VanTom

VanTom

Jméno: Tomáš K.
Email: tomass.tk@email.cz

VanTom
VanTom | 12.9.2019 | Skalpy #08: Abys byl spasen, musíš hřešit

Hádám, že jde o poslední pošťuchování a rozmisťování figurek po šachovn… rezervaci před velkým finále, přičemž sympatie se stále ještě neuhnízdily a přelétají od jedné postavy ke druhé. Aaron se při tom možná nechal trochu unést a dlouze si zameditoval o (božské) předurčenosti rozhodnutí pro výběr cesty, vrtkavé loajalitě či charakteru člověka tváří v tvář jeho nejhorším skutkům a vyšším cílům.

VanTom
VanTom | 12.9.2019 | Ultimátní komiksový komplet #102: Marvel Počátky - 70. léta

Uspěchané a ne zrovna dvakrát nápadité originy druhořadých marvelovských postav příliš nepředpovídají, že je některé čekají velké věci (a ne rychlé zapadnutí). Navíc takhle za sebou a na prostoru jediného sešitu si nelze nevšimnout, jak si jsou vlastně podobné (pouze variovaný "mustr") a jednoduché. Výjimku představovali akorát Luke Cage a Iron Fist, dobře se mi četli i další, ale v nich dobová naivní hloupost dosahovala vyšších úrovní (Ghost Rider). PS: Cyklus NHM sešity z této knihy už přetiskl všechny s výjimkou dvou: Luke Cage - Hero for Hire a druhé části Iron Fista.

VanTom
VanTom | 12.9.2019 | Comicsové legendy #15: Conan #03

Epizodický, nicméně jednolitý příběh dobývání Makkaletu (velká škoda, že zde není dokončený, pokračování u nás totiž již nevyšlo) sice občas klopýtnul v popisnosti a "uvěřitelnosti", jinak ale Roy Thomas vypráví velice poutavě a z Howarda zručně čerpá. Jestliže se Gil Kane v prvních dvou sešitech zrovna nepředvedl, tak Barry Smith se svými detailními (v černobílé až nepřehlednými) "pidi", především však maxi panely ohromoval neustále - pomineme-li tedy často vachrlaté obličeje. No a na závěr přebral otěže mistr meče a magie John Buscema, tam není o čem.

VanTom
VanTom | 12.9.2019 | Incal (paperback)

Jodorowsky se tradičně nenechává příliš (mno, spíš vůbec :-)) svazovat zákony fyziky či logiky a vymýšlí si čtivou, epickou space operu v bezbřeze fantastickém, svérázném galaktickém universu, kde se v mystickém (esoterickém, spirituálním, symbolickém, metafyzickém, filosofickém) střetu sedmičky nepravděpodobných vyvolených s vesmír požírající temnotou může udát prakticky cokoliv. Jeho svižný, psychedelicky hluboký i (snad?) sebeironický scénář by samozřejmě neožil bez nádherné, detailů plné kresby génia Moebia, který se zejména na posledních dvou albech (ne)skutečně vyřádil.

VanTom
VanTom | 12.9.2019 | Usagi Yojimbo #19: Otcové a synové

Otázky rodičovství, tzn. (nepřiznaných) otců a synů, tentokrát vystupují do popředí naléhavěji, dilema strýčka Usagiho je opravdu reálné a nezáviděníhodné. Propojená dobrodružství to posunuje o ten pomyslný krůček k vrcholu.

VanTom
VanTom | 9.7.2019 | Skalpy #07: Rezervace v rytmu blues

Po prohloubení koloritu a charakterů dvou vedlejších (jedné nové) postav následuje dosud nejdepresivnější kapitola Skalpů - 'Nechtěné'. Mít a vychovat dítě není nikdy snadné, obzvlášť na dně v Bohem zapomenuté indiánské díře; a tak nás v pomalém "bluesovém" rytmu Aaron a Guéra vymáchají ve flashbacích NEradosti z početí nového života u většiny zúčastněných a naprosto mistrovsky zachytí vakuum z toho, co mělo být řečeno, ale nenašla se na to odvaha.

VanTom
VanTom | 9.7.2019 | Comicsové legendy #18: Spider-Man #06

Jeden dva sešity denně, navíc nedlouho po (několika) předchozích CL, a Leeho příhody Spider-Mana mi už připadaly hodně povrchní a obehrané, především neustále stejným vnitřním přemítáním nad pavoučí smůlou / údělem, nedostatkem peněz apod. Ovšem v tomto svazku se Parkerův život hodně posunul, byť smrt kapitána Stacyho se udála dost zčistajasna a celé nedorozumění s Gwen by IMHO vyřešil jeden upřímný rozhovor (na který samozřejmě nedošlo, místo toho odletěla do Londýna). Čtvrtou hvězdičku tak až v závěru zachránil výborný 3dílný návrat Green Goblina, jenž znovu prokázal, proč patří mezi Spideyho nejnebezpečnější a nejzajímavější protivníky (i když Petrovo neustálé stěžování, že ho nemůže zranit (protože je otcem jeho nejlepšího přítele), silně připomínalo souboje s Lizardem).

VanTom
VanTom | 9.7.2019 | Vůně neviditelného

Lehkonohá erotická komedie podobně jako Klik staví na jednom fantaskním nápadu a navazujících prasečinkách, k nimž jsou krásné&sexy Manarovy ženy vždy více než svolné. Příjemně pobaví a oči potěší, ale logiku (nebo promyšlenou dějovou návaznost) zde opravdu nehledejme.

VanTom
VanTom | 9.7.2019 | Gantz #22

V Ósace se rozjela zatím nejmasivnější operace proti doslova zástupům mimozemšťanů, že členy obou týmů (+ ty 2 upíry, jedoucí tak nějak na vlastní triko) ani nestíháme všechny sledovat. Bizarně nápaditou akci prokládají mimózní dialogy, naštěstí jen málo.

VanTom
VanTom | 9.7.2019 | Gantz #21

No Gantz se nenechal zrovna rozhodit a prostě vyslal tým do akce i se dvěma infiltrovanými upíry. :-) Akorát do Ósaky, kde navíc naráží na konkurenční místní skupinu zhulených frajírků. Dohromady s desítkami mytologických démonů tak nastal brutálně krvavý mumraj, v němž se rychle (jenže jakoby z ničeho během pár minut) rozplynulo přesvědčení, zda Kurona vůbec oživovat.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 12.9.2019 14:24
Komentáře u comicsů: 120
Hodnocení comicsů: 134
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 288 (cca 86348 Kč)
Má: 390 (cca 111757 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0