Ukázka č.1
Ukázka č.2
Ukázka č.3
Veselé i napínavé příběhy posledního žijícího dinosaura na Zemi, který svým svérázným způsobem chování zasahuje do života normálních zvířat. Kniha se obejde bez textu pouze s pravými jmény zobrazených živočichů.

Scénář
Masashi Tanaka
Art
Masashi Tanaka
Redakce
Václav Dort
Žánry
akční, dobrodružný
ISBN/ISSN
80-86482-03-0 (Calibre Publishing)
Vazba
lepená v měkkých deskách
Formát
145 x 210 mm
Tisk
černobílý
Váha
198 g
Stran
144
Cena
199 Kč
Originál
Gon - Vol.1 (Kodansha Ltd. Tokyo 1992)
 • deefha
  deefha mecenáš4.9.2023 17:38Gon #1
  Celé je to nádherně nakreslené a Gon je strašný hovado :-) Rád bych další, ale vzhledem k "popularitě" tohoto díla u nás (po třiadvaceti letech od vydání jsem ve Walesu na Synkáči sehnal nikdy nečtený kus...) si budu muset nechat zajít chuť.
 • radimisko
  radimisko23.8.2023 09:37Gon #1
  Mini dinosaurus Gon přistupuje ke všemu, na co narazí, s neměnným kamenným výrazem a ten si uchovává i ve chvílích, kdy provádí dost neuvěřitelné a legrační věci. Jeho příhody jsou proto trochu drama a hodně komedie - místy vyloženě bláznivá.
 • Norri
  Norri mecenáš16.6.2023 23:43Gon #1
  Gon je nepatřičný. Zakrslý T-Rex nepatřičně žijící mezi savci. Nepatřičně silný parchant bezohledně dominující všem ostatním zvířatům. Z nejzlejší medvěda si udělá polštář, z krále zvířat zase poslušného koníka. Jeho ambicím neunikne ani chudák bobr. Snad jenom orlové jsou s ním za dobře a není to tím, že tenhle T-Rexík neumí moc dobře létat. Je to velmi rychlá, svižná, vtipná a skvěle nakreslená groteska.
 • Sagikkun
  Sagikkun14.6.2022 00:12Gon #1
  Musím říct, že mě příhody tohoto malého svinského OP dinosauříka a s nimi spojený humor bavil více, než jsem čekal. Jednotlivé povídky jsou dobře vypointované a zábavné bez potřeby použití jediného slova, a navíc to má i suprovou kresbu.
 • instageek_cz
  instageek_cz30.10.2021 12:30Gon #1
  Gonovy příběhy vypráví jeho tvůrce Masashi Tanaka pouze prostřednictvím obrázků. Sám k tomu říká, že by mu přišlo zvláštní dát zvířatům lidskou řeč, a že chtěl u Gona nakreslit něco, co bude mnohem zajímavější než cokoliv, co se dá vyjádřit slovy. A to se mu podle mě povedlo.

  Gon je naprostý svéráz s gigantickou silou v čelistech (nemá problém do nich vzít celý kmen obrovského stromu) a kůží tak tvrdou, že si na něm vyláme zuby jakýkoliv predátor. Kniha se skládá ze čtyř povídek a jednoho prologu, přičemž vše slouží jako skvělá představovačka hlavního hrdiny a jeho povahy.

  Tenhle dinosauří trpaslík je absolutně nebojácný a z nikoho si nic nedělá. Proto když dostane chuť na lososy, neváhá je sebrat přímo největšímu medvědovi v okolí. Jindy si zas osedlá lva a vyrazí na lov pakoňů, rozhodne se postavit lepší hráz než bobři, nebo se se svýma malýma ručkama nechá „adoptovat“ do rodinky orlů skalních!:))

  Je to zkrátka velmi originální, milé a vtipné čtení, či spíše prohlížení, takže tuhle raritku vřele doporučuji! Pokud se vám tedy povede ji někde sehnat. Proto doufám, že u nás ještě někdy dostane další šanci, a ideálně i v barvě!:)

  Hodnocení: 8/10

  PS: Další recenze nejen na komiksy a mangu najdete na mém Instagramu, profil instageek_cz , díky!:)
 • M4rsellino
  M4rsellino7.1.2018 22:10Gon #1
  Gon aka Sobecký šikanátor veškeré zvířeny.
 • mttra
  mttra10.2.2016 16:10Gon #1
  Krasne vypraveni beze slov,coz vypovida o autorove kreslirskem kumstu :) a navic je Gon roztomilej :D
 • louza
  louza23.4.2015 10:18Gon #1
  Humorná mangoidní záležitost o těžce svérázném dinosaurovi, který vtipně šikanuje ostatní obyvatele zvířecí říše. Jde o čtyři povídky tvořené pouze sekvencí panelů bez slovního děje. Přesto fungují ukázkově jak po dějové, tak i po skvěle propracované grafické stránce. Velmi pěkná jednohubka.
 • kaylin
  kaylin31.12.2014 10:26Gon #1
  Většina příběhů se točí tedy kolem toho, že se Gon setká s nějakým zvířetem a dojde k interakci. To samo o sobě je vtipné, ale co je skvělé, a co přináší ještě jednu úroveň navíc, to je skutečnost, že jsou zde zvířata zachycena skutečně se skvělou znalostí anatomie. Přesně víte, na jaké zvíře se díváte, ale co je ještě více ohromující, to je skutečnost, jak je Tanaka dokáže zachytit v pohybu. Jako kdybyste listovali nějakou encyklopedii o zvířatech. Pomáhá tomu jeho skvělá, šrafovací kresba, kdy každý panel se skládá z obrovského množství krátkých čar. Díky nim jsou skvěle zachyceny tvary všech tvorů i jejich prostředí. Poklad na českém trhu, který celkem zapadl a na pokračování nejspíš dlouho nedojde, pokud vůbec někdy. Více: http://www.comics-blog.cz/2014/12/818-gon-1-90.html
 • Ruw
  Ruw11.2.2011 12:12Gon #1
  Slova sice žádný nejsou, ale výborná kresba a příběh je plně nahrazuje. Gon je pěkně sebestředný zmetek a musím přiznat, že oběti jeho choutek (zubů a lebky) jsem do jedný od kojota, přes medvěda a rysem konče dost litoval. Těch 5% dolů, jen za to, že Gon ani jednou nenarazil a nedostal po kebuli.
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš4.1.2011 20:00Gon #1
  Slušnej bizár. Ještě u prvního příběhu jsem nechápavě čuměl, co to jako má být a pak už se jen královsky bavil. Pěknej hajzlík tenhle Gon.
 • doophy
  doophy29.10.2010 17:41Gon #1
  Pěkná kresba. Snad i zábavné, ale stále se opakující a kurevsky krátké...
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš10.9.2010 21:46Gon #1
  Tak ke Gonovi jsem se po několika letech z nostalgie zase vrátil a musím říct, že je to stále skvělá zábava. Ano, škoda, že u nás vyšel jen první díl, ale naštěstí na internetu už se dnes dá sehnat tohoto 'čtiva' více :)
  Gon, pravda, není co do příběhu příliš kreativní - alespoň v této první knize, ale tuto drobnou chybku s přehledem vyvažuje unikátní propracovanou kresbou. Gon je charakterově někdy egoistický parchant a někdy obětavý lidumil, podle toho, jak se mu to hodí :))
  První kniha je spíš menší rozjezd k celé sérii. Malý, nezničitelný dinosaurus dělá vše pro to, aby se měl dobře a moc se u toho nezapotil, zpravidla na úkor jiných zvířat. Překvapilo mě, co všechno dokáže udělat pro to, aby se nemusel namáhat :)
  Další knihy už jsou vizuální orgie - např. obrázky přes dvě strany, kde je schovaný Gon v nedozírném hejnu tučňáků; detailní pohled na plástve medu, v nichž se hemží včely nebo záběr na sloní hřbitov s megahromadou sloních kostí, a jim podobné, kterých je v celé sérii dost a dost, dokážou člověka spolehlivě vtáhnout. Jednotlivé příběhy jsou zaměřené různě. Je tu komika a humor, hrdinství i zbabělost, smutek i radost, akce, smrt... vše je pečlivě dávkováno ve zdánlivě prostých příbězích BEZE slov. A i zvířata mají city :)
  Gon si mě naprosto získal, takže dávám 100%.
  A ještě bych přidal víc za hlášku, která je připsána na konci této knihy v českém překladu a velmi mě pobavila, vzhledem k náročnosti textu v tomto komiksu: 'Děkujeme Přírodovědecké knihovně zoologie při Přírodo-vědecké fakultě University Karlovy za pomoc při překladu.' :D
 • Xeelee
  Xeelee8.9.2010 14:53Gon #1
  Po prvním přečtení jasnejch 100 %. Gona sem si přečet během několika minut v autobusu cestou domů a celou dobu sem měl jeden velkej záchvat smíchu :-D Když sem vystupoval, tak se na mě spolucenstující dívali poněkud divně. Napodruhý už ale Gon nemá čím překvapit (slušnejch 80 %). Tady by pomohlo jen pravidelný zásobování čtenáře dalšími díly. V prvním dílu bylo naznačený, že by Gon nemusel bejt takovej hajzlík a že by se mohla jeho povaha vyvíjet. Sakra, já chci pokračování!!!
 • hypermlok
  hypermlok15.8.2010 22:28Gon #1
  Toto jsem si koupil také až díky Levným knihám a musím říct, že mě Gon velice příjemně překvapil. Kresba je naprosto dokonalá a příběhy mne i přes jednoduchost a určitý stereotyp pobavili. Ještě že nebude problém "přečíst" si Gona třeba v němčině nebo ve španělštině, když u nás už další nevýjde.
 • RaptoR
  RaptoR mecenáš8.8.2010 10:17Gon #1
  Nebýt nabídky v Levných knihách, asi bych po tom ani nesáhl. Kresba je interesantní, o tom není pochyb. Jen děj se pořád opakuje, takže jsem jen hádal, kdo už tomu malýmu hajzlíkovi zakroutí krkem... A ono nic. Nebýt promakanosti kresby, asi by po tom ani pes neštěkl.
 • andywart
  andywart13.6.2010 20:39Gon #1
  Vymakaná kresba bestiária ukazuje v čom je Tanakova sila. Scenár sa stáva rýchlo predvídateľný vtom ako všetky zvieratá okolo malého parchanta ťahajú za kratší koniec. Vlastne ma prekvapuje, že nevyhynuly ony.
 • flipflop
  flipflop13.6.2010 19:10Gon #1
  ještě že vyhynuli... Dobrá zábava
 • FrAnK
  FrAnK27.3.2009 16:42Gon #1
  Pekne, skoda ze se ihned po zakoupeni rozpada vazba, ale jinka fakt vtipny
 • willis
  willis5.2.2008 09:42Gon #1
  Aby mohl tenhle dinosaurus přežít v divoké přírodě, tak musí být pořádným hajzlíkem. O kresbě už tady bylo napsáno dost, ještě bych ji zvlášť vyzdvihnul v dynamických scénách to je nádhera. Jako bych byl u toho.
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade15.6.2005 16:47Gon #1
  Hodně poučné, naučné a hlavně prdel. MdS
 • maarv
  maarv22.1.2005 20:03Gon #1
  Gon je záležitost pro děti vyloženě poučující. Naučí se, že dinosauři sou bastardi a je dobře, že vymřeli. Taky se budou hezky bavit u těch pěkných obrázků, budou cítit kouzlo přírody. Jen se nenaučí číst:) To platí i u odrostlejších, jenže pro ty nebudou některé věci novinkou...:)
 • saja
  saja22.6.2004 08:50Gon #1
  Hurá, Manga!!! Ale škoda, že se dá "přečíst" během 10ti minut. Jinak asi povinnost pro všechny.
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš21.6.2004 18:19Gon #1
  Gon je malej , zakrslej parchant a ja si toho zmrta oblibil. Kresba je cista perovka a je paradni. Az me prekvapilo, jak moc je promakla. Kdyby se tady nedejboze objevily dalsi dily, beru vsema deseti.
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš19.6.2004 09:32Gon #1
  Taky je mi lito, ze tu vysel pouze jeden GON. Pro me je to 100% komiksova rec - vypravet jen obrazem (a nadhernou kresbou). Skoda, ze dej neni uplne originalni... ale i presto super!
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen19.6.2004 01:43Gon #1
  fajny je gon, až na to, že sa dookola opakuje
 • Zack
  Zack admin18.6.2004 23:38Gon #1
  Je to takovy japonsky Garfield totalne bez textu. Gon je svine a je tezky ho za to nemit rad. Jedinou chybu bych videl v tom, ze je to fakt otazka nekolika minut, nez projdete cely book, protoze tam neni ani carka textu, takze staci jen pozorne listovat a vychutnavat dokonalou (na mangu hodne nemangovou) kresbu :) Kazdopadne je skoda, ze Gonu nevyslo (a asi uz nikdy nevyjde) vic...
2123102
 • Django
  Django mecenáš18.1. 17:05Gon #1
 • deefha
  deefha mecenáš4.9.2023 17:38Gon #1
 • radimisko
  radimisko23.8.2023 09:37Gon #1
 • Norri
  Norri mecenáš16.6.2023 23:43Gon #1
 • Poniczech
  Poniczech mecenáš19.4.2023 22:35Gon #1
 • Sagikkun
  Sagikkun14.6.2022 00:13Gon #1
 • instageek_cz
  instageek_cz30.10.2021 12:30Gon #1
 • raimi
  raimi28.3.2019 08:50Gon #1
 • Son-Goku
  Son-Goku20.7.2018 20:29Gon #1
 • merhyx
  merhyx4.7.2018 13:58Gon #1
 • M4rsellino
  M4rsellino7.1.2018 22:10Gon #1
 • Paldini
  Paldini25.2.2016 14:07Gon #1
 • mttra
  mttra10.2.2016 16:07Gon #1
 • louza
  louza23.4.2015 10:18Gon #1
 • trudoš
  trudoš editor14.4.2015 09:51Gon #1
 • kaylin
  kaylin12.9.2014 15:12Gon #1
 • monty.cl
  monty.cl21.6.2014 23:42Gon #1
 • Černá Krysa
  Černá Krysa24.2.2014 08:32Gon #1
 • Lobok257
  Lobok257 mecenáš14.1.2014 12:40Gon #1
 • Zajo original
  Zajo original mecenáš13.12.2013 19:20Gon #1
 • Shpeckk
  Shpeckk5.5.2013 21:16Gon #1
 • 2scha
  2scha mecenáš27.4.2013 06:39Gon #1
 • namdnas
  namdnas8.4.2013 16:22Gon #1
 • strougy
  strougy5.4.2013 11:48Gon #1
 • JFL
  JFL17.3.2013 14:35Gon #1
 • Kreatik
  Kreatik23.2.2013 19:47Gon #1
 • Nightmare
  Nightmare21.2.2013 15:45Gon #1
 • fanik
  fanik19.2.2013 19:08Gon #1
 • RaptoR
  RaptoR mecenáš14.2.2013 22:01Gon #1
 • zdennanek
  zdennanek10.2.2013 15:59Gon #1
 • Saigou
  Saigou29.7.2012 18:41Gon #1
 • Doctorow
  Doctorow11.6.2012 10:07Gon #1
 • p3tris
  p3tris4.5.2012 08:08Gon #1
 • Black Bro, yo
  Black Bro, yo13.2.2012 12:00Gon #1
 • MindReader
  MindReader6.2.2012 10:45Gon #1
 • Lee vap Aksyr
  Lee vap Aksyr5.2.2012 14:06Gon #1
 • Ruw
  Ruw5.2.2012 14:06Gon #1
 • J.Connor
  J.Connor mecenáš5.2.2012 14:06Gon #1
 • doophy
  doophy5.2.2012 14:06Gon #1
 • 625
  6255.2.2012 14:06Gon #1
 • Kazumaki
  Kazumaki mecenáš5.2.2012 14:06Gon #1
 • Xeelee
  Xeelee5.2.2012 14:06Gon #1
 • hypermlok
  hypermlok5.2.2012 14:06Gon #1
 • andywart
  andywart5.2.2012 14:06Gon #1
 • flipflop
  flipflop5.2.2012 14:06Gon #1
 • FrAnK
  FrAnK5.2.2012 14:06Gon #1
 • willis
  willis5.2.2012 14:06Gon #1
 • namathur
  namathur5.2.2012 14:06Gon #1
 • Markyz de Sade
  Markyz de Sade5.2.2012 14:06Gon #1
 • maarv
  maarv5.2.2012 14:06Gon #1
 • kojot
  kojot5.2.2012 14:06Gon #1
 • saja
  saja5.2.2012 14:06Gon #1
 • DEmnoG
  DEmnoG mecenáš5.2.2012 14:06Gon #1
 • Michal Opitz
  Michal Opitz mecenáš5.2.2012 14:06Gon #1
 • sammpa lajunen
  sammpa lajunen5.2.2012 14:06Gon #1
 • Zack
  Zack admin5.2.2012 14:06Gon #1
Četl/a (59)
2scha, bananzluty, bierce, binnmode, Blacksad, Černá Krysa, cybern, deefha, DEmnoG, Django, Doctorow, emanek, Filios dVekerec, filosh, flipflop, Grrr, guseppe, hypermlok, instageek_cz, J.Connor, jankie, Jestrab2, Joshua_T, kaylin, Kocour, Lobok257, LookAss, Mercurio, merhyx, misa, monty.cl, Moyek, namdnas, NecRoman, Norri, p3tris, Paldini, pbabinec, pechna, Petrisko911 , Poniczech, Poseidon1978, radimisko, RadimNemec, raimi, RaptoR, robertsedmik, Sagikkun, Shpeckk, Son-Goku, Spike, tacmud, trudoš, Ukko, Velkej šéf, vita, VXP, Were-chan, yardaformi
(156)
00sedm, 2scha, 625, adam.ra, arnecht, Askalon, Azalin, Azbest, AZTeck, bananzluty, bboorreekk, bierce, binnmode, Black Bro, yo, blackJag, Blacksad, Blair, Bob, bobo666_2005, Bobsh, Braindead, budkin, calviti, Černá Krysa, comicsland, Corvus, CSE_AC/DC, cybern, deefha, DEmnoG, disclose, Django, Doctorow, doophy, emanek, fanik, fel68, Filios dVekerec, filosh, FrAnK, fubong, goodspeed, GORERATED, grinder, guseppe, Hamichal, Hash, holubdema, Hulik, hypermlok, imro, instageek_cz, invape, ivan, J.Connor, jankie, jendavondra, Jestrab2, jett, Josh, KadetJaina, Kapis, karel, Kareru, kaylin, Kazumaki, KdG, Kjon, Kocour, krvinka56, Lenny, Lobok257, LookAss, Lysandra, maara, macomix, Mankin, MarDos78, Markyz de Sade, Marvin, Masinfira, MB, Mercurio, merhyx, mgeralt, Michal Opitz, mikado, misa, Mitthrawnuruodo, monty.cl, Moyek, mttra, muf.lon, namdnas, NecRoman, Netorack, Nightmare, noMster, Norri, Odal , Ondraseeek, opytz, p3tris, padre_negro, Paldini, Papa Wu, pavel, pbabinec, pechna, Petrisko911 , POLAKST, Poseidon1978, RadimNemec, Radowan, raimi, RainDamage, RaptoR, robertsedmik, rorymac, Ruw, Sagikkun, Saiffer, Saigou, saja, Samurai-Jack, Saran, Shpeckk, Skot, sleepless, Son-Goku, Spike, strougy, tacmud, Teach, Tombal, Toren, trudoš, tulipstros, Ukko, vasek, Velkej šéf, Viking, vita, vranakx, VXP, Were-chan, willis, Wiruss, WoodySempaii, Xeelee, xintax, yardaformi, yogi, yojimbo, Zajo original, zdennanek
Chce (3)
ChaoticMan, Premek, Slaine
Nabízí (6)
arnecht, budkin, comicsland, Fox01, Grynca, JAn_G