• Gmork
  Gmork13.5.2023 17:45Kam jsi zmizela?
  Komiks jsem si přečetl cestou vlakem ze Světa knihy a musím říct, že mi cesta s Lou a Beatricí příjemně utekla. Nedávno jsem si od Tillie Waldenové přečetl zombie horor Clementine a oba komiksy mají podobný styl vyprávění, byť jde o zcela rozdílné žánry. Taky jsem ocenil, že i když jsou obě hrdinky lesby, v komiksu to zazní jen jednou a dál se to neřeší, celý komiks je o něčem jiném. Jak osvěžující. Celá kniha se nese v jakémsi úsporném režimu, takže děj rychle odsýpá a nemá čas začít nudit. Rozhodně to není komiks pro každého, ale já coby fanoušek komiksu Le bleu une couleur chaude od Julie Mahonové jsem si tuhle road movie užil.
 • Gmork
  Druhé Jasmíně to na české pulty trvalo trochu déle, ale co, hlavně že je tady. Jelikož znám celou sérii z francouzštiny, vím, že druhý díl je jedním z nejlepších. Malá rozumbrada Jasmína (Cerise) je vyloženě sympaťačka, to samé se dá říct i o jejích kámoškách Lídě a Erice. Opět musím pochválit, kterak se grafické studio Albatrosu zhostilo náročné editace. I překlad je na jedničku. Jasmína je ten typ komiksu, který může přivést děti ke komiksům jako takovým. Je hravý, má tah na branku (rozuměj pro děti), ale má taky trochu výchovný přesah. Prostě ideální knížka pro malé holky, které už umí číst, baví je přemýšlet a ještě se jich nezmocnila puberta.
 • Gmork
  Gmork9.10.2022 06:59Paper Girls, kniha třetí
  Taky jsem se v tom chvílemi ztrácel. Vaughan to naštěstí ukončil dřív, než se z toho stal časoprostorový blábol. Jedna hvězdička navíc za dobře napsané charaktery hlavních hrdinek. Málo platné, ale nejlepší Vaughanova věc pro mě nadále zůstává Ex Machina.
 • Gmork
  Gmork21.9.2022 21:22Mýty #19: Sněhurka
  Kraťasy s Bufkinem tedy žádná hitparáda, celkový dojem napravila lapálie Sněhurky s pradávným ženichem, ale celkově v rámci Mýtů spíše průměr, holt je to už devatenáctá kniha. Musím tedy hodnotit taky průměrným hodnocením. Nejspíš je už dobře, že se série blíží ke svému zakončení.
 • Gmork
  Gmork18.8.2022 19:29Crueler than Dead 1/2
  Pěkně nakreslená manga, která poslala logiku na dovolenou. Ale uteče to tak rychle, že si toho člověk v podstatě ani nevšimne. Prostě zombie béčko ala Z Nation, což můžu, druhý díl si taky pořídím.
 • Gmork
  Gmork12.6.2022 07:46Ruční práce
  Tak rozhodně to není komiks pro každého, ten feminismus z příběhu docela čiší. A to měla Suzanne na svou dobu dost liberálního manžela. Ale jelikož mám tyto životopisné a historické komiksy rád, příběh jsem si užil, jen to chtělo trochu trpělivosti, feminismus jsem si vytěsnil. Ruční práce lze doporučit čtenářům Kiki z Montparnassu, Josephine Bakerová nebo Sex a lži. Akci v něm nehledejte. Každopádně se z komiksu dá nasát atmosféra tehdejší doby, podobně jako u Slečny Baudelairové, líbila se mi i kresba. Jsem rád, že tu tyhle anti-komerční komiksy vycházejí.
 • Gmork
  Gmork16.3.2022 19:23Barakuda #1, 2
  Coby milovník pirátského šavlování a seriálu Black Sails se mi Barakuda líbí a tudíž Dufauxovi odpouštím, že si občas ulehčil práci ve prospěch rychlého sledu vyprávění. Trochu ho podezřívám, že se více inspiroval právě u Černých vlajek než u Pirátů z Karibiku, jak píše v předmluvě. Těch styčných bodů se najde víc, guvernérka ostrova je v obou případech žena, kapitáni Flynn i Flint jsou gayové... atd. Čistokrevná akční dobrodružka, která si nehraje na velké čtenářské umění. Fandové Black Sails a Pirátů z Karibiku zde nešlápnou vedle.
 • Gmork
  Gmork18.2.2022 19:31Slečna Baudelairová
  Četlo se to náramně, samotný vztah Charlese a Jeanne znám z jeho korespondence, tam jsem se nic nového nedozvěděl, což je ale pouze můj problém, neb mám jeho životopis dopodrobna zmapovaný. Musím pochválit český překlad, který umocňuje atmosféru tehdejší Paříže. Taky si redakce na výbornou ohlídala, aby jim tam neproklouzl žádný český novotvar. Prostě byla rozkoš to číst. Jsem Charlesův velký fanoušek, takže nemůžu dát nic jiného než plný počet hvězdiček. Je až s podivem, že ve Francii, kde se točí filmy o kdekom, tak Baudelaire stále žádný film ani TV seriál nemá. A přitom je to vyloženě persona, která slibuje nevšední divácký zážitek, viz. Úplné zatmění od Agnieszky Holland.
  PS- V Paříži je zvykem, že když jdou fandové Baudelaira z Gare Montparnasse směrem k Lucemburské zahradě, někteří mu na hrobě nechávají psaníčka a jízdenky od metra. Loni jsem u sebe zrovna žádnou neměl, rovnou je vyhazuji. Tak jsem mu tam nechal jízdenku Chomutov-Plzeň. Ať ví, že má fanouška i v dalekém Chomutově.:)
 • Gmork
  Gmork1.10.2021 19:29Mezi řádky #11: Apokalypsa
  Tak Mike Carey v závěrečné knize zručně spojil všechny své vypravěčské linky v poměrně originální zakončení. Jako čtenář jsem spokojen, konec nebyl ani laciný, ani překombinovaný, a stojí na myšlence (a faktu), že u příběhu má vždy to hlavní a absolutní slovo jeho autor. Taky díky autorům za ten trochu otevřený konec, velkým příběhům vždycky víc sluší. Je moc fajn, že i přes nepřízeň osudu dotáhla Crew tuto dlouhou sérii do zdárného konce. Jednoznačně jedna z nejzajímavějších komiksových fantasy, která tu v posledních letech vycházela. Nezbývá než otočit poslední stránku příběhu a zvolat "Neplecha ukončena."
 • Gmork
  Gmork15.9.2021 18:50Shi #1, 2
  Na Zidroua poměrně temná záležitost, nejdrsnější věc, co jsem od něj četl. Homsova kresba k tak temnému příběhu vyloženě sedne, některé scény jsou jak z viktoriánského hororu o Jacku Rozparovači. Každopádně Zidrou opět dokazuje, že je mistrem zajímavých charakterů a dobře načasovaných a emocemi nabitých scén. I v tomto komiksu dostál své pověsti mistra vypravěče. Víc takových komiksů a ve formátu 1:1, samozřejmě.
 • Gmork
  Gmork23.6.2021 19:24Hubert
  Zvláštní věc, komiks téměř beze slov a přesto dokáže čtenáře vtáhnout do své specifické atmosféry lépe než jiné mnohem ukecanější knihy. Komiks o tom, že samota nemusí být tak hrozná, pokud si ji člověk sám vybere, je s ní smířený a vyhovuje mu. Pokud bude Centrala i v budoucnu přinášet podobné komiksy, rád se stanu jejím oddaným fanouškem.
 • Gmork
  Gmork10.6.2021 12:19Bomba
  Tohle je jedním slovem paráda. Podobné komiksy mi na zdejším trhu chybí. Plusové body Argu za odvahu to tu vydat. Kandidát na komiksovou knihu roku.
 • Gmork
  Gmork20.5.2021 07:04Orlové Říma #1, 2
  Orlové jsou prostě evropský kult, stejně jako Murena nebo Sambre. Jiný než plný počet se nedá dát. Je až s podivem, že komiks vychází až teď.
 • Gmork
  Je příjemné vidět, že si ještě dnes někdo vzpomene na první desku Zjevení od Root, konkrétně na baladu Píseň pro Satana a prdne ji do Pohádkova.:) Jinak se mi třetí book líbil o trošku víc než ten předešlý, pořád je to jízda, čte se to samo. Také díky výtečnému překladu.
 • Gmork
  Tak Tom Taylor je zpět a nezastaví ho ani všechny armády z válečných knih. A jeho Nemesis Pullman mu jde stále po krku. Mike Carey opět dokazuje, že ačkoli se může zdát, jak je jeho příběh roztříštěný do mnoha vypravěčských linek, má svůj scénář pevně pod kontrolou a směřuje k jasnému cíli. Závěrečný sešit s Paulym Brucknerem a Pullmanem slibuje, že finále v závěrečné knize bude velkolepé. Jedenáctá Apokalypsa se tak pro mě stává jedním z nejočekávanějších komiksů letošního roku.
 • Gmork
  Gmork14.1.2021 14:49Herzl: Evropský příběh
  Je to špalek, ale čte se to lehce a pro člověka, který se zajímá o evropské dějiny a kulturu, je tento komiks to pravé ořechové. Taky se sluší vyzdvihnout překlad, musela s tím být fůra práce. Je příjemné vidět, že český komiksový trh už dospěl do doby, kdy se tu dají vydávat komiksy jako Herzl nebo Neználci.
 • Gmork
  Oba příběhy jsou naprostý top, spojení amerického scénáristy a evropského mistra kreslíře se povedlo na výbornou. Myslel jsem, že nejlepším letošním komiksem od Crwe bude Harleen, ale duo Charyn/Boucq ji svými příběhy hravě překonává. Kéž by Crew vydávala víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork15.11.2020 19:04Mýty #17: Kdo seje vítr
  Kdo seje vítr má přece jen lepší příběh než Supertým a vlčata přinášejí výživnější zápletku, včetně toho, že vyprávění dospěje k nějakému logickému závěru (oproti Supetýmu). Ale nejlepší sešit v knize je numero 112 s Růženkou a cvrčkem a příjemně otevřeným koncem. Díky němu musím hodnocení zvednout o hvězdičku výše.
 • Gmork
  Bavilo. O druhém díle se dá říct to samé co o jedničce. Komiks stojí především na vtípcích a hláškách a taky na stylové kresbě, která k tomu vyloženě sedí. Komu se líbil první díl, pošmákne si i na dvojce. Proto dávám i stejné hodnocení jako minule.
 • Gmork
  Musím se přiznat, že i já, starý komiksový kořen, mám pro tuhle malou rozumbradu slabost. Cerise - Jasmínu jsem si vždy přivážel ze svých cest po Francii. Její dobrodružství mají velký díl hravosti, špetku roztomilosti, ale hlavně myšlenku a na závěr nějaké to morální ponaučení, vždy ale v zábavné formě. Musím taky Fragmentu pochválit, kterak si poradili s náročnou editací, musela s tím být fůra práce. Držím malé Jasmíně všechny palce, ať se tu uchytí, další čtyři díly jsou taky výborné. Kéž by takhle vypadaly všechny dětské komiksy.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 15:03Až do posledního
  Četlo se to skutečně rychle a je to western, který se svému žánru vymyká, zvlášť ten epilog čeká člověk úplně jiný. Příběh o tom, kterak banální nehoda zapříčinila velkou tragédii, víc se prozrazovat nesluší. Kresba je naprosto parádní a i díky ní zvedám své hodnocení ze čtyř na pět.
 • Gmork
  V tomto díle se autoři inspirovali povídkou Skandál v Čechách a jde určitě o nejlepší díl z toho, co tu zatím vyšlo. Tak přeji klukům, Charlie a Watsonovi čtenářský zájem, ať tu můžu příští rok pochválit díly 4 a 5, které jsou taky výborné. V dalších dílech se série stále více vzdaluje dětskému čtenáři a cílí na dospěláky. Ve čtvrtém díle už o sobě dá vědět i ďábelský Moriarty.
 • Gmork
  Oproti prvnímu dílu má dvojka už dospělejší zápletku a k mé radosti míří spíše na starší čtenáře. A David Etien kreslí jako bůh, někomu může připadat jeho paleta barev na viktoriánský Londýn až moc veselá, ale patří to prostě k jeho rukopisu. Ne nadarmo dnes s Régisem Loisem spolupracuje na aktuálních dílech Ptáka času. Nějak takhle má vypadat inteligentní komerční komiks.
 • Gmork
  Tak dočteno a dostal jsem, co jsem očekával - důstojné finále předlouhé série. Patřím k těm čtenářům, kteří oceňují, že to skončilo v podstatě na vrcholu a série se nezačala rozmělňovat. Pár dílů mi do kompletu chybí, ty si ještě dokoupím, ať to mám komplet. Jsem i velký fanda TV seriálu, tuhle škatuli jsem si loni přivezl z Paříže.
  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead02.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/dead01.jpg

  http://imgup.cz/images/2019/07/21/komiksy01.jpg

 • Gmork
  Gmork13.8.2020 08:50Načmáranec
  Tak tohle mi vyloženě sedlo, pro Peeterse mám slabost, když kluci ze Sýpky zabalili Lupuse v půlce, nemohl jsem jinak a dočetl jsem to v polštině. Stejně dobrá je i jeho sci-fi série Aama nebo thriller RG. S Lehmanem si u tohoto komiksu náramně padli do noty. Kniha se i přes velký počet stran četla svižně, díky dobře napsaným postavám a novým nápadům. Ne vždy se mi Argo trefí do vkusu, ale tady se to povedlo na výtečnou. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Přesně takové komiksy chci číst.
 • Gmork
  Gmork5.7.2020 06:54Marzi 1984-1987
  Komunismus jsem zažil pouze jako dítě, takže mi bolševik nestačil nikterak ublížit, přesto se mi tento komiks hodně líbil, což je určitě taky díky citlivému překladu paní Zahradníčkové. Komiks jsem si musel dočíst v polštině, kde si překlad z francouzštiny střihla samotná autorka (pochopitelně), další díly si berou na paškál 90 léta, která byla v Polsku stejně divoká jako v Čechách a v zatím posledním sedmém dílu Marzi na prázdninách na Baltu prožije svou první lásku. Tento díl (Nouvelle vague) jsem si dokonce koupil na Champs Elysées ve Fnacu, čili ho mám na poličce jak ve francouzštině, tak v polštině. Tak moc mám tuhle sérii rád.
  http://imgup.cz/images/2020/07/05/marzi.jpg
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 09:28Harleen
  Prostě naprosto dokonalé, dalších slov netřeba. Víc takových komiksů.
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 13:53Jedno obyčejný léto
  Český překlad moc hodnotit nemůžu, komiks mám v polštině, ale Paseka to určitě neodflákla a ten příběh se mi hodně líbil. Příjemná věc, obě hrdinky jsou sympaťačky a naštěstí každá je charakterově odlišná. Nezbývá než doporučit.
 • Gmork
  Gmork27.4.2020 18:51Mýty #16: Supertým
  Jeden z těch slabších dílů, celé to sestavování Supertýmu tak nějak na konci vyšumělo do prázdna. Taky s panem Temným se zatočilo až moc lehce a krátce, na to jaká to byla všemocná postava. Každopádně nejlepší příběh má v knížce opičák Bufkin a jeho výprava. Celkově ale spíš průměr, nebo je to tím, že jsem zároveň s Mýty četl (překládal) BDčko Brocéliande - Studánka Barenton, což je rozhodně zajímavější fantasy počin.
 • Gmork
  Šílená záležitost, ale jako nápad dobrý. Proto tolik miluji komiksy od Image, autoři tam mají v tvorbě volné ruce a vymýšlejí takové koniny. A povedl se i překlad. Těším se na další díly. Víc takových komiksů!
 • Gmork
  Gmork27.11.2019 13:05Murena #01: Cyklus matky
  Murena je časem prověřený evropský kult a jeden z nejlepších historických komiksů vůbec. Je až s podivem, že zde vychází až teď, zvlášť když člověk uváží, jaké pitomosti tu občas vycházejí. Na celé sérii je vidět, jak měli Dufaux i Delaby vše nastudováno, aby se nedopustili nějaké historické nepřesnosti, jak v kresbě, tak v kulisách příběhu. Bez mučení přiznávám, že mám od Jeana Dufauxe radši Zloděje Říší (Les voleurs Empires), ti jsou pro mne jeho opus magnum, což ale bude tím, že je mi tématicky bližší Prusko-francouzská válka a následné potlačení Pařížské komuny, než starý Řím. Ale hned v závěsu za Zloději je Murena, kultovní série, která českým čtenářům představuje dvě ikony evropského komiksu - Jeana Dufauxe a Philippe Delabyho v té nejlepší formě. A kdo ví, třeba se časem dočkáme i těch Zlodějů... to ostatně ukážou prodeje tohoto komiksu
 • Gmork
  Třetí kniha je stejný námrd jako ty dvě předešlé. Více příběhů už tu sice napsal Greg Rucka, ale málo platné, příběh V rajonu šílenství s Catwoman od Eda Brubakera je stejně ještě o chloupek lepší. Ten chlap píše jako ďábel a tohle je po všech stránkách dokonalý komiks. Pro mě jednoznačně nejlepší věc, kterou BBart letos vydal.

  PS- Polštinářům a anglofonům musím též od Eda Brubakera doporučit omnibus Catwoman - No Easy Way Down, to je stejná paráda a ozdoba mé komiksové sbírky.
 • Gmork
  Gmork24.10.2019 09:25Sága Valty
  Nekompromisní prasopal. Takhle nějak má vypadat moderní fantasy komiks v deluxe provedení. Další slova jsou zbytečná.
 • Gmork
  Gmork3.10.2019 11:38Wannsee
  Od Hénanffa se mi tedy víc líbí životopisný komiks o malíři Amadeu Modiglianim a jeho pobytu v Paříži v roce 1917. Ale ani Wannsee není špatná, vzpomínám, že téma holokaustu jsem si vybral ke slohové práci k maturitě, jako by to bylo včera, o to víc oceňuji odvahu Arga tu tenhle nekomerční titul vydat.
 • Gmork
  Tady budu těžko nestranný, se Čtyřkou komiksově vyrůstám nějakých deset let, vždy si z Francie přivezu aktuální díl. Tuhle dětskou partu jsem si zamiloval už před lety.
  Snad můžu prozradit, že hned druhý díl je o nějaký ten level lepší a dospělejší. Mám přečteno všech sedm dílů a žádný není slabý. Tak ať se tu klukům (a Charlie) daří a čeští čtenáři ať poznají všechna jejich dobrodružství.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2014/04/bd-je-taime-mali-detektivove-z-baker-street/
 • Gmork
  Gmork18.9.2019 18:46Sykes
  O komiksu Sykes jsem se kdysi trochu rozepsal na komiksárium, viz. odkaz.

  http://www.komiksarium.cz/index.php/2017/11/western-sykes-sazi-na-silne-postavy/
 • Gmork
  Gmork24.8.2019 20:43Fatale #03: Na západ od pekla
  Čtyři krátké příběhy, každý z jiné doby a každý dobře napsaný. Holt Brubaker, záruka kvality. Přečtené to bylo v cuku letu, teď zas čekat rok na další díl. Ach jo.
 • Gmork
  No jo, co čekat od belgického mistra pera Benoita Drousiea alias Zidroua jiného než naprostý emocionální prasopal. Autor takových špeků jako Lydie, Adopce (L'adoption), Báječné léto (Beaux étés) atd. opět nezklamal. Příběhy tohoto autora neskrytě miluji, nikdo neumí napsat tak lidské postavy a emočně vypjaté momenty jako on. Vydání v češtině působí jako zjevení, o to víc jsem rád a český překlad si vychutnal.
 • Gmork
  Tak přečteno, a byla to zívačka. První příběh Masky, kde si to Spidey přezdržkuje s Goblinem a do toho se jim plete Ghost Rider je stokrát převařené superhrdinské klišé, plné archaických hlášek, některé bubliny mi ani nedávaly smysl. Druhý příběh byl krapet lepší, hlavně díky temnějšímu tónu zápletky, bo jde o pedofilního vrahouna. Ale v něm byl hlavní hrdina spíš Wolverine, Spidey tam jen lítá po lesích, aby se neřeklo. Jinak ale oba příběhy spíše obstarožní průměr, který dost zachraňuje kresba. Víceméně mě tato kniha opět utvrdila, že o nic zásadního nepřicházím, když starý superhrdinský mainstream nečtu.
 • Gmork
  Tak dočteno, a moc nevím, co si o mordech na mostě Tolbiac myslet. Zápletka je i přes nadměrnou ukecanost docela prostinká a čtenář se víc těší na další lahodné bubliny typu - "Vrahovi, co si myslí, že nám vyklouz a že je kujón, se můžeme připomenout i řadu let po zločinu. A víte, proč k tomu dochází? Protože polda je vytrvalej, dokud neukojí svůj hlad.", než na rozuzlení případu. Je to hodně pro detektivní staromilce, jako když koukáte na starého černobílého Maigreta s Jean Gabinem. Jasně, je to klasika a J. Gabin byl pan herec, ale stejně mám radši nové díly s Rowanem Atkinsonem, protože mají větší tah na branku a spád. Ale jako exkurz do evropské komiksové minulosti to bylo zajímavé. Dalšímu dílu bych se rozhodně nebránil, ale moc v něj nevěřím, částečně i kvůli dosti přepálené ceně knihy.
 • Gmork
  Po velmi dlouhé době jsem si koupil book z NHM, naposledy to byl tuším Daredevil. Runaways sice čtu v polštině, tam jsem nedávno potrestal druhý omnibus, a musím konstatovat, že celá řada psaná Vaughanem je skvělá. Takže jo, dal jsem si Runaways znovu v češtině, přeci jen, rodný jazyk je rodný jazyk a Vaughan je Vaughan.
 • Gmork
  Mám sice radši jiný druh fantasy, komiksy/knihy kde je méně svalů a dvojmetrových mečů. Z komiksů třeba Servitude, Hvězdný zámek nebo Pláště a tesáky, z knížek Archiv Bouřné záře nebo Kronika Královraha apod., proto jsem u Conana dlouho otálel, pro mě je to dnes už přece jen fantasy důchodce. Ale nakonec mi ty přímočaré heroic příběhy přišly k duhu. Člověk si potřebuje občas odpočinout. Takže moc díky, Argo, tohle by tu nikdo jiný nevydal.
 • Gmork
  Gmork2.12.2018 07:56Asgard
  Typický dobrodružný příběh, zde zabalený do severské mytologie. Dorison by z fleku mohl začít psát filmové scénáře, tento komiks to jasně ukazuje. Komiksů o vikinzích teď vyšlo ve Francii více a byť Asgard nedosahuje výšin příběhů u Sága Valta a Aslak, Sága Valta je drsnější řezničina a Aslak má zajímavější postavy a příběh, pořád je Asgard daleko lepší než současný Thorgal, ten dnes jen přežívá z minulé slávy a přešlapuje na místě. Víc takových dobrodružňáků, přesně takové komiksy mi na českém komiksovém trhu chybí nejvíc. Moc díky.
 • Gmork
  Zajímavé. Dostat tento námět jiný pisálek, vznikne tuctové béčkové sci-fi. Ale chopí se pera Darwyn Cooke a stvoří takovou parádu. Četlo se to náramně, víc takových knížek na stánky.
 • Gmork
  Moc si stánkový Marvel/DC nekupuji, ale do Nové hranice jsem šel, protože Darwyn Cooke, jeho "jednoduchou" kresbu mám rád. I příběh je dobře napsaný, spíš taková záležitost pro staromilce, je to hodně podobné komiksům od Matta Wagnera - Batman a monstrum, Batman a šílený mnich nebo Batman/Superman/Wonder Woman: Trinity, které se mi taky líbí. Druhá kniha bude povinností.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 14:08Diosamante
  Tak jsem si po letech Diosamante znovu přečetl v češtině a mám z ní stejné pocity jako kdysi. Komiks stojí především na nádherné Galově kresbě. Je moc dobře, že vyšel právě u Arga a ne v MDEKu. Příběhem bohužel nedosahuje kvalit jiných fantasy sérií jako Servitude, Mortepierre nebo Wollodrin, ty jsou mnohem zajímavější a zábavnější. Ale u Jodorowského to člověk tak nějak bere, je to svéráz autor, který píše spíš pro sebe a většinový čtenář je mu buřt. Dřív bych hodnotil výš, ale v současné fantasy konkurenci je Diosamante spíš průměr.
 • Gmork
  Gmork27.10.2018 09:30Amulet #01: Paní kamene
  Bavilo. Sice to příběhem není nic extra nového, ale děti které baví Lemony Snicket, Kronika rodu Spiderwicků nebo Most do země Terabithia budou nadšené. Emily je hrdinka s kterou se lehce ztotožní a vyprávění není zahlceno přemírou textu. Snad se tu sérii bude dařit a Paseka bude vydávat další díly. Rád si je přečtu.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:25Ségry #01: Jako vejce vejci
  Sérii si pořizuji v polských verzích, ale českou jedničku jsem si taky koupil. Byl jsem zvědav, jak se překladatelka poprala s vyzněním všech těch vtípků a gagů. Přece jen, překládat pro děti je náročnější než pro dospělé. A zvládla to na výbornou, komiks má tu lehkost a hravost jako originál, spokojenost. Komiks je určen pro děti kolem deseti let, takže lze doporučit těm, co mají podobná šídla doma, jako dárek ideální. Stejně tak i jejich tatínkům, kteří se v některých situacích jistě poznají.
 • Gmork
  Gmork18.10.2018 19:07Jaro na Sommě
  Krátký příběh ze zákopů I.sv. války, který stojí především na závěrečné pointě. Přečteno bylo za deset minut. Komiks je zajímavý svou specifickou kresbou, ta některé čtenáře odradí, jiné zase přitáhne, patřím do té druhé skupiny. Jaro na Sommě mi připomnělo můj oblíbený komiks Ange-Marie od Erica Stalnera, který má podobný příběh. Tam se taky hlavní hrdinové vyrovnávají s hrůzami I.sv. války. Každopádně moc díky Argu za odvahu vydat tuto nekomerční věc. Dalším podobným válečným dramatům bych se rozhodně nebránil.
 • Gmork
  Gmork17.10.2018 22:44Děti z Montmartru
  Na Montmartru už jsem párkrát byl a musím se přiznat, že dnes už je to jen ždímačka na turisty. O to víc jsem uvítal tento příběh z dob, kdy to byla ještě divočina. Mám rád příběhy ze staré Paříže a tento mi vyloženě sedl. Jen škoda, že to bylo tak krátké. Komiks, který se českému trhu dost vymyká, snad se tu tedy uchytí a třeba vyšlape cestičku komiksovým adaptacím Pagnolových románů, které jsou Dětem z Montmartru hodně podobné.
 • Gmork
  Gmork17.3. 20:03Domeček krve a bolesti
  Mám všechno z Hill House, ale ne v anglině, ale od polského Egmontu. Bavilo mě to +- všechno, ale já jsem někdy až moc nekritický hororový fanoušek, tak na můj názor zas tolik nehleď. Na letošek Egmont taky něco od Hill House chystá, samozřejmě do těch novinek půjdu, na videu je to devátá minuta.
  https://www.gildia.pl/szukaj/seria/hill-house-comics

  https://www.youtube.com/watch?v=Yct22bryzt0
 • Gmork
  Gmork10.1.2023 07:24Wild West #1, 2
  rajot: Tady se čeká, až ve Francii vyjde čtvrtý díl, což by mělo být letos, další dvojdílka tedy příští rok.

  https://www.bedetheque.com/serie-68280-BD-Wild-West-Gloris-Lamontagne.html
 • Gmork
  Gmork6.12.2022 09:46Šangri-La
  BadBoy: Na knižním klubu jsem za to dal 515,- což je myslím přiměřená cena.
 • Gmork
  Gmork5.12.2022 12:01Šangri-La
  BadBoy: Tady zatím máš hvězdičky od francouzských čtenářů. Koukám, že taky lítají nahoru dolů. Anotace mi přijde zajímavá, knihu jsem si dneska na knižním klubu objednal.

  https://www.bedetheque.com/avis-53065-BD-Shangri-La.html
 • Gmork
  Je to tak, a zde jedna písnička pro fanoušky slečny Berušky a Černýho Kocourka.
  https://www.youtube.com/watch?v=cMXW7CAGHNg
 • Gmork
  Gmork16.3.2022 07:55Barakuda #1, 2
  louza: Barakuda je prostě zábavný pirátsko-dobrodružný "pulp." Neber ho zas tak vážně, od toho jsou tu jiné komiksy. Ještěže takhle nepitváš logiku a pohnutky hrdinů v sérii Piráti z Karibiku, to by bylo popsaného papíru.:)
 • Gmork
  Gmork11.6.2021 19:04Bomba
  Mikei: To Tenkrát ve Francii existuje i v angličtině, v kvalitním amatérském překladu. Určitě se to dá vygooglit. Jde o hodně dobrou věc. Ještě bych doporučil Dekalog od Franka Girouda, to si kupuji v polštině.

  https://www.bedetheque.com/serie-514-BD-Decalogue.html
 • Gmork
  Gmork10.6.2021 21:39Bomba
  Určitě mám, ale bohužel všechno v cizím jazyku, např. Tenkrát ve Francii od Nuryho.

  https://www.bedetheque.com/serie-16395-BD-Il-etait-une-fois-en-France.html
 • Gmork
  Gmork7.6.2021 08:04NANITS chronicles
  Rozbaleno... a patřím k těm šťastnějším, jen ťuklé růžky, takže v pohodě. Už se těším, až se do toho ponořím.
 • Gmork
  Gmork4.6.2021 17:52NANITS chronicles
  Když to tu čtu, skoro se bojím to jít vyzvednout, nechal jsem si to poslat přes zásilkovnu, zítra uvidím.
 • Gmork
  Gmork20.5.2021 21:28Orlové Říma #1, 2
  Norri: Raději jsem se podíval do originálu, je to správně.
 • Gmork
  Copak: Jo, určitě si to přečti, hlavně že to nemusím číst já.:)
 • Gmork
  Gmork6.11.2020 11:30Visa transit, svazek 1
  No jo, ale kolik vás kryptofašistů je? Přeci jen by ten komiks měl vycházet i pro nás, kteří se řadíme do čeledi Homo erectus.:)
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 14:06Visa transit, svazek 1
  Možná je to tím, že je dnes Meander koupený Albatrosem.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 12:55Visa transit, svazek 1
  Crécyho mám rád a mám koupené skoro všechny věci od Meanderu. Tohle je první věc, kterou si nekoupím, tuhle hru přestávám hrát.
 • Gmork
  Gmork4.11.2020 11:30Visa transit, svazek 1
  136 stran za 899,- ?! Meander se opravdu snaží, aby jako nakladatelství zanikl.
 • Gmork
  Gmork8.10.2020 07:06Rabínův kocour 1–5
  Megaknihy momentálně za 655,- . Snad se kniha bude slušně prodávat a dočkáme se dalších dílů. Jinak velký respekt k nakl. Baobab za odvahu tu tento nekomerční komiks vydat.

  http://www.megaknihy.cz/komiksy/620724-rabinuv-kocour.html
 • Gmork
  Gmork4.10.2020 11:15Rabínův kocour 1–5
  Já si koupil kocoura na megaknihách za 671,- , ale určitě bude někde ještě levněji.
 • Gmork
  Gmork27.9.2020 10:27Tankerka #01
  Na druhou stranu pro zdejší trh platí, čím větší pitomost to je, tím lépe se to prodává, alespoň si Argo spraví tržby.
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 11:56Načmáranec
  maco: Je to ukončený příběh.
 • Gmork
  Gmork17.8.2020 07:26Béowulf
  Taky nevím, zda do toho mám jít a to je mi severská mytologie hodně blízká. Ale ty ukázkové stránky mě spíš odrazují. Asi to nejdřív vyzkouším z knihovny, pak se rozhodnu. Co se týče severské mytologie, kdyby Argo vydalo nadmíru zábavný Aslak, pohádkově laděného Siegfrieda od Alexe Alice nebo Gwendalem Lemercierem nádherně namalovaný Durandal, tak jsem rozhodnutý v nanosekundě.
 • Gmork
  Gmork30.6.2020 06:57A zrodí se hvězdy...
  DEmentoG: Asi bych se měl zase rozepsat jako brum a odpovídat na tvé "otázky", ale tahle diskuze už je dávno o ničem a já ji nehodlám dál zbytečně prodlužovat. Tenhle komiks mě vůbec nezajímá, tak se sám sobě divím, že sem vůbec něco píšu. Slibuji, že tohle je můj poslední příspěvek na tohle téma. Ale mimo ty bláboly jsi mi neodpověděl na otázku, proč CC vybírá od lidí předem peníze na komiks, který by stejně vyšel. A kterému tolik věří.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 08:06A zrodí se hvězdy...
  A žádná bída českého komiksového trhu neexistuje, vychází tu dost zajímavých věci - Harleen, Fatale, Jedno obyčejný léto, Načmáranec, Čtyřka z Baker street 2 a 3, Mýtus Cthulhu, Královská krev, Do posledního, Fade Out, Okko... jsem nadmíru spokojen a nemám potřebu dávat astronomické částky za běžný spotřební komiks. CC by se se svojí vydavatelkou politikou neměla bát nás rejpalů, ale zdravé dravé konkurence, která už tu začala bujet.
 • Gmork
  Gmork29.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Vlastně kecám, od Top Cow teď čtu pulpové scifíčko Eclipse, Rising Stars jsem četl před lety a co si pamatuji tak mě to krutě nebavilo. A taky to v češtině nebylo, čili český překlad nehodnotím. Jen se pozastavuji nad tou šarádou, kdy CC vybírá nemalé peníze na už koupený komiks. Když je to taková megabomba, proč taková komedie? Taková kvalita by se přece měla vydat normálně, ne? Jo, a je to řečnická otázka, brume.:)
 • Gmork
  Gmork28.6.2020 22:01A zrodí se hvězdy...
  Fimi: Já to tedy nebudu, bláboly nečtu. To si radši přečtu nějaký komiks, jen to nesmí být nic od Top Cow.:)
 • Gmork
  Mně se od Brubakera líbí i Daredevil a Catwoman a to superhrdinský žánr v podstatě nečtu, ale od Eda dávám všechno. Kill or be Killed bych tu vydal normálně čtyřikrát v broži za 399,- To by byla nejednodušší cesta.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:37A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Věřte mi, já opravdu nejsem Jitka Musilová, byť mi to lichotí.:) Vždy se pod své překlady podepisuji jako Gmork, z prostého důvodu, můj táta je starý Gmork a moje maminka je paní Gmorková, čili já jsem mladý Gmork. Tak prosté to je. Tohle je bezkonkurenčně nejdelší zdejší diskuze... a já jsem ji právě o jeden hloupý příspěvek zase natáhl.:)
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:25A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Komiksy ze zahraničí... jenže o tom to celé je, všechno jsou to komiksy ze zahraničí. Nemůžeš se divit starým kozákům jako je Fimi a mnohým dalším, kteří už roky čtou komiksy z angličtiny, francouzštiny, polštiny, svahilštiny a já nevím jaké ještě iny. Takoví čtenáři, co nejsou odkázáni jen na český trh, mají pochopitelně tu laťku kvality výš, ty dost dobře nemůžeš opít rohlíkem, byť ho narveš do sebevětšího hotdogu.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 20:00A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Máš to moc dlouhý, takže ti odpovím prostě a krátce - ditybrepto.
 • Gmork
  Gmork23.6.2020 19:51A zrodí se hvězdy...
  2x brum: Možná by ses divil, kolik mám doma komiksů v češtině, nejspíš (určitě) víc než ty, nejen že už přes deset let kupuji komiksy od Crwe, BBartu, CC, Arga... ale sám komiksy překládám a edituji, čili mám doma stovky evropských komiksů v češtině. Ale jinak, kucí, nechcete se na to už vysrat. Tahle diskuze už je o ničem.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 22:38A zrodí se hvězdy...
  A jé, brum brum objevil comicsdb, ještě dorazí ňouma a je vymalováno. Máme po žížalkách.:)
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 16:51A zrodí se hvězdy...
  Demnog: Poruším (jenom jednou) první přikázání diskuzí na internetu, které zní Nereagovat! To hovínko, které jsem napsal, byla jen reakce na některé příspěvky na FB CC, to už snad nejsou ani vlezdoprdelkové, ale nějaký nový druh pochlebovacích bootů. Jinak Krajinu mám koupenou, docela se to dalo, ale na zadek jsem si z toho teda nesedl, běžná US spotřebka. Domluvte na CC nějakou kvalitu, Prometheu, Hellblazera, Revival, Ex Machina... prostě něco, co se dá číst.
 • Gmork
  Gmork22.6.2020 07:08A zrodí se hvězdy...
  Navíc CC v kolosálce plánuje Krajinu půlnočních stínů! Tuhle hustokrutopřísnost musím mít! Sice už to mám třikrát, ale chci to počtvrtý. Ještěže jsou u CC tak dobří a myslí tolik na své fanoušky. Taky by mohli vydat v kolosálce Zámek a klíč, na ceně nezáleží, taky to musím mít!! (ano, použil jsem ironii).
 • Gmork
  Gmork21.6.2020 08:16A zrodí se hvězdy...
  Dalamar: No, patří to do této diskuze, tahle forma předplatného... vždycky se to vybere (i kdyby se to nevybralo). Jde spíš o to nabídnout předplatitelům něco, co ti ostatní mít potom nemůžou, navíc tyhle pouzdra nejsou na výrobu nic drahého. Jinak se už kontaktoval vlastník práv a teď se čeká na odpověď. Počet předplatitelů spíše ovlivní celkový náklad. Může být klidně pouze 500 kusů.
 • Gmork
  Gmork20.6.2020 21:06A zrodí se hvězdy...
  Zatím nechci moc prozrazovat, ale edice na přání u pana Vybírala bude pro předplatitele obsahovat pouzdro s alternativní obálkou, které v běžném prodeji nebude. Něco podobného co má ve své nabídce nakladatelství Splitter.

  http://www.splitter-verlag.de/specials/schuber/
 • Gmork
  Gmork19.6.2020 20:23A zrodí se hvězdy...
  Snufkin: Taková věc se připravuje dlouhou dobu, jen překlad trvá měsíce, tiskárna se musí zabukovat měsíce dopředu. Na tomhle komiksu už se muselo začít pracovat někdy na začátku roku.
 • Gmork
  Gmork15.6.2020 22:44A zrodí se hvězdy...
  Já myslím, že na FB Comics Centra se sebemenší kritika okamžitě maže. Pochybnosti se nepřipouštějí.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 10:45A zrodí se hvězdy...
  TonyT: Jasně, některé věci už jsou hotové a připravené do tiskárny, ale teď v létě to nemá cenu vydávat, od začátku září to vypukne naplno a třeba takový třetí díl Čtyřky z Baker street je jedním slovem magnifique.
 • Gmork
  Gmork14.6.2020 07:00A zrodí se hvězdy...
  Na druhou stranu jsou ortodoxní uctívači CC dobrý materiál na sociologický průzkum. Někdy je zábavné sledovat, jak na FB dopředu takřka zbožňují věc, kterou ani nečetli. Zajímalo by mě, co by CC muselo vydat, aby začali frfňat. Nejspíš by se museli v redakci vysrat na papírový tácek a zabalit to do fólie. To už by fakt asi neprošlo, i když tak jistý si tím taky nejsem... kdyby se tomu udělala chytrá reklamní kampaň...
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 14:05A zrodí se hvězdy...
  cyboy: To co píšeš, podtrhuje jedna fotka z FB - je to těžké, hezké, pěkně to vypadá... Rozbalovat to z folie?! Nebuďte blázen, ještě by se to mohlo umazat.:)
  Pro dobro CC, doufám, že takových "čtenářů" moc nemají. Nebo je jim to možná jedno.
  http://imgup.cz/images/2020/06/13/cc.jpg

 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:47A zrodí se hvězdy...
  Darth: Jo, třeba v poště, ať tu nespamujeme, ale pokud jsi zdatný angličtinář, tak už máš z poloviny vyhráno. Ty dva jazyky toho mají společného víc, než by člověk čekal. Vzpomínám si, že moje první francouzské komiksy byly Příběhy z Mortepierre, Alyanina tajemství, Mlhy Asceltisu, Příběhy z Brocéliandu... jo, byly to tenkrát nádherné časy. Člověk byl zapálenější, tráva zelenější, komiksy komiksovější...:)
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 13:01A zrodí se hvězdy...
  Darth: To bych ti snad ani neradil, já se fráninu učím přes devět let a pořád v ní mám mezery. Ale francouzské noviny si přečtu, to zase jo. Ranní kafe bez le Parisien a Ouest France si dnes snad ani neumím představit.:)
  http://french-bookys.org/
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 12:11A zrodí se hvězdy...
  Alixe senátora si kupuji od polských Elemental, je to spíš taková detektivka ze starověku, než dobrodružný příběh. Moc akce tam není, je to spíš o rozhovorech a pátrání, ale jsou tam výtečně napsané postavy. Jako ekvivalent k Mureně se to přímo nabízí. Navíc je to taky rozdělené na cykly. První Cyklus dravců má jen tři díly, čili by se dalo vejít i do pěkné ceny. Pan Vybíral Alixe senátora zná a patří to do kategorie "možná", mínusem je, že už to má hodně dílů.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 11:43A zrodí se hvězdy...
  Darth: Holt si člověk musí jen vyzobávat výživná semínka jako Harleen nebo The Fade Out od BBartu. Navíc s největší pravděpodobností pan Vybíral vydá příští rok druhý cyklus Mureny. A přemýšlí se nad podobnou edicí na přání jako u CC, jen by tam byly knihy jako pirátská Barracuda od Dufauxe nebo Siegfried od Alexe Alice a podobné věci. Co myslíte, má tu podobná edice šanci na úspěch?

  http://www.bedetheque.com/serie-25441-BD-Barracuda-Jeremy.html

  http://www.bedetheque.com/serie-16407-BD-Siegfried.html
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:59A zrodí se hvězdy...
  Nejvíc mě štve, že ty peníze na komiksy posílám do zahraničí a přitom bych tak moc chtěl podpořit české vydavatele. Navíc čeština je tak krásný jazyk. Ale komerční bláboly odmítám kupovat.
 • Gmork
  Gmork13.6.2020 07:15A zrodí se hvězdy...
  že zase vytahuju ty Poláky, tamní vydavatelé tam vydávají ledacos, jejich trh je už dávno přeplněn a takřka vše zajímavé z US komiksu už tam vyšlo či brzo vyjde, ale Witchblade, Darkness, Rising Stars tam vydávat nenapadlo nikoho. Konkurence by takovou lehkovážnost rozcupovala na kousky. Teď jsem si v polštině koupil 570 stránkový omnibus 30 dní dlouhá noc za 700 kč, docela by mě zajímalo, kolik by za podobnou knihu chtělo Comics Centrum.:)
 • Gmork
  Gmork12.6.2020 19:06A zrodí se hvězdy...
  Já doufám, že Comics Centrum začne vydávat i další perly světového komiksu typu Magdalena, Buffy zabíjačka upírů nebo nového Tomb Raidera. Jejich fanoušci budou u vytržení a moje peněženka si na dlouhá léta odfrkne.:) 15 července vychází třetí kniha u Promethei, já to čekání snad nepřežiju. Polský Egmont taky hodlá do jedné knihy narvat (18 sešitů) celého Bažináče od Scotta Snydera. Chvályhodné. A za žádné 3000,- ale za 600-700 kč.
 • Gmork
  Milo Harwey: Jsou to samostatné příběhy, Borgiu znát nemusíš.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 15:00Papež ukrutný
  Ono aby v Bouncerovi nějakou vyloženě kladnou postavu člověk pohledal.:) Třeba můj oblíbený western Deadwood, tam byl hlavní "hrdina" taky pěkný hajzl, ale v městečku žilo dost klaďasů, aby měl člověk komu fandit. A na podzim ti u pana Vybírala vyjde dvakrát Lonesome od Swolfse, tak alespoň něco.
 • Gmork
  Gmork21.5.2020 14:20Papež ukrutný
  dalamar: Mně Bouncer bavil, ale je fakt, že víc se mi líbí Blueberry, Comanche nebo Buddy Longway, co se evropských westernů týče. Ale tyto série by se tu blbě vydávaly, všechny jsou už dost staré. Naštěstí to pro mě všechno vyřešili polští vydavatelé. Teď jim tam vychází i Jim Cutlass a brzy začne vycházet Jonathan Cartland, mám teď docela westernové žně.
 • Gmork
  Gmork1.6.2020Prodám
  Prodám v polštině:
  Americký upír 3 za 300 kč
  Valerian integál 2 za 400 kč
  Nové, zabalené ve fólii, mám to dvakrát.
  www.sherman666@seznam.cz
 • Gmork
  Gmork15.4. 11:04Nakupujeme venku
  Studio Lain spustí předprodej vikingských Kronik barbarů od Jean-Yvese Mittona na začátku května. Kniha bude mít 280 stran a bude stát 145,- zl.
  Ukázkové stránky zde:
  https://www.facebook.com/StudioLain
 • Gmork
  Gmork15.4. 10:20Filmový a hudební klub
  Sajlentům se loni podařilo vybrat částku k nahrávce nového alba a deska Jiná je na světě. Taky jsem přispěl, tak jsem rád, že se vše zdařilo.

  https://shop.ssoge.com/lp-jina

  https://www.youtube.com/watch?v=jV5ivFgPnmY
 • Gmork
  Gmork13.4. 13:06Filmový a hudební klub
  deefha: To nedokážu posoudit, já to poslouchám na běžné Sony věži. Je možné, že ti co to poslouchají na vychytanějších audio systémech a mají citlivější ouška, nemusí být spokojeni.
  Na druhou stranu, Kryptoři jsou hlavně trashové máničky, které hoblují old school trash, není to Vivaldi. Důležité je, aby tam byla ta agresivita, a ta tam je.
 • Gmork
  Gmork13.4. 10:09Filmový a hudební klub
  V bookletu je uveden Oldřich Slezák.
 • Gmork
  Gmork13.4. 09:05Filmový a hudební klub
  Tak staronoví Kryptoři dorazili, a nutno přiznat, že nový zvuk řeže jak břitva. Dobrá práce a milá vzpomínka na dětství, kdy jsem neposlouchal Kelly Family ale tyhle raubíře.:)

  https://imgbox.com/PrvSgfDl
  https://imgbox.com/zWZkhlT0
 • Gmork
  Gmork11.4. 17:04Filmový a hudební klub
  Jelikož je český blu-ray trh v podstatě mrtvý, zase si budu pilovat anglinu. No a jelikož jsem si pořídil přehrávač na UHD disky, tak se začínám rozhlížet i po tomhle hájemství.
  Začnu se sci-fíčky Annihilation, Duna 2, Life a Tenkrát v Hollywoodu a přemýšlím i o Vetřelcích 2, i když je tedy notoricky znám.
  https://imgbox.com/UvTaLVGS

  Jestli tu někdo jede filmy taky origoš ve 4K, tak doporučte film, který názorně ukazuje co to médium dokáže. Rád si nechám poradit.
 • Gmork
  Gmork11.4. 08:57Filmový a hudební klub
  Právě vyšla reedice první deska Kryptoru, tahle nahrávka potřebovala remaster jako sůl. Parádní novinku Fall vydali taky norští Borknagar.
  V reedicích za pěkné ceny vyšly i první desky německým Kreator a anglickým zbojníkům Skyclad.

  https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/kryptor/septical-anaesthesia-remastered-2024-vinyl/
 • Gmork
  Gmork10.4. 16:42Nakupujeme venku
  Nevím, jak v Británii, ale ve Francii slaví fantasy Suzume úspěch: v první prodejní desítce na FNACu se umístila v různých edicích hned třikrát, stejné je to na amazonu. Takže gratulace.
  Taky potěšilo, že hodili do slev můj oblíbený horor La Main (Talk to me). Jako filmového fanouška mě těší, že takové filmy dostávají tu nejlepší péči. O to víc, když se zdejší trh s blu-ray nosiči momentálně nachází ve stavu klinické smrti.
  https://www.fnac.com/l6484/Meilleures-ventes-DVD-et-Blu-Ray#bl=MMvi
 • Gmork
  Gmork10.4. 15:04Pindárna
  Zack: Díky, Marvels mě bavily a Tom Strong taky. Já si to už radši stáhl a začtu se do toho v digi, ať se mi potom v knihovně neválí 500 stránková kniha, která mě nebude bavit číst.
 • Gmork
  Gmork10.4. 12:24Pindárna
  Mám dotaz na fandy US komiksu, ve kterém nejsem až tak kovaný. Co komiks Astro City od Kurta Busieka? Stojí to za koupi, přece jen ta cena (1000,-) mě trochu odrazuje a ani tento autor mě v minulosti zas tolik nezaujal. Jde mi o to, jestli to není běžný suprácký komiks, zda to má nějaký přesah, jako např. Promethea apod. Případně k jakému komiksu to přirovnáváte.
 • Gmork
  Gmork10.4. 07:01Nakupujeme venku
  Polští Lost In Time odtajnili další evropskou novinku, Les royaumes muets, vypadají hodně zajímavě. A jsem rád, že u integrálu Excalibur Chroniques zvolili tu obálku s Morganou,
  je kulervoucí, tohle bude nádherná kniha.
  https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/wydawnictwo-lost-in-time/1815/
 • Gmork
  Gmork7.4. 17:24Sběratelský klub
  Chew stojí a padá hlavně na situačním crazy humoru, mám všech 12 dílů + vedlejší řadu Chu. A užíval jsem si to až do konce. Po celou dobu to má tah na branku. Ale docela Crew chápu,
  že do toho tenkrát nešli, je to 12 knih a pro specifické čtenářstvo, určitě ne masovka.
 • Gmork
  Gmork7.4. 17:15Sběratelský klub
  Já mám Goona v češtině do sedmého dílu, pak jsem se rozhodl si ho zkompletovat v těch polských omnibusech, mám vol. 3, 4 a 5. Vyřešil jsem to podobně jako Am. upíra, DMZ, Chew.
  Omnibusy stojí rozhodně za pochvalu, velký formát, křídový papír, přebal, hodně lidová cena. Ale myslím, že anglické verze jsou už vyprodané. Na megaknihách mají jen ty polské:
  https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/2931289-the-goon-tom-3.html

  Koukám, že tam mají i toho Hillbillyho.
  https://www.megaknihy.cz/nezarazeno/4571103-hillbilly-tom-1.html
 • Gmork
  Gmork7.4. 08:26Sběratelský klub
  Ten Powell je trochu záhada, přitom u Poláků vyšel Goon celý a teď tam vychází i jeho Hillbilly. Zajímavé, že u nich to jde a u nás ne.
  https://imgbox.com/2OkUb2PI
  https://imgbox.com/2gsvUiFT

  https://www.naglecomics.pl/hillbilly-tom-1/3-218-119
 • Gmork
  Gmork6.4. 19:37Pindárna
  louza: Jasná věc, zvednout cenu čtyřikrát, vždyť je to kolosální a tam je každá cena malá.
 • Gmork
  Gmork5.4. 14:09Nakupujeme venku
  Polský Egmont odtajnil novinky na červen. Největší radost mi udělali fantasy ságou 5 zemí, bude to vycházet v brožovaných sešitech, což je pro tuhle dlouhou sérii ideální formát.

  https://filmozercy.com/wpis/zapowiedzi-na-czerwiec-2024-roku-od-egmontu-batman-asteriks-punisher-i-inne

  https://www.bedetheque.com/serie-66657-BD-5-Terres.html
 • Gmork
  Gmork4.4. 16:38Pindárna
  No, asi se shodneme, že Teror se Millerovi moc nevyvedl. Jinak se ale zase mýlíš, všechno co si já kupuji jsou vrcholná díla, nebál bych se to označit přímo za veledíla.:)
 • Gmork
  Gmork4.4. 16:24Pindárna
  Chtělo by to tu jejich oddanost vyzkoušet, ohlásit nějaký mimořádně špatný komiks, třeba Teror ve jménu víry. Vydat ho ve velkém formátu a chtít za to zase raketu. Docela by mě zajímalo, jestli by se ozvaly nějaké kritické hlasy. Nejspíš ne, vždyť je to kolosální Teror.
 • Gmork
  Gmork4.4. 15:48Pindárna
  yogi: Nezlob se na mě, ale některé příspěvky na jejich FB mi jako sekta připadají. Když uvážím, že ti lidi ani ten komiks neznají a je jim buřt v podstatě jakákoli cena. Chtělo by to semtam trochu kritického myšlení. Já dát za komiks dva a půl, tak si o něm zjistím první poslední.
 • Gmork
  Gmork4.4. 15:25Pindárna
  Jinak si chci letos tisknout to Last of Us part III. a už jsem si naťukl pár tiskáren a jsem mile překvapen. U vázané 300 stránkové knihy v pevných deskách ve formátu 170x240 se dá krásně vejít pod tisícovku. Cena rapidně klesá s počtem knih, plánuju jich dvacet. Ale není žádný problém vyrobit jen jeden kus. Přitom se dá skvěle pohrát s výslednou podobou obálky, laminací
  a dalšími věcmi. Pole možností je vskutku obsáhlé. Jsem připraven do výroby investovat 20 až 30 tisíc. Nemůžu se dočkat, až to budu držet v ruce.
 • Gmork
  Gmork4.4. 14:28Pindárna
  Na druhou stranu je fakt, že tisk teď podražil. V březnu jsem si tiskl nějaké evropské fantasy a cena šla nahoru jak u barevného, tak černobílého tisku. Nevím, jestli už se srovnala cena papíru.
 • Gmork
  Gmork4.4. 14:13Pindárna
  damacon: Vcelku je mi to jedno, od CC si knihy víceméně nekupuji, naposledy Baladu pro Sofii. Ale tohle mi přijde jako cesta do pekel, vydávat pár knih pro sektu nejvěrnějších. Co nastane, až i z této sekty začnou lidi odpadat. Vím, že není žádná prdel tu vydávat komiksy, ale tohle je krátkozraké.
 • Gmork
  Gmork4.4. 13:54Pindárna
  Ještě malá otázka ohledně té cenotvorby, nedávno jsem dočetl historickou cihlu Král zhýralců, která má taky 460 stran, stála v přepočtu kolem tisícovky. Přičemž jsou obě nakladatelství stejně velká (no, Lit jsou menší) a vydávají v podobném nákladu. Tak mi vrtá hlavou, proč jedni chtějí litr a druzí dva a půl za téměř shodnou knihu... asi raději necháme tuhle otázku nezodpovězenou.
  https://lostintime.pl/sklep/komiksy/przygodowe/krol-rozpustnikow-ksiega-1/
 • Gmork
  Včera konečně vyšlo anime Suzume, vyplázl jsem 10,- éček navíc za tuhle rozkošnou steelbook edici. Je to můj úplně první filmový steelbook.

  https://www.youtube.com/watch?v=DRlpOwv89J4
 • Gmork
  Gmork2.4. 18:22Pindárna
  Koukám, že Cesta od Lanceneta teď trůní v prodejním žebříčku ve Francii, už aby se s ní Argo vytasilo.

  https://www.bdgest.com/top/ventes
 • Gmork
  Gmork2.4. 15:47Sběratelský klub
  Django: Fear Agent mám doma všechny čtyři knihy a minimálně první tři mě bavily. Je to zábavný hláškující sci-fi brak v tom dobrém slova smyslu. Něco jako Ash ze seriálového Ash vs Evil Dead ve vesmíru. Tady bude moc záležet, jak se F. Štěpánek popasuje s překladem.
 • Gmork
  Gmork2.4. 13:04Sběratelský klub
  Taky to nemám v plánu. Stáhl jsem si to a přečetl cca dvacet stran, načež zavřel, smazal a rychle zapomněl. Tohle není můj šálek fantasy kávy.
 • Gmork
  Gmork27.3. 18:33Filmový a hudební klub
  Jop, chtěl jsem nějaké animáky mimo US scénu, Naya je ukrajinský film a Červená želva francouzský. Jsem rád za ty Zloděje od Hirokazu Kore´edy, kdysi jsem na tom byl v kině a líbilo moc, rád si to zopakuju. V příštím balíčku od něj bude loňský Monster, za pár dní to vychází na blu-ray. No a v dubnu jdu do těch Poor Things, ještě počkám, jestli to Magic Box neohlásí pro český trh, ale moc tomu nevěřím. A jistí to taky Suzume, ta vychází 2. dubna.
 • Gmork
  Gmork27.3. 16:34Filmový a hudební klub
  Nové filmy do sbírky, využitá akce "třetí film zadarmo" na FNACu.
  https://imgbox.com/ROHmTRZd
  https://imgbox.com/8qv23zzI
 • Gmork
  Gmork27.3. 06:47Sběratelský klub
  Jinak mi velkou radost taky dělají staré fantasy od Soleil, které jsem si zkompletoval na svých cestách po Francii. Dnes už tohle vydavatelství podobné věci nedělá, všechny schopné autory bohužel nahnali na Elfy, Trpaslíky atd. Mám komplet série Příběhy z Brocéliandu, Triskell, Mortepierre, Vzpomínky na Elcologii, Alyanina tajemství, Mlhy Asceltisu, Vyhnanství Asceltisu, Strážce majáku, Brocéliande, Příběhy korrigana, Lancelot, Durandal, Elya, Yuna, Skleněné meče, Wollodrin, Druidi, Slzy víly, Aslak... Mnohé díly z těchto sérií jsou už taky nedostupné, taková Mortepierre už je nesehnatelná, leda francouzský ebay.
 • Gmork
  Gmork26.3. 18:07Sběratelský klub
  Delphin: Největší radost ve sbírce mi dělá Bran Ruz od Auclaira a Deschampse a komplet fantasy série Sylve, které už jsou dlouhé roky ve Francii vyprodané. A po ničem už neprahnu, všechno co jsem kdy chtěl, už mám. Možná sérii Totoche od Jeana Tabaryho, ale tam si to vydám sám, beztak už jsem si tři díly vydal.
 • Gmork
  Gmork25.3. 12:24Filmový a hudební klub
  Ty chystané steelbooky u první Duny vypadají hodně zdařile, už jsem si zabukoval ten Orange. Druhou Dunu už jsem v kině taky viděl a chci ji mít taky ve sbírce, tak snad bude mít taky podobné krabičky. Jinak jsem zvědav, zda vyjdou v Čechách Poor Things, už se ale smiřuji s tím, že se budu muset zase obrátit na zahraničí. Za chvíli vychází Suzume, ale tam myslím, že český Blu ray vůbec nehrozí. Vzpomínám si, že když jsme na tom byli v kině, byli jsme tam jen čtyři diváci, přitom jde podle mě o jeden z nejlepších filmů roku 2022.

  https://www.facebook.com/FilmGame.cz/?ref=embed_page
 • Gmork
  Gmork24.3. 06:45Nakupujeme venku
  Tohle mi udělalo velkou radost, polští Lost In Time vydají v květnu artušovskou sérii Excalibur Chroniques. Jsem fanoušek Jean-Luc Istina a potažmo celé divize Soleil Celtic. Doufám, že Lost vydají knihu v původním formátu, kresba Alaina Briona si to rozhodně zaslouží.
  Snad se v budoucnu dočkáme i věcí jako Brocéliande, Lancelot, Souvenirs d´un Elficologue a dalších. Všechno jsou to moc fajn věci, kterým by slovanský překlad slušel.

  https://www.bedetheque.com/serie-33996-BD-Excalibur-Chroniques.html
 • Gmork
  Gmork23.3. 20:29Pindárna
  Do Sirotčince se pustím, hned jak dočtu Ďáblův potok od Todda Keislinga. Docela mě to baví, stylem vyprávění je to tak trochu kingovka ala Salems Lot nebo TO. I zde je hrdina, který se po letech vrací do rodného městečka, aby tam čelil hrůzám z dětství. Jsem někde ve 3/4 knihy a má to atmosféru, Keisling psát umí. Jsem zvědav, s čím se Fobos s horory letos vytáhne,
  v červnu od nich vyjde např. Dům v Amityville.
 • Gmork
  Gmork22.3. 12:57Pindárna
  fotečka k diskuzi ohledně euromedia, zrovna mi od nich přišel balíček, kód na -300,- potěšil. Nejvíc se těším na Sirotčinec v údolí v překladu Jakuba Němečka. Přiznám se, že Jakubovy překlady vyhledávám, třeba takovou Černou tmu zapomnění od Lairda Barrona povýšil jeho překlad o další level a byla pro mě slast to číst.
  https://imgbox.com/YmY3lbSB
 • Gmork
  Gmork22.3. 06:46Nakupujeme venku
  Na polské gildii je slev. akce na komiksy Egmontu. Hodně knih je tam i ve 40% slevě. Akce trvá do 27. března.

  https://www.gildia.pl/promocje/494
 • Gmork
  Gmork20.3. 09:34Filmový a hudební klub
  Tak už za pár dní vyjde v reedici první deska Kryptor z roku 1991.
  https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/kryptor/septical-anaesthesia-remastered-2024/
 • Gmork
  Gmork17.3. 11:49Filmový a hudební klub
  Koukám, že 4K edici dostane i italský záhrobní horor Dellamorte Dellamore aka Cemetery Man, který přiznává svou inspiraci u komiksového Dylan Doga. Takže kdo má tuhle sérii rád a film nezná, ať skoukne, dá se na něj dívat i po letech. Ze stejné řady mám i Re-animatora 1 -2 a jsou to dvojdiskové edice s bohatou výbavou. Nejspíš do Dellamorte půjdu časem taky.
  https://www.blu-ray.com/news/?id=34193

  https://imgbox.com/dhsDzMAC
  https://imgbox.com/qBG4Um6g
 • Gmork
  Gmork16.3. 12:59Nakupujeme venku
  Studio Lain už vybírá obálky pro vikingské Kroniky barbarů, nejvíc se mi líbí 2 a 4. Kniha vyjde v dubnu a bude mít 300 stran.
  https://www.facebook.com/StudioLain

  https://www.bedetheque.com/serie-1153-BD-Chroniques-Barbares.html
 • Gmork
  Gmork16.3. 08:45Nakupujeme venku
  Po komerčním úspěchu pirátského Černovouse (komiks je víceméně vyprodaný) vydá polské nakl. Scream Comics další pirátskou dvojdílku od Jean-Yvese Delittea - La Buse.
  https://www.bedetheque.com/serie-81368-BD-Buse.html

  Na gildii ještě pár kousků Černovouse zbývá, už ale jen v dražší limitce.
  https://imgbox.com/ejW5cb5W
 • Gmork
  Gmork14.3. 14:32Filmový a hudební klub
  Tak nějaké nové Blu-ray špeky, tentokrát jsem vyzkoušel eshop EN-filmy.cz a spokojenost, jak s cenami, tak s rychlostí vyřízení. Příště půjdu do Demons 1 ve 4K.
  https://imgbox.com/qBG4Um6g

  https://www.en-filmy.cz/4k-filmy/demons--dual-format-uhd-bd-blu-ray-4k-/
 • Gmork
  Gmork11.3. 11:42Filmový a hudební klub
  Dorazil filmový balíček z FNACu. Největší radost mi dělá Suspiria od Daria Argenta. Musím si od něj ještě dokoupit Profondo Rosso, Tenebrae a hlavně Phenomena, šimpanz s břitvou se hned tak neomrzí.:) Oceňuji, že celou objednávku posílají v jedné krabici, nesáčkují to jednotlivě jako amazon. I poštovné bylo lidové (7,- euro). Příští balíček bude víc o artu a francouzském filmu.
  https://imgbox.com/PGsYcrrP
 • Gmork
  Gmork11.3. 10:18Nakupujeme venku
  seneke: Ze stejného důvodu, proč si francouzské komiksy kupuji v polštině - lepší zpracování, daleko lepší cena, lepší dostupnost. Taky polštinu dnes vnímám jako češtinu. Zrovna dnes si budeme objednávat tu Acriboreu. Takže jestli se mě ptáš, proč si ji kupuji v "češtině" celou v jedné knize, místo ve Francii po jednotlivých dílech za mnohem větší peníze, tak čistě z praktických důvodů. Navíc z mangy čtu jen opravdu malý zlomeček produkce, věci jako Vlk samotář a štěně nebo Meč nesmrtelného. 95% manga produkce mě nezajímá, už takhle to všechno sotva stíhám číst.:)
  https://www.gildia.pl/komiksy/595648-acriborea-okladka-limitowana-a
 • Gmork
  Gmork10.3. 19:50Nakupujeme venku
  2scha: Ještě jsem si vzpomněl, jestli půjdete po Bd Saint-Michel nahoru k Lucemburské zahradě, tak cestou je Le Fournil, kde dělají jedny z nejlepších crepes v Paříži, jak na sladko,
  tak na slano. Bylo mi to taky doporučeno a můžu to potvrdit. Je i v top výběru nejlepších palačinkáren ve městě. Je to kousek od vstupu do zahrady v rue Monsieur Prince.:)

  https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187147-d4473267-Reviews-Le_Fournil-Paris_Ile_de_France.html
 • Gmork
  Gmork10.3. 07:27Nakupujeme venku
  Žena může jít s tebou, ono to není jen tak na skok, u takových Gibertů zevluju kolikrát přes hodinu i déle. Po Saint-Michel nejspíš stejně půjdete, jde se tudy k Lucemburské zahradě.
  Našel jsem v počítači pár starých fotek úlovků právě z Gibert Joseph.
  https://imgbox.com/ajzQ3uXL
  https://imgbox.com/TRtAEY7g
  https://imgbox.com/5jyQ3yex
  https://imgbox.com/2CakYEv3
 • Gmork
  Gmork9.3. 20:47Nakupujeme venku
  V Paříži do Latinské čtvrti, tam je hodně knihkupectví, pro fanouška US komiksu bych doporučil obchod Album na Bd Saint - Germain, ten je čistě o americkém komiksu + figurky, speciální edice apod. Nebo nějaký FNAC, to jsou velké obchody na veškerá média, včetně komiksů, velký FNAC je třeba na Champs - Elysées, kudy nejspíš stejně půjdeš. Můj nejoblíbenější krám
  v Paříži je ale Gibert Joseph na Bd Saint - Michel, prodávají se tam jak nové věci, tak bazarovky u knih, komiksů, filmů, hudby... Giberti totiž i vykupují. Vždy si odtud odnesu spoustu hudby,
  filmů, seriálů na Blu-ray a komiksů. Za hudbou tam musíš po schodech dolů.
  https://imgbox.com/SRWSjML5
 • Gmork
  Pro fanoušky filmů na Blu-ray nosičích docela užitečná databáze blu-ray.com, kde se fanda dozví, co se chystá v následujících měsících a jakou bude mít daný film výbavu.
  Na to též navázané forum.blu-ray.com, kam píší sami fandové, člověk si tam např. připomene tituly, na které už zapomněl. Myslím, že jde o největší databázi tohoto druhu.
  https://www.blu-ray.com/movies/Wednesday-Season-1-Blu-ray/354690/

  https://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=208096&page=747
 • Gmork
  Gmork9.3. 07:48Nakupujeme venku
  Polské nakladatelství Lost in Time ohlásilo další evropskou novinku - heroic fantasy Stíny z Thule. Anotace zní zajímavě, kresba k heroic žánru ideálně pasuje, i čtenáři ve Francii příběh chválí. Takže jdu do toho. Kniha vyjde 25. dubna.
  https://lostintime.pl/zapowiedzi/

  https://www.bedetheque.com/serie-84502-BD-Ombres-de-Thule.html
 • Gmork
  Gmork7.3. 13:23Nakupujeme venku
  V pondělí 11. března se spustí předprodej u evropské military space opery Acriborea. Zde tři obálky, které se probojovali až do tisku:
  https://www.facebook.com/StudioLain

  PS- Svého času jsem si Acriboreu přeložil, ale jsem rád, že to budu mít všechno v jedné knize v profi tisku a rád si to přečtu znovu od jiného překladatele.
  https://imgbox.com/PvYnFhwk
  https://imgbox.com/6DFybwEU
 • Gmork
  Jo, taky ji využiju, ještě čekám, až tam naskladní Sirotčinec v údolí, pak taky půjdu do Lovec přízraků, byť tento typ literatury nečtu, ale nadchnul mě seriál Metoda Markovič: Hojer, tak chci jít víc do hloubky. Dále Dražebník a Podivná doba od Fobosu, komiks žádný, vlastně je tam Komiks pro Ukrajinu, ale spíš pro ten nápad než pro komiks samotný. Teď jsem dočetl Věk popela od Daniela Abrahama a bavilo hodně, už aby se Laser vytasil z druhým dílem.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 62 (cca 35366 Kč)
Mám: 0
Chci: 1 (cca 49 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0