Str. 010
Str. 041
Str. 074

+ 3 další ukázky

Koupit
Betty Couvreurová žije ve stínu své matky Maud, slavné autorky fantastických příběhů pro děti. Trpí záchvaty ztráty řeči… zato její dospívající dcera Clara toho napovídá až moc. Paříž, kde prší jako v Londýně, a rodina složená ze samých žen a přízemních problémů. Ale najednou se začne dít něco podivného, co naznačí, že spolehnout se nejde na nic. Ani na to, že jméno jejich rodiny je pravé, ani na to, že v minulosti jejich rodu se neukrývá věkovité tajemství, ke kterému patří jiné nestvůry, takové, které nepatří jen do psychologie, ale které jsou až příliš hmatatelné.

Vyšlo jako 4. svazek malé řady edice Argomiks

Scénář
Serge Lehman
Art
Frederik Peeters
Obálka
Frederik Peeters
Lettering
Alena Tejnická (Sarah)
Překlad
Richard Podaný
Redakce
Anežka Dudková, Richard Klíčník, Erik Lukavský, Alena Tejnická (Sarah)
Žánry
drama, fantasy, horor
ISBN/ISSN
978-80-257-3243-4 (Argo)
Vazba
šitá v tvrdých deskách
Formát
160 x 230 mm
Tisk
šedobílý
Váha
1028 g
Stran
336
Cena
498 Kč
Originál
L'homme gribouillé (Delcourt, 2018)
 • sedw
  sedw6.7. 23:32Načmáranec
  Musím souhlasit s většinou, konec dojem z celého příběhu mírně pokazil, ale ne natolik, aby mi to celý komiks pokazilo. Protože až na konec šlo o výborný, mírně hororový, hodně mysteriózní a napínavý příběh s parádní kresbou. Rozhodně jde o komiks, ke kterému se ještě někdy vrátím, protože se četl opravdu dobře a odsýpal.
 • Skot
  Skot mecenáš6.6. 18:00Načmáranec
  Bohužel průměrný komiks. Jak svojí kresbou, trochu nezvyklým formátem tak především scénařem. V poslední době nejen v komiksech objevují především ženské hrdinky, a scénarista jako by nevěděl , které z hrdinek se má věnovat, zda komiks patří do zánru fantastiky , young adult nebo thriller. Některá témata jen nakousne a pak se k nim již nevrací , závěr je najednou uspěchaný a trochu odbytý. Určitě se dalo z námětu vytěžit více.
 • faster86
  faster8611.5. 23:13Načmáranec
  napřed lehce hororový feeling, pak road movie a nakonec mi to přišlo nějak pohádkové. špatné to není, ale na vychvalování taky ne
 • Lobok257
  Lobok25717.3. 18:56Načmáranec
  Chytne a nepustí.
 • Milo_Harwey
  Milo_Harwey mecenáš13.3. 13:38Načmáranec
  Tady půjdu evidentně těžce proti proudu. Mně osobně nalákala obálka a jistý pocit mysteriózna, které mám nadmíru rád, případně ve spojení s hororem, pátráním, nadpřirozenem. Dalo by se říct, že kniha Načmáranec obsahuje všechno zmíněné, ale nic na mě nefungovalo. Měl jsem pocit, že sleduju nějaké běžné dění, jakože běžný den běžných žen v Paříži, co jako? Ok, dá se to číst, něco mě zajímalo a nebyla to úplná blbost, ale!!! po dočtení mě napadlo, zda by mě to bavilo jako film (komiks se místy filmově tváří, různé prostřihy, akce Hawranna, nebo různorodé scény a motivy beze slova-třeba krajina, šutr se šnekem, apod. - se mnou to opět absolutně nehnulo) a mám silný pocit, že bych měl dojmy jak z komiksu. Koukal jsem na hodnocení a všichni až na DR pějou na komiks ódy, což jsem si myslel, že budu taky, nicméně očekával jsem něco jiného než jsem dostal a v konečném výsledku se sice shodnu s DR hodnocením, co se týče hvězd, ale já tak unešenej z 300 stran nebyl. Záhady se tak nějak vyjasní/nevyjasní, měl jsem pocit, že některé motivy vyšly vniveč, jiné dopadly tragicky a některé byly zakončené řekněme neuctivě, dalo by se říct, že 300 stran nudy se záblesky zájmu s nedůstojným závěrem, určitě promarněný potenciál. Kresba za mě průměr, nijak úchvatná, ničím vyčnívající. Hvězda za Maxe Hawranna, u něhož jsem čekal mnohem víc, než moderní verzi Golema, ale budiž - to je v podstatě jeden z nejlepších prvků, co se týče mysterie, pokud ne jediný silný - v souvislosti s ním mě teď napadl případ kocoura - vysvětlení? žádné... a druhá, že jsem to dokázal dočíst, aníž bych měl pocit, že chci knihu hned vyhodit, nicméně otravný jsem byl. 2*
 • Palebras
  Palebras10.3. 10:53Načmáranec
  Načmárance jsem pořídil téměř náhodou, ale strašně mě na něm lákalo cosi tajemného. Možná podivné stvoření na obálce, či tajuplně vyznívající info k obsahu. Každopádně po přečtení převládají kladné pocity. Příběhově se vše rozjede parádně a vše pokračuje v mysteriózním duchu, kdy čtenář neví která bije. Vzhledem k počtu stran, je zde velký prostor vytvořit si k postavám vztah a věřit jejich činům a rozhodnutím. Komiks se točí hlavně kolem ženského osazenstva, ale absolutně mi to nevadilo, postavy byly sympatické a já společně s nimi netrpělivě čekal na rozuzlení celého příběhu. Co se týče několika situací, po přečtení jsem neměl úplně jasno, jestli jsem pochytil vše co chtěl autor říci a dokonce si troufám říct, že mi dost souvislostí uteklo, nebo jsem je jen neviděl, ale rozhodně tohle je příběh, který si rád přečtu znovu. Konec samotný je relativně rychlý a rozhodně by zasloužil více péče, protože budovaná atmosféra byla skvělá a čtenář by čekal, že se promítne i do samotného finále. Avšak vzhledem k tomu, že po většinu času se jednalo o parádní mysteriózní kousek,, dokážu těchto pár neduhů odpustit. Co se kresby týče, ta výborně sekundovala scénáři a černobílá tomu sedla perfektně. Ve finále jsem spokojený, škoda jen toho konce, protože tohle mělo potenciál na plný počet. Ale i tak zasloužené 4*!
