George Walker Bush [admin]

George Walker Bush

Jméno: Michael Fiala
Email: michaelfiala@seznam.cz

Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Momentálně rád fotím:
http://www.michaelsanalogue.com/

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.3.2019 | Živí mrtví #28: Neodvratný osud

Jak může být něco tak napínavé a dojemné najednou? Jak může být něco tak patetické, aniž bych se tomu vysmíval? Jak může existovat 28 knih, aniž bych se přestal byť jen na chvíli nudit? Jak mě může bavit tak dlouho něco, co je o zombících? Ačkoli ten idiotskej Kirkman *spoiler* zabil nejlepší postavu celé série */spoiler*, je to (a možná právě proto) super scénárista.

Celkový dojem: 90%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 21.3.2019 | Legendy o Myší hlídce #02

Zprvu se mi vůbec nelíbilo, že řada příběhů vlastně vůbec nepatří do "univerza", zkrátka šlo o fantastické příběhy, ve kterých nějakou roli hrála myš, ale tak to přece může být v lecjaké náhodné bajce. Na hru jsem ovšem přistoupil a musím říct, že ač některé příběhy byly lehce prachbídné, jiné mě zaujaly ať už výtvarnou formou, některé i svou zápletkou. Zmiňme krásnou Slanou lásku, parádní Myší generálové, zajímavou pohádku Zloděj, hvězdopravec, lovec a krejčí a úplně nejlepší po všech stránkách Tam a zpět.

Upřímně, strašně rád bych si někdy sedl do hostince V Červené ulici, někde poblíž krbu, zachumlal se do rohu, popíjel pivo a poslouchal...

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 18.3.2019 | Bratrstvo krve: Hustej nářez

S těma adaptacema se roztrhl pytel. Ale teď vím, co nečíst. Jakože upíři versus mimozemšťané v Praze? Fakt ne. Ale díky.

Celková dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 15.3.2019 | Umění války: Komiksová adaptace

Sun-c' je veleklasikem, ke kterému jsem si našel cestu až skrze komiks. To je super. Některé mistrovy rady se zdají s odstupem času více banální, nežli geniální, ale je to asi jako když si dneska někdo čte populární knihy o seberozvoji a jak získat co nejrychleji sebedůvěru a bohatství. Též se to tváří děsně akademicky, ale jsou to jen dobře zabalené babské rady. Tento čínský válečný "Machiavelli" je někdy docela brutální a občas to vypadá, jako kdyby nabádal k válečným zločinům. Jinak mě samozřejmě berte s nadsázkou, nepoměřuji opravdu 2 500 let vzdálený a odlišný svět, stejně jako význam díla nikterak neshazuji!

Ale k adaptaci - autor je podle dostupných informací na první pohled sympatický týpek se zajímavými kořeny až mi ta podivně vágní a pastelkově-sterilní kresba či jak to nazvat k němu vůbec nesedí. Kniha připomíná mnohdy spíše obrázkovou knihu nežli komiks. Místy text jako by skoro vůbec nekorespondoval s tím, co se odehrává v textu, což je možná vzhledem k povaze původního textu pochopitelné. Font či lettering působí lehce amatérsky, ale je tak jednoduchý, že mě neruší. Horší je, že mě celá ta četba moc nebavila, přišel mi celý ten doprovodný příběh poněkud přeslazeně naivňoučký. Válečné fáze zase ne tolik zajímavé. Poslední obrázek dojal však i mě.

Zajímalo by mě, jestli se k tomu dostane ještě někdo z ComicsDB, aby to ohodnotil. Na Goodreads to má totiž krásných 4.42/5, což osobně nechápu. Ale respektuji, ta kresba musela dát asi hodně práce.

Celkový dojem: 40%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.3.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #067: Namor

To je docela vtipné tahle diskuze o hodnocení. Já to mám už od počátku stanovené zcela jasně:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Je to můj styl, stejně jako že nepíšu mezeru mezi číslem a procentem, což je vlastně gramaticky špatně.

Cyboy používá též percentuální škálu, ale vůči těm hvězdičkám ji využívá jinak (a mám pocit, že každý den jinak podle toho, jak se vyspí). To je však celkem jedno. Mně jde o to, že já po té tisícovce přečtených komiksů dokážu vnitřně rozlišit např. 70 % od 80 %, které uděluji, byť je to oboje na mé 4 hvězdičky.

Ale Zack má pravdu v tom, že v živé konverzaci nikdy takto nehodnotím, ale slovně popíšu, co bylo fajn a co ne.

S líbí/nelíbí Zack občas koketuje, nezmiňujte to prosím, nebo to fakt zavede!:-) Budu to tu mít radši jako csfd než jako youtube.

George Walker Bush
A George Walker Bush | 14.3.2019 | Sněhulení

Vidím některé polsko-slovenské vlivy!:)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 10.3.2019 | Babylon Berlín

Nečetl jsem ani původní román a neviděl jsem ani seriál, který mi tak vehementně dohazuje můj příbuzný. Nicméně komiks je napsaný (adaptovaný) skvěle. Četlo se mi to náramně, napjatý jsem byl celou dobu a to, co mě naprosto nebavilo a nezajímalo u Nestora Burmy (pátrání, osudy zúčastněných), mě zde donutilo přečíst knihu na jeden zátah. Přelom 20./30. let v Německu jakožto prostor, kde se to všechno odehrává, už jen podtrhuje zajímavost celého námětu a připomíná, že by mohl už někdy vyjít další díl Berlína. Bohužel jsem ale po přečtení poslední stránky cítil opět jakousi neukojenost, neuzavřenost... přišlo to rychle a zajímalo by mě, co se dělo dál s vedlejšími postavami.

Celkový dojem: 80%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.3.2019 | Wonder Woman #03: Vůle (paperback)

Občas se divím, že ten potenciál zrovna Azzarello tak trestuhodně promrhává. Komiks se mi dobře čte a docela mě baví, je to celé zajímavě načrtnuté, ale trochu blbě vyprávěné, zajímavé postavy jsou někdy až moc ploše vykresleny.

Celkový dojem: 60%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 4.3.2019 | Zaslíbená Země Nezemě #01

Kresba není zrovna nejúžasnější, ale nastolená atmosféra mě teda místy pěkně dostala. Brrrr. Rozjela se zde moc pěkná mrazivá šachová partie á la Death Note. Jenže Zápisník někdy skončil. Tohle už bude mít více dílů, co jsem koukal na Goodreads. A tak se bojím, že to bude nekonečné a rozplizlé. Také se bojím, podle posledních stránek prvního dílu, že to bude trochu ptákovina. Nicméně první kapitoly a jejich tajemné napětí mě bavily hodně.

Celkový dojem: 70%

George Walker Bush
A George Walker Bush | 26.2.2019 | Desátý Doctor Who #02: Plačící andělé z Monsu

Jak si čtu tu oficiální anotaci... to píše někdo po lobotomii? :)) Pardon! Po lobotomii!

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.3.2019 23:45 | Pindárna

This Korean Café Makes Visitors Feel Like They’ve Stepped Into a Cartoon
http://mymodernmet.com/cartoon-world-coffee-shop-seoul/

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.3.2019 23:43 | * Připomínky a návrhy

Walome: Máš teď cosi jako Modrého mauricia na poli českého komiksu. Možná. :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 19.3.2019 14:21 | * Připomínky a návrhy

Walome je o pár kanceláří dál :) Jenže se stará o jiné věci a obecně je o něm známo, že se nepřetrhne... :-D Anyway, nevím vůbec o čem je řeč... Jaký Šmelhaus?

George Walker Bush
A George Walker Bush | 6.3.2019 15:54 | Pindárna

Vy jste volili Realisty nebo co?:))

George Walker Bush
A George Walker Bush | 6.3.2019 11:17 | Pindárna

Tyjo a Fell je přitom výbornej! Ale s komiksama je to jako se vším, nejen v umění - lidé nechtějí kvalitu, oni chtějí shity...

Když táta dělal před patnácti lety šéfredaktora Mladé fronty, tak říkal, že musíš vydávat fakt topovky (v té době zlatý důl Pán prstenů) a pak ony mainstreamové shity, čímž vyděláš peníze na nějaký dobrý věci, který můžeš vydat a co by se jinak třeba nezaplatily. :-)

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.3.2019 13:06 | Pindárna

Zase tak špatný věci někdy nevydávají (i když v rámci DC Rebirth mám pocit, že mají to horší). Ale proč se jim tak nedaří a všechno stopujou, respektive proč se to neprodává/nekupuje nepochopím. Planetary, Banda, Americký upír...

George Walker Bush
A George Walker Bush | 5.2.2019 22:16 | Pindárna

Walome: Municipal library of Prague?!

Aktivita

Naposledy přihlášen: 22.3.2019 19:18
Komentáře u comicsů: 1425
Hodnocení comicsů: 1502
Příspěvků ve foru: 444

Sbírka (z CDB)

Četl: 0
Má: 31 (cca 6372 Kč)
Chce: neveřejné
Shání: 0
Nabízí: neveřejné