Draco nobilis [admin]

Draco nobilis

Email: nietzschean@seznam.cz

Všichni mě znáte.

Draco nobilis
A Draco nobilis 30.10.2017 Sex komiks: První komiksové dějiny sexuality

Školometská nuda a dětinský vtipy.
Část o pravěku/starověku (až na to Řecko, to má zmáklý), hodnotím jako celkem mizerné, srdce etologa pláče (kurnik slyšeli někdy o fission-fusion societách?!). Je to patriarchalistické a patriarchacentralistické, ani slovo o matriarchálních společnostech (nejblíž k tomu má šimpanzí exogamie). Lži o lidském incestu a tom, že se ho doupouštme častěji než zvířata (hahahahahaha!!!)
V novověku už lepší a jistější zdroje. Ale je to dílo Francouzů pro Francouze, totálně frankotypizované, i Británie tam úpí pod jhem francouzských stereotypů.
Přečtěte si radši něco od Umberta Eca.

Draco nobilis
A Draco nobilis 23.5.2017 Andělské drápky

Není to ani trochu masturbační!

A je to fakt hustej nářez. Něco jako Jungova Červená kniha.

Dávám pět čuráčků z pěti a srdíčko a olympijský kruhy navrch!

Draco nobilis
A Draco nobilis 24.3.2017 Bahno, bída, bohémové

Mno... Z komiksu mám rozpačité pocity. Líbí se mi, že je zpracovaný více výtvarníky, jejichž styly do sebe přecházejí a prolínají se a ti UMÍ, ale...

To zatracené ALE! Pracovat s kolektivním hrdinou umí málokdo, Lope de Vega by mohl vyprávět. A tady to nefunguje. Hrdinou je v podstatě celá vesnice, se kterou se nedovedu ztotožnit. Příběhem nás nemá kdo vést, vše je jakési zaobalené, plytké, nejasné, v mlze, kontury chybí. Já osobně jsem opravdu hledala někoho, s kým se ztotožnit a jako nejvýraznější postava vychází ta zdánlivě nejvíce negativní a ani ta moc nekoná a nakonec vlastně ani negativní není. No a ten konec? To je co? Žádná pointa, nic se nedozvíme, umřeli všichni nebo budovali Nový Zéland až dodnes? Žádný textový dodatek či vysvětlivky, jen literoprázdno.

A to nejhorší? Že mě to nezaujalo ani natolik, abych si osud Stodských zkusila vygooglit, což je to nejmenší k čemu má otevřený konec skutečného příběhu ponoukat.

Draco nobilis
A Draco nobilis 22.3.2017 Karel Franta - Kniha komiksů

Před třemi lety jsem dostala za úkol tuhle knihu zrecenzovat. Rychle jsem ji přečetla, moc mě neuchvátila, nepobavila, odložila jsem ji do knihovny a myšlenku na nové přečtení, po kterém bych ji zvládla zrecenzovat, stále odsouvala (aneb nerecenzuji, dokud to nepřečtu aspoň dvakrát!).
Když jsem se k ní konečně vrátila (díky příslibu recenzentských výtisků jiných knih a pocitu vnitřní hanby a dluhu), držela jsem v ruce jinou knihu. A nebo ji držela jiná osoba.

Karel Franta je Bůh. Jeho kresba je nezaměnitelná s jiným autorem u nás, není vyumělkovaná a přitom netrpí prostotou či chudostí výrazu. Obrázky vyloženě hladí oči a sytí duši. Tak citlivé použití barev a stínování mi chybí u dnešních komiksů pro děti víc než cokoliv jiného.
Dospělý se nepobaví nad každým dílem, zvláště u Malého Vinnetoua, ale některé skryté vtipy a ironické narážky jsou naprosto neuvěřitelné, často jsem si musela text přečíst i třikrát za sebou, abych se ujistila, že co je dáno, to je psáno a mohla se dosyta bavit.
Jen je škoda, že uvedených obrázkových seriálů nevyšlo víc. Takhle mi Franta došel moc brzo.
Recenzi psala: Kateřina
Redakční úprava a krácení: Kopcová

