• MEGA
  Velmi originální komiks, od kterého jsem se nemohl odtrhnout. Postavy působí reálně a dialogy jsou zkrátka geniální. Musím ale říct, že první polovina byla velmi nesoustředěná a nejsem si jistý, jestli to měl být záměr, či autor stále tápal, kam komiks povede. Každopádně to je kvalitní dílko s nezapomenutelnými postavami a s pár emocí nabitými momenty.
 • MEGA
  MEGA19.3. 18:21Autobus
  Skvělá kreativní jízda. Některé příběhy jsou lepší než jiné, ale jako celek to funguje skvěle. Autobus je určitě něco, k čemu se budu pravidelně vracet.
 • MEGA
  Hodnotím obě části spolu. Tento event mně přišel jako klasický mainstream, který zabaví, ale nenadchne. Nápad je skvělý a bavilo mě sledovat vedlejší postavy, jak dostávají superschopnosti. Zejména Mary Jane a J. J. Jameson, kteří jsou spolu se sešity série Venom nejlepší částí příběhu. To se nedá říct o záporácích, kteří byli buď otravní nebo totální klišé. Uspěchaný konec mě taky dvakrát nenadchnul. Částečně to vynahradí kresba Huberta Ramose, která je energická, ale překvapivě přehledná. Ostatní kreslíři jsou sice odlišní ale neméně kvalitní.
 • MEGA
  Hodnotím obě části spolu. Tento event mně přišel jako klasický mainstream, který zabaví, ale nenadchne. Nápad je skvělý a bavilo mě sledovat vedlejší postavy, jak dostávají superschopnosti. Zejména Mary Jane a J. J. Jameson, kteří jsou spolu se sešity série Venom nejlepší částí příběhu. To se nedá říct o záporácích, kteří byli buď otravní nebo totální klišé. Uspěchaný konec mě taky dvakrát nenadchnul. Částečně to vynahradí kresba Huberta Ramose, která je energická, ale překvapivě přehledná. Ostatní kreslíři jsou sice odlišní ale neméně kvalitní.
 • MEGA
  Komiks plný akce a adrenalinu, který ale v závěru zpomalil a mile překvapil. Venoma moc v lásce nemám, ale tato verze je parádní. Flashovi jsem fandil a rád bych si s ním přečetl něco víc. Asi se hned vrhnu na Spider-Island...
 • MEGA
  MEGA31.1. 22:27RUR
  Tohle je paráda. Konečně je tu unikátní adaptace plná energie. Kresebný styl mně neskutečně sedl. Tento příběh je dnes klasika, ale v tomto komiksu působí svěže. Líbí se mi využití jasných barev, které kontrastují s čím dál hrozivější situací. Každá postava je unikátní, expresivní a plná života. Jediné, co bych vytknul, je místy chaotické první dějství, ale to mně nezabrání dát 5*!
 • MEGA
  Fajn díl. Příběh se nikam drasticky neposouvá, ale větrný turnaj s děckama mě moc bavil a jsem rád, že je poznáváme o něco víc. Stejně tak odbočka s Bufkinem, u které nemám nejmenší tušení, co se stane příště (pokud se teda něco stane).
 • MEGA
  Silver Surfer a jeho jedinečný šarm v podání Stana Leeho září nejjasněji. Zde si Stan psaní očividně užívá a nešetří s monology o podstatě lidstva. Surferova postupný růst nenávisti ke společnosti mě bavilo sledovat. Nejhorší sešit byl pak souboj s Thorem, na který jsem byl zvědavý nejvíc, ale nakonec byl velmi prázdný a příběh tam byl pouze pro to, aby se Thor a Surfer pomlátili a toť vše. Nejvíce se mi líbila část s prvním výskytem Mephista, který v podání Johna Buscemy působil opravdu zlověstně. Celkově je kresba špičková a na knihu je radost pohledět. Parádní old-schoolová jízda
 • MEGA
  Tento komiks je zázrak sám o sobě. Kombinace precizní malby Alexe Rosse a propracovaného scénáře Kurta Busieka ale nemohla dopadnout jinak. Sledovat svět Marvelu z pohledu obyčejného člověka je skvělý nápad a zde je využit na maximum. Při pohledu na nadpřirozené figury strach střídá úžas a my sledujeme hlavní postavu Phila Sheldona, jak se jeho pohled na superhrdiny přes několik let vyvíjí. On sám působí velmi skutečně a i přes jeho nedokonalosti je velmi sympatický. Problémy, které jednotlivé kapitoly řeší, reflektují náš skutečný svět a to dodává celé knize na váze. Při čtení jsem si v jednom kuse říkal, co bych asi udělal v té situaci já... Teď něco k vizuální stránce komiksu. To, co zde Alex Ross dokázal, je něco neuvěřitelného. Jeho styl se sem hodí jako nikde jinde. Realistické postavy dodávají celé knize unikátní atmosféru a skvěle kontrastují s monumentální akcí, která se odehrává v pozadí. Každá stránka je zahlcena detaily a skrytými narážkami, ale nikdy nepůsobí nepřehledně nebo přehnaně. Zvládl bych se na tuto knihu dívat hodiny v kuse a pořád bych nacházel nové věci, které mi předtím unikly. Naprosto excelentní práce skrz naskrz!
 • MEGA
  Retro nám predstaví origin Black Panthera v okouzlujícím stylu Stana a Jacka. Já mám tyto staré příběhy moc rád, ale chápu, že nesednou všem. Moderní část je jedna stylová mlátička, kde vidíme, jaký borec Black Panther je. Vyprávění z pohledu skrullského komandéra bylo osvěžující. I když některé zvraty mně přišli vycucané z prstu, komiks obsahuje mnoho povedených hlášek a díky stylové kresbě je vždy na co se koukat. Slabší 4*
 • MEGA
  Fascinující spojení dvou světů. Moebiova
  sebejistá a precizní linka komplimentuje Stanovy melodramatické dialogy a vše tvoří opravdu unikátní komiks. Jsem překvapen, že neexistuje více takovýchto ambiciózních projektů, dnes už by něco takového vzniknout nemohlo. Musím vyzdvihnout vydání. Formát je obrovský a kresba díky tomu opravdu vynikne. Co mě ale opravdu překvapilo byly bonusy, kde nám Moebius nabízí pohled za oponu a obsáhle provede celým procesem. Toto je prostě klenot!
 • MEGA
  King pokračuje ve svém velmi čtivém působení na sérii Batman. První příběh s Booster Goldem je za mě nejlepší část. Je originální a chytře promyšlený. To se o druhé části říct nedá. Tam postavy mají rozsáhlé monology, které často nikam nevedou a já měl pocit, že čtu další díl nekonečné telenovely. Psychologická analýza Batmana se už začíná opakovat. Samotná svatba má parádní momenty, ale nakonec se z toho vyklubalo zklamání. Kresba v první polovině je správně detailní a dynamická. V druhé části je kresba horší, ale to je čistě osobní preference.
 • MEGA
  Naprostá pecka. Gaiman zde v osmi sešitech vytváří rozsáhlý svět s pestrými charaktery ne tak odlišnými od originálu. Komiks mě chytl a nepustil a já si užíval každé chytré pomrknutí na čtenáře a každý zvrat. Příběh se točí kolem snad tuctu postav, ale nikdy jsem se v nich neztrácel a na konci měla každá nějakou roli. A po vizuální stránce taky vše šlape na jedničku. Kresba je plná energie a každá stránka nabízí něco nového. Barvy to pak celé dovedou k dokonalosti. Tady není co vytknout. Jeden z nejoriginálnějších komiksů co se Marvelu týče!
 • MEGA
  Hlavní důvod, proč jsem si tento komiks koupil je kresba. Už v Bouncerovi jsem si ji oblíbil a troufnu si říct, že zde je ještě lepší. Vše od majestátních budov New Yorku až po nejtemnější zákoutí Sovětského svazu je precizně vykresleno a vytváří autentickou atmosféru. Spolu s nekompromisním příběhem se ze čtení stává surový zážitek a já neměl ponětí, co se může stát na další stránce. To ale neznamená, že scénář nemá žádná slabá místa. V obou příbězích se mi nelíbil konec a to hlavně kvůli metafyzickým aspektům, které celkovému tónu a vyznění komiksu podkopávají nohy. Nebýt některých scén, které jsou přes čáru, užil bych si tento komiks mnohem víc. Každopádně je to pastva pro oči s originálním tématem a koupě rozhodně nelituji.
 • MEGA
  MEGA29.11.2020 16:26Zatmívačka
  Tento komiks exceluje v dechberoucím vykreslení tehdejšího Hollywoodu. Při čtení jsem se cítil jako bych tam byl. Všechna nechutná zákoutí a pokroucené priority filmového průmyslu mě naprosto pohltily a já se od knihy nemohl odtrhnout. Postavy jsou, jak je u Brubakera zvykem, pochopitelné a komplexní. Na konci knihy jsem měl pocit, že každého z komiksu znám a chápu jejich pohnutky. Zbytek zákonitě funguje od začátku až do konce a já prožíval každý neúspěch a pocit bezradnosti, kterým si hlavní aktéři procházeli. Kresba je konzistentní a nikdy jsem neměl problém s rozeznáváním obličejů, jak je někdy u podobných komiksů zvykem. Noirový nádech kresby podtrhují precizní barvy, na které je radost pohledět. Tohle je zkrátka špičkově odvedená práce od lidí, kteří rozumí svému řemeslu skrz naskrz.
 • MEGA
  Povedený mainstream. Postava Doctora Strange je napsaná skvěle a změna jeho pozice dává prostor mnoha skvělým scénám. Loki je taky sympaťák, u kterého ale nikdy nevíte, o co mu vlastně jde. Celkově dynamika mezi těma dvouma funguje na jedničku a táhne celou knihu. Komiks má parádní nápady, ale málokdy využije jejich potenciál. Další problém bych měl s koncem, který byl strašně generický. Kresba má svůj styl a nejvíce vynikala při klidnějších pasážích zaměřených na postavy. Slabší 4*
 • MEGA
  Naprosto mrazivé čtení. Komiks buduje pocit neklidu a za každým panelem cítíte nejistotu. Když zlo začalo vykukovat ze všech koutů, komiks mě neustále překvapoval svou surovostí a když jsem si myslel, že už to temnější být nemůže, tak na další stránce na mě vybafla ještě větší bizarnost. Všechno tohle cynické násilí má ale svůj účel a myšlenku. Odporné motivace a zlé skutky roztomilých postaviček mi nabídli úplně jiný pohled na své dětství, což je ta nejmrazivější část. Věřím, že na komiks jen tak nezapomenu, ale zároveň si nemyslím, že se k němu budu často vracet. To není myšleno negativně, ba naopak si myslím, že příběh měl tento pocit vyvolat. Na druhou stranu pro co se budu vracet moc rád je vizuální stránka. Kerascoët provádí prvotřídní práci a každá stránka dýcha mnoha barvami, čímž dokonale kontrastuje s dějem. Vše od vykreslení přírody až po návrh jednotlivých postaviček je pastva pro oko. Toto je jeden z nejoriginálnějších komiksů, co jsem kdy četl.
 • MEGA
  Tento díl sice nedosahuje kvalit jeho předchůdců, ale žádné velké zklamání se nekoná. Kniha začíná zvláštní odbočkou s jiným kreslířem, jehož styl se mi k námětu hodil. Bourání čtvrté stěny působilo trochu jako pěst na oko. Vedlejší postavy, které z toho vzešly, byly ale parádní. Zbytek komiksu už se zaobírá starou dobrou partou superhrdinů. Jako vždy jsou charaktery postav napsány bravurně a i když zrovna nejsou tradiční verzí sebe sama, tak jejich jádro zůstává stejné. Příběh má pár nedomyšlených částí (hlavně ke konci), ale čte se rychle a je zde pár úžasných scén. Pokud mám něco na této sérii vyzdvihnout, tak je to obsáhlý svět, který moc rád znovu navštívím v budoucích komiksech.
 • MEGA
  Monumentální vyvrcholení ságy se vším všudy. Hulk se v této knize s ničím nemaže a mlátí hrdiny hlava nehlava. Celé je to naprosto přestřelené a množství akčních scén a sfx je až absurdní. Bez podkladu Hulkovy Planety by to byla jen bezduchá mlatíčka, ale jelikož mám vazby k těm postavám a hlavně k Hulkovi, tak jsem při každém úderu cítil vztek a zuřivost. První polovina je vlastně pouze to mlácení, až v druhé půlce příběh začíná nabírat na obrátkách, kdy Hulk provádí svou ukrutnou pomstu. Největší problém jsem měl s vizuální stránkou. Romitovu novější kresbu nemám rád. I když akční scény jsou správně monumentální a přehledné, tak ty jeho obličeje, proporce a vlastně jeho styl celkově působí uměle. Takový Miek to schytal ze všech nejvíc. Nedopustil jsem však, aby mě to zkazilo chuť a toto epické zakončení jsem si i tak užil.
 • MEGA
  Hodnotím obě části jako celek... Pane jo, tohle je pecka. I když je příběh naprosto epický a plný zvratů, tak nezapomíná na to hlavní a jsou postavy. Ke všem jsem si vybudoval pouto a každá představovala jiný pohled na danou situaci, což celému příběhu dodávalo uvěřitelné konflikty a drama. Strašně se mi líbilo proroctví roztroušené po celé knize, které působilo jako předzvěst nevyhnutelnému konci. Ze začátku je příběh trochu zkratkovitý, ale nemůžu si vybavit jediné hluché místo. Četlo se to jedním dechem a ždímalo to ze mě emoce, když bylo třeba. Kresba za příběhem ani trochu nezaostává. I když vyniká především v akčních scénách, tak i intimní momenty fungují na jedničku. Design postav a celkově world building je další část komiksu, která je precizně propracovaná. Sakaar působí živě a osobitě. Toto je prostě klenot.
 • MEGA
  Hodnotím obě části jako celek... Pane jo, tohle je pecka. I když je příběh naprosto epický a plný zvratů, tak nezapomíná na to hlavní a jsou postavy. Ke všem jsem si vybudoval pouto a každá představovala jiný pohled na danou situaci, což celému příběhu dodávalo uvěřitelné konflikty a drama. Strašně se mi líbilo proroctví roztroušené po celé knize, které působilo jako předzvěst nevyhnutelnému konci. Ze začátku je příběh trochu zkratkovitý, ale nemůžu si vybavit jediné hluché místo. Četlo se to jedním dechem a ždímalo to ze mě emoce, když bylo třeba. Kresba za příběhem ani trochu nezaostává. I když vyniká především v akčních scénách, tak i intimní momenty fungují na jedničku. Design postav a celkově world building je další část komiksu, která je precizně propracovaná. Sakaar působí živě a osobitě. Toto je prostě klenot.
 • MEGA
  Tato kniha skvěle plní svou hlavní funkci: představení Hulka. Začíná s psychologickým aspektem, kde se představí různí Hulkové. Tato část mě bavila nejvíce. Načnou se tady zajímavé příběhové linky, ke kterým bohužel nedostaneme zakončení, protože zbytek knihy se soustředí na hru na kočku a myš mezi armádou a Hulkem. To sice k Hulkovi patří, ale nebylo to tak vydařené jako začátek knihy. Kniha má svižné tempo a hromadu akčních scén, takže jsem se ani na chvíli nenudil.
 • MEGA
  Líbilo se mi vyvážení vážných momentů a humoru. I když ne každý vtip pro mě fungoval, tak to z celé knihy udělalo velmi příjemné čtení. Většinu knihy se zde střídá klasická superhrdinská akce a povedené dialogy mezi postavami. Překlad Defenders jako Obránců je příšerný, ale nevyskytuje se v knize často, takže se to dá přehlédnout. Nejlepší část knihy je psychologický aspekt, kde se dostáváme do Bruceovi hlavy. To vyvrcholí v posledním sešitu, který je zkrátka excelentní. Kresba je detailní a jak obličeje tak akční scény vypadají skvěle.
 • MEGA
  Zatím nejšílenější díl. Whedon zde místy jde naprosto přes čáru a nebojí se využívat šílených superhrdinských prvků. Komiks mě moc bavil a nikdy jsem netušil, co čekat na další stránce. To je zároveň nevýhoda, protože vážné a komické prvky se zde místy dřou. Cyclops a Kitty Pride zde září. Celkově Whedon zvládá psaní všech postav opravdu bravurně, pokud zrovna nejsou ovládání někým jiným, což místy působí jako příběhová berlička. Kresba je jako u předchozích dílů úžasná.
 • MEGA
  Další povedený díl. Nápad na záporáka je skvělý, odhalení je nečakané a první polovinu knihy z ní jde opravdu strach. Bohužel druhá polovina je jedna velká rubačka, která má pár vtipných a nápaditých momentů, ale zakončení mě sklamalo. Práce s postavami je úžasná, dialogy jsou svižné a líbí se mi jak Whedon sází semínka tajemství přes celou sérii. Kresba je propracovaná, elegantní a přehledná a díky ní akční scény vyniknou. Ještě, že to tu Crew dovydala celé. Nemůžu se dočkat, až tuto sérii dokončím!
 • MEGA
  Nemůžu říct, že by mě to nějak ohromilo, ale příběh funguje skvěle, postavy jsou sympatické a dialogy jsou vtipné a čtivé. Je tady hromada akce a příběh nikdy nestojí dlouho na místě, takže se to čte jedním dechem. Je zde moment, kdy určitá postava vstane z mrtvých a nejen, že to nevyzní jako otravné klišé, ale onen návrat je dokonce nejvíc emocionální část knihy. Tento komiks je skvělý nenáročný mainstream, který můžu jenom doporučit. Silné 4*
 • MEGA
  New X-men je strašně zvláštní série. Baví mě, jak Morrison jde přes čáru a nebojí se nám dát opravdu originální příběh. Vrcholem celé knihy je pak právě sonda do mysli Profesora X, která opravdu stála za to. Všechny příběhové linky mě bavili, pomalu se buduje hrozba, kterou Cassandra Nova představuje, ale bohužel konec mně přišel až moc uspěchaný a místy vycucaný z prstu. Staré i nově představené postavy jsou zvládnuty skvěle a dynamika mezi nimi funguje. Můj největší problém je kresba. Kreslíři se střídají až moc často a části od Igora Kordeye se mi nelíbily vůbec.
 • MEGA
  Grant Morrison vdechl X-Menům nový život a i když má tato kniha své mouchy, její význam se nedá popřít. Přidání moderních a dospělejších témat příběhu prospělo a dynamika mezi postavami je tak o něco živější. Celé je to ale jen představení myšlenek a témat které se (doufejme) rozvinou v dalších dílech, protože komiks samotný nemá moc uspokojivé finále. Stane se zde tragédie, která překvapivě navzdory svému rozměru nemá velké následky, což mě zarazilo a doufal jsem, že se na tuto část příběhu bude soustředit víc. Nejlepší část knihy je poslední sešit s děsivým twistem, který navnadí na pokračování. Kresba je v celé knize skvělá. Frank Quitely se možná netrefí do chuti každému, ale já ho mám rád a jeho podivný styl mě zrovna k X-Menům sedne.
 • MEGA
  Série si udržuje svou kvalitu. Výtky mám pořád stejné a to především to, že nějaké části děje chybí, protože se odkazují na něco, co česky vydané není. Když přehlédnu to, tak zde pořád máme příběh se zlým Capem, jak kuje pikle, který mě stále baví. Komiks začína pomalu, ale jak věci začnou eskalovat, tak je to parádní. Žádný z kreslířů mi nevadil, jen by se nemuseli tak často střídat.
 • MEGA
  Vynikající nový pohled na Batmanův svět. Příběh je promyšlený a má mnoho nápadů, díky kterým udržel po celou dobu mou pozornost. Komiks se odehrává v alternativním vesmíru, takže jsem netušil, kam příběh povede a byl jsem překvapen mnoha důmyslnými zvraty. Konflikt mezi Batmanem a Jokerem jsme už viděli x-krát, ale tady je verze, která je přesto originální. Joker "vystřízlivěl" a Batman je naopak na pokraji zhroucení. Jejich dynamika je jádro celé knihy. Vedlejší postavy mají v příběhu své místo a každý dostane uspokojivé zakončení. Líbilo se mi jak jsou postavy chytře pozměněny od svých klasických verzí, aby pasovaly do tohoto světa. Gotham, který zde Murphy vytvořil je atmosférický a záhadný a to hlavně díky kresbě, která je vyloženě božská. Všechno včetně akce, mimiky i budov je zvládnuto na jedničku. Tento styl mně k Batmanovi sedne. A ta plejáda Batmobilů... No prostě pastva pro oči. Tento Batman se zatraceně povedl. Za víc takovýchto komiksů budu jen rád!
 • MEGA
  Celé mně to přišlo takové mdlé. Není zde žádné napětí, žádné zajímavé postavy a všechny koncepty jsou buď ochranné, nebo nedotažené. Samotný Tony je naprosto plochá postava a v knize slouží pouze jako řešitel všech problémů na poslední chvíli. Přes to ale kniha dokáže sloužit jako nenáročná zábava a kresba je líbivá. Pokud jste velcí fandové Iron Mana, věřím, že se vám tento komiks může líbit. Já jsem z něho zklamán.
 • MEGA
  Tohle mě moc bavilo. Po průměrném předchozím díle se tato série naladila na tu správnou vlnu. Příběh s cestovaním v čase může často padat do ochranných klišé, ale těm se Zdarsky vyhnul a staví příběh čistě na postavách. Čte se to jedním dechem a možná i proto je to bohužel místy uspěchané. Líbily se mi narážky na Spideyho historii a interakce dvou Spider-manů je zábavná, ale hvězdou této knihy je JJJ, který napsán prostě spektakulárlně. Co ještě musím vyzdvihnout je kresba. Oba kreslíři mají osobitý styl a k tomuto příběhu se hodili. Nechápu to nízké hodnocení, za mě to je 5* (i když s odřenýma ušima) a jsem zvědavý, jak to bude pokračovat.
 • MEGA
  Aaronova dokonalá série dospěla do svého nevyhnutelného konce. Samozřejmě, že se neobejdeme bez hromady násilí a špetky černého humoru, ale v jádru to je tragédie jednoho staříka, jehož jediný cíl je zabít co nejvíc parchantů, jak jen to jde. Předchozí díly držely kilometry vysokou laťku, ale tento díl přesto nezklamal. Představí se zde nový chladný zabiják ve formě Elektry, ale ani na staré známe jako Kingpin a Vanessa se nezapomíná a každý dostane svůj zasloužený konec. Aaron příběh vypráví hladce a každá stránka a každý panel a své místo. Vše to buduje k velkolepému finále, které je napínavé, šokující a i emotivní. Víc už psát nebudu, protože bych musel zajít do spoilerů, což nechci. Dillonova kresba je čistá, jednoduchá a přehledná, takže ve čtení vůbec neruší a všechny nechuťárny zachycuje stavitelným způsobem. Plus Punisher a Dillon jdou spolu ruku v ruce. Za mě je tato série úžasná jízda od začátku do konce a ten nejlepší Punisher vůbec.
 • MEGA
  Ennis se zakončení této série chopil nečekaně. Když jsem to četl poprvé, strašně jsem se nudil. Teď to čtu znovu hned po předchozích dílech a užil jsem si to tisíckrát víc. Líbí se mi, že se Ennis nebojí dlouze rozvíjet své myšlenky. Hlavní příběh je skvělý, ale jsou to knižní útržky, které z tohoto komiksu dělají něco výjimečného. Vrhli na válku ve Vietnamu (pro mě) nové světlo pomocí fiktivních rozhovorů, které působí opravdu autenticky. Zároveň dostaneme různé pohledy na Punishera a jeho vznik. Texty a hlavní příběh se skvěle doplňují a já s četbou podruhé neměl žádný problém. Možná to je i tím, že jsem už věděl do čeho jdu. Celá série má slabší místa, ale jsem moc rád, že skončila na tak povedeném závěru. Tento díl vřele doporučuju, jen od toho nečekejte klasického Punishera.
 • MEGA
  Komiks se v podstatě jedna velká řezničina a mě to bavilo. Příběh, ač jednodušší, je pro Punishera osobnější než v předchozích dílech a to je prvek, který každé akční scéně přidával na váze. Je zde pár napínavých scén, ale bohužel je tu i jeden fake out, který měl čtenáře šokovat bez toho, aby dával nejaký větší smysl. Barracuda už moc netrousí hlášky, ale stal se z něho naprostý hajz kterému přejete ten nejhorší osud i přes to, že nám Ennis dává náznaky tragického dětství. Melancholické zakončení byla dokonalá třešnička na dortu. Styly Chaykina i Parlova mám rád, takže jsem s kresbou neměl žádný problém.
 • MEGA
  Tohle byla pecka. Punisher je středem příběhu i přesto, že se zde tak často nevyskytuje. To v tomto případě vůbec nevadí, protože vedlejší postavy jsou zajímavé a dialogy čtivé. Není zde tolik akce, ale stejně jsem se nenudil. Co bych vytknul je že jedna blondýna tam byla úplně postradatelná. Hlavní důvod, proč dávám 5* je finále, ze kterého mě mrazí ještě teď. Ten konec je prostě krásně nechutný. Zní to asi divně, ale nevím, jak jinak to popsat. Kresba je další velké plus. Je propracovaná, přehledná a k příběhu se hodila. Super příběh, super kresba. Co víc si přát?
 • MEGA
  Další průměrný Punisher. Zasazení v Afghánistánu je super a Ennis z toho zvládl vytěžit pár myšlenek. Ne že by ty myšlenky byly zcela nové. Vlastně je to starý známý "válka je špatná", ale pořád to dokáže trochu obzvláštnit. Líbil se mi záporák Muž z kamene, který je prostě hajzl, ale stejně má k Punisherovi takovou zvrácenou úctu. O'Brienovou jsem nikdy moc neměl rád. Její postava se dá shrnout do dvou vět: "Chce pomstu" a "Je nadržená na Punishera". V této knize je napsaná o něco lépe, ale ten její konec je zase napsaný hrozně. Celý závěr knihy byl povětšinou zklamání. Kresba je místy nepřehledná, ale mimika a stínování je na úrovni. Problém jsem měl s barvami, které mnohokrát přesahovaly přes linky. V předchozích dílech mě to tak nevadilo, ale zde mě to bilo do očí.
 • MEGA
  Tato kniha má dva obrovské plusy: kresbu a Barracudu. Zbytek je buď nic nového, či nic zajímavého. Dobře, možná ani Barracuda není úplně nová či originální postava (viz. Rusák z původní série), ale je to ta správná hrozba, kterou Punisher potřebuje plus není úplně nesympatickej. Co se týče příběhu, nejlepší na něm je to tempo. Ani chvíli jsem se nenudil a celou knihu jsem přečetl jedním dechem i když musím přiznat, že zde jsou slabší momenty. Největší problém jsem měl se závěrem, kde se Dermont chová jako naprostý idiot (nebo aspoň víc jak předtím) a Punisher zabije přes tucet akcionářů, kteří vlastně za nic nemůžou. To mi přišlo přes čáru i na Punishera. Kresba, jak už jsem naznačil, je skvělá. Je sice jednoduchá, ale přesně ten styl mě k prostředí Miami sedl a akční scény jsou plynulé a přehledné. Celkově je tento díl průměrná, nenáročná zábava. Lepší 3*
 • MEGA
  Velmi povedený Punisher. Téma je mnohem silnější, než v předchozích knihách a Ennis skvěle popisuje váhu té těžké situace. Ano, je tu pořád hromada akce a krveprolití, ale zde to působí účelně. Záporák je správný hajzl bez jediné kladné kvality. Vedlejší dějová linka s dvěma policajty začala úžasně a byl jsem zvědav, kam povede. Bohužel nakonec nějak vyšuměla a působila jaksi zbytečně. To je ale moje jediná výtka, protože komiks se četl rychle a kresba je propracovaná a atmosférická. Jde vidět, že se Fernandez hodně posunul od druhého dílu.
 • MEGA
  Tohle je možná ten nejúchylnější Punisher. Bohužel to je možná i ten nejslabší. Komiks přitom začíná zajímavě. Punishera někdo nasere do takové míry, že se málem utrhne ze řetězů. Byl bych moc rád, kdyby to v takovém duchu pokračovalo, ale někde v půlce se to zlomí a ze všech postav se stanou nadržení idioti a všechen potenciál se hodí z okna. Tento díl mě prostě nebavil.
 • MEGA
  Tohle mi neskutečně sedlo. Ennis zde dokonale kombinuje béčkovou premisu, tvrďácké postavy a kritiku militarismu. Špionážní příběh je pro Punishera nezvyklý, ale ani na chvíli nebyl nijak out-of-character. Díky jeho vztahu s malou holčičkou dostaneme pohled na jeho lidskou část bez toho, aby to přehnaně hrálo na city. Všechny vedlejší postavy měli svůj účel. Zejména Nick Fury tady byl skvělý. Kresba je taky na místě. Je přehledná a při akčních scénách má správnej říz. Jeden z nejlepších Punisherů!
 • MEGA
  Punisher zde hraje druhé housle a hlavní pozornost je soustředěna na přehnané množství vedlejších postav. Buhužel většina nedostane dostatek prostoru a celá kniha se strašně vleče, protože čtete o lidech, kteří vás vlastně nezajímají. Abych jen nehanil, jsou zde i výjimky jako Houdini, který si krade každou scénu. Ke konci komiks nabere rychlost, ale nemůžu říct, že by to vyvrcholení bylo bůhví jak uspokojivé. Celý příběh nakonec komentuje stav Irska, a to Ennisovi, jakožto irskému rodákovi, jde v dialozích skvěle. Kresba je funkční. Příběh nijak neruší, ale působí uměle a ploše.
 • MEGA
  Jako první musím říct, že kniha má skvělé tempo a čte se jedním dechem. Nejlepší částí je Clint Eastwood, ehm, teda Punisher. Ten je správně nekompromisní, ale i přes to Ennis zvládne najít hloubku v jeho černobílém vidění světa. Bohužel všechny vedlejší postavy kromě Micra jsou naprosto ploché a slouží pouze jako křoví nebo vtip. Humor celkově mně k tomuto zdánlivě vážnejšímu příběhu většinou nesedl. Kresba se mi moc líbila a dodávala celé knize dynamiku a vždy potřebnou atmosféru. Slabší 4*
 • MEGA
  Velmi vydařená sbírka příběhů, které nám dohromady nabízí psychologickou analýzu Punishera. První příběh je pro mě rozpoluplný. Jsou v něm nejlepší momenty knihy, ale také jsou tam věci, které k Punisherovi nepasují jako například ten vnitřní hlas, který Franka doprovází po celý příběh. Na druhou stranu dialogy mezi vojáky byly úžasné a ani na chvíli jsme se nenudil... "Tygr" je moje oblíbená část, protože je odlišný od jiných Punisherovských příběhů. Dozvíme se zde, co Franka jako malého formovalo a že za Punisherovým zrodem není jen Vietnam. Násilí je v tomto příběhu méně než obvykle, ale to vůbec nevadí. Staromódní kresba vytváří úžasnou atmosféru a komiks by bez ní o hodně přišel... "Cela" je klasická řezničina, jak jsme u Punishera zvyklí s tím, že tentokrát je to osobní. Kresba v tomto příběhu byla taky skvělá a množství černé vytvářelo správný pocit neklidu... Poslední příběh je neméně povedený. Příběh a kresba se doplňují a z výsledku mrazí v zádech. Punisher je nekompromisní i při konci světa... Jako celek této knize neváhám dát 5*. Ať jste nováčci nebo oddaní fanoušci, tak si tohoto Punishera užijete.
 • MEGA
  MEGA18.9.2020 18:59Načmáranec
  Komiks si dáva na čas, ale to není vůbec na škodu. S každou stránkou se totiž sbližujeme s postavami víc a víc. Všechny tak působí jako skuteční lidé a naopak záhadná figura z obálky nahání hrůzu. Líbila se mi atmosféra v celé knize a i když záhada a celkově finále mohlo být vyřešeno o něco lépe, tak jsem si komiks opravdu užil. Silné 4*
 • MEGA
  Jason Aaron by měl psát komiks o Bladeovi. Ten a upíří záporáci jsou nejlepší částí komiksu. Příběhová linka s upíry mě ale k Avengers prostě nepasovala a většina členů tady nemá větší roli než mlátit nepřátele a trousit hlášky. První sešit je hodně povedený a kresba v celé knize je špičková. Horší 4*
 • MEGA
  Tento díl mě zatím bavil z celé série nejvíc. Drsný Sbohem mělo skvělého Marva, ale tato kniha má skvělé tempo. Příběh si na nic nehraje a hlavní účel je zabavit a to se daří na výbornou. Jak skončí druhá kapitola, komiks chytne tu správnou vlnu a je napínavý až do konce. Výtku bych měl ohledně záporáků, kteří nebyli bůhví jak zajímavý a sloužili zde pouze jako překážky pro hlavního hrdinu. Kresba je tradičně stylová a tvoří jedinečnou atmosféru. I když nechápu to velké množství celostránkových kreseb v první kapitole. Frank Miller asi chtěl komiks natáhnout co nejvíc, protože je pravda, že by to mohlo být o něco kratší. I přes ty výtky si komiks 4* rozhodně zaslouží.
 • MEGA
  Stejně jako v prvním díle se zde dočkáme drsných protagonistů, sexy žen a hromady násilí. Po vizuální stránce je to stále úchvatné, ale příběh mě nikdy nedokázal vtáhnout. Hlavní momenty komiksu byly předvídatelné a postavy se chovají tak přes čáru, že je těžké je brát vážně. Na druhou stranu to je zkrátka součást Sin City: brát všechno do naprostého extrému. Tady mě to holt nesedlo. Čte se to svižně a Millerovi vnitřní monology jsou jako vždy dokonalé. Škoda, že ten příběh není lepší.
 • MEGA
  Sin City jsem si chtěl přečíst už delší dobu, protože Millerova Daredevila a Batmana mám v lásce. Čekal jsem, že tohle bude extrém, ve kterém se Miller nemusí držet zpátky a přesně to jsem taky dostal. Komiks je jedna velká akcí nabitá jízda se skvělou hlavní postavou. Marv není ten klasickej drsňák, kterého můžeme vidět v každém druhém akčním filmu. Postupně zjišťujeme, že je mnohem komplikovanější, než se na první pohled zdá. Jeho vnitřní monology jsou napsány čtivě a pomáhají nám dostat se hlouběji do Marvovi pokřivené mysli. Není to žádný klaďas, ale v porovnaní se zvrhými záporáky mě nezbývalo, než mu většinou fandit. Zbylé vedlejší postavy bohužel neměli žádný charakter a sloužili pouze pro posunutí příběhu vpřed, což je moje největší výtka. Konec byl nevyhnutelný a chápu, že jinak to skončit nemohlo, ale čekal jsem nějakou silnější pointu, ale toho jsem se nedočkal. Co mě ale na první pohled uchvátilo byla stylová kresba. Použití stínů je něco unikátního a důvod, proč se z toho stal takový kult.
 • MEGA
  Četlo se to dobře, ale nijak mě to nenadchlo. První sešit je bezkonkurenčně nejlepší část knihy. Tam King zvládá v malém prostoru vybudovat atmosférický a rafinovaný příběh, z jehož konce mě mrazilo v zádech. Zbylé příběhy mě přišli moc jednoduché a prázdné. Část s Wonder Woman měla dobou premisu, ale nakonec to bylo předvídatelné a bez jakýchkoli následků. Ovládnutí světa Poison Ivy je nejdelší část knihy a za mě bohužel ta nejhorší. Náhlé vhození do děje bylo zbytečné a jen pro efekt. Kdyby jsme dostali víc scén mezi Ivy a Harley, nebo nějaké momenty s Ivy před ovládnutím světa, možná by konec působil víc přirozeně. Takhle mě příběh zanechal naprosto suchým a zítra na něj nejspíš zapomenu. Poslední sešit je povedená tečka na závěr. Co se kresby týče, osobně nemám v lásce kresbu Janina, ale ostatní umělci byli prvotřídní.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 640 (cca 192573 Kč)
Mám: 638 (cca 191975 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 2 (cca 1247 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0