karl173

karl173

Email: karl.hajsky@seznam.cz

Co jsem objevil komiksy, musel jsem trochu přehodnotit svůj život.

karl173
karl173 | 18.5.2019 | Znovuzrození hrdinů DC: All-Star Batman #03: První spojenec (paperback)

Snyder je pan scénárista. Je to člověk, který zkrátka neumí vyprávět příběhy jako většina ostatních scénáristů. On zkrátka potřebuje své příběhy vytvářet jako ty zásadní, které ve vás mají zanechat stopu a jsou prošpikované různými odkazy. Jeho příběhy jsou strojově přesné, kdy ve správný moment přijde to, co má. Na jednu stranu je v tom stále dobrý, na druhou stranu mě to už bohužel neoslní. Snyder totiž i když píše komornější příběh, tak si neumí odpustit tu svojí velkolepost. A ta je samozřejmě i tady. A vzhledem k tomu jaký příběh se zde vypráví, mi to příliš nesedělo. Přišlo mi že Snyder až moc tlačí na to, aby jste cítili tu velkolepost a nepůsobilo to přirozeně. Jako jasný, je to pořád Batman, ale zkrátka nějak jsem to Snyderovi nežral. Ale přitom nápady má stále pořád skvělé. Pořád dokáže vytvořit zapamatovatelné scény. Ale ten způsob jak toho cílí a ta omáčka okolo mi už prostě neseděla. Kresba se povedla na jedničku. Krásné kontrasty barev a každá strana měla co nabídnout. Jen občas mi tam chybělo více detailů v pozadí, příliš často kreslíř používal jen barevný podtón. Kdybych shrnul hlavní děj této knihy, tak je to pořád nadprůměr, ale už jsem z toho nebyl tak hotoví jako ze Snyderovo runu z New 52, byť v posledním sešitě mě stejně zase dostal. Skvělý závěrečný monolog.
Jenže pak je tu ještě druhý příběh. Ten se nepouští do žádného velkolepého střihu a je pravdu jen komorní detektivka. Bohužel zajímavé zasazení scénárista nevyužil a přišel s nemastným neslaným příběhem, který se navíc v některých věcech příliš podobá tomu hlavnímu, jen v poněkud slabším provedení. Kresba je ale opět povedená.
Jako celek je tento komiks spíše jen lehký nadprůměr, ale za přečtení určitě stojí.

karl173
karl173 | 16.5.2019 | Ú.P.V.O. #06: Univerzální stroj

Je to zvláštní. Tento díl nabízí víceméně přesně to, co mě v této sérii zatím baví nejvíce. Řešení osobních problémů, hororové scény, zajímavé dějové zvraty a spoustu dalšího skvělého. Ale přesto to nebylo úplně ono. Respektive příběh je zajímavý a bavil mě, styl vyprávění příběhů z minulosti také, kresba má stále svojí parádní kvalitu, ale zkrátka nedokázalo mi to pořádně posadit na zadek. Jednoduše jsem se po celou dobu bavil, ale až poslední pár stránek ve mě vyvolalo ty správné emoce. Ale co, nemůže být všechno nejlepší pod sluncem. Stačí když vás to bude příjemně bavit.

karl173
karl173 | 15.5.2019 | Ú.P.V.O. #05: Černý plamen

Ú.P.V.O. je pro mě série, která má jedny z nejzajímavějších postav a umí s nimi velmi dobře pracovat. Nejvíce si tak užívám dialogy mezi nimi a řešení osobních problémů. Akce naopak v této sérii začíná být pro mě čím dál více nezajímavá a bohužel zde jí je na poměry až až. Na druhou stranu to dopomáhá svižnému tempu, ale zároveň to ubírá na atmosféře. Nechápejte mě špatně. Souboje vypadají skvěle a je v nich stále znát epičnost, především když se týmu do cesty postaví ta největší obluda. Ale přeci jenom více si užívám hororově laděné scény, kde by se atmosféra dala krájet, komornější akci a již zmíněné řešení osobních problémů. Tam je pro mě největší síla Ú.P.V.O. Tento díl se povedl v tom že nabízí dostatek od obojího a stále je to velmi dobrá série, která jede na plný plyn. Ale trojka je pro mě stále top.

karl173
karl173 | 12.5.2019 | Skalpy #10: Konec cesty

No a je to. Konec podle mě nejlepší komiksové série co u nás máme. Skalpy mi ukázali to, o co se mnoho dalších skvělých sérií jen snaží. Aaron vytvořil vskutku mistrovské dílo a Guéra ho mistrovsky nakreslil. Teď už jenom stačí dát si to brzy celé hezky znovu během jednoho víkendu.

karl173
karl173 | 12.5.2019 | Thanos #02: Lom bohů

Svižné, čtivé, akční, s parádní kresbou a slušným dějem. Za mě spokojenost. Takhle by měl vypadat mainstream.

karl173
karl173 | 8.5.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #071: Profesor X

X-meny mám rád a tohle bylo fajn počtení. Bylo to svižné a po celou dobu mě to bavilo. Válka myslí byla jen taková jednohubka a skvěle připravila půdu pro Ságu na ostrově Muir. To je hlavní děj této knihy a celý ten koncept se mi líbil a i když nevyužil naplno svůj potenciál na maximum, tak já byl spokojený. Kresba se také povedla. Hlavně mě zaujala nápaditá změna v X-Factor #69. Také musím pochválit Fabiana Niciezu který do toho dodal tu zmíněnou svižnost. Nejslabší byl poslední sešit, ale zase na druhou stranu bylo fajn vidět, co se s postavami stalo. Takže za mě palce nahoru.

karl173
karl173 | 7.5.2019 | Hellboy #12: Bouře a běsy

Tak a máme tady konec jedné velké epochy Hellboye. Vše končí epicky jak jen to jde a zkrátka je to konec, který si určitě Hellboy zasloužil, ve vší počestnosti. Za mě rozhodně spokojenost a byť mohla být kniha delší, tak se jedná určitě o skvělý počin. Fegredo sice dle mého názoru předvedl svojí nejlepší práci v Divokém honu, ale i tak jsem byl s jeho prací v této sérii převelice spokojený. A ještě na závěr. Díky Miku zato cos vytvořil a jsem rád, že jsem si to mohl přečíst, za což proměnu děkuji Comics Centru. Tuhle jízdu jsem si užil od začátku až do konce.

karl173
karl173 | 6.5.2019 | Hellboy #11: Ďáblova nevěsta a další příběhy

Ano opět se jedná o klasické povídky typu, Hellboy někam přijde, něco se stane a konec, ale tentokrát je to hodně o kresbě. Největší měrou zde přispěl Richard Corben a hraje tak poněkud velkou roli zda se vám bude kniha líbit. Za mě spolupráce Mignola + Corben skvěle fungovala už v předchozích povídkových knihách a zde tomu není jinak a díky tomu, že tentokrát tito dva zplodili rovnou tři/čtyři povídky tak jsem o to více spokojený. Corben opět velmi klade důraz na hororovou atmosféru a to se k Hellboyovi zkrátka parádně hodí. Je jedno, že povídky po příběhové stránce nejsou příliš originální, jelikož to zcela vynahrazuje atmosféra a přidaná hodnota v podobě folklórem prošpikovaném ději což už je u Mignoly klasika. Ale i ostatní kreslíři neudělali ostudu včetně samotného mistra Mika Mignoly, který si zase střihnul jednu kraťoučkou povídku. Zaujala mě jak kresba Scotta Hamptona tak i Kevina Nowlana od kterého především bych rád uvítal něco dalšího na našem trhu. Takže ano, je to zase klasická povídková kniha která neposouvá nijak hlavní děj, ale jen prozrazuje vcelku stroze střípky z minulosti. Jenže zároveň je to kniha která má skvělou atmosféru a umí vás výborně vtáhnout do světa Hellboye. Je fakt, že po tolika knihách a těsně před poslední knihou by se slušelo něco z hlavního příběhu, ale já tuto knihu zkrátka beru ne jako jedenáctou ze série, ale jako další povídkovou knihu, kterou si můžu kdykoliv přečíst aniž bych musel číst ty předchozí, což je fajn.

karl173
karl173 | 5.5.2019 | Ultimátní komiksový komplet #002: Uncanny X-men: Dark Phoenix

Tak jsem si konečně přečetl tento legendární příběh a musím říct, že je v něm vidět ta výjimečnost a kvalita a ve své době to musela být bomba a i dnes je to stále dobré čtení. Ale nese si to zároveň s sebou i to co bylo pro dřívější komiksy jasně danou věcí. Velké množství textu, naivní dialogy, roztahování děje a nelogické uvažovaní. Až na to množství textu, se ale autorovi podařilo větší část těchto záporů potlačovat, ale i tak se tomu zkrátka nevyhnul. Příběh je jinak i tak působiví. Zpočátku se rozjíždí trošku kostrbatě, ale postupem času dokáže zaujmout a pohltit, aby nakonec vyvrcholil v čísle 136, tam totiž pro mě byl vrchol této knihy. Číslo 137 totiž přes dvojí porci nevyužil potenciálu a došla tomu šťáva. V této knize se zkrátka čas od času vyskytuje nuda a to mi bohužel kazí celkový dojem i přesto k čemu všemu zde došlo. I tak ale Claremont vytvořil silný příběh a John Byrne ho velmi slušně nakreslil a tato kniha určitě stojí za přečtení.

karl173
karl173 | 2.5.2019 | Živí mrtví #25: Není cesty zpět

Nebudu se tady opakovat jak je tato série výjimečná neklesající kvalitou. Rovnou napíšu, že tenhle díl byl zase jeden z těch u kterého jsem ani na chvíli nepochybil, že by se nic nedělo, nebo že by se zvolnilo tempo. Stačí se kouknout na první a poslední panel a můžete si být jistí, že tento díl je nabitý ostrými.

karl173
karl173 | 8.5.2019 00:24 | Filmový a hudební klub

Jasně, ale ono dost záleží na tom, jak tu kritiku podáš. Když řekneš co se ti na filmu líbilo a nelíbilo, je to ok. Když řekneš, že byl to shit protože tam bylo tohle a nic víc k tomu neřekneš, tak je to pro mě hejt. A na to jsem právě poukazoval co mi na některých lidech vadí. Uvidí film, najdou si tam jednu chybu na kterou se upnou a pak to všem cpou a vykřikují do světa jaká je to sračka kvůli jedné věci, která jim neseděla. Ber to jako příklad, ale dnes se s tímhle můžeš setkat denně.
A jak píšeš, může se objevit chyba, která ti znehodnotí film, ale člověk by neměl hned zapomenout i na to ostatní.

karl173
karl173 | 7.5.2019 20:55 | Filmový a hudební klub

hroubek: S těmi argumenty máš naprostou pravdu. Nejvíc mě takhle štvou lidi, co si najdou nějakou chybu a kvůli ní pak hejtí celej film a dělají jako kdyby v tom filmu nic víc nebylo. Jenže dneska lidi ze sebe dělají experty a kritiky a hejtení je zkrátka v kurzu.

karl173
karl173 | 7.5.2019 18:26 | Sběratelský klub

No ono je především taky dost daný pro koho ty komplety jsou. Vyjma sběratelů je to hlavně pro nováčky. Pro ostřílený čtenáře už to nemá čím moc zaujmout. Já osobně jsem u kompletů rád i za přečtení průměrných věcí, protože aspoň vím do čeho případně v budoucnu jít a nejít. Jinak je pravda, že Marvelu a DC je tady na poměry českého trhu až až . Bral bych větší pestrost, ale to je tady těžké.

karl173
karl173 | 7.5.2019 16:14 | Filmový a hudební klub

No oni totiž lidi dneska říkají průměru 70%.

karl173
karl173 | 4.5.2019 12:48 | Sběratelský klub

Já bych spíše prosadil aby se to jmenovalo stále Sweet tooth.

karl173
karl173 | 2.5.2019 19:32 | Sběratelský klub

Mám dotaz k tomu Spider-kompletu. Když se jedná o zkušební prodej znamená to, že v případě úspěchu pojedou znovu od jedničky nebo, že budou pokračovat tam kde skončily? Jaké s tím máte zkušenosti?

karl173
karl173 | 2.5.2019 18:56 | Filmový a hudební klub

Je tu někdo expert na MCU? Mám kamaráda, který má neskutečný problém s tím, že Thor zvolil jako královnu Valkýru, aby vládla místo něj. Prý měl správně nově vládnout Asgardu Captain America a nikdo jiný. Mohl by jste to někdo někdo vysvětlit?

karl173
karl173 | 28.4.2019 14:25 | Pindárna

Tak jsem se ptal Crwáků a prý půjde o pevnou vazbu.

karl173
karl173 | 28.4.2019 12:59 | Pindárna

jh666: na stránkách Crwe je cena jako u Rebirthu a je to v broži. Možná že bude obojí? Btw. nevíte náhodou zda budou ještě něco přidávat v budoucnu z Rebirthu?

karl173
karl173 | 27.4.2019 20:58 | Sběratelský klub

deefha - prachovka? To není zlý nápad, ale vždy jsem měl za to, že prachovka vlastně jen rozvíří prach, který o pár hodin usedne na to samé místo znovu :D

Aktivita

Naposledy přihlášen: 19.5.2019 11:31
Komentáře u comicsů: 442
Hodnocení comicsů: 522
Příspěvků ve foru: 21

Sbírka (z CDB)

Četl: 514 (cca 179256 Kč)
Má: 673 (cca 241161 Kč)
Chce: 0
Shání: 1 (cca 329 Kč)
Nabízí: 0