Str. 004
Str. 007
Str. 036

+ 2 další ukázky

Koupit
Svět protínaný obřím potrubím a obydlený dinosaury, létající města… a všudypřítomná „síť“, která ovládá všechno a všechny. Mladý pouštní pastýř, kterému vybijí celé stádo, odejde do města hledat pomstu… jenže vzpoura a revoluce vás vždy nedovedou tam, kam jste se dostat chtěli.

Vyšlo jako 26. svazek velké řady edice Argomiks

Scénář
Vincent Perriot
Art
Vincent Perriot
Barvy
Florence Bretonová
Obálka
Florence Bretonová, Vincent Perriot
Lettering
Pavel Beneš
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Milan Dorazil, Anežka Dudková, Richard Klíčník, Michal Zahálka
Žánry
dystopie, postapokalyptický, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-257-3560-2 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
220 x 310 mm
Tisk
barevný
Váha
1280 g
Stran
208
Cena
598 Kč
Originál
Negalyod (Casterman, 2018)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.9. 10:36Negalyod: Božský had
  Vizuálně lahodící žánrový eintopf, který by se ale jako by trochu bál, co nám chce vlastně sdělit. Záhadný dystopický svět, který bohužel nerozvíjí příliš myšlenek; člověk se může jen kochat, aby skončil u celkem konvenční akčně-dobrodružné zábavy. A to je škoda.

  Celkový dojem: 60%
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.9. 12:43Negalyod: Božský had
  Podivný komiks, který nevím, kam zařadit. Tváří se to jako postapo, pak zase jako mix fanatsy a sci-fi ála Dinotopie a Mad Max (viz popisek), pak se to zase tváří jako jodorowsky-moebiovina. Spousta prvků a motivů, viz začátek a četba básniček a komunikace s kdoví kým, jsou nerozvinuty. Proč tam jsou dinosauři a jaký tam mají smysl? Působí to na mě dojmem, a proč je tam jako nedat, vždyť je to cool. Na konci se cosi řekne skrz pterodaktyly, ale taky nic moc neříkající. Do toho moc jako náhoda působí to, že se hlavní postava ocitne tam, kde má. Prostě málo uvěřitelné a účelové, viz vůdce odboje. Jak na potvoru na něj narazil, a to nemyslím na konci v autě, ale i předtím. Zákonitosti světa nějak fungují, ale proč tak fungují, co to znamená? Nic se pomalu nedozvíme a z komiksu mi tak zůstavá linka typu vizuální orgie. Problém tohoto příběhu je, že autor se rozjede a nedokončí to, ukáže tamto, ono a tohle, ale pak se k tomu nevrací. Absolutně nepochopitelné pohnutky postav, proč to dělají, odkud se vzaly. Autor by potřeboval asi větší prostor, aby to rozvinul a dokončil. Koukal jsem na Bedetheque a už je venku druhý díl, tak snad něco objasní, ale takhle jak to je, je to opravdu slabé a nedotažené. Kresba je nicméně na výbornou, pocta mistrům.
12