Gmork

Gmork
Gmork | 13.12.2018 | Conan z Cimmerie, svazek I. (varianta B)

Mám sice radši jiný druh fantasy, komiksy/knihy kde je méně svalů a dvojmetrových mečů. Z komiksů třeba Servitude, Hvězdný zámek nebo Pláště a tesáky, z knížek Archiv Bouřné záře nebo Kronika Královraha apod., proto jsem u Conana dlouho otálel, pro mě je to dnes už přece jen fantasy důchodce. Ale nakonec mi ty přímočaré heroic příběhy přišly k duhu. Člověk si potřebuje občas odpočinout. Takže moc díky, Argo, tohle by tu nikdo jiný nevydal.

Gmork
Gmork | 2.12.2018 | Asgard

Typický dobrodružný příběh, zde zabalený do severské mytologie. Dorison by z fleku mohl začít psát filmové scénáře, tento komiks to jasně ukazuje. Komiksů o vikinzích teď vyšlo ve Francii více a byť Asgard nedosahuje výšin příběhů u Sága Valta a Aslak, Sága Valta je drsnější řezničina a Aslak má zajímavější postavy a příběh, pořád je Asgard daleko lepší než současný Thorgal, ten dnes jen přežívá z minulé slávy a přešlapuje na místě. Víc takových dobrodružňáků, přesně takové komiksy mi na českém komiksovém trhu chybí nejvíc. Moc díky.

Gmork
Gmork | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Scarface: Naštěstí už se v tom českém komiksovém trhu začínám orientovat a tuším, po čem většinové české čtenářstvo touží a co by smetlo. Takže si věci jako Magasin général, Velký mrtvý, Bernard Prince, Valerian, Sweet Tooth, Hellblazer, Zloději z Říší, Blame! a mnoho dalších bez problémů nakupuji v zahraničí, protože tu v horizontu takových dvaceti let téměř jistě nevyjdou. Nejsou tu pro ně čtenáři. Je mnohem lepší tohle vědět a porozhlédnout se jinde, než jen pořád čekat a čekat. Samozřejmě nečekám, že můj oblíbený komiks tu vyjde hned příští rok, ale čekat dlouhé roky, když mám možnost si ho přečíst hned, to je sebetrýznění.

Gmork
Gmork | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Fimi: Já až doteď čekal, zda se tu přece jenom nerozjede Hellblazer od M. Careyho, ale vypadá to, že je definitivně odzvoněno, čili si ho příští týden koupím ve Francii. U té mangy bych byl rád za jakýkoli seinen, hlavně něco krátkého, třeba Ajin, Horusovo oko, Silent voice, Ku tvé věčnosti nebo Čarodějnický atelier.

Gmork
Gmork | 18.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Pokud je komiks hodně dobrý, nemám problém si ho koupit znovu, třeba Revival jsem si kupoval v angličtině, pak jsem znovu najel na polský překlad, taky jsem chtěl podpořit Non Stop Comics, stejně tak Cestující s větrem, Hlavní sklad nebo Hvězdný zámek, mám to jak ve fránině, tak v polštině. Ale jen pokud jde o první ligu. Taky jsem se kolikrát vydavatelů ptal, jestli tu nebo onu sérii nechtějí vydat, když je mi odpovědí mlčení nebo záporná odpověď, koupím si komiks v zahraničí, navíc levněji, v lepší technické kvalitě a lepším překladu. Teď jsem se na auditku ptal na Jeana Dufauxe a Fabiena Nuryho, pokud zase nedostanu odpověď, dokoupím si ty série venku a až se tu potom s velkou slávou bude vydávat třeba Tenkrát ve Francii, budu to vesele ignorovat. Nemám tu knihovnu nafukovací. Námitku o komerčním vlivu beru a vydavatele svým způsobem chápu, že nechtějí zbytečně riskovat, ale jako čtenáře mě to nezajímá, kdybych na tento argument přistoupil, poslouchal bych Hanu smontovanou a díval se na Troškovy filmy, protože je to populární a konzumní masa to chce. Vlastně chci od zdejších vydavatelů jen jednu věc - aby na můj dotaz odpověděli zda ano, nebo ne, a já už se podle toho zařídím, viz třeba komiksy od Régise Loisela, bylo mi odpovězeno, že by se tu blbě prodával, to mi stačí, mám celé jeho dílo komplet v polštině.

