...počat v podhorském městečku, obklopeném jizerskými kopci, věnuji se převážně přírodě, fotografování, hudbě a grafice. Mou životní vášní jsou louky, řeky a mokřady Jizerských hor, lesy, stráně a údolí Krkonoš, jejichž proměnlivé nálady a krásy se snažím zachytit na fotografiích. Jsem nadšený makrofotograf, amatérský entomolog - badatel, student runologie, knihomol. Rád poslouchám indické rágy a pohanskou hudbu v údolí řeky Jizery a vnímám ticho hvozdů vonících pryskyřicí a jehličím, obklopující horskou vesničku Kořenov.

Makrofotografii a entomologii se seriózněji věnuji od léta 2017. Mým cílem je zachytit přírodu ve své podstatě, půvabu a unikátnosti, tudíž bez nepřirozených úprav a nepatřičných zásahů do fascinujícího koloběhu života. V lesích a na pasekách mě pravděpodobně objevíte skloněného nad roztodivnými houbami, brouky, lišejníky a mechy. Naopak mě pravděpodobně nikdy neuvidíte ve společnosti lidí, na nákupech či baťůžkářských zájezdech. Na svět se dívám optikou vlka samotáře.

https://jaroslavburda.rajce.idnes.cz - mé makrofotografie
http://Corvus-art.rajce.idnes.cz - má galerie
http://www.hrej.cz/uzivatele/20875708/ - mé články pro Hrej.cz
http://www.Muzikus.cz/autori/jaroslav-burda/ - mé články pro Muzikus
http://www.abysszine.com/kontakty/?id=62 - mé články pro kulturní portál Abyss
 • Corvus
  Pravděpodobně nejlepší příběhy partičky z Třeskoprsk. Každé prázdniny jsem si tento první pořádný komiksový svazek (co si vybavuji) půjčoval od movitější sestřenice. Oba příběhy jsem miloval, ale nejraději jsem měl právě Poklad kapitána Kida, protože už jako malej jsem obdivoval škunery a lodě obecně, piráty či Ostrov pokladů. Do dnes si pamatuji jak mi vadilo, že sestřenka vybarvila slunce na obalu černou fixou a tehdy jsem stále přemýšlel jak komiks ukořistit pro sebe :) Nikdy se mi to nepodařilo, ale nakonec jsem ho po letech zakoupil na bazaru a to prakticky v perfektním stavu. Nádherné vzpomínky a do dnes mě tento čtyřlístek baví. Nostalgie pracuje na plné obrátky.
 • Corvus
  Corvus11.12.2015 12:15Witchblade Kompendium #01
  A jak krásné to křivky jsou!
 • Corvus
  Když se mi (vzácně) podařilo rodiče přemluvit ke koupi Komety (a ne dalšího Pifa...), zhltnul jsem příběhy detektiva Sweeta doslova jako malinu. Vedle božského Káji (Saudka), můj nejoblíbenější komiksový hrdina v Kometě. Vynikající kresba, do dnes bezvadně fungující vtípky, akce, perspektiva... Nikdy bych se nenadál, že Mr. Sweet někdy vyjde v kompletu. Mám obrovskou radost a s koupí jsem neváhal ani vteřinu. Ještě tak ukořistit věnování a podpis od mistra Fencla :)
 • Corvus
  Hellboy a nudit? NIKDY!
 • Corvus
  Želváci mě překvapivě bavili víc než jsem před samotnou koupí čekal. Samozřejmě, že mě v '90 neminula vlna dětských želv, takže jsem koupil první knihu spíš na zkoušku a z nostalgie. Kresba umí vykouzlit i velice pěkné panely a paradoxně nejhůře z toho všeho kresebně vycházejí želvy samotné, ale to je čistě osobní pocit. Komiks mě baví velice (samozřejmě, že člověk nesmí očekávat 5 hvězdičkový scénář), má pěknou atmosféru, pobaví i staří známí (v novém světle - např. April není žurnalistka, respektive celý zrod a původ Třísky apod.). Čili kupovat budu dál a těch 40 knih dohromady poskládám. Jako čistě undergroundová záležitost (tak k tomu aspoň přistupuji já, i když z toho později udělali kravaťáci menší zlatý důl) to funguje. Mám pouze jedinou výtku, vlastně dvě: Jednak bych možná ocenil, kdyby komiks nebyl barevný, aby na povrch vylezla ještě víc undergroundová patina a občas jsem našel menší nesrovnalosti v coloringu. Příklad: na jednom panelu drží Rafael svou sai a to, co má být obarveno ještě jako kov zbraně, už je zelené jako Rafaelova ruka... ale to je čistě drobnost. Za mě 5 hvězdiček. A propos kniha je i docela roztomile graficky upravená jako krabice od pizzy a menu :) Vtipný nápad.
 • Corvus
  Corvus3.7.2015 20:42Kolosální Conan
  K tomu se nedá dodat nic jiného než absolutní povinnost pro každého sběratele.
 • Corvus
  Klenot. Tečka.
 • Corvus
  Corvus1.8.2014 09:17CREW #01
  ...tak to trvalou "pouhých" 17 let a konečně mám Crew kompletní. Potom, co jsem v roce 1997 na stáncích doslova žebral a nerudným babkám vysvětloval, že TOHLE se prostě musí dovézt, protože tohle PROSTĚ musím mít, jsem se tedy dočkal. Bůh žehnej aukru, kde mi několikrát tento skvost sbírky uniknul. V '97 k nám první Crew na sever prostě nikdo nedovezl a potom, co jsem přišel o čtvrtý díl (abych jej pracně po letech sehnal) je nádherný pocit mít v ruce takovou klasiku. A to bylo pro mě tehdy 66,- Kč naprosto nekřesťanský peníz... Nikdy ale nezapomenu na obcházení trafik a na okouzlení Lobem :) kterého jsem potom všude kreslil. Satisfakce.
 • Corvus
  Vše už bylo napsáno, co dodat? Pro mě osobně jedna z nejoblíbenějších sérií na trhu. Jsem rád, že se legendy vrací a doufám, že nejde o ojedinělou kapku a na následující díl nebudeme čekat další dva roky...
 • Corvus
  Corvus25.1.2014 11:27Muriel a andělé
  Když nic jiného, tak TOHLE by měl mít ve sbírce každý, kdo si říká sběratel. Absolutní skvost. Vydání z roku 1991 je klasika, ale takhle by si to Kája jistě přál :) Paráda!
 • Corvus
  Corvus10.10.2012 22:43Transformers #03
  Podobně jake andywart, je tohle jediné číslo, které vlatním. Četl jsem spoustu špatných comicsů, staré sešitovky mám rád a k pionýrským časům Semic-Slovartu mám nostalgický a vřelý vztah (Conan + Spider-man), ale TOHLE je totální sračka. Roboti mě nikdy nebraly ani jako hračky, ani ve filmové podobě (Bayovu ságu považuju za totální průjem), nicméně tento comics je to nejhorší, co doma mám :) Hnusná kresba, imbecilní scénář s ještě horšími proslovy krabicoidních "robotů", o českém "letteringu" nemluvě. Rozvláčné NIC na 48 stranách. Jedním slovem odpad. Tenhle comics mě nebavil ani v '93 roce, kdy byl hlad po všem, co mělo obrázky a bubliny.
 • Corvus
  Corvus9.11.2010 19:19Lips Tullian
  Měla-li by stupnice hodnoty přesahující 100%, udělím je bez mrknutí oka. O nepřekonatelném mistru Saudkovi byly popsány stohy papíru (a doufejme, že ještě popsány budou), k Filipovi z Mengštejnu alias L. Tullianovi však stačí jedno jediné slovo: GENIÁLNÍ. 150%+
 • Corvus
  Corvus2.8.2007 06:40Vrána
  Láska, utrpení, deprese, déšť, temnota, smrt, vzkříšení... Životní opus Jamese O' Barra, na kterém pracoval několik let. Pod jeho rukama vznikla legenda, zásadní dílo na poli comicsu a později dala vzniknout velmi kultovní filmové adaptaci v režii Alexe Proyase. Vrána vás na svých křídlech vezme na dlouhou cestu plnou psychického i fyzického utrpení, na cestu pomsty, ale také vám ukáže co znamená když se řekne milovat až za hrob. The Crow je totiž především o lásce... o lásce, která nezná hranic a potká málokoho v reálném životě. Vrána je o emocích a pokud nejste vytesaní z nějakého hodně odolného kamene nebo odlití ze železa, jitě vám ukápne nejedna slza. James sice není dokonalý kreslíř, ale to je naprosto podružné a navíc, vyšperkovaná (nebo snad dokonce současná Leeovská) kresba, by tomuto comicsu hodně ubrala na atmosféře. Jinak doporučuji, pokud jste to ještě neudělali, pořídit si dvd Vrána, kde v bonusech naleznete profil Jamese O' Barra a interview s tímto dodnes psychicky nevyrovnaným chlapíkem. Vrána je prostě a jednoduše skvělá! Dávám zasloužených 100% a modlím se za další díly, které kdysi Comics Centrum slíbilo. A závěrem - české vydání je na kvalitní úrovni a kdo zaváhal, má pravděpodobně smůlu.
 • Corvus
  Conana prostě miluju... Příběhy texasana R. E. Howarda, jednoho z otců podžánru "meč & magie", žeru i s naviákem a nejinak je tomu i u comicsů s tmavovlasým cimmeřanem v hlavní roli. K této postavě jsem si vytvořil velmi blízký vztah počátkem 90 let, kdy Semic-Slovart (budiž mu země lehká) vydával Conanova dobrodružství (plus Spider-mana, Fantoma, Transformery) a byl tehdy s Parkerem to nejlepší a neizábavnější, co jsem četl, obdivoval a snažil se kopírovat ve svých neumětelských kresbičkách. Dodnes mi některá čísla Conana chybí a dal bych duši za dokompletování série. Miluji fantasy a je mi líto, že nevychází více booků z této škatulky. Vítám comicsové legendy s otevřenou náručí a tleskám tomu, koho napadlo vydávat Conana od prvních čísel. Nerozumím lidem, kteří naopak legendy zavrhují jako nějaký přežitek a nudu. Naopak, volám, jen houšť a hlavně častěji! Legendy jsou úžasný, pocit nostalgie téměř dokonalý a máme zde jedinečnou možnost vidět základy zlaté éry comicsů! Jen si říkám, jak by vypadaly legendy v tehdejším coloringu... ale to už bych chtěl moc. S čistým srdcem dávám 90% a těším se na další a další legendy (Batman, Daredevil, Hulk, Fantastic 4, Silver Surfer) .
 • Corvus
  Corvus29.7.2007 06:23Stráže! Stráže!
  Pratchett je samozřejmě naprosto vynikající spisovatel, s obrovskou fantazií. Jeho knihy jsou podle mého názoru dokonale promyšlené, silně vás vtáhnou do děje a vy hltáte jednu stránku za druhou a necháte se unášet výbornými nápady a velmi vtipným naturelem jeho knih. Z tohoto důvodu jsem se těšil na comicsovou podobu stráží jako malé děcko. No, nedopadlo to nejhůře, ale nedokážu posoudit, jak (ne)zábavný je comics pro lidi, co knížky Pratchetta neznají a konkrétně Stráže! Stráže! nečetli. Dávám odpočinkových 50% odpočinkovému comicsu, který má životnost cca 2 hoďky, když si budete vedle textu prohlížet i naprosto fádní kresbu, která se však ke skopičinám Terryho Pratchetta celkem hodí...
 • Corvus
  Corvus28.7.2007 17:57Království tvé
  Kingdom Come - Království tvé. Jak začít... Když jsem si před léty prohlížel jedno z prvních čísel magazínu Crew a přečetl jsem článek o tomto veledíle, se slzou v oku jsem tehdy sám pro sebe konstatoval, že "tohle u nás nikdy nevyjde." No a dočkal jsem se. A jistě nejen já. Scénář není špatný a líbil se mi, což není ani zbrklý jásot (přece jen jsem četl kvalitnější záležitosti) ani jej nehodlám smést ze stolu s konstatováním, že jde o superhrdinský škvár. Mnohem působivější je malba Alexe Rosse, jehož obráz(k)y jsou neuvěřitelný. Téměř každý "záběr" v Království tvém lze vypreparovat, zarámovat a pověsit na čestné místo. Ross je prostě precizní a já miluju detailní, řekněme hodinářskou, práci. Což Alex naprosto splňuje. Když už kvůli ničemu jinému, tak právě kresba by vás měla dotlačit k tomu, vytáhnout money z peněženky a utíkat do první speciálky, která vám přijde na rozum. Hodnotím poctivě vydřenými 90% a dal bych 95% nebýt nekvalitního papíru, který byl na tento book použit. Nebo lépe řečeno... škoda, že nebyl požit papír mnohem kvalitnější... asi tak. Jinak je book perfektně ošetřen, včetně několika zajímavostí v závěru (kdo je kdo, skicy atd.). Kvalitní dílo!
 • Corvus
  Corvus28.7.2007 17:42Shrek
  Průměr, šeď, nuda a zklamání s lehkými prvky vtipu, fádní kresbou a přemrštěná cena. To jsou první pocity, které si vybavím, když si vzpomenu na Shrek comics. Asi jsem očekával trochu něco jiného a vymstilo se mi to. Další díl bych si nepořídil, nicméně, když odhlédnu od svých osobních pocitů, jako comics pro děti je to naprosto vhodné, vtipné s líbivou kresbou. Fandové, kteří preferují hard coreovější vody (čti Hitman, Preacher a spol.) ať dají ruce pryč. Tedy pokud nejsou infantilní či nespí pod povlečením značky Dreamworks s vobrazeným Shrekem a Oslíkem na peřině. Na druhou stranu Comics Centrum chystá dotisk (ach jo! místo aby vydali Vránu 2 nebo něco dalšího z dílny Templesmitha), takže se to asi prodávalo solidně. Děcka ať si k těm mým 35% přidají ještě klidně dalších 50. Howgh!
 • Corvus
  Corvus28.7.2007 17:07Wolverine a Hulk
  Sympaťák Wolverine a psychopat Hulk... Na tento "versus" comics jsem se dost těšil, především kvůli grafické prezentaci, která je bez chybičky, nápaditá, ujetá a dokonalá. Kieth maluje, kreslí a čmárá v rauši či pod vlivem několika šálků kávy říznutými energetickými drinky a to celé na druhou! Jinak si to nedovedu vysvětlit. Scénář je nápaditý o něco méně, ale přesně u comicsů TOHOTO typu to VUBEC nevadí. Jen častěji a houšť mistra Kietha!!! Jeho grafické nápady, úhly, oblouky, barevné cítění, perspektiva = dokonalá záležitost. Vřele všem doporučuji a nemůžu se dočkat The Maxx, který chystá Netopejr. Dávám zasloužených 95% čistě za kresbu!
 • Corvus
  Corvus28.7.2007 16:01Hitman #02: Místní hrdinové
  Rovnou tasím devadesátku (90%) a s konstatováním, že jde o povinnost ve sbírce bych mohl svůj příspěvek ukončit. Ať se dívám na Hitmana 2 z jakékoliv strany a vzpomenu třeba na škudlila Green Lanterna, který se totálně ztrapní před štamgasty u Noonana, Hackenovu kuřecí genocidu, zombie tučňáky... nebo se stačí podívat na Tommyho úžasný úšklebek, který umí McCrea naprosto fantasticky nakreslit (ostatně jako celý comics)... jde jednoduše o famózní kousek a já se nemůžu dočkat třetího booku. Kdo ještě stále váhá nad koupí: Neváhejte a kupujte! Pokud se vám líbí alespoň trochu Punisher či Preacher, Hitmana budete milovat!
 • Corvus
  Corvus28.7.2007 15:54Hitman #01
  Tommy je prostě a jednoduše strašně návykovej pohodář, který pro pivko, retko a nářezovou hlášku nemusí chodit daleko. Ennis stvořil doslova kultovní postavu a to slovo kultovní (jenž se dnes nadužívá s velkou oblibou) opravdu nemám rád! Osobně řadím Hitmana o stupeň výš nad legendárního, sodomického Preachera a taktéž výborného Punishera (u kterého bych uvítal jeho drsnější tvář). Hitman je prostě povinnost a neměl by chybět v žádné sbírce comicsu pozitivních fanoušků. Dávám poctivých 90%. Btw kresba páně McCrea je naprosto skvělá a padne Monaghanovi jak prdel na hrnec!
 • Corvus
  Corvus17.4.2006 16:32Spider-Man: Utrpení
  Utrpení mě lehce zklamalo... Že není McFarlane nějaký extra scénárista a myslitel, to je známo. když jsem si přečetl o zjevování se dávno mrtvých protivnících a temné atmosféře, rozhodně jsem nečekal až takovou... ehm... nudu. Holt je člověk zmlsanej mistrem Straczynskim, Moorem či Loebem a pak to takhle dopadá. Bohužel, nemůžu ani nijak zvlášť hodnotit Toddovu kresbu. Konkrétně civilní tváře mi nepřijdou nijak zvlášť pěkné (MJ a lidi na ulici vypadají katastrofálně). Samotného Spider-mana (tedy Petera v kostýmu) kreslí obstojně. nelíbí se mi moc ani rozmistění a uspořádání panelů. Srovnám-li mainstream a mainstream - tedy např. Utrpení vs Ticho, nemusím snad psát kdo je tady génius (Lee, samozřejmě). Nevím, ale McFarlaneho kresba mě nikdy nijak zvlášť neuchvátila. Barvy se mi vyloženě nelíbí, ale to bude dané asi dobou...
 • Corvus
  Corvus17.4.2006 09:29Batman: Ticho II
  Perfektně odvedená práce! "Ticho" je detektivní thriller z Gothamu jako řemen. Bavil jsem se královsky od začátku do konce. Děj má neuvěřitelný spád a napíná opravdu až do posledních chvil. Jeph Loeb je génius a stejně tak i Lee. Kresba je vymazlená a vtáhne vás do svých osidel. Gotham je ponurý, deštivý, s vynikajícím designem a atmosférou, tak jak má být a jak to milujume z Burtonových filmů. Akční scény jsou plné dynamiky, svalů, krve a adrenalinu! Až uvidíte Batmana se zaťatou pěstí, cedícího slova skrze zatnuté zuby a v pozadí se právě zableskne - budete přesně vědět o čem zde píšu. Je to nádhera a tento opus by neměl chybět v žádné domácí knihovně!!!
 • Corvus
  Corvus17.4.2006 09:28Batman: Ticho I
  Perfektně odvedená práce! "Ticho" je detektivní thriller z Gothamu jako řemen. Bavil jsem se královsky od začátku do konce. Děj má neuvěřitelný spád a napíná opravdu až do posledních chvil. Jeph Loeb je génius a stejně tak i Lee. Kresba je vymazlená a vtáhne vás do svých osidel. Gotham je ponurý, deštivý, s vynikajícím designem a atmosférou, tak jak má být a jak to milujume z Burtonových filmů. Akční scény jsou plné dynamiky, svalů, krve a adrenalinu! Až uvidíte Batmana se zaťatou pěstí, cedícího slova skrze zatnuté zuby a v pozadí se právě zableskne - budete přesně vědět o čem zde píšu. Je to nádhera a tento opus by neměl chybět v žádné domácí knihovně!!!
 • Corvus
  Corvus16.4.2006 20:51Conan Barbar #02
  Pro mě osobně 100-vková záležitost! Nemůžu jinak hodnotit. Můj první Conan a vlastně jeden z prvních comicsů vůbec, nepočítám-li domácí záležitosti typu Čtyřlístek, výborná Kometa či komunisty povolený Pif. Conanovi příběhy od Semic-Slovartu znám dokonale a něco jsem se jich načetl a taky pro mě byly obrovskou inspirací pro můj vlastní rozvoj v kreslení. Buscemova práce mě hodně oslovila a Conan Barbar patří jednoznačně k tomu nej a na co nejraději (vedle Spider-mana) ze svých náctiletých let vzpomínám!
 • Corvus
  Doufám, že tahle série se chytne. I když to bude mít asi dost těžké, protože příběhy jsou z dnešního pohledu hodně meh a kresba je fakt tragická :-) Co ty rohy proboha?! :-D Ale přeji paradoxně téhle knize/sérii co největší prodeje, aby to CC nezařízlo. Proč? Protože za nejlepšího Conana všech dob a který u nás kdy vyšel, stále považuji ony šílené pokusy z '90 od Semic-Slovart. Nemohu prostě vyhnat z hlavy dokonale živočišnou kresbu Joa Buscemy! A hlavně podobu Conana, který v té době, kdy to měl Buscema pod palcem, vypadal historicky jednoznačně nejlépe. Ani podoba (a kresba) z kolosálek není tak vynikající jako od tandemu John Buscema + Ernie Chan. Přeji si tedy a doufám, že postupně Conan doleze v této sérii až na konec '70 let a do '80, aby se mi splnil sen a měl jsem Buscemova Conana v pevné vazbě, v barvě a v češtině. Pokud možno kompletního. Takže: kupujte to hojně!
 • Corvus
  Prodá někdo v top stavu?
 • Corvus
  Corvus24.10.2018 16:59Punisher MAX #01: Na začátku
  Zdravím, sháním tento book pro kámoše. Bohužel je vyprodán. Neměl by někdo zájem prodat? Díky za info.
 • Corvus
  mike731: Děkuji za informaci. Už jsem to našel na Send.cz, kteří zajišťují předplatné. Tam je uvedeno (dost chaoticky), že cena se bude navyšovat. Přesto děkuji. Já mám hodně rád Batmana, o tom žádná, ale spíš mě bere evropská škola (hlavně Francie). Čili nejvíce mi vyhovuje asi MDEK řada (v současnosti) a aktuální Modrá Crew. Ale tak třeba z toho nějaké kusy vyzobnu.
 • Corvus
  Marvel nekupuji a DC komiksový komplet jsem dostal dnes od přítelkyně aktuální číslo, čili jsem v těchto řadách úplný nováček. Mám raději drobet jiný typ komiksů. Nicméně bych měl 2 otázky: Jak často se bude tahle řada chrlit (Budou se duplikovat již vydané věci? Ticho vyšlo už Xkrát.) a předpokládám, že tahle fajnová cena je jen startovní... Nebo mi jako chcete říct, že BBart vydává už komiksy v pevné vazbě za 49 Kč?! Díky za info.
 • Corvus
  Corvus13.12.2015 07:49Witchblade Kompendium #01
  Kapis: To už se takovým starým fotrům jako jsem já nestává ;)
 • Corvus
  Corvus5.8.2007 12:17Vrána
  Davey: Není zač... Vrána je prostě špičková. A dokument je hodně zajímavý. Mě se strašně líbí podobné dokumenty, které ukazují jak kreslíři a scénáristi pracují. Za tenhle bonus na dvdčku jsem hodně vděčnej!
 • Corvus
  Corvus14.4.2017Koupím
  Koupím mangu od D. Itó:

  - Spirála 1
  - Spirála 3

  Vše pouze 100% stav. Nabídky prosím na můj e-mail sepulcore@email.cz

  Děkuji!
 • Corvus
  Corvus29.12.2016Koupím
  Koupím mangu:

  Spirála 1
  Spirála 2
  Spirála 3


  Maximálně 200 Kč za kus. Nejlépe všechny tři díly pohromadě. Pouze perfektní stav. Díky za nabídky.
  Kontakt: sepulcore@email.cz
 • Corvus
  Corvus22.1.2016Prodám
  Prodám:

  Světla Amalu #1: Theo - 130 Kč + poštovné

  Krásný stav. Komiks se mi sešel dvakrát. Pište na: sepulcore@email.cz
 • Corvus
  Corvus10.10.2012Koupím
  Koupím Hard Boiled od Franka Millera.
 • Corvus
  Corvus9.10.2012Koupím
  Koupím veškeré díly Conana od Semic Slovartu, které vycházely v ČR v letech 1992 - 1993. Konkrétně tyto: [url]http://www.comicsdb.cz/comics.php?id=669[/url] Platí stále... :)
 • Corvus
  Corvus12.10.2012 00:57* Připomínky a návrhy
  Chtěl jsem se zeptat zda stojí za to do databáze umístit comics - přílohu z 39. ročníku časopisu ABC 'Dobrodružství Ilji Muromce'. Napsal jej R. Baudis, nakreslil M. Vavroň. Grafická úprava I. Holičová, tisk Unigrafia Praha. Dílko má 16 stran a obsahově se týká pravděpodobně jakési ruské báje o bohatýrovi. Je to celkem slušně kreslené (perokresba, drobet do Saudka). Obrázek: [url]https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRpLl8F3ScZbtod7Lk3qfSwuJHjUMsfvmT-dnXU2wj--D-WJxmn[/url]
 • Corvus
  Corvus3.8.2007 11:36Pindárna
  willis: No jo, někdy to je výzva... mě právě baví přemýšlet nad tím, jak další komentář zformulovat, aby to bylo pro případné čitatele alespoň trochu zajímavé a co nejvíce informativní. A že člověk píše ovádoviny? :-) Já mám spíš problém s tím, že člověku se s přibývajícím věkem mění chutě a názory... a to se potom teprve jeden divý, co to do hodnocení vymyslel :-)
 • Corvus
  Corvus3.8.2007 08:22Pindárna
  MdS: No, já na hodnocení také nedám. Mě to vadí spíš kvůli tomu, že lidi jsou strašně pohodlní a nemají potřebu se vyjádřit... Někdo hodí comicsu 30% a ani neví člověk proč. Je to škoda. Já totiž rád čtu názory jiných fandů comicsu... Někdy vznikají zajímavé myšlenky.
 • Corvus
  Corvus2.8.2007 17:40Pindárna
  Dotaz... Taky vás tak ser*** lidi, kteří nenapíší ani řádek a přihodí ke comicsu pouze procenta? :-(((
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: 973 (cca 352222 Kč)
Chci: 186 (cca 86667 Kč)
Sháním: 186 (cca 86667 Kč)
Nabízím: 22 (cca 3952 Kč)
Osobní: 582 (cca 276731 Kč)
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: 25
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0