Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus ~ yeah, yeah all my friends say I´m a pussy, too. [Y: The Last Man #27: Ring of Truth, chapter one]

komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger, ale především umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii
v současnosti pracuje na vícero projektech včetně této webové platformy, tak co po mně k*rva chcete ?!?

 • Fry
  Chainsaw Man #04: Ve střelbě je síla - Hele na to že je v celé sérii tak 5 a ½ postav, tak se v některých dějových zvratech moc nevyznám. Jako upřímně wtf, úplně mi uniká ta dějová linie se Samurajským mečem, vůbec nevím kdo teda může umřít a kdo ne a co je asi nejhorší je za mě teda ne moc povedené nabourávání čtvrté stěny příběhu. Průměr a bojím se že bude hůř ... Za mě 3*!
 • Fry
  Star Wars - Vrcholná Republika #01: Není strachu - Ačkoliv je mé hodnocení vcelku vlažné, přiznávám že jsem fenoménu s názvem Vrchoná Republika zcela propadl. Samostatně bych to asi neocenil, nicméně se znalostí románů a oficiálního reading orderu je tohle jistě má nová guilty pleasure. Po dočtení této knihy doporučuji pokračovat příběhem Sílící bouře... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin26.8. 17:19Dívčí válka #02
  Dívčí válka #02 - Po přečtení jedničky jsem věděl že musím jít i do pokračování, a teda je to ještě větší masakr než minule. Kniha je věnovaná převážně bitvě na Vítkově (naprosto surová událost kterou ani nechci spoilerovat, ale teda jako wau), nechybí ani pár wtf momentů, ale oukej. Co mě však moc nebaví je ta mluvená staročeština, jelikož se to čte jak Staré pověsti české. Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin26.8. 17:08Dívčí válka #01
  Dívčí válka #01 - Odmyslíte-li si že to s realitou má průmět tak 40-60%, tak je to docela zajímavé čtení. Očekával jsem že to bude nuda, osobně nemám moc rád když je cokoliv na motivy skutečných událostí, ale tohle je takový bizár že upřímně pochybuji i o těch událostech co se tváří docela real. Navíc ten kontrast mezi bad-ass Žižkou a naivní mladou Šárkou je výborný ... Za mě 4*!
 • Fry
  Lucky Luke: Bratranci Daltonovi - Nepřekvapivě výjimečně dobrý sešit a můžou za to samozřejmě (!) bratranci Daltonovi. Právě zde se totiž odehrává jejich oficiální uvedení na scénu, a ač se jedná o dvanácté album série, tak se této skvadře povedlo zanechat silný první dojem. No, snad si to u mě hoši v dalších dílech nepokazí, ale upřímně nečekám že by tohle mohlo nastat ... Za mě 5*!
 • Fry
  Chainsaw Man #03: Zabít Dendžiho - První nadšené dojmy pomalu odeznívají. Vyústění clifhangeru z minulé knihy nedopadlo úplně podle mých představ a bez intermezza se příběh posouvá hned do další nadupané akce. Autor by měl ale zpomalit, jelikož tomu začíná něco chybět. Nepomohl bohužel ani dlouho očekávaný polibek, přestože měl velmi nečekanou dohru ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin16.3. 10:40Lazarus #01: Rodina
  Lazarus #01: Rodina - Naprostá spokojenost, takhle má vypadat správný US paperback! S chlopněmi, bez komerčního balastu a hlavně za rozumnou cenu. Škoda že takto nevychází většina podobně laděných sérií... Příběh je takový standardní akční sci-fi thriller, zlo a dobro se na první pohled zdá býti černobílé (nicméně uvidíme) a výtvarná stránka je zcela perfektní ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin12.3. 18:17Hellblazer: Vzlety a pády
  Hellblazer: Vzlety a pády - Těšil jsem se na výborné rande s Johnem Constantinem, nicméně nám to spolu moc neklapalo a vinu svádím samozřejmě na všechny ostatní. Nevím, asi mi tam chyběla nějaká chemie, možná propracovanější zápletka (?), určitě výraznější práce s postavami, a ač mám Robertsona rád, tak mě tentokrát neoslnila ani kresba. Možná příště ... Za mě 2*!
 • Fry
  Ú. P. V. O. Peklo na zemi #02: Bohové a netvoři - V něčem slabší, v jiném silnější, a pro další vývoj série naprosto zásadní kniha. Přemýšlím obezřetně co všechno můžu napsat, ale téměř vše odpovídá definici spoileru. Možná bych zvážil čtení bezprostředně po první knize, a naopak bych raději počkal na další díly. Obávám se však, že znepokojení bude dále jen přibývat ... Za mě 4*!
 • Fry
  Ú. P. V. O. Peklo na zemi #01: Nový svět - 'Páni, tady jsou složky tak za dvacet let! Žijeme v 21. století, mělo by se to zdigitalizovat.' Určitě už to není ten stejný úřad, série i postavy došly mnoha změn, přesto mi přijde že po příběhové stránce se to vrací někde ke knihám Zahrada duší, nebo Vražedné místo. Váhal jsem zda pokračovat, ale po dočtení svého rozhodnutí nelituji ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin5.3. 20:39Země potomků
  Země potomků - Zajímavé post-apo, kterému k dokonalosti přece jen chybí trochu propracovanější příběh. Ústřední motiv deníku, jehož obsah je oboum chlapcům zapovězen je dle mého skvěle vymyšlen, přesto ve finále [SPOILER] spíše klouže po povrchu a nedá čtenáři v podstatě žádné uspokojující vyvrcholení. Mohlo to jít víc do hloubky a bylo by to za plný počet ... Za mě 4*!
 • Fry
  Hellboy #07: Pražský upír a další povídky - Název je trochu clickbait, v zahraničí se sbírka jmenuje 'The Troll Witch and Others', nicméně chápu že když Pražský upír vznikl výhradně pro tuhle knihu, tak toho využil i český vydavatel. Kvalitativně však ze všech povídek vede právě Trollí čarodějka, v těsném závěsu následuje ještě Makoma, zbytek spíše průměr až podprůměr ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin21.2. 18:33Gantz #34
  Gantz #34 - Vše směřovalo ke šťastnému konci, válka nicméně ještě neskončila. Kei se tak po shledání s Tae nuceně vrací na bitevní pole, zatímco si jeho kopie klade za cíl zničit hrozbu kolosálních rozměrů, tvaru a schopností. Smrt si ale nevybírá, a tak série přichází o jednu z ústředních postav. Bohužel to ale bolí podobně, jako tehda v chrámovém komplexu ... Za mě 5*!
 • Fry
  Chainsaw Man #02: Motorovka vs. netopýr - Démoni, ďáblové, ale především také akce, brilantní humor a vycpávky na prsa. Příběh má spád, žádné přebytečné dialogy, kresba čistá bez zbytečných efektů, ale hlavně ten situační humor a sexuální podtext. Podobně jako u sérií Gantz, nebo Berserk bych tady rád viděl Parental Advisory R18+, žádný shōnen, ale seinen ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin24.1. 19:48Vrána (5. vydání)
  Vrána - Sonáta o lásce zabalená v příběhu o pomstě a následném vykoupení. Čistá klasika žánru, přeceňovaná, s odstupem času a větším nadhledem možná z mé strany nedoceněná, přesto jedna z těch knih, které jsem si chtěl v životě přečíst. Víc k tomu asi dodávat netřeba, obrázek by si měl každý udělat sám, případně (!) si pustit playlist, nebo lépe (?) zhlédnout film ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin23.1. 20:23Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost
  Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost - Poslední střípek skládačky mapující minulost před rozpoutáním Pekla na zemi. Oficiálně poslední, neoficiálně možná nadbytečná, avšak zcela legitimní tečka za sérií, která je rozhodně lepší než samostatný Hellboy. Finále bylo slabší, je to takový mix scénáristického průměru, nicméně rozloučení to bylo dostatečné a těším se co bude dál ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:07Chci sníst tvoji slinivku
  Chci sníst tvoji slinivku - Excelentní romantické drama. Nejsem zrovna citlivý typ, takže jsem se 'bohužel' v závěru nedokázal rozbrečet, nicméně jsem se dojímal od začátku až do konce. Chápu že někomu to asi nic moc neřekne, ne každý se dokáže naladit na takovou tu 'teen' vlnu, ale když přistoupíte na pravidla obou autorek, tak vám garantuji výborný zážitek ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin27.11.2022 17:03Sledgehammer 44
  Sledgehammer 44 - 'Kdo k sakru říká "kryndanánka"?' Schovává se to pod svou vlastní značkou, přestože (!) se jedná o přímé pokračování první knihy ze série Humr Johnson. Problém příběhu však čpí v samotné zápletce. Tam, kde Železný Prométheus boduje s béčkovými akčními scénami, se Sledgehammer 44 jen snaží o vyprávění něčeho, co ani nemuselo být ... Za mě 3*!
 • Fry
  Humr Johnson #01: Železný Prométheus - 'Prokrinda...' tahle kniha docela dlouho unikala mé pozornosti, přestože mne někdo upozornil (?!), že přímo předchází příběhu Sledgehammer 44. Při srovnání obou knih je Železný Prométheus jen taková klasická béčková akční detektivka, nicméně na rozdíl od druhého zmíněného obstojí i dnes ve srovnání s podobným brakem ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin26.11.2022 12:56Paper Girls, kniha třetí
  Paper Girls, kniha třetí - Velké finále se vším všudy, včetně téměř zničeného časového kontinua. Opět třeba zmínit, že nesdílím názor většiny která se v ději ztrácela, nicméně uznávám že pro plný zážitek se je třeba soustředit na všechny časové roviny. I přes některé slabší chvilky a Vaughanovy nedořešené kličky se však jedná o výbornou sérii, kterou by bylo škoda minout ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin23.11.2022 21:20SpongeBob komiks 2022/03
  SpongeBob komiks 03/2022 - Docela mě zajímalo jak moc kvalitní/nekvalitní jsou tyhle krátké humorné komiksy z United Plankton Pictures a navíc v tomto případě obálka opravdu prodává, jelikož vysmátého SpongeBoba ve schránce zkrátka chcete mít doma. Overall jsem se pobavil, v rámci žánru je to hodně fajn a jen lituji že to nevycházelo když jsem byl mladší ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zabiják démonů #08: Vyšší Měsíc proti Pilíři - Sestupující trend (o kterém jsem psal u předchozího dílu) se minimálně v této knize pozastavil, jelikož konečně dochází i na nějaké ty zásadnější souboje. Vyšší Měsíc proti Plamennému pilíři je přesně tou událostí, přesto stále (a asi marně ?!?) čekám na nějaké ty temnější a drsnější scény, o kterých jsem slýchával o této sérii ... Za mě 3*!
 • Fry
  Chainsaw Man #01: Pes a motorová pila - Masterpiece největšího kalibru, skvěle odvyprávěno, žádné zbytečné dialogy a ladná jednoduchá a přehledná kresba. Normálně jsem se i při čtení přistihl u myšlenky, že bych si chtěl s Dendžim alespoň na chvíli ten jeho nuzký život vyměnit. Ne že bych se chtěl nemít dobře, ale musí být hezké radovat se i z obyčejných maličkostí ... Za mě 5*!
 • Fry
  Zabiják démonů #07: Útok ve stísněném prostoru - Rehabilitační proces Tandžiróova týmu je u konce, a na hrdiny už v podstatě čeká další z mnoha (?) úkolů protidémonských jednotek. Obálka nicméně klame obsahem a tohle dějství se odehraje ve vlaku s názvem Nekonečno. Ne, že by na tom však záleželo, jelikož sérii z dlouhodobého hlediska prakticky dochází dech ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin16.10.2022 13:08Gantz #33
  Gantz #33 - Finální fáze postupně vrcholí a to co můžeme sledovat jsou už v podstatě pouze lidská jatka. Nic nechutnějšího jsem snad v komiksu dosud neviděl. Nádrže naplněné až po okraj lidskou masou, mimozemští parazité (?) v nadlidské velikosti, nebo virové částice absolutně devastující samotné bytí. Geniální, zvrácené, nechutné a přesto stále naprosto originální ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin3.10.2022 18:58Pokoj v barvách štěstí #01
  Pokoj v barvách štěstí #01 - Asi se to dalo čekat, jasný černý kůň letošních Crew Manga novinek a věc, kterou mainstreamový konzument může asi klidně vypustit. Ono to nevyšlo ani v ENG (?), I suppose... Hlavní lákadlo protagonisty / antagonisty v roušce se v průběhu bohužel rozplynulo, zápletka zdá se být poněkud přímočará a pokračování mě vlastně ani neláká ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.9.2022 18:52Solanin 2
  Solanin 2 - Achjo, jak já těm teenagerům rozumím. Úplně se v tom vidím a neříkejte mi že se v tom nevidíte taky? Každý z nás je svým způsobem v životě nějak ztracený a hledá si právě tu svou cestu ven ze stereotypu. Bohužel jak v realitě tak i v komiksu to nemají hrdinové vůbec jednoduché a budoucnost se nedá zastavit. Slice of life ve všech ohledech a must read ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin21.9.2022 16:49Zdál se mi zase ten stejný sen #03
  Zdál se mi zase ten stejný sen #03 - No, jako nebylo to špatné, ale tato poslední kniha mi už přišla poněkud zbytečně natáhnutá. Jako celkově když se nad tím zamyslím, tak by se dal děj celé série shrnout pouze do několika málo kapitol a jsem až překvapený že to vlastně vydalo na tři celé knihy. Anyway máme to za sebou, už víme co je to štěstí a můžeme se posunout dále ... Za mě 3*!
