• perak
  Povedený závěr této krátké série. Napínavý děj odehrávající se na obou stranách hranice. Kladně hodnotím i osobní příběhy obou hlavních hrdinů dotvářející stísněnou atmosféru tehdejší doby. Díky tomu, že tentokráte se vše točí kolem dvou postav, tak jsme neměl porblém jako v minulých dílech s rozpoznáváním jednotlivých postav.
 • perak
  Po několika slabších kouscích Modré Crwe zase jednou trefa do černého. Tak trochu mi to připomínalo Conana. Samotný příběh možná jednodušší, ale přesto originálně pojatý, plný akce, bojů na život a na smrt, krásných a odhalených žen, zrady. atd. Několik kmenů spojených do jednoho nesourodéh svazku bojuje proti expandujícímu protivníkovi, který je ochoten se spolčit s kýmkoliv, aby dosáhnul svého. Hodně se mi líbilo využití zvířat v příběhu, a to těch, které známe (sloni, divoká prasata, ..), ale i těch dalších (gryfové, ...). A samozřejmě krásná kresba, ta vše podtrhuje a bez ní by určitě kniha nevyzněla tak dobře, jak vyzněla. Doufám, že druhá kniha udrží nastvavenou laťku.
 • perak
  Líbilo se mi více než první díl. Děj byl plynulejší a akčnější, k tomu celkem dobře budované napětí. Šrouby v republice se utahují a StB je čím dál více na koni. Je dobré si připomínat tyto časy i v dnešní době. Černobílá kresba mi k tomuto vyprávění přijde příhodná. Těším se na závěrečný díl.
 • perak
  Seriálem jsem nepolíben, takže hodnotím jen na základě těch informací, které jsem dostal z knihy. A těch bylo pomálu. Přišlo mi, že se tak nějak počítá že je čtenář zasvěcen, protože bez nějakého vysvětlování jste vhozenido světa upírů, který vlastně nepřijde nikomu divný. Je tu Buffy, která z nějakého důvodu bojuje s upíry, nějaký její pozorovatel, upíři, kteří ale s Buffy normálně konverzují,... Na mne prostě příiš zkratkovité a s příliš mnoha otázkami, které se bojím, že se nedozvím ani z pokračování. Zachraňoval to až konec, který vypadá, že by další kniha mohla přinést zajímavější děj.
 • perak
  Výborný konec skvělé série. Aaron opět potvrdil, že temné příběhy jsou jeho silnou stránkou. Po Skalpech je toto další věc, které se jen málo co dá vytknout. Frankoov loučení je překvapivě siln emocionální. Jediné, co mne úplně nesedlo, je kresba. je taková uhlazená, barevná. K vyznění příběhu by se spíše hodilo právě něco na styl Skalpů - více temné, méně učesané. Ale kromě tohoto malého negativa jsem si užíval každý díl plnými doušky - násilí bylo hodně, občas celkem exponované, ale ve výsledku ne bezúčelné a Frankovo chování plně uvěřitelné. RIP Frank
 • perak
  Tak, jak je to hodně kresebně podařené (mimo jiné výborně zpracovaný/-á oboupohlavní hlavní hrdina/-ka), tak je tento druhý díl scénáristicky jeden velký dort, do kterého Jodo hodil vše, co ho napadlo. Kdyby se držel jen některých nápadů a ty více rozvedl, tak by to možná bylo ok, ale takto to sklouzlo do rychlého střídání fantasy, sci-fi, filozofujících částí, love story a nevím čeho ještě.
 • perak
  Tato série mne hodně bavila. Pěkná kresba, především celostránkové obrázky mají dynamiku, dokážou navodit ty správné emoce. Jako westernová pocta super, narušené rodinné vztahy nic originálního, ale také ok. K tomu kupa fakt hnusných záporáků, kteří si to v průběhu děje odskáčou. Trochu mne nesedl závěrečný souboj a dialogy bratrů před ním, ale to byla jen taková malá kaňka na podařené sérii.
 • perak
  A tímhle se jako chtělo říci co? Nevypráví se vlastně žádný příběh, jsou vytrženy nějaké historické události, rychle se přeskakuje od jedné ke druhé. Tady se chtělo nacpat na pár stránek nějak moc myšlenek, a nebo to žádnou myšlenku nemá, nevím.
 • perak
  Závěr jsme čekal hodně jiný, velkolepější, nezapomenultelný. A ono to má spíše takové uspávací tempo. Ne, že by to bylo úplně špatné, ale k celé sérii se to nějak nehodí. Baltimore už je takový unavený, rezignovaný, k ekonci až apaticky - nevím, jestli už autoři nebyli také ze série unavení, je to škoda. Trochu s přihlédnutím k celku dávám slabší 4 hvězdy.
 • perak
  Tento díl mi přišel trochu nastavovaný a protahující čekání na závěr. Tak jak první půlka nastavila vysokou laťku, tak se druhé části nedaří k tomuto limitu ani přiblížit. Možná mám zbytečě velká ořekávání, ale za mne asi nejslabší díl jinak hodně kvalitní série.
 • perak
  perak7.9. 17:571984: Grafický román
  Adaptace takového díla jako je 1984 je velmi ošidná. Na jednu stranu hrozí, že to bude nezáživné přepsání bez invence, na druhou stranu zas až moc invence, která by významově posunula vyznění románu, by v tomto případě asi také nebyla tím správným. Naštěstí se autorovi podařilo se tomuto úskalí vyvarovat a vznikl tak grafický román, který výborně zachycuje vše podstatné z předlohy. O samotném ději nemá cenu se rozepisovat. Kresba výborně zachycuje atmosféru, proměna hlavního hrdiny (tělesná i psychická) je skvěle vystižena. Oceňuji i využití černobílé pouze s občasnou rudou ke zvýraznění. Tato kniha by se kvalitou neztratila ani mimo českou kotlinu.
 • perak
  perak7.9. 08:17Odkaz rodu Blacků
  Těžko nesrovnávat s jiným dílem stejných autorů. V případě Pochmurného kraje jsem byl nadšen hned, jak jsem jej začal číst. V případě Odkazu to nějak nezafungovalo. Ne, že by byl nápad na příběh špatný, hororových komiksů není nikdy dost, ale nějak na mne všechny postavy působily odtažitě. Možná je to nejistotou, zda bude či nebude Odkazu mít pokračování a zda tedy budou některé věci dovysvětleny. Ve vyprávění mi také trochu vadily takové ty náhody, posouvající děj. Ve světe, kde té magie asi nebude hodně, tak hlavní hrdinka havaruje tak, že se dostane na pozemek Blacků. Ačkoliv je to v noci, tak hlavní hrdinku mimo svůj dům zachrání majitel pozemku. Hlavní hrdinka bezcílně odchází, aby došla na opuštěnou stavbu, kde jsou její protivníci. ..
  Cliffhanger na konci byl hodně dobrý, pokud by někdy bylo pokračování, tak věřím, že by mé hodnocení celku šlo nahoru.
 • perak
  Další kvalitní nášup evropského Conana, a to především v případě první a třetí povídky. Klasika v podání Rudých hřebů nezklamala, a to jak sénáristicky, tak kresbou. Dobrodružství začínajííc bojem s veleještěrem a končící v kulisách uzavřeného města/domu, v němž spolu bojuje několik kmenů a do toho ještě magie a krásné ženy - prostě Conan, jak má být. Druhá povídka Lidé černého kruhu mne nezaujala, kresba šmrcnutá mangou se prostě ke Conanovi nehodí a tentokráte to nezachránil ani příběh, který byl díky velkému počtu postav trošku zmatečný a celkově spíše nudný. Za to Zamboulské stíny byly super. Povídka je spíše taková jednodušší, ale k neohroženému Conanovi se skvěle hodí, takže tam máme lidojedy, opičí monstrum, hady, trochu kouzel, utajené identity a samozřejmě nahé ženy (i když zrovna zde jde v případě výrazu hlavní hrdinky o možná nejslabší atribut povídky). A čtenář se baví.
 • perak
  perak12.8. 14:25Visa transit #01
  Krásný road trip. Úplně mi to připomnělo naše výpravy s kamarády a narychlo pořízeným trabantem či škodovkou, v devadesátýc letech. Půtování prodchnuté nostalgií za rychle se měnící civilizací. Trochu mne rušila surreálná linie vyprávění, která zbytečně rušila tempo. Moc se těším na pokračování, jsem zvědav, kam se hrdinové až dostanou a co ještě prožijí za dobrodružství. Hledání ztracené benzínky hodně pobavilo.
 • perak
  Svět Ekho mne baví, ale čím dál více je to vykrádání sebe sama. Odkazy na různé reálie jsou stále fajn, ale samotné příběhy byly bez větší invence. Kresba je stále výborná, světy jsou barvité a plné života a nápaditých detailů, to pro mne tentokráte bylo hlavní plus knihy, ale příběhově pro mne spíše zklamání.
 • perak
  Děj není nijak komplikovaný, hlavní hrdina snadno překonává i ty nejtěžší překážky, ale to vůbec nevadí. Kdo má rád rychlou akci, kde se pro nějakou tu mrtvolu nejde daleko, ten bude spokojen. Nejlepší nájmný vrah čínské mafie v Japonsku, který však vrahem být nechce a alespoň trochu se dokáže vzepřít rozkazům, působů sympatcky a tak nezbývá, než mu držet palce a těšit se na další pokračování. Kromě toho samozřejmě potěší i erotická linka příběhu, která však bohužel prošla pixelovou cenzurou. Celkem by mne zajímalo, jak by to vyšlo nyní po deseti letech, kdy se hranice přípustnosti takovýchto erotických obrázků podstatně rozšířily. Jinak je le kresba výborná a deatilní a některé celostránkové obrázky s tetováním je opravdu radost studovat.
 • perak
  perak30.7. 07:38Linka
  Po dočtení jsem měl smíšené pocity. Hlavní dějová linie i s tím závěrem, který vše propojí, mi přišla dobrá a hodící se právě pro komiksové zpracování. Ale ty jednotlivé minipříběhy moc propracované nebyly a působily v některých pasážích dosti zkratkovitě. Namísto toho byly přes krátkost těchto linek do nich vsouvány ještě věci, které asi měly přidat na drsnosti vyznění celé knihy, ale působily spíše rušivě a děj nijak neposouvaly. Celek tak působí jak dort, do kterého bylo přidáno až příliš mnoho přísad, protože kuchař chtěl ukázat, co všechno má ve spíži.
 • perak
  perak25.7. 17:24Žoldnéř #05: Pevnost
  Příběh moc nepřekvapí, je celkem dost předvídatelný a v základních rysech využívá stejných postupů jako v předešlých dílech. Ale kresba neomrzí. Každá stránka je potěšením. Plus čím dál více se v každém pokračování těším na bonusové stránky, kde se autor věnuje nejen výtvarnému zpracování některého z témat využitých v knize, alepoměrné detailně i technické stránce. Jen těch draků mi je vždy líto. taková krásná stvoření a tak často končí zastřelena.
 • perak
  perak11.7. 21:59Neonomicon
  HPL nemám zas až tak načteného, aby mi to stačilo na Providence, ale na Neonomicon to naštěstí bylo dostačující (tedy alespoň z mého vnímání knihy). Úvodní Courtyard rychle vtáhne do děje týkajííc se vyšetřování rituálních vražd speciálním agentem FBI, který při svém pátrání narazí na stopu, která pro něj (resp. pro jeho sousedy) bude osudová. Tato kratší povídka se mi hodně líbila, má napětí, spád, na Moora je lehce pochopitelná a konec se těžko zapomíná. Na tuto povídku navazuje samotný Neonomicon, kde se noříme do mýtu Cthulhu ještě mnohem více. Hororový příběh nešetřící krvavými scénami. Vedle toho Moore hojně využívá sexuální prvek, vinoucí se celým příběhem, aniž by působil jakkoliv nuceně. Až jsem začal váhat, zda kniha má být poctou Lovecraftovi či zda si z toho všeho Moore jen neutahuje. Každopádně to provedl dobře. Jen mi vadilo, že dokončení příběhu je v jiné knize, kterou ačkoliv jsem četl, tak si již detailně nepamatuji.
 • perak
  perak29.6. 21:40Zóna
  Tak zde jsem se hodně bavil. Asi jako většina jsem se při čtění neubránil srovnání s výborným Rudem. Nějaké stejné prvky bych tam našel, ale snad je lepší moc nesrovnávat a užít si naplno tento trochu depresivní, ale vtipný tajemný příběh. Vypointované dialogy (jakož i celý příběh), k nimž se budete rádi vracet a bude si říkat, kam na takové nápady autor chodí.
 • perak
  perak29.6. 20:28Klik
  První příběh mne bavil, a to nejen po stránce erotické, ale i samotný děj měl nápad. V dalších částech mi to ale tak povedené nepřišlo a bylo to jen o kresbě, kde scénář je jen hodně doprovdným médiem. A je hodně škoda, že u Manary jsou všechny ženské postavy proporčně víceméně stejné.
 • perak
  perak19.6. 17:12Dracula
  Hodně povedená věc. Skvěle vystihnutá adaptace klasického románu, vypíchnutí toho důležitého tak, že mi přišlo, že tam nic zásadního nechybí (při respektování toho, že samozřejmě nelze v grafickém románu obsáhnut vše). Kniha navozuje opravdu stísněnou atmosféru, k čemuž výborně napomáhá detailní černobílá kresba. Ve srovnání s Mignolovým Draculou se mi tato verze líbila mnohem více.
 • perak
  Tahle série mne i po třetím díle baví. Je to tak trochu manga pocta spaghetti westernům a Brad je takový hodně mladý Clint Eastwood. Osudovost v poker facu za všech okolností a bez ohledu na to, kolik lidí v okolí se v posledních pěti minutách stalo mrtvolami. I pomsta může být cíl, a aby toho nebylo málo, tak těch cílů v posledních dvou dílech bude více. Hodně líbivá je i kresba, takže se těším na další kousek.
 • perak
  perak7.6. 21:20Měsíční stín
  Tak tohle jsem po dočtení nejdřívě nevěděl, jak hodnotit. Nechal jsem si tedy časový odstup na hodnocení a jo, bylo to opravdu dobré. Pohádkový příběh putování po různých světech, který je však pohádkový jen na první pohled. Naopak se jedná o dospělý příběh plný symbolismu, ale i poetismu, mi navozoval atmosféru Malého prince. Hodně zajímavé výtvarné pojetí pak dotváří netradiční čtenářský zážitek.
 • perak
  I s ohledem na UPVO, kde se John Arcudi hodně angažuje, nevidím velký rozdíl mezi ním a Mike Mignolou, takže v této knize jsou takové typicky "mignolovské" povídky. I když tentokrát se ani v jedné ze tří povídek nezachraňuje celý svět a nejsou zde žádní náckové (pouze rusáci:)). Abe tak řeší jen "malé" úkoly, které ale zas až tak malé nejsou a vyžadují plné nasazení.
  Nic zásadního to v mignolaverse není, ale v rámci oddechového čtiva dobře odvedená práce, která určitě neurazí a nenudí. Já se bavil celkem dobře.
 • perak
  perak31.5. 07:56Dědečkové (dotisk)
  Zase jedno Čechovo dokonalé pohlazení po melancholicko nostalgické duši. Velké příběhy vyprávěné bez jediného slova a pouze na několika stránkách. Každý obrázek se dá dlouho prohlížet a je možno si vychutnávat jednotlivé detaily kreseb navozující atmosféru časů, které se již nevrátí.
 • perak
  perak27.5. 12:40Balzamovač #01
  První díl mne moc nebavil, téma není špatné, ale nějak tomu chybí příběh, cíl, kam tím autor směřuje. Oni to jsou spíše propojené povídky, ale pořád jim schází dostatečná pointa. Působí to tak jako střípky ze života, které vám neukáží, co bylo před ani po. Knihu pak o stupínek níž sráží lettering - je vidět, že už se jedná o vydáním starší mangu. Občas jsem se ztrácel v tom, kdo právě hovoří.
 • perak
  perak25.5. 21:46Žoldnéř #04: Oběť
  Scénáristicky trochu slabší díl, na tak krátkém rozsahu ani většinou nejde nic světoborného vymyslet, ale přesto to bylo ve srovnání s předešlými Žoldnéřovými dobrodružstvími až příliš přímočaré. I tak jsem si knihu užil - skvělá kresba plná draků a jiných příšer a celková atmosféra Žoldnéřova světa mne opětovně potěšila. A jako vždy výborné bonusy.
 • perak
  perak3.5. 18:51Batman: Bílý rytíř
  No jo, za problémy Gothamu může hlavně Batman. To on při pronásledování svých protivníků je schopen cokoliv poničit, případně někoho zranit. Ještě, že se objeví polepšený Joker - tedy vlastně Jack (díky Harleen) a ten se snaží vše napravit. Bohužel však není Harleen jako Harleen, a když vyměníte jdnu za druhou, tak to dlouhodobě nemůže dělat dobrotu. Na což doplatí i Joker - tedy vlastně Jack (už v tom mám trochu bordel). Někdo byl rád, že je z Jokera Jack, někdo je rád, že je z Jacka zase zpět Joker. A Batman? Kdo ví? Co by z něj vlastně bez Jokera bylo? A co by bylo s Gothamem? Nápad byl fajn, jen snad ve vyprávění se mihlo zbytečně moc postav z Batmanova univerza, protože většina jich jen děla statisty a přišlo mi, že jsou tam jen pro efekt, a trošku jsem nedocenil zakončení, zde mi ke spokojenosti něco chybělo. Každopádně dobré čtění z Black label edice.
 • perak
  Po druhém díle, který mne moc nebavil, jsem si zde spravil chuť. Dobrodružné a napínavé vyprávění, kde je úloha mladých hrdinů, spolu s jejich schopnostmi, lépe vystižena a dokonce i SH zde má zajímavou úlohu, tak typickou pro něj. A dokonce i profesor M zde v cilffhangeru vystrkuje drápky.
 • perak
  Zase jednou snaha přiživit se na známé značce. Ono nestačí vzít Geralta, Marigolda, přidat k tomu nějaké čáry a pár nestvůr, pak to protřepat a myslet si, že to stačí, aby z toho vypadlo další Geraltovo dobrodružství. Minimálně je potřeba vymyslet zajímavý příběh, což se zde moc nepovedlo. A pokud autor chce, aby to byl příběh o nejznámějším zaklínači, tak by to chtělo také něco více. Geraltova postava je tak plochá, že by ji bylo možno vyměnit za jakoukoliv jinou a na vyznění příběhu by to moc vidět nebylo.
 • perak
  Kresba se mi hodně líbí, ale samotný příběh mne nějak výrazně nezaujal. Jednak mne neoslovilo samotné politické téma ruských proletářů, především však vyprávění kterak parta dětí téměř bez problémů přemůže procarské agenty včetně nájemného zabijáka. Tématem jakoby se mířilo na dospělého čtenáře, celkovým vyzněním je to však stále dětské vyprávění.
 • perak
  Aaronovi věci pro Marvel mne povětšinou moc nechytly, ale Conan je hodně světlou výjimkou. Sice jde pouze o samostatné, nepatrně propojené, povídky (resp. námět nadhozený v jedné povídce je pak lehce doplňován v dalších povídkách), které jsou rozprostřeny po celém kontinentu, a u nichž jsem si snad u každé na konci říkal, že je škoda, že daný námět nebyl rozvinut ve větším rozsahu, ale jinak jsou využity tradiční Conanovi atributy (tedy spíše boje, meč a magie než krásné ženy, které by ho obklopovaly). Vyprávění má spád a kresba celkem dobře dokresluje tu pravou atmosféru. Už se těším na zbytek ze života a smrti tohoto nesmretelného hrdiny.
 • perak
  perak21.3. 21:30Jedno obyčejný léto
  Mnohdy mívám v knihách problém s charaktery dětských hrdinů - nechovají se adekvátně ke svému věku. V Jednom obyčejným létě jsem naštěstí daný problém neměl. Děti se chovají, myslí a cítí emoce jako děti, mládež a dospělí také, každá postava se svým charakterem odlišuje od jakékoliv další. Děj je vyprávěn pohledem dvou dívek, mezi nimiž je věkově sice jen jeden rok, ale který, jak si každý z nás pamatuje, může být v určitém věku v některých aspektech velkým rozdílem. Jedna dívka je tak ještě dítě, zato druhá už začíná více dospívat, vzhlížet ke starší mládeži, více vnímat rodičovské neshody a dokáže se více vůči rodičům vymezovat. Jedno obyčejný léto je tak nostalgickou vzpomínkou, která není až tak o ději, ale o atmosféře a pocitech začínajícího dospívání.
 • perak
  perak21.3. 18:32Frankenstein v podzemí
  Další střípek z Hellboy univerza. Setkáváme se tu s několika postavami, které se objevují i v jiných knihách (a určitě mi některé souvislosti s jinými knihami unikly). Zpočátku mne vyprávění hodně bavilo, ale ke konci už jsem tam nadšený nebyl. Možná jsem namlsaný z posledních dvou UPVO, která jsem nedávno četl, ale po dočtení jsem měl pocit, že Mignola ve Frankesteinovi nepřináší nic nového, ale jen příběh, který jsem už u autora v různých variacích několikrát četl. Takže možná bych normálně hodnotil výše, ale u Mignoly je to jen průměr.
 • perak
  Ta atmosféra starého Londýna z příběhu přímo sálá, a to především díky pěkné kresbě, která nám ukazuje mnohé známé kouty tohoto města v historickém hávu. Vyprávění pěkně odsýpá, až je škoda, že je to tak krátké. Jen mi chování hlavních hrdinů přišlo dospělejší, než byli vyobrazeni.
 • perak
  Zpočátku je to takový obyčejný Conan na cestě za pomstou, který na své cestě kosí nepřátele bez ohledu na jejich počet mečem velkým tak, že bych ho nejspíš ani neuzvednul. Ale následným přesunem do dnešní doby příběh získává něco navíc. Asi to nebude pro každého a pro mnohé to bude jen plytký příběh a já se jim úplně nedivím (stejně jako mnohým nesedla Lemirova Plutona), ale mne ta vzájemná interakce dvou ztracenců bavila. Deodonatova kresba mi v tomto příběhu sedla mnohem více než u Thanose a líbila se mi práce s panely, kdy je mnohé obrázky jsou rozděleny na více panelů.
 • perak
  Ze začátku mi UPVO série přišla jen jako nedonošený mladší bratříček Hellboye, ale UPVO rychle rostlo a posilovalo a v minulém díle dospělo do plnohodnotného sourozence. Trochu jsem se bál, zda to nebyl jen můj letmý pocit, ale Univerzální stroj potvrdil, že ne. Sice oproti předchozímu dílu s epickým koncem boje s žábami se jedná o mnohem komornější pokračování. Hlavní dějová linka obsahuje opět pořádnou zápornou postavu, vše prodchnuté tajemnem, hororovým nádechem s upíry a k tomu je přidáno několik kratších retrospektivních vyprávění ohledně jednotlivých členů UPVO, které rozhodně nejsou pouhou vytou vyplňující hlavní děj. Bavilo mne to:).
 • perak
  Začátek a konec byl fajn, ale uprostřed knihy jsem se u některých dobrodružství hodně nudil. Při souborném čtení jsem nabýval pocitu, že základní kostra příběhů je stejná a tak závěry bývají očekávatelné. Oproti prvnímu dílu nic nového, ale celkově slabší a tak budu hodně zvažovat, zda se pustit do dalšího pokračování, které zřejmě bude ubíhat ve stejných kolejích. Kresba v takto velkých formátech je jako vždy fajn.
 • perak
  perak28.2. 21:34Zarov
  Souboj zla se zlem není v příbězích zas až tak častý, ale tady to funguje celkem dobře, jen jsem si ani k jedné straně nedokázal najít vztah. Ale i na dobrý fotbal se dá koukat, i když nikomu nefandíte, jen tam chybí trochu těch emocí. Dobrodružný příběh na opuštěném ostrově, kde mezi lovcem a lovnou zvěří je sakra úzká linie. A opravdu výborný závěr, ten se povedl. Stejně tak jako kresba. Škoda byla rozsahu, uteklo to příliš rychle.
 • perak
  Dosavadní vrchol série. Příběh má dvě roviny - jednak epickou finální bitvu s "Bratrstvem Žabího moru", tj. se všemi žábami a především jejich lovecraftovským vůdcem, a jednak rozvíjející se (čím dále lepé do hloubky rozpracované) vztahy v rámci UPVO. A ačkoliv boj s žabákama byl výborný, tak nejvíce jsem si užíval dialogů hlavních postav. Hrdinové, kteří se musí potýkat s mnohými pochybami ohledně svého jednání, a kteří tak vedle žabích běsů musí bojovat i s těmi vnitřními.
 • perak
  Příběh není zatím zas až tak originální, ale ono to tak u westernu obyčejně bývá, že jde hlavně o atmosféru a detaily, které odlišují zrno od plev. A tady je to zatím naštěstí spíše "zrno". Takže tady máme dva bratry, jeden na cestě do nebe, druhý na cestě do pekla, vláčející si svá tajemství z minulosti. A pak je na scéně Velký šéf a jak to tak bývá zhýčkaný neschopný syn, plný nenaplněných ambicí a krutosti. K tomu zamícháme nějakou tu ženu, nespravedlnost, konkurenční gang. Tak jsem zvědav, kam toto vše bude směřovat. Výborná je kresba, sedla mi dokonce více, než u Skrýše. Zatím dávám 4 hvězdy, uvidím, zda v dalším díle přijde nějaký originálnější nápad.
 • perak
  Ze série "Češi" toto byla předposlední kniha, k níž jsem se dostal, a hodnotí ji jako nejhorší. Především scénáristicky to bylo slabé (což mne udivuje o to více ve srovnání s některými z jiných dílů). Vytržených pár myšlenek a rozhovorů Masaryka v průběhu několika roků nedrží při sobě a není schopné o dané historické události moc vypovědět. Spíše to na mne působilo jako snaha o adoraci Masaryka. Nápad s boxerským zápasem by nebyl špatný, ale v rámci takto krátké knihy nebyl schopen být provázaný se zbytkem vyprávění a nakonec to na mne působila, že obě "dějové linky" byly jen rychle načrtnuté a nepropracované.
 • perak
  perak30.1. 13:03Muriel a andělé
  Samozřejmě, že nyní už je komiks trošku jinde, ale když si vezmu, kdy kniha vznikla, tak je to neskutečná jízda plná nápadů a hříček, a to slovních i výtvarných. Když bych to srovnal se světoznámou Barbarellou, která vznikla v téže době, a která má podobné směřování, tak Muriel je na mnohem vyšší kvalitativní výši snad ve všech ohledech. Může to být tím, že je mi bližší náš humor a styl vyprávění a že jsem na Macourkových příbězích vyrostl, ale prostě jsem si to knihu hodně užíval (přičemž Barbarella spíše nudila). A Saudkova kresba je vynikající. V době vzniku kniha světových kvalit. Škoda, že tehdy nemohla do světa.
 • perak
  perak30.1. 11:56Až do posledního
  No to, jak je to krátké, tak se v příběhu stane hodně dějových zvratů, které dokáží několikrát překvapit. Vůbec jsem netušil, kam děj bude na dalších stránkách směřovat. A přitom se v základu jedná o dost realistický příběh. Opět jeden western, který umí zaujmout originalitou a rychlým stylem vyprávění. Až škoda, že to bylo takto krátké. K tomu si přidejte výbornou kresbu a máte knihu, která kvůli svému rozsahu bude sice bavit jen chvíli, ale určitě vícekrát.
 • perak
  Kresba je sama o sobě super, ale přesto jsem v některých panelech nevěděl, co tím má být vyjádřeno a občas se mi pletly postavy či prvotní. Samotný příběh byl pro mne jak na houpačce - chvílemi hodně dobré, ale chvílemi jsem se ztrácel a nebavilo mne pátrat zpět v ději. Celkově tedy z toho mám rozporuplné pocity a spíše zklamání.
 • perak
  První sešit mne moc nebavil. Přišlo, že v tom dortu je nějak moc ingrediencí (konspirace, církev, medici, historie, mechanické kreatury, ...). Až jsem měl problém se v tom všem orientovat. Druhý sešit už byl lepší, akčnější, pro mne pochopitelnější. K celkovému hodnocení však bude potřeba pokračování, zatím průměr.
 • perak
  perak31.12.2020 20:11Lonesome #01: Kazatelova stezka
  Příliš krátké na to, abych dělal nějaké větší závěry. potenciál dobého westernu to má. Záporáci dosti odpudiví, i linka konfliktu Sever x Jih není špatná. Trošku rušivá mi přišla "nadpřirozená" schopnost hlavního hrdiny. První díl nepřinesl žádnou zápletku, kterou bychom neznali z jiných westernů, ale i tak mne čtení bavilo. Možná půjdu s hodnocením trochu nad, ale dávám 4 hvězdy.
 • perak
  perak27.12.2020 18:26Providence
  Lovecrafta jsem četl již hodně dávno, takže základní přehled v díle mám, ale ne nějaký detailní. Určitě mi kupa odkazů unikala a tak mi celý příběh přišel dost útržkovitý a ne úplně propojený. Spíše to byl road trip po Lovecraftově díle, kde struktura jednotlivých zastávek byla totožná. Hlavní hrdina přijede na místo, kde se ho ujmou místní "zvláštní" obyvatelé, kteří hlavnímu hrdinovi předestřou místní tajemno, které však hlavní hrdina nepochopí, resp. jej interpretuje se zcela jiným významem, který však má rovněž odkaz na Lovecraftovy příběhy, a jedeme dále. Konec byl celkem zajímavý, ten mi přišel jako dobrý nápad, ale k jeho celkovému pochopení bych vedle Lovecrafta musel mít načtena i další díla Moorea, která u nás dosud nevyšla.
  Pokud jde o problematickou kapitolu s chybějícími bublinami, tak mne řešení od Arga nijak neuráželo a v kontextu celé knihy mi přišlo jako dobré řešení. Samozřejmě bych takto nechtěl mít celou knihu, ale u jedné kapitoly mi to nevadilo.
 • perak
  perak27.12.2020 18:00Načmáranec
  Tak tohle mne hodně bavilo. Zpočátku to vypadalo, že se bude jednat o rodinou generační vztahovku, ale rychle se to změnilo v napínavou a v jedné chvíli i dost krvavou podívanou s tajemným a všehoschopným záporákem, z něhož jde opravdu hrůza. Nevím, kdy naposled jsme měl z nějaké záporné postavy takovéto pocity. Hlavní hrdinky se snaží odhalit tajemství, kvůli němuž musí putovat do neznámých končin, kde odkrývají rodinou historii, která není moc růžová. Pln napětí jsem dočetl nakonec a zůstal sedět s velkým otazníkem. To je jako vše? Ten konec byl prostě hrozně rychlý a ne chyběla některá vysvětlení. Jen kvůli konci jdu s hvězdou dolů. Jinak to bylo hodně fajn. Tady se Argo trefilo do černého.
 • perak
  perak10.6. 11:56NANITS chronicles
  Hawwwran: pošli to kámošům poštou:)
 • perak
  Myslím, že J Pavlovský nedávno v diskusích na stránkách Crwe psal, že u nás Batmanův komplet nebude
 • perak
  perak15.6.2020 07:28A zrodí se hvězdy...
  Lantan: jdu se vysetrit na Alzheimera
 • perak
  perak14.6.2020 21:07A zrodí se hvězdy...
  Fimi: jasně, palice, psal jsem ve spěchu, tato chyba se stane maximálně jednou za deset let:)
 • perak
  perak14.6.2020 09:16A zrodí se hvězdy...
  U CC je snaha čtenáře podojit čím dál zjevnější. Dříve to byly alespoň kvalitní věci, ale nyní jsou to ve velké míře komerční shity a hlavně 144 stran včetně bonusů, jak je jejich zvykem, za 600,- je přepálené (i přes kvalitní provedení). Kupuji Baltimora, Černou sekeru a Prokletý kraj. Ale jejich výběr nových věcí je většinou hodně špatný, ale asi si své čtenáře bohužel najde. Třeba Lemire je teď u nás na vlně oblíbenosti, ale proč vybrali Berserkra nechápu. Nad Rising stars jsem váhal, ono to nemá špatné hodnocení ani zde http://www.goodreads.com/book/show/599055.Rising_Stars_Compendium?ac=1&from_search=true&qid=exBab25BTM&rank=1, ale teď se hodně chválím, že jsem nepodlehl.
 • perak
  perak28.11.2019 08:55Providence
  No je to samozřejmě podnikatelské riziko, ale Argo jde do rizika, že takto "opravenou" knihu nebudou lidi kupovat. Prostě si ze všech špatných řešení vybralo to, které považuje za nejméně rizikové. Nechci je omlouvat, ale chápu, že hodit vše do stoky je právě při takto drahé knize málo reálné. Dát slevu? Jak velkou, aby to ty, kteří to v takovéto formě nechtějí kupovat, ke koupi přesvědčilo? On je i ten dotisk, stažení, vlepení, … bude něco stát. A takovouto knihu potřebují dostat na pulty před Vánoci co nejdříve, takže i čas hraje podstatnou roli.
 • perak
  perak14.11.2018 16:45Punisher MAX #01: Kingpin
  Ví někdo, kolk má série knih? Díky
 • perak
  Tak asi každý autor má lepší a horší díla. Pokud jde o Snydera, tak první půlka New 52 Batman (především pak díly 1-3) byla hodně dobrá, pak to šlo hodně dolů. A American vampire byl skvělý (tedy četl jsem zatím jen to, co u nás vyšlo). U Bendise to bude obdobně. Právě jsem přečetl první dva omnibusy Daredevila a nemohu tomu moc co vyčíst. Určitě stojí za přečtení a jen tímto dílem si Bendis vydobyl postavení. Je však pravdou, že jeho knihy týkající se Strážců Galaxie mne moc nebyvily.
 • perak
  Criminal je za mne jednoznačně nejvýše, ale ani bych nezatracoval Captaina - na poli hrdinskych komiksu si myslim, že jde o velice dobrý počin.
 • perak
  No, že mají práva jen na první dva díly mne úplně nepřekvapuje. Je to o obchodní taktice, do níž nevidíme. Spíše se divím, že to přiznají:). Každopádně to risknu a budu doufat ve všechna pokračování a i zrychlení plánovaného vydání druhého dílu.
 • perak
  ok, dik za info, tak jsem take objednal
 • perak
  Jasně, projímadlo je občas potřeba:)
 • perak
  deefha: Pokud si dobře pamatuji jejich podmínky, tak to neznamená jakýchkoliv 5 knih ročně z jejich celkové nabídky, ale knihy z jejich "katalogu" https://www.knizniklub.cz/knizni-klub/katalog/, kde jsou většinou knihy, které by sis nekoupil
 • perak
  perak6.9. 14:32Sběratelský klub
  Gmork: Ok, dík:). Já se díval jen na erbkomiks a tam zatím žádná aktualita nebyla. Koukám, že dochází oproti edičnímu plánu k dřívějšímu vydání některých titulů. To potěší.
 • perak
  perak6.9. 13:13Sběratelský klub
  Gmork. tak především na pokračování Orlů z Říma se hodně těším. Ví se už konkrétní datum, kdy to půjde do prodeje?
 • perak
  perak13.7. 21:57Sběratelský klub
  Ja objednaval tak pred mesicem a prislo cca za tyden
 • perak
  perak27.4. 10:08Sběratelský klub
  No podle mne nějakou exkluzivitu řeší především právě ti překupníci, kteří garancí nevydání dootisků a omezené nabídky mají velký prostor pro spekulativní koupi. Většian přece nekupuje knihu kvůli tomu, že je omezený počet vydaných výtisků, ale kvůli tomu, že si chce něco přečíst, že chce mít knihu doma, ... Právě kvůli otmu si tedy já knihy kupuji a je mi celkem jedno, kolik lidí si knihu také koupilo. Nepotřebuju mít radost z toho, že mám něco, co ostatní nemají. Naopak spíše jsem rád, když si ji koupí co nejvíce lidí, protože tím vzrůstá možnost vydání dalších komiksů u nás.
 • perak
  perak18.3. 15:48Povinná četba
  Tak CC ohlásili na FB překvapení pro první pololetí. Jedná se o toto https://www.goodreads.com/book/show/52758296-strange-skies-over-east-berlin?from_search=true&from_srp=true&qid=IzjoCcTSS4&rank=5. Zná někdo?
 • perak
  perak12.1. 09:08Sběratelský klub
  Cyboy: prodejce by měl být obecně připraven na kritiku, protože vždy se budou ozývat spíše ti nespokojení. Ti spokojení se ozvou tím, že koupí opětovně od prodejce nějaký produkt. Mne nezajímá, že máte pocit, že vám není přáno a že vám někdo hází klacky pod nohy (to se prostě v rámci konkurenčního boje , kdy trošku na některé nasazujete, může stát). Základ dlouhodobého vztahu se zákazníkem je komunikace a marketing a to MB zatím bohužel zcela chybí. To očekáváte, že vám stále všichni budou klepat po ramenou, jak to dobře děláte, když opravdu informace od MB skoro žádné nejsou? Stále držím projektu palce, ale prostě určitou pachuť cítím a nedivím se "radikálnějším" názorům - i když pořád myslím, že jsou celkem slušné - a myslím, že na takové názory musíte být připraveni a i těm naslouchat namísto ublíženeckých reakcí.
  SSP: já proti rejpavosti nic nemám, jen mi při "vstupu na zdejší scénu" přišla občas až zbytečně vyostřená, ale přijde mi, že už hrany trochu otupěly a rejpavost je konstruktivní a pod většinu bych neměl problém se podepsat:)
 • perak
  perak10.1. 18:55Sběratelský klub
  SSP: no jo, podle obchodního rejstříku to vypadá na muže přes palubu
 • perak
  perak10.1. 18:52* Připomínky a návrhy
  ještě k těm hvězdičkám - myslím, že v když jsem měl přehled s obálkami a najel na komiks, tak mi to ukazovalo průměr hodnocení, teď mi to ukazuje za hvězdičkou jen pomlčku a to i v případě, kdy je u komiksu i více jak 10 hodnocení
 • perak
  Light: pokud si v nastaveni zaškrtneš u Příspěvky ve foru označit za přečtené přímo v celkovém přehledu? Ne, tak by se ti u ikonek uživatelů měl ten vykřičník objevovat i při rozkliknutí vlákna
 • perak
  perak4.1. 08:30Povinná četba
  Gmork: díky za info
 • perak
  perak3.1. 16:26Povinná četba
  Gmork: To vypadá fajn, jen jsem doufal, že by mohlo vyjít pokračování Murény. Je nějaká šance případně do dalších roků? Danthrakon je něco ve stylu Ekho?
 • perak
  Tak na první proběhnutí za mne palec hodně nahoru. Díky moc
 • perak
  perak10.11.2020 11:41Srazy, cony, festivaly
  Z toho, co u nás vyšlo, tak nejlepší Skalpy a Punisher. Nejhorší Avengers a ani Thor mne nezaujal. Ke ComicsConu asi Crew vydá Southern Bastards, tak ti by asi také stali za podpis:).
 • perak
  perak9.11.2020 15:50Slevy, výprodeje, bazary
  Karlito: jo, na konci listopadu, letos by to mělo být snad 27.11,
 • perak
  perak4.11.2020 11:00Filmový a hudební klub
  no zatím mne všechny nové informace minuly, ale je jasné, že všemu se neubráním, třeba nakonec podlehnu dříve
 • perak
  perak4.11.2020 08:19Filmový a hudební klub
  Já si počkám, až to bude venku celé a pak to zkouknu rychle celé. Nechtěl bych být dlouho natěšen na další díly:).
 • perak
  perak22.9.2020 10:21Sběratelský klub
  SSP je mnohdy moc dlouhý a občas na můj vkus zbytečně "rejpavý", ale pro tentokráte bych se u něj podepsal pod každé slovo. Přesně vystihnul podstatu. Zatím na mne celý průběh akce nepůsobí úplně profesionálně, tak doufám, že samotná kniha na tom bude lépe. Určitě je lepší vybudovat si pověst a důvěru na menších projektech, jako se to celkem dobře povedlo panu Vybíralovi, jehož knížky jsou kvalitně udělané a především se jedná o dobrý výběr titulů. I když Goodreads nemusí být plně směrodatné, tak přece jen nějakou indikaci dávají a zrovna u těchto titulů nejsou úplně příznivé. Raději bych také zkusil jen jeden příběh a podle toho pak šel do druhého.
  Do nabízené knihy půjdu, protože chci tu myšlenku podpořit, ale je to hra o důvěru. Při takové ceně se každá chyba či nekvalita hůře promíjí.
 • perak
  perak16.9.2020 19:56Pindárna
  Fimi: Také jsem měl pocit, že to mají vydat, tak jsem se nedávno koukal na jejich stránky a v edičním plánu jsem to nenašel http://issuu.com/knihypaseka/docs/edicni_plan_paseka_2020
 • perak
  perak29.7.2020 10:59Pindárna
  super, už teď se těším, dle Kodexu vydavatele i dle některých příspěvků ve Foru a v diskusích si myslím, že mne nabídka osloví:) přeji hodně spokojených čtenářů
 • perak
  perak22.5.2020 18:51Sběratelský klub
  Mne ted prisla z bookdepo jedna zasilka 8. pracovni den a druha 11. pracovni den.
 • perak
  perak23.4.2020 15:50Sběratelský klub
  Taky jsem dnes koukal na pošťačku trošku překvapeně. Ale o to větší radost z nečekaného.
 • perak
 • perak
  perak12.4.2020 19:05Sběratelský klub
  Fimi: zatím jen první volumko. Western s prvky fantasy. Kresba i příběh se hodně líbil, takže už je doma pokračování.
 • perak
  perak3.3.2020 07:45Filmový a hudební klub
  Mne se seriál Zámek a klíč líbí (chybí mi dva díly), ale proti knihám je to určitě slabší, nemá to takovou tu správnou atmosféru, napětí, tajemno (ne, že by tam nebylo, ale proti knihám je toho méně). Nejsem si jist, jak moc to může oslovovat diváky, kteří knihy neznají, zpočátku to bylo nudnější, ale i z mála jsem si dokázal něco vzít, protože jsem věděl, co se tím chce ukázat, ale pro neznalé musel být především začátek málo zajímavý.
 • perak
  perak3.2.2020 12:31Pindárna
  Mne tedy třeba vydání Orbitalu také nevadí, ale nevadilo by mi těch 200 Kč za to dát. Principiálně mi skutečnost, že něco nebude dovydáno vadí a v tomto ohledu by u projektu MC mělo podle mne dojít ke změně.
 • perak
  perak21.1.2020 08:13Pindárna
  Fimi: spíše ne, myslím, že k atmosféře této knihy černobílá sluší
 • perak
  perak20.1.2020 13:42Pindárna
  Něco mále je tady za únor - duben. Mimo jiné 4. WW z new52, GC 4 a Punisher Max 3
 • perak
  perak25.11.2019 10:45Pindárna
  Tak já se snažím doma mít jen to, co si myslím, že mi udělá radost mne či synovi i někdy v budoucnu. Jinak knihovna nebo si nechám zajít chuť. Sbírat knihy, ke kterým nemám žádný vztah, mne neláká.
 • perak
  perak17.10.2019 15:42Pindárna
  Ohlášeno na FB letošní druhé překvapení od CC - Lemire Rváč http://www.goodreads.com/book/show/29430813-roughneck?from_search=true
 • perak
  perak26.9.2019 13:12Sběratelský klub
  Karlito_69: Mám to také tak. A pátý díl je barevně stejný jako čtvrtý. Důvod nevím.
 • perak
  perak24.9.2019 08:40Filmový a hudební klub
  Třeba se jednou dočkáme bílého Black Panthera:)
 • perak
  perak9.9.2019 10:26Filmový a hudební klub
  Já teď dokoukal Deadly Class a za mne spokojenost. Asi to nesedne všem, ale doporučuji zkusit.
 • perak
  perak8.9.2019 19:20Sběratelský klub
  Jelikož dle harmonogramu na Sendu má 2 vyjít 7.10. a 3 21.10., tak bych předpokládal, že 1 vyjde 23.9.
 • perak
  perak28.8.2019 10:15Pindárna
  Hawwwran: tak je otázka, jak moc taková skořápka jednotlivým autorům mluví do tvorby a jaká omezení jim stanovuje. Což se bohužel bojím, že je právě u Marvel a Dc čím dál více.
 • perak
 • perak
  perak10.5.2019 14:20Pindárna
  Tak koukám na facebook Paseky, že Essex county posunuli z května na srpen. To nám to čekání pěkně proslužují.
 • perak
  perak27.4.2019 09:14Poznej comics nebo postavu
  robur31: pod 4lístkem by měl být Křemílek a Vochomůrka
 • perak
  perak25.4.2019 13:44Poznej comics nebo postavu
  Maxipes Fík s Ajou
 • perak
  perak25.4.2019 12:09Poznej comics nebo postavu
  Bob a Bobek s kloboukem
 • perak
  perak23.4.2019 18:54Pindárna
  Je tam Fatale, je tam Gotham Central, je tam Punisher. Takže černé scénáře se nepotvrdily a za mne spokojenost.
 • perak
 • perak
  perak26.3.2019 07:37* Připomínky a návrhy
  Vykřičníky - super! Jinak souhlas s jh666 - nechal bych dvě větvě - připomínky a návrhy a zbytek. Díky
 • perak
  perak1.2.2019 08:17* Připomínky a návrhy
  souhlas, já se jen podívám na styl kresby, ale nečtu to, nějaký text vytržený z kontextu nepotřebuji číst
 • perak
  perak23.12.2018 22:33Pindárna
  Flashpoint by měl vyjít 10. dubna
 • perak
  perak27.11.2018 10:31Pindárna
  Možná jsem nezachytil některé zcenzurované příspěvky, ale diskuse u Ms Marvel mi nepřišla přes hranu, právě naopak, takováto diskuse mi přijde lepší než kdyby se všichni v rámci korektnosti báli napsat svůj názor. A ptát se na věk - buď druhý zareaguje či ne, on ten věk určitě na názory vliv má:). Takže za mne: měření pinďourů ano, ale neposmívat se, že ho má druhý menšího:) - a k tomu tady myslím nedochází.
 • perak
  perak27.11.2018 09:09Sběratelský klub
  Nářek to měl ve společnosti Hrobaře a Jednorožce těžké. Ukázky jednotlivých knih mohou být trošku zavádějící. Mne osobně třeba úvodní strana Nářku nepřišla moc atraktivní a i ta určitě mohla někoho ovlivnit. Plus ve chvíli, kdy se ukáží procenta a vidím, že jedna kniha hodně ztrácí, tak může být tendence vybírat jen mezi zbylými dvěma knihami. Pro Nářek jsme nehlasoval, ale při samostatné nabídce bych určitě koupil.
 • perak
  perak20.11.2018 14:19Pindárna
  Nestahuji. Pár věcí, co mám v aj, jsem koupil na blind, ale chápu ty, kdo tak činí. Spíše to vnímám tak, že když si nejsme jisti, tak chodíme do knihkupectví si knihu prohlédnout, kousek si přečíst, než se rozhodneme. A při nákupu ze zahraničí si místo návštěvy knihkupectví někdo stáhne ukázku.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 442 (cca 189442 Kč)
Mám: 71 (cca 23748 Kč)
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0