• Fort
  Fort2.12. 17:56Holmes z Kjóta #03
  Několik kratších příběhu, tentokrát na téma padělky.
 • Fort
  Fort26.11. 18:43Holmes z Kjóta #02
  Japonská historie, romantika a trochu detektivka, skvěle pokračovaní.
 • Fort
  Druhý díl už je dost fantasknější. Manga však trpí svou předlohou. Lovecraft byl mistrem popisu, napětí a budování světa, ale měl sklon k nevýrazným postavám. Dialogy se často čtou, jako by bylo jedno, která postava mluví. Přesto jsou repliky z původního díla vybrány tak, aby účinně posouvaly děj kupředu.
 • Fort
  Mám dočteno. Nestalo se mi poprvé co na počáteční polovinu mangy nedám dopustit a v pár posledních dílech nadávám co je to za blbost. Autor mate své čtenáře v celém příběhu obživnou 3 postavy, které čtenář má za mrtvé, jen kvůli toho, aby jeho slepenec události měl konec nebo uměle natáhl svazek na požadovaný počet stránek. Emma mi silně připomíná věřící, která chce své blízké přivést na svou víru i za cenu sebeobětování. Konec trochu vylepšil můj celkový dojem z posledních svazků, které nebyli moc dobře zvládnuté.
 • Fort
  Co pořád mají s tou krví a proč ji pijí, jako nějací barbaři, pokud jsou inteligentní, tak si ji mají dát do žily a to by teprve viděli. Královna a šlechta jedly ty nejlepší kousky? Těžko, když je porazilo jídlo. Jak se mi první polovina této mangy líbila a byl jsem z ní nadšený, tak konec je zoufalí.
 • Fort
  Zcela zbytečný svazek, který šel v pohodě sloučit s tím předešlým. Jestli dělají autoři mang nucené přesčasy, kvůli tomuhle, tak jako čtenář říkám, ne díky.
 • Fort
  Šlechta, královská rodina, královna sama, všechno hozeno do jedné bitky a čtenář se v tom vůbec neorientuje. Aspoň na konci napíšou kdo vyhrál.
 • Fort
  Na mě moc dějových linech v jednom svazku. Musí se vysvětlovat minulost, aby přítomnost dávala smysl, z toho moc nadšen nejsem.
 • Fort
  Díl, kdy už má autor evidentně o celém příběhu jasno. Netuším jak dopadne, ale spíš mě přijde divný Norman než Emma.
 • Fort
  Zakoupením dvacátého dílu, nastal čas k dočtení série. Tento svazek něco vysvětlí, ale zdaleka ne všechno, jestli to v bdoucnu do sebe smysluplně zapadne teprve uvidíme.
 • Fort
  Monstrum, masový vrah, diktátor určitě by jste ho nenazvali, lidskou bytostí, přesto se vás tato manga bude snažit o opak. Tvůrce přináší svůj typický styl, kdy téměř útržkovitě nakreslené postavičky vkládá do realistického prostředí. Výsledná práce je pohlcující studie cílevědomého odhodlání vadného ​​obyčejného jedince, kdy získá obrovský vliv. Dozvíte se zde málo známá fakta, zejména z jeho mládí.
  Konečným výsledkem je kronika, která je v současných paralelách děsivá, když si uvědomíme, kolik lidí na mocenských a vlivných pozicích se začalo učit z historie, tak aby ji neopakovali.
 • Fort
  Fort1.11. 19:05Gannibal #01
  Hororová manga která ukazuje temnou stránku lidské povahy a jak rychle se člověk může stát zvířetem.
  Scenérie jsou velmi příjemné na pohled. Autorka kladla velký důraz na mimiku postav, to dává manze mnohem hororovější pocit, který je udělaný správně a nespoléhá se na těžké krveprolití a podivně vypadající monstra.
  Gannibal mě přijde jako skrytý klenot, o kterém mnoho lidí neví. Příběh sám o sobě je velmi napínavý a poutavý. Nestává se mi často, že bych úvodní svazek mangy přečetl na jeden zátah. Atmosféra malé vesnice, strach o vaši bezpečnost a prvek kanibalismu, to vše dohromady tvoří toto mistrovské dílo.
 • Fort
  Fort29.10. 18:57Sunstone - Milost! #01
  Obdivuji předchozí příběh a bál jsem se, že mě tato nová série zklame. Trvalo mi měsíc po zakoupení než jsem se do čtení pustil. Na začátku jste varovaní autorem, že tohle je zcela nový příběh a předchozí není potřeba znát.
  Příběh je stále stejně kvalitně napsaný s odkazy na Sunstone a je dobře integrovány do Milosti.
  Kresba je velmi dobrá, i když někdy až příliš názorná. Najdeme zde panely v téměř fotografické kvalitě, střídající se s kresbou s vždy zdařilou nadsázkou výrazu postav.
  Annin příběh je v tomto svazku zajímavější než Alanův. Snad v dalším svazku příběh vyváží, abych měl zájem o obě postavy.
 • Fort
  Fort22.10. 08:43Lazarus #02: Selekce
  Druhý díl nám nabídne působivě vykreslenou ženskou hrdinku. Příběh je rozdroben návratem k tréninku Forever a postupném budovaní nového světa. Dynamika odhalovaní historie je poněkud pomalejší než bych si přál.
 • Fort
