George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 25.10.2020 | Mýty #17: Kdo seje vítr

Svět Mýtů miluju a v mnohém mě inspiruje, i proto jsem k němu možná kritičtější, tak to s těmi "lepšími" komiksy (ale i filmy apod.) prostě mívám. Neustále mám dojem, že se hlavní dějová linka někam zbytečné ztrácí do povídkových odboček, že se recykluje, je nutné hledat věčný konflikt mezi dobrem a zlem, neboť momentálně bylo zlo umlčeno. Na konci však ale vždycky zjistím, že mě to bavilo a že to vlastně není problém, že je to sice autorský kalkul, ale já se nechám jednoduše vtáhnout, tak proč ne.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.10.2020 | Zaslíbená Země Nezemě #08

Jak psal Lenny na Goodreads, tahle odbočka mě také příliš nezaujala, navíc se tu začínají vyskytovat další fígle mangovských sérií, nové zvraty a hromada nových rádobyzajímavých postav. Ale stále chci vědět, jak to bude dál, vy mrchy!

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 | Krásná temnota

Wow, tohle je geniálně obskurní, překrásně kreslený, přesto morbidní příběh plný lidského zla, ze které se člověku dělá fakt špatně a mrazí ho v zádech. Postavičky, někdy jak vystřižené z Mikulášových patálií, běhají v malebné krajině, která může sloužit jako kulisa k pěkné pohádce... anebo k zobrazení brutální přírody a ještě brutálnější lidské společnosti, která se v ní rodí. „Člověk se narodil svobodný, ale všude je v okovech..." Nevím, jestli má Rousseau pravdu. Tohle ale bylo jakože dost hustý.

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 | Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka

Musím říct, že se mi to líbí čím dál tím více. Roztomilost i napětí, zajímavé příběhy i skvělá kresba. A čím dál více koček!

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 20.10.2020 | Apokalypsa svatého Jana

Tož nevím, jestli můj komentář trudošovi, či komukoliv jinému pomůže, protože tohle není úplně jednoduchá četba. Adaptace je to téměř doslovná, a ačkoli využívá moderního ekumenického překladu, stále je to Bible, tedy žádné oddechové komiksové počteníčko. Apokalypsa je navíc ke všemu čtení dosti drsné, a přestože se mě snaží otec Cyprian Moryc v doslovu přesvědčit o opaku, je to čtení brutálně temné, v mnoha ohledech pesimistické, nehledě na "odměny", které se dostanou vyvoleným. Já jsem však rád, že jsem se k této adaptaci dostal a blíže se se Zjevením takto "polopřímo" setkal. Ilustrovaný doprovod pomáhá lépe vstřebat tu záplavu obrazů, informací a symbolů, která se na čtenáře prorokujícího evangelisty valí. Kresba je to navíc celkem povedená.

Co mi jaksi vadilo, je vizuální odkazování se k současnosti či nedávné historii v případě zobrazování těch "zlých". Ne, že by to bylo v leckterých případech principálně špatně, ale kreslení např. zatracených narkomanů je spíše konzervativní interpretace díla. Podobný je i Morycův doslov, který nejprve celkem hezky uvádí dílo do historicko-biblického kontextu, načež jako by se v autorovi probudila polská katolická fanatičnost a začal dštít síru na mnoho současných společenských fenoménů. Jsem také přesvědčen o tom, že mluví-li o kondenzaci zla a zmiňuje v seznamu i "protipotratovou lobby", jedná se o chybu překladu, nikoli o selektivní liberálnost ctihodného pana františkána. Podobných "redakčních" chyb je v komiksu bohužel více, ať už chybné střídání černého a fialového textu uprostřed slov, nebo opakující se text ve dvou stejných rámečcích. Chcete-li se například dozvědět, jak to po rozlomení páté pečetě dopadlo s mučedníky, co prolili krev za slovo Boží, sáhněte po Bibli, nebo mrkněte sem: https://www.biblenet.cz/.

Ale jako úvod do studia apokalyptiky rozhodně dobré:-)

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.10.2020 | Apokalypsa svatého Jana

Dziękujemy bardzo za udostępnienie!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.10.2020 | Rabínův kocour 1–5

Velká poklona Baobabu, že se této série ujal a vydal souborné vydání. Jaké to pro mě však překvapení, že Le Chat du Rabbin má momentálně devět dílů!

Mluvícího kocoura jsem si zamiloval už před lety, kdy jsme mohli v ČR přičichnout k prvním dvěma dílům. Návrat k těmto příběhům byl příjemný. Je to neskutečně mile vyprávěný komiks, kterému jeho rozháraná Sfarova kresba stejně jako rozháraný lettering (zde poklona i Františce Loubat) nesmírně sluší. Co mě však mnohem více nežli stejně rozháraný příběh baví, jsou dialogy, ať už humorné nedůležité rozhovory, nebo - a hlavně - náboženské disputace vedené hlavními hrdiny. To celý komiks spolu s všudypřítomným vtipem povyšuje na zcela unikátní dílo. Postupem času jsem však dostával pocit, jako by série ztrácela lehounce dech a ztratila se v nekončícím konvenčním dobrodružství. Snaha vymezit se vůči rasismu a fanatismu je jistě obecně chvályhodná, ale občas jsem cítil jakousi umělost toho všeho. Ale kdoví, jaké jsou další knihy, třeba se jich někdy dočkám(e) i v češtině.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.10.2020 | Apokalypsa svatého Jana

trudoš: Díky za projevenou důvěru, ale čím více jsem toho přečetl, tím více mám pocit, že už umím říct pouze, že to "bylo hezké", nebo "nelíbilo se mi to" v trochu delší větě:-)

mcleek: Za to mě Zack možná zabije, ale nevěděl jsem, jak jinak ten tisk definovat.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.10.2020 | Apokalypsa svatého Jana

trudoš: Hehe, proč já? Ano, mám to v úmyslu přečíst, ale nevím, jak moc budu objektivní, neb mám rád Poláky, mám rád křesťanství, a šéfredaktor Volvox Globator je můj přítel :D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 16.10.2020 | Sandman #07: Krátké životy (2. vydání)

Z nějakého záhadného důvodu se stalo - přes domnění, že mám načteno vše -, že jsem nečetl sedmý díl Sandmana. Zajímavé!

Celkový dojem: 100%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.10.2020 14:13 | Filmový a hudební klub

Co se týče objevování hudby, tak já mám tři hlavní zdroje - nyx, playlisty Radia 1 a pak algoritmy Youtube, který mi doporučuje na základě letitého poslouchání, co mě baví (to je ale taky dvousečné, člověk chce objevovat skutečně nové věci, nejen nové věci toho, co zná). Z toho si tvořím playlisty na YT a pak si je po čase převedu na Spotify.

Před lety (nevím, jak teď) na tohle bylo úplně nejlepší last.fm, které ti hrálo jakékoli "rádio" podle žánru, tagů, příbuznosti kapel, etc., to byla nádhera k objevování. Člověk mohl napsat "zakřivení rolety" nebo "oranžová labuť", a ono mu to hrálo veškerou hudbu, která se pojí se zakřivením rolety či oranžovou labutí. Leč tohle pak zpoplatnili, respektive nechali jen pro subscribery, tak už mi to pak nešlo...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 23.10.2020 11:15 | Sběratelský klub

Že kdybych někdy chtěl knihu, tak ji chci proto, že ji chci mít, že si ji chci přečíst. Vůbec nechápu, proč bych chtěl mít knihu, kterou někdo jiný nemá. Abych se mu posmíval, abych se s radostí díval, jak tomu roste jakási pofidérní sběratelská cena? To je ta exkluzivita, nebo co to je? Kluci vydávaj jenom nějakej komiks, neprodávaj přepis Jidášova evangelia ze 4. století na rozpadajícím se papyru.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 16:56 | Pindárna

K tomu "peklo s řemeslníkama" - ano, zapomněl jsem, že se to všechno odehrálo až půl roku potom, kdy mělo, ale vše má svůj čas:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 15:12 | Pindárna

Panelákovej styl? To jsi asi viděl hodně zajímavé paneláky s železem, dřevem a cihlovou zdí:-))
A ano, mám ikeácké štafle, které se hodí i do vysokých skříněk v kuchyni. Schůdky a knihovna, to k sobě ladí i patří.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 13:50 | Pindárna

Jinak musí tam být chemická kotva, knihy (a deskovky, které mám na témže, ale jinde) i police jsou těžké, dům má staré cihlové zdivo...

A jo, minimalismus mě baví. Díky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 12:07 | Herní vlákno

Včera jsem pokřtil tuhle hru. Příjemná obecně přístupná hra spojující v sobě tetrisoidní skládání dílků s roztomilým výtvarným pojetím. Má to karetní draft (připomene Mars Terraformaci), šikovné skládání podle dané potřeby (připomene Kartografy) s výběrem nabízených dílků (připomene Azul). S tím připomínáním berte s rezervou, Mars to fakt není, ale je to celkem fajn hra.George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 11:54 | Pindárna

Sorry za velikost, Zack mi prostě odmítá dát možnost width="px", tak to máte :-D

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.10.2020 11:54 | Pindárna

Mno, nemám to nejlépe nafocené, ale aspoň tam máte mou satanskou kočičku. Jde o to, že bydlím v posledním patře meziválečného činžovního domu a napadlo mě, že v takové předsíni/vstupní hale jsou nevyužité stropy s takovými trámy podpírající půdu. Zároveň - jakožto správný "intelektuál" (:D) - mám doma hromadu knih, které se mi už válely na podlaze a nevešly se mi do klasických Billy z IKEA. Tak jsem poprosil kamaráda, který přítelkyni pomáhal dělat divadelní scénu, neb je hrozně šikovný a zručný, jestli by nám neudělal nějaké pěkné regály. On pracuje výhradně takhle se železem a dřevem a mně se ten design moc líbí. Komiksy nesbírám, nepotřebuju (krom Calvina a Hobbese) takové jednohubky vlastnit a ani se mi to vizuálně moc nelíbí, takže vidíte jen "běžné" knihy. Je to jen ukázka, táhne se to dokola celé místnosti po všech stranách. Nepřekáží to, nezmenšuje to prostor a každého to přitom praští do očí, když přijde. (Tu knihu z knihovny jsem neukradl, ta je oficiálně vyřazená!)


George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.10.2020 15:54 | Pindárna

Jak říká Walome, taky jsem si trochu našetřil a nechal si udělat NA míru od zručného člověka knihovnu mezi trámovím a jsem NADmíru spokojen :-)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 29.10.2020 20:34
Komentáře u comicsů: 1658
Hodnocení comicsů: 1746
Příspěvků ve foru: 671

Sbírka (z CDB)

Četl: 18 (cca 9642 Kč)
Má: 33 (cca 7220 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné