Fry

Fry komentáře
naposledy online 14.1.2025 09:46fry.fiser@gmail.com

Jako rozjezd série to není vůbec špatné, nicméně i přes všechny zajímavé nápady je to docela cliché. Oceňuji, že je to zasazené jinde než v Japonsku, líbí se mi taky celková práce se stínováním, ale k lepšímu hodnocení tomu něco chybí. Prozatím tedy spíše průměr, uvidíme...
Bavilo rozhodně více než předchozí kniha, ačkoliv mám pocit, že by se z daného tématu dalo vytěžit více. Kniha se točí kolem Aquy a jeho účasti v seznamovací reality show, přičemž se objeví nějaké to drama i hate speech na internetu, ale o AI a její smrti se opět nic moc nedozvíme...
Na spolupráci Gaimana a McKeana jsem se těšil, ale výsledný dojem je spíše vlažný... Hlavní problém je v tom, že se s hlavní postavou nelze ztotožnit – jen debil, antivaxer, nebo dezo by se ve světě moderní medicíny zachoval tak jako on, a proto tam ty emoce zkrátka nejsou.
'Kdybych měl shrnout svůj život dvěma slovy, vybral bych asi „stálá nestálost“!' Podobně jako Megalex je i sága Albinova života za cílem stát se členem řádu technokněží neméně úchvatná. Jasně, jsou v tom i slabší pasáže, ale lepší čtyřsetstránkovou sci-fi ságu jsem snad ještě nečetl!
Žánrově velmi podobné jako Záporáci smrti neutečou, možná o jednu hvězdu slabší, jelikož mi hlavní protagonistka přijde ještě méně autentická než Penelopa ze ZSN. Obecně nejsem asi cílovka, takže prozatím v tom pokračovat nebudu, ale věřím, že si to své příznivce určitě najde...
Určitě stojí za pozornost, už jenom kvůli tomu, že to není 'klasická' manga, ale v podstatě západně střižený příběh, který se btw čte standardně zleva doprava. Není v tom až tolik erotiky, vlastně ani ne tak moc bizarního násilí, takže by to mělo být zkousnutelné i pro citlivější povahy...
Zatím asi těžko soudit, když se první kniha víceméně točí pouze kolem výměny/nevýměny komorné, ale čekal jsem od toho možná trochu víc, podobně jako u série Leviathan. Obecně ale webtoonům zatím spíše fandím, takže zkouším a těším se, že jich bude v budoucnu přibývat...
Stále rozhodně nejzajímavější série na našem trhu, ačkoliv se v těch dějových liniích začínám trochu ztrácet. Už ani moc nevím, komu vlastně fandit, některé kapitoly mi přijdou úplně mimo, ale ono to k tomu kouzlu Chainsaw Mana asi patří. Napjatě vyhlížím vyvrcholení v příští knize!
Fry17.11.2024 14:27Dandadan #01
No nevm, moc mě to neoslovilo, ale to bude asi hlavně tím, že jsem si od toho sliboval druhého Chainsaw Mana... Art je skvělý, hodně cením, že autor dokresluje obličeje do bublin, aby bylo jasné, kdo říká co, ale příběh je docela nuda a nebaví mě, jak se postavy pořád za něco omlouvají.
'Ach nepřítomnost tvá i ve tvé přítomnosti! A přítomnost, když nepřítomná jsi!' ... Výjimečně dobré sci-fi a ano, je to klasický Jodo se všemi klady a zápory, načež jediným mínusem je, že to nemá ještě o jedno album víc. Hvězdu navíc pro Beltrana za experimentování s artem – bavilo moc!
Stále hodně dobrý! V případě druhé i třetí knihy se jedno volume rovná jednomu odehranému zápasu, přičemž atmosféra i napětí stoupají, jak se blíží finále první selekce. Hoši z týmu sice musí spolupracovat, nicméně dochází i na nečekané zvraty a originy jednotlivých postav. GG, NGL.
Fry21.10.2024 14:03Leviatan #01
Na tohle jsem se hodně těšil, je to zase trochu jiný webtoon, nicméně ve srovnání se Solo Leveling je to o třídu níž. Art je výborný, baví mě koukat na všechny ty mořské potvory, ale scénáristicky je to prozatím spíše příběhové klišé. Série by neměla mít moc dílů, tak uvidíme...
Válka rodin se naplno rozbíhá a křehký smír se mění v otevřený konflikt. V kontextu předchozích tří knih mě však tentokrát autoři úplně neuchvátili, jelikož Jed je v podstatě jen obyčejný akčnák ve filmovém střihu. Lepší průměr, tak snad to finále v příští knize ještě zachrání...
Nana si může vybrat, zda dá Janovi ještě jednu šanci, nebo zvolí hodného Takeučiho. V momentě rozhodnutí však nejsou pravidla pro oba úplně fér, a pokud se dočkáme dalších svazků, kluci si pravděpodobně půjdou hodně po krku. Guilty pleasure, tak snad to není poslední kniha...
Fry8.10.2024 16:10Ragemoor
Atmosférická pocitovka na pár minut, bez většího přesahu. Určitě to není nejlepší dílo Richarda Corbena, ani se nejedná o žádný sofistikovaný horor, ale v rámci žánru to funguje naprosto perfektně! TL;DR: Hodnoceno znovu po re-readingu s odstupem času po téměř (!) 10 letech.
Je to o fotbalu, ale zároveň to není tak úplně o fotbalu. Neměl jsem v plánu číst ani volume 1 – průměr v rámci žánru –, ale nakonec mě to vlastně dost baví! Taková ta správná týmovka, ve které jsou postavy donuceny spolupracovat, nicméně prvotřídní střelec bude pouze jeden.
Autorčina prvotina, které nejvíce škodí až přílišná zkratkovitost. Některé přechody panelů plynou zkrátka moc rychle a ne vždy lze poznat, která bublina patří kterému charakteru. Jinak souhlas, je to taková hezky nakreslená romance, kterou ocení především teenageři hledající sami sebe.
Posouváme se v čase, z dětí jsou už v podstatě teenageři, a ačkoliv by se dalo čekat, že teď půjde spíše o teenage drama, opak je pravdou a pronikáme hlouběji do světa showbyznysu. Po výborném rozjezdu jsem však mírně zklamán, a nepomáhá tomu ani idol mluvící slovensky.
Absolutní banger! Začátek byl sice pomalejší, ale chápu, že levelování nějaký čas zabere. Každopádně zhruba od půlky to začíná být docela drama a hlavní event vrcholí velmi nečekaným (!) zvratem. Webtoon zatím 2/2, naprostá spokojenost. Snad se vol. 3 stihne vydat ještě letos.
Blíží se velké finále první série, a tak autor opět přitvrzuje a nenechává nikoho žít zadarmo. Osobně mě však více baví ty civilnější části, jako když si Dendži s Power dopřávají společnou koupel, všichni zvrací z nepovedeného jídla, nebo když odjedou na výlet na hřbitov za Akiho rodinou.
Fry28.8.2024 20:43Parcela 13
Nic tady nedává smysl, ani teď, ani nikdy jindy. Tak tohle asi nejlépe shrnuje vlastně celý příběh. Podprůměrný béčkový horor, který DC Comics nakonec ani nevydalo v paperbacku. Nebavilo, aspirant na nejhorší komiks roku, jenž z úplného odpadu zachraňuje pouze Fabryho kresba.
Je to nechutně ukecané, nicméně takový byl John Constantine ostatně vždycky. Ennis přichází s dobrým nápadem, jemuž na dokonalosti ubírá jen určitá scenáristická kostrbatost, kterou bych zrovna od něj těsně před přelomem milénia nečekal. Takže líbilo, ale (!) četl jsem už i lepší.
Lovecraft bez Lovecrafta, a přitom je to jen další horor založený na pseudo-biblických základech. Celé je to taková nekonečná vizuální orgie, kde nejde ani tak o příběh jako spíše o atmosféru. Žádné hlubší myšlenky bych v tom ale nehledal, jelikož podobně laděných příběhů vychází kvanta.
Hlavní postavy zvládly projít úvodním tréninkem, avšak nyní přichází první skutečná mise. Celkově je to fajn, čte se to dobře, ale chybí mi tam nějaká větší myšlenka a rozhodně bych ubral na situačním humoru. Váhám, jestli tomu dát ještě čas, ale obávám se, že tady vychází i lepší série.
Not great, not terrible! Je to taková klasická 'novodobá' manga v podobném střihu jako SPY×FAMILY. Nicméně to je také její největší slabina, jelikož je snadno zaměnitelná. Bavilo mě to, kresba je čistá s důrazem na mimiku a příběh dokáže vtáhnout do děje, ale něco mi tam chybí.
Škoda, že víc neznám japonskou popkulturu, historii a obecné trendy, na které autor často odkazuje – zde např. zálety prince Gendžiho. Anyway, značná část příběhu se tentokrát odehrává v minulosti kolem Satorua Godžóa a Suguru Getóa (tvl, víc podobná jména autor vymyslet nemohl).
Vpád kleteb na pozemky školy urychlil přátelské klání s kjótskou sesterskou školou, a místo zápasů jeden na jednoho byl druhou ze dvou disciplín vylosován baseball (!?). Wait, WTF? Naštěstí se většina knihy posouvá v ději trochu dál a hrdinové musí řešit záhadu otevřených dveří (!?). WTF???
Manhattan je v obležení organizace Zinco a Ú.P.V.O., posílené o potřebné posily, konečně podniká dlouho očekávanou razii. Zprvu průzkumná mise se po chvíli mění na útočnou a autoři uskutečňují hned několik boss fightů. Celková očekávání ale, alespoň u mě, nebyla naplněna.
Highlight čísla jsou rozhodně Rafani od Petruchy, Hjertonssonové a Crexellse, nezaostává však ani Kačer Donald McDivous od Jensena s Rotou.
Závěr trilogie, který však funguje skvěle i jako samostatná kniha. Undergroundová jízda nejlepšího zrna, zachycující v podstatě velmi civilní příběh o neopětované lásce, jež se nebojí rozbíjet hranice mezi komiksem a kresleným filmem. Tohle bych chtěl vidět jako nějaký céčkový film, prosím!
Schyluje se k velké pozemní akci na Manhattanu (v následující knize). Nicméně ještě předtím je třeba restrukturalizovat týmy, respektive znovu doplnit o původní dva členy, jejichž osobní příběhy vedou ke konečné katarzi. Je to trochu filler, ale drží si to kvalitu předchozích knih.
Naprostý masakr pokračuje a po směně hned několika životů jsou téměř všechny postavy staženy do pekla. Zde v temnotách však pobývají bytosti s nepředstavitelnou silou, a tak protivníci uzavírají vratké příměří, aby měli vůbec šanci přežít. Well played, chci toho víc a to hned!
Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou narušil vpád kleteb a proklínačů, což alespoň částečně umožnilo autorovi přestat všechno vysvětlovat a více času tak trávit kreslením. Graficky mě tahle série hodně baví – souboje jsou přehledné a výrazy ve tvářích odpovídají daným emocím.
Obrazy Edvarda Munche jako ústřední motiv příběhu Ztělesněný křik? Proč ne. Osobně mě však více bavil Jistý vítěz kreslený Vicarem.
Zatímco Conrad dokonale zkopíroval styl Uderza, tak Fabcaro je takový Goscinny z Wishe. Některé vtípky se povedly, ale není to úplně ono.
Z přátelského klání s kjótskou sesterskou školou se vyklubal souboj týmů a bohužel je to docela nuda. Podvědomě sice stále doufám v nějaký zázračný plot twist, ale jelikož je problém především v překombinovanosti celého universa, tak mé prvotní nadšení asi už úplně opadlo.
Nemám k fotbalu žádný specifický vztah, respektive jsem se o něj nikdy aktivně nezajímal. Výjimkou v mém životě je pouze období na gymplu, kdy mě bavilo jej hrát a možná to ještě přijde s touto sérií. Minimálně první kniha je totiž srozumitelná i pro laiky a rozehrává hru velmi slibně.
Vyjma kompletního Batmana od Morrisona v ENG jsem si příběh s Temným rytířem koupil naposledy v roce 2021. Tady jsem však neváhal. Detektivní noir, ve kterém vedlejší postavy umírají v každém sešitě a droga která mění Batmana v poslušného psa?! Tohle si musíte přečíst taky.
Mé poprvé s webtoonem, ačkoliv úplně stejné volume už vlastním v originální korejštině. Hlavním benefitem tohoto formátu je jistě možnost čtení na mobilu, nicméně pohodlně a rychle se to čte i v tištěné podobě. Bavilo velmi, je to zase trochu jiný origin, a už vyhlížím pokračování.
Oshi no Ko, respektive Moje hvězda právoplatně patří mezi nejlepší manga série tohoto desetiletí. Minimálně v Jižní Koreji je to aktuálně velký hit, jelikož kultura kolem idolů je velmi trendy a k-pop hvězdy na vás koukají z každého plakátu. Uvidíme, jak to zapůsobí na kulturně jiném trhu.
Příběh přímo navazuje na události ze sedmé knihy Ú. P. V. O. Peklo na zemi a rozvíjí návrat agenta Sapiena k 'normálnímu' životu. Podobně jako u jiných knih zaměřených čistě na Abea jsem měl i zde takový ten divný pocit že je něco v nepořádku, ačkoliv se hlavní hrdina tváří vcelku sebejistě.
Válka pokračuje! Zikmund spřádá plány na zneškodnění husitů, Žižka objíždí jednu pevnost za druhou, a mezitím se sekta adamitů radikalizuje od 'neškodných' orgií až k bezuzdnému zabíjení. Tohle bude hodně těžké překonat. Chci se s tebou zase laskat! Chci tě cítit hluboko ve své vagině!
Hledání Oriona bylo docela fajn, ale osobně mě teda daleko více bavily ty kratší humorně laděné příběhy jako Nová podoba a Umíněná slepice.
Hororových seinen sérií u nás zase tolik nevychází a možná je to škoda. Váhal jsem zda do toho jít, nakonec mě přece jen zlomilo i hodnocení ostatních a přiznávám, že jsem to přečetl jedním dechem. Mrzí mě však, že se autor až moc drží hlavní postavy na úkor ostatních obyvatel vesnice.
Ne jeden, ale rovnou dva příběhy s téměř volnou cestou z vězení pro bratrance Daltonovy. Poprvé je na vině prezident, podruhé Apačové.
Zatímco v Rusku má ředitel Ničajko své plány nejspíše pod kontrolou, tak v USA již nastala opravdová apokalypsa. Několik agentů se o tom ostatně přesvědčí na vlastní oči. Pustina je naprosto nelítostný horor, dosavadní vrchol série a také grafická orgie v podání Laurence Campbella.
Přituhuje a pomalu to začíná vypadat, že to se světem dopadne opravdu špatně. Snad na všech frontách to s hrdiny a potažmo s celým úřadem jde od desíti k pěti, svět zachvacují katastrofy a z temných hlubin se navrací ti největší nepřátelé. Baví mě to moc a jsem napjatý jak to dopadne.
Po nespěšném pokusu o zradu a následném vyjednávání o výdeji zajatců se za účelem předjetí válečného konfliktu koná konkláve. Shromáždění všech mocných rodin na jednom místě však z principu nemůže dopadnout dobře a autoři tak opět ohýbají žánr zpátky k akčnímu sci-fi thrilleru.
Namísto pokračování akčního sci-fi thrilleru je nám předloženo postapokalyptické drama zaměřené na úplně jiné postavy. Je to jiné než předchozí kniha takový příběh o nás bez nás, ale zasazený do kulis velmi připomínající to nejlepší z The Walking Dead. Tohle zkrátka nelze nedoporučit.
Mohl z toho být krásný výlet na Enošimu, jenže přílišná pozornost médií přilákala hned několika lovců ďáblů s jasným cílem nadobro odstranit Dendžiho. V krátkém sledu tak poznáváme další pozoruhodné postavy a jako bonus dostáváme dokonce i celostránkovou ilustraci yuri soulože.