MEGA
MEGA | 10.3.2020 | Punisher MAX #01: Kingpin

Neskutečnej začátek série. Pokud Ennis Punishera znovuzrodil, tak Aaron ho zdokonalil. I když je kniha násilnější než všechny ostatní díly, příběh vůbec nezaostává, je originální, překvapivý a strašně čtivý. Kingpin je tady jeden z nejnemilosrnějších záporáků vůbec, až z toho mrazí. Kresba Steva Dillona se k tomu hodí jako prdel na hrnec a komiks má díky ní až filmové tempo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.3.2020 | Stínka: Jaké je to být jiná?

Komiksové autobiografické příběhy / vzpomínky Daniely Schreiter se podobají na první pohled různým jiným autorům / autorkám, které se vypisují a vykreslují ze svých introvertně-úzkostlivých traumat. Ale zatímco u tzv. introvertů (kam se řadím) to někdy hraničí s jakousi ukňučeností nad tím, že člověka nebaví party, autismus zdá se býti vadou vážnější. Autorka sice také naříká, ale stejně jako introverti umí svoje slabiny pojmenovat, ale zároveň je proměnit v silné stránky a de facto se jimi pochlubit. Je to zajímavý vhled. Co je paradoxní, je fakt, že autistický člověk takto dokáže ze své pro "normálního" člověka zdánlivě iracionální bubliny vystoupit a nahlížet na sebe náhle nezaujatě a srozumitelně pro ostatní. Je to zvláštní.

Celkový dojem: 70%

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 10.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #092: Deathlok

Těšil jsem se na to strašně moc, protože mě Deathlok velmi zajímá, ale tohle mě nijak nevytrnulo. Ano, bavilo mě to, kresba je jinde oproti prvním sešitům z Astonishing Tales, ale to je asi tak všechno. Plus této knihy je, že se jedná o v podstatě uzavřenou minisérii. Příběhově je to v podstatě velmi prosté a to tomu trošku ubližuje. V kostce máme shrnutý život Michaela Collinse a pak už je tam jedna honička za druhou a není tak prostor na budování charakteru. Ano, chápete pohnutky a motivy Collinse, ale nedostanou tu požadovanou hloubku, protože jenom pořád brblá a monitoruje okolí a do toho furt něco pronásleduje. Kresba je ale o něco zajímavější, rozhodně Guice to umí rozjet, ale Cowan mu až moc sekunduje. Snaží se být podobný, ale nesedí to, zvlášť ve 4. sešitě na začátku, jak je tam S.H.I.E.L.D., to drhne. Celkově mi prostě vadilo to zničení toho kouzla, které nastavily sešity Astonishing Tales - budoucnost, alternativní realita a v podstatě Terminátorovi podobný styl. Co se týče čtení samotného, tak to nebyl problém, textu tam moc nebylo a celkově je to prostě dobrý komiks. Jen tohle u mě nepadá na úrodnou půdu. Přesto to můžu doporučit.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 10.3.2020 | Země nočního slunce

Za mě krásná jednohubka. Zajímavě nakreslená, příběh také pobavil. Na tak malém prostoru jsem dostal A až Z. Těším se na další tvorbu Honzy Mareše.

trudoš
trudoš | 10.3.2020 | Crying Freeman - Plačící drak #03

Slabší než minulá kniha, především proto, že děj příliš nevybočuje ze zajetých kolejí a do série nepřináší nic moc nového. Sice je bezvadně ukončené dobrodružství s Afričany, pak však dojde na nesmyslný souboj s nahou ženou a jejím převedením ke Sto osmi drakům (Šakram). Přestože má následný příběh (Sestra) zajímavou zápletku, jeho vývoj je lehce očekávatelný a vrchovatě zaplněn plky o síle opravdové lásky. Závěrečná epizoda (Togoku Ošu) už jen rozehrává trable do budoucna, což v praxi znamená, že se jen představí protivníci pro další level a nic podstatného se vlastně nevyřeší.
Suma sumárum, stále jde o skvělé devadesátkové kung-fu čtení, jen mi přijde, že se mistr Kazuo Koike začal točit na jednom místě. Ale ta brutální akce i nadsamecké aroma jsou jednoduše fascinující. Takže jestliže jste do tohoto vlaku jednou nastoupili, užíváte si atmosférickou jízdu se vším všudy. Jen si u toho člověk občas (třeba v rámci tohoto dílu) schrupne. Uvidíme, jestli s dalším albem přijde budíček.

Palebras
Palebras | 9.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

Jako rozjezdovka parádní. Nejedná se o nic megalomanského což v mém případě, je jen a jen dobře a celé to fajn naladí čtenáře na další pokračování. Pár šílených akcí zde samozřejmě najdeme, ale celé se to nese v dosti minimalistickém stylu, což dává čtenáři vydechnout od všemožných katastrof, které nám servíroval Snyder. Určitě jsem více pro Kinga, který je mi bližší onou komornější atmosférou. Alespoň prozatím. Kresba se mi líbí a absolutně jsem s ní neměl sebemenší problém. Zasloužené 4* a těším se na další díly.

Negan
Negan | 9.3.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Tento komiks na mě působil jako zrekapitulace špatného filmu,ale jsem k němu citově zavázán.

Negan
Negan | 9.3.2020 | DC komiksový komplet #002: Batman: Ticho, kniha druhá

Díky tomuto druhému dílu komiksu Batman ticho jsem začal číst komiksy,takže asi víte co je můj názor :D

cyboy
M cyboy | 9.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #013: Noir

Konecne. Konecne neco, co ma hlavu a patu a u ceho bych bez premysleni skocil po pokracovani. Hodne vaham mezi peti a ctyrmi hvezdami, ale mam pocit, ze mych pet hvezd by bylo prilis ovlivneno mou slabosti pro noir obecne. Ctyri hvezdy ale davam bez zavahani.
70%

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 9.3.2020 | Punisher MAX: Vánoce na odstřel

Jednohubka jako vyšitá s vánoční tématikou (okrajově, ale prostupuje všemi příběhy). No, četl jsem teď Harley Quinn od Palmiottiho a když jsem videl jeho jméno, tak jsem si řekl "hmmm" a protočil oči. Jeho příběh je určitě nejslabší v rámci knihy, ale překvapil mě, že je vlastně dobrej, možná lehce prepalenej. Druhej by si určitě zasloužil větší prostor, má nejlepší kresbu, stylova. Třetí od aarona je určitě nejlepší, zároveň nejdrsnější a kupodivu tu nejbrutálnější věc neudělá punisher (u toho jsem celkem čuměl), pak jsem byl trošku udiven vývojem udalostí, z nichž mě vyvedl závěr příběhu. :) Poslední příběh táhne knihu o stupínek výš.

Kresebně je kniha na vyšším levelu (stylová, temná, atmosférická), ale mám drobné hnidopišské výhrady. Stř.16+17 - nepřehledné, stř.64+65 - teleportace brýlí zpět na oči? :)

Souhlasím s komentem Fráje + od Karla bych si vzal, že si to přečtu klidně znova. Chtěl jsem dát 3*, ale přihodím * za kombinaci: styl kresba, přečtu znova, poslední příběh. ;)

kaylin
kaylin | 9.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Kniha "Komiksový výběr Spider-Man 12: Svatba" je pro mě prostě... no vyloženě vysněná kniha asi ne, ale je to kniha, kterou jsem si prostě přečíst chtěl a věděl jsem, že mě nemůže zklamat, i když nebude příběh nijak oslnivý. Šlo jen o to, co název knihy sliboval, a to jsem dostal. Takže jsem spokojený. Jasně, rozhodně to není nejlepší Spider-Manův příběh, to ani zdaleka, ale prostě je to jeden z těch příběhů, které jsem si o Spideym a jeho milostném životě prostě chtěl přečíst. To jsem udělal a teď nezbývá než se těšit na to, jaké další příběhy nám tahle skvělá - skvělá hlavně pro fanoušky stěnoleza, ale nejen pro ně - přinese. A myslím, že je toho ještě hodně zajímavého, čeho se dočkáme.

Norri
M Norri | 9.3.2020 | Řeka

Komiks představuje řeku a její proměnu během čtyřech ročních období. Roční období neurčuje pouze to, jak vypadá řeka a příroda kolem, ale také to, co dělají lidé, kteří kolem řeky žijí a nebo kolem ní jenom cestují. Každé roční období je uvedeno kraťoučkým textem a potom už jen následují obrazy beze slov. Komiks řeka má hlavně navodit atmosféru a příběhy jsou v něm pouze lehce naznačené. Prim v této knize hraje malba. Díky kresbě akvarelem jsou obrázky romantický zasněné i živelně dramatické. Rozpité barvy jsou použity na řeku a oblohu, zatímco tenké čáry, nečekaně, tvoří nutné detaily, které pro čtenáře tvoří záchytné body. Za sebe můžu říct, že toto není styl komiksu, který mi sedí, ale vizuální stránce její podmanivost upřít nemohu.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 9.3.2020 | Sin City / Město hříchu #01: Drsný sbohem (3. vydání)

Po filmu to bylo úplně skvělý. Přesně jsem rozpoznal strejný věty a dokonce i záběry.

Doppelganger
Doppelganger | 9.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

jedna z nejlepších knih kompletu. Warren Ellis čtenáře bez zbytečných okecávaček vrhne rovnou doprostřed akce a už to jede. Jednosešitové příběhy mají spád akčních filmů a kromě klasického Ellisova přílivu neobvyklých nápadů nabízejí zase trochu jiný pohled na superhrdiny. Nemám, co bych vytknul.

cyboy
M cyboy | 9.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #093: Secret Avengers

Jako na houpacce. Misty prumer, misty lehce podrumer. Celkove vzato ale nic k cemu bych se chtel vracet, nebo u ceho by me zajimalo co bude dal.
60%

cyboy
M cyboy | 9.3.2020 | Sunstone #03

Jedna vec je, ze se Sejicovi podarilo dostrachat k mnou predpokladanemu konci, o kterem jsem spekuloval u minuleho dilu. Na Sejicove miste bych v tom dost skrtal, protoze odhadem tretina knihy je celkem zbytecna a vlastne porad opakuje totez, ale budiz. Co je pro me zasadnejsi, se ale nachazi az v zaverecnem slovu autora, kde bohuzel potvrzuje dalsi mou domnenku, kterou jsem vyslovil u predchoziho dilu - a to, ze v teto telenovele by mohl pokracovat donekonecna (coz hodla udelat, i kdyz se zmenou hlavnich figur).
Takhle nejak si predstavuju ze vypada Ordinace a podobne nekonecne serialy. S tim rozdilem, ze tady je to obcas prolozene "hanbatym" obrazkem a cele je to lehce okoreneno BDSM.
Takze jako nekonecny serial to asi obstoji, ale pro me je dalsi cteni pouze plytvani casem.
60%

Liborius
Liborius | 9.3.2020 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #02: Hledaný

Hledaný se moc neliší od prvního dílu. Znovu servíruje přímočarou zábavu, jenomže tentokrát ničím výrazně nepřekvapuje. Ani pozitivně, ale ani negativně, 6/10. Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/peter-parker-spectacular-spider-man-hledany/

kaylin
kaylin | 9.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Kniha "DC komiksový komplet 83: Noví bohové, kniha druhá" z mého pohledu jen dokazuje, že Jackovi Kirbymu docházel v 70. letech dech. Už neměl v hlavě takové příběhy, které by dokázaly více zaujmout, respektive které by se i v dnešní době daly číst se skutečným nadšením, jež nebude dáno jen tím, že se jednalo o výtvor legendy. A o tom rozhodně nelze pochybovat. Jack Kirby legenda byl, je a bude. Je to poznat i na komiksu "DC komiksový komplet 83: Noví bohové, kniha druhá", ale bohužel v menším množstvím prvků, než by si čtenář přál. Kresbu měl Jack Kirby pořád v ruce, o tom žádná, ty panely jsou skvělé, i když se jejich rozestavení sem tam může zdát zastaralejší, na druhou stranu jeho jednostránkové nebo dvoustránkové panely jsou naprosto úchvatné i dnes. Jeho problém byl hlavně se scénářem, kdy jeho příběhy jsou nekonzistentní, mají sem tam dobrou scénu, ale neskutečně zastaralé dialogy a podivné chování postav. Jako celek to prostě nefunguje.

kaylin
kaylin | 9.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #011: Pomsta Sinister six

Komiks "Komiksový výběr Spider-Man 11: Pomsta Sinister Six" má jeden velký problém. Erik Larsen chtěl, aby to bylo tak strašně cool, že se z toho nakonec stala slátanina, která možná mohla být vtipná v době, kdy to vyšlo, možná to přijde vtipné někomu, kdo od příběhu se Spideym moc nečeká, ale mě se na McFarlaneovi líbilo, že dokázal dojít trochu dál, byl hlubší, ať už třeba v psychologii, takže to bylo trochu náročnější čtení, trochu jiné. Erik Larsen nic takového nemá. Chtěl svoje čtenáře bavit, ale tak moc tlačil na pilu, že to není ani moc zábavné. Jen takový podivně splácaný příběh, kde nefungují motivace postav, kde sami postavy nefungují a prostě jde jen o to, aby Spidey sám nebo v týmu někoho zrubal, respektive našel způsob, jak někoho zrubat, tak aby byl zase chvíli klid. Z tohohle příběhu mi prostě v hlavě nic nezůstane, byl celkem zbytečný a skvadra postav, jež se zde objevuje, se mi nezamlouvala. Po docela dobrých příbězích v rámci série "Komiksový výběr Spider-Man" je tohle jeden z hodně slabších kousků.

MEGA
MEGA | 9.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #070: Avengers: Dětská křížová výprava

Tohle mě neskutečně bavilo. Postavy mi jsou sympatický už od série Young Avengers. Škoda, že není vydána česky. Příběh se pořád někam posunuje a skáče z jedné lokace na druhou, že nikdy nevíte, co se stane příště a nikdy jsem se nenudil. Jako jedinou (ale velkou) výtku bych měl ty retcony. Ty mě prišli zbytečné a kdyby měl scénárista víc nápadů, obešel by se bez nich, nebo by je aspoň napsal líp (protože "byla posedlá/ovládnutá tímhle a tamtím" je fakt levný). Mám strašnou chuť dát 5* kvůli kresbě, která je vyloženě božská.

Palebras
Palebras | 8.3.2020 | Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů (limitovaná edice 52ks)

Gordon jako Batman mi neseděl už v komiksu Supertíha, takže jsem byl vůči Krvi hrdinů mírně skeptický. Naštěstí mi tohle fakt sedlo a na rozdíl od Snydera, mi tady Robo Gordon vůbec nevadil. Jako jasně, má to své mouchy.. Joker-Bot byl fakt úlet a působilo to zatraceně úsměvně, ale když tohle pomineme, tak se jedná o moc fajn pohodovku, která se veze na kvalitní vlně předchozích dílů, které si držely svou kvalitu. Líbil se mi určitě i příběh který přinesl Tomasi a vzal Gordona na výlet mimo Gotham. Co se týče sešitu Robinova válka, tak zde se našinec opravdu chytat nebude, ale je fakt, že se jedná o krátkou jednohubku která se však v pohodě nechá přečíst i samostatně a rozhodně neurazí. Já jsem byl teda spokojen a určitě si Krev hrdinů 4* zaslouží.

Norri
M Norri | 8.3.2020 | Batman: Zatracení

Tenhle komiks mohl být skvělý, ale zabila ho slova… Jsou tam zajímavé nápady - třeba vztah Wayneových a nebo veršující démon Etrigan jako raper. Celkově Batman bojující o svou duši s peklem v hororovém komiksu vypadá jako super nápad, ale to by to z toho komiksu muselo být zřejmé. Já jsem to tam ve všech těch kecech neviděl. Já vlastně vůbec nevím, v jaké rovině se ten příběh odehrává. A už vůbec jsem nepochopil, jakou roli tam má Enchantress. Její roli jsem si na internetech dohledal, ale z toho komiksu to vůbec není zřejmé. Prostě velký guláš s magickýma postavami DC, jehož vysvětlení si po dočtení musíte googlovat. Takže suma sumárum příběh je nic moc, ale kvůli skvělé kresbě a její atmosféře si tu knihu nechám.

Mleako
M Mleako | 8.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina

Kvalita jednotlivých povídek sice kolísá, ale celkově mi to sedlo a přečetl jsem to na jedno posezení. Jsem rád, že aspoň něco z téhle série u nás vyšlo, takže za mě spokojenost.

Mleako
M Mleako | 8.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #011: Pomsta Sinister six

McFarlane není sice žádný super scénárista a příběh silně podřizuje tomu, co chce kreslit. Ale jeho kresba je super a hlavně je přehledná. Larsen taky není žádný super scénárista, ale k tomu je navíc o třídu slabší kreslíř a větší panely jsou strašně nepřehledné. Jako další exkurz do Spideyho devadesátek dobré, ale znovu bych si to nepřečetl.

Negan
Negan | 8.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #034: Warlock

Myslel jsem,že je to nějaká klasika s neznámou postavou,ale zjistil jsem že,první dva sešity byly nudné,infinity watch mě v půlce přestala bavit a krasba(retro)

Negan
Negan | 8.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #029: Blade

Je to v poho oddychovka.

Negan
Negan | 8.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #025: Daredevil

Tento komiks je klasika a proto musím dát 5* komiks jsem si užil nejen díky scénáři,ale i díky kresbě.

Negan
Negan | 8.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #023: Mockingbird

Máte rádi black widow.Já ne,ale tento komiks jsem si docela užil.Pokud Natashu rádi máte asi si to užijete lépe a pokud ne alespoň poznáte novou postavu.Kresba je podprůměrná.

MEGA
MEGA | 8.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #060: Young Avengers

Škoda, že do této knihy nevybrali hlavní sérii Young Avengers. Udělali by tak mnohem líp. Takhle máme první sešit s otevřeným koncem a pak minisérii, kterou, pokud jste nečetli Young Avengers, nedoceníne. I když, ne že by bylo bůhví co docenit, za přečtení stojí hlavně Patriot a Hawkeye, zbytek je strašně prázdnej. Líbilo se mi, že zde máme celou plejádu kreslířů, to je největší kvalita knihy.

trudoš
trudoš | 8.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #012: Zázraky

Zázraky (nebo Marvels, vyberte si) ve mně při druhém čtení zanechaly ty samé pocity, jako kdysi v roce 2002. Excelentní malba Alexe Rosse bere chvílemi dech a scénář Kurta Busieka je chytře komponovaný tak, aby všechny události odrážely společenské nešvary a lidské zlo. Je to ve všech ohledech jiný pohled na univerzum superhrdinů, než jaký jsem doposud měl šanci poznat. Navíc po psychologické stránce funguje vyprávění naprosto precizně, protože velmi autenticky zachycuje emoce, jaké obyčejný smrtelník pociťuje tváří v tvář nadlidem a mutantům kolem sebe. Jen jsem postrádal vyvrcholení, ke kterému události celou dobu směřují a jež vlastně vůbec nepřijde.
Stejně tak v mém případě chybí obšírnjší znalost historie Marvelu, ačkoli mnoho odkazů mi už po těch letech bylo jasnějších. V tomhle ohledu je velká škoda, že chybí rejstřík, který byl v prvním vydání a dovysvětloval vyobrazení té které figury na jednotlivých stránkách. To pak člověk smeká klobouk nad tvůrčí důsledností obou autorů.

MEGA
MEGA | 7.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #039: Syn klanu M

Celkem slabota. První půlka vypadala slibně, i když cestování časem bylo zbytečně zmatený, ale co už. Druhá půlka odbočí někam jinam a musím říct, že se mě to nelíbilo. Kresba je plus. Není mainstreamová a to k téhle knize to sedělo, vytvářela hustou atmosféru.

MEGA
MEGA | 7.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #032: Klan M

Nejlepší Marvel event vydaný v Česku. Příběh je naprostá pecka, čte se to jedna báseň a vše podtrhuje kresba Olivera Coipela, který je můj oblíbenec. Nemám, co víc dodat. Tohle je zkrátka klenot.

Fry
A Fry | 7.3.2020 | Živí mrtví #31: Skrz naskrz prohnilé

Živí mrtví #31: Skrz naskrz prohnilé - Tahle série by se úplně v klidu dala psát do nekonečna. Na cestě k obnovení civilizace totiž vždycky bude nějaká překážka, záporák, nebo problém a vlastně ani po obnovení to nikdy nebude úplně ono, viz. svět ve kterém žijeme. Každopádně i když je Kirkman v tomhle profík tak je dobře že nás čeká už velmi brzy velké finále a rozřešení posledního sporu s civilizací vedenou čistě jako policejní stát. A jo, Rick mě na konci tohoto dílu pěkně nasral, takže to co se následně stane je ve své podstatě nevyhnutelné ... Za mě 4*!

Palebras
Palebras | 7.3.2020 | Batman: Temný rytíř #04: Proměny (pevná vazba)

Po prvním díle Temného rytíře jsem měl obavy, kam se budou další díly svou kvalitou ubírat. Naštěstí se scénáře chopil Gregg Hurwitz, aby chytil otěže do svých rukou a další tři díly vyšvihl skvěle. Nejedná se o úplně ty top příběhy které Batmanův svět nabízí, ale jedná se o příběhy které dokáží zaujmout ale hlavně jsou zábavné a o to jde především. Co se týče čtvrtého dílu tak ten opět nezklamal a pokračuje ve šlépějích svých předchůdců. Hlavní příběh týkající se Basila Karla je fajn a rozhodně neurazí ani další dva kratší příběhy. Kresba mi přišla úplně v pohodě. Celou sérii hodnotím 4*. Pro fanouška Batmana povinnost!

Palebras
Palebras | 7.3.2020 | Batman: Temný rytíř #03: Šílený (pevná vazba)

Ve třetím svazku se podíváme pod klobouk šílenci Mad Hatterovi, který v Gothamu rozehraje další z jeho šílených partií. Musím říct, že Hurwitz fakt psát umí, takže čtenář dostává příběh, který je naprosto srozumitelný a hlavně zábavný. Kresba tomu sedí perfektně a jedná se společně s druhým dílem o fajn počtení, které lze zcela jistě doporučit. A kratší příběh na konci je prostě geniální a totálně mě potěšil. Více takových příběhů. Parádička

MEGA
MEGA | 7.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #034: Avengers: Rozpad

Z historického hlediska je tento komiks naprosto zásadní. Je to jedna z těch věcí, kdy jeho následky jsou mnohem lepší než komiks samotný. Započalo to jedno z nejlepších období Marvelu, pomohlo to vzniku New Avengers a nastavilo směr k velkým změnám. Ale jak jsem řekl, jako samostatný příběh je to strašnej bordel. Smrti jsou naprosto bizarní, až směšný. Poslední vzpomínkový sešit je nucenej a jde vidět, že Bendis cpe postavám slova do huby, jak se mu zrovna hodí. A to mám Bendise strašně rád! Ale jak se zde vyskytují obří negativa, tak jsou zde taky plusy. Celkový nápad je skvělej, odhalení je správně šokující a dává smysl, že zrovna tohle by Avengers položilo na kolena. Když se to vezme kolem a kolem, problém je zkrátka v provedení. Takhle je to strašně uspěchané. Další plus je kresba, která je, až na výjimky (některé obličeje), perfektní.

karl173
M karl173 | 7.3.2020 | Batman Detective Comics #07: Anarky (paperback)

V této knize jsou čtyři příběhy, které se svojí kvalitou, pojetím a kresbou vskutku liší. Po příběhové stránce, ale vychází dost podobně, jelikož mají poněkud uspěchané konce a ve výsledku jsou to takové příběhy, které neurazí, ale nějak zásadně nenadchnou. Tak třeba hned první příběh. Ten má skvělou hororovou atmosféru, fajn kresbu a přes jistá klišé i dobrý nápad. Ale oni ho zabijou sotva se začne pořádně vytvářet a dají tomu jen dva sešity. Tady byla škoda, že tento příběh nějak víc nerozvinuli. Dokážu si představit, že z toho mohl být velmi slušný thriller. Hlavní příběh Anarky má také spoustu klišé, ale nečte se to vůbec špatně. Hlavní zápletka se povedla, ale opět to naráží na poněkud uspěchaný konec bez šťávy. A speciály bych shrnul tím, že se jedná o prosté jednohubky, které nejsou špatné, ale nic moc vám nedají. Když to shrnu, tak je tento díl solidní jednohubka, které se vám ale do paměti svými příběhy moc nezaryje. To se povede spíše kresbě, která má své kouzlo a vidíme Batmana v opravdu zajímavých barvách. Sem teď tedy na vážkách kolik hvězd dát a kdyby to šlo, dostal by ode mě komiks jasných 3,5 * což ale nejde a tak se spíše přikloním ke 3*

rewkon
rewkon | 7.3.2020 | Batman: Zatracení

Příběh je trochu nevyvážený co se mi líbí na příběhu je dětství Bruce a kdy zjistíte ,že jeho rodiče byli pouhými lidmi ze svými chybami. Zde hlavně hraje prim úžasná kresba :-D

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 7.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Parádní retro s příjemným a úsměvným příběhem. V tom je Spidey silný, životní osudy a trampoty v jeho životě, do kterého mu vstupuje superhrdinská povinnost. To je zase den, zas nějaký idiot vykrádá banku, že... Tohle je pro mě příjemné jen tím, že víme celé to pozadí sňatku MJ a Petera. Byť důležitý milník, z hlediska vydavání je to taková výplňovka na odlehčení, a proč zase ne. Graphic Novel Paralelní životy ctí tradici této série a snaha o uměleckost se nezapře, bohužel ale zvolili kreslíře, který dělá Spideyho normálně a to je škoda, tohle si zasloužilo něco jiného. Takhle je to to samé, jen uhlazenější. Příběh je ale parádní. Líbí se mi, že MJ má pomalu stejnou váhu jako Peter a pro mě to bylo zase příjemné obohacení. Za mě krásný střed, můžu doporučit.

Kadin
M Kadin | 7.3.2020 | Živí mrtví #07: Ticho před bouří

Už nevím co dál bych o této sérii psal, je to stále parádní, baví a nemohu se dočkat dalšího dílu. 8/10

trudoš
trudoš | 7.3.2020 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Z Granta Morrisona, vydaného BBartem, asi to nejlepší. Jen kdyby čtenáři nechyběly souvislosti ohledně toho, co příběhu předcházelo. I tak se dá ale do vyprávění snadno naskočit, protože se děj více soustředí na akci a konflikty mezi dvěma rozdílnými aktéry. Právě vztah nového Batmana a Robina tu funguje dokonale, protože obě ikony jsou zastoupeny neokoukanými charaktery, což vede k zajímavým situacím. Naneštěstí vytahuje autor jednoho padoucha za druhým, že by i ostřílený eskamotér zahanbeně schoval svůj kouzelný klobouk. A jak už to bývá, čím větší zlo je zlikvidováno, tím víc u toho následujícího ztrácí divák strach z případného hrdinova neúspěchu. Záporáci tak brzy ztrácí na své děsivosti a stávají se pouhou šablonou, jež má vyhrotit spor obou temných rytířů. Až někdy v půlce jsem si uvědomil, že při všech těch bitkách se v pozadí obrázků odvíjejí další události, které na vše hází trochu jiné světlo. Škoda že člověk nemá šanci si v češtině tuhle nápaditou mozaiku načíst celou.

Spacecore
Spacecore | 7.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Čím jednodušší a hranatější Kirbyho linka, tím pompéznější a rozmáchlejší stylizace kresby! Líbí se mi jak je to barevné! Ta kresba pulzuje energií, je dravá a rychlá, připomíná mi to dost Franka Millera. Vážně mě tenhle Kirbyho styl přijde vyzrálejší, než jeho rané věci, které byly sice uhlazenější, ale ne tak odvážné. Paráda. Příběh je tady lepší než v první knize, sešit číslo 7 jsem zhltnul se zatajeným dechem, historie Highfathera je něco s čím jsem se setkával v průběhu mnoha jiných pozdějších komiksů a číst origiální origin bylo super!

Spacecore
Spacecore | 7.3.2020 | DC komiksový komplet #082: Noví Bohové, kniha první

Faktem, je, že jsou New Gods dost možná nejužitečnějším příspěvkem do celého kompletu. Je to nepopíratelná klasika, která ovlivnila obří měrou celé DC univerzum až do dnešních dní. Mít tohle v knihovně je nevýslovná radost a jsem rád, že jsem si to konečně mohl přečíst v češtině, protože číst staré komiksy anglicky je dost úmorné. Je pravda, že Kirby mohl někomu přenechat scénář, aby nebyl tak kostrbatý, ale zase když si to všechno píše, je to více autorské a je znát jeho rukopis. Předně je tu cítit velké nadšení, Kirby jakoby skoro musel trochu potlačovat ten gejzír nápadů, co s Novými bohy má, protože je musí dávkovat postupně. Nechybí mi obří imaginace a celý svět New Genesis a Apokolips má zmapovaný od A do Z a nejspíš nám ani nestihl za svůj život říct všechno! Kresba je naprosto nadčasová a skutečně mě baví i dnes! Samozřejmě se to čte hůř, protože je to starý komiks, ale četl jsem mnohem horší komiksy z osmdesátých let, ale i lepší z šedesátých. Tohle je různý, každopádně zrovna New Gods se četli dobře. Někdy je to trochu dezorientovaný, ale celková zábavnost je na vysoký úrovni, tohle by se mi moc líbilo, kdybych byl ještě malý a věřím, že je tohle přesně něco, co dám přečíst svým dětem. Ta mytologie, náhled na technologie, pacifismus a všechno možný, co sem Kirby nemíchal právem patří do zlatého fondu DC komiksů!

MEGA
MEGA | 6.3.2020 | Punisher IV.

Musím uznat, že tenhle díl nebyl nic moc. K Punisherovi od Ennise sedí delší příběhy než povídky. První příběh je předvídatelnej a celkově ne moc zajímavej. Reportér byla příjemná jednohubka. Příběh s Wolverinem mě nechytl, i když se v něm najdou fajn momenty. Výlet do Irska ani nemluvě. Všechno zachraňuje poslední sešit, který je naprosto geniální zakončení série.

hroubek
hroubek | 6.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Mnohem lepší, než první kniha. Kirby se mnohem více věnuje klasickému vyprávění, popisu událostí, které vedly k tomu co se děje, a v neposlední řadě i nějaké konfrontaci, která v rámci příběhu má smysl. Bohužel občas jsou tam momenty, kdy jsem nechápal co děje, proč je to tam, a nebo jaký to celé má smysl. A tohle jsou ty věci, kvůli kterým ty tři hvězdy nedám. Kresba je krásná, starý příběh hodně zábavný, a rozhodně se to čte lépe. Ale přes všechny klady mám pořád na jazyku jistou pachuť, a nejsem prostě spokojený.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 6.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Harley Quinn #05: Volte Harley! (paperback)

Vyšlo 11/19 a bez komentáře do teď. Hodnocení 3.8 je brutální, prestreleny. Chápu všechny, co s HQ skončili, pročež je neokomentována. Tenhle díl pojednává o kandidatuře HQ (5sesitu) pak sešit soustrasti (truchlí se třetinu sešitu, pak magorina - ale nuda) a sešit o vyletu, celá kniha je psána nudně, o ničem, jako jsem psal minule - sledujete z okna nezajimavej rozhovor pár lidí, co mluví o počasí nebo nejslabší díl Ulice. O ničem prostě (tyhle úseky měly i predesle díly, tenhle si nudu udrží po celou dobu). Nejblíž by kniha mohla mít k romantice (vztah HQ/Mason, HQ/poison Ivy) pro holky, případně prostě komiks pro holky. Kresba je horší než minule, nevýrazná, nezajímavá. Anotace komiksu nesedí. Penguin tady vůbec nevystupuje, natož aby si vybíral stranu. Nikdo nový kromě strašáka tu není. On sam nedostane téměř žádný prostor, ale jeho objevení na konci prvního sešitu mě jediné více zaujalo (1strana), možná ještě smrt jedné z postav a rádoby smrt HQ. ;) Duo scenaristu se tímhle dílem konci, už bylo na čase, resp. Měli skončit dřív. Není to akční, není to zábavné, není to vtipné (jakože teď fakt vůbec), jakoby všechno vymizelo. Kniha je zakončena naběhnutím HQ na scenáristy , že píšou hovna. :) A poslední panel trapným vtipem s bobrem.

Harley byla v průběhu rozšířena o její další variace, které jsou nezajímavé jako ona, ona sama je spíš otravná: Harley Sin, Harlem Harley, Quennie... O ničem.

choze
choze | 6.3.2020 | Schizo #01

Úchylnej, nechutnej, hypervulgární, nihilistickej androš. Pobavilo, hlavně papež v kalhotách mi utkvěl.

kaylin
kaylin | 6.3.2020 | Batman: Zatracení

Kniha "Batman: Zatracení" je dobrý komiks, ale jen dobrý. A to díky úchvatné kresbě, kterou Lee Bermejo jen dál dokazuje, jak výjimečným tvůrcem je. A to mu prostě nikdo nevezme, tak to je. Brian Azzarello je také dobrý scenárista a předvádí to i v komiksu "Batman: Zatracení", jen ty jeho schopnosti nejsou prodchnuty do knihy jako celku, ale jen do určitých scén. A to je přece jen trochu málo na to, aby se dalo mluvit o skutečně skvělém a výjimečném komiksu. Takovým "Batman: Zatracení" bohužel není. I když se musí vyzdvihnout něco jiného. Nakladatelství Crew se postaralo, aby kniha vyšla ve velmi povedené vazbě s průhledným přebalem, který vytváří velmi zajímavý efekt, jež vás dovede naladit na čtení. Nemluvě o tom, že formát je dost velký na to, abyste si mohli Leeovu kresbu skutečně užívat. Takže ano, komiks by vás mohl scénářem zklamat, ale jako celek přece jen zklamat nemůže, protože kresba je tu pořád úchvatná.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 6.3.2020 | DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá

Tohle mi sedlo méně než předchozí kniha, ale pořád je to na stejné vlně. Jediné co mi vadilo byla nepřehledná akčnost. V knize 1 mi to až tak moc nepřišlo, ale tady to bylo strašně nahuštěné až nepřehledné (možná to bylo více tím mytologickým dojmem v Knize 1). Co oceňuji je čistá práce Kirbyho a paneláž. Samotná kresba je dobrá, ale když to srovnám s jeho ranou tvorbou tak se nemůžu ubránit dojmu, že se Kirby sám zasekl ve Zlaté éře, do které přitom sám patří, ale zároveň mi přijdou Noví bozi jako takové retro i na 70. léta. Nemůžu se prostě ubránit tomu dojmu, že Kirby moc zjednodušil svůj styl (účelově nebo nikoliv, toť otázka). Ukecané je to normálně, ale vzhledem k nepřebernému množství akce a bojů se to i blbě četlo. Bonusový příběh je opravdu dobový, ale ta kresba se mi tam líbila mnohem víc, byla taková detailní a přehledná, na svou dobu! Příběh je jen prostě úsměvný na dnešní poměry, ale za přečtení to rozhodně stojí. Kniha 1 mi přišla o trochu lepší než Kniha 2, ale obojí hodnotím plus minus stejně - 3 hvězdy. Pozitivní je, že Kirby rozjel dobrou partii, která obohacuje DC svět dodnes. Když to srovnám s Captainem Amerikou Mentabomba, obojí 70. léta, tak tohle mě aspoň nějak bavilo, tam to vůbec.

Spacecore
Spacecore | 6.3.2020 | Batman: Evropa

Posledních pár let si všímám, jak se americký mainstream snaží "vzdělávat" nebo "kultivovat" své čtenáře tím, že do komiksů občas propašuje různé exotické tvůrce, kresby nebo náměty. Proč ne, amíci jsou antolik zahledění do sebe, až to hraničí s ignoranstvím a tak tyto snahy nemusí přijít vniveč. Tohle je dost podobné. Máme tu 4 sešity o nakaženém Batmanovi, který se musí spojit se stejně nakaženým Jokerem na euro tripu za vyléčením a rozluštěním záhady nemoci. Nechybí zde turistický průvodce danými městy (Berlín, Praha, Paříž, Řím), aby se čtenář trochu vzdělal a kromě Jima Leeho nechybí ani vesměs ošklivoučká kresba, aby to bylo pěkně "evropský". Koncept skvělý, ale nedotažený, líbilo by se mi např. více měst ve více kapitolách (např. Londýn, Barcelona..), jenže to by se muselo více zamakat na prosťoučkém příběhu. Námět o spolupráci Jokera a Batmana je fajn, ale zpracování kulhá. Ano, je příjemné vidět Batmana v Praze a pro američany je to asi taky zajímavé vidět Batmana v pro ně exotické Evropě, ale to je tak všechno. Samotný komiks moc nenadchne... ale neurazí!

Fry
A Fry | 5.3.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek (paperback)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman #04: Válka vtipů a hádanek - Příšerný, sice ne tak moc jako jakýkoliv Batman od Snydera, ale i tak po velkolepé trilogii s Banem je tohle krok zpátky a na to že je to roztahané přes osm sešitů (!) tak tam konzistentního děje je opravdu velmi málo. Vlastně ono to celé ani moc nedává smysl. Joker je pořád zamračený, Batman spolupracuje s padouchy, umřou stovky lidí, ale fuck it, protože prostě uděláme 'válku vtipů a hádanek'. Nebýt sběratel, tak se tomu raději vyhnu, ale já si místo toho koupil obě verze obálek ... Za mě 2*!

MEGA
MEGA | 5.3.2020 | Punisher III.

Další kvalitní díl. Za mě nejhorší část je začátek. Ten mě celkem odradil. Návrat Soapa byl strašně nucený a nakonec zbytečný. Jak se ale Punisher dostane na ostrov, kniha funguje skvěle. A o hvězdičku to posouvají dva krátké příběhy na konci, které byly moc fajn. Kresba je jako vždy skvělá.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.3.2020 | Conan #05: Darebáci v domě

Tohle se mi četlo taky divně. Velmi zvláštní. Místy je to Conan a místy je to jakýsi ála fantasy chaos a všehomix. Pasáže s Gundeřanem mě obecně bavily, až mi bylo líto, že to s ním dopadlo tak, jak to dopadlo. Kresba mi také přišla jiná a přehnaně jednoduchá, resp. moc jasných linek. Záběry na obličej Conana se mi vůbec nelíbily od druhé půlky knihy a asi to je Giorellem. Musím si na něj holt zvyknout, protože Cary Nord nastavil solidní laťku. Samotný hlavní příběh o Darebácích v domě mě přišla divná a neuchopitelná a dost jsem se ztrácel. Přesah do jakési scifi roviny mi naopak přišel ozvláštňující a vzhledem k pojetí velmi dávných mýtů a dob již dávno minulých a ztracených se to hodí, ba naopak to tam patří, viz kniha Zakázaná egyptologie, Dänniken, Souček, aj. Bohužel to pojetí mi nesedlo a přišlo mi prostě utahané. Jenomže v tom celém zmatku, když si to dám dohromady, tak mě to pořád nějak bavilo a nutilo obracet stránky dál a dál. Pořád je to komiks na vysoké úrovni.

Darth Raelchi
M Darth Raelchi | 5.3.2020 | Conan #04: Síně mrtvých

Tahle kniha mi přišla hrozně rozmělněná, jakoby nešlo o jednu ústřední dějovou linii a tudíž jsem z toho neměl takový ten celostní zážitek, jaký obyčejně mívám z Conana od Darkhorse. začátek mi přišel strašně vytržený z kontextu a musel jsem hodně vzpomínat, co předcházelo. Ve finále to ale šlo a mé největší obavy nastaly, když jsem začal číst Mignolu. Mám na něj rozporuplné názory, ale zde je to spíš pozitivní. Četlo se mi to báječně a pěkně to odsýpalo a bylo to příjemně mystické a tajemné. Odkaz na Lovecrafta, Hellboye a legendy je evidentní a Mignola se ani neobtěžuje to nějak vysvětlovat v příběhu a prostě nás v tom nechá. To byla za mě příjemná jízda. Co mi vyloženě nesedlo byla poslední část, když jsou v tom kaňonu s těmi kromaňonci nebo co. To bylo zbytečné natahování a daleko víc se autoři snažili prohloubit vztah k Jiaře, což bylo opravdu na škodu. Conan se na můj vkus chová fakt neconanovsky v průběhu celé knihy a to přetrvává i v 5. knize. Jestli je Conan takový, tak způsobem, jakým to nastavil Dakrhorse mi to přijde trochu v rozporu s pojetím postavy Conana. Spoustu konání a akcí Conan řeší jinak, než jak jsem zvyklý. Je to teda špalek a nejednotnost a místy nudné pasáže mě nutí dát 4 hvězdy.

KLAUN_DOMINANT
M KLAUN_DOMINANT | 5.3.2020 | Kolosální Conan z Cimerie

Jak už někdo zmiňoval, chvilkami mám pocit, že tomu chybí určitá syrovost a zároveň naivita. Přesto je příběh kvalitní. Zpracování se nedá nic vytknout. Je to prostě obrovská nádhera a škoda, že jsem propásl první díl. Nicméně musím to zase napsat, ale tomu co tady bylo v 90´ od Semic Slovart se to nevyrovná. Jak kresbou, tak příběhy. Třeba jednou někdo sáhne i po těhle skvělých Conanech. PS: Když jsem tak projížděl obálky na konci knihy, chvilkami jsem měl pocit, že to kreslí někdo s mírnou retardací. Jsem v tom sám a nebo někomu taky některé obálky přišly vyloženě hnusné? :o) Ale jinak krásný počin...

cyboy
M cyboy | 5.3.2020 | Punisher MAX #03: Frank

Tohle Aaronovi vazne jde. Velmi dobry dil.
80%

karl173
M karl173 | 4.3.2020 | Sunstone #02

Už dávno víme, že tohle není komiks o erotice a BDSM, je to hlavně o vztazích a to další je jen prostředí ve kterém se to odehrává. A tak jako je to v každém vztahu, je to o komplikacích, které se vyvíjí z emocí a pocitů z nedostatečné komunikace. Občas je to trochu vleklé a ukecané, ale jinak to Šejič trefuje naprosto přesně. Nic ve vztazích není tak jednoduché a vše nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. To víme všichni, ale málokdy si to uvědomujeme a dokážeme si to připustit. Z tohoto hlediska je tento komiks skvělý, jelikož dokáže možná pár lidem otevřít oči. Mě osobně to spíše utvrzuje v mnoha pohledech na vztah. A díky tomu si z komiksu odnáším i něco víc než jen hezkou kresbu.
Bohužel jak jsem již psal, někdy je to trochu vleklé a dalo by se říct, že se zdejší zápletky vlečou příliš dlouho a pro někoho to může být jenom rozmazávání hnědého cosi. Já to sice tak nevnímám, ale faktem zůstává, že komiks zkrátka sem tam může krapet nudit a neumí vyvolat ve čtenáři dostatečné drama, aby příběh nějak více emocionálně prožíval a tak Sunstone beru spíš jako takový slušně napsaný, hezky nakreslený, vztahový a oddychový komiks. 4*

cyboy
M cyboy | 4.3.2020 | Conan #04: Síně mrtvých

Libil se mi fakt, ze ctvrta a pata kniha jsou provazane dlouhym pribem. Co se mi nelibilo, byl fakt, ze Conan se zcela nepochopitelne choval neconanovsky a v dulezite chvili pouze prihlizel, aby pak mel duvod k pomste.
60%

SNUFKIN
SNUFKIN | 4.3.2020 | Temné noci - Metal: Temní rytíři

Misty pekna kresba, ale jinak absolutni utrpeni. Neco tak zmatecneho, zbytecneho a po strop preplneneho nesmyslnymi vetami a vykriky jsem hodne dlouho necetl.

M4rsellino
M4rsellino | 4.3.2020 | Superman: Poslední syn

Líbilo se mi nezvyklé panelování.

Olwen
Olwen | 4.3.2020 | Conan #04: Síně mrtvých

Po přechozích dílech hrozná nuda. Tak tohle Mignola nezvládl.

M4rsellino
M4rsellino | 4.3.2020 | Zaklínač #01: Skleněný dům

Trochu táhlejší začátek. Kresba je dostačující (ale z nějakého důvodu jsem postrádal dvojstranu/y).

M4rsellino
M4rsellino | 4.3.2020 | Alanovo dětství

Příjemné čtení, které převládalo na obrazem, ale zase se s ním dobře doplňovalo. Dozvěděl jsem se i pár zajímavých drobností, nadprůměrná spokojenost.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.3.2020 | Conan #05: Darebáci v domě

Tak tenhle díl je o moc lepší než předešlý... (papír knihy krásné voní:D) Opět začínáme předmluvou jednoho z autorů, resp. Jedineho v této knize, a to Trumena, která je ze života jak ta od mignoly a vysvětluje jak se setkal autor s Conanem, tímhle si mě Truman zaháčkoval a pak po téměř celou dobu knihy nepustil. Téměř? V páté kapitole trochu ztrácí dech, když se objeví Nabonid a začnou v katakombách kecat, ale další kapitola už to zas začíná táhnout. Volně se navazuje na předešlou knihu a setkáváme se opět se všemi protagonisty, jak se ukáže, měl jsem pravdu: Yiara je fakt svine :D zatímco s Nestora se stal sympatický kámoš, SPOILER: o to víc zamrzí jeho následný osud (aspoň, že ho Conana pomstí, yiaru jen lehce poníží a pak v doprovodném textu na konci knihy to řeší jak nějaký drama, sexismus a podobný píčoviny, měl ji zabit O:) )... S ním se jakoby ukončí jedna linka a začne druhá, potažmo hlavní příběh v názvu knihy, konkrétně začne uvězněním Conana a následnou nabídkou Murila na vraždu rudého kneze. V tomhle ohledu obálka knihy dost vyzrazuje , SPOILER: Nabonid/Rudy kněz/Thuk ;) důležitý je, že Conan je Conanem! ;) Závěrečný bonus se zdá býti chudým příbuzným oproti předešlé knize, je též zajímavý - vypráví přímo o dané povídce, ale celkově mi přišel předešlý bonus lepší. V minulé knize se ještě rozjela linka s mladou lehce magický obdařenou zlodějkou, která se zde nijak nerozvíjí.

Kresba/malba a přechod od nového coloristy a kreslíře se vydařila, změna se mi líbí, stewartovy barvy samozřejmě mají něco do sebe, ale Richarda Isanoveoho mi přijdou přesnější. Kresba Tomaśe Giorella mi chvilema evokovala umělce ze starých magazínu Crew. ;) Takže super, Nord ještě zřejmě dělal všechny obálky. Každá stránka má celé černé pozadí, mysleno za pozadí za panely, což si myslím, že knize prospívá. :)

Kniha je i zakončena conanovsky - barbar odjíždí vstříc novým dobrodružstvím. :)))))

P.S. spoiler!!!! Cyboy mi vyspoileroval oběšení Conanova kámoše, už v předešlé knize mě napadlo, že to budeš Gundeřan, pak tvrdil, že to spoiler neni a že to není důležitý... Kecal, je to důležitý. Zmínil to ve smyslu toho, že se Conan zachoval neconanovsky s tím, že by ho měl zachránit, naběhnout tam a sejmout je. ;) Netuším, jak to bylo v knize, ale díky velmi ctivemu příběhu bych oběšení, nebýt cyboye, přešel barbarovsky jakože v pohode a pokračoval ve čtení - tak dobře je to psaný. ;)

Btw. Rudy kněz mi připomněl Conana ničitele se Švácou, zřejmě zde brali inspiraci. :)

Nečetl jsem zadnyho Conana knižně, před cca pár lety jsem prodal komplet 4 conany zakoupené v levných knihách s obálkama snad od Saudka, začínám toho trochu litovat s tím, že bych si chtěl nějakýho přečíst, i když knihy nejsou moc pro mě (tím pádem ani ty 60.tkovy komiksy s hromadou textu). Conan mě i přes to láká. :)

Ehm, ještě doporučuju na doporučení Trumana si vyhledat: Frank Frazetta Rogues in the House *Thuk* - jasných 5*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.3.2020 | Conan #04: Síně mrtvých

