Draco nobilis

Draco nobilis

Email: nietzschean@seznam.cz

Všichni mě znáte. A moje kozy taky. Kdo ne, použije google.

Draco nobilis
Draco nobilis 13.2.2018 Objekt Julek

Fajn životopisný komiks, který se neutápí v patosu, i když by k tomu téma mohlo svádět. Víc takových!

Draco nobilis
Draco nobilis 30.1.2018 Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Naštěstí už jsem nějakou dobu Hobita nečetla, tak mi to připadalo jako docela fajn nemastná neslaná adaptace, kde nic důležitého nechybělo, snad až na kouzlo předlohy... oceňuji překlad, který se klonil k překladu beletrickému a vycházel z něj.

Draco nobilis
Draco nobilis 22.1.2018 Varlén No. 7.8.9. aneb Deníky všední úzkosti

Ten třetí mi vyšel už trochu Drahoš, ale je na mě příliš klerikální a málo nazi-intelektuální. Spíše nazi-klerikální. Nazi. Nazí. A má dvě dcéry a né že né! A my chcem tu hezčí! Lepší, hepčí, bude pro nás tkát a my budem podnikat!

Draco nobilis
Draco nobilis 22.1.2018 Varlén No. 4.5.6. aneb Deníky všední úzkosti

Naprosto boží, žrala jsem to celou dobu a pochňopila proč že Deníky všední úzkosti a jak že do sebe všechno nenápadně sedne a že zapadne jako kulička do hrnce a prdel na ďůlek. A ono jo! Ouplnej Morgenstern roubovanej na Tzaru, hnojenej směsí Há-Há (Hrabal-Hašek či Heydrich-Hitler či Holka-Holkokluk nebo dokonce! Hovno-Hrazda)

Draco nobilis
Draco nobilis 22.1.2018 Varlén No. 1,2,3 aneb Deníky všední úzkosti

Nejdřív mě to štvalo a nudilo, nepřišlo mi to ani dada, ani sur-réal, ani nonsens. Ale ty jednostránkové gregerie mě docela bavily. Začínala jsem tomu přicházet na chuť...

Draco nobilis
Draco nobilis 22.1.2018 Tři králové

Konečně jsem se dozvěděla, jak vypadal ten místní odboj a kdože jsou to Tři Králové...Je to svižné (sic zkratkovité a okleštěné) a středoškolákovi bych to doporučila k přečtení.
...ale kresba mi nesedla a nejvíc mi vadilo, že se z ní nedá odvodit věk postav...reálie doby nejsou vykreslené...baráky se hroutí...
Je to takové ambivalentní. Neurazí, nenadchne.

Draco nobilis
Draco nobilis 21.1.2018 96 hodin u Vokouna na statku (sauer felde)

Hra bez pravidel i mantinelů, kde známe pouze hráče = mišmaš a nikoliv chutný kotlíkový eintopf. Ale stejně jsem se párkrát zasmála.

Draco nobilis
Draco nobilis 17.1.2018 Alois Nebel: Na trati

Tyhle mini příběhy mám z celého nebelovského vesmíru nejraději. To se ještě dal Reflex číst a měl slušnýho šéfredaktora. A já byla na střední. Oj.

Draco nobilis
Draco nobilis 17.1.2018 Divočina II.: Exodus (limitovaná edice)

Parádní nářez, vše, co se nastínilo v prvním díle, se konečně rozjelo, charaktery se prokreslily, drápy nabrousily, zuby zablýskaly! Z druhého dílu je konečně vidět o jak originální a scénáristicky dobře zvládnuté dílo jde, nemohla jsem se odtrhnout od příběhu, dokud jsem nedočetla a nemůžu se dočkat toho, jak to vygraduje dál (tak zase ahoj za 4 roky?). Mikuláš Podprocký je rozhodně na české poměry nadprůměrný scénárista a kresebně si od prvního dílu dost zvedl laťku. Barva všem zvířecím aktérům prospěla a barevná paleta je okulibá, decentní a neřve, narozdíl od hlavních hrdinů. Celkově - Epos jak má být, pěkně od srdíčka, srovnat do řady a šlapem za Enkiduem a Odysseem.

Draco nobilis
Draco nobilis 17.1.2018 Divočina (pevná vazba)

Kresebně trochu odfláknutá jednohubka, která je poměrně zajímavým úvodem do uto/dystopické buducnosti lidstva.

Draco nobilis
Draco nobilis 12:58:08 21.2.2018Publicistika

Kapis: Ano.

Draco nobilis
Draco nobilis 17:02:14 16.2.2018Publicistika

Já mám Fejsbůk, Instagram, vlastní web a spoustu dalšího a všecko jenom o kozách...

Draco nobilis
Draco nobilis 22:17:00 13.2.2018Pindárna

mearez: Před měsícem mi říkal že už brzy.

Draco nobilis
Draco nobilis 15:24:32 1.2.2018Pindárna

Kapis: Vzhledem k tomu, že je Sága space soap opera, tak ti nevim, ta bude mít dílů jak krtel, aneb proč se vzdávat něčeho, co se prodává (8. kniha vyjde až za pár dnů v USA)

Draco nobilis
Draco nobilis 22:16:47 30.1.2018Pindárna

Zack: Jé, já si toho všimla až teď, dík, že jsi mě zbavil adminování. Ono mi to nikdy moc nešlo.

Draco nobilis
Draco nobilis 22:15:41 30.1.2018Pindárna

Tak hlavně je to tu o poměřování čůra, ne? Aspoň toho sběratelskýho. A tomu já prostě nemůžu odolat!!! Závist penisu, znáte to... teda vlastně neznáte, meh.

Fimi: Pracovala jsem i se Zackem :D A ten dělá - co to teď děláš? Traktoristu nebo daňovýho poradce?

louza: Dokud jsem neměla dost peněz, tak jsem je odsuzovala... faktem je, že si ty komiksy navíc nekupuju na spekulaci, já je v podstatě vůbec nehodlám prodávat dál. Jsou tu sběratelé, kteří si třeba od každého komiksu kupují dva kusy, protože jeden nikdy nerozbalí a jen ten druhý čtou (třeba se dotyčný přihlásí sám). To je taky špatně? Sběratelství je o penězích. Je o poměřování toho, kdo má víc a exkluzivnějšího a je o tom, kdo je ochoten zaplatit větší cenu. A jako se spekuluje s obrazy Emila Filly, tak se spekuluje s Hellboyem v kůži. A je to v pořádku. Bez spekulantů, co kupují na pozdější prodej, by si mladý, nadšený, naskakující sběratel vůbec nemohl plnit sny. Protože kdyby si ty rarity kupovali jen hardcore sběratelé, tak to prakticky nikdy nepustí dál. Za žádnou cenu. Já bych musela být opravdu v těžkým srabu abych prodala sbírku. Miluju ji. Dělá mi potěšení se těch knih dotýkat, kontrolovat je, přerovnávat, znovu číst či na ně jen prostě civět. Syna miluju víc. Ale manžela? No, to už bych musela fakt hodně rozmýšlet...

Draco nobilis
Draco nobilis 14:25:03 30.1.2018Pindárna

Fimi: Nikolivěk, utrácím mnohem víc než 10.000 měsíčně za pičovinky. A ne z peněz manžela nebo státu, vydělávám si na to sama. I na nájem a spol.

Louza: Problém je, že mě neznáte, já se vám neposmívám, já se směju tý situaci a jak tady hořekujete nad sběratelskýma cenama a tomu, že někdo argumentuje ženou na mateřský, to není argument, dycky si jde přivydělat někde bokem na koníček, zvlášť při současné ekonomické konjunktuře.

Kapis: Jo ty kurde a nezapomínej, že pro ty podělaný podpisy a kresbičky jsem ti hodněkrát já stála frontu a obrážela všechny akce, aby pánové měli vyplníno...

A já dostala prvních pět Crwí zadarmo, protože mám hezký kozy :D

Draco nobilis
Draco nobilis 22:33:03 29.1.2018Pindárna

Fimi, Lachvos, Louza: Náplavy... :D směju se. Obzvlášť Fimimu, neb jsem žena na mateřské. Ale sbírám už 17 let.

kinak: Já si tak představuju, že takhle nějak sedí Invape před svojí knihovnou a kochá se.

Zack: jestli mi zajistíš takový ceny jako nejmenovaný zdejší prodejce, proč ne .)

Draco nobilis
Draco nobilis 22:35:58 27.1.2018Pindárna

Bush: Od loňského Září jedu v módu útrat víc jak 5000 za měsíc. Ale některý věci (MDEK, limitovaný obálky věcí, co mě baví) kupuju 2-3 kusy, abych měla na vyměňování za jiný rarity. Loni jsem hodně doplňovala už pár let zející díry ve sbírce, kdy jsem tolik nenakupovala, počítám, že ještě letos budu muset a pak se to zase zklidní a nebudu do komiksů vrážet víc než obvylé cca 2 litry měsíčně. Kupuju jen komiksy, co vím, že mě budou alespoň elementárně bavit, takže takovou Witchblade bych si nekoupila. Nebo Darkness jezukriste na nebi... Zahraniční věci kupuju z druhé ruky hlavně na čtení a nebo něco, co mě chytne v obchodě, většinou to stejně dopadá na Fantagraphics (čte v ČR od nich ještě někdo kromě mě?!)

Kapis: Humra si kup, je výživnej.

Draco nobilis
Draco nobilis 21:47:18 13.1.2018Art

Nejenže jsou ty pláště pěkně nebezpečný, jak nám ukázali Úžasňákovi, ještě se to musí blbě prát, když to takhle nasákne kdejakým sajrajtem.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 21.2.2018 21:39
Komentáře u comicsů: 180
Hodnocení comicsů: 162
Příspěvků ve foru: 908

Sbírka (z CDB)

Četl: 869 (cca 248353 Kč)
Má: 871 (cca 249972 Kč)
Chce: 224 (cca 76539 Kč)
Shání: 59 (cca 21732 Kč)
Nabízí: 32 (cca 12289 Kč)