• Fimi
  Fimi mecenáš11:19Pindárna
  Od Conan centrum určitě ne... obecně asi ne, je to starý komiks. Neviděl bych to
 • Trip
  Trip mecenáš10:59Pindárna
  DC sa chystá spraviť nejaký film o The Authority - myslíte, že by to mohlo mať odozvu vo forme vydania nejakého komiksu z tejto série "u nás" - napr. Comicscentrum?
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.2. 23:28Slevy, výprodeje, bazary
  Jeste bych rad doporucil miniserii Thun'da od Dynamite Entertainment. Pribeh jako takovy je tuctovy a neurazi, ale co je na te knize skvele, je bonusovy material v podání jeho puvodniho autora, Franka Frazetty. Koupil jsem to za par korun par let zpatky v Budget books na Lazarske, takze pokud se vam to podari nekde najit, urcite to vemte.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.2. 22:58Slevy, výprodeje, bazary
  Yaromil: ja si koupil tento boxset https://www.bookdepository.com/Ec-Artists-Library-Slipcase-3-volumes-9-12-Joe-Orlando/9781683960072 a pak jeste novou kolekci podle bradburyho povidek https://www.bookdepository.com/Home-Stay-Ray-Bradbury/9781683966562?ref=grid-view&qid=1675547860217&sr=1-3 ta je hodne luxusni a je to fakt oversize spalek. Dark horse jede barevne digi upravene a da se to ale za me vede Fantagraphics.
 • baatcha
  baatcha4.2. 20:38Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: Výběry podle jednotlivých autorů? Mazec!
 • Norri
  Norri mecenáš4.2. 20:30Slevy, výprodeje, bazary
  Yaromil: Podívej se na tuhle sérii
  https://www.bookdepository.com/search/advanced?seriesId=411879
 • baatcha
  baatcha4.2. 17:59Slevy, výprodeje, bazary
  Yaromil: Koukám, že na webu Dark Horse to mají i v paperbacku i v pevné vazbě. Když si tam dáš vyhledávat "ec comics", vyběhnou ti i ty jejich sci-fi a krimi série.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.2. 17:55Slevy, výprodeje, bazary
  baatcha: Balada, mockrát děkuji! Rád omrknu.
 • baatcha
  baatcha4.2. 17:43Slevy, výprodeje, bazary
  Yaromil: S dovolením odpovím za DR, rozhodně původní The Tales From the Crypt, které čas od času vycházejí souborně, třeba tady.
  EC měli tři hlavní hororové série, Tales from the Crypt, The Vault of Horror a The Haunt of Fear, a od každého z nich vyšly pár let zpátky sborníky. Tales from the Crypt ale byly nejlepší, ty další dvě série byly zaměřené buď víc na puberťáky nebo na sci-fi. Případně zkus sborníky jejich sérií Weird Science a Weird Fantasy, ty byly zaměřené na sci-fi a luxusně kreslené (třebas Al Williamsonem).
  Krom toho vydání u Dark Horse vyšly souborně v 90. letech.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš4.2. 17:32Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: Nerad bych narušoval domácí pohodu,... ale jo JDI DO TOHO za chvilkové narušení rodinné symbiózy to určitě stojí :-). Darth Raelchi má pravdu, tohle chce mít člověk prostě v knihovně. A pokud by manželka něco namítala, tak sis klidně mohl vybrat z jejich nabídky něco ostřejšího :-).

  Darth Raelchi: No já se bez mučení přiznám, že jsem si History of EC Comics pořizoval hlavně kvůli tomu retro feelu, náherným obálkám, abych se prostě pokochal, ale klidně bych si od nich nějaké komiksy rád přečetl. Jsou nějaké (dostupné) knihy, které by si doporučil na začátek?

  Soulbringer: No ještě den dva zpět měli k dispozici i "obyčejnou" edici (video), nyní tam vidím jen The Fantastic Worlds of Frank Frazetta v limitované edici 1000ks za €500. Nejsem si úplně vědom, čím jsem si to zasloužil, ale tu standardní edici mi nadělil Ježíšek a je to opravdu nádherná kniha. Monografii FF předcházelo vydání Masterpieces of Fantasy Art (video), která je naopak průřezem fantasy umělců a jejich děl z předchozího století :-).

  robur31: Zcela tomu rozumím, ale je to jak se vším pěkný,... člověk nemá nikdy dost :-).
 • Norri
  Norri mecenáš4.2. 13:13Slevy, výprodeje, bazary
  Darth: OK, ženě řeknu, že za to můžeš ty a Yaromil :-D BTW, nedávno jsem koupil Spawn Of Mars & Other Stories od Wallyho Wooda.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš4.2. 10:15Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: tu knihu mam doma, naprosta pecka, ale je to zbran hromadneho niceni. Prohnou se ti kolena at to budes mit v ruce. Ale jinak vazne do toho bez, ja ted jedu retro hodne a EC u me vedou.
 • Toe
  Toe admin4.2. 06:49Art
  Supr! dík za info!
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš4.2. 00:19Slevy, výprodeje, bazary
  Já neměl hlavně vidět Frazettu!
 • Fort
  Fort3.2. 23:22Pindárna
  Record of Ragnarok v češtině fanoušci vybrali název Ragnarok: Soumrak bohů. Název se stále řeší kvůli podobnosti s mangou Ragnarök od Albatrosu.

  Kniha 1 vyjde 12.4.
  Kniha 2 vyjde 10.5.
  Kniha 3 vyjde 7.6.
  Kniha 4 vyjde 4.7.
  Kniha 5 vyjde 9.8.
  Kniha 6 vyjde 6.9.
 • baatcha
  baatcha3.2. 20:06Art
  Tak koukám, že se na duben chystá nový Čolák a Doláč! Víc tady https://www.facebook.com/ORAZ-461565423919014/
 • robur31
  robur313.2. 17:02Slevy, výprodeje, bazary
  Taschen dělá moc hezké knihy, hodně mne lákají, ale raději se na ně jen koukám. Kdybych koupil jednu, budu muset vzít další - a kam je dát. Jinak sleva je dobrá, stačí porovnat:
  https://www.taschen.com/en/books/comics/01148/walt-disney-s-mickey-mouse-the-ultimate-history/
  https://www.luxor.cz/v/1851711/walt-disneys-mickey-mouse-the-ultimate-history
 • Norri
  Norri mecenáš3.2. 14:54Slevy, výprodeje, bazary
  Yaromil: fakt díky... :-D
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš3.2. 14:32Slevy, výprodeje, bazary
  Norri: No já právě u této knihy neodolal a doufal jsme, že bude ve slevě :-). I když myslím, že před půl rokem (tyhle akce mají každý půl rok) už jí měli o něco levněji. Tyhle jejich XXL edice jsou ale doslova obří a za tu cenu jsou vlastně ještě levné :-). Řemeslně jsou to parádně zpracované knihy, jak kvalita tisku, papír, tak celková knihařina...
 • Norri
  Norri mecenáš3.2. 13:16Slevy, výprodeje, bazary
  Já hodně uvažuju nad The History of EC Comics. Zatím odolávám. Počkám do neděle a jestli ji ještě budou mít... Tak nevím kam ji dám. :-D
 • Zack
  Zack admin3.2. 12:00* Připomínky a návrhy
  house192: To je dobre, diky za info.
 • house192
  house1923.2. 11:34* Připomínky a návrhy
  Zdravím, dělalo mi to delší dobu to samé, na hlavní stránce CDB, i na Seznamu. Dnes jsem aktualizoval Chrome a už je to v pořádku.
 • Yaromil
  Yaromil mecenáš3.2. 10:56Slevy, výprodeje, bazary
  TASCHEN má do neděle 5.2. jejich zimní výprodej. Třeba někoho něco zaujme v jejich Comics edici: https://www.taschen.com/en/books/comics/ (do neděle se můžou ještě nějaké knihy ve slevě objevit nebo naopak vyprodat). Pokud někoho všeobecně zajímá umění, film, ale třeba právě i pop kultura, tak jsou tam ve slevě stovky kvalitních knih.

  Odesílají z Německa, poštovné nad €50 zdarma. Výprodej se údajně týká "vystavených kopií", ale vždycky mi od nich dorazily zcela nové, nepoškozené knihy ještě zabalené ve fólii.
 • Gmork
  Gmork3.2. 06:45Čtenářský koutek
  Ona ta hra k tomu fanouška v podstatě vybízí, obě vypravěčské linky, jak u Ellie, tak u Abby mají vlastně otevřené konce. Takže se člověk začne ptát, jak je to dál. Navíc ty postavy doslova buší z vnitřku hlavy, že chtějí ven. No a už z krátké ukázky je jasné, že není radno si postavy jako je Ellie nebo Abby nechávat uvnitř hlavy. Bude lepší, když je vypustím, na papíře budou víc v bezpečí, ony i já.:)
 • Fort
  Fort2.2. 23:04Pindárna
  Seneke: S Holmes of Kyoto a The Saint’s Magic Power Is Omnipotent jsem nadšen u Gangsta. si nejsem jist jestli to bude pro mě, ale má to dobré recenze.
 • Ter
  Gmork: skrytý maniacop :P
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 22:41Čtenářský koutek
  Ale jo, jen pilně piš! Víš jak - u fan fiction to začíná a skončí to u dalšího Fifty Shades of Grey, známe to :-)
 • Gmork
  Gmork2.2. 19:31Čtenářský koutek
  Tak jsem minulý týden zase dohrál The Last of Us part II. a moc se mi nechce ty hrdiny(nky) opouštět. Naughty Dog se s třetím dílem vytasí až za kvanta let, pokud vůbec někdy.
  Tak jsem si řekl, že si part III. napíšu sám. Zde malá ukázka:

  ...Do levé ruky si vzala připravenou láhev a vystřelovací nůž, do pravé ruky kámen. Rozmáchla se a kámen neslyšně přehodila přes pahorek.
  Muž se na krátký okamžik natáhl, aby se podíval dopředu. Ellie vyrazila přikrčená vpřed. Byla od něj šest, sedm metrů, když se otočil a uviděl ji.
  Na místě se zastavila a v tentýž okamžik mu mrštila láhev do obličeje. Trénovala to snad tisíckrát, měla to pevně v ruce a ani teď neminula.
  Láhev se roztříštila muži o hlavu. "Kurva, ty jedna malá svině!" zaklel. Ale to už byla Ellie u něj a rychle ho bodla do břicha. Ohnal se po ní,
  ale čekala to, vyhnula se mu a bodla ho podruhé a znovu. Chlap se chytil za břicho, jak Ellie čekala, stačil jen procedit: "Chcípneš, ty děvko!"
  Ale Ellie ho bleskurychle bodla do krku, vytřeštil oči, jako by nemohl pochopit, co se to děje. Ellie k němu zase přiskočila a znovu bodla,
  teď už zepředu, z krku mu vytryskl proud krve. Chlap si pustil břicho, aby snad zastavil krev, co mu stříkala z hrdla. Ellie na nic nečekala
  a znovu ho bodla do břicha, jednou, podruhé, potřetí. Chlap se po ní ještě snažil ohnat rukama zbrocenýma vlastní krví. Ale byl to chabý pokus,
  a Ellie ho opět bodla do krku. Muž se konečně svalil do trávy, Ellie na něj skočila a pro jistotu ho ještě dvakrát bodla do krku zezadu.
  Přestal se hýbat, ptáci se znovu rozezpívali, jako by to, čeho se právě stali svědky, viděli už mnohokrát. Začala mu prohledávat kapsy,
  ale našla jen malou bibli a použitý prezervativ. Ani jedno jí nebylo k užitku...

  Tak jasně, žádný Jirásek to není, ale zase si to zachovává ducha hry.:)
 • baatcha
  baatcha2.2. 17:23Filmový a hudební klub
  Kdybyste nevěděli, co poslouchat u Berserka, zkuste dungeon synth! https://www.youtube.com/watch?v=zo_-yIm0nTE

  Respektive čekujte celý tenhle úžasný okrajový žánr ovlivněný devadesátkovými RPG hrami, D&D a metalem. https://www.youtube.com/@TheDungeonSynthArchives


 • frantavasil
  frantavasil2.2. 16:00* Připomínky a návrhy
  Já mám 1440x720. Ale chová se to nevyzpytatelně. Při rolování stránky se mi artefakty mění nebo zčernají, pokud sjedu níže, najednou v pohodě a když jsem chtěl nasdílet Dlouhý snímek obrazovky, tak je při výběru rozsahu vše v pořádku, tudíž nedokážu dobře zaznamenat problém. Ještě jsem si všiml, že se mi nezobrazuje horní ikona upozorňující nový příspěvek na fóru. Nijak mi to žíly netrhá, věřím tomu, že to je problém mimo ComicsDB
 • Fry
  Fry admin2.2. 15:57* Připomínky a návrhy
  Na mém Chromu na Androidu v pohodě, takže to bude asi jen lokální problém :)
 • Zack
  Zack admin2.2. 15:54* Připomínky a návrhy
  Ty se vykreslujou uplne stejne po celym CDB. Jaky mate rozliseni?
 • frantavasil
  frantavasil2.2. 15:31* Připomínky a návrhy
  U mne také beze změny, pokud to pomůže týká se to jen sekcí Aktuálně přidáno a Náhodně vybráno. Vypadá to na problém s vykreslením náhledů.
 • Ter
  Zack: áno, ziadna zmena
 • seneke
  seneke mecenáš2.2. 15:20Pindárna
  Fort: THE SAINT'S MAGIC POWER IS OMNIPOTENT VYJDE V ČEŠTINĚ!!! Jasně, je to GATE, ale stejně jsem sakra nadšenej.

  https://www.youtube.com/watch?v=P3ALwKeSEYs
 • Zack
  Zack admin2.2. 14:44* Připomínky a návrhy
  Ter: A dela to porad?
 • Ter
  Zack: tiež mi to robí len na hlavnej stránke... a inak len na samotnom cdb mám tento problém. Na iných weboch sa mi to zatiaľ nestalo. Dá sa to prežiť.
 • Zack
  Zack admin2.2. 14:20* Připomínky a návrhy
  To nebylo na tebe :)

  Franta, Ter: co ted?
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.2. 14:19* Připomínky a návrhy
  No, nic moc. Rad bych to videl sam a idelane na PC, jinak se to debuguje tezko.
 • Zack
  Zack admin2.2. 14:19* Připomínky a návrhy
  Co ted? ;)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.2. 14:17* Připomínky a návrhy
  Presne, urcite chyba renderovani nebo hardwaru. Kdyz se to deje vice lidem tak to hardware nebude.
 • Toe
  Toe admin2.2. 14:00* Připomínky a návrhy
  Jestli Zack nic neměnil, tak se nabízí otázka, co měnil Chrome? :) Vážně, podle těch náhledů to vypadá na problém s bufrem mezi grafikou / RAMkou a prohlížečem, to nevypadá ani na kódovací chybu a pravděpodobně vám to tak může udělat i na jiných stránkách. Jestli Chrome vypustil nějaké změny a teď to na různých webech háže při vykreslování chyby, tak jim to asi brzo někdo nahlásí na opravu... zatím doporučuju omrknout nastavení prohlížeče a třeba vypnout hardwarovou akceleraci / vykreslování nebo tak nějak by se to mohlo jmenovat, jestli to má i mobilní Chrome, třeba to pomůže. Nebo použít dočasně jiný prohlížeč, než to opraví.
 • frantavasil
  frantavasil2.2. 13:54* Připomínky a návrhy
  Musím se Tera zastat, dělá mi to od včerejška také. Jen na hlavní stránce a pouze na mobilu - Android s prohlížečem Chrome, vše aktualizováno.
 • Fort
  Fort2.2. 10:41Pindárna
 • JIK
  Ter, Zack: vyřešeno, nemáte zač. Co tam máte dál??
 • Toe
  Toe admin2.2. 10:00* Připomínky a návrhy
  :D Určitě! Jsou napojeni na 5G, proto to Terovi dělá jen na mobilu! Už to do sebe zapadá...
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 09:57Slevy, výprodeje, bazary
  Meander má až do neděle slevu 30 % na všechno s kódem POLOLETÍ30. https://www.meander.cz
 • JIK
  Toe: myslíš, že Dan s Petrem takhle započali další fázi čipování? Aštar Šeran s námi tedy:-)
 • Toe
  Toe admin2.2. 09:03* Připomínky a návrhy
  JIK: Jasná práce iluminátů podle toho rozostření. Dan Černý patří navíc společně s Petrem Koplem k ještěřím lidem, což jasně dokazuje množství nakresleného materiálu, které dokáží oba za rok vygenerovat k potěchu Sorosova třetího oka!
 • JIK
  Ter: na tom tvém screenu vidim komiks Dana Černého na černém pozadí..náhoda?..nemyslím si! :-)