Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus ~ yeah, yeah all my friends say I´m a pussy, too. [Y: The Last Man #27: Ring of Truth, chapter one]

komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger, ale především umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii
v současnosti pracuje na vícero projektech včetně této webové platformy, tak co po mně k*rva chcete ?!?

 • Fry
  Fry admin08:24Solo Leveling #01
  Mé poprvé s webtoonem, ačkoliv úplně stejné volume již vlastním v originální korejštině. Hlavní benefit tohoto formátu je jistě v možnosti čtení na mobilu, nicméně pohodlně a rychle se to čte také v tištěné podobě. Bavilo mě to velmi, je to zase trochu jiný origin a už vyhlížím další pokračování.
 • Fry
  Fry admin20.5. 18:30[Moje hvězda] #01
  Oshi no Ko, respektive Moje hvězda právoplatně patří mezi nejlepší manga série tohoto desetiletí. Minimálně v Jižní Koreji je to aktuálně velký hit, jelikož kultura kolem idolů je velmi trendy a k-pop hvězdy na vás koukají z každého plakátu. Uvidíme, jak to zapůsobí na našem kulturně jiném trhu.
 • Fry
  Příběh přímo navazuje na události ze sedmé knihy Ú. P. V. O. Peklo na zemi a rozvíjí návrat agenta Sapiena k 'normálnímu' životu. Podobně jako u jiných knih zaměřených čistě na Abea jsem měl i zde takový ten divný pocit že je něco v nepořádku, ačkoliv se hlavní hrdina tváří vcelku sebejistě.
 • Fry
  Fry admin14.5. 19:55Dívčí válka #05
  Válka pokračuje! Zikmund spřádá plány na zneškodnění husitů, Žižka objíždí jednu pevnost za druhou a v mezičase se sekta takzvaných adamitů od 'neškodných' orgií zradikalizuje až k bezuzdnému zabíjení. Tohle bude těžké překonat. Chci se s tebou zase laskat! Chci tě cítit hluboko ve své vagině!
 • Fry
  Fry admin4.4. 20:14Kačer Donald 2023/03
  Hledání Oriona bylo docela fajn, ale osobně mě teda daleko více bavily ty kratší humorně laděné příběhy jako Nová podoba a Umíněná slepice.
 • Fry
  Fry admin4.4. 20:00Gannibal #01
  Hororových seinen sérií u nás zase tolik nevychází a možná je to škoda. Váhal jsem zda do toho jít, nakonec mě přece jen zlomilo i hodnocení ostatních a přiznávám, že jsem to přečetl jedním dechem. Mrzí mě však, že se autor až moc drží hlavní postavy na úkor ostatních obyvatel vesnice.
 • Fry
  Ne jeden, ale rovnou dva příběhy s téměř volnou cestou z vězení pro bratrance Daltonovy. Poprvé je na vině prezident, podruhé Apačové.
 • Fry
  Zatímco v Rusku má ředitel Ničajko své plány nejspíše pod kontrolou, tak v USA již nastala opravdová apokalypsa. Několik agentů úřadu se o tom ostatně přesvědčí na vlastní oči. Pustina je naprosto nelítostný horor, dosavadní vrchol série a také grafická orgie díky kresbě Laurence Campbella.
 • Fry
  Přituhuje a pomalu to začíná vypadat, že to se světem dopadne opravdu špatně. Snad na všech frontách to s hrdiny a potažmo s celým úřadem jde od desíti k pěti, svět zachvacují katastrofy a z temných hlubin se navrací ti největší nepřátelé. Baví mě to moc a jsem napjatý jak to celé dopadne.
 • Fry
  Fry admin26.3. 19:27Lazarus #03: Konkláve
  Po nespěšném pokusu o zradu a následném vyjednávání o výdeji zajatců se za účelem předjetí válečného konfliktu koná konkláve. Shromáždění všech mocných rodin na jednom místě však z principu nemůže dopadnout dobře a autoři tak opět ohýbají žánr zpátky k akčnímu sci-fi thrilleru.
 • Fry
  Fry admin26.3. 19:00Lazarus #02: Selekce
  Namísto pokračování akčního sci-fi thrilleru je nám předloženo postapokalyptické drama zaměřené na úplně jiné postavy. Je to jiné než předchozí kniha takový příběh o nás bez nás, ale zasazený do kulis velmi připomínající to nejlepší z The Walking Dead. Tohle zkrátka nelze nedoporučit.
 • Fry
  Fry admin19.3. 21:18Chainsaw Man #07: Ve snu
  Mohl z toho být krásný výlet na Enošimu, jenže přílišná pozornost médií přilákala hned několika lovců ďáblů s jasným cílem nadobro odstranit Dendžiho. V krátkém sledu tak poznáváme další pozoruhodné postavy a jako bonus dostáváme dokonce i celostránkovou ilustraci yuri soulože.
 • Fry
  Fry admin17.3. 19:21Domeček krve a bolesti
  The Dollhouse Family jsem měl ve wishlistu dlouho, a to především díky obálkám od Jessicy Dalva. Škoda že CREW nakonec na obálku vybrala alternativní cover, ale chápu, že obálka prodává. Každopádně Mike Carey a Peter Gross, co víc dodat. Tohle je opravdu výborný béčkový horor.
 • Fry
  Překvapivě velmi silná kniha, která přináší nejeden zvrat díky kterému jsem knihu prakticky nedokázal odložit. V kontrastu s předchozími dvěma díly jsem sám překvapen a velmi oceňuji, že se autor nebojí zabíjet své postavy. Možná se nakonec opravdu vyplatí tuto sérii podrobněji sledovat.
 • Fry
  Nejedná se ani tak o prequel, jako spíš o samostatnou mangu, na jejímž základě autor postavil sérii Jujutsu Kaisen. Několik postav se v nezměněné podobě navíc promítly do finálního produktu. Jako úvod je to asi fajn, výhodou je že funguje i samostatně, ale kvalit první knihy nedosahuje.
 • Fry
  Fry admin9.3. 18:56Bohové lžou
  Romantické drama o přátelství a touze, které více než jiné příběhy ukazuje rozdíly v dospívání u kluků a holek. Silné téma navíc nerušivě skvěle doplňuje čistý styl kresby. Vůbec bych se nebál právě tuto mangu doporučit úplně komukoliv, ačkoliv nejvíce rezonovat bude asi mezi teenagery.
 • Fry
  Musel jsem začít s touto sérií znovu od začátku, ale nějak se do toho stále nedokážu začíst. Autor pracuje s více postavami najednou, střídá lokace i zápletky, ale je to na můj vkus takové moc ukecané. Dám tomu ještě šanci hlavně teda kvůli záporným postavám, které mě baví víc než hrdinové.
 • Fry
  Fry admin9.3. 17:49Takoví jsme byli #05
  Netrvalo to příliš dlouho a ústřední dvojice už spolu nechodí. Každý z nich však jejich rozchod vnímá jinak a na obzoru se rýsuje další drama, jelikož by s Nanou chtěl chodit i Janův nejlepší kamarád. Příběh doplňuje také kapitola z minulosti, akorát teda díky tomu se oddaluje rozuzlení zápletky.
 • Fry
  Fry admin1.3. 16:34Dívčí válka #04
  Po naprosto excelentních dílech plných obléhacích taktik, intrik a moru se zklidňuje tempo vyprávění a datově se posouváme někam k obléhání Vyšehradu. Nepřátelé mají tentokrát ale navrch a jelikož kniha nenabízí tolik zvratů, tak opravdu zajímavá byla jen metoda dvojitého obléhání.
 • Fry
  Hlavní premisa se začíná rozmělňovat a už to není tak exciting jako v prvním díle. Holky tentokrát řeší v podstatě jen záchranu svého knižního klubu a na otázky kolem sexu není tolik prostoru. Highlightem dílu je tak asi online románek Hitoto s Milem, jelikož ostatní příběhy ustupují do pozadí.
 • Fry
  Fry admin29.2. 20:53Chainsaw Man #06: Bum bum bum
  Jestli v něčem tahle série vyniká tak v nepředvídatelnosti. Romantická chvíle se v mžiku mění na boj o holý život, postavy se jakoby stále přetvařují, hrají nějaké skryté hry a ani po šesti dílech není jasné kam to celé směřuje. Ale je to skvělý, akce je výborná, nechybí tomu humor a není to nuda.
 • Fry
  Fry admin29.2. 20:26Sbohem, Eri
  Překvapivě se nejedná o mainstream, ale o artovou záležitost. Autor si hraje s médiem, dlouhé záběry na jednu scénu se střídají s rozostřenými panely v pohybu filmového střihu. Zásadní je ale prvek zrcadlících se momentů evokujících nemožnost úniku z daných situací. Cool, bavilo hodně.
 • Fry
  Dějový oblouk autorova vyprávění se posouvá do dalšího cyklu a do děje se vrací mnoho známých, avšak spíše okrajových postav z předchozích knih. Věřím, že to má Mignola celé dobře naplánované, avšak scenáristicky je to alespoň v této knize strašně přeplácané. Škoda, čekal jsem od toho víc.
 • Fry
  Fry admin8.2. 21:27Kačer Donald 2023/02
  Sešitu tentokrát dominuje Magika von Čáry, které jsou věnovány hned dva příběhy. Druhý z nich Midasův dotek navíc napsal i nakreslil Carl Barks.
 • Fry
  Fry admin8.2. 21:18Kačer Donald 2023/01
  Nostalgický návrat jednoho z nejdéle vycházejících původně zahraničních magazínů. Za zmínku stojí hlavně První dobrodružství od Kari Korhonena.
 • Fry
  Fry admin31.1. 18:54Gantz #35
  V některých ohledech jsou si podobní, avšak dle charakteru jsou si přesným opakem. Dva ústřední rivalové stojí v zápalu finální bitvy konečně proti sobě a přežít může jen jeden. Čeká nás další dramatický střet doprovázený výlevy emocí a to je přesně to, co na této sérii tak miluju! Dunn Dunnn
 • Fry
  Fry admin27.1. 20:25Takoví jsme byli #04
  Paralel mezi Janovým předchozím a současným vztahem narůstá a bohužel pro Nanu to neznačí nic dobrého. Situace se ještě více vyostřuje na narozeninách jejich společného kamaráda a kniha vrcholí odhalením zásadního zvratu z minulosti. Miluju to! A přitom basic nic převratného.
 • Fry
  Fry admin27.1. 19:56Takoví jsme byli #03
  Líbá mě. Myšlenky se mi vracejí. Proplétá mi prsty do vlasů. Srdce mi divoce buší. Červená knihovna pokračuje, ze spolužáků se stávají partneři a mimo jiné se ústředním tématem stává otázka sexu. Vrchol knihy je tak Janova přiblblá poznámka ke kondomu který nosí už nějaký čas v peněžence.
 • Fry
  Fry admin27.1. 18:48Takoví jsme byli #02
  Nana pomalu propadá svým citům, ačkoliv si byla jistá, že se do Jana rozhodně nezamiluje. Možná je to trochu klišé, v tuto chvíli zcela jistě standardní romance, nicméně mě baví jakým tempem příběh plyne a pomalu se odkývá Janova minulost. Simply červená knihovna manga edition.
 • Fry
  Fry admin19.1. 17:22Takoví jsme byli #01
  Vedle titulů To bylo tvé jméno. a Solanin přichází Egmont s další, avšak poměrně neznámou sérií na náš trh. Graficky to není úplně terno, autorka kreslí velmi zjednodušeně, nicméně (!) příběh má skvělý scénář a ustojí to i ve srovnání s takovými díly jako je Orange, nebo Bohové lžou.
 • Fry
  Fry admin14.1. 15:44Dívčí válka #03
  Napíšu to znovu - nemám rád historické příběhy, ale tahle série je neskutečný pleasure. Míra nekomfortnosti převyšuje snad i žánrově podobného Berserka, až na to že ji autor s každou další knihou navyšuje a navyšuje. WAU, opravdu výborné. Aktuálně asi nejdrsnější manga na našem trhu!
 • Fry
  Fry admin4.1. 19:00Chainsaw Man #05: Nezletilý
  Anotace u této série jsou spíše než o samotném ději něco jako titulky v traileru. Hlavně co nejvíc akční, dějově naprosto nekonkrétní a v podstatě naprosto zbytečné. Příběh se tomu občas bohužel přibližuje. Oceňuji však infantilní dějovou linii, ve které si Dendži vybírá s kým by chtěl spát...
 • Fry
  Fry admin29.12.2023 17:33Space Punch #01
  Asi nebudu cílovka, chtěl jsem to spíše zkusit a taky podpořit nakladatelství Zanir, ale po slibném začátku mi závěr přišel až moc překombinovaný. Autor svým vyprávěním jde možná až moc do extrému a připadá mi že v jeho vesmíru snad všichni (?) dělají jenom box. Neurazí, nenadchne.
 • Fry
  Fry admin29.12.2023 17:24Mládí na hřišti #01: Činacu Kano
  Standardní romance zasazená do kulis sportovního prostředí střední školy. Já osobně sport moc nežeru, nikdy mě nebavilo hrát kolektivní sporty, natož to sledovat v televizi a tohle není výjimkou ačkoliv prim hraje (zatím) ta romance. Co však musím pochválit je ta precizní jednoduchá kresba!
 • Fry
  Fry admin29.12.2023 17:13Oskar Ed 1–3
  Mé první setkání s Oskarem Edem a vlastně i s Brankem Jelinkem, jelikož mě místní produkce moc nezajímá a míjí velkým obloukem. Tohle je však výjimka, přečíst si tento příběh jsem chtěl už dlouho a jsem rád že to tady Lipnik znovu vydal. Bavilo mě to moc a moc prosím o dotisk dvojky...
 • Fry
  Čistě epizodní záležitost, která prakticky nikdy nedopadne úplně dobře. Nejzajímavější je asi ústřední Pickenský děs kombinující hutnou atmosféru s téměř psychedelickým vyústěním, naopak nejméně mě bavila Propast času která vyprávění ze současnosti propojuje s příběhem v dálné minulosti.
 • Fry
  Prvotní nadšení z návratu kapitána Daimia v úvodní knize nyní vystřídalo zklamání a lehká pachuť z toho kam se příběh vyvíjí. Vlak plný příšer nepřináší žádné zajímavé zvraty a Odložená smrt působí spíše jako výplňkový materiál, než si autoři rozplánují o čem chtějí dále psát...
 • Fry
  Nejen v kontrastu dnešní doby, jsou příběhy zasazené do reálií Ruska temnější než ty ostatní. A ač jsem v příběhu postrádal Varvaru, tak ředitel Ničajko dokonale zastává roli temného antihrdiny, jenž má nejspíše své vlastní plány. Obecně je tahle kniha rozhodně jednou z těch lepších v sérii.
 • Fry
  Myslel jsem si že mám docela přehled jaké série nyní trendují na Dálném východě, ale tohle mi uniklo. Super že si toho Crew všimla a palec nahoru za tuhle fungující spolupráci s Animefestem. Příběh rozhodně nenudí a baví mě jak jsou postavy nadržené tak jako já v patnácti (nebo ve čtrnácti).
 • Fry
  Fry admin5.11.2023 19:28Lucky Luke: Daltonovi ve vánici
  Daltonovi utíkají z vězení a překračují hranice s Kanadou. Naneštěstí pro ně, spravedlnost ani Lucky Luke nezná samosprávních hranic.
 • Fry
  Hele na to že je v celé sérii tak 5 a ½ postav, tak se v některých dějových zvratech vůbec nevyznám. Jako upřímně wtf (?!?). Naprosto mi uniká ta dějová linie se Samurajským mečem, vůbec nevím kdo může a kdo nemůže umřít a co se vůbec nedaří je nabourávání čtvrté stěny příběhu.
 • Fry
  Ačkoliv je mé hodnocení vcelku vlažné, přiznávám že jsem fenoménu Vrchoné Republiky zcela propadl. Samostatně bych to asi neocenil, nicméně se znalostí románů a oficiálního reading orderu je tohle jistě má nová guilty pleasure. Po dočtení této knihy doporučuji pokračovat knihou Sílící bouře.
 • Fry
  Fry admin26.8.2023 17:19Dívčí válka #02
  Po přečtení jedničky je to teda ještě větší masakr než minule. Kniha se věnuje převážně bitvě na Vítkově (naprosto surová událost, nechci spoilerovat, ale teda jako wau), nechybí ani pár wtf momentů, ale oukej. Má jediná výtka směřuje k té mluvené staročeštině připomínající Staré pověsti české.
 • Fry
  Fry admin26.8.2023 17:08Dívčí válka #01
  čekával jsem, že to bude nuda osobně nemám moc rád, když je cokoliv na motivy skutečných událostí, ale tohle je takový bizár, že upřímně pochybuji i o těch pár událostech, co se tváří docela real. Navíc ten kontrast mezi bad-ass Žižkou a naivní mladou Šárkou je naprosto výborný...
 • Fry
  Fry admin6.6.2023 18:27Lucky Luke: Bratranci Daltonovi
  Nepřekvapivě výjimečně dobrý sešit a můžou za to především (!) bratranci Daltonovi. Právě zde se totiž odehrává jejich oficiální uvedení na scénu.
 • Fry
  Fry admin26.3.2023 17:25Chainsaw Man #03: Zabít Dendžiho
  Vyústění clifhangeru z minulé knihy nedopadlo úplně podle mých představ a bez zbytečného intermezza se příběh posouvá hned do další nadupané akce. Autor by ale možná měl trochu zpomalit, jelikož tomu začíná něco chybět. A co hůř, nepomohl ani dlouho očekávaný Dendžiho první polibek.
 • Fry
  Fry admin16.3.2023 10:40Lazarus #01: Rodina
  Naprostá spokojenost, takhle má vypadat správný US paperback! S chlopněmi, bez komerčního balastu a hlavně za rozumnou cenu. Příběh je takový standardní akční sci-fi thriller, zlo a dobro alespoň na první pohled prakticky černobílé (nicméně uvidíme) a výtvarná stránka je zcela perfektní.
 • Fry
  Fry admin12.3.2023 18:17Hellblazer: Vzlety a pády
  Těšil jsem se na rande s Johnem Constantinem, nicméně nám to spolu moc neklapalo a vinu svádím samozřejmě na všechny ostatní. Obecně tam chyběla nějaká chemie, možná propracovanější zápletka (!), určitě výraznější práce s postavami, nebo jiná kresba? Nevím, možná někdy příště...
 • Fry
  V některých ohledech slabší, v jiných naopak silnější, a pro další vývoj série naprosto zásadní kniha. Přemýšlím obezřetně co všechno můžu napsat, ale téměř vše odpovídá definici spoileru. Obávám se však, že bude už jen a jen hůře a všudypřítomných znepokojení bude nadále jen přibývat...
 • Fry
  'Páni, tady jsou složky tak za dvacet let! Žijeme v 21. století, mělo by se to zdigitalizovat.' Určitě už to není ten stejný úřad a série i postavy došly mnoha výrazných změn. Přesto mi to však po příběhové stránce připomíná ty nejlepší knihy jako byly třeba Zahrada duší, nebo Vražedné místo.
 • Fry
  Catwoman s Harley se prořezávají čím dál hlouběji do nevábného podbřišku gothajského finančního podsvětí :)))
 • Fry
  Fry admin17.5. 12:31Dívčí válka #05
  naprostý souhlas, tohle by se nemělo cenzorovat, ale šíře distribuovat.
 • Fry
  Fry admin14.5. 20:05Dívčí válka #05
  btw teď jsem zběžně pročetl stránky wiki o adamitech, které tady připínal @deefha a ona ta manga nebude asi úplně mimo. minimálně několik událostí popsaných na wiki pod nadpisem Čeští adamité v husitství jsou podobně, ne-li přesně rozepsány a rozkresleny právě v tomto díle.
 • Fry
  Trip: Morrison stojí za sešitem Batman #670, který pokud se nepletu, vychází v ČR vůbec poprvé.
 • Fry
  Fry admin19.3. 20:57Dívčí válka #05
  já tedy doufám že se kniha co nejdříve vrátí na pulty, protože o tohle se teda rozhodně nechci nechat ochudit.
 • Fry
  Fry admin17.3. 19:39Domeček krve a bolesti
  Docela by mě zajímalo, proč si CREW už nehraje u Black Labelu s těmi překryvnými covery... Všechny knihy Hill House Comics, mají v originále u hardcoveru podobný typ přebalu jako Batman: Damned. Dobře to jde vidět např. ZDE v tomto videu. Já jsem si nakonec knihu pořídil v originále a zvažuji, zda jít i do těch dalších. Četl někdo z vás ještě něco z tohoto imprintu?
 • Fry
  Norri: pokud to chceš číst jak to tady vydal Albatros, tak ZDE by to mělo sedět...
 • Fry
  Fry admin1.11.2023 16:46Dívka ze země Venku #11
  Poniczech: možná nová (stará) informace, ale GATE ji má nově na webu a měla by vyjít v únoru 2024
 • Fry
  Pokud byste chtěli začít se sérií Vrcholná Republika, tak z toho co u nás vyšlo doporučuji následující posloupnost:

  - Vrcholná Republika - Světlo rytířů Jedi (The High Republic: Into the Dark)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Jediové přicházejí na pomoc] (The High Republic: The Great Jedi Rescue)
  - Vrcholná Republika - Do temnoty (The High Republic: Into the Dark)
  - Vrcholná Republika - Není strachu (The High Republic: There Is No Fear)

  - Vrcholná Republika - Sílící bouře (The High Republic: The Rising Storm)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Souboj na výstavě] (The High Republic: Showdown at the Fair)
  - Vrcholná Republika - Srdce Drengirů [#6-8] (The High Republic: The Heart of Drengir)
  - Vrcholná Republika - Ze stínů (The High Republic: Out of the Shadows)
  - Vrcholná Republika - Srdce Drengirů [#9-10] (The High Republic: The Heart of Drengir)

  - Vrcholná Republika - Padlá hvězda (The High Republic: The Fallen Star)
  - Vrcholná Republika - Příběhy před usnutím [Bitva o Hvězdosvit] (The High Republic: The Battle for Starlight)
  - Vrcholná Republika - Půlnoční horizont (The High Republic: Midnight Horizon)
 • Fry
  Fry admin6.6.2023 18:46Lucky Luke: Bratranci Daltonovi
  A pozor, autor nebo letterer asi nedopatřením nebo možná záměrně (?) na straně 30 posílají dva bratry vzhledem k jejich kompetencím a finálnímu zúčtování do trochu jiných měst, respektive někde se stala chyba... možná byla už ve scénáři, nejpravděpodobněji to pomotal Morris při kresbě, a nebo za to může letterer při vsázení textu do bublin.
 • Fry
  baatcha: pokud se nemýlím, tak doposud nic mezi Batman: R.I.P. a Batman: Time and the Batman u nás nevyšlo...
 • Fry
  Fry admin27.3.2023 19:02Corto Maltese: Benátská báje
  Argo vydalo reprodukci upraveného vydání od nakladatelství Casterman z roku 2015, viz. Corto Maltese: Fable de Venise
 • Fry
  Const.ex: koukám že to tak je i v .pdf ukázce na webu, vypadá to příšerně, ale předpokládám že zde může jít i o záměr (?)
 • Fry
  Fry admin2.1.2023 19:13Chci sníst tvoji slinivku
  Ivan Kucera: /spoiler/ Určitě to byla Sakura, ale spíše by mě zajímalo jak si Kjóko vyložila onu větu 'Na rozdíl od něj se mi víc líbí dívky s mírnou povahou' ... cítím za tím nějaký skrytý význam, ale nedokážu to rozklíčovat přesně. /spoiler/
 • Fry
  adevr: Názor ti neberu, pokud ho máš podložený svými vlastními zážitky/zkušenostmi o to lépe. Ale stavět svůj osobní názor jako ten 'zdravý'... proti jakému názoru vlastně? mému? Bushovu? ...je mimo už jenom kvůli tomu že každý máme jiný backround a jiné zážitky/zkušenosti. Cenzura je pak jen jakousi skvělou pojistkou, která v demokratické společnosti filtruje právě ty údajné 'zdravé názory' za ty fakticky podložené a jak správně říkáš - korektní, chránící společnost proti zbytečné xenofobii.
 • Fry
  adevr: Lze vidět, že se generačně i politicky značně rozcházíme. Nemám v plánu tě jakkoliv moralizovat, ale psát, že se považuješ za někoho se 'zdravým názorem' mi přijde trochu za hranou ať už si věříš čemu chceš. Ohledně 'okupantů', které zmiňuješ je naopak jenom dobře, že se již mluví čistě bez národnostního začlenění, díky čemuž se společnost alespoň částečně brání proti xenofobii, která by v 21. století, nebo respektive v kterémkoliv století, neměla vůbec existovat. Minulost je jedna věc, nicméně apriori bychom neměli soudit dnešní generace za přešlapy těch generací, s kterými nemají vůbec nic společného.
 • Fry
  Pro ty, kteří si myslí že cenzura je apriori špatná, bych doporučil tento článek a debatu tím uzavřel: Skončila u nás svoboda slova?
 • Fry
  deefha: dneska jsem to viděl naživo a z toho hřbetu nebudeš mít radost (:
 • Fry
  popravdě zajímalo by mě co to ta Crew zase vymýšlí... první knihu tohoto 'kolosálního komiksového kompendia' normálně vydají v grafické úpravě dle originálu a teď u druhého dílu se tváří že to kompendium vlastně není, logo pro jistotu zmizelo a naopak přibyl nový neexistující (!) název... já se ptám WHY ?!?
 • Fry
  Fry admin18.11.2022 23:26Říká se mu Banksy
  George Walker Bush: lol, tak tohle musel být teda velký úlet...
 • Fry
  'Marinette je roztržitá a nejistá dívka, ale když se promění v Kouzelnou Berušku stává se superhrdinkou ... netuší však, že je její spolužák Adrien, do nějž je beznadějně zamilovaná, ve skutečnosti Černý Kocour' (!) oh well, tohle zní jako velký bizár...
 • Fry
  Fry admin15.10.2022 18:21Visa transit, svazek 2
  Bob: dle Bedeteque by měla být ještě třetí a nejspíše poslední (?) kniha...
 • Fry
  Ter: náhodou ta obálka je parádní, škoda že takový není i zbytek knihy :'(
 • Fry
  Fry admin4.10.2022 18:01Gantz #33
  p3tris: nevím přesně které stránky myslíš, ale já tam žádné stránky 2x asi nemám...
 • Fry
  Fry admin24.9.2022 10:27Solanin 2
  Fimi: to jsou ty ztracené generace! máme v programu zničení českého jazyka a tak podobně. o tvé nabídce popřemýšlím, ale mám toho tady na čtení takové kvantum, že bych tím aktuálně jen zaplnil už tak přeplněné police. takže zatím asi nee...
 • Fry
  Fry admin23.9.2022 18:57Solanin 2
  upřímně se divím že tady ještě nikdo nezačal vydávat Goodnight Punpun, jako why?
 • Fry
  Van Tom: tak to mě těší že to k něčemu bylo, dáme do poznámky že je to na zadní straně chybně.
 • Fry
  Fry admin7.7.2022 17:24MatracMan (2. vydání)
  mcleek: mělo by to být poznat podle obálky, respektive dle toho přechodu od kresby k bílému pozadí
 • Fry
  Fry admin30.6.2022 10:04Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: tak on ten film má 70 minut. tam ani nic moc víc nenacpeš. každopádně ti rozumím, nicméně i tak apeluji na to že třetí kniha je zdaleka nejlepší a docela se vymyká tomu co sis mohl přečíst v prvních dvou dílech.
 • Fry
  Fry admin29.6.2022 19:59Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: já být tebou tak dám ještě šanci příštímu dílu, ten je úplně nejlepší! film jsem shodou okolností viděl nedávno a bohužel mapuje více méně pouze první a druhé volume...
 • Fry
  Fry admin9.6.2022 15:06Dívka ze země Venku #01
  GWB, Milo: Moc do toho nevidím, ale myslím si že autor ani neskrývá že se inspiroval hlavní charakterovou dvojící právě ze série 'The Ancient Magus' Bride'. To 'úplně mimo' míří na to, že ač podobné, tak jsou série naproti sobě vlastně zcela jiné.
 • Fry
  Fry admin6.6.2022 19:02Lucky Luke: Koleje v prérii
  SomeOne: Tak jako Asterix nebo Velký vezír Iznougud lze číst zcela samostatně, na tohle se moc těším!
 • Fry
  baatcha: Tyjo zajímavý, jako ono dává smysl, že to není reálné kreslit úplně všechny ty příběhy za těch XY let, ale dostává mě, že jsou kolem toho takové tajnosti... Jako jestli se bojí ztráty prodejů, nebo nevím. Ty články jsou ale parádní :))
 • Fry
  baatcha: V jakých detailech se ty jednotlivé příběhy liší? Tohle by mě docela zajímalo...
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 12:41Zabiják démonů #05: Do pekla
  Fimi: Asi na tom něco bude, ale hledat nějaké zásadní komiksy mě už asi ani nebaví. On je ten Zabiják démonů vlastně vcelku fajn, dobře se to čte, nenudí to a jak jsem psal v komentu, zajímá mě kam to bude pokračovat. Ale nic zásadního to není no...
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 11:17Dívka ze země Venku #01
  baatcha: ano, manga 2016; anime film 2022
 • Fry
  Palebras: Díky za info, anotace by teda měla být už dobře...
 • Fry
  Stara.kryta: Já mám právě taky první vydání a tam je ještě 'Kulišák'. Nicméně jestli v druhém vydání dvojky z roku 2016 je už přeložený jako 'Finta', tak nejspíše (snad) je tak přeložený i tady. Ptám se kvůli anotaci, kterou tedy upravím...
 • Fry
  dotaz na vlastníky 2. vydání: je tady hlavní antagonista už přeložen jako 'Finta', nebo je zde ještě pod názvem 'Kulišák'?
 • Fry
  Fry admin3.4.2022 13:58One-Punch Man #03: Zvěsti
  Sawyer, Fimi: Tohle je pořád teprve začátek, ONE si v těchto knihách teprve hledal svou cestu. Příběh se pořádně rozjede až později, každopádně popularita této série stojí převážně na Muratově kresbě, která se díl od dílu zlepšuje...
 • Fry
  Fimi: #0 vyjde, ale myslím že až po #3 nebo #4, tak jako v ENG
 • Fry
  Fry admin19.12.2021 19:12Velký komiksový vandr
  Satan__666: Asi nějaká chybka, opraveno, díky!
 • Fry
  SomeOne: Dobrá poznámka, díky za upozornění, propojeno!
 • Fry
  TZcomics: Ano, jedná se o stejný obsah, podobně jako u dalších knih v tomto kompletu od Straczynskiho.
 • Fry
  picaccino: tady asi někomu ujela jedna jednička ... opraveno!
 • Fry
  Od tohoto čísla vychází již bez limitovaných verzí. ... tvl, tohle je zas chytré řešení, když je to poslední kniha. Doufám že něco podobného nás čeká i s pevnou vazbou u zbylých New 52, aby to v knihovně vypadalo blbě...
 • Fry
  baatcha: ano, dneska ráno jsem prohledával světové databáze ... ta tiráž od Egmontu je fakt ostuda.
 • Fry
  Fry admin16.7.2021 15:54Thanos: Svatyně nuly
  Comicsmaniaczone: je to samostatně stojící příběh, co však má společné je hlavní postava Thanose :)
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 22:01Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: no jako teď se docela stydím :) jak jsem to upravoval tak mi nedošlo že jsem ji tam měl 2x
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 06:47Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: Chtěl, chybka se vloudila :)
 • Fry
  Fry admin21.5. 17:59Pindárna
  @BadBoy: přiznám se že Vybírala jsme zatím ještě nepřipravili, určitě zašli údaje z tiráže, během zítřka nahodím tady na CDB :)
 • Fry
  Fry admin15.5. 11:48Srazy, cony, festivaly
  já bych měl být snad v sobotu :)
 • Fry
  Fry admin13.5. 12:37Sběratelský klub
  Trystero hithituje třetí a zároveň poslední díl Bludiště od Charlese Burnse, tak neváhej a objednej TADY
 • Fry
  Fry admin7.5. 01:27* Připomínky a návrhy
  Ambasador je ještě na dovolené, až se vrátí tak se na to koukne :))
 • Fry
  Fry admin14.4. 16:37* Připomínky a návrhy
  @deefha: U 2024/04 jsem tedy opravil za ten správný, teď ještě přepsat ten u 2024/03 :))
 • Fry
  Fry admin14.4. 16:22* Připomínky a návrhy
  @deefha: dobrá poznámka :) ale problém je že to asi teda někdo bude muset přepsat, nebo co na to @Scarface, nemáte správný popisek?
  BTW teda tady - Simpsonovi 2024/04 taky nesedí oficiální popis?
 • Fry
  Fry admin3.4. 19:52Pindárna
  @P.G. ano, uživatelé tomu jdou většinou sami naproti :)
  @yogi takový jsem samozřejmě pořád :))
 • Fry
  Fry admin3.4. 19:17Pindárna
  Já měl ban i tady na CDB :))
 • Fry
  Fry admin3.4. 08:47Publicistika
  @seneke: tyjo drsný, mám od něho doma Red Room: The Antisocial Network což teda není nic pro slabé povahy, každopádně je smutný jak člověka dokáže zničit internet.
 • Fry
  Fry admin26.3. 11:39Pindárna
  @Keenkeen: tak jak to vyšlo je to seřazeno ZDE, jinak Norri psal doporučený seznam jak číst dle Egmontu ZDE v diskusi.
 • Fry
  Fry admin11.3. 19:15* Připomínky a návrhy
  já jsem spokojený s tím jak to je teď, takže bych to nechal tak :)
 • Fry
  Fry admin5.2. 09:44* Připomínky a návrhy
  Norri: opraveno
 • Fry
  Fry admin29.1. 16:57* Připomínky a návrhy
  faster86: my nijak zvlášť sérii Batman a Rodin (NEW 52) v rámci kompletu nevedeme, takže v tomto případě ne.
 • Fry
  Fry admin27.1. 17:30* Připomínky a návrhy
  Some One: u knih 1 a 4 jsem doplnil do poznámky info o testovacím prodeji... zatím takhle za mě hotovo, ale ještě to projde rukama snad Toemu, tak to případně ještě upraví :)
 • Fry
  Fry admin27.1. 11:19* Připomínky a návrhy
  SomeOne: číslujeme podle toho jaké číslo má na hřbetu, takže pokud tam má Hulk 4, tak 4 zůstane, informace ohledně testovacího prodeje určitě doplníme.
 • Fry
  Fry admin15.1. 23:26* Připomínky a návrhy
  PeNNy: chyba bude v tom popisu, zítra na to zkusím kouknout.
 • Fry
  Fry admin4.1. 19:30Pindárna
  Argo droplo nový ediční plán :)
 • Fry
  Fry admin27.12.2023 20:30* Připomínky a návrhy
  Django: opraveno
 • Fry
  Fry admin17.12.2023 12:50* Připomínky a návrhy
  každopádně kdyby někdo někde u něčeho zase na něco narazil a dokázal k tomu dohledat i nějaké zdroje, které by potvrzovaly jeho pravdu, tak se klidně ozvěte...
 • Fry
  Fry admin17.12.2023 12:48* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: Ano, přesně jak píše Zack dohledávat všechny ty originály je docela fuška, občas to má špatně nakladatel, někdy třeba i my. Tohle jde za mnou, protože jsem to dohledával já, Sandoval je mexičan pokud se nepletu, první vydání vyšlo 2006, to vydání ze kterého to CC překládalo je francouzština, které vyšlo 2007. Taky nevm kde se vzal rok 2014...
 • Fry
  Fry admin17.11.2023 08:42* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: jako nejsem sice expert na japanistiku, ale ne vždycky je v tiráži uveden správný název. procházel jsem docela dost odkazů a mělo by to být správně tak, jak to máme uvedeno v databázi.
 • Fry
  Fry admin29.10.2023 21:07Sběratelský klub
  Hello, má tady někdo přehled o tom jaké má Egmont(Albatros) v plánu vydat Star Wars komiksy/romány v příštím roce?
 • Fry
  Fry admin29.10.2023 17:39Filmový a hudební klub
  yogi: hele vím přesně co chceš říct tím rodiče metalisti a všichni okolo musí být taky, ale mým rodičům se to naštěstí nepovedlo :) sranda je že vím co je Dream Theater jak jsi napsal, ale že by se mi ta hudba líbila se říct nedá. nejhorší můj zážitek z posledních let byl když jsem výjimečně jednou s rodiči šel na nějaké metalové slavnosti. do teď z toho mám noční můry :)
 • Fry
  Fry admin29.10.2023 17:16Filmový a hudební klub
  Fimi: to nezpochybňuji, ale přece jen já kolem sebe mám možná tak 2 lidi kteří mají rádi metal v mém věku :), spoiler - já to nejsem
 • Fry
  Fry admin29.10.2023 15:15Filmový a hudební klub
  Kdyby někdo z vás chtěl opravdu vědět co je populární, tak se podívejte na žebříčky nejposlouchanějších interpretů na Spotify, Apple Music, and so on... rozhodně ne žádný Torr a podobné, yogi to tady shrnul dostatečně, metal je už dneska a obzvlášť pro mladší generace hodně off topic...
 • Fry
  Fry admin27.10.2023 20:36Pindárna
  Solanin by mě na první doprou nenapadl, ale souhlasím, ty dvě knihy za to stojí.

  Sám za sebe mám úplně nejraději Gantz. A proč? Protože je to za A asi nejméně předvídatelná série, za B těch 37 svazků uteče jako voda a za C naprosto jsem si zamiloval ústřední postavy a to jak jim autor hází klacky pod nohy. 10/10 ale chápu že jsou tady i tací kterým to nic neřekne...
 • Fry
  Fry admin9.10.2023 13:38Sběratelský klub
  Možná jste to už postřehli, ale kdyby ne (!), tak na FB Trystera se sbírají lajky aby se vydala Monica od Daniela Clowese.
 • Fry
  Fry admin3.10.2023 10:38* Připomínky a návrhy
  Norri: Tu Hannah jsem upravil, kdyby někdo ještě na něco narazil, klidně se ozvěte.
 • Fry
  Fry admin3.10.2023 07:55Pindárna
  GWB: máš pravdu to generalizování jsem si mohl odpustit.

  Kapis: přesně jsem věděl že se ozveš ty veleznalče světa :), otázka byla jen kdy. Ad 1) ty nejsi spokojený s liberálním progresivismem Ad 2) já nejsem spokojený s populistickým konzervatismem. Simply like that.
 • Fry
  Fry admin30.9.2023 18:01Sběratelský klub
  Nezbi: mám v mobilu deepl aplikaci a taky je tam možnost fotit jako u google.
 • Fry
  Fry admin30.9.2023 14:26Pindárna
  deefha: já si myslím že nejvíce vypovídající je tahle věta: 'Zklamání z toho, že se jejich očekávání nenaplnilo je staví do velmi kritických rolí, zvláště vůči mladším generacím.'
 • Fry
  Fry admin30.9.2023 10:59Pindárna
  já bych tady viděl zásadní problém v tom že Gmork nemá FB a tak místo na svůj timeline kde by plevelil jen lidem kteří ho sledují taky plevelí úplně všem. ale nesoudím, respektuju že boomeři mají tendenci komentovat úplně všechno co na internetu objevili.
 • Fry
  Fry admin30.9.2023 10:55Sběratelský klub
  Nezbi: hezký! jinak namísto google tlanslatoru doporučuji deepl všude kde chodím :)
 • Fry
  Fry admin27.9.2023 18:50Sběratelský klub
  rozbalená z fólie? no tak to bych si zas takové šance nedělal, to bych nechtěl ani zadarmo :))
 • Fry
  Fry admin19.9.2023 15:25Pindárna
  Fimi: ALe Bleach se rozjede hned na začátku :))
 • Fry
  Fry admin8.9.2023 12:12Sběratelský klub
  Kdybyste opravdu nevěděli co s prachama tak tady. Vyjde to levněji a je to lepší investice než artbook i Jerrie dohromady. :)
 • Fry
  Fry admin25.8.2023 18:18* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi:
  - to s tím Kačerem jsem upravil, už to funguje.
  - diplomky jsou úplně nonsense. jednak je to mimo náš primární záběr a navíc zkrátka nemáme kapacitu na to abychom prohrabovali archívy univerzit různě po republice.
 • Fry
  Fry admin24.8.2023 19:00Pindárna
  kde jsou ty časy kdy Crew měla ediční plán na DALŠÍ rok (záměrně tučně) už v listopadu na svém webu... uhh, to byly časy.
 • Fry
  Fry admin18.8.2023 14:22Pindárna
  Norri: já nejsem :)
 • Fry
  Fry admin8.8.2023 22:27Filmový a hudební klub
  tak doufám že se alespoň shodneme že nejlepší Nolanův film je Interstellar.
 • Fry
  Fry admin8.8.2023 18:30Filmový a hudební klub
  Jednička byla nuda, nejlepší je samozřejmě trojka :)
 • Fry
  Fry admin18.7.2023 18:51Pindárna
  seneke: :)
 • Fry
  Fry admin14.6.2023 20:08Art
  ok, přidávám do poznámky.
 • Fry
  Fry admin8.5.2023 21:30Nakupujeme venku
  hele, kde teď objednáváte komiksy v angličně když padlo bookdepository? já mám pár zdrojů, ale rád si nechám nějaké poradit/doporučit...
 • Fry
  Fry admin2.5.2023 20:50* Připomínky a návrhy
  mcleek: fuuu, nikdy jsem o tom neslyšel, jestli máš doma, pošli @RadimNemec nebo @bladkJag podklady a oni na to kouknou, tohle není má specializace :)
  sleepless: to je nějaká chyba, určitě opravím :)
 • Fry
  Fry admin30.4.2023 20:49* Připomínky a návrhy
  GavlaDan: zatím asi spíše ne, podobně jako třeba Mignolaverse, Marvel Universe, ..., už jsme to řešili vícekrát, tohle je spíše Koplverse, než série jako taková...
 • Fry
  Fry admin15.4.2023 21:43* Připomínky a návrhy
  Darth, Zack: nějak jsem to opravil, Darth se kdyžtak ozve kdyby to bylo špatně :)
 • Fry
  Fry admin15.4.2023 12:51* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: ověřeno a přidáno
 • Fry
  Fry admin26.3.2023 21:16* Připomínky a návrhy
  ad. Marvel Origins: trochu jsem to upravil, kdybyste ještě něco našli tak pište, převzal jsem to od Nerdi a nekontroloval...
 • Fry
  Fry admin14.3.2023 19:41Pindárna
  už jsem nahodil překvapení, tak kolem toho nechoďme jako kolem horké kaše. dejte nám vědět, jestli to má i sběratelskou variantu obálky, nebo pouze standardní... díky :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1312 (cca 361017 Kč)
Mám: 1898 (cca 553653 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: 9 (cca 4582 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0