Johnu Woo to tak úplně nefunguje, protože ten právě své epochální akční filmy protkal mnoha sice patetickými, ale poměrně hlubokými a zásaditými emocionálnímu pasážemi. Simon Bisley mi sice čistě subjektivně zas tak nesedí, ale je to neskutečnej bourák, zde navíc v nejlepší formě. Mimochodem pobavilo, jak Eastman v doslovu nebyl spokojen s vizáží Midnight, ta se přitom prezentuje a vypadá úplně přesně jako Julie Strain :D

Palebras
Palebras | 30.10.2019 | Před Strážci: Ozymandias / Karmínový korzár (pevná vazba)

První příběh a sám Ozymandias mě opravdu zaujal .. Jak kresbou, tak samotným uchopením příběhu .. Výborně byly dovyprávěny některé detaily a střípky celé story Strážců, takže já si tohle opravdu užíval .. Ozymandias je pro mě celkem zajímavá postava a v některých aspektech, mi celkem připomíná mou nejoblíbenější srdcovku Batmana... Spolu s fajn kresbou a dobrým tempem hodnotím jako 5 z 5 .. Což se ovšem nedá říct o druhém příběhu, což je Karmínový korzár... Tak v tomto případě jsem se tímto příběhem doslova pronudil a počítal stránky, které zbývají do konce .. Prostě tohle mě nechytlo... Nebýt skvělého prvního příběhu, tak bych byl fakt zklamaný. No a co se týče Dollarového Billa, tak zde se jedná o takovou jednohubku která nikoho neurazí a mě vlastně i celkem potěšila ... Takže suma sumárum dávám za 4 :)

Gustik5
Gustik5 | 30.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Celkově se jedná o další povedenou jednohubku z Batmanova světa, jež přináší svěží vítr v podobě příběhu Alfredovy minulosti a akcí, která z ní vyplývá. Hezky se soustředí na vazby a vztah těch dvou a je příjemné si jednou přečíst komiks, kde je jednou Temný rytíř v pozadí a vše na něm nezávisí. Jde o komornější komiks, který se rozhodně příjemně čte a Scott Snyder se v něm zase jednou ukazuje jako scénárista, jenž má postavu v malíku a moc dobře ví, co si v rámci fikčního světa může dovolit a co ne. Dost možná se jedná o nejzásadnější komiks v rámci celé All-Star řady proto, že nám ukazuje “origin” Batmanova sluhy a přidává další dílek historie. Jelikož se chystá i filmové zpracování Alfredovy minulosti, byl bych docela rád, kdyby se třeba vycházelo z tohoto komiksu…

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/08/all-star-batman-prvni-spojenec-alfredova-minulost-vraci-uder/

Gustik5
Gustik5 | 30.10.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Thanos: Lom bohů je důstojným pokračovatelem započaté série, který dokonale splňuje vše, co si přejete od mainstreamového komiksu. Není to žádné veledílo, ale slušný superhrdinský nadprůměr, který ani chvilku nenudí, jen vypráví příběh, který “má koule” a prostě se skvěle čte. Navíc nadále nepožaduje nějakou hlubší znalost marvelovského universa. Bohatě si vystačíte se filmy a tím, jak je Thanos představen v nich. Byť samozřejmě není špatné, pokud nějaké ty vesmírné komiksy už načtené máte. Byť je tato část oproti té předcházející poněkud přímočařejší a v konečném důsledku i o něco horší, rozhodně se jedná o komiks, který stojí za to. Navíc tu je pár novinek, a zatím dochází i k slušnému rozšiřování universa. Nemohu tak než jej doporučit. Krásná kresba tomu už jen dodává korunu…

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/07/thanos-lom-bohu-2019-navrat-sileneho-titana-k-moci/

Gustik5
Gustik5 | 30.10.2019 | Thanos #01: Thanos se vrací

Thanos se vrací je velice mainstreamový příběh. Ovšem v tom nejlepším smyslu slova. Marvelovské vesmírné komiksy mne většinou nechávaly chladným, ovšem zde se rozehrává epické, drsné drama prokládané slušnými zvraty a akcí, na jakou je vážně radost pohledět. Zajímavý není jen hlavní “hrdina,” ale i všichni vedlejší. Za sebe tak mohu závěrem říci, že jsem opravdu rád, že u nás tato série vychází a na její další části se opravdu těším. Protože tohle mne bavilo. Toto dílo se dá s celkem klidnou tváří doporučit i komiksovým nováčkům, které filmové zpracování Thanose nadchlo a rádi by se s ním seznámili i formou komiksu. Směle do toho!

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/07/thanos-thanos-se-vraci-2019-kdyz-svrhnete-boha/

Gustik5
Gustik5 | 30.10.2019 | Avengers #01: Poslední návštěva

Baví – li vás přímočará, až tupě béčkově velkolepá akce, několik zvratů a orientace v tom, kdo je kdo zpočátku a ke konci a máte – li rádi filmovou nahláškovanost, ale i vzhledy postav na filmy přímo odkazující, jděte do toho. Nevadí mi poklonkování filmů – v případě Lemirova Thanose mi to třeba přišlo fajn. Ale co je moc, to je moc. Osobně jsem ale od tak dobrého scénáristy, jakým Jason Aaron je, čekal trochu něco jiného a v konečném důsledku jsou tak Avengers: Poslední návštěva docela zklamáním, korunovaným nehezkou moderní kresbou. Komiksu nelze upřít slušný potenciál a dobré nápady, které však ale zdaleka nejsou plně využity a něco tomu nakonec chybí. Velkolepá mlátička s obřími vesmírnými panáky, která sice odsýpá a svižně se čte, ale po jejím přečtení už se k ní nikdy nevrátíte. Navíc si nejsem moc jistý, jak se na tenhle restart bude navazovat. Ale už jen z toho důvodu po pokračování asi sáhnu. Jde o průměrnou superhrdinskou jednohubku. Nic víc…

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/07/avengers-posledni-navsteva-kdyz-pomstitele-celi-nebestanum/

Gustik5
Gustik5 | 30.10.2019 | Avengers #02: Světové turné

Lepší než ti předchozí, přesto… Sice rozumím tomu, že první book má čtenáře navnadit a druhý zase začít budovat dějové podhoubí pro další rozebíhající se akce, přesto jsem se zde místy opravdu nudil. Scénárista, na kterého jsem slyšel pět samou chválu, by si mne touto týmovkou určitě nezískal, kdybych od něj předtím nečetl nic jiného. Zatím však ještě zůstanu a dám dalším knihám ještě šanci, protože konec této byl docela zajímavý a skutečně se to celé ještě může přetavit v něco hodně povedeného. Avengers: Světové turné jsou jakousi mezihrou před velkými událostmi, která od Poslední návštěvy rozjetý vlak značně zpomaluje. Od prostinké mlátičky k místy nudné a překombinované konverzačce, které však nechybí řada zajímavých dějových motivů a momentů, jež byly skutečně silné a dobré. Suma sumárum je to tak zlepšení, přestože se stále jedná o docela šedý průměr. Snad bude další kniha dramatickým zlepšením. Rozeběhlo se tu totiž na můj vkus možná až příliš mnoho podzápletek, které sebe navzájem rozmělňují a něco, co by samo o sobě vydalo klidně na celou sérii je tu mnohdy jen vedlejším příběhem. Což je docela škoda. Uvidíme jak si toto nové pojetí Nejmocnějších hrdinů světa povede příště…

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/10/avengers-svetove-turne-kdyz-primocarou-akci-tristite-podzapletkami/

FikyRogers
FikyRogers | 30.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Wonder Woman #01: Lži (paperback)

Ano, tohle bylo fajn. Krásná kresba, docela pěkný příběh. Moje očekavání kniha splnila. Příjemně strávená část odpoledne.

rewkon
rewkon | 30.10.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #04: Na dně (Black edice)

Tento komiks prostě funguje Abnett to nekomplikuje odkazy z starších dílů a dalšímu hloupostmi má fungující zápletku která je doplně v tomto díle hezkou kresbou .

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.10.2019 | Gotham Central #01: Při výkonu služby

Po dlouhé době Brubaker, který mě bavil a četl se dobře. Je to dobrý rozjezd tehdy nové a netypické série a je fakt, že mnoho z nás zajímalo, jak je to v zákulisí Batmanova tažení. Tady to je. Příběhy mají hlavu a patu, jsou civilní, žádní supráci, pracuje s lidskou notou a vadami, nesnaží se za každou cenu najít řešení (i když je, není evidentní, zkrátka pracuje s tím, že to nemusí vyjít), a hlavně jsou příběhy uvěřitelné a ztotožnitelné. Kresba není něco co bych na první dobrou vyhledával, ale nebyl problém si na ni zvyknout a naopak na tyto příběhy to víc než pasuje - působí temně až zoufale, ukazuje kolikrát na ty bezvýchodné situace a to tažení proti zločinu do úmoru. Jak je v předmluvě, jako bych to tam cítil - taková onomatopoická kresba. Za mě velký palec nahoru, ale ještě nejsem úplně zaháčkovaný - uvidím co 2 a 3 (snad i 4).

Gmork
E Gmork | 30.10.2019 | Gotham Central #03: V rajonu šílenství

Třetí kniha je stejný námrd jako ty dvě předešlé. Více příběhů už tu sice napsal Greg Rucka, ale málo platné, příběh V rajonu šílenství s Catwoman od Eda Brubakera je stejně ještě o chloupek lepší. Ten chlap píše jako ďábel a tohle je po všech stránkách dokonalý komiks. Pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou BBart letos vydal.

PS- Polštinářům a anglofonům musím též od Eda Brubakera doporučit omnibus Catwoman - No Easy Way Down, to je stejná paráda a ozdoba mé komiksové sbírky.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.10.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Je to prostě takový buddy movie, resp. buddy comics. Přitom se ale ten vztah mezi Peterem a Felicií jen tak nějak zatřepal v této knize. Čekal jsem mnohem víc, tak jak bylo v předmluvě, ale nakonec se to sice skvěle rozjelo, pak to ale šlo sešupem dolů ke klišovitosti. Prostě je vidět, že Kevin Smitih je nadšenec a nerd a splnil si svůj sen. Můj dojem z celé knihy je, že to není hotové (v doslovu pak, že napsal něco dalšího). Takže můj dojem byl víceméně oprávněný. Tohle je jak Akt 1, co bude dál...? Příběh není pitomý, ale jen ho pitomě podává, hodně se vysvětluje, pak ospravedlňuje, do toho ty prostřihy nebyly vždy evidentní. Jinak ta teleportace je podle mě geniální nápad a s tím by se dalo hrát na delší notu, než jen na 6 sešitů. Co mi trošku vadilo, byl jistý přežitek z animáků - viz Scorpiona ve vězení (mříže bez oken, jako fakt v dnešní době?!) - bylo toho víc, ale tohle mi vytrnulo na mysli. Na druhou stranu ta kresba k tomu svádí, resp. jej doplňuje - jinými slovy se to hodí a lze to odpustit. Dodson duo mě baví a rád jej sleduji. Umí fakt skvělé ženy a je to skvost na to koukat, jak si hraje s kresbou. Opět, pobavilo, ale není to terno, a podle Smithových pravidel, není to Ďábel strážný.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.10.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #083: Beta Ray Bill

Jsou určité postavy a příběhy, na které se bůhví proč těším - prostě si udělám nějakou představu a říká si, jo to bude pecka, jo to musím mít. Tohle vyloženě neodporuje mému instinktu, ale také to nebylo vyloženě terno. Příjemné vesmírné marvelácké scífko. Kresba výborná - zapadala mi do kosmického rozměru a příběh je v podstatě dobrý, ale má pár much. Sekvence mezi určitými zvraty čekají od čtenáře moc domýšlení a já se tak víc než jednou ztratil. Na druhou stranu se snaží na krátkém prostoru nějak shrnout Beta Ray Billovo snažení a vrhnout ho do nového víru událostí a ve finále si to docela sedlo, až na samotné finále, které bylo takové divné, odfláknuté. Zase chápu, že tím chtěli něco nastartovat nového, ale celému snažení to ubíralo na vážnosti, ergo na kvalitě celého příběhu. Čili Stormbreaker má výborný potenciál být skvělým epickým příběhem, ale Marvel a jeho koncepce mu to tzv. zkazilo a je to tak jen průměrné ale kvalitní scífko. Přesto jsme pořád dostali kvalitní postavu v kvalitním příběhu - ale daleko více mi sedl Poslední Viking, kde se objevil poprvé.

Darth Raelchi
Darth Raelchi | 30.10.2019 | Příběh O

Kresbou mě to bavilo o trochu více než Justina, tam ta stylizace byla držkopádná, ale jen u prvního příběhu. A to je asi vše. Zbytek mě nebavil. Kdyby nebylo předmluv, tak absolutně nechápu oč jde. Prostě sled situací, evidentně někomu se zamlouvajících v příběhu v daný moment víc a pak zase méně (jak ženě tak i muži). Mluvím pořád jen o prvním příběhu - tam šlo aspoň něco semtam vystopovat. U dvojky to byl jen nepřehledný slet panelů, bez hlavy a paty, a k tomu se ubralo na erotice. U Justiny jsem si na to po čase zvykl a zapadalo mi to tam (kresba, stylizace, apod.), tady se nemám čeho chytit a jakmile se nedokážu chytit, byť i jen trochu toho příběhu, tak to u mě prostě končí. Vždycky jsem si přál mít erotické a porno komiksy doma, od té doby co mám ty encyklopedie, ale čím více se mi jich dostane pod ruku, tím víc zjišťuji, že nečíst je a nemít je, v podstatě o nic nepřicházím.

Liborius
Liborius | 30.10.2019 | Počítání mrtvých

Komiksová pocta Johnu Woo. Příběh nula, akce level milión. Ploché jako startovní dráha na letišti. Takže i když se to zdá být totálně přímočaré, stejně to trochu drncá. Jako krvavý relax ke kafi (víc času vám čtení fakt nezabere) ale OK. Pokud ale tomuhle vyprázdněnému řeznictví neholdujete, za vaši pozornost to nestojí. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/pocitani-mrtvych/

Spacecore
Spacecore | 30.10.2019 | DC komiksový komplet #074: JLA: Vyšší moc

Za mě nuda. Nápad, nebo námět je zajímavý, rozhodně se mi líbilo i jak se s tím hrdinové "poprali", ale samotný scénář mi přišel (na to, že je z roku 2000) už celkem dost zastaralý. Prostě to nešlapalo, bylo to zdlouhavé, samé myšlenkové bubliny, vysvětlování každého kroku a dějové linky byly únavné. Třeba Kyle Rayner je normálně celkem týpek a tady byl fakt na přes držku. Vyrovnání postav se ztrátou schopností bylo dobré, ale vše ostatní ne. Taky se nevysvětlil původ černého světla.

cyboy
M cyboy | 30.10.2019 | Umbrella Academy #03: Hotel zapomnění

Tempo vypraveni je pomerne zbesile a strihy taktez, takze nez se rozkoukate, tak uz jste v jine scene. Spousta tech scen je opravdu zkratkovitych a navic kresba orientaci v deji a mistech taky moc nepomaha. Smysl knihy pochopitelny je, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze mi x veci uniklo, pripadne jsem si je nedomyslel, nebo jsem si je nedomyslel spravne a citim kvuli tomu po docteni mirnou pachut. Prechozi dva dily se mi libily opravdu hodne a tento je dejove asi na stejne urovni, jen je ten dej vypraveny mnohem rychleji, zkratkoviteji a bohuzel misty i zmatecneji. Proto nemuzu dat plny pocet a zase jednou lituju, ze nemuzu dat pul hvezdy, protoze tohle je tak na tri a pul, ale tri jsou malo, takze to zaokrouhlim nahoru.
Do dalsiho dilu kazdopadne pujdu.
70%

ondra kenway
ondra kenway | 30.10.2019 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Ale jo, celkem fajn "event", pár částí bylo zmatečných a některý tie-iny celkem nuda, na jednu stranu je fajn, že jsme tu dostali vše, na druhou stranu některé části s Pandorou trochu rušili od hlavního příběhu, ale celkově je dobře, že tu vyšly i ty tie-iny, třeba ten s Phantom Strangerem byl dost důležitý. Celkem zarazil konec, který je opravdu otevřený. Jsem zvědav na Forever Evil a další knihy, ale děsí mě, že jsem téměř dohnal české vydání a extrémně neschopnému BBartu bude jistě trvat ještě tak 6 let, než sérii dokončí. Číst tempem, jakým vydává BBart bude extrémně nezáživné a já jim tleskám, jak tím dokážou zabíjet zábavné série...

Hawwwran
Hawwwran | 29.10.2019 | Sága Valty

Taky bych nerekl, ze to je neco problematickeho, jen mne to prekvapilo. Komiksy mi normalne voni. Uvidime jestli to zamori pokoj, ale po rozbaleni a pricichnuti to opravdu nevoni.

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 29.10.2019 | Sága Valty

Ale na druhú stranu má Vybíral v edícii ERB najkvalitnejší papier na našom komiksovom trhu. Síce mi trochu smrdí, ale zasa nie je to také zlé, že by som kvôli tomu musel otvárať okná :))

karl173
karl173 | 29.10.2019 | Temné noci - Metal

Trochu jsem se podle zdejšího hodnocení bál, co zase páni autoři v DC vymysleli za blbost. Naštěstí ale můžu za sebe s klidem říct, že já zklamaný nejsem. Možná je to tím, že jsem neměl velké očekávání, možná tím, že je laťka Rebirthu fakt nízko, a nebo je to tím, že mě zkrátka celý ten nápad temného mnohovesmíru bavil a zatím bavit bude, jelikož po dočtení knihy se těším na pokračování. A právě v pokračování vidím velký potenciál, jelikož první kniha nastínila jen začátek tohoto velkého crossoveru. Dějově to má sice mezery, ale ty převážně beru tak, že se mohou zaplnit v dalších dílech. Co se týče kresby, tak s tou jsem problémy rozhodně neměl, i když střídání kreslířů nejen po číslech, ale i téměř po panelech není zrovna něco, čemu bych fandil. Zkrátka sešli se tu mistři mainstreamu, takže komiks nemůže vypadat špatně.Metal mě tedy zatím baví a jsem zvědav na jeho konci, jaký dopad bude mít na pokračování ostatních sérií. Závěrem bych chtěl říct, že komiks má jisté nedostatky a jsou tu i jisté věci nesouvisející čistě s tímto komiksem, které mi trochu vrtají hlavou, ale tak jako tak, považuje tento počin jako zdařilý. 4*

Spacecore
Spacecore | 29.10.2019 | Temné noci - Metal

Martian mi taky moc chyběl v new 52 i rebirthu, je to moje oblíbená postava.. Tady má docela stěžejní roli v celé sérii

Fimi
Fimi | 29.10.2019 | Temné noci - Metal

Ondra: až to dočtu tak o tom udělám nějaké videjko :-D no ano je tam Martian a taky je v týmu Hawkgrl...celkově je tam strašně moc postav....

ondra kenway
ondra kenway | 29.10.2019 | Temné noci - Metal

Však Doom War ještě neskončilo, pak to snad vyjde normálně v paperbacku, ne? Lepší než New 52? Tak to se dost těším, snad to tu Crew začne vydávat hned jak skončí ta Rebirthovská(zbývají ještě 3 knížky, takže by to mohlo skončit příští rok). Nejvíc mě zaujalo, že v téhle Lize bude konečně Martian Manhunter, ten mi od New 52 dost chybí...

Norri
M Norri | 29.10.2019 | Elektra: Atentát

Čtení téhle knihy je psychicky náročné. Je to jako procházet si psychickou poruchou a vysokými horečkami s halucinacemi. Uznávám, že je to neotřelé a má to své kvality, ale abych to plně docenil, tak si to budu muset dát ještě jednou. Nebo dvakrát. Mám rád Franka Millera i kresbu Billa Sienkiewicze, ale tenhle komiks vnímám jako experiment a underground s mainstreamovými postavami. Je to zajímavé, ale náročné. Sakra že jo. :-)

Killingjoke
M Killingjoke | 29.10.2019 | Sága Valty

Tak nevím, buď mám úplně zacpaný nos, protože nic nadmíru "smradlavého", natož aby to zamořilo celý pokoj jako plynovou komoru jsem nenašel. Ani nechodím po bytě a nepátrám po čichu... No možná má jenom Radek čich jako vlčák, který cítí 100x lépe než průměrný čtenář a sběratel smrdutých komiksů. :)

Spacecore
Spacecore | 29.10.2019 | Temné noci - Metal

Fimi: Tak to netuším, čtu to online na netu...

Krizí je dost no :D Ona ale asi žádná nepříjde, jelikož už to, co se děje v řadě je krize sama o sobě, respektive má veškeré parametry krize (chybí (zatím) akorát účast Specreho).

Co je 5G nevím, podívám se.

rooty
rooty | 29.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

o jaký název se jedná v originále? můžete prosím někdo poslat? Vybíral mě zatím nezklamal.

Hawwwran
Hawwwran | 29.10.2019 | Sága Valty

Co to, že to smrdí rybinou??

puolpm
puolpm | 29.10.2019 | Gotham Central #01: Při výkonu služby

Pochmúrne príbehy zo života policajtov v Gothame, o tom aká je ich práca deprimujúca a nevďačná, keď tam niekde nad nimi je vždy ten všemohúci Batman. Rucka/Brubaker sú na tento druh komiksu machri. Kedisy dávnejšie som to lúskal v angličtine, ale české vydanie som si rozhodne nenechal újsť a teším sa na ďalšie diely. Menšie mínus možno za jednoduchšiu kresbu Michaela Larka. Hlavne keď si spomeniem čo predvádza v novších komiksoch (napr. Lazarus, tiež s G.Ruckom). V tejto prvej zbierke sa mi najviac páčil tretí príbeh so sympatickou a v rámci DC celkom známou Renee Montoyovou.

Killingjoke
M Killingjoke | 29.10.2019 | Čtyřka z Baker Street #01: Případ U Modré záclonky

Gmork: Ale ono to asi nebude takové tajemství, když tu sérii odtajnil sám pan Vybíral 11.10. :D
http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/49ep9ns3c2akhui4bose3eb8pi7kxx

kaylin
kaylin | 29.10.2019 | Komiksový výběr Spider-Man #003: Zlo v lidských srdcích

Nebudu tvrdit, že je komiks "Komiksový výběr Spider-Man 3: Zlo v lidských srdcích" vyloženě depresivní, takový není, když čtete poslední stránky, tedy před epilogem, je vidět, že tu je naděje, že tu svítí slunce, ale přesto se zde řeší minulost, která není pěkná, řeší se zde minulost, která je poměrně hnusná. A i když není komiks "Komiksový výběr Spider-Man 3: Zlo v lidských srdcích" vizuálně explicitní, stejně si snadno dokreslíte, co se děje mimo scénu. I proto na vás pak tyto sekvence budou mít ten správný a celkem tíživý dopad. Přitom máte pocit, že kresba je tak nějak klasicky mainstreamová - je hodně sexistická, předimenzovaná, vyhypovaná a místy dost na efekt. I tak ale dovede vyprávět hlubší příběh, nejen přímočarou superhrdinskou akci. Je vidět, že si Kevin Smith a Terry Dodson skvěle sedli. A tak čtenář dostává zajímavý, trochu temnější spidermanovský příběh, než je zvyklý, ale to hlavně díky Black Cat. Spider-Man je pořád ten náš starý známý.