George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Momentálně rád fotím:
http://www.michaelsanalogue.com/

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Aargh! #18

Ti Norové mají sympaticky obskurní dílka, to se mi líbilo. Tradičně skvělý a vtipný Kučerovský, Komárek stvořil roztomilé moudré dílko - ovšem i Taragelův Jánošík řeší podobné problémy, poučně a hezky nakreslila Karolik. Plachý slovy Ondřeje Trojana z Na Stojáka hezky "se satirou na komoru", dost mě zaujal komiks Vobořilové, a v neposlední řadě, začal jsem se těšit na dalšího Krále Šumavy, bude-li!

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Rytíři: První dobrodružství

Je to o něco vtipnější než vážná detektivka Unesená, kresba ála Kopl mě taky celkem baví, klasičtější "rytířsko-fantasy" kulisy mi také vyhovují, ale já už nemám na tyhle věci trpělivost, brzy mě to bohužel omrzí.

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 22.7.2019 | Unesená

Komiksový gamebook je sice zajímavý koncept, ale pochybuji, že někdy něco překoná Nikarrina a jeho Spellsword Sagu VII. Když jsem chodil do nějaké druhé třetí čtvrté třídy ZŠ, gamebooky jsem naprosto zbožňoval, Jackson a Livingstone - hrál jsem leccos. Dnes (a vlastně vždy) mě více než rozhodování o vlastním osudu baví ty příběhy. Všechny ty body síly, obratnosti, vitality a kdovíčeho považuji za zlo a obtěžování a zbytečnost. To pisátko a papír, o kterém píše Kazumaki, jsem samozřejmě neměl, protože jsem si četl v tramvaji. Též obtěžující!:-) Měl jsem pocit, že polovinu hry jen chodím do nějakých dveří. Jinak spoiler))) jsem dceru našel velmi rychle a tak jsem neprochodil jiné lokace a nenašel patrně důležité předměty a tak i vždy rychle pochcípal (((spoiler, nebyl jsem ovšem tolik zaujat atmosférou a příběhem, abych se to snažil projít celé.

Celkový dojem: 50%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.7.2019 | Conan #02: Bůh v míse

Ještě jsem neměl šanci to pořádně prostudovat, ale možná mi to ulehčíte - tyhle příběhy už vyšly v kolosálce, je to tak, že? Nebo ne? Díky.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 1.7.2019 | Komiksodějky

Mrzí mě trochu dětinský komentář pode mnou, mrzí mě, že s tím holky měly tolik útrap, co jsem slyšel, mrzí mě, že my donátoři nejsme vyvedeni zlatým písmem na konci knihy (dělám si srandu), mrzí mě ta feministicko-genderová optika, která mi není úplně vlastní, mrzí mě, že jsem dostal jako dárek vytištěnou reprodukci a ne nějaký originální byť jenom rychločrt, mrzí mě, že jsem vlastně všechna díla už viděl na nějakých těch plzeňských či pražských výstavách...

Na druhou stranu se mi moc líbily rozhovory s již profláklými autorkami (Lela Geislerová, Toy_Box, Lucie Lomová, Renáta Fučíková), líbí se mi výsek děl (zde musím říct, že Štěpánka Jislová se svými dvěma díly docela válcuje a vyčnívá) a shrnutí ženské tvorby (Tomáš Prokůpek), líbí se mi ta růžová barva a líbí se mi ten font a celkové provedení, které jako by zapadá do již vydaných sborníků - tohle mohlo klidně být Aargh: Special Female Edition.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 1.7.2019 | Wolverine: Starej dobrej Logan

Námět mi přišel poněkud dost přitažený za vlasy, ale nakonec, proč ne? Místy se komiks vyznačuje totálními absurdnostmi (krtkoidi) a špatnými scénáristickými zkratkami (krtkoidi), celkově však děj šlape na plyn, stejně jako Hawkeye v bugině. Někdy mám pocit, že jsou dialogy a postavy fakt špatně napsány, jindy to srší vtipem, odkazy a zajímavými okolnostmi. Shrnuto podtrženo, předpokládám (a možná mylně), že už pokračování nikdo nerozpracoval, mě by ale docela zajímalo, jak to bylo tehdy dál!

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Rick a Morty #01

Doppelganger: Já vím, že si ze mě děláš prdel, ale pobavilo. Cením! :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Superman: Mír na zemi

Mám zcela totožný náhled a názor jako u předchozí JLA, tedy že na onu kresbu zase tolik s nadšením neskáču, ale že chápu poselství díla a kvituji ho s porozuměním. Kontext konce 90. let je jasný - to nebylo jenom naše Nagano, hitparáda Eso, opoziční smlouva dvou dneska nenávistných dědků, ale též hladomory v Etiopii, Kongu, Súdánu a jistě byly v podvědomí stále katastrofy somálské či severokorejské. Řešení světového hladu je enormně závažné téma, podobně jako dezinformace či manipulace davem (JLA), ale v tomto podání je to prostě takové "přepatosované", unylé, přes veškeré snahy o emoce, etické apely a mentorství vlastně dokonale "americky sterilní". A trochu nudné.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Žoldnéř #01: Kult svatého ohně

Po úvodním dílu této podivné série mohu konstatovat, že mezi tři největší devizy tohoto komiksu patří:
- slušná malba
- zajímavě vykreslený svět
- prsa všech ženských hrdinek (a že jich není málo)

Jinak je to hloupoučký dobrodružný příběh, kde výrazně maskulinní hrdina zachraňuje lepé děvy, hned po sobě dvě, obě unesené a visící ve vzduchu, což je poněkud zvláštní, ale ten svět je tak trochu vertikální, no. Očividně jdu proti proudu, ale žádný zázrak se tady podle mě nekonal.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 28.6.2019 | Rick a Morty #01

Tak tady samozřejmě platí, že pokud jste vzdělanější a máte rádi sofistikovanější a inteligentnější humor plný totálních absurdit - a úplně nejlépe (téměř je to základní předpoklad, bohužel), jste-li nekritický fanoušek tohoto seriálu jako já -, mělo by se vám to líbit. Máte-li nakoukáno každý díl (#mamnakoukano), nemůže vás překvapit ani žádná postava, natož zápletka. Velmi pomůže také fakt, jste-li totální nerd. To sice úplně nejsem, ale i tak ten seriál miluju. Stejně jako moje oblíbená herečka Madison Ivy (neplést s Poison Ivy).

Co však musím konstatovat je, že seriálu komiks nesahá ani po kotníky, je to dost slabý odvar a vtipné to je taky méně.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.6.2019 11:07 | Povinná četba

Gael Bertrand: A Land Called Tarot

Zack již doporučoval na facebooku ve skupině Komiks je pro všechny, já se k jeho doporučení přidávám. Tři komiksové příběhy vyprávěné zcela bez textu a dialogů ohromují výpravnou kresbou a okénky natřískanými symboly a detaily. Svět pohybující se na hranici fantasy, sci-fi a dobrodružné literatury, to vše v kulisách až surreálných. Více o komiksu např. zde:
http://aux.avclub.com/even-without-dialogue-a-land-called-tarot-transports-r-1798257577

Brzy k zapůjčení i v Městské knihovně v Praze.George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.6.2019 10:53 | * Připomínky a návrhy

Fry: ?
Rosse jsem právě do malby dával já (je to tak v tiráži), koloristu jsem vyškrtl, protože tam o tom nic nebylo... takže by mě zajímalo, cos vyváděl:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.6.2019 09:42 | Sběratelský klub

karl173: Jsem megafanoušek seriálu, tak jsem zvědavý i na komiks... jinak sofistikovanost, absurdnost a jakási vulgárnost humoru R&M je někde úplně jinde než u Groeningových děl, tak mi přijde trochu nefér to srovnávat:-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.6.2019 20:40 | Srazy, cony, festivaly

Fakt jsem to dnes plánoval, ale měl jsem kocovinu jaxviňa...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.6.2019 12:55 | Pindárna

charvos, Fry: "Scháním"? Kluci, na to, kolik toho čtete, nic moc čeština!!! :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 24.5.2019 10:41 | Art

Aktivita

Naposledy přihlášen: 23.7.2019 15:22
Komentáře u comicsů: 1490
Hodnocení comicsů: 1570
Příspěvků ve foru: 498

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 32 (cca 6721 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné