• Gmork
  Gmork13.5. 17:45Kam jsi zmizela?
  Komiks jsem si přečetl cestou vlakem ze Světa knihy a musím říct, že mi cesta s Lou a Beatricí příjemně utekla. Nedávno jsem si od Tillie Waldenové přečetl zombie horor Clementine a oba komiksy mají podobný styl vyprávění, byť jde o zcela rozdílné žánry. Taky jsem ocenil, že i když jsou obě hrdinky lesby, v komiksu to zazní jen jednou a dál se to neřeší, celý komiks je o něčem jiném. Jak osvěžující. Celá kniha se nese v jakémsi úsporném režimu, takže děj rychle odsýpá a nemá čas začít nudit. Rozhodně to není komiks pro každého, ale já coby fanoušek komiksu Le bleu une couleur chaude od Julie Mahonové jsem si tuhle road movie užil.
 • Gmork
  Druhé Jasmíně to na české pulty trvalo trochu déle, ale co, hlavně že je tady. Jelikož znám celou sérii z francouzštiny, vím, že druhý díl je jedním z nejlepších. Malá rozumbrada Jasmína (Cerise) je vyloženě sympaťačka, to samé se dá říct i o jejích kámoškách Lídě a Erice. Opět musím pochválit, kterak se grafické studio Albatrosu zhostilo náročné editace. I překlad je na jedničku. Jasmína je ten typ komiksu, který může přivést děti ke komiksům jako takovým. Je hravý, má tah na branku (rozuměj pro děti), ale má taky trochu výchovný přesah. Prostě ideální knížka pro malé holky, které už umí číst, baví je přemýšlet a ještě se jich nezmocnila puberta.
 • Gmork
  Gmork9.10.2022 06:59Paper Girls, kniha třetí
  Taky jsem se v tom chvílemi ztrácel. Vaughan to naštěstí ukončil dřív, než se z toho stal časoprostorový blábol. Jedna hvězdička navíc za dobře napsané charaktery hlavních hrdinek. Málo platné, ale nejlepší Vaughanova věc pro mě nadále zůstává Ex Machina.
 • Gmork
  Gmork21.9.2022 21:22Mýty #19: Sněhurka
  Kraťasy s Bufkinem tedy žádná hitparáda, celkový dojem napravila lapálie Sněhurky s pradávným ženichem, ale celkově v rámci Mýtů spíše průměr, holt je to už devatenáctá kniha. Musím tedy hodnotit taky průměrným hodnocením. Nejspíš je už dobře, že se série blíží ke svému zakončení.
 • Gmork
  Gmork18.8.2022 19:29Crueler than Dead 1/2
  Pěkně nakreslená manga, která poslala logiku na dovolenou. Ale uteče to tak rychle, že si toho člověk v podstatě ani nevšimne. Prostě zombie béčko ala Z Nation, což můžu, druhý díl si taky pořídím.
 • Gmork
  Gmork12.6.2022 07:46Ruční práce
  Tak rozhodně to není komiks pro každého, ten feminismus z příběhu docela čiší. A to měla Suzanne na svou dobu dost liberálního manžela. Ale jelikož mám tyto životopisné a historické komiksy rád, příběh jsem si užil, jen to chtělo trochu trpělivosti, feminismus jsem si vytěsnil. Ruční práce lze doporučit čtenářům Kiki z Montparnassu, Josephine Bakerová nebo Sex a lži. Akci v něm nehledejte. Každopádně se z komiksu dá nasát atmosféra tehdejší doby, podobně jako u Slečny Baudelairové, líbila se mi i kresba. Jsem rád, že tu tyhle anti-komerční komiksy vycházejí.
 • Gmork
  Gmork16.3.2022 19:23Barakuda #1, 2
  Coby milovník pirátského šavlování a seriálu Black Sails se mi Barakuda líbí a tudíž Dufauxovi odpouštím, že si občas ulehčil práci ve prospěch rychlého sledu vyprávění. Trochu ho podezřívám, že se více inspiroval právě u Černých vlajek než u Pirátů z Karibiku, jak píše v předmluvě. Těch styčných bodů se najde víc, guvernérka ostrova je v obou případech žena, kapitáni Flynn i Flint jsou gayové... atd. Čistokrevná akční dobrodružka, která si nehraje na velké čtenářské umění. Fandové Black Sails a Pirátů z Karibiku zde nešlápnou vedle.
 • Gmork
  Gmork18.2.2022 19:31Slečna Baudelairová
  Četlo se to náramně, samotný vztah Charlese a Jeanne znám z jeho korespondence, tam jsem se nic nového nedozvěděl, což je ale pouze můj problém, neb mám jeho životopis dopodrobna zmapovaný. Musím pochválit český překlad, který umocňuje atmosféru tehdejší Paříže. Taky si redakce na výbornou ohlídala, aby jim tam neproklouzl žádný český novotvar. Prostě byla rozkoš to číst. Jsem Charlesův velký fanoušek, takže nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězdiček. Je až s podivem, že ve Francii, kde se točí filmy o kdekom, tak Baudelaire stále žádný film ani TV seriál nemá. A přitom je to vyloženě persona, která slibuje nevšední divácký zážitek, viz. Úplné zatmění od Agnieszky Holland.
  PS- V Paříži je zvykem, že když jdou fandové Baudelaira z Gare Montparnasse směrem k Lucemburské zahradě, někteří mu na hrobě nechávají psaníčka a jízdenky od metra. Loni jsem u sebe zrovna žádnou neměl, rovnou je vyhazuji. Tak jsem mu tam nechal jízdenku Chomutov-Plzeň. Ať ví, že má fanouška i v dalekém Chomutově.:)
 • Gmork
  Gmork1.10.2021 19:29Mezi řádky #11: Apokalypsa
  Tak Mike Carey v závěrečné knize zručně spojil všechny své vypravěčské linky v poměrně originální zakončení. Jako čtenář jsem spokojen, konec nebyl ani laciný, ani překombinovaný, a stojí na myšlence (a faktu), že u příběhu má vždy to hlavní a absolutní slovo jeho autor. Taky díky autorům za ten trochu otevřený konec, velkým příběhům vždycky víc sluší. Je moc fajn, že i přes nepřízeň osudu dotáhla Crew tuto dlouhou sérii do zdárného konce. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších komiksových fantasy, která tu v posledních letech vycházela. Nezbývá než otočit poslední stránku příběhu a zvolat "Neplecha ukončena."
 • Gmork
  Gmork15.9.2021 18:50Shi #1, 2
  Na Zidroua poměrně temná záležitost, nejdrsnější věc, co jsem od něj četl. Homsova kresba k tak temnému příběhu vyloženě sedne, některé scény jsou jak z viktoriánského hororu o Jacku Rozparovači. Každopádně Zidrou opět dokazuje, že je mistrem zajímavých charakterů a dobře načasovaných a emocemi nabitých scén. I v tomto komiksu dostál své pověsti mistra vypravěče. Víc takových komiksů a ve formátu 1:1, samozřejmě.
 • Gmork
  Gmork23.6.2021 19:24Hubert
  Zvláštní věc, komiks téměř beze slov a přesto dokáže čtenáře vtáhnout do své specifické atmosféry lépe než jiné mnohem ukecanější knihy. Komiks o tom, že samota nemusí být tak hrozná, pokud si ji člověk sám vybere, je s ní smířený a vyhovuje mu. Pokud bude Centrala i v budoucnu přinášet podobné komiksy, rád se stanu jejím oddaným fanouškem.
 • Gmork
  Gmork10.6.2021 12:19Bomba
  Tohle je jedním slovem paráda. Podobné komiksy mi na zdejším trhu chybí. Plusové body Argu za odvahu to tu vydat. Kandidát na komiksovou knihu roku.
 • Gmork
  Gmork20.5.2021 07:04Orlové Říma #1, 2
  Orlové jsou prostě evropský kult, stejně jako Murena nebo Sambre. Jiný než plný počet se nedá dát. Je až s podivem, že komiks vychází až teď.
 • Gmork
  Je příjemné vidět, že si ještě dnes někdo vzpomene na první desku Zjevení od Root, konkrétně na baladu Píseň pro Satana a prdne ji do Pohádkova.:) Jinak se mi třetí book líbil o trošku víc než ten předešlý, pořád je to jízda, čte se to samo. Také díky výtečnému překladu.
 • Gmork
  Tak Tom Taylor je zpět a nezastaví ho ani všechny armády z válečných knih. A jeho Nemesis Pullman mu jde stále po krku. Mike Carey opět dokazuje, že ačkoli se může zdát, jak je jeho příběh roztříštěný do mnoha vypravěčských linek, má svůj scénář pevně pod kontrolou a směřuje k jasnému cíli. Závěrečný sešit s Paulym Brucknerem a Pullmanem slibuje, že finále v závěrečné knize bude velkolepé. Jedenáctá Apokalypsa se tak pro mě stává jedním z nejočekávanějších komiksů letošního roku.
 • Gmork
  Gmork14.1.2021 14:49Herzl: Evropský příběh
  Je to špalek, ale čte se to lehce a pro člověka, který se zajímá o evropské dějiny a kulturu, je tento komiks to pravé ořechové. Taky se sluší vyzdvihnout překlad, musela s tím být fůra práce. Je příjemné vidět, že český komiksový trh už dospěl do doby, kdy se tu dají vydávat komiksy jako Herzl nebo Neználci.
 • Gmork
  Oba příběhy jsou naprostý top, spojení amerického scénáristy a evropského mistra kreslíře se povedlo na výbornou. Myslel jsem, že nejlepším letošním komiksem od Crwe bude Harleen, ale duo Charyn/Boucq ji svými příběhy hravě překonává. Kéž by Crew vydávala víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork15.11.2020 19:04Mýty #17: Kdo seje vítr
  Kdo seje vítr má přece jen lepší příběh než Supertým a vlčata přinášejí výživnější zápletku, včetně toho, že vyprávění dospěje k nějakému logickému závěru (oproti Supetýmu). Ale nejlepší sešit v knize je numero 112 s Růženkou a cvrčkem a příjemně otevřeným koncem. Díky němu musím hodnocení zvednout o hvězdičku výše.
 • Gmork
  Bavilo. O druhém díle se dá říct to samé co o jedničce. Komiks stojí především na vtípcích a hláškách a taky na stylové kresbě, která k tomu vyloženě sedí. Komu se líbil první díl, pošmákne si i na dvojce. Proto dávám i stejné hodnocení jako minule.
 • Gmork
  Musím se přiznat, že i já, starý komiksový kořen, mám pro tuhle malou rozumbradu slabost. Cerise - Jasmínu jsem si vždy přivážel ze svých cest po Francii. Její dobrodružství mají velký díl hravosti, špetku roztomilosti, ale hlavně myšlenku a na závěr nějaké to morální ponaučení, vždy ale v zábavné formě. Musím taky Fragmentu pochválit, kterak si poradili s náročnou editací, musela s tím být fůra práce. Držím malé Jasmíně všechny palce, ať se tu uchytí, další čtyři díly jsou taky výborné. Kéž by takhle vypadaly všechny dětské komiksy.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 15:03Až do posledního
  Četlo se to skutečně rychle a je to western, který se svému žánru vymyká, zvlášť ten epilog čeká člověk úplně jiný. Příběh o tom, kterak banální nehoda zapříčinila velkou tragédii, víc se prozrazovat nesluší. Kresba je naprosto parádní a i díky ní zvedám své hodnocení ze čtyř na pět.
 • Gmork
  V tomto díle se autoři inspirovali povídkou Skandál v Čechách a jde určitě o nejlepší díl z toho, co tu zatím vyšlo. Tak přeji klukům, Charlie a Watsonovi čtenářský zájem, ať tu můžu příští rok pochválit díly 4 a 5, které jsou taky výborné. V dalších dílech se série stále více vzdaluje dětskému čtenáři a cílí na dospěláky. Ve čtvrtém díle už o sobě dá vědět i ďábelský Moriarty.
 • Gmork
  Oproti prvnímu dílu má dvojka už dospělejší zápletku a k mé radosti míří spíše na starší čtenáře. A David Etien kreslí jako bůh, někomu může připadat jeho paleta barev na viktoriánský Londýn až moc veselá, ale patří to prostě k jeho rukopisu. Ne nadarmo dnes s Régisem Loisem spolupracuje na aktuálních dílech Ptáka času. Nějak takhle má vypadat inteligentní komerční komiks.
 • Gmork
  Tak dočteno a dostal jsem, co jsem očekával - důstojné finále předlouhé série. Patřím k těm čtenářům, kteří oceňují, že to skončilo v podstatě na vrcholu a série se nezačala rozmělňovat. Pár dílů mi do kompletu chybí, ty si ještě dokoupím, ať to mám komplet. Jsem i velký fanda TV seriálu, tuhle škatuli jsem si loni přivezl z Paříže.
  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead02.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead01.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/komiksy01.jpg

 • Gmork
  Gmork13.8.2020 08:50Načmáranec
  Tak tohle mi vyloženě sedlo, pro Peeterse mám slabost, když kluci ze Sýpky zabalili Lupuse v půlce, nemohl jsem jinak a dočetl jsem to v polštině. Stejně dobrá je i jeho sci-fi série Aama nebo thriller RG. S Lehmanem si u tohoto komiksu náramně padli do noty. Kniha se i přes velký počet stran četla svižně, díky dobře napsaným postavám a novým nápadům. Ne vždy se mi Argo trefí do vkusu, ale tady se to povedlo na výtečnou. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Přesně takové komiksy chci číst.
 • Gmork
  Gmork5.7.2020 06:54Marzi 1984-1987
  Komunismus jsem zažil pouze jako dítě, takže mi bolševik nestačil nikterak ublížit, přesto se mi tento komiks hodně líbil, což je určitě taky díky citlivému překladu paní Zahradníčkové. Komiks jsem si musel dočíst v polštině, kde si překlad z francouzštiny střihla samotná autorka (pochopitelně), další díly si berou na paškál 90 léta, která byla v Polsku stejně divoká jako v Čechách a v zatím posledním sedmém dílu Marzi na prázdninách na Baltu prožije svou první lásku. Tento díl (Nouvelle vague) jsem si dokonce koupil na Champs Elysées ve Fnacu, čili ho mám na poličce jak ve francouzštině, tak v polštině. Tak moc mám tuhle sérii rád.
  http://imgup.cz/images/2020/07/05/marzi.jpg
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 09:28Harleen
  Prostě naprosto dokonalé, dalších slov netřeba. Víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 13:53Jedno obyčejný léto
  Český překlad moc hodnotit nemůžu, komiks mám v polštině, ale Paseka to určitě neodflákla a ten příběh se mi hodně líbil. Příjemná věc, obě hrdinky jsou sympaťačky a naštěstí každá je charakterově odlišná. Nezbývá než doporučit.
 • Gmork
  Gmork27.4.2020 18:51Mýty #16: Supertým
  Jeden z těch slabších dílů, celé to sestavování Supertýmu tak nějak na konci vyšumělo do prázdna. Taky s panem Temným se zatočilo až moc lehce a krátce, na to jaká to byla všemocná postava. Každopádně nejlepší příběh má v knížce opičák Bufkin a jeho výprava. Celkově ale spíš průměr, nebo je to tím, že jsem zároveň s Mýty četl (překládal) BDčko Brocéliande - Studánka Barenton, což je rozhodně zajímavější fantasy počin.
 • Gmork
  Šílená záležitost, ale jako nápad dobrý. Proto tolik miluji komiksy od Image, autoři tam mají v tvorbě volné ruce a vymýšlejí takové koniny. A povedl se i překlad. Těším se na další díly. Víc takových komiksů!
 • Gmork
  Gmork27.11.2019 13:05Murena #01: Cyklus matky
  Murena je časem prověřený evropský kult a jeden z nejlepších historických komiksů vůbec. Je až s podivem, že zde vychází až teď, zvlášť když člověk uváží, jaké pitomosti tu občas vycházejí. Na celé sérii je vidět, jak měli Dufaux i Delaby vše nastudováno, aby se nedopustili nějaké historické nepřesnosti, jak v kresbě, tak v kulisách příběhu. Bez mučení přiznávám, že mám od Jeana Dufauxe radši Zloděje Říší (Les voleurs Empires), ti jsou pro mne jeho opus magnum, což ale bude tím, že je mi tématicky bližší Prusko-francouzská válka a následné potlačení Pařížské komuny, než starý Řím. Ale hned v závěsu za Zloději je Murena, kultovní série, která českým čtenářům představuje dvě ikony evropského komiksu - Jeana Dufauxe a Philippe Delabyho v té nejlepší formě. A kdo ví, třeba se časem dočkáme i těch Zlodějů... to ostatně ukážou prodeje tohoto komiksu
 • Gmork
  Třetí kniha je stejný námrd jako ty dvě předešlé. Více příběhů už tu sice napsal Greg Rucka, ale málo platné, příběh V rajonu šílenství s Catwoman od Eda Brubakera je stejně ještě o chloupek lepší. Ten chlap píše jako ďábel a tohle je po všech stránkách dokonalý komiks. Pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou BBart letos vydal.

  PS- Polštinářům a anglofonům musím též od Eda Brubakera doporučit omnibus Catwoman - No Easy Way Down, to je stejná paráda a ozdoba mé komiksové sbírky.
 • Gmork
  Gmork24.10.2019 09:25Sága Valty
  Nekompromisní prasopal. Takhle nějak má vypadat moderní fantasy komiks v deluxe provedení. Další slova jsou zbytečná.
 • Gmork
  Gmork3.10.2019 11:38Wannsee
  Od Hénanffa se mi tedy víc líbí životopisný komiks o malíři Amadeu Modiglianim a jeho pobytu v Paříži v roce 1917. Ale ani Wannsee není špatná, vzpomínám, že téma holokaustu jsem si vybral ke slohové práci k maturitě, jako by to bylo včera, o to víc oceňuji odvahu Arga tu tenhle nekomerční titul vydat.
 • Gmork
  Tady budu těžko nestranný, se Čtyřkou komiksově vyrůstám nějakých deset let, vždy si z Francie přivezu aktuální díl. Tuhle dětskou partu jsem si zamiloval už před lety.
  Snad můžu prozradit, že hned druhý díl je o nějaký ten level lepší a dospělejší. Mám přečteno všech sedm dílů a žádný není slabý. Tak ať se tu klukům (a Charlie) daří a čeští čtenáři ať poznají všechna jejich dobrodružství.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2014/04/bd-je-taime-mali-detektivove-z-baker-street/
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 18:46Sykes
  O komiksu Sykes jsem se kdysi trochu rozepsal na komiksárium, viz. odkaz.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2017/11/western-sykes-sazi-na-silne-postavy/
 • Gmork
  Gmork24.8.2019 20:43Fatale #03: Na západ od pekla
  Čtyři krátké příběhy, každý z jiné doby a každý dobře napsaný. Holt Brubaker, záruka kvality. Přečtené to bylo v cuku letu, teď zas čekat rok na další díl. Ach jo.
 • Gmork
  No jo, co čekat od belgického mistra pera Benoita Drousiea alias Zidroua jiného než naprostý emocionální prasopal. Autor takových špeků jako Lydie, Adopce (L'adoption), Báječné léto (Beaux étés) atd. opět nezklamal. Příběhy tohoto autora neskrytě miluji, nikdo neumí napsat tak lidské postavy a emočně vypjaté momenty jako on. Vydání v češtině působí jako zjevení, o to víc jsem rád a český překlad si vychutnal.
 • Gmork
  Tak přečteno, a byla to zívačka. První příběh Masky, kde si to Spidey přezdržkuje s Goblinem a do toho se jim plete Ghost Rider je stokrát převařené superhrdinské klišé, plné archaických hlášek, některé bubliny mi ani nedávaly smysl. Druhý příběh byl krapet lepší, hlavně díky temnějšímu tónu zápletky, bo jde o pedofilního vrahouna. Ale v něm byl hlavní hrdina spíš Wolverine, Spidey tam jen lítá po lesích, aby se neřeklo. Jinak ale oba příběhy spíše obstarožní průměr, který dost zachraňuje kresba. Víceméně mě tato kniha opět utvrdila, že o nic zásadního nepřicházím, když starý superhrdinský mainstream nečtu.
 • Gmork
  Tak dočteno, a moc nevím, co si o mordech na mostě Tolbiac myslet. Zápletka je i přes nadměrnou ukecanost docela prostinká a čtenář se víc těší na další lahodné bubliny typu - "Vrahovi, co si myslí, že nám vyklouz a že je kujón, se můžeme připomenout i řadu let po zločinu. A víte, proč k tomu dochází? Protože polda je vytrvalej, dokud neukojí svůj hlad.", než na rozuzlení případu. Je to hodně pro detektivní staromilce, jako když koukáte na starého černobílého Maigreta s Jean Gabinem. Jasně, je to klasika a J. Gabin byl pan herec, ale stejně mám radši nové díly s Rowanem Atkinsonem, protože mají větší tah na branku a spád. Ale jako exkurz do evropské komiksové minulosti to bylo zajímavé. Dalšímu dílu bych se rozhodně nebránil, ale moc v něj nevěřím, částečně i kvůli dosti přepálené ceně knihy.
 • Gmork
  Po velmi dlouhé době jsem si koupil book z NHM, naposledy to byl tuším Daredevil. Runaways sice čtu v polštině, tam jsem nedávno potrestal druhý omnibus, a musím konstatovat, že celá řada psaná Vaughanem je skvělá. Takže jo, dal jsem si Runaways znovu v češtině, přeci jen, rodný jazyk je rodný jazyk a Vaughan je Vaughan.
 • Gmork
  Mám sice radši jiný druh fantasy, komiksy/knihy kde je méně svalů a dvojmetrových mečů. Z komiksů třeba Servitude, Hvězdný zámek nebo Pláště a tesáky, z knížek Archiv Bouřné záře nebo Kronika Královraha apod., proto jsem u Conana dlouho otálel, pro mě je to dnes už přece jen fantasy důchodce. Ale nakonec mi ty přímočaré heroic příběhy přišly k duhu. Člověk si potřebuje občas odpočinout. Takže moc díky, Argo, tohle by tu nikdo jiný nevydal.
 • Gmork
  Gmork2.12.2018 07:56Asgard
  Typický dobrodružný příběh, zde zabalený do severské mytologie. Dorison by z fleku mohl začít psát filmové scénáře, tento komiks to jasně ukazuje. Komiksů o vikinzích teď vyšlo ve Francii více a byť Asgard nedosahuje výšin příběhů u Sága Valta a Aslak, Sága Valta je drsnější řezničina a Aslak má zajímavější postavy a příběh, pořád je Asgard daleko lepší než současný Thorgal, ten dnes jen přežívá z minulé slávy a přešlapuje na místě. Víc takových dobrodružňáků, přesně takové komiksy mi na českém komiksovém trhu chybí nejvíc. Moc díky.
 • Gmork
  Zajímavé. Dostat tento námět jiný pisálek, vznikne tuctové béčkové sci-fi. Ale chopí se pera Darwyn Cooke a stvoří takovou parádu. Četlo se to náramně, víc takových knížek na stánky.
 • Gmork
  Moc si stánkový Marvel/DC nekupuji, ale do Nové hranice jsem šel, protože Darwyn Cooke, jeho "jednoduchou" kresbu mám rád. I příběh je dobře napsaný, spíš taková záležitost pro staromilce, je to hodně podobné komiksům od Matta Wagnera - Batman a monstrum, Batman a šílený mnich nebo Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity, které se mi taky líbí. Druhá kniha bude povinností.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 14:08Diosamante
  Tak jsem si po letech Diosamante znovu přečetl v češtině a mám z ní stejné pocity jako kdysi. Komiks stojí především na nádherné Galově kresbě. Je moc dobře, že vyšel právě u Arga a ne v MDEKu. Příběhem bohužel nedosahuje kvalit jiných fantasy sérií jako Servitude, Mortepierre nebo Wollodrin, ty jsou mnohem zajímavější a zábavnější. Ale u Jodorowského to člověk tak nějak bere, je to svéráz autor, který píše spíš pro sebe a většinový čtenář je mu buřt. Dřív bych hodnotil výš, ale v současné fantasy konkurenci je Diosamante spíš průměr.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 09:30Amulet #01: Paní kamene
  Bavilo. Sice to příběhem není nic extra nového, ale děti které baví Lemony Snicket, Kronika rodu Spiderwicků nebo Most do země Terabithia budou nadšené. Emily je hrdinka s kterou se lehce ztotožní a vyprávění není zahlceno přemírou textu. Snad se tu sérii bude dařit a Paseka bude vydávat další díly. Rád si je přečtu.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:25Ségry #01: Jako vejce vejci
  Sérii si pořizuji v polských verzích, ale českou jedničku jsem si taky koupil. Byl jsem zvědav, jak se překladatelka poprala s vyzněním všech těch vtípků a gagů. Přece jen, překládat pro děti je náročnější než pro dospělé. A zvládla to na výbornou, komiks má tu lehkost a hravost jako originál, spokojenost. Komiks je určen pro děti kolem deseti let, takže lze doporučit těm, co mají podobná šídla doma, jako dárek ideální. Stejně tak i jejich tatínkům, kteří se v některých situacích jistě poznají.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:07Jaro na Sommě
  Krátký příběh ze zákopů I.sv. války, který stojí především na závěrečné pointě. Přečteno bylo za deset minut. Komiks je zajímavý svou specifickou kresbou, ta některé čtenáře odradí, jiné zase přitáhne, patřím do té druhé skupiny. Jaro na Sommě mi připomnělo můj oblíbený komiks Ange-Marie od Erica Stalnera, který má podobný příběh. Tam se taky hlavní hrdinové vyrovnávají s hrůzami I.sv. války. Každopádně moc díky Argu za odvahu vydat tuto nekomerční věc. Dalším podobným válečným dramatům bych se rozhodně nebránil.
 • Gmork
  Gmork17.10.2018 22:44Děti z Montmartru
  Na Montmartru už jsem párkrát byl a musím se přiznat, že dnes už je to jen ždímačka na turisty. O to víc jsem uvítal tento příběh z dob, kdy to byla ještě divočina. Mám rád příběhy ze staré Paříže a tento mi vyloženě sedl. Jen škoda, že to bylo tak krátké. Komiks, který se českému trhu dost vymyká, snad se tu tedy uchytí a třeba vyšlape cestičku komiksovým adaptacím Pagnolových románů, které jsou Dětem z Montmartru hodně podobné.
 • Gmork
  Gmork10.1. 07:24Wild West #1, 2
  rajot: Tady se čeká, až ve Francii vyjde čtvrtý díl, což by mělo být letos, další dvojdílka tedy příští rok.

  https://www.bedetheque.com/serie-68280-BD-Wild-West-Gloris-Lamontagne.html
 • Gmork
  Gmork6.12.2022 09:46Šangri-La
  BadBoy: Na knižním klubu jsem za to dal 515,- což je myslím přiměřená cena.
 • Gmork
  Gmork5.12.2022 12:01Šangri-La
  BadBoy: Tady zatím máš hvězdičky od francouzských čtenářů. Koukám, že taky lítají nahoru dolů. Anotace mi přijde zajímavá, knihu jsem si dneska na knižním klubu objednal.

  https://www.bedetheque.com/avis-53065-BD-Shangri-La.html
 • Gmork
  Je to tak, a zde jedna písnička pro fanoušky slečny Berušky a Černýho Kocourka.
  https://www.youtube.com/watch?v=cMXW7CAGHNg
 • Gmork
  Gmork16.3.2022 07:55Barakuda #1, 2
  louza: Barakuda je prostě zábavný pirátsko-dobrodružný "pulp." Neber ho zas tak vážně, od toho jsou tu jiné komiksy. Ještěže takhle nepitváš logiku a pohnutky hrdinů v sérii Piráti z Karibiku, to by bylo popsaného papíru.:)
 • Gmork
  Gmork11.6.2021 19:04Bomba
  Mikei: To Tenkrát ve Francii existuje i v angličtině, v kvalitním amatérském překladu. Určitě se to dá vygooglit. Jde o hodně dobrou věc. Ještě bych doporučil Dekalog od Franka Girouda, to si kupuji v polštině.

  https://www.bedetheque.com/serie-514-BD-Decalogue.html
 • Gmork
  Gmork10.6.2021 21:39Bomba
  Určitě mám, ale bohužel všechno v cizím jazyku, např. Tenkrát ve Francii od Nuryho.

  https://www.bedetheque.com/serie-16395-BD-Il-etait-une-fois-en-France.html
 • Gmork
  Gmork7.6.2021 08:04NANITS chronicles
  Rozbaleno... a patřím k těm šťastnějším, jen ťuklé růžky, takže v pohodě. Už se těším, až se do toho ponořím.
 • Gmork
  Gmork4.6.2021 17:52NANITS chronicles
  Když to tu čtu, skoro se bojím to jít vyzvednout, nechal jsem si to poslat přes zásilkovnu, zítra uvidím.
 • Gmork
  Gmork20.5.2021 21:28Orlové Říma #1, 2
  Norri: Raději jsem se podíval do originálu, je to správně.
 • Gmork
  Copak: Jo, určitě si to přečti, hlavně že to nemusím číst já.:)
 • Gmork
  Gmork6.11.2020 11:30Visa transit, svazek 1
  No jo, ale kolik vás kryptofašistů je? Přeci jen by ten komiks měl vycházet i pro nás, kteří se řadíme do čeledi Homo erectus.:)
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 14:06Visa transit, svazek 1
  Možná je to tím, že je dnes Meander koupený Albatrosem.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 12:55Visa transit, svazek 1
  Crécyho mám rád a mám koupené skoro všechny věci od Meanderu. Tohle je první věc, kterou si nekoupím, tuhle hru přestávám hrát.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 11:30Visa transit, svazek 1
  136 stran za 899,- ?! Meander se opravdu snaží, aby jako nakladatelství zanikl.
 • Gmork
  Gmork8.10.2020 07:06Rabínův kocour 1–5
  Megaknihy momentálně za 655,- . Snad se kniha bude slušně prodávat a dočkáme se dalších dílů. Jinak velký respekt k nakl. Baobab za odvahu tu tento nekomerční komiks vydat.

  http://www.megaknihy.cz/komiksy/620724-rabinuv-kocour.html
 • Gmork
  Gmork4.10.2020 11:15Rabínův kocour 1–5
  Já si koupil kocoura na megaknihách za 671,- , ale určitě bude někde ještě levněji.
 • Gmork
  Gmork27.9.2020 10:27Tankerka #01
  Na druhou stranu pro zdejší trh platí, čím větší pitomost to je, tím lépe se to prodává, alespoň si Argo spraví tržby.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 11:56Načmáranec
  maco: Je to ukončený příběh.
 • Gmork
  Gmork17.8.2020 07:26Béowulf
  Taky nevím, zda do toho mám jít a to je mi severská mytologie hodně blízká. Ale ty ukázkové stránky mě spíš odrazují. Asi to nejdřív vyzkouším z knihovny, pak se rozhodnu. Co se týče severské mytologie, kdyby Argo vydalo nadmíru zábavný Aslak, pohádkově laděného Siegfrieda od Alexe Alice nebo Gwendalem Lemercierem nádherně namalovaný Durandal, tak jsem rozhodnutý v nanosekundě.
 • Gmork
  Gmork30.6.2020 06:57A zrodí se hvězdy...
  DEmentoG: Asi bych se měl zase rozepsat jako brum a odpovídat na tvé "otázky", ale tahle diskuze už je dávno o ničem a já ji nehodlám dál zbytečně prodlužovat. Tenhle komiks mě vůbec nezajímá, tak se sám sobě divím, že sem vůbec něco píšu. Slibuji, že tohle je můj poslední příspěvek na tohle téma. Ale mimo ty bláboly jsi mi neodpověděl na otázku, proč CC vybírá od lidí předem peníze na komiks, který by stejně vyšel. A kterému tolik věří.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 08:06A zrodí se hvězdy...
  A žádná bída českého komiksového trhu neexistuje, vychází tu dost zajímavých věci - Harleen, Fatale, Jedno obyčejný léto, Načmáranec, Čtyřka z Baker street 2 a 3, Mýtus Cthulhu, Královská krev, Do posledního, Fade Out, Okko... jsem nadmíru spokojen a nemám potřebu dávat astronomické částky za běžný spotřební komiks. CC by se se svojí vydavatelkou politikou neměla bát nás rejpalů, ale zdravé dravé konkurence, která už tu začala bujet.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Vlastně kecám, od Top Cow teď čtu pulpové scifíčko Eclipse, Rising Stars jsem četl před lety a co si pamatuji tak mě to krutě nebavilo. A taky to v češtině nebylo, čili český překlad nehodnotím. Jen se pozastavuji nad tou šarádou, kdy CC vybírá nemalé peníze na už koupený komiks. Když je to taková megabomba, proč taková komedie? Taková kvalita by se přece měla vydat normálně, ne? Jo, a je to řečnická otázka, brume.:)
 • Gmork
  Gmork28.6.2020 22:01A zrodí se hvězdy...
  Fimi: Já to tedy nebudu, bláboly nečtu. To si radši přečtu nějaký komiks, jen to nesmí být nic od Top Cow.:)
 • Gmork
  Mně se od Brubakera líbí i Daredevil a Catwoman a to superhrdinský žánr v podstatě nečtu, ale od Eda dávám všechno. Kill or be Killed bych tu vydal normálně čtyřikrát v broži za 399,- To by byla nejednodušší cesta.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:37A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Věřte mi, já opravdu nejsem Jitka Musilová, byť mi to lichotí.:) Vždy se pod své překlady podepisuji jako Gmork, z prostého důvodu, můj táta je starý Gmork a moje maminka je paní Gmorková, čili já jsem mladý Gmork. Tak prosté to je. Tohle je bezkonkurenčně nejdelší zdejší diskuze... a já jsem ji právě o jeden hloupý příspěvek zase natáhl.:)
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:25A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Komiksy ze zahraničí... jenže o tom to celé je, všechno jsou to komiksy ze zahraničí. Nemůžeš se divit starým kozákům jako je Fimi a mnohým dalším, kteří už roky čtou komiksy z angličtiny, francouzštiny, polštiny, svahilštiny a já nevím jaké ještě iny. Takoví čtenáři, co nejsou odkázáni jen na český trh, mají pochopitelně tu laťku kvality výš, ty dost dobře nemůžeš opít rohlíkem, byť ho narveš do sebevětšího hotdogu.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:00A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Máš to moc dlouhý, takže ti odpovím prostě a krátce - ditybrepto.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 19:51A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Možná by ses divil, kolik mám doma komiksů v češtině, nejspíš (určitě) víc než ty, nejen že už přes deset let kupuji komiksy od Crwe, BBartu, CC, Arga... ale sám komiksy překládám a edituji, čili mám doma stovky evropských komiksů v češtině. Ale jinak, kucí, nechcete se na to už vysrat. Tahle diskuze už je o ničem.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 22:38A zrodí se hvězdy...
  A jé, brum brum objevil comicsdb, ještě dorazí ňouma a je vymalováno. Máme po žížalkách.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 16:51A zrodí se hvězdy...
  Demnog: Poruším (jenom jednou) první přikázání diskuzí na internetu, které zní Nereagovat! To hovínko, které jsem napsal, byla jen reakce na některé příspěvky na FB CC, to už snad nejsou ani vlezdoprdelkové, ale nějaký nový druh pochlebovacích bootů. Jinak Krajinu mám koupenou, docela se to dalo, ale na zadek jsem si z toho teda nesedl, běžná US spotřebka. Domluvte na CC nějakou kvalitu, Prometheu, Hellblazera, Revival, Ex Machina... prostě něco, co se dá číst.
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 07:08A zrodí se hvězdy...
  Navíc CC v kolosálce plánuje Krajinu půlnočních stínů! Tuhle hustokrutopřísnost musím mít! Sice už to mám třikrát, ale chci to počtvrtý. Ještěže jsou u CC tak dobří a myslí tolik na své fanoušky. Taky by mohli vydat v kolosálce Zámek a klíč, na ceně nezáleží, taky to musím mít!! (ano, použil jsem ironii).
 • Gmork
  Gmork21.6.2020 08:16A zrodí se hvězdy...
  Dalamar: No, patří to do této diskuze, tahle forma předplatného... vždycky se to vybere (i kdyby se to nevybralo). Jde spíš o to nabídnout předplatitelům něco, co ti ostatní mít potom nemůžou, navíc tyhle pouzdra nejsou na výrobu nic drahého. Jinak se už kontaktoval vlastník práv a teď se čeká na odpověď. Počet předplatitelů spíše ovlivní celkový náklad. Může být klidně pouze 500 kusů.
 • Gmork
  Gmork20.6.2020 21:06A zrodí se hvězdy...
  Zatím nechci moc prozrazovat, ale edice na přání u pana Vybírala bude pro předplatitele obsahovat pouzdro s alternativní obálkou, které v běžném prodeji nebude. Něco podobného co má ve své nabídce nakladatelství Splitter.

  http://www.splitter-verlag.de/specials/schuber/
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 20:23A zrodí se hvězdy...
  Snufkin: Taková věc se připravuje dlouhou dobu, jen překlad trvá měsíce, tiskárna se musí zabukovat měsíce dopředu. Na tomhle komiksu už se muselo začít pracovat někdy na začátku roku.
 • Gmork
  Gmork15.6.2020 22:44A zrodí se hvězdy...
  Já myslím, že na FB Comics Centra se sebemenší kritika okamžitě maže. Pochybnosti se nepřipouštějí.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 10:45A zrodí se hvězdy...
  TonyT: Jasně, některé věci už jsou hotové a připravené do tiskárny, ale teď v létě to nemá cenu vydávat, od začátku září to vypukne naplno a třeba takový třetí díl Čtyřky z Baker street je jedním slovem magnifique.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 07:00A zrodí se hvězdy...
  Na druhou stranu jsou ortodoxní uctívači CC dobrý materiál na sociologický průzkum. Někdy je zábavné sledovat, jak na FB dopředu takřka zbožňují věc, kterou ani nečetli. Zajímalo by mě, co by CC muselo vydat, aby začali frfňat. Nejspíš by se museli v redakci vysrat na papírový tácek a zabalit to do fólie. To už by fakt asi neprošlo, i když tak jistý si tím taky nejsem... kdyby se tomu udělala chytrá reklamní kampaň...
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 14:05A zrodí se hvězdy...
  cyboy: To co píšeš, podtrhuje jedna fotka z FB - je to těžké, hezké, pěkně to vypadá... Rozbalovat to z folie?! Nebuďte blázen, ještě by se to mohlo umazat.:)
  Pro dobro CC, doufám, že takových "čtenářů" moc nemají. Nebo je jim to možná jedno.
  http://imgup.cz/images/2020/06/13/cc.jpg

 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:47A zrodí se hvězdy...
  Darth: Jo, třeba v poště, ať tu nespamujeme, ale pokud jsi zdatný angličtinář, tak už máš z poloviny vyhráno. Ty dva jazyky toho mají společného víc, než by člověk čekal. Vzpomínám si, že moje první francouzské komiksy byly Příběhy z Mortepierre, Alyanina tajemství, Mlhy Asceltisu, Příběhy z Brocéliandu... jo, byly to tenkrát nádherné časy. Člověk byl zapálenější, tráva zelenější, komiksy komiksovější...:)
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:01A zrodí se hvězdy...
  Darth: To bych ti snad ani neradil, já se fráninu učím přes devět let a pořád v ní mám mezery. Ale francouzské noviny si přečtu, to zase jo. Ranní kafe bez le Parisien a Ouest France si dnes snad ani neumím představit.:)
  http://french-bookys.org/
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 12:11A zrodí se hvězdy...
  Alixe senátora si kupuji od polských Elemental, je to spíš taková detektivka ze starověku, než dobrodružný příběh. Moc akce tam není, je to spíš o rozhovorech a pátrání, ale jsou tam výtečně napsané postavy. Jako ekvivalent k Mureně se to přímo nabízí. Navíc je to taky rozdělené na cykly. První Cyklus dravců má jen tři díly, čili by se dalo vejít i do pěkné ceny. Pan Vybíral Alixe senátora zná a patří to do kategorie "možná", mínusem je, že už to má hodně dílů.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 11:43A zrodí se hvězdy...
  Darth: Holt si člověk musí jen vyzobávat výživná semínka jako Harleen nebo The Fade Out od BBartu. Navíc s největší pravděpodobností pan Vybíral vydá příští rok druhý cyklus Mureny. A přemýšlí se nad podobnou edicí na přání jako u CC, jen by tam byly knihy jako pirátská Barracuda od Dufauxe nebo Siegfried od Alexe Alice a podobné věci. Co myslíte, má tu podobná edice šanci na úspěch?

  http://www.bedetheque.com/serie-25441-BD-Barracuda-Jeremy.html

  http://www.bedetheque.com/serie-16407-BD-Siegfried.html
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Nejvíc mě štve, že ty peníze na komiksy posílám do zahraničí a přitom bych tak moc chtěl podpořit české vydavatele. Navíc čeština je tak krásný jazyk. Ale komerční bláboly odmítám kupovat.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:15A zrodí se hvězdy...
  že zase vytahuju ty Poláky, tamní vydavatelé tam vydávají ledacos, jejich trh je už dávno přeplněn a takřka vše zajímavé z US komiksu už tam vyšlo či brzo vyjde, ale Witchblade, Darkness, Rising Stars tam vydávat nenapadlo nikoho. Konkurence by takovou lehkovážnost rozcupovala na kousky. Teď jsem si v polštině koupil 570 stránkový omnibus 30 dní dlouhá noc za 700 kč, docela by mě zajímalo, kolik by za podobnou knihu chtělo Comics Centrum.:)
 • Gmork
  Gmork12.6.2020 19:06A zrodí se hvězdy...
  Já doufám, že Comics Centrum začne vydávat i další perly světového komiksu typu Magdalena, Buffy zabíjačka upírů nebo nového Tomb Raidera. Jejich fanoušci budou u vytržení a moje peněženka si na dlouhá léta odfrkne.:) 15 července vychází třetí kniha u Promethei, já to čekání snad nepřežiju. Polský Egmont taky hodlá do jedné knihy narvat (18 sešitů) celého Bažináče od Scotta Snydera. Chvályhodné. A za žádné 3000,- ale za 600-700 kč.
 • Gmork
  Milo Harwey: Jsou to samostatné příběhy, Borgiu znát nemusíš.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 15:00Papež ukrutný
  Ono aby v Bouncerovi nějakou vyloženě kladnou postavu člověk pohledal.:) Třeba můj oblíbený western Deadwood, tam byl hlavní "hrdina" taky pěkný hajzl, ale v městečku žilo dost klaďasů, aby měl člověk komu fandit. A na podzim ti u pana Vybírala vyjde dvakrát Lonesome od Swolfse, tak alespoň něco.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 14:20Papež ukrutný
  dalamar: Mně Bouncer bavil, ale je fakt, že víc se mi líbí Blueberry, Comanche nebo Buddy Longway, co se evropských westernů týče. Ale tyto série by se tu blbě vydávaly, všechny jsou už dost staré. Naštěstí to pro mě všechno vyřešili polští vydavatelé. Teď jim tam vychází i Jim Cutlass a brzy začne vycházet Jonathan Cartland, mám teď docela westernové žně.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 07:08Papež ukrutný
  dalamar: Jo, kresba tomu hodně přidává, Jodorowsky ví, jaké kresliče oslovit. I v těch svých uchylárnách se tentokrát držel mistr zpátky, nebo ho podobně jako u Bouncera brzdil ilustrátor. Ale pár prasečinek se stejně najde, taková Mortepierre má násilí a sexu víc, ale tam mám komu fandit, což je u Jodorowského problém. Každopádně Papež patří k tomu lepšímu, co stvořil.
 • Gmork
  Gmork1.6.2020Prodám
  Prodám v polštině:
  Americký upír 3 za 300 kč
  Valerian integál 2 za 400 kč
  Nové, zabalené ve fólii, mám to dvakrát.
  www.sherman666@seznam.cz
 • Gmork
  Gmork9.12. 11:33Sběratelský klub
  Na Arkhamu naskladnili novinky od Mighty Boys, je tam i limitka Osm miliard přání.

  https://www.arkham.cz/komiksy/
 • Gmork
  Gmork8.12. 14:03Nakupujeme venku
  Dorazily komiksy z Black Friday na gildii + něco nového v češtině a pár desek k poslechu. Potěšilo, že plzeňští Musicrecords vedou skladem i takové fošny jako nové norské Lumsk nebo novinku Dave Matthews Bandu.
  https://imgbox.com/BXxFG9k6
  https://imgbox.com/3UXCtLhF
  https://imgbox.com/97cwYCVr
  https://imgbox.com/oRGRxe1T
 • Gmork
  Info pro ty, co si kupují audioknihy, Témbr má na knižním klubu některé tituly vyloženě za hubičku.

  https://www.knizniklub.cz/audioknihy-tembr/
 • Gmork
  Gmork5.12. 16:11Pindárna
  Jo, mám přečtený první book (série má dvacet sešitů) a zatím dobrý. Pokud se mi to bude líbit celé a hlavně zakončení, tak se do toho nejspíš pustím.
 • Gmork
  Gmork5.12. 15:49Pindárna
  Tak je to už taky starší komiks. I někteří kresliči v Sandmanovi měli dost jednoduchou kresbu, a člověk si na ni musel zvykat. Je to o vkusu každého, chtěl jsem od Vertiga dělat The Book of Faerie - Molly´s Story a Auberon´s Tale, ale ta kresba se mi nelíbí natolik, že jsem do toho nešel. Ale líbí se mi kresba u jiné vertigovky Coffin Hill (Inaki Miranda), i příběh to nemá úplně blbý, stálo by to za počeštění.
  https://imgbox.com/Mo4NKONw
 • Gmork
  Gmork5.12. 15:06Pindárna
  Tak ještě dva arty z post-sandmanovského Snění. Kresba Christiana Hojgaarda skvěle k tomuhle příběhu pasuje. A už se překládá pokračování Second Sight, které je taky skvělé.
  https://imgbox.com/9FzhuE8h
  https://imgbox.com/5SPFBVqI
 • Gmork
  Gmork5.12. 13:20Nakupujeme venku
  Tak ať je tu zase něco z Polska, jinak byste si určitě zas stěžovali, že sem nic nedávám. Příznivce tvůrčího dua José Ortiz a Antonio Segura jistě potěší, že Lost In Time oznámilo vydání jejich dílka Tisíc tváří Jacka Rozparovače.
  https://lostintime.pl/zapowiedzi/
 • Gmork
  Gmork5.12. 13:13Pindárna
  Tady se musím přiznat, že Klosse nemám ani v polštině, ani v češtině... a vlastně ho vůbec nechci číst.:)
 • Gmork
  Gmork4.12. 13:19Sběratelský klub
  Nezbi: Já si Brodeckovu zprávu objednal na knižním klubu, s tím kódem 500SLPP23 to udělá lepší slevu. Knihy za dva tisíce dnes není žádný problém, objednal jsem si k tomu romány Černá tma zapomnění - Laird Barron, Noc žen - Jack Ketchum, Lincolnova dálnice - Amor Towles, Dareba - Beatrice Salvioni a Ďáblův potok - Todd Keisling a bylo to hned přes dva tácy.
  Ještě ten kód využuju jednou, čekám, až mi tam naskladní nového Indiana Jonese a Nun 1-2 na Blu-ray.

  https://www.knizniklub.cz/knihy/682909-brodeckova-zprava.html
 • Gmork
  Gmork1.12. 11:25Filmový a hudební klub
  Skot: Bylo to přesunuté na příští rok.
 • Gmork
  Gmork30.11. 12:54Nakupujeme venku
  Polští Studio Lain taky příští týden odstartují předprodej Slaina, půjde o book Lord of Misrule.
  Dále od 2000 AD připravují Lawless vol. 2.
  https://www.facebook.com/StudioLain
  https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/studio-lain/10020/
 • Gmork
  Gmork29.11. 08:29Nakupujeme venku
  Tak se zase mrkneme k našim severním sousedům, možná jsem další komiks od Jean-Yvese přivolal - nakl Sideca ohlásilo jeho U-boot.
  https://www.sideca.pl/pl/p/U-boot/33
  https://www.bedetheque.com/serie-27493-BD-U-Boot.html

  Nakladatelství Lost In Time sice trochu mlží, ale s největší pravděpodobností vydá v prvním kvartálu příštího roku další historický integrál Double masque od Jeana Dufauxe a Martina Jamara (Zloději říší). Každopádně pecka. Nezačne ten příští rok vůbec špatně.
  https://www.facebook.com/lostintimepl/
  https://www.bedetheque.com/serie-9880-BD-Double-masque.html
 • Gmork
  Gmork28.11. 09:48Sběratelský klub
  Darth: Já už si kolikrát říkal, že už s Thorgalem skončím, protože ty nové díly nejsou nic moc, ale stejně si aktuální 41 díl Tisíc očí koupím. Asi je v tom nějaká morbidní závislost.:)
 • Gmork
  Gmork28.11. 09:43Sběratelský klub
  Nezbi: Kdyby ses chtěl někdy k Thorgalovi vrátit, tak doporučuji vedlejší řadu s jeho dcerou Vlčinkou. Je to více taková pohádková fantasy než viking heroic, nádherně nakreslená R. Surzhenkem. Má to sice sedm dílů, ale příběh to nemá nikterak komplikovaný. Tyhle vedlejší série tu nejspíš v dohledné sotva vyjdou. Z vedlejších řad se mi ještě líbí ta o Kriss de Valnor,
  ta má 8. dílů, série Thorgal - mladá léta už je příběhově slabší.:)

