Mám své vlastní názory - jasné názory -, ale ne vždy s nimi souhlasím.
George Walker Bush

Moje škála hodnocení:
0-20 % = *
30-40 % = **
50-60 % = ***
70-80 % = ****
90-100 % = *****

Moje záliby: žena, četba, fotografování, fotbal, cestování, Václav Havel, vaření, historie, politika, memes, filosofie, teoretická fyzika, Polsko, Winston Churchill, rock, Umberto Eco, filmy, hip-hop, příroda, kočky, houbaření, hospody, spánek a sny, Stefan Zweig, výtvarné umění, trip hop a downtempo, MS v hokeji, deskové hry, erotika, Respekt, seznamy, skoky na lyžích, výlety, moře, psaní, řízení auta, hitlerologie, antifa, ska a reggae, američtí prezidenti, hruškový džus, Gordon Ramsay, trochu komiksy...

CSFD: http://www.csfd.cz/uzivatel/171447-bush13/hodnoceni/
Instagram: http://www.instagram.com/gwbush/
Last.fm: http://www.last.fm/user/Bush13
Goodreads: http://www.goodreads.com/user/show/31866449-michael-fiala

Píšu knižní recenze pro Respekt a sem tam píšu i o deskovkách pro FantasyMag: https://www.fantasymag.cz/author/mifia/

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 16:37Žoldnéř #11: Útěk
  Segrelles, výtvarný génius, jinak roztomilý scenáristický ťuňťa, nám servíruje opět dobrodružný příběh, tentokrát se silně vodní tématikou. Dialogy opět lakonické, téměř až autistické. Neprozradím snad mnoho, když řeknu, že to všechno opět dobře dopadne. Segrellovi jde malovat i s počítačem, ale co naplat, ve srovnání s klasickou malbou je to samozřejmě ošklivější.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.5. 15:48Teddy
  Milé, přemilé, ultracute, láskyplně vystihující beze slov.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.4. 11:37Zombie z Marvelu
  K uzoufání špatný a nevtipný příběh, který podle příšerně otisknuté předmluvy (zelené roztěkané písmo na hnědém podkladě, ale v pohodě, dělají to překvapivě i vymazlené knihy o designu) byl sepsán jakože "hm, zkusme to", nezachrání ani jakoby "vtipná" pointa... přemýšlející a o svém osudu filozofující zombie bez mozku, producírování se s miminkem po zničené Zemi, o které se neví, zdali je bezpečná, naivně se představující Silver Surfer... k čemu ses to Kirkmane upsal? Z tvých dialogů je zase patrná snaha to nějak uhrát a vysvětlit, ale co funguje u Walking Dead přirozeně, tady moc ne. A Phillipsovi taky více sluší noir. Člověk by asi musel být jo velký fanoušek Marvelu a k tomu ještě zombie žánru, aby to zabralo. Já nejsem ani jedno.

  Celkový dojem: 30%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.4. 11:52Kudy kam s kapačkou
  Nesmírně roztomilý, dojemný, ale i vtipný a v autobiografických základech a zkušenostech autorky s rakovinou hlubší příběh, který mě tedy dostal. Svou "jednoduchostí", něžností a nehraností.

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.4. 18:32Velký mrtvý (Integrál), knihy I až IV
  Parádně nakreslená záležitost, která trpí - podobně jako jiné frankofonní dobrodružné fantasy komiksy - jakousi hůře definovatelnou přeplácaností děje. Seznámíme se sice s pěkně vykresleným světem kdesi "za", ale většinu času strávíme ve francouzském "všedňákově", kde - což o to - venkovská Bretaň má v tomto výtvarném pojetí také neuvěřitelné kouzlo, ale my sledujeme nějakou prapodivnou takřka postkatastrofickou Paříž, vůbec nevím proč, která se potácí nad propastí, ale na kafíčko, pivínko si zajít v klidu můžete, vlaky jezdí a pekárny jsou plné baget a koláčků. Vůbec mě to vlastně nezajímá včetně jakýchsi pokusů o sociální komentář, a základní náměť, který by mě zajímal, není zase tak úderně přitažlivý a vleče se. Druhá kniha byla nesmírně nudná, uondaná a takřka zbytečná. Do toho tu máme zamilovaný trojúhelník a zvláštně rychle proměňující se charaktery jednotlivých postav. Tři hvězdičky jen s hodně odřenýma ušima, protože to hezky vypadá.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.4. 12:05Batman / Soudce Dredd
  Místy vtipný crossoverový úlet, ve kterém dominuje působivá výtvarná stránka. Ale jak mě celkem bavil začátek, poslední příběh s Jokerem jsem už nebyl téměr s to dočíst.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.4. 15:45Gannibal #03
  Dlouho jsem nečetl tak dobře napsanou a napínavou mangu, která s vámi hraje chvíli otevřenou, chvíli tajuplnou hru, přesto není kdovíjak zbytečně překombinovaná, jako to někdy bývá.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.4. 15:06Přiznání
  Zápletka je prima, jen je taková naivně scenáristicky podepřená (horská nemoc a oslepnutí, samotná pointa). Ale napjatý jsem byl celou dobu!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.4. 12:45Cesta
  To dílo je po románu a filmu pro mě už lehce omleté a ač nemůžu říct, že by mě nebavilo, jsem z té postapo deprese vždy trochu sklíčený. Jenže tady tu samu o sobě dobrou předlohu Manu Larcenet a jeho kresba povyšují na něco skutečně velkolepého, bezesporu uměleckého a dráždivě působivého.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.4. 13:23Kitaró (limitovaná edice)
  Zajímavý exkurz do japonské tradice a mangy poloviny 20. století. Prvotní nadšení z humoru, roztomilosti i obskurního strašení se však u mě brzy s delšími příběhy vytratilo - ona dobová, "humorná" a kulturní propast je myslím horko těžko překlenutelná.

  P. S. Ani Argo neumí mě/mně (str. 349)?

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 09:58To, co zabíjí děti #01
  Já jsem se toho trochu bál, bál jsem se nějakého naivního splatterpunku, ale James Tynion IV je naštěstí šikovný scenárista, který, ač mě to celé děsí a zajímá trochu méně, než záhodno, to pěkně ukočíroval po stránce čisté plynulosti i napětí.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.4. 16:38Živí mrtví: Cizinec a další příběhy
  Za mě naprosto v pohodě příběhy doplňující svět této (ne)uzavřené série. Obešel bych se bez nich, ale jak říkám, naprosto v pohodě:)

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.3. 08:50Blue Lock #01
  Miluju fotbal. A proto se ještě musím pečlivě rozhodnout, zdali je to zábavné, nebo vlastně hrozná cypovina...

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.3. 12:14Modrá CREW #33 - Zabiják #2, 3
  Příběh je to celkem fajn a jeho nikoli zběsilé tempo mi více než vyhovuje, nicméně "filozofování" a mudrování hlavního hrdiny je nesmírně úmorné.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.3. 17:53Zázraky
  Platí rozhodně to, že se jedná o to výrazně lepší, co v superhrdinských komiksech kdy vyšlo. Reportér s vizáží jednookého Jima Gordona zde rozvíjí své psychologicko-sociální úvahy o světě, ve kterém si maskovaní supersiláci dávají neustále po tlamě, ale pro mě zůstává hlavní ten pohled "zdola", doslovný i metaforický, který se zrcadlí v parádní ilustraci Alexe Rosse. Třeba ten samotný obraz z obálky je úžasný, o ostatních obrázcích, scénách, výrazech ve tváři ani nemluvě, i když je to někdy už jen krok od líbivého kýče. Což je ale i trochu příběhově. Ač to vyšlo mnohem dříve, je to takový hezký čtenářský doplněk k Alias, který se na marvelovský svět také kouká z úplně jiného úhlu, který mě baví.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  Obskurní sebrané japonské hororové příběhy jsou samy o sobě zajímavé a místy skutečně mrazivé, adaptace do mangy nijak nerušící a obstojná... jinak pakliže kdesi Pavel Mandys brojí obecně proti termínu "grafický román", tak já proti němu nebrojím. Ale dát na zadní stranu obálky k antologii povídek, navíc stránkově skrovné, pojem grafický román, to je skutečně úlet.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.3. 13:12Batman #01: Jejich temné plány, díl první
  Je to přiměřeně napínavé i děsuplné, hlavní záporák má šmrnc, zároveň bych asi i přežil, kdybych to nečetl.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 10:36Na nitkách 1968
  Je jedno, zdali se jedná o třetí říši, současné Rusko, nebo někdejší komunistické Bulharsko - roznášet letáky je významný zločin. Komiks přibližuje méně známé události týkající se našich vlastních a vysoce formativních dějin roku 1968, přičemž dává alespoň lehoulince nahlédnout za závoj moderní bulharské historie. Přes tragické okolnosti i místy vtipné, hlavně poučné, a to já vždycky cením.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 09:54Afterpunk
  Výtvarně naprosto načančaná záležitost. Příběhově? To já klidně budu tady za exota (viz valon). Zlatý časy a Vetřelci lehce zaujaly, ale jinak komiksový průměr, který už naznačovala podivná anotace. Ale snaha o zajímavou pointu je vždy patrná, to nepopírám.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.3. 15:32Sbohem, Eri
  Zajímavá manga s artovějšími ambicemi než běžná produkce kromě smrti a ztráty blízkých, případně psychologických traumat, problematizuje také otázku reality a fikce v umění/filmu, toho co je vědomě či nevědomě skryté, co naopak autentické; naťukává lehoulince, co je to vlastně fantazie.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.3. 15:42Komiks pro Ukrajinu
  Django myslím celkem hezky identifikoval nejlepší kousky celé komiksové antologie, jejíž hodnota spíše spočívá v symbolické a solidární rovině a která by se dala zarámovat grendelovským zvoláním nasr*at na ty ruský zmrdy!. Z artového hlediska bych ještě vyhmátl poetickou adaptaci Lesji Ukrajinky. The misadventures of Putintin mě taky hořce rozesmály.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3. 17:27Gannibal #02
  Nevím, ale zdá se mi to velmi dobře napsané a gradující, dost mě to baví... konečně další manga, ze které nedostávám osypky z nudy či cringe motivů. Ale pravda, tenhle motiv je taky dost úlet!

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.3. 10:02Tulák
  Výborná kresba obestírá poměrně podivný příběh, který se zaskví několika zajímavými scénami a postavami. Je tu i náznak zvláštní atmosféry a nabídky rozklíčovávat zdejší tajemství na prašné planetě. Ač jsem fanda mystérií a nevysloveného (i klidně nedořečeného, což budu paradoxně následně kritizovat), tady to celé nějak úplně nefunguje... mnoho zajímavě rozehraného, ale málo uspokojivě dohraného. Jestli poslední dvě kapitoly měly být pointou, tak budiž, ale ocenil bych víc. Zbytečně vytahované do patosu; kdyby se to více drželo při zemi a při srozumitelnosti, byl by to dobrý komiks.

  Celkový dojem: 50%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.2. 09:40Modrá CREW #32 - Zabiják #1, 2
  Je to takové úsporné a chladné, stejně jako amorální a cynický hlavní... no, to snad není ani antihrdina, to je prostě zm*d.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  Je to mrazivé, je to rychlé, je to hnusné, vlastně asi takové věci moc nechci číst... ale je to dobré. Skoro se to mohl nacpat do jedné knihy a vykašlat se na další povídky; přiznám se, že mě stejně nezajímala.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 10:05Zaklínač: Zrnko pravdy / Menší zlo
  Konečně opět zajímavý komiksový Zaklínač, říkám si... nojo, vždyť on je adaptací původního Sapkowského. Tak to pak dává smysl. K tomu ještě lehký videoherní "vibe".

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin26.2. 10:47Dopis 44
  Se svou sklerózou velice oceňuji vydávání příběhů v jednom kuse, ale zde se už ocitáme na hraně čtenářské únosnosti, tím myslím zejména formát knihy - to i rozměry větší Kolosální Conan se čte paradoxně lépe. Ale to je pouze první z mnoha ambivalentních pocitů, které z komiksu mám. Aby bylo jasno, dílo je to husté, hutné, bezesporu originální, mnohovrstevnaté, hrající si s velmi zajímavou sci-fi zápletkou, která má vliv na to, že místy čteme i politický thriller, který se nebojí i psychologické roviny zdejších aktérů. Dialogy jsou fajn. A ač jsem čtenářsky spíše spokojen, než nespokojen, příběh je podle mě místy děravý jak ementál, zdá se mi také, že mnoho zůstává nevysvětleno či přeskočeno.

  Že je jedním z ústředních motivů americké prezidenství, vítám, nicméně zde se při souboji mezi 43. prezidentem (archetypální GWB?) potácejícím se divně mezi chaotic a lawful evil a 44. prezidentem (vyžehlenou "dobrou", snad - ač "bílou" - obamovskou změnou?) dostáváme do hájemství klišé a kýče, které se na mnoha místech přetavuje v onen úsměvný a nesympatický amerikocentrismus. Nástavající katastrofické války světových rozměrů a politická jednání o nich jsou odbyty až neuvěřitelně rychle a neřkuli hurvínkovsky. To samé platí o blížícím se konci světa, jenž postupuje tak trochu arkádovitě a devalvuje tak prvotní zajímavý sci-fi námět. A samozřejmě je třeba věci řešit za dvě vteřiny dvanáct.

  Shrnuto, Charles Soule se toho rozhodně nebojí a je to očividně velice ambiciózní scénárista, u kterého jsem zvědavý na jeho další počiny, které do své stáje zařadilo MB. Komiks je to takřka monumentální, obsahuje opravdu plno zajímavých myšlenek, trpí však klasickou komiksovou naivitou...

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.2. 11:13Alias
  Je to mnohdy dialogové, takže si kreslíři usnadňují občas práci opakováním panelů, ale jinak je to přesně ten typ komiksu, dokonce marvelovského (!), který mě baví, protože je nesmírně polidštěný a okleštěný od naivity klasického superhrdinství - přestože je jeho nedílnou součástí. A místy vtipný. Možná se kvůli tomu kouknu i na seriál...

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.2. 10:04Metabaron 2 (paperback)
  Přistupoval jsem k četbě se skepsí a opětovným očekáváním úchvatné kresby vykreslující velkolepé světy s poněkud vyprázdněným a na pilu tlačeným amorálním obsahem, ale Jodorowsky mě teď trochu překvapil - onu amorální skořápku rozbil, sice stále bezskrupulózním, ale pochybujícím Metabaronem, navíc sepsal příběhy, které mě bavilo číst!

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.2. 09:39Mýty #22: Sbohem
  Co si budeme, ono se to Willinghamovi v posledních dílech poté, co stvořil úžasné universum, trochu rozsypalo, jako nestabilní kuličky stavěné do věže se to rozkutálelo do všech světových stran... a v tomto finále sledujeme jejich opětovné sbírání a shromažďování k sobě. Mně to přišlo už celkem slabé, ale i tak neskonalé a velkolepé díky autorům za jednu z nejlepších komiksových sérií, co jsem doposud četl a která na mě měla jisté formativní účinky; nemenší a upřímné dík nakladatelům, že do tohoto šli, protože takto příběhově kvalitních děl není zase tolik...

  Celkový dojem: 50% (celková série 95%!)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 10:04Octobriana
  Zdařilá inkarnace postavy s velice zajímavou i mystifikační historií (díky za doslov) v pěkném grafickém kabátě (ty střídající se barvy a tím se měnící nálada!) dala vzniknout prima pohlednému dobrodružnému komiksu, který se svižně čte a dělá další zářez do moderního českého komiksu... na můj vkus je to ale stále jenom tak trochu superhrdinský "škvár" s mytologickými a politicko-thrillerovými přesahy, což nemyslím pejorativně, spíše to není úplně můj šálek mangového džusu.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.1. 08:35V horách šílenství H. P. Lovecrafta #02
  ... historie je zajímavě odvyprávěna v díle druhém. V těchto horách by mi též skutečně jeblo. Ještě, že jsem zimomřivý. 2/2

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.1. 08:33V horách šílenství H. P. Lovecrafta #01
  Výborný námět, atmosféra a kresba střídající krajinnou realističnost s organičností tajemných prastarých, jejichž... 1/2

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1. 18:58Mýty #21: A žili šťastně až do smrti
  Uf, uf... Moje milovaná série silně naráží na své limity; Willingham sice zabíjí jak Shakespeare s Martinem dohromady, ale předtím musí zase křísit a vymýšlet nové konflikty, aby se něco "akčního" dělo. Přitom má dobré nápady - ani mi nevadí, že jsou rozeseté, nakousávané a opouštěné, to ta hlavní linka mi přijde už dost jalová.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.1. 09:46Španělská epopej
  Propracovaně, přesto stále velmi civilně pojatá pocta rodičům, částečně autorova psychoterapie a utřídění si vlastní rodinné historie, to vše na pozadí španělských dějin 20. století. Argo schytává často hejty, ale stejně vydává mnohdy ta nejzajímavější díla.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.1. 17:22Rváčov 2
  Je to možná na můj vkus až místy moc pomotané (dějové linky), ale to střetnutí fikce s realitou se mi v podstatě dost líbí. Já polovinu svého života kousek od Stínadel studuji a pracuji, jím a pivo konzumuji, takže mi jsou záhadami a historií pepřené uličky staré Prahy strašně blízké - je třeba dnes samozřejmě filtrovat onu krásu a magii od těch zástupů milionů turistů. A také jsem se zase pár věci dozvěděl, dnes jsem si kvůli komiksu udělal procházku ke sv. Duchu, příště jdu k sv. Haštalovi a k sv. Jakubovi Většímu mrknout na tu useknutou ruku...

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.1. 09:56Brodeckova zpráva
  Už téměř kafkovský a velice znepokojivý námět je výborný, ale až ve spojení s úžasnou kresbou se z toho všeho stává naprostý komiksový poklad a skvost, který u nás vyjde jen jednou za čas.

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 12:36Jedna k jedný
  Taková letní lehce androšská jednohubka, která působí a nakonec i čtenářsky opravdu je mile zpracovaná, ale přes knihovnický, spisovatelský i naho-koupací motivy mě osobně obsahově, humorem i formálně míjí.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  K příběhu o těchto dvou lehce robotických Patovi a Matovi mi hrálo ve sluchátkách elektronické duo George FitzGerald - All Roads a DJ Koze - Wespennest (feat. Sophia Kennedy), což jaksi podtrhlo tuhle "umělou" linku. Poté, co zde dojde k tragické nehodě, stáváme se v robotickém kontextu svědky něčeho velice lidského - emocí, sebeuvědomění a psychologicko-vztahového dramatu, jenž se vyjevuje jako cosi... až roztomile dojemného?

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.12.2023 16:05Gemer: Den první
  Přestože jsem tam identifikoval i věci, kde se Majling opakuje, je to nejvtipnější věc roku 2023.

  Celkový dojem: 100%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.12.2023 18:16Pohovka a mrtvola
  Pro Sandovala mám slabost a velmi se mi líbí nadreálné světy, které črtá, tajemna, která konstruuje, a jeho dívky s jiskřivýma očima jak černé olivy, které se potácí mezi roztomilostí a morbidností. Jen ta vyznění příběhů mě nechávají často chladným a za týden zbyde jen pocit, že to bylo zajímavé...

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.12.2023 17:38Batman: Vánoce
  Batman chrchlající, Batman trochu hloupý, Batman, jak ho moc neznám. Batmana mám rád, Vánoční koledu od Dickense naprosto miluju. Tady mi ten nápad spojit obé ani moc nevadí, je to vtipný a zajímavý nápad. A přestože se mi myšlenka líbí a chápu, kam autor mířil, z komiksu mi nakonec zbyla zejména pachuť toho drsňáckého ukecaného vyprávění bez výrazného kouzla Vánoc, kdy zbyla ohlodaná kýčovitá superhrdinská kost.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.12.2023 12:02Žoldnéř #10: Obři
  Tyjo, představme si svět, ve kterém malířský génius Vicente Segrelles umí i psát! Vždyť to by bylo legendární fantasy! Stejně to "miluju"...

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  Po dávkách zklamání z této série, která už mě tolik nebrala, přichází díl se třemi velmi vyvedenými povídkami s prima atmosférou i nápady. Yes.

  Celkový dojem: 90%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2023 10:22Joker #02
  Trochu nechápu, proč se do hlavního děje nacpe zase nějaká reminiscence na půl knihy, ale jinak souhlas s Walomem - je to stále čitelné.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2023 09:19V hlavě Sherlocka Holmese - Případ podezřelé vstupenky
  Detektivní příběh mě bavil zejména ze začátku, pak moje nadšení trochu ochladlo. On je ten nápad celkem dobrý, ale z onoho rozplétání nitě se stávalo spíše zamotávání a přeplácávání. Nicméně výtvarná stránka zůstává skvostná a působivá. Klasická Anglie na francouzský způsob.

  Celkový dojem: 60%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.11.2023 18:47Hellboy - Mladá léta: Smrtihrad
  Horečnatá zápletka, kde si dobro a zlo mají jakoby měnit znaménka, je rozhodně lepší než u prvního dílu... kdyby "mladá léta" v této sérii znamenala vlastně "pro děti", dávalo by to taky ještě o kus větší smysl.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.11.2023 10:06Sudetenlove
  Hořký romantický příběh z pohraničí, které společensky zdevastovali nacisté a po nich komunisté. Přes tloušťku vlastně komiksová jednohubka, která potěší zejména svou pěknou barevnou výtvarnou stránkou připomínající lehce Jaromíra 99, který samozřejmě nechybí na zadním přebalu knihy.

  Celkový dojem: 70%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.11.2023 09:40Fenomén #01: Město zlatých očí
  Komiks nezapře originalitu svého světa, zápletky a pro mě zajímavou kresbu ohledně futuristických městských scenérií. Jinak to jde celkem mimo mě. Jako kdyby Bendis během psaní tohoto "sci-fi fantasy" zapomněl, že nepíše superhrdinský žánr, takže tu máme vlastně dosti nařachaného bijce a záhy - byť lehce anonymní - tým padouchů. Do toho to je děsně, ale opravdu děsně užvaněné a pubertálně humorné. Ne, že by ty dialogy byly psány vyloženě špatně, ale bylo to takové zbytečně tlachání skrze bubliny.

  Celkový dojem: 40%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.11.2023 11:09Gannibal #01
  Další z kategorie mang, které mě prvním dílem bezesporu namlsaly, ale zůstává zkušeností opodstatněný otazník, zdali mě to bude bavit až do finálního 13. dílu. Zatím dobrý kriminální horůrek.

  Celkový dojem: 80%
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.5. 15:09Batman #01: Jejich temné plány, díl první
  Gothajské podsvětí

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.5. 09:30Dívčí válka #05
  Aneb jak se díky pornograficky laděné manze Fry něco o historii přiučil:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.4. 08:26Přiznání
  Tak to by bylo solidní "přiznání".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4. 09:34Cyberpunk 2077: Výpadek
  Toe: Zaklínač 3 v polském dabingu je výborný, taky na to nedám dopustit, už jen proto, že to dělali fakt skvělí a profesionální herci, navíc je to prča, má to vztah k originálu a je to dost edukativní...(j)seš první, kdo mi říká, že se mu to nelíbilo! :)

  Za vysvětlení Cyberpunku dík, já to mám, ale nehrál jsem to ještě ani vteřinu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4. 00:26Cyberpunk 2077: Výpadek
  deefha: Co znamená anglický kontext v případě Cyberpunku nebo i tebou zmiňovaného Zaklínače 3, když původní scénář u obou her byl psán v polštině? Stěžuješ si na překlad překladu? :)

  Btw. okrajář je výborný slovo!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 10:09Batman #01: Jejich temné plány, díl první
  baatcha: Opraveno, ale nechtělo se mi, jak to bylo vtipné.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin20.1. 11:18Gaston #01: Z packalských archivů
  Dvojka už asi nikdy nebude, co? Po osmi letech jsem se k tomu vrátil, vůbec si to nepamatoval a přišlo mi to asi o fous roztomilejší, než když jsem to tehdy hodnotil...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.12.2023 12:34Doctor Dancer: Záchrana Země
  Takhle smutný pokus o crowdfunding jsem dlouho neviděl...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.12.2023 16:19Ragnarok: Poslední boj #09
  Tyjo, to by byla dobrá soutěž!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2023 10:31Prašina: Křídový panáček (souborné vydání)
  Já vidím napsané "souborné vydání", nevidím "souborné vydání + zmrzlina a maska Kačera Donalda jako bonus".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.11.2023 12:42Akira #01
  Tož jsem se včera podíval na ten film a skutečně mě překvapilo, jak jsou některé věci úplně jinak... skoro bez Akiry :D

  A kdyby někdo chtěl, tak tento pátek v kině Aero ve 20:40!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.10.2023 09:38Hitler
  Na mapě ze strany 194 je chyba (vzniklá asi při překladu?): je zde zaměněna Litva s Východním Pruskem.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.8.2023 13:50Chainsaw Man #05: Nezletilý
  Hele, vážně, kdo píše tyhle rádoby akční anotace?:)) Ani jedna věta s normální tečkou, pouze vykřičníky, otazníky a podle mě v daném případě naprosto nesmyslně použitá interpunkce "!?".
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.8.2023 10:13Vlkochodci
  To byl krásnej film!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.8.2023 10:50Jeruzalém: Rok v rozděleném městě
  Const.ex: A cos četl doplňkového? Sebag Montefiore?
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin4.7.2023 12:28Dívčí válka #01
  Qvestor: Co si budem, obecně je to nezáživná manga, neřkuli odpad, ale ten "český obsah" prostě českého čtenáře alespoň na začátku zaujme. Dál se prokousávat nebudu, kdyžtak dejte vědět:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.6.2023 09:25Supro™: Hrdinové na dluh
  Norri: Ok, díky za ten odkaz, ač jsem v tom tuhle rovinu (kritika jakéhosi "woke washingu") moc teda neviděl.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.6.2023 17:39Rybář
  deefha: Podle autora (viz Jahunda) bude k dostání v:

  - Knihkupectví Krakatit
  - Komiksové a sci-fi knihkupectví Arkham

  Jinak náklad to má 60 kusů.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin31.5.2023 10:52Inkognito - Tajné vydání
  mcleek: Jsem chvíli myslel, že mluvíš o našem Zackovi:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.4.2023 11:41Prašina: Podivné procházky #2
  Doppelganger: Díky! To je vskutku trochu zvláštní:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.4.2023 12:25Prašina: Podivné procházky #2
  Doppelganger: Mohu poprosit o vizuální příklad, co tím přesně myslíš?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.4.2023 13:52Balada pro Sofii
  Wow, tohle je víceméně rekordní hodnocení.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.4.2023 10:47Modrá CREW #27 - Elrik #1, 2
  Takže už chybí jen Statek zvířat.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4.2023 16:01Modrá CREW #27 - Elrik #1, 2
  Takže moje "nedávno" je lehce nepřesné, to jo.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4.2023 16:00Modrá CREW #27 - Elrik #1, 2
  Velkej šéf: Jo, nějaké exilové vydání se tak jmenovalo už v 80. letech, ale troufám si říct, že zažité je spíše "Farma zvířat". Já neříkám, co je lepší, pouze ilustruji tyhle překladové změny, které se odehrávají i v rámci veleklasických děl.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin12.4.2023 09:35Modrá CREW #27 - Elrik #1, 2
  Qvestor: Však jasné, rozumím, já si také dělám jako vždy tak trochu legraci... podobné věci, nikoli u jmen protagonistů, ale u názvů knih, se nedávno stalo třeba u Orwella či Anne Frankové. Už máme z nějakého důvodu Zvířecí statek (Farma zvířat) nebo Zadní dům (Deník Anne/y Frankové nebo jen Deník)...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.4.2023 19:55Modrá CREW #27 - Elrik #1, 2
  Kapitán Amerika, Zelený Šíp, Netopýří, Pavoučí a Železný muž, Zázračná žena, Odvážlivec, Doktor Chobotnice, Žertéř! Jsem pro všema deseti...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.3.2023 11:08World of Warcraft: Pokrevní přísaha
  To je velmi pravděpodobně záměr, prostě typografická licence:)
 • George Walker Bush
  Kapis: Ztrapňuj se dál... mně je to jedno.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.1.2023 15:23Na západ severozápadní linkou
  RaidcomH: Odteď jsem Jiří Walker Bush?:) Ale díky!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin5.12.2022 11:52Šangri-La
  Badboy: A co budeš dělat, až to dostane pět, tři a jednu hvězdičku?:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.12.2022 09:32Ruddy
  MaF: Je tam ještě povídka Pohádka a Přání, doplněno do poznámky:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.12.2022 14:05Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka
  adevr: Čéče, jak koukám na tvoje zcela vyprázdněné nálepky ("neomarxističtí zelenorudí sluníčkářští aktivisté", "gauner Rakušan", " falešné levicové a sluníčkářské korektnosti", "vládní pětidemolice"), tak ti musím připomenout, že tady to není fanklub Ládi Vrabela, ani SPD, jestli ses neztratil...

  při oslavách osvobození se stále méně v mainstreamových médií používá ..němečtí okupanti, ale už jen nacisté nebo fašisté, bez udání národnosti, nezmiňují se očividné pravdy a skutečnosti...

  Představ si, že v takovém Polsku, které má mnohonásobně horší zkušenost s německou okupací, se na různých pomnících a připomínkách zločinů skoro zásadně mluví o "hitlerovcích". Nemám pocit, že by tím chtěli nějak zastínit "očividné pravdy" :)
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.11.2022 10:35Zázraky
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin30.11.2022 10:27Lucifer #05: Peklo
  Qvestor: Půjč si v knihovně:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.11.2022 11:19Batman #12: Baneovo město, díl první
  Super, to zní tak strašně, že to asi už nemusím číst!:))) Ale jinak se mi první dvě třetiny Kingových Batmanů hodně líbily, za to dík.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin23.11.2022 12:28Zlatá kniha komiksů Neprakty a Švandrlíka
  baatcha: Včera kvůli neomarxistům Lewandowski nedal penaltu a předevčírem mi sluníčkáři ukradli klobásu z lednice. Nepodceňoval bych je.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2022 13:01Říká se mu Banksy
  Fry: Hele, možná se to někomu bude líbit, ale já tyhle angažovaný agitky moc nemusím.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin21.11.2022 13:01Ruddy
  MaF: Nevííím, pardon!:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.11.2022 19:39Ruddy
  Hele, už to zase nemám v ruce, ale budu mít a povím kdyžtak... každopádně vypadalo to, že původní černobílý příběh doplňují další, nové/bonusové, barevné stránky s Ruddym:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.10.2022 11:12Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Marko Čermáka
  Obálka je samozřejmě fajn, Pecina dobrej.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.10.2022 11:08Růža: Podzimní patálie
  Achjo:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.9.2022 15:33Růžový a černý
  soulbringer: Jsou tam velmi explicitní scény, ale zase jich není v rámci celé povídky tolik...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.8.2022 11:22Růžový a černý
  Pondělí a hned tři recenze:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7.2022 15:37Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Asi máš vlastně trochu pravdu, pamatuji si, že v druhé části to možná trochu natáhl, ale finální dojem mi to nezkazilo. Četl jsem od něj ještě Nulorožce a Andělí vejce, a už to nebylo ono, byť druhé jmenované bylo stále neskutečně dobré. Teď mám doma Pravomila a chystám se na něj.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.7.2022 13:46Inspektor Vyšetřil: Záhada krvavé masky
  Mně teda Mlýn na mumie nepřišel rozplizlej... :-)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6.2022 20:08Dívka ze země Venku #02
  Jinak nejde o to, že by to bylo špatný, jen nemám čas číst manga série, který lákaj prostě jen tím, že jsou tajemný! Jsem zavalen, přesycen, pitomý komiksy :))))))))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin29.6.2022 20:07Dívka ze země Venku #02
  V tom případě se v tom filmu nic nestane nebo jak?:D (a nespoiluj, prosím)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin9.6.2022 10:54Dívka ze země Venku #01
  Fry: Hele, co to znamená "nejste tak úplně vedle, nicméně jste úplně mimo"?:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.5. 12:32Srazy, cony, festivaly
  Já asi jo, záleží na hokeji:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 10:19* Připomínky a návrhy
  yogi: Přesně tak, i když to nebylo úplně jednostranné.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.5. 09:00* Připomínky a návrhy
  Django: "Dětská knížka" a "komiks" je nějak v rozporu? Ne, vážně, jak říká kolega Radim, tohle je kniha z kategorie, o které u nás vždy hlasujeme, z kategorie tzv. hraničních kousků. Nicméně kniha se vyznačuje kontinuální ilustrovanou dějovou sekvencí v juxtapozici - co bys ještě potřeboval, aby to byl komiks?:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.5. 12:55Art
  soulbringer: Link ti nepremává...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.5. 12:16Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 15:31* Připomínky a návrhy
  Ter: Tam asi záleží na tom, zdali jde skutečně o "sérii", nebo nějakou edici, nebo vlastně jen takový podtitul na obálce... dost o těchto věcech diskutujeme, uvidíme, jak se na to tváří kolegové.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin19.4. 14:32Nakupujeme venku
  Jo, DMZ byla výborná série... koukám, že k dovydání chybí celá půlka:(
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin17.4. 15:59Filmový a hudební klub
  A já sehnal poslední kus zcela vyprodané limitky... juchůůů.

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 18:51Stripy, jouky, fejky :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.4. 13:57* Připomínky a návrhy
  Walome: Ukázky, pokud máme, nebo jsou na internetech, samozřejmě dodáváme, ale nejsou vždy hnedka se zvěřejněním komiksu. CREW si dělá rád sám Fry a ukázky zejména (aby šly správně po sobě).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.4. 10:40Pindárna
  Qvestor: Přešlap? Vždyť je to celé trochu hysterická pseudokauza.

  A ano, Argo vydává jinak jedny z nejlepších věcí na trhu. A ano, Dívčí válka mezi ně rozhodně nepatří.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.4. 16:07Srazy, cony, festivaly
  Já jsem tam byl poprvé. Dal cígo s Ivanem Bartošem, mám podpis od Mike Careyho, hru od Foxů, viděl jsem nádhernou Black Widow, vydyndal jedno vzácné LP a řídil jsem tramvaj v simulátoru, takže na pár let jsem zase spokojenej:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.4. 11:13Pindárna
  Tak tady se někdy řídím, ale spíše opačně:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin3.4. 11:09Pindárna
  Mě spíše zarazilo, že se někdo řídí podle hodnocení na Goodreads.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 16:02Pindárna
  SomeOne: Jop.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin18.3. 13:40Pindárna
  žabák83: Štěpánku Jislovou (Srdcovka, Bez vlasů), Rváčov, Sudetenlove, Černobyl: pád Atomgradu, věci od Jindřicha Janíčka, Každý den je nový, věci od Kateřiny Čupové, Štefánik, Návrat Krále Šumavy... a jistě jsem na mnohé zapomněl.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin16.3. 14:22Herní vlákno
  Dalamar: Já se těmhle nerdy věcem vždy trochu posmíval, ale stejně házím follow, máš to pěkně udělaný!:))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.3. 15:23Herní vlákno
  Darker: Hustý, koukl jsem a já jich budu mít taky k 90 (i když Zatrolenky počítají různá rozšíření). Na druhou stranu jsem jistě zapomněl si nějaké přidat na seznam...

  Jinak super, líbí se mi tvé figurky i koníček.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.3. 12:33Herní vlákno
  Darker: Najs! Nenudíš se jinak? Že bych měl nějaké deskovky... :D:D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin14.3. 11:11* Připomínky a návrhy
  soulbringer: Jaké písmeno ze svého vulgarismu jsi tou hvězdičkou cenzuroval? :)

  Ale abych nebyl OT a ač nejsem sběratel, tak čistě esteticky a designově se mi líbí nejvíc 1.
  (na druhou stranu na nyxu na mobilu taky vždy strašně pátrám jaký piktogram znamená jaký oddíl a jakou záložku)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.3. 15:29Herní vlákno
  Já, kdybych si to chtěl namalovat, tak to dopadne zhruba takto (chci říct mnohem hůř):

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.3. 18:10* Připomínky a návrhy
  trudoš: mrkneme na to...
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin8.3. 10:18Herní vlákno
  damacon: Když to někdo umí (já vůbec!), tak to může vypadat takto:

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 14:24Herní vlákno
  seneke: Dřevěné.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 13:38Herní vlákno
  A včera jsem zkoušel toto, ale zombíci nám teda kopali dost zadnice už v tutorialu... :D

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin7.3. 13:37Herní vlákno
  Dneska na mě čeká v Zásilkovně toto:

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.3. 17:10Art
  Přesně! Mně se to plete už několik dní a jsem z toho zmatenej. :D
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.3. 16:18Herní vlákno
  A pakliže jsem vedle doporučoval Lachmana, tak jeho Machinarium i Samorost 3 jsou teď ještě chvíli na Steamu za parádní ceny ve slevě za cca -75%, možná i další pecky od Amanity.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.3. 14:16Art
  Přátelé, vřele doporučuji včera zhlédnutou výstavu Adolfa Lochmana, který je velice zajímavým umělcem, malířem a přispěvovatelem v českém videoherním průmyslu - v tomto ohledu se podílel na věcech jako Samorost 3 či Machinarium od Amanita Design. Mě osobně tedy nejvíc zaujala jeho lanšperská křížová cesta, ale dávám to sem i proto, jelikož má A. L. zářezy též na poli komiksovém - slavná obálka Čtyřlístku, Aargh! či nedokončený projekt o Pérákovi.

  Výstava se koná v bubenečské Vile Pellé. Máte čas do 24. března. • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.3. 15:13Pindárna
  Django: Mě to tehdy donutilo si to naopak přečíst, abych mohl konstatovat, že je to fajn komiks:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin1.3. 13:34Pindárna
  Darth Raelchi: Mně by se naopak líbilo, kdybych byl v gifu, kde někomu pleskám, opravdu:) Však to byla sranda a hlavně ukázka toho, že není těžké dělat gify. Ale tvé přání respektuji a mažu.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 16:00Pindárna
  soulbringerovi tam vypadla jedna hranatá závorka, to znám, jsem mu to opravil...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 14:51Art
  Jiří Grus - Stínadla

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin27.2. 10:04Pindárna
  yogi: Netřeba se "rozčilovat". Komiksová komunita (nedejbože "lidí na internetu") nebude patřit zrovna mezi skupiny, které oplývají vytříbeným uměleckým vkusem. Čti a dívej se na to, co tě samotného baví, a nenech se rušit od vlastních niterních požitků!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin22.2. 11:17Pindárna
  Já budu rozhodně překvapen, protože to do té doby zapomenu, že jste to říkali... :)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin2.2. 12:33Pindárna
  Tak co si budeme, ono by to Štěpánce slušelo i za tu kresbu, ale asi to museli lehce rozložit:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin28.1. 22:42Filmový a hudební klub
  Zack:
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 12:02* Připomínky a návrhy
  seneke: Ok, díky.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 11:41Pindárna
  Zack: Tak teď jsem si smíchy poprskal monitor:))) Hned mám lepší den.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin25.1. 09:37Sběratelský klub
  deefha: jakože od Koudyho?:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin24.1. 15:17Pindárna
  Motivace byla, že jsme na to se Zackem narazili a vedli o tom velmi sofistikovanou zhruba dvouminutovou konverzaci:)
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin15.1. 13:18* Připomínky a návrhy
  Musím souhlasit, že když si po letech prohlížím nějaký komiks, tak mi moje hodnocení (byť jenom hvězdičkové) hodně napoví, jak se mi to vlastně kdysi líbilo.

  Na ČSFD (sorry, že to furt srovnávám!), když si člověk rozklikne autora (herce, režiséra, scénáristu, whatever) a jeho filmografii, tak ihned v seznamu podle svých hvězdiček vidí, jak hodnotil. Pro mě je to ale zcela zásadní a rychlá informace v tom - neb jsem sklerotik - že v mžiku vím, co jsem už viděl (a potažmo tedy neviděl).
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 10:54Srazy, cony, festivaly
  Ani jedno, ani druhý, jen je prosta všech sociálních sítí i moderních komunikačních platforem, což je vlastně celkem sympatické.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 10:40Srazy, cony, festivaly
  Zack: Jinak těším se, jen se ohol... :-)

 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 10:38Srazy, cony, festivaly
  No, vidíš to, já hlavní odpůrce přechylování na ComicsDB! Ona mi to kamarádka psala v SMS a já to bezhlavě přejal!
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.1. 10:33Srazy, cony, festivaly
  Michal Opitz: Kamarádka chce jít za Yvonne McGruderovou, nebo Nirvanu Craneovou (té se podobá víc), aby sbalila svou platonickou lásku, Chrise Barrieho.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.1. 12:00Pindárna
  Doppelganger: To je pravda:)))
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin10.1. 10:22Pindárna
  Doppelganger: Začni kouřit:)
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 450 (cca 222890 Kč)
Mám: 33 (cca 7220 Kč)
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0