Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: přítelkyně, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 14:29Slanej byznys 1
  No tenhle young adult humor a námět není můj šálek čaje, ale svou cílovku si to možná najde, nic proti tomu.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  Jak je ten námět nápaditý, tím je i místy značně přiblbý. Ale pokud se zrovna Jodorowsky nevěnuje svým surreálno-buddhistickým komiksovým tripům, celkem mu to dějově svižně šlape, podobně jako třeba u Královské krve. Jen tohle není fantasy pohádka, ale historické fantasy, které využívá skutečných postav a událostí, ovšem dává je do úplně jiného vyfabulovaného světla, což obecně popravdě příliš nemusím.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 17:49Neználci
  Strašně příjemná grafická exkurze do světa komiksu a - pro mě zejména - vinařství. Pěkná kresba, zajímavosti z enologie, milé vyprávění o jednom přátelství - zkrátka povedený námět.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 14:11Piňďa / Růžové něco
  Kniha o Piňďovi se vám asi líbit nebude. A jestli jo, tak ste divný.

  Jo, přiměřeně divnej jsem, neb se mi to přiměřeně líbilo. Je to samozřejmě dost úlet, samozřejmě to dost připomíná Maxe Andersona, ale je to celkem vtipná záležitost. Nejdříve se vrhneme (respektive podle toho, jak si o otočíte knihu) na surrealistický love trip. Poté jsem se dosti chlámal u růžové značně vulgární záležitosti, abych to zakončil depresivním hororem alias originální adaptací klasické pohádky.

  Už jsem byl svědkem toho, jak se některým lidem z tohoto díla obracejí panenky a cítí se býti pohoršeni, ale mě to celkem pobavilo.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.1. 13:53Green Blood - Zelená krev #03
  Je to naprosto "vychcaně" vykonstruovaně psané, polopaticky a černobíle vykreslované, aby všem bylo jasné, kde je dobro a zlo, což někdy automaticky odpouštím (naposledy krásný film Vlkochodci), někdy ne (tady mi to přijde až směšné), ale stále to odsejpá a má to drajv.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.1. 10:43Silver Surfer: Podobenství
  Inu, je to roztomilé. A přiznávám, že místy i napínavé. Ale - asi jsem prostě heretik - klasicky úsměvné.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.1. 11:14RUR
  Takže slovy pana Babiše v reakci na komentář pode mnou bych pravil: "nejni to prauda." Mluvit o průseru roku je úplně mimo mísu. Čapek byl samozřejmě trochu génius a přestože se domnívám, že některé věci i v jeho době musely v jeho dílech působit lehce naivně, jeho myšlenky a kladené otázky mívají nesmírný přesah. Proto se stal tak uznávaným klasikem i intelektuálem. Kateřina Čupová se zhostila této adaptace zdařile a s jistou noblesou. Nevím, do jaké míry člověk musí znát předlohu, aby něco pochopil. Já jsem hru četl, nedávno slyšel i v rozhlasovém provedení, ale moje paměť je nesmírně děravá, takže si vždy rád všechno připomenu. A nemám pocit, že bych se ztrácel, či nevěděl - komiks je naprosto názorný i uchopitelný. Na nezmíněných detailech přece tolik nezáleží. Jak naznačil Zack, Kateřina vdechla tomuto jinak ponurému dílu barvu a přesto se nic nezničilo.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.12.2020 19:55Batman #07: Svatba
  Jako bylo to dobré, no... Joker výbornej.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 17:39Odvaha je volba
  Symboly, které komiks s sebou nese a chce připomenout, jsou více než důležité. Po umělecké stránce je to složitější - z výtvarného hlediska nemám námitek, kresba je fajn, ale samotné příběhy mě zaujaly a bavily až v druhé polovině knihy, do té doby jsem se poněkud scenáristicky ztrácel...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Z bitvy u Marathonu Miller moc nevytřískal, tak nás zahltil jakýmisi střípky, co působí jak komiksové "trailery", takové momentky, co rychle zmizí.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.12.2020 15:58Když se introvertka vdá
  Vše se nese v podobném duchu jako předchozí knihy. Z počátku jsem se trochu stydlivě usmíval, neb mi to občas připomene i můj vztah, ale ke konci se to stává čím dál více opakující se a čím dál více přeslazené.

  Celkový dojem: 50 %
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.12.2020 10:27Divná planeta
  Tož mimozemšťany jsem si kdysi na internetu zamiloval, lakonické komentování běžných lidských činností je zábavné, ale postupem času jsem se tím dost přesytil. Pyle je ovšem velmi vtipný autor, jakékoli jeho jiné komiksy, které se netýkají mimozemšťanů mě baví nesmírně doteď.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 15:09Wonder Woman #05: Tělo (paperback)
  Má to své nešvary, ale scénář není úplně špatný.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.12.2020 20:46Čáslavská
  Fascinující, hollywoodský, dojemný příběh a osud v perfektním grafickém hávu.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 16:55Brloh
  Nedávno jsem si udělal filmovou finskou exkurzi, nyní komiksovou. Ale film vyhrál. Jde tady sice bezesporu o dobrý nápad, ale celkové vyznění mě nakonec zklamalo. Dobrá kresba, sem tam dobrá atmosféra a zajímavý pokus o metaforu a zobrazení života starého mládence. Přesto to celé trochu skřípe a chvílemi jsem se děsně nudil, zejména u "akčních" scén a boje se Smrtkou. Přitom jako psychologická sonda do duše Jalmariho by to bylo bývalo skvělé.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 12:08Maryčka Magdonova
  Antisemitský a rudý bard ze Slezska nebyl nikdy mým favoritem a nějak nevím, proč bych si ho měl připomínat komiksovou adaptací jeho básní.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.12.2020 12:04Fatale #05: Proklít démona
  Tak trochu zklamání. Například předposlední díl mě samostatně bavil strašně moc plus se domnívám, že je série skvěle nakreslena a místy skvěle vyprávěna. Celkový příběh a jeho pointa mě však nikterak nezaujaly. Kdybych měl rodidla, asi by se neroztrhla.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  Další exkurz do neuvěřitelného a pro nás těžko uchopitelného arabského světa plného náboženství (a pověr), šovinismu, rasismu, antisemitismu... ale svět není černobílý, rasisté jsou i mezi Francouzi, všichni Arabové nejsou hloupí radikálové atd. Opět musím zcela odmítnout cyboyovy podivné námitky z předchozích dílů, že nám komiks něco podsouvá. To je od počátku totální nonsens. Tato drsná, ale bezesporu zajímavá a v lecčems půvabná pentalogie pouze reflektuje životní zkušensot autora. A mě baví; tento díl snad nejvíce ze všech. Přestože se dostávám během četby do depky.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 21:23Jan Amos
  Tak Aleš Mrázek nepatří mezi tvůrce kdovíjak na první pohled "sexy" komiksů, ale člověk se zase leccos dozví, leccos si připomene. Bylo tomu tak u mě u Jana Husa i u Mezi modlou a křížem. Tentokrát jsem se mohl "pokochat" i barevnou ilustrací. Co je ale trochu autorova lenost, je kopírování některých obrázků - jejich znovuobjevování se po několika stranách, jejich převracení a zoomování rozhodně tento fakt nezakrylo.

  Jan Amos chtěl vzdělávat jinou a zábavnější formou, budiž tento komiks tak trochu splněním jeho přání.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 19:27Drobnosti
  Na dnešní době je fascinující, že si člověk může vydat knihu jen na základě toho, že se vdal a narodilo se mu miminko, což pak nakreslí. Ne, nechci být zlý, třeba je autorka nesmírně milá a sympatická žena, ale mám pocit, že své historky z každodenního života povýšila na absolutní banalitu dne. Kolik už jsem takových komiksů četl. Zde se vtipy/stripy opakují, dokonce mám pocit, že některé pointy jsou přímo obšlehnuté či předělané odjinud (o karanténě atp.). Ač je to recyklace vědomá či nevědomá, je to něco, co už jsem viděl stokrát. Nevadí mi, když takové věci postrádají hloubku, ale tady mnohdy chybí i ten humor, bohužel. Mám radost, že se i matka s dítětem může doma umělecky realizovat, ale tohle je dnes už dosti neoriginální, řekl bych. Věřím však, že to bude mít svou cílovou skupinu jiných matek, které se v tom uvidí a zasmějí se nad historkami, neb něco podobného se jim doma s manželi a robátky děje přece také.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.11.2020 09:07Až do posledního
  Tento komiks skutečně exceluje ve scenáristické rovině, zápletka je nesmírně zajímavá, přičemž zprvu se téměř nic neděje, aby za chvíli příběh dosti zrychlil. Neobvyklé tempo vyprávění, neobvyklý styl vyprávění, neobvyklá (nečekaná) katarze na závěr. Jsem mile překvapen. Škoda jen, že dříve nežli jsem si mohl k někomu vytvořit skutečný vztah, komiks skončil.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Já si tedy skutečně myslím, že Aaronovi Conan nesedí (srv. trudoš). Nedokážu vysvětlit pořádně proč, ale tam, kde třeba Truman (nebo Busiek) postupuje dosti obdobně, jsem ze světa Cimmeřana naprosto unešen a hltám jeden příběh za druhým, s chutí poznávám zdejší regiony... tady jako by Conan trochu klesl na brakové čtivo, kam podle mnohých jistě patří, ale já jsem stačil poznat, že tomu tak úplně není. Aaron je trochu ukvapený (srv. Norri), naivní, scenáristicky senzacechtivý, všude až nadbytečně krvavý...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 00:22Rick a Morty #05
  Spousta zajímavých zápletek i vydařených vtipů, které však úplně nenaplňují má bombastická očekávání jako u seriálu.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.11.2020 11:48Zarov
  Cyboy to celkem vystihl. Jednoduché, ale bavilo mě to náramně. Souboj dvou "zlých" stran. Vše v krásně vykreslených kulisách tropického ostrova.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.11.2020 23:21Visa transit #01
  Velmi zdařilé vyprávění o roadtripu mého oblíbeného komiksového autora. Sice příběh trpí tím, čím lecjaké jiné "cestopisně" laděné dílo, a sice, že zainteresovaní lidé ve své vlastní literární stylizaci zažili tehdá to největší svobodomyslné dobrodrůžo a že tehdá to bylo jinačí, protože nebyly mobilní data, gpsky a instagramové filtry. Pak si člověk ale uvědomí, že má de Crécy v podstatě pravdu - muselo to být jiné. Všelijaké různé úvahové odbočky od této doslova rozkodrcané cesty jsou pak příjemný bonusem, hezky a příjemně se to čte.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.11.2020 19:31Bez vlasů
  Přestože hlavní protagonistku a ilustrátorku trošiličku znám, musím co nejobjektivněji říct, že toto vyprávění, tento příběh, který přinesl sám nevypočitatelný život, se po scenáristické i výtvarné stránce nesmírně povedl. Zack pode mnou mluví o "jednotlivých historkách", které mu lehce překážely, mně však tento styl vůbec nevadí a podobné fragmenty skládající mozaiku uměleckého díla vítám, líbí se mi to třeba i u některých divadelních her.

  Každopádně respekt pro Terezu, která se takto veřejně otevřela světu - snad to pro ní mělo nějaký třebas i psychoterapeutický účinek.

  Veliký respekt i pro Štěpánku. Přestože vím, že je to ilustrátorka nesmírně nadaná a má za sebou i lecjaké komiksové dílo, teprve tady jsem dostal pocit, že vykročila ze své jakési post-studentské fáze a naservírovala nám naprosto čistou profesionální komiksovou práci, na kterou je nesmírná radost pohledět. Z vizuální stránky jsem fakt nesmírně pozitivně překvapen, jako kdybych v době české socialistické nouze dostal nějaké kvalitní západní zboží. Tak se cítím. Ačkoli tedy Štěpánka neumí nakreslit "17 let starý mercedes" (vypadá jak favorit), čímž možná nechtěně přispívá k stereotypním fórkům ohledně rozdílů pohlaví, mám za to, že ji čeká jedině slibná budoucnost.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.11.2020 11:10Lonesome #01: Kazatelova stezka
  Inu takový normální přiměřeně napínavý a akční western, na kterém je zajímavá snaha rozředit černobílost konfliktu mezi Severem a Jihem. Co považuji za naprosto nadbytečné, je nadpřirozená schopnost hlavního hrdiny.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.11.2020 09:45Zatmívačka
  Spojení krále kriminálních komiksových příběhů a ilustrátora, kterého zbožňuji a jehož kresba se k tomuto žánru snad nemůže hodit více, nemohlo dopadnout špatně. Ke knize jsem si lehl pozdě k večeru a mé jindy zavírající se víčka vydržela do finále, které nastalo někdy ve dvě ráno. Skvěle odvyprávěný a napínavý příběh mi prostě nedovolil usnout. O konci s pochopitelných důvodů mluvit nechci a nebudu, jen že z mého pohledu patřil mezi nejslabší místa - úplně mě neuspokojil, ale zahrané to bylo relativně hezky, řekněme realisticky. A ještě jednou musím oponovat - americká obálka originálu od Image Comics se mi líbí více, ale to je o subjektivním vkusu. Jeden z nejlepších překladových počinů roku 2020, bezesporu.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.10.2020 08:59Modrá Crew #16 - Jednorožec #1, 2
  Kresba je fajn, ale to je krom toho, že autor má rád historii, téměř poslední pozitivum. Jako by se Gabella chtěl stát jakýmsi komiksovým Danem Brownem, ale nejde mu to. Potenciál to má (dějino-biologicko-lékařsko-církevní konspirace), ale celý příběh je uhňácán podivně, naivně... do toho ti "prvotní", kteří do celé věci vnášejí fantasy prvky, které tam snad ani být nemusely, nebo já nevím. Celý ten konflikt s církevní tématikou a dvěma "tajemnými" stranami mi připomíná Assassin's Creed. Tohle se moc nepovedlo a ani mě nezajímá, jak to skončí.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.10.2020 18:12Mýty #17: Kdo seje vítr
  Svět Mýtů miluju a v mnohém mě inspiruje, i proto jsem k němu možná kritičtější, tak to s těmi "lepšími" komiksy (ale i filmy apod.) prostě mívám. Neustále mám dojem, že se hlavní dějová linka někam zbytečné ztrácí do povídkových odboček, že se recykluje, je nutné hledat věčný konflikt mezi dobrem a zlem, neboť momentálně bylo zlo umlčeno. Na konci však ale vždycky zjistím, že mě to bavilo a že to vlastně není problém, že je to sice autorský kalkul, ale já se nechám jednoduše vtáhnout, tak proč ne.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10.2020 12:35Zaslíbená Země Nezemě #08
  Jak psal Lenny na Goodreads, tahle odbočka mě také příliš nezaujala, navíc se tu začínají vyskytovat další fígle mangovských sérií, nové zvraty a hromada nových rádobyzajímavých postav. Ale stále chci vědět, jak to bude dál, vy mrchy!

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 22:47Krásná temnota
  Wow, tohle je geniálně obskurní, překrásně kreslený, přesto morbidní příběh plný lidského zla, ze které se člověku dělá fakt špatně a mrazí ho v zádech. Postavičky, někdy jak vystřižené z Mikulášových patálií, běhají v malebné krajině, která může sloužit jako kulisa k pěkné pohádce... anebo k zobrazení brutální přírody a ještě brutálnější lidské společnosti, která se v ní rodí. „Člověk se narodil svobodný, ale všude je v okovech..." Nevím, jestli má Rousseau pravdu. Tohle ale bylo jakože dost hustý.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 16:53Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka
  Musím říct, že se mi to líbí čím dál tím více. Roztomilost i napětí, zajímavé příběhy i skvělá kresba. A čím dál více koček!

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.10.2020 17:06Apokalypsa svatého Jana
  Tož nevím, jestli můj komentář trudošovi, či komukoliv jinému pomůže, protože tohle není úplně jednoduchá četba. Adaptace je to téměř doslovná, a ačkoli využívá moderního ekumenického překladu, stále je to Bible, tedy žádné oddechové komiksové počteníčko. Apokalypsa je navíc ke všemu čtení dosti drsné, a přestože se mě snaží otec Cyprian Moryc v doslovu přesvědčit o opaku, je to čtení brutálně temné, v mnoha ohledech pesimistické, nehledě na "odměny", které se dostanou vyvoleným. Já jsem však rád, že jsem se k této adaptaci dostal a blíže se se Zjevením takto "polopřímo" setkal. Ilustrovaný doprovod pomáhá lépe vstřebat tu záplavu obrazů, informací a symbolů, která se na čtenáře prorokujícího evangelisty valí. Kresba je to navíc celkem povedená.

  Co mi jaksi vadilo, je vizuální odkazování se k současnosti či nedávné historii v případě zobrazování těch "zlých". Ne, že by to bylo v leckterých případech principálně špatně, ale kreslení např. zatracených narkomanů je spíše konzervativní interpretace díla. Podobný je i Morycův doslov, který nejprve celkem hezky uvádí dílo do historicko-biblického kontextu, načež jako by se v autorovi probudila polská katolická fanatičnost a začal dštít síru na mnoho současných společenských fenoménů. Jsem také přesvědčen o tom, že mluví-li o kondenzaci zla a zmiňuje v seznamu i "protipotratovou lobby", jedná se o chybu překladu, nikoli o selektivní liberálnost ctihodného pana františkána. Podobných "redakčních" chyb je v komiksu bohužel více, ať už chybné střídání černého a fialového textu uprostřed slov, nebo opakující se text ve dvou stejných rámečcích. Chcete-li se například dozvědět, jak to po rozlomení páté pečetě dopadlo s mučedníky, co prolili krev za slovo Boží, sáhněte po Bibli, nebo mrkněte sem: https://www.biblenet.cz/.

  Ale jako úvod do studia apokalyptiky rozhodně dobré:-)

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 23:36Rabínův kocour 1–5
  Velká poklona Baobabu, že se této série ujal a vydal souborné vydání. Jaké to pro mě však překvapení, že Le Chat du Rabbin má momentálně devět dílů!

  Mluvícího kocoura jsem si zamiloval už před lety, kdy jsme mohli v ČR přičichnout k prvním dvěma dílům. Návrat k těmto příběhům byl příjemný. Je to neskutečně mile vyprávěný komiks, kterému jeho rozháraná Sfarova kresba stejně jako rozháraný lettering (zde poklona i Františce Loubat) nesmírně sluší. Co mě však mnohem více nežli stejně rozháraný příběh baví, jsou dialogy, ať už humorné nedůležité rozhovory, nebo - a hlavně - náboženské disputace vedené hlavními hrdiny. To celý komiks spolu s všudypřítomným vtipem povyšuje na zcela unikátní dílo. Postupem času jsem však dostával pocit, jako by série ztrácela lehounce dech a ztratila se v nekončícím konvenčním dobrodružství. Snaha vymezit se vůči rasismu a fanatismu je jistě obecně chvályhodná, ale občas jsem cítil jakousi umělost toho všeho. Ale kdoví, jaké jsou další knihy, třeba se jich někdy dočkám(e) i v češtině.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.10.2020 21:49Sandman #07: Krátké životy (2. vydání)
  Z nějakého záhadného důvodu se stalo - přes domnění, že mám načteno vše -, že jsem nečetl sedmý díl Sandmana. Zajímavé!

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.10.2020 16:16Batman: Bílý rytíř
  Heh, vážně míněné napravování Batmanových "zločinů" a "vedlejších účinků" jeho boje už tu párkrát bylo. Nechápu, proč by to měl dělat ale náhle zracionálnělý Joker... to je asi na celém komiksu pro mě to nejnepříjemnější - nevěřím to totiž Jokerovi ani za mák. Tenhle komiks patří do oné kategorie "upustíme od veškerých zažitých žánrových klišé a obrátíme to naruby, bude to zajímavé a sranda", což na lidi, kteří nežijí jinými světy, může fungovat naprosto skvěle. Opět se ale jedná dle mého názoru o dílo, které si hraje na něco víc, než skutečně je. Ano, hodně se tam pateticky mluví, hodně se toho skutečně obrací naruby, je to dost fajn nakreslené, vyslechneme si hodně veskrze triviálních úvah o morálce... ale čteme v podstatě klasický superhrdinský komiks, který se jen prostě snažil šokovat. Zmrazovací dělo? Ok, jistě. A co je možná úplně nejhorší (bacha, polospoiler) - stejně se dalo celou dobu čekat, že se všechno vrátí (téměř) do normálních kolejí, neb jako pomilionté v Simpsonech nás někde bude čekat další batmanovská epizoda.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.10.2020 10:48Vlčí holka
  Strašně jsem se bál, že půjde o nějaký ezoterický bullshit, ale ve skutečnosti se mi do ruky dostal celkem zajímavý komiks s autobiografickými, psychoterapeutickými a místy dosti vtipnými prvky. Jasně, nějaké psycho-ezo tendence tam ke konci jsou; zároveň věčná dilemata žen, které se potácí mezi nudnými (bezpečnými) a divokými (nespolehlivými) muži, mě už začínají poněkud ubíjet. Ale celkově vzato to není vůbec tak hrozné, jak to na první pohled vypadá!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.10.2020 10:53Ú.P.V.O. #11: Černá bohyně
  Další řežba a malý cliffhanger na konci, leč líbilo se mi to více než předešlý díl, většinu času mě to bavilo a bylo to napínavé.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Je to celkem "meta", což těsně po shlédnutí Rick and Morty S04E06 oceňuji, zároveň to v tomto směru byl slabý odvar. Tahle série mě baví, je dobře psaná.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.10.2020 23:17Cizinec
  Pro mě velmi mrazivé téma. Přemýšlím, jak může tento komiks působit na člověka, který nečetl předlohu, a troufám si tvrdit, že zpočátku může tápat či se přímo nudit. Ale druhá polovina se s nastoleným problémem popasovala slušně i v grafické podobě.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Krásně budovaná atmosféra a postupně gradovaný příběh pronásledování a nekončící touhy po pomstě. Výborné až do pátého, posledního sešitu, který to tak trochu celé přehnal a zmrvil.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2020 11:35Královská hra #04
  Já to čtu už jen proto, abych se dozvěděl, kdo je teda Král. Jasně, mohl bych si to přečíst někde na internetu, ale jeden poslední díl zbývá, tak to ještě dám.

  Celkový dojem. 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2020 10:23Punisher MAX #04: Bez domova
  Prvotní expozice byla příšerná, ale pak to nabralo slušné grády, ale člověk měl trochu pocit, že se to tak trochu všechno opakuje, byť Aaron přišel ještě s dalšími nechutnými úchylárnami. Jo, mrtvol je tu hodně.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.9.2020 23:54Tankerka #01
  Hm. Tak jsem od Arga dostal klenot (Alt-Life), jen abych se pak mohl ponořit do této kolosální kraviny? Vy jste se hádali o překlad názvu, přitom to je to poslední. Vzdal jsem to někdy ve třetině, to se opravdu nedá...

  Celkový dojem: 20%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.9.2020 14:52Alt-Life
  Wow. Sice se tam neustále souloží, ale pod tím vším se skrývá mnoho zajímavých existenciálních a jiných filosofických otázek. A upřímně řečeno, sex a mezilidské vztahy jsou zásadní lidská témata, ať už pro filosofii nebo pro umění. Já být v podobně "dokonalé" virtuální realitě, vyhledávám zhusta to samé. Kromě sexuálních orgií, jsou to ale i orgie vizuální, navíc vydání a vazba od Arga jsou nesmírně slušivé. A zkrátka, jak jsem naznačil, není to zdaleka jen o koitu... Nevím, kolik lidí bude moje superlativy sdílet, avšak tohle dílo mě nesmírně oslovilo, po celou dobu četby mě permanentně bavilo a bezesporu se tak zařadilo mezi má nejoblíbenější komiksová díla, která jsem kdy četl...

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.9.2020 09:16Metabaron (pevná vazba)
  Nechutný dystopický svět plný psychopatů... ale opět pěkně vykreslen a - i když se domnívám, že by si fyzika možná občas poklepala na čelo - napínavě odvyprávěn a plný zajímavých nápadů. Epická podívaná.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Nojo, občas redakci něco uteklo. Navíc mě tady vůbec nebaví Myrickova kresba, nebavil mě lettering, nebyl jsem úplně nadšený z mozaikového stylu vyprávění... ale příběh je to velký, osobnost Hawkinga více než fascinující. I vzhledem k teoretickým výkladům z fyziky tohle není komiks na jeden večer.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9.2020 15:25Žoldnéř #04: Oběť
  Souhlas s cyboyem. Malba parádní...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.9.2020 14:54Dneska jsem vyšla z domu!
  Problém tohodle komiksu je, že introvertek s (mnohdy rádoby) úzkostmi, které se rozhodly nakreslit komiks, je už celkem dost... a já nechci rozsuzovat, která byla první a která je originálnější. Ale i Cassandra umí být často vtipná a umí moc pěkné grimasy.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.1. 13:59Bez vlasů
  Paseka to vydala:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:34Krásná temnota
  baatcha: :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.12.2020 12:05Avengers #04: Na pokraji Války říší
  Čím více vykřičníků, tím lepší anotace?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 17:25Měsíční stín
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:37Měsíční stín
  Je to prostě tlustý, ale dostanu se k tomu. Pro jistotu - mám to z knihovny, nekupoval jsem to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.11.2020 00:01Drobnosti
  SSP: Jojo, znám, oteplováky na penis, ať si manža čvachtá... takhle dementní to ale naštěstí není, to vůbec, jen je to prostě strašně nudné a vágní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 09:53Hra o tuříny
  Nejsem znalec GoT, ale když jsem ten komiks prolistoval, též jsem naznal, že jde o humor velmi infantilní až nevtipný. Ale třeba se pletu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 22:29Měsíční stín
  Hawwwran: Aha, díky:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 12:14Visa transit #01
  Velkej šéf: Zack mi tady neudělal ještě tlačítko "like", ale tak dávám alespoň takto.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2020 09:30Měsíční stín
  A co přesně se stalo a kde je Walome, aby nám to vysvětlil? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 23:42Apokalypsa svatého Jana
  Dziękujemy bardzo za udostępnienie!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 20:03Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Díky za projevenou důvěru, ale čím více jsem toho přečetl, tím více mám pocit, že už umím říct pouze, že to "bylo hezké", nebo "nelíbilo se mi to" v trochu delší větě:-)

  mcleek: Za to mě Zack možná zabije, ale nevěděl jsem, jak jinak ten tisk definovat.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.10.2020 18:32Apokalypsa svatého Jana
  trudoš: Hehe, proč já? Ano, mám to v úmyslu přečíst, ale nevím, jak moc budu objektivní, neb mám rád Poláky, mám rád křesťanství, a šéfredaktor Volvox Globator je můj přítel :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.10.2020 13:08Lady Mechanika 4
  V tom případě má chybný údaj i Argo na svých stránkách, na Kosmasu je nicméně oněch 192. Nahlížel jsem do knihy a nemá číslované stránky, budu tomu věřit a opravím to:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 11:49Baltimore #07: Prázdné hroby
  cyboy: díky, vypadlo mi tam "se" :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.8.2020 15:36Wolverine: Zrození
  Jsem si říkal, že to znám, ale UKK přece nečtu... a já to kupoval kdysi v angličtině! Takže nebudu hodnotit české vydání, jen řeknu, že je to fajn komiks. Doporučuji. Teď má hezký crewní háv...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.8.2020 09:44Načmáranec
  Ricardeon: Jojo, koukal jsem na netu, jak to vypadá v originálu, a přišlo mi, že to žádný megaformát stejně není:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.7.2020 14:25Berserk #01
  Kluci, neříkejte mi, že to pak bude hodně dobrý, já to nechci číst :D:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.7.2020 20:55Marzi 1984-1987
  "...jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné."

  Ehm. What?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.6.2020 14:55Milada Horáková
  A zrovna dneska promítli Horákovou komoušům na pultík. Paráda!

 • George Walker Bush
  Draco nobilis: Sice seš oprsklá jak opice, ale zjistil jsem, že kniha je nyní v dotisku, měla by být koncem června.
 • George Walker Bush
  Draco: Na e-shopu Post Bellum píšou (zatím? už?) nedostupné...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.5.2020 09:52Caravaggio (pevná vazba)
  "Nejak nechapu, proc se tu resi historicita hlavniho hrdiny. Je to komiks."

  Cože?:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4.2020 13:17Manžel and Watashi
  Dá se to někde ještě sehnat? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.4.2020 10:03Bleach #22: Conquistadores
  Oh no, já jsem fakt přečetl 21 dílů Bleache? Mně se ale 22. díl nechce číst :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 14:33Conan #04: Síně mrtvých
  Ok, díky kuci, budu vám věřit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.3.2020 09:39Conan #04: Síně mrtvých
  lantan1: Já jsem právě četl Kolosálního Conana a nyní čtu Kolosálního Conana z Cimerie... jakožto knihovník bych sice časem dohledal, jaké díly jsou v čem, ale vy jste tady samej odborník a já jsem děsně línej. Proto by mě zajímalo, jestli má cenu tenhle čtvrtej a pátej díl číst:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:41Conan #05: Darebáci v domě
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3.2020 15:40Conan #04: Síně mrtvých
  Klasický dotaz. Nevyšly tyhle příběhy už někde? Jestli to mám číst. Já mám hroznou paměť, fakt.
 • George Walker Bush
  cyboy: Říkám, že to zní vtipně. Ale je to asi jako smát se, že Supermanovi lítaj z očí červené lasery:) Superhrdinský komiks nebyl nikdy asi úplně hard sci-fi. Na druhou stranu je velmi pravděpodobné, že by mě to strašně nebavilo jako tebe. Jen mě to dle tvého popisu velmi zaujalo.
 • George Walker Bush
  Kdybych neměl co jiného na práci, naopak by mě cyboyovi citáty zaujaly, to zní vtipně!:-) Nelze se asi dívat na tyhle staré věci striktně prizmatem dneška.
 • George Walker Bush
  Doppelganger: Já vím, že jsem trapnej, ale je to Eco, Umberto Eco. Nechápu, proč si to lidi furt pletou. Stejně jako není žádnej George Busch, ale Bush. :)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.2.2020 09:56Knihy magie
  Milo_Harwey: Ne, je to přesně tak, jak to říkám!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.2.2020 14:11Knihy magie
  Milo_Harwey: Seš roztomilej!:-)

  Kapis: Neříkej mi, že neznáš Zemanovu animovanou adaptaci? Krabatééé... Krabatééé
  (nejlepší animovaná "pohádka" ever, nedám na ni dopustit!)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.2.2020 10:15Článek II.
  Milo_Harwey: Jaspers hlavně rozlišuje čtyři viny - kriminální, politickou, morální a metafyzickou. Jinak, jak je naznačeno v úryvku, Jaspers netvrdí, že máš zbytečně ztrácet život, jen proto, abys ukázal, že nejsi pasivní. A já sám mohu těžko hodnotit, nacistickou okupaci jsem naštěstí nezažil, třeba bych si absolutně nakálel do kalhot. O to více si vážím lidí, kteří se tehdy nebáli. Zároveň, otírá-li se lehce cyboy o manifestace a demonstrace na podporu Třetí říše, nemohu úplně pohrdat lidmi, kteří se třeba prostě báli jen o holý život, nemuseli to být žádné svině, ani kolaboranti a Emanuelové Moravcové. A i když ve mně čin parašutistů vzbuzuje neskonalý obdiv a respekt, babička (*1928) mi zrovna nedávno vyprávěla, jak se za nejen tzv. druhé heydrichiády všichni extrémně báli, koho všeho nacisté odvedou, umučí, zastřelí... moje pointa je jediná - není vše černobílé:)
 • George Walker Bush
  Spike: Jojo, opravil jsem to po tobě a nic se neděje - říkám, že se mi to taky stává;-)
 • George Walker Bush
  Spike: Lomítko se dělá před "b", ne za něj, chceš-li něco ztučnit a pak ukončit, jinak se nám to celé rozbije. (Moc dobře to znám) :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.1.2020 12:42Zpráva pro Adolfa #02
  Doppelganger: Rozkaz, šéfe... už se na to chystám mnoho týdnů:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.12.2019 11:38Cristiano Ronaldo: Striker Force 7
  Já třeba fotbal zbožňuji, ale
  a) působí to fakt jako blbost pro děti a na ždímání peněz
  b) mám raději Messiho, J. Félixe nebo Arsenal
  Takže si to číst asi nebudu:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.12.2019 15:53Cristiano Ronaldo: Striker Force 7
  Jsem tím listoval zrovna a ono to není o fotbale, ale CR7 je rovnou superhrdinou! Hustý:-)))))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.12.2019 11:05Opráski: Noví povjězťi čezkí
  krvinka56: se stim smiř!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11.2019 12:33Providence
  Jinak sranda to fakt není, stačí mnohem menší levnější kniha, která se vytiskne blbě, a prachy letí do kanálu. Třeba teď jsem slyšel story od Paseky, že vydali nějakýho Šabacha blbě a museli to celý tisknout znovu. A že by o tom chtěl pán z distribuce nějak žertovat, to fakt ne. To jsou stovky tisíc. A teď si vezměte kolosální barevnou knihu, která stojí na pultech 1298,-.

  Co ale opravdu nedovedu pochopit, že to někdo nepodchytil, že se nedělá zkušební výtisk nebo tak něco. S vědomím toho, že je to kniha jako kráva. O to víc by měly být ale všechny kontrolní mechanismy a kontrolky a redaktoři ve stavu totální pohotovosti. Ale co já vím, nevidím do toho.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.11.2019 12:28Providence
  Zrovna jsem to měl v ruce. Tu údajně prázdnou bublinu na straně 15 teda nemůžu vůbec najít (nehledě na to, že nevím, která z těch nečíslovaných stran je 15.), ale ta osmá kapitola bez textu je výborná, taková surreálná a skoro celá funguje i bez bublin, bych řekl:))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.11.2019 11:00Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený
  Gocek: Kolego, vy trpíte nějakou formou koprolálie?
 • George Walker Bush
  cyboy: Udělej to jako já, na spoustu věcí se prostě vykašli. Člověk nemusí znát a číst všechno, ještě k tomu v den vydání. Já jsem teď mnohem šťastnější a mám čas i na kvalitní beletrii i non-fiction díla :-) On se ten pocit "sakra, něco jsem promeškal" změní záhy na "no a co".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.11.2019 13:48Moje kniha Vinnetou (2. vydání)
  Light: Nahlídni v knihkupectví nebo zajdi do knihovny a uvidíš:-) Je to prostě asi jen osm nových stránek o tom, co se od vydání komiksu stalo v životě Toy_Box a nějakých squattů.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.11.2019 11:40Moje kniha Vinnetou (2. vydání)
  Light: Má to nový drobný epilog.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.10.2019 12:24Znovuzrození hrdinů DC slaví Vánoce
  Já to číst nechci, ale zase miluju Vánoce! Je to pro mě?:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2019 21:13Avatar #01: Tsu'tejův příběh
  rewkon: nechci dělat negativní reklamu. Jak vidno, dostává to i vyšší hodnocení než jsem tomu udělil já;-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2019 13:29Avatar #01: Tsu'tejův příběh
  FImi: Mně to silně nesedlo, ale věřím, že to klidně může někoho oslovit. Neházej čtenářské brýle do žita a nestahuj kalhoty, když zásilka je ještě daleko:-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1. 10:02* Připomínky a návrhy
  Zack, PeNNy:
  Ty emoji v sobě mohou mít symbol hranatého či ostrého lomítka symbolizující nějaký ten úsměv, že jo, a ComicsDB si může myslet, že zadáváte nějaký html tag nebo tak něco, čímž se to pak rozsype. Nevím, jestli je to i tento konkrétní případ, ale mně se to už občas stalo, myslím...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.1. 11:39Herní vlákno
  Zack: Všude píšou, že se jedná o "semikooperativní" hru a recenzenti si chválí mód s potenciální "zradou", takže já jsem připraven:)) (co jsem pochopil, můžeš hrát plně kooperativní mód, ale to prý není taková sranda)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.1. 13:54Herní vlákno
  A kdo byl letos tak hodný, že dostal k Vánocům kromě Azulu, posledního rozšíření k Marsu a Odysey skvěle vypadající a výborně hodnocenou deskovku Nemesis? Ano, já to byl!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.1. 14:57* Připomínky a návrhy
  Zack: To bylo tehdá ještě Československo, to se u nás počítá, ne?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 16:11Herní vlákno
  Gmork:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.12.2020 15:33Herní vlákno
  Gmork: A co se s tím dělá?:-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.12.2020 13:28Filmový a hudební klub
  Ježíšek už má pro mě nachystané plátno s projektorem, těším se na domácí projekce... si možná koupím i herní konzoli (všem PCčkařům se předem omlouvám, já vím, že PC je lepší). :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:52Filmový a hudební klub
  to je pravda

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:29Filmový a hudební klub
  V kině se má pít max pivo a kouřit.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.12.2020 14:29Filmový a hudební klub
  Ano, popcorn a nachos v kině bych zakázal.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.12.2020 10:41Pindárna
  baatcha: :((
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.12.2020 13:02Pindárna
  Fimi: O tom nepochybuji:) Ale naštěstí to momentálně nepotřebuji řešit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.12.2020 12:38Pindárna
  Draco: Že bych na to balil holky? :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2020 16:31Pindárna
  Asi to dělal výtvarník Tomáš Chlud, že jo, ten toho už má sám hodně za sebou. Ale nakladatelství asi není jen tak. Těžko říct.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2020 12:31Pindárna
  Neví někdo, co se stalo s nakladatelstvím Sýpka? Vydávali fajn věci, ale na facebooku poslední post v roce 2013, stránky nefungujou... asi skončilo, co? :-(
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.11.2020 17:17Sběratelský klub
  Mně se líbí ty obálky docela:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 12:57Herní vlákno
  Super. Koukám, že už přihazuješ:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.11.2020 10:46Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.11.2020 14:59Herní vlákno
  Zack: Tyjo, díky za tip.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.11.2020 16:25Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.11.2020 00:20Pindárna
  díky!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.11.2020 14:11Pindárna
  Kolega položil dotaz:

  Potřebuji poradit - komiks pro synovce (ne čtyřlístek), 10 let, není moc zdatný čtenář občas s problémem se soustředit. Zájem - hry na PS, závodní auta, lego.

  Doporučili byste něco? :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.11.2020 23:30Art
  Nicolas de Crécy

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.11.2020 10:56Pindárna
  U mě se taky během let pocit "jéééé, nový komiks" změnil trochu na "ale néé, nový komiks..." :-D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.11.2020 10:42Filmový a hudební klub
  S komiksem to nemá společného vůbec nic, ale kdyby tady byl někdo, koho baví i jiné filmy, zejména pak středoevropská kinematografie, tak doporučuji, začíná to za dva dny:

  https://www.3kino.cz/

  M.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.10.2020 14:13Filmový a hudební klub
  Co se týče objevování hudby, tak já mám tři hlavní zdroje - nyx, playlisty Radia 1 a pak algoritmy Youtube, který mi doporučuje na základě letitého poslouchání, co mě baví (to je ale taky dvousečné, člověk chce objevovat skutečně nové věci, nejen nové věci toho, co zná). Z toho si tvořím playlisty na YT a pak si je po čase převedu na Spotify.

  Před lety (nevím, jak teď) na tohle bylo úplně nejlepší last.fm, které ti hrálo jakékoli "rádio" podle žánru, tagů, příbuznosti kapel, etc., to byla nádhera k objevování. Člověk mohl napsat "zakřivení rolety" nebo "oranžová labuť", a ono mu to hrálo veškerou hudbu, která se pojí se zakřivením rolety či oranžovou labutí. Leč tohle pak zpoplatnili, respektive nechali jen pro subscribery, tak už mi to pak nešlo...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.10.2020 11:15Sběratelský klub
  Že kdybych někdy chtěl knihu, tak ji chci proto, že ji chci mít, že si ji chci přečíst. Vůbec nechápu, proč bych chtěl mít knihu, kterou někdo jiný nemá. Abych se mu posmíval, abych se s radostí díval, jak tomu roste jakási pofidérní sběratelská cena? To je ta exkluzivita, nebo co to je? Kluci vydávaj jenom nějakej komiks, neprodávaj přepis Jidášova evangelia ze 4. století na rozpadajícím se papyru.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 16:56Pindárna
  K tomu "peklo s řemeslníkama" - ano, zapomněl jsem, že se to všechno odehrálo až půl roku potom, kdy mělo, ale vše má svůj čas:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 15:12Pindárna
  Panelákovej styl? To jsi asi viděl hodně zajímavé paneláky s železem, dřevem a cihlovou zdí:-))
  A ano, mám ikeácké štafle, které se hodí i do vysokých skříněk v kuchyni. Schůdky a knihovna, to k sobě ladí i patří.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 13:50Pindárna
  Jinak musí tam být chemická kotva, knihy (a deskovky, které mám na témže, ale jinde) i police jsou těžké, dům má staré cihlové zdivo...

  A jo, minimalismus mě baví. Díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 12:07Herní vlákno
  Včera jsem pokřtil tuhle hru. Příjemná obecně přístupná hra spojující v sobě tetrisoidní skládání dílků s roztomilým výtvarným pojetím. Má to karetní draft (připomene Mars Terraformaci), šikovné skládání podle dané potřeby (připomene Kartografy) s výběrem nabízených dílků (připomene Azul). S tím připomínáním berte s rezervou, Mars to fakt není, ale je to celkem fajn hra.



 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 11:54Pindárna
  Sorry za velikost, Zack mi prostě odmítá dát možnost width="px", tak to máte :-D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.10.2020 11:54Pindárna
  Mno, nemám to nejlépe nafocené, ale aspoň tam máte mou satanskou kočičku. Jde o to, že bydlím v posledním patře meziválečného činžovního domu a napadlo mě, že v takové předsíni/vstupní hale jsou nevyužité stropy s takovými trámy podpírající půdu. Zároveň - jakožto správný "intelektuál" (:D) - mám doma hromadu knih, které se mi už válely na podlaze a nevešly se mi do klasických Billy z IKEA. Tak jsem poprosil kamaráda, který přítelkyni pomáhal dělat divadelní scénu, neb je hrozně šikovný a zručný, jestli by nám neudělal nějaké pěkné regály. On pracuje výhradně takhle se železem a dřevem a mně se ten design moc líbí. Komiksy nesbírám, nepotřebuju (krom Calvina a Hobbese) takové jednohubky vlastnit a ani se mi to vizuálně moc nelíbí, takže vidíte jen "běžné" knihy. Je to jen ukázka, táhne se to dokola celé místnosti po všech stranách. Nepřekáží to, nezmenšuje to prostor a každého to přitom praští do očí, když přijde. (Tu knihu z knihovny jsem neukradl, ta je oficiálně vyřazená!)


 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.10.2020 15:54Pindárna
  Jak říká Walome, taky jsem si trochu našetřil a nechal si udělat NA míru od zručného člověka knihovnu mezi trámovím a jsem NADmíru spokojen :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.10.2020 12:46Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.10.2020 12:02Sběratelský klub
  Nezapomeňte na pět povinných výtisků pro knihovny:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.10.2020 11:06Povinná četba
  Pěkně.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.9.2020 15:27Sběratelský klub
  Cywe, Vojta byl nejlepší! Směju se ještě teď... miluju jeho nadhled a bohorovnost. A cígo s pivkem? No jéje, 10/10
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 12:19Herní vlákno
  A mohu-li ještě k deskovkám, tohle jsem během pár dní od nákupu hrál asi už desetkrát a je to geniálně hratelná (komplexní, přesto rychlá, zábavná, chytrá) záležitost...



 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 11:39Herní vlákno
  Hustý, díky za tip!

  (ale teď je na Epic Games zadarmo Football Manager 2020, tak se bojím, že u toho zkejsnu...)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 10:42Pindárna
  Gmork: viz pošta, díky... jinak mail mám i ve svém profilu...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 10:13Herní vlákno
  Doppelganger: Ahááá, tuhle hru vizuálně znám posledních pár dní, protože se na mě valí z různých memů, které pak tolik nechápu... o co tam jde?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 10:11Filmový a hudební klub
  seneke: Jak říká Doppel, "kultovní" nikdy neznamenalo "masově milované", ale z nějakého důvodu se to k tomuto významu posouvá... kult, to je naopak něco jako sekta, láska k dílu, které není úplně mainstreamové, byť se časem třeba stane, spíše dílo ve své době kontroverzní, experimentální... :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.9.2020 10:05Pindárna
  Gmork: Já to vůbec neměl v ruce a Albatros to má vyprodaný, takže má-li někdo informace z tiráže apod. a poslal by to někomu z nás, rádi přidáme, též nám to tu visí...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.9.2020 17:08Herní vlákno
  Co hrajete na mobilu? Mně tam vůbec, ale vůbec nic nebaví... snad jen super "tower-defense" jménem Kingdom Rush.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.9.2020 11:09Herní vlákno
  O víkendu jsem hrál Mars Terraformaci se všemi rozšířeními a je to opravdu top hra. Koukal jsem, že vyšla nyní On Mars a má také dobré reference. Nemá s tím už někdo zkušenost?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 17:18Pindárna
  seneke: Čeští odborníci, fyzici a žárovkologové ovšem v anketě iDnes hlasovali pro Edisona. Šach mat, seneke! :-)))

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.9.2020 15:34Pindárna
  "doba Teda"? :-)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.9.2020 13:19* Připomínky a návrhy
  Baltimore nahozen, sorry za zpoždění, nějak jsem uvízl na pivu...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.9.2020 11:38* Připomínky a návrhy
  Darker: Mám to, zrovna to zpracovávám, díky :-)

  Jen Baltimore jsem nechal doma na stole, tak bude později...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 48 (cca 22730 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0