• deefha
  deefha mecenáš26.5. 20:45Zuzanka a její svět
  Komiks samotný je svědectvím doby, o které je potřeba aspoň něco málo vědět, jinak některé scénky mohou působit krapet surreálně. Pomocnou ruku v tom podává sice krátký, ale informacemi nabitý doslov Tomáše Prokůpka (publicisticky jako vždy na výši). Kniha tak představuje cenný artefakt, jehož vznik u příležitosti stého výročí narození Bohumila Konečného nemohl být načasován lépe. A Zuzanka...? Inu, je to sice celé téměř prvorepubliková limonáda, ale i dělník si po práci zaslouží trochu toho nenáročného povyražení :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4. 14:58Pečeme s Kafkou
  Pokud vaše knihovna vypadá jako ta na straně 15 (viz https://twitter.com/tomgauld/status/470508709173403648), budete tuhle knihu milovat. Pokud ne, bude vám polovina stripů připadat výrazně méně vtipná, než ve skutečnosti je :-) Znalost kontextu se v tomhle případě prostě počítá. Výtečný překlad, díky za něj.
 • deefha
  deefha mecenáš26.2. 21:20Autobus
  Dost velká haluz od někoho, kdo autobusy buďto miluje, nebo ho možná naopak děsí :-) Hrátky s prostorem, časem i slovy prezentuje signifikantní kresba, u které je dobré dávat pozor na detaily. Celé to sice má atmosféru a ducha 70. let minulého století, ale vlastně jde o nadčasovou záležitost. Díky za rozšíření obzorů, na tohle bych asi sám nenarazil.
 • deefha
  Do čtvrtice (sic!) všeho dobrého :-) Příběh z Londýna považuju za zatím asi nejlepší z celé série - obsahuje fakt nálož všemožných hudebně-pokulturních odkazů, zápletka s čajem je totálně praštěná, a kromě toho je to celé opravdu dost lechtivé, hehe. Oproti tomu New York a jeho kanalizační story mi úplně nesedla, možná i proto, že se v tomhle příběhu prakticky nevyskytují prikóni. A ty já mám rád! Bude pokračování?
 • deefha
  Čajová jízda pokračuje! Ve světě, kde je všechno jinak a přesto povědomé, se tentokrát podíváme do Říma a na americký vidlákov. Oba příběhy jsou oproti těm předchozím trochu... temnější? I když to přímo ne, spíš maličko propracovanější a dotýkající se vážnějších témat. Dozvíme se něco, co jsme už tušili, a dáme na prdel jedné fanatické sektě vedené pokrytcem (ehm, opět závan něčeho, co tak důvěrně známe z našeho světa, že?). Samozřejmě dojde i na nějaké ty bradavky :-P, takže mohou být všichni spokojení. Já jsem tedy byl a těším se na další!
 • deefha
  A pokračujeme ve francouzské krasojízdě po světě, kde je všechno tak trochu na hlavu :-) Příběh z filmového prostředí je nacpaný popkulturními odkazy, příběh z Barcelony je zase plný koček (ve všech významech...), tempo je svižnější než u předchozích dvou - takže za mě opět velká spokojenost. Ta kresba! Vydržel bych v ní hledat detaily celé hodiny.
 • deefha
  Parádně nakreslená jednohubka, kterou slupnete na jeden zátah. Jednoduchý příběh, ve kterém se nikomu nestane nic zlého ani nikdo neumře... No, to bych vlastně kecal :-) Ale žádné velké drama jsem od toho stejně nečekal, prostě nádherná oddechovka pro dobrou náladu s několika lehounce lechtivými momenty. Jen víc takových!
 • deefha
  deefha mecenáš6.10.2021 20:05Safari pláž
  Je to pěkňoučké, příjemně se to čte a trvá to asi pět minut - takže samá pozitiva :-)
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2021 10:57Simpsonovi 2021/06 Bart Simpson
  Příběhy tentokrát dost slabé. Jako kočkomila mě nejvíc oslovila obálka a prostřední dvoustrana s kočičím rébusem :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.4.2021 15:25Kapitán Kloss
  Nejen tohle souborné vydání, ale vlastně celý "kult" kapitána Klosse chápu jako dobový artefakt, resp. jako připomenutí toho, jak se jedna doba vypořádala s dědictvím doby předchozí. Není to ani polský James Bond, ani polský major Zeman, není to ani lehce zkreslené podání událostí ani úplně překroucená propaganda, je to něco mezi tím vším. Takhle pohromadě je zřetelná repetitivní podobnost mezi jednotlivými díly, což činí četbu na jeden zátah téměř nesnesitelnou. Navíc jsem si u některých zápletek připadal jako v některé z mnoha anekdot o Stierlitzovi (na něj bych ve výčtu podobností úplně zapomněl), hlavně díky všudypřitomným vysvětlujícím popiskám. Má to prostě opravdu výraznou patinu a i když jsem rád, že mám v knihovně aspoň vydání z roku 2020, moc často se k němu asi vracet nebudu. Jo a seriál jsem samozřejmě neviděl.
 • deefha
  deefha mecenáš21.4.2021 18:52Simpsonovi 2021/04 Bart Simpson
  Tentokrát jen dva delší příběhy, oba jsou nemastné neslané. Nicméně standard.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 18:22Simpsonovi 2021/03 Bart Simpson
  Hlavní příběh tentokrát věru nic moc. Naopak potěšily válečné vzdušné eskapády dědy Simpsona a jednostránková Grandiózní dobrodružství radioaktivního Huga.
 • deefha
  deefha mecenáš25.3.2021 10:33Tesáky
  Tahle jednohubka je černá jako noc a chutná po krvi (a psích chlupech...). Tématika je mi blízká, proto jsem si těch pár stránek užil podobně, jako jinou pekelnou jednohubku - Belzepubové (ty ale považuju za lepší). Především ale obdivuju autorku, jak se dokáže vymanit ze svých infantilně-autisticko-menstruačních Sarah's Scribbles, kterými se původně proslavila. Tesáky jsou ve všech směrech na opačné straně spektra (včetně kresby) a hlavně o třídu lepší... takže určitě nebudou mít takový úspěch :-) Nicméně já bych si klidně dal krevní nášup. Jo a mohly by tam být nějaké kočky, když je má Sarah tak ráda. Já je mám taky rád.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2021 09:25Simpsonovi 2021/02 Bart Simpson
  Tentokrát se povedly oba dva příběhy, doslova jeden lepší než druhý... Resp. ten druhý je lepší než první :-), protože představa rebootovaných Simpsonů - to je něco!
 • deefha
  deefha mecenáš5.2.2021 10:41Sólo #01: Třetí pusa od princezny
  Fantastická exkurze do divokých tuzemských komiksových devadesátek. A protože se jedná opravdu o samý počátek (1990), tak se všim všudy. Obálka je "lákavě" kolotočářská ve stylu malůvek na světských maringotkách, ale uvnitř na čtenáře čeká šok ještě větší. Hnusná kresba, zmatené dialogy, nepřehledný děj, chatrná zápletka s prazvláštním zakončením, nakonec pokus o několik stran tematicky ne úplně související publicistiky a na zadní straně obálky povídání o tuleních kuželozubých (?!), o kterých nikde v příběhu nepadne ani slovo... To vše vydáno ve spolupráci s "Československou leasingovou, finanční a obchodní spolčností" v nákladu 80 tisíc :-D No jak říkám - nádhera, v té době prostě bylo možné všechno.
 • deefha
  deefha mecenáš30.12.2020 10:01Rabínův kocour 1–5
  Jakožto bezvěrce (a milovníka koček) mě kniha velice oslovila, což o ní myslím hodně vypovídá. Kocour má samozřejmě ve všem pravdu :-) Bavil jsem se opravdu dobře, ale s přibývajícími stránkami došlo i na vážnější témata, což nelze než ocenit. Po zaklapnutí knihy jsem měl neodbytný pocit, že si hned musím přečíst další pětici příběhů. Tak doufejme, že se tenhle soubor bude dobře prodávat a Baobab se rozhoupe k pokračování. A i kdyby ne, tak už tenhle masivní počin si zaslouží obrovskou pochvalu.
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2020 07:37Simpsonovi 2020/09 Bart Simpson
  Tak tentokrát se povedly všechny čtyři příběhy, doslova jeden lepší než druhý :-) Aragonés válí, jako ostatně vždycky.
 • deefha
  deefha mecenáš19.8.2020 10:52Simpsonovi 2020/08 Bart Simpson
  Druhý příběh je i tentokrát zábavnější, než ten hlavní. A navíc se u něj naučíte pár životně důležitých frází ve španělštině :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.7.2020 23:51Marzi 1984-1987
  Jsem ročník 1978, Marzi 1979 (jde de facto o autobiografii), takže jsme si padli do oka. Fakt jsem rád, že jsem prvních deset let mého života prožil aspoň o kousek víc na jih od Polska, protože jejich tehdejší problémy byly mnohem horší, než ty naše. Nemám tak sice vzpomínky na věčně prázdnou lednici, přídělový systém, stanné právo a stávkující rodiče, takže o tom nemůžu napsat komiks... Ale pochopit ho dokážu stejně dobře.
  V dobovém kontextu mě vytáčí snad jen těch pár příbehů, které se dotýkají církve a víry obecně. Nechápu, proč se Poláci téhle koule na noze nedokážou asi nikdy zbavit - vždyť třeba právě v téhle knize je krásně vidět, jak si jsou obě ideologie (křesťanství a komunismus) vlastně v jádru podobné.
  A ano, říkám "v knize", protože tohle je opravdu hodně, hodně moc ukecaný komiks :-) Ale vůbec mi to nevadilo! Docela rád bych si přečetl další dvě knihy příběhů, které v originále vyšly. Ale francouzsky se kvůli tomu učit nehodlám...
 • deefha
  deefha mecenáš3.7.2020 23:12Bestie burdenské #01: Historky z psíšeří
  Tuhle zvířecí partičku jsem poprvé potkal někdy před deseti lety v digitální podobě. Na první pohled to byla moje krevní skupina, zhltnul jsem těch pár povídek (v podstatě ty samé, které jsou v této knize) na jeden zátah. Říkal jsem si tehdy, že pokud Beasts of Burden někdo vydá v češtině, rozhodně si je pořídím. Protože sliby se mají plnit, tak teď tedy činím a zároveň děkuji Comics Centru za uvedení na náš trh.
  Povídky s sice mluvícími, ale nikoli antropomorfními zvířecími vyšetřovateli okultně-paranormálních zločinů gradují jen zvolna a opravdu je vidět, že autorský záměr na začátku nebyl nijak komplexní (ostatně se o tom píše i v poznámkách na konci knihy). Lidský i zvířecí svět Burdenu se tak zaplétá a zároveň začíná držet pohromadě docela nenápadně, přičemž když už se tyhle dva světy protnou, neznamená to vůbec nic dobrého. Ty nejhorší věci v těchhle občas i dojemných povídkách totiž rozhodně nedělají zvířata.
  Kniha samozřejmě končí v tom nejméně vhodném okamžiku, ale to nevadí! Stačí si počkat na podzim, kdy by CC mělo vydat druhou knihu se zbývajícími povídkami. V nich se (pokud si dobře vzpomínám) objeví i veleslavný host z úplně jiného komiksového vesmíru, leč nepředbíhejme...
  A mimochodem - kniha vyšla s vadou, chybí meziobálka posledního příběhu. Skoro si toho ani nevšimnete, ale Comics Centrum se k tomuto problému postavilo tak, že si u mě vysloužilo obdiv a nehynoucí úctu. Protože přetisknout celý náklad a nabídnout všem zákazníkům opravený výtisk zdarma, na to dneska potřebujete koule.
 • deefha
  deefha mecenáš29.6.2020 12:02Simpsonovi 2020/02 Bart Simpson
  Pěkný hlavní příběh "Bartman vs. Dr. Osmerant", zbytek obvyklý dobrý průměr.
 • deefha
  deefha mecenáš24.6.2020 19:44Simpsonovi 2020/06 Bart Simpson
  Tentokrát se obvyklému standardu aspoň trochu vymyká minipříběh "Springfieldská miminka" :-)
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:58Zelený Raoul: S opicí na hrad
  Obsahuje výběr 73 dílů z let 1995-2004, 2012 a 2013. Jako bonus 9 tematicky nesouvisejících dílů označených jako "přes čáru", např. legendární "Paroubkovy erotické fantazie".
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:49Zelený Raoul
  Obsahuje díly 518-771 (leden 2005 - prosinec 2009). Kniha bezprostředně navazuje na předchozí sbírku http://comicsdb.cz/comics/947/zeleny-raoul-deset-let-ceske-republiky-ocima-ufona .
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:35Zelený Raoul #06
  Obsahuje díly 229-255 (3. června 1999 - 2. prosince 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:32Zelený Raoul #05
  Obsahuje díly 203-228 (26. listopadu 1998 - 27. května 1999).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:24Zelený Raoul #03
  Obsahuje díly 121-175 (24. dubna 1997 - 14. května 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš14.9.2019 13:22Zelený Raoul #01
  Obsahuje díly 1-67 (5. ledna 1995 - 11. dubna 1996).
 • deefha
  deefha mecenáš16.2.2019 21:40Simpsonovi 2018/12 Bart Simpson: Nerdobijec
  Dlouhodobý standard. Ovšem jestli se Sergio Aragonés dozví, že jeho kresbu někdo označil jako "dost špatnou" zrovna v porovnání s řadovým řemeslníkem Jamesem Lloydem, tak ho trefí šlak .-) Třetí příběh od Petera Kupera vyčnívá po všech stránkách, takových jen víc!
 • deefha
  deefha mecenáš20.6.2018 10:21Simpsonovi 2018/06 Bart Simpson: Velkej šéf
  Chvályhodný počin, který cílovka (myšleno šklebani) jistě příliš neocení. Zároveň jde tak trochu o střelbu tuzemského vydavatele do vlastních řad, protože pokud to ještě někdo nevěděl, tak teď mu to konečně dojde: většina těch nejlepších vtipů v rámci Simpsonů je nepřeložitelná, ať se člověk snaží sebevíc. Negativní efekt ztraceno v překladu díky přímému srovnání a hlavně vysvětlivkám na konci sešitu vynikne tolik, až je to člověku skoro líto... No, ale to máte jako s dabingem - originál je vždycky lepší!
 • deefha
  deefha mecenáš26.4.2018 10:04Znovuzrození hrdinů DC
  Přijde mi to jako když X let sledujete seriál, který se po mnoha sezónách tvůrci najednou rozhodnout kompletně změnit, takže vám nejdřív nabídnou radši jen takovou trochu zmatenou ochutnávku, abyste se zkusili připravit na to, co vás teprve čeká. Navíc ochutnávku s mnoha odkazy, které bych - a to se klidně přiznám - bez relativně obsáhlých textových vysvětlivek moc nedával (protože jsem ten hypotetický seriál třeba nesledoval dostatečně pozorně a taky jsem ho už polovinu zapomněl, protože se vysílá už opravdu dlouho). No, takže... jsem docela zvědavý, ale na druhou stranu se bojím, jestli se mám vůbec na co těšit. Takže se nechám překvapit :-)
 • deefha
  Asi se těším na plnou verzi, bude-li tedy.
 • deefha
  deefha mecenáš20.2.2018 10:52Rumcajs se vrací #02
  Oproti prvnímu dílu výrazně přibylo akce, která je plná krve, slizu, kyseliny a mrtvol :-) Nesmí samozřejmě chybět rodinné dilema, černohumorné momenty a pistol nabitá tvrdým žaludem - nebo možná něčím trochu lepším? Na finální třetí díl jsem opravdu zvědavý. Pokud mi první Rumcajs atmosférou připomínal Vetřelce jedničku, tak ten druhý by se místy dal přirovnat ke dvojce (např. tupá rota "mariňáků", kteří netuší, s čím mají tu čest). Tím pádem bychom se ve třetím sešitu mohli dočkat existenciálního dramatu, jenže ona je trojka Vetřelec všeobecně dost (ovšem dost neprávem) neoblíbená, takže asi ne... Nechám se tedy překvapit a těším se moc. Sečteno a podtrženo: dobrá práce a v tuzemských končinách veskrze unikátní počin! P.S. Opravdu mě mrzí, že upoutávkové obálky uvnitř sešitu i tentokrát lákají na komiksy, které neexistují. Myslím, že by se po nich jen zaprášilo :-)
 • deefha
  deefha mecenáš10.1.2018 15:29Sojčák
  Přečteno za půl hodiny, ale přemýšlet o tom budu asi ještě dlouho...
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2017 22:22Liberty Meadows #01: Ráj
  Milé. Chci další!
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 12:10Zelený Raoul #04
  Obsahuje díly 176-202 (21. května 1998 - 19. listopadu 1998).
 • deefha
  deefha mecenáš15.8.2017 11:58Zelený Raoul #02
  Obsahuje díly 68-120 (18. dubna 1996 - 17. dubna 1997).
 • deefha
  deefha mecenáš4.8.2017 18:06Zelený Raoul: Cesta do pozadí
  Popis zde špatně uvádí čísla dílů, které kniha obsahuje: není to 772-961, ale 772-979 (7. ledna 2010 - 30. ledna 2014, příběhy z roku 2009 totiž obsahuje předchozí kniha). Z toho mimo jiné vyplývá, že i kniha samotná (!) obsahuje na svém úvodu zavádějící informaci "208 příběhů za roky 2009-2014". Příběhů je sice opravdu 208, ale jsou za roky 2010-2014, přičemž ale z roku 2014 jich je jen pět (pouze lednové díly).
 • deefha
  deefha mecenáš31.5.2017 08:12Rumcajs se vrací #01
  K tomuhle "Rumcajsovi pro dospělé" jsem se dostal naprostou náhodou a musím říct, že jsem velmi mile překvapen! Hrdinové našich dětských let ožívají v atmosféře příjemně černého humoru, spletitý a na Jičínsko nečekaně temný příběh se svižně rozjíždí, postupně se buduje hutná atmosféra plná popkulturních narážek a vizuálních vtípků, dokonce i "reklamy" jsou patřičně stylové... Vysoký nadprůměr (nejen) v rámci tuzemské tvorby, nadšení pro věc je na tom vidět z každé strany. Pevně doufám, že se dočkáme i slibovaných dalších dvou pokračování. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.5. 14:59W.I.T.C.H. Čarodějky Komiks 01-06
  Ad Ekhö - je to taky Barbucci, no :-)
 • deefha
  Pravděpodobně ano, alespoň některé. Např. The Simpsons Summer Shindig #1 a #3 už vyšlo zde: https://comicsdb.cz/comics/7546/simpsonovi-komiksove-zemetreseni Zbytek se mi nechce hledat :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.4. 13:15Jelita: Ze života lůzrů
  Fajn, tak teď ještě kde to sehnat a budu naprosto spokojený :-)
 • deefha
  deefha mecenáš27.4. 09:54Jelita: Ze života lůzrů
  Tuší někdo, jak se tohle vydání liší od https://comicsdb.cz/comics/5456/jelita ? Něco navíc, jinak, odlišné verze, nepoužité příběhy...?
 • deefha
  Vzhledem k počtu stran této knihy a Zaté knihy si myslím, že obsahem jsou pouze nové věci, protože všechno dohromady by se to na 288 stran nevešlo.
 • deefha
  deefha mecenáš20.3. 09:19Fajro
  Nejspíš už dávno nikde.
 • deefha
  deefha mecenáš5.3. 11:01Johnny Cash, I see a darkness
  @Milo_Harvey Ad "Hurt celkem ušlo" - to asi proto, že to původně není od Cashe, ale od Nine Inch Nails :-P A originál je jako vždycky lepší. https://www.youtube.com/watch?v=AvJKVKglIRs Zažil jsem to naživo a mráz mi běhá pozádech ještě po těch patnácti letech.
 • deefha
  Jako mít nějaký ty Čtyřlístky, tak do toho klidně jdu, já jsem laskavost sama :-D
 • deefha
  "Posledních pár výtisků, které jsem měl téměř deset let schované v šuplíku, nabízím nyní sběratelům výměnou za originální stará čísla Čtyřlístku do roku 1975 (tedy za čísla 1 až 39), která mi chybí ve sbírce."
 • deefha
  Zkus to, na webu autora máš návod jak na to :-)
 • deefha
  deefha mecenáš19.1. 09:11Simpsonovi 01/2022
  Oba příběhy už u nás vyšly v kompilaci Komiksové extrabuřty, což je trochu paradox :-) U dalších čísel to bude stejné, no ale třeba ty kompilace někdo nemá... Do sbírky fajn.
 • deefha
  No vida. Ona už je dneska taková doba, že jsem na to prostě skočil :-D
 • deefha
  @SlouzimStarymPsum Ha, to s těmi černošskými bělochy mi uniklo! Nedaří se mi k tomu nic najít, bližší info by nebylo?
 • deefha
  deefha mecenáš25.11.2021 10:00Čolák a Doláč #02: To je ale smůla
  FYI kontaktovat pana Tatarku se vyplatilo, dnes mi komiks dorazil i se spoustou bonusových materiálů :-) Každý výtisk je signovaný a číslovaný, ten můj má číslo 121. Čili pokud je pořadí prodaných výtisků sekvenční, ještě jich je k dispozici dostatek. Tak honem honem! :-)
 • deefha
  deefha mecenáš22.11.2021 10:48Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Lidi dneska nečtou :-P A jeden obrázek vydá za tisíc slov.
 • deefha
  deefha mecenáš20.11.2021 13:21Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Nevadí mi, že je to kolorované. Vadí mi, že je to upravené a přepracované (na webu je spousta srovnávacích článků i s ukázkami). Vlastně ne, nevadí - protože tuhle verzi číst nebudu. Jsem naprosto spokojený s tím, jaký bordel v hlavě mi udělala ta původní :-)
 • deefha
  deefha mecenáš20.11.2021 13:16Bludiště 2
  Tak už je taky doma. Mohlo být už včera, ale adresát nebyl zastižen (ačkoli jsem už několik měsíců pořád doma na HO...), takže jsem pro to na poštu musel dneska osobně. No co už. Tak ať ta trojka netrvá dlouho!
 • deefha
  deefha mecenáš19.11.2021 13:25Z pekla (barevné přepracované vydání)
  Jako že ho chtějí ještě víc nasrat? .-)
 • deefha
  deefha mecenáš18.11.2021 21:02Bludiště 2
  Z HitHitu a Startovače mi to většinou chodí bez varování. Záleží na konkrétní kampani, ale proaktivně mi zatím nenapsal asi nikdo. Často se u projektu jen objeví update novinka typu "Hotovo, rozesíláme, na všechny se dostane", ale i to je spíš jen výjimka. Tak kdyby mi to přišlo zítra, měl bych přes víkend aspoň co dělat :-)
 • deefha
  deefha mecenáš13.11.2021 19:35Čolák a Doláč #02: To je ale smůla
  Sákra, já jsem tušil, že když letos na CC zase nepůjdu, tak mi něco uteče... :-/
 • deefha
  deefha mecenáš2.11.2021 11:01Sešit plný průšvihů
  "Piko, pervitin. Je to bomba, na, vem si taky!" "Ne! Můj strejda na drogy umřel!"
  "Tam, v parku, pomozte... ochraňte!"
  Něco mi říká, že tenhle skvost musím mít! :-D
 • deefha
  Proč tam pořád používají "bysme"? To mi nejde do hlavy...
 • deefha
  deefha mecenáš28.10.2021 13:59Batman / Fortnite: Foundation
  ...a vy to teda nekupujete jen kvůli tomu Fortnite kódu? .-)
 • deefha
  deefha mecenáš5.10.2021 18:03Odsunuté děti
  Post Bellum je projekt, který opravdu nemá obdoby (v tom nejlepším slova smyslu). Ale možná, že do komiksů se pouštět neměli...
 • deefha
  No, jen si vzpomeňte na tu atrakci s obálkami Želv ninja. To mě taky dost sere :-) (Samozřejmě ale oproti tomu, že se dalších knih nikdy nedočkáme, je to prkotina.)
 • deefha
  deefha mecenáš7.9.2021 13:49Slavika a kult tříhlavého prasete
  Pokud vím tak ne.
 • deefha
  deefha mecenáš28.7.2021 20:34Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Sice mám v knihovně všechna vydání Sin City, ale jsem děsně líný to teď porovnávat :-D Za týden je sraz, schválně tam můžu vzít od jednoho dílu všechna vydání a dám kolovat.
 • deefha
  deefha mecenáš29.5.2021 10:06Batman Mikea Mignoly
  Jj, vyšla v #029: Batman: Zkáza, jež postihla Gotham.
 • deefha
  Bavlněné rukavice jsem si myslel, že má ve výbavě každý zodpovědný sběratel (a klidně i čtenář, hehe).
 • deefha
  deefha mecenáš28.4.2021 14:29Přístav Země / Zatmění
 • deefha
  Nojo, koho by nesralo přechylování. Michelle Yeohová nebo Yoko Onová by mohly vyprávět... :-P Ale co s tím naděláme? :-/
 • deefha
 • deefha
  Nojo, ale dokončovat se má, těch dvacet dalších knížek by je už určitě nezabilo :-/ Když něco slíbím, tak to mám dodržet. A kromě toho jsem měl místo v polici vypočítaný právě na těch 120 a co s tím teď mám jako dělat :-P
 • deefha
  deefha mecenáš6.12.2020 11:35Měsíční stín
  Já koupil obyč edici teprve tenhle týden a fakt mi bude chvíli trvat, než se k ní a) vůbec dostanu a b) se tím pak prokoušu. Poslední dobou doháním dluhy z beletrie a tak šly komiksy trochu stranou, nakupuju spíš do zásoby. Ale jejich čas přijde!
 • deefha
  deefha mecenáš3.12.2020 10:39Kapitán Kloss
  Slovart v tiráži 1. vydání uvedené nemá. Nemá tam vlastně uvedeno nic moc :-) http://photos.app.goo.gl/4PeV7ghxZiK9J9cdA
  Jaký je rozdíl oproti vydání z roku 2002 netuším, protože ho nemám. Pokud je na tom někdo opačně a chce zajít na pivo, můžeme to porovnat :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.11.2020 16:39Visa transit #01
  Pipkin.cz přes Heureku za 700, no ale i to je dost.
 • deefha
  deefha mecenáš9.10.2020 18:00Rabínův kocour 1–5
  Btw. překlad je jiný, než u Garamond vydání. Autorkou je sice opět Magdaléna Křížová, ale přijde mi to jako takový mírný update, verze 1.1 :-) Změny nejsou úplně zásadní, často jde třeba jen o pozměněný slovosled nebo vhodnější slůvko (mírný / subtilní atp.). Jo a lettering je taky jiný. Ani u jedné změny si nejsem jistý, jestli byla potřeba :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.10.2020 10:51Rabínův kocour 1–5
  Vy neznáte Heureku? Za 600-650 není problém.
 • deefha
  deefha mecenáš24.9.2020 16:20Tankerka #01
  @disclose Nečetl a 499 bych nedal, ale za 350 proč ne. A za tuhle cenu to seženeš skoro všude.
 • deefha
  deefha mecenáš17.9.2020 14:00Batman: Bílý rytíř
  @SteveCZ Já pražák nejsem, takže když tam vlezu, budu to mít za kolik? :-P
 • deefha
  deefha mecenáš7.9.2020 19:19Mezi světy
  @willis Přesně :-D
 • deefha
  Knihu mám před sebou a "Redakce: Ondřej Král" v tiráži opravdu je. Ty ostatní mohu zkontrolovat večer, ale předpokládám, že to bude stejný případ.
 • deefha
  deefha mecenáš11.8.2020 11:33Načmáranec
  Esmera by se mi ve větším líbila :-)
 • deefha
  deefha mecenáš11.8.2020 07:15Načmáranec
  Malá řada, no. Co už s tím naděláme... Všechno by si to asi zasloužilo větší formát:
  http://comicsdb.cz/comics/6717/moby-dick-bila-velryba
  http://comicsdb.cz/comics/7168/esmera
  http://comicsdb.cz/comics/7213/z-neznameho-sveta-a-dalsi-pribehy
 • deefha
  deefha mecenáš8.8.2020 11:18Sin City #01: Drsný sbohem (4. vydání)
  Na hřbetech tentokrát podle všeho žádný obrázek není, viz http://www.comicscentrum.cz/images/stories/slides/slide_sincity.jpg
 • deefha
  deefha mecenáš14.7.2020 10:48Mýtus Cthulhu
  Jsem si téměř jistý, že v žádném jiném vydání takový podtisk není.
 • deefha
  deefha mecenáš5.7.2020 23:14Marzi 1984-1987
  Chtěl jsem tím prostě jen říct, že je to jedna sračka jako druhá. Ale jinak pravda, polemizování si necháme třeba na nějaký další sraz.
 • deefha
  deefha mecenáš5.7.2020 09:48Marzi 1984-1987
  Pokud je to na mě, tak ano - Bible je jen jedna (vím, že to není pravda, ale vy zase víte, jak to myslím) a měl jsem s ní tu čest. Že bych ji měl prostudovanou dvakrát tam a zpátky, to sice ne, ale právo na hodnocení mi to rozhodně dává. A nejen to: pocházím z vesnice a v příbuzenstvu jsme měli jednu takovou větev, která se nás všechny snažila přivést na tu "jejich" cestu... Naštěstí mí rodiče jsou celkem osvícení (sic!) a raději se s těmihle typy prostě přestali stýkat. Čili podobně to teď mám i já. Na nikoho neútočím, nikomu jeho víru (ať už to znamená cokoli) neberu, aspoň až do okamžiku, kdy ji on nezačne hustit do mě. Ale obecně si prostě myslím, že do 21. století takovéhle věci už opravdu nepatří. Ačkoli kdy jindy by vlastně měli lidi začít znovu blbnout, než právě na sklonku jedné civilizace...
 • deefha
  Cyve změny... Nemám rád změny :-/
 • deefha
  deefha mecenáš4.5.2020 14:17Rumcajs se vrací #03
  S Michalem jsem si o Startovači nebo HitHitu taky psal, ale je tady problém v autorskoprávní rovině :-/ Asi se dá pochopit, že "underground" je pro Rumcajse to nejlepší prostředí.
 • deefha
  deefha mecenáš23.5. 13:36Slevy, výprodeje, bazary
  Albatros má výprodej -70 %, komiksů je tam jen pár (třeba Ladovy Šprýmovné komiksy za 270), ale třeba někoho zaujme něco jiného:
  https://www.albatrosmedia.cz/vybrane-tituly/835/vyprodej-knih-70/?filter=%22Genres%22%3A%5B%2218849%22%5D
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 22:25Sběratelský klub
  No a není to balné právě proto, že je toho tolik?
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 12:56Filmový a hudební klub
  @Darker Uncharted je PlayStation exkluzivita. Sice letos vyšla Uncharted: Legacy of Thieves Collection i pro PC, ale to je "jen" remaster čtvrtého dílu a jeho datadisku. Všechny starší díly, které jsou obvykle považovány za lepší, jsou opravdu jen na PS.
 • deefha
  deefha mecenáš19.5. 11:33Filmový a hudební klub
  Ad Uncharted - pokud neznáte předlohu a nemáte co hrát, určitě si dejte aspoň dvojku (Among Thieves). Je to jedna z nejlepších her v rámci tohohle žánru.
 • deefha
  deefha mecenáš18.5. 15:40* Připomínky a návrhy
  @Lojza No, ona jednička tady taky je: https://comicsdb.cz/comics/5456/jelita A faktem je, že ta "dvojka" tu dvojku na obálce prostě nemá... Tak to je pak těžká věc.
 • deefha
  deefha mecenáš10.5. 17:06Slevy, výprodeje, bazary
  No ale není lepší to prodat za těch původních 900? :-) Myslím, že takový špalek tuhle cenu má. No nic, lidem to asi přijde moc. Já jsem ostatně taky proslulý bargain hunter, takže nemám vůbec co říkat, žejo.
 • deefha
  deefha mecenáš10.5. 16:09Slevy, výprodeje, bazary
  @Olesh Díky, tentokrát už jsem to stihnul. Jen mě vždycky zaráží takovéhle obří slevy: tříkilová knížka má skoro tisíc stran, jak ji může někdo prodávat za dvě kila?
 • deefha
  deefha mecenáš6.5. 12:37Pindárna
  Tak hlavně má ten prodejce zablokovaný účet. Tyhle Client:xxx účty vždycky trochu zavánějí... https://aukro.cz/uzivatel/Client:44467441
 • deefha
  deefha mecenáš4.5. 16:41Sběratelský klub
  Chudák Mirka Spáčilová. Na stará kolena bude muset začít točit filmy...
 • deefha
  deefha mecenáš21.4. 12:51Srazy, cony, festivaly
  Tak bacha, ať se tam neztratíte, ta hospoda je hlubší než širší :-) A je to tam moc fajn (teda vždycky bylo, dlouho jsem tam nebyl), mrzí mě, že se tentokrát neukážu.
 • deefha
  deefha mecenáš19.4. 14:57Pindárna
  Na tom je jedině vidět, že ti vydavatelé ty knihy rozhodně nemají doma v polici a nemusí se na ně každý den dívat. Fakt dík :-/
 • deefha
  deefha mecenáš19.4. 13:29Pindárna
  Chybu, jo? Ono je ale otočené i logo Egmontu a kromě toho je jiné logo Star Wars. Tohle bude docela cíleně :-)
 • deefha
  deefha mecenáš17.4. 08:05Filmový a hudební klub
  Kolega na tom byl ve čtvrtek. Jakožto sportovní fanoušek a zároveň znalec seriálu si nestěžoval.
 • deefha
  deefha mecenáš7.4. 10:22Pindárna
  Prašivina je něco trochu jiného...
 • deefha
  deefha mecenáš6.4. 10:15Poznej comics nebo postavu
  To zvíře je bezpochyby mýval, ale co znamená Zanir, to netuším...
 • deefha
  deefha mecenáš6.4. 10:13Srazy, cony, festivaly
  Můžeme, ale zrovna ten víkend nejsem v Praze :-)
 • deefha
  deefha mecenáš5.4. 14:26Srazy, cony, festivaly
  Máme jaro. Dáme srazík? :-)
 • deefha
  deefha mecenáš4.4. 09:58Pindárna
  @SomeOne Ohó, vyjde Perverzní páprda :-D Toho si matně pamatuju.
 • deefha
  deefha mecenáš30.3. 13:40Slevy, výprodeje, bazary
  @Mikei Díky za info, přišlo vhod. Doplnil jsem si de Crécyho :-)
 • deefha
 • deefha
  deefha mecenáš17.2. 12:25Pindárna
  Mno, tak od Vybírala tentokrát beru jen Shi, ale o to víc se těším.
 • deefha
  deefha mecenáš17.2. 10:20Pindárna
  Buffy a Sandoval? Jsem spokojený :-) No a ten Pizza Boy vypadá zajímavě.
 • deefha
  deefha mecenáš16.2. 16:26Pindárna
  @GWB Co bys rád? Něco by se asi našlo :-)
 • deefha
  deefha mecenáš16.2. 11:35* Připomínky a návrhy
  Mám to ale štěstí :-D
 • deefha
  deefha mecenáš15.2. 17:02* Připomínky a návrhy
  @Zack Jj, mám zapnuté e-mail avízo na nové zprávy. Neříkej mi, že jsem jediný :-D
 • deefha
  deefha mecenáš15.2. 09:19* Připomínky a návrhy
  Všiml jsem si, že v e-mailech od CDB jsou odkazy ve tvaru např. "/serie/673/simpsonovi-casopis", čili bez domény. Takže nikam nevedou :-) Jen pro info.
 • deefha
  deefha mecenáš14.2. 09:51Slevy, výprodeje, bazary
  @Ter Když se to vyprodá, tak pak zamířím na https://muj-antikvariat.cz :-) Tam se při troše trpělivosti dá nakonec narazit úplně na cokoliv. A když se člověk trochu orientuje, tak i za příjemnou cenu :-)
 • deefha
  deefha mecenáš13.2. 21:02Slevy, výprodeje, bazary
  @yogi Já mám u titulů, které si chci pořídit, na Heurece nastavené hlídání ceny. Když klesne pod nastavenou částku, pošle mi to e-mail. Používám to na všechno, nejen na knihy :-)
 • deefha
  deefha mecenáš9.2. 16:12Pindárna
  @kinak Pivo se zdražuje neustále od té doby, co jsem ho začal pít :-) Takže z toho už fakt strach nemám.
 • deefha
  deefha mecenáš3.2. 12:17Slevy, výprodeje, bazary
  @karl173 Proč se to dozvídám až teď? :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 20:58Pindárna
  Zajímavé, zajímavé.
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 20:37Pindárna
  Resp. proč ne normálně na stojáka? To mi hlava nebere...
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 20:37Pindárna
  Fakt, jo? A víte někdo proč?
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 17:31Pindárna
  @Alfi Huh, jak vypadá vazba těch kolosálek, co jsou tam nahoře naskládané na sobě? To musí být děsná váha pro ty vespod... A zrovna Sin City! :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 16:35Pindárna
  @2scha Tak tohle se mi líbí!
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 13:34Sběratelský klub
  Dobrá práce :-)
 • deefha
  deefha mecenáš2.2. 07:56Sběratelský klub
  @Milo_Harwey Od Trystera beru cokoliv, ještě mě nikdy nezklamali.
 • deefha
  deefha mecenáš1.2. 13:39Sběratelský klub
  Trystero - Nathan Cowdry: Náraz. Koukejte taky přispět! :-)

  https://www.hithit.com/cs/project/10741/nathan-cowdry-naraz
 • deefha
  deefha mecenáš30.1. 19:32Pindárna
  Já mám obyč prkna z pily držící na zdi pomocí dřevěných konzolí Ekby Valter z IKEA (už se nevyrábí). Fotit to sem nebudu, protože je to hnusné :-), ale účel světí prostředky. Od té doby, co mi pár polic spadlo a pak jsem to všechno komplet převrtal (delší šrouby + větší hmoždinky + chemická kotva = profit), mi tohle řešení v pohodě udrží i dvě řady knih v jedné polici. Nedá se svítit, místa je málo... Jo a sešitovky mám někde v krabicích.
 • deefha
  deefha mecenáš29.1. 20:50Sběratelský klub
  Začal psát knížky, ale četli mu je lidi... Smůla, no :-)
 • deefha
  deefha mecenáš28.1. 13:55* Připomínky a návrhy
  @JIK Hele, ale vypadá to zajímavě! Díky za tip, pořídím si to :-)
 • deefha
  deefha mecenáš28.1. 11:19Pindárna
  @Zack To jsem snad pořád, ne? :-) Ale jinak nevím, my to tenkrát v devadesátkách četli tak nějak všichni.
 • deefha
  deefha mecenáš28.1. 10:07Pindárna
  Pochopitelně. Já jsem ve čtrnácti četl Bukowského a taky to na mě nezanechalo vůbec žádné stopy :-P
 • deefha
  deefha mecenáš28.1. 09:10Pindárna
  @Draco Tak určitě. A ty původní verze upravených archivních záběrů má BBC taky určitě někde schované a když je pěkně poprosíš, tak ti je zpřístupní. To víš že jo.
 • deefha
 • deefha
  deefha mecenáš26.1. 19:54Slevy, výprodeje, bazary
  Ehm... To mi připomíná, jak nám firma každý rok v lednu nasype dvanáct litrů na Benefit Plus kartu. Nikdy jsem pořádně nevěděl, co s tím dělat (do fitka nechodím, na dovolenou nejezdím a do lékárny chodím jen s předpisem) - až teprve letos jsem objevil, že se tím dá platit hned v několika knihkupectvích :-D Ten dvacetikilový balík komiksů, který včera dorazil, mi opravdu udělal radost. Za tohle se k mému zaměstnavateli budu chovat hezky :-)
 • deefha
  deefha mecenáš25.1. 21:33Sběratelský klub
  @Trip No co, asi potřebuje koupit barák :-) Na něco menšího v Ostravě by to stačit mohlo.
 • deefha
  deefha mecenáš20.1. 12:14* Připomínky a návrhy
  No já mám právě Gmail tak vycvičený, že mi ve spamu končí opravdu jen to, co tam patří... a k tomu ComicsDB :-) Jako jestli mu nevadí, že jsou ty e-maily odesílané z jiné domény než comicsdb.cz...? Ale to je tak běžná věc, že asi spíš ne. Fakt netuším.
 • deefha
  deefha mecenáš20.1. 10:43* Připomínky a návrhy
  Chtěl jsem se zeptat, jestli vám zdejší e-mailové notifikace taky končí ve spamu. Nedokážu přesvědčit Gmail, že to není spam, dokonce mi to chodí i se subjectem ***Spam*** CDB - Nova zprava, což je teda divné (protože Gmail to tam určitě nepřidává) :-/ Nemáte to někdo vyřešené?
 • deefha
  deefha mecenáš20.1. 09:50Sběratelský klub
  Tak to bych byl všema deseti pro.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 246 (cca 44194 Kč)
Mám: 1110 (cca 316365 Kč)
Chci: 395 (cca 163581 Kč)
Sháním: 395 (cca 163581 Kč)
Nabízím: 3 (cca 717 Kč)
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0