Připomínky k systému, hlášení chyb, zlepšováků atd. Návrhy do databáze, chybějící comicsy, chyby v datech atd.
> Doplnění váhy u comicsů ve sbírce
> Obálky a ukázky, které nám chybí
 • Toe
  Lojza: Dvojka ne, dalo by se to spíš považovat za něco jako druhé vydání, ale ani to není přesné - je tam myslím i pár příběhů z toho prvního oficiálního vydání (které vlastně taky není úplně první, ale je to první souborné :) a tohle nejnovější je vlastně samizdat co si Landauer teď poslední roky tiskne na comics cony ;) Dan když tak upřesní, jestli si tohle přečte...

  Číslům v názvu se obecně snažíme co nejvíce vyhýbat pokud to není na obálce, hřbetu nebo v tiráži, každopádně jsem v popisku doplnil alespoň odkaz na to první souborné vydání, nejsem si jistý, jestli to svazovat k sobě do "série", tak aspoň takto by to mohlo stačit.
 • deefha
  deefha mecenáš18.5. 15:40* Připomínky a návrhy
  @Lojza No, ona jednička tady taky je: https://comicsdb.cz/comics/5456/jelita A faktem je, že ta "dvojka" tu dvojku na obálce prostě nemá... Tak to je pak těžká věc.
 • Lojza
  Lojza mecenáš18.5. 14:04* Připomínky a návrhy
  Ahoj, mám pocit, že u této položky je špatně název: https://comicsdb.cz/comics/9321/jelita-ze-zivota-luzru

  Nejspíš jde o 2. díl z r. 2022, který by se měl asi jmenovat "Jelita: ze života lůzrů 2".

  Soudím dle výpisu na arkham.cz: https://www.seqoy.cz/index.php?zobraz=search&path=5&ofs=0&search=l%F9zr%F9

  "Jednička" z r. 2014 má i jinou titulní stránku: https://www.paseka.cz/cerny-dan-jelita-ze-zivota-luzru/produkt-7198/
 • Toe
  Toe admin17.5. 11:26* Připomínky a návrhy
  MaF: díky za info, nahozeno. Pokud se někomu dostane do pracek a vyfotí tiráž s redakcí případně ISBN, budeme vděční a doplníme :)
 • MaF
 • Zack
  Zack admin16.5. 14:34* Připomínky a návrhy
  Nemela. Spis by tu nemelo byt O detech.
 • Laik
  Když je v databázi kniha O dětech, neměla by zde být i další, podobná kniha téhož autora O venkovanech?
 • Alfi
  Nevidim :-) Ani ked viem ze to tam je.
  Edit: uz vidim, je tam naklad
 • Fry
  Fry admin13.5. 21:12* Připomínky a návrhy
  Alfi: je to tam :)
 • Alfi
  Mensi edit, CB obalka Conana 4 z Cimmerie je limitovanejsia, na 300 ks (pisali na FB Argokomiks)
 • Zack
  Zack admin13.5. 10:38* Připomínky a návrhy
  To je oficialni text, ale opraveno, ted kdyz to vidim, tak bych to asi nevydrzel na to koukat :)
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš13.5. 08:57* Připomínky a návrhy
  V obsahu poprosím Eddieho Broooka opraviť na Eddieho Brocka, ďakujem. https://comicsdb.cz/comics/8735/komiksovy-vyber-spider-man-045-hlad
 • Zack
  Zack admin12.5. 12:35* Připomínky a návrhy
  HLASENI NARODNIHO VYBORU:
  Příští středu (18.5.) někdy v odpoledních hodinách bude CDB vypnutý, možná hodinku, možná víc, možná míň, znáte to. Většina si toho ani nevšimnete, jen jsme chtěli varovat těch pár lidí, co jim prolítne promrhaný život před očima pokaždý, když to vypadá, že přišli o evidenci svojí sbírky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 10:17* Připomínky a návrhy
  Ad Průvodce neklidným územím III. - to už mi prošlo (velmi letmo) rukou již před nějakou dobou a nemám pocit, že by to na mě jakkoli působilo komiksově... musím zjistit.
 • Zack
  Zack admin8.5. 19:54* Připomínky a návrhy
  Mazat urcite nebudem a ani nemame problem neco nepridat, kdyz je to moc, serie neserie.
 • Velkej šéf
  Velkej šéf8.5. 19:28* Připomínky a návrhy
  Neklame-li mne paměť, tak to ani v tom druhém díle nemá šanci udělat padesát procent. Mám jej doma, mohu se později kdyžtak kouknout a přepočítat, jestli o to stojíte. I ten první Průvodce to podle mě splnil jen s odřenýma ušima. (ale nevím, jestli se vám chce po čtyřech letech něco radikálně mazat)

  Třetí díl bohužel zatím nemám. Chystám se pořídit si jej, až půjdu příště nějaké knížky kupovat, ale to se k tomu asi GWB nebo někdo jiný z adminů dostane rychleji.
 • yogi
  Je to pravda, ten díl je věnovaný fotografii, takže ty komiksy co tam jsou jsou tzv. fotokomiksy a moc jich tam opravdu není, ale zase je to třetí díl té série.
 • Zack
  Zack admin8.5. 17:37* Připomínky a návrhy
  To asi az se k tomu nekdo dostane, protoze z tech ukazek ani ty comicsy nejsou tak uplne comicsy a buh vi kolik tam toho je, ale dik za tip, kouknem po tom.
 • yogi
  Tohle by zde zřejmě taky mělo být, když jsou tu první dva díly série https://www.labyrintshop.cz/horak/pruvodce-neklidnym-uzemi-iii/ .
 • MaF
  MaF mecenáš5.5. 22:55* Připomínky a návrhy
  Zack: díky, rozumím!

  (nemyslel jsem to nijak rýpavě, šlo mi o to držet se toho, co deklaruje nakladatel - to mi přišlo celkem bezpečný ;-) ale principu Pandořiny skřínky rozumím!)
 • Trip
  Trip mecenáš5.5. 22:37* Připomínky a návrhy
  ..a to ste si pritom nemali všímať ten "Počet kníh v sérii" :)) ale ok, skúsme si to prejsť:

  Zaklínač - 5 základných dielov + 7 doplňujúcich (aj s Bouřkovou sezónou) - nečítal som úplne všetko, ale myslím, že všetky tieto knihy sa točia okolo Geralta, čiže tam nie sú (alebo sú?) príbehy čo sa dialo vo svete Zaklínača 500 rokov pred Geraltovým narodením, takže to môže byť všetko pokope.


  Ale taký Pán Prsteňov je v podstate iba putovanie hrdinov k Hore osudu a zničenie Prsteňa moci. Hobit k tomu síce dosť spadá do predchádzajúceho deja, ale Pán Prsteňov je iba trilógia - čiže sa tam môže započítať aj vydanie daného omnibusu. Takže Silmarillion a všetko ostatné potom spadá pod hlavičku "svet Stredozeme", tak isto ako aj PP, ale PP má ešte svoju vlastnú podkategóriu ako "séria".
 • Zack
  Zack admin5.5. 22:29* Připomínky a návrhy
  MaF: Nedelal bych z toho problem, jen se nam do toho nechce poustet a ty duvody jsem nejen ja psal nekolikrat, pandorina skrinka to vystihuje presne. I u ty Cerny palice najednou resis, kdy je tada ta serie kompletni, jak ma byt vlastne razena. Kdyz bude Cerna palice, musi byt samozrejme Hellboy. A kdyz je Hellboy, tak samozrejme Jodoverse taky atd. atd. Nekdy proste musime myslet i na to, jak ty novoty budeme udrzovat nasledujicich deset dvacet tricet let. A jak poresime ty tisice comicsu, co tu uz jsou. A protoze uz takhle trochu nestihame, tak jsme proste opatrny. Lip to asi vysvetlit nedokazu.
 • Norri
  Norri mecenáš5.5. 22:19* Připomínky a návrhy
  Trip: No mě jenom překvapilo, jak moc nekonzistentní, anebo nekompletní, ty čísla jsou. A ačkoliv já bych byl taky pro, aby bylo všechno, co patří k Černé Palici, bylo pod Světem Černé Palice, tak to pěkně ukazuje, jak zrádné to může být. Reaguju tedy spíše na Kena, tak sorry že k tomu používám tvůj příklad. U Zaklínače je uvedeno, že série má 5 dílu a s povídkovými knihami je to 7. A kde je Bouřková sezóna? A jestliže jsou u Zaklínače uváděny všechny knihy, tak proč to tak není u Pána Prstenů? Proč je k trilogii přidán omnihus, který trilogii jenom duplikuje, ale není tam Hobit, Silmarillion, Nedokončené příběhy, atd...
 • MaF
  MaF mecenáš5.5. 22:07* Připomínky a návrhy
  Fry: chápu, že u řady těch "universe" to nedává smysl (a už vůbec ne u "multiverse" jako DC či Marvel), ale třeba u té Černé palice, když je to napsané na každém svazku, v čem je problém?
 • karl173
  karl173 mecenáš5.5. 21:29* Připomínky a návrhy
  Fry: Chápu. Nicméně kdybys měl někdy možná jednou udělat výjimku, tak bych to udělal u té Palice, případně u Hellboy universa. Tam mi to přijde asi nejrozumnější a do budnoucna se to bude dál rozšiřovat.
 • Fry
  Fry admin5.5. 20:49* Připomínky a návrhy
  Keno, karl173: já se k tomu zatím stále stavím odmítavě, protože přece jen ty universa jsou taková pandořina skříňka... spíše bych to nechal na to až tady jednou možná :) budou ty tagy...
 • Trip
  Trip mecenáš5.5. 20:45* Připomínky a návrhy
  Norri, Pán prstenů 3 ( +1 ) = základná trilógia + vydané ako omnibus / Zaklínač 5 ( +7 ) = 5 dielov + poviedkové zbierky, Zaklínač a jeho svět..

  JIK, Pán prstenů je prvý lebo to má pri najviacej hlasujúcich najvyššie hodnotenie. Myslím, že je to skutočne najpopulárnejšie fantasy série v našich krajoch.

  Zack, jasnačka, percentá/hviezdičky ostane tak ako to je tu zaužívané. A samozrejme, že nepočítam s tým, že to bude zajtra, pozajtra.. keď to bude, tak to bude.
 • Zack
  Zack admin5.5. 20:10* Připomínky a návrhy
  autokineton: super, dik, vidim, pridam.

  Trip: chapu (teda ty + si domyslim, ze jsou varianty?), prumer nebudou procenta ale proste prumer (protoze to je uplne jina skala, 5 neni 100%, to ma duvod, proc to neni v procentech :), ale jinak nakonec proc ne, v prehledu serie je mista spousta. Neslibuju ti to zitra, slibuju, ze si to pisu na seznam :)
 • autokineton
  autokineton5.5. 19:54* Připomínky a návrhy
  Toe, Zack - máte to v mejlu :-)
 • JIK
  Proč je Pán prstenů 1.?Nemělo by to být abecedně? :-D
 • Norri
  Norri mecenáš5.5. 18:59* Připomínky a návrhy
  Proč je Pán prstenů 3 ( +1 )? Proč je Zaklínač 5 ( +7 )? :-D
 • Trip
  Trip mecenáš5.5. 17:08* Připomínky a návrhy
  Zack, myslel som takéto niečo: (je rozdiel ak má séria 90% a hodnotilo ju 5 ľudí, alebo 50)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 15:29* Připomínky a návrhy
  baatcha: Ano. A budu se těšit, až u toho zasvítí kolonka s fajfkou, že je "série" dokončená. Třeba Marvel by mohl. :))

  Já vidím největší problém v tom, že naše "série" je v podstatě označení pro skutečné série a pro nakladatelské edice zároveň. Naruto je série, MDEK je edice např. A universum? No, to už je, panečku, asi zase něco úplně jiného...
 • baatcha
  baatcha5.5. 15:14* Připomínky a návrhy
  Zack: A DC a Marvel by taky měl být každý jeden svět, ne? :D
 • Zack
  Zack admin5.5. 14:58* Připomínky a návrhy
  To se urcite neomlouvej, to se klidne ptejte porad dokola, ja kdyz zacnu byt vylozene nasranej, ze se ptate, tak to dam do hlavicky nebo neco, bych nerad, abyste se bali zeptat nebo ozvat jen proto, ze se uz mozna nekdy nekdo ptal na to same.

  Jasne no, Argomiks taky neni vylozene serie, pouzivame to na edice nebo logicke rady. Ale u cerny palice je "problem" to svet. Pet vterin po tom, co bychom to pridali, tak se ozve nekdo, proc nejsou v serii vsechny hellboyovky. A jedeme...
 • Keno
  Keno mecenáš5.5. 14:39* Připomínky a návrhy
  Karl173, Toe, Zack: Díky za odpovede a ospravedlňujem sa, že som to znova vytiahol ak sa to tu už viackrát riešilo.
  Rozumiem, aj som si myslel, že to bude nejaký podobný dôvod, na druhej strane keď Comics Centrum označuje knihy na obálkach rovnakým nadpisom "Ze světa Černé palice" mohlo by sa to brať ako napríklad séria "Legendy Marvelu" od Crew.
 • autokineton
  autokineton5.5. 13:22* Připomínky a návrhy
  Toe: jj, je a pošlu
 • Zack
  Zack admin5.5. 12:52* Připomínky a návrhy
  Ivan: kouknem na to, vinika potrestame

  Trip: ja asi uplne nechytam, co je seznam hlasujicich v prehlede serii. Hodnoceni serie mozna jednou. Prumer na serii mozna jednou (driv, pac je to snadnejsi), sice mi to porad prijde jako pitomost, ale to je cely hodnoceni, takze zas tak uplne proti nejsem.

  autokineton: sem se ptal spis na to, jak vypada ten comics uvnitr, ne jestli to je kandidat na Muriel :)

  Keno: se uz jednou (spis tak 10x) zamitlo, protoze by to znamenalo zavest na CDB universa, na to proste nemame lidi. Coz i odpovida karlovi, ktery nevim kde vzal pocit, ze se to nedoresilo. Na druhou stranu, jak pise Toe. Pokud si ukecate Frye (nebo jineho admina), který se zaváže hlavou, že to bude udržovat a řešit nevyhnutelné diskuze, proč něco někde je a někde něco neni, tak systém je na to ready.
 • Toe
  Toe admin5.5. 12:09* Připomínky a návrhy
  To musíte překecat Frye, to je master přes tyhle virtuální škatule :)
 • karl173
  karl173 mecenáš5.5. 11:58* Připomínky a návrhy
  Keno: tohle už se kdysi řešilo a nějak nedořešilo. Vzhledem ale k rozrůstajícímu universu by se ta kolonka < ze světa černé palice > celkem hodila. Přimlouvám se k nápadu.
 • Keno
  Keno mecenáš5.5. 11:39* Připomínky a návrhy
  Ahojte, čo takto komiksy Sherlock Frankenstein a legie zla, Doktor Andromeda a království ztracených zítřků a Černá palice 1945 pridať do série Černá palice, alebo vytvoriť pre nich sériu "Ze světa Černé palice"
 • Toe
  Toe admin5.5. 11:19* Připomínky a návrhy
  autokineton: Takže je to celé komiks? Když tak prosím pošli na email foto tiráže / infa v komiksu, jestli máš a jestli tam vůbec něco je
 • autokineton
  autokineton5.5. 09:49* Připomínky a návrhy
  Zack: tak je to skromná jednohubka, není to špatný, ale zázrak taky ne.... Každopádně zajímavé rozhodně, Batman jinak :-)
 • autokineton
  autokineton4.5. 17:15* Připomínky a návrhy
  Ještě jsem to nečetl, ale dám vědět
 • Zack
  Zack admin4.5. 07:51* Připomínky a návrhy
  Dik, zajimavy. Jak to vypada uvnitr?
 • autokineton
  autokineton4.5. 00:13* Připomínky a návrhy
  Zdravím, za doplnění by stála tato specialita :-) https://www.roleta39.cz/ziny-magaziny/sbohem-batmane
 • Trip
  Trip mecenáš1.5. 10:07* Připomínky a návrhy
  Nebolo by fajn vidieť počet hlasujúcich pri prehľade sérií? Takto tam máme iba bodové hodnotenie, ale ak chcem vedieť koľko ľudí hlasovalo, musím si jednotlivý diel otvoriť.
  + páčilo by sa mi ak by sa dala hodnotiť aj celá séria. Tu je však taká dilema, či by sa mal spraviť priemer zo všetkých hlasujúcich, alebo by sa umožnilo hlasovať rovno aj za celú sériu bez toho, aby niekto musel hodnotiť jednotlivé diely..
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.5. 08:58* Připomínky a návrhy
  Ahojte, čítal som Život a dobu Skrblíka McKváka dvakrát (druhý raz som to dorazil práve včera) a dosť dobre nerozumiem tomu, prečo je tu medzi scenáristami uvedený aj Carl Barks. Akože jasné, Don Rosa vychádzal z Barksovej starej tvorby, ale všetkých 12 kapitol napísal Rosa, takže...
 • Zack
  Zack admin26.4. 17:42* Připomínky a návrhy
  To bys nemohl navrhnout nic :) To nachystam, se to max nepouzije.
 • RadimNemec
  RadimNemec mecenáš26.4. 17:24* Připomínky a návrhy
  Zack, Fry: to kdybych věděl, že je na Fryovi, tak držím... jazyk za zuby. Asi toho už tak nemá zrovna málo. Díky