"takévelice skvělé napinavé forum"
 • Alfi
  Alfi15.5. 16:41Pindárna
  Bob: je to R-kový komiks o Jessice Jones, ex-superhrdinke a momentálne súkromnej detektívke - viď seriál na Netflixe
 • Bob
  Bob15.5. 16:36Pindárna
  Zdravím vespolek. Může mi někdo v kostce říct, o čem je chystaný komiks Alias? Argo chystá i limitku, podle pár komentů je ten komiks "pecka". Ale zase jsem četl, že to nějak doplňuje Daredevilla. Vzhledem k tomu, že superhrdinové jdou mimo mně, tak nevím zda do toho jít...
 • robur31
  robur3115.5. 15:33Pindárna
  Lantan1: Ano, může se stát cokoliv. Dokud nebude další díl venku, není vůbec nic jisté.
  Cikolb: Taky se nehádám...
 • Cikolb
  Cikolb15.5. 13:48Pindárna
  Robur31: Hele, já fakt nemám chuť se s tebou nějak hádat, ale když už zmiňuješ web pana Vybírala, je tam také ediční plán na první pololetí. V něm najdeš 2 verneovky, žádnou kuchařku a zbytek jsou komiksy. Tím bych to uzavřel.
 • lantan1
  lantan115.5. 13:08Pindárna
  robur31: Taky si myslím, že Crew pokračování Aldebaranu vydá. Ale už několikrát říkali, že pouze prodejnost v prvních měsících není úplně směrodatná. Jsou tituly, které se první měsíc prodávají výborně, ale pak po nich neštěkne pes. A jsou komiksy, které mají pomalejši rozjezd, ale prodávají se stabilně... Proto si Crew určitě ještě počká s vyvozováním závěrů.
 • robur31
  robur3115.5. 11:32Pindárna
  Teď jsem viděl poslední žebříček CRWE a Aldebaran "dominuje" (neuvádí sice počty vydaných, ale proč si to nemyslet). Možná že tedy budou i další díly. Z mého pohledu dobrá zpráva.
 • robur31
  robur3115.5. 11:27Pindárna
  Cikolb: tak se podívej na jeho web. Řekl bych, že stěžejními jsou pro Vybírala stále Verneovky (kuchařky). Komiks přišel později. Je možné, že zaujímá už víc jak polovinu jeho produkce, ale takové info se na veřejnost nedostane. Jinak si přečti kontext příspěvku. Jeho smyslem bylo upozornit na skutečnost, že vydavatelé se možná nebudou chtít upozadit do vzdáleného pavilonu, kam přijde pouze menší část návštěvníků. Cílem veletrhu je zejména propagace a hlavně, získání nových zákazníků. A takové v tématicky zaměřeném pavilonu moc nenajdeš. Proto si myslím, že nakladatelé budou řešit dilema, kam se vlastně vrtnou. Někdo si možná může dovolit dva stánky, ale většina nakladatelů ne. Proto dotaz i na kolotoče :-)
  Na kvalitu a strategii vydávání jeho komiksů příspěvěk veden nebyl. Kdyby ostatní nakladatelé měli podobný přístup ...
 • Cikolb
  Cikolb14.5. 22:17Pindárna
  Konstatovat, že Vybíral "vydává komiksy jen tak na půl", mi přijde jako výstřel hodně mimo mísu. :)
 • robur31
  robur3114.5. 21:53Pindárna
  Hawwwran: pěkné, netušil jsem, že máš i smysl pro humor :-)
  Abych pravdu řekl, nejsem si vůbec jistý tím, že samostatný pavilon bude ku prospěchu. Máme pouze pár nakladatelů pro které jsou komiksy prioritou a snad jen Crew tam může být oprávněně. CC na veletrh nechodí; Vybíral, BBart - vydávají komiksy tak na půl; pro Argo a Paseku jsou komiksy jen zpestření edičních plánů. O statní nebudou kvůli "jedné" knize tak daleko od hlavního dění. Navíc je tu všeobecné zvýšení nákladů na prezentaci a dá se očekávat i menší návštěvnost pavilonu. Nějaký program?
  No, jak vidno z obrázku, na houpačce bude místa dost...
 • Hawwwran
  Hawwwran mecenáš14.5. 17:18Pindárna
  Robur31 si spravuje náladu na houpačce po návštěvě komiksového pavilonu:
 • Norri
  Norri mecenáš14.5. 09:48Pindárna
  No díval jsem se do programu a došel jsem k závěru, že letos ho po několika letech vynecháme. Nic zajímavého komiksového v něm není. Žádná výstava, žádný komiksový host, nic... Ale radši se ještě podívám, jestli něco nepřidali.
 • robur31
  robur3113.5. 10:40Pindárna
  Říkal jsme si, jak to chtějí organizátoři Světa knih letos udělat na Výstavišti a on nakonec veletrh bude v jeho spodní části. A komiks dokonce bude mít, spolu s fantasy a scifi, vlastní pavilon u Křižíkových fontán. Tak doufám, že tam nebude prázdno - to by bylo dost depresivní. Mimochodem, netuší někdo, jestli jsou na Výstavišti ještě nějaké kolotoče? Člověk by si tak mohl aspoň spravit náladu:-)
 • Zack
  Zack admin13.5. 07:44Pindárna
  Jasny, opravil jsem cenu o sberatelsky.
 • faster86
  faster8613.5. 07:06Pindárna
  @Zack: jj já bral ozvěny v předprodeji se sběratelskou obálkou a ta stála 479, normální obálka 489, sorry originálně sem nenapsal kompletní informaci
 • Zack
  Zack admin12.5. 23:12Pindárna
  faster86: podle presskitu primo od MB je cena 489. Mas tu sberatelskou v predprodeji? Ona puvodne cena byla 479 myslim.
 • faster86
  faster8612.5. 22:55Pindárna
  mensi edit, ozveny od MB staly 479 penez
 • Ter
  Ter12.5. 09:22Pindárna
  Milo: tak to upresním - sú 2 druhy ľudí:
  1 chodia do práce pracovať
  2 si chodia do zamestnania kresliť :D
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš11.5. 23:52Pindárna
  Ter - to je teda pracovní morálka, voe. :D
 • Ter
  Ter11.5. 23:25Pindárna
  Gmork: TV máme len ako dekoráciu. Všetok "voľný" čas mi zaberá dcérka. A keď už mi ozaj ostane čas, je hlboká noc a som rád, že padnem do postele. Jediný ozaj free time mávam v práci, aj to nie vždy, no keď už, tak tam kreslím nový komiks. Ostatne aj ten posledný som takmer celý nakreslil v práci :D
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš11.5. 22:41Pindárna
  Ted jsem se to dozvedel taky. V patek po praci si na nej pripiju nad posledni knihou ktera pod jeho jmenem vysla. Diky pane Tomane za vse co jsem s Vami prozil!
 • Gmork
  Gmork11.5. 22:13Pindárna
  Ter: Za měsíc těch pět knih udělám. Takže za rok zhruba 60 - 70 knih. Když je knížka dobrá, je hned přečtená. Teď čtu tu antologii Královny hrůzy a dobrý, jsou to spíš gotické duchařské příběhy než horory. Pak se pustím do nové Jennifer McMahon, na tu se dost těším.:) Stačí vypnout internet a ty blbosti v televizi.:)
 • Ter
  Ter11.5. 21:51Pindárna
  Gmork: kedy to všetko čítaš? Ja som už vyše roka neprečítal ani stránku...
 • Spider-man
  Spider-man11.5. 20:32Pindárna
  Nevím, jestli to sem patří, jinak se omlouvám za OT, ale dnes ráno zemřel ve věku 92 let Vlastislav Toman...
 • Gmork
  Gmork11.5. 08:17Pindárna
  Darker: Proč ne, ale musím tě varovat, při prohledávání knihovny jsem v sekci D (akční, politické thrillery) narazil na lidskou kostru. Až teď jsem si vzpomněl na kamaráda, který se tam kdysi vydal hledat nějaký komiks. Musel tam zabloudit, chudák, a já si říkal, že už jsem ho dlouho neviděl. Tak to ještě uvaž, každopádně doporučuji si s sebou vzít bílé oblázky, chlebové kůrky nebo alespoň křídu.:)
  https://www.imgup.cz/images/2019/05/29/sneni03.jpg
 • Darker
  Darker mecenáš11.5. 07:57Pindárna
  Je evidentní, že ten šuplík potřebuje přeorganizovat, někým jiným, kdo si všimne, že už je tam něco dvakrát. Sice nemám moc času, ale rád se obětuju :)
 • Gmork
  Gmork10.5. 21:07Pindárna
  seneke: Si děláš srandu, ale nejsi daleko od pravdy. Za chvíli jedu do Francie, tak jsem přemýšlel, co bych si přivezl, napadl mě Strážce majáku od Francoise Deboise a první Příběhy korrigana Koc´ha. Pak mě něco osvítilo a začal jsem prohledávat hlubiny své knihovny - a bylo to tam! Přivezl jsem si to někdy před 12 lety. Bylo to v sekci E, oddělení fantasy, druhé patro, 28 řada, vůbec jsem nevěděl, že to tam je. Takové jsou hlubiny mého šuplíku - záhadné a tajuplné.:)
 • seneke
  seneke mecenáš10.5. 20:42Pindárna
  Gmorkův šuplík (dramatizováno): https://m.youtube.com/watch?v=FRP0MBNoieY
 • Gmork
  Gmork10.5. 19:10Pindárna
  Darker: Ten šuplík se nachází v mé knihovně. Rád si hraju s francouzštinou a češtinou, a tahle věc je pro to jak stvořená.
  Korrigané by si třeba zasloužili vydat.
  https://www.imgup.cz/images/2022/05/10/Korrigans-01---Dite-noci-16.jpg
 • flynander
  flynander10.5. 13:14Pindárna
  Milo_Harwey: Objednávky zpracovávají postupně podle data doručení mailu. Já jsem jim posílal mail na začátku dubna a už tehdy informovali, že se blíží k vyprodání nákladu. Nyní hlavně asi odesílají objednávky a k dispozici už jich moc nebude.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš10.5. 12:55Pindárna
  Kolik ještě těch RŠ33 zbývá?
 • flynander
  flynander10.5. 12:48Pindárna
  Tak dneska se pán od RŠ33 ozval - má to teď komplikované no... Chybějící výtisk mi bude dodatečně odeslán.
 • Darker
  Darker mecenáš10.5. 11:55Pindárna
  Kde se nachází ten šuplík? :D
 • baatcha
  baatcha10.5. 10:18Pindárna
  Kvůli podmínkám ze strany majitelů práv na Rychlé šípy musel vydavatel dělat distribuci sám. To znamená, že kniha nesměla jít přes knihkupectví ani e-shopy, aby nekonkurovala regulérním Foglarovým dílům. To znamená, že jakožto soukromá osoba byl na vyřizování objednávek úplně sám, měl jen pár dobrovolníků na balení a rozesílání. Vzhledem k tomu, že ho zhruba před měsícem čekala operace, která vyžaduje delší rekonvalescenci, a vzhledem k množství objednávek, nestačil všechny před operací vyřídit. Dopřejte mu prosím čas, s ohledem na to, jak velice férový člověk to je, určitě se vám ozve, až bude moci. Touhle dobou už by se snad měl dostat z nemocnice domů.
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš9.5. 23:29Pindárna
  Ja to nejak vychytal a dosly oba vytisky. Dokonce jsem i panovi volal, jestli se mi to nezda. Vse v poradku, mily pan, ale cekala ho operace, mi prozradil, ergo bych to patrne pricital tomuhle a jeste bych chvili vyckal.
 • Dinik
  Dinik9.5. 23:10Pindárna
  Bohužel, vydavatel RŠ33 tu distribuci nezvládl a zájemci ho zahltili. Myslím, že ani nemá přehled komu už co poslal a kdo ještě stále čeká. Někde jsem i zaslechl, že naklad 1000ks je už rozebran. Na aukru se to 2x prodalo po 2300, což byl extrém. Teď naposledy za 1k.
 • Mikei
  Mikei9.5. 22:45Pindárna
  flyander: Já jim psal dva emaily asi před měsícem a doteď od nich nemám ani čárku.
 • flynander
  flynander9.5. 22:41Pindárna
  Ahoj, nemáte ještě někdo náhodou problémy s doručováním Rychlých Šípů 33? Objednal a zaplatil jsem si u nich 2 výtisky, ale dorazil jenom jeden a už více než 2 týdny nereagují na maily. Někomu jinému zase přišel jeden navíc, mají v tom bordel...
 • faster86
  faster868.5. 17:26Pindárna
  centrala se rozhodla potaji aby to nikdo nevedel zacat predprodej 3 novych komiksu, kdyby to nekhloho zaujalo https://www.centrala.club/
 • deefha
  deefha mecenáš6.5. 12:37Pindárna
  Tak hlavně má ten prodejce zablokovaný účet. Tyhle Client:xxx účty vždycky trochu zavánějí... https://aukro.cz/uzivatel/Client:44467441
 • Pavel75
  Pavel756.5. 12:27Pindárna
  kinak Ten prodejce to vyhrál za cca 10000.- https://aukro.cz/aargh-vzacne-kousky-7009008742
  a hned to prodává za přepalené ceny. Z toho co původní majitel píše, je to z nějaké knihovny.
  Zajímavé, že to prý našel na půdě, ačkoli je tam i Aargh 20, který nedávno vyšel.
  A co se dívám dál co prodal, než ho zablokovali, tak všechno jsou komiksy z knihovny. Žolneř 1-6, nějaký Saudek, Chlad... .Je tam uvedeno bydliště Litvínov.
  Má tam nové kousky v dobrých stavech, tak počítám, že to není vyřazené ale ukradené.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 10:54Pindárna
  Aha, vidím. To nebude Městská knihovna v Praze, ale jako jiná knihovna to trochu vypadá.
 • kinak
  kinak6.5. 10:37Pindárna
  GWB mrkni na aukro na nabidku Aarghu. Zarazila mě ta prepalena cena, tak jsem koukal na foto a navic je většina ještě se samolepkami…
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin6.5. 09:25Pindárna
  kinak: Kde?
 • Zack
  Zack admin5.5. 20:27Pindárna
  Nemusi byt uplne corka, ono se toho z knihoven dost vyrazuje, a pak to koluje ledaskde. Ale knihovnou to smrdi kazdopadne. A jestli ti to nekdo nabizi k prodeji, tak bych se k tomu stavel jako k nakupu elektroniky v nadrazni hospode.
 • kinak
  kinak5.5. 20:20Pindárna
  Samolepka pres hrbet s bílo-červeným pruhem to bude asi corka z knihovny ne?
 • Ter
  Ter30.4. 10:35Pindárna
  Vie niekto, kedy má Crew vydať Marvels?
 • Dinik
  Dinik30.4. 10:14Pindárna
  Já jen Conan a ta nová kniha ZaK, jinak nic. Což je dobře, protože vyjde spousta super comicsu od jiných vydavatelů, takže na ně zbyde mnohem více peněz :)
 • Qvestor
  Qvestor29.4. 19:42Pindárna
  Těším se na Sandovala... už v červnu! Balada pro Sofii vypadá zajímavě.
 • Fimi
  Fimi mecenáš29.4. 17:32Pindárna
  Mě oslovily asi dvě tři věci...
 • BadBoy
  BadBoy29.4. 16:44Pindárna
  Mně to přijde v cajku, až na pár výjimek budu brát v podstatě všechno.