Black Bro, yo

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 27.6.2017 | Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa

Don Rosa byl opravdu Steven Spielberg kačerovských příběhů. Krásné hravé epizody se spoustou nápadů a s žádným zbytečným zdržovaním. Je až neuvěřitelný s jakou lehkostí a s citem pro detail je to vyprávěný. Radost číst, užil jsem si to možná i víc, než kdybych to četl v sedmi letech. Už se těším na Život a Dobu Skrblíka McKváka a další výběry od Dona Rosy, snad se k nim egmont dopracuje. "Největším Skrblíkovým bohatstvím jsou jeho vzpomínky!" 100%

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 14.5.2016 | Zámek a klíč #06: Alfa a omega

Jen dodam, ze tento dlouhy pribeh je opravdu mistrovske dilo, tecka.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 2.4.2016 | Deadpool: Drákulova výzva

Tak to jsem nečekal, že mi komiksový Deadpool až tak nesedne, jde o skvělou postavu, jsou tam super parodické scény a jen tak mimochodem film se mi hodně líbil, ale toto byla jako celek tak přeplácaná a nefungující slátanina. Beru jednoduchý příběh, všemožný náhody a akci v každé kapitole za každou cenu, ale kdyby to bylo trochu konzistentní, takhle mě to začalo nudit už po pár stránkách a to je to opravdu hodně dlouhý, a věřím tomu, že si z toho za pár hodin nevzpomenu lautr na nic. Těžký zklamání, což neznamená, že mu nedám další šanci, pokud výjde další díl. Lobo mě baví často víc.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 1.6.2014 | Mýty #04: Pochod dřevěných vojáčků

Tak bohužel, ani čtvrtý díl mě nijak nepřesvědčil o genialitě této série, tím ji nechci shazovat, ale pro mě je jen dobrá a nějak nemám chuť jít do dalšího dílu. Prostě mi moc nesedí, postavy jsou dobrý, ale podle mě ty příběhy nejsou moc využitý a ani moc originální, naopak mám pocit, že je tam opravdu dost klišé a ta deus ex machina na konci... no, nechci spoilerovat, ale konec je podle mě dost odfláklý. Sice možná předznamenává něco víc, co bude v dalších dílech rozvinutý, ale tak nějak nemám pocit, že by mě to zajímalo, působí to a mě opravdu moc tuctově. Za mě pořád 70 %, tentokrát ale shazuju hvězdu dolů.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 29.3.2013 | Drsná škola

Přečtený sice za necelou půl hoďku, ale koukat se na to dá hodiny, NÁŘEZ.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 28.2.2013 | Živí mrtví #07: Ticho před bouří

Martin D. Antonín: jj, přesně tak, osmej díl je nářez, hlavně ten závěr má takový spád a vyústění, že jsem čuměl :-)

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 1.7.2011 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

Kaluž: když myslíš, že Živí Mrtví nestojí za diskuzi, budiž tomu tak.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 25.6.2011 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

to erik SPOILER: jj, jasný, ono je trošku zvláštní, že ti jediní 4 vězni přežili v té obrovské, a vypadalo to, že nedotčené jídelně a neměli ani zbraně, ale to je fuk, to se mohlo udát všelijak (teoreticky se mohlo stát, že jídelna byla uzavřena ještě před tím největším masakrem a nějakým způsobem se těm 4 tam podařilo dostat), hlavní je, že tam byli relativně v bezpečí, tak nebyl důvod mít zbraně, máš pravdu, taky bych se asi necítil beze zbraní úplně nejlíp, ale na druhou stranu proč riskovat a vyjít s jídelny do věznice zamořenou zombíky, třeba byli jakoby v té jídelně v pasti, akorát ve vcelku dobré pasti, tak proč riskovat (možná si to přesně nepamatuju, ale ty zbraně nebyly kousek od jídelny, right?). Faktem je, že se to začalo srát, až když to tam bylo od zombíků relativně čístý a přibylo tam více lidí aneb jak už věděl Stephen King a jak se píše v anotaci: „znovu se dokazuje, že mnohem nebezpečnější než mrtví jsou ti živí.“ Samozřejmě k tomu ty vraždy, obviňování, paranoia, takže mě to vcelku přišlo přirozený, jak se nakonec ti 2 vězni zachovali SPOILER

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 25.6.2011 | Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi

to erik SPOILER: já osobně moc nechápu, proč ti zrovna tato situace příjde jako to nejblbější co jsi kdy četl, mě naopak přišly ty motivace logický, ti vězni byly v bezpečí, dokud se tam neobjevila Rickova banda, kterou oni vlastně vůbec neznali a nevěděli, co od nich čekat, a najednou jednoho z těch vězňů obvinili a zavřeli, tak je snad logický, že ho zastihla paranoia. Ti zombíci v tu chvíli nepředstavovali to největší nebezpečí, přečti si ještě jednou, co ten nigga říkal a pak ti možná dojde, že bys asi udělal něco podobného. SPOILER

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 5.3.2011 | Ultimates 2 #02: Jak ukrást Ameriku

Jedním slovem: epické. Více slovy: konečně jsem to Millarovi sežral i s navijákem, sice se v první části trochu opakuje schéma první série Ultimates, tak i tak mi celkový příběh přišel ucelenější (SPOILER: především v 1. sérii problém s Hulkem a pak mimozemšťané, v této sérii zas s Thorem, ale tentokrát ten konflikt souvisí s hlavními záporáky KONEC SPOILERU) , ani to napasování Bushe a kritika Ameriky mi tady nepřišla tak násilně vtlačená do příběhu, jak v první sérii, a hlavně posledních asi 200 stran je naprostá orgastická a destruktivní řež, kde se mezi sebou mele tolik postav na tolika velkých bojištích a přesto jsem se v tom neztrácel a slupl jedním dechem. Byl jsem opravdu rád, že druhej book už neřeší moc vztahy, ale vrhne tým Ultimates do akce, která mě na týmovkách se superhrdiny příjde vždy nejzajímavější, a kde Millar tlačí na pilu co stránka, to víc a víc.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 25.12.2019 11:38 | Pindárna

Mě zas Starej dobrej Logan, Zpráva pro Adolfa 1 a 2 a Rváč :-) , jsem velmi potěšen :-)

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 29.10.2014 10:40 | * Připomínky a návrhy

návrh do databáze: už vyšel Noe 3, jsem ho viděl už i v knihkupectví:

http://www.kosmas.cz/knihy/197867/ctyricet-dni-a-ctyricet-noci/

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 16.10.2012 19:20 | Filmový a hudební klub

A trochu jsem čekal, že když se to jmenuje Noc v Myší Díře, že to bude souboj o přežití s nějakýma zmutovanýma krysama :-D , obzvlášť když hlavní hrdina čte na začátku jeden komiks s mutantama :-)

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 16.10.2012 19:11 | Filmový a hudební klub

No upřímně choze, mě to moc nebavilo, Casa carnivora byla dobrá, ale toto je sice technicky suprově zvládnutý, ale mě to prostě nepřišlo vtipný, ani napínavý, snahy o hlášky tak nějak prošuměly, hlavně tam citím v těch hereckých výkonech takovou tu strojenost, to že to není originální by nevadilo, ale to schéma, chvilku utíkáme, někdo na nás zautočí, tak ho nějak tuctově zmasakrujem většinou mimo záběr a jde se dál, čímž to potom prostě jen tak z ničeho nic skončí, mě prostě nebralo, jak píšeš, že hlavní hrdina rozpoutá peklo, to mi teda vůbec nepřišlo. I tak ti pořád fandím, natočit film, i krátkometrážní, není prdel, a je super, že to zkoušíš, jen tak dál.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 5.1.2010 11:20 | Filmový a hudební klub

Avatar: sice je District 9 a Moon taky sci-fi, ale srovnávat je s Avatarem, což je vlastně rodinný film, s těmahle dvěma, je trošku nefér, obzvlášť když jsou oba „R-ka“ záměrně dělané pro dospělého diváka, hlavně Moon měl nabídnout něco víc, než jen tu „efektní“ stránku sci-fi, kdybych měl srovnávat Avatar s nějakým sci-fi v minulém roce, tak se maximálně nabízí Star Trek nebo možná ještě Terminátor Salvation.
A i když jsem si vědom, že Avatar po příběhové stránce není úplně dokonalý, tak přesto je poddán tak, že mě to prostě dokázalo strhnout a těch „dlouhých“ 162 min mi uteklo jako voda, za sebe můžu napsat, že to nemělo v rámci žánru slabé místo, každá scéna tam měla svůj smysl, dokonce i ty „americké“ kecy mi do toho patřili, a tak nějak jsem ani neměl chuť říct WTF?, protože i ta mytologie a zákony toho světa prostě fungujou a nejsou trapný. Hlavně ke konci SPOILER kdy se proti té armádě jakoby spojí celá ta planeta, která spolu jakoby „komunikuje“ (nebo jak to bylo) a díky tomu je dokážou porazit, což je jako sice možná naivní, ale pěkný :-) SPOILER (a hlavně Cameron umí gradovat akci, nelupne jí na každých 5 min a to nejlepší si vlastně nechá až na konec). Takže mě to, jako čistá zábava chutnalo velmi, mimoto se na to nádherně luká, protože je to opravdu vypiplaný a to prostředí a modrásci vypadá opravdu živěji než co bylo doposud natočený metodou motion capture. Někdy mi tohle stačí, když tomu šéfuje člověk co ví, jak se má nenáročný blockbuster dělat, teď už jen záleží jestli to tomu divákovi sedne nebo ne.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 13.5.2009 16:04 | Filmový a hudební klub

Kapis: máš recht, nejsem fanoušek Star Treku, ale i tak jsem si to v kině parádně užil, jako blockbusteru tomu není moc co vytknout, a jak píšeš, fakt to není vůbec hloupý. Doufám, že nějak podobně dobře dopadne i Terminátor.

vasek: já samozřejmě nemůžu už moc srovnávat, protože si původní Star Trek už moc nepamatuju, ale myslím, že vyloženě naštvanej nebudeš, protože jsou imho typově dobře vybraní a hrajou velmi slušně a myslím, že jim nedělají vůbec ostudu, ale uvidíš sám no. A Nimoy se tam objeví.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 19.3.2009 12:34 | Filmový a hudební klub

Bluntman: mě tento styl taky vyhovuje a nového Bonda jsem viděl a tam je to opravdu občas hodně zběsilý :-) (obzvlášť když se někdy stříhá na 2-sekundový detail, to prostě napoprvé nejde pořádně ani postřehnout, co to bylo, a to ještě na velkým plátně), tak třeba na něm je vidět, jak se to musí umět používat, nejlíp to právě zvládá Greengrass a taky Bay, u mě asi největší problém s DK byl asi to, že tento styl akce se uplatňoval hlavně v nočních scénách, možná proto jsem se občas ztrácel. Batman je tmavej, pozadí je tmavý a už to splývá, ale asi jsem jedinej komu to tak trochu vadilo, takže to je asi v pořádku.

Tao Quit: možná jsi právě čekal spíš jen akční jízdu, o čemž Batman nebyl, on ten příběh je vlastně hodně hutný, na začátku se vlastně řeší ten problém s „normálními“ mafiány a hlavní teror Jokera příjde tak po 30 min + Harvey Dent a já právě žasnu nad tím, jak se to Nolanům (což si myslím, že jsou ti kvalitní autoři) všechno nerozpadlo pod rukama, vypráví plynule a hlavně každá postava má dostatečný prostor a ten zbytek tak nějak napsal Bluntman. Jako určitě podobných příběhů už tady bylo tisíckrát, ale i ten stejný příběh se dá vyprávět pokaždé jinak a skvěle, záleží na jeho vypravěči.

vasek: žádná diskuze není úplně zbytečná, a proč všechno řešit jen u piva a ještě k tomu být třeba namol, pokud k tomu máš co říct, tak to klidně napiš, ty protinázory mě právě zajímají, samozřejmě čekej opačný reakce, ale tak to je smysl diskuze, vzdávat to umí každej. Ale pokud nechceš, tak budiš no, je to tvoje věc, přemlouvat tě nebudu.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 18.3.2009 19:47 | Filmový a hudební klub

Bluntman: no, přehledný jak pro koho,ale možná máš pravdu, že to nepřehledně mělo působit, ale i tak má keisi (nebo jak se ten bojový styl jmenuje) hodně zajímavou techniku, tak je docela škoda, že z toho vidím jen 5-sekundové fragmenty, a to ještě v polocelku. Ale jak jsem psal, jenom v té bitce ke konci na mrakodrapu jsem se poprvé docela ztrácel, až na podruhé jsem přesně pochopil proč batman udělal tamto a odkaď přišlo to komando a kde přesně byly rozestavěný záporaci, což byla asi chyba na mým přijímači, ale i tak to je pro mě malé mínus, film mi to nezkazilo.

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 18.3.2009 12:29 | Filmový a hudební klub

Zack: aha, tak to jo

Black Bro, yo
Black Bro, yo | 18.3.2009 11:30 | Filmový a hudební klub

Zack: však jo, máš pravdu, bylo to hlavně o Jokerovi a Dentovi, ale samotný Batman měl taky spousta prostoru, akorát už nebyl tolik výrazný jak v Begins, což je logický, když jsou karty rozdaný, tak se budou zajímat o další postavy, jen jsem reagoval, že tam Tao Batmana sotva zaznamenal.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 25.10.2020 16:13
Komentáře u comicsů: 90
Hodnocení comicsů: 1166
Příspěvků ve foru: 32

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 783 (cca 170146 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0