Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2020 | Čtyřlístek #223: Není Pinďa jako Pinďa

Koukám, že 220tka byla hodnocena vysoko, zatímco tohle číslo 3* od každého, takže jsem zřejmě mimo... :)
Za mě je tenhle sešit konzistentní:
1) není pinda jako pinda: pominu-li nějaký (ne)logicky otázky, tak výbornej příběh, vtipnej...sourozenci Lamkovi umí
2) tlamáč a Klofáč - sestry Krohnovy umí, T a K se mi líbili i jako malému, příběh pěknej, lehce poucnej (termiti) a kresba správně priblba
3) 7kraskof - Svitalsky brothers, moje srdcovka ... Stylové kreslené, vymyšlené a fajn s dobrým humorem
4) Rexík - bubliny s textem opět jak sada hesel psaných pod sebou... K.Ladsilav nebyl pro mě jako pro dítě , ani jako pro dospleleho :D
Obejdnavka knih: všechny jsem měl... Strašný, teď nemám žádnou:/
Reklama komiks na malabar - ty jsem dřív také měl a úplně zapomněl, že vůbec existovaly, pěkné :)
--- pro mě nostalgické číslo, protože jsem ho jako malý četl a líbilo se mi a líbí se mi i teď... Dávám 5*

mearez
mearez | 2.9.2020 | Avengers #02: Světové turné

První díl mě znechutil a zklamal. Neplánoval jsem si koupit další díl. Ale přesto jsem si ho z nějákého důvodu koupil. A musím říct, že Aaron mě v tomto díle získal, sežral jsem mu to všechno s navijákem. Uznávám, tenhle díl byl strašně ukecanej, tak musím říct, že i přes to se mi strašně líbilo (a budou následovat menší spoilery), jak v podstatě Black Panther vytvořil znovu tu velkolepou síť Avengers, kterou tato organizace bývala před několika dekádami. Ano, Avengerů je jen sedm, ale v záloze je tolik skvělých a zajímavých postav, že se prostě těšim, co se z toho vyklube. Squadron Supreme mě zatim asi z toho všeho rajcuje nejvíc. Ale jinka chápu rozhorčení, který zde panuje, protože kdybych nebyl cílovka, tak bych z toho taky moc unešenej nebyl. Ovšem za mě 3*, budu pokračovat.

Netorack
Netorack | 2.9.2020 | Kuriózní lenoška a jiné příběhy

Ke knize jsem se dostal bohužel až po Octárně a Hloupém žertu a od počátku čtení Lenošky mi bylo jasné, že jsem do říše pana Goreyho vstoupil špatným vchodem. Tahle kniha je minimálně o stupeň lepší než obě později vydané. Za mě 4,5 hvězdy, pokud by sbírka obsahovala nějakou povedenou abecedu (což je můj neoblíbenější útvar páně autora), bylo by to jasných pět. Dávám nakonec pět i tak, je to prostě lepší než ta Octárna.

Gmork
E Gmork | 2.9.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Tak dočteno a dostal jsem, co jsem očekával - důstojné finále předlouhé série. Patřím k těm čtenářům, kteří oceňují, že to skončilo v podstatě na vrcholu a série se nezačala rozmělňovat. Pár dílů mi do kompletu chybí, ty si ještě dokoupím, ať to mám komplet. Jsem i velký fanda TV seriálu, tuhle škatuli jsem si loni přivezl z Paříže.
http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead02.jpg

http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead01.jpg

http://imgup.cz/images/2019/07/21/komiksy01.jpg

cyboy
M cyboy | 1.9.2020 | Tony Stark - Iron Man #01: Muž, který stvořil sám sebe

Predne je to uplne prazdne a cele si to jen hraje na obsah. Pak je tam nekolik totalnich uletu, ktere ukazuji jak moc aktivisticky pristup selhava na urovni logiky a nakonec je tam moderni humor bez humoru, ktery je stejne jako nektera temata, tlaceny na silu.
Jestlize toto ma byt standard moderniho superhrdinskeho komiksu, pak neverim, ze ma budoucnost.
40%

Moon
Moon | 1.9.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #096: Agent Coulson

Coulson není špatná postava, ale příběhy ve kterých zde vystupuje jsou hodně průměrný až podprůměrný mainstream.
Musíte u toho vypnout mozek a i tak to není zaručená zábava.

flipflop
flipflop | 1.9.2020 | Královská krev #02: Pomsta a vykoupení

Oproti předchozímu dílu ještě o porci tesáků zábavnější.

puolpm
M puolpm | 1.9.2020 | Kasta metabaronů (2. vydání)

Monumentálne sci-fi dielo s nádhernou kresbou, kde skutočne vidno inšpiráciu Dunou. A na Jodorowskeho aj vcelku uchopiteľné, kde som sa nestrácal a veľmi ma čítanie bavilo. Bohužiaľ pri posledných príbehoch s Ocelohlavom sa už Jodo opäť "urval z reťaze". Úctu vzbudzuje aj samotné prevedenie knihy. Takže až na prepálený záver, inak spokojnosť.

trudoš
trudoš | 1.9.2020 | DC komiksový komplet #090: Batman: Odysea, kniha první

Tak tohle bylo vážně divný. Neal Adams se sice pokouší vyprávět jakýsi příběh, ale skáče z jedné scény do druhé, že si člověk brzy není pořádně jist, co vlastně sleduje. A zdali se autor k nakousnutým motivům vrátí, nebo je prostě zanechá pohozené na zemi, jako obaly od cukrátek. Zpočátku jsem byl ještě pln očekávání, co vývoj událostí přinese, protože se to vlastně ani nečetlo špatně, když tedy člověk přijal ten přitrouble teatrální způsob vyjadřování jednotlivých postav. S každým dalším sešitem jsem se však začal vzdávat veškeré naděje, že z toho nakonec bude něco smysluplného. Je samozřejmě otázkou, co Odysea přinese v druhém dějství, ovšem už teď mám strach, že Adamsovo úsilí o vytvoření novodobého Fausta vyjde zcela naprázdno. Ne kvůli tomu, že na to Batman nemá, ale že na to jednoduše nemá sám autor. To už i ten bonusový příběh z roku 1939 má v sobě víc logiky a komiksové nostalgie. Pro tentokrát tedy stařičká naivita jasně zvítězila nad mladickou snahou něco umělecky sdělit.

Norri
M Norri | 1.9.2020 | Batman Detective Comics #03: Imperátor Penguin (pevná vazba)

Je až fascinující, jak se celou knihou docela komplikovaně proplétá několik příběhů a přitom to stále drží pohromadě. Kniha má řadu odboček a spoustu skákání v čase, ale kupodivu jsem u žádné části neměl pocit, že je tam navíc a zbytečná. Bohužel mi tam ale něco chybělo. V prvé řadě mi chyběla nějaká synchronizace se Snyderovou řadou. Dost těžko si jednotlivé události z této knihy dávám do správné časové posloupnosti s událostmi ze Smrti rodiny a z Hřbitovní směny. Navíc je tady, stejně jako ve Hřbitovní směně, zmíněna smrt Batmanova syna, o které nic nevíme. Zasloužilo by si to alespoň poznámku (vysvětlivku) na konci knihy, když už to u nás nevyšlo. Kresba je opět prvotřídní mainstream a bavila mě od všech zúčastněných kreslířů. 3,5*

Delphín
Delphín | 31.8.2020 | Zámek a klíč #02: Hlavohrátky

Oproti minulému dílu dost odpadla ona hororová část komiksu. Tento originální nápad doprovázen skvělou kresbou a výborným panelováním, ale nadále funguje. Fungování klíčů zde už jede ve velkém stylu, v průběhu děje se dozvídáme více z minulosti a tudíž i více záhad, mnohá nám ale budou definitivně vyjasněna až později. A jelikož v této sérii ještě zbývá relativně dost knih, jsem zvědavý s čím vším na nás Hill ještě vyrukuje. Rozjeté to ale zatím má dobře, to nelze popřít. Jediné co mohu komiksu vytknout je chování některých postav, které mi mnohdy nepřišlo zrovna rozumné/logické.

Lobok257
Lobok257 | 31.8.2020 | Záleskautky - Lumberjanes #01: Střez se svaté kočičky

Nejni mi 12let a nejsem holka, ale proč by to mělo vadit? Zvědavost mi nedala a cože to jsou ty Lumberjanes za "fenomén", samá skvělá komiksová cena? A nestačím se divit. Je to celé takové nijaké, ploché a nevtipné, snad jen prostředí skautského tábora originální, trocha té černé magie neuškodí. Nejsem holka a není mi 12, proč jsem se ale třeba u komiksu Pupíky skvěle bavil? Jde to, ale tady to nehledejte.

hroubek
hroubek | 31.8.2020 | DC komiksový komplet #094: Mladí Titáni: Návrat Donny Troyové

Špatenka. Je smutné, že je tento komiks dost tenký a mě jeho přečtení trvalo tak dlouho. Nemohl jsem se opět začíst a nebavilo mě to. Příběh je překombinovaný plný nezáživných dialogů a má divné tempo. Nebavilo mě to. Ke konci to bylo o dost lepší, jelikož přišla akce a vysvětlování co a jak. Ale i tak velké zklamání.

louza
louza | 31.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Velmi nečekané vyústění Straczynskiho runu, kterým Marvel připomenul, že je stále Marvelem. A pokud to snad vypadalo, že jejich vlajkový komiks pod Michaelovou taktovkou poslední desítky čísel zaváněl něčím jako je hodnotnější literatura, tak to se čtenáři rozhodně nemuseli bát, že by to tak mohlo zůstat. Management team Marvelu v čele Quesadou, který si svůj plán pro jistotu pohlídal i výtvarně vymyslel korporátní solušn nambr van a klód damme k tomu. Už předchozí sešity nesly výraznou pečeť kolektivního brainstromingu, ale to co se povedlo chytrým hlavám na meetingu vymyslet tentokrát opravdu předčí i Bobbyho Ewinga ve sprše. Tohle není jen tak nějaký fail, ale architektonicky dokonale zkonstruovaný shitty end, který udělal definitivní tečku za několika dekádami série The Amazing Spider-Man tím, že je prostě smáznul - a udělal ze čtenářů kteří ji tak dlouho kupovali kapitální voly. Je to třináct let, ale stále si pamatuji ten sžíravý bezmocný vztek. Quesada má samozřejmě pravdu, když tvrdí že tenhle krok nalajnuje cestu Marvelu dlouho dopředu, protože tím po kaze klonů, kterou Straczynski částečně napravil přivodil komunitě trauma jaké se nezhojilo ani za více než dekádu. A Marvel tím definitivně přišel o poslední zbytky důvěryhodnosti. Hodnocení? Jiné než čistý průstřel lebky je nepřípustné.

Norri
M Norri | 30.8.2020 | Batman Detective Comics #02: Zastrašovací taktiky (pevná vazba)

Těžko na tom najít něco pozitivního. Ale pokusím se. Nemám moc rád knihy složené z krátkých povídek a tahle kniha je jejich velmi nesourodý mix. Některé si už teď po dočtení ani nepamatuju a některé bohůmžel ještě jo. Nejlepší na celé knize je kresba. Vystřídalo se zde více autorů a některé stránky byly opravdu parádní. Špatný nebyl Bruce Wayne v Tibetu. Docela zajímavý byl i Two Face, ale u toho mě spíše zaujala kresba a práce se stínem.

Delphín
Delphín | 30.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

,,Osud není psán velkým písmem. Tvoří ho drobné detaily.“
Slabší, ale stále velmi kvalitní pokračování ,,Spider-Man: Back to black“. Jen ten závěr asi v mnoha čtenářích zanechá smíšené pocity. Dle mého měli May rozhodně nechat zemřít. Nic zásadního by se přeci nezměnilo, jako v tomto případě. Dále se tu nebudu rozepisovat, protože bych výtkami vyspoileroval celý děj…
Amazing Spider-Man #42 – Solidní suprácký průměr.
Kluk od vedle – Odsunout Spideyho na vedlejší kolej a dát kratší příběh, kde hlavní roli plní M.J. a její pohledy na Petera a její život, je velice fajn čtivo, které mě mile překvapilo.

NextOne
NextOne | 30.8.2020 | Spider-Man: Velká moc, velká odpovědnost

Komiks jsem si kupovat nechtěl, ale měl jsem to štěstí, že jsem ho vyhrál u Drackuly na FB. Určitě bych to nenazýval "Můj první komiks". Čekal bych nějaký úvod do světa Spider-mana, ale v komiksu jsou pouze příběhy pro nenáročné čtenáře (vek 15-), kteří toho nemají moc načteného. Na druhou stranu, ty příběhy nebyly zas až tak špatný. Není to nic, u čeho bych podřimoval, ale myslím si, že komiks z knihovny jentak v budoucnu nevytahnu :)

NextOne
NextOne | 30.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Líbilo se mi to, nebylo to sice nic strhujícího, ale určitě to byl lepší průměr. Postava Prowlera vždycky potěší a příběh se Silver Sable byl dobrej.

sedw
sedw | 30.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #051: She-Hulk

Ze začátku mě komiks příliš nebavil a chvíli trvalo, než jsem si zvykl na styl vyprávění. Ale od třetího sešitu (Ropušáci) to začalo být lepší a plně jsem se chytil v sešitě se Stilt-manem. Pak už to to byla parádní zábava až do konce, podpořená skvělou kresbou. Opravdu svěží komiks.

Norri
M Norri | 30.8.2020 | Batman Detective Comics #01: Tváře smrti (pevná vazba)

První část s Dollmakerem je krásně temná a brutální! Druhá část s Pinguinovým Icebergem už je slabší a měl jsem trošku problém se do toho děje dostat. Místy jsou fajn hlášky. Kresba je dobrý mainstream. Vyšší hodnocení dávám kvůli první části. Ta mě potěšila.

tom173
tom173 | 30.8.2020 | Modrá Crew #01 - Ekhö: Zrcadlový svět #1, 2

Super jednohubka s nádhernou kresbou, nepředvídatelným dějem, sexy ženskýma a sympatickým humorem. Svěží vítr do našich komiksových vod. Do druhého dílu určitě půjdu. Čaaajíííčeek!

trudoš
trudoš | 30.8.2020 | Dragonero

Kresba je úžasná, ale obsah mě o kvalitách nepřesvědčil. Jedno zaběhnuté klišé za druhým, až mi bylo chvílemi za autory málem stydno. Přitom se nedá říct, že by měli o nápady nouzi, akorát že všechny zvraty rádi řeší cestou nejmenšího odporu. Ve finále tak Dragonero nepředstavuje nic víc, než jednoduchou fantasy putovačku v duchu Dungeons & Dragons. Tomu odpovídají také postavy, pro žánr nejtypičtější figury, jaké si jen lze představit - mág, válečník, kráska a zlobr. Kdyby tak tvůrci nalili víc energie do pilování jejich charakterů, než do všech těch promakaných map a vymazlené mytologie, hned by se to celé lépe četlo.
Ostatně ani finále nenaplnilo potenciál - neustále jsem čekal co se jako stane a ono nakonec nic. Smrt jedné s ústředních postav tak působí spíš jako povinná úlitba bohům, než že by v epickém příběhu o něco skutečně šlo. Za mě tedy docela zklamání, doufal jsem v propracovanější záležitost. Tedy dějově, co se kresby týče, tam Giuseppe Matteoni odvedl parádní kus práce.

Fry
A Fry | 29.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji - Tak je to za námi ... a ač mě trochu mrzí, že to neskončilo tak jak Kirkman původně zamýšlel, budu na tuhle sérii vzpomínat v dobrém. Všechno se tak nějak uzavřelo a nemám pocit, že bych potřeboval nějaké sequely, prequely, nebo vlastně cokoliv navíc z tohoto světa. Ale když si vezmu že tuhle sérii čtu vlastně téměř od začátku co jsem začal sbírat komiksy (což už je skoro před deseti lety), tak mě z toho trochu pojímá děs a hrůza. První sešit vyšel před téměř šestnácti lety a zombie apokalypsa pořád nikde ... Za mě 4*!

mAGiic
mAGiic | 29.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #008: Mutantský faktor

První sešit s Beastem ještě celkem ušel, akorát kresba Larsena je ještě horší než ta McFarlaneho. Co ale přišlo potom - sešity Spider-Man #16 a X-Force #4, to bylo to nejhorší co jste mohli od McFarlane a Liefelda v řadě Komiksový výběr Spider-Man číst. Nepřehledná a samoúčelná akce od první do poslední strany. Vyloženě odpad. Další sešit (Spider-Man #17) s Thanosem byl takovou zajímavou jednohubkou a poslední 3 velmi krátké sešity z řady Marvel Comics Presents, kde byl Spidey z Wolverinem, taky nijak zvlášť nenadchly. Podstatné na téhle knize je to, že po neshodách u čísla Spider-Man #16 McFarlane od Marvelu odešel a když si v závěru knihy máte možnost přečíst jeho plány co se sérií měl, tak se mu podařil v podstatě jen Torment a na příběhy s Green Goblinem a Venomem nikdy nedošlo. Zbytek knihy jsou hrozně generic 90's příběhy. 2*

Carnage
Carnage | 29.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Všechno dobrý, Straczynski a jeho run je prostě skvělý dokud se nedostaneme k "One More Day". Nakreslený je to krásně o tom žádná a předcházející komiksy jsou skvělé jenže řešení Petrova skoro neřešitelnéhé problému je tak vycucaný z prstu až to není hezký. Měli Tetu May nechat umřít a tečka...

Carnage
Carnage | 29.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #105: Banshee

Vlastně prequel k výborné Generation X která u nás už vyšla a vzhledem k tomu že se mi hodně líbila jsem byl s touto knihou spokojen. Phalanxové jsou pěkně tuhý a když na to přijde i nechutní bastardi! Banshee jako hrdina moc nikomu asi po filmech a tak nějak dle popisu nemusí připadat jako moc silný nebo zajímavý hrdina, ale vše záleží na autorovi a tady stejně jako v Gen. X se mu to povedlo a když Banshee svojí schopností dokáže pomalu roztrhat budovu to je pak něco.

mcleek
mcleek | 29.8.2020 | Jedno obyčejný léto

Moc dobré! Připomnělo mi to jeden z mých nejoblíbenějších komiksů - Pod dekou. A má to vtipná SFXka... ;-)

karl173
M karl173 | 28.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Co dodat. Prostě je konec. Byla to skvělá série. Jen se bojím, že jestli se někdy dostanu k druhému čtení už to nebude prostě ono. Ale asi je vážně dobře, že už to skončilo a nedošlo na zbytečnou vatu. Toto zakončení bylo opravdu skvělé. 5*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Sandman #04: Údobí mlh (barevné vydání)

Psal jsem 20.6.20, nyní zveřejnil:
Předmluva mě celkem nudila a pak zaujala, když jsem myslel, že si autor ukaji své ego, coz byl asi vtip. Předmluva o ničem, nemám podobný styly rád. Takový přehnaný vlezdoprdelcovstvi spolu s aroganci a sebestřednosti. To s tím dohledanim si historického faktu nebo zajímavosti a její použití v díle pro vytvoření dojmu inteligence se mi libi. :) Dočetl jsem království tvé od DCCK, kde se Sandman vyskytuje a autor předmluvy k němu odkazuje, dobrá shoda náhod, že vím o koho jde. Komická figurka - asi proto ta psycho maska z vetřelce, která dříve byla plynová.

Nulty díl: silné jsem si uvědomoval o jakou hovadina vlastně jde, když se scházeli rádoby věční u osudu doma. Čekal jsem jich celkové víc, ale jsou tedy všichni, celkem 6 a mají to byt nějake personifikované entity a ony si vlastně povídají jak v telenovele.

No, pak jsem čekal od pekla nějakej brutal a vlastně se nic nedělo, Lucifer konci a začíná jeho vlastní série mimo (teď máme se ženou zkoukle 3 díly seriálu, komiksy nemam.. aspoň vím, kde se vzala ta jeho maze). Každopádně nápad odchodu z pekla je zajimavej. Nejvíce mě zaujal Breschau, což je asi fiktivní postava (jakože zapomenutá).

Poté se mi líbily postavy ze severské mytologie, velmi odlišné oproti Marvelu. :) Thor s obr tělem, malými nožičkami a miniaturním kladívkem je vyloženě smesnej.

Díl 4 jsem asi četl v krvi, tenhle horor příběh by mohl dost dobře fungovat jako hororový film.

Zřejmě jsem to nedopsal, měl jsem u textu doplňené tyto poznámky:
Mytologie se mi líbí
Retro Sandman přinesen odinem
Poetičnost nevím, nemám rád, jsem neandrtálec, žádnej intos jako zdejší smetanka...
Maze v seriálu, samozrejme je to jiny.
Peklo chodí se dobrovolně trestat za své hříchy?
Celý ty světy jsou nějaký divný...

- nebudu ty poznamky dál rozebírat... Od té doby jsem zatím další díl Sandmana nečetl... Tato kniha za 4*.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Simpsonovi 2015/07 Bart Simpson: Nejlepší z kovbojů

moje první číslo bárta, jež jsem si kdysi vypůjčil z kadeřnického salonu, kde jsem byl vzápětí stříhán, válelo se to na stole asi jako čtení pro děti :) pamatuju si, že mě komiks tenkrát zaujal a říkal jsem si, že je lepší než jsem si myslel, tenkrát klidně za 4*, nedávno jsem četl znova a nyní: 6 příběhů, z nichž jsou 4 od Pejera a 2 od Bejtse. Mně osobně Pejer seděl tenkrát a sedí i teď, umí celkem držet simpsons humor i na papíře a Bejts vlastně taky není úplně špatnej. V kresbě se točí více ilustrátorů, ale drží simpsons standart, za mě ok.
Teď tím tak listuju a Příběhy:
Bart versus škola jednoho muže 4*
Bart Simpson vysvětluje "Jak se hodit marod" - 4*
Zvláštní zásilka - 3*
Kvik-e-Bart - 4*
Důchodce Bart - 2*
Očkování - 2*
listárnu jsem nečetl, ale DžejPý to vede pro děcka dobře....což je fajn a pro děti celkově je minimálně tohle číslo na 4* a když koukám na hodnocení jednotlivých příběhu, tak za mě 3*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 28.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #099: X-Men: Soumrak mutantů

začal jsem tenhle epos číst v poalkoholovém opojení předevčírem, tudíž s posilněnou bystrou myslí se superspozorovací schopností, kdy jsem si uvědomil, že jinak asi mozek u 60.tek nepoužívám a čtu v úsporném režimu bez přemýšlení nad demencí, nelogičností, apod., pokud samozřejmě není extra výrazná, ale zde jsem si všiml
poměrně dost věcí na krátkém úseku... z toho usuzuji, že je soumrak asi extra blbej nebo já po chlastu extra chytrej :) zkrátka musím víc chlastat, abych byl bystřejší. :) ALE! Jakmile se chopí otěží duo Thomas a Adams, tak jde kvalita rapidně nahoru, jak scénaristicky, tak kresebně a tahá knihu z šedi podprůměru do nadprůměru dané doby, kresba je fakt o dvě třídy výš a scénař taky... poslední sešit teda padá scénářem trochu dolu a rozuzlení mě úplně nedostalo, ale sešit před tím a jeho zvrat byl super :)

tady si neodpustím pár postřehů:
-kresba: Steranko je určitě zajímavej, Heck a Roth (Roth je lepší) klasickej průměr, Smith je opravdu nejhorší (nejdětinštější), Addams bestofka... (iceman vypadá jak hybrid mezi krytonem a silver surferem, kdy se tam má z někoho víc či míň)
-scénář od Drejka fakt blbej (k tomu se vrátím níže), na konci Thomas uvedl, že nevěděl, kam Drejk směřoval s tou zápletkou... nedivím se, páč je to sračka
-název UKK je zavádějící, žádnej soumrak se nekoná, je to téma jednoho sešitu myšlené v pozitivním smyslu slova, takže trochu podraz....
-úvod: mám dojem, že v úvodu uzná sám ten plešoun, že je to sračka, vydali to pouze kvůli Sterankovi a dojeli až k Addamsovi, na konci knihy jsem si říkal, že mohli vydat jen Thomase a Addamse, abych měl pokračování nebo uzavření příběhu, což nakonec vyjde hned v následující knize, ale Addams nejede až do konce, ač na obálce je uveden jako kreslíř pouze on...
-STYL MARVELU: tohle je pro mě zajímavý poznatek, který už jsem četl vícekrát, ale až teď mi došlo, že když vlastně všechno navrhl kreslíř a dle kreslíře pak scénárista doplňoval text, tak to někomu (Standa Lýjů) nedá, aby popsal, co vidí.... takže ten styl šel sám proti sobě, asi

zde vypíšu pár nelogických debilit, co mě zaujaly (pozor, minispoilery :)):
50) beast: "jasná zpráva, ó chrabrý mistře optických umění!" :D býstova mluva je téma samo o sobě, Drejkovi se to líbilo a sám na to párkrát naráží, ale je to většinou směšný.... Thomas nahozenej standart opustil ;)
zásadní epický moment: Mesmero: ájsmene, pokud zkusíš utéct, tak se to vězení (skleněná koule) samo zničí.. (:D), za chvíli iceman skutečně uteče tak, že skleněnou kouli zničí...
51) angel: "no výborně! statický terče! Tak vzhůru do nich!"
zásadní epický moment: vojáci záporaci dají cyclopsovi "nepropustnou kovovou helmu, kterou ani tvé schopnosti nepronikonou...", na stánce vedle "počkat! použil proti helmě své schopnosti!..." (a je osvobozen :D)
epický bonus: beaste, udělej nám dveře! - býst tedy prorazí hlavou kovovou stěnu (čímž udělá dveře :D) s tím, že si pak dá koňskou dávku aspirinu :D
52) Eric the Red :D a jeho schopnosti, jak se objevil, jeho kecy ... omg
no.... v tomto duchu se prostě táhne, dokud je Drejk u kormidla... např. iceman uděla svoje zmrzlé kopie, které marvel girl ROZHÝBE k útoku, nebo Living Prahaoh veze kluky Samrsovi do Egypta, aby je utopil s tím, že jde o smrt hodnou jejich rodu, ale naštěstí je Scott prozíravý a hlavou rozbije sarkofág Alexe :D ticho! marvel girl teď vycítí myšlenky lidí, co tuto místnost opustili :D

za mě na 2* první půlka, druhá za 4* (tady byl příběh natolik zajímavý, že jsem případně debility přehlédl - až na poslední sešit, ale dejme tomu), tudíž celkově za 3*

perak
perak | 28.8.2020 | Balónky oběšenců a další hororové příběhy

Některé povídky byly výborné, některé průměrné, ale díky originálním nápadům, kterých má autor zřejmě na rozdávání, je většina příběhů nezapomenutelných. Vyprávění je mnohdy stísněné až surreální, občas nechutné - prostě to, co bych od správného hororu očekával. Vizualizace nápadů pak k celkovému vyznění napomáhá - těžko se bude zapomínat na bizardní modelku, všudypřítomný tuk ve stejnojmenné povídce či balónky poseté nebe. Toto byl příjemně strávený čas:).

mAGiic
mAGiic | 28.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #007: S velkou mocí...

Minisérie Spider-Man: With Great Power je příběh, který má rozšířit Parkerův příběh z dob, kdy byl wrestlerem a odmítal převzít zodpovědnost za svoje schopnosti. Problémem příběhu od scénáristy Davida Laphama je, že prostě nezapadá do Spideyho příběhu jak ho známe, Parker je tu po získání schopností namyšlený, sobecký douchebag, který chce slávu a holky a ostatní charaktery v příběhu jsou ploché a nic se o nich nedozvíme. Spider-Man je tu wrestlerský miláček davů, což je prostě hloupost, protože nikdy nebyl zámým wrestlerem a skutečně "známým" se stal až jako maskovaný ochránce New Yorku. Kresba byla průměr.

rewkon
rewkon | 28.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Ty vado on ten king nějak funguje i baví víceméně mně bavili v tomto booku všechny příběhy určitě ,ale nejvíc ten s Wonder Woman.

rewkon
rewkon | 28.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Aquaman #05: Zlomená koruna (paperback)

Hlavní příběh ničím nepřekvapil ani nezklame solidní kresba. Annual má fakt odpornou kresbu ať si každý říká co chce.

trudoš
trudoš | 28.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #044: Captain America: Zimní voják, část 1

Jak jsem postavu Captaina Ameriky nikdy moc nemusel, v poslední době se mi do rukou dostávají komiksy, které můj vztah k němu kompletně překopávají. Z ikonického atributu přebujelého ega hvězd a pruhů se stal archetyp hrdinství, bojujícího za správnou věc v nesprávných časech. Zimní voják, poprvé vydaný v omnibusu u nakladatelství BB art v roce 2011, je toho zářným příkladem. Příběh plný zvratů a změn v životě Steva Rogerse je psán rukou člověka, který chápe podstatu politického thrilleru a namísto nacionalistické propagandy se zaměřuje na charakterní vývoj člověka, jenž po přímočarém boji s nacisty najednou bojuje v době, kdy se černá stává bílou a dole je někdy nahoře.
Velkým plusem je pak ucelenost příběhu, protože nechybí základní uvedení do děje, přičemž jediné co začátečník nedocení, jsou drobné odkazy na souvislosti a samozřejmě samotné odhalení identity Zimního vojáka - pro letité fanoušky to v době uvedení musel být šok, ale pro mě jako neznalce to bylo jediné logické vyústění.

trudoš
trudoš | 28.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #023: Mockingbird

Další povedené album, tematicky těžící z obliby snímků jako Mr. & Mrs. Smith. Škoda jen, že mě vztah mezi Hawkeyem a Mockingbird nikdy moc nebral. Tedy - ne že by kvůli tomu dějová linka přestala fungovat, jen ty slzy dojetí se nedostavily, protože k páru nemám patřičně vybudovaný vztah. Pořád ale příběhově lepší, než samostatná kniha s panem Lučištníkem. Což je ale dost pravděpodobně zapříčiněno výrazně modernějším obsahem. Navíc ty špionážní věci Marvelu neskutečně sluší, jen kdyby i z těch nejobyčejnějších zápletek nedělali šílené kovbojky s coververzí Jamese Bonda v hlavní roli. Držet se víc při zemi a nezachraňovat nutně svět každé ráno ještě před snídaní, vždyť zas až tak složité to být nemůže. Ale bavil jsem se, to je hlavní. Ještě vyškrtnout tu krizi manželství a byl bych spokojen čtyřhvězdičkově.
Kresba příjemně dynamická, odpovídající charakteru vyprávění, jež samo o sobě je předehrou (nebo spíš dohrou) dalšího dobrodružství. Aneb: jak z Tajné invaze Skrullů vydojit maximum.

Joker189
Joker189 | 28.8.2020 | Vetřelci vs. Predator Omnibus 2

První příběh je podle mě velmi slabý a bohužel zabírá skoro celou knihu. Ostatní jsou příjemné jednohubky. Dle mého názoro nejlepší příběhy bych vyzvedl Neústupní a Kořist. Ale jak jsem již řekl většínu knihy zabírá velmi slábí příběh a nějákých 40 stran jednohubek to nemůže zachránit. Za mě tři hvězdy a to díky těmhle dvou příběhům, které mě velmi zaujali.

Fry
A Fry | 27.8.2020 | Orange #02

Orange #02 - Upřímně řečeno, tahle série si zaslouží pozornost (!) každého fanouška japonské mangy. Spolu s komiksovou adaptací 'Kimi no Na wa.' (To bylo tvé jméno.) se totiž jedná o mistrovsky vyprávěný romantický příběh doplněný skvěle vypointovanými sci-fi prvky. Oproti první knize se děj tentokrát točí převážně v přítomnosti a vztahový trojúhelník hlavní trojice hrdinů se začíná pěkně zamotávat. Jediné mínus se tak skrývá v místy až přehnané naivnosti téměř všech postav, které jakoby ani neuměly používat svůj zdravý rozum ... Za mě 4*!

Sajmon
Sajmon | 27.8.2020 | DC komiksový komplet #003: Green Lantern: Tajemství původu

Ačkoliv jsme nikdy GL rád neměl, tak toto mě překvapivě hodně bavilo. Kresba je dost solidní a mě osobně opravdu sedla. Scénář není o nic horší a při čtení jsem se bavil.
Za mě tedy 8/10

Delphín
Delphín | 27.8.2020 | Usagi Yojimbo #07: Genův příběh

Začátek mě moc nebavil, v příbězích jsem cítil, že Sakai má na víc. A od příchodu Gena to ukázal, a vše zapadlo do starých dobrých kolejí, které jsou úchvatné a neomrzí. Chemie mezi Usagim a Genem se dala do absolutní špičky, dozvědět se Genův origin bylo též skvělé. A když se ti dva znovu setkali s Inem? Famózní zakončení skvělého komiksu!

tom173
tom173 | 27.8.2020 | Liga spravedlnosti #05: Věční hrdinové (paperback)

Zase je to hodně dobrý. Sledujeme události Věčného zla z jiné perspektivy a jsou nám představeny originy záporáků ze země tři. Opět se to svižně čte a krásně vypadá. Naprosto kouzelní jsou kovoví lidé, kteří jsou perfektně napsaní a mají opravdu zábavné charaktery. Celá tahle série má prostě kvalitu, jen bych chtěl aby vycházela rychleji a já už měl v rukou Darkseid war. Snad se někdy dočkáme i vydání dalších Johnsových sérií, tenhle autor si to jednoduše zaslouží protože se čte (a doufám že i prodává) skvěle.

cyboy
M cyboy | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Debilus ex machina. Jeden z nejhorsich. Ty Untold Tales mely radsi zustat neodvypravene.
A to jsem doted povazoval Straczynskeho run S-M za jeden z tech lepsich. :(
20%

Spacecore
Spacecore | 26.8.2020 | Mýty #16: Supertým

Po přečtení patnáctého dílu jsem celé Mýty přelouskal v originále a rád si je celé ještě jednou dám přeložené, nicméně nemohu než celou sérii jako komplet, i díl po dílu hodnotit pěti hvězdami. Tady se mi líbil supertým, líbilo se mi i finální rozuzlení s panem Temným. Ano, Willingham dělá přesně to, že nás napíná a dlouze vede k očekávanému konfliktu, který je nakonec vyřešen "až příliš" jednoduše (a bude to dělat i nadále), jenže tím vždy připraví půdu pro další děj, který je ještě osudovější, než předchozí. Osobně mám slabost pro OP postavy v jakýchkoli komiksech a tady se mi toho taky dostává hojně. A takové OP postavy nemůžou jinak, než bojovat rychle a definitivně. Každopádně, co všechno se stalo odtud do konce bylo -teď už- pro mě nostalgické a sentimentální. Krásná série, skvělý díl!

Spacecore
Spacecore | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Já ten komiks v době vydání dost hejtoval a už se nikdy posléze ke Spider-Manově nevrátil (možná právě kvůli One More Day), protože Straczynskiho run řadím spolu s Morrisonovým Batmanem mezi nejlepší runy vůbec a One More Day bylo něco naprosto odporného. Každopádně po letech (přesně 12) kdy se na to dívám dospělýma očima, tak už vnímám One More Day jako nevyhnutelnost. Stejně jako smrt. Nedá se nic dělat. Takto skvělý run s naprosto zlomovým chodem Peterova života by nemohl jít do nekonečna. Bylo to krásné a skvělé, ale nešlo by to držet pořád. Dřív nebo později by to skončilo. Skončilo to hnusně, utnutím, nelogickým deus ex machine zásahem a Spider-Man byl v podstatě retconován na osobním životě bez přihlédnutí k Občanské válce a událostem tehdejšího Marvelu. Ale taková je podstata superhrdinských seriálových komiksů - status quo musí být zachován a čím větší progres postavy, tím bolestivější je jeho restart. Bohužel. Takže jsem se s tím smířil, že výborný run nemohl být ukončen jinak, než naprostým fuck upem, protože cokoli jiného by možná celou tu Straczynskiho jízdu postupem času oslabilo. Doufám, že chápete, co tím myslím.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.8.2020 | Green Blood - Zelená krev #02

Normální svižná jednohubka, jejíž pokračování asi bez žádné větší lítosti dočtu...

Celkový dojem: 60%

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | 100 nábojů #11: Začátek konce

Tak už známe všechny Minutemany, ovšem nejednotné ve třech skupinkách (s, mezi, anebo proti Trustu/Gravesovi), tím pádem dochází i k prvním ztrátám. Ojedinělou koncentrovanost dějové linky neudržel druhý, návazný příběh, který kromě vzpomínání na naverbování Shepherda do organizace sleduje i (opět veleklasicky "noirové") podrazy při koupi/prodeji jednoho nám dobře známého obrazu. Přestože Azzarello občas šroubuje nejednoznačné dialogy přehnaně na sílu (nebo se mi tentokrát nečetly úplně plynule kvůli kostrbatějšímu překladu?), spolu s Rissem vysoko položenou laťku s přehledem dorovnávají.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #111: Black Panther: Pantherův hněv

Zkraje musím přiznat, že se tato bichle nečetla dobře: ohromné množství slov vyplýtvaných na téměř lyrické líčení či odtažité, nekorespondující dialogy "s hloubkou"; nesouvislé střihy, opakující se, béčkové situace. Přesto má rozmáchlá panteří sága rozhodně něco do sebe, ať už výstavbou a progresem celé story (války s Killmongerem a obnovování důvěry v krále, "zaprodavšího" se moderním způsobům) i vedlejších postav, téměř až poetičností, případně skvělou kresbou, progresivně si hrající s rozmístěním a velikostí panelů. Kvůli zasazení mi pak připomínala spíše Conana (nebo Tarzana, kdybych znal nějaké jeho komiksy), nežli superhrdinský Marvel. A hitový MCU film se jí inspiroval výrazně.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Před Incalem (paperback)

Komplikovaný metafyzický příběh Jodorowsky tentokrát vyměnil za relativně přímočarou detektivku, a především za poznávací jízdu zvrhlým, dystopickým Šachtoměstem s jeho zvrácenými, důsledně třídně rozdělenými obyvateli – mutanty, telemaniaky či aristy. Tímto odporným bordelem se brodí zamilovaný plebejec John Difool při vyšetřování zásadního tajemství (co se děje s dětmi homeokurev?). Jako vždy absurdně zajímavý svět (pečlivě a detailně vykreslený přesně v moebiovském stylu) a celkem i příběh a "humor" (baví-li vás třeba představa, že centrální superpočítač kleje a uráží jako nejvulgárnější dlaždič) se uzavře v 5. albu, to 6. slouží čistě jako příprava a aranže figurek do pozic před Incalem.

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Cagaster #06

Povedené "romantické", vtahující, přestože nijak překvapivé uzavření příběhu dává dostatečný prostor všem linkám a vyznívá vlastně optimisticky, přestože zdevastovaný svět se rozhodně nestal lepším místem k životu, byť byla akutní hrozba zažehnána. Možná mám takový pocit i proto, že autorka zjevně neměla srdce na to, aby své oblíbené děti (postavy) dokázala ve velkém (nebo aspoň v malém) "protřídit". :-)

VanTom
VanTom | 26.8.2020 | Cagaster #05

Předposlední kniha již představuje velké akční, přímočaré finále – zejména z hnízda, s jen několika krátkými náhledy do decimovaného E-05. I když se najdou střihy a panely / detaily, které se mi rozluštit nepodařilo, je poutavě napsané a fakt pěkně nakreslené. Po useknutí (To be continued…) hlavního příběhu dostáváme ještě vedlejší, "vystřiženou" epizodku z dřívějška a skici se zajímavými autorčinými poznámkami.

Moon
Moon | 26.8.2020 | Sin City #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (4. vydání)

Opět skvělá kniha, skvělá kresba, drsný svět plný násilí a krásných žen. A tentokrát jsem neměl problém jako s první knihou, kde mi to trochu kazilo, že jsem viděl nejdřív film. Zde jsem také viděl nejdřív film nicméně kniha je natolik poutavá, aby vás chytla a nepustila.
Všude kde chodím budu jen doporučovat. Jediný co mi zas vadilo jsou tvrdé stránky, ale to mi bude vadit asi u celé sbírky, kterou mám v plánu dokupovat, až vyjde.

jh666
jh666 | 26.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Bože, jak já tenhle komiks nenávidím. Plně souhlasí s Tyfem pode mnou, tohle nemělo nikdy vzniknout. Všechna čest JMS, že to dokázal napsat aspoň čitelné. On by to nakonec mohl být i dobrý komiks, kdyby nedopadl tak, jak dopadl. Ale tak spláchnout 20 let historie do hajzlu je čisté zlo a neúcta. Rozhovor s Quesadou na konci je pak jen pomyslná "třešnička" na dortu. Z těch keců mi bylo na zvracení. Opravdu doufám, že Nick Spencer ve svém runu spěje k tomu, aby One More Day zvrátil.

Tyfus
Tyfus | 25.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Napsané je to pěkně, nakreslené je to parádně. Hodnotit to však dobře nemůžu, protože tento příběh vůbec neměl vzniknout. Nejhorší deus ex machina všech dob. Smutná tečka za nejlepším Spideyho runem.

mAGiic
mAGiic | 25.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #006: Smrt Jean DeWolffové

Jean Dewolffová pro mě byla velká neznámá, popravdě jsem vůbec nevěděl, že někdo takovej někdy byl. Pravdou je, že příběh o její smrti je hrozně super napsaný a je z něho cítit, že série Peter Parker Spectacular Spider-Man byla v té době dospěleji zaměřená oproti sérii Amazing. Úspěch téhle minisérie je o to překvapivý, že jej psal tehdy nezkušený Peter David, který jak v doslovu zmiňuje ani sám nepovažoval a nepovažuje tenhle příběh jako extra zásadní pro budoucí vývoj Spider-Mana. Myslím, že svoji práci v tomhle trochu David podceňuje, protože prakticky všechno tu funguje na výbornou. Vnitřní monology Petera nejsou rušivým elementem příběhu, ale od určitého momentu skvěle dokreslují jeho výčitky, je tu zábavná detektivní linka, velký, i když předvídatelný zvrat a v závěru je tu i klasický záporák a akce v podobě Electra. Nečekal jsem, že Sin-Eater bude ve skutečnosti tak zajímavá postava, která se po nějakých 24 sešitech opět vrátí do hry, aby odehrála své poslední vystoupení. Hrozně mi to připomnělo Spideyho od Semicu, kde se dlouho táhla ta sága s identitou Hobgoblina, který si chtěl podmanit podsvětí v NY. V rámci Komiksového výběru bychom se tohoto příběhu měli rovněž dočkat. Paradoxní na komiksu o Jean Dewolffové je, že to je spíš příběh o Sin-Eaterovi a ona tu má jen vedlejší i když podstatnou roli. 5*
* v textu mi pobavila zmíňka o "Vrchním plánovači", tak jsem googlil originál a zjistil jsem že tím byl myšlen Master Planner a.k.a. Doctor Octopus. Pobavilo :D
To morbn: Taky jsem si všiml, jak čte Bronson noviny a zjistil jsem, že se předtím prý mihl i ve Fantastic Four. :D

MEGA
MEGA | 25.8.2020 | Sin City #03: Velká tučná zabijačka (4. vydání)

Tento díl mě zatím bavil z celé série nejvíc. Drsný Sbohem mělo skvělého Marva, ale tato kniha má skvělé tempo. Příběh si na nic nehraje a hlavní účel je zabavit a to se daří na výbornou. Jak skončí druhá kapitola, komiks chytne tu správnou vlnu a je napínavý až do konce. Výtku bych měl ohledně záporáků, kteří nebyli bůhví jak zajímavý a sloužili zde pouze jako překážky pro hlavního hrdinu. Kresba je tradičně stylová a tvoří jedinečnou atmosféru. I když nechápu to velké množství celostránkových kreseb v první kapitole. Frank Miller asi chtěl komiks natáhnout co nejvíc, protože je pravda, že by to mohlo být o něco kratší. I přes ty výtky si komiks 4* rozhodně zaslouží.

mcleek
mcleek | 25.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Samotný příběh One more day je boží. Dokončení Zpátky v černé je ještě napínavější, ještě vypjatější, jde až na/za hranu. Straczynski umí. A tady mu to navíc kreslí Quesada, který ho skvěle doplňuje. Něco nevídaného (nebo nevydaného?).Ukončení Straczynského runu je emoceždímající, člověka by zajímalo, jak se stavu příběhu zmocnil další scénárista.
Starší tři sešity mě nezaujaly zcela ničím.
Celkem tedy asi 4 hvězdy.
Trošku horší je v komiksu i redakční práce - že jim chybí v jedné bublině čárka mezi větami, člověk přehlédne. Že dojde několikrát k překlepu, člověk oželí. Ale dvě nepřeložené bubliny už ukazují, že redaktor (Lenny?) nedává pozor...

HEX
HEX | 25.8.2020 | Skalpy #10: Konec cesty

Skalpy jako serie jsou na plný počet. Poslední díl sice ne, ale ty konce neumí skoro nikdo, takže i tady se jistá zkratkovitost a vyšumění dá odpustit. A když jsem jiné díly nehodnotil, tak plný počet napálim sem. Škoda, ze tenhle book byl nejen konec samotných Skalpů, ale i pár dalších věcí. Už nikdy nebudu sérii s otevřeným příběhem číst stylem dva booky za rok. Hrozná chyba, kdy jsem pak musel všechno složitě dolovat z tý svý palice. A bojím se, že hodně dlouho si tu nikdo nic podobného ani netroufne vydat. Náznaky, respektive obří ukazatele takové situace tu jsou. Takže buďme rádi za to, že aspoň ty Skalpy tu už nějaký ten pátek máme v celku a budoucí čtenáři si můžou celý příběh bingnout za jeden pěkný víkend/týden/měsíc.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Souhlasím se všemi předešlými komentujícími - opravdu skvělá série, "důstojné zakončení" i to skutečně trochu ke konci "ztrácelo dech". Chtěl jsem něco málo poznamenat k ději, ale nebudu u tohoto finále přece nic prozrazovat. Jenom mě tíží otázka - copak neumí Kirkman napsat alespoň tři věty v doslovu, aniž by to furt končilo třemi tečkami?

Jinak je to pravděpodobně asi nejdelší komiksová série, kterou jsem kdy četl. A obávám se (doufám), že u toho zůstane!

Celkový dojem: 90%

Fry
A Fry | 25.8.2020 | Živí mrtví: Teď poznáte Negana

Živí mrtví: Teď poznáte Negana - Nemůžu říct že mě to nebavilo, ale stejně tak to nemůžu ani s klidem doporučit fanouškům The Walking Dead. Na ani ne osmdesáti stranách je zde v rychlosti převyprávěn Neganův origin, ale k žádným velkým zvratům stejně nedojde. Tohle je příběh člověka, který už před apokalypsou byl prvotřídní k#@&t a jak už všichni víme, zůstalo mu to téměř až do samotného konce. Číst to po sešitech tak to na konci hodím nejspíš do koše, takhle pohromadě to však až takový průšvih není, proto hodnotím průměrem ... Za mě 3*!

perak
perak | 25.8.2020 | Lex Luthor: Muž z oceli

Pohled na Supermana očima hlavní záporné postavy Lexe Luthora a ještě spíše cesta do hlubin záporákovi duše, z níž LL nevychází až tak radikálně špatně. Aneb dobrými úmysly avšak špatnými prostředky dlážděná cesta za lepší svět bez mimozemského hmyzu. Naopak Superman nevypadá až jako ten pravý americký skautík a takto mu to více sluší a vykreslení emocí ho polidšťuje. Nečernobílé pojetí postav a přesto nevybočení z historie jednotlivých postav tedy za mne bylo hlavním kladem příběhu. Jen jsem čekal nějaké větší finále, určitá gradace na konci chyběla. Slabších 5.

Fry
A Fry | 24.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí (pevná vazba)

Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #02: Syndikát obětí - Mám z toho prakticky stejné pocity jako u předcházející knihy. Ač totiž příběh i myšlenka Syndikátu obětí skvěle funguje, nějak mě to jako celek nedokázalo plně zaujmout. Jako největší problém vnímám často až zbytečné monology nad smyslem maskovaných vigilantů, které se stále dokola opakují ve stejných kulisách, ale s jinými hrdiny. Neuškodilo by tomu možná ani trochu více akčních scén a také širší zapojení 'První oběti' do celého příběhového oblouku ... Za mě 3*!

trudoš
trudoš | 24.8.2020 | Muži hněvu

Jižanský thriller podle mého gusta, nemilosrdný a strhující. Žádné velké řečičky ani komplikace v zápletce, ale drsná krvavá rubačka, v níž nejde o míň, než chlapské svědomí. Od Jasona Aarona jsem ostatně nic jiného nečekal.
Ovšem, jak literární kritici s oblibou říkají, že méně je někdy více, v případě Mužů hněvu bych se na nějaké „méně“ pěkně vykašlal. Tady by vůbec neškodilo, kdyby drama o třech figurách scenárista rozehrál v trochu velkopanštějším duchu. Přímočará zápletka by klidně mohla zůstat, ale psychologie postav a hlavně proměňování jejich osobností by si rozhodně zasloužily větší prostor. Takhle některé zvraty působí zbytečně uměle, lépe řečeno: přerody chytrých klučinů ve vražedné psychopaty moc uvěřitelné nejsou. Na druhou stranu, co já vím o výchově v Alabamě? Třeba je tohle běžný standard.
A ještě na okraj - kresba Rona Garneyho mi v mnohém připomněla Millerovo Sin City (v dobrém slova smyslu) a dost by mě zajímalo, jestli podobnost Iry Ratha s Marvem je čistě náhodná.

trudoš
trudoš | 24.8.2020 | Ultimátní komiksový komplet #114: Uncanny X-Men: Druhá generace

Je to komiks v letech, naivní a přeplácaný, přesto zdaleka ne tak nudný, tako Tajné války superhrdinů Marvelu. Jen k tomu člověk musí přistupovat s otevřenou myslí a láskou k žánru, jinak mu všichni ti fetišisté v kostýmech, začnou rychle připadat jako hodně podezřelá banda týpků. Přičemž dobová elegance tomu vážně moc nepřidává. Což ovšem neznamená, že do roka či dvou nebudou jejich módní kreace na vrcholu vytříbeného vkusu.
Přes všechnu mou trudomyslnou skepsi jsem si ve finále docela příjemně početl. Příběhy jsou sice prostinké, stejně jako dokola se opakující padouši lačnící ovládnout svět, ovšem solidně tu funguje chemie mezi postavami a nad nespoutanou fantazií Chrise Claremonta prostě nelze jinak, než se obdivně usmívat. Jen kdyby nebyl tak strašně upovídaný. Ale zas se mu musí nechat, že nové složení X-Menů okořenil zdravou dávkou interních konfliktů, díky čemuž bylo pořád na co se těšit – kdo koho urazí, s kým se kdo rozejde a kdo si s kým začne. Ordinace v růžové zahradě hadr.

Spacecore
Spacecore | 24.8.2020 | Oči kočky

Tohle jsem "četl" před více než deseti lety digitálně. Takže jsem naštěstí zapomněl o čem to je, protože mě to asi moc nezaujalo. Nyní ale, když jsem to četl (či spíš prohlížel) v takto krásném provedení, je to něco jiného! Skvělá věc.

sedw
sedw | 23.8.2020 | Modrá Crew #10 - Orbital #3, 4

Druhý díl vůbec nezaostává za prvním, místy ho dle mého názoru i překonává (hlavně zajímavostí jednotlivých ras). Pevně doufám, že s ohledem na konec u nás vyjdou i další díly.

sedw
sedw | 23.8.2020 | Modrá Crew #09 - Orbital #1, 2

Dlouho mi chyběl nějaký dobrý sci-fi komiks a Orbital mi toto čekání ukončil. Velmi dobře vymyšlený svět a zejména jednotlivé rasy a planety. Chápu, proč je komiks občas srovnávám s Mass Effectem. A kresba byla naprosto dokonalá. Pro mě i lepší, než Incal, Orbital bych se nebál označit za moderní Incal.

sedw
sedw | 23.8.2020 | Modrá Crew #07 - Dlouhý John Silver #3, 4

Po prvním díle, kterému nemám co vytknout, zde mírný propad, a to kvůli poslednímu dílu. Celý komiks byl poměrně uvěřitelný a říkal jsem si, že toto se opravdu mohlo stát, což poslední sešit mírně pokazil. I tak byla četba Dlouhého Johna Silvera super zážitek a ke komiksu se rád vrátím.

sedw
sedw | 23.8.2020 | Modrá Crew #06 - Dlouhý John Silver #1, 2

Parádní pirátský komiks, který na našem trhu chyběl. Funguje zde všechno - tvorba atmosféry, napětí, propracovaný příběh, správný pirátský feeling a nádherná kresba. Parádní záležitost.

sedw
sedw | 23.8.2020 | Znovuzrození hrdinů DC: Green Arrow #02: Ostrov starých ran (paperback)

Četl jsem už více špatných komiksů, ale tenhle se řadí mezi ty úplně nejhorší. Nebavil mě příběh, většinu času ani kresba, bylo to naivní a hloupé. Pokud to nezachrání třetí díl, tak po Harley to bude druhá série ze Znovuzrození, se kterou skončím.

mcleek
mcleek | 23.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Příběh mi přišel dost průměrný. Ne že bych se nudil, ale už se ke komiksu asi nevrátím. Zdejší hodnocení mi přijde přepálené, za mě 3 hvězdy.

hroubek
hroubek | 23.8.2020 | DC komiksový komplet #093: Flash: Smrtící rychlost

Opět asi budu v menšině, ale mě to bavilo. Mark Waid umí. Chápe moc dobře své postavy, umí kolem nich vytvořit zajímavý příběh a celkově ho i vygradovat. Trochu na škodu jsou dialogy. Těch je tady opravdu zbytečně moc, a díky tomu se příběh trochu vleče a ztrácí tempo. Což je velká škoda, jelikož ten příběh není špatný, a má i dost pěknou kresbu. Z mé strany jde o povedený komiks, který je místy zbytečně překombinovaný, složitější a taky pomalejší.

karl173
M karl173 | 23.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #100: Spider-Gwen

Musím souhlasit se Cyboyem. V této knize jsme dostali jeden zmatený příběh, kde se sice možná pořád něco dělo, ale mě připadalo jako by se tam nestalo vůbec nic. To už mě více bavil ten první sešit. Takže po příběhové stránce velice průměrné. No a bohužel kresba na tom není o moc lépe. Tato kniha mě příliš neoslovila. Jediné pozitivum tu vidím v tom, že se to svižně čte. 2*

Moon
Moon | 22.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #095: Nick Fury Jr.

No, jak hodnotit.
Nelogické zvraty, nelogické činy postav. A vlastně to ani není o Furym.
No přečíst se to dalo, ale vykouří se to hned z hlavy.

cyboy
M cyboy | 22.8.2020 | Thor #02: Válka říší se blíží

U prvniho dilu jsem dlouze premyslel, jestli se mi to libilo. U tohoto moc premyslet nemusim. Nelibilo.
60%

cyboy
M cyboy | 22.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Skvele. Jedna z nejlepsich serii, ktera tu kdy vysla.
90%

MEGA
MEGA | 22.8.2020 | Sin City #02: Ženská, pro kterou bych vraždil (4. vydání)

Stejně jako v prvním díle se zde dočkáme drsných protagonistů, sexy žen a hromady násilí. Po vizuální stránce je to stále úchvatné, ale příběh mě nikdy nedokázal vtáhnout. Hlavní momenty komiksu byly předvídatelné a postavy se chovají tak přes čáru, že je těžké je brát vážně. Na druhou stranu to je zkrátka součást Sin City: brát všechno do naprostého extrému. Tady mě to holt nesedlo. Čte se to svižně a Millerovi vnitřní monology jsou jako vždy dokonalé. Škoda, že ten příběh není lepší.

Fry
A Fry | 22.8.2020 | My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #05: Šóto Todoroki: Počátek

My Hero Academia - Moje hrdinská akademie #05: Šóto Todoroki: Počátek - Minulá kniha mě až tolik nechytla a už jsem i začínal zvažovat že se na to vykašlu. Ale jak já nerad ukončuji něco co se pořádně ani nerozjelo, tak se s klidným svědomím můžu poplácat po ramenou, že jsem udělal dobře. Pátá kniha se totiž nese na vlně posledních zápasů festivalu a jak i samotný název napovídá - děj se točí především okolo Šóta Todorokiho, který je mi ze všech postav úplně nejsympatičtější. Navíc té obálce se nedalo odolat a mám hype na další knihu ... Za mě 5*!

Delphín
Delphín | 22.8.2020 | Wolverine: Zrození

Od konce jsem čekal asi něco víc, rovněž šlo podle mě lépe zpracovat partu tří dětí na počátku komiksu, budoucí děj by byl ještě zajímavějším. To je ale asi všechno, co lze tomuhle komiksu vytknout. Jinak je to velice fajn čtení, do kterého se člověk ponoří, i když tu akce není tolik, jak by se očekávalo, ale to komiksu rozhodně nohy nepodráží, funguje i na té normální lidské stránce. Občas tak máte pocit, že místo superhrdinského originu čtete dosti fajn rodinné drama. A ještě u toho sledovat tak úžasnou kresbu? Jop, tohle se povedlo!

tom173
tom173 | 22.8.2020 | Liga spravedlnosti: Válka velké trojky (paperback)

Perfektní ukázka toho jak by u nás měly vycházet eventy - tedy celá série s těmi nejdůležitějšími tie-iny. Na druhé přečtení to vše do sebe krásně zapadá a přidávám pátou hvězdu.

honza2457
honza2457 | 22.8.2020 | Essex County

Jedna z nejlepších věcí, co jsem kdy četl. Od příběhu se nedalo odtrhnout a v nejbližší době si to budu muset přečíst znova. Kresba celý příběh krásně podtrhuje a skvěle se k němu hodí. Bod sám o sobe je vydání od Paseky.

RadimNemec
M RadimNemec | 22.8.2020 | Vynález prof. Kleina

Pokud údaje na zadní straně nelžou, autorovi v době vzniku bylo 16 - 18 let. Děj i zpracování odpovídá samizdatové produkci z dílny samouka na základce/ střední, kresba je propracovanější než většina této produkce. Dějová linka přeskakuje, jsou patrny momentální nápady, jež jsou okamžitě zapracovány, bez důkladnější přípravy scénáře. Za mě ryzí underground jak má být (samozřejmě úměrně věku tvůrce). Citát z tiráže:
"Kleina jsem kreslil jen pro své potěšení, v té době bez jakékoliv myšlenky na jeho vydání. Dnes ho po 34 letech představuji čtenářům."
Popravdě jako artefakt pro kamarády, rodinu - na připomenutí to plní účel více, než jako produkt pro širokou veřejnost.

Delphín
Delphín | 21.8.2020 | Usagi Yojimbo #06: Kruhy

Další skvělý Usagi. Vrací se nám několik známých postav z předešlých komiksů, což mi udělalo velikou radost. Nejvíce se mi bezesporu líbila poslední kapitola - Kruhy. Zápletka poměrně jednoduchá, a přitom tak čtivý děj plný akce a jednoho Usagiho životního zjištění, které doufám v budoucnu sehraje ještě větší roli. Radost mi udělal výskyt Mariko. Ta chemie mezi Usagim a Mariko mě prostě bere, fakt je to skvělý! Celá kapitola končí dojemně, ale pro budoucí děj to bylo nezbytné, a samotnou kapitolu to udělalo ještě lepší.

robur31
robur31 | 21.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Důstojné zakončení povedeného příběhu, který si celou dobu držel slušnou úroveň.

Walome
Walome | 21.8.2020 | Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji

Ke konci už to trochu ztrácelo dech, ale jinak byla tahle série parádní. Zásadní moment tohoto booku jsem znal, ale tak to je daň za čtení v češtině. Já si TWD užil.

Netorack
Netorack | 21.8.2020 | Batman: Evropa

Půjdu jako často proti proudu, mě se to líbilo hodně. Ano, uznávám, že scénář je z kategorie slabších nebo řekněme lineárních. Ale co mě na knize bavilo hodně byly ty lokace, a kresba, jakoby rozostřená nebo zamlžená, evokující pokračující nemoc, k těm výjevům Prahy, Paříže nebo Říma sedí naprosto skvěle. Mě to bavilo. Za vtípek k Pochodni č. 1 přidávám ještě hvězdu navíc.

MEGA
MEGA | 21.8.2020 | Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)

Sin City jsem si chtěl přečíst už delší dobu, protože Millerova Daredevila a Batmana mám v lásce. Čekal jsem, že tohle bude extrém, ve kterém se Miller nemusí držet zpátky a přesně to jsem taky dostal. Komiks je jedna velká akcí nabitá jízda se skvělou hlavní postavou. Marv není ten klasickej drsňák, kterého můžeme vidět v každém druhém akčním filmu. Postupně zjišťujeme, že je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jeho vnitřní monology jsou napsány čtivě a pomáhají nám dostat se hlouběji do Marvovi pokřivené mysli. Není to žádný klaďas, ale v porovnaní se zvrhými záporáky mě nezbývalo, než mu většinou fandit. Zbylé vedlejší postavy bohužel neměli žádný charakter a sloužili pouze pro posunutí příběhu vpřed, což je moje největší výtka. Konec byl nevyhnutelný a chápu, že jinak to skončit nemohlo, ale čekal jsem nějakou silnější pointu, ale toho jsem se nedočkal. Co mě ale na první pohled uchvátilo byla stylová kresba. Použití stínů je něco unikátního a důvod, proč se z toho stal takový kult.

jankie
jankie | 21.8.2020 | Koule a krychle

Nejoblíbenější komiks mé manželky. (*****) Já osobně mám rád jen první polovinu knihy. (****)
Jak tady píše kolega - je to naše oblíbená zvrácenost.

Jaromíre, již deset let (slovy DESET LET) čekáme na plnotučné pokračování!!!

picaccino
picaccino | 21.8.2020 | Peruánský deník

Saudek JE Buh!

picaccino
picaccino | 21.8.2020 | Rychlé šípy (4. kompletní vydání)

Pro me osobne jsou nejlepsi dily kreslene Janem Fischerem. Pro me maji uzasnou atmosferu, daleko vic me dokazi vtahnout do deje.. jinaq naprosta klasika a povinnost pro (ceskeho) milovnika comixu

Palebras
Palebras | 21.8.2020 | Scott Pilgrim #06: Hodina slávy

Je dokonáno! Velká výpravná pouť za vyřazením ďábelských ex z kola ven, dospěla do svého cíle a musím konstatovat, že to byla jízda. Parádně jsem se bavil po dobu celé série a ať už byl nějaký díl lepší či horší, tak pořád si držel laťku pekelně vysoko. Všechny díly byly skvělé a člověk se vždy těšil, co přinesou nového.. Je pravda, že kresba někdy byla matoucí, hlavně v počátečních dílech nebylo poznat kdo je kdo, ale v pozdější fázi jsem si na postavy zvykl a nebyl to už zase takový problém. Konec série mi však přišel mírně rozpačitý. Nebyl špatný, ale osobně jsem čekal něco jiného...Něco, u čeho řeknu wau tak tohle jsem nečekal. To se bohužel nestalo, ale takhle série byla po celou dobu tak skvělá, že tohle dokážu odpustit. Jen mě mrzí docela špatná kvalita knih.. Po prvním přečtení se snad polovina knih začala rozlepovat a rozpadat. Trochu to zamrzí, ale vzhledem k ceně za jakou jsem tuto skvělou sérii pořizoval je to v pohodě. Parádní série, která není na plný počet ale rozhodně pobaví a dokáže perfektně strhnout svou originalitou a na odreagování neznám moc lepších sérií!

faster86
faster86 | 21.8.2020 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #043: Moon Knight

tohle se Ellisovi a Shalveyovi hodně povedlo, co sešit to nějaký případ, žádné velké vykecávání, dobře vymyšlený scénář, super akce, možná nejlepší NHM co jsem četl

Palebras
Palebras | 20.8.2020 | Scott Pilgrim #05: Proti celému vesmíru

Tímto dílem se blížíme k vyvrcholení celé série a je to docela poznat. Celý pátý díl bych nazval jakýmsi odrazovým můstkem pro to, co příjde. Humoru zde nebylo tolik jako napřiklad v předchozí knize ( mobil SADOMASUNG mě ovšem rozsekal na lego kostky ), málo bylo také vtipných momentů a situací, ale ve finále je to kvalitativně pořád na výši a spíše tento díl jen doplácí na to, že je jakousi vstupní bránou do finále...Každopádně i tak jsem se bavil a teď už se těším na závěr, jak to všechno dopadne!

MEGA
MEGA | 20.8.2020 | Batman #06: Nevěsta nebo lupič?

Četlo se to dobře, ale nijak mě to nenadchlo. První sešit je bezkonkurenčně nejlepší část knihy. Tam King zvládá v malém prostoru vybudovat atmosférický a rafinovaný příběh, z jehož konce mě mrazilo v zádech. Zbylé příběhy mě přišli moc jednoduché a prázdné. Část s Wonder Woman měla dobou premisu, ale nakonec to bylo předvídatelné a bez jakýchkoli následků. Ovládnutí světa Poison Ivy je nejdelší část knihy a za mě bohužel ta nejhorší. Náhlé vhození do děje bylo zbytečné a jen pro efekt. Kdyby jsme dostali víc scén mezi Ivy a Harley, nebo nějaké momenty s Ivy před ovládnutím světa, možná by konec působil víc přirozeně. Takhle mě příběh zanechal naprosto suchým a zítra na něj nejspíš zapomenu. Poslední sešit je povedená tečka na závěr. Co se kresby týče, osobně nemám v lásce kresbu Janina, ale ostatní umělci byli prvotřídní.

Fry
A Fry | 20.8.2020 | Gotham Central #01: Při výkonu služby

Gotham Central #01: Při výkonu služby - Několikrát to tady padlo, před lety jsem to psal dokonce i já sám a ani dnes tomu nebude jinak - tohle je výjimečně dobrá série. Všechny ty 'zdánlivě' obyčejné případy detektivů ze zvláštního oddělení totiž mistrně mixují typický punc obyčejné detektivky se superhrdinským klišé a staví Batmana do role zavrženíhodného soupeře, který si připisuje všechny úspěchy GCPD. Navíc o scénář se postarali mistři svého oboru Ed Brubaker s Gregem Ruckou a výtvarnou stránku svěřili do rukou Michaela Larka ... Za mě 5*!

Palebras
Palebras | 20.8.2020 | Scott Pilgrim #04: Na vlastních nohou

Čtvrté pokračování příhod trouby Scotta považuji zatím za nejzdařilejší. Po minulém dílu kdy se řešil pernamentní souboj táhnoucí se celou knihou, zde dostáváme opět příběh ze života hlavních aktérů a zase se dozvíme pár střípků ze Scottova života. Kniha je opět narvaná humornými situacemi a hláškami, takže o zábavu nebyla ani tentokrát nouze. Oceňuji že série nemá absolutně sestupnou tendenci co se kvality týče a musím říct, že když jsem do série šel a neměl jsem vůbec ponětí o čem série vůbec je, byl jsem nadmíru skeptický. Jak jsem se mýlil. Jedná se o perfektní nadupanou sérii kterou jedině doporučuji!

trudoš
trudoš | 20.8.2020 | Gantz #11

Tak tohle jsem vskutku nečekal.
Hiroya Oku zase jednou dokazuje, že co se zábran týče, žádné nemá. Umírají staří, mladí, děti, zvířata. Absurdní brutalita zobrazeného masakru je přitom doslova uhrančivá; a to říkám jako člověk, jemuž je násilí odporné. Přesto nemohu jinak, než chválit. Po předchozím nudném a seznamovacím dílu, konečně něco, co zas převrátilo veškeré mé názory, které jsem si o komiksu stihl udělat. A to je důvod, proč mám tuhle sérii tak rád. Nikdy nejde daleko pro nějaké to porušení zaběhnutých pravidel, a přestože se toho stane v tomto díle minimum, ohromilo mě to takovým způsobem, jako už dlouho nic. Asi jako když sledujete pád letadla v přímém přenosu – nechcete se dívat, protože víte, jak moc špatné to pro všechny bude, přesto však nemůžete odvrátit zrak.
Ještě že manga je pod rozlišovacími schopnostmi Ligy znepokojených spoluobčanů obávajících se o naše morální zdraví. Jinak by už celý Gantz dávno hnil někde v neoznačených státních skladech, stažený z prodeje.

Lenny
M Lenny | 19.8.2020 | DC komiksový komplet #095: Batman a Outsideři

Titání byli nečitelná slátanina, tohle je aspoň nudnej průměr. I když to vyšlo v roce 1983, připomíná to týmovku někdy ze šedesátek. Členové Outsiderů jsou sakra nezajímaví a všechny aspoň trochu slibný nápady jdou okamžitě ke dnu. Např. hrdina nemůže používat své schopnosti kvůli psychickému bloku. To je docela originální. Jenže je to komiks pro děti, takže se to vyřeší na jedné stránce stylem "A zkoušel jsi nemít depresi?"

Batman je tu místy šíleně out of character, nemá problém spolupracovat s vrahem a hlavního záporáka nechá zlynčovat. DAFUQ?

Lenny
M Lenny | 19.8.2020 | DC komiksový komplet #094: Mladí Titáni: Návrat Donny Troyové

Klasickej trope "hrdina s vymytým mozkem" obalenej tunou kosmickýho bulštiu. Donnu Troyovou moc neznám, podle všeho má X retconovaných originů, s kterýma Jiminez nějak pracuje, a já se absolutně nechytal. Jsou tu vesmírní Titáni (aka narcističtí blbci), kteří mají cíl A, ale přitom dělají B. Je tu hromada Mladých Titánů, která dělá křoví . Je tu spousta nudných keců a jakože velký finále, který bylo totálně o ničem. Ať už to DCKK skončí, výběr je poslední dobou fakt peklíčko.

MEGA
MEGA | 19.8.2020 | Fax ze Sarajeva - Příběh o přežití

Fakt, že se tento skutečný příběh odehrává v nedávné historii je opravdu zneklidňující. Mnohdy jsem byl šokován děsivými momenty až mě hlava ani nechtěla přijmout, že se to vůbec mohlo stát. Strasti, kterými si tato rodina musela projít jsou popsány skvělým způsobem a nikdy mi nepřišlo, že by autor z čtenáře chtěl ždímat emoce jen pro efekt. Zapojení faxů nikdy nerušilo, ba naopak to z knihy udělalo o to silnější zážitek. Toto si potřebuje přečíst více lidí!