Úvod od mignoly je fajn, konečně pěkná předmluva, co dává smysl... Ta jeho zmínka o žábách pak v jeho sešitech dává smysl.. ;)
Příběh pokračuje tam, kde v předešlé knize skončil a navazuje... Kurt busiek už je asi vycpelej nebo nevím, úplně mi neseděl... Napsal první dva sesity a neříkám, že je napsal špatně, ale oproti dvěma zbývajícím obsahují fakt hodně textu a hlavně mi postava Conana nesedí... Namachrovanej debílek, co později udělá dost svinarnu (spoiler: shodí kobercem jinýho zloděje, aby sám mohl utéct vojákům... Takový to, jak někomu prostrelite nohu, aby sezrali zombíci jeho a vy utečete :D), což mi k jeho barbarské cti nejde a jeste se tím chlubi...on se celkově chová dost jako svine... Jiara byla svine , je a asi i bude. Nevím teda, jestli ho takhle Howard někdy profiloval...
Pak nastupuje mignola v sešitech 3-5, tam.je vyloženě cítit Hellboy: mystika, nádech hororu, žáby, ty mrtvoly a pak ty kecy ve stylu "Anung Un Rama" (tady mě napadlo i "Ra's Al Ghul" ve smyslu těch keců, každopádně zde se jedná o monstrum Athum Nugoth), coz je asi odkaz na lovecrafta? Nebo ten jazyk žáby? Neznám jeho dílo, takže nevím... Každopádně se 3 sešity o dost min mluví, o to víc je akce a Conan je víc konanovskej, tenhle příběh myslím zpracovaly comicsove legendy .. ;) a ten následující myslím taky :D tam se mi to hodně líbilo všechno, tady jsem ponekud rozpačitý...
K Mignolově části ještě dodám, že navazuje poněkud volně na poslední Busiekovu, protože ac obálka ukazuje Conana s dírou v rameni od šípu, v celé mignola části nemá už nic a je plně uzdraven a ač na konci B.casti hlásí, že ho obklici z obou stran s tim, že přechody přes propast jsou cca míli po obou stranách a všichni se nachází v kamenitém terénu, vojáci na koních, Conan pěšky, u M.casti jsou všichni v džungli a Conan si stihne připravit mega kamennou past. Nj, dejme tomu, ale kazí mi to dojem... Mignola si už pak jel to svoje ...
A poslední Timothy trumen část, ta je nejlepší, je nejvíc conanovska, nejvíc akční...Conan oslovuje Jiaru "děvče" a spoiler: vrací se kamos Gundeřan Nestor.
Graficky kresebně/malbou je kniha ucelená: Nord/Stewart jsou super. Na závěr jsou bonusy, kde je odhalen vztah Howard/Lovecrafta, text se hezky cte. A též skicy Mignoly doprovázející scénář, ten si hezky vedl Norda za ručičku.:D na jednu stranu se mu to mohlo líbit, na druhou mohl bejt Mignola tímhle dost otravnej. :) Celkově mi to na 5* nesedí... Dám 4*.

hroubek
hroubek | 4.3.2020 | DC komiksový komplet #082: Noví Bohové, kniha první

Ke vší úctě k Jacku Kirbymu, velké legendě komiksové žánru, ale toto se mu nepovedlo. Noví bohové nejsou špatný komiks. Na to jsou moc dobře nakreslený a je tam pár opravdu skvělých věcí. Ale po příběhové, vypravěčské stránce nefungují. Nefungují postavy, místy je to dost nepřehledné a hodně špatné. A nejsmutnější je, že to není ani zábavné a čte se to blbě. Starý příběh je hodně fajn. Chápu proč to v kompletu je, ale toto se Kirbymu vůbec nepovedlo, a pokud nemusíte tak si to nepořizujete.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.3.2020 | Batman Detective Comics #08: Krev hrdinů (pevná vazba)

"To si snad děláte srandu... Joker Robot?"

Krom toho, že je to místy děsná ptákovina, tak je to hlavně - a vlastně asi i proto - děsná nuda. Sice jsem měl radost, že nějaký prostor dostali lidé z GCPD, ale Gordon jako Batman je silné "meh", stejně jako zápletky...

Celkový dojem: 40%

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 4.3.2020 | O Červenáčkovi

Skvělá kniha o dospívání, kterou si ještě více užijí znalci původních rychlích šípů, na které to často odkazuje.

Lord Baltimore
Lord Baltimore | 4.3.2020 | Y: Poslední z mužů #06: Holky s holkama

Tady se to opět zlepšuje, ale stále nevím kam autor směřuje.

Delphín
Delphín | 3.3.2020 | Deadpool #06: Prvotní hřích

Dlouho jsem zvažoval, co si o tomhle komiksu vlastně mám myslet. Kresba mi oproti minulým dílům dost neseděla, a příběh se taky odvíjel ze začátku dosti zvláštně a pomalu. Jakmile se ale na scéně objevuje Poolova dcera, příběh se rapidně zlepší a geniálně vyvrchlolý na samotném závěru. Za břicho se nebudete popadat, jako v minulých dílech, ale za přečtení to rozhodně stojí!

MEGA
MEGA | 3.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #017: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 2

Hodnotím obě části jako celek. Punisher se vrací ke kořenům a přidává se černý humor, který k příběhu strašně sedne. Ano, samotný příběh je jednoduchej a přímočarej, ale díky tomu se to čte rychle a vůbec to nenudí. Co se mě opravdu líbilo byly vedlejší postavy. Od Xichta Devea až po nemilosrdnýho Rusáka jsem si je do jednoho oblíbil. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak kapitolu s Daredevilem, návštěvu Zoo a samotné finále, které bylo zvládnuté fakt dobře. Celkově si to na nic nehraje a jako čistá, oddechová zábava to funguje na jedničku! Steve Dillon k této sérii patří. Kresba je správně přehledná a stylová.

MEGA
MEGA | 3.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #015: Punisher: Vítej zpátky, Franku - část 1

Hodnotím obě části jako celek. Punisher se vrací ke kořenům a přidává se černý humor, který k příběhu strašně sedne. Ano, samotný příběh je jednoduchej a přímočarej, ale díky tomu se to čte rychle a vůbec to nenudí. Co se mě opravdu líbilo byly vedlejší postavy. Od Xichta Devea až po nemilosrdnýho Rusáka jsem si je do jednoho oblíbil. Pokud bych měl něco vyzdvihnout, tak kapitolu s Daredevilem, návštěvu Zoo a samotné finále, které bylo zvládnuté fakt dobře. Celkově si to na nic nehraje a jako čistá, oddechová zábava to funguje na jedničku! Steve Dillon k této sérii patří. Kresba je správně přehledná a stylová.

karl173
M karl173 | 3.3.2020 | Rick a Morty #03

Lepší než druhý díl a kvalitou podobné jedničce s rozdílem, že u prvního dílu jsem se více smál a příběh mě více zaujal. Třídílný příběh je vcelku fajn a připomíná dost seriál, skoro jako bych to už někde viděl. Druhý příběh byla blbost a poslední příběh je slušná jednohubka, která mě asi pobavila nejvíc, ale na druhou stranu měla nejhorší kresbu, kde postavy vypadali víc postiženě než obvykle. Třetí svazek splnil účel a stále u této série zůstávám. Jako doplněk k seriálu to stále funguje. Lepší 3*

perak
perak | 3.3.2020 | Diosamante

Kresba super, to byla pastva pro oči, ale příběh je ze strany Joda v jiných aranžích opakování vlastních témat z jiných jeho knih. Asi pokud by to byla pro mne první, druhá kniha od Joda, tak bych k tomu neměl připomínek a byl bych s příběhem hodně spokojen, ale takto mi to trochu vadilo. škoda, že příběh není dokončen, z náčrtů to vypadá, že pokračování mohlo být hodně pěkné.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 3.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #077: Venom (Flash Thompson)

Souhlasím s mearez a Darth Raelchi. :) Já bohužel čekal to samé, co z UKK: Venom, protože tak kniha je z druhé řady u mě možná nakonec to nejlepší. Tady převzali otěže jiní tvůrci, ač první sešit z UKK je zde: Venom (Vol. 2) #1 a pak teda : #31-35, kde je Venom, Toxin a nějakej biomechamutant :) konečně se dá odpustit regenerace , protože všichni prostě mají healing power. :) Jedná se o akci doprovázenou tím, co bylo řešeno v UKK, tj. Problémy se závislosti, na chlastu, symbiontovi, apod., O dost min než dřív a hur. :) Akce je ale dobrá... Co se týče venoma, tak jeho "Svatá Maří" byla super :) trochu jak Spawn... Jinak Flash přejal parkerovu úlohu, smůla, depka, zmar... Problémy všude...
Co se týče sešitu o válce , resp. Poválečném sešitu z nemocnice, kde se hovoří o akci, kdy flash přišel o nohy:
Amazing Spider-Man (Vol. 1) #574, to je samozřejmě jak z jiného soudku, flash retrospektivně vypráví z luzka co se stalo spolu s kontraspojenim se spideyho životem...tím se vlastně ukazuje výše zmíněný přerod na parkera:D
Kresebně: amazing dobrej, venom 1 uzasnej, hlavni příběh jednoduchý styl kresby , nic moc v civilní sféře, v superhero a akci stél jednoduchej, ale výbornej...

UKK venom za mě 5*, tohle je mezi 3-4*, ještě jsem nečetl všechny NHM jak cyboy, co tomuhle dál 4*, páč je to lepší než ostatní, tak se jich celkem bojím :) dávám též 4*

kaylin
kaylin | 3.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #010: Pavučina

Kniha "Komiksový výběr Spider-Man 10: Pavučina" obsahuje celkem čtyři příběhy, na kterých je zajímavé, jak jsou každý jiný. První je by chtěl být hororový, druhý je jen konverzačkou, třetí je ze zápasnického prostředí a čtvrtý je osobní tragédií danou do souvislosti s teroristickým útokem. Každý tvůrce pojal příběh po svém, nikdo nebyl omezován tím, co Spider-Man je, dokonce ani nemuseli Spider-Mana do svého příběhu nějak víc zakomponovat. Vznikly tak zajímavé, uzavřené příběhy, které sice nikam neposouvají Spider-Manův svět, ale vlastně to ničemu nevadí, protože ty příběhy jsou samy o sobě dobré. Dobré, ne skvělé. Vždycky jim něco chybí, ať už třeba to, že nejdou ještě trochu dál, anebo třeba to, aby postavy ještě více rozpracovaly. A někdy ani kresba není nejlepší - Popeův komiks se mi prostě nelíbil. I tak ale mohou vzniknout dobré příběhy o spider-manovi bez Spider-Mana.

VanTom
VanTom | 3.3.2020 | 100 nábojů #04: Rozčtvrcený zítřek

Další dokonalá kniha, tentokrát cíleně různorodá, přináší první pořádné nahlédnutí za oponu Trustu (a ty v jeho čele, oplývající mocí převyšující prezidenty), zatímco si agent Graves a pan Shepherd pomalu připravují půdu pro… úder? obranu? převrat? Těžko říct, to ví / tuší jen oni sami. A dostane se i na (dozajista nějak prolnuté) "spravedlnosti" z kufříku.

VanTom
VanTom | 3.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #106: Hulk: Srdce atomu

I když se (řádně pulpový fantasy/sci-fi) příběh často opakoval, soustředění na jednu důležitou osobu mu hodně pomohlo a přes klasické dobové nešvary se mi četl velmi dobře, primitivní charakter Hulka a jeho láskou zmatené myšlenkové pochody (textové bubliny) s ním souzněly. Hulkovi jsem zkrátka fandil a jeho hoře prožíval; kresba mi pak přišla povedená, esenciální klasika.

VanTom
VanTom | 3.3.2020 | Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2

Uhánějící akční western s originální (nebo alespoň neotřele variovanou) zápletkou a se zajímavými, nejednoznačnými postavami – úplně jej vidím jako film. Dobře napsaný a přehledně nakreslený, moc k vytýkání nenalézám.

VanTom
VanTom | 3.3.2020 | Gantz #24

Předlouhá akční scéna stále nekončí, hlavní hnusák přes několik svých inkarnací ne a ne padnout, i když se do boje zapojuje i ten nejkrutopřísnější ósacký machr. Vracíme se i k našemu klasickému týmu, který pochopil, že nemá šanci, tak zdrhá. Přečteno jedním dechem, strašně to přes mnoho detailně úchylných dvoustránkových výjevů odsýpá.

VanTom
VanTom | 3.3.2020 | Gantz #23

Nepřetržitá velkolepá řež s japonskými folklórními strašidly se stává zajímavou až poté, co namísto slabého ufňukánka proti sobě stane to (téměř) nejsilnější z obou táborů. Finální boss na ósacké suverény nicméně ještě čeká a na posledních stranách nabývá opravdu obskurně vzrušujících tvarů. :-)

kaylin
kaylin | 3.3.2020 | DC komiksový komplet #082: Noví Bohové, kniha první

Je mi líto, když musím kritizovat něco, co vytvořil někdo jako Jack Kirby, ale kniha "DC komiksový komplet 82: Noví bohové, kniha první" rozhodně nepředstavuje dobrý komiks, jen komiks, který je dobře nakreslený. Dějově se jedná o něco, co je takovým zvláštním splácáním vesmírného a pozemského, ale dohromady to nefunguje. Souboje v ulicích v komiksu, kde čekáte vesmírnou akci, prostě nejsou dost dobré. A vidět Darkseida, jak se skrývá za dveřmi, je prostě jenom směšné. Na jedné straně máte krásně rozpracované panely z jiných světů, někdy i úchvatné dvoustránkové, a pak najednou příběh, v němž najdete jen jednoduchost a nedotaženost. Je to hodně rozporuplné dílo a popravdě se ani netěším na druhou knihu, kde bude příběh dokončen. Jako kdyby v roce 1971 měl Jack Kirby nejlepší komiksy za sebou a už se jen opakoval, navíc do toho nedával tolik, kolik by bylo třeba. Minimálně do scénáře určitě ne.

Liborius
Liborius | 3.3.2020 | Star Wars: Aphra, Citadela hrůzy

Aphra vyrostla. V jejím už víceméně samotném dobrodružství má čtenář jedinečnou možnost ji poznat daleko víc, díky čemuž si ji bude i moci i více oblíbit. Skvělá SW komiksová řada tak nepolevuje ze svých vysokých kvalit, i přestože ji opustil oblíbený arciapadouch Darth Vader - 9/10 - více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/star-wars-aphra-citadela-hruzy/

perak
perak | 3.3.2020 | Hellboy #06: Podivná místa (paperback)

Trošku pomalejší tempo vyprávění, v některých částech poměrně surrealistické a retrospektivní, vysvětlující některé nezbytné detaily z Hellboyových dobrodružství, s jejichž odkazy se můžeme setkat v průběhu jiných příběhů s Hellboyem. V této knize nejde jen o podivná místa, ale jak je Mignolovým zvykem, je zde i dostatek podivných postav, které mají s Hellboyem rozličné záměry. Ačkoliv by to zpočátku mohlo vypadat, že Hellboy se nechává vláčet osudem nakonec každá postava dospěje k poznání, že s Hellboyem je těžké (vlastně nemožné) si zahrávat. Podle epilogu to vypadá, že zvolnění vyprávění bylo jen dočasné a že v dalším pokračování se zřejmě dočkáme větších soubojů.

trudoš
trudoš | 3.3.2020 | Ultimátní komiksový komplet #011: The Incredible Hulk: Tiché výkřiky

Peter David je pro mě takovou šedou eminencí komiksového mainstreamu. Prochází žánry i styly podobně jako nůž máslem a třebaže jeho jméno neláme rekordy v prodejnosti (alespoň ne u nás), pokaždé je zárukou skvělé zábavy. S neuvěřitelným Hulkem tomu není jinak, přičemž právě David byl tím, kdo se na rozvoji zeleného obra podílel prakticky nejvíc.
Autorovou devízou je v první řadě konverzační humor. Ne třeskuté vtipkování za každou cenu, ale přirozené dialogy, jež baví svým občas až absurdním vyzněním. Pak jsou tu perfektně napsané charaktery postav, kterým rozumíte, chápete je a dokážete se vcítit do jejich trablů. Ty bývají často nečekaně civilní, což je ve výborném kontrastu s podstatou daného hrdiny.
Naneštěstí konkrétně Tiché výkřiky jsou výsekem z většího celku, a proto takhle titul sám samotinký funguje jen napůl, protože prostě chybí předchozí i budoucí události. I tak ale člověk nemá problém do děje proniknout a alespoň na chvilku si užít dobrodružství extrémně rozpolceného Hulka.

louza
louza | 3.3.2020 | Batman a syn

Batman má problémy. Je konfrontován s realitou, že má syna a není to zrovna vymodlené dítě. Do toho začíná po Gothamu pobíhat parta takybatmanů, kteří ho terrorizují. První půlka knihy je na Morrisona poměrně přímočará a její síla není jak už to u něj bývá mezi řádky, ale jde o prosté rozestavení figurek na šachovnici. V druhé půlce se ale věci začínají maličko komplikovat a teprve závěrečné tak trochu what if ďábelské číslo 666 ukazuje kam vlastně celou dobu autor mířil. Skvělá práce. Jen je škoda, že se nakonec řada musí resetovat zpátky do zajeté lajny. Grant zabil mouchy jednou ranou. Dobrá kniha pro konzumní čtenáře, která na pozadí nabízí i konotace pro náročnější. Andy samozřejmě kresebně vládne. Je to Kubert.

Palebras
Palebras | 3.3.2020 | Batman: Temný rytíř #02: Kruh násilí (pevná vazba)

Mnohem lepší než předchozí díl. Jsem rád, že se zde odehrává mnohem komornější příběh s jedním padouchem. Všechno do sebe perfektně zapadá a utváří tak ucelený příběh. Dokonce je tady Scarecrow vykreslen v docela jiném světle než obvykle, protože jeho příběh z dětství nás nutí přemýšlet, jak moc nás démoni z mládí utváří a formujou. Je zde rozehrána parádní psychologická hra dvou strašáků Gotham city. Celkově je příběh spolu s kresbou kvalitní a určitě se nejedná o nic lehce zapomenutelného jako v případě předchozího dílu...Určitě potěšila i jednohubka o zabití Batmanových rodičů a jeho následných krocích k odhalení vraha..Parádní 4*

trudoš
trudoš | 2.3.2020 | Candide #01: Král Bulharů

Nečekal jsem příliš, protože vůči tuzemské komiksové tvorbě jsem trošku skeptický, ale Candide příjemně překvapil po všech stránkách. Tedy hlavně po té výtvarné, protože Karel Jerie dostal maximum prostoru a barviček a bezezbytku toho využil. Především pak při válečných konfliktech a to jak v nápadité sekvenci okének, tak v tvůrčí imaginaci při ztvárnění strojů a potvor, které se na scéně vyskytují. Doslova vizuální orgie.
Ovšem ani scénář nezůstává pozadu. Ačkoliv se jedná o uměleckou parafrázi světoznámého díla mistra Voltaira, čtenář se v ději či pojmech neztrácí, ani když při studiu na střední škole nedával pozor a tahle filozoficko-existenciální klasika mu unikla. Vyprávění doslova uhání od první stránky, je nabito osobitým vtipem i morálním přesahem a zároveň si ponechává nadčasový obsah původního sdělení. A možná právě díky neznalosti originálu jsem si příběh tolik užil, protože jsem dopředu netušil, kam budou další kroky naivního hrdiny ještě směřovat. Takže hurá na pokračování.

rewkon
rewkon | 2.3.2020 | Doctor Strange #05: Tajná říše

Kresebně je to furt dobré ,ale po příběhové stránce je to takové nijaké fnukajcí strange ,že magie je v hajzlu a ,že každé kouzlo má svoji cenu je už taky takové ohrané.

Fry
A Fry | 2.3.2020 | Crying Freeman - Plačící drak #04

Crying Freeman - Plačící drak #04 - Nejspíše vrchol série a není třeba o tom vůbec diskutovat. Koike s Ikegamim jsou zde v naprosto vrcholné formě a pro Freemana si připravili nejednu bizarní výzvu, která prověří i to, co jsme možná ani nepotřebovali vědět. Ať už se totiž jedná o mapování jeho sexuálních praktik, nebo zjišťování kolik minut vydrží s tenisovým míčkem v puse než se zadáví, je opravdu radost sérii sledovat. Navíc stránky utíkají pod rukama prakticky samy a vy se tak jenom nestačíte divit kam až jsou autoři schopni ještě zajít ... Za mě 5*!

Sir_Pete
Sir_Pete | 2.3.2020 | Tokijský ghúl:re #04

Jestli jsem se v postavách ztrácel v minulém díle, tak tady uplně.
Stále mě to ale baví a těším se na další díly.

perak
perak | 2.3.2020 | Žoldnéř #02: Tajemná formule

U Žoldnéře bude příběh vždy na druhé koleji, ale vzhledem k tomu, že jde o cca 35 let starou knihu, tak to není zas až tak špatné. Každopádně i scénář u druhého dílu je oproti prvnímu pokračování lepší a slibuje, že by i v této oblasti mohl Žoldnéř překvapit. Ono i na tak omezeném rozsahu není možno očekávat velké zvraty a překvapení. Pokud jde o kresbu, tak tam není co vytknout. To je to, co dělá Žoldnéře něčím, co byste určitě neměli minout. Pro milovníky fantasy kresby povinnost:).

Norri
M Norri | 1.3.2020 | Naposled

Výtvarná stránka je zajímavá. Neříkám, že jsem z ní na větvi, ale s těmi barvami docela dobře funguje a baví mě. Děj budu muset ještě několik dní zpracovávat. Myslím si, že jsem celé to složité vyprávění pochopil, ale netuším, co mi to mělo dát a co jsem si z toho měl odnést. Snad jenom to, že občas může mít člověk v hlavě pořádný guláš, ve kterém se všechny vzpomínky a emoce dokážou řádně promíchat. S krátkým odstupem můžu říct, že mě to bavilo a mám chuť si to dát znovu. Nejvíce mě asi bavili zelení “žabí” týpci, ti byli úžasní!

Norri
M Norri | 1.3.2020 | Krakatit

Román Krakatit jsem nikdy nečetl. Ještě jsem se k tomu bohůmžel nedostal. Několikrát jsem ale viděl povedený film s Karlem Högerem. Od komiksu jsem čekal, že dostanu novou adaptaci románu a tudíž i nový náhled na Krakatit. Jenomže tato kniha je pouze překreslený film. Jaký to má smysl, překreslovat film a zachovat i podobu herců? Jasně, práva už byly zadarmo, tak proč nezkusit z toho něco vytřískat. Ale k hodnocení samotného komiksu… Kresba jsou pouze překreslené fotografie - vypadá to docela dobře, ale mám problém vnímat to jako něco, co by mě bavilo. Prostě obrázky a obličeje, které už dlouho znám. Zmínit se musím o panelech a bubinách. Měl jsem totiž celkem problém číst je ve správném pořadí. Prostě je to tam nasekané tak, aby se to tam vešlo a čtenáři snaž se to rozluštit. Je to zbytečná kniha...

MEGA
MEGA | 1.3.2020 | Comicsové legendy #09: The Punisher War Zone

Nápad mě ze začátku strašně bavil. Škoda, že v druhé polovině se hodí do kopru a zbytek je vesměs bezmyšlenkovitá vyvražďovačka. Postavu Shotguna mě nijak nezaujala a nakonec mě přišlo, že tam je jen pro efekt. Četlo se to ale pěkně a Romitova kresba tady ještě není tak hranatá a nudná, což je super. Černobílá se sem hodí. Silnější 3*

hroubek
hroubek | 1.3.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #012: Svatba

Čím více přečtu těchto starších příběhů se Spider-manem, tím více mě dělají radost. Vždycky se u nich naladím na tu správnou vlnu naivity, nostalgie a dostanu příběhy, jenž fungují i po čtyřiceti letech. Alespoň tedy na mě. Co se týče komiksu Svatba, tak už ze samotného názvu je jasné, o čem to asi tak bude. Jenže u Petera/Spideyho se to vždycky nějak zkomplikuje a nejinak je tomu i tady. K tomu dostaneme i bonusový sešit, ve kterém si zopakujeme origin postavy a, dozvíme se i něco více o Mary Jane. Svatba je povedený komiks, který se mě líbil a jsem rád, že zde vyšel.

MEGA
MEGA | 1.3.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #020: Punisher

Je strašně fajn číst pro jednou trochu jiného Punishera, než píše Ennis nebo Aaron. Vidíme zde jeho počátky a ohromný potenciál. Punisher je tady ještě místy milosrdný a nemá vždy ten svůj kamenný výraz. V rámci NHM bych klidně vybral modernejšího Punishera, na kterého jsme zvyklí, ale nemůžu říct, že bych si stěžoval. Příběh dobře zpracováný. Zvraty mě sice moc nepřekvapili, ale to vše nahrazuje skvělá kresba.

Palebras
Palebras | 1.3.2020 | Batman: Temný rytíř #01: Temné děsy (pevná vazba)

Temné děsy jsou pro mě tak trochu rozporuplné. Dostaneme zde tunu záporných postav, všemožných rvaček a výbuchů, tohle všechno zabaleno do pátrání a vyšetřování na pozadí špínou a hnusem prolezlým Gothamem. Musím však říct, že je to celé pojaté tak nějak polovičatě. Prostě se nemůžu zbavit pocitu, že to šlo udělat lépe. Nebo spíš, určitě to šlo udělat lépe. Absolutně se nejedná o nějaký průser, ale tohle člověka na zadek neposadí. Kresba mi docela sedla a četlo se to poměrně svižně. Mimo hlavního příběhu ještě čtenář nakoukne pod klobouk Mad Hatterovi a dojde i k setkání se Sovím tribunálem. Ještě nesmím zapomenout na sexy králíčka jako vystřiženého z Playboye, který je součástí hlavního příběhu a dává čtenáři mírné rozptýlení během všech těch rvaček a výbuchů. Nenadchne, ale ani neurazí. Průměr takže za 3*.

Palebras
Palebras | 1.3.2020 | Batman Detective Comics #07: Anarky (paperback)

Další Detective Comics a opět další kvalitní díl série. Hned první příběh má super nádech Gotham Central a celkově strašně hutnou atmosféru v docela neotřelém letištním prostředí. Všechno perfektně šlape, ale bohužel konec přijde až moc brzy. Škoda, protože tohle mělo obrovský potenciál, který se dal pořádně rozvést. Hlavní příběh Anarky je skvělý a za mně mu hodně pomáhá zimní a Vánoční atmosféra. Poté už následují kratší příběhy, které určitě stojí za přečtení a výborně doplňují jiné série. Jsem fakt rád, že kvalita nejde nijak dolů a pořád se jedná o perfektní záležitost.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.3.2020 | The Amazing Spider-Man #06

Tak se pokračuje dalším následujícím číslem, což je fajn. Kresba Luke rosse se mi hodně líbí. Tisk je opět na jiném papíře a kresba má jinej zvláštní coloring, takovej nádech jakoby lesku? Samozřejmě vydání trpí neduhy jako před tím, sem tam se bublina vztahuje k někomu jinymu než by měla. :D to je mnohdy matoucí. Gramatické chyby jako třeba 3.pad osobniho zájmena "já", :) co se týče příběhu... Willis to zas hezký shrnul, k mrtvým se pridal dr.octopus, docela by mě zajímalo, kdo všechno umřel, kdyby to pokračovalo. :D závěr je dobrej Brutus, chameleon sejme Spidermana chemikálií na obleku, jehož se spidey dotkne v kostýmu (má tedy rukavice) a vzápětí se ho dotkne chameleon bez rukavic víc než Spiderman a je.v pohodě:D asi imunita, protilátka nebo tak...:) Pak se Spiderman probere v ravencroftu (blázinci) v kazajce a řeší ho doktorka, kterou chameleon zabil, ta mu sundá masku a pod ni je jinej xicht s tím, že mu doktorka řekne , kdo je.... Helbert Filmore Smith. Pokračování příště... Škoda. Na úvodní straně je ukázána obálka dalšího čísla, ktere už nevyšlo. ;) Všechny tyhle příběhový linky mě bavily, coz jsem nečekal. :) Dokonce je tu zas Lantern, ale o tom se nedovíme nic, jen sleduje JJ.jamesona. bylo fajn, že jsme v tomhle čísle zjistili, co se stalo v čísle s lizardem, kde se objevili parkerovy rodiče - byla to práce chameleona, nebyli a nejsou živí. :))) Tohle číslo obsahuje víc humoru na 20ti stranách jak celá kniha Harley Quinn 1, co jsem teď četl. ;) Už úvod s kangaroo mi přišel vtipnej, vtip na Supermana, kluci na schodech... Za mě super. :) Výborná kresba + mně sedící humor, dobře rozjetej zajimavej pribeh, na pohodu 4*

Moje shrnutí serie: kvalita zpracování je horší a vyber komiksu v rámci kontinuity špatnej, ale jinak vybrali luxusní sešity, pěkně nakreslený, pěkné příběhy... Nejslabší pro mě zustava lizard příběh, jemuž jsem chtěl dát 2* a čekal jsem, že od něj dál to prodám... Možná i s Green goblinem, ale teď mám z celý série velmi dobrej pocit a nechám si ji. :)))