louza

louza
louza | 24.9.2020 | DC komiksový komplet #077: Batman: Černá rukavice

Chybějící dílek skládanky. Kéž by někdo mohl exaktně popsat jaký myšlenkový proces vedl BBart k vynechání právě této knihy. První půle s batmanovským nohsledy uzavřenými na ostrově je totálně skvělá a nenavazuje na nic Morrisonem řečeného. Kromě extra starých kořenů hlavní postavy. Ale to už je Morrison. Dá se to i ale bez přípravy a kontextu. Druhá půlka je dokončením příběhu se třemi podivnými batmany ale to už je....taky Morrison. V nejkrystaličtější formě. Pointu tohoto příběhu čtenář zadarmo prostě nedostane. Vyžaduje hlubokou znalost příběhů postavy stejně jako pozornost mezi panely. Přesto všechno dokonale sedí a je jasné co se na tom Morrisonovým fanouškům líbí. Mainstreamový komiks, který je ve skutečnosti underground komiksem jako prase. I to je Grant Morrison. Bravo.

louza
louza | 12.9.2020 | Až do posledního

Dobře napsaný, ale i na tak malý rozsah příběhově vcelku řídký western s výraznějším dobovým a morálním poselstvím. Kresba je naprosto výtečná a určitě by jí slušela absence barev. Kniha je v jistém smyslu úplným opakem Sykese. Přesto obě díla dokazují, že evropani umí westerny slušně a to dokonce na několik způsobů

louza
louza | 12.9.2020 | Žoldnéř #04: Oběť

Události v předchozích dvou knihách vygradovaly do odvety jíž musí Žoldnéř čelit zrovna v té nejnevhodnější chvíli. A sice když je na záchranné misi chlapce, který se stal její obětí. Kniha není ani tak pokračováním jako další kapitolou předchozích částí a je jen elementární součástí většího celku do něž Segrelles už od dvojky začal své dílo překlápět. Tady už je trochu na překážku, že dílo nevychází po větších kusech, ale na jeho kvalitě to naštěstí nic neubírá. Autor nastiňuje detaily, které chce v budoucnu rozpracovat, takže se nezbývá než těšit.

louza
louza | 12.9.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #026: Nezastavitelný Juggernaut

Při pohledu do zpětného zrcátka lehké vystřízlivění. Tenhle komiks byl v sešitech Semicu kult a stále je hodně fajn i když se jedná vlastně jen o dva poslední sešity z knihy. Jako celek kniha ale vyzní spíš tak nějak normálně dobře. Nikoli však kulervoucně. Spider-Man řeší problémy s kolegou na univerzitě, s černou kočkou, s nezastavitelným týpkem, který chodí jen rovně...atd. Je to příjemné retro, které už je ale dnes překonané. I když Roger Stern nebyl žádné Bčko, tak třeba ani svého nástupce Michelinea z dnešního pohledu netrumfne. I tak se tu najde pár fakt pozitivních chvil. Smekám před kresbou Romity jr. jehož výkon se tady místy přibližuje k nedostižnému Buscemovi. Ve srovnání s příšernou karikaturou ve dvacet let mladším Straczynskiho runu je tohle kresebně nebe a dudy. Dnes už známe lepší komiksy, ale stejně si tohle vždycky rád přečtu.

louza
louza | 31.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #025: Jen o den víc

Velmi nečekané vyústění Straczynskiho runu, kterým Marvel připomenul, že je stále Marvelem. A pokud to snad vypadalo, že jejich vlajkový komiks pod Michaelovou taktovkou poslední desítky čísel zaváněl něčím jako je hodnotnější literatura, tak to se čtenáři rozhodně nemuseli bát, že by to tak mohlo zůstat. Management team Marvelu v čele Quesadou, který si svůj plán pro jistotu pohlídal i výtvarně vymyslel korporátní solušn nambr van a klód damme k tomu. Už předchozí sešity nesly výraznou pečeť kolektivního brainstromingu, ale to co se povedlo chytrým hlavám na meetingu vymyslet tentokrát opravdu předčí i Bobbyho Ewinga ve sprše. Tohle není jen tak nějaký fail, ale architektonicky dokonale zkonstruovaný shitty end, který udělal definitivní tečku za několika dekádami série The Amazing Spider-Man tím, že je prostě smáznul - a udělal ze čtenářů kteří ji tak dlouho kupovali kapitální voly. Je to třináct let, ale stále si pamatuji ten sžíravý bezmocný vztek. Quesada má samozřejmě pravdu, když tvrdí že tenhle krok nalajnuje cestu Marvelu dlouho dopředu, protože tím po kaze klonů, kterou Straczynski částečně napravil přivodil komunitě trauma jaké se nezhojilo ani za více než dekádu. A Marvel tím definitivně přišel o poslední zbytky důvěryhodnosti. Hodnocení? Jiné než čistý průstřel lebky je nepřípustné.

louza
louza | 19.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Příběh přímo navazující na Metabarony staví proti sobě posledního žijícího metabarona a technologické kněžstvo. Z původního konfliktu boje o zdroje se nakonec nevyklube nic menšího než zoufalý boj o záchranu vesmíru, který je pentlený pěknými charakterovými zvraty. První půlka knihy pod realistickou taktovkou Séchera vypadá opravdu efektně, pokud kousnete digitální podstatu jeho artu. Metabaron je tak jednou z mála knih, která vypadá uvnitř stejně jako na obálce. Druhá půlka je poctivá ruční práce v komiksovějším duchu. Příběh není nijak komplikovaný a ze všech knih z tohoto vesmíru má nepřekvapivě nejvíce společného s metabarony, mnohem méně připomíná Technokněží a skoro vůbec ne Incal. Hodně solidní práce, která možná nedosahuje epičnosti svého předchůdce, ale ostudu mu určitě nedělá.

louza
louza | 17.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Velkej šéf : to chápu. Válí se mi to doma od pátku a celej víkend jsem stydlivě klopil zrak mimo a dělal všechno možný, jen abych nemusel číst další jodo blábol (proč si to pořád ještě kupuju je otázka nad níž si marně lámu hlavu i já sám). Nicméně po Kazumakiho komentu jsem se konečně odhodlal z toho sundat celofán a první dvě knihy zhltl na posezení. A dobrý. Ani jsem neměl chuť si vyrvat bulvy. Žádné přelomové dílo, ale příjemná jednohubka, která se dobře čte a příjemně se na ní kouká. Uvidím jak druhá půlka, ale čtyři hvězdy se zdají tak akorát.

louza
louza | 17.8.2020 | Metabaron (pevná vazba)

Velkej šéf : Jestli jsem to dobře pochopil, tak Jodo napsal povídku, na jejíž základě Frissen napsal scenář. První dvě knihy kreslil Sécher druhou půlku Henrichon.

Ter : Asi se to dá číst samostatně. Ale místy se to na dění v Metabaronech trochu odkazuje. Incal v tom kromě univerza moc nevidím.

louza
louza | 17.8.2020 | Conan Barbar #04

Dokončená linie sokolího města doplněná o krátký příběh po boku Rudé Sonji, kde je ovšem vynecháno pár stránek finálního souboje, aby se obojí vešlo do jednoho sešitu. V té době to ale nevadilo. Conan byl zjevením. Konkrétně tohle čtvrté číslo bylo moje úplně první a i když měla celá semicovská série vrcholy spíš v jejím konci, tak tohle byl začátek nádherného přátelství. V období kdy marvelovské překladové komiksy kromě semicu neexistovaly, originály se nedaly nikde koupit, kdo je měl je stejně nedokázal rozumě přečíst a o dnes zatracovaných kompletech za babku se nám ani nezdálo, bylo duo Thomas-Buscema tím nejlepším základním vzděláním, které jsme mohli dostat.

louza
louza | 17.8.2020 | Komiksový výběr Spider-Man #024: Únos Mary Jane

Pro mě osobně erbovní archetyp zábavného super a hrdinského komiksu. Příběhy o lidech, kteří sice nosí masku, ale pod ní stále zůstávají lidmi a řeší lidské problémy. Jeden problém zabere jeden až dva sešity, které se však prolínají a dávají tak dohromady uvěřitelný životní příběh hrdinů s neobyčejnými schopnostmi i bez nich. Mišelín je prostě klasa a pokud ho zezadu jistí člověk jako McFarlane, nemůže to dopadnout špatně. Ne. Tohle není legendární kniha. Není to monumentálně klenutá sága na tisíce stran. Jsou to "jen" čtivé příběhy vynikající svou civilností do níž se každý čtenář může dobře vžít. A to je pro mě víc než mají v sobě eposy hrdinů větších než život.

louza
louza | 27.4.2019 21:06 | Sběratelský klub

Ne. Není možná...někoho konečně po dvou dekádách napadlo znovu přeložit a vydat Simmonsův Enydmion... Hlavně nikam nechvátat. Do důchodu času dost... Jak tak koukám na ten argo edičák, tak tohle bude drahý léto...

louza
louza | 26.4.2019 09:34 | Pindárna

Matio : Tohle mám pocit, že jsem někde četl...nevydával tyhle Conany Petřík v komiksových legendách? Pamatuju si, že žádnej hit to teda nebyl, prodejní ani čtenářskej.

louza
louza | 24.4.2019 13:25 | Sběratelský klub

U Boga šlo opravdu jen o to opravený G. Ale kdo stihl koupit neopravenou verzi, má sběratelskou raritku... Fryi, že se nestydíš takhle žebrat, vidím Loba, tak naběhnu do čáslavský, ne... ? :-)

louza
louza | 4.4.2019 22:33 | Pindárna

Fimi : hm, Marvel asi ne. Tam byla tehdy (jako by to bylo včera) kauza kolem Zázraků, ještě když CC fungovalo pod jménem Calibre. Vydavatelství tenkrát zmástrovalo původní podklady a když to viděl Marvel ve schvalovačce, chtěl po nich ať jim ty podklady pošlou. Oni jim to ale nechtěli jen tak dát, ale chtěli to odprodat zpátky. Asi se nedohodli, protože od tý doby byl pohádky marvelu konec. Ne že by to nějak vadilo...

louza
louza | 30.11.2018 12:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Tak to je fajn, že si rozumíme.

louza
louza | 30.11.2018 11:33 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.

louza
louza | 30.11.2018 11:19 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...

louza
louza | 30.11.2018 11:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.

louza
louza | 29.11.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 24.9.2020 17:33
Komentáře u comicsů: 461
Hodnocení comicsů: 457
Příspěvků ve foru: 107

Sbírka (z CDB)

Četl: 618 (cca 219566 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné