Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek Comics Centrum1. vydáníduben 2022
Bezejmenný šaolinský kovboj kráčí cestou posetou drsnou akcí, na níž se setkává se třemi druhy nepřátel: Ti z minulosti ho pronásledují, ti z budoucnosti na něj teprve čekají a ti z přítomnosti brzy zjistí, že zabít ho není tak snadné, jak se zdá. Je totiž rychlý, zběsilý a extrémně špekatý!
Obsahuje sešity série The Shaolin Cowboy (Vol. 1) #1-7 (prosinec 2004 - květen 2007)
Obsahuje sešity série The Shaolin Cowboy (Vol. 1) #1-7 (prosinec 2004 - květen 2007)
- Scénář
- Geof Darrow
- Art
- Geof Darrow
- Ink
- Geof Darrow
- Barvy
- Peter Doherty, Lovern Kindzierski, Alex Wald
- Obálka
- Geof Darrow, Dave Stewart
- Lettering
- Martin Trojan
- Překlad
- Alexandra Niklíčková
- Redakce
- Veronika Černá, Radek Chaloupka, Václav Dort, Tomáš Náprstek, Ladislav Niklíček, Martin Trojan, Milena Vojtková
- Žánry
- akční, postapokalyptický, western
- ISBN/ISSN
- 978-80-7652-083-7 (Comics Centrum)
- Vazba
- šitá v tvrdých deskách (s matným potahem a parciálním lakem)
- Formát
- 220 x 325 mm
- Tisk
- barevný
- Váha
- 1400 g
- Stran
- 208
- Cena
- 899 Kč
- Originál
- The Shaolin Cowboy: Start Trek (Dark Horse Comics, 2014)
- Tady jsem to dal zhruba tak do čtvrtiny...
George Walker Bush admin31.7. 16:15Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Celkový dojem: 20% - Je tu spousta odkazů (české, americké, filmové, komiksové), naprosto žádný scénář (něco jako Kameňák od Trošky, ne od Moora... hromada rádoby vtipů random seřazených). Prostě je to, i když dobře nakreslená a vybarvená, ale sračka. Ta druhá hvězda je za detailní dvoustránky.
faster8621.7. 22:17Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Jakožto fanoušek podivností typu Moebiovy Hermetické garáže nebo Boucqova pana Moucherota musím dát pět hvězd. Jasně, s očekáváním příběhu, který směřuje z bodu A do bodu B tady asi narazíte, protože tohle vyprávění celé sestává z pobití několika band jakýchsi dekadentních pankáčů a grandiózní bitvy s poletující kostrou končící v útrobách veleještěra. Jedinou spojující linkou tady asi je mudrování osla jakožto dopravního prostředku hlavního hrdiny, o kterém se jinak nedozvíte naprosto nic. Tohle vše asi na 200 stránkách kresebné a barevné dokonalosti, kdy každému kousku hovna a rozseklé lebky je věnována anatomická přesnost a péče. Ne každé vyprávění ale přece musí otrocky sledovat klasický vyprávěcí narativ. Svobodu imaginaci!
Toncek29.6. 15:35Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Humor je dosť špecifický a baviť sa určite všetci čitatelia nebudú, je mi ich však úprimne ľúto. Prečo? Lebo prišli o sakra skvelú zábavu! Ja som sa chytil už od prvej strany s pobehujúcou jaštericou a bavil som sa náramne až do konca. Je to tak natrieskané humornými nápadmi či už slovnými alebo vizuálnymi, že som sa v jednom kuse uchechtával. Plno bizarných situácií, skvelo preložené hlášky a perfektná detailná kresba. Veľmi dobre som sa bavil a málokedy sa mi po dočítaní komiksu stáva, že si ho dám hneď s radosťou celý znova. Tu sa to stalo. =►Celá recenzia◄=
Good Games mecenáš5.6. 21:30Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Kovboj ze Šaolinu je hodne polarizujúci komiks. Nečudujte sa, ak polovica hodnotení bude 5 hviezd a zvyšok 1 hviezda. Kovboj ze Šaolinu je totiž humoristický komiks. A humor je to absurdný, absolútne dada. Naozaj, nesmiete hľadať za dejom žiaden zmysel. Bude sa vám napriek tomu kniha páčiť? Odpovedzte si na otázku, či vám príde vtipné ak šaolinský mních bojuje s krabom (áno, doslova krabom, takým tým 20 cm veľkým článkonožcom, čo žije v mori) ktorý si "vtipne" zamieňa pojmy ako "šaolinský/šamanský", "kung-fu/jiu-jitsu" alebo "budhistický chrám/synagóga". Mňa to, žiaľ, obišlo. Oblúkom. Veľkým.
Alfi8.5. 22:50Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Na druhej strane veľké plus knihy je detailná ultrabrutálna "realistická" kresba.
PS: Môj rozum nepobral, prečo časť popkultúrnych odkazov nechalo CC odkazovať na americké reálie a časť ich zmenilo na reálie české. - Naprostá kravina. Příběh nula. Prostě není. Sorry, ale poslouchat (číst) cca 200 stran blbejch keců bez ladu a skladu v idiotské češtině, to je na mě trochu moc. Jestli je takový originál, tak se není ani čemu divit. Že si Darrow polaská své ego, prosím, ale nechápu jen, co tím sleduje? I v té Drsné škole šlo nějak vystopovat střípky jakéhosi děje, byť to byla spíš jízda než plynulé načítání děje. Ale tady? Nic. Prostě blbý kecy, který nikam nevedou, nijak "děj" neposouvají, resp. nic co se děje a je v komiksu nemá nijak vliv, vlastně, na nic. A že jde CC na ruku, čím? Vizuálními orgiemi? Zas takové terno to nebylo. Důkaz, že kresba neustojí komiks bez příběhu. I ty scény, kde se bojovalo, např. s tím oslem na tom dinosaurovi u konce byly ve stylu, že bylo vlastně jedno, kde se to odehrává, jak se furt skáče z místa na místo, tak to mohlo být prakticky kdekoliv na tom dinosaurovi. K jednotlivým místům nemáte vztah, tak je jedno, že tam jsou detaily skoku doleva, skoku doprava, širší záběr a tak pořád dokola. zaměnitelné a spíš matoucí. Zkrátka, co mi tím autor říká? Nakreslím si a napíšu si co? Jako jestli lidi bere komiks, kde jsou akční scény pořád dokola, aniž by tam byl nějaký smysl, tak asi jo, jde mi taky na ruku. Když si ale pomyslím, že jsem ještě včera četl Aldebaran, který je délkou a cenou plus minus na stejno, vidím mezi těmito dvěma komiksy velmi velkou propast. Naprosto nesrovnatelné až to není možné si takovou propast vůbec představit. Tenhle komiks se neobhájí, nemá čím. Tohle je pro mě ekvivalent paperbacku za nějakých 300 kč, kterých po světě běží tuna. Darrow se vyšvihl jakž takž v Drsné škole a hlavně v Matrixu. Tímto je pro mě tato kapitola uzavřená. Pro mě to nebyl mindfuck, ale mindrape.
Darth Raelchi mecenáš30.4. 21:42Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
PS: na to jsem malem zapomnel, jak se ze Start Trek stal Sakra trek? To mi hlava nebere.. - Naprostá pecka. Nechápu, že už to tu dávno nevyšlo.
MindReader27.4. 20:06Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
55453
terrordemon7.8. 19:16Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
NecRoman31.7. 19:45Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
George Walker Bush admin31.7. 16:15Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
faster8621.7. 22:17Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Toncek29.6. 15:44Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
lacoste9.6. 23:08Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
RaptoR mecenáš9.6. 07:53Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Good Games mecenáš5.6. 21:30Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Davispear 26.5. 15:31Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
calvin1018.5. 10:57Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Darth Raelchi mecenáš10.5. 21:00Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
komiksák0079.5. 09:29Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Alfi8.5. 22:51Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Fox01 mecenáš3.5. 06:47Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Zbysek24102.5. 21:19Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Dinik2.5. 19:37Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
Arnal1.5. 21:34Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
listr30.4. 08:07Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
invape mecenáš29.4. 08:32Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
MP28.4. 21:17Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
MindReader27.4. 20:06Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
BadBoy26.4. 18:33Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Yogi - "a to myslím nebyli fanoušci CC." //// To nemůžeš vědět :D
Milo_Harwey mecenáš2.5. 19:22Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Než to vyšlo v češtině , tak už se venku pár kousků prodalo a to myslím nebyli fanoušci CC.
yogi2.5. 17:43Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Hlavní je, že to je velký formát, pevná vazba a 900... to přece mají CC fans rádi, o obsah nejde...
Dinik2.5. 15:19Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- Není to narážka na nic, mindfuck je pojem a mindrape jsem si z toho udělal já.
Darth Raelchi mecenáš1.5. 11:45Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
- DR - "mindfuck, ale mindrape" --- to je narážka na "mindreadera", kterej tomu dal 5*? :D
Milo_Harwey mecenáš30.4. 22:49Kovboj ze Šaolinu: Sakra trek
jinak je fajn číst, že je to pecka a hned poté, že je to sračka... z toho mi zatím plyne průměr :D nicméně 1* je zatím ojedinělá :)
- Četl/a (33)
- Alfi, AlmightyMates , Arnal, BadBoy, calvin10, Darth Raelchi, Davispear , Dinik, faster86, Fox01, fuerto_gepa, George Walker Bush, Georgíno J., Good Games, Hades, HevyEli, invape, James, komiksák007, lacoste, listr, MP, PH79, RadimNemec, RaptoR, start05, terrordemon, the.kasztan, Toncek, Ukko, z-e-d, Zbysek2410, zgrywus
- Má (71)
- 2scha, Alfi, AlmightyMates , BadBoy, Berry669, binnmode, blackJag, bmc75, calvin10, Corvus, D.K.Logic, Dali, Davispear , Deckard, delsemela, DEmnoG, farnhajt, faster86, fuerto_gepa, Georgíno J., herbert, HevyEli, hugosnowden, hypermlok, IndyP, Infarkt, invape, Jak, James, Joshua_T, Kadin, Karel Sec, Kazumaki, KdG, komiksák007, krvinka56, lacoste, listr, maara, Mamut12, Mitak, MP, Mr.Plysh, mstefl, NecRoman, Olesh, pavel, pechna, PH79, RadimNemec, raenius, RaptoR, rockyt, Ruw, schefik, sercial, Skot, Stara.kryta, start05, suricattaontheway, tacmud, terrordemon, the.kasztan, trudoš, Ukko, vishnar, vranakx, xintax, Zajo original, Zbysek2410, zgrywus
- Chce (12)
- burzum, deefha, Draco nobilis, filosh, jiskra, KarlosJB, Light, monty.cl, Nightmare, sleepless, timek, yogi
- Shání (3)
- deefha, Nightmare, Šedo
- Nabízí (1)
- terrordemon