Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  Wow, velmi poctivě napsaný kriminální thriller; napínavý a zamotaný až do konce, přesto se nezamotával tolik, aby přestal být srozumitelný. Zasazení do Protektorátu pak pracuje s nesmírně zajímavě rozdanými kartami, kdy je policie podřízena svévolnému konání představitelů Třetí říše. Moc pěkná práce.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 18:34Wonder Woman: Mrtvá Země
  Tak hned úvodní premisa, že Batman je mrtvej, je samozřejmě úplně nerealistická a hloupá:)) Každopádně ani originální postapokalyptický námět, prima kresba a fajn zpracování celé knihy tenhle silně patetický příběh nezachrání. Příliš věcí se odehrává na příliš málo prostoru, v ději se skáče sem a tam příliš hladce.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Ten příběh je natolik silný, že se na něm nedá moc co zkazit... bohužel tento typ komiksů bude vždy tak trochu letem světem, možná trochu didaktický. U medailonků jsem strávil zase více času než čtením samotného komiksu.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.6. 10:57Mezi řádky #10: Válečné příběhy
  Také mám pocit, že už se série trochu trápí, leč nějakým způsobem mě neustále baví a stále se domnívám, že jde o jedno z nejlepších děl, co tady vychází. Sem s posledním dílem!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.6. 16:14Tráva
  Těžký špalek, ještě těžší téma. Výborná kresba. Důležitý námět - je skvělé, že to vyšlo.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.6. 08:18NANITS chronicles
  Já taky rozhodně nehodlám udělovat absolutorium, leč moje fascinace tím, co za epický komiks vzešel v české kotlině, trvá. Skutečně, klobouček a respekt!

  Musím konstatovat, že až na samotný závěr jsem se ani kapku nenudil. Líbí se mi vykreslení světa budoucnosti, které pracuje s třemi časovými rovinami a dokonce se dá říct, že i s žánry. Neměnila se pouze doba a prostředí, ale autoři si pohráli i s rétorikou postav či žánrovými klišé. První příběh byl zajímavou ochutnávkou a deskriptivní styl nás (ještě po samotném prologu) uvedl do historie tohoto světa. Kastastroficko-westernové Intermezzo skutečně připomnělo sérii Skalpy, leč nebylo ani zdaleka tak rafinované a místy bylo chaotické - v přestřelkách jsem se neorientoval, kdo komu zrovna vystřelil mozek z hlavy. Poslední kyberpunkový noir mě zaujal hned ze začátku svým námětem a bavil mluvou hlavní postavy, která skutečně připomínala klasické noirové či brakové detektivky. Jenže se to celé přetočilo bohužel v až moc rádoby předrsnělou akční vybíječku... Každopádně příjemné sci-fi počtení.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.6. 11:10V hlavní roli Tomáš Holý
  Námět nebyl úplně nezajímavý, kresba nebyla nepěkná, leč celé vyprávění bylo takové "rozsypané".

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6. 15:06Showman Killer (paperback)
  Tohle se asi jinak než jako parodii číst nedá. Jediný problém ovšem je, že to není příliš vtipné.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6. 09:04Štefánik: Komiksový román
  Velmi zdařilé komiksové nastínění krátkého, přesto velmi bohatého a komplikovaného života slovenského astronoma, vojáka, letce i politika, stejně jako komplikované vztahy, které k němu chovali lidé z jeho okolí. Ačkoli to nebyla doba jednoduchá a události zde popisované jsou mnohdy emočně vypjaté, komiks je svým milým a humorně laděným vyprávěním občas zjemňuje. Šlajchova kresba je pak samozřejmě na jedničku. Škoda jen, že kromě oné "exkurze" do světa umělců počátku 20. stol. a stavění pomníku, který celý komiks rámuje, informace v knize obsažené příliš nepřekračují rámec znalostí, které člověk získá na střední škole (pokud dával pozor).

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 09:54Mapy mých pocitů
  Ale jo, to se mi dosti líbilo, jak po stránce ilustrace, tak po stránce nápadu. Kartografie mě dosti baví, a to i ta fiktivní.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.5. 08:18Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  Tenhle komiks má pár silných deviz - je celkem humorný, celkem dobře nakreslený a má relativně hezký námět. Zároveň se rychle čte, takže se moc dlouho jaksi, ehm, nenudíte... je to zběsilá akční hororová fantasy jízda, tak rychlá, že občas nestíháte, co se děje. Při některých "rodinných seancí" si pak připadáte zase jak v Cimrmanech či ve Star Wars. Spíše než hlavním hrdinům, předrsnělé babičce a vnukovi ňoumovi jsem měl tendence fandit spíše Britonům. Celkové vyznění komiksu je opravdu divné, kdovíjak chytré to není a číst další díl rozhodně nemám chuť.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.5. 08:59Batman #08: Chladné dny
  Tom King je prostě rafinovaný scénárista a já mu to žeru. Ale taky trochu patetický.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.5. 08:57Proti přírodě #01: Probuzení
  Fíha, říkal jsem si, jaké nerdské furry incely může zajímat tenhle komiks, že je to naprosto strašný guláš, který se neumí rozhodnout, jestli chce být nějakým dystopickým podobenstvím, kriminálním thrillerem, erotickou romancí či čím vlastně, přičemž na mě ani jedna složka ani trochu nefunguje, přijde mi to strašně hloupé... a wow, lidem se to líbí. Hm.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.5. 10:36Přeřekadla
  Tož hrát si "dadaisticky" s příslovími je věc, kterou v hospodách praktikuji již několik let. Také bych rád doporučil starý dobrý Příslovník (https://utkl.ff.cuni.cz/prislovnik/). Každopádně Štěpánka se toho ujala taktéž velmi vtipně a pevně doufám, že právě i ty děti se pobaví. O čím dál tím lepší kresbě netřeba mluvit.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Sice nejsem nadšený těmi motivy ze současného moderního světa, ale třeba mi to autoři jednou ke konci osvětlí. Stále dobře vyprávěný a celkem napínavý příběh.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 09:26Rváčov 1
  Jako malý jsem byl samozřejmě Foglarovým dílem fascinován, bavilo mě, Stínadla na mě působila tajuplným dojmem a Hochy od Bobří řeky jsem s uspokojením zhltal... jenže nebylo to nikdy nic, žádný "kult", který by mě provázel do dospělosti. Hlubší vztah k foglarovskému světu tedy nemám. Tato kniha mě do něho však částečně vrátila, což se naposledy povedlo Pavlovi Čechovi - mimochodem Fischerova kresba, ač není tak rafinovaná, mi Čecha u obrázků ze žánru "foglar urban landscape" párkrát připomněla. Příběh je přiměřeně napínavý, melancholický a tajemný, bohužel zase všechno do pokračování zapomenu...

  P. S. Poznámkový aparát v příloze je povedený a vtipný.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.5. 11:15Černá palice 1945
  Těšil jsem se moc, ale... no zvykám si, že místo ucelenějšího příběhu si zde Lemire hraje na univerzum, budiž mu přáno, celkem mě jeho svět baví. Jenže zde jsme svědky celkem triviálního a nesmírně patetického až přihlouplého příběhu, který měl svůj potenciál (zajímavé postavy, retrospektivní narativní postup), ale vše se zdá být nakonec tak rychle navařené a typicky akčně přehnané. Stejně tak nekonvenční kresba, která mě zprvu zaujala, se mi v podstatě nakonec vůbec nelíbila, což je čistě můj subjektivní pocit samozřejmě.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.5. 09:24Laura Deanová mě už zase nechala
  Velice dobře a krásně nakreslená... nuda. Sbírá to ceny, je to lidově celkem pozitivně přijímané, takže jsem si vědom toho, že jdu proti proudu. Zatímco ale např. Jedno obyčejný léto taky nebylo úplně pro mě jakožto cílovou skupinu, komiks jsem si celkem užíval. Ovšem tato v podstatě plochá LGBT romance mě nechala dosti chladným. Příběh těží z toho, že je dnes (minimálně v anglosaském prostředí) velmi populární dělat "young adult" literaturu s LGBT tématikou, proti čemuž jako takovému absolutně nic nemám, jen jsou pro mě podobně vykalkulované trendy trochu obtěžující. To vše okořeňte ještě černým homosexuálním párem, zmínkami o heteronormativnosti, privilegovanosti bílých, legitimnosti polygamie (imho zde zaměňována s polyamorií), přidejte potrat apod. A náhle máte stvořený svět, spíše lehce nereálnou "progresivistickou" úzce vymezenou sociální bublinu, ve které se celý příběh odehrává... do toho snad kromě indiferentní hlavní hrdinky (a možná cukrářky) komiks nemá vyloženě sympatické postavy, takže mi byly po celou dobu ukradené, nebo mě až štvaly. Když už mám číst něco o romantice, lásce a rozchodech, potřeboval bych asi něco hlubšího, osudovějšího, závažnějšího. Přiznávám, katarze na konci se celkem povedla.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.5. 13:18Simpsonovi: Komiksová trefa
  Nebyl jsem odrovnán jak minule, ale i tentokrát tu máme celkem vtipný a nahláškovaný díl. A tu povídku se rčeními, to musela být překladatelská "lahůdka":))

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 12:08Usagi Yojimbo: Bunraku a další příběhy
  Nevím, jestli je ušatý ronin v barvě taková přidaná hodnota, ale nehezké to také není. Nevím zároveň, jestli jsem si odvykl, ale některé až názorné scény mi přišly roztomilé, například konec první kapitoly či poslední povídka, nicméně je to Usagi a ten mě vždy nakonec chytne a nepustí.

  Mimochodem bunraku je nesmírně zajímavý fenomén, doporučuji si o tom ještě něco dohledat. Jo a Stan Sakai vypadá na fotce o dost starší, než si ho vybavuji. Ale sluší mu to.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.5. 22:50Žoldnéř #05: Pevnost
  Já prostě nevím... je to tak krásně namalované... a tak krásně přiblblé. A autor je buď totální blázen, nebo génius, nebo oboje. Já prostě nevím. Chvílemi jsem si říkal, já to snad začnu číst jako parodii, mnoho věcí mi pak přišlo čtenářsky schůdnější. Tentokrát tři hvězdy za napínavost a bizarně zajímavý doslov.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 00:03James Bond - Agent 007: Žít a nechat zemřít
  Adaptace Van Jensena jsou opravdu povedené, není to žádná rychlokvaška na jedno čtenářské spolknutí, zkrátka textově si autor vyhrál. Tentokrát jsem však měl trochu problém s motivací hlavních hrdinů, kteří dle mého názoru často vstupovali do jámy lvové, a to až zcela idiotsky. A ačkoli je Bond předvídatelný, vždy ze začátku dostává dost přes prsty (tady doslova) a seznámí se s nějakou super kočandou, je to prostě řemeslně kvalitně zpracované špionážní dílo, které napíná i baví.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 10:11Podivné nebe nad východním Berlínem
  Oj, tak tohle bylo mnohem slabší, než slibovala nadějná anotace, nadějná zápletka, nadějná kresba, nadějné kulisy i dosti zajímavá první kapitola. Poté to sklouzlo k vágnímu, ne dobře vystavěnému příběhu, který se tváří, že se zamýšlí nad těžkými psychologickými a osudovými otázkami, ve skutečnosti ale jen tak během rychlého skládání mrtvol banálně plácá...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 17:05Gender / Queer: Autobiografie
  Komiks, ze kterého spousta lidem praská žilka v hlavě, ale já nevím pořádně proč. Přiznávám, že určité vymáhání nových lingvistických norem pro nebinární osoby je mi protivné, a nevím, zdali střídání mužského a ženského rodu v překladu i v obecné rovině je šikovné. Na druhou stranu jde o celkem zajímavý komiksový vhled do života někoho, kdo musí složitě hledat svou identitu, a to na mnoha úrovních. Zároveň je škoda, že lidi, kteří se příliš nezajímají, ke které se kdo hlásí sexualitě, se nic jiného o autorce/autorovi - krom toho, že má rád/a fantasy - nedozví...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 13:16Ú.P.V.O. #13: 1947
  Mignola (potažmo Dysart) si mě obmotal(i) kolem prstu hned na prvních stránkách a až do konce mě nepustili... tenhle typ mysteriózních a dobře napsaných příběhů naprosto zbožňuji. A bonusová mikropovídka se též vyvedla.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 11:15Green Blood - Zelená krev #04
  Jako pocta spaghetti westernům, proč ne, příběh je napínavý a rychle se čte... jen je to tak strašlivě a děsně patetické, že se to dostává za hranu trapnosti.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.5. 13:35Zaslíbená Země Nezemě #10
  Prostě jsem dostal to, co jsem očekával, zároveň si člověk zase musí počkat do jedenáctého dílu...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.5. 11:53Spiritistky
  Komiks oscilující mezi zajímavým psychologickým dramatem a ezoterickou koninou je celkem zajímavě odvyprávěn, ale za srdce mě úplně nechytl. Tam, kde hlavní hrdince věřím její emoční rozpoložení, tak zase nevěřím podivné nepřirozené reakce jejího okolí - fanoušků, novinářů, hejtrů...

  Kresba neosloví každého, mně přišla celkem zajímavá.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 20:30Odkaz rodu Blacků
  Nejdříve jsem se lekl, že jde o spin-off Pochmurného kraje, což naštěstí není. Poté jsem byl lehce zklamán tím, že se jedná o novou sérii a nikoli osamocený příběh. Každopádně Crookova kresba mě stále baví, neb má i velký vliv na celkovou temnou atmosféru Bunnových příběhů. Tentokrát mě tolik ale zápletka nezaujala, byť určitou napínavost tomu nelze upřít. Horší je, že to je celé trochu - alespoň v rámci prvního dílu - čitelné.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 18:53Královská hra #05
  Fry mi mluví celkem z duše, nápad dobrý, ale... Ten konec mě až jakože naštval... :))) Celkově ta série byla místy čtivá, ale zároveň lehce přiblblá. Na takový koncept celkem rychlá (člověk si nestačil vytvořit žádný vztah s dalšími spolužáky), přesto jsem měl někdy paradoxně pocit, že je zbytečně natáhlá na pět dílů. Velké paranormální tajemno zabilo pseudoracionální vysvětlení. A ona velká rafinovanost, která byla patrná například ze scénáře Death Note, se úplně vytratila. Nic moc.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 11:16Linka
  Na můj vkus možná někdy až lehce "humpolácký" styl humoru a nucený drsňáctví většiny postav, což mě nebere. Nicméně musím říct, že příběh je relativně rafinovaně vystavený a zábavně odsejpá. Nenudil jsem se. Přestože to není žánrově úplně to, po čem prahnu, je to celkem osvěžující počin!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 08:40Tulení
  Další komiks do řady zcela banálních a povrchních přeslazených vztahových příhod. Ano, několikrát jsem se zasmál a poznal se v tom, ale víceméně mě to totálně rozčilovalo, jak je to vlastně o ničem. Až bych zvracel duhu zase. Autorka a hlavní postava je v podstatě taková lehce creepy "Overly Attached Girlfriend"...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4. 11:23Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
  Asi nemám nic, co bych po Norrim dodal, opakoval bych jen jeho slova.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4. 10:05Pochmurný kraj #07: Smrákání
  Na této sérii konstantně oceňuji její atmosféru, ale /spoiler!/ epický souboj s celkem očekávaným koncem a příslibem nového epického souboje jak přes kopírák naznačuje, že kdyby série už teď skončila, vůbec by mi to nevadilo...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4. 13:47Američtí bohové #03: Okamžik bouře
  Gaimanovské příběhy vás neomráčí finální pointou. Spíše celou dobu udržují geniální formu vyprávění a surreálnou atmosféru, do které se tak rád nořím a plaval bych v ní rád snad nekonečně dlouho. A jako celek je to prostě výjimečně dobré.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.3. 15:23Pecka
  Výborně "zahrané" emoční a psychologické drama. Přestože jsem se obecně měl problém s kýmkoli v příběhu ztotožnit, už dlouho jsem tak silně spolu s hrdin(k)ou necítil zoufalost z rozchodu...

  P. S. Škoda, že občas uteklo nějaké to písmenko mimo bublinu.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 09:07Panik!: Pandemický deník z Itálie
  Takový prostý deník s kresbou, která je na první pohled sice celkem jedinečná, ale děsně mě iritovala tím, jak se mi vlastně nelíbí. A jak je originální kresba, tím méně je originální vyprávění z pandemické karantény, což nezachrání ani rostoucí pes, si myslím.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.3. 11:22Aargh! #20
  Tož v jubilejním čísle máme v první části spíše takové sranda příběhy na počest tohoto periodika. Později mě snad výtvarně zaujala pouze Marie Muravski, celkově mě velmi pobavil Igor Baranko a Kateřina Čupová, to bylo hezký. Zajímavého příběhu se ujala pak Františka Loubat. Také mě překvapilo, že náš zdejší šéfík vede rozhovory, super! Jen teda Aleš Kot se svými politickými komentáři ala americká noční můra (od roku 1492!!) nebo třeba česká spoluvina na kolonizaci jsou poněkud úsměvné...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.3. 17:29Hubert
  Ano, přesně takové komiksy chci číst, kochat se jeho stránkami, jímat se nad osudy protagonistů a přemýšlet.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 21:28Potápěč
  Krásné vydání od Paseky, prima lemirovská kresba. A zase jeho typické psychologické rodinné drama. Ale tady už to pro mě hraničilo trochu s kýčem a prvoplánovitostí.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.3. 17:49Můj táta a já
  K minusům - ono je těžké dělat neopakující se fóry na podobné téma, ale třeba to s tou žárovkou je vykrádání sama sebe. Do toho se s komiksy s tématem rodičovství roztrhl doslova pytel, byť tady se očividně jedná už o dlouhodobější projekt. Škoda, že jsou zároveň mnohé vtipy lehce předvídatelné, někdy až polopatické. A ono "Haideger" na obálce knihy je doufám jakýsi vtípek či lenost autora...

  K plusům - je to v podstatě dosti milé, přiměřeně vtipné a fakt moc hezky výtvarně pojaté.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3. 15:01Nejrudější růže rozkvétá
  Inu, přistupoval jsem k tomuto dílu - neb Ovoce poznání mě toliko nepřesvědčilo - s negativními předsudky. Ironicky jsem očekával, že se švédská feministka se svým otravným žoviálním tónem bude ptát, proč se v naší liberálně-progresivní době lidé rozcházejí. Inu, otravná žoviálnost zůstala, ale Liv Strömquistová vybalila až překvapivě objektivní tón vyprávění, který se kriticky staví k oběma pohlaví (nebo kolik jich dnes máme), objektivně dokonce nahlíží i na fenomény doby, na dobu moderní, i na tu, které dnes můžeme říkat "tradiční", byť v jistém smyslu skončila teprve nedávno. Autorka rozebírá řadu zajímavých teorií a musím uznat, že je místy i vtipná. A už fakt, že jsem se u komiksu několikrát zastavil a zapřemýšel - zauvažoval, je pozitivní hodnota, která u komiksů rozhodně není pravidlem. A jaké z toho plyne ponaučení? Mít negativní předsudky je fajn, neb poté můžete být jedině příjemně překvapeni. Jo, ale mluvím pouze o uměleckých dílech!

  Mimochodem, proč mluvící postava několikrát v komiksu v bublině doslova zopakuje text, který už odvyprávěl paralelně či bezprostředně předtím narativní text v rámečku nad obrázkem? Autorka mi dluží asi tak tři minuty života.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.2. 14:10To je starý: Umění středověku v komiksech
  Takové letem světem osvěžení dějin umění středověku. Sem tam i méně či více vydařený vtípek.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2. 14:36Dracula (limitovaná edice)
  Ta zapomenutá redakční poznámka je skutečně vtipná:) Nicméně tato komiksová adaptace je výborně nakreslená a atmosférická. Krása. Smekám.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.2. 15:04Baltimore #08: Rudé království
  Nevím, jestli je to tím, že sérii jsem četl tak, jak vychází, tedy s pauzami, ale možná to nemuselo takto dějově rychle skočit... zároveň nejsem úplně stoprocentně spokojený s rozuzlením, na druhou stranu ani nevím, co jsem očekával. 90 % knihy jsem napětím de facto nedutal a skvěle to gradovalo k finále. A plnou palbu si ta série zaslouží jako celek - bavila mě.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2. 10:01Světla Amalu #01: Theo
  Čím člověk může být sjetý, aby vymyslel svět, ve kterém v jednom domě na ostrově obklopené divokou řekou žijí spolu lidé (respektive Průsvitníci) a fretky? Dělám si samozřejmě trochu srandu, imaginace mi je více než blízká. Škoda jen, že mě přes veškerý originální fantaskní svět a roztomilost postav příběh příliš nezaujal. Takže se do druhého dílu pouštět nebudu... přesto želím, že u nás některé série prostě nedovyjdou. Což je jeden z dalších důvodů, proč si druhý díl Strašák odpustím. Asi už nikdy nezjistím, že je celá série třeba nakonec super.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 17:10Neonomicon (limitovaná edice)
  Fajn napsaná úvodní povídka slouží jako předkrm. I v Neonomiconu jsem si chvíli myslel, že čtu relativně obyčejný kriminální příběh říznutý paranormálními lovecraftovskými motivy řádně dochucený krví a kvalitním Moorovým brakově-noirovým stylem vyprávění, ale v jednu chvíli se to přetočí ještě ve větší pornograficko-hororovou šílenost. Asi mě to přesvědčilo o tom, že si přečtu Providence.

  Celkový dojem: 80 %
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.2. 11:40Herzl: Evropský příběh
  Velmi zdařilý grafický román, který v sobě spojuje realitu s fikcí, malé dějiny s těmi velkými, sny se surovou realitu, a - jak se píše v anotaci - židovskou diasporu s návratem do Palestiny.

  Nažloutlá kresba je slušivá a styl vyprávění poučný. A ač si myslím, že obsahově je kniha zajímavější než drtivá většina zdejší komiksové produkce, jako by se autor neuměl rozhodnout, co chce přesně vyprávět. Rozumím naprosto tomu, že nechtěl zůstat u suchopárného životopisného komiksu, ale ona fiktivní linka přes tu hromadu vyřčených myšlenek a pokus o zobrazení tíživého osudu jednoho emigranta na mě příliš nefungovala. Nakonec byla jen takovou pomocnou scenáristickou berličkou, a to lehce paradoxně, neb na počátku hrála tato linie hlavní roli. Pak pro mě trochu vyšuměla a vzhledem k dramatičnosti osudu Herzla a velkých politických událostí dějících se kolem něj, mě vlastně ani moc nezajímalo, co se děje s Iljou, přestože figuruje v epilogu...

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:11Tesáky
  Tak tady bude asi cílovka úplně jinde, že. Sarah mám rád, ale tohle, tj. zamilovaná upírka a vlkodlak, nebylo fakt pro mě. Vtipy se jevily někdy nápaditě, ale většinou šlo o prvoplánovité frky, které napadnou snad každého: humory na téma česnek, krev, pejsci...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  Tentokrát mě Aaron bavil o něco víc a vrátil mi Conana, na kterého jsem zvyklý, v prvním díle dosti přeháněl... čímž nijak nepopírám svůj ryze subjektivní pohled. A ten konec je lehce šalamounský, ale beru ho.

  P. S. Zdá se mi to, nebo občas Comics Centru vypadlo před začátkem kapitoly značení na mapě (krev, šipka)? Já jsem to párkrát prostě nenašel, což mně, "kartografilovi", způsobilo značné zklamání. Minule v Ú.P.V.O. jsem zase zahlédl překlep... u CC nejsem na takové chyby vzhledem k počtu redaktorů vůbec zvyklý, je to snad prvně, co u nich takové věci vidím!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 10:55Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Darker: Chvíli jsem myslel, že jsi stvořil zajímavou metaforu na dění okolo tohoto komiksu, ale vy se furt bavíte o těch otiscích prstů... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 09:54NANITS chronicles
  To máte z toho, když napíšete na začátku svého komentáře "Nemám co dodat." a pak ještě tři dlouhé odstavce něco dodáváte... pak prohrajete boty.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6. 09:23Batman Mikea Mignoly
  SSP: Teď si představ knihovníka z katalogu, který z nějakého - pro mě ne zcela pochopitelného - důvodu musí spočítat, kolik daný výtisk obsahuje číslovaných a kolik nečíslovaných stran... viz mangy, kde je to často v nějakém náhodném poměru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4. 10:03Přístav Země / Zatmění
  Jan Janšta: Děkujeme za tento autentický komentář:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.4. 09:36Přístav Země / Zatmění
  Měl jsem to v ruce a budu to mít v ruce a asi si to přečtu, abych byl zcela objektivní. Na první pohled určité zklamání, že je to fakt malé, nikoli žádná CC kolosálka. Na druhou stranu to možná bude praktičtější na čtení. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4. 12:59RUR
  Norri: To není žádná ostuda;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:151984: Grafický román
  Jinak, co to znamená, že za tímto "projektem" stojí Tomáš Krejčí? To je ten nechvalně proslulý Tomáš Krejčí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 15:07Conan #07: Cimerie
  Fry: Thx, bro, aspoň to nemusím číst :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.2. 11:36Conan #07: Cimerie
  Ptám se vždycky jako ňouma, ale chci mít jistotu - tohle už vyšlo, stejně jako osmička, v kolosálce? Nebo ne? Díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2. 11:47Nejmocnější hrdinové Marvelu #118: Cable
  LOL. Na druhou stranu přechylovat bychom taky nemuseli.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 13:19Dracula
  Hanussen: Jdu jistě s křížkem po funuse a s ničím novým, ale skutečně je to tak, jak zaznělo - limitovaná edice se liší pouze obálkou a cenou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 20:11Dracula
  Kdo se ujme adaptace komiksu podle filmu podle románu?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 15:59Dracula
  Milo: A ta neziskovka má patent na pravdu, nebo co si z toho mám odnést? Já tu aféru znám, jen se domnívám, že tohle je jen dnes tak moderní hon na čarodějnice...

  P. S. Asi nemá cenu rozjíždět takovou debatu pod Draculou :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 11:57Dracula
  Vrenn:
  Souhlasím a nic proti, sám jsem na Goodreads aktivní. Jenom jsem s hodnocením v poslední době dost opatrný, neboť:

  - celá databáze na mě působí jako "young adult" platforma podle toho, co tam obecně frčí
  - vysokých hodnocení tam dosahují například osmé díly nějakých manga sérií, což se odvíjí od toho, že osmý díl si de facto přečte samozřejmě už jen zarytý fanoušek... to je v menší míře problém i ComicsDB
  - na Goodreads chodí samozřejmě mnoho levicově progresivních lidiček, kteří musí masově a ideologicky zfanatizovaně - neboť J. K. Rowlingová pronesla cosi obyčejného o menstruaci - udělovat jejím novým knihám jednu hvězdičku, aniž by ji četli. Z toho mi bylo fakt na blití. Kdyby aspoň něco udělala, že.

  No ale Dracula snad nebude spadat ani pod jeden případ a sám se na něj těším... leží mi tu na stole.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:58Dracula
  Vrenn:
  Hodnocení na Goodreads bych nebral vždy úplně jako bernou minci, byť teda 4,36 je vysoké číslo a asi ne náhoda.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2. 13:44Dracula
  Hanussen:
  Až to budu mít v ruce, můžu zjistit, ale asi mě někdo předběhne...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.2. 10:55Neonomicon
  Cituji Wikipedii:
  "The story is a sequel to Moore's previous story Alan Moore's The Courtyard and continues exploring H. P. Lovecraft's Cthulhu Mythos. Moore later continued the sequence with his comic Providence."

  Chápu to tedy dobře, že když si nejdříve přečtu toto a pak někdy Providence (která vyšla dříve), že udělám správně?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1. 21:46Návrat Krále Šumavy #03: Opona se zatahuje
  farnhajt: Prý není:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.1. 16:28Návrat Krále Šumavy #03: Opona se zatahuje
  farnhajt: Hustý, zrovna řešíme v knihovně, jestli se jedná o vadný kousek, nebo je to všude. Jsou tam dokonce dvě zdvojené stránky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 13:59Bez vlasů
  Paseka to vydala:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:34Krásná temnota
  baatcha: :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2020 12:05Avengers #04: Na pokraji Války říší
  Čím více vykřičníků, tím lepší anotace?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 17:25Měsíční stín
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:37Měsíční stín
  Je to prostě tlustý, ale dostanu se k tomu. Pro jistotu - mám to z knihovny, nekupoval jsem to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 00:01Drobnosti
  SSP: Jojo, znám, oteplováky na penis, ať si manža čvachtá... takhle dementní to ale naštěstí není, to vůbec, jen je to prostě strašně nudné a vágní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 09:53Hra o tuříny
  Nejsem znalec GoT, ale když jsem ten komiks prolistoval, též jsem naznal, že jde o humor velmi infantilní až nevtipný. Ale třeba se pletu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 22:29Měsíční stín
  Hawwwran: Aha, díky:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 12:14Visa transit #01
  Velkej šéf: Zack mi tady neudělal ještě tlačítko "like", ale tak dávám alespoň takto.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 09:30Měsíční stín
  A co přesně se stalo a kde je Walome, aby nám to vysvětlil? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 23:42Apokalypsa svatého Jana
  Dziękujemy bardzo za udostępnienie!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 20:03Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Díky za projevenou důvěru, ale čím více jsem toho přečetl, tím více mám pocit, že už umím říct pouze, že to "bylo hezké", nebo "nelíbilo se mi to" v trochu delší větě:-)

  mcleek: Za to mě Zack možná zabije, ale nevěděl jsem, jak jinak ten tisk definovat.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 18:32Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Hehe, proč já? Ano, mám to v úmyslu přečíst, ale nevím, jak moc budu objektivní, neb mám rád Poláky, mám rád křesťanství, a šéfredaktor Volvox Globator je můj přítel :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.10.2020 13:08Lady Mechanika 4
  V tom případě má chybný údaj i Argo na svých stránkách, na Kosmasu je nicméně oněch 192. Nahlížel jsem do knihy a nemá číslované stránky, budu tomu věřit a opravím to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 11:49Baltimore #07: Prázdné hroby
  cyboy: díky, vypadlo mi tam "se" :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.8.2020 15:36Wolverine: Zrození
  Jsem si říkal, že to znám, ale UKK přece nečtu... a já to kupoval kdysi v angličtině! Takže nebudu hodnotit české vydání, jen řeknu, že je to fajn komiks. Doporučuji. Teď má hezký crewní háv...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.8.2020 09:44Načmáranec
  Ricardeon: Jojo, koukal jsem na netu, jak to vypadá v originálu, a přišlo mi, že to žádný megaformát stejně není:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7.2020 14:25Berserk #01
  Kluci, neříkejte mi, že to pak bude hodně dobrý, já to nechci číst :D:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.7.2020 20:55Marzi 1984-1987
  "...jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné."

  Ehm. What?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.6.2020 14:55Milada Horáková
  A zrovna dneska promítli Horákovou komoušům na pultík. Paráda!

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2020 23:12Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození
  Draco nobilis: Sice seš oprsklá jak opice, ale zjistil jsem, že kniha je nyní v dotisku, měla by být koncem června.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.5.2020 15:11Roll out the barrels!: Vzpomínky na osvobození
  Draco: Na e-shopu Post Bellum píšou (zatím? už?) nedostupné...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.5.2020 09:52Caravaggio (pevná vazba)
  "Nejak nechapu, proc se tu resi historicita hlavniho hrdiny. Je to komiks."

  Cože?:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4.2020 13:17Manžel and Watashi
  Dá se to někde ještě sehnat? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4.2020 10:03Bleach #22: Conquistadores
  Oh no, já jsem fakt přečetl 21 dílů Bleache? Mně se ale 22. díl nechce číst :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 14:33Conan #04: Síně mrtvých
  Ok, díky kuci, budu vám věřit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 09:39Conan #04: Síně mrtvých
  lantan1: Já jsem právě četl Kolosálního Conana a nyní čtu Kolosálního Conana z Cimerie... jakožto knihovník bych sice časem dohledal, jaké díly jsou v čem, ale vy jste tady samej odborník a já jsem děsně línej. Proto by mě zajímalo, jestli má cenu tenhle čtvrtej a pátej díl číst:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:41Conan #05: Darebáci v domě
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:40Conan #04: Síně mrtvých
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.2.2020 11:28DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá
  cyboy: Říkám, že to zní vtipně. Ale je to asi jako smát se, že Supermanovi lítaj z očí červené lasery:) Superhrdinský komiks nebyl nikdy asi úplně hard sci-fi. Na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že by mě to strašně nebavilo jako tebe. Jen mě to dle tvého popisu velmi zaujalo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2.2020 16:22DC komiksový komplet #083: Noví Bohové, kniha druhá
  Kdybych neměl co jiného na práci, naopak by mě cyboyovi citáty zaujaly, to zní vtipně!:-) Nelze se asi dívat na tyhle staré věci striktně prizmatem dneška.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 14:23Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.6. 12:55Pindárna
  SSP: Jo, to sázení proti Čechům je osvědčená psychologická metoda:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.6. 16:13Pindárna
  Dneska něco napoví šlágr FRA-GER...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.6. 20:01Pindárna
  Koukám na EURO, ale jsem naštvanej, jak to Poláci pohnojili...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.5. 10:17Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.5. 20:43Povinná četba
  Já jsem samozřejmě pro co nejvíce vláken - kam se pak bude hrabat nyx nebo hofyland, žít to bude tady!

  K úplnému štěstí mi tu samozřejmě chybí ale ještě řada témat, např. středomořské recepty, fanklub Michaela Owena, kočičí gify, Scarlett Johansson ve filmu i jinde, hipsterské nápady pro volný večer, tipovačka na MS v hokeji a další...
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.4. 17:29Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.4. 08:28Sběratelský klub
  Toe: To máš za to, že kupuješ produkty z holdingu... :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 18:48Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 10:20* Připomínky a návrhy
  Uživatelé ComicsDB se těší na palečky (já jsem tam samozřejmě taky):

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 09:35Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.3. 17:07Pindárna
  A pak že je Klaus narcis... :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3. 11:38* Připomínky a návrhy
  DR: Jasně, bude tu, přidáme, dostanu to brzy do ruky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 15:12Herní vlákno
  Jo a asi bych se rád zeptal ještě na nejlepší a nejzábavnější hry pro dva... na Xbox... nějaké tipy?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 13:12Herní vlákno
  Light: Už jsem jim upsal duši, takže mám předplacený Game Pass. No a tím pádem mám Ori 1 a 2 volně ke stažení. Jinými slovy, máme podobný vkus a Game Pass je celkem zajímavá věc, kdyby sis to teda pořídil...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.3. 14:09Herní vlákno
  Má někdo Xbox? Paříte na tom něco zajímavého?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.3. 14:29Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.3. 14:12Srazy, cony, festivaly
  Robokomiks aneb Příběhy ze života robotů

  Oddělení pro děti a mládež MKP společně s kreativním centrem Suterén připravilo výtvarnou soutěž pro děti od 8 do 12 let.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2. 13:41Pindárna
  Zack: Já věděl, že jsem si naběhl na vidle:) Ale nevěděl jsem, žes experimentoval s analogem:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2. 13:09Pindárna
  Zack: Na film mi nesahej! :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.2. 09:37Sběratelský klub
  Darker: Tož první krůček si s tím "polski" udělal, gratuluji :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.2. 09:29Povinná četba
  Trip, seneke:
  Konečně taky jednou zajímavá debata tady!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.2. 11:31Filmový a hudební klub
  DN: tož sorry! :)
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.2. 09:18Srazy, cony, festivaly
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.2. 00:01Pindárna
  Rudo! :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 17:34Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.1. 11:05Publicistika
  Kauza: Mighty Boy(s)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.1. 16:32Publicistika
  Jestli máte někdo Reportér Premium, můžete si něco přečíst o knihovně:)

  Vyřazených knih mi je líto, říká akvizitér pražské knihovny
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.1. 14:33* Připomínky a návrhy
  Si zase dávám rauch pauzu zrovinka, cígo by mě provokovalo...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1. 10:02* Připomínky a návrhy
  Zack, PeNNy:
  Ty emoji v sobě mohou mít symbol hranatého či ostrého lomítka symbolizující nějaký ten úsměv, že jo, a ComicsDB si může myslet, že zadáváte nějaký html tag nebo tak něco, čímž se to pak rozsype. Nevím, jestli je to i tento konkrétní případ, ale mně se to už občas stalo, myslím...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.1. 11:39Herní vlákno
  Zack: Všude píšou, že se jedná o "semikooperativní" hru a recenzenti si chválí mód s potenciální "zradou", takže já jsem připraven:)) (co jsem pochopil, můžeš hrát plně kooperativní mód, ale to prý není taková sranda)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.1. 13:54Herní vlákno
  A kdo byl letos tak hodný, že dostal k Vánocům kromě Azulu, posledního rozšíření k Marsu a Odysey skvěle vypadající a výborně hodnocenou deskovku Nemesis? Ano, já to byl!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.1. 14:57* Připomínky a návrhy
  Zack: To bylo tehdá ještě Československo, to se u nás počítá, ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 16:11Herní vlákno
  Gmork:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:33Herní vlákno
  Gmork: A co se s tím dělá?:-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2020 13:28Filmový a hudební klub
  Ježíšek už má pro mě nachystané plátno s projektorem, těším se na domácí projekce... si možná koupím i herní konzoli (všem PCčkařům se předem omlouvám, já vím, že PC je lepší). :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:52Filmový a hudební klub
  to je pravda

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:29Filmový a hudební klub
  V kině se má pít max pivo a kouřit.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:29Filmový a hudební klub
  Ano, popcorn a nachos v kině bych zakázal.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.12.2020 10:41Pindárna
  baatcha: :((
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 13:02Pindárna
  Fimi: O tom nepochybuji:) Ale naštěstí to momentálně nepotřebuji řešit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:38Pindárna
  Draco: Že bych na to balil holky? :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2020 16:31Pindárna
  Asi to dělal výtvarník Tomáš Chlud, že jo, ten toho už má sám hodně za sebou. Ale nakladatelství asi není jen tak. Těžko říct.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2020 12:31Pindárna
  Neví někdo, co se stalo s nakladatelstvím Sýpka? Vydávali fajn věci, ale na facebooku poslední post v roce 2013, stránky nefungujou... asi skončilo, co? :-(
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.11.2020 17:17Sběratelský klub
  Mně se líbí ty obálky docela:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 12:57Herní vlákno
  Super. Koukám, že už přihazuješ:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 10:46Stripy, jouky, fejky :)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 108 (cca 50278 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0