• Norri
  Norri mecenáš13:55Jelita: Ze života lůzrů
  Pokud máte rádi Danův humor a kresbu, tak je to boží. Já jsem se dobře bavil. Je to sice pro puberťáky, ale ty situace a humor mi jsou furt tak nějak blízké.
 • Norri
  Všichni hrdinové jsou poražení a ve s*ačkách, všechny hlavní města DC světa jsou rozbité jak Mariupol, naprostá zkáza a ke zničení multiverza chybí už jenom krok. Ale najednou, jako když luskne prsty, se to otočí a hrdinové mají naději a mají hubu plnou drsných hlášek. Ale chyba lávky, vše se zase propadá do temnoty a chaosu a zase je veškerá naděje ztracená. A potom znovu nějaká naděje. A opět všechno špatně a všechno je ve s*ačkách. A pořád dokola. Nuda, chaos, bordel. V poslední třetině už jsem byl ztracený, ale bylo mi to už tak nějak jedno. Ty kecy, které hrdinové i záporáci pronášeli, pro mě začaly být utrpením. Už jsem to chtěl jenom dočíst do konce, zavřít a zapomenout.
 • Norri
  Norri mecenáš24.5. 23:33Temné noci - Metal: Temní rytíři
  Mám rád Batmana jako detektiva. Mám dokonce rád Snyderův run. Ale jakmile Batmaní příběh začne sklouzávat k mytologickým šílenostem s temným bohem, k temným dimenzím a k cestování v čase, tak je to pro mě konečná. Proto mě série “Temné noci - Metal” nebaví. Možná to mají autoři ďábelsky chytře vymyšlené a pečlivě dlouho dopředu promyšlené. Možná geniálně propojují podivné události z celé batmanovské historie. Pro mě je to překombinovaný slepenec.

  Je pravda, že tato druhá kniha je o něco málo lepší než ta první. Je méně chaotická. Někde v půlce mě to dokonce přestalo nudit a začalo mě zajímat, jak to bude pokračovat. Dlouho mi to ale nevydrželo. Jednoznačným vrcholem knihy je příběh hlavního záporáka - Batman který se směje. Je docela děsivý a je moc pěkně nakreslený. Kresba vůbec je silnou stránkou této knihy. Kreslířů je zde celá řada a většina odvedla dobrou práci.
 • Norri
  Norri mecenáš22.5. 20:17One-Punch Man #02: Tajemství síly
  Zpočátku jsem měl pocit, že ze mě už opadlo překvapení z něčeho nového a jiného, ale nakonec jsem se do toho zase dostal. Síla humoru této série je v brutální zkratce. Je to zábavná blbinka, kterou přečtěte za chviličku. Takže vás to pobaví, ale nestihne to začít nudit.
 • Norri
  Norri mecenáš16.5. 07:18Temné noci - Metal
  Co to sakra bylo? Proč něco takového vůbec vzniklo? Jako vážně, něco tak hrozného jsem už dlouho nečetl. Jsem fanoušek Snyderova Batmana, ale tohle s ním nemá nic společného. U druhého sešitu jsem byl skoro rozhodnutý to vzdát, ale mám toho tři knihy, tak tomu musím dát šanci. Je to šílený překombinovaný konstrukt. Je to chaos, do kterého naházeli všechny postavy DC, přidali pár nových, všechno to zamíchali a nasypali na jednu hromadu. Ve výsledku se v tom sice dá zorientovat, ale mě to prostě nebavilo. Uznávám, že démonické verze Batmanů a Robinů je zajímavý nápad a jsou i pěkně nadesignovaní, ale ten příběh se mi nelíbí.
 • Norri
  Norri mecenáš14.5. 23:53Šninklova veliká moc (pevná vazba)
  Tohle je zkrátka geniální komiks. Když se dívám na mé tři roky staré hodnocení černobílé verze, tak bych na něm neměnil vůbec nic. Maximálně ho můžu rozšířit. Je to chytrá fantasy s parádním příběhem, který nepostrádá humor ani napětí. Je to parodie biblických příběhů a obžaloba Boha. Jsou tam nahaté víly a jedna vnadná Hobitka, teda vlastně Šninklí slečna. No a celé je to naprosto úžasně nakreslené a kolorované. Líbila se mi už černobílá verze, ale s koloringem je to o prostě božské. Jo a taky tam je sci-fi vozítko. Prostě je tam všechno, co dobrý komiks musí mít. Je moc dobře, že to tu vyšlo znovu a v pevné vazbě. Původní formát evropských alb by tomu slušel víc, ale člověk nemůže chtít všechno. Co mě mrzelo víc, byl poněkud drhnoucí překlad hned na začátku knihy, kdy dvě bubliny úplně nedávaly smysl a přinutily mě vytáhnout starou černobílou verzi k porovnání. Potěšily mě bonusové rozhovory s Rosińskim a Van Hammem.
 • Norri
  Norri mecenáš1.5. 21:02Doomboy
  Já ten komiks prostě miluju. Od roku 2016, kdy jsem jej objevil v jednom knihkupectví na severu Švédska, jsem jej četl už několikrát. Nyní mám i české vydání a pořád to na mě funguje. Pořád to ze mě dokáže vymáčknout ty správné emoce, i když vím, co bude na každé další stránce.

  Přiblížit komiks Doomboy je těžší, než by se mohlo zdát. Pokud už jste od Tonyho Sandovala četli například Vodního hada, tak víte, co od něj můžete čekat. Jeho vyprávění a kresba spolu fungují v dokonalé symbióze. Výsledné dílo je plné imaginace a mystiky, a někde hluboko se vás dokáže dotknout a vzedmout vlnu emocí. Sandovalova kresba je zvláštní. Má svůj styl, jakým kreslí postavy a navíc často mění “kvalitu” kresby. Něco je nakreslené naprosto precizně a úžasně, ale něco je zase na první pohled hrozně hrubé a kostrbaté. Brzy ale zjistíte, že i ta hrubá kresba je plná detailů, které ji dávají nový rozměr.

  Doomboy vypráví o týpkovi, kterému nikdo neřekne jinak než “D”. Je to obyčejný kluk s obrovskou imaginací, kytarou a láskou k metalu. Jenže zrovna neprožívá nejšťastnější období. Nejen že ho vyhodili z kapely, ale hlavně mu zemřela jeho holka. Jeho milovanou Annie srazil náklaďák a mu po ní zbyl pes a obrovská díra v hrudi - zrovna tam, kde má být srdce. “D” teď vůbec neví, co s tím má dělat. Pomůže, když ji přes rádiové vlny bude posílat doom metalové vzkazy někam do vesmíru, nebo snad až do nebe?

  Ta kniha je zkrátka naprosto úžasná. Když jsem se rozhodoval, jestli si ji koupit, tak jsem si pročítal recenze na internetu a jedna z nich mě obzvlášť zaujala. Recenzent v ní psal, že při čtení Doomboye a zvláště při Doomboyových představách, jak na nebi během bouřky spolu svádějí dvě armády epickou bitvu, si připadal, jako kdyby znovu poprvé poslouchal hudbu kapely Amon Amarth. Když jsem si tohle přečetl, tak jsem věděl, že tu knihu musím mít. Když potom v knize “D” poprvé hrábne do strun a pošle metal do éteru, tak mi vždy naskočí husí kůže. Tenkrát před lety a nyní znovu. Doomboy se zkrátka dá číst opakovaně, aniž by ztrácel na síle.

  České vydání od Comics Centa má větší formát, ale to má pozitivní efekt jen u obálky a celostránkových kreseb, kde oproti originálu přibyl kousek kresby navíc. Mírné zvětšení na standardních stránkách s panely nic nepřináší. České vydání má také posunuté stránky. Liché jsou na sudých a naopak. Snažil jsem se přijít na to, zda to byl správný krok, takto to posunout. Za sebe musím říct, že se mi ve většině knihy asi více líbí původní rozložení sudých a lichých. Je tam ale asi deset stránek ke konci knihy, kde je rozhodně lepší rozložení od Comics Centra. Jedna epická scéna byla v původním vydání jako pěst na oko, zatímco v českém to dává větší smysl. Ale jestli těch několik stran stálo za posunutí celé knihy? Nevím. Pokud neznáte originál, tak nad tím vůbec nebudete přemýšlet. A to je hlavní.
  Potěšily mě bonusy na konci českého vydání, kde je oproti původnímu vydání přidaný jeden celostránkový vtípek a taky obálky francouzského vydání, které bylo orientované na výšku.
 • Norri
  Norri mecenáš30.4. 20:18Corto Maltese: Balada o slaném moři
  Tahle komiksová kniha má u nás celkem hloupý osud, který ale vůbec není spojen s tím komiksem jako takovým. Peripetie s jeho vydáním je ostatně možné vyčíst ze zdejších diskuzí. Z údajně zásadního díla, se stala předražená kniha vytisknutá z nekvalitních podkladů. Za sebe ještě dodám, že tomu komiksu musela podrazit nohy také škaredá obálka. Skončilo to přetiskem, takže tisk je nyní opravdu dobrý, a nakonec i výprodejem za 29,- Kč. Přes to všechno, anebo právě proto, jsem byl na tu knihu hodně zvědavý.

  Kniha překvapivě začíná výtvarnými studiemi domorodců a předmluvou Umberta Eca, který dopodrobna rozebírá zeměpisné nepřesnosti ve světě Balady o slaném moři. Podle mě by to bylo mnohem lepší na konci, ale naštěstí to nijak nevyzrazuje děj.

  Je to příběh o pirátech, ale odehrává se za první světové války v Pacifiku. Vůbec jsem netušil, že i tam probíhala první světová válka. Říkal jsem si, že je to sice ještě exotičtější, než klasičtí piráti z Karibiku, ale zdaleka ne tak romantické. Piráti, ponorky a lodě naložené uhlím. Znělo mi to jako moc divná kombinace. Ale víte co? Je to moc pěkný pirátský příběh. Je to napínavé, udržuje si to tajemství, obsahuje to spoustu dobrodružství a nepostrádá to humor. Navíc je v příběhu povídání o kultuře Maorů a Melanésanů. To bylo obohacující. Hlavní hrdina Corto Maltese se zpočátku zdá jako pěkný bídák, ale postupně, jak ho více poznáváte, tak zjistíte, že jste si ho už stihli oblíbit.

  Co se týká kresby, tak jen občas jsem narazil na něco, co se mi nelíbilo. Jinak jsem si ji hrozně užíval. Asi nikde jinde jsem neviděl pěkněji nakreslené lodě na moři. Celkově zajímavá je práce s tenkou linkou tuší v kombinaci s širšími tahy štětcem. Vlastně si moc neumím představit, jak by tento příběh fungoval s jinou kresbou. Byla by vážně škoda, kdyby tahle pěkná kresba s jejími tenkými linkami zůstala rozrastovaná na kostičky.

  Je jen málo věcí, které se dají tomu komiksu vytknout a všechny jdou za vydavatelstvím Egmont. To, že si nedali tu práci a nepřeložili zvuky, to dokážu pochopit a příliš mi to nevadí. Spíše je škoda, že se nesnažili lépe vycentrovat texty v bublinách. I přesto budu hodnotit plným počtem hvězdiček. Celkově je mi líto, že už u nás asi další kniha příběhů Corto Maltese nevyjede.
 • Norri
  Norri mecenáš27.4. 22:23Návrat Krále Šumavy #01: Na čáře
  Život píše šílené příběhy. A nikdy je nepřestane psát, protože vždycky se najde dost magorů, kteří budou dělat jiným ze života peklo. Příběh Krále Šumavy jsem neznal, měl jsem o něm jen povrchní povědomí, a tak byl děj této knihy pro mě nový, napínavý a poučný. Škoda jen určité zkratkovitosti scénáře v některých pasážích, kdy to vypadá, že bylo několik stránek vypuštěno a čtenář se horko těžko orientuje. Knihu jsem koupil od Karla Osohy kvůli jeho kresbě a právě ke kresbě bude směřovat moje druhá výtka. Osoha rozhodně umí kreslit a jeho postavy vypadají velmi skutečně a emoce v jejich obličejích jsou jasně čitelné. Měl jsem ale velký problém rozeznat kdo je kdo. Šlo by to podle vlasů, ale neustále se tam nosí policejní čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy a já jsem často jenom odhadoval kdo je kdo. Jinak má kresba parádní atmosféru a kreslená příroda i rozpadlé baráky v pohraničí vypadají reálně. Do dalších dílů rozhodně půjdu.
 • Norri
  Norri mecenáš24.4. 22:56Čajovna u malajského medvěda
  K Davidu Rubínovi jsem si hledal cestu poměrně dlouho a složitě. Teď už vím proč. Měl jsem začít jeho Čajovnou. Ač je to komiks černobílý, přičemž Rubín je známý sytými barvami, tak to má jeho typickou kresbu. A právě v této knize velmi snadno objevíte její krásu. Ale tahle kniha není to jenom o kresbě. Právě naopak, je hlavně o příbězích a emocích. Tam kde Lemire postupně buduje celý svět a celou jeho atmosféru, aby vás tím vším ve výsledku zavalil, tam Rubín bez skrupulí útočí rovnou na solar a vymáčkne z vás slzu už na desáté stránce. Ano, ty příběhy jsou docela naivní, ale na konci každé krátké povídky zamáčknete slzu a s chutí se pustíte do další. Na konci knihy jsem měl chuť se zvednout, obléci se a vyrazit za Sigfridem do jeho čajovny na nějaký dobrý čaj a kávový likér.
 • Norri
  Norri mecenáš21.4. 08:53Slečna Baudelairová
  Na básničky už dávno nejsem a navíc, nebudu to zapírat, jsem od Charlese Baudelaira nikdy nic nečetl. Jasný kulturní barbar. Nicméně na tuto knihu jsem se skutečně těšil. Těšil jsem se, že se dozvím o životě slavného básníka, těšil jsem se na verše, ale především jsem se těšil na úchvatnou kresbu se spoustou erotiky. A skutečně jsem to všechno dostal. Přesto jsem očekával trošku něco jiného.

  Kresba je skutečně úžasná a erotika je vcelku dost odvážná. V tomto směru není komiksu co vytknout. Překvapil mě způsob podání básníkova života. Většina knihy je pojatá jako dopis Baudelairovy milenky jeho matce po Charlesově smrti. Tento dopis pokrývá celý jeho život od útlého dětství až do jeho smrti. Popisuje v něm všechny jeho bohémské eskapády, věčné zadlužování a neustálé útěky před exekutory, boj se syfilisem i nekonečné hádky. Takový zcela jistě jeho život byl, ale po nějaké době jsem začal mít pocit, že je to stále to samé furt dokola a mě to přestávalo bavit číst. Celé to bylo stále více a více depresivnější, zejména když ke konci života propadal Baudelaire stále většímu zoufalství. Velkou část knihy tvoří panely bez bublin, pod kterými je text dopisu. A že je to dlouhý dopis se spoustou vět.
 • Norri
  Norri mecenáš18.4. 22:02Proti přírodě #03: Znovuzrození
  Závěrečný díl se opět odehrává ve světě, kde jsou i jiní “lidé”, než jenom dvě skupinky hlavních postav, které si jdou po krku. Dostaneme zde jak vzpomínky, které odhalí původ celé konspirace, tak i málo uvěřitelné a místy až z prstu vycucané zákonitosti všech mystických prvků v příběhu. V tomto závěrečném díle v podstatě funguje dobře jenom to, co fungovalo v knize první - normální civilní životy a trable jednotlivých postav. Zde to bohůmžel dostáváme jen ve vzpomínkách a v krátkém zakončení celého příběhu. Velkým plusem je pěkná kresba. Škoda, že nezůstalo více z příslibu erotična z první knihy, které dále přetrvávalo už jen v alternativních obálkách.
 • Norri
  Norri mecenáš18.4. 22:02Proti přírodě #02: Štvanice
  Lehké erotično a humor jsou ty tam. Tady už se jede jen mysteriózno, konspirace a osudovost. Jenomže se ztratil i dojem skutečného funkčního světa. Máme tady jen dvě izolované skupinky jedinců, které stojí proti sobě, a hlavní hrdinku, která přestává zvládat tajemnou bytost, se kterou je spojená. Aspoň že je to pěkně nakreslené a ještě pořád je to jakž takž zábavné.
 • Norri
  Norri mecenáš18.4. 21:47Vrána (5. vydání)
  Velkoformátová touha po pomstě a kolosální láska až za hrob. Asi každý známe ten pocit, kdy si představujeme, co všechno bysme udělali těm, kteří by nám ukřivdili, či ublížili našim blízkým. Ti šťastnější si to jen představují ve strachu o své blízké. Ti, kteří takové štěstí neměli, s tou touhou musí žít. Dokud nepřijde smíření, či odpuštění. Anebo dokud se skutečně nepomstí. Ale pomsta mívá své následky. Je těžké si představit ten pocit, kdy někomu v životě zbyde už jen ta pomsta. V této knize je taková touha po pomstě doslova koncentrovaná. V každém čtenáři bezpochyby najde nějaké obavy, kterých se může dotknout.

  Nechci Vránu hodnotit s ohledem na okolnosti jejího vzniku. To by se pak i naprostá kravina dala hodnotit kladně jen proto, že za tím stojí silný příběh a jejímu autorovi to psychicky pomohlo. A stejně tak naopak. Dobrý komiks si nezaslouží být označovány za dobrý kvůli okolnostem svého vzniku, ale díky své kvalitě. Je ale pravda, že díky znalosti toho pozadí jsem na autorovo rozpoložení nemohl během čtení nemyslet.

  Vrána není kniha na jedno přečtení. Jak kvůli textům, tak kvůli výtvarné stránce. Po prvním přečtení mi byl celý děj jasný, přesto mám pocit, že v budoucnu, v jiném rozpoložení, v něm můžu najít něco více. Třeba už také budu vědět, co si mám představit pod “operadickými trhlinami”. A možná taky ne. Jisté je, že příběh dokáže předat emoce zoufalství. Pokud bych měl vypíchnout pár momentů z děje, které mi přišly zajímavé, tak to určitě budou rozhovory s malou holkou jménem Sherri, kočky táhnoucí se za Erikem a pak způsob, jakým je postupně odkrýváno to, co se toho osudného dne stalo.

  "Matka - to slovo v srdcích všech dětí i na jejich rtech znamená bůh."

  Co se týká výtvarné stránky, tak je to pro mě tak trošku punk a underground. Po prvním přečtení jsem z toho měl rozporuplné pocity. Něco mi přišlo famózní a něco naopak hrozné. Při druhém čtení se to docela srovnalo. Jisté je, že v tom komiksu je hodně opravdu skvělých panelů a celostránkových kreseb. Na druhou stranu musím říci, že mi na některých panelech vadila kresba očí.
 • Norri
  Norri mecenáš9.4. 16:04Lucifer #11: Večerní modlitba
  Je to škrábání na dně. Jogurt, včetně všech kousků ovoce, byl dojeden v minulé knize a tady se už jenom škrtá lžičkou po dně plastového kelímku. Je totiž pravda, že na některé postavy v minulé knize nedošlo. Třeba na kluka, co ho vychoval pavouk spřádající emoce. Nebo na japonskou vládkyni pekla Izanami. Lucifer končí a on za sebou nenechává žádné otevřené konce.

  Je to loučení. Luciferův životní boj ztratil smysl. Už nemá proti čemu nebo za co bojovat. Jsoucnu už nevládnou pravidla, se kterými se nemohl smířit. Takže už zbývá jen zhasnout a odejít. Pro nového čtenáře tato kniha nemá smysl. Tohle jsou bonusy pro fanoušky. Poslední vtipná výprava padlého cherubína Gaudia a jeho ségry, nakreslená skvělým Deanem Ormstonem. Poslední dámská jízda všech ženských hrdinek série. Skvělé odvyprávění Luciferovy první vzpoury i připomenutí jeho skvělé argumentace Morfeovi, zatímco zamyká prázdné peklo. Zkrátka skvělý fanouškovský servis a já jako fanoušek jsem byl spokojený.

  Touto knihou jsem ukončil první čtení celého Sandmanovského universa. Strávil jsem se Sandmanem a Luciferem poslední tři měsíce a nedá mi to, abych obě série nesrovnal. Pro mě osobně ční Lucifer vysoko nad Sandmanem. Sandman měl své vrcholy, kdy byl dokonalý. Ale Lucifer byl dokonalý po celou dobu. Všeříkající je asi to, že za jeden z největších Sandmanových vrcholů považuji Luciferovo opouštění pekla.
 • Norri
  Norri mecenáš8.4. 21:15Lucifer #10: Jitřní hvězda
  A máme tady vyvrcholení celé série. Dopadlo to zhruba tak, jak jsem si přál, ale neodpustím si malou kritiku. Nechci se vůči této ďábelsky božské sérii nejak rouhat, je skvělá a její vyvrcholení je dokonale vypilované, ale lehce tomu vyvrcholení ubližuje preciznost Mikea Careyho. Rozhodl se za sebou poctivě uklidit a uzavřít všechny dějové linky.

  Znovu se tak třeba setkáme s postavami, které známe jen z první knihy. Znovu se setkáváme se soudcem Šalamounem i Christopherem Ruddem. Znovu se setkáváme s dítětem Basanos i s Jin En Mok, kteří byli vráceni do hry už v minulém knize. Prakticky se setkáváme se všemi, kteří měli v příběhu nějakou roli a podařilo se jim přežít. Setkáme se dokonce i s Tím, kterého jsme doposud mohli jenom slyšet. Zkrátka a dobře, mám pocit, že tentokrát bylo ve hře příliš mnoho figurek. Carey to sice ustál se ctí, ale bylo to lehce překombinované. Zvrat stíhal zvrat, dějové linky skákaly sem a tam a střídaly se po jedné či dvou stránkách. Hotový Armageddon….

  Na úplném konci ale přišlo lehké zklidnění a chytré vyřešení celého průseru, který byl způsobený odchodem Všemohoucího a táhl se už od šesté knihy (nečekali jste úplný konec úplně všeho, že ne?). Vlastně… Čím déle sepisuji tyto řádky, tím více se mi tato kniha zdá skvělá. Nestává se často, abych byl se zakončením série tak spokojený, jako tady. Ano, vím že tato série má ještě jednu knihu, ale věřím, že to důležité se stalo tady…
 • Norri
  Norri mecenáš6.4. 23:23Lucifer #09: Crux
  Všechno směřuje k neúprosnému konci, ale někteří nechtějí, aby se vesmír rozpadl jenom tak, bez pomsty, bez zadostiučinění. Ale možná že ještě existuje naděje. Ale naděje na co?

  Na deváté knize jsem se trošku zasekl. Přestože předchozí díl končil brutálním cliffhangerem, tak jsem si od této série musel na chviličku odpočinout. Po návratu jsem se trošku bál, že mé nadšení z Lucifera vychladlo. Ale Mike Carey mi zde zase skoro vystřelil mozek z hlavy. Ten chlap je zkrátka geniální. Většina knihy je klasický vysoký Luciferovský standard, takže paráda. Jsou tam ale dva sešity, které silně vybočují. Jedením z nich kniha začíná a v něm se pomocí velmi stylizované kresby podíváme do pekla, kde dojde k tak trošku sametové revoluci. A ten druhý sešit? To je ten geniální a mozek vystřelující. Nebudu k němu nic prozrazovat. Ten si musíte užít na vlastní bulvy.
 • Norri
  Tak tento Conan se mi vážně líbí! Je drsný, neplácá zbytečné kraviny, jedná rychle a nezná slitování. Dokonalý Conan! Navíc ta kresba! Na prvních stránkách jsem si říkal, že je hrozná. O pár stránek dál už jsem nadšeně hýkal. Na první pohled vypadá jako hodně hrubá, ale cítíte z ní tu barbarskou divokost, drsnost a špínou Conanova světa. Navíc skvěle pracuje se stíny. Celkově má ta kniha skvělé tempo a atmosféru. Z Conanava návratu k Marvelu mi tahle kniha zatím sedla asi nejvíce.
 • Norri
  Norri mecenáš4.4. 23:57Barbar Conan #04: Kitaj
  Původně už jsem tento díl neměl v plánu kupovat. Ale ukázka mě nalákala na děj i na kresbu. S politováním musím konstatovat, že zajímavý děj vzal brzy za své a pokračovalo to už jenom čímsi generickým, co mě už moc nebavilo. Alespoň co se týká titulního příběhu z Kitaje. Problém je nejspíš v dialozích, které jsou místy dost slaboduché. To, že Conan občas prohodí filozofující moudro, už nic moc nezachrání. Po Kitaji následující krátké a kratší příběhy jsou na tom o něco lépe.

  Kresba je povedená, ale sem tam jsem měl pocit, že některé panely kreslil někdo jiný, někdo kdo obličeje ještě nemá moc v ruce. Některé jiné panely jsou ale fascinující a celá kniha tak zanechává dobrý dojem alespoň po výtvarné stránce.
 • Norri
  Norri mecenáš23.3. 21:51Lucifer #08: Vlk pod stromem
  Knihu otevírají dvě povídky. Jedna je z dávné minulosti, kdy Lilith zplodila Mazikeen, anděl Ibriem postavil stříbrné město a Lucifer dal sbohem nebeským zástupům. Důležitý obsah, ale jinak nuda. Mnohem lepší je druhá povídka ze "současnosti". Je o démonech a lidech a má skvělou pointu.

  Hlavním příběhem je "Vlk pod stromem", jak ostatně prozrazuje samotný název knihy. Měl jsem chvíli strach, že to stejně jako předchozí díl "Exodus" bude jenom nimrání se v důsledcích odchodu Boha z našeho jsoucna. V epickém vyvrcholení zjistíte, že to tak není a příběh se konečně může posunout. Už od "Domů ticha" mám svůj tip, kam to bude směřovat a zatím jsem rád, že to má ten správný směr. Protože se mi ten směr zatraceně zamlouvá.
  Příběh "Vlk pod stromem" je celkově hodně povedený. Je v něm rozběhnuto několik dějových linek, které se postupně spojují. Andělé jsou furt arogantní a tupí, Osud je stále tajemný a osudový, a Elaine Bellocová je zkrátka boží. Role záporák tentokrát padla na vlka Fenrira. Nutno říct, že záporák je to dokonalý. Ne jako ti dva moulové posledně.
 • Norri
  Norri mecenáš20.3. 23:15Lucifer #07: Exodus
  Exodus je přešlápnutím na místě. Dovětek předchozího dílu, ve kterém došlo ke zlomové události. Exodus je vykřičníkem za oznámením, že Bůh odešel. Přestože zde vyprávění lehce zvolnilo tempo, tak jde stále o nadprůměrnou záležitost. Ať už jde o boj o Boží trůn, nebo o vyhánění nesmrtelných z Luciferova vesmíru, vždy v těch příbězích hrají prim jejich protagonisté. Skvělé postavy zkrátka dělají skvělé příběhy. Tentokrát do sbírky mých oblíbených postav přibyl snovač Thole.
 • Norri
  Norri mecenáš19.3. 23:09Lucifer #06: Domy ticha
  Dochází mi slova chvály. Je to boží. Je to ďábelské. Poodhalení božího plánu rozhodí i takového klidného drsňáka, jakým je archanděl Michael. Po tom, co se stalo v tomto díle, už svět nikdy nebude stejný. Jestli tedy vůbec bude. Hlavně že se má kdo starat o ježky. Náš svět má Briana Maye, Luciferův svět má Monu. Jediné, co se dá knize vytknout, je kresba Davida Hahna v poslední kapitole.
 • Norri
  Norri mecenáš18.3. 23:59Lucifer #05: Peklo
  Je úžasné, jak si tato série dokáže držet vysokou úroveň v každém díle. Jasně, není to zase tak výjimečné, ale v porovnání se Sandmanem je to prostě markantnější. Tentokrát došlo na smluvený duel mezi Luciferem a andělem Amenadielem. Není to však něco, co by se odehrálo v jednom sešitě. Tahle povídka s názvem "Peklo" je epické vyprávění ve čtyřech sešitech, které je napěchované dějem, nečekanými zvraty a nenechá vás ani chvíli vydechnout.

  Krátká povídka "Přináší dary" je dokonalost sama. Bez přehánění. Je kreslená Deanem Ormstonem a obstála by jako samostatný hororový one shot. Ale tohle je součást většího univerza, které už znáte, a právě to povyšuje tu povídky až do nebes… nebo ji spíše dělá pekelně skvělou!

  A poslední část s názvem "Vynést rozsudek"? Detektiv Šalamoun, syn Davidův, rozjíždí vyšetřování smrti Elaine Bellocové a je mu naprosto lhostejné, koho vyšetřuje. Viník nesmí zůstat nepotrestán. Lucifer v téže chvíli zabředává do záležitostí severské mytologie, aby splatil svůj dluh a nezůstal nikomu nic dlužen. Nutno podotknout, že se severskou mytologií je zde nakládáno velmi pěkně. Dokonalý závěr dokonalé knihy!
 • Norri
  Norri mecenáš18.3. 23:52Aargh! Pampeliškový speciál
  Pěkná přehlídka výtvarníků. Všechny práce spojuje společné téma - nahota a dívka s pampeliškovým věnečkem. Problematické je to s příběhem. Jestli tam je nějaký příběh, který propojuje celou knihu, pak já jsem ho tam nenašel. Jednotlivé mikropříběhy spíše jen navozují atmosféru, než že by se daly považovat za skutečné příběhy. Možná že je to celé jenom snění, ukazující, jak se sen během noci mění a přechází do zcela nových světů. Ať už je ten přechod pozvolný, anebo zcela nenadálý.
 • Norri
  Tahle série je perfektní. Je chytrá, přemýšlivá a uchopitelná. Hlavně ale přesně zná rezonanční frekvenci základů naší kultury a morálky. Není důležité, zda věříme na nebe a peklo. Většina z nás ctí více či méně podobná pravidla. A asi každý nad těmi pravidly někdy přemýšlí. Do toho přichází Mike Carey se svým Luciferem, aby ty pravidla a základy podrobil zkoušce, anebo aby nabídl jiný úhel pohledu. To mě baví. Baví mě taky to, že Carey neředí vyprávění povídkami. Sice se vyprávění shlukuje do určitých celků, které jakoby stojí samostatně, ale přesně zapadají do děje a mají v něm svou důležitou roli. V kresbě se i nadále střídají Peter Gross a Dean Ormston. Musím říct, že u mě začíná převládat zalíbení ve stylu Deana Ormstona.
 • Norri
  Norri mecenáš14.3. 23:59Lucifer #04: Božská komedie
  To jsou zvraty! To jsou kotrmelce! Tento díl je hodně výživný. Nelíbí se mi, k čemu zde došlo a už vůbec se mi nelíbí, koho jsme ztratili. Ale je to zatraceně strhující. Lucifer dostal lekci pokory, na které sice někteří vydělali, ale cena, kterou jiní museli zaplatit, byla příliš vysoká. Alespoň že hutný závěr odlehčuje povedená a vtipná povídka "Vloupačka".
 • Norri
  Tak tenhle Lucifer, ten je libový. Po všech stránkách. Světlonoš je zde konečně takový, jaký by měl být. Vznešený, sobecký, nelítostný, lstivý a zatraceně chytrý. Kniha “Děti a monstra” má moc dobře vystavěný příběh. Vyprávění je celkem přímé, bez skrytých narážek a nevyřčených point, které by vedly k domýšlení a dohadům, co tím autor vlastně myslel. Za to jsem rád. Příběh je vyprávěn v několika souběžných dějových linkách, které se dříve či později protnou a všechno do sebe krásně zapadne. Navíc jsou zde všechny postavy, které jsem si oblíbil v první knize.
  Bavila mě i výtvarná stránka. Jak kresba Petera Grosse, tak i kresba Deana Ormstona. Oba jsem si již dříve oblíbil v jiných sériích.
 • Norri
  Norri mecenáš10.3. 12:55Nezkrotný Berserkr #01
  Paráda! Tahle kniha je ještě lepší, než jsem čekal a to jsem čekal hodně. Nezřídka jsem po otočení stránky obdivně vykřikoval. Ale dost tohoto infantilního hodnocení…

  Nápad propojit reálný svět a fantasy svět není nijak originální. Když se do toho ale pustí Jeff Lemire, tak to stojí za to. Lemire tomu totiž dokáže dát příběhu emoce jako nikdo jiný. Dokáže vyprávění a sbližování dvou nesourodých postav gradovat naprosto precizním stylem, kterým si vás získá. Ale tento příběh není jen o emocích, jako některé jiné Lemireovy knihy. Tenhle příběh je i o akci - řádně divoké, brutální a krásně krvavé. A tím se dostávám ke druhému autorovi, kterým je Mike Deodato junior. Ten dokázal nádherně nakreslit jak emoce, tak i krvavou řež. Jeho kresba postav a obličejů, kompozice panelů a práce s nimi je prostě parádní! Velký podíl na úžasném výsledném dojmu má i kolorista Frank Martin. Přes všechnu chválu mám ke komiksu i jednu drobnou výtku. V knize jsou často úžasné dvoustránkové panely, které si však nemůžete užít naplno, protože hlavní hrdina porcuje své nepřátele přesně uprostřed ve vazbě. Ale to je opravdu jenom drobnost. Už teď se nemůžu dočkat pokračování!

  Četl jsem to v angličtině. Knihu od Comics Centra jsem neviděl.
 • Norri
  Úvodní příběh “Světlonošova cesta” mě moc nevzal. Chápu o co v něm jde, chápu, že je to důležitý start celé série, ale něco mi v něm nesedí. Nicméně zbytek knihy už byl v pohodě. Představil zajímavé nové postavy a já jsem zvědavý, co se s nimi bude dít dál. Nad některými Luciferovými výroky by bylo fajn vést diskuzi někde u piva.
 • Norri
  Nedávno mě při pohledu na obrázky starých Čtyřlístků popadla nostalgická nálada a zatoužil jsem přečíst si znovu příběhy, které jsem četl v dětství. Po krátkém pátrání jsem koupil tuto šestou knihu, která obsahuje nejvíce příběhů, které jsem si podle obálek pamatoval. Co vám budu povídat. Pro objektivní hodnocení zde není místo. Nostalgie byla nakrmena a já jsem si užil pěkné víkendové odpoledne.
 • Norri
  Jsou obyčejný lidský život a rodina něco, co se dá spočítat a převést do algoritmů? To je ústřední téma tohoto dramatu s roboty. Komiks Vision dostál své pověsti dobrého a chytrého komiksu pro dospělé. Tom King je specialista na různé traumata a osobní tragédie a hodně s nimi pracuje i zde. Stejně jako v Mister Miraclovi je i zde hlavním tématem rodina. Zde ji však zkoumá z netradičního úhlu pohledu a to z pohledu logického robotického mozku. Ale protože se Vision snaží co nejvíce se přiblížit člověku, tak je to vlastně spíše o nás, o lidech.

  Jak je u Toma Kinga zvykem, je to docela ukecané. Dialogy jsou často doplněny hlasem vypravěče, který zde zcela bezostyšně spoileruje budoucí děj, nebo se přes několik stránek nese přednes monologu ze Shakespeara. Textu vypravěče je šikovně využíváno ke gradaci děje a čtenářům je neustále naznačováno a místy snad až oznamováno, že se to celé řítí do velikého průseru. To udržuje čtenáře v neustálém napětí.

  Zhruba v půlce příběhu nastává ve vyprávění zlom. King se rozhodl vysvětlit Visionovy pohnutky a rozhodnutí na otevřeném problému v teoretické informatice. Snažit se naroubovat pochopení rodiny na jeden ze sedmi problému tisíciletí je na jednu stranu chytré, ale zároveň je to tak trošku past na čtenáře. Sice je to donutí přemýšlet, což není nikdy na škodu, ale zároveň to naruší rytmus vyprávění. Alespoň já jsem to tak měl. Některé pasáže jsem musel přečíst několikrát, aby si všechno správně sedlo.

  Vision samozřejmě dojde k tomu, že život a rodina nejde definovat soustavou rovnic. To ho donutí k rozhodnutí, zda se vzdá svého snu o rodině, anebo zda opustí své algoritmy a správné řešení všech nastálých problému bude prostě hádat. Jako když se skupina počítačů snaží silou prolomit šifrované heslo. Jenomže když smrtící stroj, jakým Vision ve skutečnosti je, opustí své algoritmy, tak je velmi nebezpečné.

  Konec příběhu pak je tak trošku chaotický a možná i uspěchaný.

  Grafická stránka komiksu je velmi povedená. Od designu postav až po barvy. Už samotné zasazení robotí rodiny do maloměsta, do poklidného městského satelitu, kde si úředníci žijí svůj americký sen, je geniální nápad. Celé je to shrnuto v designu Visionovy poštovní schránky. Je to téměř typická poštovní schránka s červeným ukazatelem nové pošty a ručně psaným jménem. Jenomže tato schránka nestojí na sloupku jako všechny schránky v okolí, ale vznáší se díky dvěma hi-tech motorům. Samotná kresba je velmi povedená a velkorysá. Lidé, roboti i domácí mazlíčci jsou velmi pěkně nakreslení. Dobře zde fungují širokoúhlé záběry i emoce. Hodně povedené jsou i barvy. Jakoby ty jasné a syté barvy ukazovaly pokrytectví maloměšťáků. Tady v podstatě není co vytknout.

  Četl jsem to v angličtině. Knihu od Crwe jsem neviděl.
 • Norri
  Ne, tenhle komiks není o pěkné kresbě. Ona teda místy pěkná je, ale většinou je jako by ji někdo vysmrkal. Tenhle komiks je o drsném příběhu. Je o parchantech z jihu. Zatraceně, vždyť i nejkladnější postava je dědek, který pro ránu nejde daleko a na první dobrou vidí rudě. Tenhle komiks je jako výlet do hnusné putyky v té části města, kam už policajti nechodí ani ve dvou. Tentokrát jsem ten výlet přežil se zdravou kůži a už teď se těším, až se tam vypravím znovu.
 • Norri
  Norri mecenáš26.2. 00:41Smrt: Nejlepší čas tvého života
  Zajímavý krátký příběh, ve kterém pěkně graduje napětí. Rozuzlení je zvláštní, ale to až tak nevadí. Spíše mi vadil zbytečně natahovaný konec.
 • Norri
  Norri mecenáš26.2. 00:38Smrt: Vysoká cena za život
  Fajn krátký příběh. Má pěknou atmosféru, celkem pěknou kresbu a má i poselství - z nudy se nesebevraždí, vy telata pitomé :-). Vlastně ta kniha má dvě poselství. Komiks doplňuje komiksové školení o sexu, AIDSu a banánech v latexu, přednášené přímo Smrtí. Tenhle komiks by mohli rozdávat děckám už na základní škole.
 • Norri
  Norri mecenáš23.2. 22:56Sandman: Lovci snů
  Krásná pohádka. Její úžasná atmosféra a kresba P. Craiga Russella pohladí po duši. Potěšilo mě to.
 • Norri
  Norri mecenáš22.2. 23:47Sandman: Předehra
  Dechberoucí a podmanivé. Nejepičtější a nejfantastičtější Sandmanova kniha. Kresba je dokonalá a strhující. Ty vizuální nápady, ta geniální práce s panely! Tohle je dokonalý komiks. Ano, děj je složitý a je potřeba u toho přemýšlet, ale je to barevný ohňostroj fantazie, který nastartuje vaší vlastní představivost. Líbilo se mi to už kdysi při prvním čtení, kdy to byl můj první Sandman, ale teď, po přečtení všech knih v sérii, jsem si to samozřejmě užil mnohem více. Je velice vhodné znát události série a dokonce i některých povídek, protože teprve potom to dává smysl. Pochválit musím i obálky, ty jsou zde geniální.
 • Norri
  Norri mecenáš20.2. 22:01Sandman: Věčné noci
  Na Věčné noci jsem byl zvědavý především kvůli kresbě. Musím říci, že v tomhle směru jsem zklamaný nebyl. Zklamaný nejsem ani z příběhů. Jsou zde ale dvě výjimky. Paradoxně, až na tyto dvě výjimky se mě příběhy nijak emocionálně nedotky. U těch dvou to bylo bohužel v negativním smyslu. Kapitola věnovaná zoufalství obsahuje “mikropříběhy” nazvané “15 obrazů zoufalství”. A zoufalství to opravdu je. Neustále jsem se díval, jestli už budu na konci kapitoly. Obrázky, které doprovází texty jsou zde opravdu depresivní. Takže jestli tato kapitola měla pocit zoufalství zprostředkovat, pak funguje výborně. Kapitolu věnovanou Deliriu kreslil Bill Sienkiewicz, který je na “šílené” věci specialista. K jeho výtvarné stránce ani tak připomínky nemám, už jsem si na jeho styl celkem zvykl a mám ho rád. Zde to bylo horší s textem v bublinách. Bylo docela náročné se zorientovat v tom, co kdo říká, a prokousat se blábolením všech šílenců.
 • Norri
  Norri mecenáš20.2. 22:00Sandman #10: Tryzna
  Důstojné a citlivé rozloučení. Po celou knihu jsem byl tak nějak na měkko. Sice spousta otázek zůstala nezodpovědná, ale nevadí mi to. Tento díl jsem si užil a řadím ho k vrcholům série. I díky povedené kresbě. U předchozích dílů jsem kresbu nehodnotil, ale tady ji musím vyzdvihnout.
 • Norri
  Norri mecenáš19.2. 18:29Sandman #09: Blahovolné
  Musím říct, že nejsem ze Sandmana tak moc odvařený, jako autoři jeho předmluv. Samozřejmě, Niela Gaimana uznávám jako skvělého autora, ale mám s jeho dílem komplikovaný vztah - ne vše mi od něj sedne. V podstatě celé to tak nějak odráží Sandmanova série. Jsou v ní naprosto skvělé knihy, které mě dostaly na první přečtení, a knihy, které znovu dostanou šanci mě dostat někdy příště. Budou mít mnohem větší šanci než napoprvé, protože už budu vědět, že to nejsou jen povídky ze Sandmanova vesmíru, ale že to jsou často důležité střípky celkového příběhu a musím se v nich zaměřit na konkrétní momenty. A tím se dostávám k Blahovolným. Je to totiž kniha, ke které všechny předchozí knihy směřovaly.

  Blahovolné jsou neuvěřitelně kompaktní kniha. Kompaktní ale možná není to správné slovo. Jaké je to slovo pro knihu, ve které se sbíhají dějové linky a střípky ze všech předchozích knih? (Tuhle malou parafrázi jsem si nemohl odpustit.) Blahovolné patří mezi ty knihy série, které se mi líbí. Ona mě ta kniha docela ohromila tím, s čím vším pracuje a kolik postav z předchozích knih spojuje a vrací do děje. Je také úžasná v tom, jak postupně buduje atmosféru. Z malinkých kousků z několika několika dějových linek slepuje jeden kompaktní celek, který stále rychleji směřuje k nevyhnutelnému konci. Na snahu pochopit smysl všech dějových kliček a odboček jsem už u Sandmana dávno rezignoval. Buďto mi to dojde při příštím čtení anebo nikdy. Nevadí. Tady jsem si zkrátka užíval atmosféru a oblíbené postavy.
 • Norri
  Norri mecenáš12.2. 22:53Sandman #08: Konec světů
  Po prvních dvou povídkách jsem chtěl celé hodnocení odbýt tím, že je to jenom vata. A ona to v kontextu celé Sandmanovské série opravdu jenom vata je. Jsou zde ale věci, které stojí za zmínku. Koncepce podivné hospody, ve které se sejde ještě podivnější společnost a vypráví si příběhy, není sice úplně originální, ale je zábavná a právě tahle obálka všech příběhů mě bavila nejvíce. Na celé knize je asi nejzajímavější neustále zanořování se příběhů do sebe. Někdo vypráví, jak byl někde a tam někdo vyprávěl, jak byl někde a tak dále.

  Co se týče jednotlivých vyprávěných příběhů, tak ty mají zajímavý děj a většinou i nápad. Jejich konce mě však moc neberou. Docela mě bavilo je číst, ale zítra už si možná nebudu pamatovat o čem byly.
 • Norri
  Norri mecenáš9.2. 20:49Sandman #07: Krátké životy
  Hodnocení této knihy neustále převracím v hlavě a přemýšlím, podle jakých kritérií ji mám hodnotit. Faktem je, že jsem si tu knihu docela užil. Je to kniha o loučení, a taky o změnách a jejich nevyhnutelnosti. Je to kniha, která pobaví, ale také přiměje k přemýšlení. Je to jeden souvislý příběh, který spoléhá na to, že čtenář četl předchozí knihy. Je to příběh, který uzavřel některé záležitosti z minulosti, ale je sporné, zda celé Sandmanovské universum někam posunul.

  Je ale několik věcí, které bych knize vytknul. Jednou z nich je to, že kniha nepřekvapuje. Vážně, nepamatuji si, že bych v této knize otočil stránku a řekl si, že tohle jsem nečekal. Ona ta kniha dokonce dopředu vyzrazuje svůj děj pomocí jakýchsi “vytržených” citací. Problém mám taky s dialogy a celkově se zodpovídáním otázek. Nic se zkrátka nemá přehánět. Delirium je sice ve svém šílenství kouzelná, ale číst a interpretovat to její blábolení je náročné samo o sobě. Pokud však i ostatní věční mluví jen v náznacích, mnohoznačných frázích a otázkách bez odpovědí, tak začnete mít nepříjemný pocit, že jste tu knihu, možná, tak úplně nepochopili. To už vůbec nemluvím o souvislostech, o kterých se dozvíte až z doslovu. Možná že ta kniha zraje s každým dalším přečtením, ale já jsem to zatím četl jen jednou.

  Přes všechny mé výtky hodnotím knihu kladně, protože v ní jsou momenty, které se mi líbily.
 • Norri
  Norri mecenáš2.2. 19:34Cesta kostí (sběratelská verze)
  Příjemná jednohubka okořeněná brutalitou, masakrem a děsem. Někdo si může stěžovat, že je to předvídatelné. Ano je. Zvláště pro národ Járy Cimrmana, který se stejnou zápletkou také pracoval. Ale vůbec to nevadí. Právě proto, že víme, kam to směřuje, tak si můžeme užívat tu plíživou atmosféru hnusu a brutality očekávaného. Navíc čtenář ví, že lidi nejsou jediné monstra, které skrz to bílé peklo putují. Ale možná taky jo. Kresba a barvy mě bavily. Jednotliví aktéři jsou ve svých mundůrech a kuliších trošku hůře rozeznatelní, ale scénář s tím do určité míry pracuje a kreslíř Alex Cormack jim udělal dost detailů na to, aby je čtenář dokázal rozeznat tam, kde je to potřeba. Doslov autora Richarda Doueka pak celou knihu zasadí do historického kontextu.
 • Norri
  Norri mecenáš31.1. 20:04Sandman #06: Báje a odlesky II.
  Krátké povídky. Nic více a nic méně. Některé mají skvělou pointu, v jiných je zajímavější děj. A některé mají “jenom” snovou atmosféru. Občas jsem měl pocit, že se pointa příběhu ztratila kvůli překombinované zápletce. Některé povídky mají příšernou kresbu, ale tyhle povídky na kresbě nestojí. Jedno mají ale povídky v této knize společné. Jsou brzy zapomenuty tak jako sen po probuzení. Po dočtení každá více či méně rezonuje v hlavě, nutí přemýšlet a vyvolává emoce. Avšak druhý den už si na ně sotva vzpomenete. Ano, věřím, že s každým dalším přečtením z nich v hlavě zůstane více a zapůsobí na mě mnohem silněji. Potom této knize (oběma dílům) určitě zvednu hodnocení. Už nyní dávám čtyři hvězdičky, což není málo. Dávám čtyři i proto, že se mi tyto příběhy líbily více, než ty z Krajiny snů. Na závěr už jenom dodám, že jednu povídku si z Bájí a odlesků pamatuji více než jiné a to hned tu první - Strach z pádu. Asi proto, že ačkoliv se mi sny zdají každou noc, tak už jsem docela dlouho nelítal…
 • Norri
  Norri mecenáš31.1. 20:04Sandman #06: Báje a odlesky I.
  Krátké povídky. Nic více a nic méně. Některé mají skvělou pointu, v jiných je zajímavější děj. A některé mají “jenom” snovou atmosféru. Občas jsem měl pocit, že se pointa příběhu ztratila kvůli překombinované zápletce. Některé povídky mají příšernou kresbu, ale tyhle povídky na kresbě nestojí. Jedno mají ale povídky v této knize společné. Jsou brzy zapomenuty tak jako sen po probuzení. Po dočtení každá více či méně rezonuje v hlavě, nutí přemýšlet a vyvolává emoce. Avšak druhý den už si na ně sotva vzpomenete. Ano, věřím, že s každým dalším přečtením z nich v hlavě zůstane více a zapůsobí na mě mnohem silněji. Potom této knize (oběma dílům) určitě zvednu hodnocení. Už nyní dávám čtyři hvězdičky, což není málo. Dávám čtyři i proto, že se mi tyto příběhy líbily více, než ty z Krajiny snů. Na závěr už jenom dodám, že jednu povídku si z Bájí a odlesků pamatuji více než jiné a to hned tu první - Strach z pádu. Asi proto, že ačkoliv se mi sny zdají každou noc, tak už jsem docela dlouho nelítal…
 • Norri
  Norri mecenáš31.1. 19:57Sandman #05: Hra o tebe
  Je zvláštní, že když si přečtete geniální knihu, anebo naopak knihu příšernou, tak se máte hlavu plnou nápadů, jak ji vyzdvihnout, popsat a interpretovat, nebo naopak jak ji pohánět a vysvětlit, proč je v ní všechno úplně špatně. A potom jsou knihy, u kterých vás nenapadá vůbec nic. Hra o Tebe je někde mezi. Není to špatný příběh, ale k dokonalosti mu něco chybí. Zvláště po dokonalém Údobí mlh.
  Hra o Tebe je jeden souvislý příběh, což mám rád. Má to dobrý náběh být dobrým hororovým příběhem. Jenomže tento potenciál se příliš rozmělní v částech odehrávajících se ve světě dětského pohádkového snu. Příliš tomu nepomůže ani nedokonale vysvětlený hlavní záporák. On se tedy snaží ze všech sil vysvětlit sám sebe, ale jeho koncept pro mě stále zůstává neuchopitelný.
 • Norri
  Přesně takto to mám rád. Příběhy napsané tak, že při čtení hltáte každé slovo. Zápletky vystavěné na drobečcích, které si autor připravil a rozsypal už v předchozích knihách. Úžasné dialogy nimrající se v nejrůznějších mytologiích a teologiích. Když Lucifer opouští peklo, tak jeho vysvětlování Morfeovi je úžasně napsané. A to už vůbec nemluvím o tom, jak se to celé vyřešilo! Geniální! A v neposlední řadě musím zmínit odkazy na slavné kolegy spisovatele či na jejich slavná díla. Čtenáře potěší, když si může říct, že tuhle nebo tamtu repliku zná. Anebo si řekne, že si ten zatracený Miltonův Ztracený ráj musí konečně přečíst. Přesně takto to mám rád!
 • Norri
  Gaiman povídky umí, o tom není pochyb. Přesto jsem po této povídkové knize lehce rozpačitý. V předchozí knize, v Domečku pro panenky, byly dvě povídky a ty mě naprosto okouzlily svou pointou a atmosférou. Povídky z této knihy po mě však stekly jako kapky deště po skle a zanechaly za sebou jen rychle schnoucí stopu. Což o to, nápady mají zajímavé, ale jejich koncům něco chybí.
 • Norri
  Norri mecenáš20.1. 22:11Ptáčátko
  Podivný sci-fi postapo svět plný bizarních monster a mutantů, ve kterém vládne Severní Americe totalitní křesťanská církev. Za pomoci vraždících strojů a jiných biomechanických hnusáren bojuje proti svobodomyslnému odboji. Je to osudový příběh o novém spasiteli, stojícímu proti falešné zvrácené církvi. Je to kruté, drsné a nezřídka to šokuje mírou brutality. Totální masakr! Výživné žrádlo pro všechny, co církev zrovna nemusí. Moc by mě zajímalo, jak se ta kniha představitelům církve líbí. Ano, můžou říkat, že to je fantazie, že to není o nich, ale svoji práci to, myslím, odvede.

  Příběh je vyprávěn kontinuálně, ale má retrospektivní části, které postupně odhalují minulost hlavních postav a jejich nečekané vzájemné vztahy. Celou knihu provází vnitřní monolog, nebo myšlenky, hlavní hrdinky, které ale spíše vytváří osudovost a náladu, než že by byly důležité pro děj. Zápletka má příjemnou míru komplikovanosti, ale úplný závěr je příliš filozofický a nejasný.

  Celé je to vyvedeno kresbou, která mi ponejvíce připomínala Nikkarina z dob jeho "stotřicítky". Společně s kostrbatými, ručně kreslenými okraji panelů, a se zvoleným odstínem barev to má hodně alternativní feeling.
 • Norri
  Bál jsem se, že dobrá bude jenom první půlka kreslená Darwynem Cookem. Pletl jsem se. Je to skvělé celé. Jsou to dva skvělé noirové příběhy.
 • Norri
  Rozloučení ve velkém stylu! Poslední díl Sin City je pěkný špalík a ukazuje nám tohle prohnilé město opět z jiného úhlu pohledu. Ta kniha má úplně jinou atmosféru, než předešlé knihy. Ne horší, ale jinou. Není to jenom tím, kam se posunula Millerova kresba od "Drsnýho sbohem". Ani to není jenom tím, že se zde děj často odehrává ve dne. Je to zejména tím, že hlavní postavou je slušňák, nesměle působící mladík s vizáží Ježíše, který nechodí do stejných pajzlů jako Marv, neplatí si štětky, dobře vychází se svou dobrotivou domácí a řádně platí nájem. To skoro ani nezní jako Sin City, že? Ale nikdy nic není tak, jak se může na první pohled zdát, a ještě než všichni hráči odhalí své karty, tak se čtenář nestačí divit. Když se to potom zvrhne, a buďte si jistí, že se to ošklivě zvrhne, tak zažijete jízdu, kterou jste se Sin City dosud nezažili. Tohle je mnohem vyšší hra, než nějaká pomsta holek ze starého města. Tam se ostatně v této knize vůbec nepodíváte. Přesto je tato kniha svůdnější a erotičtější než všechny předchozí díly. Ženské se tady Frankovi opravdu povedly, radost pohledět. Po předchozí knize jsem se bál, jestli si Frank na poslední knihu ještě něco nechal. Jestli mu nedošla inspirace. Jsem hrozně rád, že moje obavy byly liché. Takhle se má, sakra, zakončovat série! Dokonalost!

  "Nic vám tak nenaruší soustředění jako oslnivě krásná nymfomanka."

  K hodnocení poslední knihy série přidám i ohodnocení zpracování této edice s bílými obálkami. Pár let mě žralo, že jsem zaváhal s “Kurva velkým Sin City”. Zvláště pak vždy, když jsem sledoval dokumentární film o Lemmy Kilmisterovi z Motörhead, ve kterém tam on listuje americkou verzí “Big Damn Sin City”. Mimochodem, dovede si představit scénu, ve které by Lemmy klábosil s Marvem na baru nad lahvemi Jacka? Když to Comics Centrum vydávalo, tak jsem byl tenkrát přesvědčený, že tak drahé komiksy si nikdy kupovat nebudu. Kdybych tenkrát tušil… Takže nyní mám kompletní sérii Sin City v malém formátu a jsem za to rád. Millerově kresbě plně dostačuje malý formát a je to pohodlnější na čtení. Navíc ty bílé obálky jsou úžasné. Chybí jim už jenom podpis Franka Millera. Přebaly jsou z velmi tvrdého papíru, který je lakovaný na rubu, ale na venek je matný a působí to na omak velmi dobře. Navíc s povděkem kvituji, že Comics Centrum konečně začalo dávat na desky stejný obrázek, jaký je na přebalu.
 • Norri
  Norri mecenáš27.4. 12:55Jelita: Ze života lůzrů
  Jsou tam nové příběhy a prodloužené některé staré. A je tam i zakázaná epizoda s vibrátorem. :-)
 • Norri
  Norri mecenáš20.3. 09:47Lucifer #06: Domy ticha
  Fimi: seriálem jsem absolutně nedotčený. Mám doma tolik nepřečtených komiksů, že na seriály nemám čas :-D
 • Norri
  Norri mecenáš10.3. 14:02Nezkrotný Berserkr #01
  Milo_Harwey: Těžko říct. Já jsem to hodnocení psal už když to vyšlo je to označené jako Vol.1. U Manor Black (Odkaz rodu Blacků) to už taky vypadalo, že pokračování nebude, ale teď už je venku první sešit pokračování. Tak třeba dojde i na Berserkera.
 • Norri
  Norri mecenáš8.3. 11:19Asgard
  Fimi: Northlanders jsem četl. Kdyby to tu tak chtěl někdo vydat v pevné vazbě! Na Black Road se chystám. Jinak co jsem ještě zapomněl pochválit, tak je Sága Valty. Tam se podle mě Dufauxovi podařilo dobře zachytit atmosféru starych ság. Doufám, že se od pana Vybírala dočkáme dalších vikinských lahůdek :-)
 • Norri
  Norri mecenáš7.3. 23:57Asgard
  Milo_Harwey: Marvel je úplně mimo srovnání. Ten si jede úplně jinou ligu a tam mě to dokonce docela baví. Třeba ze Simonsonova Thora jsem cítil jeho lásku k severské mytologii a to se mi i potvrdilo v jeho sérii Ragnarök. Co se Marvelu naopak vůbec nepovedlo, to je Ragnarok od Stana Lee a Jacka Kirbyho. Co se týče MCU Thorů, tak ty mám rád a Thor: Ragnarok je boží :-D

  Já jsem narážel na jiné evropské komiksy, zejména na Vei od Zaniru a na Mjöllni od Arga. Vei šlo z domu okamžitě. Mjöllni ještě nechávám chvilku uležet a potom tomu dám ještě jednu šanci.
 • Norri
  Norri mecenáš31.1. 22:41Sandman #06: Báje a odlesky I.
  Wittgenstein: To je zajímavý postřeh. Pomsta mě jako motivace nenapadla.
 • Norri
  Norri mecenáš31.12.2021 19:12Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Miło: Fajn vědět, že to ty hodnocení někdo čte :-)
 • Norri
  Norri mecenáš3.11.2021 20:58Noir: Detektivky v komiksu
  "Ne, ani očko nenasadíš, protože to je u železa! ... Já se na to, já to nebudu, já nebudu to dělat! ..." - pardón, první obrázek mi vyvolal vzpomínku na tuhle legendu :-)
 • Norri
  Norri mecenáš5.10.2021 16:17Odsunuté děti
  Byl jsem na přednášce - představovačce toho komiksu a potom jsem v něm ještě listoval. Já mám problém právě s výtvarnou stránkou. Každý příběh kreslil jiný výtvarník a na některé se fakt nedalo dívat. Scénář nechci hodnotit, protože jsem to nečetl, ale vzhledem k prohlášení scénáricty - "Podívejte, jsou tam obrázky a bubliny, opravdu je to komiks" - od něj taky moc nečekám. Na té přednášce pouštěli i kousky videí z rozhovorů s těmi "odsunutými dětmi" a bylo to docela zajímavé. Neměl jsem pocit, že by to podsouvalo nějaký názor. Je to zkrátka svědectví doby. Zavírat před tím oči asi není nejlepší cesta.
 • Norri
  Norri mecenáš25.6.2021 06:59Krásná temnota
  Kapis: Update tvého komentáře je nejlepší rozbor téhle knihy, jaký jsem četl. Klobouk dolů. Takhle mi to konečně dává smysl a musím si to přečíst znovu.
 • Norri
  Fimi: Papír je dobrý. Jenom se kdosi divil, proč někdo otisky vůbec řeší.
 • Norri
  Já jsem schopný rozleptat i klávesnici... Před čtením si myju ruce jak před chirurgickou operací a stejně po mě na černém zůstávají otisky.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 22:25Orlové Říma, kniha I. & II.
  Gmork: Zajímavé. Já jsem našel dneska anglickou verzi a tam je to obráceně, tak jak bych čekal já. A když se podíváš na tu diskuzi předtím a na povahy obou postav... :-) Ale je to drobnost, která ničemu nevadí.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 15:49Orlové Říma, kniha I. & II.
  Asi jsem měl být konkrétnější. Jde tam o kontext z předchozích panelů. Myslím si, že obsah těch bublin by měl být přehozený.
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2021 14:29Orlové Říma, kniha I. & II.
  Co říkáte na tyhle dvě bubliny? Neměly být naopak?
  https://ibb.co/4jmZyR8
 • Norri
  Norri mecenáš10.5.2021 06:59Green Lantern: Žádný strach
  Fry: Paráda! :-)
 • Norri
  Tak už mám knihu taky doma. Balení je opravdu festovní a oba přebaly jsou pěkné. Akorát nejsem úplně spokojený s provedením vazby - viz obrázek. Mám strach, jak se to bude chovat a jestli se to nebude časem zvětšovat. Zvláštní je i to, že ta vazba je prohnutá, i když je kniha zavřená. Jak to máte vy?
 • Norri
  Norri mecenáš24.4.2021 00:53Wonder Woman: Mrtvá Země
  trudoš: Palec nahoru za citaci Tři sester v hodnocení :-)
 • Norri
  Norri mecenáš8.4.2021 11:28Odkaz rodu Blacků
  Matthew: Zatím žádné pokračování neexistuje a tohle je z roku 2019. Comics Centrum řeklo, že to je one-shot, že lidi by si pokračování přáli, ale ani oni (CC) netuší, jestli se to stane. To znamená že by to jako one-shot mělo být ukončené. Ale ukončené to rozhodně není. Spíše to vypadá, že to Dark Horse po čtvrtém čísle zařízl pro nezájem.
 • Norri
  Norri mecenáš25.11.2020 07:51Nejmocnější hrdinové Marvelu #111: Angela
  Fimi: To, co bylo od Abnetta z jeho Strážců v UKK a NHM, to se mi docela líbilo.
 • Norri
  jh666: "bylo do očí" - to jsi napsal schválně, že jo? :-)
 • Norri
  Norri mecenáš11.11.2020 13:15Vodní had
  Alfi: Není ta otázka zbytečná? ;-)
 • Norri
  Norri mecenáš10.11.2020 08:45Hra o tuříny
  Prohlídl jsem si ukázku a nemám slov. Fakt pro tohle existuje cílovka?
 • Norri
  Norri mecenáš5.10.2020 10:42Tankerka #01
  Doppelganger: :-) Tak to je top! :-D
 • Norri
  Norri mecenáš20.5.2020 15:34Papež ukrutný (limitovaná edice)
  louza: Jak jsi došel k závěru, že to, co popisuješ z Před Incalu, prezentuje Jodorowský jako normální chování? Vždyť se snažil vylíčit tu společnost jako totálně zvrácenou...
  cyboy: "Leonarda ne!" - pobavilo :-D
 • Norri
  Tak já jsem četl z Loba jenom "Lobo versus Maska a další řežba" a moc mě to nebralo. Gerd je úplně někde jinde. Nevím teda, jaký je český překlad, ale mám to komplet v originále a jsem tím nadšený. Hodně udělá Youngova kresba a ten "fluffy" slovník. Připouštím ale, že základ scénáře je Lobovi podobný - všechny rozsekat.
 • Norri
  Norri mecenáš27.2.2020 14:48Sochař
  Milo_Harwey: Sedmá pečeť
 • Norri
  Lenny: Díky. Tohle si prostě musím pořídit! 😄
 • Norri
  Norri mecenáš2.10.2019 23:10Wannsee
  Za výlet taky stojí Muzeum druhé světové války v Gdaňsku. Mají to tam udělané moc pěkně. Letos před výročím měli připravenou i audio vizuální show s promítáním na stěnu toho muzea video zde.
 • Norri
  Norri mecenáš12.8.2019 23:25Thorgal #19-23: Neviditelná pevnost
  A čemu se diví? Spousta lidí určitě stejně jako já čeká, jestli to tentokrát myslí vážně a nebo to je zase jenom další nekoncepční pokus. Ať ukážou, že to myslí vážně a potom ať začnou počítat.
 • Norri
  Norri mecenáš17.6.2019 22:39Žoldnéř #01: Kult svatého ohně
  Scareface: OK, to jsem nevěděl. V bonusu autor píše: "Nejpraktičtější bylo vrhnout se do světa fantasy a všechno si to vymyslet ". Já jenom že jsem pořád čekal, kdy se ukáže ta sci-fi stránka, a ono pořád nic. Možná v dalších dílech. :-) Jinak nakreslené je to opravdu pěkně a i přes všechny mé výtky jsem zvědavý na pokračování. :-)
 • Norri
  Norri mecenáš17.6.2019 10:14Mrtvej svět
  Já jsem se kvůli tomu komiksu včera taky podíval na ten film. Bylo zábavné sledovat, kolik detailů se do filmu z toho komiksu dostalo. Ale mám pocit, že se v tom filmu vytratila ta celková pointa a znovu ho vidět nepotřebuju...
 • Norri
  Norri mecenáš10.3.2019 09:45Sněhulení
  cyboy: Morava. Ale nevím, jestli jenom nějaká konkrétní část a nebo celkově. V mládí jsem to slychával často.
 • Norri
  Norri mecenáš7.3.2019 07:27Bratrstvo krve: Hustej nářez
  Cyboy: ono to má oficiálně vyjít tuším až 11.3. Teď to mají jenom ti, co přispěli na crowfundingu a nebo si to koupili v Ostravě na knižním festivalu.
 • Norri
  Norri mecenáš17.11.2018 21:34Overwatch - Antologie #01
  "místo aby zkusili něco riskantnějšího" - jestli BBart zařízne Gotham Central, tak může zkoušet co chce a mě to už nebude zajímat. Problém je už v tom slovu zkoušet. Mě nezajímá, jakou sérii vydavatel zkusí vydávat. Mě zajímá jakou vydá. Doteď jsem dával BBartu šanci, ale jestli GC nedovydají, tak u mě skončili. Bude mě to hodně mrzet, ale jinak to nejde.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2018 11:56Kšaft
  Já právě vím, že je to oficiální anotace. Pokud si to autor nedokáže pohlídat, tak jak asi bude vypadat zbytek :-) Ale nechci předjímat. Vypadá to, že ta anotace vznikla nějakým nešikovným kopírování, či promazáním, a nemusí nic vypovídat o kvalitě obsahu knihy.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2018 11:19Kšaft
  Je ten komiks napsaný stejně otřesně jako jeho anotace?
 • Norri
  Mám pocit, že už jenom z té ukázky mi začala vysychat mícha...
 • Norri
  Norri mecenáš4.6.2018 19:30Šílená ze Sacré-Coeur
  DEmnoG: jo, to jsem celý já :-D
 • Norri
  Norri mecenáš4.6.2018 11:03Šílená ze Sacré-Coeur
  DEmnoG: Já jsem si ten popisek na boudě nepsal, v tom jsem nevinně :-D
 • Norri
  Norri mecenáš14.5.2018 12:24Svět Edeny
  Fantasy o ženské a je to nádherně kreslené :-)
 • Norri
  Norri mecenáš26.4.2018 11:27Plutona
  Prosím někoho dospělého, ať to tu pročistí a děcka ať si jdou roztrhat občanky před kino. Díky.
 • Norri
  Předtím byla v popisu jiná velikost. Alespoň myslím...
 • Norri
  Překvapuje mě, že udělali dotisk. Loni mi říkali, že chtějí tomu velkému vydání nechat určitou exkluzivitu a sběratelskou hodnotu. Ale myslím že je dobře, že ten dotisk udělali. Tohle má být pro děti a ne pro sběratele.
 • Norri
  Norri mecenáš11.4.2018 10:59A (2. vydání)
  To je celkem neťastné, že v popisku je celý děj od začátku do konce... To je oficiální anotace?
 • Norri
  Norri mecenáš24.3.2018 13:02Plutona
  Jedno se Plutoně upřít nedá - daří se ji vířit emoce :-)
 • Norri
  Norri mecenáš1.3.2018 09:07Plutona
  Jinak to vyzrazení děje od Draco je opravdu prasárna, protože na tom, že čtenář "neví", to celé stojí.
 • Norri
  Norri mecenáš1.3.2018 09:04Plutona
  flipflop - Děláš chybu
 • Norri
  Norri mecenáš16.8.2017 09:17Moji přátelé vyprávějí... #01
  Ta anotace vypadá jako hodnocení. Je to takové zavádějící...
 • Norri
  petrsimcik: Jo, úplně v pohodě.
 • Norri
  Norri mecenáš18.5. 12:07Filmový a hudební klub
  Jinak celá ta situace s děckama v jiných realitách mi silně připomínala Black Science :-D
 • Norri
  Norri mecenáš18.5. 12:04Filmový a hudební klub
  baatcha: Tak ono to k tomu směřovalo už ve WandaVision, kdy jí o tom grimoáru řekla Agáta a následně, v potitulkové scéně posledního dílu, bylo vidět, že si jej pročítá. Takže ano, ve filmu je psychicky úplně jinde, než v seriálu, ale je zřejmé proč a ta změna mě bavila. A jak sám píšeš - labilní je i v komikech - takže na tom není nic zvláštního. V komiksech se se ztrátou těch děcek taky nevyrovnala jenom tak.
 • Norri
  Norri mecenáš18.5. 11:28Filmový a hudební klub
  Já toho Doctora Strange vnímám společně s WandaVision jako jeden celek, kterým jsem zkonzumoval za jeden víkend. Samostatně by ten film asi nefungoval. Ale celek se mi líbil.
 • Norri
  Norri mecenáš17.5. 22:41Slevy, výprodeje, bazary
  faster86: Netřeba se omlouvat :-) Na tu limitku čekám, takže už ráno jsem nadával, že je mi ta sleva úplně k ničemu :-)
 • Norri
  Norri mecenáš17.5. 22:37Nakupujeme venku
  RadimNemec: Díky, objednáno :-)
 • Norri
  Norri mecenáš17.5. 19:57Slevy, výprodeje, bazary
  To je fakt dobrá rada nad zlato. Vždyť to ještě nejde objednat..
 • Norri
  Norri mecenáš17.5. 11:36Nakupujeme venku
  Četli jste někdo "Black Road: The Holy North"? Je to dobré? Je to spíše prokřesťanské anebo protikřesťanské? Na bookdepo na to mají 24% slevu.
  https://www.bookdepository.com/Black-Road-Holy-North-Brian-Wood/9781534306707
 • Norri
  Norri mecenáš14.5. 09:48Pindárna
  No díval jsem se do programu a došel jsem k závěru, že letos ho po několika letech vynecháme. Nic zajímavého komiksového v něm není. Žádná výstava, žádný komiksový host, nic... Ale radši se ještě podívám, jestli něco nepřidali.
 • Norri
  Norri mecenáš9.5. 14:51Nakupujeme venku
  Gmork: Ten název mi nějak připomněl komiks Piaskowa opowieść. Četl jsi to? Kromě písku to nemá nic společného, ale i tak... :-)
  https://assets.gildia.pl/system/thumbs/000/250/000/250000/1483164543/800.jpg
 • Norri
  Norri mecenáš6.5. 20:54Nakupujeme venku
  Dívám se, že Stream Comics vydává i sérii Love. Jsou to příběhy o zvířatech a je to beze slov. Už vyšel Tygr a vyjde Dinosaurus. Doporučuji!

  https://vlcibouda.net/komiks/love-ctyri-vylety-sveta-zvirat
 • Norri
  Norri mecenáš6.5. 20:40Nakupujeme venku
  V Polsku vyjdou Kobiety dzikiego zachodu od Serpieriho. Jak to okomentoval jeden polský kolega na Facebooku - Czyli "Druuna doi krowy"... :-D

  https://www.gildia.pl/komiksy/522100-serpieri-kobiety-dzikiego-zachodu
 • Norri
  Norri mecenáš6.5. 15:15Art
  To je Machinarium ve 2:46?
 • Norri
  Norri mecenáš5.5. 22:19* Připomínky a návrhy
  Trip: No mě jenom překvapilo, jak moc nekonzistentní, anebo nekompletní, ty čísla jsou. A ačkoliv já bych byl taky pro, aby bylo všechno, co patří k Černé Palici, bylo pod Světem Černé Palice, tak to pěkně ukazuje, jak zrádné to může být. Reaguju tedy spíše na Kena, tak sorry že k tomu používám tvůj příklad. U Zaklínače je uvedeno, že série má 5 dílu a s povídkovými knihami je to 7. A kde je Bouřková sezóna? A jestliže jsou u Zaklínače uváděny všechny knihy, tak proč to tak není u Pána Prstenů? Proč je k trilogii přidán omnihus, který trilogii jenom duplikuje, ale není tam Hobit, Silmarillion, Nedokončené příběhy, atd...
 • Norri
  Norri mecenáš5.5. 18:59* Připomínky a návrhy
  Proč je Pán prstenů 3 ( +1 )? Proč je Zaklínač 5 ( +7 )? :-D
 • Norri
  Norri mecenáš26.4. 08:51Nakupujeme venku
  Gmork: Já třeba nechápu, proč u nás ještě nevyšel nějaký další Marvano. Jenom ta Věčná válka. Koupil jsem si v Polsku jeho Grand Prix a je to skvělé. Tématem a dějem by to našemu trhu asi taky sedlo, vzhledem k tomu, co tady vychází...

  Kdyby to někoho zajímalo, tak tady jsem se o tom trošku rozepsal: https://vlcibouda.net/komiks/grand-prix
 • Norri
  Norri mecenáš26.4. 08:28Nakupujeme venku
  To je porno ten katalog... :-D
 • Norri
  Norri mecenáš23.4. 19:49Slevy, výprodeje, bazary
  Darth Raelchi: Já čekám na limitku s plátěnou vazbou
 • Norri
  Norri mecenáš23.4. 19:46Pindárna
  peterxpeter19: Crew:
  Iznougud 2
  Superman (Loeb, Sale)
  Arkham asylum (Legendy DC)
  Marvels - Zázraky
  Modrá Crew: 3x Universal war
 • Norri
  Norri mecenáš21.4. 07:08Srazy, cony, festivaly
  Dorazil bych taky, ale do 22 budu na Conu a než bych se tam dostal, tak už asi budete pod stolem :-)
 • Norri
  Norri mecenáš19.4. 21:30Slevy, výprodeje, bazary
  Ten Corto Maltese - Balada o slaném moři za 29,- Kč u Dobrovského, to je luxus :-) Byl jsem zvědavý, jestli to nejsou ty zmršené knihy s rozrastrováním a nejsou. Prolistoval jserm to a všechno je ostré. Je smutné, že ta kniha skončila v takovémto výprodeji.
 • Norri
  Norri mecenáš15.4. 23:15Filmový a hudební klub
  Tak jsem byl v kině na Seveřanovi a je to pecka. Syrové, kruté a se skvělou hudbou. Jak z komiksu The Northlanders :-)
 • Norri
  Norri mecenáš12.4. 23:30Sběratelský klub
  Pokud se dobře pamatuji, tak říkali, že je hlavně problém takovou plachtu vytisknout.
 • Norri
  Norri mecenáš3.4. 21:29* Připomínky a návrhy
  Kapis: Až v květnu. Až budou mít otevřeno i o víkendu. Nečekám, že by to mělo rychle zmizet.
 • Norri
  Norri mecenáš1.4. 16:58* Připomínky a návrhy
  MaF: Díky. Zítra si pro to skočím :-) EDIT: Aha, přes víkend nefungujou. Tak nic...
 • Norri
  Norri mecenáš1.4. 11:38Sběratelský klub
  Ten mix všelijakých vydání Thorgala, který jsem doma měl, jsem už dávno prodal. Ale kdyby byla pravda, co sem postnul Nezbi, tak by to byla paráda a šel bych do toho a rád. Jenomže tomu už moc nevěřím. Hrozně rád bych se pletl.
 • Norri
  Norri mecenáš31.3. 10:15Pindárna
  Kapis:

  Malý bůh a Kruan se vracejí!
  Kdo zkonstruoval robota Kraba čili Malého boha? Tak tuhle otázku jsem dostal mnohokrát od té doby, kdy se Malý bůh objevil v komiksu na stránkách časopisu ABC. Od roku 1973, kdy komiks začal vycházet, jsem na dotaz vyhýbavě odpovídal. Až v roce 2015 začal v ABC vyházet komiks Čas kraba, kde se všechno vysvětlilo. Jako Čech a plzeňský rodák jsem celý příběh umístil na Plzeňsko. Snad to nikomu vadit nebude.
  Byla tu však ještě jedna otázka Na Žlutou planetu ze Země poslali tři Kraby, ale v příběhu se objevil jen jeden. Co s stalo s těmi dvěma? I na to už najdete odpověď v Nových příbězích Malého bona a Kruana, které najdete v nové komiksové, ale i „čtecí knize“, která by měla vyjít už koncem února 2022 v nakladatelství XYZ. Proč „čtecí“ knize? Protože kromě obou komiksů tu bude poutavé čtení o životě s ABC. Dozvíte se, jak a kdy časopis vznikl, jak se postupně měnil z měsíčníku na čtrnáctideník. kdo v redakci pracoval nebo s ábíčkem spolupracoval, co byly srazy čtenářů a co znamenají Déčka. Asi se lecčemus podivíte nebo nebudete tomu věřit, ale bylo to tak. Leccos vám připomenou p fotografie a obrázky.
  Pro ta kombinace? Je to neuvěřitelné, ale oblíbenému časopisu ABC už je 65 let! Je to druhý nejstarší český dětský časopis po Mateřídoušce, která vychází od roku 1945!
  Jak mluví Gron-c-chové aneb Příchod bohů
  Kdysi dávno mě zastavil výrobní náměstek tehdejšího podniku Mladá fronta, co prý to v ábíčku tiskneme? Prý přines časopis synovi a pak slyší, jak si v pokojíčku při jeho čtení pořád něco chrochtá? Ukázalo se, že si četl komiks o Malém bohovi a četl si jak si povídají Gron-c-chové ze Žluté planety!
  Zanedlouho však řeč obyvatel Žluté palety, Gron-c-chů, zazní i v audioknize, kterou připravuje k brzkému vydání audionakladatelství Tympanum. Bude to výbor z mých sci-fi příběhů, které už vyšly knižně pod názvem Příchod bohů. Obsahuje i dvě povídky, které později daly základ pro můj komiks, Příchod Malého boha Příchod bohů.
  Vlastislav Toman
 • Norri
  Norri mecenáš24.3. 08:30Pindárna
  Od Joda mě celkem pozitivně překvapila Měsíční tvář. Na první pohled se to moc neliší od ostatních jeho knih, ale ve výsledku jsem z toho měl lepší pocit než z většiny ostatního.
 • Norri
  Norri mecenáš23.3. 14:22Pindárna
  Co se týká Incalu, tak podle mě je fajn začít v "Před Incalem". Tam Defoe ještě není idiot a je možné si ho oblíbit.
 • Norri
  Norri mecenáš7.3. 17:45Nakupujeme venku
  Jejich DROGA KU WIECZNOŚCI vypadá epicky.
 • Norri
  Norri mecenáš22.2. 16:51Publicistika
  Co se týká propagace komiksů jako celku, tak nejlepší jsou občasné reportáže o novém komiksu ve zprávách na ČT. Naposledy jsem myslím viděl reportáž o "To byla zákopová válka". Tohle je podle mě cesta, jak oslovit lidi komiksem naprosto nepolíbené. Muriel má podle mě mizivý dopad a Fabula Rasa byla jenom mezi námi.
 • Norri
  Norri mecenáš20.2. 22:54Pindárna
  Punisher 1 stojí na BookDepo 334,- Kč. Chápu, že ne každý umí dobře anglicky, ale trápit se pár dnů se slovníkem je podle mě lepší alternativa, než doufat v dotisk anebo to kupovat z druhé ruky za 2000,- Kč.
 • Norri
  Norri mecenáš11.2. 20:47Filmový a hudební klub
  Gmork: To tě ta básnička tak vzala, jo? :-)
 • Norri
  Norri mecenáš8.2. 16:53Pindárna
  S313: A ty to kupuješ za plné ceny? Hlídej si u Vybírala předprodeje a budeš to mít s pěknou slevou. 324 Kč za 124 stran v A4 a pevné vazbě není vůbec špatná cena.
 • Norri
  Norri mecenáš1.2. 14:12Pindárna
  A proč jsou Watchmeni, Before Watchmen a Doomsday Clock na třech různých místech? :-)
 • Norri
  Norri mecenáš13.1. 02:03Filmový a hudební klub
  A taky seriál Daredevil :-D Mattova přítomnost mě tam celkem potěšila :-)
 • Norri
  Norri mecenáš12.1. 10:27Pindárna
  Taky jsem si udělal svoje TOP10 toho, co jsem loni přečetl:

  Orlové Říma
  Bomba
  Johnny Cash: I See a Darkness
  Mister Miracle: The Deluxe Edition
  Daytripper: Deluxe Edition
  Conan z Cimmerie, svazek II.
  Skip by Molly Mendoza
  Pan Neporazitelný #01: Okresní hrdina
  Paper Girls: Kniha první
  Sentry
 • Norri
  Norri mecenáš7.12.2021 14:59Pindárna
  Docela se podivuji nad cenovou politikou Meanderu. Poslední dva komiksy (Přeřekadla a Tibbles) mají hodně ambiciózní cenu za stránku. Oba dva jsou od domácích autorů. A oba vyšly "s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky." Tak se mi vtírá myšlenka, že možná ani není důležité, kolik se jich prodá...

  BTW: Podle Meanderu má Tibbles šitou vazbu V8.
 • Norri
  Norri mecenáš3.12.2021 22:21Povinná četba
  Gmork: Výtvarně to vypadá hodně zajímavě. Rozhodně mě to zaujalo. To už je 3. kniha, kterou si příští rok od Arga koupím :-)


 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 16:19* Připomínky a návrhy
  Parchanti z jihu #01 jsou v pevné vazbě.
 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 14:03Pindárna
  Na CC se to válelo všude. Vyfotím to a pošlu :-)
 • Norri
  Norri mecenáš1.12.2021 12:40Pindárna
  A co komiks Škoda Founders? Bude se to přidávat? :-)
  https://www.facebook.com/skoda.cz/posts/5949097381828996/
 • Norri
  Norri mecenáš26.11.2021 14:40Poznej comics nebo postavu
  wistar: Stačí si zobrazit ty série a seřadit je podle hodnocení a máš nejobjektivnější hodnocení.
  https://comicsdb.cz/serie/325/ultimatni-komiksovy-komplet/prehled/3
 • Norri
  Norri mecenáš22.11.2021 22:46Sběratelský klub
  Ten Chlad mě odpuzuje i fascinuje zároveň. Půjdu do toho :-) V tomto případě půjdu do standardní verze, připadá mi nejlepší. Z limitek se mi líbí nejvíc B a tipnul bych si, že o ni bude největší zájem.
 • Norri
  Norri mecenáš15.11.2021 21:10Slevy, výprodeje, bazary
  Je zajímavé, že jediná Zlatá klasika, která u Albatrosu nikdy nebyla ve výprodeji je #04: Victor Arriagada Ríos. Buďto to vyšlo v dramaticky malém nákladu, anebo se to výborně prodává.
 • Norri
  Norri mecenáš8.11.2021 10:18Srazy, cony, festivaly
  Vídeňský Comic Con je letos zrušený...
  https://viecc.com/info/
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 22:02Filmový a hudební klub
  Free Guy mě moc nebral. Možná kdybych už před tím neviděl Raubíře Ralpha... :-D Seriály nestíhám. Zámek a klíč je v seznamu "Jednou snad". Tomorrow War jsem asi viděl trailer a zaujalo mě to, ale z hlavy vůbec netuším o čem to má být.
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 21:42Filmový a hudební klub
  Jsem nenáročný divák :-)
 • Norri
  Norri mecenáš28.10.2021 19:32Filmový a hudební klub
  Všude jsem četl, jaká je nový Venom kravina, a já jsem se dneska v kině bavil.
 • Norri
 • Norri
  Norri mecenáš25.10.2021 13:57Publicistika
  No hlavně že už v televizi nedávají ten progresivistický monoskop...
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 750 (cca 328675 Kč)
Mám: 1020 (cca 463052 Kč)
Chci: 58 (cca 23545 Kč)
Sháním: 5 (cca 3236 Kč)
Nabízím: 2 (cca 368 Kč)
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 30
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0