Pindárna Obecný pokec o čemkoliv.

GWB: Ze sérií, co tu ještě nepadly, bych doporučil ještě Netvoru a Příběh čarodějky.
Faster86: Bart a manga nasypali do crewní kasičky pěkné penízky, ale pochybuji, že dokáží zázraky biblické úrovně, jakým je například vydání dalšího Parkera.
takže to že se tu vydáva hromada mangy a vydavatel se nesoustředí na komiksy pro mě.... to je vina vás všech? :D :D :D nejsu tu doufám jediný zarputilý nemangista ze ne? :D , ale ne, dobře za vlnu mangismu, myslím, že díky tomu např crew šla s tržbou nahoru a můžou si dovolit jit do komiksů do kterých by si netroufli (manga tržba zaplácne i dluhy z parkera)
Když o tom tak přemýšlím, musel bych to rozdělit: manga - 2 body a to jen díky tomu, že čtu série jako Meč nesmrtelného nebo Vlk samotář, US komiks - 2 tam to zachraňuje Image a Vertigo, EU komiks - 5 ten čtu pořád hodně, beletrie - 5 díky hororu, fantasy a současné světové. Hudba dnes už moc ne, moc uber desek mě dnes už neoslovuje natolik, abych si je pořídil fyzicky, tak max. 20 desek ročně - čili 3 body. U filmu je to něco jiného, jsem velký filmový fanoušek, často chodím do kina a teď si kompletuji díla u režisérů jako Ken Loach, Hirokazu Kore-eda apod. Zase ale nemám žádnou VOD, takže asi 4 body. No, není to žádná sláva, asi už stárnu.
@Gmork: psst, bud rad, ze se na tebe bude vzpominat jako na cloveka, co dal vzniknout novemu technickemu terminu, ne jen na nekoho, koho musel hasicsky sbor vysekat z haldy CDcek a pri vyklizeni bytu byla ulice plna kontejneru a musely se trikrat otocit.

valon: fotis si obsah kazdyho baliku? Mas na stene repliku repliky z nejakyho serialu? Jestli ne, tak na 8 ani nemysli :)
No nevím, škála gmorků... co se týče mangy v cz, nemám doma jedinou knihu. Vlastně mám Adolfa a V horách šílenství. Takže na té škále jsem někde u 0,005 max.:)
Zack: Komiksů domů kupujeme víc jak Gmork, ale hudby míň a filmy vůbec. Je to tak max na 8/9 a ne na novou škálu, že jo? :D
Na skale 1-10 gmorku (jednotka konzumerismu), ses max 7 :)
Já ale kupuju všechno, i ty dobrý věci. Takže jsem vlastně ideální konzument :-D
Zas bez vas by nemohli vychazet ty dobry veci :)
Ne, jen ze kupujes kazdou blbost.
Tvl Ateliér, Dívka, Magie svaté, Čarodějova nevěsta... To všechno mám v knihovně. Znamená to, že mám vkus jako čtrnáctiletá holka?

GWB: Kdyby začala s angličtinou, doporučil bych ještě Flying Witch.
Zatím mi jde spíše o české. A děkuji všem s láskou za tipy! (kdyby někoho ještě něco napadlo, lípněte mi to sem, díky)
GWB: Taky bych hlavně doporučil Dívka ze země venku a pak ještě Magie Svaté je všemocná
GWB: Technický dotaz. Umí holčina anglicky? Pokud jo, tak osobně doporučuji Snow White with Red Hair.
GWB: Doporučil bych Dívka ze země venku a Holmes z Kjóta.
Nevím, jak moc ovládá angličtinu, ale třeba Shuna's Journey od Miyazakiho je pěkné krátké čtení s relativně jednoduchou angličtinou. Stejně tak A Frog in the Fall od Sterte. Trochu těžší je Nausicaa od Miyazakiho, která z asi jedné šestiny pokrývá ten film a pak rozvíjí děj dál. Fakt dobré čtení a ten box set od VIZ je super levný (nebo aspoň byl, když jsem kdysi kupoval). Myslím si, že by mohl bavit i ten Usagi. A ještě mě napadá Castle in the Stars.
GWB: Musí to být manga? Ke Ghibli má blízko Hilda a třeba Lightfall.
@George Walker Bush: čarodějova nevěsta a Josee, the Tiger and the Fish by mohlo bavit.
@George Walker Bush: Tak Dívčí válka to asi nebude, co? :-D
Znalci, doporučíte pro holku cca 14 let, která miluje japonskou kulturu, studio Ghibli a taky Ateliér špičatých klobouků, nějakou podobnou a dobrou manga sérii? Díky.
Palebras: Prošel jsem co se dalo, odeslal do trafit emaily k nám to nedorazilo.
Hele, tak prý začne komiksy vydávat i nakladatelství Host. Na podzim první tři tituly, ohlásit je chtějí příští týden. Dramaturgii má na starosti Lukáš Růžička. "Před zveřejněním edičního plánu můžu nalákat na to, že už na podzim vyjde jedna populární série od nakladatelství Image Comics, a že když ji na mém stole zahlédl Pavel Bareš, nadšeně nám přislíbil svůj štít i sekyru. V první vlně vyjde taky non-fiction komiks o jednom současném popkulturním fenoménu a první díl úžasné dětské trilogie, ve které se snoubí velká fantazie, roztomilost a inkluzivita. Na příští rok chystáme například jeden objemný grafický román, který má letos několik nominací na Cenu Willa Eisnera, a jeden starší, jenž má své místo v komiksové historii. Nadšení a zápal Hosta může ilustrovat i fakt, že jsme koupili jednu aktuální sešitovou sérii, která nás už po své polovině nadchla natolik, že jsme zkrátka nechtěli otálet a zajistili jsme si rovnou oba plánované svazky. Jinak jízdní řád vzniká od dubna, podzim nabídne jakousi předzvěst a ochutnávku,“ popisuje Lukáš Růžička, s čím do Hosta přichází.
Zdar, díval jsem se že se tady řešil ten Super Komiks ... Jen tak ze zajímavosti, natrefil na něj někdo v Ostravě a okolí (např. Frýdek-Místek). A jednalo se popřípadě o nějakou síť trafik jako například Geco, nebo se prodával různě. Vyloženě po něm nepátrám, nicméně když si vzpomenu, tak se po něm kouknu a vůbec jsem na něj nikde nenarazil. Vypadá to, že se dostal maximálně do Olomouce a dál ne :D
@deefha: Díky za tipy. Rád bych na podobný hry našel čas (když horko těžko nacházím čas na to všechnyrozečtený knížky a komiksy). Nicméně když jsme tu nakousli ty skvělý animáky i hry, tak tohle je úplně poslední voice-over Batmana v podání legendárního Kevina Conroye - naprosto příznačné a asi nejlepší možná tečka.

“I care Joker. About Gotham, about Justice, And if it has to end at least I go out like this... being Batman.”@soulbringer: Obecně ty Batman Arkham hry jsou fakt dobré, hlavně Arkham City. A nakonec ani Arkham Origins (což je hra mimo Arkham trilogii, od jiného studia a s trochu jiným feelingem) není úplně k zahození. Doporučuju :-)
@Deži: žádný hry jsem nakonec nehrál, takže dám na tvé doporučení.
nicméně filmově se mi dycky asi nejvíce líbil Bale ... ale samozřejmě Adam West byl prostě úplně jiná liga, on měl svou vlastní úroveň :)
@seneke: neviděl jsem všechny a mám rad i ty dětský seroše. Jinak souhlas. Return of the Dark Knight je super. Do toho mýho výčtu nej jsem žádný animáky ale nenaložil - ale v tý infografice ty hlavní jsou.
Dinik: Trafika v Bille v OC Kavkaz a pak někde v centru
seneke: Všetky filmy čo si vymenoval sú bomba, mne sa ešte páčil aj ten novší Batman a Želvy ninja.... Batman vs Trhač legendarna bitka :D Ale zase na druhú stranu, film Batman: Duša Draka je dačo hrozné :D... Batman tam bol proste úplne vedľajšia postava, ktorá tam ani nemusela byť a film končí neuzatvoreným koncom.... Inak čo sa týka animákov tak tie novšie seriály Harley Quinn, My adventures with Superman sú super a teraz dokonca vyšlo nové anime Suicide Squad: Isekai, videl som prvé 4 diely a celkom ma to bavilo.... Jo a ešte má vyjsť animovaný seriál Kite-Man (spinn off Harley Quinn seriálu), proste chlap, čo letí na šarkanovi ale v seriály Harley Quinn som sa z neho veľa krát posral od smiechu :D napríklad zachránil Ivy a Harley pred veľkým obrom tak, že mu vylial do očí staré sáčky chilli omáčok čo mu ostali vo vrecku, ked bol vo fast foode :D
Tak to vypadá, že se Kačeři rozjíždí na více frontách. Alicanto (Egmont) pokračuje ve vydávání Cest za dobrodužstvím:
https://alicanto.cz/tituly/93358863/kaceri-pribehy-cesty-za-dobrodruzstvim-3/
https://alicanto.cz/tituly/93358893/kaceri-pribehy-cesty-za-dobrodruzstvim-4/

Soulbringer:
Môj rebríček emblemov:
1. Arkham trilogy (hry)
2. 1989 Keaton
3. Batman 2022
4. Dark Knight
5. Jim Lee logo...
Čestná zmienka: Batman 1966

A čo tak najlepší hraný predstaviteľ Batmana?? Vo svete sa dosť hádajú... vačšina uznáva Keatona, niekto Balea, veľa ľudí aj Afflecka alebo Pattisona... Pre mňa je to Adam West, nech sa ostatní aj na hlavu postavia.... Tancoval a robil "batusi" :D čistý frajer
Soulbringer: Čistě ze zvědavosti. Zkoušel jsi někdy kreslené filmy s Batmanem? Mask of the Phantasm, Under the Red Hood a duologie Return of the Dark Knight je učiněný porno.
Koukám, že to vlastně letos už máme další výročí a je to 85 let... nicméně pojďme se konečně dohodnout, že nejlepší 3 emblémy jsou:

1. místo - 1970 (Neal Adams)
2. místo - 2002 (Jim Lee)
3. místo - 2011

Filmy
1. místo - 1989 a variace s Keatonem
2. místo - Dark knight trilogie
3. místo - nevím dál...

V Ostravě jsem napsal pěti trafikám co jsem na ně našel email, že mám o ten komiks zájem, zatím se mi nikdo neozval.
V Brně jsem zatím našel 2 kusy, ale oba drblé =/
V Ústí nad Labem taky zatím bezúspěšně. Ale na eshopu CDMC mají nějaká stará čísla za 49,-, kdyby chtěl někdo doplnit..a dokonce ve fólii
Dinik: Olomouc - Albert(Šantovka)
Viděl už někdo někde ten Super komiks? Já zatím pátral v OV a teď jsem v Brně a nikde nic.
seneke: Jak chvíli potrvá, jako, že zítra to nebude? Máme štěstí, že nevydávají denní tisk.
Jinak jsem ve stejné trafice koupil i album 4 zapomenuté příběhy Čtyřlístku, které tu nikde nevidím.

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/4-zapomenute-pribehy-ctyrlistku-680165476
Fort: Tak než to bude ve zbytku republiky, tak to chvilku potrvá. Plus je to první díl.
Byl jsem v pár velkých trafikách v Ostravě a nikde nic a to tam takových věcí měli požehnaně. Podle mě to ještě nebude rozvezené po celé republice.
Díky za echo, jdu ho shánět.
Fort: Je to úplně ta samá série. Akorát to vydává jiná odnož Egmontu a nebudeš mít na hřbetě obrázek.
Seneke: Bude to mít něco společného se super komiksem, co tady už vycházel?