Milo_Harwey

Milo_Harwey

Jméno: Harvy

Registroval jsem poměně nedávno, a to konkrétně 11.3.2019, kdy jsem sepsal všechno, co mám doma a později dodal vše, co mám v Praze. Chybí mi dopsat Kačery Donaldy, Mickey Mouse, Bugs bunny, apod. dětské komiksy, které jsem měl na chatě a prakticky už 15 let + neviděl. Sbírám komiksy od malička, snad od 5ti let, načteno mám poměrně hodně, ač sbírám už jen proto, že se mi něco líbí, založím a přečtu až někdy... někdy.... později. Třeba UKK jsem četl zatím pouze první řadu, ač mám i ostatní komplety. Nevím, zda psát komenty zpětně, asi by toho bylo hodně a já si bohužel/bohudík všechno nepamatuju. Nedávno jsem třeba přečetl barbara conana komplet (comics legendy, barlow, semic slovart), něco mi v paměti uvízlo, ale psát recenzi na každý časopis? to asi ne..... takže začnu od teď, kdy píšu tento popis, tj. 16.3.2019 - v hlavě mi uvízl darkness kompendium, který je dle mě přeceněný, k tomu něco asi napíšu a přímo teď, resp. včera jsem začal čísl all star batmana od snydera, což je brutus tuctovka s nesmrtelným batmanem, klasika, snyder je dětskej průměrnej autor.... toť zatím vše :))))

20.6.20 edit: stále jsem tu a upravuji svou sbírku, sem tam se zapojuji do diskuzí, fór, což chci velmi omezit a komentují už zřídka, páč není čas. Proto si udělám info pro sebe: u dcery pana mrazu a darkness jsem dal "zpětný koment", což bylo hodně zpětný. Teď mám několik komiksu přečtených bez komentu, zpravidla doctu, přečtu komenty ostatních a ke svýmu už se nedostanu. Proto! Zpětný koment (ZK) = četl jsem cca kolem Měsíce zpet+-, tenkrát i komentáře, teď ne
ZK+ = četl jsem.komentx znova a znova si listoval komiksem
Historický koment = četl.jsem bůh ví kdy a chce se mi to nehledě na situaci komentovat, HK+ ;)
Klasický komentář - do pár dnů si nebudu dávat žádný přízvisko ...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 3.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Spike - tak už máš tři, jsme taková malá sekta ;)

Faster - Takže jak když první poločas vedete 5:0, po přestávce se vystřídají hlavní opory týmu a zápas končí 5:5 a to ste se posledních 5 minut nastavení mohli posrat strachy ať neprohrajete. //// :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.7.2020 | Americký upír #01

Takhle nesympatickou hlavní postavu jako zde nepamatuji a koncept nového upíra včetně jeho vlastností jsem také úplně nepřijal. Od toho se zřejmě bude odvíjet můj koment. K americkému upírovi jsem se dostal už kdysi přes Snydera, ale vynechal jsem ho (páč snyder nebyl můj oblíbenec), teď jsem se k AU dostal znovu přes kreslíře Rafaela Aburkveteho (budu psát takto), jehož obálky byly v Batmanovi super (kresba též). Po přečtení celého runu Batmana new52 jsem získal lepší náhled na snydera a v hororu měl být lepší, takže spolu s kresbou jsem mu dal šanci. Příběh AU je triviální, není zde nic objevného, Snyder má stejné postupy jak v batmanovi (3 dny zpět, před hodinou, apod.), prolínají se časově linie a origin Skinnera Sweeta, který na návrh Snydera píše King. Jediná postava, která mi byla trochu sympatická je Pearl a její příběhová linie mi přišla lepší, což je celkem paradox, protože předpoklad k lepší story má western origin od Kinga. Počátek obou příběhu je dobrý, pak to přejde lehce do nudy, celkově prostě průměr. Kresba je fajn, líbí se mi, obálky styl, ale myslím že hlavní hajzl postava spolu s ničím, čeho bych se chytil mi ubírala na zážitku, který většina čtenářů pode mnou, z onoho příběhu měla. Dočetl jsem a další díl mě ani nezajímal, příběh je vesměs zakončen, nicméně vlastním i druhou knihu, takže si jí přečtu. Zpracování knihy se mi ovšem líbí hodně, přebal je na dotyk líbezný, obálka knihy je totožná jak přebal. V součtu za to vše dávám 3*.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.7.2020 | DC komiksový komplet #090: Batman: Odysea, kniha první

Rewkon - jedu stejně jako ty ;)

Carnage - už jsi to dočetl??? :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.7.2020 | Conan #06: Nergalova paže

Nový kreslíř Tomás Giorello je důstojný nástupce Caryho Norda. Kresba se mi líbila, punc krásy ji dodaly až barvy ve čtvrté kapitole připomínající styl evropské kresby. Příběh je ze začátku příjemně conanovsky, postupem času mi přišlo jakoby Truman lehce přišlapoval plyn. Napříč příběhem se objevuje pár béčkových momentu, co my conanovci oceníme, (spoilery)např. Conan přijede nepozorovaně do tábora nepovšimnut hlídkou a obří opice alias best bojovnik na něho hází machra, Conan ho srazí k zemi pěsti... Conan celý od krve vstane na bojišti posetém mrtvými těly.... másta zombie užije svů hypnotizující pohled na Conana, ten se však mine účinkem a Conan udeří - tohle byl vyloženě filmový moment. :) Poněkud mě zklamalo, že žádná z sexy žen Conanovi nepodlehla, přál jsem mu Erišku, ale vzhledem k rychlosti plynutí příběhu nebyl na milostné hrátky čas... :/

Předmluva i doslov vysvětlují náročnost převodu nástřelu povídky, docela fajn čtení. Také myslím, že se mohlo jednat o horor, zapojení zombíků potěšilo, lovecraft monstrum ani moc ne. ;)

Btw. Ve 4.kapitole, když Conan vyrazí dveře, tak na protější straně Atalid shodou okolnosti svoji tříprstou zombie otáčkou fakuje obecenstvo, zřejmě shoda náhodných tahu tužkou ... :)

Něco málo tomu chybí, proto dávám 4*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Fimi - naprosto pochopitelně. ;) Možná jsi čtenářsky vyspěl nebo se ti změnily preference. ;) Jsme při čtení ovlivnění spoustou vlivu, za 10 let z toho zas budeš nadsenej. :D Kolik bys tomu dal hodnocení tenkrát a kolik teď? 4* před tím a teď 2*? Ale koment bys mohl napsat , samozřejmě s dodáním, žes četl eng verzi, aby vše bylo košer.... Ja jsem na AsZH zvedavej, mám je doma a ještě jsem nečetl... Ani nerozbalil. ;) krajinu půlnočních stínu jsem taky jeste nečetl. Tak nevim, zda je to výhoda, či naopak.

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.7.2020 | A zrodí se hvězdy...

Sleduju diskuzi od začátku, připojím svůj krátký příspěvek. :) Fimi, mám dojem, že jsi někde někdy psal,.že jsi hvězdy nečetl a diky názorům ostatních si je nekoupíš. Právě proto, že tvrdili, že je to sracka a ty sis to už před tím z nejakych důvodů myslel. Je trochu divný, že se od toho teď odklanis, někdy to prostě děláš, že něco odsoudis předem (z různých důvodů) - třeba HQ, kterou nemusíš. ;) Myslím, že se to běžně děje, že je nekdo proti něčemu/někomu afektovaný a pak trpí předsudky vůči postavě/dílů/výrobku... Apod. Jak rikal demnog, jednou budeš řídit starý bávo, nebude ti to líbit a od té doby odsuzujes všechny a celou značku. :) Souhlasím s tebou, že příběh je neměnný nehledě na zpracování, pokud se do něj teda něco nezakomponuje navíc nebo ho třeba nějak neobzvlastni překlad, což se třeba děje u filmu a dabingu. ;) ale zakomponovat do hodnocení třeba i zpracování ničemu nevadí. To je můj názor a můj další názor se týká smazaných příspěvků v diskuzi, což mi všeobecně takhle zpětné přijde dost trapný, ale tato diskuze asi přišla trapná taky těm, co své příspěvky smazali (btw. Myslel jsem, že to po nějaké době už smazat nejde). U někoho je to navíc pokrytecký, když tvrdí, že každá akce vyvolá reakci. ;) DR - ty jsi hvězdy hodně propagoval, měl velký očekávání, které tedy pak nebylo naplněno - ok, může se stát. Též jsi byl propagátor CC a pana Dorta... Ale zajímá mě: proč se po přečtení Hvězd změnil celej tvůj pohled na CC a proč jsi pak zacal hromadně prodávat jejich komiksy? To tě Hvězdy až tak sejmuly?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.6.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

Tak jak bys to řešil? Nemusel by se vlepit, ale vložit... Nebo nevím, jeden papír by nevadil. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.6.2020 | Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří

Darker - souhlasím s tebou. ;) Osobně bych celý náklad nechal, zrovna v tomhle případě by se výtisk té jedné stránky a přilepení ala providence dalo provést . ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.6.2020 | A zrodí se hvězdy...

Lantan: to je určitě nějaký lobby, aby se zbavili nepohodlného brum bruma... :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.7.2020 18:53 | Filmový a hudební klub

Přesně + asi BEST Darth Vader scéna napříč všemi filmy...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.7.2020 17:50 | Filmový a hudební klub

Nejlepší novej SW film je Rogue one. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 1.7.2020 12:57 | Filmový a hudební klub

Fimi - tohle bych bral, SW trilogii znova

Gangy Londýna si stáhnu ;)

Money heist hlavně první série super, Berlín best. Další už začínají být přepálený a moc vztahový. ;)

A na jeloustoun se chystám už dlouho, Kostner je sympatickej borec. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.6.2020 10:52 | Filmový a hudební klub

JDM aka flaspoint Batman byl zminenej už dávno, podle mě taky super varianta..;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.6.2020 10:44 | Filmový a hudební klub

Fimi - tak to by bylo hodně luxus. Bral bych takový film okamžitě. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 18.6.2020 20:02 | * Připomínky a návrhy

Trudoš : ten vlak je jako příklad vhodnější ;) taky jezdím.vlakem a někdy je v izolovaným kupé peklo poslouchat kecy , který se snažíš ignorovat a nezajímají tě, ale zkrátka to nejde... ;) Jen by mě nenapadlo to převést sem v rámci textu, nicméně díky vlak prikladu chápu tvé utrpení a soucítím s tebou :*

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 18.6.2020 18:56 | * Připomínky a návrhy

Hoši, hodím sem jen svůj malý názor... Ignoraci x blokaci, apod. Jsem nikdy nechápal. Myslel jsem, že je to výsada ženských a arogantů. Obzvlášť např. Zde. Proč to chcete? Nikdo vás nenutí to od kohokoliv číst - podobné jako se řeší produkce jakykohokoliv vydavatelství, nikdo vás nenutí to kupovat nebo číst. Klidně si mě za tohle do pomyslné blokace za můj názor nyní přidejte. Dekuji

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 14.6.2020 22:27 | Herní vlákno

Mám dotaz pro pamětníky. Sháním starou hru s letadly. Šlo pařit na jednom kompu, vybírali jste si asi ze 4 letadel a 3 vrtulníků. Byl to splisltscreen myslím. Jeden vylitl zpráva , druhý zleva a šli jste po sobě... Grafika kreslená myslím, možná 90.ty léta. Pařili jsme na PC. Víte někdo?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 4.6.2020 15:12 | * Připomínky a návrhy

U Batman new52: květy zla chybí kreslíři Detective Comics #27: Sean Murphy kresba, Matt hollingsworth barvy

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 26.5.2020 23:58 | Sběratelský klub

Lantan : koukal.jsem na fotky od Jamese a je to podle mě pro sběratele figurek, potažmo pro fanoušky iron mana... Nejsem ani jedno. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey PRODÁM16.4.2019

Nabizim komiksy SANDMAN, černobile vydani, perfektni stav, jako NOVE, jednou ctene:

Sandman 1: Preludia a nokturna
Sandman 2: Domeček pro panenky
Sandman 3: Krajina snů
Sandman 4: Údobí mlh

Milo.Harwey@seznam.cz

Milo_Harwey
Milo_Harwey PRODÁM7.4.2019

Nabizim komiksy SANDMAN, černobile vydani, perfektni stav, jako NOVE, jednou ctene:

Sandman 1: Preludia a nokturna
Sandman 2: Domeček pro panenky
Sandman 3: Krajina snů
Sandman 4: Údobí mlh

Milo.Harwey@seznam.cz

Aktivita

Naposledy přihlášen: 16.7.2020 02:02
Komentáře u comicsů: 116
Hodnocení comicsů: 113
Příspěvků ve foru: 173

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 1439 (cca 298403 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0