Jo, kamarádi o mně taky říkají, že jsem píčus (Y: The last man #05: Ring of Truth)

Komiksový sběratel, arogantní narcis, bývalý blogger a umělec napříč všemi dostupnými i nedostupnými médii.
V současnosti pracuje na vícero projektech, i na svém prvním románu z amerického jihu ...

 • Fry
  Chainsaw Man #02: Motorovka vs. netopýr - Démoni, ďáblové, ale především také akce, brilantní humor a vycpávky na prsa. Příběh má spád, žádné přebytečné dialogy, kresba čistá bez zbytečných efektů, ale hlavně ten situační humor a sexuální podtext. Podobně jako u sérií Gantz, nebo Berserk bych tady rád viděl Parental Advisory R18+, žádný shōnen, ale seinen ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin24.1. 19:48Vrána (5. vydání)
  Vrána - Sonáta o lásce zabalená v příběhu o pomstě a následném vykoupení. Čistá klasika žánru, přeceňovaná, s odstupem času a větším nadhledem možná z mé strany nedoceněná, přesto jedna z těch knih, které jsem si chtěl v životě přečíst. Víc k tomu asi dodávat netřeba, obrázek by si měl každý udělat sám, případně (!) si pustit playlist, nebo lépe (?) zhlédnout film ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin23.1. 20:23Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost
  Ú.P.V.O. #17: Lidská bytost - Poslední střípek skládačky mapující minulost před rozpoutáním Pekla na zemi. Oficiálně poslední, neoficiálně možná nadbytečná, avšak zcela legitimní tečka za sérií, která je rozhodně lepší než samostatný Hellboy. Finále bylo slabší, je to takový mix scénáristického průměru, nicméně rozloučení to bylo dostatečné a těším se co bude dál ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:07Chci sníst tvoji slinivku
  Chci sníst tvoji slinivku - Excelentní romantické drama. Nejsem zrovna citlivý typ, takže jsem se 'bohužel' v závěru nedokázal rozbrečet, nicméně jsem se dojímal od začátku až do konce. Chápu že někomu to asi nic moc neřekne, ne každý se dokáže naladit na takovou tu 'teen' vlnu, ale když přistoupíte na pravidla obou autorek, tak vám garantuji výborný zážitek ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin27.11.2022 17:03Sledgehammer 44
  Sledgehammer 44 - 'Kdo k sakru říká "kryndanánka"?' Schovává se to pod svou vlastní značkou, přestože (!) se jedná o přímé pokračování první knihy ze série Humr Johnson. Problém příběhu však čpí v samotné zápletce. Tam, kde Železný Prométheus boduje s béčkovými akčními scénami, se Sledgehammer 44 jen snaží o vyprávění něčeho, co ani nemuselo být ... Za mě 3*!
 • Fry
  Humr Johnson #01: Železný Prométheus - 'Prokrinda...' tahle kniha docela dlouho unikala mé pozornosti, přestože mne někdo upozornil (?!), že přímo předchází příběhu Sledgehammer 44. Při srovnání obou knih je Železný Prométheus jen taková klasická béčková akční detektivka, nicméně na rozdíl od druhého zmíněného obstojí i dnes ve srovnání s podobným brakem ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin26.11.2022 12:56Paper Girls, kniha třetí
  Paper Girls, kniha třetí - Velké finále se vším všudy, včetně téměř zničeného časového kontinua. Opět třeba zmínit, že nesdílím názor většiny která se v ději ztrácela, nicméně uznávám že pro plný zážitek se je třeba soustředit na všechny časové roviny. I přes některé slabší chvilky a Vaughanovy nedořešené kličky se však jedná o výbornou sérii, kterou by bylo škoda minout ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin23.11.2022 21:20SpongeBob komiks 03/2022
  SpongeBob komiks 03/2022 - Docela mě zajímalo jak moc kvalitní/nekvalitní jsou tyhle krátké humorné komiksy z United Plankton Pictures a navíc v tomto případě obálka opravdu prodává, jelikož vysmátého SpongeBoba ve schránce zkrátka chcete mít doma. Overall jsem se pobavil, v rámci žánru je to hodně fajn a jen lituji že to nevycházelo když jsem byl mladší ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zabiják démonů #08: Vyšší Měsíc proti Pilíři - Sestupující trend (o kterém jsem psal u předchozího dílu) se minimálně v této knize pozastavil, jelikož konečně dochází i na nějaké ty zásadnější souboje. Vyšší Měsíc proti Plamennému pilíři je přesně tou událostí, přesto stále (a asi marně ?!?) čekám na nějaké ty temnější a drsnější scény, o kterých jsem slýchával o této sérii ... Za mě 3*!
 • Fry
  Chainsaw Man #01: Pes a motorová pila - Masterpiece největšího kalibru, skvěle odvyprávěno, žádné zbytečné dialogy a ladná jednoduchá a přehledná kresba. Normálně jsem se i při čtení přistihl u myšlenky, že bych si chtěl s Dendžim alespoň na chvíli ten jeho nuzký život vyměnit. Ne že bych se chtěl nemít dobře, ale musí být hezké radovat se i z obyčejných maličkostí ... Za mě 5*!
 • Fry
  Zabiják démonů #07: Útok ve stísněném prostoru - Rehabilitační proces Tandžiróova týmu je u konce, a na hrdiny už v podstatě čeká další z mnoha (?) úkolů protidémonských jednotek. Obálka nicméně klame obsahem a tohle dějství se odehraje ve vlaku s názvem Nekonečno. Ne, že by na tom však záleželo, jelikož sérii z dlouhodobého hlediska prakticky dochází dech ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin16.10.2022 13:08Gantz #33
  Gantz #33 - Finální fáze postupně vrcholí a to co můžeme sledovat jsou už v podstatě pouze lidská jatka. Nic nechutnějšího jsem snad v komiksu dosud neviděl. Nádrže naplněné až po okraj lidskou masou, mimozemští parazité (?) v nadlidské velikosti, nebo virové částice absolutně devastující samotné bytí. Geniální, zvrácené, nechutné a přesto stále naprosto originální ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin3.10.2022 18:58Pokoj v barvách štěstí #01
  Pokoj v barvách štěstí #01 - Asi se to dalo čekat, jasný černý kůň letošních Crew Manga novinek a věc, kterou mainstreamový konzument může asi klidně vypustit. Ono to nevyšlo ani v ENG (?), I suppose... Hlavní lákadlo protagonisty / antagonisty v roušce se v průběhu bohužel rozplynulo, zápletka zdá se být poněkud přímočará a pokračování mě vlastně ani neláká ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.9.2022 18:52Solanin 2
  Solanin 2 - Achjo, jak já těm teenagerům rozumím. Úplně se v tom vidím a neříkejte mi že se v tom nevidíte taky? Každý z nás je svým způsobem v životě nějak ztracený a hledá si právě tu svou cestu ven ze stereotypu. Bohužel jak v realitě tak i v komiksu to nemají hrdinové vůbec jednoduché a budoucnost se nedá zastavit. Slice of life ve všech ohledech a must read ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin21.9.2022 16:49Zdál se mi zase ten stejný sen #03
  Zdál se mi zase ten stejný sen #03 - No, jako nebylo to špatné, ale tato poslední kniha mi už přišla poněkud zbytečně natáhnutá. Jako celkově když se nad tím zamyslím, tak by se dal děj celé série shrnout pouze do několika málo kapitol a jsem až překvapený že to vlastně vydalo na tři celé knihy. Anyway máme to za sebou, už víme co je to štěstí a můžeme se posunout dále ... Za mě 3*!
 • Fry
  Lucky Luke: Lucky Luke versus Joss Jamon - Kvalitativně srovnatelné s ostatními díly z 50. let, tzn. dneska již po scenáristické stránce dávno překonáno. Na druhou stranu to na mě působí tak mile nostalgicky, a to říkám jako devadesátkový kid, který ani na příbězích Lucky Lukea nevyrůstal. Obávám se však, že to dnešní mladé generaci nic neřekne, tyhle westerny omg ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:37Psí dny
  Psí dny - Má zvědavost po obsahu sedmdesáti dvou (!) stránkové knížky v pevných deskách byla opravdu velká, nicméně nevím jestli to opravdu stojí za to mít v knihovně. Příběh je letmý, prostý, jako léto samo. Holky si hrají, škádlí se, místy až šikanují a ač je leitmotiv jasný a výtvarné zpracování vcelku originální, nadchnout mé undergroundové já se autorce nepodařilo ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:28Ozvěny
  Ozvěny - Oproti nic neříkajícímu hororu Cesta kostí je tohle velmi milé překvapení a od Mighty Boys asi nejlepší kniha na trhu. Autor si zde se čtenářem doslova hraje, ukazuje mu načrtnutý život obyčejného člověka s umírajícím otcem, ukazuje mu odpovědi na možné otázky, ale ukazuje mu také že to vlastně může být úplně jinak a ani po dočtení si nejsem jist KDO a JAK ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:22Cesta kostí
  Cesta kostí - Meh! Vcelku předvídatelné 'dobrodružství' na cestě z ruského gulagu, které mimo jiné s názvem tohoto příběhu má společné tak první tři stránky (k vidění i v ukázkách zde na webu). Nebudu zastírat, čekal jsem od toho víc. Nicméně horší než zápletka je snad už jen kresba, jelikož ač protagonistů v knize není mnoho, vyznat se v nich byl vcelku oříšek ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin23.8.2022 19:10One-Punch Man #03: Zvěsti
  One-Punch Man #03: Zvěsti - Začíná to certifikačními zkouškami díky kterým se Saitama může stát oficiálně hrdinou, nicméně ani po nabytí titulu není vyhráno a malými písmeny pod čarou je třeba tento status pravidelně udržovat. Vedle toho přijde na řadu další zkouška Genosových schopností, očekávaný střet se Sonikem a ve finále dokonce i nějaké ty bonusové perličky ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin16.7.2022 14:56Dívka ze země Venku #03
  Dívka ze země Venku #03 - Shiva se vrací domů, jenže něco není v pořádku. Ze (zdánlivě) pohodového a klidného návratu se však stane hotové drama a druhá polovina tohoto volume je absolutním vrcholem této série minimálně v porovnání s předchozími díly. Přiznám se, že jsem další díly prozatím nečetl a v podstatě bych asi (?) ani nemusel, avšak tento velmi doporučuji ... Za mě 6*!
 • Fry
  Fry admin16.7.2022 14:45Tokijský ghúl:re #05
  Tokijský ghúl:re #05 - Kniha plná velkých zvratů jasně odrážející výkyvy kvality jednotlivých volume. Nevím jestli to už autor nedělá spíše schválně, jednou za čas si odvypráví něco méně zajímavého a ono se to v další knize překlopí v parádní plot twist. Závěr této knihy je pak pro fanoušky čistý guilty pleasure, umírá (?) spousta postav a není zcela očividné, kam to vše směřuje ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin30.6.2022 13:55Simpsonovi: Simpsoráma
  Simpsonovi: Simpsoráma - Neřekl bych, že jsem měl vyloženě velká očekávání, ale doufal jsem že se budu dobře bavit. Bohužel se tak ale nestalo, příběhy jsou mdlé, v podstatě ne-vtipné a nikterak zapamatovatelné. Nevěřím, že by mě to dokázalo pobavit ani v mladším věku, natož při srovnání se stejnojmenným seriálem. Malé bezvýznamné plus připisuji za fake inzerci ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin18.6.2022 13:01Dívka ze země Venku #02
  Dívka ze země Venku #02 - Do příběhu vstupuje nový a poněkud zvláštní Outsider, na jehož popud se příběh trochu zamotává. Místo klidného sezení u odpoledního čaje je tak Teacher spolu s Shivou nucen vyrazit k jezeru uprostřed lesa zjistit něco více o možnostech zlomení kletby. Největší plot twist však přichází až vzápětí, aby to v následující knize celé vyvrcholilo ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin15.6.2022 10:38Zdál se mi zase ten stejný sen #02
  Zdál se mi zase ten stejný sen #02 - Pokud máte děti, chystáte se je mít, jste sami ještě dítě, nebo vlastně i když už jste dospělí, příběhy vyprávěné Yoru Sumino a ilustrované Idumi Kiriharou by vám rozhodně neměly uniknout. Kdybych měl šanci přečíst si tohle ve svém dětství, asi bych v životě pár věcí i pozměnil. Dospívání je jako sen, uplyne rychle a už se nevrátí ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin12.6.2022 15:57Berserk #06
  Berserk Deluxe Volume 2, 3/3 - No, so far je tohle nejslabší část Golden Age. Příběh se převážně točí okolo Griffitha, drsné strategické souboje nahradily spíše taktické manévry k získání království a Guts i Caska se na vlastní kůži přesvědčí, že pro Griffitha nejsou úplně nepostradatelní. Na poprvé jsem to měl problém dočíst, tak snad to příště bude zase jinak ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin9.6.2022 21:43Lucky Luke: Koleje v prérii
  Lucky Luke: Koleje v prérii - Bez dvou měsíců jsme na další díl série Lucky Luke čekali dlouhých deset let. Asi nejsem úplně ten nejpovolanější fanoušek, přece jen mám v knihovně i s tímto celkem šest sešitů, nicméně doufám že se má sbírka v budoucnu snad rozroste. Zápletka se může zdát vcelku jednoduchá, avšak zapeklitých situací se zde našlo hned několik ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zdál se mi zase ten stejný sen #01 - Na tohle jsem byl hodně zvědavý, přece jen je to první manga z edice GATE a premisa příběhu naznačovala zajímavý příběh ze života, nicméně je to ještě lepší než jsem očekával. Milý příběh o dětství a dospívání, hledání štěstí v komplikovaném životě, a také o mezilidských vztazích. Takovéto příběhy mi tady dlouhou dobu chyběly ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zabiják démonů #06: Soud Pilířů - Po událostech z předchozích dílů přichází pomyslné vyvrcholení celého story arcu a následná rehabilitace (resp. intermezzo), před dalším pokračováním. Je smutné, že za tak krásnou obálkou se skrývá pouze plytký příběh oscilující stále na povrchu. Nicméně abych se neopakoval, ono mi to zatím nevadí, a ani nic víc od toho nečekám ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 11:34Zabiják démonů #05: Do pekla
  Zabiják démonů #05: Do pekla - Souboj na Pavoučí hoře pokračuje, avšak nepřátelé jsou silnější než se očekávalo. Hrdinové jsou tak vystaveni vcelku bezvýchodné situaci, jejíž řešení by mohli zvrátit pouze zkušenější zabijáci démonů. Po minulé knize jsem už ani neměl v plánu nějak dál v sérii pokračovat, přesto mě nakonec mé vnitřní já přesvědčilo (!) dát tomu ještě šanci ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 09:48Ú.P.V.O. #16: Upír
  Ú.P.V.O. #16: Upír - Po vcelku slabé trilogii 194X-Y a kolísavé kvalitě 'Spálené země', přichází příjemný upírský příběh, který americkou krajinu ničeho vyměnil za tajemný Český Krumlov a hlavní roli po profesoru Bruttenholmovi přebral Simon Anders. Nicméně série jako taková (bohužel) trochu přešlapuje na místě, a 'Peklo na zemi' se zdá býti stále v nedohlednu ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin28.5.2022 12:47Gantz #32
  Gantz #32 - Hra na kočku a myš pokračuje, jenom není tak úplně jisté jestli vetřelci jsou kočky, lidé myši, nebo naopak. Přece jen karty se obracejí téměř v každé další knize, Gantzova armáda je jednou brána za hrdiny, následně jsou to teroristé a napětí mezi oběma rozdílnými národy roste. Baví mě, kam se série vyvíjí, jenom to tempo vydávání zůstává stále velmi tristní ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 10:59Dívka ze země Venku #01
  The Girl From the Other Side #01 - Milé, nevinné, avšak místy až noirové drama plynoucí ladně, jako dětství samo. Pokud v tom vidíte paralelu na sérii 'The Ancient Magus' Bride', nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo. Tahle série dokáže překvapit, ale také pohladit po duši. Vztah Shivy se svým mentorem je doslova magický a nebezpečí se skrývá 'tam venku' ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin24.5.2022 21:10Trilogie Nikopol
  Trilogie Nikopol - Kultovní záležitost, některými přeceňovaná, jinými nedoceněná, avšak originální a vcelku nadčasová. Ono už to vlastně není ani sci-fi, rok 2023 je téměř realitou, a i když ambiciózní vize budoucnosti nejspíše nebudou naplněny, souboj ideologií stále probíhá a svět ne až tak vzdálený tomu z románu 1984 by měl být i nadále strašákem všech světových vlád ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin13.5.2022 20:51Přitažlivost
  Přitažlivost - Něco na tomto díle působí značně přitažlivě. Nehledě na téma, přitahovala mě obálka. Nesoudě obálku, zamiloval jsem se do ladné linky kresby. Avšak okouzlen jsem i příběhem zasazeným do lázeňského objektu Vals ve Švýcarsku. Tohle se zase tak často nestává, ale tady zaklaplo vše co mohlo. Škoda že podobných nezávislých komiksů nevychází víc ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin1.5.2022 18:47Aldebaran (pevná vazba)
  Aldebaran - Souhlas s ostatními, Aldebaran je jedním z nejlepších Evropských komiksů, které jsem v posledních letech četl, i když se teda přiznávám, že jsem to na jeden zátah jako ostatní nepřečetl. Každopádně příběh dobře načrtnutý, zápletka skvěle vtáhne do děje a ta flóra a fauna je neskutečně fascinující. Tohle opravdu chcete mít doma a to včetně všech pokračování ... Za mě 5*!
 • Fry
  Jujutsu Kaisen - Prokleté války #02: Prokleté lůno - Meh, no na to jak to vcelku dobře začalo jsem se u druhého dílu lehce ztrácel v ději a když už jsem se neztrácel, tak mě to ani moc nebavilo. Nicméně co mě bavilo opravdu hodně jsou předěly mezi kapitolami, jelikož Gage Akutami má skvělý smysl pro humor. Snad to bude příště lepší, přece jen to zásadní nás teprve čeká ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin19.4.2022 20:03Paper Girls, kniha druhá
  Paper Girls, kniha druhá - Kolportérky Erin, Máca, Tiffany i K.J. mi za těch několik málo stran už stačily dostatečně přirůst k srdci, a tak jsem si druhou sebranou knihu užíval podobně jako tu první. Souhlasím, že to občas působí trochu zmatečně/uspěchaně, ale oproti sérii Sága (kde vlastně každá kniha tvoří nový dějový oblouk v jiném čase), je tohle zcela plynulé vyprávění ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin11.4.2022 20:26Tokijský ghúl:re #04
  Tokijský ghúl:re #04 - Začalo to slibně, :re je oproti původní sérii o dva kroky napřed, nicméně tahle kniha se úplně nepovedla... Jak píší kluci pode mnou, problém rychlých střihů a absence členění bublin samotnému příběhu moc nepomohla. Vedle domýšlení o co vlastně jde a kdo právě mluví, tak alespoň pro mě dějová linie okolo rodu Rosewaldových ztratila svůj smysl ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin3.4.2022 13:49Náraz
  Náraz - Očekávání byly vysoké, měl jsem tohle nezávislé undergroundové dobrodružství dlouho ve wishlistu, nicméně ve výsledku jsem spíše zklamán. Možná jsem v tom prostě chtěl najít dalšího Hanselmanna a dostal jsem pouze Cowdryho, každopádně jsem se asi úplně nedokázal naladit na tu správnou notu. Za pár týdnů tomu chci dát druhou šanci, ale nevím no, uvidíme ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin3.4.2022 13:39Ú.P.V.O. #15: 1948
  Ú.P.V.O. #15: 1948 - Další dějový oblouk, další trilogie (tetralogie ?) se uzavírá. Na rozdíl od 'Spálené země', mě však minimálně poslední dvě knihy, tj. 1947, 1948 nepřesvědčily o svém místě v této sérii. Značka Ú.P.V.O. je v těchto případech spíše branding, než cokoliv jiného. Tohle jsou příběhy profesora Bruttenholma, fungující i bez Bruttenholma, natož pak bez Ú.P.V.O. ... Za mě 3*!
 • Fry
  Batman Detective Comics #06: Stín nad netopýry - Koloniální drama o vzestupu a pádu Gothamských rytířů se přibližuje k závěru, na scénu se vrací Syndikát obětí a obyvatelé města volají po okamžitém rozpuštění jednotky netopýrů. O osudu týmu se však zdá býti již dopředu rozhodnuto a každá další událost, včetně snahy o destrukci Clayface, jen podtrhuje vizi budoucnosti ... Za mě 4*!
 • Fry
  Znovuzrození hrdinů DC: Batman Detective Comics #05: Život v osamění - Od úspěšného cliffhangeru na konci první knihy již uběhl nějaký ten čas, a tak se tvůrci rozhodli vytáhnout ztraceného Tima Drakea zpátky do reality. Ovšem zdání může klamat (!), očekávané rozuzlení je možná až zbytečně zamotané a nakonec se vlastně ani nedozvíme důvod Timova únosu ... Za mě 3*!
 • Fry
  Fry admin12.2.2022 15:02Rváč
  Rváč - Zapomenutelná věc, podobně jako třeba Aaronův thriller Men of Wrath. Tohle rozhodně není Essex County. Rváč je poněkud komornější, postavy značně přímočařejší a po dočtení se nelze ubránit dojmu že by se to mohlo smrsknout do polovičního počtu stran s úplně stejným vyzněním. Navíc oficiální tiráž (!) prozrazuje cca prvních 100 stran příběhu, tj. třetinu obsahu ... Za mě 2*!
 • Fry
  Jujutsu Kaisen - Prokleté války #01: Rjómen Sukuna - Aktuálně (!) světově nejúspěšnější série. Jujutsu Kaisen je totiž kombinací toho nejlepšího z jiných shōnen příběhů (Bleach, Tōkyō Ghoul, nebo Kimetsu no Yaiba), avšak postavený na daleko temnějších základech, na kletbách a výborně napsaných postavách. Skvělé, že to tady vyšlo, snad se sérii bude dařit i u nás ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin5.2.2022 09:39Gantz #31
  Gantz #31 - Invaze planety Země pokračuje, avšak karty se obrací a lidé nemají zájem obětovat své životy bez boje. Kei, ačkoliv stále bez Tae, díky nové taktice překonává několik překážek a staví se do čela záchrany skupinky chycené v jakési pseudo-ZOO. Naproti tomu v Tokiu, v místnosti s černou koulí uprostřed, se 'falešný' Kei a ostatní snaží utvořit záchranný odboj ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin31.1.2022 19:50První muž
  První muž - 'člověk - tělo - pohyb - cvičení - dýchání - zastavení - prázdnota ...' Surrealistická studie, o životě, možnostech svého těla a sebepoznávání krás každého dne. To vše na nízkogramážním papíru, který umožňuje prostup jednotlivých panelů do dalších stran, dalších rozměrů příběhu a dalšího poznávání. Specifická věc, underground, studie, umělecké dílo s malým 'u' ... Za mě 4*!
 • Fry
  Fry admin30.1.2022 16:41Bludiště 2
  Bludiště 2 - 'Nemá se kam ukrýt... nikdy nikde nebude v bezpečí.' V podstatě další zneklidňující snímek o undergroundovém filmaři, krásné avšak naivní dívce a nejspíše tak trochu jiném (!) milostném trojúhelníku. Tohle bych mohl číst stále dokola. Další příklad toho že grafický román nemusí stát na scénáři nebo kresbě, ale na práci s panely, kompozici a skryté dějové lince ... Za mě 5*!
 • Fry
  Fry admin30.1.2022 15:42Solanin 1
  Solanin 1 - Obyčejný příběh o zcela obyčejném životě dospívajících. Asano není typický mangaka, na které jsme v našich končinách zvyklí a tohle není typická manga. Tento 'grafický román' vystihuje první velkou životní krizi osobnosti, přechod z bezstarostného (no, ne vždy!) dospívání do každodenního života dospělých. Nebudu lhát, trochu se v tom vidím ... Za mě 4*!
 • Fry
  Zabiják démonů #04: Nezlomitelné ostří - Parta 'zabijáků démonů' se rozšiřuje o dalšího člena, poněkud impulzivnějšího a také ohebnějšího, když v tom přichází nová společná mise. Trochu mě však mrzí, že série v posledních dvou knihách ztrácí tempo a přesouvá se pomalu ale jistě do téměř klasického 'shōnenu'. Ne, že by to bylo na škodu, ale mé nadšení opadává ... Za mě 2*!
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:13Chci sníst tvoji slinivku
  Ivan Kucera: /spoiler/ Určitě to byla Sakura, ale spíše by mě zajímalo jak si Kjóko vyložila onu větu 'Na rozdíl od něj se mi víc líbí dívky s mírnou povahou' ... cítím za tím nějaký skrytý význam, ale nedokážu to rozklíčovat přesně. /spoiler/
 • Fry
  adevr: Názor ti neberu, pokud ho máš podložený svými vlastními zážitky/zkušenostmi o to lépe. Ale stavět svůj osobní názor jako ten 'zdravý'... proti jakému názoru vlastně? mému? Bushovu? ...je mimo už jenom kvůli tomu že každý máme jiný backround a jiné zážitky/zkušenosti. Cenzura je pak jen jakousi skvělou pojistkou, která v demokratické společnosti filtruje právě ty údajné 'zdravé názory' za ty fakticky podložené a jak správně říkáš - korektní, chránící společnost proti zbytečné xenofobii.
 • Fry
  adevr: Lze vidět, že se generačně i politicky značně rozcházíme. Nemám v plánu tě jakkoliv moralizovat, ale psát, že se považuješ za někoho se 'zdravým názorem' mi přijde trochu za hranou ať už si věříš čemu chceš. Ohledně 'okupantů', které zmiňuješ je naopak jenom dobře, že se již mluví čistě bez národnostního začlenění, díky čemuž se společnost alespoň částečně brání proti xenofobii, která by v 21. století, nebo respektive v kterémkoliv století, neměla vůbec existovat. Minulost je jedna věc, nicméně apriori bychom neměli soudit dnešní generace za přešlapy těch generací, s kterými nemají vůbec nic společného.
 • Fry
  Pro ty, kteří si myslí že cenzura je apriori špatná, bych doporučil tento článek a debatu tím uzavřel: Skončila u nás svoboda slova?
 • Fry
  deefha: dneska jsem to viděl naživo a z toho hřbetu nebudeš mít radost (:
 • Fry
  popravdě zajímalo by mě co to ta Crew zase vymýšlí... první knihu tohoto 'kolosálního komiksového kompendia' normálně vydají v grafické úpravě dle originálu a teď u druhého dílu se tváří že to kompendium vlastně není, logo pro jistotu zmizelo a naopak přibyl nový neexistující (!) název... já se ptám WHY ?!?
 • Fry
  Fry admin18.11.2022 23:26Říká se mu Banksy
  George Walker Bush: lol, tak tohle musel být teda velký úlet...
 • Fry
  'Marinette je roztržitá a nejistá dívka, ale když se promění v Kouzelnou Berušku stává se superhrdinkou ... netuší však, že je její spolužák Adrien, do nějž je beznadějně zamilovaná, ve skutečnosti Černý Kocour' (!) oh well, tohle zní jako velký bizár...
 • Fry
  Fry admin15.10.2022 18:21Visa transit, svazek 2
  Bob: dle Bedeteque by měla být ještě třetí a nejspíše poslední (?) kniha...
 • Fry
  Ter: náhodou ta obálka je parádní, škoda že takový není i zbytek knihy :'(
 • Fry
  Fry admin4.10.2022 18:01Gantz #33
  p3tris: nevím přesně které stránky myslíš, ale já tam žádné stránky 2x asi nemám...
 • Fry
  Fry admin24.9.2022 10:27Solanin 2
  Fimi: to jsou ty ztracené generace! máme v programu zničení českého jazyka a tak podobně. o tvé nabídce popřemýšlím, ale mám toho tady na čtení takové kvantum, že bych tím aktuálně jen zaplnil už tak přeplněné police. takže zatím asi nee...
 • Fry
  Fry admin23.9.2022 18:57Solanin 2
  upřímně se divím že tady ještě nikdo nezačal vydávat Goodnight Punpun, jako why?
 • Fry
  Van Tom: tak to mě těší že to k něčemu bylo, dáme do poznámky že je to na zadní straně chybně.
 • Fry
  Fry admin7.7.2022 17:24MatracMan (2. vydání)
  mcleek: mělo by to být poznat podle obálky, respektive dle toho přechodu od kresby k bílému pozadí
 • Fry
  Fry admin30.6.2022 10:04Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: tak on ten film má 70 minut. tam ani nic moc víc nenacpeš. každopádně ti rozumím, nicméně i tak apeluji na to že třetí kniha je zdaleka nejlepší a docela se vymyká tomu co sis mohl přečíst v prvních dvou dílech.
 • Fry
  Fry admin29.6.2022 19:59Dívka ze země Venku #02
  George Walker Bush: já být tebou tak dám ještě šanci příštímu dílu, ten je úplně nejlepší! film jsem shodou okolností viděl nedávno a bohužel mapuje více méně pouze první a druhé volume...
 • Fry
  Fry admin9.6.2022 15:06Dívka ze země Venku #01
  GWB, Milo: Moc do toho nevidím, ale myslím si že autor ani neskrývá že se inspiroval hlavní charakterovou dvojící právě ze série 'The Ancient Magus' Bride'. To 'úplně mimo' míří na to, že ač podobné, tak jsou série naproti sobě vlastně zcela jiné.
 • Fry
  Fry admin6.6.2022 19:02Lucky Luke: Koleje v prérii
  SomeOne: Tak jako Asterix nebo Velký vezír Iznougud lze číst zcela samostatně, na tohle se moc těším!
 • Fry
  baatcha: Tyjo zajímavý, jako ono dává smysl, že to není reálné kreslit úplně všechny ty příběhy za těch XY let, ale dostává mě, že jsou kolem toho takové tajnosti... Jako jestli se bojí ztráty prodejů, nebo nevím. Ty články jsou ale parádní :))
 • Fry
  baatcha: V jakých detailech se ty jednotlivé příběhy liší? Tohle by mě docela zajímalo...
 • Fry
  Fry admin29.5.2022 12:41Zabiják démonů #05: Do pekla
  Fimi: Asi na tom něco bude, ale hledat nějaké zásadní komiksy mě už asi ani nebaví. On je ten Zabiják démonů vlastně vcelku fajn, dobře se to čte, nenudí to a jak jsem psal v komentu, zajímá mě kam to bude pokračovat. Ale nic zásadního to není no...
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 11:17Dívka ze země Venku #01
  baatcha: ano, manga 2016; anime film 2022
 • Fry
  Palebras: Díky za info, anotace by teda měla být už dobře...
 • Fry
  Stara.kryta: Já mám právě taky první vydání a tam je ještě 'Kulišák'. Nicméně jestli v druhém vydání dvojky z roku 2016 je už přeložený jako 'Finta', tak nejspíše (snad) je tak přeložený i tady. Ptám se kvůli anotaci, kterou tedy upravím...
 • Fry
  dotaz na vlastníky 2. vydání: je tady hlavní antagonista už přeložen jako 'Finta', nebo je zde ještě pod názvem 'Kulišák'?
 • Fry
  Fry admin3.4.2022 13:58One-Punch Man #03: Zvěsti
  Sawyer, Fimi: Tohle je pořád teprve začátek, ONE si v těchto knihách teprve hledal svou cestu. Příběh se pořádně rozjede až později, každopádně popularita této série stojí převážně na Muratově kresbě, která se díl od dílu zlepšuje...
 • Fry
  Fimi: #0 vyjde, ale myslím že až po #3 nebo #4, tak jako v ENG
 • Fry
  Fry admin19.12.2021 19:12Velký komiksový vandr
  Satan__666: Asi nějaká chybka, opraveno, díky!
 • Fry
  SomeOne: Dobrá poznámka, díky za upozornění, propojeno!
 • Fry
  TZcomics: Ano, jedná se o stejný obsah, podobně jako u dalších knih v tomto kompletu od Straczynskiho.
 • Fry
  picaccino: tady asi někomu ujela jedna jednička ... opraveno!
 • Fry
  Od tohoto čísla vychází již bez limitovaných verzí. ... tvl, tohle je zas chytré řešení, když je to poslední kniha. Doufám že něco podobného nás čeká i s pevnou vazbou u zbylých New 52, aby to v knihovně vypadalo blbě...
 • Fry
  baatcha: ano, dneska ráno jsem prohledával světové databáze ... ta tiráž od Egmontu je fakt ostuda.
 • Fry
  Fry admin16.7.2021 15:54Thanos: Svatyně nuly
  Comicsmaniaczone: je to samostatně stojící příběh, co však má společné je hlavní postava Thanose :)
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 22:01Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: no jako teď se docela stydím :) jak jsem to upravoval tak mi nedošlo že jsem ji tam měl 2x
 • Fry
  Fry admin13.7.2021 06:47Batman: Tři Jokeři
  SomeOne: Chtěl, chybka se vloudila :)
 • Fry
  Daw8ID: Ono taky to 6. vydání má tu kresbu hodně upravenou. Kdybys náhodou někdy narazil na starší vydání, tak nakoukni...
  případně koukni tady: https://asterix.otvirak.cz/obsahy/a_01.htm
 • Fry
  Fry admin6.6.2021 15:46Akira #01
  Doppelganger: přesně tak, pátou hvězdu si schovávám na další díly. Tady jsem musel ubrat kvůli těm dialogům...
 • Fry
  Fry admin6.6.2021 10:57Zabiják démonů #01: Krutost
  Sir_Pete: jo, mě to taky nasralo, ale jde to normálně sloupnout. Žádná vada mi po tom nezůstala...
 • Fry
  Fry admin29.5.2021 09:10Batman Mikea Mignoly
  Scarface: 'Plynárna' už v DC kompletu tuším vyšla...
 • Fry
  Fry admin10.5.2021 06:55Green Lantern: Žádný strach
  Norri: Tyjo a já bych přísahal že už jsem to pořadí upravoval ... sry, teď jsem to seřadil správně (#1: Žádný strach, #2: Pomsta GL, #5: Tajemství původu)
 • Fry
  Fry admin5.5.2021 17:41Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Sagikkun: Pokud se k tomu chceš dostat dřív a nechce se ti obíhat trafiky, tak minimálně v seqoyi ještě nějaké kusy jsou
 • Fry
  trudoš: Normálně oprav a do poznámky připiš, že je tam jméno uvedeno chybně ... ono u těchto kompletů je chyb víc než dost
 • Fry
  Fry admin22.4.2021 08:27Doctor Strange #07: Město hříchu
  MEGA: Pokud myslíš event 'Damnation', tak ten by měl vyjít v druhé polovině roku '21
 • Fry
  Fry admin13.4.2021 11:51Žoldnéř #05: Pevnost
  btw. obálka tohoto alba (Le mercenaire #5: La forteresse) prošla za ta léta značnou cenzurou
 • Fry
  trudoš: tak koukám že se podílel nejspíše pouze na třetí knize - Star Wars Darth Vader #3 - Shu Torun War, tj. ho vyškrtnu
 • Fry
  Fry admin31.3.2021 15:53Wonder Woman #06: Děti bohů
  btw. postřehli jste v příběhu z Iásonovy minulosti ten (nejspíše nechtěný) překladatelský dvojsmysl...

  'promiň, byl jsem vzrušený a...' X 'I'm sorry, I was excited and..'
 • Fry
  Fry admin24.2.2021 12:13Conan #07: Cimerie
  GWB: Sedmička, osmička, devítka a desítka vyšly v Kolosálním Conanovi z Cimerie.
 • Fry
  Přechylování jmen je asi ten nejtypičtější nešvar, ale bohužel to dělají všichni ... někteří líp, někteří hůř
 • Fry
  Fry admin2.2. 15:57* Připomínky a návrhy
  Na mém Chromu na Androidu v pohodě, takže to bude asi jen lokální problém :)
 • Fry
  Fry admin23.1. 20:55* Připomínky a návrhy
  Thorug: už máme založenou kartu, nicméně nahodíme až za týden, přidáváme knihy až poté co vyjdou :)
 • Fry
  Fry admin2.1. 19:15Pindárna
  já upřímně nechápu význam edičáku který se vydává až v polovině roku... jako edičák má být k dispozici hned z kraje roku, tak jak ho dnes zveřejnilo třeba Argo.
 • Fry
  Fry admin2.1. 18:21Sběratelský klub
  Ediční plán nakladatelství Argo na leden až červen 2023.
 • Fry
  Fry admin30.12.2022 13:08Pindárna
  Fort: Ty informace máš odkud?
 • Fry
  Fry admin25.12.2022 09:54* Připomínky a návrhy
  Ivan Kucera: pokud se koukám správně tak u série Zámek a klíč je s krátkým 'i'... ALE koukám teď na jeho celé ofiko jméno a tam je s 'í'. Tohle je prozatím docela problematická situace, protože v jednom nebo v druhém případě nebude autor vyhledatelný přes vyhledávání...
 • Fry
  Fry admin23.12.2022 16:34* Připomínky a návrhy
  soulbringer: jednu adminku tady máme :) a co se týká sociálních sítí, tak na to bychom ideálně potřebovali dalšího člověka. sice se náš tým rozrůstá, ale na ty sociální sítě nemáme ve složení tak jak aktuálně jsme moc čas, bohužel :/
 • Fry
  Fry admin11.12.2022 09:42Čtenářský koutek
  Milo: my bad.. jsem jejich skalní fanoušek, protože tady přenášejí alternativní 'mainstreamový' underground od Fantagraphics a Drawn and Quarterly.
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 21:46Čtenářský koutek
  Myslím to zcela neironicky, své pocity jsem vystihl v komentáři ke komiksu...
 • Fry
  Fry admin10.12.2022 20:33Čtenářský koutek
  Trystero je zcela nekriticky v našem rybníčku nejlepší vydavatelství :) A nejlepší komiks všech dob je samozřejmě Sabrina!
 • Fry
  Fry admin27.11.2022 12:30Pindárna
  Mi se teda rozhodně víc líbí to co našel Alfi, ta ofiko ukázka mě naopak spíše odpuzuje...
 • Fry
  Fry admin20.11.2022 22:17* Připomínky a návrhy
  ad. Petr Pan: už to tady zase začíná vypadat jako hon na čarodějnice, takže... oficiální cestou mě oslovil Vybíral s tím že '... přiznávám, že kolegyně cenu mylně zavedla (škrtnutou) do e-shopu s dobrou vírou, jako to vždy děláme u standardních vydání. Limitku jsme totiž ještě nedělali ..., tak postupovala stejným způsobem, jako u běžného vydání.'. Long story short - jedná se pravděpodobně o chybu, nikoliv o klamavou reklamu.
 • Fry
  Fry admin19.11.2022 13:15Sběratelský klub
  Kapis: neboj, na koleji už nejsem asi 4 roky. platím nájem i energie, určitě vyšší jak ty, a to za svoje (!) vydělané peníze, tak si ty posměšky můžeš nechat :)
 • Fry
  Fry admin18.11.2022 23:20Sběratelský klub
  A pak že lidi nemají peníze... (: já bych vám hned ty slevy na energie stopnul
 • Fry
  Fry admin2.11.2022 17:13Pindárna
  Yes! objednáno...
 • Fry
  Fry admin7.9.2022 10:51Pindárna
  Mě by spíše zajímalo z jakého důvodu někdo pirátí? Chápu lidi co se na něco chtějí podívat, tak si to stáhnou, ale nechápu motivace lidí něco pirátit aby si to ostatní stáhli :)
 • Fry
  Fry admin1.9.2022 19:35Publicistika
  a ví někdo co je to ta Šarlátanka ?
 • Fry
  Fry admin28.7.2022 21:05Filmový a hudební klub
  Já vám tady můžu taky doporučit jeden výborný festivalový film - Triangle of Sadness.
 • Fry
  Fry admin21.7.2022 21:42Nakupujeme venku
  Montiseus: jak si má od tebe někdo něco půjčit, když ani nevíme co máš ve sbírce, měl by ses polepšit a sbírku si tady pěkně řádně vyplnit (!) Pokud máš ale Incal v pevné a ještě ke všemu ve fólii, rád si ho půjčím a až zapomeneš na to že jsi mi ho půjčil, tak si ho nenápadně přidám do své sbírky :)
 • Fry
  Fry admin18.7.2022 16:55Pindárna
  Já ze svého hlediska hrotím akorát obálku, tam jsou pro mě vady zásadní, takhle uvnitř bych s tím byl v pohodě, navíc to není extra závratné, ale chápu že na to máme každý jiný názor :)
 • Fry
  Fry admin13.7.2022 20:40Pindárna
  BadBoy hit the spot!
 • Fry
  Fry admin25.6.2022 19:10Srazy, cony, festivaly
  P.G.: Díky moc, cením si toho! Budu se snažit nezklamat a pokračovat v (dobré :)) práci...
 • Fry
  Fry admin20.6.2022 18:07* Připomínky a návrhy
  Darth Raelchi: Tak snad upraveno - https://comicsdb.cz/autor/7053/frantisek-behounek-dr-tomek
 • Fry
  Fry admin15.6.2022 21:50Slevy, výprodeje, bazary
  Speaking of instagram, my máme taky Ig pokud to ještě někdo nepostřehl a ne, nutit vás shánět followery opravdu nebudeme, spíše vám připomenem, když bude u nás nějaká soutěž :)

  https://www.instagram.com/comicsdb/
 • Fry
  Fry admin6.6.2022 10:46Pindárna
  Za to razítko můžete poděkovat SSP, protože si tady přes víkend lidi z redakce jistě přečetli náruživou diskusi a inspirovali se jeho návrhem :))
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 19:54Pindárna
  Alfi: matematika - CC mohlo mít na Bestiích Burdenských ztrátu cca 350,- za kus, Argo by na Providence mělo ztrátu cca 649,- za kus

  navíc CC je v přešívání knih už docela zběhlé, svého času nechali přešít celý zbytek nákladu Hellboye #8, takže ztráta mohla být reálně i nižší.
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 19:45Pindárna
  Gmork: to je ale krásná cena, tohle jsi měl doporučit všem, co přemýšleli že by si to koupili, ale sralo je že tam je ten fialový sešit :) sice polsky, ale kdo chce mít Providence za každou cenu doma, tak by tohle měl zvážit. btw kdo by chtěl Providence za každou cenu doma v češtině i bez sešitu, tak by si ji mohl klidně sám přeložit a vytisknout (teď už se na mě určitě sbíhá další lynč, takže jenom upozorňuji, že to myslím zcela sarkasticky a nepotřebuji to více komentovat).

  SSP: co se týče toho posledního cos napsal, tak opět to jde čistě za těmi lidmi, kteří si to koupili. Tebe nikdo nenutí ten konkrétní produkt kupovat a když si ho koupíš a nelíbí se ti že je tam ten sešit, tak to můžeš vrátit. Obecně nikde myslím není problém knihy vracet do 14 dní s účtenkou že sis to fakt koupil, přes e-shopy je to podmíněno dokonce zákonem jak jsem psal už někde níže. Takže nasraný bys měl být jen a pouze na ty, kteří si to koupili, nechali si to a jsou s tím vlastně úplně v pohodě. Ti co s tím nejsou v pohodě by to měli vrátit (na tom se myslím shodneme) a nakladatel by na tom měl asi v ideálním světě prodělat, protože prodával něco co je dle tvého uvážení "zmršené vydání".

  Každopádně realita je taková, že i přes všechny problémy a komplikace máme, respektive už nemáme na trhu Providence (ve dvou verzích - standardní a limitka), obě sold out, skupinu lidí, kteří si to koupili a jsou nasraní že mají sešitek, skupinu lidí, kteří si to koupili a jsou nasraní že teď vlastně bude omnibus, který pro nakladatele z ekonomického hlediska dává smysl, skupinu lidí, kteří si to koupili a je jim to fuk, skupinu lidí kteří si to nekoupili a dělají si prdel z toho že si to někdo koupil, skupinu lidí, kterým je diskuse kolem Providence úplně u prdele, skupinu lidí kteří si to teď nejspíše koupí, protože začali sbírat komiksy až nyní a dalších XY skupin... ale podstatné je, že to kdysi vyšlo, vyprodalo se a nyní to vyjde znovu, což nebrání nikomu z těch, kteří si koupili to první vydání prodat a koupit si to nové. Kdo koupí to první vydání je pak věc druhá, ale to je holt riziko podnikání...
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:48Pindárna
  Milo: A já bych si to teď naopak třeba i koupil, protože vím že tohle vydání už bude mít vychytané všechny chyby :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:46Pindárna
  SSP: Tak jsi teď krásně urazil všechny, kteří si komiks koupili, bravo :) , btw. seznam dle tvého vyjádření "kokotů, kteří si to koupili" přikládám tady a tady. Čím dál víc si však říkám, že ty patříš do skupiny lidí, kteří si to strašně moc chtěli koupit a jsi nasraný, že to vyšlo tak jak to vyšlo a teď si to nekoupíš, protože tě to pořád sere :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:33Pindárna
  ad. tvůj poslední komentář Milo: tak jsem rád že jsme se konečně pochopili a doufám že tady někdo nasdílí to "nikdy další vydání nebude".
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:32Pindárna
  A ještě by mě zajímalo, když jste tady všichni takoví "sběratelé"... to se opravdu řídíte tím, když nakladatel (MOŽNÁ, a to zdůrazňuji, protože to nikdo nepodložil žádným důkazem) napíše na FB že nejspíše další vydání nebude, že to jdete hned rychle koupit, i když vás sere, že je to s chybkou, na kterou nadáváte na internetu? Jako why? Tak buď ten produkt chci i za cenu toho že v něm možná bude chyba, protože to nikdy nemůžete na 100% vědět, nebo ho až tak moc nechci a koupím si ho po tom co zjistím, že tam žádná chyba není :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 17:25Pindárna
  Já jsem nenapsal nic zcestného :) já v tom vidím čistě ekonomický faktor, prostě Argo v době kdy vydalo Providence 100% neuvažovalo o tom že by to někdy vydalo znova, ALE ono se jim to vyprodalo, vyprodala se jim limitka Neonomiconu cca za 14 dní, takže z ekonomického hlediska dělají nové vydání, toť vše. Ano ano, sry, chováte se jako děti, když tady řešíte že oni možná někde napsali že to znova nevyjde, btw, chtělo by to aby jste to někde pohledali a poslali tady odkaz, abychom teda věděli že to není nějaký kec :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 16:57Pindárna
  btw doporučuji všem "sběratelům" aby si NIKDY nekupovali u ničeho první vydání ! , druhé vydání / dotisk má většinou opravené chybky, tak jen tak pro zajímavost...
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 16:55Pindárna
  Mě na tom baví jak tomu pořád říkáte "zmetek", i když to zmetek vůbec není :) Zmetek by to byl, kdyby to bylo nějakým způsobem fyzicky poškozené, což předpokládám není. Každopádně na toto téma bude asi vždycky náruživá debata. Za mě je to v pohodě, sám jsem sběratel, sám jsem se rozhodl si Providence nekoupit a úplně chápu že fialový sešítek mohl někoho nasrat, ale jen říkám, každý měl možnost rozhodnout se koupit/nekoupit, nechat si/prodat a jsem v tomto ohledu na straně Arga, které to zkrátka jede čistě ekonomicky. :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 16:20Pindárna
  Milo: Ale ono je úplně jedno že si na to nebyl upozorněn, prostě kupuješ produkt, když zjistíš, že je s ním něco špatně máš ze zákona právo ho do 14 dnů vrátit. To že je tady plno "sběratelů" nasraných že tam nejsou bubliny a že dostali sešítek je čistě jejich věc, koupili si to, tak si můžou tak maximálně remcat, ale nic to nemění na tom že si koupili produkt. To že to teď vyjde znovu, navíc společně s Neonomiconem je za mě úplně v pohodě. Navíc to "vydají X nikdy nevydají" je tak strašně zbytečné řešit, že mi to připomíná malé děti na pískovišti, no offense :)
 • Fry
  Fry admin4.6.2022 14:21Pindárna
  Tak jak píše Qvestor, každý má možnost si knihu koupit/nekoupit. Btw téměř v každé knize jsou nějaké chyby, minimálně gramatické (kdo je nevidí, tak by si možná mohl zopáknout gramatiku :)), každopádně tak či onak, Argo Providence vyprodalo, tak dává smysl, že to vydají znovu. Jestli máte doma první vydání, můžete ho prodat dál...
 • Fry
  Fry admin3.6.2022 16:14Pindárna
  Tak či onak, Providence je už nějakou dobu všude sold out, nebo snad ne? :)
 • Fry
  Fry admin3.6.2022 13:07Sběratelský klub
  DR: Já k tomu nemám moc co říct, protože jsem to zatím moc nesledoval, ale někdo jiný ti třeba řekne víc...
 • Fry
  Fry admin2.6.2022 20:15Sběratelský klub
  Nevím jestli to tady už nebylo, ale myslím si že ne, tak ještě nějakou dobu můžete předobjednávat český komiks Mezitah: Jádro publa na Donio.

  https://www.donio.cz/komiks-mezitah?fbclid=IwAR3LrfuBKhhlO2we44wULbHNmES7ijAdn7eY9pDevmY6Gu-SGrbJ8B0c3QM
 • Fry
  Fry admin1.6.2022 10:34Slevy, výprodeje, bazary
  Léto s komiksem, 33% na vše - 100 nábojů, DMZ, Berlín, Bažináč, první knihy Mýty, Mezi řádky, Živí mrtví a mnoho dalšího...
 • Fry
  Fry admin25.5.2022 14:34Pindárna
  True story je ta, že to Zack nechtěl dělat, a tak přesunul kompetenci na někoho jiného :)
 • Fry
  Fry admin24.5.2022 14:37Sběratelský klub
  Fimi: přemýšlel jsem nad tím, ale asi si nechám klasické vydání :)
 • Fry
  Fry admin24.5.2022 07:38Sběratelský klub
  Fimi: není to tady, protože se k tomu ještě nikdo nedostal, dneska nejspíše nahodíme Zdál se mi zase ten stejný sen. Dívku snad v následujících dnech ... taky mám doma originál, ale ta česká verze asi ofiko ještě nevyšla (?)
 • Fry
  Fry admin21.5.2022 11:43Sběratelský klub
  Chainsaw man se dalčekat, zbytek je docela překvápko, ale asi půjdu jenom do Sachiiro no One Room
 • Fry
  Fry admin13.5.2022 21:12* Připomínky a návrhy
  Alfi: je to tam :)
 • Fry
  Fry admin5.5.2022 20:49* Připomínky a návrhy
  Keno, karl173: já se k tomu zatím stále stavím odmítavě, protože přece jen ty universa jsou taková pandořina skříňka... spíše bych to nechal na to až tady jednou možná :) budou ty tagy...
 • Fry
  Fry admin26.4.2022 08:19* Připomínky a návrhy
  RadimNemec, Zack: probereme to, asi bych v tom neviděl problém, s tím žeby se to uvádělo u nedokončených sérií, právě asi nejlépe přímo v kartě série i s tím '+', protože mnoho sérií pořád pokračuje a ani hrubý odhad vlastně nestačí.
 • Fry
  Fry admin25.4.2022 20:59Nakupujeme venku
  Gmork: Jj, vím o co jde. Nevím jestli jsi mi to číslování dostatečně vysvětlil, jako book 1 v US vyšlo tohle, což pokud chápu správně u poláků stojí úplně mimo sérii. Ale pokud jsem to pochopil správně tak je to vlastně prolog (?) celé série, nebo nějaká adaptace (?), nevím no, tvůj book 1 je v US book 2. :)
 • Fry
  Fry admin25.4.2022 19:26Nakupujeme venku
  Gmork: koukám že sis pořídil Seaside Stranger (sry ten polský název ani nepřečtu), napiš pak jaké to bylo, pokukuju po anglické verzi, ale upřímně moc nechápu to jejich číslování...
 • Fry
  Fry admin24.4.2022 11:28Pindárna
  Jediné nakladatelství od kterého bych koupil cokoliv je na našem trhu Trystero. :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1241 (cca 334537 Kč)
Mám: 1782 (cca 514047 Kč)
Chci: 95 (cca 31407 Kč)
Sháním: neveřejné
Nabízím: 3 (cca 888 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0