Místo pro diskuze o filmech comicsových i necomicsových, animovaných i hraných, asijských i evropských. A muzice.
 • josekan55
  josekan551.12. 12:56Filmový a hudební klub
  Duna 2 má být v kinech koncem února, nebo začátkem března.
 • 2scha
  2scha mecenáš1.12. 11:55Filmový a hudební klub
  Důvodem je(byla) stávka herců, kteří se nemohli účastnit propagace filmu, čímž by film přišel o hromadu $$$.
 • Gmork
  Gmork1.12. 11:25Filmový a hudební klub
  Skot: Bylo to přesunuté na příští rok.
 • Skot
  Skot mecenáš1.12. 11:24Filmový a hudební klub
  Druhý , samozřejmě. Uz je to vážné...
 • Skot
  Skot mecenáš1.12. 11:23Filmový a hudební klub
  Dobrý den. Neví prosím někdo, proč není v kinech v prosinci druhí díl Duny , jak nám bylo vloni přislíbeno ? Díky.
 • Kapis
  Kapis mecenáš21.11. 12:09Filmový a hudební klub
  Fort: taky díky za tip;)
 • Fort
  Fort20.11. 20:23Filmový a hudební klub
  Narazil jsem na ruský seriál DVA HOLMA (Два Холма) (2022) má to dvě série.
  Absurdní, vtipná, šílenost, připomíná to Sexmise, ale se současnými Gretovskými vizemi světa.
  Takových seriál jen tak neuvidíte.
 • baatcha
  baatcha16.11. 18:09Filmový a hudební klub
  Poniczech: Absolutně netuším, o co jde. :D
 • deefha
  deefha mecenáš16.11. 14:05Filmový a hudební klub
  @Poniczech Cool postřeh :D
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš16.11. 12:56Filmový a hudební klub
  baatcha: Aspoň jsou v Sony realisti, že má týpek v tomhle roce PSP místo PS Vity.
 • faster86
  faster8616.11. 09:00Filmový a hudební klub
  Fimi: ja ju nepoznal s brýlama a prsama schovanyma oblecením..... díky za echo
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.11. 08:51Filmový a hudební klub
  Faster mrkni na google Sydney Sweeney...je to ta druhá bílá herečka
 • faster86
  faster8616.11. 07:53Filmový a hudební klub
  Fimi: která z nich ej sydney? ja tam nikoho bez trika běhat neviděl tak ju nemůžu identifikovat
 • Fimi
  Fimi mecenáš16.11. 07:06Filmový a hudební klub
  Nejlepší na tom je Sydney Sweeney, jako všude
 • baatcha
  baatcha16.11. 02:30Filmový a hudební klub
  Montiseus: Pár dobře maskovaných Spider-Manů?
 • Montiseus
  Montiseus16.11. 00:11Filmový a hudební klub
  baatcha: Vidím tam hned několik důvodů proč to zkouknout. Dva velké a dva menší.
 • baatcha
  baatcha15.11. 23:04Filmový a hudební klub
  Tak trailer na Madame Web je venku a vypadá to na generickou sračku, která nemá s původní Madame Web skoro nic společného. :(
  Takové to, když už z traileru vidíte, jak strašně blbé to je.


 • Fimi
  Fimi mecenáš11.11. 07:45Filmový a hudební klub
  Gmork já jdu letos akorát na islandské Misbyrming...
 • Gmork
  Gmork10.11. 16:11Filmový a hudební klub
  Velkou radost mi udělal plánovaný koncert Dave Matthews Bandu na 16. dubna 2024. Cena lístků je tedy docela brutus, ale co už, bůhví kdy zase zavítají do Evropy. Zrovna jsem si koupil dva lístky, tak jestli odsud taky někdo půjde, třeba se tam setkáme.:)

  https://davematthewsband.com/tour/
 • yogi
  yogi30.10. 07:49Filmový a hudební klub
  soulbringer: Já nejsem expert na český hip-hop, ale mnohem větší utrpení je pro mě česká radiová produkce, různí ti Kryštofové a Jeleni a podobní poetové, na což člověk občas narazí i když nechce.
  A když se jednou za čas vypravím na něco českého , tak je to třeba Vltava. Některé věci by mě i zajímaly naživo, třeba Bára Zmeková, ale jet do Prahy se mi nechce a tady je ten výběr fakt dost omezený.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš30.10. 01:01Filmový a hudební klub
  Yogi, GWB: for the sake of sanity - cokoli, co lze oznacit, jako cesky hip hop nebo rap, je nutne minout velkym obloukem. Jo, taky mi bylo kdysi -nact a taky jsem mel hafo ceske produkce, ale pro své dusevni zdravi, jsem tohle hudebni zakouti radeji z hudby davno vytesnil (a současná vlna mi to jen potvrzuje)… rekneme, ze je lepsi zustat u poslechu Cypress Hill, Public Enemy nebo čehokoli, co formovalo hip hop, nez sledovat zdejsi cringefest. Jsem asi zbytecne prisnej, vim, ale jediný “real” člověk byl ostatně jen Tyler Durden. Cokoli mimo byla a je dycky jen parodie ;)
 • yogi
  yogi29.10. 20:45Filmový a hudební klub
  Fimi: to první , je to v podstatě kapela pro seniorky . Ale zase já od nich celou desku nikdy neslyšel, tolik času nemám.
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.10. 20:40Filmový a hudební klub
  Yogi jak tam zpívá ženská? Tak to myslíš buď Nightwish nebo Within temptaion...
 • yogi
  yogi29.10. 20:26Filmový a hudební klub
  Gmork:No ale spotify nemusíš poslouchat jen z mobilu. Já ani mobil nemám , tedy smartfoun. Jinak si kupuj co chceš . To je hezké , že posloucháš klasiku, já taky čím dál víc, jen když to čtu v tvém postu každý rok 25 krát, tak mi to nedá abych tě trochu nepoškádili, i když vím že na to taky kašleš. Ale filtrovat si tě asi nebudu,až to tedy půjde, co bych četl v práci.
 • Gmork
  Gmork29.10. 20:12Filmový a hudební klub
  Krabiček zase něco přibude, v prosinci si zase budu dělat v rámci vánoc velkou objednávku z FNACu. Nedokážu si představit, že bych třeba Vivaldiho Čtvero ročních období poslouchal na mobilu ze spotify. Každý to má nastavené jinak. Vím, že jsem starý dinosaurus a rochním si v tom.:)
 • yogi
  yogi29.10. 20:06Filmový a hudební klub
  Gmork: no právě tím jak jsi svůj( což jsem nikdy nepopíral) a kašleš na ty trendy ani možná nevíš, že jazz je dnes populárnější víc než kdy byl. Na Mulatu Astatke ( znovu na té Pohodě) byly ve stanu hromady opravdu mladých lidí, že jsem docela zíral. A to nemluvím o spoustě těch nových kapel ( jazzových) které hrají na i na Colorsech a jinde.
  Ale jinak, je to pěkná hromada krabiček, to se musí nechat.
 • yogi
  yogi29.10. 19:53Filmový a hudební klub
  No já hákoval na baru v klubu kde hrály občas tyhlety alternativní metaly a ke konci už mě to sralo neskutečně. Takže se znám i z lidma z kapel jako Sněť a Bahratal, ti jednou dokonce hráli na jedné svatbě, jen 2 lidi odešli , já plus jeden, ale ti metaláci jsou většinou milouši, stejně jako Fimi naživo.
  Nejhorší z české scény( možná i nejhorší ever) byly Bambulkyné dobrodružstvá - totální hlukový, vizuální i čichový terror, zpěvák( cheche) nastoupil v rudých ženských šatech, ve druhém songu( haha) už byl nahý dole v publiku a když jsi nedával pozor , občas na tebe přiletělo i něco, co jsi úplně nechtěl. Ultra fans přišli na koncert s pláštěnkou.
  Já fakt nemám rád dlouhé koncerty, až na vyjímky, 50 minut a nazdar a tyhlety D. Theater hrají klidně myslím i 3 hodiny, to bych radši znovu četl Dopis 44( jen přirovnání.)
  Metal docela hodně poslouchají i ženy v mé věkové kategorii, tedy 50 plus, ale takový ten druh co by Fimi nebral,Sabaton ( něco jako Heavy Michal David)a to jak tam ženská zpívala . Asi se jim to líbí, já jim to neberu, ale myslí si, jak jsou tím kdovíjak originální a nevědomují si , že to poslouchá každá druhá. Znám to kdysi ze seznamky. Pak vznikala taková nedorozumění, že díky mému roztomilému homeless stylu mě považovaly za spřízněnou duši, což se záhy vysvětlilo a viděli jsme se maximálně jednou, někdy ani to ne .
 • Gmork
  Gmork29.10. 19:41Filmový a hudební klub
  Na druhou stranu jsem teď byl na koncertě In The Woods... , Saturnus a The Foreshadowing, takže ten metal budu mít v krvi nejspíš až do smrti.
 • Gmork
  Gmork29.10. 19:34Filmový a hudební klub
  Nejsem fanoušek Torr, tím jsem byl v pubertě a ta reedice je jen milá nostalgie na dětství. Nejvíc teď při četbě poslouchám recitály Hélene Grimaud, Khatia Buniatishvili, Gautiera Capucona... nebo jazz typu Melody Gardot, Gregory Porter... prostě dnešní klasika a jazz, čili dnes ještě víc menšinové žánry než je rock a metal. Z vysoka kašlu co je dnes trendy.
  malý vzorek mojí rozsáhlé audiotéky:
  https://imgbox.com/kU6wJPfh
  https://imgbox.com/yxciruna
  https://imgbox.com/pFCaUfzv
  https://imgbox.com/sFfKYK7r
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.10. 17:56Filmový a hudební klub
  Tak já třeba poslouchám i jiné než metalové věci, ale je pravda že trendy prostě nesleduju, nevím co se hraje v rádiu a co frčí aktuálně. Ale rád si poslechnu i jiné věci, nesmí to být ale hip hop.
  Aktuálně aktivně sleduju cca 600 interpretů.

  Jinak když jsme u těch Dream Theater, vrací se k nim Mike Portnoy.
 • Fry
  Fry admin29.10. 17:39Filmový a hudební klub
  yogi: hele vím přesně co chceš říct tím rodiče metalisti a všichni okolo musí být taky, ale mým rodičům se to naštěstí nepovedlo :) sranda je že vím co je Dream Theater jak jsi napsal, ale že by se mi ta hudba líbila se říct nedá. nejhorší můj zážitek z posledních let byl když jsem výjimečně jednou s rodiči šel na nějaké metalové slavnosti. do teď z toho mám noční můry :)
 • yogi
  yogi29.10. 17:34Filmový a hudební klub
  Fimi: metalisti jsou hlavně opravdu věrní , tedy jednou metalista vždycky metalista
  i když to popírají, tak až na výjímky nemají zájem o jinou hudbu, vůbec neví jaké jsou současné trendy a ani to vědět nechtějí , no a ani s tou historiíí to není žádná sláva - třeba ty, Fimi, který jsi nikdy neslyšel o Joy Division , to je jako třeba nikdy neslyšet o Black Sabbath . Tohle paradoxně dost často neplatí pro metalové hudebníky, kteří často v soukromí metal neposlouchají a mají v oblibě i jiné žánry ( Depeche Mode by mohli vyprávět)
  -a dost často se jim daří nadšení přenést i na své děti, ba i ostatní členy rodiny, můj brácha by byl schopný přemluvit i svoji tchýni ( o psu nemluvě), která zná jinak jen Helenku Vondráčkovou, aby jeli celá rodina na Dream Theater
  - taky většinou nemají rádi a neuznávají kapely, které vystoupily z hranic žánru a hrají takový ten hipsterský metal - Deafheaven, Liturgy a jiné věci, na které občas já zajdu
  -tohle je takříkajíc pohled zvenčí a neplatí ani zdaleka pro každého - viz zase třeba zase ten Gmork a jeho klasika a francouzská hopsadla pod zákonem
 • Fry
  Fry admin29.10. 17:16Filmový a hudební klub
  Fimi: to nezpochybňuji, ale přece jen já kolem sebe mám možná tak 2 lidi kteří mají rádi metal v mém věku :), spoiler - já to nejsem
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.10. 17:10Filmový a hudební klub
  Fry já jezdím na festivaly roky a vždy jsou tam všechny generace. Ale jasně, metal není pro každého
 • Fry
  Fry admin29.10. 15:15Filmový a hudební klub
  Kdyby někdo z vás chtěl opravdu vědět co je populární, tak se podívejte na žebříčky nejposlouchanějších interpretů na Spotify, Apple Music, and so on... rozhodně ne žádný Torr a podobné, yogi to tady shrnul dostatečně, metal je už dneska a obzvlášť pro mladší generace hodně off topic...
 • yogi
  yogi29.10. 14:30Filmový a hudební klub
  faster: ale PSH taky trochu zamrzli ne
  já produkci Milionplus nevyhledávám, jen tak abych byl trochu v obraze.
  Z české scény mám teď si nejradši Tamaru( což tedy není hip- hop) a spoustu věcí ani asi neznám
  Nejvíc jsem zvědavý na novou Janu Kirschner, jestli tedy letos bude. Její trilogie z let 2010 - 14 má navždy místo v mém srdíčku( sakra, to jsem dnes ale sentimentální) a její vystoupení na Pohodě byla krása nesmírná..
 • yogi
  yogi29.10. 14:20Filmový a hudební klub
  GWB: To je vtipný, Pasu lubne mi tu hrálo, je to 10minut.
  Na 58G bych rád zašel za týden, zatím když byli v Olmíku , tak jsem měl vždy noční nebo něco jiného.
  Na Pohodě jsem viděl kus vystoupení romského rapera Čavalenkyho a to bylo mi přišlo hodně dobré.
 • faster86
  faster8629.10. 14:18Filmový a hudební klub
  kluci me ty soucasne "rapy" strasne nebavijou a mam k tomu primo odpor, ja sem zamrznul na psh, la4, wich... tady ti sheeni, yzomadiasove a jine pekla jen muzou za to ze soucasna mladez na deprese a vyhoreni ve dvaceti
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.10. 14:11Filmový a hudební klub
  yogi: :-)

  Přesně, 58G mám obě desky, Viktor Sheen mě nezajímá :-) Dollar Prync je "real, more" a hudebně mě baví, ale zase neumí rapovat o ničem jinym, než koho podělal, ošukal, co vypil a co vydělal, což mě při páté skladbě trochu nudí. Ale Pasu lubně se jistě a nesmazatelně zapsalo do dějin české hudby a mého slovníku:))))))
 • yogi
  yogi29.10. 13:36Filmový a hudební klub
  GWB: Ale tebe bych tipoval tak na Prago Union či 58G, asi nekupuješ Viktora Sheena, který je v Top ten ČR momentálně na prvním, druhém , čtvrtém, sedmém a třináctém místě. Torr není v Top 100 vůbec. Tím jsem jen chtěl jen říct, že to že metalová legenda z devadesátek prodala několik alb v jistém e- shopu nevypovídá celkem o ničem. Můj kamarád má taky label, tak bych se ho mohl zeptat co se nejvíc prodává a moc lidí by to tu asi neznalo.
