Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Přeživší lidé a děti z nové generace zvířecích hybridů hledají po letech strastí odpovědi. A zdá se, že je mohou najít jen na jediném místě na celém světě: na severní Aljašce. Právě v této vzdálené zamrzlé divočině se poprvé objevila nemoc, která se pak rozšířila po celé zeměkouli. Gus, Jepperd a jejich přátelé cestují na sever do odlehlé výzkumné základny, kde se narodil Gus, v naději, že porozumění zdroji nákazy přinese lék. Jaká síla byla vypuštěna ve zmrzlé tundře? Půjde ji zastavit? I kdyby přeživší dosáhli svého cíle, možná už nebudou mít koho zachraňovat…

Závěrečný díl Gusova a Jepperdova post-apokalyptického putování přináší infarktový a srdcervoucí konec.

Obsahuje sešity série Sweet Tooth #26-40 (říjen 2011 - leden 2013)

Scénář
Jeff Lemire
Art
Matt Kindt, Jeff Lemire, Nate Powell
Ink
Matt Kindt, Jeff Lemire, Nate Powell
Barvy
Matt Kindt, Jeff Lemire, Nate Powell, José Villarrubia
Obálka
Jeff Lemire
Lettering
Tomáš Neubauer
Překlad
Michael Talián
Redakce
Filip Gotfrid, Patrik Linhart, Petr Stejskal
Žánry
drama, městská fantasy, postapokalyptický
ISBN/ISSN
978-80-7679-281-4 (Crew)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
168 x 258 x 24 mm
Tisk
barevný
Váha
1250 g
Stran
368
Cena
999 Kč
Originál
Sweet Tooth: The Deluxe Edition #03 (Vertigo (DC Comics), 2016)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.2. 22:33Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Co na mě poměrně dost zapůsobilo - a je překvapující, že nešlo o původní Lemirův scenáristický záměr -, jsou tři kapitoly úvodní historické vsuvky o tom, co se kdysi událo na Aljašce mezi Inuity. A to i přes pro mě jisté logické diskrepance (nezapálili tu kapli dvakrát za sebou?). Ale třeba jsem jen horší čtenář.

  Každopádně jsme zde svědky příběhu, ve kterém jsou de facto ti, kteří se snaží zachránit lidstvo, vylíčení jako bezskrupulózní padouši, a ti, kteří přicházejí věcem na kloub, jako šílenci. Na druhé straně vlastně nositelé (byť nevědomí) moru, ješitné pomsty a zkázy jsou ti dobří, protože mají roztomilé zvířecí čumáčky. Rád bych se odprostil třeba od nějakých environmentálně moralizujících rovin o špatném lidstvu a dobré přírodě, ale mohu tak těžko udělat, když Lemire tvrdí, že je to příběh primárně o dospívání a otevřenosti srdce. Inu, Lemire, mistr zápletek ohledně "dad" a "wife issues", přišel s coming age příběhem se zvířecími rysy v postapokalyptickém prostředí. Může být, dnes je možné všechno.

  Stejně si po celou dobu myslím, že nejsilnější zbraní série je její napínavost, a to napínavost do samého konce. Sám konec je zvládnutý na tyto katastrofické poměry velmi dobře, příběhově hezky, dojemně, i když v podstatě značně kýčovitě. Musím přiznat, že to byla jízda.

  Celkový dojem: 60%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.12.2022 11:53Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Epicke zakonceni skveleho pribehu. I to vysvetlovani a pozadi za tim vsim bylo jine nez bych cekal, a presto mi to sedlo. Vynikajici funkcni svet se skvelym koncem, az se bojim miniserie The Return.
 • Good Games
  Good Games mecenáš20.12.2022 21:35Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Máme tu vďaka Crew ukončenú ďalšiu celosvetovo obľúbenú, oceňovanú a uznávanú sériu. Klobúk dole, že to celé vydali v peknom a kvalitnom spracovaní v tvrdej väzbe s prebalom. Samotné finále je poriadne napínavé a o svoje obľúbené postavy sa budete naozaj báť. Jeff Lemire to ukončil bravúrne a bolo vidieť, že mal samotný koniec premyslený už dávno dopredu. Skvelé čítanie a ak sa tak nad tým zamyslím, tak je to jeden z najsilnejších komiksových zážitkov vôbec. =►Celá recenzia◄=
 • faster86
  faster8619.12.2022 10:11Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Hostující kreslíř, rozuzlení zápletky, pohled do budoucnosti, pohled do minulosti, rozhovor s autorem, to všechno je v poslední knize Sweet tootha. Moc se mi líbí jak Lemire ukočíroval konec, jeden z nej zakončení série co jsem četl. Jako velké plus se mu musí nechat, že jsem až do konce nevěděl jak všechno skončí.
 • Liborius
  Liborius2.12.2022 16:29Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Vyvrcholení fenomenální ságy Jeffa Lemira se představuje poprvé v českém jazyce, český čtenář se tak konečně může vydat na srdcervoucí cestu k finále jedné z nejemocionálnějších a nejsrdcervoucnějších zálěžitostí, co jsem četl. Mlsoun (Sweet tooth) je uzavřen s grácií, dovolím si říct skoro fenomenálně a přesně tak, jak si aspoň podle mě zaslouží. 10/10 Více na https://nerdopolis.cz/2022/12/01/recenze-mlsoun-3-jeff-lemire/
21112