MEGA

MEGA
MEGA | 28.9.2020 | Punisher MAX #08: Vdovy

Tohle byla pecka. Punisher je středem příběhu i přesto, že se zde tak často nevyskytuje. To v tomto případě vůbec nevadí, protože vedlejší postavy jsou zajímavé a dialogy čtivé. Není zde tolik akce, ale stejně jsem se nenudil. Co bych vytknul je že jedna blondýna tam byla úplně postradatelná. Hlavní důvod, proč dávám 5* je finále, ze kterého mě mrazí ještě teď. Ten konec je prostě krásně nechutný. Zní to asi divně, ale nevím, jak jinak to popsat. Kresba je další velké plus. Je propracovaná, přehledná a k příběhu se hodila. Super příběh, super kresba. Co víc si přát?

MEGA
MEGA | 27.9.2020 | Punisher MAX #07: Muž z kamene

Další průměrný Punisher. Zasazení v Afghánistánu je super a Ennis z toho zvládl vytěžit pár myšlenek. Ne že by ty myšlenky byly zcela nové. Vlastně je to starý známý "válka je špatná", ale pořád to dokáže trochu obzvláštnit. Líbil se mi záporák Muž z kamene, který je prostě hajzl, ale stejně má k Punisherovi takovou zvrácenou úctu. O'Brienovou jsem nikdy moc neměl rád. Její postava se dá shrnout do dvou vět: "Chce pomstu" a "Je nadržená na Punishera". V této knize je napsaná o něco lépe, ale ten její konec je zase napsaný hrozně. Celý závěr knihy byl povětšinou zklamání. Kresba je místy nepřehledná, ale mimika a stínování je na úrovni. Problém jsem měl s barvami, které mnohokrát přesahovaly přes linky. V předchozích dílech mě to tak nevadilo, ale zde mě to bilo do očí.

MEGA
MEGA | 26.9.2020 | Punisher MAX #06: Barracuda

Tato kniha má dva obrovské plusy: kresbu a Barracudu. Zbytek je buď nic nového, či nic zajímavého. Dobře, možná ani Barracuda není úplně nová či originální postava (viz. Rusák z původní série), ale je to ta správná hrozba, kterou Punisher potřebuje plus není úplně nesympatickej. Co se týče příběhu, nejlepší na něm je to tempo. Ani chvíli jsem se nenudil a celou knihu jsem přečetl jedním dechem i když musím přiznat, že zde jsou slabší momenty. Největší problém jsem měl se závěrem, kde se Dermont chová jako naprostý idiot (nebo aspoň víc jak předtím) a Punisher zabije přes tucet akcionářů, kteří vlastně za nic nemůžou. To mi přišlo přes čáru i na Punishera. Kresba, jak už jsem naznačil, je skvělá. Je sice jednoduchá, ale přesně ten styl mě k prostředí Miami sedl a akční scény jsou plynulé a přehledné. Celkově je tento díl průměrná, nenáročná zábava. Lepší 3*

MEGA
MEGA | 25.9.2020 | Punisher MAX #05: Otrokáři

Velmi povedený Punisher. Téma je mnohem silnější, než v předchozích knihách a Ennis skvěle popisuje váhu té těžké situace. Ano, je tu pořád hromada akce a krveprolití, ale zde to působí účelně. Záporák je správný hajzl bez jediné kladné kvality. Vedlejší dějová linka s dvěma policajty začala úžasně a byl jsem zvědav, kam povede. Bohužel nakonec nějak vyšuměla a působila jaksi zbytečně. To je ale moje jediná výtka, protože komiks se četl rychle a kresba je propracovaná a atmosférická. Jde vidět, že se Fernandez hodně posunul od druhého dílu.

MEGA
MEGA | 23.9.2020 | Punisher MAX #04: Dole je nahoře, černá je bílá

Tohle je možná ten nejúchylnější Punisher. Bohužel to je možná i ten nejslabší. Komiks přitom začíná zajímavě. Punishera někdo nasere do takové míry, že se málem utrhne ze řetězů. Byl bych moc rád, kdyby to v takovém duchu pokračovalo, ale někde v půlce se to zlomí a ze všech postav se stanou nadržení idioti a všechen potenciál se hodí z okna. Tento díl mě prostě nebavil.

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #03: Matička Rus

Tohle mi neskutečně sedlo. Ennis zde dokonale kombinuje béčkovou premisu, tvrďácké postavy a kritiku militarismu. Špionážní příběh je pro Punishera nezvyklý, ale ani na chvíli nebyl nijak out-of-character. Díky jeho vztahu s malou holčičkou dostaneme pohled na jeho lidskou část bez toho, aby to přehnaně hrálo na city. Všechny vedlejší postavy měli svůj účel. Zejména Nick Fury tady byl skvělý. Kresba je taky na místě. Je přehledná a při akčních scénách má správnej říz. Jeden z nejlepších Punisherů!

MEGA
MEGA | 20.9.2020 | Punisher MAX #02: Irská kuchyně

Punisher zde hraje druhé housle a hlavní pozornost je soustředěna na přehnané množství vedlejších postav. Buhužel většina nedostane dostatek prostoru a celá kniha se strašně vleče, protože čtete o lidech, kteří vás vlastně nezajímají. Abych jen nehanil, jsou zde i výjimky jako Houdini, který si krade každou scénu. Ke konci komiks nabere rychlost, ale nemůžu říct, že by to vyvrcholení bylo bůhví jak uspokojivé. Celý příběh nakonec komentuje stav Irska, a to Ennisovi, jakožto irskému rodákovi, jde v dialozích skvěle. Kresba je funkční. Příběh nijak neruší, ale působí uměle a ploše.

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #01: Na začátku

Jako první musím říct, že kniha má skvělé tempo a čte se jedním dechem. Nejlepší částí je Clint Eastwood, ehm, teda Punisher. Ten je správně nekompromisní, ale i přes to Ennis zvládne najít hloubku v jeho černobílém vidění světa. Bohužel všechny vedlejší postavy kromě Micra jsou naprosto ploché a slouží pouze jako křoví nebo vtip. Humor celkově mně k tomuto zdánlivě vážnejšímu příběhu většinou nesedl. Kresba se mi moc líbila a dodávala celé knize dynamiku a vždy potřebnou atmosféru. Slabší 4*

MEGA
MEGA | 19.9.2020 | Punisher MAX #00: Od kolébky do hrobu

Velmi vydařená sbírka příběhů, které nám dohromady nabízí psychologickou analýzu Punishera. První příběh je pro mě rozpoluplný. Jsou v něm nejlepší momenty knihy, ale také jsou tam věci, které k Punisherovi nepasují jako například ten vnitřní hlas, který Franka doprovází po celý příběh. Na druhou stranu dialogy mezi vojáky byly úžasné a ani na chvíli jsme se nenudil... "Tygr" je moje oblíbená část, protože je odlišný od jiných Punisherovských příběhů. Dozvíme se zde, co Franka jako malého formovalo a že za Punisherovým zrodem není jen Vietnam. Násilí je v tomto příběhu méně než obvykle, ale to vůbec nevadí. Staromódní kresba vytváří úžasnou atmosféru a komiks by bez ní o hodně přišel... "Cela" je klasická řezničina, jak jsme u Punishera zvyklí s tím, že tentokrát je to osobní. Kresba v tomto příběhu byla taky skvělá a množství černé vytvářelo správný pocit neklidu... Poslední příběh je neméně povedený. Příběh a kresba se doplňují a z výsledku mrazí v zádech. Punisher je nekompromisní i při konci světa... Jako celek této knize neváhám dát 5*. Ať jste nováčci nebo oddaní fanoušci, tak si tohoto Punishera užijete.

MEGA
MEGA | 18.9.2020 | Načmáranec

Komiks si dáva na čas, ale to není vůbec na škodu. S každou stránkou se totiž sbližujeme s postavami víc a víc. Všechny tak působí jako skuteční lidé a naopak záhadná figura z obálky nahání hrůzu. Líbila se mi atmosféra v celé knize a i když záhada a celkově finále mohlo být vyřešeno o něco lépe, tak jsem si komiks opravdu užil. Silné 4*

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.9.2020 10:17
Komentáře u comicsů: 125
Hodnocení comicsů: 612
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 625 (cca 186059 Kč)
Má: 623 (cca 185461 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné