Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: žena, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, Stefan Zweig, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

Píšu knižní recenze pro Respekt a sem tam píšu i o deskovkách pro FantasyMag: https://www.fantasymag.cz/author/mifia/

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 13:22Hellboy a Ú.P.V.O.: 1952
  Je to klasický hellboyovský úlet s Rasputinem, tajnými nacistickými konspirátory a šílenými vědci, přičemž dojde na klasické pěsti pekelného kluka, ale oceňuji všechny díly, ze kterých alespoň trochu sálá ona tajemná atmosféra ruin, kostelů a hřbitovů, temných nocí, duchů apod. Také je znát kresba naprosto skvělého (mého oblíbeného) Maaleva.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 13:16Ú. P. V. O. Peklo na zemi #03: Rusko
  Jsou to ruští vojáci, doktorko. Smrt mají v popisu práce.

  Dlouhodobě neskrývám, že mě tyhle celosvětově katastrofické kulisy příliš neberou, ale jak jsme tady uprostřed jednoho konkrétního ruského nadpřirozeného "problému", celkem mě to bavilo.

  P. S. Koukám, že cituji to samé jako Norri:)

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.5. 09:16Pochmurný kraj - Odkaz #02: Říše víl
  Kresba je stále fajn, jen ta atmosféra se vytrácí... ačkoli tam stále hopkají nadpřirozené bytosti a čarodějka, přestává to být tak trochu horor - spíše se posouváme k jakési až kýčovité paranormální young adult LGBT romanci v pohádkových fantasy kulisách. Což není nutně špatně, jen mě osobně to už tak nebaví.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.5. 09:31Odkaz rodu Blacků 2: Oheň v krvi
  Spolupráce Bunn-Crook nepatří v mých očích k úplně dokonalému duu, ale vždy rád sáhnu po jejich nově vydaném díle v CC. Tentokrát má druhý díl opravdický spád a grády, jsem rozhodně spokojenější než po pilotním díle. A to zejména z hlediska vystavění napětí a náhledu do minulosti, samotný příběh je celkem jednoduchý, což v tomto případě není na škodu.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.5. 11:33Joker #01
  Příjemně vrstvený a přiměřeně zamotávaný temný příběh... jako všechno by bylo jednodušší, kdyby Gordon nebyl lama a vystřelil by prostě Jokerovi mozek z hlavy, ale to bychom pak neměli co číst.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.5. 18:23Poslední detektiv: Vykoupení
  Když nad tím přemýšlím, zatím se mi všechno od Mighty Boys vlastně docela nějakým způsobem líbilo, něco o něco méně, něco fakt hodně. Ovšem zde jsem narazil na doposud největší zklamání (jednou to přijít muselo), které mě osobně minulo zcela obloukem. Tahle jednohubka se vlní v akčních latinskoamerických sci-fi rytmech, ale prosviští rychleji než nohy brazilské tanečnice cha cha, do toho takové úsměvné plot twisty a řekl bych až nehumor. Možná i lehce zbytečné budování tkanin menšího universa, o němž v tuto chvíli nevím už nic, protože proč taky...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.5. 17:23Kateřina v říši kimči
  Bez žádných literárních, ani velkých uměleckých ambic, přesto velmi milý (až rozkošný) náhled do korejské kultury a zvyků na hranici komiksu a ilustrované mozaiky postřehů a vyprávění.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.5. 10:18Punisher: Četa
  Ennis prostě Punishera umí: i tahle vietnamská retrospektiva, kdy se Frankova zásadovost projevuje v ryze pozitivních konotacích, se povedla.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.5. 12:29Modrá Crew #25 - Universal War One #5, 6
  Zprvu to působí jako slabší dojezd, ale nakonec se z toho vyklube šílená jízda pomáhající si trochu náhodami, avšak hlavně zamotaná do klubka časových paradoxů, které jsou v zásadě fascinující, v příbězích jsem na ně už ale poněkud alergický. Máme tu i jiné paradoxy: spojení sexuálně a věkem frustrovaného vědce s výstavní babečkou, snaha o svržení kapitalisticko-fašistického státu vedená líbivými řečmi o demokracii (a bývalým admirálem), zrod totálního génia ze zbabělého ťuňti atp. Estetické i čtivé, ale přitažené za vlasy více, než jsem schopen odkývat.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 09:41Šangri-La
  Celkem líbivý komiks s příjemnou kresbou s jednolitými a střídajícími se odstíny barev zobrazující vesmírné stanice, přírodu a mezihvězdný prostor. Chybku vidím pouze v tom, že obličeje postav jsou si strašně podobné. Samotný sci-fi příběh nabízí zajímavou vizi budoucnosti prošpikovanou antikapitalistickou, antikorporátní, antikonzumní, antirasistickou, sociálně-psychologickou i environmentální linkou, ale nakládá s nimi až poněkud polopaticky... na druhou stranu se tyto linky vyjeví na samotném konci nejednoznačně a naopak nepolopaticky. Přes to všechno bych se raději kochal úvodními a závěrečnými scenériemi Babletova štětce, které mě zaujaly tak nějak nejvíce.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 09:52Akce Kámen
  Hlavní zbraní komunistů byla vždy lež a rozmazávání pravdy. Akce Kámen budiž dalším střípkem do obrazu bolševické zrůdnosti. Je jedině dobře, že se autoři a nakladatelství Argo pouští do podobných připomínek zločinů, ať už protektorátních či poúnorových. Svým způsobem thriller ve skutečných kulisách.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 15:31V zrcadlové síni
  Třetí zajímavé setkání se švédskou autorkou, která si tentokrát bere na paškál fenomén krásy v éře pozdního kapitalismu. Liv S. je primárně šikovnou kompilátorkou nejrůznějších intelektuálních pohledů a relativně vtipnou glosátorkou, které je opět nutno přiznat velkou míru nadhledu a objektivity doplňovanou až jistou smířlivostí.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.5. 09:31Brutal: Zpověď detektiva z oddělení vražd #01
  Vskutku dosti brutální manga, kde jsou příšerné a odpudivé zločiny kompenzovány stejně brutální pomstou a trestem... což má v sobě, přiznejme si, určitý rys čtenářské katarze.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 23:38Perramus
  Unikátní záležitost, která se nedá jakkoli oddělit od sociálně-politického kontextu latinské Ameriky a Argentiny, byť některé principy diktatury mohou být univerzální a některé hlavní hrdiny, Borgese či Marquéze, zná téměř každý. Je to bizarní, má to mnoho myšlenek i odkazů (mnoho v českém prostředí hůře dešifrovatelných), neskrývá to svou těžce satirickou linku. Přes všechny tyto vrstvy, ale jde po většinu knihy o přímočarý dobrodružný děj, což mě ve finále asi jako jediné zklamalo - byla to dějově jak klasická jízda tramvají, sice s mnoha překvapivými zastávkami, ale od jedné konečné do druhé. Nejvíce mě pak zaujalo druhé dějství v Santa Maria s pěknou zápletkou, setkáními i archetypy. Exceluje samozřejmě naprosto výborný Breccia se svou kresbou, bez kterého by byl komiks třetinový, ne-li čtvrtinový.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 13:50Balada pro Sofii
  Nádherné a hluboce lidské. Komiksové pohlazení po duši, které nás citlivé ironiky umí dojmout. Čirá krása, kreslená symfonie.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 13:12Lazarus #01: Rodina
  Nepříjemná dystopická vize nové aristokracie se "zbraněmi hromadného ničení", které, ouha, mají emoce. Standartně zamotaný akčňák.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Velice zajímavý náhled na tvorbu a další lehce obskurní dílo "krále mangy", které mělo Tezukovi v 70. letech znovunastartovat kariéru. Mě osobně opět fascinuje ten neuvěřitelný eintopf příběhů a námětů, který byl autor schopný splacát dohromady. A tak jsme svědky nejrůznějších podivností, kdy se míchá tvrdá realita s fantastickými motivy, sociální témata s psychologickými, etické problémy se stavem japonského zdravotnictví, kriminální zápletky s lidskými dramaty, krev s humorem atd.: a v tom všem jakýsi antihrdina s nikoli pokřiveným, ale značně nečitelným morálním kompasem. Bezesporu zajímavé.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.4. 13:42Babi
  Artová, snová a výtvarně půvabná záležitost, která v sobě zajímavě mísí dětskou imaginaci s prarodičovským steskem v době odloučení.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4. 12:56Kovboj ze Šaolinu: Libová sekačka
  Totální splatter bullshit, který má pravděpodobně zaujmout svou kresbou (jestli příběh, tak potěš koště), která by se sice občas možná mohla někomu vyjímat jako poster v pubertálním komiksovém pokojíčku, ale celkově to též není nic, z čeho by si měl člověk sedat na zadek, pakliže se ten samý motiv opakuje půl knihy, navíc onen krvavý naturalismus na nemrtvých tak nějak ani nefunguje, když krev a vnitřnosti vypadají spíše jak ovesná kaše obarvená džemem. Míjí mě to obloukem jak Air Force One Brno.

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.4. 12:01Zenit
  Úžasný a netradiční komiks v podobě poetického surreálně laděného dialogu o snění s jakousi až fauvistickou kresbou, který svým obsahem i uměleckou formou od čtenáře vyžaduje alespoň bazální mozkovou součinnost a rozhled.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.4. 10:22Zaklínač: Rónin
  Zajímavé spojení zaklínačského universa s japonskou mytologií, kdy se dere na povrch otázka, zdali je tohle všechno důsledkem lásky k oběma látkám, nebo jen záminka pro čistý nakladatelský kalkul v podobě zpracování dvou výrazně oblíbených popkulturních fenoménů. Mě japonský svět (říkal jsem si, kdy zde Geralt narazí na ušatého Usagiho) zajímá a Zaklínač nesmírně baví (trávím momentálně s ohromnými výčitkami hodiny a hodiny u Witcher III), proto z oné lásky k látce a sem tam podařenou atmosféru za čtyři hvězdy, ne za tři. Zase tak světaborné to zatím není.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.3. 15:55Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada
  Roztomilý příběh o velké lásce, která očividně prochází žaludkem a také se dá, zdá se, koupit.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.3. 10:19Wonder Woman #07: Válkou rozervaná
  Wonder Woman v podobě teenage sexiny v naivním příběhu o tom, jak božská Diana nezvládá time management. Obě linky, dvě krize velice zásadních rozměrů, stejnak nejsou zajímavé - o to víc, že jsou vyřešené během pěti sešitů.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.3. 08:39Visa transit, svazek 2
  De Crécy se opět rozepisuje o svém mládí a opět cestuje časem zpět, dokonce mění - pro mě trochu nepochopitelně - i geografickou lokaci, když kreslí o svém výletě do Běloruska v 90. letech. Pro mě lehounký oslí můstek, ale i tak je to stále velmi zajímavě hravé a umělecky i životně barevné vyprávění, které stojí za to.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.3. 08:47Skřet
  Komiks, kterému v podstatě máloco vytknout, jako dítě bych ho určitě s potěšením slupnul jako malinu. Když někdo umí kreslit, jako v tomto případě, fantasy v komiksu nemůže zklamat, vypadá prostě hezky. Příběh je i roztomile psychologicky poučný, připomene tak trochu Coelhova Alchymistu. Problém je v tom, že je to takové to klasické sci-fi o cestě z bodu A do bodu B, která se trochu zašmodrchá a cestou se potkají různé bytosti a příšery. Milé, ale nic víc s rádobyúdernou pointou. To by ten příběh předtím musel být trochu lepší.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  V přímém přenosu sledujeme konec světa, ale stejně je to takové neslané.

  Celkový dojem. 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 08:40Ú. P. V. O. Peklo na zemi #01: Nový svět
  Měl jsem rád komornější zápletky, než tenhle apokalyptický chaos; už to nemá to kouzlo, když to de facto změnilo žánr.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Komiksová koncentrace deprese vyprávějící o ruské krutovládě, která ještě, jak všichni víme, neskončila. Naopak se umocňuje a drtí ruskou nevyléčitelnou společnost vedenou zločinci, kteří svou agresivní politikou a nepochopitelnými dojmy o své výjimečnosti infikují svět i za hranicemi. Mozaika ze střípků otřesných událostí a zaznamenaných svědectví, která se táhne od dob bolševismu až po putinismus, éru travičů, házečů lidí z oken, sadistů, paranoidních lhářů, zkorumpovaných lidských duší a psychopatů. A Ukrajina jakožto výrazný příklad oběti toho všeho.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.2. 17:58Rorschach (paperback)
  Už komentář DR mi napovídal, že to bude docela dobré... ano, Tom King se občas nechává unášet na vlnách své vlastní geniality, až jsem ve třetí čtvrtině knihy myslel, že to vzteky zahodím. Ale já mu to nakonec všechno odpouštím, protože stvořil příběh, který je opravdu dobrý a celkem rafinovaný. Kresba připomíná noirové pecky dua Brubaker-Phillips a kdyby nebylo explicitně řečeno, že se jedná de facto o současnost, s těmi všemi americkými účesy, vozy a trenchcoaty bych myslel, že se píšou sedmdesátky. On je tam ten Rorschach celkem zbytečný, myslím, že by to nějakým způsobem fungovalo i bez návaznosti na Watchmeny, kdyby se to napsalo trochu jinak, protože gró příběhu a zápletka je fajn i tak. Ale i tak po delším čase děkuji za velmi kvalitní komiksový zážitek.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.2. 14:45Země potomků
  Velice bezútěšná atmosféra lemovaná tajemstvím, nepochopením a nakonec i zvířecími pudy, které zůstanou, když nezbývá nic moc jiného.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.2. 10:43Zaslíbená Země Nezemě #17
  Zatímco by Norman mohl vyřešit nebezpečné démony jednou pro vždy, malí naivové mu to kazí. Chaoticky prokreslený díl, který ukazuje, že to všechno jde až nějak moc lehce. Těším se už na konec série, podle mě už to bude jen natažená nudle ze scenáristova nosu.

  Celkový dojem: 50 %
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.2. 10:40Bestie burdenské #04: Okupované území
  Trochu tvůrce podezírám, že je to příběh z Japonska, protože Japonsko v komiksu je cool... takže jsme svědky příběhu, který by klidně mohl řešit, nevím, Usagi? A že se tam vyskytne internetový doggo, to je nabíledni.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.2. 11:42Velký vezír Iznougud je zpět (paperback)
  Ač se to opakuje a některé pointy jsou dělané trochu na sílu, děsně se u toho bavím. Humor je to prostě Goscinnyho, tedy kouzelný... a opět palec nahoru za překlad slovních hříček.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.2. 22:33Sweet Tooth - Mlsoun #03
  Co na mě poměrně dost zapůsobilo - a je překvapující, že nešlo o původní Lemirův scenáristický záměr -, jsou tři kapitoly úvodní historické vsuvky o tom, co se kdysi událo na Aljašce mezi Inuity. A to i přes pro mě jisté logické diskrepance (nezapálili tu kapli dvakrát za sebou?). Ale třeba jsem jen horší čtenář.

  Každopádně jsme zde svědky příběhu, ve kterém jsou de facto ti, kteří se snaží zachránit lidstvo, vylíčení jako bezskrupulózní padouši, a ti, kteří přicházejí věcem na kloub, jako šílenci. Na druhé straně vlastně nositelé (byť nevědomí) moru, ješitné pomsty a zkázy jsou ti dobří, protože mají roztomilé zvířecí čumáčky. Rád bych se odprostil třeba od nějakých environmentálně moralizujících rovin o špatném lidstvu a dobré přírodě, ale mohu tak těžko udělat, když Lemire tvrdí, že je to příběh primárně o dospívání a otevřenosti srdce. Inu, Lemire, mistr zápletek ohledně "dad" a "wife issues", přišel s coming age příběhem se zvířecími rysy v postapokalyptickém prostředí. Může být, dnes je možné všechno.

  Stejně si po celou dobu myslím, že nejsilnější zbraní série je její napínavost, a to napínavost do samého konce. Sám konec je zvládnutý na tyto katastrofické poměry velmi dobře, příběhově hezky, dojemně, i když v podstatě značně kýčovitě. Musím přiznat, že to byla jízda.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.2. 10:37Matka
  Musím říct, že ani tady MB nesáhlo vedle a tak trochu začíná hrát dominantní roli na poli kvalitního sci-fi v komiksu v tom našem malém, i když trochu nasyceném, českém rybníčku. Lemire zde vyprodukoval velice zajímavou zápletku s přiměřeným napětím, kde se mísí téma mateřského citu umělé inteligence s povstaleckou svoločí.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.1. 10:15Temná věž - Pistolník #06: Poslední výstřely
  Série se tímto nikam neposouvá, Roland bude na svém lovu možná do aleluja, vždy tak pár hodin za pronásledovaným. Tak jsme spíše svědky příběhů z universa, které je velice atmosférické, démonické, někdy bláznivě paralelními světy a vlivy "postmoderně" propletené až do šílenosti, kde se sní uprostřed snů a každý dům je ruinou a každá ruina má své duchy.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.1. 09:14Akira #04
  Epické. Apokalyptické. Trochu natahované. Kapitán a jeho nohsledi na zabití.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.1. 17:35Akira #03
  Znovu opakuji, že bych taková shrnutí, jaká jsou v úvodech Akiry, velice ocenil v ledasjaké jiné sérii, když se k jednotlivým dílům dostávám v rozmezí měsíců, někdy let. Nyní zde máme velmi dlouhou akční sekvenci, až si člověk říká, zdali by to nešlo všechno dějově trochu zhustit. Nicméně děj se klasicky odvíjí velice svižně, ve všem tom chaosu Akira čtenářsky strhává a odměňuje kyberpunkovou estetikou, rodí se zde brutální kataklyzma, takže to vlastně tolik nevadí.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.1. 09:33Zámek a klíč: Zlatý věk
  Velmi pěkně sestavené povídky, které nejen v posledním a přiznaném crossoveru působí příjemně sandmanovsky. Více než zápletky zaujme onen snový magický svět, či přesněji řečeno světy.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.1. 17:56Vůle, kniha první
  Žánrový akční guláš s pro mě dosti slabými příběhy a rámováním, které je hůře kulturně přenositelné. Tento zvláštní fantasy historicky-válečný steampunk silně připomene svět 1920+ polského ilustrátora Jakuba Rozalského, ovšem ani zdaleka nedosahuje jeho estetických kvalit a atmosféry. Je to všechno škoda, protože přes všechnu tu šílenost, která mě osobně nudí, zde prosvítají zajímavé jednotlivosti a postavy skutečné historie. Tak či onak, nerozporuji, že si to může najít své čtenáře a každopádně a nahlas Sláva Ukrajině!.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.1. 16:30Simpsonovi: Gigantická komiksová jízda
  Pozitivně kvituji spíše delší příběhy, které zde kromě snahy o humor a parodii superhrdinských komiksů přinášejí i vážnější témata.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 19:12Na západ severozápadní linkou
  Jsem velký obdivovatel Janíčkovy ilustrace a i tady platí, že jeho bohaté hrátky s třemi barvami, i když se autor tématicky značně opakuje, jsou pro mě nesmírně okulibé. Přírodním scenériím amerického severozápadu to tu nesmírně šikne. Mám rád třeba podobné cestopisné deníky a črty, které tvoří František Skála, ty jsou ale jakoby skutečnými artefakty, originálními ve své kusovosti, tím poměrně intimní a bezesporu umělecké. Janíček se rozhodl povýšit své cestopisné vzpomínky na jakýsi pseudokomiks a podělit se o svých zážitcích se světem. Jako knihovník vím, že o svých cestách má ambice psát každý druhý a zde konkrétně se nedivím už proto, že sám vím, že severozápadní Kanada je opravdu krásná. Je-li dílo zároveň důsledkem pokusu o nějakou arteterapii, tak je výsledek nadmíru skvělý.

  K tomuto "projektu" mám v zásadě dvě připomínky a neříkají se mi lehce, neb za tím vším tuším kvantum práce a kvantum lásky ke zpracovávané látce, k zážitkům, ale i k filmům, literatuře, hudbě, starým věcem: 1) tato obrazová kniha postrádá ve svém vyprávění skutečný náznak dobrodružství, cosi zásadního, snad kromě pro středoevropana destinace samotné, jde spíše o v zásadě velmi zajímavou, ale lehoulince nudně odvyprávěnou reflexi jedné krátké cesty, reflexi plnou miniasociací, 2) vypravěč není přímo nevěrohodný, je spíše lehce nesuverénní ve svém zpětném rozpomínání se na to, co se vlastně všechno odehrálo, přičemž ve chvílích, kdy chce přijít na to, kde přesně se co stalo, vůbec nemusí být do detailu perfekcionistický, neb to v rámci celého uměleckého dojmu snad ani není důležité.

  Vracím se obloukem zpět a opakuji, že po přečtení knihy jsem nesmírně spokojený s vizuální stránkou, stejně jako s technickým provedením a estetikou publikace, to Paseka prostě umí. Líbil se mi i Janíčkův doslov/přílohy, neb jakožto ročník konce 80. let jsem se v lecčem úplně přesně poznal.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2022 15:57Mýty #19: Sněhurka
  Tak první příběh této telenovely o Bufkinovi působí poměrně dost dětinsky, ale vlastně proč ne, jsme řece v pohádkovém světě. Pokračování hlavní linie je už notně napínavější.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.12.2022 10:14Hliněná božstva
  Wow, použít umělou inteligenci místo kreslíře je jistě zajímavý, byť v poslední době asi už ne tolik originální koncept. A díky za to, protože se ukazuje, že ještě pár dní budou mít ilustrátoři a kreslíři co jíst, nahraditelní očividně ještě úplně nejsou. Co se týče divného a poměrně infantilního příběhu, nestačil jsem zírat - to snad taky psal robot. Chtít za to čtyři stovky, to je vlastně drzost.

  Celkový dojem: 10%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.12.2022 11:50Místo činu
  Dobré, ale na Brubakera celkem konvenční kriminální dílko, u kterého tolik netuším, proč je z něj B. M. Bendis v předmluvě tak odvařený. Je to poměrně dost ukecané, přiměřeně napínavé, ale ne tak rafinované a kulervoucí, jak to Ed běžně umí. Zkrátka trochu patrno, že tehdy, na přelomu tisíciletí, teprve začínal a vypisoval se.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2022 13:47Manga Jókai - Děsivé pověsti z Japonska
  Tato manga sbírka mě zaujala spíše než formální stránkou - jedná se podle mě až o příliš konvenčně a popisně odvyprávěné příběhy - skvělými náměty a atmosférou z nich plynoucí. Nehledě na mírně poučné mikropointy adaptovaných legend.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2022 13:28Ze severu na jih, přes východ a západ
  Lehce iritující formát, při kterém se sled obrázků mění z horizontálního na vertikální a naopak, lehce iritující omáčka kolem bubáčků, což jsou prostě vyfabulované příšerky... každopádně, ačkoli se jedná o komiks pouze z části, jsme zde svědky takového česky burtonovského světa v příjemném hávu. Takový skicář plný milé imaginace.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.12.2022 09:47Ruddy
  Půvabný příběh a námět, který přecejenom působí ještě trochu pankáčsky, zprvu tak trochu brakově-androšsky, místy snad saudkovsky, ale už zde prosvítají ony nádherné a kouzelné atmosféry, nálady a humor Čechových světů, kterými jsem vždy uchvácen. A v bonusových povídkách už tohle svítí všechno naplno.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.11.2022 16:01Einstein: Můj život v komiksu
  Takové letem světem Einsteinovým životním příběhem. Komiks, který snímá velkou ikonu 20. století a vlastně synonym pro génia z piedestalu a představuje ho též jako roztomilého a nepraktického človíčka, nejen fyzika, ale i bojovníka za mír.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.11.2022 10:42Každý den je nový
  Lucie Lomová trávila nad tímto deníkem každý večer jednoho roku a mně to vzalo - zcela překvapivě - též několik mých vlastních večerů, než jsem to celé přečetl. On ten jeden rok, ačkoli se to možná nezdá, není zase tak krátký.

  L. L. přišla vlastně s něčím dosti zajímavým a svým způsobem odvážným. Stanovila si svá pravidla, leč ty ohledně toho, že na čtenáři nezáleží, že jde o osobní zpověď, nelze brát toliko vážně - jinak by s ním nevyšla sama ven, k čtenáři tak či onak svým způsobem promlouvá, záleží jí na reakcích rodiny apod. Jedná se o další (viz The Artist, Nuda a jiné příběhy ad.) z vhledů do každodenního života umělce, který přináší kromě takových klasických věcí jako je celkem různorodé cestování po republice i zahraničí, vernisáže, rozhovory, výstavy, besedy, workshopy atd. věci zcela obyčejné. Přestože je L. L. v lecčems příjemný pankáč, umí být její život a názory v řadě věcí naprosto konvenční.

  Tento výtvarný a lehce experimentální výtvor ukazuje též na limity inspirace a vlastní vůle, L. L. se na můj vkus až často spokojila s neilustrovaným zápisem. Zároveň jsme svědky toho, jak takový na první pohled obyčejný (tehdy ještě předcovidový) rok přinese mnoho menších či větších životních dramat, ale i pěkných událostí. To prvního ledna přes všechna předsevzetí a plány samozřejmě netušíme.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.6. 17:39Rybář
  deefha: Podle autora (viz Jahunda) bude k dostání v:

  - Knihkupectví Krakatit
  - Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham

  Jinak náklad to má 60 kusů.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.5. 10:52Inkognito - Tajné vydání
  mcleek: Jsem chvíli myslel, že mluvíš o našem Zackovi:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.4. 11:41Prašina: Podivné procházky #2
  Doppelganger: Díky! To je vskutku trochu zvláštní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.4. 12:25Prašina: Podivné procházky #2
  Doppelganger: Mohu poprosit o vizuální příklad, co tím přesně myslíš?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4. 13:52Balada pro Sofii
  Wow, tohle je víceméně rekordní hodnocení.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 10:47Modrá Crew #27 - Elrik #1, 2
  Takže už chybí jen Statek zvířat.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4. 16:01Modrá Crew #27 - Elrik #1, 2
  Takže moje "nedávno" je lehce nepřesné, to jo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4. 16:00Modrá Crew #27 - Elrik #1, 2
  Velkej šéf: Jo, nějaké exilové vydání se tak jmenovalo už v 80. letech, ale troufám si říct, že zažité je spíše "Farma zvířat". Já neříkám, co je lepší, pouze ilustruji tyhle překladové změny, které se odehrávají i v rámci veleklasických děl.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4. 09:35Modrá Crew #27 - Elrik #1, 2
  Qvestor: Však jasné, rozumím, já si také dělám jako vždy tak trochu legraci... podobné věci, nikoli u jmen protagonistů, ale u názvů knih, se nedávno stalo třeba u Orwella či Anne Frankové. Už máme z nějakého důvodu Zvířecí statek (Farma zvířat) nebo Zadní dům (Deník Anne/y Frankové nebo jen Deník)...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.4. 19:55Modrá Crew #27 - Elrik #1, 2
  Kapitán Amerika, Zelený Šíp, Netopýří, Pavoučí a Železný muž, Zázračná žena, Odvážlivec, Doktor Chobotnice, Žertéř! Jsem pro všema deseti...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 11:08World of Warcraft: Pokrevní přísaha
  To je velmi pravděpodobně záměr, prostě typografická licence:)
 • George Walker Bush
  Kapis: Ztrapňuj se dál... mně je to jedno.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1. 15:23Na západ severozápadní linkou
  RaidcomH: Odteď jsem Jiří Walker Bush?:) Ale díky!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.12.2022 11:52Šangri-La
  Badboy: A co budeš dělat, až to dostane pět, tři a jednu hvězdičku?:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.12.2022 09:32Ruddy
  MaF: Je tam ještě povídka Pohádka a Přání, doplněno do poznámky:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.12.2022 14:05Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka
  adevr: Čéče, jak koukám na tvoje zcela vyprázdněné nálepky ("neomarxističtí zelenorudí sluníčkářští aktivisté", "gauner Rakušan", " falešné levicové a sluníčkářské korektnosti", "vládní pětidemolice"), tak ti musím připomenout, že tady to není fanklub Ládi Vrabela, ani SPD, jestli ses neztratil...

  při oslavách osvobození se stále méně v mainstreamových médií používá ..němečtí okupanti, ale už jen nacisté nebo fašisté, bez udání národnosti, nezmiňují se očividné pravdy a skutečnosti...

  Představ si, že v takovém Polsku, které má mnohonásobně horší zkušenost s německou okupací, se na různých pomnících a připomínkách zločinů skoro zásadně mluví o "hitlerovcích". Nemám pocit, že by tím chtěli nějak zastínit "očividné pravdy" :)
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.11.2022 10:35Zázraky
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.11.2022 10:27Lucifer #05: Peklo
  Qvestor: Půjč si v knihovně:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.11.2022 11:19Batman #12: Baneovo město, díl první
  Super, to zní tak strašně, že to asi už nemusím číst!:))) Ale jinak se mi první dvě třetiny Kingových Batmanů hodně líbily, za to dík.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2022 12:28Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka
  baatcha: Včera kvůli neomarxistům Lewandowski nedal penaltu a předevčírem mi sluníčkáři ukradli klobásu z lednice. Nepodceňoval bych je.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2022 13:01Říká se mu Banksy
  Fry: Hele, možná se to někomu bude líbit, ale já tyhle angažovaný agitky moc nemusím.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2022 13:01Ruddy
  MaF: Nevííím, pardon!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.11.2022 19:39Ruddy
  Hele, už to zase nemám v ruce, ale budu mít a povím kdyžtak... každopádně vypadalo to, že původní černobílý příběh doplňují další, nové/bonusové, barevné stránky s Ruddym:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.10.2022 11:12Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka
  Obálka je samozřejmě fajn, Pecina dobrej.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.10.2022 11:08Růža: Podzimní patálie
  Achjo:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.9.2022 15:33Růžový a černý
  soulbringer: Jsou tam velmi explicitní scény, ale zase jich není v rámci celé povídky tolik...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8.2022 11:22Růžový a černý
  Pondělí a hned tři recenze:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7.2022 15:37Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Asi máš vlastně trochu pravdu, pamatuji si, že v druhé části to možná trochu natáhl, ale finální dojem mi to nezkazilo. Četl jsem od něj ještě Nulorožce a Andělí vejce, a už to nebylo ono, byť druhé jmenované bylo stále neskutečně dobré. Teď mám doma Pravomila a chystám se na něj.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7.2022 13:46Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Mně teda Mlýn na mumie nepřišel rozplizlej... :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6.2022 20:08Dívka ze země Venku #02
  Jinak nejde o to, že by to bylo špatný, jen nemám čas číst manga série, který lákaj prostě jen tím, že jsou tajemný! Jsem zavalen, přesycen, pitomý komiksy :))))))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6.2022 20:07Dívka ze země Venku #02
  V tom případě se v tom filmu nic nestane nebo jak?:D (a nespoiluj, prosím)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6.2022 10:54Dívka ze země Venku #01
  Fry: Hele, co to znamená "nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo"?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6.2022 09:37Marvel Action - Spider-Man #02: Pavoučí honička
  adevr: Ceny takřka veškerých knih se momentálně ženou do lehce nesmyslných výšin... ale tiskárny jedou dál a dál, knižní trh přesycený, ale stále nějak funguje.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5.2022 19:21Ozvěny (sběratelská verze)
  baatcha: Přesně:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5.2022 14:54Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Díky, já totiž nikdy nevím, jestli to číst. Na druhou stranu si nepamatuju, co jsem četl před týdnem...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5.2022 14:32Simpsonovi: Kolosální komiksové kompendium #01
  Obligátní bushovský dotaz - zde obsažené příběhy už někdy česky vyšly?:)
 • George Walker Bush
  Teď jsem to měl v ruce, komiksu jako "komiksu" je tam opravdu 1/5.
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4.2022 16:14Rychlé šípy 33...
  baatcha:

  Celá anotace zní takto, musel jsem to proškrtat a opravit překlepy:

  Třiatřicet nových dobrodružství v tomto souboru vytvořila autorská dvojice - scénárista Jiří Dubský a kreslíř Karel Zeman.
  Za vznikem stojí především mimořádný entuziasmus autora scénářů, velkého příznivce díla Jaroslava Foglara a Rychlých šípů dvojnásob. Zápal, s jakým se před několika lety pustil do sepisování nových příběhů, by jistě ocenil i samotný "otec" RŠ.
  Jiří a Karle, klobouk dolů!
  Autor vyzval ke spolupráci na nových Rychlých šípech postupně třináct keslířů. Prvních dvanáct nabídku z různých důvodů nepřijmulo. Poslení "šíp" z Jiřího toulce však nejenže byl vyslán správným směrem, ale trefil skutečně střed terče.
  Málokdo jiný by se tak mistrně zhostil nelehkého úkolu navázat na styl Fischerova komiksu z někdejšího Mladého hlasatele a Vpředu jako právě Karel Zeman!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.4.2022 11:11Poražený
  Killingjoke: Fakt je to prima!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.3.2022 11:31Aargh! Pampeliškový speciál
  Draco: Jooo, seš tam taková pampelišková Poison Ivy na str.93.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3.2022 10:59Humr Johnson #03: Znamení smrti
  Fimi: Hellboyverzum je vtipné tím, že dělá i spinoffy spinoffům (viz např. postava Abea). I když nejsem úplně nekritický obdivovatel jako Walome, principiálně mi to nevadí, baví mě to přiměřeně i s vědomím toho, že to nikam nevede (nepotřebuji nutně) a že je to kombinace mignolovské grafomanie a komerčního ždímání... je ale pravda, že ten Humr mi nesedne vůbec.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.2.2022 23:14Iogi (verze v japonštině)
  Draco: Nevím, počkal bych na českou verzi někdy v říjnu či kdy... tedy pokud neumíš japonsky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1.2022 09:45Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Škoda, že se nedá lajkovat komentáře, zvlášť tvoje odpověď adevrovi mě pobavila:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1.2022 21:40Temná věž - Pistolník #05: Muž v černém
  Matthew: Co jsem ovšem pochopil (možná špatně), ona tahle série už rozvíjí alternativní zápletky, které v knize (knihách) nejsou... nebo ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1.2022 15:34Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Vím přesně, o čem mluvíš... mám to tak často na CSFD - jaktože má taková slátanina tak dobré hodnocení? A jaktože tenhle skvělý film má tak málo? Co když jsem to jen pochopil špatně?!! Ale naučil jsem se, že to není ani tak o nějakém rebelském čurání proti větru, ale o tom být autentický být sám před sebou v tom hodnocení:)) Ale on nám to jednou Zack zakáže a bude po dilematech.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.1.2022 10:12Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  rajot: Tož já asi taky půjdu do dalšího dílu ještě:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.12.2021 13:28Barbar Conan #02: Život a smrt barbara Conana, kniha druhá
  karl173 měl pravdu, stihli to...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2021 17:57Jágr, legenda
  SSP: Jooo, to byla super žvejkačka.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.6. 10:44Stripy, jouky, fejky :)
  chci, kdo má?:))

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.6. 12:20* Připomínky a návrhy
  To je vtipné, shodou okolností jsem si včera listoval časopisem Host 3/2015, byl tam moc pěkný rozhovor s Pavlem Kořínkem (tady MaFa tam taky někde zmiňuje, hehe) a tam, cituji:

  Je zajímavé, že vždycky, když byly zakázané Rychlé šípy, vynořila se nějaká náhrada. Když byl zakázán Mladý hlasatel a Rychlé šípy v něm, tak ve Správném klukovi, protektorátním časopise, vycházeli Svorní gambusíni. Je to úplně stejný model pětice chlapců, kteří přes týden zažívají městská dobrodružství a o víkendech vyrážejí do přírody. Když byly zakázány v časopise Vpřed, začal po roce otiskovat seriál o Jiskrovcích, což je velmi zajímavý a dosud neprobádaný klubácký komiks o recitační skupině.

  Do jaké míry je to směroplatné, nevím, ale vtipná náhoda.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.6. 15:24Pindárna
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.5. 09:09Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.5. 13:32* Připomínky a návrhy
  seneke: Dík.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 11:14Sběratelský klub
  ... a taky podle změny formátu třináctého dílu série, změněného loga, tiskové chyby v bublině na str. 167, zarovnání v policích, zvlnění stránek, ťuklého rohu atp. :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.5. 11:12Sběratelský klub
  Pro komiksáky by bylo potřeba změnit klasické české úsloví na:

  "Nesuď knihu podle přebalu."
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.5. 13:38Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.5. 17:14Pindárna
  SomeOne: Možná budou zdražovat pomaleji... :))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.5. 13:55Srazy, cony, festivaly
  Jo, po mnoha letech se tam z nostalgie mrknu... knihami jsem zavalen v práci i doma, takže mě máloco překvapí, jsem ale zvědavý:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 16:38Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.5. 13:07Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 15:21* Připomínky a návrhy
  MaF: Mrknu a přidám.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.5. 15:16Publicistika
  Zde ještě nejnovější, jakoby "vtipná" (no nevím) reakce od ToyBox.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.4. 09:55* Připomínky a návrhy
  MaF: Zatím tohle nárazově řešíme v poznámkách, ale mám pocit, že Zack má na seznamu pro budoucnost, že na to budeme mít přímo novou kolonku "ocenění" (příp. i na nominace?). Nevím, jak to bude ve finále fungovat, ale mohlo by se to týkat českých cen (Muriel, Fabula, Litera), ale klidně i zahraničních (Eisner). Mně by se to líbilo, těším se na to, i když jeden menší minus je nasnadě, a to, že to pak budeme muset ručně všechno zpětně zadávat. Ale těch českých zase nebude tolik:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.4. 13:58Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4. 10:56* Připomínky a návrhy
  JIK: Tak když někdo umí polsky, proč ne?:)

  Toe: ČSFD to řeší tak, že u filmů, které ještě nejsou oficiálně v kinech (a mnohdy ještě dlouhoooooo dopředu), mívá pro daný film již stránku, ale nelze film komentovat/hodnotit (nejsi-li nějaký speciální recenzent, který může na předpremiéru, myslím). Na druhou stranu by asi nevypadalo/nepůsobilo dobře, kdyby v tom hezkém přehledu obálek komiksů figurovaly věci, které ještě jaksi neexistují. Je to těžká otázka:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.4. 12:01Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.3. 15:18Pindárna
  yogi: Natočil bych o tom nějaký poDCast a zmínil se, jaké je to neřáDCtvo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.3. 13:47* Připomínky a návrhy
  mcleek: Máš pravdu. Opravím, díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.3. 20:57Art
  T3ss: Jednou za rok něco zkusím, ale jen jako odreagování, nejsem umělecky zdatný:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 16:40Herní vlákno
  Díky za tipy, cením si toho... ;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 12:02Herní vlákno
  Někdo opět nějaký tip na hru (Steam, GoG), adventuru ve stylu Broken Sword, Posel smrti, Monkey Island, hry od Amanita Design? Potřeboval bych to s českými titulky (příp. dabingem), sháním totiž něco zajímavého pro mamku. Série Polda se mi jeví trochu jako hovadina. Žádné velké nároky, bylo by to na obyč noťas. Klidně oldschool. Díky moc.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.3. 09:56Pindárna
  Norri: Jsem rád, že takovéto problémy mě skutečně nikdy nenapadlo řešit:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.3. 10:12Filmový a hudební klub
  yogi: Caroline Polachek má super jméno, skvělej hlas, v Respektu teď doporučovali její nový album, tak jsem sjížděl její diskografii. Něco se mi hodně líbí, ale většinou mě tenhle pop prostě nudí a nic mi neříká. Ale nic proti ní nemám, sympaťanda to je. Já sám jsem na ní narazil teprve u soundtracku k FIFA 2023, kdy featuje Flume u skladby Sirens. A to je naprosto božská záležitost.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 15:11Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 12:41Nakupujeme venku
  Toe: Protože Fialova drahota!!

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 11:46Nakupujeme venku
  seneke: Je to jen ve fázi nápadu, podle lednového článku se na tom vláda ale neshodla. Mělo jít i o tiskoviny.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 09:56Nakupujeme venku
  Poláci mají levné všechny knihy, taky na ně je DPH 5 či 8 %. Dokonce se uvažuje o zavedení 0 % daně.

  Na druhou stranu je fakt, že našich 10 % taky není zrovna hodně, ale stejně to tady máme drahé... a komiksy obzvlášť, křídový papír, barvy, nojono...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.3. 13:39Publicistika
  Cancelovali tvůrce Dilberta. Zdá se ale, že to, co řekl, je opravdu rasistické.

  Comics industry reacts to ‘Dilbert’ creator Scott Adams’s racist rant
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 14:05Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 10:45Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.2. 15:00Fabula Rasa a Muriel
  seneke: Mně přijde, že se ten článek snaží špatně zamaskovat jednoduchý povzdech: "český kvalitní komiks nikoho nezajímá, všichni chtějí hloupý mainstream", ale v podstatě je celkem pravdivej:) Nechápu, proč by se měl někdo urážet.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 14:44Fabula Rasa a Muriel
  Norri: Nebo jsme to dávali na Facebook i s prokliky do naší databáze.
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 12:26Fabula Rasa a Muriel
  Vítězové Muriel pohromadě...

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.2. 12:14Art
  Zack: Wow, na to jsem zvědavý:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.2. 21:28Filmový a hudební klub
  Draco: To mám v merku.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.2. 21:26Sběratelský klub
  Draco: Já vím:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.2. 11:35Sběratelský klub
  soulbringer, deefha: :)))))))))))

  Tož komiksáci mívají většinou opravdu děsně ošklivé barevné a zarovnané knihovny působící dojmem pokojíčku třináctiletého chlapce. Správné knihovny vypadají zhruba takto:

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.2. 10:40Filmový a hudební klub
  Víly z Inisherinu. Krásný film.

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.1. 13:27Publicistika
  Pořadatelé komiksových cen Muriel vyhlásili nominace v osmi kategoriích. Tři mají komiksové sešity Prašina: Křídový panáček volně navazující na úspěšnou knižní sérii, stejný počet získala také autorka Kateřina Čupová a soubor komiksových povídek Iogi, portrét jedné tokijské čtvrti vytvořený plzeňskými studenty designu a umění podle scénáře Jeana-Gasparda Páleníčka. Ve dvou kategoriích je pak nominovaná Lucie Lomová se svým deníkem Každý den je nový. Jmenovaní autoři obsadili i hlavní kategorii Nejlepší komiksová kniha – Čupová za příběh Hrnečku, vař! ve kterém mísí české pohádky se světem superhrdinů a mangy. Ten soutěží i v kategorii dětského komisu, třetí nominaci má autorka v kategorii nejlepší krátký komiks (kapitolou Podkova potkává Haha-Bimbi přispěla k rozšíření světa Rychlých šípů). Právě úspěch dětských komiksů a nástup mladých tvůrců charakterizuje ročník hodnotící díla vzniklá v roce 2022. Jeho vítěze oznámí organizátoři 21. února. (Respekt 5/2023)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.1. 13:26* Připomínky a návrhy
  sleepless: Obálku určitě, díky moc!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.1. 10:19Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.1. 12:42Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.1. 17:40Sběratelský klub
  Draco: K nezaplacení. Na všechny ostatní je tady MasterCard.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.1. 13:01Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1. 15:41Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.1. 15:12Filmový a hudební klub
  valon: Mně se líbil jen Aaron Taylor-Johnson jako Mandarinka :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.1. 15:01Filmový a hudební klub
  yogi: Na Seveřana se chystám, protože jsem teď koukal na ten Eggersův Maják i nedoceněnou Čarodějnici a ten týpek je malý režisérský bůh... zdá se... chci si to vyvrátit, nebo potvrdit do třetice:)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 348 (cca 169861 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0