• karl173
  karl173 mecenáš17:58Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Na Sweet Tooth jsem se hodně dlouho těšil a když Crew oznámila jeho vydání v češtině, okamžitě jsem věděl, že si ho musím hned pořídit a přečíst.
  Pak jsem si ho pořídil a až doteď jsem ho měl připravený v knihovně.
  Jako kdybych si ho tak trochu šetřil, protože jsem podvědomě tušil, že jakmile se začtu, tak už nebudu chtít přestat.
  A stalo se. Mlsouna jsem smlsnul jako malinu.
  Může za to Jeff Lemire a jeho neuvěřitelná schopnost psát příběhy tak uvěřitelně, lidsky a zároveň poutavě, že budete napjatě otáčet jednu stránku za druhou.
  A pak je tu kresba. Ta je opět naprosto fantastická. Lemire dobře využívá komiksové médium a zobrazuje vše přesně a přehledně. Pohrává si s panely a mění styl kresby dle potřeby, aby umocnil styl vyprávění.
  Zkrátka a jednoduše tohle bylo parádní počtení, které má jen jednu chybu. Nemám tu teď další díl.
  Jeff Lemire je pro mě jedním z nejtalentovanějších tvůrců komiksu které znám, a opět mě o tom přesvědčil. Zase se mu to povedlo a já mu tleskám!!!
 • karl173
  karl173 mecenáš9.1. 20:34Flash #09: Konfrontace zdrojů
  Kolem Flashe se teď vytvořila jakási bublina naplněná jednou zkázou světa za druhou a neustálým narušováním realit/y. Tentokrát jím je objevování jiných zdrojů sil.
  To může být zajímavé a do jisté míry také je. Ale zde je k tomu bohužel přistupováno opět tím největším nerdským způsobem.
  Naštěstí se to čte dobře a také to má hezkou barevnou kresbu.
  Na odpočinek dobré.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.1. 13:29Flash #08: Válka Flashů
  I přesto, že Williamson zvládá svojí roli dobře, tak už se mi přeci jenom jeho série začíná zajídat. I s přihlédnutím, že jsem si dal s touto sérii poměrně dlouhou pauzu, tak mne tento díl vcelku nudil.
  A to především z důvodu, že formulka kterou Williamson jede, točí už poněkolikáté a tak to všechno pomalu ztrácí na vážnosti a síle. Řeč je především o tématu rodiny a zachraňování minulosti.
  Celá toto téma už se zkrátka vyčerpalo a chtělo by to přijít zase s něčím/někým jiným.
 • karl173
  karl173 mecenáš3.1. 17:21Berserk #02
  Stále mě to baví. Líbí se mi výpravnost a svižnost příběhu. Kresba je velice propracovaná a jsem s ní spokojený. Ovšem pár neduhů by se tu přeci jenom našlo.

  Hrdina působí jako klasický nesmrtelný stroj na zabíjení a přestože mu hrozí i to největší zlo, nemám o něj strach. Svým způsobem mě nutí dál číst, jen má zvědavost o to, jak to autor vymyslel dál. To se ale autorovi daří dobře, jelikož děj neustále přináší jednu událost za druhou.

  Dále kresba, ta je jak jsem již psal povedená. Je vidět kvalita a zkušenost autora. Ovšem při některých akčních pasážích mi i přes propracovanost a detailnost, dělá potíže představit si, jak například hrdina udělal nějaký pohyb, nebo jak se ruka démona ocitla zde, či zde. Musím se až příliš soustředit, abych z toho něco měl, což ale v akčních scénách nepůsobí příliš dobře.
  Ovšem tímto neduhem trpí spoustu mang, které jsem četl.
  Tudíž je možné, že si musím zkrátka jen zvyknout.

  Celkově jsem ale zatím spokojený. Navíc konec této knihy končí tak blbě, že zkrátka není možné nepokračovat.
 • karl173
  karl173 mecenáš2.1. 13:04Angel #01: Lidskost
  Začátek je slušný. A líbili se mi návraty do minulosti. Tam bych si představil klidně celý díl.
  V současnosti to ovšem tak dobře nefungovalo. Záporák co sbírá lajky a odběry? Jako vážně? Dovedl bych si představit, že někdo mladým holkám na sociálních sitích vymyje hlavu, ale to jak je to podané tady je spíš vtipné. Závěr se vůbec nevydařil.
  Uvidíme co přinese kniha příští. Tohle bylo jako jednohubka ok, ale je to průměr. Přitom jsem se ze začátku dobře bavil.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.1. 13:21Žoldnéř #03: Zkoušky
  Zpočátku to vypadalo, že se bude jednat opět o velmi triviální zápletku, ale nakonec se to slušně rozjelo. Příběhově tedy zatím stále slibné, byť je to pořád takové jednodušší. Ale to už zřejmě jiné nebude.
  Malba je stále skvělá a líbí se mi autorova schopnost experimentovat a měnění stylů.
  Zároveň se mi čím dál více líbí bonusy na konci.
  Za mě tedy spokojenost.
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2021 15:14Žoldnéř #02: Tajemná formule
  Jak sám autor tvrdí, pravý začátek Žoldnéře je svým způsobem až druhý díl. A já naprosto souhlasím.
  Jde především o příběh. Teprve v této knize se totiž příběh rozjíždí nějakým uchopeným dojmem.
  Ale nutno dodat, že tentokrát tomu dost pomohli i malá vyzrazení samotného autora na konci knihy. Nýbrž sám o sobě by mohl komiks působit také jen jako další Žoldnéřova jednohubka.

  Nicméně já se tentokrát mohl bavit i nejen malbou. A díky tomu mě tak až tento díl přesvědčil, že se mám o tuto sérii dál zajímat. Také mne tentokrát více bavili autorovi poznatky a doplňkové informace, a to především o zbroji či letcích.

  Druhý díl se tedy vcelku povedl a jsem spokojený. Vše je ale teprve na začátku a uvidí se, co si Vincente Segrelles připravil pro třetí díl.
 • karl173
  karl173 mecenáš25.12.2021 11:20Avengers #06: Znovuzrození Starbrandu
  Já to nechápu. Vždyť Jason Aaron je zkušený a talentovaný autor.
  Ale jeho Avengers jsou čím dál větší přeplácaná hovadina.
  Tento díl již klesl na samé dno podprůměrnosti.
 • karl173
  karl173 mecenáš16.12.2021 16:55Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  V hlavní roli malba. V této první knize je příběh velmi stručný a nepříliš originální. Navíc dialogy jsou tak jednoduché a naivní až běda. Vše tak zachraňuje malba a zajímavé prostředí ve kterém se příběh odehrává.
  Na závěr tu pak je stručné vyprávění o životě od samotného autora. Vzhledem k tomu, že v té chvíli jsem měl za sebou teprve pár stran jeho díla, působilo na mě jeho vyprávění, jak se až k tomuto komiksu dostal trochu jako takové chvástání. Sice je to všechno zajímavé, ale přišlo mi to trochu brzo.
  Nicméně jsem zvědavý jak bude Zoldnéř dál pokračovat a jsem natěšený co za malby uvidím příště. Zatím je to ale jen takový lehounký nadprůměr.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2021 21:19Batman: Černé zrcadlo
  Parádní počin. Napínavý thriller, který šlape jak po příběhové tak vizuální stránce. Nejlepší Batman co Snyder napsal.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2021 16:05Hellboy: Vstříc mrtvým vodám
  Další jednohubka s Hellboyem, která zaujme svojí výtvarnou stránkou a atmosférou. Příběhově se jedná o delší povídku, která by dobře sedla do povídkové knihy, ale samostatně to příliš neobstojí.
 • karl173
  karl173 mecenáš9.12.2021 20:55Parchanti z jihu #01: Takový to byl muž
  Aaron se pokouší oprášit svůj um v psaní drsných příběhů z jihu a je rozhodně vidět, že to nezapomněl. Zároveň už ale spoustu věcí dělá tak nějak automaticky. A tak i když si to možná ani neuvědomuje, píše příběh který je tak předvídatelný, jako to, že se každý večer neoholí.

  Za mě jsou Parchanti z jihu fajn jednohubka, která se dobře čte, protože to píše člověk, který ví jak na to. Zároveň se na to i dobře kouká, jelikož to má ten správný nečistý efekt. Jason LaTour odvedl dobrou práci.

  Nic mě ale v této knize nepřekvapí a vše navíc uteče jako voda. Což je dobře i špatně. Druhý díl si rád přečtu, protože vím, že mě to nejspíš bude opět bavit. Ale jestli se ptáte zda z toho budou další Skalpy? Silně pochybuji.
 • karl173
  karl173 mecenáš30.11.2021 21:37Barbar Conan #03: Labyrint smrti
  Solidní a poctiví Conan. Pokud máte rádi tohoto udatného cimeřana, tak zde nešlápnete vedle.
  Jediná nevýhoda je typická předvídatelnost a neoriginalita.
  Ale to v tomto případě mile rád odpustím, jelikož jsem se dobře bavil.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.11.2021 11:53Avengers #05: Souboj Ghost Riderů
  Je to těžké. Máte tady Avengers, které patří k základním kamenům Marvelu a tam čekáte tu největší kvalitu. Jenže pak tu máte MCU a komiksy pak jdou na druhou kolej a snaží se zavděčit hlavně těm, kteří po filmu narazí v knihkupectví na komiks a musí je to ohromit jako film. A tím pádem pak máte v komiksu mišmaš bez jakékoliv hloubky a invence, který nedává moc smysl, ale hlavně že pobaví tzv. na efekt.
  A k tomu to hodíte Jasonu Aaronovi, který má jméno a prodává a je jedno jestli mu jde jen o prachy a kašle na kvalitu a nebo mu to prostě jen nejde.
  A tak vám pak vznikne komiks plný rádoby fascinací, a který sice může na chvilku zabavit, ale nedostanete z něj ani o chloupek víc. Možná ještě kresba, ta se opět na poměry mainstreamu povedla.
  Já jsem naštěstí celkem benevoletní a mám rád zábavné jednohubky na odreagování. Ovšem tentokrát to na mě bylo už moc tuctové.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.11.2021 18:59Loki: Bůh, který spadl na Zemi
  Taková zvláštní jednohubka. Snaha o humor a bourání čtvrté stěny ala Deadpool k Lokimu sice sedí, ale nic moc jiného autor nepřináší. Zápletka a děj je velmi průměrné a moc mě to nezaujalo. Tady tedy jasně vyhrává provedení nad obsahem.
  Kresba slušná, ale také žádná hitparáda.
  Zkrátka tento komiks si možná užijete, možná ne, ale jedno vím jistě. Druhý den nebudete vědět o čem to bylo.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.11.2021 02:22Thor #03: Konec války
  Celkem dobré rozloučení s Válkou říší. Jsou to takové mikropříběhy dovyprávějící osudy všech zúčastněných, a není to špatné.
  Na podobný typ komiksu dle mě až nadprůměrné. I kresba Del Munda byla v této knize velmi povedená a to jsem jeho fanouškem zpočátku moc nebyl.
  Za mě tedy fajn závěr jedné kapitoli a jsem zvědavý na pokračování, zdali ho tu Crew vydá.
  Ať žije král Thor!!
 • karl173
  karl173 mecenáš9.11.2021 00:32Tony Stark - Iron Man #03: Válka říší
  Tato kniha je super. Proč? Protože stačí jeden sešit z roku 2000, aby člověk na vlastní oči viděl, že současná řada Iron-Mana je vážně slabá.
  Doplňující příběhy k Válce říší byli nudné a nezáživné, ba dokonce téměř na hraně trapnosti. Jediné co tu stálo za řeč, je vcelku slušná kresba.
  První tři sešity a poslední jsou nebe a dudy a už vám musí být jasné, co je v tomto případě nebe.
  A to přitom závěrečný sešit není také žádné terno. Prostě se jedná o solidní boj s Ultimem tak trochu ve stylu 80. let ( Roger Stern se nezapře ).
  Zkrátka tato řada je zatím jedna z nejslabších co tu Crew od Marvelu momentálně vydává.
 • karl173
  karl173 mecenáš7.11.2021 10:46Bůh krys
  Nedá se popřít, že příběh si bere hodně od H.P. Lovecrafta a že příliš origanility nepobral.
  Ale já si říkám ,, a není to jedno? ".
  Corbenovi tento ,, jednoduchý " příběh o záchraně ženy zamilovaným dobrodruhem funguje dobře. Výprava, zápletka, záhada a atmosféra tu je a funguje dobře. Takže i když se nejedná o něco převratného, mne osobně se tento výlet do zapomenutého místa jméno Lame Dog líbil.

  Co se týče kresby, tak tam je to jednoduché. Kdo nemá rád Corbena, tak ten by měl komiks rovnou vynechat a kdo to má naopak, tak ten už bude na Corbenovu undegroundovou kresbu připravený.
 • karl173
  karl173 mecenáš29.10.2021 11:51Avengers #04: Na pokraji Války říší
  Tohle byl čistý střed. Nějaké to doplnění k Válce říší a teaser k tomu, co nás čeká.
  Neurazí, nenadchne. Možná jen kresba, ta byla opět velmi povedená.
 • karl173
  karl173 mecenáš26.10.2021 23:39Válka říší
  Na poli superhrdinských eventů se jedná o ten lepší kousek.
  Samozřejmě, jsou tu jisté nelogičnosti, autor si vypomáhá dějovými zvraty v podobě wow momentů, spousty klišé.
  Ale přeci jenom i tak má tento event pár originálních nápadů a když už byste nenašli na tomto komiksu nic výjimečného, protože už jste všechno viděli xkrát, tak se mu nedá upřít minimálně to, že se dobře čte a ještě lépe vypadá.
  Válka říší dopadla celkem dobře, nepřináší mnoho překvapení, ale také nezklame v tom, co mají eventy nabízet, a tím jsou velké bitvy a pompézní podívaná.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10.2021 12:36Thor #02: Válka říší se blíží
  Jedná se o takovou předehru k Válce říší. Aaron si pomalu rozestavuje panáčky na svá místa.
  Nicméně i tak, jedná se o solidní jednohubku, která mě mile překvapila a bavilo mě to.
  Nedá se ovšem upřít faktu, že nic moc se zde nestane. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš24.10.2021 08:59Berserk #01
  Slušný rozjezd. Líbí se mi tempo a prostředí vyprávění.
  Co je ale největším plusem, je kresba. Hlavně velké panely jsou tu parádní.
  Samozřejmě je to zatím jen začátek a tak se tu zatím nějaké příběhové
  smyčky nekonají, ale v této sérii rozhodně budu chtít pokračovat a jsem zvědavý kam bude směřovat.
  Zatím slušné 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš21.10.2021 19:42Avengers #03: Válka upírů
  Upíři jsou mé guilty pleasure a tak není divu, že 3. díl je pro mě zatím nejlepším co Aaron s Avengers napsal.
  Ale! Zaprvé, zatím laťka nebyla vůbec vysoko. A za druhé, i když mě tento díl bavil, tak hlavní dějová linka této knihy má jen 4 sešity. A to není zrovna mnoho, že jo.
  Plusem je svižnost a zábavnost komiksu. Rozhodně se mi líbí také kresba, která konečně nepůsobí tak chaoticky jak to v týmovkách bývá a jak to bylo v předešlých dvou knihách. Takže dalším plusem je i přehlednost.
  Co ovšem zamrzí jsou rychlé zvraty a klasické kouzelnické dějové smyčky, které působí nelogicky.
  Příběh je ale celkově dobře poskládaný a drží nějaký tvar, který má smysl zkoumat.
  Sešit o prvním Iron-Fistovi sice zajímavý, ale trochu o ničem.
  Celkově však musím přeci jenom uznat, že tohle mě zkrátka bavilo. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.10.2021 23:14Tony Stark - Iron Man #02: Železný starkofág
  Druhý díl Iron-Mana už není tak špatný. Díky ucelenému ději, ubráním humoru a rozjetí několika zápletek vzájemně na sobě závislých se nám vyklubalo zajímavé superhrdinské drama. Leč již mnohokrát viděné a tak trochu vystřižené jak z 80. let. I tak ale musím uznat, že mě tento díl bavil a skrze naprosto nulové očekávání, vlastně i překvapil.
  Stále tu však zůstává spoustu průměrnosti, ať už od nezajímavého záporáka, mnohokrát viděné zápletky a tuctový závěr.
  Kresba se naštěstí zlepšila alespoň do současného standartu Marvelu.
  I přes mnohá zlepšení je tak druhý díl Iron-Mana spíše lehce nadprůměrným komiksem, byť vcelku zábavným. 3*
 • karl173
  Iron-Man je v komiksu pro mě jeden z tich horších a nudnějších Avengerů. A bohužel ani Dan Slott to v tomto komiksu nedokázal změnit.
  Když to shrnu, bylo to nudné, mnohdy přeplácané a kresba na mě působila příliš dětsky. Nakonec se asi nejvíce povedl poslední sešit, ve kterém Tony Stark ani nefiguruje, byť je tam v podstatě jeho kopie.
  Snad se to příště aspoň trochu zlepší, ale moc na to nesázím. 2*
 • karl173
  karl173 mecenáš18.10.2021 19:51Thanos: Svatyně nuly
  Tento komiks dokonale spadá do kolonky - neurazí, nenadchne.
  Děj je poměrně svižný, ale nemá dostatečnou hloubku a ve výsledku působí tento komiks zbytečným dojmem.
  Pořád se ale u čtení dá pobavit a neurazí ani svojí kresbou.
  Zkrátka klasický průměrný Marvel. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10.2021 19:20Moby Dick: Bílá velryba
  Skvělá adaptace této literární klasiky. Kresba je detailní, kombinace černé a bílé dodává kýžený pocit svíravé atmosféry, která na všechny členy posádky působí ze všech stran.
  Tento výlet na širé moře jsem si neskutečně užil. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš12.10.2021 19:57Spider-Man / Deadpool #04: Žádná sranda
  Celkem nuda. Myslel jsem si, že po takové pauze s Deadpool/Spider-Manem jakou jsem měl, by to mohla být fajn oddychovka, ale místo toho to byla spíš zívačka u které jsem párkrát usnul. Ale nakreslené to bylo celkem hezky. 2*
 • karl173
  Závěr Zdarskyho runu přišel moc brzy. Je to zcela evidentní v rychlosti zvratů a téměř až přeplácanosti v ději. Alespoň tak to na mě působilo. Přesto si to stále uchovává zábavnost a čitelnost.

  Kresba za mě v pohodě. Zajímavý byl dvojsešit od Bachala. Kdybych ale s tímto kreslířem neměl zkušenost z Doctora Strange, asi bych na tak velkou změnu reagoval hůře. Na co jsem ale doopravdy nereagoval zrovna nejlépe, jsou zběsile měnící se úhly panelů ze začátku komiksu. To se mi opravdu nezamlouvalo.

  Celkově mám z poslední knihy vcelku rozpačité pocity a čekal jsem více. I tak se ale stále jedná o dobrý superhrdinský komiks, který ovšem nevybočuje téměř ničím z řady, byť poslední sešit byl fajn. I tak spíše 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10.2021 17:38Paper Girls I.
  Je to svižné, má to zajímavý děj a napínavé zápletky, a sympatické postavy. Jmenuje se to Paper Girls.
  Tedy alespoň tento první díl na mě zatím tak působí.
  Za mě velmi příjemné čtení, které jak už jsme u Vaughana zvyklí, funguje především na bázi cliffhangerů, což čtenáře automaticky nabádá k dalšímu čtení, a tady to zatím funguje skvěle.
  Snad se pokračování dočkáme co nejdřív. Za mě silné 4*.
 • karl173
  Bendisovi se závěr série vůbec nepovedl a k této, už tak průměrné serii, si pro nás připravil nemastný, neslaný, a především tuctový uspěchaný závěr, který nejenže je nedůstojným rozloučením tohoto věhlasného autora, ale dokonce i samotných Strážců galaxie, kteří v tomto díle přestali plnit, i tak vcelku jednoduchou roli, a tím je akcí nadupaná a nenáročná zábava. Kdyby se jednalo o humornou parodii pro mladší publikum, tak to ještě pochopím, ale tohle byl bohužel nudný výžblebt.
  Jediné co tu zůstalo na úrovni je kresba a dalším plusem je solidní první sešit, který ovšem nepřináší nic závratného, jen se mi zkrátka dobře četl.
  Za mě i přesto, že jsem moc nečekal, tak jsem zklamán. 2*
 • karl173
  Strážci galaxie opět plní roli akční superhrdinské oddychovky, překvapení se nekoná.
  Navíc kniha obsahuje v podstatě jen 3 sešity, které nás posouvají v ději, což je dost málo. Zbytek je Free Comic Book z Občanské války 2, který alespoň dobře navodí děj a poslední sešit je ovšem pouze nic neřešící retrospektivní pohled. Plus je zde nebývale velké množství bonusů.
  Celkově se to nečte špatně, ale mám pocit, že tato série už nic kloudného nepředvede. Za mě 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš21.9.2021 22:25Batman: Svět
  Klasický sborník povídek, který je nejzajímavější propojením několika zemí a dává tak šanci i méně známým autorům. Bohužel prostoru moc není a tak téměř všechny příběhy mají jen triviální zápletky, které bohužel nepřináší mnoho.
  Souhlasím, že napsat krátký příběh, aby oslovil není nic lehkého. Nicméně jde to a zejména Japonskému a Ruskému příběhu se to povedlo.
  Bohužel valná většina autorů se raději do žádných experimentů nepouští a tak přináší jen tuctové příběhy odehrávající se v kulisách své země.
  Více zajímavější už je to s kresbou. Tady dostáváme solidní paletu stylů a většina z nich se mi líbila. Nicméně aby vás to přimělo ke koupi jen kvůli kresbě, to zas také taková hitparáda není.
  Co ještě jiného dodat... asi je fajn, že se mohla naše země na této knize podílet a určitě DC přišlo se zajímavým nápadem. Nicméně po stránce kvality se nejedná o příliš dobré čtení. Za nápad 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.9.2021 22:23Rocket a Groot #02: Občasná válka
  Od tohoto komiksu jsem moc nečekal. Rocket s Grootem zatím povětšinou plnili roli jen jakési průměrné nenáročné akční komedie. A není tomu jinak ani teď.
  První sešit nebyl nic moc. Slabší děj a ještě slabší kresba. Naštěstí poté se to vcelku zvedlo. Příchod Gwenpool vše oživil a příběh mě kupodivu i poměrně bavil. Kdyby takto vypadala celá knížka, zřejmě bych šel s hodnocením i výše.
  Poslední sešit je spíše do počtu a nějak nechápu jeho výskyt. Tento sešit byl k vidění už v NHM s Mývalem Rocketem a jedná se o blbost s velmi slabou kresbou.
  Celkově tak další díl Rocketa s Grootem je opět spíše průměr, byť v rámci předchozích dílů se jedná o zlepšení. Za mě 3*
 • karl173
  Jako jednohubka na odreagování to stále funguje. Plno akce, hlášky a děj dobře táhne dopředu. Nic vás už ale nepřekvapí. Vše je příliš tuctové. Bendis má rozhodně na víc.
  Kresba je na mainstream ok a kouká se na ní dobře, ale dech vám zřejmě nevyrazí. Dokonce se tu najde i pár chyb v koloringu.
  Za mě tedy čistý průměr v rámci superhrdinských komiksů. 3*
 • karl173
  Smutný příběh Doktora Andromedy odvyprávěný klasickým způsobem Jeffa Lemira s překrásnou kresbou Maxe Fiumari podpořenou neméně dobrými barvami o které se postaral zkušený Dave Stewart. Tato jednohubka ze světa Černé palice by ve vašich knihovnách neměla chybět. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9.2021 18:58Star Wars: Vyvolený, Světlo pohasíná
  Tentokrát se vracíme zpět a sledujeme začátek cesty Dartha Vadera. Je to temné, akční a zábavné. Prostě přesně to, co chcete. Ale trochu tomu chybí větší napětí a nějaké překvapení. Každopádně pro fanoušky povinnost. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš18.8.2021 22:27Star Wars: Lando, Roztříštěné Impérium
  Opět velmi slušné počtení ze světa Star Wars s jedním komornějším příběhem, kraťasem a solidní akční jízdou. Kniha tak nabídne víc způsobů jak vás pobavit a díky tomu nepůsobí jednotvárně, a to se vyplatí. Jsem spokojen. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš18.8.2021 16:36Hodiny posledního soudu #02 (pevná vazba)
  Kdybych napsal, že z druhého dílu mám pocity v podstatě celé naopak, nebyl bych daleko od pravdy. Zatímco první díl mě od poloviny začal bavit. Zde mě to od poloviny bavit přestávalo. Zásadním problémem bylo to, jak krkolomně se Geoff Johns snaží dostat k něčemu, co už většina čtenářů odhalila a jen zašmodrchával ne zas tak moc složitou myšlenku. Zároveň čím více se komiks blížil svému konci, tím více mě přestával zajímat.
  Tím se pro mě čtení stalo spíše nucenou činností, místo abych si ho užíval. Celkový dojem z celé knihy a z celkového eventu tak dosti upadá, právě kvůli posledním sešitům a nemohu se zbavit dojmu, že kdyby kniha měla méně postav, méně dějových linek ( některé byli naprosto zbytečné ) a méně sešitů, tak by to mohlo dopadnout o poznání lépe.
  Nicméně vzhledem k tomu, že jsem se polovinu knihy stále dobře bavil, tak hodnotím za 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.8.2021 15:26Hodiny posledního soudu #01 (pevná vazba)
  Zcela na rovinu. Na původní Watchmeny to zdaleka nemá. Kdybych ale o tomto komiksu napsal, že ho nemá cenu ani číst, dost bych mu křivdil. Osobně jsem si po dvou sešitech nebyl jistý zda mě to vůbec baví. Začátek je tedy rozhodně velmi vlažný. Od třetího sešitu mě to ale najednou začalo všechno zajímat a bavit. A tak to nějak zůstalo až do poslední stránky. Ano Geoff Johns není Alan Moore a Gary Frank není Dave Gibbons, přesto to jsou stále velmi schopní tvůrci, kteří dokázali, že se dokážou poprat s tak náročným úkolem, a to navázat na legendu komiksu. První díl tak nakonec dopadl vcelku slušně a uvidíme jak bude dál pokračovat. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.8.2021 15:21Wonder Woman: Mrtvá Země
  Mám velice rád alternativní příběhy, kde se vše od základů změní a autor má možnost do toho vložit kus sebe. A tento komiks se trefil přímo do černého. Naprosto parádní strhující příběh, plný zajímavých zvratů. Kde lidstvo zničilo samo sebe a nic netušící Diana se probudí do post-apokaliptického světa plného monster a hrst lidí, kteří se příliš nepoučili. Přesto všechno je však stále ochotná za ně bojovat. To ale není vše co tato kniha skrývá. Je to i propracovaná kresba pojící se s úžasnými nápady autora Daniela Warrena Johnsona. Po dlouhé době jsem si tak mohl přečíst opravdu skvělý počin. Děkuji mnohokrát. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.7.2021 13:39Batman: Tři Jokeři
  Kdyby tohle byl jeden z mých prvních komiksů s Batmanem, budu ohromen. To ale ovšem není a tak je pro mě tento komiks jen dobře odvedeným mainstreamem bez větších ambicí být něco víc a přinést něco nového. Čte se to a kouká na to hezky, to je bohužel asi všechno. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš22.7.2021 22:15Batman #08: Chladné dny
  Již 8. díl od Toma Kinga a je stále vidět že ho to baví. Snaží se hledat v Batmanovi něco nového a přicházet s neotřelými nápady. Bohužel i přes jeho snahu začínám mít pocit, že se už toho moc vymyslet nedá. StaronovÍ záporáci s jen lehce pozměněnými zápletkami, které se vždy budou točit kolem jediného - bolesti Batmana.
  Chladné dny jsou velmi zajímavé svým pojetím, ale na druhou stranu trošku jsem se nudil a to i přesto, že to mělo pouhé 3 sešity.
  Pak jeden kraťas s Dickem, který byl moc krátký na to, abych si zvykl na kresbu a moc plochý, aby na mě dokázal nějak zapůsobit.
  Nejvíce jsem se nakonec bavil u posledního příběhu opět na 3 sešity s KGBeastem. Děj skvěle odsýpá, má hutnou dějovou linku a zároveň velmi přímočarou. A také nejlepší kresbu Tony S. Daniela. A nemohu zapomenout na povedený paralelní příběh ve formátu bajky, kde hostil skvělý Mark Buckingham. Za mě tedy nejlepší příběh z této knihy.
  Když to celé shrnu, tak nemohu říct, že bych se u čtení nudil a že by Tom King už tuto sérii nezvládal. Zároveň ale tato kniha není po celkové stránce natolik zajímavá, abych si na ní za pár týdnů vzpomněl. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6.2021 22:59Akira #01
  Akira konečně u nás a také v mé knihovně! Čtení jsem si užil. Kresba je úchvatná a příběh je příjemně svižný. Nicméně na postavy jsem si musel zvyknout a místy mne rozhodili lehce nepřehledné akční pasáže. Jedná se zatím o první díl a tak počítám, že si to teprve sedá. Každopádně se ale těším na druhý díl. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš30.5.2021 13:37Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  To bylo divné. Nic výstižnějšího se o tomto komiksu napsat nedá. Po prolistování ukázky a zpozorování kdo za tímto komiksem stojí jsem byl zvědavý co z toho bude a dostal jsem ani nevím co.
  Začnu kladně. Hned na první pohled si člověk všimne hezky zpracované kresby, která má velice pestré barvy. Musím říct, že tady jsem rozhodně spokojen.
  Horší už je to z dějem. Do toho vklouzneme jak, když sedíte na strmém tobogánu. Sem tam vás to hodí do nějaké zatáčky, ale vy místo toho abyste si užívali jízdu, držíte se zuby nehty, abyste z něj nevylítli.
  Kieron Gillen na to jde podle mě až zbytečně rychle a je vidět, že původně neplánoval pokračování a měla to být spíše taková jednohubka. Postavy které poprvé vidí umírat lidi, kouzla a bájné bytosti reagují nejdřív nepřiměřeně, poté si trochu zakřičí a pak jsou zase úplně v pohodě. A tak nějak mi v tomto komiksu chybí reálné emoce, přesto že tu dojde na spoustu vypjatých situací. Ty ovšem přichází z čista jasna a čtenář nemá vůbec šanci na nějaké spojení s postavami. Což možná ani tak nevadí, jelikož postavy mi přišli krajně nesympatické.
  Co dodat na závěr. Asi největší problém s tímto komiksem mám ten, že po jeho dočtení, vlastně nevím proč ho vlastně číst. Na druhou stranu je opravdu hezky nakreslený a používá opravdu velice zajímavé téma. Ovšem to provedení už je horší. Přesto ale nejspíš dám druhému dílu šanci, čistě ze zvědavosti zda-li přijde nějaké zlepšení. Třeba by mohl v příští knize autor trochu zpomalit a nebude tam házet jednu zápletku za druhou.
  Za mě bohužel 2*
 • karl173
  karl173 mecenáš30.5.2021 13:26Buffy, přemožitelka upírů #02: Kousnutí
  Toto bylo příjemné překvapení. Už předchozí díl mne bavil, ale něco tomu chybělo. Byla to spíš taková odpočinková zábava. Druhý díl ale už přidává i solidní děj, který se vyvíjí zajímavým způsobem a třeba třetí sešit jsem si vyloženě vychutnal.
  Kresba je svým způsobem půvabná, byť postavy nevypadají tak hezky. Dobře ale doplňuje styl vyprávění. Nejvíce se mi však zamlouvá koloring.
  Asi jedinou větší výtku mám k délce komiksu a k hlavní obálce, která může čtenáře natěšit na něco, co přijde spíše až v knize třetí, ale to už prozrazuji.
  Za mě tedy solidní čtivo, které je někde na pomezí nadprůměrného. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5.2021 16:46Černá palice 1945
  Rozšiřování světů v rámci zajímavých sérií, které se postupně rozrůstají a bobtnají je už u Dark Horse zvykem. A pokud se jedná o opravdu zajímavé světy, tak s tím rozhodně nemám problém. Naopak. Rád si toho přečtu více. Černá Palice je zaručeně jedna z těch zajímavějších sérií a alespoň pro mě platí, že cokoliv se u nás vydá tak já potom ihned skočím.
  Na tento díl jsem byl z vedlejších knih asi nejvíce zvědavý jelikož přichází na úplně jiné téma a místo superhrdinů, tak vypráví spíše příběh " pouze " hrdinů z druhé světové války.
  To zní dobře. Ještě lépe zní již klasický osobní a citlivý přístup k vyprávění, jak je tomu u Jeffa Lemira zvykem, byť zde přispěl spíše námětem. Ray Fawkes, který se postaral o scénář jel ale v Lemirovo kolejích. Tomu všemu navíc sedí retrospektivní styl vyprávění.
  Kresba je na první pohled taková dětská s nedokonalými tahy a pohledy z dálky zjednodušují co se dá. Na první pohled nic z čeho byste si měli sednout na zadek a věřím, že mnoho lidí tuto kresbu odsoudí. Já osobně jsem s ní ale neměl problém a nejenže jsem si na ní velice brzo zvykl, ale řekl bych navíc, že tato kresba se k tomuto příběhu přímo hodila.
  S čím jsem měl ale daleko větší problém je samotná náplň komiksu. Což se dostávám zpět k ději. Čte se to tak nějak hezky a vlastně se u toho můžete cítit příjemně. Ale co vlastně tento komiks nabízí? Co vám dá za poselství? Nebo jaké dějové zvraty na vás čekají? No abych byl upřímný, tak mám pocit, že nic z toho. To co tento komiks dává jsem v podstatě už napsal, prostě se jenom dobře čte. To je tak nějak všechno. A to stejně jako u kresby nemusí sednout každému.
  I v tomto případě jsem ale nakloněn spíše ve prospěch komiksu. Jelikož po dočtení mohu stále říct, že jsem se bavil.
  Hodnotit tento další střípek do světa Černé palice se ale vysokými známkami bohužel nedá. Objektivně bych hodnotil tak za 3*, ortodoxní fanoušci si ale mohou připočíst i na 4*, jelikož nic mezi nejde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5.2021 16:21Batman / Fortnite: Bod nula #03
  Stále se jede na stejné úrovni. Děj neurazí nenadchne. Kresba slušná, místy velmi slušná. Za mě stále takový ten mainstream, který na oddych není vůbec zlý. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5.2021 23:25Baltimore #08: Rudé království
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha osmá: Tak a máme konec. A ani to nebolelo. Nebo možná pár postav ano. Tato série zažila mnoho a po předchozích dvou knihách už nebylo pochyb o tom jak vše skončí.
  Pánové si ale přeci jenom ještě vymysleli pár zvratů, aby nám ten konec lehce pozměnili. Jestli k lepšímu už záleží na každém, z jakého pohledu se na to dívá. Já osobně bych si konec představoval asi trochu jinak a možná jsem i mírně zklamaný, že tato série nedostala epičtější závěr. Na druhou stranu hold už nezbýval prostor a možná je to i tím, že ani sami autoři neplánovali tolik knih.
  Každopádně série mě vždy bavila. Někdy více, někdy méně. Pokaždé se ale jednalo o nadprůměrnou zábavu. A přitom autoři nepřišli s kdovíjakým geniálním nápadem. Ale zkrátka dokázali poskládat dosti zajímavý svět a přizvali si k tomu velice talentované kreslíře a koloristy, kteří jim ten svět, tak krásně vytvořili. Tudíž, za mě spokojenost. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5.2021 23:15Baltimore #07: Prázdné hroby
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha sedmá: Baltimore a jeho kolegové truchlí a mezitím se nám konečně otevírá brána k Rudému králi. Ovšem někdy na to jdou Mignola s Goldenem až příliš hopem a tak některé události ději možná až příliš uspěchaně. Nicméně je už pomalu cítit blížící se konec této série, která se podle mě od samého začátku přerodila úplně v něco jiného než by člověk čekal. Ale to už bych se opakoval.
  Každopádně čtení jsem si nejspíše užíval více než předtím a to díky tomu, že jsem si mohl tuto knihu přečíst krátce po té předchozí. A to i včetně kresby, která mi k tomu celému přerodu série vlastně i sedí. 4*
 • karl173
  Batman a Robin je série, co mi z New 52 dost chyběla. Škoda že se do toho tehdy Bb art taky nepustili. Byť je pravda, že bysme se na kompletní vydání zřejmě načekali. :(
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6.2021 15:26NANITS chronicles
  Mě přišla kniha dnes a už si na zabalení zřejmě dávají více záležet. Baleno ve třech vrstvách papíru a dvou vrstvách bublinkové fólie. Kniha v naprostém pořádku.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.5.2021 23:37Baltimore #08: Rudé království
  Ono je tam podobných situací od pátého dílu více. Pravděpodobně to potřebovali pánové více rozhýbat, ale zároveň už to chtěli nějak uzavřít a tak nebyl prostor na další vysvětlování.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5.2021 12:32Star Wars: Moře v plamenech, Pevnost Vader
  Tak tohle je solidní špalek. A cena za kvalitní papír a pevnou vazbu opět bezkonkurenční. Paráda! :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.4.2021 15:37Showman Killer (pevná vazba)
  Je potřeba mít k tomuto komiksu něco přečtené?
 • karl173
  Crew tohle museli slušně dotovat. 212 stran za krásných 299,- kč. Jinak zajímavá série. Snad se ještě něčeho podobného dočkáme.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.2.2021 14:50Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona
  Má to pořád ten divný matný papír jako mají Simpsonovi?
 • karl173
  To jsem nikde nezaregistroval. Tak uvidíme. Samozřejmě je to jen má domněnka. Ta nic neznamená.
 • karl173
  No pokud jsem koukal správně, tak je venku 18 sešitů. Z toho 12 od Aarona. Poté žezlo převzal Jim Zub. Poslední sešit vyšel 27. ledna, tudíž před pár dny. Myslím že se ale třetího booku od Comics Centra dočkáme ještě do konce roku.
 • karl173
  Tato série má pouze 12 sešitů. Dostaneme tedy jen polovinu příběhu?
 • karl173
  karl173 mecenáš3.1.2021 23:14Fatale #05: Proklít démona
  Pulp by mohl klapnout hned letos. To nebude ani náročné na překlad a tisk, vzhledem k délce.
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2020 03:30Batman #07: Svatba
  Milo: Já to většinou píšu bezprostředně po dočtení, abych zachytil prvotní pocity, které bývají nejsilnější. Jenže někdy se stane, že mi ještě něco dojede právě při psaní hodnocení a tady se mi to zrovna stalo. Vlastně ani nemám proč se o této knize rozepisovat. Celé je to takové nemastné, neslané. A taky jsem musel původní 4* snížit, jelikož mi došlo, že tu téměř nic nevybočuje. Btw. stávající komentář vlastně zcela zachycuje knihu samotnou. Jelikož stejně jako malý počet slov v mém komentu, tak i kniha toho moc ve své podstatě nenabízí. Jsou to spíš jen takové drobky dobře rozházené tak, aby to vypadlo jako celistvý a vydatný pokrm. A koukám že teď jsem ti vlastně i splnil ten požadavek o delší verzi mého hodnocení. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2020 14:28Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  louza: Já jen říkám, že poznám kdy mi komiks něco dává a kdy jsem s ním spokojený a kdy ne. A Xerxés je prostě převeliká slabota. Jestli lidé komiks ohodnotili jednou hvezdičkou kvůli jinému důvodu, tak to už se musíš ptát jich. Hledáš v tom zbytečně hluboké významy.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.12.2020 12:14Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Fimi: No prodejnost může být dobrá i u blbostí. Buďto že daný content nebo postava zrovna letí a nebo že prostě jsou jen lidi zvědavý jestli to je opravdu taková blbost či ne.

  louza: U Xerxése je to jednoduchý. Je to prostě blbost, který postrádá jakoukoliv pointu. Což 300 rozhodně má a dala mi rozhodně mnohem více emocí a hlavně mi nepřijde že by 300 byla tak prázdná jak píšeš. Xerxés je naopak naprosto prázdný. Pro mě tam není prostě nic. A řekl bych že tak to má spoustu lidí. Prostě chtějí od toho komiksu něco dostat a tady jednoduše nedostali nic.
 • karl173
  Kolik dílů ještě bude s Bendisem?
 • karl173
  Neví někdo proč Crwáci vynechali book 2? Předpokládám, že zas byl nějaký Marvel event, který je u nás nevydatelný.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.10.2020 13:50Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka
  Měla by být ještě jedna kniha Beasts of Burden: Wise Dogs and Eldritch Men. A jinak zatím nic. A nevím zda si autoři dali pauzu a nebo s tím sekli.
 • karl173
  Myslím že dost možná tato série končí kvůli malému zájmu. Lidi to už nechtějí ani za stovku. Viz. moje snaha o prodej...
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10.2020 21:44Hodiny posledního soudu #01 (pevná vazba)
  Ter: v Comicspointu
 • karl173
  Mě se líbí...
 • karl173
  karl173 mecenáš29.8.2020 22:24Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji
  Fry: A to já bych si klidně něco z tohoto světa ještě dal. Nechce se mi ho ještě opouštět. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš18.8.2020 18:24Catwoman: Ve svitu měsíce
  Pro jaké ročníky je tedy komiks určený? Ptám se, protože mám 12iletou neteř.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.8.2020 15:28Načmáranec
  To vypadá dobře.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.8.2020 20:15Wolverine: Zrození
  Ter: Pokračování by bylo hodně super.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.7.2020 15:15DC komiksový komplet #092: Legendy
  Jsem fakt upřímně rád, že jsem s DCKK seknul. Oni fakt neumí vydat nic jiného než Ligu, Batmana, Supermana a občas Flashe,Wonder Woman. A samozřejmě tyhle staré vykopávky jsou úplně nejlepší. Ach jo...
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6.2020 22:27A zrodí se hvězdy...
  Lenny: To už se mi taky stalo. Hold jsme byli moc upovídaní :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.6.2020 14:51Thanos #03: Thanos vítězí
  cyboy: Tak to už je trošku divný no...
 • karl173
  karl173 mecenáš1.6.2020 21:28Thanos #03: Thanos vítězí
  Cyboy: Nečetl jsem to, ale pokud to chápu správně, tak když se někdo stane Ghost Riderem, tak se nechová úplně podle sebe. Pokud tedy Castle není užvaněnej pořád, ale jen v GR podobě, tak by se to dalo tímto trochu ospravedlnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš27.5.2020 11:28Frankenstein v podzemí
  Norri: Určitě se setkáme. Už začal vycházet další příběh.
 • karl173
  Na Goodreads jsou z toho všichni unešení, protože je to stará klasika. Nikdo si tam nechce ani připustit, že by to mohlo být špatný. Všechno to zaobalí jako že je to starý a čtenář k tomu musí přistupovat s úctou. Je to jako když si pustíš nějaký starý československý film a budeš to brát jako starou dobrou klasiku, ale když to pustíš cizinci, tak ti řekne že je to shit.
 • karl173
  DCKK se chce evidentně dostat až na pomyslné dno a jít tak do souboje s Jirkou Králem.
 • karl173
  Ta obálka vypadá skvěle. Teď otázka jaký je obsah...
 • karl173
  Přesně. Takových příkladů je milión. Proč se Václavovi říká Vašek? Ten kdo to vymyslel je pěknej ňouma a kdo bude nadále Václava označovat jinak, je pro mě hňup!
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 19:49Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  DR: No já se předtím přepsal, myslel jsem remaster. Restaurovaný ještě beru, to je jen trochu vyleštěné, ale stále stejné, takže ať je pak ta originální kresba jaká chce, tak to prostě nebije do očí jako ten hnusný remaster co byl v NHM.
  royan: Ještě že tak.
  louza: Tak já se vyloženě ptal jen na tu kresbu. Starý komiksy si jednou za čas rád přečtu v rámci komiksového vzdělání, aspoň prozatím co se týče Marvelu a DC, byť ty krátké jedno-sešitovky v DCKK už začínám přeskakovat, protože mi to nic nedávalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 17:45Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Takže to je zase ta ohavnost jako byla v NHM?
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 13:30Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Povězte mi hoši, je ten první výskyt Spider-mana zase restaurovaný a nebo v původní podobě?
 • karl173
  Přesně tak, protože Samuel L. Jackson je pan někdo. Nový Nick Fury? Žádný problém. Fialový světelný meč? Lucas říká, že můžeš. Ještě by to chtělo, aby z něj udělali nejmocnějšího čaroděje Středozemě a bude mít všechno. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš24.3.2020 22:05Amulet #03: Výprava v oblacích
  Tak v květnu 4 a 5 díl naráz. Začínám se těšit :)
 • karl173
  No sláva :))
 • karl173
  Jo vyšlo v UKK. To jsem zvědavý jestli to tentokrát konečně vydají celé, když to sem dávají podruhé, ale myslím že znám odpověď.
 • karl173
  No jak říkáš, už aby tady byl. Jsem na něho zvědavý :))
 • karl173
  Fimi ty toho Catese musíš mít i jako spořič na kompu :D
 • karl173
  karl173 mecenáš18.3.2020 19:07Magic The Gathering: Chandra
  Darth Raelchi: mrkni na popis ke komiksu.
 • karl173
  Snad to BBart nebude zbytečně natahovat a vydají ještě letos i poslední 9. díl, ať to máme z krku. Ještě můžou klidně začít s Batman a Robin, aby to bylo hezky komplet :)
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 14:37Providence
  Nejdřív píšeš, že jsem koukal špatně a pak sám potvrdíš, že má Providence víc? Já ty komentáře dávno nečtu. Jen mě to zajímalo z hlediska počtu komentářů v diskuzi.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 13:57Providence
  Fimi-neměla, koukal jsem.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 00:24Providence
  Dal by se nějak zjistit žebříček nejdiskutovanějších komiksů? Mám pocit, že tenhle vede.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2019 13:51Cristiano Ronaldo: Striker Force 7
  Tak to jsem zvědavý na hodnocení. :D Upřímně dost mě to rozesmálo, když jsem to tu zahlédl, ale na druhou stranu, dneska už je fakt snad všechno, tak proč ne.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2019 17:41Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Je to tak pánové. Modernímu mainstreamu dnes stačí opravdu málo. A je to vážně dobrá otázka, zda to opravdu tak chtějí šéfové, nebo za to mohou autoři. Více bych se ale přikláněl k té první variantě. Vždyť většina velkých jmen mainstreamu dokazují že, když chtějí a můžou, tak umí. A umí fakt dobře. Ale pak přijdou do DC nebo Marvelu a jejich rukopis aby člověk pohledal. Až na pár výjimek. Zkrátka tyto velké společnosti si evidentně řídí co a jak a jsou tam evidentně až moc velké mantinely a nároky. Lépe si to vysvětlit neumím.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.12.2019 14:46Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený
  Je toho fakt hodně. A jelikož si to píše Aaron už dlouhou dobu, tak je jasné, že to spolu bude všechno souviset. Kdyby tohle psal už někdo jiný a začal si to psát po svým od začátku, tak neřeknu, ale podle tohle Crew hodně podcenili. Fakt škoda...
 • karl173
  karl173 mecenáš23.12.2021Prodám
  Prodám svojí sbírku DCKK. Jedná se o čísla: 1 až 69 a dále 71,72, 73,77,80 a speciál Krizi na nekonečnu zemí. Prodávám jako celek za velmi solidní cenu 5 250,- (5 250÷75=70,- kč/ks )
  Knihy jsou jednou čtené, některé stále ještě zabalené. Mohu poslat fotku všech knih. Před měsícem jsem se stěhoval a tak jsou knihy již zabalené do bublinkové fólie a jsou připraveny pro bezpečný převoz.
  Vzhledem k velkému množství pouze osobní předání.
  Dále nabízím:
  UKK Starej dobrej Logan - 350 ,-
  UKK Wolverine: Zrození - 350 ,-
  Tyto knihy jsou jednou čtené a lze poslat i skrze Zásilkovnu.
  Pište do zpráv nebo na e-mail: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš22.1. 08:41Filmový a hudební klub
  C'mon C'mon

  Film o životě, o myšlenkách, o pocitech. Sledujeme příběh normálních lidí, kteří zažívají krásy i krutosti života. Není to ovšem vyprávění typické pro Hollywood a ani se tu nehraje na citlivou notu jak to bývá u uměleckých a autorský filmů. Ne, vypráví se jednoduše upřímně.

  Zbytek recenze na mém IG https://www.instagram.com/invites/contact/?i=1mjpmsx8gijbn&utm_content=376elrv
 • karl173
  karl173 mecenáš15.1. 16:33Nakupujeme venku
  Četl někdo komiksy ze světa Dark souls?
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2021 20:31Filmový a hudební klub
  No za mě kdyby to netáhly výkony hereckých hvězd ( hlavně DiCaprio a Meryl Streep ) tak by nešlo o kdoví jakou hitparádu, ale oni to fakt pozvedli na vyšší úroveň. Takže ve výsledku fajn Vánoční dárek.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2021 19:58Filmový a hudební klub
  Tak kdo už taky viděl Don't Look Up?
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2021 19:56Pindárna
  Tak Veselé Vánoce lidi. Co jste našli pod stromečkem za komiksy?
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2021 03:00Herní vlákno
  Pochlubte se. Co máte doma za konzole?
 • karl173
  karl173 mecenáš16.12.2021 23:02Filmový a hudební klub
  No way home je pecka. Doslova nerdský splněný sen.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2021 15:39Herní vlákno
  Hawwwran: Ano :)
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2021 12:30Herní vlákno
  Už jste viděli jak budou vypadat hry budoucnosti? Co na to říkáte?

 • karl173
  karl173 mecenáš13.11.2021 17:49Filmový a hudební klub
  Tak už jste viděli co si pro nás MCU chystá? Co říkáte na ukázku Moon Knighta a co od toho čekáte?
 • karl173
  karl173 mecenáš5.11.2021 20:43Sběratelský klub
  Máte někdo pojištěné komiksy/knihovnu? Kolik platíte měsíčně?
 • karl173
  karl173 mecenáš23.10.2021 09:27Filmový a hudební klub
  Kino teď bude do konce roku hodně přervaný obsahem, a bohužel nějaký film to odskáče vždycky. Bohužel když to ale odskáčou takovéhle filmy a ne třeba Venom, čeká nás pak místo zajímavých nových filmů nebo pokračování např. Duny, x dalších popkornovek bez charakteru, kterých je dneska tuna.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10.2021 22:06Filmový a hudební klub
  Přesně tak!
 • karl173
  karl173 mecenáš22.10.2021 21:57Filmový a hudební klub
  Tip do kina - Polovina lidí jde na Venoma, druhá na Dunu. Někdo na obojí. Bohužel díky tomu se opomene skvělý film jménem The Last Duel od Ridleyho Scotta. Skvělý dramatický počin v historickém prostředí s komorní hutnou atmosférou, ale i několika parádními akčními a dosti krvavými souboji. Za mě must watch! Ale nemusí to být pro každého a hlavně jak jsem psal na začátku, tento film pravděpodobně z pochopitelných důvodů v kině propadne. The Last Duel - 5/5. Jděte na to lidi!
 • karl173
  karl173 mecenáš16.10.2021 11:04Filmový a hudební klub
  Venom 2 má jednu výhodu. Není to tak dlouhý...
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10.2021 22:35Filmový a hudební klub
  Tak pak dej vědět jak se ti to líbilo.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.10.2021 22:26Filmový a hudební klub
  Tak kdo už viděl Venoma 2? Za mě mírné zklamání.
 • karl173
  karl173 mecenáš27.9.2021 12:45Pindárna
  Ano myslím:)
 • karl173
  karl173 mecenáš27.9.2021 07:10Pindárna
  Už někdo četl Paper girls? Názory?
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9.2021 11:14Slevy, výprodeje, bazary
  Plánuje někdo zacházku v CP? Momentálně se tu pohybuju.
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9.2021 06:35Srazy, cony, festivaly
  mkw - Další rok snad čekat nebudou.
 • karl173
  karl173 mecenáš16.9.2021 23:03Sběratelský klub
  Kdo jde do Severské mytologie od Gaimana? Četl už to někdo v originále?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.9.2021 19:03Publicistika

  Vyzkoušel jsem zase něco nového, tak kdo chcete můžete mrknout. Pro ostříleného komiksáka to asi není, ale třeba by to mohlo někoho zaujmout.
 • karl173
  karl173 mecenáš7.9.2021 15:43Sběratelský klub
  Nemáte někdo info, kdy Paseka vydá dalšího Lemira? Mělo by se tentokrát jednat o Lost Dogs.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.9.2021 23:03Filmový a hudební klub
  Shang-chi je bezesporu jedna z nejpovedenějších sólovek z MCU a přidává do tohoto universa svěží vítr, který už MCU zoufale potřebovalo. O to příjemnější je, že jsem to od tohoto filmu vůbec nečekal. Palec nahoru.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9.2021 18:54Filmový a hudební klub
  Fimi: Free Guy je bezva. Pokud máš rád Ready Player One, tak si to užiješ. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9.2021 15:46Sběratelský klub
  SomeOne: Hustý.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.8.2021 22:31Sběratelský klub
  Nevíte někdo zda-li byl Captain America: Steve Rogers 1: Hail Hydra tak nedostatkové zboží, že Bbart udělal dotisk? Nějak se mi nechce věřit, že se tak rychle vyprodal. Nebo to je jenom navýšení kusů?
 • karl173
  karl173 mecenáš7.8.2021 17:04Srazy, cony, festivaly
  Bylo to super. Další sraz bych ale udělal dřív jak za rok :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.8.2021 14:24Srazy, cony, festivaly
  Též potvrzuji účast. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš14.7.2021 14:59Srazy, cony, festivaly
  Taky prodávám. Ale přes 70 DCKK knih tam fakt nosit nebudu. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš12.7.2021 15:49Srazy, cony, festivaly
  U mě dejte otazník, ještě na 100% nevím zda ten den budu moct. Ale snad to vyjde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.6.2021 16:40Herní vlákno
  Zack: Bohužel už neplatné :(
 • karl173
  karl173 mecenáš26.6.2021 09:17Pindárna
  Nemluvě o tom, že než ten oser začne, musí někdo ty komiksy taky chtít. V mém případě nemohu kolikrát prodat ani když jdu s cenou dolů o 70%.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.6.2021 19:59Srazy, cony, festivaly
  Ok, tak tedy 31.7. Teď ještě domluvit místo, posléze čas.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6.2021 16:03Srazy, cony, festivaly
  Tak kdy půjdeme někam sednout? Kdo by měl chuť?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.5.2021 01:07* Připomínky a návrhy
  Zack, Fry: Je rozdíl když se jedná o restart nějaké série a je třeba jí oddělit od předchozích řad a pak jsou komiksy zapadající do nějakého universa a nějakým způsobem ho rozšiřují. Podle mě tohle je třeba započíst do celkové série. Např. je mi jedno že čtu Batmana třeba od Zacka Snydera, když se jedná o xtou variaci od jiného autora v dalším restartu DC. Ale určitě bych si nepřečetl Černou palici 1945 pokud bych si nepřečetl předchozí knihy.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5.2021 16:54Sběratelský klub
  deefha: výborný :D :D
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5.2021 16:52* Připomínky a návrhy
  Prosím o doplnění Černé palice 1945 do celé série.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5.2021 20:07Srazy, cony, festivaly
  Tak můžeme udělat takový menší pro lidi co by měli zájem už teď a pořádný sraz můžeme uskutečnit jakmile bude situace už pod kontrolou. Zatím se tedy statečně hlásíme: Fimi, deefha, DR a mé skromné já a snad se ještě někdo přidá. A můžete už klíďo psát kdy by se vám to hodilo. Já jsem prakticky pro každou sobotu či pátek.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5.2021 12:42Srazy, cony, festivaly
  Tak se nám to pomalu rozvolňuje a začínám pokukávat po dalším srazu. Co vy na to?
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4.2021 22:31Pindárna
  Scarface: Aj, chybička se vloudila. Ale též dík za zpětnou vazbu. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4.2021 17:05Pindárna
  Zack: To máš recht, ale naštěstí tam je ten háček, jestli se to rozjede...
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4.2021 13:45Pindárna
  Fry: Děkuji
  seneke: Na mojí obranu se mi to nezdálo jako nějaká extra publicistika, tak jsem to tam radši nedával :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4.2021 13:13Pindárna
  Moje první komiksové video o představení komiksu Batman/Fornite. Je to zatím jen takový pokus, tak kdo chcete, můžete mrknout a případně mi dát nějakou zpětnou vazbu.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.4.2021 09:08Filmový a hudební klub
  Future-Death: Jak jako máš doma. Ono to někde vyšlo na BD?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.4.2021 20:10Slevy, výprodeje, bazary
  U Dobrovského mají Black Friday. Hodně dobrých knih a např. tři komiksy ze světa Hry o trůny nebo kniha od Stana Leeho za pěkné ceny.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.3.2021 07:46Filmový a hudební klub
  seneke: McCracken, to je hodně dobrý jméno :)
 • karl173
  karl173 mecenáš21.3.2021 13:46Filmový a hudební klub
  Na Netflixu jsem objevil kreslený seriál Kid Cosmic, který si bere inspiraci z komiksů a dělá si srandu z některých superhrdinských klišé. Mám za sebou 4 díly a zatím mě to baví. Takže klidně mrkněte. A pokud máte děti, tak tam je to přímo jasné.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.3.2021 15:05Filmový a hudební klub
  Já hned včera. Zlepšení tam rozhodně je a povedlo se to. Ale zas úplná pecka to také není. Nicméně asi největší pozitivum vidím, že přes dlouhou stopáž to dobře utíkalo.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 879 (cca 335766 Kč)
Mám: 1066 (cca 420458 Kč)
Chci: 1 (cca 349 Kč)
Sháním: 4 (cca 1176 Kč)
Nabízím: 16 (cca 3424 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0