Diskuze kolem sbírek, kolektování, aukcí, prodejů a nákupů. WIP verze sběratelského katalogu na Google Drive.
 • Lachvos
  Lachvos mecenáš16:11Sběratelský klub
  Manželka má zase svoje koníčky směrem k fantasy (LOTR, HP, Percy Jackson apod.), takže jsme rádi že jsme se v našem malém městě tak pěkně našli. Knižní a filmová fanynka byla už předtím než jsme se poznali, ke sbírání předmětů a figurek jsem ji spíše přivedl já. Jelikož jsme mezi našimi známými za ty nerdy, takže dárky pro nás většinou radí darujícím ten druhý, tím pádem se v drtivé většině trefíme a stále se překvapujeme. Krotíme se (co se týče místa) a podporujeme navzájem, a těšíme se až se přidá dcera :)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš10:18Sběratelský klub
  Zack: to by napsal "nevyhrabal"
 • Zack
  Zack admin09:59Sběratelský klub
  Toe: doufam, ze ne.
 • karl173
  karl173 mecenáš08:19Sběratelský klub
  Yogi: :D :D Tohle si snad musím někam zapsat.
 • Toe
  Toe admin06:02Sběratelský klub
  yogi: Zabil :D
 • yogi
  Mojí manželce je asi jedno kolik a za co utratím, ale těžko říct , už jsem ji pár let neviděl.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš00:41Sběratelský klub
  Manzelka ma pochopeni a trochu mne drzi v mezich abych to neprehnal moc. Treba ukulele mi dovolila jen 3 :-) ale treba 3D tiskarnu a nintendo switch mi koupila sama. PS5 mi zase dovolila koupit i kdyz jsem vedel ze ho nijak nepotrebujeme a chtel jsem ho jen kvuli jedne hre. Ja zase nechodim do hospody a podobne, nekritizuju ji jeji nakupy (i kdyz utraty jako me konicky fakt nedosahuje)
 • Ter
  Ter3.7. 22:54Sběratelský klub
  Dinik: playmates vydalo v roku 2009 k 25. výročiu reedíciu tých retro figúriek, ale (!) nie sú vizuálne identické s originálom. Mám aj tú reedíciu (nerozbalené)
 • Ter
  Ter3.7. 22:42Sběratelský klub
  Kedysi som mal cca 3000 origoš CDčiek, ale väčšinu som rozpredal za babku a mám len cca 200 + - ktoré fakt chcem. Zbieram aj knihy, prevažne však vymazlené edície, vydania s ilustráciami od Buriana. Nie som však nejaký mega zberateľ. Manželka to berie úplne vpoho, každý máme to svoje.
 • mkw
  mkw3.7. 22:11Sběratelský klub
  pridejte, jestli mate zenu/muze (edit!) deti a jak se na tyhle vasne divaji :)
  u me je to spis tolerance nez pochopeni a to podle me nejsem zdaleka tak zapojeny, jak se sem pise :)
 • Lachvos
  Lachvos mecenáš3.7. 21:38Sběratelský klub
  Kromě comicsů sbírám ještě knihy, Funko POP figurky, deskovky a Lego stavebnice :)
 • Dinik
  Dinik3.7. 20:58Sběratelský klub
  Málem bych zapomněl - ještě sbírám staré CCG. Middle Earth CCG, X Files CCG, Xena TCG, LOTR TCG, Aliens Predator CCG :)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 20:50Sběratelský klub
  Komiksy tak úplně nesbírám. Kupuju je, mám, ale že bych to bral jako sbírku, to ne. Jestli u něčeho sháním další a další věci, vedu si evidenci, přemýšlím, co ještě koupím, mám v tom systém, utrácím za to prachy a plánuju utrácet dál, tak je to u CDček. Mám jich hodně, fakt hodně, a baví mě to a sbírání samotné je prostředek, ne cíl, abych něco sbíral nebo něco vlastnil. Cílem je zasunutí placky a poslech a nestarání se o nic dalšího (stahování, archivace apod.).

  Pak knihy od Karla Maye do r. 1948, jedno které nakladatelství nebo ilustrátor, kdy mi pár kousků ze seznamu chybí, ale buď jsou k dispozici hnusy, nebo za to chtějí antiky několikanásobky toho, za kolik se to dá sehnat, to podporovat nehodlám. Ale to už je spíš taková skorosbírka, kdy to je nic proti opravdovým sběratelům, co mají všechno, co od Maye u nás kdy vyšlo. (Magoři.)

  Po tátovi mám nějaké dýky, historické a lovecké, které mají některé docela vysokou cenu, ale nerozšiřuju, nemám o tom přehled a nějak mě to nebere. Ale ty po něm si hýčkám a prodávat to nikdy neplánuju. Vedle toho mám docela dost mincí (platidla), do r. 1948, které jsem taky zdědil a tak jednou za pět let mě to chytne a kupuju další, čumím do katalogu a projíždím aukro a kompletuju. Má to docela cenu, i když jsou to jen desetitisíce, ale rozhodně to už je sbírka něčeho, u čeho ta dolů nejde. No a pak nějaký bitcoin jsem dřív sbíral, ale to už má dneska kde kdo, takže jsem se toho zbavil. ;-)

  V poslední době přemýšlím o hokejových kartičkách, protože jich mám doma odhadem k dvěma tisícům a zkompletovat ročníky láká, zvlášť když ty karty stojí pár korun. Ale možná se zaměřím jen na vybrané české hráče. Tohle budu černá díra na prachy, tam se ty peníze nikdy nevrátí ani z poloviny, ale to mi nevadí, bude to pro radost.

  Nic nerdovského, většinou stará veteš, jsem nudnej. ;-)
 • Dinik
  Dinik3.7. 20:35Sběratelský klub
  Ter: Jj ten starý otevírací. Za mne stále jedna z nej hraček v dějinách lidstva. Mám k tomu i Sewers set, velké Krangovo tělo a další figurky. Jinak Playmates teď vydá retro reedici Turtles Party Wagonu.
 • Ter
  Ter3.7. 19:43Sběratelský klub
  Dinik: máš ten otvárací zo starého seriálu?
  Ja som mal v detstve ešte Donatella s otváracím pancierom - v pancieri mal pizzu a ďalšie zbrane.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.7. 19:43Sběratelský klub
  Magic the Gathering
 • Dinik
  Dinik3.7. 19:18Sběratelský klub
  Můj top kousek je Technodrom. Hodil bych foto, ale nepřišel jsem na to jak :D
 • Gmork
  Gmork3.7. 19:07Sběratelský klub
  Když si odmyslím knihy a komiksy, tak největší sbírku mám v hudbě, resp. hudebních nosičích, dnes už přes tisíc originál desek. Dříve převážně metal a rock, dnes více jazz, classic a world music.
  https://www.imgup.cz/images/2022/02/11/fnac_09.jpg
  https://www.imgup.cz/images/2022/02/11/fnac_08.jpg
  https://www.imgup.cz/images/2021/12/25/darecky02.jpg

  Figurky mám jen dvě.:)
  https://www.imgup.cz/images/2020/12/24/yennefer.jpg
 • Fimi
  Fimi mecenáš3.7. 19:05Sběratelský klub
  No já jsem ujetý na hodinky, klasiky ručičkové, žádné digi nebo ty dnešní sportovní....zatím jich mám deset a další ve wishlistu
 • Ter
  Ter3.7. 18:38Sběratelský klub
  Milo: ja mám napr. toto (pôvodná edícia z roku 1991:  ...a tiež toto z paleo série:

  ...a tiež túto limitku od Necy:  ...ďalej tuzemské Disney knižky z 90tych rokov, hlavne edície Luxus a 3v1, ktorých jednotlivé tituly sa dnes u nás predávajú takmer po 100€/kus....
 • Dinik
  Dinik3.7. 18:06Sběratelský klub
  Lego, retro akční figurky.
 • lantan1
  lantan13.7. 17:45Sběratelský klub
  Milo: Magic: the Gathering :)
 • deefha
  deefha mecenáš3.7. 17:19Sběratelský klub
  Já sbírám ještě "staré" tuzemské herní časopisy (Excalibur, Score, Level, GameStar atd...) a herní konzole včetně příslušenství. Těch časopisů mám asi tři metráky a konzole prakticky všechny, které jsem dokázal sehnat. To znamená plný obývák a půlku dětského pokoje :-D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.7. 17:12Sběratelský klub
  Hoši a děvčata ... Všichni sbíráme komiksy, nebo aspoň většina, ale sbíráte i něco dalšího? Případně co?

  - figurky, film x porno casaky (nebo jiné), rekvizity, zbraně....

  Co tam máte dál kromě komiksu? ;)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum3.7. 14:49Sběratelský klub
  Tak ono z toho, co se psalo na FB, na webu Crwe a co psal tady Jirka, mi to přišlo jako obecné vyjádření k balení do fólie, kdy možná nějak zaniklo, že se lidi pozastavují nad tím, že se najednou přestaly MDEKy v pevné do té fólie balit. Protože by sami v Crwi museli to balení do fólie zrušit, což nedává moc smysl vzhledem k tomu, co nejen tady padlo (v knihkupectvích minimum v pevné, lidi si mohou prohlédnout brož).

  Jsem rád, fólie potěší. Ale ta zmínka o tiskárně mi něco připomíná... ;-)
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.7. 14:30Sběratelský klub
  Tak ono to bude s tím nebaleným MDEKem trochu jinak. Jejich comment na FB pod otázkou na kterou před tím dali tu odpověď že to půjde v knihkupectví lépe prohlížet:

  "Tak u MDEKu to nebude standartně. Tohle bylo spíš přehlédnutí ze strany tiskárny, které by se nemělo opakovat."
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš3.7. 09:56Sběratelský klub
  Scarface: tak se holt podívají do paperbacku. Stejně se bavíme spíš v teoretické rovině. Naposled jsem v knihkupectví viděl z MDEKU v pevné snad jen Temnými cestami.
 • BadBoy
  BadBoy2.7. 21:45Sběratelský klub
  Jo jo, vzdycky beru tu neohmatanou :)
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.7. 21:09Sběratelský klub
  Když jsme u prohlížení knížek v obchodech, taky berete druhou nebo třetí odshora? :-)
 • Scarface
  Scarface2.7. 20:55Sběratelský klub
  Hawwwran: Čistě faktická poznámka - Pokud budou knihy zabalené, tak knihkupectví povětšinou žádnou knihu nerozbalí. Hlavní důvod jsou obavy. Euromedia... a i další firmy... to mají nastavené tak, že jak cokoliv rozbalíte, je to branné jako poškozené a nevratné. U nás to sice není, ale knihkupectví to nemusí brát přes Seqoy... a hlavně, už mají zažité že zabalené knihy jsou nedotknutelné.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.7. 20:32Sběratelský klub
  Nezbi - souhlas ;)
  SSP - tomu se říká "z prdele klika" :D zázraky se někde dějí... Ale obecně tohle znamená, že buď budeš reklamovat nebo mít všechno rozjebany ;)
 • Nezbi
  Nezbi mecenáš2.7. 20:03Sběratelský klub
  U komiksu teda tu folii chci, mam pak 100% jistotu ze na nej nikdo nešmatal…to je od crew nejaka lež ne ten důvod? Nechci hejtit ale tipnul bych že tak 95% lidi při kupování jde na jisto a nepotřebuje do komiksu nahlížet v obchodě…
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.7. 19:19Sběratelský klub
  Tak mě už dvakrát z Knihcentra přišly knihy bez jakéhokoliv zabalení k sobě, jenom v takovém tom kartónu, co se ohnutím přizpůsobí knihám. Už při převzetí jsem cítil, jak tam ty knížky jezdí. Měl jsem tam i nějaké brože a dohromady šest knih, kdy tři a tři byly proti sobě. Jsem čekal, že minimálně ty brože budou rozjebané. A ono nic, ani u jedné zásilky se nic nestalo, vše bylo 100%. Ale i tak mě zaráží, že eshop s knihami není schopen v roce 2022 naučit zaměstnance, jak správně balit zásilky, zvlášť když jen podělaná fólie navíc a pár desítek sekund jim může ušetřit kupu práce s reklamacema.
 • BadBoy
  BadBoy2.7. 19:17Sběratelský klub
  Jo, tak ten prebal sice nasere, ale tak treba se narovna :D zbytek mel narazene rohy a i hrbety, tak tam nebylo moc co resit...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.7. 18:59Sběratelský klub
  Souhlasím s variantou - zabalit pevnou, všechny kusy. Paperback případne taky + všude 1 rozdělat s nadpisem "tester". :)

  Badboy - 5z5 na hovno, 4 jsi reklamoval a 5tou ne, abys nehrotil?:D

  Btw. Z booktook bali knihy kvalitou zabaleni velmi nahodile. Někdy luxus, někdy jen v igelitu. Obecně je nejčastější zabalení od všech - krabice, jedna vrstva bublinek (někdy popraskaný, jakoby je před tím použili balíči jako relaxační fólii), a to je vše. Zpravidla to na zacházení pošty, balikovny, zásilkovny,, kohokoliv ... Nestačí. Knihy jsou různě obouchany. Pak je otázka jak moc jste sběratele, tolerantní nebo co vám dle buše vaše OCD svolí přijmout :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.7. 18:16Sběratelský klub
  SSP: Ano a s těmi cenami je to další důvod proč by se mělo dbát, aby zakoupené komiksy byli v pořádku. Vždyť se tady nebavíme o knížkách za stovku.
 • SlouzimStarymPsum
  SlouzimStarymPsum2.7. 18:13Sběratelský klub
  Objednávání a sbírání komiksů je nejen stále dražší legrace, ale začíná být i čím dál tím náročnější na čas a na dušičky sběratelek a sběratelů. ;-)

  MDEKy v pevné bych teda taky uvítal ve fólii. Minimálně u části nákladu, který jde do eshopů, by to stálo za zvážení. V knihkupectvích fakt moc nejsou a když už, můžu si tam vybrat. Divím se, že věci od Crwe kupujete mimo Crew, protože ti mají balení kvalitní.
 • BadBoy
  BadBoy2.7. 17:55Sběratelský klub
  U mě to dopadlo tak, že poslední objednávka přes booktook bylo 5 knih od Crwe a všechny bez folie. Všech 5 bylo poškozených a 4 z 5 jsem reklamoval s tím ať mi prostě pošlou komiksy v originální fólii. Ta pátá, co jsem si nakonec nechal, měla přehlý přebal kvůli chybějící folii, ale zas tak moc hrotit už jsem to nechtěl. U MDEKu v pevné vazbě to byl standard, že to přijde s folií...od jiného eshopu taky došel MDEK v pevné vazbě bez folie, zkosený hřbet, záložka venku, někdo tu knihu už evidentně otevřel a přečetl, takže tu jim také pošlu po svátcích zpět na výměnu za zabalený kus ve folii.
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš2.7. 17:46Sběratelský klub
  Je to fail. Poskozeni neni tak zasadni abych obetoval svuj drahy cas na reseni vymenou (baleni, cesta na postu v pracovni dobe) a tak bude castaka na veky v knihovne se zohybanym prebalem. U MDEKU v pevne vazbe mi to proste vadi. Argument s knihkupectvim nezeru. Kdyby je nechali ve folii a jednu rozbalili, maji naopak vetsi sanci ze se jich poskodi mene. Vsichni by si prohlizeli jen jednu knihu. Nehlede na to ze je stejne v pevne nikde skoro nemaji. Nebo se muze clovek podivat na paperback. Proste se mi to nelibi.
 • Alfi
  Alfi2.7. 17:25Sběratelský klub
  Ono hlavne v kníhkupectvách majú skôr paperbacky štadnardne bez fólie
 • Dinik
  Dinik2.7. 17:18Sběratelský klub
  Pevná vazba MDEK bez fólie to je fail jako prase. To se Crew teda opravdu nepovedlo a snad to ještě přehodnotí.
 • JIK
  JIK2.7. 14:58Sběratelský klub
  massilia: Můžeš si směle na pažbu připsat čárku za bobra, páč ze stromu na jeho hráz pro Tebe vyrobili knihy, ač bez folie..sorry, máš na rukou krev, protože jsi měl rukách Crew!
 • karl173
  karl173 mecenáš2.7. 14:56Sběratelský klub
  Hm, jako by bylo tak těžký mít vždy jednu knížku bez fólie na prohlížení a zbytek zabalené.
 • valon
  valon2.7. 14:35Sběratelský klub
  Komentář z Crewního fb, aby se to konečně rozseklo:
  "Tady máme na výběr ze dvou ne zrovna ideálních řešení. Pokud knihy budeme balit, nikdo se do nich nebude moci podívat - což zvláště u takovýchto grafických parádiček fakt zamrzí. Pokud knihy nebudeme balit, budou se nám z knihkupectví vracet víc poškozené a míň prodejné. Kam se na to hrabe Žofie se svou volbou. Nakonec jsme se ale rozhodli spíš obětovat nějaké kusy, co se v knihkupectví očtou, na úkor toho, že se lidi budou moci podívat dovnitř, nebudou mít pocit, že si kupují zajíce v pytli.. a budou ohromeni kresbou. Při posílání to balíme dost důkladně, takže by se to nemělo ničit."
 • massilia
  massilia2.7. 14:07Sběratelský klub
  Tak dorazil balík z Crwe. Castaka i další knížky bez fóliového přebalu. Strašlivé zklamání. Připadám si jako kapitán Achab, kterému ukradli poslední harpunu, nebo jako šéf Dezy, kterému někdo na poslední chvíli zatrhl jeho osobní vendetu vůči Bečvě. Žádný další zářez na seznamu mrtvých vodních živočichů.
 • Fimi
 • baatcha
  baatcha1.7. 09:58Sběratelský klub
  Milo: Možná jsi to špatně četl a místo "maximální péče" tam psali, že to mají "maximálně v p*či." :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.7. 09:55Sběratelský klub
  Karl - ty asi taky, když to čteš a pak napíšeš podobnou dětskou hovadinu... Dobrý, už končím, čus
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.7. 09:54Sběratelský klub
  Alfi - neříkám, že to je totéž ... Tu chybu CC vůbec neřeším. Je mi to u prdlee. (Mám dojem, že jsem to párkrát zmínil, ale asi se to ztratilo ve změti těch keců...)

  Jediný, co mi přišlo úsměvný je "maximální péče" a pak tohle u knihy za trojku. Jakože je to trochu blbý...

  Kdyby mě kdokoliv pochopil jinak , je to takhle...
  Chápu všechny strany, ať už jste zaujati vůči CC, MB nebo komukoliv a pak tady pobihate jak ochránci práva, rytíři na bílých koních, co hlasaji jak někdo vydává všechno bez chyb a hned v druhy větě, že od nich (téměř) nic nekupujete :D

  Já kupuju od CC, MB, krve, všech, pokud se mi to líbí. Vím, jaký, kdo má chyby. Všichni odvádí výbornou práci. Tímhle končím a nedávej(te) mě do nějakýho debilniho koše anticehokoliv, nezajímá mě to. Včera jsem.si tady jen psal, páč jsme měl čas psát a jak jsme zmínil "aspoň bude legrace, ne?" To je vše
 • karl173
  karl173 mecenáš1.7. 09:53Sběratelský klub
  Hoši vy se vážně nudíte co?