Spike
Spike | 7.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Fimi - To nebylo cíleno jen na tebe, víc lidí brblá... Ano, Ross má i komiksy s detailnější kresbou než Mír na Zemi, ale i tak si knihu neumím představit v menším formátu, resp. zážitek by pak byl poloviční. Pokud si něčí komiksy/obrazová alba zasluhují výhradně velký formát, je to právě Ross, a to říkám jako někdo kdo spíš vždy obdivoval detailní kresbu nežli malbu...

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 7.7.2019 | Ultimátní komiksový komplet #088: Fantastic Four: Příchod Galactuse

je to historie marvelu i když tam je hodně chyb je to zábavný akční retro a zrodí se zde jeden z nejmocnějších záporáku a to GALAKTUS

Kadin
Kadin | 7.7.2019 | Punisher MAX #03: Matička Rus

Docela zklamání. Po skvělé 1. a 2. dílu jsem se na tento velmi těšil. Těšil jsem se na příběh ve kterém bude proti sobě stát Frank a Ruská mafie, ale dostal jsem Franka špiona ? Ach jo... Příběh je totální Béčko. Ne, že by předchozí díly nebyly béčko, ale byly aspoň zábavné béčko. Asi mám prostě radši Franka, který stojí proti gangsterům a ne proti celému Rusku. Kresba taky dosti průměrná. Okej akční klišovitý komiks. 5/10

karl173
karl173 | 7.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Tak bohužel tento komiks mi nesedl. Už první sešit napovídal tomu, že se nebude jednat o nějaké veledílo, ale nýbrž o typické 90-kové retro, které často bývá průměrným čtivem, jelikož se v té době zkrátka psalo, ne na kvalitu, ale na kvantitu, ale to už jistě všichni znáte. Nicméně po průměrném začátku přišli dva sešity s Thorem, které jsem si přes veškerou jednoduchost kupodivu příjemně užil. Žádné zdráhání, zkrátka fajnová rubanice na oddych. Jenže pak to začalo. Jeden blbější sešit než druhý. New Warriors totiž sráželi dvě základní věci. Zaprvé postavy, ty jsou převážně nezajímavé a takové nemastné, neslané. Nejvíce se mi líbil Nova a Namorita, ale ani jeden z nich nedostali moc prostoru. Naopak například takový Speedball, ten mě ke konci už vyloženě vytáčel a jeho chování hraničilo s trapností. O laxní práci s postavami nemluvě. A zadruhé, aby toho nebylo málo, tak se New Warriors museli popasovat s plejádou trapných záporáků kteří měli stupidní důvody k boji a nikam jejich pohnutky nevedli a jelikož i dějově to v podstatě nikam nesměřovalo, tak mi nezbývalo nic, než to se sebezapřením dočíst. Sem tam se mihla zajímavá myšlenka a sem tam to vypadalo, že se to příběhově zvedne, ale ono nic. Co se týče kresby, tak ta nevypadala zle, ale mnohdy mi přišla už zastaralá. Ono celkově jsem měl pocit, jako kdybych četl komiks místo z 90. let, tak spíše ze 70. let. Tento komiks byl pro mě obřím krokem zpátky a utvrdil mě v tom, že týmovky ze starší doby asi už číst nechci.

mearez
mearez | 7.7.2019 | Usagi Yojimbo #07: Genův příběh

První příběhy byly zase o něco slabší, ovšem jakmile se do toho všeho zamíchal Gen, začala být kniha stránku od stránky lepší a lepší, s tím že poslední kapitola byla ze všech nejlepší. Za mě 5*.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Coffee Shop

Roztomilý příběh, ale hodně předvídatelný. Taková romantická klasika o zakázané lásce, pro mladší čtenáře by to asi bylo super, mě už to troch míjí. Ale jako oddechovka dobré.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Gantz #23

Líbí se mi inspirace v japonských strašidlech, která jsou na konci nejaponským čtenářům přiblížena, celkový dojem z tohoto volume ale bohužel tak dobrý není. Postavy, které známe, zůstaly úplně v pozadí a většinu času se věnujeme jen bojům postav nových, což je škoda. Kdyby s mýtickými obludami bojoval Kató a další, ke kterým máme vybudovaný nějaký vztah, mohlo by to být opravdu wow. Kresba je pořád super, ale boje bohužel působí tentokrát trochu zmateně (možná i kvůli tomu, že postavy nemám nijak zažité).
Slabší volume, škoda.

Mitsuko
Mitsuko | 7.7.2019 | Cagaster #05

Trochu slabší než čtvrtý díl, ale pořád super. Akorát tohle volume bylo nějaké rychlé, docela velkou část zabíral příběh navíc a bonusy. Bonusy ale v tomto díle musím také ocenit, díky nim člověk víc pronikne do autorčina pohledu na věc.

Příští díl by měl být závěrečný, tak jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Těším se.

Fimi
Fimi | 7.7.2019 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

Mám pocit že snad jediná Sejicova uzavřená nebo funkční série je Sunstone, jinak v prosinci vychází Switch..

ondra kenway
ondra kenway | 7.7.2019 | Death Vigil #01: Pod křídly smrti

Tak ví se, zda se pracuje na pokračování? Nevypadalo to úplně uzavřené

Fimi
Fimi | 7.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Spike já neřval, naopak...třeba ta Liga je v tom formátu skvělá ale Superman tolik nevynikl. Osobně bych radši ve stejném formátu Gabriela DellOtta nebo komiks Ravine od Sejiče kdyby ten komiks dokončil

mearez
mearez | 6.7.2019 | Usagi Yojimbo #06: Kruhy

Skvělé pokračování legendární série. Krátké příběhy, jimiž kniha začíná, se mi líbily o něco míň, než hlavní příběh, ovšem se stále jedná kvalitní počin. Hlavní příběh byl brilantní, a to ne díky záporákovi, ale díky komplikovaným vztahůmezi jednotlivými postavami, které jsou skvěle napsané. Za mě 4*.

Spike
Spike | 6.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Zábavné, jak dřív všichni volali po tom aby tu Alex Ross vyšel v nějakém obřím formátu i když tušili že jsou to nejspíš jen zbožná přání... a teď když jsme se konečně dočkali, tak zase všichni prskají že tohle tu vycházet nemuselo, líp by se k tomu hodil menší formát... :D Jako co člověk to názor, ale tohle mi přijde stupidní :D Teď budou lidi volat po tom aby tu vyšlo např. Království Tvé v takto velkém formátu, a vsadím se že až se dočkají, budou zase brblat že ten menší byl lepší atd ;)

Spike
Spike | 6.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Toto dílo dává další význam slovnímu spojení 'superhrdinský komiks'. Ne, tady skutečně nejde o to že si Superman dává do huby se šmejdem z vesmíru, nebojuje proti Lexi Luthorovi atd... Hlavní postavou tu sice je Superman, ale ten tu slouží především jako symbol, příklad hodný následování, který řeší celosvětový problém který je a bohužel i bude stále aktuální. Ať člověk nebo nadčlověk, nikdo sám nezmění svět, nezmění lidské uvažování, to nejlepší co můžeme dělat je změnit každý to svoje a být inspirací i ostatním. Téma je to silné a dobře zpracované, ač nic nového či objevného čekat nelze. Ale o to nejde. Jde o myšlenku a tento komiks jí svým čtenářům prostřednictvím největšího superhrdiny všech dob podal důrazně a přitom nenásilně. Ano, je tu patos, jsou tu klišé, ale bez toho by to nešlo a k tomuhle to prostě sedí a zrovna k Supermanovi obzvlášť. Na ochotu a vůli nezištně konat dobro se vždy někteří lidé budou dívat s cynismem, nedůvěrou a skrze prsty. Pro takové Mír na Zemi není. Kdo chce propracovaný, spletitý a mnohovrstevnatý scénář, zde se nedočká. Zde jde o myšlenku, a ačkoli by jí šlo obalit i kolem jiných postav, k Supermanovi to sedí nejvíc. Malba je samozřejmě skvělá, ač Ross bývá i detailnější, jeho velké celky jsou epické jako vždy a zde nemám výhrad. Zajímavostí je že zde nenarazíme na typické komiksové bubliny ani dialogy, text doprovází obrazy zasazen přímo do nich, což komiksu přidává na unikátnosti. Příběh je dle mě dlouhý tak akorát a velký formát je prostě skvělý a díla jako tohle po něm vyloženě volají. Vlastně ani nemám co bych vytknul, ve své (i když dost samostatné) kategorii je tenhle komiks naprosto skvělý, i když ne všichni ho ocení, a zrovna u nás jich bude, řekl bych, ještě méně.

Kadin
Kadin | 6.7.2019 | Punisher MAX #02: Irská kuchyně

2. Díl s názvem Irská kuchyně dosahuje dle mého názoru stejných kvalit jako 1. díl. Scénář mi prišel lepší než v 1. Díle, až na poslední sešit. Změna kreslíře mi nevadila a samotná kresba byla dosti fajn. Za mě super akční jízda. 8/10

baatcha
baatcha | 6.7.2019 | Čtyřlístek #668: Dobrý skutek

Už obálka vás hezky navnadí svou tajuplnou noční scenérií, kdy se světla Čtyřmobilu propalují temným lesem, zatímco v dáli prchá dvojice antagonistů coby černé stíny, ostře se rýsující proti obřímu měsíci v úplňku. Samotný příběh "Dobrý skutek" pak představuje jednu z variací na téma "Čtyřlístek versus záludní mladí lidé z Třeskoprsk". Ovšem zároveň se nám ve druhém plánu odehrává rodinné drama sourozenců, zanedbávaných vlastní (patrně rozvedenou či ovdovělou) matkou, která své potomky místo studování neustále nutí štípat absurdní množství dříví do kamen (to v Třeskoprskách ještě nezavedli elektrifikaci a plyn?). Patrně je to právě nedostatek matčina zájmu, co donutí oba mladé delikventy k podvodu, jehož cílem má být opětovné získání matčiny přízně. Zajímavé je, že si oba sourozenci neustále uvědomují morální dilema, pramenící z jejich odsouzeníhodného chování! S úplně čistým štítem ovšem nevyvázne ani Čtyřlístek, který oba provinilce zamkne přes noc v kůlně. Pokud správně odhaduji, že se tito hříšníci pohybují ve věku žáků základní školy, pro něž je tento komiks určen, vyvstávají nám tu velice naléhavé otázky. Proč je jejich despotická matka v noci vůbec nehledá? Že by to nebylo poprvé, co zmizeli z domova? Nebo o ně úplně ztratila zájem? To by dále potvrzovalo teorii, že příběh v sobě ukrývá témata, vhodná pro odbor sociální péče.
Pan Němeček si stále uchovává překvapivou hravost a když v jeho kresbě probleskne realismus (krajinky, noční les), je vidět, že ho to pořád baví. Noční scéna s muchomůrkami mě velice potěšila, protože tohle nejsou generické kresbičky unaveného umělce, ale houby odpozorované ze skutečného lesa! Fakt, že se příběh ve výsledku neodehrává za úplňku a pár bublin je prohozených, už zmíním jen z povinnosti. "Dobrý skutek" nenadchne, ale nijak neurazí a zanechá ve vás pozitivní, optimistický pocit.
Obrátíte stránku a bouchne vám hlava.

Nikkarin! A pere to tam pod tlakem a s grácií! Co okamžitě zasáhne vaši pozornost, je vyspělá kresba v manga stylu, famózní koloring a také odkaz na splash page ze Čtyřlístku č. 39 "Ďáblova stěna". Příběh je svěží, vtipný a v jeho závěru vytáhne Nikkarin (jazykově i výtvarně) tak těžký kalibr, že bych jeho komiks Hubert & Hugo okamžitě navrhl na cenu Huga! (Tedy vlastně Willa Eisnera, ale to bych se musel obejít bez téhle skvostné jazykové hříčky, že.) A navíc přijde i Miloš Zeman! Nikkarin je prostě extratřída!

Pokračujeme jednohubkou "Kňour a Mník" Dana Černého, který se i na malém prostoru skvěle odváže a potěší vás humorem i svou obecně známou láskou k paleontologii. Za povšimnutí stojí, že ve srovnání s jeho dalším komiksem v tomto čísle, tedy Tryskošnekem, jsou Kňour a Mník klasickou pérovou kresbou, kolorovanou akvarelem.

Následují "Dinosauříci od Modré skály", kteří bohužel spadají do kategorie "demence z kredence" a srážejí hodnocení tohoto čísla ze čtyř hvězdiček na tři. Jednoduchý příběh s nehezkým výtvarnem, logickými lapsy a násilně působícími morálními ponaučeními v každé druhé bublině. Něco podobně blbého jsem kdysi kreslil do třídního časopisu, takže je celkem potěšující vidět, že i věc na úrovni žáka základní školy to za určitých podmínek může dotáhnout až do celorepublikového magazínu.

A závěrem je tu zmíněný Tryskošnek Dana Černého, který ve dnešním čísle představuje pravidelnou dávku vysoce kvalitního čtiva pro dospělé čtenáře. Libová kresba, hustá koncentrace verbálních i vizuálních vtipů (plus Danova verze několika obálek kultovních komiksů!), všudypřítomné houbičky a zároveň morální ponaučení jako z Rychlých šípů s koncem, který vlastně ani není happyendem a bude ve vás dlouho rezonovat. Nechybí muchomůrky, masožraví dinosauři maskovaní jako místní flóra, a skvostný závěrečný panel, který bych si s radostí nechal vytisknout na tričko. Nemohl jsem si nevzpomenout na příběh s myšákem Koumesem, když kdysi otevíral detektivní školu, což by byla druhá poklona klasikům v tomto čísle. Čili paráda! Ale ani podobnost s Rychlými šípy nebude náhodná, protože hlavní protivník jednoznačně vypadá jako Bohouš... Tyhle metaúrovně, když Čtyřlístek už není jen do sebe uzavřeným časopisem, ale hraje si s vlastní historií i se světem komiksu, mě neskutečně baví!

Jako celek tedy dostanete dost silné číslo, které sráží jen Dinosauříci, co nejvíc připomínají někdejší zhůvěřilost pod názvem Klofáč a Tlamáč. Holt není každý den posvícení. Na druhou stranu tu máte geniálního Nikkarina, dvojitou dávku neméně geniálního a prudce vtipného Dana Černého a ucházející Čtyřlístek. Kupte si to a garantuji vám, že nebudete litovat!

JohnyG
JohnyG | 6.7.2019 | Tajemný rytíř

Barvy, které jsem kritizoval u prvních dvou dílů, se tady setkaly místo lesklého křídového papíru s běžným a dost jim to pomohlo. Rázem to nepůsobí tak hrozně digitálně a neruší to "středověké" prostředí komiksu. Jak u G. R. R. Martina bývá zvykem, klade příběh značné nároky na čtenáře ohledně udržení vztahů spousty postav, odměnou je ale propracované drama s příchutí historických reálií. V Tajemném rytíři se ser Duncen s panošem Eggem dostává opět na turnaj, kde se ale hraje o zradu krále a probouzí se dávná vzpoura Černožára proti Rudému draku v jeho synu Daemonu, druhém toho jména. Jde o celkem samostatné dobrodružství, které díky krátké rekapitulaci na začátku připomene to důležité, přesto se setkáváme s významnými postavami zmíněnými v minulých dílech (Krvevran atd.) a v tak složité šachovnici se prostě každá dřívější znalost hodí. Toto pokračování bylo zatím nejlepším kouskem série.

erik
erik | 6.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Ross má lepšie diela a scenár tam ani nie je. Malá morálna úvaha na tému - jedinec nezmení ľudstvo, ale za pokus to stálo - mi príde veľmi málo na takto veľkú, ale inak prázdnu knihu.

SteveCZ
SteveCZ | 6.7.2019 | Watchmen - Strážci (3. vydání)

10/10 Nejlepší superhrdinský komiks všech dob! (Aspoň dle mého názoru)
Ani nevim co u tohohle kousku napsat, abych se neopakoval po ostatních. Snad jen že to má famózní kresbu a coloring. Děj samotný je dokonalý. Nápad dát tam ty fiktivní novinový a knižní útržky aby se mohl čtenář seznámit se světem Strážců je přímo geniální. Snad jen ten konec se mi trochu víc zamlouval ve filmovém zpracování, to ale neubírá komiksu na dokonalosti.
Tohle prostě musí prečíst každý fanda pláštěnkářskejch komiksů. Já za sebe doufám že tenhle špalek neskončí v zapomnění.

erik
erik | 6.7.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

Už som ani nedúfal, že si niekedy prečítam klasického zábavného Spider-Mana. A stalo sa! V Čechách nič lepšie s Petrom Parkerom nevyšlo už... ani neviem ako dlho. Super.

erik
erik | 6.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Prečítať sa to dá, ale je to skôr nevyužitý potenciál. Krátka jednohubka o tom, ako Wayneovci zomierajú po stáročia, pretože Vandal Savage má záľubu v astronómii,

karl173
karl173 | 5.7.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

Ano není to ten nejlepší Spider-man co jsem četl a minimálně zpočátku to trochu skřípe. Postupně se ovšem příběh celkem slušně rozjíždí a především přidává na svižnosti, akčnosti a plot twistech. Za mě příjemná jednohubka, která neurazí a nadchne zatím tak napůl. Slabší čtyři hvězdičky se slušným potenciálem.

karl173
karl173 | 5.7.2019 | Captain America #02

Druhý díl je převážně jeden velký kriminální drama thriller s kapkou špionáže a říznutý sci-fi. Zkrátka tady je to mix všeho možného, a i když to někdy může působit přeplácaně, tak je to stále dobré. Nezapůsobilo to na mě tolik jako první díl, ale i tak jsem se stále bavil. Nejvíce mě ale bavili flashbacky do druhé světové, které beru jako takovou vylepšenou náhradu za retro. Slušný komiks.

mearez
mearez | 5.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Na Warriors jsem se těšil, protože jsem o nich nic moc nevěděl, prakticky jen to, že zapříčinili Občanskou válku superhrdinů. Proto pro mě tento komiks byl velkou neznámou, ovšem chtěl jsem si o týmu něco zjistit, tak jsem sáhnul po tomto kousku.
Dvě čísla samostatné Thorovy série jsou skvělá věc, Juggernauta mám rád a je to skvělý intro do New Warriors, společně ještě s prvním sešitem. Jak Thor, tak první sešit New Warriors jsou kousky nabitý akcí a vůbec jsem se nenudil. Potom přichází druhý sešit který byl přinejmenším zajímavý. Nejedná se o něco, co jsem něják moc chtěl číst, upřímně mě origin Night Trashera vůbec nezajímal, plus záporák byl naprosto debilní. Třetí číslo bylo strašně ukecaný a nudný, ale Mad Thinker se mi celkem líbil. Čtvrté číslo bylo zábavné, ale zase nic, co by stálo za to. Poslední dvě čísla byla nadprůměrná, Star Thief byl zajímavej, i když měl neskutečně hloupou motivaci.
Teď bych se asi vyjádřil k postavám. Night Trasher si u mě tímto komiksem odbyl premiéru, no a musim říct, že nebýt toho skateboardu, tak by to pro mě byla taková víc kůl verze Bruce Wayna. Co mě ovšem fakt vytáčelo byl Kid Nova. Fakt neskutečně tupě napsaná postava, ještě ke všemu se chová jak kretén, no tohle strčit do týmu dětí, to se divim, že si tam ještě navzájem nerozbili huby. Pak mě trošku naštvalo porušení ,,podstaty'' postavy Watchera, který se sám zařekl, že bude jen pozorovat a nezasahovat, ale přitom to na konci komiksu porušil. Ale to už jsou jen hovadinky
Kresba v Thorovi stála celkem za prd, no ovšem Bagleyho kresba se mi ve zbytku komiksu jako vždy líbila.
Na seznámení s týmem dobrý, ale pokud vás New Warriors nezajímají, tak si tenhle komiks nekupujte, ušetříte čas, peníze a místo v knihovně. Prostě průměr. Za mě 3*.

3DD!3
3DD!3 | 5.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Skvělá adaptace jedné z mých oblíbených povídek + nový silný příběh featuring Tot-amon. Conan vs civilizace poprvé v napínavém detektivním příběhu o nepovedené krádeži vypadá v Nordově kresbě famózně stejně jako onen Bůh v míse. Mile mě překvapily bonusové materiály shrnující Howardovu korespondenci především Lovecraftovi se spoustou zajímavých poznámek. Vynikající.

Kadin
Kadin | 5.7.2019 | Punisher MAX #01: Na začátku

První díl ze série Punisher MAX s podtitulem Na začátku je skvělá brutální akční jízda. Po sérii Transmetropolitan jsem chtěl něco trochu více mainstreamovějšího a toto je přesně to co jsem potřeboval. Krev cáká na všechny strany a fatalitky jsou nádherně brutální. Samotný Frank je badass a s ničím se nepáře. A co se týče scénáře ten je vesměs průměrný až nadprůměrný. Kresba je také hodně fajn. Těším se na další díly, zatím skvělá krvavá oddechovka. 8/10

SteveCZ
SteveCZ | 5.7.2019 | Doctor Strange #01: Cesta podivných

To si to takhle jdu do kina na Spider-Man: Daleko od domova, a cestou beru Comics Point, kde jsem našel tenhle skvost, kterej už mám dlouho vyhlídnutej.
Začnu asi takhle. Moje první seznámení se Strangem v komiksech bylo v Nejmocnějších hrdinech Marvelu, a moc mě to nepotěšilo. No prostě jsem měl nějaká očekávaní která ten komiks moc nevyplnil. Tímhle komiksem jsem si chtěl spravit tu lehce trpkou pachuť, co na mě zanechal předchozí komiks s Nejvyšším čarodějem. A taky spravil.
No a teď k samotnému komiksu. Příběh dobře odsýpá, a skvěle uvádí do dění kterého bychom se měli dočkat v pokračování. Aaron to píše hodně dobře. Jak už tu někdo psal, přijde mi fajn, že je užívání magie ukázané z trochu jiné strany. Užívání kouzel není zadara, a cena je vysoká. Kresba přímo parádní, akorát je místy ksakru chaotická, a chvilku mi trvá než se v tom magickém bordelu zorientuju. To ale neubírá na zážitku. Naopak, ta kresba tomuhle komiksu sedí jak hrnec na prdel. Tyhle dva autoři mi prostě dali přesně to, co jsem od Strange očekával.
Za sebe doporučuji. Na mainstream je to hodně povedené. Ze sebe dávám 9/10 a přidávám pátou hvězdu. Duo Aaron/Bachalo mě tímhle očarovali.

JohnyG
JohnyG | 5.7.2019 | John Constantine, Hellblazer: Popel a prach

Scénáristické vyvrcholení, kdy se objeví chybějící dílky skládačky a zapadá to, znamená úlevu, že se série zakončila a není to průšvih šumící do prázdna. Má to dobrý střih, tempo, dialogy i krimi atmosféru, parádní vizuální zpracování... ale nebylo té perverze už zbytečně moc? Na mě teda jo.

SteveCZ
SteveCZ | 5.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman #01: Já jsem Gotham (paperback)

První komiks který tu komentuji.
Kresba super, děj příjemně utíká. Na komiksu mi ale vadila jedna věc, a tou je ta Batmanova nepřemožitelnost (jak psal pode mnou Spike). Obzvlášť to bije do očí když tam jsou ty dva supersourozenci (Gotham a Gotham Girl) co maj schopnosti pomalu totožný se Supermanem. Tyhle dvě postavy, i přesto jaké mají schopnosti, prostě nejsou dokonalé, taky chybují, jsou ještě nezkušený. A díky tomu, jak skončil jejich příběh v tomhle komiksu, mi dokonce přišli líp napsaný než samotný netopýr.
Kdybych to měl nějak shrnout, není to špatný. Asi bych to teda nedoporučil nováčkovi (nepřijde mi to úplně vhodný jako "ideální start pro nové čtenáře"). A jestliže moc nemusíte toho neporazitelného Batmana tak taky moc nedoporučuji. Jinak je to celkem fajn mainstream.

JohnyG
JohnyG | 5.7.2019 | John Constantine, Hellblazer: Potopa

Náckovská (dez)interpretace Písma je mazec, ukázka parádní mozkovymejvačský propagandy a všeospravedlňující ideologie. John je tady přesně ten světáckej suverén a hustě říznej příběh je prostě v su(p)rový kresbě.

JohnyG
JohnyG | 5.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl #02 (paperback)

Na rozdíl od ostatních žádné zklamání nepociťuju, tohle je prostě celkem fajn mainstreamový superhrdinský týmovkový crossover v duchu "padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina". Jasně že nějakej fialovej šutr, kterej je čistý zlo a Max s ním dělá na dálku z půlky amíků strigy je hovadina, ale třeba na poměry rebirthový Ligy spravedlnosti to bylo dokonce dobrý. Diggerovy kecy a nadsázka tomu docela slušela a celá ta pestrá sebranka supráků zajišťuje zajímavé interakce. Sebevražednej oddíl se tady stane pomalu druhou JL. Taky se mi líbilo střízlivý Batmanovo uznání vykoupení Killer Frost a verbování Loba. Amanda už musí štvát úplně všechny, ale nevím, jestli je to záměr scénáristů. No prostě na to půjčit si to v knihovně a přečíst v MHD - pohodka.

