Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 17:39Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi
  Ačkoli je zde prezentovaný příběh relativně známý a ačkoli se zde objevují smyšlené dialogy, které celý proces a okolnosti případu svým způsobem spolu s jakousi uhlazenou komiksovou formou zlidšťují, jedná se o velmi dobré ztvárnění naprosto zásadních událostí a otázek lidských dějin - holocaust, otázka trestu smrti, spravedlnost, vina a zodpovědnost... Tady snad moje ratio nemůže vznášet připomínky banálního charakteru ohledně formy apod., tady hodnotí moje emoce, které tento komiks nakonec úplně dostal... dokonce mi téměř vehnal slzy do očí. Silná záležitost.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 10:09Ozvěny
  Velmi slušně napsaný a vystavěný napínavý příběh, který vás nepustí od první do poslední stránky. Slabší jedinci se začnou po přečtení otáčet paranoidně za rameno a ptát se sami sebe, co dělali včera večer. Já si třeba teď nevzpomenu, co jsem předevčírem obědval; vždycky z toho jde na mě úzkost a představím si, kdyby mě vyzvídal policista, že nemám alibi. A to nejsem (snad?!) schizofrenní. Konkrétně tady je schizofrenní i stavba panelů, ba i celé vyznění. Atmosférická a beznadějně znepokojivá záležitost.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 10:02Psí dny
  Přetažené, lehce depresivní a z mého subjektivního hlediska nehezky nakreslené vyprávění o krutosti dívčích kolektivů a o tom, že šikana ubližuje.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 09:59Přiště bude všechno dobrý
  Těžko se mi empaticky vztahovat k osobě hlavní hrdinky, byť knihovnici, která je mi značně protivná a nesympatická. Ano, řeší to nějaké ty "existenciální" záležitosti, smysl života, mezilidské a rodinné vztahy či stárnutí, místy i relativně zajímavě nasvícené v rámech každodennosti a občasného pokrytectví postav, ale celá zabedněnost Norky jménem Marit tomu poměrně ubližuje... nejen skrze ní jsou zde představovány patrně osobní názory autorky v jakémsi liberálním skandinávském vzoru, které nám jasně říkají, co je dobré a co zlé. Dost by mě zajímal význam věty "lidé ho měli rádi, i když byl věřící", protože hloupější jsem dlouho neslyšel.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.6. 11:01Zaklínač #06: Nářek čarodějnice
  Zajímavá implementace psychoterapie, otázky potratů a kolektivní viny mužů do fantasy světa Zaklínače, přičemž všechny otázky a problémy zůstávají v určité mlze nejednoznačnosti. Bohužel je to už několik posledních dílů ne zcela hezky nakreslená nuda.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 10:47Dívka ze země Venku #01
  Velmi příjemné tempo vyprávění ovinuté šálou tajemství. Komorní prostředí, ve kterém je ono "Venku" vlastně čtenářovo "Uvnitř", a cosi divného je tam venku, jinde. Hraje to na city, příšerka a roztomilá holčička. Plus cliffhanger na konci, který mě asi bohužel zaháčkoval na díl druhý...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 09:10Psanec
  Ačkoli jsou zdejší komiksové panely zabydleny téměř výhradně postavami a jejich dialogy, přece jenom je z toho cítit ona liduprázdnost a chlad dalekého Islandu. Příběh je lehce zamotaný a do jisté míry nejednoznačný, ale v podstatě triviální. Kriekova kresba fajn.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 10:55Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Asi bych tady potřeboval vysvětlit, jaký je rozdíl mezi komiksovou povídkou a komiksovou novelou. Každopádně na všech příbězích je opět znát skvělý Brubakerův scénáristický rukopis, snad jen Mí hrdinové byli vždycky feťáci na mě působil dojmem, že se tady někdo snaží udělat jakože hodně cool příběh s cool vyprávěním a cool zápletkou, jejíž rozuzlení je však prakticky hned jasné. Škoda jen, že autor sám přiznává, že komiksy vznikaly tak trochu experimentálně ("co série snese"), což je často na sériích děsně znát a mě to jaksi ruší... kdosi napíše překvapivě úspěšné příběhy a pak je tak trochu ne zcela promyšleně natahuje, aby vzniklo něco dalšího. Ale jsem za to ve výsledku vlastně rád, Criminal, přinejmenším první dva díly, je výborná série. Z třetího dílu je hodně cítit znalost, inspirace a zběhlost ve skutečném komiksovém prostředí; ony komiksy v komiksu zrcadlí lásku k tomuto řemeslu a místy mě i mile pobavily.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 10:42Zaslíbená Země Nezemě #14
  Svým způsobem přelomový díl, který nabídne jedno výrazné morální dilema a nové lehce přitroublé postavy.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  Moje nadšení zde plyne zejména z té neskonalé roztomilosti a gejzíru nápadů, příběhy mě tolik neberou a vůbec ta dvojka mi přišla poněkud slabší. Ale! Četbu jsem si nemírně užil, až jsem se místy culil... co víc si přát.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.5. 15:00Silvio Pellico (Naše vězení)
  Velká škoda, že je tento zajímavý historický příběh i na poměry komiksu poměrně dosti zkratkovitý, zároveň je pouze obrazovým převyprávěním předmluvy.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 11:44Příběh plzeňského piva
  Tak je to příšerně udělaná publikace s jakousi fixo-kresbou, která k nám promlouvá skrze pixely a špatný lettering, ale když člověk přistoupí na tuhle amatérskou rovinu a fakt, že je to vlastně celé takové odlehčené a vlastně psina, může se i místy pobavit. A něco se dozví, což oceňuji vždy a bezvýhradně. Prostě takový "hospodský" komiks.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.5. 18:14Conan z Cimmerie, svazek IV. (varianta B)
  Problém je, že mohu celkem bezprostředně srovnávat s Timothy Trumanem a jeho adaptacemi, které jsem četl nedávno. A tam, kde je Truman králem scénáře (adaptace) a dokázal stvořit neskutečně záživné a zábavné vyprávění, Patrice Louinet trochu selhává. Jeho styl je chaotičtější a rychlejší, věci se prostě nějak rychle dějí, přicházejí a odcházejí... jako by se muselo všechno na těch pár stránek vejít a řadu věcí alespoň zmínit, aby se neřeklo. Troufám si tvrdit, že bez Kolosálního Conana bych se třeba v postavách jediného Howardova románu absolutně neorientoval. Jinak komiks má své světlé stránky: kresba je výborná a má několik velmi výrazných působivých až pozitivně děsivých momentů. Conanovský svět je zde velmi živý a barevný, místy násilně naturalistický. Ale nečíst jiné Conany, budu si asi o Howardově díle myslet, že je to velmi průměrné fantasy.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.5. 11:54Žofi Z-4515
  Formálně konvenční, ovšem obsahově nesmírně důležité dílo a dojemné srdceryvné svědectví o romském holocaustu, povinná četba pro Míly Roznery a podobná košťata a obhájce prasečáků.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 14:09Žoldnéř #07: Cesta
  Já už se fakt někdy od začátku v duchu hurónsky směju... tak hloupoučké náhody a naivní zápletky, které servíruje Segrelles jsou opravdu děsně roztomilé. Přes to všechno však fantasticky maluje a udržuje čtenáře v tom svém scénáristickém horko těžko soudržném blábolu jaksi napjatého. Svět, který v sobě spojuje fantasy a technologické sci-fi prvky - vše navázané nějakými reminiscencemi na naší reálnou historii -, je svým způsobem dechberoucí a plný imaginace. Proto to stále čtu.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 10:06Batman #10: Temné můry
  Můj oblíbený postmoderní autor opět sklouzává ke své bohužel až místy rádoby přeintelektualizované vypravěčské sebelásce, které jsem zprvu vůbec nerozuměl. Ale zachová-li si člověk klidnou mysl a koncentrovanost, začne mu tato vlastně celkem příjemná surrealistická záležitost dávat smysl. Škoda jen, že celá kniha vyznívá tak trochu jalově...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 11:15The Artist
  Nesmírně vtipné minipříběhy ze života umělce a satiricky břitké, stejně jako milé a zejména sebekritické postřehy mi vykouzlily mnohokrát úsměv na tváři. Dost mě mrzí, že tohle není jedna velká série, rád bych to četl na pokračování.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 17:00Přitažlivost
  Bezesporu zajímavý komiks s úspornou, místy ponurou a každopádně funkční kresbou, která samotnému příběhu sedne. Ten si dává poměrně načas a pozvolným tempem nás uvádí do děje, který po celou dobu dává tušit záhadu, jež se možná postupně odkrývá, ale neustále ponechává stopu tajemství a nerozlousknutí. Hodně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, neboť s vyzněním celého komiksu spokojený nejsem, na druhou stranu jsem si celou četbu od první do poslední stránky užil, a to včetně příjemného architektonického "vibu", kterým dílo oplývá. Skutečně překvapivé je pro mě zjištění, že lázně skutečně existují a vypadají děsně cool. Navíc je to pěkný koktejl napínavého a nadpřirozeného záhadna s obyčejnými lidskými a společenskými momenty, dialogy, ve kterých debutant Harari prokazuje přes veškeré divnosti celkem um...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 11:37Parchanti z jihu #02: Za trochu krve
  Je to místy správně aaronovský drsný, ale já na tu až uměle budovanou předrsnělost nejsem. A na americkej fotbal taky moc ne.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 09:24Ú.P.V.O. #16: Upír
  Tam, kde mignolovské komiksy trochu skřípou v příběhu, umí to nahradit parádní atmosférou. Zde se jedná o podobný případ, byť děj není tak strašný, to rozhodně ne... a zdá se mi to, nebo byl Mignola před lety v Českém Krumlově a oblíbil si ho? Každopádně zde ho podle mě využil mnohem elegantněji a zajímavěji než v Lady Baltimore, i zdejší čarodějnice působí strašidelněji a upíří ekipa je dost cool.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.5. 10:16Zatoulaní psi
  V celkem zajímavé předmluvě se Lemire zpovídá ze svých kritických pohledů na své starší práce, kterak se vyvinul, zlepšil atd. Je to možné, ale typický lemirovský (formální) rukopis je patrný už tady, a i když je to skutečně poměrně dost syrové i surové zároveň, celkem se mi to líbí. S příběhem je to horší. Různé momenty děje nejsou úplně originální, dialogy nejsou úplně vybroušené a na konci zbyde jen taková čtenářská pachuť deprese. Ale ne takové deprese "wow, to byl mazec", spíše takové "hm". Bylo by krásně na světě, kdyby každý ne úplně dokonalý debut dostal takové pěkné knižní zpracování!

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.5. 18:31Milá Joy
  Nejedná se, upřímně řečeno, literárně vzato o žádné veledílo, autor se trochu opakuje a místy sklouzává ke coelhovsky laděným citátům; zároveň se nedomnívám, že humorné stránce prospěji tím, že zařadím hned několik fekálně-pšoukacích vtipů. Na druhou stranu, velmi těžko si člověk vyobrazí autorovu nesmírnou bolest, kterou ve svém díle na pomezí kresleného deníku a komiksu popisuje. Zvlášť na začátku jsem měl co dělat, abych si s Garym nepobrečel.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 12:40Akira #02
  Akční lehce post-apo kyberpunk, který je vlastně tak trochu převlečený superhrdinský (anebo superpadoušský?) žánr, neboť co jiného jsou Tecuo či Akira, než namakaní jedinci se superschopnostmi? Co jsem psal u prvního dílu stále platí, děj není zběsilý, přesto velmi příjemně svižný a zejména velmi zajímavě "nastříhaný". Některé dějové linky mi přijdou až trochu nadbytečné a jiné upozaděné, ale kdoví, kam se to celé vyvine, čte se to nesmírně příjemně a jedním dechem. Zejména chválím úvodní opakovačku předešlého děje; tohle by měla obsahovat každá série, která vychází jednou za uherský rok, i kdyby ji měl sepsat jen redaktor.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Ačkoliv je King scenáristický king a i zde je jeho rukopis poměrně dost patrný, musím souhlasit s Walomem v tom, že mě tento příběh nechával po celou dobu naprosto chladný. Ačkoliv mám příběh celkem sympatické ambice být hlubším a bezesporu komiksově originálním zamyšlením se nad otázkou (nejen) lidské duše, tyto umělé entity u mě nevzbuzovaly pražádné empatie, ani sympatie (snad místy s výjimkou nebohé matky). Přitom ne úplně zlá zápletka, byla-li by naroubována na rodinu jiného superhrdiny, fungovala by podle mě mnohem lépe. Zde jim ty emoce nevěřím, navíc to není Číslo 5, které by mě dohnalo svým kukučem k slzám.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 18:12Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Kladl jsem si podobnou otázku jako Hanussen pode mnou, ale netrápila mě dlouho, přece jenom jsme ve sféře historické fantasy-hororové fikce, kde se historické události mohou odvíjet různorodě, což se týká i WW2 samotné, jak patrno časem z děje. Jinak zdá se, že já jsem od Baltimora očekával trochu něco jiného než faster86. Obálka vypadá fantasticky, samotný fakt pokračování zdařilé série, tlupy čarodějek a Český Krumlov; to vše zní lákavě. Ale snaha ždímat ze zavedené značky další úspěchy naráží na své limity - ona původně skvěle vykreslená atmosféra plná beznaděje a temnoty se zde vytrácí v chaotické akci a příběhové lince plné postav, ať už hlavnějších či anonymních. Vše připomíná spíše jakýsi osmý díl dobrodužné videohry či generické young adult fantasy bez větší hloubky.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.4. 17:24Kolosální Conan, král aquilonský
  Jasně, že je to stále Conan jednoduchý a zdánlivě přímočarý, že je de facto nesmrtelný a ze všeho se dostane, že se kolem vyskytují pouze ženy s božskými proporcemi se šňůrkovým spodním prádlem, že celý život je sledem podivuhodných náhod... ale je to Conan zábavný, vtipný, napínavě psaný, zkrátka "howardovsky" poctivý, kresbou i stylem vyprávění vyšperkovaný, plný zajímavých hyborijských zákoutí. A koruna a plnovous Conanovi příběhově značně sluší.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 13:00Hellboy - Mladá léta: Utajená země
  Moje cesta k Hellboyovi byla složitá, ale nakonec jsem si ho celkem dost oblíbil. Tady je ďábelský prťous celkem vtipný a roztomilý, to jeho neustále přiblblé a dětsky naivní žvanění... ale ten příběh? "Mdlý" je eufemismus... Není tohle spíše nějaká parodie?

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 11:46Pochmurný kraj - Odkaz #01: Nářek mrtvých
  U posledních knih z Harrow County mám neodbytný pocit, že se z té výborné kresby a "příjemně" mrazivé atmosféry dá vytěžit prostě něco víc. A jedno Bereničino rozhodnutí se mi zde jevilo trochu nelogické, ale nechci spoilovat. Každopádně zdá se, že není všem dnům a dílům konec...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  Pomalu jediný klad tohoto obyčejného stěží průměrného příběhu je fakt, že se rychle přečte. Akčně-dobrodružný Conan se s ničím necrcá a dojde - jako vždy - přes všechny patálie k svému cíli. Jinak mě trochu fascinuje, že má CC vždy plnou tiráž redaktorů a korektorů, ale stejně pak v bublině objevím poklady (stejně jako Conan) typu "pokud se mapa nemílí"...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.4. 09:24Barbar Conan #04: Kitaj
  To si tak jdete (nebo jste neseni v kleci) a najednou obří pralesní opice! A pak obří leopardi! A pak zrovna výběrčí daní a hned na to nájezdníci s momentálně hlavním padouchem na koni! A u všeho, jako na potvoru, Conan... to jsou, panečku, náhody. To je tak příšerně psaná conanovská série, až mě to mrzí. V Kitaji to dostalo alespoň trochu čínsko-fantastický nádech a známku rafinovanějšího příběhu, ale přiblbý scénář prosakoval neustále. Škoda.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 16:49Usagi Yojimbo #36: Válka tenguů
  V poslední době je Usagi krásně barevný, ve větším a snad i příjemnějším formátu, ale nadšením zrovna nehýkám. Někde jako by Sakai sahal po větších detailech, jinde jako by si práci kreslíře usnadňoval. Po prvním příběhu jsem měl pocit, že je Sakai na drogách, Sojobo byl hodně zvláštní. A ani dva další příběhy mě příliš neoslovily, jsou buď divné, předvídatelné, nebo se v nich kupí prazvláštní náhody, které jsou ukotvené v jakési minulosti, ze které lze čerpat donekonečna. Nedomnívám se, že jsem přesycen, roninský ušák mě naláká vždycky, ale asi bych dal přednost zase nějakému ucelenějšímu příběhu.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 16:10Stoupání na horu
  Sám o sobě je onen indiánský příběh milý, ale Pavel Čech zkrátka všechno povýší minimálně o jednu úroveň výše, nemohu si pomoct. Klidně by si Čechova ilustrace vystačila bez předchozího textového uvození, zbytečně se to pak opakuje, řekl bych. Ale třeba člověk musí na tu horu dvěma různými cestami.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.4. 17:41Cesta meče #03: Vzplanutí duše
  Škoda, že si to po pěti letech zase příliš nepamatuji, ale zdá se to jako celkem důstojné ukončení trilogie, která zaujme mírně epickým vyprávěním, kresbou, mravním ponaučením, ale i drobnými detaily: např. pohled Asiata na Evropu jeví se mi jako zajímavé zrcadlo.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.4. 16:18Náraz
  Hehe, to je celkem šílená obskurnost a úlet, autor asi trochu úchyláček, ale myšleno celkem v dobrém. Kniha sice překračuje velmi výrazně hranice konvenčnosti a dobrých mravů, ale nepřekračuje nikde výrazně tak, aby se dalo vyloženě mluvit o pornografii či nepřiměřeném násilí. Hodně mě baví ta originalita a občasný humor (politická korektnost to rozhodně schytává). Horší je to s příběhem. Člověk čeká, co se z toho třeba vyklube a ono vlastně nic...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.3. 14:03Comics vs Corona
  Celkem vtipná tematická hříčka, která - pevně doufejme - není obrazem světa budoucího, nýbrž světa brzy vyvanuvšího.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 14:01Alfonso je kanec
  Po prvním listování komiksem jsem očekával nějakou plytkou řachandu, ale nakonec jsem dostal neuvěřitelně vtipnou záležitost, kdy se pod jedním zhuleneckým tripem s mluvícím kancem skrývá celkem vážnější vztahově-psychologická zápletka s pěknou pointou. Mám občas z té nastupující generace autorů vážně radost.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 12:28Poražený
  Velmi slušně a s napětím vystavěný krátký příběh, kde je znát patrně autorčina záliba v Japonsku a kde bych jenom přimaloval zvířecí ouška a šup... jsem ve světě Usagiho. Dobrý.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:31Aargh! Pampeliškový speciál
  Zrodila se Pampeliška a zažila zajímavá surreálná dobrodužství...

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.3. 16:28Holubí doom
  Škoda těch překlepů. Jinak celkem roztomilý komiks a kratičký gamebook, ve kterém se lákavé možnosti často vymstí.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.3. 08:28Údolí zrůd
  Těšil jsem se na atmosférickou záležitost, neboť Nilesovo dílo z mrazivé Aljašky takové bylo. Zde chce horor týt z podobných prostředků, ale zasazených kamsi na americký venkov. Kresba je fajn a poselství i celkem roztomilé, ale příběh jako by si vymyslel pouze zajímavou zápletku a pak s ní jen trestuhodně a banálně naložil... celkem překvapivá nuda; mnoho věcí ponechaných jako nevysvětlené, což není obecně vzato nutně na škodu, tady ale zbyla jakási pachuť vyprázdněnosti.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.3. 16:11Wild West, kniha 1 a 2
  Ačkoli podobných příběhů jsme měli možnost na komiksovém poli vidět již mraky, toto westernové vyprávění nezklame. Drsné i bezskrupulózní, jak to tak v těchto končinách a žánrech bývá, přesto nechybí ani lidská stránka. Možná ona přítomnost skutečných a zajímavých historických postav dodává celé věci šmrnc.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.3. 13:00Barakuda, kniha 1 a 2
  Dufaux mě bavil v Mureně, o dost méně (až že nebavil) v Sáze Valty a N. Kodovi. Tady je zatím tak někde mezi. Když ovšem pominu fakt, že se v druhé části stáváme svědky trochu přitažených telenovelních romancí a pokusů o groteskno, jedná se zatím o přiměřeně napínavý příběh odvíjející se v rámci žánru pirátského dobrodružství. A to i tehdy, když, jak sám autor v předmluvě přiznává, scénář "otočil kameru směrem dovnitř", na souš. Obálka je pak naprosto super.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.3. 18:40Joe Bar Team #1
  Vítejte ve světě přehnaných eg a až místy buranského humoru, který se vyznačuje vysokou dávkou machismu a nekonečných hovorů, vtipů a machrování na téma motorek. Je to tedy komiks hlavně pro fajnšmekry a fanoušky jednostopých vozidel, nicméně humor to umí být i velmi milý a umí se shazovat, což bývá nejdůležitější. Navíc se netýká pouze detailních znalostí motocyklů, ale prostě jen rychlé jízdy a závodění, policistů, alkoholu, žen atp. Klasická kresba ala "Francie 90s" celou grotesknost posouvá samozřejmě ještě o úroveň výše.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.3. 10:40Batman: Dvojník
  Tak jednoduchá zápletka a kolik vlastně nebezpečí a mrzení to může napáchat, takový Batman dvojník! To je vlastně geniální nápad, jak netopýřího muže zdiskreditovat. Člověk má zároveň pocit, že tahle špinavá práce není někdy od věci, aneb k čemu je, když Batman vždy někomu natluče, oni ho zavřou, ale on zase zdrhne a vraždí nevinné... Ke konci je to víceméně trochu jasné, žádné šokantní rozuzlení nás nečeká, s vyzněním komiksu (že škoda už byla napáchána a nelze vzít zpět) absolutně nesouhlasím, ale celkově se mi námět líbil, byl značně čtenářsky znepokojující, role detektivky Wong byla fajn, příběh opsal pěkný dějový oblouk a kresba též téměř bez námitek (až na to, že jsem ke konci nepoznal, kdo je kdo).

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 09:30Dravec: Komiksový román o sokolovi
  Namlsaný dokonalými Klecemi jsem se na tento komiks více než těšil. Po vizuální stránce nelze knize absolutně nic vytknout, je výborná. Příběh, ačkoli je opravdu příjemně "podivný", tajemný a v lecčem inspirativní, celkově je místy naopak až nepříjemně neuchopitelný - art pro art, nic víc.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 10:41Cesta kostí
  Rusko je esencí deprese a beznaděje, u příběhů ze sovětské éry to platí milionnásobně. Tohle je celkem fajn hororová jednohubka, kde těžko rozhodnout, zdali je tím nejhororovějším komunismus, fantastický prvek nebo snaha tří "hrdinů" přežít... škoda, že jsem většinu knihy nebyl schopen rozpoznat, kdo je kdo v těch ušankách.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3. 17:45Ú.P.V.O. #15: 1948
  Celkem - jak říká kolega Hanussen pode mnou - "slušný" příběh, i když paradoxně to nejúdernější se odehraje jakoby mimo, s malým Hellboyem.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3. 09:55Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Já bych si strašně přál, aby se mi to líbilo! Jenže nelíbí... příběhy jsou to celkem fádní, achjo. Zaujal mě snad jen bohatý tvůrce miniatur na kolečkovém křesle a japonská agentka.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.3. 13:01V kanclu
  Kresby na linkovaném papíru se mi celkem líbí; Adrian Tomine svůj životopisný komiks vrhl jakoby na čtverečkovaný notes a komiksům to celkem sluší. Tady vidím ale zásadní problém v tom, že kancelářské příhody mi přijdou značně nevtipné, nehledě na to, že pochází opravdu ze světa nudného a vyprázdněného světa korporátních človíčků postmoderního kapitalismu, který sám o sobě už podstaty nemůže vygenerovat něco zásadně zajímavého (výjimkou budiž - jak správně připomíná Zack, můj CEO - geniální Dilbert). Jde tedy jen o slabé a banální příhody z coffee breaků, porad a kancelářských chodeb. Je to takový univerzální svět, kde je jedno, kdo co dělá, a který je aplikovatelný na ledasjakou dnešní práci, proto zní v podtitulu ono lákavé "komiks ze života, ve kterém se možná poznáte". Zároveň se komiks označuje jako "satirický", mně se ovšem spíše zdá, že si v onom kancelářském rybníčku více než libuje...

  Do toho ti všichni zpravidla anonymní stickmani působí, že byli obšlehnuti od Chrise Hallbecka, autora Maximuble.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2. 12:05Komiksová biologie
  Tohle je kniha nadupaná nesmírně zajímavými a chytrými poznatky ze světa oboru, ve kterém jsem zrovna nikdy nevynikal, ale fascinuje mě. A přestože jsem skutečně přírodními vědami (zde doslova) nepříliš políben, domnívám se, že tady autor zhruba v polovině obsahu celé knihy tak trochu či možná hrubě podcenil erudici čtenářstva. Kdo čeká roztomilá zvířátka a krásné květinky, bude zbombardován chemií a fyzikou ve své nejryzejší podobě. Ono, když zvolíte svým způsobem jednodušší formu vyprávění (komiks), ale nepolevíte po obsahové stránce, o moc srozumitelnější to nebude, ani když je to roztomile nakreslené. Jinými slovy, ta kniha se tváří jako populárně-naučná, ale kyvadlo se tady překlopilo silně na stranu "naučná". Nelze to tomu vyčítat, já jsem prostě člověk smrtelný a v lecčem vylízaný, nicméně i ve snaze o objektivitu, nikoli ve snaze omluvit vlastní nevědomost, se domnívám, že některé kapitoly jsou skutečně dost náročné a složité. Neodpouští to nekoncentrovanost, ale ani soustředění někdy nestačí. Ono se to v poslední třetině knihy definitivně zlomí a vy se přes ty všechny proteiny, enzymy, ribozomy, endoplazmatická retikula, Golgiho aparáty, lisiny, glykolýzy, štěpení ATP, mechanické energie, fosfáty, mRNA, katabolické oxidace, tylakoidy, prokaryota, uracily a thyminy dostanete ke zvířátkům...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 10:54Dívka ze země Venku #01
  Fry: Hele, co to znamená "nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo"?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 09:37Marvel Action - Spider-Man #2: Pavoučí honička
  adevr: Ceny takřka veškerých knih se momentálně ženou do lehce nesmyslných výšin... ale tiskárny jedou dál a dál, knižní trh přesycený, ale stále nějak funguje.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 19:21Ozvěny (sběratelská verze)
  baatcha: Přesně:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 14:54Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Díky, já totiž nikdy nevím, jestli to číst. Na druhou stranu si nepamatuju, co jsem četl před týdnem...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 14:32Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Obligátní bushovský dotaz - zde obsažené příběhy už někdy česky vyšly?:)
 • George Walker Bush
  Teď jsem to měl v ruce, komiksu jako "komiksu" je tam opravdu 1/5.
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 16:14Rychlé šípy 33...
  baatcha:

  Celá anotace zní takto, musel jsem to proškrtat a opravit překlepy:

  Třiatřicet nových dobrodružství v tomto souboru vytvořila autorská dvojice - scénárista Jiří Dubský a kreslíř Karel Zeman.
  Za vznikem stojí především mimořádný entuziasmus autora scénářů, velkého příznivce díla Jaroslava Foglara a Rychlých šípů dvojnásob. Zápal, s jakým se před několika lety pustil do sepisování nových příběhů, by jistě ocenil i samotný "otec" RŠ.
  Jiří a Karle, klobouk dolů!
  Autor vyzval ke spolupráci na nových Rychlých šípech postupně třináct keslířů. Prvních dvanáct nabídku z různých důvodů nepřijmulo. Poslení "šíp" z Jiřího toulce však nejenže byl vyslán správným směrem, ale trefil skutečně střed terče.
  Málokdo jiný by se tak mistrně zhostil nelehkého úkolu navázat na styl Fischerova komiksu z někdejšího Mladého hlasatele a Vpředu jako právě Karel Zeman!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.4. 11:11Poražený
  Killingjoke: Fakt je to prima!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:31Aargh! Pampeliškový speciál
  Draco: Jooo, seš tam taková pampelišková Poison Ivy na str.93.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 10:59Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Fimi: Hellboyverzum je vtipné tím, že dělá i spinoffy spinoffům (viz např. postava Abea). I když nejsem úplně nekritický obdivovatel jako Walome, principiálně mi to nevadí, baví mě to přiměřeně i s vědomím toho, že to nikam nevede (nepotřebuji nutně) a že je to kombinace mignolovské grafomanie a komerčního ždímání... je ale pravda, že ten Humr mi nesedne vůbec.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.2. 23:14Iogi
  Draco: Nevím, počkal bych na českou verzi někdy v říjnu či kdy... tedy pokud neumíš japonsky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 09:45Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Škoda, že se nedá lajkovat komentáře, zvlášť tvoje odpověď adevrovi mě pobavila:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 21:40Temná věž - Pistolník #05: Muž v černém
  Matthew: Co jsem ovšem pochopil (možná špatně), ona tahle série už rozvíjí alternativní zápletky, které v knize (knihách) nejsou... nebo ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 15:34Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Vím přesně, o čem mluvíš... mám to tak často na CSFD - jaktože má taková slátanina tak dobré hodnocení? A jaktože tenhle skvělý film má tak málo? Co když jsem to jen pochopil špatně?!! Ale naučil jsem se, že to není ani tak o nějakém rebelském čurání proti větru, ale o tom být autentický být sám před sebou v tom hodnocení:)) Ale on nám to jednou Zack zakáže a bude po dilematech.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 10:12Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Tož já asi taky půjdu do dalšího dílu ještě:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 13:28Barbar Conan #02: Život a smrt barbara Conana, kniha druhá
  karl173 měl pravdu, stihli to...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2021 17:57Jágr, legenda
  SSP: Jooo, to byla super žvejkačka.
 • George Walker Bush
  Super :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.11.2021 13:23Klece
  Že se to nelíbilo DR většinou znamená, že to bude docela dobrý. Už se těším!:-))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2021 17:20DC Komiks
  Landauer: Stačí rozkliknout zdejší forum a vlákno "Art".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.11.2021 13:52Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Toe: Napsal jsi to moc krásně!:-)
  (ale stále váhám, zdali tedy číst, nebo ne, jestli je to vlastně de facto obsahově stejný, lepší, nebo horší... a já si to chci děsně připomenout, ale nevím, jestli nedostanu do ruky prostě něco jiného... dilema!)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 13:41Bludiště 2
  james89: Word.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.11.2021 11:52Daredevil: Muž beze strachu #01
  Kapis: Gratuluji k tvému jubilejnímu tisícímu komentáři. A zrovna u tak dobrého komiksu!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 19:02Odsunuté děti
  K doplnění:

  - Whataboutismus
  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera, nejdříve nepřímo, po několika dnech 17. září 1939 přímo vojensky napadením Polska z východní strany
  - holocaust Sovětskému svazu nikdo nepřipisuje, ono stačí ty miliony obětí gulagů, čistek, hladomorů a genocid ze strany SSSR
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 12:21Přítel indiánů David Zeisberger
  Koukal jsem na film David Zeisberger - apoštol indiánů a mám pocit, jako kdyby Mrázek některé obrazy vizuálně naprosto obšlehl :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:52Z neznámého světa a další příběhy
  rajot: V Absyntu vycházejí samé dobré věci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:48Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Takže ještě jednou a pomalu pro méně chápavé, ačkoli si myslím, že SSP to víceméně shrnul přesně - nikdo (já, baatcha, SSP) nikde netvrdí, že by se měl Lovecraft cenzurovat. Pouze se v diskusi podotklo, že měl rasistické sklony. Toť vše. Já ho čtu, mám ho velmi rád, všichni ho čteme, nikdo nevolá po upalování. To sis zase klasicky vystavěl slaměného panáka.

  S nacisty jsem HPL nesrovnával, pouze jsem položil otázku, zdali svou dosti lajdáckou a poněkud úsměvnou argumentaci, že rasismus je ok, protože je "otiskem doby", umíš aplikovat i jinde. Očividně neumíš. Ergo je ta argumentace poněkud selektivní a stojí na vodě.

  Nejvíc mě baví, že o sněhových vločkách a hysterii mluví zrovna ti, co se tak sami projevují. Paradoxy doby.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.9.2021 11:10Z neznámého světa a další příběhy
  Aha. To je velmi zajímavé. Bagatelizoval bys takto rasismus například nějakých SSáků, kteří "jen" žili v rasistické a antisemitské společnosti a zastávali pouze dobové - a jak jsi to nazval - mainstreamové názory?

  Jinak zbytek tvého textu už je jen takové volání dědečka Simpsona na mrak, které zase merit této diskuze odvedlo k nějakému hysterčení. O bourání soch, BLM a honech na čarodějnice, které jsou mi také dosti protivné, se tu nikdo nebavil.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9.2021 09:59Z neznámého světa a další příběhy
  Kapisi, ty ses za ta léta vůbec nezměnil... ty tady od baatchi dostaneš jasné důkazy a korektní argumentaci o zcela očividném, a sice že Lovecraft má jakési rasistické máslo na hlavě a ty místo toho mluvíš úplně z cesty, což korunuješ slovy: "jen si hledej rasistu úplně v každém". Achjo:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.9.2021 08:46Z neznámého světa a další příběhy
  Tož Kapis se nechal jenom typicky unést a zašermoval jízlivě jakýmisi termíny. Lovecraft, když už, byl hlavně docela solidní rasista, že.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.9.2021 15:21Temný rytíř - Historie Batmana a zrod nerdů
  Tož "normální" knihy se nečtou tak rychle jako komiksy ;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.8.2021 09:25Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace
  Než rozdám klíčenky - kdo z vás to četl? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 17:15Velký vezír Iznougud (paperback)
  Hanussen: Velmi prozaické! Děkuji převelice, kolego:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 12:47Velký vezír Iznougud (paperback)
  Jen takový dotaz, který má třeba prozaickou odpověď - proč je to v originále Iznogoud a v češtině Iznougud? Ve španělštině nebo polštině je to teda zase jenom Iznogud koukám...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.7.2021 12:55Rick a Morty #01
  Azalin:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6.2021 10:04Strážci galaxie - Noví strážci #04: Uzemněni
  Ehm?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 10:55Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Darker: Chvíli jsem myslel, že jsi stvořil zajímavou metaforu na dění okolo tohoto komiksu, ale vy se furt bavíte o těch otiscích prstů... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 09:54NANITS chronicles
  To máte z toho, když napíšete na začátku svého komentáře "Nemám co dodat." a pak ještě tři dlouhé odstavce něco dodáváte... pak prohrajete boty.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6.2021 09:23Batman Mikea Mignoly
  SSP: Teď si představ knihovníka z katalogu, který z nějakého - pro mě ne zcela pochopitelného - důvodu musí spočítat, kolik daný výtisk obsahuje číslovaných a kolik nečíslovaných stran... viz mangy, kde je to často v nějakém náhodném poměru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4.2021 10:03Přístav Země / Zatmění
  Jan Janšta: Děkujeme za tento autentický komentář:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.4.2021 09:36Přístav Země / Zatmění
  Měl jsem to v ruce a budu to mít v ruce a asi si to přečtu, abych byl zcela objektivní. Na první pohled určité zklamání, že je to fakt malé, nikoli žádná CC kolosálka. Na druhou stranu to možná bude praktičtější na čtení. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4.2021 12:59RUR
  Norri: To není žádná ostuda;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3.2021 11:151984: Grafický román
  Jinak, co to znamená, že za tímto "projektem" stojí Tomáš Krejčí? To je ten nechvalně proslulý Tomáš Krejčí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2.2021 15:07Conan #07: Cimerie
  Fry: Thx, bro, aspoň to nemusím číst :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2.2021 11:36Conan #07: Cimerie
  Ptám se vždycky jako ňouma, ale chci mít jistotu - tohle už vyšlo, stejně jako osmička, v kolosálce? Nebo ne? Díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2.2021 11:47Nejmocnější hrdinové Marvelu #118: Cable
  LOL. Na druhou stranu přechylovat bychom taky nemuseli.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2.2021 13:19Dracula
  Hanussen: Jdu jistě s křížkem po funuse a s ničím novým, ale skutečně je to tak, jak zaznělo - limitovaná edice se liší pouze obálkou a cenou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2.2021 20:11Dracula
  Kdo se ujme adaptace komiksu podle filmu podle románu?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2.2021 15:59Dracula
  Milo: A ta neziskovka má patent na pravdu, nebo co si z toho mám odnést? Já tu aféru znám, jen se domnívám, že tohle je jen dnes tak moderní hon na čarodějnice...

  P. S. Asi nemá cenu rozjíždět takovou debatu pod Draculou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.6. 11:24Sběratelský klub
  Toe: Jakože limitka pro Libeň a Vysočany?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 16:52Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 11:54* Připomínky a návrhy
  SomeOne: Opraveno, i když dá to práci... jedná se o Speeder-Manův oblek? Spedermanův? Kdoví? Já se v těhle věcech moc nevyznám...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 17:22Filmový a hudební klub
  deefha: Dík, na Heuréce je taky chválí.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 17:18Filmový a hudební klub
  Wasseg: Rozhodně jsem si nevybral a nepředobjednal tu verzi Teal/Fortress. (bílou desku už mám od Priessnitz)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 15:59Filmový a hudební klub
  soulbringer: Jenže já jsem hipster a mám gramofon:(
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 15:03Filmový a hudební klub
  Wasseg: Fuck you, fuck you a ještě jednou fuck you!!! Já jsem si teď naordinoval šetřit! Já to odmítám, nechci to, hnus... :-)

  Prosimvás, a ten portál xzone je důvěryhodnej, až si to tam rozhodně nepředobjednám a nekoupím?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 16:15Pindárna
  Zack: Did you just assume my gender?!!

  soulbringer: Hehe:)) Naštěstí už jsem schovaný v kanceláři.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 13:09Pindárna
  Zack: A knihovníci...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.5. 17:55Filmový a hudební klub
  baatcha: Já si vybírám jen kamarády nebo lidi nějakým způsobem zajímavé a moudré... a verbala jako guilty pleasure... zbytek nečtu:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.5. 12:43Filmový a hudební klub
  A kdo všechno je na ČSFD? (O Fimim alias Ratemus vím)
  Já kdyžtak tady:
  https://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/prehled/

  :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.5. 18:16Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.5. 11:33Filmový a hudební klub
  Už DS 1 se mi jevila jako totální mainstreamová marvelovská chujovina, ale viděl jsem to značně ožralý, tak nejsem objektivní.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 10:17* Připomínky a návrhy
  Ad Průvodce neklidným územím III. - to už mi prošlo (velmi letmo) rukou již před nějakou dobou a nemám pocit, že by to na mě jakkoli působilo komiksově... musím zjistit.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 10:51Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 10:49Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 10:54Pindárna
  Aha, vidím. To nebude Městská knihovna v Praze, ale jako jiná knihovna to trochu vypadá.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 09:25Pindárna
  kinak: Kde?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 17:23Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 15:29* Připomínky a návrhy
  baatcha: Ano. A budu se těšit, až u toho zasvítí kolonka s fajfkou, že je "série" dokončená. Třeba Marvel by mohl. :))

  Já vidím největší problém v tom, že naše "série" je v podstatě označení pro skutečné série a pro nakladatelské edice zároveň. Naruto je série, MDEK je edice např. A universum? No, to už je, panečku, asi zase něco úplně jiného...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 09:49Filmový a hudební klub
  Dneska Jasná páka v Arše!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.4. 21:03Herní vlákno
  Cikolb: Jak se tam jmenuješ, abychom si mohli dát partičku? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.4. 21:02Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.4. 19:22Herní vlákno
  Nehraje tu někdo šachy na chess.com?:) Pár dní tam sem a baví mě to. Nejsem těžký protivník, ale kdyžtak mi napište, můžeme dát partičku:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.4. 21:35Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.4. 11:39Pindárna
  draco: Snažím se o nich nepindat, ale číst je!:)) A ano, také strašně nestíhám. Jsem si sem na polskou stáž přivezl autem asi deset komiksů, jsem pod plánem...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.4. 18:13Filmový a hudební klub
  Jinak, píše se to scestný, když už máváte složitějšími termíny.

  A film je to skvělej.
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 11:22Poznej comics nebo postavu
  Díky, kluci:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 09:58Poznej comics nebo postavu
  Co je to za zvíře, co má nakladatelství Zanir ve svém logu a znamená něco "Zanir"? Neví někdo?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.4. 12:02Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:00* Připomínky a návrhy
  MindReader: Snažíme se zpracovat novinku vždy, co nejdříve to jde, a kvalitní obálky v tiskové kvalitě nejsou vždy hned v dané chvíli dostupné. Pakliže se objeví možnost ji vyměnit, uděláme to. Díky za echo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.3. 00:31Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 19:03Nakupujeme venku
  Polské, ale levně... :))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.3. 14:34Filmový a hudební klub
  baatcha: Samozřejmě, že tu máme poštu... se Zack zase bude divit, jaktože to nevíte, když to vyrobil! :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.3. 10:35Filmový a hudební klub
  baatcha: To bylo to první, co kamarád doma udělal poté, co jsme to viděli v kině, že si našel tyhle stránky. Já se toho bojím:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3. 13:44Pindárna
  Zájem
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 09:31* Připomínky a návrhy
  :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.3. 15:55* Připomínky a návrhy
  perak: opraveno
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.3. 13:42Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.3. 12:33Filmový a hudební klub
  Jsem viděl Batmana a super, no:)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.3. 12:33Herní vlákno
  Dnes do Zásilkovny pro toto:)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 11:45Sběratelský klub
  "30%ní"

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.2. 12:45Publicistika
  MaF: Tak až na Huberta a Huga mám všechno přečtené, no :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 16:00Publicistika
  Zack: Jasně, já to chápu. Myslel jsem to právě tak, že se ony ceny "akademiků" mohou naředit nějakým populárním "hlasem lidu", aby se to vyvážilo. :-)

  Jinak mě trochu mrzí, že se dělá nějaká silná hraniční linie mezi řekněme "artovým" komiksem a "mainstreamem"; myslím si, že v komiksu je ta hranice mlhavější nežli támhle teď na Donbasu. Crew vydává i výborná (umělecky či obsahově) díla, není jich málo.

  Pak tu totiž máme jednu frustrovanou skupinu, které vadí, že Fabulu vyhrál vždycky Kopl (nic proti němu), a pak druhou frustrovanou skupinu, které vadí, že jsou "akademici" lehce přezíraví a hrají si tam na vlastním vyvýšeném písečku. Je to škoda!

  P. S: Už tady ani nemohu najít přehled minulých Fabul ras, možná jsem jen slepej :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 12:53Publicistika
  soulbringer: Piruety vyhrály v kategorii "Nejlepší překladový komiks".

  A osobně mi tam jedna cena popularity také chybí, má ji Český lev i Magnesia Litera, tak proč ne Muriel :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.2. 15:46Publicistika
  soulbringer: Tak třeba Štefánik byl podle mě moc hezkej, alespoň po atmosférické a výtvarné stránce. Jestli to byl úplně loňský TOP, to si netroufám soudit. Hlavním problémem asi je, že jsme stále hodně malý rybníček, co se týče české komiksové produkce.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.2. 09:50Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.2. 09:42Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.2. 10:32Publicistika
  soulbringer: Klidně vykopni:)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 248 (cca 117899 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0