Milo_Harwey

Milo_Harwey

Jméno: Harvy

Registroval jsem poměně nedávno, a to konkrétně 11.3.2019, kdy jsem sepsal všechno, co mám doma a později dodal vše, co mám v Praze. Chybí mi dopsat Kačery Donaldy, Mickey Mouse, Bugs bunny, apod. dětské komiksy, které jsem měl na chatě a prakticky už 15 let + neviděl. Sbírám komiksy od malička, snad od 5ti let, načteno mám poměrně hodně, ač sbírám už jen proto, že se mi něco líbí, založím a přečtu až někdy... někdy.... později. Třeba UKK jsem četl zatím pouze první řadu, ač mám i ostatní komplety. Nevím, zda psát komenty zpětně, asi by toho bylo hodně a já si bohužel/bohudík všechno nepamatuju. Nedávno jsem třeba přečetl barbara conana komplet (comics legendy, barlow, semic slovart), něco mi v paměti uvízlo, ale psát recenzi na každý časopis? to asi ne..... takže začnu od teď, kdy píšu tento popis, tj. 16.3.2019 - v hlavě mi uvízl darkness kompendium, který je dle mě přeceněný, k tomu něco asi napíšu a přímo teď, resp. včera jsem začal čísl all star batmana od snydera, což je brutus tuctovka s nesmrtelným batmanem, klasika, snyder je dětskej průměrnej autor.... toť zatím vše :))))

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 17.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor

Jsem tu novej, ale já bych nechal hvězdy a komentáře. Je to dostačující....Než jsem se sem zaregistroval, tak jsem myslel, že ty procenta jsou generovaný díky půlhvězdám, což by možná bylo fajn přidat. Příjde mi pořád lepší škála 1-5, kdy u nějakých komisků si člověk nemusí být jistý, zda to či ono, tak hodí něco mezi, což zde nejde, takže to musí dopisovat do komentaře, komentuje-li. Třeba lepší 3*, horší 3* - než hodnocení 1-10. Co se týče celkového hodnocení, to může vycházet ze všech možných aspektů, sečtělost, věk, epmirie, momentální nálada x stav mysli.... okomentovat se to dá znova vždycky, ne? :)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 17.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

Fimi - ahoj, jsem rád, že názor sdílíš.... na metal jsem též zvědav. Z toho, cos jmenoval znám jen toho bažináče, který snad budu v dc kompletu a já si to tak za 2-3 roky přečtu. :D Dá se tady nějak zjisit, že jsi třeba osloven v diskuzi? kdybych se teď ze zvědavosti nepodíval, tak vůbec asi nevím, že mi píšeš...

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 16.3.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #01: Můj nejhorší nepřítel (paperback)

První koment. :) Četl jsem tady už desítky komentů a občas někdo napíše, že třeba enys píše pořád stejně... podle mě snajdr taky nebo třeba i thomas, co psal Conana. Otázka je, zda se Vám ten styl, kterým píše a občas samozřejmě obměňuje líbí. U mě třeba právě Ennis a Thomas hodně vedou, Snyder nikoliv. Jeho Batman je robocop, co je prostě nesmrtelnej člověk, kterej neustále mele o svým dětství a smrti rodičů a polemizuje jaký by člověk měl být a tuna dalších moralizujícíh keců, záchrany na poslední chvíli, což mě osobně všechno nasírá. Je to pořád dokola spolus s retrospektivou, před dvěma dny, dvěma minutami, po dvou měsících. Zároveň píše dost zmateně, jakoby si něčeho šlehnul. Tenhle komiks je přesně podle tohoto stylu, klasika Snyder, je to tuctovej průměrnej autor. Je to samozřejmě můj subjektivní názor. Romitova kresba ok, taky mi k Batmanovi moc nesedí, ale je fpoho. V příběhu batmana nahodí záporáky na otočku, který Batman hned sejme a jede se dál, pak nastoupí největší zabiják beast, kterej je vlastně stejnej jako ti před ním a nic nedokáže, navíc je to taky extra borec, jenž roztřílen a rozsekán pokračuje dál. Totálně mě nasírají věci typu: Batmanovi prostřeli tělo skrz naskrz šíp, on ho ani nevytáhne, ale najednou zmití, nekrvácí, nějak otráví twoface nebo co a jede se dál, jakoby nic. Batman ma na zádech batarang s ostny, totální nemysl, kdykoliv by spadl na záda, tak si je vykurví a končí. Sejmou ho kládou a taky pohoda. Když ve vodě zapnul ten reprák, tak už jsem si říkal a kurva, to už je moc a kde jako má ty repráky? Jak říkam, tohle být někdo jiný než normální člověk, tak ok. Druhej příběh o zaučení a opět ty kecy promlouvající do duše a nejlepší detektiv opět na něco nepřišel a odhalil to nějakej nováček, kterej mně jako postava nevadí.

mně nejbližší koment je: JohnyG | 11.10.2018 a poté asi choze | 23.1.2019

Osobně si myslím, že Snyder je průměr obecně jako všechny jeho komiksy, z nichž z minulosti je dobře hodnocená třeba Soví duologie, která mě osobně se líbila částečně taky, opět si vybavuji nesmrtelného batmana, který je totálně rozsekán, probodnut, bez jídla, pití, vyprahlý dojde domu, dá sprchu a jde do boje. :D tragédie, četl jsem to asi před rokem a tohle si vybavuju i ted :) Neříkám, že nemá dobrý nápady a asi to má dobře promýšlené, ale výše zmíněný koncept jeho psaní mi prostě nesedí. (ale mně se asi obecně ty batman komiksy nějak nelíbí, ač je batman moje hodně oblíbená postava napříč komiksy, filmy i hrami :)))) Např. Můj temný princ má u mě 5 hvězd, ač jsem ho komentem ani jinak nehodnotil a když zhodnotím tohle, tak je to prostě slabší průměr. 2* x 3*, fakt nevím... dáme tři hvězdy, ale jsou slabší a zbytek Batmana jsem nehodnotil, tak je to za mě jako komplet ke Snyderovi, průměr místy slabší, místy lepší => průměr, 3 hvězdy.

Ještě malý dodatek: množství záporáku a batman alias superman ve mně s koncepi jednoduchého příběhu ve mně evokuje komiks určený dětem, třeba kolem 12 let, které budou asi obecně ze Snyderova Batmana nadšené, ale překombinovný příběh úplně nepochopí, to asi nikdo, podle mě ani Snyder, kdyby to po sobě četl... :) nicméně krev a ta překombinovast by mohlo vést k náctiletým... protože podle mě by děti měly být vyvarovány sexu a násilí cca do 15ti let nebo by jim to nemělo být předsouváno jako v dnešní době, kdy např. Krajní meze dávají na pohodu odpo včetně různych vražd, apod. co za mého dětství dávali v tv kolem 22 hod a dál, ale to jsem odbočil :)

MH

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 6.9.2019 17:55 | Sběratelský klub

Maco +karlito - máme ústřední topení a není topná sezóna ještě, tak nemůžu zkusit, ale mám v plánu. ;) Přemístit komiksy nemůžu, koupil jsem poličky a navrtal do zdi navždy. :) Topení nepůjde na dlouho, je to v ložnici a nemáme rádi teplo na spaní... ;) Ale zvlhčovač bych mohl zkusit :) díky za tipy...


A k deefha: je tam dotaz k prvnímu dílu, co měl zas vyjít někde teď, já ho ještě nikde neviděl... Nevíte, zda to vychází znova od jedničky teda? A případně jak se řeší už zaplacený předplatný z doby prvního nabízení?

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2019 18:32 | Sběratelský klub

pisivka knžní a stírek domácí.... super, no :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2019 18:30 | Sběratelský klub

Uvažoval jsem nad tím stejně... že jsou vlasně užitečné. ;) Máme tu místnost luxusně uklizenou jako celý byt, žena je něco jako Monika z přátel ;) pokoj je kompletně nově zrekonstruovanej, ale stejně tam jsou.... jediné, co mě napadá, že v tom pokoji nikdy netopíme. ;) komplet se tam větrá pořád... ve hřbeteh knih snad nejsou, pořd tam lezou a vadí mi to prostě :D nechci si číst a u toho předem kontrolovat každou knihu, zda tam nejsou a nebo se bát, že je rozmáčknu a ony znehodnotí svou smrtí můj komiks :D

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 2.9.2019 14:42 | Sběratelský klub

Hoši, mám hodně specifický dotaz: ZNÁTE nebo máte zkoušenosti s broukem, co se jmenuje PISIVKA? případně pisivka knižní a hlavní část dotazu: jak se toho malýho sráče ZBAVIT???

Kdo by nevěděl, malej brouček, co vypadá jak smítko a pohybuje se po knihách (komiksech), skoro není vidět (pokud je malej, větší už jsou vidět) a vy ho samozřejmě můžete při čtení rozmáčknout = znehodnocení komiksu, ale už jen fakt, že vám po komiksech poleze (fungují hlavně v noci a je jich hodně), vám nebude příjemný... ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.5.2019 15:36 | Sběratelský klub

Ale 60 NHM obraz uzavira, takze bys mohl skoncit..
A m dojem, ze je to uzavrenej obraz.

O rozsireni jako takove nejde. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 22.5.2019 14:05 | Sběratelský klub

To jsem netusil, ze predplatim az oficialni vydavani. Mohli na to nekde upozornit, ale diky za odpovedi a mam dalsi dotaz.

DCCK zacal vychazet s tim, ze ma byt 60 cisel, ted oznamili rozsireni na 80, coz uz snad bude konec... Nicmene pri oznameni 60ti cisel byl predataveny obrazek ze hrbetu knih i s jokerem na konci. 60 knih vyslo a joker nikde, az ted se k nemu dostava pres 61.knihu a dal.... Tzn. Meli zamer vydat 80 cisel od zacatku? Prijde mi to jak takovej malej podraz ci mystifikace sberatelu...nekdo mohl chtit 60tkou skoncit, ale nedokoncil by obraz. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 17.5.2019 13:01 | Sběratelský klub

Ahoj, prosim vas, uz nekomu prisel ten komplet spidermana z predplatneho u sendu? Mne zatim nic neprislo a tez by me zajimalo, jak to bude se 4.cislem, zda se da lredobjednat. V harmonogramu nemaji nic... :/

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.5.2019 13:33 | Filmový a hudební klub

Kdyby se zachoval "lidsky" (pubertalne, emocionalne ...) o minutu pozdeji, coz mohl roboticky vydrzet, tak by mu ji sundali... Useknout ji mohl kdokoliv (dr.strage by se dal omluvit tim, ze videl 14 mil buroucnisti a mohli tam byt i ty, kde mu ruku usekl a prohrali, dejme tomu... Coz ostatni, treba ironman nevideli)..
Hele, ok... Proste ho dostali a moznosti, jak to poresit bylo dost, ten film je super a uveritelnej, coz mam rad.. Tohle je u me takova jedina kaňka na luxusu :)))

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.5.2019 12:39 | Filmový a hudební klub

Hmmm, na tom mozna neco bude... Ale nemeni to fakt neuseknuti ruky a ze to posral. ;)

Milo_Harwey
Milo_Harwey | 8.5.2019 10:25 | Filmový a hudební klub

Tak uz vim, scena jak ho vlastne sejmuli, mantis na xichte a oni mu tu rukavici sundavaj a stardement ho zacne mlatit a posere to.... A pak najednou mu tu ruku chtej useknout. :) to mi trosicku vadilo - starhovadina a neuseknuti...

Aktivita

Naposledy přihlášen: 8.9.2019 22:41
Komentáře u comicsů: 1
Hodnocení comicsů: 1
Příspěvků ve foru: 21

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 950 (cca 204788 Kč)
Chce: 0
Shání: 0
Nabízí: 0