• karl173
  karl173 mecenáš15.9. 22:23Rocket a Groot #02: Občasná válka
  Od tohoto komiksu jsem moc nečekal. Rocket s Grootem zatím povětšinou plnili roli jen jakési průměrné nenáročné akční komedie. A není tomu jinak ani teď.
  První sešit nebyl nic moc. Slabší děj a ještě slabší kresba. Naštěstí poté se to vcelku zvedlo. Příchod Gwenpool vše oživil a příběh mě kupodivu i poměrně bavil. Kdyby takto vypadala celá knížka, zřejmě bych šel s hodnocením i výše.
  Poslední sešit je spíše do počtu a nějak nechápu jeho výskyt. Tento sešit byl k vidění už v NHM s Mývalem Rocketem a jedná se o blbost s velmi slabou kresbou.
  Celkově tak další díl Rocketa s Grootem je opět spíše průměr, byť v rámci předchozích dílů se jedná o zlepšení. Za mě 3*
 • karl173
  Jako jednohubka na odreagování to stále funguje. Plno akce, hlášky a děj dobře táhne dopředu. Nic vás už ale nepřekvapí. Vše je příliš tuctové. Bendis má rozhodně na víc.
  Kresba je na mainstream ok a kouká se na ní dobře, ale dech vám zřejmě nevyrazí. Dokonce se tu najde i pár chyb v koloringu.
  Za mě tedy čistý průměr v rámci superhrdinských komiksů. 3*
 • karl173
  Smutný příběh Doktora Andromedy odvyprávěný klasickým způsobem Jeffa Lemira s překrásnou kresbou Maxe Fiumari podpořenou neméně dobrými barvami o které se postaral zkušený Dave Stewart. Tato jednohubka ze světa Černé palice by ve vašich knihovnách neměla chybět. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 18:58Star Wars: Vyvolený, Světlo pohasíná
  Tentokrát se vracíme zpět a sledujeme začátek cesty Dartha Vadera. Je to temné, akční a zábavné. Prostě přesně to, co chcete. Ale trochu tomu chybí větší napětí a nějaké překvapení. Každopádně pro fanoušky povinnost. 4*
 • karl173
  Opět velmi slušné počtení ze světa Star Wars s jedním komornějším příběhem, kraťasem a solidní akční jízdou. Kniha tak nabídne víc způsobů jak vás pobavit a díky tomu nepůsobí jednotvárně, a to se vyplatí. Jsem spokojen. 4*
 • karl173
  Kdybych napsal, že z druhého dílu mám pocity v podstatě celé naopak, nebyl bych daleko od pravdy. Zatímco první díl mě od poloviny začal bavit. Zde mě to od poloviny bavit přestávalo. Zásadním problémem bylo to, jak krkolomně se Geoff Johns snaží dostat k něčemu, co už většina čtenářů odhalila a jen zašmodrchával ne zas tak moc složitou myšlenku. Zároveň čím více se komiks blížil svému konci, tím více mě přestával zajímat.
  Tím se pro mě čtení stalo spíše nucenou činností, místo abych si ho užíval. Celkový dojem z celé knihy a z celkového eventu tak dosti upadá, právě kvůli posledním sešitům a nemohu se zbavit dojmu, že kdyby kniha měla méně postav, méně dějových linek ( některé byli naprosto zbytečné ) a méně sešitů, tak by to mohlo dopadnout o poznání lépe.
  Nicméně vzhledem k tomu, že jsem se polovinu knihy stále dobře bavil, tak hodnotím za 3*
 • karl173
  Zcela na rovinu. Na původní Watchmeny to zdaleka nemá. Kdybych ale o tomto komiksu napsal, že ho nemá cenu ani číst, dost bych mu křivdil. Osobně jsem si po dvou sešitech nebyl jistý zda mě to vůbec baví. Začátek je tedy rozhodně velmi vlažný. Od třetího sešitu mě to ale najednou začalo všechno zajímat a bavit. A tak to nějak zůstalo až do poslední stránky. Ano Geoff Johns není Alan Moore a Gary Frank není Dave Gibbons, přesto to jsou stále velmi schopní tvůrci, kteří dokázali, že se dokážou poprat s tak náročným úkolem, a to navázat na legendu komiksu. První díl tak nakonec dopadl vcelku slušně a uvidíme jak bude dál pokračovat. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.8. 15:21Wonder Woman: Mrtvá Země
  Mám velice rád alternativní příběhy, kde se vše od základů změní a autor má možnost do toho vložit kus sebe. A tento komiks se trefil přímo do černého. Naprosto parádní strhující příběh, plný zajímavých zvratů. Kde lidstvo zničilo samo sebe a nic netušící Diana se probudí do post-apokaliptického světa plného monster a hrst lidí, kteří se příliš nepoučili. Přesto všechno je však stále ochotná za ně bojovat. To ale není vše co tato kniha skrývá. Je to i propracovaná kresba pojící se s úžasnými nápady autora Daniela Warrena Johnsona. Po dlouhé době jsem si tak mohl přečíst opravdu skvělý počin. Děkuji mnohokrát. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.7. 13:39Batman: Tři Jokeři
  Kdyby tohle byl jeden z mých prvních komiksů s Batmanem, budu ohromen. To ale ovšem není a tak je pro mě tento komiks jen dobře odvedeným mainstreamem bez větších ambicí být něco víc a přinést něco nového. Čte se to a kouká na to hezky, to je bohužel asi všechno. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš22.7. 22:15Batman #08: Chladné dny
  Již 8. díl od Toma Kinga a je stále vidět že ho to baví. Snaží se hledat v Batmanovi něco nového a přicházet s neotřelými nápady. Bohužel i přes jeho snahu začínám mít pocit, že se už toho moc vymyslet nedá. StaronovÍ záporáci s jen lehce pozměněnými zápletkami, které se vždy budou točit kolem jediného - bolesti Batmana.
  Chladné dny jsou velmi zajímavé svým pojetím, ale na druhou stranu trošku jsem se nudil a to i přesto, že to mělo pouhé 3 sešity.
  Pak jeden kraťas s Dickem, který byl moc krátký na to, abych si zvykl na kresbu a moc plochý, aby na mě dokázal nějak zapůsobit.
  Nejvíce jsem se nakonec bavil u posledního příběhu opět na 3 sešity s KGBeastem. Děj skvěle odsýpá, má hutnou dějovou linku a zároveň velmi přímočarou. A také nejlepší kresbu Tony S. Daniela. A nemohu zapomenout na povedený paralelní příběh ve formátu bajky, kde hostil skvělý Mark Buckingham. Za mě tedy nejlepší příběh z této knihy.
  Když to celé shrnu, tak nemohu říct, že bych se u čtení nudil a že by Tom King už tuto sérii nezvládal. Zároveň ale tato kniha není po celkové stránce natolik zajímavá, abych si na ní za pár týdnů vzpomněl. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6. 22:59Akira #01
  Akira konečně u nás a také v mé knihovně! Čtení jsem si užil. Kresba je úchvatná a příběh je příjemně svižný. Nicméně na postavy jsem si musel zvyknout a místy mne rozhodili lehce nepřehledné akční pasáže. Jedná se zatím o první díl a tak počítám, že si to teprve sedá. Každopádně se ale těším na druhý díl. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš30.5. 13:37Král, jenž byl a bude #01: Artuš
  To bylo divné. Nic výstižnějšího se o tomto komiksu napsat nedá. Po prolistování ukázky a zpozorování kdo za tímto komiksem stojí jsem byl zvědavý co z toho bude a dostal jsem ani nevím co.
  Začnu kladně. Hned na první pohled si člověk všimne hezky zpracované kresby, která má velice pestré barvy. Musím říct, že tady jsem rozhodně spokojen.
  Horší už je to z dějem. Do toho vklouzneme jak, když sedíte na strmém tobogánu. Sem tam vás to hodí do nějaké zatáčky, ale vy místo toho abyste si užívali jízdu, držíte se zuby nehty, abyste z něj nevylítli.
  Kieron Gillen na to jde podle mě až zbytečně rychle a je vidět, že původně neplánoval pokračování a měla to být spíše taková jednohubka. Postavy které poprvé vidí umírat lidi, kouzla a bájné bytosti reagují nejdřív nepřiměřeně, poté si trochu zakřičí a pak jsou zase úplně v pohodě. A tak nějak mi v tomto komiksu chybí reálné emoce, přesto že tu dojde na spoustu vypjatých situací. Ty ovšem přichází z čista jasna a čtenář nemá vůbec šanci na nějaké spojení s postavami. Což možná ani tak nevadí, jelikož postavy mi přišli krajně nesympatické.
  Co dodat na závěr. Asi největší problém s tímto komiksem mám ten, že po jeho dočtení, vlastně nevím proč ho vlastně číst. Na druhou stranu je opravdu hezky nakreslený a používá opravdu velice zajímavé téma. Ovšem to provedení už je horší. Přesto ale nejspíš dám druhému dílu šanci, čistě ze zvědavosti zda-li přijde nějaké zlepšení. Třeba by mohl v příští knize autor trochu zpomalit a nebude tam házet jednu zápletku za druhou.
  Za mě bohužel 2*
 • karl173
  Toto bylo příjemné překvapení. Už předchozí díl mne bavil, ale něco tomu chybělo. Byla to spíš taková odpočinková zábava. Druhý díl ale už přidává i solidní děj, který se vyvíjí zajímavým způsobem a třeba třetí sešit jsem si vyloženě vychutnal.
  Kresba je svým způsobem půvabná, byť postavy nevypadají tak hezky. Dobře ale doplňuje styl vyprávění. Nejvíce se mi však zamlouvá koloring.
  Asi jedinou větší výtku mám k délce komiksu a k hlavní obálce, která může čtenáře natěšit na něco, co přijde spíše až v knize třetí, ale to už prozrazuji.
  Za mě tedy solidní čtivo, které je někde na pomezí nadprůměrného. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:46Černá palice 1945
  Rozšiřování světů v rámci zajímavých sérií, které se postupně rozrůstají a bobtnají je už u Dark Horse zvykem. A pokud se jedná o opravdu zajímavé světy, tak s tím rozhodně nemám problém. Naopak. Rád si toho přečtu více. Černá Palice je zaručeně jedna z těch zajímavějších sérií a alespoň pro mě platí, že cokoliv se u nás vydá tak já potom ihned skočím.
  Na tento díl jsem byl z vedlejších knih asi nejvíce zvědavý jelikož přichází na úplně jiné téma a místo superhrdinů, tak vypráví spíše příběh " pouze " hrdinů z druhé světové války.
  To zní dobře. Ještě lépe zní již klasický osobní a citlivý přístup k vyprávění, jak je tomu u Jeffa Lemira zvykem, byť zde přispěl spíše námětem. Ray Fawkes, který se postaral o scénář jel ale v Lemirovo kolejích. Tomu všemu navíc sedí retrospektivní styl vyprávění.
  Kresba je na první pohled taková dětská s nedokonalými tahy a pohledy z dálky zjednodušují co se dá. Na první pohled nic z čeho byste si měli sednout na zadek a věřím, že mnoho lidí tuto kresbu odsoudí. Já osobně jsem s ní ale neměl problém a nejenže jsem si na ní velice brzo zvykl, ale řekl bych navíc, že tato kresba se k tomuto příběhu přímo hodila.
  S čím jsem měl ale daleko větší problém je samotná náplň komiksu. Což se dostávám zpět k ději. Čte se to tak nějak hezky a vlastně se u toho můžete cítit příjemně. Ale co vlastně tento komiks nabízí? Co vám dá za poselství? Nebo jaké dějové zvraty na vás čekají? No abych byl upřímný, tak mám pocit, že nic z toho. To co tento komiks dává jsem v podstatě už napsal, prostě se jenom dobře čte. To je tak nějak všechno. A to stejně jako u kresby nemusí sednout každému.
  I v tomto případě jsem ale nakloněn spíše ve prospěch komiksu. Jelikož po dočtení mohu stále říct, že jsem se bavil.
  Hodnotit tento další střípek do světa Černé palice se ale vysokými známkami bohužel nedá. Objektivně bych hodnotil tak za 3*, ortodoxní fanoušci si ale mohou připočíst i na 4*, jelikož nic mezi nejde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:21Batman / Fortnite: Bod nula #03
  Stále se jede na stejné úrovni. Děj neurazí nenadchne. Kresba slušná, místy velmi slušná. Za mě stále takový ten mainstream, který na oddych není vůbec zlý. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5. 23:25Baltimore #08: Rudé království
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha osmá: Tak a máme konec. A ani to nebolelo. Nebo možná pár postav ano. Tato série zažila mnoho a po předchozích dvou knihách už nebylo pochyb o tom jak vše skončí.
  Pánové si ale přeci jenom ještě vymysleli pár zvratů, aby nám ten konec lehce pozměnili. Jestli k lepšímu už záleží na každém, z jakého pohledu se na to dívá. Já osobně bych si konec představoval asi trochu jinak a možná jsem i mírně zklamaný, že tato série nedostala epičtější závěr. Na druhou stranu hold už nezbýval prostor a možná je to i tím, že ani sami autoři neplánovali tolik knih.
  Každopádně série mě vždy bavila. Někdy více, někdy méně. Pokaždé se ale jednalo o nadprůměrnou zábavu. A přitom autoři nepřišli s kdovíjakým geniálním nápadem. Ale zkrátka dokázali poskládat dosti zajímavý svět a přizvali si k tomu velice talentované kreslíře a koloristy, kteří jim ten svět, tak krásně vytvořili. Tudíž, za mě spokojenost. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.5. 23:15Baltimore #07: Prázdné hroby
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha sedmá: Baltimore a jeho kolegové truchlí a mezitím se nám konečně otevírá brána k Rudému králi. Ovšem někdy na to jdou Mignola s Goldenem až příliš hopem a tak některé události ději možná až příliš uspěchaně. Nicméně je už pomalu cítit blížící se konec této série, která se podle mě od samého začátku přerodila úplně v něco jiného než by člověk čekal. Ale to už bych se opakoval.
  Každopádně čtení jsem si nejspíše užíval více než předtím a to díky tomu, že jsem si mohl tuto knihu přečíst krátce po té předchozí. A to i včetně kresby, která mi k tomu celému přerodu série vlastně i sedí. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.5. 23:44Baltimore #06: Kult Rudého krále
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha šestá: Velké množství postav, dvě hlavní dějové linky na dvou odlišných místech, více událostí = více zábavy?
  Těžko říct. Pamatuji si, že předtím jsem z toho byl takový nesvůj a hůře jsem se chytal. Přišlo mi, jakoby Mignola s Goldenem úplně převrátili stránky. Jestli se první knihy podobali Hellboyovi, jen ho v hlavní roli vystřídal Lord Henry Baltimore. Tak touto knihou se z této série stalo jednoznačně Ú.P.V.O.
  Zkrátka autoři z čista jasna šli do příběhu více ze široka. Předchozí knihy už k tomu pomalu směřovali, ale tady jsme skočili ještě o level výše, ne-li o dva.
  Tak či tak, jsem teď velmi rád, že si toto mohu přečíst v rychlejším sledu, jelikož jedině tak se budu více chytat. No ale to v této knize ještě zas tak neplatí.
  Pravdou ale je, že jsem si to napodruhé rozhodně více užil. Nebyl to pro mne totiž takový šok a místo toho abych zarputile přemýšlel, jestli mi něco neuniklo, tak tentokrát jsem šel čistě po příběhu a jen jsem se zvědavě kochal, co se bude dít dál. A to mě zkrátka bavilo.
  Ovšem tohle je teprve takový začátek a jak moc se vše propojí zjistím až v dalších knihách. Tentokrát budu ale velmi dobře připraven. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.5. 23:31Baltimore #05: Apoštol a čarodějnice
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha pátá: Když tak čtu svůj předchozí komentář, tak se musím velmi divit. Není to tak dlouho a přesto si už nepamatuji, že se mi tento díl tolik líbil. Přitom bych dal ruku do ohně že už zde jsem byl trochu rozhozený. Zřejmě tomu kdysi pomohla ta velká pauza, která v tomto případě nebylo tolik na škodu, jelikož se jedná spíše o delší povídky a tak jsem byl pravděpodobně rád, že jsem si mohl přečíst dalšího Baltimora.
  Ovšem když se to čte krátce po sobě, tak je vše jinak. Užil jsem si spíše ten druhý dvousešitový příběh. Ten je v duchu předchozích knih i skrze parádní kresbu Bena Stenbecka.
  Ten první, který má pro změnu sešity tři, nebyl špatný. Ale v takto krátkém sledu je tu přeci jenom více vidět ten rozdílný kontrast, který Mignola s Goldenem po předchozích událostech nasadili.
  Vícero postav, méně vysvětlování kde se kdo vzal a děj tak nějak více skáče. A na to se musí tak trochu zvyknout.
  Kresba Petera Bergtinga má své kouzlo a v některých momentech je to pastva pro oči. Ovšem občas mi chybí ty precizní detaily. Tomu ale napomáhá i akčnější střih. Už to zkrátka není ta ryze atmosférická horrorovka jako tomu bylo na samém začátku.
  Když to shrnu, i tak se jedná o kvalitní počtení, které mne stále baví. Pořád se jedná o výjimečnou sérii. Ovšem při druhém čtení jsem si z toho na zadek tolik nesedl a vidím tu větší výkyvy. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš16.5. 22:42Baltimore #04: Kostnice
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha čtvrtá: Pamatuji si i dle svého komentáře níže, že tento díl mne hodně bavil a dozajista vyvrcholení jisté zápletky v tzv. Kostnici mě až zarazilo. Čekal jsem tehdy, že nahánění upíra Haiga bude tím hlavním. A jak se ukázalo toto bylo jen takové malé finále v polovině.
  Každopádně tento našlapaný díl jsem si velice užil. A pokud bych měl ještě zmínit opět skvělou kresbu ve známém složení, tak musím říci, že jak umí tato dvojice velice dobře navodit atmosféru, tak skvěle zvládá i akční pasáže. Jednoduše řečeno brilantní výkon po všech stránkách. Tato dvojice zkrátka nemá slabinu. Jen možná to, že opravdu vzhled některých postav, jakoby rádi využívali vícekrát. Téměř bez chybičky 5*
 • karl173
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha třetí: Pokud je nějaká komiksová série se zajímavým světem a je ke všemu natolik kvalitní jako tato, tak by měli být kratší povídkové příběhy téměř povinné, jelikož krásně rozvíjejí děj do vícero stran a hezky propojí i některé příběhové linky.
  Za mě je tento díl naprostá lahůdka a rád si ho přečtu i samostatně. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 20:54Baltimore #02: Prokleté zvony
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha druhá: Druhý díl přidává už k tak hutné atmosféře a musím uznat, že i na podruhé jsem se velice slušně bavil. Co na to říci, tady je zkrátka děj poskládán tak dobře, že i po opakovaném čtení baví stále stejně.
  Navíc budu se opakovat, ale kombo Stenbeck/Stewart je jednoduše řečeno fenomenální. Tady jednoznačně 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 12:59Baltimore #01: Morové lodě
  Poté co Comics Centrum dokončili tuto sérii, rozhodl jsem se přečíst si to celé od znovu v nějakém rychlejším sledu. A jsem tak zvědavý zda-li budu mít rozdílné názory a pocity než při prvním čtení.
  Kniha první: Stále se jedná o skvělý start nové komiksové série. Atmosféra je díky kresbě a barvám bravurní. Tempo je svižné, byť někdy lehce nesouměrné. Příběhově se to celé teprve rozjíždí, ale už zde je spoustu událostí, které se člověku vryjí do paměti.
  Nicméně po druhém čtení z toho nejsem asi tak odvázaný jako předtím. 4*
 • karl173
  Velmi milé překvapení. Mé očekávání bylo, že dostanu mírně erotický komiks s antropomorfními zvířátky, kde hlavní roli bude hrát především kresba. To jsem sice dostal, ale k tomu přibyl zajímavý svět s prvky fantasy a velmi zajímavým drama příběhem.
  Jediná vada na kráse je tak délka knihy a silný cliffhanger, který knihu posunul vysoko v očekávání na druhý díl, což doufám že přijde co nejdříve. Nerad bych, aby můj zájem opadl kvůli dlouhému čekání.
  Nicméně já jsem s prvním dílem dosti spokojen. Tohle se Crwi povedlo. 4
 • karl173
  karl173 mecenáš6.5. 13:28Batman / Fortnite: Bod nula #02
  Batman se společně s Catwoman pokouší přijít na to, jak se vymotat ze stále opakující se smyčky a je celkem zábavné to sledovat. Nicméně nedá se očekávat žádné veledílo, ale na 10 minut odreagování to stačí. 3*
 • karl173
  V podstatě mám podobný názor jako pán pode mnou.
  Přístav země - Přináší skvělé téma s dobrým nápadem a několika dobrými postřehy. Nicméně snaží se celou myšlenku natáhnout na velké množství sešitů a přidává k tomu nezajímavé postavy a místy plytký děj. Kresba u tohoto komiksu na mě působila nedodělaným dojmem a celkově potrhuje to, že se zkrátka z takového tématu dalo vytěžit mnohem více. Za mě sotva 3*
  Zatmění - Komiks opět sází na velmi lákavé téma a tentokrát si s ním pohrává mnohem více a lépe. Děj působí mnohem uceleněji a komorněji. K postavám jsem si dokázal vytvořit nějaké citové pouto a byl jsem zvědavý na jejich osudy. Komiksu opět trochu kazila jeho délka, ale v tomto případě se to dá s klidem odpustit. Kresba i zde není žádné velké pokochání, ale účel plní a nekazí dojem. Za mě 4*
  Celkové zpracování knihy je na velmi slušné úrovni. Kniha je poddajná a má kvalitní papír. Za zmínku rozhodně stojí také objemné bonusy, které by vydali za samotnou knihu. Přiznám se, že mě na bonusy neužije a vystačím si s pár ukázkami a obálkami, ale větší množství mi rozhodně nevadí a naopak je musím pochválit.
  I přes veškeré potíže, které Mighty Boys měli, dokázali knihu úspěšně vydat ve chvályhodné kvalitě a já jim přeji, aby se příští kniha obešla již bez větších potíží.
  Celkově hodnotím za 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 10:45Batman / Fortnite: Bod nula #01
  Je to začátek, takže zatím těžko hodnotit. Pravděpodobně to nebude žádné terno, ale zatím mě to příjemně překvapilo, že by to nemusela být vyloženě marketingová blbost. Takže na druhý díl jsem vlastně i celkem zvědavý. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš20.3. 11:11Potápěč
  Jeff Lemire opět předvedl svůj talent ve vyprávění rodinných dramat. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:48Krásná temnota
  Už dlouho jsem nečetl tak zvláštní komiks. Je zajímavě nezajímavý. Jeho hlavní myšlenka je buď žalostně nevyužitá, nebo je to marketingový tah a nebo jsem to jenom nepochopil. Postavy se chovají příšerně. Buďto jsou to hajzlové, nebo jsou mentálně zaostalý či převelice naivní. Ve výsledku jediní kdo se tam chová nějak normálně jsou zvířata, jeden pán a vlastně i samotná holčička, která se jednoduše rozkládá.
  Nevím co ještě k tomuto komiksu dodat a co si o něm vlastně myslet. Nicméně asi není nic, co bych u tohoto díla vyzdvihl, ale zároveň nemám za co bych ho měl vyloženě hanit. Možná jen za to, že nemá pořádný konec ani začátek. A naopak pochválit by se dala celková stylizace a vcelku slušné tempo, díky kterému komiks nezačne nudit. Po dočtení mám ale pocit, že jsem přečetl něco zcela průměrného a stěží zapamatovatelného. Jediná výhoda k zapamatování by mohla být asi jen ta rozkládající se holčička, díky které si na tento komiks možná jednou vzpomenu. A možná o to autorům vlastně celé šlo. 3*
 • karl173
  Poctivý Conan od poctivého Aarona a povedenou kresbou. Nic vás ovšem nepřekvapí. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš6.3. 17:01Batman: Bílý rytíř
  Batman je můj oblíbenec ( a koho ne ), ale je fakt že u nás na počty superhrdinských komiksů a vlastně i celkově, vychází velice často, možná až moc často. Sice mě těší, že si mohu přečíst spousty komiksů o tomto ochránci Gothamu, ale všeho moc škodí a tak jsem s Batmanem zatáhl trošku za ruční brzdu a řekl si že s tímto hrdinou zpomalím. Po nějaké té pauze jsem si tedy řekl, že je již čas se opět podívat do mého oblíbeného temného města v němž střeží netopýří muž pod rouškou noci a chrání svůj lid.
  Jenže tento příběh přináší trochu něco jiného. Přináší bílého rytíře, Jacka Napiera, který zahnal Jokera do kouta, aby přinesl Gothamu novou budoucnost. Ale za jakou cenu? Stejně jako u deprese, prášky jsou jen chvilkové řešení a to se stane Jacku Napierovi osudné, jelikož nedokáže Jokera držet v ústraní věčně. Má tak omezeně krátký čas na to, aby stihl veškeré své plány uskutečnit. A povede se mu to? To upřímně nevím. Jelikož stejně jako jeho plány tak i tento příběh, nevím přesně co mi má říct. Respektive to co říká, není nic nového a jestli tam má být ještě něco navíc...kdo ví? A bohužel to je asi jediný problém, který s tímto komiksem mám.
  Jinak jsem si čtení užil. Bílý rytíř rozhodně patří mezi ty komiksy s Batmanem, které byste si měli přečíst. Byť není ničím příliš zásadní a mezi top komiksy bych ho také nezařadil. Je to ale povedené a to je hlavní. 4*
 • karl173
  Tato série se mi zatím velmi zamlouvá a těšil jsem se na pokračování. Hned v úvodu mě to chytlo a nepustilo až do konce třetího sešitu. Tam totiž v podstatě kniha končí, jelikož pak nastoupí pouze nemastný neslaný Annual. První 3 čísla jsem si ale opravdu užil a díky tomu jsem nakonec stále nadprůměrně spokojen. 4*
 • karl173
  Přesně tohle je ta dobrá týmovka, kterou si pamatuji na začátku. Dobře napsané dialogy, skvěle gradující příběh a postavy, které jsou v tomto příběhu důležité mají tak akorát prostoru. Logicky se nemůže dostat na všechny, ale tak hold někdy musí každý tahat za kratší konec. Byť je pravda, že jsou tu postavy, které za ten kratší konec tahají prakticky neustále a možná by se tato série bez nich obešla.
  Co se týče kresby, tak rozhodně není špatná, ale. Je vážně na čase, aby si DC dokázalo udržet kreslíře aspoň na jeden celý story arc. Nechápu jakým stylem v DC řeší smlouvy.
  Celkově se tedy jedná každopádně o slušné počtení. Doporučuji. 4*
 • karl173
  První díl nebyl špatný, ale tak úplně mě neoslovil. Druhý díl už je na tom ovšem znatelně lépe. Jednak více se mi líbily dialogy a děj se odebíral zajímavým a napínavým směrem. Konec se bohužel úplně nevyvedl, ale i tak jsem si knihu vcelku užíval.
  Kresba je také slušná. Sice se nejedná o žádnou super krásnou kresbu z které by čtenář omdléval blahem. Ale je velmi účelná a pracuje dobře s dějem.
  Celkově jsem tak spokojený a těším se na závěrečnou knihu, která má být špalek. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš4.2. 16:11Wonder Woman #06: Děti bohů
  Máme tu nového scénáristu, nové kreslíře, prostě všechno nové. A s tím i nový děj. Od začátku vše šlape na plné obrátky a hrátky s bohy mě slušně bavili. Kresba je na perfektní úrovni. Prostě jo, takhle by to šlo. Tento díl jsem si užil. 4*
 • karl173
  Narovinu, Sebevražedný oddíl není zrovna to nejlepší co u nás z DC vychází a to ani jak z New 52, tak ani Znovuzrození. Ovšem vždycky si tak nějak dokážu čtení do jisté míry užít jako takovou nenáročnou a svižnou akci. Bohužel zde se ni takového nekoná.
  Akce je tupá, příběh je tupý a takhle bych vlastně mohl pokračovat až na samotný závěr, kde napíšu, že celá tato kniha je naprosto stupidní a tupá. No a bohužel nic jiného ani o této knize říct nemohu. Nejhorší Sebevražedný oddíl co jsem doposud četl. 2*
 • karl173
  Priest přichází se zajímavým příběhem, který je i není originální. Čte se to dobře, ale bohužel v příběhu je spoustu trhlin. Nicméně jsem zvědavý kam se to bude ubírat. A jsem rád pro změnu za komornější pojetí příběhu.
  Co mě ale velmi potěšilo na první dobrou byla kresba. Dobře propracovaná a svižné a nápadité panelování.
  Jako celek spíše lepší průměr, ale nevadilo mi to číst. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš26.1. 23:14Green Arrow #06: Soud dvou měst
  Uzavírá se nám příběh od Benjamina Percyho a mě by hodně zajímalo jak moc s tím autor počítal. Přijde mi totiž, že se v této knize nahonem snaží uzavřít veškeré dějové linky a nepůsobí to moc realisticky. Jasně, jedná se o superhrdinský komiks, takže tady je možné asi všechno. Ale přesto je to zde přímo do očí bijící.
  Na jednu stranu se tak na dvou stránkách stihne víc věcí, než předtím v celém jednom sešitu. Díky tomu tak dostáváme komiks, kde se neustále něco děje a vše je velmi svižné. Na druhou stranu je to přehnaně urychlené, spoustu dějových zvratů nedává smysl, nemají hloubku a postavy prostě jenom sem tam poskakují jak páníček řekne.
  Po celou dobu jsem tak byl v rozepři, jelikož jsem se se sice nenudil a do jisté míry čtení dokázalo bavit, na druhou stranu jsem neustále kroutil hlavou, ale díky té rychlosti zvratů jsem ani neměl čas se nad tím vším pozastavovat.
  Po dočtení tak mám rozporuplné pocity jak závěr Percyho runu ohodnotit. Určitě je potřeba říci, že po prvním díle šla tato série strmě dolů. Měla téměř po celou dobu hezkou kresbu a sem tam nějaký záblesk zajímavého příběhu, ale jinak se od druhého dílu jednalo sotva o průměrnou záležitost. Finální kniha bohužel není výjimkou. Vzhledem k tomu, že jsem se ale opravdu nenudil a prožil jsem si díky tomu tu nejzapletenější telenovelu všech dob, tak dávám s přimhouření obou očí tu nejslabší 3*
 • karl173
  Na tohle jsem byl hodně zvědavý. Ukázka mě moc nepřesvědčila, ale já rád zkouším něco nového a když se navíc jedná o komiks podle známého seriálu z 90. let na který jsem navíc sám kdysi koukal, tak nebylo co řešit.
  Rovnou podotýkám, že postavy jsem si pamatoval jen matně a vyznění samotného seriálu, by už dnes asi na mě působilo jinak. Hned po pár stranách jsem si ale vcelku vzpomněl. Komiks totiž na nic nečeká a okamžitě nám servíruje jednu známou postavu za druhou a navíc tím stylem, že se postavy mezi sebou v rychlosti seznamují, aby o pár stránek dál byli už nejlepší kámoši.
  To mi upřímně vadilo asi nejvíce. Tento rychlí až bleskurychlí postup mi přišel nereálný a příběhu to také moc nepřispělo.
  Když ale řeknu příběh, tak vlastně tak trochu nevím o čem psát. On tu sice je, ale jeho zápletka a celkově dění je tu zatím jen velmi málo.
  Když to shrnu tak tato kniha je spíše o tom, jak se spolu různé postavy skamaráďují a nikomu nepřipadá ani v nejmenším divné, že kolem nich pobíhá přemožitelka bojující s upíry a ještě se k ní bez váhání a drsně přidají. To mi přišlo opravdu velmi divné.
  Když tohle vše pominu, tak mě ale jinak čtení bavilo. Ideální na odreagování. Ovšem je třeba přiznat, že musí člověk tuto knihu brát s nutnou rezervou.
  Co mě naopak potěšilo a nepustilo už od samotného začátku je kresba. Postavy vypadají uvěřitelně a sem tam se objeví i velmi pěkný atmosférický panel. Nicméně i zde mám jednu malou výtku a tou je, že mladé slečny jsou si často velmi podobné a snadno se tak může stát, že si na první pohled nějakou spletete.
  Celkově tak tuto knihu hodnotím jako vcelku fajn jednohubku, která má ale zatím poměrně dost nedostatků a tak zatím nemohu víc jak 3*
 • karl173
  Tato série je ukázkou toho, když má scénárista něco co chce sdělit, ale je líný, aby to celé hezky zabalil a předal. Benjamin Percy svůj příběh podává v prapodivné, nehezké kouli obalené tunou izolačky, aby to vůbec drželo. V tomhle je bohužel tato kniha snad ještě horší než ty přechozí. Na druhou stranu, pokud čtete už pátou knihu, tak byste na to mohli být tak trochu zvyklí že? Jenže ono je to pořád tak do očí bijící, že to zkrátka kazí dojem a vy se musíte setsakramentsky snažit, abyste tu křišťálově průhlednou propagandu vytěsnili a užívali si ten zbytek. Jenže bohužel v tom zbytku toho už moc nezbývá.
  Jedním z plusů by mohlo být spojení s těmi největšími esy z DC čili Ligy spravedlnosti. To by ovšem polovina z těchto hostovaček nesměla být tak hloupá a nudná. Wonder Woman, která kritizuje a sama o vteřinu později dělá totéž, aby vás pak nakonec mohla pochválit za to, co jste dělali celou dobu, ale najednou už to nevadí a je to v pořádku. Lidé skákající z 30. patra, protože někdo o nich zveřejnil jejich zlá tajemství, přičemž se všichni rozhodnout o tu stejnou sebevraždu. A to vám ani nebudu vyprávět, jak to dopadne. Ve výsledku jsem si užil jen sešit s Batmanem. Zbytek byl buď čistý průměr či podprůměr. Čili tady kniha také neoslnila.
  Dále tu je kresba, která tuto sérii drží výš už od samého začátku. I tady to není výjimkou, byť zdejší větší počet kreslířů by mohl být pro někoho problém. Ovšem každý z nich dostane svůj vlastní prostor na jeden či více sešitů, kdy se děj odehrává na jiném místě a s jinými parťáky, tudíž za mě je vše v pořádku.
  Když to tedy celé sečtu, tak tato kniha toho moc nenabídne. Je to stěží průměr, který funguje především pokud zrovna nic neočekáváte a chcete jen vypnout. Na druhou stranu pokud jen trochu budete u tohoto čtení přemýšlet, tak vás to bude bolet a to asi není něco, čím by se měla kniha pyšnit. Tudíž za mě nakonec spíše za 2*
 • karl173
  Tak jsme na samotném konci nemastného, neslaného runu Briana Hitche a podle zákulisních informací se má jednat o to nejlepší, co tento původem kreslíř dokázal s Ligou spravedlnosti spáchat. No a já rovnou mohu potvrdit, že je to pravda.

  Začátek je taková klasika. Hodí nás to přímo do děje a opět jsme svědky nějaké apokalypsy, pro tentokráte z budoucnosti. Nic převratného říkáte si. Jenže pak nás to hodí do současnosti a hrdinové z budoucnosti konfrontují JL s tím, že svět je v troskách a ke všemu jsou to jejich děti. Uff, to zní zase jako nějaký typický " román " z mainstreamových vod v tich nejklišojidnějších kulisách.

  Jenže!. Všechno to kupodivu Hitchovi funguje velmi dobře. Postavy mezi sebou vedou slušné monology, děj se ubírá opravdu velmi zajímavým způsobem a navrch to všechno skvěle vypadá, jelikož Fernando Pasarin nejenže je ve formě, ale navíc se postaral o celou knihu, takže žádné výkyvy v kresbě zde nečekejte. No prostě prostředek knihy se opravdu povedl. Sice se nejedná o nic převratného, ale funguje to!

