Suši

Suši

Jméno: Tomáš S.
Email: Tomiseks@email.cz

Suši
Suši | 18.6.2017 | Hellboy: Kniha 3

Třetí Pekelná knižnice je epickým vyvrcholením Hellboyovské série, a ne nadarmo se říká: "To nejlepší na konec".

Celé monstrum začíná knihou Ďáblova nevěsta. Co si budeme nalhávat. Jedná se o krátké příběhy plné změtí, kde namátkou vystupují wrestleři, mimozemšťané nebo pošinutý "faraon", a tato tématika k Hellboyovi prostě nesedla. Ovšem to je jen vada na kráse z celkové knižnice, takové Mateřské znaménko.
Co však následuje pak, je na 519 stranách ucelený, velmi vydařený příběh, který navazuje na hlavní příběhovou linii z předchozích knih, a tak si ho můžete vychutnat na jeden dech až k samotnému zakončení. Vše, co nám bylo v předchozích knihách utajeno, se zde odhaluje, a co bylo zmíněno bez nějakého většího údělu, zde najednou ožívá a hraje důležitou roli v příběhu. Ano, sice se zde opět míchají mýtické bytosti s legendami, realitou a fantazií, ovšem příběh má spád a graduje až k překvapivému závěru.

Scénář mě mile překvapil, a Hellboy v jednom dlouhém postupném příběhu mě utvrdil, že se může pyšnit označením komiksový román. A co kresba? Ta je zlatým hřebem v rohu Hellboyovém. Styl Duncana Fegredoa se mi snad líbil víc nežli samotného Mika Mignoly, nebo alespoň se mu může rovnat. Fegredo je více detailnější a umí parádně vykreslovat prostředí. Ne že by to Mignola neuměl, ale tak často jsem se s tím nesetkával. Atmostféra z jednotlivcýh výjevů je dechberoucí a to také díky skvělému coloringu.

A k samotné fyzičnosti knihy? Comics centru se nedá co vytknout.

Součtem: 5/5 bezpochybně.

Suši
Suši | 23.1.2019 20:50 | Sběratelský klub

Hellboy a půlnoční cirkus :-)

Suši
Suši | 17.11.2018 00:44 | Sběratelský klub

Darker: Díky za tip.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 17.2.2019 20:00
Komentáře u comicsů: 1
Hodnocení comicsů: 32
Příspěvků ve foru: 2

Sbírka (z CDB)

Četl: 59 (cca 27951 Kč)
Má: 56 (cca 27603 Kč)
Chce: 37 (cca 16275 Kč)
Shání: 0
Nabízí: 0