Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Ze spolupráce fenomenálního kreslíře Françoise Boucqa (Dobrodružství Jeronýma Moucherota) s tak významným americkým spisovatelem a scenáristou, jako je Jerome Charyn, snad ani nemohlo vzejít nic jiného než velké dílo. V této knize přicházejí se dvěma pozoruhodnými příběhy, ve kterých se spojuje strašlivý svět stalinského teroru či pozdější, poválečná sovětská realita s americkou „velkoměstskou džunglí“.

Osudy „Čertova rypáka“, sirotka vycvičeného KGB ke špionáži v Americe, či „Tulipánka“, amerického chlapce, který se dostal do gulagu na Kolymě a zase zpět, patří díky historicky přesnému, ale i fantasknímu scénářů a precizní, leč atmosférické kresbě k tomu nejcennějšímu, co v evropském komiksu vzniklo.

24. kniha v řadě "Mistrovská díla evropského komiksu"

Souborné vydání dvou alb (Bouche du Diable / Little Tulip) v jednom kompletním svazku.


Scénář
Jerome Charyn
Kresba
François Boucq
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Barvy
Alexandre Boucq
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Filip Gotfrid, Andrea Nekvapilová
Obálka
François Boucq
Grafické úpravy
Alena Tejnická (Sarah)
Žánry
drama, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7449-922-7 (Crew)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
195 x 260 mm
Tisk
barevný
Stran
216
Cena
649 Kč
Originál
Bouche du Diable / Little Tulip (Casterman 1990, Le Lombard, 2014)
Varianty
Čertův rypák / Tulipánek (paperback) (2020)
Čertův rypák / Tulipánek (pevná vazba) (2020)
 • brkowycz
  V tomhle komiksu jsem dostal nejspíš to, co jsem vždycky doufal, že dostanu od Jodorowského. Tam mi také obálka vždy slibovala kombinaci akce a mystiky a Jodorowský přitom většinou jen píše pološílené příběhy plné násilí a sexu, ve které vystupují postavy absolutně bez hloubky.
  Tady je mystika velice jemně a zajímavě podaná, příběhy fungují skvěle, jsou napínavé, také plné surového násilí, ale není to takové to gore porno, co dělá Jodo (viz Borgiové). Kresba je krásně detailní, líbivá, za mě určitě jedna z nejlepších MDEK, co u nás vyšli.
 • Darth Raelchi
  Pecka! Naprosté nadšení a Boucq se začíná v ČR etablovat. Nejdřív Moucherot, pak Bouncer a teď dokonce dva tituly v MDEKu. Trochu mě zarazil konec, že se vlastně nic nevyřešilo a šlo se dál. Duchovní a filosofická rovina není pro každého, ale tady se to dalo snést - myslím u konce. Celkově je komiks takový hloubavý a nutí nás vlastně přemýšlet nad současnými pořádky ve společnosti, v politice, v životě, a tak bych mohl jít dál, ale vlastně bych se opakoval. Kresba je skvělá a díky ní jsem si to vše mohl živě představovat. Co jsem nečekal je napojení obou příběhů na SSSR, i když jsou každý dějově jinde, tak mě to příjemně překvapilo. Francie se s tím prostě nemazlí a ukazuje věci takové, jaké jsou, ať už jde o uspokojovaní Máši, aj. Za mě super a prosím o dalšího Boucqa.
 • Nezbi
  Kresba a příběh pecka, užíval jsem si každou stránku. Hvězdu srážím za podivné, mystické konce do kterých se to zvrtlo.
 • MEGA
  Hlavní důvod, proč jsem si tento komiks koupil je kresba. Už v Bouncerovi jsem si ji oblíbil a troufnu si říct, že zde je ještě lepší. Vše od majestátních budov New Yorku až po nejtemnější zákoutí Sovětského svazu je precizně vykresleno a vytváří autentickou atmosféru. Spolu s nekompromisním příběhem se ze čtení stává surový zážitek a já neměl ponětí, co se může stát na další stránce. To ale neznamená, že scénář nemá žádná slabá místa. V obou příbězích se mi nelíbil konec a to hlavně kvůli metafyzickým aspektům, které celkovému tónu a vyznění komiksu podkopávají nohy. Nebýt některých scén, které jsou přes čáru, užil bych si tento komiks mnohem víc. Každopádně je to pastva pro oči s originálním tématem a koupě rozhodně nelituji.
 • Gmork
  Oba příběhy jsou naprostý top, spojení amerického scénáristy a evropského mistra kreslíře se povedlo na výbornou. Myslel jsem, že nejlepším letošním komiksem od Crwe bude Harleen, ale duo Charyn/Boucq ji svými příběhy hravě překonává. Kéž by Crew vydávala víc takových komiksů.
 • Norri
  Kdyby tady na databázi existovaly tagy, kterými by se daly komiksy označit, pak tenhle komiks by si jeden tag zasloužil. Byl by to tag pro komiks, který vám nedá šanci se nadechnout. Komiks, který vás na začátku popadne a pustí vás až na konci. A přesto ve vás něco z něj zůstane. Jerome Charyn a François Boucq spolu vytvořili komiksy, které ve vás vyvolají širokou škálu emocí. “Čertův rypák” i “Tulipánek” připomenou, jaký hnus v sobě Sovětský svaz nejen skrýval, ale také šířil do světa. Budete cítit zhnusení, ale také údiv, uspokojení a z lehce fantastických závěrů dokonce okouzlení. Boucqova kresba je opět prvotřídní!
  #jednimdechem
 • Light
  Čertův Rypák 3*
  Tulipánek 5*
  Škoda, že Crew nepočkala a nevydala rovnou komplet trilogii, ten poslední díl bych si rád přečetl.
 • Majklbig
  Jedna z nej knih z edice MDEK. Kresbu netřeba dále chválit, kdo četl Moucherota nebo Bouncera, umí si představit. Scénáře obou příběhů zajímavé, a to tak, že jsem se od toho nemohl odtrhnout. Vice takových komiksů, snad to bude i prodejní úspěch.
 • louza
  Nesympatická obálka a divné názvy nedrapnou čtenáře na první pohled, ale zdání klame, protože tohle je skutečné a právoplatné dílo patřící to řady těch mistrovských. Dva příběhy evropského střihu odehrávající se v dobách studené války částečně v Rusku a v Americe přináší skvělé prokreslení dobových reálií i střízlivý pohled na Ruskou nesvobodu a Americkou svobodu, které mají v Charynově podání více společných jmenovatelů, než by bylo protagonistům příběhů milé. Škoda, že tvůrci trochu nahlodali svůj kvalitní rešeržní výstup v podobě skvěle prokreslených Gulagů, výcvikových středisek NKVD a New Yorských slumů, místy až nadpřirozenými schopnostmi hlavních hrdinů a dost nerealisticky akčními závěry obou příběhů. S drobnými výhradami, ale jinak skvělá kniha pro fanoušky komiksu i (doufejme) historie.