  Bohužel závěr se znovu sklouzne se všemi klišé, které v superhrdinském žánru máme, což je trochu škoda, jelikož si myslím že se z toho dalo vymačkat o něco více. Možná kdyby touto knihou Hitch začal a více to rozvedl, mohla z toho být zajímavější série. Ovšem to už je teď jedno.
  Hitchův run je u konce a naštěstí skončil tím nejlepším. Nečekejte v této knize něco převratného, ale pokud chcete klasický superhrdinský mainstream, který bude dobře šlapat a dobře se na něj dívá, tak jste na správném místě. Slabší 4*
 • karl173
  Máme tu dalšího Aarona a tentokrát dostal za úkol napsat drsného cimeřana Conana. A opřel se do toho hned od začátku, kdy hned v prvním sešitě posílá Conana na smrt. Nicméně záhy zjistíme, že začátek nás má jen namlsat, abysme mohli netrpělivě vyhlížet jak to dopadne, ale mezitím si musíme epizodicky projít stručnou historii Conanova života. Všechno to spojuje prakticky jen symbolika Conana tvář v tvář jisté smrti. Jednotlivé sešity mají pokaždé svůj vlastní příběh a jedná se tak v podstatě o povídkovou knihu. Každá s povídek má čím zaujmout a já se u čtení rozhodně bavil. Bohužel na samém konci knihy zjistíte, že nejste o moc dál než na začátku a tak je tato kniha jen jakýsi předvoj k druhému dílu. A jsem velmi zvědavý zda se bude Aaron chtít i v druhé knize rozjímat nad životem Conana, jelikož dostal za úkol napsat právě jen dvě knihy ( 12 sešitů ).
  Co se týče kresby, tak tam nemám prakticky co bych vytkl. Skvěle se ke Conanovi hodí a pokračuje ve stejném stylu jako u Dark Horse. Je přehledná a má pestrou barevnou paletu na níž se příjemně kouká.
  Nového Conana jsem si tedy užil a jsem zvědavý co nám přinese druhá kniha. Očekávání jsou na místě. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš1.1. 17:20Fatale #05: Proklít démona
  Fatale je zvláštní mix všeho možného a zhruba někde uprostřed je pokroucený svět ve kterém se děj odehrává. Poslední díl je asi ze všech nejzvláštnější a o to hůř se hodnotí, když se totiž jedná o závěrečný díl, který by měl nadobro rozseknout veškeré otázky, které jste po celou dobu čtení této série měli. Ale přesto že jsou ty odpovědi celé pokroucené a nečisté, tak tam vlastně jsou a nějakým záhadným způsobem to na mě zafungovalo natolik, abych si řekl, že mi to takhle nejspíš stačilo. Možná je to ale jenom tím, že mě combo Brubaker/ Phillips zkrátka baví a to i když jim někdy tak úplně nerozumím. S přimhouření obou očí 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš1.1. 14:51Flash #07: Dokonalá bouře
  Minule se Williamson teprve rozehříval a já sám jsem doufal, že příště nám přinese něco velkého a hlavně neokoukaného. No a teď mám za sebou další knihu a minimálně z poloviny se to povedlo.
  Nejdřív začnu tím pozitivním. Williamson si opravdu připravil něco velkého a máme tu šestidílný příběh " dokonalá bouře ", ve kterém se doslova rozpoutala bouře po celém Central city. Na scénu přichází neokoukaný Grodd a rozpoutá peklo na zemi. Všechno je to epické a krásná scéna střídá druhou. Kresba je tu tedy, jak je zvykem, velmi podařená. Sice se ve dvou číslech tužky chopili jiní kreslíři, ale pořád se dalo na co koukat, byť kvalitativně na ostříleného Giandomenica to nemělo.
  Příběhově " dokonalá bouře " už ale tak " dokonalá " není. Sice je pravda, že jsem se víceméně po celou dobu čtení bavil a to hlavně díky svižnosti scénáře. Ale na druhou stranu už jsem z toho nebyl tak odvařený jako zpočátku série, kdy jsem vyloženě hltal, co se bude s Flashem/Barry Allenem a jeho kamarády dít dál. Přijde mi, že všechny hlubokomyslné úvahy a takzvané útoky na srdíčko už se tu omílají neustále dokola a navíc způsobem, který je v každém druhém superhrdinském příběhu. A když vás tohle už nebere a tohle všechno hodíte stranou, tak vám toho zase až tolik nezbyde. Sice to na konci Williamson poměrně zdařile zachraňuje a já jsem přeci jenom spíše spokojený, ale já mám jakýsi vnitřní pocit, že vrcholem série už zůstane čtvrtý díl.
  Nicméně nechci Flashe ještě házet do starého opotřebovaného železa, jelikož závěr příběhu a samotný závěrečný sešit, který se udává po hlavním příběhu této knihy, přináší zajímavý cliffhanger.
  Stále jsem tak zvědavý co nám tato série ukáže. Tento díl s odřenýma ušima tak ohodnotím ještě jako nadprůměr, ale upřímně moc jistý si tím nejsem. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2020 03:39Punisher MAX #04: Bez domova
  Tak nám Frank Castle došel na konec své cesty. Války skončili. Boj proti zločincům, válečným nepřátelům i přátelům, boj se životem a asi největší boj, sám se sebou. Aaron mě v této sérii nepřestával překvapovat a na závěr si toho nechal opravdu hodně. Ničeho se nebál a upřímně se i divím, že mu to všechno v Marvelu odsouhlasili. Naštěstí se tak stalo a je to jedině dobře. Díky tomu tato série naprosto vybočuje ze zajetých kolejí a pokud jste si doteď říkali, že série od Ennise byla stále o chloupek lepší, tak tady vám nezbyde už ani ten chloupek. Já osobně jsem s Ennisem byl spokojený, ale zkrátka byli tam slabší až hluché momenty. Aaron měl naopak pedál stále na doraz a i díky menšímu počtu sešitů, to vše šlapalo jako hodinky. Závěr a celý run, tak nemůžu hodnotit jinak, než jako skvělý. 5*
 • karl173
  karl173 mecenáš28.12.2020 19:48Batman #07: Svatba
  Nebylo to špatné, ale čekal jsem víc. 3*
 • karl173
  karl173 mecenáš23.12.2020 13:30Batman #06: Nevěsta nebo lupič?
  Tento díl je více romantický než bych od Batmana čekal a přesto mě to bavilo. Může za to především Tom King, jehož práce mě zkrátka baví. Kresba je také na té nejvyšší úrovni a všichni kreslíři předvedli velmi dobrý výkon. Knize bych vytknul jen to, že zde není nic nějak zásadního a spíše se vyčkává na velkou událost v příští knize. Jinak ale za mě velmi povedené čtení. 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.12.2020 15:34Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Tak a po 300 tu je Xerxés. Hm, co dál? Nevím. Tma. Ticho. Za okny fouká vítr a jakoby naříkal. Je odpoledne. Budou Vánoce. V pondělí musím do práce. V noci se ději kouzelné věci. Měsíc na obloze svítá. Na nebi jsou mraky. Bla, bla, bla.
  Blbost si říkáte? Ano, je to blbost. Při čtení jsem neměl téměř jiný pocit a nic nedávalo smysl. Naprosto bezduché vyprávění ničeho a ke všemu s místy otřesnou kresbou.
  Začátek ještě ujde. Říkám si, že to není tak špatný, takové nemastné neslané, ale ujde. Od druhé kapitoly to jde strmě dolů a od poloviny jsem měl pocit, že Franka Millera ranila mrtvice a dodělával komiks po lobotomii.
  Více nemá smysl se rozepisovat. Hezká obálka nestačila. 1*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.12.2020 15:26300 (5. vydání)
  Konečně jsem se dostal k tomuto velkolepém eposu, který je chválen na každém rohu! Frank Miller je pro mě autor, který dokáže psát velmi silné příběhy. Umí skvěle rozebrat co všechno se hlavním postavám odehrává v hlavách a díky němu jsem si nejednou prožil opravdu silné pouto mezi postavou. Leonidás je ovšem postava tvrdá jak diamant a dostat se k jeho pocitům je poněkud složitější. Komiks navíc už od začátku klade důraz na svižné vyprávění a na nějaké příběhové zvraty tu není čas. Zpočátku se tak příběh jeví velmi přímočaře a možná až tuctově. Zhruba v polovině se ale začal lámat chleba a musím říct, že postupně si mě komiks začal získávat čím dál víc. Až nakonec s jeho závěrem přišel kýžený pocit spokojenosti.
  Ovšem na tak opěvovaný komiks to bylo trochu málo. Čekal jsem kdy mě komiks vystřelí někam do oblak. Ale to se jak příběhově tak vizuálně nestalo ani jednou. Možná je to tím, že jsem viděl film a je dost možné, že kdybych četl tento komiks v době jeho prvotního vydání, budu unesen mnohem víc.
  Teď to ovšem pro mě bylo " jen " příjemné čtení, u kterého jsem se vcelku slušně bavil, ale zkrátka něco tomu chybělo. I tak jsem ovšem rád, že si mohu s potěšením odškrtnout další věhlasné dílo na poli komiksu. Za mě 4*
 • karl173
  karl173 mecenáš19.12.2020 15:13Úsměv (2. vydání)
  Tento komiks jsem pořídil své neteři, jakožto již tradičně k Vánocům. Zároveň jsem byl sám na komiks dost zvědavý, jelikož jsem si ho osobně chtěl také pořídit díky dobrému hodnocení a že jednou za čas si rád přečtu něco odlehčeného a ze života. A musím říct, že úsměv jsem měl na tváři skoro po celou dobu čtení. I přestože jsem sledoval dospívání mladé holky, která má problémy se zuby a já jsem dospělý muž, tak jsem se při čtení mnohdy vrátil v čase a připadal jsem si, jako kdybych s těmi dětmi zase seděl v lavici každou chvíli prožíval nějakou trapnou chvilku. Asi je to tím, že já sám jsem byl jako puberťák spíš takový ten outsider a díky tomu jsem se vyloženě vžil do pocitů, které Raina prožívala.
  Komiks mě tedy jedním slovem nadchl. Bavil jsem se po celou dobu a byla to opravdu vyvedená cesta do minulosti. Zároveň má komiks odlehčenou, ale zároveň dostatečně propracovanou kresbu, na kterou se opravdu příjemně kouká.
  No, myslím že tenhle dárek by se líbil pod stromečkem i mě. A pravděpodobně si pořídím i dalším díly z této série a možná i ostatní od stejné autorky. Za mě 5*
  PS: Trochu Raině závidím, že má nakonec na rozdíl ode mě, tak dokonalé zuby.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6. 15:26NANITS chronicles
  Mě přišla kniha dnes a už si na zabalení zřejmě dávají více záležet. Baleno ve třech vrstvách papíru a dvou vrstvách bublinkové fólie. Kniha v naprostém pořádku.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.5. 23:37Baltimore #08: Rudé království
  Ono je tam podobných situací od pátého dílu více. Pravděpodobně to potřebovali pánové více rozhýbat, ale zároveň už to chtěli nějak uzavřít a tak nebyl prostor na další vysvětlování.
 • karl173
  Tak tohle je solidní špalek. A cena za kvalitní papír a pevnou vazbu opět bezkonkurenční. Paráda! :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.4. 15:37Showman Killer (pevná vazba)
  Je potřeba mít k tomuto komiksu něco přečtené?
 • karl173
  Crew tohle museli slušně dotovat. 212 stran za krásných 299,- kč. Jinak zajímavá série. Snad se ještě něčeho podobného dočkáme.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.2. 14:50Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona
  Má to pořád ten divný matný papír jako mají Simpsonovi?
 • karl173
  To jsem nikde nezaregistroval. Tak uvidíme. Samozřejmě je to jen má domněnka. Ta nic neznamená.
 • karl173
  No pokud jsem koukal správně, tak je venku 18 sešitů. Z toho 12 od Aarona. Poté žezlo převzal Jim Zub. Poslední sešit vyšel 27. ledna, tudíž před pár dny. Myslím že se ale třetího booku od Comics Centra dočkáme ještě do konce roku.
 • karl173
  Tato série má pouze 12 sešitů. Dostaneme tedy jen polovinu příběhu?
 • karl173
  karl173 mecenáš3.1. 23:14Fatale #05: Proklít démona
  Pulp by mohl klapnout hned letos. To nebude ani náročné na překlad a tisk, vzhledem k délce.
 • karl173
  karl173 mecenáš29.12.2020 03:30Batman #07: Svatba
  Milo: Já to většinou píšu bezprostředně po dočtení, abych zachytil prvotní pocity, které bývají nejsilnější. Jenže někdy se stane, že mi ještě něco dojede právě při psaní hodnocení a tady se mi to zrovna stalo. Vlastně ani nemám proč se o této knize rozepisovat. Celé je to takové nemastné, neslané. A taky jsem musel původní 4* snížit, jelikož mi došlo, že tu téměř nic nevybočuje. Btw. stávající komentář vlastně zcela zachycuje knihu samotnou. Jelikož stejně jako malý počet slov v mém komentu, tak i kniha toho moc ve své podstatě nenabízí. Jsou to spíš jen takové drobky dobře rozházené tak, aby to vypadlo jako celistvý a vydatný pokrm. A koukám že teď jsem ti vlastně i splnil ten požadavek o delší verzi mého hodnocení. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.12.2020 14:28Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  louza: Já jen říkám, že poznám kdy mi komiks něco dává a kdy jsem s ním spokojený a kdy ne. A Xerxés je prostě převeliká slabota. Jestli lidé komiks ohodnotili jednou hvezdičkou kvůli jinému důvodu, tak to už se musíš ptát jich. Hledáš v tom zbytečně hluboké významy.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.12.2020 12:14Xerxés: Pád domu Dareiova a vzestup Alexandrův
  Fimi: No prodejnost může být dobrá i u blbostí. Buďto že daný content nebo postava zrovna letí a nebo že prostě jsou jen lidi zvědavý jestli to je opravdu taková blbost či ne.

  louza: U Xerxése je to jednoduchý. Je to prostě blbost, který postrádá jakoukoliv pointu. Což 300 rozhodně má a dala mi rozhodně mnohem více emocí a hlavně mi nepřijde že by 300 byla tak prázdná jak píšeš. Xerxés je naopak naprosto prázdný. Pro mě tam není prostě nic. A řekl bych že tak to má spoustu lidí. Prostě chtějí od toho komiksu něco dostat a tady jednoduše nedostali nic.
 • karl173
  Kolik dílů ještě bude s Bendisem?
 • karl173
  Neví někdo proč Crwáci vynechali book 2? Předpokládám, že zas byl nějaký Marvel event, který je u nás nevydatelný.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.10.2020 13:50Bestie burdenské #02: Sousedská hlídka
  Měla by být ještě jedna kniha Beasts of Burden: Wise Dogs and Eldritch Men. A jinak zatím nic. A nevím zda si autoři dali pauzu a nebo s tím sekli.
 • karl173
  Myslím že dost možná tato série končí kvůli malému zájmu. Lidi to už nechtějí ani za stovku. Viz. moje snaha o prodej...
 • karl173
  karl173 mecenáš6.10.2020 21:44Hodiny posledního soudu #01 (pevná vazba)
  Ter: v Comicspointu
 • karl173
  Mě se líbí...
 • karl173
  karl173 mecenáš29.8.2020 22:24Živí mrtví #32: Odpočívej v pokoji
  Fry: A to já bych si klidně něco z tohoto světa ještě dal. Nechce se mi ho ještě opouštět. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš18.8.2020 18:24Catwoman: Ve svitu měsíce
  Pro jaké ročníky je tedy komiks určený? Ptám se, protože mám 12iletou neteř.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.8.2020 15:28Načmáranec
  To vypadá dobře.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.8.2020 20:15Wolverine: Zrození
  Ter: Pokračování by bylo hodně super.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.7.2020 15:15DC komiksový komplet #092: Legendy
  Jsem fakt upřímně rád, že jsem s DCKK seknul. Oni fakt neumí vydat nic jiného než Ligu, Batmana, Supermana a občas Flashe,Wonder Woman. A samozřejmě tyhle staré vykopávky jsou úplně nejlepší. Ach jo...
 • karl173
  karl173 mecenáš21.6.2020 22:27A zrodí se hvězdy...
  Lenny: To už se mi taky stalo. Hold jsme byli moc upovídaní :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.6.2020 14:51Thanos #03: Thanos vítězí
  cyboy: Tak to už je trošku divný no...
 • karl173
  karl173 mecenáš1.6.2020 21:28Thanos #03: Thanos vítězí
  Cyboy: Nečetl jsem to, ale pokud to chápu správně, tak když se někdo stane Ghost Riderem, tak se nechová úplně podle sebe. Pokud tedy Castle není užvaněnej pořád, ale jen v GR podobě, tak by se to dalo tímto trochu ospravedlnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš27.5.2020 11:28Frankenstein v podzemí
  Norri: Určitě se setkáme. Už začal vycházet další příběh.
 • karl173
  Na Goodreads jsou z toho všichni unešení, protože je to stará klasika. Nikdo si tam nechce ani připustit, že by to mohlo být špatný. Všechno to zaobalí jako že je to starý a čtenář k tomu musí přistupovat s úctou. Je to jako když si pustíš nějaký starý československý film a budeš to brát jako starou dobrou klasiku, ale když to pustíš cizinci, tak ti řekne že je to shit.
 • karl173
  DCKK se chce evidentně dostat až na pomyslné dno a jít tak do souboje s Jirkou Králem.
 • karl173
  Ta obálka vypadá skvěle. Teď otázka jaký je obsah...
 • karl173
  Přesně. Takových příkladů je milión. Proč se Václavovi říká Vašek? Ten kdo to vymyslel je pěknej ňouma a kdo bude nadále Václava označovat jinak, je pro mě hňup!
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 19:49Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  DR: No já se předtím přepsal, myslel jsem remaster. Restaurovaný ještě beru, to je jen trochu vyleštěné, ale stále stejné, takže ať je pak ta originální kresba jaká chce, tak to prostě nebije do očí jako ten hnusný remaster co byl v NHM.
  royan: Ještě že tak.
  louza: Tak já se vyloženě ptal jen na tu kresbu. Starý komiksy si jednou za čas rád přečtu v rámci komiksového vzdělání, aspoň prozatím co se týče Marvelu a DC, byť ty krátké jedno-sešitovky v DCKK už začínám přeskakovat, protože mi to nic nedávalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 17:45Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Takže to je zase ta ohavnost jako byla v NHM?
 • karl173
  karl173 mecenáš10.4.2020 13:30Komiksový výběr Spider-Man #015: Počátek
  Povězte mi hoši, je ten první výskyt Spider-mana zase restaurovaný a nebo v původní podobě?
 • karl173
  Přesně tak, protože Samuel L. Jackson je pan někdo. Nový Nick Fury? Žádný problém. Fialový světelný meč? Lucas říká, že můžeš. Ještě by to chtělo, aby z něj udělali nejmocnějšího čaroděje Středozemě a bude mít všechno. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš24.3.2020 22:05Amulet #03: Výprava v oblacích
  Tak v květnu 4 a 5 díl naráz. Začínám se těšit :)
 • karl173
  No sláva :))
 • karl173
  Jo vyšlo v UKK. To jsem zvědavý jestli to tentokrát konečně vydají celé, když to sem dávají podruhé, ale myslím že znám odpověď.
 • karl173
  No jak říkáš, už aby tady byl. Jsem na něho zvědavý :))
 • karl173
  Fimi ty toho Catese musíš mít i jako spořič na kompu :D
 • karl173
  karl173 mecenáš18.3.2020 19:07Magic The Gathering: Chandra
  Darth Raelchi: mrkni na popis ke komiksu.
 • karl173
  Snad to BBart nebude zbytečně natahovat a vydají ještě letos i poslední 9. díl, ať to máme z krku. Ještě můžou klidně začít s Batman a Robin, aby to bylo hezky komplet :)
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 14:37Providence
  Nejdřív píšeš, že jsem koukal špatně a pak sám potvrdíš, že má Providence víc? Já ty komentáře dávno nečtu. Jen mě to zajímalo z hlediska počtu komentářů v diskuzi.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 13:57Providence
  Fimi-neměla, koukal jsem.
 • karl173
  karl173 mecenáš24.12.2019 00:24Providence
  Dal by se nějak zjistit žebříček nejdiskutovanějších komiksů? Mám pocit, že tenhle vede.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2019 13:51Cristiano Ronaldo: Striker Force 7
  Tak to jsem zvědavý na hodnocení. :D Upřímně dost mě to rozesmálo, když jsem to tu zahlédl, ale na druhou stranu, dneska už je fakt snad všechno, tak proč ne.
 • karl173
  karl173 mecenáš12.12.2019 17:41Temné noci - Metal: Temný vesmír
  Je to tak pánové. Modernímu mainstreamu dnes stačí opravdu málo. A je to vážně dobrá otázka, zda to opravdu tak chtějí šéfové, nebo za to mohou autoři. Více bych se ale přikláněl k té první variantě. Vždyť většina velkých jmen mainstreamu dokazují že, když chtějí a můžou, tak umí. A umí fakt dobře. Ale pak přijdou do DC nebo Marvelu a jejich rukopis aby člověk pohledal. Až na pár výjimek. Zkrátka tyto velké společnosti si evidentně řídí co a jak a jsou tam evidentně až moc velké mantinely a nároky. Lépe si to vysvětlit neumím.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.12.2019 14:46Thor #01: Bůh hromu znovuzrozený
  Je toho fakt hodně. A jelikož si to píše Aaron už dlouhou dobu, tak je jasné, že to spolu bude všechno souviset. Kdyby tohle psal už někdo jiný a začal si to psát po svým od začátku, tak neřeknu, ale podle tohle Crew hodně podcenili. Fakt škoda...
 • karl173
  Ta kvalita jde vážně neúprosně dolů. Nechápu co si to dovolí vydávat za slátaniny. Expanze X-menů vyškrabována z úplného dna.
 • karl173
  karl173 mecenáš16.6.2021Prodám
  Nabízím:
  DC komiksový komplet: 1-69, 71 - 73, 77, 80 za 6 660,- kč ( 90,- kč za kus )
  Komiksy jsou jednou čtené nebo stále zabalené. Preferuji prodat jako celek.

  Na požádání není problém foto. Upřednostňuji předání osobně Blovice případně Plzeň. Piště sem do zpráv nebo na email: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš17.10.2020Prodám
  Měl by někdo zájem o UKK: Starej dobrej Logan a Wolverine: Zrození?

  Když tak zpráva do Pošty nebo e-mail: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš16.4.2020Prodám
  Prodám:
  Netvora 1-3 - 550,- kč
  Sherlock 01: Studie v růžové - 120,- kč
  Parchanti 1-2 ( paperback ) - 200,- kč
  Dvanáctý Doctor Who: Terorformace - 150,- kč
  Goon 0 - 280,- kč
  DCKK: Batman Ticho 1-2 - 200,- kč
  DCKK: Green Lantern: Tajemnství původu - 150,- kč
  DCKK: Lex Luthor: Muž z oceli - 150,- kč
  DCKK: Superman: Poslední syn Kryptonu - 150,- kč
  DCKK: Batman a syn - 150,- kč
  DCKK: Superman: Utajený počátek - 150,-kč
  DCKK: Superman: Pro zítřek 1-2 - 300,- kč
  UKK: Starej dobrej Logan - 650 ,- kč
  UKK: Wolverine: Zrození - 650,- kč
  UKK: Astonishing X-Men: Nadaní - 150,- kč
  Posílám přes Zásilkovnu případně Českou poštu. Piště do zpráv nebo email: karl.hajsky@seznam.cz
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9. 11:14Slevy, výprodeje, bazary
  Plánuje někdo zacházku v CP? Momentálně se tu pohybuju.
 • karl173
  karl173 mecenáš18.9. 06:35Srazy, cony, festivaly
  mkw - Další rok snad čekat nebudou.
 • karl173
  karl173 mecenáš16.9. 23:03Sběratelský klub
  Kdo jde do Severské mytologie od Gaimana? Četl už to někdo v originále?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.9. 19:03Publicistika

  Vyzkoušel jsem zase něco nového, tak kdo chcete můžete mrknout. Pro ostříleného komiksáka to asi není, ale třeba by to mohlo někoho zaujmout.
 • karl173
  karl173 mecenáš7.9. 15:43Sběratelský klub
  Nemáte někdo info, kdy Paseka vydá dalšího Lemira? Mělo by se tentokrát jednat o Lost Dogs.
 • karl173
  karl173 mecenáš5.9. 23:03Filmový a hudební klub
  Shang-chi je bezesporu jedna z nejpovedenějších sólovek z MCU a přidává do tohoto universa svěží vítr, který už MCU zoufale potřebovalo. O to příjemnější je, že jsem to od tohoto filmu vůbec nečekal. Palec nahoru.
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 18:54Filmový a hudební klub
  Fimi: Free Guy je bezva. Pokud máš rád Ready Player One, tak si to užiješ. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš1.9. 15:46Sběratelský klub
  SomeOne: Hustý.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.8. 22:31Sběratelský klub
  Nevíte někdo zda-li byl Captain America: Steve Rogers 1: Hail Hydra tak nedostatkové zboží, že Bbart udělal dotisk? Nějak se mi nechce věřit, že se tak rychle vyprodal. Nebo to je jenom navýšení kusů?
 • karl173
  karl173 mecenáš7.8. 17:04Srazy, cony, festivaly
  Bylo to super. Další sraz bych ale udělal dřív jak za rok :D
 • karl173
  karl173 mecenáš2.8. 14:24Srazy, cony, festivaly
  Též potvrzuji účast. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš14.7. 14:59Srazy, cony, festivaly
  Taky prodávám. Ale přes 70 DCKK knih tam fakt nosit nebudu. :D
 • karl173
  karl173 mecenáš12.7. 15:49Srazy, cony, festivaly
  U mě dejte otazník, ještě na 100% nevím zda ten den budu moct. Ale snad to vyjde.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.6. 16:40Herní vlákno
  Zack: Bohužel už neplatné :(
 • karl173
  karl173 mecenáš26.6. 09:17Pindárna
  Nemluvě o tom, že než ten oser začne, musí někdo ty komiksy taky chtít. V mém případě nemohu kolikrát prodat ani když jdu s cenou dolů o 70%.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.6. 19:59Srazy, cony, festivaly
  Ok, tak tedy 31.7. Teď ještě domluvit místo, posléze čas.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.6. 16:03Srazy, cony, festivaly
  Tak kdy půjdeme někam sednout? Kdo by měl chuť?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.5. 01:07* Připomínky a návrhy
  Zack, Fry: Je rozdíl když se jedná o restart nějaké série a je třeba jí oddělit od předchozích řad a pak jsou komiksy zapadající do nějakého universa a nějakým způsobem ho rozšiřují. Podle mě tohle je třeba započíst do celkové série. Např. je mi jedno že čtu Batmana třeba od Zacka Snydera, když se jedná o xtou variaci od jiného autora v dalším restartu DC. Ale určitě bych si nepřečetl Černou palici 1945 pokud bych si nepřečetl předchozí knihy.
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:54Sběratelský klub
  deefha: výborný :D :D
 • karl173
  karl173 mecenáš28.5. 16:52* Připomínky a návrhy
  Prosím o doplnění Černé palice 1945 do celé série.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 20:07Srazy, cony, festivaly
  Tak můžeme udělat takový menší pro lidi co by měli zájem už teď a pořádný sraz můžeme uskutečnit jakmile bude situace už pod kontrolou. Zatím se tedy statečně hlásíme: Fimi, deefha, DR a mé skromné já a snad se ještě někdo přidá. A můžete už klíďo psát kdy by se vám to hodilo. Já jsem prakticky pro každou sobotu či pátek.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.5. 12:42Srazy, cony, festivaly
  Tak se nám to pomalu rozvolňuje a začínám pokukávat po dalším srazu. Co vy na to?
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 22:31Pindárna
  Scarface: Aj, chybička se vloudila. Ale též dík za zpětnou vazbu. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 17:05Pindárna
  Zack: To máš recht, ale naštěstí tam je ten háček, jestli se to rozjede...
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 13:45Pindárna
  Fry: Děkuji
  seneke: Na mojí obranu se mi to nezdálo jako nějaká extra publicistika, tak jsem to tam radši nedával :D
 • karl173
  karl173 mecenáš22.4. 13:13Pindárna
  Moje první komiksové video o představení komiksu Batman/Fornite. Je to zatím jen takový pokus, tak kdo chcete, můžete mrknout a případně mi dát nějakou zpětnou vazbu.
 • karl173
  karl173 mecenáš21.4. 09:08Filmový a hudební klub
  Future-Death: Jak jako máš doma. Ono to někde vyšlo na BD?
 • karl173
  karl173 mecenáš13.4. 20:10Slevy, výprodeje, bazary
  U Dobrovského mají Black Friday. Hodně dobrých knih a např. tři komiksy ze světa Hry o trůny nebo kniha od Stana Leeho za pěkné ceny.
 • karl173
  karl173 mecenáš22.3. 07:46Filmový a hudební klub
  seneke: McCracken, to je hodně dobrý jméno :)
 • karl173
  karl173 mecenáš21.3. 13:46Filmový a hudební klub
  Na Netflixu jsem objevil kreslený seriál Kid Cosmic, který si bere inspiraci z komiksů a dělá si srandu z některých superhrdinských klišé. Mám za sebou 4 díly a zatím mě to baví. Takže klidně mrkněte. A pokud máte děti, tak tam je to přímo jasné.
 • karl173
  karl173 mecenáš19.3. 15:05Filmový a hudební klub
  Já hned včera. Zlepšení tam rozhodně je a povedlo se to. Ale zas úplná pecka to také není. Nicméně asi největší pozitivum vidím, že přes dlouhou stopáž to dobře utíkalo.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:26Pindárna
  SomeOne: Ok, dík za info. Nicméně se na tom ale nic nemění.
 • karl173
  karl173 mecenáš17.3. 12:08Pindárna
  No a pak je tu BB art, který pravděpodobně na rok 2021 úplně sere.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:25Herní vlákno
  George Walker Bush: čekám na nové Halo. Jinak teď spíš PS5.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 16:21Filmový a hudební klub
  Můj subjektivní názor je, že Cherry je lepší než Ďábel, ale nutno dodat, že Rusoovi se mi přesně trefili do vkusu a do téma které mám rád a dlouho jsem ho neviděl ve filmu. Ale souhlasím, že Ďábel byl také povedený.
 • karl173
  karl173 mecenáš14.3. 00:13Filmový a hudební klub
  Já to před dvěma hodinami dokoukal a pecka.
 • karl173
  karl173 mecenáš13.3. 23:53Filmový a hudební klub
  Od pátku 12.3. je na Apple TV+ dostupný film s Tomem Hollandem v hlavní roli a od režisérů bratrů Russovích film jménem Cherry. Všem mohu vřele doporučit. Kdo by se na něj chtěl podívat a nechce nic platit, tak nemusí. Může využít trial verze Apple TV+ na 7 dní zdarma a kouknout i na další věci. Tady ještě přikládám trailer - https://www.youtube.com/watch?v=H5bH6O0bErk
 • karl173
  karl173 mecenáš11.2. 23:23* Připomínky a návrhy
  Ptal jsem se Arga na počet kusů limitované edice Draculy a je to 500. Můžete případně doplnit.
 • karl173
  karl173 mecenáš6.2. 16:07Pindárna
  Čtete si s odstupem měsíců/let po sobě vlastní komentáře ke komiksům a říkáte si, co jsem to sakra napsal za sračku? Měníte či přepisujete pak tyto komentáře, a nebo to necháváte být pro zachování vaší historie psaní?
 • karl173
  karl173 mecenáš2.2. 20:45* Připomínky a návrhy
  Ono pánové ohledně toho hodnocení. Přijde mi že to tu povětšinou řeší tak 5 lidí stejných pořád dokola. Tudíž předpokládám že současná podoba je naprosto vyhovující pro podstatnou část většiny.
 • karl173
  karl173 mecenáš31.1. 13:49* Připomínky a návrhy
  Zdravím. Nemá náhodou komiks - Sebevražedný oddíl #04: Výchova a trest - špatné průměrné číslo? Dle hodnocení by mělo být mnohem vyšší, tak jestli se nestala někde chyba, či podle čeho se to číslo vypočítalo?
 • karl173
  karl173 mecenáš29.1. 17:49* Připomínky a návrhy
  Fry: Skvěle vyřešené ;)
 • karl173
  karl173 mecenáš26.1. 23:18Pindárna
  Super je, že Amulet prý už příští měsíc a Potápeč snad už v březnu. Těším se. Jinak nemá někdo už nějaké info co bude vydávat BB art? Vím že mají poslední roky pomalejší rozjezd, ale alespoň něco ze Znovuzrození by už v únoru dát mohli.
 • karl173
  karl173 mecenáš25.12.2020 01:53Pindárna
  Fimi: Též přeji. Co sis letos nadělil za čtení pod stromeček? :)
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 23:11Filmový a hudební klub
  Upřímně spíš už se ale těším na Kenobiho.
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 23:11Filmový a hudební klub
  Darker: Já nepsal že se vymění hlavní postava. Já psal že se seriál přesune k jiné postavě. Že takzvaně Mandalorian skončí a začne seriál s Boba Fettem, ale bude pokračovat tam kde Mandalorian skončil. Ale také je to jen můj názor. Někde už možná vypadlo oficiální potvrzení jak bude seriál pokračovat, ale dle popisku v potitulkové scéně mi logika říká zkrátka tohle. Tak uvidíme. To co píšeš ty mě ale také napadlo. :)
 • karl173
  karl173 mecenáš20.12.2020 16:31Filmový a hudební klub
  Mandalorian je fajn. Ale po druhé sérii to můžou klidně zavřít, jelikož hlavní dějová linka byla odvyprávěna a víc bych to nenatahoval. Ostatně potitulková scéna na konci poukazuje že další díly by se měli zaměřit na úplně jinou postavu a mohl by tak vzniknout samostatný další seriál. Ale nevím jak to bylo konkrétně myšleno a ani nemám další jiné informace. Bohužel bez spoilerů se o tom tady ale moc mluvit nedá.
  Nicméně stylem jakým byl Mandalorian točen by mohli pokračovat donekonečna. Otázka však zní, jak dlouho by to lidi bavilo. Já osobně se z tak vysokými čísly na ČSFD neztotožňuji a celkově mi 16 dílů bohatě stačilo. Už takhle to zbytečně natahovali. Navíc dost mě štvalo jak byla tzv. zlá strana absolutně neschopná a bezzubá a kdykoliv měla konečně nějaké eso v rukávu a postavy začali být alespoň trošku v ohrožení, tak přišel zázračný zvrat. Mohli taky ty naše hrdiny aspoň trošku přidusit a nakopat jim zadek. V druhé sérii jsem prakticky ani jednou nezaznamenal nějaké napětí. Za mě to byl prostě jen fajn seriál na odpočinek, nic víc. Nechápu proč z toho někteří lidi blázní.
 • karl173
  karl173 mecenáš15.12.2020 19:51Filmový a hudební klub
  Zacku, to je u tebe doma? Klidně bych se stavil.
 • karl173
  karl173 mecenáš8.11.2020 23:21Herní vlákno
  Já jedu Forzu Horizon 4 a chci dojet všechny závody. Pak se nejspíš vrhnu na Star Wars: Jedi Fallen Order.
 • karl173
  karl173 mecenáš4.11.2020 08:40Filmový a hudební klub
  SomeOne: No to je jednoduché. On je totiž fanoušek a ctí původní trilogii.
  Perak: To abys vypnul na měsíc internet.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 846 (cca 321681 Kč)
Mám: 1017 (cca 392215 Kč)
Chci: 1 (cca 349 Kč)
Sháním: 4 (cca 1176 Kč)
Nabízím: 16 (cca 3424 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0