  Milí, romanticky, příběh o lékárnici v nekomplikovaném fantasy světě s trochou magie. Příjemná oddychovka zaměřená spíše na dámské publikum. Hlavní představitelka si mě ihned získala a jak píše sama kreslířka, takovou svatou bych chtěl mít doma.
 • Fort
  Fort14.10. 16:29Každý jeden den
  Jako fanda mangy jsem se nechal zlákat vysokým hodnocením a šel směle do toho i když jsem se v minulosti už párkrát nechal napálit názorem komunity komiksů. První věc co se mi nelíbila byla malá velikost písma v některých panelech. Kapitoly byly krátké a končili dost stejně. Do čtení jsem se musel vyloženě nutit. Pobavil mě názor faster86, který tohle považuje za nejlepší komiks roku 2023, jestli je to opravdu tak, to už snad žádný komiks letos číst nebudu.
 • Fort
  Detektivka o umělci, který tvoří pro svou potěchu. Příběh je fajn, dobře se čte, vizuál v pořádku, těším se na pokračovaní.
 • Fort
  Fort21.9. 18:45Tvá dubnová lež #03
  Třetí díl se zaměřuje na postavu Arima a jeho přípravu na klavírní vystoupení, kde potká své bývalé soky. Svazek si drží kvalitu druhého dílu.
 • Fort
  Máme zde druhé vystoupení naší nesourodé dvojice, které na to jak dopadne zabírá více místa než bych si přál. Doufám, že spolu začnou řešit i něco jiného než hudbu a každý svazek nebude jen o soutěžním koncertu.
 • Fort
  Kvalitní romantická manga o splašené houslistce a klavíristovy, který prý neslyší hudbu. Další díl je povinnost.
 • Fort
  Druhý díl dokonal co první započal. Kostým je ušitý v rekordním čase, předveden na akci, zjištěny menší nedostatky na kterých se příště zapracuje. Další díl navnadil na trojku, tak se těším :)
 • Fort
  Erotický nádech prvního dílu jsem si užil od začátku až do konce a to je mi mnohem více než tomu třicetiletému starci pode mnou.
 • Fort
  Fort13.8. 18:14Takoví jsme byli #01
  Ze života mladých lidí ze střední školy, kteří hledají k sobě cestu a zároveň si nesou svou minulost o které se jim moc mluvit nechce. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl na tučně zvýrazněny text značící myšlenky postavy oproti textu normálnímu, kterým mluví.
 • Fort
  Fort30.7. 11:44Tokyo Revengers #05
  Úkoly pro tuto dějovou linku jsou rozdány, jde se je plnit. Hlavní hrdina dostal naloženo úkolu, že bude dlouho trvat než se ke splnění aspoň jen trochu přiblíží. Aspoň už se stal členem gangu a odkryl minulost založení Tokyo Mandžikai.
 • Fort
  Fort20.7. 10:44Tokyo Revengers #04
  Ukončení jedné časové linky, která toho moc nevyřešila. Ani nemohla o čem by to taky bylo. Čekaní na 31 díl bude dlouhý a snad po jeho přečtení se nebudu muset vracet do minulosti a svému mladšímu já sdělit, aby s touhle sérii neztrácel čas.
 • Fort
  Fort16.7. 11:14Tokyo Revengers #03
  Tentokrát natahovaný díl, kde se omílá stále dokola záchrana Drakena, hold až v příštím svazku.
 • Fort
  Fort14.7. 13:38Tokyo Revengers #02
  Dějově bezchybný, kresba se drobet zlepšila. Mezery v cestovaní v čase promíjím.
 • Fort
  Fort13.7. 18:55Tokyo Revengers #01
  Příběhy o cestování v čase a napravovaní chyb z minulosti je moje oblíbené téma. Očekávaní od série byli vysoké a z většiny se naplnili. Po příběhové stránce nemá úvodní díl mangy chybu. Vadí mi akorát kresba, která nemá u postav v určitých chvílích ty správné proporce. Někdo má příliš vysoký krk, na některých panelech vypadají postavy jako karikatury svých předloh. Školní kalhoty mají rozkrok nepřirozeně nízko. Možná je to Japonská móda, ale kopnout někdo, když mám rozkrok kalhot těsně nad kolenem s velmi širokými nohavicemi vypadá nepřirozeně.
 • Fort
  Výborný titul není co vytknout, jak po stránce zpracovaní knihy tak scenáristicky i graficky.
 • Fort
  Fort11.7. 18:08Lazarus #01: Rodina
  Nechal jsem se zlákat místním vysokým hodnocením i za cenu, že tohle není úplné pro mě a nebýt této databáze nikdy bych jsi to nepořídil. Velice povedené, hlavně po scenáristické stránce, těším se na pokračování.
 • Fort
  Fort11.7. 10:53Holmes z Kjóta #01
  Za mě velká spokojenost. Manga pojednává příběh lidí ze starožitnictví, který je vystavěn na věrohodných základech. Lze se tu dozvědět nenásilnou formou informace o japonské historii, říznuté trochou detektivky.
 • Fort
  Fort6.7. 10:36Gangsta. #01
  Začátek povedený, ale postupem dalších kapitol jde viděl, že autor ještě nemá naplánovanou hlavní dějovou linku a spíš nás jen představuje postavy a svět okolo.
 • Fort
  Další várka povídek na téma zabiják domácí puťkou. Kvalita šla dolu, některé povídky ujdou jiné jsou vyloženě špatné.
 • Fort
  Po přečtení Sakamoto Days jsem z poličky, vzal tu vedle ní a nestačil jsem se divit jak jsi jsou podobné. Devět rádoby vtipných povídek na téma co se stane když se s kříži jakuzák a domácí puťka.
 • Fort
  Čekal jsem vtipnou mangu se špetkou akce. Dostal jsem telepata a chlápka který skoro nemluví. Velice povrchní příběh o dvou bývalých zabijácích, připomínající Gunsmith Cats a Spy x Family, jestli vás tyto dvě mangy nebaví, nebude ani tohle.
 • Fort
  Skvělý díl, kde se dozvídáme co vedlo k únosu a vysvětluje nejasnosti, které jsem dosud o Sači měl. Dokonce mezi oběma konečně začala upřímná konverzace a celý příběh dává větší smysl.
 • Fort
  Na scénu přichází nové postavy, které oživí děj. Konečně se našel někdo na koho se to všechno hodí a kdo bude skutečně pátrat po stopách unesené.
 • Fort
  Holka je naivní, jako by ji 15 let drželi pod zámkem a nikde popouštěli. Nepovídají si spolu a své minulosti, kluk nosí roušku i doma. proč veřejnost unesené říká X, co na tom, že by čtenář věděl její jméno. Je tu spousta věcí, které nedávají absolutně smysl. Zápletka je ovšem originální a zajímá mě pokračovaní.
 • Fort
  S novou mangou jsem spokojen, tak jako u většiny úvodních dílů. Snad kvalita nebude upadat a nějakou dobu spolu pobudeme.
 • Fort
  Něco tak natahované jsem snad ještě nikdy nečetl, tahle série šla dolu u mě dost rychle.
 • Fort
  Série nám z vrcholu docela rychle spadla do průměru. Své čtenáře si to najde.
  Na CrweConu bylo přislíbeno, že časem vyjde i 5 díl.
 • Fort
  Tentokrát mě přišli obě povídky podobné a v daleko nižší kvalitě než ty předchozí.
 • Fort
  Dva povídkové příběhy o vinicích zločinu na který spravedlnost nestačí a jejich následný přesun do pece na keramiku.
 • Fort
  Explicitně vyobrazené násilí v sérii, kde stupňující se brutalita bude na prvním místě. Spíš než k Dexter bych to přirovnal k filmu Nezvratný osud, kde se čeká na originální smrt, která dřív nebo později přijde. Bod navíc Dobrovskému za originální mangu.
 • Fort
  Přečtěte si první svazek a uvidíte jestli je to pro vás. Ať nedopadnete jako já, co se na to těší, kupuje vše, jak to postupně vychází a pak se divím co je to za p*čovinu.
 • Fort
  Fort25.6. 09:52Dívčí válka #01
  Autor si skutečně musel něco o naší historii nastudovat. Příběh je vyprávěn na realistických základech z pohledu mladé dívky, bojující po boku Jana Žišky. Společně bojují proti katolicismu v krásné kresbě, připomínající naši středověkou krajinu, pohledem japonského tvůrce.
  První svazek navnadil na další.
 • Fort
  Tady moje cesta slizu končí, kdybych byl o dvacet let mladší určitě bych si sérii, která je v základu originální, skvěle užil, ovšem není.
 • Fort
  Orky ještě ani neviděli a už vědí, že rozhodující bitva se odehraje v močálech, jako psané dítětem. Postavy mají tolik schopností a přibývají další, že z toho za chvíli bude dort, který pekl pejsek s kočičkou.
 • Fort
  Lepší než předešlí svazek, ovšem vždy najdu něco co mě tak úplné nesedí. Pojmenovávat postavy dosti podobně není pro čtenáře moc dobrý, to by Velemudrc mohl mistru Rimuru sdělit.
 • Fort
  Z druhého svazku už tolik nadšený nejsem a chvílemi jsem jsi přál ať už je konec. Nebýt scény, kdy se Rimuru promění v dívku a zjišťuje svoje pohlaví, zcela by se ztratil laciný humor z úvodního dílu.
 • Fort
  Fort25.11.2021 17:02Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Matthew: I tebe zaujal můj příspěvek více než diskuze níže :)
 • Fort
  Fort24.11.2021 17:40Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Podle mě ani tak nejde o cenu, ale koho zajímá kluk s parohy? Kdyby to bylo o holce s ocasem, to by byli tržby někde jinde.
 • Fort
  Fort23.11.2021 18:10Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Tomuhle předvídám komerční neúspěch.
 • Fort
  Fort3.12. 15:19Pindárna
  deefha: Tu gelovou podložku pod myš mám taky :)
 • Fort
  Fort20.11. 20:23Filmový a hudební klub
  Narazil jsem na ruský seriál DVA HOLMA (Два Холма) (2022) má to dvě série.
  Absurdní, vtipná, šílenost, připomíná to Sexmise, ale se současnými Gretovskými vizemi světa.
  Takových seriál jen tak neuvidíte.
 • Fort
  Fort14.11. 15:45Pindárna
  Gate vydá mangu Sexuální výchova na 120 % (Sex Ed 120%)
 • Fort
  Ten kdo to naceňuje se u toho baví stejně jako vy, samozřejmě v rámci interních pravidel.
 • Fort
  Fort28.10. 15:11Pindárna
  Zoner ohlásil na svém webu OEL mangu s názvem Manga příběhy bratří Grimmů. • Fort
  Fort27.10. 19:44Pindárna
  seneke: Tezuku popřeli v auditoriu na stránkách Crwe, bohužel.

  Motino 21:10:46 23.10.2023
  Zdravím,
  uvažujete do budoucna o nějakém dalším kousku od Osamua Tezuky? Třeba další výběr povídek Blackjacka, nebo něco úplně jiného v podobném provedení?

  Pavlovský 07:10:44 24.10.2023
  Motino: Tezuku momentálně neplánujeme, ale nějakou klasiku na český trh příští rok přitáhnout chceme.
 • Fort
  Fort27.10. 15:21Pindárna
  seneke: Není to špatný. Jestli bude vycházet One Piece 6x za rok, tak další delší série by už nestíhali, už tak toho mají dost. Nový Ito bude špalek, těch povídek v ní bude dost. Mě to stačí.
 • Fort
  Fort26.10. 15:20Pindárna
  Crew včera oznámila na Neko Anime Baru nové mangy. Bylo přislíbeno, že postupně vyjdou všechny mangy od Itóa, tak i od Tanabeho.

  Goodbye, Eri - volume 1
  Look Back - volume 1
  Attack on Titan: No Regrets - volume 2
  H.P. Lovecraft's The Hound and Other Stories - volume 1
  The Haunter of the Dark - volume 1
  Lovesickness: Junji Ito Story Collection - volume 1
 • Fort
  Fort2.10. 19:25Pindárna


  AnimefestCZ představují: Ach, vy dívky mládím zmítané!
 • Fort
  Fort29.9. 07:13Pindárna
  MaF: Dík, na Facebook mě nenapadlo se kouknout.
 • Fort
  Fort28.9. 15:34Pindárna
  Zeptám se tady, protože v Kosmasu mi nejsou schopni odpovědět.
  Vychází mangový Hitler a z jejich stránek jsem se dočetl, že jsou ve vazbě obě verze.
  Knihcentrum píše, že ta levnější je Pevná bez přebalu lesklá, limitovanou nemají. Někde dávněji jsem někde četl, že jedna verze bude mít plátěný přebal, asi ta limitovaná.
  Muže mi kdokoliv vysvětlit jaký je v těch verzích rozdíl, kromě titulního obrázku?
 • Fort
  Fort18.9. 19:29Pindárna
  seneke: Už našli poklad? Moc netuším o čem to je. Seriál, hru, anime jsem neviděl. Nezajímal jsem se o to, když tvrdili, že to nikdy nevydají. Jsem mile v šoku.
 • Fort
  Fort18.9. 18:40Pindárna
  Koukám na to 10 sekundové video už 5 minut a nevěřím. 106+ volumek :)
 • Fort
  Fort7.8. 16:59Pindárna
  Crew oznámila mangu, která spadá pod druhou Animefestí přípravku. Ach, vy dívky mládím zmítané - O Maidens in Your Savage Season
  Zanir vydá mangu. Učebna pomsty - Fukushuu Kyoushitsu
 • Fort
  Kdyby někdo chtěl tip na napínavý seriál, doporučím Hijack Únos letadla.
 • Fort
  Darker: Na seriály už koukám jen když někdo něco doporučí. Silo jsem než jsi ho zmínil neznal na zkoušku jsem to zkusil, právě jsem dokoukal druhý díl a nemohu se od toho odtrhnout.
  Dík za tip.
 • Fort
  Fort10.7. 17:52Pindárna
  Ter: Neznám tě a nikdy jsem od tebe nic nevlastnil. Napíší názor náhodně kolem jdoucího, který je tady nucen číst i to co nechce. U tebe jsem jsi zrovna v minulosti říkal, že překupnictví podporuješ a nikdy od tebe nic nechci. Vídám tady od tebe certifikáty na velmi limitované vydaní, tím jdeš překupnictví přímo naproti a je jedno, že třeba tebou zmiňovaný komiks certifikát neměl. Ani se mi nesnaž odpovědět, tvůj názor mě nezajímá.
 • Fort
  Zack: Dobrá rada, ale úplné k ničemu, dokud nepůjdou určitá vlákna zakázat v zobrazování, tak je pro běžného čtenáře jedno kde se co píše.
 • Fort
  Fort23.6. 08:46Pindárna
 • Fort
  Fort11.6. 11:23Srazy, cony, festivaly
  Oznámené mangy na Crweconu

  Město, kde chybím jen já (egmont) Ranked #229 myanimelist
  Mangový Nozaki-kun (egmont) Ranked #167 myanimelist
  The Apothecary Diaries (gate) Ranked #163 myanimelist
  A Man & His Cat (gate) Ranked #271 myanimelist
  Kakegurui: Compulsive Gambler (gate) Ranked #1429 myanimelist
  Can’t Stop Cursing You (gate) Ranked #2415 myanimelist
  Gannibal (gate) Ranked #3390 myanimelist
  The Case Study of Vanitas (gate) Ranked #136 myanimelist
 • Fort
  Fort6.5. 19:05Pindárna
  Přednáška od Meona o Japonským kultu, který tvrdí, že satan pochází z České republiky a dokonce ukazali jeho fotku na kterém byl nějaký kluk v kostýmu na Animefestu byla super :-)
 • Fort
  Fort6.5. 16:25Pindárna
  Junji Ito's Cat Diary: Yon & Mu
 • Fort
  Fort6.5. 16:07Pindárna
  Právě se oznamují nové mangy od crwe co do konce roku vyjdou.

  Blue Box
  Kaiju no. 8
  Confession
  Museum
 • Fort
 • Fort
  Fort4.3. 15:55Publicistika
  https://www.irozhlas.cz/kultura/literatura/jak-jsem-se-reinkarnoval-coby-sliz-manga-komiks-recenze_2302250954_kac

  Poslechněte si recenzi Antonína Tesaře na fantasy mangu Jak jsem se reinkarnoval coby sliz.
 • Fort
  Fort4.3. 15:52Pindárna
  Zanir oznámil, že vítězem hlasování o novou francouzskou mangu se stal Space Punch.
 • Fort
  Šlo by udělat, aby každý uživatel měl možnost jednou za rok dát jednomu titulu 6 hvězd a to i zpětně za počet roku, po kterou je tady zaregistrován?
 • Fort
  Fort11.2. 11:12Pindárna
  Anketa u Zaniru skončila vydají Talli, fille de la lune. Fantasy komiks, který je graficky až neuvěřitelně detailní, evokuje inspirací mangou na každé straně. Celkem bude mít 5 knih. Ve Francii vydalo nakladatelství Ankama, od kterého vyšel Radiant


  V dávných dobách žili "vyvolávači" v harmonii s lidmi. Jednou z jejich schopností bylo vyvolávat a ovládat chiméry. Jednoho dne se však vystrašení lidé rozhodli tuto rasu vyhladit. Pronásledování trvalo stovky let. Talli - potomek vyvolávačů - byla ušetřena, protože byla ještě dítě: Lord Koska ji adoptoval a chránil. O šestnáct let později se však její život změní, když je hrad jejího adoptivního otce napaden.
 • Fort
  Fort10.2. 15:28Pindárna


  Nová manga od Animefestu a Crwe Jednou rozkvetu i já (Bloom Into You)

  Record of Ragnarok český název, už konečný Ragnarok: Poslední boj
 • Fort
  Fort3.2. 23:22Pindárna
  Record of Ragnarok v češtině fanoušci vybrali název Ragnarok: Soumrak bohů. Název se stále řeší kvůli podobnosti s mangou Ragnarök od Albatrosu.

  Kniha 1 vyjde 12.4.
  Kniha 2 vyjde 10.5.
  Kniha 3 vyjde 7.6.
  Kniha 4 vyjde 4.7.
  Kniha 5 vyjde 9.8.
  Kniha 6 vyjde 6.9.
 • Fort
  Fort2.2. 23:04Pindárna
  Seneke: S Holmes of Kyoto a The Saint’s Magic Power Is Omnipotent jsem nadšen u Gangsta. si nejsem jist jestli to bude pro mě, ale má to dobré recenze.
 • Fort
  Fort2.2. 10:41Pindárna
 • Fort
  Fort2.2. 08:39Pindárna
  Na Facebooku Zanir lze hlasovat o vydaní jedné série pro letošní rok, na výběr je Double Me, Oneiru, Space Punch.
 • Fort
  Fort2.2. 07:49Pindárna
  Adam Pýcha na Facebooku Dobrovského, Instagramu a Twitchi zveřejnil další chystané mangy: Gangsta, Holmes of Kyoto a The Saint’s Magic Power Is Omnipotent spolu s už známými Muž v domácnosti a Record of Ragnarok. Datum vydání ještě není známé.
 • Fort
  Zack: Jestli budou uživateli nabízeny příspěvky, z kterých ho bude bolet hlava nebo z toho, že nebude diskuze dávat smysl, bych už nechal jako volbu.
 • Fort
  Dotyčný to nemusí vědět. Nechci nikoho omezovat ať si píše kdo chce co chce, ale chci mít stejnou možnost číst si jen toho koho chci.
 • Fort
  Uvítal bych zařadit si některé uživatele do ignore listu, aby od nich už nikdy žádný příspěvek neviděl.
 • Fort
  Fort5.1. 10:20Pindárna
  V angličtině vycházelo po dvou svazcích v paperback.
 • Fort
  Fort5.1. 09:02Pindárna
  Nakladatelství Argo včera odhalilo na svém Facebookovém profilu, že plánují mangu Gegege no Kitaro, jako druhou mangu od autora Šigeru Mizuki. Posledně jsem zmiňoval seznam možných kandidátů, ale netrefil jsem svým tipem. Tato manga je epizodická, podobně jako Black Jack, tak uvidíme kolik knih nakonec vyjde.
  myanimelist: Ranked #4963, Score: 7.25
 • Fort
  Fort2.1. 21:34Publicistika
  Teď jsem to dokoukal, bylo to zajímavé. Dopis 44 mám zakoupen, ještě jsem se k tomu nedostal. Taky se mi libí depresivní konce a happy end nemusím, tak Tulák celkem navnadili.
  Jestli prodají celí náklad a až tím se dostanou do plusu, to je dost depresivní.
 • Fort
  Fort2.1. 17:45Pindárna
  Tak za týden by ho mohli udělat, týden jim bude trvat ho vydat, nejdříve za 14 dní tipuji.
 • Fort
  Fort2.1. 17:14Pindárna
  Kupovat do zásoby dělám taky. Aktuálně 26 svazku mang. Nedělám to ani tak, aby na ně uzral čas, ale některé mangy prostě nemá cenu číst po jednotlivých svazcích. Věci, které po dočtení vím, že už podruhé číst nebudu pošlu do světa. Čím více toho přečtu, tím lepší mám vkus na další nákupy.
 • Fort
  Fort2.1. 07:51Pindárna
  V článku mě nejvíce zaujalo. V Německu musí knihy první rok držet doporučenou cenu na celém trhu a zlevňovat mohou až poté.
  To, že někdo koupí knihu a nečte ji už dokázali i zdejší jedinci.
 • Fort
  Fort1.1. 04:31Pindárna
  seneke: Ve škole jsem se učil rusky a německy, ani jedno pořádně a hlavně jsem po škole s cizími jazyky nepřišel vůbec do styku, tak jsem je zapomněl. Angličtina mě míjela, filmy, hry vždy v češtině nebo s cz titulky.

  PG: Je to tak, Crew jsi nás zhýčkala a pro ty co čtou pouze v češtině, je to standart i když v globálu to tak není. Osobně mangy od Gate kupuji všechny, z důvodu jejich přeložení do češtiny což je pro mě priorita. Gramatická část se u nich zlepší, pokud to s vydáváním myslí dlouhodobě vážně. Papír mají dle mého nasmlouvaný na dlouho dopředu, tam nelze očekávat změnu.
 • Fort
  Fort31.12.2022 17:42Pindárna
  Ještě jste tu měli kauzu Meon vs Dobrovský, ukončili jste to druhým videem od Meona s tím, že další reakce bude za 6 měsíců.
  Mělo to pokračování, kdy Pýcha nabízel Meonovi placenou spolupráci ohledně sazby, ten odmítl, protože v sazbě ztratil praxi. Ovšem doporučil své známe sazeče a oni se skutečně s Dobrovským domluvili. Dále přišel do týmu bohemista, který jako poslední v řetězci bude číst mangu aniž by s ní kdy předtím přišel do styku a bude mít závěrečné slovo. Tady pramení informace o ceně 1 milion za Zdál se mi ten stejný sen nebo Sbohem má růžová zahrado.
  Celý proces vydávaní mang u Gate se prodlouží, což ale chtějí vynahradit větším počtem titulů. O papíru žádná zmínka.


  Dnes se objevil o Gate článek na knihkupci https://www.knihkupec.net/magazin/objevte-svet-komiksu-vymente-laskave-a-premyslive-zalezitosti-za-mangy-plne-napeti-a-zlocinu
 • Fort
  Fort31.12.2022 17:10Pindárna
  seneke: Jsem stejného názoru, poptávka po kvalitních titulech je. Byl jsem teď v Luxoru a mají tam i oddělení anglicky přeložené mangy, jsem tam jen tak stál a slintal nad tím co si nikdy nepřečtu. Ovšem cena jde rok od roku nahoru, tak vydavatelé spekuluji. Crew trvalo dostat se s mangou tam kde je 10 let. Ne každý je ochoten čekat tak dlouho, aby se jim to vyplatilo. Tajně doufám, že by se po Dobrovském mohl objevit ještě někdo. Hanami má potenciál asi to nebude příští rok, ale věřím jim.
 • Fort
  Fort31.12.2022 13:10Pindárna
  K Balzamovači je taková historka. Zjistilo se, že někdo z ČR projevil u Japonců zájem o vydaní Monster, neptejte se mě jak, to nevím, ale to, že někdo projeví zájem ještě nic neznamená. Fanoušci ihned kontaktovali největší naše vydavatelé a Crew i Dobrovský jasně napsali, že oni nic takového neplánuji. Pak po pár měsících byli kontaktování naši vydavatelé, aby prozradili plány na rok 2023, někdo prozradil někdo ne. Hanami, které se u nás bere jako nespolehlivé, překvapivě ihned zareagovalo (facebook) a prozradilo plány na do vydaní Balzamovače. Neznamená to automaticky, že to dovykají, tomu věří málokdo, ale šance tu je. Zároveň napsali plán vydaní i jiných mang, které už vydali v Polsku a tam vydali Monster, právě oni.

  Z toho si máte odnes pouze, to, že zde vydavatelé mají zájem vydávat mangu a jen zvažují možnosti, jestli se jim to vyplatí.
 • Fort
  Fort31.12.2022 11:49Pindárna
  Toe: Napsal jsem "Jedná se o dotisk K2: Kill Me, Kiss Me". Čemu nerozumíš? Vydal to Egmont, ztratili na to práva, chtějí vydat dotisk, jednají znovu o práva. Jestli to znovu vydají nikdo neví, ale chtějí. Zbytek tvého komentáře ignoruji, protože je to směsice reakcí na jiné mé komentáře a bavit se o nich v jednom příspěvku je zmatečné.
  Jestli ti ještě něco není jasné, sem s tím.

  seneke: To bych mohl, zdroj čerpá z oficiálních sociálních medií vydavatelství a komunikace s fanoušky. Budu se snažit pro příště mít jen jednu informaci v příspěvku pro menší zmatečnost.
 • Fort
  Fort31.12.2022 07:57Pindárna
  Milo_Harwey: Je to z oficiálních zdrojů není to fantazírovaní. Některé informace jsou i několik měsíců staré a zatím vše se potvrdilo. Však uvidíme, sám jsem zvědav, dejme tomu 3-6 měsíců.
 • Fort
  Fort30.12.2022 19:34Pindárna
  Hanami má v plánu u nás dovydat Balzamovače a pokud budou spokojeni s prodeji uvažuje se i nad Monster nebo něčím jiným co už vydali v Polsku.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: 249 (cca 76980 Kč)
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0
Sbírka mimo CDB
Četl/a: 0
Mám: 0
Chci: 0
Sháním: 0
Nabízím: 0
Osobní: 0