  Jinak já teď jedu Dollar Prync, more, ale vinyl si nekoupím, bo nemám gramec .https://ifpicr.cz/hitparada/14
  Nic proti českému metalu, nikdy jsem ho neposlouchal, jen se snažím občas korigovat Gmorkovo pábení( but everything is vanity).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.10. 12:14Filmový a hudební klub
  Já si občas koupím hip-hop na vinylu, proč ne... :) Na druhou stranu už nejsem tak mladý, to je pravda.
 • Fimi
  Fimi mecenáš26.10. 10:37Filmový a hudební klub
  Ti noví RS jsou skvělí...teď v pátek ovšem vyjdou Autopsy, Ershetu...minulý týden legenda Cirith Ungol a Lalu... doporučuji.

  Gmork Primordial nejsou špatní, zkus ale nová alba od Kaunis Kuolematon, October tide nebo On thorns I lay....jo a příští rok vyjde nové album Dark Tranquillity
 • yogi
  yogi26.10. 08:57Filmový a hudební klub
  Gmork: To je ale jen žebříček jednoho internetového krámu, z kterého nelze vyčíst nic jiného , než co si objednávají jejich zákazníci, nevíme ani jestli na první místo stačí pět či dvacet kusů.
  A podle převahy metalu a naprosté absenci v česku komerčně nejůspěšnějšího žánru, tedy hip-hopu, je jasné ,že mladí lidé fyzické nosiče buďnekupují vůbec a nebo někde úplně jinde.
  Ale že je Česko země metalu zaslíbená to je asi fakt. U dříve narozených to myslím bude platit. A pak tady na Cdb..
 • Gmork
  Gmork26.10. 07:36Filmový a hudební klub
  Tak už konečně nějaká nová deska vyštípala z prvního místa Torr, a je asi jasné, jaká to je. Já si ale pořídil novinku od irských paganů Primordial - How It Ends. Ale ty nové R.S. si určitě taky poslechnu.
  https://www.musicrecords.cz/catalogue/top/hudba/

  https://www.youtube.com/watch?v=Qb-uKgHHMHk
 • seneke
  seneke mecenáš20.10. 15:29Filmový a hudební klub
  Gmork: Tak to potom jo. Ten nový jsem ještě neviděl.
 • Gmork
  Gmork20.10. 14:00Filmový a hudební klub
  seneke: Já myslím nový Evil, ta holčička ve výtahu plném krve mi nepřišla jako komedie. Ale seriálový Evil dead mám taky rád, je to krásně přestřelené a navíc ty držky, jaké dělá Bruce Campbell.:)
 • seneke
  seneke mecenáš20.10. 13:55Filmový a hudební klub
  Gmork: Tak Evil Dead je hlavně komedie v kulisách hororu.
 • Gmork
  Gmork20.10. 13:47Filmový a hudební klub
  Můj úplně první horor u kterého jsem se opravdu jako malý capart bál, byla britská duchařina Strážce návěstí. Vzpomínám na to dodnes a možná to byl ten moment, kdy se začala rodit láska k tomuto žánru. Musím si to někdy připomenout, byť už to určitě nebude tak silné. Dnešní krváky typu Evil dead se mnou nic nedělají, důležitá je atmosféra. Kdo chce vidět dobrý duchařský horor, doporučuji Talk to Me.
  https://www.imdb.com/title/tt10638522/
 • seneke
  seneke mecenáš20.10. 11:14Filmový a hudební klub
  Velkej šéf: Scooby Doo verze Blair Witch byla lepší: https://www.youtube.com/watch?v=SPZWfXLTDuo
 • seneke
  seneke mecenáš20.10. 11:13Filmový a hudební klub
  Darker: Já si vystačím s dentální hygienou. Kde jinde tě může drobná brýlatá holčina, co váží 50 kilo včetně židle, zřídit do krve.