 • Darth Raelchi
  Darth Raelchi mecenáš2.1. 18:21Načmáranec
  Cca. prvních 300 stran dobrý a těším se co bude a pak to dostane takovou facku. Celou dobu komiks vyznívá jako něco jiného a po dobu oněch 300 stran nás v tom nechává a pak dostaneme takovou kravinu, která nedává smysl. Proč ty obstrukce a ofuky. Pokud to mělo mít takový konec, nepotřebovali autoři tak dlouhou předehru. Vyznění celého komiksu je tristní a konec to celé pohřbil. Nedávalo mi to vůbec smysl a 2 hvězdy dávám jen za kresbu a můj první dojem z prvních 300 stran.
 • perak
  perak27.12.2020 18:00Načmáranec
  Tak tohle mne hodně bavilo. Zpočátku to vypadalo, že se bude jednat o rodinou generační vztahovku, ale rychle se to změnilo v napínavou a v jedné chvíli i dost krvavou podívanou s tajemným a všehoschopným záporákem, z něhož jde opravdu hrůza. Nevím, kdy naposled jsme měl z nějaké záporné postavy takovéto pocity. Hlavní hrdinky se snaží odhalit tajemství, kvůli němuž musí putovat do neznámých končin, kde odkrývají rodinou historii, která není moc růžová. Pln napětí jsem dočetl nakonec a zůstal sedět s velkým otazníkem. To je jako vše? Ten konec byl prostě hrozně rychlý a ne chyběla některá vysvětlení. Jen kvůli konci jdu s hvězdou dolů. Jinak to bylo hodně fajn. Tady se Argo trefilo do černého.
 • james89
  james893.12.2020 14:12Načmáranec
  Zajímavé, tajemné, mysteriózní. Pěkně nakresleno a ženy působily francouzským dojmem, jen nevím, jak to vysvětlit :D Taky se mi líbilo, že hlavní hrdinka hodně kouřila. To se dnes moc nevede. Co bych možná vytknul, tak rychlej závěr, kterej se mi zdál zároveň trochu extrémní :D 4-5*
 • Norri
  Norri mecenáš20.10.2020 23:08Načmáranec
  Perfektní! Tohle jsem si užil od začátku do konce. Přečetl jsem to na jeden zátah a téměř jedním dechem. Bylo to jako sledovat skvělý film. Má to parádní atmosféru, dobré tempo, fajn kresbu. Ten hlavní námět není kdoví jak originální, a ve filmu jsem už něco podobného určitě viděl, ale tady je vážně úžasně vyprávěno. Za pár let si to rád dám znova.
 • lukascus
  lukascus19.10.2020 01:36Načmáranec
  Velmi napínavé dílko s postupnou gradací. Jsem nadšený, tohle se opravdu povedlo. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem u četby komiksu cítil takové napětí a podivné šimrání, částečně jakoby nostalgické a částečně tajemné. Přepadla mě neskutečná touha být s hrdinkami na daném místě a užívat si to napětí na vlastní kůži. Formát mi zcela vyhovuje. Argo palec nahoru.
 • MEGA
  MEGA18.9.2020 18:59Načmáranec
  Komiks si dáva na čas, ale to není vůbec na škodu. S každou stránkou se totiž sbližujeme s postavami víc a víc. Všechny tak působí jako skuteční lidé a naopak záhadná figura z obálky nahání hrůzu. Líbila se mi atmosféra v celé knize a i když záhada a celkově finále mohlo být vyřešeno o něco lépe, tak jsem si komiks opravdu užil. Silné 4*
 • trudoš
  trudoš admin12.9.2020 16:19Načmáranec
  Fajn příběh s povedeným fantaskním motivem, jen se pro všechny nápady nějak vytratila dějová propojenost. Zápletku tak otevře jedna záhada a uzavře jiná, aniž by se v mezičase první propojilo s druhým. A to mi přišlo jako obrovská škoda nevyužitého potenciálu - nebo autorská chyba, záleží na tom, co spíš chcete vidět. Jinak ovšem perfektní gradace, po tři hodiny jsem si užíval báječně mrazivou atmosféru při odhalování nepochopitelného a to společně se sympaticky protivnými hrdinkami. Ovšem ani ústřední monstrum nezahálí, dlouho se mi nestalo, že by mi z něčeho tak moc běhal mráz po zádech. Což je hodně dané tím, že se příběh dlouho tváří jako ženská konverzační komedie s tajemstvím, a pak přijde ke slovu scéna s vyvražděním židovského komanda na hřbitově a člověku rychle zmrzne úsměv na tváři. Tahle scéna je vůbec vizuálně perfektní, ostatně jako většina vyprávění. Frederik Peeters umí kresbou báječně vystihnout atmosféru scény, takže Serge Lehman toho častokrát ani nemusí moc říkat.
 • Gmork
  Gmork13.8.2020 08:50Načmáranec
  Tak tohle mi vyloženě sedlo, pro Peeterse mám slabost, když kluci ze Sýpky zabalili Lupuse v půlce, nemohl jsem jinak a dočetl jsem to v polštině. Stejně dobrá je i jeho sci-fi série Aama nebo thriller RG. S Lehmanem si u tohoto komiksu náramně padli do noty. Kniha se i přes velký počet stran četla svižně, díky dobře napsaným postavám a novým nápadům. Ne vždy se mi Argo trefí do vkusu, ale tady se to povedlo na výtečnou. Nemůžu jinak, než dát plný počet. Přesně takové komiksy chci číst.
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin11.8.2020 15:16Načmáranec
  Mně malý formát nevadí, ba naopak. O chloupek větší by to mohlo být, ale ne o moc, mám raději tyhle "knižní" formáty nežli super těžké tlusté cihly - u Mobyho Dicka jsem to vnímal stejně.

  Jinak takové super komiksy a příběhy u nás vycházejí tak jeden dva tři do roka. Četbu, kresbu, všechno jsem si užíval až do konce. Samotné vyústění možná nepatří k těm nejlepším, ale scenáristicky a obrazově je to napínavé a svěží dílo.

  Celkový dojem: 90%
171144
 • Gmork
  Gmork5.9.2020 11:56Načmáranec
  maco: Je to ukončený příběh.
 • maco
  maco5.9.2020 11:40Načmáranec
  Ma to pokračovanie, alebo je to ukončená serie
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš13.8.2020 12:20Načmáranec
  tak nakonec formát není úplně špatnej, byť posledních padesát stran bych si dokázal představit ve verzi veké řady. taková strana 29o/291 si o to přímo říká...
 • George Walker Bush
  George Walker Bush admin13.8.2020 09:44Načmáranec
  Ricardeon: Jojo, koukal jsem na netu, jak to vypadá v originálu, a přišlo mi, že to žádný megaformát stejně není:)
 • Ricarderon
  Ricarderon mecenáš11.8.2020 16:29Načmáranec
  Doporučuji zkontrolovat velikost originálu. Zmenšené to sice je, ale nijak drasticky, sami tvůrci komiksu dali požehnání, že takhle klidně, že čtenáři v Česku o nic nepřijdou.
 • Darker
  Darker mecenáš11.8.2020 11:45Načmáranec
  Mě malý formát nevadí. Mám Moby Dicka i Z Neznámého Světa.
 • deefha
  deefha11.8.2020 11:33Načmáranec
  Esmera by se mi ve větším líbila :-)
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš11.8.2020 08:45Načmáranec
  no, neznám prodeje velké řady, ale asi je pro argo klíčová cena komiksu.

  jinak až na bílou velrybu to ostatní byly takový jednohubky a tam mi ten formát malé řady seděl. takhle to ale bude zase taková krabice, něco jako konkurenční kasta metabaronů...
 • deefha
  deefha11.8.2020 07:15Načmáranec
  Malá řada, no. Co už s tím naděláme... Všechno by si to asi zasloužilo větší formát:
  http://comicsdb.cz/comics/6717/moby-dick-bila-velryba
  http://comicsdb.cz/comics/7168/esmera
  http://comicsdb.cz/comics/7213/z-neznameho-sveta-a-dalsi-pribehy
 • farnhajt
  farnhajt mecenáš10.8.2020 19:28Načmáranec
  jj, vypadá to dobře.

  ale co ty rozměry...?
 • karl173
  karl173 mecenáš10.8.2020 15:28Načmáranec
  To vypadá dobře.