Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.9. 12:35Žoldnéř #08: Rok 1000: Konec světa
  "Je to takové roztomile naivní, a dobře se na to kouká." Podepisuji kolegu pode mnou, nicméně je fascinující, kterak Segrelles srší velmi originálními a zajímavými nápady, ale umí je dohromady tak vtipně brakově zpatlat dohromady. Podepisuji tedy i louzovo "zbytečné začlenění řecké mytologie".

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.9. 12:19Wonder Woman #06: Kosti
  "A pak ti nakopeme zadnici jak Saddámu Husajnovi!"
  Oujééé, murrrrica. Tady se nám někdo úplně utrhl z řetězu a aby nějak dostál finálnímu souboji, tahá z klobouku podobné triky jako vždy - řádnou dávku patosu a povolávací rozkazy pro všechny hrdiny, kteří se mihli kolem.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9. 18:29Aldebaran (paperback)
  Výborně vymyšlené sci-fi se zajímavou zápletkou zasazené do skvěle vykonstruovaného vodního světa. Hlavními devizami komiksu zůstává ještě kromě onoho světa schopnost autora držet čtenáře s několika pauzami na oddech a humorné vsuvky neskutečně napjatého. Jenže opět za cenu nesmírně podivných a náhodných setkání a situací, jako kdyby na velké planetě krom hlavních (a někdy neuvěřitelně přiblblých) aktérů neexistoval téměř nikdo jiný. Nebýt fascinujícího prostředí, zbude ohlodaná kost v podobě průměrného dobrodružného příběhu. Škodou také zůstává, že tam, kde je autor nesmírně invenční v podobě mimozemské fauny a flóry, je poměrně při zemi u konstrukce měst, architektury a obecně lidského světa, které je téměř k nerozeznání od Země 80. let někde ve Střední Americe. Zvláštní kapitolou je pak kresba, kde si Leo umí hrát s mimikou obličeje a zastavuje osoby ve velmi explicitních pózách, otázkou je, zdali to přidává na realističnosti, nebo naopak někdy sklouzává k pocitu, že čteme stylizovaný přehrávaný fotoseriál.

  Bezesporu unikátní věc, ale v něčem pro mě negativně dráždivá. A protože má svou kvalitu a ambice, jsem tak trochu přísnější...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.9. 17:45Mezitah #1: Jádro Pudla
  Tohle je celkem opravdu roztomile nakreslený příběh (opět mi připomíná Nikkarina) o ztrátě psa a vaření guláše, což spolu vlastně moc nesouvisí. Další napínavé historky slibuje "pokračování příště", tak uvidíme. Je-li onen pofidérní humor a nevýrazný děj, kterým se komiks vyznačuje, zaměřen spíše na mladší čtenáře, budiž. Nejsem si ale jistý, zdali kdokoli nalezne potěchu a zábavu v nekonečném blábolení rádia a vesmírných zprávách, které sice vzdáleně aspirují na mile originální historky, ale každé třetí slovo je nějaký neologismus a nesmyslné žvatlání, které lehounce bavilo zhruba jednu kapitolu. Kapitola 9 se nazývá "Průběžný guláš", ale mohlo by se tak jmenovat celé dílo.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.9. 10:54Modrá Crew #23 - Universal War One #1, 2
  Jakou velkou radost mám, když vychází sem tam i kvalitní sci-fi, a tím nemyslím přiblblé space opery či jiné máchání mečem a pistolkami ve vesmíru. A fascinující, že si to Denis Bajram vymýšlí a kreslí sám. Kromě velmi zajímavé a tajemstvím obklopené zápletky ještě dokáže rozvíjet nejrůznější psychologické pohnutky hlavních aktérů, které připomínají takovou realističtější verzi Operační skupiny X. Mimochodem, kdyby pak odborným komisím korektnosti nestačila velká role menšin i žen, máme tu dokonce i #metoo linku. A až na přepjaté stupidní chování některých hrdinů nemám příliš moc co vytknout, zatím jsem velmi spokojen, líbí.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.8. 08:59Sweet Tooth - Mlsoun #02
  Takový ošklivě (přesto hezky, chápete) nakreslený příběh, který má sem tam cosi z The Road, sem tam cosi z Walking Dead... stále si myslím, že hlavním pozitivem tohoto příběhu je napínavost, rozhodně ne příběh samotný, který si kvůli oné napínavosti napomáhá scenáristickými zkratkami a náhodami, případně hloupostí či naprostou laxností a neopatrností hlavních postav. Tolik věcí by se totiž jinak nemuselo stát.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.8. 10:42Castaka / Metabaronovy zbraně (paperback)
  Zatímco v Castace těžko rozhodnout, zdali Jodorowsky rozvíjí zajímavou rodinnou historii, omračuje nás svým vykreslováním bohatého světa, který je inspirován křesťanstvím, Japonskem, buddhismem a kdovíčím ještě, vtipně hláškuje, nebo nás chce šokovat hektolitry vylité krve a divnou pseoudmorálkou zakotvenou v pitomých kodexech, v Metabaronových zbraních už totálně ulítl a stvořil cosi nesmírně pitomého a nezáživného ve stylu triviálního fantasy: někam dojdi a něco získej. První příběh se dal číst a místy mě i bavil, druhý vůbec ne. Jodorowsky je za vším tím universem, dobrou kresbou a nápady vlastně strašně mělký... vše stejně skončí vulgární řeží.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 16:12Conquistador, kniha 1 a 2
  Když jsem poprvé spatřil sexy Catalinu, co se umí ohánět mečem, povzdechl jsem si, jaký to zase bude průšvih. Úplný průšvih to ale nakonec není, jen takový průměrný vybíralovský dobrodružný hezky vypadající brak, kde celkem umírněně racionální chování Cortesovo kompenzují šílená božstva střední Ameriky.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 10:02Růžový a černý
  Erotické komiksy trpí většinou absencí jakési vyšší nadstavby, na druhou stranu, proč nutně v tomto žánru o takové věci žádat. Na Sandovalovi je sympatické, že on se přecejenom o něco snaží, svůj originální výtvarný rukopis obestírá tajemnou letní atmosférou horkých dní a převalujícího se moře. Tato tajemnost je ale udržována tím, že až příliš mnoho věcí zůstane nevyřčeno, což mi nakonec asi trochu vadí...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.8. 11:51Batman #11: Pád a padlí
  Oceňuji Kingovy umělecké vlohy, kterými následně osvěžuje sérii Batmana, ale někdy je toho opravdu až moc... nudná, pro mě - přiznávám - těžko pochopitelná halucinogenní směs psychologických jakoby vážností navoněných nesmyslů.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.8. 09:32Shi, kniha 3 a 4
  Pokračování celkem originálně pojatého, fajn nakresleného a přiměřeně napínavého komiksového příběhu plného nesympatických ošklivých postav. Nenudil jsem se, ale dějový oblouk nabral neuvěřitelný spád směrem dolů, kamsi do nonsensu... jako kdyby relativně dobře psaný scénář se zajímavými dialogy odhaloval zbytnost vyskytujícího nadpřirozena. Co se mi kromě špíny Londýna poloviny 19. století snažil autor říct? Opravdu netuším. Skok z třetí knihy do čtvrté byl až násilný, řekl bych - celé se to pak nese v duchu toho to nějak zakončit. Blbě zakončit. Přitom ve chvíli, kdy se to podobalo ještě jakémusi viktoriánskému Kill Billovi, bylo to prima čtení...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.8. 10:07Ruční práce
  To máte tak. Máte nesmírně tolerantního manžela, na svou dobu až nevídaně, který vám dovolí vše... tak mu dáte košem a pláchnete s dotěrným mladým studentíkem. Svoboda je komplikovaná. Až na určité lidské nedostatky hlavní postavy se však jedná o parádně nakreslený a velmi příjemně odvyprávěný komiks, který mezi své hlavní témata samozřejmě řadí feminismus, ale pokud člověk není přecitlivělý, nic vytěsňovat nemusí, rozhodně se nejedná o žádnou agresivní agitku. Zajímavý je samozřejmě ideový střet mezi feminismem a plastickou chirurgií, která nahrává feminismem kritizovanému stavu společností definovaného ideálu krásy a mládí. Ten konflikt je zmíněn i v anotaci, v příběhu pak až na pár výkřiků (spíše mužů) bohužel řešen není.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.8. 09:51Zaslíbená Země Nezemě #15
  Norman má plán, ale Emma je příšernej "kazišuk". Jinak oceňuji, že tato série otevírá přímo či nepřímo, trochu naivně až plytce, ale tím pádem nenásilně, hlubší otázky morálky, vlastně i vegetariánství apod.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.7. 17:19Azimut II.
  Nedomnívám se, že by Azimut měl šikovně zaklenutý děj a chaotický přeplácaný příběh mě po celou dobu skutečně míjel. Kresba a vytvoření originálního světa se však vydařilo... kdyby ubylo trochu zmatené akce a přibyl třeba humor, který se místy jevil trochu pratchettovsky, byl bych asi spokojenější.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.7. 16:15Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
  Tady jsem to dal zhruba tak do čtvrtiny...

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.7. 17:19Zabij, nebo budeš zabit, kniha druhá
  Fascinující, jak někdo může tak dobře odvíjet příběh na takřka triviálních morálních premisách; občas rádobyfilosofovat nad levičáckými mantrami, ale zároveň mít chyceného čtenáře za varlata až do konce... není to dokonalé, ale je to setsakramentsky dobré.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.7. 09:26Perverzní páprda
  Já jsem se s Páprdou setkal až teď, takže jsem možná už ve špatné době na poznávání.... každopádně po tomto setkání mohu konstatovat, že se jedná o strašně nevtipnou a nezábavnou věc, u které uznám všehovšudy jeden dva lehce dobré nápady. Jinak jsem měl pocit nepříjemného svědění v zátylku, pozvednutého obočí, pokrčeného nosu a neustálého trapna...

  Celkové dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7. 13:29Světozor
  Pěkná zacyklená hříčka ve stylu "mise en abyme".

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7. 15:37Zabij, nebo budeš zabit, kniha první
  Dvojice Brubaker-Phillips snad nemůže vysloveně zklamat. A tady řádí doslova pekelně. Občas se sice scénárista ve svém zamilovaném sebeposlouchání oddálí od hlavní linky a možná až zbytečně květnatě rozvíjí svůj příběh, ale vždy se vrátí zpět, navíc na poměry komiksu píše fakt dobře. Občasné žoviálně plytké a rádobyironické sociálně-kritické poznámky též odpouštím; tohle je totiž opravdu napínavá jízda, která přestože obsahuje jeden značně fantastický prvek v podobě démona, je to primárně kriminální thriller zajímavě problematizující otázku dobra, zla a viny. A také ukazuje, že být mstitelem není skutečně tak jednoduché, jak to občas v popkultuře vypadá.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.7. 19:12Plečnik.
  Zajímavý vhled do fascinujícího a plodného života architekta, který má velmi zásadní zářezy i v Praze. Stvořitel, ničitel i recyklátor. Člověk skromný i náročný. Obdivovaný i nenáviděný.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.7. 10:58Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Dost vtipný komiks se zdravotním ponaučením!

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.7. 10:11Hrnečku, vař!
  Kateřina Čupová ukazuje jako moc je čup(r), skvělý talent, nebo spíše už zavedená autorka na české scéně. Tady jsem tedy mimo cílovou skupinu, ale i tak se mi to líbilo, krásné barvy, vtipné to je a utíká to od začátku do konce.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.7. 09:07Drtileb a Kostřík
  Pod originálním názvem a obálkou, pod mou oblíbenou značkou a autorem, se skrývá celkem zajímavý a promyšlený příběh, ovšem plný až nechtěně parodických klišé.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6. 10:36Dívka ze země Venku #02
  Asi si to nechám dovyprávět, nebo mrknu na film...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.6. 20:20Zaplatit zemi
  Ke komiksu jsem přistupoval vřele hned ze dvou důvodů. Zaprvé, je to Joe Sacco, jeden z mála mých oblíbených levicových autorů, který mi kdysi ukázal, že svět komiksu může řešit i nesmírně důležité věci a že to není jenom médium maskovaných podivínů. Za druhé, tentokrát si vzal za téma oblast, kterou jsem měl tu jedinečnou šanci alespoň do jisté míry poznat, tedy Severozápadní teritoria. Hned mě zaujal fakt, že tam, kde my jsme kdysi končili na "dalekém severu" za 60. rovnoběžkou u severních břehů Velkého Otročího jezera, kde končila asfaltová cesta, Joe Sacco své "putování" začíná. Ano, Kanada je velká a sever ještě rozlehlý. A nesmírně fascinující. Rád jsem se tam prostřednictvím této knihy vrátil.

  Sacco opět poctivě dělá své reportážní řemeslo a problematiku kanadských Indiánů přežvykuje ze všech stran. A i když může být patrné, že některé morální problémy jsou předem rozsouzeníhodné: kolonialismus x domorodci, těžba x příroda, internátní školy x tradice, kapitalismus x divočina atd., některé věci se nakonec ukazují méně černobílé než na začátku. A je jen dobře, že se na tyto problémy poukazuje, je dobře, že se o nich mluví. Jenom jsem měl pocit, že tak, jak Sacco knihu tentokrát koncipoval, tak ji udělal trochu delší, než by musela být. Řada věcí se ústy mnoha zpovídaných aktérů totiž trochu opakuje.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 17:39Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi
  Ačkoli je zde prezentovaný příběh relativně známý a ačkoli se zde objevují smyšlené dialogy, které celý proces a okolnosti případu svým způsobem spolu s jakousi uhlazenou komiksovou formou zlidšťují, jedná se o velmi dobré ztvárnění naprosto zásadních událostí a otázek lidských dějin - holocaust, otázka trestu smrti, spravedlnost, vina a zodpovědnost... Tady snad moje ratio nemůže vznášet připomínky banálního charakteru ohledně formy apod., tady hodnotí moje emoce, které tento komiks nakonec úplně dostal... dokonce mi téměř vehnal slzy do očí. Silná záležitost.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 10:09Ozvěny
  Velmi slušně napsaný a vystavěný napínavý příběh, který vás nepustí od první do poslední stránky. Slabší jedinci se začnou po přečtení otáčet paranoidně za rameno a ptát se sami sebe, co dělali včera večer. Já si třeba teď nevzpomenu, co jsem předevčírem obědval; vždycky z toho jde na mě úzkost a představím si, kdyby mě vyzvídal policista, že nemám alibi. A to nejsem (snad?!) schizofrenní. Konkrétně tady je schizofrenní i stavba panelů, ba i celé vyznění. Atmosférická a beznadějně znepokojivá záležitost.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 10:02Psí dny
  Přetažené, lehce depresivní a z mého subjektivního hlediska nehezky nakreslené vyprávění o krutosti dívčích kolektivů a o tom, že šikana ubližuje.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.6. 09:59Přiště bude všechno dobrý
  Těžko se mi empaticky vztahovat k osobě hlavní hrdinky, byť knihovnici, která je mi značně protivná a nesympatická. Ano, řeší to nějaké ty "existenciální" záležitosti, smysl života, mezilidské a rodinné vztahy či stárnutí, místy i relativně zajímavě nasvícené v rámech každodennosti a občasného pokrytectví postav, ale celá zabedněnost Norky jménem Marit tomu poměrně ubližuje... nejen skrze ní jsou zde představovány patrně osobní názory autorky v jakémsi liberálním skandinávském vzoru, které nám jasně říkají, co je dobré a co zlé. Dost by mě zajímal význam věty "lidé ho měli rádi, i když byl věřící", protože hloupější jsem dlouho neslyšel.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.6. 11:01Zaklínač #06: Nářek čarodějnice
  Zajímavá implementace psychoterapie, otázky potratů a kolektivní viny mužů do fantasy světa Zaklínače, přičemž všechny otázky a problémy zůstávají v určité mlze nejednoznačnosti. Bohužel je to už několik posledních dílů ne zcela hezky nakreslená nuda.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 10:47Dívka ze země Venku #01
  Velmi příjemné tempo vyprávění ovinuté šálou tajemství. Komorní prostředí, ve kterém je ono "Venku" vlastně čtenářovo "Uvnitř", a cosi divného je tam venku, jinde. Hraje to na city, příšerka a roztomilá holčička. Plus cliffhanger na konci, který mě asi bohužel zaháčkoval na díl druhý...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 09:10Psanec
  Ačkoli jsou zdejší komiksové panely zabydleny téměř výhradně postavami a jejich dialogy, přece jenom je z toho cítit ona liduprázdnost a chlad dalekého Islandu. Příběh je lehce zamotaný a do jisté míry nejednoznačný, ale v podstatě triviální. Kriekova kresba fajn.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 10:55Criminal #3: Noční rozhodnutí
  Asi bych tady potřeboval vysvětlit, jaký je rozdíl mezi komiksovou povídkou a komiksovou novelou. Každopádně na všech příbězích je opět znát skvělý Brubakerův scénáristický rukopis, snad jen Mí hrdinové byli vždycky feťáci na mě působil dojmem, že se tady někdo snaží udělat jakože hodně cool příběh s cool vyprávěním a cool zápletkou, jejíž rozuzlení je však prakticky hned jasné. Škoda jen, že autor sám přiznává, že komiksy vznikaly tak trochu experimentálně ("co série snese"), což je často na sériích děsně znát a mě to jaksi ruší... kdosi napíše překvapivě úspěšné příběhy a pak je tak trochu ne zcela promyšleně natahuje, aby vzniklo něco dalšího. Ale jsem za to ve výsledku vlastně rád, Criminal, přinejmenším první dva díly, je výborná série. Z třetího dílu je hodně cítit znalost, inspirace a zběhlost ve skutečném komiksovém prostředí; ony komiksy v komiksu zrcadlí lásku k tomuto řemeslu a místy mě i mile pobavily.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6. 10:42Zaslíbená Země Nezemě #14
  Svým způsobem přelomový díl, který nabídne jedno výrazné morální dilema a nové lehce přitroublé postavy.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  Moje nadšení zde plyne zejména z té neskonalé roztomilosti a gejzíru nápadů, příběhy mě tolik neberou a vůbec ta dvojka mi přišla poněkud slabší. Ale! Četbu jsem si nemírně užil, až jsem se místy culil... co víc si přát.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.5. 15:00Silvio Pellico (Naše vězení)
  Velká škoda, že je tento zajímavý historický příběh i na poměry komiksu poměrně dosti zkratkovitý, zároveň je pouze obrazovým převyprávěním předmluvy.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 11:44Příběh plzeňského piva
  Tak je to příšerně udělaná publikace s jakousi fixo-kresbou, která k nám promlouvá skrze pixely a špatný lettering, ale když člověk přistoupí na tuhle amatérskou rovinu a fakt, že je to vlastně celé takové odlehčené a vlastně psina, může se i místy pobavit. A něco se dozví, což oceňuji vždy a bezvýhradně. Prostě takový "hospodský" komiks.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.5. 18:14Conan z Cimmerie, svazek IV. (varianta B)
  Problém je, že mohu celkem bezprostředně srovnávat s Timothy Trumanem a jeho adaptacemi, které jsem četl nedávno. A tam, kde je Truman králem scénáře (adaptace) a dokázal stvořit neskutečně záživné a zábavné vyprávění, Patrice Louinet trochu selhává. Jeho styl je chaotičtější a rychlejší, věci se prostě nějak rychle dějí, přicházejí a odcházejí... jako by se muselo všechno na těch pár stránek vejít a řadu věcí alespoň zmínit, aby se neřeklo. Troufám si tvrdit, že bez Kolosálního Conana bych se třeba v postavách jediného Howardova románu absolutně neorientoval. Jinak komiks má své světlé stránky: kresba je výborná a má několik velmi výrazných působivých až pozitivně děsivých momentů. Conanovský svět je zde velmi živý a barevný, místy násilně naturalistický. Ale nečíst jiné Conany, budu si asi o Howardově díle myslet, že je to velmi průměrné fantasy.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.5. 11:54Žofi Z-4515
  Formálně konvenční, ovšem obsahově nesmírně důležité dílo a dojemné srdceryvné svědectví o romském holocaustu, povinná četba pro Míly Roznery a podobná košťata a obhájce prasečáků.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 14:09Žoldnéř #07: Cesta
  Já už se fakt někdy od začátku v duchu hurónsky směju... tak hloupoučké náhody a naivní zápletky, které servíruje Segrelles jsou opravdu děsně roztomilé. Přes to všechno však fantasticky maluje a udržuje čtenáře v tom svém scénáristickém horko těžko soudržném blábolu jaksi napjatého. Svět, který v sobě spojuje fantasy a technologické sci-fi prvky - vše navázané nějakými reminiscencemi na naší reálnou historii -, je svým způsobem dechberoucí a plný imaginace. Proto to stále čtu.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 10:06Batman #10: Temné můry
  Můj oblíbený postmoderní autor opět sklouzává ke své bohužel až místy rádoby přeintelektualizované vypravěčské sebelásce, které jsem zprvu vůbec nerozuměl. Ale zachová-li si člověk klidnou mysl a koncentrovanost, začne mu tato vlastně celkem příjemná surrealistická záležitost dávat smysl. Škoda jen, že celá kniha vyznívá tak trochu jalově...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 11:15The Artist
  Nesmírně vtipné minipříběhy ze života umělce a satiricky břitké, stejně jako milé a zejména sebekritické postřehy mi vykouzlily mnohokrát úsměv na tváři. Dost mě mrzí, že tohle není jedna velká série, rád bych to četl na pokračování.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 17:00Přitažlivost
  Bezesporu zajímavý komiks s úspornou, místy ponurou a každopádně funkční kresbou, která samotnému příběhu sedne. Ten si dává poměrně načas a pozvolným tempem nás uvádí do děje, který po celou dobu dává tušit záhadu, jež se možná postupně odkrývá, ale neustále ponechává stopu tajemství a nerozlousknutí. Hodně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdičkami, neboť s vyzněním celého komiksu spokojený nejsem, na druhou stranu jsem si celou četbu od první do poslední stránky užil, a to včetně příjemného architektonického "vibu", kterým dílo oplývá. Skutečně překvapivé je pro mě zjištění, že lázně skutečně existují a vypadají děsně cool. Navíc je to pěkný koktejl napínavého a nadpřirozeného záhadna s obyčejnými lidskými a společenskými momenty, dialogy, ve kterých debutant Harari prokazuje přes veškeré divnosti celkem um...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 11:37Parchanti z jihu #02: Za trochu krve
  Je to místy správně aaronovský drsný, ale já na tu až uměle budovanou předrsnělost nejsem. A na americkej fotbal taky moc ne.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 09:24Ú.P.V.O. #16: Upír
  Tam, kde mignolovské komiksy trochu skřípou v příběhu, umí to nahradit parádní atmosférou. Zde se jedná o podobný případ, byť děj není tak strašný, to rozhodně ne... a zdá se mi to, nebo byl Mignola před lety v Českém Krumlově a oblíbil si ho? Každopádně zde ho podle mě využil mnohem elegantněji a zajímavěji než v Lady Baltimore, i zdejší čarodějnice působí strašidelněji a upíří ekipa je dost cool.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.5. 10:16Zatoulaní psi
  V celkem zajímavé předmluvě se Lemire zpovídá ze svých kritických pohledů na své starší práce, kterak se vyvinul, zlepšil atd. Je to možné, ale typický lemirovský (formální) rukopis je patrný už tady, a i když je to skutečně poměrně dost syrové i surové zároveň, celkem se mi to líbí. S příběhem je to horší. Různé momenty děje nejsou úplně originální, dialogy nejsou úplně vybroušené a na konci zbyde jen taková čtenářská pachuť deprese. Ale ne takové deprese "wow, to byl mazec", spíše takové "hm". Bylo by krásně na světě, kdyby každý ne úplně dokonalý debut dostal takové pěkné knižní zpracování!

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.5. 18:31Milá Joy
  Nejedná se, upřímně řečeno, literárně vzato o žádné veledílo, autor se trochu opakuje a místy sklouzává ke coelhovsky laděným citátům; zároveň se nedomnívám, že humorné stránce prospěji tím, že zařadím hned několik fekálně-pšoukacích vtipů. Na druhou stranu, velmi těžko si člověk vyobrazí autorovu nesmírnou bolest, kterou ve svém díle na pomezí kresleného deníku a komiksu popisuje. Zvlášť na začátku jsem měl co dělat, abych si s Garym nepobrečel.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 12:40Akira #02
  Akční lehce post-apo kyberpunk, který je vlastně tak trochu převlečený superhrdinský (anebo superpadoušský?) žánr, neboť co jiného jsou Tecuo či Akira, než namakaní jedinci se superschopnostmi? Co jsem psal u prvního dílu stále platí, děj není zběsilý, přesto velmi příjemně svižný a zejména velmi zajímavě "nastříhaný". Některé dějové linky mi přijdou až trochu nadbytečné a jiné upozaděné, ale kdoví, kam se to celé vyvine, čte se to nesmírně příjemně a jedním dechem. Zejména chválím úvodní opakovačku předešlého děje; tohle by měla obsahovat každá série, která vychází jednou za uherský rok, i kdyby ji měl sepsat jen redaktor.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Ačkoliv je King scenáristický king a i zde je jeho rukopis poměrně dost patrný, musím souhlasit s Walomem v tom, že mě tento příběh nechával po celou dobu naprosto chladný. Ačkoliv mám příběh celkem sympatické ambice být hlubším a bezesporu komiksově originálním zamyšlením se nad otázkou (nejen) lidské duše, tyto umělé entity u mě nevzbuzovaly pražádné empatie, ani sympatie (snad místy s výjimkou nebohé matky). Přitom ne úplně zlá zápletka, byla-li by naroubována na rodinu jiného superhrdiny, fungovala by podle mě mnohem lépe. Zde jim ty emoce nevěřím, navíc to není Číslo 5, které by mě dohnalo svým kukučem k slzám.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 18:12Lady Baltimore: Královny čarodějek
  Kladl jsem si podobnou otázku jako Hanussen pode mnou, ale netrápila mě dlouho, přece jenom jsme ve sféře historické fantasy-hororové fikce, kde se historické události mohou odvíjet různorodě, což se týká i WW2 samotné, jak patrno časem z děje. Jinak zdá se, že já jsem od Baltimora očekával trochu něco jiného než faster86. Obálka vypadá fantasticky, samotný fakt pokračování zdařilé série, tlupy čarodějek a Český Krumlov; to vše zní lákavě. Ale snaha ždímat ze zavedené značky další úspěchy naráží na své limity - ona původně skvěle vykreslená atmosféra plná beznaděje a temnoty se zde vytrácí v chaotické akci a příběhové lince plné postav, ať už hlavnějších či anonymních. Vše připomíná spíše jakýsi osmý díl dobrodužné videohry či generické young adult fantasy bez větší hloubky.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.9. 15:33Růžový a černý
  soulbringer: Jsou tam velmi explicitní scény, ale zase jich není v rámci celé povídky tolik...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 11:22Růžový a černý
  Pondělí a hned tři recenze:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7. 15:37Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Asi máš vlastně trochu pravdu, pamatuji si, že v druhé části to možná trochu natáhl, ale finální dojem mi to nezkazilo. Četl jsem od něj ještě Nulorožce a Andělí vejce, a už to nebylo ono, byť druhé jmenované bylo stále neskutečně dobré. Teď mám doma Pravomila a chystám se na něj.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7. 13:46Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Mně teda Mlýn na mumie nepřišel rozplizlej... :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6. 20:08Dívka ze země Venku #02
  Jinak nejde o to, že by to bylo špatný, jen nemám čas číst manga série, který lákaj prostě jen tím, že jsou tajemný! Jsem zavalen, přesycen, pitomý komiksy :))))))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6. 20:07Dívka ze země Venku #02
  V tom případě se v tom filmu nic nestane nebo jak?:D (a nespoiluj, prosím)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 10:54Dívka ze země Venku #01
  Fry: Hele, co to znamená "nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo"?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 09:37Marvel Action - Spider-Man #2: Pavoučí honička
  adevr: Ceny takřka veškerých knih se momentálně ženou do lehce nesmyslných výšin... ale tiskárny jedou dál a dál, knižní trh přesycený, ale stále nějak funguje.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 19:21Ozvěny (sběratelská verze)
  baatcha: Přesně:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 14:54Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Díky, já totiž nikdy nevím, jestli to číst. Na druhou stranu si nepamatuju, co jsem četl před týdnem...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 14:32Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Obligátní bushovský dotaz - zde obsažené příběhy už někdy česky vyšly?:)
 • George Walker Bush
  Teď jsem to měl v ruce, komiksu jako "komiksu" je tam opravdu 1/5.
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 16:14Rychlé šípy 33...
  baatcha:

  Celá anotace zní takto, musel jsem to proškrtat a opravit překlepy:

  Třiatřicet nových dobrodružství v tomto souboru vytvořila autorská dvojice - scénárista Jiří Dubský a kreslíř Karel Zeman.
  Za vznikem stojí především mimořádný entuziasmus autora scénářů, velkého příznivce díla Jaroslava Foglara a Rychlých šípů dvojnásob. Zápal, s jakým se před několika lety pustil do sepisování nových příběhů, by jistě ocenil i samotný "otec" RŠ.
  Jiří a Karle, klobouk dolů!
  Autor vyzval ke spolupráci na nových Rychlých šípech postupně třináct keslířů. Prvních dvanáct nabídku z různých důvodů nepřijmulo. Poslení "šíp" z Jiřího toulce však nejenže byl vyslán správným směrem, ale trefil skutečně střed terče.
  Málokdo jiný by se tak mistrně zhostil nelehkého úkolu navázat na styl Fischerova komiksu z někdejšího Mladého hlasatele a Vpředu jako právě Karel Zeman!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.4. 11:11Poražený
  Killingjoke: Fakt je to prima!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3. 11:31Aargh! Pampeliškový speciál
  Draco: Jooo, seš tam taková pampelišková Poison Ivy na str.93.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 10:59Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Fimi: Hellboyverzum je vtipné tím, že dělá i spinoffy spinoffům (viz např. postava Abea). I když nejsem úplně nekritický obdivovatel jako Walome, principiálně mi to nevadí, baví mě to přiměřeně i s vědomím toho, že to nikam nevede (nepotřebuji nutně) a že je to kombinace mignolovské grafomanie a komerčního ždímání... je ale pravda, že ten Humr mi nesedne vůbec.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.2. 23:14Iogi
  Draco: Nevím, počkal bych na českou verzi někdy v říjnu či kdy... tedy pokud neumíš japonsky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 09:45Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Škoda, že se nedá lajkovat komentáře, zvlášť tvoje odpověď adevrovi mě pobavila:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 21:40Temná věž - Pistolník #05: Muž v černém
  Matthew: Co jsem ovšem pochopil (možná špatně), ona tahle série už rozvíjí alternativní zápletky, které v knize (knihách) nejsou... nebo ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 15:34Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Vím přesně, o čem mluvíš... mám to tak často na CSFD - jaktože má taková slátanina tak dobré hodnocení? A jaktože tenhle skvělý film má tak málo? Co když jsem to jen pochopil špatně?!! Ale naučil jsem se, že to není ani tak o nějakém rebelském čurání proti větru, ale o tom být autentický být sám před sebou v tom hodnocení:)) Ale on nám to jednou Zack zakáže a bude po dilematech.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1. 10:12Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Tož já asi taky půjdu do dalšího dílu ještě:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 13:28Barbar Conan #02: Život a smrt barbara Conana, kniha druhá
  karl173 měl pravdu, stihli to...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2021 17:57Jágr, legenda
  SSP: Jooo, to byla super žvejkačka.
 • George Walker Bush
  Super :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.11.2021 13:23Klece
  Že se to nelíbilo DR většinou znamená, že to bude docela dobrý. Už se těším!:-))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2021 17:20DC Komiks
  Landauer: Stačí rozkliknout zdejší forum a vlákno "Art".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.11.2021 13:52Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Toe: Napsal jsi to moc krásně!:-)
  (ale stále váhám, zdali tedy číst, nebo ne, jestli je to vlastně de facto obsahově stejný, lepší, nebo horší... a já si to chci děsně připomenout, ale nevím, jestli nedostanu do ruky prostě něco jiného... dilema!)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2021 13:41Bludiště 2
  james89: Word.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.11.2021 11:52Daredevil: Muž beze strachu #01
  Kapis: Gratuluji k tvému jubilejnímu tisícímu komentáři. A zrovna u tak dobrého komiksu!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 19:02Odsunuté děti
  K doplnění:

  - Whataboutismus
  - Němců bylo vysídleno přes dva miliony, z toho tisíce zmasakrováno
  - ano, Sovětský svaz skutečně zahájil druhou světovou válku po boku Hitlera, nejdříve nepřímo, po několika dnech 17. září 1939 přímo vojensky napadením Polska z východní strany
  - holocaust Sovětskému svazu nikdo nepřipisuje, ono stačí ty miliony obětí gulagů, čistek, hladomorů a genocid ze strany SSSR
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2021 12:21Přítel indiánů David Zeisberger
  Koukal jsem na film David Zeisberger - apoštol indiánů a mám pocit, jako kdyby Mrázek některé obrazy vizuálně naprosto obšlehl :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:52Z neznámého světa a další příběhy
  rajot: V Absyntu vycházejí samé dobré věci.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.9.2021 09:48Z neznámého světa a další příběhy
  Kapis: Takže ještě jednou a pomalu pro méně chápavé, ačkoli si myslím, že SSP to víceméně shrnul přesně - nikdo (já, baatcha, SSP) nikde netvrdí, že by se měl Lovecraft cenzurovat. Pouze se v diskusi podotklo, že měl rasistické sklony. Toť vše. Já ho čtu, mám ho velmi rád, všichni ho čteme, nikdo nevolá po upalování. To sis zase klasicky vystavěl slaměného panáka.

  S nacisty jsem HPL nesrovnával, pouze jsem položil otázku, zdali svou dosti lajdáckou a poněkud úsměvnou argumentaci, že rasismus je ok, protože je "otiskem doby", umíš aplikovat i jinde. Očividně neumíš. Ergo je ta argumentace poněkud selektivní a stojí na vodě.

  Nejvíc mě baví, že o sněhových vločkách a hysterii mluví zrovna ti, co se tak sami projevují. Paradoxy doby.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.9.2021 11:10Z neznámého světa a další příběhy
  Aha. To je velmi zajímavé. Bagatelizoval bys takto rasismus například nějakých SSáků, kteří "jen" žili v rasistické a antisemitské společnosti a zastávali pouze dobové - a jak jsi to nazval - mainstreamové názory?

  Jinak zbytek tvého textu už je jen takové volání dědečka Simpsona na mrak, které zase merit této diskuze odvedlo k nějakému hysterčení. O bourání soch, BLM a honech na čarodějnice, které jsou mi také dosti protivné, se tu nikdo nebavil.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9.2021 09:59Z neznámého světa a další příběhy
  Kapisi, ty ses za ta léta vůbec nezměnil... ty tady od baatchi dostaneš jasné důkazy a korektní argumentaci o zcela očividném, a sice že Lovecraft má jakési rasistické máslo na hlavě a ty místo toho mluvíš úplně z cesty, což korunuješ slovy: "jen si hledej rasistu úplně v každém". Achjo:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.9.2021 08:46Z neznámého světa a další příběhy
  Tož Kapis se nechal jenom typicky unést a zašermoval jízlivě jakýmisi termíny. Lovecraft, když už, byl hlavně docela solidní rasista, že.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.9.2021 15:21Temný rytíř - Historie Batmana a zrod nerdů
  Tož "normální" knihy se nečtou tak rychle jako komiksy ;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.8.2021 09:25Otevřené hranice: Etika a ekonomie migrace
  Než rozdám klíčenky - kdo z vás to četl? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 17:15Velký vezír Iznougud (paperback)
  Hanussen: Velmi prozaické! Děkuji převelice, kolego:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7.2021 12:47Velký vezír Iznougud (paperback)
  Jen takový dotaz, který má třeba prozaickou odpověď - proč je to v originále Iznogoud a v češtině Iznougud? Ve španělštině nebo polštině je to teda zase jenom Iznogud koukám...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.7.2021 12:55Rick a Morty #01
  Azalin:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6.2021 10:04Strážci galaxie - Noví strážci #04: Uzemněni
  Ehm?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 10:55Přístav Země / Zatmění (sběratelská verze)
  Darker: Chvíli jsem myslel, že jsi stvořil zajímavou metaforu na dění okolo tohoto komiksu, ale vy se furt bavíte o těch otiscích prstů... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.6.2021 09:54NANITS chronicles
  To máte z toho, když napíšete na začátku svého komentáře "Nemám co dodat." a pak ještě tři dlouhé odstavce něco dodáváte... pak prohrajete boty.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.6.2021 09:23Batman Mikea Mignoly
  SSP: Teď si představ knihovníka z katalogu, který z nějakého - pro mě ne zcela pochopitelného - důvodu musí spočítat, kolik daný výtisk obsahuje číslovaných a kolik nečíslovaných stran... viz mangy, kde je to často v nějakém náhodném poměru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.4.2021 10:03Přístav Země / Zatmění
  Jan Janšta: Děkujeme za tento autentický komentář:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.4.2021 09:36Přístav Země / Zatmění
  Měl jsem to v ruce a budu to mít v ruce a asi si to přečtu, abych byl zcela objektivní. Na první pohled určité zklamání, že je to fakt malé, nikoli žádná CC kolosálka. Na druhou stranu to možná bude praktičtější na čtení. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.4.2021 12:59RUR
  Norri: To není žádná ostuda;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3.2021 11:151984: Grafický román
  Jinak, co to znamená, že za tímto "projektem" stojí Tomáš Krejčí? To je ten nechvalně proslulý Tomáš Krejčí?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.9. 20:37Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9. 10:15Pindárna
  A kolik fólie se neekologicky vypotřebuje, aby se to zabalilo. A pak se nikdo nedostane do tiráže. Možná já, až si to vezmu do tramvaje. Budu vypadat jak hráč na akordeon.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.9. 13:01Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.9. 09:53Herní vlákno
  Na Gamefound se možná časem objeví desková hra Thorgal.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.9. 14:23Publicistika
  Kapis: Tak jestli jim vysvětluješ jako nám tady, že Majdan byl fašistický puč, že 11/9 byl inside job a že Zeman je fajn prezident (co si tak namátkou vzpomenu), tak nevím, jestli tu vzdělanost populace nějak navýšíš...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.9. 17:16Publicistika
  Fry už nacvičuje tanečky a jiné krátké sekvence.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.9. 09:35Srazy, cony, festivaly
  Zack: Ty víš, že jsem milý hoch a jenom mě provokuješ:)
  Jakože za rok? Klidně, můžu vám udělat průvodce:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.9. 09:08Srazy, cony, festivaly
  keporkak: No, jako napíšu si to, ale pochybuji, že budu mít čas.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.9. 16:05Filmový a hudební klub
  Zack: A druhá série je konečná, je to (definitivně) uzavřený? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.9. 14:14Filmový a hudební klub
  soulbringer: Velmi zajímavě je pojatý seriál Undone (2019), který je animován pomocí rotoskopie. Všechno umocňuje obsah, který se týká prolínání reality a časových linek, ve hře je mrtvý otec, teoretický fyzik, který se náhle zjevuje své dceři. Z kšand mě to nevypálilo, ale první sérii jsem se zájmem dokoukal - do toho veškerého fantaskně a krimi laděného sci-fi se přimotávají i normální vztahově-rodinné záležitosti působící naopak dosti "realisticky".

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.9. 15:11Pindárna
  soulbringer: Teď jsem zvědavý, co ti Zack jízlivě odpoví. :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9. 12:14Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9. 11:40Pindárna
  Fry: Ryzí altruismus navzdory nelegálnímu chování, nebo anarchistická rebelie vůči systému? To sám popravdě netuším, jaké jsou motivace:))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9. 10:50Herní vlákno
  A to jsi byl ty, kdo mě přitáhl k Sable, že?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9. 10:50Herní vlákno
  Samozřejmě si platím GamePass, aniž bych měl čas cokoli hrát, achjo. Toliko k placeným službám a pirátství :-D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9. 10:08Pindárna
  Berte mě taky trochu s nadsázkou, takže:

  Netflix je samozřejmě koncentrované zlo a nikterak mě nedojímá. Pakliže se chtějí streamovací služby navíc věnovat různým druhům cenzury jako vystřihování scén s kouřením, a to třeba i zpětně, stává se pirátství paradoxně zajímavým nástrojem k uchování celistvosti původního díla. Ha! :-)

  Vypočtené ztráty potenciálně vydělaných peněz tvůrců mi pak přijdou vždy lehce nadsazené a připomínají mi policii ČR, která oznámí, že Vietnamci svým padělaným zbožím připravili tuhle módní značku o kvadrilion korun. Což samozřejmě není pravda, protože většina lidí, kteří si koupili padělek, by si drahý originál nikdy nekoupila. Platí to podobně i u filmu, her, knih apod. Podobné přemýšlení nad strašným zlem pirátství pak často vede i k tomu, že vlastně i zmiňované knihovny jsou zlo (Zack dodává, že "socialistické"), protože lidé za tu knihu/film vyjma prvotní koupě neplatí a dané dílo se beztrestně konzumuje hned několikrát... (!!!) Čekám, kdy si někdo posvítí na kamarádské výpůjčky, nebo domácí promítání filmu, na který se koukali lidé z vícera domácností!

  Navíc nemám pocit, že by takoví mainstreamoví herci a tvůrci trpěli kdovíjakou existenciální nouzí. Jinak yogi to vystihl poměrně hezky přede mnou, podtrhl bych ještě dvě věci:
  - mnoho starých či okrajovějších filmů, pakliže jste si neudělali čas přesně 13. června od 19 hodin před pěti lety v Ponrepu, tak je jinak legálně asi nikdy neuvidíte
  - mnoho méně známých umělců bude radši, když se jejich dílo bude šířit dál, než aby bylo omezováno

  Žijeme v době hyperkapitalismu, kde se konzumní kola musí točit dál a dál, kdy lidé chtějí věci hned, teď a tady, ruku v ruce s moderními technologiemi, a streamovací služby vycházejí této poptávce vstříc. Moderní technologie (ale i ty nemoderní) nabízely vždy schopnost kopírování. Bojovat proti tomu, je jako bojovat proti dešti. Žijeme taktéž v době hyperindividualismu, kdy každý jedinec touží po docenění a ocenění, což se zrcadlí i v umění. Před pár set lety bylo umění věcí spíše kolektivního užitku, bylo taktéž často věcí anonymní. Člověk se kochal díly, jehož autory neznal, natož aby by za ně (krom mecenáše či objednavatele) platil... přijde mi úsměvné, jak v současném moralizování a vztyčeném prstu proti pirátství hrajou stejně hlavní roli jenom a jedině prachy.

  Kdo si nikdy nic v životě nestáhl, ať hodí kamenem!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.8. 10:37Filmový a hudební klub
  Co je to Prima? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8. 18:09Filmový a hudební klub
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.8. 00:02Pindárna
  :-(
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.8. 17:21Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.8. 18:16Sběratelský klub
  Ale jinak asi souhlas níže s uživatelem pupu... nějak to k tomu asi sedne, patří.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.8. 18:09Filmový a hudební klub
  Potřebuju nutně dokoukat alespoň první sérii Peaky Blinders a pak Nového papeže, abych se mohl vrhnout na toho Sandmana... :-)

  Už to někdo viděl? Po čtení pár recenzí na ČSFD to lidi buď absolutně nechápou, nebo velebí (včetně fanoušků komiksu), nebo tak průměrně chválí... z toho není člověk moudrý:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.8. 18:06Sběratelský klub
  soulbringer: Ad stínadelské proužky - je to prostě lepený paperback, po pár dotycích se to ošuntí, jak hřbet, tak okraje. Kdyžtak ke komiksům tady přibylo pár ukázek pro hrubší představu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.8. 14:48Sběratelský klub
  Bude to v chráněném konzervačně-prezenčním módu a tak to, doufejme, vydrží.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.8. 14:48Sběratelský klub
  SSP: Nestraš (a nenaváděj) :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.8. 14:44Sběratelský klub
  Viděl jsem to v knihovně, ale příliš mě ta předražená věc neinteresovala, tak jsem to blíže nezkoumal.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.8. 09:36Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.8. 09:36Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.8. 11:18* Připomínky a návrhy
  Zajímá to mě osobně, ne že to tady chci mít... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.8. 09:25* Připomínky a návrhy
  Katalog Lodžského komiksového festivalu? To mě zajímá!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.7. 10:10Filmový a hudební klub
  Bojím se, co z toho bude. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.7. 10:09Pindárna
  To se asi odvíjí od žánru:))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.7. 10:04Pindárna
  Komiks je svébytné médium, umění, forma, která má říct něco svým obsahem. Jaký vliv na to má fólie, vyleštěný hřbet či zarovnanost v knihovně? Navíc ty hřbety hrajou všema barvama, to vypadá v knihovně děsně nevkusně, jak u dospívajícího puberťáka. :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.7. 10:01Pindárna
  milo: Já se ke knihám chovám obecně primárně hezky a s úctou. K těm, které nejsou moje, asi ještě lépe. Na druhou stranu, nemám určitý druh mentální poruchy, takže když se někde ohne nějaká stránka, tamhle padne kapka na stránku, tak super, kniha dostává duši tím, jak je očtená. Navíc komiks jako takový považuji za lehce předražený spotřební zboží, které nikterak nesbírám a až na pár výjimek nechci. Vždyť to se mnou stráví pár desítek minut až hodin života, tak co pak s tím. Co chci, přečtu si v knihovně. Já raději normální knihy, i když na ně kvůli těm pitomejm komiksům nemám skoro čas.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.7. 09:20Pindárna
  "položí jen tak na ručník, nebo dokonce do písku"... :))))))

  bože, bože, božínku, mě tak baví, jak tu máme takové malé Sheldony v reálu... asi ne tak geniální, ale rozhodně tak roztomile pošahané:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.7. 12:58Stripy, jouky, fejky :)
  Nejlepší scénka:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7. 16:55Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7. 10:33Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.7. 13:18Pindárna
  P.G.: ♥
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6. 21:55Sběratelský klub
  Kapis: Přesně, tys byl na tom sluníčku zrovna dneska dlouho zase :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6. 11:31Sběratelský klub
  (jinak mě neplatí CC, ale Soros samozřejmě)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.6. 11:30Sběratelský klub
  Jak těžké OCD člověk musí mít, aby se zbláznil kvůli jedné pitomé bublině na straně 888, která utekla o jeden řádek?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.6. 13:02Herní vlákno
  (teda to první též v čj)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.6. 13:01Herní vlákno
  nové přírůstky :-) • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.6. 16:18Srazy, cony, festivaly
  Řekl někdo "vzít Poláky útokem"?! :))

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.6. 11:24Sběratelský klub
  Toe: Jakože limitka pro Libeň a Vysočany?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.6. 16:52Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6. 11:54* Připomínky a návrhy
  SomeOne: Opraveno, i když dá to práci... jedná se o Speeder-Manův oblek? Spedermanův? Kdoví? Já se v těhle věcech moc nevyznám...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 17:22Filmový a hudební klub
  deefha: Dík, na Heuréce je taky chválí.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.6. 17:18Filmový a hudební klub
  Wasseg: Rozhodně jsem si nevybral a nepředobjednal tu verzi Teal/Fortress. (bílou desku už mám od Priessnitz)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 275 (cca 132005 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0