Gmork
Gmork | 18.11.2018 | DC komiksový komplet #049: DC: Nová hranice, kniha druhá

Zajímavé. Dostat tento námět jiný pisálek, vznikne tuctové béčkové sci-fi. Ale chopí se pera Darwyn Cooke a stvoří takovou parádu. Četlo se to náramně, víc takových knížek na stánky.

Gmork
Gmork | 17.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Do předplatného bych taky hned šel, jen by to chtělo, aby se udělala selekce u tak chystaných komiksů, aby se na daném titulu shodlo co nejvíc lidí. Když se předobjednával Zámek a klíč, hned jsem objednával, u Witchblade mě to ani nenapadlo. Kdyby se třeba vybíralo na Murenu, u evropského komiksu, u toho amerického třeba na Kill Or Be Killed, určitě by nebyl problém ty lidi sehnat.

Gmork
Gmork | 17.11.2018 | Overwatch - Antologie #01

Tady jde spíš o to, aby se zdejší komiksový trh nestal více a více komerčním a nevycházel jeden dospělejší komiks na padesát čistě komerčních titulů. To by pak člověk za chvíli neměl po čem sáhnout, zatím se to díkybohu neděje, pořád je co koupit. Spotřebky vládnou všude ve světě, to je jasné, ale na západě a v Polsku má fanda možnost výběru. Nejsem nějaký velký fan do mangy, ale tady v podstatě vychází pouze shounen pro mládež, v Polsku už si dokonce troufají vydávat i 4% yaoi a yuri série, to je tady v podstatě nemyslitelné. Chybí mi tu prostě větší pestrost, nejen v manze, ale i v evropském a americkém komiksu. A věčně čekat, až se to tu zlepší, se mi nechce, Monstress, Krysí královny, Orbital, Hrobník apod. už si prostě česky kupovat nebudu, protože je mám od zahraniční konkurence. A nejsem v tomhle sám.

Gmork
Gmork | 14.11.2018 | Lupus #02

Příští týden jsem v Paříži, jestli to tedy opravdu chceš ve fr originálu. U Gibertů to třebas mají, a tam budu určitě nakupovat.

http://www.gibert.com/lupus-t-3-9173428.html

Gmork
Gmork | 13.11.2018 | Lupus #02

Kapis: coś tutaj, coś tam, to wszystko, miejsca malo mam.:)

Gmork
Gmork | 6.12.2018 07:10 | Pindárna

Přítelkyni se líbila cestovatelská sága Cestující s větrem od Bourgeona, možná z části proto, že jsem jí to musel přečíst, polsky neumí. Taky má ráda sérii Revival, to si čte sama. Ve všech těchto sériích jsou silné hlavní hrdinky, tak asi proto. Komiksová erotika ji nezajímá, o Borgii prohlásila, že to byla neskutečná píčo..na.

Gmork
Gmork | 29.11.2018 11:28 | Slevy, výprodeje, bazary

Zítra končí ta slev. akce u Comics Pointu, tak jsem si ještě objednal celý Transmetropolitan. Doteď jsem se téhle sérii bránil, ale za tyhle peníze to risknu. Jinak moc nechápu, že je v té nabídce pořád Batman - Temné vítězství, to už má být za tu cenu dávno vyprodané.

Gmork
Gmork | 28.11.2018 15:41 | Sběratelský klub

Murenu do mdeku nebo modré crwe určitě ne. Malbu P. Delabyho ve zmenšeném formátu bych považoval za výrobní zmetek.

Gmork
Gmork | 27.11.2018 10:06 | Sběratelský klub

Fimi: Svět Edeny není sračka, jen to rozhodně není komiks pro každého. Já si to stáhl v angličtině a začetl se trochu do toho, a udělal jsem dobře, moc se u tohoto komiksu nechytám, čili jsem si nákup rozmyslel. Co mi tu z Evropy hodně chybí, jsou takové ty klasické dobrodružné příběhy, ať v žánru fantasy, westernu, sci-fi, taky hodně historické série. Pupíky mám taky rád, škoda že Albatros nezkusí vydávat Tamaru, ta je Pupíkům hodně podobná.

Gmork
Gmork | 27.11.2018 07:49 | Sběratelský klub

Fimi: Jen tak na okraj, já se u pana Vybírala pokoušel protlačit nedávnou novinku Layla, o které si myslím, že je to jedno z nejlepších fantasy, které letos ve Francii vyšlo, navíc je to one-shot, který by mu skvěle pasoval do portfolia. No vidíš, stejně jsem ho neukecal:) Žádný vydavatel si do toho svého vydávání nenechá moc kecat. Dát na názor fanoušků se moc nevyplácí, viz Planetary apod. No a Laylu jsem si v Paříži nekoupil jen proto, protože vím, že se její vydání chystá v Polsku.

Gmork
Gmork | 26.11.2018 23:07 | Sběratelský klub

Za chvíli vyjde Asgard, na začátku příštího roku ten Mistr meče. Už jsou koupené další věci, ale o těch tu nemůžu psát, však on si to zveřejní sám. Já už raději nic nedoporučuji, spíš se snažíme lavírovat, jestli by se to tu chytlo či ne. Ale on si každý vydavatel stejně vydá ty své koně, tedy s přihlédnutím na komerční potenciál. Čistě jen o penězích to má nejspíš jen BBart.

Gmork
Gmork | 26.11.2018 22:19 | Sběratelský klub

Scarface: Jsem moc velký fanda evropských fantasy sérií, miluji komiksy jako Nářek, Wollodrin, Mortepierre, Druidi, Aslak nebo Pláště a tesáky, ale ono hlasování u Nářku mě opětovně utvrdilo, že tu o fantasy není až takový zájem. Proto fantasy tituly už ani nedoporučuji. Ale je to s podivem, protože fantasy beletrie je tu oblíbená. Každopádně sci-fi tituly nejsou tak rizikové. Vždycky jsem ale tvrdil, že na žánru ani tak moc nezáleží, hlavní je příběh, ten by měl být zajímavý a zábavný, to ostatní jsou jen kulisy, je jedno, jestli tam lítají draci nebo vesmírné lodě.

Gmork
Gmork | 26.11.2018 22:02 | Sběratelský klub

Darker: Jsem s panem Vybíralem v kontaktu, pořád řešíme co vydat, většinou narážíme na to, že to má moc dílů a nechceme to půlit nebo čtvrtit jako Crew. Ale některé věci už jsou nakoupené a vybrali se kvalitní komiksy, je na co se těšit.

Gmork
Gmork | 26.11.2018 21:38 | Sběratelský klub

Darker: Největší problém hlasování u modré crwe je, že hlasující v podstatě neví, o čem hlasují, dané komiksy v hlasování neznají. Pak vznikne paradoxní situace, že Ekho porazí na hlavu Nářek. Málo platné, ale nejvíc se mi líbí vydávání evropských sérií u polského Taurusu. Dělají to za malé peníze, v dokonalé technické úpravě a vybírají přesně ty věci, které bych vybral já - Murena, Katanga, Shi, Rytíři Heliopolisu, Barakuda, Bouncer... atd. A žádné hlasování na to nepotřebují, vydali třeba celé Okko. Právě u Okka je vidět, že to hlasování akorát zdržuje. Ale pořád lepší než nic, třeba Funebrák je hodně dobrá věc, tam se hlasující trefili.

Gmork
Gmork | 26.11.2018 10:17 | Sběratelský klub

Darker: Myslím, že některých věcí by se tu mohli dočkat i čeští čtenáři. Siegfried, Šimpanzí komplex, třídílné krátké série, tak akorát do jedné knížky za přijatelnou cenu. Na druhou stranu, čeští fans jsou schopní dvakrát po sobě při hlasování zazdít takovou věc jako Nářek ztracených zemí od Dufauxe. Radši volí Ekho, to mi hlava moc nebere. Proto jsem si to teď koupil celé v originálech. Holt těžko se tu vydávají kvalitní věci.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 13.12.2018 17:48
Komentáře u comicsů: 9
Hodnocení comicsů: 9
Příspěvků ve foru: 35

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 0
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0