Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 5 dalších ukázek

Koupit
Svět doktora Moreaua je fascinující i děsivý zároveň. Klasický vědecko-fantastický román H. G. Wellse o lidské namyšlenosti a pýše, jež předchází pádu, je stejně aktuální dnes jako roku 1896, kdy byl poprvé vytištěn. Tato kniha obsahuje kromě rozsáhlé galerie původních Rodríguezových kreseb i jeho první verzi grafické adaptace Adamsova scénáře.

Obsah:
strana 5-56 barevný komiks Ostrov Dr. Moreaua, kapitoly 1 a 2
strana 57-108 jednotlivé strany story-art/náčrtů komiksu v odstínech modré
strana 108-113 Galerie obálek
strana 114-119 Rozhovor Teda Adamse a Gabriela Rodrígueze

Obsahuje sešity série Island of Dr. Moreau #1-2 (srpen 2019 - říjen 2019)

Scénář
Ted Adams
Předloha
Herbert George Wells (H. G. Wells)
Art
Gabriel Rodriguez
Ink
Gabriel Rodriguez
Barvy
Nelson Daniel
Obálka
Gabriel Rodriguez
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Eliška Hanzlíčková (Eli), Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
adaptace, dobrodružný, horor, sci-fi
ISBN/ISSN
978-80-7652-104-9 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách (se sametovým potahem a parciálním lakem)
Formát
212 x 325 x 15 mm
Tisk
barevný
Váha
810 g
Stran
120
Cena
699 Kč
Originál
Island of Dr. Moreau (IDW Publishing, 2020)
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš15.9.2023 22:03Ostrov Dr. Moreaua
  Kravina úplně ve všech směrech. Doliskaný příběh, zkrácený až na půdu, zbytečně velký formát, kresba průměrná a nudná, edice děsná a předražená. Hlavně, že tam je stejný počet stran příběhu ve skicách, které ale nejsou samostatně čitelné. Fakt pecka. Překvápko roku, bomba.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.7.2023 10:45Ostrov Dr. Moreaua
  Pro ty, kteří jako já ještě neměli tu čest pročíst tuhle slavnou předlohu, je to možná zajímavý vhled do fascinujícího a klasického příběhu. Ale možná také ne, těžko říct, když nemohu porovnat (krom toho, že zde místo ztroskotaného hrdiny máme hrdinku). Atmosféra je zprvu příjemně tajuplná, ale brzy se mění v cosi podivného - tam, kde by člověk očekával temný sci-fi horor, vidí v antropomorfizovaných zvířatech podtržených barevnou kresbou trochu pohádku. Vyceněné tesáky zjemňuje jakási roztomilost a uměle vytvářená "lidskost" Dr. Moreaua, což je vlastně zajímavý moment.

  Vtipné je však vydání této knihy, kde jsou de facto dva sešity ve větším formátu nacpány do pevných desek a doplněny nikterak dechberoucími skicami, jež zabírají polovinu knihy.

  Celkový dojem: 50%
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš1.1.2023 10:05Ostrov Dr. Moreaua
  „Je to ostrov plný zvířat, ale myslíte snad, že tam venku je to lepší?“ Značne kontroverzný komiks. Dokonca do takej miery, že som nad jeho hodnotením musel premýšľať niekoľko týždňov. Začnem tým lepším. Comics Centrum sa s tým (zase raz) vyhralo, zahralo a pohralo. Veľké rozmery, kvalitný papier, tvrdá väzba, samozrejme lacetka a nápaditá, pazúrmi roztrhaná (!) tiráž. Toto je vec, ktorú musíte mať. Kresba čilského ilustrátora Gabriela Rodrígueza (samozrejme Zámek a klíč) úchvatná. Komiks má zaujímavú, v tomto médiu vo všeobecnosti nečasto používanú štruktúru dvojstrán. Príbeh je sci-fi klasika. Wells predbehol svoju dobu. V dnešných časoch vedeckých experimentov, pohybujúcich sa vari až na hranici etiky, je jeho slávny príbeh oveľa aktuálnejší, než v dobe svojho vzniku. Takto koncipovaný príbeh ponúka dokonalé hororové ingrediencie (ostrov, džungľa, nechutné experimenty), ale prvoplánový horor je to len v niektorých konkrétnych scénach. Scenárista Ted Adams (u nás týmto debutujúci) si pravdupovediac nedal veľa roboty. Ponúkol pohodlnú adaptáciu a neexperimentuje, čo je možno zle a možno dobre, ťažko povedať. Príbeh v jeho podaní pôsobí skratkovito a uponáhľane. X rokov sa na ostrove zjavne neodohral žiadny konflikt (nič tomu nenapovedá a nikto o žiadnom nehovorí), ale po príchode hrdinky naberú udalosti katastrofálny spád, avšak bez toho, aby ona k tomu explicitne prispela. Predsa len ale napokon Adams podnikol dve zmeny: z hlavého hrdinu spravil ženu a koniec je presným opakom toho literárneho. To druhé sa mi páčilo, dávalo to logiku, často to tak v živote chodí, že to, pred čím utekáme, sa napokon stane naším osudom. To prvé mi naopak zmysel nedávalo. Mnohí čitatelia (a tvorcovia) tvrdia, že vďaka zmene pohlavia dostal príbeh inú perspektívu, ale mimo toho, že Montgomery robí hrdinke vzťahovo-sexuálne návrhy, z toho pre dej nič nevyplýva. Nanešťastie, CC sa rozhodlo pre v mojich očiach kontroverzný, v podstate až nepochopiteľný krok. Dielo má 12O strán, ale samotný komiks sa nachádza len na 50 stranách (!) a zvyšok tvoria bonusy (!!). To by až tak nevadilo (hoci...). Problém vidím v tom, že ich podstatná časť je tvorená, a teraz sa držte, ZNOVA celým (!!!) komiksom, akurát bez farieb a bublín, proste len kresba. Okrem tohto je tu niekoľkostranový rozhovor s tvorcami (škoda, že detailnejšie nerozobrali film s Brandom), ale to v mojich očiach nedokáže napraviť istú formu rozčarovania. Možno ak by bolo na obale explicitne uvedené, že kniha obsahuje krátky komiks a zvyšok tvoria bonusy (navyše „takéto“), vzal by som to na milosť. Lež, nič také sa nestalo. Za kresbu a farby 4*, za scenár 3* a za bonusy 2*.
 • louza
  louza16.12.2022 22:26Ostrov Dr. Moreaua
  Spíš než komiks je tohle Rodrigezovo protfolio. Pokud čtete komiksy na metry a vizuální stránku berete jen jako zkratku v honbě, či snad přesněji řečeno honitbě, za dokonalým příběhem (který neexistuje, protože si to všechno stejně jenom někdo vymyslel). Tak tuhle knihu radši neberte do ruky. A pokud si chcete užít čistokrevnou staletím prověřenou klasiku, tak radši taky ne. Z rozsahu sto dvaceti stran je totiž asi jen polovina relevantní, druhá půlka je tužko kresba bez bublin, nezastírající nic z výtečného rukopisu páně umělce a povinné obálky a rozhovor. Vizuálně určitě krásná věc v pro CC netypicky velkém formátu. Špičkový výkon produkovatele i nakladatele bohužel znatelně do země zaráží Adamsův scénář. Protože tohle rozhodně není Ostrov Dr.Moreaua. To, že se autor věrně nedrží předlohy bych u tak notoricky známé knihy až tak nezazlíval. Ale to, že z hlavního hrdiny udělá hrdinku, což mu do příběhu nacpe spoustu motivací, které tam být nemají, zatím co originální děj chvílemi bere šmahem či místy úplně vypouští a ještě navíc totálně změní vyznění originálního příběhu, to mě tedy jako zavilého Wellsova fanouška docela nepotěšilo. Pokud chcete Wellse, zapátrajte raději v produkci Insight Comics, které má čtyři opravdu pěkné eurodiní adaptace jimž by to v integrále dost slušelo. Novátoři z IDW mě svým progresívem úplně na sto procent neuctili.
11622
 • james89
  james897.1.2023 00:07Ostrov Dr. Moreaua
  Já mám knihy od CC rád, mají to vždy hezky udělaný. Tuto knihu jsem si nekoupil, i když nad ní pořád uvažuju. 50 stránek komiksu je celkem málo na takový známý veledílo. A asi bych musel být zapálený fanda do toho, aby mě zaujalo tolik stran obrázků navíc.
 • Ivan Kucera
  Ivan Kucera mecenáš6.1.2023 07:03Ostrov Dr. Moreaua
  Ja mám na rozdiel od niektorých z vás CC rád, ale toto sa nepáčilo ani mne. Za seba môžem povedať, že nemám pocit, že by som bol zo strany vydavateľstva dostatočne upozornený na to, že v 120 stranovej knihe je samotného komiksu iba cca 50 strán a zvyšok tvoria bonusy. Je to nádherne nakreslené, ale je toho fakt málo a hoc obecne mám bonusy v komiksoch rád, tak takéto (resp. takého a v takom ohromujúcom množstve) som ešte nevidel. A obávam sa, že to nemyslím pozitívne.
 • Toe
  Toe admin5.1.2023 13:24Ostrov Dr. Moreaua
  Doplnil jsem do popisu přesný rejstřík...
 • Dinik
  Dinik5.1.2023 10:32Ostrov Dr. Moreaua
  Neupozorni. Přímo na stránkách CC se o poměru comicsových a bonusových stran nic nedočtete. Jen že je tam rozsáhlá galerie a první verze grafické adaptace. Tohle koupit, tak jsem asi dost nasrán. Ale tak u CC už asi člověka máloco překvapí, asi proto od nich radši skoro nic nekupuju.
 • Fimi
  Fimi mecenáš5.1.2023 05:53Ostrov Dr. Moreaua
  A to je zase od nich hezký že zájemce upozorní že vlastně kupuje 50 stran komiksu...
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš5.1.2023 00:38Ostrov Dr. Moreaua
  No, já zrovna tuhle nekoupil a nekoupím. Jen říkám, že v podstatě kupující byl "upozorněn". ;)
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.1.2023 23:15Ostrov Dr. Moreaua
  To je opravdu líná obhajoba samotného komiksu, takhle si to chces obhájit, že jsi za to dal 700kc? Samotný příběh 50 stran a pak strašně úžasné bonusy....
  Příště budou jen bonusy bez samotného příběhu, však on to někdo obhájí proč to koupit
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš4.1.2023 23:09Ostrov Dr. Moreaua
  Tak stran máš 120 včetně bonusů, s tímhle nemůžeš kalkulovat...a v podstatě bylo i řečeno, co kniha obsahuje:

  "Tato kniha obsahuje kromě rozsáhlé galerie původních Rodríguezových kreseb i jeho první verzi grafické adaptace Adamsova scénáře."
 • Fimi
  Fimi mecenáš4.1.2023 22:28Ostrov Dr. Moreaua
  Fanoušci fanouškům, 50 stran za 700 kc...a koukejte cálovat.

  Tohle je novej level
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš3.1.2023 18:35Ostrov Dr. Moreaua
  Taky mě docela překvapilo, že komiks má jen 50 stran. V čem je těch 50 bez barev a bublin bonus? Jako vážně...

  Jediný, co mě napadá je jako omalovánka. ¯_(ヅ)_/¯
 • james89
  james893.1.2023 18:00Ostrov Dr. Moreaua
  V popisu je uvedeno 120 stran. To je zbývajících 70 stran bonusů, galerie atd? :)
 • Dinik
  Dinik3.1.2023 09:34Ostrov Dr. Moreaua
  50 stran comicsu za 699? :D takže klasický CC styl - hovno zabalíme do luxusního kabátku a naši fans nám urvou ruce... trapné.