louza

louza
louza | 10.12.2018 | Asgard

Výborná věc. Příběh jednoho trochu specifického hrdiny lovícího severské nestvůry. Jeho schopnosti prověří tajemný kraken, ale i lidská společnost, která ho na cestě za nemesis doprovází. Skvěle napsané, skvěle nakreslené. Příběh je stejně jako kresba naprosto čistý, charaktery přirozeně prokreslené, děj dynamický. Všechno má hlavu a patu. Při čtení má čtenář pocit, že se dívá spíš na dobře udělaný blockbuster. Asgard je opravdu jen drobný krůček za nedostižným Silverem. Trošku zamrzí, že právě toho Silvera nedělal Vybíral, protože jeho knihy jsou plnohodnotná (byť pravda i za hlediska ceny) evropská alba v pevné vazbě, plné velikosti a maximální kvalitě papíru. Parádní kniha po všech stránkách.

louza
louza | 10.12.2018 | Kniha komiksů - Miloslav Havlíček

Havlíček patří k trochu upozaděným autorům české komiksové retro scény a tato sbírka jasně ukazuje proč. Ač je zarážejícně dobrým kreslířem, má své limity v oblasti scenáristiky, takže většina jeho prací není přes nesporné grafické i tématické kvality moc chytlavá. Je to škoda, protože autor nabízí mnoho různých témat od historické rekonstrukce, noir, detektivku, fantastiku, indiánku až po interpretaci pověstí. A každé téma má unikátní grafické zpracování. Chybí jen ten pomyslný ždibíček průraznosti a mainstreamovitosi, který by Havlíčkovu práci přiblížil masám. Obávám se, že tahle sbírka je spíš pro fanšmejkry.

louza
louza | 10.12.2018 | Kultovní komiksy

Tři klasické komiksy z nichž úvodní automobilový vychází v této knize kompletní poprvé a kdyby nevyšel vůbec, nic moc by se nestalo. Evoluce autorů je v knize jasně patrná. 10 000 mil je vyloženě začátečnická práce navíc poznamená dobou vzniku a jako taková už dnes takřka nečitelná. Potěší snad jen historiky a archivátory. Profesor Dugan je velký skok tím správným kvalitativním směrem. Kresba je více méně v pohodě, jen scénář občas hapruje a řeší se věci, které nejsou pro příběh až tak důležité, čímž místy nudí. Pro autory nicméně důležitý milník jejich ekvilibristiky. Závěrečný Pavouk nephila je velmi povedeným dílem po všech stránkách snesoucí srovnání i se zahraniční konkurencí. Příběh, který je zábavný a čtivý i dnes. Byť s lehkým retro podtónem. Vybíral má hodně zkušeností díky své práci na verneovkách, takže umí dělat opravdu pěkné knihy. I jeho Klutovní komiksy jsou po technické stránce kousek oku lahodící.

louza
louza | 2.12.2018 | Batman & Robin: Batman znovuzrozený

Po trochu nestravitelném Batmanovu konci v R.I.P, který mnoha čtenářům leží v žaludku přichází Morrison s událostmi příštími. Na Batmanovo osiřelé místo se slétají jako včely bývalí Robinové a každý se úlohu Batmana snaží pojmout tak trochu po svém. Autor se tu nejen že úspěšně věnuje výkladu toho, co Batmanova postava vlastně reprezentuje, ale přivádí na scénu i dva úžasné záporáky z nichž zejména profesor Pyg je ultimátním zjevením na úrovni samotného Jokera. Docela paráda.

louza
louza | 2.12.2018 | Kůstek #02: Velké kraví dostihy (barevné vydání)

Kraví závod je celkem dost infantilní premisa, ale Smithovo zpracování do naprosto absurdní honičky s krysáky mu dává úplně jinou dimenzi. Autor v mezičase prokresluje charaktery a dělá velmi povedené vtípky, bez toho aby popřel temný, místy až hororový podtón, věcí, které nastanou. Navíc je to krásně nakreslený, nabarvený a prostě tak nějak obecně k sežrání. Kůstek v barvě je snad ještě návykovější než původní verze.

louza
louza | 2.12.2018 | Hitman #05: Tommyho hrdinové

A opět militantní příběh tentokrát s příměsí superhrdinů. Těžiště je v malé africké zemi, kde naši hitmani získají zakázku, která se postupem času poněkud vymkne. Ennis je prostě dobrej. Dokázal opět vypíchnout prvek parťáctví a kamarádského morálního kodexu, pracuje s událostmi předchozích knih a posouvá přitom sérii dopředu. První knihy byly možná větší nářez, ale právě v prostředku série začíná Hitman dospívat v něco víc než jen zábavovkovou řežbu. Byť působí oproti začátku možná trochu ploše.

louza
louza | 2.12.2018 | Conan Barbar #18

Dvě celkem slušné povídky z per Howardových následovníků. Obálka i vnitřní kresba opět exceluje, ale bez Belit to už zkrátka nebylo ono. Proto mě ve své době ani nijak zvlášť nemrzelo, že se nad Conanem po osmnáctém čísle zavřela voda. Semic, ať už byl jaký chtěl, nacpal své série opravdu tím nejlepším co bylo k mání a Conan měl na rozdíl od Spideyho to výsostné postavení skončit na vrcholu.

louza
louza | 1.12.2018 | Conan Barbar #16

Dokončení příběhu Královna černého pobřeží byla na svou dobu absolutní a totální pecka. Dokonalý příběh, skvěle vyvedený scénář, geniální kresba a hlavurvoucí obálka. V době kdy to vyšlo to bylo totální zjevení. Tenhle sešit jsem četl tolikrát, že ho mám navždy vypálený do sítnice panel po panelu a i z dnešního pohledu mě nenapadá moc lepších věcí, které by si to zasloužily. Ani v celém Savage Sword of Conan od stejných tvůrců nebylo moc lepších a lépe zpracovaných příběhů, než tenhle.

louza
louza | 1.12.2018 | Conan Barbar #15

John Buscema, Conan a Belit ve slušivé podprsenkobederní roušce. K tomu bezva krabí příšeráci, tajemná mrtvá města v džungli a všudepřítomné bicáky. I přes technickou kvalitu poplatnou době naprostý kult.

louza
louza | 30.11.2018 | Hitman #04: Odvážným štěstí přeje

Střet Tommyho a SAS je v mnohém překvapivý nejen pro čtenáře, ale i pro hlavní protagonisty a hlavně pro plejádu gothamských Gangsterů, kteří se velmi vtipně dostávají do středu vyhlazovací války mezi Noonanovým barem a speciální jednotkou, která nemůže Tommymu a Natovi zapomenout jednu starou křivdu. Ennis ukazuje, že pro skvěle jedoucí děj nepotřebuje tvrďáky v elastiši. A črtá morální válečný kodex, který o dost později hojně používá v MAXovském Punisherovi. Trochu jiný, ale jinak opět skvělý Hitman. Autor stále má čím překvapovat.

louza
louza | 30.11.2018 12:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Tak to je fajn, že si rozumíme.

louza
louza | 30.11.2018 11:33 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.

louza
louza | 30.11.2018 11:19 | Slevy, výprodeje, bazary

Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...

louza
louza | 30.11.2018 11:06 | Slevy, výprodeje, bazary

Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.

louza
louza | 29.11.2018 20:36 | Slevy, výprodeje, bazary

Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.

louza
louza | 27.11.2018 13:07 | Pindárna

Walome : promiň, nechtěl jsem se ti smát, baví mě to obecně. Přehlídnu že sugestivně navádíš admina na můj ban negativně pasivní formou výpovědi (neptej se co to je, právě jsem to vymyslel abych vypadal chytřejší). Možná se směju jen svý blbosti a vy ještě víte o čem se bavíte. Ale já se už fakt ztratil.

louza
louza | 27.11.2018 12:57 | Pindárna

Ty jo, já se v tý debatě nějak ztrácím.

Zdá se mi to, nebo se tady politicky neuvědomělý xenofob se sklonem k šikaně mladších Kapis snaží volat po svobodě slova, zatím co politicky korektní, globální mládežník Fry pro něhož všechny názory mají stejnou váhu tady volá po zavedení cenzurního lynče? Hoši, nezdá se vám, že prostředky které vyžadujete jsou trochu proti názorovým proudům k nimž se vzájemně přiřazujete? :-)

Korunu všemu nasazuje dokonale nestranný Walome, který všem na plnou pusu tvrdí, že nic netvrdí a že vlastně o nic nejde :-D Fakt dokonalá diskuse. Možná že Zack má nakonec pravdu :-)

louza
louza | 26.11.2018 20:28 | Srazy, cony, festivaly

Jestli můžu trochu poradit, celkem se nám pro srazy osvědčilo http://doodle.com/

louza
louza | 26.11.2018 20:21 | Pindárna

Zack : Jasně. Je to tvé svrchované právo. Tak uvidíme, jsem celkem zvědav jak to bude fungovat v praxi. Možná si z toho něco ukradnu pro sebe, když to bude dobrý.

Fry : Trochu nerozumím co znamená ohrožovat svým názorem (ale zní to fakt ftipně) :-) Já patrně ohrožuji někoho svým názorem v každém komentáři, pokud si ho někdo svévolně přečte a nechá se jím dobrovolně ohrozit :-) Jestli myslíš takový to "můj názor je nej a všichni kdo nesouhlasí jsou blbové" (a to tisíckrát opakováno), tak to je skutečně problém, zvlášť když se takových lidí sejde víc a utvrzujou se v tom. Ale to se tu myslím neděje, nebo jsem si toho nevšiml. Občas sem tam nějaký exces, jsme přece jen na internetu. I já sám tu určitě párkrát prudil. Ale pořád žiju v domnění, že je to tu celkem zdravý. Osobně pravda některý lidi a jejich postoje nemám moc rád, ale naučil jsem se je tolerovat a trochu i respektovat. Holt tisíc lidí, tisíc chutí.

louza
louza | 26.11.2018 17:17 | Pindárna

Zack : chápu. Je otázka jestli tohle může jedinec subjektivně nějak spravedlivě rozsoudit. Osobně jsem tuhle otázku řešil na jiném webu, kde sedím na tvé sesli a rozhodl jsem se pro naprosto minimální vměšování. Konkrétně Kapise tam mám taky a nikdy jsem mu nemazal jediný příspěvek, byť občas šla diskuse hodně mimo topic. Pokud už bych se k tomu rozhodl, asi bych mu dal bez další následné diskuse echo proč jsem se k tomu rozhodl. Za sebe můžu říct, že se mi tvůj liberální a rozumný přístup doteď líbil, tak věřím, že to vymyslíš nějak chytře.

Fry : Walome má podle mě v tomhle pravdu i když je to možná trochu jinak než to on myslí, lidi to fakt umí i sami a brát do ruky bič málokdy něco vyřeší. Cenzura není nikdy správný řešení. Koncepčnní řešení je jedině systematická výchova. Podle mě je současná situace a úzkoprofilových webech docela fajn díky nástupu facebooku kam se odlili ti největší křiklouni a na žánrově zeměřené stránky chodí už povětšinou jen skuteční fandové. To bahno co bylo po celém internetu v první dekádě už dneska notně prořídlo. Bylo fakt o dost hůř.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 10.12.2018 15:17
Komentáře u comicsů: 347
Hodnocení comicsů: 344
Příspěvků ve foru: 102

Sbírka (z CDB)

Četl: 446 (cca 175364 Kč)
Má: neveřejné
Chce: neveřejné
Shání: neveřejné
Nabízí: neveřejné