choze

choze
choze 28.12.2017 Fatale #01: Smrt je mi v patách

Zklamání. Kresebně sexy mix noiru s Lovecraftem, který mě bohužel příběhově nechytil.

choze
choze 28.12.2017 Gotham Central #01: Při výkonu služby

Výchozí nápad ukázat, jak funguje policie zastíněná Batmanem a musející se potýkat s jeho šílenými (super)padouchy, je fajn, ale ve výsledku z něj nevylézá nic moc zajímavého a to nejen pokud srovnám - nevím nakolik je to fér - s Mooreovým podobným, ale mnohem divočejším a nápaditějštím Top Tenem. A níže hojně zmiňovaný Criminal je podle mě taky někde jinde. Po až banálním rozjezdu s Freezem se to zlepšilo, ale pořád nic, o čem bych psal domů, i proto, že tomu chyběly výraznější postavy. Kresebně mi to sedlo.

choze
choze 28.12.2017 Criminal: Poslední z nevinných

Jestliže jsem první knihu označil za vysoce kvalitní, druhá je LUXUSNÍ. Scénář, kresba, vydání, nic nemá chybu. Radost a štěstí to číst a mít v knihovně.

choze
choze 7.12.2017 Tajemství zlatého koně

Dvojice Kájových speleo-dílek, jejichž jednoduché scénáře vyvažuje luxusní kresba s s pro Káju typickým parádním rozpanelováním, spoustou nápadů a fórků a celkovou dynamikou a atmosférou. S Tajemstvím zlatého koně jsem se poprvé setkal na stránkách Komety, ale moc mě to nevzalo, narozdíl od Kájovy Modré rokle a Ztraceného kamaráda tamtéž trochu později. A i dneska se mi víc zamlouvá béčková Trať se ztrácí ve tmě, plná nacistických vlaků, létajících aut, zabijáckých robotů, drezín, svítilen ve tvaru lebky a vnadů dívky "D".

choze
choze 28.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #06

"Tak mám zase o kamaráda víc." Misa jde do akce a dostává tak hodně prostoru, což není vůbec na škodu. A druhé půlce dominuje napínavá honička s Higučim.

choze
choze 26.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #04

"Ano... Light není Kira. Kdyby byl, bylo by to moc špatné. Light je totiž... můj první přítel." První setkání obou chladnokrevných kalkulátorů se střelenou puberťačkou Misou je patřičně napínavé i vtipné, viz geniální hláška citovaná níže Kalužem :)

choze
choze 26.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #03

Jeden z nej dílů. S plným vstupem L do hry minule se vše dostalo na nový level a když se tady Light a L konečně potkají naživo, poskočí to o další level. Výborný jsou scény, kdy Light na chvíli ztratí nervy, a samozřejmě tenisové utkání. A k tomu se objevuje nový Kira. Prostě jízda.

choze
choze 21.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #02

Dvojka má trochu slabší rozjezd (dořešení Penbera), ale pak tasí dvě esa - scénu, v níž se L seznamuje s policejním týmem, a monumentální scénu, kdy Light ukecává Penberovu snoubenku, aby mu řekla svoje jméno a on ji mohl v tu chvíli zabít. A závěr s nasazením štěnic taky dobrý. K tomu pár hezkých momentů jako motivační hláška L nebo Light drze se ukazující svým obětem v okamžiku jejich smrti.

choze
choze 20.11.2017 Death Note - Zápisník smrti #01

Ostrý start. Death Note vás hned na začátku omráčí a zahákuje ústředním nápadem se zabíjejícím zápisníkem a vizí, jak takovým způsobem zlepšit svět za cenu jeho nevyhnutelné deformace a toho, že se z vás stane bezprecedentní sériovo-masový vrah jako z hlavního antihrdiny. A pak se na scéně objeví L a přijdou první parádní zvraty (a trocha toho humoru) právě začínající mistrovské šachové partie.

choze
choze 23.7.2017 Golden City #03: Polární noc

Trojka se odehrává převážně v polárním vězení, které je sice cool, ale i když to tam není žádný med, ani se tu neřeší nějaké znásilňování ve sprchách, vraždy zbroušeným kartáčkem na zuby a podobné zábavné vylomeniny, na které je tahle série prostě moc uhlazená. Děj hladce nenavazuje na předchozí díl, jako tomu bylo u dvojky, taky se poprvé nezačíná sabotáží (ale příjezdem do věznice), všichni a všechno kromě Bankse ve věznici je na druhé až třetí koleji a Mifa, která minule hrála první housle, pro jistotu zmizela z příběhu úplně, zato se vrací sestra Lea a dostaneme dva flashbacky, co se tváří zásadně, ale bohužel nejsou moc zajímavé. Ani tentokrát ale nepřijdeme o detailně nakreslené technické hraček a nechybí ani útěk z vězení.

choze
choze 21:17:00 8.12.2014* Připomínky a návrhy

Toe: nevyšlo.

choze
choze 11:52:00 6.12.2012Povinná četba

Kaluž: Nemesis je podle mě samoúčelně brutální blbina akceptovatelná ještě tak jako odfláknutej bonus k WANTED, ale velké WTF ve srovnání s KICK-ASS nebo SUPERMAN: RUDÁ HVĚZDA. A jsem fakt zvědavej, jak z toho Millar s Matthew Vaughnem chtějí vyvařit zajímavej film (kdyby se radši vrhli na adaptaci toho Supermana, udělali by líp). Stejně tak jsem zvědavej jak si poradí s adaptací dvojky Kick-Ass, která je podle mě výrazně slabší než jednička a pořádně se rozjede až v půlce, kdy konečně nastoupí Red Mist a konec je fakt hodně otevřenej. Pochybuju, že by se do filmu třeba dostalo to znásilnění jedné z postav.

choze
choze 11:16:58 19.10.2012Filmový klub

Díky, jsem rád za jakoukoli odezvu. On je to záměrně takovej scenáristickej i akční ojeb - na Mcguffinu nezáleží a děláme si tam z toho sranu jako i z jiných klišé (mobil, který kupodivu má signál, i když by ho v 99 procentech filmů neměl, ale přesto se nepoužije), akční scény jsou vesměs mimo obraz, ale přesto by měly mít určitou působivost/napětí (ukopání zabijáka na záchodě, souboj ve fotobudce). Hlavní devízou by měla být atmoška, kterou si myslím, že ta lokace má a kterou vydatně podporuje hudba. Názory na herecký výkony se dost liší, osobně myslím, že ústřední duo není nejhorší a že představitel bosse vysloveně ruluje :)

choze
choze 20:13:24 15.10.2012Filmový klub

Fry: a já se přitom snažil opisovat od života co to šlo...

choze
choze 16:43:58 15.10.2012Filmový klub

Dovolím si sem nahodit aktuální snímek z vlastní produkce, kde je v úvodní scéně hrdina vyrušen při četbě komiksu, načež rozpoutá peklo. Zrovna na tuhle scénu lidi velmi pozitivně reagují, což je dáno pečlivým výběrem komiksového titulu :) (u nějž jsem dal průchod své nostalgii po začátku devadesátek) - http://www.youtube.com/watch?v=w9MxxJw7ovM&list=PLwOTAZM_oRH1tHXUQVAyFXEtc8AdqWAnn&feature=mh_lolz

choze
choze 22:05:16 14.6.2011Pindárna

Zdravím, zrovna řeším téma pro svou diplomku a chtěl bych psát o akvizici, katalogizaci a prezentaci komiksů v českých knihovnách, jinými slovy, jak na tom komiksy v knihovnách u nás jsou. Co jsem se zatím koukal, tak jsem na žádný článek/vysokoškolskou práci na tohle téma nenarazil. Vy někdo jo? Vítám i jakýkoli jiný konstruktivní připomínky.

choze
choze 12:24:44 14.4.2010Pindárna

To jo, ale i ta by měla být rozdělena na dětskou a dospělou, s tím, že dětská by byla v dětském a dospělá v dospělém oddělení. Tohle rozdělení už ale vyžaduje od knihovnic jistou rozlišovací schopnost, aby nestrkali do dětské Mause, protože jsou v něm zvířátka.

choze
choze 10:47:31 14.4.2010Pindárna

Já měl zato, že jde o zařazení v knihovně, aby Vrána nebo Punisher Max neskončili v dětském oddělení.

Aktivita

Naposledy přihlášen: 12.1.2018 16:22
Komentáře u comicsů: 441
Hodnocení comicsů: 442
Příspěvků ve foru: 116

Sbírka (z CDB)

Četl: 4 (cca 2286 Kč)
Má: 506 (cca 75191 Kč)
Chce: 160 (cca 5727 Kč)
Shání: 7 (cca 0 Kč)
Nabízí: neveřejné