  https://imgbox.com/10TV8d30
 • Gmork
  Gmork27.11. 16:05Sběratelský klub
  Darth: Nechci být pokušitel a čertík z krabičky, ale zrovna teď máš Thorgala ve 40% slevě, sám lavíruju, jestli si nemám zkompletovat omnibusy B.P.R.D. a Abe Sapien. Teď je to nějaké čtyři stovky za jeden omnibus.:)
  https://www.gildia.pl/szukaj/seria/b-b-p-o
 • Gmork
  Gmork25.11. 13:22Sběratelský klub
  123peta: Přesně jak říkáš. Snad to tam dorazí příští týden, ale koukám, že na knihcentru už je.
  https://www.knihcentrum.cz/velky-mrtvy

  faster86: Exterminators budou čistě fans vydání, podobně jak si to udělal Nezbi s Thorgalem.
  Tyhle staré Vertigovky už by se tu fakt blbě vydávaly, holt si to musí fanda vydat sám. Prostě zlaté české ručičky.
 • Gmork
  Gmork25.11. 11:44Sběratelský klub
  To ti nedokážu říct, tohle nevím, ale předpokládám, že je stejný jako u jedničky.
  Koukám, že se u pana Vybírala vyprodal i Velký mrtvý, to je fajn zpráva.
 • Gmork
  Gmork25.11. 10:48Sběratelský klub
  Mureny 1 už zbývají jednotky kusů. Druhý integrál je u knižní distribuce, u pana Vybírala je rozebraná, stáhnout si část nákladu k sobě teď nemůže, o vánočních svátcích si to krámy chtějí pochopitelně nechat. Takže Murena 2 v lednu zase u pana Vybírala bude, pokud se tedy nevyprodá přes svátky na eshopech.

  PS- Malá ochutnávka Exterminators.
  https://imgbox.com/ntk0anOh
  https://imgbox.com/H3JQAAdq
 • Gmork
  Gmork25.11. 08:32Sběratelský klub
  Nezbi: Každé větší město má nějakou tiskárnu, případně městskou knihovnu s tiskárnou. Tady u nás ti udělají jak brožovaný sešit, tak i knížku. Já to tedy řeším těmi šanony, ale jak příští rok dokončím ten Last of Us 3, tak si zaplatím výrobu knihy. Cena za jednu barevnou A4 stránku se dnes pohybuje kolem 6-7 kč. Taky je důležité si před editací sehnat skeny v co nejlepším rozlišení, protože to před tiskem musíš převést do PDF. Ale to dnes není problém, zrovna ty Exterminators jsem si sehnal ve velmi dobré kvalitě.
 • Gmork
  Gmork24.11. 19:45Sběratelský klub
  Nezbi: Taky gratulace, není nad dobrý pocit z dobře odvedené práce. Já dokončil ten Dreaming a teď pročítám dvě série, které si chci taky v češtině vydat - House of Mystery a Exterminators.
  House of Mystery má některé příběhy hodně dobré, jiné jsou slabší. Exterminators jsou skvělý hláškující komiks, který stále šlape na plyn a bude radost to překládat. Takže Exterminators nejspíš vyjdou česky.:)
  https://imgbox.com/u6OdO1DY
  https://imgbox.com/s6fUodOQ

  https://www.mycomicshop.com/search?TID=14048461
  https://www.mycomicshop.com/search?TID=608491
 • Gmork
  Gmork23.11. 16:42Nakupujeme venku
  GWB: 735,- i s poštovným, což je nějakých 3800,- kč, komiksů 14, nezmínil jsem ještě Magické knihy od Vertiga a nějaké frankofonní jeunesse komiksy.:)
 • Gmork
  Gmork23.11. 16:15Nakupujeme venku
  Tak Black Friday na gildii využit - Město jiných od Bernie Wrightsona, Myška Miky od Lewise Trondheima, Catwoman od Cliff Chiang, Iznougud 7 od Jeana Tabaryho, Brindille 2, druhý omnibus Jack of Fables, druhý integrál Vody Morteluny, dále Cedryk 4, RIP 4, Ladies with Guns , Louca, Frnck. Bardzo fajne ceny, bardzo dziekuje.:)
 • Gmork
  Gmork23.11. 08:17Nakupujeme venku
  info pro polštináře: na gildii je na komiksy od Egmontu Black Friday, hodně knih ve 40% slevě. Akce trvá do 27. listopadu.

  https://www.gildia.pl/promocje/463
 • Gmork
  Gmork19.11. 07:52Nakupujeme venku
  Na komiksovém fóru komikspec pobavily dvě reakce polských soudruhů na jeden komiksový nákup. Teď už je jasné, proč tam ten komiksový trh tak vzkvétá.:)
  https://forum.komikspec.pl/nasze-komiksowe-kolekcje/nowy-nabytek-zakupowy/msg252574/#new
 • Gmork
  Gmork18.11. 11:04Slevy, výprodeje, bazary
  Brodeckova zpráva i na knižním klubu, s tou slevou -500,- kč to nakonec udělalo pěknou cenu. Objednáno.

  https://www.knizniklub.cz/knihy/682909-brodeckova-zprava.html
 • Gmork
  Gmork18.11. 08:28Nakupujeme venku
  Skvělý pirátský komiks Černovous je na konci svého nákladu, limitky s kostlivcem na obálce jsou už jen dva kusy. Doufám, že tento komerční úspěch otevře vrátka pro další komiksy od scénáristy a kreslíře Jean-Yves Delittea. Uvítal bych série Belem a Black Crow. Nikdo neumí nakreslit tak krásně plachetnice jako on.
  https://www.facebook.com/screamcomics/
  https://imgbox.com/i05spQb8

  https://www.bedetheque.com/auteur-808-BD-Delitte-Jean-Yves.html
 • Gmork
  Gmork14.11. 14:35Pindárna
  Nezbi: Tak to je fajn, že jsi to nevzdal, držím palce, ať tě ten zápal neopustí.:) Já jsem taky oprášil Dreaming od Caitlín Kiernanové, začal jsem jednodílným příběhem v 56 sešitu The First Adventure of Miss Catterina Poe a dopracoval jsem se až k závěrečnému 60 sešitu. Nějakých dvacet sešitů mám hotových, kdoví, třeba si časem vydám Dreaming celý. Ale je to ještě dlouhá cesta a ne všechny příběhy v sérii jsou dobré.
  https://imgbox.com/2KZK7rSN
  https://imgbox.com/GRYHGGF1
  https://imgbox.com/HwZt4NXR
 • Gmork
  Gmork14.11. 12:37Pindárna
  Nezbi: Chci se zeptat, co Thorgal? Vydržel jsi, pokračuješ v práci?
 • Gmork
  Gmork10.11. 16:11Filmový a hudební klub
  Velkou radost mi udělal plánovaný koncert Dave Matthews Bandu na 16. dubna 2024. Cena lístků je tedy docela brutus, ale co už, bůhví kdy zase zavítají do Evropy. Zrovna jsem si koupil dva lístky, tak jestli odsud taky někdo půjde, třeba se tam setkáme.:)

  https://davematthewsband.com/tour/
 • Gmork
  Gmork7.11. 21:47Sběratelský klub
  Yaromil: Příběh je v osmém dílu uzavřený, žádné continue nehrozí, neboj. Osobně se mi konec líbil, Loisel to uzavřel bravurně. Klidně si knihu přečti teď, příběh se během těch čtyř dílů docela posune a vždycky si to můžeš příští rok zopakovat.:)
 • Gmork
  Gmork7.11. 21:25Sběratelský klub
  Dinik: Přesné číslo ti neřeknu, mluvil jsem s panem Vybíralem odpoledne a říkal, že mu to mizí pod rukama a tímhle tempem to bude pryč za 2-3 dny.
 • Gmork
  Gmork7.11. 21:04Sběratelský klub
  Tak limitky u Velkého mrtvého už jsou téměř pryč. Kdo chce knihu s touto obálkou, ať dlouho neotálí.
  No a takhle bude vypadat druhá limitka, která vyjde v příštím roce.

