Ukázka
Ukázka
Ukázka

+ 6 dalších ukázek

Koupit
Uprostřed studené války spadne poblíž východního Berlína záhadný mimozemský objekt. Okamžitě se rozbíhá tajný průzkum pod vedením sovětské armády. Ani Američané nechtějí zůstat pozadu. Naštěstí mají v Berlíně svého muže – agenta Herringa, jenž je tajně nasazen ve Stasi.

Po dlouhých letech špionážní práce však Herring pomalu přestává věřit ve své poslání. Zatím netuší, že ho jeho nová mise postaví proti síle natolik mocné, že by mohla způsobit konec celého lidstva. A čím blíže se dostává k pravdě, tím bolestněji si uvědomuje, že má co do činění s čímsi, co nedokáže nikdo ovládnout ani zadržet.

Obsahuje sešity série Strange Skies Over East Berlin #1-4 (říjen 2019 - leden 2020)

Scénář
Lisandro Estherren, Jeff Loveness
Art
Lisandro Estherren
Ink
Lisandro Estherren
Barvy
Patricio Delpeche
Obálka
Patricio Delpeche, Lisandro Estherren
Lettering
Martin Trojan
Překlad
Alexandra Niklíčková
Redakce
Ondřej Černý, Radek Chaloupka, Václav Dort, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
Žánry
drama, sci-fi, thriller
ISBN/ISSN
978-80-7652-040-0 (Comics Centrum)
Vazba
šitá v tvrdých deskách s přebalem
Formát
158 x 239 mm
Tisk
barevný
Váha
415 g
Stran
128
Cena
599 Kč
Originál
Strange Skies Over East Berlin (Boom! Studios, 2020)
 • delsemela
  Nevím, čekal jsem tedy o hodně víc ! Nádech hororu tam sice byl, ale pro mně to totálně zabila hrozná kresba. Knihu jsem dočetl se sebezapřením, prostě to nebavilo ikdyž námět byl určitě dobrý, ale celkově jsem to nějak prostě nepochopil. Trošku přešlap.
  celkový dojem: 45%
 • faster86
  Nápad dobrý, prostředí dobré, kresba dobrá, první dva sešity mě bavili - potenciální nádech hororu.. ale pak se to zlomilo v kdo ví co a přestalo mě to bavit.
 • Walome
  Komorní paráda, kterou jsem slupl za jedno pohodové letní posezení (okej, za dvě, protože děti). Parádně nakresleno, povedená atmosféra, funkční děj. Příjemný překvápko, jsem rád, že to tady vyšlo.
 • suricattaontheway
  suricattaontheway9.5. 12:08Podivné nebe nad východním Berlínem
  Za mne paráda. Užil jsem si to. Úžasná kresba. Myšlenky a podtext, který nutí přemýšlet. Chtěl bych toho ale víc, další díl, bral bych to jako úvod. Souhlas s M_M.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 10:11Podivné nebe nad východním Berlínem
  Oj, tak tohle bylo mnohem slabší, než slibovala nadějná anotace, nadějná zápletka, nadějná kresba, nadějné kulisy i dosti zajímavá první kapitola. Poté to sklouzlo k vágnímu, ne dobře vystavěnému příběhu, který se tváří, že se zamýšlí nad těžkými psychologickými a osudovými otázkami, ve skutečnosti ale jen tak během rychlého skládání mrtvol banálně plácá...

  Celkový dojem: 40%
 • Palebras
  Jak již bylo řečeno, jedná se o krátký na pocitech založený komiks, který ve své podstatě nemá žádný kloudný příběh a konec se dostaví velice rychle. Nebyl jsem úplně rozhodnut, zda do Podivného nebe nad východním Berlínem jít či nikoliv, ale lokace východního Berlína kam je příběh zasazen, špioni, studená válka a mimozemšťani, mi dávali naději a příslib, že v téhle kombinaci to bude prostě sázka na jistotu. A ona to taková sázka na jistotu zase nebyla.. Z východního Berlína vidíme velké kulové, protože skoro celý děj je zasazen do krytu, který kdyby ležel pod ulicemi Havířova, tak nepoznáme rozdíl, špióni zde hrají houby roli a prostě celkově všechno je jen kulisa, která má čtenáře nalákat na něco většího a sofistikovanějšího, než ve finále dostanou. Škoda, protože tohle mohlo být hodně zajímavé. Takhle hodnotím jen jako průměr!
 • Jan Janšta
  Moje druhé první hodnocení a hned musím být kritický. Příběhově vyprázdněné, atmosfericky nakreslené ztvárnění scénáristovi krize. Proč bylo k vydání vybráno zrovna toto dílko jsem úplně nepochopil, ale doba zdá se přeje vyprázdněnosti.
 • Karel Sec
  Kresba super, to jsem si vychutnal. Děj je zajímavý a umím si představit jak to mohlo vypadat, kdyby tam byl lepší story telling. Je tam totiž spousta balastu a hrozných žvástů. Postavy jsou klišé, ale ta béčkovost je asi naschvál. Takže já nevím. Hodnotím to spíš kladně, ale nemyslím si, že se k tomu někdy vrátím.
 • Fry
  Podivné nebe nad východním Berlínem - 'The truth is out there'... variace na Akta X v trochu depresivnějším stylu připomínající ty nejlepší béčkové detektivní thrillery 70' let. Jak píše Zack, tohle je pocitovka, v podstatě poema nad smyslem pravdy, lži a touze přesvědčení o konání dobrých úmyslů. Tohle se určitě nebude líbit každému, své příznivce si však, věřím, najde ... Za mě 4*!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš23.4. 16:58Podivné nebe nad východním Berlínem
  Tak tohle bylo fakt překvapení. Totální slabota. Nudné a nezáživné. Dějová linka tam vlastně není. Jenom kecy a rádoby o něčem. Autoři si řekli, co asi dneska udělají, co tu ještě (ne)bylo, a vybrali si asi tohle. Hmm, jako proč? Co tím chtěl kdo říct? Jestli to má být další pokus o navázání na tradice pulpové fikce, tak to se jim asi povedlo, ale mě tohle nechává chladným. Plytké a bez výrazu. Navíc, co chtějí vlastně autoři rozehrát na tak malém prostoru 4 sešitů? Kresba byla docela fajn, proto 2 hvězdy.
 • M_M
  Podivné nebe nad východním Berlínem je další lahůdka, kterou si zřejmě nebude schopen vychutnat každý. Ale co, kaviár, ústřice a lanýže také nechutnají každému. A přemýšlet o existenciálních otázkách, malicherností nicotných hmyzích životů lidských a absurditě soupeření se také nechce každému. Sedne-li Vám ale úchvatná mrazivá atmosféra a mystický příběh s hlubokým podtextem a vyzněním, těšte se na znepokojené převalování v posteli a hloubání, dumání a přemítání.
  Tohle je další z toho mála "komiksů", které byste neměli číst pro zábavu, ale číst byste jej rozhodně měli.
 • Zack
  Mi přišlo, že je to tak o dva sešity delší, než to mělo nebo muselo být. Visual je super, má to trochu Templesmith vibe. Vůbec jak to tak píšu mi to trochu připomnělo Fell, i ta story je vlastne taková Ellisovka, kdy se reálie proplétají s mystikou a i když je to žánrově vlastně sci-fi, tak to nakonec není ani moc důležitý. Nevim proč to u nás vyšlo. Není to špatný, není to ani nijak extra dobrý. Je to spíš pocitovka, příběh je druhotný.
7121251