• maco
  maco09:31Publicistika
  Kapis. :D:D:D
 • Kapis
  Kapis mecenáš08:19Publicistika
  No tak samozřejmě, co jiného čekat?! Jistě, že to je komunistické, šovinistické, rasistické a pochopitelně i antisemitské! Kdyby byl taťka Šmoula pedofil, tak je to v pořádku. Jediné, na co žádná z těch mozkových kapacit nepřišla a co ještě čeká na bombastické odhalení je, že za tím stojí Putin, když jako sedmiletý infiltroval belgického kreslíře a pod pohrůžkou, že už si nikdy nedá hranolky, ho držel ve sklepě a nutil ho kreslit tuto komunistickou propagandu. To dá rozum!

  Jak jsem psal, takovým "badatelům" kteří přicházejí s takovými "objevy" 40+ let po, bych primárně škrtl všechny granty a postavil k nějaké reálné práci, třeba za pokladnu do tesca. A hlavně používat mozek, aneb cituji z článku: ředitel belgického muzea komiksu Willem De Graeve to vidí jednoduše: Jsou to příběhy pro děti, hlavně pro kluky. Vycházejí z představy velké klukovské party. Žádná velká ideologie za tím není.

  Tak komunistická vesnička Šmoulů je ale pořád ještě s přimhouřením oka celkem vtipný konstrukt, děsivé je spíš ale to, jak je autor tohoto textu (nechci ho nazývat novinářem, bo není) pohoršen, jací jsme tady v naší zemi zpátečníci, že nadšením nehýkáme nad těmato progresivníma pyčovinama a bezvýhradně nevítáme krásné nové genderzítřky bez předsudků, rasismu, pohlaví, vlastních názorů....

  Ale i u nás už soud před 12 lety zkoumal Včelí medvídky, zda Svěrákova píseň "Bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila" není rasistická a zda Čmelda a Brumda nejsou neonacisté. No fakt! A věřím, že existuje kohorta těžko zaměstnatelných gender specialistek a korektních lovců rasistů, kteří bedlivě lustrují i naše večerníčky, jestli se neprotiví stranické linii. Jen si to vemte, není třeba bílý Štaflík zpodobněním otrokáře, když vykořisťuje při zdánlivě nevinných hrátkách černého Špagetku? Antisemitší Jája a Pája nedají chvíli pokoj nebohému židovskému obchodníkovi Krkovičkovi, Rákosníček to je vyloženě ekoprase, jak německé babičky, toxicky maskulinní Rumcajs s kompletní rodinou a binárními rodiči, kde Manka je jen na uklízení, vaření, udržování rodinného krbu a mateřskou lásku k Cipískovi? No fuj! Fík je taky moc bílý, těch pár černých fleků to nezachrání. Jediní, kdo z této kruciáty mohou vyjít s čistým štítem jsou progresivní Křemílek s Vochomůrkou, jako gayové žijící v registrovaném partnerství v chaloupce z biomasy:))
 • Ter
  Ter00:35Art
  Výsledok môjho víkendu v práci
  (ukážka z komiksu Kauza medveď):

 • yogi
  yogi00:28Pindárna
  Vlastně je to pan . Pan Vybíral .
 • Norri
  Norri mecenáš24.10. 23:58Pindárna
  Letos už nic.
 • valon
  valon24.10. 23:53Pindárna
  Tak on to pak odpoví Gmork, ale tipuju, že už nic nebude. Edičák na letošek už splnili komplet a vydali toho tolik, co za dva předchozí roky dohromady, takže když si peněženka na chvíli odpočine, tak se moc zlobit nebudu :D
 • SickNail
  SickNail24.10. 23:10Pindárna
  @maco: možno nejakú Helenčinu kuchařku :P
 • maco
  maco24.10. 22:59Pindárna
  Neviete náhodou ci vybiral ma naplanovane este niečo vydat do konca roka alebo siegfried je posledný tento rok.
 • maco
  maco24.10. 22:28Publicistika
  Someone. Teraz tý smoulove začínajú byt este zaujimavejsi. :D
 • Gmork
  Gmork24.10. 07:02Nakupujeme venku
  Jo, pěkně se na to kouká, i ta hlavní hrdinka je docela svéráz, už mám oba díly přečtené a užil jsem si to. Doufám, že Scream Comics vydají příští rok třetí díl. Jen nechápu, kde vzali Britové těch 329 stránek, když u Glénatu ještě čtvrtý závěrečný díl nevyšel.
  https://www.bedetheque.com/serie-42820-BD-Wika.html

  https://www.megaknihy.cz/1002425_scream-comics?p=1
 • Fort
  Fort24.10. 06:10* Připomínky a návrhy
  Zach: Děkuji
 • Darker
  Darker mecenáš23.10. 23:47Nakupujeme venku
  Wika vypadá neskutečně, ten pán nebude normální, hodně promakane.
 • SomeOne
  SomeOne23.10. 20:36Publicistika
  Komunisté Šmoulové. U podobných věcí nechápu, jak to vůbec někdo může vymyslet, a ještě víc nechápu, že to bohužel myslí vážně...

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/otazniky-nad-tatkou-smoulou-byl-to-rasista-sovinista-a-komunista-178585
 • Zack
  Zack admin23.10. 19:51* Připomínky a návrhy
  Fort: ok, sem ti ten zbyvajici mesic odpustil teda :)
 • Fort
  Fort23.10. 18:15* Připomínky a návrhy
  Smazal jsem si inzerát, který jsem tu před měsícem dal, že ho nahodím v aktuálním stavu a vy jste pro nové inzeráty zavedli mezitím pravidlo o 6 měsících, nešlo by u mě udělat výjimku?
 • Nezbi
  Nezbi23.10. 18:10Slevy, výprodeje, bazary
  Prdele! Ja už na ten Criminal počítal dny!:/
 • JIK
  A neví někdo jak je to u Luxoru s Criminal 1?
 • mcleek
  mcleek23.10. 14:42Slevy, výprodeje, bazary
  Tak Luxor píše v reakci na moji dva týdny starou objednávku Criminalu 3, že půjde do tisku až 20. 1. 2022. O ceně nepíší nic...
 • Gmork
  Gmork23.10. 13:40Nakupujeme venku
  Wika je hodně zvláštní fantasy, je to plné elfů a víl, to ovšem neznamená, že se tu nepodřezávají krky. Co se týče kresby, tak tady se už Ledroit nadobro utrhl ze řetězu. Tuhle sérii ale v Čechách nejspíš v budoucnu vydá Crew, jestli se jim teda Requiem slušně prodává. PS - je na facku, že to Titan comics zmenšili, tyhle grafické orgie jen a pouze ve velkém formátu.
 • Fimi
  Fimi mecenáš23.10. 13:30Nakupujeme venku
  Gmork wika vypadá pěkně. Koukám že zde je to souborně
  https://www.bookdepository.com/Wika-Thomas-Day/9781787735927?ref=grid-view&qid=1634988557901&sr=1-1 do toho možná půjdu
 • Gmork
  Gmork23.10. 13:26Nakupujeme venku
  Přečetl jsem si ty Vetřelce - Povstání od Briana Wooda a bavilo hodně. Má to všechno, co chci od Aliens hororu, hlavně hutnou atmosféru a zajímavou hlavní hrdinku. Druhý díl už je objednaný a musím vyzkoušet i jiné Vetřelce od tohoto autora.
  https://www.imgup.cz/images/2021/10/23/Aliens.jpg
 • karl173
  karl173 mecenáš23.10. 09:27Filmový a hudební klub
  Kino teď bude do konce roku hodně přervaný obsahem, a bohužel nějaký film to odskáče vždycky. Bohužel když to ale odskáčou takovéhle filmy a ne třeba Venom, čeká nás pak místo zajímavých nových filmů nebo pokračování např. Duny, x dalších popkornovek bez charakteru, kterých je dneska tuna.
 • Fimi
  Fimi mecenáš23.10. 08:22Filmový a hudební klub
  To je ono, já chodím na všechny komiksovky takže ano i na Birds jsem byl. Ovšem jak říkám, chodím takřka na vše, jsem taky v kině v jednom kuse. Je to škoda, zrovna LD si to zaslouží a doufám že i Duna bude mít řádný úspěch. Hodně zvědav jsem na Eternals a koncem roku Dont look up s DiCapriem
 • yogi
  yogi23.10. 06:43Filmový a hudební klub
  Popcorňáci se vždy pohrnou na nějakou kravinu , to je normální . Já chodím do kina v jednom kuse , ale na Venoma by mě jít nenapadlo . Na Scottovi ta návštěvnost včera nebyla zase tak tragická , jako na jiných filmech v poslední době . Až na Bonda .
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 23:32Filmový a hudební klub
  Yogi tak já byl na všem o čem se mluví, jen mě překvapuje že se moc nechodí na Last duel, ale asi historické věci prostě netáhnou... lidi jdou raději POUZE na Venoma.
 • yogi
  yogi22.10. 23:23Filmový a hudební klub
  Fimi : Tak rekordy dělají lidi co jdou na Venoma do kina ne ? Včetně tebe .
  Last duel je moc dobrý .
 • Matthew
  Matthew22.10. 23:09Filmový a hudební klub
  Tak v Dune krome Jessicy neprojevuje city snad vubec nikdo ani v knize, jestli se dobre pamatuju :-D Ten film je podle me nejlepsi mozne zpracovani prvnich 65% knihy a jo nemá to konec, což ale nemaji ani první 2 díly Hobita ani Pána prstenu. Jak tu nekdo psal, ze se daji videt kazdy samostne, tak za me rozhodne ne. To, ze Frodo cumi na Mordor, kam ma teprve dojit neni uzavreny konec. Smak letici na Jezerni mesto neni uzavreny konec. Atd. Atd. Atd.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10. 22:06Filmový a hudební klub
  Přesně tak!
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 21:59Filmový a hudební klub
  Last duel je fantastický, po delší době se mi film od Scotta líbí. Škoda že takové hnoje jako Venom 2 trhají rekordy a je úspěšný a LD nikoliv
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10. 21:57Filmový a hudební klub
  Tip do kina - Polovina lidí jde na Venoma, druhá na Dunu. Někdo na obojí. Bohužel díky tomu se opomene skvělý film jménem The Last Duel od Ridleyho Scotta. Skvělý dramatický počin v historickém prostředí s komorní hutnou atmosférou, ale i několika parádními akčními a dosti krvavými souboji. Za mě must watch! Ale nemusí to být pro každého a hlavně jak jsem psal na začátku, tento film pravděpodobně z pochopitelných důvodů v kině propadne. The Last Duel - 5/5. Jděte na to lidi!
 • seneke
  seneke mecenáš22.10. 20:16Filmový a hudební klub
  V 90. letech udělali podle herní série Donkey Kong Country CGI seriál, kde z nějakého nepochopitelného důvodu měli během každé epizody aspoň dvě písničky. A protože jedna z nich je o pirátech tak logicky musel Alestorm udělat cover:

  https://www.youtube.com/watch?v=k5-X58Tw6RQ

 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 19:32Nakupujeme venku
  Tak to bude chyba na straně bookdepa
 • lantan1
  lantan122.10. 19:31Nakupujeme venku
  Asi tam maji chybu, nebo tim "hardbackem" mysli to pouzdro. Velikostne to je trosku vetsi nez jak to dela ComicsCentrum. Na amazonu je to psano jako paperback a i podle obrazku to tak vypada.
 • Future-Death
  Future-Death22.10. 19:20Filmový a hudební klub
  Vrána 1994.
  Rekvizitár filmu mal na pľac zabezpečiť slepé náboje, ktoré mávajú kartónový projektil, no podarilo sa mu zohnať iba ostré. Tie potom rozobral a urobil z nich slepé, no použil pôvodný olovený projektil, to bol dôvod prečo sa guľka roztrieštila a zasekla v hlavni pri skúšobnej streľbe, následne sa zbraň odložila a nepoužívala až o dva týždne neskôr bola tá istá zbraň použitá. Brandon Lee (Eric Draven) nezomrel, ihneď bol rýchlo prevezený do nemocnice. Stratil ale veľké množstvo krvi a ani po 6-hodinovej operácii ho doktori nedokázali zachrániť. (Raccoon.city)
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 19:01Nakupujeme venku
  Já si to říkal, ale vazbu uvádějí jako hardback jak nahoře tak dole v popisu.... zvláštní že?
 • lantan1
  lantan122.10. 18:54Nakupujeme venku
  Fimi: To jsou paperbacky.
 • Fimi
 • massilia
  massilia22.10. 17:24Filmový a hudební klub
  CoVseNerdit: Já jsem z Duny trochu v rozpacích. Filmařsky je to udělané moc pěkně, je to velkolepé, pěkně vizuály, opravdu dobře je vyřešené vysvětlování fikčního světa, ale cosi tomu chybí, aby to mělo šmrnc. Funguje to dobře jako dokonalá filmová ilustrace k Duně, ale nemá to emocionální náboj, jaký třeba uměl dát Peter Jackson Tolkienovým knihám. Shodou okolností jsem teď sledoval Hobita, který se mi napoprvé tolik nelíbil, a ten rozdíl v schopnosti vtáhnout diváka do děje je patrný. Doporučím každému zajít si na Dunu do bijáku zajít, ale připravte se na useknutý konec, prostě dlouhá předehra a NIC. Nic s tím, že možná snad bude i druhý díl, a možná taky ne.
 • Karlito_69
  Karlito_6922.10. 16:45Filmový a hudební klub
  Tak co já vim, klidně to mohlo být několik rychlích výstřelů, nebo i jeden. Pokud se nepletu, tak klasické náboje jsou dělány tak aby proletěli a nezůstali v těle (statistycky menší úmrtnost když to skrz proletí a udělá jen menší díru, než když se to v těle zastaví třeba nějakou rotací, při které to udělá větší paseku).

  Ale pokud před ním stály 2 metry a dělali záběr před hlavní, tak je to kurva smůla.

  Ale všše jsou to zatím asi spekulace, když nevíme nic přesně.
 • mcleek
  mcleek22.10. 16:26Slevy, výprodeje, bazary
  Někdo musí na Zahradu a někdo musí na zahradu... ;-)
 • Darker
  Darker mecenáš22.10. 16:23Slevy, výprodeje, bazary
  Aha, tak proto mě kytičky netrápí, mám zahradu, ale ta manželka chybí. Sem netušil, že pro kytičky na zahradu potřebuješ manželku.
 • Matthew
  Matthew22.10. 15:40Filmový a hudební klub
  Jestli mas proste udelat vice vystrelu rychle za sebou, tak si nevsimnes ze nekomu neco je. Proste bezmyslenkovite odmackas, co mas. Zmacknou 6x kohoutek zabere klidne jen 2 vteriny. Spolehas na profesionaly, kteri zbran pripravili.
  Baldwin je v tomhle jen chudak, co ted bude do smrti vedet, ze zabil, ac nenese naprosto zadnou vinu, nevinou zenskou.
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 15:25Nakupujeme venku
  Zní to zajímavě..já teď sehnal Case study of vanitas...prostě ty obálky mě přemluvily a co jsem si o tom zjistil, nezní to špatně...
 • seneke
  seneke mecenáš22.10. 14:37Nakupujeme venku
  Imperfect Girl

  V trilogii Imperfect Girl sledujeme příběh jednoho vysokoškoláka snažícího se prorazit jako spisovatel. Jednoho dne při jízdě na kole sleduje dvě malé holčiny z nižšího ročníku základní školy. Holky nedávají pozor, hrají si na Game Boyi a jednu z nich sestřelí auto. Kluka zarazí chování její kamarádky. Místo, aby se k ní ihned rozběhla, tak nejdřív s ledovým klidem vypne hru a teprve pak se rozběhne k tělu druhé holčiny. Něco s ní není v pořádku. Kluk se pak vrátí k sobě domů. Celá situace by byla nepříjemná vzpomínka, jenže o pár dní později při psaní nového románu ho něco bodne do nohy. Ta holka se k němu dostala dovnitř a má nůž. S nožem přiloženým k jeho zádům ho unese k sobě domů, kde ho uvězní ve skříni. Místo, aby náš amatérský spisovatel udělal logickou věc, tedy vyrazil dveře skříně, nebo vzal holku po hlavě, když mu dává jídlo, rozhodne se pro možnost číslo 2. Zjistit co je s holčinou v nepořádku a pokud možno, nějak ji pomoct.


  Manga Imperfect Girl je třídílná uzavřená série adaptující stejnojmennou light novelu od NISIOISINA (u nás mu vyšla light novela ze světa Zápisníku smrti). Sám napsal scénář a kresebnou stránku obstaral Mitsuru Hattori. Celá série vyšla komplet v angličtině.
 • seneke
  seneke mecenáš22.10. 14:22Pindárna
  Deefha: Nepleteš se. Bart a jeho famílie se prodávají výtečně. Jinak crwáci si zaslouží respekt, že zvedají cenu a počet stránek zároveň. Jiní vydavatelé (chrli Egmont chrli) by se od nich mohli učit!
 • deefha
  deefha22.10. 14:08Pindárna
  @seneke Je mi to jasný. A jsem za to rád :-) Každopádně pokud se nepletu, tak se Simpsonovi prodávají velice dobře, takže by byla škoda, kdyby je Crew nechali jen tak vyšumět.
 • seneke
  seneke mecenáš22.10. 13:58Pindárna
  Deefha: Ta série, podle které to crwáci dělali má přesně 100 sešitů. Už jsem se jich na to před měsíci ptal, jestli hodí náhradu a teď to máme potvrzené na 100%.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum22.10. 13:55Sběratelský klub
  valon: Tak v těch diskuzích aby se prase vyznalo. V předposlední informaci na FB je přes dvacet komentářů a vidět jich je asi pět nebo šest :-D Tam toho banána má asi hodně lidí.
 • Mikei
  Mikei22.10. 13:52Sběratelský klub
  Já už se barevného Z pekla nemůžu dočkat. Kor po tom hypu Viktora na FB.
 • Fimi
  Fimi mecenáš22.10. 13:43Sběratelský klub
  Jako nevypadá to špatně, líbí se mi to, ale do barvy asi nepůjdu.