• delsemela
  Za mne naprosto fantastický komiks ikdyž trochu náročnější na celkové pochopení, příběh je výborný - vtáhne Vás to do děje a už nepustí , probouzí to ve mne zamyšlení nad světem jako takovým ....v tomto velkém formátu je to něco parádního, tuhle kresbu mám moc rád, každopádně se k tomu asi někdy ještě vrátím, abych to celé ještě znova vstřebal a dovysvětlil si v hlavě některé niance. Jinak teda opravdu velké dílo....

  celkové hodnocení: 100 %
 • delsemela
  delsemela27.1.2022 13:03Jágr, legenda
  Krásné komiksové zmapování našeho nejlepšího hokejisty Jaromíra Jágra v jeho nejlepší štaci Pittsburghu a také v české hokejové reprezentaci. Výborné povídání o jednom z nejlepších hráčů všech dob vhodně doplňují dva zámořští komentátoři ,kteří mají opravdu dobré postřehy a glosují současné i historické fakta ze slavné ligy NHL. Kniha se mi líbí i po grafické stránce , některé momenty jsou parádně nakreslené a dobře vystihují dané témata z hokejového zákulisí. Z knihy je poznat Jágrova absolutní sportovní velikost , protože když byl na vrcholu byl to dozajista x let nejlepší hráč planety ! Duo které vytvořil s další legendou tučnáků Lemieuxem doslova trhalo rekordy a poprávu se na ně vzpomíná jako na jednu z nejlepších dvojic s pukem v historii. Kniha končí cca v polovině jeho kariéry a zasloužila by i pokračování a zmapování jeho štací ve Washingtonu, Rangers či ruském Omsku a dalšímu návratu do NHL ! Popřípadě i návratu po letech do Kladna. Každopádně tento komiks vřele doporučuji všem sportovním nadšencům a pokud někdo hltá Jardovu kariéru celý život ( tak pro něho je toto dílo NUTNOST)

  celkové hodnocení: 80%
 • delsemela
  delsemela4.12.2021 13:50Batman: Svět
  Komiks Batman Svět se mi jako koncept docela líbil,ale na můj vkus jsou prostě příběhy málo rozvinuté a krátké ! Ono se nelze divit když měl každý autor z daného státu k dispozici jen cca deset stran. I přesto jsou některé příběhy velmi povedené a i po ilustrační stránce se mi některé příběhy velmi zamlouvaly. Mezi nejlepší příběhy dle zemí řadím Španělsko, Německo, Česko. Vůbec nejlepší story mne upoutal ruský autor, to mi přišlo jako ze života = takový pěkný doják :-) Kresby jsou většinou velmi zdařilé a každý autor má svoji techniku a rukopis. Jako celek mi to ale přijde celkově průměrné dílo. Každopádně od některých autorů bych chtěl v budoucnu určitě velký plnohodnotný příběh. PS: abych nezapomněl co se týče našeho příběhu a kresby = pokládám počínání Kopřivy se Suchánkem určitě k těm lepším ! Kresba je velmi povedená a taky dobře zasazená do příběhu československé kumunistické Prahy. Prostě jsme se neztratili - velmi povedené !

  hodnocení: 65%
 • delsemela
  delsemela4.11.2021 21:40Plášť - edice deluxe
  první příběh byl dost zvláštní až docela ulítlý, místy jsem ho moc nechápal,ale v celkovém kontextu se mi to nakonec zamlouvalo stejně tak i kresba ! Druhý navazující příběh je ale jiná káva, to mne pohltilo totálně a žral jsem doslova každou stránku zejména v tom co bude hlavní hrdina provádět za hrůzy v dalším rozvoji příběhu. Wau !!! Opravdu mne to dostalo prostě... Kresba výborná, celkově opravdu strašně zajímavé dílo s místy až brutálními scénami, jako líbilo se moc...určitě zajímavý námět i k zamyšlení , prostě docela šílený počin
  celkový dojem : 85%
 • delsemela
  Nevím, čekal jsem tedy o hodně víc ! Nádech hororu tam sice byl, ale pro mně to totálně zabila hrozná kresba. Knihu jsem dočetl se sebezapřením, prostě to nebavilo ikdyž námět byl určitě dobrý, ale celkově jsem to nějak prostě nepochopil. Trošku přešlap.
  celkový dojem: 45%
 • delsemela
  delsemela16.9.2021 14:29Banda #02: Nakládačka
  Po prvním díle šla kvalita trošku dolů, ale pořád to má šmrnc, humor a sprostotu ! První dějiství je spíše detektivka a ve druhém se mi ten výlet do Ruska docela zamlouval, tam už zasahovala Banda jako taková. Každopádně zjištění,že už další komiksy Bandy u nás nebudou vycházet mne obrovsky zklamalo !
  celkový dojem: 80%
 • delsemela
  delsemela16.9.2021 14:16Banda #01: Karty jsou rozdaný
  drsný, sexistický, humorný a správně ulítlý první díl , kde se odehrává výborná zápletka a dochází k seznámení s postavami.
  Mimochodem je to i místy dobře brutální a plné násilností což každému nemusí vonět čili takový docela kontroverzní komiks, který mne ale velmi zaujal ! Kresba je naprosto výtečná, autor scénáře Garth Ennis je mým oblíbencem, komiks se četl tzv sám a já se už těšil na další díly
  celkový dojem: 90%
 • delsemela
  delsemela16.9.2021 11:29Zatmívačka
  Výborný scénář, který je skvěle propracovaný do nejmenšího detailu, k tomu opravdu skvělá kresba s perfektními barvami. Příběh vtáhne, postavy jsou uvěřitelné, místy jsem si opravdu připadal jako kdysi dávno v Hollywoodu na konci 50 let. Každou novou kapitolu jsem doslova hltal. Na konci jsem ale pořád čekal na nějaký velký zvrat, něco velkolepého, na nějakou nečekanou zápletku. Happyend sice nenastal ,ale i tak dopadla další spolupráce mých velkých oblíbenců Eda Brubakera a Seana Phillipse na jedničku !
  celkový dojem: 90%
 • delsemela
  delsemela5.10.2022Koupím
  Zdravím, koupím Hra o trůny - Grafický román, svazek 3
  nemá někdo náhodou za rozumnou cenovku ?
  delsemela@centrum.cz
 • delsemela
  delsemela7.11.2022 12:32Poznej comics nebo postavu
  Zdravím
  Mám dotaz ...kam patří nové dílo Rorschach nebo -li jaká je posloupnost jednotlivých dílů jak se mají číst v jakém pořadí ? Je to takto ???
  Co se týče návaznosti. 1./ Strážci, pak 2./Znovuzrození superhrdinů DC ???
  https://comicsdb.cz/comics/7031/znovuzrozeni-hrdinu-dc
  dále pak 3./DC: Batman/Flash: Odznak ???
  https://comicsdb.cz/comics/7644/znovuzrozeni-hrdinu-dc-batman-flash-odznak-batman-flash
  A pak 4./Hodiny posledního soudu 1,2 ???
  5./Před strážci ???
  a kde je Rorschach
  díky za info
 • delsemela
  delsemela4.4.2022 14:01Pindárna
  Zdravím, vyšel u nás někdy komiks Reckless od Eda Brubakera ...nikde jsem to bohužel nedohledal ?
  Měla by to být 4 dílná serie.....
  díky za info
 • delsemela
  delsemela31.3.2022 14:05Pindárna
  Zdravím,

  prosím mám takový blbý dotaz,ale prosím Vás nevíte náhodou v jaké posloupnosti mám číst uvedené komiksy :-) (ať mi to navazuje)
  díky moc za info viz dole

  Před strážci: Komediant / Rorschach
  Před strážci: Minutemani / Hedvábný přízrak
  Před Strážci: Ozymandias / Karmínový korzár
  Před Strážci: Sůva / Dr. Manhattan
  Strážci

  díky moc
 • delsemela
  delsemela19.10.2021 12:17Poznej comics nebo postavu
  Zdravím, nevím kam napsat svůj dotaz tak se ptám tady: prosím jaká je posloupnost u komiksů Strážci ??? 1./ Strážci a potom je co ? Hodiny posledního soudu 1 ,2 a nebo 4 díly Před Strážci ??? díky za info ...chci prostě jenom vědět jak to na sebe navazuje ?
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 20 (cca 14740 Kč)
Mám: 168 (cca 90384 Kč)
Chci: 714 (cca 354881 Kč)
Sháním: 129 (cca 89956 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 125 (cca 78104 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0