• S313
  sleepless: až na to, že ty výdejní místa jsou 4 po celý republice a ani jedno v Praze nebo Brně...
 • S313
  S3135.9. 12:34Pindárna
  Nezbi: Pokud použiješ samolepicí papír nebo etikety, tak si dej pozor, protože ti pod většinou značek bude prosvítat text. Buď budeš muset dát 2-3 vrstvy na sebe, nebo se poohlídni po speciálním papíru, který má neprůhlednou vrstvu lepidla.
 • S313
  Velkej šéf:

  Hele a víš, že to byl biografický film o Oppenheimerovi, ne o atomové bombě? Protože ten "proces" byl pro celý jeho život naprosto zásadní, po něm nemohl už nikde pracovat a odstěhoval se někam na Panenské ostrovy a v podstatě jen dožil. Tím procesem prostě jeho kariéra skončila. Jako souhlasím, pár zbytečných scén tam bylo a upřímně, kdyby Nolan chtěl, mohl z toho udělat dva díly, protože k vysvětlení všech souvislostí s komunisty a procesů na projektu Manhattan by klidně tu dvojnásobnou stopáž spotřeboval.

  A co se týče těch slavných fyziků... oni tam jako ale bohužel byli a bylo jich tam hafo. Chápu, že lidem, co ta jména neznají, to nic neřekne (a to je třeba podle mě velký mínus toho filmu), a spousta se jich tam mihne jen na okamžik (takový Feynman je tam ve dvou třech záběrech a John von Neumann tam není vůbec), ale realita byla taková, že většina z těch jmen a postav je ve světě fyziky obrovský pojem a s Oppenheimerem spolupracovali. Z Projektu Manhattan prostě komorní drama neuděláš.
 • S313
  S31311.7. 18:47Pindárna
  MaF: Úplně jsi mě nepochopil, nevadí. Držme se faktů.

  Zaprvé. Neexistuje žádný provázaný trh, co se týče komiksů. Kolik se vydává v Česku komiksů ve slovenštině? Nula. Kolik se vydává na Slovensku komiksů v češtině? Moc jich není. Kolik se prodává v Česku komiksů ve slovenštině? Nula. Kolik se prodává na Slovensku komiksů v češtině? Divil by ses. Stejně jako se tam prodává knih v češtině, vysílá televizního obsahu v češtině.

  Zadruhé. Slováků sem chodí dost... Nemáš pravdu. Není to ani 1 % všech vstupů. A ze zkušenosti ti můžu říct, i kdybys sem dal všechny komiksy ve slovenštině, divil bych se, kdyby ses návštěvností ze Slovenska dostal nad jednotky procent. A dělat něco takhle náročnýho pro pár lidí (a potenciálně něco, co ti bez pořádnýho ošetření obrátí databázi vzhůru nohama) fakt za to nestojí.

  Proč je ČSFD? nějak jsem si nevšiml, že by to byla databáze pouze českých a slovenských filmů (případně vysílaných v ČR/SK...). Klidně se může jmenovat Imhotepova filmová databáze a funkce by byla pořád stejná...

  baatcha: V čem jsem konkrétně mimo? Bohužel promítáš no... já to tak taky dřív bral, protože to je krásná romantická představa. Ale je to přesně ten český bias, kdy máme dojem, že když rozumíme jejich jazyku (a to jsou ještě lidi, co jsou nějakým způsobem se slovenštinou v kontaktu, dnešní lidi pod 20 spisovné slovenštině z větší části nerozumí, a co teprv vychodniarštině) a byli jsme v jednom státě, tak jsme vlastně jejich bratři a že oni jsou vlastně jako takoví menší Češi. Jenže i ty určitě vnímáš, pokud teda nejezdíš za rodinou do Bratislavy, že Slováci prostě mají jiné hodnoty, způsob života, pohled na svět.

  PS. Pardon, jestli to zní útočně. Není.
 • S313
  S31311.7. 01:42Pindárna
  MaF: Proč by měla být československá? Jedinej důvod řekni. Jako člověk narozenej na dnešním Slovensku ti můžu říct, znám obě dvě strany, a jsem na tohleto brečení rádoby československýho bratrství posledních pár let alergickej. Jsme různý národy, vždycky jsme byli, jen jsme si x desítek let namlouvali, že nejsme. Češi Slovákům nerozumějí a nikdy je nechápali. Je dobře, že jsme se rozdělili, jednou bychom se nakonec stejně rozdělili, a čím dřív, tím líp.

  A řeči o provázanosti trhu? Že si Slováci neumějí vybudovat vlastní knižní/komiksový/televizní trh, a tahaj tam věci v češtině, je upřímně jejich problém, ne náš.

  Sorry za výlev, ale není jedinej důvod mít databázi československou. Rovnou ji můžeme mít českopolskou a efekt by byl stejný.
 • S313
  S3136.7. 16:50Pindárna
  Gmork: To není jen ta poslední kauza, ty jsi neslyšel, jak Dobrovský vydává knihy s překladem bez autorské licence? Jak je rok za rokem bez studu plagiarizuje (viz skoro každý rok Skřipec)? Nebo že u sebe nechává pracovat nekvalitní překladatele? Jak má nastavené naprosto nesmyslné redakční podmínky? Jak jsou schopni se vykváknout na jakoukoliv typografii (i v komiksech - viz Dívka ze země venku) a prostě veškerou redakční práci flákaj, jen aby ušetřili? Po netu se těch kauz dá najít spousta, i od lidí, co pro ně pracovali... a o pracovních podmínkách na jejich prodejnách se dají najít taky pěkné věci od bývalých zaměstnanců...
 • S313
  Darker: Podobná zkušenost, s jejich (už bývalým) sesterským obchodem pipkin.cz, ale to je jedno, stejný majitel. Knihy přišly bouchnuté, reklamace peklo. E-mail s reklamací, dva týdny nikdo nereagoval, telefon hluchý, nikdo nebral. Osobně na prodejně mi řekli, že se to muselo stát při přepravě a že neví, jestli jim to dopravce uzná. Na dotaz, proč neodpovídají na e-maily a nezvedají telefony, prý že není možný aby neodpověděli na e-mail a telefon, že jsem asi volal, když měli jiný telefonát (volal jsem v průběhu 3 dnů každou hodinu).

  Další dva týdny hlucho, poslední den reklamační lhůty e-mail, že reklamaci neuznávají, že to neuznávají ani oni ani přepravce. Bylo to ještě handrkování, ale peníze jsem z nich dostal. Každopádně nikdy více tenhle obchod.
 • S313
  Booktook - tento víkend sleva 20 % s kódem BTDUBEN20
 • S313
  1) ano
  2) název, vydavatelství, datum vydání. Cenu vydavatelství myslím často oznamuje mimo nebo až v chvíli před vydáním.
  3) hodně, nesleduju datum vydání a spoustu komiksů pak musím doplňovat do sbírky až zpětně, což je docela náročný.
 • S313
  Chci se zeptat - nešlo by trochu upravit zobrazování sérií? Některé série mají víc vydání (např. Asterix, Čtyřlístek, Garfield, ...) a když chci zkontrolovat, jak díly jdou za sebou, tak to prostě se všema těma vydáníma a vazbama vypadá děsně zapleveleně a nepřehledně. Nešla by prosím vytvořit stránka, na které by se komiksy v sérii zobrazovaly jen s názvem a číslem a vydání by byly třeba rozklikávací nebo by na stránku s kompletním přehledem vedlo tlačítko?
 • S313
  S31325.3. 16:59Pindárna
  Vida, o Wiku jsem si psal tak rok nazpátek a vyplnilo se mi to. Klidně víc Ledroita, od něj s klidným svědomím koupím všechno.
 • S313
  15 % na booktook
  BAF5A15

  těch 25 % už nefunguje
 • S313
  S31328.11.2022 20:49Slevy, výprodeje, bazary
  radek: tak to jsi měl očividně štěstí, protože booktook sleduji docela často + by mi měly chodit upozornění na akce do mailu a poslední taková akce byla na konci srpna, přitom dřív ji dělal co každý měsíc až dva. Navíc jak si plánuju nákup komiksů dopředu, tak vidím, že komiksy, který byly dřív s 20-25% slevou (stabilně), tak mají teď max 10 %. Proto usuzuju, že změnili cenovou politiku a budou na akce kašlat.
 • S313
  S31327.11.2022 21:48Slevy, výprodeje, bazary
  JIK: Jop, já bral hlavně z knihkupectvi.mobi (pak se přejmenovali na beletrie.eu a jinak byli známí jako Knihkupectví Ládví), než zkrachovali, občas jsem bral taky z pipkina... než mi jejich sesterský knihkupectví odmítlo uznat reklamaci za 3k. Megaknihy jsem bral v největší nouzi, a taky mi ve třech čtvrtinách přišly komiksy oklepaný, poškrábaný... jako by měli ve skladu brigádníky z letiště, co dřív dávali bídu kufrům. No a protože Ládví koupil booktook, tak jsem přešel tam, ale už se taky poohlížím po něčem jiným, vzhledem k tomu, že ty slevy tam nejsou, co bývaly.

  Jinak ty rozdílný ceny jsou pořád.
 • S313
  S31327.11.2022 19:10Slevy, výprodeje, bazary
  MisaNuff: Bohužel, booktook podražil, shodil slevy a už se nevyplatí. Nejvíc mě u nich vždycky dostávaly dvě věci - jednak, že si nechaj platit od zákazníků za předání na vlastní výdejně a druhá věc, že jejich ekologický BookPack není nic jiného než knihy zabalené do potravinářské folie v obyčejné lepenkové krabici.

  Bohužel, se po letech budu muset uchýlit k megaknihám, i když mě x-krát zklamaly... vlastně u nich mám víc vadnejch objednávek než úspěšnejch.
 • S313
  S31327.11.2022 19:05Slevy, výprodeje, bazary
  faster86: Jsem čekal, kdo se ozve :D
 • S313
  S31327.11.2022 14:51Slevy, výprodeje, bazary
  Letos mi naopak přišlo že "Black Friday" udělalo i to nejposlednější knihkupectví z Hodonína, protože jsem viděl nakladatele, o kterejch jsem neměl nejmenší tušení... na druhou stranu, většina těchhle akcí (zvlášť teda na booktooku, Kanzelsbergeru, Dobrovským, albatrosu) byla o nabídce těch nejneprodatelnějších věcí, prostě ležáky ve skladu, který jsou v akcích neustále klidně i několik let za sebou a k nim přihozenejch pár knížek/komiksů, co se třeba i prodávaj, ale ne kdovíjak rychle. U Luxoru byla nabídka o něco lepší, ale zase to byla prostě jen obyčejná akce, kterejch dělaj všichni nakladatelé a knihkupci desítky ročně. Takže jako každej rok jsem nakoupil jen u CC.
 • S313
  S31319.11.2022 12:04Slevy, výprodeje, bazary
  Milo - na tom dobrovským to je kde? jsem projel celej e-shop a maximálně měli 10 %... btw ta jejich akce Knižíšek je totální výsměch...
 • S313
  S31325.10.2022 18:18Pindárna
  Souhlasím... fórum Nakupujeme venku je pro mě osobně nejméně zajímavá část fóra, která se tu udělala pro pár lidí, aby svoje příspěvky měli kam házet a nezaplevovali jiný vlákna... možnost skrýt tuhle část fóra bych taky ocenil.
 • S313
  S3131.10.2022 21:58* Připomínky a návrhy
  faster86: Zkusím ti odpovědět jako někdo, kdo tu knihovnu má taky a kdo se bojí každé další objednávky, protože to znamená, že ji bude muset částečně nebo úplně přeskládat... zatímco hmotnost je u komiksů poměrně exaktní věc, šířka hřbetu často ne. Mám v knihovně řady, který když zmáčknu hodně k sobě, jsou pak užší klidně o 2 cm... a tím bohužel tenhle údaj ztrácí reálný užitek a význam...
 • S313
  S31317.8.2022 22:06Pindárna
  SSP: Cokoliv, co je schopno generovat. Tečka. I pole, co leží zemědělci ladem, je aktivum. I investiční byt, ve kterém nikdo nebydlí, je aktivum. Jestli máš na mysli ten článek na finančním samurajovi, tak to je nesmysl od začátku do konce. Zjednodušeně - majetek je aktivum, za co sis ho pořídil, to je pasivum. Nebo mi chceš tvrdit, že když vlastním nemovitost na hypotéku, je obojí pasivem? Nebo že nemovitost, kterou vlastní firma a provozuje v ní výrobu, je pro ni pasivem, protože z ní nemá výnos? To přeci ne...

