• RadimNemec
  RadimNemec editor2.10. 16:51Svět, který není
  Opakovat slova uznání je zbytečné. Originál vyšel v roce 1951 a přesto je hlavní téma v současnosti přítomno takřka na každém kroku.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor2.10. 15:30Obr
  Dvě kapitoly- "O obrovi, který nikdy nespěchá" a "Obr ve městě". Klidná, milá knížka o obrovi, který je asi tak velký až už není vidět, nebo prostě lidi jeho přítomnost neděsí (kdo ví). Je to pro děti a je to milé. Baobabí knížky pro děti jsou mi reprezentativní ukázkou toho, jak by se to mělo dělat.
  Hodnoceno opět v rámci žánru - dětský.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.9. 21:45Je ráno
  Jakub Plachý, přestože dokáže až Monty Pythonovsky potěšit dospělé, je schopen zaujmout i nejmladší čtenáře. Byť je knížka primárně pro děti, pousměje se nad ní i dospělý. Kresba pro autora typická, děj jednoduchý (dětská cílová skupina), celkové ladění veselé, dětsky vtipné.
  Hodnoceno v rámci žánru "dětský".
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.9. 18:45Sledujete slona
  Primárně cíleno na dětské publikum! Slonovi to jde s míčem, ale moc toho neuběhne - naštěstí však odhalí, že jeho místo je v bráně. Jako první setkání dětí s komiksem poutavé, odrostlí ocení poetické ladění a jemný humor, který neuráží.
  Hodnoceno v intencích žánru "dětský".
 • RadimNemec
  RadimNemec editor14.9. 16:14Mezitah #1: Jádro Pudla
  V zásadě se připojuji pod hodnocení GWB. Poznámka ohledně průběžného guláše vtipná. Kresba pěkná, místy jsem se cítil podveden vykopírovanými kresbami postav na více panelech (pozadí změněno) při jejich nulových, či jen minimálních změnách.
  Hodnotit 1.díl série je těžké, ale táhlý děj-neděj s nulovými výrazy emocí hrdinů v tomto díle určitě nesouvisí s ev. pokračováním.
  Vyšší hodnocení za kresbu.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor14.9. 16:03Tomorrow Land (risography edition)
  Pojednání o prokrastinaci - asi tak by to šlo nejrychleji popsat. V jedné verzi limitovaný risografický tisk, v té druhé klasický tisk a patrně vyšší náklad. Pokud jsem děj správně pochopil, jsou vyprávěny dvě dějové linie napřeskáčku - lze odvodit společné rysy a témata v obou. Pěkná a zajímavá kresba, příběhová linka se pěkně odvíjí, nemám výraznějších výtek.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.8. 19:59Mother Nature
  Před tímhle smekám. Vystavět děj tak, že se postupně dramaticky zrychlí a pak náhle (ráz na ráz) zklidní dle mého názoru nedokáže každý. Poprat se s omezením "povoleného" rozsahu díla a využít ho naplno je známka profesionality. Jak jsem se u La Loba těšil na další věc od autorky, tak jsem nadmíru spokojen. Bravo, díky a jen tak dál!
  edit: pro případné čtenáře recenze objektivně uvádím, že pro kresbu autorky mám slabost a jsem si vědom jednoduché zápletky - na 5 pokreslených stranách komiksu se toho opravdu moc stát nemůže, ale práce s panely, rozvržením na stránkách, tempo,... to vše (subjektivně) nemá chybu.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.8. 19:46Strašidelný zámek
  Zajímavé naroubování ne neotřelého námětu do naprosto neotřelého prostředí. Přiznávám, že místy jsem se ztrácel - zámek měl vypáčené zamykací zařízení o pár panelů dříve, než si jej navzájem vypáčili s "kamarádkou". Unikala mi úloha klíčů - z počátku se jim vzdávaly sakrální pocty a v podstatě byly zlé, ale o něco dále se s nimi dealuje a dle vyobrazení jsou zdrojem hezkých chvilek. Dalo by se to nějak skloubit ale vyžaduje to dost tvůrčí činnosti čitatele.
  Kresba je taková punkově drsná, celkové vyznění squattersko - anarchistické. Co je naprosto neuvěřitelné je opulentnost tohoto dílka. Pravděpodobně prvotina a 44 stran - to se jen tak nevidí.
  Bylo by milé vidět něco dalšího...
  edit: hodnotím mezi 3* - 4*; s ohledem na rozsah je to blíže ke 4*
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.8. 19:33Hakenkreuz in ordinary life
  Opět vtipně hravý Jakub Plachý. Must have už jen pro geniální bonusový sketchbook
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.8. 14:07The Artist
  Pousmál jsem se a obohatil o slovo "elokventní", celkově mi toho dost přišlo předvídatelné. Kresba zajímavá.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor10.8. 07:25Jířa
  Další skvělá věc od Lucie Lučanské poklidno - hektický děj popisující, co Jířa zažívá po práci. Život v pestrobarevně osídlené zahrádkářské kolonii s až hippie nádechem. A má to hepík!
  Nápaditá vazba a charakteristický risotisk , k tomu pěkně nakreslený, svižný příběh - co víc si přát...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.8. 13:05Žížala pokládá otázky
  Fantasticky hravé a mile vtipné. Tohle mi sedlo. Dobrý nápad a krásné zpracování, co víc si přát...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.8. 13:03Přiště bude všechno dobrý
  Možná je to hluboká psychologická sonda o tom, že emocionálně deprivovaní a vyprahlí jedinci snáze dělají přešlapy a jednají zkratkovitě. Každopádně tomu něco chybí. Přijde mi to málo na to, aby se to překládalo a někdo to vydal v pevné. Ale možná jen nejsem cílová skupina. Každopádně nezatracuji, každý hlas má své místo a je důležité aby zazněl.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.8. 12:51Spiritistky
  Ten tisk - tak jak byl proveden v "prvním díle" mi prostě chybí. Kromě tisku se popisem neodkloním od původní reakce (viz komentáře v odkaze výše). Děj se samozřejmě rozvinul, dokonce i vyhrotil a ukončil s náznakem možného zacyklení. Zajímavé a neotřelé - této "pomezní" tvorby je třeba více! Přidávám se k Fryovým adoracím na knižní zpracování - s ohledem na okrajovost dané produkce je bezprecedentní (s drobným povzdychem nad ztrátou kombinace síto/risotisk).
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.8. 12:44Spiritistky, první díl
  Neotřelé a zajímavé. Těšil jsem se na pokračování, nakonec však vyšlo vše najednou. Pokračování jsem chtěl proto, že se mi líbí tisk - kombinace stříbritého síta na černém podkladě a typická barvitost risa to celé pozvedává výš. Kresleno specificky - s ohledem na esoterické abstraktno některých zachycovaných jevů to místy zavání surreálnem. Děj a námět zajímavé, je patrný určitý psychologický přesah.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.7. 14:21Stoupání na horu
  ... je to Čech. Je to poetické, milé. Je to paráda!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor8.7. 17:19Psí dny
  Klasická "nevinná " a snad nevědomá dětská krutost. Jako edukativní brožura na základky pěkný. Jako kniha v pevných deskách za mě přepálený. A ano, kresba je svébytná - je to jakoby "nevykreslené", to co by mohl být umělecký projev je asi bohužel často jen chyba. Přesto i tato produkce má místo pod Sluncem.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor30.6. 19:18Chlapská záležitost
  Underground jak má být. Námět pro otrlejší. Oceňuji krásně (dvojsmyslně) provedenou obálku.
  Kresba je undergroundově divoká, ale jak již psáno níže krásně čitelná. Děj vtipný. Svižně to ubíhá a člověk se nenudí.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor18.5. 20:43Rychlé šípy - Jak to bylo doopravdy I.
  Naprosto famósní fanouškovská záležitost. Humorný pohled na Rychlé šípy, který se však nevysmívá, ale s úctou k originálu staví z původních panelů za použití nového (vlastního) textu nové příběhy, či jen upravuje děj příběhů originálních. Vtipy , zápletky a pointy, které „dostávají do kolen“.
  Krásná variace na Rychlé šípy, v níž rezonují jisté nevyřčené otázky a témata, které musely každého racionálně smýšlejícího čtenáře při četbě původních příběhů napadnout.
  S ohledem na fatální nedostupnost (občasně draženo na Aukru kolem 6000,- Kč) si dovolím uveřejnit odkaz na ukázky všech příběhů.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.4. 13:22Chci sníst tvoji slinivku
  Nerad dávám procentuální hodnocení bez popisu, ale tady bych jen opakoval, co napsal Darth Raelchi...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor10.4. 17:29Bezdětná
  Netradiční námět - popis problému nemožnosti otěhotnět + poněkud jednostranný pohled na věc ze strany bezdětných poukazující na klišovité a očekávatelné reakce okolí. Výzvy ke zklidnění spíše popuzují; všichni mají tendence utěšovat apod., je to zkrátka těžké. Málo naplat, jsme sociální tvorové a pokud někdo již nemá nějakou zkušenost, těžko čekat, že bude reagovat jinak. V závěru opět nezbytná útěcha, naděje a popis věcí jak je vnímají zůčastnění + rady ostatním. V souvislostí s civilizační zátěží se dá očekávat zhoršování problému a jakýkoliv popis vlastních zkušeností je více něž žádoucí.
  Smekám před odvahou "jít s kůží na trh".
  Některé pasáže jsou komiksové, jiné ne. Kresba v duchu ilustrace na obálce - jednoduchá, pro věc naprosto vyhovující.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor10.4. 16:58Cesta
  Graficky pěkně zvládlý příběh o nedůvěře s sebe samé při konfrontaci s okolím (zejména sociální sítě).
  Pro dnešní mladou generaci patrně jeden ze stěžejních problémů - zdá se, že potřebují úspěch ihned a velký, bez postupného propracování se k němu - tak jako to přece mají "všichni ostatní". Namísto soustředění na práci s budováním svého snu jen kontrolují a sledují ostatní, nic nedělají a pak propadají beznaději. Podobná díla vlévající do žil naději patrně budeme muset vídat častěji - doba si je žádá. Přes patrný jízlivý tón mého příspěvku se situaci nevysmívám, spíše mě děsí kam to povede. Jak se říká - máme se moc dobře.
  Na deseti stránkách svižně odvyprávěno, pěkná práce s panely, zajímavá kresba. Jen tak dál!
 • RadimNemec
  Nelze než zopakovat recenzi G. W. Bushe s doplňkem , že dané zadání si neumím představit lépe provedené. Otázka jak hodnotit - grafické provedení referenční (obvyklá úroveň Tomáše Kučerovského), dějově to je, co to je - slepenina textů. Vnímám to hlavně jako booklet k CD, bez primárních ambicí na dobývání komiksových ocenění. V rámci hodnocení díla jako komiksu - co "nažene" grafické ztvárnění, to ubere "scénář".
 • RadimNemec
  RadimNemec editor13.3. 18:04Fajro
  Krásně kreslený krátký příběh o sportovním vyžití "horala" kdesi v hlubokém lese. Děj fantaskní, nečekaný, mile vtipný. Pokud tohle vzniká na školách, jsem rád.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor13.3. 14:42THE END
  Veselé, vtipné, při prohlížení mi úplně naskočila melodie z úvodních titulků Sexu ve městě. Výtvarně pěkná práce, studium se nezapře. Na webu autorky v podstatě k vidění celé (všech 6 panelů).
 • RadimNemec
  Pinďova epochální cesta Dostojevského Zápiskami z podzemí. Má undergroundu fandící duše se tetelí pod náporem nezvyklých koláží. Osobitá myšlenka, pěkně zpracovaná. Ano - rád bych další díl...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor27.12.2021 13:22První muž
  Surrealistické je slovo, které to naplno vystihuje. Třípanelové stránky, které v sebe někdy přecházejí, jindy - zdá se - ne, ale to vidím spíš na nedostatečnou imaginaci čtenáře, či zkrátka neodhadnutí čeho se držet a co je pro děj důležité. Jsem rád za tyhle okrajovky. Poděkování patří Take Take Take - vydávají skvělé věci!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 19:45Vinyl Hunter, side .2
  Pokračování původního Vinyl Huntera mne překvapilo. Jednička funguje jako samostatný příběh, zde končíme v situaci. kdy je pokračování jisté / nutné. Přesto to není obligátní "za každou cenu marketingem vynucená " dvojka. Dějově rychlejší než jednička a vlastně se toho až tolik nestane, přesto mě zajímá, jak se to vyvine (chci být překvapen - uvidíme...). Tištěno opět na matném papíru, který (tak jako u 2.vydání prvního dílu) není čistě bílý. Obsahuje - narozdíl od jedniček - několik stránek s reklamou. A v závěru opět obligátní soupis LP.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 19:36Vinyl Hunter, side .1
  Příběh z šedesátek - nebýt pokračování, napsal bych že prostředím a dějem neotřelá jednohubka. Jako "bonus" soupis alb kolem nichž se vše točí - kdo chce, může si najít a poslechnout.
  První vydání na křídovém papíře - barva papíru je bílá a v panelech je tu a tam vidět původní kresba tužkou. Kresba a členění do panelů skvělé. Druhé (limitované) vydání na matném papíře, a to ne čistě bílém - výše zmiňované detaily kresby tužkou tolik nevyniknou..
 • RadimNemec
  RadimNemec editor17.12.2021 18:31Spořilov
  Mysteriózní skorodetektivka z ostrova Spořilov. Kresba pěkná - UMPRUM (ateliér ilustrace a grafiky) se nezapře. Ověnčeno cenou Muriel v kategorii Nejlepší studentský komiks.
  Asi netřeba nic dodávat ...snad jen - líbilo!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor16.12.2021 19:46Brainman
  hodně dobře udělaný
 • RadimNemec
  RadimNemec editor16.12.2021 19:28Příběhy - 32 příběhů
  Nečekané překvapení (pro mou osobu) - autor, absolvent UMPRUM vyšvihne takovouto sbírku jednostránkových komiksů. S ohledem na umělecký rozsah Davida Cajthamla se však ve skutečnosti není co divit.
  Z celkového počtu 32 je výrazná většina příběhů plnokrevně komiksová, u některých už můza líbala s větší dávkou slin na rtech a větším přítlakem - zde to pak (tak jako např. na prostřední ukázce) sklouzává více do "umělečna". A tak to má být - určitě to prvoplánovitě nevznikalo jako komiks.
  Tyhle okrajovky a věci , co se prolínají jinam mám tuze rád. Jen houšť!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor16.12.2021 19:12Horory - 13 hororů pro školní družiny
  Z relativně početné rodiny autorčiných ručně psaných sešitků je toto prozatím jediný komiksový o kterém vím. Celé to připomíná "knihy", které asi většina z nás starších v dětství vyráběla. Zde sice s obdobnou naivní kresbou (ač autorka vystudovala AVU a kreslit "dospěle" umí), avšak s dějem úměrným dospělé již duši autorčině. Sarkasmus a černý humor je s ohledem na ročník narození přinejmenším překvapující.
  Jak název napovídá, obsahem je 13 hororů, kdy již v ukázce můžete zahlédnout sťaté hlavy učitelského sboru a v obdobném duchu se to celé ubírá dál. Přesto nelze opomenout libou poetiku, tak charakteristickou pro literární projev Kateřiny Černé.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor16.12.2021 19:02Béowulf
  Jak se zhostit odpovědí na vyřčenou otázku (viz. Diskuze)?
  Proč ...to bylo vydáno? Inu, patrně byla autorka inspirována tímto příběhem a citila potřebu (nutkání) se ho zhostit. Zpracování je svébytné, výtvarný projev osobitý a tisk nepopsatelný. Z obálky by kvílel i slepec - textura je nepopsatelná - hluboká ražba a "sametový" povrch - to se musí zažít naživo, fotka to prostě neukáže.
  Proč ...zase další Beowulf? Tady to je jednodušší - datum vydání je 2018, tedy hravě předbíhá komiksová vydání z posledních let. Mlhavě tuším, že to vzniklo ještě za studíí autorky na UMPRUM, ale to si nejsem jist.
  Přes nutnost najít si k tomuto výtvarnému pojetí cestu má undergroundová duše plesá. Pro kompletní popis díla dodávám, že je vložen list s překladem textů (textu) do angličtiny.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor25.11.2021 16:59Slavika a kult tříhlavého prasete
  Pokud vás při prohlédnutí ukázek bude zajímat, jestli je i naživo lettering takový osekaný, tak není. Asi se podepsalo zvětšení menších obrázků - naživo v komiksu je vše jak má být.
  Kresba i mě připomněla Karla Jerie, v komentáři baatcha popisovaná přebytečná, nebo naopak chybějící okna jsem já nepozoroval. Jen zůstal pocit, že tok vyprávění byl nesouměrný. Ano, do budoucna by bylo na čem stavět. Je to česká tvorba, navíc neotřelé prostředí Slovanských bohů a proto by se to mělo podporovat. Přesto nevykazuji nadšení - na druhou stranu to ani neurazilo.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.10.2021 09:48Gulliverova dobrodružství v Liliputu
  Krásný návrat do dětství. V roce 1987 vyšlo v ABC. Pěkně nakresleno - dějově, s ohledem na rozsah, zrychleno + mírně upraveno.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.10.2021 09:33Povídky pro dobrodruhy
  Taková vzpomínka na ábíčko. Z osobních důvodů mi vadil Robin & Páťa coby propaganda pionýra (byť novodobého - nevím, co si o tom myslet - proč udržovat něco, co vzniklo jako "režimová předělávka" čehosi jiného, když klidně už může existovat původní předchůdce...). Ale určitě je to dáno zažitím původního pionýra. Kresba dle popisu GWB. Jednostránkové příběhy jsem si užil. 9,5mm zločinu mi nevadilo, děj usledovatelný, chaotično jsem nevnímal.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.10.2021 12:44Tichošlap
  Překvapení. Způsob vyprávění mi seděl. Scénář zajímavý, na kresbu jsem si zvykl. Jediné. co zpracování dle mého soudu sráželo byla přílišná barevnost / příliš "ostré"barvy.

 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.10.2021 12:36Archkomix, vol. I
  Nahlíženo okem poučeného čtenáře to je přesně to, co by to mělo být - vypravování studentů VUT Brno dle zadání: "Musíte vše nakreslit rukou, příběhy mohou být i částečně smyšlené." Asi primárně nešlo o to vytvořit komiks, spíše puožít při výuce neotřelé postupy . No a celé se to pak někomu natolik zalíbilo, že si řekl, ze by se to mělo vydat.
  V těchto souvislostech je pro mě zajímavé, jak někdo bez "komiksové průpravy" uchopí daný žánr. Většinou to vyšlo. Některé z příběhů by se daly unístit do sborníku //Malebné mordy//, což je ovšem produkt ateliéru Komiks a ilustrace pro děti ZČU. Světčí to buďto o vysoké úrovni komiksové tvorby na VUT Brno, anebo naopak.
  Hodnotím s ohledem na původní "profesi" tvůrců.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor25.9.2021 18:31Pokračování příště ...a jiné příběhy!
  Příběhy jako vystřižené z "ábíčka" mého mládí - některé z nich zde mají svou premiéru. Takhle jsem to měl rád.
  V doslovu cenné informace o (novodobých) počátcích comicsové scény u nás.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor25.9.2021 17:42Přeřekadla
  Krásně, vtipně udělané - jsem rád, že je to zde zařazeno, přestože se o komiks nejedná (dle mého názoru). Ale jakákoli propagace dobrých věcí je žádoucí a Štěpánka umí! Vzpomněl jsem si na Ladovu Ilustrovanou frazeologii - díky!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.7.2021 22:38Prázdniny 1+2 díl
  Hodně dobrý - ne nadarmo nominováno na Muriel. Sled některých panelů je za mě ukázkou toho, jak by měl vypadat komiks. Děj z prostředí graffiti scény dává nahlédnout jak to tam chodí a vypadá. Četné odkazy na Rychlé šípy pobaví a neurazí předlohu. Řemeslně provedeno na jedničku!
  Závěrem přiznávám neobjektivnost svého hodnocení - ujíždím na českém undergroundu a vše od XRX "beru všema deseti", ale i když tohle vše odstíním, stále mi tam zůstává, že je to pěkné, pěkně udělané a nemělo by to zapadnout + zaslouží si to pozornost.
  Hodonocení hvězdami v rámci zařazení (studenstský / undergroundový).
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.5.2021 20:45Dobrou noc, Planetko
  Macanudo si užívám, tohle je podoné některým stripům, jen delší (ale šlo by to do stripů rozsekat), laděné na poetickou strunu s dostatkem panelů beze slov. Příjemné. milé... Mě to sedí.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor11.4.2021 14:22Smrtihlav #03
  Chvályhodný počin - vydávat u nás sešitově vlastní tvorbu! Ale ano - prozatím - po třech dílech - se připojuji k hodnocení pode mnou.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.4.2021 17:53Meč
  Kratičký příběh o osmi "celostránkových" panelech. Poutník/rytíř hledá meč a najde.. tolik k ději. Zajímavější je provedení - po rozložení plachta cca B2, na rubu s kresbou - pro změnu žlutofialový tisk. Nářezy měli asi vytvořit funkční sešit, nicméně minimálně u mého výtisku jsou nejspíše jinde a záměr se nezdařil (nebo tím špatně listuji..). Jako underground mi to sedí velmi. Zdařilé!
  poznámka: Nýbrž za jménem + na titulní stránce není pseudonymem autora, jedná se o vyjádření příslušnosti k stejnojmenné skupině autorů
  https://nybrz.tumblr.com/whoarewe
 • RadimNemec
  RadimNemec editor2.4.2021 19:51Collection
  Pěkný příběh - krátké, moc pěkná práce s panely. K shlédnutí digitálně z odkazu na FB profilu, včetně doporučené hudby ke sledování. Pokud podpoříte autorku koupí tištěné verze, pošmáknete si. Průhledný přebal se zobrazením hlavní hrdinky, korespondující s totožným zobrazením na deskách sešitu pod ním. Papír s vyšší gramází. Převázáno nitkou ála bomboniera.
  Razítko, podpis autorky, ruční číslování a drobná kresba k tomu. Stojí za to prohlédnout i další (s tímto komiksem přímo nesouvisející) ilustrace prezentované na webu.
  Zpracování komiksu technicky velice zdařilé, umělecky dle mého názoru nadprůměrné. Příjemné, svěží a intenzivní!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.2.2021 16:46Puslínkova dobrodružství
  10 čtyřpanelových příběhů, text ve formě říkanky/básničky pod jednotlivými panely. Nevím, co znamená Puslínek, ale ta kolosální ústa jsou na všech panelech a dá se říci i u všech postav. Vtipnost úměrná roku vydání. Hodnocení s přihlédnutím k době vzniku.
 • RadimNemec
  Mjr. O.Waldhause neznám a nic jsem si o něm z jiných zdrojů nezjišťoval. V úvodu se dočteme že během své téměř 37 leté služby byl vyznamenán medailemi za službu (1966) a Za zásluhy o obranu vlasti (1968). S ohledem na skautskou minulost, datum vydání 2017 a faktu, že publikace byla vyšla ku příležitosti veřejných výstav, lze pouze doufat v "světlou stranu Síly".
  Po vzevrubném úvodu a již zmiňovaném popisu biografie a profesního růstu autora následuje vlastní obrazová část. Celé to nejvíce osloví zainteresované osoby, povětšinou asi účastníky daných událostí. Většinu tvoří "celostránkové panely" bez další návaznosti - jednorázové výjevy sloužící patrně jako ilustrace do časopisů, či někam na nástěnky. Opravdové komiksy (vždy jednostránkové) jsou 3.
  Kresby působí jako na svou dobu typické insitní umění. S ohledem na nulové aspirace autora veřejně vydávat své malby bodově nehodnotím. Pozastavující je náklad této publikace, která - ač vyšla ku příležitosti konaných výstav - je stále v běžné distibuci (včetně "nejvykřičenějších" knihkupectví). Zakoupeno z vnitřní potřeby monitorovat náš underground a vše související.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor14.2.2021 19:33Úřad práce
  Graficky neotřelé - ztvárněním i formou, 46 obrazů (4 dvojstránkové) + jeden na obálce, uvnitř se neopakující. Na každé stránce vždy jeden "panel", bez orámování. Zajímavě dokáže sdělovat pocity - alespoň na mne to tak působilo. Možná je to tím, že obrázků je minimum a vše ostatní se odvíjí od imaginace čtenáře - přesto mám pocit, že to nepodléhá libovůli a čtenář je výrazy a sděleními postav cíleně směrován.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor12.2.2021 19:36Farewell Tetris
  Bavil jsem se, tenhle styl je mi blízký. Těžko popíšu lépe než:
  "Historka o nevydařeném randez-vous. Hlavní hrdinka Tetris se ocitá s podivínem v kavárně a posléze na techno párty. Nejapná pseudointelektuální konverzace a semilucidní rozplizlost zápletky."
 • RadimNemec
  RadimNemec editor10:36* Připomínky a návrhy
  Osobně se těším na obal od pasty Tuti-Frut - možná i kvůli tomu jsem do databáze vstoupil...
  https://zahady.info/wp-content/uploads/2018/03/Planet%C3%A1rik-Tuti.jpg
 • RadimNemec
  RadimNemec editor09:36* Připomínky a návrhy
  oops, já myslel, že jsme v pindárně, sorry. Jinak bych asi zopakoval, co učž jsem napsal... :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec editor06:50* Připomínky a návrhy
  yogi: U mě Medvěd jako komiks obstojí. Je to individuální - míra imaginace je u každého jiná. Tohle určování co ano a co ne nelze objektivizovat (jako ostatně nic / máloco)...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor26.9. 17:16Sběratelský klub
  deefha: a pěkně vymyslel to balení v deskách...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor7.9. 17:15Pindárna
  Když máš srdce zjihlé, když máš potíže - kdo by to byl řelk, comicsdb pomůže! :-)
  Jen pro jistotu - není v tom žádná negativní emoce vůči nikomu, po perném dni v práci mi to tu leckdy zvedne náladu a za to - upřímný - dík všem!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.8. 13:04* Připomínky a návrhy
  Návrat ke katalogům - zvažovalo se zařazení katalogů KOMA?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor8.7. 17:22Pindárna
  Pokud musíme řešit tohle, máme se dobře. A to je dobře. :-)
  Snažím se číst poctivě vše a musím říct, že mě to tu baví ;-D
 • RadimNemec
  RadimNemec editor28.6. 19:31Sběratelský klub
  Ad Castaka a M. zbraně - zakoupil jsem na CrweConu a byl normálně ve folii (pevná vazba).
 • RadimNemec
  RadimNemec editor30.5. 19:37Sběratelský klub
  pokud umím číst, tak u Albatrosu je: Ze tam nebude Stinadelska trilogie uz je asi potvrzeny fakt
  a jinde se dá dočíst: Zaroven ma vyjit cela stinadelska trilogie v kompletu od Vavry.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.5. 19:15Pindárna
  Hawwwran: Jo, mě to taky smrdělo- nemohla by to být lepicí páska? No, smrdělo to, tak jsem to moc nezkoumal. Obsah to nenatáhl, čili neřeším.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor17.5. 19:21Nakupujeme venku
  Norri: mě se to líbilo, vnímám jako protikřesťanské
 • RadimNemec
  RadimNemec editor26.4. 17:24* Připomínky a návrhy
  Zack, Fry: to kdybych věděl, že je na Fryovi, tak držím... jazyk za zuby. Asi toho už tak nemá zrovna málo. Díky
 • RadimNemec
  RadimNemec editor25.4. 19:30* Připomínky a návrhy
  Divil bych se, kdyby se to neřešilo - ale za dobu, co tu jsem registrován jsem to neodchytil...
  Neplánovalo se u serií vypisovat, kolik je dílů celkem? U neuzavřených se mi líbí Crewní pluska např. 24+. Je mi jasné, že u něčeho se prostě autor či mangement nečekaně rozhodne udělat najednou dvojku, ale spousta věcí jsou prvoplánovitě serie a info kolik toho je / bude (a to hlavně) mi přijde užitečná.
  P.S. trošku trnu, jestli to tam někde není a já to jen nevidím...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.4. 16:23Sběratelský klub
  Ohledně Malazu - kdy má být to přeekvápko - ví se to?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor16.4. 05:44Sběratelský klub
  Darth Raelchi: poprosím názvy obou knih Little Nemo (mám jen jednu - druhá mi uniká) + kde jsi to kupoval? ...tohle bych si nechtěl nechat posílat.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.3. 19:10Sběratelský klub
  Milo_Harwey: myslím, že Goona prostě v Polsku (a asi i jinde) stihli vydat v době, kdy Powell práva poskytoval, současná situace vypadá, že si vystačí s Amerikou a na overseas trhy kašle.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor1.2. 18:08Pindárna
  Norri: třeba to odežene kletbu...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor24.1. 18:43Pindárna
  Nezbi: skvělej nápad a pěkná práce!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.12.2021 12:48Herní vlákno
  deefha: hodně punk ;-) (a samozřejmě závidím..)
 • RadimNemec
  RadimNemec editor22.12.2021 09:19Herní vlákno
  RetroPie !!! :-)
  ...hraní žere čas, nedávám to.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 20:19Herní vlákno
  super, díky moc!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 20:07Herní vlákno
  Zack: prosím, jak se jmenovala ta PC hra (tuším Steam), kde se na nějaké planetě těžilo trubkama a dále budovalo... Sorry za ten popis, líp to asi nedám. Tuším,že jsi to psal ty - situace, že po update se zavedly nové (asi transportní) trubky a musely se předělávat budovy...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 20:03Pindárna
  SomeOne: v době zveřejnění mého příspěvku to Prokůpkem na FB udaná Seqoy ve svém e-shopu dostupné neměla. Nyní možno jako předobjednávka. Na prodejně jsem nebyl, aktuální situaci nevím.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor20.12.2021 18:47Pindárna
  Prokůpek na FB zveřejnil, že vyšel. Naskladnění (Seqoy) asi chvíli potrvá...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor29.11.2021 17:30* Připomínky a návrhy
  Připomínky a návrhy:
  Bývá často slyšet jen málo chvály, čili všem adminům a jinak zainteresovaným na chodu webu připomínám - jste skvělí a skromně navrhuji , abyste v tom co (a jak) děláte i nadále pokračovali!
  Díky!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor25.9.2021 17:44Srazy, cony, festivaly
  Koukám že nechodit na srazy se nevyplácí - šíře témat debatování musí být monumentální!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.8.2021 20:03* Připomínky a návrhy
  Mám dotaz - co dělá v měsíčním přehledu Jerieho Candide? Nějak jsem nerozluštil, k čemu by se měl vztahovat...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor2.7.2021 22:06* Připomínky a návrhy
  opět blbost, ale zdá se, že reklama na Arkham odkazuje na comicsdb.cz...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor2.6.2021 20:47* Připomínky a návrhy
  https://comicsdb.cz/comics/7630/tajemstvi-ostrova-za-prkennou-ohradou-3-vydani
  v tomhle mám napsáno - dotisk druhého vydání.
  Štve to někoho? Anebo se dotisky s jiným ISBN uvádí jako další vydání??
 • RadimNemec
  RadimNemec editor2.6.2021 17:19Pindárna
  Přátelé budou pokračovat, znamená to pro ComicsDB něco?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor31.5.2021 21:24* Připomínky a návrhy
 • RadimNemec
  RadimNemec editor31.5.2021 18:41* Připomínky a návrhy
  Kde najdu seznam "rozpracovaných" komiksů?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor9.5.2021 19:32Sběratelský klub
  Skot: Nedivil bych se, kdyby se to vracelo proto, aby se s těma vadnýma nešmelilo...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor6.4.2021 18:51Sběratelský klub
  Fimi: myslím, že to není o Lovecraftovi, ale je to adaptace jeho povídek. Tohle má ještě volume 2 a od stejného kreslíře můžeš mít ještě The hound and other stories...
  https://www.bookdepository.com/H-P-Lovecrafts-At-Mountains-Madness-2-Gou-Tanabe/9781506710235?ref=grid-view&qid=1617727838159&sr=1-2
  https://www.bookdepository.com/H-p-Lovecrafts-Hound-Other-Stories-manga-Gou-Tanabe/9781506703121?ref=grid-view&qid=1617727838159&sr=1-1
 • RadimNemec
  RadimNemec editor30.3.2021 18:33* Připomínky a návrhy
  Bude možno za kredity nakupovat jednorožce?
  A teď vážně - doufám, že palce/ šipky / sluníčka a mráčky / ... nikdy nebudou.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor29.3.2021 19:38* Připomínky a návrhy
  Zacku, pokud projde palec, já bych chtěl jednorožce, co prdí duhu. Jedině tak budu schopen vyjadřovat své pocity. Kdyby se o nich ostatní nedozvěděli, byla by to škoda a ztratil bych mnoho přátel...
  :-D miluju tenhle svět!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor23.2.2021 20:40Sběratelský klub
  Ohledně Goona - pokud vím, tak Powel se (zase) osamostatnil a jede si svoje Albatross Funny Books + momentálně řeší pouze americký trh a na cokoliv overseas kašle. Donedávna na ty věci (poté co odešel od Dark Horse) neměl v Evropě práva nikdo. Je-li nyní situace jiná nevím, ale pochybuji..
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.2.2021 19:44* Připomínky a návrhy
  Zack: už jsem se chystal, jak budu vysvětlovat, že to je pitomost a že to byl vtip... A teď mi padla brada. Z tohohle (plnit i takovýhle kokotiny - protože to jde (doufám že to šlo easy, jinak bys to nedělal..)) musíš mít radost, ne? Smekám!
 • RadimNemec
  RadimNemec editor21.2.2021 15:38* Připomínky a návrhy
  Alfi - to mi přijde jako řádná pakárna na Zacka - srovnávat se sbírkou. Takže jo, to chci taky! :-)
 • RadimNemec
  RadimNemec editor6.2.2021 06:45* Připomínky a návrhy
  https://comicsdb.cz/autor/3149/vojtech-velicky-lazybastard
  možno doplnit info odtud:
  https://lazybastard.cz/kontakt
  .
  edit: aha, je tam odkaz - tak asi nic, netřeba duplicitně přepisovat...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor4.2.2021 17:07* Připomínky a návrhy
  Jak se rozhazovaly ty variantní obálky, tak by teoreticky šlo takhle zpracovat XRXmag 2 a 8.
  https://comicsdb.cz/comics/5611/xerox-volume-2
  https://comicsdb.cz/comics/7263/xrx-mag-volume-8
  Bílou dvojku můžu dodat.
 • RadimNemec
  RadimNemec editor7.1.2021 15:46* Připomínky a návrhy
  ...blbost, ale
  https://comicsdb.cz/comics/6361/swamp-thing-bazinac-01-2-vydani-limitovana-edice-100-ks
  odkaz v popisu na "klasickou vázanou verzi s přebalem" nefunguje
 • RadimNemec
  RadimNemec editor7.1.2021 15:37Pindárna
  Darth Raelchi: zmiňované kapitoly chybí i u mě, prozatím jsem nečetl.
  .
  edit: V úvodu Pavlovský píše, že některá čísla chybí - zajímavé přečíst proč..
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.1.2021 12:58* Připomínky a návrhy
  Na desktopu ve fóru, pokud je více příspěvků nových (ve více vláknech) vidím po rozkliknutí přehledu vláken kolik je kde nových příspěvků. Když vlezu do libovolného vlákna, přečtu a vrátím se zpět, tak mi v přehledu zmizí upozornění (číslo) u dalších vláken, jako bych je přečetl všechny. Co mám blbě nastavený??
 • RadimNemec
  RadimNemec editor27.12.2020 10:22Pindárna
  Hawwwran: díky za pochlubení se, o tom jsem nevěděl, vypadá to pěkně - zas jednou smysluplné využití "augmented reality"...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.12.2020 17:48* Připomínky a návrhy
  ten červený Pixy by měl být stejný. Nemám, viděl jsem..
  čili pokud jsou tam jemné detaily, tak nevím...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.12.2020 06:19* Připomínky a návrhy
  http://comicsdb.cz/comics/229/vampirella
  tohle má taky 2 varianty obálek...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor3.12.2020 06:18* Připomínky a návrhy
  http://comicsdb.cz/comics/129/pixy
  tohle mělo v prvním vydání 2 varianty obálek...
 • RadimNemec
  RadimNemec editor28.11.2020 13:54Pindárna
  Gmork: tu fráninu obdivuju a závidím. :-) Měl jsi základy, nebo celé od nuly?
 • RadimNemec
  RadimNemec editor28.11.2020 11:56Pindárna
  Gmork: jde-li všechno vydat (bez milionu důvodů), tak bych nějaké věci koupil. Cena?
  Jinak parádní práce, smekám. Nicméně to chápu jako fan-art, bez řešení autorských práv apod. + bez potřeby generovat zisk. Tímto vysvětluji a snad i omlouvám své úvodní rýpnutí...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 1073 (cca 357568 Kč)
Mám: 1964 (cca 683144 Kč)
Chci: 296 (cca 72365 Kč)
Sháním: 95 (cca 9652 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0