Připomínky k systému, hlášení chyb, zlepšováků atd. Návrhy do databáze, chybějící comicsy, chyby v datech atd.
> Doplnění tlouštky u comicsů ve sbírce
> Doplnění váhy u comicsů ve sbírce
> Obálky a ukázky, které nám chybí
 • Toe
  Toe admin14.5. 10:00* Připomínky a návrhy
  Montiseus: Mrknu se na to ;)
 • Montiseus
  Montiseus14.5. 09:28* Připomínky a návrhy
  Zack: Okay. A ještě bych požádal o doplnění sešitů u komiksu Batman a syn (série DCKK). Konkrétně 664-665, které toto vydání taky obsahuje.
 • Zack
  Zack admin14.5. 08:00* Připomínky a návrhy
  Montiseus: navbar mohl, styly se jeste budou lestit vcetne paddingu.
 • Montiseus
  Montiseus13.5. 22:43* Připomínky a návrhy
  Technická - dovolil bych si navrhnout dvě drobné změnu v designu v6. Nemohl by ten navbar být velkými písmeny, jak je tomu doposud? Zároveň bych doporučil trochu navýšit padding, jelikož mi přijde, že je obsah hodně natěsno k okraji stránky (alespoň o 3 čísla).

  Tady je komparace toho jak to myslím:

 • Zack
  Zack admin13.5. 21:44* Připomínky a návrhy
  Hlášení národního výboru: ComicsDB v6 bude spuštěn 1.6.2024. Nemusíte dělat nic, maximálně se těšit, ale znáte to, kdo se netěší, není zklamaný. Jen počítejte s tím, že ten den (je to sobota) pár hodin nepojedeme.
 • Django
  Django mecenáš10.5. 12:02* Připomínky a návrhy
  Walome: minimálně aspoň panely na stránkách, ale jinak třeba toho žabaka jsem uvedl jenom tak protože vítr ve vrbách taki nepovažuji za komiks. Prostě když jsem viděl ukázku kocourka Chloupka přišlo mi to jako dětské knížky, co jsem četl jako malý smrad třeba knížky s neznalkem a kocour Mikeš a kvák a žbluňk už je to dávno takze si přesně nepamatuji obsah těch knih. Ale jestli si to tady odhlasovali tak stim nemám problém.
 • Zack
  Zack admin10.5. 10:22* Připomínky a návrhy
  My si sem davame, co chcem. Leporela tu nejsou jen proto, ze je tu nechcem. Az tak jednoduchy to je.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 10:19* Připomínky a návrhy
  yogi: Přesně tak, i když to nebylo úplně jednostranné.
 • yogi
  Takže třeba tohle při hlasování neprošlo? https://www.centrala.club/maly-dreveny-robot-a-polinkova-princezna/
 • Walome
  Walome mecenáš10.5. 09:17* Připomínky a návrhy
  Tým Django. To sem rovnou můžete dávat leporela (jakože fakt). Ale "co bys ještě potřeboval, aby to byl komiks" je dobrá otázka, kterou bychom si mohli zpříjemnit víkend :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 09:00* Připomínky a návrhy
  Django: "Dětská knížka" a "komiks" je nějak v rozporu? Ne, vážně, jak říká kolega Radim, tohle je kniha z kategorie, o které u nás vždy hlasujeme, z kategorie tzv. hraničních kousků. Nicméně kniha se vyznačuje kontinuální ilustrovanou dějovou sekvencí v juxtapozici - co bys ještě potřeboval, aby to byl komiks?:)
 • RadimNemec
  RadimNemec admin9.5. 19:02* Připomínky a návrhy
  Django: "Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství" je klasická ilustrovaná kniha, kterou s komiksem pojí jen to, že její vydavatel vydává v převážné většině komiksy. "Cesty kocourka Chloupka" jsou přeci jen jiné. Přidávání těchto děl na pomezí žánrů je vždy oříšek a prakticky vždy je výsledkem hlasování v redakci databáze.
 • Django
  Django mecenáš9.5. 17:06* Připomínky a návrhy
  Kniha Cesta kocourka Chloupka mi nepřijde jako komiks ale jako dětská knížka, takže si myslím že by tu neměla co dělat ale jestli je názor takový že to je komiks dobrá ale v tom případě byste měli přidat Vítr ve vrbách aneb Žabákova dobrodružství od comics Centrum.
 • Fry
  Fry admin7.5. 01:27* Připomínky a návrhy
  Ambasador je ještě na dovolené, až se vrátí tak se na to koukne :))
 • Zack
  Zack admin6.5. 23:00* Připomínky a návrhy
  Ter: Pak bych z toho asi nedelal edici. Na druhou stranu, pokud Fry (jakozto ambasador serii :) rekne, ze klidne, tak ja tomu v ceste stat nebudu.
 • Ter
  Zack: v tiráži je uvedene len "original title: Encanto Graphic novel.
 • Zack
  Zack admin6.5. 16:46* Připomínky a návrhy
  Co je v tirazi?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 15:31* Připomínky a návrhy
  Ter: Tam asi záleží na tom, zdali jde skutečně o "sérii", nebo nějakou edici, nebo vlastně jen takový podtitul na obálce... dost o těchto věcech diskutujeme, uvidíme, jak se na to tváří kolegové.
 • Ter
  Tento mesiac vyjde Mezi živly - filmovy pribeh jako komiks.
  Je tu uz Encanto a Ledove kralovstvi II - obidve tiez s oznacenim Filmovy pribeh jako komiks. Keďže je to všetko Disney, nemohlo by to byt spojene do toho cyklu Filmovy pribeh jako komiks?
 • Zack
  Zack admin5.5. 13:40* Připomínky a návrhy
  Kdybyste náhodou někde (forum, bazar) narazili na účet AUKRO dělat promo na nějaké jejich comicsové aktivity, tak o tom víme, jsme s nima domluvený a maj to posvěcený. Jen hlásím, aby nedošlo k nějakým trapným konfliktům :)
 • Zack
  Zack admin26.4. 09:57* Připomínky a návrhy
  Trip: Donzon je jedna serie, Argo jen prevzalo stafetu. Tam neni podstatny, kdo to vydaval. Podobne Thorgal. Asi nehrozi, ze by to vydal i nekdo dalsi paralerne. Kloss ma ukoncenou serii, a pak u jinyho subjektu souborne vydani. Kdyby to byl stejny vydavatel, tak to asi do te serie patri, ale takhle to trochu lezi bokem. Ale chapu, ze je to souborne vydani z te puvodni serie, takze je asi fuk, ze to vydal nekdo jiny.
 • Trip
  Trip mecenáš26.4. 08:18* Připomínky a návrhy
  "Iný vydávateľ" by nemalo byť nejaké pravidlo, viď. napr. Donžon -> Mot a Argo.
 • Zack
  Zack admin26.4. 07:55* Připomínky a návrhy
  Trip: dobra otazka, normalne asi ne, jiny vydavatel, ale tady by to asi smysl davalo. Proberem to.
 • Trip
  Trip mecenáš26.4. 07:50* Připomínky a návrhy
  Nemalo by byť pri sérii kpt. Kloss (https://comicsdb.cz/serie/59/kapitan-kloss) aj súborné vydanie?
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš16.4. 14:08* Připomínky a návrhy
  Toe, Zack: jj, jasne. Ja doufam, ze uz je to jinde nez pred dvaceti / deseti lety... nicmene to neumencuje mou vdecnost. Snad to casem prijde vsude :)
 • Zack
  Zack admin16.4. 10:03* Připomínky a návrhy
  Walome: to je samozrejme chyba a budem radi, kdyz das priste vedet, kde mame diru. Resp. my vime kde mame diry, je na to dokonce seznam pristupny vsem, ale ukazky hledame zpetne asi dost okrajove.
 • Walome
  Walome mecenáš16.4. 09:22* Připomínky a návrhy
  Toe: jasně, já myslel jen pár konkrétních příkladů (hádám jednotky), kdy jsem tu něco hledal a nebyly tam žádné ukázky, i když na webu nakladatele byly. Jinak samozřejmě tu v 99 % případech jsou, a to včetně obskurností :)
 • trudoš
  trudoš editor15.4. 21:05* Připomínky a návrhy
  deefha a Toe: Rád přidám, ale nebude to dřív jak ve středu čtvrtek, je tam zas do pitoma autorů a já momentálně nestíhám práci, natož koníčky. Omlouvám se.
  PS - Balík taky přišel na sračky, ale komiksy uvnitř kupodivu v pořádku. Skoro to až vypadá na nějakou záškodnickou akci, když tu čtu kolik postižených bylo.
 • Toe
  Toe admin15.4. 18:15* Připomínky a návrhy
  Dostat se k datům je oproti dřívějšku už v dnešní době relativně pohoda, press kit ne press kit - až budou všechny press kity dokonalé, můžeme to nechat na AI :) A to oproti dřívějšku evidujeme o skoro polovinu více dat, než v začátcích, kdy se pomalu zadal jen hlavní autor, rok a nakladatel ;) Teď máme lettering, barvy, ink, redakci, tloušťku, váhu, detailní popis vazby, tunu poznámek, série, varianty, stavy série, vícero nakladatelů v jednom vydání... A to nepočítám interní poznámky, které se ještě rozšíří s novou verzí... jen ty náklady pořád spíš chybí... :)
  Každopádně co se týká ukázek, tak nevím že by na internetu bylo místo, kde by bylo víc ukázek, než je tady v db. Hlavně u věcí u kterých nejsou ukázky nikde jinde nebo v datech, které se jinde neevidují, jako přebaly, obálky pod přebalem, zadní obálky, hřbety, ukázky sběratelských balení, příloh, varianty obálek, cizojazyčná i domácí vydání, identické dotisky... A samozřejmě vždycky rádi přidáme další, ale než ukázky mainstreamů od ustálenějších větších nakladatelství, které lze lehce dohledat jinde, jsou dle mého důležitější právě ukázky těch méně známých, které nikde jinde nejsou a na které je spíše potřeba se zaměřit.
 • Zack
  Zack admin15.4. 17:20* Připomínky a návrhy
  soulbringer: Ono je to trochu slozitejsi. Vetsina ma presskit, ale nic v nem neni. Proto pisu presskit jako CC nebo MB, kde je vsechno, co potrebujeme (teda CC porad neuvadi redakci, ale budiz). Crew ma vsechno venku a k dispozici, jen jsou to proste veci, ktere slouzi k propagaci ne k zaevidovani do databaze. A ja absolutne chapu, ze nebudou mit cloveka navic jen proto, aby k tem 200 comicsum chystali data, abychom to my jen hodili do db :) Nedelaj to ani pro sebe a jsou radi, ze maj CDB.

  Pro nas by bylo nejlepsi dostavat ty comicsy, idealne jako nejaky lowres ale cistelny exporty predtiskovych dat. Protoze z toho si vytipnem, co potrebujeme, opisem tiraz, vime, ze obalka fakt vypada stejne jako pred rokem, kdyz to davali na web apod.

  Ale celkove je to dneska vlastne v pohode, vetsina veci se najde na netu, pak cekame aby to nekdo overil v realu (na prodejne, v knihovne, z osobni sbirky) a zbytek zas ma jeste teply nekdo ze sberatelu a posle nekomu z adminu.
 • soulbringer
  soulbringer mecenáš15.4. 16:28* Připomínky a návrhy
  Zack: protestní nóta je málo! Ty voe. Jakože nedostávat v roce 2024 jednoduchý press-kit s pár obrázkama ke stažení je pro mě naprostý WTF. To skoro naznačuje, že tito vydavatele buď:
  - žijí v minulém století;
  - pořád si myslej, že knižní trh je zalitej jenom sluníčkem a blankytnými obláčky, kde neni třeba dělat nic extra a jít spotřebitelům v ústrety;
  - nepovažují (nejen) CDB za relevantní kanál pro PR... respektive zneužívaj snahu všech zdejších adminů (pač si to třeba někde vysosáte).

  Fascinující. Pro klid své duše asi ani nechci vědět, který vydavatelé to jsou.
  O to více jsem vděčnej, že to i s pomocí komunity / kamarádů / jiných zdrojů dokážete leckdy přidat. Dík!
 • Walome
  Walome mecenáš15.4. 16:05* Připomínky a návrhy
  GWB a Zack: díky!

  (je fakt, že odkaz je vlastně blbost)
 • Zack
  Zack admin15.4. 15:30* Připomínky a návrhy
  Nicmene, klidne poslete Crwi ostrou diplomatickou notu, aby zacali delat presskity jako CC nebo MB, kde je vse, co oficialne mizeme pouzit ;) Ale porad je to 100x lepsi nez u zbytku sceny, kde bud mame nulovy support nebo castecny nez odejde ten jeden clovek, co s nama mluvi, protoze se v comicsu potkavame 25 let ;)
 • Zack
  Zack admin15.4. 15:28* Připomínky a návrhy
  Walome: imho je to spis tim, jaky kokotsky format jsou tyhle listovacky. Plus s vetsinou nakladatelu mame dohodu, ze kdyz neco poslou, tak si mame vybrat par ukazek (cca 3-5 se ukazalo jako ok).

  Ale link na listovacku do poznamek by sel, ale zas je tu problem jako se vsemi linky, za rok to vsechno muze byt necitelny.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 13:57* Připomínky a návrhy
  Walome: Ukázky, pokud máme, nebo jsou na internetech, samozřejmě dodáváme, ale nejsou vždy hnedka se zvěřejněním komiksu. CREW si dělá rád sám Fry a ukázky zejména (aby šly správně po sobě).
 • Walome
  Walome mecenáš15.4. 13:28* Připomínky a návrhy
  Občas mi přijde škoda, že tu nejsou ukázky z komiksů (i přesto, že jsou ukázky legálně na internetech). Nevím jestli to má nějaký důvod, ale říkal jsem si, jestli by nešlo případně přidat odkaz na listovačku. Konkrétní příklad:

  https://comicsdb.cz/comics/10735/batman-v-zaru-smrti

  listovačka přímo na webu crwe: https://crew.digitania.eu/1942/564306/16
 • Toe
  Toe admin15.4. 10:29* Připomínky a návrhy
  mike731: Díky za upozornění, upraveno, sjednoceno, doplněny poznámky a nějaké další informace.
 • mike731
 • Fry
  Fry admin14.4. 16:37* Připomínky a návrhy
  @deefha: U 2024/04 jsem tedy opravil za ten správný, teď ještě přepsat ten u 2024/03 :))
 • deefha
  deefha mecenáš14.4. 16:33* Připomínky a návrhy
  Jj, 2024/04 taky nesedí, je to o jedno číslo napřed.
 • Fry
  Fry admin14.4. 16:22* Připomínky a návrhy
  @deefha: dobrá poznámka :) ale problém je že to asi teda někdo bude muset přepsat, nebo co na to @Scarface, nemáte správný popisek?
  BTW teda tady - Simpsonovi 2024/04 taky nesedí oficiální popis?
 • Deži
  Deži14.4. 15:32* Připomínky a návrhy
  Už máte ďalší špeciál? Ja som mal len 23. zásielku, ďalší špeciál má byť v 24tej.... No nič, tak o mesiac :D
 • deefha
  deefha mecenáš14.4. 15:00* Připomínky a návrhy
  Btw z jiného soudku - popis u https://comicsdb.cz/comics/10670/simpsonovi-2024-03 nesouhlasí, vztahuje se k vydání 2024/04.
 • deefha
  deefha mecenáš14.4. 14:56* Připomínky a návrhy
  @zadysr Zajímavý, můj balík dorazil taky strašně domrdaný, jako by na něj někdo šlápnul, jedna strana skoro urvaná... Ale knihy naštestí úplně v pořádku, až jsem se divil. Na FB si takhle stěžuje víc lidí, tahle várka se zjevně moc nepovedla. A to jsem měl radost, že od letošního roku doručuje balíky místo pošty DPD - ale ona to zjevně taky nebude žádná výhra. Už aby to skončilo, na tohle já nemám nervy :-D
 • zadysr
  zadysr14.4. 12:16* Připomínky a návrhy
  Deefha: Mám ho doma. Celý balík totálně dobouchaný. Všechny čtyři knihy zničené rohy a hřbety. Potřebujete nějaké informace z tiráže?
 • Toe
  Toe admin14.4. 09:50* Připomínky a návrhy
  deefha: Většinou čekáme až na Trudoše :) Ale klidně mi pošli na email jako obvykle ;)
 • deefha
  deefha mecenáš14.4. 09:15* Připomínky a návrhy
  Vyšel třetí neprodejný speciál pro předplatitele Legendy o Batmanovi. Je to "Bruce Wayne: Uprchlík, kniha první". Chcete k tomu nějaké info, nebo už to od někoho máte?
 • Zack
  Zack admin31.3. 10:47* Připomínky a návrhy
  Trip: Protoze to neni aktivita Crwe, ale autoru. A je to naprosto bezny u vetsiny comicsu, co dneska vychazi v originalu. Uplne stejne muzes mit pokreslenou a podepsanou Srdcovku nebo Prasinu, staci sledovat autory (instagram imho staci).
  Z uplne stejnyho duvodu to nepatri do karty comicsu.
 • Trip
  Trip mecenáš31.3. 09:52* Připomínky a návrhy
  V diskusii k danému komiksu sa to asi stratí, takže: Afterpunk

  Do poznámky by sa mohlo napísať, že sa dá komiks objednať aj podpísaný od oboch autorov, alebo sa dá objednať aj v tzv. deluxe balíček: https://www.icecolours.com/komiksy-knihy/afterpunk-cz/ / https://www.icecolours.com/komiksy-knihy/afterpunk---deluxe/
  Dostupný je aj limitovaný plagát, taktiež podpísaný: https://www.icecolours.com/limitovane-tisky/plakat-afterpunk/

  Celkom ma sklamalo, že sa Crew o tomto nikde nezmienilo (resp. som to nikde nezaznamenal), ani keď som sa na podpisy pýtal priamo Jirku P. - čakal som, že sa na ich stránke bude dať dostať k podpísanému exempláru..
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš30.3. 07:12* Připomínky a návrhy
  Zdravim, mohu jeste poprosit o doplneni prekladatele k Afterpunk v anglictine: John Riley, a upraveni redakce: Jiri Pavlovsky a Ludovit Plata. Nikdo jiny v tirazi u redakce knihy neni.
  Diky