Draco nobilis
A Draco nobilis 22.3.2017 V kůži Woodyho Allena

Woody Allen (osoba) mě celý život nudil. Když jsem tuhle knížku četla poprvé, krátce po vydání, ještě pořád mě nudil. Předevčírem jsem ale zažila mohutnou salvu překvapení, erupce na pupku světa, kavalkádu úžasu!
Ono mě to baví! Jak? Proč? Proč já? Proč ne někdo jiný? Proč jsem tu knihu otevírala? Myriády otázek se mi hmyzily lebkou, můj ležérní životní postoj "Woody Allen, to prostě není pro mě, toho nechápu, nebaví mě" se otřásl ve druhém podsklepení a já se vcelku obstojně pobavila.

Dávám tímto naději i dalším, kteří nemají pro W.A. pochopení. Bratři a sestry v komiksu, na konci tunelu je šance k pochopení! A já jsem jejím důkazem!

Jo a z tý knížky je stejně nejlepší ten úvod o tom, jak a proč strip vznikal a jak to ve vydávání stripů v USA funguje/valo.

Draco nobilis
A Draco nobilis 22.3.2017 ZOOOM #2 Pavel Čech

Velice příjemně zpracovaná "malá" monografie, celá tvorba Pavla Čecha je v ní pěkně zaokrouhlena a obalena, díky textu ve formě rozhovoru se báječně čte a jeden se u toho ani trochu nenudí, sama se teď divím, že jsem ji tu měla odloženou tak dlouho, než jsem se odhodlala do ní zavrtat.

Podle mě má jen dvě chyby. Tou první je, že toho neukáže víc (víc, šíř, tlustěji a macatěji), tou druhou, že ve mně vyvolává akutní potřebu nakupovat díla Pavla Čecha.

LANDAUER: Že by sis taky nechal líbit takovou monografičku?

Draco nobilis
A Draco nobilis 15.3.2017 Liberty Meadows 01: Ráj

Po letech podruhé přečteno a po letech znovu nepobavena, Kapis to vyjádřil i za mě. Nuda, nuda, šeď, šeď, bez nápadu, jiskry, leda se na to pěkně kouká.

A toho infantilního kačera bych začala nenávidět, nebýt jezevčíka Oskara.

Draco nobilis
A Draco nobilis 15.3.2017 Rarachárium: Hledání ohně

Mno... jak začít. Nedivím se, že si autorka musela knihu vytisknout a svázat sama. Svázané je to pěkně, což o to. Papír docela fajn, vysoká gramáž, příjemná textura. Ale doprdele nešlo to naskenovat slušně? Některé stránky jsou tak rozpixelované, že na postavách jsou hrbolky! Takhle nízké rozlišení nemá snad ani fejsbůk. Oči mě bolely a trpěla jsem.

K příběhu... dalo by se říct, že na vcelku klasickém pohádkovém syžetu se nedá co zkazit. Dá. Příběh je zmatený a i když si na konci vlastně domyslíte, jak to celé bylo, tak v průběhu nechápete obvykle o čem se mluví, jakou mají jednotlivé postavy motivaci a proč dělají to, co zrovna dělají.

Kresba je pohledná, tlustá kulaťoučká linka, obzvlášť raraši jsou kouzelní, některé obrázky jsou nádherně ornamentální. A ta pěkná tlustá linka trpí jako zvíře tím zkurveně nízkým rozlišením, ze kterého bylo tištěno. Doprdele, ta linka je úplně rozpixelovaná!!! Navíc na každý straně trochu jinak... Infarktově.

Mno a ještě by tu byl anboksink (díky Walome za tento výraz). Poprvé v životě jsem litovala, že jsem si nenatočila rozbalování komiksu. Přišel mi balík o hranách cca 30x30x10 cm, ze kterého se po odmotání dvaceti vrstev igelitové folie, papíru a kartonu (různě prostřídaných) vyloupla kniha zvící 15x15x3 cm. Tomu říkám nedůvěra v Českou poštu.

Slovo na závěr - nekupujte si to. Tohle by neprošlo ani redakcí uměleckého nakladatelství, které vede šimpanz po lobotomii.

Draco nobilis
A Draco nobilis 28.2.2017 Bahno, bída, bohémové

Náklad 1000 a nedá se to koupit?!

Draco nobilis
A Draco nobilis 28.2.2017 Bahno, bída, bohémové

Kde se to dá koupit, nevíte někdo?

Draco nobilis
A Draco nobilis 23:33:06 1.11.2017Sběratelský klub

Prosím vás, dovydá BBArt ty poslední dvoje Stokulky? V Edičáku nic, poslední kniha z nich vylezla loni, víte/tušíte někdo něco?

Draco nobilis
A Draco nobilis 21:02:20 16.9.2017* Připomínky a návrhy

Light:- Máš stejný problém jako já a furt nevím jak to nastavit.

Draco nobilis
A Draco nobilis 00:45:34 13.9.2017* Připomínky a návrhy

A už to zas nejede, zas mi to ukazuje že mám nula komiksů... Zkusila jsem si seřadit komiksy podle akutalizace, abych si zkontrolovala co jsem přidala včera, vyfiltrovala jsem to bez "četl" a celý to z mýho pohledu spadlo...

Draco nobilis
A Draco nobilis 00:42:08 13.9.2017* Připomínky a návrhy

Zack: Jde to úplně snadno, ze sbírek do mýho sbírkovýho profilu, ale včera mi to nefungovalo, nezobrazilo se mi tam kromě mého jména nic... dneska dobrý. Ten problém nebyl, že bych se do toho nemohla dostat, ale že když jsem se dostala dovnitř, měla jsem tam prázdno :D

Draco nobilis
A Draco nobilis 00:29:03 12.9.2017* Připomínky a návrhy

Asi jsem blbá nebo navedená, ale nedovedu se dostat do svých sbírek, ani po těch vysvětlivkách s plnými/prázdnými kolečky tady... nejde mi to ani z profilu, ani přímo ze sbírek. A sere mě to a to dost. Je to vlastně ten hlavní zásadní důvod proč CDB užívám.

Draco nobilis
A Draco nobilis 00:23:03 12.9.2017* Připomínky a návrhy

Když jsem přihlášená a jdu do svýho profilu, nefunguje proklik do sbírek - Chci, Sháním atd... počítám že to je dočasný, že jsi se k tomu jen ještě nedostal, Zacku

Draco nobilis
A Draco nobilis 00:13:33 19.8.2017* Připomínky a návrhy

Starý mi bude chybět, bylo to fajn "textové" retro. Obrázky nerad.

Draco nobilis
A Draco nobilis 22:19:03 25.6.2017* Připomínky a návrhy

suchosch: Jistě, toho si po tom křtu na Crweconu a kačeřích válkách na youtube mezi Lennym a Danem Černým nikdo nevšiml

Draco nobilis
A Draco nobilis 21:48:49 9.6.2017Pindárna

MindReader: Óňa?!

Draco nobilis
A Draco nobilis 22:44:23 6.6.2017* Připomínky a návrhy

GWB: Leda tak. Jinak jsem neschopná a neužitečná, ale diplomy umim držet pěkně.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 20.11.2017 22:35
Komentáře u comicsů: 150
Hodnocení comicsů: 128
Příspěvků ve foru: 888

Sbírka (z CDB)

Četl: 827 (cca 233548 Kč)
Má: 827 (cca 234526 Kč)
Chce: 215 (cca 74296 Kč)
Shání: 48 (cca 12125 Kč)
Nabízí: 24 (cca 6916 Kč)