• blackJag
  blackJag admin8.4.2019 13:40Ryby - Útok z hlubin
  "Konečně máš od toho smradu pokoj."

  Můj první manga horor a zrovna taková chujovina. Zdlouhavé, samoúčelně nechutné, nedomyšlené, tím vším Ryby jsou, strašidelné nebo děsivé ani na moment. Ještě tak nechtěně vtipné - když si dívčina pod náporem neodkladné metamorfózy hodí mašli, prdelní vichr ji efektně roztočí jako větrák u stropu - tak to jsem se po chuti zasmál... O dost lepší jsou závěrečné bonusy, první, kratší sice nic extra, taková hříčka, zato ta druhá, ta už má atmosféru - hlavně díky ní nedávám knize kanál.

  30%
 • blackJag
  blackJag admin8.4.2019 12:09Batman #03: Smrt rodiny (pevná vazba)
  "Vítej ve svém trůnním sále, Baťooo! Kde se dějí zázraky!"

  Baťa se tu skloňuje poměrně často a ta asociace s papučářským gigantem je nemístná, ovšem tady člověk nesmí dát na písmenka (stejně jako když v komiksech s Kapitánem Amerikou je na tuto postavu pořváváno Cape, neznamená to umírněnou nadávku odkazující ke kastrovanému kozlovi, ale familiérní formu superhrdinského jména), ale jaksi věřit fonetice (Béťooo! Viléme! Jarmilo!).

  Ok, teď už máme jasno, že nejde o životopisné dílo o molochu ze Zlína, ale o záznam dalších eskapád oblíbeného okápěného hrdiny z Gothamu. Ústřední téma? Rodina! Ne, nebojte, Bruce Waynea nepokousal Dominic Toretto, to jen za ty věky, kterými se již Batman prokousal (čerstvě oslavil kulatý 1000. sešit), mu stačilo nabobtnat "příbuzenstvo" - a světe div se, Baťovi na té bandě kreténů skutečně záleží! Toho chytře využije Jocker a to, co dělá, dělá stylově, vražda střídá vraždu, skutečný danse macabre, plán temný a záhadný jak samotná Frankensteinova kráva, aby... aby to v závěru Snyder všechno pěkně pokorně spláchnul do hajzlu. Nemám tolik načteno, abych si mohl dovolit dávat ocenění, ale nebylo tohle svého času Vyměknutí roku?

  K jasným kladům knihy patří obálky, kresba obsahu není špatná, ale podle bonusových ukázek v tužce bych řekl, že dobarvení jí moc nepřeje - neurážející mainstream, který měl navíc. To, co v knize chybí určitě, je nějaké uvedení do situace - před Sovami jsem tu potřebu necítil, tady se Jocker vrací pro xicht, který si odřízl, jako cože? Aspoň odstavec to chtělo, teď budu muset googlit :-)

  60%
 • blackJag
  blackJag admin17.8.2017 14:32Tom & Jerry 2017/05-06
  Králík Bugs a jeho svita jsou zpět :-)
 • blackJag
  blackJag admin25.3.2013 19:18Criminal #1: Každý je zločinec
  “V tý chvíli mi něco došlo… Jasně, kunda dohání chlapy k šílenství… Ale ta moje byla smrtící zbraň.“

  Konzistentní sněhobílá bichle, z které by si člověk pod dojmem kriminálně laděného děje klidně trochu nastrouhal přes ultra husté struhadlo, sroloval si dolarovou bankovku, co mu bratranec přivezl z Améru a šoupl to tím skrze nosní dírku do útrob. Šňup…

  A teď k těm méně příjemným věcem, je to tím koksem nebo některé ženské obličeje opravdu připomínaly ksichty laciných mexických pornoherců?

  85%
 • blackJag
  "Tam, kde je Thor, je i Asgard."

  Znáte to žvatlání dojatých sportovců nad tím, jak si tu vítěznou euforii při získání zlaté medaile uvědomí prý teprve později (zítra, pozítří, za týden ...)? Jako, dnes už je i trochu chápu a mám velmi neblahý pocit, že UKK všichni hrubě doceníme až ve chvíli, kdy pro nezájem publika přestanou po desátém svazku vycházet...

  Modlím se k tobě, mocný Thore, ať tento komiksový Ragnarok naši zemi nepostihne, protože ať už je ten výběr sebevíc nereprezentativní a postoupené příběhy sebevíc vytržené z kontextů, já prostě tuto řadu miluji, jsem jí omámen a nechci o ni předčasně přijít...

  Jaký vlastně tento Thor je? Je vytržený z kontextu, je neuzavřený, je bezvadně nakreslený, obsahuje obálky a fakt tady vyšel. Straczynski jede hodně na střízlivém textu, celé to nepůsobí vůbec blbě a určité momenty příběhu jsou zábavně kouzelné (burák Bill z Billů potká Keldu a zamiluje se, Asgarďané neznají toalety a vysvětlují starousedlíkům, co vlastně dělají se splašky, Thor a Ironman si střihnou leoneovsky westernovou přestřelku pohledů a pak je Tony odkázaný na pěškobus domů). To info kolem sice chybí, protože i neználkovi je jasné, že v Marvel universu se někdy okolo tohoto restartu Thora děly asi velké věci (kdyby to bral čistě podle tohoto předloženého textu, prostě si nemůže myslet nic jiného), přesto nikomu není bráněno, aby si potřebné doplňky podle uvážení vyzobal jinde...

  80%

 • blackJag
  “Slyšel jsem, že jsi frajer Spider-Mane… Ale teď se chováš, jako bys měl těžký halušky.“

  Venom jako nejoblíbenější Spider-Manův protivník? Amen to that!

  Asi se nebudu moc vyjadřovat k tomu, jak moc reprezentativní UKK bude (pokud bude), protože o marvelovských řadách mám asi takový přehled jako o řadách všech ostatních nakladatelství (tedy velmi chabý), ale styl těch knížek je prostě epes rádes.

  Nepídil jsem se po různých vydavatelích všech těch chujovin na pokračování (tank Tiger, Titanic, ...), kdy vás pak v úhrnu celá věc vyjde na 10k a i když bych si klidně nasbíral modely ze světa Star Wars nebo autíčka z bondovek, protože mám tyto blbosti celkem rád, nedělám to. Důvod? Přijde mi, že cena bez dumpingové srážky neodpovídá hodnotě výrobku. UKK sice patří svým způsobem do této "rodiny", všichni ale víme, že cena 199,- za šesti nebo sedmi sešitový komiks v pevné vazbě je dokonalé labůžo.

  Nechci být zlým prorokem, jestli se ale UKK udrží a zvládne svou 60ti svazkovou "křížovou" cestu napříč naším malým trhem, jaký vliv to může mít na zaběhlé vydavatele, kteří trousí podobně obsahové tituly v paperbacku o (cca) 100% dráž? Kdyby si běžný český komiksový fanda řekl, že tempo dvou výborně zpracovaných knih za měsíc mu stačí a na ostatní hází bobka? Nepřeji si to, nějaký efekt by to ale přeci mít mělo (neviditelná ruka trhu pracuje, kdopak od ní nakonec dostane KO?)...

  Ke komiksu, jak píšou jiní, některé sešitu už představil Semic Slovart (útržky, jako že Black Cat nechápe, proč si Spider-Man drží své "alter ego" Petra Parkera nebo že se Spider-Man vrací od FF s pytlíkem na hlavě, se mi živě vybavily) a těm ze série Amazing Spider-Man se třeba navíc podaří vyjít i po třetí (když se k nim dostanou černobíle komiksové legendy – zvládne to Netopejr udýchat?), ale má to svou dávno zašlou poetiku - třeba kresba je jakoby archaicky unifikovaná (Frenz nebo Larocque, jaký je tam rozdíl?), ale jak to vezme do ruky McFarlane, rozdíl je diametrální (krkolomné pozice, hutné, špagetové pavučiny). Skvělá dokumentace přelomu mezi klasickou kresbou a mladými dravci, kterým ještě teče komiksové mléko po bradě, a už, už by se měřili.

  A to samozřejmě nemluvím jen o kresbě, mění se i postupy ve scénáři, tlačí se na dynamiku, potlačuje zevrubná popisnost, objevují se uzavřené vtípky...
  Abych to uzavřel, kvalita řady UKK je bezpochybná, knihy jsou skvěle vybaveny, cena je směšná a vnitřní obsah nezapomíná na obálky (zvlášť pro mě velké významné +). Kompilace obsahu z těch a těch sešitů má podle mého smysl (přál bych si, aby podobně vycházela právě řada komiksových legend, barevně, s obálkami), každá druhá stránka sice odkazuje na Tajné války superhrdinů Marvelu, ty už ale dávnou nejsou zbožným přáním :-) Navíc kde jinde se vám dostane reprintu (v podstatě) prvního čísla Web of Spider-Man? Tahle série u nás asi těžko někdy vyjde…

  80%
 • blackJag
  blackJag admin22.1.2013 15:41Joker
  Nic nepřiměje k řádné ústní hygieně jako krvavě odhalené zubní krčky. Fuj, gratuluji, tahle obálka by měla vyset před každou zubní ordinací.

  Příběh v klasických noir parametrech, vyprávěný z pozice bezvýznamné figury, u které tak nějak předpokládáte, že to s ní moc nedopadne. Kresba ve dvou rovinách, pěkně vymalovaná vs. rozlámaná jako vrstvy břidlicového dolu. Vizuální souboj klidně v rámci jedné strany... Byl jsem spokojen.

  80%
 • blackJag
  blackJag admin30.11.2012 15:18Death Note - Zápisník smrti #01
  Asi bych se do toho ani nepouštěl, ale leželo mi to na stole a zrovna nebylo ničeho kloudného ke sraní, tak jsem si to vzal. Není to zlé, trochu patetické a rádoby efektní, ale čte se to dobře. Pěkně vychází jedna kapitola na jedno sezení. Status tomu zvedá kresba, která je detailní i v takovémto kapesním formátu, je přehledná a baví člověka i v těch jakože obálkách - nebo to původně vycházelo v párstránkových sešitech a tohle je potom souborné vydání? Ať je to jak chce, obálky se povedly.

  60%
 • blackJag
  blackJag admin7.6.2012 11:38Ultimate Spider-Man a spol. #01
  Co velice říct? Je pravda, že ultimátní Spider-Man na mě moc velký dojem nedělal už při letmém prolistování originálních sešitů, a ani po přečtení české verze nemám důvod své původní domněnky revidovat. Prostě přežvýkaná potrava pro drobotinu, ve které se zrcadlí komiksová konfekce a spotřebitelský balast. Ordinérní kresba (jako z časopisů s přibalenou hračkou), obálky bez nápadu (libovolné screenshoty z Jetixu budou lepší ve všech směrech) a lehoučký scénář...

  Jedna věc je tedy to, že mi tato forma Spider-Mana nesedí jako komiksové čtivo (ostatně není ani cílená na mou věkovou kategorii), co se ale týče formátu a prezentace, ani tady se projekt "& spol." nesetkává s mým pochopením. Možná se na celou věc dívám ze špatné perspektivy, ale prodávat stánkově komiks za 2 kila je podle mého stejně vedle, jako chtít prodávat tamtéž za stejnou cenu dvd s filmy.

  Když už to Crew znovu zkouší s novinovými stánky, proč to nevypustila ve formě klasických sešitů (taky zatavených v igelitu) za 5 pětek? 2 kila jsou podle mého pro PNS klientelu nestravitelné. První čísla měla Crew vyhodit do světa ve třech různých variant coverech, vysrat se na "& spol." a paperback a prostě se uvidí. Tak překážky typu "když to chcete na stáncích, musíte toho mít mrtě" nebo"chtělo by to reklamu, ale kdo jí zaplatí" evidentně pominuly, tak proč zas jakýsi paskvil?

  45%
 • blackJag
  blackJag admin3.6.2012 22:10CREW² #31
  "Být reinkarnací aztécké mumie není žádná sranda."

  Myslím si, že být reinkarnací aztécké mumie je ještě prdel - tedy oproti tomu dělat u nás za kilo takový almanach (označení Crwe Petrem Litošem na Crweconu tímto slůvkem, které jsem nepoužil ani neslyšel minimálně od doby středoškolských studií a hodin literatury, se mi až dětinsky líbí a od teď Crew nenazvu jiným obecným přízviskem) a nemít přitom obsesivní nutkání zakončit pravidelnou ranní rozcvičku skokem střemhlav z nuseláku.

  Fakt nechápu, jak to ty pány (Pavlovského s Litošem) může ještě bavit. Chápu, že je Crew vlajková loď (to nemám ze sebe, opět jen cituji), evidentně má ale, coby almanach, k vyprodanému nákladu daleko jako vágusácký táborák v parčíku u hlaváku k metrosexulní slezině u DEmnoGova kadeřníka a spíš než vlajková loď plní funkci porouchané ponorky, odčerpávající prostředky z konta separata spolehlivěji jak kdejaká příhraniční šlapka vy-vakuovaného důchodce.

  Nechápu to, jsem tomu ale neskutečně RÁD! V poslední době jsem Crew trochu zanedbával, s tímto číslem jsem ovšem navázal v přerušeném přátelství, které bylo přerušeno ani ne tak ze strany Crwe (že bych si byl třeba býval myslel, že už výběr komiksů neodpovídá mé krevní skupině), jako ze strany mé dočasné čtenářské apatie.

  Apatie je pryč, Crew přežila a já toto číslo jednoduše nemohu neocenit. Kdybych se chtěl jen krátce vyjádřit ke každé z obsažených věcí (protože dlouze jsem se vykecal už na úvod), řekl bych že:

  Wolverine: Revolver – tahoun čísla, standardní pointa, vyhlazená, zlověstná kresba (vzbuzuje ve mně pocit, jakoby někdo udělal omalovánku pro děti s výjevy z popravčí místnosti – laskavé, do doby než někdo někomu vypíchne bulvu).

  Sinister a Dexter: Kdo s kým – takové to baby s velkým frňákem, které i přes veškerou snahu Patricka Swayzeho zůstane sedět v koutu této publikace, protože většina z nás prostě prdí na charakter a jde po první signální. Sice jednoduché, přesto s pointou smrdící po kameňácích (ne těch od Trošky!).

  Whisky v zavařovačce – western jako poskládaný ze starých fotografií. Tomu odpovídá i potřeba občas v jednotlivých obrázcích zapátrat, co vlastně zobrazují. Pointa je ou kej, šerife.

  Luchadores Five: Lucha Libre – úlet, sice delší, ve svém vyvrcholení-nevyvrcholení ale geniálně absurdní. Tato věc se mi líbila asi nejvíc. Mexický wrestling prostě není divadlo pro děti (není jako ta trapná americká verze, která je v podstatě jen exponovanou reklamou na elastické spodní prádlo a zapařený kulohryz).

  Příběhy z Telguuthu: Mluvící hlavy – rychlé fantasy jako z učebnice, žádné dlouhé sraní drahá paní, načrtnutá situace, pár postav, nějaká ta hlava a pointa, která neurazí. Navíc ve vizuální úpravě, která mi hodně sedí.

  Bože, to už skoro vypadá na esej! Těm, kteří dočetli až sem, děkuji (nebo se omlouvám?), konec konců mám v úmyslu vyjádřit se už jen k jediné věci, spojené s tímto číslem a to je obálka. Mně přijde působivá (ve stylu: „Tahle obálka, ta bude le… Počkejte si na to… dární. LEGENDÁRNÍ.“). Wolverine ve svém klasickém oblečku jen málo kdy nevypadá jako účastník libovolné gay parade a tohle je ten vzácný příklad, kdy byste Logana mohli obvinit z lecčeho, jen ne z příslušenství ke klubu leštičů ebonitové tyče.

  85%

 • blackJag
  blackJag admin1.3.2012 10:00Lady Lovely Locks: V krajině pohádek
  Drahý Kapisi, nemohu než nekonečně ocenit Tvůj okvětní styl, kterýmžto si toto vskutku nedocenitelné dílo poctil ve svém výkladu. Připomněl si mi dávno minulé časy, ony vlahé večery, kdy jsem místo něžných dotyků čerstvě zletilých slečen dával přednost tomuto poetickému dílu. Tam, kde Ty si projevil morální sílu a vzdal se sprostého hodnocení, tam já, můj drahý příteli, ve zkoušce hrubě neobstál a snad veden rukou Satanovou udělil onu mrzkou hvězdu, která ovšem ani zdaleka neobsáhne význam a důležitost copánkového trápeníčka...

  Snad jen dodám k onomu encyklopedickému výkladu, v příběhu jde skutečně o Kadeřinku, ve stati, kterou jsem si ale dovolil do svého komentáře doslova přepsat, je tato bezpochyby roztomilá osůbka zmíněna jako Kaděřinka. Nevím sice na který kaďák tvůrce letteringu myslel, ve své pomýlené neomalenosti jej ale v ten jediný letmý moment do copánkového trápeníčka nesmazatelně vtisknul.
 • blackJag
  blackJag admin12.2.2012 03:17Star Wars Magazín 2012/01
  Jak, konečně nějaká sešitovka? Sešitovky u nás nikdy vycházet nepřestaly! A může za to Egmont, doslova a do písmene v každém směru. Žádná sešitovská renesance tudíž tímto sešitem nenastala a pořád panuje gotika. I když jde z pohledu US formátu jen o Kačera Donalda a Toma & Jerryho (a i když v případě této Fryovy polučně snové estetiky a samotného pojmu gotiky mluvíme o výhradně neslučitelných esencích), jde i s tímto supr drupr magazínem o nevraživou sešitovskou gotiku… A schválně neříkám nic o čarodějkách z W.I.T.C.H., protože ty mají kvalitnější obálku.

  Když už je řeč o obálce, čekal jsem při držení gotického sešitu (protože teď už se snad shodneme, že nejde o počin renesanční) až mytickou touhu po přítomnosti v oné místnosti, kde bych obálku případně použil, ale nic. Svěrač ani nedutnul. Uvědomil jsem si, že to není tím, že by obálka nebyla dostatečně hajzlpapírová, jde jen o to, že jsem v této záležitosti postiženější než jiní – rukama už mi prošlo příliš mnoho kačerů na to, abych byl citlivější v otázkách kvality papíru v gotické sešitovce…

  Rád bych napsal něco i k obsahu, ale kromě slovíčka ´balast´ mi v kebuli nic jiného nerotuje. Asi jsem k sepsání svých poznatků neměl volit takovou prodlevu, která je v období bálů a plesů o to záludnější, že už jsem se ze dvou takových stačil dotáhnout v přísně nepatřičnou hodinu a vždy patřičně podroušený.

  Bezkonceptuální gotická sešitovka. 40%
 • blackJag
  blackJag admin7.1.2012 15:48Věčná válka (pevná vazba)
  Výborná věc. Jsem tedy hlavně fanoušek mainstreamu, ale nevidím důvod proč by toto dílo nemohlo zaujmout čestnou pozici v knihovně artového příznivce stejně jako u fanouška středního proudu. Vietnam (známá válka, ne samotná země) je v tom opravdu cítit, i když to vlastně zní legračně, protože pocity “z Vietnamu“ jen těžko může někdo relevantně hodnotit (myslím někdo z nás, kdo navštěvuje tuto databázi). Když ale připustíme, že může, potom jsou ty reflexe jasné i bez podpůrných znalostí.

  Kresba je volená přesně, jen některé obličeje se autorovi nedařily. Pokud ale vykresluje scénu nebo akci ve zbroji (helmách), vypadá vše vyloženě bezvadně.

  K ději bych mohl mít výhradu ohledně zakončení (spoiler), patřím ale mezi lidi, které dobré konce spíše dojímají, než že by je iritovaly. Samozřejmě to musí mít úroveň a ta tady naštěstí nechybí. Budu si muset koupit knihu, to je jistá věc...

  Zpracování jinak excelentní.
 • blackJag
  blackJag admin20.12.2011 00:54Tajná válka
  Zase jsem se jednou utrhl a v přesně mířených dávkách povečeřel tohle sousto (pěkně jednu část, každý den, jako večerníček). A nebylo to úplně špatné pošušňání. Předně, kniha má úctyhodnou úpravu a vzhledem k bonusům mohl by člověk říci, že i výpravu. Pevná vazba s přebalem, přesně moje gusto. Kresba líbivá, superhrdinský latex skoro hmatatelný. Příběh ale svou jednoduchost skrývá ve složitých retrospektivních konstrukcích, na venek navíc působících jako pouhá hra na naléhavost, kde veškeré pokusy o hlubší rezonanci selhávají. Nemůžu říct, že bych se nudil, to opravdu ne, ale byl jsem vnitřně připraven na větší nářez. V tomto ohledu působí výsledek jako kompromis. Scénka s ožralým Wolverinem v letadla mne třeba pobavila, co se ale akce týče, žádná sláva. Maličkosti, jako že Daisy na detailech svého obličeje vypadá jako Angelina Jolie z období kolem Cyborga 2 nebo Nebezpečné sítě, ale jinak vůbec ne, zavání trochu schizofrenií a jinak výtvarně kompaktní zpracování trochu rozbíjí.
 • blackJag
  blackJag admin19.11.2011 17:13Živí mrtví #03: Bezpečí za mřížemi
  Třetí zářez na zombie pažbu, třetí večer v řadě. Čtení baví pořád stejně, kresba se daří, scénárista má ještě nápady. Čtvrté pokračování je už alespoň na obzoru, ale i tak se to táhne hlemýždím tempech. Ach jó...
 • blackJag
  blackJag admin19.11.2011 17:13Živí mrtví #02: Míle a míle
  Změna na postu kreslíře, takže Rickova žena už nevypadá jako vychrtlý Španěl s knírem, přesto žádný posun v kvalitě (dolů nebo nahoru) se nekoná. ...a zábava pokračuje, obětí přibývá, čtení se stává návykovým. Chytře jsem si nechal 3 knihy naráz, začíná mi být ale jasné, že ve výsledku to hovno pomůže. Jedna kniha, jedna delší večerní hodinka. Uff, pohnite s tím, Crwáci!
 • blackJag
  blackJag admin19.11.2011 17:12Živí mrtví #01: Staré dobré časy
  Začátek jako z 28 DNÍ POTÉ, to můžu :-) Kresba většinou solidní, černobílá navíc sedí jako prdel na hrnec. Některé rozhovory sice drhnou a ne o všech obličejích se dá říct, že si s nimi autor vyhrál, přesto oči po stranách jenom letí. Velmi dobrý rozjezd série.
 • blackJag
  blackJag admin14.10.2011 16:46Daredevil: Muž beze strachu #01
  První dva příběhy mají hodně atmosférickou kresbu, provedení toho třetího by byla normálně ok, při konfrontaci v rámci tohoto omnibusu působí ale jako sprostá nadávka – v tomto směru nepomáhají soudní tirádě ani hrozní druhořadí superhrdinové (černoch v bílých elasťákách? šampón s travoltovskými límci a rozhalenkou? WTF?) a procesní statičnost. Oba dva předchozí příběhy šlapou (nadchnul mne jeden sešit, který celý bezeslovně sleduje Daredevilovo počínání s atentátníky), mají promyšlenou kompozici a velmi přitažlivou temnost. Oproti tomu soudní drama (3. uzavřený příběh v pořadí) pracuje s velkým, zahlcujícím množstvím textu a obrazovou sterilitou. To je potom samozřejmě nerovný souboj... Kdybych se potom bavil o obálkách, tak ty se mi bez debaty líbily všechny.
 • blackJag
  blackJag admin14.10.2011 16:39Výprava za ptákem času (pevná vazba)
  Na zadní straně obálky se píše také něco o nostalgii a můžu říct, že toto jediné slovo vystihuje mé pocity po dočtení této fantastické knihy daleko nejlépe. Neurčitá nostalgie a smutek, že už to dobrodružství skončilo, že se rozplynulo. Moc pěkný, komplexní zážitek.
 • blackJag
  blackJag admin14.10.2011 16:32Mýty #02: Farma zvířat
  Je libo pohádku na dobrou noc? Sáhněte po Mýtech, je to nápadité a rychlé čtení. Ani ty obrázky nejsou zlé, ale... Nekreslil tu předchozí knihu někdo jiný? Taky že jó! Mě se hned zdálo, že předtím mi Sněhule i Růža připadali nějak víc sexy a hra s jednotlivými panely méně stereotypní. Obě holky to chtělo vyrýsovat do přiléhavých outfitů a ne je hastrošit do obludných mrkváčů. Trochu podnítit představivost, tak aby člověk netoužil po ničem jiném, než přehnout Sněhurku přes pelest a pohádkově ji... Takto je to ok, snesitelné, ale Mýty si raději představuji jako novou milenku a ne jako starou manželku.
 • blackJag
  blackJag admin25.7.2011 15:01Tajné války superhrdinů Marvelu
  Také patřím ke generaci, která vyrostla na Spider-Manovi od Semicu, takže toto faktické vypořádání se s jeho letitým dluhem (který v praksi vypadal tak, že v jednom čísle byl Spider-Man klasicky červeno modrý, v následujícím už se skvěl v černé a jako vysvětlení musela stačit krátká notiska) nemohlo ujít mé pozornosti.

  Čekal jsem samozřejmě, že mi to půjde ztuha. Děcko ještě ledacos přežvýká (jako salát), ale v dospělosti už jsou tyto starší věci přece jen archaické. Sice raritní a v jistém smyslu legendární, pořád ale naivní v očích, které už jsou uvyklé jiné rétorice.

  Přes tyto obavy nemohu říct, že by mne četba tohoto doslovného špalku nudila. Děj se sice přelívá sem a tam, aniž by se extra posouval, jeho odkaz mi ale nakonec nepřišel nijak zatuchlý, naivní sice ano (ta všeobjímající popisnost), nějak tak ale roztomile.

  Úplně nejvíc mne pobavil jeden z bonusových dovětků - Co kdyby... Spider-Man podlehl mimozemskému kostýmu?

  Jako u ostatních omnibusů, i tady je zpracování českého vydání na vysoké úrovni.
 • blackJag
  Hned jak jsem otevřel paperback, zarazila mne vnitřní strana obálky – neopracovaný karton. To jsem ještě neviděl :-) To jsou i ostatní paperbacky od CC tak... ehm, surové? Jinak ale cena za kompletní vydání 6. sešitů více jak dobrá. Samotný komiks se mi brutálně trefil do momentální žánrové nálady. Příběh je maximálně čtivý, nezahlcuje, nepůsobí nedotaženě, jednoduše mne hnal skrze stránky od začátku do konce. Než jsem otočil poslední stránku, říkal jsem si, že by z toho byl výborný seriál (kdyby se toho chytlo HBO nebo tvůrci Hrdinů, Ztracených... To by muselo být žrádlo!) a na druhé straně obálky si přečtu, že už je to ve vývoji :-) Haluz, ale ani za mák se nedivím, celé je to opravdu výborně vymyšlené (přitom žádné šílené konstrukce). Joe Hilla si budu muset zapamatovat a sehnat si jak ČERNOU KRABICI tak ROHY (mám pocit, že už jsem někde četl filmové ohlášky), protože mám pocit, že jeho literární styl mi bude sedět. Inu jablko se daleko od stromu nezakutálelo, jen co je pravda.

  Ke kresbě, dokázal bych si přestavit lepší (prostředí je dobré, u obličejů je ale příliš věnovaná pozornost bradám, oči působí jako parodie na mangu a vůbec se těžko odhaduje věk postav), nic ale vyloženě nepřekonatelného.
 • blackJag
  blackJag admin7.7.2011 13:43Sólo #03: Země Zet
  Ze začátku docela osvěžující pocit z formy, ale co do obsahu se to rychle řítí do podprůměru, chuť něčeho tajemného rychle střídá zklamání a hrozný lettering vyloženě dráždí, jako červený prapor býka. Je to vcelku dlouhé, takže ke konci je přání brzkého konce poměrně intenzivní. Původně jsem myslel, že to bude nějaké sci-fi...
 • blackJag
  blackJag admin3.6.2011 10:58Spider-Man: Kravenův poslední lov
  Sebezpytné psycho, na zvoleného komiksového hrdinu nečekaně sugestivní (a vůbec celkově nečekané), ve své délce ale trochu přetažené a v závěru se až maniakálně opakující (může být vyloženo jako potřeba gradace, mně už to ale těžklo na zracích). Dokáží pochopit, proč má tento příběh místo mezi marvelovskými legendami, stejně jako je mi jasné, že bude nemálo těch, co tuto věc označí za blábol (asi jim tu chybí tetička May :-))
 • blackJag
  blackJag admin30.5.2011 16:54Thor: Vikingové
  Čtení na jeden zátah, brutálně zábavné, přesto zbytečně cudné. Potenciál na vícero čísel v tom nevidím, kresba mohla být temnější, scénář už tam nemusel pasovat lítající drakkar, chrlící oheň (chápu ale, že nějak se tam ten Messerschmitt musel obhájit).
 • blackJag
  blackJag admin25.3.2011 18:29Maska Omnibus 1
  Daleko brutálnější než následná filmová adaptace (velmi volná, přesto v několika málo bodech skoro doslovná), líbivě kreslené a nakažlivě zábavné. Když si to člověk rozumně nadávkuje, stereotypem ho kniha neumlátí.
 • blackJag
  Dobrý, mysteriózně tažený příběh z vězeňského prostředí, vyprodukovaný v kresbě, která mne moc neoslovuje. Být to ve stylu obálek, pár procent bych ještě přidal.
 • blackJag
  blackJag admin25.3.2011 18:18Green Lantern: Tajemství původu
  Proti elasťákám nic nemám (viz má nesoudná hodnocení v jiných případech příbuzného druhu), zelenoočko mne ale nijak zásadně nechytl. Neurážející kresba + jednoduchý příběh = velmi rychlé čtení. Docela se divím, že bylo vydavatelem sáhnuto zrovna po tomto hrdinovi...
 • blackJag
  blackJag admin16.7.2010 13:51Kick-Ass: Nářez
  Viděl jsem první film, až potom jsem si dal původní podobu a naprosto proti očekávání zdála se mi filmová adaptace lepší než předloha. V žádné případě tím ale nechci říct, že by mne komiks nebavil, naopak, řadím jej k tomu nejlepšímu, co jsem tento rok z mainstreamu četl (z toho mála k čemu jsem se dostal). Když odhlédnu od rozdílů ve scénáři, kdy ten filmový mi přišel o chlup lepší (v každém případě lépe poskládaný závěr), největší mínus má komiks v Romitivě zpracování Nářezovi vysněné dívky, kterou ve filmu luxusně přednesla LUXUSNÍ Lyndsy Fonseca - na tu prostě Romitovská skoro-karikatura ženského modelu nemá ani náhodou. Jinak ale dobrý, svižný a zábavný jednohubec.
 • blackJag
  blackJag admin5.6.2010 16:18Iron Man: Extremis
  Kresba bez posadí, chladná, sterilní, to jsou slova, které vizuál této knihy přesně vystihují a mne nezbývá, než se pod ně pokorně podepsat. Ale vadilo mi to? Ani omylem. Už z obálky se pěkně špulí zadeček fešné doktorky, která je i v příběhu předkládaná v krásných barvách, že by i slina nad četbou ukápla (to děvče je od pohledu přesně můj typ). Naštěstí se ale dokáži ovládat (navíc všechny komiksy čtu v rukavičkách a přes igelit :-)), takže jsem se zdárně dostal až ke konci příběhu a i z tohoto hlediska shledávám všechno na bezvadné úrovni. Střízlivé, přiměřeně komerční, hodně konverzační, chvílemi pěkně nedětsky temné. Příští knize, přijde-li, nemám důvod nedát šanci. Nehledě k tomu, že z této předlohy by byl pěkný film...
 • blackJag
  blackJag admin2.6.2009 14:42Ultimates #01: Nadčlověk
  Výborná obálka, pěkná kresba a do popkultury opřený scénář o počátcích jednoho superhrdinského týmu. Většina postav má tendenci potlačit v letmo nadhozeném popisu svou korektnost a toho se naštěstí drží až do posledních stran této první (doufejme že z mnoha) knihy. Celková snaha o zplastičnění černobílých představ o maskovaných hrdinech přitom působí přirozeněji než v Millarově Mrtvý nebo živý, což bude ale taky určitě otázkou vkusu. Mě množství dialogových scén a způsob vykreslení hlavních hrdinů přišel jako velmi slibný pro další pokračování. Škoda jen, že kniha není v pevné vazbě a taky jsem si všimnul několika chyb (a to jsem vůči podobným přehmatům většinou slepý) - špatné skloňování, chybějící čárka... "Kdo je Brad Pitt?"
 • blackJag
  blackJag admin13.1.2009 17:49Punisher MAX #01: Na začátku
  Nejenom rozdrápaná a občas uživatelsky docela nepřátelská kresba napovídá, že tady se moc nezasmějeme. I hlášky o "menstruačním výtoku" nebo "lízání análu" vás dostatečně nasměrují mimo obvyklé trasy středoproudého způsobu vyprávění. Tohle bude beze srandy, navážno, natvrdo. A taky to tak opravdu je. Ne že by si Frank normálně obouval balerýnky a ve svém volnu křepčil balet, ale změna tu je. Je to hrubší, bez kompromisů, už ve svém počátku bezvýchodné.
 • blackJag
  blackJag admin1.12.2008 18:43Sin City #04: Ten žlutej parchant
  Dostávám se k tomu s těžkým zpožděním, ale hádám, že na černobílou kontrastní poetiku Franka Millera není nikdy dost pozdě. Příběhem jsem již "odkojen" z filmového přepisu, takže v tomto směru žádné překvapení snad jen taková zpětná vazba k podprsence Jessičky Albovic - kdy už jindy odhalit své vnady, když néé teď a v tomto příběhu? Žlučovitý doplněk v barvě stylově posouvá empatie s mladým protekčním záporákem směrem k bodu mrazu a vám na mysli vytanou známá upřímně míněná doporučení, že žlutý sníh se do huby nestrká. Nevíte totiž, jestli na něj není nachcáno nebo v jeho blízkosti nezhebl jeden pedofilně založenej, obou zbraní zbavenej, žlutej parchant.
 • blackJag
  blackJag admin24.11.2008 17:18Ghost Rider: Cesta do zatracení
  Mi to přišlo docela dobré, oddechové a vyloženě si dokáži představit, že by z tohoto námětu vznikl věrný filmový přepis. A mohl by tam hrát i proklínaný Nick "tvářím se děsně záhadně" Cage - skoro vůbec by se tam totiž nevyskytoval :-) Má to pěkné výtvarné ztvárnění, mocně rezonující na první signální, jen těch rozostřených panelů (pokud to tedy bylo schválně) bylo nějak moc a ty obyčejné lidské obličeje na můj vkus až příliš "bobtnaly", ale jinak to byla přijatelně přitemnělá jízda. Tohle je jedna z těch věcí, která se přeci teenagerům musí líbit, jinak už ničemu nerozumím :-))
 • blackJag
  blackJag admin14.11.2008 16:15CREW² #23
  Pěkná obálka, uvádějící ústřední příběh tohoto čísla, který je navíc jednorázově povedený. Constantine mi v některých místech připomínal v medvěda proměněného Ivánka z Mrazíka, což mě fakt pobavilo :-) Jednohubka od McKeevera i Hladové přízraky jsou ucházející, ze Smrťáka juniora jde ale příliš cítit Cartoon Network a to prostě a jednoduše není pro mě, ikdyž nápad to má roztomile morbidní. Publicistika klasicky slušná, jen třeba nechápu, proč reportáž z Crweconu není doprovozena aspoň jednou nebo dvěma fotkama přímo z akce.
 • blackJag
  blackJag admin16.6.2008 15:37Indián Umpa-Pa #01
  Ale jo, není to zlé :-) Asterix to sice není, ale pár fórkům jsem se po chuti zasmál ( "Spletl jsem si indiána" nebo "Mozek mouchy v hlavě bizona" ) Uderzovu kresbu mám rád, takže v tomto směru bez výhrad. Jako představení nových postav tomu ale schází podobná údernost, jakou měl svého času první Asterix, takže všechno má člověk rychle za sebou a do povědomí se ztěží zapíše ústřední dvojka, natož tak ansábl vedlejších postav. Uvidíme, jestli se to příště nepovede trochu "zahustit". Howgh
 • blackJag
  Při přeorganizaci svých sbírek mi to nějak utkvělo v rukou, tak jsem si s chutí zavzpomínál na děctví :-) A výsledný dojem nebyl o mnoho horší než tehdy, před lety, když začaly lítat rakety a... . Pěkná Csurmova kresba, které to v barvě opravdu sluší o chlup ( srst ) víc než v černobi(í)lu. Nekomplikovaný přímočarý dobrodružný děj bez odbočných úmyslů. Jen celkový ten mechanismus "cestování" je stejně jako v prvním díle ( oproti mé pomýlené vzpomínce ) nedostatečně zprovozněn ve stylu Deus ex machina.
 • blackJag
  blackJag admin29.5.2008 12:53Totally Spies - Špionky 2008/01
  S těma 2% to velkejsef docela přehnal, tak hrozné to zas není ( doporučil bych mu dát si takové Tři mušketýry a nedokáži si představit, jak by ohodnotil je, když chuděrky špionky osolil "dvojkou" :-))) ), ale žádný zázrák samozřejmě také ne. Mangoidní, plastická kresba jako ze světa Barbín ( něco ve stylu Life in plastic, it's fantastic! ), takže ( podle anotace ) pro holky. Ale třeba takové poloprůhledné bubliny na text jsou pro mě novum :-) Děj se točí kolem dovolené agentek na výletní lodi Woohptanik ( ano, i s ledovou krou se potkají ), ikdyž na obálce se loď jmenuje Whooptanik, což jde líp do huby a natřikrát opakovaným údálostem ( Deja vu, název příběhu ), jež je v půlce useknut, takže hádám, že dalších 5minut druhému dílu ještě věnuji, ať sákryš vím, jak to dopadne :D
 • blackJag
  blackJag admin29.5.2008 11:56Mrtvý nebo živý
  Politicky nekorektní, nihilistická záležitost, ve které lidský život nemá ani tu nejmenší cenu. Doslova :-) Pěkně nakreslené, Wesley opravdu vypadá jako Eminem ( což mi nevadilo ), celé to ale strašně rychle uběhne, až si člověk říká, že nějaký více propracovaný koncept by tomu docela i slušel, navíc ten hrozný cool tah na bránu je ke konci už i trochu protivný. Při čtení je člověku hned jasné, že filmová adaptace bude jen velmi volná ( jen postava a název v originále? ) a v podstatě krotká jako beránek. Bonusový materiál opět velmi slušný.
 • blackJag
  Osobně mi tyto obyčejné dějové linie docela sednou. Problémy jako ze života :-) Ne že bych se tedy někdy musel rozmýšlet, jestli supermodelku přefiknu teď nebo až... za pár sekund :D Hledat paralely s obvyklým životem je samozřejmě absurdní, přesto to docela funguje. Scény, kdy je M.J. u Petra a Petr u M.J., jsou svou prolínačkou vyloženě povedené. Navazující gangsterka je potom také zdařilá, ničím převratná, ale mě osobně dost bavila. Některé fóry a hlášky mne bez nadsázky rozesmávaly na plné kolo... abych se tedy dostal k závěrečnému resumé: Spider-Man mě vždy bavil a vypadá to, že bavit bude dál. Škoda jen, že tak na řídko. Rychlejší tempo by určitě neškodilo (tedy opět, mně osobně).

  K chybějícím obálkám: ano, i mně chyběly a i mně přijde vysvětlení jejich absence při dnešních možnostech nedostatečné.

  Ke kresbě: Romita má své chvilky, myšleno ve významu obou vrcholů toho spektra, tedy velmi dobré i velmi, řekněme "průměrné", ale já bych byl štěstím bez sebe, kdyby mé nejlepší kreslené práce dosahovaly stejných kvalit, jako Romitovy nejhorší panely :-)
 • blackJag
  blackJag admin22.5.2008 10:32Mýty #01: Legendy v exilu
  I přes pokročilou hodinu a popracovní únavu jsem to dal na jeden zátah, což samo o sobě o něčem svědčí. Prvotní nápad to má perfektní a samotný příběh je také dobrý ( jeho samotný princip ale není ničím objevný a patrně bude u každého čitatele figurovat mezi pravděpodobnými odhady ), ikdyž jsem tak trochu doufal, že Sněhurka ( výstavní poprsí snad už příště odhalí ) nakonec Vlkovi dá. Přál jsem mu to... Všechno tady pěkně funguje, některé dataily jsou opravdu hodně zábavné, kresba je pěkně mainstreamová ( tak to mám nejradši ), takže chybí jen pevná vazba a přebal :-) Tradiční to výtka.
 • blackJag
  blackJag admin13.5.2008 12:10CREW² #22
  Krásná obálka, to musím vyzdvyhnout jako první. Hlavní komiks je zajímavou variací na Sněhurku a 7 trpaslíků, pěkně malován, připomínajícím staré fresky klášterů a hradů. Slainovo povídka má slušný feeling, kresba tomu pěkně sedne. Říkal jsem si, že némůže být tak těžké něco podobného vymyslet, ale opak je pravdou, proto dvojnásobná gratulace. Japonská historka ma opravdu svébytnou kresbu, která v posledním políčku ladně přejde v uctivou poctu japonskému výtvarnému stylu. Docela jsem si vzpoměl na Sadako z Kruhu a mráz mi přebíhal po zádech. Garfield je klasika. Ochutnávka mi tentokrát přišla příliš vytržená z kontextu na to, aby fungovala samostatně, ale pointu to má dobrou. Publicistika a portréty tradičně na úrovni. Další výborné číslo.
 • blackJag
  blackJag admin15.4.2008 11:08Velkolepý Spider-Man 2008/04
  Už mě to ani nebaví číst. Kresba mi přijde strašně odfláklá. I když je to pro děcka, těžko se mi na tom hledají nějaké pozitiva ( jasně, kromě přípravy malých capartů na dospělejší komiksy ).
 • blackJag
  blackJag admin3.4.2008 13:03Tři mušketýři #1
  Člověk se diví, že se do něčeho tak otřesného někdo vůbec pustil... a plánovál i další díly. Hrozná kresba, která se ve svých vrcholných okamžicích nevyrovná ani nástěným malbám pravěkých lidí. Naprostá absence citu pro kompozici a perspektivu z tohoto kousku dělá podrobný návod jak rozhodně NEpostupovat !!! Platí to i pro coloring, který svou vyblutostí zdařile evokuje dětské pokusy o vymalovávání vodovkami a samozřejmě scénář, který i z takto prověřené předlohy dělá marast nevýdaných rozměru.
 • blackJag
  Tento styl kresby jsem měl jako dítě hodně rád a když se mi nedávno podařilo tento sešit sehnat ( o jeho existenci jsem se dověděl až před časem tady, na databázi ) a vyšetřit si 5 minut na jeho přečtení, musím uznat, že se mi líbí pořád. Je pro mne ale zklamáním, že není v barvě, protože obálka dává tušit, že barva by byla podstatnou složkou. Černobíle to nemá patřičný dopad. Navíc scénář nic moc ( druhý díl je v tomto /i díky barvě/o dost lepší ). Konec je nepochopitelně useknut ( myslel jsem, že děcka se do a zpět dostávali skrz dveře v domě ) a to že si v báglu přinesli rogalo nebo kompletní výstroj hokejového brankáře snad ani neřešit :D
 • blackJag
  blackJag admin26.3.2008 16:01Velké putování Vlase a Brady
  Zajímavá nevšední kresba a milý pěkně rozvinutý fantaskní příběh. Docela mne bavilo netradiční fázování panelů a pár zajímavých nápadů. Relativní blízkost atmosféry tohoto dílka se světem Tolkiena mohu ze svého hlediska potvrdit.
 • blackJag
  blackJag admin17.3.2008 11:50CREW² #21
  Zase velmi pěkná obálka, která tak hezky navodí atmosféru pro združené téma kraťasů tohoto čísla - a to téma upírů. Všechny povídky jsou navíc skvělé a nadprůměrně vypointované, takže jsem se opravdu zasmál. Blacksad, jak jsem psal u minulého čísla, nezklamává, svou náladou připomene klasické špionážní a politické filmy, navíc opravdu pěkně kreslené. A co mne opravdu dostalo, tak ochutnávka na Tajnou válku - Nick Fury v obýváku Petera Parkra :-D Dost mi to k večeru zvedlo náladu. Dále samozřejmě kvalitní publicistika... Zasrané vedro! :D
 • blackJag
  blackJag admin17.3.2008 11:38CREW² #20
  Konečně můžu hodnotit neb kvůli rozdělenému Blacksadovi jsem musel počkat do dalšího čísla... a to vyšlo nedávno, příjemně nezpožděné :-) Krásná obálka k hlavnímu tahounovi čísla, který navíc nezklamává a čtyři super kraťasi ( snad jen "Kód, který se Japoncům nikdy nepodařilo rozluštit" se mi zdál zbytečně hnaný na efekt - ale zase to konečné prohlášení o tom, jestli si pujdou zamrdat, mi připomělo závěr mého oblíbeného švédsko-dánského filmečku Fucking Amal), doplněné výživnou ochutnávkou, která mne na samotný komiks spolehlivě navnadila. K tomu slušná a čtivá publicistika a není co řešit.
 • blackJag
  blackJag admin3.3.2008 15:54Power Rangers 2008/01
  Už to mám doma, ale odvahu to otevřít jsem ještě nenašel :-)))
 • blackJag
  blackJag admin7.2.2008 17:21Velkolepý Spider-Man 2008/02
  Z přiložené baterky dělá Spider-manovu baterku jen nálepka, u mě dokonce křivě a pokrčeně nalepená :-) Komiks v "dobré" tradici předchozích čísel. Pavoučí archiv obsahuje pár pěkných obrázků Black Widow a pro mne představuje novou postavu, Modoka, který by se spíš hodil do Želv Ninja ( s Krankem by byl asi dobrý kámoš )
 • blackJag
  blackJag admin8.4. 07:51Fanouš Omnibus
  Primárně u autora, ale myslím, že co nevidět to bude i na Arkhamu nebo Crewním shopu... tak nějak to aspoň DČ povídal na FB.
 • blackJag
  blackJag admin23.12.2023 14:26Kačer Donald 2023/03
  Ups :D díky! Samozřejmě opraveno...
 • blackJag
  blackJag admin22.8.2023 21:40Kačer Donald 2023/01
  Já to bral ve Zlíně v centru na Zlatem Jablku, v trafice vedle Billy...
 • blackJag
  blackJag admin20.8.2023 17:12Kačer Donald 2023/01
  Je to už normálně na stáncích...
 • blackJag
  blackJag admin8.5.2022 23:15Virus
  Jak píše Zack, navíc, když si rozkliknete obálku, autenticitu indikuje ohyb obálky, ale hlavně zdroj je spolehlivý. Já samozřejmě také pátral a minimálně jakéhosi potvrzení se mi dostalo na těchto FB stránkách https://www.facebook.com/hepatitisComics/
 • blackJag
  blackJag admin25.4.2018 15:57Disney Zlatá klasika #01: Don Rosa
  Té první knize se tak dařilo? První jsem na Arkhamu zaregistroval položku jako vyprodanou a teď nově naskladněnou jako dotisk 2018, je to možné?
 • blackJag
  blackJag admin20.11.2016 13:24On the Coast of Dreams
  Walome: nejde o komiksy vydané v ČR, ale tohle je od nás, i když to není česky
 • blackJag
  blackJag admin2.10.2015 08:38NOE #03: Čtyřicet dní a čtyřicet nocí
  mr.des: já má pocit, že to stopli. Je to docela brutální taktika, u čtyřdílné série vydat 3 díly. To bych snad počítal i s tím, že když to vydám komplet, mohu to i jako komplet potom prodávat. Je to asi bláznivá úvaha, ale neprodalo by se při vydání závěrečného dílu více i těch předchozích? Takto kdo si koupí něco, co není dokončené? Tohle ještě MF měla dokončit, i kdyby byly prodeje slabé jakkoliv, šlo o 1 díl, ne dalších 50...
 • blackJag
  blackJag admin9.9.2015 15:00Lissy 2015/04
  Poslední dvě čísla už ano, naštěstí to není taková pálka (to by mohlo přesvědčit i Kapise :-), ať v tom nejsem sám) a periodicita je příznivá, takže na to nemusím nijak extra myslet :-) V síti tabáků Geco to myslím mají standardně...
 • blackJag
  blackJag admin3.8.2015 13:17Lissy 2011/01
  Kapis: náhodné odhalení, měl jsem štěstí, koupil jsem to cele za hubičku a ve 100% stavu. U čísla 3/11 a 3/14 jsou i ukázky, kdyby tě to zajímalo :-)
 • blackJag
  blackJag admin7.1.2015 16:24Uč se, more, nebo budeš bit!!
  Kapis: nejlépe osobně v kanceláři Člověk v tísni na Praze 8, zkoušel bych to prý jen v pondělí. Mám jeden kus a byl vykoupen velkou fyzickou námahou a otravným cestováním :-) Po čertech, ta námaha ovšem nebyla moje :D Onomu dobrodinci ještě jednou pokorně děkuji! Žádat jej znovu o podobnou službu bylo by již mimo rámec slušného chování a to já jsem zase všechno, jen ne neslušný chlapec :-)
 • blackJag
  blackJag admin21.10.2014 10:47Kačer Donald 2004/22
  Nebude to jeden a ten stejný? :D Pokud by to i někdo měl schované, už to bude k ničemu. Všechny ty příbaly od Egmontu jsou děsný chabrus a tohle je 10 (!) let staré. Člověk nesežene výtisk toho časopisu v intaktním stavu, natož tak příbalový materiál :D
 • blackJag
  blackJag admin17.4.2013 18:17Criminal #1: Každý je zločinec
  DEmnoG: nebudeme to radši rozmazávat nebo to někdo někdy použije proti mně :-))
 • blackJag
  blackJag admin3.10.2012 15:09Brno in Comics
  choze: kdysi to bylo možné pořídit v Utrechtu, to si evidentně prošvihl :-) Jinak, chvilku to kdosi prodával na Aukru, kus myslím za 25Kč, to už ale také neplatí. Teď mít leda dobré známe na brněnských vyšších místech - já osobně to zkoušel u nějaké ženské na magistrátu, ta mě ale velice slušně poslala do prdele, že to by si tak mohl napsat každý a že to ještě určitě budou nějak potřebovat (takže hádám, že toho mají ještě stohy a že do toho někdy nějak zateče nebo to pohltí plíseň, ale chraň bohu aby se to dostalo do rukou lidí, které to zajímá). Děvka :-) Nakonec jsem sehnal přes přítele kamarádky mé ženy :-))
 • blackJag
  blackJag admin4.6.2012 12:00CREW² #31
  to DEmnoG: zůstat na Crweconu střízlivý má i své výhody :-) I když jich není mnoho...
 • blackJag
  blackJag admin6.4. 08:54Srazy, cony, festivaly
  Ano, povedlo se mu to, pokusím se nahodit co nejdříve...
 • blackJag
  blackJag admin5.4. 20:50Srazy, cony, festivaly
  Čeští autoři v pohodě, Dan Černý trpělivě kreslil a podepisoval, to stejné Nikkarin nebo pan Tatarka. Ještě tam byl Vhrsti, ale toho jsem nezastihl. Petr Kopl nebyl přítomen, hned potom, co jsem si u Crwe koupil jeho Péráka, mi slečna sdělila, že se ze zdravotních důvodů nedostaví :)

  Že zahraničních jsem zaznamenal Šejiće a ten házel klikyhák do všeho, co mu lidi donesli :) jako nezaznamenal jsem, že by někdo platil, ale vedle byl další zahraniční autor, myslím Ribić, a u něho jsem zaznamenal něco jako cenik v nižších stovkách eur.
 • blackJag
  blackJag admin1.3. 21:28Filmový a hudební klub
  Yogi: bohužel, ze začátku jsem to podcenil a žádný systém nenastolil, takže jedu klasický vzorec: vybalit-kontrola (případně reklamace)-přebalení (jeli potřeba)-uložení zpět do boxu-stohovaní. Je vtipné, že zmiňuješ knihovnu, před měsícem jsem si zařídil průkaz, jinak bych do konce života nic nepřečetl :D

  Kapis: na potlachy na crweconech rád vzpomínám :D nicméně zvlášť v poslední době jsem v podstatě asociál, práce, rodina, ještě sem tam přispět zde na db a občas do kina nebo něco zmrknout na VOD, když už všichni spí :D
 • blackJag
  blackJag admin1.3. 19:41Filmový a hudební klub
  Kapis: krabice, bohužel, potřeboval bych hangár...
 • blackJag
  blackJag admin1.3. 19:08Filmový a hudební klub
  Mstitel s píšťalou, to jsem jako děcko miloval :D pak jsem na to šel pár let zpět v rámci přehlídky asijské kinematografie a velké špatné :D překvapilo mě, že je to ze Severní Koreje... vlastně potom už nepřekvapilo :D
 • blackJag
  blackJag admin28.2. 18:57Filmový a hudební klub
  Seriál v pohodě, ale zrušený... přitom otevřený závěr série, je to k zlosti, věnovat tomu tolik času a k ničemu :/
 • blackJag
  blackJag admin27.2. 18:39* Připomínky a návrhy
  Chlapi, já to ještě nesehnal, prosím, kdokoliv má, pošlete data na email, hned bych přidal...
 • blackJag
  blackJag admin7.2. 23:47* Připomínky a návrhy
  Ter: opraveno, díky!
 • blackJag
  blackJag admin23.12.2023 02:29* Připomínky a návrhy
  Vím, že se na to čeká, ale tento týden můžu až teď... jdu na to :)
 • blackJag
  blackJag admin7.9.2023 13:19Pindárna
  Gmork: kolik takových šanonů máš?
 • blackJag
  blackJag admin16.6.2023 10:39Pindárna
  Já polskou sekci oceňuji :-) Je to supervícuc toho nejzajímavějšího, co se tam děje, od někoho, kdo v tom hodně jede :-) Pokochám se obálkami, na seznam "u nás nikdy nevyjde" zařadím další kousek, akorát vždycky když se zmíní Egmont, mám málem zástavu, že by se u nás, s tím naším, začalo konečně něco dít, a ono zase nic :D
 • blackJag
  blackJag admin8.2.2023 19:39* Připomínky a návrhy
  Chytrému napověz... dík, opraveno :-)
 • blackJag
  blackJag admin8.2.2023 15:33* Připomínky a návrhy
  Mělo by to být v pořádku, jako zatím ten paperback nemám, ale na eshopu jej mají https://eshop.ctyrlistek.cz/knizky-ctyrlistek
 • blackJag
  blackJag admin10.1.2023 22:14* Připomínky a návrhy
  Ter: v životě jsem o tom neslyšel, nikdy by mě nenapadlo, že Egmont vydal něco na Slovensku a u nás ne, rozšiřuji si obzory...
 • blackJag
  blackJag admin5.1.2023 16:36Sběratelský klub
  V každém případě téma k zamyšlení pro povolané :-)
 • blackJag
  blackJag admin5.1.2023 16:19Sběratelský klub
  Zack: designový papírový obal by byl fajn :) nevím, jestli stejně cenově náročný, ale jo, hlavně aby se to bylo schopné dodat zákazníkovi i třebas 2 roky po vydání ve stavu co nejpodobnějšímu stavu při vydání... Jinak sice nejsem obecně tak lhostejný k lidstvu jako ty (mám malého syna, už kvůli němu), ale musím uznat, že řešení by to bylo :-))) bohužel :-//
 • blackJag
  blackJag admin5.1.2023 15:06Sběratelský klub
  Zack, Toe: Deadpoola z této edice jsem nějak opomněl koupit zavčasu a po roce nebylo možné sehnat knihu s nedodrbanou obálkou... Neříkám prcat na ekologii, vůbec pro boha (!), ale nesnižuje to atraktivitu konkrétního exempláře, když už od prodejce jest obálka odrbkaná, ošuntělá a poškrábaná?

  Ale ok, mám alternativu, samozřejmě, když to chci v top stavu, musím koupit hned po vydání (nejlépe se domluvit u zdroje o okamžitou odkládku do extra vyžádaného balení) nebo potom nebrblat :D
 • blackJag
  blackJag admin5.1.2023 14:34Sběratelský klub
  Zack :D

  JIK: tohle v igelitu není, nic v těchto lepších edicích, což tedy zase nepochopím já :-/
 • blackJag
  blackJag admin5.1.2023 14:22Sběratelský klub
  Toe: přesně tohle mě napadlo :D a teď z toho mají hlavu slušně v pejru :-/ a řeší, co vlastně s tím, ve které fázi vydavatelského procesu k chybě došlo, můžou si za to ještě sami... nebo to posral advokát?

  Uf, je mi Crwe celkem líto, protože zrovna u nich nečekám, že budou dělat mrtvého brouka a pokud dojde k opravnému vydání, budu lobovat za dvojí zápis v databázi, jeden spešl pro "chybotisk". Já si svůj výtisk v klidu ponechám :-)
 • blackJag
  blackJag admin8.12.2022 15:23Sběratelský klub
  A už je to jak to má být https://www.arkham.cz/petr-pan-2/. Co jsem tak pochopil, Arkham si zakládá na co nejširší nabídce právě komiksu, asi pár kousků limitky koupili od pana Vybírala stejně jako každý jiný a s rozumnou přirážkou nabízí k dalšímu prodeji. Myslím, že tento přístup má hned několik pozitiv: panu Vybíralovi se publikace rentuje (a třeba zváží další pěkné integrály), limitka je pro opozdilce nebo váhající v přijatelné ceně dostupné ještě nějaký čas po vyprodání na domovském webu, Arkham si zachovává status knihkupectví s co možná nejširší nabídkou. U mě dobrý :-)
 • blackJag
  blackJag admin8.12.2022 08:15Sběratelský klub
  A je po kauze :D
 • blackJag
  blackJag admin7.12.2022 22:36Sběratelský klub
  Mi to dokonce nabízí za 983,- :D to bude nějaký úlet, špatně zařazeno, Arkham tyto limity většinou dává za doporučenou cenu, to stejné např. ty Vybíralovy Verneovky...
 • blackJag
  blackJag admin18.11.2022 16:42Sběratelský klub
  Gmork: to by bylo fajn, podporuji :-)
 • blackJag
  blackJag admin1.11.2022 07:30Pindárna
  Katalog posílají myslím jednou za čtvrt roku, pošlu to vždycky po rodině, jestli někdo něco nechce, je s tím sice drbání, ale o povinný odběr je tím pádem postaráno :) a tyhle slevy navíc jsou hodně fajn, jenom včera jsem tam udělal 6 objednávek, třeba jeden ten komplet Tintina tak vyšel o 900,- míň, což už je hodně... Taky většinou to od nich dojde i v pořádku, reklamaci jsem řešil snad jen jednou, limit pro dopravu zdarma nízký, dobírka je také zdarma... Jako není to můj hlavní zasobovatel, ale jednou za čas pro zpestření proč ne :)
 • blackJag
  blackJag admin6.8.2022 19:31Filmový a hudební klub
  Ter: já mám rád i dvojku a první vs., jako vyložený průser beru vs.2, který má ale zase úplně bezprecedentně nastavené mantinely (pokud si to správně vybavuji), o tom žádná :-D
 • blackJag
  blackJag admin6.8.2022 18:32Filmový a hudební klub
  Nový Predátor venku, není to vyložený průser, ale když se tohle kdysi ohlašovalo, říkal jsem si, proč to kruci nepustí do kina a v tomto se film vlastně usvědčil sám - do kin to není (jsou tam momenty, které kvalitou vypadají maximálně jako některé povedenější nadšenecké filmečky, i když samozřejmě nic proti), takže další promarněná šance na sesazení Arnolda? Bezpochyby :-/ Za mě osobně nejde ani o druhý nej film s Predátorem, ani třetí, ani čtvrtý... možná pátý :-D
 • blackJag
  blackJag admin1.8.2022 22:42Sběratelský klub
  SSP: jako asi to nebylo naschvál, ale šikovné to věru nebylo, kdybych u toho neseděl a zrovna kolem té celé to neaktualizoval na sekundové bázi, tak při pohledu na položku s dodatkem "není skladem" bych si tak akorát pěkně nahlas zafuckoval :-/
 • blackJag
  blackJag admin1.8.2022 22:26Filmový a hudební klub
  Top Gun 2 byl super :-) Já teď do kina vyloženě na blocbustery, chodíval jsem i na artovky a menší filmy, ale jak stárnu, normálně bych na tom bez 2hodinové siesty před projekcí usnul :-) Byl jsem asi na všom co zavánělo větším rozpočtem, z poslední doby samozřejmě Jurský svět (zklamání jako předešlé díly), marvelovky (Thor i Strange se mi trefily do vkusu), ale nejlepší věc, kterou jsem navštívil v sobotu, je přes 40 let stará, Coppolova Apokalypsa, na tu fakt nic nemá. Viděl jsem v kině potřetí a pokaždé mě dostane, jak to vůbec nezestárlo. 3hodinová depka z Vietnamu :-)) Srpen nevypadá nic moc, nový Chan-wook Park a Bullet Train s Pittem to jistí, dál maximálně nějaký animáč se synem :-))
 • blackJag
  blackJag admin1.8.2022 21:59Sběratelský klub
  Já to nevěděl... Hodně jsem to chtěl pořídit, takže jsem chtěl být hard core a nastavil si budík na 6, že než budu dělat věci do práce, budu u toho sedět a refreshovat - to se nepovedlo :-) Po 8mé jsem si sedl k práci a tohle měl jako rozptylovátko, každých pár minut jsem na to mrkl, práce samozřejmě úplně na hovno :-) Věřil jsem, že pokud to nahodí, půjde to v celou, kolem celé má aktivita vrcholila a nakonec se snad vyplatilo, po 10té se to tam objevilo, v tom sloupku napravo "zboží v akci" - bylo to krapet matoucí neb u toho byla poznámka "není skladem". Stejně jsem to šoupl do košíku, šlo to, rychle objednat, minutu se mi nedařilo dokončit objednávku, zvolené údaje nechtěly projít. Tak šup, všechno smáznout a znovu, potom už to klaplo, tak snad. Mrknu na to za pár minut a už to tam nebylo :-/ slušný mazec :-)
 • blackJag
  blackJag admin30.6.2022 10:32Sběratelský klub
  willis: info o vydání zde: https://www.bohousek.cz/clanek-2022060018-stinadelska-trilogie-v-limitovane-edici-podlouhleho-prouzkoveho-vydani-s-kniznim-boxem-prave-vysla.html

  Také jsem se dotazoval, odpověděl mi přímo pan Vávra: „Proužky se budou vystavovat na konci července. Zpráva že jsou vyprodány je lživá.“
 • blackJag
  blackJag admin21.4.2022 16:54* Připomínky a návrhy
  Ale ty už tu myslím všechny jsou https://comicsdb.cz/najit/Obr%C3%A1zky%20z%20d%C4%9Bjin%20zem%C4%9Bpisn%C3%BDch%20objev%C5%AF nebo myslíš něco jiného? Prosím odkaz.
 • blackJag
  blackJag admin5.10.2021 14:07* Připomínky a návrhy
  Toe: jó, jó, byla jiná doba :-) taky dnes čumím, za jaké cifry se prodávají sešitky Vakukoku :-))
 • blackJag
  blackJag admin5.10.2021 12:57* Připomínky a návrhy
  Kapis: tak, tak, pamatuješ si to úplně přesně :-) Zdálo se mi to jako strašný ranec, ale už jsem to nechtěl pustit :-)
 • blackJag
  blackJag admin14.12.2019 01:13Pindárna
  Někdy si říkám, že kdyby mi někde položil melcek na prkno, všeho se zbavím a mám klid :) A vidím, že takové choutky nemám sám :D

  http://aukro.cz/komiksova-knihovna-marvel-komplet-1-120-figurky-sin-city-vrana-6959199414
 • blackJag
  blackJag admin6.11.2019 09:55Filmový a hudební klub
  Nezní to špatně :-)
 • blackJag
  blackJag admin4.11.2019 23:54* Připomínky a návrhy
  Chlapi, to je snad telepatie :-) Jen co to mám po kupě a chystám si to na přidání, začne kolem toho humbuk :-) Jako s regulérními 4lístky :-) Není potřeba nic posílat, jen co si vyšetřím hodinku, nahodím (do týdne). Sorry, že to tak trvá, ty speciály si doplňuji hromadně a chvilku trvá, než se něco naskládá. Pokusím se to přidávání lépe optimalizovat...
 • blackJag
  blackJag admin4.7.2019 23:29Filmový a hudební klub
  No jo, ale tady je ta druhá potitulková scéna, ta to trochu vysvětluje :-))
 • blackJag
  blackJag admin7.6.2019 16:55Pindárna
  Úplně jak zlaté kupóny Willyho Wonky :-)
 • blackJag
  blackJag admin17.5.2019 10:48Filmový a hudební klub
  Fimi: proč ne :-) tahle volba by mi nijak nevadila, chtěli někoho mladého, Pattinson by Batmana mohl hrát do 50ti :-)
 • blackJag
  blackJag admin9.5.2019 10:32Filmový a hudební klub
  Shazam byl slabý, všechny vtipné situace si vypráskal v ukázkách a dál zůstala jen vata. V kině jsem seděl a 2x se uchechtl a zbytek diváků to měl tak nějak podobně. U mě to film navíc prohrál i obsazením - Levi byl na facku :-) Jsem spíš pozitivní, co se hodnocení týče, málo kdy filmům nakládám, tuším že u žádného DC filmu jsem nešel pod 3*, ale zrovna u DC mě sere, jak opustili celý koncept, nedokázali podržet herce v rolích, že celé to univerzum vlastně není univerzum, to u Marvelu není a přitom WB s DC drželo všechny trumfy, nemuseli řešit zvlášť práva, dohadovat se s jiným studiem atd.
 • blackJag
  blackJag admin10.4.2019 22:35* Připomínky a návrhy
  seneke: už se na tom pracuje
 • blackJag
  blackJag admin28.6.2018 15:47Sběratelský klub
  K těm čerstvě nahozeným komiksům k výstavě Vynálezci a vynálezy - pravděpodobně existují ještě 2 sešity, pánů Jaroslava Heyrovského a Aleše Hrdličky, tak pokud někdo má a byl by tak ochotný, potřebovali bychom sken obálky. Případně prosím na můj email. Jinak kdyby náhodou se těchto chtěl někdo i zbavit, rád koupím, ať to mám komplet :-)
 • blackJag
  blackJag admin18.6.2018 23:20* Připomínky a návrhy
  Fry, DR: přidáno
 • blackJag
  blackJag admin11.5.2018 15:40* Připomínky a návrhy
  vachudik: Max už tu je (http://comicsdb.cz/comics/6872/vesmirny-kapitan-max), Jihlavu přidáme, díky...
 • blackJag
  blackJag admin10.5.2018 14:40Sběratelský klub
  Trystero chystá (a Vy můžete podpořit): http://www.hithit.com/cs/project/4909/jim-woodring-mrakobiti
 • blackJag
 • blackJag
  blackJag admin11.1.2018 01:55Sběratelský klub
  invape: díky za info, doplněno, u Lissy brzo...
 • blackJag
  blackJag admin24.5.2017 14:30Sběratelský klub
  ++ téměř ve stejný čas, ale jinde:
  http://www.hithit.com/cs/project/3686/charles-burns-naposled
 • blackJag
  blackJag admin24.5.2017 09:53Sběratelský klub
  + cca den před tím se tam objevila tato věc:
  http://www.startovac.cz/projekty/fred/
 • blackJag
  blackJag admin7.3.2017 14:54* Připomínky a návrhy
  James: o těch LEGO magazínech vím, 4 čísla NINJAGO vyšla už loni, ale nesplňuje to tu podmínku aspoň 50% komiksových stran (nebo že nejde o tradiční komiksovou záležitost - proto je tu např. ten časopisecký Spider-Man, který podmínku 50% komiksových stran také nesplňuje). Těch časopisů, co obsahují nějaký komiksový materiál je víc, jenom právě EGMONT co jich pouští do oběhu, zatím ale ne...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 374 (cca 114863 Kč)
Mám: 10097 (cca 2264198 Kč)
Chci: 70 (cca 2772 Kč)
Sháním: 69 (cca 2423 Kč)
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 197
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0