• davidek
  Trochu ukecané, hlavně ve 3. sešitu, ale velký nadprůměr. Nejvíc mě bavilo, jak spousta věcí, které mi přišly divné, nedořečené nebo vyloženě slabé v 1. a 2. sešitu, tady do sebe zapadly a ukázalo se, že jsou součásti velmi promýšlené sci-fi zápletky. Jedna z nejlepší Modrých krví.
 • davidek
  davidek2.7.2019 18:23Diosamante
  Takový lehce podprůměrný spirituální Jodo, bohužel nedokončený, takže těžko říct, jestli se to mělo celkovým rámováním nějak výrazněji posunout. Jsem každopádně rád, že jsem se rozhodl tohle jen půjčit z knihovny. Dát za to pětikilo, tak budu asi dost zklamanej. 2,5*
 • davidek
  davidek1.1.2017 13:44Bílý láma (paperback)
  Úchvatné čtení. Taky jsem nečekal, že mě tak vezme mysticko-náboženský příběh. Po příběhové stránce mě strhlo hlavně lámovo dětství (4 knihy z 6), z mého pohledu slabší poslední třetinu zachránilo úžasné finále. Kresba a barvy jsou strhující, jen mi přišlo, že po první knize Bess změnil styl kolorování směrem do bledších barev, což působilo mírně rušivě, než si člověk zvykl.
 • davidek
  davidek27.9.2016 14:41Usagi Yojimbo: Senso
  Fenomenální alternativní uzavření základního děje, skvělé napojení na Vesmírného Usagiho, jen jak zmínil cyboy, škoda, že je poměrně dramatický příběh se spoustu silných momentů a monumentálních obrazů zkázy rozprostřený jen do šesti sešitů. Oproti pomalému vyprávění, na jaké jsme z běžného Usagiho většinou zvyklí, to působí místy poněkud uspěchaně a zkratkovitě. Člověk to slupne jak malinu a tak nějak cítí, že by se rád v některých výjevech a dialozích zdržel trochu dýl. I tak je to ale absolutní top mezi tím, co nám Sakai v českých vydáních zatím ukázal.
 • davidek
  davidek8.2.2010 18:21Aargh! #09
  Souhlasím s Dracem. I když jsem si s chutí přečetl celé číslo, řada předchozích nastavila laťku o něco výš. Čeští autoři jsou tradičně výborní, ale ačkoliv se čísle zaměřuje na polské autory, tak z nich zaujme snad jen Mikropolis od Gawronkiewicze...
 • davidek
  davidek7.1.2010 22:05Calvin a Hobbes #01
  Hodně vtipný strip. Jako kdyby se vzalo to nejlepší z Garfielda.
 • davidek
  davidek3.11.2009 17:32Aargh! Havraní speciál
  Skvělá knížka. I když jsem před lety výstavu Gavron v Brně viděl, tak jsem si rád příběhy připomněl. Je to spíš sběratelská věc pro ty čtenáře, kterým nevadí, že hlavní zážitek tu budou mít spíš z celého designu knihy, než z komiksů jako takových. Především oceňuju zajímavý skicář a úžasnou galerii jednostránkových maleb dalších přizvaných autorů: u těch od Branko Jelínka a Honzy Bažanta jsem se nahlas rozesmál. Za zmínku stojí i poměrně směšná cena. Jasná koupě.
 • davidek
  davidek17.11.2008 16:41Bunkr: Komiksová revue #01
  Hehe. A kde se to dá sehnat? V Brně v Komiksovým krámu to mají?
 • davidek
  davidek13.11.2008 15:02Aargh! Singapurský speciál
  Přidávám se k ostatním - tohle je opravdu nadstandardně dobrá, úžasně pospojovaná komiksová sbírka. Skutečně umění. Zdaleka ne všechno musí člověku sednout nebo se líbit, ale jako celek to funguje.
 • davidek
  davidek27.10.2008 09:56Jak rozumět komiksu
  Škoda, že vydavatel neudělal i paperbackovou verzi. Mám doma originál (který stál nějakých 20 dolarů) a docela bych si i překlad od Richarda Podaného přečetl, ale to pětikilo je fakt hodně.
 • davidek
  Čekal jsem od toho o hodně víc. poselství celého komiksu je sice chvályhodné, komiks sám o sobě nestojí za nic, vtipné přídavky jsou celkem fajn nicméně na jedno brdo. Nejvíc srandy si nakonec užijete na zadní straně obálky, kterou si můžete bez obtíží přečíst v knihkupectví. Celkově jsou to vyhozený peníze. Nechápu, proč si s tím dal vydavatel tolik práce a vydal to v pevných deskách - které bych čekal u něčeho kvalitnějšího - mohlo to stát o kilo míň.
 • davidek
  O něco slabší než Sandman, ale pořád celkem slušné. Autor prostě řemeslně zručně jede na Gaimanově vlně, ale s menší elegancí. Příběhy nemají takový spád, nespějí k tak zajímavým pointámi. Paradoxně nejvíc se mi líbil třetí, nejkratší a nejjednodušší příběh z téhle knížky, který i podstatně zvedá mé celkové hodnocení.
 • davidek
  Téhle sérii jsem se původně rozhodl vzdorovat, protože nemám rád, když si mě někdo ať už knižní sérií nebo seriálem pojistí na několik let dopředu, ale dumpingová cena tohoto dílu mě přesvědčila - neodolal jsem, sehnal oba díly zároveň a jsem lapenej. Vypadá to rozhodně na zajímavý způsob rozvíjení originální zápletky, ale mám strach z nastavovaní kaše. Co se možné nepřehlednosti týče - je pravděpodobné, že dlouhé pauzy můžou něco takového způsobit, ale zatím to na mě tak nepůsobí.
 • davidek
  davidek29.4.2021 12:06Přístav Země / Zatmění
  A je už někde nějaká recenze? Tahle debata je mi celkem volná, ale rád bych věděl, jestli je to dobré a mám si to koupit :D
 • davidek
  davidek7.6.2017 20:49Thorgal #11: Tanatlokovy oči
  Asi dva roky zpátky jsem se na pár měsíců soustředil na sledování Aukra, bazarů a antikvariátů a celkem bez problémů jsem sehnal všechny díly vydané BBartem včetně Země Qaa, protože ty mi kdysi unikly a do sbírky chyběly. Celkem to nebyl problém kolem 300 kč za kus.
 • davidek
  davidek28.6.2015 20:22No Words
  Kde se to dá sehnat?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 934 (cca 332004 Kč)
Mám: 814 (cca 258893 Kč)
Chci: 154 (cca 72800 Kč)
Sháním: 8 (cca 612 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0