Gustik5
Gustik5 | 5.7.2019 | Stranger Things #01: Druhá strana

Není to vyložený průšvih. Tento komiks je, jak rád říkám – taková jednohubka. Tentokrát ale dosti na hraně podprůměru. Vůbec tak nepřekročí myslitelnou hranici zájmu, do které spadají pouze opravdu silní nadšenci a fanoušci seriálové předlohy. Já, ačkoli jsem si Stranger Things opravdu užil, jsem ale při čtení tohoto díla neměl pocit, že čtu něco nadprůměrného. Pouhá šeď, protkaná odkazy na seriál, která sama o sobě ani neodhaluje vůbec nic o světě “druhé strany,” je jen opravdu převyprávěním toho, co zde Will dělal. Komiks je tak jen tupým produktem. Těžko říci, zda tvůrci prostě jen postrádali ambice, nebo nepřišli do kontaktu se scénáristy série, či jim nebylo dovoleno nic, co by vybočovalo ze škatulky. Působí to jako dílo, které někdo prostě vytvořil na objednávku. Je to ploché. A ve své podstatě i tak trochu zbytečné. Kresba pak někdy je hodně detailní (jen co se ovšem týče postav, prostředí a pozadí je velmi jednoduše nakreslené, což je velká škoda), jak se tvůrce snaží zachytit herecké předobrazy, jindy působí dosti zjednodušeně. Snad bude pokračování lepší. Pokud si však chcete ukrátit čekání na další řadu seriálu, může vás tento komiks bavit. Přečtete jej rychle, ale nic zajímavého ve vás nezanechá.

Více zde: http://nafilmu.cz/2019/07/stranger-things-druha-strana-2019-nepoznana-serialova-linka-v-komiksu/

JohnyG
JohnyG | 5.7.2019 | Mistr meče

Parádní dějově svižný komiks, ve kterém je hodně dynamiky, boje a pronásledování, ale má také duchaplný příběh o cti, principech a smyslu lidského údělu, církevní příslušnosti versus osobnímu vztahu k Bohu atd. Poměrně jednoduchá, přehledná kresba podle mě nevyžadovala tak velký formát knihy. Barvy jsou střízlivé a kvůli prostředí hor pořád dominuje světle modrá, což i vzhledem k prosté realistické kresbě po chvíli omrzí. Uťaté údy a smysluplné motivace postav jsou zde ale zárukou zábavy. Období reformace, nábožensko-politických sporů a počátek nové epochy vytváří reálný background, ze kterého by nicméně šel celý příběh o mistru meče klidně zasadit do fantasy kulis. Proto se mi komiks tak dobře četl.

Spacecore
Spacecore | 5.7.2019 | Sága #04

Vesmírná "How I Met Your Mother" je velice rozverná. Místy roztomilá, jindy legrační, ale nepřestává být lidská, i když se tu žádný člověk nenachází. Tenhle díl mě bavil hlavně během manželské krize, takové téma je mi sympatické a těším se, co přinese dál. Musím vytknout kresbu Fiony Staples, možná jedna z nejzajímavějších kreslířek současnosti.

Spacecore
Spacecore | 5.7.2019 | Sága #03

Málem jsem zapomněl, že to píše Vaughan, ale tímhle dílem se připomněl :-) Je to sakra dobře napsaná užvaněná telenovela a to já vždycky můžu. Je to vtipné, chytré, poutavé, ale pořád ještě nenajela linka, která by mě posadila do kolem. Věřím, že se to ještě rozejde a emočně mě strhne.

Spacecore
Spacecore | 5.7.2019 | Sága #02

Je to zábavné, svižné, párkrát jsem se dost usmál, emoce to má ... Jako super! Zatím bych si teda tu pátou hvězdu nechal ušetřenou až mi Sága něčím vezme dech, zatím je to jenom stylově precizní.

Spacecore
Spacecore | 5.7.2019 | Sága #01

Vaughan tentokrát nepřichází s moc originálním námětem, zato je více uvolněný a rozjíždí nám tu něco, co může pokračovat a skončit naprosto všelijak a navroubovat na to úplně cokoli (jakože už v tom skoro všechno je). Mě se ten koktejl líbí.

rewkon
rewkon | 4.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

Jo léta devadesátý kdy kresba byla lepší než příběh.

trudoš
trudoš | 4.7.2019 | Lucifer #08: Vlk pod stromem

Tentokrát mi přišlo, že vyprávění ztratilo šťávu a Mike Carey začal přešlapovat na místě. Podstatné už bylo řečeno a teď jen zbývá dokreslit kudrlinky nad detaily, aby se mohlo rozjet finále. Poetika je pořád dokonalá, ale to, co jsem na sérii od začátku obdivoval, tady najednou mizí. Namísto komplikovaného propletence příběhů, kde každý detail má svůj účel, třebaže až o album, dvě později, jsem dostal obehranou písničku o padouchovi, co chce využít Boží nepřítomnosti k vlastnímu prospěchu. A protože tohle už tu jednou bylo, mrzel mě trochu ten otevřený konec.
Ale abych nevypadal jako prďola, rýsují se tu i pěkné nápady, především v podobě mladé Elaine, jíž by bezesporu slušel trůn nebeský. Což je pouze můj soukromý odhad, uvidíme, co skutečně přinese další vývoj událostí. Totiž, přestože jde jen o nepřiznanou uměleckou výplň, pořád je to parádní a netrpělivě očekávám, co bude dál. Jen doufám, že se taky bude něco dít a autor nezůstane jen u významných pohledů a sofistikovaných metafor.

Spacecore
Spacecore | 4.7.2019 | ZERO #04: Kdo ohněm

2001: Vesmírná odyssea. Geniální film, který propojuje hlavní realistickou linku s vědeckým kontextem s naprosto šokujícím psychedelickým finále. Tam to funguje, tady ne. Naprosto chápu, proč se tohoto komiksu za hubičku kolega vzdal a komiks tak připadl mě. Je to jako kdyby tu byl jeden nedokončený příběh, do kterýho to narval kamion s úplně jiným příběhem a celý to rozsračkoval do takovýho Babicovýho guláše. Samotná čtvrtá kniha sama o sobě je zajímavá. Mám rád Burroughse, houby jsem žral spoustu let a myslím si, že jsem pochopil o co šlo a v celku to bylo sice náročné, ale zajímavé lehce filozofické čtení. I když pořád jde o něco, co v podstatě vyplodíte na běžném basic lsd tripu. Ale proč ne. Absolutně ale nechápu proč to muselo být navroubované na to, o čem byly první tři knihy. Klidně bych si přečetl celou sérii s takovou náplní, tady mě to v podstatě rušilo a iritovalo, i když byl námět lákavý. Je to obdoba pointy, kdy na konci zjistíme, že se hrdinovi všechno zdálo. Nedává to smysl v kontextu celé série a chápu, proč to všechny nasralo. Darovanému koni na zuby ale nehledím a jsem za tento kousek ve sbírce rád. Nic podobného jsem nečetl, jak v pozitivním, tak i negativním smyslu, ale znovu to číst nechci.

Spacecore
Spacecore | 4.7.2019 | ZERO #03: Vlčí něha

Potenciál díla vyprchává jako krev hlavního hrdiny v nejspíš nejdelším pěstním souboji, co jsem kdy v komiksu četl :-) Tohle je tak trochu hipsterský komiks imho. Vizuálně vypadá skvěle, design celé věci je cool a celkově formát je super, ale vypadá to na prázdnou skořápku. Chybí tomu pevné jádro, cíl, struktura. Podobně jako houbový trip, kdy se střídají vjemy a máte pocit, že vše dává smysl, mezitím ale civíte na dlažební kostku, nebo bezcílně bloudíte parkem.

Spacecore
Spacecore | 4.7.2019 | ZERO #02: V srdci všeho

Tady se to komplikuje, příběh zpomalil a houstne. Opět trochu chaotické. Nemám příliš v lásce akci v komiksu, ve smyslu delších úseků boje, přestřelky, či podobně, takže tady jsem podstatnou část jen tak prolít a moc si to neužil.

Spacecore
Spacecore | 4.7.2019 | ZERO #01: Krize

Všechny čtyři díly série ZERO mi před pár dny věnoval kolega z jednoho internetového fóra pouze za cenu poštovného. V podstatě se toho komiksu zbavil symbolickým gestem, kdy ho komiks zklamal a cítí se podveden. Já už nakoukl do poslední knihy a samozřejmě mám představu z diskuzí o tom, proč to tak cítí a k čemu došlo. Počítám s tím, že se série v průběhu zvrhne na něco jiného, což je kamenem úrazu pro mnohé. Bude tam hodně Buroughse a hub, což doufám, že pro mě jako starého uživatele halucinogenů/psychonauta nebude problém. Každopádně jsem otevřel první díl komiksu, který jsem takhle dostal za hubičku a v podstatě jsem byl překvapený. Příběh je dost fajn. Já si normálně neujíždím na špionážních thrillerech (znám asi jenom Red), ale tohle mělo něco do sebe. Střídání kreslířů je nezvyklé, ale v podstatě to má pak příjemný povídkový ráz. Trochu jsem se místy ztrácel, ale vždy se včas našel. První díl výborný, uvidíme čím to teda ten klučina Kot zmrvil, že to všichni tolik odsuzují :-)

Syndrom
Syndrom | 4.7.2019 | Z pekla (2. vydání)

Jedna z nejlepších anotací,co sem čet - tady nahoře. Janiš odvedl monstrózní kus práce. Díky bohu za něj. Expresivní tvrdá kresba. Historie v komiksu: bez vysvětlivek se de facto neobejdete, ale tohle fakt není na první dobrou a tím myslím samozřejmě obsahem, jenž je rozsahem gargantuovský (zřídka mohu použít ve větě). Forma je jednoduchá. Brilantní vypravěčský experimenty z dob Bažináče by se samozřejmě nehodily. Tohle chce být medicínsky reál. Kritik by napsal: Jednoduchá panelová forma a klasické literární postupy dávají naplno vyniknout temnému realismu kusu. Každá postava pěkně svým jazykem - poctivé psaní odshora, hlavně o Tématu. Zase ty jednoduché nápodoby (smutné kriketové tyče - tééééda) a dialogy tradičně sluha a ne pán. Hodně vysvětlujících literárních berliček a skoků, avšak naprosto pochopitelných. Napsal si to pro sebe leda ve smyslu, že toho chce říct až moc, jinak pokud tohle není profesionální práce, pak už nevím co.
Postrádá lidskost? Je až hororově lidská. Nihilisticky lidská - jsme jenom my a naše neskutečné mozky. Osud a jeho vznosná romantika, když seš nahoře a ukrutná tíha, když seš dole. O tom jak mocní udržují slabší v šachu; ženy, dělnictvo, byrokracie; o způsobech, které nejsou zjevné; o osudu a jeho napojení; o vrstvách; stát se zrůdou jakoby z nudy (Což není malá věc. Ta nuda.); z cynismu moci; porušit ultimátní přikázání: Ženu nezabiješ. Tímto rituálem dostat od bohů moc. Tyhle archetypy: lidem neurčené pravdy odhalit skrze násilí, sex, tělesné extrémy, zrod, tvorbu. Uzříš substanci a tím se ocitneš ve světě substancí. Jde o to to ustát. Být sám natolik mocný nebo nemocný. Záporák, který neudělal chybu a stal se skutečným šampiónem ďábla. Skoro hrozí, že to někdo vezme jako vzor, ale Moore vždycky počítá s vyspělostí čtenáře. Detektivka detektivek. Osud si vyvoluje všechny stvůry i světce. Všechno je napojeno: všechno je významová korelace a Moorův styl to ví. Zvláštní případ, kdy dílo mluví samo o sobě tak přímočaře a zároveň nepřímo. Napsal Moore příběh o skutečnosti samé? Nelze se pohybovat v čase, ale čas je iluze - plyne nám před očima a my s ním v konvenčním smyslu nic nenaděláme. Že je všechno naráz se nemyslí nic jiného, že časoprostor nazývána čtvrtá dimenze je prostor ve kterém se pohybuje hmota. Nejsou doby, jen hmota byla nějaká a změnila se pohybem. Nejzábavnější politika a nejohavnější telenovela. Ošemetná tajemství vládnoucích. Chrám utrpení a autority. Dunivý vesmír nádherné moci. Záchrana dějin na konci dějin. Muž a žena jako bipolární energie tvořící universum. Pád jasného monarchistického světa a vznik demokracie: média - polopravdy; trh - polopravdy; volby - polopravdy, ale co jsme čekali? Po tisících let království je moderní společnost stále děckem. Teprve se učíme vládnout. Minulost jak z jiné planety tady ožívá před očima. Pohyb ze tmy do záře. O pádu mužství a posledním muži. Tvůrčí čin jako ornament ve věčnosti - Já mocnější, starší, větší - JÁ DÁL.
S věkem začínám chápat jak je Alan dobrej. Velikán, génius. Jsou to zprofanované lichotky, ale u něj platí. V literatuře za to neručim, ale obecně je podle mě poslední OPRAVDOVÝ umělecký génius. Jako byl Shakespeare, Miles Davis, Michelangelo, Mozart. Jen je pořád naživu a zažil tuhle tragédii, kdy se rychloobčerstvení mísí s božskou manou. Jedno má jednou 4 hvězdičky, podruhé 5. Bavil jsem se kluci a holky. Dávám pět. Doporučuju ke koupi :)

Carnage
Carnage | 3.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Kniha vyloženě nenudí, ale ani ničím neoslní. Příběh s Thorem slouží jen jako ukázka toho kdy se Warriors vlastně ukázali na scéně a zbytek knihy je už jen o nich. Paradoxně nejhorším členem týmu je rozhodně velitel týmu Night Trasher... je totiž fakt celkem Trash (bojovat po boku nadlidí na skateboardu? když je to vlastně takovej druhej Bruce Wayne?) a tým vyzdvyhuje nejvíc Namorita, Speedball a Nova (jehož design je fakt otřes tentokrát) Marvel Boy má sice prostor ale nudí a Firestar je tak akorát do počtu. Tak nějak to celý ale funguje a jak jsem psal hlavně to nenudí za mě 3 hvězdy.

Carnage
Carnage | 3.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Kniha jako celek se hodnotí hůř protože každý ze tří příběhů by si podle mě zasloužil vlastní knihu. První část má skvělou kresbu a zajímavej nápad kterej je bohužel málo rozveden a potkáme v něm málo postav a celkově nevíme proč je Batman Batmanem. Druhý příběh podle mě nejslabší je už s "moderní" kresbou která se mi tolik nelíbila a nedávalo mi úplně smysl jak za tak krátkou chvíli mohl být Bruce zkušeným Batmanem. Poslední část má zajímavej nápad a vizuál ale ten vizuál je zároveň tak špatný že člověk kolikrát vůbec neví na co se kouká a když se k tomu přidá nic moc finále tak je to rozhodně druhý nejhorší z knihy. Nápad zajímavej ale první a třetí příběh bych raději viděl jako samostatné knihy s potřebnou délkou a více postavama.

cyboy
M cyboy | 3.7.2019 | DC komiksový komplet #066: Batman: Dynastie Temného rytíře

Po delsi dobe neco citelneho v ramci DCKK. Sice mi vyslovene vadila kresba posledni casti a konec me trochu zklamal, ale uz jen kvuli tomu odlisnemu pohledu na Batmana to stoji za precteni, i kdyz mezi batmanovskou klasiku to asi patrit nezacne.
60%

Kazumaki
M Kazumaki | 3.7.2019 | Conan #03: Sloní věž

Četlo se mi to dobře a vcelku jsem dostal to, co jsem očekával. Akorát v Conanovi nevidím toho sedmnáctiletého mladíka, kterým by měl být. Je to prostě od narození chlapák :)
Po přečtení Sloní věže jsem vytáhl staré comicsové legendy (první díl) pro porovnání obou příběhů a zjistil jsem, že už bych ty retro komiksy dneska nedokázal moc číst, ačkoliv svoje kouzlo taky měly. Ale stejně jako tenkrát, i tady se mi při scéně se sloníkem vybavil ten Space Jockey z Aliena.

Tyfus
Tyfus | 3.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Obvykle když něco začíná na New, nebo Young, tak je z toho cítit obrovská infantilnost a vůbec mě to nebaví. Nicméně New Warriors jsem si užil! Fajn postavy, pěkná kresba a napínavý scénář. Poslední dva sešity jsem hltal jako dlouho nic. Opět jsou z toho cítit 90s a ty já rád. Pokud se někdy dostanu k pokračování, rád po něm sáhnu. Šlo rozhodne o to lepší z druhé várky NHM.

Fimi
Fimi | 3.7.2019 | Superman: Mír na zemi

Jako ta kresba je příšerná, velký formát tomu vůbec nesvědčí, jakoby byla nedodělaná, je taková rozmazaná a celkem odpudivá...prostě ne jako v případě Justice, i ta velká Liga vypadá lépe

cyboy
M cyboy | 3.7.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #04: Město pod hvězdou (Tomáš Kučerovský)

Misty je to strasne zmatene, ale nakonec se z toho da vydestilovat kapka pribehu, ktery celkem dava smysl. Ale fakt je, ze to neni nic, z ceho bych si sednul na zdek. Tohle vazne neni vic nez cisty prumer, ktery nenadchne, neurazi, ale taky se bez nej da zit bez pocitu, ze vam neco unika.
60%

JohnyG
JohnyG | 3.7.2019 | Krysí královny #02: Do dáli se vinoucí chapadla N'Rygothova

Story pro ufňukaný teenagerky, který hledaj sebe sama (šablonovité vzdory vůči rodičům, tradicím a rolím), femino LGBT+ ladění zas zahřeje kdejakou aktivistku, ale sprosťárny a drogové a sexuální narážky mají asi pobavit starší muže. Tak přemýšlím, pro koho to vlastně je. Kresba byla fajn, fantasy prostředí beru, ale obsahově mi to vadilo a vtipný mi to většinou nepřišlo.

rajot
rajot | 3.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

omg ...

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 3.7.2019 | Captain America #03: Smrt

velmi dobrý lehce navazuje na CW2 skvělá kresba ale ten příběh je "okoukaný " prostě umře cap a řeší se to mnoho záporáku a trochu se příběh zamotá sám do sebe ale jinak se mi příběh líbil akce byla super

Venomslav12stars
Venomslav12stars | 3.7.2019 | Ghost Rider: Cesta slz

nic moc až na kresbu

Kazumaki
M Kazumaki | 3.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

baatcha: díky za upřesnění. Letmo jsem to spočítal a Lovercraft je tam devětkrát a Lovecraft jednou.
:D

het2
het2 | 3.7.2019 | Sledgehammer 44

Tohle bylo fajn. Po několika zklamáních nad posledními spin-offy z Hellboye a Ú.P.V.O., které Comics Centrum vydalo, jsem vlastně nic moc nečekal. A ona je to konečně zase celkem pecka. Druhá světová, náckové, obří válečné stroje, vynálezy, nadpřirozeno, "hrdinové" a uprostřed toho všeho překvapivě dobře napsané lidské drama. "Co chcete abych udělal"? 4,5*

baatcha
baatcha | 3.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Kazumaki: Boha jeho, to jsou matlalové. Správně je samozřejmě Lovecraft a nikdy tomu nebylo jinak. http://en.wikipedia.org/wiki/H._P._Lovecraft

Abstinent
M Abstinent | 2.7.2019 | Rick a Morty #01

GWB: to je copypasta z Redditu ;)

Radek Blacksad
M Radek Blacksad | 2.7.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Veľmi podobné ako jednotka. Síce je tu menej humoru, ale na druhej strane sa mi viac páčili protivníci (potešil hlavne Bebop a Rocksteady) a akcia. Kresba je možno ešte o niečo lepšia ako v prvej časti a účel oddychového čítania komiks splnil. Nenudil som sa.

Hawwwran
Hawwwran | 2.7.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Ta malba je skvělá. Neuvěřitelně realistická. Doslov autora pak odkrývá proč tomu tak je, má bohaté technické vzdělání. Technické detaily jsou opravdu propracované a to jsem si užíval. Doufám, že bude brzy další díl.

Norri
M Norri | 2.7.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Pokud budete tuhle knihu posuzovat jen podle obrázků na internetu, pak si možná necháte ujít dobrý komiks. Mě obrázky promítnuté na CrweConech a viděné na internetu příliš nezaujaly. Potom jsem ale vzal tu knihu do ruky a viděl tu malbu na papíře… Doporučuji vám udělat to samé. Nevěřte obrázkům na monitorech a displejích mobilů! Zajděte do obchodu, chytněte Requiem do ruky a zalistujte v té knize. Co se týče příběhu, tak tam si Pat Mills nebere servítky a rozjíždí pekelnou Hru o trůny, ve které si vyřizuje účty s autoritami tohoto světa a nešetří při tom cynickým humorem. Některé momenty jsou vážně skvělé a Requiem je pro mě příjemným překvapením. Více zde: http://vlcibouda.net/komiks/requiem-romance-pekla

Lobok257
Lobok257 | 2.7.2019 | Africký kufr

Sympatická forma propagace fair-trade kavárny.

Kazumaki
M Kazumaki | 2.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Klasická Conanova dobrodružství, pro mě slušný standard. Meč proti nadpřirozenému, ale zabitelnému. Tady mě ale vlastně bavila víc konverzační scéna v muzeu, kde se řešila vražda.
Jinak na konci je text o korespondenci Howarda s Lovecraftem, jehož příjmení je většinou psáno jako Lovercraft. Když už jsem si jednou zřejmě ujasnil, jak to s ním tedy je, tak teď se zas dozvídám opak?

hroubek
hroubek | 2.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

Další týmovka. Těch týmovek je na začátku druhé části NHM trochu moc. Naštěstí jsou celkem kvalitní, takže se čtou dobře a není to ztráta času. New Warriors je zábavný komiks, který mě pobavil, ale i zde bylo pár věcí, jenž mě nesedli a nebavili mě. Velkou předností komiksu jsou postavy, o kterých mohu s klidným srdcem říci, že jsou zajímavé a mají uvěřitelné motivace. A třeba takové setkání s Thorem je opravdu povedené a dobré. Komiks lehce sráží poslední sešity, protože jsou takové uspěchané a přepálené, až nad rámec přepálenosti daného příběhu. New Warriors je slušný komiks, který neurazí, ale opět o žádné veledílo nejde.

karl173
karl173 | 2.7.2019 | Captain America #01

Konečně jsem se pustil do velmi vychvalovaného runu Eda Brubakera a po prvním dílu mohu prozatím říct, že chválu si rozhodně zaslouží. Svižný děj, který zároveň skvěle využívá návratů do druhé světové války a jiné minulosti, mi sedl dokonale. Kresba je také fajn, ale sem tam jsem musel přimhouřit oči. Nicméně nejvíce se ale daří práce s postavami. Postavy jsou uvěřitelné, umí si vás získat a rozhovory mezi nimi mají tu správnou šťávu. Plot twist se zatím jen tak rozehříval, takže tady je ještě brzo hodnotit. Ale vypadá to slušně. Jsem zvědavý jak to celé bude dál pokračovat.

Hawwwran
Hawwwran | 2.7.2019 | Storm: Kroniky Pandarve (pevná vazba)

Tohle jsem si neskutečně užil. V náhledech mne kresba nepřišla tak úžasná, jak všichni pořád říkají, ale při čtení jsem jí hltal a některé panely si dlouze prohlížel. Celý svět vesmíru kolem Pandarve mne fakt seděl. Atmosféra ve vesmíru umožnila zajímavou mechaniku, kterou jsem jinde neviděl. Bizarní planetky mi připomněly dobrodružství malého prince.
Chci víc alb jak předcházejících, tak následujících!

davidek
davidek | 2.7.2019 | Diosamante

Takový lehce podprůměrný spirituální Jodo, bohužel nedokončený, takže těžko říct, jestli se to mělo celkovým rámováním nějak výrazněji posunout. Jsem každopádně rád, že jsem se rozhodl tohle jen půjčit z knihovny. Dát za to pětikilo, tak budu asi dost zklamanej. 2,5*

cyboy
M cyboy | 2.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

karl173: ja vim, ale snazim se alespon v komiksech nemit cteci frontu. To jsem udelal pred lety s UKK a pak jsem to tezko dohanel.

Ricky Gervais
Ricky Gervais | 2.7.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Příběh výborný, kresba fantastická. Hodnotit to stejnými procenty jako některé omalovánky z Komiksodějek je značně infantilní.

Ricky Gervais
Ricky Gervais | 2.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Velkolepá záležitost.

JohnyG
JohnyG | 2.7.2019 | Živí mrtví #13: Těžká cesta zpět

Tak se tam naši přeživší ani neohřáli a už to naplno přebírají. Ale nejspíš právě včas, protože na prahu kolonie se už zase rýsuje válka. Rick ani Abraham nejsou zrovna diplomati a moc se neženýrujou vzít to silou. Jenže zatímco Abraham je zásadovej klaďas, Rick balancuje na hraně a chvíli padá na tu a chvíli na tu stranu. I když to myslí dobře, tak jeho chování á la neurotickej magor s bouchačkou je prostě dobrý řešení jen někdy. Divím se, že pro měl pan senátor takový pochopení. Vzduch před bouří houstne, brzy budou lítat blesky, pak všichni vně i uvnitř osady dostanou tu správnou představu o tom, co je tahle skupinka zač.

Darker
M Darker | 2.7.2019 | Diosamante

Murphy722: Jak se pozná špatně naskenovaná stránka?

Murphy722
Murphy722 | 2.7.2019 | Diosamante

No těžký průměr... Nechce se mi říkat, že podprůměr, ale nějaká ta snaha tam byla. Gal má fantasticky rozmáchlou a bohatou kresbu na detaily, ale chybí tomu vyhraněnost, u které bych si i po letech řekl: "...Jo! To je Galova kresba!". Je to takové povšechné a smrdí to až moc akademickým vyjádřením bez jakéhokoliv osobního vkladu do celé věci. A jak připomenula Draco, ty jeho ženské to je křeč jak blázen. Ani sama Diosamante nebyla nějakým TOP sexsymbolem. A samotné naskenování některých stránek je taky příšerné, ale to má Argo tak nějak jako jejich osobitý firemní folklor.

krvinka56
krvinka56 | 2.7.2019 | Batman / Želvy nindža II (paperback)

Povedené Želvo Betmení setkání odehrávájící se tentokrát ve světě želv. Minulé setkání bylo povedené i dobře provedené prolnutí světů ale tohle no kdo zná Donatela dobře ví že by takovou kravinu neudělal v tomhle případě by mi to víc sedlo na Majkýho. Trochu víc prostoru dostanou April i Casey i když druhý zmiňovaný moc tentokrát nezaboduje. A máme tu Bejna, páni a jak je ukecaný ale byl fajný stejně tak i zbytek Bat partičky. Souboj Robina s Rafem mne zaujal bral bych jejich společný komiks i kdyby to bylo jen o rvačce mezi nimi. Jsem stále spokojen sice to mělo o pár much víc nežli u minulé knihy ale i tak mne to pobavilo a s chutí jsem si tuto jednohubku přečetl . I když šla mírně kvalitativně dolů . Ale pokud budou další díly stejně do nich půjdu. Takže by to bylo tentokrát za 3.5+ .

krvinka56
krvinka56 | 2.7.2019 | Batman / Želvy nindža (paperback)

Povedené Želvo Betmení setkání odehrávájící se v Gothemu. Kresba je povedená želváci vypadají dobře a nová verze Trhače se povedla. Příběh je sice jednodušší ale tady jde hlavně o to že je tu Batman a želvy plus pár superzmutovaných Batmanových nepřátel. Za mne spokojenost.

Olwen
Olwen | 1.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Lol, to asi neudela:)

Fry
A Fry | 1.7.2019 | Star Wars Magazín 2017/05

Star Wars Magazín 2017/05 - No na to, jak mě to celou dobu více méně bavilo, jsem finálními dvěma sešity spíše zklamán. Jak jsem již poznamenal u předchozího čísla, celý koncept příběhu 'Vader sestřelen' měl smysl, dokud šlo právě o Vaderovo sestřelení a snahu o jeho následné odstranění. Od poloviny se do toho začaly stále více motat vedlejší dějové linie a ke konci už šlo vlastně jen o co největší počet individuálních soubojů. Škoda no, mohl to být příběh směle konkurující aktuálním filmům, ale závěr veškerý potenciál zašlapal ... Za mě 3*!

RadimNemec
M RadimNemec | 1.7.2019 | Varlén No. 7.8.9. aneb Deníky všední úzkosti

Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět a opět), pravda o něco méně.

RadimNemec
M RadimNemec | 1.7.2019 | Varlén No. 4.5.6. aneb Deníky všední úzkosti

Je to Divus, je to S.d.Ch. ..a mě se to líbí (opět).

karl173
karl173 | 1.7.2019 | Ragemoor

Nápad a myšlenka tohoto komiksu je fajn, stejně tak je z toho cítit slušná atmosféra, byť kresba má kolísavou kvalitu. Lovecraftův styl se zde hodí a potěšil mě. Ovšem nemůžu se zbavit dojmu, že dílo je až na pár momentů příliš předvídatelné a poněkud povrchní. A postavy si nenašli ke mě cestu. Bavilo mě to, ale nemám z toho ten správný pocit. Hodnocení se zaseklo někde mezi 3 a 4, ale spíš se přikláním k té horší variantě. I přesto, ale komiks řadím mezi ty zajímavější kousky.

karl173
karl173 | 1.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Cyboy: Ono na tohle existuje řešení. Nemusíš to číst hned po sobě. Hold budeš mít názor na druhou knihu až po pár dnech.

cyboy
M cyboy | 1.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Stejne jako u nasledujiciho dilu - vseho moc skodi. Jednoduche (jasne, je to Conan) a hrozne sablonovite.
Doporucoval bych spis vydavat po jednotlivych knihach, klidne s odstupem jednoho/dvou mesicu.
60%

cyboy
M cyboy | 1.7.2019 | Conan #03: Sloní věž

Bud mam jeste preconanovano z kolosalniho conana, nebo jsou i dva dily za sebou moc.
60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 1.7.2019 | Komiksodějky

Mrzí mě trochu dětinský komentář pode mnou, mrzí mě, že s tím holky měly tolik útrap, co jsem slyšel, mrzí mě, že my donátoři nejsme vyvedeni zlatým písmem na konci knihy (dělám si srandu), mrzí mě ta feministicko-genderová optika, která mi není úplně vlastní, mrzí mě, že jsem dostal jako dárek vytištěnou reprodukci a ne nějaký originální byť jenom rychločrt, mrzí mě, že jsem vlastně všechna díla už viděl na nějakých těch plzeňských či pražských výstavách...

Na druhou stranu se mi moc líbily rozhovory s již profláklými autorkami (Lela Geislerová, Toy_Box, Lucie Lomová, Renáta Fučíková), líbí se mi výsek děl (zde musím říct, že Štěpánka Jislová se svými dvěma díly docela válcuje a vyčnívá) a shrnutí ženské tvorby (Tomáš Prokůpek), líbí se mi ta růžová barva a líbí se mi ten font a celkové provedení, které jako by zapadá do již vydaných sborníků - tohle mohlo klidně být Aargh: Special Female Edition.

Celkový dojem: 60%

cyboy
M cyboy | 1.7.2019 | Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost

A toto je cislo 3 me ctvrtecni frustrace. Ve srovnani s Avengers tady alespon nejsou vtipy se sexualnim podtextem (nebo jsem si jich nevsimnul). Jinak to trpi uplne stejnymi neduhy - nic se nevysvetluje, postavy se objevuji bez predstaveni, chybi poznamkove bubliny (napr. Do soumraku jich ma mnoho) a mluvi se i o postavach, ktere se v deji vubec neobjevi, coz je asi bonus pro deti, aby si pripadaly jeste hloupejsi. O deji ani nema cenu mluvit.
Urcite ne od 7 let, pokud teda nemaji nakoukano vse co jde a precteno x dalsich booku. Muj druhy a nejspis posledni Muj prvni komiks.
40%

cyboy
M cyboy | 1.7.2019 | Petr Parker Spectacular Spider-Man #01: Do soumraku

Tohle je cislo 2 me ctvrtecni frustrace.
Ve srovnani se Spider-Manem z rady "Muj prvni komiks" je to vlastne hodne podobne. Neskutecne zbytecne se v tom keca a jako pokracovani Rodinneho podniku je to obrovsky pokles v kvalite.
60%

cyboy
M cyboy | 1.7.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #075: New Warriors

To se vam takhle v jednom dni sejdou tri komiksy, ktere vazne otresou vasim presvedcenim, ze se vam libi komiksy a ze si chcete jeste nejaky koupit.
Tohle je cislo 1.
Ukecane a nepresvedcive.
40%

JohnyG
JohnyG | 1.7.2019 | Živí mrtví #12: Život mezi nimi

Spolu s Rickovou skupinkou jen těžko můžeme uvěřit tomu, že by ta nová úžasná osada byla prostě probuzením z dosavadní noční můry a vše už bude jen hezké. Ten vtíravý pocit na pozadí, že tohle je příliš pěkné na to, aby to byla pravda, nás nechce opustit a za každým rohem čekáme zradu, která ale v tomto sešitu ještě nepřichází. Jen drobnosti dávají tušit, že ten lišák Kirkman na nás zase šije boudu a brzo se něco ošklivě zvrtne. Tentokrát tempo trochu zpomalí a víc se mluví než střílí, o to víc pak leží důraz na dialozích a vztazích.

trudoš
trudoš | 1.7.2019 | Avengers: Rukavice nekonečna

Čekal jsem to nejhorší a nakonec byl mile překvapen. Háček v tom samozřejmě je - označení 7+ má totiž nulovou vypovídací hodnotu a v podstatě jen informuje o faktu, že komiks mohou číst děti, co už umějí číst. Ale pro orientaci v žánru, ději či postavách je rozhodně důležité mít alespoň hrubé povědomí o Marvelovském univerzu. Pročež titulek Můj první komiks se trochu míjí účinkem. Na to je tu příliš mnoho nevysvětleného, včetně základního kdo je kdo.
Když však pominu ty dvě zavádějící nálepky, bez jakékoliv nadsázky musím přiznat, že jsem si příběh užil. Do základní chronologie sice moc nezapadá a mám podezření, že si z původní historky vytáhl cca pět procent, ale co už. Thanos má zkrátka Rukavici a je třeba mu ji sebrat. Tolik k logice. Scenáristé se tak soustředí především na pošťuchování mezi postavami, což prokládají nenáročnou situační komikou. V tomhle ohledu mě to přitom vážně bavilo, mnohem víc než třeba umělé DC Superhrdinky. Sám jsem ovšem zvědav, co si z toho odnesou děti.

Fry
A Fry | 1.7.2019 | Star Wars Magazín 2017/04

Star Wars Magazín 2017/04 - Přesně jak píší kolegové pode mnou, pořád se jedná o to nejlepší, co v magazínu kdy vyšlo. 'Vader sestřelen' má totiž už od začátku skvěle vymyšlenou zápletku, ve které po epickém vesmírném souboji padá na planetu Vrogas Vas nejen Vaderův TIE Advanced, ale i Lukův X-Wing a obě hlavní postavy se tak samy bez dodatečného krytí vydávají napříč pustinou vyřídit si své účty. Nicméně sešit od sešitu přibývá vedlejších postav a z původní pustiny se tak bohužel stále více stává spíše velké bitevní pole ... Za mě 4*!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 1.7.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Námět mi přišel poněkud dost přitažený za vlasy, ale nakonec, proč ne? Místy se komiks vyznačuje totálními absurdnostmi (krtkoidi) a špatnými scénáristickými zkratkami (krtkoidi), celkově však děj šlape na plyn, stejně jako Hawkeye v bugině. Někdy mám pocit, že jsou dialogy a postavy fakt špatně napsány, jindy to srší vtipem, odkazy a zajímavými okolnostmi. Shrnuto podtrženo, předpokládám (a možná mylně), že už pokračování nikdo nerozpracoval, mě by ale docela zajímalo, jak to bylo tehdy dál!

Celkový dojem: 60%

Liborius
Liborius | 1.7.2019 | Sherlock #02: Slepý bankéř

Svým způsobem otrocká kopie druhé epizody Sherlocka, která ale funguje, protože si na stránky přenáší i veškeré klady předlohy. Zároveň ale díky copy/paste přístupu není potřeba zase tohle dílo přeceňovat.Více na Multiverzum.sk - http://multiverzum.sk/sherlock-slepy-banker/

Spacecore
Spacecore | 1.7.2019 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Finále bylo uspokojivé, vše se uzavřelo, i když ne tak jak bych doufal, ale stačí to. Celý ten hype jde mimo mě. Vidím tuto sérii jako hezký béčko, který stálo za přečtení, ale za týden si nevzpomenu o čem to bylo. Možná kdyby to bylo míň teen drama a víc fantasy hororová sága, trefilo by se mi to do vkusu.

Spacecore
Spacecore | 1.7.2019 | Zámek a klíč #05: Časohrátky

Tak tenhle díl měl být hned druhý a cítil bych se líp. Jasně, záhady musí být, ale tak dlouhé čekání na objasnění motivů padoucha, původu zla a odhalení minulosti, chtě nechtě působí lehké zklamání. S napětím roste očekávání. Ale dobrý, hodně se toho vysvětlilo, sedí mi to a konečně jsem se cítil, že se plně orientuju. Nicméně pořád si všímám různých menších wtf momentů a nelogických jednání postav, asi scénáristické berličky, ale to až tak nevadí. A konečně bych měl zmínit kresbu, která je velice pečlivá a po čase se z téměř odpudivé změní na pěknou.

Spacecore
Spacecore | 1.7.2019 | Zámek a klíč #04: Klíče království

Nebýt finální konfrontace a twistu, asi bych už na tenhle mix Beverly Hills 90210 a Narnie definitivně zanevřel. Příjde mi, že se Hill více čvachtá ve vztazích puberťáků, než logice dějových linek. Pitvají se tu do nekonečna různé vedlejší vztahové avantýry, ale zásadní věci nám nikdo říct nechce. Možná jsem natvrdlý, ale i přesto, že se série čte dobře, nebaví mě tolik, jak by asi měla. Uvidíme, co s tím provedou další dvě knihy.

karl173
karl173 | 30.6.2019 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Jednoduchá jednohubka, která je fajn pro malé rozšíření světa Žívích mrtvích, ovšem zdá se být také poněkud téměř zbytečná. Je tu totiž jen jedna důležitá informace, která mohla klidně přijít v hlavní řadě. Nicméně i tak mě to na pár minut pobavilo.

karl173
karl173 | 30.6.2019 | Superman Action Comics #03: Na konci času (paperback)

Jako fakt jsem se snažil, ale nešlo mi to. Prostě s Morrisonem asi nebudeme kamarádi. Vždycky když už to vypadá nadějně, tak mi Morrison hodil klacky pod nohy a já začínal zase od znova. Místy je to fajn a místy je to fakt nepřehledné peklo, v kterém jak jsem zjistil mi především vadí svět rarachů a jejich debilních jmen. A jelikož mi to vadilo i v krátkém příběhu Shollyho Fische, tak mi to jen tento fakt potvrdilo. Kresba je fajn, ale jde ruku v ruce se zmateností příběhu. Ovšem pokud se má čtenář cítit stejně zmateně jako Superman, tak pak se povedlo tento pocit přenést na jedničku. Já jsem tedy u Morrisonova runu uvízl někde na půli cesty a vím jistě, že si tyto komiksy už pravděpodobně nikdy nepřečtu.

Faix
Faix | 30.6.2019 | Requiem: Upíří rytíř #01

Je to zvláštní kniha. Snaží se, aby čtenář bral za kladného hrdinu esesáka, který se po své smrti chová jako kavalír. S každou další stránkou jsem měl pocit, že do hodnocení musím buď přidat nebo ubrat hvězdu. Tak hodně se ve mně mlelo dobro a zlo. Stejně tak kresba. Vždy jsem čekal na otočení stránky. Čím mi zase vyrazí dech. Některé obrazy jsou opravdu úchvatné. V některých jsem se i trochu ztrácel. Být na místě malíře a vytvářet každý den temnější a temnější scenérie, tak si to za chvíli hodím. Každopádně je celá kniha opravdu pochmurná a abych vyrovnal tuto ponurou atmosféru budu muset na srovnání nálady sáhnou po opaku. Asi Medvídek Pú :-)

het2
het2 | 30.6.2019 | Poslední Incal (paperback)

Nádherná kresba. Ladronn je úžasnej a tohle je pro mne nejlépe nakreslený Jodorowski vůbec. A možná i nejlepší Jodorowského scénář. Jinde mi vždy něco vadilo (původní Incal byl občas příliš ujetý, v Metabaronech mne štvaly robůtci a k některým metabaronům jsem si nedokázal najít cestu), ale tohle jsem si užil od začátku do konce. Ani tam nemuselo být to Mobiovo "Po Incalu". Ta první kniha v Ladronnově zpracování je prostě lepší (vizuálně i scénáristicky). 4,5*