• deefha
  deefha mecenáš14.12.2022 14:33Fagi: Bezceler - Život bez zeleniny
  Já mám prostě tenhle druh humoru se slovy rád :) Trochu mi to připomíná https://pas-faux-pas.blogspot.com, což teda mimochodem taky doporučuju. Naivním kameňákům zdar!
 • deefha
  deefha mecenáš19.9.2022 09:16Koralína (paperback)
  Pohádková jednohubka o zahánění nudy překonáváním strachu :-) Je tam kočka, takže za mě dobrý. Knižní předlohu jsem nečetl a film neviděl (a teď už to asi dohánět nebudu).
 • deefha
  deefha mecenáš14.8.2022 08:50Tomie
  Tenhle špalek (vzhledem k malým rozměrům a velké váze se špatně drží, ale buďme rádi, že to u nás vůbec vyšlo - a navíc takhle pěkně všechno pohromadě) jsem sice přečetl za pár hodin, ale rezonovat ve mě bude ještě hodně dlouho. O existenci mangy Tomie jsem měl povědomí vlastně díky jejím filmovým zpracováním, kterých je už asi osm a ani jedno z nich jsem zatím neviděl. Teď už si je pouštět nebudu, protože bych si asi jen zkazil vynikající dojem, který na mě kniha udělala.

  Úvodní a závěrečné části jsou masakrózní, povídky mezi nimi mají kvalitu trochu kolísavou, přičmž ale některé z nich (Schovanka, Chlapec, Vlasy, Malíček...) velmi výrazně vyčnívají. Nechci spoilovat, ale hlavní postava (zdráhám se použít označení "hrdinka") Tomie to vůbec nemá lehké a i když mě překvapilo, že série původně vycházela v šódžo manga magazínu (tedy pro dospívající holky), dle definice jsou všechny atributy vlastně naplněny:

  "Mangy a anime tohoto zaměření jsou převážně romantické, někdy obohacené o milostný mnohoúhelník. Hlavní postavou je zpravidla dospívající dívka čelící nejrůznějším konfliktům, ať už jsou to každodenní dilemata, romantické pletky, nebo se jen snaží zachránit svět. Šódžo nepostrádá akci a zaměřuje se také na tělesný vývoj jedince.

  Nebyl by to ale Džundži Itó, kdyby to všechno nebylo podané tak trochu jinak :-D S krásnýma holkama jsou prostě jen problémy a tak si dávejte bacha, do koho se zabouchnete. Pro všechny případy každopádně doporučuju nosit s sebou dobře nabroušený nůž. Nikdy nevíte, kdy se bude hodit...
 • deefha
  deefha mecenáš26.5.2022 20:45Zuzanka a její svět
  Komiks samotný je svědectvím doby, o které je potřeba aspoň něco málo vědět, jinak některé scénky mohou působit krapet surreálně. Pomocnou ruku v tom podává sice krátký, ale informacemi nabitý doslov Tomáše Prokůpka (publicisticky jako vždy na výši). Kniha tak představuje cenný artefakt, jehož vznik u příležitosti stého výročí narození Bohumila Konečného nemohl být načasován lépe. A Zuzanka...? Inu, je to sice celé téměř prvorepubliková limonáda, ale i dělník si po práci zaslouží trochu toho nenáročného povyražení :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4.2022 14:58Pečeme s Kafkou
  Pokud vaše knihovna vypadá jako ta na straně 15 (viz https://twitter.com/tomgauld/status/470508709173403648), budete tuhle knihu milovat. Pokud ne, bude vám polovina stripů připadat výrazně méně vtipná, než ve skutečnosti je :-) Znalost kontextu se v tomhle případě prostě počítá. Výtečný překlad, díky za něj.
 • deefha
  deefha mecenáš26.2.2022 21:20Autobus
  Dost velká haluz od někoho, kdo autobusy buďto miluje, nebo ho možná naopak děsí :-) Hrátky s prostorem, časem i slovy prezentuje signifikantní kresba, u které je dobré dávat pozor na detaily. Celé to sice má atmosféru a ducha 70. let minulého století, ale vlastně jde o nadčasovou záležitost. Díky za rozšíření obzorů, na tohle bych asi sám nenarazil.
 • deefha
  Do čtvrtice (sic!) všeho dobrého :-) Příběh z Londýna považuju za zatím asi nejlepší z celé série - obsahuje fakt nálož všemožných hudebně-pokulturních odkazů, zápletka s čajem je totálně praštěná, a kromě toho je to celé opravdu dost lechtivé, hehe. Oproti tomu New York a jeho kanalizační story mi úplně nesedla, možná i proto, že se v tomhle příběhu prakticky nevyskytují prikóni. A ty já mám rád! Bude pokračování?
 • deefha
  Čajová jízda pokračuje! Ve světě, kde je všechno jinak a přesto povědomé, se tentokrát podíváme do Říma a na americký vidlákov. Oba příběhy jsou oproti těm předchozím trochu... temnější? I když to přímo ne, spíš maličko propracovanější a dotýkající se vážnějších témat. Dozvíme se něco, co jsme už tušili, a dáme na prdel jedné fanatické sektě vedené pokrytcem (ehm, opět závan něčeho, co tak důvěrně známe z našeho světa, že?). Samozřejmě dojde i na nějaké ty bradavky :-P, takže mohou být všichni spokojení. Já jsem tedy byl a těším se na další!
 • deefha
  A pokračujeme ve francouzské krasojízdě po světě, kde je všechno tak trochu na hlavu :-) Příběh z filmového prostředí je nacpaný popkulturními odkazy, příběh z Barcelony je zase plný koček (ve všech významech...), tempo je svižnější než u předchozích dvou - takže za mě opět velká spokojenost. Ta kresba! Vydržel bych v ní hledat detaily celé hodiny.
 • deefha
  Parádně nakreslená jednohubka, kterou slupnete na jeden zátah. Jednoduchý příběh, ve kterém se nikomu nestane nic zlého ani nikdo neumře... No, to bych vlastně kecal :-) Ale žádné velké drama jsem od toho stejně nečekal, prostě nádherná oddechovka pro dobrou náladu s několika lehounce lechtivými momenty. Jen víc takových!
 • deefha
  deefha mecenáš6.10.2021 20:05Safari pláž
  Je to pěkňoučké, příjemně se to čte a trvá to asi pět minut - takže samá pozitiva :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2021 10:57Simpsonovi 2021/06 Bart Simpson
  Příběhy tentokrát dost slabé. Jako kočkomila mě nejvíc oslovila obálka a prostřední dvoustrana s kočičím rébusem :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.4.2021 15:25Kapitán Kloss
  Nejen tohle souborné vydání, ale vlastně celý "kult" kapitána Klosse chápu jako dobový artefakt, resp. jako připomenutí toho, jak se jedna doba vypořádala s dědictvím doby předchozí. Není to ani polský James Bond, ani polský major Zeman, není to ani lehce zkreslené podání událostí ani úplně překroucená propaganda, je to něco mezi tím vším. Takhle pohromadě je zřetelná repetitivní podobnost mezi jednotlivými díly, což činí četbu na jeden zátah téměř nesnesitelnou. Navíc jsem si u některých zápletek připadal jako v některé z mnoha anekdot o Stierlitzovi (na něj bych ve výčtu podobností úplně zapomněl), hlavně díky všudypřitomným vysvětlujícím popiskám. Má to prostě opravdu výraznou patinu a i když jsem rád, že mám v knihovně aspoň vydání z roku 2020, moc často se k němu asi vracet nebudu. Jo a seriál jsem samozřejmě neviděl.
 • deefha
  deefha mecenáš21.4.2021 18:52Simpsonovi 2021/04 Bart Simpson
  Tentokrát jen dva delší příběhy, oba jsou nemastné neslané. Nicméně standard.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 18:22Simpsonovi 2021/03 Bart Simpson
  Hlavní příběh tentokrát věru nic moc. Naopak potěšily válečné vzdušné eskapády dědy Simpsona a jednostránková Grandiózní dobrodružství radioaktivního Huga.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 10:33Tesáky
  Tahle jednohubka je černá jako noc a chutná po krvi (a psích chlupech...). Tématika je mi blízká, proto jsem si těch pár stránek užil podobně, jako jinou pekelnou jednohubku - Belzepubové (ty ale považuju za lepší). Především ale obdivuju autorku, jak se dokáže vymanit ze svých infantilně-autisticko-menstruačních Sarah's Scribbles, kterými se původně proslavila. Tesáky jsou ve všech směrech na opačné straně spektra (včetně kresby) a hlavně o třídu lepší... takže určitě nebudou mít takový úspěch :-) Nicméně já bych si klidně dal krevní nášup. Jo a mohly by tam být nějaké kočky, když je má Sarah tak ráda. Já je mám taky rád.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2021 09:25Simpsonovi 2021/02 Bart Simpson
  Tentokrát se povedly oba dva příběhy, doslova jeden lepší než druhý... Resp. ten druhý je lepší než první :-), protože představa rebootovaných Simpsonů - to je něco!
 • deefha
  deefha mecenáš5.2.2021 10:41Sólo #01: Třetí pusa od princezny
  Fantastická exkurze do divokých tuzemských komiksových devadesátek. A protože se jedná opravdu o samý počátek (1990), tak se všim všudy. Obálka je "lákavě" kolotočářská ve stylu malůvek na světských maringotkách, ale uvnitř na čtenáře čeká šok ještě větší. Hnusná kresba, zmatené dialogy, nepřehledný děj, chatrná zápletka s prazvláštním zakončením, nakonec pokus o několik stran tematicky ne úplně související publicistiky a na zadní straně obálky povídání o tuleních kuželozubých (?!), o kterých nikde v příběhu nepadne ani slovo... To vše vydáno ve spolupráci s "Československou leasingovou, finanční a obchodní spolčností" v nákladu 80 tisíc :-D No jak říkám - nádhera, v té době prostě bylo možné všechno.
 • deefha
  deefha mecenáš30.12.2020 10:01Rabínův kocour 1–5
  Jakožto bezvěrce (a milovníka koček) mě kniha velice oslovila, což o ní myslím hodně vypovídá. Kocour má samozřejmě ve všem pravdu :-) Bavil jsem se opravdu dobře, ale s přibývajícími stránkami došlo i na vážnější témata, což nelze než ocenit. Po zaklapnutí knihy jsem měl neodbytný pocit, že si hned musím přečíst další pětici příběhů. Tak doufejme, že se tenhle soubor bude dobře prodávat a Baobab se rozhoupe k pokračování. A i kdyby ne, tak už tenhle masivní počin si zaslouží obrovskou pochvalu.
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2020 07:37Simpsonovi 2020/09 Bart Simpson
  Tak tentokrát se povedly všechny čtyři příběhy, doslova jeden lepší než druhý :-) Aragonés válí, jako ostatně vždycky.
 • deefha
  deefha mecenáš19.8.2020 10:52Simpsonovi 2020/08 Bart Simpson
  Druhý příběh je i tentokrát zábavnější, než ten hlavní. A navíc se u něj naučíte pár životně důležitých frází ve španělštině :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.7.2020 23:51Marzi 1984-1987
  Jsem ročník 1978, Marzi 1979 (jde de facto o autobiografii), takže jsme si padli do oka. Fakt jsem rád, že jsem prvních deset let mého života prožil aspoň o kousek víc na jih od Polska, protože jejich tehdejší problémy byly mnohem horší, než ty naše. Nemám tak sice vzpomínky na věčně prázdnou lednici, přídělový systém, stanné právo a stávkující rodiče, takže o tom nemůžu napsat komiks... Ale pochopit ho dokážu stejně dobře.
  V dobovém kontextu mě vytáčí snad jen těch pár příbehů, které se dotýkají církve a víry obecně. Nechápu, proč se Poláci téhle koule na noze nedokážou asi nikdy zbavit - vždyť třeba právě v téhle knize je krásně vidět, jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné.
  A ano, říkám "v knize", protože tohle je opravdu hodně, hodně moc ukecaný komiks :-) Ale vůbec mi to nevadilo! Docela rád bych si přečetl další dvě knihy příběhů, které v originále vyšly. Ale francouzsky se kvůli tomu učit nehodlám...
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2020 23:12Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Tuhle zvířecí partičku jsem poprvé potkal někdy před deseti lety v digitální podobě. Na první pohled to byla moje krevní skupina, zhltnul jsem těch pár povídek (v podstatě ty samé, které jsou v této knize) na jeden zátah. Říkal jsem si tehdy, že pokud Beasts of Burden někdo vydá v češtině, rozhodně si je pořídím. Protože sliby se mají plnit, tak teď tedy činím a zároveň děkuji Comics Centru za uvedení na náš trh.
  Povídky s sice mluvícími, ale nikoli antropomorfními zvířecími vyšetřovateli okultně-paranormálních zločinů gradují jen zvolna a opravdu je vidět, že autorský záměr na začátku nebyl nijak komplexní (ostatně se o tom píše i v poznámkách na konci knihy). Lidský i zvířecí svět Burdenu se tak zaplétá a zároveň začíná držet pohromadě docela nenápadně, přičemž když už se tyhle dva světy protnou, neznamená to vůbec nic dobrého. Ty nejhorší věci v těchhle občas i dojemných povídkách totiž rozhodně nedělají zvířata.
  Kniha samozřejmě končí v tom nejméně vhodném okamžiku, ale to nevadí! Stačí si počkat na podzim, kdy by CC mělo vydat druhou knihu se zbývajícími povídkami. V nich se (pokud si dobře vzpomínám) objeví i veleslavný host z úplně jiného komiksového vesmíru, leč nepředbíhejme...
  A mimochodem - kniha vyšla s vadou, chybí meziobálka posledního příběhu. Skoro si toho ani nevšimnete, ale Comics Centrum se k tomuto problému postavilo tak, že si u mě vysloužilo obdiv a nehynoucí úctu. Protože přetisknout celý náklad a nabídnout všem zákazníkům opravený výtisk zdarma, na to dneska potřebujete koule.
 • deefha
  deefha mecenáš29.6.2020 12:02Simpsonovi 2020/02 Bart Simpson
  Pěkný hlavní příběh "Bartman vs. Dr. Osmerant", zbytek obvyklý dobrý průměr.
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2020 19:44Simpsonovi 2020/06 Bart Simpson
  Tentokrát se obvyklému standardu aspoň trochu vymyká minipříběh "Springfieldská miminka" :-)
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:58Zelený Raoul: S opicí na hrad
  Obsahuje výběr 73 dílů z let 1995-2004, 2012 a 2013. Jako bonus 9 tematicky nesouvisejících dílů označených jako "přes čáru", např. legendární "Paroubkovy erotické fantazie".
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:49Zelený Raoul
  Obsahuje díly 518-771 (leden 2005 - prosinec 2009). Kniha bezprostředně navazuje na předchozí sbírku http://comicsdb.cz/comics/947/zeleny-raoul-deset-let-ceske-republiky-ocima-ufona .
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:35Zelený Raoul #06
  Obsahuje díly 229-255 (3. června 1999 - 2. prosince 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:32Zelený Raoul #05
  Obsahuje díly 203-228 (26. listopadu 1998 - 27. května 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:24Zelený Raoul #03
  Obsahuje díly 121-175 (24. dubna 1997 - 14. května 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:22Zelený Raoul #01
  Obsahuje díly 1-67 (5. ledna 1995 - 11. dubna 1996).
 • deefha
  deefha mecenáš16.2.2019 21:40Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec
  Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!
 • deefha
  deefha mecenáš20.6.2018 10:21Simpsonovi 2018/06 Bart Simpson: Velkej šéf
  Chvályhodný počin, který cílovka (myšleno šklebani) jistě příliš neocení. Zároveň jde tak trochu o střelbu tuzemského vydavatele do vlastních řad, protože pokud to ještě někdo nevěděl, tak teď mu to konečně dojde: většina těch nejlepších vtipů v rámci Simpsonů je nepřeložitelná, ať se člověk snaží sebevíc. Negativní efekt ztraceno v překladu díky přímému srovnání a hlavně vysvětlivkám na konci sešitu vynikne tolik, až je to člověku skoro líto... No, ale to máte jako s dabingem - originál je vždycky lepší!
 • deefha
  deefha mecenáš26.4.2018 10:04Znovuzrození hrdinů DC
  Přijde mi to jako když X let sledujete seriál, který se po mnoha sezónách tvůrci najednou rozhodnout kompletně změnit, takže vám nejdřív nabídnou radši jen takovou trochu zmatenou ochutnávku, abyste se zkusili připravit na to, co vás teprve čeká. Navíc ochutnávku s mnoha odkazy, které bych - a to se klidně přiznám - bez relativně obsáhlých textových vysvětlivek moc nedával (protože jsem ten hypotetický seriál třeba nesledoval dostatečně pozorně a taky jsem ho už polovinu zapomněl, protože se vysílá už opravdu dlouho). No, takže... jsem docela zvědavý, ale na druhou stranu se bojím, jestli se mám vůbec na co těšit. Takže se nechám překvapit :-)
 • deefha
  Asi se těším na plnou verzi, bude-li tedy.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2018 10:52Rumcajs se vrací #02
  Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.1.2018 15:29Sojčák
  Přečteno za půl hodiny, ale přemýšlet o tom budu asi ještě dlouho...
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2017 22:22Liberty Meadows #01: Ráj
  Milé. Chci další!
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 12:10Zelený Raoul #04
  Obsahuje díly 176-202 (21. května 1998 - 19. listopadu 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 11:58Zelený Raoul #02
  Obsahuje díly 68-120 (18. dubna 1996 - 17. dubna 1997).
 • deefha
  deefha mecenáš4.8.2017 18:06Zelený Raoul: Cesta do pozadí
  Popis zde špatně uvádí čísla dílů, které kniha obsahuje: není to 772-961, ale 772-979 (7. ledna 2010 - 30. ledna 2014, příběhy z roku 2009 totiž obsahuje předchozí kniha). Z toho mimo jiné vyplývá, že i kniha samotná (!) obsahuje na svém úvodu zavádějící informaci "208 příběhů za roky 2009-2014". Příběhů je sice opravdu 208, ale jsou za roky 2010-2014, přičemž ale z roku 2014 jich je jen pět (pouze lednové díly).
 • deefha
  deefha mecenáš31.5.2017 08:12Rumcajs se vrací #01
  K tomuhle "Rumcajsovi pro dospělé" jsem se dostal naprostou náhodou a musím říct, že jsem velmi mile překvapen! Hrdinové našich dětských let ožívají v atmosféře příjemně černého humoru, spletitý a na Jičínsko nečekaně temný příběh se svižně rozjíždí, postupně se buduje hutná atmosféra plná popkulturních narážek a vizuálních vtípků, dokonce i "reklamy" jsou patřičně stylové... Vysoký nadprůměr (nejen) v rámci tuzemské tvorby, nadšení pro věc je na tom vidět z každé strany. Pevně doufám, že se dočkáme i slibovaných dalších dvou pokračování. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne :-)
 • deefha
  deefha mecenáš26.1. 14:34Sběratelský klub
  Ó! Děkujeme :-)
 • deefha
  deefha mecenáš26.1. 12:36Sběratelský klub
  @Ter Bude předplatné? :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.1. 21:32Herní vlákno
  @Toe Request approved :-) Na IBL se mi líbí, že za tím stojí dva bráchové hráči / vývojáři a dávají do toho zjevně všechno. Včetně prachů, takže jsem je podpořil aspoň placeným členstvím (které vlastně vůbec k ničemu není nutné, přidává mi jen možnost custom tagů u her, což je teda taky fajn, že nikoho do ničeho nenutí). Pevně doufám, že ještě nějaký čas vytrvají, pak je někdo koupí, nasype do toho ranec peněz a bude to umět všechno :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.1. 16:52Herní vlákno
  @Hawwwran Na Nintendu se nějak pracuje, ale u nich je docela problém se k nějakým datům dostat jako uživatel, natož pak přes API. To samé GG, Epic a další - něco půjde a určitě to časem bude, něco spíš ne.
 • deefha
  deefha mecenáš23.1. 19:44Sběratelský klub
 • deefha
  deefha mecenáš23.1. 14:14Herní vlákno
  Btw. trochu si zapromuju: pokud máte rádi ve svých hrách takový pořádek, jako díky ComicsDB v komiksech :-), tak doporučuju Infinite Backlog. Oproti podobným už existujícím projektům se mi líbí automatická synchronizace trofejí a odehraného času z PSN, Xboxu i Steam accountu (ostatní jsou v přípravě, na projektu se neustále maká). Taky to má nějaké ty obligátní sociální funkce, takže budu rád, když se mi mrknete na profil a podle toho se třeba rozhodnete :-)

  https://infinitebacklog.nl/users/deefha
 • deefha
  deefha mecenáš19.1. 13:22Čtenářský koutek
  Tak to je dost kůl, díky!
 • deefha
  deefha mecenáš12.1. 22:00Sběratelský klub
  TL;DR Dobrá práce.

  Tohle mi připomíná situaci s jednou knihou Bestií Burdenských od ConanCentra, byla to myslím dvojka nebo trojka. Tam chyběla jedna meziobálka, resp. místo ní byl prázdný list. Jasně, je to trochu rozdíl, na té obálce vlastně nebyl žádný obsah. Ale stejně přetiskli celý náklad a každému poskytli možnost získat zdarma opravený výtisk. Já se o něj nehlásil, ale doslova mi ho vnutili na prodejně, kam si chodím vyzvedávat :-)

  Což mi vždycky nedá a říkám si, jestli z té "temné" sběratelské strany čistě náhodou nejsou cennější ty původní chybotisky, že...
 • deefha
  deefha mecenáš10.1. 14:21Pindárna
  Nakupujte, než to zdražej :-/ TL;DR V důsledku sloučení dvou snížených sazeb do jedné by nejspíš o něco podražily položky, které teď spadají do desetiprocentní sazby, tedy především léky, vodné a stočné, kultura, knihy, časopisy, noviny, ubytování, služby kadeřnic či točené pivo v restauracích.

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-vlada-se-chysta-zdrazit-leky-knihy-i-tocene-pivo-40419594
 • deefha
  deefha mecenáš10.1. 14:18Filmový a hudební klub
  @james89 Však on se nakonec někde objeví :-) Řezník se dokáže vždycky s někým dohodnout.
 • deefha
  deefha mecenáš9.1. 13:47Filmový a hudební klub
  @james89 Předchozí Party Hard jsem koupil na Aerofilms. Ti loni s online videotékou přemigrovali ke KVIFF.TV, tak jsem si říkal, že by tam třeba Party Harder mohlo už taky být... No ale není a dokonce tam není ani Party Hard :-( Takže nevím.
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 14:02Pindárna
  @soulbringer Přesně - až bude nejhůř a do mého plynového kotle přestane proudit plyn, začnu nejdřív parketama a nakonec dojde i na ten Incal, všechno se dá spálit :-D
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 14:01Pindárna
  @Ter Rozhodně netvrdím, že na to mám čas :-) Ale jak jsem psal tady někde v jiném vlákně, radši budu mít zaplněný buffer, než abych to pak horko těžko sháněl. Takže hlavně nakupuju a občas i čtu. Knížky se nekazí... když jsou v igelitu... :-D
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 13:59Pindárna
  @mkw My máme Benefit Plus, berou to všude možně. Teda musíš mít takovou tu nabitou kartu, papírový kupónky ne :-) Zvyknul jsem si utrácet to na Knihcentru, nejsou sice nejlevnější, ale za nákupy se tam sbírají bodíky a za bodíky si pak vygeneruju 10 % slevu, takže to vyjde tak nějak normálně.
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 13:00Pindárna
  @Zack Já jsem jako doktor Havel nebo smrt - taky beru všechno :-)
 • deefha
  deefha mecenáš6.1. 12:47Pindárna
  Každý rok v lednu dorazí od zaměstnavatele body na Benefit kartu, i letos. A jako každý rok jsem je obratem vyměnil za dalších třicet kilo papíru. Přece za to nebudu chodit někam do fitka nebo nepojedu na dovolenou! :-D

 • deefha
  deefha mecenáš2.1. 09:41Pindárna
  Jasný. Já toho třeba kupuju hodně "do zásoby", protože fakt nestíhám číst všechno hned. Přečtu si to za pak týden nebo za pár let, prostě až bude čas a nálada. Jenže kdybych to nekoupil hned, taky by se mi mohlo stát, že bych to pak za těch pár let už nesehnal normální cestou a musel bych brát od překupníků nebo čekat, až se to objeví někde v antikvariátu. To jsem už zažil tolikrát (Sandman, Lucifer, Sin City...), že si prostě radši vytvářím mohutný backlog (který se dá, kdyby bylo nejhůř, vždycky zase rozprodat, ehm...), než bych pak ztrácel čas zpětným sháněním. A tohle všechno se samozřejmě netýká jen komiksů, ale knih obecně. Doufám, že mi to nikdo nebude mít za zlé :-)
 • deefha
  deefha mecenáš14.12.2022 20:07Sběratelský klub
  @Milo_Harvey Z těch nových jen dvojku Angela, to je takové moje guilty pleasure. Zbytek jsem už nakoupil na black friday :-)
 • deefha
  deefha mecenáš6.12.2022 12:25Filmový a hudební klub
  Chápu to tak, že ač je komiks původem slovenský, tak nejdřív vyšel v českém překladu v roce 2015, a teprve v roce 2019 ve slovenštině a v nějakém rozšířeném vydání? To mě dost zajímá :-)
 • deefha
  deefha mecenáš5.12.2022 13:43Pindárna
  @BadBoy 450 tisíc? To je ale včetně knih, ne? :-) Nesmysl.
 • deefha
  deefha mecenáš28.11.2022 21:53Sběratelský klub
  Spíš to druhý. Já si pro Petra Pana dneska zašel normálně do Krakatitu :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.11.2022 22:39Slevy, výprodeje, bazary
 • deefha
  deefha mecenáš27.11.2022 12:48Pindárna
  U Vybírala vyprodaný je.
 • deefha
  deefha mecenáš26.11.2022 16:05Pindárna
  Podezírám ho, že si to všechno píše někde bokem a pak jen jednou za čas vyleje buffer :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.11.2022 11:47Srazy, cony, festivaly
  Ovšem... https://region.rozhlas.cz/brykule-7258184
 • deefha
  deefha mecenáš23.11.2022 22:37Srazy, cony, festivaly
  No, já se sám k sobě radši nebudu vyjadřovat :-P
 • deefha
  deefha mecenáš19.11.2022 10:00Slevy, výprodeje, bazary
  Zuzanka je parádní kniha a za tuhle parádní cenu bych neváhal!
 • deefha
  deefha mecenáš13.11.2022 18:45Herní vlákno
  @Darker Možná málo času :-) Ony jsou tam ty puzzly (nevím, ke kolika ses vlastně dostal) docela pěkně vymyšlené a celkově je to hodně atmosférické... Ale na mě právě nakonec až moc. Dal jsem tomu tři hodiny a padla na mě taková tísnivá depka, až jsem se musel vzpružit Yakuzou. A od té doby už jsem to pak už nezapnul. Čili vlastně ta hra je naprosto dokonalá, když tohle dokáže, ale asi ne pro mě :-) Těšil jsem se na ni moc, ale asi to vzdám.
 • deefha
  deefha mecenáš10.11.2022 19:55Pindárna
  Nebál bych se toho, zatím to klaplo vždycky. Vždycky se může najít tajemný dárce pár hodin před koncem kampaně, který dotáhne zbývající částku :-)
 • deefha
  deefha mecenáš7.11.2022 09:50Pindárna
  Komiks jsem nečetl, ale pokud je formou (obsah je asi jasný) aspoň trochu podobný filmu Conspiracy (Konference ve Wannsee), tak nemůže být špatný. Mimochodem - ten film doporučuju, je to síla.
 • deefha
  deefha mecenáš2.11.2022 13:36Filmový a hudební klub
  Jé, u My Dying Bride jsem se utápěl v depresích už někdy v pětadevadesátým :-D The Angel and the Dark River jsem měl ve walkmanu prakticky pořád.
 • deefha
  deefha mecenáš2.11.2022 13:34Pindárna
  Jdu do toho, jak do všeho od Trystera. Nemohu jinak :)
 • deefha
  deefha mecenáš27.10.2022 20:30Stripy, jouky, fejky :)
  Na Moora má málo prstenů a debilní vlasy :-P
 • deefha
  deefha mecenáš27.10.2022 16:36Stripy, jouky, fejky :)
  @soulbringer Meh, stejně to vypadá spíš jako hipster :-)
 • deefha
  deefha mecenáš20.10.2022 16:20Nakupujeme venku
  Je to učebnice pro samouky, potřebuju aspoň nějakou gramatiku a tak. Slovní zásoba nebude problém :) Podobně to mám i s angličtinou, ale tam mám jen tu slovní zásobu, protože jsem byl samouk bez učebnice :-D Takže mi to k ničemu moc není...
 • deefha
  deefha mecenáš20.10.2022 11:26Nakupujeme venku
  Tahle vaše polská masírka mě nakonec donutila pořídit si učebnici polštiny. A běda vám, jak mi to nepůjde!
 • deefha
  deefha mecenáš19.10.2022 15:43Filmový a hudební klub
  Týjo, tak to jsem neznal! Musím si doplnit vzdělání :-)
 • deefha
  deefha mecenáš18.10.2022 19:51Sběratelský klub
  @GWB Jistě. Ovšem sračka ve fólii! :-D
 • deefha
  deefha mecenáš18.10.2022 12:40Sběratelský klub
  @Zack No a kdy teda ty trika budou? Preferuju černý XL :-P
 • deefha
  deefha mecenáš18.10.2022 06:56Digiclub
  Problém vyřešen, nebo aspoň z velké části. Ročníky nakonec zakoupit pořád jdou, ale musel jsem to udělat z jiného zařízení (mobil), než kde jsem měl aplikaci původně nainstalovanou (tablet). Koupil jsem celý archiv najednou a jediný ročník, který se neodemkl, je 2022, což je ale určitě chyba UI aplikace. Nicméně i tady mám určitý vychytralý plán, jak se k těmhle posledním dílům dostat :⁠-⁠) Tak snad se mi podaří všechno zachránit dřív, než opravdu zaříznou i ti aplikaci (v marketu už ji nenajdete, musel jsem použít alternativní zdroj).
 • deefha
  deefha mecenáš17.10.2022 23:25Digiclub
  Nemáte čistě náhodou někdo nainstalovanou mobilní aplikaci Zelený Raoul a v ní zakoupené nějaké ročníky? Po tom, co Reflex Zeleného Raoula zaříznul, tak nepochopitelně přestali podporovat i mobilní aplikaci, takže už v ní nejde nic koupit. A já jsem stihl pořídit jen 2021, 2020, 2017, 1996 a 1995 :-/
 • deefha
  deefha mecenáš15.10.2022 23:58Sběratelský klub
  @SlouzimStarymPsum Vida, na ten kryt jsem už úplně zapomněl! :-D Ale díval jsem se, že si už konečně strhli prachy z karty, tak snad už to fakt klapne!
 • deefha
  deefha mecenáš13.10.2022 13:29Herní vlákno
  Tak hoši, zítra ve 12:00 nezapomeňte na Scorn!
 • deefha
  deefha mecenáš10.10.2022 15:21Sběratelský klub
  Jen škoda, že my předplatitelé si budeme muset počkat ještě na jedno číslo, páč to odesílají po třech :-D To je zoufalý...
 • deefha
  deefha mecenáš9.10.2022 16:20Nakupujeme venku
  Týjo, to se mi tehdy líbilo! Pokud je těch 200 stran ve stejném duchu, tak asi proč ne :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.10.2022 21:30Pindárna
  Pěkný kladivo, muhehe :-D
 • deefha
  deefha mecenáš4.10.2022 11:42* Připomínky a návrhy
  Ha, budu muset oprášit šupleru :-D
 • deefha
  deefha mecenáš2.10.2022 13:56* Připomínky a návrhy
  @Zack To mě vždycky zajímalo, kolik toho má uvedenou váhu. Opravdu jsou to jen jednotky procent?
 • deefha
  deefha mecenáš30.9.2022 14:08* Připomínky a návrhy
  A hele, další / předchozí v sérii? To vůbec není špatný, díky! :-)

 • deefha
  deefha mecenáš29.9.2022 13:39Pindárna
  https://www.obchod.crew.cz/doprava
  Poštovné zdarma
  Při jednorázové objednávce nad 2 500 Kč neúčtujeme poštovné.
  Také v případě, že objednáte pouze tituly s označením Poštovné zdarma (a žádné jiné), můžete jako způsob dodání zásilky zvolit "Poštovné zdarma". Zásilky jsou posílané přes jinou firmu (SEND), takže může dojít k mírnému zpoždění při vyřizování objednávky (objednávku také nelze hradit dobírkou).
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 260 (cca 48023 Kč)
Mám: 1270 (cca 381690 Kč)
Chci: 407 (cca 167520 Kč)
Sháním: 407 (cca 167520 Kč)
Nabízím: 3 (cca 717 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0