 • Fry
  Lucky Luke: Lucky Luke versus Joss Jamon - Kvalitativně srovnatelné s ostatními díly z 50. let, tzn. dneska již po scenáristické stránce dávno překonáno. Na druhou stranu to na mě působí tak mile nostalgicky, a to říkám jako devadesátkový kid, který ani na příbězích Lucky Lukea nevyrůstal. Obávám se však, že to dnešní mladé generaci nic neřekne, tyhle westerny omg ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:37Psí dny
  Psí dny - Má zvědavost po obsahu sedmdesáti dvou (!) stránkové knížky v pevných deskách byla opravdu velká, nicméně nevím jestli to opravdu stojí za to mít v knihovně. Příběh je letmý, prostý, jako léto samo. Holky si hrají, škádlí se, místy až šikanují a ač je leitmotiv jasný a výtvarné zpracování vcelku originální, nadchnout mé undergroundové já se autorce nepodařilo ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:28Ozvěny
  Ozvěny - Oproti nic neříkajícímu hororu Cesta kostí je tohle velmi milé překvapení a od Mighty Boys asi nejlepší kniha na trhu. Autor si zde se čtenářem doslova hraje, ukazuje mu načrtnutý život obyčejného člověka s umírajícím otcem, ukazuje mu odpovědi na možné otázky, ale ukazuje mu také že to vlastně může být úplně jinak a ani po dočtení si nejsem jist KDO a JAK ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:22Cesta kostí
  Cesta kostí - Meh! Vcelku předvídatelné 'dobrodružství' na cestě z ruského gulagu, které mimo jiné s názvem tohoto příběhu má společné tak první tři stránky (k vidění i v ukázkách zde na webu). Nebudu zastírat, čekal jsem od toho víc. Nicméně horší než zápletka je snad už jen kresba, jelikož ač protagonistů v knize není mnoho, vyznat se v nich byl vcelku oříšek ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:10One-Punch Man #03: Zvěsti
  One-Punch Man #03: Zvěsti - Začíná to certifikačními zkouškami díky kterým se Saitama může stát oficiálně hrdinou, nicméně ani po nabytí titulu není vyhráno a malými písmeny pod čarou je třeba tento status pravidelně udržovat. Vedle toho přijde na řadu další zkouška Genosových schopností, očekávaný střet se Sonikem a ve finále dokonce i nějaké ty bonusové perličky ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin16.7.2022 14:56Dívka ze země Venku #03
  Dívka ze země Venku #03 - Shiva se vrací domů, jenže něco není v pořádku. Ze (zdánlivě) pohodového a klidného návratu se však stane hotové drama a druhá polovina tohoto volume je absolutním vrcholem této série minimálně v porovnání s předchozími díly. Přiznám se, že jsem další díly prozatím nečetl a v podstatě bych asi (?) ani nemusel, avšak tento velmi doporučuji ... Za mě 6*!
 • Fry
  Fry admin16.7.2022 14:45Tokijský ghúl:re #05
  Tokijský ghúl:re #05 - Kniha plná velkých zvratů jasně odrážející výkyvy kvality jednotlivých volume. Nevím jestli to už autor nedělá spíše schválně, jednou za čas si odvypráví něco méně zajímavého a ono se to v další knize překlopí v parádní plot twist. Závěr této knihy je pak pro fanoušky čistý guilty pleasure, umírá (?) spousta postav a není zcela očividné, kam to vše směřuje ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin30.6.2022 13:55Simpsonovi: Simpsoráma
  Simpsonovi: Simpsoráma - Neřekl bych, že jsem měl vyloženě velká očekávání, ale doufal jsem že se budu dobře bavit. Bohužel se tak ale nestalo, příběhy jsou mdlé, v podstatě ne-vtipné a nikterak zapamatovatelné. Nevěřím, že by mě to dokázalo pobavit ani v mladším věku, natož při srovnání se stejnojmenným seriálem. Malé bezvýznamné plus připisuji za fake inzerci ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin18.6.2022 13:01Dívka ze země Venku #02
  Dívka ze země Venku #02 - Do příběhu vstupuje nový a poněkud zvláštní Outsider, na jehož popud se příběh trochu zamotává. Místo klidného sezení u odpoledního čaje je tak Teacher spolu s Shivou nucen vyrazit k jezeru uprostřed lesa zjistit něco více o možnostech zlomení kletby. Největší plot twist však přichází až vzápětí, aby to v následující knize celé vyvrcholilo ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin15.6.2022 10:38Zdál se mi zase ten stejný sen #02
  Zdál se mi zase ten stejný sen #02 - Pokud máte děti, chystáte se je mít, jste sami ještě dítě, nebo vlastně i když už jste dospělí, příběhy vyprávěné Yoru Sumino a ilustrované Idumi Kiriharou by vám rozhodně neměly uniknout. Kdybych měl šanci přečíst si tohle ve svém dětství, asi bych v životě pár věcí i pozměnil. Dospívání je jako sen, uplyne rychle a už se nevrátí ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin12.6.2022 15:57Berserk #06
  Berserk Deluxe Volume 2, 3/3 - No, so far je tohle nejslabší část Golden Age. Příběh se převážně točí okolo Griffitha, drsné strategické souboje nahradily spíše taktické manévry k získání království a Guts i Caska se na vlastní kůži přesvědčí, že pro Griffitha nejsou úplně nepostradatelní. Na poprvé jsem to měl problém dočíst, tak snad to příště bude zase jinak ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin9.6.2022 21:43Lucky Luke: Koleje v prérii
  Lucky Luke: Koleje v prérii - Bez dvou měsíců jsme na další díl série Lucky Luke čekali dlouhých deset let. Asi nejsem úplně ten nejpovolanější fanoušek, přece jen mám v knihovně i s tímto celkem šest sešitů, nicméně doufám že se má sbírka v budoucnu snad rozroste. Zápletka se může zdát vcelku jednoduchá, avšak zapeklitých situací se zde našlo hned několik ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zdál se mi zase ten stejný sen #01 - Na tohle jsem byl hodně zvědavý, přece jen je to první manga z edice GATE a premisa příběhu naznačovala zajímavý příběh ze života, nicméně je to ještě lepší než jsem očekával. Milý příběh o dětství a dospívání, hledání štěstí v komplikovaném životě, a také o mezilidských vztazích. Takovéto příběhy mi tady dlouhou dobu chyběly ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zabiják démonů #06: Soud Pilířů - Po událostech z předchozích dílů přichází pomyslné vyvrcholení celého story arcu a následná rehabilitace (resp. intermezzo), před dalším pokračováním. Je smutné, že za tak krásnou obálkou se skrývá pouze plytký příběh oscilující stále na povrchu. Nicméně abych se neopakoval, ono mi to zatím nevadí, a ani nic víc od toho nečekám ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 11:34Zabiják démonů #05: Do pekla
  Zabiják démonů #05: Do pekla - Souboj na Pavoučí hoře pokračuje, avšak nepřátelé jsou silnější než se očekávalo. Hrdinové jsou tak vystaveni vcelku bezvýchodné situaci, jejíž řešení by mohli zvrátit pouze zkušenější zabijáci démonů. Po minulé knize jsem už ani neměl v plánu nějak dál v sérii pokračovat, přesto mě nakonec mé vnitřní já přesvědčilo (!) dát tomu ještě šanci ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 09:48Ú.P.V.O. #16: Upír
  Ú.P.V.O. #16: Upír - Po vcelku slabé trilogii 194X-Y a kolísavé kvalitě 'Spálené země', přichází příjemný upírský příběh, který americkou krajinu ničeho vyměnil za tajemný Český Krumlov a hlavní roli po profesoru Bruttenholmovi přebral Simon Anders. Nicméně série jako taková (bohužel) trochu přešlapuje na místě, a 'Peklo na zemi' se zdá býti stále v nedohlednu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin28.5.2022 12:47Gantz #32
  Gantz #32 - Hra na kočku a myš pokračuje, jenom není tak úplně jisté jestli vetřelci jsou kočky, lidé myši, nebo naopak. Přece jen karty se obracejí téměř v každé další knize, Gantzova armáda je jednou brána za hrdiny, následně jsou to teroristé a napětí mezi oběma rozdílnými národy roste. Baví mě, kam se série vyvíjí, jenom to tempo vydávání zůstává stále velmi tristní ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 10:59Dívka ze země Venku #01
  The Girl From the Other Side #01 - Milé, nevinné, avšak místy až noirové drama plynoucí ladně, jako dětství samo. Pokud v tom vidíte paralelu na sérii 'The Ancient Magus' Bride', nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo. Tahle série dokáže překvapit, ale také pohladit po duši. Vztah Shivy se svým mentorem je doslova magický a nebezpečí se skrývá 'tam venku' ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin24.5.2022 21:10Trilogie Nikopol
  Trilogie Nikopol - Kultovní záležitost, některými přeceňovaná, jinými nedoceněná, avšak originální a vcelku nadčasová. Ono už to vlastně není ani sci-fi, rok 2023 je téměř realitou, a i když ambiciózní vize budoucnosti nejspíše nebudou naplněny, souboj ideologií stále probíhá a svět ne až tak vzdálený tomu z románu 1984 by měl být i nadále strašákem všech světových vlád ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin13.5.2022 20:51Přitažlivost
  Přitažlivost - Něco na tomto díle působí značně přitažlivě. Nehledě na téma, přitahovala mě obálka. Nesoudě obálku, zamiloval jsem se do ladné linky kresby. Avšak okouzlen jsem i příběhem zasazeným do lázeňského objektu Vals ve Švýcarsku. Tohle se zase tak často nestává, ale tady zaklaplo vše co mohlo. Škoda že podobných nezávislých komiksů nevychází víc ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin1.5.2022 18:47Aldebaran (pevná vazba)
  Aldebaran - Souhlas s ostatními, Aldebaran je jedním z nejlepších Evropských komiksů, které jsem v posledních letech četl, i když se teda přiznávám, že jsem to na jeden zátah jako ostatní nepřečetl. Každopádně příběh dobře načrtnutý, zápletka skvěle vtáhne do děje a ta flóra a fauna je neskutečně fascinující. Tohle opravdu chcete mít doma a to včetně všech pokračování ... Za mě 5*!
 • Fry
  Jujutsu Kaisen - Prokleté války #02: Prokleté lůno - Meh, no na to jak to vcelku dobře začalo jsem se u druhého dílu lehce ztrácel v ději a když už jsem se neztrácel, tak mě to ani moc nebavilo. Nicméně co mě bavilo opravdu hodně jsou předěly mezi kapitolami, jelikož Gage Akutami má skvělý smysl pro humor. Snad to bude příště lepší, přece jen to zásadní nás teprve čeká ... Za mě 3*!
 • Fry
  Pokud by chtěl kdokoliv začít se sérií Vrcholná Republika, tak z toho co vyšlo u nás doporučuji následující posloupnost:
  - Vrcholná Republika - Světlo rytířů Jedi (The High Republic: Into the Dark)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Jediové přicházejí na pomoc] (The High Republic: The Great Jedi Rescue)
  - Vrcholná Republika - Do temnoty (The High Republic: Into the Dark)
  - Vrcholná Republika - Není strachu (The High Republic: There Is No Fear)
  - Vrcholná Republika - Sílící bouře (The High Republic: The Rising Storm)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Souboj na výstavě] (The High Republic: Showdown at the Fair)
  - Vrcholná Republika - Srdce Drengirů [#6-8] (The High Republic: The Heart of Drengir)
  - Vrcholná Republika - Ze stínů (The High Republic: Out of the Shadows)
  - Vrcholná Republika - Srdce Drengirů [#9-10] (The High Republic: The Heart of Drengir)
  - Vrcholná Republika - Padlá hvězda (The High Republic: The Fallen Star)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Bitva o Hvězdosvit] (The High Republic: The Battle for Starlight)
  - Vrcholná Republika - Půlnoční horizont (The High Republic: Midnight Horizon)
 • Fry
  A pozor, autor nebo letterer asi nedopatřením nebo možná záměrně (?) na straně 30 posílají dva bratry vzhledem k jejich kompetencím a finálnímu zúčtování do trochu jiných měst, respektive někde se stala chyba... možná byla už ve scénáři, nejpravděpodobněji to pomotal Morris při kresbě, a nebo za to může letterer při vsázení textu do bublin.
 • Fry
  baatcha: pokud se nemýlím, tak doposud nic mezi Batman: R.I.P. a Batman: Time and the Batman u nás nevyšlo...
 • Fry
  Argo vydalo reprodukci upraveného vydání od nakladatelství Casterman z roku 2015, viz. Corto Maltese: Fable de Venise
 • Fry
  Const.ex: koukám že to tak je i v .pdf ukázce na webu, vypadá to příšerně, ale předpokládám že zde může jít i o záměr (?)
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:13Chci sníst tvoji slinivku
  Ivan Kucera: /spoiler/ Určitě to byla Sakura, ale spíše by mě zajímalo jak si Kjóko vyložila onu větu 'Na rozdíl od něj se mi víc líbí dívky s mírnou povahou' ... cítím za tím nějaký skrytý význam, ale nedokážu to rozklíčovat přesně. /spoiler/
 • Fry
  adevr: Názor ti neberu, pokud ho máš podložený svými vlastními zážitky/zkušenostmi o to lépe. Ale stavět svůj osobní názor jako ten 'zdravý'... proti jakému názoru vlastně? mému? Bushovu? ...je mimo už jenom kvůli tomu že každý máme jiný backround a jiné zážitky/zkušenosti. Cenzura je pak jen jakousi skvělou pojistkou, která v demokratické společnosti filtruje právě ty údajné 'zdravé názory' za ty fakticky podložené a jak správně říkáš - korektní, chránící společnost proti zbytečné xenofobii.
 • Fry
  adevr: Lze vidět, že se generačně i politicky značně rozcházíme. Nemám v plánu tě jakkoliv moralizovat, ale psát, že se považuješ za někoho se 'zdravým názorem' mi přijde trochu za hranou ať už si věříš čemu chceš. Ohledně 'okupantů', které zmiňuješ je naopak jenom dobře, že se již mluví čistě bez národnostního začlenění, díky čemuž se společnost alespoň částečně brání proti xenofobii, která by v 21. století, nebo respektive v kterémkoliv století, neměla vůbec existovat. Minulost je jedna věc, nicméně apriori bychom neměli soudit dnešní generace za přešlapy těch generací, s kterými nemají vůbec nic společného.
 • Fry
  Pro ty, kteří si myslí že cenzura je apriori špatná, bych doporučil tento článek a debatu tím uzavřel: Skončila u nás svoboda slova?
 • Fry
  deefha: dneska jsem to viděl naživo a z toho hřbetu nebudeš mít radost (:
 • Fry
  popravdě zajímalo by mě co to ta Crew zase vymýšlí... první knihu tohoto 'kolosálního komiksového kompendia' normálně vydají v grafické úpravě dle originálu a teď u druhého dílu se tváří že to kompendium vlastně není, logo pro jistotu zmizelo a naopak přibyl nový neexistující (!) název... já se ptám WHY ?!?
 • Fry
  Fry admin18.11.2022 23:26Říká se mu Banksy
  George Walker Bush: lol, tak tohle musel být teda velký úlet...
 • Fry
  'Marinette je roztržitá a nejistá dívka, ale když se promění v Kouzelnou Berušku stává se superhrdinkou ... netuší však, že je její spolužák Adrien, do nějž je beznadějně zamilovaná, ve skutečnosti Černý Kocour' (!) oh well, tohle zní jako velký bizár...
 • Fry
  Fry admin15.10.2022 18:21Visa transit, svazek 2
  Bob: dle Bedeteque by měla být ještě třetí a nejspíše poslední (?) kniha...
 • Fry
  Ter: náhodou ta obálka je parádní, škoda že takový není i zbytek knihy :'(
 • Fry
  Fry admin4.10.2022 18:01Gantz #33
  p3tris: nevím přesně které stránky myslíš, ale já tam žádné stránky 2x asi nemám...
 • Fry
  Fry admin24.9.2022 10:27Solanin 2
  Fimi: to jsou ty ztracené generace! máme v programu zničení českého jazyka a tak podobně. o tvé nabídce popřemýšlím, ale mám toho tady na čtení takové kvantum, že bych tím aktuálně jen zaplnil už tak přeplněné police. takže zatím asi nee...
 • Fry
  Fry admin23.9.2022 18:57Solanin 2
  upřímně se divím že tady ještě nikdo nezačal vydávat Goodnight Punpun, jako why?
 • Fry
  Van Tom: tak to mě těší že to k něčemu bylo, dáme do poznámky že je to na zadní straně chybně.
 • Fry
  Fry admin7.7.2022 17:24MatracMan (2. vydání)
  mcleek: mělo by to být poznat podle obálky, respektive dle toho přechodu od kresby k bílému pozadí
 • Fry
  Fry admin30.6.2022 10:04Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: tak on ten film má 70 minut. tam ani nic moc víc nenacpeš. každopádně ti rozumím, nicméně i tak apeluji na to že třetí kniha je zdaleka nejlepší a docela se vymyká tomu co sis mohl přečíst v prvních dvou dílech.
 • Fry
  Fry admin29.6.2022 19:59Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: já být tebou tak dám ještě šanci příštímu dílu, ten je úplně nejlepší! film jsem shodou okolností viděl nedávno a bohužel mapuje více méně pouze první a druhé volume...
 • Fry
  Fry admin9.6.2022 15:06Dívka ze země Venku #01
  GWB, Milo: Moc do toho nevidím, ale myslím si že autor ani neskrývá že se inspiroval hlavní charakterovou dvojící právě ze série 'The Ancient Magus' Bride'. To 'úplně mimo' míří na to, že ač podobné, tak jsou série naproti sobě vlastně zcela jiné.
 • Fry
  Fry admin6.6.2022 19:02Lucky Luke: Koleje v prérii
  SomeOne: Tak jako Asterix nebo Velký vezír Iznougud lze číst zcela samostatně, na tohle se moc těším!
 • Fry
  baatcha: Tyjo zajímavý, jako ono dává smysl, že to není reálné kreslit úplně všechny ty příběhy za těch XY let, ale dostává mě, že jsou kolem toho takové tajnosti... Jako jestli se bojí ztráty prodejů, nebo nevím. Ty články jsou ale parádní :))
 • Fry
  baatcha: V jakých detailech se ty jednotlivé příběhy liší? Tohle by mě docela zajímalo...
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 12:41Zabiják démonů #05: Do pekla
  Fimi: Asi na tom něco bude, ale hledat nějaké zásadní komiksy mě už asi ani nebaví. On je ten Zabiják démonů vlastně vcelku fajn, dobře se to čte, nenudí to a jak jsem psal v komentu, zajímá mě kam to bude pokračovat. Ale nic zásadního to není no...
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 11:17Dívka ze země Venku #01
  baatcha: ano, manga 2016; anime film 2022
 • Fry
  Palebras: Díky za info, anotace by teda měla být už dobře...
 • Fry
  Stara.kryta: Já mám právě taky první vydání a tam je ještě 'Kulišák'. Nicméně jestli v druhém vydání dvojky z roku 2016 je už přeložený jako 'Finta', tak nejspíše (snad) je tak přeložený i tady. Ptám se kvůli anotaci, kterou tedy upravím...
 • Fry
  dotaz na vlastníky 2. vydání: je tady hlavní antagonista už přeložen jako 'Finta', nebo je zde ještě pod názvem 'Kulišák'?
 • Fry
  Fry admin3.4.2022 13:58One-Punch Man #03: Zvěsti
  Sawyer, Fimi: Tohle je pořád teprve začátek, ONE si v těchto knihách teprve hledal svou cestu. Příběh se pořádně rozjede až později, každopádně popularita této série stojí převážně na Muratově kresbě, která se díl od dílu zlepšuje...
 • Fry
  Fimi: #0 vyjde, ale myslím že až po #3 nebo #4, tak jako v ENG
 • Fry
  Fry admin19.12.2021 19:12Velký komiksový vandr
  Satan__666: Asi nějaká chybka, opraveno, díky!
 • Fry
  SomeOne: Dobrá poznámka, díky za upozornění, propojeno!
 • Fry
  TZcomics: Ano, jedná se o stejný obsah, podobně jako u dalších knih v tomto kompletu od Straczynskiho.
 • Fry
  picaccino: tady asi někomu ujela jedna jednička ... opraveno!
 • Fry
  Od tohoto čísla vychází již bez limitovaných verzí. ... tvl, tohle je zas chytré řešení, když je to poslední kniha. Doufám že něco podobného nás čeká i s pevnou vazbou u zbylých New 52, aby to v knihovně vypadalo blbě...
 • Fry
  baatcha: ano, dneska ráno jsem prohledával světové databáze ... ta tiráž od Egmontu je fakt ostuda.
 • Fry
  Fry admin16.7.2021 15:54Thanos: Svatyně nuly
  Comicsmaniaczone: je to samostatně stojící příběh, co však má společné je hlavní postava Thanose :)
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 22:01Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: no jako teď se docela stydím :) jak jsem to upravoval tak mi nedošlo že jsem ji tam měl 2x
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 06:47Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: Chtěl, chybka se vloudila :)
 • Fry
  Daw8ID: Ono taky to 6. vydání má tu kresbu hodně upravenou. Kdybys náhodou někdy narazil na starší vydání, tak nakoukni...
  případně koukni tady: https://asterix.otvirak.cz/obsahy/a_01.htm
 • Fry
  Fry admin6.6.2021 15:46Akira #01
  Doppelganger: přesně tak, pátou hvězdu si schovávám na další díly. Tady jsem musel ubrat kvůli těm dialogům...
 • Fry
  Fry admin6.6.2021 10:57Zabiják démonů #01: Krutost
  Sir_Pete: jo, mě to taky nasralo, ale jde to normálně sloupnout. Žádná vada mi po tom nezůstala...
 • Fry
  Fry admin29.5.2021 09:10Batman Mikea Mignoly
  Scarface: 'Plynárna' už v DC kompletu tuším vyšla...
 • Fry
  Fry admin10.5.2021 06:55Green Lantern: Žádný strach
  Norri: Tyjo a já bych přísahal že už jsem to pořadí upravoval ... sry, teď jsem to seřadil správně (#1: Žádný strach, #2: Pomsta GL, #5: Tajemství původu)
 • Fry
  Fry admin5.5.2021 17:41Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Sagikkun: Pokud se k tomu chceš dostat dřív a nechce se ti obíhat trafiky, tak minimálně v seqoyi ještě nějaké kusy jsou
 • Fry
  trudoš: Normálně oprav a do poznámky připiš, že je tam jméno uvedeno chybně ... ono u těchto kompletů je chyb víc než dost
 • Fry
  Fry admin22.4.2021 08:27Doctor Strange #07: Město hříchu
  MEGA: Pokud myslíš event 'Damnation', tak ten by měl vyjít v druhé polovině roku '21
 • Fry
  Fry admin30.9. 18:01Sběratelský klub
  Nezbi: mám v mobilu deepl aplikaci a taky je tam možnost fotit jako u google.
 • Fry
  Fry admin30.9. 14:26Pindárna
  deefha: já si myslím že nejvíce vypovídající je tahle věta: 'Zklamání z toho, že se jejich očekávání nenaplnilo je staví do velmi kritických rolí, zvláště vůči mladším generacím.'
 • Fry
  Fry admin30.9. 10:59Pindárna
  já bych tady viděl zásadní problém v tom že Gmork nemá FB a tak místo na svůj timeline kde by plevelil jen lidem kteří ho sledují taky plevelí úplně všem. ale nesoudím, respektuju že boomeři mají tendenci komentovat úplně všechno co na internetu objevili.
 • Fry
  Fry admin30.9. 10:55Sběratelský klub
  Nezbi: hezký! jinak namísto google tlanslatoru doporučuji deepl všude kde chodím :)
 • Fry
  Fry admin27.9. 18:50Sběratelský klub
  rozbalená z fólie? no tak to bych si zas takové šance nedělal, to bych nechtěl ani zadarmo :))
 • Fry
  Fry admin19.9. 15:25Pindárna
  Fimi: ALe Bleach se rozjede hned na začátku :))
 • Fry
  Fry admin8.9. 12:12Sběratelský klub
  Kdybyste opravdu nevěděli co s prachama tak tady. Vyjde to levněji a je to lepší investice než artbook i Jerrie dohromady. :)
 • Fry
  Fry admin25.8. 18:18* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi:
  - to s tím Kačerem jsem upravil, už to funguje.
  - diplomky jsou úplně nonsense. jednak je to mimo náš primární záběr a navíc zkrátka nemáme kapacitu na to abychom prohrabovali archívy univerzit různě po republice.
 • Fry
  Fry admin24.8. 19:00Pindárna
  kde jsou ty časy kdy Crew měla ediční plán na DALŠÍ rok (záměrně tučně) už v listopadu na svém webu... uhh, to byly časy.
 • Fry
  Fry admin18.8. 14:22Pindárna
  Norri: já nejsem :)
 • Fry
  Fry admin8.8. 22:27Filmový a hudební klub
  tak doufám že se alespoň shodneme že nejlepší Nolanův film je Interstellar.
 • Fry
  Fry admin8.8. 18:30Filmový a hudební klub
  Jednička byla nuda, nejlepší je samozřejmě trojka :)
 • Fry
  Fry admin18.7. 18:51Pindárna
  seneke: :)
 • Fry
  Fry admin14.6. 20:08Art
  ok, přidávám do poznámky.
 • Fry
  Fry admin8.5. 21:30Nakupujeme venku
  hele, kde teď objednáváte komiksy v angličně když padlo bookdepository? já mám pár zdrojů, ale rád si nechám nějaké poradit/doporučit...
 • Fry
  Fry admin2.5. 20:50* Připomínky a návrhy
  mcleek: fuuu, nikdy jsem o tom neslyšel, jestli máš doma, pošli @RadimNemec nebo @bladkJag podklady a oni na to kouknou, tohle není má specializace :)
  sleepless: to je nějaká chyba, určitě opravím :)
 • Fry
  Fry admin30.4. 20:49* Připomínky a návrhy
  GavlaDan: zatím asi spíše ne, podobně jako třeba Mignolaverse, Marvel Universe, ..., už jsme to řešili vícekrát, tohle je spíše Koplverse, než série jako taková...
 • Fry
  Fry admin15.4. 21:43* Připomínky a návrhy
  Darth, Zack: nějak jsem to opravil, Darth se kdyžtak ozve kdyby to bylo špatně :)
 • Fry
  Fry admin15.4. 12:51* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: ověřeno a přidáno
 • Fry
  Fry admin26.3. 21:16* Připomínky a návrhy
  ad. Marvel Origins: trochu jsem to upravil, kdybyste ještě něco našli tak pište, převzal jsem to od Nerdi a nekontroloval...
 • Fry
  Fry admin14.3. 19:41Pindárna
  už jsem nahodil překvapení, tak kolem toho nechoďme jako kolem horké kaše. dejte nám vědět, jestli to má i sběratelskou variantu obálky, nebo pouze standardní... díky :)
 • Fry
  Fry admin16.2. 16:08Nakupujeme venku
  SomeOne, radek: tohle se mi zatím naštěstí nestalo, ale předpokládám že to asi prohlížel někdo na celnici (?)
 • Fry
  Fry admin2.2. 15:57* Připomínky a návrhy
  Na mém Chromu na Androidu v pohodě, takže to bude asi jen lokální problém :)
 • Fry
  Fry admin23.1. 20:55* Připomínky a návrhy
  Thorug: už máme založenou kartu, nicméně nahodíme až za týden, přidáváme knihy až poté co vyjdou :)
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:15Pindárna
  já upřímně nechápu význam edičáku který se vydává až v polovině roku... jako edičák má být k dispozici hned z kraje roku, tak jak ho dnes zveřejnilo třeba Argo.
 • Fry
  Fry admin2.1. 18:21Sběratelský klub
  Ediční plán nakladatelství Argo na leden až červen 2023.
 • Fry
  Fry admin30.12.2022 13:08Pindárna
  Fort: Ty informace máš odkud?
 • Fry
  Fry admin25.12.2022 09:54* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: pokud se koukám správně tak u série Zámek a klíč je s krátkým 'i'... ALE koukám teď na jeho celé ofiko jméno a tam je s 'í'. Tohle je prozatím docela problematická situace, protože v jednom nebo v druhém případě nebude autor vyhledatelný přes vyhledávání...
 • Fry
  Fry admin23.12.2022 16:34* Připomínky a návrhy
  soulbringer: jednu adminku tady máme :) a co se týká sociálních sítí, tak na to bychom ideálně potřebovali dalšího člověka. sice se náš tým rozrůstá, ale na ty sociální sítě nemáme ve složení tak jak aktuálně jsme moc čas, bohužel :/
 • Fry
  Fry admin11.12.2022 09:42Čtenářský koutek
  Milo: my bad.. jsem jejich skalní fanoušek, protože tady přenášejí alternativní 'mainstreamový' underground od Fantagraphics a Drawn and Quarterly.
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 21:46Čtenářský koutek
  Myslím to zcela neironicky, své pocity jsem vystihl v komentáři ke komiksu...
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 20:33Čtenářský koutek
  Trystero je zcela nekriticky v našem rybníčku nejlepší vydavatelství :) A nejlepší komiks všech dob je samozřejmě Sabrina!
 • Fry
  Fry admin27.11.2022 12:30Pindárna
  Mi se teda rozhodně víc líbí to co našel Alfi, ta ofiko ukázka mě naopak spíše odpuzuje...
 • Fry
  Fry admin20.11.2022 22:17* Připomínky a návrhy
  ad. Petr Pan: už to tady zase začíná vypadat jako hon na čarodějnice, takže... oficiální cestou mě oslovil Vybíral s tím že '... přiznávám, že kolegyně cenu mylně zavedla (škrtnutou) do e-shopu s dobrou vírou, jako to vždy děláme u standardních vydání. Limitku jsme totiž ještě nedělali ..., tak postupovala stejným způsobem, jako u běžného vydání.'. Long story short - jedná se pravděpodobně o chybu, nikoliv o klamavou reklamu.
 • Fry
  Fry admin19.11.2022 13:15Sběratelský klub
  Kapis: neboj, na koleji už nejsem asi 4 roky. platím nájem i energie, určitě vyšší jak ty, a to za svoje (!) vydělané peníze, tak si ty posměšky můžeš nechat :)
 • Fry
  Fry admin18.11.2022 23:20Sběratelský klub
  A pak že lidi nemají peníze... (: já bych vám hned ty slevy na energie stopnul
 • Fry
  Fry admin2.11.2022 17:13Pindárna
  Yes! objednáno...
 • Fry
  Fry admin7.9.2022 10:51Pindárna
  Mě by spíše zajímalo z jakého důvodu někdo pirátí? Chápu lidi co se na něco chtějí podívat, tak si to stáhnou, ale nechápu motivace lidí něco pirátit aby si to ostatní stáhli :)
 • Fry
  Fry admin1.9.2022 19:35Publicistika
  a ví někdo co je to ta Šarlátanka ?
 • Fry
  Fry admin28.7.2022 21:05Filmový a hudební klub
  Já vám tady můžu taky doporučit jeden výborný festivalový film - Triangle of Sadness.
 • Fry
  Fry admin21.7.2022 21:42Nakupujeme venku
  Montiseus: jak si má od tebe někdo něco půjčit, když ani nevíme co máš ve sbírce, měl by ses polepšit a sbírku si tady pěkně řádně vyplnit (!) Pokud máš ale Incal v pevné a ještě ke všemu ve fólii, rád si ho půjčím a až zapomeneš na to že jsi mi ho půjčil, tak si ho nenápadně přidám do své sbírky :)
 • Fry
  Fry admin18.7.2022 16:55Pindárna
  Já ze svého hlediska hrotím akorát obálku, tam jsou pro mě vady zásadní, takhle uvnitř bych s tím byl v pohodě, navíc to není extra závratné, ale chápu že na to máme každý jiný názor :)
 • Fry
  Fry admin13.7.2022 20:40Pindárna
  BadBoy hit the spot!
 • Fry
  Fry admin25.6.2022 19:10Srazy, cony, festivaly
  P.G.: Díky moc, cením si toho! Budu se snažit nezklamat a pokračovat v (dobré :)) práci...
 • Fry
  Fry admin20.6.2022 18:07* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi: Tak snad upraveno - https://comicsdb.cz/autor/7053/frantisek-behounek-dr-tomek
 • Fry
  Fry admin15.6.2022 21:50Slevy, výprodeje, bazary
  Speaking of instagram, my máme taky Ig pokud to ještě někdo nepostřehl a ne, nutit vás shánět followery opravdu nebudeme, spíše vám připomenem, když bude u nás nějaká soutěž :)

  https://www.instagram.com/comicsdb/
 • Fry
  Fry admin6.6.2022 10:46Pindárna
  Za to razítko můžete poděkovat SSP, protože si tady přes víkend lidi z redakce jistě přečetli náruživou diskusi a inspirovali se jeho návrhem :))
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 19:54Pindárna
  Alfi: matematika - CC mohlo mít na Bestiích Burdenských ztrátu cca 350,- za kus, Argo by na Providence mělo ztrátu cca 649,- za kus

  navíc CC je v přešívání knih už docela zběhlé, svého času nechali přešít celý zbytek nákladu Hellboye #8, takže ztráta mohla být reálně i nižší.
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 19:45Pindárna
  Gmork: to je ale krásná cena, tohle jsi měl doporučit všem, co přemýšleli že by si to koupili, ale sralo je že tam je ten fialový sešit :) sice polsky, ale kdo chce mít Providence za každou cenu doma, tak by tohle měl zvážit. btw kdo by chtěl Providence za každou cenu doma v češtině i bez sešitu, tak by si ji mohl klidně sám přeložit a vytisknout (teď už se na mě určitě sbíhá další lynč, takže jenom upozorňuji, že to myslím zcela sarkasticky a nepotřebuji to více komentovat).

  SSP: co se týče toho posledního cos napsal, tak opět to jde čistě za těmi lidmi, kteří si to koupili. Tebe nikdo nenutí ten konkrétní produkt kupovat a když si ho koupíš a nelíbí se ti že je tam ten sešit, tak to můžeš vrátit. Obecně nikde myslím není problém knihy vracet do 14 dní s účtenkou že sis to fakt koupil, přes e-shopy je to podmíněno dokonce zákonem jak jsem psal už někde níže. Takže nasraný bys měl být jen a pouze na ty, kteří si to koupili, nechali si to a jsou s tím vlastně úplně v pohodě. Ti co s tím nejsou v pohodě by to měli vrátit (na tom se myslím shodneme) a nakladatel by na tom měl asi v ideálním světě prodělat, protože prodával něco co je dle tvého uvážení "zmršené vydání".

  Každopádně realita je taková, že i přes všechny problémy a komplikace máme, respektive už nemáme na trhu Providence (ve dvou verzích - standardní a limitka), obě sold out, skupinu lidí, kteří si to koupili a jsou nasraní že mají sešitek, skupinu lidí, kteří si to koupili a jsou nasraní že teď vlastně bude omnibus, který pro nakladatele z ekonomického hlediska dává smysl, skupinu lidí, kteří si to koupili a je jim to fuk, skupinu lidí kteří si to nekoupili a dělají si prdel z toho že si to někdo koupil, skupinu lidí, kterým je diskuse kolem Providence úplně u prdele, skupinu lidí kteří si to teď nejspíše koupí, protože začali sbírat komiksy až nyní a dalších XY skupin... ale podstatné je, že to kdysi vyšlo, vyprodalo se a nyní to vyjde znovu, což nebrání nikomu z těch, kteří si koupili to první vydání prodat a koupit si to nové. Kdo koupí to první vydání je pak věc druhá, ale to je holt riziko podnikání...
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:48Pindárna
  Milo: A já bych si to teď naopak třeba i koupil, protože vím že tohle vydání už bude mít vychytané všechny chyby :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1271 (cca 347372 Kč)
Mám: 1839 (cca 535131 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: 3 (cca 888 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0