CSE_AC/DC [mecenáš]

CSE_AC/DC

Jméno: Martin Černý
Email: 11cernymartin11@seznam.cz

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 3.6.2019 | Nevyhnutelná opotřebovanost citů

Nádherný krátký lidský příběh. V důsledku jistých událostí mě zasáhl asi více než by se stalo v jinou dobu, ale ukápla mi slzička a pak jsem se smál i nahlas.. Úžasná kresba, nádherné provedení knížky gradující atmosféra až ke konci (nebudu spolilerovat jestli dobrému nebo špatnému)... Dalo by se to číst ještě hodiny a hodiny.. Skvost v mé knihovně. A tenhle komiks JE PRO MLADÝ!! :)) (42) :D 100%

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 10.12.2016 | Elektra: Atentát

Vpravdě prokousat se první polovinou není žádný med, člověk si není jistý, jestli sám něco nepožil.. Odměnou je cca druhá polovina knihy, kde se děj přesune do srozumitelnější reality a pořádně se šlápne na pedál! Ač mám raději okuvícelahodící kresbu, tahle umělecká se sem prostě hodí, jsem docela hrdej, že jsem to dočetl. Rozhodně klasika, která člověka posune někam vejš..:)

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 12.11.2016 | Tryskošnek

Tak jsem si doplnil knihovnu o tento kousek, řekl si že se k němu někdy propracuji časem ale nechal ho na stole a nezaložil do knihovny. V dlouhé chvíli jsem po něm šáhl o čem že to vlastně je, a po první stránce jsem byl chycen a dočetl to do konce. Milé, chytré, zábavné, veselé a vtipné příběhy, které mě pobavily i skoro třicet let poté, co jsem již ze Čtyřlístku vyrostl..:D ehm.. jak píše Nikkarin, pokud to je jen část toho co vychází ve "čtyrlajzu", tak doufám, že se dočkám další souborné knihy, protože mě se to líbilo moc, a hned to pošlu sousedům po baráku který mají děti pod 12 let..:) A věřím, že si to užijou stejně jako já. Za mě plnej počet bodů, jakmile mě něco baví a udrží moji pozornost, nelze hodnotit jinak!:) prostě trefa do "černýho!" :))

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 27.5.2016 | Teorie rozpadu (paperback)

Jako mě kdysi uchvátil Jarmark nesmrtelných, jenž byl naservírován jen tak mimochodem, aniž bych cokoliv tušil o kvalitách Enki Bilala, tak jsem odvařen z Teorie rozpadu, potažmu Falangy... Tak zvláštní atmosféru beznaděje, nemohoucnosti v první části této knihy, to se jen tak někomu vystihnout nepodaří. Druhá půlka knihy se mi líbila snad ještě víc, komunistická sebranka, se svými osudy.. Čekal jsem větší maso, nechutné opulentí žranice, lov na živé lidi, či něco takového. A dostal jsem pohled do zákulisí historie evropské historie, tak temné, jak to dokázal snad jen komunistický režim. Díky bohu, že mě ta doba lízla jen do 14tého roku mého života, a nemusel jsem jí prožít. Zároveň jsem ale rád, že jsem k ní mohl načuchnout, a s tímto dílem si libovat, jakou svobodu to máme. Zasáhlo mě to do morku kostí. Nevím, zda na mladšího čtenáře neznalejšího dějin to může zanechat také tak silnou stopu, ale za mě je to opět plný počet bodů. Co se týká provedení samotného komixu, šíleně mě mrzí, že CREW vydává MDEK v tak zasr.ně malém formátu, stejně tak Metabaroni, Borigové atd ... Proč to nejde udělat ve větším, kde ta krásná kresba vynikne?? Vždyť jde o KOMIKS, o obrázkový děj, já se chci kochat po přečtení zas a znova obrázky, a jsem ochoten si klidně i 500,- nebo víc za to připlatit!! Copak není jedno, jestli to stojí 589 nebo 999? PROČ?:(( Jinak samozřejmě díky alespoň za tuhle variantu, pro chudinkého našince..:((

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 20.5.2015 | Pozemšťan!

Kez by byl kazdy komiks v me knihovne takhle zabavny.. Vtahl me do atmosfery deje naprosto dokonale, ze jsem se musel nasilim vracet vzdy o nekolik stranek zpatky, abych si prohlidnul obrazky.. Mam rad, kdyz pribeh nebere sam sebe natolik vazne, ze vas to nuti usmivat se behem cteni. Na konci me prekvapilo cosi o vhodnosti pro deti kolem deviti let, mno ehm, je mi o 30 let vic a tu paradni jizdu jsem si moc uzil:) vubec by mi nevadilo, kdyby byl pribeh delsi, a zajimalo by me, co vsechno autor vyskrtal..:) za me plny pocet, kdyz me komiks bavi, a i si nad nim zapremyslim po precteni, nemohu hodnotit jinak.. Fakt jsem zamrznul mentalne v detskem veku?:) jo, to jsem si preci odmala vzdy pral!:) vzhuru na galaktickou akademii!:)

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 5.6.2013 | ABC mladých techniků a přírodovědců - Speciál 85

V mých osmi letech - absolutní vrchol.. těžké pak číst komixy, když začínáte takovýmhle skvostem..:) Laťka nastavená nejvýše jak je to vůbec možné.. Kdysi jsem jej samozřejmě také nevlastnil..(Kapisi soucítím s tebou, doteď mám z toho mindrák a sen, že na něj narazím v stánku PNS:)) No dnes už je sbírka kompletní, a i po těch letech!!! má tenhle komix náboj, šťávu, silný příběh, je poučný, napínavý, zkrátka pro mě ta nejvyšší srdeční záležitost..:)(spolu s Galaxií a Vzpourou mozků..:) Další díly už tuším nebyly takto souborně vydány, ještě že máme ten internet a formát CBR :) ^^

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 1.11.2012 | Doba ledová

Mám rád komixy i knížky kde se řeší, co by kdyby, takový to mezičasový či mezidobový srovnávání a porovnávání, tady se to ke konci trošku zvrhne do další dimenze, ale i tak mi to příjemně sedlo.. Myslím že bych v duchu první půlky knihy klidně snesl i dalších 100 stránek navíc, líbila se mi kresba, prasopsíci roztomilí, pasáž kdy skupina opustí svoje prasátko, a ono se propadne a bloudí podzemím bych zařadil mezi jednu z nejlepších v komixové historii vůbec...:) Navíc se člověk dozví spoustu věcí, pokud nebyl v Louvru, pěkně ho to na návštěvu navnadí...:) Po panu Ovocňákovi další lahůdka od mistra Crécyho od mojí sbírky.. :) Zapalte si doma svíčku, udělejte si příjemnou atmosféru a pusťte se do téhle perly!:)

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 3.1.2012 | Thor: Vikingové

Přiběh pro komixáky co vyrůstali na Lobácích, a jiných superhrdinech ale zároveň mají rádi tajemno, mysticismus a historii. Bez okolků se zde ukáže padouch, hrdina, další hrdinové, žádné dilema se zde neřeší. Ač krásně nakreslené (tento kreslíř patří mezi moje největší oblíbence) jeví se mi to jako černobílé, dobro a zlo jsou jasně rozděleny pětimetrovou hradbou z useknutých hlav:) K tomuto komixu to ale patří. Je to čirá zábava, nelze to brát vážně a mravní ponaučení v tom nehledejte! Snad jen to, že ostřejší meč byl v evoluci lidstva je důležitější než chytrá hlava!:) Co mě ale nejvíce mrzelo po dočtení, byla smrdutost málem. Chtěl jsem příběh delší, chtěl jsem více této řežby, zatímco moje druhá polovička dodělávala seminární práce, já se kochal masakrem, napnutý až k prasknutí, přestože je od začátku jasné, jak tohle musí dopadnout!:) Strašně bych si přál delší příběh o Magnusovi ve středověku, jistojistě by si to zasloužil, už teď je to můj FAVORIT!:) Nuže čtenáři, směle do toho, Thor vám půjde příkladem, jak zatočit se zlem!!!:)

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 5.12.2010 | Lips Tullian

Jeden knihkupec mi prozradil pár měsíců před vydáním, že se chystá Lips Tullian. Poskočil jsem radostí jako blázen, a on se jen usmíval..:) Po objevení Lipse na pultě, zjištění ohromného rozměru knihy, jsem šel do kolen. Přísahám, že v době mého mládí, když jsem měl tohodle Lipse v originále půjčeného od kamaráda, bych za takovou knihu dal levé varle..(možná i to pravé..:) Je tomu už pěkných dvacettři let a já jsem i po téhle době stejně naměko, když držím božského Káju v ruce, stejně jako tehdy, když mi bylo 10 a brečel že musím ony vytrhané zadní listy Mladého světa vrátit.. Teď jsem hrdý majitel tohohle svostu, tiše doufajíc, že to není poslední perla tohoto světového velikána. Je to nejúžasnější dílo v mojí sbírce komixů, a nikdy nic na světě jí už nemůže překonat. Pro mě vrchol u kterého jsem začal a díky kterému komix miluju. Už to tady zaznělo, ale nedá se než opakovat: Kdyby tu bylo hodnocení více jak 100% , tak tohle má 150+ % :) a ano ... GENIÁLNÍ..:)

CSE_AC/DC
M CSE_AC/DC | 10.11.2009 | Mechanická Maggie

Tak tenhle komix mi přesně padl do noty..:) Černobílý, krásná kresba, fakt hezký holky, sem tam sranda, naivita, občas mi z toho dýchnou Rychlý Šípy... nemáte taky ten pocit?:) Lehce líznýtý sci-fi, ale ne zas tak moc, lehký tajemno, člověk tak úplně neví kde a kdy se to všechno odehrává, prostě vymyšlenej krásnej svět, kterej má úplně stejný problémy jako ten náš. Hrozně hezky se mi to četlo, a jelikož čtu komix dycky před usnutím, těšil - vyloženě těšil jsem se z něj několik večerů. Přirostou holky k srdci a já čtu, že právě vyšel druhej díl, takže už se nemůžu dočkat až s "nima" budu zase usínat..:)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 28.9.2020 22:16
Komentáře u comicsů: 24
Hodnocení comicsů: 244
Příspěvků ve foru: 0

Sbírka (z CDB)

Četl: 3 (cca 1387 Kč)
Má: 2603 (cca 704776 Kč)
Chce: 411 (cca 74200 Kč)
Shání: 411 (cca 74247 Kč)
Nabízí: 41 (cca 3247 Kč)