Registroval jsem poměně nedávno, a to konkrétně 11.3.2019, kdy jsem sepsal všechno, co mám doma a později dodal vše, co mám v Praze. Chybí mi dopsat Kačery Donaldy, Mickey Mouse, Bugs bunny, apod. dětské komiksy, které jsem měl na chatě a prakticky už 15 let + neviděl. Sbírám komiksy od malička, snad od 5ti let, načteno mám poměrně hodně, ač sbírám už jen proto, že se mi něco líbí, založím a přečtu až někdy... někdy.... později. Třeba UKK jsem četl zatím pouze první řadu, ač mám i ostatní komplety. Nevím, zda psát komenty zpětně, asi by toho bylo hodně a já si bohužel/bohudík všechno nepamatuju. Nedávno jsem třeba přečetl barbara conana komplet (comics legendy, barlow, semic slovart), něco mi v paměti uvízlo, ale psát recenzi na každý časopis? to asi ne..... takže začnu od teď, kdy píšu tento popis, tj. 16.3.2019 - v hlavě mi uvízl darkness kompendium, který je dle mě přeceněný, k tomu něco asi napíšu a přímo teď, resp. včera jsem začal čísl all star batmana od snydera, což je brutus tuctovka s nesmrtelným batmanem, klasika, snyder je dětskej průměrnej autor.... toť zatím vše :))))

20.6.20 edit: stále jsem tu a upravuji svou sbírku, sem tam se zapojuji do diskuzí, fór, což chci velmi omezit a komentují už zřídka, páč není čas. Proto si udělám info pro sebe: u dcery pana mrazu a darkness jsem dal "zpětný koment", což bylo hodně zpětný. Teď mám několik komiksu přečtených bez komentu, zpravidla doctu, přečtu komenty ostatních a ke svýmu už se nedostanu. Proto! Zpětný koment (ZK) = četl jsem cca kolem Měsíce zpet+-, tenkrát i komentáře, teď ne
ZK+ = četl jsem.komentx znova a znova si listoval komiksem
Historický koment = četl.jsem bůh ví kdy a chce se mi to nehledě na situaci komentovat, HK+ ;)
Klasický komentář - do pár dnů si nebudu dávat žádný přízvisko ...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.9. 17:22Světla Amalu #02: Strašák
  Půjdu proti ostatním. Druhá kniha mi předešlý dojem pokazila. V podstatě je zde vše opačné. V první knize se konflikt ustálil, tady zas započal. Příběh plynul pozvolna, tady mnohdy zkratkovité, zrychlené. Faux pasu přibylo. Mytologie se hodně prohloubila, až začala být lehce zvrácená/neprehledna. Četl jsem poměrně s nezájmem, který u mě první kniha probudila. Myslel jsem, že sérií dojedu online (resp. Vytisknu si), teď fakt nevím.

  Kresba stejná, pěkná. Příběh: zachráněné obyvatelstvo ostrova (myslel jsem, že ústřední motiv bude právě fakt, že se z ostrova nemůžou dostat - jak napovídal název série = anotace je na knihách jiná než zde na databazi, každá kniha má svou, zde uvedena je asi pro celek) se navrací někam (v první knize mleli o Londýně, teď se vrací do Strachovic) a zde jsou další fretky. Nekterym ze zdejsich vadí prusvitnici, vzniká konflikt. V pozadí se objevuje Theo, jenž asi komunikuje s Oranou - nějakým kouzlem? Mytologie se silně prohlubuje a vy jste zmatení, já i lehce znechuceny, zřejmě to mělo být zajímavé a nalákat k dalším dílům... U mě se efekt úplně nedostavil.

  První díl ve srovnání s tímhle nakonec 4*, tenhle aspiruje na 2*, dám 3*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.9. 16:41Světla Amalu #01: Theo
  Ke knihám jsem se dostal v podstatě omylem. Netušil jsem, že existují a při online nákupu měli v antikvariátu oba díly za kilo, tak jsem je koupil a po nějaké době zkusil první díl....

  Prusvitnici (lidé, co ve tmě mizí) žijí s fretkami (antopomorfni zvěř) v jednom baráku na jednom ostrově obklopeným řekou, z něhož se "nemůžou" dostat. Na ostrov ztroskotají s letadlem jiné fretky skrz ně poté sledujeme příběh odhalující spiknutí fretek, v pozadí je nastíněna mytologie...

  Kniha má pěknou pohádkovou kresbu doplňující příběh, co se hezky čte.. pomalu plyne. Objevuje se několik nelogických chyb, které díky poutavosti příběhu přejdete...

  Byl jsem překvapený, zaujalo...

  Ke komentum pode mnou: Pozor na koment Kocoura, ten je k oběma dílům, co u nás vyšly. + Ostatní se dají stáhnout, takže info o tom, že se závěr nikdy nedozvim, jsou mylné.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.5. 01:12Dracula: Skutečný deník Jonathana Harkera
  Na tento český počin jsme byl velmi zvědavý. Předlohu jsem nečetl a číst nebudu, takže jsem rád za info od baatcha, jenž zmínil, že komiks zpracoval první část Drákuly v rámci vyprávění z deníku Harkera, která je svým způsobem zakončena, takže komiks funguje sám o sobě. Též mě napadla inspirace Millerem a Mignolou v rámci kresby, která má i tak svuj punc kvality, zejména v rozsáhlých velkolepých 2stranovych scenériích krajiny, kde nepoznáte co je co. :D ba ne, tohle považuji za nejslabší v rámci kresby. Scenérie ve skalách, nebo hradu Drákuly jsou super. Přibeh začíná spíš jako kniha, hodně kecani, 2strana, kecani, 1 strana, kecani, 2strana, kecani, žádnej komiks, což se postupně mění a kniha se stává více komiksovou. Tenhle aspekt mi vadil, jinak je ale zpracování hodně dobrý, má silnou hororovou atmosféru, která postupně graduje az do finále. Škoda, ze Kočandrle nepokracoval nebo nestvořil něco dalšího. Za mě na pohodu 4*. P.S. největší homo bizár v komiksu: Drákula posílá Jonathanovi polibek. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš23.5. 17:19Jirka #15
  Předchozí sešit mě slušně navnadil poslední stránkou na příběh s bobříky :) tak jdem na to:

  Předmluva ok.

  1) Plnění bobříků
  Tábor, plní se bobříky, na konci rozuzlení, jaký kdo plnil bobříka, nováčkovi napsali na čelo, ať s ním ostatní nemluvi, páč je to jeho bobříky, takže celopribehove tajemství rozluštěno. Jirka měl slova začínat písmenem "P", v čemž pokračoval i po ukončení bobrů. Hahahahahah, konec. Ale docela dobrý. :)

  2) Moje první motokára
  Jirka s kámošem staví karu. Řekne jim, ať zkontroluji hřebíky. Oni odpoví, že ano. Jirka jede a pichne ho hřebík. Děda Jiříkovi vyčistí ránu a kámoš řekne větu o poučení. Konec, tentokrát prvne bez smíchu. Zvláštní...

  3) Zloděj ve vlaku
  Kozatá sexy blond učitelka (tuto kresbu považuji za vrchol obou čtených čísel) oznámí třídě, že jedou na výlet do mořského světa. Výměna svačinu ve vlaku, Jirka chtěl palačinku. Prohlídka akvasveta, pak autodrom. Holka zjistí, že byla ve vlaku okradena. Jirka má spásný nápad, každý dá korunu a koupi ji lístek. Učitelka řekne Jirkovi, že je gentleman a vysvětlí mu co to je. Rdici/stydici smajlik. Konec... druhý poučný příběh. Taková menší osvěta.

  V sešitu je více bonusů - vybarvi, rozdíly, fotky děti s komiksem z Insta - asi to fakt jede mezi dětma. Nabídka předplatného, lákavá ukázka dalšího čísla.

  Ale jo, zapojime-li deti, tak asi 3*. Jirka je priblby komiks oslavující Jiříka jako borce v rámci jeho všedních příběhů ze života, případně bujné fantazie, ale neobsahuje zádny hnusy dnešní doby (třeba zabíjení jako normu), což je vzacne. Tedy...Aspoň tyhle dvě čísla, takže dávám 3*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš23.5. 16:54Jirka #14
  Dostaly se mi do ruky dvě čísla. Jdu na to....

  Předmluva Jirka i aktuálním čísle a příbězích, pak něco o srazich, kde byl.
  1) had ve spíži
  Jirka jde se ségrou ke kamosum pařit, ve výtahu potkají nerudného pana s myšmi. Kámoši sdělí, že sbírá hady, ségra se boji, jde do spíže pro čokoládu. Boji se, že je tam had, Jirka taky, kámoš výrazně pytlíky, co šustí jakoby sycely. Hahahahahahahahah, konec.
  2) pátek třináctého
  Jirka si vymění s kámošem s tábora číslo a domluví si rande u medvědů na pátek 13. Pak se nastane hodně dramatických zvratů: zdá se mu sen o robotech, přijde pozdě do školy, zapomene sešit/úkol, šlápne do hovna, vybije se mu mobil, čeká u medvědů a nic, ale najdou i světle okamžiky: dá si mňam palačinku. Po zapnutí mobilu řeší s kámošem, proč nepřišel, každej myslel jiný medvědy, v tv běží večerníček s medvědy. Není medvěd jako medvěd. Hahahahahahhaha, konec. Ale jinak celkem oduševnělé...:)
  3) morče
  Ségra Jirky je ve zverimexu, líbí se jí morčata, máma ji jedno koupí za vizo. Prodavačka řekne, že jsou všechny samičky, takže nebude březí. Jirka řekne doma, že je morče tlustý. Další den morče "Mindy" vrhne mladý.... ségra: Máma mě zabije. Jirka: a nebo prodavačku... Ahahahahahahahhah, konec.
  Nabídka předplatného. Upoutávka na další číslo...

  Kresba styl Rick a Morty.

  Já fakt nevím... 2* asi? To s tím hovnem nebylo špatný.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.3. 13:38Načmáranec
  Tady půjdu evidentně těžce proti proudu. Mně osobně nalákala obálka a jistý pocit mysteriózna, které mám nadmíru rád, případně ve spojení s hororem, pátráním, nadpřirozenem. Dalo by se říct, že kniha Načmáranec obsahuje všechno zmíněné, ale nic na mě nefungovalo. Měl jsem pocit, že sleduju nějaké běžné dění, jakože běžný den běžných žen v Paříži, co jako? Ok, dá se to číst, něco mě zajímalo a nebyla to úplná blbost, ale!!! po dočtení mě napadlo, zda by mě to bavilo jako film (komiks se místy filmově tváří, různé prostřihy, akce Hawranna, nebo různorodé scény a motivy beze slova-třeba krajina, šutr se šnekem, apod. - se mnou to opět absolutně nehnulo) a mám silný pocit, že bych měl dojmy jak z komiksu. Koukal jsem na hodnocení a všichni až na DR pějou na komiks ódy, což jsem si myslel, že budu taky, nicméně očekával jsem něco jiného než jsem dostal a v konečném výsledku se sice shodnu s DR hodnocením, co se týče hvězd, ale já tak unešenej z 300 stran nebyl. Záhady se tak nějak vyjasní/nevyjasní, měl jsem pocit, že některé motivy vyšly vniveč, jiné dopadly tragicky a některé byly zakončené řekněme neuctivě, dalo by se říct, že 300 stran nudy se záblesky zájmu s nedůstojným závěrem, určitě promarněný potenciál. Kresba za mě průměr, nijak úchvatná, ničím vyčnívající. Hvězda za Maxe Hawranna, u něhož jsem čekal mnohem víc, než moderní verzi Golema, ale budiž - to je v podstatě jeden z nejlepších prvků, co se týče mysterie, pokud ne jediný silný - v souvislosti s ním mě teď napadl případ kocoura - vysvětlení? žádné... a druhá, že jsem to dokázal dočíst, aníž bych měl pocit, že chci knihu hned vyhodit, nicméně otravný jsem byl. 2*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš31.1. 22:33Watchmen - Strážci (2. vydání)
  Konečně jsem se dostal k tomuto eposu i já a nyní po několika dnech od přečtení, v němž jsem kontinuálně pokračoval po cca 10-14 dní, píši tento komentář. Myslel jsem, že se jednalo o mé první setkání s moorem, nicméně to byl Kameňák v obou verzích (kniha a crew v čb - kde je mnohem lepší překlad a vyznění závěru), takže se jedná o druhé, ale dle komentářů níže, zásadní setkání. Kdysi jsem viděl film a neubráním se srovnání. Mám dojem, že jsem viděl DC a že mě to celkem nudilo až na pár lepších momentů, ale závěr a některé ty momenty jsem si zapamatoval, o to lepší bylo pak srovnání s komiksem, kde jsou některé skutečnosti jinak, jako třeba závěr celé kníhy/filmu (nejdříve jsem považoval filmový za lepší, ale právě s odstupem pár dní beru komiks jako lépe zakončený). Po přečtení komiksu jsem znovu zhlédl film - kinoverzi a dám si ještě jednou DC, ultimate vynechám, protože má jeden nedostatek převzatý z komiksu, které nyní budu jmenovat jako negativa. Sic je dole pod mým komentem dalších 104 komentářů, já je pár dní zpět všechny četl a už tímhle, co jsem napsal, jsem jiný, tudíž můj příspěvek má smysl. :)
  Začnu negativy ze svého úhlu pohledu:
  1) písemné texty za každou kapitolou/sešitem - já nečtu knihy (až na výjimečně případy) a nechci knihy v komiksu, některé testy byly zajímavé a doplňovaly děj, ale některé byly k ničemu a za vrchol nudy považuji text o sově od sovy, to byla tragédie...
  2) čistě asi můj problém, četl jsem první kick-ass jakožto parodii na superhrdiny a tady ve srovnání s filmem (kde jsou také obyčejní lidé, ale jsou zobrazení jako supersilní a rychlí - což u mě tenkrát vyvolalo mylný dojem, že jsou to nadlidé) jsou obyčejní lidé ve směšných trikotech, kteří se honí za zločinem, naštěstí mě záhy tato myšlenka opustila s pokračujícím příběhem, ale minimálně sešit, dva ... mi to vydrželo, tudíž mi ze startu komiks přišel směšný :)
  3) komiksové prolínání s čteným komiksem jednou z postav v komiksu, tzn. tales of black freighter, který se mi líbil a líbí se mi sólo a líbí se mi i tady, spojitost chápu, nicméně brzdí děj, chvílemi mi prostě vadil...
  4) Rorschach jako zrzek :D sorry, ale já ty jidášovce prostě nemusím... to je opět čistě můj problém a lehce mi vadilo, že je rezek jak vyšitej, což je pro mě potažmo rovnou svině, samozřejmě až na výjimky potvrzující pravidlo :)

  A) teď ještě navážu na bod 2 z negativ, kterým se přesunu k pozitivům, a to konkrétně to, že zde každý charakter je prakticky nějak psychicky nemocný, což v podstatě vysvětluje to, že si je schopný na sebe vzít kostým a jak debílek běhat v ulicích z roztodivných patologických důvodů....

  B) všichni vigilanti řeší drobnou kriminalitu a nespravedlnosti v nízké míře, až se přejde k řešení celosvětového hrozícího jaderného konfliktu a snahu o vymění z přicházející pohromy, což je zkrátka jeden z globálních problémů, které se v mnohem větší míře řeší ve Vycházejících hvězdách JMS a právě tohle mě na hvězdách upoutalo a uvedl jsem ve svém mega dlouhém komentáři, který jsem doposud ještě nezveřejnil, ale brzy tak učiním. :) konečně se někdo nedrží při zemi a jde na to globálně s tím, že jde o něco víc.... což považuju za první pozitivum a vzhledem ke stáří komiksu v tomto ohledu asi i jako přelomové.

  C) Další velký plus jsou skvěle vykreslené psychopatické charaktery postav, z nichž vám ti největší exoti budou nejvíce sympatičtí nehledě na to, co za magořinu a hnus dělají, topky jsou: komediant, rorschach a dr. Manhanttan, tím ale nechci shazovat ostatní, za nimi se tyčí Ozymandias a pak tedy zbytek, který už tak moc netáhne... :)

  D) samozřejmě příběh, který ve své době musel být něco extra a i teď je poutavý, promyšlený a propracovaný s jistým poselstvím a podněty k zamyšlení, některé ze sešitů mají jasných 5*, top byly originy Rorschacha a Dr. M, které právě myslím nebyly přerušované příběhy černé lodi, ale celkově si snad až na první drží nadprůměrný status, přičemž já četl přerušovaně a začal jsem unavený, což mohlo spolu s výše zmíněným osobní negativem "Kick-ass" způsobit horší vnímání, tudíž potažmo horší hodnocení...

  na závěr si nechám rozporuplný prvek, jímž je kresba, která podle mě odolala do dneška toku času a stále si drží svou laťku poměrně obstojně, samozřejmě barvy jsou dobové a místy přetažené a kresba sama není excelentní, ale každý normálně uvažující člověk během čtení dojde k názoru, že kresba ke komiksu sedí jak prdel na hrnec, ale samozřejmě chápu, že pro někoho může kresba být jedním z negativ, proto osciluje mezi + a -, pro mě osobně je to dobový nadstandart, aktuální standart zhruba a do budoucna si myslím, že mnou zmíněou pozici, si Gibbonsův výtvarný produkt udrží... ke kresbě ještě zmíním, že mnozí zmiňovali jistou propracovanost a nějakou spojitost mezi první a poslední stranou a další aspekty, jež jsem zřejmě nepostřehl a které tedy posouvají uměleckou část knihy o stupínek výše, možná při dalším čtení si na daný fakt dám pozor..:)

  Myslím, že svět strážců byl výborně sepsán a vymyšlen, podle mě úplně nepotřebuje doplňování dalšími příběhy, které nebudou dosahovat kvalit původního díla, avšak samozřejmě jsem zvědav na příběhy před strážci, seriál, znovu zkouknu film DC a v neposlední řadě mě čekají hodiny posledního soudu. K tomuto komentáři zmíním, že ho píšu spatra bez jakékoliv revize a zpaměti, aniž bych u sebe měl komiks, tudíž se možná vrátím, naskočí-li mi nějaké další výrazné pozitivum nebo negativum. I přes zmíněná negativa mají VOČMENI grády a silný příběh, což přebíjí vše. Tak jest, MH. 5*
 • Milo_Harwey
  Viz první sešit , pro změnu :)
 • Milo_Harwey
  Viz první sešit
 • Milo_Harwey
  Obalky od mignoly mají šmrnc. To je prvotní vjem. Příběh jede ve dvou linkách, retrospektivní okultní mysteriózní historická část o rituálu obětí a nasledneho vyvolávání démona Barbathose někdy z 18.st. (s čímž dále pracuje třeba minisérie Temné noci), druhá část je detektivní ze staré školy, kde Batman plní úkoly Ridllera v rádoby labyrintu, k jehož cíli se snaží dostat a odhalit smysl ridllerovy hry. Na konci se samozřejmě vše vysvětlí a části propojí. Obě části mají prvky hororu a snaží se být atmosférické, na mě to nějak nefungovalo, zrejme me vyvadela z míry všude se vyskytující poetičnost, jenž zrovna nemusim. Série je nezvykle drsná, Ridller vraždí lidi bez výčitek, Batman zabíjí psy (ok,.jen jednoho) a podřezává mimča (ok, taky jen jedno:D ale tohle je zabijácký samo o sobě). Ač je Batman detektiv, Alfred mu zdatně sekunduje a složitější hádanky dává levou zadní, zatímco Batman tápe i nad primitivní hádankou s kanálem. Kresba údajně z 80.tek, tady čtu 90.tky. každopádně je to styl tečkování, který modernímu čtenáři nebude vonět. Starší znají např. Z ninja želv. ;) Ačkoliv u Batmana je přece jen o něco lepší a temnější. A jak všichni zmiňují: texty v rámečcích spolu s historickym fontem u retročásti je mnohdy dost problém rozluštit. Reklamy (případně celo2strankove odkazy na další publikace krve) jsou ve všech sešitech všudypřítomné. Ve druhém sešitě jich skoro stejně jako stránek příběhu. :D V posledním sešitu je 2stránkový popis Batmana od mladého JP doprovázený vtipy o pokusu strčit hrocha do kabelky, což je prostě zhola nemožné, apod. :))) ale je dobrej ;) jako mladýmu kuřeti se mi tahle 3sesitovka nelibila, ani teď vás nepotěším, za tři.... /// Hodnocení peo všechny 3 čísla
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš31.10.2020 19:23Requiem: Upíří rytíř II.
  Dočtení hned po první knize, koment až dnes...

  Příběh pokračuje veselé dal v návaznosti na předešlou knihu. Zůstávají bonusy na konci každého sešitu, predmluva byla pouze jedna a dochází ke změně v úvodu každého sešitu, kdy se dozvídáme něco z minulosti Rhurima, Otta a Rebeky namísto Rekvyjema. Začínají se objevovat informace spojující postavy ještě za života mimo peklo. Nápady se to jen hemží a jsou podtržený nádhernou kresbou Ledroita, jemuž více možností v malbě svědčí, různé variace postav, Minster, prostředí... Luxusní.

  Bohužel se stalo něco, čeho jsem se obával, a to konkrétně, že se Mills v 5. sešitu utrhl že řetězu... Začal zmatkarit, překombinoval dej, chaos. Tenhle sešit je zaručeně nejuchyjnejsi. + vuuuhuuuu Thurina a jeho další kecy byly vyloženě sracka, otravoval mě. Naštěstí se pak Mills uklidnil a šel za do pohody. V 6. sešitě mi vadily "propagandistický" kecy boha. Obojím se mi Pat připomněl - tohle mi u něj prostě vadí. Jinak velká spokojenost a nehledě na moje výtky, dávám jasných 5*, zejména díky malbě.

  + Hellboyové jako pekelní uklízeči pobavili :)))
  + puffy nipples super :D díky za tip DEmnoG (nj, jsem uchylnej perverz :))
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš31.10.2020 18:57Requiem: Upíří rytíř I.
  Jedním slovem: luxus! Tím myslím zejména graficky, protože takhle úchvatně znázorněné peklo, fantasy postavy, zvěř, monstra... to jsem nikde neviděl, myšleno takto konzistentně/originálně v rámci jednoho komiksu. Výtvarné orgie francouzského kreslíře, který se u mě řadí na pomyslný piedestal best malířů. :) Kresba nemá slabá místa...

  Příběh je o esesakovi, co se po smrti dostane do pekla, a to jako upír, jejichž rasa patří mezi vládnoucí ve vzkříšení (šéfuje Drákula:)), což je alternativní peklo země. Tři sešity, v nichž se vždy na prvních pár stránkách odhalí něco z minulosti hlavního protagonisty, poté se pokračuje v pekle, kde je vše, včetně toku času, obráceně... do pekla přicházejí osoby, které na zemi páchaly zlo v jeho nejroztodivnějších formách, a jejich obeti. Dle druhu páchaného zla se osoba personifikuje do některého z monster: ghul, zombie, nosferatu, kobold, včetně dalších Millsem nově vymyšlených příšer. Příběh, jak Pat Mills, přiznává je v podstatě Romeo a Julie trochu jinak s nádechem Hry o trůny. ;)

  Patta Millse beru trochu za magora, co má v zálibě fantasy a dějiny - viz Sláine. Někdy mi jeho příběhy nedávaly smysl nebo byly celkem náročné (napr. poklady Británie někdy v půlce byly překombinovaný...). U Requiem jsem se podobného problému bál, ale všechno je v pohodě, Mills má peklo pěkně promyšlené a celý koncept se mi líbí.

  Před každým sešitem je Milošova předmluva, které se mně osobně líbily. Nejvíc ta druhá, kde děkuje přátelům a vysvětluje konkrétní podmínky vzniku druhého sešitu.
  Na konci každého sešitu je variace grafických bonus obálek, skic a náčrtů včetně bestiáře, kde je/jsou popsána určitá monstra včetně druhu zla, jež vede k proměně v dané monstrum.

  A provedení krve? Za 6 kil pevná vazba ve velkém provedení + viz vše výše. Opět luxus! ;)

  P.S. propojení historických ZLÝCH postav a jejich odpovídající převtělení, dle druhu páchaného zla, do odpovídajícího monstra - se mi hodně libilo... Pokud někdo z vás ví, kdo byly druhé dvě jeptišky od matky Terezy, nechť napíše do diskuze. Případně další postavy, které nejsou poznat na první dobrou, rád se priucim, zajímá mě to...

  + Atila vypadá jak Lobo :)))
  + Otto jak Terminátor
  + citoslovce výstřelů zbraní: tepeš :)))

  5* (že 17.10.20)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.10.2020 21:16Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  Nedá mi to.. poslední doplnění: Žralok/jeroným mě napadl taky, jako vrchol absurdity z Inferna, který jsem nepobral, ohledně balonu zas Krotitelé duchů. Celkově i návaznost jednotlivých sešitu byla hodně špatná... Jakoby jeden sesit v přechodu chyběl, nebo půl... Nebýt MekFerlena, tak je kniha možná za 2*. Dobrý, už končím... 3*, diky.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.10.2020 01:08Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  ehm, malinký dodatek: v 311 spidey řeší jedno morální dilema ohledně smrti, a to je zpracovaný jak špatně sestříhanej film, tudíž takové zpracování ani nemůže vyvolat žádné emoce, pokud to tedy bylo cílem... a později bohužel hlavní téma knihy, démonské inferno a zejména jeho prvky, vypadá směšně...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.10.2020 16:26Komiksový výběr Spider-Man #028: Inferno
  Obálka mě nalákala na Hobgoblina, ale opět se jedná o zavádějící obálku a název knihy. Inferno běží řekněme na pozadí nebo jako doplňující prvek, které v podstatě SPOILER (asi) vůbec nesouvisí s žádným Goblinem. Já bláhově myslel, že ano. Co se týče jednotlivých sešitů, tak 310 je příběh o "Ťuhýkovi" (na první straně jsem myslel, že na mě vyskočil blonďatý batman), jenž by se pro mnohé mohl stát předmětem zájmu po přečtení úvodních odstavců. Za předpokladů, že je zajímá přírodní bizár - já osobně o něm již nějaký dokument viděl. Sešit 311 je příběh s Mysteriem, na jehož konci započne konečně příběh s Gobliny (kteří tedy nemají ani jeden gobliní sílu, ale jsou odolní vůči bombám a tak :)), který následuje skrz PP SM 146, W SM 47 k sešitu 312 ... a to je vše. 313 je s Lizardem a 314 je Vánoční příběh. No, asi jsem čekal něco jiného, tohle je klasický průměrný spiderman, který ani moc neoplývá humorem (obzvlášť v čísle 310 je křečovitý: "nech mě hádat: je to laserový kánon pro měďu béďu, že jo?"), částečně se zde prolínají klasické problémy spidermana, teta May, prachy, bydlení, práce, škola.... v úvodu čísla PP SM 146 spidey básní jak je zažil super den, ale čeká co se zvrtne, páč je pesimista, to je taková spajdy klasika. Za mě je největší plus kresba McFarlena, kterou mám rád (zejména sešity 312-314 + obálka 314 je super :)), příběhově průměr a co se týče inferna na pozadí, tak podobný prolínající se velké události nemám v oblibě, vadilo mi to... a vysvětlení? ve dvou větách s odkazem na x-meny a závěrečný dodatek, který je tak přeplácaný jmény autorů, postav a komiksů, že snad ani nemá smysl ho číst...

  hnidopich:
  CHYBY:
  číslo 310 má na úvodní straně uvedené jako scénáristu: Roger Stern, ilustrace: JR jr. a Jim Moosey, lettering: Joe Rosen, barvy: Bob Sharen, redaktor: Tom DeFalco a kápo: John Shooter - a teď, jak to je? protože kresba vypadá Mekferlenovsky, ale je jiná, což je i v posledním sešitě - to by mohlo být způsobeno jiným inkerem, každopádně tady se nepovedly ruce postav a v dalších číslech Mekferlenovi ano, netuším....
  prohozené bubliny: např. číslo 311, první panel na následující straně po tom, co v baru PP sejme nespokojeného herce, tak se prohodí bubliny MJ a PP
  překlad: např. číslo 311, poslední strana: "chlapcovi nic není. ..." - chlapec/chlapci, ale jak jsem zjistil, tak i výraz "chlapcovi" je možný, avšak nikdy jsem to neslyšel...
  závěr text: Chris Claremont (velie vlivným a populárním scénaristou, který byl bez přestávky scénaristou Uncanny X-men od roku 2075 do roku 1991)
  - tomu říkám brutální vorkoholismus v rácmi časového paradoxu...

  POSTŘEHY:
  PP(spectacular) SM 146: Joe Robinson? Myslím, že jsem nikdy neslyšel ani nečetl, že by Robert "Robbie" Robertson byl "Joe Robinson", oslovují ho tak celou knihu, což je tady a pak v poslední čísle, ale to je možná pouze má neznalost
  Spider 313: auto rodiny Lizarda RZ: ASM 313 - odkaz na dané číslo

  nejlepší (nechtěný) vtip:
  číslo 313
  syn Lizarda na spideyho: Ne! Je to můj táta" N-neubližuj mu!
  Lizard: Díky, chlapče! Za tohle tě zabiju rychle! A teď pojď...
  :))))
  a 314: obtloustlý nerudný stěhovák s cigárem má kšiltovku s nápisem: "tell someone, who cares" :)

  BONUS:
  McFarlane a Felix the Cat:
  úvodní strana sešitů 312,313,314 :)
  sešit 314: krabička s domácími makronky od zachráněné báby
  sešit 312: kouř u Mysteria (tohle fakt doporučuju, jak najít Walda, najděte Felixe ;) nápověda: hned první objevení Mysteria + následující strana jména "Mike" a "Linda")

  dal jsem si po delší době na čtení spidey komplet knihu a toliko k mému důkladnému rozboru, 3*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.10.2020 16:42Rick a Morty #02
  Hlavní příběh na 3 sešity je prošpikován tzv. odkazovým humor, který např. v Červeným trpaslíku je dokonalej. Zde se bohužel nepovedl a je směšný jak Morty nebo někdo, povětšinou sám na Ricka vyhrkne, že je ten jeho humor trapnej. To je celkem zoufalý. Navíc myslím, že pro neznalce americké kultury, daný humor ani nemůže být vtipný - hodilo by se "počeštění". Hodně mě zaujal NELOGICKÝ faux pas s tím, že Rick jde do jediné dimenze, kde Rick neexistuje, ale jeho rodina tam je - naštěstí dojde později k vysvětlení, které mě tedy moc nepotěšilo - vyvolalo další otázky, ale budiž. Závěr druhého sešitu vyvolává fajn navnazení na třetí sešit ve stylu "to be continued...", bohužel slibné očekávání následující sešit nenaplní a nějak se v navázání vybruslí vysvětlení. Hlavní příběh určitě zachraňuje povedenej závěr, díky němuž jsem neměl pocit, že se jedná o podprůměr. Graficky bych řekl RaM standart, pohoda. Nejlepší vtip příběhu: "Povaleči detekováni .... Eliminuji." :D Jinak v překladu mě stále dostává hláška "Ježiš" Mortyho stejně jako u prvního dílu.

  Co tahá druhý díl RaM jsou následující dva 1sešitové příběhy, jsou oba výborně vypointované a graficky se liší od standartu, což já osobně vždy oceňuji. Co se nedá Gormanovi upřít je fakt, že finále příběhu mu jdou - viz předchozí delší sešit a tyto dva taktéž a vlastně i poslední kraťasy, velmi povedené a jako kreslíř by mi seděl nejvíc. První 1sešit: Americká jednotka jde osvobodit uneseného senátora do džungle plné rebelů, kterých mi bylo celkem líto :) druhý 1sešit: kreslí Gorman - super kresba, Bláboční nadělení - tohle fakt doporučuji :) Vánoční příběh.. nechtěl bych být "Blábrflák" :) moc pěkný po všech směrech....

  kraťasy jsou 4 a jsou všechny fajn: o snu, o smrti, o dnů R a Jerryho a Bláboční koleda navazující na 1sešitovku je super :)

  když to shrnu, tak se RaM 2 pomalu rozjíždí, aby v půlce začala sprintovat a ke konci jede rychlý výklus.... 4*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.10.2020 20:42Čtyřlístek #234: Osudný elixír
  Těžkej bizár... Četl jsem po druhé (asi i jako děcko párkrát), páč jsem chtěl napsat koment:

  4listek:
  M: "Ta ženská za ním vypadá divně"(koukaje na obraz)
  F: "Tady je napsáno: hrabě Jáchym. Za jim jeho choť Beata, která ho vlastní rukou zabila. Motiv činu je záhadou!"
  P: "Je to fakt záhada!"
  B: "Kdyby jí zabil on, neřeknu."
  :)))) To by dneska asi neprošlo...
  Následně je ukazanej šikovnej duch alchymista Jáchym (spousta vynalezu funguje a má úspěch), stará ho tam s GORE efektem brutalne zabije, páč zkurvil elexir krásy, tak jde na doporučení radši hrát se starou na loutnu...
  Super příběh pro děcka...
  7kraskof: svatba příběh, pěkná kresba, pěkný příběh o proměnném kouzlu :)
  Karajda: piráti příběh ... Svině papoušek ;)
  Rexík: plavání
  Rozhodčí (plavecké soutěže):
  "Rexík strašně stříká, a proto je vyloučen!" :))))

  Za mě 4*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš18.9.2020 00:11Mickey Mouse 1993/01
  Zkusil jsem, zda se mě zmocní nostalgie, ale já nikdy ducktales, Mickey mouse, kačer Donald nečetl všechny, pouze pár čísel, takže mě silné ovlivňují pouze obálky a opet mám dojem, že i jako malému se mi nelíbily všechny příběhy, paradoxně možná nejhorší byly Mickeyho příběhy a asi vedl skrblik. Graficky mě toto číslo zaujal hned, protože první příběh je situován do středověku, což se mi líbí a u goofyho se mi libily obrazky s deštěm. :D

  Mickey Mouse: Paleček - variace na Artusovske legendy, kde jsou jisté změny jako třeba, že Guinevera je Artušova dcera
  3*
  Strýček Skrblík: Vlak - nepovedené LEVNE cestování skrblika a donalda vlakem
  4*
  Goofy: Mokré trampoty - protéká střecha, ale gůfy volí prachy využít na dofču, kde naopak není voda vůbec...
  4*
  Babička Kačerová: Tučňák - babča dostane lednici, tučňák je rasisticky šikanován ostatním zvířectvem, lednice / tučňák = výsledek je jasný
  2*
  Pluto: Problém s kočkou - 1str příběh, jak Pluto vyřeší mňoukajici kočku
  1*
  Čekal jsem, že mě to zaujme mnohem víc... Hodnotím v rámci dětského komiksu: takové pěkné 3*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.9.2020 20:31Čtyřlístek #220: Koráb v nouzi
  Bohužel jsem kdysi svou strycovu sbirku čtyřlístku, včetně prvních čísel prodal do antikvariátu (já kreten) a teď po dlouhé době jsem pár 4listků nakoupil a začal tímto...
  1) koráb v nouzi - nic moc, J.N. kresba se mi nikdy extra nelíbila a tenhle příběh od Ljuby se mi též nelíbil..
  2) Anča a pepik - jako malej jsem se jim vyhýbal, teď za mě nejlepší komiks v sešitu, kresba lákavá hned na první pohled, příběh fajn...
  3) Karajda - ok kresba a pro děcka příběh taky ok, průměr
  4) Rexík - ten mě taky nikdy moc nebral... Opět Němeček kresba a příběh ve stylu, že prostě čtu věty jak hesla bez obsahu, jak krátké věty ražené pod sebou, co mě nezajímají ...
  Což jsem měl i příběhu 1 a snad i u 3 částečně...
  Za mě slabší číslo, co tahá nahoru Anča s Pepíkem...(Lucka Lomovae hodně zaujala)
  + Bonus křížovky na konci: v mém čísle částečně vyplnene a jedna křížovka , co není , tak bych nedal ani teď, brutální :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.9.2020 20:26Čtyřlístek #223: Není Pinďa jako Pinďa
  Koukám, že 220tka byla hodnocena vysoko, zatímco tohle číslo 3* od každého, takže jsem zřejmě mimo... :)
  Za mě je tenhle sešit konzistentní:
  1) není pinda jako pinda: pominu-li nějaký (ne)logicky otázky, tak výbornej příběh, vtipnej...sourozenci Lamkovi umí
  2) tlamáč a Klofáč - sestry Krohnovy umí, T a K se mi líbili i jako malému, příběh pěknej, lehce poucnej (termiti) a kresba správně priblba
  3) 7kraskof - Svitalsky brothers, moje srdcovka ... Stylové kreslené, vymyšlené a fajn s dobrým humorem
  4) Rexík - bubliny s textem opět jak sada hesel psaných pod sebou... K.Ladsilav nebyl pro mě jako pro dítě , ani jako pro dospleleho :D
  Obejdnavka knih: všechny jsem měl... Strašný, teď nemám žádnou:/
  Reklama komiks na malabar - ty jsem dřív také měl a úplně zapomněl, že vůbec existovaly, pěkné :)
  --- pro mě nostalgické číslo, protože jsem ho jako malý četl a líbilo se mi a líbí se mi i teď... Dávám 5*

 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.8.2020 20:00Sandman #04: Údobí mlh (barevné vydání)
  Psal jsem 20.6.20, nyní zveřejnil:
  Předmluva mě celkem nudila a pak zaujala, když jsem myslel, že si autor ukaji své ego, coz byl asi vtip. Předmluva o ničem, nemám podobný styly rád. Takový přehnaný vlezdoprdelcovstvi spolu s aroganci a sebestřednosti. To s tím dohledanim si historického faktu nebo zajímavosti a její použití v díle pro vytvoření dojmu inteligence se mi libi. :) Dočetl jsem království tvé od DCCK, kde se Sandman vyskytuje a autor předmluvy k němu odkazuje, dobrá shoda náhod, že vím o koho jde. Komická figurka - asi proto ta psycho maska z vetřelce, která dříve byla plynová.

  Nulty díl: silné jsem si uvědomoval o jakou hovadina vlastně jde, když se scházeli rádoby věční u osudu doma. Čekal jsem jich celkové víc, ale jsou tedy všichni, celkem 6 a mají to byt nějake personifikované entity a ony si vlastně povídají jak v telenovele.

  No, pak jsem čekal od pekla nějakej brutal a vlastně se nic nedělo, Lucifer konci a začíná jeho vlastní série mimo (teď máme se ženou zkoukle 3 díly seriálu, komiksy nemam.. aspoň vím, kde se vzala ta jeho maze). Každopádně nápad odchodu z pekla je zajimavej. Nejvíce mě zaujal Breschau, což je asi fiktivní postava (jakože zapomenutá).

  Poté se mi líbily postavy ze severské mytologie, velmi odlišné oproti Marvelu. :) Thor s obr tělem, malými nožičkami a miniaturním kladívkem je vyloženě smesnej.

  Díl 4 jsem asi četl v krvi, tenhle horor příběh by mohl dost dobře fungovat jako hororový film.

  Zřejmě jsem to nedopsal, měl jsem u textu doplňené tyto poznámky:
  Mytologie se mi líbí
  Retro Sandman přinesen odinem
  Poetičnost nevím, nemám rád, jsem neandrtálec, žádnej intos jako zdejší smetanka...
  Maze v seriálu, samozrejme je to jiny.
  Peklo chodí se dobrovolně trestat za své hříchy?
  Celý ty světy jsou nějaký divný...

  - nebudu ty poznamky dál rozebírat... Od té doby jsem zatím další díl Sandmana nečetl... Tato kniha za 4*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.8.2020 17:59Simpsonovi 2015/07 Bart Simpson: Nejlepší z kovbojů
  moje první číslo bárta, jež jsem si kdysi vypůjčil z kadeřnického salonu, kde jsem byl vzápětí stříhán, válelo se to na stole asi jako čtení pro děti :) pamatuju si, že mě komiks tenkrát zaujal a říkal jsem si, že je lepší než jsem si myslel, tenkrát klidně za 4*, nedávno jsem četl znova a nyní: 6 příběhů, z nichž jsou 4 od Pejera a 2 od Bejtse. Mně osobně Pejer seděl tenkrát a sedí i teď, umí celkem držet simpsons humor i na papíře a Bejts vlastně taky není úplně špatnej. V kresbě se točí více ilustrátorů, ale drží simpsons standart, za mě ok.
  Teď tím tak listuju a Příběhy:
  Bart versus škola jednoho muže 4*
  Bart Simpson vysvětluje "Jak se hodit marod" - 4*
  Zvláštní zásilka - 3*
  Kvik-e-Bart - 4*
  Důchodce Bart - 2*
  Očkování - 2*
  listárnu jsem nečetl, ale DžejPý to vede pro děcka dobře....což je fajn a pro děti celkově je minimálně tohle číslo na 4* a když koukám na hodnocení jednotlivých příběhu, tak za mě 3*
 • Milo_Harwey
  začal jsem tenhle epos číst v poalkoholovém opojení předevčírem, tudíž s posilněnou bystrou myslí se superspozorovací schopností, kdy jsem si uvědomil, že jinak asi mozek u 60.tek nepoužívám a čtu v úsporném režimu bez přemýšlení nad demencí, nelogičností, apod., pokud samozřejmě není extra výrazná, ale zde jsem si všiml
  poměrně dost věcí na krátkém úseku... z toho usuzuji, že je soumrak asi extra blbej nebo já po chlastu extra chytrej :) zkrátka musím víc chlastat, abych byl bystřejší. :) ALE! Jakmile se chopí otěží duo Thomas a Adams, tak jde kvalita rapidně nahoru, jak scénaristicky, tak kresebně a tahá knihu z šedi podprůměru do nadprůměru dané doby, kresba je fakt o dvě třídy výš a scénař taky... poslední sešit teda padá scénářem trochu dolu a rozuzlení mě úplně nedostalo, ale sešit před tím a jeho zvrat byl super :)

  tady si neodpustím pár postřehů:
  -kresba: Steranko je určitě zajímavej, Heck a Roth (Roth je lepší) klasickej průměr, Smith je opravdu nejhorší (nejdětinštější), Addams bestofka... (iceman vypadá jak hybrid mezi krytonem a silver surferem, kdy se tam má z někoho víc či míň)
  -scénář od Drejka fakt blbej (k tomu se vrátím níže), na konci Thomas uvedl, že nevěděl, kam Drejk směřoval s tou zápletkou... nedivím se, páč je to sračka
  -název UKK je zavádějící, žádnej soumrak se nekoná, je to téma jednoho sešitu myšlené v pozitivním smyslu slova, takže trochu podraz....
  -úvod: mám dojem, že v úvodu uzná sám ten plešoun, že je to sračka, vydali to pouze kvůli Sterankovi a dojeli až k Addamsovi, na konci knihy jsem si říkal, že mohli vydat jen Thomase a Addamse, abych měl pokračování nebo uzavření příběhu, což nakonec vyjde hned v následující knize, ale Addams nejede až do konce, ač na obálce je uveden jako kreslíř pouze on...
  -STYL MARVELU: tohle je pro mě zajímavý poznatek, který už jsem četl vícekrát, ale až teď mi došlo, že když vlastně všechno navrhl kreslíř a dle kreslíře pak scénárista doplňoval text, tak to někomu (Standa Lýjů) nedá, aby popsal, co vidí.... takže ten styl šel sám proti sobě, asi

  zde vypíšu pár nelogických debilit, co mě zaujaly (pozor, minispoilery :)):
  50) beast: "jasná zpráva, ó chrabrý mistře optických umění!" :D býstova mluva je téma samo o sobě, Drejkovi se to líbilo a sám na to párkrát naráží, ale je to většinou směšný.... Thomas nahozenej standart opustil ;)
  zásadní epický moment: Mesmero: ájsmene, pokud zkusíš utéct, tak se to vězení (skleněná koule) samo zničí.. (:D), za chvíli iceman skutečně uteče tak, že skleněnou kouli zničí...
  51) angel: "no výborně! statický terče! Tak vzhůru do nich!"
  zásadní epický moment: vojáci záporaci dají cyclopsovi "nepropustnou kovovou helmu, kterou ani tvé schopnosti nepronikonou...", na stánce vedle "počkat! použil proti helmě své schopnosti!..." (a je osvobozen :D)
  epický bonus: beaste, udělej nám dveře! - býst tedy prorazí hlavou kovovou stěnu (čímž udělá dveře :D) s tím, že si pak dá koňskou dávku aspirinu :D
  52) Eric the Red :D a jeho schopnosti, jak se objevil, jeho kecy ... omg
  no.... v tomto duchu se prostě táhne, dokud je Drejk u kormidla... např. iceman uděla svoje zmrzlé kopie, které marvel girl ROZHÝBE k útoku, nebo Living Prahaoh veze kluky Samrsovi do Egypta, aby je utopil s tím, že jde o smrt hodnou jejich rodu, ale naštěstí je Scott prozíravý a hlavou rozbije sarkofág Alexe :D ticho! marvel girl teď vycítí myšlenky lidí, co tuto místnost opustili :D

  za mě na 2* první půlka, druhá za 4* (tady byl příběh natolik zajímavý, že jsem případně debility přehlédl - až na poslední sešit, ale dejme tomu), tudíž celkově za 3*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.7.2020 20:46Americký upír #01
  Takhle nesympatickou hlavní postavu jako zde nepamatuji a koncept nového upíra včetně jeho vlastností jsem také úplně nepřijal. Od toho se zřejmě bude odvíjet můj koment. K americkému upírovi jsem se dostal už kdysi přes Snydera, ale vynechal jsem ho (páč snyder nebyl můj oblíbenec), teď jsem se k AU dostal znovu přes kreslíře Rafaela Aburkveteho (budu psát takto), jehož obálky byly v Batmanovi super (kresba též). Po přečtení celého runu Batmana new52 jsem získal lepší náhled na snydera a v hororu měl být lepší, takže spolu s kresbou jsem mu dal šanci. Příběh AU je triviální, není zde nic objevného, Snyder má stejné postupy jak v batmanovi (3 dny zpět, před hodinou, apod.), prolínají se časově linie a origin Skinnera Sweeta, který na návrh Snydera píše King. Jediná postava, která mi byla trochu sympatická je Pearl a její příběhová linie mi přišla lepší, což je celkem paradox, protože předpoklad k lepší story má western origin od Kinga. Počátek obou příběhu je dobrý, pak to přejde lehce do nudy, celkově prostě průměr. Kresba je fajn, líbí se mi, obálky styl, ale myslím že hlavní hajzl postava spolu s ničím, čeho bych se chytil mi ubírala na zážitku, který většina čtenářů pode mnou, z onoho příběhu měla. Dočetl jsem a další díl mě ani nezajímal, příběh je vesměs zakončen, nicméně vlastním i druhou knihu, takže si jí přečtu. Zpracování knihy se mi ovšem líbí hodně, přebal je na dotyk líbezný, obálka knihy je totožná jak přebal. V součtu za to vše dávám 3*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.7.2020 16:19Conan #06: Nergalova paže
  Nový kreslíř Tomás Giorello je důstojný nástupce Caryho Norda. Kresba se mi líbila, punc krásy ji dodaly až barvy ve čtvrté kapitole připomínající styl evropské kresby. Příběh je ze začátku příjemně conanovsky, postupem času mi přišlo jakoby Truman lehce přišlapoval plyn. Napříč příběhem se objevuje pár béčkových momentu, co my conanovci oceníme, (spoilery)např. Conan přijede nepozorovaně do tábora nepovšimnut hlídkou a obří opice alias best bojovnik na něho hází machra, Conan ho srazí k zemi pěsti... Conan celý od krve vstane na bojišti posetém mrtvými těly.... másta zombie užije svů hypnotizující pohled na Conana, ten se však mine účinkem a Conan udeří - tohle byl vyloženě filmový moment. :) Poněkud mě zklamalo, že žádná z sexy žen Conanovi nepodlehla, přál jsem mu Erišku, ale vzhledem k rychlosti plynutí příběhu nebyl na milostné hrátky čas... :/

  Předmluva i doslov vysvětlují náročnost převodu nástřelu povídky, docela fajn čtení. Také myslím, že se mohlo jednat o horor, zapojení zombíků potěšilo, lovecraft monstrum ani moc ne. ;)

  Btw. Ve 4.kapitole, když Conan vyrazí dveře, tak na protější straně Atalid shodou okolnosti svoji tříprstou zombie otáčkou fakuje obecenstvo, zřejmě shoda náhodných tahu tužkou ... :)

  Něco málo tomu chybí, proto dávám 4*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.6.2020 00:35All You Need is Kill - Stačí jen zabíjet
  Nevšední zážitek, kdy film i předloha drží laťku poměrně dost vysoko. Film je jeden z mých oblíbených, na nějž se můžu podívat kdykoliv (a mně se jeho zakončení líbilo). Komiks má výborný námět a příběh (akční sci-fi s prvky romantiky ke konci), který se od filmu v mnoha ohledech liší. Bohužel konec komiksu se dá předvídat, minimálně 2 kapitoly před určitě, ale klidně i cca v půlce komiksu (což se u filmu nestane). Zakončení jde jinou cestou než filmové (a též se mi líbilo). Ke kresbě bych řekl totéž, co kazumaki: "Kresba je spíš klasičtějšího japonského typu, takže žádné vyloženě vizuální pamlsky se nekonají...". Dodám podobně jako ostatní, že v akčních sekvencích, které jsou jedním z hlavních prvků komiksu, je kresba brutálně neprehledna. Je to rušivý prvek, poněvadž když se zaseknete a zkoumate co se děje, tak přestanete číst a teprve po (NE!)objevení hledaného pokračujete dál. Nejhezčí z kresby byl pro mě odznak Rity, to bych vypíchl. :) btw. Já osobně jsem měl dost problém se zpracováním mimiků, ve filmu byli super, zde jsem si nad jejich vzhledem několikrát povzdechl...
  Pěkné 4*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 20:33Batman #04: Rok nula - Tajné město (paperback)
  Naštěstí jsem tohle četl minulý týden, tak si vybavím téměř vse. :) Možná jsem dement, ale nejdřív mi to "před 6 lety", "před 5ti mesici" nedošlo. Před 6 lety= před posledním sešitem smrti rodiny, před 5 měsíci = před dobou před 6ti lety? :D což mi přišlo jako rušivý element, nechápu proč tam ten úvod je... Následuje první strana čísla s těmi 3 obrázky ve tvaru obdélníku, co jsem teda nepobral...pak už to jede řekněme normálně a začne origin Batmana, který mě bavil a chytl, zatím asi nejvíc jako celek ze Snyder knih (a protože ty další jsem četl, tak už můžu říct, že ty další mě nechytnou:)), red Hood 1 se mi líbil už od startu, ale o to víc mistr nygma, celej příběh je fajn a pěkně jede... Sem tam je trochu natahovaný kecy před zabitím někoho, které se pak třeba ani nekoná, ale za mě hodně dobrý. Až jsem kupodivu neřešil ty logicky lapsy, co jmenuje brkowycz, s nimiž se dá souhlasit. ;) Logicky lapsy jsou v plastenkach často a já jsem na ně mnohdy alergickej, tady se to nestalo, takže za mě super. Kresba je nejlepší Jocka a ještě víc než nejlepší je Rafael Albuquerque, to je špička. Je jasný, že když capullo jede pořád, tak sem tam odpočívá a třeba scéna s bilboardem, kde z lidí Batman vytvoří svůj znak, přijde mi zjednodušená a kresba v celým komiksu nevyvážená, ze strany capulla (ty světlý pozadí s jakoby ničím prostě vypadají jak z 60.tek), btw. Na 2strane s bilboardem je vpravo dole na budově "byl tu bk" , ví někdo co to znamená? ;) Velkej minus jsou obálky hlavní série, ty jsou fakt o ničem. Velkej plus: Bruce dostane na držku, hodně a trvá než je ok a když je ok, tak má jizvy... Tím mě Snyder/capullo překvapili. Žádnej superman, co se zotaví za hodinu a jizvy se začalo, oblek doroste ... :) Ještě mi vadil obrázek s Gordonem v Acer chemicals, když Batman utíká. Fízl řekne "utíká nám poručíku" a Batman běží nahoru a na dalším panelu běží nahoru po schodišti, kde stojí Gordon a mluví do blba, když měl Batman utíkat od něj. :D + Ty polobotky magnetický? To mě dostalo hned, prostě by okamžitě z bot vypadl. Myslel jsem, že bude mít něco kolem kotníku (v úvodu to tak se závažím vypadalo), ale vzít si polobotky, aby držely celou váhu za letu? :D ok... A red Hood helma...jak tohle drzi na palici, to by mě zajimalo. :) Bonusový příběhy, viz kresba Rafael a příběhové hodně dobrý... Dodatek scénář: nezajímá mě..., Ale četl jsem si Snyder texty mimo... ;) Nemám srovnání s rokem jedna od Millera, nečetl jsem, proto si dám rezervu, takže 4*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 19:39Batman #03: Smrt rodiny (paperback)
  Dohanim Snyder resty... Smrt rodiny jsem četl dřív než Morrison run, ale nenapsal jsem si k tomu nic a i ten Morrison run jsem četl cca před měsícem, takže se teď vracím... Pamatuju si, že jsem neměl extra výhrad, bohužel mě to nechytlo, to je největší mínus, páč kdyby jo, dám jasných 5*. Takhle jednu úvěru v konečném součtu... Ale co se týče kresby,, tak luxusní, jak capullo, tak jock jedou na plný obrátky, hororový nádech a špína je suprově zobrazena. Joker je dobrej zabiják a ta tématika se mi líbila. Scenaricticky je to výborně vymyšlený, bez vážných chyb (nepobral jsem teda, jak se přesně dostal Batman z kádě s kyselinou a na konci je trochu prepalenej - ale min než je u Snydera obvykle) a příběh je dobře vykonstruovanej a opět obohucuje mytologii kolem batmana... Na konci je jedna brutal scéna a dalo by se říct, že když je tohle Batman z hlavní série, tak to Snyder pořešil dobře, ale být tohle jednohubka a mít na konci volnou ruku + nesrat se s tím a udělat z jokera totalku, tak by se jednalo o parádní knihu. Obálky s přebalem Batmana/wayne, joker s xichten by byly super. Nejlépe ještě v kůži. :) Na joker oko odkazují v komentu Batman r.i.p., dávám 4*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 17:21Batman R.I.P.
  Ok ok, přečetl jsem celej Morrison run. Batman a syn od BBartu (dcck už jsem četl dříve) počínaje a timhle konce. Podle mě k této knize Batman a syn nepotřebujete. K čemu jako? Že se dozvíme, že je Damian a že je Batmanuv syn a že bude další Robin, jo? Ok, v Ripu je asi na kolika? 6ti stranách? Takže k čemu jako? Naopak černá rukavice je potřebná, protože bez ní bude RIP pro všechny ještě vetsi sracka. Každopádně tahle kniha je největší psycho, což je jasný vzhledem k hrátkám z Batmanovou myslí zapocatymi až v černý rukavici. Prolínání časových linii, flashbacky, retrospektiva, alternativní varianty všech linek, apod. Větší psycho v Batmanovi jsem nečetl. Samozřejmě hlavní linka je fajn, bavila mě, něco jsem nepochopil (třeba str.30-31, čb kresba s červenou krvi, hororový, hodně pěkný a stylový .. ale WTF?!?!) a ať mi tady nějakej vševěd netvrdí, že nechápe jak někdo může něco nechápat - což jsem viděl v komentech. Bohužel se Morison fakt nabubrele sebeukaji ve svých bezpochyby velmi pestrých znalostech batversu a historie Batmana. K tomuhle by prostě měl dávat vysvětlení, protože je to i jeho škoda, když čtenář ho nemůže docenit, naopak všechny nasira... arogance. ;) Hlavní Story přivádí padouchy že 40. A 50. Jako příklad klubu z černé rukavice ;) hlavní zaporak dr.hurt nahazuje, že je otec Batman, Thomas wayne, odpověď se samozřejmě nedozvíme. Na konci si Batman píše poznámky prolínající se posledním sešitem a jedna z nich je, že je tohle jeho poslední poznámka do černé sbírky - to chápu tak, že kdyby někdo pokračoval za morisonem , tak klidně může nahodit, že celý tohle, tenhle run byl jen nějakej psycho stav z Joker plynu, apod. , Pokud to někdo neudělal nebo sám morisson , bylo by mu to podobný, další historii neznám. ;) Nedávno jsem dočetl smrt rodiny od Snydera a joker tam má každý oko jiný, chtěl jsem to zmínit v komentu - ale tady vidím, že pro průstřelu hlavy zůstalo jokerovi každý oko jiný a Snyder v tom zřejmě pokračoval. ;) Všiml si toho někdo? :))) A ještě jeden Easter egg: v Batman a syn byl nasprejovane nápis Zur En Arrh, tady je Batman znak ;) str. 66 nahoře na zelené popelnici na níž je jezici se černá kocka ;) a str. 67 na zdi. To chápu jakoze to vidí Batman ze Zur en Arrh. ;) No, tímhle se uzavře linka trilogie, rádoby smrt batmana pomerne zkratkovité uzavřena. Následuje další příběh, celej je total psycho, opět se Batmanovi hrabou v hlavě (je v zajetí a snaží se narvat jeho drsnou psychiku do klonů) a opět se jede minulost, alternativy , apod. , Což je už dost otravný a my opět neznámé a nevíme všechno, tenhle příběh knize celkové uškodí.
  Líbí se mi , jak nekteri zmínili, že morisson jel na drogách a že sami si jak na drogách prijdou nebo, že dokonce drogy brali a díky tomu se jim tohle líbí víc. :D Morisson je určitě dobrej, ale plní se, co píšou všichni : zmatek, odkazy na neznámé věci(arogance), psycho... To jsou silne neduhy. Baatcha to píše hezký: Morrisonovy příběhy nevnímám jako "čistokrevného" Batmana, ale spíš jako specifický Morrisonův remix. Ale i přesto mi ve výsledku tenhle dýdžej sedne.

  Kresba je mainstream, Daniel umí a některý panely jsou fakt super. ;) Druhej příběh taky mainstream, o něco horší... Obálky Rosse úžasný. ;)

  Rip je za mě z trilogie nejslabší, všechno se moc nakupi a dorazi to závěr příběh. 3*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 17:20DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice
  Ze startu opět malá rekapitulace o morissonovi a jeho díle a kam to všechno směřuje + životopisy a "stalo se..." = Batman a syn. Kniha obsahuje dva příběhy.. první se týká výpravy Batmana a robina na opuštěný ostrov jednoho milionáře, kde má být setkání mezinárodní klub hrdinů (asi nějaký druhý velký po 12 letech), což je stara liga variant batmanu z různých států... Grafický vyčnívá hned první dvoustrana v batletadle, pak začnou kecy a představování, což mě moc nebavilo, protože český čtenář tyhle hrdiny že 40., 50.let? nezna, ani jejich osudy, které se proplétají celým příběhem, ale Morisson je aspoň vysvětluje (ja je neznám určitě)... A pak začne taková ta detektivka v uzavřeným prostoru, kde se vyvražďují nějaká skupina lidí/hrdinů a my nevíme, kdo je vrah, což mě obecně jako téma baví a zpracovaný je to pěkně, bavilo mě to. Navíc kresebne jsou zde 3 styly, jak je naznačeno v úvodu a nakonec jsem grafice přišel na chuť a některé strany/2strany jsou fakt pěkně udělaný, s černou rukou nebo znakem netopýra. Takže po slabým rozjezdu, co mi nic neříkal s bandou ceckovych hrdinů (je fajn, že Robin je na začátku i v průběhu zesměšňuje, protože to je fakt banda, co nikdo nezná a působí komicky) se rozjede dobrá detektivka s několika nečekanými zvraty. ;) Jeden kámoš mi řekl, cituji: "morrison je na to podobnr jako johns. machrujohu kolik toho nemaj nactenyho a jakou obskurni postavu kde vyskrabli, aby ji obsadili na pozadi jednoho panelu a cely se to tvari silene chytre, ale jejich zapletky jsou vetsinou slaboucky a nekdy ani nedavaji smysl, ale je v tom miliarda odkazu, protoze v tom urcite je nejaka rovina, kterou bezny ctenari nechapou. Na tohle si ti borci hrajou a tomu rikam machrovani.", Teď už chápu proč :)))

  Následuje druhý příběh, jenž dokončuje druhý příběh z Batman a syn. Tak nějak jakoby navazuje na Batman 666 (ale tenhle sešit je "co by, kdyby"), kde se objevil třetí Batman v distopicke postapo budoucnosti. Tady se jedná o současnost a nastoupí třetí batman, začíná to fakt pěkně, pak 3.bat střelí Batmana do hrudi zabijáckou střelou a tady začíná "Zur En Arrh", za mě totální WHAT THE FUCK...!? Psycho jak hovado. Objeví se mini Batman (btw. Pokud jste si nevšimli, tak na čelo stránce má vpravo od hlavy zelený oči;) viz diskuze zde;)), to psycho se pak naštěstí vysvětluje, já tu začal číst mnohem rychleji a nečekal jsem, že mě to celkem pohltí a nakonec to beru velmi pozitivně. Proplétá se tam víc aspektů a jeden z nich se týká vraha Waynovych rodičů, to je best. Pak se Báťa probere spoutanej 3.batem a sem tam má zase halušky, ;) no, jeho útěk z pout je Brutus na n-tou (vyndat si ruku z přiléhavého neoprenu přes pouta a dát jí ... Fakt netuším kam???? A pak rozbít oblek a dát mu dělo... Ok ok, WTF! Ale kupodivu díky příběhu jsem to snadno přešel), příběh jede dál a já jsem to teda úplně nepobral, kde se vzali 3 barmani a kdo pořádně byli, atd., Ale líbilo se mi to ;) kreslený je to mainstreamove - fajn. poslední sešit je solovka, kde se prolínají linky Bruce s džebel, Najtvink a Robin a poslední se týká talie a Damiana. Ten sešit je taky dobrej, líbilo se mi to a kresba? Mainstream opět, nevím , zda pořád tony Daniel, ale tolik car v xichte před tím nedělal a přijde mi, že se kresba cca ve 2/3 sešitu změnila. Každopádně děti se staly dospělými s mužnými rysy. Dzezabel na prvním obrázku v těch šatech bez podprdy je luxus. :)))) (DODATEK: 3.ti strana dole a nástěnka s "wanted", je tam jim Lee a FM - frank Miller;) Easter egg :) ještě chci dodat, že nechápu proč dcck jednotlivé sešity nepřikládá obálkami a též proč v tomhle komiksu na konci jsou obálky čísel 657 -2strana a 663 + 666, což jsou obálky chybějících čísel, jenž se vyskytly u BBaer verze Batman a syn)
  Retro - krásné naivňoučká detektivka ala Sherlock Holmes, klidně bych si to odpustil. + Vysvětlení k těm ceckovym hrdinům , kdy se objevili a tak.

  Kupodivu se mi tenhle Batman líbí víc než Snyderův, bavil mě, chtěl jsem číst dál. Výborné 4*. (Btw. Myslím, že Karl říkal, že se Morisson zhruba v půlce utrhl, u Supermana myslím, že řetězu a je psycho, tady jsem si říkal nejdřív to samý. :D)

  Dobrý komenty: spacecore a baatcha ;) + diskuze (už mám Bat a syn, teď tohle a zbejva Rip, jsem zvedavej... Zur En Arrh jsem si všiml už v BaSyn, grafiti nasprejovane na zdech)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 17:19DC komiksový komplet #004: Batman a syn
  Bral jsem tenhle komiks jako celkem.slabej při prvním čtení. Teď jsem cetl znovu (páč pojedu komplet až do RIP) a není to tak špatný. Začátek s Jokerem je super. :) Tím asi započne ten velkej Morrison run, páč je zde jistý zvrat. Batman je jinej než běžné, spousta lidí tady píše o vztahu se synem. Je fakt, že přechod z jednoho sešitu do druhýho vypadá takto: ahoj, otce, jsem tvůj syn. Dalsi sešit a Batman: tak tohle je moje jeskyně, synu. :) Pak Damien zabije zaporaka Spooka tím, že mu usekne hlavu, ztriska Alfréda a prizabije Tima Drake. Batman: jo, v pohodě, pojď se mnou ven. :)) Líbilo se mi, jak se Damien choval jak totální nevychovanej spratek, ač by měl být vychován v extrémní disciplíně... A pak jeden panel, jak ji Batman jak malýho dráčka zjebe. To je asi TOP celý první části o 4 sešitech. Celej ten příběh je ale pěkně nakreslenej a celkem fajn, rychle se čte, Batman má zjizvený tělo, tak to má bejt.. až na tu podivnou netečnost vůči čemukoliv zásadnímu ze strany damiena. Druhá část knihy je složena ze dvou sešitu, je temnější a Batman řeší, už bez svýho fracka, problém s mizením kurev a tvrdé narazí na Bejnverzi sebe sama a ten ho pěkně za plastik chytne a mrdne s ním o zeď. :) Četl jsem teď sovy (tam Batman vydržel vše, tady je Batman mnohem uvěřitelnější). Pak příběh pokračuje dál a to, co zdánlivě vypadalo jako smrt batmana, damiena a Talie nakonec dopadlo jinak - Batmanovi se nestalo nic, talii taky ne a Damien je rozsekanej, ale v pohodě, nahradej mu všechny orgány a části těla. Talie je opět vůči synovi brutálně chladná. Nevim, zda to byl záměr autora nebo to neumí napsat, ale když matce nesou zmasakrovaný děcko její vinou a ona prohodí něco jako: mohl bejt dobrej, škoda, opravíte ho .. tak je někde chyba. :))) Btw. Přežili výbuch torpéda, kdy stáli na ponorce přímo nad výbuchem, vysvětlení nula. :) Četli se fajn a líbilo se mi to. Oba příběhy, druhej vlastně kazí jen ta Damien vsuvka, kterou se příběh Batman a syn uzavírá. Kniha plní svůj název, příběh Batman a syn je uzavřenej a další nepotřebujeme - Batman má syna, ví to, něco proběhne, ukazou nám, že není.mrtvej, hotovo. Příběh okolo, co bude .. jasný, to v těch ukk, nhm, dcck bejva - že to nemáme celý. Ale tahle linka je jakoby uzavřena. Byl jsem rád za krátký text před příběhem, kde bylo vysvětlení události před Batman a syn.
  Retro - kraťas, kde Batman potká talii se zaporakem Darrkem, velmi naivní retro s jednoduchou kresbou, zřejmě remasterované vybarvenou, dialogy mi připomněly to nejpozornější z 60.tek marvelu - počátky 60.tek.

  Dávám 3* s tím, že je to na pohodu s pár wtf momenty - závěr první části a vlastně závěr druhý ... Škoda.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš24.4.2020 17:18Ultimátní komiksový komplet #094: Nelidé
  Čtu po Nicku Furym a jasně vidím, že Steranko je o třídu výš než Kirby. Kirbyho kresba mi přijde hranatá, primitivní, snadná, ač profesně zvládnutá a striktně rozvržena. 3,2,1 panel - střídání počtu. Kniha obsahuje Thor 146-152, kde jsou 5ti stránky o historii nelidi, které píše Lý a kresli Kirby, styl provedení je totožný s příběhy z asgradu, které řadom mezi ty nejlepší 60.tky, určitě jim přidává nový coloring, protože zde abstentuje a je to znát, ale příběhově je to fajn, bavilo mě to, samozřejmě je to nesmysl,ale pěkně napsaný. :) O co víc se mi líbí příběh, o to otravnejsi mi teď naopak, oproti sterankovi, přijde kresba. Žádný pozadí, rozvržení na 4 nebo 3 panely / stránka, jednoduchost, hnus prostě, přijde mi to jak odflakly. "Zatímco město vříska!" - jediná pěkná celostrana na 50 stran. Hodně zajímavá je historie/origin Black Bolta - genetická zrůda, co stvořili rodiče a pak ho na 19 let zavřeli do zvukotěsné místnosti, aby ho pak pompézně propustili a on je fpoho? :D jasné... Pak přichází sada 10ti čísel amazing adventury, 4 kreslí a píše Kirby, opět hnus, 1-2) příběh ujde, útok na domovinu nelidi, zdánlivě způsobeny F4, bitka, atomova válka přesah kecy :) , 3-4) příběh opět ujde, všední příběh boje proti mandarinovi s jednim "překvapivým" zvratem ve 3.tim čísle, zakončení ultra rychlé vlastně v 1 panelu :D vybarvení sem tam změní barvu vlasů, oči, klasika... A tolik oslovení ve 3.osobe, ať už sama sebe nebo Black Bolta + bezmezný vlezdoprdele obdiv, to jsem už dlouho neviděl... 5-8) poslední čísla po 10 stranách, otěží se chopí Roy Thomas a Neal Adams, ten začne famózní kresbou hned první stranou s impozantním Black Boltem, jemu lze snadno odpustit jednobarevne pozadí ... Luxusní kresba!!! Musel jsem si to zjistit - je to z roku 71, bejt to aktuálně vybarvený , tak hrdě může konkurovat dnešním kreslířům. Roy "Conan" Thomas umí, příběh se mi líbil... Trochu mu to kazí Gerry Conway. Příběh o amnézii šéfa nelidi Black Bolta se zapojením Thora v čísle 8. Líbilo se. :) + Závěr s černochem a soudem dobrej, Jen nechápu: BB oblek dává nejaky schopnosti? 9-10) Conway se vrací s dost horsim kreslířem, co sice kreslí pozadí, ale je horší kreslíř vcelku. Megneto: "Jejich útěk byl možná stejně dramatický jako ten můj z armadniho vezeni..." :D to jo, tak debilni útěky nepamatuju :) "trikoni" ? Neznám, nevím, odhaleni se nekonalo... Návaznost na Kree-Skrullskou válku nechápu, ta mě teprve čeká. Tenhle příběh s magnetem je takovej o ničem. Nic extra.

  Takže celkově úvod scénář bavil, kresba ne. 1-4) obyč.pribeh, kresba ne, 5-8) kresba famózní , scénář dobrej až na conweye , 9-10) conwey =špatný, kresba špatný ... Nekonzistentní kniha se světlým momentem v podobě Tales of Attilan a R."Conan"Thomas + Neal Adams , za to a to dávám 2* , navíc kniha jakoby nikam nevede...dej otevřený
 • Milo_Harwey
  Fury 2

  Mám vadnej kus knihy, obálka knihy je moc krátká a ta červená 2strana knihy byla v mě verzi otištěna dvakrát, to jen na uvod. :) První příběh navazuje, kde předešlá kniha skončila a hned ze startu mi přijde, že se změnil styl vyprávění, jakoby se Steranko utrhl že řetězu... Nelogicky nesmysly nabraly na obrátkách a kecy jsou jak ultra 60.tkovy - takže už to bylo otravný i na mě, časem se to tedy zmírní, ale i tak mi to přijde horší, natahovaný, o nicem... příběh klasickej - žlutej dráp chce ovládnout svět, skáče se z jedné lokace do druhé a je zde neustále akce ve stylu mám šanci 1kumilonu, že když skočím z letadla bez padáku se zapáleným doutníkem, tak po kilometrovém pádu dopadnou na letadlo, co před hodinou odletělo. :D kresba steranka má další vadu: velikosti objektů, sem tam se Fury schová za zadní sedadla komplet celej a ještě se tam stihne převlíknout nespatřen nebo útok na lítající zakladnu: zvenku vypadá jak pro 10 lidí max, záběry z interiéru by pojaly i 100+lidí. James Bond výbava furyho nabrala na obrátkách a pro každou příležitost něco vytáhne - už se to předem nepředstavuje, páč by tím získal Fury limity. Záchrany na poslední chvíli nebo nesmyslné nezabiti furyho hned, neustále scifi kecy o různých vědeckých vymozenostech + Nějaké nesmysly, co nechápu, jako např.: Fury mega extra super agent/špion/šéf jde sám do akce, kdy z pod mola vyskočí vstříc několika ozbrojeným agentům čelně a pak se vyhýbá jejich střelám - ok, ok... Ale nějak se jeden dostal za něj, přetáhl ho bednou, pak najednou panel, že něco vidí a začne utíkat - nevíme co viděl, proč utíká, každopádně ho Fury pak s kamosem sejme (nová postava, vysmátý princ krason blondýn, takovej debílek), další věc: furyho sejme dráp s tím, že ho vymazal z existence - pokračování příště, Fury přežije (spoiler?:)) s tím, že byl snachou teleportován k drapovi na základnu, točí se mu hlava, pak ho vzápětí teleportuje na tajnou SHIELD základnu, kde je Fury total ko a má z toho trvalý následky spočívající ve výpadcích zraku a omdlení a možná umře... :) Dráp je najednou ve vesmíru a testuje zas giga zbraň, zaporak trapný kecy... Fury se dostane do auta drapova špiona? Ten ho k němu převeze? - tohle jsem absolutně nepobral, ale total... Jak ho to napadlo, jak se tam dostal... Fury útočí, mrazící pušky, Fury má odizolovaný oblek proti mrazu, ale že mu zmrazili držku je ok... v podmořský základně se Fury dostane do psycholabyrintu a pasti a já nevím čeho, celá základna je jedna velká past. Jako... Jsem u cisla 166 a bohužel tohle je moc blbý i na mě. Jo a překlad: pomocník drápa najednou mluví německy s přízvukem jak z halo, halo a sem tam se zase objevují výrazy jako "jeziskote!" V úvodu píšou, že Steranko dál furymu svůj charakter, jj, přijde mi jak 20ti letej kluk, co jde bezhlavě do akce. Závěr velkýho příběhu v čísle 167 je fajn, to jo, ale na druhou stranu mi přišlo, že Steranko neví kudy kam a změnil se styl, větší panely, min panelu, 1*4strana panorama ;) ke konci to jelo fakt rychle, poslední příběh opět scifi, tentokrát total scifi, opět jakože dobrý závěr, který jsme už mockrát viděli, fajn strana s ničením města. Tady měl asi Steranko skončit mi přijde... No a Nick Fury 1-5: po prolistovani jsem se těšil a těším na číslo 3, který vypadá mystický, jak Sherlock Holmes nebo co .. zjistil jsem, že co číslo, to uzavřený příběh. Hlavně se Steranko víc snaží ... Číslo 1: propletený příběh ze 3 linek, co se na konci spojí... 2strana s furym na motorce musela ve své době být impozantní (odraz furyho na nádrži je hustej - všimli jste si?;)), Každopádně opět šílenosti typu, že Fury uběhne 4 km v poušti za 10 min a naskočí na raketový sáně :D ale jinak fajn příběh... Dobrej konec a poslední noir panel je super, číslo 2: začíná zajímavé, ale hlavní příběh půjde úplně jinam a je dost škoda, že sterankovi NEPOVOLILI!!! Milostnou scenu s Val ;) příběh je scifi s šíleným vědcem, velký přeskakování mě začíná vyloženě srat.. Steranko si měl dát příběh na 2 sešity a ne zkracovat, ubírá to hodně , závěr vyloženě blbej a zkazil dojem... best je kong celostrana;) A teď číslo 3!!!!, Těším se: ok, zklamání... Úvod fajn, obálka fajn, kresba fajn + výjimečná hned první strana a 2strany, zhruba od půlky se z toho stal priblblej překombinovanej příběh s moc jmény a moc info a hlášky k neznámý slepý holce ve stylu "kočičko, počkej tady, pak se uvidíme" :D to je třešnička ... 4) origin shieldu? Kresebne mi tohle přijde lepší, drsnější linky, zas jakoby špinavá, drsná kresba s též inovujícími prvky, lepší panelazi, přijde mi to jak kresba hitmana. ;) Ale hlavně má co kreslit... Rozličné scenérie, celostrana z druhé světové je luxusní (Fury má doutník i v koncentráku:D) Příběh je dobrej, líbilo se mi to, až na ten přerod z prosťáčka na drsnyho Harryho, měl bejt drsnej hned...škoda + ultra blbý scény (bomba pod křeslem) se dají prijmout, kdyz baví. ;) kazdopadne Roy Thomas/frank springer lepší než Steranko. 5) překombinovaný , špatný, opakující se, ale mně nepříjemným způsobem... kdo je má fotce na strane 4? ;)
  Cetl jsem obě knihy hned za sebou, ale nemyslím , že bych se přesytil , prostě Steranko není autor pro mě a myslím, že Fury kniha 2 je zatím nejhorší z 60.tek - věčně přeskakuje, opakuje, kombinuje, otravuje...podobné jak Willis jsem zjistil, že 60.tky jsou celkem.fajn, oddychové pohodové čtení, ale tahle kniha ne
 • Milo_Harwey
  Začnu kresbou, John Buscema v sešitě 150 má drsnější, špinavější kresbu, zatímco od 151ky Steranko má kresbu svěží, jemnou, celkem fajn, ale každopádně není bez chyby, např. Ruce jsou často velikostně přehnaně, nebo chybí jeden prst, někdy dokonce dva:D nějaké anatomické nesmysly se najdou, někdy je třeba hlava k velikosti těla o dost menší.. ale jinak fajn. :D PRIBEH... Dočetl jsem zatím Story o rohu devastatoru do čísla 152 (150-152), sitwell zmuznel oproti komickému fanatickému charakteru z předešlého ukk iron man...ztratil kouzlo, Fury je drsnej až to bolí. Překlad je zvláštní, nevšední ... "Nazdar bazar", "krutibrko", "prdim na to" a objevují se zde nesmysly, kdy se o letadle mluví jako o lodi nebo složitější text, co nedává smysl - nevím, zda je vše v originálu nebo chyba překladu, ale z překladu mám pocit, že je pan Švanda mladý chlapec. :) No a teď k tomu příběhu... Hydra, zfanatizovaná nacistická skupina se svým věčně přihlášenými hesly je otravná. Příběh je celkově překombinovanej (pominu nesmysly typu zmenšeniny rohu devastatoru, která je větší nez ta "normální" verze) a to tak, že ve vyusteni v čísle 152 absolutně nedává smysl, tohle je nejnesmyslnější sešit 60.tek, co jsem četl ... První strana - loď/letadlo a Fury - on megachytrolin se ptá, proč střílej šílďáci rakety na opuštěný letadlo, co vzletlo z hydra základny, co sledovali a z toho usoudí, že je na palubě roh... Tak to jo. Pak vyletí do vesmíru, kde jim dá signál křídly, aby zjistili, že je to Fury... Pak přichází str. 3 - vlastenecký kecy, hrdinský kecy, Pentagon + nesmyslnost... Další fanatici , ale ti kladni. No, nakonec Fury proletí nad mořem, za letu polonahej vyskočí a už ho čeká ponorka šíldu, aniž jim mohl dát jakkoliv vědět, co má v plánu... Pak se doresi roh tím, že letadlo letí na Hydru, chytrej autopilot a stratomina ho sejme přesně včas na zemi. Fury mezitím bez info jde zachránit holku do Egypta, polonahej. Určitě jsem nevypsal všechno, tohle Staník fakt nedomyslel... - další sešit už psal Roy Thomas, takže asi na rychlo stan všechny linky uzavřel a nedomyslel, to si myslím. No a pak už pokračuje sólo jim Steranko. Praktický jde jen o příběh s hydrou až do sešitu 159, kde začíná další příběh. Fury a bronson mají stejnej účes, sem tam furymu mizí sediny (ty vlastně má Fury, Mistře fantastic a bronson)... Nick je takovej James Bond, představí se nějaká výbava, on si ji vezme a pak vsechno příhodně použije (někdy i něco nepredstaveneho - plamenometný laser zapalovač :D). Jen mě udivuje, že na největší misi si nevezme něco neprůstřelnýho a sejme ho jedná rána z pistole. :) Pribeh je kupodivu dobře vymyšlený, až na ty scifi kecy, ale pořád lepší než ty fanatický hydrovsky ze startu. Finální souboj je brutálně natahovanej a sám Fury říká několikrát, že nejvyšší velitel hydry moc kecy (obálka je jeden giga spoiler, UPS :) - pro znalce, pro mě ne). A nějaké momenty překvapí, ale hlavní překvápko ne. :) Obálka c.155 je fakt pěkná, vrchol sterankovy kresby + jediná 2strana v knize v nasledujicim sesite ;) tam má hydra masta svůj zaporackej monolog, jak furyho zabije, ovládne svět, apod. - samozřejmě reálně by ho střelil do hlavy a cus :) (ještě obálka c.161 je dobrá) ... mise skončena, rozjede se druhá. Steranko sice začne experimentovat, ale přijde mi, že i více nahazuje panely než pozadí. Sešit spionska škola evokuje spionsky téma, i kresebné, pouze pár stránek, pak se zas jede scifi superhero. Fury je sice šéf, ale na každou misí jde sólo. To jeho vzpomínání bylo úsměvné - když vzpomíná na události před dvěma lety (2 vzpominkove sesity), kde neopomene zmínit, že zážitky jsou náročnější než předešlý příběh o hydre, co se odehrál samozřejmě až potom :D pak se vrátí vše do aktuální doby, Fury vyfasuje bond káru - na což i odkazuje pan "M" a jde do boje s Mingem. Fury už není takovej drsňák jak na začátku.

  Easter egg - číslo 151, str. 3 - socha hlava kreslíře? Jak Fury prochází zbořeným městem ;)
  Další - výše zmíněná dvoustrana a číslo 159, na 2strane vlevo dole "don't yield, shield back" na tlacitkach :) a číslo 159 v pozadí na neonových poutačích města totéž :)

  No... Jako celkem mě to bavilo, zejména prostřední část knihy, pak už se z knihy stala rutina, oddychovka. Čekal jsem, že Steranko bude horsi než Lee v této knize, ale je to naopak. Takže opět zůstanu v prumeru, tj. 3*.
 • Milo_Harwey
  Četl jsem iron mana a nějak nevím proč jsem si od něj odskočil na oba díly furyho, co následují a Nelide... Teď jsem dojel poslední 3 sešity v knize. Možná mě k odejití k IM donutilo to vámi zmíněné opakování... IM se poměrně rychle vybije, dostává nálož, dobije, vyhraje, někdy je ta variace jinak okorena, ale smysl zůstává. Souhlasím s jh666, taky jsem uvažoval,proč zrovna tohle je v UKK a proč se vůbec kniha takhle jmenuje: možná to souvisí s tím dobíjením, vybití = tragédie, dobití = triumf. :D (závěrečný sešit Vietnam části se jmenuje tragédie a triumf, asi proto) kniha začíná originem IM na třech stranách, pak 1 sešit příběh s crusherem... Tady vyniká kreslíř Gene Colan, který je na 60.tky fakt dobrej, ale přijde mi, že časem v knize začne zapadat do šedí průměru a Craig na něj naváže stejným stylem (tedy tím horším), nasleduji 3 sešity Vietnam válka s Titanium manem (tady mě zaujal závěr druhého ze tří: "v zájmu své... Vlasti... Ho musím zastavit!! Ale... Jak? JAK??! '''''''V PRISTIM CISLE: JAK?'''''' :D), tady se jede na propaganda kecech, nebavilo ... A teď přichází to nej z knihy podle mého názoru: 2 sešity s Grey Gargoylem a nástup komické postavičky Jaspera Sitwella (který vše ze svych pozitiv v dalším UKK Nick Fury ztratí ;)), tyhle dvě čísla jsou nejlepší, kresba super, je to vtipný, není to megalomanský ani plný patosu jako čísla předešlá... Naváže se na Whiplashe, který je v organizaci Maggie, již vede tajemný pan M, což pokračuje dále přes AIM až po první sólo číslo IM, kde bojuje IM proti AIMu, což dokončí jeden velký příběh. Z pozice scénáře ustoupí LEE ku prospěchu Archie Goodwina (někdy dvě čísla před sólo IM) a ten je slabší, IM2) proti Demolisherovi, 3) proti Freakovi , 4) vs Unicorn. ;) Konec.... Best linka je GG a až po první sólo císlo IM. Začátek knihy špatný, kresba fajn. Závěr knihy klesá jak scénář, tak kresba.... Dávám 3*
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš23.4.2020 21:37Bludiště
  Moje prvni setkání setkání s Burnsem, což je asi americký Džundži Ito (od něj jsem četl zatím jen ryby). Přijde mi to jako nesmyslná konverzačka asociala s psychickou poruchou, co rád kreslí a nevyrovnaný zoufalý holky, co má problémy se vztahy. Připomnělo mi to úvodní část sochaře (prvních cca 20 stran sochaře), kde sochař sedí se strejdou v kavárně a kecaj... A co? Nic... Určitě se jedná o první knihu z více částí a jakýsi úvod k něčemu, co bude podobné invazi lucipu tel. Kniha sleduje vztah výše uvedenych, je rozdělená na 4 části střídajíc pohled + koment kluka a holky. Kresba je zřejmé vytvořena na kompu, normalni, obyčejná, jak moderní 60.tkovej kreslíř. Kresebne se mi nejvíc líbil převedeny film z kina, cca 4 strany? Jinak mi to nemá co říct, stejně jako příběh, který by měl knihu táhnout, když kresba ne... Bohužel jsme dostali jen úvod. Psycho úvod, co se mnou ani nehnul. Precteny to budete mít velmi rychle, kresba není vábná, textu je málo a kniha je krátká... 1*
  P.S. nejsem češtinář, ale místo "odvzdycky" bych napsal "odjakživa" :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš23.4.2020 21:30Skrýš
  Výraz "plot twist" je pro mě novinka... Každopádně u mě se nekonal, očekával jsem takový konec s blížícím se koncem. :))) Čtení je fajn, odsypa a jedná se o jednohubkou, která jako horor úplně nefunguje a ke konci mi přišla i trochu komická. Negativa jsou určitě sem tam nepřehledné panely, někdy rušivé citoslovce a lehká hororová prepalenost. Retrospektiva neubírá na tempu, naopak dej hezký okorenuje a rodinné drama nabírá na opratkach. Vizuálně je skrys impozantní, manga styl zasazenej do luxusní malby. Škoda barvy, poněvadž prvních pár stran v barvě bylo lepších než čb verze. S hlavním hrdinou soucitite, život k němu nebyl moc fér a ta jeho svine mu dává brutální čočky už ze začátku (ale kupodivu si získá též určitě sympatie) a kdykoliv vás napadne, že Seiiči taky nebude úplně hodnej kluk, tak vám to ukázka z minulosti vymluvi. :))) což souvisí s některými zvraty, co nejsou spatne a s psychickym zhroucením (ztrátu syna a provedení v komiksu považuju za nejsilnější moment, tohle pohne s každým otcem). Nápad je béčkový, provedení fajn, líbilo se mi to, ale nemám úplně wow pocit, abych ohodnotil 5*, takže u mě krásný 4* vyleštěný. ;)

  P.S. moje verze mela 2 strany vytiskle dvakrát, ze začátku a pak ke konci nějak... Určitě nebudu ojedinělý případ. ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš23.4.2020 21:29Ryby - Útok z hlubin
  Jako... Čekal jsem debilitu, ale že by až taková picovina? Bohužel... Ryby se berou smrtelné vazne, ač jsou v tom momenty minimálně k pousmání (oběšená ženská na větráku, co se roztočí díky jejím prdum, vhušššš :D), do půlky se jedou ryby, otravná kaira (tato půlka je určitě lepší), v druhé casti jede lidská stonožka (vzpomnel si na ten film někdo?;) Ještě mě napadl mrož, proste bizár). Džundži určitě musí bejt uchylnej psycho, což se snaží přenést do komiksu, v tom se mu daří. Horor? Ani omylem... Kresba nic extra, klasik manga se světlýma chvilkama: žralok, duchové z kouře ;) nejlepší část: cirkus mrtvolneho puchu 1, proč? Protože kdyby Ito hrál cíleně na humor s prvky hororu a uchylnyho humusu, tak u mě uspěje víc, než když to udělal naopak. Btw. Jak ten 60kg mladas vyskočí na 2m+ plot (vstupní bránu), poté vyleze+přeleze pomocí jedné ruky, zatímco druhou za zády celou dobu drží cca 50 kg Japonku v bezvědomí, to mi hlava nebere :))))

  1* za svižnost čtení + bizár
  1* za dvě povídky na konci, kdo by řekl, že cca 6ti stránková povídka s pilířem bude lepší jak celá kniha? ;) Dobrej ftípek

  Dobrej koment od kaluže ;) a 3 chlapci nad ním :))))

  Btw. Hoši a děvčata, já zažil už pár mrtvol, jedna z nich byla 10 dní zavřená v bytě za parna 40°C, ten smrad je extrémní, pochybuju, že by Tadaši veselé běhal po městě bez plynový masky... Nejde to :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.4.2020 14:17Storm: Kroniky Pandarve (paperback)
  Dodatek: str. 71 - panel dole: zelenej kačer a žlutá housenka ... Mám dojem, že jsou z nějaké dětské pohádky. :)
  Str. 174 - první panel nahoře: starší vousatej chlápek s brýlemi a sešitem v ruce... Dal bych svy levý varle za to, že je to autor nebo ilustrátor :D

  Určitě v komiksu bude více narážek, ale 80.leta nemám tak zmaklé... :) Dejte vědět, zda jsem se trefil :)))
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.4.2020 14:00Sin City #01
  Četl jsem znova a nyní mě sin city pohltilo a nepustilo ... Důvod je prostý , překlad. Řešil jsem ho napříč všemi knihami a zajímal mě koprivuv. Nedalo mi to a projel jsem si i původní EN verzi a vše srovnal. Je fakt, že Dortuv je EN bližší, ale Koprivuv volnější je pro sin city vhodnější. ;) Diky tomu dávám jasných 5*.

  + Easter egg: fízl auto má číslo 311 , auto Wendy má v RZ též číslo 311, konkretne tedy "LLV311". Kdo ví, nechť poví co tím chtěl autor říci. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.4.2020 13:49Žoldnéř #03: Zkoušky
  Ač je příběh rozjetý a navazuje na druhý díl (včetně detailu: poškozená zbroj od oštěpu v předešlém dilu - na což jsem se zaměřil a plně ocenuji :O:) ), opět je slabý. Nápad je fajn, sice klasického rázu, kdy hrdina plní zkousky, aby byl přijat do týmu a poté se na scénu nepřímo vrátí přeživší Claust, jenž se chce mstít, ale je to jakože na pohodu nenáročná story. Bohužel mne to jakoby začlo chvilinku nějak nudit nebo otravovat. Začal jsem číst Storma a z hlediska příběhu je nesrovnatelný, resp. Storm je o třídu vys. Každopádně kresba je ultrafamozni, Segrelles si i sám volí téma, takže má co kreslit - zabijácký rytíř, vodní monstra, mrtvoly... Trochu jsem se těšil na pavouka či pavoučí monstrum a souboj s ním, ale nic. :/ Paradoxně, co tahá žoldnéře mnohem výš, jsou bonusy... Které nečtu z nutnosti, ale protože mě zajímají a vylozene baví. V tomhle čísle jsou opět dokonale s dokonalými ukázkami z tvorby Vinceteho. P.S. dvoustrana lokomotivy je nádherná a když jsem u prvního čísla vytýkal, že by mohl žoldnéř vyjít v rámci MDEKu (díky JP alias scarface za odpověď ;)), tak díky celostrankam (resp. 2stranam) se přikláním k této verzi, protože při otevření knihy, jež odhalí celou kresbu v Háj rezolúšn :D srdce fantasy/maleb nadšence plesa :) navíc těžko říct, zda by v MDEKu mohlo být tolik bonusů ;)

  Pribeh 2*
  Malba 5*
  Bonusy 5* + 1* moje úchylná osobní...
  Vcelku se ale žoldnéř drží na 4*, pět dám až bude příběh fakt dobrej ...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.4.2020 13:45Storm: Kroniky Pandarve (paperback)
  Storm mě zaujal už kdysi v prvním a zaroveň posledním čísle comicsareny z roku 93 (část alba 13). Díky tomu jsem nějak nabyl od malička dojmu, že Storm bude úžasný fantasy, jenž se mě držel do teď. Kniha Storm začíná 10.tym albem, a to je podle mě to nejlepší album... (Byl jsem udiven, proč začínat desítkou, ale kroniky panderve začínají tímto alblbem). Tyká se příchodu do světa panderve, kde fyzikální zákony (ne)platí a celý svět je fantaskní, hlavní zaporak - Ming z Flashe Gordona alias Marduk ;) hledá anomálii, vtáhne ji do svého světa a chce ji(ho - storma) získat. Další album navazuje poměrně přímo na první a je podle mě paradoxně nejhorší. Linka s anomálii se zde dočasně uzavre. V tomhle albu dochází k časovým a prostorovým skokům, který jsem nepobral (za jak dlouho se dostali na surfech na panderve, která byla brutálně daleko?), tyhle "anomálie" :) se sem tam objevují i dál a kazí dojem z komiksu. Třetí album "sedmička z aromateru" je fajn, vystupuje zde princ se zjevem "To". Čtvrtý alias 13.album se týká zabijáka z eribanu, taky celkem fajn, ale čekal jsem víc a poslední album vrací do hry marduka, co stále jde po anomálii, tohle slovo se v daném příběhu opakuje tolikrát až začne bejt otravný, tohle album je opět slabší. Celej svět je fajn, dobře vymyšlený, víc scifi než fantasy. Příběh není nijak narocnej a na stari 35+let je vlastně super. Kresba/malba je úžasná, nadčasová. 5* jsem chtěl dát po prvním albu, pak byl storm bohužel kolísavé kvality, co se týče scénáře a mně osobně malinko nenaplnil očekávání, takže uberu 1* => 4*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.4.2020 14:13Žoldnéř #02: Tajemná formule
  Na dalším díle je vidět, že není jako první zpíchnutý na rychlo, ale už byl čas si příběh i trochu promyslet... A vytvořit ho v daném rozsahu 48 stran. Mě osobně bavil a chci znát pokracovani. Rok a půl tvořit první díl za stejnou almužnu jako dostali jiní za 1/4 časové náročnosti. :) To je obdivuhodné... souhlasím s DR komentářem. Příběh pěkné 3* + příslib do budoucna, malba 5*. Bonusy 4*. Ale bavilo, tak vaham 4-5*, dám 4 a nechám si ještě rezervu. :) Citoslovce na konci u výbuchu věže je úsměvné... Malba - mega výbuch a přes výbuch hozené "BUUUUUUUUUM...!" :D

  P.S. dívejte se pořádně na oči Nan-Tajina, ten chlápek vypadá celkem zženštile. :) A v bonusech celostranka s Claustem má dokonce Easter eggy... Sám Vincente se malinko sebepropaguje, na mě působí ten chlápek skromně a pokorně, za to velké plus, sympatické.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.4.2020 13:31Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Autor sám na konci shrne příběh do 3mini pribehu: záchrana dívky, její návrat manželovi a dobrodružství s horkovzdušným balónem. Scenar je naivní až to bolí, takový hlášky jako by to psalo dítě pro děti. :) Naštěstí mi to tak úplně nevadilo, mám to najetý z UKK, co teď čtu a někdy se mi to i líbí. Během čtení mě napadlo, že CREW žoldnéře mohla vydat jako MDEK, dokázal bych oželet pevnou vazbu a atypický velký formát, ale zřejmě jde o finance a takhle to vydělá víc. To byly mé myšlenky. ;) Malba je famózní. Vemte si, že komiks je z roku 1979!!!!! Bonusy na konci příběhu jsem četl a bavily mě paradoxně víc jak samotný příběh, jsou opravdu zajímavé, ať už se týkají života autora, procesu realizace komiksu nebo maleb. Souhlasím s PG, že bubliny máj vysoký kontrast a spolu s citoslovcí typu "PLAAAC!" jsou rušivé, což přičítám síle malby. ;) Kde u UKK ubiram díky kresby tady díky malbě pridam, protože scénář 2* (Přece jen, logické chyby nemá), malba 5* dává dohromady 4* a bonusy samy o sobě 5*. Nic to nemění na faktu, že dám vyborné 4*. 1979...v té době to bylo něco a něco je to i teď po 40ti letech...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.3.2020 22:09Batman #02: Soví město (paperback)
  Jako naprostý TOP! považuji povídku o Jasperu Pennyworthovi, ať už atmosférou, luxusní kresbou (Rafael Abobukverte nebo tak nějak je borec) nebo hororovým scénářem (začínám věřit, že horory snyderovi jdou). To je jasných 5*. Ostatní krátké povídky jsou vrcholem knihy: Mr. Freeze (Robin dokáže být na malém prostoru velmi otravný:)) a Harper. Hodně dobre. Hlavní příběh sov je opět prepalenej, ale je v této knize silnější, takže se dalo hodně věcí přeskočit. Nosná myšlenka o SPOILER! bráchovi Thomasovi Wayneovi Jr. se mi hodně líbí, včetně propojení s kratasem (křižovatka ulic Lincoln a March), zároveň je fajn, že zaporaka zmizel pro další použití a rozuzlení nepadlo, takže pořád fakt může být jeho bráchou. Zároveň sovy nejsou úplně ukončeny ve smyslu jejich tribunálu. Zkrátka zadní vrátka pro další příběhy se sovami a rodinou. Kresba capulla je super, ale díky mainstreamovosti pak vynikají další odlišné kresby kratasu, vrchol je pro mě výše uvedený Rafael. V příběhu mi vadily podobný věci jak v minulém čísle: bruci, krvacejí ti oči - na další straně už má ty svoje super čočky. Časový odstup od minulého dílu? Hodilo by se nahodit, že je to 14 dní třeba aspoň, aby se Batman zotavil, ale ono je to asi okamžitě, což je trošku problém (tohle jsem tenkrát četl jako prvni a v knize je strana vysvětlující předešlý dej - při prvním čtení jsem časový odstup neznal a to považuji zpětné za plus;)). Pak vše ok, až na prepaleny scény s letadlem a turbinou, pádem z mega výšky, výbuchem budovy... Ale jak říkám, jsem ochoten to odpustit, protože vše se dá i nějak dovysvetlit se zavřením obou očí. :D ale beru, že i hlavní příběh je silnej... V podstatě mi nedělá problém dát této knize 5*. A teď , kdybych vzal sovy jako celek, tak bych mohl dát pěkný 4* i přes dejme tomu mou pachuť u první knihy. Btw. U prvního bůku někteří nadávali na kresbu, že jsou si třeba Lincoln a Bruce podobní - myslím, že tahle kniha podobnost xichtu vysvětlila... :)

  U mě teda tenhle díl vede... O doporučuji komentář brkowycze že 3.4.2014 ;) souhlasím s ním

  Btw. Díky Frájovi za info, je fakt škoda toho specialu. Věřím, že v dané době by se hodně prodával. ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.3.2020 21:57Batman #01: Soví tribunál (paperback)
  Vrátím se malinko do minulosti... Mám dojem, že díky sovám 2 jsem se začal dívat na comicsdb (a později se i registroval), protože jsem nevedel, kolik vychází batmanu, jak jsou propojení, apod. (New52: Snyder, Temný rytíř, detective comics). Myslel jsem, ze co kniha, to samostatný příběh, max dva dily. :) První jsem si půjčil sovy 2 z knihovny a mam dojem, že se mi to celkem líbilo, což se úplně o jedničce říct nedá a paradoxně mi zpětné sovy 2 znelibila. Před tím jsem nevěděl jsem, že je to druhy díl (vedel - už mám dvojku přečtenou a je tam rekapitulace) a též jsem četl další Snyder batmany nehledě na pořadí (resp.7+10 jsem je poporade) - kromě konec rodiny, rok nula - tajné město a hřbitovní směna...ted jedu snyder Batmana znova komplet, páč to mám doma a hned první věc, co mi vadí je neustálé mletí o gothamu, Gotham město tohle a Gotham tamhleto...mám dojem, že je to napříč celou jeho řadou, včetně toho jak je Batman prepalenej. Zjišťuju (ujišťuji se), že Snyder není autor pro mě. Mám po opětovném dočtení prvního dílu takovou pachuť z toho. Všichni davaj 5*, asi za přesah a námět v podobě sov. Ok, chápu. To je vlastně super nápad. Capullova kresba je výborná a některý panely jsou slast, ale nemá jakoby nic navíc, nevím. A příběh? Fajn se rozjíždí ... Pak Batmanovi vyjede z prstu pinzeta nebo co, vloží si kus kůže z podnehtu obeti do rukavice... Ok, v duchu si říkám: musíš akceptovat, že je Batman od Snydera Iron man DCcka...pak scan mrtvoly do jeskyně. Snažím se, ale v duchu to nemůžu přemoct, nesedí mi takový Batman. Později pád po prohození nezničitelným sklem z 30.patra s noži zabodlymi do paznich tepen a jeden v předloktí...po cca 15.patrech se chytí wayne bez batobleku Chrlice, jehož před tím nezmínil (v popisu budovy) - což je nemožné a zároveň se mu nic nestane (později nemá na místech po nožich ani náplast, zatímco pan Lincoln po noži v bříšku leží v nemocnici a žere želé , což sám říká), ale pořád jsem si říkal v duchu, musíš akceptovat, že Snyder Batman je Wolverine. Ok ok... Pak přichází to, čeho jsem se bál - sovy a jejich bludiště, kde je teda tejden, je nakreslenej brutálně K.O. jak nosferatu. Nezral, asi jen pil (?), tejden tam běhá, hrabe mu, pak ho probodne nožem skrz naskrz sova, krve jak z vola (rýmuju :)). Mlátí ho, prohazuje mramor zdmi, on se nasere a zmlátí sovu (andrenalin?), pak ho najednou napadne výbuch díky látce, co si mohl vzít první den, výbuch přímo u něj, jako by držel granát, skočí do (zmrzle) řeky, led, nemůže ven, tma, najednou: vytahne ho baba (resp. Už ho má v dodávce), kde mu s baterkou z dodávky nahodí srdce, on ji vypicuje a jde v mrazu do jeskyně... Vzápětí je ok a už zas jede, flakne pěsti Dickovi, vyrazí mu jeden konkrétní zub. Akceptuj, že Snyder Batman je superman, nejde to prostě....pachuť. Pachuť, co mi nedovolí dát víc než 3* tomuto precenenemu komiksu. Úvodní sešit považuji za nejlepší v této knize. Grafická stránka vede, např. Když je wayne kluk a má jeho první detektivní misi. To je fajn - kresebné. Reálně patra Batman celej život a nenajde nic, teď najednou objeví všechno, včetně vlastně mega komplexu někde v kanálech? Má to silný mouchy, až masařky. ;) A vy chvalite bezchybný scénář? Velkej minus přináší i vážnost - žádný odlehčení... Můj otec kdysi říkal, že má radši pravdivé lži se Švácou než Ramba 2 se stalonnem, protože obojí je sice picovina, ale Rambo se bere strašně vážně...

  Vzhledem k výše uvedenému mě poté překvapí komentáře typu: ". V této knize jsem si více než kde jinde uvědomoval, že Batman je pouhý člověk, nikoliv všemocný ocelový hrdina." Felis
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.3.2020 21:14Střet králů, svazek první
  Inu... Četl jsem hru o trůny,4knihy a super(příběh i kresba), vydal egmont, bonusy fajn. Pak rytíř 1-2 pod krvi, první byl super, druhej a nic moc, ale obojí mělo bonusy. Třetí vyšel (nejhorší z těch 3) pod Dobrovským a ten převzal i tuto knihu, stejně jako se měnilo zahraniční vydavatelství. Toto vydání stejně jako poslední rytíř nemá žádné bonusy. To je dost škoda. A první minus. Celkem mě zaráží, že v úvodu je obsah odkazující na stránky, ale kniha není číslovaná. ;) Na hřbetu knihy se nachází pod korunkou nápis "FOBOS", což je nazev edice, celkem fajn. Obálka, ač se jeví nic moc při prvním pohledu, je ,při bližším zkoumání, super. Zkuste. K samotnému komiksu, neubránil jsem se srovnání se 4mi knihami hry i trůny a podíval se do nich. Tam bonusy luxus, tady nic. Tam krev, tady nic. Tam nahota, tady nic. Evokuje to snahu přiblížit komiks více lidem, což je pro mě na škodu. Obálky jednotlivých sešitu kreslí někdo jinej než kreslíř knihy, nebo ten samej jiným stylem, jsou dobrý, stejně jako kresba
  ..ta je luxusní. V knihách o rytíři bylo těžký se vyznat v rodech a jménech. Zejména pro nectenare knih. Zde se, díky seriálu a nižšímu počtu jmen, orientují mnohem snadněji a lip, rychle si to všechno sedlo. Myslím, že by to tak bylo, i kdybych seriál neviděl - přece jenom druhou sérii jsem viděl před pár lety (série 1-3 považuji za geniální). Intriky jsou v příběhu na denním pořádku a oproti předešlým knihám hry o trůny se příběh dělí jako knihy, tj..podle jmen a osud daně postavy sledujeme. Mne osobně to chytlo hned ze začátku a chvílemi tedy pustilo, ale o tak je super. Hlavně ! Komiks rozšiřuje obzory, já knihy nečetl, seriál jsem viděl a myslím, že se dozvíme věci, co v seriálu nebyly (to bylo fajn i na hrách komiksech), např.: Info mistrovi Cressenovi a jeho osudu , info o séru Davosovi a počtu jeho synů :D, historii joraha mormonta, o azor ahaiovi a jeho rudém meci hrdinů... Atd. Možná se mýlím, ale mám dojem, že v seriálu to nebylo. ;) Za mě výborný komiks s vybornou kresbou, který trpí výše zmíněnými neduhy (napr.abswnce bonusů) a chvílemi prehrselem intrik malinko ztrácí tempo - některé linky k tomu inklinují... ;) Dávám pěkně 4* (pro milovníky seriálu je to jasných 5*)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.3.2020 16:26Spider-Man: Hrdinové a zločinci - kolekce #20
  Opět Mekrea. Ýstregy: str.5 - komiks amazing spidey s vulturem a vedle radoby Miller kresba xichtu (Hitman? Mekrea? Nevim...), Stř. 6 - ti vypadá jak Mekrea v obleku betgérl? :D

  Dodám, že zadní strana obálky/plakáty se jim fakt povedly, v drtivé většině jsou luxusní ... Okolo 15 čísel bych si dokázal vystavit si je na zeď. ;)

  Číslo 18-20 jsem četl po komentu u prvního číslo a chci dodat, že cisla:
  11-13 : mají poučný příběh, 11tymu se fakt daří ;)
  14: morbius, dětský hororový příběh ... Docela fajn
  18,19: humorné příběhy a fakt povedený...best je 18.tka s Hulkem

  Druhá půlka kompletu je určitě povedenější. Kdybych srovnal s první, tak bych dal číslům 1-10 2* , výše uvedeným číslům 4*, zbylým 3*. ;)

  K bonusům, tj. Mimokomiksové části casaku - ty mají též proměnlivou kvalitu, celkové ale říkám, že pro děcka je to fajn, 3*.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.3.2020 15:20Spider-Man: Hrdinové a zločinci - kolekce #01
  Vezmu to z gruntu u prvního dílu. Hosi, hodnotit tohle v rámci komiksu, tak ok... 1*. Hodnotit tohle jako malej kluk, co má rád Spidermana ... 5*. Takže vzhledem k tomu, komu je komiksová řada určena, je to na 3* na pohodu. ;)
  Časopisy číslo 1-20 mají stejný koncept, který je zde v popisu komiksu opravdu výborné zpracovaný. :) Každé číslo má pár stran na hlavní komiks, kde vystupují různí zaporaci/spolubojovníci spideyho. V čísle 1-10 je hlavní zápletka ohledně green goblina, která čísla pojí, vystupuje i zde i sinister six, téměř po celou dobu, mimo jiné samozřejmě. Čísla 11-20 mají krátké příběhy (7str) zakončené a pouze jeden se vrací k hlavní lince z čísla 1-10. ;) Příběhy jsou jednoduché, zkratkovité, pitomoucke - cca pro děti od 4 do 7 let? Kresba je jak v malování z winů za použití někdy osvětlení postav třeba, jednoduchá, takže koresponduje s příběhem. Pouze čísla 12 a 13 mají kreslíře, co tomu trochu přidali - scénář mi paradoxně přijde o to horší. Pro fajnšmejkry čísla 17 a 20 kreslil John Mcrea a neodpustil si nějaký Easter eggy (viz moje komenty u daných čísel)

  Každý číslo má v úvodu obsah, komiks 7 str, "podivný svět" - kuriozity ze světa, nesouvisející se spidermanem ( ale je o nich třeba zmínka v komiksu), 2strana hledání něčeho (jako Alda, ale primitivní), pavouk složka - 2strana složená z 1str komiks původu hrdiny + 2.strana obrázek s popisem hrdiny, umění - učí děti kreslit (2-4 str, v prvních číslech se vrací k pravidlum karetní hry = 2 str), hlavolamy, 1str komiks vtip (to je docela dobrý), poslední strana otázky a odpovědi + ukázka na další číslo...

  Musím dodat, tě některý obálky jsou fajn, best na těchto casacich jsou poslední strany obálek - kde je nějaká suprova kresba ;)

  Přílohou každýho casaku byly zmíněné hrací karty, které jsou pro sběratele boží . :)))) Mám dojem, že v prvním čísle byla i plechová truhla a více balíčku. Každopádně cena 99,-kc byla ze startu až do konce, tj.20.tyho čísla a je brutální.

  Je to casak pro malý děti, co fandí spideymu. Viz komentář... Účel dokonale splňuje, proto 3*. Jinak viz výše.

 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.3.2020 14:53Spider-Man: Hrdinové a zločinci - kolekce #17
  Džon Mekrea si zřejmě neodpustil malej ýstreg - str. 5 , obraz na zdi: fotokolaz Batman, zorro, spidey a asi sám Mcrea foto, na dalším panelů superman na obraze viden jakoby muším okem. :))))

  Že by si Marvel nevšiml a proslo mu to nebo dostal svolení? :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.10. 16:28Bůh krys (limitovaná edice)
  Májndrýdr - abys nebyl přezrálej ;D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.10. 01:21Odsunuté děti
  Ten nikoho nezajímá ..:D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.10. 19:36Odsunuté děti
  Kapis - souhlas + díky za vysvětlení tve argumentace (nejdelší příspěvek + tenhle poslední), teď už by všichni měli rozumět...

  SSP - ty už jsi taky, koukám, sluníčko :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.9. 21:17Slavika a kult tříhlavého prasete
  Zajímavý :D vyslo někde v ABC či jiném casaku?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.7. 17:02Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Chlapci a děvčata ... Mám pro mnohé hnidopichy důležité dotazy:

  1) nejdůležitější: nový překlad? Co konkrétně je zde obměněno? Všiml jsem si, že překladatel je opět Václav dort, takže zřejmě proběhla revize překladu a ne nový překlad. Může někdo specifikovat?

  2) nová grafická úprava? Co konkrétně je nově graficky upraveno a jak, kromě obálek?

  3) obsahují nová vydání nějaké bonusy?

  4) výše uvedené zmíněné body u CC, nejsou uvedeny zde u jednotlivých komiksu. Proč? - pominu-li nové FM obálky a nové SFX - což pro mě osobně tak zásadní není, zda je v komiksu "booom" nebo "bum" :)

  Díky moc - SSP, ty by ses toho mohl ujmout, spoléham na tebe :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.7. 20:21U283
  Czeeri - kdybys to napsal takhle, tak to beru a neřeknu nic... ;) Jinak mi to znělo jako kecy a díky, nechci :D

  Metju: já tu podporu neviděl, nevím co tam bylo napsanyho, ale zpravidla bys měl být nějak zvýhodněn jako přední podporovatel... A ne pak vidět, že máš totéž , co všichni a ještě za 2x vyšší cenu ;)

  Vem si, že by CC nahodili Conana za 3 litry pro předplatitele s tím, ze pokud nebude 300 lidí, tak nevyjde. Ty podpořiš a pak tu knihu uvidíš v prodeji všude za 1500. Jak bys tohle vzal? To prostě musí nasrat a neříkej, že ne... (Utesilo by tě pak, že jsi napsanej někde na stránce v knize? Třeba jo, třeba ne... )

  Btw. Já knihu nemám a když to teď vidím, tak bych byl rád, že jsem nepodpořil a můžu si ji koupit za 3 kila místo 6kil úplně stejnou. No a kdyby mi jeblo, tak můžu mít i odznacek od czeeriho za 3 kila :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.7. 15:19U283
  Nepsaný pravidla někdo, obzvlášť novej, znát nemusí... Pokud je má každej osobní vsugerovaný, tak tuplem :)

  Nadávat na odznaky je trapný. :)

  Očekávání zhodnocení investice je vlastní riziko... Nikdo nezaruci následnou výnosnost Možná jen CC tím, že kolosalky nedotiskuji. ;)

  A ohledně ceny: jogi a metju ... Vy se jako divíte, že je někdo nasranej, když podpoří projekt za vyšší cenu než je pak cena v obchodech? :))) Nehledě na to, co kdo vysvětlil. A pak chápu spojení alespoň s exkluzivitou, kterou kluci nemají... ;) (Což by pak splnilo investiční záměr - ten ale nemusí autora zajímat a nemůže mu to nikdo vytýkat) To je asi nepsané pravidlo, podpor a dostanes to levněji nebo něco navíc, což odznak zřejmě nesplňuje... A jméno někde napsaný taky ne u všech kopii.

  O:)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.7. 15:09Batman / Fortnite: Bod nula #06
  Fimi - koho?

  + Odpověď u Conana , díky :)
 • Milo_Harwey
  Fimi - odkud?
 • Milo_Harwey
  Huh?
 • Milo_Harwey
  Hm
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 22:58Batman: Návrat Temného Rytíře (3. vydání)
  Someone- :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 15:57Batman: Návrat Temného Rytíře (3. vydání)
  Someone - když už za status "legenda" přidat hvězdy , tak max 1 kus. Tys dal ještě 2 navíc. - v tom případě bych souhlasil s fimim. Komiks 2*, historický význam 1* - to by šlo brát. Komiks 2*, historický význam 2-3* - to už je moc :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš15.6. 22:22NANITS chronicles
  hm, jsem proklet. Zabalené v papíru, bál jsem se, že budou zas poškozené..... rozbalím papír, tam další dva silnější papíry, takový ty polokartony měkký prostě a pak tedy dvě bublinkové folie, ale ty prostě byly BEZ bublinek. Výsledek: 1 kniha má brutátlně jetý rohy, bouchlý + jetá obálka, druhá trochu ohnutá hraná a jetá obálka, artbooky jsou ok. Nevím, zda dál řešit a tentokrát si dojít osobně aspon pro jednu knihu, aby byla stopro ok.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.6. 16:42Requiem: Upíří rytíř III.
  Karlito - na krvi v auditoriu ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.6. 01:44NANITS chronicles
  zack - :D jsem klidný....
  havran a ssp - jo, hoši, máte recht, mně to jen vytanulo na mysli jako příklad, klid, prosím vás :D
  havran - no, asi bych být tebou zkusil fakt třeba kámoše nebo jiného rodinného příslušníka než nějakýho náhodnýho dementa (mě) z netu :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.6. 00:24NANITS chronicles
  havran - oni někde uvedli, že na tu poštu musíš vyloženě ty?

  zack - tohle se děje běžně, že se vrací vadné knihy oproti zaslaným náhradním. Zajímalo tě to i před tím a zjistil jsi u někoho, co se s nima děje? - byla a je to jedna z kauz u MB
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6. 21:04NANITS chronicles
  Epocha: pane Havrane, my za vámi přijedeme domu, můžete sedět na gauči u tv, přinese vám komiks a vyměníme za nový, dáme vám ještě oběd a 500,-Kc jako omluvu, jen řeknete kdy...

  Havran: cože? To mám jako koukat do diáře? A jen 500? Chci 1000,-Kč i s veceri!!!

  Epocha: radši mu hned neodepisujte, musíme si to promyslet...

  Havran zde: to bude obšírná tahanice...

  :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6. 20:07NANITS chronicles
  Havran - napiš víc info... Co se ti nelíbilo ?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6. 12:22Berserk #05
  Jsou mezi námi tací, kteří hodnotí či vyjadřují své pokleslé názory, aniž by četli... :)

  S tím nic neuděláš, z principu to nasira, což jim dělá radost... Je to taková úchylka, lehká psychicka porucha. Každý máme něco :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš9.6. 12:11Requiem: Upíří rytíř III.
  Myslím, že jsem to řešil s JP a zbývají 4 sešity, z nichž ještě jeden není napsanej? A crew se rozhodovala, zda vydat dvě knihy po dvou sešitech nebo později jednu se čtyřmi ... Na tu by se muselo čekat.
 • Milo_Harwey
  fimi - historii jakýho procesu?
  vztahovačnost a můj pocit - vzhledem k tomu, že jsem téma "otisky" v diskuzi začal, tak bys to mohl klidně myslet na mě, nicméně ty jsi diskuzi nečetl, takže tvá věta "To je jednoduchý, aby měli hejtři co žrát" nemohla být na mě, protože nevíš kontext, což vede opět k tomu, že jsi prostě napsal blbost o tzv. hejtrech, od nichž se naprosto distancuju, pokud tady takoví vůbec byli a jsem holt na tohle spojení MB x hejtři trochu háklivý... :) (ale pro jistotu ještě dodám, že jsem neměl a nemám pocit, že jsi mluvil o mně, kdyby to z předešlého textu nebylo zjevné)
  přepálenej jsi, když píšeš tyto věty na základě ničeho, aniž bys cokoliv četl...
  někdy mi stačí málo, jsem emoční člověk, citlivý chlapec :), pokud z toho máš erekci, tak jsem také rád...
  díky za radu, snad jsem vše vysvětlil a snad vše teď dopadne na úrodnou půdu ... mála rada ode mě: než něco vyplodíš, tím myslím naprostý nesmysl, tak si přečti nebo zjisti info o daném tématu nebo komiksu, apod.

  a teď, protože jsem idiot a nechápu to, tak mi prosím tě vysvětli tuto větu: "To je jednoduchý, aby měli hejtři co žrát" - na základě čeho jsi jí napsal a kdo kde co hejtí a jak?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.6. 15:56Komiksový výběr Spider-Man #045: Hlad
  Louza - nehodnotitelna? Samozřejmě, že jde hodnotit :)
 • Milo_Harwey
  SSP - to s tím světlem myslíš vážně ? :D já nejsem fimi, abys mi musel psal takové "inteligentní" návody :D
 • Milo_Harwey
  Fimi - ty voe, proč se vůbec ozyvas a ještě takhle blbě??? Nikdo nic nehejti!! (Ba naopak!)

  Buď si to přečti nebo na dané téma nic nepiš, když jseš linej si těch pár odstavců přečíst.. už začínáš bejt dost přepalenej.

  Norri - jo, divil jsem se já a vysvětluju proč v předešlé zprávě , na kterou ty reaguješ...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.6. 13:10NANITS chronicles
  Soul bringer - já ji řešil, najdi si moji zprávu, je to kousek posuvnikem dolů... Asi je to moc náročný se podívat, nebo si kousek diskuze precist, když to řeší každej... :)
 • Milo_Harwey
  Fakt netuším , jak to děláte... Já, i když se snažím otisk udělat - na černé ploše nějakého komiksu, zkoušel jsem víc druhů komiksu, tak mi to prostě nejde. Možná mám antiotisk pH nebo co. Každopádně jsem myslel, že nedělat otisky je "normální", pokud fakt nemáte mastný ruce, ale ok. Asi jsem jen já jinej... :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.6. 08:22NANITS chronicles
  "patřím k těm šťastnějším, jen ťuklé růžky, takže v pohodě."

  :D

  Netušil jsem, že POUZE za tohle mám být šťastný. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.6. 12:04NANITS chronicles
  SSP + ostatní: epocha odepsala, že knihy vymění. Údajně balili narychlo. Každopádně maximální vstřícnost => poslali kód, zabalím, poslu jim (na jejich náklady, pokud nepočítám moji cestu a čas:D), oni pošlou zpět luxusně zabalené knihy... - aspoň to tak řekli.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.6. 21:53Batman Mikea Mignoly
  SSP: no... Za mě v případě Someone u jedné knihy v rámci práce, kdy s ní i pořád pracuješ... Bych si ji ocisloval a nechal jako pracovní verzi, pokud ji fakt na práci hodně používáš. Cena je snad 3 kila?

  V případě dvě, co píšeš... Je samozřejmé vhodnější, ne-li jediná varianta, ta tvoje. To nic nemění na tom, že je to zhovadilost. :D ale když nemáš jiný řešení, tak si do treba 500ti stránkový knihy budes muset lepit papírky, no :) (jediná útěcha ti může být, že pokud přemýšlíš, tak to uděláš, jak píšeš, ob10stran, 20, apod. , Ale to u toho budeš muset zas ještě přemýšlet a můžeš se splést ;))

  Jinak s vama souhlasím, že je to divný, ale radši obsah bez číslování, než kniha bez obojího. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.6. 17:21NANITS chronicles
  Epic fail je vhodný přízvisko. Nechápu, jak knihy můžou posílat v igelitu. Nesnáším následné řešení , přesně jak psal havran. Obtěžuje mě to, ale musí se to provést, focení, psaní mejlu, řešení, balení, odeslání, čekání, vyzvednutí nových... Nebo jak to u epochy proběhne, to je otázka.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.6. 17:12NANITS chronicles
  Taky jsem se bál hned, co jsem "balíček" viděl a bohužel obavy byly na místě. Knihy rozsekány. Už jsem psal epoše. Tohle je vyloženě tragicky. Taková váha a jen igelit obálka s bublinkami, na níž nelze poznat poškození obalu. Rohy zdeformované , hrany, prebal KO. Artbook deformace. Reklamuju. Horší zabalení jsem zatím takhle ofiko neviděl.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.6. 21:54Batman Mikea Mignoly
  SSP - vkládat papírky? :D takovou píčovinu bych od tebe nečekal :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.6. 15:09Batman Mikea Mignoly
  someone - v tomhle případě bych si stránky očísloval, to tě nenapadlo? (kdyby vadilo, tak koupit ještě jednu verzi navíc jako pracovní a tu si očíslovat)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.6. 20:31Watchmen - Strážci
  soulbringer - to se vyloženě opičíš po mně :)
 • Milo_Harwey
  Takže jinými slovy má kaplan nakonec opravdu výjimečný papír oproti ostatním komiksům... Pokud je odolný vůči prstům vylučujícím omastek :D
 • Milo_Harwey
  Zpětné k mému příspěvků: pro zmírnění hulvátství si citlivější z nás mohou dosadit: *konzumujete, *mastny obličejík ;)

  Meklýk: ani nevím, že jsi to začal ty, jen mi přišlo, že se téma daktyloskopie objevuje nějak casto, ve spojení s kaplanem.

  SSP a meklýk + případně ostatni: ok, chápu tedy. Někomu tělo produkuje látky, které nejdou smýt. Mně se to stane taky, že se otisk objeví, ale hned zmizí, pokud to není omastek. ;) Otáčení nehty je dobrý tip , případně rukavice ... Ale nehty jsou lepší :))))
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš26.5. 16:46Zvrácená
  Skončil jsem u spoileru u tvé recenze a tady také...protože komiks určitě koupím, jsem na to zvedavej. Nemyslel jsem to ironicky, ač to tak znělo :D

  Osobně myslím, že se se mi to líbit bude. Skrýš byla super. Ale od ita jsem četl jen ryby a ty zas tak dobrý nebyly. Ne, že by mi uchylarny vadily, spíš naopak. :D
 • Milo_Harwey
  Proč pořád všichni řešíte otisky prstů? Nechápu... To u těch komiksu žerete nebo co?

  Když koupím komiks a je novej, NIKDY po mně žádný otisk ani zůstat nemůže, protože nesnáším mastnotu a ruce si prostě umyju než na komiks sáhnu, případně na knihu. Nehledě na druh papíru a otisk prostě nikde není.

  Fakt by mě zajímalo, jak se kdo k čemu chová a co během čtení dělá. Pokud si vezmete knihu do KFC a ladujete se u toho kuřetem a pak k komiksu nejsou otisky, tak má smysl to zmínit. Jinak nechápu...

  P.S. nesmíte si během čtení ani sahat na mastnej xicht, hoši. :) Apod. Bez urazky
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš26.5. 13:25Zvrácená
  klasický horor, který je creepy a který v sobě skrývá skoro všechny prvky, motivy a lokace amerických hororů a kombinuje to se svojí japonskou úchylností a zvráceností /// to zní dost lákavě :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš30.4. 13:30Přístav Země / Zatmění
  Tak knihy už jsou hotové i ve sběratelské edici. V pondělí se to rozjede. Přes cokoliv kolem, všechny peripetie a nervy spojené s dokončením knihy gratuluji k dokončení a k překročení cílové pásky na konci strastiplné cesty plné bodláků. :)

  Jsem zvědavý na výsledek, ostatně jako my všichni.

  P.S. hoši, neberte všechno jako hate, není to tak (ač posledních pár dní na fcb už bych se to tak, v některých případech, nebál nazvat)

  Čest a sílu :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.4. 20:40Přístav Země / Zatmění
  Jsem fakt zvedavej na přebal sběratelský verze (nechápu, že nebyl doposud zveřejněn) a na příběh obou komiksu. Očekávám něco extra u přebalu i komiksu.

  Kolik vůbec vůbec bude verzi? Cyboy psal o "speciální" na prodej pouze v pár případech...
  Tahle je obyčejná a pak je sběratelská. Speciální je teda která? :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.4. 14:00Přístav Země / Zatmění
  Já čekal, kdo se na to v tomhle duchu ozve. Trvalo to ... 0 komentářů. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.3. 09:38Mlžný ostrov zbarvený do ruda
  Deefha - díky ti.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.3. 18:36Mlžný ostrov zbarvený do ruda
  Vycházel tento comics dříve v abc? Víte někdo? ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš16.2. 17:24Neonomicon
  Takže providence není vyprodaný? Kde ho ještě mají?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš15.2. 17:26Dracula
  Bus: souhlasím s tebou. Jen mi tohle přišlo tak směšný, že jsem měl nutkání sem poslat. ;)

  P.S. souhlasím... Každopádně tenhle Dracula mě dost láká -kouoim a teď nějakej starší od netopejru - deník Harpera. Naopak ten od CC téměř vůbec. Ale bylo by zajímavý je mit všechny a mít srovnání...

  To, abych se vrátil ke komiksům...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš15.2. 12:51Dracula
  Buš: K jejímu příspěvku se později vyjádřila i americká nezisková organizace GLAAD, bojující za práva LGBT komunity. Ta podle deníku The Independent prohlásila, že spisovatelčiny příspěvky korespondují s ideologiemi, které "záměrně zkreslují fakta týkající se genderové identity a lidí, kteří podstupují změnu pohlaví".

  "V roce 2020 pro takové postoje neexistuje žádná myslitelná omluva," napsala organizace v oficiálním vyjádření.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.2. 16:42Batman: Návrat Temného Rytíře (3. vydání)
  Stojí bonusy za to?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.2. 00:25Neonomicon (limitovaná edice)
  Jezevec - ty seš zase vynořil z nory... U providence to bylo jasný. Jaký vady jsou zde?

  Maco - viz diskuze u obyč.verze ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.5.2021Koupím
  Koupím Kolosální Conan. První knihu. Nabídky pls na Milo.harwey@seznam.cz. děkuju.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš16.4.2019Prodám
  Nabizim komiksy SANDMAN, černobile vydani, perfektni stav, jako NOVE, jednou ctene:

  Sandman 1: Preludia a nokturna
  Sandman 2: Domeček pro panenky
  Sandman 3: Krajina snů
  Sandman 4: Údobí mlh

  Milo.Harwey@seznam.cz
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš7.4.2019Prodám
  Nabizim komiksy SANDMAN, černobile vydani, perfektni stav, jako NOVE, jednou ctene:

  Sandman 1: Preludia a nokturna
  Sandman 2: Domeček pro panenky
  Sandman 3: Krajina snů
  Sandman 4: Údobí mlh

  Milo.Harwey@seznam.cz
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.10. 13:36* Připomínky a návrhy
  Sir_Pete - měl jsem stejny problém ... Např. U čtyřlístku si musíš jak dement najít stránku a skrolovat , když chceš konkrétní číslo ... Nebo teda sérii čtyřlístek a tam pak ctrl+f a konkrétní číslo.

  Další problém jsem měl se "Spiderman" x "Spider-man"

  Další problémy s vyhledáváním si nepamatuju - třeba ve fóru vůbec není a musíš hledat vyloženě jak v knize, pokud tam něco bylo a ty nevíš kde...

  Zack ho tam nechtěl/ nechce a tvůj/nás problém evidentně nechce řešit ... Nebo neví jak? Co? :D
 • Milo_Harwey
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.10. 16:16Pindárna
  Darker - prenes se přes to , musíš akceptovat jinou dobu, jinak nebudeš stastny. Je svobodná doba, cenzura musí být.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.10. 23:31Pindárna
  Fry - jseš asi velkej drsňák, co?

  Tobě přijde normální to, co psal mazeCZ? Četl jsi ty zprávy o tom, jak je profesor univerzity dehonestivan, protože odmítl zvýhodnit černochy u zkoušek, tudíž je rasista? Teď další kauza, kdy se týpek omlouva jak pitomecek, poněvadž díky tomu, že pustil film, kde má někdo černou barvu na obličeji, tak je rasista? Týpek chodí do práce rok, 3x si stěžuje , že ostatní zaměstnanci mají rasistický poznámky, firma zakročí, on odejde, stejně se soudi a vysoudil 130 mld nebo kolik :D (to by mě zajímalo, jak bys tohle řešil? Prostě se před to přeneste?:)) Film se nemůže ucházet o Oscara, pokud v něm není ..... ;)

  Těch zpráv se objevuje čím dál tím víc, to ti přijde normální? Prostě se přes to přeneste - arogantní věta. Jsem zvedavej, jak se budes tvářit až ti tuhle větu někdo řekne ve správnou chvili. Koho volis ty?

  A co rasismus vůči bílým? Kdy kdo naposledy četl nějakou zprávu v tomhle duchu?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.10. 15:02Pindárna
  Na jednu stranu proč ne, ale mám gay kamarády, kteří se budou vymezovat vůči těmto dvěma info:

  "vzplanutí mladého Jonathana k obrýlenému reportérovi s růžovými vlasy Nakamurovi." - tohle už je trochu moc gay

  "V komiksech se tak objevily například lesní požáry způsobené globálním oteplováním" :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.10. 12:45* Připomínky a návrhy
  Toe - máš to tam ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.10. 02:12* Připomínky a návrhy
  Halo, tady čtyřlístek má i 3.vydani z roku 88. Komu můžu poslat info?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.10. 21:25Slevy, výprodeje, bazary
  Deefha - reklamace a dej vědět verdikt ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš1.10. 09:36Slevy, výprodeje, bazary
  Burns asi nevyjde, ne? Už není moc času a zbývá dost ...


  Je v tom knižním klubu ještě něco za takto akční cenu?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.9. 21:24Pindárna
  Zack - znova díky. Aspoň vím/e, jak to je...:)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.9. 21:23Povinná četba
  criminal : Může to tu někdo rozseknout?

  Uvedeno je to jako dotisk. Ale bude nová obálka? Jaká?

  Druhej díl dotisk nebude a ta obalka bude jiná než jedničky a trojky?

  Jednička bude teda teď ladit s trojkou? Dvojka se vyproda a pak taky dotisk s novou , aby ladila s 1 a 3?

  :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.9. 23:45Pindárna
  Zack - díky
  Ostatní - já právě četl, že v roce 08 zas začali, ale komiksy žádný nový, napadlo mě, že se orientují jinde... Dal jsme prostě nezkoumal. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.9. 23:44Sběratelský klub
  Fimi - je to dobrý?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.9. 20:30Pindárna
  Ahoj, zná někdo oficiální , případně zákulisní info ohledně Mot (Mot komiks, s.r.o.) ? Fungují ještě ? Případně proč skončili? ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.8. 20:02Sběratelský klub
  Palebras - neříkej, že nejde omezit výběr od někoho. To máš jak inkaso, ne? Nastavis si limit. Víc nejde.platba se neprovede, pokud je víc než limit. ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.8. 19:21Sběratelský klub
  Palebras - zrovna Kameňák a návrat bych tam nechal oproti těm ostatním :)

  Taky myslím, že se nebude rušit...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.8. 12:28Sběratelský klub
  A taky je ta z toho casaku 2000AD, ne? Nějaký ty best of...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.8. 02:07Sběratelský klub
  Ale mít na stěně pod sebou pět polic všech kompletů :

  UKK, NHM, DCCK, Spidey + Batman ...

  Neříkejte, že by to nebylo pěkný :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš22.8. 02:03Sběratelský klub
  Deefha - zneužívají naší úchylky.... :) Obrázky ze hřbetu, dárečky, bonusy... :)
  Na to bohužel hodně uchylaku, jako.jssm třeba já, slyší. A Češi obecně jdou po akcích, no ne? ;)
  Každopádně díky za zajímavý propočet...

  Věřím, že jednou z těch všech dárečků bude opět rarita na Aukru, případně z toho bonusů v podobě 4 knih. A teď kdo z vás do toho půjde za sběratelským cílem, uchylnym cílem - obema nebo čisté za případným profilem? :)

  Podle mě komplet čemu ztratí, jako všechny komplety, ale pro sběratele, co nepůjdou do akce předplatného, bude mít čemu ten bonus...

  Kam ten svět spěje? :D
 • Milo_Harwey
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.8. 23:26Nakupujeme venku
  Zack - ono není úplně běžný si dát takovej bizár do ložnice, obzvlast pro ženský (pokud havran nějakou má), které tyhle naše excesy vnímají zpravidla dost kriticky, pokud jsou "normální"... :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.7. 17:08* Připomínky a návrhy
  Možná se na to někdo už ptal nebo je to někde zavedeno - plánuje se udělat vyhledávání i ve fóru?

  Chtěl jsem najít nějaké info, o němž vím, že se probíralo ve fóru(nejsem si jistej vláknem), tak jsem musel listovat k datu vydání komiksu a stejně jsem požadované info nenašel, zatímco kdybych nahodil klíčový slovo/a, tak bych měl výsledek hned.

  Díky :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.7. 11:57Sběratelský klub
  Alfi - to mě napadlo jako první... Ale pak jsme si všiml , že přebal malý knihy se jako alternativní obálka neobjevuje v kolosalce...

  Teď zjišťuju, že kolosalka... Kniha za 3 litry nemá žádnej bonus a malý knížky za 7 kil maji na konci bonusy...

  PROC? Znáte někdo odpověď...? Nevěřím, že by CC nemělo podklady pro bonusy v době vydání kolosalky...

  Slyšel jsem argument o dělitelnosti 8 při tisku. Nevěřím, že by to nešlo spočítat. Znáte počet stran bonusů u malých knih?

  Mně prostě vadí, že když koupím koloslaku, tak nemá "kolosální" obsah... A já "MUSIM" koupit malý knihy. Vidím v tom kalkul a ojeb...

  Tj. 2500 kolosalka + 4*500-700?/1kniha... Cca 4500 za stejny obsah...

  Nevím, no...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš21.7. 11:51Povinná četba
  "Rychlé šípy - NAPROSTÁ NOVINKA JEŠTĚ HORKÁ Z ROTAČKY!"

  To prodává ten/ta lin09 nebo jakej má Nick a jede to snad už půl roku, ne? :D

  Musí mít tak 50 výtisků +
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.7. 18:28Sběratelský klub
  To je dost na hovno, nečekal bych, že budu takhle oschuzenej a "donucenej" si koupit malý knihy...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.7. 18:25Sběratelský klub
  Hanusem - na konci kolosalky jsou jen náčrty na pár stranach a několik alternativních obálek + variantní příbalový plakáty nebo co... Text žádnej.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš14.7. 16:51Sběratelský klub
  Prave jsem docetl Conana z cimmerie. Občas jsem na Aukru objevil knížky Conana na prodej bez přebalu. Teď jsem se koukal, zda obaly knížek jsou obsaženy v kolosální knize a zdá se , že nejsou. Z toho plyne, že si knížky lidé kupují , aby měly přebaly, ale knihy nechtějí. :) Je to takovej drobnej ojeb (samozřejmě je to jinak v pořádku a nic neříkám, obdivuji to :)), co donutí sběratele koupit kolosalku i knížky. :) Přiznám se, že jsem taky nalomenej ... docela by mě zajímalo, zda je v knížkách i něco dalšího navíc, než je v kolosalce....
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.7. 15:28Pindárna
  Kilin dzouk a metju -, souhlas s oběma... :) Jen v rozporu souhlas s metjuem. Nechápu, že sausgejt mladej útok víc nevyužil (prej nedůvěra a výherní sestava týmu, ok...), Ale na konci na penalty je tam dá jako kopající? Zvláštní...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš8.7. 12:26Pindárna
  Anglie hraje celou dobu doma. Mají v tomhle obrovskou výhodu. Dani nacestovali stovky km, zpátky z Baku letěli do Wembley snad 8 hodin. Pak už logicky byli víc unavení, když Angličani v klidu odpočívali v obýváku. Nastavení 6 min, prodlouženo téměř na 8 min, aby Anglie mohla útočit??? Dva míče = přerušení hry, tady nic???? Penalta, co neměla byt, ale byla???? Laser do očí brankáře před penaltou???? ( Tu i tak chytil, bohužel na dorazku už neměl)

  Fanoušci svítili laserem na hráče i před tím, buceli u hymny , uráželi Dany.... Výsledek???? (SSP náhod minulost - Ukrajina a Španělsko a co bylo z chování fanoušků - další zápas bez lidí a trest, co bude tady???? Nic )

  Italové simulanti, co s Belgii v závěru prolezeli 15 min - za celej život, co sleduju fotbal jsme nezažil nic nudnejsiho, hnusnjesiho , otravnyho a nechutnýho. Přál jsem belgii... Timhke ji Itálie sejmula. Přál jsem pak Španělům. Smůla...

  Anglie x Dánsko, přál.jsem.danum, škoda.

  Zbývá trapný finále.... Přeju Itálii. Vyhraje Anglie.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš6.7. 22:09Filmový a hudební klub
  Tak to už asi smrtonosná zbraň 5 nebude...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.7. 19:26Pindárna
  No nevím, tlak pominul. Snad aspoň srovnání....
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš29.6. 20:50Pindárna
  Zack a hawran : SoK reagoval na tohle :
  "Drtiva vetsina klasickeho sportu ma naprosto trivialni pravidla, ktery je schopny sledovat i clovek s pulkou mozku. Kdyby se fotbal hral na trech hristich zaroven, kazdy hrac mel specialni schopnosti a mohli si behem hry podle bodovani dokupovat lepsi gear, tak to taky nebude sledovat kazdy Franta :)" , což vyznívá , že Zack tvrdí, že na sledování sportu můžeš bejt i kreten, ale pokud chceš sledovat esport, musíš být geniální...:)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 18:52Pindárna
  SSP - to jsem napsal schválně, asi jsi to nepochopil. Vyjádřil jsem se a skončil s těmito diskuzemi. Na další kecy už nebudu reagovat.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 15:24Sběratelský klub
  Tak teď jsem koukal na sbírku, abych si uložil seznam komiksu, co mám... (Kdybych náhodou dostal ban :D) a koukám, že přibyla "váha" - 570 kg :-000 . Ty voe ... Dobrá práce , kluci s tím navážením. Teď tak nějak zjišťují, že mám možná doma tunu papírů... :-O
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 15:21Pindárna
  Btw. Na SOS, ani nic dalšího ohledně tématu SOS x SSP, bych já už nereagoval...;)

  "takévelice skvělé napinavé forum" :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš27.6. 15:18Pindárna
  :D teď jsme teda ve stavu, kdy učitel bouchne do stolu a všichni mlcime... :D

  Co dneska fotbal , hosi? Kdo vyhraje : my x Nizozemci? Belgie x Portugalci? :))))

  Včera mi nevyšel tiket (více tiketu, bohužel) díky Itálii, čekal jsem od nich mnohem víc ;)

  Zack - já myslel, že jsi říkal, že nikoho nebanujes :D sám víš, že kecy tohoto typu jsou na chatech, apod. odnepaměti... Jsou to trapny kecy, nedělal bych z toho drama, ale chápu, že dáváš najevo, že se ti to trošku nelíbí :) a je fakt, že zde takovou výhrůžku vidím prvně...

  Na jak dlouho má ban? Dal jsi mu nějaký varování? Nebo zprávu?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.6. 16:12Pindárna
  SSP - mně by to asi bylo i sumak, jen mi přijde, že jsi fotbal téma začal díky nějakým kecum od SOS jak rypes nebo co a na tvou povahu, tak jsi trapně z ničeho nic rozjel fotbal... Abys jakože řešil i neco jinýho než MB nebo kecy na někoho/něco. Je to detinsky... opět můj názor. :) Asi i proto mě to irituje, což jsem chtěl vyjádřit i s vysvetlenim, takže jsem uspokojen a už je mi to sumak. :) hezky se bavte... pá

 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.6. 09:36Pindárna
  Zack - svuj názor jsem řekl.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš25.6. 01:34Pindárna
  SSP - vůbec nechápu, proč sem tak tlacis fotbal... Přijde mi ujetý rvát do komiks pindarny euro, ač ho sleduju a zajímá mě. :P
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš15.6. 22:06Pindárna
  comicsfotbaldb.cz :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.6. 16:43* Připomínky a návrhy
  fráj - jasný, to dává smysl.... dobřes udělals :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.6. 14:58* Připomínky a návrhy
  2 je totožná, 3 nejede v řadě, ale je od dark horse a je to třetí v řadě Conan kolos, což by si zasloužilo stejnou skupinu (vím, řešili jsme - tím by vznikalo to, cos říkal, milion podskupin)

  Jj, jsem neocenitelný. Po tvém hrejivem textu se culím jak malá holčička s copánky v satickach, co právě dostala lízátko. :) Ego bylo uspokojeno :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.6. 14:30* Připomínky a návrhy
  Díky. :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.6. 14:04* Připomínky a návrhy
  Každýmu za připomínku poděkujete, mně ještě nikdy. Jsem na Black listu, co? :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš12.6. 13:36* Připomínky a návrhy
  Zdravím, kolosální Conan 2 a 3 nejsou zařazení v conan (dark horse series). ;)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.6. 18:56Pindárna
  tak tohle je hodně luxusní :)

  To je best, jak je osvícenej hororově, super, já si ho snad objednám :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.6. 13:36Pindárna
  Když je máte a nectete... Koupím kolosálního Conana 1. Někdo na prodej? :D

  Mkw - koupím, prodas? Obálku ti okopiruju :D

  Možná i nějaký další... Když tak napište. Jsem online. :)
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.6. 12:03Pindárna
  On snad ani jiný formát neexistuje , ne?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš2.6. 16:29Sběratelský klub
  Killingjoke
  Killingjoke mecenáš31.5. 22:11Pindárna
  Future-Death: Nevyšlo a mělo by vyjít až zítra. https://argo.cz/?post_type=book&p=153579
  Future-Death
  Future-Death31.5. 21:02Pindárna
  Český comicsový kalendář čtvrtek, 27. května -Bomba- není v aktuálně přidných comicsech.Vyšlo to?
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš28.5. 20:21* Připomínky a návrhy
  A co založit nějakou skupinu jako právě mignolaverse a tam dát všechno zapadající?

  Jakože "verse" , podle mě by se to líbilo více lidem. ;)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 6 (cca 1702 Kč)
Mám: 2027 (cca 433955 Kč)
Chci: 2 (cca 798 Kč)
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0