  U prvního je to jasné aktivum. Barák je nemovitost - aktivum, peníze, co jsi za něj dal - pasivum (ať už ve formě úvěru nebo ve formě základního kapitálu). Když barák dostaneš darem, prostě zvýšíš na straně pasiv základní kapitál (nevím, jestli účetní pro to nemají nějakou kolonku navíc).
 • S313
  S31317.8.2022 21:33Pindárna
  SSP: Už je to pár let, co jsem z ekonomky, ale barák je pro toho, kdo ho vlastní, prostě aktivum, i kdyby se postavil na hlavu. Jednoduchá poučka - cokoliv, co je schopno ti generovat výnos, je aktivum (nemovitost můžeš někomu pronajmout => máš z ní peníze).
 • S313
  S31323.3.2022 23:43Pindárna
  Fimi: Papeže jsem přelouskal za jeden večer u vodní dýmky a byl super. Láma mi přijde jako že jsem u Jodorowského už někde viděl... jako by sám od sebe opisoval. Královská krev je jedna z největší sr*ček, která kdy u nás vyšla, to mi i XXX Comix přišel zajímavější a logičtější. Bouncera jsem zatím nečetl
 • S313
  S31326.2.2022 14:49Sběratelský klub
  Zack: Jop, však to je něco, co myslím. Buď mít veřejně tlačítko na export sbírky, nebo defaultně mít nastavenou sbírku jako veřejnou s možností v nastavení ji skrýt. Případně link na sbírku může být link na nějaký textový výpis. A ne, nepřijde mi to jako hovadina :) klidně ti můžu poslat vzor, jak to mám já a jak se mi to osvědčilo.
 • S313
  S31326.2.2022 11:44Sběratelský klub
  Zack: Já to držím na Google Drivu, ale s tím, jak se teď bude zpoplatňovat, tak plánuju přesun na OneDrive. Ale tady je přeci export do csv... nebo myslíš mít to veřejně bez přístupu na konkrétní profil?
 • S313
  S31326.2.2022 10:19Sběratelský klub
  Ter: Přesně kvůli tomuto důvodu si udržuju online dokument s celou knihovnou/komiksovnou. Nejbližší do ní mají přístup a po každé objednávce aktualizuji. Takže kdyby náhodou, tak se dá během minuty přesně zjistit, co ve sbírce mám (a kde a kolik to stojí...).
 • S313
  S3138.2.2022 16:03Pindárna
  Gmork: A Vybíral má jaký náklad? 50 ks? Protože už teď ty jeho ERBy jsou docela předražený. No nic, chtěl jsem je sbírat, ale asi tu část, co už mám, pošlu do světa.

  Alfi: Tak ono Argo skoro v každým ohledu bylo hodně někde jinde...
 • S313
 • S313
  S31327.1.2021 16:59* Připomínky a návrhy
  Jen dávám vědět, že EGMONT opět dostál své spolehlivosti a komiksy Star Wars - Lando - Roztříštěné Impérium a Star Wars - Vyvolený - Světlo pohasíná, který měly vyjít na konci února / začátku března, vydal oba dva včera - 26. 1.
 • S313
  S3139.1.2021 22:02* Připomínky a návrhy
  Zack: Právě ono není vůbec zjevný, že to pole je pro vyhledávání v sérii a ani to není předpokládatelný, když to pole je na stejném místě jako tady: https://comicsdb.cz/comicsy/ kde je pole určený pro vyhledávání na celé databázi. Nejvíc na tom je ale matoucí právě to, že vyhledávání v sérii slouží lupa s prázdným polem, kdežto pro nové vyhledávání se musíš prokliknout...

  Osobně myslím, že to má jednoduchý řešení - pokud se jedná o vyhledávání ve sbírce/sérii, ať je do pole vepsané "Vyhledat ve výběru". Tím to nebude nijak mást. A osobně bych se přimlouval, aby v horní liště bylo vedle lupy i textové pole pro zadání (že by se vynechal proklik do vyhledávácí stránky, jako v minulé verzi.

  trudoš: Jop, přesně takhle jsem to myslel, díky :)
 • S313
  S3138.1.2021 23:39* Připomínky a návrhy
  Ahoj všem.

  Díky za novou verzi CDB, je skvělá a mnohem přehlednější, než ta předchozí (ta ale taky nebyla špatná!)

  Jen vypíchnu pár drobností, které mě při užívání úplně... no mi úplně neladí.

  1) Vyhledávání. A teď nemyslím to, že nejsou výsledky pro vyhledávání pod 3 znaky. Myslím situaci, kdy něco vyhledám, vyjedou mi výsledky a já chci vyhledat něco nového. Automaticky kliknu do pole s vyhledáváním, jenže ouha, to správné vyhledávání je až nahoře... tohle vyhledávání je pro hledání ve výsledcích. Chápu, že tahle fíčura se poslední dobou objevuje na víc databázích, ale upřímně, je matoucí a ještě jsem nezažil případ, kdy by byla užitečná...
  2) Google kalendář s novinkami - už v minulé verzi neměl moc prostoru a v nové prostoru moc nepřibylo. Přitom třeba když chci podrobnosti, tak se po rozkliknutí dostane okno mimo obrazovku a já se musím do kalendáře proklikat. Nešel by naprogramovat nějaký nástroj, který by parsoval data z kalendáře na hlavní stranu do samostatné oblasti?
  3) Příznaky Mám/Chci/Sháním apod. - jen taková drobnost - nešlo by při označení "Mám" zároveň odznačit "Chci"? Na Databázi knih jsem si na to docela rychle zvykl...
  4) Hodnocení - Jestli tomu rozumím dobře, odteď je celkové průměrné hodnocení komiksu po půlhvězdách? Nešlo by pod hvězdy doplnit přesnější číslo, jaké bylo v minulé verzi? Přeci jen 4 hvězdy můžou být cokoliv od 3,75 do 4,25 a to je už rozdíl mezi průměrným a dobrým komiksem...
  5) Obálky - Mně osobně by víc vyhovovalo, kdyby se série a vyhledané komiksy defaultně zobrazovaly jako seznamy, ale chápu, že současné nastavení má význam pro vizuálnější lidi :) každopádně, nešlo by do nastavení profilu přidat defaultní nastavení zobrazení, aby si každý mohl vybrat, jak chce, aby se mu seznamy zobrazovaly (s obálkami nebo jako přehled)?

  Díky, to je asi vše :)
 • S313
  S31327.4.2020 18:05* Připomínky a návrhy
  Toe: Jasný, na mě to někde vyběhlo, že to je komiks, tak jsem se voptal :) tak zase někdy, příště :)
 • S313
  S31326.4.2020 16:25* Připomínky a návrhy
  Nějak jsem zde nenarazil na knihy od Andy Rileyho - Králíčkovy sebevraždy, Králíček sebevrah se vrací, Velká kniha králíčkových sebevražd, Domácí zubař, Sobecké prasátko, Velké lži pro malé děti. Upřímně, ani jednu z knih jsem neměl v ruce, tak nevím, jestli jsou to přímo komiksy, ale předpokládám, že jo. Všechno to vydala Paseka někdy kolem 2009-2012.
 • S313
  S31316.3.2020 00:17* Připomínky a návrhy
  Toe: nene, je tam napsáno, že je to 2. Jen tě ještě poprosím v to m popisu - tisk je barevný, ne černobílý. Díky!
 • S313
  S31314.3.2020 15:49* Připomínky a návrhy
  U Tintina chybí druhé vydání 24. dílu. Stejně jako u všech předchozích druhých vydání rok 2017 a ISBN 9788000046655. Díky za přidání.
 • S313
  S31325.10.2017 00:38* Připomínky a návrhy
  Díky za reakci. Částečně to řeší. Ještě bych do podmínky přidal errorovou stránku pro logování (když uživatel zadá špatně heslo a následně dobře - na errorové stránce - systém ho přihlásí, ale nepřesměruje. Což byl ostatně i můj původní problém).
 • S313
  S31324.10.2017 22:39* Připomínky a návrhy
  Nevím, jestli to dělá i ostatním, ale při logování mi pořád nabíhá stránka s formulářem pro lognutí, i tehdy, když jsem přihlášený. Takže zadávám údaje pořád dokola, i když už jsem přihlášený, protože si přihlášení nevšimnu. Nešlo by po přihlášení udělat automatické přesměrování na home?
 • S313
  S3138.7.2017 17:47* Připomínky a návrhy
  U DCKK 13 je špatně ISBN - správně je 978-83-7718-696-1.
 • S313
  S3138.1.2017 16:58* Připomínky a návrhy
  Možná se to tu už řešilo, nevím, jsem tu ve fóru asi potřetí, ale neuvažovalo se někdy o přidávání chystaných titulů do databáze? Aktuálně se do databáze přidávají komiksy až po vydání (a fyzickém ohmatání, ehm), což je sice chybovzdorné, ale při těch kvantech komiksů docela náročné sledovat, co už vyšlo a pamatovat si, co jsem si chtěl přidat do seznamu.

  Narážím třeba na aktuální DCKK nebo NHM, které mají seznam dílů daný lehce dopředu, případně novinky, které chystá Crew - jasně, nevím, kdy vyjdou, ale znám název, často i obálku, autory - po vydání by pak stačilo doplnit datum vydání a podobné drobnosti.
 • S313
  S31327.8.2015 15:23* Připomínky a návrhy
  Toe: Mám ho doma, právě proto píšu, nemůžu zařadit do sbírky :) rok vydání tuším 2007.
 • S313
  S31323.8.2015 23:25* Připomínky a návrhy
  Kdyby to šlo, poprosil bych o vytvoření druhého vydání Garfielda #10: válí sudy. Asi se na něho nějak pozapomnělo, bo v databázi je jen 1. a 3.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 575 (cca 174636 Kč)
Mám: 773 (cca 247605 Kč)
Chci: 54 (cca 22429 Kč)
Sháním: 1 (cca 199 Kč)
Nabízím: 2 (cca 688 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0