Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.1. 21:36Siegfried
  Převyprávění mýtu, které aspiruje na jakési klasické fantasy s velmi působivou kresbou, která místy až bere dech. Zároveň je ona kresba někdy velmi dynamická a v akčních scénách až chaotická. Příběh, který je zprvu celkem zajímavě konstruován, vyprávěn místy s humorem, místy s patosem, je opět rušen akčními scénami, které jsou pro mě možná paradoxně ty nejnudnější. Aneb koho zajímá, že padá na hlavního hrdinu kamení ze skály? Těžko ho to uprostřed knihy zabije. Ale přiznám se, navzdory krásným scenériím, magickému lesu, roztomilým vlkům, dost drsnému Odinovi... byl to pro mě celkově opravdu trochu zmatečný komiks.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.1. 18:30Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Parádně vyprávěný a vyvíjející se příběh, který nechává čtenáře neustále napjatého krátkodobě (akce, dialogy, retrospektivy) i dlouhodobě (o co tu, kurňa, jde?). V té parádně vystavěné kostře příběhu se však míhají postavy, které jsou trošičku ploché a jednoduché (nevinný hlavní hrdina, pomstychtivý drsňák, zlý domobranec), že snad jenom ten pan doktor zažívá jakési vnitřní dilema. Svět je to víceméně podobný tomu, co známe z jiných katastrofických či zombie (Živí mrtví) "dobrodružství", a skutečně tu není žádné místo pro oddych z té nekončící deprese a svrabu. Přečteno na jeden zátah a s neutuchajícím napětím, to se Lemirovi zase musí nechat.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.1. 10:47Death Note - Zápisník smrti: Povídky
  Tohle je takový bonus pro fanoušky. A což o to, já jsem celkem fanoušek této série, ale bez těchto příběhů bych se asi klidně obešel... neurazí, nenadchnou.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.1. 09:56Batman: Černé zrcadlo
  Mám takový zlozvyk, že pakliže to má na obálce Batmana, jdu většinou do toho. A přestože se mi námět se synem komisařem Gordona celkem líbí a držel mě místy dosti napjatého, Scott Snyder se zase snaží jako by vyprávět "velké příběhy", které jsou ovšem v podstatě takové dosti průměrné. Navíc - nebaví mě, že je tu nějaký nový Batman, nebaví mě noví záporáci. Snyder se zaměřuje na určitou snahu "šokovat", ale bokem mu jaksi uniká, jak banální a šroubované jsou někdy jeho dialogy, jak se na tolika stránkách rádoby komplikovaného příběhu odvíjí všechno vlastně celkem jednoduše přímočaře, jak úchylně špatná je finální "vysvětlovací" scéna, která mi znudila ono zmíněné napětí. Nechápu ten hype.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 11:27Temná věž - Pistolník #05: Muž v černém
  K tomuto dílu mám poněkud ambivalentní vztah. Atmosféra podtrhovaná kresbou stále originální a velmi neutěšená, slovník vypravěče i postav poetický, lakonický, sarkastický, místy vtipný, celkově zajímavý, stejně jako po celou sérii. Ovšem kluk z jiného světa (aspoň už trochu dává smysl, co tam dělá) mě moc nebaví, (minispoiler:) první polovinu knihy jsme svědky takového nudného podzemního plahočení, které, aby nebylo tak nudné, řeší ještě komplikovaný vztah Rolanda s oním zmiňovaným Jakem. Patálie (světlo, mutanti, vratký železniční most), které jim zprvu vchází do cesty jsou jak z velmi průměrného dobrodružného příběhu. A pak se překlopíme do druhé poloviny, která má potenciál býti zásadní, je zde jakýsi i hlubší filozoficko-kosmologický proslov, ale jestli to směřovalo pouze k tomuto, je to prostě málo (i v samotné té zdánlivé hloubce) a celé předcházející vyprávění je zbytečné. A de facto se nic neuzavřelo, jede se dál... vlastně jako by se nic nestalo, pistolník pronásleduje své cíle dál. Úplně stejně. Hm.

  (Ale to ještě nejsem čtenář originální knižní předlohy...)

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.1. 14:29Severská mytologie I.
  Mám rozečtenou anglickou předlohu, o které jeden můj kolega říká, že je to vlastně jen takový "Petiška" o severu. Ale mně to skutečně takto až téměř "lakonicky" či suše narativně stačí. V tématu nejsem kdovíjak kovaný, ale neb mě zajímá, rád si udělám "opáčko". A raději si budu číst o Thorovi z reálných mýtů, než o Thorovi z marvelovského univerza. A když se k tomu někdy dostanu u MCU filmů, o to lépe jsem "připraven". Komiks je navíc více ozvláštněn humorem, výrazy ve tváři hlavních hrdinů, náhle více barevným světem, který si mysl náhle představuje, což jsou takové menší bonusy oproti původní knize. Dokonce jsem přežil, ba si i zvykl na fakt, že ne všechno nakreslil Russell. Nakonec mě bavili všichni kreslíři a kreslířky. A i když jde de facto o adaptaci něčeho, co je samo převyprávěním, jedná se o prima projekt.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.1. 21:08Batman #09: Dravá moc
  Achjo, to si zase za půl roku nebudu pamatovat, že to skončilo v tom nejnapínavějším a hlavně to, o co vlastně šlo... následovaly krátké příběhy, bez kterých bych se asi celkem obešel, nicméně ten poslední kousek mě beze srandy dojal.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.1. 20:13Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  Tož dalo mi to vzpomenout svou drsností a surovostí na Skalpy, ovšem chybí tomu větší rafinovanost... navíc ono to mlácení sekyrou do stromu, blesky do stromu, fakt, že hlavní hrdina nebyl zamordovaný během prvních dvou kapitol... trochu zázrak.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.12.2021 10:01Kosmogoniály zpívá Silénus
  Moc hezký koncept, kdy filosofické texty, někdy spíše mytologické, jindy velmi inspirativní (Empedoklés, Porfyrios) a až vědecky dechberoucí (Lucretius), doplňují relativně zajímavou kresbu znázorňující vznik vesmíru, naší sluneční soustavy či procesy evoluce... Škoda, že autor nesáhl třeba i po jiných textech z jiných myšlenkových systémů a geografických oblastí, ale zpívá to Silénus, tak chápu. Pěkná kniha, užil jsem si to.

  P. S: Jinak souzním s mcleekem pode mnou. Ne, že bych byl kovaný v antické literatuře a filosofii, ale také mi přišlo, že texty občas úplně nekorespondují s obsahem kapitol a nenavazují na obrázky, jako kdyby autor někde spíše lepil fragmenty a šil horkou jehlou, což je škoda. Ale ještěže mám načteno více než těch 1 000 komiksů:))

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.12.2021 11:29Šninklova veliká moc (paperback)
  Půvabná novozákonní alegorie, které nechybí roztomilost, humor, ale ani zjevná brutalita. Zajímavé pojetí střetu všemohoucího a přízemního, příběh nevyžádaného velkolepého osudu, kterému nelze uniknout. Vše v naprosto úchvatné kresbě.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.12.2021 11:13Azimut I.
  Zajímavé dílko, které láká zejména svou výtvarnou podobou. A vskutku, nejedná se o žádnou bludičku, ani zákeřnou sirénu, neb odměnou je skutečně prima vykreslený svět plný podivných a poťouchlých postav, krajů a hromadou zajímavých a mnohdy i vtipných nápadů. Žánrově bych to označil jako jakýsi "chronopunk" ozdobený bohatou frankofonní imaginací, vtipnými a zajímavými myšlenkami i sexuální dráždivostí hlavní hrdinky Manipu. Jediný problém je pro mě v tom, že mě ten časově-prostorový příběh o kradení času i severního pólu nějak míjí, moc mě nezajímá, ani nebaví. Ale vše okolo ano.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.12.2021 10:56Usagi Yojimbo: Návrat domů
  Konečně se zase jednou objevuje moje nejoblíbenější postava s páskou přes oko. Jinak na Usagim začínám skoro více než jednotlivé příběhy oceňovat náhled do japonské kultury a historie...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2021 09:36Jatka
  Je mi to poměrně líto, neb Petr Měrka má pozitivní záblesky, sem tam zajímavou myšlenku, sem tam vtip, sem tam sebereflexivní autobiografickou poznámku... jenže to všechno je rozvěšeno jako pár nenápadných ozdob na stromě totálně špatného a nudného, neřkuli úplně přiblblého a nezajímavého příběhu, který nenese pražádný smysl. Je to takový necenzurovaný (ve vícero smyslech) proud vědomí, který teče - slovy samotného autora - jako průjem protékající mezi prsty. Vše to začalo jako velmi špatný Gaiman (máme tu Život a Smrt), ale v ten moment to mělo aspoň potenciál. Ten se záhy ztratil. Intelektuálno tu o sebe hlasitě tříská s dekadencí, ale výsledkem je změť neladících tónů a nápadů, které nikam nevedou. Po Van Goghovi i Pubertě dosti značné zklamání a zbytečně pročtený večer.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.12.2021 10:51Simpsonovi: Komiksová estráda
  V našem soukromém matfyzáckém šachovém klubu surrealistických přátel Johna Keatse bych to nikdy nepřiznal, ale člověk po náročném předvánočním dni potřebuje před spaním něco takového, co dobře zná a ví, že se u toho i zasměje. Nenáročná simpsonovská zábava.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.12.2021 11:10Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Tak tady jsem rád, že jsem původně nevěděl, co mám od tohoto komiksu čekat (posléze jsem naznal, že už jsem nějaký příběh z internetu znal, ale to nevadí), protože jsem dostal překvapivou nálož naprosto skvělých, originálních a vtipných nápadů... zprvu jsem se obával, že se autor musí po několika historkách vyčerpat, ale opak je minimálně po prvním díle pravdou. Parádní!

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2021 10:55Tibbles
  Mám pocit, že příběh tak nějak ve své maximální zkratce splňuje přesně to, co jsem od něj očekával. Milé i poučné zároveň.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2021 10:54Arnošti
  Arnošty si vždy rád přečtu, je to takový velmi milý (byť někdy i dosti sarkastický) komiksový strip. Takto pohromadě však časem omrzí, na rozdíl od Calvina či Garfielda, ani nevím proč.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2021 18:38Sex komiks: Intimní historie Afriky a Orientu
  Ač se komiks pouští do exotičtějších a tím pádem tak trochu zajímavějších geografických lokací, některé neduhy z prvního dílu přetrvávají - je to za každou cenu "vtipné" (téměř džouk na okénko, a to se nedá nikdy udržet) a je to opět spíše sbírka kuriozit, nežli nějaká zajímavá studie či přehled. Zvlášť když chcete být světoví, ale odbydete tak velké regiony jako je Blízký východ a Afrika na dvaceti stránkách... těžko něco takového zobecnit a hodit do jednoho pytle. Čína, Japonsko a Indie jsou zase natolik ohromné země, že ani tady to nebude tak dobře fungovat. Ono to s těmi žerty, sexem a feministickým podtextem je líbivý komiks pro dnešní dobu; já zároveň nezastírám, že něco člověka dosti zaujme. Ale čtenářsky ukojený tedy opět nejsem.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.12.2021 10:13Jágr, legenda
  Je to asi tím, že mám NHL rád a Jágra (jakožto hokejistu) taky. Zkrátka jsem si tuhle životopisně-dokumentární četbu poměrně užil - uléhal jsem s ní do postele, že to tzv. "načnu", ale v jednu ráno jsem to totálně unavený dočetl. Jakože je škoda, že to končí de facto "uprostřed" a familiární tón dvou moderátorů (ala "předávám slovo, Time") mě vždycky vytáčí, zvlášť když z těch dialogů čiší naprostá nepřirozenost a umělost, na druhou stranu se člověk fakt skutečně něco dozví... a to tam skutečně chybí hazard, ženy, ruská kariéra, politika ad. Jdu si pustit YouTube a kochat se góly šedesátosmičky.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.11.2021 12:13Černý a bílý: Vzestup a pád Bobbyho Fischera
  Vždy, když hraji partii šachu a náhle mám dojem skvělého tahu, mám tendenci ho označit jako "bobby-fischerovský". Tento člověk je u mě zakódován jako skutečný génius, i když jsem o jeho "vedlejších" vlastnostech vždy věděl a nevydržel bych s ním v jedné místnosti asi ani půl minuty. A tento komiks je takovým celkem civilním příběhem o tom, jak se z nadaného dítěte stává zprvu arogantní nepřemožitelný velmistr, poté naprostý blázen a antisemitský, antiruský a antiamerický magor oslavující 11. září či inklinující k těm nejdivočejším konspiračním teoriím. Člověk si musí klepat na čelo, částečně ho však podobné historky baví (nehraješ šachy? nedostaneš autogram).

  Komiks má sice ucházející tempo, velmi dobré téma, prima zašifrované vtípky (Travolta, Rasputin ad.), ale tak nějak nejde do hloubky, náhle končí, jako by jen z povinnosti převyprávěl, ale nic nechtěl řešit a více přiblížit, vysvětlit. Jo a nějaké zapsané slavné šachové partie bych taky ocenil, abych si to doma přehrál na šachovnici:) Šachová publikace bez šachových úloh, zápisů či ukázek (jo, jedna tam je) je neúplná!

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11.2021 16:33Zaslíbená Země Nezemě #12
  No, pojď mi hop. Kromě uřvaných patetických dětí tu máme konečně zase zajímavé záhadno i akci, která není samoúčelná, ale celkem napínavá.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11.2021 16:28Mimoňka
  Už jsem to přečetl tak ze setrvačnosti, ale mám pro tu holku, byť je to takové furt samé dokola, značnou slabost.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.11.2021 10:27Bludiště 2
  Ano, trvalo mi chvíli dovybavit si, co se vlastně dělo v prvním díle (a jistě ne vše jsem si vybavil), každopádně na mě druhý díl působí až moc - na Charlese Burnse obecně - jaksi civilně... skoro taková postpubertální vztahovka z chaty. Jen konstatuji.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.11.2021 10:17Žoldnéř #06: Černá koule
  Ten kontrast nádherné malby a úžasných vytvořených světů s jednoduchým a přímočarým příběhem s naivními dialogy je od prvního dílu do očí bijící, ale ta druhá stránka prostě neumí přetlačit onu první - jsem tím vším tak trochu fascinován a rozhodně si to přečtu do konce. Jinde bych asi protáčel panenky, zde se potuteleně usmívám a nechám hru na čtenáře napínavého dobrodružného příběhu plynout a působit na sebe. A Vincente Segrelles je opravdu hračička, roztomile sebestředný, asi tak trochu "autista", zároveň o svět se zajímající svým způsobem geniální umělec... alespoň takový dojem mám z jeho díla a zejména z jím psaných doslovů.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.11.2021 10:51Měsíční tvář (pevná vazba)
  K Jodorowskému už přistupuji apriorně skepticky, dávno ho mám zařazeného mezi lehce přeceňované (či snad přežité?) autory. Ovšem tady mě ten kluk ušatý chilský zase jednou mile překvapil. Ano, čekal jsem zase nějaký šílený nesmysl ve fantastických kulisách a dostal jsem jsem šílený nesmysl ve fantastických kulisách, nicméně se mi tentokrát tento tvůrčí chaos celkem líbil. Je to sice plné křesťanských symbolů, které oceňuji, i když v příběhu podle mě vůbec nic neznamenají, jen tam jsou; je to opět plné odpudivých kreatur a psychopatů, je to zároveň dekadentní, ulítlé, plné zbytečně vysvětlujících dialogů/monologů postav... také jsem příliš nepochopil celkový smysl a silně pochybuji, že ho tam Jodorowsky ve své bláznivém tvůrčím a naprosto překombinovaném výtrysku rafinovaně ukryl, přesto jsem si tento vyfabulovaný a Boucqem pěkně vykreslený svět celkem užil. Bylo to paradoxně zábavné, zajímavé, napínavé i čtivé. Možná za to může fakt, že naprosto nezištný Měsíček, kříženec Supermana s Ježíšem, je jednou z naprosto nejsympatičtějších postav, které jsem v poslední době potkal...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 14:33Shi #1, 2
  Ačkoli se jedná o dobrodružný příběh, je jasně patrný scénář z pera Zidroua, který je prostě na první pohled rafinovanější. Všechny ty dialogy jsou dobře a sofistikovaněji psané; nejsou jalové, jako bych od tohoto druhu komiksu čekal. Celý ten ošklivý, dekadentní, zlý svět je prošpikovaný vtipnými karikaturami a žije v něm až k neuvěření naivní kladná a sympatická hlavní postava, přesto - nebo možná právě proto - se jedná o zajímavě napsaný a zábavný komiks!

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Jak jsem pomalu začal mít v oblibě tuhle partičku psů a jejich paranormální svět, tak jsem teď trochu zklamán. Asi se mi líbily více komorní magicko-kriminální duchařské příběhy, nežli les plný magorů, kterých si do té doby zvláštně nikdo nevšiml...

  Celkový dojem. 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 13:48Pérák: Jantarová komnata
  Oko budoucnosti mě překvapivě bavilo, obecně postavu Péráka a tvůrce Kopla mám celkem rád. Navíc je tam Hitler (88 stran je v tomto kontextu vtipných), tak jsem si to přečetl. Kromě příběhu koketujícího s mimozemšťany, který mě příliš nenadchl, mám trochu problém i s hlavní postavou. Aneb Pérák, který odkrágluje spoutané, byť německé, piloty? Jasně, nemá co ztratit, jeho duše je černá a touží jedině po pomstě... ale nějak jsem k němu ztratil veškeré sympatie. Jinými slovy, ač je Pérák (či Zázrak, kterého jsem nečetl) velmi sympatickou snahou o stvoření českého superhrdinského univerza, při vší úctě Pérák není Batman, kterému bych vnitřně rozervaná psychologická dilemata o násilí věřil, stejně tak nejde o Avengers či Ligu spravedlnosti, u kterých by ti šedáci nepůsobili tak trochu směšně jako tady... chápu, že je to místy psané s humorem, ale už mi to tolik nesedlo.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 13:36Modrá Crew #20 - Dobyvatelé #3, 4
  Je tu více prsou nežli v průměrném pornočasopise a esteticko-dobrodružná rovina tu jasně potlačuje onu zajímavě historickou. Četlo se to přiměřeně dobře, i když leckdo tam někde vzadu tuší, že jde celkem o blábol.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.11.2021 19:34Noir: Detektivky v komiksu
  Typická a několikátá antologie ve stylu "něco fajn, něco méně". Osobně mě nejvíce potěšil příběh Ricka Gearyho, pointa se celkem povedla i velkému Brianovi Azzarelovi.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.11.2021 17:22Danthrakon #01: Nenasytný grimoár
  Tož takové milé. Ale asi si od někoho nechám pak spíše ve zkratce vyprávět, jak to dopadlo...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.11.2021 13:49Punisher: Svět sovětů
  Po těch útlocitných komiksech člověk ocení někdy zase nějakou poctivou dávku politicky nekorektní toxické maskulinity a řezničiny.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.11.2021 10:00Kočičí rytíř & soumrak démonů
  Že se kniha čte "normálně" zleva doprava, ale jednotlivé stránky zprava doleva mě trochu zlobilo... i když zvyknout se dá na ledacos. Kresba v pohodě, jen příběhově mě to absolutně minulo. Zmatečně akční, nudné, křečovitě rádobyhumorné. Ale možná tu zafungovala zeď kulturního neporozumění.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2021 13:59Naprostá šílenost
  Další komiks, tentokrát fiktivní, o psychických problémech, o úzkosti. Tentokrát celkem hezky a mile napsaný, pěkně nakreslený, s docela fajn úmyslem či "poselstvím".

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2021 11:52Black Box Blues
  Nechci ani v nejmenším znevažovat psychické problémy autorky, ani snižovat význam její sebepsychoterapie ve formě kreslení. Ale její kresba se mi absolutně nelíbí a vzniklá komiksová koláž, ve které se vrství jedna metafora za druhou (krabice, tunel, déšť, bublina, prázdnota, domino, ryby...), se možná snaží hraniční poruchu vysvětlit, ale pro mě to bylo takové nicneříkající. Nic proti metaforám, naopak, ale tady snad není nic jiného. Už jsem na toto téma četl zajímavější věci, a to i komiks... např. Zbláznění.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.10.2021 10:45Knock Out!
  Kleist opět předvedl svůj dar životopisného vypravěče i zdatného kreslíře, stejně jako svůj opětovný zájem o box. Příběh Emila Griffitha je nesmírně fascinující, zvláštní a působí zprvu, přes všechny překážky a "neboxerské" vlastnosti hlavního hrdiny, jako americká pohádka... jenže se v jednu chvíli změní v tragédii. Onen incident z roku 1962, který lze dohledat, je dosti děsivý, a nedivím se, že to Griffitha, který by za lehce jiných konstelací někde navrhoval klobouky, navždy poznamenalo.

  P. S. Doufám, že zdejší chytrolíni nebudou spatřovat v homo/bisexualitě aktéra zase "propagandu" :-)

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.10.2021 11:16Nebojsy - Ženy, které měly odvahu stát si za svým
  Fíha, tak politická korektnost a levičácká progresivita z toho stříká horem dolem, až bych z toho sám, nyní čtenářsky nasycen tímto dílem, produkoval duhu... máme tu ženy, samozřejmě z celého světa a všech ras, které jsou děsně cool (a to nemyslím nyní ani ironicky), zatímco drtivá většina mužů, které se mihnou kolem, jsou zaostalí hňupové, tyrani, utlačovatelé, hlupáci. Pak jsou tu sem tam ještě ženy, které mají "konzervativní" názory, ty jsou možná ještě horší.

  Když ovšem odhlédneme od feministicky žoviálního a jednostranného tónu (všechny hrdinky jsou černobíle vyzdvihovány, případné kontroverze v jejich životě zametány a zlehčovány), který mi dlouhodobě na podobné literatuře vadí, celkem příjemně jsem si početl a dozvěděl se ledacos nového i zajímavého! Výtvarná stránka je, zejména na ilustrovaných dvoustranách/předělech, super.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10.2021 17:48One-Punch Man #01: Jednou ranou
  Číst to rozhodně dál nebudu, protože je to děsná ptákovina, ale musím se přiznat, že to místy vtipné je a koncept je celkem originální, roztomile ulítlý... všeobecnou glorifikaci nechápu, ale prvky zábavnosti tomu upřít rozhodně nelze.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10.2021 17:46Ú.P.V.O. #14: Král strachu
  Mám raději komornější paranormální vyšetřování v bohem zapomenutých krajích plných duchařin a tajemství; více než tyhle globální apokalyptické události...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.10.2021 19:47Piruety
  Hm, je to o krasobruslení, které mě tolik zase nebere, v podstatě se tam nic dobrodružného neděje, nebo myšleno alespoň něco, co by se vymykalo životu těch konvenčnějších z nás, vypointováno to taky podle mě není úplně dobře, ale přesto se mi to četlo náramně příjemně, knihu jsem nechtěl odložit a kresbu si více než užíval. A hlavní hrdince respekt za psychickou výdrž se vstáváním a nabitým programem... Asi stárnu, když jsem se u toho i jednou solidně dojal.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.10.2021 17:19Bůh krys (limitovaná edice)
  Musím se přiznat, že jsem komiksem nakonec celkem zklamán. Na mého oblíbence Corbena jsem se převelice těšil a on mě jako kreslíř samozřejmě nezklamal. Nezklamala mě ani strašidelná atmosféra, lehce surreálně laděná, stejně jako náznaky humoru, které se zčistajasna zjevovaly. Ale celkové vyznění této lovecraftovské jednorázovky mě trochu minulo...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.10.2021 10:35Sidonie
  Vrchotovy Janovice, rodné sídlo Sidonie Nádherné (celým jménem Sidonie Amalie Wilhelmine Caroline Julie Maria Nádherná z Borutína), další z mých milovaných míst, v covidovém roce 2020 jsem je navštívil hned několikrát.

  Ani nevím, s jakým očekáváním jsem ke komiksu přistupoval, ale musím říct, že mě T. Srbová celkem mile překvapila, jak se ujala scénáře, stejně jako P. J. Stibitzová, která se se svým výtvarným pojetím vykreslila k velmi pěknému grafickému zpracování a atmosféře. Pokud někdo očekával, že se dočká nějakého naučného a informativního nánosu, který by mu přiblížil postavu Sidonie z hlediska historického, nebo hlouběji životopisného, musím ho trochu zklamat. Tohle je spíše taková pohádka, celkem vydařená pohádka, která věci a okolnosti z bohatého života této vzdělané aristokratky tak různě a skokově pouze naznačuje, zastavuje se déle jen u některých. Čtenář tohoto komiksu už by tedy měl být trochu člověkem poučeným, ale možná to není třeba...

  Ona pohádka je zároveň příběhem o klasické femme fatale, která může být tou pravou femme fatale jen proto, že je sofistikovaná, vzdělaná, že vyznává svobodu a láme srdce hned několika mužům najednou. A nakonec je to i tragická výpověď o děsivém století 20., kdy všechny životní sny pohřbilo barbarství nacismu a komunismu. Majetek a gloriolu dámy, avantury, laškování, estetiku, nuance aspektů, krásu, observaci - ledacos (vše?) je třeba si užívat plnými doušky, dokud to lze.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.10.2021 16:2312 Comic Pilgrims
  Tož Broumovsko a Wambierzyce mám více než velmi rád, Wambierzyce byly dokonce mou první zahraniční destinací v životě. Nedávno jsem se tam vrátil během mých neustálých polsko-českých cest znovu. Teď se do tohoto kraje podívalo i pár mladých Evropanů za evropské peníze:)) Téma pouti je také nesporně zajímavé a Folettiho předmluva mě na nějakou nalákala.

  Příběhy zdají se být občas zajímavé, někdy svým obsahem, někdy spíše výtvarnou formou. Ale v hlavě mi zbyde asi jen pár střípků a zajímavostí, stejně jako chuť navštívit Ticháčkovu kapli.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.10.2021 13:45Paper Girls I.
  "Ultimátní WTF" - Lenny

  Oukééééj... takže tu máme takový fialový vizuál, ve kterém se střetávají přemoudřelé zástupkyně young adult, kterým pomáhají zjizvení adolescenti, s boomerama, co létají na dinosaurech a vypadají jako paladinové. Do toho slátaniny s cestováním čase a pár hlášek o přátelství a dospělosti. Hanussenovy komentáře a hodnocení mám rád, ale tady se asi trochu rozcházíme. Právě ono napětí, že člověk vlastně neví, o co tu jako jde, na mě absolutně nefunguje. Když se něco po deseti sešitech tváří jako ptákovina, asi se nenechám přesvědčit později...

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.10.2021 21:49Odsunuté děti
  Pomsta často zasáhne nevinného.

  Velmi silné a dojemné příběhy jedinců, které dokládají, k jakým (a neojedinělým) excesům a vraždám po válce docházelo. Děti zde skutečně nefigurují jako nějaká citově vydírající "propaganda", nýbrž jako očití svědci a poslední pamětníci doby, neboť na těchto principech orální historie aktivita Post Bellum a Paměti národa spočívá. Je to obraz aplikace kolektivní viny a české krvežíznivé touhy po pomstě, kdy i sovětští vojáci působí lidštěji než vražedná chátra z Revolučních gard. Je to ale zároveň i obraz snahy o konečné usmíření v kontrastu s nesmyslnými nacionalistickými vášněmi, které cloumají mnohými dodnes a které jsou právě vždy onou příčinou zla. Ale oplácet zlo, stejně jako se to dělo po roce 1945, násilnými odsuny, krádežemi, šikanou, lágry, vizuálním označováním lidí podle etnika, vraždami nevinných... to skutečně není ospravedlnitelné ničím. Někdo odpustil, někdo možná úplně ne, ale ve všech pamětnících to stále silně žije. Stejně jako vzpomínky na dobu, kdy si v klidu - a tento motiv se u tohoto tématu objevuje často - hrály v Sudetech vedle sebe děti české, německé i židovské.

  Důležitá publikace, na jejíž poselství by se nemělo zapomínat. Příběh kreslený Janíčkem (v jeden den na něj narazím hned dvakrát) zaujme výrazně i svou uměleckou "vizáží".

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.10.2021 18:40B jako běžec
  Jindřich Janíček je tak trochu grafický génius, jeho ilustrace mám strašně rád, takže i když tato kniha vypráví o běhu, což mě de facto příliš nezajímá, s chutí jsem se do příběhů začetl. A úplně jsem nelitoval, protože byly místy i dosti zajímavé. Škoda jen minimálně dvou nezachycených chyb v textu v příběhu Na hraně. Stejně jako pár podivných levicových komentářů autora u mě vzbudily pozvednuté obočí.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.10.2021 10:20Mezi řádky #11: Apokalypsa
  Ale jo, celkem ucházející závěr velezajímavé série, u které jsem velmi rád, že ji Crew vydala. Díky! Ona série, u které jsem všechny své výtky mnohokrát zopakoval v předchozích dílech, totiž není jen velezajímavá, ona je prostě dobrá. Jen je to celé takové... mno... postmoderní až trochu na sílu... :-)

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 11:27Batman: Svět
  Námět této antologie je fajn, ale všichni víme, jak to chodí - kvalita kolísá. Největší škoda je, že český příběh patří de facto k tomu nejslabšímu z celé knihy, ale aspoň nám zůstala celkem hezká obálka s Johánkem z Pomuku a současnou rezidencí senilního zapšklého alkoholika. Mezi nejlepší příběh bych podobně jako Lenny řadil ten z Ruska, nezajímaví nejsou ani Japonci, Němci; Francie má vtipnou pointu...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.10.2021 10:47Přítel indiánů David Zeisberger
  Typická "mrázkovina", tj. zajímavé informace, leč trochu suše edukativní ve stylu vyprávění. Postavy jsou jen takoví panáci, co cosi deklamují, mnohdy se jen objeví a hned zmizí. Tentokrát autor zkusil nový typ kresby, který spolu s tím, že se - jak komiks trochu popisuje - v druhé polovině 18. stol. objevují pro Evropany neznámé americké končiny, působí lehce jako fantasy.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.9.2021 07:47Zaklínač #05: Blednoucí vzpomínky
  Kresba nic moc, lettering vypravěče strašný. Příběh však disponuje celkem dobrým nápadem.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 09:45Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Škoda, že se nedá lajkovat komentáře, zvlášť tvoje odpověď adevrovi mě pobavila:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 21:40Temná věž - Pistolník #05: Muž v černém
  Matthew: Co jsem ovšem pochopil (možná špatně), ona tahle série už rozvíjí alternativní zápletky, které v knize (knihách) nejsou... nebo ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 15:34Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Vím přesně, o čem mluvíš... mám to tak často na CSFD - jaktože má taková slátanina tak dobré hodnocení? A jaktože tenhle skvělý film má tak málo? Co když jsem to jen pochopil špatně?!! Ale naučil jsem se, že to není ani tak o nějakém rebelském čurání proti větru, ale o tom být autentický být sám před sebou v tom hodnocení:)) Ale on nám to jednou Zack zakáže a bude po dilematech.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 10:12Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Tož já asi taky půjdu do dalšího dílu ještě:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 13:28Barbar Conan #02: Život a smrt barbara Conana, kniha druhá
  karl173 měl pravdu, stihli to...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2021 17:57Jágr, legenda
  SSP: Jooo, to byla super žvejkačka.
 • George Walker Bush
  Super :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.11.2021 13:23Klece
  Že se to nelíbilo DR většinou znamená, že to bude docela dobrý. Už se těším!:-))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2021 17:20DC Komiks
  Landauer: Stačí rozkliknout zdejší forum a vlákno "Art".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.11.2021 13:52Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Toe: Napsal jsi to moc krásně!:-)
  (ale stále váhám, zdali tedy číst, nebo ne, jestli je to vlastně de facto obsahově stejný, lepší, nebo horší... a já si to chci děsně připomenout, ale nevím, jestli nedostanu do ruky prostě něco jiného... dilema!)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 13:41Bludiště 2
  james89: Word.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.11.2021 11:52Daredevil: Muž beze strachu #01
  Kapis: Gratuluji k tvému jubilejnímu tisícímu komentáři. A zrovna u tak dobrého komiksu!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 19:02Odsunuté děti
  K doplnění:

  - Whataboutismus
  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera, nejdříve nepřímo, po několika dnech 17. září 1939 přímo vojensky napadením Polska z východní strany
  - holocaust Sovětskému svazu nikdo nepřipisuje, ono stačí ty miliony obětí gulagů, čistek, hladomorů a genocid ze strany SSSR
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 12:21Přítel indiánů David Zeisberger
  Koukal jsem na film David Zeisberger - apoštol indiánů a mám pocit, jako kdyby Mrázek některé obrazy vizuálně naprosto obšlehl :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:52Z neznámého světa a další příběhy
  rajot: V Absyntu vycházejí samé dobré věci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:48Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Takže ještě jednou a pomalu pro méně chápavé, ačkoli si myslím, že SSP to víceméně shrnul přesně - nikdo (já, baatcha, SSP) nikde netvrdí, že by se měl Lovecraft cenzurovat. Pouze se v diskusi podotklo, že měl rasistické sklony. Toť vše. Já ho čtu, mám ho velmi rád, všichni ho čteme, nikdo nevolá po upalování. To sis zase klasicky vystavěl slaměného panáka.

  S nacisty jsem HPL nesrovnával, pouze jsem položil otázku, zdali svou dosti lajdáckou a poněkud úsměvnou argumentaci, že rasismus je ok, protože je "otiskem doby", umíš aplikovat i jinde. Očividně neumíš. Ergo je ta argumentace poněkud selektivní a stojí na vodě.

  Nejvíc mě baví, že o sněhových vločkách a hysterii mluví zrovna ti, co se tak sami projevují. Paradoxy doby.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.9.2021 11:10Z neznámého světa a další příběhy
  Aha. To je velmi zajímavé. Bagatelizoval bys takto rasismus například nějakých SSáků, kteří "jen" žili v rasistické a antisemitské společnosti a zastávali pouze dobové - a jak jsi to nazval - mainstreamové názory?

  Jinak zbytek tvého textu už je jen takové volání dědečka Simpsona na mrak, které zase merit této diskuze odvedlo k nějakému hysterčení. O bourání soch, BLM a honech na čarodějnice, které jsou mi také dosti protivné, se tu nikdo nebavil.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9.2021 09:59Z neznámého světa a další příběhy
  Kapisi, ty ses za ta léta vůbec nezměnil... ty tady od baatchi dostaneš jasné důkazy a korektní argumentaci o zcela očividném, a sice že Lovecraft má jakési rasistické máslo na hlavě a ty místo toho mluvíš úplně z cesty, což korunuješ slovy: "jen si hledej rasistu úplně v každém". Achjo:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.9.2021 08:46Z neznámého světa a další příběhy
  Tož Kapis se nechal jenom typicky unést a zašermoval jízlivě jakýmisi termíny. Lovecraft, když už, byl hlavně docela solidní rasista, že.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.9.2021 15:21 Temný rytíř - Historie Batmana a zrod nerdů
  Tož "normální" knihy se nečtou tak rychle jako komiksy ;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.8.2021 09:25Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace
  Než rozdám klíčenky - kdo z vás to četl? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 17:15Velký vezír Iznougud (paperback)
  Hanussen: Velmi prozaické! Děkuji převelice, kolego:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 12:47Velký vezír Iznougud (paperback)
  Jen takový dotaz, který má třeba prozaickou odpověď - proč je to v originále Iznogoud a v češtině Iznougud? Ve španělštině nebo polštině je to teda zase jenom Iznogud koukám...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.7.2021 12:55Rick a Morty #01
  Azalin:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6.2021 10:04Strážci galaxie - Noví strážci #04: Uzemněni
  Ehm?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 10:55Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Darker: Chvíli jsem myslel, že jsi stvořil zajímavou metaforu na dění okolo tohoto komiksu, ale vy se furt bavíte o těch otiscích prstů... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 09:54NANITS chronicles
  To máte z toho, když napíšete na začátku svého komentáře "Nemám co dodat." a pak ještě tři dlouhé odstavce něco dodáváte... pak prohrajete boty.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6.2021 09:23Batman Mikea Mignoly
  SSP: Teď si představ knihovníka z katalogu, který z nějakého - pro mě ne zcela pochopitelného - důvodu musí spočítat, kolik daný výtisk obsahuje číslovaných a kolik nečíslovaných stran... viz mangy, kde je to často v nějakém náhodném poměru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4.2021 10:03Přístav Země / Zatmění
  Jan Janšta: Děkujeme za tento autentický komentář:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.4.2021 09:36Přístav Země / Zatmění
  Měl jsem to v ruce a budu to mít v ruce a asi si to přečtu, abych byl zcela objektivní. Na první pohled určité zklamání, že je to fakt malé, nikoli žádná CC kolosálka. Na druhou stranu to možná bude praktičtější na čtení. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4.2021 12:59RUR
  Norri: To není žádná ostuda;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3.2021 11:151984: Grafický román
  Jinak, co to znamená, že za tímto "projektem" stojí Tomáš Krejčí? To je ten nechvalně proslulý Tomáš Krejčí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2.2021 15:07Conan #07: Cimerie
  Fry: Thx, bro, aspoň to nemusím číst :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2.2021 11:36Conan #07: Cimerie
  Ptám se vždycky jako ňouma, ale chci mít jistotu - tohle už vyšlo, stejně jako osmička, v kolosálce? Nebo ne? Díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2.2021 11:47Nejmocnější hrdinové Marvelu #118: Cable
  LOL. Na druhou stranu přechylovat bychom taky nemuseli.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2.2021 13:19Dracula
  Hanussen: Jdu jistě s křížkem po funuse a s ničím novým, ale skutečně je to tak, jak zaznělo - limitovaná edice se liší pouze obálkou a cenou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2.2021 20:11Dracula
  Kdo se ujme adaptace komiksu podle filmu podle románu?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2.2021 15:59Dracula
  Milo: A ta neziskovka má patent na pravdu, nebo co si z toho mám odnést? Já tu aféru znám, jen se domnívám, že tohle je jen dnes tak moderní hon na čarodějnice...

  P. S. Asi nemá cenu rozjíždět takovou debatu pod Draculou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2.2021 11:57Dracula
  Vrenn:
  Souhlasím a nic proti, sám jsem na Goodreads aktivní. Jenom jsem s hodnocením v poslední době dost opatrný, neboť:

  - celá databáze na mě působí jako "young adult" platforma podle toho, co tam obecně frčí
  - vysokých hodnocení tam dosahují například osmé díly nějakých manga sérií, což se odvíjí od toho, že osmý díl si de facto přečte samozřejmě už jen zarytý fanoušek... to je v menší míře problém i ComicsDB
  - na Goodreads chodí samozřejmě mnoho levicově progresivních lidiček, kteří musí masově a ideologicky zfanatizovaně - neboť J. K. Rowlingová pronesla cosi obyčejného o menstruaci - udělovat jejím novým knihám jednu hvězdičku, aniž by ji četli. Z toho mi bylo fakt na blití. Kdyby aspoň něco udělala, že.

  No ale Dracula snad nebude spadat ani pod jeden případ a sám se na něj těším... leží mi tu na stole.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2.2021 13:58Dracula
  Vrenn:
  Hodnocení na Goodreads bych nebral vždy úplně jako bernou minci, byť teda 4,36 je vysoké číslo a asi ne náhoda.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2.2021 13:44Dracula
  Hanussen:
  Až to budu mít v ruce, můžu zjistit, ale asi mě někdo předběhne...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.2.2021 10:55Neonomicon
  Cituji Wikipedii:
  "The story is a sequel to Moore's previous story Alan Moore's The Courtyard and continues exploring H. P. Lovecraft's Cthulhu Mythos. Moore later continued the sequence with his comic Providence."

  Chápu to tedy dobře, že když si nejdříve přečtu toto a pak někdy Providence (která vyšla dříve), že udělám správně?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1.2021 21:46Návrat Krále Šumavy #03: Opona se zatahuje
  farnhajt: Prý není:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.1.2021 16:28Návrat Krále Šumavy #03: Opona se zatahuje
  farnhajt: Hustý, zrovna řešíme v knihovně, jestli se jedná o vadný kousek, nebo je to všude. Jsou tam dokonce dvě zdvojené stránky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1.2021 13:59Bez vlasů
  Paseka to vydala:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:34Krásná temnota
  baatcha: :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2020 12:05Avengers #04: Na pokraji Války říší
  Čím více vykřičníků, tím lepší anotace?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 17:25Měsíční stín
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:37Měsíční stín
  Je to prostě tlustý, ale dostanu se k tomu. Pro jistotu - mám to z knihovny, nekupoval jsem to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 00:01Drobnosti
  SSP: Jojo, znám, oteplováky na penis, ať si manža čvachtá... takhle dementní to ale naštěstí není, to vůbec, jen je to prostě strašně nudné a vágní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.1. 11:55Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.1. 11:43Filmový a hudební klub
  Novej Wes Anderson je prostě... *srdíčko, srdíčko, srdíčko*

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 12:53Pindárna
  Já si toho Valeriana musím už pustit, je to na Aerovodu...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1. 11:00Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.1. 20:17Filmový a hudební klub
  Ebert
  @horsedivorce

  Do I have to have watch Spiderman 1, 2, 3, 1, 2, 1, and 2 to understand what's going on in Spiderman 3?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.1. 13:59Sběratelský klub
  Koukal jsem na edičák Arga a tam jsou zajímavé kousky, celkem, aneb kvalita nad kvantitou, což oceňuji... (od str. 81).
  https://argo.cz/edicni-plany/
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 17:31Pindárna
  Jsem si dělal bilanci filmů, tak jsem se vrhl i na komiksy a pokusil se udělat si svůj TOP TEN komiksů, které jsem četl v uplynulém roce. Bylo to sakra těžké, vypadl mi Iznougud nebo Šninkl, je toho prostě fůra. Pořadí nehraje roli:

  Pan Neporazitelný
  Piruety
  Mýty 18
  Bomba
  Tři útěky Hanny Arendtové
  Nehoda
  Tráva
  Hubert
  Pohádky Oscara Wildea
  Neználci

  A vy?:)
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.1. 21:11Filmový a hudební klub
  Fimi: Jak říká yogi ("nebo jste viděli letos").

  Yogi: První kráva byla také fajn, na 13. obvod se těším:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.1. 22:27Filmový a hudební klub
  1) Top 3 filmy (sorry, mám 5)
  25 let neviny
  Quo vadis, Aida?
  Corpus Christi
  Chlast
  Adamova jablka

  2) Top 3 seriály
  Rick a Morty, poslední série
  Mladý papež
  Gangy z Birminghamu

  3) Top 3 hudební pecky
  Priessnitz
  Lady Pank
  The Cure
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.12.2021 11:23Pindárna
  Od Ježíška žádný komiks, žádný jsem nechtěl, jsem spokojený:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.12.2021 11:23Herní vlákno
  Já jsem z vás vždycky fascinovaný, ale pak si vzpomenu na to, že jsem vlastně na komiksovém fóru a co za typ lidí čte komiksy. Vše mi pak dává dokonalý smysl! :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.12.2021 14:12Herní vlákno
  Zack: Co je to "Hawwwranovo zalejvani na dalku mobilem"?:-) Já myslel, že nejzbytečnější věc na světě je ono jeho plastové zarovnávátko knih v policích. :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.12.2021 09:27Herní vlákno
  karl173: Nejnovější Xbox. A kdesi zahrabaného Good Boye z 90. let, zapojovalo se to do televize, strkaly se tam nějak kazety, nedalo se to ukládat, ale bylo to božský...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 10:13Herní vlákno
  Hraju to na Xboxu s projektorem na stěnu a ten pixelart je výbornej (ok, v dialozích už trochu rozostřenej), ale to mi nevadí. Ovládání je samozřejmě horší, např. při řešení hlavolamů, ale zatím jsem se přes to přenesl (neb jsem zatím vše vyřešil!). Jsem zvědavej, kam se příběh posune :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 09:56Herní vlákno
  Já teď hraju tuhle noirovou adventuru... celkem hezký zatím... Backbone

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.12.2021 11:52* Připomínky a návrhy
  Mně se to taky občas stane. :)

  Zack: zeptám se jako totální programátorský negramot, ale jaktože se v takovém případě neztuční pouze a jenom ten jeden příspěvek/komentář, ale ztuční se najednou celá strana?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2021 14:05Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2021 17:26* Připomínky a návrhy
  Jo... a pak já budu muset přidávat Poláky a za několik let dáme Maďary a budeme Visegrádská databáze!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2021 13:58Nakupujeme venku
  Jo, je to vizuálně super a ještě na kvalitních titulech.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2021 09:26* Připomínky a návrhy
  MaF: Adminy ze Slovenska myslím nemáme, za to sem tam je někdo z Marsu... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2021 16:03Slevy, výprodeje, bazary
  soulbringer: aj, to jsem prošvihl, mohl jsem si počkat:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2021 12:06Poznej comics nebo postavu
  Teď mě napadla taková otázka... kdyby se v nějakém universu střetl Pan Neporazitelný a One-Punch Man, kdo by vyhrál?

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2021 16:22Pindárna
  Norri: Ještě se mi to dostane do ruky, mrknu...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2021 12:03Sběratelský klub
  MindReader: Jak máš tu novou ikonku, tak si občas myslím, že jsi DEmnoG:)

  Jinak obrázky fungujou dobře, když máš dobrej link. Mě spíše mrzí, že to tady neumí měnit velikost obrázku :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.11.2021 18:19* Připomínky a návrhy
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2021 10:54Slevy, výprodeje, bazary
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.11.2021 19:06Herní vlákno
  Vypadá to hezky, snad to bude jen exkluzivně pro PS5, abych nad tím nemusel přemýšlet... včera jsem sjížděl Black Friday na Xbox a je to zlo tyhle hry. Stejně to nestíhám hrát.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.11.2021 18:51Pindárna
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.11.2021 11:23Pindárna
  yogi: Líbí se mi tvoje cynická kaše, kterou poslední dobu snídáš (bez ironie!), i tvůj rozumný nadhled, ale prosím (jsem hroznej grammar nazi, odpusť) - používáš-li interpunkci, tak před čárkami, ani tečkami, ani otazníky, ani vykřičníky, ani středníky atd. se nedělá mezera! :-) Mně to úplně drtí oční bulvy:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.10.2021 14:53Publicistika
  maco: To je velmi zajímavá teorie, poslyš. Co takový Hitler v Jojo Rabbit? Co taková Helena Petrovna Blavatská v Lord Baltimorovi? Co černý Xerxes v komiksu a filmu 300? To taky nemůže být fikce? :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.10.2021 10:55Publicistika
  yogi:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2021 17:19Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2021 17:18Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2021 15:40Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.10.2021 13:41Herní vlákno
  deefha: Tak už jsem nad Sable strávil pár hodin, je to velice příjemné zatím. Díky!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.10.2021 10:26Pindárna
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.10.2021 11:40Pindárna
  maco: Na jednu stranu říkáš, že ti nevadí, druhým dechem je několikrát nazveš "buzeranti", což je - pokud se nemýlím - i ve slovenštině pejorativní označení. To mi nepřijde úplně konzistentní.

  Pakliže je tato doba chorá, pověz mi prosím, která doba chorá nebyla... ještě pár desetiletí nazpátek, kdy bylo býti homosexuálem něco naprosto stigmatizujícího a společensky diskvalifikujícího?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.10.2021 10:02Pindárna
  Velkej šéf: Který máš zrovna na mysli, objevilo se jich tu víc?:))

  milo: Kdo vysoudil 130 miliard? A v jaké měně?:) To mě dost zajímá, hele...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.10.2021 13:55Pindárna
  Doppelganger:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.10.2021 10:34Herní vlákno
  Michal Opitz: No, koukal jsem na trailery i gameplay... jsem zvyklý na Fifu, ta má ovšem konkurenci (Konami - PES) i jakousi evoluci, prostě se zlepšuje a je dobrá. U NHL nevím... je to dobré?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.10.2021 10:11Herní vlákno
  deefha: Tak už to mám nainstalované. Kdy se k tomu reálně dostanu, toť otázka... každopádně budu rád za další Xbox tipy:)

  (Třeba má vyjít nové NHL. Naposledy jsem hrál asi ročník 98 :-D )
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.10.2021 09:59Herní vlákno
  deefha: Wow, vypadá to skvěle! Game Pass mám, ačkoli nemám moc času hrát :-( :-D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.10.2021 13:33* Připomínky a návrhy
  Toe: Přesně. Taky čekám, až konečně ukončí Marvel:))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 11:00Filmový a hudební klub
  Gmork: Vím, sleduji, poslouchám. Ačkoli to sama odmítá, je to hlavně velká anarchistka:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 10:42Filmový a hudební klub
  Gmork: Keny Arkanu chválím:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.9.2021 11:17Filmový a hudební klub
  maco: Nikdo to nekupuje, ani nečte, natož aby to někdo kreslil. Vlastně to ani neexistuje. Ten film je vymyšlený, stejně jako autor. Homosexuálové též neexistují. Jen jsem zkoušel vaší pozornost.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.9.2021 22:30Filmový a hudební klub
  Kdyby někoho zajímal německý queer komiks...

  Král komiksů (2012)

  Od neustále skicujícího teenagera procházejícího coming outem v nepříliš gay friendly prostředí, přes gay aktivistu a bonvivána v divokých sedmdesátých letech až po umělce vystavujícího svoji tvorbu v nejprestižnějších galeriích. Život světoznámého kreslíře Ralfa Königa, který si svým výtvarným stylem a humorem získal srdce tisíců fanoušků komiksu po celém světě...

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 10:51Srazy, cony, festivaly
  Fimi: Jsem zvědav, kolik těch "věcí" bude :) (ale ne, nebudu tam - napiš pak reportáž)

  Seš si jistý, že to bude "povinná četba"? B-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2021 10:59Ikonková dílna
  MindReader: Tři rychlé návrhy:

Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 185 (cca 87028 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0