• louza
  Docela fajn retro Batman monitorující počátky hrdinova působení. Maskovanec stojí proti politické i části policejní garnitury a kromě boje se zločinem musí obhájit svojí existenci i proti nim. Doménou je rozhodně nádherná dokonale čistá kresba, která ovšem nezapře dobu svého vzniku. Příjemný je i určitý vážnější tón a přesah do trochu dospělejšího čtiva. Snaží se tomu sice přiblížit, ale že by se tahle kniha mohla vyrovnat čemukoli z Millerova pera z tohoto období na toto téma je čirá fantastika.
 • louza
  louza3.5. 12:14Žoldnéř #07: Cesta
  Výkop začíná solidně. Žoldnéř přistane na ostrůvku, který ovládají hmyzí lidé. Svede souboj s pavoukem, je zachráněn vílami...krásná pohádková fazóna, která kdyby vydržela do konce, není pochyb o hodnocení. Problém je, že po patnácti stranách se příběh zvrací do neskutečně zhulené polohy, kde má čtenář pocit nejen chybějících stran, ale i chybějících panelů na stránkách. Tady je špatně snad úplně všechno, děj se nelogicky láme, záporák se objevuje odnikud a hned mizí, hrdina vidí světlo, vejde do světla, vyjde ze světla kde se cosi stalo a má božské schopnosti. Dějou se divné a nevysvětlitelné věci, nebo naprosto banální věci nemající žádný dějotvorný efekt (přjezd námořníků). Jak to celé skončilo nemám šajn, Uff. Buď jsem něco kriticky nepochopil, nebo je to úplný nesmysl. Žoldnéř byl vždycky extra simplistické příběhové formě, ale je velký rozdíl mezi jednoduchým příběhem a blábolem. I přes skvělou vizuální formu a adorativní příklon k této sérii tuhle knihu odmítám a želím promarněné pohádkové šance. Když bonusy zaujmou víc než obsah, je něco hodně špatně.
 • louza
  Ukončení příběhu pátrání hlavního hrdiny po historii jednoho starého zbohatlického rodu. Několik neočekávaných zvratů, které nejde očekávat. Jinak ale vcelku příjemné a uspokojivé civilní vyvrcholení. Pokud jen chcete vědět o čem to je, je komiks asi lepší varianta než se pouštět do mnohasetstránkové knihy, nebo riskovat různě kvalitní filmová zpracování. Vertigo to pojalo produkčně krásně a jejich kniha dobře funguje.
 • louza
  Celkem příjemná severská kriminálka v níž se novinář pouští do vyšetřování dávné neobjasněné vraždy, aby odkryl děsivá, desítky let stará, tajemství. Pointa je uhádnutelná na první dobrou a některé dílčí informace chybí, takže souvislosti čtenář nemá moc šanci prohlédnout, což je ne úplně optimální kombinace. Ale ve finále je to zajímavě napsané, fajn nakreslené a dobře se to čte.
 • louza
  Třetí knihu hrobaře bych asi nutně nepotřeboval. Na druhou stranu se jí nějak nedaří mě aktivně urazit, takže se musím spokojit s pasivní principální zapšklostí. Westerny v evropské fazóně většinou dopadají docela dobře a tenhle není výjimkou. Příběhově je kniha dobře vystavěná a krásně nakreslená. Konflikt hlavního hrdiny s bývalým oportunistickým parťákem, který se ho snaží lanařit na svojí stranu příjemně nečernobílý. Hlavní linka s prohnilým přístupem místních milionářů k původnímu obyvatelstvu, který není tak úplně sdílený všemi pokoleními, je taktéž docela originální. Takže vlastně docela dobrá kniha. Nebýt to xtý díl v sérii, což mě v rámci modré krwe dráždí, protože tam zabírá xtý díl nté série plus mínus toho samého místo dalším perspektivním titulům, dal bych asi i víc. Polehčující okolností budiž, že se zkracuje perioda vydávání, což je samozřejmě super.
 • louza
  Špička. Je to k neuvěření, ale druhá kniha jižanů je ještě větší krasojízda, než ta první. Ingredience jsou sice stejné, ale způsob s jakým autor pracuje s odkazem první knihy a jak dokonale převrací její význam na hlavu je fascinující. V málo které knize budete tak dobře chápat zlo a všechny motivace které k němu vedou. Na téhle metě se plně odhaluje myšlenka bastardů, že život není černobílý a málo co je tak složité, jako situace jednoduchých lidí na okraji společnosti. Bravo. Výjimečný příběh jehož dokonalosti se možná vyrovnají některé knihy Skalpů, ale nic před touto a už vůbec ne po této knize v sérii Parchantů.
 • louza
  louza24.4. 10:29Aldebaran (pevná vazba)
  Dobré. Ba co víc výborné. Vlastně dokonce vynikající. Krásně udělané sci-fi balancující na hraně reality a fikce. Opuštění kolonisti na planetě Aldebaran přijdou z neznámého důvodu o kontakt se zemí. Kolonie se už stovku let vyvíjí odděleně a čeká na zásah shůry, když se v místním moři začnou dít velmi podivné věci. Ty autor stejně, jako poměry na vzdálené planetě, která přece jen není země, ačkoli se jí podobá, dávkuje postupně a velmi chytře. Najdete tu všechno. Dobrodružství, záhadu, akci, despotický režim, vztahy mezi ústředními postavami i příšery z místní flory a fauny. Tahle kniha je esencí čistoty. Nejen čistoty kresby, nebo barev, ale i čistoty příběhové. Dějové linky i charaktery jsou přehledné a krásně čitelné, kniha neskutečně odsýpá a přečíst jí na jeden zátah není rozhodně žádný problém. Někdy pravda balancuje až na hraně naivity a některé vztahové obraty a repliky jako kdyby vypadly z Beverly Hills 90210, některé náhody jsou náhodnější než náhodné, ale co už. Příběh je to mistrně napsaný i mistrně podaný a to se počítá. Na tomhle místě obvykle spílám Crwi, že vydávají...to co vydávají. Dnes jen promluvím do duše. Takže kurňa chlapi, je vám doufám jasný, že po tom co jste teď vykasali sukně a ukázali podvazky už je nemůžete spustit zase zpátky ke kotníkům. Chci víc! Víc Lea!
 • louza
  louza22.4. 11:12Azimut II.
  Závěr příběhu z první knihy. Všechno dobře dopadne. Skoro. Vše co platí pro začátek platí i pro zakončení. Je to ujeté, je to krásně nakreslené a má to svojskou zvrácenou logiku zakletou v bizarním gejzíru nápadů. Hodně fajn originální příběh, který místy vykouzlí pratchettovský úsměv na tváři, ale ví i kdy zatahat za chmurnou strunu. Jedinou výtku mám k trochu šmahem branému konci. Obvykle si stěžuji, že jsou knihy až moc dlouhé, ale v tomhle případě to klidně mohlo mít ještě jedno album navíc a dorovnat tak rozsah první části.
 • louza
  ZnbZ (KobK) je projekt těsně následující po famózní Zavíračce, který mi ve své době po prvních sešitech způsobil mírné zklamání. Protože tohle skutečně není dokonale prorešežovaná kniha plná realisticky živoucího materiálu, ale něco úplně jiného. Což ale není nutně špatně! Jde o komorní drama průměrného člověka, který se dostane do velmi neprůměrných životních situací a snaží se s nimi nějak vypořádat. Příběh je sice konstrukt vycucaný z prstu, Brubaker ale rozhodně execeluje v podání charakterů a životních situací defakto všech postav. Když už není rovnou génius jako posledně, je alespoň geniální řemeslník a v některých pasážích se mnozí z nás určitě bez problémů poznají. Tady se to bohužel nedočtete, ale v Imagím omnibusu Brubaker v předmluvě sám přiznává, že po letech výzkumu Zavíračky potřeboval trochu odlehčenější příběh, takže jistá jednoduchost je přiznaná a k dobru mu budiž přičteno, že i když jde o něco jako Kriminál, minimálně co do použitých propriet, kniha se od jeho erbovního díla v jádru dost podstatně liší a jde zase o něco nového a do jisté míry i originálního.

  Není to ovšem pouze technologie autorská, ale i výtvarná, která příběh povznáší na totální TOP úroveň. ZnbZ totiž podle mého názoru naprosto nově naplňuje pojem grafické novely. Kniha vypadá jak po kresebné, tak po koloristické, ale i po stránce designu panelů naprosto úchvatně. Nikdy před tím a bohužel ani nikdy potom se zajeté dvojce s přispěním dívčí ruky (jíž se chlapi po této knize tak neprozřetelně zbavili) nepovedl tak úžasný vizuální zářez. Jednoduchý, ale dokonale funkční styl panelování s popisky po stranách chvílemi doslova berou dech. Nezklamal ani český vydavatel, který knihu připravil v rekordním čase od vydání třetího Kriminálu a to v tradičním perfektním omnibusím provedení, které by pokud dobře počítám mělo zabrat jen tuto a jednu další knihu. Ve finále tedy opět totální paráda, která zavdává ke slinění po následujících menších knihách - tedy výtečném Pulpu, nebo jakž takž uspokojivé sérii Reckless.

  Fenomén Brubaker jede. A kdo taky jinej, když ne on? Tohodle chlapa budete číst dál i kdyby vás komiksy jako médium přestaly úplně zajímat.
 • louza
  Trnka s babičkou a kůstky dorazí do hlavního města. V patách mají nepřátelskou armádu a té je v patách Dolejší. Postavy se snaží vymyslet co dál. Stejně jako autor, který před velkolepým finále přešlapuje na místě a hraje o čas. Kniha je trošku lepší než předchozí díl, ale stejně jde v podstatě jen o přípravné práce na poslední knihu. Vynechat jí ovšem nemůžete. Kůstek je obecně skvělý, ale dramaturgie při rozdělení do knih holt trochu pokulhává.
 • louza
  Batman není jen super hrdina ale hlavně detektiv. Dini to ví a umí s touhle skutečností hezky pracovat. Stejně tak jako s charakterem hlavní postavy a jeho alter egem, kde mistrně balancuje na hraně toho kdo je kdo. Ani ušatý pláštěnkář není všemocný a tak je občas nucen převléknout se za Bruce Waynea, aby pokročil ve vyšetřování. Pět sešitů, pět příběhů kde případ je tím hlavním. Některé příběhy jsou tak akorát, některé jsou výrazně epičtější a je lahůdka sledovat autora jak si se s nimi vypořádává na tak malé ploše. Dini je většinou "jen" zručným řemeslníkem, ale v téhle knize jsem měl pocit, že se mu tam přece jen podařilo propašovat něco navíc. Paráda.
 • louza
  louza22.3. 15:44Údolí zrůd
  Hory mají oči postavené na hlavu. Kniha je rozhodně krásně artově pojatá, příběh příjemně plyne...problém je, že z něho tak nějak nic neplyne. Komiks dokáže skvěle vyprávět vizuálem, ale vnitřně jde stále o více méně pocitovou povídku, kde chybí vysvětlení jevu o který je opřený, což by až tolik nevadilo. Co vadí víc je absence nějakého trochu hranatějšího vyústění. Konflikt se odehraje a děj se tak nějak vytratí. Pokud nejdete vyloženě po příběhu a komiksová forma je pro vás cílem, bude se vám kniha líbit. Pravdou zůstává, že do šesti sešitů se dá našlapat i mnohem víc.
 • louza
  Jeph Loeb je prostě dobrej. Dokázal to v Halloweenu i v Temném vítězství. Tohle je podobně pojatá kniha ovšem o něčem úplně jiném. Na první pohled jde o tři příběhy, kde Batman loví některé ze svých padouchů. Ne nutně ty nejznámější. Přesto ty příběhy nepostrádají určitý artový rozměr, který třeba z Diniho prací tolik necítím. Možná je to i vizuálem, který občas čerpá z Millerova Temného rytíře. Nebo něčím ne tak úplně vyřčeným. Ale Loebovy práce prostě lidskou stránkou i řešenými morálními dilematy přesahují běžný komiksový mainstream a jdou podstatně více do hloubky postavy. Ovšem bez toho, aby svůj záběr čtenáři vnucovali. Pokud se chcete jen bavit, kniha vám to možní. Pokud se chcete i zamyslet, neomezí vás. Skvělý balanc na rozhraní mainstreamu a artu. Navíc jde o poměrně letitou věc, která za tři dekády skoro nezestárla. Bravo.
 • louza
  Diniho mám rád. Je to takový příjemný řemeslník s nekomplikovaným výrazivem jehož síla je rozhodně v jednoduché eleganci. Umožňuje mu to nikdy neklesnout pod určitou úroveň, ale má na druhou stranu docela problém prorazit na ty úplně nejvyšší příčky. Což je přesně případ této knihy. Žánrově i padouchově pestré povídky obsahující lidský rozměr se příjemně čtou a nezpronevěřují se ničemu z Batmanova kánonu. Ale přidaná hodnota, nebo nějaký hlubší rozměr tomu trochu chybí. Pokud si vystačíte "jen" se zábavným komiksem, nebudete zklamáni.
 • louza
  louza16.3. 17:27Wild West, kniha 1 a 2
  Skvělá kniha. Westernů vydal Vybíral povícero a většina z nich byla docela příjemná, ale tohle je ještě o třídu výše. Možná proto, že nejde o klasický přestřelkový mustr, ale příběh několika postav v kulisách divokého západu s výrazným lidským rozměrem, který vás při čtení nenechá ani na chvíli pochybovat, že by se tenhle příběh mohl klidně odehrát v reálu. Výtečně napsané, výtečně nakreslené, možná snad coloring mohl být méně syntetický a více ruční, ale i tak kniha vypadá velmi pěkně. Pro příznivce westernů, nebo dobrých příběhů jasná volba.
 • louza
  louza15.3. 22:11Barakuda, kniha 1 a 2
  Barakuda je poměrně značná hovadina těžce matoucí tělem. Zdánlivě nádherně nakreslený teoreticky dobrodružný příběh o potenciální výpravě za diamantem totiž hned po pár stránkách degeneruje do pirátské verze seriálu Tak jde čas. Začátek přitom vypadá poměrně nadějně. Šlechtična s dcerou a jejím blízkým okolím je zajmuta ďábelským pirátem Barakudou a prodána do otroctví na malém karibském ostrůvku kam právo a pořádek imperiálních mocností nedosahují. Svůj život ale vykoupí informací o pokladu, pro který se erbovní záporák okamžitě vypraví. A tam se stane...

  ...něco co se čtenář nedozví, protože zůstává připoután na ostrově se zotročenými hrdiny, hromadou cancajících přidržtašků a jiných podivných existencí propletených ve velmi nedějotvorný útvar rádoby šokujících zvratů a zvracejících šoků. Autor používá dokonale chemické a z prstu vycucané premisy jako tu, kdy si otrokyně zotročí svého majitele. Nebo když se z vydraženého otroka transvestity stává jeden z nejmocnějších osob na pirátském ostrově, protože svůj mocenský status...podědí??? Nenávist na život a na smrt se tu máchnutím scenáristického proutku mění v lásku a divné postavy hýbající dějem se líhnou téměř odnikud (přijedou na člunu).

  Teda jako Dufaux pro mě už v Muréně nebyl úplně značka ideál, ale tohle je krávovina non plus utra. To co se dalo ještě jakž takž kousnout v prointrikovaném prostředí starého Říma fakt nefunguje na malém ostrůvku plném hrdlořezů. Tím spíš, že tohle téma je určené pro naprosto jinou dějovou fazónu. Barakuda vychází v tandemu s westernem Wild West, který otevřete a máte nepochybný pocit že jste TAM...a všechno co čtete se opravdu stalo. Kdežto ze stránek Barakudy získáte tak maximálně oslizlý pocit, že Boby Ewing se právě sprchuje a může z té sprchy kdykoli vystoupit.
 • louza
  U Orbitalu oceňuji práci s vývojem příběhu, který se vine defakto spojitě od první knihy. Líbí se mi neotřelý vizuál komiksu, líbí se mi postava, kozy a vlastně i originální hlava hlavní hrdinky, kde tvůrci zkombinovali všechny podstatné ženské přednosti (rty, oči a černou díru) do jediného uhrančivého vizuálního celku. Ale ta sága jako celek mě prostě nebaví. Na jednu stranu trčí do všech stran, na stranu druhou je ve své extravagantnosti vlastně jen dalším sci-fi pohádkovým klonem o právu pomstě a politice. Jsou tam zvraty, je tam akce, je tam intrikaření...ale není tam nic co by už nebylo někde jinde.
 • louza
  Kriminál po deseti letech je trochu jiný než ten z původních dvou omnibusů. Brubaker se tu tolik nesoustředí na zápletku jako takovou, ale zkoumá spíš charaktery postav a vlivy, které do intencí v nichž se autor pohyboval v prvních dvou knihách, vedou. Začíná už velmi záhy a hodně se při tom soustředí na děti, nebo mladé lidi, což příběhům dává ještě přibroušenější tón. Speciální kapitolou je pak historka z komiksového prostředí, která se zdá se hodně blíží realitě a do kriminální tématiky krásně sedí. Přidaná autorská hodnota je tu oproti původní sérii vidět na každé stránce. Dva speciály dokonalým způsobem vzdávající hold sedmdesátkovým komiksům a to včetně veškerých propriet čítající listárnu a povinné dobové reklamy mě totálně oddělaly. Reklamě na korespondenční kurz opičího Ninja kung fu jsem se smál snad dvě hodiny.

  Kniha je ale bohužel i smutným vizuálním předělem v kariéře Brubakera a Phillipse, protože se tu loučí jejich dlouholetá koloringová parťačka Elizabeth Breitweiser, jejíž mistrovský duet s Phillipsem starším snad zažijeme na stránkách Kill or Be Killed. Nemám nic proti Jacobovi a je dost možné, že k Seanovým ilustracím se jeho artový styl dost možná hodí více než precizní moderní práce Elizabeth. Přes to se nemůžu v jeho případě zbavit dojmu jisté edfláklosti, kterou navíc ještě umocňuje Seanova kresba, jejíž zjednodušený styl je jasně znatelný od příběhu s feťáky dál. A nějak se to nelepší... Ani v samotné řadě Criminalu, ani v Pulpu, ani v Reckless. Bohužel se zdá, že vizuální hody z Kill or be Killed jsou už dávno pryč. Příběhově to naštěstí pořád funguje a rozhodně oceňuji, že Ed nepíše stále tu samou knihu dokola.
 • louza
  louza30.1. 21:06Zemí šelem
  Spíš než o zkomiksované Verneovo dílo jde opět o vybrané statě z jeho románu a to i přesto, že Zemí šelem je dílko vcelku ukecané a nijak dějově husté. Přesto je ze sešitu cítit jak brutálně byla kniha krácena. Na druhou stranu nelze neocenit řemeslnou zručnost připomínající dávné časy porevoluční komety. Kresba na první pohled nevypadá nic moc, ale už s druhým a dalším zaujme svou strategickou promyšleností a elegancí s jakou je nahozená. Co bych vyloženě vypíchl jsou barvy jejichž vodové tóny působí v době kompůjůtrů, kdy každý barvy pětašedesátitisíci barvách na pixel přesně, jako komiksová živá voda. Panel s reliéfem pochodujícího slona zastřeného deštěm, nebo velké dvoustránkové scénické obrazy berou dech i přes to, že to zjevně není žádný Burián, nebo Gustav. Dávám pro někoho možná přehnané čtyři hvězdy i s vědomím dějové nedotaženosti. Není to jen za snahu a úpornost postavit takový projekt vůbec na nohy, ale i za vnitřní kvalitu, kterou to prostě má.
 • louza
  Rozlučková třešnička na dortu pro retrofily, která dopadla překvapivě docela dobře. Na to že jde o šedesátky a Stana Leeho. Těžištěm jsou tři velké speciály z nichž první, kde Petr pátrá po důvodu smrti svých rodičů v Africe, svojí roztomilou dementností působí jako deja vu, které už jsem možná někde četl. Režie je tentokrát výhradně v rukou rodiny Leeovic, takže kresba s ač občas zajímavou perspektivou, zejména v postavách výrazně nesedí v proporcích. Stanovi se však nepovedlo mě zásadně zhnusit hlavně díky rezignaci na tunu vysvětlovacích panelů. I když textem úplně nešetří, příběh jede hlavně v bublinách a kresbě, což je docela čitelné. Ještě zajímavější jsou pak dva původní sešity spektakulárního Spideyho ze stejného období (netušil jsem že ta řada má tak hlubokou historii) z nichž první politicky laděný jede dokonce v monochromu a vypadá fakt božsky. Škoda že u toho nevydrželi. Ve druhém tradičnějším s goblinem už pak zbývá zase obdivovat barevnou ekvilibristiku své doby a efekt, kterého tvůrci dosahují s tak minimální paletou. Oba příběhy jsou v rámci možností Marvelu uzavřené a působí jako solidní čtivé retro. Ani ne sešit z devadesátek je pak už jen příjemným bonusem na téma Parkerových, krásně ukazující vývoj kresby Romity seniora. Stylová tečka za povedeným kompletem.
 • louza
  Rozporuplná kniha. Osmdesátkový speciál zabírající necelou půlku knihy, kde Wolverine a Spidey bojují na pozadí železné opony, překvapí svojí drsností a na Marvel nebývalou brutalitou, která se stává definitivní hned několika postavám. Pro příznivce retra opravdu chutný bonbónek, který by jakkoli jinak česky asi neměl šanci vyjít. Jejich duel ze série Marvel Knights je jiné kafe. Hořčí. Hnusná kresba, vcelku blbej příběh a dokonale dementní vyústění nezachrání těch pár povedenějších konverzačních gagů, třeba o tom jak si oba parťáci kupovali lamu. Tahle část knihy nebyla dobrá volba. Škoda, stačí pročíst bonusy a zjistit jaký byl potenciál...
 • louza
  Tklivý příběh člověka, který si dokázal podmanit vesmír, ale nedokázal udržet pohromadě svojí rodinu. Krásně nakreslená a nádherně napsaná kniha sděluje poselství, že super a hrdinství s sebou nese i stinné stránky života a to nejen u životních trabl specialistů jako je Peter Parker, ale i v případě postav, které dokáží dosáhnout až za horizont lidského vědění. Kniha se dá číst i samostatně mimo universum Černé Palice a skrze svou kvalitu dokazuje, že má tahle platforma smysl i pro čtenáře, co si v základní linii už dávno dali mokrý hadr na hlavu. Drobnou upoutávkou do budoucna je okrajově padnoucí jméno Drtileba, který si vysloužil vlastní spin-off. Úplně jiný než ten Andromedův, ale neméně kvalitní.
 • louza
  Méně než vidláci z amerického jihu a než americký fotbal mě zajímají už jen vidláci z amerického jihu hrající americký fotbal. Ale tohle je fakt dokonale super. Spolu s Kriminálem a Skalpy jedno z nejnoirovějších novodobých děl, i když jako noir vůbec nevypadá a vůbec není o tom o čem se zdá být. Aaronovi se povedlo napsat knihu plnou amerického fotbalu, která vůbec není o americkém fotbale, ale o lidech z jednoho velmi svérázného regionu v USA na němž zdánlivě není na první pohled nic zajímavého. S hloubkovým vhledem ale autor odkrývá opravdu zajímavé lidské osudy jenž ve čtenáři vydrží rezonovat opravdu dlouho. Špičková kniha. Crew zdatně plní dlouhodobé resty a dělá mi opravdu radost.
 • louza
  louza22.11.2021 15:48Sweet Tooth - Mlsoun #01
  Vydavatelství Crew mě baví. Celou dekádu otálelo s vydáním Mlsouna až jeho originální název v internetových legendách zlidověl a pojmenovat to teď správně česky nejde, neb by nikdo nevěděl o čem je řeč. Legendy jsou ovšem pravdivé. Tohle opravdu JE ještě dobrý Lemire, opravdu to JE komiks, který se výtečně hodí do protfolia právě Crwe a opravdu to JE, jak už to u Lemirových prvotin bývalo, výjimečné dílo. A to i dneska. Příběh je z ranku těch podivných. Točí se kolem jakési zvláštní apokalypsy, která vyhladila většinu lidstva. Děti se defakto nerodí, pokud se narodí, jsou deformovaní a skrze jejich postižení se z nich stává doslova lovná zvěř. Samy to netuší, ale jsou to právě ony, kdo může dát odpovědi na to odkud morová rána přišla a co bude dál...zbývá už jen vydat se na putování za pravdou. Řeklo by se, že jde o klasické postapo. Lemire je ale v mnoha věcech progresivní. Předně se tu neputuje na jih, jak bývá obvyklé, ale velmi překvapivě na sever. I duch příběhu je přes jeho drsnou podstatu v mnohém jiný. V Lemireově režiii tu kromě klasických propriet přibývá i dětský a hodně emotivně saturovaný rozměr nevinnosti, který je ještě výrazně více v kontrastu s brutálním chováním některých dospělých. Pokud nejste psychopati a máte jen kousek citu v těle, tak vás to zasáhne jak rozjetý vlak. Mlsoun sice není úplně autorská záležitost, takže se dočkáte běžných barev a dnes už i velmi klasické Lemirovy svojské kresby kvůli níž Jirka Pavlovský (ukažme si na něj) dlouho odmítal Lemira vydávat z obavy o její přijetí. Doufejme, že po tom co u nás vyšla většina zásadních věcí z Lemireovy dílny budou liché. Lemirův ruční coloring ale nečekejte. Potěší i omnibusový formát knihy, který jedna k jedné odpovídá původní deluxe edici od Vertiga. To je opravdu milé překvapení. Jako zásnubní dílo bych čekal spíše výtečné Trillium, které by se u Crwe vyjímalo neméně dobře a je to jen jedna kniha, ale když do toho chtěli skočit rovnou po hlavě... Každopádně velká paráda.
 • louza
  louza19.11.2021 10:38Shi, kniha 1 a 2
  Příběh z viktoriánského Londýna příjemně šmrncnutý východními i západními motivy. Točí se kolem tajemného spolku mocných mužů s nejvyššími politickými ambicemi, které ovšem zasahují úplně vše. Od osudu Britského království až po jejich nejbližší okolí. Státnické tragédie se tu snoubí s tragédiemi osobními a zasahují stejnou měrou nejchudší i ty z vyšších tříd. Celý příběh pevně stojí na historických konotacích a je opravdu pěkně rozprostřený v čase a hezky okořeněný fantastičnem. Podpořeno krásnou kresbou a výtečným technickým zpracováním knihy z ní dělá suma sumárum záležitost roku. Perfektní.
 • louza
  louza17.11.2021 18:30The Amazing Spider-Man #04
  Klasická devadesátková fackovačka s Lizzardem a opětovné řešení otázek lidství. Celkový dojem z vizuálu dobrý a pokud člověk kousne fakt, že už asi po třicáté za posledních třicet let čet tenhle příběh tak, OK. Vyústění sešitu ovšem rozhodně tradiční není, ale o tom asi až za pár týdnů jinde. Dokonalým otřesem je překlad, kterým pan doktor s přehledem předběhl dobu google translatoru o několik let. Tímto se omlouvám Crwi, které jsem v několika posledních komentech spideyho omylem přisoudil tuhle řadu. Stačily tři stránky a bylo jasné, že to musel vydat někdo jiný.
 • louza
  louza17.11.2021 18:11Azimut I.
  Kniha která vypadá jako kdyby Jodorowski převzal sérii Ekho. Neuvěřitelně bizarní svět plný ujetých nápadů, kde ptáci snášejí vejce věčného života a kradou se severní póly, připomíná slavnou kozatou sérii i skrze podobné ústřední charaktery. Na rozdíl od candrbálového Ekha výhradně reflexně parodického charakteru jde ale v případě Azimutu, věřte nebo ne, o naprosto regulérní fantaskní svět mající svá pravidla a zákonitosti a dokonce i děj jdoucí odněkud někam. Kresba je hodně propíraná a ač vcelku hezká, i když výrazně evropsky stylizovaná, nemůžu říct, že by mi kniha přišla výrazně hezčí než třeba nedávné Shi, neřknu-li nedostižní Dobyvatelé. Co rozhodně uhrane jsou správně za vlasy přitažené nápady a jejich brutální kadence. Protože takhle kniha překvapuje čtenáře na každém panelu. Hodně pěkná osvěžující věc.

  Pozn. S třetím strajkem nezačeného crewního přísrůstku začínám mít pocit, že chalani z crewní banky propašovali za našimi zády na trh zcela novou tajnou neznačenou řadu evropských knížek modré crwe speciál, která po Requiem a Královské krvi čítá teď čerstvě i Azimut. Vydávají v ní výhradně výtečné knihy (pravda jeden Jodo, ale proč ne když je dobrej) v produkci po níž pláču v takřka každém komentu modré a MDEK. Tedy pevné solidní vazbě, na kvalitním papíře a hlavně v normální velikosti nezabíjející kresbu. Bezva. Perte to do mě!
 • louza
  louza11.11.2021 00:03 Velký komiksový vandr
  Další sbírka povídek propojených dobrodružnou batličkovskou tématikou od Moravce tentokrát představuje mnohem více autorů než Barče, který je tady ale zastoupený taky. Dobrá zpráva je, že po příběhové stránce jsou všechny obsažené kousky výtečné, vypointované a správně dobrodružně dramatické. S výtvarnou stránkou už to tak jednoduché není. Kniha obsahuje opravdu pestrou plejádu velmi diametrálně odlišných kreslířů (a jednoho malíře) a operuje navíc ještě v poměrně dlouhé časové brázdě. Na jednu stranu tu najdeme klasickou dobrodružnou kresbu dvacátého století, na straně druhé místy až brutální stylizaci, případně komiksovou modernu, která by klidně mohla zítra projít rotačkami Dark Horse, nebo Vertiga. Srovnání jednotlivých autorů je skrze uměleckou diverzifikaci zhola nemožné a asi to ani nebylo účelem, ale snad bych si mohl dovolit jich pár jmenovat.
  Určitě by to však nebyla zavedená jména typu Konečného, Vraštila, nebo i toho Barče. Naopak. Nejtvrdší úder na solar jasně posílá vytříbená a komiksově absolutně přesná linka klasika Josefa Scheka a je opravdu na zvážení, jestli by po všech těch Havlíčcích a Petráčcích neměl Vybíral zvednout právě tuhle rukavici. Ve středním proudu exceluje můj oblíbený otloukánek Grbavčic, který ač propadnuvší Prokopovým sítem, rozhodně předvádí nejsaudkovštější vlas od doby první Lipse, nebojí se perspektivy a fakt dobře barví. Do třetice pak potěšila Zimčíkova nesmlouvavá moderna, kterou lze konzumovat po tunách aniž by se omrzela.
  Kniha skrze svou pestrost svádí k neustálému labužnickému listování, což byl patrně hlavní záměr. Nepochybně naplněný. Krejčí s Moravcem odvedli dobrou editorskou práci a prokázali i jistý stupeň hrdinství zařazením živoucích autorů. Takže skoro překvapí, že nevyužili stejně jako u předchozí Barčovy knihy nevelký rozsah publikace k jejich popularizaci. Jistě, všichni mají medailonky a jejich práce mluví za ně. Ale i tak by pouze sto stránková kniha určitě snesla dvou, tří stranný detailní sumář s ukázkami dalších prací každého jednoho autora a ne jen telegrafní odstaveček několika vybraných kusů. Od chodící encyklopedie a psavce typu Milana Krejčího bych čekal možná trochu víc než tradiční esej na konec. Drobně nedotěžený potenciál. Jinak ale fakt povedená gurmánská publikace. 90%
 • louza
  louza8.11.2021 23:11Noir: Detektivky v komiksu
  Taková normální sbírka povětšinou kriminálních povídek. Některé jsou opravdu noir. Některé jen černobíle kreslené. Jasným hitem je Lemirův otvírák a ještě větším přírazem Azzarellův zavírák, který je v pravdě ďábelský. Potěší, že na něm spolupracoval s duem Moon/Bá, jejichž výtečný Daytripper ještě marně čeká na objevení českými redaktory. Najdou se tu ale skvělé kusy i méně známějších autorů, jako třeba Phillipsovo (ne není to TEN Phillips) nové já, Guaudianova poslední rána, nebo třeba výtvarně promakaný Albánec. Sbírku ale bohužel ředí několik wtf momentů v čele se sice vcelku dobrou a ilustrovanou, ale psanou povídkou, jejíž účel uprostřed komiksové sbírky jsem úplně nepochopil. Detektivky v komiksu sice nejsou vyloženě špatný pokus, ale vzhledem k diskutabilnosti části materiálu a jednohubkovitosti celé sbírky se dají doporučit jen opravdovým fandům žánru.
 • louza
  A je to tady. Šinkl v barvě s dlouho ztracenou raritní obálkou a bonusovými rozhovory s tvůrci v MDEK. Kdo to řikal? No já to řikal! A budu asi po zásluze popraven, ale odmyslím-li si menší formát MDEKu, přijde mi tahle verze výrazně dotaženější po všech stránkách. Ilustrátor sám přiznává, že měl v hlavě Šinkla barevného už v procesu tvorby a výsledý ug facelift byl spíše zvolená technikálie. Zdá se, že díky tomu kniha funguje nejen úplně stejně dobře v barvě, jako v monochromu, ale dokonce se ještě více přibližuje ke svému duchovnímu slavnému spřízněnci - Thorgalovskému dítěti z hvězd, které ale Rosinski z nějakého důvodu nechce přiznat. Na rozdíl, od na děti cíleného Thorgala, je Šinkl výrazně vícerozměrnější v biblickém slova smyslu, vůči němuž autor občas staví erotiku pro odlehčení. Šinklův fantaskní svět je každopádně famózní. Tam kde originální verze zůstala tak nějak na půl žerdi mě tahle finální přejela jak parní válec.

  Pozn.: Tohle mi chlapi od Crwe dělají schválně. Vždycky, když se po každém dalším příšerném Jodorowském zařeknu, že další MDK už nekoupím ať je to co je to, přibijou mě na kříž nějakým podobným šrapnelem a předplatí si tak další čtyři knížky MDK, čili tři další šílené Jody. Přitom tahle knížka je jasným důkazem, že se dá postavit kvalitní edičák i bez bláznivýho čilskýho dědka.
 • louza
  louza1.11.2021 08:04Fatale #03: Na západ od pekla
  Nadechnutí v půli dějového oblouku. Brubaker se tady snaží odhalit Josefininu minulost a rozvíjí některé narážky z předchozích dvou knih do krátkých jednosešitových povídek, což by byla jistě chválihodná snaha, kdyby k tomu nepoužil opravdu podivný premisoidní přešlap. Bylo by určitě krásné sledovat kořeny hlavní hrdinky až do středověku i hlouběji, třeba ve střípkách a náznacích. Základní myšlenka série by to v pohodě umožnila. Problém ale je, že ne všechny ze čtyř sešitů jsou o Jo. Části ze středověku a divokého západu totiž přináší příběhy úplně jiných žen, které jen shodou okolností stejně vypadají a mají podobné schopnosti. Což teda samo o sobě přináší více otázek než odpovědí a autor si tak pod sebou uřízl větev obsypanou šťavnatými plody, jež mohly být a nebudou. Čtenář se s vysvětlující knihou propadá stále hlouběji a právem si může klást otázku, jestli vůbec sám autor zná na všechny otázky které zvedá odpověď, když na krásně narýsované platformě dělá takové psí kusy. Trochu zbytečná část jinak vynikající série.
 • louza
  Druhá polovina vizuálně úžasné fresky z úsvitu lidských dějin. První polovina knihy přináší rozuzlení a smysl celého příběhu, který je typicky Runbergovský. Deus ex machina v Dobyvatelích není takový kopanec do koulí, jak v případě posledního Orbitalu, kde jste nevěděli kdo byl vrah dokonce ani potom co ho autor vyložil na stůl, ale kopanec minimálně do kolene je to solidní. A aby toho nebylo málo, neodolá autor ani v poslední knize okopávání čtenářských kotníků využíváním fakt otřepaných klišé (ano, fakt je to zahradník), které jen dělají ze čtenáře debila a nepřímo přiznávají, že i po osmdesáti knihách, kterými se prsí medailonek, je scénárista docela tragický. Ale když je to celý tak nádherně nakreslený a ty kulisy tak originálně zvolené... a navíc ty kozy. Pokud máte načteno, nebo nejste moc citliví na útoky na svůj intelekt, nebo necitliví vnadných křivek, tak tomu budete blbě vzdorovat. Vlastně si to možná užijete ať chcete nebo ne. Modrá Crew měla pár opravdu hvězdných okamžiků za pět let své existence, ale tohle mě sejmulo asi nejvíc. Možná i víc než Silver.
 • louza
  Druhá kniha Fatale se mírně odklání od Nicholassovy příběhové linie ze současnosti, která tu tvoří jen krátký, ale důležitý příběhový rámec a soustředí se na Josefinino pronásledování v minulosti. Konkrétně je děj zasazený do L.A a Hollywoodu 70. let a ukazuje trochu více sektářského pozadí i z života hlavní protagonistky a najde se i krásně zvládnuté propojení s Nickovou linií. Ještě skvělejší pokračování už tak skvělé první knihy. Brubaker svoji ságu zvládá mistrovsky na různých časových pískovištích.
 • louza
  Divné věci se dějí ve světě DC. Noční můry o konci světa, kteří mají všichni superhrdinové i padouši se přetavují ve skutečnost, kdy nedopatřením uniknou data s identitami ligy spravedlnosti. A zlouni to tentokrát vezmou pořádně do ruky. Nejen že začnou likvidovat klaďasy oni ještě navíc začnou páchat dobro. Příběh tedy rozhodně zraky nevytře i když je fakt, že na Rossovy knihy je to spíš nadprůměrná báchorka. Přesto se ze zjevných důvodů nedá dát Spravedlnosti jiné hodnocení, protože vypadá prostě božsky. Zobrazuje hrdiny i padouchy větší než život v příběhu větším než život, kde se na nikoho nezapomíná a každý má svůj díl skládanky. Stránky jsou tak monumentální a bombastické, že tohle prostě musí potřít i každého jediného odpůrce patosu, jehož je kniha plná. Dokonalá hrdinská čistota. Etalon supráctví.
 • louza
  louza11.10.2021 21:19Žoldnéř #06: Černá koule
  Dobré. Žoldnéř je zase o kousek příběhovější. Nezdolný padouch Klaus se tentokrát v červeném santově vohozu vydá najít zbraň hromadného ničení a nejde jí. Je na žoldnéřově umu aby ho zastavil a zachránil svět. Zní to sice dementně, ale mě to bavilo a fakt jsem čekal co se z toho vyvine. Stejně tak jako obyčejně uhranula Segrellova malba jemně obalující něco jako egyptské reálie. Žoldnéřův fantaskní svět má mnohé rozměry a tahle kniha poodhaluje další z nich.
 • louza
  Asi moje nejméně oblíbená kůstkovská kniha. Autorovou reakcí na zásadní průlom v poslední knize, kde se defakto vysvětlilo o co jde, je váhavé utrpení, kterým své postavy Smith protahuje. Situace je vážná, pán kobylek se dere na světlo světa a kůstci sjednocení a znovu nalezení prochází zvláštními kruhy jejichž podstata z logiky tak úplně neplyne. Celou knihu se v podstatě nic neděje a Smith jen šlape vodu. Chápu, že potřeboval získat čas na velkolepé finále, ale takhle...?
 • louza
  Pokračování nově nastartovaného roku jedna uzavírá celý příběh a zároveň posílá Batmana zpět na start jako hotového strážce Gothamu. Dojde tu na překvapivý twist co se těžiště záporáků týče, osvětlí se některé střípky, která nebyly z první knihy, Batman tu zažije křest ohněm. Místy sice kniha působí trochu překombinovaně a Snyder možná zachází až moc daleko v tom jakou metlu na Gotham pustí, ale jinak je to vcelku fajn čtení. Moderní zručně napsaný a nakreslený Batman pro všechny. Je celkem pochopitelné proč nový komplet začíná právě tímto příběhem.
 • louza
  Z Batmanova restartu je hned ze začátku patrné, že s ním má Snyder velké plány. A na to aby restart dopadl špatně je autor mimo jiné i Amerického upíra až moc dobrý psavec. Používá sice stále svoje asynchronní vyprávěcí triky, kde vybalí občas pointu a až pak k ní ušlapává cestu, ale rozhodně není žádný Morrison, takže čtenáři vždycky, byť třeba časem, doteče o co jde. Autor sympaticky balancuje nad propastí, přináší do Batmanova světa nové neokoukané postupy, zároveň ale staví na zažitých premisách. Docela úspěšně převádí postavu do nového období existence, což je asi to co se po něm chtělo. První kniha začíná těžkým Batmanovým zrodem a bojem s Red hoodovým gangem, kde si připravuje půdu pro Baťovu nemesis. Příběh už v průběhu plynule morfuje do druhého aktu, jemuž vévodí ďábelský hádánkář. Jediné co bych možná ocenil je trochu vážnější kresbu bez cartoonového nádechu.
 • louza
  Nejsem tvůj otec. Jsem tvoje matka! A ty jsi má netř! ... Už podruhé v krátké době mám u Joda pocit, že čtu Járu Cimrmana, který jen v tomto případě nahradil vichr z hor vichrem z moře. Jádro knihy je nicméně velmi prosté svěrákovské poetiky a připomíná spíš něco mezi duševní krajinomalbou Josefa Stalina a Marylina Mansona. Úchylná společenská uskupení, dystopie, mutantni, bordel, ezoterika, mystično, biblické konotace. V téhle knize je zkrátka všechno. Kromě děje, ústřední myšlenky, nebo nedejbože pointy. To že je Jodorowski zralým kandidátem na pomoc specialistů je jeho čtenářům dávno známý fakt, ale proč musel skrze své fantasmagorie zatížit tak význačného umělce jakým je Boucq, který místo tohto blábolu mohl nakreslit další význačné dílo evropského komiksu, které by kromě ustředí myšlenky mělo i hlavu a patu, to mi není zhola jasné. Naprosto zbytečné, významově prázdné komiksové album.
 • louza
  Zrození Carnage nemohlo mít lepšího dirigenta než je Micheline, z jehož hlavy pochází i samotný Venom. Tří sešitový příběh, který elegantně přivádí na scénu nového záporáka a zároveň rehabilituje Venoma, je tím správným originem, který byl českým čtenářům dokonce představen v prvních číslech sešitovek s nimiž kdysi experimentovala Crew. Parádní kousek. Těžko uvěřit, že vznikl jen o dvě desítky čísel dříve než příšerný Masakr. Z modernějšího pojetí Venoma v druhé půlce knihy jsem měl trochu strach, ale nakonec se mi to docela líbilo. Zrození Toxina balancuje šíleného Carnage a překvapí, že postavička celkem zapadla i když má vcelku potenciál. Milligan se sice nevyhýbá klišé a přehnané emotivnosti, ale přesto není jeho práce jen bezduchá mlátička i když to tak díky přepálenému vizuálu vypadá. Pěkně tu pracuje s charaktery postav, tématem otcovství i motivací padouchů. Syntetická grafika je hodně zvláštní. Je mírně řečeno přeexponovaná, ale zajímavě volený coloring nadmuté bicáky a výstřih Black Cat končící hluboko pod opaskem příjemně osvěží. Je to rozhodně něco co nevidíte každý den.
 • louza
  louza23.8.2021 13:31Zarov
  Skvělá dobrodružka postavená na několika dobrých nápadech a úžasné kresbě. Samotný děj točící se kolem sadistického Zarova, který si pro tentokrát prohodí role ve hře kočky s myší s americkou gangsta mafií, není nijak progresivní, ale je to napínák až do konce. Scenáristicky pěkná práce s literárním odkazem počátku dvacátého století. Dohromady výtečně lahůdková kniha a to včetně bezchybného technického zpracování.
 • louza
  Titul knihy nelže. Zmasakrovalo mě dokonale. Už ani nepřekvapí, že Marvel v devadesátkách ukradl i Spawna. Jedním slovem - strašné.
 • louza
  Nemám podstatných námitek i když první tři sešity počítaje v to i toho Spider-Mana jsou opravdu učiněný horor. S příchodem Man Thinga, který je roztomile věrnou odpovědí na Bažináče, ale úroveň stoupá směrem do klasického šestákového pulpu, pro jehož fanoušky jsou tyhle přidružené série Marvelu určené především. Je to pořád pulp, takže žádná veledíla nečekejte. Přesto se mu daří docela pěkně stavět na základech klasických monster jako je Dracula, Frankenštajn, Vlkodlaci...tak i na dosud neprobádaných hřištích jako je starověký Egypt, nebo v exotických ostrovních královstvích. Kniha je vlastně teaserovým průřezem a ukázkou jedné ne úplně známé polohy marvelu za což jí zejména v češtině budiž věčný dík. Asi ne ve všech, ale v některých sériích bych klidně rád pokračoval ve čtení. Což mám asi smůlu.
 • louza
  Zásadní příběh spideyho historie. Ale nemůžu říct, že by mi v této sbírce přišel vyřešený lépe, než ve Smrti Stacyových z černého kompletu. Chápu, že Editoři tu dávají více prostoru vzahu Gwen s Peterem i Spider-Mana s Green Goblinem, což byla věc, která mi v původním výběru trochu chyběla. Na druhou stranu tady nedošlo na smrt Gwenina otce což považuji za veliký neklad. Ještě horší je, že místo ní jsme dostali tématicky úplně scestný příhěh s Hulkem. Navíc mám pocit, že jsem ty příběhy kolem stovky už někde v češtině četl. Kniha zkrátka degeneruje do dalšího výběru spidermanovské klasiky, což není vysloveně špatně, ale nemůžu se ubránit dojmu, že ambice byly vyšší. A ne úplně se naplnily.
 • louza
  Originální euro příběh vycházející z historických konotací v období úsvitu moderní civilizace, které originálně mixuje s fantasy prvky. Čtenář sleduje politické popředí kmenových rozmíšek očima babylonské písařky. Autor citlivě vyvážil politiku s akcí i s popisností jednotlivých klanů. Ze začátku jsou postavy a klany trochu matoucí, ale po půlce knihy už se čtenář dostane v pohodě do děje. Hlavní devizou je rozhodně nádherná kresba uhranující čistotou a proporční akurátností tak dotaženou a vycízlovanou z maximální elegance až na hranici jednoduchosti, že se těžko hledá vhodné připodobnění. V soudobém komiksu vůbec a troufám si říct, že nad tímhle by zaplesal i Burka. Na své si kromě milovníků lidských postav přijdou i milovníci zvěře, protože o slony, kance, koně, medvědy, býky a kozy tady rozhodně není nouze. Jeden z dalších epesních okamžiků série modré krve. I když tohle mělo mít bez debat pevnou a dvojnásobný formát.
 • louza
  Motivací ke koupi knihy je rozhodně legendární a nedostižný Darwyn Cooke jehož jeden sešit ze špičkové série Tangled Web se Slottovým Zápalem pro věc definitivně na celé čáře ... prohrál ???! No co je todle za bordel? Dnes už bohužel neživoucí legenda pokořená sice zdatným, ale prostým marvelovským nádeníkem. Přitom Cookeův one shot rozhodně není špatný, jenže Slott prostě kraluje. Jeho humorné zpracování některých klíčových a některý absolutně neklíčových a super dementních okamžiků (spider mobile) spideyho kariéry prostě bere dech. Nadhled a sranda přitom neblokují prvotní záměr v podobě citlivého mapování vztahu Petra a Johnyho. Sice je občas trochu problém rozlišit, kdy se Slott baví a kdy je čtenář nechtěně baven tím jak hluboko do minulosti se autor odvážil sáhnout, ale to nic nemění na faktu, že jde o jedno z mála povedených sympaticky (ne)citlivých zpracování retra a to včetně výborné moderně retroidní Templetonovy kresby, která vypadá jednoduše perfektně. Ani tolik nebolí, že editoři nezahrnuli druhý Cookeův jednorázový sešit z TW. Pokud ho příště přilepí k něčemu tak dobrému, jako je Zápal, beru všemi deseti.
 • louza
  Pro někoho příjemné retro, pro mě stále ozvěny smutné reality devadesátkového temna v Marvelu a superhrdinském žánru obecně. Tvrzení, že "příběh" je jednoduchý je v tomto případě zavádějící, protože to implikuje teoretickou možnost, že v komiksu nějaký příběh je. Jde o to, že Carnage, který měl být už dávno poražený se opět spojí se svým kostýmem (nikdo neví jak se mu to povedlo), nabalí na sebe několik dobových anti spider psychoušů a vyorává New Yorkem krvavou brázdu. Spidey se spojí s Black Cat, Cloakem a Venomem a dalšími podivnými individui, aby ho zastavili. Autoři zvolili fakt divně cečkovou, i když tehdy moderní, partu záporáků v níž je třeba zmutovaný spider klon, nebo n-tá gobliní variace Demon goblin. Vztahy v jednotlivých grupách nejsou ideální, takže se střídají bitky obou okostýmovaných gangů s bitkami uvnitř part provázené patetickým Parkerovým vzdycháním, že tak to není správné a on to takhle nechtěl. Vrcholem debility je napadení diskotéky, kde zrovna jak na potvoru tančí MJ. A třešničkou poslední sešit s příhodem Deathloka, který je loženou cyboyovskou noční můrou.

  Nechci rozhodně kolegovi Carnageovi brát jeho hodnocení, pro fanoušky postavy to může být asi v pohodě fackovačka. Konec konců, některé sešity jsou opravdu kvalitně nakreslené. Ale pro mě je právě tenhle typ komiksu symbolem úpadku superhrdinů a etalon toho co mě od nich ve své době spolehlivě odehnalo k Sin City a celé produkuci Vertiga. Když jsem tyhle sešity se zpožděním pár let koncem devadesátek četl, nemohl jsem uvěřit, jaký blábol byl Marvel ve třiadevadesátém, když jsem ještě v blažené nevědomosti hltal tehdy dekádu starou produkci semicu, schopný vytvořit. Už jen fakt, že je "příběh" rozprostřený mezi 5 slovy PÉT spidermanových řad dává tušit jak cynická brutální ždímačka na peníze to tehdy byla. Naivně jsem myslel, že když jde o Carnage, začne komplet s jeho vznikem tak jak ho známe ze sešitovek Crwe. Bohužel vydali tenhle event a pro jistotu komplet. Hnus velebnosti.
 • louza
  louza28.6.2021 15:22Requiem: Upíří rytíř III.
  Oproti předchozí dějově překombinované knize se tu autor nedrží snahy o příběh příliš urputně a raději odhaluje další zákoutí pekelného světa svých vizí. Minimálně v prvních dvou třetinách knihy se mu daří vyvážit děj s vizuálem a zábavou a když se k tomu přičte i Kopřivův překlad, je to někdy neskutečně bizarní sranda, která musí pobavit i MdS důchodového. Při čtení na mě dýchla atmosféra staré crwe, kdy byla komiksová scéna doménou několika málo úchylných jedinců, kteří si ještě ani neříkali nerdi a soudobým hipsterům a různým takyintelektuálům, držícím dnešní prapor komiksu proklatě vysoko ještě ani nerašily vousy.
 • louza
  louza28.6.2021 12:28Requiem: Upíří rytíř II.
  Po udusání a vykolíkování bojiště v první knize se Mills pouští do větších akcí a to jmenovitě do příběhu. Nezůstává jen u ústřední milostné dvojice. V úvodních flashbacích přivádí na scénu i jiné postavy a některé dokonce v různých verzí z různých časových rovin. Opět nezbývá jen žasnout jak velkou porci zápletky dokázal vecpat do tak exponovaného komiksu, kde by jí rozhodně nikdo nečekal. Příběhu bylo dokonce tolik, že jsem se v knize začal pomalu ztrácet, což se nedá brát úplně jako klad. Vizuál zůstal naprosto stejný jako v minule a přejede čtenáře jak parní válec. Možná ne nejlepší, ale rozhodně pozoruhodná kniha.
 • louza
  Pan Němeček normálka. Dan Černý úplně totálně dokonalý. Alternativní Fantastic Four čtyřlístek vládne. Geniální. Smekám.
 • louza
  louza31.3. 11:02Barakuda, kniha 1 a 2
  Ivan Kucera : Ostrov pokladů, Silver,...huh..Piráti z Karibiku. Nevím proč bychom měli končit právě u těchto. Pokud bych si já měl vybrat pirátský příběh, tak je to jednoznačně Crichtonův Pirate Latitudes. Scénář je hotový. Stačí to jen zkomiksovat.
 • louza
  Nezbi : Myslím, že časem určitě bude. V tomhle omnibusu chybí celý příběh Cruel Summer což je snad nějakých 8 sešitů uzavírajících třetí sešitovou řadu Criminalu...k tomu stačí přihodit nějaký další dosud tedy nevydaný speciál nebo šedesáti stránkovou knížku a regulérní omnibus je na světě. Akorát to nejdřív musí vyjít anglicky.
 • louza
  louza16.3. 17:59Barakuda, kniha 1 a 2
  Gmork : sorry, ale tohle není pulp, tohle je prostě jen blbost :-) Tady je evidentní snaha o děj, kterej je prostě jen nebetyčně špatnej. Přitom je ale pozoruhodné, že autor pracuje s docela zajímavýma postavama. Akorát s nima pracuje zarážejícně blbě. No ale třeba se to bude líbit. Normálně se snad tolik nerozepisuji, ale tohle mě inspirovalo a chtěl jsem se pokusit vysvětlit co mi na tom vadí a ne to jen tiše popravit.
 • louza
  baatcha : Dík za doplnění. Jo komiksové legendy mám všechny přečtené, ale už je to nějaká doba.
 • louza
  Co obal, ale obsah...kouknu hned na druhou stránku a čtu "Nepřibližuj se pazgřivý zloduchu...dnes se Raveniny cti nezmocníš!" :-)))))) Štěpán Kopřiva je búch.
 • louza
  Asi fakt poslední. V tomhle případě bych dal klidně nášup. Spidey není vlajkovou lodí Marvelu jen tak pro nic za nic a tenhle komplet to jasně ukázal.
 • louza
  regressiv : s druhým už vydaným nebude. Ale s připravovaným třetím ano. Ten už měl jen tyhle barevný obálky. Na stránkách BBartu jsem ale zaznamenal možnost koupit si nový obal samostatně, pokud nutně potřebuješ, aby to lícovalo.
 • louza
  Darth : existuje něco čemu se říká Gaussova křivka, což chytří chlapi z Crewe určitě znají. Ta mimo jiné říká, že NIKDO nepíše stále jen mistrovské opusy. Ale ani totální plebs. A já říkám, nesmažme se přečíst veškerý Jodův trus (oni nám ho klidně vydaj pokud ho budeme kupovat), vyberme si libovolného mantáka a vedle těch dvou dobrých Jodů vydejme tu jednu dobrou mantákovu knihu ze sta. Pak iterativně vyberme dalšího mantáka, nebo třeba dvě knihy od nějakého dalšího génia....a tak prostě pořád dokola. Výsledkem bude že ač manták či génius, budeme číst stále super literaturu. Lpění na jediném autorovi statisticky nemůže kvalitativně nikdy vyjít. Třeba takovej Vybíral a jeho poradci tohle docela chápou a jejich edičák podle toho taky vypadá. Crew teď koncem roku předvedla dokonalou jízdu králů, Dobyvatelé, Šinkl, Mlsoun, Parchanti...oni na to maj. Věřím že to daj a dalšího Joda už nedaj.
 • louza
  Matthew : původní vydání pro mě znamenalo nesmlouvavý špinavý Londýn předminulého století. To co vidím v ukázkách je nějaká papundeklová omalovánka, která nemá nic z původního poselství.
 • louza
  louza22.11.2021 15:55Sweet Tooth - Mlsoun #01
  No tak ještě ti to mohli vydat zmenšený ve dvou boocích v měkké vazbě každej po čtyřech stovkách...
 • louza
  Jo přesně tak jsem to myslel :-) Fakt na tom spolupracoval? To se docela divím. Vždyť tahle verze jde proti úplně všemu co Z pekla v původním vydání znamenalo...
 • louza
  Hustý. Připadá mi, že tohle vydavatelé (rozuměj zahraniční) dělají Moorovi schválně.
 • louza
  No jo, no. Není to moc hezký, ale co naděláme. Zahraniční vydavatel poctil tuhle sérii novým faceliftem komplet.
 • louza
  Už je to skoro dekádu co jsem tento příběh četl a stejně ve mě rezonuje zdaleka nejvíce z celých Fables. Druhá půlka byla nastavovaná kaše a výrazně slabší. Ale za tuhle knihu stála. Krásný příběh.
 • louza
  louza29.6.2021 13:25Requiem: Upíří rytíř III.
  vita : hele neříkám, že je to celý takový, ale jsou tam místy fakt boží scény, když super korektní a učeně mluvící emancipovaná zombícká inkarnace tuším matky terezy (s obrovským poprsím, na dotaz proč vypadá jak šlapka vysvětluje - aby ti chlapský xindli viděli o co přicházej :-)) ) vydá rozkaz typu, nechť naši bojovníci obrátí konkurenční vojsko v hromadu výměšku, načež její trpasličí pomocník přetlumočí do amplionu rozkaz "Rozstřílejte je na sračky!!"...Pekelnýho bosse Draculu vytočej tím, že mu ukradnou zásilku fetu a pak semu jí pokusí prodat zpátky, pak tu máme jednoho chlípnýho upírskýho generála, kterej postává za dveřmi souložících párů a krade jim jejich orgasmy a alternativní inkarnaci hlavního hrdiny, který dělá z jeptišek jebtišky. Prostě samý libový nápady made in Crew 2000. Kdyby tohle vyšlo po miléniu, tak by vůbec nikdo nepochyboval že to tak má bejt, protože tohle byl náš komiksový svět. Jenže doba se hnula a v dnešním crewním portfoliou už to působí téměř nepatřičně. Ale byly doby, kdy vycházelo jen tohle a přišlo nám to normální. Doby kdy Lemire ještě dělal v mekáči a komiks byl přednosně o krvi a kozách.
 • louza
  baatcha : Normálka myslím jako soudobá normálka. Nikoli třeba sedmdesátková, nebo osmdesátková normálka. Ohledně té kresby. Němeček měl období kolem milénia, kdy jsem jeho vývoj nemohl kousnout, postavy byly divně protažený měly malý hlavy...prostě podivnost. V poslední době mi přijde, že ta kresba je relativně v pořádku až na ten digitální coloring, ale holt to je últitba době a zvýšené produkci. Jinak ty příběhy jsou samo... ne moc dobrý. Ten pravý čtyřlístek odešel s Ljubou Štíplovou, to je jasný. Proto mě nesmírně těší, když vidím tuhle Danovu práci. Ano. Je to úplně jiný Čtyřlístek. Ale je to brutálně dobrý.
 • louza
  Kolik ještě zbývá knížek?
 • louza
  Měl bych dotaz k téhle knize, nejspíš na Richarda. Proč je první příběh barevně tak neskutečně vyblitý, druhý tak na půl ale znatelně lepší než první a třetí úplně dokonale colorovaný? Nejdřív jsem myslel, že je to chybou kusu, ale evidentně to mají všchny knihy stejné. Jsou podklady z nichž jste to tiskli validní, nebo byly trochu invalidní?
 • louza
  karl173 : ne. čím méně tím lépe.
 • louza
  Tohle fakt skončilo? A batman nebude. Suuuper. Kdyby mi kolem roku 2000 někdo řekl, že budu nadšený když u nás NEvyjde další komiksová řada, klepal bych si na čelo. Momentálně je nevydání to nejlepší, co se může fanovi přihodit.
 • louza
  Fimi : no ale ti první pak teda nemusí číst komiksy ale beletrii, když je kresba nezajímá a ti druzí můžou jít do libovolné galerie kdy takových Rossů najdou po celém světě řádově desítky. Když mi onehdá Milan Krejčí tvrdil, že komiks je pro něj hlavně o kresbě a na příběhu nezáleží, zůstal jsem zírat s otevřenou pusou. Vždycky jsem myslel, že je to kombinované umění, kde jsou obě nádoby minimálně propojené v ideálním případě dokonale promísené.

  karl173 : A musí mít všechno pointu? Nemůže být třeba cesta cílem? Právě nad tím se zamýšlím. Je to fakt takhle jednoduchý? Fanoušci říkají, že Miller se změnil. Ale nezměnili jsme se spíš my?
 • louza
  Tu averzi k Millerovi tak úplně nechápu. Když vyšla před dvaceti lety třístovka, všichni z toho byli posraní. Podle hodnocení tady je vidět, že trvalo snad deset let, než lidi prokoukli o čem to je. A že to vlastně o ničem zase tak moc není. Třista chlapů stojí proti perský přesile a zvítězí. Jmenuj jedinou hlavní postavu, jmenuj dějový zvrat, jmenuj cokoli, z příběhu, co by obhájilo maximální hodnocení. Kromě výtvraného zpracování, které stejně nedosahuje geniality Sin City. Přesto to léta dostávalo plnou palbu ze všech stran.

  O čem je vlastně Terror. Reworklý batman bojuje proti terorismu, občas se mucká s catwoman, občas se s ní mlátí. Občas mlátí terroristy. Vypadá to geniálně výrazně lépe než třístovka. Místy lépe než sin city. Děj je úplně o tom stejném jako 300 a nechá se popsat jednou větou. Menšina proti přesile. Ale téma je politicky choulostivější. A vyšlo to v jiné době. Takže poprava.

  Xerxés. Jako třístovka, ale o dost jinak. Začátek tradiční, pak se to překlopí do obrazového alba. Je to vůbec špatně? Co je vlastně na obrazovém albu špatného? No tak v tomhle případě rozhodně kolísavá kvalita obrázků z nichž žádný není tak geniální jako ty v Terroru, některé jsou pěkné, jiné na hranici průměru. Ale i tak. V regulérním umění existují sekvence obrazů vyprávějící děj. Neříkám, že se to Frankovi zrovna daří. Kniha vznikala dekádu a je to na ní vidět. Ale tvrdím, že způsob jakým to Miller podchytil je možná správný a Xerxés může být v době, kdy 80% lidí nezvládne přečíst více než dvě věty v kuse a obecnou realitu plně definují několik slov čítající bulvární titulky, dost dobře první předzvěstí něčeho co se v blízkém budoucnu stane i v komiksovém mainstreamu normou. Z tohoto pohledu je mi Frankova snaha sympatická. I když se to úplně nepodařilo.

  Druhá věc je, že vzhledem k Millerově současnému stavu kniha funguje i ve druhé rovině. A sice že je plná velkoformátových ilustrací, které se samozřejmě snáz a dráze rozprodají v aukcích po originálech, protože se dobře rámují a vypadají dobře na zdi. Frank si prošel těžkým obdobím a účty za zdravotní péči jsou v jeho rodišti o dost drsnější než v Evropě...

  Chápu, že to nikoho moc nebaví, taky jsem z toho nešel do virgule. Ale komiks není jen příběh. Je to i vizuální forma. A ta tady na jednu hvězdičku teda není. Pokud má někdo jiný názor, nechť mi pošle své originály v kvalitě srovnatelné Xerxérem. Rád si je pověsím na zeď.
 • louza
  louza25.11.2020 14:00Fatale #05: Proklít démona
  Takže to dotáhli. Po špičkovém Gotham Centralu další skvělá uzavřená série. Bravo. Teď už chybí jen Kill or be Killed a jedna kniha Criminalu, která v anglofonních zemích vychází někdy v prosinci a máme veškerého podstatného Brubakera v kapse. Super a díky, BBArte.
 • louza
  louza20.11.2020 20:40Golem a další komiksy
  Darth Raelchi : ke tvému osobnímu problému bych postavil čelem jiný osobní problém o kterém se veřejně moc nemluví, ale není od věci to občas trochu rozmáznout, abychom věděli o čem se vlastně bavíme. Jasně, chápu že Petráčkův styl se od určité doby výrazně změnil a zhrubl, což mnoho lidí nekousne. To ale nebyla svévole. Byl to důsledek nehody při níž přišel o prsty pravé ruky. Drtivá většina malířů na jeho místě by šla dělat nočního vrátnýho. On to vzal do levý.... Respekt. Ukaž mi dalšího takovýho.
 • louza
  Lesbická superhrdinka? Pána boha... Marvel by si měl ještě licencovat Ennisův Herogasm ať to tam má teda kompletní a pokryje všechny minority. Aby to někomu nebylo líto a nešel do ulic...
 • louza
  louza31.10.2020 21:09Bez vlasů
  Absolutní chiba! Žádná paseka, ale Crew to měla vydat. Tohle si Pavlovský s Litošem neměli nechat ujít...
 • louza
  louza31.10.2020 10:51Zarov
  Díky za info.Tak to si koupim.
 • louza
  louza30.10.2020 11:45Zarov
  Je tohle uzavřené, nebo je to první díl nečeho?
 • louza
  Milo : Nejsi hnidopich. Chceš za své peníze přiměřeně odvedenou práci, to není nic špatného.

  Těch chyb je tam mnohem víc. Od kriticky faktických, jako že dr.Swann v prvním sešitě tvrdí, že nedostudoval střední školu, přitom z dalšího děje vyplývá, že si koupil univerzitní diplom. Už zmíněné pochroumané credits prvního sešitu (Todd Mcfarlane je penciler a rozhodně ne Romita Jr. - to je vidět na první pohled). A pak menší chybky jako překlep ve slově akvárkohlav a další... Důslednější redakce by fakt prospěla.
 • louza
  louza17.8.2020 23:47Metabaron (pevná vazba)
  Velkej šéf : to chápu. Válí se mi to doma od pátku a celej víkend jsem stydlivě klopil zrak mimo a dělal všechno možný, jen abych nemusel číst další jodo blábol (proč si to pořád ještě kupuju je otázka nad níž si marně lámu hlavu i já sám). Nicméně po Kazumakiho komentu jsem se konečně odhodlal z toho sundat celofán a první dvě knihy zhltl na posezení. A dobrý. Ani jsem neměl chuť si vyrvat bulvy. Žádné přelomové dílo, ale příjemná jednohubka, která se dobře čte a příjemně se na ní kouká. Uvidím jak druhá půlka, ale čtyři hvězdy se zdají tak akorát.
 • louza
  louza17.8.2020 22:39Metabaron (pevná vazba)
  Velkej šéf : Jestli jsem to dobře pochopil, tak Jodo napsal povídku, na jejíž základě Frissen napsal scenář. První dvě knihy kreslil Sécher druhou půlku Henrichon.

  Ter : Asi se to dá číst samostatně. Ale místy se to na dění v Metabaronech trochu odkazuje. Incal v tom kromě univerza moc nevidím.
 • louza
  Podle mého názoru je to v pohodě. Nadčasová klasika. Takhle nikdo jinej nekreslí.
 • louza
  Delphín : komiks nemá pohlednou kresbu...no ty bláho...to je dost odvážné tvrzení
 • louza
  louza8.7.2020 13:48Mýtus Cthulhu
  baatcha : no. A dyť Corben tady tuším vyšel u CC už před lety. Toho znám. O Druilletovi jsem taky něco matně slyšel. Buscaglia byl pro mě fakt úplná novinka.
 • louza
  louza8.7.2020 00:28Mýtus Cthulhu
  Tak tohle jsem ani nezvažoval, protože originál pochází z roku 75 a je dost nepravděpodobné, že by v té době vznikl dobrý komiks natož na motivy Lovecrafta a dosud jsem o něm neslyšel. Obě sbírky co zmiňuje cyboy jsou skvělé. Přijdou mi i lepší než počátky autorské tvorby H.P, už asi nemám po těch letech odstup, protože jsem začínal na zlatém koni, ale klidně bych začal i s nimi. Culbarda potvrzuji. Četl jsem jeho Krále ve žlutém a moc se mi to líbilo. Skoro se chtělo výskat, Cooke žije. Nicméně i tak. Originální text prostě funguje u těchto dílek lépe
 • louza
  Killingjoke : Těžiště je normální (čili perfektní) příběh ze série Criminal. Další střípek z historie Lawlessů. Jmenuje se Cruel Summer a je to tuším devět sešitů dlouhý příběh. Pak je tam jakoby One Shot o Teegovi, jehož smysl v sérii jsem úplně nepochopil. A pak dvousešitovka Bad Weekend, což je kriminální zápletka z komiksovýho prostředí, která mě svou kvalitou i upřímností totálně rozsekala. Jediný bolestný na tom bylo, že Ed, ačkoli všude trousí moudra o tom jak jsou sešitovky důležitý a jak ho nejvíc podporujou, nás totálně vypekl, protože do knihy, která vyšla za půl roku přidal několik dalších stránek, takže jsem si to musel koupit ještě jednou v hardbacku. Grrrr. Ale zrovna v tomhle případě se nedalo váhat.

  Na Pulp se těším jak malej Jarda. Brubaker western s tímhle jménem. Ou jé. Jodo třes se.
 • louza
  Mikei : no, v předprodeji se prodá všechno. Spekulanti to riziko unesou, když se jim slíbí, že toho nebude moc výtisků. Já jako čtenář se přiznám, že mám radši omnibusy tak do těch deseti dvanácti sešitů. Pak už je to technologicky komplikovanější na čtení a nepraktické na uskladnění. Fatale ve dvou knihách je ideál. Ten KOBK je už pro mě za hranou i když je jedna velká bichle trochu levnější než dvě půlky.

  Fimi : Incognito se mi líbily obě knihy, protože je to taková netypická pláštěnkovka spíš do Watchmenů, Sleeper mě moc nebavil. To jsem vzdal po druhém sešitě. Ale obecně platí co řekl cyboy, superhrdinské knihy jsou až po crime.
 • louza
  cyboy : tak to se skoro absolutně shodneme. I když něco z těch super hrdinů co jsi jmenoval jsem nečetl. Ptal jsem se na Velvet, protože mi to v době vycházení přišlo, že ta série stojí už od vydání tak trochu mimo. Tuším že se to s něčím dalším od něj krylo...nejsem si jistý jestli Fatale, nebo Fade Out. Prostě nikdo se tomu moc nevěnoval a rozmazávalo se furt jen to druhý a když jsem to potom přečetl, tak i když taky moc nemusím Bonda, tak tohle se mi líbilo. Asi ne na 100% ale 85 určitě. Přitom to má naprosto luxusní kresbu, která teda Seanovu smete hravě z povrchu zemského. Tak mě zajímal nějaký další názor. Ještě doplňující otázka? Jak se ti líbil ten aktuální Criminal? Osobně jsem čekal propad, takže mě dost překvapilo, že to tu laťku úplně v pohodě udrželo a od těch Iconických je to defakto kvalitativně k nerozeznání.
 • louza
  Mikei : ty bláho, zrovna KOBK je deluxe čítající asi 24 sešitů, když i Fatale měla před tím stejný počet sešitů a vyšla na dvě půlky. Uvěřil jsem, že to chce Image vydat vcelku až teprve když jsem tu knihu držel v ruce. Je to fakt velký. A drahý. Nemůžu mluvit za vydavatele. Ale neumím si představit, že by na českém trhu, který má problémy i s mnohem menšími omnibusy vyšlo něco takového.
 • louza
  cyboy : Jaká bys teda řekl, že je Brubakerova nej kniha? A co si myslíš o Velvet?
 • louza
  louza11.6.2020 22:08A zrodí se hvězdy...
  U téhle série je obrovský problém její nevyrovnanost. Když crew vydala první knihu, šel jsem do kolen. Příběh se částečně uzavřel ve druhé vydané knize, která už ale skvělého rozjezdu nedosáhla. Poslední část jsem dočetl v originále a pochopil, proč crew tenkrát ten konec zařízla. Protože politické blábolení v níž se to celé zvrhlo bylo fakt k uzoufání a situaci napravil až úplný konec, který kruh hezky uzavřel ale bylo už pozdě. Jako celek bohužel kniha neobstojí a na objednávku za tři litry to fakt nedosáhne. Knihu jsem neviděl, takže nehodotím, ale jsem si jist, že Krajina půlnočních stínů stejného autora i vydavatele je mnohem lepší investice, než hvězdy s totálně zabitým potenciálem.
 • louza
  Cyboy : :-)))

  Tady se to asi dalo čekat, ale je fakt, že Jodovi opravdu hrabe. Asi nejmarkantnější to bylo v Před Incalem, kde mu přišlo jako normální močit na sebevrahy během úkonu a znásilňovat mrtvou třináctiletou holčičku s králičí hlavou. Přečetl jsem první book a nechal toho, protože na zbytek jsem už prostě neměl žaludek. Celkem dost mě překvapilo, že to tady téměř všichni hodnotící přešli s ledovým klidem. Dám ještě tak ty westerny a tím pro mě Jodorowsky končí...je spousta hezčích méně úchylnějších knih.
 • louza
  louza27.4.2020 10:03Gotham Central #04: Corrigan
  Fimi : jasně. Chápu jak to myslíš a souhlasím s tím, že co se týče hlavních prodejních řad, jsou autoři asi pod mnohem větším tlakem než v bokovkách typu GC. Ale nepřijde mi, že GC by byl zrovna příklad spin offu, utrženého za řetězu, byť se dá takových najít jinak hodně. Je sice fakt, že ta série je hodně hozená do kriminálky, ale bez toho aby ten originální vesmír popírala. Vezmi si, že tady se v podstatě neděje nic co by nějak výrazně vybočovalo z maninelů hlavních řad. Přesto tady zabijou Robina. Dokonce dvakrát. A udělají to tak, aby to mělo smysl a nemáš vůbec šanci pochybovat, že by to tak bylo špatně. Pak přijde sešit Bloody Sunday a vidíš, že jsi pořád tam. V DC. A že proti těm opravdu velkým hrozbám, co dají zabrat i supíkům, jsou ti detektivové úplně maličký. Prostě si říkám, když to jde tady...proč to nejde i v těch hlavních řadách. Pravda někdy to jde...ten Daredevil. Ale jde to strašně málo. Jeden čas už to vypadalo, že i ty centrální řady dospějou. Ale ne je to furt to samý. Pěsti, navolejovaný kozy a dmoucí se bicáky.
 • louza
  Mám všechny ty sešity ještě do Semicu, ale když jsem teď ten staromilec, tak tohle určitě nemůžu minout. Už se těším až si potřetí koupím to samé a ukápnu slzu nostalgie. Protože tohle je Marvel! A tak to má byť, soudruzi.
 • louza
  cyboy : a jiné zase fascinuje tvoje někdy až...promiň ten výraz, arogantní... ignorace starých klasik. Holt někdo komiks miluje a má potřebu ho pojmout a uchopit ho jako celek i s jeho historickým vývojem a všemi konotacemi. Jiný prostě - a nepíšu "jen", protože i to je legitimní postoj - konzumuje a snaží se z něj vytěžit to nejlepší. Ty filosofie se holt nepotkávají. Jsem spíš těžič, ale spideyho mám ze supermanů nejvíc rád a myslím, že zrovna tahle knížka z klasik smysl má. Až jí dočtu, určitě to pochválím.

  Původně se mi do toho taky moc nechtělo, protože ditka kostrbáče moc nemusím. Ale přemýšlel jsem o tom a došel jsem k názoru, že nás vlastně asi jednak nikdo nenutí to kupovat o čemž tu bylo napsáno už dost. Druhak tady vlastně krom kompletů tyhle starší komiksy nikdo nevydává, čili je unikátní příležitost nastudovat si historii o níž jsme vlivem historických událostí přišli a nemůžu se zbavit dojmu, že dnes nám respekt právě k té dětské hravosti a pulpovitosti chybí. Jako superhrdinové fajn, marvel rulezz, ale mě teda nepřijde v pořádku, že většina lidí zná tyhle komiksové postavy z postahovaných sérošů, v lepším případě z kina a do comics pointu si nechodí kupovat knihy, ale hrníčky a polštářky s kapitánem amerikou.

  Podporu necítím ani v místních vydavatelích, protože většina z nich by si nechala spíš uříznout nohu a někteří by přidali i levé varle, než aby tady Spider-mana č.1 dnes vydali. A ještě v téhle kvalitě a pevných deskách za tuhle cenu. Pamatuji jedině netopejra, který se o to svého času systematicky snažil a i ten začal alibisticky až na čísle 50. Čili to co tu díky kompletům vychází je svým způsobem raritka, která tu díky lidem s tvým přístupem a davům vymaštěných z kina co si myslí, že Nick Fury je černoch a ne David Hasselhoff zcela pokřivuje základní komiksové povědomí.

  Jako reakci na tvou filosofii jsem se proto rozhodl, že zkusím opačný postup, sundám akademické brýle, nechám se unášet na vlnách pastelových barev simplicity a nastuduji z kompletové kartotéky poctivě historii aspoň Marvelu, abych na sobě zapracoval a stal se lepším fanouškem, člověkem i nerdem.
 • louza
  louza11.4.2020 11:05Gotham Central #04: Corrigan
  Říká. Hm. A já třeba říkám, že takový Fractionův November, nebo třeba Hawkeye, pokud bych chtěl být víc super, a když míň a víc do noir horroru tak třeba Gideon Falls. Jako image hezký, taky v tý nadprodukci těch pecek nemají úplně drtivou většinu. Spíš teda dost málo. Je potřeba to opatrně vybrat odevšad... Nicméně i to co jsem vyjmenoval mi pořád nepřijde lepší, než to co už tu vyšlo. Tak si tak říkám, jestli se třeba nedomáháme neexistujících ideálů. Chytrý superhrdinský komiks ze sedmdesátek. Nekonečné řady kvality typu gothamu... A jsme zase u toho. Člověk se prostě musí naučit přijmout i to méně dokonalé, na to aby si mohl užít geniální kusy. Nejhorší je přežrat se géniem.
 • louza
  karl : má to barvy učesanější digitálem, ale dá se to. Ditkova kresba mi osobně přijde celkem hnusná (vztaženo k Romitům, nebo Kribymu, neřkn-li Buscemovi), ale na to že je to Stan Lee se to dá i celkem číst. Asi neni nutný se tomu vyloženě vyhýbat, pokud tě ta historie baví.
 • louza
 • louza
  Mě by spíš zajímalo, jestli se odněkud zcela neočekávaně vynoří zhrzený cyboy s nohsledem a začne pokračování mého oblíbeného fun clubu na téma komiksových klasik.
 • louza
  louza4.4.2020 00:32Gotham Central #04: Corrigan
  fimi, cyboy : ok, díky za tipy. Podívám se na to. Sice jsem myslel, že zazní spíš něco klasičtějšího tak na úrovni Sothern Bastards, ale asi jsem otázku položil moc volně.
 • louza
  louza2.12.2021 00:41* Připomínky a návrhy
  Zack, SomeOne : zdá se že to původně bylo dobře. Zmátl mě počet stran toho "sešitu", který zabírá půlku knihy, ale je to opravdu asi jeden jediný sešit. Omlouvám se za zmatení.
 • louza
  louza21.12.2020 12:01Slevy, výprodeje, bazary
  james89 : :-)) No to se ti nezdá. Ty se tam prodávaly právě proto aby se z trhu vytratily. A můžeš si být jistý, že vydavatelé setsakra dobře vědí co v levných knihách skončilo, takže dotisk čekej u většiny titulů nejdříve nikdy.
 • louza
  louza18.12.2020 23:20Slevy, výprodeje, bazary
  SlouzimStarymPsum zdá se antikvariátům rozumí, kampak na něj...neprojde žádná levota
 • louza
  louza27.4.2019 21:06Sběratelský klub
  Ne. Není možná...někoho konečně po dvou dekádách napadlo znovu přeložit a vydat Simmonsův Enydmion... Hlavně nikam nechvátat. Do důchodu času dost... Jak tak koukám na ten argo edičák, tak tohle bude drahý léto...
 • louza
  louza26.4.2019 09:34Pindárna
  Matio : Tohle mám pocit, že jsem někde četl...nevydával tyhle Conany Petřík v komiksových legendách? Pamatuju si, že žádnej hit to teda nebyl, prodejní ani čtenářskej.
 • louza
  louza24.4.2019 13:25Sběratelský klub
  U Boga šlo opravdu jen o to opravený G. Ale kdo stihl koupit neopravenou verzi, má sběratelskou raritku... Fryi, že se nestydíš takhle žebrat, vidím Loba, tak naběhnu do čáslavský, ne... ? :-)
 • louza
  louza4.4.2019 22:33Pindárna
  Fimi : hm, Marvel asi ne. Tam byla tehdy (jako by to bylo včera) kauza kolem Zázraků, ještě když CC fungovalo pod jménem Calibre. Vydavatelství tenkrát zmástrovalo původní podklady a když to viděl Marvel ve schvalovačce, chtěl po nich ať jim ty podklady pošlou. Oni jim to ale nechtěli jen tak dát, ale chtěli to odprodat zpátky. Asi se nedohodli, protože od tý doby byl pohádky marvelu konec. Ne že by to nějak vadilo...
 • louza
 • louza
  louza30.11.2018 12:06Slevy, výprodeje, bazary
  Tak to je fajn, že si rozumíme.
 • louza
  louza30.11.2018 11:33Slevy, výprodeje, bazary
  Fimi : v pohodě, já chápu tvůj dnešní úhel pohledu. Když Buchal oznámil, že to bude vydávat, taky mi to přišlo deset let po novém miléniu jako zcestný. Jen jsem chtěl ukázat, že komiksy se nějak vyvíjí a že tohle jako evoluční mezistupěň mělo svojí váhu. Je fakt, že dneska se k tomu už taky nevracim.

  Walome : jasně, pro člověka kterej komiksy nějakou dobu sleduje, má načteno a jde napříč mezi žánry, tak kouká spíš dopředu. Ale když jsi relativně nováček a líbí se ti třeby ty Skalpy, tak hledáš přirozeně něco podobnýho a ten Hitman by tě třeba mohl uspokojit. Je sice krásný, že toho vychází mraky, ale to ještě neznamená, že všichni čtou všechno a baví je to. Já Skalpy žeru, ale je mi jasný že bude trvat možná dalších dvacet let, než přijde něco podobně kvalitního. Proto nevidím nic špatnýho na tom pohrabat se trochu v minulosti. Podle mě je dobře, že lidi Hitmana díky tý akci zkouší. Ta série si zaslouží být čtená.
 • louza
  louza30.11.2018 11:19Slevy, výprodeje, bazary
  Fimi : no ono je to relativní. Ne všechno přežije. Říkáš hnůj.... A já ti řeknu, že když se někdy kolem roku 1991 v PNSkách objevila Stezka (tehdy tuším čerstvě pokrácená o přízvisko pionýrů) s predátorem rozkročeným nad zmláceným Shafferem na obálce, tak to byla vedle čtyřlístku a začínajícího Médi pusíka PECKA na kterou se stály fronty. A to vyšlo jen asi prvních dvacet stránek v utlradebilním překladu, kterej občas ani neseděl do bublin. O tom bílým hnoji, kterýho ses tak s odporem zbavil jsme si mohli nechat jen zdát.

  Co se týče Hitmana, ano je to letitá klasika, ale nějaký Walomeho rozumy bych nebral vůbec vážně. Svojí kvalitu to má narozdíl od jiných Ennisovek (a třeba i toho predátora) i s odstupem času a je to bezezbytku čitelné i dneska. Užij si že máš možnost přístupu ke kvalitní ucelené sérii za takhle malou cenu. Ono v tom roce 2004, když jsme to původně kupovali, byly ty čtyři stovky co to stálo taky trochu jiný čtyři stovky než dnes...
 • louza
  louza30.11.2018 11:06Slevy, výprodeje, bazary
  Ale tady se nebavíme o stovkách ani desítkách prodaných komiksů. Bavíme se o kusech vydražených fanšmejrky a sběrateli. Sběratelé jsou lidi padlí na hlavu, kteří většinou ty komisky ani nevyndavaj z igelitu, natož aby je četli. Těm je nějaká kvalita příběhu úplně šumák... Kvalita (která je navíc v našem případě silně subjektivní) rozhodně neodráží cenu. Tu odráží jen pocit lidí, že to tu cenu má, nebo bude mít. Pro sběratele je mnohem víc než obsah důležitější, pocit že on to MÁ a aby se to blejskalo a lícovalo to v knihovně. Opět tedy přihrávám Kapisovi. Osobně jsem po roce 2000 v LK koupil mraky knížek za 29kč, který dřív byly všude a dnes se dnes draží za pět set, tisíc korun... Je to JEN o nákladu a možnosti dotisku. A já vsadím levý varle, že dotisk omnibusů nebude.
 • louza
  louza29.11.2018 20:36Slevy, výprodeje, bazary
  Cenu určuje množství. A jelikož jsem si jist, že dotisk černobílýho Sandmana, ale třeba i černobílého Kůstka, nebo vázaných MDEK jen tak nebude, je to velmi vhodný překupní artikl.
 • louza
  louza27.11.2018 13:07Pindárna
  Walome : promiň, nechtěl jsem se ti smát, baví mě to obecně. Přehlídnu že sugestivně navádíš admina na můj ban negativně pasivní formou výpovědi (neptej se co to je, právě jsem to vymyslel abych vypadal chytřejší). Možná se směju jen svý blbosti a vy ještě víte o čem se bavíte. Ale já se už fakt ztratil.
 • louza
  louza27.11.2018 12:57Pindárna
  Ty jo, já se v tý debatě nějak ztrácím.

  Zdá se mi to, nebo se tady politicky neuvědomělý xenofob se sklonem k šikaně mladších Kapis snaží volat po svobodě slova, zatím co politicky korektní, globální mládežník Fry pro něhož všechny názory mají stejnou váhu tady volá po zavedení cenzurního lynče? Hoši, nezdá se vám, že prostředky které vyžadujete jsou trochu proti názorovým proudům k nimž se vzájemně přiřazujete? :-)

  Korunu všemu nasazuje dokonale nestranný Walome, který všem na plnou pusu tvrdí, že nic netvrdí a že vlastně o nic nejde :-D Fakt dokonalá diskuse. Možná že Zack má nakonec pravdu :-)
 • louza
  louza26.11.2018 20:28Srazy, cony, festivaly
  Jestli můžu trochu poradit, celkem se nám pro srazy osvědčilo http://doodle.com/
 • louza
  louza26.11.2018 20:21Pindárna
  Zack : Jasně. Je to tvé svrchované právo. Tak uvidíme, jsem celkem zvědav jak to bude fungovat v praxi. Možná si z toho něco ukradnu pro sebe, když to bude dobrý.

  Fry : Trochu nerozumím co znamená ohrožovat svým názorem (ale zní to fakt ftipně) :-) Já patrně ohrožuji někoho svým názorem v každém komentáři, pokud si ho někdo svévolně přečte a nechá se jím dobrovolně ohrozit :-) Jestli myslíš takový to "můj názor je nej a všichni kdo nesouhlasí jsou blbové" (a to tisíckrát opakováno), tak to je skutečně problém, zvlášť když se takových lidí sejde víc a utvrzujou se v tom. Ale to se tu myslím neděje, nebo jsem si toho nevšiml. Občas sem tam nějaký exces, jsme přece jen na internetu. I já sám tu určitě párkrát prudil. Ale pořád žiju v domnění, že je to tu celkem zdravý. Osobně pravda některý lidi a jejich postoje nemám moc rád, ale naučil jsem se je tolerovat a trochu i respektovat. Holt tisíc lidí, tisíc chutí.
 • louza
  louza26.11.2018 17:17Pindárna
  Zack : chápu. Je otázka jestli tohle může jedinec subjektivně nějak spravedlivě rozsoudit. Osobně jsem tuhle otázku řešil na jiném webu, kde sedím na tvé sesli a rozhodl jsem se pro naprosto minimální vměšování. Konkrétně Kapise tam mám taky a nikdy jsem mu nemazal jediný příspěvek, byť občas šla diskuse hodně mimo topic. Pokud už bych se k tomu rozhodl, asi bych mu dal bez další následné diskuse echo proč jsem se k tomu rozhodl. Za sebe můžu říct, že se mi tvůj liberální a rozumný přístup doteď líbil, tak věřím, že to vymyslíš nějak chytře.

  Fry : Walome má podle mě v tomhle pravdu i když je to možná trochu jinak než to on myslí, lidi to fakt umí i sami a brát do ruky bič málokdy něco vyřeší. Cenzura není nikdy správný řešení. Koncepčnní řešení je jedině systematická výchova. Podle mě je současná situace a úzkoprofilových webech docela fajn díky nástupu facebooku kam se odlili ti největší křiklouni a na žánrově zeměřené stránky chodí už povětšinou jen skuteční fandové. To bahno co bylo po celém internetu v první dekádě už dneska notně prořídlo. Bylo fakt o dost hůř.
 • louza
  louza26.11.2018 14:17Pindárna
  Draco : řekla největší místní trolice...:-) Ale v podstatě souhlasím, že tady snad diskusní osvěta a umírňování není až tak potřeba. Spíš si říkám, jestli je to problém jen komiksových diskusí a jestli to vůbec můžeme v tak malé ohrádce vyřešit. Jestli ty jevy náhodou nejsou hlubší společenský problém. Ale zase na druhou stranu komiks je součástí společnosti, tak proč nezačít před vlastním prahem...?
 • louza
  louza20.11.2018 15:19Pindárna
  Hm. No jak to vidím já, tak problém není ani tak v tom co si o Plutoně myslí nějakej společek pár stovek aktivních komiksových fandů, kteří Plutonu znají a z nichž zlomek jich hodnotí tady a i kdyby si to nakrásně koupili všichni, tak to sotva spasí. Ale je to o tom jak oslovit lidi, kteří o Plutoně a Lemirovi ani nějakém komiksu v životě neslyšeli, aby si jí koupili. Protože fandů je pár stovek, kdežto těch ostatních je pár miliónů. Podle mě je to to samé jako vždycky. Plutona se zkrátka nechytla. A jasný recept na to co se chytne neexistuje.
 • louza
  louza20.11.2018 14:00Pindárna
  Zack : dělat sám je neumím, proto rád podpořím lidi, kteří to umí. Ale musím nějak zjistit, které za to stojí... Tady bych tu diskusi s dovolením utnul, protože podobných už bylo a stejně se to ještě nikdy nevyřešilo. Mysli si co chceš, já stejně budu konat jak uznám za vhodné. Je celkem jasné, že se nedomluvíme a jen zbytečně budeme generovat další nesmyslný bajty do databáze.
 • louza
  louza20.11.2018 13:39Pindárna
  Zack : Tímhle si mi nahrál na smeč. Protože já do hospod už skoro nechodím z důvodu, že v 80% případů tam hnusně vařej a mám pocit, že za svoje peníze nedostávám tu přidanou hodnotu, kterou bych čekal. Pokud vezmu tu samou cifru a udělám si jídlo doma sám, dosáhnu skoro vždycky lepšího výsledku. Komiksový trh má v mém případě jedinou šanci. Buď to bude fungovat tak jak to vyhovuje mně. A nebo se toho vůbec nebudu účastnit a nezaplatím ani to co mi chutnalo. A při přehledu mých komentářů tady v databázi je jasný, že mi chutná fakt nadprůměrně. Vzhledem k tomu, že všechno cvakám za svý a většinou těsně po vydání.
 • louza
  louza20.11.2018 12:13Pindárna
  Gmork : tak, tak. Pamatuju si, že když jsem tohle vysvětloval Scarfaceovi, tak docela ztuhnul co jsem to za prašivýho zloděje, kterej to ještě do očí přiznává :-) Ale je pravda, že nebejt možností, který jsou dnes a nemít možnost si předečíst některý věci dopředu, tak bych v tý záplavě (hlavně tedy té zahraniční, česká je už odfiltrovaná) nečetl raději asi nic. Riziko šitu je obrovské. Ale i tak toho koupím mraky jak v cz, tak i dost v en. Věšinou to pak vypadá tak, že jednou za čas napochoduju do krámu vydavatelství a jen ukazuju prstem. Nejvíc mě baví nákupy v CC, kde mi ta paní vždycky přeje ať se mi kniha líbí :-) - ano líbila se mi. Proto jsem tady. Na druhou stranu, toho vychází opravdu spousta pěknýho a když mi na stacku čeká 10 knih s potenciálem 100%, proč se zabejvat osmičkovou záležitostí?
 • louza
  louza13.11.2018 22:10Povinná četba
  Fimi : Doctor Star je velmi dobrý. Skoro bych řekl to nejlepší co pod BH hlavičkou zatím vzniklo.
 • louza
  louza10.11.2018 00:12Pindárna
  Fimi : Jo. Řekl bych že ten Outcast už zase tolik ne, ale WD je prostě objektivně hit. Já mám třeba rád Willinghama, ale vůbec mu nevyčítám, že po Fables defakto zmizel, protože co by taky ještě psal lepšího, že? Proto říkám : nevydávejte samý Ennise, Aarony, Morrisony, Jodorowský...navydávejte ani celou produkci vydavatelství Image, Vertiga ani Longshot Comics. Vydávejte prostě "jen" dobrý knížky.

  A co je dobrý určím samozřejmě já :-)

  Opět nědokážu odpovědět. Některé knihy od Aarona, něco od Ennise MAX (bez max nic). Remendera neznám. - Nevim, neřeším, neměřím knihy, nelícuju je v polici ani nesbírám komplet jediného autora protože to je statisticky vždycky cesta do pekla. Prostě se snažím vytipovat a přečíst to nejlepší. I tak toho vychází tolik pěknýho co zaručeně minu.
 • louza
  louza9.11.2018 23:54Pindárna
  Fimi : není to jasný? Celý filmový Avangers a všechno kolem nich jsou okopírovaný Ultimates. Většina laický veřejnosti si myslí, že Fury je černoch. Řekni jim, že je běloch a že ho v devadesátkách hrál David Hasselhoff a všichni kinoznalci Marvelu tě pošlou rovnou do blázince... Ano. Old Man Logan jedinej ne. Jeho nejkvalitnější věc naprosto klasicky unikla pozornosti Hollywoodu :-)

  Jinak teda k tý bandě...ono se to líp soudí zpětně. Sám si řekni, jestli by sis ty knížky přečetl ještě jednou. Ennis byl věrozvěst a přišel s něčím fakt novým. Ale chtěl to novátorský drsňáctví trumfnout ještě větším drsňáctvím a už mu z toho vyšel paskvil. Pak se ještě celkem chytil v těch svých válečných komiksech, ale to už nemá tak silnej záběr. Ani Crossed nebylo nic moc. Kirkman ukázal že to jde dělat mnohem zajímaveji.
 • louza
  louza9.11.2018 23:31Pindárna
  Fimi : já chtěl říct spíš to, že nejde absolutně paušalizovat. Uznávám Moorovu svrchovanost, ale jeho aktuální věci jsou neprosto nečitelný. Preacher a Hitman byly v době devadesátkovýho marastu komiksovým zjevením, který defakto nadefinovalo podobu komiksu v další dekádě. Ale Banda už byla slepá ulička, kde si jen nějakej pomatenec vylejval svoje komplexy z byznisu, který ho proslavil. Na Millarový práci zase stojí celej filmovej vesmír Marvelu, z jehož úspěchu tyje celá komiksová scéna. I ta, která se ráda považuje za nezávislou. Moc si ho vážím, ale z jeho Empress jsem dal asi dva sešity. Jeho nový věci mě vůbec nebaví. Aaron má super Skalpy a perfektní první knihu Southern Bastards, ale třeba takový Goddamned jsem vůbec nekousnul. Každý má holt svůj vrchol a nejde jednoduše říct kdo je lepší.
 • louza
  louza9.11.2018 23:10Pindárna
  Fimi : Oba :-) Ennis v devadesátkách a Millar po miléniu. Po roce 2010 Lemire :-)
 • louza
  louza8.11.2018 19:58Sběratelský klub
  Fimi : to víš holt, někdo to má na čtení, někdo je šmelinář :-) Ne vážně, vím jak to myslíš. Knížky v angličtině se v čechách velmi špatně prodávají dál, to je prostě realita. I když jí moc nechápu.
 • louza
  louza5.11.2018 09:51Pindárna
  uff : 30 knížek? To se snad ani nedá....navíc ono to není zase tak provázaný za posledních 10, 12 knih se vlastně nic zvláštního nestalo... Ale je to návykový.
 • louza
  louza4.11.2018 11:55* Připomínky a návrhy
  Fry : překlad Plata, redakce Hokr, korektury Gotfrid, DTP Lelita, Kočí. Jaktože to už nemáš? Zrovna tahle kniha je po delší době opravdu bohová, jsem z ní hodně nadšený.
 • louza
  louza26.10.2018 13:56Povinná četba
  Killingjoke : rozumím, no i já mám právě na Brubakerovi nejraději to, že moc neplácá. Promyslí příběh, řekne ho a jde na další, většinou úplně jinej. Což teda s tím návratem k již vyřčenému trochu ztrácí na přitažlivosti, ale co se dá dělat. Věřím, že to zvládne dobře. KobK určitě dojeď, ta druhá půlka je řekl bych lepší než první.
 • louza
  louza25.10.2018 21:49Povinná četba
  Killingjoke : fajn zpráva, ale přiznám se, že po tom co jsem dočetl Junkies, který je taky v podstatě trochu jinak technicky zpracovaný Criminal s dosud neznámými postavami, tak bych se spíš bez dalších dílů obešel. Už ty dvě doplňovačky Savage Sword a Kung-fu byly jen..."takovej normální kriminál". Junkies mi přišlo sice fajn, ale vyloženě šablonovitý. Navíc pointa na kterou vede je do poslední stránky naprosto neuhodnutelná. Nový Criminal bude určitě dobrý, ale stejný jako to, co už známe. Brubakera obdivuju hlavně proto, že pokaždý přišel s něčím novým a mezi sériema Criminal, Fatale, Velvet, Fade Out i KoB jsou diametrální rozdíly....proto bych raději něco novýho co ještě neznáme... Třeba středověký drama, divokej západ, starej Egypt, nebo tak něco.... Viděl jsi třeba někdy noir z džungle postavenej na základech Rice Burroughse? Já taky ne. A proto by ho měl Ed napsat. Byl by byl můj splněný sen. Criminal už znám :-)
 • louza
  louza25.10.2018 12:52Sběratelský klub
  Hawwwran : vyráží to dech. Takovýhle použití knižních artefaktů mě nikdy nenapadlo. Já si na zeď trapně zpátečnicky kupuju originální obrazy :-) Jo, máš to moc hezký.
 • louza
  louza21.10.2018 20:07Pindárna
  Radim : Já to četl. Jak původní Carthago, tak i Carthago Adventures. První je homogenní příběh o prehistorickém žralokovi, adventures je několik různých příběhů kde kryptozoolog pátrá po dalších příšerkách. Líbilo se mi obojí. Christophe Bec je můj oblíbený řemeslník a i když si nemyslím, že jeho tajemné příběhy na hranici horroru, které nejvíc asi odpovídají modernějším Aktům X, patří mezi špičku v komiksové literatuře (možná kromě sper skvělého Pandemonia), vždycky si jeho knihy neskutečně užiju. Chtěl jsem už před děkolika lety na fóru Crwe, aby to zvážili, ale byl jsem Gmorkem utřen, že to jsou horory a to že se rozhodně neprodá a nikoho (jeho) to nezajímá. No. Tak asi jo. Já si to kupuju všechno. Je to bezva.
 • louza
  louza18.10.2018 12:37Povinná četba
  Fimi : mrkni na to. Je to podobný divnopříběh na hranici fantasy a horrou jako ptávě Zámek a klíč. Líbila se mi i psaná předloha a komiks se jí podle mého soudu zcela vyrovná.
 • louza
  louza18.10.2018 12:33Publicistika
  Draco, Walome : nerad držím basu s váma dvěma extrémistama, ale Craig Russell je vážně dost strašnej. Jak vidím někde jeho jméno, okamžitě odcházím i když tohle by mě zrovna tématicky docela zajímalo...škoda.
 • louza
  louza18.10.2018 12:27Povinná četba
  Fimi : Já bych bral třeba takový Great and Secret Show, který bylo zkomiksovaný podle Barkerový knihy kreslířem Rodrigezem a od jeho Zámku a klíče je defakto k nerozeznání. A je to Barker, takže je to zajímavej příběh. Absolutně jsem nepochopil proč to tady všichni přehlédli. Od CC bych tohle třeba čekal už před lety. A nic. Stejně tak jsem nechápal Moorova Nema, který se nakonec letos objevil. Ono je hezký omýlat si tady na fórech pět stejnejch věcí od jednoho autora, ale dost lidí si neuvědomuje, že v šuplíkách je toho ještě hodně klenotů, který jsou dávno ukončený, prověřený a tady nevyšly.
 • louza
  louza16.10.2018 12:19Pindárna
  Hawwwran : Tak ty anglický Gw taky. Nevím proč z čista jasna nedrželi původní formát. Nejsem naštvanej, protože větší, lepší. Ale moc to nechápu...
 • louza
  louza16.10.2018 10:53Pindárna
  Hawwwran : A jé, nelícuje :-) Kdybys viděl jak vypadá moje polička s Grandvillama, dostal bys mrtvici. První český díl o 5cm menší, pak anglická rovinka a poslední černej zase o 5cm větší. A víš co? Jen jsem se hlasitě zasmál při představě jak by z toho někteří padli do mdlob a je mi to jedno. Poličky beztak vzdávám a už to nějakou dobu pytluju....už se to nedá.
 • louza
  louza13.10.2018 11:45Pindárna
  mkw : Kůstek je tady stejně jako někteří jiní pro všechny. Uspokojí pohádkové chutě rozjuchaného dítěte stejně, jako protřelého pedofila.
 • louza
  louza4.10.2018 20:56Pindárna
  Vlastně nevím co je na tom špatně. Je tam jakoby všechno z prvních pěti šesti knih, ale nějak už to nefunguje. Možná je to tím, že je tam víc fantaskní složky oproti té civliní v prvních knihách. Ten druhý run se zkrátka moc nepovedl. Ale neboj. Vyšly dvě knihy a už dva roky je ticho po pěšině..., takže druhý omnibus tímhle tempem bude tak za 10-15 let to už budeš mít úplně jiný problémy ;-)
 • louza
  louza4.10.2018 19:15Pindárna
  Hm. Hezký. Ten omnimbus obsahuje všechno. Celý první run. Kdyby bylo na mě, už bych to tím skončil. Ten druhý run s tím lovecraftovským podzemním zlem mě nebavil a zdá se že ani Snydera, když už se několik let nemá k tomu aby to dopsal.
 • louza
  louza4.10.2018 19:08Sběratelský klub
  Fimi : Takže realita může být klidně taková, že se BB artu neprodává vlastně nic :-)
 • louza
  louza4.10.2018 18:56Sběratelský klub
  Hele a to máte nějak podložený od BBartu, ten často opakovaný možný mýtus, že se Sága dobře prodává? Protože ono usuzovat jen podle toho, že to někdo vydává ještě neznamená, že se to musí nutně prodat. Před časem jsem se bavil s p Buchalem (to ještě chodil na crwecon) a ptal jsem se ho proč vydává tolik omnibusů. Odpověď byla, některý jsou šity, ale práva jsem koupil jako bundle, tak to vydávám když už jsem za to zaplatil, navíc to chci mít srovnaný pěkně v knihovničce. Čili žádná extra prodejně orientovaná motivace a všichni víme, jak omnibusy dopadly (kdo neví - takřka bez výjimky ve slevách některé až za 90% ceny) Pravda je taková, že motivací k vydání knihy může být fakt hodně a optikou čtenáře nemáte absolutně šanci jí uhádnout pokud vám jí ze zákulisí někdo nesdělí...
 • louza
  louza30.9.2018 21:48Sběratelský klub
  Když to trh nechce, tak asi bohužel....no ale mě osobně připadají GC a Fatale jako suveréně to nejlepší co tu teď vychází.
 • louza
  louza26.9.2018 13:43Sběratelský klub
  Masy hltají pláštěnky protože to znají z kina... To s komiksama vůbec nemá co dělat. Že ten ajrnmén náhodou vychází z komiksu, to je taková spíš nehoda z níž celý ten komiksový trh tyje. Druhá věc je, že lidi jsou čím dál línější číst, případně na to mají čím dál méně času a ten komiks přece jen ještě zvládnou. Realita je bohužel taková, že komiksy, tedy to co já za ně považuji, třeba tu Fatale, jsou i na mamutím americkém trhu v podstatě okrajová záležitost a prodejnost sešitovek se řeší v řádech tisíců kusů. No a my jsme ještě pořád o několik řádů pod tím, takže je svým zůsobem docela zázrak, že vyšly aspoň ty dvě knihy :-)
 • louza
  louza26.9.2018 11:51Sběratelský klub
  Fry : uff, to nejsou dobrý zprávy. Přitom je to tak skvělý. Nechápu co to s těma lidma je...
 • louza
  louza30.8.2018 10:34Pindárna
  Chápu co cyboy myslí a osobně na to neklikám přesně z těch stejných důvodů, ale nechal bych asi zatím rozhodnutí na čtenáři, zdali je bude chtít podpořít svým klikem či nikoli. Už tak máme kolem sebe (nemyslím comicsdb, tady je to příjemně liberální) různých restrikcí až dost. Otázka je co do budoucna, protože kdyby to takhle dělal každý...
 • louza
  louza29.8.2018 18:15Povinná četba
  Záleží asi na nás - na prodejích. Divil bych se, že by paseka nepokračovala dalšími knihami pokud se Essex County chytne.
Sbírka z comicsů na CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: neveřejné
Sbírka mimo CDB
Četl/a: neveřejné
Mám: neveřejné
Chci: neveřejné
Sháním: neveřejné
Nabízím: neveřejné
Osobní: 0