louza

louza
louza | 24.4.2019 | Sherlock Frankenstein a legie zla

Jeffa miluju, ale v Sherlockovi vyšší přidanou hodnotu prostě nevidím. Ano, je tu trochu avantgardnější pojetí kresby a barev. Ano, je tu něco jako detektivní zápletka na pozadí se sociálním dramatem. Ano, hezky se to čte. A ano, je tu brutálně otevřený konec, který v podstatě vůbec nic neřeší. Z hlediska série naprosté plácnutí do vody. Jediné co je po zvláštní spin-offové knize definitivně jasné je, že Black Hammer bude běh na dlouhou trať. Doktor Starr alespoň fungoval (respektive v čechách teprve bude fungovat) jako příběh sám o sobě a na konci si člověk slušně pobrečel, ale tohle bylo fakt zbytečný. Krátký a zbytečný.

louza
louza | 24.4.2019 | DC komiksový komplet #013: Superman / Batman: Nepřátelé státu

Na Loeba slabota i když světlé okamžiky by se našly. Začátek s Metalem je výborný. A to jak autor staví defakto po celou knihu do kontrastu osobnost Supermana a Batmana včetně různých historických nuancí je takřka virtuózní. Problémem knihy je fádní pozadí s Luthorem na postu prezidenta a meteorem kryptonitu jako deus ex machinou. Tohle už tu bylo stokrát a devadesátkrát zpracované podstatně lépe. Situaci pořád ještě dokáže zachránit zábavný mladistvý vynálezce s příchylností k hračkám a kozám. Ale celou knihu bohužel nespasí. Hezky našlápnutý pokus, který nevyšel. Holt i mistr tesař se někdy utne.

louza
louza | 24.4.2019 | Modrá Crew #11 - Hrobař #1, 2

Během čtení naprosto luxusní záležitost. Western nepatří mezi žánry, kde by se toho dalo nějak moc vymyslet, ale Dorrison opravdu exceluje ve skvělých nápadech. Originální koncept hrdiny, hrdinka s potenciálně tajemnou minulostí a padouch, který hned ze začátku hodně neotřele umře. Super ústřední premisa. Situace houstne a celé se to vyvíjí nadmíru slibně. Proto pro mě bylo několik finálních stránek se závěrem příběhu (plánovaná je sice ještě jedna kniha v modré, ale jde o jedno knižní záležitost) s nechutně nevkusným koncem ostře kontrastujícím se zbytkem knihy jak rána palicí do hlavy.

O tom, že jsou na konci vrata do dalšího dílu velký jako...vrata ani nemá cenu mluvit. Chápu, že se scenáristé musí taky něčím živit, ale to je fakt takovej problém ty hrdiny prostě pobít a vymyslet jiný? Zvlášť když k tomu žánr přímo vybízí. Martin to tak dělá v jednom kuse a taky žije... Pět stránek před koncem by to ještě bylo jasně za plný počet, ale takhle bohužel...

louza
louza | 18.4.2019 | Otčina

Vcelku zajímavý příběh jedné jugoslávské rodiny posazený do kontextu dobové politické situace, který je celkem zručně odvyprávěný. Autorka pro zvýšení dramatičnosti přistupuje k asynchronnímu přednesu a rytinový vzhled perokreseb i jednoduchá práce s komiksovým médiem dává celému snažení zvláštní archaickou patinu. Čtenář si z knihy odnese nejen nevšední příběh několika lidí, ale i stručný výcuc z politických dějin Jugoslávie se sympatickou snahou zasazení všeho do hlubšího kontextu. Přesto mám pocit, že je to tak trochu zkratkou brané a obě části historie by šlo zpracovat detailněji, tak aby si čtenář pak už nemusel nic dohledávat. Jinak ale fajn kniha.

louza
louza | 18.4.2019 | Nejmocnější hrdinové Marvelu #069: Great Lakes Avengers

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Možná jako přehled o tom co je vůbec u Marvelu možné je to nedocenitelná kniha. Ale. Příběh frakce Avangers, kde si jeden z protagonistů v rámci dosažení cíle systematicky prostřeluje hlavu, druhej útočí veverčí silou, třetí je placatej a blbej, čtvrtej tlustej, pátej bolestně normální a šestej opravdu konstantně mrtvej... zní zajímavě. Výsledek však vyzní podivně úchylně. Problém je v tom, že tahle frakce Avangers není opravdu dobrej team. I přes nesporné řemeslné kvality, kniha není vtipná ani zábavná, ale spíš depresivní a ve své funkčnosti děsivě nefunkční. Nejsem zavilým zástupcem super hrdinů, ale mám je celkem rád a jestli něco fakt rád nemám, pak knihy kde se z nich dělají retardi. Tady se jde ještě o krok dál, protože tahle partička hrdinů retardi přímo jsou.

louza
louza | 18.4.2019 | 1602

Já WildBearovi rozumím. Kdybych sušil několik těch knih doma v igelitu, taky bych byl naštvanej, že mi kvůli zpropadený crwi, která si to vydá klidně ještě jednou padají akcie. A comicsdb je jeden z mála nástrojů jak tomu můžu učinit přítrž a ovlivnit veřejný mínění nad tou nespravedlností.

louza
louza | 17.4.2019 | Kůstek #03: Oči bouře (barevné vydání)

Kůstkův příběh temní a nabírá širších kontur. Začíná se odhalovat mocenské pozadí příběhu, ale dojde samozřejmě i na klasické vtípky a legrácky. A zase - underground jako hezký, ale Kůstek v barvě je prostě po všech stránkách boží. Jeden z raritních případu, kdy dodatečný koloring věci výrazně prospěl.

louza
louza | 9.4.2019 | DC komiksový komplet #059: Bažináč, kniha první

S druhým čtením Bažináče tentokrát v barvách se na povrch dere ještě více uvědomění, kde vlastně leží základy celého Vertiga a odkud Gaiman, slavný to citátor a recitátor všeho a všech převlečený za vypravěče, vzal inspiraci pro svoje nejslavnější a nejoriginálnější dílo - Sandmana. Od Moorova bažináče. Bažináč nepůsobí tak dotaženě a stylově jako Sandman, ale uvážíme-li, že jako první defakto bezezbytku nadefinoval to co pak Gaiman už jen přepoužil a že postava Bažináče je svázaná s bažinou, příšeráckou podstatou a předešlou historií s níž se Moore oproti celkově flexibilnějšímu snovému Sandmanovi musel poprat. Vychází v relativních číslech Bažináč jako absolutní, leč publikem dost nedoceněný, vítěz. Skvělá kniha po všech stránkách, jejíž hodnota s odstupem času roste.

louza
louza | 9.4.2019 | Anča a Pepík #01

Parádní kniha. Anča a Pepík v počátcích byli překvapivě hororoví a jistý znepokojivý způsob vytváření zápletky si s sebou nesli v podstatě od začátku. Ten ale ostře kontrastoval s myší laskavostí a něhou Lucie Lomové s níž svým postavičkám vdechla duši. Když Jaroslav Němeček v rozhovorech tvrdí, že je myší duo jeho nejoblíbenější, není těžké mu uvěřit. Byl jsem u toho, když měli myši ve čtyřlístku premiéru a už od počátku to byl něco "trochu jiného". A svojí jinakost a nadčasovost si uchovaly dodnes.

louza
louza | 29.3.2019 | Usagi Yojimbo #31: Pekelná malba

Po dvou vynikajících v sérii dosud neviděných knihách opět propad do pouhého nadprůměru. Úvodní povídka s kappou je úplně tristní, střet s netopýřími ninji trochu hne po sakaiovsku srdíčkem, ale osud starců už moc ne. Titulní půl knihy zabírající vyšetřování v chrámu po boku inspektora Ishidy je fajn, ale už jsme také četli. A ne, Sakai opravdu ani tady nechce pokračovat v linii, kterou opustil před dvaceti knihami (lety). Dokud opět nezačne, nezačnu já hodnotit plným počtem. Leda by musel přijít s něčím opravdu echtovním, jako posledně.

louza
louza | 24.4.2019 13:25 | Sběratelský klub

U Boga šlo opravdu jen o to opravený G. Ale kdo stihl koupit neopravenou verzi, má sběratelskou raritku... Fryi, že se nestydíš takhle žebrat, vidím Loba, tak naběhnu do čáslavský, ne... ? :-)

louza
louza | 4.4.2019 22:33 | Pindárna

Fimi : hm, Marvel asi ne. Tam byla tehdy (jako by to bylo včera) kauza kolem Zázraků, ještě když CC fungovalo pod jménem Calibre. Vydavatelství tenkrát zmástrovalo původní podklady a když to viděl Marvel ve schvalovačce, chtěl po nich ať jim ty podklady pošlou. Oni jim to ale nechtěli jen tak dát, ale chtěli to odprodat zpátky. Asi se nedohodli, protože od tý doby byl pohádky marvelu konec. Ne že by to nějak vadilo...

louza
louza | 30.11.2018 12:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Tak to je fajn, že si rozumíme.

louza
louza | 30.11.2018 11:33 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.

louza
louza | 30.11.2018 11:19 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...

louza
louza | 30.11.2018 11:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.

louza
louza | 29.11.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.

louza
louza | 27.11.2018 13:07 | Pindárna

Walome : promiň, nechtěl jsem se ti smát, baví mě to obecně. Přehlídnu že sugestivně navádíš admina na můj ban negativně pasivní formou výpovědi (neptej se co to je, právě jsem to vymyslel abych vypadal chytřejší). Možná se směju jen svý blbosti a vy ještě víte o čem se bavíte. Ale já se už fakt ztratil.

louza
louza | 27.11.2018 12:57 | Pindárna

Ty jo, já se v tý debatě nějak ztrácím.

Zdá se mi to, nebo se tady politicky neuvědomělý xenofob se sklonem k šikaně mladších Kapis snaží volat po svobodě slova, zatím co politicky korektní, globální mládežník Fry pro něhož všechny názory mají stejnou váhu tady volá po zavedení cenzurního lynče? Hoši, nezdá se vám, že prostředky které vyžadujete jsou trochu proti názorovým proudům k nimž se vzájemně přiřazujete? :-)

Korunu všemu nasazuje dokonale nestranný Walome, který všem na plnou pusu tvrdí, že nic netvrdí a že vlastně o nic nejde :-D Fakt dokonalá diskuse. Možná že Zack má nakonec pravdu :-)

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.4.2019 15:11
Komentáře u comicsů: 382
Hodnocení comicsů: 379
Příspěvků ve foru: 105

Sbírka (z CDB)

Četl: 487 (cca 186252 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné