George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Momentálně rád fotím:
http://www.michaelsanalogue.com/

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.9.2019 | Punisher MAX #02: Bullseye

Další brutální řezničina. Četlo se to klasicky dobře, ale tvářilo se to trochu jako složitá šachová partie, ale byla to furt a jenom spíše ta řezničina. Bullseye je napsaný jako totální magor a superzabiják, že jsem tomu až trochu "nevěřil".

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.9.2019 | Sykes

Co se týče obecného čtenářského požitku, nelze knize nic vytknout. Před spaním jsem si to otevřel a před usnutím si to celé přečetl. Dobře odvyprávěný western s drsnými hlavními hrdiny a zlými padouchy, kteří jen čekají na svůj zasloužený trest. Jenom konec a celý ten dějový kruh mi přijde trochu "chm, chm". A také v tomto řemeslně poctivě zvládnutém westernovském řemeslu nevidím takřka žádnou další přidanou hodnotu; něco, co by neexistovalo v "x" dalších dobrodružných příbězích z Divokého západu. Nemůžu říct, že se mi to nelíbilo, nemůžu však říct, že je to nějaké komiksové veledílo. Každopádně edice ERB zatím nikdy úplně nezklamala, super projekt.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.9.2019 | Ždibřich - Komiksové stripy ze života intelektuála

cyboy: Já jsem v podstatě strašně milej s tím hodnocení a rozhodně tím nechci nikoho odrazovat, své fanoušky si to jistě najde. Ale stačí si rozkliknout zdejší ostatní hodnocení a začínám si říkat "ajajaj", kolik Ríša Skolek bude muset napsat ještě mailů :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.9.2019 | Ždibřich - Komiksové stripy ze života intelektuála

Ha, někdo se mnou nesouhlasí.
A má poměrně logické argumenty.
Zablokovat.


Na tohle jsem se těšil. Od autora jsem dostal v mailu vynadáno (respektive ozvalo se jeho uražené a asi ješitné ego), když jsem se o tento komiks lehce otřel v mém komentáři u Pac & Pussy. Po přečtení tohoto komiksu neustoupím ze svého komentáře ani o píď. Poněkud statické obrázky a opakující se pokusy o "moudra" (cituji klausovsky sebe a také str. 78 tohoto komiksu) se postupně stávají při delším čtení trochu nudnými. Není to Garfield nebo Calvin a Hobbes, který je zábavný, i když čtete sto šedesátý druhý strip v řadě, protože se tam furt něco děje. Není to zároveň tak geniální humor jako Hovory z rezidence Schlechtfreund. Zde jsou některé vtipy poněkud hloupé, laciné, pseudointelektuální a jelikož jsem znalec internetových humorů a memů, tvrdím, že některé jsou sprostě obšlehlé. Zajímavé je též, kterak se Ždibřich neustále potácí mezí nezměrným egem a překvapivou sebereflexí. Asi jako chytrý kluk, co to o sobě ví, ale jen tak si nezašuká.

Ale. Jsem člověk snažící se o korektnost a objektivitu. U mnohých vtipů jsem se upřímně pousmál, některé věty a postřehy mi přišly více než trefné, a to ne primárně z důvodu, že konvenují mému světonázoru, ale protože byly prostě vtipné. Ždibřicha na facebooku už delší dobu lajkuju a nestydím se za to.

Jinými slovy, ač tomu zatím hodnocení nenasvědčuje, není to úplně hloupé, místy naopak, ale časem to omrzí. V tom tkví veškerá pointa. Je to lepší než Zlá ovce a Pac & Pussy, je to rozhodně horší než třeba Brok Špindíra.

Hádku s idiotem lze vyhrát jen stěží. Člověk se totiž musí snížit na jeho úroveň... čímž mu poskytne výhodu zápasu na domácí půdě.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.9.2019 | Ze života knihomolky

Tohle je v podstatě strašně milá kniha, zackovsky řečeno "pod deku s kakaem", taková studie na téma "Kniha a čtení". Jako knihovník a milovník knih, který by nejraději omezil komiksy na minimum a četl zase už jen "normální" knihy tohle oceňuji, často se v tom i vidím. Jenže po několika stránkách cítím pointu už z prvního okénka. Není to žádná řachanda, což nevadí, ale motivy se docela opakují. Občas člověk neví, jestli čte Debbie Thung nebo Sarah Andersen. A ačkoli je autorka na první pohled milá knihomolka, je očividné, že její styl čtení je značně konzumní a její vkus je značně mainstreamový. Vidím to mnohdy u mladých pohledných booktuberek. Čtou, čtou, prezentují knihy (mnohem spíše se sebeprezentují), ale mávají před sebou novinkami a bestsellery, které nepovažuji zrovna za to nejlepší, co si člověk skutečně může přečíst. Jejich recenze jsou ploché, protože samy nejsou kdovíjakou vzdělanou a intelektuální autoritou. Je to o líbivém a jednoduchém vkusu. Je to o fotkách na instagram. Pěkná útulná literární kavárna se líbí i nečtenářovi, že. Je to mnohdy o reklamě. Je to pro ten typ lidí, co chodí na Goodreads (já tam taky chodím, Lenny, Walome, Pavlovský tam taky chodí, mluvím o jakémsi archetypu). No, tak či onak, jsem z toho takový rozmrzelý lehce.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 17.9.2019 | Doctor Strange #04: Mr. Misery

Bylo to celkem fajn, nenudil jsem se. Tuhle magickou dimenzi (až na nějaký připitomělý blonďatý Thory ženského pohlaví) můžu.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.9.2019 | Requiem: Upíří rytíř #02

cyboy: Já osobně se hodně koušu do ruky a přemýšlím, jestli chci druhý díl číst. Náckové jako rytíři, budiž, ale tak obecně mě ten první díl moc nezaujal. Přesto má velmi pozitivní hodnocení. Nechápu proč.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.9.2019 | Komunistický manifest

Byl jsem vždy skeptický - eufemisticky řečeno - k ideám komunismu či marxismu. Jsem extrémně skeptický k tomu, co autor tvrdí v předmluvě, tedy že i dnes nám má Marx ještě co říct. Jistě, ve své době byla jeho kritika úderná, místy přesná a on za krvavá hnutí, která přišla po něm v jeho jménu úplně nemůže. Přesto jeho teorie dialektického materialismu a třídního boje považuji za nesmyslné, jeho volání po násilí, nadřazování ekonomiky a vlastnictví nade vše ostatní za zrůdné.

Tato adaptace je místy nápaditá, třeba ve zpracování druhého oddílu manifestu, ale obecně vzato jsou to jen doslovné bubliny doplňující chaotické obrazy s rysy klasické politické karikatury, která je-li ještě k tomu levičácká, je úsměvnější ještě více. Ne však z důvodu vtipu či obsahu, ale protože ta forma je naivňoučká a hloupá. Pochybuji, že jde o nadsázku, spíše je to více či méně latentní apologetika marxismu. Démonizování kapitalistů, kteří se svými ostrými nosy, cylindry a vaky plnými dolarů, roztáčejí v dějinách ďábelská ozubená kola, technologie a čáry, které za sebou zanechávají jen krev a smrt. Takové levicové boschovské peklo, dalo by se říct, jen mně osobně se ta kresba moc nelíbí ani z výtvarného hlediska. Všude, jako to u tohoto politického satirického žánru bývá, je třeba psát - pakliže by to třeba ještě někdo opravdu nepochopil - že toto je "kapitalismus", toto je "náboženství", tyhlety děti naházené ve velkém koši jsou "rodinné hodnoty". Uznávám, že karikatura potřebuje mnohdy popsat své vizuální metafory, ale nezamýšleně vtipné to prostě je.

S dílem, jeho podobou a výtvarnou stránkou spokojený příliš nejsem, ale zase jsem rád, že jsem si Komunistický manifest připomněl. Je očividné, že ona semena zla se skrývají už v Marxovi a Engelsovi, nikoli až v Leninovi, Stalinovi, Gottwaldovi, Pol Potovi nebo Kim Čong Unovi. Řeči o ukradené, nepochopené a znásilněné ideologii, nápadu a teoretickým rájem na zemi, je pouhopouhý mýtus.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 13.9.2019 | Usagi Yojimbo #32: Záhady

Lenny si na Goodreads lehce postěžoval na to, že v poslední době je to Usagi spíše detektivní. To mně příliš nevadí. Cyboy si tady lehce postěžoval, že se neobjevují nové postavy. To mi vůbec nevadí. Přesto jsem tentokrát též nepocítil ono úplné králičí čtenářské pohlazení. Asi bych chtěl ještě trochu rafinovanější zápletku.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 12.9.2019 | Legendy o Myší hlídce #03

Platí to samé, co jsem psal u dílu předchozích. Jen mi všechny ty příběhy přišly obecně ještě o chloupek slabší. Nemám nic proti konceptu Legend, ale uvítal bych asi spíše delší příběhy z hlavní časové/dějové linie. Cyboy vypíchl povídku Měsíc, ten je fajn, ale já se doslova dojal u dvoustránkového Skonu.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.9.2019 12:05 | Filmový a hudební klub

Doppelganger: Sarkasmus sice břitký, ale vydedukoval sis to tak nějak sám:-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.9.2019 09:33 | Filmový a hudební klub

Včera jsem zrovna na Ad Astra byl. Neuvěřitelně promrhaný potenciál. Tak krásné a kvalitní sci-fi to mohlo být, jenže se ten film neumí rozhodnout, jestli chce být spekulativní a zajímavou vědecko-fantastickou sondou do světa, kdy už lidstvo létá na hranice Sluneční soustavy a má své základny na Měsíci či Marsu (tahle vlastně vyspělá, ale stále ještě "pionýrská fáze" civilizace mě na tom bavila asi nejvíce), nebo to bude psychologické drama o vztahu syna se slavným otcem. Není to ani jedno a ten mišmaš mezi tím byl trochu zklamáním. Do toho je přimíchaná klasická hollywoodština, kdy musí být všechny myšlenky polopaticky podávány (asi aby to americký divák pochopil) a kdy se tam objevují zcela zbytečné a fakt srandovní akční scény (opice, vozítka na Měsíci). Na druhou stranu nemrzí mě, že jsem to viděl, naopak, běžte na to, debilní to rozhodně není! Některé vesmírné scény vyráží dech a jsou fakt zajímavé. Mnohdy mi to připomnělo Gravitaci.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.9.2019 09:21 | Srazy, cony, festivaly

Nerds alert!

Hej, to bylo u nás v MKP? Hm. Já už jsem taky fakt nějak mimo.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2019 14:53 | Srazy, cony, festivaly

Jsem vystrašený introvert...

... a k tomu budu v Krakově...

:-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2019 11:46 | Srazy, cony, festivaly

Heleďte to, já jsem si fakt upřímně myslel, že Zacka překvapím (a tím pádem ho hlavně osobně poznám) a přijdu na sraz, jenže já budu v Krakově tou dobou. Je to sice už trochu trapný, ale bohužel se to tak sešlo :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.9.2019 11:25 | * Připomínky a návrhy

Radek Blacksad: Už ho máš i v databázi, zrovna jsem ho dostal do ruky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.9.2019 09:38 | Povinná četba

Já jsem to četl, jak to bylo vydáno, a žádné ujímaní jsem z toho neměl.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 29.8.2019 09:47 | Stripy, jouky, fejky :)

:-)))))))))

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.9.2019 11:34
Komentáře u comicsů: 1518
Hodnocení comicsů: 1599
Příspěvků ve foru: 522

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 33 (cca 7220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné