• Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis21.5. 22:10Alenka žila byla
  Alenka v říši divů...a za zrcadlem - to je kulturní fenomén, který se nemůže zcela vyhýbat nikomu. Já ji ale nečetl, úspěšně se mi vyhýbali i všechny filmové a televizní adaptace a největší zásah jsem dostal od ní dostal díky Stephenu Kingovi (Temná věž a Pohádka...).
  Každý tak nějak tušíme o co jde, ale nečekal jsem, že bych si dokázal nějak příliš užít knihu, která na tomto fenoménu vznikla.
  Jak zásadně jsem se spletl!
  ALENKA ŽILA BYLA je totiž natolik vymazlené dílko, že i takto samo o sobě funguje naprosto geniálně. Od silné zápletky, hlavně ve třetím sešitu, kdy zjišťujeme původ Alenčiny závislosti, přes humor, detail (kočky na okrajích stránek) až po výbornou kresbu mě vše takřka až uchvátilo a dokonce si pohrávám s myšlenkou, že bych pořídil domů nějakou verzi původního příběhu a četl jej dětem na dobrou noc.
  Bez nějakého zbytečného otálení, tady mám zcela jasno = plné hodnocení.
 • Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis31.10.2023 15:05Miriti - Assasin vampire cat #2: Vlčák
  Strhující příběh o náhodném "přátelském" setkání během jedné oprávněné reklamace mléka...
  ...a dál, jsem moc zvědav kam se dostaneme příště.
 • Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis31.10.2023 14:49Miriti - Assasin vampire cat #1: Krev a mlíko
  Luxusní undergroundová libovka co mi neskutečně sedla. Kresba perfektní, tam není vo čom. Příběh krátký ale krásně zvrhlý. Blood, Milk & Rock n'roll.
  Hell yeah!!!
 • Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis25.9.2023 20:31Přístav Země / Zatmění
  Nevychází tu příliš mnoho sci-fi komiksů. Vítám tedy každý takový.
  Přístav Země i Zatmění vychází z klasických sci-fi, v případě druhého post-apo a přináší originální zápletku. Příběh je akční a má spád, ač nějaké hluboké vícevrstvé a nejednoznačné poselství nepřináší. Jde o docela přímočaré, vcelku oddychové a nesmírně zábavné čtení (a sledování). Otázka k přemýšlení v případě přístavu dost rezonuje např. s moderním veledílem "Vzpominky na zemi" a Teorií temného lesa. Zatmění zase zamyšlení nad post-apo situací a plno otázek co se mohlo stát.

  Kniha je to úctyhodných rozměrů a hmotnosti, ačkoli pokud jste zvyklí na kolosálky, dech nevyrazí. Knihu jsem četl půjčenou z knihovny, ač desky už nesli známky mnohého čtení, vazba drží krásně. Jedinou výhradu k technickému provedení mám k lesklému papíru. Matný se čte lépe a kvalitní zřejmě dává i lépe vyniknout barvám.

  Co dech rozhodně vyrazí je množství bonusového materiálu. Toho je, zejména u Zatmění tolik, že vám vystačí na stejný, ne-li delší čas než čtení samotných komiksů.

  Super, jen tak dále!
 • Zlord_Antijezis
  Zlord_Antijezis6.6.2023 18:26Rybář
  deefha: Přepadneš někoho před Krakatitem, až si to vyzvedne...žejo???
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 479 (cca 337685 Kč)
Mám: 493 (cca 346847 Kč)
Chci: 4 (cca 1846 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0