  https://www.bedetheque.com/BD-Grand-Mort-INT02-436687.html
 • Gmork
  Gmork5.11. 06:39Nakupujeme venku
  Polské nakladatelství Kurc vydá 4. prosince druhý závěrečný integrál sci-fi série Vody Morteluny s díly 6-10. Příští rok vydají od Patricka Cothiase 7 krahujcových životů 2 (díly 8-14).
  Ukázkové stránky zde:
  https://www.facebook.com/wydawnictwokurc
  https://www.bedetheque.com/serie-132-BD-Eaux-de-Mortelune.html
  https://www.bedetheque.com/serie-1739-BD-7-Vies-de-l-Epervier.html
 • Gmork
  Gmork4.11. 19:12Sběratelský klub
  Zde anotace k Velkému mrtvému:
  Série Velký mrtvý je ryzí komiksová fantastika, přesto se její příběh od většiny evropských fantasy odlišuje. Začátek komiksu se odehrává v Bretani, Régis Loisel ale na rozdíl od mnoha jiných autorů neumístil děj mezi korrigany, víly a další bretaňské fantasy bytosti. Hlavní hrdinové započnou svůj příběh v paralelním světě, ve kterém zdánlivě nehrozí žádné nebezpečí. Největší potíží v cestování mezi oběma světy je čas, který ve světě “maličkých“ plyne daleko pomaleji než v tom našem. A když jedna z vedlejších postav, kněžka Macara zneužije rituál, ke kterému je třeba lidský průvodce, má to nedozírné následky pro náš svět. Régis Loisel obsadil do komiksu velké množství postav, jak těch hlavních, tak těch vedlejších, a jejich rozdílné charaktery jsou tím správným kořením pro zajímavou zápletku. Taky neváhal a do komiksu přidal i kritiku dnešní konzumní společnosti a jak by se mnozí chovali poté, co by lidstvo postihla globální katastrofa. Velký mrtvý vypráví svůj příběh pomalu a nikam nespěchá, přesto si čtenáře přitáhne a udrží jeho pozornost až do konce. Protože jak už to v podobně rozmáchlých fantasy bývá, nejde tu o nic menšího než o osud celého světa.
 • Gmork
  Gmork2.11. 17:22Pindárna
  Kočičáky máme dva.:)
  https://imgbox.com/cc65J8eC
 • Gmork
  Gmork2.11. 16:58Pindárna
  Yaromil: Já to tu kdysi nahazoval, tak ještě jednou pár starších fotek z počítače. Na některé čtenáře mangy nebo superhrdinského mainstreamu nemám ani náhodou. Nejvíc mám evropský komiks, Vertigo, Image a mangu pro dospělé. Komiksy čtu už přes dvacet let a nic po přečtení neprodávám, tak se to samozřejmě hromadí.
  https://imgbox.com/KGmTOsYX
  https://imgbox.com/F0o5wnlr
  https://imgbox.com/4ZFKpgDK
  https://imgbox.com/xTlEcWOh
 • Gmork
  Gmork2.11. 14:46Nakupujeme venku
  V pondělí 6. 11. odstartuje ve 12.00 na polské gildii předprodej evropského integrálu sci-fi série Thorinth od Studio Lain. Kniha bude mít 300 stran a stát bude 149,- PLN.
  Ukázkové stránky zde:
  https://www.facebook.com/StudioLain
  https://www.bedetheque.com/serie-1578-BD-Thorinth.html
 • Gmork
  Gmork2.11. 13:56Pindárna
  Jen doufám, že když teď prasklo, kdo ve skutečnosti jsem, že mě nebudete bombardovat dotazy, jak se má a co teď dělá Morfeus, holomci.:)
  https://imgbox.com/aUfB3cup
 • Gmork
  Gmork2.11. 13:03Pindárna
  Future: Blíž realitě je spíš tahle.:)
  https://imgbox.com/CNgAirnj
 • Gmork
  Gmork30.10. 09:05Nakupujeme venku
  Dnes dorazilo pár komiksů od Poláků, tak něco nového na čumendu, nebo pro některé třeba nová inspirace k četbě. A zase platí ono obligátní, jsou to pouze odkazy, koho to nezajímá, nechť nekliká.
  https://imgbox.com/lnbpPhH6
  https://imgbox.com/dBFfkeES
  https://imgbox.com/o9GN453h
  https://www.youtube.com/watch?v=j8O4ruraCJk
 • Gmork
  Gmork29.10. 20:12Filmový a hudební klub
  Krabiček zase něco přibude, v prosinci si zase budu dělat v rámci vánoc velkou objednávku z FNACu. Nedokážu si představit, že bych třeba Vivaldiho Čtvero ročních období poslouchal na mobilu ze spotify. Každý to má nastavené jinak. Vím, že jsem starý dinosaurus a rochním si v tom.:)
 • Gmork
  Gmork29.10. 19:41Filmový a hudební klub
  Na druhou stranu jsem teď byl na koncertě In The Woods... , Saturnus a The Foreshadowing, takže ten metal budu mít v krvi nejspíš až do smrti.
 • Gmork
  Gmork29.10. 19:34Filmový a hudební klub
  Nejsem fanoušek Torr, tím jsem byl v pubertě a ta reedice je jen milá nostalgie na dětství. Nejvíc teď při četbě poslouchám recitály Hélene Grimaud, Khatia Buniatishvili, Gautiera Capucona... nebo jazz typu Melody Gardot, Gregory Porter... prostě dnešní klasika a jazz, čili dnes ještě víc menšinové žánry než je rock a metal. Z vysoka kašlu co je dnes trendy.
  malý vzorek mojí rozsáhlé audiotéky:
  https://imgbox.com/kU6wJPfh
  https://imgbox.com/yxciruna
  https://imgbox.com/pFCaUfzv
  https://imgbox.com/sFfKYK7r
 • Gmork
  Gmork28.10. 10:17Nakupujeme venku
  Na tomhle videu je novinka 1629 od Xaviera Dorisona (11 minuta) a jaký dal komiksu polský Egmont krásný deluxe kabátek. Komiks už mám na poště, těším se, až si ho v pondělí vyzvednu.
  A si půjdu i do toho Shade od Vertiga.
  https://www.youtube.com/watch?v=LuXJikHzOb8

  https://www.bedetheque.com/serie-81130-BD-1629-ou-l-effrayante-histoire-des-naufrages-du-Jakarta.html
 • Gmork
  Gmork27.10. 21:56Pindárna
  Z nových věcí vůbec nezačala špatně druhá řada Nesnáším Pohádkov. Přečetl jsem si pár sešitů a série si stále drží svou kvalitu. Tady bych byl rád, kdyby Crew pokračovala, pokud tedy měla série ucházející prodeje a Crwáci na ni nezanevřeli.
 • Gmork
  Gmork27.10. 20:33Pindárna
  Naoki Urasawa, to je můj nejoblíbenější manga autor, škoda že tu od něj v dohledné době nic nevyjde.
  https://imgbox.com/o0VHYTLq
 • Gmork
  Gmork26.10. 07:36Filmový a hudební klub
  Tak už konečně nějaká nová deska vyštípala z prvního místa Torr, a je asi jasné, jaká to je. Já si ale pořídil novinku od irských paganů Primordial - How It Ends. Ale ty nové R.S. si určitě taky poslechnu.
  https://www.musicrecords.cz/catalogue/top/hudba/

  https://www.youtube.com/watch?v=Qb-uKgHHMHk
 • Gmork
  Gmork24.10. 07:38Nakupujeme venku
  Video pro ty, kteří lavírují, zda jít do Pana úterý, přece jen kniha není z nejlevnějších (800 kč), tak krátké nahlédnutí do knihy. Včera jsem si přečetl první dva díly Vítáme! a Velký Cháronův teleskop a baví moc.
  https://www.youtube.com/watch?v=eTIwZ2hjNOQ
 • Gmork
  Gmork23.10. 16:57Nakupujeme venku
  Trvalo to, ale Pan Popeleční úterý konečně dorazil a je to jedním slovem nádhera. Musím před Studiem Lain smeknout, na to že je to nakladatelství jednoho člověka, podobně jako zdejší Mighty Boys, tak dělá parádní komiksové knihy.

  https://imgbox.com/VPZjYoP2
  https://imgbox.com/i05spQb8
 • Gmork
  Gmork22.10. 07:46Nakupujeme venku
  Po úspěchu Zlodějů říší a Krále zhýralců chystá nakl. Scream další historickou sérii, tentokrát půjde o středověk, čtyřdílné Cesty Pána vyjdou v jedné 230str knize. Integrál vyjde příští rok v lednu.
  https://www.facebook.com/screamcomics/

  https://www.bedetheque.com/serie-20249-BD-Voies-du-Seigneur.html
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 58 (cca 32649 Kč)
Mám: 0
Chci: 1 (cca 49 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0