George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Flickr: http://www.flickr.com/photos/132769582@N03/albums
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush 19.2.2018 Thorgal #17: Strážkyně klíčů

Thorgal se mi pořád líbí, i když - opakuji se - už trochu nevím, kde na časové ose jsem a mnohé jsem zapomněl. Ale zde se jedná o samostatný příběh, tak to vůbec nevadí. Scénáristicky je to místy dost šílené, ve špatném, ale i v dobrém smyslu.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 16.2.2018 Simpsonovi: Komiksový výbuch

"Vzdal jsem se spánku poté, co mě během jedněch Vánoc navštívili tři duchové a obelstili mě, abych koupil jednomu zaměstnanci k večeři husu! Spánek? Pchá, humbuk!"

Tenhle odkaz na Dickense z úst Montgomeryho Burnse je jen střípek. Lenny to sice na goodreads zkritizoval, ale pro mě je tohle výborný díl, řachanda nacpaná spousta vtipy. Ráj nonstop nákupů patří k tomu nejvtipnějšímu, co jsem v komiksových Simpsonech četl...

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush 13.2.2018 Bojový anděl Alita #01: Zrezivělý anděl

Tak zase jako:)) Jde o vyloženě průměrnou záležitost, byť na mangu velmi zábavnou, akční a čtivou. 400 stran uteče jako nic a mně se to v podstatě docela líbilo. Ale dělat z toho komiksové veledílo nechci:) Jinak souhlasím - pro začátečníky s mangou, případně pro ty, co mangou opovrhují, je toto asi ideální start.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Objekt Julek

"Chtěl bych upozornit na nebezpečnou myšlenku, která už několik generací hypnotizuje náš národ. Je zhuštěna v jedné tezi: ideály marx-leninismu jsou krásné, ale lidi to kazí, praxe je špatná. (...) Je to veliká lež."

Zprvu lehce mrazivý (umocňováno kresbou), posléze však spíše dojemný příběh člověka, o kterém jsem doposud nic nevěděl a jsem rád, že jsem si k němu (pomocí komiksu!) našel cestu. Dobrosrdečný a vzdělaný člověk upoutaný k vozíku v kontrastu s bolševiky, kteří mu onen život chtěli ztrpčit ještě víc. Jakási křesťanská láska, která byla v té době vlastní i Dukovi, u kterého se v poslední době poněkud vytrácí a hnědne. Škoda.

V příběhu se prakticky vlastně toho tolik nestane (sám jsem zvědavý, jak by vypadala původně plánovaná divadelní hra), ale je to příběh natolik zajímavý i silný, že mě zaujal. Vynucené střídání stylů je zajímavé - snad jen Matyskova kresba působí trochu jako skicář a je místy nepřehledná, a to proti alternativnímu výtvarnému projevu nic nemám, ba naopak. A možná část Venduly Chalánkové, samotný konec, je až příliš karikaturní a přitažený za vlasy, tentokrát mám však na mysli scénář.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Divočina II.: Exodus

"To vážně chcete, aby lidé začali zase šukat?"

Problémem tohoto komiksu - nebo alespoň klasicky pro mě - je ten, že celkový námět je de facto pohádkový: mluvící zvířátka se vzepřou lidské nadvládě. Všudypřítomná nadsázka a humor pak spolu s tímto námětem naráží na velmi vážná témata ohledně klasického sci-fi, (anti)utopického uspořádání společnosti, ekologie, biologie, konspiračních teorií, totality, propagandy nebo třeba genderu, a to v mnoha případech s aktuálním přesahem. Je to všechno fajn, některé vtipy jsou výborné, ale ten kontrast mě opět trochu ruší. Také se musím přiznat, že nemám rád, když (kdekoli a kdykoli) umírají zvířátka, to mám trochu na krajíčku. Zde se konají celé masakry. Také mě zaráží, že nejhloupějšími zvířaty jsou zde, oproti všem ostatním inteligentně ztvárněným zvířatům, opice, které rozhodně nepůsobí jako nejvyvinutější zvířata nejbližší lidem, ale spíše jako elektorát Strany přímé demokracie. Když nad tím ale déle přemýšlím, možná to dává smysl.

Jinak obdivuji tu práci, kterou musel autor do celého komiksu vložit. Scénář je také celkem zajímavý, ale hlavně ta kresba, těch okýnek! Inu, přejme Mikulášovi, aby na své kreslení nezanevřel a dílo nějak uzavřel. Já se na třetí díl (stejně jako jsem psal u prvního o druhém) těším.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 12.2.2018 Čaromor #02: Obléhání Prahy

U jedničky je tak výživná diskuse, že si to musím oboje přečíst:))

George Walker Bush
A George Walker Bush 1.2.2018 Myšlenky smyšlenky #02

Opět příjemný fantaskní svět a prazvláštní příběhy, ale už mě to tolik neoslovilo jako první díl před několika lety. A opět nevím, zdali se zhoršily příběhy, či jsem se změnil, nebo oboje najednou.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush 1.2.2018 Černá palice #01: Tajemství počátků

Kapis: Ošklivá bylo v uvozovkách, ve smyslu "na první pohled ne zcela líbivá", "neuhlazená", atp. Zároveň píšu, že se mi líbí.

George Walker Bush
A George Walker Bush 24.1.2018 Černá palice #01: Tajemství počátků

Kniha i příběh mě baví, líbí se mi ona trošku "ošklivá" kresba, líbí se mi retro obálky sešitů. Zápletky i dialogy této další "dekonstrukce superhrdinského komiksu" jsou též fajn. Ovšem některé věci mi v tomto komiksu haprují - když pominu některé detaily jakými jsou překvapení Marťani mluvící o sousedech z "Třetí planety", přičemž se zdají být sami civilizačně i jinak velmi na výši, tak je to obecná oscilace mezi nadsázkou a vážností, které se dle mého názoru trochu bijí. Podobně se ona "vážnost" témat dostává do zvláštního kontrastu s naivností a jednoduchostí některých scén a "origin příběhů" (boxer Břink Vazoun, apod.). Třeba je to účel, třeba jsou to odkazy na staré superhrdinské komiksy, ale mně to sem tam příliš nesedí. Ale jinak mám pocit, že tato série bude patřit mezi mé oblíbené.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 24.1.2018 Víla Dita

Příjemné, vtipné a absurdně laděné "pohádky". Sice to je spíše takový "polokomiks", ale nevadí. Kresba mě tak nerajcuje, ale ono se to k těm pohádkám vlastně dost hodí.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush 15:30:14 16.2.2018Publicistika

Walome: Já ne! Já mám instagram... a ne o komiksech... :(

George Walker Bush
A George Walker Bush 09:28:58 8.2.2018Pindárna

Kapis: To dávali na National Pornographic?:))

George Walker Bush
A George Walker Bush 09:55:33 5.2.2018Pindárna

Walome: Pravda, to by bylo hloupé, kdybys nad nimi masturboval v knihovně!:-O

George Walker Bush
A George Walker Bush 13:15:12 2.2.2018Pindárna

Kapis: Udělej si průkazku do knihovny a zvyšuj výpujčky komiksů!;-)

George Walker Bush
A George Walker Bush 10:33:16 31.1.2018Pindárna

kinak: :-))))

George Walker Bush
A George Walker Bush 11:02:47 25.1.2018Pindárna

To by mě docela zajímalo... dokážete odhadnout, kolik vrazíte měsíčně (ročně) do nákupu komiksů?:)

George Walker Bush
A George Walker Bush 15:46:15 2.1.2018Pindárna

kinak: :-))

George Walker Bush
A George Walker Bush 10:19:28 19.12.2017Stripy, jouky, fejky :)

S komiksem to moc nesouvisí, ale když jsou ty Vánoce... :))

http://www.youtube.com/watch?v=e85zRrbS_zw

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.2.2018 09:46
Komentáře u comicsů: 1206
Hodnocení comicsů: 1268
Příspěvků ve foru: 294

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 31 (cca 6372 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné