• MEGA
  Čtivý mainstream se skvělou kresbou. Příběhy mají pár zajímavých nápadů, ale při čtení to ve mně žádné silné emoce nevyvolalo.
 • MEGA
  Příjemná jednohubka ze světa Černé Palice, která funguje i samostatně. Lemire sice nepřináší bůhvíco nového, ale i tak je příběh čtivý a emocionálně silný. Kresba k tomu perfektně sedne.
 • MEGA
  MEGA5.11.2021 20:36Jak rozumět komiksu
  Úžasně zpracovaný komiks o komiksu. Byl jsem překvapen jak hravě se to četlo. Tento komiks obsahuje tolik naučného materiálu, ale forma je tak zábavná, že čtení uteče jako voda.
 • MEGA
  MEGA29.8.2021 13:29Aargh! #19 (varianta A)
  Moje první seznámení s tímto sborníkem a musím říct, že jsem nad míru spokojen. Texty byly naučné a komiksů tam je tak akorát, aby si každý našel, co se mu líbí. Komikys od Kateřiny Čupové, Karla Osohy a Lukáše Komárka mě zaujaly nejvíce, ale všechny mají něco do sebe. Celkově mě moc bavilo objevování různých koutů (nejen) českého komiksu
 • MEGA
  Připojuji se k většině. Tohle mě opravdu nebavilo. Četl jsem to po Válce Říší, takže jsem měl plný kontext, ale to této knize moc nepomohlo. Celé je to strašně nesoustředěné. Je x postav a x příběhových linek a mě většina z nich vůbec nezajímá, protože nedostávají dost prostoru. Oceňuji náhled do Hulkovy hlavy, ale třeba takový sešit s Gorilla-manem mě vůbec nebavil a stejně tak zbytek knihy. Trochu to zachraňuje kresba, která je (až na sešit 21) fajn
 • MEGA
  MEGA15.7.2021 01:58Válka říší
  Za mě velká spokojenost. Tohle je jeden z lepších Marvel eventů, ale to neznamená, že nemá žádné mouchy. Začnu tedy tam. Je zde přehršel postav, které nemají v příběhu moc co dělat a množství akce a lokací může působit chaoticky. To nejhůř představuje sešit číslo 5, u kterého je všechno ze zmíněného. Naštěstí zbytek komiksu je více soustředěný a povětšinou využívá postavy zajímavým způsobem. Pro českého čtenáře je další mínus nedostatek kontextu pro mnohé momenty. To nedávám komiksu za vinu, ale říkal jsem si, že to zmíním. Je škoda že zde nevyšel Aaronův Thor od začátku, protože nejlepší části téhle knihy vychází z předchozích příběhů. Zejména finále je jedno velké kombo všeho, co Aaron za ta léta v sérii vymyslel. To ale není všechno, co je na této knize super. Nechybí zde hromada hlášek, vtipných interakcí a akce, která je v podání Russella Dautermana přehledná a zároveň monumentální. Celkově je to povedená mlátička, u které jsem se ani chvíli nenudil!
 • MEGA
  Čekal jsem, že tento komiks bude jen výplň před hlavním eventem, ale každý sešit měl něco do sebe a já si tento díl užil víc než předchozí. Příběhy zde nejsou tak bombastické, ale soustředí se na jednotlivé postavy a zároveň budují napětí před monumentální Válkou Říší. Sešit zaměřený na Odina mě obzvlášť překvapil. Trojice kreslířů je skvělá a ke svému příběhu se vždy hodili. Už se těším, jak to celé dopadne!
 • MEGA
  Je zde klasický nešvar v tom, že předchozí díly v Česku nevyšli, tak pro nové čtenáře chybí některé souvislosti. Já tento komiks hodnotím z pohledu někoho, kdo Aaronova Thora četl od začátku a musím říct, že mě tahle šílená jízda bavila. Příběh se stále někam posouvá a nikdy není daleko od akční scény. Kresba sem naprosto sedla a celému komiksu dodala barevný a energický háv. Příběh je ale na druhou stranu téměř bez emocí a kromě náloží akce toho nemá co nabídnout. Druhý příběh z daleké budoucnosti je na tom podobně, ale tam to vynahrazují přemrštěné nápady a obrovské měřítko, což mi sedlo. Slabší 4*
 • MEGA
  MEGA30.6.2021 18:45Odkaz rodu Blacků
  World-building a kresba jsou parádní, zbytek mě moc nezaujal. Postavy jsou takové šablony a jediný, kdo má nějakou zajímavou motivaci je hlavní záporák. Chybí mi nějaké backstory nebo prostě důvod, proč by mi mělo záležet na těch postavách. Příběh se proto místy vleče a krásná kresba a zajímavý koncept komiks od průměru nezachrání.
 • MEGA
  Skvělé zakončení série. První dvě knihy mě nechali v rozpacích, ale tato spolu s předchozí dokazují, že Chip psát umí a servíruje nám jednoho z nejlepších Spider-manů, co jsem za poslední dobu četl. Hlavní příběh je velmi přemrštěný a skvěle kontrastuje s osobními rovinami jednotlivých postav. Část se Sandmanem mě zaujala kresbou, ale příběhově je to nejslabší část knihy. Hlavní důvod, proč dávám 5* je poslední sešit, který je po všech stránkách fenomenální.
 • MEGA
  MEGA29.6.2021 12:21Dracula
  Naprostý skvost. Kochal jsem se každou stránkou. Atmosféra se vám dostane pod kůži a celý komiks je pak nezapomenutelný zážitek. Nemyslím si, že by Dracula mohl být zpracován lépe.
 • MEGA
  Povedený závěr série. Všechny díly si udržely laťku nahláškovaného mainstreamu a poslední díl doručil hlášky a cool momenty v plné síle. Bohužel to drží zpátky zkratkovité vyprávění a chaotické střihy. Breakworld jsou zajímavý, ale hlavní jádro komiksu jsou skvěle napsané postavy a zábavné interakce. Nesnaží se to s X-Meny dělat něco nového, ale spíš série působí jako návrat ke kořenům a jako propojení s širším světem Marvelu. A musím říct, že se to povedlo znamenitě.
 • MEGA
  MEGA4.5.2021 18:06Wonder Woman: Mrtvá Země
  Tohle je pecka. Komiks je plný krvavého násilí a akce, ale pod tím vším skrývá soucit a pochopení. Zároveň skvěle balancuje depresivní podobu světa s energickou akcí, na kterou je radost pohledět. Příběh je plný překvapení a obsahuje několik momentů, které jen tak z hlavy nedostanu. Vedlejší postavy, i když některé osudy byly zkratkovité, mě bavili, ale hlavní hvězda je samozřejmě Wonder Woman. Ta v této knize zápasí nejen s monstry, ale taky s nelehkými morálními otázkami a záplavou emocí. Vizuální stránka to vše posouvá ještě o laťku výš. Akční momenty jsou díky kresbě správně dynamické, klidné momenty jsou emotivní a celkově to má ten správnej říz.
 • MEGA
  MEGA28.4.2021 18:48Potápěč
  Jeff Lemire mě zase dostal. Když si myslím, že mě už nemůže ničím překvapit, objeví se něco jako Potápěč. Ano, je to pořád příběh o rodině a bolestivých vzpomínkách, ale přesto je to vlastně něco úplně jiného. Fantaskní háv mně překvapivě sedl a nápadité vizuálny na mě působily z jeho tvorby zatím nejsilněji. Skvělé čtení!
 • MEGA
  Donny Cates je záruka kvality. Jeho práce možná není nijak hluboká, nebo originální, ale vždy zabaví a čtení uteče jak voda. Většina knihy souvisí s eventem, který u nás nevyšel (a nejspíš nikdy nevýjde), ale příběh měl pořád hlavu a patu. Nejlepší část je ale poslední sešit, který jsem si opravdu užil a jsem rád, že tato série skončila s tak povedenou tečkou nakonec. Úchvatná kresba tuto knihu obzvláštňuje. Oba styly se k Doctoru Strangeovi hodí a všechny magické potvory vypadají úžasně. Celkově spokojenost!
 • MEGA
  Opravdu skvělé vyvrcholení. Postavy už jsou z předchozích knih plně definovány, takže komiks od začátku do konce šlape jako hodinky a já mu po prvních pár stranách naprosto propadl. Je to fascinující příběh plný napětí a se skvělou atmosférou. Vizuální vyprávění a rychlé tempo naprosto navádí k filmové či seriálové adaptaci. Jsem rád, že jsem to přečetl jako celek. Každý díl je lepší než předchozí.
 • MEGA
  Tato kniha mě bavila o poznání víc než první. Přidala se dějová linka s StB, díky které je příběh mnohem zajímavější. Komiks je plný napínavých situací a důvěryhodně vykresluje dobovou situaci. Bohužel zde stále je pár chaotických částí, ale zážitek to moc nezkazí. Zasloužené 4*
 • MEGA
  Fajn začátek trilogie. Námět a zasazení příběhu jsou super. Komiks má velmi filmové tempo, kde mnoho momentů je vyprávěno zcela vizuálně. Bohužel to ne vždy funguje, protože kresba je místy nepřehledná a nějaké momenty pak působí chaoticky. Na druhou stranu kresba exceluje ve vykreslování atmosféry šumavských lesů a pracovního táboru. Jsem zvědavý na další díl. Zatím je to mezi 3* a 4*
 • MEGA
  MEGA11.4.2021 20:45Mrtvej svět
  Velmi originální komiks, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Postavy působí reálně a dialogy jsou zkrátka geniální. Musím ale říct, že první polovina byla velmi nesoustředěná a nejsem si jistý, jestli to měl být záměr, či autor stále tápal, kam komiks povede. Každopádně to je kvalitní dílko s nezapomenutelnými postavami a s pár emocí nabitými momenty.
 • MEGA
  MEGA19.3.2021 18:21Autobus
  Skvělá kreativní jízda. Některé příběhy jsou lepší než jiné, ale jako celek to funguje skvěle. Autobus je určitě něco, k čemu se budu pravidelně vracet.
 • MEGA
  Hodnotím obě části spolu. Tento event mně přišel jako klasický mainstream, který zabaví, ale nenadchne. Nápad je skvělý a bavilo mě sledovat vedlejší postavy, jak dostávají superschopnosti. Zejména Mary Jane a J. J. Jameson, kteří jsou spolu se sešity série Venom nejlepší částí příběhu. To se nedá říct o záporácích, kteří byli buď otravní nebo totální klišé. Uspěchaný konec mě taky dvakrát nenadchnul. Částečně to vynahradí kresba Huberta Ramose, která je energická, ale překvapivě přehledná. Ostatní kreslíři jsou sice odlišní ale neméně kvalitní.
 • MEGA
  Hodnotím obě části spolu. Tento event mně přišel jako klasický mainstream, který zabaví, ale nenadchne. Nápad je skvělý a bavilo mě sledovat vedlejší postavy, jak dostávají superschopnosti. Zejména Mary Jane a J. J. Jameson, kteří jsou spolu se sešity série Venom nejlepší částí příběhu. To se nedá říct o záporácích, kteří byli buď otravní nebo totální klišé. Uspěchaný konec mě taky dvakrát nenadchnul. Částečně to vynahradí kresba Huberta Ramose, která je energická, ale překvapivě přehledná. Ostatní kreslíři jsou sice odlišní ale neméně kvalitní.
 • MEGA
  Komiks plný akce a adrenalinu, který ale v závěru zpomalil a mile překvapil. Venoma moc v lásce nemám, ale tato verze je parádní. Flashovi jsem fandil a rád bych si s ním přečetl něco víc. Asi se hned vrhnu na Spider-Island...
 • MEGA
  MEGA31.1.2021 22:27RUR
  Tohle je paráda. Konečně je tu unikátní adaptace plná energie. Kresebný styl mně neskutečně sedl. Tento příběh je dnes klasika, ale v tomto komiksu působí svěže. Líbí se mi využití jasných barev, které kontrastují s čím dál hrozivější situací. Každá postava je unikátní, expresivní a plná života. Jediné, co bych vytknul, je místy chaotické první dějství, ale to mně nezabrání dát 5*!
 • MEGA
  MEGA17.1.2021 01:40Mýty #17: Kdo seje vítr
  Fajn díl. Příběh se nikam drasticky neposouvá, ale větrný turnaj s děckama mě moc bavil a jsem rád, že je poznáváme o něco víc. Stejně tak odbočka s Bufkinem, u které nemám nejmenší tušení, co se stane příště (pokud se teda něco stane).
 • MEGA
  Silver Surfer a jeho jedinečný šarm v podání Stana Leeho září nejjasněji. Zde si Stan psaní očividně užívá a nešetří s monology o podstatě lidstva. Surferova postupný růst nenávisti ke společnosti mě bavilo sledovat. Nejhorší sešit byl pak souboj s Thorem, na který jsem byl zvědavý nejvíc, ale nakonec byl velmi prázdný a příběh tam byl pouze pro to, aby se Thor a Surfer pomlátili a toť vše. Nejvíce se mi líbila část s prvním výskytem Mephista, který v podání Johna Buscemy působil opravdu zlověstně. Celkově je kresba špičková a na knihu je radost pohledět. Parádní old-schoolová jízda
 • MEGA
  Tento komiks je zázrak sám o sobě. Kombinace precizní malby Alexe Rosse a propracovaného scénáře Kurta Busieka ale nemohla dopadnout jinak. Sledovat svět Marvelu z pohledu obyčejného člověka je skvělý nápad a zde je využit na maximum. Při pohledu na nadpřirozené figury strach střídá úžas a my sledujeme hlavní postavu Phila Sheldona, jak se jeho pohled na superhrdiny přes několik let vyvíjí. On sám působí velmi skutečně a i přes jeho nedokonalosti je velmi sympatický. Problémy, které jednotlivé kapitoly řeší, reflektují náš skutečný svět a to dodává celé knize na váze. Při čtení jsem si v jednom kuse říkal, co bych asi udělal v té situaci já... Teď něco k vizuální stránce komiksu. To, co zde Alex Ross dokázal, je něco neuvěřitelného. Jeho styl se sem hodí jako nikde jinde. Realistické postavy dodávají celé knize unikátní atmosféru a skvěle kontrastují s monumentální akcí, která se odehrává v pozadí. Každá stránka je zahlcena detaily a skrytými narážkami, ale nikdy nepůsobí nepřehledně nebo přehnaně. Zvládl bych se na tuto knihu dívat hodiny v kuse a pořád bych nacházel nové věci, které mi předtím unikly. Naprosto excelentní práce skrz naskrz!
 • MEGA
  Retro nám predstaví origin Black Panthera v okouzlujícím stylu Stana a Jacka. Já mám tyto staré příběhy moc rád, ale chápu, že nesednou všem. Moderní část je jedna stylová mlátička, kde vidíme, jaký borec Black Panther je. Vyprávění z pohledu skrullského komandéra bylo osvěžující. I když některé zvraty mně přišli vycucané z prstu, komiks obsahuje mnoho povedených hlášek a díky stylové kresbě je vždy na co se koukat. Slabší 4*
 • MEGA
  MEGA27.12.2020 17:39Silver Surfer: Podobenství
  Fascinující spojení dvou světů. Moebiova
  sebejistá a precizní linka komplimentuje Stanovy melodramatické dialogy a vše tvoří opravdu unikátní komiks. Jsem překvapen, že neexistuje více takovýchto ambiciózních projektů, dnes už by něco takového vzniknout nemohlo. Musím vyzdvihnout vydání. Formát je obrovský a kresba díky tomu opravdu vynikne. Co mě ale opravdu překvapilo byly bonusy, kde nám Moebius nabízí pohled za oponu a obsáhle provede celým procesem. Toto je prostě klenot!
 • MEGA
  MEGA26.12.2020 21:27Batman #07: Svatba
  King pokračuje ve svém velmi čtivém působení na sérii Batman. První příběh s Booster Goldem je za mě nejlepší část. Je originální a chytře promyšlený. To se o druhé části říct nedá. Tam postavy mají rozsáhlé monology, které často nikam nevedou a já měl pocit, že čtu další díl nekonečné telenovely. Psychologická analýza Batmana se už začíná opakovat. Samotná svatba má parádní momenty, ale nakonec se z toho vyklubalo zklamání. Kresba v první polovině je správně detailní a dynamická. V druhé části je kresba horší, ale to je čistě osobní preference.
 • MEGA
  Naprostá pecka. Gaiman zde v osmi sešitech vytváří rozsáhlý svět s pestrými charaktery ne tak odlišnými od originálu. Komiks mě chytl a nepustil a já si užíval každé chytré pomrknutí na čtenáře a každý zvrat. Příběh se točí kolem snad tuctu postav, ale nikdy jsem se v nich neztrácel a na konci měla každá nějakou roli. A po vizuální stránce taky vše šlape na jedničku. Kresba je plná energie a každá stránka nabízí něco nového. Barvy to pak celé dovedou k dokonalosti. Tady není co vytknout. Jeden z nejoriginálnějších komiksů co se Marvelu týče!
 • MEGA
  Hlavní důvod, proč jsem si tento komiks koupil je kresba. Už v Bouncerovi jsem si ji oblíbil a troufnu si říct, že zde je ještě lepší. Vše od majestátních budov New Yorku až po nejtemnější zákoutí Sovětského svazu je precizně vykresleno a vytváří autentickou atmosféru. Spolu s nekompromisním příběhem se ze čtení stává surový zážitek a já neměl ponětí, co se může stát na další stránce. To ale neznamená, že scénář nemá žádná slabá místa. V obou příbězích se mi nelíbil konec a to hlavně kvůli metafyzickým aspektům, které celkovému tónu a vyznění komiksu podkopávají nohy. Nebýt některých scén, které jsou přes čáru, užil bych si tento komiks mnohem víc. Každopádně je to pastva pro oči s originálním tématem a koupě rozhodně nelituji.
 • MEGA
  MEGA29.11.2020 16:26Zatmívačka
  Tento komiks exceluje v dechberoucím vykreslení tehdejšího Hollywoodu. Při čtení jsem se cítil jako bych tam byl. Všechna nechutná zákoutí a pokroucené priority filmového průmyslu mě naprosto pohltily a já se od knihy nemohl odtrhnout. Postavy jsou, jak je u Brubakera zvykem, pochopitelné a komplexní. Na konci knihy jsem měl pocit, že každého z komiksu znám a chápu jejich pohnutky. Zbytek zákonitě funguje od začátku až do konce a já prožíval každý neúspěch a pocit bezradnosti, kterým si hlavní aktéři procházeli. Kresba je konzistentní a nikdy jsem neměl problém s rozeznáváním obličejů, jak je někdy u podobných komiksů zvykem. Noirový nádech kresby podtrhují precizní barvy, na které je radost pohledět. Tohle je zkrátka špičkově odvedená práce od lidí, kteří rozumí svému řemeslu skrz naskrz.
 • MEGA
  MEGA22.11.2020 00:32Doctor Strange #06: Bůh magie
  Povedený mainstream. Postava Doctora Strange je napsaná skvěle a změna jeho pozice dává prostor mnoha skvělým scénám. Loki je taky sympaťák, u kterého ale nikdy nevíte, o co mu vlastně jde. Celkově dynamika mezi těma dvouma funguje na jedničku a táhne celou knihu. Komiks má parádní nápady, ale málokdy využije jejich potenciál. Další problém bych měl s koncem, který byl strašně generický. Kresba má svůj styl a nejvíce vynikala při klidnějších pasážích zaměřených na postavy. Slabší 4*
 • MEGA
  MEGA21.11.2020 03:11Krásná temnota
  Naprosto mrazivé čtení. Komiks buduje pocit neklidu a za každým panelem cítíte nejistotu. Když zlo začalo vykukovat ze všech koutů, komiks mě neustále překvapoval svou surovostí a když jsem si myslel, že už to temnější být nemůže, tak na další stránce na mě vybafla ještě větší bizarnost. Všechno tohle cynické násilí má ale svůj účel a myšlenku. Odporné motivace a zlé skutky roztomilých postaviček mi nabídli úplně jiný pohled na své dětství, což je ta nejmrazivější část. Věřím, že na komiks jen tak nezapomenu, ale zároveň si nemyslím, že se k němu budu často vracet. To není myšleno negativně, ba naopak si myslím, že příběh měl tento pocit vyvolat. Na druhou stranu pro co se budu vracet moc rád je vizuální stránka. Kerascoët provádí prvotřídní práci a každá stránka dýcha mnoha barvami, čímž dokonale kontrastuje s dějem. Vše od vykreslení přírody až po návrh jednotlivých postaviček je pastva pro oko. Toto je jeden z nejoriginálnějších komiksů, co jsem kdy četl.
 • MEGA
  Tento díl sice nedosahuje kvalit jeho předchůdců, ale žádné velké zklamání se nekoná. Kniha začíná zvláštní odbočkou s jiným kreslířem, jehož styl se mi k námětu hodil. Bourání čtvrté stěny působilo trochu jako pěst na oko. Vedlejší postavy, které z toho vzešly, byly ale parádní. Zbytek komiksu už se zaobírá starou dobrou partou superhrdinů. Jako vždy jsou charaktery postav napsány bravurně a i když zrovna nejsou tradiční verzí sebe sama, tak jejich jádro zůstává stejné. Příběh má pár nedomyšlených částí (hlavně ke konci), ale čte se rychle a je zde pár úžasných scén. Pokud mám něco na této sérii vyzdvihnout, tak je to obsáhlý svět, který moc rád znovu navštívím v budoucích komiksech.
 • MEGA
  Monumentální vyvrcholení ságy se vším všudy. Hulk se v této knize s ničím nemaže a mlátí hrdiny hlava nehlava. Celé je to naprosto přestřelené a množství akčních scén a sfx je až absurdní. Bez podkladu Hulkovy Planety by to byla jen bezduchá mlatíčka, ale jelikož mám vazby k těm postavám a hlavně k Hulkovi, tak jsem při každém úderu cítil vztek a zuřivost. První polovina je vlastně pouze to mlácení, až v druhé půlce příběh začíná nabírat na obrátkách, kdy Hulk provádí svou ukrutnou pomstu. Největší problém jsem měl s vizuální stránkou. Romitovu novější kresbu nemám rád. I když akční scény jsou správně monumentální a přehledné, tak ty jeho obličeje, proporce a vlastně jeho styl celkově působí uměle. Takový Miek to schytal ze všech nejvíc. Nedopustil jsem však, aby mě to zkazilo chuť a toto epické zakončení jsem si i tak užil.
 • MEGA
  Hodnotím obě části jako celek... Pane jo, tohle je pecka. I když je příběh naprosto epický a plný zvratů, tak nezapomíná na to hlavní a jsou postavy. Ke všem jsem si vybudoval pouto a každá představovala jiný pohled na danou situaci, což celému příběhu dodávalo uvěřitelné konflikty a drama. Strašně se mi líbilo proroctví roztroušené po celé knize, které působilo jako předzvěst nevyhnutelnému konci. Ze začátku je příběh trochu zkratkovitý, ale nemůžu si vybavit jediné hluché místo. Četlo se to jedním dechem a ždímalo to ze mě emoce, když bylo třeba. Kresba za příběhem ani trochu nezaostává. I když vyniká především v akčních scénách, tak i intimní momenty fungují na jedničku. Design postav a celkově world building je další část komiksu, která je precizně propracovaná. Sakaar působí živě a osobitě. Toto je prostě klenot.
 • MEGA
  Hodnotím obě části jako celek... Pane jo, tohle je pecka. I když je příběh naprosto epický a plný zvratů, tak nezapomíná na to hlavní a jsou postavy. Ke všem jsem si vybudoval pouto a každá představovala jiný pohled na danou situaci, což celému příběhu dodávalo uvěřitelné konflikty a drama. Strašně se mi líbilo proroctví roztroušené po celé knize, které působilo jako předzvěst nevyhnutelnému konci. Ze začátku je příběh trochu zkratkovitý, ale nemůžu si vybavit jediné hluché místo. Četlo se to jedním dechem a ždímalo to ze mě emoce, když bylo třeba. Kresba za příběhem ani trochu nezaostává. I když vyniká především v akčních scénách, tak i intimní momenty fungují na jedničku. Design postav a celkově world building je další část komiksu, která je precizně propracovaná. Sakaar působí živě a osobitě. Toto je prostě klenot.
 • MEGA
  Tato kniha skvěle plní svou hlavní funkci: představení Hulka. Začíná s psychologickým aspektem, kde se představí různí Hulkové. Tato část mě bavila nejvíce. Načnou se tady zajímavé příběhové linky, ke kterým bohužel nedostaneme zakončení, protože zbytek knihy se soustředí na hru na kočku a myš mezi armádou a Hulkem. To sice k Hulkovi patří, ale nebylo to tak vydařené jako začátek knihy. Kniha má svižné tempo a hromadu akčních scén, takže jsem se ani na chvíli nenudil.
 • MEGA
  Líbilo se mi vyvážení vážných momentů a humoru. I když ne každý vtip pro mě fungoval, tak to z celé knihy udělalo velmi příjemné čtení. Většinu knihy se zde střídá klasická superhrdinská akce a povedené dialogy mezi postavami. Překlad Defenders jako Obránců je příšerný, ale nevyskytuje se v knize často, takže se to dá přehlédnout. Nejlepší část knihy je psychologický aspekt, kde se dostáváme do Bruceovi hlavy. To vyvrcholí v posledním sešitu, který je zkrátka excelentní. Kresba je detailní a jak obličeje tak akční scény vypadají skvěle.
 • MEGA
  Zatím nejšílenější díl. Whedon zde místy jde naprosto přes čáru a nebojí se využívat šílených superhrdinských prvků. Komiks mě moc bavil a nikdy jsem netušil, co čekat na další stránce. To je zároveň nevýhoda, protože vážné a komické prvky se zde místy dřou. Cyclops a Kitty Pride zde září. Celkově Whedon zvládá psaní všech postav opravdu bravurně, pokud zrovna nejsou ovládání někým jiným, což místy působí jako příběhová berlička. Kresba je jako u předchozích dílů úžasná.
 • MEGA
  Další povedený díl. Nápad na záporáka je skvělý, odhalení je nečakané a první polovinu knihy z ní jde opravdu strach. Bohužel druhá polovina je jedna velká rubačka, která má pár vtipných a nápaditých momentů, ale zakončení mě sklamalo. Práce s postavami je úžasná, dialogy jsou svižné a líbí se mi jak Whedon sází semínka tajemství přes celou sérii. Kresba je propracovaná, elegantní a přehledná a díky ní akční scény vyniknou. Ještě, že to tu Crew dovydala celé. Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dokončím!
 • MEGA
  Nemůžu říct, že by mě to nějak ohromilo, ale příběh funguje skvěle, postavy jsou sympatické a dialogy jsou vtipné a čtivé. Je tady hromada akce a příběh nikdy nestojí dlouho na místě, takže se to čte jedním dechem. Je zde moment, kdy určitá postava vstane z mrtvých a nejen, že to nevyzní jako otravné klišé, ale onen návrat je dokonce nejvíc emocionální část knihy. Tento komiks je skvělý nenáročný mainstream, který můžu jenom doporučit. Silné 4*
 • MEGA
  New X-men je strašně zvláštní série. Baví mě, jak Morrison jde přes čáru a nebojí se nám dát opravdu originální příběh. Vrcholem celé knihy je pak právě sonda do mysli Profesora X, která opravdu stála za to. Všechny příběhové linky mě bavili, pomalu se buduje hrozba, kterou Cassandra Nova představuje, ale bohužel konec mně přišel až moc uspěchaný a místy vycucaný z prstu. Staré i nově představené postavy jsou zvládnuty skvěle a dynamika mezi nimi funguje. Můj největší problém je kresba. Kreslíři se střídají až moc často a části od Igora Kordeye se mi nelíbily vůbec.
 • MEGA
  Grant Morrison vdechl X-Menům nový život a i když má tato kniha své mouchy, její význam se nedá popřít. Přidání moderních a dospělejších témat příběhu prospělo a dynamika mezi postavami je tak o něco živější. Celé je to ale jen představení myšlenek a témat které se (doufejme) rozvinou v dalších dílech, protože komiks samotný nemá moc uspokojivé finále. Stane se zde tragédie, která překvapivě navzdory svému rozměru nemá velké následky, což mě zarazilo a doufal jsem, že se na tuto část příběhu bude soustředit víc. Nejlepší část knihy je poslední sešit s děsivým twistem, který navnadí na pokračování. Kresba je v celé knize skvělá. Frank Quitely se možná netrefí do chuti každému, ale já ho mám rád a jeho podivný styl mě zrovna k X-Menům sedne.
 • MEGA
  Série si udržuje svou kvalitu. Výtky mám pořád stejné a to především to, že nějaké části děje chybí, protože se odkazují na něco, co česky vydané není. Když přehlédnu to, tak zde pořád máme příběh se zlým Capem, jak kuje pikle, který mě stále baví. Komiks začína pomalu, ale jak věci začnou eskalovat, tak je to parádní. Žádný z kreslířů mi nevadil, jen by se nemuseli tak často střídat.
 • MEGA
  MEGA14.10.2020 00:24Batman: Bílý rytíř
  Vynikající nový pohled na Batmanův svět. Příběh je promyšlený a má mnoho nápadů, díky kterým udržel po celou dobu mou pozornost. Komiks se odehrává v alternativním vesmíru, takže jsem netušil, kam příběh povede a byl jsem překvapen mnoha důmyslnými zvraty. Konflikt mezi Batmanem a Jokerem jsme už viděli x-krát, ale tady je verze, která je přesto originální. Joker "vystřízlivěl" a Batman je naopak na pokraji zhroucení. Jejich dynamika je jádro celé knihy. Vedlejší postavy mají v příběhu své místo a každý dostane uspokojivé zakončení. Líbilo se mi jak jsou postavy chytře pozměněny od svých klasických verzí, aby pasovaly do tohoto světa. Gotham, který zde Murphy vytvořil je atmosférický a záhadný a to hlavně díky kresbě, která je vyloženě božská. Všechno včetně akce, mimiky i budov je zvládnuto na jedničku. Tento styl mně k Batmanovi sedne. A ta plejáda Batmobilů... No prostě pastva pro oči. Tento Batman se zatraceně povedl. Za víc takovýchto komiksů budu jen rád!
 • MEGA
  Celé mně to přišlo takové mdlé. Není zde žádné napětí, žádné zajímavé postavy a všechny koncepty jsou buď ochranné, nebo nedotažené. Samotný Tony je naprosto plochá postava a v knize slouží pouze jako řešitel všech problémů na poslední chvíli. Přes to ale kniha dokáže sloužit jako nenáročná zábava a kresba je líbivá. Pokud jste velcí fandové Iron Mana, věřím, že se vám tento komiks může líbit. Já jsem z něho zklamán.
 • MEGA
  Tohle mě moc bavilo. Po průměrném předchozím díle se tato série naladila na tu správnou vlnu. Příběh s cestovaním v čase může často padat do ochranných klišé, ale těm se Zdarsky vyhnul a staví příběh čistě na postavách. Čte se to jedním dechem a možná i proto je to bohužel místy uspěchané. Líbily se mi narážky na Spideyho historii a interakce dvou Spider-manů je zábavná, ale hvězdou této knihy je JJJ, který napsán prostě spektakulárlně. Co ještě musím vyzdvihnout je kresba. Oba kreslíři mají osobitý styl a k tomuto příběhu se hodili. Nechápu to nízké hodnocení, za mě to je 5* (i když s odřenýma ušima) a jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 659 (cca 200889 Kč)
Mám: 648 (cca 196644 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 2 (cca 948 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0